Dat wel, maar vervolgens een half jaar wachten tot we weer een kabinet hebben.quote:Op zaterdag 18 november 2006 19:24 schreef Falco het volgende:
Het gaat wellicht nog spannend worden. Altijd leuk![]()
Da's met alle peilingen wel volgens mij.quote:Op zaterdag 18 november 2006 19:26 schreef Sargon het volgende:
Stel dat die van tns nipo uitkomt, dan krijg je hele rare coalities.
Jurgen, je hebt iets objectiefs gepost, zonder speciale CDA-voorkeur! Ik ben het met iedere zin uit je post eens. Nou, ga zo door zou ik zeggenquote:Op zaterdag 18 november 2006 18:19 schreef Jurgen21 het volgende:
Ik roep het hier al weken; die nek-aan-nekrace komt er alsnog. Het is een keuze tussen vasthouden aan het huidige beleid (dan stem je CDA) of een linkse coalitie (dan stem je PvdA). Ik zou zeggen: maak uw keuze en stem woensdag verstandig.
Zowel de hypotheekrenteaftrek als het generaal pardon is een breekpunt, dus bij de coalitiebesprekingen moet het CDA en/of de PvdA erg ongeloofwaardige dingen gaan toen tegenover de achterban. Dan kan je beter even oppositie voeren en wachten tot het minderheidskabinet valtquote:Op zaterdag 18 november 2006 19:28 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Da's met alle peilingen wel volgens mij.
PVDA-CDA vind ik op dit moment ook niet echt een logische coalitie, maar da's eigenlijk de enige die met twee partijen nog (misschien) aan een meerderhied kan komen.
quote:Op zaterdag 18 november 2006 19:29 schreef TNA het volgende:
[..]
Jurgen, je hebt iets objectiefs gepost, zonder speciale CDA-voorkeur! Ik ben het met iedere zin uit je post eens. Nou, ga zo door zou ik zeggen
Dan wordt het dringen bij de koningin.quote:Op zaterdag 18 november 2006 19:33 schreef Sargon het volgende:
Stel dat er 2 kampen zijn die een minderheidskabinet willen invoeren wat dan?
Dan komt er een rechts minderheidskabinet aangezien rechts naar het zich nu laat aanzien een meerderheid krijgt in de tweede kamer.quote:Op zaterdag 18 november 2006 19:33 schreef Sargon het volgende:
Stel dat er 2 kampen zijn die een minderheidskabinet willen invoeren wat dan?
Dat bedoel ik ja.quote:Op zaterdag 18 november 2006 19:30 schreef TNA het volgende:
[..]
Zowel de hypotheekrenteaftrek als het generaal pardon is een breekpunt, dus bij de coalitiebesprekingen moet het CDA en/of de PvdA erg ongeloofwaardige dingen gaan toen tegenover de achterban.
Nou, dat wordt lekker stabiel regeren dan.quote:Op zaterdag 18 november 2006 19:39 schreef Jurgen21 het volgende:
[..]
Dan komt er een rechts minderheidskabinet aangezien rechts naar het zich nu laat aanzien een meerderheid krijgt in de tweede kamer.
CDA 42
VVD 22
CU 6
SGP 2
PVV 5
1NL 1
Totaal rechts 78
CU kun je echt niet als rechts beschouwen. De leden zijn dan misschien overwegend rechts, een onderzoek van Maurice de Hond liet zien dat een meerderheid van de stemmers links zijn.quote:Op zaterdag 18 november 2006 19:39 schreef Jurgen21 het volgende:
[..]
Dan komt er een rechts minderheidskabinet aangezien rechts naar het zich nu laat aanzien een meerderheid krijgt in de tweede kamer.
CDA 42
VVD 22
CU 6
SGP 2
PVV 5
1NL 1
Totaal rechts 78
Als er een rechtse meerderheid is in de kamer is het natuurlijk wel zo democratisch om dan een rechts minderheidskabinet boven een links minderheidskabinet te verkiezen. De ChristenUnie zou ik trouwens als een linkse partij beschouwen; hypotheekrenteaftrek beperken tot 42%, WIA-uitkering verhogen, inkomensafhankelijke kinderbijslag en een generaal pardon voor de 26.000 asielzoekers. Ik vis nu wel selectief uit hun programmavijver, maar met zulke standpunten kan je een partij niet rechts noemen.quote:Op zaterdag 18 november 2006 19:53 schreef Genverbrander het volgende:
[..]
CU kun je echt niet als rechts beschouwen. De leden zijn dan misschien overwegend rechts, een onderzoek van Maurice de Hond liet zien dat een meerderheid van de stemmers links zijn.
Daarbij is het bij mijn weten geen regel dat er een minderheidskabinet van CDA/VVD mag komen als er een rechtse meerderheid is.![]()
PS nog gefeliciteerd met je objectieve post Jurgen!![]()
Het betekent iig dat het voor een minderheidskabinet wat lastig is om op een dergelijke partij te moeten rekenen.quote:Op zaterdag 18 november 2006 20:02 schreef TNA het volgende:
[..]
Als er een rechtse meerderheid is in de kamer is het natuurlijk wel zo democratisch om dan een rechts minderheidskabinet boven een links minderheidskabinet te verkiezen. De ChristenUnie zou ik trouwens als een linkse partij beschouwen; hypotheekrenteaftrek beperken tot 42%, WIA-uitkering verhogen, inkomensafhankelijke kinderbijslag en een generaal pardon voor de 26.000 asielzoekers. Ik vis nu wel selectief uit hun programmavijver, maar met zulke standpunten kan je een partij niet rechts noemen.
Ik verwacht eigenlijk niet dat die meer dan 75 zetels halen.quote:Op zaterdag 18 november 2006 20:20 schreef Genverbrander het volgende:PvdA/SP/GL niet haalbaar omdat SP en PvdA het niet eens kunnen worden over de belasting voor het bedrijfsleven
Nou, daar doet de SP echt wel water bij de wijn hoor.quote:Op zaterdag 18 november 2006 20:20 schreef Genverbrander het volgende:PvdA/SP/GL niet haalbaar omdat SP en PvdA het niet eens kunnen worden over de belasting voor het bedrijfsleven
Het zou wel leuk zijn, al was het alleen al vanwege al die Fok!kers die aangekondigd hebben dan te emigrerenquote:Op zaterdag 18 november 2006 20:27 schreef Genverbrander het volgende:
Ik ook niet Wombcat. Helaas. Hoewel...
Maar het meeste zal verschuiven binnen de SP, GL en de PvdA.quote:Op zaterdag 18 november 2006 20:27 schreef Genverbrander het volgende:
Je ziet dat de laagopgeleiden het meeste twijfelen. Dat is juist de groep waar links het van moet hebben. Dus er kan nog wel wat verschuiven de laatste dagen.![]()
Dat was ook wat ik dacht.quote:Op zaterdag 18 november 2006 20:20 schreef Genverbrander het volgende:
Het journaal besprak de mogelijke coalities. Volgens die vrouw was:CDA/VVD/CU niet haalbaar door de christelijke standpunten van de CU CDA/VVD/Wilders niet haalbaar doordat Balkenende niet meer met Fortuynistische partij wil PvdA/SP/GL niet haalbaar omdat SP en PvdA het niet eens kunnen worden over de belasting voor het bedrijfsleven PvdA/CDA moeilijk maar de enige optie.
Wel een realistische schets denk ik.
Misschien kan CU dan aanschuiven.quote:Op dit moment zou ik ook mijn kaarten inzetten op PvdA/CDA.
Het voelt inderdaad erg ver weg. Ik zie vooral Balkenende niet echt in een centrumlinks kabinet, hij is één geworden met het rechtse beleid van de afgelopen jaren. Het zou allemaal een beetje ongeloofwaardig worden.quote:Op zaterdag 18 november 2006 20:45 schreef TNA het volgende:
Als PvdA en CDA een kabinet gaan vormen moeten ze beiden buitengewoon ongeloofwaardige concessies doen. De PvdA heeft zich juist zo links geprofileerd en moet naar rechts opschuiven, terwijl het CDA het beleid van de afgelopen jaren moet vergeten en naar links moet opschuiven. Vervolgens krijg je onmogelijke onderhandelingen over de hypotheekrenteaftrek en het generaal pardon. Ik geloof echt niet dat er een CDA-PvdA of een PvdA-CDA kabinet gaat komen.
Als de kiezer het CDA het grootst maakt dan zal de PvdA naar rechts moeten opschuiven om een dergelijk kabinet mogelijk te maken. Als de PvdA wint dan zal het CDA naar links moeten opschuiven. In het eerste geval sneuvelt Bos, in het tweede geval Balkenende. Zo liggen de feiten. Rechtse mensen moeten dus het CDA zo groot mogelijk maken en linkse mensen de PvdA.quote:Op zaterdag 18 november 2006 20:52 schreef Genverbrander het volgende:
[..]
Het voelt inderdaad erg ver weg. Ik zie vooral Balkenende niet echt in een centrumlinks kabinet, hij is één geworden met het rechtse beleid van de afgelopen jaren. Het zou allemaal een beetje ongeloofwaardig worden.
Met een beetje mazzel worden ze even groot en moeten ze allebei het veld ruimenquote:Op zaterdag 18 november 2006 21:04 schreef Jurgen21 het volgende:
[..]
Als de kiezer het CDA het grootst maakt dan zal de PvdA naar rechts moeten opschuiven om een dergelijk kabinet mogelijk te maken. Als de PvdA wint dan zal het CDA naar links moeten opschuiven. In het eerste geval sneuvelt Bos, in het tweede geval Balkenende. Zo liggen de feiten. Rechtse mensen moeten dus het CDA zo groot mogelijk maken en linkse mensen de PvdA.
Zo, weer een objectieve post
Haha, gaat alles wel goed met je?quote:Op zaterdag 18 november 2006 21:04 schreef Jurgen21 het volgende:
[..]
Als de kiezer het CDA het grootst maakt dan zal de PvdA naar rechts moeten opschuiven om een dergelijk kabinet mogelijk te maken. Als de PvdA wint dan zal het CDA naar links moeten opschuiven. In het eerste geval sneuvelt Bos, in het tweede geval Balkenende. Zo liggen de feiten. Rechtse mensen moeten dus het CDA zo groot mogelijk maken en linkse mensen de PvdA.
Zo, weer een objectieve post
Elke politieke partij streeft naar het regeringspluche. En als elke andere coalitie onmogelijk is dan zullen CDA en PvdA naar het landsbelang moeten kijken en een ongewenst kabinet moeten accepteren, zelfs als één van beide daarvoor flink moet opschuiven.quote:Op zaterdag 18 november 2006 21:07 schreef TNA het volgende:
[..]
Haha, gaat alles wel goed met je?Je bent inderdaad objectief.
Maar het lijkt me stom van Bos als het CDA wint (en stom van Balkenende als de PvdA wint) om op te schuiven. Dan kan je beter oppositie voeren, wetende dat je tegenstander een lastige formatie tegemoet gaat, en de verkiezingen erna vermoedelijk gaat verliezen.
Ja maar naast het partijbelang heb je ook nog het landsbelang. Er moet nu eenmaal geregeerd worden en de PvdA kan dan niet uit electorale overwegingen in de oppositie gaan plaatsnemen.quote:Op zaterdag 18 november 2006 21:07 schreef TNA het volgende:
[..]
Haha, gaat alles wel goed met je?Je bent inderdaad objectief.
Maar het lijkt me stom van Bos als het CDA wint (en stom van Balkenende als de PvdA wint) om op te schuiven. Dan kan je beter oppositie voeren, wetende dat je tegenstander een lastige formatie tegemoet gaat, en de verkiezingen erna vermoedelijk gaat verliezen.
Uiteindelijk is CDA-PVDA momenteel wel de enige echt reële combinatie, vooropgezet dat ze samen voldoende zetels halen natuurlijk.quote:Op zaterdag 18 november 2006 21:11 schreef Jurgen21 het volgende:
[..]
Elke politieke partij streeft naar het regeringspluche. En als elke andere coalitie onmogelijk is dan zullen CDA en PvdA naar het landsbelang moeten kijken en een ongewenst kabinet moeten accepteren, zelfs als één van beide daarvoor flink moet opschuiven.
Daarom kun je dus waarschijnlijk ook beter niet op één van die twee stemmen.quote:Op zaterdag 18 november 2006 21:24 schreef Arcee het volgende:
Bij een CDA/PvdA-kabinet krijgt bijna niemand z'n zin door alle compromissen.
En het gaat natuurlijk om wie de premier levert. Ik heb liever een CDA/PvdA kabinet met Bos als premier, dan vind ik dat mijn strategische stem wel waard.quote:Op zaterdag 18 november 2006 21:30 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Daarom kun je dus waarschijnlijk ook beter niet op één van die twee stemmen.
Hoewel dat aan de andere kant niet zoveel uitmaakt, omdat altijd minstens één van deze twee partijen nodig is als bindmiddel, en je met de huidige peilingen sowieso een kabinet zult krijgen met flink wat compromissen.
Ja, dat kan. Alleen ben ik bang dat CDA toch groter blijft, en zie ik een kabinet CDA-PVDA (of PVDA-CDA) eigenlijk niet zo zitten.quote:Op zaterdag 18 november 2006 21:34 schreef Genverbrander het volgende:
[..]
En het gaat natuurlijk om wie de premier levert. Ik heb liever een CDA/PvdA kabinet met Bos als premier, dan vind ik dat mijn strategische stem wel waard.
VVD 20 -> 22 ook niet?quote:Op zaterdag 18 november 2006 22:33 schreef Genverbrander het volgende:
Zeer licht herstel van PvdA, maar de veranderingen mogen in deze peiling eigenlijk geen naam hebben. Jammer.
Alhoewel, zie dat deze zetels van EénNL en Wilders komen. Een kansloze club die twee nog kanslozere clubs kannibaliseert, prima.quote:
Inderdaad.quote:Op zaterdag 18 november 2006 22:46 schreef Genverbrander het volgende:
Alhoewel, zie dat deze zetels van EénNL en Wilders komen. Een kansloze club die twee nog kanslozere clubs kannibaliseert, prima.![]()
Zullen we dan maar massaal op Georgina Verbaan van de Partij van de Dieren stemmen?quote:Op zaterdag 18 november 2006 22:50 schreef PJORourke het volgende:
Hier kan niemand wat mee. Zelfs de ongewenste grote coalitie is broos.
Nee, die is net zo hersenloos als die hele partij.quote:Op zaterdag 18 november 2006 23:00 schreef onemangang het volgende:
Zullen we dan maar massaal op Georgina Verbaan van de Partij van de Dieren stemmen?![]()
Op de tiende nauwkeurig.quote:Op zaterdag 18 november 2006 23:00 schreef Jurgen21 het volgende:
Het CDA is behoorlijk stabiel bij Interview.
Dan doe je als PvdA zijnde toch alsof het CDA zulke asociale eisen stuurt dat je echt niet akkoord kan gaan?quote:Op zaterdag 18 november 2006 21:11 schreef Genverbrander het volgende:
[..]
Ja maar naast het partijbelang heb je ook nog het landsbelang. Er moet nu eenmaal geregeerd worden en de PvdA kan dan niet uit electorale overwegingen in de oppositie gaan plaatsnemen.
Ik begrijp dat echt niet.quote:Op zaterdag 18 november 2006 23:08 schreef Tomatenboer het volgende:
Zo te zien is de SP alweer aan het instorten zo vlak voor de verkiezingen, zul je zien dat ze uiteindelijk blij mogen zijn als ze de helft van de zetels halen van het aantal waar ze op stonden op het hoogtepunt in de peilingen.....
Zeer stabiel ja.quote:Op zaterdag 18 november 2006 23:00 schreef Jurgen21 het volgende:
Het CDA is behoorlijk stabiel bij Interview.
schijnheilige.quote:Op zaterdag 18 november 2006 23:10 schreef PJORourke het volgende:
[..]
Ik begrijp dat echt niet.Met Marijnissen krijg je links beleid, met Bos krijg je... hmmm... Balkenende.
Ik bekijk het vanuit het oogpunt van de linkse kiezer. Dan stem je toch niet op oliesheikje Bos?quote:
Iddquote:Op zaterdag 18 november 2006 22:48 schreef Arcee het volgende:
Dat LPF die ene zetel van gisteren behoudt is ook wel opvallend.
quote:Op zaterdag 18 november 2006 23:12 schreef PJORourke het volgende:
oliesheikje Bos
Als de laatste peilingen er op duiden dat Bos kans maakt om Balkenende te passeren en Bos nog duidelijker zich van de CDA afzet, dan zouden veel zwevende linkse kiezers idd switchen naar de PvdA. Als het verschil dinsdag 5 of meer zetels is, dan wordt het SP. Al met al wordt het best wel spannend zo. Zal de SP de derde partij worden?quote:Op zondag 19 november 2006 11:54 schreef Tharalom het volgende:
Denk dat er toch nog veel kiezers van de SP uiteindelijk op Bos stemmen, waardoor het toch nog een nek-aan-nek race wordt tussen CDA en PvdA...
Ja, Balkenende zal alle hulptroepen naar de stembus moeten sleuren om Bos uit het Torentje te houden.quote:Op zondag 19 november 2006 11:54 schreef Tharalom het volgende:
Denk dat er toch nog veel kiezers van de SP uiteindelijk op Bos stemmen, waardoor het toch nog een nek-aan-nek race wordt tussen CDA en PvdA...
De linkse kiezer wil geen midden/rechts persoon als MP hebben, dus die gooien de standpunten van hun partij overboord en stemmen PvdA.quote:Op zaterdag 18 november 2006 23:12 schreef PJORourke het volgende:
[..]
Ik bekijk het vanuit het oogpunt van de linkse kiezer. Dan stem je toch niet op oliesheikje Bos?
Ja, dat denk ik ook. Er hangt denk ik veel af van de laatste peilingen. Als blijkt dat Bos toch nog een kans maakt.. Tja, dan vrees ik dat de SP leegloopt en dan zal het voor Balkenende toch nog heel spannend worden.quote:Op zondag 19 november 2006 12:04 schreef onemangang het volgende:
[..]
Als de laatste peilingen er op duiden dat Bos kans maakt om Balkenende te passeren en Bos nog duidelijker zich van de CDA afzet, dan zouden veel zwevende linkse kiezers idd switchen naar de PvdA. Als het verschil dinsdag 5 of meer zetels is, dan wordt het SP. Al met al wordt het best wel spannend zo. Zal de SP de derde partij worden?
Bronquote:Peiling: Tij gekeerd voor VVD en PvdA
De VVD en PvdA gaan weer vooruit in de peilingen, en de winst gaat vooral ten koste van respectievelijk de kleine rechtse partijen en de SP.
De Politieke Barometer wees zaterdagavond uit dat de PvdA 34 zetels zou krijgen bij de verkiezingen, twee meer dan vorige week. De VVD krijgt er 22, een zetel meer. Het is voor het eerst in weken dat de VVD in deze peiling weer op winst staat.
Terugschrikken
Zo lijkt de kiezer op het laatste moment terug te schrikken van een stem op de rechtse splinterpartijen en het radicale socialisme van de SP, die uitkomt op 27 zetels, drie minder dan het recordaantal van dertig van deze week.
De rechtse partijen - Lijst Vijf Fortuyn, Partij voor de Vrijheid en EénNL - krijgen gezamenlijk zes zetels, twee minder dan de acht van vrijdag, met Geert Wilders stabiel op vier zetels, en EénNL en Lijst Vijf Fortuyn ieder één.
GroenLinks krijgt zeven zetels volgens deze Barometer, de laatste voor de verkiezingen van woensdag. De ChristenUnie komt op vijf, en de SGP en D66 ieder op twee. De Partij voor de Dieren krijgt één zetel.
Laten we hopen van niet.quote:Op zondag 19 november 2006 12:54 schreef Martijn_77 het volgende:
Laten we hopen dat CDA en VVD genoeg zetels krijgen om een coalitie te kunnen gaan vormen
Ja, wel want dan kunnen ze de klus afmaken ipv dat een hoop maatregelen weer terug gedraaid gaan worden door een links kabinet.quote:Op zondag 19 november 2006 13:00 schreef Wombcat het volgende:
Laten we hopen van niet.
Daarom dus: laten we hopen van niet.quote:Op zondag 19 november 2006 13:02 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Ja, wel want dan kunnen ze de klus afmaken ipv dat een hoop maatregelen weer terug gedraaid gaan worden door een links kabinet.
De VVD is al sinds 1990 onafgebroken bezig met 'de klus aan het afmaken'. En nee, het is dus niet zo dat het op alle gebieden beter is dan in 1990. Het kan dus helemaal geen kwaad als de VVD nu maar eens in de oppositie gaat zitten. Persoonlijk denk ik dat het zowieso het beste is om om de zoveel tijd een compleet ander kabinet te hebben om de simpele reden dat macht corrumpeerd. Dus bv 8 jaar rechts, 8 jaar links etc. (Paars was dat betreft fraai gebalanceerd) Bovendien wordt op die manier zo evenwichtig mogelijk aandacht gegeven aan de punten waar 'links' en 'rechts' zich sterk voor maken. Per saldo is daar het hele volk het meeste bij gebaat.quote:Op zondag 19 november 2006 13:02 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Ja, wel want dan kunnen ze de klus afmaken ipv dat een hoop maatregelen weer terug gedraaid gaan worden door een links kabinet.
1994.quote:Op zondag 19 november 2006 13:26 schreef onemangang het volgende:
[..]
De VVD is al sinds 1990 onafgebroken bezig met 'de klus aan het afmaken'.
CDA kan niet alleen stijgen tov klein-rechts, die zullen dan ook zetels bij de VVD vandaan halen, dus per saldo zal 't de CDA/VVD niet veel opleveren.quote:Op zondag 19 november 2006 12:54 schreef Martijn_77 het volgende:
Alles is dus nog mogelijk![]()
Laten we hopen dat CDA en VVD genoeg zetels krijgen om een coalitie te kunnen gaan vormen
Ik denk dat men dan de eerste 4 jaar bezig is met het terug draaien van maatregelen van het andere kabinet. Dat is iets want links op dit moment ook van plan isquote:Op zondag 19 november 2006 13:26 schreef onemangang het volgende:
[..]
De VVD is al sinds 1990 onafgebroken bezig met 'de klus aan het afmaken'. En nee, het is dus niet zo dat het op alle gebieden beter is dan in 1990. Het kan dus helemaal geen kwaad als de VVD nu maar eens in de oppositie gaat zitten. Persoonlijk denk ik dat het zowieso het beste is om om de zoveel tijd een compleet ander kabinet te hebben om de simpele reden dat macht corrumpeerd. Dus bv 8 jaar rechts, 8 jaar links etc. (Paars was dat betreft fraai gebalanceerd) Bovendien wordt op die manier zo evenwichtig mogelijk aandacht gegeven aan de punten waar 'links' en 'rechts' zich sterk voor maken. Per saldo is daar het hele volk het meeste bij gebaat.
in tegendeel, ik ben er van overtuigd dat continuïteit zoveel beter zou zijn dan steeds maar afwisselende coaltities die elkaar tegenwerken. Ik zou veel liever zien dat Nederland voor een links beleid gaat, en vlaanderen voor een rechts beleid, even de bevolking splitsen, en weg zijn héél veel problemen.quote:Op zondag 19 november 2006 13:26 schreef onemangang het volgende:
[..]
De VVD is al sinds 1990 onafgebroken bezig met 'de klus aan het afmaken'. En nee, het is dus niet zo dat het op alle gebieden beter is dan in 1990. Het kan dus helemaal geen kwaad als de VVD nu maar eens in de oppositie gaat zitten. Persoonlijk denk ik dat het zowieso het beste is om om de zoveel tijd een compleet ander kabinet te hebben om de simpele reden dat macht corrumpeerd. Dus bv 8 jaar rechts, 8 jaar links etc. (Paars was dat betreft fraai gebalanceerd) Bovendien wordt op die manier zo evenwichtig mogelijk aandacht gegeven aan de punten waar 'links' en 'rechts' zich sterk voor maken. Per saldo is daar het hele volk het meeste bij gebaat.
Dus we mogen nog 4 jaar.quote:Op zondag 19 november 2006 13:26 schreef onemangang het volgende:
Dus bv 8 jaar rechts, 8 jaar links etc. (Paars was dat betreft fraai gebalanceerd)
De methodes zijn gewoon bekend.quote:Op zondag 19 november 2006 13:07 schreef nonzz het volgende:
De onderzoeksmethoden van alle opiniepeilers zijn geheim en dus niet te controleren.
Dus? Waarom is iets oncontroleerbaars zinloos?quote:Peilingen zijn dus eigenljik zinloos.
Vroeg ik me ook af iddquote:Op zondag 19 november 2006 18:34 schreef Genverbrander het volgende:
Neemt Maurice de gggristelijke rustdag in acht?![]()
Die zal lager zijn dan vier jaar geleden.quote:Op zondag 19 november 2006 17:14 schreef Terreros85 het volgende:
Hoe staat het eigenlijk met de opkomst van dit jaar. Weet iemand daar meer over?
Inderdaad! En dat van onze belastingcenten!quote:Op zondag 19 november 2006 20:12 schreef Arcee het volgende:
Apart trouwens dat 't Journaal en Nova 2 verschillende peilingen hebben.
Het woord "belastingcenten" alleen alquote:Op zondag 19 november 2006 20:16 schreef Genverbrander het volgende:
[..]
Inderdaad! En dat van onze belastingcenten!![]()
ik lijk wel een vvd'er![]()
Zometeen in zembla over hoe betrouwbaar peilingen eigenlijk zijn.quote:Op zondag 19 november 2006 20:12 schreef Arcee het volgende:
Apart trouwens dat 't Journaal en Nova 2 verschillende peilingen hebben.
En een kabinet van CDA - VVD - GL? Die mis ik ook nog in je overzicht. Zo ook nog een optie kunnen zijnquote:Op zondag 19 november 2006 22:39 schreef Genverbrander het volgende:
[afbeelding]
Balkenende premier in een CDA/PvdA-regering, lijkt me zo onderhand onvermijdelijk, toch?
VVD en GL, oké, CDA en VVD, natuurlijk, maar CDA en GL?quote:Op zondag 19 november 2006 22:45 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
En een kabinet van CDA - VVD - GL? Die mis ik ook nog in je overzicht. Zo ook nog een optie kunnen zijn![]()
Ik vind m ook niet echt realistisch beste man.quote:Op zondag 19 november 2006 22:45 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
En een kabinet van CDA - VVD - GL? Die mis ik ook nog in je overzicht. Zo ook nog een optie kunnen zijn![]()
Ik denk dat dat beter zou gaan als je denkt. Van Paars dacht ook niemand dat dat goed zou gaan.quote:Op zondag 19 november 2006 22:46 schreef problematiQue het volgende:
[..]
VVD en GL, oké, CDA en VVD, natuurlijk, maar CDA en GL?
19-11 zit er nog niet bij?quote:Op zondag 19 november 2006 22:39 schreef Genverbrander het volgende:
[afbeelding]
Balkenende premier in een CDA/PvdA-regering, lijkt me zo onderhand onvermijdelijk, toch?
Da's wel weer redelijk verklaarbaar, omdat mensen die stemmen ook de mensen zijn die zich aanmelden voor die peilingen.quote:Op zondag 19 november 2006 22:48 schreef Genverbrander het volgende:
Nou ik heb net Zembla gezien, wel interessant! Uiteraard is het dus goed om vraagtekens te zetten bij de peilingen.
[quote]Toch blijft het vreemd dat alle bureaus de verkiezingsuitslag in 2003 redelijk goed voorspeld hebben.Volledig waardeloos zijn ze dus niet.
Bronquote:GroenLinks en CDA groeien in peiling
HILVERSUM - Als er zondag verkiezingen voor de Tweede Kamer waren gehouden, zouden het CDA en GroenLinks één zetel hebben gewonnen in vergelijking met de verkiezingen van januari 2003.
De VVD zou van 28 naar twintig zetels zakken en de SP zou op 24 zetels uitkomen, vijftien meer dan bij de vorige verkiezingen, maar drie minder dan in de peiling van zaterdag. Dat blijkt uit de dagelijkse Politieke Barometer van Interview NSS en NOVA.
Het CDA zou 45 zetels krijgen, GroenLinks negen en de PvdA 35, zeven minder dan in 2003. De regeringspartijen CDA en VVD staan samen op 65 zetels, elf te weinig voor een meerderheid in de Kamer.
Links
Het linkse blok (PvdA, GroenLinks en SP) haalt in de peiling 68 zetels, drie meer dan de huidige regeringspartijen, maar ook ruim onder de voor een meerderheid vereiste 76 zetels.
Fortuyn
Lijst vijf Fortuyn, opvolger van de LPF, die lang op nul zetels stond, staat in de recentste peiling op twee zetels. Alle overige kleine partijen blijven gelijk.
Yup, geluk bij een ongelukquote:Op zondag 19 november 2006 22:51 schreef Arcee het volgende:
[..]
Da's wel weer redelijk verklaarbaar, omdat mensen die stemmen ook de mensen zijn die zich aanmelden voor die peilingen.
Mjah en aan dat soort dingen valt dus niks te corrigeren via een of meerdere wegingsfactoren.quote:Maar verder idd logisch dat je een vertekend beeld krijgt als je onderzoek houdt onder een panel van mensen die zichzelf hebben aangemeld.
Joepie, het CDA zit daags voor de verkiezingen weer in de lift. Die leuke reclamespots beginnen nu ook in te werkenquote:Op zondag 19 november 2006 22:43 schreef rebel6 het volgende:
De inhoudsloze "feel good" CDA campagne a la Center Parcs gaat er in als zoete koek bij het kiezersvolk.
![]()
Opvallend ook dat GL voor het eerst in lange tijd op winst staat. Vreemde peiling.quote:
Hé, dat spelletje uit je signature ken ik.. hmm.. ah, de laatste hoort niet in het rijtje thuisquote:Op zondag 19 november 2006 23:04 schreef Jurgen21 het volgende:
[..]
Joepie, het CDA zit daags voor de verkiezingen weer in de lift. Die leuke reclamespots beginnen nu ook in te werken![]()
De methodes zijn wel bekend, maar de wegingsfactoren niet.quote:Op zondag 19 november 2006 15:05 schreef Sidekick het volgende:
[..]
De methodes zijn gewoon bekend.
[..]
Dus? Waarom is iets oncontroleerbaars zinloos?
Inderdaad mooie spotjes, allemaal blije mensen.quote:Op zondag 19 november 2006 23:04 schreef Jurgen21 het volgende:
[..]
Joepie, het CDA zit daags voor de verkiezingen weer in de lift. Die leuke reclamespots beginnen nu ook in te werken![]()
Ik wist van het lieg/ontken verschijnsel maar niet dat men dat compenseerde. Weer wat geleerd.quote:Op zondag 19 november 2006 23:24 schreef multatuli het volgende:
De methodes zijn wel bekend, maar de wegingsfactoren niet.
Men ondervraagt x mensen, krijgt uitslag y en vergelijkt dat met eerdere x, y combinaties. Daar rolt een groot verschil uit en daar worden de wegingsfactoren ingezet. Zo wist men altijd dat er meer mensen extreem rechts zeiden te stemmen dan men daadwerkelijk deed, dat er meer mensen CPN stemden dan men opbiechtte aan de enqueteur etc. Zo onstonden ooit die wegingsfactoren die een soort alchemie vormen dat ieder bureau als zijn eigen geheime elixer beschouwt.
Dat gecompenseer is de crux van alle politieke onderzoeken. Ben als politicoloog opgeleid en daar is het geen geheim, maar ken ook veel onderzoekers op dat terrein en de weegfactoren zijn echt het best bewaarde geheim van de smid. (Overigens weten ze allemaal wat de zwakte is: het verleden een slechte voorspeller in dynamische tijden en dat was nu juist hun truc). Voor zover ik weet is Maurice de Hond degene die het verst gaat in zijn correcties op de gemeten voorkeuren. Kan werken, maar dan moet de kiezer zich dus houden aan de conventies en dat raakt uit de modequote:Op zondag 19 november 2006 23:44 schreef Napalm het volgende:
[..]
Ik wist van het lieg/ontken verschijnsel maar niet dat men dat compenseerde. Weer wat geleerd.
Weet wel dat het ene bureau werkte met open vragen "op wie stemt u?" en het andere met een MC-lijst.
mischien hebben zich zo`n 20-30 lpfèrs gisteren aangemeld bij die panel.quote:Op zondag 19 november 2006 22:55 schreef problematiQue het volgende:
wat ik pas vreemd vind is dat LVF opeens op 2 zetels staat.
Zou GL in één klap volledig ongeloofwaardig maken; ze helpen een kabinet aan een meerderheid waar ze zelf jarenlang tegenaan hebben geschopt.quote:Op zondag 19 november 2006 22:45 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
En een kabinet van CDA - VVD - GL? Die mis ik ook nog in je overzicht. Zo ook nog een optie kunnen zijn![]()
Huh? Die heeft Maurice de Hond bijvoorbeeld juist wèl goed weten te voorspellen.quote:Op zondag 19 november 2006 23:24 schreef multatuli het volgende:
[..]
De facto komt het er dus op neer dat alle bureau's vooral goed zijn in het voorspellen van het verleden omdat ze daar steeds naar corrigeren. Dat is ook gelijk de reden dat ze de grote winst van de LPF in de eerste verkiezing waar ze aan meededen niet voorzien hadden.
Of wat acteurvriendjes van Jack de Vries....quote:Op zondag 19 november 2006 23:40 schreef rebel6 het volgende:
[..]
Inderdaad mooie spotjes, allemaal blije mensen.
Waarschijnlijk opgenomen in een gemeente met veel CDA stemmers.
Hoe de f*ck kan de LPF opeens op 2 zetels staan.quote:
Herben.quote:Op maandag 20 november 2006 16:21 schreef Urquhart het volgende:
LVF 2 zetels, Mat weer terug in de Kamer
Gun ik hem wel.
Interview/NSS heeft voor zover ik weet geen open mogelijkheid om je aan te melden.quote:Op maandag 20 november 2006 05:13 schreef Human_Patris het volgende:
[..]
mischien hebben zich zo`n 20-30 lpfèrs gisteren aangemeld bij die panel.![]()
dat was te verwachten; mag de VVD en CU nog wel uit gaan kijken dat ze niet meer gaan kwijt rakenquote:Op maandag 20 november 2006 18:11 schreef Arcee het volgende:
Maurice de Hond (tussen haakjes afgelopen zaterdag):
CDA 42 (+1)
PVDA 39 (+3)
SP 22 (-4)
VVD 21 (-2)
Daar ga je weer, Jan.
Nee, sympathieke man. Heeft zich als politicus goed ontwikkeld, en is een lopende encylopedie qua feitenkennis. Aanwinst voor de Kamerquote:Op maandag 20 november 2006 17:08 schreef rebel6 het volgende:
[..]
Herben.
Hoe eerder hij uit de Kamer is hoe beter.
PvdA+GL+SP+PvdD = 71quote:Op maandag 20 november 2006 18:11 schreef Arcee het volgende:
Maurice de Hond (tussen haakjes afgelopen zaterdag):
CDA 42 (+1)
PVDA 39 (+3)
SP 22 (-4)
VVD 21 (-2)
Daar ga je weer, Jan.
schiet dus ook nog niet op, bovendien is het helemaal nog niet zo logisch dat de CU zou aanschuiven bij die 3quote:Op maandag 20 november 2006 18:30 schreef ItaloDancer het volgende:
[..]
PvdA+GL+SP+PvdD = 71
PvdA+GL+SP+CU = 75
![]()
Was te verwachten maar nog altijd groter dan de VVD.quote:Op maandag 20 november 2006 18:11 schreef Arcee het volgende:
Maurice de Hond (tussen haakjes afgelopen zaterdag):
CDA 42 (+1)
PVDA 39 (+3)
SP 22 (-4)
VVD 21 (-2)
Daar ga je weer, Jan.
dat zal niet lang meer duren omdat er nog wel een heel aantal zetels overgaan naar de PvdAquote:Op maandag 20 november 2006 18:32 schreef du_ke het volgende:
[..]
Was te verwachten maar nog altijd groter dan de VVD.
Lijkt me ook ±'. En helemaal mooi dat ook GL er van lijkt te profiterenquote:Op maandag 20 november 2006 18:38 schreef rubbereend het volgende:
[..]
dat zal niet lang meer duren omdat er nog wel een heel aantal zetels overgaan naar de PvdA
Zielig voor Nederland zal je bedoelen.quote:Op maandag 20 november 2006 18:43 schreef vw_caddy het volgende:
Toch ergens best zielig voor Jan.Kom op Jan, gogogogo
Zou die fijner zijn dan de kont van Jan Peterquote:Op maandag 20 november 2006 18:45 schreef vw_caddy het volgende:
Ik gun Jan het allerbeste, alleen al omdat ik een ontzettende hekel heb aan de PvdA. Helaas voor hem blijken de linkse kiezers niet honkvast te zijn en gaan ze allemaal weer in de hol van Wouter wonen.
Nu kan ik wel met seksistische opmerkingen komen, dat laat ik maar even. Het patroon dat SP aan het eind inlevert tegenover PvdA is een steeds terugkomend iets.quote:Op maandag 20 november 2006 18:46 schreef du_ke het volgende:
[..]
Zou die fijner zijn dan de kont van Jan Peter
De CU wist ook nooit te brengen wat er van werd verwacht. Maar vooralsnog lijkt het er nu wel op dat het linkse blok behoorlijk gaat winnen deze verkiezingenquote:Op maandag 20 november 2006 18:50 schreef vw_caddy het volgende:
[..]
Nu kan ik wel met seksistische opmerkingen komen, dat laat ik maar even. Het patroon dat SP aan het eind inlevert tegenover PvdA is een steeds terugkomend iets.
Begreep dat de Hond er bij de gemeenteraadsverkiezingen het dichtste bij zat. Maar dat zegt niet zoveel.quote:Op maandag 20 november 2006 18:50 schreef Jurgen21 het volgende:
Opmerkelijke verschillen tussen de peilingen. Bij Interview gisteravond nog een gat van 10 zetels. Ben ik de enige die twijfelt aan de peilingen van De Hond? Overigens geenzins negatief voor Balkenende aangezien CU- en VVD-stemmers in het stemhokje voor de zekerheid Balkenende zullen stemmen om Bos uit het Torentje te houden.
Ja, de laatste dag.quote:Op maandag 20 november 2006 18:32 schreef du_ke het volgende:
Was te verwachten maar nog altijd groter dan de VVD.
Ik vertrouw die van Nova 't meest, maar LPF op 0 bij De Hond vertrouw ik meer dan ineens 2 bij Nova.quote:Op maandag 20 november 2006 18:50 schreef Jurgen21 het volgende:
Opmerkelijke verschillen tussen de peilingen. Bij Interview gisteravond nog een gat van 10 zetels. Ben ik de enige die twijfelt aan de peilingen van De Hond?
In 2003 was hij de slechtste opiniepeiler. En de PvdA scoort ook bij TNS-NIPO vanavond weer slecht. Volgens mij wil De Hond dusdanig graag een nek-aan-nekrace dat hij z'n hele peiling er op baseert. Zo heb ik bijvoorbeeld al sinds donderdag geen uitnodiging meer gekregen om mee te doen aan de poll, terwijl dat daarvoor toch regelmatig het geval was.quote:Op maandag 20 november 2006 18:55 schreef du_ke het volgende:
[..]
Begreep dat de Hond er bij de gemeenteraadsverkiezingen het dichtste bij zat. Maar dat zegt niet zoveel.
Zullen de overgelopen SP'ers blij mee wezen.quote:
quote:Op maandag 20 november 2006 18:41 schreef knowall het volgende:
Griep aan de overlopers.
quote:Op maandag 20 november 2006 18:43 schreef du_ke het volgende:
[..]
Lijkt me ook ±'. En helemaal mooi dat ook GL er van lijkt te profiteren![]()
Ik heb er geen problemen mee.quote:Op maandag 20 november 2006 19:29 schreef knowall het volgende:
Het is wel goed te zien dat de verloren zetels van de SP naar de SP-light en onze Groene Vrienden gaan.
Laten we daar eens blij om zijn met elkaar! ... TOCH?!
quote:
* problematiQue has a dreamquote:Op maandag 20 november 2006 19:38 schreef NLweltmeister het volgende:
nav de RTL peiling:
SP/PvdA/GL/CU = 77 zetels, onder leiding van Premier Marijnissen
![]()
Lijkt me een meer dan plausibele verklaring. Daarnaast heeft het CDA natuurlijk ook een aardige vinger in de pap bij RTL; dat er gesjoemeld wordt is dus ook allerminst uit te sluiten.quote:Op maandag 20 november 2006 19:36 schreef vw_caddy het volgende:
Misschien speelt mee dat de TNS/Nipo peiling wekelijks is, en de Hond dagelijks? Alleen al daarom vertrouw ik die van TNS meer, maar goed.
Bij RTL misschien, maar zeker niet bij TNS/NIPO.quote:Op maandag 20 november 2006 19:40 schreef knowall het volgende:
[..]
Daarnaast heeft het CDA natuurlijk ook een aardige vinger in de pap bij RTL
Oeps als dat woensdag waarheid wordt......quote:
Het is één groot complot. Met de Bijbel in de rechterhand en een zak geld in de linker kan je veel gedaan krijgen.quote:Op maandag 20 november 2006 19:41 schreef Mike het volgende:
[..]
Bij RTL misschien, maar zeker niet bij TNS/NIPO.
Misschien kunnen ze een abortus- en euthanasieverbod erdoor krijgen.quote:Op maandag 20 november 2006 19:42 schreef I.R.Baboon het volgende:
Het lijkt me echt héél onwaarschijnlijk dat de CU denkt 'nou, zullen we die drie linkse partijen eens aan een meerderheid helpen zonder daar heel heel heel veel voor terug te krijgen'.
Rouvoet wordt dan vice-premierquote:Op maandag 20 november 2006 19:42 schreef I.R.Baboon het volgende:
Het lijkt me echt héél onwaarschijnlijk dat de CU denkt 'nou, zullen we die drie linkse partijen eens aan een meerderheid helpen zonder daar heel heel heel veel voor terug te krijgen'.
En Maurice de Hond is lid van de PvdA. Ik begin hem er nu toch ehct van te verdenken de peilingen ten gunste van de PvdA te manipuleren.quote:Op maandag 20 november 2006 19:41 schreef vw_caddy het volgende:
Dat zou je ook kunnen zeggen van de Hond, die publiceert alleen maar bij de NOS.
Lijkt me inderdaad geen optiequote:Op maandag 20 november 2006 19:42 schreef I.R.Baboon het volgende:
Het lijkt me echt héél onwaarschijnlijk dat de CU denkt 'nou, zullen we die drie linkse partijen eens aan een meerderheid helpen zonder daar heel heel heel veel voor terug te krijgen'.
http://www.nieuwsbank.nl/inp/2005/06/02/R394.htmquote:Op maandag 20 november 2006 19:42 schreef -Jean- het volgende:
Die van RTL heeft altijd rare peilingen
Hij is waarschijnlijk vanochtend of misschien zelfs al gisteren afgesloten, aangezien de reacties van Marijnissen en Bos zijn opgenomen voor of na dat kopje koffie dat ze vanmiddag met Halsema dronken.quote:Op maandag 20 november 2006 19:41 schreef Arcee het volgende:
Die van RTL gaat duidelijk over een wéék. Niet echt meer interessant dus.
Last van paranoia en complottheoriën?quote:Op maandag 20 november 2006 19:44 schreef Jurgen21 het volgende:
[..]
En Maurice de Hond is lid van de PvdA. Ik begin hem er nu toch ehct van te verdenken de peilingen ten gunste van de PvdA te manipuleren.
Het verschil tussen CDA en PvdA is bij TNS NIPO 10 zetels, bij Interview eveneens 10 zetels en bij De Hond... 3 zetels. Waar gaat het fout?
Netjesquote:Op maandag 20 november 2006 19:45 schreef vw_caddy het volgende:
[..]
http://www.nieuwsbank.nl/inp/2005/06/02/R394.htm
Maurice de Hond was dertig jaar geleden lid van de PvdA. Tegenwoordig adviseert hij iedereen die hem betaalt, tot Leefbaar Nederland vier jaar geleden en onlangs EénNL aan toe.quote:Op maandag 20 november 2006 19:44 schreef Jurgen21 het volgende:
[..]
En Maurice de Hond is lid van de PvdA. Ik begin hem er nu toch ehct van te verdenken de peilingen ten gunste van de PvdA te manipuleren.
Zie je zelf dat verschil niet. ZEVEN zetels verschil. Dat is wel erg veel en daarnaast het is het twee tegen één.quote:Op maandag 20 november 2006 19:46 schreef du_ke het volgende:
[..]
Last van paranoia en complottheoriën?
Best veel nog, zo'n paar dagen voor de verkiezingen.quote:Volgens De Hond weet 20 procent van de kiezers nog niet op wie ze gaan stemmen.
Daar kunnen de betere debaters (Marijnissen, Bos) nog winst gaan behalen.quote:Wellicht bieden de twee verkiezingsdebatten bij de NOS morgen voor hen nog uitkomst.
Alles beter dan dequote:Op maandag 20 november 2006 19:32 schreef NLweltmeister het volgende:
[..]
wordt dus een CDA/SP/GL kabinet
quote:C5361 | TNS NIPObase CASI & CATI | Het onderzoek is uitgevoerd in opdracht van RTL Nieuws. Het veldwerk vond plaats van 9 tot en met 12 november 2006. In totaal werden 3079 personen van 18 jaar en ouder ondervraagd (n=3.079): 2512 (n=2.512) m.b.v. self completion (CASI) en 567 (n=567) personen zonder pc via telefonisch onderzoek (CATI).
Interview/NSS peilde het meest nauwkeurigquote:Op maandag 20 november 2006 19:45 schreef vw_caddy het volgende:
[..]
http://www.nieuwsbank.nl/inp/2005/06/02/R394.htm
Vond vooral die mal snelle terugval vorige week vreemd.quote:Op maandag 20 november 2006 19:48 schreef Jurgen21 het volgende:
[..]
Zie je zelf dat verschil niet. ZEVEN zetels verschil. Dat is wel erg veel en daarnaast het is het twee tegen één.
Kon ik op wachten.quote:Op maandag 20 november 2006 19:55 schreef Kozzmic het volgende:
[..]
Interview/NSS peilde het meest nauwkeurig
resultaten in het verleden behaald, bieden geen garantie voor de toekomst.
Heb het gemist.quote:Op maandag 20 november 2006 20:09 schreef Arcee het volgende:
Grappig, bij 't achtuurjournaal hadden ze 't ook over de peilingen van Nova en vooral de afwijkende peiling van RTL.
Ik heb het journaal niet gezien, maar klopt het dat een verslaggever heeft gezegd dat de Politieke Barometer van vanavond eenzelfde 'nek-aan-nek'-beeld laat zien als de peiling van De Hond? Dat lees ik namelijk elders.quote:Op maandag 20 november 2006 20:09 schreef Arcee het volgende:
Grappig, bij 't achtuurjournaal hadden ze 't ook over de peilingen van Nova en vooral de afwijkende peiling van RTL.
Ja, dat klopt.quote:Op maandag 20 november 2006 20:20 schreef Kozzmic het volgende:
Ik heb het journaal niet gezien, maar klopt het dat een verslaggever heeft gezegd dat de Politieke Barometer van vanavond eenzelfde 'nek-aan-nek'-beeld laat zien als de peiling van De Hond? Dat lees ik namelijk elders.
Hij zal gek zijn. Hij als CDA'er vindt 't prima dat die ruim voorstaan op de club van Bos.quote:Overigens vond ik het opvallend dat Frits Wester bij het RTL Nieuws helemaal niet repte over de andere peilingen.
De peiling van NIPO is vermoedelijk tussen afgelopen donderdag en gisteren uitgevoerd. Dat doen ze in ieder geval normaal gesproken. Donderdag en vrijdag lieten Peil.nl en Interview de hoogste scores zien voor de SP. Daarbij is het al maanden zo dat de SP bij NIPO significant hoger scoort dan in de andere peilingen.quote:Op maandag 20 november 2006 20:36 schreef TNA het volgende:
Wat dat betreft denk ik dat TNS Nipo momenteel achter de feiten aanloopt, en dat de trend van SP-kiezers die naar de PvdA gaan realistischer is.
Mja, je hebt als peiler maar 1 toevalstreffer nodig, door een dag voor de verkiezingen de goede uitslag te voorspellen. Er kunnen de laatste dagen altijd veranderingen optreden waardoor peilingen van enkele dagen oud al niets meer waard zijn (ter vergelijking dan).quote:Op maandag 20 november 2006 20:47 schreef Kozzmic het volgende:
We zullen het woensdagavond wel zien wie het bij het rechte eind heeft.
Ik denk eigenlijk dat het CDA wel aardig op het maximum zetelaantal zit.quote:Op maandag 20 november 2006 21:10 schreef vw_caddy het volgende:
Zouden VVD-stemmers, net als de SP-stemmers, nu overstappen naar het CDA of zou het zo blijven? Rutte heeft in zijn laatste bijeenkomst vanavond gezegd dat wij vooral niet op het CDA moeten gaan stemmen.
4 jaar geleden stonden ze nog op 50 in de peilingen, en in een ver verleden hebben ze ook wel 50+ gehaald, dus op zich is dat het probleem niet zo. Het is eerder de VVD die zo laag staat waar weinig meer te halen valt.quote:Op maandag 20 november 2006 21:15 schreef TNA het volgende:
[..]
Ik denk eigenlijk dat het CDA wel aardig op het maximum zetelaantal zit.
Inderdaad, misschien wordt de PvdA nog wel de grootste, want bij de SP is nog veel terug te halen (tov de peilingen).quote:Op maandag 20 november 2006 21:21 schreef Sidekick het volgende:
4 jaar geleden stonden ze nog op 50 in de peilingen, en in een ver verleden hebben ze ook wel 50+ gehaald, dus op zich is dat het probleem niet zo. Het is eerder de VVD die zo laag staat waar weinig meer te halen valt.
Komt Rutte weer aan zetten met z'n sociaal-liberale programmaquote:Op maandag 20 november 2006 21:10 schreef vw_caddy het volgende:
Zouden VVD-stemmers, net als de SP-stemmers, nu overstappen naar het CDA of zou het zo blijven? Rutte heeft in zijn laatste bijeenkomst vanavond gezegd dat wij vooral niet op het CDA moeten gaan stemmen.
GeenStijlquote:Op maandag 20 november 2006 22:10 schreef Genverbrander het volgende:
Het rechtse GeenStijl is weer lekker eenzijdig aan het berichten: http://www.geenstijl.nl/mt/archieven/040509.html
Reactie Bos: "wij gaan er helemaal overheen".quote:Op maandag 20 november 2006 22:24 schreef Arcee het volgende:
Barometer:
CDA 43
PvdA 37
D66 eindelijk op 3.
Ik gun D66 zeker die drie zetels. Ik verwacht dat dit aardig in de buurt komt van de uitslag.quote:Op maandag 20 november 2006 22:24 schreef Arcee het volgende:
Barometer:
CDA 43
PvdA 37
VVD 20
SP 24
GL 8
CU 5
D66 3
Wilders 3
1NL 2
LPF 2
SGP 2
Dieren 1
D66 eindelijk op 3.
Idd. Goede zaakquote:Op maandag 20 november 2006 22:31 schreef rebel6 het volgende:
Eindelijk zakt het CDA een beetje.
De VVD blijft groter dan de SP en de PvdA wordt bijna net zo groot als 't CDA, omdat de SP nog verder gaat inleveren (tov de peilingen).quote:Op maandag 20 november 2006 22:32 schreef mr.vulcano het volgende:
Ik gun D66 zeker die drie zetels. Ik verwacht dat dit aardig in de buurt komt van de uitslag.
quote:Op maandag 20 november 2006 22:45 schreef dVTB het volgende:
CDA in één dag minus 1,3 procent, PvdA in één dag plus 1,2 procent. Als deze lijn zich doorzet (en dan mag het zelfs nog afkalven naar 1 procent) dan wijst de teller woensdagavond in het voordeel van de PvdA
Strategisch stemmen KAN en MAG weer.
Ik verwacht het ook, al denk ik niet dat de VVD heel veel groter zal worden dan de SP, ik verwacht zo'n 23 zetels voor de VVD en 21 zetels ofzo voor de SP.quote:Op maandag 20 november 2006 22:42 schreef Arcee het volgende:
[..]
De VVD blijft groter dan de SP en de PvdA wordt bijna net zo groot als 't CDA, omdat de SP nog verder gaat inleveren (tov de peilingen).
quote:Op maandag 20 november 2006 22:47 schreef Genverbrander het volgende:
[..]
![]()
Net Nederland Kiest met Bos en Rutte. Ongelofelijk, er zit gewoon een heel andere Bos dan een week geleden. Niet meer stotterend en raar, maar zelfverzekerd en inhoudelijk zeer sterk.
Rutte was trouwens ook erg goed. VVD mag blij zijn met deze lijsttrekker, die visie heeft en tenminste een normale volzin eruit kan krijgen (itt Verdonk). Heel vreemd dat Balkenende er met de zetels vandoor gaat.
Ik denk dat hij aandelen PvdA heeft gekochtquote:Op maandag 20 november 2006 21:59 schreef dwergplaneet het volgende:
Het valt me wel op dat de peiling van Maurice de Hond nu erg in de buurt komt van wat de Politieke Aandelenmarkt van de Volkskrant al weken voorspelt.
Och, dat valt wel mee hoor. Ik ben dat gejank van Bos over de 'persoonlijke' aanvallen van Balkenende spuugzat. Het enige wat Balkenende hem verwijt is gedraai (wat dus gewoon klopt). De zielige jongen uithangen is geen aanbeveling om MP te worden. Het zal de laatste dagen een nek aan nek race worden want er zullen nog zeker 4 zetels van de SP naar de PvdA gaan. Of het CDA nog kan putten uit extra zetels van de VVD is maar zeer de vraag.quote:Op maandag 20 november 2006 22:47 schreef Genverbrander het volgende:
[..]
![]()
Net Nederland Kiest met Bos en Rutte. Ongelofelijk, er zit gewoon een heel andere Bos dan een week geleden. Niet meer stotterend en raar, maar zelfverzekerd en inhoudelijk zeer sterk.
Rutte was trouwens ook erg goed. VVD mag blij zijn met deze lijsttrekker, die visie heeft en tenminste een normale volzin eruit kan krijgen (itt Verdonk). Heel vreemd dat Balkenende er met de zetels vandoor gaat.
Haha ja iedereen haalt natuurlijk iets anders uit zo'n debat.quote:Op maandag 20 november 2006 22:59 schreef EsDe het volgende:
[..]
![]()
Heb het ook gezien, en bos was alles behalve zelfverzekerd/inhoudelijk sterk. Elke vraag werd zo ongeveer ontweken, en bij elke vraag waar hij geen goed antwoord op had sprong hij over op een ander onderwerp... zelfs die verslaggever zei " daar ging de vraag niet over, maargoed".....![]()
Rutte heeft gewoon de pech dat-ie nog niet zo'n bekend hoofd heeft als Bos.quote:Op maandag 20 november 2006 23:07 schreef Genverbrander het volgende:
Haha ja iedereen haalt natuurlijk iets anders uit zo'n debat.Toch vind ik het knap dat Bos het debat nog steeds niet op de persoon speelt en keurig inhoudelijke riedeltjes blijft afdraaien. Hij heeft helemaal gelijk dat het CDA de meest oninhoudelijke campagne heeft gevoerd. Ik vind Bos echt heel erg goed en blakend van zelfvertrouwen, maargoed misschien ben ik bevooroordeeld.
Rutte is een echte gentleman in het debat, en dat wekt toch ook wel zeer veel sympathie vind ik.
Kwam vanavond ook een beetje door beide presentatoren, die meerdere keren het onderwerp JPB aansneden.quote:Op maandag 20 november 2006 23:05 schreef Pedroso het volgende:
[..]
Och, dat valt wel mee hoor. Ik ben dat gejank van Bos over de 'persoonlijke' aanvallen van Balkenende spuugzat.
Inderdaad. Rutte was alweer goed. Bos was zwak. Gaat het over werkgelegenheid, weet Bos het op milieu te gooien, want dat schuift de VVD voor zich uit, dus die kosten komen later, dus minder economische groei, dus niet de werkgelegenheid die de VVD voor ogen heeft. Jaja. Zelfs Rutte vond het niet meer nodig daar nog tegenin te gaan.quote:Op maandag 20 november 2006 22:59 schreef EsDe het volgende:
[..]
![]()
Heb het ook gezien, en bos was alles behalve zelfverzekerd/inhoudelijk sterk. Elke vraag werd zo ongeveer ontweken, en bij elke vraag waar hij geen goed antwoord op had sprong hij over op een ander onderwerp... zelfs die verslaggever zei " daar ging de vraag niet over, maargoed".....![]()
Ik geloof dat je rechts stemt, maar je bent wel vrij objectief. Complimentenquote:Op maandag 20 november 2006 23:09 schreef vw_caddy het volgende:
[..]
Kwam vanavond ook een beetje door beide presentatoren, die meerdere keren het onderwerp JPB aansneden.
Ik vond dat milieuargument juist erg sterk! Ik zweef tussen GroenLinks en PvdA en ben dus zeer gevoelig voor dit soort standpunten, je hoort ze veel te weinig. Helemáál aan de rechterzijde van het politieke spectrum. Het werd door Rutte veel te makkelijk weggewuifd.quote:Op maandag 20 november 2006 23:10 schreef Argento het volgende:
[..]
Inderdaad. Rutte was alweer goed. Bos was zwak. Gaat het over werkgelegenheid, weet Bos het op milieu te gooien, want dat schuift de VVD voor zich uit, dus die kosten komen later, dus minder economische groei, dus niet de werkgelegenheid die de VVD voor ogen heeft. Jaja. Zelfs Rutte vond het niet meer nodig daar nog tegenin te gaan.
Bos loopt alleen maar te zaniken dat het CDA het niet op de inhoud gooit. Feit is dat het CDA het net zoveel op de inhoud gooit als de PvdA. Misschien nog wel meer. Bij het CDA weet je waar ze voor staan. Het CDA staat voor wat ze gedaan heeft en het CDA staat voor wat ze voor ogen heeft. Dat is bij de PvdA nog maar afwachten.quote:Op maandag 20 november 2006 23:07 schreef Genverbrander het volgende:
[..]
Haha ja iedereen haalt natuurlijk iets anders uit zo'n debat.Toch vind ik het knap dat Bos het debat nog steeds niet op de persoon speelt en keurig inhoudelijke riedeltjes blijft afdraaien. Hij heeft helemaal gelijk dat het CDA de meest oninhoudelijke campagne heeft gevoerd. Ik vind Bos echt heel erg goed en blakend van zelfvertrouwen, maargoed misschien ben ik bevooroordeeld.
Rutte is een echte gentleman in het debat, en dat wekt toch ook wel zeer veel sympathie vind ik.
ach, kom op. Het was duidelijk een strohalm. Zelfs de presentatoren hoorden het met plaatsvervangende schaamte aan.quote:Op maandag 20 november 2006 23:12 schreef Genverbrander het volgende:
[..]
Ik vond dat milieuargument juist erg sterk!
Gematigd rechts, tenminste, dat vul ik altijd bij de Hond in.quote:Op maandag 20 november 2006 23:11 schreef TNA het volgende:
[..]
Ik geloof dat je rechts stemt, maar je bent wel vrij objectief. Complimenten
Iedere keer dat ik Bos op TV zie zit hij te oreren over zorg, onderwijs, huren, integratie etc etc etc. Iedere keer dat ik Balkenende op TV zie is hij de popiejopie aan het uithangen zoals in RTL Boulevard en vindt hij iedereen een "fantastisch mens". Hij is gewoon de premierbonus aan het uitspelen. Ook de fractievoorzitter Verhagen heb ik zelden op een inhoudelijk standpunt mogen betrappen, hij zit alleen maar ratachtig de andere politici (en dan met name Bos) zwart te maken.quote:Op maandag 20 november 2006 23:16 schreef Argento het volgende:
[..]
Bos loopt alleen maar te zaniken dat het CDA het niet op de inhoud gooit. Feit is dat het CDA het net zoveel op de inhoud gooit als de PvdA. Misschien nog wel meer. Bij het CDA weet je waar ze voor staan. Het CDA staat voor wat ze gedaan heeft en het CDA staat voor wat ze voor ogen heeft. Dat is bij de PvdA nog maar afwachten.
De enige keer dat het op de persoon ging was toen Balkenende opmerkte dat Bos draaide ten opzichte van het ontslagrecht, en dat was ook zo. Toen begon het gejank en het is tot op de dag van vandaag niet opgehouden.
Alle kritiek op de PvdA wordt te snel op Bos betrokken, maar dat heeft meer te maken met het feit dat de PvdA bij gebrek aan andere 'gezichten' alleen vereenzelvigd wordt met Bos. Kritiek op de PvdA wordt dan al snel verward met kritiek op Bos.
Maar de PvdA inhoudelijk? Neuh.
Ik vond het zeker geen strohalm en ik heb de plaatsvervangende schaamte ook niet meegekregen. Bos had het zelfs wat verder mogen uitdiepen van mij.quote:Op maandag 20 november 2006 23:17 schreef Argento het volgende:
[..]
ach, kom op. Het was duidelijk een strohalm. Zelfs de presentatoren hoorden het met plaatsvervangende schaamte aan.
Je kan best CDA-aanhanger zijn, maar je moet wel diep spitten in hun partijprogramma om erachter te komen wat ze nu echt willen. Bos doet veel meer zijn best om zoveel mogelijk van het partijprogramma zo duidelijk mogelijk over het voetlicht te brengen imho.quote:Op maandag 20 november 2006 23:23 schreef vw_caddy het volgende:
Het spotje van CDA is inderdaad drie keer niets. Bos hoor je op de radio een aantal van zijn standpunten krachtig opnoemen, CDA komt met feel-good muziek met wat acteurs daar doorheen. En toch CDA-aanhanger, knap he.![]()
Even offtopic; misschien heb je hier wat aan; http://www.vvm.info/?pid=main&id=143quote:Op maandag 20 november 2006 23:12 schreef Genverbrander het volgende:
[..]
Ik vond dat milieuargument juist erg sterk! Ik zweef tussen GroenLinks en PvdA en ben dus zeer gevoelig voor dit soort standpunten, je hoort ze veel te weinig. Helemáál aan de rechterzijde van het politieke spectrum. Het werd door Rutte veel te makkelijk weggewuifd.
precies, maar word je er ook wijzer van? Heb je hem bij Prem gezien vanavond?quote:Op maandag 20 november 2006 23:20 schreef Genverbrander het volgende:
[..]
Iedere keer dat ik Bos op TV zie zit hij te oreren over zorg, onderwijs, huren, integratie etc etc etc.
Mag de premier ook ns oogsten? En op Verhagen kun je helemaal geen kritiek hebben. De man is nauwelijks in beeld. Heeft misschien 3% de screentime van Bos.quote:Hij is gewoon de premierbonus aan het uitspelen. Ook de fractievoorzitter Verhagen heb ik zelden op een inhoudelijk standpunt mogen betrappen, hij zit alleen maar ratachtig de andere politici (en dan met name Bos) zwart te maken.
Huh? Nee hoor. Je kunt het toch gewoon lezen? Het staat er allemaal gewoon in hoor.quote:Op maandag 20 november 2006 23:24 schreef Genverbrander het volgende:
[..]
Je kan best CDA-aanhanger zijn, maar je moet wel diep spitten in hun partijprogramma om erachter te komen wat ze nu echt willen.
zonder al teveel succes.quote:Bos doet veel meer zijn best om zoveel mogelijk van het partijprogramma zo duidelijk mogelijk over het voetlicht te brengen imho.
of het nou sterk was wat bos zei of niet, het had niks maar dan ook niks te maken met de vraag. Bovendien vroeg hij rutte ook wat de vvd nou afgelopen periode bereikt heeft, terwijl bos, toen hem dezelfde vraag werd gesteld door balkendende gister, antwoorde 'dat het er niet toe doet en dat men zich moet richten op de toekomst'... hoezo hypocriet?quote:Op maandag 20 november 2006 23:22 schreef Genverbrander het volgende:
[..]
Ik vond het zeker geen strohalm en ik heb de plaatsvervangende schaamte ook niet meegekregen. Bos had het zelfs wat verder mogen uitdiepen van mij.
Ach, je durft tenminste fouten toe te geven van je eigen partij. Veel mensen doen er alles aan om het eens te zijn en alles goed te praten zodra ze hun keuze hebben bepaald. Ik stem links, maar ik zal niet ontkennen dat Bos over Ruttes vraag heenpraatte of hij een bepaalde wijk kende. Natuurlijk is dat zwak, maar het hoort er ook een beetje bij. Iedereen zal met een gekleurde bril naar de politiek kijken, maar een beetje objectief blijven is wel zo handig.quote:Op maandag 20 november 2006 23:23 schreef vw_caddy het volgende:
Het spotje van CDA is inderdaad drie keer niets. Bos hoor je op de radio een aantal van zijn standpunten krachtig opnoemen, CDA komt met feel-good muziek met wat acteurs daar doorheen. En toch CDA-aanhanger, knap he.![]()
Ja ik word er zeker wijzer van, maar bij Prem heb ik hem niet gezien. Mijn vader wel en die vond Bos wel goed, maar jij dus niet?[quote:Op maandag 20 november 2006 23:25 schreef Argento het volgende:
[..]
precies, maar word je er ook wijzer van? Heb je hem bij Prem gezien vanavond?
Hoezo had het niets met de vraag te maken? Het ging over werkgelegenheid. Bos zegt dat het belangrijk is om in het milieu te investeren als je de werkgelegenheid ook in de toekomst wil veiligstellen. Als we de volgende generaties opzadelen met onze CO2-uitstoot en onze vervuiling zal de economie zeker instorten. Het had er dus wel degelijk wat mee te maken.quote:Op maandag 20 november 2006 23:26 schreef EsDe het volgende:
[..]
of het nou sterk was wat bos zei of niet, het had niks maar dan ook niks te maken met de vraag. Bovendien vroeg hij rutte ook wat de vvd nou afgelopen periode bereikt heeft, terwijl bos, toen hem dezelfde vraag werd gesteld door balkendende gister, antwoorde 'dat het er niet toe doet en dat men zich moet richten op de toekomst'... hoezo hypocriet?![]()
Ik heb het gedeeltelijk gezien, maar ik vond dat Bos zich knap staande hield. Hij stond middenin een zaaltje met tegenover hem allemaal jongeren die kritische vragen stelden. Om je dan te redden is niet al te eenvoudig.quote:Op maandag 20 november 2006 23:27 schreef Genverbrander het volgende:
[..]
Ja ik word er zeker wijzer van, maar bij Prem heb ik hem niet gezien. Mijn vader wel en die vond Bos wel goed, maar jij dus niet?
[/quote]quote:Op maandag 20 november 2006 23:27 schreef Genverbrander het volgende:
[..]
Ja ik word er zeker wijzer van, maar bij Prem heb ik hem niet gezien. Mijn vader wel en die vond Bos wel goed, maar jij dus niet?
Ja ik vraag me ook af of hij geschikt is voor de rol als premier. Ik heb zelf het idee van wel, maar dat is vooral gebaseeerd op mijn gevoel. En ik ben natuurlijk links. Hij zal dat moeten bewijzen. In ieder geval wordt hij door vriend en vijand in de Kamer wel gezien als een goed politicus. Maar premier zijn is idd heel iets anders.quote:Op maandag 20 november 2006 23:29 schreef Argento het volgende:
[..]
Hij was niet zwak, maar ik vraag me af of Bos de man is om impopulaire maatregelen te nemen en deze ook te verdedigen. Hij lijkt wel door iedereen aardig gevonden te willen worden.
Met de campagnestrategie van de PvdA moet hij wel iedereen te vriend houden. Als hij premier zou worden valt die druk weg en kan hij zijn keuzes nadrukkelijker profileren.quote:Op maandag 20 november 2006 23:30 schreef Genverbrander het volgende:
[..]
Ja ik vraag me ook af of hij geschikt is voor de rol als premier. Ik heb zelf het idee van wel, maar dat is vooral gebaseeerd op mijn gevoel. En ik ben natuurlijk links. Hij zal dat moeten bewijzen. In ieder geval wordt hij door vriend en vijand in de Kamer wel gezien als een goed politicus. Maar premier zijn is idd heel iets anders.
Dan moeten we nu op zoek naar een alternatieve energiebron.quote:Op maandag 20 november 2006 23:29 schreef Genverbrander het volgende:
Als we de volgende generaties opzadelen met onze CO2-uitstoot
Is heel raar misschien, maar persoonlijk vind ik regeringsmacht te belangrijk om in het kader van een experimentje over te laten aan links. En dan nog een coalitie waarin twee van de drie partijen nooit regeringsverantwoordelijkheid hebben gedragen.quote:Op maandag 20 november 2006 23:32 schreef EsDe het volgende:
Misschien een beetje offtopic trouwens, maar ergens zou ik het helemaal zo erg nog niet vinden als er een links coalitie kwam... ik bedoel, laat het ze eens proberen. geef ze eens 4 jaar het roer in handen. Kijken wat ze er allemaal van terecht brengen. (Ik denk persoonlijk weinig, daar ik een grote voorstander ben van economische groei, maar dan ga ik nog verder offtopic)
Tja zo hebben ze het in Zweden wel gedaan met aan rechts overlaten.quote:Op maandag 20 november 2006 23:40 schreef Argento het volgende:
[..]
Is heel raar misschien, maar persoonlijk vind ik regeringsmacht te belangrijk om in het kader van een experimentje over te laten aan links. En dan nog een coalitie waarin twee van de drie partijen nooit regeringsverantwoordelijkheid hebben gedragen.
Ben ook niet voor experimenten.quote:Op maandag 20 november 2006 23:45 schreef Argento het volgende:
Dat een experiment goed kan uitpakken vind ik nog geen argument om het experiment uit te voeren. Bovendien vind ik het niet juist dat links de door rechts gespaarde centjes mag gaan uitgeven om vervolgens weer een lege schatkist achter te laten.
Wanneer is dat ooit gebeurd dan? Of is dat weer zo'n loze kreet.quote:Op maandag 20 november 2006 23:45 schreef Argento het volgende:
Dat een experiment goed kan uitpakken vind ik nog geen argument om het experiment uit te voeren. Bovendien vind ik het niet juist dat links de door rechts gespaarde centjes mag gaan uitgeven om vervolgens weer een lege schatkist achter te laten.
Nooit, de leegste schatkisten waren na rechtse kabinettenquote:Op maandag 20 november 2006 23:56 schreef Ericr het volgende:
[..]
Wanneer is dat ooit gebeurd dan? Of is dat weer zo'n loze kreet.
sla de partijprogramma's er maar op na. Socialer schijnt per definitie te moeten betekenen dat er meer geld uitgegeven wordt. Creatief zijn die linkspotigen niet.quote:Op maandag 20 november 2006 23:56 schreef Ericr het volgende:
[..]
Wanneer is dat ooit gebeurd dan? Of is dat weer zo'n loze kreet.
Mensen allemaal nu een kadootje geven is langetermijndenken?quote:Op maandag 20 november 2006 23:59 schreef Genverbrander het volgende:
Ik vind zelf dat links beter is in langetermijndenken dan rechts
Wel schattig om te zien hoe Jurgen in paniek raakt bij het zien van de peilingen.quote:Op maandag 20 november 2006 19:44 schreef Jurgen21 het volgende:
[..]
En Maurice de Hond is lid van de PvdA. Ik begin hem er nu toch ehct van te verdenken de peilingen ten gunste van de PvdA te manipuleren.
Het verschil tussen CDA en PvdA is bij TNS NIPO 10 zetels, bij Interview eveneens 10 zetels en bij De Hond... 3 zetels. Waar gaat het fout?
Goed nadenken over het milieu en onderwijs lijkt me zeker langetermijndenken.quote:Op dinsdag 21 november 2006 00:03 schreef Arcee het volgende:
[..]
Mensen allemaal nu een kadootje geven is langetermijndenken?
Nee.quote:Op dinsdag 21 november 2006 00:03 schreef Arcee het volgende:
[..]
Mensen allemaal nu een kadootje geven is langetermijndenken?
Eh jij zegt 'vervolgens weer', dat impliceert dat het al eens is gebeurd. Het grote mythische linkse potverteren dat totaal niet valt te onderbouwen. Holle frase dus.quote:Op dinsdag 21 november 2006 00:00 schreef Argento het volgende:
[..]
sla de partijprogramma's er maar op na. Socialer schijnt per definitie te moeten betekenen dat er meer geld uitgegeven wordt. Creatief zijn die linkspotigen niet.
Ach....ja weer een loze niet onderbouwde kreet.quote:Op dinsdag 21 november 2006 00:08 schreef MrX1982 het volgende:
De lange termijn visie van links is inderdaad buitengewoon goed. De jaren 60 en 70 met al zijn revoluties en nieuwe ideeën. Daar plukken we nu nog de zure vruchten van.
Je bedoelt datgene wat de VVD-minister van Financiën, dhr. Zalm onder Paars en onder Balkenende heeft gedaan in de vorm van belastingteruggaven en andere kadootjes, zodra er toevallig vlak voor de verkiezingen een begrotingsoverschot(je) is gepresenteerd die behaald is over de rug van uitkeringsgerechtigden?quote:Op dinsdag 21 november 2006 00:03 schreef Arcee het volgende:
[..]
Mensen allemaal nu een kadootje geven is langetermijndenken?
Geweldige signature.quote:Op dinsdag 21 november 2006 00:10 schreef Ooster het volgende:
[..]
Ach....ja weer een loze niet onderbouwde kreet.
ja oesters en mossels uit Zeelandquote:Op dinsdag 21 november 2006 00:08 schreef MrX1982 het volgende:
De lange termijn visie van links is inderdaad buitengewoon goed. De jaren 60 en 70 met al zijn revoluties en nieuwe ideeën. Daar plukken we nu nog de zure vruchten van.
precies ja.quote:Op dinsdag 21 november 2006 00:11 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Je bedoelt datgene wat de minister van Financiën, dhr. Zalm onder Paars en onder Balkenende heeft gedaan in de vorm van belastingteruggaven en andere kadootjes, zodra er toevallig vlak voor de verkiezingen een begrotingsoverschot(je) is gepresenteerd die behaald is over de rug van uitkeringsgerechtigden?
Lijkt me zeker interessant.quote:Op dinsdag 21 november 2006 00:10 schreef Genverbrander het volgende:
Laat links het maar eens proberen om al die rechtse doemdenkers de mond te snoeren.Ik kan niet wachten.
De doodsteek van het onderwijs ligt toch echt in die tijd. Mammoetwet en later de schaalvergroting.quote:Op dinsdag 21 november 2006 00:10 schreef Ooster het volgende:
Ach....ja weer een loze niet onderbouwde kreet.
Oh een kadootje van 52 euro vlak voor de verkiezingen?quote:Op dinsdag 21 november 2006 00:03 schreef Arcee het volgende:
[..]
Mensen allemaal nu een kadootje geven is langetermijndenken?
Ach ja, die goede oude Mammoetwet, ingevoerd door de beste man Job Cals van de KVP, voorloper van het het CDA.quote:Op dinsdag 21 november 2006 00:13 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
De doodsteek van het onderwijs ligt toch echt in die tijd. Mammoetwet en later de schaalvergroting.
Geen onderwijs waar de leerling centraal staat maar een onderwijsfabriek waar je een nummertje bent.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |