quote:Nieuwe verpakkingen Lay’s-chips: ‘Krankzinnig veel duurder!’
De chips van Lay's zijn sinds kort verkrijgbaar in een nieuwe verpakking: een kartonnen bus in plaats van een zak. De nieuwe verpakking heeft een hersluitbare deksel en zou duurzamer zijn, maar er is ook veel kritiek. Verslaggever Max van den Broek spreekt met voedsel-influencer Eke Bosman, die op Instagram bekend staat als de 'Snackspert'. Fabrikant Lay's was woensdagmiddag niet bereikbaar voor commentaar.
,
Bekijk deze YouTube-videoquote:Lay's chips in nieuwe doos kost veel meer per chipje dan in ouderwetse zak
Lay's stopt de chips in nieuwe verpakkingen en dat leidt tot veel kritiek. Een chipje in de nieuwe doosachtige verpakking kost namelijk veel meer dan dezelfde snack uit een zak.
De nieuwe verpakkingen zijn hersluitbaar en stevig, maar leiden al tot een hoop commentaar. Het gaat vooral over de nieuwe prijzen.
Lay's vraagt voor Max naturelchips in een zak per kilo 10,87 euro. Dezelfde chips in een doos kost 19,12 euro per kilo. Een kilo Doritos cheese kost in een zak 10,99 euro en in een doos 18,50 euro. De prijsstijging is aan de prijs per verpakking niet gelijk af te zien, omdat er een ander gewicht in een zogeheten snackbox zit dan in de verschillende zakken.
PepsiCo, het bedrijf achter Lay's chips, is niet bereikbaar voor commentaar. Het is niet duidelijk of de zakken helemaal verdwijnen en waar de enorme prijsstijging vandaan komt.
Voedselproducenten liggen al wel langer onder vuur vanwege inflatie en krimpflatie. In het laatste geval stoppen fabrikanten minder etenswaar in een verpakking, maar vragen ze hetzelfde bedrag voor hun product.
Precies. Als consument heb je nog steeds een bepaalde macht. Gewoon massaal boycotten zoiets.quote:
Denken dat mensen daadwerkelijk denken dat dit ingevoerd is vanwege de duurzaamheidquote:Op donderdag 29 mei 2025 08:35 schreef roos94 het volgende:
Komt door de wokers, omdat we allemaal moeten denken aan het milieu en dergelijke. Alles moet duurzaam la la la
Ik zie al video's van influencers die helemaal om zijnquote:
Ben wel benieuwd wat het marktaandeel is van Lay's onder scholieren, want die stappen wel over vanwege de prijs.quote:Op donderdag 29 mei 2025 08:36 schreef Filosoofert het volgende:
Als we massaal aan de Croky gaan is dat zo afgelopen
Croky is mpp smerigquote:Op donderdag 29 mei 2025 08:36 schreef Filosoofert het volgende:
Als we massaal aan de Croky gaan is dat zo afgelopen
Kerel wat een naïviteit. Alsof bedrijven ook maar één fuck geven aan duurzaamheid. Money is waar het allemaal om draait en als ze een onpopulaire beslissing kunnen verpakken als iets ‘goeds’ dan doen ze dat. Linksom of rechtsom.quote:Op donderdag 29 mei 2025 08:35 schreef roos94 het volgende:
Komt door de wokers, omdat we allemaal moeten denken aan het milieu en dergelijke. Alles moet duurzaam la la la
A. Het is geen doos, maar een soort wc-rol met een laagje plastic/aluminium.quote:Op donderdag 29 mei 2025 08:37 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Denken dat mensen daadwerkelijk denken dat dit ingevoerd is vanwege de duurzaamheid
Woke mensen: We moeten privéjets in de ban doen!!!
Bedrijven: Compromis? We doen chips voortaan in een doos!!
Oh jawel hoor want dit is NIEUW!!!!!!!!!!!!!! En over een jaar kankeren dat ze de zakken uit de handel nemen en ¤6 per kilo meer moeten betalen.quote:
Ik ga er echt 95% vanuit dat dit vanwege hun eigen doelstellingen voor 2030 is. Maar het kan ook in de nieuwe plastic wetgeving staan.quote:Op donderdag 29 mei 2025 08:46 schreef Pizzakoppo het volgende:
[..]
Kerel wat een naïviteit. Alsof bedrijven ook maar één fuck geven aan duurzaamheid. Money is waar het allemaal om draait en als ze een onpopulaire beslissing kunnen verpakken als iets ‘goeds’ dan doen ze dat. Linksom of rechtsom.
Denken dat dit over een jaar isquote:Op donderdag 29 mei 2025 08:47 schreef de_boswachter het volgende:
[..]
Oh jawel hoor want dit is NIEUW!!!!!!!!!!!!!! En over een jaar kankeren dat ze de zakken uit de handel nemen en ¤6 per kilo meer moeten betalen.
Die stappen denk ik gewoon over naar Croky of AH huismerkquote:Op donderdag 29 mei 2025 08:42 schreef Gibson88 het volgende:
Prima ontmoedigingsplan om volgevreten varkens gezondere keuzes te laten maken
Dat zal zeker verband houden maar ze grijpen elke gelegenheid aan voor een prijsverhoging.quote:Op donderdag 29 mei 2025 08:48 schreef Fretwork het volgende:
[..]
Ik ga er echt 95% vanuit dat dit vanwege hun eigen doelstellingen voor 2030 is. Maar het kan ook in de nieuwe plastic wetgeving staan.
Dit. En als je toch zo’n zal als avondeten weg wil werken koop je gewoon huismerk chips toch.quote:Op donderdag 29 mei 2025 08:42 schreef Gibson88 het volgende:
Prima ontmoedigingsplan om volgevreten varkens gezondere keuzes te laten maken
Absoluut, maar vergeet niet dat deze verpakking vele malen duurder is, plus je moet je hele afvullijn aanpassen.quote:Op donderdag 29 mei 2025 08:51 schreef Pizzakoppo het volgende:
[..]
Dat zal zeker verband houden maar ze grijpen elke gelegenheid aan voor een prijsverhoging.
Watch it fail dan maar.quote:Op donderdag 29 mei 2025 08:56 schreef Fretwork het volgende:
[..]
Absoluut, maar vergeet niet dat deze verpakking vele malen duurder is, plus je moet je hele afvullijn aanpassen.
Is gewoon een slecht ontwerp.
quote:Fabrikant Lay's was woensdagmiddag niet bereikbaar voor commentaar.
quote:Op donderdag 29 mei 2025 08:48 schreef Mikeytt het volgende:
Zie dat de Doritos in zak trouwens vanaf 1 juni niet meer verkrijgbaar is bij de AH![]()
Wokers hadden je een herbruikbaar plastic clipje aangeraden om de zak mee af te sluiten.quote:Op donderdag 29 mei 2025 08:35 schreef roos94 het volgende:
Komt door de wokers, omdat we allemaal moeten denken aan het milieu en dergelijke. Alles moet duurzaam la la la
Zelfde bedrijf volgens mijquote:
Dat lijkt me wel. Een volledig kartonnen verpakking werkt toch niet?quote:Op donderdag 29 mei 2025 09:39 schreef djkoelkast het volgende:
Maar om het vers te houden is die "kartonnen doos" toch van binnen gecoat in plastic lijkt me?
Ja, sowieso. Dat is ook de reden dat chipszakken uit 7-9 lagen bestaan, sloffe chips zijn fucking goor.quote:Op donderdag 29 mei 2025 09:39 schreef djkoelkast het volgende:
Maar om het vers te houden is die "kartonnen doos" toch van binnen gecoat in plastic lijkt me?
Ja, dus zo milieuvriendelijk is het allemaal niet, want dit moet bij het restafval.quote:Op donderdag 29 mei 2025 09:44 schreef Fretwork het volgende:
[..]
Ja, sowieso. Dat is ook de reden dat chipszakken uit 7-9 lagen bestaan, sloffe chips zijn fucking goor.
Hier zit kunststof of aluminium in. Maar boven een bepaald percentage van één materiaal mag je het een mono-materiaal noemen. En dat zal waarschijnlijk weer in je doelstellingen staan, of internationaal verplicht worden.
quote:voedsel-influencer Eke Bosman, die op Instagram bekend staat als de 'Snackspert'
Cashen is dus echt maar de vraag, zeker als het flopt. Moet echt een flinke investering zijn.quote:Op donderdag 29 mei 2025 09:46 schreef djkoelkast het volgende:
[..]
Ja, dus zo milieuvriendelijk is het allemaal niet, want dit moet bij het restafval.
Gewoon weer greenwashing en daar op cashen.
Nou ja, ik eet zulke chips toch al niet, maar dit is wel weer extra nep natuurlijk.
Nee.quote:
Zie Wikiquote:Pringles
Pringles is an American brand of stackable potato-based chips invented by Procter & Gamble (P&G) in 1968 and marketed as "Pringle's Newfangled Potato Chips". It is technically considered an extruded snack because of the manufacturing process. The brand was sold in 2012 to Kellanova, but in 2024 Kellanova, Kellogg's parent company agreed to be purchased by Mars Inc.
Ah kijk, altijd gedacht dat dat PepsiCo was. Maar tegenwoordig van Mars dus.quote:
Er moet een reden zijn waarom ze dit doen. Ze doen dit echt niet zomaar.quote:Op donderdag 29 mei 2025 09:49 schreef Fretwork het volgende:
[..]
Cashen is dus echt maar de vraag, zeker als het flopt. Moet echt een flinke investering zijn.
Dus ook niet echt greenwashing, meer jezelf verplichten de verkeerde keuze te maken.
Kan zijn dat het beter gaat binnenkort, maar er zijn nu pas twee fabrieken in Europa die dit een beetje recyclen, als het al gesorteerd wordt.
Geldquote:Op donderdag 29 mei 2025 09:52 schreef djkoelkast het volgende:
[..]
Er moet een reden zijn waarom ze dit doen. Ze doen dit echt niet zomaar.
Ja klopt, maar ik ga uit van de Plastic Packaging Waste Regulation of eigen doelstellingen op mono-materialen.quote:Op donderdag 29 mei 2025 09:52 schreef djkoelkast het volgende:
[..]
Er moet een reden zijn waarom ze dit doen. Ze doen dit echt niet zomaar.
Waarmee oud papier weer wat minder oud papier wordt.quote:Op donderdag 29 mei 2025 09:44 schreef Fretwork het volgende:
[..]
Ja, sowieso. Dat is ook de reden dat chipszakken uit 7-9 lagen bestaan, sloffe chips zijn fucking goor.
Hier zit kunststof of aluminium in. Maar boven een bepaald percentage van één materiaal mag je het een mono-materiaal noemen. En dat zal waarschijnlijk weer in je doelstellingen staan, of internationaal verplicht worden.
Precies.quote:Op donderdag 29 mei 2025 09:55 schreef Hoppahop het volgende:
Niet meer kopen. Als consument heb je de macht. Maar er zal wel ergens een influencer zijn die dit heel handig vindt en 90% procent van karakterloos Nederland volgt dit en koopt dit soort diabetes dozen.
Die ken ik nog, die waren zo lekker.quote:Op donderdag 29 mei 2025 11:30 schreef superniger het volgende:
Bring back Croky Kraakbeesten.
Bekijk deze YouTube-video
Lol, die kan ik me gewoon nog herinneren.quote:Op donderdag 29 mei 2025 11:30 schreef superniger het volgende:
Bring back Croky Kraakbeesten.
Bekijk deze YouTube-video
Gewoon lekker de UWV op klappenquote:Op donderdag 29 mei 2025 09:02 schreef Red_85 het volgende:
Niet kopen dan.
Spreek met geld. Dan doe je ze pijn, niet met zeuren.
Kopersstaking werkt het beste.
Met daar weer een laag aluminium overheenquote:Op donderdag 29 mei 2025 09:39 schreef djkoelkast het volgende:
Maar om het vers te houden is die "kartonnen doos" toch van binnen gecoat in plastic lijkt me?
Goh dat is lang geleden dat ik die troep ooit heb geprobeerd. Mijn moeder vond het heerlijk. Bestaat dat nog?quote:
Het gaat erom dat de nieuwe verpakking gepaard gaat met een enorme prijsstijging.quote:Op donderdag 29 mei 2025 12:33 schreef Cherni het volgende:
Ik heb even moeten zoeken want ik eet zelden chips. Maar die Pringels zitten ook in dat soort verpakkingen. Is dus niet iets nieuws
Echt he, je kan ook huismerk kopen of gewoon de aanbiedingen. Maar bovenal kan je die troep ook gewoon niet kopenquote:
Ik zie het nu. Allemachtig wat een gekkigheid.quote:Op donderdag 29 mei 2025 12:41 schreef Montagui het volgende:
[..]
Het gaat erom dat de nieuwe verpakking gepaard gaat met een enorme prijsstijging.
Compleet zot.
Maar dan zitten die chips allemaal gestapeld. Die hebben ook allemaal dezelfde vorm.quote:Op donderdag 29 mei 2025 12:33 schreef Cherni het volgende:
Ik heb even moeten zoeken want ik eet zelden chips. Maar die Pringels zitten ook in dat soort verpakkingen. Is dus niet iets nieuws
Uiteraard, maar zo kun je natuurlijk met alles redeneren. Nu eet ik dat zeer zelden. Maar het is natuurlijk bezopen die prijsstijging.quote:Op donderdag 29 mei 2025 12:46 schreef 111210 het volgende:
[..]
Echt he, je kan ook huismerk kopen of gewoon de aanbiedingen. Maar bovenal kan je die troep ook gewoon niet kopen
Ik moest ze in het verleden toen de kinderen nog thuis woonde wel eens in huis halen. Die vond ik destijds ook al vrij prijzig en totaal geen smaak.quote:Op donderdag 29 mei 2025 12:47 schreef maily het volgende:
[..]
Maar dan zitten die chips allemaal gestapeld. Die hebben ook allemaal dezelfde vorm.
hmmmmquote:Op donderdag 29 mei 2025 12:28 schreef RotatoR het volgende:
Lol wat is dit voor een scam
Sowieso is Croky superieur aan die Lays rotzooi.
Chips eet je niet voor de voedingswaardequote:Op donderdag 29 mei 2025 12:52 schreef gwn_een_user het volgende:
[..]
hmmmm
nutriscore -> Croky = D | Lay's = C (lay's is superieur)
Voedingswaarde (per 100g) Croky Naturel Lay’s Naturel
----------------------------------------------------------------------------------------
Energie 527 kcal 512 kcal
Vet 31 g 29 g
Waarvan verzadigd 2.5 g 2.1 g
Koolhydraten 55 g 55 g
Waarvan suikers 0.5 g 0.5 g
Voedingsvezel 4.2 g 5.2 g
Eiwitten 6.1 g 6.2 g
Zout 1.1 g 0.85 g
https://www.ah.nl/producten/product/wi128266/croky-naturel
https://www.ah.nl/producten/product/wi526381/lay-s-naturel
lay's minder calorieën, minder vet, zelfde koolhydraten en suikers, meer vezels, meer eiwitten, minder zout
mensen die op lay's haten enkel omdat het een amerikaans merk is
Sowieso gewoon huismerk chips kopen. Goedkoper en prima te snacken.quote:Op donderdag 29 mei 2025 08:32 schreef Mikeytt het volgende:
https://www.linda.nl/life(...)s-chips-krimpflatie/
https://www.telegraaf.nl/(...)kzinnig-veel-duurder
https://www.nu.nl/economi(...)%2Fwww.google.com%2F
[..]
[..]
Bekijk deze YouTube-video
Dit is toch krankzinnig? Een verdubbeling (!) in de prijs van de chips. Volle zakken voor de fabrikant die claimt dat dit vanwege milieu-redenen isEcht, stop het in je reet. Ik koop voortaan andere merken.
Een flinke prijsverhoging doorvoeren voor een flink minder grote verpakking
Ik zal het best kopen als ik bezoek krijg. Maar persoonlijk eet ik liever een stukje kaas dat zeker niet gezond is. Overjarige brokkel kaas is mogelijk nog ongezonder dan chips. Sta daar eigenlijk nooit zo bij stil. Ik eet wat ik lekker vind. En ja ik ben helaas niet zo een liefhebber van zoutjes en chocolade en zoetigheid. Liever diverse soorten kaas als snack.quote:Op donderdag 29 mei 2025 12:52 schreef Gunner het volgende:
Allemaal reacties van mensen die claimen het toch niet te kopen. #feelgoodaboutyourselves
Ik koop het weer wanneer het Smiths heet en er flippo's in de zakken zitten.quote:Op donderdag 29 mei 2025 10:45 schreef L3viathan het volgende:
Haha eerst de smaak verpesten
Daarna 20x krimpflatie eroverheen gooien
En nu ook nog met een overpriced verpakking die niemand wil
Wie koopt deze rommel nog
Toch nog iemand die ze kentquote:Op donderdag 29 mei 2025 12:20 schreef WethouderHekking het volgende:
[..]
Ja, Crispy en Golden Wonder chips.
Dat mag jij vinden.quote:Op donderdag 29 mei 2025 14:25 schreef Sorella het volgende:
Dat er zoveel fan zijn van de croky chips snap ik niet.
Daar zit zoetstof in en producten met zoetstof zijn smerig + het is 10 cent duurder als lays.
Van Croky is alleen de Bolognese lekker, rest is idd smerig zoetig.quote:Op donderdag 29 mei 2025 14:25 schreef Sorella het volgende:
Dat er zoveel fan zijn van de croky chips snap ik niet.
Daar zit zoetstof in en producten met zoetstof zijn smerig + het is 10 cent duurder als lays.
De paprikachips van Croky hebben een sterke umami smaak, veel mensen vinden dat heerlijk.quote:Op donderdag 29 mei 2025 14:25 schreef Sorella het volgende:
Dat er zoveel fan zijn van de croky chips snap ik niet.
Daar zit zoetstof in en producten met zoetstof zijn smerig + het is 10 cent duurder als lays.
Nieuwe formule! Twee keer zo zoet en maar de helft van de calorieën!quote:Op donderdag 29 mei 2025 14:25 schreef Sorella het volgende:
Dat er zoveel fan zijn van de croky chips snap ik niet.
Daar zit zoetstof in en producten met zoetstof zijn smerig + het is 10 cent duurder als lays.
Hm er zitten per 100 gr. 11 calorieen meer in de croky dus zoveel gezonder is het niet.quote:Op donderdag 29 mei 2025 14:46 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Nieuwe formule! Twee keer zo zoet en maar de helft van de calorieën!
Die haal ik ook altijdquote:Op donderdag 29 mei 2025 14:24 schreef bloodymary1 het volgende:
Bij de Lidl heb ze vaak onbekende chipsmerken, ook een Amerikaans merk, en die zijn echt veel lekkerder. En stukken goeikoper!
Daar horen ze ook, want PMDquote:Op donderdag 29 mei 2025 14:56 schreef DjVero het volgende:
En gewoon lekker die doos bij het plastic afval flikkeren
Sowieso lekkerder.quote:Op donderdag 29 mei 2025 08:36 schreef Filosoofert het volgende:
Als we massaal aan de Croky gaan is dat zo afgelopen
De kartonnen doosjes hebben aan de binnenzijde een plastic coating.quote:
Ja…!!!quote:Op donderdag 29 mei 2025 14:10 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Toch nog iemand die ze kent![]()
[ afbeelding ]
De D van PMD staat voor drankenkartons. Dat is ook karton met een plastic coating aan de binnenkant, en kun je dus recyclen.quote:Op donderdag 29 mei 2025 16:02 schreef spectrumanalyser het volgende:
[..]
De kartonnen doosjes hebben aan de binnenzijde een plastic coating.
Daarmee is het punt van overstappen op karton wegens milieu meteen van tafel, want juist die plastic coating is lastig te recyclen. En ja, mensen zullen de doosjes evengoed bij het oud papier doen.
Zeker, wij kochten bv altijd die carvan cevitam siroop, doen we niet meer omdat die ratten de prijs hebben verhoogd en de flessen kleiner gemaakt hebben. Idem met remia mayo/saus prijs omhoog en een nieuwe kleinere fles.quote:Op donderdag 29 mei 2025 12:48 schreef Cherni het volgende:
[..]
Uiteraard, maar zo kun je natuurlijk met alles redeneren. Nu eet ik dat zeer zelden. Maar het is natuurlijk bezopen die prijsstijging.
Dank daarvoor maar economen als Sandra Phlippen. Uitersten van gestandaardiseerde bakjes kengetallen die volledig geen recht doen aan de werkelijkheid, gebruiken om te doen alsof er gemiddeld gezien ruime bestedingsruimte is.quote:Op donderdag 29 mei 2025 12:48 schreef Cherni het volgende:
[..]
Uiteraard, maar zo kun je natuurlijk met alles redeneren. Nu eet ik dat zeer zelden. Maar het is natuurlijk bezopen die prijsstijging.
Dat sowieso, chips vind ik überhaupt overrated.quote:Op donderdag 29 mei 2025 20:03 schreef Chadi het volgende:
Joh dan laten we het toch gewoon liggen. Wat een drama.
He kan tegenwoordig met die vers pakketten makkelijk om een gezonde maaltijd neerzetten voor 5 euro. Prima alternatief als ze daar meer op gaan inzetten zodat mensen ook leren koken om zo minder afhankelijk te worden van kant en klare zooi op straat.quote:Op donderdag 29 mei 2025 20:18 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
[..]
Dat sowieso, chips vind ik überhaupt overrated.
Het is alleen een voorbeeld van iets dat veel breder een probleem is. Enige voordeel is misschien dat mensen zo meer zelf gaan koken en gezondere producten kiest.
Zolang er tekorten zijn wordt altijd de maximale prijs gezocht wat er voor betaald kan worden. DAt is het mooie van kapitalisme want als het boven regent dan druppelt het beneden.quote:Op donderdag 29 mei 2025 20:16 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
[..]
Dank daarvoor maar economen als Sandra Phlippen. Uitersten van gestandaardiseerde bakjes kengetallen die volledig geen recht doen aan de werkelijkheid, gebruiken om te doen alsof er gemiddeld gezien ruime bestedingsruimte is.
Overal wordt het uiterste bestedingsruimte gezocht om per individuele categorie te beredeneren dat het wel past. De worst van onbetaalbaarheid wordt in plakjes opgediend.
- groot deel van bevolking geeft meer uit aan wonen boven de Nibud norm. Sommigen kunnen met slimme truukjes of keuzes om veraf te wonen hier aan ontsnappen. Maar voor groot deel is dit niet mogelijk.
- wordt steeds meer geleund op mantelzorg, maar steeds meer huishoudens hebben 2 banen nodig om rond te komen.
- steeds minder vaak kunnen mensen überhaupt een huis kopen in de buurt van de zorgbehoefte.
- ga je dan maar met de auto, dan zit je hoge kosten daarvoor. Want eigenlijk willen ze je ook de auto uit prijzen ivm weer een andere doelstelling.
- energie wordt steeds duurder. Het gemiddelde wordt gedrukt doordat er een groep is met eigen woning die kan isoleren, subsidie kan krijgen etc. Groot deel van de bevolking kan dat niet en moet de kosten maar slikken.
- prijzen van standaard levensmiddelen schieten omhoog.
Dat de hele stijging van de huizenmarkt niet in het inflatiecijfer zit is natuurlijk een farce. En dan doodleuk beweren dat de inkomens meer zijn gestegen dan de maandlasten. Toch gek dat de maandlasten voor een standaard rijtjeswoning in een paar jaar tijd zijn verdubbeld. Ja, in die werkelijkheid is de wereld altijd een paradijs. Papieren redenaties versus daadwerkelijke uitgaven, en dat is dan een hoofdeconoom
En een paar keer doen en je hebt die paketten ook niet meer nodig. Ik maak ook nooit meer pastas met die sauzen uit de supermarkt. Kost echt niet meer tijd. Alleen merk je dat aantal verse groente en fruit ook vors zijn gestegen. Prijsverschil met biologische groente en fruit buiten de supermarkt om is nihil geworden.quote:Op donderdag 29 mei 2025 20:21 schreef Chadi het volgende:
[..]
He kan tegenwoordig met die vers pakketten makkelijk een gezonde Maleis neerzetten voor 5 euro. Prima alternatief als ze daar meer op gaan inzetten zodat mensen ook leren koken om zo minder afhankelijk te worden van kant en klare zooi op straat.
Hoe recyclen ze spul dat uit 2 verschillende, aan elkaar geplakte materialen bestaat?quote:Op donderdag 29 mei 2025 16:27 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
De D van PMD staat voor drankenkartons. Dat is ook karton met een plastic coating aan de binnenkant, en kun je dus recyclen.
Wat zijn dan wel goede, niet-Amerikaanse chips?quote:Op donderdag 29 mei 2025 14:25 schreef Sorella het volgende:
Dat er zoveel fan zijn van de croky chips snap ik niet.
Daar zit zoetstof in en producten met zoetstof zijn smerig + het is 10 cent duurder als lays.
Die groene zak is wel te doen geloof ik.quote:
Er is sowieso veel te veel keuze tegenwoordig. Liever gewoon de eenvoud van de vroege jaren 90, gewoon naturel, paprika en bolognese.quote:Op donderdag 29 mei 2025 20:22 schreef phpmystyle het volgende:
Onacceptabel. Ik kies wel een ander merk.
Ik schat dat deze verpakking minmaal het dubbele weegt van de plastic zak.quote:Op donderdag 29 mei 2025 08:35 schreef roos94 het volgende:
Komt door de wokers, omdat we allemaal moeten denken aan het milieu en dergelijke. Alles moet duurzaam la la la
Hadden we in de jaren '80 ook niet van die oranje emmertjes mayonaise van Golden Wonder?quote:Op donderdag 29 mei 2025 14:10 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Toch nog iemand die ze kent![]()
[ afbeelding ]
Bekijk deze YouTube-videoquote:Op donderdag 29 mei 2025 13:43 schreef Nober het volgende:
[..]
Ik koop het weer wanneer het Smiths heet en er flippo's in de zakken zitten.
Dat zou heel goed kunnen omdat ze ook een oliën en vetten divisie hadden na een overname, maar ik kan het me niet meer herinneren. Het is later overgenomen door Remia. Mijn vader werd soms ingezet in de fabriek in Deventer omdat Golden Wonder dezelfde eigenaar had als Raak waar mijn vader werkte. Dus heel wat chips en frisdrank verorberd toentertijdquote:Op donderdag 29 mei 2025 21:03 schreef AchJa het volgende:
[..]
Hadden we in de jaren '80 ook niet van die oranje emmertjes mayonaise van Golden Wonder?
Hun beste reclamequote:
Bij drankenkartons volgens mij gewoon door het karton met behulp van water los te weken van de andere lagen. Of deze chipsverpakkingen hetzelfde in elkaar zitten weet ik niet.quote:Op donderdag 29 mei 2025 20:33 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Hoe recyclen ze spul dat uit 2 verschillende, aan elkaar geplakte materialen bestaat?
Hun Ketchup heb ik kunnen vinden (helemaal rechts)quote:Op donderdag 29 mei 2025 21:03 schreef AchJa het volgende:
[..]
Hadden we in de jaren '80 ook niet van die oranje emmertjes mayonaise van Golden Wonder?
Bretsquote:Op donderdag 29 mei 2025 21:17 schreef koffiekoekjes het volgende:
Meeste chips is sowieso niet meer te vreten. Geen zout, geen smaak...
Sommige kettle chips is nog wel lekker (Die met vinegar etc)
Salt & vinegarquote:Op donderdag 29 mei 2025 21:17 schreef koffiekoekjes het volgende:
Meeste chips is sowieso niet meer te vreten. Geen zout, geen smaak...
Sommige kettle chips is nog wel lekker (Die met vinegar etc)
Ja dit, en dan de plastic en aluminiumlagen bij elkaar in een fractie. Daar maken ze van die zwarte paaltjes vandaan.quote:Op donderdag 29 mei 2025 21:17 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Bij drankenkartons volgens mij gewoon door het karton met behulp van water los te weken van de andere lagen. Of deze chipsverpakkingen hetzelfde in elkaar zitten weet ik niet.
Klinkt heel milieuvriendelijk.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 07:26 schreef Fretwork het volgende:
[..]
Ja dit, en dan de plastic en aluminiumlagen bij elkaar in een fractie. Daar maken ze van die zwarte paaltjes vandaan.
Ik heb op een blauwe maandag een keer een Pepsi gedronken, komt wel dichtbij zoquote:Op donderdag 29 mei 2025 08:35 schreef SebbeSwensje het volgende:
Ik kocht het toch al nooit, want het is Amerikaans. Wel een blauwe maandag voor PepsiCo gewerkt en dat beviel me wel.
Al met al blijft het troep die je honderden kilometers naar een recycleplant moet brengen, als de inzameling al goed gaat. Maar het kan best eens de toekomst zijn.quote:
Wat wil je dan, dat het in de fik wordt gestoken?quote:
Gewoon huismerk.quote:Op donderdag 29 mei 2025 08:36 schreef Filosoofert het volgende:
Als we massaal aan de Croky gaan is dat zo afgelopen
Bij de Dirk hebben ze nog die 300 gram Croky zakken.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 10:30 schreef BEFEM het volgende:
Grappig dat helemaal niemand het er over heeft dat chipszakken altijd 200 gram waren en ze al een aantal jaar kleiner zijn geworden.
Nee, maar om nou te zeggen dat dit duurzaam is...quote:Op vrijdag 30 mei 2025 09:51 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Wat wil je dan, dat het in de fik wordt gestoken?
Goed verhaal.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 10:26 schreef B.R.Oekhoest het volgende:
Er is ook heel veel verborgen inflatie. Dat kun je gewoon niet donkergepigmenteerden.
Bedankt voor de tip!quote:Op donderdag 29 mei 2025 20:56 schreef xpompompomx het volgende:
Lekker boeiend. Ik eet enkel de godenchips AH RibbelChips naturel.
Croky heeft gewoon nog steeds 200 grams zakken.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 10:30 schreef BEFEM het volgende:
Grappig dat helemaal niemand het er over heeft dat chipszakken altijd 200 gram waren en ze al een aantal jaar kleiner zijn geworden.
Een duurzame verpakking voor chips is niet goed te doen, omdat je toch dat plastic/alu laagje nodig hebt om het vers te houden. Wat betreft recyclebaarheid van verpakkingen kun je denk ik beter kijken naar vervanging van zuivelpakken door flessen van glas of recyclebaar plastic. Of naar vleesverpakkingen bijvoorbeeld, die vaak niet te recyclen zijn omdat ze uit laagjes van meerdere soorten plastic bestaan. Er is nog heel veel te winnen in de verpakkingsindustrie.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 13:22 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Nee, maar om nou te zeggen dat dit duurzaam is...
We hebben nu al meer dan genoeg plastic voor paaltjes die verweren en microplastics loslaten.
Plastic is de slechtste uitvinding van de mens ooit.
Haal dan een doos uitdeelzakjes.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 13:36 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
Als ik een zak chips pak moet hij ook dezelfde dag leeg, dus ik vind het stiekem wel fijn als ze wat kleiner worden.
Waarbij ze dan vervolgens zes van die zakjes in één dag opeet.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 13:38 schreef Notorious_Roy het volgende:
[..]
Haal dan een doos uitdeelzakjes.
Ja maar vroeger had je alleen 200. Toen zijn ze gegaan naar 185 (?) en 300. Uiteraard voor een hogere prijs. En nu gaan ze het dus weer wijzigen.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 12:28 schreef RotatoR het volgende:
[..]
Bij de Dirk hebben ze nog die 300 gram Croky zakken.
Vroeger was er ook maar één zo'n grote mixzak van Lays, met 15 zakjes in 5 soorten erin.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 14:08 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Ja maar vroeger had je alleen 200. Toen zijn ze gegaan naar 185 (?) en 300. Uiteraard voor een hogere prijs. En nu gaan ze het dus weer wijzigen.
Al die 'speciale' chips zoals Buggles en Hamkas zijn ook vaak van gewicht gewijzigd, had je vroeger maar in 1 zak en nu heb je er 3 of 4.
En dan heb he bij de AH ook nog dezequote:Op vrijdag 30 mei 2025 14:12 schreef Eightyone het volgende:
[..]
Vroeger was er ook maar één zo'n grote mixzak van Lays, met 15 zakjes in 5 soorten erin.
De slimmerikken bij Lays hebben er nu twee verschillende van gemaakt ('Party' en 'Family'), met 3 soorten per zak. Zodat je twee van die zakken moet kopen als je al die soorten in kleinverpakking wil.
[ afbeelding ] [ afbeelding ]
Die zijn zekerquote:Op vrijdag 30 mei 2025 14:14 schreef nelaeryn het volgende:
[ afbeelding ]
Ik eet niet vaak chips, maar als ik chips eet dan zijn het uiteraard deze
Tip: koop de huismerken.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 14:14 schreef Pisces29 het volgende:
Die oranje zak van Doritos was vroeger GODDELIJK.@:bugno3
Nu is het al jaren smaakloos.Dus koop ik helemaal geen chips meer.
Zonde dat overal het zout en suiker uit gaat.
Zero sugar, ook nooit te doen.
Iemand heeft op mijn PC een Woke-AI-autocorrect-programma geplaatstquote:
Die Doritos heb ik nergens als Nacho cheese in huismerk gevonden.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 14:23 schreef Dutch_view het volgende:
[..]
Tip: koop de huismerken.
Zo zijn de Lays Hamka's smakeloos geworden, bijna geen kruiden meer.
Die van de Aldi huismerk is heerlijk, vol kruiden en smaak
Sjips zijn voor pre-pubers.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 14:14 schreef Pisces29 het volgende:
Die oranje zak van Doritos was vroeger GODDELIJK.@:bugno3
Nu is het al jaren smaakloos.Dus koop ik helemaal geen chips meer.
Zonde dat overal het zout en suiker uit gaat.
Zero sugar, ook nooit te doen.
Verschillend eten met verschillende leeftijden associëren is voor autistenquote:
Er zijn meer dan genoeg debiele hersenlozen in dit land die meelopen met hypes als iets er leuk uitziet. Zal je verbazen.quote:Op donderdag 29 mei 2025 19:58 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
Het was nog niet zo lang geleden dat je voor deze kilo prijs biefstuk in de supermarkt had.
En dat om alleen maar aan de juridische definitie van duurzaamheid te voldoen. In de daadwerkelijke verwerking van afval doet het helemaal niks doordat er alsnog plastic in zit.
Wie koopt dit nog
quote:Op vrijdag 30 mei 2025 14:14 schreef nelaeryn het volgende:
[ afbeelding ]
Ik eet niet vaak chips, maar als ik chips eet dan zijn het uiteraard deze
Chips in glazen pottenquote:Op vrijdag 30 mei 2025 13:34 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
Wat betreft recyclebaarheid van verpakkingen kun je denk ik beter kijken naar vervanging van zuivelpakken door flessen van glas of recyclebaar plastic.
Zit in een doos, daar wordt vast de prijs van verhoogd.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 14:15 schreef Dutch_view het volgende:
[..]
En dan heb he bij de AH ook nog deze
[ afbeelding ]
''Dan maar niet kopen'' is kort door de bocht maar je maakt wel een punt.quote:Op donderdag 29 mei 2025 08:35 schreef Jahr00n het volgende:
Iedereen klaagt altijd maar, maar laad vervolgens wel de winkelwagen vol met die aftandse rotzooi. Koop het gewoon niet, dan is het snel afgelopen met deze onzin.
quote:Op vrijdag 30 mei 2025 14:34 schreef Feola het volgende:
[..]
Er zijn meer dan genoeg debiele hersenlozen in dit land die meelopen met hypes als iets er leuk uitziet. Zal je verbazen.
Die was ranzig. De beste Croky ooit was de hele dikke een jaar of 20 geleden. Die hebben ze 2 jaar gehad voor ze failliet gingen.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 14:21 schreef Dutch_view het volgende:
[..]
Die zijn zeker![]()
Welke Croky ik ook super lekker vond maar helaas niet meer te krijgen:![]()
[ afbeelding ]
Die vullen toch niet? Eet je zo'n hele zak weg, heb je alsnog honger.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 14:40 schreef ieniminimuis het volgende:
Zolang de PomBar maar redelijk geprijsd blijft zal mij het bommen wat er met die vieze paprika chips gebeurt.
Wat snack jij dan? Een olijfje?quote:
Zit ook geen smaak meer aan, die pombar.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 14:40 schreef ieniminimuis het volgende:
Zolang de PomBar maar redelijk geprijsd blijft zal mij het bommen wat er met die vieze paprika chips gebeurt.
Helaas wel. Eerst 3,3 gram zout per 100gr bij Nibbits. Toen 2,7 gram.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 14:58 schreef Pisces29 het volgende:
[..]
Zit ook geen smaak meer aan, die pombar.![]()
NIBB-IT is nog wel onveranderd van smaak.
Bijvoorbeeld. Of een klein toastje met mozzarella, pindakaas, of hummus ofzo. Maar eet sowieso vooral vrij uitgebreide en complete hoofdmaaltijden en snack niet heel veel.quote:
Ik doe zelfs chips op een kaasplank. Genotquote:
Oh, ik snack ook weinig. En dat zijn idd lekkere hapjes.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 15:03 schreef Bugno3 het volgende:
[..]
Bijvoorbeeld. Of een klein toastje met mozzarella, pindakaas, of hummus ofzo. Maar eet sowieso vooral vrij uitgebreide en complete hoofdmaaltijden en snack niet heel veel.
Dat is nog gayer dan chips uit een kartonnen doos.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 15:05 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Ik doe zelfs chips op een kaasplank. Genot
Fabel Friet is dan ook wel gewoon lekker. Zijn de enige die het met parmezaanse kaas verkopen en zelfs bij een hele lange rij ben je binnen 5 minuten weer buiten.quote:
Mja ik ben Fok!er, ik krijg geen bezoek.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 15:05 schreef Pisces29 het volgende:
[..]
Oh, ik snack ook weinig. En dat zijn idd lekkere hapjes.![]()
Maar met visite ben ik dan van alle markten thuis. En dan komt werkelijk alles op tafel.
Heel mooi gedrapeerd, een paar grote pringles op je plank.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 15:05 schreef RotatoR het volgende:
[..]
Dat is nog gayer dan chips uit een kartonnen doos.
Deze 2 zijn uit de handel toch? Zie al een tijdje alleen nog deze dozen in de supermarkt staan:quote:Op vrijdag 30 mei 2025 14:12 schreef Eightyone het volgende:
[..]
Vroeger was er ook maar één zo'n grote mixzak van Lays, met 15 zakjes in 5 soorten erin.
De slimmerikken bij Lays hebben er nu twee verschillende van gemaakt ('Party' en 'Family'), met 3 soorten per zak. Zodat je twee van die zakken moet kopen als je al die soorten in kleinverpakking wil.
[ afbeelding ] [ afbeelding ]
Ik dacht dat die zakjes echt alleen voor kinderen om uit te delen waren.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 15:08 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Deze 2 zijn uit de handel toch? Zie al een tijdje alleen nog deze dozen in de supermarkt staan:
[ afbeelding ]
Heerlijk man. Stukje pierre robert op een naturel chipjequote:Op vrijdag 30 mei 2025 15:05 schreef RotatoR het volgende:
[..]
Dat is nog gayer dan chips uit een kartonnen doos.
Denk beiden wel.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 15:09 schreef Pisces29 het volgende:
[..]
Ik dacht dat die zakjes echt alleen voor kinderen om uit te delen waren.
Of koop je dat voor de zelfbeheersing?
De smaken in de doos worden langzaam uitgefaseerd.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 15:10 schreef VEM2012 het volgende:
Als ik in de AH app kijk zie ik dat veruit het meeste aanbod van Lay's in een zak zit. Je kan optioneel kiezen voor de duurdere doos.
Waarom klagen mensen hierover? Dat is toch zoiets als gaan zeiken dat een t shirt bij Louis Vuitton 1.000 euro kost?
Weer een homp papier voor in de kliko.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 15:12 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
De smaken in de doos worden langzaam uitgefaseerd.
Doritos Nacho Cheese is bijvoorbeeld vanaf volgende week niet meer in zak verkrijgbaar in de AH winkel
Moet bekennen dat ik gisteren een doosje heb gekochtquote:Op vrijdag 30 mei 2025 15:13 schreef Pisces29 het volgende:
[..]
Weer een homp papier voor in de kliko.
Nou, dan neem je een ander merk toch?quote:Op vrijdag 30 mei 2025 15:12 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
De smaken in de doos worden langzaam uitgefaseerd.
Doritos Nacho Cheese is bijvoorbeeld vanaf volgende week niet meer in zak verkrijgbaar in de AH winkel
Dat kan, maar een Lay's maakt wel de lekkerste naturelchips bijvoorbeeld. Daar moet je dan afscheid van nemen.quote:
Ja, als je ze veel lekkerder vindt, dan moet je daarvoor betalen. Net zoals bij Louis Vuitton: als je wat zij op de markt brengen wil hebben, dan gaat dat niet voor een Hema prijs.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 15:21 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Dat kan, maar een Lay's maakt wel de lekkerste naturelchips bijvoorbeeld. Daar moet je dan afscheid van nemen.
Wat ken je me toch goed.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 13:54 schreef Eightyone het volgende:
[..]
Waarbij ze dan vervolgens zes van die zakjes in één dag opeet.
Oh, die saté-versie heb ik nooit gehad. Wist niet eens dat die bestonden.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 14:21 schreef Dutch_view het volgende:
Die zijn zeker![]()
Welke Croky ik ook super lekker vond maar helaas niet meer te krijgen:![]()
[ afbeelding ]
Betalen voor producteigenschappen, zoals kwaliteit of een bepaald merk, is vrij normaal. Twee keer zoveel betalen voor hetzelfde product vanwege de verpakking niet echt. Je hebt daar als consument vrij weinig aan.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 15:32 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ja, als je ze veel lekkerder vindt, dan moet je daarvoor betalen. Net zoals bij Louis Vuitton: als je wat zij op de markt brengen wil hebben, dan gaat dat niet voor een Hema prijs.
Uiteindelijk wordt de prijs ook bepaald door wat de consument ervoor wil betalen. En het is niet echt een eerste levensbehoefte.
Ik had ooit een mokergeile collega die PomBär chips lekker vond.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 14:40 schreef ieniminimuis het volgende:
Zolang de PomBar maar redelijk geprijsd blijft zal mij het bommen wat er met die vieze paprika chips gebeurt.
Wel betaald met Monopoly geld mag ik hopen?quote:Op vrijdag 30 mei 2025 07:34 schreef SwebbeSensje het volgende:
[..]
Ik heb op een blauwe maandag een keer een Pepsi gedronken, komt wel dichtbij zo
Ik las PornBärquote:Op vrijdag 30 mei 2025 16:15 schreef CarbonC het volgende:
Ik had ooit een mokergeile collega die PomBär chips lekker vond.
Ik wel, maar daar heeft Action hele handige clips voor. En anders heb je een wasknijper.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 16:22 schreef spectrumanalyser het volgende:
het voordeel van de nieuwe verpakking is volgens Lay's dat deze hersluitbaar is.
ik heb het nog niet nodig gehad om een zak chips te hersluiten.
quote:Op vrijdag 30 mei 2025 16:35 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Ik wel, maar daar heeft Action hele handige clips voor. En anders heb je een wasknijper.
Nee, ik begrijp dat de prijsverhoging alleen maar goed is voor de aandeelhouders. Maar ditzelfde systeem gebruikt Vuitton ook. 5 jaar terug waren de meeste t shirts daar nog rond de 600-700 euro. Nu zijn de meesten ruim 1.000 euro. Ze kijken gewoon hoe ver ze kunnen gaan.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 16:13 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
Betalen voor producteigenschappen, zoals kwaliteit of een bepaald merk, is vrij normaal. Twee keer zoveel betalen voor hetzelfde product vanwege de verpakking niet echt. Je hebt daar als consument vrij weinig aan.
Vuittonquote:Op vrijdag 30 mei 2025 17:05 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Nee, ik begrijp dat de prijsverhoging alleen maar goed is voor de aandeelhouders. Maar ditzelfde systeem gebruikt Vuitton ook. 5 jaar terug waren de meeste t shirts daar nog rond de 600-700 euro. Nu zijn de meesten ruim 1.000 euro. Ze kijken gewoon hoe ver ze kunnen gaan.
En dat is ook wel logisch. Als jij voor hetzelfde werk bij een ander bedrijf 30% meer kan verdienen, dan ben je neem ik aan ook wel bereid om over te stappen.
Als er maar genoeg mensen zijn die menen dat Lay's de lekkerste chips maakt, dan komen ze hier waarschijnlijk gewoon mee weg, want de meeste mensen zien helemaal niet wat ze per product betalen en als ze het al zien dan is het verschil een euro en de meeste mensen denken bij zichzelf: het is maar een euro.
Al die euro's samen kunnen pijn doen, maar ja...
Nou, inderdaad. Net als Moncler. Daar lopen alleen van die tokkies en nektasjes mee (en @Fushia2)quote:Op vrijdag 30 mei 2025 17:10 schreef maily het volgende:
Vuitton
Nou noem je wel iets waar de gemiddelde consument nooit iets van koopt.
Het principe blijft hetzelfde. Zo lang als er voldoende goede alternatieven zijn maakt het niet echt uit.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 17:10 schreef maily het volgende:
[..]
Vuitton
Nou noem je wel iets waar de gemiddelde consument nooit iets van koopt.
Maar die verhogingen gaan meestal stapsgewijs, en dan niet met stappen van ~80%. Dat is toch echt behoorlijk. Daarbij zit er ook een psychologisch effect aan chips, het kraken van die zak. Het product wordt dus slechter, en véél duurder, in één keer. Dat is van Lay's denk ik geen slimme zet. Maar misschien heb ik het mis. Zelf in elk geval Croky gekocht voor het weekend.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 17:05 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Nee, ik begrijp dat de prijsverhoging alleen maar goed is voor de aandeelhouders. Maar ditzelfde systeem gebruikt Vuitton ook. 5 jaar terug waren de meeste t shirts daar nog rond de 600-700 euro. Nu zijn de meesten ruim 1.000 euro. Ze kijken gewoon hoe ver ze kunnen gaan.
En dat is ook wel logisch. Als jij voor hetzelfde werk bij een ander bedrijf 30% meer kan verdienen, dan ben je neem ik aan ook wel bereid om over te stappen.
Als er maar genoeg mensen zijn die menen dat Lay's de lekkerste chips maakt, dan komen ze hier waarschijnlijk gewoon mee weg, want de meeste mensen zien helemaal niet wat ze per product betalen en als ze het al zien dan is het verschil een euro en de meeste mensen denken bij zichzelf: het is maar een euro.
Al die euro's samen kunnen pijn doen, maar ja...
Smakelijk.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 17:29 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Maar die verhogingen gaan meestal stapsgewijs, en dan niet met stappen van ~80%. Dat is toch echt behoorlijk. Daarbij zit er ook een psychologisch effect aan chips, het kraken van die zak. Het product wordt dus slechter, en véél duurder, in één keer. Dat is van Lay's denk ik geen slimme zet. Maar misschien heb ik het mis. Zelf in elk geval Croky gekocht voor het weekend.
Er is g’woon.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 17:34 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Smakelijk.
Maar ik denk dat ze ermee weg komen. De mensen die echt opletten wat iets kost in de supermarkt zijn m.i. in de minderheid. En bovendien kopen die dan waarschijnlijk iets van huismerk. Geen idee of je ook huismerk chips hebt overigens...
Ook AH huismerk etc. Elke supermarkt heeft huismerk chipsquote:
Klopt. Alleen ben ik nooit een huismerk bugles tegengekomen. Of andere speciale soorten.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 17:41 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Ook AH huismerk etc. Elke supermarkt heeft huismerk chips
Klinkt wat kannibalistisch in jouw geval.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 17:51 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Klopt. Alleen ben ik nooit een huismerk bugles tegengekomen. Of andere speciale soorten.
Maar de standaard smaken zijn er wel in huismerk.
Ik eet ook zelden chips. Bugles met heksenkaas vullen is wel lekker af en toe.
Krimpflatie gebeurt meestal vrij sneaky door de verpakking iets kleiner te maken waardoor mensen het niet in de gaten hebben. Deze nieuwe verpakking trekt wel veel aandacht dus ik denk dat het nog weleens slecht kan uitpakken voor PepsiCo.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 17:34 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Smakelijk.
Maar ik denk dat ze ermee weg komen. De mensen die echt opletten wat iets kost in de supermarkt zijn m.i. in de minderheid. En bovendien kopen die dan waarschijnlijk iets van huismerk. Geen idee of je ook huismerk chips hebt overigens...
Die dozen komen echt niet als (lege) doos aan om in de fabriek gevuld te worden.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 18:51 schreef Nieuwschierig het volgende:
Ik denk dat het helemaal niet het doel is om minder chips voor het zelfde geld te verkopen. Het hele concept van chips in een doos is gewoon ontzettend veel duurder om te maken dan in een plastic zak. Een lege doos neemt net zo veel ruimte in een magazijn in als een volle
Een rol verpakkingsfolie is meestal 1500 meter, daar gaan 6000 zakken uit en neemt maar een volume in van 20 dozen of zo.
Ik zit nu een zak g'woon chips leeg te vreten. Heerlijk ongezond.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 17:34 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Smakelijk.
Maar ik denk dat ze ermee weg komen. De mensen die echt opletten wat iets kost in de supermarkt zijn m.i. in de minderheid. En bovendien kopen die dan waarschijnlijk iets van huismerk. Geen idee of je ook huismerk chips hebt overigens...
Nou dat vraag ik me af als ik deze dozen zie. Dat is geen simpele gevouwen doos waar al verpakte producten als chocoladerepen in gaan. Deze doos moet uiteindelijk zelf luchtdicht worden.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 20:15 schreef quo_ het volgende:
[..]
Die dozen komen echt niet als (lege) doos aan om in de fabriek gevuld te worden.
Zijn ook gewoon rollen voorbedrukt karton die door een slimme machine ter plekke in een doos veranderd worden.
Zag het ook. Ik gok dat de focusgroep beter reageerde.quote:
Yeah, right. Daar heeft ergens een marketingteam op zijn falie gehad.quote:
Zoals zo vaak maakt de hebberigheid misbruik van de duurzaamheid.quote:Op zondag 1 juni 2025 21:26 schreef Dagoduck het volgende:
Zwerfinator.nl - De ware aard van de chipsdoos van Lays
Het is ook net zo'n siervuurwerkdoos.quote:Op zondag 1 juni 2025 21:26 schreef Dagoduck het volgende:
Zwerfinator.nl - De ware aard van de chipsdoos van Lays
@onlogisch vindt je een echte topper.quote:Op zondag 1 juni 2025 22:29 schreef UitStraling het volgende:
Ik vind iets van mensen die chips eten.
Dit zal het wel zijn. Ze zullen wel geschrokken zijn van de reacties op de gigantische prijsverhoging.quote:Op zondag 1 juni 2025 22:41 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Yeah, right. Daar heeft ergens een marketingteam op zijn falie gehad.
Dan heb je alsnog dat die rollen karton veel groter en zwaarder zijn dan de rollen waar de zakken uit gaan.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 20:15 schreef quo_ het volgende:
[..]
Die dozen komen echt niet als (lege) doos aan om in de fabriek gevuld te worden.
Zijn ook gewoon rollen voorbedrukt karton die door een slimme machine ter plekke in een doos veranderd worden.
quote:
quote:Op zondag 1 juni 2025 21:26 schreef Dagoduck het volgende:
Zwerfinator.nl - De ware aard van de chipsdoos van Lays
Vrij dure marketingstunt dan, de eerste dozen heb ik al in de schappen gespot in mijn lokale Albert Heijn.quote:Op zondag 1 juni 2025 22:29 schreef MisterFox het volgende:
Zijn ze nou aan het terugkrabbelen? Was het inderdaad een ordinaire marketingstunt? Wat is het nou? Kutbedrijf.
Een kutbedrijf, dat is wat het is.quote:Op zondag 1 juni 2025 22:29 schreef MisterFox het volgende:
Zijn ze nou aan het terugkrabbelen? Was het inderdaad een ordinaire marketingstunt? Wat is het nou? Kutbedrijf.
Sowieso een paginagrote advertentie in het AD afgelopen zaterdag.quote:
Ik heb nog eens 10 minuten gezocht, maar vind het nergens, het lijkt me dat ze dit wel op hun socials hadden gepost dan.quote:Op maandag 2 juni 2025 07:09 schreef Kamelenteen het volgende:
[..]
Sowieso in het AD afgelopen zaterdag.
Ik heb deze advertentie in de papieren versie van het AD gezien. Afgelopen zaterdag dus. Hele pagina als ik het me goed herinner.quote:Op maandag 2 juni 2025 07:15 schreef raptorix het volgende:
[..]
Ik heb nog eens 10 minuten gezocht, maar vind het nergens, het lijkt me dat ze dit wel op hun socials hadden gepost dan.
Ah duidelijk, zal dan wel spoedje geweest zijn, social media mensen werken doorgaans niet op vrijdag is mijn ervaringquote:Op maandag 2 juni 2025 07:17 schreef Kamelenteen het volgende:
[..]
Ik heb deze advertentie in de papieren versie van het AD gezien. Afgelopen zaterdag dus. Hele pagina als ik het me goed herinner.
Lijkt er wel op.quote:Op zondag 1 juni 2025 22:29 schreef MisterFox het volgende:
Zijn ze nou aan het terugkrabbelen? Was het inderdaad een ordinaire marketingstunt? Wat is het nou? Kutbedrijf.
Komt wel dichtbij zo.quote:Op zondag 1 juni 2025 21:40 schreef JopieKlaassen het volgende:
Zag net nog beide varianten bij de appie.
Even herhalenquote:Op zondag 1 juni 2025 21:32 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Oftewel: naast duurder is de nieuwe verpakking ook nog eens veel milieu vervuilender.
Gewoon niet kopen dus.
Conclusie: de marketing en verkoop afdelingen hebben samengespannen, hebben niet geluisterd naar de klant en zijn alleen op de aandeelhouder afgegaan.quote:Op maandag 2 juni 2025 09:16 schreef CarbonC het volgende:
Ondertussen heeft Dirk Groot (Zwerfinator) de nieuwe verpakking onderzocht en rara: die is dus niet milieuvriendelijker.
Tering, het is dus nagenoeg de originele verpakking, maar dan met een stuk karton eromheenquote:Op zondag 1 juni 2025 21:26 schreef Dagoduck het volgende:
Zwerfinator.nl - De ware aard van de chipsdoos van Lays
Met dank aan die nutri-score meter die zelfs al bullshit gecalled is door nos.quote:Op maandag 2 juni 2025 09:43 schreef junkiesietze het volgende:
Kwam iedereen ook maar zo in opstand toen de smaak veranderde.
De verpakking hebben ze dus weer terugveranderd, maar het blijft nog steeds zoutloze troep
Telegraaf ook.quote:Op maandag 2 juni 2025 07:09 schreef Kamelenteen het volgende:
[..]
Sowieso een paginagrote advertentie in het AD afgelopen zaterdag.
Inderdaad, in mijn eerste voorzichtige aaname zei ik nog heel voorzichtig "minimaal het dubbele"aan gewicht. Het blijkt dus misschien 8x zoveel te zijn op basis van de huis-tuin-keuken meting van de zwerfinator.quote:Op zondag 1 juni 2025 23:53 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Dan heb je alsnog dat die rollen karton veel groter en zwaarder zijn dan de rollen waar de zakken uit gaan.
Alles om een prijsverhoging en een mindere hoeveelheid chips, oftewel winst, te verantwoorden. Dit is het type tyfes manipulatie wat de commercie zo'n walgelijke wereld maakt.quote:Op maandag 2 juni 2025 09:44 schreef Gehenna het volgende:
[..]
Tering, het is dus nagenoeg de originele verpakking, maar dan met een stuk karton eromheen:
Het zijn niet de gekken die het maken, het zijn de gekken die het kopenquote:Op maandag 2 juni 2025 11:32 schreef Cockwhale het volgende:
[..]
Alles om een prijsverhoging en een mindere hoeveelheid chips, oftewel winst, te verantwoorden. Dit is het type tyfes manipulatie wat de commercie zo'n walgelijke wereld maakt.
En het ergste zijn de mensen die de makers de plek gunden om hun schadelijke en ongezonde producten te produceren en te promoten bij de jeugdigen.quote:Op maandag 2 juni 2025 12:04 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Het zijn niet de gekken die het maken, het zijn de gekken die het kopen
Die vast allemaal autorijden en wapens hebbenquote:Op maandag 2 juni 2025 12:53 schreef torentje het volgende:
[..]
En het ergste zijn de mensen die de makers de plek gunden om hun schadelijke en ongezonde producten te produceren en te promoten bij de jeugdigen.
Ja, maar wel met misleiding.quote:Op maandag 2 juni 2025 12:04 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Het zijn niet de gekken die het maken, het zijn de gekken die het kopen
Kind, het is wat.quote:Op maandag 2 juni 2025 12:53 schreef torentje het volgende:
[..]
En het ergste zijn de mensen die de makers de plek gunden om hun schadelijke en ongezonde producten te produceren en te promoten bij de jeugdigen.
Niks marketing, gewoon pure leugens. (Niet alleen verzwijgen)quote:Op maandag 2 juni 2025 13:39 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Welkom in de wereld van de marketing.
Wat mij verbaasd is hoe een groot deel van Nederland dit niet doorheeft. De start van dit topic was vol boze mensen over duurzaamheid. Alsof het niet overduidelijk was dat ze dit gedrocht op de markt hebben gezet voor een "luxere" uitstraling.quote:Op zondag 1 juni 2025 22:49 schreef quo_ het volgende:
[..]
Zoals zo vaak maakt de hebberigheid misbruik van de duurzaamheid.
Prachtige ontmaskering door deze site
Mensen moeten ook zelf nadenken.quote:Op maandag 2 juni 2025 13:50 schreef Cockwhale het volgende:
[..]
Niks marketing, gewoon pure leugens. (Niet alleen verzwijgen)
quote:Op maandag 2 juni 2025 13:54 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Mensen moeten ook zelf nadenken.
Waarom zelf nadenken als je je ook kan laten beïnvloeden door beïnvloeders en AI?quote:Op maandag 2 juni 2025 13:54 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Mensen moeten ook zelf nadenken.
Marketing is het beter verkopen van de waarheid dan het is.quote:Op maandag 2 juni 2025 13:50 schreef Cockwhale het volgende:
[..]
Niks marketing, gewoon pure leugens. (Niet alleen verzwijgen)
Hoezo dit? Verklaar je nader.quote:
Ik denk ook niet dat ze veel verkocht worden.quote:Op maandag 2 juni 2025 14:22 schreef Ama het volgende:
Ik zag net een filmpje dat ze bij een Albert Heijn ook alweer uit het assortiment gehaald worden vanaf 15 juni.
Opgelost, slotje.quote:Op maandag 2 juni 2025 14:22 schreef Ama het volgende:
Ik zag net een filmpje dat ze bij een Albert Heijn ook alweer uit het assortiment gehaald worden vanaf 15 juni.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |