SPOILER: Kun je stoppen met 1 product bij een leverancier en de andere er wel houden?Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.blablablabla
Ja, dus nu merk je dat je opmerking van een tijd geleden dat er geen enkele reden is waardoor de prijs nog omhoog kan gaan geen hout snijdt, want een ontwikkeling die er gisteren niet was kan er vandaag wel zijn, waardoor de prijs omhoog gedreven wordt.quote:Op donderdag 12 oktober 2023 10:52 schreef Elan het volgende:
[..]
Ah dat klinkt plausibel, wist niet dat er een belangrijk gasveld zat in die regionen. Er is ook weer een pijpleiding lek/opgeblazen in De Oostzee dus dat gaat lekker.
Krijgen we dit geneuzel weer.quote:Op donderdag 12 oktober 2023 10:57 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Ja, dus nu merk je dat je opmerking van een tijd geleden dat er geen enkele reden is waardoor de prijs nog omhoog kan gaan geen hout snijdt, want een ontwikkeling die er gisteren niet was kan er vandaag wel zijn, waardoor de prijs omhoog gedreven wordt.
De status quo op enig moment nemen en dat gebruiken als voorspeller voor de toekomst is geen goed idee, want het kán kloppen, maar op het moment dat het niet klopt ga je dus nat, en met de winter voor de deur icm dit soort gedoe (je weet niet wat er nog gaat komen, ik ook niet trouwens) en de ellende van vorig jaar in het achterhoofd is dat geen prettig vooruitzicht (al zal dat niet uit hoeven te komen uiteraard).
Ja leuk, maar vanaf dit weekend kouder weer én de situatie in het M-Oosten zal de prijzen zeker omhoog doen schieten. Ben blij in juni/juli voor vast te hebben gekozen voor een jaar tegen 1,16¤ / kuub.quote:Op donderdag 12 oktober 2023 11:09 schreef Elan het volgende:
[..]
Krijgen we dit geneuzel weer.
Dat je richting de winter iets meer moet betalen was van te voren bekend.
Nog steeds komt het niet in de buurt van de 1.33 die ik zou betalen wanneer in juni voor (schijn)zekerheid had gekozen.
Ter illustratie:
[ afbeelding ]
Omhoog schieten nog wel, eerst zien dan geloven hoor.quote:Op donderdag 12 oktober 2023 11:45 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Ja leuk, maar vanaf dit weekend kouder weer én de situatie in het M-Oosten zal de prijzen zeker omhoog doen schieten. Ben blij in juni/juli voor vast te hebben gekozen voor een jaar tegen 1,16¤ / kuub.
Hebben we vorig jaar wel gezien hoe hard het kan gaan..quote:Op donderdag 12 oktober 2023 11:50 schreef Elan het volgende:
Omhoog schieten nog wel, eerst zien dan geloven hoor.
Er is nul aanleiding om te denken dat we nu weer dat soort prijsexcessen gaan zien.quote:Op donderdag 12 oktober 2023 12:02 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Hebben we vorig jaar wel gezien hoe hard het kan gaan..
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Bij wie?quote:Op vrijdag 13 oktober 2023 00:09 schreef Lucky_Strike het volgende:
Ik heb afgelopen dinsdag nog een jaarcontract afgesloten voor 1,19. Ik zat nog binnen de 14 dagen bedenktijd van Greenchoice met een hogere prijs dus dat contract heb ik ontbonden.
Geen 1.19 maar bij Coolblue 1.21 voor gas en 0.33 voor elektra 1 jaar contract.quote:
Da's dan sinds heel kortquote:Op vrijdag 13 oktober 2023 20:21 schreef investeerdertje het volgende:
Coolblue accepteert je niet als klant als je zonnepanelen hebt.
Ik kan bij CB helemaal niet invullen dat ik zonnepanelen heb.quote:Op vrijdag 13 oktober 2023 20:21 schreef investeerdertje het volgende:
Coolblue accepteert je niet als klant als je zonnepanelen hebt.
Dat kun je volgens mij omzeilen door om het modelcontract te vragen. Dan zullen de tarieven wel ongunstiger zijn.quote:Op vrijdag 13 oktober 2023 20:21 schreef investeerdertje het volgende:
Coolblue accepteert je niet als klant als je zonnepanelen hebt.
Jawel, je kunt gewoon een jaarcontract afsluiten.quote:Op vrijdag 13 oktober 2023 20:21 schreef investeerdertje het volgende:
Coolblue accepteert je niet als klant als je zonnepanelen hebt.
Oh ze hebben een tijdje gehad dat ze dan geen jaarcontract boden.quote:Op vrijdag 13 oktober 2023 21:23 schreef Klepper272 het volgende:
[..]
Jawel, je kunt gewoon een jaarcontract afsluiten.
Gas 1.30 elektra 0.39.
Tarieven een stukje hoger voor gebruikers die salderen, en terecht!
Ging op teruglevering.quote:Op vrijdag 13 oktober 2023 20:54 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ik kan bij CB helemaal niet invullen dat ik zonnepanelen heb.
Ja. Dat kloptquote:Op vrijdag 13 oktober 2023 21:07 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Dat kun je volgens mij omzeilen door om het modelcontract te vragen. Dan zullen de tarieven wel ongunstiger zijn.
Eerste onder 30 ct volgens mij. Mijn maandbedrag komt dan op 26. Ten opzichte van 39 bij Essent en 32 bij Innova.quote:Normaaltarief per kWh
Tarief per kWh (Staffel 1 [0 - 10.000 kWh])
¤ 0,34752 per kWh
Daltarief per kWh
Tarief per kWh (Staffel 1 [0 - 10.000 kWh])
¤ 0,27805 per kWh
Vaste leveringskosten
¤ 8,81 per maand
Rond 2020 heb ik een jaar bij Innova gezeten. Was qua administratie/communicatie toen niet optimaal. Als je weg bent is het een aggressieve club qua telefoontjes om te terug te hengelen. Ik heb laatst een AVG verzoek gedaan om mijn gegevens te anonimiseren om ze niet meer te laten bellen.quote:Op donderdag 12 oktober 2023 11:02 schreef Notorious_Roy het volgende:
Van een collega werd ik gewezen op Innova en die is in vergelijking met mijn Essent aanbod een stuk goedkoper (33 om 40 euro per maand). Iemand bekend met Innova?
Of je vult gewoon geen salderen in.quote:Op vrijdag 13 oktober 2023 21:23 schreef Klepper272 het volgende:
[..]
Jawel, je kunt gewoon een jaarcontract afsluiten.
Gas 1.30 elektra 0.39.
Tarieven een stukje hoger voor gebruikers die salderen, en terecht!
quote:Op vrijdag 13 oktober 2023 00:38 schreef AnneX het volgende:
Tien stuks. Tien! En nee, wij gaan geen namen noemen.
[ twitter ]Beetje sneu weer dat ACM nu eindelijk eens goed oplet? Waarom deden zij dat niet voor 2021 toen het zo ongelooflijk misging?SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Man is de baas, vrouw kent haar plaats.
Mijn contract (Budget) loopt in maart af, als ik nu een contract bij Engie afsluit ,gaat deze dan meteen in of na het aflopen van het contract? (ik ben een noob in deze materie)quote:Op maandag 16 oktober 2023 05:28 schreef Notorious_Roy het volgende:
Engie heeft voor een jaar vast nu dit
[..]
Eerste onder 30 ct volgens mij. Mijn maandbedrag komt dan op 26. Ten opzichte van 39 bij Essent en 32 bij Innova.
Ik ga hier maar voor denk ik
Nee, je huidige contract moet eerst afgerond worden. Het is niet zo dat als je nu nog 2 maanden contract hebt bij Budget, en jij sluit NU Engie af, dat Engie zeg maar morgen in gaat en die 2 maanden Budget automatisch komen te vervallen.quote:Op maandag 16 oktober 2023 14:30 schreef mossad_agent het volgende:
[..]
Mijn contract (Budget) loopt in maart af, als ik nu een contract bij Engie afsluit ,gaat deze dan meteen in of na het aflopen van het contract? (ik ben een noob in deze materie)
Ja joh die prijzen moeten en kunnen echt nog flink omlaag.quote:Op maandag 16 oktober 2023 22:15 schreef Bayswater het volgende:
In de uitzending van Radar zojuist de berekening en bevestiging dat we al een half jaar veel te veel betalen voor gas. Prijs zou rond de 70-80 cent per kuub moeten liggen de afgelopen maanden. Het duurder ingekochte gas wordt door het prijsplafond in Nederland verkocht en het goedkopere in het buitenland om te concurreren. De kosten moeten immers aangetoond worden. Zelfs grote kans dat er nog gehandeld is met goedkoper ingekocht gas dat als voorraad bedoeld was om later duurder terug te kopen met als vangnet het prijsplafond.
Dat noemen we dwaling toch?quote:Op maandag 16 oktober 2023 09:12 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Of je vult gewoon geen salderen in.
Heb ene verbruik van 1 kwh ingevuld.
Heeft radar inzicht gehad in de echte inkoop contracten? Heb de aflevering niet gezien, maar indien niet is het mooi speculatief nieuws. Ook mogen commerciële partijen winst maken, dus als ben heel benieuwd hoe ze de berekening gemaakt hebben en hoe ze daar over de partijen verdeelden.quote:Op maandag 16 oktober 2023 22:15 schreef Bayswater het volgende:
In de uitzending van Radar zojuist de berekening en bevestiging dat we al een half jaar veel te veel betalen voor gas. Prijs zou rond de 70-80 cent per kuub moeten liggen de afgelopen maanden. Het duurder ingekochte gas wordt door het prijsplafond in Nederland verkocht en het goedkopere in het buitenland om te concurreren. De kosten moeten immers aangetoond worden. Zelfs grote kans dat er nog gehandeld is met goedkoper ingekocht gas dat als voorraad bedoeld was om later duurder terug te kopen met als vangnet het prijsplafond.
Er wordt gevraagd een schatting te doen bij gas licht voor de vergelijker start. Mijn schatting is dat ik1 kwh ga verbruiken.quote:Op dinsdag 17 oktober 2023 00:14 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Dat noemen we dwaling toch?
[..]
Heeft radar inzicht gehad in de echte inkoop contracten? Heb de aflevering niet gezien, maar indien niet is het mooi speculatief nieuws. Ook mogen commerciële partijen winst maken, dus als ben heel benieuwd hoe ze de berekening gemaakt hebben en hoe ze daar over de partijen verdeelden.
Jouw adres staat gewoon in de database met een verbruik. Jouw 1 kWh zal niet geaccepteerd worden want het is flauwekul.quote:Op dinsdag 17 oktober 2023 08:49 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Er wordt gevraagd een schatting te doen bij gas licht voor de vergelijker start. Mijn schatting is dat ik1 kwh ga verbruiken.
Nee hoor en welke database zou dat moeten zijn? En sterker nog het is al een maand geleden geaccepteerd.quote:Op dinsdag 17 oktober 2023 09:38 schreef Herkauwer het volgende:
[..]
Jouw adres staat gewoon in de database met een verbruik. Jouw 1 kWh zal niet geaccepteerd worden want het is flauwekul.
De database van de netbeheerder. Probeer maar zelf op gaslicht.com. Daar kan je via idin inloggen en daar wordt zowel je adresgegevens als je verbruik gegevens opgehaald.quote:Op dinsdag 17 oktober 2023 09:46 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Nee hoor en welke database zou dat moeten zijn? En sterker nog het is al een maand geleden geaccepteerd.
Mijn panelen kunnen stuk gaan dus historische cijfers zeggen niets.
Ik weet niet waarom mensen altijd met die flauwekul van een database aan komen zetten.
Bij enexis is bekend dat ik panelen heb en dat is idd doorgegeven aan de energieleverancier. Maar hoeveel ik afneem of niet is prive.
Ja oke maar ik moet toestemming geven om die gegevens af te staan.quote:Op dinsdag 17 oktober 2023 10:04 schreef Herkauwer het volgende:
[..]
De database van de netbeheerder. Probeer maar zelf op gaslicht.com. Daar kan je via idin inloggen en daar wordt zowel je adresgegevens als je verbruik gegevens opgehaald.
Wel fijn dat ze je invoer van 1 kWh hebben geaccepteerd.
Dat klopt. Ik weet vanuit het verleden dat ik bij een verhuizing eerst betaalde op basis van het verbruik van de vorige bewoners. Maar mogelijk was dat nog voor de vrijgave van energieleveranciersquote:Op dinsdag 17 oktober 2023 10:11 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Ja oke maar ik moet toestemming geven om die gegevens af te staan.
Nee hoor, het is na een verhuizing vrijwel altijd op basis van historisch verbruik.quote:Op dinsdag 17 oktober 2023 10:16 schreef Herkauwer het volgende:
[..]
Dat klopt. Ik weet vanuit het verleden dat ik bij een verhuizing eerst betaalde op basis van het verbruik van de vorige bewoners. Maar mogelijk was dat nog voor de vrijgave van energieleveranciers
Wat jij wil.quote:Op dinsdag 17 oktober 2023 08:49 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Er wordt gevraagd een schatting te doen bij gas licht voor de vergelijker start. Mijn schatting is dat ik1 kwh ga verbruiken.
Ik wil dat ja. En zoveer ik weet weinig dwaling aan. Ik vul daar vaak veel verschillende waarden in om prognoses te doen.quote:
Mijn contract loopt af in de winter van 2024.quote:Op maandag 16 oktober 2023 14:39 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Nee, je huidige contract moet eerst afgerond worden. Het is niet zo dat als je nu nog 2 maanden contract hebt bij Budget, en jij sluit NU Engie af, dat Engie zeg maar morgen in gaat en die 2 maanden Budget automatisch komen te vervallen.
Maar volgens mij moet je ook een ingangsdatum opgeven.
Ja, over het algemeen wel. Hou echter wel in de gaten dat je bij de meeste energieleveranciers een maximale termijn hebt waarbinnen het nieuwe contract moet ingaan. Meestal is dit 3 maanden.quote:Op donderdag 19 oktober 2023 10:27 schreef Ponsai het volgende:
[..]
Mijn contract loopt af in de winter van 2024.
Is het dan gunstig om in de zomer een nieuw contract af te sluiten, omdat de tarieven dan lager zijn?
Met ingangsdatum eibde contract
Dat had ik afgelopen augustus ook.quote:Op dinsdag 17 oktober 2023 10:16 schreef Herkauwer het volgende:
[..]
Dat klopt. Ik weet vanuit het verleden dat ik bij een verhuizing eerst betaalde op basis van het verbruik van de vorige bewoners. Maar mogelijk was dat nog voor de vrijgave van energieleveranciers
Gunstig.quote:Op donderdag 19 oktober 2023 12:15 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Ja, over het algemeen wel. Hou echter wel in de gaten dat je bij de meeste energieleveranciers een maximale termijn hebt waarbinnen het nieuwe contract moet ingaan. Meestal is dit 3 maanden.
Als dat nou eens zo zou werken hèquote:Op vrijdag 20 oktober 2023 17:05 schreef Selenophilia het volgende:
Is een vastcontact helemaal limietloos? Dus lekker elke dag 30 min douchen in december en lekker stoken tot 22 graden thuis en je bedrsg blijft lekker hetzelfde?
Wat denk je zelf?quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 17:05 schreef Selenophilia het volgende:
Is een vastcontact helemaal limietloos? Dus lekker elke dag 30 min douchen in december en lekker stoken tot 22 graden thuis en je bedrsg blijft lekker hetzelfde?
Je betaalt aan het eind van de rit gewoon het aantal kWh en m³ dat je verbruikt hebt, alleen wel tegen het afgesloten tarief.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 17:05 schreef Selenophilia het volgende:
Is een vastcontact helemaal limietloos? Dus lekker elke dag 30 min douchen in december en lekker stoken tot 22 graden thuis en je bedrsg blijft lekker hetzelfde?
Je bedrag per KWh en m3 blijft het zelfde. Je maandelijkse voorschotbedrag waarschijnlijk ook.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 17:05 schreef Selenophilia het volgende:
Is een vastcontact helemaal limietloos? Dus lekker elke dag 30 min douchen in december en lekker stoken tot 22 graden thuis en je bedrsg blijft lekker hetzelfde?
Ons 3 jarig contract loopt 31 december 2024 af.quote:Op donderdag 19 oktober 2023 16:00 schreef Ponsai het volgende:
[..]
Gunstig.
Contract loopt 1 oktober af.
Dan zou ik misschien in hartje zomer een gunstig contract kunnen afsluiten
...maar dus wel tegen het in het contract afgesproken tarief. Dus het is niet zo dat datgene dat je meer verbruikt dan opgegeven in je contract ineens tegen een hoger tarief wordt afgerekend.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 17:14 schreef Leandra het volgende:
[..]
Je betaalt aan het eind van de rit gewoon het aantal kWh en m³ dat je verbruikt hebt, alleen wel tegen het afgesloten tarief.
Dus als jij opgeeft dat je 1.000 m³ gas verbruikt en 2.250 kWh stroom en je gaat vervolgens drie keer daags in bad en draait wekelijks 7 wassen waarvan 3 op 60 graden en 1 op 90 graden en je hebt dagelijks je oven een half uur aan dan is de kans groot dat je niet binnen die 1.000 m³ gas en 2.250 kWh stroom blijft en mag je dus gewoon bijbetalen voor die overige verbruikte m³ en kWh.
Nee uiteraard, daarom heb je een vast contract, zodat je weet wat je per m³ en kWh betaalt.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 20:14 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
...maar dus wel tegen het in het contract afgesproken tarief. Dus het is niet zo dat datgene dat je meer verbruikt dan opgegeven in je contract ineens tegen een hoger tarief wordt afgerekend.
Jawel, maar gezien de vraag van @Selenophilia dacht ik dat dat eventueel ook nog wel nuttige informatie kon zijn voor d'r.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 20:15 schreef Leandra het volgende:
[..]
Nee uiteraard, daarom heb je een vast contract, zodat je weet wat je per m³ en kWh betaalt.
Daarom stond dat ook in mijn eerste zinquote:Op vrijdag 20 oktober 2023 20:17 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Jawel, maar gezien de vraag van @:Selenophilia dacht ik dat dat eventueel ook nog wel nuttige informatie kon zijn voor d'r.
Oh kijk, dat heb ik dus gewoon niet gezien omdat ik een blinde vink ben.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 20:19 schreef Leandra het volgende:
[..]
Daarom stond dat ook in mijn eerste zin
Onder voorbehoud dat de belastingen op gas en elektra gelijk blijven.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 17:52 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Je bedrag per KWh en m3 blijft het zelfde. Je maandelijkse voorschotbedrag waarschijnlijk ook.
Maar je jaarrekening niet. Meer verbruiken dan vooraf geschat betekent lekker bijbetalen.
Oxxio komt volgens Gaslicht bij mij als beste uit de bus.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 21:48 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
De goedkoopste van de twee
Slechte dealquote:Op zondag 22 oktober 2023 18:55 schreef Eilatan het volgende:
[..]
Oxxio komt volgens Gaslicht bij mij als beste uit de bus.
Vaste leveringskosten: ¤11,98
Stroomtarief 0,39 /kwh
Gas 1,39 /m3
Goede deal?
Als dat de goedkoopste is voor de moeite die je wil doen, dan ja. Je kan ook overwegen even rond te kijken op websites van leveranciers.quote:Op zondag 22 oktober 2023 18:55 schreef Eilatan het volgende:
[..]
Oxxio komt volgens Gaslicht bij mij als beste uit de bus.
Vaste leveringskosten: ¤11,98
Stroomtarief 0,39 /kwh
Gas 1,39 /m3
Goede deal?
1.33 per kWh 😜quote:Op zondag 22 oktober 2023 19:04 schreef Klepper272 het volgende:
[..]
Slechte deal
Frank Energie:
Vaste leveringskosten 14¤
Elektra 1.33/kWh
Gas 1.22 /m3
en 140¤ cashback
Is dit wel vast tarief? Die Frank Energie zag ik namelijk ook op 1 staan, maar had het schuifje vast tarief nog niet aangezet.quote:Op zondag 22 oktober 2023 19:04 schreef Klepper272 het volgende:
[..]
Slechte deal
Frank Energie via Gaslicht.com:
Vaste leveringskosten 14¤
Elektra 0.33/kWh
Gas 1.22 /m3
en 140¤ cashback
Sorry, Frank energie is geen jaarcontract maar variabel tarief per maand.quote:Op zondag 22 oktober 2023 19:04 schreef Klepper272 het volgende:
[..]
Slechte deal
Frank Energie via Gaslicht.com:
Vaste leveringskosten 14¤
Elektra 0.33/kWh
Gas 1.22 /m3
en 140¤ cashback
Sorry, mijn fout.quote:Op zondag 22 oktober 2023 19:10 schreef Eilatan het volgende:
[..]
Is dit wel vast tarief? Die Frank Energie zag ik namelijk ook op 1 staan, maar had het schuifje vast tarief nog niet aangezet.
Bij Independer staat Essent op 1.
Stroom
Vast tarief
Leveringstarief contract:
¤ 0,36545 per kWh
Vaste leveringskosten:
¤ 6,49000 per maand
Gas
Vast tarief
Leveringstarief (contract):
¤ 1,35304 per m³
Vaste leveringskosten:
¤ 6,49000 per maand
Totaal ¤66,48
Nee geen zonnepanelen hieroquote:Op zondag 22 oktober 2023 19:16 schreef Klepper272 het volgende:
[..]
Sorry, mijn fout.
Heb je zonnepanelen?
Dan krijg ik hier Budgetenergie het voordeligst.quote:
Daar had ik nog niet aan gedacht.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 21:48 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
De goedkoopste van de twee
Meer relevante factoren zijn er niet voor een energieboerquote:Op maandag 23 oktober 2023 13:38 schreef SpaceOdyssey het volgende:
[..]
Daar had ik nog niet aan gedacht.
Ik ken je contract niet maar die korting/cashback krijg je maar 1 maal bij het aflopen van het contract.quote:Op maandag 23 oktober 2023 13:49 schreef babipangang het volgende:
Een maand of 2 geleden 3 jaar vastgezet bij vandebron voor ¤0,33 en ¤1,39 en elk jaar ¤100,- korting. Kan en kon misschien nog iets goedkoper, maar weet nu in ieder geval wat ik de komende jaren ga betalen. En met die 400 m3 gas die ik per jaar verbruik maakt een dubbeltje verschil niet heel veel uit bij het maandtermijn.
Dit plafond gaat om (inkoop) handelsprijzen, vraag me af of je dat gaat merken in de consumentenprijzen.quote:Op maandag 23 oktober 2023 15:14 schreef Elan het volgende:
https://www.nu.nl/economi(...)og-israel.html#nujij
In principe gaan die redelijk hand in hand. Maar mocht het überhaupt zover komen dan zullen Rob Jetten en kornuiten er ongetwijfeld alles aan doen om de belastingen flink te verhogen.quote:Op maandag 23 oktober 2023 15:23 schreef Klepper272 het volgende:
[..]
Dit plafond gaat om (inkoop) handelsprijzen, vraag me af of je dat gaat merken in de consumentenprijzen.
Dit is elk jaar 100 euro korting bij de jaarafrekening 🙃 staat zelfs in het contractquote:Op maandag 23 oktober 2023 15:11 schreef Klepper272 het volgende:
[..]
Ik ken je contract niet maar die korting/cashback krijg je maar 1 maal bij het aflopen van het contract.
Zou dat nakijken, anders kan dat een teleurstelling blijken.
Dit plafond is nog nooit gehaald.quote:Op maandag 23 oktober 2023 15:27 schreef Elan het volgende:
[..]
In principe gaan die redelijk hand in hand. Maar mocht het überhaupt zover komen dan zullen Rob Jetten en kornuiten er ongetwijfeld alles aan doen om de belastingen flink te verhogen.
Bij mijn laatste contract met cashback was het een contract voor 3 jaar en kreeg ik ieder jaar eenderde van het cashback bedrag in mindering gebracht op de jaarafrekening.quote:Op maandag 23 oktober 2023 15:11 schreef Klepper272 het volgende:
[..]
Ik ken je contract niet maar die korting/cashback krijg je maar 1 maal bij het aflopen van het contract.
Zou dat nakijken, anders kan dat een teleurstelling blijken.
Zal dit dan zo veel schelen? Websites als Independer en Gaslicht zijn er toch juist om al die website te vergelijken?quote:Op zondag 22 oktober 2023 19:06 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Als dat de goedkoopste is voor de moeite die je wil doen, dan ja. Je kan ook overwegen even rond te kijken op websites van leveranciers.
Heel veel aanbieders zijn niet meer bij deze sites aangesloten. En gaslicht en Independer moeten ook verdienenquote:Op dinsdag 24 oktober 2023 11:30 schreef Eilatan het volgende:
[..]
Zal dit dan zo veel schelen? Websites als Independer en Gaslicht zijn er toch juist om al die website te vergelijken?
Wel vreemd.. en snap het even niet meer. Als ik mijn verbruik invul op Independer komt Essent er als één van de goedkoopste uit. Als ik dan naar de website van Essent ga en mijn verbruik invul, kom ik op een meer dan dubbel zo hoog maandbedrag uit. Hoe kan dit?quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 12:05 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Heel veel aanbieders zijn niet meer bij deze sites aangesloten. En gaslicht en Independer moeten ook verdienen
Cashback die je via Independer wel krijgt (en die ze in het maandbedrag verrekenen) en via Essent zelf niet?quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 15:41 schreef Eilatan het volgende:
[..]
Wel vreemd.. en snap het even niet meer. Als ik mijn verbruik invul op Independer komt Essent er als één van de goedkoopste uit. Als ik dan naar de website van Essent ga en mijn verbruik invul, kom ik op een meer dan dubbel zo hoog maandbedrag uit. Hoe kan dit?
