https://nos.nl/nieuwsuur/(...)-tot-woede-van-trumpquote:Bijna nooit trekt een lokale burgemeesterskandidaat in de VS internationale aandacht. Zohran Mamdani is de uitzondering: waar hij verschijnt, verdringen cameraploegen zich. De 34-jarige Democraat is bezig aan een opzienbarende opmars in de politiek.
Na dinsdag wordt Mamdani vrijwel zeker de nieuwe burgemeester van New York, en de jongste ooit. Hij is onervaren als bestuurder: op dit moment is hij parlementslid in de staat New York en eerder werkte hij als huurbeschermingsadvocaat.
Toch wijst alles erop dat hij straks leidinggeeft aan een stad met 8,5 miljoen inwoners en een economie zo groot als die van Italië of Brazilië. Wat maakt hem zo populair?
Mamdani kent de taal van Gen Z en voerde een uiterst professionele campagne. Zijn team overspoelde sociale media met gelikte filmpjes en mobiliseerde duizenden jonge vrijwilligers die ouderwets langs de deuren gingen. "Ik heb zijn aanhangers drie keer aan mijn deur gehad, en geen enkele van de andere kandidaten," zegt campagnestrateeg Al Freedman, die eerder Hillary Clinton hielp. "Dit hebben we sinds Obama niet meer gezien."
Mamdani's opkomst is op meerdere fronten opmerkelijk. Hij werd geboren in Uganda, is moslim en openlijk socialist. Dat laatste woord is in grote delen van Amerika nog altijd een scheldwoord.
Doelwit van Trump
Daarmee is hij een dankbaar doelwit voor Donald Trump, die hem een "communist" noemt en dreigt federale fondsen aan New York te ontzeggen. Ook beschuldigt de president hem van antisemitisme, omdat Mamdani ooit begrip toonde voor het gebruik van het woord 'jihad'.
"Het is alsof Republikeinen hem in een laboratorium hebben ontworpen als ideale tegenstander," zegt journalist James Kirchick, kenner van de linkervleugel binnen de Democraten. "Mamdani wordt een van de bekendste Democraten van het land en maakt het Republikeinen makkelijk de partij als socialistisch weg te zetten."
Bus en kinderopvang gratis
"Wij vechten niet alleen tegen de autoritaire regering, maar ook vóór een betaalbare stad," zegt Mamdani tegen Nieuwsuur. Zijn boodschap slaat aan bij jonge stedelingen die moeite hebben rond te komen. Hij belooft gratis busvervoer, gratis kinderopvang en in elke wijk een gemeentelijke supermarkt met lage prijzen.
Om dat te betalen wil Mamdani de vennootschapsbelasting verhogen en miljonairs 2 procent extra laten bijdragen. Dat lijkt weinig, maar New York heeft al de hoogste belastingen van het land. Veel bedrijven en welgestelden vertrekken naar goedkopere staten, waardoor de financiering van de stad steeds wankeler wordt. De rijkste 1 procent betaalt inmiddels 40 procent van alle belastingen: geld dat hard nodig is om de duurste sociale voorzieningen van de VS te bekostigen.
Zo wonen een half miljoen New Yorkers in een sociale huurwoning. Een van hen is Jamal Henderson, die 250 dollar per maand betaalt. Hij stemt op Mamdani. "Zijn gebrek aan ervaring stoort me niet," zegt hij. "Zelf vind ik ook geen baan omdat ik te onervaren zou zijn."
AFP
Mamdani (midden) krijgt steun van de populaire socialistische politici Bernie Sanders (links) en Alexandria Ocasio-Cortez (rechts).
Aan de andere kant van de stad overweegt een Nederlands-Amerikaanse bewoner van de chique Upper East Side haar appartement te verkopen en naar New Jersey te verhuizen als Mamdani wint. De spullen zijn al ingepakt en de woning wordt geschilderd.
Haar vriendin Catherine Banat, voormalig financieel adviseur, verwacht dat rijken langer in hun buitenhuizen blijven om de hoge belastingen te ontwijken. Hoewel ze Democraat is, verafschuwt ze Mamdani. "Hij is een gevaar voor de stad." Ze vreest meer onveiligheid, mede omdat Mamdani tijdens de Black Lives Matter-protesten pleitte voor het ontmantelen van de politie. Dat standpunt heeft hij inmiddels afgezwakt.
Laat de rijken maar naar Florida vertrekken.
vrijwilligers Arnold Lukas en George Albro
Aan de overkant van de East River halen vrijwilligers Arnold Lukas (30) en George Albro (73) hun schouders op over dat soort kritiek. Ze gaan van deur tot deur in Brooklyn om Mamdani te promoten. "Laat de rijken maar naar Florida vertrekken," lachen ze. Veel kiezers lijken hun enthousiasme te delen: bij de stemlokalen waar vervroegd gestemd kon worden zegt vrijwel iedereen op Mamdani te hebben gestemd.
Mamdani is voortgekomen uit de Democratic Socialists of America, een beweging die sterk groeide dankzij politici als Alexandria Ocasio-Cortez en Bernie Sanders. Die laatste sprak onlangs nog op een rally met Mamdani. "Waar zijn de oligarchen toch zo bang voor? Dat zijn voorbeeld navolging krijgt in het hele land!"
Op de vraag of hij de Democratische Partij landelijk naar links kan trekken, geeft Mamdani geen direct antwoord. "We moeten de werkende klasse voorzien van hun basisbehoeften," zegt hij slechts. In New York heeft hij daarmee veel steun van kiezers die elders juist overstapten naar Trump.
Sommige Democraten hopen dat hun partij met een socialistische koers weer landelijke verkiezingen gaat winnen. Maar journalist Kirchick twijfelt of Mamdani's verhaal ook buiten New York aanslaat. "Als Amerikanen kunnen kiezen tussen links populisme of rechts populisme, kiezen ze meestal het laatste."
quote:Op zondag 2 november 2025 17:08 schreef inslagenreuring het volgende:
Ja tof man.
Moet er straks weer met het leger worden schoongeveegd.
Shitlib oorden worden in de regel enorme shitholes. Vandaar.quote:Op zondag 2 november 2025 17:10 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Er hoeft helemaal geen ordehandhaving te gebeuren met het leger, daar zijn ze helemaal niet op getraind. Als het een beleidsdoel was, hadden ze een uitnodiging kunnen vragen of waren ze wel gestuurd naar plekken met de hoogste criminaliteitscijfers. Er zijn alleen wat mensen die er een hard plassertje van krijgen.
Oh echt? Heel vervelend voor ze. Dan zouden ze er eens naar kunnen kijken nadat ze wat orde op zaken gesteld hebben in Alabama enzo.quote:Op zondag 2 november 2025 17:14 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Shitlib oorden worden in de regel enorme shitholes. Vandaar.
ws te maken met hoofdkantoren van multinationals die daar hun (post)adres hebben.quote:Op zondag 2 november 2025 17:16 schreef Lospedrosa het volgende:
De economie van newyork is net zo groot als van heel Italië?
Wall Streetquote:Op zondag 2 november 2025 17:16 schreef Lospedrosa het volgende:
De economie van newyork is net zo groot als van heel Italië?
quote:Op zondag 2 november 2025 17:31 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Links in de VS, das ergens tussen VVD en D66 JA21
Dat was zo, nu bijna communistische plannen zoals winkels gerund door de Stad.quote:Op zondag 2 november 2025 17:31 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Links in de VS, das ergens tussen VVD en D66
Huis in Oeganda waar ze LGBTers aan de krokodillen voerenquote:Op zondag 2 november 2025 17:52 schreef Bofjijff het volgende:
Owja, dat is die gast die over de lijken van de slachtoffers van 9/11 een verzonnen verhaal opstak om zijn geliefde islam te promoten. Fijne vent
Raar spasme om grote steden te vergelijken met eeuwige shitshows zoals Alabama.quote:Op zondag 2 november 2025 17:26 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Oh echt? Heel vervelend voor ze. Dan zouden ze er eens naar kunnen kijken nadat ze wat orde op zaken gesteld hebben in Alabama enzo.
dat moet iedereen in de VS, dat land is op weg naar een burgeroorlog.quote:Op zondag 2 november 2025 17:13 schreef TheJanitor het volgende:
Ik woon in NY, nu moet ik gaan verhuizen.
@GGMM @Cocoquote:Op zondag 2 november 2025 17:07 schreef Straatcommando. het volgende:
Ik hoop vooral dat we niet nog verder wegzakken in de ''links vs rechts'' fuik, waar ze in de VS zo'n beetje de bodem van in zicht hebben. Lijkt wel een voetbalwedstrijdt.
van de hele staat NY wellichtquote:Op zondag 2 november 2025 17:16 schreef Lospedrosa het volgende:
De economie van newyork is net zo groot als van heel Italië?
Nice.quote:Op zondag 2 november 2025 17:13 schreef TheJanitor het volgende:
Ik woon in NY, nu moet ik gaan verhuizen.
Deze man is eerder SP. Hij wil zelfs staatssupermarkten openen.quote:Op zondag 2 november 2025 17:31 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Links in de VS, das ergens tussen VVD en D66
Grote steden zijn veelal dan ook geen shitshow. Iets minder tiktok filmpjes kijken. Maar als je dan alle grote steden shitshows vindt waar het leger op afmoet omdat het shitholes zijn - zoals je in een bananenrepubliek zou doen - begin dan met de echte shitshows, zoals Alabama, nietwaar?quote:Op zondag 2 november 2025 17:58 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Raar spasme om grote steden te vergelijken met eeuwige shitshows zoals Alabama.
Niet sterk.
Dat lijkt me ook wel, dit is veel te extreem en de gematigden begrijpen ook wel datquote:Op zondag 2 november 2025 17:37 schreef hondonspain het volgende:
Lees juist dat de Republikeinen blij zijn met Mandani en dat de Democraten weer verder links gaan want juist stemmers in het midden zullen die socialist niet accepteren en zijn plannen zijn niet echt nieuw en bijna altijd mislukt
New York is een stad in verval met 4 keer zoveel inwoners als van oudsher de armste staat van de VS.quote:Op zondag 2 november 2025 18:27 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Grote steden zijn veelal dan ook geen shitshow. Iets minder tiktok filmpjes kijken. Maar als je dan alle grote steden shitshows vindt waar het leger op afmoet omdat het shitholes zijn - zoals je in een bananenrepubliek zou doen - begin dan met de echte shitshows, zoals Alabama, nietwaar?
Deze schiet de SP links voorbij.quote:Op zondag 2 november 2025 17:31 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Links in de VS, das ergens tussen VVD en D66
Ja Cuomo is zwaar beschadigd geraakt. Triest dat die niet gewoon weg gaat.quote:Op zondag 2 november 2025 18:59 schreef TwenteFC het volgende:
Hoe ik het begreep was de andere kandidaat dan ook écht waardeloos, en lag zeker in New York al helemaal niet lekker. Een beetje vergelijkbaar met hoe de democraten destijds Kamala naar voren hadden geschoven.
quote:Op zondag 2 november 2025 17:00 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
https://nos.nl/nieuwsuur/(...)-tot-woede-van-trump
Ik heb wat interviews met hem gezien. Slimme vent die met een positief verhaal succesvol tegengas geeft aan het steeds extremere rechtse populisme. Wel weer typisch dat mede democraten meteen weer aan de stoelpoten zagen met opmerkingen als de ideale tegenstander voor de republikeinen. Zouteloos republikeins light was nou niet bepaald een succesvolle strategie de laatste jaren. Ik hoop dat onze linkerflank nog eens die les leert van D66, maar ik vrees dat ze vrolijk doorgaan met elkaar de maat nemen, afsplitsen en hopen dat Wilders is kut roepen genoeg is.
Burgermeester kan best veel als je ziet hoe ze de overheid tegen kunnen werken op gebied van illegalen bijvoorbeeld. De Staat betaald veel en kunnen betalingen wel stopzetten als dingen gebeuren die niet volgens afspraak zijn en dat zal voor die Mandani groot probleem gaan worden naast dat een hoop rijken gaan verhuizen wat binnen Amerika natuurlijk erg makkelijk, word druk in de zuidelijke Staten.quote:Op zondag 2 november 2025 20:09 schreef Aether het volgende:
Plannen klinken in theorie mooi, maar het meeste kan niet uitgevoerd worden omdat o.a. dat niet door de burgemeester wordt bepaald, of verantwoording bij de Staat of overheid ligt.
Leider van hun Senaat en Congress zijn ook democraten uit New York. NY gaat het bepalen voor heel Amerika en nog een paar uit California en AOC niet te vergeten, ook NY.quote:Op zondag 2 november 2025 21:10 schreef Hexagon het volgende:
Maar het is leuk voor zeer linkse New Yorksers
Maar landelijk hebben de democraten hier weinig aan
Apart ja, maar om Cuomo te helpen is ook wat. Die Mandani heeft gekke ideeën maar de organisatie achter hem nog gekker en dat ik Amerika. Zag een andere grote stad gaat ook voor een socialist, bijzondere tijden.quote:Op dinsdag 4 november 2025 08:37 schreef mitt het volgende:
Bijzonder dat ze die Sliwa niet zover hebben gekregen om uit de race te stappen. Was de enige kans geweest voor Cuomo.
Goed dat je zelf ook erkent dat dat eeuwige negatieve gemekker waarbij je een bepaalde stropop creert door allerhande toeschrijvingen te maken over een abstracte 'groep'die overal schuld aan zou zijn, verkeerd is en dat je gewoon een positief en constructief verhaal zélf kunt brengen.quote:Op zondag 2 november 2025 17:00 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
https://nos.nl/nieuwsuur/(...)-tot-woede-van-trump
Ik heb wat interviews met hem gezien. Slimme vent die met een positief verhaal succesvol tegengas geeft aan het steeds extremere rechtse populisme. Wel weer typisch dat mede democraten meteen weer aan de stoelpoten zagen met opmerkingen als de ideale tegenstander voor de republikeinen. Zouteloos republikeins light was nou niet bepaald een succesvolle strategie de laatste jaren. Ik hoop dat onze linkerflank nog eens die les leert van D66, maar ik vrees dat ze vrolijk doorgaan met elkaar de maat nemen, afsplitsen en hopen dat Wilders is kut roepen genoeg is.
Eh dat was vroeger zo, maar (extreem)links heeft wel een grote opmars gemaakt sinds iets van 10 jaar geleden.quote:Op zondag 2 november 2025 17:31 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Links in de VS, das ergens tussen VVD en D66
Heb begrepen dat een verbod op huurverhoging bijvoorbeeld lastig is omdat een commissie daar over gaat en het betreft uiteindelijk 40% van de huurwoningen (de overige 60% valt niet onder de gemeente).quote:Op zondag 2 november 2025 20:52 schreef hondonspain het volgende:
[..]
Burgermeester kan best veel als je ziet hoe ze de overheid tegen kunnen werken op gebied van illegalen bijvoorbeeld. De Staat betaald veel en kunnen betalingen wel stopzetten als dingen gebeuren die niet volgens afspraak zijn en dat zal voor die Mandani groot probleem gaan worden naast dat een hoop rijken gaan verhuizen wat binnen Amerika natuurlijk erg makkelijk, word druk in de zuidelijke Staten.
Tax the Richquote:Op dinsdag 4 november 2025 09:58 schreef recursief het volgende:
Ik heb me er niet heel erg in verdiept maar hoe wil
die man al zijn plannen financieren?
Hij woont zelf in een goedkope huurwoning (2000 per maand) ondanks dat ze rijk zijn en iedereen die zo'm woning heeft zal niet snel vertrekken. Als een beschermde huurwoning vrij komt staan er 200 man buiten te wachten en ontwikkelaars zullen er geen gels instoppen.quote:Op dinsdag 4 november 2025 10:22 schreef Aether het volgende:
[..]
Heb begrepen dat een verbod op huurverhoging bijvoorbeeld lastig is omdat een commissie daar over gaat en het betreft uiteindelijk 40% van de huurwoningen (de overige 60% valt niet onder de gemeente).
Staatsagentschap gaat over de bussen, dus gratis bussen is niet mogelijk (of ze moeten een eigen buslijn opzetten).
En de supermarkten klinkt mooi, maar er wonen 8,5 miljoen mensen, dus dat zijn erg veel supermarkten om echt een verschil te maken.
Kinderopvang zou wel mogelijk zijn, maar is al door eerdere burgemeesters iets aan gedaan.
Op zich niets mis met het idee om de ultrarijken wat meer belasting te laten betalen, maar dat is niet structureel.quote:
De plannetjes van Mamdani zullen vooral stokken op financiering als hij Hochul al meekrijgt in zaken waar hij instemming van de gouverneur voor nodig heeft. Hij hoopt dit onder andere te financiëren door grootverdieners extra te belasten, maar vanwege de hoge kosten in de stad is er al een gestage uittocht van bedrijven en grootverdienende medewerkers in de financiële sector gaande. Dat risico loop je als land als, maar als stad is het verplaatsen van zakelijke activiteiten, vermogens of inkomens nog veel lastiger tegen te gaan.quote:Op dinsdag 4 november 2025 10:22 schreef Aether het volgende:
[..]
Heb begrepen dat een verbod op huurverhoging bijvoorbeeld lastig is omdat een commissie daar over gaat en het betreft uiteindelijk 40% van de huurwoningen (de overige 60% valt niet onder de gemeente).
Staatsagentschap gaat over de bussen, dus gratis bussen is niet mogelijk (of ze moeten een eigen buslijn opzetten).
En de supermarkten klinkt mooi, maar er wonen 8,5 miljoen mensen, dus dat zijn erg veel supermarkten om echt een verschil te maken.
Kinderopvang zou wel mogelijk zijn, maar is al door eerdere burgemeesters iets aan gedaan.
Het betreft inderdaad een zelfbenoemd socialist. En jij vind dit iets positiefs?quote:Op zondag 2 november 2025 18:10 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Deze man is eerder SP. Hij wil zelfs staatssupermarkten openen.
Dit dus inderdaad. Mamdani is een stereotype snake oil salesman.quote:Op dinsdag 4 november 2025 10:22 schreef Aether het volgende:
[..]
Heb begrepen dat een verbod op huurverhoging bijvoorbeeld lastig is omdat een commissie daar over gaat en het betreft uiteindelijk 40% van de huurwoningen (de overige 60% valt niet onder de gemeente).
Staatsagentschap gaat over de bussen, dus gratis bussen is niet mogelijk (of ze moeten een eigen buslijn opzetten).
En de supermarkten klinkt mooi, maar er wonen 8,5 miljoen mensen, dus dat zijn erg veel supermarkten om echt een verschil te maken.
Kinderopvang zou wel mogelijk zijn, maar is al door eerdere burgemeesters iets aan gedaan.
Waarschijnlijk niet, ook al betalen ze al een groot deel van alle belastinginkomsten. Rijke mensen letten ook op hun centen en binnen Amerika is het makkelijk verhuizen naar een andere Staat. Zag een voorstel in de UK dat ze 20% extra mensen willen belasten die land willen verlaten.quote:Op dinsdag 4 november 2025 11:16 schreef recursief het volgende:
[..]
Op zich niets mis met het idee om de ultrarijken wat meer belasting te laten betalen, maar dat is niet structureel.
Het is wel te snappen dat men zich aan iets vastklampt. NYC is een dure stad, levensonderhoud ligt 125% boven het gemiddelde in de VS.quote:Op dinsdag 4 november 2025 11:46 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dit dus inderdaad. Mamdani is een stereotype snake oil salesman.
Het is vergelijken met een verkiezingen op een middelbare school voor de leerlingenraad of zo, waarbij een leerling kandidaat diens medestudenten langere pauzes, minder huiswerk en gratis ham-kaascroissants in de pauze belooft.
Maar zulke verkooppraatjes doen het tegenwoordig goed in bepaalde kringen waar men vooral van mening is recht te hebben over veel 'gratis' diensten en producten. Gratis gezondheidszorg, gratis openbaar vervoer, lage huren, goedkoop eten, gratis onderwijs, gratis kinderopvang, gratis maandverband, gratis condooms etc.
Het getuigt vooral van een verschrikkelijk naief en ook erg egoistisch wereldbeeld als mensen denken dat de wereld zo werkt.
Onzin. En zeker bij deze knakker niet. Die zit links van de SP.quote:Op zondag 2 november 2025 17:31 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Links in de VS, das ergens tussen VVD en D66
Zeker. Het gedachtegoed dat socialisme niet werkt of zelfs gevaarlijk is komt voornamelijk omdat sinds de jaren 80 iedereen ervan overtuigd is dat neoliberalisme en de markt het antwoord is op alles en de ballen niet heeft om dat te veranderen.quote:Op dinsdag 4 november 2025 11:39 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Het betreft inderdaad een zelfbenoemd socialist. En jij vind dit iets positiefs?
NY heeft het komend jaar waarschijnlijk een tekort van 6-8 miljard, rond de 5-6% van de begrotingquote:Op dinsdag 4 november 2025 12:13 schreef Aether het volgende:
[..]
Het is wel te snappen dat men zich aan iets vastklampt. NYC is een dure stad, levensonderhoud ligt 125% boven het gemiddelde in de VS.
Hoop alleen dat de stad niet afglijd naar een eind jaren 70 situatie.
Ja, Republikeinen zijn heel blij met hemquote:Op zondag 2 november 2025 17:37 schreef hondonspain het volgende:
Lees juist dat de Republikeinen blij zijn met Mandani en dat de Democraten weer verder links gaan want juist stemmers in het midden zullen die socialist niet accepteren en zijn plannen zijn niet echt nieuw en bijna altijd mislukt
Zo blij dat ze allemaal aan het fantaseren zijn over hoe ze hem uit kunnen zetten.quote:Op dinsdag 4 november 2025 13:08 schreef Sherlock_Holmes het volgende:
[..]
Ja, Republikeinen zijn heel blij met hem
Ze zijn niet blij met hem in NY, maar over het geheel wel, omdat ze denken dat het de partij weer verder naar links trekt, waardoor de partij lastiger verkiesbaar is. Het zijn niet alleen Republikeinen die dat denken. Er zijn ook veel Democraten die dat zorgen baart. Terecht of niet.quote:Op dinsdag 4 november 2025 13:08 schreef Sherlock_Holmes het volgende:
[..]
Ja, Republikeinen zijn heel blij met hem
Ach zowel Mamdani als Trump bewijzen dat de realiteit er in verkiezingstijd niet heel veel toe doet als je maar een leuk fantasieverhaaltje weet te verkondigen en een groot social mediabereik hebt. Net als Trump zal Mamdani ook nog wel te maken krijgen met de realiteit.quote:Op dinsdag 4 november 2025 14:22 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ze zijn niet blij met hem in NY, maar over het geheel wel, omdat ze denken dat het de partij weer verder naar links trekt, waardoor de partij lastiger verkiesbaar is. Het zijn niet alleen Republikeinen die dat denken. Er zijn ook veel Democraten die dat zorgen baart. Terecht of niet.
Ik zal je een goede indicator geven: laagste approval rating ooit.quote:Op dinsdag 4 november 2025 14:44 schreef Monolith het volgende:
[..]
Ach zowel Mamdani als Trump bewijzen dat de realiteit er in verkiezingstijd niet heel veel toe doet als je maar een leuk fantasieverhaaltje weet te verkondigen en een groot social mediabereik hebt. Net als Trump zal Mamdani ook nog wel te maken krijgen met de realiteit.
Al zal dat Mamdani wel harder raken, want die zit er in tegenstelling tot Trump niet primair voor eigen gewin. Want hoe je het ook wendt of keert, wat dat betreft doet Trump prima zaken.
Er komen overigens gouverneursverkiezingen aan in New Jersey en Virginia die veel betere indicatoren zijn voor wat betreft hoe de vlag er in de Amerikaanse politiek bij hangt.
Trump bedoel je?quote:Op dinsdag 4 november 2025 14:47 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ik zal je een goede indicator geven: laagste approval rating ooit.
In het verlengde hiervan:
Bekijk deze YouTube-video
Ja, op die manier klopt het dan weer wel. Democraten hebben een beetje hetzelfde probleem als links hier in Nederland.quote:Op dinsdag 4 november 2025 14:22 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ze zijn niet blij met hem in NY, maar over het geheel wel, omdat ze denken dat het de partij weer verder naar links trekt, waardoor de partij lastiger verkiesbaar is. Het zijn niet alleen Republikeinen die dat denken. Er zijn ook veel Democraten die dat zorgen baart. Terecht of niet.
Voor de mening van de kiezer moet je altijd respect hebben toch?quote:Op dinsdag 4 november 2025 11:39 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Het betreft inderdaad een zelfbenoemd socialist. En jij vind dit iets positiefs?
Gezien je toon ben je een rechtse jongen. Ik weet niet of je deze zin dan bij andere mensen moet gaan gebruiken.quote:Op dinsdag 4 november 2025 09:12 schreef RM-rf het volgende:
[..]
Goed dat je zelf ook erkent dat dat eeuwige negatieve gemekker waarbij je een bepaalde stropop creert door allerhande toeschrijvingen te maken over een abstracte 'groep'die overal schuld aan zou zijn, verkeerd is en dat je gewoon een positief en constructief verhaal zélf kunt brengen.
Mamdani geeft de blanken de schuld van alles. Die moeten straks een 'gentrificatie-belasting' betalen. De stad is immers van de honderdduizenden illegalen die er wonen. Ik ga van de shitshow genieten iig als Mamdani vandaag gekozen wordt.quote:Op dinsdag 4 november 2025 12:56 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
NY heeft het komend jaar waarschijnlijk een tekort van 6-8 miljard, rond de 5-6% van de begroting
Geen Geld om sinterklaas te gaan spelen dus.
Nee, de Democraten. Het is hier in Europa geen nieuws, omdat de Amerikaanse politiek hier nogal subjectief gebracht wordt, maar het gaat echt heel slecht met de Democratische partij. Op dit moment lijken de midterms helemaal geen winst op te gaan leveren en dat terwijl Trump als een olifant door de porseleinkast jaagt.quote:Op dinsdag 4 november 2025 14:51 schreef Monolith het volgende:
[..]
Trump bedoel je?
Die staat er niet best voor inderdaad, maar daarmee is nog niet gezegd dat de Democraten opeens alle verkiezingen met landslides gaan winnen natuurlijk.
Diegene die de meeste belastingen betalen kunnen zich het beste veroorloven weg te gaan naar de omliggende buitenplaatsen.quote:Op dinsdag 4 november 2025 16:10 schreef Cruzinats het volgende:
[..]
Mamdani geeft de blanken de schuld van alles. Die moeten straks een 'gentrificatie-belasting' betalen. De stad is immers van de honderdduizenden illegalen die er wonen. Ik ga van de shitshow genieten iig als Mamdani vandaag gekozen wordt.
Ik kende een correspondent die in NY zat rond de periode Giuliani. Destijds zeek heel de wereld over hem, behalve de allermeeste New Yorkers, vertelde hij mequote:Op dinsdag 4 november 2025 16:16 schreef Ann-Lynn het volgende:
NY was al behoorlijk afgegleden na het vertrek van Giuliani, maar wordt een shithole waarbij de jaren 70 verbleken.
Ik vroeg niet naar de mening van de kiezer maar naar die van jou. Gezien de OP ben je nogal positief over deze man, wat de indruk wekt dat je achter zijn socialistische gedachtegoed staat?quote:Op dinsdag 4 november 2025 15:22 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Voor de mening van de kiezer moet je altijd respect hebben toch?
Dan ken jij een aantal intelligente en weldenkende mensen daar.quote:Op dinsdag 4 november 2025 16:16 schreef Ann-Lynn het volgende:
Iedereen die ik ken in NY kotst van Mamdani, nu is dat natuurlijk niet heel representatief, maar men maakt inmiddels concrete plannen om te verhuizen.
NY was al behoorlijk afgegleden na het vertrek van Giuliani, maar wordt een shithole waarbij de jaren 70 verbleken.
Ik gun Amerikanen wel wat dingen die we hier heel normaal vinden ja. Al vraag ik mij af of supermarkten een rol van de gemeente zouden moeten zijn. Ik volgde meneer ene meneer Rossmann toen hij er nog zijn bedrijf had en hij had aardig wat voorbeelden van zowel de overheid als de vrije markt die nogal disfunctioneel waren. Toen ik er zelf nog regelmatig kwam 10 jaar geleden vond ik het een vies stinkhol.quote:Op dinsdag 4 november 2025 16:25 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Ik vroeg niet naar de mening van de kiezer maar naar die van jou. Gezien de OP ben je nogal positief over deze man, wat de indruk wekt dat je achter zijn socialistische gedachtegoed staat?
[..]
Dan ken jij een aantal intelligente en weldenkende mensen daar.
Wat een rare aannames. De midterms zijn nog heel ver weg en vermeende approval ratings van 'een partij' zeggen niet zoveel. In beide staten die ik noemde staan de Democratische kandidaten voor in de peilingen, al is New Jersey vrij close.quote:Op dinsdag 4 november 2025 16:16 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Nee, de Democraten. Het is hier in Europa geen nieuws, omdat de Amerikaanse politiek hier nogal subjectief gebracht wordt, maar het gaat echt heel slecht met de Democratische partij. Op dit moment lijken de midterms helemaal geen winst op te gaan leveren en dat terwijl Trump als een olifant door de porseleinkast jaagt.
Wel bijzonder dan dat de huizenprijzen zo hoog zijn daar.quote:Op dinsdag 4 november 2025 16:16 schreef Ann-Lynn het volgende:
NY was al behoorlijk afgegleden na het vertrek van Giuliani
Wij spreken elkaar over een jaar.quote:Op dinsdag 4 november 2025 17:06 schreef Monolith het volgende:
[..]
Wat een rare aannames. De midterms zijn nog heel ver weg en vermeende approval ratings van 'een partij' zeggen niet zoveel. In beide staten die ik noemde staan de Democratische kandidaten voor in de peilingen, al is New Jersey vrij close.
Dat is natuurlijk geen argument. Ik zeg dat de huidige situatie weinig zegt over de midterms die nog ver weg zijn. En over dramatische peilingen gesproken, dit is de generic congressional vote (wat dan weer ook niet alleszeggend is waar het om individuele races gaat):quote:Op dinsdag 4 november 2025 17:15 schreef VEM2012 het volgende:
Wat een rare aannames. De midterms zijn nog heel ver weg en vermeende approval ratings van 'een partij'
We hebben hier geen gratis OV, kinderopvang, huurbevriezing of supermarkten die door de overheid worden gerund.quote:Op dinsdag 4 november 2025 16:58 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Ik gun Amerikanen wel wat dingen die we hier heel normaal vinden ja. Al vraag ik mij af of supermarkten een rol van de gemeente zouden moeten zijn. Ik volgde meneer ene meneer Rossmann toen hij er nog zijn bedrijf had en hij had aardig wat voorbeelden van zowel de overheid als de vrije markt die nogal disfunctioneel waren. Toen ik er zelf nog regelmatig kwam 10 jaar geleden vond ik het een vies stinkhol.
Dat is niet raar want de salarissen liggen behoorlijk hoog. Het gemiddelde salaris in New York is bijna $130,000.quote:Op dinsdag 4 november 2025 17:08 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Wel bijzonder dan dat de huizenprijzen zo hoog zijn daar.
Ik heb dat nooit zo begrepen. Ik betaal graag veel belasting. Dat betekent niet alleen dat het met mij goed gaat, maar dat er ook geld binnenkomt waar nuttige dingen mee gedaan kunnen worden. Waar goede openbare voorzieningen mee in stand kunnen worden gehouden en waar mensen een steuntje in de rug van kunnen krijgen als ze dat nodig hebben. Dat komt mijn leefomgeving ook ten goede. Liever zo dan in een gated community moeten wonen omdat buiten de hekken alles verpaupert.quote:Op dinsdag 4 november 2025 12:09 schreef hondonspain het volgende:
[..]
Waarschijnlijk niet, ook al betalen ze al een groot deel van alle belastinginkomsten. Rijke mensen letten ook op hun centen en binnen Amerika is het makkelijk verhuizen naar een andere Staat. Zag een voorstel in de UK dat ze 20% extra mensen willen belasten die land willen verlaten.
Niet bepaald een plek die afgegleden lijkt dus.quote:Op dinsdag 4 november 2025 17:21 schreef HowardRoark het volgende:
Dat is niet raar want de salarissen liggen behoorlijk hoog. Het gemiddelde salaris in New York is bijna $130,000.
Dus niet New Yorkquote:Op dinsdag 4 november 2025 17:33 schreef recursief het volgende:
[..]
Ik heb dat nooit zo begrepen. Ik betaal graag veel belasting. Dat betekent niet alleen dat het met mij goed gaat, maar dat er ook geld binnenkomt waar nuttige dingen mee gedaan kunnen worden. Waar goede openbare voorzieningen mee in stand kunnen worden gehouden en waar mensen een steuntje in de rug van kunnen krijgen als ze dat nodig hebben.
Ruil maar met mij. Ik zou wel in NY willen wonen.quote:Op zondag 2 november 2025 17:13 schreef TheJanitor het volgende:
Ik woon in NY, nu moet ik gaan verhuizen.
Nee hoor, dat zie je overal waar massa-immigratie wordt gefaciliteerd. Dan is NYC ook nog zeer compact en zeer groot wat ook altijd tot hoge prijzen leidt.quote:Op dinsdag 4 november 2025 17:08 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Wel bijzonder dan dat de huizenprijzen zo hoog zijn daar.
Ja zonder massa-immigratie hadden er nog wat indianenstammen gewoond in tenten.quote:Op dinsdag 4 november 2025 17:49 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Nee hoor, dat zie je overal waar massa-immigratie wordt gefaciliteerd. Dan is NYC ook nog zeer compact en zeer groot wat ook altijd tot hoge prijzen leidt.
Tuurlijk, maar wat is nuttig, geldstromen gaan vaak een kant op die iemand niet aanspreken. Elk normaal mens wil anderen helpen als dat kan, helaas zijn er niet zoveel normale mensen en haat men zelf die voor die andere partij is. Heb er jaren gewoond en praat niet over politiek en geloof als je een gezellige avond wilt hebben.quote:Op dinsdag 4 november 2025 17:33 schreef recursief het volgende:
[..]
Ik heb dat nooit zo begrepen. Ik betaal graag veel belasting. Dat betekent niet alleen dat het met mij goed gaat, maar dat er ook geld binnenkomt waar nuttige dingen mee gedaan kunnen worden. Waar goede openbare voorzieningen mee in stand kunnen worden gehouden en waar mensen een steuntje in de rug van kunnen krijgen als ze dat nodig hebben. Dat komt mijn leefomgeving ook ten goede. Liever zo dan in een gated community moeten wonen omdat buiten de hekken alles verpaupert.
Zgn long houses hadden ze daar. Maar even los van je racistische karikatuur, sinds de Nederlanders daar hun kapitalisme hebben gebracht zijn de huizenprijzen het resultaat van vraag en aanbod, en de laatste tijd van kunstmatig verhoogde vraag en geografisch beperkt aanbod.quote:Op dinsdag 4 november 2025 17:50 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ja zonder massa-immigratie hadden er nog wat indianenstammen gewoond in tenten.
Maar blijkbaar willen de rijken er graag wonen. Dus dan moet het wel prima gaan met die stad.quote:Op dinsdag 4 november 2025 18:03 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Zgn long houses hadden ze daar. Maar even los van je racistische karikatuur, sinds de Nederlanders daar hun kapitalisme hebben gebracht zijn de huizenprijzen het resultaat van vraag en aanbod, en de laatste tijd van kunstmatig verhoogde vraag en geografisch beperkt aanbod.
Als je wil dat bepaalde zaken collectief geregeld worden dan brengt dat met zich mee dat niet elke dollar/euro precies zo besteed wordt als jij dat graag zou willen. Maar op zich hoeft dat niet erg te zijn. Beter dat dan een egoïstische ieder-voor-zich samenleving waar de mensen die buiten de boot vallen een collectief probleem gaan vormen dat niet collectief wordt opgelost, met overlast en criminaliteit tot gevolg.quote:Op dinsdag 4 november 2025 17:59 schreef hondonspain het volgende:
[..]
Tuurlijk, maar wat is nuttig, geldstromen gaan vaak een kant op die iemand niet aanspreken. Elk normaal mens wil anderen helpen als dat kan, helaas zijn er niet zoveel normale mensen en haat men zelf die voor die andere partij is. Heb er jaren gewoond en praat niet over politiek en geloof als je een gezellige avond wilt hebben.
Mede omdat het een wereldwijd centrum voor financiën en zaken is, met toegang tot de Wall Street-beurs en talrijke hoofdkantoren van bedrijven en natuurlijk veel te doen.quote:Op dinsdag 4 november 2025 18:08 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Maar blijkbaar willen de rijken er graag wonen. Dus dan moet het wel prima gaan met die stad.
Heb ik naar gezocht maar dat lijkt een verzinsel van zijn politieke tegenstanders te zijn.quote:Op dinsdag 4 november 2025 16:10 schreef Cruzinats het volgende:
[..]
Mamdani geeft de blanken de schuld van alles. Die moeten straks een 'gentrificatie-belasting' betalen. De stad is immers van de honderdduizenden illegalen die er wonen. Ik ga van de shitshow genieten iig als Mamdani vandaag gekozen wordt.
Je verwacht het niet zeg.quote:Op dinsdag 4 november 2025 19:06 schreef recursief het volgende:
[..]
Heb ik naar gezocht maar dat lijkt een verzinsel van zijn politieke tegenstanders te zijn.
Nee het zijn niet mijn woorden, dat staat lekker in het zinnetje dat je hebt weggelaten. Maar hoe zat dat ook alweer met die dramatische ratings? Waar had je dat vandaan? Strookt niet echt met de generic Congressional ballot peilingen dus hoe zit dat ook weer?quote:Op dinsdag 4 november 2025 19:03 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Great… het zijn dan ook jouw woorden.
nypost is hard op weg een extreem onbetrouwbare tabloid te wordenquote:Op dinsdag 4 november 2025 19:22 schreef hondonspain het volgende:
Dit is wel zijn plan voor witte buurten blijkbaar
https://nypost.com/2025/0(...)hiter-neighborhoods/
Hard op weg? Dat is het al decennia.quote:Op dinsdag 4 november 2025 19:45 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
nypost is hard op weg een extreem onbetrouwbare tabloid te worden
Het zijn de bekende users die immer en altijd het "argument" gebruiken dat je een "stropop" bezigt. Ze zijn heel trots op zichzelf dat ze weten wat dat betekent en vervolgens herkennen ze een "stropop" in ALLES wat je schrijft.quote:Op dinsdag 4 november 2025 15:25 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Gezien je toon ben je een rechtse jongen. Ik weet niet of je deze zin dan bij andere mensen moet gaan gebruiken.
Het nieuwe stopwoordje is ook whataboutism dus hij loopt sowieso wat achter.quote:Op dinsdag 4 november 2025 19:59 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Het zijn de bekende users die immer en altijd het "argument" gebruiken dat je een "stropop" bezigt. Ze zijn heel trots op zichzelf dat ze weten wat dat betekent en vervolgens herkennen ze een "stropop" in ALLES wat je schrijft.
Zo fucking vermoeiend en zinloos. We noemen geen namen uiteraard.
Ja het is zeer irritant als men alles wat je beweert in een containerbegrip stopt. Zo makkelijk. Men hoeft ook niet uit te leggen waarom. Makkelijk duidelijk. U bent af want drogreden. Ik weet het wel maar u niet. Zoiets. Men hoeft verder zelf niets te zeggen.quote:Op dinsdag 4 november 2025 20:18 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Het nieuwe stopwoordje is ook whataboutism dus hij loopt sowieso wat achter.
Ergens tijdens corona zijn sommige mensen mentaal helemaal afgehaakt.quote:Op dinsdag 4 november 2025 20:22 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Ja het is zeer irritant als men alles wat je beweert in een containerbegrip stopt. Zo makkelijk. Men hoeft ook niet uit te leggen waarom. Makkelijk duidelijk. U bent af want drogreden. Ik weet het wel maar u niet. Zoiets. Men hoeft verder zelf niets te zeggen.
Dan schrijf je een heel verhaal op en dan krijg je de reactie "wederom geen argumenten". Je weet wel wie dat vooral zo doet.
Je hebt waarschijnlijk gewoon een fout gemaakt met quoten. Niet erg, maar om dan vol te houden dat het niet jouw woorden zijn is wat te zot voor woorden.quote:Op dinsdag 4 november 2025 19:43 schreef Monolith het volgende:
[..]
Nee het zijn niet mijn woorden, dat staat lekker in het zinnetje dat je hebt weggelaten. Maar hoe zat dat ook alweer met die dramatische ratings? Waar had je dat vandaan? Strookt niet echt met de generic Congressional ballot peilingen dus hoe zit dat ook weer?
De verliezers van dat hele gedoe is de gewone man of vrouw. Maar mensen willen graag bij een club horen.quote:Op zondag 2 november 2025 17:07 schreef Straatcommando. het volgende:
Ik hoop vooral dat we niet nog verder wegzakken in de ''links vs rechts'' fuik, waar ze in de VS zo'n beetje de bodem van in zicht hebben. Lijkt wel een voetbalwedstrijdt.
Oh je doelt op de misquote, dat is op mobiel nauwelijks te zien.quote:Op dinsdag 4 november 2025 20:35 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Je hebt waarschijnlijk gewoon een fout gemaakt met quoten. Niet erg, maar om dan vol te houden dat het niet jouw woorden zijn is wat te zot voor woorden.
En waarom vraag je waar ik het vandaan heb terwijl ik nota bene een bron daarvan direct gegeven heb?
Dat hebben die Republikeinse burgemeesters maar goed verneukt danquote:Op zondag 2 november 2025 18:52 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
New York is een stad in verval met 4 keer zoveel inwoners als van oudsher de armste staat van de VS.
Vreemde vergelijking dus.
Wat is een DSA’er ?quote:Op dinsdag 4 november 2025 20:38 schreef Nexum het volgende:
Mamdani en andere bekende DSA’ers zoals AOC en Bernie
Democratic Socialists of America!quote:
Dank voor de toelichting. Nu snap ik waarom trump er altijd zo op loopt te bitchen. Ze zijn tegen kapitalisme.quote:Op dinsdag 4 november 2025 21:13 schreef Nexum het volgende:
[..]
Democratic Socialists of America!
https://en.wikipedia.org/wiki/Democratic_Socialists_of_America
Niet als het hun geldschieters zijnquote:Op dinsdag 4 november 2025 21:16 schreef Gunner het volgende:
[..]
Dank voor de toelichting. Nu snap ik waarom trump er altijd zo op loopt te bitchen. Ze zijn tegen kapitalisme.
wat gebeurde er toen?quote:Op dinsdag 4 november 2025 21:48 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Ik moet aan Rotterdam in de jaren 70 denken, toen de PvdA daar aan de macht was.
Ik heb direct een bron gegeven van die lage approval rating.quote:Op dinsdag 4 november 2025 20:41 schreef Monolith het volgende:
[..]
Oh je doelt op de misquote, dat is op mobiel nauwelijks te zien.
Maar dat was het hele punt niet natuurlijk. Ik vraag om de bron dat het allemaal zo dramatisch gesteld zou zijn met de kansen van de Democraten in de midterms natuurlijk.
Maar de GOP staat er nog beroerder voor. Sherill en Spanberger wonnen overigens hun gouverneurschappen met ruime marges vannacht.quote:Op dinsdag 4 november 2025 23:42 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ik heb direct een bron gegeven van die lage approval rating.
Welke?quote:Op dinsdag 4 november 2025 20:50 schreef Astro_boy het volgende:
[..]
Dat hebben die Republikeinse burgemeesters maar goed verneukt dan
Bron?quote:Op woensdag 5 november 2025 06:32 schreef Monolith het volgende:
[..]
Maar de GOP staat er nog beroerder voor.
https://www.pewresearch.o(...)ews-of-both-parties/quote:
Enge titel die ik vervolgens niet in de tekst zie terugkomen.quote:Op dinsdag 4 november 2025 19:22 schreef hondonspain het volgende:
Dit is wel zijn plan voor witte buurten blijkbaar
https://nypost.com/2025/0(...)hiter-neighborhoods/
Nee! Mooi wannaB populistisch zinnetje ook zonder enige onderbouwing of bron. Werkloosheid is relatief laag in NY (ca 5%). Dit betekent dat de kloof tussen arm en rijk enorm hoog is vanwege de concentratie van rijkdom. En die rijken zijn zo rijk dat dat percentage ontstaat. Maar kijk eens wolf of wallstreet, dan snap je misschien een beetje hoe het zit. En die rijken trekken steeds meer rijkdom (en vastgoed) naar zich toe.quote:Op woensdag 5 november 2025 07:09 schreef 111210 het volgende:
Het lijkt mij ook niet echt een gezonde verdeling dat de rijkste 1% zorgt voor bijna de helft van de inkomsten van die stad.
Dat betekend dus dat er hoop mensen zijn die niks bijdragen en alleen maar ontvangen
Als je alleen al kijkt naar de explosieve huurstijging in New York, hoe verwacht je dat een pizzabezorger zijn huur kan betalen?quote:Op woensdag 5 november 2025 07:27 schreef inXs het volgende:
[..]
Nee! Mooi wannaB populistisch zinnetje ook zonder enige onderbouwing of bron. Werkloosheid is relatief laag in NY (ca 5%). Dit betekent dat de kloof tussen arm en rijk enorm hoog is vanwege de concentratie van rijkdom. En die rijken zijn zo rijk dat dat percentage ontstaat. Maar kijk eens wolf of wallstreet, dan snap je misschien een beetje hoe het zit. En die rijken trekken steeds meer rijkdom (en vastgoed) naar zich toe.
De andere ‘arme’ helft moet vervolgens 60uur in de week in onzekerheid allerlei k*t baantjes doen waarmee ze schijnbaar niet eens normaal boodschappen kunnen doen en een woning kunnen betalen.
Dat mensen hier in dit topic normaal vinden is wel een schrijnende conclusie en de republikeinen gaan hier sowieso niets aan doen. Dus ja, ik snap dr stemmers wel…
De reden dat er veel ongedocumenteerde mensen zij (‘illegalen’) in NY, is mede vanwege de opvang die de stad biedt en voorzieningen voor daklozen. Er is geen bewijs dat illegalen meer betrokken zijn bij incidenten dan niet illegalen, sterker nog…. Ondanks een stijging van de illegalen neemt de criminaliteit al tijden af.
Let maar op hoe snel deze man draait wanneer ze allemaal verhuizen.quote:Op dinsdag 4 november 2025 19:22 schreef hondonspain het volgende:
Dit is wel zijn plan voor witte buurten blijkbaar
https://nypost.com/2025/0(...)hiter-neighborhoods/
“Shift the tax burden from overtaxed homeowners in the outer boroughs to more expensive homes in richer and whiter neighborhoods,” the proposal reads.quote:Op woensdag 5 november 2025 07:09 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Enge titel die ik vervolgens niet in de tekst zie terugkomen.
Geen maatregelen treffen brengt de huur sowieso niet omlaag…. Mede veroorzaker van die stijging is speculatie en handel tussen allerlei vastgoed cowboys…. Dus je lost niets op door niets te doen.quote:Op woensdag 5 november 2025 07:39 schreef HSG het volgende:
[..]
Als je alleen al kijkt naar de explosieve huurstijging in New York, hoe verwacht je dat een pizzabezorger zijn huur kan betalen?
[..]
Let maar op hoe snel deze man draait wanneer ze allemaal verhuizen.
De stad is zo duur geworden dat een appartement opknappen volgens eisen stad gewoon niet rendabel is. Zag een special dat een deel appartementen in een gebouw leeg staan want opknappen kost snel 200000 USD en appartement wat wel goed is leverde 6000 USD huur per maand op. Nieuwbouw is blijkbaar ook erg moeilijk en investeerders hebben er geen zin in, beetje als Nederland, hoop gedoe en levert niets op.quote:Op woensdag 5 november 2025 07:48 schreef inXs het volgende:
[..]
Geen maatregelen treffen brengt de huur sowieso niet omlaag…. Mede veroorzaker van die stijging is speculatie en handel tussen allerlei vastgoed cowboys…. Dus je lost niets op door niets te doen.
Verder gaan we het meemaken of ze ‘allemaal’ verhuizen. De vraag is ook hoe erg dat is, aangezien ‘al die rijke’ mensen in Nee York nu ook niet bijdragen aan een fijnere stad.
Of gezien de verhoudingen van inkomen en bezit: veel miljardairs die verhoudingsgewijs minder bijdragen dan alleenstaande moeders.quote:Op woensdag 5 november 2025 07:09 schreef 111210 het volgende:
Het lijkt mij ook niet echt een gezonde verdeling dat de rijkste 1% zorgt voor bijna de helft van de inkomsten van die stad.
Dat betekend dus dat er hoop mensen zijn die niks bijdragen en alleen maar ontvangen
Wat let je?quote:Op dinsdag 4 november 2025 17:48 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Ruil maar met mij. Ik zou wel in NY willen wonen.
Dit is helaas het droombeeld binnen een deel van (Amerikaans) links: een kleine rijke minderheid die innoveert, investeert en hard werkt moet het levensonderhoud betalen van de rest van de samenleving. Een soort parasiteren dus eigenlijk.quote:Op woensdag 5 november 2025 07:09 schreef 111210 het volgende:
Het lijkt mij ook niet echt een gezonde verdeling dat de rijkste 1% zorgt voor bijna de helft van de inkomsten van die stad.
Dat betekend dus dat er hoop mensen zijn die niks bijdragen en alleen maar ontvangen
Dat tussen haakjes heeft hij niet gezegd, maar fijn dat je het er zelf bij bedenkt. Het geeft vooral aan hoe giftig het systeem in de VS is, dat je blijkbaar bakken met geld nodig hebt om campagne te kunnen draaien. Gelukkig zijn er ook rijke mensen het met hem eens en durven ze hem te steunen in de campagnes.quote:Op woensdag 5 november 2025 08:35 schreef QAnonn het volgende:
Zohran: "Billionaires should not exist" (*except the ones funding me)
https://x.com/EndWokeness/status/1985920334512398756
Ja? En waar blijkt dat uit? Want je praat veel, maar zegt niets. Er is werkelijk niemand die dit zegt namelijk, ook links niet. Links is wel voor een kleinere kloof tussen arm en rijk overigens, terwijl een rechts (in de VS) die het liefst groter ziet worden, want dat betekent goedkoop werkvee die niet kan klagen (vakbonden zijn vies) en afhankelijk blijft van die extreem rijken. Links is voor eerlijk werk en eerlijke salarissen, maar dat zie jij schijnbaar als parasiteren…. Vreemd…quote:Op woensdag 5 november 2025 08:46 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dit is helaas het droombeeld binnen een deel van (Amerikaans) links: een kleine rijke minderheid die innoveert, investeert en hard werkt moet het levensonderhoud betalen van de rest van de samenleving. Een soort parasiteren dus eigenlijk.
Er bestaat niet zoiets als 'eerlijke' salarissen. Dat is een subjectief waardeoordeel en geen objectieve maatstaf. Links moet simpelweg accepteren dat er verschillen tussen rijk en arm zijn en mensen in veel gevallen grotendeels verantwoordelijk zijn voor hun eigen situatie.quote:Op woensdag 5 november 2025 08:53 schreef inXs het volgende:
[..]
Ja? En waar blijkt dat uit? Want je praat veel, maar zegt niets. Er is werkelijk niemand die dit zegt namelijk, ook links niet. Links is wel voor een kleinere kloof tussen arm en rijk overigens, terwijl een rechts (in de VS) die het liefst groter ziet worden, want dat betekent goedkoop werkvee die niet kan klagen (vakbonden zijn vies) en afhankelijk blijft van die extreem rijken. Links is voor eerlijk werk en eerlijke salarissen, maar dat zie jij schijnbaar als parasiteren…. Vreemd…
Maar kom maar met bronnen waaruit blijkt dat ‘links’ jouw uitspraak ook daadwerkelijk geeft uitgesproken.
Wederom onwaar, de rijke top betaalt relatief heel weinig belasting en veel minder dan de middenklasse: https://nos.nl/artikel/23(...)g-tot-geen-belasting (1 van de vele bronnen).quote:Op woensdag 5 november 2025 08:59 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Er bestaat niet zoiets als 'eerlijke' salarissen. Dat is een subjectief waardeoordeel en geen objectieve maatstaf. Links moet simpelweg accepteren dat er verschillen tussen rijk en arm zijn en mensen in veel gevallen grotendeels verantwoordelijk zijn voor hun eigen situatie.
Dat wil niet zeggen dat er geen progressief belastingstelsel mag zijn of goede sociale voorzieningen, integendeel zelfs. Maar daarbuiten moet het worden losgelaten. De verdeling op veel plekken in de VS is op dit moment echter nogal scheef, een rijke bovenlaag draait op voor grote delen van de belastingen. En nog is dit niet genoeg volgens sommigen. Iemand als Mamdani wil zelfs bepalen hoeveel iemand maximaal mag bezitten.
En laten we trouwens ook niet vergeten waar die terugkerende haat jegens rijke mensen uit voortkomt. Het is namelijk jaloezie, rancune en veel afgunst dat men slim weet te verpakken als vermeend altruïsme.
Rijken betalen enorme bedragen aan belasting, veel meer dan de gewone man. Alleen rijke mensen geven ook veel weg wat belastingaftrekbaar is. Dáár zit het knelpunt, dat staat ook in het artikel.quote:Op woensdag 5 november 2025 09:02 schreef inXs het volgende:
[..]
Wederom onwaar, de rijke top betaalt relatief heel weinig belasting en veel minder dan de middenklasse: https://nos.nl/artikel/23(...)g-tot-geen-belasting (1 van de vele bronnen).
Een miljardair die 10% belasting betaald én aan talloze goede doelen schenkt levert veel meer op dan een Jan modaal die 20% betaalt en niets aan goede doelen schenkt. Het staat zulke mensen in de VS trouwens ook vrij te schenken aan goede doelen, dan kunnen zij de belasting ook verlagen.quote:ProPublica schrijft dat de miljardairs hun inkomsten drukken door te schenken aan goede doelen. Die giften zijn aftrekbaar van de belasting. Ook halen ze het grootste deel van hun geld uit beleggingen en investeringen. In Amerika hoeft alleen belasting betaald te worden over de verkoop van aandelen, niet over het rendement.
Ironisch in vrijwel de meest kapitalistische stad in de VS.quote:Op woensdag 5 november 2025 09:09 schreef superniger het volgende:
Een communist kiezen als je burgemeester.
Volstrekte lariekoek natuurlijk. In Virginia en New Jersey zijn gewoon Democraten uit het politieke midden tot gouverneur verkozen. New York is niet representatief voor de VS als geheel.quote:Op woensdag 5 november 2025 09:10 schreef Zoddie het volgende:
Dat hele land gaat Extreem links vs Extreem rechts worden in alles.
Elon Musk heeft een belasting deal dat hij maar een dollar per jaar hoeft te betalen in NY. De beste man is rijk geworden met apartheid uitbuiten in ZA en betaald nu nog niet mee aan de voorzieningen waar zijn bedrijven gebruik van maken. Wie is er nou de parasiet?quote:Op woensdag 5 november 2025 08:46 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dit is helaas het droombeeld binnen een deel van (Amerikaans) links: een kleine rijke minderheid die innoveert, investeert en hard werkt moet het levensonderhoud betalen van de rest van de samenleving. Een soort parasiteren dus eigenlijk.
Ik bedoel ook niet meteen en overal.quote:Op woensdag 5 november 2025 09:34 schreef Monolith het volgende:
[..]
Volstrekte lariekoek natuurlijk. In Virginia en New Jersey zijn gewoon Democraten uit het politieke midden tot gouverneur verkozen. New York is niet representatief voor de VS als geheel.
Maar wat gaat er dan 'zo door'. De Democraten zijn als partij al lang en breed teruggekomen van het omarmen van de standpunten van de flanken waar het b.v. migratie of politieoptreden betreft.quote:Op woensdag 5 november 2025 09:51 schreef Zoddie het volgende:
[..]
Ik bedoel ook niet meteen en overal.
Maar langzaam aan als het zo door gaat? Ja dan denk ik inderdaad dat de grote meerderheid van het midden langzaam aan steeds kleiner gaat worden en men steeds dieper Links en Rechts in kruipen.
Musk woont niet eens in New York maar in Texas, waarom zou hij dus in New York belasting moeten betalen? En op welke manier heeft Musk de apartheid in Zuid-Afrika uitgebuit?quote:Op woensdag 5 november 2025 09:50 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Elon Musk heeft een belasting deal dat hij maar een dollar per jaar hoeft te betalen in NY. De beste man is rijk geworden met apartheid uitbuiten in ZA en betaald nu nog niet mee aan de voorzieningen waar zijn bedrijven gebruik van maken. Wie is er nou de parasiet?
Tragisch dat zo'n radicale take nog 5 likes pakt ook. Discutabele users maar tochquote:Op zondag 2 november 2025 18:20 schreef Hathor het volgende:
Moslims horen geen machtspositie te hebben in de VS. In Europa ook niet trouwens.
Musk werd geboren in 1971, apartheid eindigde na een overgang en onderhandelingen van een jaar of 3 in 1994quote:Op woensdag 5 november 2025 09:50 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Elon Musk heeft een belasting deal dat hij maar een dollar per jaar hoeft te betalen in NY. De beste man is rijk geworden met apartheid uitbuiten in ZA en betaald nu nog niet mee aan de voorzieningen waar zijn bedrijven gebruik van maken. Wie is er nou de parasiet?
Kanttekening daargelaten dat er een verschil is tussen een moslim als Arib die gewoon wil mee doen met de NL'se maatschappij en haar best doet en een verkapte moslimextremist in schaapskleren als een tofik dibi die er toch wel twijfelachtige ideeën op na houdt.quote:Op woensdag 5 november 2025 11:18 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Tragisch dat zo'n radicale take nog 5 likes pakt ook. Discutabele users maar toch
Geen moslims in de tweede kamer dus? Arib geen Kamervoorzitter?
Aboutaleb en Marcouch zouden geen burgemeester moeten zijn?
En dan publiekelijk afwijzen vanwege religie ook?
Heerlijk rechtsstatelijk
Oh 100 procent. Maar iemand als Gideon van Meijeren kunnen we ook missen als kiespijn. En dan gaat het dus altijd om het individuquote:Op woensdag 5 november 2025 12:17 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Kanttekening daargelaten dat er een verschil is tussen een moslim als Arib die gewoon wil mee doen met de NL'se maatschappij en haar best doet en een verkapte moslimextremist in schaapskleren als een tofik dibi die er toch wel twijfelachtige ideeën op na houdt.
De eerste behoeft geen commentaar, de 2de kunnen we missen als kiespijn.
En daar is waar de schoen wringt op het moment aangezien moslims oververtegenwoordigd zijn in diverse negatieve statistieken en een positief persoon eerder een uitzondering is dan de regel. Niet alleen in NL, overal op de wereld waar ze een grote minderheid vormen in een maatschappij.quote:Op woensdag 5 november 2025 12:20 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Oh 100 procent. Maar iemand als Gideon van Meijeren kunnen we ook missen als kiespijn. En dan gaat het dus altijd om het individu
Maar dit is verder niet een argument voor of tegen die claim. Dit gaat over moslims die gewoon staatsburger zijn en kennelijk geen hoge posities mogen bekleden. Zelfs als je fel tegen immigratie bent is dat een krankzinnige takequote:Op woensdag 5 november 2025 12:25 schreef Red_85 het volgende:
[..]
En daar is waar de schoen wringt op het moment aangezien moslims oververtegenwoordigd zijn in diverse negatieve statistieken en een positief persoon eerder een uitzondering is dan de regel. Niet alleen in NL, overal op de wereld waar ze een grote minderheid vormen in een maatschappij.
We kunnen wel meer personen missen als kiespijn, daarom hebben we al genoeg gezeur in ons land met ons eigen volk. Waarom zou je dan nog meer volk binnenlaten wat alleen maar voor meer problemen zorgt?
Dat zijn ze in R'dam Zuid ook, is nog steeds een shithole.quote:Op dinsdag 4 november 2025 17:08 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Wel bijzonder dan dat de huizenprijzen zo hoog zijn daar.
Inkomstenbelasting is dacht ik nog laag in vergelijking met Nederland maar alles er omheen is erg duur. Huur, verzekeringen, boodschappen. Als je een leuk flatje wilt hebben moet je al snel 300000 USD verdienen om ruim te kunnen leven. Snap ook niet hoe veel mensen rond kunnen komen die een normale baan hebben.quote:Op woensdag 5 november 2025 13:17 schreef Straatcommando. het volgende:
Tax the rich klinkt leuk en is niet iets waar ik op tegen ben, maar ik heb begrepen dat New York al een flinke belastingdruk kent
Met welk geld?quote:Op woensdag 5 november 2025 11:24 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Musk werd geboren in 1971, apartheid eindigde na een overgang en onderhandelingen van een jaar of 3 in 1994
Een jaar later richte Musk zijn eerste bedrijf op, zip2 in Californië
Ze moeten integreren en geld verdienen, maar niet zo erg dat ze enige macht hebben hoor.quote:Op woensdag 5 november 2025 11:18 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Tragisch dat zo'n radicale take nog 5 likes pakt ook. Discutabele users maar toch
Geen moslims in de tweede kamer dus? Arib geen Kamervoorzitter?
Aboutaleb en Marcouch zouden geen burgemeester moeten zijn?
En dan publiekelijk afwijzen vanwege religie ook?
Heerlijk rechtsstatelijk
Landelijk is er een progressieve belasting van 10% tot 22%quote:Op woensdag 5 november 2025 13:17 schreef Straatcommando. het volgende:
Tax the rich klinkt leuk en is niet iets waar ik op tegen ben, maar ik heb begrepen dat New York al een flinke belastingdruk kent
Hij was 17 toen hij Zuid-Afrika verliet. Je wilde zeggen dat hij toen al een emperium runde?quote:Op woensdag 5 november 2025 09:50 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Elon Musk heeft een belasting deal dat hij maar een dollar per jaar hoeft te betalen in NY. De beste man is rijk geworden met apartheid uitbuiten in ZA en betaald nu nog niet mee aan de voorzieningen waar zijn bedrijven gebruik van maken. Wie is er nou de parasiet?
Onze rechtstaat bestaat niet meer als je de Moslimbroederschap erin laat infiltreren of als de lange arm van Ankara hun zin zou krijgen. Dus kies maar.quote:Op woensdag 5 november 2025 11:18 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Tragisch dat zo'n radicale take nog 5 likes pakt ook. Discutabele users maar toch
Geen moslims in de tweede kamer dus? Arib geen Kamervoorzitter?
Aboutaleb en Marcouch zouden geen burgemeester moeten zijn?
En dan publiekelijk afwijzen vanwege religie ook?
Heerlijk rechtsstatelijk
Papa had al een "emperium".quote:Op woensdag 5 november 2025 14:18 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Hij was 17 toen hij Zuid-Afrika verliet. Je wilde zeggen dat hij toen al een emperium runde?
Hij heeft dus niet persoonlijk apartheid uitgebuit. Hij is de ontvanger van kapitaal (mogelijk) verkregen door uitbuiting.quote:
Het gaat om een religie, geen ideologiequote:Op woensdag 5 november 2025 14:21 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Onze rechtstaat bestaat niet meer als je de Moslimbroederschap erin laat infiltreren of als de lange arm van Ankara hun zin zou krijgen. Dus kies maar.
Het hoeft niet zo binair te zijn dat er nooit enige moslim in mag, maar jij bent toch ook voorstander van het weren van AfD? Waarom dan weer die reflex als het om een andere ideologie gaat?
Religie en ideologie zijn bij Islam heel moeilijk te scheiden, en al helemaal niet bij politieke Islam.quote:Op woensdag 5 november 2025 14:24 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Het gaat om een religie, geen ideologie
En ik heb geen idee of ik voorstander ben van het weren van AfD? Daar weet jij kennelijk meer van af dan ik zo te horen
Jeetje. Je hebt me nog nooit ergens voor in de bres zien springenquote:Op woensdag 5 november 2025 14:26 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Religie en ideologie zijn bij Islam heel moeilijk te scheiden, en al helemaal niet bij politieke Islam.
Ik heb je in ieder geval nog nooit in de bres zien springen voor het behoud van AfD, waar toch veelvuldig voor een verbod wordt gepleit. Een restrictie op de invloed van Islam in de politiek is geheel niet onlogisch, maar dat is altijd direct "fout".
Je hoeft niet "overal krijsend" tevoorschijn te komen. Maar goed, van jou mogen dus zowel alle moslims als AfD ongelimiteerd in de politiek?quote:Op woensdag 5 november 2025 14:32 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Jeetje. Je hebt me nog nooit ergens voor in de bres zien springen
wat een vreselijke tragische gewoonte is dat hier dat je overal krijsend tevoorschijn moet komen omdat je anders een wegkijker bent
De AfD is dan ook een politieke beweging met een specifiek programma waarover je kunt oordelen dat deze bijvoorbeeld antidemocratisch zou zijn. Een persoon met een bepaalde religie a priori willen uitsluiten is natuurlijk van een volstrekt andere orde.quote:Op woensdag 5 november 2025 14:26 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Religie en ideologie zijn bij Islam heel moeilijk te scheiden, en al helemaal niet bij politieke Islam.
Ik heb je in ieder geval nog nooit in de bres zien springen voor het behoud van AfD, waar toch veelvuldig voor een verbod wordt gepleit. Een restrictie op de invloed van Islam in de politiek is geheel niet onlogisch, maar dat is altijd direct "fout".
AfD zit al ongelimiteerd in de politiek dus kennelijk mag dat ja.quote:Op woensdag 5 november 2025 14:34 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Je hoeft niet "overal krijsend" tevoorschijn te komen. Maar goed, van jou mogen dus zowel alle moslims als AfD ongelimiteerd in de politiek?
Duurste stad om te wonen als alle berichten kloppen, en al helemaal als je je in Manhattan of Queens wil vestigen.quote:Op woensdag 5 november 2025 13:17 schreef Straatcommando. het volgende:
Tax the rich klinkt leuk en is niet iets waar ik op tegen ben, maar ik heb begrepen dat New York al een flinke belastingdruk kent
Ik heb toch ook geschreven dat het niet binair hoeft te zijn? Wel dat je veel meer oppassen.quote:Op woensdag 5 november 2025 14:35 schreef Monolith het volgende:
[..]
De AfD is dan ook een politieke beweging met een specifiek programma waarover je kunt oordelen dat deze bijvoorbeeld antidemocratisch zou zijn. Een persoon met een bepaalde religie a priori willen uitsluiten is natuurlijk van een volstrekt andere orde.
Dat is dan ook geen expliciete partij maar werkt veel schimmiger.quote:Op woensdag 5 november 2025 14:37 schreef Fok-it het volgende:
[..]
AfD zit al ongelimiteerd in de politiek dus kennelijk mag dat ja.
Snap sowieso niet helemaal waarom je een vergelijking maakt tussen een politieke partij en individuele moslims.
Het is niet alsof de moslimbroederschap 10 zetels heeft gewonnen vorige verkiezingen
Het is dan ook niet voor niets dat het leger in Egypte heeft ingegrepen toen de Moslimbroederschap daar met de verkiezingen aan de haal leken te gaan.quote:Op woensdag 5 november 2025 14:38 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Dat is dan ook geen expliciete partij maar werkt veel schimmiger.
Wat een rare conclusies. Als er een partij op Islamitische grondslag zou komen die de democratie omver wil werpen, dan zie ik deze graag verboden. Iemand op basis van religieuze overtuiging uitsluiten van politieke participatie is wel even drie stations verder. Zo moeilijk is het allemaal niet. Het lijkt wel alsof mensen het hele concept van een democratische rechtsstaat maar lastig vinden hier in NWS.quote:Op woensdag 5 november 2025 14:38 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Ik heb toch ook geschreven dat het niet binair hoeft te zijn? Wel dat je veel meer oppassen.
Maar goed, ik zie het al weer. Het is een brug te ver voor je dat de Islam niet onbeperkt aan invloed moet winnen.
Maar we begrijpen het hoor. Als moslims op een hoge functie solliciteren dan het liefst een zo expliciet mogelijke background check waar enige vrijheden en privacy inperken niet geschuwd hoeven worden. We kunnen namelijk 0,0 risico nemen met die extremisten.quote:Op woensdag 5 november 2025 14:38 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Dat is dan ook geen expliciete partij maar werkt veel schimmiger.
Dat is vooral een conclusie die jij trekt. Ik zeg zelf notabene dat het niet expliciet binair hoeft te zijn en dan ga jij toch verder met "bij voorbaat uitsluiten op basis van religie".quote:Op woensdag 5 november 2025 14:42 schreef Monolith het volgende:
[..]
Wat een rare conclusies. Als er een partij op Islamitische grondslag zou komen die de democratie omver wil werpen, dan zie ik deze graag verboden. Iemand op basis van religieuze overtuiging uitsluiten van politieke participatie is wel even drie stations verder. Zo moeilijk is het allemaal niet. Het lijkt wel alsof mensen het hele concept van een democratische rechtsstaat maar lastig vinden hier in NWS.
Mijn bezwaar tegen Mamdani zit hem eerder in het feit dat ie nogal fantasierijke plannen heeft dan dan ie toevallig moslim is.
Je zit in een echokamer bedoel je? In de VS hebben ze A. communisme niet ondervonden (want ze hebben helemaal niet in een echt communistisch land gewoond), B. Het communisme zoals gebezigd in de USSR, of China staat ver af van wat uberhaubt communisme inhoud (net zoals dat de VS al echt anders kapitalistisch is dan ooit bedacht) en C. Hij is geen communist, maar een socialist.quote:Op woensdag 5 november 2025 13:05 schreef Ann-Lynn het volgende:
[..]
Dat zijn ze in R'dam Zuid ook, is nog steeds een shithole.
En het is heel anders dan hier: dure huizen in een blok pal letterlijk naast een pauperblok.
Ik kwam er voor het eerst in 1994 en ben sindsdien een keer of 30 in NY geweest, ook voor langere tijd.
Ik heb wijken en buurten zien veranderen, verpauperen, gros van mijn familie is naar andere steden en staten vertrokken en de vrienden die nu nog in NY wonen, denken erover na om te verhuizen.
Ik zit in verschillende TG en FB groepen in de VS, de mensen daar vinden Mamdani een spijker op de doodskist van NY. Misschien omdat deze mensen het communisme in levende lijve hebben ondervonden.
Dat is de prijs die je betaalt voor het aanhangen van een religie gecombineerd met een politieke ideologie met expansionistische inborst die zich nog niet voldoende heeft gemoderniseerd en niet voldoende heeft bewezen vredelievend te zijn.quote:Op woensdag 5 november 2025 14:43 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Maar we begrijpen het hoor. Als moslims op een hoge functie solliciteren dan het liefst een zo expliciet mogelijke background check waar enige vrijheden en privacy inperken niet geschuwd hoeven worden. We kunnen namelijk 0,0 risico nemen met die extremisten.
De rest mag gewoon doorlopen, niks aan het handje.
Allemaal leuk en aardig natuurlijk, het doorzichtige `Hoeft niet zo bINaIR'. Maar de oorspronkelijke wens van velen is wel duidelijk.
Nou valt het masker bij wat doorzetten toch af. Moet je niet doorzichtig jezelf gaan lopen indekken dat het niet binair hoeft te zijn, wees er dan gewoon eerlijk over. Kan je Hathor namelijk ook een like gevenquote:Op woensdag 5 november 2025 14:46 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Dat is de prijs die je betaalt voor het aanhangen van een religie gecombineerd met een politieke ideologie met expansionistische inborst die zich nog niet voldoende heeft gemoderniseerd en niet voldoende heeft bewezen vredelievend te zijn.
Ik heb nooit een masker opgehad, mijn observaties over de Islam heb ik altijd gedeeld. Maar goed, kennelijk wil jij het zo. De mensen in Iran, Turkije, Afghanistan en Libanon zullen je ook niet op andere gedachten kunnen brengen.quote:Op woensdag 5 november 2025 14:48 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Nou valt het masker bij wat doorzetten toch af. Moet je niet doorzichtig jezelf gaan lopen indekken dat het niet binair hoeft te zijn, wees er dan gewoon eerlijk over. Kan je Hathor namelijk ook een like geven
Je bedoelt die moslims die daar wonen en ook walgen van hun eigen regime? Jammer dat ze er zelf weinig aan kunnen doen als ze geen hoge functies mogen bekleden. Helaas. Dat is de prijsquote:Op woensdag 5 november 2025 14:50 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Ik heb nooit een masker opgehad, mijn observaties over de Islam heb ik altijd gedeeld. Maar goed, kennelijk wil jij het zo. De mensen in Iran, Turkije, Afghanistan en Libanon zullen je ook niet op andere gedachten kunnen brengen.
Ik schreef dit naar aanleiding van iemand die normale Amerikanen omschreef als parasieten. Grappig dat je liever opkomt voor iemand die rijk is geworden met geld van mijnen uit het dieptepunt van de apartheid en die weigert belasting te betalen.quote:Op woensdag 5 november 2025 14:22 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Hij heeft dus niet persoonlijk apartheid uitgebuit. Hij is de ontvanger van kapitaal (mogelijk) verkregen door uitbuiting.
Dat is iets heel anders. Maar zoals zo vaak met feiten, geef je er net even je eigen twist aan zodat het 3 slagen erger is.
Walgen van het eigen regime dat met behulp van communistische naïvelingen aan de macht is gekomen in Iran bedoel je? Moet ik je een voorzetje geven over waar we nog meer zo'n prachtige samenwerking kunnen zien?quote:Op woensdag 5 november 2025 14:55 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Je bedoelt die moslims die daar wonen en ook walgen van hun eigen regime? Jammer dat ze er zelf weinig aan kunnen doen als ze geen hoge functies mogen besturen. Helaas. Dat is de prijs
Ik kom niet voor hem op, ik heb vrij weinig met die vent, ik spreek jou aan op dat je woordkeuze suggestief is.quote:Op woensdag 5 november 2025 14:57 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Ik schreef dit naar aanleiding van iemand die normale Amerikanen omschreef als parasieten. Grappig dat je liever opkomt voor iemand die rijk is geworden met geld van mijnen uit het dieptepunt van de apartheid en die weigert belasting te betalen.
Je reageert letterlijk op een discussie over deze uitspraak van een andere user:quote:Op woensdag 5 november 2025 14:44 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Dat is vooral een conclusie die jij trekt. Ik zeg zelf notabene dat het niet expliciet binair hoeft te zijn en dan ga jij toch verder met "bij voorbaat uitsluiten op basis van religie".
Daar kan ik niet veel anders van maken dat hoe ik het samenvat.quote:Moslims horen geen machtspositie te hebben in de VS. In Europa ook niet trouwens.
Gallup laat toch wat anders zien.quote:Op woensdag 5 november 2025 07:03 schreef Monolith het volgende:
[..]
https://www.pewresearch.o(...)ews-of-both-parties/
Maar goed, ik neem aan dat je de verkiezingen voor verschillende posities en voor wat ballot measures van vannacht ook hebt gezien. Denk niet dat de Democraten heel ontevreden hoeven zijn.
Sherill met 13 procentpunt de winst en Spanberger met 15 procentpunt is toch een stuk ruimer dan verwacht.
Dat is wel erg tegenstrijdig, je kunt niet en moslim zijn en tegelijkertijd tegen het regime zijn wat de islam voorschrijft.quote:Op woensdag 5 november 2025 14:55 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Je bedoelt die moslims die daar wonen en ook walgen van hun eigen regime? Jammer dat ze er zelf weinig aan kunnen doen als ze geen hoge functies mogen bekleden. Helaas. Dat is de prijs
Laten er nou net verschillende stromingen van de Islam bestaanquote:Op woensdag 5 november 2025 16:01 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dat is wel erg tegenstrijdig, je kunt niet en moslim zijn en tegelijkertijd tegen het regime zijn wat de islam voorschrijft.
Ik zie een vergelijkbaar verhaal. Iets andere indicatoren. Ja de favorability ratings van de Democraten zijn hier iets lager, maar dat zegt niet altijd evenveel omdat de GOP achterban (een minderheid, net als de achterban van de Dems) wel nog vrij positief is over de partij. Kijk je echter naar de voting intentions voor de midterms zoals het lijstje van RCP dat ik eerder postte of naar het setje verkiezingen van gisteren, dan ziet het er voor de Democraten beter uit.quote:Op woensdag 5 november 2025 15:56 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Gallup laat toch wat anders zien.
https://news.gallup.com/p(...)orability-trust.aspx
En dan zwijg ik maar over dat de media bij polls voor de verkiezingen Harris zag winnen…
We zullen zien. Maar de Democratische partij staat er slecht voor zoals ik het zie.
Hij is een marxist en een anti-semiet. En als een groot deel van NY bevolking ex-Sovjet en daarbij voor een aanzienlijk deel joods is, dan is het niet gek, dat juist dit deel een horrorscenario voor zich ziet ontvouwen.quote:Op woensdag 5 november 2025 14:45 schreef inXs het volgende:
[..]
Je zit in een echokamer bedoel je? In de VS hebben ze A. communisme niet ondervonden (want ze hebben helemaal niet in een echt communistisch land gewoond), B. Het communisme zoals gebezigd in de USSR, of China staat ver af van wat uberhaubt communisme inhoud (net zoals dat de VS al echt anders kapitalistisch is dan ooit bedacht) en C. Hij is geen communist, maar een socialist.
Je mag het compleet oneens zijn met iemand, maar Trump en consorten napraten over 'communist' wordt wel een beetje triest. Hij pleit bijvoorbeeld niet voor het afschaffen van privébezit, of een éénpartijstaat... Iets wat je van Trump niet kunt zeggen overigens (de ironie).. Hij streeft ook naar een sterke publieke sector, maar bijvoorbeeld niet dat alle productie en grondstoffen staatsbezit zijn (o goh, weer ironisch, dit zou Trump graag willen). Kan nog wel even doorgaan zo, maar hij is zeker geen communist.....
En de verpaupering van NY heeft al helemaal niets met het communisme te maken, maar grotendeels met het wegtrekken (of verdwijnen) van de middeninkomens... Precies het probleem wat hij probeert aan te pakken, nu is er vooral veel te rijk in NY en daarnaast veel te arm. Tricle down werkt toch niet zo lekker schijnt... Buurten blijven dus gewoon achter. En zo zijn er nog wel wat zaken te noemen waar het aan ligt. In ieder geval zijn het zaken waar een Trumpiaanse kandidaat niets mee doet... Een Cuomo als alternatief zegt natuurlijk al genoeg.. dat hij ook nog stemmen krijgt is zo mogelijk nog triester.
Maar geen islamstromingen die dit conceptueel verwerpen. Neem nu de Sunni of Shia, beiden steunen een moslimregime, maar men is het onderling oneens over wie de leider zou dienen zijn.quote:Op woensdag 5 november 2025 16:16 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Laten er nou net verschillende stromingen van de Islam bestaan
Wat een rare fantasietjes toch allemaal.quote:Op woensdag 5 november 2025 16:33 schreef Ann-Lynn het volgende:
[..]
Hij is een marxist en een anti-semiet. En als een groot deel van NY bevolking ex-Sovjet en daarbij voor een aanzienlijk deel joods is, dan is het niet gek, dat juist dit deel een horrorscenario voor zich ziet ontvouwen.
De verloedering komt ook voort uit drugsgebruik, toenemend aantal daklozen en gebrek aan handhaving. De VS is, hoe je het wendt of keert, nog net geen derdewereldland en dan gaat een van de belangrijkste steden van dat land een soort Venezuela worden. Triest.
Goed verhaal niks meer aan doen.quote:Op woensdag 5 november 2025 16:33 schreef Ann-Lynn het volgende:
[..]
Hij is een marxist en een anti-semiet. En als een groot deel van NY bevolking ex-Sovjet en daarbij voor een aanzienlijk deel joods is, dan is het niet gek, dat juist dit deel een horrorscenario voor zich ziet ontvouwen.
De verloedering komt ook voort uit drugsgebruik, toenemend aantal daklozen en gebrek aan handhaving. De VS is, hoe je het wendt of keert, nog net geen derdewereldland en dan gaat een van de belangrijkste steden van dat land een soort Venezuela worden. Triest.
Hij is geen marxist, kom uit die echokamer. De enige raakvlakken met marxisme zijn dat hij kritiek heeft op uitbuiting en een focus heeft op de werkende klasse (terecht). Hij heeft het noet over revoluties en dergelijke. Verder is hij fel op het beleid van israel, maar geen antisemiet, dat bedenk je er zelf voor het gemak maar bij. Hij is ook niet ‘tegen joden’, of heb je een goede bron die anders beweert?quote:Op woensdag 5 november 2025 16:33 schreef Ann-Lynn het volgende:
[..]
Hij is een marxist en een anti-semiet. En als een groot deel van NY bevolking ex-Sovjet en daarbij voor een aanzienlijk deel joods is, dan is het niet gek, dat juist dit deel een horrorscenario voor zich ziet ontvouwen.
De verloedering komt ook voort uit drugsgebruik, toenemend aantal daklozen en gebrek aan handhaving. De VS is, hoe je het wendt of keert, nog net geen derdewereldland en dan gaat een van de belangrijkste steden van dat land een soort Venezuela worden. Triest.
Die zijn ook al gewoon actief in New York hoor.quote:Op woensdag 5 november 2025 17:42 schreef SymbolicFrank het volgende:
Wanneer stuurt Trump ICE er op af?
Waarom maakt men zich druk in Nederland om een kabinet met Groen Links. Kapitalisme en linkse ideeën werken vaak niet goed samen. Aan de ene kant geld maken aan de andere kant uitgeven zwart/wit gezegd.quote:Op woensdag 5 november 2025 18:16 schreef kibo het volgende:
Waarom maken mensen zich hier zorgen om een "linkse" burgermeester in NY?
Bron boor jouw idiote bewering van sharia wetgeving? (Behalve dat hij moslim is)…?quote:Op woensdag 5 november 2025 18:45 schreef epicbeardman het volgende:
[ x ]
Ja de dems hebben Trump deze keer wel, NY gebouwd door de Nederlanders, nu op weg naar sharia wetten.
Maar zolang ze "Trump" hebben nemen ze de sharia wet maar op de koop toe.
Heh, dat past precies bij systeembanken. En laat dat nu net iets zijn dat laat zien hoe geweldig kapitalisme is.quote:Op woensdag 5 november 2025 18:41 schreef hondonspain het volgende:
[..]
Waarom maakt men zich druk in Nederland om een kabinet met Groen Links. Kapitalisme en linkse ideeën werken vaak niet goed samen. Aan de ene kant geld maken aan de andere kant uitgeven zwart/wit gezegd.
Links en rechts zijn politieke oriëntaties, kapitalisme is een economisch systeem. Iemand die links is kan zowel kapitalist als communist zijn, net als bij rechts. Xi (china) is vrij rechts maar communist, pvda kan je zien als links kapitalist.quote:Op woensdag 5 november 2025 18:41 schreef hondonspain het volgende:
[..]
Waarom maakt men zich druk in Nederland om een kabinet met Groen Links. Kapitalisme en linkse ideeën werken vaak niet goed samen. Aan de ene kant geld maken aan de andere kant uitgeven zwart/wit gezegd.
Misschien omdat een volledig vrije markt altijd resulteert in monopolies en slaven? Kapitalisme laten functioneren is hard werken voor de regering.quote:Op woensdag 5 november 2025 18:41 schreef hondonspain het volgende:
[..]
Waarom maakt men zich druk in Nederland om een kabinet met Groen Links. Kapitalisme en linkse ideeën werken vaak niet goed samen. Aan de ene kant geld maken aan de andere kant uitgeven zwart/wit gezegd.
Volgens wie?quote:Op woensdag 5 november 2025 20:01 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Misschien omdat een volledig vrije markt altijd resulteert in monopolies en slaven?
Een heel mooi voorbeeld is Nederland tijdens de industriële revolutie, toen we geregeerd werden door zakenlui.quote:
Dat is nog steeds zo.quote:Op woensdag 5 november 2025 20:28 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Een heel mooi voorbeeld is Nederland tijdens de industriële revolutie, toen we geregeerd werden door zakenlui.
Vertel, waar was er slavernij in Nederland?quote:Op woensdag 5 november 2025 20:28 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Een heel mooi voorbeeld is Nederland tijdens de industriële revolutie, toen we geregeerd werden door zakenlui.
Ja, maar niet meer zo ongebreideld als toen. Werknemers hebben nu ook een hoop vrijheid en bescherming. Toen niet.quote:
Een heel mooi voorbeeld is Sphinx, de fabriek waar ze porseleinen voorwerpen zoals toiletten maken. In die tijd werden de werknemers daar ook ondergebracht en bepaalde het management hun hele leven. Geen vrije tijd of geld dat je buiten het fabriekscomplex uit kon geven. Je mocht er helemaal niet uit. Je werkte iedere dag 16 uur en als je ziek werd kwam de bedrijfsarts kijken of het niet goedkoper was je dood te laten gaan. Kinderen ook, zodra ze wat konden. Slavernij, dus.quote:Op woensdag 5 november 2025 20:37 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Vertel, waar was er slavernij in Nederland?
Feit: In Nederland tussen 1850 en 1914 bestonden er zeker monopolies, vooral op gebieden waar de overheid een dominante rol had of waar sprake was van natuurlijke monopolies. Voorbeelden hiervan waren infrastructuurdiensten zoals spoorwegen, gas, elektriciteit, en ook sommige handelsmonopolies voortkomend uit historische periodes zoals die van de VOC, hoewel die al grotendeels verleden tijd waren. Dus zeker niet door de vrije markt.
Feit: de levensverwachting bij geboorte in Nederland tussen 1850 en 1914 met ongeveer 15 tot 20 jaar, mede dankzij verbeteringen in gezondheid en levensomstandigheden.
Feit: De Nederlandse economie kende vooral vanaf circa 1870 een gemiddelde jaarlijkse groei van het Bruto Binnenlands Product (BBP) van ongeveer 2% per jaar, wat een flinke versnelling was vergeleken met eerdere eeuwen. Deze groei was het resultaat van technologische vooruitgang, betere productiemethoden, verbeterde infrastructuur zoals spoorwegen en kanalen, en een toename van handel en industrie.
Grappige is: Dat slavernij binnen Nederland verboden was.quote:Op woensdag 5 november 2025 20:37 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Vertel, waar was er slavernij in Nederland?
Feit: In Nederland tussen 1850 en 1914 bestonden er zeker monopolies, vooral op gebieden waar de overheid een dominante rol had of waar sprake was van natuurlijke monopolies. Voorbeelden hiervan waren infrastructuurdiensten zoals spoorwegen, gas, elektriciteit, en ook sommige handelsmonopolies voortkomend uit historische periodes zoals die van de VOC, hoewel die al grotendeels verleden tijd waren. Dus zeker niet door de vrije markt.
Feit: de levensverwachting bij geboorte in Nederland tussen 1850 en 1914 met ongeveer 15 tot 20 jaar, mede dankzij verbeteringen in gezondheid en levensomstandigheden.
Feit: De Nederlandse economie kende vooral vanaf circa 1870 een gemiddelde jaarlijkse groei van het Bruto Binnenlands Product (BBP) van ongeveer 2% per jaar, wat een flinke versnelling was vergeleken met eerdere eeuwen. Deze groei was het resultaat van technologische vooruitgang, betere productiemethoden, verbeterde infrastructuur zoals spoorwegen en kanalen, en een toename van handel en industrie.
Uitbuiting, ja, maar geen slavernijquote:Op woensdag 5 november 2025 20:46 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Een heel mooi voorbeeld is Sphinx, de fabriek waar ze porseleinen voorwerpen zoals toiletten maken. In die tijd werden de werknemers daar ook ondergebracht en bepaalde het management hun hele leven. Geen vrije tijd of geld dat je buiten het fabriekscomplex uit kon geven. Je mocht er helemaal niet uit. Je werkte iedere dag 16 uur en als je ziek werd kwam de bedrijfsarts kijken of het niet goedkoper was je dood te laten gaan. Kinderen ook, zodra ze wat konden. Slavernij, dus.
Dit is wel de beste vraag in dit topic.quote:Op woensdag 5 november 2025 18:16 schreef kibo het volgende:
Waarom maken mensen zich hier zorgen om een "linkse" burgermeester in NY?
Wat is het verschil, als je het zo ver doorvoert? De naam, omdat het ene verboden was en het andere niet?quote:Op woensdag 5 november 2025 20:50 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Uitbuiting, ja, maar geen slavernij
Truequote:Op woensdag 5 november 2025 20:52 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Dit is wel de beste vraag in dit topic.
Sociale media. Zij maken de regels en richten ons af.quote:Op woensdag 5 november 2025 20:55 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
True
Omdat het de VS is, en media in NL heel belangrijk vinden wat er in de VS gebeurd, maar je hoort nauwelijks wat over Frankrijk, of Italië, Spanje, België...
Vermoed omdat de School voor de Journalistiek ze dat zo aanleert, vriendje van me zat er op in Utrecht, die vertelde wel dat er heeeeel veel aandacht werd gegeven aan bv de verkiezingen in de VS,.
Nee, dat was ook voor de sociale media al zo. Niet dat SM een verbetering zijn, in tegendeel zelfsquote:Op woensdag 5 november 2025 20:57 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Sociale media. Zij maken de regels en richten ons af.
Ja, de oudere generatie is opgegroeid met Hollywood films. Tot voor kort waren het de adverteerders die de scepter voerden in de sociale media. Tegenwoordig zijn het de credit card maatschappijen die bepalen wat je wel en niet mag doen.quote:Op woensdag 5 november 2025 21:02 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Nee, dat was ook voor de sociale media al zo. Niet dat SM een verbetering zijn, in tegendeel zelfs
Dat is wel iets verbeterd. Maar nog steeds regeert het geld. Kan lobby kopen en makkelijl beïnvloeden.quote:Op woensdag 5 november 2025 20:40 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ja, maar niet meer zo ongebreideld als toen. Werknemers hebben nu ook een hoop vrijheid en bescherming. Toen niet.
Dat klopt. De laatste helft van de vorige eeuw was dat een stuk beter, maar ondertussen zijn we weer heel rechts. De hoogste belastingschijf is in die tijd ook teruggegaan van 70% naar 50% en daar veel collectieve diensten zijn geprivatiseerd moeten we nu allemaal naast de belasting ook steeds meer overige dingen betalen zoals de zorgpremie. Daar de rijken daarvoor ongeveer hetzelfde betalen en nu meer mogelijkheden hebben om de belasting te ontwijken is het verschil in de praktijk nog een stuk groter. Belasting is dus nog wel progressief, behalve voor de bovenste 10% van de bevolking.quote:Op woensdag 5 november 2025 21:05 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Dat is wel iets verbeterd. Maar nog steeds regeert het geld. Kan lobby kopen en makkelijl beïnvloeden.
Men nivelleert vooral de middenklasse keihard. Dat hoge belastingtarief van 50% gaat tegenwoordig al in wanneer je inkomen meer dan 1,6x modaal is. In bijvoorbeeld Duitsland is dat een heel stuk hoger en al helemaal niet hetzelfde als 'miljonairsbelastingen' zoals die soms geopperd worden. Het stelsel van inkomstenbelasting is vooral bedoeld om te zorgen voor een brede basis en niet om de hoogste inkomens te nivelleren, want die halen hun inkomsten toch vaak al niet uit arbeid.quote:Op woensdag 5 november 2025 21:17 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Dat klopt. De laatste helft van de vorige eeuw was dat een stuk beter, maar ondertussen zijn we weer heel rechts. De hoogste belastingschijf is in die tijd ook teruggegaan van 70% naar 50% en daar veel collectieve diensten zijn geprivatiseerd moeten we nu allemaal naast de belasting ook steeds meer overige dingen betalen zoals de zorgpremie. Daar de rijken daarvoor ongeveer hetzelfde betalen en nu meer mogelijkheden hebben om de belasting te ontwijken is het verschil in de praktijk nog een stuk groter. Belasting is dus nog wel progressief, behalve voor de bovenste 10% van de bevolking.
Bedrijven krijgen een loonkostensubsidie in de vorm van toeslagen en subsidies voor werknemers en het omkopen van politici is helemaal geformaliseerd.
Ook D66 heeft volgens mij niet 1 keer gesuggereerd dat het handig zou zijn om de groep die nu de minste belasting betaalt (de hele rijken) wat meer te laten betalen. Ze willen wel de AOW verlagen. Het motto is: bezuinigen, bezuinigen en een hogere belasting voor Jan Modaal. Waardoor het hoogste belastingtarief nog wat verder omlaag kan.
Ja, de hoogste schijven zijn verdwenen. De mensen die de bulk van de belasting betalen zitten tussen modaal en 2x modaal. Wat ook niet zo gek is, want het minimumloon is vrij laag en we hebben sinds de jaren 80 veel aan loonmatiging gedaan. Voor de middengroep, niet voor de rijken natuurlijk. En daar de belasting berekend wordt per gezin en die steeds kleiner worden, is het modale netto gezinsinkomen minder dan 2500 Euro per maand. (Het CBS heeft daar ergens een mooie grafiek over, maar ik kan hem niet vinden.)quote:Op donderdag 6 november 2025 07:02 schreef Monolith het volgende:
[..]
Men nivelleert vooral de middenklasse keihard. Dat hoge belastingtarief van 50% gaat tegenwoordig al in wanneer je inkomen meer dan 1,6x modaal is. In bijvoorbeeld Duitsland is dat een heel stuk hoger en al helemaal niet hetzelfde als 'miljonairsbelastingen' zoals die soms geopperd worden. Het stelsel van inkomstenbelasting is vooral bedoeld om te zorgen voor een brede basis en niet om de hoogste inkomens te nivelleren, want die halen hun inkomsten toch vaak al niet uit arbeid.
Huh?quote:Op donderdag 6 november 2025 07:16 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ja, de hoogste schijven zijn verdwenen. De mensen die de bulk van de belasting betalen zitten tussen modaal en 2x modaal. Wat ook niet zo gek is, want het minimumloon is vrij laag en we hebben sinds de jaren 80 veel aan loonmatiging gedaan. Voor de middengroep, niet voor de rijken natuurlijk. En daar de belasting berekend wordt per gezin en die steeds kleiner worden, is het modale netto gezinsinkomen minder dan 2500 Euro per maand. (Het CBS heeft daar ergens een mooie grafiek over, maar ik kan hem niet vinden.)
Dat dus de rijkste 10% op de VVD stemt is niet zo heel gek, het is veel verrassender dat de rest van de bevolking niet links stemt.
Toespraak na winst vond zelfs CNN beetje eng. Deze man gaat rare dingen proberen te doen.quote:Op donderdag 6 november 2025 07:25 schreef TAmaru het volgende:
Toch wel een enge man die Mamdani, want hij is overduidelijk een enorme socialist, maar hij is ook intelligent en heeft charisma. En hij is nog een begenadigd spreker ook. Een potentiële volksmenner die overigens gelukkig geen president kan worden omdat hij niet in de VS geboren is.
We gaan het zien. Persoonlijk lijkt het me wel mooi als New York straks als een kaartenhuis in elkaar stort, zodat we maar weer eens een bewijs hebben dat socialisme vernietigend werkt voor elke samenleving.
Ik vond die toespraak ook behoorlijk eng. Grootheidswaanzin zag ik.quote:Op donderdag 6 november 2025 07:27 schreef hondonspain het volgende:
[..]
Toespraak na winst vond zelfs CNN beetje eng. Deze man gaat rare dingen proberen te doen.
Hij schreeuwt nog 10x harder dan Trump.quote:Op donderdag 6 november 2025 07:34 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Ik vond die toespraak ook behoorlijk eng. Grootheidswaanzin zag ik.
Nog geneukt de laatste tijd?quote:Op donderdag 6 november 2025 07:34 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Ik vond die toespraak ook behoorlijk eng. Grootheidswaanzin zag ik.
Ja dat is het enge. Ben benieuwd als Trump straks daar de illegalen weg gaat halen wat er dan gebeurt. Die Mamdani kan nog wel eens een soort volksopstand gaan ontkenenen.quote:Op donderdag 6 november 2025 07:35 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Hij schreeuwt nog 10x harder dan Trump.
De inkomensstijging heeft al die tijd onder de inflatie gezeten. Daarom zijn er ook steeds meer vrouwen gaan werken. Per gezin worden er dus meer uren gewerkt. Allebei 32 uur is meer dan alleen 40 uur voor de kostwinner.quote:Op donderdag 6 november 2025 07:19 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Huh?
Volgens mij is het exact andersom. De minimum lonen zijn hoog en modaal verdiend beter dan de jaren 80.
Het is niet voor niks dat iedereen 4,5 of 4 dagen per week werkt.
Vooral omdat hij de situatie voor de armen wil verbeteren. Waarschijnlijk vinden ze dat Trump dat beter doet: iedereen zonder inkomen of onderdak oppakken en de stad uitzetten.quote:Op donderdag 6 november 2025 07:38 schreef Monolith het volgende:
Ik moet toch altijd wel lachen om Nederlanders die zeven kleuren in hun broek schijten om een Amerikaanse burgemeester. Die man belooft gouden bergen die ie helemaal niet kan beloven omdat het mandaat van een burgemeester helemaal niet zover reikt. De teleurstelling bij de kiezer zien we over vier jaar wel weer.
Er is niemand die zeven kleuren schijt voor deze man. Wel zijn er mensen die zijn gedachtegoed bekritiseren, net zo goed als er mensen zijn die zijn gedachtegoed bewieroken (de nodige reactie in die richting zijn te vinden in POL).quote:Op donderdag 6 november 2025 07:38 schreef Monolith het volgende:
Ik moet toch altijd wel lachen om Nederlanders die zeven kleuren in hun broek schijten om een Amerikaanse burgemeester. Die man belooft gouden bergen die ie helemaal niet kan beloven omdat het mandaat van een burgemeester helemaal niet zover reikt. De teleurstelling bij de kiezer zien we over vier jaar wel weer.
Ja, er zijn een heleboel posters die vinden dat je economisch onrendabele mensen snel voor de trein moet gooien.quote:Op donderdag 6 november 2025 08:11 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Er is niemand die zeven kleuren schijt voor deze man. Wel zijn er mensen die zijn gedachtegoed bekritiseren, net zo goed als er mensen zijn die zijn gedachtegoed bewieroken (de nodige reactie in die richting zijn te vinden in POL).
Omgekeerd gooien de Democraten het op slot, net wie je geloofdquote:Op donderdag 6 november 2025 09:28 schreef Fok-it het volgende:
Trump gooit het hele land maandenlang op slot en speelt zo met de levens van miljoenen van zijn burgers, maar deze burgemeester kan weleens 'hele enge dingen gaan doen'![]()
Hoe precies?quote:Op donderdag 6 november 2025 10:25 schreef hondonspain het volgende:
[..]
Omgekeerd gooien de Democraten het op slot, net wie je geloofd
Door tegen de begroting te stemmen waar de Republikeinen voor stemmen samen met 1 democraat. Geloof als er 4 Democraten voor stemmen dan is alles tijdelijk opgelost. Het is dacht ik normaal dat er tijdelijke oplossingen worden gevonden maar democraten weigeren dit, dus wie zijn schuld is het dan?quote:
Misschien moet MAGA dan eens meer richting de Democraten gaan bewegen zodat de Democraten ook akkoord kunnen gaan. Onderhandelen noemen ze dat. Onderhandelen is niet: 'teken bij dit kruisje'.quote:Op donderdag 6 november 2025 10:42 schreef hondonspain het volgende:
[..]
Door tegen de begroting te stemmen waar de Republikeinen voor stemmen samen met 1 democraat. Geloof als er 4 Democraten voor stemmen dan is alles tijdelijk opgelost. Het is dacht ik normaal dat er tijdelijke oplossingen worden gevonden maar democraten weigeren dit, dus wie zijn schuld is het dan?
Dus omdat er geen akkoord wordt gesloten over overheidsbegroting is het een legitieme reden om overheidsinstanties te sluiten en miljoenen mensen onbetaald naar huis te sturen of hun uitkering te stoppen?quote:Op donderdag 6 november 2025 10:42 schreef hondonspain het volgende:
[..]
Door tegen de begroting te stemmen waar de Republikeinen voor stemmen samen met 1 democraat. Geloof als er 4 Democraten voor stemmen dan is alles tijdelijk opgelost. Het is dacht ik normaal dat er tijdelijke oplossingen worden gevonden maar democraten weigeren dit, dus wie zijn schuld is het dan?
Ja, de Democraten gaan niet akkoord omdat Trump het grootste deel van de collectieve ziektekostenverzekeringen af wil schaffen en daarom zet hij ze voor het blok: "verhongeren of onbetaalbare ziektekosten? Kies maar." De VS is er alleen voor de rijken.quote:Op donderdag 6 november 2025 10:48 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Dus omdat er geen akkoord wordt gesloten over overheidsbegroting is het een legitieme reden om overheidsinstanties te sluiten en miljoenen mensen onbetaald naar huis te sturen of hun uitkering te stoppen?
'Willen jullie mensen niet de armoede in werken, stem dan met ons mee, nu is het jullie schuld'
Werkelijk?
Echt te krankzinnig voor woorden.. je denkt echt dat het niet gestoorder kan met Maga en altijd kan er nog een schepje bovenop
Ja en als over 4 jaar een democratische president dit besluit is het ook te gestoord voor woorden?quote:Op donderdag 6 november 2025 11:06 schreef hondonspain het volgende:
Problemen zitten veel dieper dan een meningsverschil. Als over 4 jaar er misschien een Democraat aan de macht is en ook geen meerderheid heeft in de kamers kan er ook gewoon een shutdown plaats vinden en simpelweg mensen doorbetalen kan dan niet blijkbaar omdat het zo geregeld is en vastgelegd ergens in een wet vermoed ik.
Veel van de armen zijn waarschijnlijk republikeinen dus goede politiek zet is het niet echt
President besluit het niet maar Congress en de Senaatquote:Op donderdag 6 november 2025 11:10 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Ja en als over 4 jaar een democratische president dit besluit is het ook te gestoord voor woorden?
En ligt het 100 procent aan de president
Net als dat het nu 100 procent aan Trump zelf ligt
De Republikeinen hebben zowel het Congres als de Senaat in handenquote:Op donderdag 6 november 2025 11:12 schreef hondonspain het volgende:
[..]
President besluit het niet maar Congress en de Senaat
Ja uiteraard. Uitkeringstrekkers zijn per definitie links natuurlijk want die zijn lui en willen niet werken met hun blauwe haar (maar wonen wel op alle goede locaties waar geen AZC's te vinden zijn), want alleen ter rechterzijde zijn er hardwerkende Nederlanders te vinden. Het UWV verzorgt de uitkering van deze mensen, dus het UWV is een linkse organisatie en als de uitkeringen stoppen ligt dat dus aan D66 of GL/PvdA.quote:Op donderdag 6 november 2025 11:13 schreef Fok-it het volgende:
Zou wat zijn als in Nederland het UWV gesloten wordt voor maanden omdat het regeerakkoord vast loopt
En dat er hier ook figuren roepen dat het aan D66 of de Pvda-GL ligt.
FF afgezien van uitkeringenquote:Op donderdag 6 november 2025 11:13 schreef Fok-it het volgende:
Zou wat zijn als in Nederland het UWV gesloten wordt voor maanden omdat het regeerakkoord vast loopt
En dat er hier ook figuren roepen dat het aan D66 of de Pvda-GL ligt.
Dat is dan ook het hele punt hier. Wat maakt het in deze discussie uit wat het UWV verder toevoegtquote:Op donderdag 6 november 2025 11:33 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
FF afgezien van uitkeringen
Nietsquote:Op donderdag 6 november 2025 11:38 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Dat is dan ook het hele punt hier. Wat maakt het in deze discussie uit wat het UWV verder toevoegt
Ja gezien dat een logische vergelijking is met de situatie in Amerikaquote:Op donderdag 6 november 2025 11:49 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Niets
Maar
Jij begon over her uwv
Ze hebben het Senaat niet in handen want dan moet je een meerderheid hebben en over lijken gaan is natuurlijk onzin.quote:Op donderdag 6 november 2025 11:16 schreef Fok-it het volgende:
[..]
De Republikeinen hebben zowel het Congres als de Senaat in handen
Maar sowieso, hoe kan je dit soort over lijken gaande politiek blijven goedpraten?
Hè? Van de 100 zetels zijn er 53 RepublikeinsMAGA. Dat lijkt me een meerderheid.quote:Op donderdag 6 november 2025 12:08 schreef hondonspain het volgende:
[..]
Ze hebben het Senaat niet in handen want dan moet je een meerderheid hebben en over lijken gaan is natuurlijk onzin.
Buiten dat ze dat wel hebben, vind jij het sluiten van overheidsinstanties zodat miljoenen mensen onbetaald naar huis mogen of geen uitkering meer krijgen voor maandenlang een gepaste maatregel als je geen overeenkomst kan sluiten? Echt hele simpele vraag die je niet kan beantwoordenquote:Op donderdag 6 november 2025 12:08 schreef hondonspain het volgende:
[..]
Ze hebben het Senaat niet in handen want dan moet je een meerderheid hebben en over lijken gaan is natuurlijk onzin.
Ik weet niet hoe je hierbij komtquote:Op donderdag 6 november 2025 12:08 schreef hondonspain het volgende:
[..]
Ze hebben het Senaat niet in handen want dan moet je een meerderheid hebben en over lijken gaan is natuurlijk onzin.
Onder Clinton en Obama waren er ook shutdowns.quote:Op donderdag 6 november 2025 10:48 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Dus omdat er geen akkoord wordt gesloten over overheidsbegroting is het een legitieme reden om overheidsinstanties te sluiten en miljoenen mensen onbetaald naar huis te sturen of hun uitkering te stoppen?
'Willen jullie mensen niet de armoede in werken, stem dan met ons mee, nu is het jullie schuld'
Werkelijk?
Echt te krankzinnig voor woorden.. je denkt echt dat het niet gestoorder kan met Maga en altijd kan er nog een schepje bovenop
Dan is de overheid weer 'open', of alles dan opgelost is is een heel andere vraag, en het antwoord daarop lijkt me duidelijk.quote:Op donderdag 6 november 2025 10:42 schreef hondonspain het volgende:
[..]
Door tegen de begroting te stemmen waar de Republikeinen voor stemmen samen met 1 democraat. Geloof als er 4 Democraten voor stemmen dan is alles tijdelijk opgelost. Het is dacht ik normaal dat er tijdelijke oplossingen worden gevonden maar democraten weigeren dit, dus wie zijn schuld is het dan?
Geen onder Biden en eentje in 2013 onder Obama. Trump zit al aan zijn 3e.quote:Op donderdag 6 november 2025 12:45 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Onder Biden en Obama waren er ook shutdowns.
Is vrij normaal in de US.
Is al aangepast mejonge!quote:Op donderdag 6 november 2025 12:49 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Geen onder Biden en eentje in 2013 onder Obama. Trump zit al aan zijn 3e.
https://nl.wikipedia.org/wiki/Government_shutdown
Bijna:quote:Op donderdag 6 november 2025 12:50 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Is al aangepast mejonge!
Maar het punt is, het is niet ongewoon.
Volgens mij is Biden al een tijdje geen president meer.quote:• Joe Biden (2021–heden) – nog geen echte shutdown, maar wel meerdere dreigingen sinds het Huis weer Republikeins is.
Goed opgeletquote:Op donderdag 6 november 2025 12:51 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Bijna:
[..]
Volgens mij is Biden al een tijdje geen president meer.
Trump's huidige shutdown is overigens de langste tot nu toe in de geschiedenis van de VS.quote:
Het geld dat de overheid uitgeeft, ziet Trump als "zijn" geld. Zo ook het geld van de importtarieven. Hij moet gewoon nog wat meer creatieve manieren bedenken om het op zijn bankrekening te krijgen. Net zoals bij een bedrijf, waarbij het de grote truc is om het geld van de zakelijke rekening in je eigen spaarpot te krijgen.quote:Op donderdag 6 november 2025 12:54 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Trump's huidige shutdown is overigens de langste tot nu toe in de geschiedenis van de VS.
Had hij laatst ook al niet zo'n trucje waarbij bijna een kwart miljard bijgeschreven krijgt door President Trump aan te klagen door de persoon Trump?quote:Op donderdag 6 november 2025 13:40 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Het geld dat de overheid uitgeeft, ziet Trump als "zijn" geld. Zo ook het geld van de importtarieven. Hij moet gewoon nog wat meer creatieve manieren bedenken om het op zijn bankrekening te krijgen. Net zoals bij een bedrijf, waarbij het de grote truc is om het geld van de zakelijke rekening in je eigen spaarpot te krijgen.
Dat zou me niet verbazen. Zo zal het grootste deel van het geld voor de verbouwing van het Witte Huis ook wel bij hem terecht komen.quote:Op donderdag 6 november 2025 13:43 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Had hij laatst ook al niet zo'n trucje waarbij bijna een kwart miljard bijgeschreven krijgt door President Trump aan te klagen door de persoon Trump?
Niet alles wat mank loopt is een vergelijking 😋quote:Op donderdag 6 november 2025 11:51 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Ja gezien dat een logische vergelijking is met de situatie in Amerika
Why are 60 votes needed in the Senate?quote:Op donderdag 6 november 2025 12:28 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Ik weet niet hoe je hierbij komt
https://about.bgov.com/in(...)-s-house-and-senate/
53 vs 47 in het voordeel van de GOP.
Zeg dan meteen dat je bedoelt dat de GOP niet genoeg stemmen heeft om de filibuster te omzeilen, want dat is heel wat anders dan dat de GOP de senaat niet in handen heeft.quote:Op donderdag 6 november 2025 14:20 schreef hondonspain het volgende:
[..]
Why are 60 votes needed in the Senate?
The Senate can also set aside a provision of its Standing Rules by agreeing to a resolution to that effect. 60 votes are required to invoke cloture on such a resolution, so this is a more realistic alternative to an amendment to the rules.
Ergens raar dat Trump dit principe niet kent. Als er iemand omkoopbaar en corrupt is, dan is het Trump wel. Hij hoeft alleen wat kadootjes aan de democraten te geven en ze tekenen. Net als dat Trump tekent zodra hem wat geld toewerpt..quote:Op donderdag 6 november 2025 12:25 schreef SymbolicFrank het volgende:
En uiteindelijk vind Trump het prima dat de regering plat ligt. DOGE in het kwadraat. Als iemand wat wil, dan kennen ze de route: geef hem een duur cadeautje, in cash of goud, en het komt voor elkaar. De rest is allemaal geldverspilling.
Aparte gevolgtrekking wel. Iemand kiest ervoor slechte politiek te bedrijven en dan is dat de schuld van de ander. Ik geloof niet dat er dwang in het spel is geweest naar wat ik zo lees.quote:Op donderdag 6 november 2025 21:25 schreef Knipoogje het volgende:
[..]
Ergens raar dat Trump dit principe niet kent. Als er iemand omkoopbaar en corrupt is, dan is het Trump wel. Hij hoeft alleen wat kadootjes aan de democraten te geven en ze tekenen. Net als dat Trump tekent zodra hem wat geld toewerpt..
En voor @:hondonspain:
De shutdowns die onder een democratische president gebeurden eindigden altijd omdat de democraten de republikeinen tegemoet kwamen, vaak onevenredig veel. Dus dit is wat de republikeinen ook moeten doen: je komt de democraten wat tegemoet. Dat is nu niet het geval. Dus is het de schuld van de republikeinen
De regering heeft nu veel geld op hun bankrekening staan, waar Trump verlekkerd naar zit te kijken. Waarom zou hij dat over de balk willen smijten aan onzinnige dingen, zoals hulp voor arme mensen? Daar kun je beter ICE op afsturen, die ze dan verwijderd. En dan kan dat geld via wat omwegen op zijn eigen bankrekening terecht komen. En de ambtenaren lopen vanzelf wel weg als ze geen salaris meer krijgen, wat hem de moeite scheelt ze te ontslaan.quote:Op donderdag 6 november 2025 21:25 schreef Knipoogje het volgende:
[..]
Ergens raar dat Trump dit principe niet kent. Als er iemand omkoopbaar en corrupt is, dan is het Trump wel. Hij hoeft alleen wat kadootjes aan de democraten te geven en ze tekenen. Net als dat Trump tekent zodra hem wat geld toewerpt..
Ik neem aan dat je bedoelt dat de republikeinen slechte politiek bedrijven? De dwang is naar de democraten: tekenen bij het kruisje; we geven je NIKS.quote:Op donderdag 6 november 2025 22:53 schreef Akkerdjie het volgende:
[..]
Aparte gevolgtrekking wel. Iemand kiest ervoor slechte politiek te bedrijven en dan is dat de schuld van de ander. Ik geloof niet dat er dwang in het spel is geweest naar wat ik zo lees.
Je hebt duidelijk nog teveel geloof in de politiek an sich (als mijn persoon aan de macht is en niet verleidt zou worden zijn ziel te verkopen komt het allemaal goed!), maar dat komt wel goed met de tijd.
Tja, als je vervolgens mee gaat met de andere politieke spelletjes en tekent bij het kruisje bent je er zelf bij en mag je ook meegenieten van de gevolgen van je acties. Zolang er geen zwang bij zit is het gewoon een keuze en ben je medeverantwoordelijk voor slecht beleid. Een beetje ballen mag je als oppositie wel tonen, anders niet janken.quote:Op vrijdag 7 november 2025 09:31 schreef Knipoogje het volgende:
[..]
Ik neem aan dat je bedoelt dat de republikeinen slechte politiek bedrijven? De dwang is naar de democraten: tekenen bij het kruisje; we geven je NIKS.
De normale gang van zaken is dat de republikeinen wat toewerpen naar de democraten zodat ze tekenen of andersom. Dat is zoals het in het verleden ging.
Wat mij opvalt is dat de mainstream media hier weer opvallend positief over deze gast is, geen enkel kritisch geluid.quote:Op vrijdag 7 november 2025 17:44 schreef Tengano het volgende:
Een hele goeie video die het gevaar voor New York en ook voor onze gehele westerse beschaving duidelijk maakt.
En van iemand die het kan weten.
Bekijk deze YouTube-video
Oh ja? Ik lees de Economist en die zijn verre van positief over Mamdani hoor. Maar goed, het regent hier stupide generaliserende opmerkingen over "de MSM" natuurlijk van mensen die nog nooit een krant hebben opengeslagen.quote:Op vrijdag 7 november 2025 18:42 schreef Duveldrinker het volgende:
[..]
Wat mij opvalt is dat de mainstream media hier weer opvallend positief over deze gast is, geen enkel kritisch geluid.
Het is gewoon een vriendelijke, welbespraakte gast met een partner die niet van plastic gemaakt is.quote:Op vrijdag 7 november 2025 18:42 schreef Duveldrinker het volgende:
[..]
Wat mij opvalt is dat de mainstream media hier weer opvallend positief over deze gast is, geen enkel kritisch geluid.
CNN schrok van zijn laatste toespraak, na de overwinning niet meer zo'n vriendelijk mannetje, we zullen zienquote:Op vrijdag 7 november 2025 18:48 schreef Monolith het volgende:
[..]
Oh ja? Ik lees de Economist en die zijn verre van positief over Mamdani hoor. Maar goed, het regent hier stupide generaliserende opmerkingen over "de MSM" natuurlijk van mensen die nog nooit een krant hebben opengeslagen.
Ja, wat verwacht je dan, dat sbs6 en de NPO YouTube filmpjes van een of andere loser gaat uitzenden?quote:Op vrijdag 7 november 2025 18:42 schreef Duveldrinker het volgende:
[..]
Wat mij opvalt is dat de mainstream media hier weer opvallend positief over deze gast is, geen enkel kritisch geluid.
Zijn voorganger heeft gewoon sinds het MKB daar failliet aan het gaan is de belastingen steeds verhoogd en de eisen strenger gemaakt tot zijn budget weer op orde was. "Betalen of oprotten!", zeg maar. Waardoor de salarissen steeds omlaag moesten en veel mensen nu werkloos zijn.quote:Op vrijdag 7 november 2025 19:21 schreef hondonspain het volgende:
[..]
CNN schrok van zijn laatste toespraak, na de overwinning niet meer zo'n vriendelijk mannetje, we zullen zien
Moslims aan het roer van een Westers land zetten. What could possibly go wrong.quote:Op vrijdag 7 november 2025 18:42 schreef Duveldrinker het volgende:
[..]
Wat mij opvalt is dat de mainstream media hier weer opvallend positief over deze gast is, geen enkel kritisch geluid.
Democratie werkt natuurlijk alleen wanneer jouw kandidaat wint.quote:Op vrijdag 7 november 2025 20:04 schreef Tengano het volgende:
[..]
Moslims aan het roer van een Westers land zetten. What could possibly go wrong.
Nou kijk even bij de buren in de UK en vraag de mensen daar of ze helemaal happy zijn met de staat van hun land nu, en wat hun vertrouwen (kuch) in de toekomst is.
Eens. Hopelijk kan er iets worden gedaan aan de ongekende ongelijkheid tussen arm en rijk in New York.quote:Op vrijdag 7 november 2025 19:38 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Zijn voorganger heeft gewoon sinds het MKB daar failliet aan het gaan is de belastingen steeds verhoogd en de eisen strenger gemaakt tot zijn budget weer op orde was. "Betalen of oprotten!", zeg maar. Waardoor de salarissen steeds omlaag moesten en veel mensen nu werkloos zijn.
Ook van de daklozenopvang had hij een potje gemaakt, inclusief schandalen dat het geld verduisterd was. Cuomo was dan wel een Democraat, maar hij was er toch echt alleen voor de rijken. Samen met de rest van de dynastie waar hij deel van uitmaakt.
Dus ja, dan moet je er niet van opkijken als de bevolking er op een gegeven moment genoeg van heeft en je vervangt door een nieuwe en heel sociale burgemeester.
Wel verrassend van de mainstream media die een hekel heeft aan Trumpquote:Op vrijdag 7 november 2025 18:42 schreef Duveldrinker het volgende:
[..]
Wat mij opvalt is dat de mainstream media hier weer opvallend positief over deze gast is, geen enkel kritisch geluid.
Dat komt natuurlijk omdat je tegenwoordig woke moet zijn om een "journalist" te mogen zijn, eigenlijk moet je gewoon een activist zijn dan mag je werken bij NOS en RTL en andere grote Amerikaanse zenders zoals MSNBC.quote:Op vrijdag 7 november 2025 18:42 schreef Duveldrinker het volgende:
[..]
Wat mij opvalt is dat de mainstream media hier weer opvallend positief over deze gast is, geen enkel kritisch geluid.
Nee, je moet gewoon alleen positieve dingen over Trump zeggen als je je baan wilt houden.quote:Op vrijdag 7 november 2025 20:12 schreef epicbeardman het volgende:
[..]
Dat komt natuurlijk omdat je tegenwoordig woke moet zijn om een "journalist" te mogen zijn, eigenlijk moet je gewoon een activist zijn dan mag je werken bij NOS en RTL en andere grote Amerikaanse zenders zoals MSNBC.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |