abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  Redactie Sport dinsdag 20 oktober 2009 @ 12:39:33 #1
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_73875735

Hier alweer deel ### in deze succesvolle reeks. Liefhebbers van de oude delen, komen hier aan hun trekken.

Er zijn een aantal vaak terugkomende vragen over het reizen met de trein. Hierbij de vraag en het antwoord:

- Mag ik met mijn OV-Studentenkaart reizen in internationale (hogesnelheids-)treinen op binnenlandse trajecten?
Met je OV-Studentenkaart mag je in Nederland gratis reizen in de Beneluxtrein (Amsterdam - Roosendaal) en de IC Berlijn (Schiphol - Hengelo). Voor de hogesnelheidstreinen ICE (Amsterdam - Arnhem) en Fyra (HSL-Zuid) moet een toeslag worden betaald. De toeslag voor de ICE bedraagt 2 euro, de tarieven van de Fyra kun je hier vinden. In de Thalys is je OV-Studentenkaart niet geldig.


De NS
De NS rijdt tegenwoordig, zoals waarschijnlijk wel bekend is, niet meer overal. Een aantal lijnen is aanbesteed, en aan goederenvervoer doet de NS niet meer. De NS is tegenwoordig opgesplitst in meerdere bedrijven, waarvan NS Reizigers, NS HiSpeed en NS Regio de bekendste zijn. Eerstgenoemde rijdt de binnenlandse NS-treinen, met een paar uitzonderingen. NS HiSpeed rijdt de meeste treinen naar het buitenland. Op dit moment gaat er nog niets met 'HiSpeed' gaat, aangezien de HSL nog niet in gebruik is voor buitenlands vervoer. NS Regio rijdt op een aantal aanbestedingslijnen, zoals Zwolle-Kampen en Apeldoorn-Zutphen.


Goederentreinen
In het goederenvervoer is de NS zoals eerder gezegd niet meer actief. Wel rijden er een aantal andere vervoerders, zoals Railion, ACTS, ERS Railways en nog een stuk of tien meer. In dit topic wordt vooral over reizigerstreinen gepraat, maar een goederentrein tussendoor is een leuke afwisseling.


Internationaal
Regionaal
Arriva: Nieuweschans - Leer
NMBS: Roosendaal - Antwerpen
DB Regio: Enschede - Münster, Heerlen - Aachen en Venlo - Hamm
PEG: Enschede - Dortmund

Overig
Oldenzaal - Bentheim: IC-Berlin (Pimpelexpress) (stopt niet tussen Hengelo en Bentheim)
Zevenaar - Emmerich: ICE International (stopt niet tussen Arnhem en Oberhausen)
Roosendaal - Antwerpen: Thalys & Beneluxtrein


Materieel en vervoerders
Hieronder worden de vervoerders die in Nederland actief zijn besproken, samen met het materieel waarmee men rijdt. We beginnen met de regionale vervoerders.


Arriva is actief in Groningen en Friesland, en ook op MerwedeLingeLijn (Dordrecht-Geldermalsen). Op alle trajecten wordt met Stadler GTW's gereden, door Arriva Spurts gedoopt. In het noorden zijn het de dieselversies. Zij rijden vanaf Leeuwarden op de trajecten naar Harlingen en Stavoren. Vanaf Groningen wordt gereden naar Roodeschool, Delfzijl, Nieuweschans en vanaf 2011 Veendam. Ook tussen de twee provinciehoofdsteden rijdt Arriva. Op de MerwedeLingeLijn wordt gereden met elektrische Spurts.
Meer informatie over Arriva kun je hier vinden.



Syntus rijdt in het oosten van het land. Het voert de treindienst uit op Tiel-Arnhem, Arnhem-Winterswijk, Winterswijk-Zutphen en Zutphen-Oldenzaal. Op het eerstgenoemde traject wordt met van NS gehuurde DM'90 (Buffels) gereden. Op de andere sporen is het de Lint die de dienst uitmaakt. Daarnaast rijdt men in opdracht van Connexxion op Almelo-Mariënberg, zie hieronder. Alle lijnen waarover gereden wordt, betreffen diesellijnen. Syntus viert momenteel haar tiende verjaardag.



Connexxion heeft de aanbesteding gewonnen op twee trajecten: Almelo-Mariënberg en Ede-Wageningen-Amersfoort. Op het eerstgenoemde traject rijdt Syntus met twee rode Linten, de kleuren van de Twents-concessie waartoe de lijn behoort. Op het andere traject rijdt Connexxion met de Protos. Aangezien er te weinig stellen zijn voor een goede dienstuitvoering wordt daarnaast Plan V 867 ingezet.



Veolia rijdt in het zuiden van het land, op de Maaslijn (Nijmegen-Roermond) en de Heuvellandlijn (Maastricht-Kerkrade). Net als Arriva rijdt men met Stadler GTW's, Veolia heeft deze Velios genoemd. Op de Maaslijn rijdt de dieselversie, op de Heuvellandlijn de elektrische. Daarnaast heeft Veolia twee Buffels gehuurd van NS voor de spitstreinen. De elektrische GTW trekt behoorlijk sneller op dan de dieselversie. Sowieso verschilt het interieur nogal met de GTW-stellen van Arriva. (Met name de drie stoelen naast elkaar aan één kant van de trein).



Naast de treinen rijdt NS ook op 1 traject met trams: de RijnGouweLijn (Gouda-Alphen a/d Rijn) wordt in samenwerking met de HTM gereden met A32-trams. Deze rijden wel op het gewone spoor, alleen de perrons zijn ervoor verlaagd. Vanaf december zullen de trams hier vervangen worden door sprinters. Voorheen reed NS ook met trams de dienst tussen Houten en Houten Castellum. Deze werd onderhouden met een tweedehands trams uit Hannover, op een apart spoortje. Dit omdat er geen ruimte in de dienstregeling was om reguliere stoptreinen hier te laten stoppen. Inmiddels is deze dienst opgeheven, om ruimte te maken voor de spooruitbreiding waarmee er een nieuw station Castellum komt waar de gewone stoptreinen kunnen stoppen. Zolang dit nieuwe station nog niet klaar is zet NS bussen in.



De NS rijden de treinen die niet door de andere vervoerders gereden worden, en dat zijn er nogal wat. Daarvoor heeft de NS een groot aantal treinen tot zijn beschikking. Zowel getrokken treinen in de vorm van een locomotief en rijtuigen als treinstellen. Koplopers, VIRM, SLT, Mat´64, DD-AR en nog wat ander materieel. Hiervoor verwijzen we je graag door de Wikipagina van NS. Daar wordt ook doorgelinkt naar andere verwante onderwerpen die met de trein te maken hebben. Denk aan dienstregelingen en alles wat erbij komt kijken. Alles hierover kun je natuurlijk ook bespreken in dit topic. Niet zelden worden onderwerpen meerdere keren besproken, dus schroom niet om ergens over te beginnen.


NS HiSpeed is de opvolger van NS Internationaal. Het rijdt de intercity naar Berlijn (7x per dag, elke 2 uur), de ICE naar Frankfurt (7x per dag), de intercity naar Brussel (elk uur) en de Thalys naar Parijs (wisselend).
De trein naar Berlijn rijdt in Nederland als gewone intercity, waardoor reizigers naar Enschede moeten overstappen in Hengelo. Hij wordt gereden door een 1700-loc met daarachter negen Duitse IC-rijtuigen.
De Benelux-trein rijdt met een 1100-loc van de NMBS, met daarachter ICRm-rijtuigen in NS HiSpeed-kleurstelling. Achterop zit een stuurstandrijtuig in oude kleurstelling. Een aantal treinen rijdt met een groene NMBS-Traxx. Ooit zal de Benelux over de HSL gaan rijden, maar wanneer precies is afwachten.
De Thalys is, op de nachttreinen na, de enige trein waarmee niet met een normaal binnenlands kaartje mag worden gereisd. Bij de ICE is dit wel toegestaan, maar moet een toeslagkaartje van maar liefst twee euro gekocht worden.
Thalys en Benelux met 'nieuwe' prio-rijtuigen (gepimpt ICRm materieel). Als de HSL ooit echt open gaat zullen deze treinen verhuizen naar de nieuwe hogesnelheidslijn.

De HSL-Zuid
Sinds 7 september rijdt NS Hispeed ieder uur op de HSL-Zuid een pendeldienst tussen Amsterdam en Rotterdam. De reistijd bedraagt 42 minuten, waarvan 26 minuten tussen Rotterdam en Schiphol, en dan nog eens 15 minuten van Schiphol naar Amsterdam Centraal. NS Hispeed voert deze dienst uit onder de naam Fyra.

Voor Fyra geldt een toeslag van maar liefst ¤ 7,- per rit. Een maandtoeslagkaart kost zelfs ¤ 224, dit is de prijs bovenop een normaal treinkaartje.

Verhalen
Sinds eind 2007 worden er af en toe verhalen geschreven over oude stations of spoorlijnen. De tot nu toe gemaakte verhalen staan hieronder.
Hoek van Holland Haven - von_Preussen
Kesteren - Dr_Flash
Uithuizen - Socios
Buitenpost - Peterselieman
Newcastle Central Station - bork
IJmondlijn - von_Preussen

Nieuwe verhalen en reiservaringen zijn altijd welkom!

Hieronder een opsomming van interessante (foto)reportages die door diverse topicdiehards gemaakt zijn:

Reis door België, met name op station Binch - Dr_Flash
6834 kilometer InterRail - Igen
Vakantie in Oostenrijk - Dr_Flash
Polen - Zug-Chef
Eerste Klas door Nederland - Ireyon
Harlingen Haven - Socios

Afkortingen
Soms worden in dit topic stations aangegeven met afkortingen, zoals Es voor Enschede en Amr voor Alkmaar. Deze kun je hier opzoeken. Mocht je er niet uitkomen (en dat geldt ook voor ander jargon, vraag dan gewoon even wat het betekent.

Regels


Verboden voor Achterlijke Terugvind Berichten. Game on!

Het staat iedereen vrij om de OP aan te passen. Dus laat je creativiteit de vrije loop!
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  Moderator dinsdag 20 oktober 2009 @ 12:40:04 #2
155227 crew  Guppy
dus
pi_73875757
tsjoek tsjoek
[b]Op zaterdag 31 december 2011 16:16 schreef Socios het volgende:[/b] Kusje voor jou. :) :@ :*
  Redactie Sport dinsdag 20 oktober 2009 @ 12:40:08 #3
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_73875759
Nouja, tijdelijk dan he
1 omloop, anders kan Syntus niet met 2x lint rijden voor de omreisroute.
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  Redactie Frontpage / Sport dinsdag 20 oktober 2009 @ 12:44:53 #4
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_73875917
Hebben ze weer eens te weinig treinstellen in het oosten? In het noorden staan er anders nog genoeg
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_73876094
Wat gebeurt er allemaal op Zutphen - Hengelo?

Extra treinen?! Ander materieel?
  Redactie Sport dinsdag 20 oktober 2009 @ 13:00:59 #6
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_73876388
Deventer ligt er de hele week uit, en het omreisadvies voor Arnhem, Apeldoorn en Utrecht is via Hengelo-Zutphen, dus dan heb je daar wel 2 lintjes nodig de hele dag. En aangezien Syntus niet genoeg van die dingen heeft om dat uit te voeren rijdt de NS een omloop met 2 buffeltjes.
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_73876410
Aangezien Deventer op de schop ligt, rijden er extra lange treinen tussen Hengelo -> Zutphen en Almelo -> Zwolle

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 20-10-2009 13:03:57 ]
pi_73876717
Ha, ´kgerts. Wel vet Buffels daar.
  Redactie Sport dinsdag 20 oktober 2009 @ 13:21:41 #9
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_73876978
In Deventer hebben ze een steiger op de spoorbrug gesaboteerd: http://rtvoost.nl/nieuws/default.aspx?nid=102725 & http://rtvoost.nl/nieuws/default.aspx?nid=102719
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  dinsdag 20 oktober 2009 @ 13:37:07 #10
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_73877449
Alweer een nieuw deel? Damn wat gaat dat hard.

Hoorde van een vriend dat hij weer van iemand anders had gehoord dat diegene een combinatie VIRM + ICMm had gezien, en er een foto van had... ben benieuwd.
  Redactie Sport dinsdag 20 oktober 2009 @ 13:42:43 #11
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_73877615
Om 10u reed er zo'n combinatie (om precies te zijn de VIRM 8621 met ICM 4014, uiteraard beide leeg) door Amersfoort richting Zwolle, aldus een melding op somda.
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  dinsdag 20 oktober 2009 @ 13:55:24 #12
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_73878077
quote:
Storingen
Opties
Alkmaar-Haarlem
Dinsdag 20 Oktober 13:43Oorzaak De beperkingen tussen Santpoort Noord en Haarlem als gevolg van een aanrijding met een persoon zijn voorbij.
Verwachting Houdt u nog rekening met een langere reistijd.
Reisadvies

Geldermalsen-Dordrecht
Dinsdag 20 Oktober 12:47Oorzaak Tussen Gorinchem en Leerdam rijden geen treinen door een aanrijding met een persoon.
Verwachting Houdt u rekening met een extra reistijd van ongeveer 60 min. Het is nog niet bekend hoe lang dit duurt.
Reisadvies
En dat zijn er weer 2..

Ze verzieken mijn treinreis naar Geldermalsen weer, want moet naar me tante toe..
Dan maar via breda want heb geen zin in extra vertraging

Machinist van trein gehaald na negeren rood signaal (Syntus)

[ Bericht 10% gewijzigd door greavy op 20-10-2009 14:05:17 ]
  dinsdag 20 oktober 2009 @ 14:05:55 #13
136283 knars
Teethgrinder
pi_73878439
Hoera, de bovenleiding bij Woerden doet 't weer! Wat was er nou eigenlijk misgegaan, had een trein hem stuk getrokken?
  dinsdag 20 oktober 2009 @ 14:13:07 #14
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_73878701
Morgen ga ik met de VSM de najaarsrit doen.
Weet iemand wat van horeca gelegenheden op station Apeldoorn zitten?
In de nabijgelegen buurt (zeker niet te ver) mag ook.
pi_73878914
Ik las net op de site van Dennis dat er nog maar 13 ongereviseerde (is dat een woord?) Koplopers rond rijden. Wat gaan ze eigenlijk doen zodra ze alle Koplopers gehad hebben? Meteen verder met de 4-delige Koplopers, of gaat dat nog even duren? En wanneer zijn de DDM's aan de beurt?
pi_73878990
Apeldoorn heeft een vestiging van restauratie ´Het Station´. Verder zijn er geloof ik aan de rand van het stationsplein nog wat ´tentjes´.
  Redactie Frontpage / Sport dinsdag 20 oktober 2009 @ 14:24:39 #17
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_73879139
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 14:19 schreef KapiteinT het volgende:
Ik las net op de site van Dennis dat er nog maar 13 ongereviseerde (is dat een woord?) Koplopers rond rijden. Wat gaan ze eigenlijk doen zodra ze alle Koplopers gehad hebben? Meteen verder met de 4-delige Koplopers, of gaat dat nog even duren? En wanneer zijn de DDM's aan de beurt?
Het zijn er nog 12 volgens mij, maar dan gaan ze verder met het ICM IV

Daarnaast begint men voorbereidingen te treffen om het DDM 2/3 te reviseren. DDM-1 zal volgend jaar zomer afgevoerd worden.
Altijd onderweg naar het avontuur
  Redactie Frontpage / Sport dinsdag 20 oktober 2009 @ 14:26:28 #18
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_73879192
Nog meer materieelplannen: de resterende T'tjes verhuizen naar Brabant en Limburg en het aantal diensten voor de V'tjes wordt flink ingekrompen.

Waarschijnlijk is dit mogelijk, omdat de NS volgens de geruchten vanaf week 45 weer SLT af gaat nemen
Altijd onderweg naar het avontuur
  dinsdag 20 oktober 2009 @ 16:00:34 #19
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_73882415
Zojuist duwen in Utrecht twee DBS 189'ers een kalktrein over de fly-over naar Amsterdam. De betreffende kalktrein stond er al een kwartier of drie...
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_73883056
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 16:00 schreef Duvel het volgende:
Zojuist duwen in Utrecht twee DBS 189'ers een kalktrein over de fly-over naar Amsterdam. De betreffende kalktrein stond er al een kwartier of drie...
Duwen? Is de trekkende loc niet krachtig genoeg gebleken?
  dinsdag 20 oktober 2009 @ 16:18:57 #21
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_73883123
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 16:17 schreef Fixers het volgende:

[..]

Duwen? Is de trekkende loc niet krachtig genoeg gebleken?
Waarschijnlijk stond ie inderdaad vast. De twee 189'ers kwamen daarnet weer terug, nu zonder kalktrein, dus het duwtje zal wel gewerkt hebben.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  dinsdag 20 oktober 2009 @ 16:26:36 #22
136283 knars
Teethgrinder
pi_73883409
Het mooie van alternatieve routes, je ziet nog eens wat op het spoor. heb gister en vanochtend de 1315 langs het spoor te zien staan. Is toch ook best een fraaie loc.
  Redactie Sport dinsdag 20 oktober 2009 @ 16:28:24 #23
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_73883487
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 16:26 schreef knars het volgende:
Het mooie van alternatieve routes, je ziet nog eens wat op het spoor. heb gister en vanochtend de 1315 langs het spoor te zien staan. Is toch ook best een fraaie loc.
Die staat nog steeds op de Zaanstraat neem ik aan?
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  dinsdag 20 oktober 2009 @ 16:36:54 #24
136283 knars
Teethgrinder
pi_73883793
Vorige week donderdag een omzwerving gemaakt via Den Bosch om in Arnhem te belanden. Kwam een treintje tegen met deze inspirerende tekst die mij richting gaf in onzeker tijden:

[
  dinsdag 20 oktober 2009 @ 16:39:54 #25
136283 knars
Teethgrinder
pi_73883890
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 16:28 schreef dennistd het volgende:

[..]

Die staat nog steeds op de Zaanstraat neem ik aan?
Ja, naast een old school bruine NS goederenwagon en een fraaie Dieselloc
pi_73885483
Nieuw topic alweer
  dinsdag 20 oktober 2009 @ 17:29:18 #27
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_73885541
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 16:36 schreef knars het volgende:
Vorige week donderdag een omzwerving gemaakt via Den Bosch om in Arnhem te belanden. Kwam een treintje tegen met deze inspirerende tekst die mij richting gaf in onzeker tijden:

[
De leegte, alles verloren...
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  dinsdag 20 oktober 2009 @ 17:33:50 #28
47190 MassimO
æ³o & h³æ
pi_73885685
teeveepeetje.
Face, please don't hate me for this palm I am about to bestow upon thee.
AFCA
  dinsdag 20 oktober 2009 @ 17:56:23 #29
45532 ziggyziggyziggy
wisselwachter, vlaggenzwaaier
pi_73886338
quote:
Ach, de media heeft na Barendrecht weer even aandacht voor STS-passages. Zal met een maandje wel weer over zijn...
Mine is the last voice you'll ever hear. Don't be alarmed.
  Redactie Sport dinsdag 20 oktober 2009 @ 17:59:49 #30
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_73886442
Op het NMLD-forum zijn foto's verschenen van de schade na de brand bij de STAR:
Klikken op eigen risico
http://forum.nmld.nl/viewtopic.php?p=57208#57208
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_73887238
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 17:59 schreef dennistd het volgende:
Op het NMLD-forum zijn foto's verschenen van de schade na de brand bij de STAR:
Klikken op eigen risico
http://forum.nmld.nl/viewtopic.php?p=57208#57208
zijn er meer mensen hier die niks met oude loc's enzo hebben? Want ik heb er helemaal niks mee
pi_73887315
Creative tvp, met een creative trein.
So we just called him Fred too
pi_73887915
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 18:29 schreef MarkoAlmelo het volgende:

[..]

zijn er meer mensen hier die niks met oude loc's enzo hebben? Want ik heb er helemaal niks mee
Nee, ik heb er ook niks mee, maar toch word ik niet erg vrolijk van die foto's...
pi_73889047
Deze reeks gaat de laatste tijd inderdaad te snel om elke keer met een recente foto te kunnen tvp'en

Morgen m'n verzameling aan spoortrajecten maar eens uitbreiden
pi_73889532
Strax 19:55 op Nederland 2 weer Rail Away

Ook al is het dorp Aigle niet groot, het is erg belangrijk als knooppunt van openbaar vervoer in de Chablais. In dit Franse deel van Zwitserland brengen twee smalspoorlijnen al meer dan honderd jaar reizigers naar wintersportcentra als Leysin en Les Diablerets. Diepe dalen en steile hellingen staan garant voor een prachtige reis.
  dinsdag 20 oktober 2009 @ 19:38:56 #36
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_73889926
Een goederentrein op de Betuweroute bijhouden met de auto is wel leuk (reed op de A15 achter een vrachtwagen). Snelheid was 90 km/h.

pi_73890086
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 13:01 schreef MarkoAlmelo het volgende:
Aangezien Deventer op de schop ligt, rijden er extra lange treinen tussen Hengelo -> Zutphen en Almelo -> Zwolle
De stoptrein Enschede - Almelo is ook extra lang, de intercity weer niet.
pi_73890183
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 19:42 schreef Light het volgende:

[..]

De stoptrein Enschede - Almelo is ook extra lang, de intercity weer niet.
Klopt, omdat die door rijd naar Zwolle

[ Bericht 13% gewijzigd door #ANONIEM op 20-10-2009 19:46:22 ]
pi_73890309


Onderweg naar school zag ik deze ineens langkomen
pi_73890660
Zoiets dus



maar dan anders

Duivendrecht...
pi_73891048
Verdorie..
Moet ik nu weer een plaatje zoeken

De 5166 van het historisch patrimonium ergens in Limburg (België):
pi_73892113
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 19:38 schreef James1988 het volgende:
Een goederentrein op de Betuweroute bijhouden met de auto is wel leuk (reed op de A15 achter een vrachtwagen). Snelheid was 90 km/h.


Maximum toegestane snelheid voor goederentreinen op de Betuweroute is toch 140?
  dinsdag 20 oktober 2009 @ 20:36:28 #43
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_73892148
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 20:35 schreef IntercityAPT het volgende:

[..]

Maximum toegestane snelheid voor goederentreinen op de Betuweroute is toch 140?
120
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  Redactie Frontpage / Sport dinsdag 20 oktober 2009 @ 20:37:31 #44
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_73892194
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 20:10 schreef trainfreak het volgende:
Verdorie..
Moet ik nu weer een plaatje zoeken

De 5166 van het historisch patrimonium ergens in Limburg (België):
[ afbeelding ]
Fraaie plaat is dat
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_73892202
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 20:36 schreef Duvel het volgende:

[..]

120
Toch wel een vaartje voor een goederentrein
pi_73892206
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 19:45 schreef MarkoAlmelo het volgende:

[..]

Klopt, omdat die door rijd naar Zwolle
Dat weet ik Maar ze hadden ook kunnen kiezen om er op weg naar Zwolle in Almelo een deel bij te zetten en dat op de terugweg weer af te koppelen.
  dinsdag 20 oktober 2009 @ 20:40:34 #47
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_73892313
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 20:37 schreef IntercityAPT het volgende:

[..]

Toch wel een vaartje voor een goederentrein
Ligt ook aan de wagens in de trein, de meeste goederenwagens mogen maar 100.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_73892406
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 20:37 schreef Light het volgende:

[..]

Dat weet ik Maar ze hadden ook kunnen kiezen om er op weg naar Zwolle in Almelo een deel bij te zetten en dat op de terugweg weer af te koppelen.
Klopt, maar in Almelo kan je geen stel kwijt. Kan wel maar met wat rangeerwerk :
pi_73892756
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 20:42 schreef MarkoAlmelo het volgende:

[..]

Klopt, maar in Almelo kan je geen stel kwijt. Kan wel maar met wat rangeerwerk :
Daarom, kan prima. Bij Almelo de Riet of in Borne is dat wat lastiger
  dinsdag 20 oktober 2009 @ 21:25:11 #50
95194 SpeedyRich
doe ff normaal
pi_73894391
Hengelo - Zupthen doet NS R dat of NS Regio ?
Op dinsdag 2 september 2008 22:59 schreef Danny het volgende:
sorry.
leukste topic aller tijden
Voor computergerelateerde vragen klik hier
pi_73894571
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 21:25 schreef SpeedyRich het volgende:
Hengelo - Zupthen doet NS R dat of NS Regio ?
Syntus

NS leent nu wat treinen uit aan syntus. (gok ik)

[ Bericht 11% gewijzigd door #ANONIEM op 20-10-2009 21:31:06 ]
  Redactie Sport dinsdag 20 oktober 2009 @ 21:34:34 #52
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_73894794
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 21:29 schreef MarkoAlmelo het volgende:

[..]

NS leent nu wat treinen uit aan syntus. (gok ik)
Nee, NS rijdt gewoon met eigen personeel dacht ik
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_73895015


't Heeft wel wat, zo'n snelheid
pi_73895183
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 21:38 schreef Ireyon het volgende:


't Heeft wel wat, zo'n snelheid
wow, dat gaat inderdaad wel hard
pi_73895222
Wat voor trein is dat?
pi_73895265
  dinsdag 20 oktober 2009 @ 21:48:12 #57
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_73895456
Post ik maar met de mededeling dat de Ratp en dus ook de RER staakt hier in parijs. En dat daardoor het busverkeer een grote teringbende was...
pi_73895554
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 21:43 schreef Yreal het volgende:
Wat voor trein is dat?
Aan het materieel te zien is het op L4.
Dus 1 of andere TGV of Thalys?
  dinsdag 20 oktober 2009 @ 21:50:54 #59
136283 knars
Teethgrinder
pi_73895585
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 17:29 schreef Duvel het volgende:

[..]

De leegte, alles verloren...
Poging Zwei:

Vorige week donderdag een omzwerving gemaakt via Den Bosch om in Arnhem te belanden. Kwam een treintje tegen met deze inspirerende tekst die mij richting gaf in onzeker tijden:

pi_73895741
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 21:43 schreef Yreal het volgende:
Wat voor trein is dat?
Trein naar Noorderkempen op de Belgische hogesnelheidslijn L4 wordt ingehaald door Thalys PBKA 4341
  dinsdag 20 oktober 2009 @ 21:54:25 #61
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_73895762
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 21:50 schreef knars het volgende:

[..]

Poging Zwei:

Vorige week donderdag een omzwerving gemaakt via Den Bosch om in Arnhem te belanden. Kwam een treintje tegen met deze inspirerende tekst die mij richting gaf in onzeker tijden:

[ afbeelding ]
Aha!
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  dinsdag 20 oktober 2009 @ 21:55:16 #62
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_73895804
Helaas geen foto zoals het eigenlijk hoort, vanmorgen op het pitoresque en knusse station van Best uitgestapt om vandaar uit verder te gaan naar evenzo gezellige Eindhoven Airport.
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
  dinsdag 20 oktober 2009 @ 22:10:03 #63
136283 knars
Teethgrinder
pi_73896394
Er bekruipt mij een vreemd voorgevoel dat als ik iets upload op Twitpic, Twitpic het niet fijn vindt als ik het hotlink. Crap.
  dinsdag 20 oktober 2009 @ 22:27:50 #64
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_73897157
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 22:10 schreef knars het volgende:
Er bekruipt mij een vreemd voorgevoel dat als ik iets upload op Twitpic, Twitpic het niet fijn vindt als ik het hotlink. Crap.
Oh, dan heb ik mazzel gehad net. Maar het lijkt er idd wel op.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  dinsdag 20 oktober 2009 @ 22:48:43 #65
136283 knars
Teethgrinder
pi_73898144
mja, zo dan maar: http://twitpic.com/lni9s
pi_73898183
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 22:48 schreef knars het volgende:
mja, zo dan maar: http://twitpic.com/lni9s
Staat hij er nog steeds?
Vorige week stond hij er ook nog. Hij stond toen op spoor 8 of 9 volgens mij

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 20-10-2009 22:50:02 ]
  dinsdag 20 oktober 2009 @ 23:00:05 #67
136283 knars
Teethgrinder
pi_73898633
Het is een foto van vorige week donderdag, spoor kan wel kloppen
  dinsdag 20 oktober 2009 @ 23:09:39 #68
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_73898936
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 18:29 schreef MarkoAlmelo het volgende:

[..]

zijn er meer mensen hier die niks met oude loc's enzo hebben? Want ik heb er helemaal niks mee
Ik heb er juist wel veel liefde voor
Die oude stellen, ach, wat een mooie historie
Dat is ook de reden dat ik morgen een rit ga maken met de VSM





[ Bericht 10% gewijzigd door greavy op 20-10-2009 23:20:53 ]
  dinsdag 20 oktober 2009 @ 23:13:15 #69
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_73899046
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 18:29 schreef MarkoAlmelo het volgende:

[..]

zijn er meer mensen hier die niks met oude loc's enzo hebben? Want ik heb er helemaal niks mee
Present. Daarom ga ik ook niet naar de VSM bijvoorbeeld, maar wil ik wel naar InnoTrans
pi_73899118
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 23:13 schreef James1988 het volgende:

[..]

Present. Daarom ga ik ook niet naar de VSM bijvoorbeeld, maar wil ik wel naar InnoTrans
Hmm, is ff googelen

[ Bericht 6% gewijzigd door #ANONIEM op 20-10-2009 23:21:59 ]
  dinsdag 20 oktober 2009 @ 23:23:43 #71
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_73899452
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 23:15 schreef MarkoAlmelo het volgende:

[..]

Hmm, is ff googelen
InnoTrans Website
  dinsdag 20 oktober 2009 @ 23:45:27 #72
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_73900291
Storingen pagina van de NS heeft vandaag amper aangegeven dat er geen storingen waren, zoals er nu weer 2 onduidelijke storingen zijn.. Je weet dat er geen of minder treinen rijden, maar meer info ook niet..
quote:
Breda
Dinsdag 20 Oktober 23:33Oorzaak Rond Breda rijden minder treinen.
Verwachting De verstoring is naar verwachting 21 oktober rond 1:00 uur verholpen. Later volgt meer informatie.
Reisadvies

Roermond-Eindhoven
Dinsdag 20 Oktober 23:04Oorzaak Tussen Heeze en Weert rijden geen treinen.
Verwachting Later volgt meer informatie.
Reisadvies
Gaat weer lekker bij de NS..

Inmiddels bekend wat er tussen Heeze en Weert aan de hand is.
quote:
Roermond-Eindhoven
Dinsdag 20 Oktober 23:44Oorzaak Tussen Heeze en Weert langere reistijd door een aanrijding.
Verwachting Houdt u rekening met een extra reistijd van 15 - 30 min. De verstoring is naar verwachting 21 oktober rond 1:00 uur verholpen.
Reisadvies
pi_73900316
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 23:45 schreef greavy het volgende:
Storingen pagina van de NS heeft vandaag amper aangegeven dat er geen storingen waren, zoals er nu weer 2 onduidelijke storingen zijn.. Je weet dat er geen of minder treinen rijden, maar meer info ook niet..
[..]

Gaat weer lekker bij de NS..
Misschien is er net iets gebeurd? Dan is de informatie voorziening naar de klant 1e prio?
Meer info zal zo wel komen

[ Bericht 9% gewijzigd door #ANONIEM op 20-10-2009 23:46:38 ]
  dinsdag 20 oktober 2009 @ 23:56:04 #74
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_73900625
Wisselstoring bij Breda, aldus www.acturail.nl

Bij de actuele vertrektijdenpagina van Breda, zijn er sporen gewijzigd. Alles wat van spoor 6 zou vertrekken vertrekt nu van 2, 4 of 5. Ik gok dus een defect wissel richting 6, 7 en 8.
  woensdag 21 oktober 2009 @ 00:10:52 #75
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_73901065
Zit even me dienstregeling voor morgen te plannen, en kom op een idiotum resultatum..

Heenweg: 1x overstappen
Terugweg: 2x overstappen
Waarom niet beide 1x overstappen

Zwijndrecht - Apeldoorn en later terug.

Editje: Zie net dat er geen directe treinen uit Apeldoorn naar Rotterdam gaan, maar andersom wel
pi_73901122
-laat maar-

[ Bericht 44% gewijzigd door #ANONIEM op 21-10-2009 00:16:14 ]
pi_73903614
quote:
Op woensdag 21 oktober 2009 00:10 schreef greavy het volgende:
Zit even me dienstregeling voor morgen te plannen, en kom op een idiotum resultatum..

Heenweg: 1x overstappen
Terugweg: 2x overstappen
Waarom niet beide 1x overstappen

Zwijndrecht - Apeldoorn en later terug.

Editje: Zie net dat er geen directe treinen uit Apeldoorn naar Rotterdam gaan, maar andersom wel
Gewoon later op reis gaan.
  woensdag 21 oktober 2009 @ 08:17:28 #78
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_73903927
quote:
Op woensdag 21 oktober 2009 07:20 schreef Light het volgende:

[..]

Gewoon later op reis gaan.
Waarom later op reis gaan?
Dat geeft echt niet betere resultaten.
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 21 oktober 2009 @ 10:19:21 #79
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_73906283
quote:
Op woensdag 21 oktober 2009 00:10 schreef greavy het volgende:
Zit even me dienstregeling voor morgen te plannen, en kom op een idiotum resultatum..

Heenweg: 1x overstappen
Terugweg: 2x overstappen
Waarom niet beide 1x overstappen

Zwijndrecht - Apeldoorn en later terug.

Editje: Zie net dat er geen directe treinen uit Apeldoorn naar Rotterdam gaan, maar andersom wel
De eerste keer zit je in de schipholtrein en omdat het buiten de spits is rijden het deel voor Rotterdam en het deel voor Den Haag gekoppeld.

In de spitsuren rijden deze delen los van elkaar. Je kunt er voor kiezen om een keer extra over te stappen, omdat je dan in zowel Utrecht als Amersfoort naar de andere zijde van het perron kunt gaan. Je kunt er ook voor kiezen om in het deel uit Rotterdam te blijven zitten, maar dan moet je in Amersfoort van 4a naar perron 2 gaan via de trappen.
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_73907218
quote:
Op woensdag 21 oktober 2009 08:17 schreef greavy het volgende:

[..]

Waarom later op reis gaan?
Dat geeft echt niet betere resultaten.
Ook niet als je de heenreis na 11:00 plant?
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 21 oktober 2009 @ 10:57:12 #81
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_73907283
quote:
Op woensdag 21 oktober 2009 10:54 schreef Light het volgende:

[..]

Ook niet als je de heenreis na 11:00 plant?
Is het overstappen nu zo erg? Zelfs als het crossplatform is?
Altijd onderweg naar het avontuur
  woensdag 21 oktober 2009 @ 11:10:28 #82
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_73907632
op de heenweg alleen in rotterdam. Terugweg over moeten stappen. 11:03 rijd rechtstreeks. Overstappen is niet erg, maar viel me zo ineens op.
Kom nl. Uit Zwijndrecht.

Fyra van 11:00 rijd niet ivm defecte trein
  woensdag 21 oktober 2009 @ 11:17:20 #83
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_73907821
quote:
Op woensdag 21 oktober 2009 11:10 schreef greavy het volgende:
Fyra van 11:00 rijd niet
Goh. Wat een verrassing...
  Redactie Sport woensdag 21 oktober 2009 @ 12:45:07 #84
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_73910453
Prorail stuurt brieven uit de toekomst: http://www.mobypicture.com/user/ruudgreven/view/5595100
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_73911707
quote:
Op woensdag 21 oktober 2009 10:57 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

Is het overstappen nu zo erg? Zelfs als het crossplatform is?
Nee, wat mij betreft niet. Hoewel het op zich wel weer prettig is als je zo min mogelijk hoeft over te stappen, zolang je dan niet veel langer onderweg bent.
pi_73911804
quote:
Op woensdag 21 oktober 2009 12:45 schreef dennistd het volgende:
Prorail stuurt brieven uit de toekomst: http://www.mobypicture.com/user/ruudgreven/view/5595100
Binnenkort werk aan het spoor in Enschede. Zijn daar al meer details over bekend?
pi_73917984
quote:
Op woensdag 21 oktober 2009 11:10 schreef greavy het volgende:

Fyra van 11:00 rijd niet ivm defecte trein 0% bezetting
fixed

Praktisch rijdt die trein nog maar 2x per 3 uur ofzo..
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 21 oktober 2009 @ 16:20:42 #88
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_73918124
Arriva is lekker bezig met haar dienstregeling voor 2010. Het belangrijkste:

- ook op zaterdag sneltreinen (van 8:50 tot 19:35) tussen Groningen en Leeuwarden
- Op zondag om 17:34 een extra stoptrein tussen Groningen en Leeuwarden
- De trein naar Roodeschool vertrekt al om .06 ipv .29 vanuit Groningen
- Overdag 4x per uur een trein tussen Groningen en Zuidbroek
Altijd onderweg naar het avontuur
  woensdag 21 oktober 2009 @ 16:35:29 #89
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_73918735
vSM rit zit erop. Nu onderweg naar huis met +3 in trein ri den haag. 5 treinstellen lang.
zal vanavond een uitgebreid reisverslag maken, met fotos
pi_73921564
quote:
Op woensdag 21 oktober 2009 16:20 schreef Peterselieman het volgende:
Arriva is lekker bezig met haar dienstregeling voor 2010. Het belangrijkste:

(...)
Ja he? En dat ondanks dat de concessie voor het busvervoer (2010 en later) in Groningen/Friesland/Drenthe naar QBuzz ging. Arriva houdt alleen nog de Qliners. Arriva zei toen zich te beraden over de investeringen in het treinvervoer, maar blijkbaar is dat nog niet doorgevoerd. Ook wel verstandig overigens, als ze die concessie nog wel willen houden (loopt pas ergens in 2020-25 af ofzo geloof ik).

Btw, wat zou Arriva in vredesnaam gaan doen met die honderden bussen die ze over hebben? QBuzz heeft namelijk 400 nieuwe stuks besteld bij Merdcedez. Blijkbaar heeft Arriva nog niet gehoord van leasen/verkopen; 'nieuw stickertje' met QBuzz en je spaart het milieu
Killing as few patients as possible.
pi_73922809
quote:
Op woensdag 21 oktober 2009 18:13 schreef davidov2009 het volgende:

Btw, wat zou Arriva in vredesnaam gaan doen met die honderden bussen die ze over hebben? QBuzz heeft namelijk 400 nieuwe stuks besteld bij Merdcedez. Blijkbaar heeft Arriva nog niet gehoord van leasen/verkopen; 'nieuw stickertje' met QBuzz en je spaart het milieu
De concessie kan ook best inhouden dat er met nieuwe bussen moet worden gereden. Dan is het dus geen optie om de 'oude' bussen van Arriva over te nemen. En wanneer moet QBuzz beginnen met rijden? Een bestelling van 400 bussen bij de fabriek is ook niet morgen of overmorgen klaar. Best kans dat die dingen dus gewoon geleased worden.
  Redactie Frontpage / Sport woensdag 21 oktober 2009 @ 18:57:34 #92
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_73922921
quote:
Op woensdag 21 oktober 2009 18:13 schreef davidov2009 het volgende:

Btw, wat zou Arriva in vredesnaam gaan doen met die honderden bussen die ze over hebben? QBuzz heeft namelijk 400 nieuwe stuks besteld bij Merdcedez. Blijkbaar heeft Arriva nog niet gehoord van leasen/verkopen; 'nieuw stickertje' met QBuzz en je spaart het milieu
Deels gaan ze naar Waterland, Dordrecht, Ameland en Terschelling. De rest zal wel naar Arriva in het buitenland gaan of verkocht worden.
quote:
Op woensdag 21 oktober 2009 18:54 schreef Light het volgende:

[..]

De concessie kan ook best inhouden dat er met nieuwe bussen moet worden gereden. Dan is het dus geen optie om de 'oude' bussen van Arriva over te nemen. En wanneer moet QBuzz beginnen met rijden? Een bestelling van 400 bussen bij de fabriek is ook niet morgen of overmorgen klaar. Best kans dat die dingen dus gewoon geleased worden.
Qbuzz begint op 13 december. Als het goed is zal alles op tijd gereed zijn.

En nu weer terug naar de treinen
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_73923388
Grappig om te zien wat een storingkje bij Schiphol allemaal kan doen Mensen stonden tot in Nijmegen voor lul. Utrecht Centraal was een puinzooi. Amsterdam Centraal zal wel niet veel beter geweest zijn
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  woensdag 21 oktober 2009 @ 20:07:30 #94
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_73925494
quote:
Zwolle-Amersfoort
Woensdag 21 Oktober 20:03Oorzaak Tussen Amersfoort en Zwolle langere reistijd door een sein- en overwegstoring.
Verwachting Houdt u rekening met een extra reistijd van 15 - 30 min. De verstoring is naar verwachting rond 21:30 uur verholpen.
Reisadvies

Schiphol-Hilversum/Lelystad Centrum/Utrecht Centraal
Woensdag 21 Oktober 19:42Oorzaak Tussen Schiphol en Utrecht Centraal rijden minder treinen door een defect aan het spoor.
Verwachting Houdt u rekening met een extra reistijd van 15 - 30 min. Het is nog niet bekend hoe lang dit duurt.
Reisadvies
Gaat weer lekker. Die schiphol vice versa is er al langer, maar nu ook een sein en overweg storing tussen amersfoort en zwolle

Utrecht was idd een tering bende, daardoor moest ik in een sprintje trekken naar me trein, omdat hij vanaf een ander spoor vertrok.... & vanaf Utrecht met de stoptrein naar Rotterdam Centraal lijkt me geen goed plan


Ben tevens nu bezig met een deel van het reisverslag
pi_73925841
quote:
Op woensdag 21 oktober 2009 19:10 schreef Dr_Flash het volgende:
Grappig om te zien wat een storingkje bij Schiphol allemaal kan doen Mensen stonden tot in Nijmegen voor lul. Utrecht Centraal was een puinzooi. Amsterdam Centraal zal wel niet veel beter geweest zijn
Intercity´s Schiphol - Apeldoorn reden over de ´oude route´ en stopten daarbij NIET te Amsterdam Centraal.
pi_73925931
Tussen Nijmegen en Amsterdam Zuid, of MINIMAAL Utrecht, had gewoon gependeld kunnen en moeten worden. Maar opheffen is makkelijker natuurlijk.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_73926186
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 14:21 schreef Socios het volgende:
Apeldoorn heeft een vestiging van restauratie ´Het Station´. Verder zijn er geloof ik aan de rand van het stationsplein nog wat ´tentjes´.
De informatie op de NS-site klopt niet helemaal
'Het Station' zat er voor de verbouwing. Daarna kwam La Place, maar die is helaas inmiddels weer gesloten. Nu heeft Apeldoorn geen restauratie meer, maar wel o.a. Smullers, AH to Go, Swirl's...
pi_73926372
quote:
Op dinsdag 20 oktober 2009 21:25 schreef SpeedyRich het volgende:
Hengelo - Zupthen doet NS R dat of NS Regio ?
Iedereen heeft het over Hengelo-Zutphen, maar dit traject loopt toch echt door tot Oldenzaal
pi_73931110
Ja maar NS rijd nu extra op Zutphen - Hengelo, syntus rijdt nog gewoon zijn treinen Zutpen - Oldenzaal.
  woensdag 21 oktober 2009 @ 22:28:55 #100
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_73931199
quote:
Op woensdag 21 oktober 2009 20:25 schreef -Sprinter- het volgende:

[..]

De informatie op de NS-site klopt niet helemaal
'Het Station' zat er voor de verbouwing. Daarna kwam La Place, maar die is helaas inmiddels weer gesloten. Nu heeft Apeldoorn geen restauratie meer, maar wel o.a. Smullers, AH to Go, Swirl's...
Daar kwam ik ook achter
Gelukkig had ik broodjes bij de Broodzaak gehaald op Rotterdam C.

Wat ik kon vinden, was een Smullers, AH To Go en een Kiosk.
  Redactie Sport woensdag 21 oktober 2009 @ 22:46:50 #101
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_73932028
quote:
Op woensdag 21 oktober 2009 22:27 schreef thats-me het volgende:
Ja maar NS rijd nu extra op Zutphen - Hengelo, syntus rijdt nog gewoon zijn treinen Zutpen - Oldenzaal.
NS rijdt ook gewoon tot Oldenzaal neem ik aan hoor, alleen op zondag moet er wel overgestapt worden in Hengelo (dan rijdt Syntus hun eigen uursdienst Zutphen-Oldenzaal en Hengelo-Oldenzaal, NS rijdt dan maar tot Hengelo om zo Zutphen-Hengelo ook een halfuursdienst te geven).
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_73932382
quote:
Op woensdag 21 oktober 2009 22:28 schreef greavy het volgende:
Daar kwam ik ook achter
Sorry.
pi_73939111
"Wegens materiaalproblemen is er bij de internationale trein geen 1ste klas aanwezig".. Ben benieuwd wat er dan straks aan komt rijden..
  donderdag 22 oktober 2009 @ 08:30:16 #104
137676 TommyGun
Stik er maar in!
pi_73939433
Vol hangen met 2e klas. Kunnen de andere ook eens zitten.
  donderdag 22 oktober 2009 @ 08:32:04 #105
74976 JDude
groetjes, veldmuis
pi_73939455
quote:
Op donderdag 22 oktober 2009 07:50 schreef Ireyon het volgende:
"Wegens materiaalproblemen is er bij de internationale trein geen 1ste klas aanwezig".. Ben benieuwd wat er dan straks aan komt rijden..
It's always around me, all this noise
But not nearly as loud as the voice saying
"Let it happen, let it happen (It's gonna feel so good)
Just let it happen, let it happen"
pi_73939715
Hmm het is dus gewoon de I10 stam met Traxx ervoor en omgekeerde rijtuigvolgorde..
  donderdag 22 oktober 2009 @ 10:56:06 #107
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_73942473
quote:
Eindhoven-Tilburg
Donderdag 22 Oktober 10:49Oorzaak Tussen Tilburg en Oisterwijk rijden geen treinen door een aanrijding met een persoon.
Er rijden stopbussen.
Verwachting Houdt u rekening met een extra reistijd van ongeveer 30 min. De verstoring is naar verwachting rond 12:00 uur verholpen.
Reisadvies Reizigers tussen Eindhoven en Rotterdam Centraal kunnen omreizen via Utrecht Centraal.
Reizigers tussen Eindhoven en Tilburg kunnen omreizen via s-Hertogenbosch.
En daar is weer iemand voor de trein
pi_73943290
quote:
Op donderdag 22 oktober 2009 08:32 schreef JDude het volgende:

[..]

[ afbeelding ]
Dan hebben die dingen tegenwoordig toch echt mooiere kleuren naar mijn mening .
  donderdag 22 oktober 2009 @ 13:24:08 #109
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_73947197
FOTOREPORTAGE VSM-RIT 21-10-2009
Vertrek vanaf Zwijndrecht Richting Apeldoorn (NS-traject) om daar de VSM Stoomtrein naar Eerbeek te nemen, en weer terug te gaan.



Een schone Mat’64, welke als stoptrein richting Rotterdam reed (10.10 uit Zwijndrecht).
Treinstellen 453 en 447 waren dit.


Een gekoppelde V-IRM IV welke ook zeer schoon was, Het ging hier om treinstellen 9546 & 9516.


Een DD-AR (of DDM1) waarvan ik het treinstel nummer niet heb kunnen lezen. Deze had echter een zeer schone loc (nummer vergeten op te schrijven) aan de andere kant van de trein.


De ICM met als treinstellen 4027 & 4023 als Intercity naar Enschede. Door geplande werkzaamheden reed deze trein niet verder dan Apeldoorn.


Hier treinstel 4023 aan de achterzijde van de 4027.


Een nieuw type SLT welke op het laatste perron staat. Gekoppeld met een SGM


Een drukte op Utrecht bij de roltrappen.. Zoals meestal


Het DM'90 naar Zutphen. Treinstel nummer niet op gelet.



Je ziet het, je moet naar de NS bussen. Duidelijk dus. Tot hier. Later zie je geen borden meer, maar ook geen NS personeel wat je te woord kan staan.


Daar moest ik heen, naar de Stoomtrein.


Vanaf Spoor 3 het perron waar de VSM stopt.


Het perron ligt hier vele malen lager, als het normale NS perron.


Een DM'90 welke binnenkomt vanuit Zutphen met treinstellen 3401 & 3444. Conducteur zat in de cabine te roken, met het raampje open.


De loc 52 3879 komt binnen van de VSM. Wagons natuurlijk ook.




De loc is aan het kop maken, om weer terug te kunnen richting Beekbergen.


Loc 50 3564


Loc 23 076


Loc 52 8053


Loc 44 1593-1


Loc 441085 welke niet meer gebruikt zal worden.


Kolen worden bijgevuld, 7 keer werd er geschept.


Een foto vanaf de achterste wagon van de trein, gericht naar achteren.


Een klein stationnetje, Immenbergweg, waar we snel weg waren.


Halte Loenen. Hier gingen er tevens fietsen de trein in. Via de rolstoellift, half naar beneden, en fiets gewoon tillen dus.


Een overweg vlak voor Eerbeek.




Het kopmaken van de Loc in Eerbeek.


Het weer vastkoppelen van de loc.


Hier moet het verkeer d.m.v. de rode vlag gewaarschuwd worden. Hij gebruikte de lampen niet.


De trein stroomt grotendeels leeg, wanneer we weer terug waren op Beekbergen. Ik moest nog door tot Apeldoorn.


Bij overwegen waar nodig ging deze man met de rode vlag staan.


Je rijd een groot deel pal naast de weg.


De loc maakt weer kop in Apeldoorn, om terug naar Beekbergen te gaan, tevens zijn eindpunt.

Dit waren me foto’s.
Een uitgebreid reisverslag zal ik nog posten dmv een link naar me weblog.

[ Bericht 0% gewijzigd door greavy op 23-10-2009 00:43:14 ]
pi_73947489
"welke"

Wat is er gebeurd met "die"?

Tevens jammer van weinig bordjes op Loenen en Immenbergerweg Staat daar sowieso wel wat? Enfin, een ritje stoomtrein is altijd leuk natuurlijk
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 22 oktober 2009 @ 13:34:26 #111
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_73947529
Mooie platen

De VSM is tof
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_73947961
Joepie, vanmorgen een Plan V op de 1900
pi_73948013
quote:
Op donderdag 22 oktober 2009 13:24 schreef greavy het volgende:
[ afbeelding ]
Een nieuw type SLT welke op het laatste perron staat. Gekoppeld met een ouder type SLT.
Leuk verslag, maar wat is het verschil tussen een nieuwe en een oude SLT?
  Redactie Sport donderdag 22 oktober 2009 @ 13:49:07 #114
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_73948026
quote:
Op donderdag 22 oktober 2009 13:33 schreef Dr_Flash het volgende:
Tevens jammer van weinig bordjes op Loenen en Immenbergerweg Staat daar sowieso wel wat? Enfin, een ritje stoomtrein is altijd leuk natuurlijk

Bij de immenbergweg zit net zo'n bordje dacht ik, maar die hangt aan de steunwand van het viaduct.
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  donderdag 22 oktober 2009 @ 13:52:29 #115
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_73948140
quote:
Op donderdag 22 oktober 2009 13:47 schreef Irritatie100 het volgende:
Joepie, vanmorgen een Plan V op de 1900
Eén enkel V'tje van Den Haag naar Venlo? Hilarisch
  donderdag 22 oktober 2009 @ 14:00:02 #116
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_73948450
quote:
Op donderdag 22 oktober 2009 13:49 schreef dennistd het volgende:

[..]

[ afbeelding ]
Bij de immenbergweg zit net zo'n bordje dacht ik, maar die hangt aan de steunwand van het viaduct.
Dat klopt.

Heb inderdaad geen foto's van de bordjes gemaakt. Niet bij stil gestaan, toen ik de mogelijkheid had...
quote:
Op donderdag 22 oktober 2009 13:48 schreef KapiteinT het volgende:

[..]

Leuk verslag, maar wat is het verschil tussen een nieuwe en een oude SLT?
De SLT is de nieuwe sprinter.
Ik bedoel gekoppeld met de SGM
Moet het even editten dus
pi_73949823
quote:
Op donderdag 22 oktober 2009 13:52 schreef James1988 het volgende:
Eén enkel V'tje van Den Haag naar Venlo? Hilarisch
In de tijd van ICR reden de laatste Intercity´s van Limburg naar de Randstad met een V´tje.
  donderdag 22 oktober 2009 @ 14:46:32 #118
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_73950861
Nice work, sir.
  donderdag 22 oktober 2009 @ 15:28:29 #120
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_73951827
Ik heb ook nog een paar geluidsopnames, dus post ik die ook even:
Geluidsclip 1
Geluidsclip 2
Geluidsclip 3
Geluidsclip 4
Geluidsclip 5
Geluidsclip 6

Het is met een mobiele telefoon opgenomen, deze clips, dus de kwaliteit zal niet altijd het beste zijn.

Dezen was ik al helemaal vergeten..
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 22 oktober 2009 @ 15:34:05 #121
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_73952013
@greavy: vroeger was Stroe idd een gewoon station. Bij werkzaamheden tussen Stroe en Amersfoort is het nog wel eens in gebruik, omdat de A1 er goed bereikbaar is.

http://nl.wikipedia.org/wiki/Station_Stroe
Altijd onderweg naar het avontuur
  donderdag 22 oktober 2009 @ 15:50:53 #122
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_73952643
Aha, bedankt voor de informatie Peterselieman
Ik vroeg het me af..
  donderdag 22 oktober 2009 @ 18:58:57 #123
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_73958683
BELANGRIJKE INFO:

15 november is geen treinverkeer mogelijk tussen Almere Oostvaarders en Lelystad Centrum vanwege werkzaamheden aan de Hanzelijn.
pi_73960849
quote:
Op donderdag 22 oktober 2009 13:47 schreef Irritatie100 het volgende:
Joepie, vanmorgen een Plan V op de 1900
Niet zeuren, vorige week had ik DD-AR naar Vlissingen
  Redactie Frontpage / Sport donderdag 22 oktober 2009 @ 20:12:36 #125
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_73960946
quote:
Op donderdag 22 oktober 2009 18:58 schreef Ofyles2 het volgende:
BELANGRIJKE INFO:

15 november is geen treinverkeer mogelijk tussen Almere Oostvaarders en Lelystad Centrum vanwege werkzaamheden aan de Hanzelijn.
Actie tegen de zwartrijders?
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_73965135
quote:
Op donderdag 22 oktober 2009 13:24 schreef greavy het volgende:
FOTOREPORTAGE VSM-RIT 21-10-2009
Vertrek vanaf Zwijndrecht Richting Apeldoorn (NS-traject) om daar de VSM Stoomtrein naar Eerbeek te nemen, en weer terug te gaan.


[ afbeelding ]
Een DD-AR waarvan ik het treinstel nummer niet heb kunnen lezen. Deze had echter een zeer schone loc 1702 aan de andere kant van de trein.
De door jouw gefotografeerde stuurstand is een DDM1 Stuurstand (De walvis, zie de sticker bij de 2e deur). Deze kan onmogelijk gekoppeld zijn aan een 1700-loc gezien deze niet compatibel met elkaar zijn. Daarbij komt dat DDM1 rode banken heeft (Op stuurstand Panda na) en dus geen DD-AR is...

Verder een prima reportage.
pi_73965184
Fail...
pi_73965995
quote:
Op donderdag 22 oktober 2009 20:12 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

Actie tegen de zwartrijders?
Geeft niks, die scoren hier alweer de gelijkmaker
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  donderdag 22 oktober 2009 @ 22:21:11 #129
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_73966032
quote:
Op donderdag 22 oktober 2009 22:01 schreef weps het volgende:

[..]

De door jouw gefotografeerde stuurstand is een DDM1 Stuurstand (De walvis, zie de sticker bij de 2e deur). Deze kan onmogelijk gekoppeld zijn aan een 1700-loc gezien deze niet compatibel met elkaar zijn. Daarbij komt dat DDM1 rode banken heeft (Op stuurstand Panda na) en dus geen DD-AR is...

Verder een prima reportage.
De E-loc 1702 zat er wel degelijk aan vast, omdat ik deze met eigen ogen heb zien staan.
En dat het een DDM1 was, wist ik dus niet. Zal het direct aanpassen in de reportage.

Heb er alleen geen foto van, omdat de trein net weg reed en de camera niet goed wou meewerken
pi_73968158
quote:
Op donderdag 22 oktober 2009 14:00 schreef greavy het volgende:

[..]

Dat klopt.

Heb inderdaad geen foto's van de bordjes gemaakt. Niet bij stil gestaan, toen ik de mogelijkheid had...
Da's heul geen punt Gaat me er meer om of ze er staan of niet, de foto moet ik toch zelf gemaakt hebben
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  donderdag 22 oktober 2009 @ 23:18:20 #131
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_73968241
quote:
Op donderdag 22 oktober 2009 20:12 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

Actie tegen de zwartrijders?
Dan zou er ook niets rijden tussen Weesp en Oostvaarders, de Flevolijn is de tuiglijn bij uitstek, vooral 's avonds en in het weekeinde.
  donderdag 22 oktober 2009 @ 23:20:50 #132
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_73968322
quote:
Op donderdag 22 oktober 2009 22:21 schreef greavy het volgende:

[..]

De E-loc 1702 zat er wel degelijk aan vast, omdat ik deze met eigen ogen heb zien staan.
Ja maar, een 1700 kan naar mijn weten niet met een DDM-1 stuurstand praten. Dus ik snap het niet...
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  donderdag 22 oktober 2009 @ 23:21:10 #133
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_73968333
quote:
Op donderdag 22 oktober 2009 22:20 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Geeft niks, die scoren hier alweer de gelijkmaker
Niet zo luid, er lezen Almeerders mee.
pi_73968554
quote:
Op donderdag 22 oktober 2009 23:18 schreef Ofyles2 het volgende:

de Flevolijn is de tuiglijn bij uitstek, vooral 's avonds en in het weekeinde.
Ik kan me van kortgeleden nog een ritje Euskirchen - Köln herinneren, dat was ook NIET normaal Wat een tokkies
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  donderdag 22 oktober 2009 @ 23:30:53 #135
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_73968677
quote:
Op donderdag 22 oktober 2009 23:27 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Ik kan me van kortgeleden nog een ritje Euskirchen - Köln herinneren, dat was ook NIET normaal Wat een tokkies
Luidruchtig? Vandalistische neigingen?
  donderdag 22 oktober 2009 @ 23:31:17 #136
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_73968690
quote:
Op donderdag 22 oktober 2009 23:27 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Ik kan me van kortgeleden nog een ritje Euskirchen - Köln herinneren, dat was ook NIET normaal Wat een tokkies
Duitsche tokkies inclusief leren jekkies, matjes in de nek en vlasachtige snorretjes?
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  donderdag 22 oktober 2009 @ 23:33:41 #137
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_73968777
quote:
Op donderdag 22 oktober 2009 23:20 schreef Duvel het volgende:

[..]

Ja maar, een 1700 kan naar mijn weten niet met een DDM-1 stuurstand praten. Dus ik snap het niet...
Hmm, vreemd dan..
Ik ga er vanuit dat de nummering op de loc toch wel degelijk klopt?


Enne:
quote:
VSM doet in herfstvakantie goede zaken

donderdag 22 oktober 2009 | 08:00 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 22 oktober 2009 | 08:14
Tekstgrootte


foto Cees Baars


APELDOORN - De Herfstritten van de Veluwse Stoomtrein Maatschappij (VSM) slaan goed aan bij het publiek.

Gistermiddag stapten ongeveer tweehonderd mensen in vanaf het perron aan de Laan van de Mensenrechten. De tocht ging naar station Beekbergen in Lieren, waar de reizigers drie kwartier de tijd hadden om te genieten van het depot. Vervolgens ging het door het bos naar Loenen en Eerbeek, voor de terugreis werd ingezet. Ook vandaag vertrekt de trein om 13.25 uur vanaf station Apeldoorn om dezelfde rit te maken. Dat gebeurt volgende week ook, op dinsdag, woensdag en donderdag. Dat het dan in deze regio geen herfstvakantie meer is, maakt voor de VSM niet zoveel uit. De liefhebbers komen uit het hele land en met de trein zijn mensen vanuit bijvoorbeeld Rotterdam in iets meer dan een uur in Apeldoorn.
Bron: De Stentor
Ik sta tevens op dat balkonnetje op die foto bij De Stentor

Laan van de Mensenrechten licht tevens aan de achterzijde van NS-station Apeldoorn
  donderdag 22 oktober 2009 @ 23:57:21 #138
146033 ReisT
Fahrtreppenbenutzungshinweise
pi_73969513
quote:
Op donderdag 22 oktober 2009 23:33 schreef greavy het volgende:

[..]

Hmm, vreemd dan..
Ik ga er vanuit dat de nummering op de loc toch wel degelijk klopt?
Daar kan je zeker van uit gaan maar de loc staat niet op jouw foto. Ik zien alleen een foto van een DDM1-stuurstand en die rijden altijd in combinatie met een 1800. Als er echt een 1700 achterop zat was er dus iets heel vreemds aan de hand. Weet je wel zeker dat die 1702 bij dezelfde trein hoorde als die foto?
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 00:38:58 #139
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_73970508
Volgens mij weet ik dat zeker, omdat ik een notitieblok in me handen had, en een pen, om deze informatie op te schrijven.
Als die koppeling met een loc in de 1700-serie niet kan, zal ik het wel verkeerd opgeschreven hebben.



Zit me notitieblok opnieuw door te lezen, en zie me fout al.
Had 2 dingen doorelkaar opgeschreven, en het was geen E-loc 1702, maar welke het wel was? Dat was ook een zeer schoon lijkende E-loc.

De E-loc 1702 had ik gezien bij Barendrecht, die als Stoptrein in de richting Dordrecht reed.

Gelijk weer me fotoverslag aangepast.
Morgen reisverslag maar doen.

[ Bericht 24% gewijzigd door greavy op 23-10-2009 00:44:31 ]
  Redactie Sport vrijdag 23 oktober 2009 @ 06:24:42 #140
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_73972800
Aankomend weekend kun je de langste treinreis van NL maken: in 4.08 van Den Helder naar Den Bosch, via Haarlem en Nijmegen
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 07:57:56 #141
146033 ReisT
Fahrtreppenbenutzungshinweise
pi_73973178
Den Helder-Eindhoven in 4:39... wel raar dat er dit weekend geen snelbus Utrecht-Den Bosch rijdt, die is toch een uur sneller dan die omgeleide trein.
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 08:02:46 #142
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_73973205
quote:
Op vrijdag 23 oktober 2009 07:57 schreef ReisT het volgende:
Den Helder-Eindhoven in 4:39... wel raar dat er dit weekend geen snelbus Utrecht-Den Bosch rijdt, die is toch een uur sneller dan die omgeleide trein.
Ik weet niet hoe de A2 er aan toe is dit weekend...
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 08:09:46 #143
74976 JDude
groetjes, veldmuis
pi_73973258
Utrecht - Den Bosch in 1:40 . Je bent bijna sneller af met de Brabantlinerbus naar Breda en de trein naar Den Bosch.
It's always around me, all this noise
But not nearly as loud as the voice saying
"Let it happen, let it happen (It's gonna feel so good)
Just let it happen, let it happen"
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 08:23:17 #144
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_73973351
quote:
Op donderdag 22 oktober 2009 23:30 schreef Ofyles2 het volgende:

[..]

Luidruchtig? Vandalistische neigingen?
Beide. Medereizigers lastigvallen, roken in de trein, dat soort werk. Geen personeel te zien uiteraard
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_73973958
quote:
Op donderdag 22 oktober 2009 22:20 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Geeft niks, die scoren hier alweer de gelijkmaker
Ik zie er niet veel nieuws in. Als je niet gecontroleerd wordt kan je vergelijkbare trucjes uithalen met papieren kaartjes. Het zou zo moeten zijn dat bij een controle door een conducteur de GPS-locatie/tijd/trein/eerst volgende uitstapstation zou moeten geworden geregistreerd. Alleen maar controleren of iemand wel is ingechecked is hetzelfde als een conducteur die vraagt of iedereen een kaartje heeft en dan gewoon doorloopt.
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 09:18:16 #146
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_73974009
quote:
Op vrijdag 23 oktober 2009 09:14 schreef Fixers het volgende:
Alleen maar controleren of iemand wel is ingechecked is hetzelfde als een conducteur die vraagt of iedereen een kaartje heeft en dan gewoon doorloopt.
Mja, daar heb je eigenlijk wel gelijk in denk ik. Ik ben echt benieuwd hoe het gaat uitpakken met die flutkaart. Ik heb er nog altijd geen greintje fiducie in, om eerlijk te zijn

Wanneer gaan we nationwide over eigenlijk? @ Fahrplanwechsel half december?
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 09:23:14 #147
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_73974083
quote:
Op vrijdag 23 oktober 2009 09:18 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Mja, daar heb je eigenlijk wel gelijk in denk ik. Ik ben echt benieuwd hoe het gaat uitpakken met die flutkaart. Ik heb er nog altijd geen greintje fiducie in, om eerlijk te zijn

Wanneer gaan we nationwide over eigenlijk? @ Fahrplanwechsel half december?
Je kunt nu toch al nationwide met dat ding met NS reizen? Persoonlijk gebruik ik 'm al een tijd in de metro in Rotterdam (moest wel), en het moet nu ook in Amsterdam. Eigenlijk nog geen problemen gehad daar. De tram is een ander verhaal: daar wel eens gehad dat inchecken wel ging, en halverwege alle apparaten er mee kapten. Nu was het reizen op abonnement dus het kostte me geen geld, maar andere reizigers zijn dan wel de lul.

Treinreizen op zo'n kaart vind ik gelul, daar koop ik gewoon een kaartje voor. Declareert ook veel makkelijker.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 09:57:16 #148
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_73974870
Ik bedoel dat Veo en Syn en CXX en ARR er ook klaar voor zijn, ook qua treinen

Ik wil weleens gewoon een kris-kras-klodder-hobbyrondje gaan maken met de OVC tegen die tijd en kijken wat er allemaal mis gaat en hoeveel overbodige handelingen ik moet verrichten. En hoeveel geld het me meer kost dan een kruidvatkaartje en wat strippen.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_73974999
quote:
Op vrijdag 23 oktober 2009 09:57 schreef Dr_Flash het volgende:
Ik bedoel dat Veo en Syn en CXX en ARR er ook klaar voor zijn, ook qua treinen
Gisteren hing er in de Protos nog een blaadje dat men er voorlopig niet met de OV-Chipkaart kon reizen?
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 10:29:53 #150
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_73975849
quote:
Op vrijdag 23 oktober 2009 09:57 schreef Dr_Flash het volgende:
Ik bedoel dat Veo en Syn en CXX en ARR er ook klaar voor zijn, ook qua treinen

Ik wil weleens gewoon een kris-kras-klodder-hobbyrondje gaan maken met de OVC tegen die tijd en kijken wat er allemaal mis gaat en hoeveel overbodige handelingen ik moet verrichten. En hoeveel geld het me meer kost dan een kruidvatkaartje en wat strippen.
Ik flikker mijn geld liever in de kroeg over balk eigenlijk.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 10:34:23 #151
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_73975995
quote:
Op vrijdag 23 oktober 2009 10:29 schreef Duvel het volgende:

[..]

Ik flikker mijn geld liever in de kroeg over balk eigenlijk.
Ja okee Maar ik wil gewoon met first-hand experience die kutkaart kunnen affakkelen. Mijn onderbuikgevoelens over dat stuk verdriet zijn wel bekend inmiddels
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 11:36:57 #152
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_73978036
quote:
Op vrijdag 23 oktober 2009 10:34 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Ja okee Maar ik wil gewoon met first-hand experience die kutkaart kunnen affakkelen. Mijn onderbuikgevoelens over dat stuk verdriet zijn wel bekend inmiddels
Ik heb hierzo een persoonlijke OV-Chipkaart, welke ik in de Metro van Rotterdam gebruik..
En wanneer ik er kom, wil het inchecken wel, maar het uitchecken geeft ie steeds weer dat het misluke
Heb al een klacht bij de RET ingediend, want het is gewoon een klote kaart. Geef mij de strippenkaart maar weer terug, waarmee je tenminste nogal eens kon spijbelen met strippen
Alhoewel een poortje doorlopen bij de RET ook erg makkelijk is, met een klein stootje zijn ze open
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 11:47:17 #153
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_73978388
quote:
Op vrijdag 23 oktober 2009 11:36 schreef greavy het volgende:

[..]

Ik heb hierzo een persoonlijke OV-Chipkaart, welke ik in de Metro van Rotterdam gebruik..
[zeur] zanik [/zeur]
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 12:27:55 #154
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_73979694
Ik denk dat het gebruik van woorden, welke door sommigen gebezigd worden, wijst op een overschot aan chromosomen, welke uiteindelijk dit verschijnsel veroorzaken. Uiteindelijk beïnvloedt dit ook de mening over deze mensen, welke misschien best een interessant verhaal te melden hebben, maar welke zo irritant schrijven, dat je er toch over struikelt. Maar misschien ben ik wel de knorrepot, welke zich maar niet zo moet aanstellen. Dat kan natuurlijk ook.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 12:32:13 #155
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_73979850
quote:
Op vrijdag 23 oktober 2009 12:27 schreef Dr_Flash het volgende:
Maar misschien ben ik wel de knorrepot, welke zich maar niet zo moet aanstellen.
Me too.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 12:34:46 #156
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_73979941
Ik verdomme pas 31, ik wil niet weten wat voor een zeikerd ik ben als ik met pensioen mag (op m'n 70e waarschijnlijk).
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 12:42:56 #157
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_73980195
En hier dan een plaatje, welke illustratief is voor het ontsporen van het topic, en welke ons meteen weer terug ontopic zal brengen. Welke toch gehoopt mag worden in ieder geval

Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_73982088
Doet me denken aan deze legendarische foto die ik al zo'n 15 jaar op m'n kamer heb hangen

pi_73982130
Kan er niet gewoon iemand even een plaatje posten van een mooie Velaro ofzo?
pi_73982188
ik dacht meer hieraan
So we just called him Fred too
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 14:02:14 #161
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_73982999
quote:
Op vrijdag 23 oktober 2009 13:39 schreef Stefanovic83 het volgende:
Kan er niet gewoon iemand even een plaatje posten van een mooie Velaro ofzo?
TGV-Atlantique ook goed?

Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 14:18:33 #162
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_73983609
quote:
Op vrijdag 23 oktober 2009 14:02 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

TGV-Atlantique ook goed?

[ afbeelding ]
Welkom in Zwitserland. Parkeert u vooral uw TGV in onze vrachtwagen.

Dat was 'm, toch?
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 14:18:37 #163
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_73983613
Ik dacht meer hieraan..



Of zoiets:


Om weer ontopic door te kunnen:


[ Bericht 20% gewijzigd door greavy op 23-10-2009 14:23:46 ]
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 14:44:55 #164
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_73984551
quote:
Op vrijdag 23 oktober 2009 13:39 schreef Stefanovic83 het volgende:
Kan er niet gewoon iemand even een plaatje posten van een mooie Velaro ofzo?


Mag deze ook? Dit is de Zefiro, Bombardier's concurrent voor de Velaro welke die tot 380 km/h zou moeten kunnen halen. Maar hij is er ook in 250 en 300-uitvoeringen.
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 15:00:15 #165
136283 knars
Teethgrinder
pi_73985134
quote:
Op donderdag 22 oktober 2009 23:31 schreef Duvel het volgende:

[..]

Duitsche tokkies inclusief leren jekkies, matjes in de nek en vlasachtige snorretjes?
Huh, Dynamo Open Air gaat toch al jarenlang niet meer door

vanochtend samen met junior naar Ernst, Bobbie en de Rest gekeken die op een lorry achter een VSM trein aan gingen. Briljant
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 16:25:16 #166
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_73988484
quote:
Op vrijdag 23 oktober 2009 14:44 schreef James1988 het volgende:

[..]

[ afbeelding ]

Mag deze ook? Dit is de Zefiro, Bombardier's concurrent voor de Velaro welke die tot 380 km/h zou moeten kunnen halen. Maar hij is er ook in 250 en 300-uitvoeringen.
Waarom moest HSA nou zonodig die V250, dit ziet er veel beter uit!
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_73991672
quote:
Op vrijdag 23 oktober 2009 14:44 schreef James1988 het volgende:

[..]

[ afbeelding ]

Mag deze ook? Dit is de Zefiro, Bombardier's concurrent voor de Velaro welke die tot 380 km/h zou moeten kunnen halen. Maar hij is er ook in 250 en 300-uitvoeringen.
380? Mag dat wel? Als ik het goed heb is er weer zo'n kut EU-regel die het treinen verbied om in dienst harder dan 360 te rijden.
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 18:34:44 #168
146033 ReisT
Fahrtreppenbenutzungshinweise
pi_73992508
Nou ja 't kan geen kwaad om nog wat over te houden boven de dienstregelingssnelheid. Een trein die theoretisch 360 kan maar dat alleen met de grootste moeite haalt is niet handig.

Het is dan ook vrij normaal dat een HST sneller kán rijden dan in normale dienst gebruikelijk (de V250 heeft een werkelijke topsnelheid van rond de 280, om maar een voorbeeld te noemen).
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 18:59:38 #169
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_73993122
Godverdekanker. Heeft onze nationale schandvlek deze herfstvakantie een zootje taakstraffers op de treindienstleiding in Utrecht neergezet of wat? ALLES vanuit het zuiden loopt in de middagspits standaard tegen een kwartiertje wisselstraat op, en de spoorbezetting is ook finaal op de schop. Het zal wel een experimentje in de sfeer van de maatschappelijke betrokkenheid zijn.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 19:13:41 #170
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_73993578
quote:
Op vrijdag 23 oktober 2009 17:58 schreef IntercityAPT het volgende:

[..]

380? Mag dat wel? Als ik het goed heb is er weer zo'n kut EU-regel die het treinen verbied om in dienst harder dan 360 te rijden.
Bombardier richt zich niet alleen op de EU, China heeft minder achterlijke regels

Hoe dan ook, hij's wel mooi, en heeft een eigen website: www.zefiro.bombardier.com
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 19:20:13 #171
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_73993781
quote:
Op vrijdag 23 oktober 2009 14:44 schreef James1988 het volgende:

[..]

[ afbeelding ]

Mag deze ook? Dit is de Zefiro, Bombardier's concurrent voor de Velaro welke die tot 380 km/h zou moeten kunnen halen. Maar hij is er ook in 250 en 300-uitvoeringen.
Wanneer komt Bombardier met HSL-rijtuigen? (Geen HSL-stellen, groot verschil.)
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 19:22:37 #172
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_73993854
quote:
Op vrijdag 23 oktober 2009 18:59 schreef Dr_Flash het volgende:
Godverdekanker. Heeft onze nationale schandvlek deze herfstvakantie een zootje taakstraffers op de treindienstleiding in Utrecht neergezet of wat? ALLES vanuit het zuiden loopt in de middagspits standaard tegen een kwartiertje wisselstraat op, en de spoorbezetting is ook finaal op de schop. Het zal wel een experimentje in de sfeer van de maatschappelijke betrokkenheid zijn.
Ook in Zuid-Holland is de NS leuk bezig. De sneltrein uit Breda en Dordrecht kwam via het middenspoor spoor 6 van HS binnen. Weliswaar zonder vertraging, maar daarvoor zag ik een losse TRAXX Delft passeren.
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 19:49:05 #173
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_73994649
ik bedoelde trouwens onze vingerververs-in-opleiding, niet de NS.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 19:49:55 #174
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_73994673
quote:
Op vrijdag 23 oktober 2009 19:49 schreef Dr_Flash het volgende:
ik bedoelde trouwens onze vingerververs-in-opleiding, niet de NS.
Blijft lastig al die namen onthouden.

Ik heb niets verdachts gedronken vandaag.
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 19:55:02 #175
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_73994842
Het is je vergeven Je was waarschijnlijk op het verkeerde been gezet door mijn woordkeus, welke ( ) als afkorting NS heeft
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_73997466
quote:
Op vrijdag 23 oktober 2009 09:18 schreef Dr_Flash het volgende:

Wanneer gaan we nationwide over eigenlijk? @ Fahrplanwechsel half december?
Volgens dit recente artikel kan de OV-chipkaart bij Syntus vanaf 1 februari 2010 gebruikt worden. Hoe het bij de andere regionale vervoerders zit, is me nog niet bekend. Overigens kan ook nog niet iedereen hun OV-chipkaart gebruiken voor reizen met NS; sinds 1 oktober kunnen anonieme kaarten worden gebruikt, vanaf 1 december ook Voordeelurenkaarten en vanaf maart 2010 kan ik ook met mijn OV-studentenkaart in- en uitchecken.
pi_73998919
quote:
Op vrijdag 23 oktober 2009 19:13 schreef James1988 het volgende:

[..]

Bombardier richt zich niet alleen op de EU, China heeft minder achterlijke regels

Hoe dan ook, hij's wel mooi, en heeft een eigen website: www.zefiro.bombardier.com
Jammer dat er geen prijs bij staat.. moet nog iets bedenken voor kerstmis..
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 21:47:51 #178
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_73999074
Beetje laat misschien, maar ik word net getipt over dit:

http://www2.solingen.de/C12572F80037DB19/html/3AD281B19E84A4EBC1257654003BA3CD?opendocument&nid1=55525_12624

Ik ga zondag

Doe er uw voordeel mee
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 22:15:13 #179
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_74000217
quote:
Op vrijdag 23 oktober 2009 21:43 schreef Ireyon het volgende:

[..]

Jammer dat er geen prijs bij staat.. moet nog iets bedenken voor kerstmis..
Ja, zo een wil ik ook wel onder mijn kerstboom vinden ja. Alleen past 10 bakken Zefiro zo lastig onder één lullig dennenboompje...
pi_74000503
quote:
Op vrijdag 23 oktober 2009 21:08 schreef Tochjo het volgende:vanaf maart 2010 kan ik ook met mijn OV-studentenkaart in- en uitchecken.
Vreemd gezien het schrijven van de IBG (het toekomstige DUO ) waarin ze aangeven dat je geen OV meer krijgt en vanaf 1 januari het maar moet redden met de OV chip.
  Redactie Sport vrijdag 23 oktober 2009 @ 22:29:19 #181
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_74000787
Mja, dan moeten ze er dus maar vanuit gaan dat je er recht op hebt.
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_74000941
Herfst


Het trek-duw materieel ICRm is een van het laatste overgebleven "getrokken mat" op het Nederlandse Reizigersspoor. NSR 1756 is met 7 bakken ICRm als IC 3651 (Zutphen-Roosendaal) zojuist uit een prachtig herfstbos gereden en passeert hier in het laatste zonlicht te Tilburg Reeshof, alvorens de zon achter de flats in aanbouw zakt.
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 22:37:15 #183
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_74001109
quote:
Op vrijdag 23 oktober 2009 22:21 schreef Wimpeh het volgende:

[..]

Vreemd gezien het schrijven van de IBG (het toekomstige DUO ) waarin ze aangeven dat je geen OV meer krijgt en vanaf 1 januari het maar moet redden met de OV chip.
Prutsers.

Eens kijken hoeveel studenten klagen dat hun kaart geblokkeerd is buiten hun schuld om.
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 22:38:04 #184
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_74001148
quote:
Op vrijdag 23 oktober 2009 22:15 schreef James1988 het volgende:

[..]

Ja, zo een wil ik ook wel onder mijn kerstboom vinden ja. Alleen past 10 bakken Zefiro zo lastig onder één lullig dennenboompje...
Overloper.
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 22:45:18 #185
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_74001396
quote:
Op vrijdag 23 oktober 2009 22:38 schreef Ofyles2 het volgende:

[..]

Overloper.
Niks mis met Railjets hoor... Zefiro vind ik gewoon ook erg mooi. Het liefst zou ik het allemaal hebben... Zefiro, Railjet, Velaro, én Venturio
pi_74001737
quote:
Op vrijdag 23 oktober 2009 22:21 schreef Wimpeh het volgende:

[..]

Vreemd gezien het schrijven van de IBG (het toekomstige DUO ) waarin ze aangeven dat je geen OV meer krijgt en vanaf 1 januari het maar moet redden met de OV chip.
Het positieve eraan is dat je eindelijk verlost bent van dat grote onding wat niet in je portemonee past. Ook geen blik meer van de conducteur dat het ding zo toegetakelt is dat je er zo een andere pasfoto kan inschuiven. Zowiezo bestaat er volgens mij een levende handel in nagemaakte ov-kaarten, als je kijkt hoe slecht dat papier beveiligd is.
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 23:01:57 #187
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_74001998
er is niets positief aan de OVchipkaart carboni. Niets.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 23:02:09 #188
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_74002002
Net op Tweakers even een berekening gemaakt n.a.v. iemand die schreef dat in de spits 70 tot 80 man per richting per Fyra-trein reist:
quote:
Een gemiddelde van 75 man per rit in de spits noem ik geen succes...

Ervanuitgaande dat iedereen steeds losse kaartjes koopt (enkele rit is ¤ 20,70), levert dat in het meest gunstige geval ¤ 1552,50 per trein per richting op. Tijdens de spits zou men dus ¤ 3105,- aan inkomsten van Fyra hebben.

Zeg dat er 4 spitsuren zijn (7.00, 7.45, 8.00, 8.45) en (16.45, 17.00, 17.45, 18.00) dan verdient men in de spits dus zo'n ¤ 12.420,-. Daarbuiten rijden er nog eens 14 treinen per richting per werkdag. Die zullen een heel stuk minder bezet zijn, of niet rijden.

Zeg een gemiddelde bezetting van 10 reizigers per niet-spitstrein, ieder met een kaartje enkele reis vol tarief. Daaruit haalt men dan ¤ 5.382,- per dag. De dagelijkse inkomsten zouden dan in het meest gunstige geval zijn:

Inkomsten spits: ¤ 12.420,-
Inkomsten niet-spits: ¤ 5.382,-
Totaal inkomsten ideale omstandigheden: per dag ¤ 17.802,-
Realistischere inkomsten per dag: ¤ 8.000,-


Dit zijn de meest ideale omstandigheden, in werkelijkheid zal dit anders liggen: veel mensen met abonnementen of trajectkaarten, mensen met toeslagmaandkaarten, of mensen die niet eens een toeslagkaart hebben en niet gecontroleerd worden.

Ik denk dat als NS Hispeed per dag ¤ 8.000,- aan inkomsten heeft, het veel is. Dat zijn dan alleen inkomsten, en geen uitgaven aan personeel (machinisten, railcatering, schoonmakers, trainmanagers) en materieel (één zo'n Traxx-loc zou ¤ 30.000,- per maand kosten heb ik mij laten vertellen).

¤ 8.000 aan inkomsten per dag, betekent ¤ 40.000 inkomsten per week, is grofweg ¤ 176.000,- aan inkomsten per maand. Hiervan gaat ¤ 30.000,- af per Traxx. Men heeft 4 locs gereserveerd voor Fyra, wat inhoudt dat men ¤ 120.000,- per maand aan locs betaalt

Inkomsten per maand: ¤ 176.000,-
Kosten locs: ¤ 120.000,-
Restant per maand: ¤ 56.000,-

Men heeft dus per maand nog ¤ 56.000,- over om het spoor en de stops te betalen (ProRail), om personeel te betalen, om onderhoud van de rijtuigen (6 rijtuigen per trein * 4 treinen = 24 rijtuigen) van te betalen, ga zo maar door. De kans dat Fyra op dit moment winstgevend is, is afgaande op de cijfers, erg klein te noemen.


[ Bericht 0% gewijzigd door James1988 op 23-10-2009 23:33:37 ]
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 23:10:24 #189
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_74002251
het hangt wel een beetj van nat-vingerwerk aan elkaar natuurlijk, al heb ik ook geen reden om het veel rooskleuriger in te zien. Hoe dit ivoren-toren-masturbatieproject ooit commercieel winstgevend moet worden is ook mij een raadsel. Maar waarschijnlijk komen ze er gewoon mee weg omdat de OVchipkaart nog veel harder faalt.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_74002586
quote:
Op vrijdag 23 oktober 2009 23:01 schreef Dr_Flash het volgende:
er is niets positief aan de OVchipkaart carboni. Niets.
zie het dan als dat lelijke gelamineerde vodje in plastic creditcard formaat.
pi_74002697
quote:
Op vrijdag 23 oktober 2009 22:33 schreef Zug-Chef het volgende:
Herfst
Het trek-duw materieel ICRm is een van het laatste overgebleven "getrokken mat" op het Nederlandse Reizigersspoor.
HSL, benelux, DDM/DD-AR zijn ook getrokken
So we just called him Fred too
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 23:24:33 #192
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_74002732
Het is heel erg nattevingerwerk, maar ik denk wel dat ik redelijk in de buurt zit. Al zie ik net dat ik per dag zelfs een trein teveel reken. Er rijden er 17 per richting, niet 18. Evenzogoed hou ik mijn gemiddelde van ¤ 8.000 per dag aan

Als mijn berekeningen enigszins kloppen, heeft NS Hispeed ¤ 56.000 beschikbaar om 3 of 4 man personeel per trein te betalen, dus 6 tot 8 man per uur. Men rijdt 17 ritten per richting per dag, 5 dagen per week, wat neerkomt op 170 ritten per week. Tijdens die 170 ritten wordt er 510 tot 680 uur door personeel gewerkt, wat neerkomt op 2244 tot 2992 manuren per maand aan rijdend personeel.

Het gemiddelde hiervan is ongeveer 2600 manuur per maand aan rijdend personeel. Als ik die ¤ 56.000,- deel door het aantal manuren kom ik uit op ¤ 21,50 per uur. Dit moet dan nog gedeeld worden door het aantal personeelsleden: een gemiddeld uurloon van ¤ 6,15 zou daaruit volgen.

Ik denk dat een machinist wel meer dan ¤ 6,15 per uur betaald krijgt, dus aan de personeelskosten alleen al maken ze verlies. Daar zit dan nog geen meter spoorgebruik bijgerekend...
pi_74002767
quote:
Op vrijdag 23 oktober 2009 23:02 schreef James1988 het volgende:
Net op Tweakers even een berekening gemaakt n.a.v. iemand die schreef dat in de spits 70 tot 80 man per richting per Fyra-trein reist:
[..]


Ik bewonder de moeite die je erin steekt, maar ook zonder cijfertjes had ik je wel kunnen vertellen dat het laten rijden van praktisch lege treinen niet winstgevend is
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 23:27:16 #194
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_74002815
quote:
Op vrijdag 23 oktober 2009 23:24 schreef James1988 het volgende:

Ik denk dat een machinist wel meer dan ¤ 6,15 per uur betaald krijgt, dus aan de personeelskosten alleen al maken ze verlies. Daar zit dan nog geen meter spoorgebruik bijgerekend...
Belasting, premies volksverzekeringen....

Naja het brengt op wat het kost: Sloten belastinggeld erheen dus.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 23:27:48 #195
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_74002828
quote:
Op vrijdag 23 oktober 2009 23:25 schreef Ireyon het volgende:

[..]

Ik bewonder de moeite die je erin steekt, maar ook zonder cijfertjes had ik je wel kunnen vertellen dat het laten rijden van praktisch lege treinen niet winstgevend is
Toch kies ik dan voor een enigszins onderbouwd verhaal.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 23:50:35 #196
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_74003646
En dan te bedenken dat dit nog niet alles is he... ik heb onderhoudskosten niet meegerekend, de kosten voor het gebruik van het spoor, de bovenleiding, de kosten van de schoonmakers, onderhoud van rijtuigen. Het is echt maar een schot in de lucht maar ik vrees wel dat ik in de buurt zit.

Maar zo ziet men in de tweede kamer ook eens in hoe de 'vrije markt' werkt, want dat wilde men daar zo graag: alles privatiseren en laten concurreren. Jammer dat echte concurrentie op de HSL niet kan vanwege de concessie.
pi_74003846
En dan vergeet je nog de leasekosten voor de TRAXX-en.

De HSL tussen Rotterdam en Amsterdam is niet commercieel uit te buiten. Dat wist men bij de aanleg al. De snellere verbinding tussen Rotterdam en Amsterdam is een mooie bijkomstigheid, maar geen commercieel doel op zich.
So we just called him Fred too
  vrijdag 23 oktober 2009 @ 23:57:27 #198
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_74003888
Nee, die heb ik wel. ¤ 30.000,- per maand per loc meen ik.
pi_74004029
quote:
Op vrijdag 23 oktober 2009 23:57 schreef James1988 het volgende:
Nee, die heb ik wel. ¤ 30.000,- per maand per loc meen ik.
idd, over heen gelezen
So we just called him Fred too
  zaterdag 24 oktober 2009 @ 00:09:52 #200
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_74004293
quote:
Op vrijdag 23 oktober 2009 23:56 schreef Cothen het volgende:
En dan vergeet je nog de leasekosten voor de TRAXX-en.

De HSL tussen Rotterdam en Amsterdam is niet commercieel uit te buiten. Dat wist men bij de aanleg al. De snellere verbinding tussen Rotterdam en Amsterdam is een mooie bijkomstigheid, maar geen commercieel doel op zich.
Nog niet.
pi_74004711
en het is nog maar de vraag of tegen dit soort praktisch dubbele tarieven het reizigersvolume Amsterdam - Parijs ooit het reizigersvolume Sauwerd - Venray zal overstijgen.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  zaterdag 24 oktober 2009 @ 00:29:30 #202
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_74004978
quote:
Op zaterdag 24 oktober 2009 00:21 schreef Dr_Flash het volgende:
en het is nog maar de vraag of tegen dit soort praktisch dubbele tarieven het reizigersvolume Amsterdam - Parijs ooit het reizigersvolume Sauwerd - Venray zal overstijgen.
Doet me denken aan Linx, een luxe HSL-verbinding tussen Stockholm en Oslo die de strijd tegen auto en vliegtuig glansrijk verloor.
pi_74007025
Ik heb net het volgende meegemaakt. Volgens de reisplanner gaat ieder vrijdag om 00:41 een stoptrein richting Nijmegen naar Oss. Door het gebrek van een nachttrein is dit ook de allerlaatste trein. Om half 1 waren we op het station en constateerde we dat deze trein niet op de vertrekborden stond. We attendeerde hierop een conducteur en een bijbehorende man die ook keken op hun railpocket. Hierop was ook een trein van 00:41 te zien.

Ik had omstreeks 20:15 nog op mijn mobiel gekeken op de mobiele NS.nl om zeker van te zijn dat deze trein ging. Hierdoor waren we verplicht een taxi te pakken met een kostenplaatje van totaal 91 euro. Ik voel me gedupeerd door de NS omdat ze mij verkeerde informatie hebben verstrekt betreffende de vertrektijd van de laatste trein. We zijn met de betreffende conducteur naar de taxiplaats geleid en hebben daar ook de taxibus gepakt.

Nu heb ik een bonnetje van de taxi bewaard en ben ik benieuwd naar het telefoonnummer/adres/e-mail adres waar ik mijn bedrag terug kan declareren. Het merendeel van ons had een OV-kaart, maar we voelen ons toch gedupeerd. Voor volgende week staat net zo'n 'spooktrein' gepland om 00:41 en ik heb hier ook screenshots ter bewijs van gemaakt.

Wie o wie kan ons helpen bij deze klacht, ik vind het zeer onterecht dat we voor deze fout van de NS moeten opdraaien.
pi_74007127
quote:
Op zaterdag 24 oktober 2009 02:04 schreef Kevin1Bravo het volgende:
Ik heb net het volgende meegemaakt. Volgens de reisplanner gaat ieder vrijdag om 00:41 een stoptrein richting Nijmegen naar Oss. Door het gebrek van een nachttrein is dit ook de allerlaatste trein. Om half 1 waren we op het station en constateerde we dat deze trein niet op de vertrekborden stond. We attendeerde hierop een conducteur en een bijbehorende man die ook keken op hun railpocket. Hierop was ook een trein van 00:41 te zien.

Ik had omstreeks 20:15 nog op mijn mobiel gekeken op de mobiele NS.nl om zeker van te zijn dat deze trein ging. Hierdoor waren we verplicht een taxi te pakken met een kostenplaatje van totaal 91 euro. Ik voel me gedupeerd door de NS omdat ze mij verkeerde informatie hebben verstrekt betreffende de vertrektijd van de laatste trein. We zijn met de betreffende conducteur naar de taxiplaats geleid en hebben daar ook de taxibus gepakt.

Nu heb ik een bonnetje van de taxi bewaard en ben ik benieuwd naar het telefoonnummer/adres/e-mail adres waar ik mijn bedrag terug kan declareren. Het merendeel van ons had een OV-kaart, maar we voelen ons toch gedupeerd. Voor volgende week staat net zo'n 'spooktrein' gepland om 00:41 en ik heb hier ook screenshots ter bewijs van gemaakt.

Wie o wie kan ons helpen bij deze klacht, ik vind het zeer onterecht dat we voor deze fout van de NS moeten opdraaien.
Klantenservice/klachtencommissie ofzo misschien?
  zaterdag 24 oktober 2009 @ 08:43:43 #205
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_74008282
Die trein van 0.41 op vrijdag, die rijdt natuurlijk op VRIJDAG. Het is nu zaterdag.

Helaas, 91 euro weg.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  zaterdag 24 oktober 2009 @ 09:41:13 #206
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_74008730
quote:
Tiel-Arnhem
Zaterdag 24 Oktober 09:29Oorzaak Tussen Kesteren en Tiel rijden geen treinen door geplande werkzaamheden.
Er rijden snelbussen.
Verwachting Houdt u rekening met een extra reistijd van 30 - 45 min. Het is nog niet bekend hoe lang dit duurt.
Reisadvies

Delfzijl-Groningen
Zaterdag 24 Oktober 08:58Oorzaak Tussen Groningen en Delfzijl rijden minder treinen door een seinstoring.
Verwachting Houdt u rekening met een extra reistijd van 15 - 30 min. Het is nog niet bekend hoe lang dit duurt.
Reisadvies
Joepie, alweer een seinstoring..
  zaterdag 24 oktober 2009 @ 09:43:38 #207
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_74008760
quote:
Op zaterdag 24 oktober 2009 02:04 schreef Kevin1Bravo het volgende:
Ik heb net het volgende meegemaakt. Volgens de reisplanner gaat ieder vrijdag om 00:41 een stoptrein richting Nijmegen naar Oss. Door het gebrek van een nachttrein is dit ook de allerlaatste trein. Om half 1 waren we op het station en constateerde we dat deze trein niet op de vertrekborden stond. We attendeerde hierop een conducteur en een bijbehorende man die ook keken op hun railpocket. Hierop was ook een trein van 00:41 te zien.

Ik had omstreeks 20:15 nog op mijn mobiel gekeken op de mobiele NS.nl om zeker van te zijn dat deze trein ging. Hierdoor waren we verplicht een taxi te pakken met een kostenplaatje van totaal 91 euro. Ik voel me gedupeerd door de NS omdat ze mij verkeerde informatie hebben verstrekt betreffende de vertrektijd van de laatste trein. We zijn met de betreffende conducteur naar de taxiplaats geleid en hebben daar ook de taxibus gepakt.

Nu heb ik een bonnetje van de taxi bewaard en ben ik benieuwd naar het telefoonnummer/adres/e-mail adres waar ik mijn bedrag terug kan declareren. Het merendeel van ons had een OV-kaart, maar we voelen ons toch gedupeerd. Voor volgende week staat net zo'n 'spooktrein' gepland om 00:41 en ik heb hier ook screenshots ter bewijs van gemaakt.

Wie o wie kan ons helpen bij deze klacht, ik vind het zeer onterecht dat we voor deze fout van de NS moeten opdraaien.
Volgens de dienstregeling is dit de eerste trein van de dag op vrijdag ochtend om 0.41 uur.
Dus je moet niet doortellen, het is niet in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar in de nacht van donderdag op vrijdag.
Je zal hoogstwaarschijnlijk je geld kwijt zijn, want de NS reisplanner kent deze trein niet in de nacht van vrijdag op zaterdag.


Even verder gekeken, en zie dat er wel een stoptrein van Nijmegen naar Oss rijd.
Deze vertrekt echter 24 oktober om 00.24 en niet om 00.41.
Deze trein had je dus moeten hebben, alleen was deze trein al weg toen je aan kwam om half 1
  zaterdag 24 oktober 2009 @ 09:57:21 #208
146033 ReisT
Fahrtreppenbenutzungshinweise
pi_74008938
quote:
Op zaterdag 24 oktober 2009 08:43 schreef Duvel het volgende:
Die trein van 0.41 op vrijdag, die rijdt natuurlijk op VRIJDAG.
Volgens de reisplanner dan he, volgens de vertrekstaat is dezelfde trein die van 0.41 op donderdag ("Treinen welke rijden tussen 0 00 uur en 4 00 uur, rijden in de nacht volgend op de genoemde dag.")
Niet zo gek dat dat verwarring geeft.
  zaterdag 24 oktober 2009 @ 10:31:51 #209
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_74009424
quote:
Op zaterdag 24 oktober 2009 09:57 schreef ReisT het volgende:

[..]

Volgens de reisplanner dan he, volgens de vertrekstaat is dezelfde trein die van 0.41 op donderdag ("Treinen welke rijden tussen 0 00 uur en 4 00 uur, rijden in de nacht volgend op de genoemde dag.")
Niet zo gek dat dat verwarring geeft.
Da's de enige smoes die 't misschien nog kan redden, maar de reisplanner is natuurlijk geen vertrekstaat.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_74011023
quote:
Op zaterdag 24 oktober 2009 09:57 schreef ReisT het volgende:

[..]

Volgens de reisplanner dan he, volgens de vertrekstaat is dezelfde trein die van 0.41 op donderdag ("Treinen welke rijden tussen 0 00 uur en 4 00 uur, rijden in de nacht volgend op de genoemde dag.")
Niet zo gek dat dat verwarring geeft.
Ja maar goed, dan zou die trein bij donderdag staan. Dan zie je hem dus niet als je voor vrijdagavond vervoer zoekt.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_74011900
quote:
Op zaterdag 24 oktober 2009 02:04 schreef Kevin1Bravo het volgende:
Wie o wie kan ons helpen bij deze klacht, ik vind het zeer onterecht dat we voor deze fout van de NS moeten opdraaien.
Ik denk niemand, zowel de vertrekstaat als de planner geven duidelijk aan dat de laatste trein richting Oss in het weekend om 00:24 gaat.
So we just called him Fred too
  zaterdag 24 oktober 2009 @ 12:57:03 #212
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_74012313
quote:
Trein rijdt weg met kinderen, moeder blijft radeloos achter
Krabbendijke - Een moeder had deze week op station Krabbendijke problemen bij het instappen met een buggy op de trein. De paniek was groot toen de deuren plotseling dichtgingen en de trein wegreed richting Goes. De twee kinderen van 9 maanden en twee jaar oud zaten in de trein terwijl de radeloze moeder achterbleef op het perron.



Enkele passagiers hebben zich ontfermd over de kinderen, die flink overstuur waren. Agenten kregen een melding dat de hulpvaardige passagiers met de buggy zouden uitstappen op station Kruiningen.

Agenten vingen de kinderen daar op. De ingeseinde vader arriveerde na een aantal minuten. Hij heeft de jongen en het meisje die bij de kinderen waren gebleven, beloond met vijftig euro.
Bron: Telegraaf

pi_74012651
lekker staaltje werk van de HC.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  zaterdag 24 oktober 2009 @ 13:23:00 #214
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_74012887
quote:
Op zaterdag 24 oktober 2009 02:04 schreef Kevin1Bravo het volgende:
-verkeerd gelezen-
Lees deze voetnoot zorgvuldig door:
quote:
Treinen welke rijden tussen 0 00 uur en 4 00 uur, rijden in de nacht volgend op de genoemde dag.
De laatste trein naar 's-Hertogenbosch vertrekt op vrijdag t/m zondag (zaterdag t/m maandag, red.) om 0:24.
pi_74020894
quote:
Op zaterdag 24 oktober 2009 02:04 schreef Kevin1Bravo het volgende:
Volgens de reisplanner gaat ieder vrijdag om 00:41 een stoptrein richting Nijmegen naar Oss.
Gelul, in de nacht van vrijdag op zaterdag vertrekt de laatste trein om 00.24u.
quote:
Voor volgende week staat net zo'n 'spooktrein' gepland om 00:41 en ik heb hier ook screenshots ter bewijs van gemaakt.
Laat maar eens zien die screenshots!
  zaterdag 24 oktober 2009 @ 18:34:31 #216
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_74020919
quote:
Op zaterdag 24 oktober 2009 18:33 schreef Socios het volgende:

[..]

Gelul, in de nacht van vrijdag op zaterdag vertrekt de laatste trein om 00.24u.
Hoi spuit 11. OK, Kevin heeft zich kennelijk vergist, dat is 'm nu denk ik wel duidelijk.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  zaterdag 24 oktober 2009 @ 21:18:47 #217
106942 Eix
Stranded here on planet earth
pi_74026335
NS/Prorail en werkzaamheden.

Ik moest vandaag van Groningen naar Limburg. Werkzaamheden in Deventer -> Noord-Zuid route via Maaslijn/Arnhem/Zwolle is dus niet te doen.

Via Utrecht dan? Werkzaamheden Utrecht - 's-Hertogenbosch. Keuze 1) reis vanuit Utrecht via Nijmegen, of 2) via Rotterdam. Uiteindelijk dus 5,5 uur onderweg geweest via Rotterdam. Ik heb in elk geval wel waar voor mijn geld gehad met mn 1e klas ticket.
Most people keep their brains
Between their legs
(Don't you find ?)
pi_74026871
Iemand al naar eurospoor geweest? 't was voor mij wel een gevaarlijke plek: ben 40 euro kwijtgeraakt aan tweedehands wagons(2 SNCF, 1 NS, 1 Ovomaltine )
pi_74028085
quote:
Op zaterdag 24 oktober 2009 21:38 schreef IntercityAPT het volgende:
Iemand al naar eurospoor geweest? 't was voor mij wel een gevaarlijke plek: ben 40 euro kwijtgeraakt aan tweedehands wagons(2 SNCF, 1 NS, 1 Ovomaltine )
Yes. Maar 50 euro kwijt aan een decoder van 40 euro en een roco IC'tje van 10 euro
hula
pi_74028553
Ik was van plan om vandaag te gaan.
Maar de hoge ingangprijs en de kleine 4u rijden hebben me tot een ander inzien doen brengen...
pi_74029832
quote:
Op zaterdag 24 oktober 2009 21:18 schreef Eix het volgende:
NS/Prorail en werkzaamheden.

Ik moest vandaag van Groningen naar Limburg. Werkzaamheden in Deventer -> Noord-Zuid route via Maaslijn/Arnhem/Zwolle is dus niet te doen.

Via Utrecht dan? Werkzaamheden Utrecht - 's-Hertogenbosch. Keuze 1) reis vanuit Utrecht via Nijmegen, of 2) via Rotterdam. Uiteindelijk dus 5,5 uur onderweg geweest via Rotterdam. Ik heb in elk geval wel waar voor mijn geld gehad met mn 1e klas ticket.
De NS reisplanner stuurt je standaard via Utrecht als je Groningen - Maastricht invoert. Dus de werkzaamheden bij Deventer heb je geen last van.
  zaterdag 24 oktober 2009 @ 23:23:26 #222
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_74029938
quote:
Op zaterdag 24 oktober 2009 23:20 schreef Light het volgende:

[..]

De NS reisplanner stuurt je standaard via Utrecht als je Groningen - Maastricht invoert. Dus de werkzaamheden bij Deventer heb je geen last van.
Klopt. Maar Utrecht - Den Bosch lag er ook uit ivm werkzaamheden. Dus moest je dan van Utrecht naar Nijmegen om dan naar Roermond te gaan...

Reistijd: 5u 20, 3x overstappen.
pi_74030017
zal blij zijn alsdie wekelijkse hindernisbaan eens afgelopen is. Waarom komt NS niet met weekend-dagkaarten? voor 2/3 van de prijs van een normale dagkaart, aangezien je maar een zeer beperkt deel van het net kunt gebruiken in het weekend.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_74030093
quote:
Op zaterdag 24 oktober 2009 23:23 schreef James1988 het volgende:

[..]

Klopt. Maar Utrecht - Den Bosch lag er ook uit ivm werkzaamheden. Dus moest je dan van Utrecht naar Nijmegen om dan naar Roermond te gaan...

Reistijd: 5u 20, 3x overstappen.
Ja, er wordt druk aan het spoor gewerkt. Als het goed is, zijn ze morgen wel klaar bij Deventer en kan alles maandag weer normaal rijden.
pi_74030343
quote:
Op zaterdag 24 oktober 2009 23:29 schreef Light het volgende:

[..]

Ja, er wordt druk aan het spoor gewerkt. Als het goed is, zijn ze morgen wel klaar bij Deventer en kan alles maandag weer normaal rijden.
De geoefende kijker weet wel beter. Het is al 4 jaar lang elk weekend een grote hindernisbaan. Het is echt niet alsof het na dit weekend ineens allemaal goed gaat hoor
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_74031399
quote:
Op zaterdag 24 oktober 2009 23:37 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

De geoefende kijker weet wel beter. Het is al 4 jaar lang elk weekend een grote hindernisbaan. Het is echt niet alsof het na dit weekend ineens allemaal goed gaat hoor
Nouja, ik zou het wel handig vinden als de stoptrein Enschede - Apeldoorn weer rijdt.

En verder weet ik dat ze er wel een zooitje van kunnen maken bij Prorail... ik kan me nog herinneren dat het tijdelijke spoor bij Almelo niet helemaal goed beveiligd was.... dat duurde weken om het op te lossen.
pi_74031468
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 00:18 schreef Light het volgende:

[..]

Nouja, ik zou het wel handig vinden als de stoptrein Enschede - Apeldoorn weer rijdt.

En verder weet ik dat ze er wel een zooitje van kunnen maken bij Prorail... ik kan me nog herinneren dat het tijdelijke spoor bij Almelo niet helemaal goed beveiligd was.... dat duurde weken om het op te lossen.
Ach, t went

Op het emplacement van Almelo liggen slechts 7 sporen ofzo, en dan is het niet mogelijk om het spoor normaal aan te sluiten? Ik snap het niet.

Verbaasde me ook dat het goed ging toen Almelo Verdiept in gebruik ging

[ Bericht 9% gewijzigd door #ANONIEM op 25-10-2009 00:23:28 ]
pi_74032217
Groningen - Limburg kan ook prima via Leer en Köln Hbf en/ of Aachen Hbf naargelang de bestemming in Limburg.
pi_74032628
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 00:21 schreef MarkoAlmelo het volgende:

[..]

Ach, t went

Op het emplacement van Almelo liggen slechts 7 sporen ofzo, en dan is het niet mogelijk om het spoor normaal aan te sluiten? Ik snap het niet.
Ik heb begrepen dat ze de beveiliging van het tijdelijke spoor europees moesten aanbesteden, en de winnende partij was niet degene die normaal dat soort dingen doet. De winnende partij dacht dat testen vooraf niet nodig was. Prorail controleert de beveiliging wel voordat een blok in gebruik genomen wordt. En als het dan niet werkt, is er een probleem.
quote:
Verbaasde me ook dat het goed ging toen Almelo Verdiept in gebruik ging
Ja, dat was ook wel even spannend.
pi_74032972
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 01:15 schreef Light het volgende:

[..]

Ik heb begrepen dat ze de beveiliging van het tijdelijke spoor europees moesten aanbesteden, en de winnende partij was niet degene die normaal dat soort dingen doet. De winnende partij dacht dat testen vooraf niet nodig was. Prorail controleert de beveiliging wel voordat een blok in gebruik genomen wordt. En als het dan niet werkt, is er een probleem.
[..]
In zo'n aanbesteding wordt de kwaliteit toch ook wel meegenomen?
dag
  zondag 25 oktober 2009 @ 01:35:18 #231
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_74033007
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 01:33 schreef Peter het volgende:

[..]

In zo'n aanbesteding wordt de kwaliteit toch ook wel meegenomen?
Nee, de goedkoopste optie maakt meer kans.
pi_74033297
Goedkoop -- duurkoop
dag
pi_74035624
quote:
Lelystad Centrum-Amsterdam Centraal/Schiphol Zondag 25 Oktober 08:06
Oorzaak Tussen Weesp en Almere Muziekwijk rijden geen treinen door een aanrijding met een persoon.
Verwachting De verstoring is naar verwachting rond 9:30 uur verholpen.
Reisadvies
Ah niet weer, wat is dat toch in deze periode...
  zondag 25 oktober 2009 @ 08:43:36 #234
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_74035768
quote:
Op zaterdag 24 oktober 2009 23:37 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

De geoefende kijker weet wel beter. Het is al 4 jaar lang elk weekend een grote hindernisbaan. Het is echt niet alsof het na dit weekend ineens allemaal goed gaat hoor
Wel langer ook. Er is geloof ik nog maar één weekend in het jaar dat het hele net te berijden is, en dat is rond kerst.

Dat idee van weekend-dagkaarten vind ik trouwens niet eens zo gek, sterker nog: het zou geheel terecht zijn.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  zondag 25 oktober 2009 @ 11:52:55 #235
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_74039026
Zojuist dit bericht gelezen op Nieuwsuitamsterdam.nl::
quote:
Lege stoelen in HSL
24 oktober, 2009 - 14:13
Internationaal | Openbaar vervoer



Gewone treinen tussen Amsterdam en Rotterdam zijn tijdens de spits stampvol, maar de nieuwe Fyra hogesnelheidslijn heeft slechts een stuk of 115 reizigers, terwijl er meer dan 500 zitplaatsen zijn, aldus NRC Handelsblad. Reizigers worden afgeschrikt door de toeslag van 7,40 euro per enkele reis, tenzij de baas betaalt.

De trein doet er 43 minuten over om Rotterdam te bereiken, waar gewone treinen minstens 59 minuten over doen. De Fyra gebruikt het hogesnelheidsspoor, maar de locomotief is nog een gewone die niet harder gaat dan 160 km per uur.

Een conducteur zei tegen NRC Handelsblad (abonnement) dat er niet aan valt te ontkomen om de prijs te verlagen, maar een woordvoerder van de NS zei dat dit niet aan de orde is. “We worden hier niet zenuwachtig van.” De NS verwacht dat meer mensen de trein zullen gaan gebruiken als ze in de toekomst frequenter gaan rijden.

Ondertussen verheugt de Man in Seat Sixty-One - beheerder van een uitstekende website over internationale treinreizen - zich op 13 december, wanneer de Thalys op hogesnelheidsspoor gaat rijden. “Londen-Amsterdam duurt dan nog maar 4 uur en 16 minuten, van centrum tot centrum met een comfortabele check-in van 30 minuten en één eenvoudige overstap in Brussel… En er is nog een voordeel: 90-95% van de Eurostars en andere hogesnelheidstreinen komen op tijd aan, terwijl sommige korteafstandsvluchten met moeite 65-70% halen.”
  zondag 25 oktober 2009 @ 12:24:41 #236
106942 Eix
Stranded here on planet earth
pi_74039806
quote:
Op zaterdag 24 oktober 2009 23:20 schreef Light het volgende:

[..]

De NS reisplanner stuurt je standaard via Utrecht als je Groningen - Maastricht invoert. Dus de werkzaamheden bij Deventer heb je geen last van.
Klopt, via Utrecht is inderdaad de standaard route en ook het fijnste. Maar via Deventer duurt even lang en is dus normaal het alternatief bij werkzaamheden. Als beide niet bereisbaar zijn krijg je erg creatieve routes die goed zijn voor de kilometers. Nja, ik heb de hindernisbaan weer overleefd.
Most people keep their brains
Between their legs
(Don't you find ?)
pi_74039989
geen idee of ik hier helemaal goed zit, maar het leek mij een mooie plek om te beginnen..

ik wil van 11-12-09 t/m 14-12-09 naar disney toe
en probeer dit te reserveren via nshispeed.nl
echter krijg ik steeds foutmeldingen dat het tarief en/of traject niet beschikbaar is..
na wat proberen kan ik WEL de heenreis op 11-12 boeken maar de terugreis op 14-12 valt niet te boeken...
iemand een idee waarom?
  Redactie Sport zondag 25 oktober 2009 @ 12:52:55 #238
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_74040669
de 13e gaat de nieuwe dienstregeling in, en ns hispeed zal zie er nog wel niet in hebben staan
misschien kan het wel via thalys zelf
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_74040754
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 12:52 schreef dennistd het volgende:
de 13e gaat de nieuwe dienstregeling in, en ns hispeed zal zie er nog wel niet in hebben staan
misschien kan het wel via thalys zelf
oke...
thalys mijdt ik zoveel mogelijk (wordt duurder)
m'n huidige keuze is met NS + TGV
de prijs van een retourtje is dan ¤107,60
  Redactie Sport zondag 25 oktober 2009 @ 13:02:31 #240
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_74040903
je kunt ook via bahn.de bestellen dacht ik, maar op buitenland-gebied weet ik niet zo heel veel, maar er zal zich vast nog wel een ander melden vandaag in het topic
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_74041471
Dat kan bij mijn weten niet op Bahn.de. Het kan wel op thalys.com. Daar kun je ticketless tickets kopen en waarvoor je een ontvangstbevestiging in de trein moet laten zien...
pi_74041594
quote:
Een conducteur zei tegen NRC Handelsblad (abonnement) dat er niet aan valt te ontkomen om de prijs te verlagen, maar een woordvoerder van de NS zei dat dit niet aan de orde is. “We worden hier niet zenuwachtig van.” De NS verwacht dat meer mensen de trein zullen gaan gebruiken als ze in de toekomst frequenter gaan rijden.
De betreffende woordvoerder:
  Redactie Frontpage / Sport zondag 25 oktober 2009 @ 13:31:31 #243
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_74041648
Het wordt voor de mensen pas interessant als de normale IC's van Amsterdam naar Rotterdam niet meer via Schiphol, maar via Haarlem gaan rijden.
Altijd onderweg naar het avontuur
  zondag 25 oktober 2009 @ 13:44:52 #244
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_74042002
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 13:31 schreef Peterselieman het volgende:
Het wordt voor de mensen pas interessant als de normale IC's van Amsterdam naar Rotterdam niet meer via Schiphol, maar via Haarlem gaan rijden.
Ja. Dan gaat toch het toch via de route van de Sneltrein Breda - Amsterdam?
Wat zijn de stopplaatsen dan? Want het lijkt mij onlogisch dat ze de stopplaatsen van de Sneltrein gebruiken?
En de sneltrein komt toch te vervallen?
pi_74042233
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 13:31 schreef Peterselieman het volgende:
Het wordt voor de mensen pas interessant als de normale IC's van Amsterdam naar Rotterdam niet meer via Schiphol, maar via Haarlem gaan rijden.
En dat is, samen met het afschaffen van de Beneluxtrein, mensen gewoon dwingen om van hun veel te dure kutservice gebruik te maken .
  Redactie Frontpage / Sport zondag 25 oktober 2009 @ 13:51:55 #246
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_74042234
Ik weet niet hoe ze dat precies willen gaan doen, maar het lijkt me niet hendig allemaal
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_74042798
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 13:44 schreef greavy het volgende:

[..]

Ja. Dan gaat toch het toch via de route van de Sneltrein Breda - Amsterdam?
Wat zijn de stopplaatsen dan? Want het lijkt mij onlogisch dat ze de stopplaatsen van de Sneltrein gebruiken?
En de sneltrein komt toch te vervallen?
Helaas is het toch zo. Elk kwartier komt er een trein Amsterdam - Haarlem - Rotterdam - Dordrecht, 2 keer per uur gaat die door naar Vlissingen (Roosendaal - Vlissingen als stoptrein) en 1 keer (spits 2 keer) door als stoptrein naar Breda.

Tussen Amsterdam en Dordrecht zal deze op dezelfde stations stoppen als de sneltrein, behalve Rotterdam Lombardijen. Meeste stops zijn wel logisch, ik snap alleen de stop in Heemstede-Aerdenhout niet...

De sneltrein Amsterdam - Breda en IC Amsterdam - Dordrecht/Vlissingen komen dan dus te vervallen.
pi_74043513
Iemand die soms weet waarom de Beneluxtrein de laatste tijd soms bestaat uit andere wagons? Ik zat eens in een wagon die vroeger diende als skitrein en ik zou zweren dat ik vrijdag in Brussel Noord een Beneluxtrein bestaande uit wagons van de Zwitserse/Oostenrijkse spoorwegen zag passeren.
pi_74043868
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 14:36 schreef pagadder het volgende:
Iemand die soms weet waarom de Beneluxtrein de laatste tijd soms bestaat uit andere wagons? Ik zat eens in een wagon die vroeger diende als skitrein en ik zou zweren dat ik vrijdag in Brussel Noord een Beneluxtrein bestaande uit wagons van de Zwitserse/Oostenrijkse spoorwegen zag passeren.
Skitrein? Zwitserse spoorwegen? Lijkt mij sterk.

Heb je niet deze trein gezien? Deze i10 rijtuigen van de NMBS doen tijdelijk dienst in de Beneluxtrein, doordat er een aantal Prio rijtuigen (de bekende zuurstok rijtuigen) naar de Fyra zijn gegaan.
pi_74044278
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 14:51 schreef KapiteinT het volgende:

[..]

Skitrein? Zwitserse spoorwegen? Lijkt mij sterk.

Heb je niet deze trein gezien? Deze i10 rijtuigen van de NMBS doen tijdelijk dienst in de Beneluxtrein, doordat er een aantal Prio rijtuigen (de bekende zuurstok rijtuigen) naar de Fyra zijn gegaan.
Die soort zie ik soms passeren in Antwerpen Centraal/Mechelen. Eén keer heb ik erin gezeten. Het was nog een andere soort trein hoor. Zoals die wagonnen, maar dan donkerblauw/donkerpaars en er stond dacht ik SB op.
  zondag 25 oktober 2009 @ 15:07:57 #251
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_74044299
115 reizigers in de spits is iets meer dan waar ik vanuit was gegaan in mijn berekeningen... evenzogoed is het nog steeds bedroevend weinig Het gedrag van die woordvoerder en NS Hispeed is niet echt begrijpbaar... mensen komen echt niet zomaar terug.

Door geintjes als de IC Asd - Rsd via Haarlem te laten lopen, pest je reizigers alleen maar de auto in volgens mij: een langere reis hebben ze dan toch, maar als de auto dan goedkoper is, is het duidelijk wie er gaat winnen. En dat is níet de Fyra.
pi_74044332
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 15:07 schreef pagadder het volgende:

[..]

Die soort zie ik soms passeren in Antwerpen Centraal/Mechelen. Eén keer heb ik erin gezeten. Het was nog een andere soort trein hoor. Zoals die wagonnen, maar dan donkerblauw/donkerpaars en er stond dacht ik SB op.
Weet je zeker dat het wel de Benelux trein was? En niet een nachttrein?
  zondag 25 oktober 2009 @ 15:14:28 #253
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_74044473
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 15:07 schreef pagadder het volgende:

[..]

Die soort zie ik soms passeren in Antwerpen Centraal/Mechelen. Eén keer heb ik erin gezeten. Het was nog een andere soort trein hoor. Zoals die wagonnen, maar dan donkerblauw/donkerpaars en er stond dacht ik SB op.
SBB (CFF FFS) zijn de Zwitserse spoorwegen, misschien heb je een skitrein gezien. Treski bijvoorbeeld?
  zondag 25 oktober 2009 @ 15:39:51 #254
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_74045010
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 15:07 schreef James1988 het volgende:
115 reizigers in de spits is iets meer dan waar ik vanuit was gegaan in mijn berekeningen... evenzogoed is het nog steeds bedroevend weinig Het gedrag van die woordvoerder en NS Hispeed is niet echt begrijpbaar... mensen komen echt niet zomaar terug.

Door geintjes als de IC Asd - Rsd via Haarlem te laten lopen, pest je reizigers alleen maar de auto in volgens mij: een langere reis hebben ze dan toch, maar als de auto dan goedkoper is, is het duidelijk wie er gaat winnen. En dat is níet de Fyra.
In ieder geval heeft Haarlem vier keer per uur een verbinding met Rotterdam, maar dit is inderdaad een klapsigaar uit eigen doos.
  zondag 25 oktober 2009 @ 16:07:51 #255
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_74045851
Er rijden straks dus geen intercity's meer tussen Amsterdam Centraal en Schiphol?
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_74045970
En vanuit Den Haag naar Amsterdam? Moet ik dan ook over haarlem ipv over schiphol?
dag
  Redactie Frontpage / Sport zondag 25 oktober 2009 @ 16:18:22 #257
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_74046158
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 16:12 schreef Peter het volgende:
En vanuit Den Haag naar Amsterdam? Moet ik dan ook over haarlem ipv over schiphol?
Waarschijnlijk wel. Vanaf Den Haag CS zou je denk ik wel via Schiphol kunnen. Moet je vanaf de luchthaven even de stopper naar CS pakken of via Duivendrecht reizen.
Altijd onderweg naar het avontuur
  zondag 25 oktober 2009 @ 16:23:57 #258
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_74046363
Klik hier voor een overzicht van specifieke veranderingen in Dienstregeling 2010 op Wikipedia
Kijk voor de verandering door de HSL bij de Oude Lijn

Als ik dat verhaal mag geloven, rijden er inderdaad geen Intercity treinen tussen Den Haag en Amsterdam CS via Schiphol.
Tevens ook niet uit de richtingen van Vlissingen richting Amsterdam via Schiphol.
Echter zie ik dan wel staan dat er een IC vanaf Den Haag CS tot Schiphol rijd.

Een quote van Wikipedia:
quote:
De doorgaande verbinding tussen Schiphol, Den Haag HS en Rotterdam via de Oude Lijn vervalt. Voortaan rijdt er vier keer per uur een Intercity tussen Amsterdam, Haarlem, Den Haag HS en Rotterdam, en vier keer per uur een Intercity tussen Schiphol en Den Haag Centraal:


[ Bericht 4% gewijzigd door greavy op 25-10-2009 16:29:17 ]
  Redactie Frontpage / Sport zondag 25 oktober 2009 @ 16:29:31 #259
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_74046541
Welke knurft heeft dat op wikipedia getikt?

De oude lijn gaat niet via Schiphol, maar via Haarlem. Dat tracé gaan ze dus weer rijden ipv via Schiphol
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_74046624
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 16:23 schreef greavy het volgende:
Klik hier voor een overzicht van specifieke veranderingen in Dienstregeling 2010 op Wikipedia
Kijk voor de verandering door de HSL bij de Oude Lijn

Als ik dat verhaal mag geloven, rijden er inderdaad geen Intercity treinen tussen Den Haag en Amsterdam CS via Schiphol.
Tevens ook niet uit de richtingen van Vlissingen richting Amsterdam via Schiphol.
Echter zie ik dan wel staan dat er een IC vanaf Den Haag CS tot Schiphol rijd.

Een quote van Wikipedia:
[..]


'k Ben benieuwd in hoeverre ze de overstaptijden nog gaan aanpassen, want zoals het er nu uit ziet, zijn reizigers vanuit Vlissingen naar Schiphol straks 20 minuten langer onderweg
  zondag 25 oktober 2009 @ 16:32:17 #261
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_74046632
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 16:07 schreef Duvel het volgende:
Er rijden straks dus geen intercity's meer tussen Amsterdam Centraal en Schiphol?
Nog steeds: de IC Den Haag-Amsterdam en de IC Hoofddorp-Amsterdam(-Lelystad).
pi_74046710
De intercity Den Haag Centraal - Amsterdam blijft gewoon hoor, deze gaat wel een extra stop maken op Hoofddorp en stopt dus vanaf Hoofddorp op alle stations. Ook gaat de Noord-Oost vanuit Den Haag via Schiphol rijden. Als het goed is sluiten beide treinen aan in Leiden op de intercity's naar Rotterdam en verder.
pi_74046770
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 16:32 schreef Ofyles2 het volgende:

[..]

Nog steeds: de IC Den Haag-Amsterdam en de IC Hoofddorp-Amsterdam(-Lelystad).
Je was mij voor. De IC Hoofddorp-Amsterdam-Lelystad wordt echter geknipt in Amsterdam. Er komen dan een stoptrein Den Haag Centraal - Amsterdam en een intercity Amsterdam - Lelystad. Ik denk echter wel dat deze op elkaar aansluiten in Amsterdam.
  Redactie Frontpage / Sport zondag 25 oktober 2009 @ 16:38:11 #264
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_74046818
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 16:34 schreef KapiteinT het volgende:
De intercity Den Haag Centraal - Amsterdam blijft gewoon hoor, deze gaat wel een extra stop maken op Hoofddorp en stopt dus vanaf Hoofddorp op alle stations. Ook gaat de Noord-Oost vanuit Den Haag via Schiphol rijden. Als het goed is sluiten beide treinen aan in Leiden op de intercity's naar Rotterdam en verder.
Wat heet aansluiten?

Het wordt een overstap van 7 tot 8 minuten
Altijd onderweg naar het avontuur
  zondag 25 oktober 2009 @ 16:40:15 #265
146033 ReisT
Fahrtreppenbenutzungshinweise
pi_74046875
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 16:36 schreef KapiteinT het volgende:

[..]

Je was mij voor. De IC Hoofddorp-Amsterdam-Lelystad wordt echter geknipt in Amsterdam. Er komen dan een stoptrein Den Haag Centraal - Amsterdam en een intercity Amsterdam - Lelystad.
De IC Amsterdam-Lelystad wordt waarschijnlijk aan de sneltrein Den Haag-Amsterdam geplakt.
pi_74046911
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 16:40 schreef ReisT het volgende:

[..]

De IC Amsterdam-Lelystad wordt waarschijnlijk aan de sneltrein Den Haag-Amsterdam geplakt.
Qua materiaal wel zo logisch. Allebei gewoon VIRM.
pi_74046993
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 16:18 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

Waarschijnlijk wel. Vanaf Den Haag CS zou je denk ik wel via Schiphol kunnen. Moet je vanaf de luchthaven even de stopper naar CS pakken of via Duivendrecht reizen.
Wat is dat nou voor onzin dan? Wanneer gaat FOK!rail daar rijden?
dag
  zondag 25 oktober 2009 @ 16:45:15 #268
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_74047002
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 16:36 schreef KapiteinT het volgende:

[..]

Je was mij voor. De IC Hoofddorp-Amsterdam-Lelystad wordt echter geknipt in Amsterdam. Er komen dan een stoptrein Den Haag Centraal - Amsterdam en een intercity Amsterdam - Lelystad. Ik denk echter wel dat deze op elkaar aansluiten in Amsterdam.
Is het ook zo dat beide treinen omlooptechnisch in elkaar overgaan? Dat kan ook in inzetkosten schelen.
pi_74047056
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 16:45 schreef Ofyles2 het volgende:

[..]

Is het ook zo dat beide treinen omlooptechnisch in elkaar overgaan? Dat kan ook in inzetkosten schelen.
Volgens ReisT gaat de IC Den Haag - Amsterdam over op de IC Amsterdam Lelystad, en ik lees net op Wikipedia dat de stoptrein Den Haag - Amsterdam over gaat op de stoptrein Amsterdam - Almere Oostvaarders.
  zondag 25 oktober 2009 @ 16:48:05 #270
111382 Ofyles2
Bestemming: onbekend
pi_74047084
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 16:18 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

Waarschijnlijk wel. Vanaf Den Haag CS zou je denk ik wel via Schiphol kunnen. Moet je vanaf de luchthaven even de stopper naar CS pakken of via Duivendrecht reizen.
Ik begrijp deze logica even niet.
pi_74047153
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 16:48 schreef Ofyles2 het volgende:

[..]

Ik begrijp deze logica even niet.
Het is gewoon niet zo, want er is een IC Den Haag - Amsterdam via Schiphol. Niks overstappen dus.
  Redactie Frontpage / Sport zondag 25 oktober 2009 @ 16:57:12 #272
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_74047381
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 16:48 schreef Ofyles2 het volgende:

[..]

Ik begrijp deze logica even niet.
Ik wist niet dat er dan nog een doorgaande trein van Den Haag via Schiphol naar Amsterdam CS zou zijn. Ik dacht dat alle treinen van het CS naar Schiphol door zouden rijden naar Groningen/Enschede
Altijd onderweg naar het avontuur
pi_74047394
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 16:50 schreef KapiteinT het volgende:

[..]

Het is gewoon niet zo, want er is een IC Den Haag - Amsterdam via Schiphol. Niks overstappen dus.
Straks dus een stoptrein tussen schiphol en A'dam centraal toch?
dag
pi_74047628
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 16:57 schreef Peter het volgende:

[..]

Straks dus een stoptrein tussen schiphol en A'dam centraal toch?
Ja, uiteindelijk zullen tussen Amsterdam en Schiphol de volgende treinen rijden:

Stoptrein Amsterdam - Den Haag
Intercity Amsterdam - Den Haag (stopt tot Hoofddorp overal)
En een zooitje Fyra's
pi_74047982
Dus Den Haag C/HS- Amsterdam C wordt sowieso langer qua tijd?

Leve de vooruitgang..
dag
pi_74048168
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 17:16 schreef Peter het volgende:
Dus Den Haag C/HS- Amsterdam C wordt sowieso langer qua tijd?

Leve de vooruitgang..
Amsterdam - Den Haag HS duurt nu met de intercity 46 minuten en met de sneltrein 51 minuten. De toekomstige intercity zal ongeveer even snel zijn als de huidige sneltrein, dus zal het 5 minuten langer duren.

Amsterdam - Den Haag Centraal duurt nu met de 52 met de sneltrein, deze zal in de toekomst een extra stopt maken op Hoofddorp, dat zal ongeveer 2 minuten duren, dus zal dat 54 minuten worden.
  zondag 25 oktober 2009 @ 18:39:40 #277
146033 ReisT
Fahrtreppenbenutzungshinweise
pi_74050223
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 16:57 schreef Peterselieman het volgende:

[..]

Ik wist niet dat er dan nog een doorgaande trein van Den Haag via Schiphol naar Amsterdam CS zou zijn. Ik dacht dat alle treinen van het CS naar Schiphol door zouden rijden naar Groningen/Enschede
De treinen van Den Haag naar Groningen/Enschede/Berlijn komen juist naast de bestaande treinen, zodat er 4x/uur een trein van Den Haag CS naar Schiphol gaat. En dat is nog maar het begin, want later moet er nog Den Haag-Schiphol-Duivendrecht-Lelystad bijkomen voor 'elke-tien-minuten-een-trein'.
  zondag 25 oktober 2009 @ 19:06:45 #278
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_74051087
Ofwel: het wordt vooral reizigers pesten tussen Amsterdam en Rotterdam, want die gaan sowieso langer onderweg zijn omdat ze of via Haarlem gaan reizen, of overstappen in Den Haag.
pi_74051264
Nietus, zij kunnen met de Fyra.
  zondag 25 oktober 2009 @ 19:46:43 #280
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_74052554
Moeten ze wel eerst normaal gaan doen
pi_74053510
Ik mag hopen dat ze in 2011 de Fyra's toch wel normaal kunnen laten rijden.

Tenzij NS Hispeed dan natuurlijk failliet is.
  zondag 25 oktober 2009 @ 20:17:32 #282
136283 knars
Teethgrinder
pi_74053964
Ach, als Den Haag verstoken blijft van een IC verbinding met Schiphol omdat het HSL tracé echt gebruikt gaat worden, is de weg vrij voor het verlengen van de Pimpel naar Den Haag CS Denk dat ik dan iets vaker na gedane arbeid via Schiphol en Den Haag naar huis ga
pi_74054371
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 20:17 schreef knars het volgende:
Ach, als Den Haag verstoken blijft van een IC verbinding met Schiphol omdat het HSL tracé echt gebruikt gaat worden, is de weg vrij voor het verlengen van de Pimpel naar Den Haag CS Denk dat ik dan iets vaker na gedane arbeid via Schiphol en Den Haag naar huis ga
De pimpel wordt toch al december dit jaar doorgetrokken naar Den Haag?

Edit: Oh, lees net dat dat nog niet zeker is inderdaad.
pi_74055292
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 13:02 schreef dennistd het volgende:
je kunt ook via bahn.de bestellen dacht ik, maar op buitenland-gebied weet ik niet zo heel veel, maar er zal zich vast nog wel een ander melden vandaag in het topic
ik heb nagevraagd bij loket NS:
advies: ticket a 149,60 + 10 euro boekingskosten = gegarandeerd plaats (de goedkope tarieven die ik had zijn hoogstwaarschijnlijk niet beschikbaar in die periode)

ik heb nog maals via NS hispeed gekeken en kwam de optie "jongere" tegen... indien ik op die manier kan bestellen scheelt het me 40 euro.. en zit ik weer bijna op de oude prijs.

overigens hadden ze bij het loket ook niet op de reguliere manier de dienstregeling van 14-12, hij is dus kennelijk nog niet ingevoerd.. (via omweg hadden ze er wel 1 te pakken gekregen.. )
  zondag 25 oktober 2009 @ 21:24:53 #285
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_74057812
Ik weet niet welke propagandaflikker ze bij Veolia in dienst hebben, maar het tamelijk zouteloze veolioslogo kon er een druppel van krijgen.

Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Moderator maandag 26 oktober 2009 @ 06:51:11 #286
155227 crew  Guppy
dus
pi_74067616
quote:
Op zondag 25 oktober 2009 21:24 schreef Dr_Flash het volgende:
Ik weet niet welke propagandaflikker ze bij Veolia in dienst hebben, maar het tamelijk zouteloze veolioslogo kon er een druppel van krijgen.

[ afbeelding ]
Het is een tong
[b]Op zaterdag 31 december 2011 16:16 schreef Socios het volgende:[/b] Kusje voor jou. :) :@ :*
  maandag 26 oktober 2009 @ 08:19:12 #287
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_74068134
quote:
Op maandag 26 oktober 2009 06:51 schreef Guppyfriend het volgende:

[..]

Het is een tong
"Laat je hier aflebberen door Veolia"

Nee, dank je.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
  maandag 26 oktober 2009 @ 08:21:41 #288
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_74068154
Ik heb inmiddels serieue plannen om rond de kerst een aantal dagen een "rondje parijs/ Ille de France" te doen en daarbij dus alle RER/Metrolijnen te gaan afwerken, lijn 14 heb ik al helemaal en RER lijn A ook.

Hoeveel dagen zou zoiets kosten?
  maandag 26 oktober 2009 @ 08:57:37 #289
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_74068604
quote:
Op maandag 26 oktober 2009 06:51 schreef Guppyfriend het volgende:

Het is een tong
een kwakdruppel van een statenlid
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Sport maandag 26 oktober 2009 @ 09:49:46 #290
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_74069571
Ook altijd leuk: de treintjes in de Efteling:

[TK] Efteling-kaartjes (2 stuks)
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  maandag 26 oktober 2009 @ 09:55:45 #291
67518 bork
Schaffner ohne Zwangzug
pi_74069701
Alweer een stoomtrein op Maliebaan Utrecht vanmorgen? Ik hoorde alweer een stoomtreinfluit, het zal toch niet iets psychosomatisch zijn? Op Somda stond in ieder geval niks. Überhaupt is dat qua bijzondere ritten niks meer, weet iemand waar ik wel goede info kan vinden m.b.t. bijzondere ritten? Het lijkt me een beetje overbodig dat ik in dit select gezelschap het wiel zelf opnieuw ga uitvinden
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly
Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
  Redactie Sport maandag 26 oktober 2009 @ 09:57:55 #292
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_74069752
Is het niet gewoon De Arend die opgestookt is ofzo?
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  maandag 26 oktober 2009 @ 11:29:26 #293
31936 Dr_Flash
CubeMeister
pi_74072222
Moet daarbij gefloten worden dan?
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  Redactie Sport maandag 26 oktober 2009 @ 11:36:01 #294
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_74072467
Nouja, bezoekers vinden dat vast wel leuk (het zuiden heeft vakantie nu)
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  maandag 26 oktober 2009 @ 12:45:46 #295
22957 Duvel
Gevallen engel.
pi_74074471
Mensen uit het zuiden gaan maar lekker naar de ZLSM ja.
Niet alles wat geen nut heeft
heeft geen zin.
Stijn De Paepe
pi_74075072
Waarom zijn er dikke vertragingen hier in het oosten? (Deventer-Enschede)

Vanmorgen had de stopper Zwolle - Enschede al 15 min vertraging, en terugweg had dezelfde stopper maar dan naar Zwolle ook 10 minuten vertraging. Hetzelfde gold voor de IC's.

Ergens iets gebeurd ofzo?
  Redactie Sport maandag 26 oktober 2009 @ 13:53:37 #297
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_74076442
quote:
Op maandag 26 oktober 2009 13:07 schreef MarkoAlmelo het volgende:
Waarom zijn er dikke vertragingen hier in het oosten? (Deventer-Enschede)

Vanmorgen had de stopper Zwolle - Enschede al 15 min vertraging, en terugweg had dezelfde stopper maar dan naar Zwolle ook 10 minuten vertraging. Hetzelfde gold voor de IC's.

Ergens iets gebeurd ofzo?
de stopper zwolle-enschede kan vertraging op hebben gelopen, en gezien de 5 minuten kering in enschede haalt ie er maar weinig vanaf. En als de IC in enschede gewoon achter de stopper gezet wordt krijgt die dus ook +10
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_74077128
Was er in de Dienstregeling 2010 niet de bedoeling dat de spitsslag Leeuwarden - Wolvega doorgetrokken zou worden naar Zwolle waardoor dezelfde situatie ontstaat als Groningen - Zwolle?
  Redactie Sport maandag 26 oktober 2009 @ 14:23:03 #299
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_74077368
quote:
Op maandag 26 oktober 2009 14:16 schreef brandsrus het volgende:
Was er in de Dienstregeling 2010 niet de bedoeling dat de spitsslag Leeuwarden - Wolvega doorgetrokken zou worden naar Zwolle waardoor dezelfde situatie ontstaat als Groningen - Zwolle?
Kan me er zo niks van herinneren. Die stopper wordt trouwens door de provincie Friesland betaald, dat is de reden waarom ie niet tot Meppel of Zwolle rijdt.
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  maandag 26 oktober 2009 @ 15:31:03 #300
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_74079540
quote:
Op maandag 26 oktober 2009 12:45 schreef Duvel het volgende:
Mensen uit het zuiden gaan maar lekker naar de ZLSM ja.
Dat is helemaal in Limburg, mij te ver.
  maandag 26 oktober 2009 @ 15:31:25 #301
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_74079550
En topic vol :-)
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')