Kijk eens naar de prijsopbouw? Zowel op vergelijkingssites als op de sites van de leveranciers kan je precies zien hoe de prijs is opgebouwd.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 15:41 schreef Eilatan het volgende:
[..]
Wel vreemd.. en snap het even niet meer. Als ik mijn verbruik invul op Independer komt Essent er als één van de goedkoopste uit. Als ik dan naar de website van Essent ga en mijn verbruik invul, kom ik op een meer dan dubbel zo hoog maandbedrag uit. Hoe kan dit?
Er zijn nog 51 aanbieders. Dat bedoel ik meer. Maar wat is je verbruik?quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 15:41 schreef Eilatan het volgende:
[..]
Wel vreemd.. en snap het even niet meer. Als ik mijn verbruik invul op Independer komt Essent er als één van de goedkoopste uit. Als ik dan naar de website van Essent ga en mijn verbruik invul, kom ik op een meer dan dubbel zo hoog maandbedrag uit. Hoe kan dit?
Weet iemand welke energiemaatschappijen dit nu zijn? Ik kan nergens een handig lijstje vinden.quote:Op donderdag 19 oktober 2023 10:14 schreef SpaceOdyssey het volgende:
https://www.ad.nl/binnenl(...)uurder-uit~aa816f48/
Ben bang dat er geen handig lijstje is.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 16:42 schreef SpaceOdyssey het volgende:
[..]
Weet iemand welke energiemaatschappijen dit nu zijn? Ik kan nergens een handig lijstje vinden.
Het is eigenlijk ook niet heel relevant, de situatie verandert er niet door.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 17:12 schreef Klepper272 het volgende:
[..]
Ben bang dat er geen handig lijstje is.
Vul je gegevens in op een vergelijkingsite en doe dit met en zonder teruglevering.
Dan merk je het vanzelf.
Er zijn ook bedrijven die lagere energietarieven aanbieden als je niet saldeert, het gaat niet alleen om cashback.
Coolblue via gaslicht is een dergelijke leverancier.
Gedaan en op de website van Essent is beide ietsje hoger, gaat om 4 cent extra voor zowel gas en elektra en voor de vaste leveringskosten kom ik bij Independer uit op 13 euro en bij Essent zelf is het berekend op 48 cent per dag (stroom en gas samen) wat dus uitkomt op Gem ¤14,60 per maand..quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 16:11 schreef Viezig het volgende:
[..]
Kijk eens naar de prijsopbouw? Zowel op vergelijkingssites als op de sites van de leveranciers kan je precies zien hoe de prijs is opgebouwd.
1000 kwh stroom en 375m3 gas.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 16:17 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Er zijn nog 51 aanbieders. Dat bedoel ik meer. Maar wat is je verbruik?
Bij geen zonnepanelen kom ik bij vandebron of United consumers. Geen idee hoe je op Essent kwam🤷♂️quote:
Via Gaslicht.quote:Stroom
Normaal tarief
¤ 0,3369 /kWh
0-10000 kWh
Dal tarief
¤ 0,2647 /kWh
0-10000 kWh
Ik heb ook geen zonnepanelen aangevinkt. Bij het tabje Prijs-kwaliteit staat vandebron op 1, nog steeds Essent op 2 (als goedkoopste 1 jaar contract) enquote:Op dinsdag 24 oktober 2023 23:04 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Bij geen zonnepanelen kom ik bij vandebron of United consumers. Geen idee hoe je op Essent kwam🤷♂️
Essent komt hier bij Independer niet in de top 21 voor. Bij gaslicht niet in de top 63.quote:Op donderdag 26 oktober 2023 09:46 schreef Eilatan het volgende:
[..]
Ik heb ook geen zonnepanelen aangevinkt. Bij het tabje Prijs-kwaliteit staat vandebron op 1, nog steeds Essent op 2 (als goedkoopste 1 jaar contract) en
United Consumers op 3.
Heel vreemd.
Al een half jaar.quote:Op donderdag 26 oktober 2023 11:54 schreef Eilatan het volgende:
Of liggen de prijzen nu onder het plafond.
Nee want in de winter liggen de tarieven hoger dan in de zomer.quote:Op donderdag 26 oktober 2023 11:54 schreef Eilatan het volgende:
Is het eigenlijk niet beter om te wachten met een vast contract afsluiten tot minimaal eind 2023, omdat dan het prijsplafond afloopt? Of liggen de prijzen nu onder het plafond.
Je sww of je verwarmingssysteem?quote:Op donderdag 26 oktober 2023 20:00 schreef Gajes_Octavianus het volgende:
Ik heb zojuist mijn cv bijgevuld en omdat ik niet meer precies wist hoe dat moestheb ik het opgezocht, en dat is inmiddels gelukt
Nu zag ik op internet ook dat het zuiniger is om de warmwatertemperatuur in de ketel in te stellen op 60.
Mijn ketel stond op 75.
- Is het inderdaad zuiniger qua verbruik met stoken (mijn woning is energieklasse B)?
- Heeft het ook nadelen?
Sww?quote:Op donderdag 26 oktober 2023 20:02 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Je sww of je verwarmingssysteem?
Sww kan prima op 60 graden. Stoken zou je zelfs 50 nog wel kunnen halen. Krijg je je huis in de winter met 50 warm, ga dan naar 45.
Ah.quote:Op donderdag 26 oktober 2023 20:03 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Sanitair warm water, je kraan.
Blijf ff in je andere topic manquote:Op donderdag 26 oktober 2023 20:08 schreef Gajes_Octavianus het volgende:
[..]
Ah.
Is idd én voor stoken én warm water in de keuken en de douche.
Ben benieuwd hoeveel het scheelt.
Op de oude stand verbruikte ik per dag in de herfst en winter inclusief douchen zo'n 4 tot 4,5 kuub gas per dag, met de thermostaat op 19 en 's nachts op 15.
Nadeel is dat het opwarmen meer tijd kost.quote:Op donderdag 26 oktober 2023 20:00 schreef Gajes_Octavianus het volgende:
Ik heb zojuist mijn cv bijgevuld en omdat ik niet meer precies wist hoe dat moestheb ik het opgezocht, en dat is inmiddels gelukt
Nu zag ik op internet ook dat het zuiniger is om de warmwatertemperatuur in de ketel in te stellen op 60.
Mijn ketel stond op 75.
- Is het inderdaad zuiniger qua verbruik met stoken (mijn woning is energieklasse B)?
- Heeft het ook nadelen?
Maar hoe wil je een wereldmarkt daar aan onderwerpen?quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 11:42 schreef Elan het volgende:
Belachelijk dat speculatieve karakter. Een fatsoenlijk verwarmd huis moet gewoon een primaire levensbehoefte worden voor iedereen.
Zat gisteren een stukje Radar te kijken en als je ziet hoeveel mensen in beschimmelde hokken leven springen de tranen je in de ogen.
Zelfs toen het IJzeren gordijn gevallen was en de armoe in Roemenië om zich heen sloeg, hadden de bejaarden (de meest kwetsbare groep in Oost Europa), nog gratis verwarming en eten uit de gaarkeuken van staatswege. Dat was gelijk ook het enige dat ze kregen.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 11:42 schreef Elan het volgende:
Belachelijk dat speculatieve karakter. Een fatsoenlijk verwarmd huis moet gewoon een primaire levensbehoefte worden voor iedereen.
Zat gisteren een stukje Radar te kijken en als je ziet hoeveel mensen in beschimmelde hokken leven springen de tranen je in de ogen.
En door gebrek aan inzicht en vooruitkijken is er toen veel te veel gas verbrast.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 12:22 schreef blomke het volgende:
[..]
Zelfs toen het IJzeren gordijn gevallen was en de armoe in Roemenië om zich heen sloeg, hadden de bejaarden (de meest kwetsbare groep in Oost Europa), nog gratis verwarming en eten uit de gaarkeuken van staatswege. Dat was gelijk ook het enige dat ze kregen.
Ik zat toen bij een kerk die hulpgoederen naar Oost-Europa vervoerde, er was tekort aan alles, maar niet aan verwarming.
Joepie, de stadswarmte blijft dus ook torenhoog.quote:
Als ik stadsverwarming had dan zou ik verhuizen of een warmtepomp aanschaffen.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 12:45 schreef Zelva het volgende:
[..]
Joepie, de stadswarmte blijft dus ook torenhoog.
En ja Rob, ik wil best kijken naar mijn energiecontract. Zorg jij er dan voor dat ik dan ook kan doen en ik ook van mijn gedwongen stadsverwarming af kan of op zijn minst dat die daadwerkelijk schandalige koppeling met de gasprijs er eindelijk eens af gaat?
Warmtepomp aanschaffen of op hout gaan stoken mag niet, is contractueel uitgesloten. Dat gaat ten koste van het verdienmodel.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 13:04 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Als ik stadsverwarming had dan zou ik verhuizen of een warmtepomp aanschaffen.
Desnoods zou ik op hout gaan stoken.
Nee.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 12:13 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Doe jij niet precies hetzelfde door een dynamisch contract te hebben?
Dat lijkt me juridisch niet houdbaar. In het Warmtenetbesluit (artikel 5a) is geregeld dat jij je zowel tijdelijk als permanent tegen een bepaald tarief van het warmtenet kunt laten afsluiten. Ik zou dit maar eens goed gaan uitzoeken.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 13:29 schreef Zelva het volgende:
[..]
Warmtepomp aanschaffen of op hout gaan stoken mag niet, is contractueel uitgesloten. Dat gaat ten koste van het verdienmodel.
Onderdeel van de vergroening mijn vriend.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 11:42 schreef Elan het volgende:
Belachelijk dat speculatieve karakter. Een fatsoenlijk verwarmd huis moet gewoon een primaire levensbehoefte worden voor iedereen.
Zat gisteren een stukje Radar te kijken en als je ziet hoeveel mensen in beschimmelde hokken leven springen de tranen je in de ogen.
Zou zeggen een vanuit Brusselquote:Op dinsdag 31 oktober 2023 12:20 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Maar hoe wil je een wereldmarkt daar aan onderwerpen?
80% belasting;quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 12:20 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Maar hoe wil je een wereldmarkt daar aan onderwerpen?
Dat wel.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 13:38 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Onderdeel van de vergroening mijn vriend.
Zag het, zijn wel bepaalde figuren hé. Je zou denken dat er wel mogelijkheden zijn omdat de overheid dacht ik 1.500 geeft aan mensen onder 120% bestaansmimumum.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 13:40 schreef Elan het volgende:
[..]
Dat wel.
Zo'n vrouwtje had letterlijk paddestoelen in de vensterbank staan.
Dan moet er eerst wel een infrastructuur zijn om dat op te wekken.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 13:40 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
80% belasting;
Kiezen voor dure bronnen (wind, zond, etc) geen kern/kolen;
Geen gas meer oppompen.
Begrijp me goed, ook bovenstaande kennen nadelen, maar het is niet dat er geen alternatief is.
Ja zijn vaak simpele lieden die krijgen dan een huurverlaging aangeboden als ze hun bek verder houden en zijn allang blij. Vervolgens letterlijk doodziek van de schimmels in de woning. Marijnissen pleitte voor een verplichte APK voor huurwoningen, dat zou nog wel eens soelaas kunnen bieden.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 13:42 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Zag het, zijn wel bepaalde figuren hé. Je zou denken dat er wel mogelijkheden zijn omdat de overheid dacht ik 1.500 geeft aan mensen onder 120% bestaansmimumum.
Neemt niet weg het immoreel is om zulke hoge energiebelasting te heffen op een primaire levensbehoefte. Zelfs op peuken zit nog minder belasting.
En dan ook nog roken, zag asbak en kon het horen aan het zwaar ademen.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 13:46 schreef Elan het volgende:
[..]
Ja zijn vaak simpele lieden die krijgen dan een huurverlaging aangeboden als ze hun bek verder houden en zijn allang blij. Vervolgens letterlijk doodziek van de schimmels in de woning. Marijnissen pleitte voor een verplichte APK voor huurwoningen, dat zou nog wel eens soelaas kunnen bieden.
Die gedwongen winkelnering is opgelegd vanuit de verhuurder.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 13:35 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Dat lijkt me juridisch niet houdbaar. In het Warmtenetbesluit (artikel 5a) is geregeld dat jij je zowel tijdelijk als permanent tegen een bepaald tarief van het warmtenet kunt laten afsluiten. Ik zou dit maar eens goed gaan uitzoeken.
Hoezo? Die gedwongen winkelnering is toch al 15 jaar geleden verboden.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 13:29 schreef Zelva het volgende:
[..]
Warmtepomp aanschaffen of op hout gaan stoken mag niet, is contractueel uitgesloten. Dat gaat ten koste van het verdienmodel.
Ja dan zit je vast idd want die weigeren elk alternatief toe te staan. Overigens zou het met de huidige stadsverwarmingstarieven wel eens goedkoper kunnen zijn om gewoon met ene straalkachel te verwarmen.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 13:55 schreef Zelva het volgende:
[..]
Die gedwongen winkelnering is opgelegd vanuit de verhuurder.
Je kan op een veel lager temperatuur gaan stoken en dan aanvullen met infrarood op tactische plaatsen. Daar helemaal mee verwarmen is een beetje dom denk ik want als je niet boven een minimum stook wordt je huis zeiknat. Maar als persoonlijke aanvulling op je eigen plekje kan het wel, net als met een mantel met of zonder elektrische deken.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 14:42 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Ja dan zit je vast idd want die weigeren elk alternatief toe te staan. Overigens zou het met de huidige stadsverwarmingstarieven wel eens goedkoper kunnen zijn om gewoon met ene straalkachel te verwarmen.
@:Freshprince kan dat uitrekenen.
Elk contract wat een consument heeft is te beëindigen.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 13:29 schreef Zelva het volgende:
[..]
Warmtepomp aanschaffen of op hout gaan stoken mag niet, is contractueel uitgesloten. Dat gaat ten koste van het verdienmodel.
Nooit kijken naar voorschotbedrag per maand.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 13:57 schreef Frozen-assassin het volgende:
Ik ben waarschijnlijk veel te laat op het feestje maar ik zit nu te kijken of ik toch mijn contract moet vastzetten en zo ja waar...
Ik zit nu bij Vattenfall met 20% korting, maar zij bieden 53 EUR p/m aan voor 1 jaar vast.
Mijn verbruik is 1000 kWh en 300 m3 gas. Met 1100 kWh teruglevering. Halverwege dit jaar heb ik een hybride warmtepomp + bijbehorende ketel gekregen dus ik neem aan dat kWh wat gaat stijgen en gas wat minder.
Gaslicht.com geeft mij een schatting voor 25 EUR p/m aan variabel bij Frank Energie (incl. overstapbonus). Of 38 EUR p/m vast bij Oxxio en Eneco. Zit Vattenfall dan zo hoog in boom of zie ik iets verkeerd? Of kan ik beter variabel blijven bij Vattenfall. Zoveel vragen...
Wie een beetje spaarzaam om gaat met energie, kan een negatief bedrag aan energiebelasting hebben.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 13:42 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Neemt niet weg het immoreel is om zulke hoge energiebelasting te heffen op een primaire levensbehoefte. Zelfs op peuken zit nog minder belasting.
Je bent nogal slecht geïnformeerd.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 13:40 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
80% belasting;
Kiezen voor dure bronnen (wind, zond, etc) geen kern/kolen;
Geen gas meer oppompen.
Begrijp me goed, ook bovenstaande kennen nadelen, maar het is niet dat er geen alternatief is.
Ok Hans.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 21:50 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Je bent nogal slecht geïnformeerd.
Hier kun en mag je het echt niet opzeggen:quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 21:41 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Elk contract wat een consument heeft is te beëindigen.
Indien er geen opzegtermijn is overeengekomen, dan is het contract opzegbaar met maximaal 30 kalender opzegtermijn.
Alleen bij verhuur kan je wel te maken hebben met blokverwarming. Das wat anders dan stadsverwarming.
Klopt, ook daar worden gigantische tarieven voor gerekend, maar zelfs als zou je dat uit vinden kunnen, dan nog is het onmogelijk, want, er is geen gas, en de verhuurder gaat natuurlijk nooit toestemming geven om een warmtepomp te plaatsen.quote:En bij verhuur zit je met de uitdaging dat je de woning weer moet opleveren in de oorspronkelijke staat als je verhuist. Als jij stadsverwarming opzegt en de stadsverwarmingboer komt hun afleverset verwijderen, dan moet je bij verhuizing de woning opnieuw laten aansluiten. En dat is waarschijnlijk niet zo goedkoop.
Dat zou nog wel een idee zijn, ware het niet dat je ook afhankelijk bent van ze voor je warm water om te douchen en zo.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 14:42 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Ja dan zit je vast idd want die weigeren elk alternatief toe te staan. Overigens zou het met de huidige stadsverwarmingstarieven wel eens goedkoper kunnen zijn om gewoon met ene straalkachel te verwarmen.
@:Freshprince kan dat uitrekenen.
Warmtepompboiler. Maar huren is ellende inderdaad.quote:Op woensdag 1 november 2023 00:12 schreef Zelva het volgende:
[..]
Dat zou nog wel een idee zijn, ware het niet dat je ook afhankelijk bent van ze voor je warm water om te douchen en zo.
Dus iedereen betaald max de prijsplafond prijs over zn hele verbruik. Alleen sommige mensen krijgen net iets minder omdat ze minder betaald hebben?quote:Op vrijdag 3 november 2023 10:38 schreef Bayswater het volgende:
Ben er ondertussen uit. Als je met variabele contracten dit jaar eind mei je eindnota ontving heb je meer prijsplafondkorting ontvangen dan iemand die eind december of januari 2024 zijn eindnota ontvangt. Komt omdat ze met dat gewogen gemiddelde tarief rekenen. Dat prijsplafond is niet echt een eerlijk systeem geweest.
Heb zelf maar een nadeel van 70 euro ten opzichte van als ik de eindnota in mei had ontvangen. Iemand die hem eind december of in januari ontvangt zal al snel over de 200 euro nadeel zitten tov eindnota mei/juni. Dit met een variabel contract met verbruik rond het gemiddelde van 1300 m3 gas en 2900 kwh stroom zonder terugleveringen.
Omdat ze de korting op de eindnota over het gewogen gemiddelde berekenen houdt dat in dat het voordeel van de tarieven later in het jaar als sneeuw voor de zon verdwijnt omdat het gewogen gemiddelde toch altijd boven de 1,45 zal uitkomen bij gas en 0,40 bij stroom. De periode in de eindnota dat je met het tarief onder het prijsplafond zat wordt dus in feite op 1,45 en 0,40 gezet. Na mei zullen je tarieven altijd daaronder liggen en maak je geen gebruik meer van het prijsplafond, mooi als je eind mei je eindnota hebt ontvangen, heb je ook geen last van dat gewogen gemiddelde meer. Krijg je laat in het jaar je eindnota dan zorgen die lagere tarieven niet dat je met je gewogen gemiddelde onder die 1,45 en 0,40 uitkomt.quote:Op vrijdag 3 november 2023 10:52 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Dus iedereen betaald max de prijsplafond prijs over zn hele verbruik. Alleen sommige mensen krijgen net iets minder omdat ze minder betaald hebben?
Vat ik dat goed samen?
Indien dat zo is lijkt het mij eerlijk als je netjes je bedrag betaald.
Ja dat is toch prima? Niemand ging over afgelopen jaar meer betalen dan 1.45 en 0.40 per eenheid. Dat was de belofte.quote:Op vrijdag 3 november 2023 11:09 schreef Bayswater het volgende:
[..]
Omdat ze de korting op de eindnota over het gewogen gemiddelde berekenen houdt dat in dat het voordeel van de tarieven later in het jaar als sneeuw voor de zon verdwijnt omdat het gewogen gemiddelde toch altijd boven de 1,45 zal uitkomen bij gas en 0,40 bij stroom. De periode in de eindnota dat je met het tarief onder het prijsplafond zat wordt dus in feite op 1,45 en 0,40 gezet. Na mei zullen je tarieven altijd daaronder liggen en maak je geen gebruik meer van het prijsplafond, mooi als je eind mei je eindnota hebt ontvangen, heb je ook geen last van dat gewogen gemiddelde meer. Krijg je laat in het jaar je eindnota dan zorgen die lagere tarieven niet dat je met je gewogen gemiddelde onder die 1,45 en 0,40 uitkomt.
Heb het ook gezien, maar dan heb je ook al een hele tijd die vensterbank niet afgenomen. Die groeien er niet in 1 nacht.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 13:40 schreef Elan het volgende:
[..]
Dat wel.
Zo'n vrouwtje had letterlijk paddestoelen in de vensterbank staan.
Nwah, het is wel raar dat mensen met precies hetzelfde contract en verbruik in 2023 andere bedragenquote:Op vrijdag 3 november 2023 11:19 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Ja dat is toch prima? Niemand ging over afgelopen jaar meer betalen dan 1.45 en 0.40 per eenheid. Dat was de belofte.
Lijkt mij een prima eerlijke methodiek.
Heeft er geen zak mee te maken.quote:Op vrijdag 3 november 2023 11:21 schreef Gia het volgende:
[..]
Heb het ook gezien, maar dan heb je ook al een hele tijd die vensterbank niet afgenomen. Die groeien er niet in 1 nacht.
Om te kweken als bijverdienste ofzo?quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 13:40 schreef Elan het volgende:
[..]
Dat wel.
Zo'n vrouwtje had letterlijk paddestoelen in de vensterbank staan.
Eh warmte lost het vochtprobleem niet op.In de jungle groeien ook paddestoelen.quote:Op vrijdag 3 november 2023 13:41 schreef CoolGuy het volgende:
Moeten ze de verwarming maar aanzetten.
Allemaal onrust om niks.quote:Op donderdag 23 november 2023 19:10 schreef jcdragon het volgende:
Prijsplafond verdwijnt, energieprijs omhoog in januari - https://nos.nl/l/2498950
Ik heb die mogelijkheid niet gehad hoor. Mijn warntetarief wordt binnenkort gewoon doodleuk weer bepaald door de ACM en gebaseerd op de dan verwachte gasprijs op 1 januari 2024, ook al ik gebruik ik geen kubieke millimeter gas.quote:Op donderdag 23 november 2023 22:00 schreef Horsemen het volgende:
Daarnaast heeft iedereen die daar behoefte aan had alle tijd gehad om de tarieven (exclusief de belasting verhoging) vast te zetten.
Juist.quote:Op donderdag 23 november 2023 22:13 schreef Zelva het volgende:
[..]
Ik heb die mogelijkheid niet gehad hoor. Mijn warntetarief wordt binnenkort gewoon doodleuk weer bepaald door de ACM en gebaseerd op de dan verwachte gasprijs op 1 januari 2024, ook al ik gebruik ik geen kubieke millimeter gas.
Hoe kom je daarbij?quote:Op donderdag 23 november 2023 22:00 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Allemaal onrust om niks.
Allereerst is het grootste deel een (ordinaire?) belastingverhoging en ten tweede blijven de tarieven nog onder het oude prijsplafond. Daarnaast heeft iedereen die daar behoefte aan had alle tijd gehad om de tarieven (exclusief de belasting verhoging) vast te zetten.
Bijna ieder jaar lopen de tarieven in de wintermaanden op.
Behalve wanneer je vast zit aan een warmtenet of wanneer je vaste contract afloopt in deze periode.quote:Op donderdag 23 november 2023 22:00 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Allemaal onrust om niks.
Allereerst is het grootste deel een (ordinaire?) belastingverhoging en ten tweede blijven de tarieven nog onder het oude prijsplafond. Daarnaast heeft iedereen die daar behoefte aan had alle tijd gehad om de tarieven (exclusief de belasting verhoging) vast te zetten.
Bijna ieder jaar lopen de tarieven in de wintermaanden op.
Dat is zeker waar. Deze (relatief) kleine groep heeft met de hele warmte voorziening altijd al volop problemen gehad. Een triest geval. Persoonlijk zou ik ook nooit een huis kopen/huren met een dergelijke voorziening maar dat is natuurlijk off-topic. Je zal er inderdaad maar mee te maken hebben. Hier hebben jullie helemaal gelijk in.quote:Op vrijdag 24 november 2023 07:12 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Behalve wanneer je vast zit aan een warmtenet of wanneer je vaste contract afloopt in deze periode.
Hier zijn vele wijken aangesloten op warmtenet. Sterker nog, dat willen ze steeds meer gaan doen. Straks ontkom je daar dus niet meer aan zeg maar als je ergens wilt wonen.quote:Op vrijdag 24 november 2023 09:53 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Dat is zeker waar. Deze (relatief) kleine groep heeft met de hele warmte voorziening altijd al volop problemen gehad. Een triest geval. Persoonlijk zou ik ook nooit een huis kopen/huren met een dergelijke voorziening maar dat is natuurlijk off-topic. Je zal er inderdaad maar mee te maken hebben. Hier hebben jullie helemaal gelijk in.
Mijn contract liep jaren geleden ook af midden in de winterperiode. Aangezien het bijna ieder jaar zo is dat de tarieven pieken in deze periode heb ik er toen voor gekozen om mijn contract periode aan te passen door voor ongeveer een halfjaar voor variabele tarieven te gaan en vervolgens toen er een acceptabele aanbieding voorbij kwam de boel weer vast gezet. Van deze keus heb ik inmiddels al bijna 10 jaar profijt.
Mmm, dat is natuurlijk vooral een stedelijk "probleem". Voor mij persoonlijk verwacht ik niet dat ik hiermee snel te maken ga krijgen. Ik geloof dat meer dan 80% van de Nederlandse huizen nog gewoon een andere form van warmtevoorziening heeft. Zelf woon ik graag in het landelijk gebied en stook ik zolang dit nog toegestaan is lekker mijn houtkachel(-s).quote:Op vrijdag 24 november 2023 14:39 schreef Troel het volgende:
[..]
Hier zijn vele wijken aangesloten op warmtenet. Sterker nog, dat willen ze steeds meer gaan doen. Straks ontkom je daar dus niet meer aan zeg maar als je ergens wilt wonen.
Ik woon in een dorp en hier zijn er helaas ook heel druk mee. Misschien juist omdát menigeen nog een houtkachel heeftquote:Op vrijdag 24 november 2023 16:22 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Mmm, dat is natuurlijk vooral een stedelijk "probleem". Voor mij persoonlijk verwacht ik niet dat ik hiermee snel te maken ga krijgen. Ik geloof dat meer dan 80% van de Nederlandse huizen nog gewoon een andere form van warmtevoorziening heeft. Zelf woon ik graag in het landelijk gebied en stook ik zolang dit nog toegestaan is lekker mijn houtkachel(-s).
Zelf heb ik wel enige ervaring (30 jaar) met het stoken van een houtkachel en beschik ik ook over een recent exemplaarquote:Op vrijdag 24 november 2023 16:30 schreef Leandra het volgende:
Houtkachels zijn imho vooral een probleem door mensen die niet weten hoe je moet stoken.
Het is ronduit asociaal om je haard of houtkachel aan te doen als het (nagenoeg) windstil is, maar dat zijn van die dingen die een hoop mensen niet (meer) lijken te weten.
Lekker besparen op je gasrekening doordat je de verwarming nog niet hoeft aan te doen, maar je buren kunnen hun ramen of roosters niet meer open houden omdat je zonodig op een windstille avond je haard aan moet hebben.
Waar vind je die prijzen? Want hoe ik ook op de site van Eneco klik, ik krijg alleen maar prijzen van x hoeveelheid gas of elektra, nergens wat het per kWh en kuub kost. (en ze hanteren nog incl prijsplafond en kortingen, terwijl als ik nu kijk dat over een maandje al niet meer van toepassing is).quote:Op woensdag 29 november 2023 16:37 schreef Bayswater het volgende:
De gasprijs daalt gestaag door. Gelukkig heeft bijvoorbeeld een Eneco voor hun trouwe variabele klanten de gasprijs komende drie wintermaanden vastgezet voor rond de 1,40 euro en stroom voor 0,40 euro. Dit terwijl de 1 jaar contracten nu worden aangeboden voor 1,20 euro gas en 0,30 euro stroom + een extraatje van 250-300 euro. En we gaan nog lager hoogstwaarschijnlijk.
Mwa we gaan eerder gestaag omhoog. Vastzetten is nergens voor nodig, maar als je van het gas af kan dan zou ik dat niet nalaten.quote:Op woensdag 29 november 2023 16:37 schreef Bayswater het volgende:
De gasprijs daalt gestaag door. Gelukkig heeft bijvoorbeeld een Eneco voor hun trouwe variabele klanten de gasprijs komende drie wintermaanden vastgezet voor rond de 1,40 euro en stroom voor 0,40 euro. Dit terwijl de 1 jaar contracten nu worden aangeboden voor 1,20 euro gas en 0,30 euro stroom + een extraatje van 250-300 euro. En we gaan nog lager hoogstwaarschijnlijk.
De prijzen van Eneco zijn de prijzen die ze zelf recent mailen bij een variabel contract. Het huidige aanbod van alle leveranciers zie je bijvoorbeeld op gaslicht.com.quote:Op woensdag 29 november 2023 17:18 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Waar vind je die prijzen? Want hoe ik ook op de site van Eneco klik, ik krijg alleen maar prijzen van x hoeveelheid gas of elektra, nergens wat het per kWh en kuub kost. (en ze hanteren nog incl prijsplafond en kortingen, terwijl als ik nu kijk dat over een maandje al niet meer van toepassing is).
Ik mis vooral het woordje "tijdelijk". Afgelopen twee jaar hebben laten zien dat er niet heel veel gekkigheid nodig is voor onrust op de energiemarkt met knotsgekke prijzen als gevolg.quote:Op woensdag 29 november 2023 17:28 schreef Elan het volgende:
https://www.bnr.nl/nieuws(...)giecrisis-is-voorbij
Lol wist het, gelukkig niet geluisterd naar al die paniekzaaiers die zelf niet eens meer een gasaansluiting hebben.
Wat moet de gasprijs weer omhoog doen schieten dan als kou en geopolitieke spanningen zorgen voor een dalende trend?quote:Op woensdag 29 november 2023 17:50 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Ik mis vooral het woordje "tijdelijk". Afgelopen twee jaar hebben laten zien dat er niet heel veel gekkigheid nodig is voor onrust op de energiemarkt met knotsgekke prijzen als gevolg.
Daarnaast geeft het artikel aan dat de gekte nu wel voorbij lijkt, maar dat de prijzen nog altijd best hoog liggen ten opzichte van wat we gewend waren. En de consument moet daar per kuub ook nog twee dubbeltjes extra energiebelasting bij optellen.
Als ik simpel de vergelijker op essent.nl doorklik krijg ik een prijs per eenheid en dat ligt allemaal onder prijsplafondquote:Op woensdag 29 november 2023 17:18 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Waar vind je die prijzen? Want hoe ik ook op de site van Eneco klik, ik krijg alleen maar prijzen van x hoeveelheid gas of elektra, nergens wat het per kWh en kuub kost. (en ze hanteren nog incl prijsplafond en kortingen, terwijl als ik nu kijk dat over een maandje al niet meer van toepassing is).
Die belasting wordt mínder op elektra. Dat scheelt nauwelijks wat, maar toch. Liever 2ct per kWh minder betalen dan 20ct per m3 méér.quote:Op woensdag 29 november 2023 17:50 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Ik mis vooral het woordje "tijdelijk". Afgelopen twee jaar hebben laten zien dat er niet heel veel gekkigheid nodig is voor onrust op de energiemarkt met knotsgekke prijzen als gevolg.
Daarnaast geeft het artikel aan dat de gekte nu wel voorbij lijkt, maar dat de prijzen nog altijd best hoog liggen ten opzichte van wat we gewend waren. En de consument moet daar per kuub ook nog twee dubbeltjes extra energiebelasting bij optellen.
Vooralsnog hebben we "normale" winterkou en overvolle opslagen.quote:Op woensdag 29 november 2023 18:08 schreef Elan het volgende:
[..]
Wat moet de gasprijs weer omhoog doen schieten dan als kou en geopolitieke spanningen zorgen voor een dalende trend?
Belastingen ja, maar die betaal je toch ongeacht je contractvorm.
Yup, belasting op elektriciteit komt langzamerhand in evenwicht met de belasting op aardgas. Dat werd hoog tijd. Met een ongeveer gelijke belasting (op basis van CO2 uitstoot per eenheid) voor verschillende energiesoorten wordt het vanzelf aantrekkelijker om gewoon voor de meest efficiënte wijze te kiezen. Door hele scheve verhoudingen in de energiebelasting was het lange tijd vaak niet financieel aantrekkelijk om voor de duurzaamste oplossing te kiezen.quote:Op woensdag 29 november 2023 18:34 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Die belasting wordt mínder op elektra. Dat scheelt nauwelijks wat, maar toch. Liever 2ct per kWh minder betalen dan 20ct per m3 méér.
Consumentenprijs gaat echter omhoogquote:Op woensdag 29 november 2023 17:28 schreef Elan het volgende:
https://www.bnr.nl/nieuws(...)giecrisis-is-voorbij
Lol wist het, gelukkig niet geluisterd naar al die paniekzaaiers die zelf niet eens meer een gasaansluiting hebben.
Klopt ja maar ook voor mensen die het lang hebben vastgezet, die worden dus dubbel genaaid.quote:Op woensdag 29 november 2023 20:02 schreef Gehrman het volgende:
[..]
Consumentenprijs gaat echter omhoog![]()
[ twitter ]
Dan is het niet kritisch hoor, dan zijn ze halverwege de winter gewoon leeg.quote:Op woensdag 29 november 2023 19:33 schreef Ivo1985 het volgende:
Ook wanneer de geplande leveringen wel doorgaan, maar we in heel West Europa te maken krijgen met een 'elfstedenwinter' dan wordt het ineens kritisch met de gasopslagen die overvol zitten.
quote:Op woensdag 29 november 2023 20:02 schreef Gehrman het volgende:
[..]
Consumentenprijs gaat echter omhoog![]()
[ twitter ]
Maar het ligt wel redelijk voor de hand dat de top daarvan wel bereikt wordt in het 1e kwartaal 2024 en dat daarna een dalende trend gevolgd gaat worden.quote:Op woensdag 29 november 2023 20:02 schreef Gehrman het volgende:
[..]
Consumentenprijs gaat echter omhoog![]()
[ twitter ]
Yup, maar dan zijn de zakken van de energieleverancies nog even flink gevuld met een te hoog variabel tarief in de maanden met het hoogste verbruik. Iedere keer weer het verhaal dat ze het hoog hebben ingekocht.quote:Op woensdag 29 november 2023 20:30 schreef Nuff het volgende:
[..]
[..]
Maar het ligt wel redelijk voor de hand dat de top daarvan wel bereikt wordt in het 1e kwartaal 2024 en dat daarna een dalende trend gevolgd gaat worden.
Te zot voor woordenquote:Op woensdag 29 november 2023 20:02 schreef Gehrman het volgende:
[..]
Consumentenprijs gaat echter omhoog![]()
[ twitter ]
Nog niet vastzetten dus?quote:Op woensdag 29 november 2023 20:17 schreef Elan het volgende:
[..]
Klopt ja maar ook voor mensen die het lang hebben vastgezet, die worden dus dubbel genaaid.
Dat is een afweging die je zelf moet maken. Als je de hoge tarieven van vorig jaar financieel niet kunt lijden ben je eigenlijk verplicht om het voor een paar jaar vast te zetten.quote:
https://www.nu.nl/economi(...)osten-netbeheer.htmlquote:Huishoudens gaan volgend jaar 7 euro per maand meer betalen voor energie door hogere kosten voor het gas- en stroomnet. Netbeheerders investeren miljarden in onderhoud en uitbreiding van de netten voor de energietransitie. Die kosten berekenen ze nu door.
Of gewoon voor een jaar, zoals ik heb gedaan tegen ¤ 1,16 per kuub bij Cool-Blue.quote:Op donderdag 30 november 2023 01:10 schreef Elan het volgende:
[..]
Dat is een afweging die je zelf moet maken. Als je de hoge tarieven van vorig jaar financieel niet kunt lijden ben je eigenlijk verplicht om het voor een paar jaar vast te zetten.
Uh wat?quote:Op donderdag 30 november 2023 16:23 schreef Viezig het volgende:
Mijn glazen bol zegt dat je gewoon naar Elan moet luisteren. Als de prijs stijgt zegt hij: "dat zei ik toch!" en als de prijs daalt dan zegt hij: "dat zei ik toch!"
Maarja als puur hypothetisch de gasprijzen wel stijgen in het najaar heb je komende winter alsnog een probleem.quote:Op donderdag 30 november 2023 15:22 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Of gewoon voor een jaar, zoals ik heb gedaan tegen ¤ 1,16 per kuub bij Cool-Blue.
Dat zien we dan wel. Ik heb nu zekerheid tot augustus.quote:Op donderdag 30 november 2023 16:29 schreef Elan het volgende:
[..]
Maarja als puur hypothetisch de gasprijzen wel stijgen in het najaar heb je komende winter alsnog een probleem.
De consumentenprijzen zijn momenteel nog steeds hoger dan in bijvoorbeeld september, als je een vast contract wil afsluiten.quote:Op donderdag 30 november 2023 16:27 schreef Elan het volgende:
[..]
Uh wat?
Hele zomer hier geroepen dat de prijzen verder naar beneden gingen komen en daar naar gehandeld door voor dynamisch te kiezen, al het gedram van paniekzaaiers ten spijt want die vonden dat maar een gevaarlijke gok want WINTER komt er aan.
Vervolgens was het vannacht -7 hier en dalen de inkoopprijzen nog als een gek
Geef eens antwoord op mijn vraag. Waar en wanneer heb ik geroepen dat de gasprijzen zouden stijgen? Of wil je gewoon even goedkoop scoren..quote:Op donderdag 30 november 2023 16:31 schreef Viezig het volgende:
[..]
De consumentenprijzen zijn momenteel nog steeds hoger dan in bijvoorbeeld september, als je een vast contract wil afsluiten.
Je kunt gewoon je verbruik nemen, dat terugrekenen naar gas/elektra (net in welke richting je gaat), en dan uitrekenen wat het verschil doet tussen 'nu' en vanaf 1 januari als die belasting verandert. Dan kun je dan uitrekenen wat dat per jaar doet, om vervolgens uit te rekenen in hoeveel jaar je een eventuele investering hebt terug gehaald.quote:Op woensdag 29 november 2023 19:33 schreef Ivo1985 het volgende:
Yup, belasting op elektriciteit komt langzamerhand in evenwicht met de belasting op aardgas. Dat werd hoog tijd. Met een ongeveer gelijke belasting (op basis van CO2 uitstoot per eenheid) voor verschillende energiesoorten wordt het vanzelf aantrekkelijker om gewoon voor de meest efficiënte wijze te kiezen. Door hele scheve verhoudingen in de energiebelasting was het lange tijd vaak niet financieel aantrekkelijk om voor de duurzaamste oplossing te kiezen.
Hopen dat die trend richting een min of meer gelijke belasting doorzet.
r.quote:Analoge meter
Een analoge (dus niet-digitale) meter registreert de teruglevering niet apart, maar draait achteruit wanneer je teruglevert aan het energienet. De verrekening zie je dus direct op je meter. Voor het berekenen van de jaarnota geef je die meterstand aan ons doo
Je kunt stroom nu -inclusief alle belastingen- krijgen voor ruim 25% onder het plafond. Dus dat klopt niet.quote:Op vrijdag 1 december 2023 10:50 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
De overheid moet eens onderzoek doen naar de prijs van stroom, die is veel te veel verdacht vlak onder dat prijsplafond.
Ja, dat komt alleen door belastingen. De gas- en elektraprijzen dalen al een jaar ongeveerquote:Terwijl gasprijzen sowieso al dalen.. maar je rekening gaat stijgen.
Beide zijn waar; het hangt van de omstandigheden af. Maar meeste wordt op langere termijn afgesproken.quote:Nu is het verhaal opeens niet meer “we kopen kort in”, zoals ze eerder wel durfde te beweren, nee, nu is het we kopen ver van te voren in.
Neemt niet weg dat een hoop energieleveranciers geen terugleververgoeding uitbetalen als je Ferrarismeter in de min draait.quote:Op vrijdag 1 december 2023 09:41 schreef taxibabe het volgende:
We zitten in een huurwoning, ze kunnen eisen wat ze willen, maar volgens mij is het pas vanaf 1 januari 2025 verplicht om iig een dubbele digitale meter te hebben.
Edit: van de Enecosite:
[..]
r.
Dan moeten ze met die belastingen maar eens kappen?quote:Op vrijdag 1 december 2023 11:00 schreef Alan_Bastard het volgende:
[..]
Je kunt stroom nu -inclusief alle belastingen- krijgen voor ruim 25% onder het plafond. Dus dat klopt niet.
[..]
Ja, dat komt alleen door belastingen. De gas- en elektraprijzen dalen al een jaar ongeveer
[..]
Beide zijn waar; het hangt van de omstandigheden af. Maar meeste wordt op langere termijn afgesproken.
De zonnepanelen hebben we zelf laten plaatsen, met toestemming van de verhuurder. Maar Eneco heeft zelf dus op de site staan dat een ferrarismeter mag bij zonnepanelen. Maar ze zijn dus absoluut niet duidelijk over de vergoeding in de jaarnota en überhaupt het daadwerkelijke verbruik. Daar ging mijn vraag dus ook over.quote:Op vrijdag 1 december 2023 11:00 schreef Leandra het volgende:
[..]
Neemt niet weg dat een hoop energieleveranciers geen terugleververgoeding uitbetalen als je Ferrarismeter in de min draait.
Plus dat de meter van de netbeheerder is, en niet de eigenaar maar de bewoner toegang tot de woning geeft voor het vervangen van de meter.
Maar ook de zonnepanelen zijn dan niet van jullie begrijp ik? Bijzonder dat de verhuurder panelen heeft laten plaatsen maar de meter niet heeft laten aanpassen. Wel fijn dat Eneco niet moeilijk doet over een terugleververgoeding bij een analoge meter.
Tsja, mee eens. Maar in januari gaat gas met 11 cent omhoog aan belastingen per kuub en 2 cent omloog voor elektra per kwh.quote:Op vrijdag 1 december 2023 11:01 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Dan moeten ze met die belastingen maar eens kappen?
Als bevolking niet gaan betalen, we hebben wat meer burgerlijke ongehoorzaamheid nodig.quote:Op vrijdag 1 december 2023 11:05 schreef Alan_Bastard het volgende:
[..]
Tsja, mee eens. Maar in januari gaat gas met 11 cent omhoog aan belastingen per kuub en 2 cent omloog voor elektra per kwh.
Je doet je best maar, voor mij wordt het 2ct goedkoper per kWh, dus ik doe alvast niet mee met dat 'niet betalen'. Dat klinkt allemaal wel stoer, maar men gaat gewoon betalen, zo eenvoudig is het.quote:Op vrijdag 1 december 2023 11:20 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Als bevolking niet gaan betalen, we hebben wat meer burgerlijke ongehoorzaamheid nodig.
https://nos.nl/l/2499956quote:Maximumprijs warmtenet door goedkoper gas hard omlaag
De maximale prijs die energieleveranciers mogen vragen aan klanten van warmtenetten, gaat hard omlaag. Dat komt doordat de prijs voor de zogenoemde stadsverwarming gekoppeld is aan de gasprijzen. En die gasprijzen zijn momenteel een stuk lager dan een jaar geleden, meldt toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM), die deze prijs reguleert.
Leveranciers van energie mogen volgend jaar maximaal 46,69 euro rekenen per gigajoule. Dit jaar is dat nog bijna twee keer zo veel (90,91 euro).
Ben er tevreden mee.quote:
De prijs hard omlaag maar in de praktijk gaat iedereen meer betalen door hogere vaste kosten en einde prijsplafondquote:
De koppeling met de gasprijs blijft mij een doorn in het oog.quote:Op zaterdag 2 december 2023 12:46 schreef capricia het volgende:
[..]
Ben er tevreden mee.
In elk geval niet boven het prijsplafond van dat jaar. Maar 69 cent er onder.
Ja dat sws.quote:Op zaterdag 2 december 2023 12:48 schreef foetre het volgende:
[..]
De koppeling met de gasprijs blijft mij een doorn in het oog.
De prijzen liggen toch al heel lang onder het prijsplafond?quote:Op zaterdag 2 december 2023 12:48 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
De prijs hard omlaag maar in de praktijk gaat iedereen meer betalen door hogere vaste kosten en einde prijsplafond
Bij mij zijn de vaste kosten hoger dan de verbruiks kosten zelfs op de 90 E per GJ.quote:Op zaterdag 2 december 2023 12:48 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
De prijs hard omlaag maar in de praktijk gaat iedereen meer betalen door hogere vaste kosten en einde prijsplafond
Het gaat over warmtenet. Dat wordt 1 keer per jaar bepaaldquote:Op zaterdag 2 december 2023 12:51 schreef Zwansen het volgende:
[..]
De prijzen liggen toch al heel lang onder het prijsplafond?
Betaal ruim 80 euro vaste kostenquote:Op zaterdag 2 december 2023 12:51 schreef foetre het volgende:
[..]
Bij mij zijn zelfs de vaste kosten hoger dan de verbruiks kosten zelfs op de 90 E per GJ.
Hier 490 euro per jaar aan vaste kosten.quote:Op zaterdag 2 december 2023 12:54 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
Betaal ruim 80 euro vaste kostenen dat gaat 12,5% omhoog
Mijne is per maandquote:Op zaterdag 2 december 2023 13:01 schreef foetre het volgende:
[..]
Hier 490 euro per jaar aan vaste kosten.
Zeker weten? Vaste kosten zitten ook een vast tarief aan (ACM)quote:
Ja ik heb ook verplicht 'koude' levering zodat je kunt "koelen". Maar je hebt het 11 maanden per jaar niet nodig. En als het wel nodig is werkt het nietquote:Op zaterdag 2 december 2023 13:22 schreef foetre het volgende:
[..]
Zeker weten? Vaste kosten zitten ook een vast tarief aan (ACM)
https://www.consuwijzer.n(...)rming/warmtetarieven
Ja m’n volgende woning word echt niet met stadsverwarming.Het zijn gewoon kartelafsprakenquote:Op zaterdag 2 december 2023 13:28 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
Ja ik heb ook verplicht 'koude' levering zodat je kunt "koelen". Maar je hebt het 11 maanden per jaar niet nodig. En als het wel nodig is werkt het niet
Kost 22,80 per maand.
Eens vwb geen enkele marktwerking.quote:Op zaterdag 2 december 2023 13:32 schreef foetre het volgende:
[..]
Ja m’n volgende woning word echt niet met stadsverwarming.Het zijn gewoon kartelafspraken
Hier ook blij dat het onder het prijsplafond blijft. Ik ben nog wel benieuwd wat de verschillende energiebedrijven gaan rekenen. Zelf zit ik bij Vattenfall en daar is de prijs dit jaar lager dan het maximum (¤76,45), dus hopelijk is dat in 2024 ook lager dan het maximum.quote:Op zaterdag 2 december 2023 12:50 schreef capricia het volgende:
[..]
Ja dat sws.
Maar ik maakte me al zorgen dat het volgend jaar per GJ ergens tussen het prijsplafond en die 92 euro zou zitten.
Ben allang blij dat het onder het huidige prijsplafond blijft.
Onze volledige energierekening is al een paar jaar een stuk lager dan dat bedrag.quote:Op zaterdag 2 december 2023 13:01 schreef foetre het volgende:
[..]
Hier 490 euro per jaar aan vaste kosten.
Met stadsverwarming?quote:Op zaterdag 2 december 2023 13:01 schreef foetre het volgende:
[..]
Hier 490 euro per jaar aan vaste kosten.
Al naaien die honden in DH ons alsnog wel met hoger belastingen.quote:Op zaterdag 2 december 2023 21:26 schreef Wereldgozer het volgende:
https://www.bnr.nl/nieuws(...)giecrisis-is-voorbij
Dynamischgod @:elan
490 vaste kosten , 450 gebruikskosten terwijl de verwarming nooit aan staat.quote:Op zaterdag 2 december 2023 21:28 schreef capricia het volgende:
[..]
Met stadsverwarming?
Dus geen afschrijving, nooit een nieuwe ketel hoeven kopen, en 0 onderhoud?
Lijkt me niet zo slecht.
Ik kom aan ¤465,77 aan vaste kosten dit jaar met Stadsverwarming. Vattenfall rekent standaard met een korting en ik heb nog een korting voor bemeterde kookgasaansluiting, wat ik niet meer heb want die gasaansluiting heb ik 2 jaar geleden laten verwijderen.quote:Op zaterdag 2 december 2023 21:28 schreef capricia het volgende:
[..]
Met stadsverwarming?
Dus geen afschrijving, nooit een nieuwe ketel hoeven kopen, en 0 onderhoud?
Lijkt me niet zo slecht.
Hoe kom je dan aan 450 euro gebruikskosten?quote:Op zaterdag 2 december 2023 21:48 schreef foetre het volgende:
[..]
490 vaste kosten , 450 gebruikskosten terwijl de verwarming nooit aan staat.
Hoop doekoes voor wat restwarmte.
Ja maar dat is een vergelijking met stadswarmte, dat is niet heel eerlijk.quote:Op zaterdag 2 december 2023 21:25 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Onze volledige energierekening is al een paar jaar een stuk lager dan dat bedrag.
Douchenquote:Op zaterdag 2 december 2023 21:56 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Hoe kom je dan aan 450 euro gebruikskosten?
Dan douche je dus voor 450 / 365 = ¤ 1.23 per dag. Is dat voor jou alleen of met z'n 2en?quote:
Behalve dan dat iemand vastzitquote:Op zaterdag 2 december 2023 21:28 schreef capricia het volgende:
[..]
Met stadsverwarming?
Dus geen afschrijving, nooit een nieuwe ketel hoeven kopen, en 0 onderhoud?
Lijkt me niet zo slecht.
Er zijn opties om belasting armer te stoken. Dat wil men motiveren.quote:Op zaterdag 2 december 2023 22:42 schreef quo_ het volgende:
M.b.t. ons energieverbruik ben ik goed op de hoogte van kWh's en m3's, maar ik heb me nooit verdiept in tarieven.
Omdat ik bij gedaalde energieprijzen ik nog steeds op een totaal maandbedrag van 400 euro zit heb ik toch maar wat studie gemaakt van wat beide energiemaatschappijen ons voorschotelen.
Ik ben nog nooit overgestapt van leverancier dus het gaat om een 30+ jaren relatie op basis van variabele tarieven.
Kortom een echte "slaper-klant" die naar het schijnt de ideale melkkoe vormt voor een optimaal bedrijfsresultaat.
En dat blijkt. In beide klant portals staat weliswaar een ogenschijnlijk fraai aanbod om in een vast contract te stappen. Maar als je dat "persoonlijke" aanbod toetst op een vergelijkingssite blijkt dat ze je enorm naaien.
Hun tarieven op de vergelijkingslijst liggen 10 tot 20 procent lager maar daarmee komen ze niet eens in de top 15 van laagste tarieven.
Meteen de knoop doorgehakt en gekozen voor een aanbod uit de top 3. Niet de goedkoopste want ik wil niet bij pietje puk energie zitten op het moment dat die op de fles gaat omdat er eens weer blinde paniek uitbreekt op de energiemarkt.
Op basis van de kale gas en elektraprijs zou ik wel eens 1000 euro per jaar goedkoper uit kunnen zijn.
Beter laat dan nooit zo'n switch.
Maar echt schokkend vond ik de constatering dat je aan energiebelasting meer betaalt dan wat gas en elektra kosten.
Een kuub gas voor net geen 60 cent maar er volgend jaar wel dik 70 cent aan belasting op gooien.
Ik gebruik dat gas om op te koken, mee te douchen en om de winter menswaardig mee door te komen.
Eerste levensbehoeften met meer dan 100% belasting.
Totaal van de ratten besnuffeld, ik hoop dat een nieuwe regering dit uitmelken tot acceptabele proporties gaat terug draaien.
Vergeet ketel+ketel onderhoud+gas contract kosten+netbeheerderskosten niet. Dat is ook niet gratisquote:Op zaterdag 2 december 2023 22:29 schreef Vallon het volgende:
[..]
Behalve dan dat iemand vastzitaan concurrentieloze tarieven en daarvoor meer dan de hoofdprijs betaalt.
Het lulllige is dat we ontzettend groen van trots zijn maar financieel daarmee geen reet opschieten omdat men de gebruikstarieven vaststelt op basis van de slechst(e) gemiddelden.
Wij betalen nu netto omgerekend voor elke GJ ~278kWh warmte ¤77 wat omgerekend overeenkomt met ca ¤2,50/m³ voor gasstoken* en zouden dit jaar - zonder plafond - uitzien naar een maandrekening van ca ¤275/mnd alleen voor verwarming.
Het omgerekende tarief voor stadsverwarming (< 37GJ) komt omgerekend uit op ¤1,50/m³. Daardoor zullen we voor 2023 ws uitkomen op een maandlast van ca ¤150. Dat was twee jaar geleden nog iets van ¤110 en wordt ongewijzigd voor 2024, dan ¤275/maand. Tarieven zijn worden wat lager, hoeveel wordt 1/1/24 bekend.
NB: Ouderwets gasstoken is zeg ca 15% minder efficiënt - vanwege stook/schoorsteenverliezen - dan stadsverwarming dat geheel aan warmte ten goede komt. Zouden we thuis een moderne ketel, laat staan een warmtepomp, hebben met > 105% dan wordt omgerekend de prijs van stadsverwarming ¤3,06/m³.
Ok "we" hebben dan geen gasaansluiting, waardoor we sws elektrische zooi moeten koken en de stadsverwarming aansluiting (incl traag heet water van ca 55°C) is ca ¤520/jaar. Zelf heb ik veel liever gas, ook omdat dit beter kookt & baddert en met een ketel op zolder, die dan daar ook warm houdt.
Dat wordt meestal geroepen door mensen die zelf het geluk hebben in een nieuwe supergoed geiosoleerde woning te zitten.quote:Op zaterdag 2 december 2023 23:12 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Er zijn opties om belasting armer te stoken. Dat wil men motiveren.
Ik noem koken, hygiene en warmte als eerste levensbehoefte. En die worden in de meerderheid van de nederlandse huishouden alle drie met gas gerealiseerdquote:Gas is geen eerste levensbehoefte. Warmte wel.
In dit topic zijn de hardste schreeuwers veelal mensen uit die eerste groep, ook nog eens met een warmtepomp zonnepanelen etc.quote:Op zaterdag 2 december 2023 23:20 schreef quo_ het volgende:
[..]
Dat wordt meestal geroepen door mensen die zelf het geluk hebben in een nieuwe supergoed geiosoleerde woning te zitten.
Of door lieden die het prima vinden om met de thermostaat op 16 onder een fleecedeken te leven.
[..]
Ik noem koken, hygiene en warmte als eerste levensbehoefte. En die worden in de meerderheid van de nederlandse huishouden alle drie met gas gerealiseerd
Wanneer gas de huiswarmte verzorgt, is dat wel een primaire behoefte.quote:Op zaterdag 2 december 2023 23:12 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Er zijn opties om belasting armer te stoken. Dat wil men motiveren.
Gas is geen eerste levensbehoefte. Warmte wel.
[..]
Vergeet ketel+ketel onderhoud+gas contract kosten+netbeheerderskosten niet. Dat is ook niet gratis
Hoe kom je aan die 520 dan? Dit jaar zijn de vaste kosten (meettarief, huur/onderhoud, vastrecht) voor warm water en verwarming bij elkaar 720 euro, dat gaat volgend jaar naar bijna 800 euro.quote:Op zaterdag 2 december 2023 23:45 schreef Vallon het volgende:
[..]
Wanneer gas de huiswarmte verzorgt, is dat wel een primaire behoefte.
Voor het gemak zie ik de kosten voor (net)beheer van stadsverwarming ongeveer als die van/voor een gasaansluiting. Waar je dan over kunt delibereren zijn de kosten van een ketel (zeg ¤4000/15jr) en bijbehorend onderhoud (¤100/j) dat neerkomt op ca ¤400/jaar.
Omgerekend is stadsverwarming ¤520/jaar qua vaste kosten goedkoper dan gas totaal ca ¤900 maar in gebruik (omgerekend plafondtarief) is stadsverwarming met ¤1,80/m³' duurder in gebruik bij ¤1,45/m³. Beid systemen hebben weer inherente voor- en nadelen qua het gebruik & inrichting.
Effectief is "simpeler" stadsverwarming ca 10% all-in duurder dan wat ingewikkelder met gas. Of die prijs met wat het biedt, terecht is vooral wat iemand daarvan ("subjectief") verwacht.
Het netto prijsverschil per kuub wordt met NMDA NietMeerDanAnders rechtgeluld door stadsverwarming te vergelijken met een dure & slecht renderende 70% gasketel). Een beetje als de trein vergelijken met de eigen auto wanneer het doel is om een station te bereiken.
je hebt gelijk.... ik had de eindafrekening van 2022/23 gebruikt en voor dit jaar 2023/24 worden de vaste stadsverwarmingskosten ¤600, het heet water wordt in de afleverset gemixt.quote:Op zondag 3 december 2023 00:20 schreef Zelva het volgende:
[..]
Hoe kom je aan die 520 dan? Dit jaar zijn de vaste kosten (meettarief, huur/onderhoud, vastrecht) voor warm water en verwarming bij elkaar 720 euro, dat gaat volgend jaar naar bijna 800 euro.
Wat is een 'afleverset' ? Dus je betaald die 600 euro vaste kosten, dan nog je verbruik in GJ, en dan moet je ook nog betalen voor heet water? Of zit die 'afleverset' in de vaste kosten?quote:Op zondag 3 december 2023 02:20 schreef Vallon het volgende:
[..]
je hebt gelijk.... ik had de eindafrekening van 2022/23 gebruikt en voor dit jaar 2023/24 worden de vaste stadsverwarmingskosten ¤600, het heet water wordt in de afleverset gemixt.
Alle hardware die nodig is om warmte te ontvangen en af te rekenen.quote:Op woensdag 6 december 2023 18:19 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Wat is een 'afleverset' ? Dus je betaald die 600 euro vaste kosten, dan nog je verbruik in GJ, en dan moet je ook nog betalen voor heet water? Of zit die 'afleverset' in de vaste kosten?
Die huur je dus blijkbaar voor 600 euro per jaar?quote:Op woensdag 6 december 2023 19:42 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Alle hardware die nodig is om warmte te ontvangen en af te rekenen.
Vooral dat vast tarief vind ik naar. Staat niet in verhouding tot contract+aansluitkosten. Is 200+300¤ teveel.quote:Op woensdag 6 december 2023 21:30 schreef vlindertje89 het volgende:
Ik betaal hetzelfde als @:capricia, ook Eneco?
En dan dus ook nog ¤47,38 per GJ verbruik.
De max tarieven voor 2024 zijn:
¤31,68 meettarief
¤618,87 vast tarief leveren verwarming en warm water
¤145,38 huur afleverset
¤46,69 per GJ verbruik
Eneco zit in 2023 op de max voor alles, erg benieuwd wat ze 2024 gaan doen. Als ze dat weer doen, is het al ¤795 aan vaste kosten.
Ik betaal in 2023:quote:Op woensdag 6 december 2023 20:48 schreef capricia het volgende:
Voor 2023 betaal ik dit aan vaste kosten:
Huur warmteafleverset 141 euro.
Vastrecht warmte voor verwarming en warm water 459 euro.
Meettatief 31 euro.
Hoezo zou ik je haten?quote:Op woensdag 6 december 2023 23:36 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Vooral dat vast tarief vind ik naar. Staat niet in verhouding tot contract+aansluitkosten. Is 200+300¤ teveel.
Verder is de afleverset vs een onderhoudscontract niet perse heel duur. Verbruik is ook niet perse heel duur (ja je gaat mij haten).
Die vaste kosten gaan echt nergens meer over.quote:Op donderdag 7 december 2023 04:29 schreef vlindertje89 het volgende:
[..]
Hoezo zou ik je haten?![]()
Ik vind vooral het totaal duur. Als de vaste kosten ¤300 minder zouden zijn, zou ik het prima vinden ook met huidige GJ prijs. Ik gebruik zo'n 9-11 GJ per jaar.
Wel is de GJ prijs vrij rap gestegen, tm 2021 was de GJ prijs tussen de ¤22-25. Maar dat is met gas natuurlijk ook zo.
Nee, vind ik ook.quote:Op donderdag 7 december 2023 12:47 schreef foetre het volgende:
[..]
Die vaste kosten gaan echt nergens meer over.
Als je wil overstappen op WP betaal je ook nog dik geld om de stadsverwarming “aansluiting” op te zeggen.
Dit vind ik het ergste. Dat je geen alternatief hebt. En dat er geen concurrentie is.quote:Op donderdag 7 december 2023 15:20 schreef vlindertje89 het volgende:
[..]
Nee, vind ik ook.
Ik heb überhaupt geen optie om er vanaf te gaan (huur).
https://www.tubantia.nl/e(...)t&utm_medium=twitterquote:Klanten Innova Energie wachten wekenlang op terugbetaling jaarnota
Meer dan duizend klanten van Innova Energie wachten al weken op geld dat ze tegoed hebben van het energiebedrijf. Soms wachten klanten nog op een teruggave van duizenden euro’s.
Terwijl ze vrij consistent als goedkoopste in de vergelijkers staan (voor mijn situatie in ieder geval).quote:Op donderdag 7 december 2023 15:34 schreef capricia het volgende:
Innova energie gaat ook helemaal niet lekker. Hopelijk zitten er geen fokkers bij de gedupeerden.
[..]
https://www.tubantia.nl/e(...)t&utm_medium=twitter
Ik zat vorig jaar bij Innova. Ook lang gewacht, maar evengoed betaald gekregen.quote:Op donderdag 7 december 2023 15:34 schreef capricia het volgende:
Innova energie gaat ook helemaal niet lekker. Hopelijk zitten er geen fokkers bij de gedupeerden.
[..]
https://www.tubantia.nl/e(...)t&utm_medium=twitter
Zou inderdaad weer hoger kunnen zijn, maar lager kan ookquote:Op zaterdag 9 december 2023 12:14 schreef Eilatan het volgende:
Een maand geleden was mijn aanbieding voor stroom en gas jaar vast contract ¤88 per maand, eergisteren was mijn aanbieding voor stroom en gas ¤77,64 per maand
Vandaag is het ¤79,58 per maand
Zou het morgen ook weer lager kunnen zijn, of loopt dit alleen maar op?
Waardoor zou het weer lager kunnen worden?quote:Op zaterdag 9 december 2023 12:15 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
Zou inderdaad weer hoger kunnen zijn, maar lager kan ook
door de energiecrisis zijn mensen bewuster met energiegebruik geworden, hierdoor zijn de voorraden minder aangesproken.quote:Op maandag 11 december 2023 17:40 schreef Eilatan het volgende:
[..]
Waardoor zou het weer lager kunnen worden?
Door de gasprijzen die volledig in elkaar donderen op het moment.quote:Op maandag 11 december 2023 17:40 schreef Eilatan het volgende:
[..]
Waardoor zou het weer lager kunnen worden?
wat versta je onder in elkaar donderen? Zijn die momenteel niet aardig stabiel al een maand of 3? Daarnaast weet je echt niet wat de consumentenprijzen de komende maanden gaat doen, los van wat er in de wereld kan gebeuren.quote:Op maandag 11 december 2023 18:16 schreef Elan het volgende:
[..]
Door de gasprijzen die volledig in elkaar donderen op het moment.
Je wordt echt dubbel genaaid als je nu vast zit . Want die belastingverhogingen komen er sowieso.
Ik denk wel dat het goed is om het voor het einde van het jaar vast te laten zetten nu we nog variabel zitten. Zodra de aanbieding weer onder de ¤78 komt is dat het plan.quote:Op maandag 11 december 2023 18:16 schreef Elan het volgende:
[..]
Door de gasprijzen die volledig in elkaar donderen op het moment.
Je wordt echt dubbel genaaid als je nu vast zit . Want die belastingverhogingen komen er sowieso.
Stemmingmakerij ben je goed in.quote:Op maandag 11 december 2023 18:16 schreef Elan het volgende:
[..]
Door de gasprijzen die volledig in elkaar donderen op het moment.
Je wordt echt dubbel genaaid als je nu vast zit . Want die belastingverhogingen komen er sowieso.
https://www.bnr.nl/nieuws(...)ste-prijs-sinds-2021quote:Op maandag 11 december 2023 18:38 schreef Bofjijff het volgende:
[..]
wat versta je onder in elkaar donderen? Zijn die momenteel niet aardig stabiel al een maand of 3? Daarnaast weet je echt niet wat de consumentenprijzen de komende maanden gaat doen, los van wat er in de wereld kan gebeuren.
Genaaid is een beetje overdreven.
Nee ik heb gewoon gelijk gekregen en je weet het.quote:Op maandag 11 december 2023 19:56 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Stemmingmakerij ben je goed in.
ah ja dat is best een daling iddquote:Op maandag 11 december 2023 19:58 schreef Elan het volgende:
[..]
https://www.bnr.nl/nieuws(...)ste-prijs-sinds-2021
20 euro er af in een maand tijd, inmiddels zitten we onder de de prijs van toen de oorlog uitbrak. Er komen straks ongetwijfeld veel betere aanbiedingen voorbij. Als je vastgezet hebt tegen weet ik veel 1.40 dan komen daar nog alle ontmoedingsbelastingen bij die iemand ook moet betalen die een eurootje per kuub moet aftikken. Dan ben je imo dubbel genaaid, want je betaalt en teveel voor zekerheid die totaal overbodig is en de overheid komt nog even graaien.
Ja tuurlijk, er zit nog wat irritatie bij mij want afgelopen zomer waren er hier wat lieden die het ronduit onverantwoord vonden dat ik het niet wilde vast zetten. De ACM roept nu ook dat men er verstandig aan doet om het toch echt vast te zetten. Het is pure geldklopperijquote:Op maandag 11 december 2023 20:10 schreef Bofjijff het volgende:
[..]
ah ja dat is best een daling idd
Ja nu vastzetten is dan wellicht niet de beste keuze. Maargoed alsnog kan het opeens weer stijgen dat weet je niet. Dus dat mensen dan voor zekerheid kiezen (en ja, dan betaal je vaak iets meer) is dan ook wel te begrijpen. Ieder zijn ding
En nou veeg je even alle mensen op een hoop die wel voor een vast contract hebben gekozen.quote:Op maandag 11 december 2023 20:01 schreef Elan het volgende:
[..]
Nee ik heb gewoon gelijk gekregen en je weet het.
Hele zomer paniekzaaien WACHT MAAR OP DE WINTER JONGEN en nu is het december gaat de prijs door het putje, wie had dat nu verwacht. Ik wel![]()
![]()
Ja ja, pot, ketel.quote:
Ha maat. Dynamischgodenquote:Op maandag 11 december 2023 20:01 schreef Elan het volgende:
[..]
Nee ik heb gewoon gelijk gekregen en je weet het.
Hele zomer paniekzaaien WACHT MAAR OP DE WINTER JONGEN en nu is het december gaat de prijs door het putje, wie had dat nu verwacht. Ik wel![]()
![]()
Heb het nu een maand en het daggemiddelde is nog niet boven het variabele tarief geweest. En dan verbruik ik nog het meest buiten de piekmomentenquote:
Umm, volgens mij was het andersom. Niemand zei tegen jou dat het verantwoord was wat je deed. Mensen zeiden dat ze liever zekerheid wilden en jij ging dan vertellen hoe dom dat was.quote:Op maandag 11 december 2023 20:16 schreef Elan het volgende:
[..]
Ja tuurlijk, er zit nog wat irritatie bij mij want afgelopen zomer waren er hier wat lieden die het ronduit onverantwoord vonden dat ik het niet wilde vast zetten. De ACM roept nu ook dat men er verstandig aan doet om het toch echt vast te zetten. Het is pure geldklopperij
Maar het ligt erg aan je situatie, je zou ook een jaartje kunnen doen als je er niet gerust op kwetsbaar bent omdat je in een slechte geïsoleerde woning zit.
Haha rot toch op manquote:Op maandag 11 december 2023 20:52 schreef Viezig het volgende:
[..]
Umm, volgens mij was het andersom. Niemand zei tegen jou dat het verantwoord was wat je deed. Mensen zeiden dat ze liever zekerheid wilden en jij ging dan vertellen hoe dom dat was.
Dit is correct. De discussie ging tussen dat laatste dubbeltje niet hoeven te betalen of zekerheid willen hebben. Die 2 gaan over het algemeen niet heel goed samen, dus het is het een of het ander. Of continue bezig zijn met wat de prijs doet, of weten wat de prijs is, en daar dan voor X tijd geen omkijken naar hebben.quote:Op maandag 11 december 2023 20:52 schreef Viezig het volgende:
[..]
Umm, volgens mij was het andersom. Niemand zei tegen jou dat het verantwoord was wat je deed. Mensen zeiden dat ze liever zekerheid wilden en jij ging dan vertellen hoe dom dat was.
Dit schreeuwt 'ik was onzeker over mijn keuze maar nu pakt het goed uit en nu wil ik dat er even inwrijven bij iedereen die iets anders heeft gekozen.'quote:Op maandag 11 december 2023 20:01 schreef Elan het volgende:
[..]
Nee ik heb gewoon gelijk gekregen en je weet het.
Hele zomer paniekzaaien WACHT MAAR OP DE WINTER JONGEN en nu is het december gaat de prijs door het putje, wie had dat nu verwacht. Ik wel![]()
![]()
Als ik ook maar de minste twijfel had had ik wel voor vast gekozen denk je niet?quote:Op maandag 11 december 2023 21:20 schreef Intint het volgende:
[..]
Dit schreeuwt 'ik was onzeker over mijn keuze maar nu pakt het goed uit en nu wil ik dat er even inwrijven bij iedereen die iets anders heeft gekozen.'
Je hebt goed gegokt; proficiat en geniet van je bespaarde euro's.
Verkoop de huid niet voordat de beer geschoten is.quote:Op maandag 11 december 2023 21:20 schreef Intint het volgende:
[..]
Dit schreeuwt 'ik was onzeker over mijn keuze maar nu pakt het goed uit en nu wil ik dat er even inwrijven bij iedereen die iets anders heeft gekozen.'
Je hebt goed gegokt; proficiat en geniet van je bespaarde euro's.
Ach komop man, je hebt zelf hier ook de TTF prijzen lopen posten toen die een keer hard omhoog ging. Terwijl die prijzen extreem volatiel zijn, en dat weet je. Dus ga nu niet hypocriet lopen doen want je bent geen haar beter, hooguit verpak je het wat subtieler.quote:Op maandag 11 december 2023 21:08 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Dit is correct. De discussie ging tussen dat laatste dubbeltje niet hoeven te betalen of zekerheid willen hebben. Die 2 gaan over het algemeen niet heel goed samen, dus het is het een of het ander. Of continue bezig zijn met wat de prijs doet, of weten wat de prijs is, en daar dan voor X tijd geen omkijken naar hebben.
Maar dat laatste was heel raar, want waarom zou je meer betalen? Nou, omdat de zekerheid dus, want niet iedereen houdt van risico, de hele beweegreden is anders.
Maar overigens, als je 5000+ kWh in een jaar verbruikt, en maar 200 m3 gas, dan zou ik vooral heel blij zijn met die 2ct korting, en me minder druk maken over die....11ct? stijging bij gas? Want 200 x 11ct = 22 euro, maar 5000+ x 2ct = 100 euro, dus van de ene kant ga je voor gas 22 euro meer betalen (per jaar) maar van de andere kant 100 euro minder, dus puur op het verbruik gezien ga je dan 78 euro minder betalen voor een heel jaar energieverbruik (bij diezelfde verbruiken).
Dus dat je nu loopt te schreeuwen dat mensen met vast ‘genaaid worden’ is hoofdzakelijk omdat het je dwars zit dat niet iedereen het met je eens is/was.quote:Op maandag 11 december 2023 21:23 schreef Elan het volgende:
[..]
Als ik ook maar de minste twijfel had had ik wel voor vast gekozen denk je niet?
Het blijven uiteindelijk individuele keuzes die men maakt op persoonlijke afwegingen, had ook bijna voor vast gekozen.
Genaaid worden door de energieboeren en de overheid ja. Als de gasprijs voor inkoop straks 0.60 cent is en de tarieven verder dalen gaan de belastingen onherroepelijk verder omhoog want dat kunnen ze dan makem. Als je dan 1.40 moet betalen omdat je een langjarig contract heb betaal je dubbelop.quote:Op maandag 11 december 2023 21:34 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Dus dat je nu loopt te schreeuwen dat mensen met vast ‘genaaid worden’ is hoofdzakelijk omdat het je dwars zit dat niet iedereen het met je eens is/was.
Niet dubbelop. Die belasting geldt dan voor iedereen.quote:Op maandag 11 december 2023 21:43 schreef Elan het volgende:
[..]
Genaaid worden door de energieboeren en de overheid ja. Als de gasprijs voor inkoop straks 0.60 cent is gaan de belastingen onherroepelijk verder omhoog want dat kunnen ze dan makem. Als je dan 1.40 moet betalen omdat je een langjarig contract heb betaal je dubbelop.
Ben er heilig van overtuigd dat dat gaat gebeuren de komende jaren. Spotgoedkoop gas met exorbitante percentages belastingen.
Ja, lekker editen steeds.quote:Op maandag 11 december 2023 21:43 schreef Elan het volgende:
[..]
Genaaid worden door de energieboeren en de overheid ja. Als de gasprijs voor inkoop straks 0.60 cent is gaan de belastingen onherroepelijk verder omhoog want dat kunnen ze dan makem. Als je dan 1.40 moet betalen omdat je een langjarig contract heb betaal je dubbelop.
Ben er heilig van overtuigd dat dat gaat gebeuren de komende jaren. Spotgoedkoop gas met exorbitante percentages belastingen.
Het zal me verder een zorg zijn voor well contract iemand kiest, dat belerende toontje is meer jouw ding.
Het scheelt wel ff of je kale tarief straks misschien wel drie kwartjes is of de 1.50 die je voor drie jaar hebt vast laten zetten.quote:Op maandag 11 december 2023 21:44 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Niet dubbelop. Die belasting geldt dan voor iedereen.
Kom vechten dan. Ik edit posts waar ik wil. Bepaal jij niet, of wel soms????quote:Ja, lekker editen steeds.
Zullen we het eens hebben over jouw toontje, vervelende schreeuwer?
Doe even normaal.quote:Op maandag 11 december 2023 21:51 schreef Elan het volgende:
[ afbeelding ] Op maandag 11 december 2023 21:45 schreef Lienekien het volgende:
[..]
[..]
Kom vechten dan. Ik edit posts waar ik wil. Bepaal jij niet, of wel soms????
Hallo ik word aangevallen door die doorgedraaide vriendin van jou hoor?? Spreek haar lekker aan. Ik mag toch gewoon een post editen wat is is dat voor dom gelul?quote:
quote:Op maandag 11 december 2023 21:45 schreef Lienekien het volgende:
Zullen we het eens hebben over jouw toontje, vervelende schreeuwer?
Welk putje? De prijzen stijgen per 1 januari.quote:Op maandag 11 december 2023 20:01 schreef Elan het volgende:
[..]
Nee ik heb gewoon gelijk gekregen en je weet het.
Hele zomer paniekzaaien WACHT MAAR OP DE WINTER JONGEN en nu is het december gaat de prijs door het putje
Omdat de belasting fiks omhoog gaat 1 januari. Dat doen ze natuurlijk niet als energie duur is maar als de gasprijs laag isquote:Op maandag 11 december 2023 23:14 schreef Arcee het volgende:
[..]
Welk putje? De prijzen stijgen per 1 januari.
Beste nieuws van de dag dit! Ik wist niet dat de nieuwe tarieven al bekend waren en was bang dat ze weer boven de 90 euro per GJ zouden uitkomen. Mijn maandtermijn hoeft dus niet omhoog! Alleen mijn stroom moet ik opnieuw afsluiten dus daar ga ik wel flink meer betalen (nu 0.08 cent, drie jaar geleden afgesloten).quote:Op woensdag 6 december 2023 21:30 schreef vlindertje89 het volgende:
Ik betaal hetzelfde als @:capricia, ook Eneco?
En dan dus ook nog ¤47,38 per GJ verbruik.
De max tarieven voor 2024 zijn:
¤31,68 meettarief
¤618,87 vast tarief leveren verwarming en warm water
¤145,38 huur afleverset
¤46,69 per GJ verbruik
Eneco zit in 2023 op de max voor alles, erg benieuwd wat ze 2024 gaan doen. Als ze dat weer doen, is het al ¤795 aan vaste kosten.
https://www.rtlnieuws.nl/(...)ontract-prijsplafondquote:Op maandag 11 december 2023 18:16 schreef Elan het volgende:
[..]
Door de gasprijzen die volledig in elkaar donderen op het moment.
Je wordt echt dubbel genaaid als je nu vast zit . Want die belastingverhogingen komen er sowieso.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |