SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Dagcijfers :
• RIVM deelt alleen weekcijfers op dinsdag, al updaten ze wel hun database elke dag om 15:15
• Op twitter zijn er een aantal mensen gelukkig die grafieken en kaartjes maken van de dagcijfers, ziekenhuiscijfers, mobiliteit, verpleeghuizen etc. hier zijn er een aantal
• Thom-Ivar voor dagcijfers en kaartjes elke dag op provincie en gemeente
• Yorick Bleijenberg voor ziekenhuiscijfers, verpleeghuiscijfers, mobiliteitsplaatjes, nivel peildata, verdeling naar leeftijd etc.
• Edwin Veldhuizen voor snelle dagcijfers naar gemeente
• Marino van Zelst voor de snelste landelijke cijfers elke dag en wetenschappelijke duiding
• 𝓢tephan Okhuijsen de man achter Datagraver, met databases voor coronacijfers
• Corona-patiënten op de Nederlandse IC's lcps
• Stichting NICE: Huidige ziekenhuisopnames(en IC-opnames)
• Uitleg verschillende manieren van tellen van LCPS, RIVM, NICE
• Datagraver, zelf grafieken maken
Gedragsregels in dit topic:
• Dit is een serieus subforum, ONZ is een deur verder
• Bij nieuws: graag een bron
• Geen opruiende berichten
• Speel de bal, niet de persoon. Geen termen als muilkorven/deugers/wappies etc.
• WO2 referenties zijn niet grappig
• Volg de aanwijzingen van de moderatie op
• Ga niet teveel off-topic of op sc modus
• Geen "grappige" gifjes meer
Gelieve Trouw, NRC en Volkskrant niet geheel te citeren. Een link en de header (dat dik gedrukte deel) mag wel. Of zeg het in je eigen woorden, met een link erbij.Isn't it ironic, don't you think
Het had een stuk slechter kunnen zijn.
Be kind, you'll never know what a person is going through deep inside.
Net als code zwart eind januari. De onzekerheids marge is veels te groot. Ja het scenario kan voorkomen, maar ik kan ook de lotto winnen.quote:Op donderdag 4 februari 2021 18:01 schreef Breekfast het volgende: De scenario's voor de komende weken/maanden die Jaap van Dissel vanochtend in zijn presentatie had staan zijn trouwens wel echt bijzonder slecht en bieden weinig hoop. https://www.tweedekamer.n(...)ie_jaap_v_dissel.pdf Sheet 29. Als we verder niet versoepelen en dus ook de avondklok in stand houden, en de vaccinaties over een paar weken al wel effect hebben op het voorkomen van symptomen maar geen effect hebben op de transmissie, dan zitten we op de piek iets onder de 1500 bezette IC bedden. In hetzelfde scenario, waarbij vaccins wel transmissie voorkomen, is dit nog steeds iets onder de 1000. Als we besluiten om de avondklok af te schaffen of zelfs de middelbare scholen te openen, en/of als de vaccinaties in april nog geen effect sorteren, dan zijn de gevolgen niet te overzien
Maart/april gaan echt rampmaanden worden als dit uitkomt
![]()
Ik vind het behoorlijk opvallend dat andere landen om ons heen (eigenlijk de hele wereld) niet zo'n stampij maakt over die Britse variant, en bij ons is alles gitzwart en kunnen we wel allemaal een touw om de nek knopen.quote:Op donderdag 4 februari 2021 18:01 schreef Breekfast het volgende:
De scenario's voor de komende weken/maanden die Jaap van Dissel vanochtend in zijn presentatie had staan zijn trouwens wel echt bijzonder slecht en bieden weinig hoop.
https://www.tweedekamer.n(...)ie_jaap_v_dissel.pdf
Sheet 29.
Als we verder niet versoepelen en dus ook de avondklok in stand houden, en de vaccinaties over een paar weken al wel effect hebben op het voorkomen van symptomen maar geen effect hebben op de transmissie, dan zitten we op de piek iets onder de 1500 bezette IC bedden.
In hetzelfde scenario, waarbij vaccins wel transmissie voorkomen, is dit nog steeds iets onder de 1000.
Als we besluiten om de avondklok af te schaffen of zelfs de middelbare scholen te openen, en/of als de vaccinaties in april nog geen effect sorteren, dan zijn de gevolgen niet te overzien![]()
Maart/april gaan echt rampmaanden worden als dit uitkomt
Ja, er is flink opgeschaald.quote:Op donderdag 4 februari 2021 18:41 schreef Lokasenna het volgende:
Wel apart, al die foto's nu van volle vaccinatiehallen.
Toen ik er was (de 29e), verbaasde ik me juist dat in die hal maar 3 van de 12 hokjes uberhaupt in gebruik waren, ik kon ook zo doorlopen.
Als ze wel nog besmettelijk is, maar niet meer ziek wordt, dan gaat het via oma lekker de familie rond.quote:Op donderdag 4 februari 2021 18:51 schreef Anton91 het volgende:
Mijn oma heeft als het goed is vandaag de eerste dosis gekregen. Gok dat het moderna is maar twee weken na haar tweede dosis kan ze weer drie kussen en een knuffel krijgen
Vervelendquote:Op donderdag 4 februari 2021 18:52 schreef maan_man het volgende:
[..]
Als ze wel nog besmettelijk is, maar niet meer ziek wordt, dan gaat het via oma lekker de familie rond.
Hee we hebben het altijd zelf gedaan. Binnenkort 1500 mensen op de IC. Alleen aan onszelf te wijten... omdat we zo nodig mens wilden zijn.quote:Op donderdag 4 februari 2021 18:47 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Ik vind het behoorlijk opvallend dat andere landen om ons heen (eigenlijk de hele wereld) niet zo'n stampij maakt over die Britse variant, en bij ons is alles gitzwart en kunnen we wel allemaal een touw om de nek knopen.
Zitten ze zo diep in een angstpsychose? Kunnen ze niet meer helder denken? Zijn virologen uit op macht? Te veel op de zorg bezuinigd, en plukken we daar nu de wrange vruchten van? Oh nee, het is allemaal de schuld van de Nederlanders die zich niet aan de maatregelen houden.
Ach schei toch uit, je kan niet alles en iedereen redden zo werkt het nu eenmaal.quote:Op donderdag 4 februari 2021 18:55 schreef popje het volgende:
[..]
Hee we hebben het altijd zelf gedaan. Binnenkort 1500 mensen op de IC. Alleen aan onszelf te wijten... omdat we zo nodig mens wilden zijn.
Hier ben ik nu ook echt benieuwd naar, ik gok overdreven eigenschappen toedichten aan de rossige variant. Nou ja, over 2 weken weten we het.quote:Op donderdag 4 februari 2021 18:47 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Ik vind het behoorlijk opvallend dat andere landen om ons heen (eigenlijk de hele wereld) niet zo'n stampij maakt over die Britse variant, en bij ons is alles gitzwart en kunnen we wel allemaal een touw om de nek knopen.
Zitten ze zo diep in een angstpsychose? Kunnen ze niet meer helder denken? Zijn virologen uit op macht? Te veel op de zorg bezuinigd, en plukken we daar nu de wrange vruchten van? Oh nee, het is allemaal de schuld van de Nederlanders die zich niet aan de maatregelen houden.
Volgens de NOS:quote:Op donderdag 4 februari 2021 18:51 schreef freako het volgende:
[..]
Ja, er is flink opgeschaald.
Vandaag was er ook een ICT-storing blijkbaar, waardoor er in ieder geval op de priklocatie op Schiphol op papier geregistreerd moest worden, wat veel meer tijd kostte. Voordat je zo'n wachtrij dan weer weggewerkt heb ben je wel even bezig.
Ze zaten zo te horen gewoon zonder internet, irritant.quote:De oorzaak van de storing was niet op Schiphol, maar op een internetknoopunt in Amsterdam.
De NL-IX had vanmiddag problemen.quote:Op donderdag 4 februari 2021 18:57 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Volgens de NOS:
[..]
Ze zaten zo te horen gewoon zonder internet, irritant.
En het seizoenseffect waar ik heilig in geloof zal ontzettend meehelpen.quote:Op donderdag 4 februari 2021 18:43 schreef Kickinalfa het volgende:
Net als code zwart eind januari. De onzekerheids marge is veels te groot. Ja het scenario kan voorkomen, maar ik kan ook de lotto winnen.
Kan Rutte weer gebruiken voor zijn emotionele chantage, "Je wilt je kleinkind toch niet besmetten?"quote:Op donderdag 4 februari 2021 18:52 schreef maan_man het volgende:
[..]
Als ze wel nog besmettelijk is, maar niet meer ziek wordt, dan gaat het via oma lekker de familie rond.
Dus wat stel je voor? Oma nooit meer knuffelen?quote:Op donderdag 4 februari 2021 18:58 schreef maan_man het volgende:
[..]
Of oma hoort bij de 10% waar het vaccin niet werkt. Ook vervelend.
Daarom staat die derde golf nu ook niet meer vast, maar wordt er gezegd dat we het kunnen tegenhouden door ons aan de maatregelen te houden. Een paar dagen geleden was het nog een gegeven, en onvermijdelijk.quote:Op donderdag 4 februari 2021 18:55 schreef popje het volgende:
[..]
Hee we hebben het altijd zelf gedaan. Binnenkort 1500 mensen op de IC. Alleen aan onszelf te wijten... omdat we zo nodig mens wilden zijn.
Ja daar geloof ik heel erg in. Week 10... daalt alles qua besmettingscijfers.quote:Op donderdag 4 februari 2021 18:58 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
En het seizoenseffect waar ik heilig in geloof zal ontzettend meehelpen.
Dat zou ook kunnen, is onderdeel van het leven dat het voor iedereen een keer ophoud. Het lijkt me niet gezond om alleen maar aan de dood of ziekte te denken, helemaal niet als je in de laatste fase zit van je leven.quote:Op donderdag 4 februari 2021 18:58 schreef maan_man het volgende:
[..]
Of oma hoort bij de 10% waar het vaccin niet werkt. Ook vervelend.
Gewoon normaal doen, ben je ziek ga je niet naar oma en voel jij je goed geef je oma een dikke knuffel.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:00 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Dus wat stel je voor? Oma nooit meer knuffelen?
Ik stel niks voor. Ik benoem feiten die aanzetten tot denken. Dat is mijn taak hier op aarde.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:00 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Dus wat stel je voor? Oma nooit meer knuffelen?
er zijn er al tig terug gestuurd hoorquote:Op donderdag 4 februari 2021 18:57 schreef maan_man het volgende:
De eerste persoon die het vliegverbod uit het VK heeft genegeerd is geland.
Andersom zou ik alleen erg vinden, als ik mijn opa's/oma's ongevaccineerd zou besmetten. Als ze mij besmetten is dat geen probleem.quote:Op donderdag 4 februari 2021 18:59 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Kan Rutte weer gebruiken voor zijn emotionele chantage, "Je wilt je kleinkind toch niet besmetten?"
Inderdaad, van zelf een besmetting zou ik niet wakker liggen, mijn moeder wil ook geen gedoe meer als ze is gevaccineerd. Die heeft zich tot nu toe voorbeeldig afgezonderd.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:05 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Andersom zou ik alleen erg vinden, als ik mijn opa's/oma's ongevaccineerd zou besmetten. Als ze mij besmetten is dat geen probleem.
Zelfs in de UK wordt niet zo'n heibel gemaakt over de Britse variantquote:Op donderdag 4 februari 2021 18:47 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Ik vind het behoorlijk opvallend dat andere landen om ons heen (eigenlijk de hele wereld) niet zo'n stampij maakt over die Britse variant, en bij ons is alles gitzwart en kunnen we wel allemaal een touw om de nek knopen.
Zitten ze zo diep in een angstpsychose? Kunnen ze niet meer helder denken? Zijn virologen uit op macht? Te veel op de zorg bezuinigd, en plukken we daar nu de wrange vruchten van? Oh nee, het is allemaal de schuld van de Nederlanders die zich niet aan de maatregelen houden.
Dat is niet helemaal waar, Boris riep keihard dat de Britse variant dodelijker was dan de Chinese terwijl daar totaal geen bewijs voor was.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:08 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
Zelfs in de UK wordt niet zo'n heibel gemaakt over de Britse variant
doen we niks mee.....gelukkig maarquote:
Dat is verdomme een goed verhaal. Dus daar doen we niks mee.quote:
Politici vinden macht en ons leven tot in de puntjes micromanagen en reguleren heerlijk. Net zoals al die virologen die nu ineens weer relevant zijn, die willen relevant blijven in de technocratie Nederland. Maar dit soort dingen worden al snel als BNW weggezet, want men is nogal van mening dat ze het beste met ons voorhebben.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:08 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
Zelfs in de UK wordt niet zo'n heibel gemaakt over de Britse variant
Zou het kunnen dat de hoge heren doorhebben dat corona op zijn/haar/hun retour is en de macht die gegrepen is nu voelen wegglippen. Het is maar een vraag
Waarom niet gewoon linken naar het artikel zelf in plaats van twitter?quote:
Het is meer je fantaseren wat als BNW wordt weggezet, Nederland is geen technocratie om te beginnen.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:11 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Politici vinden macht en ons leven tot in de puntjes micromanagen en reguleren heerlijk. Net zoals al die virologen die nu ineens weer relevant zijn, die willen relevant blijven in de technocratie Nederland. Maar dit soort dingen worden al snel als BNW weggezet, want men is nogal van mening dat ze het beste met ons voorhebben.
We worden nu al 6 weken bang gemaakt met die Britse variant maar er lijkt niet echt schot in de zaak te zitten. Het valt allemaal toch weinig serieus meer te nemen. Het putje gaat steeds harder stinken.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:08 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
Zelfs in de UK wordt niet zo'n heibel gemaakt over de Britse variant
Zou het kunnen dat de hoge heren doorhebben dat corona op zijn/haar/hun retour is en de macht die gegrepen is nu voelen wegglippen. Het is maar een vraag
Inderdaad, maar wat die clown roept neem ik nooit serieus. Hij werd dan wel heel snel terug gefloten door mensen die er wel verstand van hebbenquote:Op donderdag 4 februari 2021 19:09 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Dat is niet helemaal waar, Boris riep keihard dat de Britse variant dodelijker was dan de Chinese terwijl daar totaal geen bewijs voor was.
Dat viel vies tegen, dat terugfluiten komt niet in de media terecht.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:15 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
Inderdaad wat die clown roept neem ik nooit serieus. Hij werd dan wel heel snel terug gefloten door mensen die er wel verstand van hebben
Wat een lef heeft deze arts tochquote:
Ik ben het niet met hem eens dat zorgpersoneel en politie ed voorrang moet krijgen bij vaccins. Ik snap niet zo goed waarom, zijn pleidooi is de IC ontlasten dus hij ondermijnt zijn eigen argument een beetje? Hij zegt ook dat je moet beginnen met de mensen die het meest op de IC terech komen en dat lijkt me de enige juiste weg.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:12 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Prima en helder verhaal, maar ja, verkiezingen, dus de prullenbak in.
Zou jij het niet heerlijk vinden, als je al jaren ergens in een lab staat weg te stoffen, en nu in een OMT plaats kan nemen, en de minister president direct kan adviseren, en invloed uit kan oefenen op de mensen. En zelfs bij allerlei talkshows aan kan schuiven. Wil jij wel weer terug naar dat irrelevante stoffige lab?quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:13 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Het is meer je fantaseren wat als BNW wordt weggezet, Nederland is geen technocratie om te beginnen.
Ja, precies dit. @Predator40 , hoezo "Gelukkig"? Hij heeft een punt!quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:10 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Dat is verdomme een goed verhaal. Dus daar doen we niks mee.
-edit- Ah, de post boven me maakt alvast mijn punt.
Ah, iemand die het niet gelezen heeft.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:16 schreef Scrummie het volgende:
[..]
Wat een lef heeft deze arts tochWat een grootheid, wat een wijsheid
(wat een achterlijke flauwekul)
Jawel, van begin tot eind, elke letterquote:Op donderdag 4 februari 2021 19:17 schreef Caland het volgende:
[..]
Ah, iemand die het niet gelezen heeft.
Oh ik kreeg het wel mee in ieder gevalquote:Op donderdag 4 februari 2021 19:15 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Dat viel vies tegen, dat terugfluiten komt niet in de media terecht.
quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:16 schreef Scrummie het volgende:
[..]
Wat een lef heeft deze arts tochWat een grootheid, wat een wijsheid
(wat een achterlijke flauwekul)
Een effectiviteit van 90% van een vaccin betekent niet dat het niet werkt voor 10% van de gevaccineerden. Het vaccin vermindert het aantal besmettingen met 90%, degenen die wel besmet raken hebben minder ernstige symptomen.quote:Op donderdag 4 februari 2021 18:58 schreef maan_man het volgende:
[..]
Of oma hoort bij de 10% waar het vaccin niet werkt. Ook vervelend.
Stoffig lab?quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:17 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Zou jij het niet heerlijk vinden, als je al jaren ergens in een lab staat weg te stoffen, en nu in een OMT plaats kan nemen, en de minister president direct kan adviseren, en invloed uit kan oefenen op de mensen. En zelfs bij allerlei talkshows aan kan schuiven. Wil jij wel weer terug naar dat irrelevante stoffige lab?
Ik wel.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:17 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Zou jij het niet heerlijk vinden, als je al jaren ergens in een lab staat weg te stoffen, en nu in een OMT plaats kan nemen, en de minister president direct kan adviseren, en invloed uit kan oefenen op de mensen. En zelfs bij allerlei talkshows aan kan schuiven. Wil jij wel weer terug naar dat irrelevante stoffige lab?
Politie niet nee, zorgpersoneel wel.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:16 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Ik ben het niet met hem eens dat zorgpersoneel en politie ed voorrang moet krijgen bij vaccins. Ik snap niet zo goed waarom, zijn pleidooi is de IC ontlasten dus hij ondermijnt zijn eigen argument een beetje? Hij zegt ook dat je moet beginnen met de mensen die het meest op de IC terech komen en dat lijkt me de enige juiste weg.
Hij heeft wel een punt. Mensen zonder macht die ineens een heleboel invloed krijgen kunnen daar over het algemeen slecht mee om gaan.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:19 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Stoffig lab?![]()
Duidelijk nooit in een lab geweest, he? Volgens mij staan ze nog steeds in dat lab overigens maar goed, weet jij veel.
Je snapt wel waar ik op doel. Zou jij er genoegen mee nemen om weer naar de achtergrond te verdwijnen, of houd je het liever wat langer in stand? Geef daar eens eerlijk antwoord op. Ik persoonlijk niet, ik zou koste wat kost deze rol willen blijven vervullen. Ze hebben geen plichten en verantwoording, helemaal noppes.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:19 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Stoffig lab?![]()
Duidelijk nooit in een lab geweest, he? Volgens mij staan ze nog steeds in dat lab overigens maar goed, weet jij veel.
Ik vind ook de idee dat iedereen het kennelijk fantastisch vindt om in de spotlights te staan nogal onwerkelijk. Er zijn hele volksstammen die dat absoluut niet willen. Ik kan me zo voorstellen dat veel mensen die in een 'stoffig lab' werken, een van de voordelen vinden dat ze in dat stoffige lab staan en niet in de spotlights.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:20 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ik wel.
Introvert. Ik zou snel weer m’n lab induiken
Helemaal geen bewijs is ook niet waar. Hij baseerde die uitspraak op een voorlopige conclusie van een onderzoek volgens mij. Het enige was dat hij het te snel en te absoluut riep, er zat echt wel meer achter dan dat Boris Johnson zomaar wat riep.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:09 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Dat is niet helemaal waar, Boris riep keihard dat de Britse variant dodelijker was dan de Chinese terwijl daar totaal geen bewijs voor was.
Ik denk niet dat de verkiezingen van invloed zijn. Dat is nog te ver weg, kiezers kijken alleen maar naar de laatste week voor de verkiezingen.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:21 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Politie niet nee, zorgpersoneel wel.
Beginnen met de groep die de grootste kans heeft om in het ziekenhuis te komen lijkt mij ook de meeste logische stap. Of anders de groep die de meeste contacten heeft.
Maar ja, verkiezingen, en dit is de meest veilige keuze...
Wellicht had je het zelf al opgezocht, maar ze hebben 40.114 testen afgenomen, waarvan 500 positief (= 1,2%), waarvan ze er 134 geanalyseerd hebben, waarvan 25% UK en 75% non-UK.quote:Op donderdag 4 februari 2021 14:32 schreef chratnox het volgende:
Huh, wat raar. Het hele idee van dat onderzoek in Lansingerland was toch dat alle positieve tests extra onderzocht werden in het Erasmus, om te kijken of het de B117 variant betrof? Hebben ze toch een steekproef gedaan?
quote:De verspreiding van de UK variant in de gemeente Lansingerland is mogelijk beperkt door een optelsom van factoren als de lockdown , sluiting van scholen, testen, algemene maatregelen en media aandacht.
Ah, daar doe je weinig aanquote:Op donderdag 4 februari 2021 18:57 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Volgens de NOS:
[..]
Ze zaten zo te horen gewoon zonder internet, irritant.
Introverte OMT'ers houden zich bescheiden op de achtergrond en schuiven niet iedere avond aan bij Jinek. Dat siert ze. Zullen ook minder snel geneigd zijn om zo hoog van de toren te blazen met allerlei uitspraken.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:20 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ik wel.
Introvert. Ik zou snel weer m’n lab induiken
Nee echt niet. Zijn adviseur sprak het zelfs rechtstreeks tegen vlak na die speech. De voorlopige conclusie van dat onderzoek was dat er juist geen verschil was in morbiditeit.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:22 schreef Scrummie het volgende:
[..]
Helemaal geen bewijs is ook niet waar. Hij baseerde die uitspraak op een voorlopige conclusie van een onderzoek volgens mij. Het enige was dat hij het te snel en te absoluut riep, er zat echt wel meer achter dan dat Boris Johnson zomaar wat riep.
Vreemd, want ik las juist een quote van die adviseur die het niet tegensprak, maar wel die nuance erbij gaf die ik net zeg.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:24 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Nee echt niet. Zijn adviseur sprak het zelfs rechtstreeks tegen vlak na die speech. De voorlopige conclusie van dat onderzoek was dat er juist geen verschil was in morbiditeit.
Eens jaquote:Op donderdag 4 februari 2021 19:22 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik vind ook de idee dat iedereen het kennelijk fantastisch vindt om in de spotlights te staan nogal onwerkelijk. Er zijn hele volksstammen die dat absoluut niet willen. Ik kan me zo voorstellen dat veel mensen die in een 'stoffig lab' werken, een van de voordelen vinden dat ze in dat stoffige lab staan en niet in de spotlights.
Dit klopt helemaal, maar als je vier keer per week bij een talkshow aanschuift ga je mij niet wijsmaken dat je niet graag in de spotlights staat!quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:22 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik vind ook de idee dat iedereen het kennelijk fantastisch vindt om in de spotlights te staan nogal onwerkelijk. Er zijn hele volksstammen die dat absoluut niet willen. Ik kan me zo voorstellen dat veel mensen die in een 'stoffig lab' werken, een van de voordelen vinden dat ze in dat stoffige lab staan en niet in de spotlights.
Die moeten wel ivm de andere regeltjes, testen, quarantaine en afwezig zijn daardoor.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:23 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Ik denk niet dat de verkiezingen van invloed zijn. Dat is nog te ver weg, kiezers kijken alleen maar naar de laatste week voor de verkiezingen.
Maar waarom zorgpersoneel ook? Dat is onnodig, hoe minder mensen op de IC komen hoe minder druk er op de zorg komt en dus ook het personeel.
Die mensen die op in de talkshows zitten elke dag zijn anders verre van verlegen. En daarbij is niets menselijks hen vreemd. Het gaat er niet even om wat jij of ik vinden. Het is gewoon hoe het werkt. Ik heb het al vaak genoeg meegemaakt. Eenmaal een beetje macht veranderen mensen. En mensen die die macht niet willen komen ook niet in die positie.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:22 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik vind ook de idee dat iedereen het kennelijk fantastisch vindt om in de spotlights te staan nogal onwerkelijk. Er zijn hele volksstammen die dat absoluut niet willen. Ik kan me zo voorstellen dat veel mensen die in een 'stoffig lab' werken, een van de voordelen vinden dat ze in dat stoffige lab staan en niet in de spotlights.
quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:25 schreef Scrummie het volgende:
[..]
Vreemd, want ik las juist een quote van die adviseur die het niet tegensprak, maar wel die nuance erbij gaf die ik net zeg.
quote:Vallance said patients who were hospitalized with the new variant did not appear to have a higher risk of dying compared to those hospitalized with the original form of the virus.
quote:
https://www.nbcnews.com/h(...)ier-experts-n1255353quote:Johnson's announcement was based on a report from the country’s New and Emerging Respiratory Viruses Advisory Group, or NERVTAG. The data are preliminary, and found that among a subset of patients, there appeared to be an increase in mortality in those who were infected by the U.K. variant, called B.1.1.7, compared with other variants.
"If you took a man in their 60s, the average risk is that for a thousand people who got infected, roughly 10 would be expected to unfortunately die of the virus," Dr. Patrick Vallance, the U.K.'s chief scientific adviser, said during the news conference. "With the new variant, for a thousand people infected, roughly 13 or 14 might be expected to die."
But Vallance advised caution. "I want to stress that there is a lot of uncertainty around these numbers, and we need more work to get a precise handle on it."
Dat is dan ook niet wat er gezegd wordt.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:22 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik vind ook de idee dat iedereen het kennelijk fantastisch vindt om in de spotlights te staan nogal onwerkelijk.
Is dat zo? En kun je aangeven waarom deze mensen die allemaal aan de top in hun vakgebied staan en nogal wat autoriteit hebben in hun vakgebied daar niet mee om zouden kunnen gaan?quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:21 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Hij heeft wel een punt. Mensen zonder macht die ineens een heleboel invloed krijgen kunnen daar over het algemeen slecht mee om gaan.
Zou kunnen, maar kan ook idealisme zijn en het idee dat je op die manier mensen bereikt en kunt vertellen waarvan jij denkt dat ze het moeten weten.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:25 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
Dit klopt helemaal, maar als je vier keer per week bij een talkshow aanschuift ga je mij niet wijsmaken dat je niet graag in de spotlights staat!
Wie zijn dat dan? Zo'n groot clubje is het toch ook weer niet? Bovendien vind ik het een vrij arbitrair bij elkaar geraapt gezelschap. Hoe is dat tot stand gekomen? Moest iedereen solliciteren bij Van Dissel? Of gewoon nepotisme?quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:24 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Introverte OMT'ers houden zich bescheiden op de achtergrond en schuiven niet iedere avond aan bij Jinek. Dat siert ze.
Heb je wel eens opgelet hoe nieuwe mods zich gedragen?quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:27 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Is dat zo? En kun je aangeven waarom deze mensen die allemaal aan de top in hun vakgebied staan en nogal wat autoriteit hebben in hun vakgebied daar niet mee om zouden kunnen gaan?
Heb je Kuipers in actie gezien?quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:27 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Is dat zo? En kun je aangeven waarom deze mensen die allemaal aan de top in hun vakgebied staan en nogal wat autoriteit hebben in hun vakgebied daar niet mee om zouden kunnen gaan?
Het is altijd over 2 weken, 3 weken, volgende week. Inmiddels zijn wij al bijna een jaar verder.quote:Op donderdag 4 februari 2021 18:56 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Hier ben ik nu ook echt benieuwd naar, ik gok overdreven eigenschappen toedichten aan de rossige variant. Nou ja, over 2 weken weten we het.
Diep tragisch dat jij zo weinig, volgens eigen zeggen, integriteit hebt maar mischien kun je overwegen dat andere mensen die al jaren aan de top van hun vakgebied staan wel integriteit hebben.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:22 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Je snapt wel waar ik op doel. Zou jij er genoegen mee nemen om weer naar de achtergrond te verdwijnen, of houd je het liever wat langer in stand? Geef daar eens eerlijk antwoord op. Ik persoonlijk niet, ik zou koste wat kost deze rol willen blijven vervullen. Ze hebben geen plichten en verantwoording, helemaal noppes.
Ja maar over 2 weken.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:27 schreef Noordzijde het volgende:
Joh, we worden al wekenlang bang gemaakt voor die Britse variant.
Volgens Van Dissel zouden we vandaag op 117.000 besmettingen zitten en volop code zwart.
Kansloze modellen echt waar, zeggen echt geen ruk. Telkens 2 weken verschuiven met die getallen.
Eindstand daalt het nu nog steeds.
Zelfs de mensen die aan schuiven bij dat soort programma’s zullen dat echt niet allemaal doen omdat ze een ego hebben en die aandacht niet willen kwijt raken. Sommigen zullen het doen om awareness te vergroten, of omdat ze gevraagd worden. Jij gaat er vanuit dat alles maar een complot is en dat alle experts, alle regeringen het slechtste met ons voor hebben. Je gaat er automatisch vanuit dat mensen handelen uit negatieve motieven. Ik kan daar niks mee.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:24 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Introverte OMT'ers houden zich bescheiden op de achtergrond en schuiven niet iedere avond aan bij Jinek. Dat siert ze.
Ja, hoor, die vragen geregeld advies bijvoorbeeld.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:28 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
Heb je wel eens opgelet hoe nieuwe mods zich gedragen?
Je vergeet wel even dat 1 prominent OMT-lid eigenhandig de vaccinatie strategie omdraaide.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:27 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Zou kunnen, maar kan ook idealisme zijn en het idee dat je op die manier mensen bereikt en kunt vertellen waarvan jij denkt dat ze het moeten weten.
Stel dat het wel is omdat men de spotlights zo geweldig vindt, dan nog betreft dat maar een klein aantal mensen dat zo vaak aanschuift. Een enkele experts schuift wel eens aan op specifieke momenten om over een specifiek onderwerp te praten. En een flink aantal is er zelden tot nooit.
Kuipers zit niet in het OMT en is voorzitter van de raad van bestuur van het Erasmus, bepaald geen grijze muis dus.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:28 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Heb je Kuipers in actie gezien?
Irrelevant. Heb je hem in actie gezien in de media?quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:32 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Kuipers zit niet in het OMT en is voorzitter van de raad van bestuur van het Erasmus, bepaald geen grijze muis dus.
Zelfs de mensen die ons land in de hoogste lagen besturen en massaal verdedigd worden hier kennen geen integriteit. Een loos begrip, mensen kunnen slecht met macht omgaan, jij ook. Wellicht omdat jij ook door de virologische bril gaat kijken, waar perfectionisme niet bestaat, het is nooit genoeg. Je gaat zelf geloven dat je goed bezig bent, en iedereen beschermd, terwijl je alleen maar meer schade aanricht aan de samenleving door door de virologische bril te kijken.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:29 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Diep tragisch dat jij zo weinig, volgens eigen zeggen, integriteit hebt maar mischien kun je overwegen dat andere mensen die al jaren aan de top van hun vakgebied staan wel integriteit hebben.
Zie het gesprek hierbovenquote:Op donderdag 4 februari 2021 19:36 schreef Nielsch het volgende:
Pfizer: niet langer dan 3 weken tussen de prikken!
Gezondheidsraad NL: nee joh kan wel 6 weken!
AstraZeneca: onduidelijk of het middel effectief is boven 55, dus geef het aan mensen die jonger zijn.
Gezondheidsraad NL: nee joh kan ook wel naar 55 - 65
Echt wat is het met die mensen dat ze hun eigen zin zo door moeten drammen?
Pssst? Hey? Weet je wat de kerntaak is van het OMT? Advies geven op basis van hun medische en virologische/immunologische kennis.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:33 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Zelfs de mensen die ons land in de hoogste lagen besturen en massaal verdedigd worden hier kennen geen integriteit. Een loos begrip, mensen kunnen slecht met macht omgaan, jij ook. Wellicht omdat jij ook door de virologische bril gaat kijken, waar perfectionisme niet bestaat, het is nooit genoeg. Je gaat zelf geloven dat je goed bezig bent, en iedereen beschermd, terwijl je alleen maar meer schade aanricht aan de samenleving door door de virologische bril te kijken.
Het is vrij naïef te denken dat mensen - zoals Kuipers - in zulke posities geen gebruik maken ván hun positie.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:33 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Zelfs de mensen die ons land in de hoogste lagen besturen en massaal verdedigd worden hier kennen geen integriteit. Een loos begrip, mensen kunnen slecht met macht omgaan, jij ook. Wellicht omdat jij ook door de virologische bril gaat kijken, waar perfectionisme niet bestaat, het is nooit genoeg. Je gaat zelf geloven dat je goed bezig bent, en iedereen beschermd, terwijl je alleen maar meer schade aanricht aan de samenleving door door de virologische bril te kijken.
Nogaamls, Gommers draait eigenhandig de vaccinatie strategie om. Gommers zit in het OMT en niet in de regering.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:39 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Pssst? Hey? Weet je wat de kerntaak is van het OMT? Advies geven op basis van hun medische en virologische/immunologische kennis.
Het argument dat ze te veel kijken met een virologische bril als dat hun expliciete taak is en niets anders kan ik niet anders kwalificeren als compleet van het padje af.
De REGERING is verantwoordelijk voor alle andere aspecten, niet het OMT.
En Gommers had door De Jonge ook gewoon nul op het rekest gegeven kunnen worden. Of niet? Volgens mij toch echt wel.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:41 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Nogaamls, Gommers draait eigenhandig de vaccinatie strategie om. Gommers zit in het OMT en niet in de regering.
Resultaat gestuurd "onderzoek".quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:36 schreef Nielsch het volgende:
Pfizer: niet langer dan 3 weken tussen de prikken!
Gezondheidsraad NL: nee joh kan wel 6 weken!
AstraZeneca: onduidelijk of het middel effectief is boven 55, dus geef het aan mensen die jonger zijn.
Gezondheidsraad NL: nee joh kan ook wel naar 55 - 65
Echt wat is het met die mensen dat ze hun eigen zin zo door moeten drammen?
BNW is een gang verder.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:41 schreef ipa84 het volgende:
https://unherd.com/2021/02/inside-the-zero-covid-campaign/?=frlh
Dit is een goed artikel over wat ZeroCovid inhoudt. Niet meer reizen van lockdown naar lockdown gaan zelfs bij 2 gevallen en geen privacy meer omdat je overal je gegevens moet echter laten en constant getest moet worden zelfs na vaccinatie. Maar het wordt vooral verkocht als je kan weer naar een festival gaan zie de beelden in Australië of Nieuw-Zeeland.
Als je het niet wilt zien dan is dat ook prima hoor.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:42 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
En Gommers had door De Jonge ook gewoon nul op het rekest gegeven kunnen worden. Of niet? Volgens mij toch echt wel.
Overigens wat die strategie ook, je raad het al, een advies. Maar dat terzijde.
Kunnen we die groep niet als terroristisch aanmerken?quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:41 schreef ipa84 het volgende:
https://unherd.com/2021/02/inside-the-zero-covid-campaign/?=frlh
Dit is een goed artikel over wat ZeroCovid inhoudt. Niet meer reizen van lockdown naar lockdown gaan zelfs bij 2 gevallen en geen privacy meer omdat je overal je gegevens moet echter laten en constant getest moet worden zelfs na vaccinatie. Maar het wordt vooral verkocht als je kan weer naar een festival gaan zie de beelden in Australië of Nieuw-Zeeland.
Ik ga niet op het hele artikel in, maar bijvoorbeeld deze quote;quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:31 schreef Piles het volgende:
[..]
Waarom? Oprecht benieuwd, want voor mij klinkt het behoorlijk logisch allemaal.
Wat hij zegt klopt, maar wat is het punt precies? Hij zegt ook niet dat hij wil dat alle COVID zorg gestaakt moet worden, dus stel nou dat je reguliere zorg gewoon laat doorlopen, ook alle niet acute non covid zorg, dat zorgt dus niet voor minder druk op de zorg en dus ontwricht het nog steeds de hele samenleving.quote:Zeshonderd patiënten op de ic en 1600 in de rest van het ziekenhuis ontwrichten op dit moment een hele bevolking, een heel land.
Ja, dat kan ik je nu ook al zeggen. Maar stel, laten we doen wat hij wil; geen reguliere zorg afschalen. Dan gaan die lijkjes onderaan de boom niet verdwijnen, ik denk dat er alleen heel wat meer liggen (of laat het hetzelfde aantal zijn) maar dan met als doodsoorzaak COVID ipv kanker (bijv). Is de ene dode minder erg dan de ander? Nee, dat lijkt me niet.quote:Over twee of drie jaar gaan we evalueren, dan komen er commissies. Die kijken onder de boom en zeggen verschrikt: ‘Jeetje, wat liggen hier veel vogellijkjes!’ Die gaan de conclusies trekken die ik al sinds vorig jaar maart trek. Dat kan ik je nu al zeggen.
Het is geen kwestie van willen zien maar van relevantie, Gommers mag gewoon zijn persoonlijke mening geven en doet dat niet als OMT lid op dat moment. Als dat op bezwaren stuit bij de regering dan kan hij verzocht worden het OMT te verlaten maar blijkbaar was men maar al te graag bereid om het advies van de Gezondheidsraad aan te passen. Meermaals zelfs.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:44 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Als je het niet wilt zien dan is dat ook prima hoor.
Ik heb meerdere bronnen gezien die over een periode van 3 tot 6 weken tussen primer en booster spraken (voor Pfizer).quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:36 schreef Nielsch het volgende:
Pfizer: niet langer dan 3 weken tussen de prikken!
Gezondheidsraad NL: nee joh kan wel 6 weken!
AstraZeneca: onduidelijk of het middel effectief is boven 55, dus geef het aan mensen die jonger zijn.
Gezondheidsraad NL: nee joh kan ook wel naar 55 - 65
Echt wat is het met die mensen dat ze hun eigen zin zo door moeten drammen?
Als onderstaande waar is wat hij zegt, dan is dit enorm kwalijk en worden covid-patienten wel degelijk voorgetrokken. Ik had het idee dat dat deels het punt is wat deze man probeert te maken.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:45 schreef Scrummie het volgende:
[..]
Ik ga niet op het hele artikel in, maar bijvoorbeeld deze quote;
[..]
Wat hij zegt klopt, maar wat is het punt precies? Hij zegt ook niet dat hij wil dat alle COVID zorg gestaakt moet worden, dus stel nou dat je reguliere zorg gewoon laat doorlopen, ook alle niet acute non covid zorg, dat zorgt dus niet voor minder druk op de zorg en dus ontwricht het nog steeds de hele samenleving.
Het ontwrichten slaat volgens mij op alle lockdowns en dergelijke; oke, dus geen lcokdwons meer? En dus nog meer COVID patiënten waardoor je nog meer druk op ziekenhuizen krijgt? Of dan toch alle COVID zorg staken en vrije plekken houden op IC omdat je de zorg niet wilt belasten?
Uiteindelijk gaat het hem er volgens mij om dat hij niet wil dat reguliere zorg afgeschaald word. Prima, daar kan ik het niet eens mee oneens zijn omdat dat ook slachtoffers eist. Maar wat als we de reguliere zorg niet afschalen? Dan lijkt het mij logisch dat er meer COVID doden komen.
Hij zegt dan dit:
[..]
Ja, dat kan ik je nu ook al zeggen. Maar stel, laten we doen wat hij wil; geen reguliere zorg afschalen. Dan gaan die lijkjes onderaan de boom niet verdwijnen, ik denk dat er alleen heel wat meer liggen (of laat het hetzelfde aantal zijn) maar dan met als doodsoorzaak COVID ipv kanker (bijv). Is de ene dode minder erg dan de ander? Nee, dat lijkt me niet.
quote:,,We weten inmiddels zoveel over het coronavirus. Ik schat dat in de tweede golf gemiddeld 25 procent van de coronapatiënten op mijn ic overlijdt. Dat is dus een gemiddelde overlevingskans van 75 procent. Er worden nu behandelingen uitgesteld van patiënten die nu nog veel hogere overlevingskansen hebben. Voor mij als arts zijn alle patiënten even dierbaar. Ik zal iedereen zo goed als ik kan behandelen. Ik zorg nu heel goed voor de mensen die mij onder ogen komen. Maar de mensen die mij níet onder ogen komen, worden nu benadeeld. Dat zijn de lijkjes onder de boom. Er is niemand die voor hen opkomt.”
quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:40 schreef galantis het volgende:
Zelfs al zouden ze geen kwaad in de zin hebben,
quote:Marc Kaptein denkt dat we na de zomer groepsimmuniteit bereiken
Medisch Directeur van Pfizer Marc Kaptein denkt dat we in het derde kwartaal van dit jaar al groepsimmuniteit bereiken. Nog even doorbijten, maar dan kunnen we na de zomer weer normaal doen. Vanavond bij Op1 vertelt Kaptein waarom hij denkt dat we dan van de ellende af zijn.
Het gaat erom dat dergelijke mensen, naast hun doel om ons uit deze pandemie te begeleiden, ook een persoonlijk doel hebben. Relevant zijn en blijven. Werk hebben is geen kunst, werk houden wel.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:46 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Het is geen kwestie van willen zien maar van relevantie, Gommers mag gewoon zijn persoonlijke mening geven en doet dat niet als OMT lid op dat moment. Als dat op bezwaren stuit bij de regering dan kan hij verzocht worden het OMT te verlaten maar blijkbaar was men maar al te graag bereid om het advies van de Gezondheidsraad aan te passen. Meermaals zelfs.
Idd expert-blindness die geen zelf geen verantwoording heeft voor het gebruik van wetenschap want men adviseert daarin slechts.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:22 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Je snapt wel waar ik op doel. Zou jij er genoegen mee nemen om weer naar de achtergrond te verdwijnen, of houd je het liever wat langer in stand? Geef daar eens eerlijk antwoord op. Ik persoonlijk niet, ik zou koste wat kost deze rol willen blijven vervullen. Ze hebben geen plichten en verantwoording, helemaal noppes.
Het is niet alsof die Gommers buiten Corona om niet genoeg werk heeft natuurlijk.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:51 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Het gaat erom dat dergelijke mensen, naast hun doel om ons uit deze pandemie te begeleiden, ook een persoonlijk doel hebben. Relevant zijn en blijven. Werk hebben is geen kunst, werk houden wel.
Als je ervoor kiest om de spotlights op te zoeken dan geeft dat die mensen een bepaald gevoel. Dat gevoel kunnen ze alleen terugpakken met relevantie (terecht of onterecht).
Hm, dat is wat ongelukkig geformuleerd en dat is niet wat ik bedoel.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:50 schreef marcb1974 het volgende:
[..]![]()
![]()
![]()
![]()
Ze hebben dus kwaad in de zin?
Hoe zie je dat voor je?
Ik denk dat hij dan doelt op bijvoorbeeld diagnoses van kanker die nu blijven liggen onder het mom van 'geen acute zorg, gaat niet morgen of volgende week dood, dus even wachten maar'. En ja, dat is erg, maar ik heb geen idee in hoeverre dat afgeschaald is. Maar goed, het lijkt me niet dat iemand die op een IC ligt (of normaal verpleegbed) ervoor zorgt dat er geen kanker diagnose gedaan kan worden. Geen idee hoe dat werkt.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:50 schreef galantis het volgende:
[..]
Als onderstaande waar is wat hij zegt, dan is dit enorm kwalijk en worden covid-patienten wel degelijk voorgetrokken. Ik had het idee dat dat deels het punt is wat deze man probeert te maken.
[..]
Oke, gelukkig maarquote:Op donderdag 4 februari 2021 19:53 schreef galantis het volgende:
[..]
Hm, dat is wat ongelukkig geformuleerd en dat is niet wat ik bedoel.
Ik bedoel zelfs als ze er volledig onbaatzuchtig in zouden staan, dan alsnog is objectiviteit niet gegarandeerd omdat de informatievoorziening richting deze mensen natuurlijk vrij eenzijdig is.
Als die behandelingen uitgesteld worden, is dat omdat die behandelingen kunnen uitgesteld worden zonder dat de patienten sterven. Bij Covid patienten kan dat niet. Dat is niet voortrekken maar de normale regels toepassen: levensnoodzakelijke behandelingen krijgen voorrang.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:50 schreef galantis het volgende:
[..]
Als onderstaande waar is wat hij zegt, dan is dit enorm kwalijk en worden covid-patienten wel degelijk voorgetrokken. Ik had het idee dat dat deels het punt is wat deze man probeert te maken.
[..]
Nogmaals, zij adviseren vanuit de optiek, dat is expliciet het enige doel zelfs van het OMT en de regering weet dat donders goed. Het is dus de verantwoordelijkheid van de regering om hun adviezen daarop te wegen en de invloed op de maatschappij te wegen.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:53 schreef galantis het volgende:
[..]
Hm, dat is wat ongelukkig geformuleerd en dat is niet wat ik bedoel.
Ik bedoel zelfs als ze er volledig onbaatzuchtig in zouden staan, dan alsnog is objectiviteit niet gegarandeerd omdat de informatievoorziening richting deze mensen natuurlijk vrij eenzijdig is.
Je moet natuurlijk wel in het denkbeeld en beleidsbeeld passen, wil je worden erkend of deelgenoot worden van een mo(ti)verend instelling. Dat clubje is idd relatief niet heel groot maar die paar honderd experts, aangevuld door collega's in het buitenland, bepalen nu (ongekozen) feitelijk het beleid van maatregelen. Wat ik (of jij) daar van vind is daarmee compleet irrelevant geworden. Immers de expert blaast als autoriteit iedereen die in -en op dat kennisveld en argumenten iets tegenwerpt, van tafel.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:27 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Wie zijn dat dan? Zo'n groot clubje is het toch ook weer niet? Bovendien vind ik het een vrij arbitrair bij elkaar geraapt gezelschap. Hoe is dat tot stand gekomen? Moest iedereen solliciteren bij Van Dissel? Of gewoon nepotisme?
Van het OMT kan ik het nog wel hebben en daar zijn zij ook voor inderdaad. Ik doel met name op mensen als Kuipers of diverse burgemeesters die dan opeens van maatschappijbrede maatregelen menen te kunnen zeggen of die moeten worden ingevoerd en/of verlengd.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:58 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Nogmaals, zij adviseren vanuit de optiek, dat is expliciet het enige doel zelfs van het OMT en de regering weet dat donders goed. Het is dus de verantwoordelijkheid van de regering om hun adviezen daarop te wegen en de invloed op de maatschappij te wegen.
Kuipers en burgemeesters zijn niet dezelfde zaken, he? Burgemeesters kunnen en moeten handhaven, Kuipers niet en geeft alleen zijn mening vanuit zijn rol als hoofd van het Erasmus.quote:Op donderdag 4 februari 2021 20:07 schreef galantis het volgende:
[..]
Van het OMT kan ik het nog wel hebben en daar zijn zij ook voor inderdaad. Ik doel met name op mensen als Kuipers of diverse burgemeesters die dan opeens van maatschappijbrede maatregelen menen te kunnen zeggen of die moeten worden ingevoerd en/of verlengd.
Ga ik nu voor het eerst in een paar maand tijd naar Op1 kijken? Ik kan het niet uitsluiten!quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:50 schreef OProg het volgende:
Gisteren een tweet van Sywert van Lienden - wie? - die even moest melden een belangrijke call met Pfizer gehad te hebben en waaruit hier de conclusie kwam dat het nog wel even gaat duren.
Gelukkig vanavond Marc Kaptein van Pfizer, die overigens zelf ook arts is, met een veel positievere boodschap waarvan ik hoop dat mensen weer een beetje een positief gevoel krijgen.
[..]
Het doel van de zorg inclusief het IC bedrijf is niet die inzet overbodig maken.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:52 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Het is niet alsof die Gommers buiten Corona om niet genoeg werk heeft natuurlijk.
Je kán toch ook weer naar een festival gaan of knuffelen, zoals hij in het artikel zegt? Klopt in al die landen. En wat dat betreft kunnen we iig concluderen dat zij hetzelfde doel hebben als iedereen: gewoon weer normaal vrij gezellig sociaal kunnen leven zonder beperkingen.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:41 schreef ipa84 het volgende:
https://unherd.com/2021/02/inside-the-zero-covid-campaign/?=frlh
Dit is een goed artikel over wat ZeroCovid inhoudt. Niet meer reizen van lockdown naar lockdown gaan zelfs bij 2 gevallen en geen privacy meer omdat je overal je gegevens moet achter laten en constant getest moet worden zelfs na vaccinatie. Maar het wordt vooral verkocht als je kan weer naar een festival gaan zie de beelden in Australië of Nieuw-Zeeland.
Staat er compleet los van.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:52 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Het is niet alsof die Gommers buiten Corona om niet genoeg werk heeft natuurlijk.
\Ik geloof meteen dat die 4000 minder gediagnosticiseerde kankerpatiënten het allemaal overleven, en vooral ook dat het hoofd IC van het Amsterdam UMC dat veel minder goed weet dan crystal_meth op het fok forumquote:Op donderdag 4 februari 2021 19:57 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Als die behandelingen uitgesteld worden, is dat omdat die behandelingen kunnen uitgesteld worden zonder dat de patienten sterven. Bij Covid patienten kan dat niet. Dat is niet voortrekken maar de normale regels toepassen: levensnoodzakelijke behandelingen krijgen voorrang.
Nee ....quote:Op donderdag 4 februari 2021 20:15 schreef Vallon het volgende:
Een arts zal pas kunnen toegeven dat behandelen geen zin (meer) heeft, als de patiënt gecremeerd is.
Jij denkt dat opname op de IC noodzakelijk is om kanker op te sporen?quote:Op donderdag 4 februari 2021 20:22 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
\Ik geloof meteen dat die 4000 minder gediagnosticiseerde kankerpatiënten het allemaal overleven, en vooral ook dat het hoofd IC van het Amsterdam UMC dat veel minder goed weet dan crystal_meth op het fok forum
Ik heb zelf ook een mening erover, ik denk met betrekking tot dit onderwerp eigenlijk vooral dat de maan vierkant is en de aarde het middelpunt van het universum, alleen kan ik er niets zinnigs over zeggen...
Ik hoop dat Ernst Kuipers ook de kansen van TEAM NL op de Spelen aan ons gaat duiden.quote:Op donderdag 4 februari 2021 20:21 schreef Vliegbaard het volgende:
Staat er compleet los van.
Deze mannen/vrouwen zijn de rocksterren van het afgelopen jaar. Dat doet iets met je, dat kan niemand ontkennen.
Mwah, niet echt mee eens. Al is het maar omdat die personen zichzelf echt niet allemaal als rocksterren zien hoor. Zat redenen om te bedenken waarom ze nu veel in de media staan en het heeft echt niet altijd te maken met een ego.quote:Op donderdag 4 februari 2021 20:21 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Staat er compleet los van.
Deze mannen/vrouwen zijn de rocksterren van het afgelopen jaar. Dat doet iets met je, dat kan niemand ontkennen.
Dat beweer ik ook niet. Maar overeenkomst is dat ik vind dat ze beide evenmin hun mond moeten opentrekken over zaken waar ze niets mee te maken hebben. Kuipers mag lekker de dagelijkse aantallen communiceren, burgemeesters hun stad/gemeente op orde houden, en verder klaar. En niet gaan roepen over avondklokken of mondkapjesplichten want daar hebben ze de ballen verstand van.quote:Op donderdag 4 februari 2021 20:09 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Kuipers en burgemeesters zijn niet dezelfde zaken, he? Burgemeesters kunnen en moeten handhaven, Kuipers niet en geeft alleen zijn mening vanuit zijn rol als hoofd van het Erasmus.
Ja, ik weet het, allemaal nuance die niemand wil horen maar toch
Omdat het ook maar gewoon mensen zijn en geen heiligen. Je kunt je niet voorstellen dat zo'n Osterhaus, Gommers, of welke coronacoryfee dan ook, er intens van geniet hel en verdoemenis te prediken en iedere avond op de nationale televisie welhaast aanbeden te worden als een ware profeet?quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:27 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Is dat zo? En kun je aangeven waarom deze mensen die allemaal aan de top in hun vakgebied staan en nogal wat autoriteit hebben in hun vakgebied daar niet mee om zouden kunnen gaan?
Appie heeft 6.5 miljoen verdient aan zijn spuitjes, wilde hij trouwens heel heel lang niet toegeven, van Dissel schijnt ook goed verdient te hebben, maar Erik de Vlieger houd het nog even voor zich.quote:Op donderdag 4 februari 2021 20:35 schreef DDDDDaaf het volgende:
[..]
Omdat het ook maar gewoon mensen zijn en geen heiligen. Je kunt je niet voorstellen dat zo'n Osterhaus, Gommers, of welke coronacoryfee dan ook, er intens van genieten hel en verdoemenis te prediken en iedere avond op de nationale televisie welhaast aanbeden te worden als een ware profeet?
Dus als de wortel maar sappig genoeg is (in dit geval het weer kunnen bezoeken van een of ander evenement) spring jij door alle hoepels die je maar worden voorgehouden? Dat maakt je best makkelijk beinvloedbaar en meegaand.quote:Op donderdag 4 februari 2021 20:19 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Je kán toch ook weer naar een festival gaan of knuffelen, zoals hij in het artikel zegt? Klopt in al die landen. En wat dat betreft kunnen we iig concluderen dat zij hetzelfde doel hebben als iedereen: gewoon weer normaal vrij gezellig sociaal kunnen leven zonder beperkingen.
Hoé we daar komen zal me me bout hachen, en of ik af en toe met m'n smartphone een qr-code moet scannen om weer naar m'n favoriete anime events of restaurants te kunnen ook. Als ik maar lol kan hebben zonder beperkingen weer. Ik wil m'n gezellige oude leven terug.
Of dat komt doordat zero covid slaagt, we (waarschijnlijk) gaan voor de middenweg zoals onze regering en het OMT willen, of omdat van mijn part we besluiten al de zwakken op te offeren op het altaar van de vrijheid omdat FVD 76 wetels wint zal me volledig jeuken, áls het maar komt!
Ik bedoelde dat niet letterlijk. Voor Corona hadden ze hun werk ook. Maar eenmaal aan het podium geroken is het lastig om daar vanaf te blijven.quote:Op donderdag 4 februari 2021 20:28 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Mwah, niet echt mee eens. Al is het maar omdat die personen zichzelf echt niet allemaal als rocksterren zien hoor. Zat redenen om te bedenken waarom ze nu veel in de media staan en het heeft echt niet altijd te maken met een ego.
En het staat er niet helemaal los van als jij in je vorige post letterlijk zegt dat het makkelijk is om werk te hebben, maar moeilijk om het te behouden. En dat ze daar die aandacht voor nodig hebben. Dat klopt gewoon niet. Ook buiten Corona om zitten veel van hun niet om werk verlegen.
Dat is ook helemaal het punt nietquote:Op donderdag 4 februari 2021 19:39 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Het argument dat ze te veel kijken met een virologische bril als dat hun expliciete taak is en niets anders kan ik niet anders kwalificeren als compleet van het padje af.
Waarom is het beleid in andere landen nu ineens wél belangrijk? Nederland meent altijd het wiel opnieuw uit te moeten vinden, want onze eigen broddelwerkjes en hersenspinsels zijn veel zorgvuldiger en beter dan álles wat men in het buitenland verzint. En nu ineens moeten we wel hetzelfde beleid hanteren als in andere landen...quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:54 schreef Scrummie het volgende:
[..]
Ik denk dat hij dan doelt op bijvoorbeeld diagnoses van kanker die nu blijven liggen onder het mom van 'geen acute zorg, gaat niet morgen of volgende week dood, dus even wachten maar'. En ja, dat is erg, maar ik heb geen idee in hoeverre dat afgeschaald is. Maar goed, het lijkt me niet dat iemand die op een IC ligt (of normaal verpleegbed) ervoor zorgt dat er geen kanker diagnose gedaan kan worden. Geen idee hoe dat werkt.
Uiteindelijk komt het erop neer, en dat merk je bij veel van dit soort artikelen, dat er gewoon geen alternatief is. Tenminste, ik heb het nog niet gezien hoe het dan wel moet volgens deze mensen. Hij zegt zelf ook in dat artikel dat hij hetzelfde ziet gebeuren in andere landen. Geef dan een voorbeeld van een land waarin ze doen zoals hij het wil, dan kan ik daar een mening over hebben. Nu heb ik geen idee, want in essentie ben ik het best eens met de beste man, maar ik zie geen oplossing.
Hij zet die persoonlijke mening in als drukmiddel.quote:Op donderdag 4 februari 2021 19:46 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Het is geen kwestie van willen zien maar van relevantie, Gommers mag gewoon zijn persoonlijke mening geven en doet dat niet als OMT lid op dat moment.
Het maakt vooral dat we al onze privacy uiteindelijk opgeven voor een groter doel. Dat doel kan vervolgens van alles zijn, maar joh, als we maar kunnen knuffelen.quote:Op donderdag 4 februari 2021 20:39 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Dus als de wortel maar sappig genoeg is (in dit geval het weer kunnen bezoeken van een of ander evenement) spring jij door alle hoepels die je maar worden voorgehouden? Dat maakt je best makkelijk beinvloedbaar en meegaand.
In dat artikel heeft men het nergens over knuffelen...quote:Op donderdag 4 februari 2021 20:19 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Je kán toch ook weer naar een festival gaan of knuffelen, zoals hij in het artikel zegt? Klopt in al die landen. En wat dat betreft kunnen we iig concluderen dat zij hetzelfde doel hebben als iedereen: gewoon weer normaal vrij gezellig sociaal kunnen leven zonder beperkingen.
[..]
Het is geen nuance, het is misleiding. Je blijft constant maar over randzaken lullen zonder op het onderwerp in te gaan.quote:Op donderdag 4 februari 2021 20:09 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Kuipers en burgemeesters zijn niet dezelfde zaken, he? Burgemeesters kunnen en moeten handhaven, Kuipers niet en geeft alleen zijn mening vanuit zijn rol als hoofd van het Erasmus.
Ja, ik weet het, allemaal nuance die niemand wil horen maar toch
Daar sta je dan te knuffelen met je door chantagemijdend gedrag verworven vrijheden.quote:Op donderdag 4 februari 2021 20:44 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Het maakt vooral dat we al onze privacy uiteindelijk opgeven voor een groter doel. Dat doel kan vervolgens van alles zijn, maar joh, als we maar kunnen knuffelen.
Maar pas op voor de knuffel-Stasi, want "Feind kuschelt mit!"quote:Op donderdag 4 februari 2021 20:49 schreef galantis het volgende:
[..]
Daar sta je dan te knuffelen met je door chantagemijdend gedrag verworven vrijheden.
0,78 totaal en 1,07 voor de B117 variant? Dan moet de klassieke variant wel erg laag liggen?quote:Op donderdag 4 februari 2021 20:48 schreef Jazeg het volgende:
https://www.sciencemag.or(...)covid-19-virus-surge
@:Direstraits7 had je deze al gezien?
In Denemarken wordt bijna 70% van alle testen gesequenced. De percentages die ze daar de afgelopen 2 weken voor b117 vinden zijn 2.3, 4, 7.5, 12.8, 19.1. De meest recente schatting van de R is daar 0,78 totaal en 1,07 voor b117.
Zie ook https://mobile.twitter.com/kakape/status/1357300128537841664
Ik vertaal het citaat van die voorstander: “We were the merchants of doom for a while… we’ve had to change our messaging. So we are now saying: you can have hugs again. You can go to music festivals. That kind of thing.”quote:Op donderdag 4 februari 2021 20:45 schreef DDDDDaaf het volgende:
[..]
In dat artikel heeft men het nergens over knuffelen...
Nee, maar er van uitgaande dat de voorzitter van de IC van het AMC weet waar hij het over heeft, zal er dus een reden zijn dat het schadelijk is nog steeds... die mindere diagnoses komen ergens vandaan.quote:Op donderdag 4 februari 2021 20:27 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Jij denkt dat opname op de IC noodzakelijk is om kanker op te sporen?
Ondertussen gaan er de komende jaren 10.000en dood aan kanker ivm te late behandeling, maar ach die zien wij niet he?quote:Op donderdag 4 februari 2021 20:48 schreef mthecatlover het volgende:
,,Zeshonderd patiënten op de ic en 1600 in de rest van het ziekenhuis ontwrichten op dit moment een hele bevolking, een heel land.
Nee, eerder in de buurt van de 10. 1,07^10 = 2, ongeveer. 10 cycli is 50-60 dagen volgens mij.quote:Op donderdag 4 februari 2021 21:01 schreef chratnox het volgende:
Met een R van 1,07 duurt het een week of 3? voor een verdubbeling is
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |