SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Wel interessant dat ze dat schip bombarderen met een drone.quote:Op vrijdag 19 december 2025 12:12 schreef skysherrif het volgende:
[ x ]
ER gaan overigens zeer stevige geruchten dat hierbij ook hooggeplaatste functionarissen gedood waren binnen de Russische GRU die meevoeren op dit schip. Maar die laat ik achterwege voorlopig
Vermoedelijk gelanceerd via een zeedronequote:Op vrijdag 19 december 2025 12:21 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Wel interessant dat ze dat schip bombarderen met een drone.
Met een kwalijke rol voor België in dit geval.quote:Op vrijdag 19 december 2025 12:23 schreef theunderdog het volgende:
Geen bevroren goederen voor Oekraine. Wat heeft de EU zich weer laten kennen.
Neuh. Van België begrijp ik het volkomen. De rest had het gewoon moeten negeren. Is vervelend, maar er zijn belangrijkere dingen dan luisteren naar een landje dat dwars ligt. Zo zouden we ook al veel langer Hongarije moeten negeren in verschillende zaken.quote:Op vrijdag 19 december 2025 12:25 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Met een kwalijke rol voor België in dit geval.
Interessante bijeenkomst van B de Wever.quote:Op vrijdag 19 december 2025 12:25 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Met een kwalijke rol voor België in dit geval.
Democratie uitschakelen als de uitkomst niet bevalt?quote:Op vrijdag 19 december 2025 12:29 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Neuh. Van België begrijp ik het volkomen. De rest had het gewoon moeten negeren. Is vervelend, maar er zijn belangrijkere dingen dan luisteren naar een landje dat dwars ligt. Zo zouden we ook al veel langer Hongarije moeten negeren in verschillende zaken.
Absoluut. Net zoals het internationaal-recht ook opportuun gebruikt wordt door landen die ertoe doen op het geopolitieke speelveld.quote:Op vrijdag 19 december 2025 12:35 schreef Candymannetje het volgende:
[..]
Democratie uitschakelen als de uitkomst niet bevalt?
Waarom zou dat er moeten staan? maakt geen reet uit namelijk.quote:Op vrijdag 19 december 2025 12:45 schreef phpmystyle het volgende:
Ik zit dat boekje door te nemen "bereid je voor op een noodsituatie" maar ik mis wel een hoofdstuk.
Wat te doen in geval van een atoomoorlog?
Jawel. Jodium tabletten in nemen, tips waar je kan schuilen, tips om te bepalen wat het moment van inslag ongeveer wordt. Er is heel veel aan te doen.quote:Op vrijdag 19 december 2025 12:47 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Waarom zou dat er moeten staan? maakt geen reet uit namelijk.
Bij een atoomoorlog is dat allemaal irrelevant.quote:Op vrijdag 19 december 2025 12:49 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Jawel. Jodium tabletten in nemen, tips waar je kan schuilen, tips om te bepalen wat het moment van inslag ongeveer wordt. Er is heel veel aan te doen.
Ah, jij komt van Tweakers af. Waar je ook al constant pro-Russische inzichten deelt.quote:Op vrijdag 19 december 2025 12:16 schreef YakRA het volgende:
Verbaast me hoeveel misinformatie er vrij komt met betrekking tot die Russische onderzeeër.
Niet.quote:Op vrijdag 19 december 2025 12:50 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Bij een atoomoorlog is dat allemaal irrelevant.
Democratie uitschakelen?quote:Op vrijdag 19 december 2025 12:35 schreef Candymannetje het volgende:
[..]
Democratie uitschakelen als de uitkomst niet bevalt?
Belgie (De Wever) heeft gelijk en het is de rest van Europa die moeilijk deed. Als je samen het besluit neemt om die bevroren tegoeden ter onderpand te gebruiken voor de lening aan Oekraine dan moet je ook met heel Europa bereid zijn ervoor in te staan wanneer er problemen komen.quote:Op vrijdag 19 december 2025 12:25 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Met een kwalijke rol voor België in dit geval.
Zoals Rusland het internationaal recht terzijde schuift als het ze niet bevalt?quote:Op vrijdag 19 december 2025 12:35 schreef Candymannetje het volgende:
[..]
Democratie uitschakelen als de uitkomst niet bevalt?
Dat geweldige dorpje hebben ze al weer verloren.....quote:Op vrijdag 19 december 2025 12:30 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Interessante bijeenkomst van B de Wever.
Hij sprak ook uit dat "winnen" of de Russen "verslaan" utopisch is en iets dat volstrekt niet reëel is. Als je dat geld afpakt dan zou dat de verwachting moeten zijn. En weten allemaal, de Russen zijn niet aan het verliezen.
Bekijk deze YouTube-video
Vanaf 1 uur en 21 minuten.
Dat klopt, maar de kracht van samenwerken is ook de valkuil van versnippering.quote:Op vrijdag 19 december 2025 12:58 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Belgie (De Wever) heeft gelijk en het is de rest van Europa die moeilijk deed. Als je samen het besluit neemt om die bevroren tegoeden ter onderpand te gebruiken voor de lening aan Oekraine dan moet je ook met heel Europa bereid zijn ervoor in te staan wanneer er problemen komen.
Democratie is niet dat een minderheid in staat is om de keuze van een meerderheid - op grond van een eigenbelang - tegen te houden. Democratie is ook om ondanks een pricipiële afkeer van een gemaakte keuze het meerderheidsbelang, te steunen.quote:Op vrijdag 19 december 2025 12:35 schreef Candymannetje het volgende:
[..]
Democratie uitschakelen als de uitkomst niet bevalt?
Mooi verwoord!quote:Op vrijdag 19 december 2025 13:07 schreef Vallon het volgende:
[..]
Democratie is niet dat een minderheid in staat is om de keuze van een meerderheid - op grond van een eigenbelang - tegen te houden. Democratie is ook om ondanks een pricipiële afkeer van een gemaakte keuze het meerderheidsbelang, te steunen.
Hongarije maar ook bv Slowakije, hebben een eigen uitleg waardoor zij vooral fungeren als een door het Kremlin gesponsorde splijtzwam. Die landen menen dat de EU belangen niet de hunne zijn en zij zich daarmee op hypocriete wijze tot tegenstander maken van het EU beleid. Wat mij dan weer verbaasd, is dat die landen alles hebben gedaan om onder de dictatoriale vleugels van Rusland uit te komen, zich daarom te hebben ingenesteld in het EU omgeving om nu te gaan fungeren als verderfelijk koekoeksjong.
Je gaat gewoon dood.quote:Op vrijdag 19 december 2025 12:52 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Niet.
In elk geval zal bij mij een witte vlag niet ontbreken. Die heb je nodig om veilig te vluchten.
Er zijn gewoon verdragen en wettelijke afspraken. Je gaat volkomen nat als je dat doetquote:Op vrijdag 19 december 2025 12:29 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Neuh. Van België begrijp ik het volkomen. De rest had het gewoon moeten negeren. Is vervelend, maar er zijn belangrijkere dingen dan luisteren naar een landje dat dwars ligt. Zo zouden we ook al veel langer Hongarije moeten negeren in verschillende zaken.
Nee hoor, hoeft helemaal niet. De ruime meerderheid overleeft in eerste instantiequote:
Integendeel. De realiteit laat juist zien dat je verdragen opportuun moet gebruiken.quote:Op vrijdag 19 december 2025 13:23 schreef LXIV het volgende:
[..]
Er zijn gewoon verdragen en wettelijke afspraken. Je gaat volkomen nat als je dat doet
Conceptueel werkt democratie echter vanuit het idee van de polis, de laagste gemene deler als democratische basis. Daarnaast hebben we te maken met soevereine onderdelen binnen een samenwerkingsorganisatie die an sich niet soeverein is.quote:Op vrijdag 19 december 2025 13:07 schreef Vallon het volgende:
[..]
Democratie is niet dat een minderheid in staat is om de keuze van een meerderheid - op grond van een eigenbelang - tegen te houden. Democratie is ook om ondanks een pricipiële afkeer van een gemaakte keuze het meerderheidsbelang, te steunen.
Hongarije maar ook bv Slowakije, hebben een eigen uitleg waardoor zij vooral fungeren als een door het Kremlin gesponsorde splijtzwam. Die landen menen dat de EU belangen niet de hunne zijn en zij zich daarmee op hypocriete wijze tot tegenstander maken van het EU beleid. Wat mij dan weer verbaasd, is dat die landen alles hebben gedaan om onder de dictatoriale vleugels van Rusland uit te komen, zich daarom te hebben ingenesteld in het EU omgeving om nu te gaan fungeren als verderfelijk koekoeksjong.
Dat kan prima, maar alleen als je niet tegelijkertijd predikt die verdragen te willen naleven.quote:Op vrijdag 19 december 2025 13:26 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Integendeel. De realiteit laat juist zien dat je verdragen opportuun moet gebruiken.
Ja. Er komt een lening. Maar dat is qua beeld heel slecht. Een propaganda-win voor Rusland.quote:Op vrijdag 19 december 2025 13:37 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dat kan prima, maar alleen als je niet tegelijkertijd predikt die verdragen te willen naleven.
Er lijkt overigens een nieuw soort Eurolening te komen voor Oekraïne, dat lijkt me een betere oplossing met minder financiële risico's.
Bekijk deze YouTube-video
Uiteindelijk willen de EU-lidstaten niet instaan voor het potentiële economische risico, dus dan is dit een betere oplossing. Aangaande verschillende commentatoren in voornamelijk Vlaamse praatprogramma's lijkt me het afpakken van de tegoeden legaal gezien te riskant.quote:Op vrijdag 19 december 2025 13:39 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Ja. Er komt een lening. Maar dat is qua beeld heel slecht. Een propaganda-win voor Rusland.
Ja dat klopt. Maar hiermee zal je nooit een wereldmacht worden. Putin, Trump, Xi Ping spelen het niet netjes.quote:Op vrijdag 19 december 2025 13:42 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Uiteindelijk willen de EU-lidstaten niet instaan voor het potentiële economische risico, dus dan is dit een betere oplossing. Aangaande verschillende commentatoren in voornamelijk Vlaamse praatprogramma's lijkt me het afpakken van de tegoeden legaal gezien te riskant.
Zie: Bekijk deze YouTube-video
Dan wordt de EU helemaal een lachertje.quote:Op vrijdag 19 december 2025 13:26 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Integendeel. De realiteit laat juist zien dat je verdragen opportuun moet gebruiken.
De Russische tegoeden van 300 miljard blijven waar ze zijn.quote:Op vrijdag 19 december 2025 13:42 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Uiteindelijk willen de EU-lidstaten niet instaan voor het potentiële economische risico, dus dan is dit een betere oplossing. Aangaande verschillende commentatoren in voornamelijk Vlaamse praatprogramma's lijkt me het afpakken van de tegoeden legaal gezien te riskant.
Zie: Bekijk deze YouTube-video
Het apogeum van Europa ligt reeds lang achter ons en het zou beter passen een houding aan te nemen waarin die positie ook geaccepteerd wordt in plaats van te pretenderen een wereldmacht te willen zijn.quote:Op vrijdag 19 december 2025 13:51 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Ja dat klopt. Maar hiermee zal je nooit een wereldmacht worden. Putin, Trump, Xi Ping spelen het niet netjes.
Het zou wel bijzonder inconsistent zijn inderdaad.quote:Op vrijdag 19 december 2025 13:51 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dan wordt de EU helemaal een lachertje.
Ja. een soepele transitie naar een meer bescheiden rol. Dat is realistisch. Plan je dat goed dan kan dat zonder al te veel bloedvergieten of ellende.quote:Op vrijdag 19 december 2025 13:58 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Het apogeum van Europa ligt reeds lang achter ons en het zou beter passen een houding aan te nemen waarin die positie ook geaccepteerd wordt in plaats van te pretenderen een wereldmacht te willen zijn.
Dat is allemaal niet zo dramatisch, maar bij de onderhandelingen staan we buitenspel. Deze 130 miljard moet juist worden ingezet als onderhandelingsmiddel.quote:Op vrijdag 19 december 2025 13:57 schreef PluggieOD het volgende:
[..]
De Russische tegoeden van 300 miljard blijven waar ze zijn.
Europa draait op voor de kosten. Te beginnen met 130 miljard.
Dat is de uitkomst voorlopig.
Zeker. Het was voor Europa kiezen uit twee kwaden. Maar daar heeft Brussel zich vanaf dag 1 zelf ingeworsteld.quote:Op vrijdag 19 december 2025 13:59 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dat is allemaal niet zo dramatisch, maar bij de onderhandelingen staan we buitenspel. Deze 130 miljard moet juist worden ingezet als onderhandelingsmiddel.
Rostselmash (grootste agrarische producent) heeft de werkweek verlaagd naar 3 dagen.quote:NiK reminds us that the average cost of producing one barrel of oil in Russia is $25-40 per barrel ($40+ for "difficult" oil, including Arctic regions). Meanwhile, the Russian Ministry of Finance optimistically included a Urals price of $59 per barrel in its 2026 forecast.
Maar ik las dat rus er "zakelijk" inzat.quote:Op vrijdag 19 december 2025 14:15 schreef oheng het volgende:
Oil capital.ru: Argus: Urals oil in Novorossiysk costs $34.52 per barrel
[..]
Rostselmash (grootste agrarische producent) heeft de werkweek verlaagd naar 3 dagen.
Dat is wel een goede vergelijking inderdaad.quote:Op vrijdag 19 december 2025 14:07 schreef PluggieOD het volgende:
[..]
Zeker. Het was voor Europa kiezen uit twee kwaden. Maar daar heeft Brussel zich vanaf dag 1 zelf ingeworsteld.
Als je geen deuk in een pakje boter weet te slaan maar wel een grote mond hebt.
Moest denken aan die "weet wanneer je moet gokken" reclame.
Schijnbaar is de blik in Brussel wat glazig door de overvloed aan kaviaar en rode wijn.
Neuh, dat hoeft niet. Als zelfs derderangs schroothoop Rusland denkt een wereldmacht te kunnen uithangen hoeven wij niet in onze schulp te kruipen, maar we zullen wel over de hele linie moeten integreren.quote:Op vrijdag 19 december 2025 13:58 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Het apogeum van Europa ligt reeds lang achter ons en het zou beter passen een houding aan te nemen waarin die positie ook geaccepteerd wordt in plaats van te pretenderen een wereldmacht te willen zijn.
Maar we zijn wel aan het winnen, aldus liberale politici en media.quote:Op vrijdag 19 december 2025 13:57 schreef PluggieOD het volgende:
[..]
De Russische tegoeden van 300 miljard blijven waar ze zijn.
Europa draait op voor de kosten. Te beginnen met 130 miljard.
Dat is de uitkomst voorlopig.
Het lijkt mij best valide en ws ook wel juridisch houdbaar dat Oekraïne vanwege aangedane schade, beslag laat leggen op de Russische tegoeden. Dat die tegoeden eigendom zijn van particulieren en bedrijven, zijnde Russische entiteiten, maakt dat niet veel anders.quote:Op vrijdag 19 december 2025 12:23 schreef theunderdog het volgende:
Geen bevroren goederen voor Oekraine. Wat heeft de EU zich weer laten kennen.
Of gewoon een politiek voeren die intern gericht is ( je eigen burgers behagen) en verder gewoon accepteren dat de wereld buiten de Eu anders over dingen denkt dan wij. Geen interventies, geen morele veroordelingen, geen boycots.quote:Op vrijdag 19 december 2025 13:59 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ja. een soepele transitie naar een meer bescheiden rol. Dat is realistisch. Plan je dat goed dan kan dat zonder al te veel bloedvergieten of ellende.
Dus jouw plan is om dan het Kremlin te gaan na apen?quote:Op vrijdag 19 december 2025 15:39 schreef ExTec het volgende:
[..]
In het kremlin maken ze ons dagelijks voor rotte vis uit, maar ow wee als wij wat zeggen he.
Wat dacht je van Servië. Dat gaat vroeg of laat ook weer borrelenquote:Op vrijdag 19 december 2025 15:42 schreef sp3c het volgende:
probleem is dat wat er over de buitengrens soms een negatief effect heeft op de eigen burgers
Jemen is daar een prima voorbeeld van, we gaan daar toch echt een keer wat aan moeten doen
Ik vind bv opmerken dat er in een bepaald land wel het e.e.a. kan verbeteren qua mensenrechten niet in dezelfde orde van grootte als het demagogische gebral wat er uit het kremlin komt.quote:Op vrijdag 19 december 2025 15:41 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Dus jouw plan is om dan het Kremlin te gaan na apen?
voormalig Joegoslavie is een ander voorbeeld iddquote:Op vrijdag 19 december 2025 15:43 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Wat dacht je van Servië. Dat gaat vroeg of laat ook weer borrelen
Hoe behaag je je eigen burgers precies door Rusland landjepik te laten spelen in de achtertuin en de Europese vrede en veiligheid te ondermijnen?quote:Op vrijdag 19 december 2025 15:34 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Of gewoon een politiek voeren die intern gericht is ( je eigen burgers behagen) en verder gewoon accepteren dat de wereld buiten de Eu anders over dingen denkt dan wij. Geen interventies, geen morele veroordelingen, geen boycots.
Wat zou dat schelen.
Nou,quote:Op vrijdag 19 december 2025 15:52 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Hoe behaag je je eigen burgers precies door Rusland landjepik te laten spelen in de achtertuin en de Europese vrede en veiligheid te ondermijnen?
Eentje die fysiek in Europa maar in gedachten in het kremlin zit?quote:Op vrijdag 19 december 2025 15:53 schreef ExTec het volgende:
[..]
Nou,
Je behaagt er tenminste eentje mee.
Kun je beter Oekraïne hebben die brengen in ieder geval Turkse vrachtschepen tot zinken.quote:
Dat was rus. In odesa. Schip met groenten.quote:Op vrijdag 19 december 2025 15:58 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Kun je beter Oekraïne hebben die brengen in ieder geval Turkse vrachtschepen tot zinken.
quote:Op vrijdag 19 december 2025 15:58 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Kun je beter Oekraïne hebben die brengen in ieder geval Turkse vrachtschepen tot zinken.
Ja, en hadden ze zelf gedaan he. Ondanks dat er een paar meter verderop een duikboot de lucht in ging.quote:Op vrijdag 19 december 2025 16:01 schreef ExTec het volgende:
[..]
Dat was rus. In odesa. Schip met groenten.
Turkse eigenaar, niet turks gevlagd.
Iedereen is aan het verliezen.quote:Op vrijdag 19 december 2025 12:30 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Interessante bijeenkomst van B de Wever.
Hij sprak ook uit dat "winnen" of de Russen "verslaan" utopisch is en iets dat volstrekt niet reëel is. Als je dat geld afpakt dan zou dat de verwachting moeten zijn. En weten allemaal, de Russen zijn niet aan het verliezen.
Bekijk deze YouTube-video
Vanaf 1 uur en 21 minuten.
Zeer mee eens. Voor alle partijen een catastrofe.quote:
Valt wel mee hoor.quote:Op vrijdag 19 december 2025 12:52 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Ah, jij komt van Tweakers af. Waar je ook al constant pro-Russische inzichten deelt.
Daar hebben we al genoeg users voor hier.
Aankomende 2 weken toch?quote:
Het geld afpakken staat los van het winnen of verliezen van Rusland.quote:Op vrijdag 19 december 2025 12:30 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Interessante bijeenkomst van B de Wever.
Hij sprak ook uit dat "winnen" of de Russen "verslaan" utopisch is en iets dat volstrekt niet reëel is. Als je dat geld afpakt dan zou dat de verwachting moeten zijn. En weten allemaal, de Russen zijn niet aan het verliezen.
Bekijk deze YouTube-video
Vanaf 1 uur en 21 minuten.
Ja 2026 wordt spannend.quote:
Heeft Poetin het over verkiezingen in Rusland?quote:Op vrijdag 19 december 2025 16:46 schreef phpmystyle het volgende:
https://www.telegraaf.nl/(...)ingen/115609931.html
Mooie gebaar van dhr Poetin. Laten we toenadering zoeken.
Die worden in 2030 weer georganiseerd.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:08 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Heeft Poetin het over verkiezingen in Rusland?
Zou mooi zijn als de EU-commissie eens verkiezingen zouden houden. Al was het maar voor de show.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:11 schreef xpompompomx het volgende:
Altijd mooi als types als poetin, tlukashenko, Xi en nog in mindere mate Trump, verkiezingen willen in alle landen behalve hun eigen land.
Waarom niet eerder? Willen ze geen vrede soms? En zijn het verkiezingen of "verkiezingen"?quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:11 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Die worden in 2030 weer georganiseerd.
jAmAaR dE eUquote:Op vrijdag 19 december 2025 19:12 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Zou mooi zijn als de EU-commissie eens verkiezingen zouden houden. Al was het maar voor de show.
Daar is ie nog bij lange na niet. Algehele mobilisatie is nog niet eens aan de orde.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:10 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]
Lijkt Hitler wel in zijn nadagen.
Dat sowieso. Niemand komt netto met winst uit deze oorlog. Ook Rusland niet.quote:
Met dank aan oom Xi. Maar goed dat kon niemand zien aankomen.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:19 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Daar is ie nog bij lange na niet. Algehele mobilisatie is nog niet eens aan de orde.
De retoriek wordt steeds extremer. De parallellen zijn er.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:19 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Daar is ie nog bij lange na niet. Algehele mobilisatie is nog niet eens aan de orde.
Uitstekende woordkeuze.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:11 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Die worden in 2030 weer georganiseerd.
Gaat niet gebeuren.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:19 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Daar is ie nog bij lange na niet. Algehele mobilisatie is nog niet eens aan de orde.
Propaganda.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:22 schreef RotatoR het volgende:
[..]
De retoriek wordt steeds extremer. De parallellen zijn er.
Laatst ook al het nieuws over Oekraïnse kinderen die in Noord-Koreaanse concentratiekampen worden gestopt.
Is dat net als dat rusland een dag voor ze oekraine binnenvielen ook zeiden dat ze dat nooit zouden doen?quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:27 schreef halfway het volgende:
Poetin gisteren in rus krant.
Relaties met Europa
In Europa worden mensen gehersenspoeld met angst voor een onvermijdelijke confrontatie met Rusland, waarbij ze te horen krijgen dat ze zich moeten voorbereiden op een "grote oorlog".
De bewering dat Rusland een bedreiging vormt voor Europa is een leugen, onzin, gewoonweg onzin.
Dat zeiden ze tegen ons.niet tegen eigen volkquote:Op vrijdag 19 december 2025 19:29 schreef ExTec het volgende:
[..]
Is dat net als dat rusland een dag voor ze oekraine binnenvielen ook zeiden dat ze dat nooit zouden doen?
Zou schelen als Poetin niet de hele tijd liep te oorlogshitsen en te dreigen met kernbommen.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:27 schreef halfway het volgende:
Poetin gisteren in rus krant.
Relaties met Europa
In Europa worden mensen gehersenspoeld met angst voor een onvermijdelijke confrontatie met Rusland, waarbij ze te horen krijgen dat ze zich moeten voorbereiden op een "grote oorlog".
De bewering dat Rusland een bedreiging vormt voor Europa is een leugen, onzin, gewoonweg onzin.
Dus?quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:31 schreef halfway het volgende:
[..]
Dat zeiden ze tegen ons.niet tegen eigen volk
Rusland heeft voor 100.000+ doden gezorgd in Europa de laatste jaren. Pure onzin inderdaad.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:27 schreef halfway het volgende:
Poetin gisteren in rus krant.
Relaties met Europa
In Europa worden mensen gehersenspoeld met angst voor een onvermijdelijke confrontatie met Rusland, waarbij ze te horen krijgen dat ze zich moeten voorbereiden op een "grote oorlog".
De bewering dat Rusland een bedreiging vormt voor Europa is een leugen, onzin, gewoonweg onzin.
Je weet niet wat ze er voor over hebben hé. Vooralsnog geen Untergang vibes.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:27 schreef ExTec het volgende:
[..]
Gaat niet gebeuren.
En zo wel, is het antwoord van oekraine dat ze dat ook gaan doen, gooien ze de dienstplicht leeftijd omlaag naar 18 jaar en hebben ze ook ineens miljoenen mensen.
Ik ben helemaal niet pro Rusland maar die etter van Rutte kan er ook wat van.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:31 schreef RotatoR het volgende:
[..]
Zou schelen als Poetin niet de hele tijd liep te oorlogshitsen en te dreigen met kernbommen.
Hetzelfde Rusland dat nu Oreshnik raketten plaatst in Belarus? (Nadat het wat jaaetjes geleden helemaal over de emmer was dat de Navo verdedigingsraketten wilde plaatsen in Oost Euuropa)quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:27 schreef halfway het volgende:
Poetin gisteren in rus krant.
Relaties met Europa
In Europa worden mensen gehersenspoeld met angst voor een onvermijdelijke confrontatie met Rusland, waarbij ze te horen krijgen dat ze zich moeten voorbereiden op een "grote oorlog".
De bewering dat Rusland een bedreiging vormt voor Europa is een leugen, onzin, gewoonweg onzin.
Spot on.quote:
Rutte is niet pro Rusland.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:33 schreef halfway het volgende:
[..]
Ik ben helemaal niet pro Rusland maar die etter van Rutte kan er ook wat van.
Welk land is Rutte binnen gevallen?quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:33 schreef halfway het volgende:
[..]
Ik ben helemaal niet pro Rusland maar die etter van Rutte kan er ook wat van.
Soms wil ik best meegaan met het vingerende narratief.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:23 schreef ExTec het volgende:
[..]
Uitstekende woordkeuze.
Normale verkiezingen worden gehouden, in rus worden ze georganiseerd.
Putin, alles. Die mag niet verliezen. Die wil zelfs geen einde aan de oorlog omdat wat er over is van de economie dan poef doet.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:32 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Je weet niet wat ze er voor over hebben hé. Vooralsnog geen Untergang vibes.
Precies dat Rusland inderdaad, vandaar dat het ook fearporn is die grote oorlog. In ons angstbeeld gaat het heel Europa invallen en in de praktijk komen ze niet eens verder dan 20% van Oekraine en zijn ze 100k slachtoffers verder.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:33 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Hetzelfde Rusland dat nu Oreshnik raketten plaatst in Belarus? (Nadat het wat jaaetjes geleden helemaal over de emmer was dat de Navo verdedigingsraketten wilde plaatsen in Oost Euuropa)![]()
Dat Rusland?
Als die economie poef doet kan hij geen oorlog meer voeren. Dat weet hij zelf ook wel.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:35 schreef ExTec het volgende:
Die wil zelfs geen einde aan de oorlog omdat wat er over is van de economie dan poef doet.
Rusland kan veel veel meer dan alleen met tanks de grens overrijden. Iets waar wegkijkers het nooit over hebben. En daarom noemde ik ook de plaatsing van die hypersonische raketten in Belarus.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:36 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Precies dat Rusland inderdaad, vandaar dat het ook fearporn is die grote oorlog. In ons angstbeeld gaat het heel Europa invallen en in de praktijk komen ze niet eens verder dan 20% van Oekraine en zijn ze 100k slachtoffers verder.
Zoek eens op wat er met een land gebeurt als het afscheid neemt van een oorlogseconomie.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:37 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Als die economie poef doet kan hij geen oorlog meer voeren. Dat weet hij zelf ook wel.
Het schrödingers Rusland is weer op toer.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:36 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Precies dat Rusland inderdaad, vandaar dat het ook fearporn is die grote oorlog. In ons angstbeeld gaat het heel Europa invallen en in de praktijk komen ze niet eens verder dan 20% van Oekraine en zijn ze 100k slachtoffers verder.
Zo klopt ie.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:40 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Het schrödingers Rusland is weer op toer.
Aan de ene kant faalnatie met stervende economie en kutleger aan de andere kant uit op totale dominantie ondermijning van het Europese plat.
Hybride oorlogsvoering is een ding he.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:40 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Het schrödingers Rusland is weer op toer.
Aan de ene kant faalnatie met stervende economie en kutleger aan de andere kant uit op totale dominantie van het Europese plat.
Niets te vrezen dus?quote:
Als ja daar een zwartwit karikatuur van wilt maken, dan ontstaat er inderdaad kortsluiting.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:40 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Het schrödingers Rusland is weer op toer.
Aan de ene kant faalnatie met stervende economie en kutleger aan de andere kant uit op totale dominantie van het Europese plat.
Die stelling verwerp ik ook niet.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:43 schreef ExTec het volgende:
[..]
Hybride oorlogsvoering is een ding he.
//--//quote:Op vrijdag 19 december 2025 17:47 schreef YakRA het volgende:
[..]
Valt wel mee hoor.
Ik zou meer durven stellen dat ik realistisch ben. Als je niet militant pro Oekraïens bent daar, dan word je algauw als pro-Russisch gezien. Ik zie dat jij al gelijk hetzelfde doet
Die karikatuur maak ik er niet van hè, dat doen we met zijn allen.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:44 schreef Wantie het volgende:
[..]
Als ja daar een zwartwit karikatuur van wilt maken, dan ontstaat er inderdaad kortsluiting.
Maar de wereld is niet zwartwit.
quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:47 schreef kree het volgende:
Laat ze het lekker ff daar lokaal houden leek mij.
Zelfde playbook zagen we ook gewoon bij corona.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:45 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Die stelling verwerp ik ook niet.
Maar om de dingen te doen waar o.a. Rutte voor waarschuwt zul je een capabel leger moeten hebben.
Het kan niet allemaal tegelijkertijd waar zijn.
Het stelt helemaal geen drol voor, het is niks zowat. Ik zou me daar niet druk om maken.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:48 schreef kree het volgende:
Oke nu betaald de rest van de EU het maar, waar ik het ook niet mee eens ben.
De Middellandse zee ligt in ieder geval dichterbij Oekraïne/Rusland dan de Sahara en de Sahel, waar Oekraïne ook op Russen jaagt.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:47 schreef kree het volgende:
wat doet oekraiene in de middellandse zee?
dat vroeg ik me vooral af?
Laat ze het lekker ff daar lokaal houden leek mij.
Van het slechtste uitgaan zodat het in de praktijk achteraf vaak meevalt is best prudent.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:48 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Zelfde playbook zagen we ook gewoon bij corona.
nouja weet niet, hoeveel kost dit per burger NL weer?quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:49 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Het stelt helemaal geen drol voor, het is niks zowat. Ik zou me daar niet druk om maken.
Ik ben ook niet bang voor een Russische invasie van west-Europa. Niet omdat ze er ethische bezwaren tegen zouden hebben maar omdat ze zelf ook wel beseffen dat ze geen schijn van kans maken.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:29 schreef ExTec het volgende:
[..]
Is dat net als dat rusland een dag voor ze oekraine binnenvielen ook zeiden dat ze dat nooit zouden doen?
dat klopt, maar min of meer staan ze toch aan onze grenzen.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:50 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ik ben ook niet bang voor een Russische invasie van west-Europa. Niet omdat ze er ethische bezwaren tegen zouden hebben maar omdat ze zelf ook wel beseffen dat ze geen schijn van kans maken.
Tegen Oekraïne dachten ze (en met hen de rest van de wereld incl ikzelf) dat het binnen drie weken geregeld zou zijn.
100 procent.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:48 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Zelfde playbook zagen we ook gewoon bij corona.
Ow, ik ook niet hoor. Lijkt mij ook een zelfmoord missie voor rus.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:50 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ik ben ook niet bang voor een Russische invasie van west-Europa. Niet omdat ze er ethische bezwaren tegen zouden hebben maar omdat ze zelf ook wel beseffen dat ze geen schijn van kans maken.
Tegen Oekraïne dachten ze (en met hen de rest van de wereld incl ikzelf) dat het binnen drie weken geregeld zou zijn.
90 miljard delen door 500 miljoen en dat vermenigvuldig je met 18 miljoen en je hebt je antwoord.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:50 schreef kree het volgende:
[..]
nouja weet niet, hoeveel kost dit per burger NL weer?
Meh. Realisme is het beste.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:50 schreef ExTec het volgende:
[..]
Van het slechtste uitgaan zodat het in de praktijk achteraf vaak meevalt is best prudent.
nouja iig elke euro teveel wmb. Ik zou liever willen dat ze ermee kappen want snap het hele nut ook niet?quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:53 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
9 miljard delen door 500 miljoen en dat vermenigvuldig je met 18 miljoen en je hebt je antwoord.
De (enige) reden voor dat verhaal is dat ze West-Europa zich betrokken wilden laten voelen bij de oorlog. Dat het ook ‘hun’ oorlog is. Maar zoiets valt op en zeker moment door de mand.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:36 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Precies dat Rusland inderdaad, vandaar dat het ook fearporn is die grote oorlog. In ons angstbeeld gaat het heel Europa invallen en in de praktijk komen ze niet eens verder dan 20% van Oekraine en zijn ze 100k slachtoffers verder.
Kijk maar eens naar hoe veel we bij corona leenden versus nu die 90 miljard. Het is amper wat. Het is symbolisch.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:50 schreef kree het volgende:
[..]
nouja weet niet, hoeveel kost dit per burger NL weer?
"Meh", je weet de uitkomst niet, tot het over is. In de tijd daarvoor ben je aan het gokken.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:54 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Meh. Realisme is het beste.
klopt. maar toch. die hele oorlog daar aan "onze grenzen"quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:55 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Kijk maar eens naar hoe veel we bij corona leenden versus nu die 90 miljard. Het is amper wat. Het is symbolisch.
Nee dat is prima. Maar een nóg grootschaligere oorlog waarin weet-Europeanen en Russen plus evt Chinezen elkaar massaal vermoorden is een catastrofe waar we gewoon niet van zullen herstellen in de huidige demografische toestand. Dan blijft van het westen enkel de VS ( meh) en Oceanië over.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:52 schreef ExTec het volgende:
[..]
Ow, ik ook niet hoor. Lijkt mij ook een zelfmoord missie voor rus.
Maar ik vind het aan de andere kant ook niet erg dat defensie's in europa wat meer vlees op hun botten krijgen.
Prima als de rest van de wereld de toegang voor Russische olietankers ontzegd.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:47 schreef kree het volgende:
wat doet oekraiene in de middellandse zee?
dat vroeg ik me vooral af?
Laat ze het lekker ff daar lokaal houden leek mij.
Meer vlees op de botten moeten we ongeacht dit alles ook gewoon doen. Niet nu pas omdat Rusland nu oorlog aan het voeren is.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:58 schreef LXIV het volgende:
[..]
Nee dat is prima. Maar een nóg grootschaligere oorlog waarin weet-Europeanen en Russen plus evt Chinezen elkaar massaal vermoorden is een catastrofe waar we gewoon niet van zullen herstellen in de huidige demografische toestand. Dan blijft van het westen enkel de VS ( meh) en Oceanië over.
Sowieso is het al lastig het voortbestaan van het Westen in zijn huidige vorm nog 2 generaties te verzekeren.
sowieso voor, maarja dat kan weer niet, omdat schaduw en niet bekend blijkbaar?quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:59 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Prima als de rest van de wereld de toegang voor Russische olietankers ontzegd.
Oekraine?quote:Op vrijdag 19 december 2025 20:00 schreef kree het volgende:
USA schroomt niet he om oorlog te starten onder het mom van "we moeten vrede brengen in dat land voor de bevolking"
"gevecht tegen drugs" (zie recent dus weer Zuid-Amerika)
Als je terug kijkt in de geschiedenis van oorlogen die USA starte, wat kwam er uiteindelijk van en hoe is de situatie nu?
Is die doelstelling gelukt?
Zie
vietnam
Iran
Irak
Afghanistan
Oekraïne
en zo zijn er nog meer, uiteindelijk kwam america ze verlossen??? zieden ze, althans belofte.
en gingen weg en lieten puinhoop achter.
Nu wil ik niet zeggen dat USA nooit wat goeds deed. Maar aantal zijn er toch twijfelachtig. en wss besloten in politiek belang voor hun zelf ipv helpen wat ze verkondigen.
Sorry dat ik zo denk, maar valt me op.
Ander beschouwd, heeft Rusland dus België in de broekzak zitten.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:48 schreef kree het volgende:
België denkt ook, niet dat wij de lul zijn als we putin zijn tegoeden bevriezen.
Wat ik nog snap.
Oke nu betaald de rest van de EU het maar, waar ik het ook niet mee eens ben.
ze starten niet die oorlog.quote:Op vrijdag 19 december 2025 20:01 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Oekraine?
Wanneer is de VS nou weer een oorlog gestart in OEkraine.
min of meer. niet dat België die tegoeden niet zou kunnen gebruiken. maar die zijn blijkbaar bang voor Rusland ook en waar ze daarna weer mee komen als ze dat doen.quote:Op vrijdag 19 december 2025 20:03 schreef Vallon het volgende:
[..]
Ander beschouwd, heeft Rusland dus België in de broekzak zitten.
Die redenering zie je wel meer, waar louter het bevolkingsaantal van een land zoals bv china geacht wordt gewicht in de schaal te leggen.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:58 schreef LXIV het volgende:
Sowieso is het al lastig het voortbestaan van het Westen in zijn huidige vorm nog 2 generaties te verzekeren.
Klopt helemaalquote:Op vrijdag 19 december 2025 20:00 schreef kree het volgende:
USA schroomt niet he om oorlog te starten onder het mom van "we moeten vrede brengen in dat land voor de bevolking"
"gevecht tegen drugs" (zie recent dus weer Zuid-Amerika)
Als je terug kijkt in de geschiedenis van oorlogen die USA starte, wat kwam er uiteindelijk van en hoe is de situatie nu?
Is die doelstelling gelukt?
Zie
vietnam
Iran
Irak
Afghanistan
Oekraïne
en zo zijn er nog meer, uiteindelijk kwam america ze verlossen??? zieden ze, althans belofte.
en gingen weg en lieten puinhoop achter.
Nu wil ik niet zeggen dat USA nooit wat goeds deed. Maar aantal zijn er toch twijfelachtig. en wss besloten in politiek belang voor hun zelf ipv helpen wat ze verkondigen.
Sorry dat ik zo denk, maar valt me op.
had trouwens ipv te starten moeten zeggen, mee ging bemoeien. hoewel ze er een aantal ook starte natuurlijk.quote:
https://nos.nl/artikel/25(...)enlange-vragensessiequote:Poetin blijft bij eisen voor Oekraïne in jaarlijkse urenlange vragensessie
De Russische president Poetin heeft zijn jaarlijkse vraag-en-antwoordsessie gebruikt om de Russische kijk op de oorlog in Oekraïne opnieuw voor het voetlicht te brengen. De vierenhalf uur durende bijeenkomst in de Gostiny Dvor in Moskou was zoals altijd strak geregisseerd.
Poetin stond journalisten te woord en ook het publiek was opgeroepen om vragen in te dienen. Die gingen van de prijzen van eieren tot problemen met de watervoorziening, hoewel de oorlog in Oekraïne het meest aan bod kwam.
De afgelopen weken voeren Russen en Oekraïners opnieuw gesprekken met de VS om een einde te maken aan de oorlog. Dat heeft nog weinig concreets opgeleverd. Dat is te wijten aan Oekraïne en "onze westerse tegenstanders", zei Poetin vandaag. Hij prees wel de inspanningen van de Amerikaanse president Trump om de oorlog te beëindigen.
Poetin ging verder in op de plannen van een aantal EU-landen om bevroren Russische tegoeden te gebruiken voor steun aan Kyiv. Volgens de Russische president is dat "diefstal op klaarlichte dag" en zal Rusland proberen onafhankelijke rechtbanken te vinden om het geld terug te krijgen. Waar hij dan aan denkt, is onduidelijk.
Binnen de EU is er overigens geen eenheid over het gebruik van de Russische tegoeden. Europese leiders besloten daarom afgelopen nacht in Brussel om met elkaar 90 miljard euro te gaan lenen voor Oekraïne.
Controle over Donbas
Poetin zei ook over de oorlog dat hij er "onmiddellijk mee zou kunnen stoppen" als hij veiligheidsgaranties krijgt. De eisen die Rusland stelt zijn al sinds het begin van de Russische invasie in februari 2022 onveranderd en werden door Poetin nog maar eens herhaald.
Zo wil hij dat Rusland controle krijgt over de volledige Donbas, inclusief het kleinere deel dat niet door Rusland wordt bezet. Tevens moet het Oekraïense leger wat Poetin betreft flink inkrimpen en wil hij de zekerheid dat Oekraïne geen lid wordt van de NAVO. De Oekraïense president Zelensky zei onlangs bereid te zijn om de eis voor het NAVO-lidmaatschap te laten varen, op voorwaarde dat hij veiligheidsgaranties krijgt van zijn westerse bondgenoten.
Amerikaanse veiligheidsstrategie
In de ogen van Poetin is de NAVO het grote gevaar voor Rusland en hij verwees in dat verband naar de Amerikaanse veiligheidsstrategie die eerder deze maand werd gepubliceerd. Daarin richt de VS de pijlen onder meer op Europa. Rusland wordt niet als vijand aangemerkt. "Kun je lezen?", was de vraag van Poetin aan het adres van secretaris-generaal Rutte van de NAVO, die eerder heeft gezegd dat de NAVO zich moet voorbereiden op een oorlog met Rusland.
De Russische president prees de inspanningen van zijn leger, die volgens hem langs de hele frontlinie het initiatief heeft. Zo zei hij dat de Russen verschillende Oekraïense steden hebben ingenomen, waaronder Koepjansk. De Oekraïense president Zelensky was daar onlangs nog op bezoek, maar volgens Poetin was dat in scène gezet. Bewijs voor die bewering leverde hij niet. Kyiv zegt dat Oekraïense troepen het grootste deel van de stad hebben heroverd.
Verkiezingen in Oekraïne
Poetin sprak ook over verkiezingen in Oekraïne, die daar volgens de grondwet niet kunnen plaatsvinden zolang het oorlog is. Volgens de Russische president heeft de regering onder Zelensky geen legitimiteit meer, omdat de ambtstermijn van Zelensky ruim anderhalf jaar geleden is afgelopen. Poetin is overigens zelf aan zijn vijfde ambtstermijn bezig, die hij regelde dankzij een wijziging van de grondwet, in een land waar de oppositie het zwijgen is opgelegd.
De Russische president zei verder dat Oekraïners die in Rusland wonen moeten kunnen meedoen aan die verkiezingen. Daarnaast suggereerde hij om op een eventuele verkiezingsdag even geen luchtaanvallen uit te voeren op Oekraïne.
Sinds Korea is de rol van de VS vaak dubieus te noemenquote:Op vrijdag 19 december 2025 20:24 schreef kree het volgende:
[..]
had trouwens ipv te starten moeten zeggen, mee ging bemoeien. hoewel ze er een aantal ook starte natuurlijk.
maar dat even ter disclaimer. maar jullie snappen wat ik bedoel hopelijk.
Als je die 2 series als voorbeeld neemt van "hoe erg" het allemaal is, vraag ik me af of jij niet gewoon ergens in een kamer met kussens aan de muur moet gaan bivakkeren.quote:Op vrijdag 19 december 2025 20:18 schreef kree het volgende:
als je van "semi"fictie houdt aan series
kijk "House of cards" en "Homeland". ik weet dat dat fictie is voor series. maar soms denk ik mss zitten ze niet eens heel ver achter de hele echte waarheid.
dit stukjequote:Op vrijdag 19 december 2025 20:24 schreef Metalfrost het volgende:
De afgelopen weken voeren Russen en Oekraïners opnieuw gesprekken met de VS om een einde te maken aan de oorlog.
Dat was de laatste keer, waar ze het heropbouwen van het land ferm ter hand namen. Sinds die tijd maakt de VS alleen stuk, en heeft geen idee meer hoe op te bouwen.quote:Op vrijdag 19 december 2025 20:24 schreef LXIV het volgende:
[..]
Sinds Korea is de rol van de VS vaak dubieus te noemen
nu ook toch met zuid-america?quote:Op vrijdag 19 december 2025 20:24 schreef LXIV het volgende:
[..]
Sinds Korea is de rol van de VS vaak dubieus te noemen
Snowfall.quote:Op vrijdag 19 december 2025 20:32 schreef kree het volgende:
Ik hang beetje aan films en weet dat dat niet de waarheid is, maar zie "American made" (btw goeie film)
In zuid Amerika worden drugs geteeld omdat er in de VS gebruikt wordt. En niet andersom dus! Het is eerder de VS die Colombia kapot maakt.quote:Op vrijdag 19 december 2025 20:32 schreef kree het volgende:
[..]
nu ook toch met zuid-america?
bedoel ze komen weer terug op dat het voor de drugs is. nou als iemand dat nog geloofd?
bedoel met eskobar en clandestine Black ops hebben ze dat ook gedaan/.
Ik hang beetje aan films en weet dat dat niet de waarheid is, maar zie "American made" (btw goeie film)
Maar min of meer gaat dat zo wel. En nu beginnen ze een oorlog onder mom van drugs daar? alsof het er toch niet komt met of zonder oorlog in het "heilige" america
Uiteindelijk heeft die overheid zoveel gefaald dat het zover is gekomen daar met drugs en etc.
Door verkeerd beleid. maarja dat zien ze niet in?
hier in EU en NL is het niet perfect, maar iig nog stukken beter als daar.
Hahaha USA land waar alles mogelijk is en vrijheid, dat dacht ik vroeger ook, maar hoever ik erover lees en zie hoezeer ik denk USA is eigenlijk gewoon kut land, zit je beter in de EU
Nou ja, het is niet alsof de charlie in europa ergens anders vandaan komt he.quote:Op vrijdag 19 december 2025 20:35 schreef LXIV het volgende:
[..]
In zuid Amerika worden drugs geteeld omdat er in de VS gebruikt wordt. En niet andersom dus! Het is eerder de VS die Colombia kapot maakt.
Wel flink wensdenken als je vindt dat de Verenigde Staten zich er niet mee moeten bemoeien.quote:Op vrijdag 19 december 2025 20:27 schreef kree het volgende:
[..]
dit stukje
"De afgelopen weken voeren Russen en Oekraïners opnieuw gesprekken met de VS om een einde te maken aan de oorlog."
wtf USA? bemoei je er ff niet mee en laat dit aan de EU denk ik dan.....
het is continent en onze grenzen..... en aangezien ze toch eigenlijk al gezegd hebben we willen niet meer zoveel helpen.
Laat het dan aan EU en die Trump, zal de dag prijzen als er volgende president is, want die man is zo wispelturig dat er nooit goed beleid uit kan komen. (mening)
maar kijk die drugs komt er toch wel?quote:Op vrijdag 19 december 2025 20:35 schreef LXIV het volgende:
[..]
In zuid Amerika worden drugs geteeld omdat er in de VS gebruikt wordt. En niet andersom dus! Het is eerder de VS die Colombia kapot maakt.
Je vroeg of die film echt was gebeurt, Ja.quote:
klopt is wensdenken idd. maar denk neit dat Trump nu heel veel hielp, geef mij Obama maar.quote:Op vrijdag 19 december 2025 20:39 schreef Metalfrost het volgende:
[..]
Wel flink wensdenken als je vindt dat de Verenigde Staten zich er niet mee moeten bemoeien.
Die bemoeien zich overal mee.
ik ga hem ff opzoeken. thanks voor de tipquote:Op vrijdag 19 december 2025 20:44 schreef ExTec het volgende:
[..]
Je vroeg of die film echt was gebeurt, Ja.
Hele bekende episode dat de CIA dmv drugshandel (crack epidemie) geld genereerde om weer wat guerillas te kunnen financieren.
En snowfall gaat daar ook over, komt ook die piloot langs...
Feitelijk begon die toen de Fransen zich terugtrokken uit Indochina.quote:Op vrijdag 19 december 2025 20:00 schreef kree het volgende:
USA schroomt niet he om oorlog te starten onder het mom van "we moeten vrede brengen in dat land voor de bevolking"
"gevecht tegen drugs" (zie recent dus weer Zuid-Amerika)
Als je terug kijkt in de geschiedenis van oorlogen die USA starte, wat kwam er uiteindelijk van en hoe is de situatie nu?
Is die doelstelling gelukt?
Zie
vietnam
Welke van de zoveel?quote:Iran
Saddam vond het nodig om Koeweit binnen te vallen.quote:Irak
Had Bin-Laden maar geen vliegtuigen in de Twin Towers moeten laten vliegen.quote:Afghanistan
Wat heeft de VS hier mee te maken?quote:Oekraïne
Welke?quote:en zo zijn er nog meer, uiteindelijk kwam america ze verlossen??? zieden ze, althans belofte.
en gingen weg en lieten puinhoop achter.
Nee, niet op die manier.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:46 schreef Vallon het volgende:
[..]
//--//
Best een lastige omdat het zich onthouden van een mening, daarmee de agressor die een soeverein onafhankelijk land is binnengevallen vrij baan geeft, daarmee dan wel een (voor)keuze is geworden.
Putin, net als elke ander onderdrukker of in geloof, accepteert maar twee soorten mensen: zij die hem volgen en zij die hem niet in de weg zitten.
Hoe ook (om)gedraaid zijn mensen die willen wegkijken van wat (imo) intrinsiek fout is, daarmee voorstander van wat Rusland hier Oekraïne aandoet. Ik hoor ook wel geluiden van diverse opportunisten dat Oekraïne niet onze zaak zou zijn en ik dat weerspreek met als dat niet zo is, wij geeneens een eigen zaak (meer) hoeven te hebben. Het volstaat dan het hoofd te buigen in de hoop dat de nek wordt gespaard.
Je spreekt jezelf tegen.quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:48 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Die karikatuur maak ik er niet van hè, dat doen we met zijn allen.
ja snap wat je zegt en je kunt het van andere kanten bekijken ook.quote:Op vrijdag 19 december 2025 21:00 schreef AchJa het volgende:
[..]
Feitelijk begon die toen de Fransen zich terugtrokken uit Indochina.
[..]
Welke van de zoveel?
[..]
Saddam vond het nodig om Koeweit binnen te vallen.
[..]
Had Bin-Laden maar geen vliegtuigen in de Twin Towers moeten laten vliegen.
[..]
Wat heeft de VS hier mee te maken?
[..]
Welke?
Ga jij ook stemmen?quote:Op vrijdag 19 december 2025 19:11 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Die worden in 2030 weer georganiseerd.
Maar dat heeft alleen een uitermate doortastend figuur als jij door.quote:
Golf oorlog 2?quote:Op vrijdag 19 december 2025 21:00 schreef AchJa het volgende:
Saddam vond het nodig om Koeweit binnen te vallen.
Die saudier die uiteindelijk in pakistan bleek te zitten?quote:Had Bin-Laden maar geen vliegtuigen in de Twin Towers moeten laten vliegen.
nouja wat je zegt, ik ben het met je eens wel.quote:Op vrijdag 19 december 2025 21:12 schreef ExTec het volgende:
[..]
Golf oorlog 2?
[..]
Die saudier die uiteindelijk in pakistan bleek te zitten?
En als vanouds hebben ze de boel weer picobello achtergelaten.
Mogen hopen dat venezuela niet net zoiets wordt.
Ik ben niet bijzonder anti-VS ofzo, kan zelfs nog wel wat begrip voor hun geblunder opbrengen, maar we hoeven het niet te whitewashen.
Dat was de eerste golfoorlogquote:Op vrijdag 19 december 2025 21:12 schreef ExTec het volgende:
[..]
Golf oorlog 2?
[..]
Die saudier die uiteindelijk in pakistan bleek te zitten?
En als vanouds hebben ze de boel weer picobello achtergelaten.
Mogen hopen dat venezuela niet net zoiets wordt.
Ik ben niet bijzonder anti-VS ofzo, kan zelfs nog wel wat begrip voor hun geblunder opbrengen, maar we hoeven het niet te whitewashen.
je kunt je nog afvragen was dat een gevolg of een oorzaak van hoe USA handelde?quote:Op vrijdag 19 december 2025 21:42 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Dat was de eerste golfoorlog
Maar die kaping was wel de casus belli voor de global war on terrorisme, Irak, Afghanistan. Zelfs daar was het eigenlijk nog met fluwelen werken.
quote:Achter Poetin verschijnen plots sarcastische berichten: ‘Het is al vrijdag — mogen we de drank opentrekken?’:
Tijdens de jaarlijkse eindejaarspersconferentie van Vladimir Poetin zijn enkele kritische en sarcastische berichten verschenen op de grote schermen achter de Russische president. Zelf leek hij het niet te merken. Maar heel Rusland kon ze zien.
De persconferentie was nog maar een half uur bezig toen het eerste berichtje door de mazen van het net glipte. “Dit is geen directe lijn, maar een circus”, stond er opeens te lezen, een verwijzing naar de ‘directe lijn’ die de Russen tijdens het evenement hebben met hun president.
Een ander sarcastisch bericht, waarin Poetins voornaam en patroniem werden gebruikt, zei: ‘Vladimir Vladimirovitsj, het is al vrijdag — mogen we de drank opentrekken?’
Schermen
De ‘ongewenste’ berichten verschenen op schermen waarop normaal gezien inkomende vragen en boodschappen van ‘gewone’ Russen worden getoond, die voor Poetin zijn bestemd.
Het evenement is uiterst zorgvuldig gepland en gechoreografeerd en wordt door miljoenen mensen bekeken. Dat maakt het extra opmerkelijk dat de kritische boodschappen door de mazen van het net konden glippen.
Nog een ander bericht informeerde naar de staat van de Russische economie en vroeg waarom gewone Russen het slechter hebben dan mensen in Papoea‑Nieuw‑Guinea. En ook de partij van Poetin - Verenigd Rusland - kreeg ervan langs: “Kijkend naar het leven in ons land is het vreemd dat die partij een meerderheid wint bij verkiezingen! Misschien zijn de verkiezingen fictie?”
Komkommers
Nog opmerkelijke boodschappen die verschenen: “Waarom is Zelensky nog niet uitgeschakeld? Zijn al onze topagenten met pensioen?”, “Stop de waanzinnige prijsstijgingen voor alles”, “Waarom zijn komkommers uit de regio Moskou duurder dan bananen die van over de oceaan komen?” en “Blokkeer Roskomnadzor zelf” (een verwijzing naar het agentschap dat de media in Rusland controleert en censureert).
Het Kremlin gaf geen onmiddellijke commentaar op de ‘storing’. Poetin zelf leek het niet te merken en verwees er op geen enkel moment naar.
https://www.ad.nl/buitenl(...)pentrekken~aac382cd/
Oh, van de eerste foto: ''Dit is geen directe lijn, maar een circus”quote:Op vrijdag 19 december 2025 22:17 schreef kree het volgende:
[..]
na doelde op dat cyrillische, maar stond eronder al
nou weet niet of dat de vertaling was, maar dat zegt toch weer wat anders als wat er dan aan uitleg in staat?quote:Op vrijdag 19 december 2025 22:20 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Oh, van de eerste foto: ''Dit is geen directe lijn, maar een circus”
En de 2e: “Waarom wordt brood duurder? Hebben we geen graan meer?”
Tot zover de nietsontziende dictator mythe die iedereen doet sidderen.quote:
Die 1e heb ik door google translate gehaald en bij de 2e staat de vertaling direct onder de foto.quote:Op vrijdag 19 december 2025 22:21 schreef kree het volgende:
[..]
nou weet niet of dat de vertaling was, maar dat zegt toch weer wat anders als wat er dan aan uitleg in staat?
in het nieuws berichtje dus?
Denk die russen snappen het al helemaal niet meer omdat ze totaal buitengesloten zijn van wat de rest wereld denkt ook.
Nee, lees gewoon wat je schrijft.quote:Op vrijdag 19 december 2025 21:09 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Maar dat heeft alleen een uitermate doortastend figuur als jij door.
nouja is prima toch?quote:Op vrijdag 19 december 2025 22:27 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Die 1e heb ik door google translate gehaald en bij de 2e staat de vertaling direct onder de foto.
Snap ook niet waarom je hieraan twijfelt of waarom dat uberhaupt zo belangrijk is.
Poetin en zijn vriendjes. En de Russen kunnen niet openlijk tegen de oorlog zijn.quote:Op vrijdag 19 december 2025 22:30 schreef kree het volgende:
Maar wat ik eruit haal (vertaling dus) is dat eigenlijk in Rusland ze ook niet op oorlog zitten te wachten, de bevolking dus.
Oke dan is de vraag wie willen het wel en waar gaat het dan om?
nee maar beetje jammer is het welquote:Op vrijdag 19 december 2025 22:33 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Poetin en zijn vriendjes. En de Russen kunnen niet openlijk tegen de oorlog zijn.
Is dit nu wereldschokkend nieuws voor je?
quote:Op vrijdag 19 december 2025 21:09 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Maar dat heeft alleen een uitermate doortastend figuur als jij door.
Heren alsjeblieft...quote:
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |