Het forum voor 's werelds enige universele hobby! Snaren of toetsen, vinyl of cd, eendagsvlieg of rasartiest, op de radio of op een festival! Hier kun je al je ongebreideld enthousiasme, maar ook je weldoordachte kritische noten kwijt over muziek
De bladeren vallen van de bomen, de dagen worden korter, het weer wordt meer en meer geschikt voor erwtensoep, kortom: De Top 2000 van 2025 komt eraan! En dat betekent na 26 edities dat de Lijst der Lijsten toetreedt tot de Club van 27. Hopelijk wordt het niet de zwanenzang van de lijst, al was dat onderwerp in het verder weinig historische jaar 2025 helaas wel het immer terugkerende thema.
Ron, Dieuwertje, Manuëla, Gerard en Joke, Loretta, Harmen, (Don) Leo, Jonnie, de carrière van Marco, de ene na de andere verruilde het tijdelijke voor het eeuwige dit jaar. En op muziekgebied was dat niet anders. Het overleden muzikanten-topic is in elk geval een topic op FOK! dat nog wel draait, zullen we maar zeggen. Je kan moeiteloos een nog veel langere opsomming maken van topartiesten, voor wie de dood nu niet meer zoiets is als de poes van hun grootje. Hopelijk zijn zij niet uit ons hart, en krijgen ze de bonus die ze verdienen in de Top 2000.
Er waren gelukkig ook leuke dingen. De kiezer Schoof de matige premier aan de kant voor airmilesverzamelaar Rob Jetten. We kregen ook een nieuwe Paus, namelijk Leo XIV. Iemand die een naam kiest waarin hij Cruijff én Beenhakker eert, kan toch niet anders dan een enorme verbinder zijn. Mathieu van der Poel won in San Remo en Roubaix en reed dagenlang in de gele trui. En we hadden nog die geslaagde NAVO-top, waar het land even van in rep en roer was.
Ondertussen werkt de Amerikaanse vredesactivist Donald Trump aan een einde van de oorlog in Israël. Ook dat was een terugkerend thema in 2025, en dan niet de ons ook al ontvallen IJzeren Rinus, maar de strijd in het Midden-Oosten. Bijna niemand weet nog hoe het winnende liedje op het ESF heet, maar dat Israël ook meedeed, is niemand ontgaan. Er is nu op papier sprake van een staakt-het-vuren, maar een echt einde van het geweld in de regio lijkt een illusie.
Radio 2 Top 2000: Editie 2025
Tijd voor belangrijkere zaken! Op donderdag 25 december, een paar minuten na middernacht, beginnen we met de Top 2000. Zonder de huisvlijt van Bart Arens deze keer, maar wel met een editie met een mooie strijd voor de eerste plaats. Wordt het de volgens de Radio 2-luisteraars grootste band van de 20e eeuw of die van de 21e eeuw die het jaar mag afsluiten, Bohemian Rhapsody of Fix You? Of krijgen we een verrassing?
Daarnaast kan de lijst in beweging worden gezet door hernieuwde aandacht voor artiesten die overleden, of grotere gezelschappen die één van hun leden verloren. Golden Earring, Black Sabbath, Beach Boys, Supertramp, om er maar een paar te noemen die de Top 2000 elk jaar weer de nodige juichmomentjes geven. Ook gaat het persoonlijke drama van Freek van Suzan ongetwijfeld een flinke stempel op de lijst drukken.
Wat het ook wordt, we gaan ons weer kunnen opmaken voor een week vermaak met genoeg pareltjes ertussen. De vele kopieën ten spijt, blijft de Top 2000 toch het enige origineel dat er echt toe doet.
Wat mag ik allemaal niet missen?
A. Stemmen. De stemweek is van 1 december t/m 5 december (16:00 uur). B. De Top 2000-Quiz: Thomas van Luyn en Leo Blokhuis doen 4 quizzen dit jaar, vanaf 23 november wekelijks op NPO 3 om 20:20 uur. C. Top 2000 a gogo: De welbekende slippendrager met Diederik Ebbinge en Leo Blokhuis, vanaf 26 december dagelijks op NPO 1. D. De Top 2000 a gogo-podcast: Te beluisteren in je favoriete podcast-app, met (inderdaad) Leo Blokhuis. E. De Top 2000 zelf: Van 25 t/m 31 december 168 uur lang alle hits. F. Het Top 2000 Café: Dat is er uiteraard ook weer dit jaar. Radio 2 maakt binnenkort bekend wanneer de verplichte inschrijving opent om een uurtje mee te hossen in Hilversum.
Stemmen
Na het voorproefje voor de Tweede Kamer is het nu tijd voor het echte werk: een stemlijst van 35 favorieten maken voor de Top 2000. Vanaf 1 december kan er tot en met 8 december een ruime week gestemd worden. Het is aan een ieder om voor zich te bepalen wat de platen zijn met de meeste eeuwigheidswaarde. Maar het is leuk om even in de geschiedenis te duiken. Er zijn momenteel 546 platen die in alle edities van de Top 2000 aanwezig waren. Dat worden elk jaar een aantal minder, en ook dit jaar staan er weer veel klassiekers aan de rand van de afgrond. 35 ervan zelfs bij de onderste 240 in de lijst:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Het is een kwestie van deze 35 even kopiëren, en je hebt een stemlijst waar het gepruts in de Vinexwijk of bij NCRV-families bij zal verbleken. Maar ook een enkeling uit deze lijst een reddingsstem gunnen zou de lijst al enorm laten opfleuren.
Voor degenen die nog wat meer inspiratie willen welke platen ze op hun lijstje kunnen zetten:
- @Cassa95 maakte zoals ieder jaar weer een analyse welke nummers er nieuw zijn op de keuzelijst: Klik - @DecoAoreste maakte vorig jaar een overzicht van welke goed scorende platen in alternatieve muzieklijsten nog ontbreken in de Top 2000: Klik
Staat ie in de top 2000? Wil jij weten of de tracks waarop jij hebt gestemd in de NPO Radio 2 Top 2000 staan? Je kunt het vanaf 11 december checken via staatieindetop2000.nl
De eerste Top 2000 op Spotify: Voor degene die de allereerste Top 2000 qua songs via Spotify wil terugluisteren van #2000 naar #1: Spotify - De allereerste Top 2000 (1999)
Verder zijn er diverse andere versies van de Top 2000 op Spotify te vinden. Ook uitzendingen zelf van die eerste editie, met het gepraat van de dj's over binnengekomen faxen ( !), kun je vast wel ergens vinden.
De Top 2000 op FOK! door de jaren heen
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
De lijst door de jaren heen: (afbeelding volgt zodra de nieuwe lijst bekend is)
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.NSFW in de Zoom:
SPOILER: NSFW!
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.FOK!ers in beeld:
SPOILER: PippenScottie
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER: Dagoduck
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER: ArnieAlberts
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER: Gretzl
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Grafische aankleding van het topic:
SPOILER: overzichtje met toepasselijke smileys
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER: gifjes en afbeeldingen
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
"Elke wasbeer hep een staart, maar niet elke staart hep een wasbeer."
[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you Give me all your money and I'll make some origami honey I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]
[..] Morad kan elke kortpittigharige Gerda in het cafe regelen
Hij is van de Gerbens
- Was er al eens een link gelegd tussen Froger's "Een zingende merel, de geur van de zee" en MEROL's "Hou je bek en bef me", of moet het weer eens van deze eeuwige puber komen?
Op zaterdag 27 december 2025 00:35 schreef ShinyStar het volgende: Soms vraag je je af waarom iemand een artiestennaam heeft, maar John Denver heet dus eigenlijk Henry John Deutschendorf Jr. Dan snap ik het wel
Split, all the way. De échte klappers uit de 90s zijn ingehaald door de vergetelheid. Er waren nog zoveel briljante betere smaken. Split is de laatste vlaag nostalgie.
Johannes (Jan) Olav Smit, (1883-1972), Nederlands bisschop Jan Smit (1884-1952), advocaat en procureur, wiskundige en historicus Jan Smit (bouwkundige) (1726-1807), bouwkundige Jan Smit (natuurkundige) (19?), natuurkundige Jan Smit (paleontoloog) (1948), paleontoloog Jan Smit (politicus) (1936), politicus, oud-burgemeester van Oudewater en Losser Jan Smit (microbioloog) (1885-1957), lector aan de Universiteit van Amsterdam van 1928-1936 en hoogleraar in de microbiologie aan de Landbouwhogeschool te Wageningen van 1936-1956. Jan Smit (motorcoureur), Nederlands motorcoureur (zijspan met broer Cees) Jan Smit (verzetsman) (1910-1941), verzetsstrijder Jan Smit (voetballer, 1898) (1898-1954), Nederlands voetballer Jan Smit (voetballer, 1983) (1983), Nederlands voetballer Jan Smit (voetballer Zwartemeer), Nederlands voetballer van vv Zwartemeer
[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you Give me all your money and I'll make some origami honey I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]
Doe mij maar een lekker softijsje. Of een cola calippo.
- Was er al eens een link gelegd tussen Froger's "Een zingende merel, de geur van de zee" en MEROL's "Hou je bek en bef me", of moet het weer eens van deze eeuwige puber komen?
- Was er al eens een link gelegd tussen Froger's "Een zingende merel, de geur van de zee" en MEROL's "Hou je bek en bef me", of moet het weer eens van deze eeuwige puber komen?
Lorde GODIN draaide precies net voordat ze opkwam in Amsterdam (2x) Crazy in de originele versie van Alanis. Dat werkte erg goed wel imo Mede daardoor kan ik hem ook weer prima waarderen.
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.#wanstaltigesongteksten
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.#wanstaltigesongteksten
[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you Give me all your money and I'll make some origami honey I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]
Op 28 april 2025 maakte Van der Heiden bekend dat haar laatste week van haar radioprogramma Dees Moet Je Horen! was ingegaan en dat een andere presentator die week daarop haar plek zou overnemen (22:00 tot 00:00). Nog diezelfde week werd bekend dat dit Tim Op het Broek zou zijn. Op 6 mei 2025 keerde Van der Heiden weer terug op haar oude tijdstip van 00:00 tot 02:00 uur 's nachts op NPO Radio 2.[4] Per 2026 wordt het programma gestopt vanwege bezuinigingen en verlaat van der Heiden NPO Radio 2. Op 19 december 2025 staat haar laatste uitzending op de zender gepland.
Wel echt jammer, vond dat Desiree het in de Top 2000-week prima deed. Had haar nog wel een langere carrière bij 2 gegund.
Op zaterdag 27 december 2025 00:44 schreef Hamlapjes het volgende: Zou best graag een keer naar de VS willen, maar niet zolang ze zich daar zo doorgesnoven gedragen
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt. ....in the morning
Op zaterdag 27 december 2025 00:44 schreef Hamlapjes het volgende: Zou best graag een keer naar de VS willen, maar niet zolang ze zich daar zo doorgesnoven gedragen
Dat je nu heel je social mediagebruik bij ze moet laten screenen helpt ook niet echt.
Buren wordt doorgeschoven naar morgen Mensen vinden wel héél snel iets. Vaak met een minimum aan kennis en een maximum aan oordeel.
Ik wil nog heel graag de natuur in vooral de westen van het VS ontdekken. Maar goed dat ga ik voor de komende tijd maar even niet op de planning zetten.
"Elke wasbeer hep een staart, maar niet elke staart hep een wasbeer."
- Was er al eens een link gelegd tussen Froger's "Een zingende merel, de geur van de zee" en MEROL's "Hou je bek en bef me", of moet het weer eens van deze eeuwige puber komen?
[..] Ik kon haar ook prima hebben. Maar ja zo gaat dat soms.
Jup, de leven. En voor onze generaties (waar Desiree ook onder valt) is het verre van gebruikelijk meer om echt een lange tijd dezelfde werkgever te houden. We switchten eerder van banen, maar halen daar in het beste geval ook weer nieuwe voldoening en energie uit
[..] Ik wil nog heel graag de natuur in vooral de westen van het VS ontdekken. Maar goed dat ga ik voor de komende tijd maar even niet op de planning zetten.
[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you Give me all your money and I'll make some origami honey I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]
Another Love is door Atze nog niet aan het collectief van de nieuwe elite toegevoegd, maar kan daar eigenlijk al wel bij gezien de steady noteringen in de top-100s van de laatste jaren. Terecht ook wel imo
[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you Give me all your money and I'll make some origami honey I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]
[..] Ik ook. Maar ja, ik wil nog zoveel En dit jaar ben ik naar Duitsland gegaan en heb ik ook van prachtige natuur genoten.
Duitsland is ook echt mooi qua natuur, dat vergeten sommigen nog weleens heb ik het idee. Het zuiden is echt schitterend, maar ook het gebied rondom de Moezel
"Elke wasbeer hep een staart, maar niet elke staart hep een wasbeer."
- Was er al eens een link gelegd tussen Froger's "Een zingende merel, de geur van de zee" en MEROL's "Hou je bek en bef me", of moet het weer eens van deze eeuwige puber komen?
Pop punk kan ik doorgaans vrij weinig mee eerlijk gezegd. Sowieso hebben alle vormen van punk die ik ken mij ook nooit zo gepakt of zo. Weet niet waarom.
"Elke wasbeer hep een staart, maar niet elke staart hep een wasbeer."
[..] Duitsland is ook echt mooi qua natuur, dat vergeten sommigen nog weleens heb ik het idee. Het zuiden is echt schitterend, maar ook het gebied rondom de Moezel
Duitsland is zeker mooi. Europa sowieso. Montenegro
Buren wordt doorgeschoven naar morgen Mensen vinden wel héél snel iets. Vaak met een minimum aan kennis en een maximum aan oordeel.
Het verbaast me dat ik de enige ben die All The Small Things kut vindt
[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you Give me all your money and I'll make some origami honey I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]
Alle PDC walk-on songs in de Top 2000 van 2025 (2024):
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.1375. (1306) blink-182 - All the Small Things 1403. (1228) Band Aid - Do They Know It's Christmas 1466. (1329) Chuck Berry - Johnny B. Goode 1525. (1683) Sia - Unstoppable 1544. (1525) Walk the Moon - Shut Up and Dance 1629. (1417) The Script & will.i.am - Hall of Fame 1712. (1384) Status Quo - Rockin' All Over the World 1722. (1835) Foreigner - Cold as Ice 1726. (1436) Imagine Dragons - On Top of the World 1733. (1515) Loreen - Euphoria 1730. (1548) House of Pain - Jump Around 1829. (====) HUNTR/X - Golden 1962. (1982) Robin S - Show Me Love
[..] Duitsland is ook echt mooi qua natuur, dat vergeten sommigen nog weleens heb ik het idee. Het zuiden is echt schitterend, maar ook het gebied rondom de Moezel
Ik ging dan juist weer naar het Oosten. De Basteibrücke was prachtig, net als de hele omgeving.
Ik ga de Top 2000 verlaten om de Top 2000 a GoGo te kijken. Dan mis ik wel 'helaas' de wals, maar het is niet anders. Fijne nacht nog mensen en tot snel.
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.1375. (1306) blink-182 - All the Small Things 1403. (1228) Band Aid - Do They Know It's Christmas 1466. (1329) Chuck Berry - Johnny B. Goode 1544. (1525) Walk the Moon - Shut Up and Dance 1629. (1417) The Script & will.i.am - Hall of Fame 1712. (1384) Status Quo - Rockin' All Over the World 1722. (1835) Foreigner - Cold as Ice 1726. (1436) Imagine Dragons - On Top of the World 1733. (1515) Loreen - Euphoria 1730. (1548) House of Pain - Jump Around 1829. (====) HUNTR/X - Golden 1962. (1982) Robin S - Show Me Love
*PDC-darters met een tourkaart, WK-deelnemers en de prominente vrouwen zijn meegenomen. ** Eigenlijk in de versie van Hermes House Band
Als iemand nog aanvullingen heeft hoor ik het graag
Aan de haters; ik heb wel de hele avond geluisterd, ondanks dat ik weinig hier was en ik wil zeggen: de top 2000 is hartstikke levend. Ik heb genoten van de muziek.
- Was er al eens een link gelegd tussen Froger's "Een zingende merel, de geur van de zee" en MEROL's "Hou je bek en bef me", of moet het weer eens van deze eeuwige puber komen?
[..] Ik ging dan juist weer naar het Oosten. De Basteibrücke was prachtig, net als de hele omgeving.
Oh ja dat is in Sächsische Schweiz, ben ik ook geweest! Ik had toen een Goethe cursus voor 3 weken in Dresden. Hebben dat toen een keer bezocht, waaronder ook Leipzig en Berlijn.
Was de tijd dat Duitsland in 2014 het WK won. Echt zo geweldig om mee te maken toen ze die finale wonnen. Overal toeterende en dronken mensen
"Elke wasbeer hep een staart, maar niet elke staart hep een wasbeer."
Op zaterdag 27 december 2025 00:53 schreef n00biedoobiedoo het volgende: Aan de haters; ik heb wel de hele avond geluisterd, ondanks dat ik weinig hier was en ik wil zeggen: de top 2000 is hartstikke levend. Ik heb genoten van de muziek.
[..] Sia en Unstoppable staat gewoon in de lijst hoor
ja, wel overal tig keer het lijstje posten, maar ff factchecken, ho maar
- Was er al eens een link gelegd tussen Froger's "Een zingende merel, de geur van de zee" en MEROL's "Hou je bek en bef me", of moet het weer eens van deze eeuwige puber komen?
[..] Oh ja dat is in Sächsische Schweiz, ben ik ook geweest! Ik had toen een Goethe cursus voor 3 weken in Dresden. Hebben dat toen een keer bezocht, waaronder ook Leipzig en Berlijn.
Was de tijd dat Duitsland in 2014 het WK won. Echt zo geweldig om mee te maken toen ze die finale woonden. Overal toeterende en dronken mensen
[..] Sia en Unstoppable staat gewoon in de lijst hoor
Oooh, dan ben ik nog steeds een beetje schuldig aan haastwerk zo nu en dan, dat krijg je als je zo efficiënt en snel mogelijk de lijstjes wilt maken. Thx
Op zaterdag 27 december 2025 00:53 schreef n00biedoobiedoo het volgende: Aan de haters; ik heb wel de hele avond geluisterd, ondanks dat ik weinig hier was en ik wil zeggen: de top 2000 is hartstikke levend. Ik heb genoten van de muziek.
Het grote opbiechten is begonnen? Ik heb doodleuk een veel te enthousiast dansje gedaan op Club Tropicana, inclusief bloemenkrans en ananasjes
T2K; "Je posts zijn leuker dan je lijstje" -Scorpion_17
[..] Het grote opbiechten is begonnen? Ik heb doodleuk een veel te enthousiast dansje gedaan op Club Tropicana, inclusief bloemenkrans en ananasjes
En dat deed je bij je offeraltaar?
- Was er al eens een link gelegd tussen Froger's "Een zingende merel, de geur van de zee" en MEROL's "Hou je bek en bef me", of moet het weer eens van deze eeuwige puber komen?
[..] Oh ja dat is in Sächsische Schweiz, ben ik ook geweest! Ik had toen een Goethe cursus voor 3 weken in Dresden. Hebben dat toen een keer bezocht, waaronder ook Leipzig en Berlijn.
Was de tijd dat Duitsland in 2014 het WK won. Echt zo geweldig om mee te maken toen ze die finale wonnen. Overal toeterende en dronken mensen
Niceeee. 2014 was een mooi jaar ja, toen was ik ook keihard voor de Duitsers in de finale.
Over Dresden gesproken, waar blijft The Slow Show in de Top?
Op zaterdag 27 december 2025 00:53 schreef n00biedoobiedoo het volgende: Aan de haters; ik heb wel de hele avond geluisterd, ondanks dat ik weinig hier was en ik wil zeggen: de top 2000 is hartstikke levend. Ik heb genoten van de muziek.
Het is niet dat de lijst ineens totaal kut is ofzo maar er zijn wel weer wat dingen minder dan vorig jaar en... weinig beter.
[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you Give me all your money and I'll make some origami honey I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]
Op zaterdag 27 december 2025 00:53 schreef n00biedoobiedoo het volgende: Aan de haters; ik heb wel de hele avond geluisterd, ondanks dat ik weinig hier was en ik wil zeggen: de top 2000 is hartstikke levend. Ik heb genoten van de muziek.
FOK IS NIET DOOD!
Gerieflijke groeten, ChevyCaprice Moderator DIG en OWS Russell-supporter (LET'S GO GEORGE!) F1 Watcher 🇺🇦 Fight Fight Fight! 🇺🇦
[..] Dat klinkt erg mooi! Wat was dat voor cursus?
Vanuit mijn middelbare school mochten er 2 naar die cursus toe. Ik wou wel. Was gewoon een examen voor (in mijn geval) B2 niveau duits volgens CEFR niveaus bij het Goethe institut. Waren lessen van 2 weken met dan een eindexamen. Ik deed het vooral voor de fun, maar ik heb dus officieel B2-niveau Duits (nu niet meer hoor).
"Elke wasbeer hep een staart, maar niet elke staart hep een wasbeer."
Eefje heeft toch ook een parlandosong? En Don't Delete The Kisses?
[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you Give me all your money and I'll make some origami honey I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]
[..] Het is niet dat de lijst ineens totaal kut is ofzo maar er zijn wel weer wat dingen minder dan vorig jaar en... weinig beter.
Ja ik moet wel zeggen dat er gisteren overdag weinig aan was...
De Top 1500 is springlevend!
- Was er al eens een link gelegd tussen Froger's "Een zingende merel, de geur van de zee" en MEROL's "Hou je bek en bef me", of moet het weer eens van deze eeuwige puber komen?
- Was er al eens een link gelegd tussen Froger's "Een zingende merel, de geur van de zee" en MEROL's "Hou je bek en bef me", of moet het weer eens van deze eeuwige puber komen?
[..] Vanuit mijn middelbare school mochten er 2 naar die cursus toe. Ik wou wel. Was gewoon een examen voor (in mijn geval) B2 niveau duits volgens CEFR niveaus bij het Goethe institut. Waren lessen van 2 weken met dan een eindexamen. Ik deed het vooral voor de fun, maar ik heb dus officieel B2-niveau Duits (nu niet meer hoor).
[..] Vind het wel redelijke kwaliteit. Even los van smaak
Het zit op zich prima in elkaar, maar het probleem wat ik een beetje heb met de nummers die ik van TS heb gehoord is dat het me gewoon helemaal niks doet. Ene oor in, andere oor uit. Wel geinig maar ik zou het nooit terugluisteren.
"Elke wasbeer hep een staart, maar niet elke staart hep een wasbeer."
[..] Nou ja, waarschijnlijk riepen ze 'broer' tegen elkaar en staken ze vervolgens iets in elkaar.
Geen liefde, wel broers.
Broer, wil je overstappen
- Was er al eens een link gelegd tussen Froger's "Een zingende merel, de geur van de zee" en MEROL's "Hou je bek en bef me", of moet het weer eens van deze eeuwige puber komen?
1372 Through The Echoes Paolo Nutini 1371 Ashes To Ashes David Bowie 1370 Mirrors Justin Timberlake 1369 Up Around The Bend Creedence Clearwater Revival 1368 People Are Strange The Doors 1367 Sowing The Seeds Of Love Tears For Fears 1366 APT. Rosé ft. Bruno Mars 1365 Fly Me To The Moon Frank Sinatra 1364 Stranger In Moscow Michael Jackson 1363 I Want It All Queen 1362 High And Dry Radiohead 1361 Spread Your Wings Queen 1360 You Have Been Loved George Michael 1359 Living In Another World Talk Talk
1372 Through The Echoes Paolo Nutini 1371 Ashes To Ashes David Bowie 1370 Mirrors Justin Timberlake 1369 Up Around The Bend Creedence Clearwater Revival 1368 People Are Strange The Doors 1367 Sowing The Seeds Of Love Tears For Fears 1366 APT. Rosé ft. Bruno Mars 1365 Fly Me To The Moon Frank Sinatra 1364 Stranger In Moscow Michael Jackson 1363 I Want It All Queen 1362 High And Dry Radiohead 1361 Spread Your Wings Queen 1360 You Have Been Loved George Michael 1359 Living In Another World Talk Talk
"Elke wasbeer hep een staart, maar niet elke staart hep een wasbeer."
Op zaterdag 27 december 2025 01:02 schreef MTheBassman het volgende: 1372 Through The Echoes Paolo Nutini 1371 Ashes To Ashes David Bowie 1370 Mirrors Justin Timberlake 1369 Up Around The Bend Creedence Clearwater Revival 1368 People Are Strange The Doors 1367 Sowing The Seeds Of Love Tears For Fears 1366 APT. Rosé ft. Bruno Mars 1365 Fly Me To The Moon Frank Sinatra 1364 Stranger In Moscow Michael Jackson 1363 I Want It All Queen 1362 High And Dry Radiohead 1361 Spread Your Wings Queen 1360 You Have Been Loved George Michael 1359 Living In Another World Talk Talk
You have been loved
"He who gives up freedom for safety deserves neither" Benjamin Franklin
[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you Give me all your money and I'll make some origami honey I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]
Wij zijn waarschijnlijk ook niet geheel van dezelfde generatie
Er wordt meer muziek gemaakt dan ooit nu, ik denk dat mensen die echt serieus negatief zijn over de hedendaagse muziek niet goed weten waar de krenten in de pap moeten zoeken. Focussen zich wss teveel op de muziek die populair in de hitlijsten is.
Muziek was vroeger wel wat beter, maar op zich niet eens extreem veel beter. Het verschil is vooral dat je vroeger ook nog weel eens complexere muziek hoorde op de radio etc. Dat is nu vooral eenheidsworst geworden.
Buren wordt doorgeschoven naar morgen Mensen vinden wel héél snel iets. Vaak met een minimum aan kennis en een maximum aan oordeel.
[..] Wij zijn waarschijnlijk ook niet geheel van dezelfde generatie
Er wordt meer muziek gemaakt dan ooit nu, ik denk dat mensen die echt serieus negatief zijn over de hedendaagse muziek niet goed weten waar de krenten in de pap moeten zoeken. Focussen zich wss teveel op de muziek die populair in de hitlijsten is.
Dat ja. Nog los ervan dat 'we' al snel vergeten wat voor troep er vroeger ook gemaakt werd. In de jaren negentig werd me er een partij meuk gemaakt die enorm populair was...
Buren wordt doorgeschoven naar morgen Mensen vinden wel héél snel iets. Vaak met een minimum aan kennis en een maximum aan oordeel.
[..] Muziek was vroeger wel wat beter, maar op zich niet eens extreem veel beter. Het verschil is vooral dat je vroeger ook nog weel eens complexere muziek hoorde op de radio etc. Dat is nu vooral eenheidsworst geworden.
Exact ja, zie mening in de post hierboven.
De Sky's, Q's, 538's en NPO Radio 2's van de laatste decennia programmeren veel te veel op 'veilig'. En dan krijg je dus dat alles steeds meer in de richting van eenheidsworst gaat. Da's jammer
[..] Wij zijn waarschijnlijk ook niet geheel van dezelfde generatie
Er wordt meer muziek gemaakt dan ooit nu, ik denk dat mensen die echt serieus negatief zijn over de hedendaagse muziek niet goed weten waar de krenten in de pap moeten zoeken. Focussen zich wss teveel op de muziek die populair in de hitlijsten is.
Denk dat de crux ook wel zit in dat laatste. Vroeger was populaire muziek toch wel wat diverser dan tegenwoordig en in het collectief geheugen zijn alleen de toppers daarvan overgebleven. Dat doet het meteen lijken dat het niveau toen hoger lag dan nu. En ik hoor zelf op zich ook liever de klappers uit de 80s dan bijvoorbeeld die uit de 00s, hoor, maar is ook wel een kwestie van voorkeur natuurlijk
Trutste slapers Ik ben nog klaarwakker..op wie kan iik nog rekenen?
- Was er al eens een link gelegd tussen Froger's "Een zingende merel, de geur van de zee" en MEROL's "Hou je bek en bef me", of moet het weer eens van deze eeuwige puber komen?
[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you Give me all your money and I'll make some origami honey I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]
De Sky's, Q's, 538's en NPO Radio 2's van de laatste decennia programmeren veel te veel op 'veilig'. En dan krijg je dus dat alles steeds meer in de richting van eenheidsworst gaat. Da's jammer
Jij was net iets eerder ja Voordeel van nu is dat je tenminste makkelijk aan muziek komt die bij je past. Vroeger moest je het doen met familie, vrienden en kennissen die toevallig met wat goeds kwamen. Of je moest wel erg veel geluk hebben dat je in de platenzaak op iets stuitte waar je een gok mee wilde nemen.
Buren wordt doorgeschoven naar morgen Mensen vinden wel héél snel iets. Vaak met een minimum aan kennis en een maximum aan oordeel.
[..] Jij was net iets eerder ja Voordeel van nu is dat je tenminste makkelijk aan muziek komt die bij je past. Vroeger moest je het doen met familie, vrienden en kennissen die toevallig met wat goeds kwamen. Of je moest wel erg veel geluk hebben dat je in de platenzaak op iets stuitte waar je een gok mee wilde nemen.
Jep, ben er vrij zeker van dat mijn muzieksmaak zich een stuk beperkter had ontwikkeld als ik niet met het internet ((illegale) mp3's, streaming) was opgegroeid
En concerten en festivals zijn in de 21e eeuw ook wel nog een stuk toegankelijker en aanweziger geworden, tis voor de jeugd van nu ook makkelijker om via live muziek van alles te ontdekken
Ik had David best een leuke ouwe dag gegund, maar denk niet dat ie nog heel veel muziek had uitgebracht
- Was er al eens een link gelegd tussen Froger's "Een zingende merel, de geur van de zee" en MEROL's "Hou je bek en bef me", of moet het weer eens van deze eeuwige puber komen?
Op zaterdag 27 december 2025 00:58 schreef ArnieAlberts het volgende: Ga eens met dat kutkind uit het café, godverdomme. Leuk voor dat meissie, maar mam of pap moet zich doodschamen. Het is godverdomme 1 uur.
[..] Jep, ben er vrij zeker van dat mijn muzieksmaak zich een stuk beperkter had ontwikkeld als ik niet met het internet ((illegale) mp3's, streaming) was opgegroeid
Ik weet het bij mijzelf wel zeker. Al was ik wel eind jaren negentig al begonnen met wat andere muziek te gaan luisteren en kopen dan daarvoor. Maar ik denk dat een derde of meer van huidige top 2000 niet erin had gestaan zonder internet.
Buren wordt doorgeschoven naar morgen Mensen vinden wel héél snel iets. Vaak met een minimum aan kennis en een maximum aan oordeel.
- Was er al eens een link gelegd tussen Froger's "Een zingende merel, de geur van de zee" en MEROL's "Hou je bek en bef me", of moet het weer eens van deze eeuwige puber komen?
[..] Naar de Top 4000? Wel als Van Inkel weer het walsje doet zo.
Die was voor de kerst al klaar broer
- Was er al eens een link gelegd tussen Froger's "Een zingende merel, de geur van de zee" en MEROL's "Hou je bek en bef me", of moet het weer eens van deze eeuwige puber komen?
De Sky's, Q's, 538's en NPO Radio 2's van de laatste decennia programmeren veel te veel op 'veilig'. En dan krijg je dus dat alles steeds meer in de richting van eenheidsworst gaat. Da's jammer
We hadden het gister nog over de equalizers van de zender zelf. Alles klinkt dof, alles klinkt plat. De mixing van de liedjes klinkt voor geen millimeter meer, want de zender moet op goede boxen én slechte boxen 'relatief goed' klinken.
Blijft voor m'n gevoel eigenaardig dat Justin Timberlake voor het Radio 2-(stem)publiek wel populair genoeg is voor 2 Top 2000-noteringen, maar dat tegelijkertijd andere 00s iconen als Nelly Furtado en Timbaland dat niet zijn. Hoe dan?
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt. eigenlijk gebleven in ᵈᵉ ˡⁱʲˢᵗ ᵈᵉʳ ˡⁱʲˢᵗᵉⁿ , @Cassa95 heb jij enig idee waarom hij volledig is verdwenen?
Op zaterdag 27 december 2025 01:12 schreef Gretzl het volgende: Blijft voor m'n gevoel eigenaardig dat Justin Timberlake voor het Radio 2-(stem)publiek wel populair genoeg is voor 2 Top 2000-noteringen, maar dat tegelijkertijd andere 00s iconen als Nelly Furtado en Timbaland dat niet zijn. Hoe dan?
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt. eigenlijk gebleven in ᵈᵉ ˡⁱʲˢᵗ ᵈᵉʳ ˡⁱʲˢᵗᵉⁿ , @:cassa95 heb jij enig idee waarom hij volledig is verdwenen?
[..] We hadden het gister nog over de equalizers van de zender zelf. Alles klinkt dof, alles klinkt plat. De mixing van de liedjes klinkt voor geen millimeter meer, want de zender moet op goede boxen én slechte boxen 'relatief goed' klinken.
Dus klinkt het overal even verneukt.
Dat ook ja. Verder worden veel platen overgeproduceerd. Elk randje wordt er af gepolijst. Plus dat van veel van de populairste artiesten van nu de liedjes geschreven worden door twaalf mensen, wat zelden de creativiteit ten goede komt.
Buren wordt doorgeschoven naar morgen Mensen vinden wel héél snel iets. Vaak met een minimum aan kennis en een maximum aan oordeel.
Op zaterdag 27 december 2025 01:12 schreef Gretzl het volgende: Blijft voor m'n gevoel eigenaardig dat Justin Timberlake voor het Radio 2-(stem)publiek wel populair genoeg is voor 2 Top 2000-noteringen, maar dat tegelijkertijd andere 00s iconen als Nelly Furtado en Timbaland dat niet zijn. Hoe dan?
White man privilige
Gerieflijke groeten, ChevyCaprice Moderator DIG en OWS Russell-supporter (LET'S GO GEORGE!) F1 Watcher 🇺🇦 Fight Fight Fight! 🇺🇦
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt. eigenlijk gebleven in ᵈᵉ ˡⁱʲˢᵗ ᵈᵉʳ ˡⁱʲˢᵗᵉⁿ , @:cassa95 heb jij enig idee waarom hij volledig is verdwenen?
Is Biebs er helemaal uit? Ga het niet missen maar he.
T2K; "Je posts zijn leuker dan je lijstje" -Scorpion_17
- Was er al eens een link gelegd tussen Froger's "Een zingende merel, de geur van de zee" en MEROL's "Hou je bek en bef me", of moet het weer eens van deze eeuwige puber komen?
Op zaterdag 27 december 2025 01:12 schreef Gretzl het volgende: Blijft voor m'n gevoel eigenaardig dat Justin Timberlake voor het Radio 2-(stem)publiek wel populair genoeg is voor 2 Top 2000-noteringen, maar dat tegelijkertijd andere 00s iconen als Nelly Furtado en Timbaland dat niet zijn. Hoe dan?
Dat is ook raar ja. Maar dat zie je bij wel meer artiesten. Waarbij de een wel omarmd wordt, maar anderen totaal niet. Komt grotendeels ook wel door de keuzelijst.
Buren wordt doorgeschoven naar morgen Mensen vinden wel héél snel iets. Vaak met een minimum aan kennis en een maximum aan oordeel.
- Was er al eens een link gelegd tussen Froger's "Een zingende merel, de geur van de zee" en MEROL's "Hou je bek en bef me", of moet het weer eens van deze eeuwige puber komen?
- Was er al eens een link gelegd tussen Froger's "Een zingende merel, de geur van de zee" en MEROL's "Hou je bek en bef me", of moet het weer eens van deze eeuwige puber komen?
[..] Dat is ook raar ja. Maar dat zie je bij wel meer artiesten. Waarbij de een wel omarmd wordt, maar anderen totaal niet. Komt grotendeels ook wel door de keuzelijst.
Dat laatste zeker. Maar ene Nelly heeft er op zich genoeg staan op de keuzelijst. Mss is bij haar juist het euvel dat de stemmen teveel verspreid raken. Als het gros gewoon op AGT (voor het laatst in 2010 in de lijst) of Say It Right stemt lukt het wss wel
[..] Dat laatste zeker. Maar ene Nelly heeft er op zich genoeg staan op de keuzelijst. Mss is bij haar juist het euvel dat de stemmen teveel verspreid raken. Als het gros gewoon op AGT (voor het laatst in 2010 in de lijst) of Say It Right stemt lukt het wss wel
Voor sommige artiesten is het wegvallen uit de lijst gewoon dodelijk. Die zouden nog wel een opleving kunnen krijgen als een liedje bij de stemmers in het hoofd blijft zitten. En zonder reclame of andere bonus komt zo iemand ook nooit meer terug.
Ben zelf wel verbaasd dat bijvoorbeeld Gavin DeGraw nooit meer in de lijst staat. Die had toch wel liedjes die precies goed in het pulletje van de smaak van de gemiddelde stemmer vielen. Plus dat die nog steeds wel wordt gedraaid op de populaire zenders.
Buren wordt doorgeschoven naar morgen Mensen vinden wel héél snel iets. Vaak met een minimum aan kennis en een maximum aan oordeel.
[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you Give me all your money and I'll make some origami honey I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]