FOK!forum / Werk, Geldzaken, Recht en de Beurs / [Crowdfunding] #368 Meer moeite bij volkrijgen van projecten
zeeland6dinsdag 22 augustus 2023 @ 22:53
fok-afbeelding.jpg
Crowdfunding is hot! In 2020 is in Nederland 417 miljoen euro met crowdfunding opgehaald. In 2021 is de markt van financiering via crowdfunding sterk gegroeid naar 730 miljoen euro. Dat is een groei van plus 75% (bron).

Vormen van crowdfunding
Er zijn 4 vormen van crowdfunding:
• Lening crowdfunding
• Aandelen crowdfunding
• Schenking / Donatie crowdfunding
• Aanschaf (nog te ontwikkelen) product / reward crowdfunding

Dit topic gaat voornamelijk over crowdfunding op basis van een lening die wordt terugbetaald. We bespreken projecten van de volgende in Nederland gevestigde crowdfundingplatformen:

Crowdfundingplatformen leningen
Collin Crowdfund (CCF), leningen voor MKB met crowdfundcoach.
Geldvoorelkaar (GVE), leningen voor MKB en particulieren.
Samen In Geld (SIG), investeren in vastgoed met hypothecaire zekerheid.
Horeca Crowdfunding Nederland (HCN), leningen voor horeca.
Crowd Real Estate (CRE), investeren in vastgoed met hypothecaire zekerheid.
Waarde voor je Geld (WvjG), leningen met een christelijk normen- en waardenkader voor het MKB.
Kapitaal Op Maat (KOM), leningen voor MKB.
NLinvesteert (NLI), een platform voor zakelijke financiering waaronder crowdfunding.
Max crowdfund (MAX), investeren in vastgoed in NL en buitenland.
Duurzaam Investeren (DI), combinatie van maatschappelijk en financieel rendement.
Lenderspender (LS), peer-to-peer lending.
October (OCT), platform voor MKB-financieringen in continentaal Europa.
One Planet Crowd (OPC), groene investeringen, vorm: leningen, donaties, rewards, etc.
Voordegroei (VDG), leningen voor MKB.
Crowdpartners (CP), investeren in beroepsvaart.
Matching Capital (MC), investeren in vastgoed vanaf 5.000 euro.
All4funding (A4F), inspirerend investeren.
Crowd About Now (CAN), leningen voor food, horeca, retail.
Lendahand (LDH), investeren in opkomende economieën.

Risico
SPOILER
Crowdlending is risicovol!
Projecten kunnen failliet gaan. Dan ben je meestal al je geld kwijt!
Crowdfunding heeft een hoger risico op verlies dan sparen en beleggen in aandelen.
Informeer jezelf goed over de risico's, spreid je geld over meerdere projecten en over meerdere platformen en investeer alleen kleine bedragen.

Bij sommige crowdfundplatformen moet ook rekening gehouden worden met het risico dat het crowdfundplatform failliet kan gaan. Dit is minder van belang bij diverse platforms die via een derdenrekening werken en waar de contracten direct afgesloten worden tussen lener en verstrekker.
Resultaten crowdfundingplatformen
SPOILER
Via onderstaande links zijn de rapportages van de crowdfundingplatforms te raadplegen.
Geldvoorelkaar
Collin Crowdfund
Kapitaal Op Maat
Lendahand
Horeca Crowdfunding Nederland
Waardevoorjegeld
Crowd About Now
Capital Circle
Lenderspender
Oneplanetcrowd
Zekerheden
SPOILER
Crowdlending is risicovol!
Als je je geld uitleent wil je de beste zekerheid dat je het terug krijgt. Alleen 100% zekerheid dat je je geld behoud heb je als je niets uitleent! In alle andere gevallen kan je je geld kwijtraken.
Ervaring leert dat bij het beoordelen van een nieuw project je vooral heel goed naar de zekerheden moet kijken.

Hoe kan je nu aan een project zien of het een project is met risico's die aanvaardbaar zijn:

o Eerst kijk je naar de primaire zaken. Hoe staat het met het eigen vermogen, hoe is het eigen vermogen opgebouwd, hoe zit het met de solvabiliteit, liquiditeit en winstgevendheid nu en in de toekomst. Is er een non-onttrekkingsverklaring t.a.v. de hoogte van de solvabiliteit? Zijn er nog meer leninggevers in het spel en wat zijn hun rechten? Tekenen alle B.V.'s van de eigenaren mee met de lening overeenkomst? Of wordt er nu juist een belangrijke vergeten zodat de ondernemer makkelijk verder kan zonder de lening af te lossen? Zijn de mensen bekwaam? Bestaat het bedrijf al langer of is het een starter? Zijn de prognoses reëel of gaat men er met de hockeystick methode tegenaan. Je moet er achter zien te komen of de lening bij een reële bedrijfsvoering en ook met een beetje tegenwind terug betaald kan worden. Platformen kunnen je helpen bij dit onderzoek met hun ratings en rapporten echter de praktijk heeft geleerd dat deze hulpmiddelen van platformen niet altijd kloppen en soms zelfs er geheel naast zitten. Je bent dus altijd zelf verantwoordelijk voor je beslissing om te kijken naar deze primaire zekerheid heeft het bedrijf of particulier genoeg mogelijkheden om de lening terug te betalen.

o De secundaire zekerheden. Wat krijg ik nog terug als er te veel tegenwind is en de lening nemer de lening niet meer kan terug betalen. Als een lening nemer zijn schulden niet meer kan betalen gaat hij in de meeste gevallen failliet. Daar er dan meestal preferente schuldeisers zijn (fiscus, UWV en pandhouders) blijft er in het algemeen niets over uit de failliete boedel voor de CF geld uitlener zonder zekerheden. Daarom eisen sommige platformen extra (secundaire) zekerheden voor als de lening nemer niet meer aan zijn verplichtingen voldoet om toch nog een deel van de geleende bedrag terug te kunnen betalen aan de CF geld uitlener. Welke zekerheden praten we dan over:
o Hoofdelijke aansprakelijkheid van de eigenaren (materieel of moreel)
o Borgstellingen van personen voor een bepaald bedrag (materieel of moreel)
o Hypothecaire zekerheden op onroerend goed of schepen
o Verpanding van inventaris, machines, voorraad, debiteuren, contracten etc
Zekerheden dienen zo hard mogelijk te zijn, door hier op het forum mee te lezen leer je welke zekerheden hard zijn. Harde zekerheden verkleinen het risico en kunnen er voor zorgen dat je een deel van je geld alsnog terug krijgt.

Een voorbeeld van een boterzachte zekerheid:
De heer x geeft een borgstelling af van 100.000 euro. Deze borg stelling is op dit moment van morele aard (hier staat dus de heer x garant voor 100K maar x heeft niets).

Een voorbeeld van een harde zekerheid:
De heer x heeft een huis dat een maand geleden getaxeerd is op een waarde van 210.000 euro. Dit huis is op dit moment niet hypothecair belast. Voor de deelnemers aan deze lening wordt een eerste hypotheek afgegeven van 100K (100K is de grootte van de lening) aan de stichting zekerheden van het platform. De 1e hypotheek wordt via de notaris geregeld en het platform betaald pas uit na registratie van de hypotheek.

Hier een link naar een beschrijving van als het mis gaat en hoe een platform dat kan afhandelen. Dit https://www.aygodutch.com/als-het-mis-gaat/ is een voorbeeld van een platform dat de afhandeling redelijk/tot goed voor elkaar heeft. Je kan hier ook lezen hoe de volgorde van afhandeling is van zekerheden bij een faillissement. Let op! Niet alle platformen hebben deze afhandeling goed voor elkaar. Ook de communicatie aangaande mislukte projecten en het uitwinnen van de zekerheden laat vaak te wensen over.
Webinars zekerheden
SPOILER
Webinar box3 belastingwetgeving
SPOILER
Exitstrategieën platformen
SPOILER
Informatie Kifid
SPOILER
Kifid, het Klachteninstituut Financiële Dienstverlening, is het deskundige en toegankelijke financiële klachteninstituut voor consumenten en kleinzakelijke ondernemers en zzp’ers.
https://www.kifid.nl/over-kifid/

De volgende platformen zijn aangesloten:
- Collin Crowdfund
- Samen in Geld
- Horeca Crowdfunding
- Kapitaal op Maat
- NLinvesteert
- Lenderspender
- October
- One Planet Crowd
- Voordegroei
- Crowdpartners
- CrowdAboutNow
- Lendahand
- Waardevoorjegeld
- Max Crowdfund
- Crowd Real Estate
- Geldvoorelkaar (was sinds maart 2022 niet langer aangesloten, nu weer wel)

Niet aangesloten:
Matching Capital (niet langer aangesloten sinds 1-1-2023

Al met al een rode vlag voor de platformen die niet aangesloten zijn!
Weet dat als een platform niets met je klacht doet, het je enige mogelijkheid is om een rechtszaak te starten. En dat doe je niet zo snel voor 100 euro inleg. Via het Kifid kun je laagdrempelig je klacht indienen en alsnog je probleem opgelost zien worden.
Andere crowdfundingplatformen
SPOILER
Symbid: voor startups en MKB. (vorm: aandelen)
Kickstarter: kickstart projecten. Daar is een ander topic voor.
Crowdfundingplatformen zonder nieuw aanbod:
SPOILER
New Funding (NF), investeren in vastgoed met hypothecaire zekerheid.
Capital Circle (CC), leningen voor MKB.
Funding Circle (FNC), leningen voor MKB.
Knab crowdfunding (KNAB), investeren met een knab bankrekening
Investormatch (IVM), kosteloos investeren in MKB projecten.
Bouwaandeel (BAD), investeren in vastgoed met hypothecaire zekerheid.
Lendico, kredieten MKB.
Aygo!Dutch (AGD), investeren vanaf E 500.
Crowdbricks, investeren in onroerend goed
ZIB Crowdfunding, investeren zorgvastgoed, ouderenhuisvesting, recreatief vastgoed
Green Crowd (GC), markt plaats voor de financiering van duurzame-energie-projecten.
Buitenlandse platformen
SPOILER
Uiteraard is crowdfunding internationaal, en zo zijn dus ook enkele internationale platformen interessant. Onderstaand zijn enkel nog platformen waarbij je daadwerkelijk investeert, niet uitleent, je krijgt dus aandelen in het betreffende bedrijf en het rendement zal onzekerder zijn.

Seedrs.com is een Engels crowdfundingplatform welk intussen enkele jaren bezig is. De aangeboden projecten zijn zeer gevarieerd. Zo kan je projecten tegenkomen voor een lokale winkel, maar ook voor wereldwijde internetplatformen. Naast aandelen in bedrijven, biedt Seedrs met grote regelmaat ook investeringsfondsen aan om in te investeren.
Companisto.com is een crowdfundingplatform van onze oosterburen. Het Duitse platform biedt ook zeer gevarieerde projecten aan. Het zijn nooit echt veel projecten maar degene die er staan zijn meestal wel interessant om in ieder geval te bestuderen.
Crowdcube.com is een Engels platform welke mooie projecten aanbiedt. Helaas is er het nadeel dat je als buitenlander een debitcard van Visa of Mastercard moet hebben om er te investeren. Een debitcard, dus geen creditcard, ook niet een prepaid creditcard.
Lendingclub.com is een groter amerikaans crowdfunding platform. Hierbij zal het faillissement risico waarschijnlijk wat lager zijn. Een ander voordeel is dat je hier automatisch diversificatie kunt toepassen, met een minimum van $25 per stuk. Dit vermindert je risico aanzienlijk. Echter, voor niet-Amerikanen is het minimale investeringsbedrag $100.000. (bron)
Mintos, a peer-to-peer lending marketplace that connects investors with borrowers of non-bank lenders. It is an easy and transparent alternative to the traditional banking system. At Mintos both retail and institutional investors can invest in fractions of loans originated across Europe. Currently, we serve mortgage loans, personal unsecured loans, secured car loans, and small business loans. The minimum investment in one loan is EUR 10. Loan originators, on the other hand, by connecting to the Mintos platform get an instant access to investors that are looking to purchase loans.
Twino, a privately-owned marketplace lender operating across 7 countries. The company, previously known as Finabay, started operations in 2009 in Latvia and has originated over EUR 240 million in unsecured consumer loans since then. In 2015, TWINO launched an investment marketplace, offering investors from across Europe the opportunity to earn premium returns by investing in unsecured consumer loans originated by its daughter companies in Poland, Georgia and Denmark. In combination with the company's strong management team, local presence and proprietary scoring models, the investment marketplace fuels the growth of the company in the existing markets, as well as its geographical expansion.
Bondora, a leading peer-to-peer lending platform for investing in European non-bank personal loans. All loans are issued by our mother company Bondora AS that retains a share of risk in all loans it sells through Bondora.com marketplace.
EstateGuru is a leading Nordic online peer-to-peer lending platform established by property and FinTech professionals facilitating short- and mid-term property loans. The cross-border marketplace offers flexible terms for borrowers and premium interest to its investors. The loans of EUR 50 000- 3 000 000 facilitated through the EstateGuru platform are secured against property with a maximum LTV of 75%.
Robocash
Grupeer
Crowdestor
Viainvest
Envestio

Een overzicht van crowdfunding platforms staat op: wikipedia.
Statistieken
SPOILER
Effectieve rente
SPOILER
Geldvoorelkaar (GVE) bruto rente-0,6% = netto rente
Collin Crowdfund (CCF) bruto rente-1,04%* = netto rente
KapitaalOpMaat (KOM) netto rendement* fluctueert met looptijd**
Lendahand (LDH) bruto rente = netto rente
Horecacrowdfunding (HCN) netto rendement fluctueert met looptijd**
SamenInGeld (SIG) bruto rente -0.30% = netto rente
Crowdestate netto rendement fluctueert met looptijd**
CrowdAboutNow (CAN) bruto rente = netto rente
Waardevoorjegeld bruto rente -1,0% = netto rente
Capital circle
Zonnepanelendelen
OnePlanetCrowd
Duurzaam investeren netto rendement fluctueert met looptijd**

* Door veel te investeren krijg je een korting op de standaard fee. Door de korting op de fee neemt je netto rendement toe.
** Hoe langer de lening loopt hoe kleiner het verschil tussen bruto en netto. Bijvoorbeeld:
==> 36 maanden bruto rente - 0,6%= netto rente
==> 60 maanden bruto rente - 0,3%= netto rente.

Nominale en effectieve rente bij annuïtaire lening:
Sommige Platformen geven het nominale en andere het effectieve rente percentage op. In de effectieve rente wordt niet 1x per jaar de volledige rente vergoed maar elke maand 1/12. Bij gelijk rentepercentage krijg je bij effectieve rente meer dan bij nominaal voor je investering per jaar.

Precies omrekenen:
http://www.berekenhet.nl/berekenen/nominale-rente.html
http://www.berekenhet.nl/berekenen/effectieve-rente.html
Belastingen en de belastingdienst
SPOILER
Bent u particulier? In vrijwel alle gevallen valt de waarde van de lening - het saldo - in "box 3 voor de inkomstenbelasting. Dat betekent dat u het saldo moet opgeven bij uw aangifte inkomstenbelasting. Net zoals u dit doet met het saldo van uw bankrekening (saldo = waarde per 1 januari van het jaar waarover de belastingopgave wordt gedaan). De rente hoeft niet te worden opgegeven, tenzij deze wordt bijgeschreven bij het banksaldo.

Er kan een uitzondering worden gemaakt op bovenstaande als u als particulier (volgens de fiscus) aan meer dan normaal vermogensbeheer doet. Raadpleeg bij vragen hierover uw belastingadviseur.

Bent u ondernemer en handelt u vanuit een zakelijk account? Voor ondernemers/bedrijven die in het kader van hun onderneming handelen, vormt het uitgeleende bedrag een (vreemd vermogen) vordering die op de balans gezet moet worden. Ontvangen rente behoort tot het resultaat (de winst). Voor IB ondernemers wordt de winst belast in box 1, voor BVs valt e.e.a. onder de vennootschapsbelasting. Indien de lening onverhoopt niet kan worden afgelost, kan afgewaardeerd worden ten laste van de winst.

Zie hiervoor ook: http://forum.fok.nl/topic/1978332 Zeker weten? Bel dan zelf de belastingdienst.
Kan ik wat aan het CF uitlenen overhouden?
SPOILER
Kan ik wat aan Crowdfunding leningen overhouden of kan ik mijn geld beter op een andere manier beleggen, sparen of misschien nog beter uitgeven of in de oude sok stoppen?
Dat is natuurlijk altijd de grote vraag. Onderstaande globale NRDZ sigarendoos berekening kan je helpen je koers te bepalen.

Bierviltjes berekening bij random gespreide investering in projecten:
• 100.000 euro geïnvesteerd gespreid over alle projecten
• Opgegeven rente gemiddeld over alle projecten 7%
• Gemiddelde looptijd 4 jaar
• Rente te ontvangen over de gehele looptijd is dus ongeveer 14000 euro
• Fee gemiddeld 1% is ongeveer 1000 euro
• Default gemiddeld na 0.37 deel looptijd. (berekend uit de huidige bekende defaults)
• Default verlies inleg exclusief rente verlies 0.63 * 3600 euro is ongeveer 2300 euro
• Rente verlies defaults ongeveer 300 euro

Wat hou je dus over? Ongeveer 10000 euro oftewel ongeveer 5% netto per jaar over uitstaand kapitaal.

Kanttekeningen:
• 3.6% is het default percentage in aantal op dit moment. In geld ligt het iets hoger daar grotere projecten eerder in default gaan als projecten met een kleine geldswaarde.
• 3.6% default zou over de gehele looptijd van de fictieve investering van 100000 euro zomaar het dubbele of meer kunnen worden gezien de fase waarin de meeste van de 1100 projecten zich bevinden.
• Als default percentage verdubbelt dan hou je ongeveer 7500 euro over is zo'n 3.75 % netto rente per jaar over uitstaand kapitaal.
• Nog steeds meer dan bij een deposito van 2 tot 4 jaar.
• Heb je 12% tot 13% van je initiële projecten in default dan speel je nog steeds quite t.o.v een deposito. Je moet dan wel kans zien je te verbeteren anders kan je beter stoppen en je geld op de bank zetten.

Crowdfunding heeft wel meer risico, met veel meer werk, maar ook met meer fun. Je kan benchmarken tegen de gemiddelden en kijken of je het zelf beter doet met het selectief uitzoeken van projecten.

Als je het goed doet beloning in extra rendement en een schouderklopje van je zelf.

Deze bierviltjes berekening geeft een aardige indicatie. Wil je het precies uitrekenen dan kan dat natuurlijk en ik zou zeggen doe je best een excel sheet is geduldig. Wil je het echt precies weten dan moet je wachten tot je projecten klaar zijn met aflossen want ook in de laatste maand van een lening kan er een ongelukje gebeuren.
Punt van orde:
We hebben gemerkt dat elk platform helaas wel eens een betaling een paar dagen te laat doet. Dit is vervelend, maar mag de discussies niet gaan overheersen. We hebben daarom besloten alleen achterstanden van meer dan 3 werkdagen hier op het forum te melden.

Disclaimer: de informatie in dit topic is hoogstens informatief. Aan de informatie kunnen geen rechten worden ontleend.
Slingervingerwoensdag 23 augustus 2023 @ 00:13
Zijn er FOK-ers die meedoen aan de betatesting van de nieuwe MAX website? Ik had me opgegeven maar ben niet verkozen echter wel benieuwd hoe het gaat verlopen
Tjalalawoensdag 23 augustus 2023 @ 07:51
Prijsverlaging Th* G*ld*n *rch D*st*ll*r* (CCF)

SPOILER
Op 23 augustus 2023 is Kerkstraat 16 veranderd:
Vraagprijs: ¤ 1.585.000 k.k. (oude Vraagprijs: ¤ 1.695.000 k.k.)

Vraagprijs is nu bijna conform de marktprijs in de pitch van 8-3-22
Horsemenwoensdag 23 augustus 2023 @ 09:01
quote:
1s.gif Op dinsdag 22 augustus 2023 21:46 schreef zeeland6 het volgende:

[..]
Ik heb aan Collin voorgesteld zeker met mensen op leeftijd dit verplicht te stellen. Geen antwoord op gehad.

Ik laat hem met name lopen omdat er niet wordt afgelost.
Op zich zou het natuurlijk een pré zijn als die er zou zijn. Aan de andere kant geeft het eventueel verplicht stellen natuurlijk weer een flinke extra kostenpost. Zeker zoals bij dit voorbeeld waarbij er 4 personen h.a. zijn. Daarnaast concurreren de platforms natuurlijk onderling ook nog op o.a. kosten voor de lening nemers.

Overigens zijn deze 2 nou ook weer niet zo oud. Beide hebben nog geeneens de pensioengerechtigde leeftijd bereikt. De andere 2 die ook mee tekenen en in de VOF zitten zijn pas 31 jaar.
Faraday01woensdag 23 augustus 2023 @ 09:24
quote:
14s.gif Op woensdag 23 augustus 2023 09:01 schreef Horsemen het volgende:

[..]
Op zich zou het natuurlijk een pré zijn als die er zou zijn. Aan de andere kant geeft het eventueel verplicht stellen natuurlijk weer een flinke extra kostenpost. Zeker zoals bij dit voorbeeld waarbij er 4 personen h.a. zijn. Daarnaast concurreren de platforms natuurlijk onderling ook nog op o.a. kosten voor de lening nemers.

Overigens zijn deze 2 nou ook weer niet zo oud. Beide hebben nog geeneens de pensioengerechtigde leeftijd bereikt. De andere 2 die ook mee tekenen en in de VOF zitten zijn pas 31 jaar.
En daar komt bij dat er flinke marge zit in het onroerend goed dat als zekerheid gesteld wordt. Ik durf deze wel aan voor een basis inleg.
Ben het wel eens dat het beter was geweest als Collin tenminste een beperkte aflossing op de lening had geëist.
Jaco078woensdag 23 augustus 2023 @ 09:27
quote:
0s.gif Op woensdag 23 augustus 2023 09:24 schreef Faraday01 het volgende:

[..]
En daar komt bij dat er flinke marge zit in het onroerend goed dat als zekerheid gesteld wordt. Ik durf deze wel aan voor een basis inleg.
Ben het wel eens dat het beter was geweest als Collin tenminste een beperkte aflossing op de lening had geëist.
Collin verlaagt die aflossingsdruk a.g.v. de gestegen marktrentes. Klanten willen niet teveel betalen, rente omhoog, aflossing omlaag.
Faraday01woensdag 23 augustus 2023 @ 09:36
quote:
0s.gif Op woensdag 23 augustus 2023 09:27 schreef Jaco078 het volgende:

[..]
Collin verlaagt die aflossingsdruk a.g.v. de gestegen marktrentes. Klanten willen niet teveel betalen, rente omhoog, aflossing omlaag.
Ik begrijp hoe het werkt en je wilt een bedrijf ook niet met te hoge lasten opzadelen maar helemaal niets aflossen is ook kwetsbaar als er over 2 jaar geherfinancierd wordt. Dus als het bedrijfsmodel een beperkte aflossing aan kan, zou dat wel mijn voorkeur hebben. Dan loopt het risico er ook wat sneller uit voor de investeerders.
NaRegenDeZonwoensdag 23 augustus 2023 @ 10:02
Aardig artikel over 1 jaars deposito s en de lage rente van nl en be banken https://www.volkskrant.nl(...)lijke-deal~bb59d3c6/
Bieselkewoensdag 23 augustus 2023 @ 10:21
quote:
1s.gif Op dinsdag 22 augustus 2023 17:29 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
1.000.000 wordt vervroegd afgelost. Voor het overige wordt de lening verlengd tot eind febr 2024. Zoetermeer is een veel risicovoller project gebleken dan vooraf geschetst.

Ik had gehoopt op 1-10 van mijn projecten af te zijn, maar mag nog een half jaar wachten omdat niet voor herfinanciering wordt gekozen.
Ik heb er 6 die tegen eind oktober afgelost dienen te worden, nummer 1 is dan al niet van toepassing.

"In de reeds voorlegde en nieuwe verlengingsovereenkomst is als bepaling opgenomen dat zo veel als mogelijk op de Crowdrealestate Lening afgelost dient te worden." is ook een extreem rare zin. Los van het feit dat de afspraken van de verlengingsovereenkomst niet worden nagekomen.
zeeland6woensdag 23 augustus 2023 @ 10:36
quote:
0s.gif Op woensdag 23 augustus 2023 09:27 schreef Jaco078 het volgende:

[..]
Collin verlaagt die aflossingsdruk a.g.v. de gestegen marktrentes. Klanten willen niet teveel betalen, rente omhoog, aflossing omlaag.
De lening is waarschijnlijk zo vastgesteld omdat ze niet meer lasten aankunnen. Ik zie niet in hoe ze met zo'n beperkte cashflow over 2 jaar zouden moeten aflossen, of er moet iets zijn wat wij niet weten. Dus dan moeten ze herfinancieren gebaseerd op de hoop dat dan de rente lager is ?

Seizoengevoelige business (ijssalon), horeca, mensen op leeftijd, geen aflossing.
En ik vind een ijsjes inventaris van 89.000 euro hoog. Moet je een hoop ijsjes voor verkopen.
Desalniettemin wens ik de investeerders veel geluk.
Horsemenwoensdag 23 augustus 2023 @ 11:01
quote:
0s.gif Op woensdag 23 augustus 2023 10:36 schreef zeeland6 het volgende:

[..]
De lening is waarschijnlijk zo vastgesteld omdat ze niet meer lasten aankunnen. Ik zie niet in hoe ze met zo'n beperkte cashflow over 2 jaar zouden moeten aflossen, of er moet iets zijn wat wij niet weten. Dus dan moeten ze herfinancieren gebaseerd op de hoop dat dan de rente lager is ?

Seizoengevoelige business (ijssalon), horeca, mensen op leeftijd, geen aflossing.
En ik vind een ijsjes inventaris van 89.000 euro hoog. Moet je een hoop ijsjes voor verkopen.
Desalniettemin wens ik de investeerders veel geluk.
Ze kunnen over 2 jaar ook nog prima herfinancieren via Collin tegen de dan geldende rente.
KrekelJapiewoensdag 23 augustus 2023 @ 12:38
Bedrijfsmatig vastgoed
A.M. van der Dong
¤ 600.000 | 7,5% rente | 48 maanden
https://www.collincrowdfund.nl/a-m-van-der-dong/
1e hypotheek, 32% ltv
Zonnigetoekomst62woensdag 23 augustus 2023 @ 12:53
quote:
0s.gif Op woensdag 23 augustus 2023 10:36 schreef zeeland6 het volgende:

[..]
De lening is waarschijnlijk zo vastgesteld omdat ze niet meer lasten aankunnen. Ik zie niet in hoe ze met zo'n beperkte cashflow over 2 jaar zouden moeten aflossen, of er moet iets zijn wat wij niet weten. Dus dan moeten ze herfinancieren gebaseerd op de hoop dat dan de rente lager is ?

Seizoengevoelige business (ijssalon), horeca, mensen op leeftijd, geen aflossing.
En ik vind een ijsjes inventaris van 89.000 euro hoog. Moet je een hoop ijsjes voor verkopen.
Desalniettemin wens ik de investeerders veel geluk.
De cashflow 2024 wordt niet vermeld. Dan ijssalon operationeel en zal deze sterk beïnvloeden ( inderdaad wel afhankelijk van weer) Geen ijssalon in een plaats van ruim 30000 inwoners. Investeringsbedrag voor een ijssalon redelijk normaal.
Ik doe mee en deze investering brengt mij bij de diamant club, bedankt @Jaco078

[ Bericht 1% gewijzigd door Zonnigetoekomst62 op 23-08-2023 13:26:37 ]
Jaco078woensdag 23 augustus 2023 @ 13:18
quote:
0s.gif Op woensdag 23 augustus 2023 12:38 schreef KrekelJapie het volgende:
Bedrijfsmatig vastgoed
A.M. van der Dong
¤ 600.000 | 7,5% rente | 48 maanden
https://www.collincrowdfund.nl/a-m-van-der-dong/
1e hypotheek, 32% ltv
Kijk, daar houd ik van; gewoon eenvoudig gekleed en ondertussen miljonair zijn.
NaRegenDeZonwoensdag 23 augustus 2023 @ 13:35
quote:
0s.gif Op woensdag 23 augustus 2023 12:38 schreef KrekelJapie het volgende:
Bedrijfsmatig vastgoed
A.M. van der Dong
¤ 600.000 | 7,5% rente | 48 maanden
https://www.collincrowdfund.nl/a-m-van-der-dong/
1e hypotheek, 32% ltv
Ondanks de magere 7.5% wil ik deze zeker meenemen. Deze dame heeft het goed voor elkaar zover ik uit de pitch kan overzien!
Dus als er een linkje is hou ik me aanbevolen.
Jaco078woensdag 23 augustus 2023 @ 13:44
Heel even over de linkjes, hoe het ook al weer begon :-). Linkjes zijn natuurlijk altijd fijn, maar met name interessant voor projecten die zeer snel vol dreigen te komen.

Recent voorbeeld:

van Jong Amelta,
4PM Real Estate waren ook linkjes, maar die staan al dagen open.

M.a.w. of er nu een linkje komt of niet, grote kans dat je tijd hebt om te storten.

Dat enerzijds.

Anderzijds: als er een paar mensen heel groot ingaan, kan hij snel volzitten...
NaRegenDeZonwoensdag 23 augustus 2023 @ 13:57
quote:
0s.gif Op woensdag 23 augustus 2023 13:44 schreef Jaco078 het volgende:
Heel even over de linkjes, hoe het ook al weer begon :-). Linkjes zijn natuurlijk altijd fijn, maar met name interessant voor projecten die zeer snel vol dreigen te komen.

Recent voorbeeld:

van Jong Amelta,
4PM Real Estate waren ook linkjes, maar die staan al dagen open.

M.a.w. of er nu een linkje komt of niet, grote kans dat je tijd hebt om te storten.

Dat enerzijds.

Anderzijds: als er een paar mensen heel groot ingaan, kan hij snel volzitten...
Plus dat het voordeel van een linkje is dat je niet rond 11.00 of rond 14.00 aan de knoppen hoeft te zitten en je dus wat gemakkelijker onbevangen met andere zaken bezig kan zijn.
KrekelJapiewoensdag 23 augustus 2023 @ 16:12
100k project SiG
https://investeren.sameni(...)er-keizersdijk-53-55
Zeghomaarwoensdag 23 augustus 2023 @ 16:18
quote:
Heb bij SIG enkele projecten met vertraagde aflossing.
Haal ik 100K net niet.
NaRegenDeZonwoensdag 23 augustus 2023 @ 16:36
quote:
0s.gif Op woensdag 23 augustus 2023 16:18 schreef Zeghomaar het volgende:

[..]
Heb bij SIG enkele projecten met vertraagde aflossing.
Haal ik 100K net niet.
Meneer Law is wel aan de weg aan het timmeren. Krijgt zeker niet meer zoveel cursisten moet nu zelf aan de project ontwikkeling. Zou hij de mensen met 100 k+ uit zijn eigen netwerk halen?
Ik sla dit keer over. 😀👋
KrekelJapiewoensdag 23 augustus 2023 @ 17:27
Cygnus Drinks & Tastings
¤ 100.000 | 7,5% rente | 60 maanden
https://www.collincrowdfund.nl/cygnus-drinks-tastings/
1e hypotheek woonhuis. Interessant project
Horsemenwoensdag 23 augustus 2023 @ 18:06
quote:
0s.gif Op woensdag 23 augustus 2023 17:27 schreef KrekelJapie het volgende:
Cygnus Drinks & Tastings
¤ 100.000 | 7,5% rente | 60 maanden
https://www.collincrowdfund.nl/cygnus-drinks-tastings/
1e hypotheek woonhuis. Interessant project
Zeker een leuk project zo te zien.
Mocht iemand een linkje op de kop kunnen tikken dan hou ik mij zeker aanbevolen.
Faraday01donderdag 24 augustus 2023 @ 07:40
Vandaag zou
SPOILER
Levy de Blok
volgens het aangepaste betaalschema van Collin afgelost moeten worden, moet het eerlijk gezegd nog zien maar laten we hopen dat het goed komt. Sowieso een :G voor Collin omdat ze ons na de eerste melding niet meer geïnformeerd hebben dat ze de lening zo maar een maand verlengd hebben.

En nog een :G voor Collin voor
SPOILER
Prins de Veluwe
in mei aangegeven dat ze de lening opgezegd hebben en dat als de woning niet eind juni verkocht zou zijn, ze zelf de verkoop af gingen dwingen. Daarna niets meer gehoord van Collin en het OG lijkt nog niet in de verkoop te staan.
Horsemendonderdag 24 augustus 2023 @ 10:11
quote:
0s.gif Op donderdag 24 augustus 2023 07:40 schreef Faraday01 het volgende:

En nog een :G voor Collin voor
SPOILER
Prins de Veluwe
in mei aangegeven dat ze de lening opgezegd hebben en dat als de woning niet eind juni verkocht zou zijn, ze zelf de verkoop af gingen dwingen. Daarna niets meer gehoord van Collin en het OG lijkt nog niet in de verkoop te staan.
Na vragen heb ik twee weken geleden nog een update gehad maar helaas was er nog weinig concreet te melden.

quote:
De verkoop heeft voor eind juni niet plaatsgevonden, waardoor wij de executiemaatregelen (openbare verkoop) in gang hebben gezet conform het laatste investeerdersbericht. In de tussentijd heeft een nieuwe koper zich gemeld, op dit moment zijn wij aan het bezien of een onderhandse verkoop mogelijk is. De getroffen maatregelen lopen gewoon door gedurende dit proces.
Het onderpand staat overigens inderdaad al langere tijd niet meer in de verkoop. Ook heb ik er weinig vertrouwen in dat deze ondernemer het pand daadwerkelijk door onderhandse verkoop zal gaan verkopen. Vermoedelijk is ook dit weer een manier om de boel op de langebaan te schuiven. Daarin is hij namelijk kampioen. Zelf ben ik een paar weken geleden nog langs het adres gereden. De verhuurde woning lijkt nog steeds bewoond en verder ziet het perceel er een beetje troosteloos uit met o.a. veel onkruid tussen de bestrating van het buitengedeelte.
zeeland6donderdag 24 augustus 2023 @ 10:17
quote:
0s.gif Op donderdag 24 augustus 2023 07:40 schreef Faraday01 het volgende:
Vandaag zou
SPOILER
Levy de Blok
volgens het aangepaste betaalschema van Collin afgelost moeten worden, moet het eerlijk gezegd nog zien maar laten we hopen dat het goed komt. Sowieso een :G voor Collin omdat ze ons na de eerste melding niet meer geïnformeerd hebben dat ze de lening zo maar een maand verlengd hebben.

En nog een :G voor Collin voor
SPOILER
Prins de Veluwe
in mei aangegeven dat ze de lening opgezegd hebben en dat als de woning niet eind juni verkocht zou zijn, ze zelf de verkoop af gingen dwingen. Daarna niets meer gehoord van Collin en het OG lijkt nog niet in de verkoop te staan.
De informatieverstrekking vanuit Collin de laatste maanden is 'ruk'.

Voor 8 projecten voor mij die in de problemen zijn niets meer vernomen gedurende langere tijd. Aflosschema's worden verlengd/gewijzigd zonder de investeerders op de hoogte te stellen. Toegezegde aflossingen worden niet nagekomen. Op vragen wordt niet gereageerd. Ze gooien wat mij betreft hun reputatie als marktleider ten grabbel.
Faraday01donderdag 24 augustus 2023 @ 10:17
quote:
14s.gif Op donderdag 24 augustus 2023 10:11 schreef Horsemen het volgende:

[..]
Na vragen heb ik twee weken geleden nog een update gehad maar helaas was er nog weinig concreet te melden.
[..]
Het onderpand staat overigens inderdaad al langere tijd niet meer in de verkoop. Ook heb ik er weinig vertrouwen in dat deze ondernemer het pand daadwerkelijk door onderhandse verkoop zal gaan verkopen. Vermoedelijk is ook dit weer een manier om de boel op de langebaan te schuiven. Daarin is hij namelijk kampioen. Zelf ben ik een paar weken geleden nog langs het adres gereden. De verhuurde woning lijkt nog steeds bewoond en verder ziet het perceel er een beetje troosteloos uit met o.a. veel onkruid tussen de bestrating van het buitengedeelte.
Dank je voor de update en het navragen. Mijn irritatie zit er vooral in dat Collin er een handje van heeft om bij voorkeur informeel te informeren (bij navraag) maar niet zoals het hoort dit gewoon actief te communiceren naar alle investeerders.

Als je naar het andere project kijkt, hoe veel moeite is het om te melden dat je (neem ik aan) afgesproken hebt dat ze een maand extra krijgen en (neem ik weer aan) ook afspraken gemaakt hebt wat er gaat gebeuren als het dan nog niet geregeld is? Nu weten we niets en zie ik toevallig in het betaalschema dat de lening met een maand verlengd is. En dus geen idee of er vandaag afgelost gaat worden 8)7
bonenstaakdonderdag 24 augustus 2023 @ 12:44
Op basis van de laatste reacties hier maar even besloten om over alle default projecten bij Collin waar ik inzit en naar mijn mening geen actie wordt ondernomen te mailen met wat kritische vragen. Als we dit allemaal doen worden ze wellicht wakker...
Tjalaladonderdag 24 augustus 2023 @ 13:39
quote:
0s.gif Op donderdag 24 augustus 2023 12:44 schreef bonenstaak het volgende:
Op basis van de laatste reacties hier maar even besloten om over alle default projecten bij Collin waar ik inzit en naar mijn mening geen actie wordt ondernomen te mailen met wat kritische vragen. Als we dit allemaal doen worden ze wellicht wakker...
Geldt niet alleen voor Collin...
Horsemendonderdag 24 augustus 2023 @ 13:53
quote:
0s.gif Op woensdag 23 augustus 2023 13:44 schreef Jaco078 het volgende:
Heel even over de linkjes, hoe het ook al weer begon :-). Linkjes zijn natuurlijk altijd fijn, maar met name interessant voor projecten die zeer snel vol dreigen te komen.

Recent voorbeeld:

van Jong Amelta,
4PM Real Estate waren ook linkjes, maar die staan al dagen open.

M.a.w. of er nu een linkje komt of niet, grote kans dat je tijd hebt om te storten.

Dat enerzijds.

Anderzijds: als er een paar mensen heel groot ingaan, kan hij snel volzitten...
Gedeeltelijk wel mee eens maar de betere projecten kunnen, ook bij wat hogere bedragen, toch nog snel gaan. Neem het project van het Lunchcafé waarbij jij het linkje hebt kunnen regelen. 425k en in 45 minuten vol.
KrekelJapiedonderdag 24 augustus 2023 @ 14:01
quote:
14s.gif Op donderdag 24 augustus 2023 13:53 schreef Horsemen het volgende:

[..]
Gedeeltelijk wel mee eens maar de betere projecten kunnen, ook bij wat hogere bedragen, toch nog snel gaan. Neem het project van het Lunchcafé waarbij jij het linkje hebt kunnen regelen. 425k en in 45 minuten vol.
Laatste 2 openstaande projecten van Collin zijn voor morgen. Hier ga ik om 11.00 en 14.00 ouderwets de wekker voor zetten.
KrekelJapiedonderdag 24 augustus 2023 @ 14:05
Het heeft wat langer geduurd dan de bedoeling was, maar toch mooi een KoM project uit mijn eerste cf-jaren afgerond
SPOILER
Hype Kappers Utrecht
Beste beleggers,

Met de doorbetaling van enkele dagen geleden, is dit project volledig afgerond. Dat betekent dat wij het project administratief gaan afwikkelen.

Wij danken ondernemer Maurice voor het nakomen van de afspraken, ook al was het niet eenvoudig. De aflossingsverplichting gaf grote druk op de liquiditeit. Daarom zijn wij blij dat Maurice desondanks alles heeft kunnen terugbetalen. Wij wensen hem dan ook veel succes in de toekomst. Daarnaast danken wij u voor uw vertrouwen in ons platform en in het initiatief van Maurice.

Tegen het einde van maand zullen wij het project administratief afwikkelen. Tot die tijd hebt u de mogelijkheid om een afsluitende reactie te delen.

Wij hopen u snel weer te mogen verwelkomen bij een van de nieuwe projecten.

Met vriendelijke groet,
St. Zekerheden KoM
Tobias Knibbeler
Jaco078donderdag 24 augustus 2023 @ 14:05
Nu staat de Boer open op Collin. Ik snap niet waarom er niet voor gekozen wordt door Collin om notarieel de inschrijving van ASR te verlagen naar het huidige schuldbedrag bij ASR en vervolgens een 2e hypotheek te verstrekken t.b.v. de stichting Zekerheden

óf dat er een pos-neg wordt afgegeven.

Van beide is geen sprake. Dit wel even naar Collin gemaild.
OpDieFietsdonderdag 24 augustus 2023 @ 14:50
quote:
0s.gif Op donderdag 24 augustus 2023 14:05 schreef KrekelJapie het volgende:
Het heeft wat langer geduurd dan de bedoeling was, maar toch mooi een KoM project uit mijn eerste cf-jaren afgerond
SPOILER
Hype Kappers Utrecht
Beste beleggers,

Met de doorbetaling van enkele dagen geleden, is dit project volledig afgerond. Dat betekent dat wij het project administratief gaan afwikkelen.

Wij danken ondernemer Maurice voor het nakomen van de afspraken, ook al was het niet eenvoudig. De aflossingsverplichting gaf grote druk op de liquiditeit. Daarom zijn wij blij dat Maurice desondanks alles heeft kunnen terugbetalen. Wij wensen hem dan ook veel succes in de toekomst. Daarnaast danken wij u voor uw vertrouwen in ons platform en in het initiatief van Maurice.

Tegen het einde van maand zullen wij het project administratief afwikkelen. Tot die tijd hebt u de mogelijkheid om een afsluitende reactie te delen.

Wij hopen u snel weer te mogen verwelkomen bij een van de nieuwe projecten.

Met vriendelijke groet,
St. Zekerheden KoM
Tobias Knibbeler
Was voor mij ook een van mijn eerste cf projecten, en tevens mijn laatste nog lopende project bij KoM w/

Wel nog een rare finale hick-up van het KoM systeem: ik kreeg vandaag een mailtje dat de financiering is overgemaakt naar de ondernemer, en dat de eerste uitbetaling plaats zal vinden op 06-04-2016! _O-
crowdfundingnederlandonderdag 24 augustus 2023 @ 15:06
quote:
0s.gif Op donderdag 24 augustus 2023 14:05 schreef Jaco078 het volgende:
Nu staat de Boer open op Collin. Ik snap niet waarom er niet voor gekozen wordt door Collin om notarieel de inschrijving van ASR te verlagen naar het huidige schuldbedrag bij ASR en vervolgens een 2e hypotheek te verstrekken t.b.v. de stichting Zekerheden

óf dat er een pos-neg wordt afgegeven.

Van beide is geen sprake. Dit wel even naar Collin gemaild.
Banken willen vaak niet meewerken aan verlaging van de hypotheek. Lastige bureaucraten laten we maar zeggen
KrekelJapiedonderdag 24 augustus 2023 @ 15:23
Loonbeslag bij De Belhamels (KoM). Moet niet gekker worden.
Horsemendonderdag 24 augustus 2023 @ 17:51
quote:
1s.gif Op donderdag 24 augustus 2023 14:01 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Laatste 2 openstaande projecten van Collin zijn voor morgen. Hier ga ik om 11.00 en 14.00 ouderwets de wekker voor zetten.
Vooral Cygnus kan, ondanks de lage rente, wel eens snel gaan. Is maar een lening van 100k en de zekerheden zijn erg sterk. Ik neem hem wat hoger mee. v.d. Dong probeer ik basis mee te nemen.
bonenstaakdonderdag 24 augustus 2023 @ 17:51
quote:
0s.gif Op donderdag 24 augustus 2023 13:39 schreef Tjalala het volgende:

[..]
Geldt niet alleen voor Collin...
Ik heb nauwelijks defaults verder, heb weinig projecten bij kom,hcf en gve. En weinig defaults bij sig en matching capital gelukkig :)
queposdonderdag 24 augustus 2023 @ 19:53
Zit net dat Webinar van Max te kijken. Daar word je niet veel wijzer van.

Je krijgt in september per project van Corbelo, een voorstel waar je op kunt stemmen. Alle kosten die al gemaakt zijn, van o.a. receivers worden van de toekomstige verkoop of veiling afgetrokken.

Dus reken je vooral niet te rijk.
Horsemendonderdag 24 augustus 2023 @ 20:21
quote:
0s.gif Op donderdag 24 augustus 2023 19:53 schreef quepos het volgende:
Zit net dat Webinar van Max te kijken. Daar word je niet veel wijzer van.

Je krijgt in september per project van Corbelo, een voorstel waar je op kunt stemmen. Alle kosten die al gemaakt zijn, van o.a. receivers worden van de toekomstige verkoop of veiling afgetrokken.

Dus reken je vooral niet te rijk.
Bedankt voor de samenvatting. Zelf had ik er geen zin in om er nog tijd in te steken.
Bobby100donderdag 24 augustus 2023 @ 20:34
er is door een investeerder een telegram groep opgezet met mensen die in de Corbelo leningen zitten

SPOILER
Slingervingerdonderdag 24 augustus 2023 @ 23:37
quote:
0s.gif Op donderdag 24 augustus 2023 19:53 schreef quepos het volgende:
Zit net dat Webinar van Max te kijken. Daar word je niet veel wijzer van.

Je krijgt in september per project van Corbelo, een voorstel waar je op kunt stemmen. Alle kosten die al gemaakt zijn, van o.a. receivers worden van de toekomstige verkoop of veiling afgetrokken.

Dus reken je vooral niet te rijk.
Ik heb deels meegekeken. Belangrijk is nog dat de totale uitstaande som ca ¤ 5 mio is en de waardering 2,7 GBP. Daar moeten nog alle kosten van af. Overweeg MAX aansprakelijk te stellen want ze hebben grote steken laten vallen
Bobby100vrijdag 25 augustus 2023 @ 00:19
quote:
0s.gif Op donderdag 24 augustus 2023 23:37 schreef Slingervinger het volgende:

[..]
Ik heb deels meegekeken. Belangrijk is nog dat de totale uitstaande som ca ¤ 5 mio is en de waardering 2,7 GBP. Daar moeten nog alle kosten van af. Overweeg MAX aansprakelijk te stellen want ze hebben grote steken laten vallen
Denk dat je daar niet veel mee bereikt en weinig kans van slagen heeft. Bij die brit valt denk ik eerder wat te halen en is waarschijnlijk wel sprake van laakbaar handelen in de zin van de wet en/of de leningovereenkomst.

Grootste verwijt kunnen we denk ik aan ons zelf maken en heb ik zoiets van veilen of scherp te koop zetten en alles wat terug komt is mooi meegenomen.
KrekelJapievrijdag 25 augustus 2023 @ 06:10
quote:
0s.gif Op donderdag 24 augustus 2023 14:05 schreef Jaco078 het volgende:
Nu staat de Boer open op Collin. Ik snap niet waarom er niet voor gekozen wordt door Collin om notarieel de inschrijving van ASR te verlagen naar het huidige schuldbedrag bij ASR en vervolgens een 2e hypotheek te verstrekken t.b.v. de stichting Zekerheden

óf dat er een pos-neg wordt afgegeven.

Van beide is geen sprake. Dit wel even naar Collin gemaild.
Inderdaad vreemd dat er gewoon bijgeleend kan worden obv de 1e hypotheek inschrijving.
KrekelJapievrijdag 25 augustus 2023 @ 11:01
quote:
0s.gif Op woensdag 23 augustus 2023 12:38 schreef KrekelJapie het volgende:
Bedrijfsmatig vastgoed
A.M. van der Dong
¤ 600.000 | 7,5% rente | 48 maanden
https://www.collincrowdfund.nl/a-m-van-der-dong/
1e hypotheek, 32% ltv
Staat open, was voor livegang al 50% ingelegd
Horsemenvrijdag 25 augustus 2023 @ 11:02
quote:
1s.gif Op vrijdag 25 augustus 2023 11:01 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Staat open, was voor livegang al 50% ingelegd
Ja, ik zag het.
Ook meegenomen.
Essebesvrijdag 25 augustus 2023 @ 11:05
quote:
1s.gif Op vrijdag 25 augustus 2023 11:01 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Staat open, was voor livegang al 50% ingelegd
Kan eindelijk om 11:00 er zelf eens achter zitten. Zit er nu ook in.
11:06 90% vol
leolinedancevrijdag 25 augustus 2023 @ 11:08
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 augustus 2023 11:05 schreef Essebes het volgende:

[..]
Kan eindelijk om 11:00 er zelf eens achter zitten. Zit er nu ook in.
11:06 90% vol
Ook meegepakt, loopt snel vol inderdaad.
Horsemenvrijdag 25 augustus 2023 @ 11:14
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 augustus 2023 11:05 schreef Essebes het volgende:

[..]
Kan eindelijk om 11:00 er zelf eens achter zitten. Zit er nu ook in.
11:06 90% vol
Vol in 11 minuten
NaRegenDeZonvrijdag 25 augustus 2023 @ 11:32
quote:
14s.gif Op vrijdag 25 augustus 2023 11:14 schreef Horsemen het volgende:

[..]
Vol in 11 minuten
Dus echt een nadeel ook bij wat grotere leningen als er geen linkje vooraf is. Gelukkig was ik nog net op tijd.

Vanmiddag wordt het dus nog moeilijker om meete doen met slechts 100k in een op zich aardig project.
KrekelJapievrijdag 25 augustus 2023 @ 12:27
quote:
1s.gif Op vrijdag 25 augustus 2023 11:32 schreef NaRegenDeZon het volgende:
Dus echt een nadeel ook bij wat grotere leningen als er geen linkje vooraf is. Gelukkig was ik nog net op tijd.
Er was wel een linkje, maar niet bij het forum.
Horsemenvrijdag 25 augustus 2023 @ 12:35
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 augustus 2023 12:27 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Er was wel een linkje, maar niet bij het forum.
Bij mijn weten zijn er altijd linkjes echter ze zijn niet altijd even makkelijk te achterhalen en het kost vaak ook veel tijd.
KrekelJapievrijdag 25 augustus 2023 @ 12:36
quote:
0s.gif Op donderdag 24 augustus 2023 07:40 schreef Faraday01 het volgende:
En nog een :G voor Collin voor
SPOILER
Prins de Veluwe
in mei aangegeven dat ze de lening opgezegd hebben en dat als de woning niet eind juni verkocht zou zijn, ze zelf de verkoop af gingen dwingen. Daarna niets meer gehoord van Collin en het OG lijkt nog niet in de verkoop te staan.
Prins de Veluwe is vandaag afgelost. Na ingrijpen van de VAR is de gele kaart ingetrokken.
Horsemenvrijdag 25 augustus 2023 @ 12:41
quote:
1s.gif Op vrijdag 25 augustus 2023 12:36 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Prins de Veluwe is vandaag afgelost. Na ingrijpen van de VAR is de gele kaart ingetrokken.
Fijn dat deze, inclusief de achterstallige rente en boete rente, is afgelost :7
Horsemenvrijdag 25 augustus 2023 @ 13:00
quote:
1s.gif Op vrijdag 25 augustus 2023 11:32 schreef NaRegenDeZon het volgende:

[..]
Dus echt een nadeel ook bij wat grotere leningen als er geen linkje vooraf is. Gelukkig was ik nog net op tijd.

Vanmiddag wordt het dus nog moeilijker om meete doen met slechts 100k in een op zich aardig project.
Het 100 k project gaat inderdaad vermoedelijk vanmiddag open. Ook hier was er wel een linkje. Naar ik begrepen heb staat er op dit moment nog 88k open voor investeringen.
Horsemenvrijdag 25 augustus 2023 @ 13:31
quote:
0s.gif Op donderdag 24 augustus 2023 07:40 schreef Faraday01 het volgende:
Vandaag zou
SPOILER
Levy de Blok
volgens het aangepaste betaalschema van Collin afgelost moeten worden, moet het eerlijk gezegd nog zien maar laten we hopen dat het goed komt. Sowieso een :G voor Collin omdat ze ons na de eerste melding niet meer geïnformeerd hebben dat ze de lening zo maar een maand verlengd hebben.

Ik denk niet dat ze deze lening "zo maar een maand verlengd hebben". De rente is nu ook niet meer betaald dus er zal wel meer aan de hand zijn. Het project is inmiddels ook toegevoegd aan mijn projecten in achterstand.
Ik verwacht volgende week wel een update vanuit Collin.

[ Bericht 7% gewijzigd door Horsemen op 25-08-2023 13:38:54 ]
NaRegenDeZonvrijdag 25 augustus 2023 @ 13:31
quote:
1s.gif Op vrijdag 25 augustus 2023 12:36 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Prins de Veluwe is vandaag afgelost. Na ingrijpen van de VAR is de gele kaart ingetrokken.
Volgens mij grijpt de var alleen in bij rode kaarten.😀
Uiteindelijk prima afgehandeld door Collin. Wij als investeerders moeten ons ook realiseren dat dit soort klanten soms wat tijd nodig hebben om door Collin in de juiste richting geduwd te worden. Iedereen die wel eens met wanbetalers te maken heeft gehad weet dat dit soort processen soms wat tijd vergen. Dus in dit geval hulde aan Collin.
zeeland6vrijdag 25 augustus 2023 @ 13:41
ccf
levy

SPOILER
Beste investeerder,
Op 14 juli jl. hebben wij u voor het laatst geïnformeerd inzake Levy de Block en Bernard Custers met leningnummer 41334. De ondernemers hebben in de tussenliggende periode een adviseur ingeschakeld waar wij op dit moment mee in contact staan over een herfinanciering bij derden.
Vanuit de ondernemers hebben wij de lopende rente van augustus ontvangen welke wij zojuist pro rato uw investering op uw rekening courant hebben bijgeschreven.
Zodra er meer bekend is over de herfinanciering zullen wij u nader informeren.
Horsemenvrijdag 25 augustus 2023 @ 13:41
quote:
14s.gif Op vrijdag 25 augustus 2023 13:31 schreef Horsemen het volgende:

[..]
Ik denk niet dat ze deze lening "zo maar een maand verlengd hebben". De rente is nu ook niet meer betaald dus er zal wel meer aan de hand zijn. Het project is inmiddels ook toegevoegd aan mijn projecten in achterstand.
Ik verwacht volgende week wel een update vanuit Collin.
Kijk eens aan, daar is de Collin update al :7
Ook de rente over de afgelopen maand is inmiddels bijgeboekt.
Overigens zou een hogere rente in dergelijke situaties wel gepast zijn.

SPOILER
Beste investeerder,
Op 14 juli jl. hebben wij u voor het laatst geïnformeerd inzake Levy de Block en Bernard Custers met leningnummer 41334. De ondernemers hebben in de tussenliggende periode een adviseur ingeschakeld waar wij op dit moment mee in contact staan over een herfinanciering bij derden.
Vanuit de ondernemers hebben wij de lopende rente van augustus ontvangen welke wij zojuist pro rato uw investering op uw rekening courant hebben bijgeschreven.
Zodra er meer bekend is over de herfinanciering zullen wij u nader informeren.
Horsemenvrijdag 25 augustus 2023 @ 14:01
quote:
0s.gif Op woensdag 23 augustus 2023 17:27 schreef KrekelJapie het volgende:
Cygnus Drinks & Tastings
¤ 100.000 | 7,5% rente | 60 maanden
https://www.collincrowdfund.nl/cygnus-drinks-tastings/
1e hypotheek woonhuis. Interessant project
Staat nu open.
Hoger meegenomen.

Aanvulling: En in 8 minuten vol.

[ Bericht 2% gewijzigd door Horsemen op 25-08-2023 14:12:17 ]
Horsemenvrijdag 25 augustus 2023 @ 14:07
Nieuw korte Collin project zonder harde zekerheden:

Potato Club
¤ 250.000 | 8,0% rente | 12 maanden

https://www.collincrowdfund.nl/potato-club/
Horsemenvrijdag 25 augustus 2023 @ 14:11
Nieuw Collin project van de familie Anand met een 1e hypotheek:

HSA VASTGOED B.V.
¤ 265.000 | 8,0% rente | 48 maanden

https://www.collincrowdfund.nl/hsa-vastgoed-b-v1/

Ik begrijp alleen niet helemaal hoe er in dit geval nog steeds gebruikt kan worden gemaakt van de bestaande eerste hypothecaire inschrijving van ¤ 2.500.000,-. Daar hebben toch inmiddels diverse deelroyementen en aflossingen op plaatsgevonden? Dan neemt het inschrijvingsbedrag toch ook af zou ik denken. Of zie ik nu iets over het hoofd?

[ Bericht 18% gewijzigd door Horsemen op 25-08-2023 14:21:50 ]
Bobby100vrijdag 25 augustus 2023 @ 14:27
vaak blijft de hoogte van de inschrijving intact, maar wordt de inschrijving op bepaalde percelen doorgehaald bij deelroyement.
zeeland6vrijdag 25 augustus 2023 @ 15:19
quote:
14s.gif Op vrijdag 25 augustus 2023 14:11 schreef Horsemen het volgende:
Nieuw Collin project van de familie Anand met een 1e hypotheek:

HSA VASTGOED B.V.
¤ 265.000 | 8,0% rente | 48 maanden

https://www.collincrowdfund.nl/hsa-vastgoed-b-v1/

Ik begrijp alleen niet helemaal hoe er in dit geval nog steeds gebruikt kan worden gemaakt van de bestaande eerste hypothecaire inschrijving van ¤ 2.500.000,-. Daar hebben toch inmiddels diverse deelroyementen en aflossingen op plaatsgevonden? Dan neemt het inschrijvingsbedrag toch ook af zou ik denken. Of zie ik nu iets over het hoofd?
Stel. Je neemt 4 ton hypotheek op je huis en door deelaflossingen gedurende x jaar heb je je hypotheek afgelost dan staat in het hypotheekregister nog steeds die 4 ton. Totdat je naar de de notaris gaat om de inschrijving te laten door halen.

Als je bijvoorbeeld een pers. lening wil en de leninggever kijkt in het register dan ziet hij 4 ton staan ook al heb je dit afgelost.
Slingervingervrijdag 25 augustus 2023 @ 15:22
SiG Amsterdam IJsselmeerstraat 82 A zou eergisteren terugbetaald worden. Iemand al wat ontvangen?
Faraday01vrijdag 25 augustus 2023 @ 15:26
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 augustus 2023 15:22 schreef Slingervinger het volgende:
SiG Amsterdam IJsselmeerstraat 82 A zou eergisteren terugbetaald worden. Iemand al wat ontvangen?
Vandaag bericht gehad dat de hypotheek voor de herfinanciering gevestigd is, dus geld zal er wel snel aankomen.
Horsemenvrijdag 25 augustus 2023 @ 15:32
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 augustus 2023 15:19 schreef zeeland6 het volgende:

[..]
Stel. Je neemt 4 ton hypotheek op je huis en door deelaflossingen gedurende x jaar heb je je hypotheek afgelost dan staat in het hypotheekregister nog steeds die 4 ton. Totdat je naar de de notaris gaat om de inschrijving te laten door halen.

Als je bijvoorbeeld een pers. lening wil en de leninggever kijkt in het register dan ziet hij 4 ton staan ook al heb je dit afgelost.
Tot zo ver kan ik het wel volgen maar omdat er ook diverse deelroyementen geweest zijn lijkt het mij dat dan ook het ingeschrevenbedrag omlaag zou gaan maar ik begrijp dat dit dus niet gebruikelijk is.

Nu staat er dus een inschrijving van 2.500k bij een onderpand van ± 265k.
Nou ja, je hoeft niet bang te zijn dat er (zolang Collin daar geen toestemming voor geeft) door derde een 2e hypotheek gevestigd gaat worden.
KrekelJapievrijdag 25 augustus 2023 @ 15:44
quote:
14s.gif Op vrijdag 25 augustus 2023 14:11 schreef Horsemen het volgende:
Nieuw Collin project van de familie Anand met een 1e hypotheek:

HSA VASTGOED B.V.
¤ 265.000 | 8,0% rente | 48 maanden

https://www.collincrowdfund.nl/hsa-vastgoed-b-v1/

Ik begrijp alleen niet helemaal hoe er in dit geval nog steeds gebruikt kan worden gemaakt van de bestaande eerste hypothecaire inschrijving van ¤ 2.500.000,-. Daar hebben toch inmiddels diverse deelroyementen en aflossingen op plaatsgevonden? Dan neemt het inschrijvingsbedrag toch ook af zou ik denken. Of zie ik nu iets over het hoofd?
Komt neer op een erg hoge ltv voor een dergelijk object
KrekelJapievrijdag 25 augustus 2023 @ 15:49
Vastgoedverbouwing gve, heeft nog wat euro's nodig en kiest voor voorverkoop
SPOILER
Beste investeerder, Dankzij uw enthousiasme was de crowdfunding voor mijn renovatie binnen een uur volgeschreven! De verbouwing zelf liep minder voorspoedig. Corona zat tegen en aannemers leverden te laat op of in één geval zelfs helemaal niet. Maar gelukkig is dit enorme project nu bijna af en kan ik de investering gaan terugverdienen met mijn bed and breakfast en galerie. Een korte impressie kunt u hier zien: De hotelprijzen in Amsterdam zijn dit jaar met de inflatie omhoog geschoten, tot ver boven de ¤200 per nacht voor een modale kamer. Maar ik wil de investeerders als dank een aanbieding doen. Wie nu binnen een maand vooruit boekt, krijgt een voucher voor 3 overnachtingen voor 2 personen inclusief BTW en toeristenbelasting voor maar ¤500. Een lang weekend of midweek in een ruime, comfortabele en goed geoutilleerde kamer in hartje Amsterdam. Door nu te boeken en vooruit te betalen helpt u mij met de laatste loodjes. Vanaf november kunt u zelf het resultaat komen bewonderen. Als u de voucher pas volgend jaar gebruikt, zal ook de lobby en galerie helemaal af zijn. Stuur een mail naar devries.marco@gmail.com en u ontvangt een factuur. Na betaling krijgt u de voucher die 5 jaar geldig is. Zodra de boekingsagenda open is, kunt u uw data doorgeven. Nogmaals dank voor uw vertrouwen en wellicht tot ziens in bnb souterrain! Marco de Vries devries.marco@gmail.com www.bnbsouterrain.nl
zeeland6vrijdag 25 augustus 2023 @ 17:49
1e SIG Den Bosch zit nu vol. De 2e 92%. Dat was even werken.
KrekelJapievrijdag 25 augustus 2023 @ 18:14
V.O.F. Rouwendal
¤ 280.000 | 8,0% rente | 48 maanden
https://www.collincrowdfund.nl/v-o-f-rouwendal/
1e hypotheek winkelpand
zeeland6vrijdag 25 augustus 2023 @ 20:02
Vandaag 4 updates van achterstand projecten CCF waar ik gisteren mijn beklag over heb gedaan.
Het helpt dus wel.
Jaco078vrijdag 25 augustus 2023 @ 22:07
Is het nog mogelijk om in de oude new-funding omgeving te komen? in de nieuwe omgeving staat 1 oud project van mij (nieuwe markt), de andere reeds afgeloste projecten staan er niet meer. De cumulatief ontvangen rente klopt ook niet. Er lijkt een saldo te staan, maar geen idee waar (want ik heb pas zojuist de registratie van OPP afgerond). Hmm....sta nog niet te springen van enthousiasme.
Tjalalazaterdag 26 augustus 2023 @ 08:24
Wel mooi bij WVJG, zoek de verschillen:
SPOILER
Nummer 2023.05.2314
Naam Vastgoedfinanciering Sassenstraat 51 te Zwolle
Eigenaar Martennic Quality Hair VOF
Doelbedrag ¤ 670.000
Aflossingsvorm Lineaire
Openingsdatum inschrijving 25 mei 2023
Sluitingsdatum inschrijving 24 augustus 2023
SPOILER
Nummer 2023.05.2314
Naam Vastgoedfinanciering Sassenstraat 51 te Zwolle
Eigenaar Martennic Quality Hair VOF
Doelbedrag ¤ 670.000
Aflossingsvorm Lineaire
Openingsdatum inschrijving 25 mei 2023
Sluitingsdatum inschrijving 24 september 2023
Tjalalazaterdag 26 augustus 2023 @ 08:36
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 augustus 2023 15:22 schreef Slingervinger het volgende:
SiG Amsterdam IJsselmeerstraat 82 A zou eergisteren terugbetaald worden. Iemand al wat ontvangen?
Gisteravond zowel mail als aflossing ontvangen.
KrekelJapiezaterdag 26 augustus 2023 @ 08:58
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 augustus 2023 08:24 schreef Tjalala het volgende:
Wel mooi bij WVJG, zoek de verschillen:
SPOILER
Nummer 2023.05.2314
Naam Vastgoedfinanciering Sassenstraat 51 te Zwolle
Eigenaar Martennic Quality Hair VOF
Doelbedrag ¤ 670.000
Aflossingsvorm Lineaire
Openingsdatum inschrijving 25 mei 2023
Sluitingsdatum inschrijving 24 augustus 2023
SPOILER
Nummer 2023.05.2314
Naam Vastgoedfinanciering Sassenstraat 51 te Zwolle
Eigenaar Martennic Quality Hair VOF
Doelbedrag ¤ 670.000
Aflossingsvorm Lineaire
Openingsdatum inschrijving 25 mei 2023
Sluitingsdatum inschrijving 24 september 2023
Project staat nu al zo lang open, dat deze funding eigenlijk mislukt is. Snap ondernemers ook niet. Als je geld nodig hebt, wil je toch niet zo lang wachten
InVestEerderzaterdag 26 augustus 2023 @ 09:25
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 augustus 2023 08:58 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Project staat nu al zo lang open, dat deze funding eigenlijk mislukt is. Snap ondernemers ook niet. Als je geld nodig hebt, wil je toch niet zo lang wachten
Ik ken de eigenaar van dit vastgoed. Hij heeft geen haast, wil wel verkopen aan huurder maar als ze nog een jaar of wat willen blijven huren, dan vindt hij het ook prima. Hij geeft de kopers dus alle tijd.
Met jou eens dat dit eigenlijk een mislukt project is. Toch is het volgens mij zeker geen slecht project. Ik heb verkoper al gezegd dat de ondernemer bij verkeerde platform zit; bij Collin zouden ze binnen één dag dit bedrag bij elkaar hebben.
Het lukt WvjG maar niet om aansluiting te vinden bij de grotere platformen. Ik snap niet goed dat leningnemers nog naar zo'n club gaan. Over de mensen achter dit platform overigens geen verkeerd woord van mij. Maar zodra het geen 'maatschappelijke' projecten betreft dan is het gewoon 'business'. En die moet je, vind ik, op performance beoordelen. En het is ook niet zo dat hun tarieven veel aantrekkelijker zijn.

Toch hoop ik dat WvjG nog een opwaartse boost zal gaan krijgen. Het is in iedere markt van belang dat er meerdere serieuze spelers zijn.
InVestEerderzaterdag 26 augustus 2023 @ 09:52
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 augustus 2023 18:14 schreef KrekelJapie het volgende:
V.O.F. Rouwendal
¤ 280.000 | 8,0% rente | 48 maanden
https://www.collincrowdfund.nl/v-o-f-rouwendal/
1e hypotheek winkelpand
*Linkje*

SPOILER
Faraday01zaterdag 26 augustus 2023 @ 09:53
quote:
1s.gif Op vrijdag 25 augustus 2023 12:36 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Prins de Veluwe is vandaag afgelost. Na ingrijpen van de VAR is de gele kaart ingetrokken.
Wat mij betreft blijven de gele kaarten gewoon staan. Fijn dat deze afgelost is en ook dat het andere project een maand rente betaald heeft. Dat neemt alleen niet weg dat Collin hier laks is geweest richting de investeerders en dan kan en moet beter.
Faraday01zaterdag 26 augustus 2023 @ 10:00
quote:
Ik twijfel. In principe heb ik de CF boeken gesloten voor 2023 maar dit is wel het soort projecten waarvoor ik aan crowdfunding begonnen ben. Familiebedrijfje en project met een eerste hypotheek.
KrekelJapiezaterdag 26 augustus 2023 @ 10:16
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 augustus 2023 10:00 schreef Faraday01 het volgende:

[..]
Ik twijfel. In principe heb ik de CF boeken gesloten voor 2023 maar dit is wel het soort projecten waarvoor ik aan crowdfunding begonnen ben. Familiebedrijfje en project met een eerste hypotheek.
Ltv van 90% vind ik wel erg hoog. Ik sla over.
Faraday01zaterdag 26 augustus 2023 @ 10:25
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 augustus 2023 10:16 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Ltv van 90% vind ik wel erg hoog. Ik sla over.
Als je de marktwaarde van de taxatie als uitgangspunt neemt (grote als, ik weet het) is de LTV toch 77%?
KrekelJapiezaterdag 26 augustus 2023 @ 10:29
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 augustus 2023 10:25 schreef Faraday01 het volgende:

[..]
Als je de marktwaarde van de taxatie als uitgangspunt neemt (grote als, ik weet het) is de LTV toch 77%?
Ik ga er niet van uit dat de verkoper in een goede bui was, en 55k korting gaf op de marktwaarde.

https://www.beleggingspan(...)erstraat-24-26-14058
Faraday01zaterdag 26 augustus 2023 @ 10:34
quote:
1s.gif Op zaterdag 26 augustus 2023 10:29 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Ik ga er niet van uit dat de verkoper in een goede bui was, en 55k korting gaf op de marktwaarde.

https://www.beleggingspan(...)erstraat-24-26-14058
Zo in deze markt snel 15% op de marktwaarde gezet door de taxateur _O- Wat een boevenbende is het toch. Dank voor het delen, nu hoef ik er niet meer over na te denken en sla ik over.
Zeghomaarzaterdag 26 augustus 2023 @ 12:44
quote:
1s.gif Op zaterdag 26 augustus 2023 10:29 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Ik ga er niet van uit dat de verkoper in een goede bui was, en 55k korting gaf op de marktwaarde.

https://www.beleggingspan(...)erstraat-24-26-14058
Kan het zijn dat er een envelopje is geschoven? Zwart geld. En minder overdrachtskosten.
Collin63zaterdag 26 augustus 2023 @ 12:50
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 augustus 2023 12:44 schreef Zeghomaar het volgende:

[..]
Kan het zijn dat er een envelopje is geschoven? Zwart geld. En minder overdrachtskosten.
We kunnen wel van alles denken maar het is misschien beter om eerst aan Collin te vragen hoe of het precies zit. Het kan maar zo zijn dat het allemaal net wat anders in elkaar zit.
Horsemenzaterdag 26 augustus 2023 @ 15:38
Het is gewoon heel simpel. Dergelijke taxaties zijn bijna altijd een dergelijk percentage hoger. Het is een uitzondering als dit niet gebeurd.
Horsemenzaterdag 26 augustus 2023 @ 16:33
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 augustus 2023 10:34 schreef Faraday01 het volgende:

[..]
Zo in deze markt snel 15% op de marktwaarde gezet door de taxateur _O- Wat een boevenbende is het toch. Dank voor het delen, nu hoef ik er niet meer over na te denken en sla ik over.
De aankoopprijs van het bedrijfspand (¤ 310.000,-) staat toch gewoon in de pitch? Dat dergelijke taxaties hoger uitvallen is toch niks nieuws?
zeeland6zaterdag 26 augustus 2023 @ 19:37
CCF Valentino
SPOILER
Helaas zijn de panden niet verkocht.

De panden stonden eerst bij ED Housing in de verkoop maar deze zijn inmiddels van de website verwijderd.

Op dit moment wordt de verkoop en het opnieuw in de markt zetten van de panden voorbereid middels de door ons inschakelde makelaar.

Colin

InVestEerderzaterdag 26 augustus 2023 @ 22:15
Laatste betaaltermijn ontvangen van Funding Circle betreffende Slachterij Landi 1972. Slechts met een paar kleine haperingen 60 maanden lang netjes terugbetaald met een rentepercentage van 19,9%. Hulde aan de leningnemer!
Relatief gezien mijn beste project ooit. Maar omdat ik destijds 'schijterig' was met mijn inleg, is het absolute resultaat niet iets waar je nou echt dolgelukkig van wordt.

Nog 1 projectje te gaan bij FC, dan is ook dat boek helaas gesloten.
Zeghomaarzondag 27 augustus 2023 @ 07:29
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 augustus 2023 22:15 schreef InVestEerder het volgende:
Laatste betaaltermijn ontvangen van Funding Circle betreffende Slachterij Landi 1972. Slechts met een paar kleine haperingen 60 maanden lang netjes terugbetaald met een rentepercentage van 19,9%. Hulde aan de leningnemer!
Relatief gezien mijn beste project ooit. Maar omdat ik destijds 'schijterig' was met mijn inleg, is het absolute resultaat niet iets waar je nou echt dolgelukkig van wordt.

Nog 1 projectje te gaan bij FC, dan is ook dat boek helaas gesloten.
In het kader van spreiden schreef ik ook kleine bedragen. MAAR wel veel projecten.
Heb nog 54 projecten lopen. Ondanks diverse afschrijvingen bij FC een zeer mooi rendement.
Tjalalazondag 27 augustus 2023 @ 09:05
quote:
0s.gif Op zondag 27 augustus 2023 07:29 schreef Zeghomaar het volgende:

[..]
In het kader van spreiden schreef ik ook kleine bedragen. MAAR wel veel projecten.
Heb nog 54 projecten lopen. Ondanks diverse afschrijvingen bij FC een zeer mooi rendement.
Ja het is jammer dat FC er niet meer is. Volgende maand is volgens bij mij de laatste reguliere betaling van nog lopende projecten en dan kunnen er alleen nog extra kersen terugkomen voor op de hele mooie taart.

[ Bericht 0% gewijzigd door Tjalala op 27-08-2023 09:45:15 (nog een "bij"toegevoegd) ]
Horsemenzondag 27 augustus 2023 @ 09:41
quote:
0s.gif Op zondag 27 augustus 2023 09:05 schreef Tjalala het volgende:

[..]
Ja het is jammer dat FC er niet meer is. Volgende maand is volgens mij de laatste reguliere betaling van nog lopende projecten en dan kunnen er alleen nog extra kersen terugkomen voor op de hele mooie taart.
Bij mij lopen de regulieren betalingen nog door tot einde 2024. Overigens loopt het aantal nog lopende projecten bij mij momenteel ook heel snel terug.
Zeghomaarzondag 27 augustus 2023 @ 09:59
quote:
0s.gif Op zondag 27 augustus 2023 09:41 schreef Horsemen het volgende:

[..]
Bij mij lopen de regulieren betalingen nog door tot einde 2024. Overigens loopt het aantal nog lopende projecten bij mij momenteel ook heel snel terug.
Voor alle zekerheid en nauwkeurigheid maar even nagekeken.

Mijn laatst geplande betaaldatum staat op op 15-3-2025 (Verbouwing Café)
Slingervingerzondag 27 augustus 2023 @ 12:52
quote:
0s.gif Op zondag 27 augustus 2023 09:05 schreef Tjalala het volgende:

[..]
Ja het is jammer dat FC er niet meer is. Volgende maand is volgens bij mij de laatste reguliere betaling van nog lopende projecten en dan kunnen er alleen nog extra kersen terugkomen voor op de hele mooie taart.
quote:
0s.gif Op zondag 27 augustus 2023 09:05 schreef Tjalala het volgende:

[..]
Ja het is jammer dat FC er niet meer is. Volgende maand is volgens bij mij de laatste reguliere betaling van nog lopende projecten en dan kunnen er alleen nog extra kersen terugkomen voor op de hele mooie taart.
Bij mij is de laatste aflossingsdatum 24-04-2024 (ICT bedrijf projecten en liquiditeit) maar zal wel uitlopen want de laatste 2 termijnen zijn niet betaald wat niet zo vreemd is met een rente van bijna 20% p j. Bij FC verreweg de beste resultaten behaald, jammer dat ze gestopt zijn dan had ik nooit geld in bv MAX :( hoeven te investeren
NaRegenDeZonzondag 27 augustus 2023 @ 13:24
https://www.nu.nl/uit-and(...)-paardenbedrijf.html

Weten wij waar deze paarden mevrouw uit Tiel geld opgehaald heeft in 2020 met cf zoals het artikel stelt?
Rush-2112zondag 27 augustus 2023 @ 13:37
quote:
1s.gif Op zondag 27 augustus 2023 13:24 schreef NaRegenDeZon het volgende:
https://www.nu.nl/uit-and(...)-paardenbedrijf.html

Weten wij waar deze paarden mevrouw uit Tiel geld opgehaald heeft in 2020 met cf zoals het artikel stelt?
Het gaat om CCF. Een project waar ik zelf in zit.
https://www.collincrowdfund.nl/best-choice-paarden/
djtiesto8zondag 27 augustus 2023 @ 13:41
Nu lees ik op een andere website dat er ruim 50 mln euro is opgehaald bij beleggers. Het grootste deel lijkt te komen uit een piramidespel, waarbij mond tot mond reclame weer leidde tot nieuwe investeerders/gedupeerden.

https://www.bnr.nl/nieuws(...)nt-gekte-in-de-markt
https://www.src.fm/region(...)tolen-beleggingsgeld

Iemand die in het CCF project zit? Is dat nog een lopend project, en wordt aan de maandelijkse betalingsverplichting voldaan?
Rush-2112zondag 27 augustus 2023 @ 13:44
quote:
0s.gif Op zondag 27 augustus 2023 13:41 schreef djtiesto8 het volgende:
Iemand die in het CCF project zit? Is dat nog een lopend project, en wordt aan de maandelijkse betalingsverplichting voldaan?
Tot op heden altijd tijdige betalingen. Inmiddels is ruim 53% afgelost.
NaRegenDeZonzondag 27 augustus 2023 @ 14:33
quote:
0s.gif Op zondag 27 augustus 2023 13:44 schreef Rush-2112 het volgende:

[..]
Tot op heden altijd tijdige betalingen. Inmiddels is ruim 53% afgelost.
Dan zal nu de geldstroom wel opdrogen naar ik vermoed.
ETphonehomezondag 27 augustus 2023 @ 15:32
quote:
0s.gif Op zondag 27 augustus 2023 13:37 schreef Rush-2112 het volgende:

[..]
Het gaat om CCF. Een project waar ik zelf in zit.
https://www.collincrowdfund.nl/best-choice-paarden/
Net even door de pitch gelezen.
Zit zelf niet in het project, ik had toen nog niks bij Collin lopen.

Iets wat me opvalt in de pitch:

Quote uit de pitch:
"Financieringsbehoefte
De totale investeringsbehoefte bedraagt ¤ 1.552.000,- waarvan ¤ 952.000,- door Rabobank wordt gefinancierd en voor ¤ 350.000,- aan eigen middelen wordt ingebracht. De gevraagde financiering via Collin Crowdfund bedraagt derhalve ¤ 250.000,-. De looptijd is 60 maanden met een lineaire maandelijkse aflossing. De rente bedraagt 7,0% per jaar gedurende de gehele looptijd. De bedenktermijn voor investeerders is voor deze lening vier dagen."

Waarom had mevrouw toen al haast?

"Snel beslissen", "unieke kans die je niet mag missen" en alles in die richting zijn vaak gebezigde termen in de hoek van dubieuze beleggingen.

Ben er overigens zelf in het verleden ook wel eens flink ingetuind, in iets wat achteraf een piramidespel bleek. bovenstaande is dus zeker niet bedoeld als kritiek op jouw beoordeling destijds.
Echter wel zaak om naast zekerheden ook op deze manier de projecten kritisch tegen het licht te houden, wat hier op het forum ook regelmatig gebeurd: achtergrond, business model en dergelijke.
obligatairezondag 27 augustus 2023 @ 16:26
Voor het geval deze nog niet geplaatst is (was even op reis :) ):

KOM/v.d.Boon
SPOILER
Thom van der Boon en Bram van der Boon 23-8-2023 16:25 Thom.H. van der Boon b.v.

Beste investeerders,

Ik ben heel erg blij dat het bedrijf dat mijn opa 106 jaar geleden opgericht heeft een doorstart maakt. Ik ben ook uiterst gelukkig met de samenwerking met en de inzet van onze curator. Mede hierdoor wordt het restant wat er door jullie geïnvesteerd is, de komende dagen geheel aan jullie uitbetaald.

Ik ga zelf niet verder in de branche rond de artikelen van de zeilmakerijartikelen. Wel werk ik nu aan een goede overdracht van het bedrijf.

Zoals een van de investeerders in een reactie schreef "eens een ondernemer, altijd een ondernemer". Ik ben en blijf een ondernemer. Ik ga de komende tijd op zoek naar interim opdrachten, wellicht daarnaast ook nog andere activiteiten opstarten. Dus als u als investeerder nog iemand kent in uw netwerk kent, die op zoek is naar een generalist die vrijwel direct beschikbaar is, kijk dan even op mijn linkedin profiel. Deze moet ik nog bijwerken, maar ik had even andere prioriteiten.

Ik wil jullie nogmaals hartelijk danken voor het in ons gestelde vertrouwen en ben echt heel erg blij dat we het met dit resultaat voor jullie hebben kunnen afhandelen.

Thom
Horsemenzondag 27 augustus 2023 @ 22:13
quote:
0s.gif Op zondag 27 augustus 2023 16:26 schreef obligataire het volgende:
Voor het geval deze nog niet geplaatst is (was even op reis :) ):

KOM/v.d.Boon
SPOILER
Thom van der Boon en Bram van der Boon 23-8-2023 16:25 Thom.H. van der Boon b.v.

Beste investeerders,

Ik ben heel erg blij dat het bedrijf dat mijn opa 106 jaar geleden opgericht heeft een doorstart maakt. Ik ben ook uiterst gelukkig met de samenwerking met en de inzet van onze curator. Mede hierdoor wordt het restant wat er door jullie geïnvesteerd is, de komende dagen geheel aan jullie uitbetaald.

Ik ga zelf niet verder in de branche rond de artikelen van de zeilmakerijartikelen. Wel werk ik nu aan een goede overdracht van het bedrijf.

Zoals een van de investeerders in een reactie schreef "eens een ondernemer, altijd een ondernemer". Ik ben en blijf een ondernemer. Ik ga de komende tijd op zoek naar interim opdrachten, wellicht daarnaast ook nog andere activiteiten opstarten. Dus als u als investeerder nog iemand kent in uw netwerk kent, die op zoek is naar een generalist die vrijwel direct beschikbaar is, kijk dan even op mijn linkedin profiel. Deze moet ik nog bijwerken, maar ik had even andere prioriteiten.

Ik wil jullie nogmaals hartelijk danken voor het in ons gestelde vertrouwen en ben echt heel erg blij dat we het met dit resultaat voor jullie hebben kunnen afhandelen.

Thom
Welkom terug :)

Ik ken het project niet maar het klinkt erg positief.
Is het ook zo positief afgesloten en hebben de investeerders minimaal hun inleg terug gekregen?
obligatairezondag 27 augustus 2023 @ 22:41
quote:
0s.gif Op zondag 27 augustus 2023 22:13 schreef Horsemen het volgende:

[..]
Welkom terug :)

Ik ken het project niet maar het klinkt erg positief.
Is het ook zo positief afgesloten en hebben de investeerders minimaal hun inleg terug gekregen?
Denk wel dat het volledig is. Ik zag net dat ze het op 23 augustus stellen te hebben betaald maar moet mijn administratie nog bijwerken. Het totaalbedrag ziet er iig gezond uit ;)

In feite was het project al iets méér dan break-even dus het nu betaalde bedrag is het rendement .

[ Bericht 3% gewijzigd door obligataire op 27-08-2023 22:50:11 ]
obligatairemaandag 28 augustus 2023 @ 08:22
quote:
Tnx! Royaal meegenomen deze. Eens met de kritiek op de LTV maar voor de rest is dit een bloeiend bedrijf met o.a. gezond eigen vermogen (52%) en forse overwaarde op de eigen woning (slechts 45K hypotheek). Moet nogal wat mis gaan voordat er schade pour nous ontstaat. Aflossing had wat meer gemogen maar zal toch wel weer geherfinancierd worden. Met deze rente i.c.m. situatie/zekerheid een bescheiden pareltje m.i.
Tjalalamaandag 28 augustus 2023 @ 09:46
Uitspraak faillissement op 24 augustus 2023

SPOILER
Comfort Projectontwikkeling Terneuzen B.V.
24-08-2023 - Apeldoorn
Comfort Projectontwikkeling Geldermalsen B.V.
24-08-2023 - Apeldoorn
Comfort Projectontwikkeling Duiven B.V.
24-08-2023 - Apeldoorn
Comfort Projectontwikkeling Venlo B.V.
24-08-2023 - Apeldoorn
Comfort Projectontwikkeling Beilen B.V.
24-08-2023 - Apeldoorn
Dacht dat dit met GVE projecten te maken had. Maar zit er zelf niet in dus weet het niet met zekerheid.
Horsemenmaandag 28 augustus 2023 @ 10:17
quote:
quote:
0s.gif Op maandag 28 augustus 2023 08:22 schreef obligataire het volgende:

[..]
Tnx! Royaal meegenomen deze. Eens met de kritiek op de LTV maar voor de rest is dit een bloeiend bedrijf met o.a. gezond eigen vermogen (52%) en forse overwaarde op de eigen woning (slechts 45K hypotheek). Moet nogal wat mis gaan voordat er schade pour nous ontstaat. Aflossing had wat meer gemogen maar zal toch wel weer geherfinancierd worden. Met deze rente i.c.m. situatie/zekerheid een bescheiden pareltje m.i.
Ik heb hem dit weekend ook (basis) meegenomen.
Heb er wel vertrouwen in. Het zijn ervaren ondernemers, er is een aardige spreiding (in een wel moeilijke branche), 3x H.A. en een 1e hypotheek.
Zeghomaarmaandag 28 augustus 2023 @ 10:37
quote:
0s.gif Op maandag 28 augustus 2023 09:46 schreef Tjalala het volgende:
Uitspraak faillissement op 24 augustus 2023

SPOILER
Comfort Projectontwikkeling Terneuzen B.V.
24-08-2023 - Apeldoorn
Comfort Projectontwikkeling Geldermalsen B.V.
24-08-2023 - Apeldoorn
Comfort Projectontwikkeling Duiven B.V.
24-08-2023 - Apeldoorn
Comfort Projectontwikkeling Venlo B.V.
24-08-2023 - Apeldoorn
Comfort Projectontwikkeling Beilen B.V.
24-08-2023 - Apeldoorn
Dacht dat dit met GVE projecten te maken had. Maar zit er zelf niet in dus weet het niet met zekerheid.
Zit hier wel in. Is hypothecair gedekt.

Ben benieuwd hoe dit gaat uitpakken.
petercmaandag 28 augustus 2023 @ 11:07
Bij de wallet van GVE is nu ook de historie / mutaties zichtbaar en te exporteren
KrekelJapiemaandag 28 augustus 2023 @ 11:08
quote:
0s.gif Op maandag 28 augustus 2023 08:22 schreef obligataire het volgende:
en forse overwaarde op de eigen woning (slechts 45K hypotheek).
Dat staat er toch helemaal niet? Kan toch ook een 2e, 3e of 4e hypotheek zijn?
petercmaandag 28 augustus 2023 @ 11:15
nw CCF van oude bekende
https://www.collincrowdfund.nl/project-mmnt-zwolle-b-v1/
https://www.fundainbusine(...)eester-roelenweg-13/
Horsemenmaandag 28 augustus 2023 @ 11:38
Nieuw Collin project met een aanvullende lening met een 2e & 3e hypotheek:

Batmaz Holding B.V.
¤ 125.000 | 8,0% rente | 48 maanden

https://www.collincrowdfund.nl/batmaz-holding-b-v-2/
obligatairemaandag 28 augustus 2023 @ 12:03
quote:
0s.gif Op maandag 28 augustus 2023 11:08 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Dat staat er toch helemaal niet? Kan toch ook een 2e, 3e of 4e hypotheek zijn?
Ze noemen die als enige grote schuld, zou er meer financiering op de EW zitten dan hadden ze die ook wel vermeld lijkt me....?
zeeland6maandag 28 augustus 2023 @ 12:06
quote:
0s.gif Op maandag 28 augustus 2023 12:03 schreef obligataire het volgende:

[..]
Ze noemen die als enige grote schuld, zou er meer financiering op de EW zitten dan hadden ze die ook wel vermeld lijkt me....?
had ik al gevraagd, nog geen antwoord.

Uberhaupt had met mooier geweest een 2e hyp na de ING op woonhuis. Zonder een neg. hypotheekverklaring kunnen ze dit nog verder belasten met hypotheek. Zekerheidspositie van het eigen huis is dan weg. Dan nog alleen een historisch oud pand met enkel glas dat je aan de staatstenen niet kwijt kan in deze woke tijd.
obligatairemaandag 28 augustus 2023 @ 12:09
quote:
0s.gif Op maandag 28 augustus 2023 12:06 schreef zeeland6 het volgende:

[..]
had ik al gevraagd, nog geen antwoord.
Op zich wel een terechte opmerking. Maar dan nog zou er sprake kunnen zijn van een relevante overwaarde dus ben ook benieuwd naar het antwoord.

De eigen inbreng van bijna een ton zegt denk ik ook wel iets over het (winstgevende) verleden van de VOF, het zijn geen kneusjes mogen we denk ik wel stellen.
obligatairemaandag 28 augustus 2023 @ 12:14
We maken ons hier vaak zorgen over de mogelijkheid om een hypotheek op te hogen binnen de bestaande inschrijving van de huisbankier.

Echter wat dat betreft is er natuurlijk ook de mogelijkheid dat men dit doet om als extra werkkapitaal in de zaak in te brengen, wat dan voor ons ook gunstig zou kunnen zijn. Immers vergroot de kansen op langere continuíteit.
Hoeft uiteraard niet, maar kan wel. :)
Slingervingermaandag 28 augustus 2023 @ 12:27
quote:
0s.gif Op maandag 28 augustus 2023 09:46 schreef Tjalala het volgende:
Uitspraak faillissement op 24 augustus 2023

SPOILER
Comfort Projectontwikkeling Terneuzen B.V.
24-08-2023 - Apeldoorn
Comfort Projectontwikkeling Geldermalsen B.V.
24-08-2023 - Apeldoorn
Comfort Projectontwikkeling Duiven B.V.
24-08-2023 - Apeldoorn
Comfort Projectontwikkeling Venlo B.V.
24-08-2023 - Apeldoorn
Comfort Projectontwikkeling Beilen B.V.
24-08-2023 - Apeldoorn
Dacht dat dit met GVE projecten te maken had. Maar zit er zelf niet in dus weet het niet met zekerheid.
Klopt, dank voor posten _O_
petercmaandag 28 augustus 2023 @ 12:36
quote:
14s.gif Op maandag 28 augustus 2023 10:17 schreef Horsemen het volgende:

[..]
[..]
Ik heb hem dit weekend ook (basis) meegenomen.
Heb er wel vertrouwen in. Het zijn ervaren ondernemers, er is een aardige spreiding (in een wel moeilijke branche), 3x H.A. en een 1e hypotheek.
De Alternote vestiging zit een paar deuren verder in de Kleine Overstraat 30-32
KrekelJapiemaandag 28 augustus 2023 @ 12:48
quote:
0s.gif Op maandag 28 augustus 2023 12:03 schreef obligataire het volgende:

[..]
Ze noemen die als enige grote schuld, zou er meer financiering op de EW zitten dan hadden ze die ook wel vermeld lijkt me....?
Ik ga er vanuit dat ze alleen de zakelijke (VOF)schulden vermelden, niet de prive schulden.
djtiesto8maandag 28 augustus 2023 @ 13:00
quote:
Mijn werkgever (Alfa Accountants) is begin dit jaar verhuisd naar dit verzamelkantoorpand en heeft daarmee een aantal kleinere (eigen) kantoorpanden in de regio afgestoten. Dit vanwege de centrale ligging en het goede energielabel van The Mayor. Zo'n huurpand geeft ook meer flexibiliteit, nu een of meerdere dagen thuiswerken een vast onderdeel is geworden van de werkweek. Als ik op tijd ben - want met 10% rente zitten we zo op ¤1 mln - hoop ik zeker een duit in het zakje te doen.

Wel chique van CCF dat ze de kleine investeerders ook een kans gunnen, want ze hadden de ¤6,5 mln vast ook wel alleen bij de 'groten der aarde' kunnen ophalen.

[ Bericht 1% gewijzigd door djtiesto8 op 28-08-2023 13:09:01 ]
Slingervingermaandag 28 augustus 2023 @ 13:01
quote:
0s.gif Op maandag 28 augustus 2023 10:37 schreef Zeghomaar het volgende:

[..]
Zit hier wel in. Is hypothecair gedekt.

Ben benieuwd hoe dit gaat uitpakken.
Over deze projecten is al eerder uitgebreid gepost, het betreft een oplichter, verwacht er niet teveel van.
Bieselkemaandag 28 augustus 2023 @ 14:32
Vervroegde aflossing V*perty BV (Collin Direct) inclusief 6 maanden boete. Nooit problemen mee gehad.
NaRegenDeZonmaandag 28 augustus 2023 @ 15:32
quote:
0s.gif Op maandag 28 augustus 2023 13:00 schreef djtiesto8 het volgende:

[..]
Mijn werkgever (Alfa Accountants) is begin dit jaar verhuisd naar dit verzamelkantoorpand en heeft daarmee een aantal kleinere (eigen) kantoorpanden in de regio afgestoten. Dit vanwege de centrale ligging en het goede energielabel van The Mayor. Zo'n huurpand geeft ook meer flexibiliteit, nu een of meerdere dagen thuiswerken een vast onderdeel is geworden van de werkweek. Als ik op tijd ben - want met 10% rente zitten we zo op ¤1 mln - hoop ik zeker een duit in het zakje te doen.

Wel chique van CCF dat ze de kleine investeerders ook een kans gunnen, want ze hadden de ¤6,5 mln vast ook wel alleen bij de 'groten der aarde' kunnen ophalen.
Blijft gewoon een tweede hypotheek met een 24 maanden looptijd. Voor mij te veel risico voor deze korte looptijd. Ik sla over. Prefereer eerste hypotheken als zekerheid.
Zeghomaarmaandag 28 augustus 2023 @ 15:39
quote:
0s.gif Op maandag 28 augustus 2023 13:01 schreef Slingervinger het volgende:

[..]
Over deze projecten is al eerder uitgebreid gepost, het betreft een oplichter, verwacht er niet teveel van.
We zullen zien wat Colin er mee doet.
KrekelJapiemaandag 28 augustus 2023 @ 15:41
Artist Mixto & Azadeh Zorg
¤ 280.000 | 8,0% rente | 24 maanden
https://www.collincrowdfund.nl/artist-mixto-azadeh-zorg/
1e hypotheek bedrijfspand + 2e hypotheek woonhuis
NaRegenDeZonmaandag 28 augustus 2023 @ 15:48
Wat achtergronden voor de liefhebber. https://mtsprout.nl/colum(...)ng-investeren-risico
KrekelJapiemaandag 28 augustus 2023 @ 15:50
quote:
0s.gif Op maandag 28 augustus 2023 15:39 schreef Zeghomaar het volgende:

[..]
We zullen zien wat Colin er mee doet.
Ik vind het interessanter wat gve er mee doet.
zeeland6maandag 28 augustus 2023 @ 15:54
quote:
0s.gif Op maandag 28 augustus 2023 12:06 schreef zeeland6 het volgende:

[..]
had ik al gevraagd, nog geen antwoord.

Uberhaupt had met mooier geweest een 2e hyp na de ING op woonhuis. Zonder een neg. hypotheekverklaring kunnen ze dit nog verder belasten met hypotheek. Zekerheidspositie van het eigen huis is dan weg. Dan nog alleen een historisch oud pand met enkel glas dat je aan de staatstenen niet kwijt kan in deze woke tijd.
antwoordvan CCF:

Het woonhuis heeft momenteel een belasting van één hypothecaire inschrijving ter hoogte van ¤ 299.243,- per 31-12-2022 t.b.v. de privé schuld en de zakelijke lening.



Er is bewust voor gekozen om niet een negatieve hypotheekverklaring af te laten geven, aangezien we de dekking middels de eerste hypotheek in onze ogen afdoende vinden dat we een aanvullende negatieve hypotheekverklaring niet nodig achten.
NaRegenDeZonmaandag 28 augustus 2023 @ 16:03
quote:
0s.gif Op maandag 28 augustus 2023 15:41 schreef KrekelJapie het volgende:
Artist Mixto & Azadeh Zorg
¤ 280.000 | 8,0% rente | 24 maanden
https://www.collincrowdfund.nl/artist-mixto-azadeh-zorg/
1e hypotheek bedrijfspand + 2e hypotheek woonhuis
Deze wil ik wel meenemen. Pand ziet er op maps netjes uit. 2e hypotheek op woonhuis geeft een mooie extra zekerheid.
Zeghomaarmaandag 28 augustus 2023 @ 16:06
quote:
0s.gif Op maandag 28 augustus 2023 15:50 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Ik vind het interessanter wat gve er mee doet.
Dacht dat die bij Colin zat. Maar je hebt gelijk.
Hoop was misschien de vader van de gedachte.

Dan voor GVE een mooie testcase. Alhoewel ik ze daar minder scherp vind.
De tijd zal het leren.

[ Bericht 1% gewijzigd door Zeghomaar op 29-08-2023 06:15:33 ]
NaRegenDeZonmaandag 28 augustus 2023 @ 16:15
quote:
0s.gif Op maandag 28 augustus 2023 15:54 schreef zeeland6 het volgende:

[..]
antwoordvan CCF:

Het woonhuis heeft momenteel een belasting van één hypothecaire inschrijving ter hoogte van ¤ 299.243,- per 31-12-2022 t.b.v. de privé schuld en de zakelijke lening.



Er is bewust voor gekozen om niet een negatieve hypotheekverklaring af te laten geven, aangezien we de dekking middels de eerste hypotheek in onze ogen afdoende vinden dat we een aanvullende negatieve hypotheekverklaring niet nodig achten.
Dank voor het navragen.
Hmmm dat werpt toch een iets ander licht op deze propositie als @Obli dacht met slechts 45k schuld op heh woonhuis.
Zou dus zo kunnen zijn dat het woonhuis al tot over de oren hypothecair verpand is aan ING of combi van banken. Waarde woonhuis wordt nergens genoemd.

[ Bericht 4% gewijzigd door NaRegenDeZon op 28-08-2023 16:27:25 ]
Soulfreakmaandag 28 augustus 2023 @ 16:33
quote:
1s.gif Op maandag 28 augustus 2023 16:15 schreef NaRegenDeZon het volgende:
Dank voor het navragen.
Hmmm dat werpt toch een iets ander licht op deze propositie als @Obli dacht met slechts 45k schuld op heh woonhuis.
Zou dus zo kunnen zijn dat het woonhuis al tot over de oren hypothecair verpand is aan ING of combi van banken. Waarde woonhuis wordt nergens genoemd.
Het bedrag van een hypothecaire inschrijving en het nog openstaande bedrag zijn 2 aparte dingen. Het kan dus best dat de inschrijving ¤299.243 is en dat daar na aflossing momenteel nog slechts ¤45.000 van open staat. Maar dat zou Collin dan wel kunnen vermelden in de pitch, en misschien ook de waarde van dat woonhuis.
Nu wordt alleen gezegd dat de hoofdelijkheid op dit moment grotendeels materieel is op basis van de overwaarde in de privéwoning. Dan zou het in ieder geval niet tot over de oren hypothecair verpand zijn. Maar hoeveel overwaarde er dan is, is niet aangegeven.
NaRegenDeZonmaandag 28 augustus 2023 @ 18:03
quote:
0s.gif Op maandag 28 augustus 2023 16:33 schreef Soulfreak het volgende:

[..]
Het bedrag van een hypothecaire inschrijving en het nog openstaande bedrag zijn 2 aparte dingen. Het kan dus best dat de inschrijving ¤299.243 is en dat daar na aflossing momenteel nog slechts ¤45.000 van open staat. Maar dat zou Collin dan wel kunnen vermelden in de pitch, en misschien ook de waarde van dat woonhuis.
Nu wordt alleen gezegd dat de hoofdelijkheid op dit moment grotendeels materieel is op basis van de overwaarde in de privéwoning. Dan zou het in ieder geval niet tot over de oren hypothecair verpand zijn. Maar hoeveel overwaarde er dan is, is niet aangegeven.
Daar heb je gelijk in. Maar zo lang de ontbrekende gegevens er noet zijn ben ik voorzichtig. Grotendeels materieel is voor mij een te vaag begrip. En als ik moet kiezen ga ik toch liever voor de meubelstoffeerder. Ondanks de vrij korte looptijd.
petercmaandag 28 augustus 2023 @ 18:10
artikel De Stentor 26aug23
Deze familie begint derde zaak in Deventer binnenstad (en er zijn meer ondernemers die doorpakken)
Steeds meer ondernemers in de Deventer binnenstad beginnen daar een tweede of zelfs derde zaak. Die trend blijkt één van de verklaringen waarom het stadscentrum goed draait, maar is niet het enige geheim. ,,Bij ons vind je straten met 100 procent zelfstandige ondernemers, zonder ketens; dat is in Nederland echt bijzonder."

SPOILER
Martijn Ubels 26-08-23, 06:00 Laatste update: 26-08-23, 08:20
5 REACTIES
En dat is nummer drie voor de familie Rouwendal. Een naam voor de zaak in de Kleine Overstraat is er al, Blij Deventer. Eind september openen de deuren. Ze runnen al Bruna in de Korte B. en Alternote (zaak voor kadootjes en decohome), vlak naast Blij Deventer. In die nieuwe zaak komt ook Ynut, een tijdelijke pop-up shop die nu in de Walstraat zit, waar je onder meer kleding vrolijk kunt laten bedrukken.

Verderop in de Lange B. breidt Frans Schräder uit, met een tweede (dames)modezaak. ,,Ondernemen zit in je bloed", reageert Schräder. ,,Je ziet kansen, die wil je benutten."

Het loopt goed, laten we nóg een winkel erbij beginnen, vaak in dezelfde branche, met een ander accent. Die lijn kiezen steeds meer Deventer ondernemers, is het beeld in de oude binnenstad (exclusief de Boreel).

Wil je elke week Het beste van de Stentor (Premium) nieuwsbrief ontvangen via e-mail?
E-mail
Een greep uit de ontwikkelingen: modezaak Dare heeft iets verderop in de Kleine Overstraat een tweede zaak, Dare Menswear. Wilmar Vlaskamp en zijn team komt op drie met Holy Cow, Mini Boss en No More Boring Socks. Of nog meer, als je hun horecazaken meerekent.

Een andere bekende Deventer winkel in de Kleine Overstraat begint vlakbij een tweede vestiging, weet binnenstadsmanager Peter Brouwer. ,,Dat maken ze eerdaags zelf bekend. Het aantal lokale ondernemers dat een tweede zaak start, is de laatste tijd ongekend groot. En dan gaat het niet om een tijdelijke pop-up winkel."

Verhuurder vraagt geen hoofprijs
Waarom al die extra zaken? Schräder: ,,Aantrekkelijker huurprijzen en voorwaarden spelen mee. Pandeigenaren kiezen eerder voor een lagere huur, met een langere looptijd. Eerder vroeg men vaker de hoofdprijs, gericht op de korte termijn."

Sommige ondernemers hebben ruimtegebrek of zien mogelijkheden met een iets andere collectie. ,,In onze nieuwe zaak, Everyday by Schräder bieden we een duurder segment aan. Ook kun je het iets anders presenteren. Er blijkt behoefte aan meer. Ik verwijs liever mensen van m'n ene naar de andere winkel schuin tegenover, dan naar de concurrent", grinnikt hij.

Merlynn Marsch is klaar voor een nieuw avontuur, iets verderop in de Deventer binnenstad.
Merlynn Marsch is klaar voor een nieuw avontuur, iets verderop in de Deventer binnenstad. © Ronald Hissink
Erwin Rouwendal, die met zoon Peter en nichtje Lindsay Wittendorp zelfs drie winkels gaat runnen, ziet nog andere factoren. ,,Ik onderneem al bijna 25 jaar in de binnenstad. Je krijgt meer vet op de botten, durft en kunt financieel meer. Ik kan in Arnhem een extra winkel beginnen, maar in Deventer ken je de markt. Daar weet ik precies welk pand kansrijk is en heb ik de contacten. Je loopt zo heen en weer tussen de zaken."

Belangrijk is dat Deventer er goed op staat voor een citytrip. Schräder: ,,De vele dagjesmensen zijn een belangrijke doelgroep. We groeien als winkelstad."

Behoefte aan grotere winkel
Al langer zit Deventer onder het landelijk gemiddelde qua winkelleegstand en boert het goed. In dat beeld past dat ondernemers van het ene pand verhuizen naar een grotere winkel. Binnenstadsmanager Brouwer. ,,Dat is een goed teken. We zien deze bewegingen meer dan eerder, vooral in de Kleine en Grote Overstraat. En het lukt in snel om een nieuwe huurder te vinden."

Zo verhuisde spellenwinkel Koning Willem naar de Vleeshouwerstraat. In het oude pand komt Blij Deventer. De bekende winkel Het Bouwhuis wordt groter in de Grote Overstraat. En laat ruimte achter die alweer is verhuurd.

Ander voorbeeld is M'Adam The label, net nieuw in Deventer, waar je onder meer sieraden kunt kopen. ,,We zitten nu nog in de Spijkerboorsteeg", zegt Merlynn Marsch , terwijl ze klust in haar nieuwe pand in de Kleine Overstraat. Daar komt een grotere werkruimte, met meer mogelijkheden voor klanten om ontwerpen uit te kiezen en mee te kijken. De winkel biedt beleving, online bedient ze de klant ook. ,,Die combi moet je hebben."

Hier wordt gewerkt door Lindsay Wittendorp en Erwin Rouwendal aan 'familiewinkel' nummer drie.
Hier wordt gewerkt door Lindsay Wittendorp en Erwin Rouwendal aan 'familiewinkel' nummer drie. © Ronald Hissink
De Heetense was laatst in Zwolle. ,,Daar heb je ook bijzondere winkeltjes. Maar niet zo veel als in Deventer. En Deventer heeft als plus dat deze ondernemers bij elkaar zitten, niet heel verspreid. Bezoekers kunnen heerlijk de Overstraten of Walstraat afstruinen."

De binnenstadsmanager zegt: ,,Deventer heeft straten met 100 procent zelfstandige ondernemers, zonder dat er een ketenbedrijf tussen zit. Dat vind je elders lang niet overal. We hebben vergeleken met andere steden veel lokale winkels. Tegelijk hebben we de ketens, die vooral in de Korte en Lange B. zitten, nodig."

Hij erkent dat ook lokale, zelfstandige ondernemers kampen met inflatie of energiekosten. ,,Maar uit onderzoek blijkt dat ze meer de gunfactor hebben bij de consument, dat helpt."

zeeland6maandag 28 augustus 2023 @ 19:30
quote:
0s.gif Op maandag 28 augustus 2023 16:33 schreef Soulfreak het volgende:

[..]
Het bedrag van een hypothecaire inschrijving en het nog openstaande bedrag zijn 2 aparte dingen. Het kan dus best dat de inschrijving ¤299.243 is en dat daar na aflossing momenteel nog slechts ¤45.000 van open staat. Maar dat zou Collin dan wel kunnen vermelden in de pitch, en misschien ook de waarde van dat woonhuis.
Nu wordt alleen gezegd dat de hoofdelijkheid op dit moment grotendeels materieel is op basis van de overwaarde in de privéwoning. Dan zou het in ieder geval niet tot over de oren hypothecair verpand zijn. Maar hoeveel overwaarde er dan is, is niet aangegeven.
Collin begint er meer en meer een handje van te krijgen relevante info achter te houden cq. anders te presenteren. En het trackrecord was al niet zo goed. Mijn vermoeden was dus juist. Als deze VOF in de problemen komt gaan ze langs bij de bank geld ophalen zonder dat de investeerders er vanaf weten. HA wordt uitgehold en je zit met een onverkoopbaar tochtig pand, waarvan de taxatie ook al een rare wending heeft genomen. Op naar een betere.
Horsemenmaandag 28 augustus 2023 @ 20:13
quote:
0s.gif Op maandag 28 augustus 2023 19:30 schreef zeeland6 het volgende:

[..]
Als deze VOF in de problemen komt gaan ze langs bij de bank geld ophalen zonder dat de investeerders er vanaf weten. HA wordt uitgehold en je zit met een onverkoopbaar tochtig pand, waarvan de taxatie ook al een rare wending heeft genomen. Op naar een betere.
Als dat al het geval is en ze gaan bijvoorbeeld halverwege de looptijd 100k bij de bank ophalen is dat niet per definitie slecht voor ons. Wij worden dan gewoon netjes doorbetaald en merken daar in eerste instantie inderdaad niks van. Als er dan na 4 jaar moet worden geherfinancierd is er al weer 50k afgelost en heb je al 4 jaar rente in de knip.
Het alternatief is dat ze halverwege de looptijd niet meer kunnen betalen. De boel maanden stil ligt, gedwongen verkocht moet worden en je ook maar moet afwachten wat er dan nog van de HA over is.

Het is maar net hoe je het bekijkt.

Ik laat mijn investering gewoon staan.
zeeland6maandag 28 augustus 2023 @ 20:57
quote:
14s.gif Op maandag 28 augustus 2023 20:13 schreef Horsemen het volgende:

[..]
Als dat al het geval is en ze gaan bijvoorbeeld halverwege de looptijd 100k bij de bank ophalen is dat niet per definitie slecht voor ons. Wij worden dan gewoon netjes doorbetaald en merken daar in eerste instantie inderdaad niks van. Als er dan na 4 jaar moet worden geherfinancierd is er al weer 50k afgelost en heb je al 4 jaar rente in de knip.
Het alternatief is dat ze halverwege de looptijd niet meer kunnen betalen. De boel maanden stil ligt, gedwongen verkocht moet worden en je ook maar moet afwachten wat er dan nog van de HA over is.

Het is maar net hoe je het bekijkt.

Ik laat mijn investering gewoon staan.
Dat had ik misschien ook wel gedaan, als ze open kaart hadden gespeeld. Ik hou er niet van dat ik informatie er uit moet trekken die gewoon in de pitch had moeten staan.
obligatairedinsdag 29 augustus 2023 @ 00:18
quote:
0s.gif Op maandag 28 augustus 2023 20:57 schreef zeeland6 het volgende:

[..]
Dat had ik misschien ook wel gedaan, als ze open kaart hadden gespeeld. Ik hou er niet van dat ik informatie er uit moet trekken die gewoon in de pitch had moeten staan.
Ik tracht de emotie er altijd buiten te laten. Op zich doet Collin weinig fout (behalve die taxatie dan maar dat is standaard blijkbaar), en er zijn nog steeds ruim voldoende raakpunten waardoor ik denk dat ik aan deze mensen geen geld ga verliezen. Dat geeft voor mij de doorslag om mijn inschrijving te laten zoals deze is.
Horsemendinsdag 29 augustus 2023 @ 08:11
quote:
0s.gif Op maandag 28 augustus 2023 15:41 schreef KrekelJapie het volgende:
Artist Mixto & Azadeh Zorg
¤ 280.000 | 8,0% rente | 24 maanden
https://www.collincrowdfund.nl/artist-mixto-azadeh-zorg/
1e hypotheek bedrijfspand + 2e hypotheek woonhuis
quote:
0s.gif Op maandag 28 augustus 2023 16:03 schreef NaRegenDeZon het volgende:

[..]
Deze wil ik wel meenemen. Pand ziet er op maps netjes uit. 2e hypotheek op woonhuis geeft een mooie extra zekerheid.
In deze heb ik ook wel interesse om basis mee te nemen. Mocht iemand een linkje hebben dan hou ik mij weer aanbevolen.
Jaco078dinsdag 29 augustus 2023 @ 09:13
Artist M*xto & Az*deh Zorg

Linkje

SPOILER
nvaonlinedinsdag 29 augustus 2023 @ 09:55
quote:
0s.gif Op maandag 28 augustus 2023 19:30 schreef zeeland6 het volgende:
Collin begint er meer en meer een handje van te krijgen relevante info achter te houden cq. anders te presenteren. En het trackrecord was al niet zo goed. Mijn vermoeden was dus juist. Als deze VOF in de problemen komt gaan ze langs bij de bank geld ophalen zonder dat de investeerders er vanaf weten. HA wordt uitgehold en je zit met een onverkoopbaar tochtig pand, waarvan de taxatie ook al een rare wending heeft genomen. Op naar een betere.
denk je dat de bank hieraan meewerkt als de business niet goed draait?
Jaco078dinsdag 29 augustus 2023 @ 11:05
CRE Plattenburg II terugbetaald.
dyna18dinsdag 29 augustus 2023 @ 12:02
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 augustus 2023 11:05 schreef Jaco078 het volgende:
CRE Plattenburg II terugbetaald.
Hoeveel te laat?
obligatairedinsdag 29 augustus 2023 @ 12:13
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 augustus 2023 09:13 schreef Jaco078 het volgende:
Artist M*xto & Az*deh Zorg

Linkje

SPOILER
Uit het boekje deze :)
zeeland6dinsdag 29 augustus 2023 @ 12:18
Enkele nadere berichten over achterstanden bij CCF

SPOILER
Hans Mullink Grondverzet

Inzake Hans Mullink zullen wij binnenkort een aanvullend bericht plaatsen. De deurwaarder gaat een brief afleveren met een laatste termijn om een regeling overeen te komen met Collin.

Als dit niet gebeurt dan zullen we de executie van het onroerend goed aanzeggen.



V.O.F. De Hazelaardij

Inzake dit dossier heeft onze intensief beheer adviseur aangegeven dat hij in september een afspraak op locatie wil maken om de gevolgen van het overlijden van de heer Snelderwaard te bespreken.

obligatairedinsdag 29 augustus 2023 @ 12:23
De specificatie van FNC is weer online.

Het paramedisch centrum heeft, al dan niet met bovennatuurlijke krachten, haar laatste termijntje overgemaakt. *O*
petercdinsdag 29 augustus 2023 @ 13:49
Ook sommige Big OG Boys krijgen het moeilijk.
Veel separate entiteiten in de grote kerstboom is geen garantie als de cash niet king is.
Niks mis met overzichtelijke OG financiering zoals de Vof in Deventer of de stoffeerfamilie in Den Haag. Je vind er wat van en je zegt ja of nee, ieders opinion en choices zijn oke.

https://www.certitudo.com/ontwikkelingen/
Vastgoedgigant Certitudo in de problemen; toekomst projecten als Winkelcentrum Woensel en Stadskantoor Eindhoven onzeker
UPDATEDEN BOSCH - De Bossche vastgoedgigant Certitudo Capital, met enkele grote Eindhovense projecten, zit financieel in zwaar weer. Door de stijgende rente, gestegen bouwkosten en hoge inflatie heeft het bedrijf moeite om aan alle verplichtingen te voldoen.

Joep Dorna, Michel Theeuwen 28-08-23, 18:12 Laatste update: 28-08-23, 18:18
SPOILER
Ook de gevolgen van de stikstofcrisis en de ‘maximalisering’ van huurprijzen spelen mee. Het familiebedrijf heeft uitstel van betaling aangevraagd voor een tak die actief is op de woningmarkt. Op de eigen website staat dat veel projecten van het bedrijf stil zijn komen te liggen vanwege de moeilijke marktomstandigheden en overheidsmaatregelen tegen hoge huren. Tegelijkertijd zijn er al wel kosten gemaakt.

Met het uitstel zoekt Certitudo ‘tijd en ruimte’ voor een noodzakelijke ‘financiële herstructurering’ om weer meer lucht te krijgen. Want Certitudo verwacht dat het op den duur weer goedkomt met de vastgoedmarkt.

Het is nog onduidelijk wat het besluit betekent voor de vele vastgoedprojecten waarbij het Bossche bedrijf betrokken is, waaronder het Stadskantoor aan het Eindhovense Stadhuisplein en Winkelcentrum Woensel, samen goed voor zo’n drieduizend woningen. Ook bij grote bouwprojecten in de Randstad en Vught is de onzekerheid groot.

Blijf op de hoogte
Krijg een melding bij belangrijk nieuws over Regio Eindhoven.

Een woordvoerder wil geen mededelingen doen over de toekomst van concrete projecten. Duidelijk is wel dat Certitudo de afgelopen tijd meerdere panden heeft verkocht om extra geld op te halen, zoals onder meer het kantoorgebouw Beukenlaan 137 in Eindhoven.

Historische panden
Het vastgoedbedrijf, gevestigd in een zelf ontwikkeld kantoorgebouw aan de Bossche Hambakenwetering, is in 2002 opgericht. Medeoprichter was projectontwikkelaar Peter Kuiten. Inmiddels is ook dochter Tessa Kuiten erbij betrokken. Eindhovenaar Niels de Bruijn is mede-eigenaar en bestuurder.

Naast ontwikkelaar geldt Certitudo ook als vastgoedbeheerder van appartementencomplexen, kantoorgebouwen en winkelpanden. Zo heeft het in Eindhoven onder andere het pand van horecagroothandel Sligro aan de Hurksestraat, restaurant Nastrium aan de Mierloseweg in Helmond en in Den Bosch twaalf historische panden en een deel van de Helftheuvelpassage in bezit.

Onder de foto: Donkere wolken pakten zich samen boven Certitudo

Winkelcentrum Woensel aan de Franklin D. Rooseveltlaan in Eindhoven.
Winkelcentrum Woensel aan de Franklin D. Rooseveltlaan in Eindhoven. © Charlotte Verhagen/DCI Media
Dat zich boven het bedrijf donkere wolken samenpakten, ging al enige tijd rond. In het meest recente jaarverslag van Certitudo Capital, dat in januari werd gedeponeerd, staat al dat het bedrijf allerminst zeker is over het eigen voortbestaan. Dat kwam onder meer doordat het vastgoedbedrijf bepaalde afspraken met kredietverstrekkers niet kon nakomen.

De oorlog in Oekraïne werd in het jaarverslag bestempeld als een van de oorzaken van de financiële tegenwind bij de onderneming. Bouwbedrijven kregen daardoor vorig jaar te maken met sterk gestegen kosten en schaarste aan materialen. Projecten kwamen voor een deel of helemaal stil te liggen omdat er onzekerheid is over een nieuwe huurwet die moet zorgen voor meer betaalbare huurwoningen en betere bescherming van huurders.

Daarnaast is er minder krediet beschikbaar voor het herfinancieren van leningen. Certitudo greep in door naast panden te verkopen ook banen te schrappen, hoeveel precies is niet duidelijk. Volgens de woordvoerder van de onderneming betreft de surseance alleen het Residential Growth Fund, een woningbouwfonds. ,,Doel is om dat fonds weer gezond te maken.” Op welke termijn er meer duidelijkheid over de toekomst moet komen, kan de zegsvrouw niet zeggen.

Bewindvoerder Willem-Jan Smits was maandag niet bereikbaar om verdere toelichting te geven.
https://www.certitudo.com(...)le-herstructurering/

[ Bericht 2% gewijzigd door peterc op 29-08-2023 18:15:30 ]
djtiesto8dinsdag 29 augustus 2023 @ 16:30
VRAAG:
Bij SIG doe ik nu voor het eerst mee met een herfinanciering, waarbij ik zelf ook al in het vorige project zat. De twee panden uit Den Bosch. Voor het nieuwe project alleen schijf 1A, voorheen schijf 1A + 3. Nu kreeg ik de betaallink, maar de optie 'herfinancieren' wordt niet geaccepteerd, terwijl ik minder opnieuw uitleen dat er op dit moment uitstaat.

Ben ik verplicht om het eerst opnieuw voor te schieten, voor ik mijn inleg uit het huidige project terugkrijg? Of zie ik iets over het hoofd?
KrekelJapiedinsdag 29 augustus 2023 @ 16:53
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 augustus 2023 16:30 schreef djtiesto8 het volgende:
VRAAG:
Bij SIG doe ik nu voor het eerst mee met een herfinanciering, waarbij ik zelf ook al in het vorige project zat. De twee panden uit Den Bosch. Voor het nieuwe project alleen schijf 1A, voorheen schijf 1A + 3. Nu kreeg ik de betaallink, maar de optie 'herfinancieren' wordt niet geaccepteerd, terwijl ik minder opnieuw uitleen dat er op dit moment uitstaat.

Ben ik verplicht om het eerst opnieuw voor te schieten, voor ik mijn inleg uit het huidige project terugkrijg? Of zie ik iets over het hoofd?
Ja verplicht voorschieten. Herfinancieren vanuit wallet hebben ze misschien 1 of 2x gedaan en daarna niet meer.
Slingervingerdinsdag 29 augustus 2023 @ 18:13
Zijn er FOK-ers die op Flender zitten? Kreeg zojuist een mail dat ze een monthly platform fee van ¤ 12,50 per maand invoeren m i v deze maand (op de 29e....). Ben blij dat ik daar bijna afgebouwd ben, op een paar tientjes na. Hopelijk brengt dit niet andere platforms op ideeën.......
zeeland6dinsdag 29 augustus 2023 @ 18:15
gve 27283 vakantiewoning stavenisse.

lening volgeboekt op 14 juli 2023
eerste betaling 15 oktober 2023..............3 maanden............
ML45dinsdag 29 augustus 2023 @ 18:24
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 augustus 2023 18:15 schreef zeeland6 het volgende:
gve 27283 vakantiewoning stavenisse.

lening volgeboekt op 14 juli 2023
eerste betaling 15 oktober 2023..............3 maanden............
Terecht de opmerking dat de doorlooptijd 3 maanden is, maar ter relativering op 15 oktober wordt er wel voor 2,6 maanden rente betaald dus is het berekend vanaf eind juli.
Quyxz_dinsdag 29 augustus 2023 @ 18:56
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 augustus 2023 09:13 schreef Jaco078 het volgende:
Artist M*xto & Az*deh Zorg

Linkje

SPOILER
quote:
De marktwaarde in verhuurde staat is ¤ 395.000,- conform taxatie d.d. 15-6-2023.
quote:
Aankoop onroerend goed ¤ 255.000,-
Dat is wel een mega-verschil. Dit valt allemaal te verklaren door een superlage doorlopende huurprijs die ze in 2017 hebben afgesproken? Is dat reëel?
OpDieFietsdinsdag 29 augustus 2023 @ 19:23
quote:
1s.gif Op dinsdag 29 augustus 2023 18:56 schreef Quyxz_ het volgende:

[..]
[..]
[..]
Dat is wel een mega-verschil. Dit valt allemaal te verklaren door een superlage doorlopende huurprijs die ze in 2017 hebben afgesproken? Is dat reëel?
Ik vind het niet echt logisch. Als de marktwaarde in verhuurde staat met een marktconforme huur werkelijk 395k is, dan ga je het toch niet verkopen voor 255k alleen omdat de huidige huurder geen marktconforme huur betaalt?
obligatairedinsdag 29 augustus 2023 @ 19:33
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 augustus 2023 19:23 schreef OpDieFiets het volgende:

[..]
Ik vind het niet echt logisch. Als de marktwaarde in verhuurde staat met een marktconforme huur werkelijk 395k is, dan ga je het toch niet verkopen voor 255k alleen omdat de huidige huurder geen marktconforme huur betaalt?
Daarvoor weten we te weinig van de casus. Misschien zat verkoper verlegen om cash, of moest er een boedel verdeeld worden. De huurder krijg je er sowieso niet uit en een externe koper zal een optelsom maken van de toekomstige huren en daar zijn koopprijs op baseren. Dat is volgens mij vrij gebruikelijk in de wereld van het commerciële verhuur, namelijk X maal de jaarhuur.

Wat ook interessant is de vraag waaróm ze zo'n lage huur betalen. Misschien is verhuurder vergeten een indexatie op te nemen in het huurcontract. Dat zou niet zo'n hele snuggere actie zijn. Of misschien heeft huurder na afsluiten contract de zaak op eigen kosten opgeknapt en verbeterd.
KrekelJapiedinsdag 29 augustus 2023 @ 20:08
quote:
1s.gif Op dinsdag 29 augustus 2023 18:56 schreef Quyxz_ het volgende:

[..]
[..]
[..]
Dat is wel een mega-verschil. Dit valt allemaal te verklaren door een superlage doorlopende huurprijs die ze in 2017 hebben afgesproken? Is dat reëel?
CCF: 'De markthuurwaarde is in de taxatie vastgesteld op ¤ 30.420,-. Vandaar dat we uitgaan van de aankoopwaarde als realistische marktwaarde op dit moment. Indien ze besluiten in de toekomst het pand te gaan verhuren zou de waarde in verhuurde staat van toepassing kunnen zijn.'
Quyxz_dinsdag 29 augustus 2023 @ 20:41
quote:
1s.gif Op dinsdag 29 augustus 2023 20:08 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
CCF: 'De markthuurwaarde is in de taxatie vastgesteld op ¤ 30.420,-. Vandaar dat we uitgaan van de aankoopwaarde als realistische marktwaarde op dit moment. Indien ze besluiten in de toekomst het pand te gaan verhuren zou de waarde in verhuurde staat van toepassing kunnen zijn.'
Dit vind ik juist een verwarrende passage. Dit insinueert dat de aankoopwaarde gelijk is aan de genoemde (verhuurde?) marktwaarde van ¤395k. Echter is er slechts ¤255k begroot voor aankoop onroerend goed. :?
obligatairedinsdag 29 augustus 2023 @ 21:31
Is er al iemand die bij NewFunding informatie uit de website kan trekken, waarbij ik dan vooral denk aan de stand van de wallet?
KrekelJapiedinsdag 29 augustus 2023 @ 21:47
quote:
1s.gif Op dinsdag 29 augustus 2023 20:41 schreef Quyxz_ het volgende:

[..]
Dit vind ik juist een verwarrende passage. Dit insinueert dat de aankoopwaarde gelijk is aan de genoemde (verhuurde?) marktwaarde van ¤395k. Echter is er slechts ¤255k begroot voor aankoop onroerend goed. :?
De 395k is gewoon een fictieve waarde. Er is nog nooit deze huur uit dit pand gehaald en wordt ook mogelijk nooit gehaald.
djtiesto8dinsdag 29 augustus 2023 @ 21:50
quote:
Directe investeringslink:
SPOILER
obligatairedinsdag 29 augustus 2023 @ 23:48
quote:
1s.gif Op dinsdag 29 augustus 2023 21:50 schreef djtiesto8 het volgende:

[..]
Directe investeringslink:
SPOILER
Basis meegenomen. Het is een mooi pand maar er is maar weinig remweg als er bijvoorbeeld leegstand ontstaat. Uitgedrukt als LTV van de aankoopprijs is die nu 88%. Die overwaarde is zomaar foetsie als het tegen zit. Staat tegenover dat deze mensen een goed trackrecord hebben en zelf 3,6 mio inleggen als risicodragend kapitaal. Daar zullen ze best wel even over nagedacht hebben... :)
Jaco078woensdag 30 augustus 2023 @ 00:05
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 augustus 2023 23:48 schreef obligataire het volgende:

[..]
Basis meegenomen. Het is een mooi pand maar er is maar weinig remweg als er bijvoorbeeld leegstand ontstaat. Uitgedrukt als LTV van de aankoopprijs is die nu 88%. Die overwaarde is zomaar foetsie als het tegen zit. Staat tegenover dat deze mensen een goed trackrecord hebben en zelf 3,6 mio inleggen als risicodragend kapitaal. Daar zullen ze best wel even over nagedacht hebben... :)
Vrij hoge gemiddelde inbreng valt me op, van ¤2.300,- gemiddeld per investeerder.

Had het er al vandaag al met een andere investeerder over, blijft toch wat bijzonder dat zij steeds zo kortlopend hun dure krediet ophalen. Soort APOC op GVE vergelijkbaar.

Als bank zou je toch ook wel 30 miljoen tegen een procent of 8 langdurig willen verstrekken lijkt me.
Tjalalawoensdag 30 augustus 2023 @ 08:56
Gisteren had HCN ook nog een nieuwe 5* project gepubliceerd:

36mnd / 8%

https://horecacrowdfunding.nl/projects/texican-zuidplein-rotterdam-zlgg3olx
InVestEerderwoensdag 30 augustus 2023 @ 09:41
quote:
0s.gif Op woensdag 30 augustus 2023 00:05 schreef Jaco078 het volgende:
Had het er al vandaag al met een andere investeerder over, blijft toch wat bijzonder dat zij steeds zo kortlopend hun dure krediet ophalen. Soort APOC op GVE vergelijkbaar.
Helemaal mee eens Jaco. Ik begrijp hier ook niks van. Ik heb 1 project van deze club en daar wil ik het voorlopig maar bij laten. De persoonlijke borgstelling van de heren die al tig keer is ingezet, is natuurlijk niet veel waard als het misgaat.
Dat Collin hier de kwalificatie 'gemiddeld risico' gebruikt, zegt mij ook wel iets. De juridische structuur met oneindig veel entiteiten, geeft mij ook geen warm gevoel. En dan is het voor mij; bij twijfel niet inhalen!
Jaco078woensdag 30 augustus 2023 @ 09:42
quote:
0s.gif Op woensdag 30 augustus 2023 09:41 schreef InVestEerder het volgende:
ook wel iets. De juridische structuur met oneindig veel entiteiten, geeft mij ook geen warm gevoel. En dan is het voor mij; bij twijfel niet inhalen!
Bij L*nferink kennen we natuurlijk een hele rits BV's, maar nu staan er in de pitch fors minder.......
InVestEerderwoensdag 30 augustus 2023 @ 09:50
quote:
0s.gif Op woensdag 30 augustus 2023 09:42 schreef Jaco078 het volgende:

[..]
Bij L*nferink kennen we natuurlijk een hele rits BV's, maar nu staan er in de pitch fors minder.......
Ja klopt idd Jaco, maar dat dit nu anders is dan bij vorige projecten vind ik ook weer een reden om terughoudend te zijn. Soms loop je door terughoudendheid wat rendement mis en soms behoedt het je voor een zeperd. De toekomst zal het ons gaan leren. Maar ik snap net als jou niet dat zulke vastgoedbaronnen moeten lenen tegen rentepercentages die mij doen denken aan MaxCF.
zeeland6woensdag 30 augustus 2023 @ 10:07
quote:
1s.gif Op dinsdag 29 augustus 2023 20:41 schreef Quyxz_ het volgende:

[..]
Dit vind ik juist een verwarrende passage. Dit insinueert dat de aankoopwaarde gelijk is aan de genoemde (verhuurde?) marktwaarde van ¤395k. Echter is er slechts ¤255k begroot voor aankoop onroerend goed. :?
Verklaring van CCF:

"De ondernemers huren het pand reeds sinds 2017 tegen een veel lagere huurprijs. Ze blijven het pand nu ook zelf gebruiken. Vandaar dat we uitgaan van de aankoopwaarde als realistische marktwaarde op dit moment. Indien ze besluiten in de toekomst het pand te gaan verhuren zou de waarde in verhuurde staat van toepassing kunnen zijn.

De verhuurder is aantal jaren geleden overleden, de erfgenamen verkopen nu.

De combinatie van bovenstaande dingen zou een verklaring kunnen zijn."
obligatairewoensdag 30 augustus 2023 @ 10:09
quote:
0s.gif Op woensdag 30 augustus 2023 09:50 schreef InVestEerder het volgende:

[..]
Ja klopt idd Jaco, maar dat dit nu anders is dan bij vorige projecten vind ik ook weer een reden om terughoudend te zijn. Soms loop je door terughoudendheid wat rendement mis en soms behoedt het je voor een zeperd. De toekomst zal het ons gaan leren. Maar ik snap net als jou niet dat zulke vastgoedbaronnen moeten lenen tegen rentepercentages die mij doen denken aan MaxCF.
Ik heb in het verleden meegedaan aan vastgoedmaatschappen en dat betrof dan de risicodragende schil bij de financiering van vooral kantoorpanden. Sindsdien weet ik wat daar de risico's zijn. De waardering van die hokken hangt voor 100% samen met de huurders die er in zitten en de lengte van de huurcontracten. Als er leegstand ontstaat in combinatie met toch al teruglopende economie , dan krijg je waardedalingen waar je compleet de hik van krijgt. En dat leidt dan weer tot verplichte verkopen. Die panden worden vervolgens voor een appel en een ei opgepikt door slimme investeerders (grote Angelsaksische clubs) die fors profiteren als er weer nieuwe huurders aangetrokken worden.

Kortom het eigen vermogen is het eerst aan de beurt als het mis gaat maar wij met die 2e hypotheek zitten daar vlak onder. Anderzijds, de situatie is hier wel zo dat de 1e hypotheekhouder de voormalige eigenaar is en dat het bedrijf van Lenferink ook nog meetekent dus uiteindelijk wordt de soep hier niet zo heet gegeten. Ik heb toch al een zeer aanzienlijke spreiding dus met 10% en een basisbedrag durf ik wel een klein gokje aan dat het goed blijft gaan. De mannen zijn door de wol geverfd en stoppen er zelf geen 3,6 mio eigen geld in als ze de voors en tegens niet goed hadden afgewogen.
escortmk2woensdag 30 augustus 2023 @ 10:14
quote:
0s.gif Op woensdag 30 augustus 2023 08:56 schreef Tjalala het volgende:
Gisteren had HCN ook nog een nieuwe 5* project gepubliceerd:

36mnd / 8%

https://horecacrowdfunding.nl/projects/texican-zuidplein-rotterdam-zlgg3olx
Misschien zoek ik niet goed, maar weet iemand over welk project/platform dit gaat en of dit inderdaad soepel is verlopen?

“Wij hebben al eerder ervaring opgebouwd met crowdfunding bij een collegaplatform van Horeca Crowdfunding Nederland. Dit betrof toen een kleine lening die voor de eerste vestiging was aangevraagd. Die lening is inmiddels al enkele jaren geleden volledig afgelost.”
djtiesto8woensdag 30 augustus 2023 @ 10:21
quote:
0s.gif Op woensdag 30 augustus 2023 09:50 schreef InVestEerder het volgende:

[..]
Ja klopt idd Jaco, maar dat dit nu anders is dan bij vorige projecten vind ik ook weer een reden om terughoudend te zijn. Soms loop je door terughoudendheid wat rendement mis en soms behoedt het je voor een zeperd. De toekomst zal het ons gaan leren. Maar ik snap net als jou niet dat zulke vastgoedbaronnen moeten lenen tegen rentepercentages die mij doen denken aan MaxCF.
De combinatie van 2/3 deel financieren tegen 4% en 1/3 deel tegen 10% zorgt bij elkaar voor een gemiddelde rente van 6%. Dat klinkt alweer een stuk acceptabeler. Hoe ze dat over twee jaar gaan doen is wel de vraag. Zouden ze dan wederom tegen gemiddeld 6% kunnen financieren?

Wat me opviel. Van de ¤6,5 mln van Collin is blijkbaar één investeerder die ¤1 mln inlegt, maar dan wel tegen 18 maanden i.p.v. 24 maanden. Die springt er mooi tussenuit, voor de totale herfinanciering gaat plaatsvinden. Een miljoen herfinancieren is een stuk makkelijker dan de totale leensom.
zeeland6woensdag 30 augustus 2023 @ 10:23
Verificatie betaaldienstverlener

Collin is, vanwege de nieuwe Europese verordening voor crowdfundplatformen, de samenwerking aangegaan met de betaaldienstverlener Online Payment Platform om de geldstromen tussen Collin en haar investeerders te beheren.


Indien u nog openstaande acties heeft dan verzoeken wij u vriendelijk om deze zo spoedig mogelijk af te ronden. Indien u reeds geverifieerd bent dan hoeft u geen verdere acties te ondernemen. Indien uw account niet is geverifieerd voor de inwerkingtreding van de verordening, dan kunt u niet meer investeren en geen geld meer opnemen totdat u de openstaande acties heeft voltooid. Mocht u vragen hebben, neem dan contact op via info@collincrowdfund.nl of 085 401 6546. We helpen u graag verder.
Jaco078woensdag 30 augustus 2023 @ 10:36
quote:
0s.gif Op woensdag 30 augustus 2023 10:23 schreef zeeland6 het volgende:
nde acties heeft dan verzoeken w
verificatie duurde bij mij één minuut. Veel is al vooraf ingevuld.
zeeland6woensdag 30 augustus 2023 @ 10:43
quote:
0s.gif Op woensdag 30 augustus 2023 10:36 schreef Jaco078 het volgende:

[..]
verificatie duurde bij mij één minuut. Veel is al vooraf ingevuld.
ik kon niets invullen, heb het met IDIN gedaan en kon vervolgens niet op bankrekening klikken, inmiddels wel gelukt.
Is nog steeds 'in behandeling'.
KrekelJapiewoensdag 30 augustus 2023 @ 10:53
quote:
0s.gif Op woensdag 30 augustus 2023 10:23 schreef zeeland6 het volgende:
Verificatie betaaldienstverlener

Collin is, vanwege de nieuwe Europese verordening voor crowdfundplatformen, de samenwerking aangegaan met de betaaldienstverlener Online Payment Platform om de geldstromen tussen Collin en haar investeerders te beheren.


Indien u nog openstaande acties heeft dan verzoeken wij u vriendelijk om deze zo spoedig mogelijk af te ronden. Indien u reeds geverifieerd bent dan hoeft u geen verdere acties te ondernemen. Indien uw account niet is geverifieerd voor de inwerkingtreding van de verordening, dan kunt u niet meer investeren en geen geld meer opnemen totdat u de openstaande acties heeft voltooid. Mocht u vragen hebben, neem dan contact op via info@collincrowdfund.nl of 085 401 6546. We helpen u graag verder.
De oude projecten zouden toch niet via OPP gaan lopen?
Faraday01woensdag 30 augustus 2023 @ 10:59
quote:
0s.gif Op woensdag 30 augustus 2023 10:23 schreef zeeland6 het volgende:
Verificatie betaaldienstverlener

Collin is, vanwege de nieuwe Europese verordening voor crowdfundplatformen, de samenwerking aangegaan met de betaaldienstverlener Online Payment Platform om de geldstromen tussen Collin en haar investeerders te beheren.


Indien u nog openstaande acties heeft dan verzoeken wij u vriendelijk om deze zo spoedig mogelijk af te ronden. Indien u reeds geverifieerd bent dan hoeft u geen verdere acties te ondernemen. Indien uw account niet is geverifieerd voor de inwerkingtreding van de verordening, dan kunt u niet meer investeren en geen geld meer opnemen totdat u de openstaande acties heeft voltooid. Mocht u vragen hebben, neem dan contact op via info@collincrowdfund.nl of 085 401 6546. We helpen u graag verder.
Ik heb überhaupt nog geen verzoek van Collin gehad voor een verificatie. Zal wel in delen gaan, of is dit al een herinnering?
zeeland6woensdag 30 augustus 2023 @ 11:02
Haha, nu gaan ze de site upgraden om 1100........gaat lekker
dan maar geen Collin vandaag, kan niets meer.
Jaco078woensdag 30 augustus 2023 @ 11:14
quote:
0s.gif Op woensdag 30 augustus 2023 11:02 schreef zeeland6 het volgende:
Haha, nu gaan ze de site upgraden om 1100........gaat lekker
dan maar geen Collin vandaag, kan niets meer.
Er is nog een miljoen ruimte in de 10%-lening, dus dat komt wel goed joh :P
zeeland6woensdag 30 augustus 2023 @ 11:20
quote:
0s.gif Op woensdag 30 augustus 2023 11:14 schreef Jaco078 het volgende:

[..]
Er is nog een miljoen ruimte in de 10%-lening, dus dat komt wel goed joh :P
Nee dank u.
De telefoon is ook overbelast bij Collin dus er gaan wel wat meer dingen mis.
leolinedancewoensdag 30 augustus 2023 @ 11:35
Lenferink ook maar basis meegepakt, al stelde ik mij ook deze vraag:

quote:
0s.gif Op woensdag 30 augustus 2023 00:05 schreef Jaco078 het volgende:

[..]
Vrij hoge gemiddelde inbreng valt me op, van ¤2.300,- gemiddeld per investeerder.

Had het er al vandaag al met een andere investeerder over, blijft toch wat bijzonder dat zij steeds zo kortlopend hun dure krediet ophalen. Soort APOC op GVE vergelijkbaar.

Als bank zou je toch ook wel 30 miljoen tegen een procent of 8 langdurig willen verstrekken lijkt me.
Maar track record en eigen inbreng gaven toch voldoende vertrouwen.
ShowMeTheMoneywoensdag 30 augustus 2023 @ 11:40
quote:
0s.gif Op woensdag 30 augustus 2023 10:07 schreef zeeland6 het volgende:

[..]
Verklaring van CCF:

"De ondernemers huren het pand reeds sinds 2017 tegen een veel lagere huurprijs. Ze blijven het pand nu ook zelf gebruiken. Vandaar dat we uitgaan van de aankoopwaarde als realistische marktwaarde op dit moment. Indien ze besluiten in de toekomst het pand te gaan verhuren zou de waarde in verhuurde staat van toepassing kunnen zijn.

De verhuurder is aantal jaren geleden overleden, de erfgenamen verkopen nu.

De combinatie van bovenstaande dingen zou een verklaring kunnen zijn."
Ben zeker geen expert, maar klinkt wel legitiem. Stel dat de huurders nog een contract hebben dat jaren doorloopt en de erven willen er vanaf, dan is de lagere marktwaarde accepteren wel logisch. De belastingdienst zal alvast centen willen zien over de erfenis, wat de erven dan zullen moeten voorschieten uit eigen middelen. Alle erven moeten het hier over eens zijn dan. Ook kan ik me voorstellen ze de verantwoordelijkheid niet willen en/of zich niet goed voelen bij de huurder eruit schoppen puur voor eigen financieel gewin in de toekomst.

Veel redenen om te liquideren en er klaar mee te zijn bij een erfenis.
ShowMeTheMoneywoensdag 30 augustus 2023 @ 11:44
quote:
0s.gif Op woensdag 30 augustus 2023 11:35 schreef leolinedance het volgende:
Lenferink ook maar basis meegepakt, al stelde ik mij ook deze vraag:
[..]
Maar track record en eigen inbreng gaven toch voldoende vertrouwen.
Lenferink is wel kwetsbaar denk ik als commercieel vastgoed instort en/of herfinancieren moeilijk blijkt om wat voor reden dan ook, kan zo simpel zijn als 1 nieuwsberichtje in de Stentor dat ze in zwaar weer zitten. Ik zit al in zeker 2 projecten van ze, beter niet meer eieren in 1 mandje voor mij.
obligatairewoensdag 30 augustus 2023 @ 12:21
quote:
0s.gif Op woensdag 30 augustus 2023 10:07 schreef zeeland6 het volgende:

[..]
Verklaring van CCF:

"De ondernemers huren het pand reeds sinds 2017 tegen een veel lagere huurprijs. Ze blijven het pand nu ook zelf gebruiken. Vandaar dat we uitgaan van de aankoopwaarde als realistische marktwaarde op dit moment. Indien ze besluiten in de toekomst het pand te gaan verhuren zou de waarde in verhuurde staat van toepassing kunnen zijn.

De verhuurder is aantal jaren geleden overleden, de erfgenamen verkopen nu.

De combinatie van bovenstaande dingen zou een verklaring kunnen zijn."
Ik vermoedde al zoiets :) Dit is voor de kopers/huurders een buitenkansje. Ze zaten al goedkoop maar als je het eigen pand kunt kopen onder de marktwaarde (hoe hoog die dan ook werkelijk moge zijn), dan is dat gewoon slim zakendoen. Gebruik maken van de omstandigheden...kan ze geen ongelijk geven :)
obligatairewoensdag 30 augustus 2023 @ 12:57
quote:
0s.gif Op woensdag 30 augustus 2023 11:44 schreef ShowMeTheMoney het volgende:

[..]
Lenferink is wel kwetsbaar denk ik als commercieel vastgoed instort en/of herfinancieren moeilijk blijkt om wat voor reden dan ook, kan zo simpel zijn als 1 nieuwsberichtje in de Stentor dat ze in zwaar weer zitten. Ik zit al in zeker 2 projecten van ze, beter niet meer eieren in 1 mandje voor mij.
Zit al vol :7
obligatairewoensdag 30 augustus 2023 @ 13:04
SIG/Zuideinde

Vandaag is de betaling van de maand juli (te laat) in jouw account te gestort. Helaas is de aanvrager niet meewerkend om de achterstand in te lopen. De betaling voor augustus is op dit moment nog niet ontvangen.

De gerechtsdeurwaarder gaat nu de volgende stap nemen en beslag leggen op het onderpand.
zeeland6woensdag 30 augustus 2023 @ 13:25
quote:
0s.gif Op woensdag 30 augustus 2023 13:04 schreef obligataire het volgende:
SIG/Zuideinde

Vandaag is de betaling van de maand juli (te laat) in jouw account te gestort. Helaas is de aanvrager niet meewerkend om de achterstand in te lopen. De betaling voor augustus is op dit moment nog niet ontvangen.

De gerechtsdeurwaarder gaat nu de volgende stap nemen en beslag leggen op het onderpand.
is dat die woonboot ?
obligatairewoensdag 30 augustus 2023 @ 13:58
quote:
0s.gif Op woensdag 30 augustus 2023 13:25 schreef zeeland6 het volgende:

[..]
is dat die woonboot ?
Yes!
KrekelJapiewoensdag 30 augustus 2023 @ 14:15
Het betreft een financiering van HSA VASTGOED B.V. ter grootte van ¤ 265.000,-. De investeringskans heeft de volgende kenmerken:
✓ 8,0% rente over de hele looptijd;
✓ De looptijd is 48 maanden waarvan de eerste 6 maanden aflossingsvrij gevolgd door een maandelijkse aflossing ter hoogte van ¤ 853,66 en een slottermijn ter hoogte van ¤ 230.000,-;
✓ De geldnemers zijn HSA Investments B.V., HSA Vastgoed B.V., T.S. Anand en H.S. Anand waarbij de vermogenspositie in privé zeer ruim is door de overwaarde in het in bezit zijnde verhuurde onroerend goed;
✓ Er wordt gebruik gemaakt van de huidige hypothecaire inschrijving ter hoogte van ¤ 2.500.000,- op de bouwgrond en het onroerend goed te Kattendijk 43A, kadastraal bekend als sectie A nummer 2052 appartementsindex 9 te Gouderak;
✓ De Dun & Bradstreet kwalificatie is Laag risico;
✓ De overall Collin Credit Score is Goed.

Via de volgende link kunt u de gehele pitch bekijken en vanaf nu al investeren: HSA VASTGOED B.V.
OpDieFietswoensdag 30 augustus 2023 @ 14:51
quote:
0s.gif Op woensdag 30 augustus 2023 12:21 schreef obligataire het volgende:

[..]
Ik vermoedde al zoiets :) Dit is voor de kopers/huurders een buitenkansje. Ze zaten al goedkoop maar als je het eigen pand kunt kopen onder de marktwaarde (hoe hoog die dan ook werkelijk moge zijn), dan is dat gewoon slim zakendoen. Gebruik maken van de omstandigheden...kan ze geen ongelijk geven :)
Ik ben overtuigd! (voor een basisinleg :) )
zeeland6woensdag 30 augustus 2023 @ 17:49
Blij dat bij SIG afgelost is: Ede Wildforster.
Had het in zich om een probleemdossier te worden, de vergunning tot kamerverhuur is door de gemeente geweigerd paar maanden geleden....
Skywalker88woensdag 30 augustus 2023 @ 18:27
quote:
0s.gif Op woensdag 30 augustus 2023 17:49 schreef zeeland6 het volgende:
Blij dat bij SIG afgelost is: Ede Wildforster.
Had het in zich om een probleemdossier te worden, de vergunning tot kamerverhuur is door de gemeente geweigerd paar maanden geleden....
ik denk dat het wel had meegevallen. ze kunnen nog steeds aan 3 personen verhuren ga ik vanuit. hoe kwam je op de informatie dat de vergunning was geweigerd? zelf opgezocht op via andere kanalen. google geeft mij deze link nu
obligatairewoensdag 30 augustus 2023 @ 19:19
Is iemand bekend met Crowdpartners/Mdb Loco?

Is nu al 3x niet betaald. Maar bij CP zijn ze nooit erg scheutig met spontane informatie.
Dus ik heb maar eens een mail gestuurd. Iemand die wel enige info heeft kunnen lospeuteren?
Crowdyfunderwoensdag 30 augustus 2023 @ 23:33
quote:
0s.gif Op woensdag 30 augustus 2023 19:19 schreef obligataire het volgende:
Is iemand bekend met Crowdpartners/Mdb Loco?

Is nu al 3x niet betaald. Maar bij CP zijn ze nooit erg scheutig met spontane informatie.
Dus ik heb maar eens een mail gestuurd. Iemand die wel enige info heeft kunnen lospeuteren?
Ook bij CP geïnformeerd. Hierbij verwezen naar dit forum. Vanavond om 23.20 uur is er een update geplaatst op de projectpagina van Mdb Loco. Kort samengevat: achterstand ontstaan ivm onderhoud. Gesprekken geweest met leningnemer. Verwachting CP: wordt op korte termijn ingelopen.

Volgens mij waarde van dit forum weer eens bewezen!
Alleen jammer dat er niet eerder gecommuniceerd is.
Tjalaladonderdag 31 augustus 2023 @ 07:12
Heeft CP eigenljk al een vergunning?
KrekelJapiedonderdag 31 augustus 2023 @ 07:48
quote:
0s.gif Op donderdag 31 augustus 2023 07:12 schreef Tjalala het volgende:
Heeft CP eigenljk al een vergunning?
Afgelopen juni nog niet.
https://www.trendsinmkbfi(...)europese-vergunning/
Voor oude projecten maakt dat niet zoveel uit.

Edit: hier staat volgens mij de actuele lijst: https://www.esma.europa.e(...)g-services-providers

[ Bericht 7% gewijzigd door KrekelJapie op 31-08-2023 10:35:10 ]
Horsemendonderdag 31 augustus 2023 @ 11:00
quote:
0s.gif Op woensdag 30 augustus 2023 10:59 schreef Faraday01 het volgende:

[..]
Ik heb überhaupt nog geen verzoek van Collin gehad voor een verificatie. Zal wel in delen gaan, of is dit al een herinnering?
Als je naar Mijn Collin gaat en vervolgens naar Overzicht dan zie je onder je overzicht Verificatie betaaldienstverlener.

Daar moeten 3 puntjes worden afgerond waarvan er bij mij al 2 afgerond waren. Alleen de Identificatie moest ik nog doen en dat was met iDIN bij mij binnen 1 minuut klaar.
Ik deed dit gisteren om 17.00 uur en toen ik om 20.00 uur nog eens keek stond de status op
geverifieerd. Volgens mij klaar dus.
Bieselkedonderdag 31 augustus 2023 @ 11:29
quote:
14s.gif Op donderdag 31 augustus 2023 11:00 schreef Horsemen het volgende:

[..]
Als je naar Mijn Collin gaat en vervolgens naar Overzicht dan zie je onder je overzicht Verificatie betaaldienstverlener.

Daar moeten 3 puntjes worden afgerond waarvan er bij mij al 2 afgerond waren. Alleen de Identificatie moest ik nog doen en dat was met iDIN bij mij binnen 1 minuut klaar.
Ik deed dit gisteren om 17.00 uur en toen ik om 20.00 uur nog eens keek stond de status op
geverifieerd. Volgens mij klaar dus.
Ik zie zelfs geen "verificatie betaaldienstverlener", zal wel in orde zijn dan zeker? :)
petercdonderdag 31 augustus 2023 @ 11:39
SIG Albergenbrink Enschede afgelost
Tjalaladonderdag 31 augustus 2023 @ 12:12
quote:
0s.gif Op donderdag 31 augustus 2023 11:29 schreef Bieselke het volgende:

[..]
Ik zie zelfs geen "verificatie betaaldienstverlener", zal wel in orde zijn dan zeker? :)
Volgens mij wordt het ook in fase's uitgerold. Ik heb de melding zelf ook al sinds deze week staan. Had er nog niet naar gekeken verder ivm tijd maar kreeg er vanochtend ook een mailtje over hoe en wat met linkje naar een faq.
djtiesto8donderdag 31 augustus 2023 @ 12:25
Nieuwe rentetarieven SIG per 31 augustus. Rente schijf 1A lijkt iets verlaagd, klopt dat? De rente van de andere schijven gaan juist omhoog. Zal wel zijn om te zorgen dat investeerders sneller geneigd zijn om schijf 1B of 2 mee te pakken in plaats van 1A. Die blijven nu altijd ver achter bij 1A, wat weer zorgt voor problemen bij het rondkrijgen van het project.
Tjalaladonderdag 31 augustus 2023 @ 12:28
quote:
0s.gif Op donderdag 31 augustus 2023 07:48 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Afgelopen juni nog niet.
https://www.trendsinmkbfi(...)europese-vergunning/
Voor oude projecten maakt dat niet zoveel uit.

Edit: hier staat volgens mij de actuele lijst: https://www.esma.europa.e(...)g-services-providers
Alle BV's die er op staan als ik zo snel kijk:

SPOILER
Commercial name of platform Internet address of platform
NLInvesteert B.V. https://www.nlinvesteert.nl
Kapitaal Op Maat https://www.kapitaalopmaat.nl
ZIB Investments www.zibinvestments.nl
Horeca Crowdfunding Nederland www.horecacrowdfunding.nl
CrowdAboutNow https://crowdaboutnow.nl/
Geldvoorelkaar www.geldvoorelkaar.nl
PlusPlus www.plusplus.nl
"Nederlandsche Participatie Exchange
NPEX" https://www.npex.nl
Lendahand www.Lendahand.com
"Oneplanetcrowd
OPC" https://www.oneplanetcrowd.com/
Wefunder www.wefunder.com
Broccoli www.broccoli.eu
zeeland6donderdag 31 augustus 2023 @ 12:29
quote:
0s.gif Op donderdag 31 augustus 2023 12:25 schreef djtiesto8 het volgende:
Nieuwe rentetarieven SIG per 31 augustus. Rente schijf 1A lijkt iets verlaagd, klopt dat? De rente van de andere schijven gaan juist omhoog. Zal wel zijn om te zorgen dat investeerders sneller geneigd zijn om schijf 1B of 2 mee te pakken in plaats van 1A. Die blijven nu altijd ver achter bij 1A, wat weer zorgt voor problemen bij het rondkrijgen van het project.
viel mij ook op en heb ik nagevraagd, een foutje of....hou jullie op de hoogte
zeeland6donderdag 31 augustus 2023 @ 12:38
quote:
0s.gif Op donderdag 31 augustus 2023 12:12 schreef Tjalala het volgende:

[..]
Volgens mij wordt het ook in fase's uitgerold. Ik heb de melding zelf ook al sinds deze week staan. Had er nog niet naar gekeken verder ivm tijd maar kreeg er vanochtend ook een mailtje over hoe en wat met linkje naar een faq.
Ze sturen het in batches uit inderdaad. Gisteren was het een bende; bij vele investeerders waren betalingen dubbel uitgevoerd. Vandaar dat ze nauwelijks bereikbaar waren.
Bij mij (IDIN) heeft het een halve dag geduurd. Nu heb ik een nieuwe dashboard waarin groot staat "Verificatie betaaldienstverlener status: Geverifieerd".

Ook nog een opmerking gemaakt over dat andere platforms de bestaande projecten met rust laten en alleen de nieuwe projecten volgens een nieuwe procedure verlopen.
Na wat doorvragen was een kwestie van de deal met de nieuwe betaaldienstverlener die had gezegd: 'alles of niets'. Dus het is een kwestie van kosten/contacten (en niet van de wens van investeerders). Slim van oop.
Horsemendonderdag 31 augustus 2023 @ 12:43
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 augustus 2023 18:15 schreef zeeland6 het volgende:
gve 27283 vakantiewoning stavenisse.

lening volgeboekt op 14 juli 2023
eerste betaling 15 oktober 2023..............3 maanden............
quote:
0s.gif Op dinsdag 29 augustus 2023 18:24 schreef ML45 het volgende:

[..]
Terecht de opmerking dat de doorlooptijd 3 maanden is, maar ter relativering op 15 oktober wordt er wel voor 2,6 maanden rente betaald dus is het berekend vanaf eind juli.
Dit is voor GvE natuurlijk wel al een hele verbetering. Je krijgt de eerste rente/terugbetaling inderdaad pas na 3 maanden maar de periode waarover je bij een nieuw project rente zou mislopen is teruggebracht naar 14 dagen en dat is aardig vergelijkbaar met bijvoorbeeld SiG of Collin. Wat mij betreft een hele acceptabele periode. Bij de eerste betaalperiode gaan ze ruim 2,5 maand aan rente uitbetalen.

Aan de andere kant heeft GvE aangegeven dat projecten direct rentedragend zouden worden vanaf het moment van vol komen van een project. Dat is dus nog niet het geval. We missen nog ± 14 dagen. GvE heeft overigens aangegeven hiermee bezig te zijn om ook dit in de toekomst nog te verbeteren.
escortmk2donderdag 31 augustus 2023 @ 13:30
quote:
0s.gif Op donderdag 31 augustus 2023 12:38 schreef zeeland6 het volgende:

[..]
Ze sturen het in batches uit inderdaad. Gisteren was het een bende; bij vele investeerders waren betalingen dubbel uitgevoerd. Vandaar dat ze nauwelijks bereikbaar waren.
Bij mij (IDIN) heeft het een halve dag geduurd. Nu heb ik een nieuwe dashboard waarin groot staat "Verificatie betaaldienstverlener status: Geverifieerd".

Ook nog een opmerking gemaakt over dat andere platforms de bestaande projecten met rust laten en alleen de nieuwe projecten volgens een nieuwe procedure verlopen.
Na wat doorvragen was een kwestie van de deal met de nieuwe betaaldienstverlener die had gezegd: 'alles of niets'. Dus het is een kwestie van kosten/contacten (en niet van de wens van investeerders). Slim van oop.
Bij mij duurde de verificatie ongeveer 1 minuut, en nog een minuut later gerefreshed en alles was goedgekeurd.
Soulfreakdonderdag 31 augustus 2023 @ 13:42
quote:
12s.gif Op donderdag 31 augustus 2023 13:30 schreef escortmk2 het volgende:

[..]
Bij mij duurde de verificatie ongeveer 1 minuut, en nog een minuut later gerefreshed en alles was goedgekeurd.
Bij mij was het inderdaad ook een kwestie van 1 of 2 minuten dat alles duurde en goedgekeurd was. De melding had ik precies een week geleden staan en gelijk maar gedaan.
zeeland6donderdag 31 augustus 2023 @ 14:00
quote:
0s.gif Op donderdag 31 augustus 2023 12:29 schreef zeeland6 het volgende:

[..]
viel mij ook op en heb ik nagevraagd, een foutje of....hou jullie op de hoogte
SIG:
"Het is zeker geen foutje.
Wij brengen voortdurend balans aan tussen te betalen en te ontvangen rente van aanvragers en investeerders."
KrekelJapiedonderdag 31 augustus 2023 @ 14:07
quote:
0s.gif Op donderdag 31 augustus 2023 12:38 schreef zeeland6 het volgende:
Ook nog een opmerking gemaakt over dat andere platforms de bestaande projecten met rust laten en alleen de nieuwe projecten volgens een nieuwe procedure verlopen.
Na wat doorvragen was een kwestie van de deal met de nieuwe betaaldienstverlener die had gezegd: 'alles of niets'. Dus het is een kwestie van kosten/contacten (en niet van de wens van investeerders). Slim van oop.
Dan geeft GVE beter onderhandeld. Zij laten de oude projecten wel onder de stichting zekerheden.

Wel bijzonder dat wanneer je je niet wil herregistreren, je kan fluiten naar je geld bij ccf.
djtiesto8donderdag 31 augustus 2023 @ 14:12
quote:
0s.gif Op donderdag 31 augustus 2023 14:00 schreef zeeland6 het volgende:

[..]
SIG:
"Het is zeker geen foutje.
Wij brengen voortdurend balans aan tussen te betalen en te ontvangen rente van aanvragers en investeerders."
Voor investeerders in schijf 1A zuur, maar ik begrijp de aanpassing, om het verschil te vergroten en de andere schijven zo aantrekkelijker te maken.
Horsemendonderdag 31 augustus 2023 @ 14:15
quote:
1s.gif Op donderdag 31 augustus 2023 14:07 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Dan geeft GVE beter onderhandeld. Zij laten de oude projecten wel onder de stichting zekerheden.

Wel bijzonder dat wanneer je je niet wil herregistreren, je kan fluiten naar je geld bij ccf.
Dit staat er nog steeds over op de site van Collin:
quote:
Over het saldo op uw Collin rekening-courant wordt geen rente vergoed. U kunt daarentegen te allen tijde uw saldo opnemen of aanvullen. Daarnaast worden alle bijschrijvingen op uw Collin rekening-courant, indien niet binnen 53-60 dagen opgenomen of geïnvesteerd, automatisch overgemaakt naar uw betaalrekening. Dit gebeurt wekelijks op zondag op maandag nacht. De reden hiervoor is dat Collin geen bank is en de gelden van investeerders niet langer op het rekening-courant mag vasthouden.
https://www.collincrowdfund.nl/veelgestelde-vragen/
jsuijkerdonderdag 31 augustus 2023 @ 14:17
quote:
0s.gif Op donderdag 31 augustus 2023 14:12 schreef djtiesto8 het volgende:

[..]
Voor investeerders in schijf 1A zuur, maar ik begrijp de aanpassing, om het verschil te vergroten en de andere schijven zo aantrekkelijker te maken.
in nog steeds een tijd dat rentes stijgen, vind ik een verlaging onbegrijpelijk. Dat je een verschil wilt vergroten tussen schijven prima maar in deze tijd rentes verlagen is wel een verkeerd signaal. Zeker aangezien spaarrentes nog steeds stijgen (en depositos ook) verklein je dat verschil. In combinatie met VRH verschil tussen spaargeld en crowdfunding in mijn ogen toch een verkeerde beslissing.

Voor mij (naast het naderen van einde jaar met betrekking tot VRH) een reden om mijn investeringen bij SIG voorlopig stop te zetten
Faraday01donderdag 31 augustus 2023 @ 14:51
quote:
0s.gif Op donderdag 31 augustus 2023 14:17 schreef jsuijker het volgende:

[..]
in nog steeds een tijd dat rentes stijgen, vind ik een verlaging onbegrijpelijk. Dat je een verschil wilt vergroten tussen schijven prima maar in deze tijd rentes verlagen is wel een verkeerd signaal. Zeker aangezien spaarrentes nog steeds stijgen (en depositos ook) verklein je dat verschil. In combinatie met VRH verschil tussen spaargeld en crowdfunding in mijn ogen toch een verkeerde beslissing.

Voor mij (naast het naderen van einde jaar met betrekking tot VRH) een reden om mijn investeringen bij SIG voorlopig stop te zetten
Als ik me goed herinner stagneerde vorig jaar richting de jaarwisseling de voortgang van projecten ook al flink omdat mensen pas in januari weer wilden investeren. Op een bepaald moment heeft SIG dacht ik zelfs toegezegd pas in januari te incasseren om er weer beweging in te krijgen.
obligatairedonderdag 31 augustus 2023 @ 15:03
quote:
0s.gif Op donderdag 31 augustus 2023 12:25 schreef djtiesto8 het volgende:
Nieuwe rentetarieven SIG per 31 augustus. Rente schijf 1A lijkt iets verlaagd, klopt dat? De rente van de andere schijven gaan juist omhoog. Zal wel zijn om te zorgen dat investeerders sneller geneigd zijn om schijf 1B of 2 mee te pakken in plaats van 1A. Die blijven nu altijd ver achter bij 1A, wat weer zorgt voor problemen bij het rondkrijgen van het project.
Logische stap inderdaad, ik vond al veel langer dat het niet loonde om (veel) extra risico te nemen. Het debakeltje rondom NVS zal hierin wel een grote rol gespeeld hebben, om hogere schijven wat extra te gunnen.
Horsemendonderdag 31 augustus 2023 @ 15:26
quote:
0s.gif Op donderdag 31 augustus 2023 14:51 schreef Faraday01 het volgende:

[..]
Als ik me goed herinner stagneerde vorig jaar richting de jaarwisseling de voortgang van projecten ook al flink omdat mensen pas in januari weer wilden investeren. Op een bepaald moment heeft SIG dacht ik zelfs toegezegd pas in januari te incasseren om er weer beweging in te krijgen.
Klopt.
KrekelJapiedonderdag 31 augustus 2023 @ 15:29
quote:
14s.gif Op donderdag 31 augustus 2023 14:15 schreef Horsemen het volgende:

[..]
Dit staat er nog steeds over op de site van Collin:
[..]
https://www.collincrowdfund.nl/veelgestelde-vragen/
In de mail over registratie bij OPP staat wat anders over situatie na 1-11
quote:
Indien uw account niet is geverifieerd voor de inwerkingtreding van de verordening, dan kunt u niet meer investeren en geen geld meer opnemen totdat u de openstaande acties heeft voltooid.
tnhbdonderdag 31 augustus 2023 @ 15:31
quote:
14s.gif Op donderdag 31 augustus 2023 12:43 schreef Horsemen het volgende:
Aan de andere kant heeft GvE aangegeven dat projecten direct rentedragend zouden worden vanaf het moment van vol komen van een project.
Ik neem aan dat ze die toezegging ook nakomen, ben nu even niet in de gelegenheid het een en ander te controleren maar als de rente periode niet loopt vanaf d edag van volkomen (of de dag erna) klopt er iets niet. Mij is afgelopen weken aangegeven dat de rentebetalingen van de "wallet projecten" altijd per kalendermaand verlopen en vervolgens pas de 15de worden uitbetaaald (reden daarvoor was onbekend) op de wallet.
KrekelJapiedonderdag 31 augustus 2023 @ 15:33
quote:
0s.gif Op donderdag 31 augustus 2023 14:17 schreef jsuijker het volgende:

[..]
in nog steeds een tijd dat rentes stijgen, vind ik een verlaging onbegrijpelijk. Dat je een verschil wilt vergroten tussen schijven prima maar in deze tijd rentes verlagen is wel een verkeerd signaal. Zeker aangezien spaarrentes nog steeds stijgen (en depositos ook) verklein je dat verschil. In combinatie met VRH verschil tussen spaargeld en crowdfunding in mijn ogen toch een verkeerde beslissing.

Voor mij (naast het naderen van einde jaar met betrekking tot VRH) een reden om mijn investeringen bij SIG voorlopig stop te zetten
Rente 1A voor alle looptijden zal eigenlijk op 7% moeten liggen. Vooral kortdurende leningen maakt het verschil met deposito erg klein.
KrekelJapiedonderdag 31 augustus 2023 @ 15:37
quote:
0s.gif Op donderdag 31 augustus 2023 15:31 schreef tnhb het volgende:

[..]
Ik neem aan dat ze die toezegging ook nakomen, ben nu even niet in de gelegenheid het een en ander te controleren maar als de rente periode niet loopt vanaf d edag van volkomen (of de dag erna) klopt er iets niet. Mij is afgelopen weken aangegeven dat de rentebetalingen van de "wallet projecten" altijd per kalendermaand verlopen en vervolgens pas de 15de worden uitbetaaald (reden daarvoor was onbekend) op de wallet.
Gve heeft al bevestigd dat dit niet klopt. Heeft te maken dat ze het geld 2 weken achterhouden voor storting naar investeerders vanwege storneringen. Vanuit dit forum is aangeven dat dit onnodig is omdat het depot al gebruikt wordt om storneringen op te vangen.

Dat alle projecten op de 15e betaald worden is nieuw voor mij. Ook een onzinnig besluit wanneer je werkt met een wallet.
tnhbdonderdag 31 augustus 2023 @ 15:37
quote:
1s.gif Op donderdag 31 augustus 2023 14:07 schreef KrekelJapie het volgende:
Wel bijzonder dat wanneer je je niet wil herregistreren, je kan fluiten naar je geld bij ccf.
Als het spel hoog gespeeld gaat worden zullen dat lijkt me niet vol kunnen houden, als registratie bij oop niet lukt zal ccf toch voor een oplossing moeten zorgen aangezien zij tijdens de wedstrijd de regels lijken aan te passen. Dat mislukken is overigens erg vaag, ik heb er één lopen met wat discussie (al wordt mij niet duidelijk gemaakt wat nu de reden is) en een paar geslaagde registraties met exact dezelfde gegevens, vaag en zeker niet transparant.
tnhbdonderdag 31 augustus 2023 @ 15:54
quote:
0s.gif Op donderdag 31 augustus 2023 15:37 schreef KrekelJapie het volgende:
Dat alle projecten op de 15e betaald worden is nieuw voor mij. Ook een onzinnig besluit wanneer je werkt met een wallet.
Dat had naar ik uit o.a. berichtgeving hier begreep juist te maken met die 14 dagen vertraging in uitbetaling (niet 14 dagen vertraging in rentedragend worden). Dus rente altijd per 1/1 en dan 14 dagen wachttijd met doorstorten (onzinnig vanwege depot regeling), maar de rente hoort te starten op de dag na volkomen van project, zo heeft gve ons dat aangegven voor projecten vanaf 1/7 (datum ben ik niet 100% zeker van, zou ik na moeten kijken maar dat gaat nu even niet), maar genoemde project zou voor mij het eerste zijn met rente vanaf dag van volkomen van project.
Horsemendonderdag 31 augustus 2023 @ 16:15
quote:
0s.gif Op donderdag 31 augustus 2023 15:54 schreef tnhb het volgende:

[..]
Dat had naar ik uit o.a. berichtgeving hier begreep juist te maken met die 14 dagen vertraging in uitbetaling (niet 14 dagen vertraging in rentedragend worden). Dus rente altijd per 1/1 en dan 14 dagen wachttijd met doorstorten (onzinnig vanwege depot regeling), maar de rente hoort te starten op de dag na volkomen van project, zo heeft gve ons dat aangegven voor projecten vanaf 1/7 (datum ben ik niet 100% zeker van, zou ik na moeten kijken maar dat gaat nu even niet), maar genoemde project zou voor mij het eerste zijn met rente vanaf dag van volkomen van project.
De rente start ook de dag na volkomen van het project. De onterechte 14 dagen wachttijd veroorzaken nu dus dat je niet de volledige rente krijgt. Voor die 14 dagen is het depot in het leven geroepen. Ook over die 14 dagen zou dus gewoon rente moeten worden uitgekeerd (of gewoon de uitbetaling 14 dagen naar voren halen).
obligatairedonderdag 31 augustus 2023 @ 19:16
NewFunding:

Beste beleggers van NewFunding,

Als Salesmanager van NewFunding, wil ik u graag op de hoogte brengen van enkele recente veranderingen die we hebben doorgevoerd om uw ervaring bij ons nog veiliger en efficiënter te maken.

Met ingang van de aankomende periode hebben we aanzienlijke wijzigingen doorgevoerd en een nieuw platform gelanceerd, gericht op het versterken van de veiligheid en het waarborgen van uw financiële gemoedsrust.

We hebben besloten om over te stappen naar een meer geavanceerd softwaresysteem en een betaaldienstverlener die onder toezicht staat van de Nederlandse bank. Deze verschuiving stelt ons in staat om u een nog betrouwbaardere en veiligere transactieomgeving te bieden.

Hier zijn de belangrijkste wijzigingen die van kracht zijn:

1. **Aanpassingen in Wallets en Transacties**: Als gevolg van ons streven naar een veiliger platform, wordt de huidige wallet uitgekeerd op de bekende tegenrekening van onze investeerders zelf. Als u ervoor kiest om opnieuw te investeren via NewFunding.nl, kunt u direct investeren in één van de nieuwe proposities (zie Nieuwe projecten). We willen benadrukken dat we, om de financiële integriteit te waarborgen, de gelden van de huidige wallets niet kunnen overzetten. Dit zorgt ervoor dat het geld van de beleggers veilig blijft en niet toegankelijk is voor enige ongeautoriseerde partijen.

2. **Projectoverzicht**: Houd er rekening mee dat alleen de huidige lopende projecten (Bastion, Roodborstlaan, Nieuw Markt en Koperen Ezel) zijn overgezet naar ons nieuwe systeem. De oude afgesloten projecten en bijbehorende rendementen zijn niet langer zichtbaar op het platform.

3. **Nieuwe Projecten**: We willen u aangeven dat volgende week nieuwe projecten beschikbaar zullen zijn op de vernieuwde site en omgeving. We nodigen u van harte uit om deze nieuwe projecten te bekijken en te overwegen voor uw investeringsportefeuille.

Mocht u enige vragen of verduidelijking nodig hebben met betrekking tot deze wijzigingen of andere aspecten van ons platform, staan wij altijd voor u klaar om u te helpen.

Wij vragen u beleefd deze vragen te stellen aan ons supportteam via info@newfunding.nl.

Met vriendelijke groet,
Chris de M
Januitdonderdag 31 augustus 2023 @ 20:23
Voor degene die in onderstaand project van GVE zitten:
SPOILER
Project: Overname aandelen installatiebedrijf B (26303
Dat bedrijf wat overgenomen is is vorige week failliet verklaard.

SPOILER


[ Bericht 17% gewijzigd door Januit op 31-08-2023 20:41:36 ]
Tjalalavrijdag 1 september 2023 @ 07:06
quote:
1s.gif Op donderdag 31 augustus 2023 15:29 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
In de mail over registratie bij OPP staat wat anders over situatie na 1-11
[..]

Wordt ook nog eens bevestigd bij de FAQ over het nieuwe betaalplatform:

SPOILER
Wat als ik dit identificatieproces niet doorloop?

OPP is verplicht een identificatie uit te voeren. Wanneer dit niet mogelijk is, mag OPP de betaalstromen naar uw bankrekening niet uitvoeren. Daarnaast mag Collin in dat geval geen betaalstromen voor nieuwe investeringen meer faciliteren. Dat betekent dat u helaas géén nieuwe investeringen meer kunt doen.

Dit betekent ook dat de uitbetaalde gelden van uw eerdere investeringen in de vorm van rente en aflossingen, wel in uw Mijn Collin-account bij OPP gestort worden, maar dat u deze niet kunt opnemen tot het moment dat uw gegevens geverifieerd zijn.
https://www.collincrowdfund.nl/online-payment-platform/
NaRegenDeZonvrijdag 1 september 2023 @ 09:06
Artikel over Comfort Real Estate GVE.
https://www.destentor.nl/(...)r-failliet~a5e9314e/

[ Bericht 0% gewijzigd door NaRegenDeZon op 01-09-2023 11:20:32 ]
zeeland6vrijdag 1 september 2023 @ 10:59
geen goede trackrecord van eethuisjes cq snackbars bij CCF
2e termijn al gemist (Big Bread)
SPOILER
K. Autar snackbar
KrekelJapievrijdag 1 september 2023 @ 11:00
edit: laat maar
NaRegenDeZonvrijdag 1 september 2023 @ 11:01
Lijkt me wel een aardig project deze ondernemer die zijn aandeel in het bedrijf heeft verkocht en in loondienst is gegaan. De cijfers kan ik echter niet geheel doorgronden. Kan iemand de verwachte cijfers voor 2023 uit de gepresenteerde cijfers voor 2021 en 2022?

https://www.collincrowdfund.nl/marchel-beheer-b-v/
NaRegenDeZonvrijdag 1 september 2023 @ 11:11
Nieuwe 12 maanden Collin 9% met eerste hypotheek + 2 maal tweede hypotheek. https://www.collincrowdfund.nl/m-a-diken/

Adres
Plesmanlaan 142 (Met locatieomschrijving)
1066CX
Amsterdam
WOZ-waarde
Peildatum WOZ-waarde
01-01-2022 1.683.000 euro
01-01-2021 1.564.000 euro
01-01-2020 1.454.000 euro

> Alles weergeven
WOZ-gegevens
Identificatie:
036300245725
Grondoppervlakte:
1427m2
Kenmerken
Bouwjaar:
1988
Gebruiksdoel:
woonfunctie
Oppervlakte:
590m2
Adresseerbaar object:
0363010000778378
Nummeraanduiding:
0363200000238287

https://www.google.com/ma(...)11b8v4ydr_?entry=ttu

[ Bericht 18% gewijzigd door NaRegenDeZon op 01-09-2023 11:18:59 ]
Tjalalavrijdag 1 september 2023 @ 12:43
quote:
0s.gif Op donderdag 31 augustus 2023 15:37 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Gve heeft al bevestigd dat dit niet klopt. Heeft te maken dat ze het geld 2 weken achterhouden voor storting naar investeerders vanwege storneringen. Vanuit dit forum is aangeven dat dit onnodig is omdat het depot al gebruikt wordt om storneringen op te vangen.

Dat alle projecten op de 15e betaald worden is nieuw voor mij. Ook een onzinnig besluit wanneer je werkt met een wallet.
Wat ik ook een beetje overbodig vind is het feit dat gve nog steeds een verzamelbetaling doet met de nieuwe wallet... waarom niet gewoon elke regel netjes toevoegen aan de wallet nu moeten we zelf informatie van meerdere plekken halen. Of zullen ze daar ook moeten betalen per transactieregel?
KrekelJapievrijdag 1 september 2023 @ 12:50
Kinderschoenenwinkel
https://www.geldvoorelkaa(...)ten/project?id=27958
2e hypotheek woonhuis tegen gedeeltelijk dekking.
Soulfreakvrijdag 1 september 2023 @ 13:26
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 september 2023 11:11 schreef NaRegenDeZon het volgende:
Nieuwe 12 maanden Collin 9% met eerste hypotheek + 2 maal tweede hypotheek. https://www.collincrowdfund.nl/m-a-diken/

Adres
Plesmanlaan 142 (Met locatieomschrijving)
1066CX
Amsterdam

https://www.bosmamakelaar(...)836-Plesmanlaan-142/
Collin63vrijdag 1 september 2023 @ 13:38
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 september 2023 13:26 schreef Soulfreak het volgende:

Nieuwe 12 maanden Collin 9% met eerste hypotheek + 2 maal tweede hypotheek. https://www.collincrowdfund.nl/m-a-diken/

Het mooie van dit project is dat de volle 12 maanden de rente zal worden betaald.
Ook bij vervroegde aflossing.
Dus maakt het voor de belasting per 1 januari niet veel uit
InVestEerdervrijdag 1 september 2023 @ 13:42
Ik stem nooit bij MaxCF maar was nu toch even benieuwd naar de status van een project van BlueTouch.

Er is ons begin juni voorgehouden dat dit huis verkocht was, en dat deze transactie naar verwachting binnen 8-10 weken zou worden afgerond. Die periode is nu voorbij.
Er werd destijds verlenging gevraagd tot 6-12, om te voorkomen dat er nógmaals verlengd zou moeten worden in het geval er onverhoopt toch nog een kink in de kabel zou komen.
Om die reden werd ons toen voorgesteld om op voorhand af te zien van boete voor vervroegde aflossing.

Mijn vraag: Is verkoop inmiddels afgerond? Zo ja, dan nu aflossen!
Antwoord MaxCF: Ongeacht de status van verkoop heeft BlueTouch tot 6-12 de tijd om af te lossen. Dit is door stemming besloten!

Wat een prutsers toch! Iedere keer weer krijgen leningnemers alle vrijheid om maar te doen wat ze willen. Onderpand weg, geld over een paar maanden wellicht ook weg. En wat gaat MaxCF dan doen?? Niks, want ze hebben dan geen rechtsmiddelen meer om alsnog iets af te dwingen…

Ik zit (gelukkig) maar zeer bescheiden in MaxCF. Maar als ik er zwaarder in zou zitten dan ging ik denk ik toch echt maar eens even een keer met een mokerhamer naar dat kantoor in Rotterdam toe.
Onbegrijpelijk dat deze incompetente club nog bestaat. Hopelijk valt het doek snel, zo dat nieuwe -onwetende- investeerders dit onheil bespaard zal gaan blijven.
obligatairevrijdag 1 september 2023 @ 13:47
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 september 2023 11:01 schreef NaRegenDeZon het volgende:
Lijkt me wel een aardig project deze ondernemer die zijn aandeel in het bedrijf heeft verkocht en in loondienst is gegaan. De cijfers kan ik echter niet geheel doorgronden. Kan iemand de verwachte cijfers voor 2023 uit de gepresenteerde cijfers voor 2021 en 2022?

https://www.collincrowdfund.nl/marchel-beheer-b-v/
De cijfers over 2023 zullen mager zijn. De inkomsten uit de mangement fee vallen weg en het verkoopresultaat van de deelneming was uiteraard ook éénmalig.

(hij staat overigens nog wel op de loonlijst, maar dat zal een stuk lager zijn dan zijn oude fee en bovendien komt dit niet meer in de holding binnen maar op een privé rekening, neem ik aan).

De vraag is wanneer het o/g inkomsten gaat genereren. Deze unit pas in 2024 maar zo te zien zijn er nog meer activa (kortlopend gefinancierd).
obligatairevrijdag 1 september 2023 @ 13:48
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 september 2023 12:43 schreef Tjalala het volgende:

[..]
Wat ik ook een beetje overbodig vind is het feit dat gve nog steeds een verzamelbetaling doet met de nieuwe wallet... waarom niet gewoon elke regel netjes toevoegen aan de wallet nu moeten we zelf informatie van meerdere plekken halen. Of zullen ze daar ook moeten betalen per transactieregel?
Terecht opgemerkt. Wat ook nog zou kunnen helpen, als je zou kunnen doorklikken op die regel zodat je in de VZB terecht komt. Maar nee, daarvoor moet je in de mail gaan zoeken.
Horsemenvrijdag 1 september 2023 @ 13:58
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 september 2023 11:01 schreef NaRegenDeZon het volgende:
Lijkt me wel een aardig project deze ondernemer die zijn aandeel in het bedrijf heeft verkocht en in loondienst is gegaan. De cijfers kan ik echter niet geheel doorgronden. Kan iemand de verwachte cijfers voor 2023 uit de gepresenteerde cijfers voor 2021 en 2022?

https://www.collincrowdfund.nl/marchel-beheer-b-v/
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 september 2023 13:47 schreef obligataire het volgende:

[..]
De cijfers over 2023 zullen mager zijn. De inkomsten uit de mangement fee vallen weg en het verkoopresultaat van de deelneming was uiteraard ook éénmalig.

(hij staat overigens nog wel op de loonlijst, maar dat zal een stuk lager zijn dan zijn oude fee en bovendien komt dit niet meer in de holding binnen maar op een privé rekening, neem ik aan).

De vraag is wanneer het o/g inkomsten gaat genereren. Deze unit pas in 2024 maar zo te zien zijn er nog meer activa (kortlopend gefinancierd).
Dit lijkt inderdaad wel een aardig project.

De zekerheden zouden voldoende moeten zijn. Wel een raar verhaal dat er maar een persoonlijke borgstelling afgegeven gaat worden ter hoogte van 25k. Waarom niet voor ¤65k.? Ik hou niet zo van dat verstoppertje spelen.
Horsemenvrijdag 1 september 2023 @ 14:00
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 september 2023 13:42 schreef InVestEerder het volgende:
Ik stem nooit bij MaxCF maar was nu toch even benieuwd naar de status van een project van BlueTouch.

Er is ons begin juni voorgehouden dat dit huis verkocht was, en dat deze transactie naar verwachting binnen 8-10 weken zou worden afgerond. Die periode is nu voorbij.
Er werd destijds verlenging gevraagd tot 6-12, om te voorkomen dat er nógmaals verlengd zou moeten worden in het geval er onverhoopt toch nog een kink in de kabel zou komen.
Om die reden werd ons toen voorgesteld om op voorhand af te zien van boete voor vervroegde aflossing.

Mijn vraag: Is verkoop inmiddels afgerond? Zo ja, dan nu aflossen!
Antwoord MaxCF: Ongeacht de status van verkoop heeft BlueTouch tot 6-12 de tijd om af te lossen. Dit is door stemming besloten!

Wat een prutsers toch! Iedere keer weer krijgen leningnemers alle vrijheid om maar te doen wat ze willen. Onderpand weg, geld over een paar maanden wellicht ook weg. En wat gaat MaxCF dan doen?? Niks, want ze hebben dan geen rechtsmiddelen meer om alsnog iets af te dwingen…

Ik zit (gelukkig) maar zeer bescheiden in MaxCF. Maar als ik er zwaarder in zou zitten dan ging ik denk ik toch echt maar eens even een keer met een mokerhamer naar dat kantoor in Rotterdam toe.
Onbegrijpelijk dat deze incompetente club nog bestaat. Hopelijk valt het doek snel, zo dat nieuwe -onwetende- investeerders dit onheil bespaard zal gaan blijven.
Zelf volg ik MAX niet meer want m.i. is het alleen maar trekken aan een dood paard. Dit is wel weer een bizar verhaal :R
Slingervingervrijdag 1 september 2023 @ 14:30
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 september 2023 13:42 schreef InVestEerder het volgende:
Ik stem nooit bij MaxCF maar was nu toch even benieuwd naar de status van een project van BlueTouch.

Er is ons begin juni voorgehouden dat dit huis verkocht was, en dat deze transactie naar verwachting binnen 8-10 weken zou worden afgerond. Die periode is nu voorbij.
Er werd destijds verlenging gevraagd tot 6-12, om te voorkomen dat er nógmaals verlengd zou moeten worden in het geval er onverhoopt toch nog een kink in de kabel zou komen.
Om die reden werd ons toen voorgesteld om op voorhand af te zien van boete voor vervroegde aflossing.

Mijn vraag: Is verkoop inmiddels afgerond? Zo ja, dan nu aflossen!
Antwoord MaxCF: Ongeacht de status van verkoop heeft BlueTouch tot 6-12 de tijd om af te lossen. Dit is door stemming besloten!

Wat een prutsers toch! Iedere keer weer krijgen leningnemers alle vrijheid om maar te doen wat ze willen. Onderpand weg, geld over een paar maanden wellicht ook weg. En wat gaat MaxCF dan doen?? Niks, want ze hebben dan geen rechtsmiddelen meer om alsnog iets af te dwingen…

Ik zit (gelukkig) maar zeer bescheiden in MaxCF. Maar als ik er zwaarder in zou zitten dan ging ik denk ik toch echt maar eens even een keer met een mokerhamer naar dat kantoor in Rotterdam toe.
Onbegrijpelijk dat deze incompetente club nog bestaat. Hopelijk valt het doek snel, zo dat nieuwe -onwetende- investeerders dit onheil bespaard zal gaan blijven.
Dit is inderdaad wel een erg vreemde maar het is al vaker gebeurd dat een pand verkocht zou zijn maar dat de afwikkeling maanden duurt, dat schijnt aan achterstanden bij de bevoegde instanties te liggen. Er is overigens een ander project, net als deze van Bl*e To*ch, wat op 3-9 afgelost zou moeten worden (na verlenging), ik ben benieuwd wat daarvan terecht gaat komen.
Omdat het wemelt van de procedures e d (denk alleen al aan de C*rb*lo-portefeulle) is opblazen van MAXcf niet in het belang van de zittende investeerders want die zullen dat dan allemaal zelf moeten (laten) doen
Jaco078vrijdag 1 september 2023 @ 14:45
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 september 2023 11:11 schreef NaRegenDeZon het volgende:
Nieuwe 12 maanden Collin 9% met eerste hypotheek + 2 maal tweede hypotheek. https://www.collincrowdfund.nl/m-a-diken/

Adres
Plesmanlaan 142 (Met locatieomschrijving)
1066CX
Amsterdam
WOZ-waarde
Peildatum WOZ-waarde
01-01-2022 1.683.000 euro
01-01-2021 1.564.000 euro
01-01-2020 1.454.000 euro

> Alles weergeven
WOZ-gegevens
Identificatie:
036300245725
Grondoppervlakte:
1427m2
Kenmerken
Bouwjaar:
1988
Gebruiksdoel:
woonfunctie
Oppervlakte:
590m2
Adresseerbaar object:
0363010000778378
Nummeraanduiding:
0363200000238287

https://www.google.com/ma(...)11b8v4ydr_?entry=ttu
linkje Amsterdamse woning

SPOILER
KrekelJapievrijdag 1 september 2023 @ 15:18
Zorgeloos Wonen – Bruers Consultancy
¤ 45.000 | 8,0% rente | 60 maanden
https://www.collincrowdfu(...)-bruers-consultancy/
2e hypotheek woonhuis

Betreft werkkapitaal nieuwe trend: Afgelopen jaren heeft hij een nieuwe trend ontdekt, waarbij klanten zelf voor hun latere pensioen willen gaan sparen
Belegger9vrijdag 1 september 2023 @ 15:25
Nieuwe SIG hier al besproken? 1A en 1B lijken me veilig, 1B levert nu meer op met de nieuwe rentetarieven.

https://investeren.sameni(...)-39c-herfinanciering
probablyunsurevrijdag 1 september 2023 @ 15:54
quote:
14s.gif Op vrijdag 1 september 2023 14:00 schreef Horsemen het volgende:

[..]
Zelf volg ik MAX niet meer want m.i. is het alleen maar trekken aan een dood paard. Dit is wel weer een bizar verhaal :R
Hier ook. Ik heb 2 projecten lopen, maar heb het mentaal afgeschreven. Uit de excel verwijderd en e-mails worden met behulp van regels gelezen in een mapje gezet. Mocht er ooit nog eens een eurootje terugkomen dan is het mooi meegenomen, maar daar reken ik niet op.
Soulfreakvrijdag 1 september 2023 @ 16:00
quote:
14s.gif Op vrijdag 1 september 2023 13:58 schreef Horsemen het volgende:

[..]
[..]

De zekerheden zouden voldoende moeten zijn. Wel een raar verhaal dat er maar een persoonlijke borgstelling afgegeven gaat worden ter hoogte van 25k. Waarom niet voor ¤65k.? Ik hou niet zo van dat verstoppertje spelen.
Misschien is het bedrag aan overwaarde in de eigen woning die 25k en geen 65k.
KrekelJapievrijdag 1 september 2023 @ 16:36
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 september 2023 16:00 schreef Soulfreak het volgende:

[..]
Misschien is het bedrag aan overwaarde in de eigen woning die 25k en geen 65k.
Dan kan je nog steeds voor 65k borg staan, wat min of meer standaard is bij andere pitches
Horsemenvrijdag 1 september 2023 @ 17:14
Mijn complimenten aan SiG.
Van alle van mijn 60 lopende projecten zijn de centjes vandaag netjes en correct in de wallet bijgeboekt.
Soulfreakvrijdag 1 september 2023 @ 17:19
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 september 2023 16:36 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Dan kan je nog steeds voor 65k borg staan, wat min of meer standaard is bij andere pitches
Misschien wilden ze alleen borg staan voor het bedrag wat ook materieel is, zelf investeer ik ook liever niet als het bedrag van een borg (grotendeels) moreel is. En met een dekkende 1e hypotheek op de bedrijfsunit is ook niet echt nodig om ook voor het volledige leen bedrag nog een borg te hebben.
tnhbvrijdag 1 september 2023 @ 17:58
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 september 2023 13:42 schreef InVestEerder het volgende:
Mijn vraag: Is verkoop inmiddels afgerond? Zo ja, dan nu aflossen!
Antwoord MaxCF: Ongeacht de status van verkoop heeft BlueTouch tot 6-12 de tijd om af te lossen. Dit is door stemming besloten!

Wat een prutsers toch! Iedere keer weer krijgen leningnemers alle vrijheid om maar te doen wat ze willen. Onderpand weg, geld over een paar maanden wellicht ook weg. En wat gaat MaxCF dan doen?? Niks, want ze hebben dan geen rechtsmiddelen meer om alsnog iets af te dwingen…

In principe hebben ze gelijk, verkopen is juridisch wat anders dan daadwerkelijk het eigendom overdragen en dus de hypotheek doorhalen (en dan lening terugbetalen). Hoe dat in de UK ziet weet ik niet, maar mogelijk bedoelen ze dat? Ik mag toch aannemen dat ze het onderpand niet "zomaar" vrijgeven en "hopen" dat de betaling ooit een keer zal plaatsvinden...?
Faraday01vrijdag 1 september 2023 @ 18:08
quote:
14s.gif Op vrijdag 1 september 2023 17:14 schreef Horsemen het volgende:
Mijn complimenten aan SiG.
Van alle van mijn 60 lopende projecten zijn de centjes vandaag netjes en correct in de wallet bijgeboekt.
Bij mij zijn ook alle projecten geboekt, alleen de projecten uit Den Bosch die boeterente moeten betalen kloppen (nog) niet.
KrekelJapievrijdag 1 september 2023 @ 18:21
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 september 2023 18:08 schreef Faraday01 het volgende:

[..]
Bij mij zijn ook alle projecten geboekt, alleen de projecten uit Den Bosch die boeterente moeten betalen kloppen (nog) niet.
Boeterente komt altijd met de aflossing (paar dagen na 8-9)
Faraday01vrijdag 1 september 2023 @ 18:22
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 september 2023 18:21 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Boeterente komt altijd met de aflossing (paar dagen na 8-9)
Klopt, alleen 1 van de 2 projecten heeft ook maar een halve maand rente betaald (tot medio augustus)
KrekelJapievrijdag 1 september 2023 @ 18:23
Manon Swaans
¤ 110.000 | 9,0% rente | 60 maanden
https://www.collincrowdfund.nl/manon-swaans/
Overname kapsalon, geen harde zekerheden
KrekelJapievrijdag 1 september 2023 @ 18:26
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 september 2023 18:22 schreef Faraday01 het volgende:

[..]
Klopt, alleen 1 van de 2 projecten heeft ook maar een halve maand rente betaald (tot medio augustus)
Had ik nog niet gezien. Bij hebben hebben beide projecten een halve maand rente betaald. Over 1/2 week even goed nakijken bij de afrekening.
Faraday01vrijdag 1 september 2023 @ 18:30
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 september 2023 18:26 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Had ik nog niet gezien. Bij hebben hebben beide projecten een halve maand rente betaald. Over 1/2 week even goed nakijken bij de afrekening.
Bij mij is voor de Sint Teunislaan wel de volledige rente betaald, dat is een van de weinige projecten die ik in schijf 2 had meegenomen. Van de Sint Teunislaan hebben ze ook de looptijd naar 12 maanden veranderd zie ik nu.
KrekelJapievrijdag 1 september 2023 @ 18:47
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 september 2023 18:30 schreef Faraday01 het volgende:

[..]
Bij mij is voor de Sint Teunislaan wel de volledige rente betaald, dat is een van de weinige projecten die ik in schijf 2 had meegenomen. Van de Sint Teunislaan hebben ze ook de looptijd naar 12 maanden veranderd zie ik nu.
Ik zit in 1A. SIG heeft dus opnieuw eerst de hogere schijven eerder volledig betaald dan de laagste schijf.
Faraday01vrijdag 1 september 2023 @ 18:48
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 september 2023 18:47 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Ik zit in 1A. SIG heeft dus opnieuw eerst de hogere schijven eerder volledig betaald dan de laagste schijf.
En is de looptijd van 1A ook verlengd naar 12 maanden of staat die nog op medio augustus?
Dat zou pas echt vreemd zijn namelijk _O-
KrekelJapievrijdag 1 september 2023 @ 19:13
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 september 2023 18:48 schreef Faraday01 het volgende:

[..]
En is de looptijd van 1A ook verlengd naar 12 maanden of staat die nog op medio augustus?
Dat zou pas echt vreemd zijn namelijk _O-
1A is van 15-12-22 tot 15-08-2023
Tjalalavrijdag 1 september 2023 @ 19:22
HCN nieuwe 5* nog niet gepubliceerd.
8%
48-2mnd

SPOILER
Met investeringslink
Daarnaast staat de franchisegever 100% borg voor deze financiering.
petercvrijdag 1 september 2023 @ 19:24
update CCF project , wat je er ook van vindt, voorlopig continuïteit.

https://www.collincrowdfu(...)ay-bar-foodshop-b-v/

Geen 65 maar 105 vluchtelingen aan de Keizersgracht in Eindhovense binnenstad, ook hotel Dirven wordt opvang
SPOILER
UPDATEEINDHOVEN - Behalve hotel Glow gaat ook het naastgelegen hotel-restaurant Dirven in de Eindhovense binnenstad fungeren als tijdelijke opvang van vluchtelingen. Het totaal aantal asielzoekers in de twee panden aan de Keizersgracht komt daarmee uit op 105.

Mark Wijdeven 31-08-23, 13:00 Laatste update: 31-08-23, 16:33 Bron: ED
Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft al een contract gesloten met hotel Dirven. Binnen twee weken worden de eerste vluchtelingen aan de Keizersgracht verwacht.

Het contract met hotel-restaurant Dirven biedt het COA diverse voordelen. Behalve dat er meer opvangplekken zijn, heeft Dirven gemeenschappelijke ruimtes die bij Glow ontbreken. Het gaat bijvoorbeeld om een keuken en een afgesloten buitenruimte die beschikbaar zijn voor alle tijdelijke bewoners.

Echtparen met verblijfsvergunning
Eerder werd al bekendgemaakt dat in hotel Glow 65 minderjarige asielzoekers komen. In hotel Dirven komen veertig asielzoekers die al een verblijfsvergunning hebben maar nog geen eigen huis, zo kondigde de gemeente donderdag officieel aan.


Het gaat waarschijnlijk om getrouwde stellen die in Eindhoven op zoek gaan naar een reguliere woning. Ze kunnen meteen beginnen aan hun inburgering en kunnen ook op zoek naar werk.

Zodra ze een huis krijgen toegewezen, kan de gemeente Eindhoven bovendien voldoen aan een deel van de opdracht die er is om zogenoemde statushouders te huisvesten. De gemeente hikt aan tegen de huisvesting van asielzoekers met een verblijfsvergunning en heeft een kleine achterstand. Voor nog bijna driehonderd vluchtelingen moet dit jaar nog een huis gevonden worden.

Mensen uit de eigen cultuur kunnen bijdragen aan de opvoeding van jongeren

Selina Henckens , COA
Het COA heeft al ervaring met opvang van minderjarige asielzoekers midden in de binnenstad, bijvoorbeeld in Helmond, Breda en Tilburg. ,,De binnenstad is een goede leerschool”, reageert regiomanager Richard Olivier van het COA. ,,De binnenstad biedt kansen voor activiteiten zodat ze zinvol hun dag kunnen besteden. Want dat is voor pubers best een uitdaging.”

Burgemeester Jeroen Dijsselbloem concludeert dat de ideale locatie niet bestaat en dat een woonwijk bijvoorbeeld ook nadelen heeft. Hij is blij dat tot dusver weinig weerstand en klachten zijn over asiellocaties in de stad. ,,De sfeer rond asielopvang in Eindhoven is heel positief. Dat mag ook wel een keer gezegd worden. Dat is niet overal zo.”

De combinatie van minderjarige asielzoekers en statushouders is ook niet nieuw en kan iets toevoegen, ervaart het COA. ,,Mensen uit de eigen cultuur kunnen bijdragen aan de opvoeding van jongeren”, aldus jeugdmanager Selina Henckens.

Nog geen jaar open
Wethouder Samir Toub en burgemeester Jeroen Dijsselbloem hebben bewoners en ondernemers uit de directe omgeving woensdagavond bijgepraat. Op 12 september is er nog een bewonersavond.

Het centrum moet ook vitaal blijven. Hotelgas­ten moeten ook terechtkun­nen

Burgemeester Jeroen Dijsselbloem
Hotel-restaurant Dirven van eigenaar Hans Snoeijen is nog geen jaar open. Er ging een grondige verbouwing aan vooraf. Het hotel heeft twintig kamers.

Opvang van asielzoekers in hotels is niet uitzonderlijk. In totaal heeft het COA contracten met tientallen hotels, waaronder zeven vestigingen van Van der Valk. En bijvoorbeeld in hotel Novotel bij Eindhoven Airport zitten ongeveer veertig asielzoekers. Volgens Dijsselbloem heeft het COA nu geen nieuwe plannen meer voor hotels in Eindhoven. ,,Het centrum moet ook vitaal blijven. Hotelgasten moeten ook terechtkunnen”, zei hij.

De opvang in Glow en Dirven is in principe bedoeld voor een jaar. Een eventuele verlenging is alleen mogelijk als ook de gemeente toestemming geeft.

Droom van Hans spat uiteen: zijn hippe stadsherberg in Eindhoven wordt een vluchtelingenopvang
SPOILER
EINDHOVEN - Vier jaar werkte Hans Snoeijen aan zijn droom: stadsherberg Dirven in de binnenstad van Eindhoven. Maar net voordat hij de eerste hotelgasten zou ontvangen, werd hij overdonderd door het plan voor een asielopvang in het naastgelegen hotel. Nu volgt hij dat voorbeeld. Maar zeker niet voor de lol.

Mark Wijdeven 01-09-23, 07:00 Laatste update: 08:19 Bron: ED
,,We hebben geen keus”, zegt hij over een achtbaanrit die nog maar een paar weken geleden begon. Nota bene van een journalist hoorde hij toen voor het eerst over de opvang van veertig minderjarige asielzoekers in hotel Glow bij de buren. ,,Ik heb vier nachten niet geslapen en ben nu al drie weken nergens anders mee bezig”, illustreert hij.

Snoeijen: ,,Als je weet dat er een ‘asielzoekerscentrum’ komt bij de buren sta je met 1-0 achter. Ik heb geen oordeel over vluchtelingen. Ik ken ze niet. Ik ben er niet bang voor. Maar de angst die het oproept bij de gasten is er natuurlijk wel. Die hebben angst, een mening of een gevoel en dat draagt niet bij aan ons commercieel succes.”

Droom verandert in utopie
Hij gaat verder: ,,Ik heb hier een droom gebouwd. Dit was een ideaal”, zegt hij terwijl hij zijn ogen door het hippe restaurant laat gaan. ,,Nu wordt het een utopie.” Snoeijen legt uit dat hij zijn probleem bij de gemeente op tafel heeft gelegd. ,,We gingen met met onze handen in het haar naar de gemeente.’’

Ja, ik wil elke week het beste van het Eindhovens Dagblad (Premium) ontvangen via e-mail
E-mail
En zo kwam hij ook in contact met het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA). Dat opperde om hetzelfde te gaan doen als Glow. ,,De gemeente en het COA hebben gelukkig goed en kordaat gereageerd.”

Ik moest er op anticipe­ren. Nu is het overleven

Hans Snoeijen, Eigenaar hotel/bar Dirven
En zo kwam het dus zover dat er binnenkort veertig asielzoekers met een verblijfsvergunning logeren in zijn hippe, nieuwe hotel aan de Keizersgracht in de binnenstad van Eindhoven. Vooralsnog is het plan dat ze een jaar blijven.

,,Ik kon er niks meer aan veranderen. Ik ben ermee geconfronteerd. Het was een voldongen feit. Ik moest er op anticiperen”, legt Snoeijen uit. ,,Mijn afweging is uiteindelijk natuurlijk ook een financiële. Mijn hele hebben en houwen zit in dit schitterende bedrijf. Nu is het overleven. Dit is niet wat ik wil. Een asielzoekerscentrum was niet het idee. Daar is het net iets te knap voor.”

Van horecaon­der­ne­mer word ik sociaal werker en dat is niet waar ik voor gekozen heb

Hans Snoeijen
Het is ‘fijn’ dat hij een jaar verzekerd is van een vol hotel en dat hij bovendien geld kan verdienen aan de catering voor de asielzoekers. Zijn personeel kan hij werk blijven bieden. ,,Het is een doekje voor het bloeden, maar ik geef niks om geld. Van horecaondernemer word ik sociaal werker en dat is niet waar ik voor gekozen heb.”

Er het beste van maken
Ook is hij niet gerust over de toekomst van zijn stadsherberg. ,,Wat gebeurt er na dat ene jaar? Dit was dan dat asielzoekerscentrum. Wat is het gevolg voor ons naam? Glow is een bedrijf uit een keten. Ík ben hier dagelijks en woon hier. Ik wil er nu het beste van maken. Als ik iedere dag huilend naar huis moet omdat mijn zaak naar de kloten is, wordt het leven heel vervelend.”

Zijn woonhuis aan de achterzijde van het hotel geeft hij noodgedwongen ook op. ,,Mijn vrouw wil hier niet blijven wonen”, zegt hij. En het huis en de bijbehorende binnenplaats zijn voor het COA juist het unieke pluspunt. Die kunnen gebruikt worden voor ontspanning en recreatie. ,,Het huis dat we net hebben ingericht, moeten we afstaan. We zijn afgelopen jaren al een paar keer verhuisd. Nu zitten we hier en krijgen we dit. Ik voel me net een kermisklant
petercvrijdag 1 september 2023 @ 19:32
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 september 2023 19:22 schreef Tjalala het volgende:
HCN nieuwe 5* nog niet gepubliceerd.
8%
48-2mnd

SPOILER
Met investeringslink
Daarnaast staat de franchisegever 100% borg voor deze financiering.
https://denationalefranchisegids.nl/food/kipperij-franchise/
zeeland6vrijdag 1 september 2023 @ 19:45
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 september 2023 18:22 schreef Faraday01 het volgende:

[..]
Klopt, alleen 1 van de 2 projecten heeft ook maar een halve maand rente betaald (tot medio augustus)
Gewoon volgens het aflosschema, dat liep tot half augustus. Daarna krijg je dubbele rente uitbetaald tot de datum van aflossing.
zeeland6vrijdag 1 september 2023 @ 19:50
Matching Capital
voor de mensen die in het faillisement van Ppt zitten.

Woning Albert Cuyp te Soest is def. verkocht. MC is de afrekening aan het opmaken.
Faraday01vrijdag 1 september 2023 @ 19:59
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 september 2023 19:13 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
1A is van 15-12-22 tot 15-08-2023
Dat gaat administratief lekker haha, verschillende looptijden over de schijven
Stefozaterdag 2 september 2023 @ 05:16
Linkje CRE Schwanbeck II (herfinanciering) ontvangen ivm eerdere deelname: 24 maanden voor 7,25% (origineel 6,5%) 1ste hypotheek LTV 89%

SPOILER
Linkje
Weet ff niet of deze CRE links maar 1x werken maar daar komen we hier gauw genoeg achter lijkt me ;)
obligatairezaterdag 2 september 2023 @ 09:19
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 september 2023 05:16 schreef Stefo het volgende:
Linkje CRE Schwanbeck II (herfinanciering) ontvangen ivm eerdere deelname: 24 maanden voor 7,25% (origineel 6,5%) 1ste hypotheek LTV 89%

SPOILER
Linkje
Weet ff niet of deze CRE links maar 1x werken maar daar komen we hier gauw genoeg achter lijkt me ;)
Een 'aantrekkelijk opwaarts huurpotentieel', dat is ook een mooie manier om te zeggen dat bijna voor de helft leeg staat _O-
paardendokterzaterdag 2 september 2023 @ 10:05
quote:
12s.gif Op vrijdag 1 september 2023 19:24 schreef peterc het volgende:
update CCF project , wat je er ook van vindt, voorlopig continuïteit.

https://www.collincrowdfu(...)ay-bar-foodshop-b-v/

Geen 65 maar 105 vluchtelingen migranten aan de Keizersgracht in Eindhovense binnenstad, ook hotel Dirven wordt opvang
SPOILER
UPDATEEINDHOVEN - Behalve hotel Glow gaat ook het naastgelegen hotel-restaurant Dirven in de Eindhovense binnenstad fungeren als tijdelijke opvang van vluchtelingen. Het totaal aantal asielzoekers in de twee panden aan de Keizersgracht komt daarmee uit op 105.

Mark Wijdeven 31-08-23, 13:00 Laatste update: 31-08-23, 16:33 Bron: ED
Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft al een contract gesloten met hotel Dirven. Binnen twee weken worden de eerste vluchtelingen aan de Keizersgracht verwacht.

Het contract met hotel-restaurant Dirven biedt het COA diverse voordelen. Behalve dat er meer opvangplekken zijn, heeft Dirven gemeenschappelijke ruimtes die bij Glow ontbreken. Het gaat bijvoorbeeld om een keuken en een afgesloten buitenruimte die beschikbaar zijn voor alle tijdelijke bewoners.

Echtparen met verblijfsvergunning
Eerder werd al bekendgemaakt dat in hotel Glow 65 minderjarige asielzoekers komen. In hotel Dirven komen veertig asielzoekers die al een verblijfsvergunning hebben maar nog geen eigen huis, zo kondigde de gemeente donderdag officieel aan.

Het gaat waarschijnlijk om getrouwde stellen die in Eindhoven op zoek gaan naar een reguliere woning. Ze kunnen meteen beginnen aan hun inburgering en kunnen ook op zoek naar werk.

Zodra ze een huis krijgen toegewezen, kan de gemeente Eindhoven bovendien voldoen aan een deel van de opdracht die er is om zogenoemde statushouders te huisvesten. De gemeente hikt aan tegen de huisvesting van asielzoekers met een verblijfsvergunning en heeft een kleine achterstand. Voor nog bijna driehonderd vluchtelingen moet dit jaar nog een huis gevonden worden.

Mensen uit de eigen cultuur kunnen bijdragen aan de opvoeding van jongeren

Selina Henckens , COA
Het COA heeft al ervaring met opvang van minderjarige asielzoekers midden in de binnenstad, bijvoorbeeld in Helmond, Breda en Tilburg. ,,De binnenstad is een goede leerschool”, reageert regiomanager Richard Olivier van het COA. ,,De binnenstad biedt kansen voor activiteiten zodat ze zinvol hun dag kunnen besteden. Want dat is voor pubers best een uitdaging.”

Burgemeester Jeroen Dijsselbloem concludeert dat de ideale locatie niet bestaat en dat een woonwijk bijvoorbeeld ook nadelen heeft. Hij is blij dat tot dusver weinig weerstand en klachten zijn over asiellocaties in de stad. ,,De sfeer rond asielopvang in Eindhoven is heel positief. Dat mag ook wel een keer gezegd worden. Dat is niet overal zo.”

De combinatie van minderjarige asielzoekers en statushouders is ook niet nieuw en kan iets toevoegen, ervaart het COA. ,,Mensen uit de eigen cultuur kunnen bijdragen aan de opvoeding van jongeren”, aldus jeugdmanager Selina Henckens.

Nog geen jaar open
Wethouder Samir Toub en burgemeester Jeroen Dijsselbloem hebben bewoners en ondernemers uit de directe omgeving woensdagavond bijgepraat. Op 12 september is er nog een bewonersavond.

Het centrum moet ook vitaal blijven. Hotelgas­ten moeten ook terechtkun­nen

Burgemeester Jeroen Dijsselbloem
Hotel-restaurant Dirven van eigenaar Hans Snoeijen is nog geen jaar open. Er ging een grondige verbouwing aan vooraf. Het hotel heeft twintig kamers.

Opvang van asielzoekers in hotels is niet uitzonderlijk. In totaal heeft het COA contracten met tientallen hotels, waaronder zeven vestigingen van Van der Valk. En bijvoorbeeld in hotel Novotel bij Eindhoven Airport zitten ongeveer veertig asielzoekers. Volgens Dijsselbloem heeft het COA nu geen nieuwe plannen meer voor hotels in Eindhoven. ,,Het centrum moet ook vitaal blijven. Hotelgasten moeten ook terechtkunnen”, zei hij.

De opvang in Glow en Dirven is in principe bedoeld voor een jaar. Een eventuele verlenging is alleen mogelijk als ook de gemeente toestemming geeft.

Droom van Hans spat uiteen: zijn hippe stadsherberg in Eindhoven wordt een vluchtelingenmigrantenopvang
SPOILER
EINDHOVEN - Vier jaar werkte Hans Snoeijen aan zijn droom: stadsherberg Dirven in de binnenstad van Eindhoven. Maar net voordat hij de eerste hotelgasten zou ontvangen, werd hij overdonderd door het plan voor een asielopvang in het naastgelegen hotel. Nu volgt hij dat voorbeeld. Maar zeker niet voor de lol.

Mark Wijdeven 01-09-23, 07:00 Laatste update: 08:19 Bron: ED
,,We hebben geen keus”, zegt hij over een achtbaanrit die nog maar een paar weken geleden begon. Nota bene van een journalist hoorde hij toen voor het eerst over de opvang van veertig minderjarige asielzoekers in hotel Glow bij de buren. ,,Ik heb vier nachten niet geslapen en ben nu al drie weken nergens anders mee bezig”, illustreert hij.

Snoeijen: ,,Als je weet dat er een ‘asielzoekerscentrum’ komt bij de buren sta je met 1-0 achter. Ik heb geen oordeel over vluchtelingen. Ik ken ze niet. Ik ben er niet bang voor. Maar de angst die het oproept bij de gasten is er natuurlijk wel. Die hebben angst, een mening of een gevoel en dat draagt niet bij aan ons commercieel succes.”

Droom verandert in utopie
Hij gaat verder: ,,Ik heb hier een droom gebouwd. Dit was een ideaal”, zegt hij terwijl hij zijn ogen door het hippe restaurant laat gaan. ,,Nu wordt het een utopie.” Snoeijen legt uit dat hij zijn probleem bij de gemeente op tafel heeft gelegd. ,,We gingen met met onze handen in het haar naar de gemeente.’’

Ja, ik wil elke week het beste van het Eindhovens Dagblad (Premium) ontvangen via e-mail
E-mail
En zo kwam hij ook in contact met het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA). Dat opperde om hetzelfde te gaan doen als Glow. ,,De gemeente en het COA hebben gelukkig goed en kordaat gereageerd.”

Ik moest er op anticipe­ren. Nu is het overleven

Hans Snoeijen, Eigenaar hotel/bar Dirven
En zo kwam het dus zover dat er binnenkort veertig asielzoekers met een verblijfsvergunning logeren in zijn hippe, nieuwe hotel aan de Keizersgracht in de binnenstad van Eindhoven. Vooralsnog is het plan dat ze een jaar blijven.

,,Ik kon er niks meer aan veranderen. Ik ben ermee geconfronteerd. Het was een voldongen feit. Ik moest er op anticiperen”, legt Snoeijen uit. ,,Mijn afweging is uiteindelijk natuurlijk ook een financiële. Mijn hele hebben en houwen zit in dit schitterende bedrijf. Nu is het overleven. Dit is niet wat ik wil. Een asielzoekerscentrum was niet het idee. Daar is het net iets te knap voor.”

Van horecaon­der­ne­mer word ik sociaal werker en dat is niet waar ik voor gekozen heb

Hans Snoeijen
Het is ‘fijn’ dat hij een jaar verzekerd is van een vol hotel en dat hij bovendien geld kan verdienen aan de catering voor de asielzoekers. Zijn personeel kan hij werk blijven bieden. ,,Het is een doekje voor het bloeden, maar ik geef niks om geld. Van horecaondernemer word ik sociaal werker en dat is niet waar ik voor gekozen heb.”

Er het beste van maken
Ook is hij niet gerust over de toekomst van zijn stadsherberg. ,,Wat gebeurt er na dat ene jaar? Dit was dan dat asielzoekerscentrum. Wat is het gevolg voor ons naam? Glow is een bedrijf uit een keten. Ík ben hier dagelijks en woon hier. Ik wil er nu het beste van maken. Als ik iedere dag huilend naar huis moet omdat mijn zaak naar de kloten is, wordt het leven heel vervelend.”

Zijn woonhuis aan de achterzijde van het hotel geeft hij noodgedwongen ook op. ,,Mijn vrouw wil hier niet blijven wonen”, zegt hij. En het huis en de bijbehorende binnenplaats zijn voor het COA juist het unieke pluspunt. Die kunnen gebruikt worden voor ontspanning en recreatie. ,,Het huis dat we net hebben ingericht, moeten we afstaan. We zijn afgelopen jaren al een paar keer verhuisd. Nu zitten we hier en krijgen we dit. Ik voel me net een kermisklant
Het woord 'vluchteling' wordt te pas en te onpas gebruikt. Migrant dekt de lading beter.
InVestEerderzaterdag 2 september 2023 @ 12:03
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 september 2023 05:16 schreef Stefo het volgende:
Linkje CRE Schwanbeck II (herfinanciering) ontvangen ivm eerdere deelname: 24 maanden voor 7,25% (origineel 6,5%) 1ste hypotheek LTV 89%

Oorspronkelijke project in 2020:
Momenteel bedraagt het huurniveau van het appartementencomplex ¤ 63.456 per jaar. Na renovatie en verhuur van de acht leegstaande appartementen zal het huurniveau kunnen stijgen naar ¤ 86.590 per jaar.

De gemiddelde huurprijs per vierkante meter van de appartementen bedraagt momenteel ¤ 4,09 per maand. Dit ligt circa 20% onder het gemiddelde van Schwanbeck. Mede hierdoor is het de verwachting dat na renovatie de leegstaande appartementen spoedig worden verhuurd.

Nu, na 36 maanden, herfinanciering nodig:
Momenteel bedraagt het huurniveau van het appartementencomplex circa ¤ 49.000 per jaar. Na verhuur van de leegstaande appartementen kan het huurniveau stijgen tot circa ¤ 96.500 per jaar.

De gemiddelde huurprijs per vierkante meter van de appartementen bedraagt momenteel ¤ 4,33 per maand. Dit ligt circa 20% onder het gemiddelde van Schwanbeck. Mede hierdoor is het de verwachting dat de bezettingsgraad zal toenemen gedurende de looptijd van de lening.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Als ze de afgelopen 3 jaar al niet meer huurders hebben kunnen krijgen, dan is het zeer twijfelachtig of dit komende periode wél zal lukken.
850k lenen tegen 7,25% geeft een jaarlijkse rentelast van 61,6k. Dat is al 12k meer dan de huuropbrengst. En daar komen dan nog eens een keer de onderhoudskosten bij!

CRE / Harthoorn heeft absoluut een goed track record, maar dit gaat zo beslist de verkeerde kant op.

[ Bericht 0% gewijzigd door InVestEerder op 02-09-2023 14:28:36 ]
obligatairezaterdag 2 september 2023 @ 13:36
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 september 2023 10:05 schreef paardendokter het volgende:

[..]
Het woord 'vluchteling' wordt te pas en te onpas gebruikt. Migrant dekt de lading beter.
Of een 'aantrekkelijk opwaarts arbeidspotentieel' ;)
obligatairezaterdag 2 september 2023 @ 13:40
Ik was weer eens te laat voor de 1a schijf inz SIG/Deensestraat, maar met 8,45% rente, reeds verhuurd, een bekende eigenaar en een in principe dekkende zekerheid durfde ik schijf 2 nog wel aan.
Wat ik dan weer niet begrijp is dat schijf 3 voor een kwartje aan hogere rente, eerder vol zit. Lijkt me toch een geval van zwaar achterblijvende risico/rendement verhouding?

[ Bericht 1% gewijzigd door obligataire op 02-09-2023 13:50:36 ]
zeeland6zaterdag 2 september 2023 @ 14:26
T.a.v. de problematiek van funderingsproblemen (o.a. SIG Bergweg)

https://www.businessinsid(...)nce+2+september+2023
Bieselkezaterdag 2 september 2023 @ 14:26
Nieuwe HCN, 5*, 231k, 48mnd, 2 aflossingsvrij, 8%

https://horecacrowdfunding.nl/projects/kipperij-tilburg-69mn6dlk
tnhbzaterdag 2 september 2023 @ 15:29
quote:
0s.gif Op donderdag 31 augustus 2023 15:37 schreef KrekelJapie het volgende:
Dat alle projecten op de 15e betaald worden is nieuw voor mij. Ook een onzinnig besluit wanneer je werkt met een wallet.
Volkomen mee eens dat zoiets onzinnig is, maar dit is wel wat mij expliciet is aangegeven na verschillende vragen over welke periode (datum van/tot) de betreffende rentebetaling nu ging.

Mij is aangegeven dat bij "wallet projecten" de eerste rentebetaling loopt over de periode vanaf volkomen tot de eerste van de maand van de eerste uitbetaling en dat vervolgens de daadwerkelijk uitbetaling van de rente en aflossing op de wallet 14 dagen later is. Hoe dat dan met een aflossing zit omdat de lening ergens in de loop van de maand is uitgeboekt is mij niet uitgelegd. Het lijtk me zinvol (zeker in het kader van transparantie) dat gve een keer helder uitlegd hoe het geheel nu werkt.
tnhbzaterdag 2 september 2023 @ 15:34
quote:
0s.gif Op zondag 25 juni 2023 12:06 schreef obligataire het volgende:

[..]
Ik heb nog eens even de mail bestudeerd:

Zodra het project waarin u hebt geïnvesteerd 100% is gefinancierd en afgerond, wordt de korting automatisch toegepast. Dit is toch een mooie manier om de zomer te beginnen?

Denk dat dit wel voor zich spreekt :)
Is bij jullie inderdaad de korting op die manier verrekend? Bij mij dus niet ondanks dat ik er nog expliciet naar gevraagd heb. Er werd aangegeven dat ik het in het betaalschema terug zou kunnen zien, niet dus, staan gewoon kosten. Opnieuw navraag gedaan hoe dat kan.
tnhbzaterdag 2 september 2023 @ 15:44
Registratie/omzetting van een zakelijk Capital Circle account naar OOP gaat zoals ik al eerder aangaf niet goed. De discussie met OOP komt werkelijk nergens uit. Dit vervolgens gemeld bij CC en kreeg daarop vrij vlot de reactie dat dit inmiddels een bekend probleem is (en er al divers emeldingen bekend waren) en dat ze op zoek zijn naar een oplossing. (sig had bij de eerste poging een paar jaar geleden hetzelfde probleem, is toen nooit goed gekomen).
KrekelJapiezaterdag 2 september 2023 @ 15:49
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 september 2023 15:34 schreef tnhb het volgende:

[..]
Is bij jullie inderdaad de korting op die manier verrekend? Bij mij dus niet ondanks dat ik er nog expliciet naar gevraagd heb. Er werd aangegeven dat ik het in het betaalschema terug zou kunnen zien, niet dus, staan gewoon kosten. Opnieuw navraag gedaan hoe dat kan.
Mijn project bij gve stond gelijk zonder kosten in het betaalschema.

1e jaar vrije kosten SiG lijkt ook goed te gaan tot nu toe bij de eerste 2 van de in totaal 7 projecten.

[ Bericht 2% gewijzigd door KrekelJapie op 02-09-2023 16:15:21 ]
Horsemenzaterdag 2 september 2023 @ 16:06
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 september 2023 15:34 schreef tnhb het volgende:

[..]
Is bij jullie inderdaad de korting op die manier verrekend? Bij mij dus niet ondanks dat ik er nog expliciet naar gevraagd heb. Er werd aangegeven dat ik het in het betaalschema terug zou kunnen zien, niet dus, staan gewoon kosten. Opnieuw navraag gedaan hoe dat kan.
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 september 2023 15:49 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Mijn project bij gve stond gelijk zonder kosten in het betaalschema.
Bij mij ook gelijk zonder kosten in het betaalschema.
Horsemenzaterdag 2 september 2023 @ 16:20
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 september 2023 14:26 schreef Bieselke het volgende:
Nieuwe HCN, 5*, 231k, 48mnd, 2 aflossingsvrij, 8%

https://horecacrowdfunding.nl/projects/kipperij-tilburg-69mn6dlk
Linkje:
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 september 2023 19:22 schreef Tjalala het volgende:
HCN nieuwe 5* nog niet gepubliceerd.
8%
48-2mnd

SPOILER
Met investeringslink
Daarnaast staat de franchisegever 100% borg voor deze financiering.
gaanmetdiebanaanzaterdag 2 september 2023 @ 16:41
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 september 2023 13:40 schreef obligataire het volgende:
Ik was weer eens te laat voor de 1a schijf inz SIG/Deensestraat, maar met 8,45% rente, reeds verhuurd, een bekende eigenaar en een in principe dekkende zekerheid durfde ik schijf 2 nog wel aan.
Wat ik dan weer niet begrijp is dat schijf 3 voor een kwartje aan hogere rente, eerder vol zit. Lijkt me toch een geval van zwaar achterblijvende risico/rendement verhouding?
Lijkt me ook, maar veel mensen houden vast aan gewoontes denk ik.

Ik heb dit keer 1B gepakt ipv 1A, 1% meer rente en 130k zie ik een parterrewoning met tuin altijd wel opbrengen.
djtiesto8zaterdag 2 september 2023 @ 16:54
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 september 2023 13:40 schreef obligataire het volgende:
Ik was weer eens te laat voor de 1a schijf inz SIG/Deensestraat, maar met 8,45% rente, reeds verhuurd, een bekende eigenaar en een in principe dekkende zekerheid durfde ik schijf 2 nog wel aan.
Wat ik dan weer niet begrijp is dat schijf 3 voor een kwartje aan hogere rente, eerder vol zit. Lijkt me toch een geval van zwaar achterblijvende risico/rendement verhouding?
Zelf voor schijf 1B gegaan, maar als je er 100% vertrouwen in hebt dat de totale leensom van de Deensestraat terugkomt, kan ik me voorstellen dat je als investeerder voor schijf 3 gaat. Waarom rente inleveren, al is het een kwart procent, als je het vertrouwen hebt dat je je geld toch wel terug krijgt?

Wat ik dan bijzonder vind is dat schijf 1A is geëindigd op ¤ 92.401. Waarom zou je zo'n onafgerond bedrag investeren? Is het om de paar euro aan aflossing te compenseren, die je elke maand van schijf 2 en 3 terugkrijgt, zodat je investeringsportefeuille op totaalniveau steeds een rond bedrag blijft?
Essebeszaterdag 2 september 2023 @ 17:12
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 september 2023 15:34 schreef tnhb het volgende:

[..]
Is bij jullie inderdaad de korting op die manier verrekend? Bij mij dus niet ondanks dat ik er nog expliciet naar gevraagd heb. Er werd aangegeven dat ik het in het betaalschema terug zou kunnen zien, niet dus, staan gewoon kosten. Opnieuw navraag gedaan hoe dat kan.
Ow, goed dat je dit nog ff checked!

Ook ik had toen de e-mail niet gekregen, wel navraag gedaan, nav jullie info. Staat bij mij nu zonder fee in het betaal schema.
zeeland6zaterdag 2 september 2023 @ 19:06
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 september 2023 16:54 schreef djtiesto8 het volgende:

[..]
Zelf voor schijf 1B gegaan, maar als je er 100% vertrouwen in hebt dat de totale leensom van de Deensestraat terugkomt, kan ik me voorstellen dat je als investeerder voor schijf 3 gaat. Waarom rente inleveren, al is het een kwart procent, als je het vertrouwen hebt dat je je geld toch wel terug krijgt?

Wat ik dan bijzonder vind is dat schijf 1A is geëindigd op ¤ 92.401. Waarom zou je zo'n onafgerond bedrag investeren? Is het om de paar euro aan aflossing te compenseren, die je elke maand van schijf 2 en 3 terugkrijgt, zodat je investeringsportefeuille op totaalniveau steeds een rond bedrag blijft?
afronding van de maandrente, die komt af en toe bij 1 euro meer investeren net hoger uit. Komt omdat SIG altijd afrond naar beneden achter de komma.
Tjalalazondag 3 september 2023 @ 08:52
Max komt zo op tv en heeft de komende tijd van alles te vieren, daarom nu maar alvast aandelen uitgeven...

SPOILER
Max Property Group kondigt via deze email zijn Series-B aandelenuitgifte aan. De aandelenuitgifte wordt op zondag 3 september 2023 gestart.



Als bestaande relatie van Max Property Group krijg je nu de mogelijkheid, voordat de marketingcampagne start, om in te stappen.



De publieke start van de Series-B aandelenuitgifte valt samen met de uitzending van de ondernemerslounge op de Nederlandse televisie waarin onze CEO Felix Berkhout aan het woord komt. Deze wordt voor het eerst zondagmorgen om 9 uur uitgezonden op RTL Z.



Max Property Group heeft veel bereikt sinds de Series-A-aandelenuitgifte, van het winnen van verschillende nationale prijzen tot het ophalen van meer dan 50 miljoen euro op het Max Crowdfund-platform. Deze volgende financieringsronde is gebaseerd op het behalen van de Europese Crowdfunding Services Provider (ECSP)-licentie, die in september wordt verwacht, en op de lancering van Max Property Group's eigen white-label financiële automatiserings- en gegevensverwerkingssoftware, Maximise, waarop Max Crowdfund zal draaien. De software bevindt zich al in de Alpha-testfase en zal op 4 september live gaan voor alle Max Crowdfund gebruikers.



Met de kracht van de Maximise-software, de Europese licentie en de kansen voor overnames van concurrenten die de ECSP-licentie niet zullen verkrijgen, bevindt Max Property Group zich in een unieke positie om de komende jaren agressief uit te breiden binnen de Europese markt voor alternatieve financiering.
Tjalalazondag 3 september 2023 @ 10:12
quote:
14s.gif Op vrijdag 1 september 2023 17:14 schreef Horsemen het volgende:
Mijn complimenten aan SiG.
Van alle van mijn 60 lopende projecten zijn de centjes vandaag netjes en correct in de wallet bijgeboekt.
Mijn verwachte saldo was minder dat ik gekregen had van SIG, Dit terwijl ik wel van alle projecten een bijboeking had in de wallet. Verschil zit hem in het volgende:

SPOILER
Beste investeerder,
De passage voor het project aan de Vrijheidslaan 83 te Gouda stond gepland op 5 juli 2023. De passage datum is op verzoek van de projecteigenaar verschoven naar 14 juli 2023. Vanaf 5 juli 2023 tot de uiteindelijke passeerdatum krijg je een reguliere dagrente als vergoeding.
Team,
SamenInGeld
In juli hebben ze dit goed uitgevoerd, echter hebben ze nu het schema aangepast (van juli) en in augustus de extra vergoeding weer gecorrigeerd...
Slingervingerzondag 3 september 2023 @ 10:40
quote:
0s.gif Op zondag 3 september 2023 08:52 schreef Tjalala het volgende:
Max komt zo op tv en heeft de komende tijd van alles te vieren, daarom nu maar alvast aandelen uitgeven...

SPOILER
Max Property Group kondigt via deze email zijn Series-B aandelenuitgifte aan. De aandelenuitgifte wordt op zondag 3 september 2023 gestart.



Als bestaande relatie van Max Property Group krijg je nu de mogelijkheid, voordat de marketingcampagne start, om in te stappen.



De publieke start van de Series-B aandelenuitgifte valt samen met de uitzending van de ondernemerslounge op de Nederlandse televisie waarin onze CEO Felix Berkhout aan het woord komt. Deze wordt voor het eerst zondagmorgen om 9 uur uitgezonden op RTL Z.



Max Property Group heeft veel bereikt sinds de Series-A-aandelenuitgifte, van het winnen van verschillende nationale prijzen tot het ophalen van meer dan 50 miljoen euro op het Max Crowdfund-platform. Deze volgende financieringsronde is gebaseerd op het behalen van de Europese Crowdfunding Services Provider (ECSP)-licentie, die in september wordt verwacht, en op de lancering van Max Property Group's eigen white-label financiële automatiserings- en gegevensverwerkingssoftware, Maximise, waarop Max Crowdfund zal draaien. De software bevindt zich al in de Alpha-testfase en zal op 4 september live gaan voor alle Max Crowdfund gebruikers.



Met de kracht van de Maximise-software, de Europese licentie en de kansen voor overnames van concurrenten die de ECSP-licentie niet zullen verkrijgen, bevindt Max Property Group zich in een unieke positie om de komende jaren agressief uit te breiden binnen de Europese markt voor alternatieve financiering.
Tot mijn verbazing had ik deze mail niet ontvangen, hij bleek echter in mijn SPAM-map te zitten. Zelfs hotmail weet MAX al op de juiste wijze in te schatten
KrekelJapiezondag 3 september 2023 @ 11:05
quote:
0s.gif Op zondag 3 september 2023 08:52 schreef Tjalala het volgende:
Max komt zo op tv en heeft de komende tijd van alles te vieren, daarom nu maar alvast aandelen uitgeven...

SPOILER
Max Property Group kondigt via deze email zijn Series-B aandelenuitgifte aan. De aandelenuitgifte wordt op zondag 3 september 2023 gestart.



Als bestaande relatie van Max Property Group krijg je nu de mogelijkheid, voordat de marketingcampagne start, om in te stappen.



De publieke start van de Series-B aandelenuitgifte valt samen met de uitzending van de ondernemerslounge op de Nederlandse televisie waarin onze CEO Felix Berkhout aan het woord komt. Deze wordt voor het eerst zondagmorgen om 9 uur uitgezonden op RTL Z.



Max Property Group heeft veel bereikt sinds de Series-A-aandelenuitgifte, van het winnen van verschillende nationale prijzen tot het ophalen van meer dan 50 miljoen euro op het Max Crowdfund-platform. Deze volgende financieringsronde is gebaseerd op het behalen van de Europese Crowdfunding Services Provider (ECSP)-licentie, die in september wordt verwacht, en op de lancering van Max Property Group's eigen white-label financiële automatiserings- en gegevensverwerkingssoftware, Maximise, waarop Max Crowdfund zal draaien. De software bevindt zich al in de Alpha-testfase en zal op 4 september live gaan voor alle Max Crowdfund gebruikers.



Met de kracht van de Maximise-software, de Europese licentie en de kansen voor overnames van concurrenten die de ECSP-licentie niet zullen verkrijgen, bevindt Max Property Group zich in een unieke positie om de komende jaren agressief uit te breiden binnen de Europese markt voor alternatieve financiering.
Ik mag toch hopen dat ze geen vergunning krijgen.

Item was uiteraard 100% gesponsord. Volgende week is hij weer in de uitzending.
Slingervingerzondag 3 september 2023 @ 11:30
quote:
0s.gif Op zondag 3 september 2023 11:05 schreef KrekelJapie het volgende:

[..]
Ik mag toch hopen dat ze geen vergunning krijgen.

Item was uiteraard 100% gesponsord. Volgende week is hij weer in de uitzending.
Die vergunning krijgen ze gewoon als ze aan alle formaliteiten voldoen en dat lijkt het geval te zijn. Je kan je dan wel afvragen wat het nut van zo'n vergunning is vanuit oogpunt van consumentenbescherming wat toch de bedoeling zou (moeten) zijn.
Groepfunderzondag 3 september 2023 @ 11:35
quote:
0s.gif Op zondag 3 september 2023 08:52 schreef Tjalala het volgende:
Max komt zo op tv en heeft de komende tijd van alles te vieren, daarom nu maar alvast aandelen uitgeven...

SPOILER
Max Property Group kondigt via deze email zijn Series-B aandelenuitgifte aan. De aandelenuitgifte wordt op zondag 3 september 2023 gestart.



Als bestaande relatie van Max Property Group krijg je nu de mogelijkheid, voordat de marketingcampagne start, om in te stappen.



De publieke start van de Series-B aandelenuitgifte valt samen met de uitzending van de ondernemerslounge op de Nederlandse televisie waarin onze CEO Felix Berkhout aan het woord komt. Deze wordt voor het eerst zondagmorgen om 9 uur uitgezonden op RTL Z.



Max Property Group heeft veel bereikt sinds de Series-A-aandelenuitgifte, van het winnen van verschillende nationale prijzen tot het ophalen van meer dan 50 miljoen euro op het Max Crowdfund-platform. Deze volgende financieringsronde is gebaseerd op het behalen van de Europese Crowdfunding Services Provider (ECSP)-licentie, die in september wordt verwacht, en op de lancering van Max Property Group's eigen white-label financiële automatiserings- en gegevensverwerkingssoftware, Maximise, waarop Max Crowdfund zal draaien. De software bevindt zich al in de Alpha-testfase en zal op 4 september live gaan voor alle Max Crowdfund gebruikers.



Met de kracht van de Maximise-software, de Europese licentie en de kansen voor overnames van concurrenten die de ECSP-licentie niet zullen verkrijgen, bevindt Max Property Group zich in een unieke positie om de komende jaren agressief uit te breiden binnen de Europese markt voor alternatieve financiering.
Hier ook ontvangen. Ik geef anderen graag gelegenheid om hierin te investeren en zal om die reden geen gebruikmaken van dit buitenkansje.
SPOILER
Zelf zie ik liever mijn investeringen + rente terugkomen.
obligatairezondag 3 september 2023 @ 12:47
quote:
0s.gif Op zondag 3 september 2023 11:30 schreef Slingervinger het volgende:

[..]
Die vergunning krijgen ze gewoon als ze aan alle formaliteiten voldoen en dat lijkt het geval te zijn. Je kan je dan wel afvragen wat het nut van zo'n vergunning is vanuit oogpunt van consumentenbescherming wat toch de bedoeling zou (moeten) zijn.
Onwillekeurig denk je aan VanMoof. Die haalden ook regelmatig geld op vooral met het doel de verliezen te financieren. Hopelijk lukt het ze, dan gaat de website niet op zwart en blijft het waakvlammetje aan. Niet dat ik überhaupt nog op terugbetalingen reken maar íemand zal toch in Engeland de contacten moeten onderhouden.
tnhbzondag 3 september 2023 @ 15:42
Ik lees net in het curatorverslag van 28/7 dat het ccf blijkbaar niet snel genoeg (of niet efficient genoeg ;-) ging en ze ze zelf de inning van de debiteurenvordering van w*nsh*p maar hebben opgepakt. Ik ben benieuwd hoe de financiele afwinkeling hiervan gaat verlopen, ik neem aan als extra aflossing (na aftrek van kosten) of is iemand mogelijk op de hoogte van meer info hierover vanuit ccf?
peterczondag 3 september 2023 @ 16:30
quote:
0s.gif Op zondag 3 september 2023 15:42 schreef tnhb het volgende:
Ik lees net in het curatorverslag van 28/7 dat het ccf blijkbaar niet snel genoeg (of niet efficient genoeg ;-) ging en ze ze zelf de inning van de debiteurenvordering van w*nsh*p maar hebben opgepakt. Ik ben benieuwd hoe de financiele afwinkeling hiervan gaat verlopen, ik neem aan als extra aflossing (na aftrek van kosten) of is iemand mogelijk op de hoogte van meer info hierover vanuit ccf?
CCF heeft nw afspraken met de "WYNSHOP" aandeelhouders gemaakt en hiervoor zijn ook zekerheden gesteld, zie update CCF 7+22mrt23 en uitslag stemronde 5jun23, tot op heden wordt er keurig betaald en is circa 55% vd inleg retour. Curator verwijst naar deze regeling. Zie dit wel goed komen. De entiteit voor de curator is een BV, bij de CCF lening zijn privé zekerheden gesteld. Dus correct & slim van CCF om direct met de ondernemers te dealen ipv alles omslachtig via een curator te laten lopen.

SPOILER
Beste investeerder,
Op 7 maart jl. hebben wij u middels een stemronde gevraagd om de bestaande eerste hypothecaire inschrijving van ¤100.000,- op Wingerstraat 38 te Best in te ruilen voor een tweede hypothecaire inschrijving van ¤100.000,- op Sporenring 226 10 te Goirle. De woning in Goirle is aangekocht voor ¤637.500,- en zou worden voorbelast met een eerste hypotheek van ¤162.000,- . Een ruime meerderheid van de investeerders heeft ingestemd met dit voorstel.
Ondertussen is er wijziging opgetreden waarbij de borgsteller verzoekt om de voorbelasting te verhogen naar ¤257.500,-.
Concreet betekent dit voorstel voor u dat:
• De hypothecaire zekerheid van ¤100.000,- op Wingerdstraat 38 te Best
wordt geroyeerd
• Stichting Zekerhedenagent Collin Crowdfund een tweede hypothecaire
inschrijving ontvangt ter hoogte van ¤ 100.000,- op de woning gelegen
aan Sporenring 226 10 te Goirle. Het onroerend goed is aangekocht voor
¤637.500,-. De woning is voorbelast met een eerste hypothecaire
inschrijving van ¤ 257.500,- en een openstaande schuld van ¤257.500,-
per heden.
• De gezamenlijke borgstelling van De heer W.P.C. van Genk, mevrouw
M.J.M.H. van Genk-Koggel ter hoogte van ¤ 100.000,- blijft gehandhaafd.
• De tweede hypothecaire inschrijving ter hoogte van ¤ 70.000,- op het
woonhuis aan de Sporenring 132 te Goirle blijft gehandhaafd.
Omdat de aankoopprijs van de woning aan de Sporenring 226 10 hoger is dan de verkoopprijs van de woning aan de Wingerdstraat 38 dient er aanvullend kapitaal te worden ingebracht middels een hypotheek. Na inbreng van de aanvullende financiering blijft de positie van de investeerders zeer goed vanwege de ruime overwaarde op het aan te kopen onroerend goed. Het openstaande bedrag ter hoogte van ¤ 53.661,64 is dan afgedekt middels twee borgstellingen gesecureerd door twee hypotheken op de Sporingring 226 10 & 132. Hierdoor achten wij de zekerhedenpositie zeer goed.
Wij leggen het hernieuwde verzoek dan ook met een positief advies aan u voor zoals hiervoor geformuleerd en nodigen u uit om uw stem binnen een termijn van 14 dagen uit te brengen.
Via de links hieronder kunt u uw stem uitbrengen.


[ Bericht 1% gewijzigd door peterc op 03-09-2023 17:34:16 ]
Slingervingerzondag 3 september 2023 @ 18:04
quote:
0s.gif Op zondag 3 september 2023 12:47 schreef obligataire het volgende:

[..]
Onwillekeurig denk je aan VanMoof. Die haalden ook regelmatig geld op vooral met het doel de verliezen te financieren. Hopelijk lukt het ze, dan gaat de website niet op zwart en blijft het waakvlammetje aan. Niet dat ik überhaupt nog op terugbetalingen reken maar íemand zal toch in Engeland de contacten moeten onderhouden.
Precies dat. MAX wordt vroeg of laat afgerekend op wat er allemaal is misgegaan. Ze zijn formeel alleen intermediair en hoeven dus eigenlijk helemaal geen procedures en zo te voeren en zeker niet gratis. Dat ze het toch doen is alleen bedoeld om door te kunnen en niet zozeer om de zittende investeerders tegemoet te komen. Ze dromen van een ECSPR maar als die er niet komt is het nog maar de vraag of ze doorgaan met hun inspanningen. En dan kunnen de investeerders zelf aan de bak.
tnhbzondag 3 september 2023 @ 18:45
quote:
12s.gif Op zondag 3 september 2023 16:30 schreef peterc het volgende:
CCF heeft nw afspraken met de "WYNSHOP" aandeelhouders gemaakt en hiervoor zijn ook zekerheden gesteld, zie update CCF 7+22mrt23 en uitslag stemronde 5jun23, tot op heden wordt er keurig betaald en is circa 55% vd inleg retour. Curator verwijst naar deze regeling. Zie dit wel goed komen. De entiteit voor de curator is een BV, bij de CCF lening zijn privé zekerheden gesteld. Dus correct & slim van CCF om direct met de ondernemers te dealen ipv alles omslachtig via een curator te laten lopen.
Dat er afspraken (en twee stemmingen vanwege een wijziging "onderweg") zijn gemaakt en dat dat goed verloopt weet ik. (en dat de opbrengst van de verpanding van roerende zaken in maart ook al is verwerkt als extra aflossing)

Maar ik lees dat CCF nu zelf het innen van de vorderingen (die ook verpand waren) gaat uitvoeren, de curator zou daar al zo'n 9 maanden mee bezig zijn met 0,00 als resultaat als ik goed lees. Het lijkt er op dat CCF niet meer zoveel vertrouwen in een te behalen resultaat door de curator heeft? Ik was benieuwd of iemand van deze laatste zaken mogelijk meer wist: reden, voortgang etc.
queposzondag 3 september 2023 @ 19:52
quote:
0s.gif Op zondag 3 september 2023 18:04 schreef Slingervinger het volgende:

[..]
Precies dat. MAX wordt vroeg of laat afgerekend op wat er allemaal is misgegaan. Ze zijn formeel alleen intermediair en hoeven dus eigenlijk helemaal geen procedures en zo te voeren en zeker niet gratis. Dat ze het toch doen is alleen bedoeld om door te kunnen en niet zozeer om de zittende investeerders tegemoet te komen. Ze dromen van een ECSPR maar als die er niet komt is het nog maar de vraag of ze doorgaan met hun inspanningen. En dan kunnen de investeerders zelf aan de bak.
Die Felix Berghout leeft in een fantasiewereld. Die moeten ze snel opsluiten in een gesticht, voor dat hij meer schade aanricht.
Slijkerzondag 3 september 2023 @ 20:38
quote:
0s.gif Op zondag 3 september 2023 19:52 schreef quepos het volgende:

[..]
Die Felix Berghout leeft in een fantasiewereld. Die moeten ze snel opsluiten in een gesticht, voor dat hij meer schade aanricht.

https://nl.wikipedia.org/(...)oonlijkheidsstoornis
peterczondag 3 september 2023 @ 23:26
GVE 26284 Amsterdamse Bakkerij Basak 10% deelaflossing in het 1e jr / ^O^ Emre & familie
peterczondag 3 september 2023 @ 23:29
Maar ik lees dat CCF nu zelf het innen van de vorderingen (die ook verpand waren) gaat uitvoeren, de curator zou daar al zo'n 9 maanden mee bezig zijn met 0,00 als resultaat als ik goed lees. Het lijkt er op dat CCF niet meer zoveel vertrouwen in een te behalen resultaat door de curator heeft? Ik was benieuwd of iemand van deze laatste zaken mogelijk meer wist: reden, voortgang etc.

Uit de pitch / ovek. /
De (huidige en toekomstige) vorderingen van WYNSHOP B.V. worden verpand aan de investeerders
van Collin Crowdfund.
¤ 3,3k aan deb en ¤ 0 tot nu binnengehaald door de curator. Als CCF ze binnen hengelt komen deze ten goede aan ons. Dus nothing voor de curator zijn toko, no money no inspanning.

[ Bericht 63% gewijzigd door peterc op 03-09-2023 23:46:12 ]
Horsemenmaandag 4 september 2023 @ 09:11
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 september 2023 19:22 schreef Tjalala het volgende:
HCN nieuwe 5* nog niet gepubliceerd.
8%
48-2mnd

SPOILER
Met investeringslink
Daarnaast staat de franchisegever 100% borg voor deze financiering.
Project inmiddels al voor 65% vol.
OpDieFietsmaandag 4 september 2023 @ 09:49
quote:
14s.gif Op maandag 4 september 2023 09:11 schreef Horsemen het volgende:

[..]
Project inmiddels al voor 65% vol.
Ik heb besloten deze toch niet mee te nemen. Heb een beetje twijfels over het concept, en over de vraag of de borgstelling door de franchisegever in dit geval wel zoveel voorstelt.
Horsemenmaandag 4 september 2023 @ 10:11
quote:
0s.gif Op maandag 4 september 2023 09:49 schreef OpDieFiets het volgende:

[..]
Ik heb besloten deze toch niet mee te nemen. Heb een beetje twijfels over het concept, en over de vraag of de borgstelling door de franchisegever in dit geval wel zoveel voorstelt.
Ik heb besloten om deze nog wel mee te nemen waarbij ik overigens jou bovenstaande zorgen deel. Aan de andere kant zou het ook een echte “geborgde lening” zijn als het een sterke borgsteller zou zijn met maar een rente van 5,5%. Het is beter dan niets.

Overigens is dit mijn laatste HcN project voor dit jaar i.v.m. de VRH.
Als de bruto rente/risico verhouding begin 2024 niet aanmerkelijk beter is geworden stop ik (ondanks de vele positieve punten en mijn netto rendement bij HcN) definitief bij HcN. Voor vergelijkbaar bruto rendement – kosten heb ik elders een 1e of goed gedekte 2e hypotheek. Dat staat mij toch meer aan en is ook beter voor mijn gemoedsrust op het moment dat ik een default heb. Naar mijn mening is (mede door de gestegen kosten per 1-1-2023) de rendement risico verhouding bij HcN het afgelopen jaar verslechterd.
NaRegenDeZonmaandag 4 september 2023 @ 11:02
Staat inmiddels open. https://www.collincrowdfund.nl/marchel-beheer-b-v/
En al zo goed als vol.
zeeland6maandag 4 september 2023 @ 11:09
quote:
0s.gif Op maandag 4 september 2023 09:49 schreef OpDieFiets het volgende:

[..]
Ik heb besloten deze toch niet mee te nemen. Heb een beetje twijfels over het concept, en over de vraag of de borgstelling door de franchisegever in dit geval wel zoveel voorstelt.
dat gevoel had ik ook al. volgens mij heeft de oprichter 2 zaken en nog een paar franchise nemers.
Het concept een 1-op-1 kopie van https://www.kippie.nl/
petercmaandag 4 september 2023 @ 11:24
quote:
0s.gif Op maandag 4 september 2023 11:09 schreef zeeland6 het volgende:

[..]
dat gevoel had ik ook al. volgens mij heeft de oprichter 2 zaken en nog een paar franchise nemers.
Het concept een 1-op-1 kopie van https://www.kippie.nl/
De Kip-toko meegenomen, neem aan dat HCN de borgsteller / franchisegever gecheckt heeft en niet is afgegaan op verhalen en blauwe ogen. Inderdaad is het concept gelijksoortig als de Kippie. Maar ja dat heb je ook met hamburgertoko's, broodjesbars, koffietenten en nog veel meer. Met vestigingen op de juiste plaatsen en winkelcentra (niet bij elkaar) kunnen deze prima langs elkaar bestaan. Wat ik van de Kippie weet en zie (die enkele keer dat ik er ben) is dat er een toch wel ruim assortiment van kip en aanverwanten ligt. Relatief eenvoudig en betaalbaar comfort-food. Ook op de markt verbaas ik mij er over hoeveel kip er bij zo'n bak/grillwagen verkocht wordt.
Horsemenmaandag 4 september 2023 @ 11:41
quote:
12s.gif Op maandag 4 september 2023 11:24 schreef peterc het volgende:

[..]
De Kip-toko meegenomen, neem aan dat HCN de borgsteller / franchisegever gecheckt heeft en niet is afgegaan op verhalen en blauwe ogen. Inderdaad is het concept gelijksoortig als de Kippie. Maar ja dat heb je ook met hamburgertoko's, broodjesbars, koffietenten en nog veel meer. Met vestigingen op de juiste plaatsen en winkelcentra (niet bij elkaar) kunnen deze prima langs elkaar bestaan. Wat ik van de Kippie weet en zie (die enkele keer dat ik er ben) is dat er een toch wel ruim assortiment van kip en aanverwanten ligt. Relatief eenvoudig en betaalbaar comfort-food. Ook op de markt verbaas ik mij er over hoeveel kip er bij zo'n bak/grillwagen verkocht wordt.
Ik vraag mij af of de automatisch investeerders voor 100% van hun inschrijving kunnen meedoen aan dit project.