Link naar de weblog: http://www.elsevier.nl/opinie/weblog/asp/weblogId/4/index.htmlquote:Deense Mohammed zonder problemen in Egyptische krant
Dit is opvallend: een Egyptische krant publiceerde de Deense cartoons direct na het verschijnen van de originele Deense publicatie zonder problemen.
Lichtelijk offtopic, maar misschien is het goed voor sommige mensen om te zien dat ook in de islamitische wereld niet alles “zwart-wit” is…quote:Shiites test religious freedoms in Saudi Arabia
Wahhabi Sunni scholars consider Shiism a heresy
Several thousand Saudi Shiites took to the streets on Wednesday to mourn the death of the Prophet Mohammed's grandson, pushing the boundaries in a country that regards them as heretics.
Participants said the mourning ceremonies were large in the kingdom because Shiites are slowly testing government pledges to let them practice their religious rites more freely.
Within the confines of Shiite towns and villages in the Eastern Province, youths dressed in black beat their heads and chests to echo the suffering of Imam Hussein and mark Ashura, the main event in the Shiite calendar.
"O Hussein, you have been wronged!" said banners, referring to the killing of Imam Hussein 1,300 years ago in Kerbala in neighbouring Iraq.
For Shiites in Saudi Arabia, which imposes the strict Wahhabi form of Sunni Islam, marking Ashura so openly reflects a desire for greater freedom since Iraqi Shiites emerged from decades of repression under Saddam Hussein after the 2003 U.S.-led war.
"If we can't link the slogans we use to our situation today, then what's the point in these ceremonies?" said Adel Omran, organizer of a mock battle scene of Kerbala, which for Shites is symbolic of political and social injustice in the world.
One banner echoed a phrase from Imam Hussein that championed freedom, saying: "If you can't have your religion, then at least be free in this world." Men who packed mosques overnight wept in silence as they listened to sermons about Hussein's suffering.
Police had set up checkpoints in the area. A car carrying bearded religious police, a special Saudi body charged with upholding Wahhabi values in society, drove by one gathering.
Shiites are believed to make up around 10 percent of Saudi Arabia's native population of 16 million and complain of being marginalized by a government allied to Wahhabi Sunni scholars who consider Shiism a heresy.
King Abdullah, since ascending the throne last year, has overseen a modest easing of restrictions on Shiites in the Eastern Province.
To mollify the authorities, Ashura organizers say they have made sure that Shiites chant slogans about the Prophet Mohammed as well as Hussein and his father Ali.
"Since the seventh day we've also been saying 'I answer to you, Mohammed!' " Adel said. Ashura reaches its climax on Thursday, the 10th day of the Islamic month of Muharram.
quote:Jylland-Posten verontschuldigt zich weer
do 09/02/06 - De Deense krant Jylland-Posten heeft zich nog eens verontschuldigd voor de publicatie van de cartoons over de profeet Mohammed.
De krant stuurde daarvoor een brief naar de Algerijnse pers. Daar betoogden gisteren nog 3.000 radicale moslims voor een boycot tegen iedereen die lacht met de profeet Mohammed.
(foto Belga) "We bieden onze excuses aan voor het grote misverstand dat ontstaan is na de publicatie van de cartoons. Die hebben spijtig genoeg oorlogsgevoelens tegenover Denemarken uitgelokt. We wisten niet dat de kwestie zo gevoelig lag bij moslims over de hele wereld."
De krant had zich ook al eens verontschuldigd op 30 januari, vlak na de publicatie van de cartoons. De krant kreeg daarvoor toen felicitaties van premier Anders Fogh Rasmussen, maar de excuses haalden weinig uit.
In de dagen daarna liepen de protesten tegen de cartoons helemaal uit de hand. De voorbije week waren in verschillende moslimlanden gewelddadige protesten tegen de publicatie van de cartoons. In sommige landen worden Deense producten geboycot.
http://www.vrtnieuws.net/(...)ndPosten/index.shtml
zo dan, over hypocritie gesproken zeg!quote:Op donderdag 9 februari 2006 10:54 schreef basilisk het volgende:
Van de weblog van Leon de Winter
[..]
Link naar de weblog: http://www.elsevier.nl/opinie/weblog/asp/weblogId/4/index.html
en zie ook deze blog: http://freedomforegyptian(...)r-pictures-that.html
quote:Op donderdag 9 februari 2006 11:00 schreef Jojo_ut_Grun het volgende:
Hebben jullie dit al gelezen:
http://www.telegraaf.nl/b(...)onteur.html#reacties
die foto met dat varkengezicht komt uit frankrijk. het is een automonteur die meedoet aan de jaarlijkse varkennadoen wedstrijd. Heeft dus helemaal niets met islaam bashing te maken
Overmisverstanden gesproken
quote:Even werd gedacht dat de eurocommissaris van Transport, Jacques Barrot, model had gestaan voor de tekening.
quote:De moslimwereld is in rep en roer! En dit keer zijn het niet de Verenigde Staten die kwaad bloed hebben gezet bij de volgelingen van Allah. Nu was het de beurt aan Denemarken, niet geheel toevallig een trouwe bondgenoot van vrijheidsstrijder Bush.
De Denen vonden het blijkbaar nodig om hun aandeel aan de terrorismebestrijding wat meer jeu te geven. Humor scoort altijd moeten ze gedacht hebben, toen ze wat spotprenten over de Islam en de profeet Mohammed (vrede zij met hem) hebben gepubliceerd. Het was de bedoeling om de grenzen van de moslims op te zoeken. En die hebben moeiteloos gevonden, want de karikaturen hebben heel wat boze reacties uitgelokt. Vooral het effect in het Midden-Oosten was behoorlijk explosief. De strips zijn een beetje in het verkeerde keelgat geschoten daar, en dat levert natuurlijk braakneigingen op. Omdat de plaatjes zwaar op de maag lagen, zijn veel moslims maar gestopt met het consumeren van Deens voedsel.
Hoewel humor in marketingactiviteiten vaak een positieve bijdrage levert, was deze grap nogal killing voor een Deens voedselproducent. De massale boycot van Deense goederen in de golfregio, heeft ertoe geleid dat de Scandinaviërs hun excuses hebben aangeboden. Het westen pretendeert wel trots te zijn op haar vrijheidsidealen, maar schuift deze kennelijk ook moeiteloos opzij als er geld in het spel komt. Een knieval voor de Arabische zakenpartners is dan ook gauw gemaakt. Het is alleen de vraag in hoeverre de excuses welgemeend zijn….
Natuurlijk kon een steunbetuiging vanuit De Lage Landen ook niet uitblijven. De oh zo actieve heer Wilders steekt de Deense cartoonisten een hart onder de riem door demonstratief de karikaturen nog eens uitgebreid op zijn website te plaatsen. Evenals zijn vriendinnetje Ayaan heeft ook deze nogal passieve politicus het neerhalen van de Islam tot zijn core business gemaakt. Ook hij heeft de vrijheid van meningsuiting hoog in het vaandel, althans wanneer het hem uitkomt. Want zodra een mening uit de mond van een Moslim komt, is hij de eerste die beklag doet. En met hem ook onze koningin van integratie. Zij vindt dat Moslims tegen kritiek moeten kunnen wanneer ze worden uitgemaakt voor “geiteneukers”, terwijl ze zelf juridische stappen onderneemt, wanneer een actiegroep haar kritisch onder de loep neemt. Ik vraag me dan ook oprecht af, hoe de overheid een waarden en normen sprookje kan verkopen, terwijl ze het zelf met een korreltje zout nemen. Men heeft de mond vol van respect, maar maakt wel graag onderscheid. Zo worden de uitspraken van een Islamiet meestal gedefinieerd als bedreigingen en vallen respectloze uitspraken tegen Moslims onder het wel heel brede begrip “vrijheid van meningsuiting”. Tja, het meten met twee maten hoort er kennelijk gewoon bij.
Het mag nu wel duidelijk zijn dat het westen erg gesteld is op haar vrijheid van meningsuiting. En daar is op zich niets mis mee. Alleen schieten ze in mijn ogen soms een beetje door. Het begrip vrijheid wordt namelijk te pas en te onpas gebruikt om vooral de Moslims nog verder in het harnas te jagen. Misschien kun je de reactie van de Moslimgemeenschap overdreven vinden, maar uiteindelijk valt de druppel die de emmer doet overlopen.
ja, maar het maakt wel duidelijk hoe diep de haat t.o.v. het westen en westerse waarden isquote:Op donderdag 9 februari 2006 11:02 schreef Intxaurraga het volgende:
[..]
[..]
Wat een ophef om niks, dit weer. Tekenent voor de hele zaak.
Ik neem aan dat ze nu Egyptische produkten gaan boycotten.quote:Op donderdag 9 februari 2006 11:02 schreef SocialDisorder het volgende:
[..]
zo dan, over hypocritie gesproken zeg!
ik ben benieuwd hoe onze moslimvrinden hier op reageren.
en Egyptische ambassades & vlaggen in de hens, als ze consequent zijn tenminste.quote:Op donderdag 9 februari 2006 11:19 schreef basilisk het volgende:
[..]
Ik neem aan dat ze nu Egyptische produkten gaan boycotten.
Tuurlijk zijn ze dat niet. De haat richt zich alleen jegens het Westen en niet-moslims.quote:Op donderdag 9 februari 2006 11:23 schreef SocialDisorder het volgende:
[..]
en Egyptische ambassades & vlaggen in de hens, als ze consequent zijn tenminste.
nou ik dacht dat jij nu wel had begrepen dat de hele kwestie echt niet over cartoons gaatquote:Op donderdag 9 februari 2006 11:23 schreef SocialDisorder het volgende:
[..]
en Egyptische ambassades & vlaggen in de hens, als ze consequent zijn tenminste.
waarschijnlijk worden die twee redacteuren nu alsnog gearresteerd, of moeten het land ontvluchten.quote:Op donderdag 9 februari 2006 11:19 schreef basilisk het volgende:
[..]
Ik neem aan dat ze nu Egyptische produkten gaan boycotten.
quote:geenstijl.nl
De voormalige radicaal islamitische machthebbers in Afghanistan, de Taliban, hebben een prijs gezet op het hoofd van de tekenaar van de omstreden Deense spotprenten over de profeet Mohammed. Wie een van de tekenaars koud maakt, kan een beloning van 100 kilo goud tegemoet zien. Dat heeft mullah Dadullah, een prominente bebaarde boeroeper, woensdag gezegd tegen het persbureau AIP. Volgens het in Pakistan gevestigde Afghaanse agentschap hebben de Taliban bovendien een beloning uitgeloofd van 5 kilo goud voor iedere gedode Deense, Noorse of Duitse militair. Dat zijn nog eens secundaire arbeidsvoorwaarden.
Ja, maar als heel Denemarken verantwoordelijk is voor die Deense krant dan is ook heel Egypte veranntwoordelijk voor dit artikel.quote:Op donderdag 9 februari 2006 11:29 schreef Godslasteraar het volgende:
[..]
waarschijnlijk worden die twee redacteuren nu alsnog gearresteerd, of moeten het land ontvluchten.
had ik ook, ik vroeg me alleen af hoe erop gereageerd zou worden, aangezien de directe aanleiding de cartoons waren. Waarschijnlijk de druppel die de welbekende emmer deed overlopen, idd. Maar dan nog, stel je voor:quote:Op donderdag 9 februari 2006 11:27 schreef Jojo_ut_Grun het volgende:
[..]
nou ik dacht dat jij nu wel had begrepen dat de hele kwestie echt niet over cartoons gaat
het is een dieper liggend conflict en ook een politiek spelletje aangezien de regeringen en sommige geestelijke leiders achter de rellen zitten..
ben benieuwd of Meki dit ook vindt..quote:Op donderdag 9 februari 2006 11:33 schreef basilisk het volgende:
[..]
Ja, maar als heel Denemarken verantwoordelijk is voor die Deense krant dan is ook heel Egypte veranntwoordelijk voor dit artikel.
heel afrika, niet vergeten, het hele continent is verantwoordelijk.quote:Op donderdag 9 februari 2006 11:36 schreef Jojo_ut_Grun het volgende:
[..]
ben benieuwd of Meki dit ook vindt..
dat heel egypte aan het beledigen is , net zoals hij het steeds heeft over heeeel denemarken en heeeel europa![]()
Ik word zo ontzettend moe van al de beledigingen die constant aan ons zijn gerichtquote:Op donderdag 9 februari 2006 11:19 schreef Halfgedraaide het volgende:
Ik word zo ontzettend moe van die moslims die maar zitten te zeiken over een paar tekeningen.
Dat hun hele geloof word gebruikt als vrij briefje voor moorden, vrouwen onderdrukking, aanslagen, zelfmoorden etc dat maakt geen flikker uit. Maar een cartoon en ze worden gek.
We moeten gewoon nog veel meer cartoons maken over dat achterlijke geloof. Net zolang doorgaan tot ze leren om te gaan met kritiek en humor.
maar meki , je hebt het steeds over het hele land denemarken. snap je nou echt niet dat dat een beejte raar is?quote:Op donderdag 9 februari 2006 11:40 schreef Meki het volgende:
[..]
Ik word zo ontzettend moe van al de beledigingen die constant aan ons zijn gericht
dat is fout en niet te doen . Zo zie je dat andere partijen dat ook gaan doen zoals AEL en Iran en Denemarken .
Egypte, je vergeet Egypte!quote:Op donderdag 9 februari 2006 11:40 schreef Meki het volgende:
[..]
Ik word zo ontzettend moe van al de beledigingen die constant aan ons zijn gericht
dat is fout en niet te doen . Zo zie je dat andere partijen dat ook gaan doen zoals AEL en Iran en Denemarken .
Je moet je niet zo aangevallen voelen Meki. Er bestaat zoiets als relativeren. Je kan zeggen wat je wilt, maar je kompleet op de kast laten jagen door een tekening is toch wel erg triest.quote:Op donderdag 9 februari 2006 11:40 schreef Meki het volgende:
[..]
Ik word zo ontzettend moe van al de beledigingen die constant aan ons zijn gericht
dat is fout en niet te doen . Zo zie je dat andere partijen dat ook gaan doen zoals AEL en Iran en Denemarken .
mijn ervaring is dat mensen die zich snel op de kast laten jagen leiden aan een narcistische persoonlijkheidsstoornis.. dit is erg moeilijk te behandelenquote:Op donderdag 9 februari 2006 11:45 schreef Sapientiea het volgende:
[..]
Je moet je niet zo aangevallen voelen Meki. Er bestaat zoiets als relativeren. Je kan zeggen wat je wilt, maar je kompleet op de kast laten jagen door een tekening is toch wel erg triest.
En mensen vermoorden omdat er een tekening is gemaakt is verwerpelijk. Elke goede moslim weet dat, God oordeeld jij niet.
eerst bronquote:Op donderdag 9 februari 2006 11:43 schreef SocialDisorder het volgende:
[..]
Egypte, je vergeet Egypte!
Ik word zo verschrikkelijk moe van al die beledigingen die westerse meisjes te horen krijgen, om nog maar te zwijgen van de homo's en het moslim-terreur waarmee het westen te maken heeft, dat is fout en niet te doen. Dan zie je dat daar een reactrie op gaat komen zoals Denemarken, noorwegen en frankrijkquote:Op donderdag 9 februari 2006 11:40 schreef Meki het volgende:
[..]
Ik word zo ontzettend moe van al de beledigingen die constant aan ons zijn gericht
dat is fout en niet te doen . Zo zie je dat andere partijen dat ook gaan doen zoals AEL en Iran en Denemarken .
bron is gegeven, even teruglezenquote:
quote:Hoe kun je het beste omgaan met iemand met een narcistische persoonlijkheid? Moet ik therapie adviseren?
Geen eenvoudige vraag! Mensen met NPS kunnen sterk verschillen. Toch zijn wel een paar algemene opmerkingen te maken. Mensen met een NPS 'verleiden' soms anderen om heel anders te reageren dan zij normaal zijn te doen. Bijvoorbeeld heel voorzichtig, of heel bot. Pas daarvoor op, blijf vooral op je eigen manier reageren, dat werkt beter. Veel voorkomende reacties op mensen met een NPS zijn: je gaan ergeren of je juist ongemakkelijk of onzeker gaan voelen. Misschien helpt het wanneer je bedenkt dat de ander zich zelf vaak ongemakkelijk voelt of ontevreden over zichzelf is. Wanneer iemand met een NPS overweegt om hulp te zoeken, kun je hem/haar daar in ondersteunen. Je kunt wijzen op de mogelijkheid van een (persoonlijkheids)diagnostisch onderzoek, zoals dat bij de meeste RIAGG's en poliklinieken gedaan kan worden. Maar ook kan een oriënterend gesprek met een psychotherapeut of psychiater duidelijkheid geven. Je kunt heel goed zo'n gesprek plannen, zonder dat je meteen beslist ook werkelijk in therapie te gaan.
wat is er met land van farao's?quote:Op donderdag 9 februari 2006 11:43 schreef SocialDisorder het volgende:
[..]
Egypte, je vergeet Egypte!
vooruit dan; http://freedomforegyptian(...)r-pictures-that.htmlquote:Op donderdag 9 februari 2006 11:52 schreef Triggershot het volgende:
[..]
wat is er met land van farao's?
dat is een weblog van Rechtse maniak van Leon van Winterquote:Op donderdag 9 februari 2006 11:51 schreef SocialDisorder het volgende:
[..]
bron is gegeven, even teruglezen
So? Pakistan, Indonesie/ Turkije ( op een pater na dan.quote:Op donderdag 9 februari 2006 11:54 schreef SocialDisorder het volgende:
[..]
vooruit dan; http://freedomforegyptian(...)r-pictures-that.html
op 17 oktober zijn daar ook de prenten verschenen. Echter; geen boycots, geen sancties, geen rellen en geen fikkende ambassades.![]()
dat is maar enkeling die andere mensen beledigt . Maar als het moslims zijn dan komen er massa beledigingenquote:Op donderdag 9 februari 2006 11:50 schreef desiredbard het volgende:
[..]
Ik word zo verschrikkelijk moe van al die beledigingen die westerse meisjes te horen krijgen, om nog maar te zwijgen van de homo's en het moslim-terreur waarmee het westen te maken heeft, dat is fout en niet te doen. Dan zie je dat daar een reactrie op gaat komen zoals Denemarken, noorwegen en frankrijk
quote:Op donderdag 9 februari 2006 11:54 schreef Meki het volgende:
[..]
dat is een weblog van Rechtse maniak van Leon van Winter![]()
niet ongeloofwaardig
Die titjob van Leon is wel goed gelukt zeg.quote:Op donderdag 9 februari 2006 11:59 schreef SocialDisorder het volgende:
[..]voorspelbaar!
Leon de Winter heeft wel een make-over ondergaan zeg:
[afbeelding]
bron: http://www.blogger.com/profile/10214585
profiel van de blogger die http://freedomforegyptian(...)r-pictures-that.html
schreef
trusten meki
Misschien kan je hun dan ook aanklagen....als je een oprechte moslim bent tenminste. In die zin zit jij in een lastiger parket dan niet moslims. Niet moslims hoeven de wetten van de Islam niet te volgen jij daarin tegen wel. Dat betekend dat je rechtvaardig moet blijven, gelijke monniken gelijke kappen. Dan krijg je ook de respect die je dan verdiend en zal Allah je prijzen voor je goede gedrag!quote:Op donderdag 9 februari 2006 11:56 schreef Meki het volgende:
[..]
dat is maar enkeling die andere mensen beledigt . Maar als het moslims zijn dan komen er massa beledigingen![]()
Sluit me deels aan bij jou,quote:Op donderdag 9 februari 2006 12:01 schreef Sapientiea het volgende:
[..]
Misschien kan je hun dan ook aanklagen....als je een oprechte moslim bent tenminste. In die zin zit jij in een lastiger parket dan niet moslims. Niet moslims hoeven de wetten van de Islam niet te volgen jij daarin tegen wel. Dat betekend dat je rechtvaardig moet blijven, gelijke monniken gelijke kappen. Dan krijg je ook de respect die je dan verdiend en zal Allah je prijzen voor je goede gedrag!
Allah kan wel voor zichzelf zorgen daar heeft hij jouw hulp echt niet voor nodig.
zijn de afbeeldingen daar daadwerkelijk afgedrukt? In neutrale context? Of was het daar "KIJK EENS HOE HET WESTEN ONS HAAT"?quote:Op donderdag 9 februari 2006 11:55 schreef Triggershot het volgende:
[..]
So? Pakistan, Indonesie/ Turkije ( op een pater na dan.) toch ook niet.
Of redelijk rustig
Ik heb al geert wilders aangeklacht maar de MDI doet er niks aan.quote:Op donderdag 9 februari 2006 12:01 schreef Sapientiea het volgende:
[..]
Misschien kan je hun dan ook aanklagen....als je een oprechte moslim bent tenminste. In die zin zit jij in een lastiger parket dan niet moslims. Niet moslims hoeven de wetten van de Islam niet te volgen jij daarin tegen wel. Dat betekend dat je rechtvaardig moet blijven, gelijke monniken gelijke kappen. Dan krijg je ook de respect die je dan verdiend en zal Allah je prijzen voor je goede gedrag!
Allah kan wel voor zichzelf zorgen daar heeft hij jouw hulp echt niet voor nodig.
Ik kan ook zonder capslock lezenquote:Op donderdag 9 februari 2006 12:04 schreef SocialDisorder het volgende:
[..]
zijn de afbeeldingen daar daadwerkelijk afgedrukt? In neutrale context? Of was het daar "KIJK EENS HOE HET WESTEN ONS HAAT"?
Paki's zijn dan ook wat nadenkender (maat van me komt uit Pakistanquote:Op donderdag 9 februari 2006 12:06 schreef Triggershot het volgende:
[..]
Ik kan ook zonder capslock lezen![]()
In Turkije en Pakistan zijn ze wel getoond in media(tv) ik weet niet of ze zijn afgedrukt. Maar Pakistan heeft zich heel wat ingehouden vind ikk.
Speur cnnturk.com maar eens af, onafhankelijk internationaal turks nieuws platform ( oow jaa ook objectief/onafhankelijkquote:Op donderdag 9 februari 2006 12:10 schreef SocialDisorder het volgende:
[..]
Paki's zijn dan ook wat nadenkender (maat van me komt uit Pakistan). En of Turkije zich ingehouden heeft, zou ik niet durven zeggen, aangezien Erdogan zich achter Syrië heeft geschaard. En geen beelden van rellen wil natuurlijk niet zeggen dat ze er niet zijn.
niets meer dan een wannabe hooligan uitbarsting, overigens paar nationalistische Turkse agenten geeft niets weg van Turks-persvrijheidquote:Ik denk dan terug aan de vechtpartij die de Turkse voetballers en stad organiseerden om de "overwinning op Zwitserland en toch niet naar het WK gaan" te vieren. Cameraploegen die in de spelerstunnel aanwezig waren moesten van de Turkse politie hun tapes inleveren. Turkse persvrijheid.
het is geen afbeelding van de profeet, geen afbeelding van een moslim, als ze hier nog wat over te zeiken hebben, dan weet ik niet meer wat we wel mogen afdrukken.quote:Op donderdag 9 februari 2006 12:10 schreef Drugshond het volgende:
[..]
Tja... dit is weer de wereld op zijn kop.
Dus dit mag schijnbaar wel ?!.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |