FvD roept leerlingen op linkse docenten te verlinkentwitter:tommy_derksen twitterde op zaterdag 23-03-2019 om 13:18:00Ik sta voor goed onderwijs. Ik laat me niet intimideren of bang maken. Geen student hoeft mij ooit te verlinken bij welk meldpunt dan ook of die druk te voelen. https://t.co/a9o7Wyyeyz reageer retweet
BNW'ers zoals jij zijn niet tegen een onderdrukkende overheid. Zolang ze tenminste maar jouw agenda uitvoeren. Dat is mij de laatste weken wel duidelijk geworden.quote:
Ik heb geen positie ingenomen Koos.quote:Op woensdag 27 maart 2019 22:27 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
BNW'ers zoals jij zijn niet tegen een onderdrukkende overheid. Zolang ze tenminste maar jouw agenda uitvoeren. Dat is mij de laatste weken wel duidelijk geworden.
Leraren rapporteren omdat ze een links gedachtengoed aanhangen, wat fascistische en nazistische trekjes heeft (wat feitelijk bewezen kan worden), is hysterisch? Okee dan.quote:Op woensdag 27 maart 2019 22:13 schreef JeSuisDroppie het volgende:
[..]
Iets minder hysterisch reageren lijkt me best een top idee.
En waarom is dat? Je bent nota bene lid van het FvD.quote:Op woensdag 27 maart 2019 22:28 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Ik heb geen positie ingenomen Koos.
Ja ... het is hysterisch, net zoals deze opmerking van je absurd is.quote:Op woensdag 27 maart 2019 22:29 schreef Mint_Clansell het volgende:
[..]
Leraren rapporteren omdat ze een links gedachtengoed aanhangen, wat fascistische en nazistische trekjes heeft (wat feitelijk bewezen kan worden), is hysterisch? Okee dan.
Omdat ik me nog aan het inlezen ben Koos. Dat doe ik meestal voordat ik een positie inneem.quote:Op woensdag 27 maart 2019 22:31 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
En waarom is dat? Je bent nota bene lid van het FvD.
Precies.quote:Op woensdag 27 maart 2019 22:29 schreef Mint_Clansell het volgende:
[..]
Leraren rapporteren omdat ze een links gedachtengoed aanhangen, wat fascistische en nazistische trekjes heeft (wat feitelijk bewezen kan worden), is hysterisch? Okee dan.
Wat begrijp je niet aan feitelijk bewijs?quote:Op woensdag 27 maart 2019 22:31 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Ja ... het is hysterisch, net zoals deze opmerking van je absurd is.
Als je je nu nog moet inlezen in het partijprogramma van de partij waar je lid van bent moet je jezelf eens afvragen waar je nou helemaal mee bezig bent.quote:Op woensdag 27 maart 2019 22:32 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Omdat ik me nog aan het inlezen ben Koos. Dat doe ik meestal voordat ik een positie inneem.
Alles wel.... maar jij bent aan het bashenquote:Op woensdag 27 maart 2019 22:33 schreef Mint_Clansell het volgende:
[..]
Wat begrijp je niet aan feitelijk bewijs?
Daar had ik in deel 1 ook al het een en ander van gepost. Check z'n site: http://linkseindoctrinatie.euquote:Op woensdag 27 maart 2019 22:30 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Dit is nog erg recent:
Scholier (18) start meldpunt tegen ‘links onderwijs’
Gepubliceerd op 27 februari 2019 door Lucy Beker
De 18-jarige scholier Mats Nelisse uit Schiedam is op Instagram gestart met een meldpunt tegen ‘linkse indoctrinatie’ op middelbare scholen. Hij had snel ruim 7000 volgers en dat aantal blijft stijgen.
Nelisse zit zelf op het openbare Stedelijk Gymnasium in Schiedam. In een interview met Dagblad De Telegraaf vertelt hij over zijn eigen ervaringen met ‘links onderwijs’: ‘Een dramadocent die zegt: ‘gaan jullie maar een witte, boze PVV’er nadoen’. Een docent die na de scholierenverkiezingen zegt: ‘Gelukkig hebben jullie niet op rare partijen als de PVV of FvD gestemd’. En een andere docent die Baudet een narcist noemt en Wilders vergelijkt met Hitler.’
Voorbeelden ‘links onderwijs’ uit hele land
Ook in zijn lesboeken zegt Nelisse voorbeelden van linkse indoctrinatie te vinden. Sinds zijn Instagram-account Stop linkse indoctrinatie online is, stromen er uit het hele land nog meer voorbeelden binnen. De gymnasiast ziet zijn ‘meldpunt’ niet als een kliklijn en selecteert zelf de bijdragen die geplaatst worden.
In het televisieprogramma Hart van Nederland reageert niet alleen Nelisse, maar ook rector Benedict Hamans van het Stedelijk Gymnasium Schiedam. Hij bestrijdt dat er sprake is van indoctrinatie, maar erkent dat leraren over het algemeen wat meer links zijn geörienteerd. ‘Docenten mogen wel een overtuiging hebben en die uitspreken’. Uit recent onderzoek van de Algemene Onderwijsbond (AOb) blijkt dat 60 procent van de AOb-leden zegt links te kiezen. GroenLinks is favoriet.
Op Facebook bestaat overigens al langer de pagina Stop linkse indoctrinatie op mijn universiteit, die ruim 5000 volgers heeft. Deze pagina wordt gerund door Yernaz Ramautarsing, een omstreden lid van Forum voor Democratie.
Aha, als jij straks tot de conclusie komt dat het onderwijs inderdaad te links is, is overheidsingrijpen in jouw ogen gerechtvaardigd? En ja, FvD is overheid.quote:Op woensdag 27 maart 2019 22:32 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Omdat ik me nog aan het inlezen ben Koos. Dat doe ik meestal voordat ik een positie inneem.
Misschien kunnen we op scholenopdekaart.nl ook een linksigheidsfactor in beeld brengen.quote:Op woensdag 27 maart 2019 22:36 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Aha, als jij straks tot de conclusie komt dat het onderwijs inderdaad te links is, is overheidsingrijpen in jouw ogen gerechtvaardigd? En ja, FvD is overheid.
Mag ik niet vinden dat het een goed initiatief is dan?quote:Op woensdag 27 maart 2019 22:37 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Als je niks inhoudelijks kan toevoegen aan een topic, flikker dan gewoon op.
Ik was lid voordat dit meldpunt werd opgericht.quote:Op woensdag 27 maart 2019 22:34 schreef Mint_Clansell het volgende:
[..]
Als je je nu nog moet inlezen in het partijprogramma van de partij waar je lid van bent moet je jezelf eens afvragen waar je nou helemaal mee bezig bent.
Jawel, maar dat mag je dan onderbouwen. Die kansloze juichsmileys van je zijn leuk voor in VBL.quote:Op woensdag 27 maart 2019 22:38 schreef Nikonlover het volgende:
[..]
Mag ik niet vinden dat het een goed initiatief is dan?
Mag, maar hoeft dus niet.quote:Op woensdag 27 maart 2019 22:38 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Jawel, maar dat mag je dan onderbouwen. Die kansloze juichsmileys van je zijn leuk voor in VBL.
Ik ben me dus aan het inlezen.quote:Op woensdag 27 maart 2019 22:36 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Aha, als jij straks tot de conclusie komt dat het onderwijs inderdaad te links is, is overheidsingrijpen in jouw ogen gerechtvaardigd? En ja, FvD is overheid.
We kunnen natuurlijk ook gewoon iedereen die linkse ideeën verspreidt in kampen stoppen. Dat is immers niets nieuws onder de zon.quote:Op woensdag 27 maart 2019 22:38 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Misschien kunnen we op scholenopdekaart.nl ook een linksigheidsfactor in beeld brengen.
Nee. Dit is POL.quote:Op woensdag 27 maart 2019 22:39 schreef Nikonlover het volgende:
[..]
Mag, maar hoeft dus niet.
Ik sta achter mijn partijDat lijkt mij voldoende
Wellicht omdat ik daar zelf niet over na hoef te denken. Een docent die zegt PVV te stemmen en stelling neemt tegen immigranten vind ik misschien een eikel, maar ik vind niet dat die persoon moet worden opgejaagd, laat staan door de overheid.quote:Op woensdag 27 maart 2019 22:39 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Ik ben me dus aan het inlezen Koos. Waarom ben je zo ongeduldig.
Maar misschien wel als 90% van de docenten het zouden zeggen.quote:Op woensdag 27 maart 2019 22:42 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Wellicht omdat ik daar zelf niet over na hoef te denken. Een docent die zegt PVV te stemmen en stelling neemt tegen immigranten vind ik misschien een eikel, maar ik vind niet dat die persoon moet worden opgejaagd, laat staan door de overheid.
Ja, gaat niet gebeurenquote:Op woensdag 27 maart 2019 22:42 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Wellicht omdat ik daar zelf niet over na hoef te denken. Een docent die zegt PVV te stemmen en stelling neemt tegen immigranten vind ik misschien een eikel, maar ik vind niet dat die persoon moet worden opgejaagd, laat staan door de overheid.
Tsja, ik kan het ook niet helpen dat docenten wel hebben doorgeleerd.quote:Op woensdag 27 maart 2019 22:43 schreef TheJanitor het volgende:
[..]
Maar misschien wel als 90% van de docenten het zouden zeggen.
Nee, het aantal PVV'ers dat over de geestelijke vermogens beschikt om leraar wil worden is niet al te hoog inderdaad.quote:
Ben ongeduldig omdat het in mijn ogen dus een 'no brainer' is.quote:Op woensdag 27 maart 2019 22:44 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Dat is leuk voor je, maar ik heb niet om je mening gevraagd Koos. Alleen waarom je zo vreselijk ongeduldig met mij bent.
Tja, een eigen oordeel vormen valt ook niet mee hé.quote:Op woensdag 27 maart 2019 22:44 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Dat is leuk voor je, maar ik heb niet om je mening gevraagd Koos. Alleen waarom je zo vreselijk ongeduldig met mij bent.
Dat zijn teksten!quote:Op woensdag 27 maart 2019 22:45 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Nee, het aantal PVV'ers dat over de geestelijke vermogens beschikt om leraar wil worden is niet al te hoog inderdaad.
Is het punt niet. Het is gewoon niet goed als het teveel naar 1 kant leunt. Maar omdat het nu naar links is, wil links het probleem niet zien.quote:Op woensdag 27 maart 2019 22:45 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Tsja, ik kan het ook niet helpen dat docenten wel hebben doorgeleerd.
Maar is dat zo dan? Je presenteert het nu als een feit en het is alles behalve dat.quote:Op woensdag 27 maart 2019 22:46 schreef TheJanitor het volgende:
[..]
Is het punt niet. Het is gewoon niet goed als het teveel naar 1 kant leunt. Maar omdat het nu naar links is, wil links het probleem niet zien.
Waarom post je meerdere artikelen met Yernaz in de hoofdrol? Je laat ironisch genoeg vooral zien dat de media niet bevooroordeeld zijn.quote:Op woensdag 27 maart 2019 22:42 schreef Ali_Kannibali het volgende:
'We betalen schoolgeld voor onderwijs, niet voor propaganda'
Sinds kort kunnen studenten linksigheid van docenten melden bij 'Linkse indoctrinatie op mijn universiteit'. Oprichter Yenaz Ramautarsing (26) raakte geïnspireerd door Ayn Rand.
28 november 2013, 0:00
Nederland geldt als een vrij land, maar in het onderwijs is hersenspoeling aan de orde van de dag. In dit land zegt een docent tegen een leerling: 'Jij bent veel te slim om rechts te zijn.' In dit land ook geven docenten politieke instructies, zoals op de dag van de statenverkiezingen ten tijde van Rutte I: 'Ga vandaag allemaal stemmen, en vooral niet op een van de coalitiepartijen!'
Zo maak je van studenten een kudde linkse schapen. Sinds een paar maanden blijft het niet meer onopgemerkt. Bovenstaande uitspraken staan gerapporteerd op de Facebookpagina 'Linkse indoctrinatie op mijn universiteit', opgericht en beheerd door Yernaz Ramautarsing, student politicologie aan de Universiteit van Amsterdam.
Die opleiding gold lang als een der roodste van de lage landen. 'In colleges gaat het altijd over marktfalen, nooit over marktsucces', zegt Ramautarsing, geboren in Paramaribo in 1987. Hij deelde zijn ergernis op Facebook. Die bleek breder te leven. Het idee voor een 'meldpunt linkse indoctrinatie' ontstond nadat een goede vriendin haar VU-docent Europees Recht had horen uithalen naar reactionaire tegenstanders van het Europese project. 'We betalen schoolgeld voor onderwijs, niet voor propaganda', zegt Ramautarsing.
Hele artikel op https://www.volkskrant.nl(...)propaganda~b6268a55/
Dat kun jij vinden. Maar is een of andere kliklijn de oplossing?quote:Op woensdag 27 maart 2019 22:46 schreef TheJanitor het volgende:
[..]
Is het punt niet. Het is gewoon niet goed als het teveel naar 1 kant leunt. Maar omdat het nu naar links is, wil links het probleem niet zien.
Nou ja, ik breng het nogal flauw, maar er zit een grote kern van waarheid in. Een groot deel van het docentenkorps beschikt nu eenmaal over een redelijke portie idealisme, want dat komt met het werk. Dat gaat al vrij snel in de richting van saamhorigheid, gelijke kansen en nog wat van dat soort dingen die al snel met de linkerkant van het politieke spectrum wordt geassocieerd. Volgens mij stemt pak hem beet de helft van alle leraren D66 of GroenLinks, en dat is ook nauwelijks verrassend gezien de aard van het werk.quote:
Ik heb het artikel geplaatst omdat het relevant is, en het hele concept blijkbaar niet iets van vandaag. Het was me niet eens opgevallen dat het artikel van _die_ Yernaz was, ik keek naar de inhoud, niet naar de auteur.quote:Op woensdag 27 maart 2019 22:48 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Waarom post je meerdere artikelen met Yernaz in de hoofdrol? Je laat ironisch genoeg vooral zien dat de media niet bevooroordeeld zijn.
Laat het eerst maar eens goed onafhankelijk onderzoeken.quote:Op woensdag 27 maart 2019 22:46 schreef TheJanitor het volgende:
[..]
Is het punt niet. Het is gewoon niet goed als het teveel naar 1 kant leunt. Maar omdat het nu naar links is, wil links het probleem niet zien.
Door geen antwoord te geven toon je je ware aard. Dat is verhelderend.quote:Op woensdag 27 maart 2019 22:48 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Maar wat heeft dat met mij te maken Koos?
Alleen is GroenLinks zo verstandig om dat niet te doen.quote:Op woensdag 27 maart 2019 22:49 schreef Mint_Clansell het volgende:
Als GroenLinks met een meldpunt zou komen om leraren die FvD/PVV aanhangen er uit te filteren zou de wereld te klein zijn hier.
Je post artikelen waaruit blijkt dat FvD'ers 'linkse indoctrinatie' aankaarten en een beperkt aantal leerlingen het daarmee eens is. Geen idee wat daarvan het doel is.quote:Op woensdag 27 maart 2019 22:49 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Ik heb het artikel geplaatst omdat het relevant is, en het hele concept blijkbaar niet iets van vandaag. Het was me niet eens opgevallen dat het artikel van _die_ Yernaz was, ik keek naar de inhoud, niet naar de auteur.
"Dat is niet hetzelfde! Denk om Pim Fortuyn!quote:Op woensdag 27 maart 2019 22:49 schreef Mint_Clansell het volgende:
Als GroenLinks met een meldpunt zou komen om leraren die FvD/PVV aanhangen er uit te filteren zou de wereld te klein zijn hier.
Hij was destijds ook bij Pauw en Witteman:quote:Op woensdag 27 maart 2019 22:30 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Dit is nog erg recent:
Scholier (18) start meldpunt tegen ‘links onderwijs’
Gepubliceerd op 27 februari 2019 door Lucy Beker
De 18-jarige scholier Mats Nelisse uit Schiedam is op Instagram gestart met een meldpunt tegen ‘linkse indoctrinatie’ op middelbare scholen. Hij had snel ruim 7000 volgers en dat aantal blijft stijgen.
Nelisse zit zelf op het openbare Stedelijk Gymnasium in Schiedam. In een interview met Dagblad De Telegraaf vertelt hij over zijn eigen ervaringen met ‘links onderwijs’: ‘Een dramadocent die zegt: ‘gaan jullie maar een witte, boze PVV’er nadoen’. Een docent die na de scholierenverkiezingen zegt: ‘Gelukkig hebben jullie niet op rare partijen als de PVV of FvD gestemd’. En een andere docent die Baudet een narcist noemt en Wilders vergelijkt met Hitler.’
Voorbeelden ‘links onderwijs’ uit hele land
Ook in zijn lesboeken zegt Nelisse voorbeelden van linkse indoctrinatie te vinden. Sinds zijn Instagram-account Stop linkse indoctrinatie online is, stromen er uit het hele land nog meer voorbeelden binnen. De gymnasiast ziet zijn ‘meldpunt’ niet als een kliklijn en selecteert zelf de bijdragen die geplaatst worden.
In het televisieprogramma Hart van Nederland reageert niet alleen Nelisse, maar ook rector Benedict Hamans van het Stedelijk Gymnasium Schiedam. Hij bestrijdt dat er sprake is van indoctrinatie, maar erkent dat leraren over het algemeen wat meer links zijn geörienteerd. ‘Docenten mogen wel een overtuiging hebben en die uitspreken’. Uit recent onderzoek van de Algemene Onderwijsbond (AOb) blijkt dat 60 procent van de AOb-leden zegt links te kiezen. GroenLinks is favoriet.
Op Facebook bestaat overigens al langer de pagina Stop linkse indoctrinatie op mijn universiteit, die ruim 5000 volgers heeft. Deze pagina wordt gerund door Yernaz Ramautarsing, een omstreden lid van Forum voor Democratie.
Uit te filteren...quote:Op woensdag 27 maart 2019 22:49 schreef Mint_Clansell het volgende:
Als GroenLinks met een meldpunt zou komen om leraren die FvD/PVV aanhangen er uit te filteren zou de wereld te klein zijn hier.
Met welk motief? Zo een duur onderzoek?quote:Op woensdag 27 maart 2019 22:49 schreef capricia het volgende:
[..]
Laat het eerst maar eens goed onafhankelijk onderzoeken.
Yernaz, nog zo'n clown die docenten wil ontslaan als ze de verkeerde mening hebben en die een hogeschool aan de schandpaal nagelde omdat hij in een hoax was getrapt...quote:Op woensdag 27 maart 2019 22:42 schreef Ali_Kannibali het volgende:
'We betalen schoolgeld voor onderwijs, niet voor propaganda'
Sinds kort kunnen studenten linksigheid van docenten melden bij 'Linkse indoctrinatie op mijn universiteit'. Oprichter Yenaz Ramautarsing (26) raakte geïnspireerd door Ayn Rand.
28 november 2013, 0:00
Nederland geldt als een vrij land, maar in het onderwijs is hersenspoeling aan de orde van de dag. In dit land zegt een docent tegen een leerling: 'Jij bent veel te slim om rechts te zijn.' In dit land ook geven docenten politieke instructies, zoals op de dag van de statenverkiezingen ten tijde van Rutte I: 'Ga vandaag allemaal stemmen, en vooral niet op een van de coalitiepartijen!'
Zo maak je van studenten een kudde linkse schapen. Sinds een paar maanden blijft het niet meer onopgemerkt. Bovenstaande uitspraken staan gerapporteerd op de Facebookpagina 'Linkse indoctrinatie op mijn universiteit', opgericht en beheerd door Yernaz Ramautarsing, student politicologie aan de Universiteit van Amsterdam.
Die opleiding gold lang als een der roodste van de lage landen. 'In colleges gaat het altijd over marktfalen, nooit over marktsucces', zegt Ramautarsing, geboren in Paramaribo in 1987. Hij deelde zijn ergernis op Facebook. Die bleek breder te leven. Het idee voor een 'meldpunt linkse indoctrinatie' ontstond nadat een goede vriendin haar VU-docent Europees Recht had horen uithalen naar reactionaire tegenstanders van het Europese project. 'We betalen schoolgeld voor onderwijs, niet voor propaganda', zegt Ramautarsing.
Hele artikel op https://www.volkskrant.nl(...)propaganda~b6268a55/
BERUFSVERBOT!quote:Op woensdag 27 maart 2019 23:02 schreef Tomatenboer het volgende:
Wat gaan we doen met andere instellingen die te links zouden zijn?
De publieke omroep is ook te links toch? Of misschien wel de media in het algemeen!
Misschien is het politiekorps ook wel te links? Of overheidsinstellingen in het algemeen?
Of misschien is het ministerie van financiën juist wel te rechts.
Of het CPB. Of het CBS.
Wat doen we daar mee? Zeg het maar FvD-ers.
quote:
quote:Forum voor Democratie keerde zich overigens in 2017 nog tegen (door de overheid gesubsidieerde) meldpunten. Om te klagen, zei Baudet destijds in de Tweede Kamer, kunnen we in Nederland naar de rechter. Meldpunten zouden niet onafhankelijk zijn, zei Baudet, wat zou leiden tot „willekeur en politiek opportunisme”.
Iets zegt me dat dit FvD-meldpunt niet wordt gesubsidieerd door de overheid.quote:
https://www.nrc.nl/nieuws(...)n-te-filmen-a3954885quote:Minister Ingrid van Engelshoven (Onderwijs, D66) „verwerpt in de meest stevige bewoordingen” het initiatief van Forum voor Democratie om een meldpunt te openen waar mensen voorbeelden kunnen delen van ‘indoctrinatie’ door leraren en scholen.
(...)
Alleen de PVV staat achter het idee voor het meldpunt, bleek tijdens het debat. Tweede Kamerleden van andere partijen waren zeer kritisch over het meldpunt. VVD-Tweede Kamerlid Rudmer Heerema noemde het meldpunt „walgelijk”. Hij zei: „Dit kan toch niet. Zo gaan we niet met onze docenten om
NOS is inderdaad links maar dat is nogal offtopic. Zie voor meer info: BNW / journalist verzamelt data voor zwartboek NOS #3quote:Op woensdag 27 maart 2019 23:03 schreef Mint_Clansell het volgende:
NOS schijnt ook links te zijn, al kan ik maar weinig verschil ontdekken als ik ze vergelijk met RTL Nieuws.
Ten eerste bestaat er gewoon veel meer overtuigend bewijs voor dat ongelijkheid inderdaad criminaliteit veroorzaakt. Dat snijdt veel meer hout dan zaken als 'ras'.quote:Op woensdag 27 maart 2019 23:01 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Een column uit 2013.
https://www.beteronderwij(...)ek-in-het-onderwijs/
Politiek in het onderwijs.
Geen geld? Eigen schuld, dikke bult!
Maatschappijleer is een leuk vak. Of moet ik zeggen, het kan een leuk vak zijn? Ik herinner me van die drie jaar maatschappijleer (eind jaren negentig) op het VWO vooral dat er weinig orde in de klas was en dat de onderwerpen qua waarheidsgehalte flink uit de bocht vlogen. Nu moet ik wel eerlijk zijn. Het waarheidsgehalte kon ik toen slecht beoordelen. Maar dat ik met een kluitje in het riet werd gestuurd stond wel vast. Het was wel érg gezellig en overzichtelijk in de maatschappij, getuige de mooie plaatjes in het boek, de beknopte uitleg en vrijblijvende en opgepoetste definities over wat geluk en welvaart voor de mens inhielden. De docent keek er zelf ook wat ongemakkelijk bij en liet zich volledig aan de hand nemen door het curriculum, zo leek het. De boodschap: zo is het in de maatschappij geregeld, wen er maar aan!
maatschappijleer (plaatje ontbreekt)
Deze column is niet door spontane herinneringen aan deze lessen ontstaan maar door het zien van bijgevoegd plaatje uit een VWO maatschappijleerboek van uitgeverij Essener (vorige week op GeenStijl). Wat dit plaatje zou moeten doen is beknopt weergeven hoe je politieke stromingen ten opzichte van elkaar kunt plaatsen. In plaats daarvan positioneert de tekenaar expliciet op misleidende wijze de begrippen vrijheid en gelijkheid en bijbehorende stromingen. De sociaal democratie is in het figuur de beste staatsvorm. Dat is onomwonden de boodschap. Het plaatje zaait niet eens verwarring over hoe vrijheid en gelijkheid wordt nagestreefd. Want met verwarring kan ik leven. Als gematigd liberaal werd ik wel even ongemakkelijk van mijn openlijke geflirt met het fascisme. En dat de christen democraten in een niemandsland verkeren is misschien satirisch leuk weergegeven, maar theoretisch te makkelijk. Vlug ben ik gedoken in wat er recentelijk aan onderzoek is gedaan over de (mogelijk) politieke correctheid van deze boeken. Want ófde grafisch vormgever kan niet tekenen of hij heeft er een politiek correcte hobby naast. Het blijft niet bij plaatjes alleen, zo blijkt.
HP/De Tijd onderzocht (in 2006) diverse schoolboeken voor VMBO, HAVO en VWO, voornamelijk van de vakken aardrijkskunde (BuiteNland, Terra, WereldWijs), geschiedenis (Indigo, MeMo) en maatschappijleer (Impuls, Blikopener). Naar aanleiding daarvan deed Ingeborg Blijdorp (docent maatschappijleer) uitgebreider onderzoek naar de politieke neutraliteit van maatschappijleerboeken. Dat levert een even lachwekkend als treurig beeld op.
Zomaar een greep uit de vele citaten die in het onderzoek naar voren komen. In Impuls (Maatschappijleer 1 voor het VMBO) is de titel van de paragraaf over de verdeling van welvaart: ‘’Geen geld? Eigen schuld, dikke bult!’’ Zo die zit. En: “De overheid moet niet zoveel willen regelen, vindt de VVD. Laat de mensen het zelf maar uitzoeken. Wie het zelf niet kan, heeft pech.” En over vrouwen: “Zo is er het stereotype dat vrouwen geen leiding zouden kunnen geven. Maar de winst in bedrijven zal juist stijgen met een vrouw aan de top. Winst maak je namelijk niet alleen door de strijd aan te gaan met concurrenten, zoals mannen vaak doen. Daarvoor is ook gevoel voor wat er in het bedrijf speelt, samenwerking en complimenten geven nodig. Natuurlijk zegt een mannelijke
werkgever het niet openlijk, maar hij vindt ‘vrouwen lastig, omdat ze zwanger kunnen worden’.” Vandaar dat ik zo weinig winst maak! Ik moet als vrouw ophouden met concurreren en complimenten uitdelen. Dit is toch zeker een grap? Toegegeven, dat zwangere vrouwen lastig zijn, is natuurlijk gewoon waar. Het is maar goed dat de leerlingen dat gelijk weten.
Deze is ook leuk. ‘’Sommige terroristen vinden dat de rijke westerse landen de arme landen verschrikkelijk onderdrukken en plaatsen daarom bommen bij westerse ambassades of westerse bedrijven.” Als A, dan B!
In het examenkatern Politiek (VMBO) staat over de liberalen onder de kop Persoonlijke belangen: “Mensen zijn vaak uit op persoonlijk voordeel. Volgens de liberalen is dat een goede zaak. Zowel de mensen zelf als de samenleving worden hier beter van. Een goed voorbeeld hiervan zijn de inkomens. Liberalen vinden dat de een veel meer mag ver- dienen dan de ander. Ze hebben er dus geen probleem mee dat een directeur een topinkomen van een paar ton euro per jaar verdient, terwijl mensen in zijn bedrijf worden ontslagen wegens reorganisatie.’’ Gelukkig zijn er in sociaal democratische hoek nog nooit mensen gesignaleerd die uit zijn op persoonlijk voordeel, of die meer mogen verdienen aan de top.
In het Examenkatern Politiek (VMBO) over rechtse partijen: ‘’De rechtse partijen denken vaak aan de belangen van mensen die veel geld verdienen. Ze hebben geen moeite met de verschillen in inkomens. De directeur van een groot bedrijf verdient nu eenmaal meer dan een lerares op de basisschool, zeggen zij.’’ Volgens mij zeggen ze dat niet alleen, maar is dat ook zo. Maar ik weet niet of dat verder relevant is, ik ben immers geen docent maatschappijleer.
‘’Niet alle rechtse partijen denken hetzelfde. Er zijn bijvoorbeeld partijen die vinden dat normen en waarden belangrijker zijn dan de vrijheid van één persoon. Mensen moeten rekening met elkaar houden: je kunt niet altijd doen wat je wilt. Zo kun je bijvoorbeeld niet ’s nachts keiharde muziek gaan draaien. Dan zou iedereen in de buurt rechtop in bed zitten.’’ Deze is mijn persoonlijke favoriet (Uit Impuls voor VMBO pag. 50): “Van vrijheid –blijheid komt rotzooi”. En van een beetje oproepen tot geweld is ook nog nooit een scholier slechter geworden: ‘’Taarten in het gezicht van politici, ketchup over driedelig grijs, kogelbrieven bij het ontbijt: burgers zijn niet alleen actief in het stemhokje.’’ Deze is ook niet onaardig. “Het grootste succes van Gorbatsjov was dat hij een einde maakte aan de koude oorlog.” Over Reagan wordt met geen woord gerept.
Soms schiet de auteur helemaal ongegeneerd uit zijn pen: “Links en rechts staan weer tegenover elkaar, wat te danken is aan het optreden van rechtse kabinetten zoals het kabinet Balkenende I (CDA- VVD- LPF) en het kabinet Balkenende II (CDA- VVD- D’66). Links trekt weer ten strijde tegen rechts.” Gelukkig maar. Eind goed al goed. Hoewel..
“Grondstoffen worden opgemaakt. Door vervuiling en vernieling gaat het milieu achteruit. Jouw kinderen moeten leven in een wereld met minder grondstoffen, minder natuur en veel vervuiling.” Werk aan de winkel dus!
Kortom, weg met de industrie en die oliemaatschappijen, de multiculturele samenleving is een paradijs, vrouwen zijn betere leidinggevenden dan mannen, de overheid moet iedereen helpen, de Russen hadden het beste met iedereen voor, ongelijkheid is de oorzaak van criminaliteit en eerlijk moeten we alles delen. Verontrustender nog dan het gebrek aan politieke neutraliteit is natuurlijk de ogenschijnlijke vanzelfsprekendheid waarmee uitsluitend links georiënteerde opvattingen alle ruimte krijgen. Vaak op ondoorzichtige wijze. Uitgevers, auteurs, docenten en schoolleiding zullen hier zeker niet individueel toe aangezet worden, maar het zegt veel over ingesleten ideeën die even hardnekkig als (mag ik dat zeggen?) onwaar zijn. Jonge mensen moeten een eerlijk beeld krijgen van het politieke spectrum. Leg ze op zijn minst dat uit, de rest ontdekken ze later wel. Er moet immers ook wat te lachen zijn in het leslokaal!
Een evenwichtiger verdeling van politieke achtergronden lijkt mij wel wenselijk ja.quote:Op woensdag 27 maart 2019 23:02 schreef Tomatenboer het volgende:
Wat gaan we doen met andere instellingen die te links zouden zijn?
De publieke omroep is ook te links toch? Of misschien wel de media in het algemeen!
Misschien is het politiekorps ook wel te links? Of overheidsinstellingen in het algemeen?
Of misschien is het ministerie van financiën juist wel te rechts.
Of het CPB. Of het CBS.
Wat doen we daar mee? Zeg het maar FvD-ers.
Ik zie nou niet echt veel bronnen in dat topic wat dit zou moeten ondersteunen.quote:Op woensdag 27 maart 2019 23:07 schreef Arthur_Spooner het volgende:
[..]
NOS is inderdaad links maar dat is nogal offtopic. Zie voor meer info: BNW / journalist verzamelt data voor zwartboek NOS #3
quote:Op woensdag 27 maart 2019 23:10 schreef Mint_Clansell het volgende:
[..]
Ik zie nou niet echt veel bronnen in dat topic wat dit zou moeten ondersteunen.
Holy shit, hahahaquote:
Hij begint er niet over, hè. Misschien moet je even de goede adresseren.quote:Op woensdag 27 maart 2019 23:13 schreef capricia het volgende:
[..]
[info] Dat kun je bespreken in dat andere topic. Daar is dat topic voor. Niet hier. [/info]
Dank voor je bijdrage. De bedoeling was niet om in dit topic een discussie te lanceren over de specifieke punten, maar om aan te geven dat er in het verleden al onderzoek is gedaan naar de politieke oriëntatie in het onderwijs en dat er ook al meldpunten zijn opgericht. Het lijkt erop dat er inderdaad sprake is van een linkse oriëntatie, en er zijn initiatieven genomen om meldpunten te creëren voor wat men als 'linkse indoctrinatie' beschrijft. Ook lijkt het erop, al kan ik dit niet ondersteunen, dat er toen niet werd gesproken over fascisme en NSB-ers en dergelijke. Het verschil is ook dat het in dit geval een politieke partij is die een dergelijk meldpunt opricht. Dus ik denk dat het beter is om ons daar op te concentreren dan een inhoudelijke discussie te voeren over het feit of criminaliteit het gevolg is van ongelijkheid (heb je overigens weleens van witteboordencriminaliteit gehoord?).quote:Op woensdag 27 maart 2019 23:08 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Ten eerste bestaat er gewoon veel meer overtuigend bewijs voor dat ongelijkheid inderdaad criminaliteit veroorzaakt. Dat snijdt veel meer hout dan zaken als 'ras'.
Ten tweede lukt de indoctrinatie dan nog niet echt, gezien de steeds rechtser wordende jongeren de afgelopen 25 jaar, in de scholieren verkiezingen. Werk aan de winkel dus voor het linkse corps, ondanks dat vaak een VVD/CDA minister het ministerie leiding gaf.
Iets zegt me dat dit meldpunt niet onafhankelijk is en leidt tot willekeur en politiek opportunisme.quote:Op woensdag 27 maart 2019 23:06 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Iets zegt me dat dit FvD-meldpunt niet wordt gesubsidieerd door de overheid.
Oh, absoluut.quote:Op woensdag 27 maart 2019 23:16 schreef Kansenjongere het volgende:
[..]
Iets zegt me dat dit meldpunt niet onafhankelijk is en leidt tot willekeur en politiek opportunisme.
Wat is er nou zo extreem links aan de UNESCO (cultuurbehoud?) en global village denken.quote:Op woensdag 27 maart 2019 23:14 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Dank voor je bijdrage. De bedoeling was niet om in dit topic een discussie te lanceren over de specifieke punten, maar om aan te geven dat er in het verleden al onderzoek is gedaan naar de politieke oriëntatie in het onderwijs en dat er ook al meldpunten zijn opgericht. Het lijkt erop dat er inderdaad sprake is van een linkse oriëntatie, en er zijn initiatieven genomen om meldpunten te creëren voor wat men als 'linkse indoctrinatie' beschrijft. Ook lijkt het erop, al kan ik dit niet ondersteunen, dat er toen niet werd gesproken over fascisme en NSB-ers en dergelijke. Het verschil is ook dat het in dit geval een politieke partij is die een dergelijk meldpunt opricht. Dus ik denk dat het beter is om ons daar op te concentreren dan een inhoudelijke discussie te voeren over het feit of criminaliteit het gevolg is van ongelijkheid (heb je overigens weleens van witteboordencriminaliteit gehoord?).
je gaat docenten niet aan de schandpaal nagelen, ongeacht hun mening.quote:Op woensdag 27 maart 2019 23:15 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Nee, ik bedoel daarmee te zeggen dat ik het nog niet weet.
Bovendien krijgt de FvD gewoon ledensubsidie en EU subsidie, plus de gesubsidieerde Cliteur als opperbaas.quote:Op woensdag 27 maart 2019 23:16 schreef Kansenjongere het volgende:
[..]
Iets zegt me dat dit meldpunt niet onafhankelijk is en leidt tot willekeur en politiek opportunisme.
Dat is jouw visie Koos, en die respecteer ik.quote:Op woensdag 27 maart 2019 23:19 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
je gaat docenten niet aan de schandpaal nagelen, ongeacht hun mening.
Dat geld voor al die 10tallen meldpunten.quote:Op woensdag 27 maart 2019 23:16 schreef Kansenjongere het volgende:
[..]
Iets zegt me dat dit meldpunt niet onafhankelijk is en leidt tot willekeur en politiek opportunisme.
quote:Op woensdag 27 maart 2019 23:45 schreef capricia het volgende:
Open.
Niet op de man. En stoppen met zuigen.
Zeer opmerkelijk. Deze draai.quote:Op woensdag 27 maart 2019 22:56 schreef Nibb-it het volgende:
Forum voor Democratie keerde zich overigens in 2017 nog tegen (door de overheid gesubsidieerde) meldpunten. Om te klagen, zei Baudet destijds in de Tweede Kamer, kunnen we in Nederland naar de rechter. Meldpunten zouden niet onafhankelijk zijn, zei Baudet, wat zou leiden tot „willekeur en politiek opportunisme”.
Welke draai eigenlijk?quote:
Dat ze er dan zelf een oprichten. Want klagers kunnen toch naar de rechter?quote:Op woensdag 27 maart 2019 23:51 schreef ludovico het volgende:
[..]
Welke draai eigenlijk?
Weet me nog iets vaags te herinneren over die meldpunten, dat trok inderdaad nogal wat slecht te verifiëren gespuis aan..
Leuk hoor zo een meld punt, maar niet van belastingcenten.
Als je publiek geld ergens aan gaat besteden mag het nut hebben voor de maatschappij.
Dat vinden we ook gewoon gezien het hoge aantal religieuze scholen in Nederland.quote:Op woensdag 27 maart 2019 20:29 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Hersenspoeling in de klas moeten we ook gewoon vinden.
Bij discriminatie? Vanwege whatever? Jazekah. Moeten ze ook lekker doen.quote:Op woensdag 27 maart 2019 23:53 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat ze er dan zelf een oprichten. Want klagers kunnen toch naar de rechter?
Paul Cliteur die geweerd wordt.... Al dat geroep over racisme over Baudet... Het vrije woord wordt wel echt gevierd door links.quote:Op woensdag 27 maart 2019 23:58 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Voor zover ik tot nu toe begrepen heb, is het meldpunt niet gericht op het identificeren van specifieke docenten die indoctrineren, maar om gevallen te registeren die leerlingen als indoctrinatie ervaren en/of beschouwen, zowel in lesmateriaal en schoolboeken als in de manier van lesgeven.
Die draai is opmerkelijk, maar het ging daarbij dus om door de overheid gesubsidieerde meldpunten. FvD is voorlopig nog geen overheid. Het is een onderzoek.
In het verleden zijn al vaker van dit soort meldpunten opgericht, voordat de FvD bestond en door scholieren en ouders, blijkbaar was er toen ook al behoefte aan.
Als ik bepaalde voorbeelden zie van wat men linkse indoctrinatie noemt, dan kan je er denk ik ook moeilijk omheen, er is een duidelijke kleur. Ik heb het zelf ook ervaren, en zie het ook op bijv. de Franse universiteit waar ik nu een een late master erbij doe.
Zolang er geen gegevens worden geregistreerd over de specifieke docenten in kwestie, maar slechts van anonieme gevallen, zie ik voorlopig het probleem niet. Als er rechtse indoctratie zou worden ervaren, zou de hele linkse wereld er waarschijnlijk ook een probleem van maken. Het feit is echter dat al lange tijd alleen linkse dominantie wordt ervaren en herhaaldelijk wordt gemeld.
Linkse mensen denken minder met de onderbuik en zien het nut niet in van zo'n meldpunt, terwijl rechtse mensen gelijk moord en brand schreeuwen als er maar iets is wat niet past in hun tunnelvisie.quote:Op woensdag 27 maart 2019 23:58 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Het feit is echter dat al lange tijd alleen linkse dominantie wordt ervaren en herhaaldelijk wordt gemeld.
Dat lijkt me nou een sterk staaltje van generalisatie, iets wat linkse mensen normaal sterk veroordelen.quote:Op donderdag 28 maart 2019 00:03 schreef Mint_Clansell het volgende:
[..]
Linkse mensen denken minder met de onderbuik en zien het nut niet in van zo'n meldpunt, terwijl rechtse mensen gelijk moord en brand schreeuwen.
En waarom zijn die 10tallen meldpunten precies gewenst?quote:Op woensdag 27 maart 2019 23:22 schreef Zalmslaatje het volgende:
[..]
Dat geld voor al die 10tallen meldpunten.
Het gaat niet zozeer om het verzamelen van gegevens maar het hele idee van een kliklijn om "linkse indoctrinatie" door te geven.quote:Op donderdag 28 maart 2019 00:08 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Een vraag voor iedereen die hier fel tegen is: wat als de FvD voor hun onderzoek naar linkse indoctrinatie in het onderwijs gegevens zou gebruiken van meldpunten die worden beheerd door mensen die geen lid zijn van de FvD en zelf niet in de politiek zitten?
Zou het gebruiken van die gegevens even verwerpelijk zijn of niet? Waarom wel/niet?
Moet je beter zoeken want ik vind wel berichtgeving over rechtse 'indoctrinatie' op scholen en dan vooral universiteiten. Dit zijn uiteraard ook helemaal geen feiten, zoals je stelt.quote:Op donderdag 28 maart 2019 00:04 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Dat lijkt me nou een sterk staaltje van generalisatie, iets wat linkse mensen normaal sterk veroordelen.
Verder weerlegt het ook niet het feit dat er geen gevallen van worden gemeld. Ik heb gezocht op rechtse indoctrinatie in het onderwijs, maar niets gevonden. Wel pagina's over linkse indoctrinatie.
Maar het punt is dus of het een kliklijn is of niet. Klikken heeft betrekking op het melden van wat bepaalde specifieke mensen doen. Melden kan over anonieme zaken gaan. Dat is een belangrijk verschil, omdat de intentie erachter niet hetzelfde is.quote:Op donderdag 28 maart 2019 00:10 schreef westwoodblvd het volgende:
[..]
Het gaat niet zozeer om het verzamelen van gegevens maar het hele idee van een kliklijn om "linkse indoctrinatie" door te geven.
Politiek gewin, subsidie, een boel goed betaalde baantjes die je aan gelijk gestemden kan uitdelen.quote:Op donderdag 28 maart 2019 00:10 schreef Kansenjongere het volgende:
[..]
En waarom zijn die 10tallen meldpunten precies gewenst?
Ik vind het dus opmerkelijk dat als ik naar 'rechtse indoctrinatie universiteiten' zoek, ik uitsluitend pagina's over linkse indoctrinatie krijg ...quote:Op donderdag 28 maart 2019 00:11 schreef Mint_Clansell het volgende:
[..]
Moet je beter zoeken want ik vind wel berichtgeving over rechtse 'indoctrinatie' op scholen en dan vooral universiteiten. Dit zijn uiteraard ook helemaal geen feiten, zoals je stelt.
Die eerste 5 pagina's op Google gaan overigens allemaal over die student.
Welke onafhankelijke organisatie verzamelt anonieme tips over vermeende "indoctrinatie", puur voor de lol?quote:Op donderdag 28 maart 2019 00:12 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Maar het punt is dus of het een kliklijn is of niet. Klikken heeft betrekking op het melden van wat bepaalde specifieke mensen doen. Melden kan over anonieme zaken gaan. Dat is een belangrijk verschil, omdat de intentie erachter niet hetzelfde is.
Wie zegt dat ze dat puur voor de lol doen? Er zijn andere beweegredenen mogelijk: in het kader van een onderzoek, om een dossier te creëren om het in de politiek aan de kaak te stellen, om blok te vormen met gelijkgestemden, simpelweg omdat ze zich ertegen willen verzetten en in actie willen komen, etc. Er zijn allerlei mogelijkheden.quote:Op donderdag 28 maart 2019 00:16 schreef westwoodblvd het volgende:
[..]
Welke onafhankelijke organisatie verzamelt anonieme tips over vermeende "indoctrinatie", puur voor de lol?
Dat vind jij redenen waarom ze gewenst zijn?quote:Op donderdag 28 maart 2019 00:14 schreef Zalmslaatje het volgende:
[..]
Politiek gewin, subsidie, een boel goed betaalde baantjes die je aan gelijk gestemden kan uitdelen.
FvD heeft een meldpunt voor (tegen) indoctrinatie opgericht.quote:Op donderdag 28 maart 2019 00:04 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Dat lijkt me nou een sterk staaltje van generalisatie, iets wat linkse mensen normaal sterk veroordelen.
Verder weerlegt het ook niet het feit dat er geen gevallen van worden gemeld. Ik heb gezocht op rechtse indoctrinatie in het onderwijs, maar niets gevonden. Wel pagina's over linkse indoctrinatie.
Ik zie op deze zoektekst 2 links op de eerste pagina van Google die het hebben over rechtse leraren.quote:Op donderdag 28 maart 2019 00:14 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Ik vind het dus opmerkelijk dat als ik naar 'rechtse indoctrinatie universiteiten' zoek, ik uitsluitend pagina's over linkse indoctrinatie krijg ...
Heb nooit beweerd dat die clubs door MIJ gewenst zijn, in tegendeel.quote:Op donderdag 28 maart 2019 00:21 schreef Kansenjongere het volgende:
[..]
Dat vind jij redenen waarom ze gewenst zijn?
Het lijkt het partijkartel wel.quote:Op donderdag 28 maart 2019 00:14 schreef Zalmslaatje het volgende:
[..]
Politiek gewin, subsidie, een boel goed betaalde baantjes die je aan gelijk gestemden kan uitdelen.
Daar heb ik het over...quote:Op donderdag 28 maart 2019 00:25 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Het lijkt het partijkartel wel.
En ik niet één. We zien vast andere zoekresultaten.quote:Op donderdag 28 maart 2019 00:24 schreef Mint_Clansell het volgende:
[..]
Ik zie op deze zoektekst 2 links op de eerste pagina van Google die het hebben over rechtse leraren.
Niet alleen in Nederland, maar ook binnen de wetenschap zwaait rechts de scepter: de baas van de Vereniging van Universiteiten is een neoliberaal zonder ervaring in de wetenschap en het idee van de universiteit als geldfabriekje is alledaagse werkelijkheid geworden.
Zijn de sociale wetenschappen aan de UvA een links bolwerk? Misschien. Maar de economische wetenschappen aan de Erasmus Universiteit zijn een rechts bolwerk, waar je niet welkom bent als werkgroepdocent als men vreest dat je de 'vrije markt' niet verdedigt.
Geen feiten, maar dat zijn die andere meningen over links ook niet.
Dus je bent tegen dit initiatief van Baudet cum suis?quote:Op donderdag 28 maart 2019 00:24 schreef Zalmslaatje het volgende:
[..]
Heb nooit beweerd dat die clubs door MIJ gewenst zijn, in tegendeel.
Het heeft de discussie aan geslingerd dat is goed, verder zie ik geen heil in al die meldpunten.quote:Op donderdag 28 maart 2019 00:29 schreef Kansenjongere het volgende:
[..]
Dus je bent tegen dit initiatief van Baudet cum suis?
Welke discussie? Die "discussie" die zijn partij al had aangeslingerd toen zijn knechtje Yernaz een leraar wilde laten ontslaan vanwege een onwelgevallige tentamenvraag waarna hij zijn keutel snel introk en beweerde slechts "opinies te peilen"?quote:Op donderdag 28 maart 2019 00:32 schreef Zalmslaatje het volgende:
[..]
Het heeft de discussie aan geslingerd dat is goed, verder zie ik geen heil in al die meldpunten.
Tik maar eens 'meldpunt' in google je wordt helemaal naar van alle klaag en kliklijnen.
Ehm hiermee bewijs je alleen maar deze stelling.quote:Op woensdag 27 maart 2019 23:01 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Een column uit 2013.
https://www.beteronderwij(...)ek-in-het-onderwijs/
Politiek in het onderwijs.
HP/De Tijd onderzocht (in 2006) diverse schoolboeken voor VMBO, HAVO en VWO, voornamelijk van de vakken aardrijkskunde (BuiteNland, Terra, WereldWijs), geschiedenis (Indigo, MeMo) en maatschappijleer (Impuls, Blikopener). Naar aanleiding daarvan deed Ingeborg Blijdorp (docent maatschappijleer) uitgebreider onderzoek naar de politieke neutraliteit van maatschappijleerboeken. Dat levert een even lachwekkend als treurig beeld op.
Zomaar een greep uit de vele citaten die in het onderzoek naar voren komen. In Impuls (Maatschappijleer 1 voor het VMBO) is de titel van de paragraaf over de verdeling van welvaart: ‘’Geen geld? Eigen schuld, dikke bult!’’ Zo die zit. En: “De overheid moet niet zoveel willen regelen, vindt de VVD. Laat de mensen het zelf maar uitzoeken. Wie het zelf niet kan, heeft pech.” En over vrouwen: “Zo is er het stereotype dat vrouwen geen leiding zouden kunnen geven. Maar de winst in bedrijven zal juist stijgen met een vrouw aan de top. Winst maak je namelijk niet alleen door de strijd aan te gaan met concurrenten, zoals mannen vaak doen. Daarvoor is ook gevoel voor wat er in het bedrijf speelt, samenwerking en complimenten geven nodig. Natuurlijk zegt een mannelijke
werkgever het niet openlijk, maar hij vindt ‘vrouwen lastig, omdat ze zwanger kunnen worden’.” Vandaar dat ik zo weinig winst maak! Ik moet als vrouw ophouden met concurreren en complimenten uitdelen. Dit is toch zeker een grap? [b]Toegegeven, dat zwangere vrouwen lastig zijn, is natuurlijk gewoon waar. Het is maar goed dat de leerlingen dat gelijk weten.[/b]
Welke discussie? Dit topic heeft al een deel 2 en ook in andere topics komt het aan bod.quote:Op donderdag 28 maart 2019 00:36 schreef Kansenjongere het volgende:
[..]
Welke discussie? Die "discussie" die zijn partij al had aangeslingerd toen zijn knechtje Yernaz een leraar wilde laten ontslaan vanwege een onwelgevallige tentamenvraag waarna hij zijn keutel snel introk en beweerde slechts "opinies te peilen"?
Dus als een idioot idee maar voor voldoende verontwaardiging zorgt, dan is het een "goed" idee omdat het een "discussie" teweeg heeft gebracht?quote:Op donderdag 28 maart 2019 00:42 schreef Zalmslaatje het volgende:
[..]
Welke discussie? Dit topic heeft al een deel 2 en ook in andere topics komt het aan bod.
Discussies op internet, kranten en tv.
Overigens kwam de PVV 2 jaar geleden al met dit voorstel toen werd het door iedereen genegeerd.
Mensen zouden het gewoon op klacht.nl moeten posten. Dan kan die gouden reeks hier op het forum ook eens een doorstart krijgen.quote:Op donderdag 28 maart 2019 00:32 schreef Zalmslaatje het volgende:
[..]
Het heeft de discussie aan geslingerd dat is goed, verder zie ik geen heil in al die meldpunten.
Tik maar eens 'meldpunt' in google je wordt helemaal naar van alle klaag en kliklijnen.
Het hele idee is verwerpelijk. De rechtse club FvD wilt graag zien dat de kinderen met hun ideologie geindoctrineerd worden.quote:Op donderdag 28 maart 2019 00:08 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Zou het gebruiken van die gegevens even verwerpelijk zijn of niet? Waarom wel/niet?
Ik heb de column geciteerd. Volgens mij is het sarcastisch bedoeld.quote:Op donderdag 28 maart 2019 00:40 schreef galatea het volgende:
[..]
Ehm hiermee bewijs je alleen maar deze stelling.
Precies dat wat links in de jaren 60 deed, behalve dat de jeugd ook tegen kerk en ouders werden opgezet.quote:Op donderdag 28 maart 2019 00:43 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Het is daarbij het opjutten van scholieren en studenten tegen hun leraren. Hen bang maken, naming en schaming, onrust in de scholen zaaien, ruzie's uitlokken tussen studenten en de leraren
https://docs.google.com/f(...)htdX3n0fk0A/viewformquote:Wij, docenten en onderzoekers werkzaam aan de Nederlandse universiteiten, hogescholen en onderzoeksinstituten, zijn verontrust en gealarmeerd over de recente activiteiten en uitspraken van de politieke partij Forum voor Democratie (FvD) en partijleider Thierry Baudet.Met deze brief geven wij gehoor aan het recente bericht van de minister van Onderwijs. Zij heeft haar verontwaardiging uitgesproken over Baudets ‘verdacht maken’ van de universiteiten en heeft opgeroepen tot het beschermen van de academische vrijheid. Hiermee voegen wij ons ook bij studenten, academici en onderwijzers die al eerder hun zorg om het standpunt van Baudet en de FvD met betrekking tot scholen en universiteiten hebben uitgedrukt.In zijn speech na de verkiezingen vorige week dinsdag, heeft Baudet gezegd dat ‘wij’ en ‘onze boreale wereld’ worden ‘kapotgemaakt’ en ‘ondermijnd’ door ‘onze universiteiten, onze journalisten, door de mensen die onze kunstsubsidies ontvangen en die onze gebouwen ontwerpen’. Zo creëert Baudet een samenzwerings-achtige sfeer waarin academici, journalisten, kunstenaars en architecten verdacht worden gemaakt en zelfs a priori schuldig worden bevonden aan het ‘kapotmaken’ van zijn ideale samenleving. Op deze manier worden wetenschappers en opiniemakers als vijand van de bevolking geportretteerd.
JA MAAR HULLIE DOEN HET OOK!quote:Op donderdag 28 maart 2019 00:46 schreef Zalmslaatje het volgende:
[..]
Precies dat wat links in de jaren 60 deed, behalve dat de jeugd ook tegen kerk en ouders werden opgezet.
Hoop aandacht iig voor Baudet, zeer puntje misschien?quote:Op donderdag 28 maart 2019 00:47 schreef Bluesdude het volgende:
Er is een openbrief in de maak , te ondertekenen door docenten en onderzoekers
[..]
https://docs.google.com/f(...)htdX3n0fk0A/viewform
Ze bedoelen natuurlijk niet de fvd-opvattingen ... want die zijn " de waarheid", zogenaamd.quote:Op donderdag 28 maart 2019 00:47 schreef Ali_Kannibali het volgende:
In het Nederlandse onderwijs worden leerlingen/studenten aan de lopende band geïndoctrineerd met de favoriete politieke opvattingen van hun leraren.
Ter verduidelijking: dit waren niet mijn woorden, maar een geciteerde column, niet geciteerd om mijn eigen mening kracht bij te zetten, maar om een beeld te vormen van wat er in het verleden over het onderwerp is geschreven.quote:Op donderdag 28 maart 2019 00:51 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Ze bedoelen natuurlijk niet de fvd-opvattingen ... want die zijn " de waarheid", zogenaamd.
Elk onderwijs kun je verketteren met indoctrinatie. Onderwijs is opvoeding is cultuuroverdracht is overdracht van waarden en normen.
Ga nou niet schijnheilig doen en beweren dat er waarden en normenvrij onderwijs mogelijk is.
Dat is hoogst ongewenst
Jij hebt die jaren niet meegemaakt. Ik wel.quote:Op donderdag 28 maart 2019 00:46 schreef Zalmslaatje het volgende:
[..]
Precies dat wat links in de jaren 60 deed, behalve dat de jeugd ook tegen kerk en ouders werden opgezet.
Ja ... het is duidelijk dat FvD het heeft over linkse docenten die niet doen wat zij willen: rechts lullen.quote:Op donderdag 28 maart 2019 00:52 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Ter verduidelijking: dit waren niet mijn woorden, maar een geciteerde column, niet geciteerd om mijn eigen mening kracht bij te zetten, maar om een beeld te vormen van wat er in het verleden over het onderwerp is geschreven.
Ken je mij dan?quote:Op donderdag 28 maart 2019 00:53 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Jij hebt die jaren niet meegemaakt. Ik wel.
Het was de jeugd zelf die zich verzette tegen vastgeroeste normen, regels, opvattingen.
Dat is nu nog steeds zo.quote:Op donderdag 28 maart 2019 00:53 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Jij hebt die jaren niet meegemaakt. Ik wel.
Het was de jeugd zelf die zich verzette tegen vastgeroeste normen, regels, opvattingen.
En dat maakt mij dan weer wantrouwig.quote:Op donderdag 28 maart 2019 01:00 schreef Nibb-it het volgende:
[..]
In die zin is de opzet al meer dan geslaagd.
Jij hebt een verwrongen beeld . Was je toen al zo verwrongen of ga je af op achteraf conservatief geweeklaag van derden ?quote:Op donderdag 28 maart 2019 00:58 schreef Zalmslaatje het volgende:
[..]
Ken je mij dan?
En die jeugd heeft dat helemaal zelf spontaan bedacht.
Dat je je dat niet realiseert hebt in die jaren zelf is te begrijpen maar dat je 50 jaar na dato nog steeds geen inzicht hebt in die revolutie (zo mag je het wel noemen) is best zorgelijk.
Waar staat precies dat het om linkse docenten gaat of zijn dit weer je eigen verzinsels?quote:Op donderdag 28 maart 2019 00:55 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Ja ... het is duidelijk dat FvD het heeft over linkse docenten die niet doen wat zij willen: rechts lullen.
Klopt in zoverre dat het idd niet door "Nederlands links" is opgezet.quote:Op donderdag 28 maart 2019 01:04 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Jij hebt een verwrongen beeld . Was je toen al zo verwrongen of ga je af op achteraf conservatief geweeklaag van derden ?
De hele tijdsgeest in de westerse wereld was aan verschuiven.
Niet eens door gevestigd linkse stromingen opgezet, maar wel stonden die het meest open voor de nieuwe inzichten.
Het waren niet de oudere linkse activisten en politici die de beweging opzette. Het was de samenleving zelf... vooral door de jeugd die ook de al twijfelende en zoekende ouderen meetrokken.
Je zit gevangen in koude-oorlogsflauwekul van 70 jaar geleden: ' het is allemaal de schuld van de communisten uit het buitenland'quote:Op donderdag 28 maart 2019 01:13 schreef Zalmslaatje het volgende:
[..]
Klopt in zoverre dat het idd niet door "Nederlands links" is opgezet.
De voornamelijk jongeren in de westerse maatschappij waren zoekenden en wilden uit het te strakke keurslijf, die onvrede werd door de communisten goed uitgebuit en gekanaliseerd.
Extreem links met een scheutje anarchie.
Met geld en organisatorische hulp zijn de structuren gelegd voor wat nu de sp en groenlinks zijn.
Verzinsels maken is jouw hobbyquote:Op donderdag 28 maart 2019 01:12 schreef Arthur_Spooner het volgende:
[..]
Waar staat precies dat het om linkse docenten gaat of zijn dit weer je eigen verzinsels?
Nee hoor, het is niet bedacht of opgezet door de communisten.quote:Op donderdag 28 maart 2019 01:20 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Je zit gevangen in koude-oorlogsflauwekul van 70 jaar geleden: ' het is allemaal de schuld van de communisten uit het buitenland'
Daarmee ontken je de eigen keuzes van de mensen zelf. Hun gevoelens, hun veranderingen. En hun dynamiek.
Wat is dit allemaal voor een radicaal gebrabbel? Je leeft echt in een fantasiewereld met je heilige oorlogquote:Op donderdag 28 maart 2019 01:24 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Verzinsels maken is jouw hobby
FvD heeft het slim geformuleerd op de site. Maar natuurlijk bedoelen ze dat het onderwijs rechts moet lullen en vooral hun soort rechts.
Natuurlijk is dit in het kader van hun heilige oorlog tegen links die volgens de fvd-leugen de Europese beschaving wilt vernietigen ( samen met de rechtse politieke elite )
Overigens is dit ook het idee van die massamoordenaar in Noorwegen.
Inderdaad, het is indoctrinatie.quote:Op donderdag 28 maart 2019 00:43 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Het hele idee is verwerpelijk. De rechtse club FvD wilt graag zien dat de kinderen met hun ideologie geindoctrineerd worden.
Gelukkig valt dat reuze mee.... , wat de FvD niet leuk vind en dus openen ze een culturele zuivering tegen " links" die in hun visie de samenleving ondermijnt ,en vernietigt, samen met " de elite" de journalisten, de eu, het cultuurmarxistisch spook... en bovenal dmv migranten.
Het is daarbij het opjutten van scholieren en studenten tegen hun leraren. Hen bang maken, naming en schaming, onrust in de scholen zaaien, ruzie's uitlokken tussen studenten en de leraren
Al deze groepen worden verdacht gemaakt onder 1 label: links.quote:Op donderdag 28 maart 2019 00:47 schreef Bluesdude het volgende:
Er is een openbrief in de maak , te ondertekenen door docenten en onderzoekers
[..]
https://docs.google.com/f(...)htdX3n0fk0A/viewform
Vond het ook nergens opslaan, maar ja slappe zak van een directeur.quote:Op donderdag 28 maart 2019 01:38 schreef Braindead2000 het volgende:
Als een leraar, op een openbare school, de heilige profeet Mohammed beledigt, wordt hij diezelfde dag nog door een minister aan de schandpaal genageld, wordt geschorst, opent het NOS-journaal ermee en hebben Jinek en Matthijs het erover in hun roddelprogramma's. Dat kan allemaal wel.
Is dat niet ook zo met Jezus? Is het niet gewoon religieus gedoe? Links en Rechts is anders.quote:Op donderdag 28 maart 2019 01:38 schreef Braindead2000 het volgende:
Als een leraar, op een openbare school, de heilige profeet Mohammed beledigt, wordt hij diezelfde dag nog door een minister aan de schandpaal genageld, wordt geschorst, opent het NOS-journaal ermee en hebben Jinek en Matthijs het erover in hun roddelprogramma's. Dat kan allemaal wel.
Je ziet me al flink wat jaren posten op dit forum. Ik snap dat je mijn standpunten belachelijk en bizar vind en dat je wellicht een hekel aan me hebt... of wellicht is jouw tegenpunt juist dat ik als een stuk stront ben in de goot en dat ik mocht willen dat je zulke zware emoties had richting mij... maar afgezien van dat.... denk je nou echt dat ik zoiets als dit zou roepen als ik het niet oprecht meende? Ik ben JUIST die persoon die het BEIDE kanten op OK vind. Ik ben juist de persoon die zijn principes consistent laat gelden.quote:Op woensdag 27 maart 2019 21:22 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Daar geloof ik dus helemaal niets van. Je hebt makkelijk lullen omdat zo'n meldpunt niet bestaat. Man, ik zou op dit moment gewoon bang zijn om docent te zijn, aangezien we weten hoe fel de achterban van Baudet reageert.
Als er ergens op een school in Nederland in een schoolboekje staat "een vrouw werkt 20 uur per week als werkster" dan slaan jouw feministische eierstokken op tilt, dat begrijp ik, dat is belangrijk voor jou. Ik vind het wel een beetje belachelijk maar alsnog schreeuw ik niet hysterisch over progressieve heropvoedingskampen. Waarom reageer jij wel zo extreem? Aan de hysterische reacties te zien lijkt het wel of progressief Nederland iets te verbergen heeft.quote:Op woensdag 27 maart 2019 22:40 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
We kunnen natuurlijk ook gewoon iedereen die linkse ideeën verspreidt in kampen stoppen. Dat is immers niets nieuws onder de zon.
Die vergelijking slaat nergens op. Dat metoo ging over grensoverschrijdend gedrag van machtige mannen. Dit gaat over spoken zien die er niet zijn. En zelfs al laat een leraar zijn/haar politieke voorkeur blijken hoeft dat nog geen probleem te zijn. Maar dat is ook helemaal niet waar het om gaat, want het meldpunt gaat alleen over zogenaamde 'linkse' voorkeuren.quote:Op donderdag 28 maart 2019 04:41 schreef SpecialK het volgende:
- #meetoo was OK tot het zich zwaar misdroeg en het op principieel vlak over de schreef ging.
- dit moet dus ook OK zijn totdat het over de schreef gaat.
Wat is daar nou weer 'rechts' aanquote:Op donderdag 28 maart 2019 04:58 schreef Braindead2000 het volgende:
Rechtse uitspattingen van docenten belanden vanzelf in het nieuws. Ik noem maar iets: leraren die de profeet Mohammed beledigen
Niet mijn idee maar het beledigen van de heilige profeet Mohammed wordt tegenwoordig als rechts gezien. Als je dat als leraar doet wordt je geschorst en spreekt een minister er schande van en spreekt de gehele progressieve goegemeente kwaad over je.quote:Op donderdag 28 maart 2019 05:02 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Wat is daar nou weer 'rechts' aan.
In dit geval is 'een dossier opbouwen' een middel om de orde te handhaven of af te dwingen. Wat is het uitgangspunt daarbij? Dat een linkse politieke orientatie i.h.a. een bedenkelijk standpunt is. Uiteraard zijn die scholen en universiteiten linkse bolwerken, als je zelf radicaal / extreem rechts bent (en dat is Baudet; hij vindt de VVD al links). Het lijkt op het organiseren van een McCarthy achtige heksenjacht. En ook als het niet al te ver doorslaat, heeft het een intimiderend effect.quote:Op donderdag 28 maart 2019 04:41 schreef SpecialK het volgende:
Even een systematische versie van mijn post
1. Buiten de overheid om
2. Onwenselijk gedrag in kaart brengen
3. Ongeacht of dat gedrag expliciet tegen de wet is
4. Van een bepaalde groepen mensen
5. Met als einddoel de het gedrag van deze mensen te veranderen
6. Of de algemene cultuur te veranderen waardoor deze mensen minder medestanders kunnen vinden in hun gedrag en zelfs meer druk voelen op er mee te stoppen
- #meetoo was OK tot het zich zwaar misdroeg en het op principieel vlak over de schreef ging.
- dit moet dus ook OK zijn totdat het over de schreef gaat.
Dat er zo hard gejankt wordt in dit topic is al licht tekenend dat links denkt speciale permissie te hebben om actie in te zetten maar het niemand anders gunt om nagenoeg exact hetzelfde te doen. Als dat niet een teken is van privilege-zoekend gedrag dan weet ik het ook niet meer.
En dit gaat over grensoverschrijdend gedrag van mannen en vrouwen in een positie van macht over kinderen.quote:Op donderdag 28 maart 2019 04:55 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Die vergelijking slaat nergens op. Dat metoo ging over grensoverschrijdend gedrag van machtige mannen.
Dat is wat men zei toen de eerste meetoo hysterie uit kwam... dat dit allemaal meeviel.. men zag spoken.quote:Dit gaat over spoken zien die er niet zijn.
Is ook geen probleem. Maar er is wel degelijk gedrag wat te ver gaat. Net zoals dat het geen probleem is dat je een beetje flirt op het kantoor maar zodra je dus mensen onder druk zet om je klaar te zuigen anders hebben "zien ze geen toekomst voor je" is het dus over de grens.quote:En zelfs al laat een leraar zijn/haar politieke voorkeur blijken hoeft dat nog geen probleem te zijn.
Zo lijkt alleen jij het te lezen. En andere mensen die denken dat dit een heksenjacht is.quote:Maar dat is ook helemaal niet waar het om gaat, want het meldpunt gaat alleen over zogenaamde 'linkse' voorkeuren.
Transgressies zal je herkennen. Of je nou links of rechts bent.quote:Op donderdag 28 maart 2019 05:38 schreef deelnemer het volgende:
[..]
In dit geval is 'een dossier opbouwen' een middel om de orde te handhaven of af te dwingen.
Ik vind dat eigenlijk allemaal niet zo overtuigend. Of je nou ultra links of ultra rechts bent dat is in principe geen probleem. En de meerderheid van Nederland zal niemand zijn/haar werk misgunnen omdat die persoon bepaalde overtuigingen heeft. Die vrijheid hebben we inmiddels wel gewaarborgt. Het gaat em er dan ook om hoe je er voor kiest die meningen te uiten.quote:Wat is het uitgangspunt daarbij? Dat een linkse politieke orientatie i.h.a. een bedenkelijk standpunt is. Uiteraard zijn die scholen en universiteiten linkse bolwerken, als je zelf radicaal / extreem rechts bent (en dat is Baudet; hij vindt de VVD al links). Het lijkt op het organiseren van een McCarthy achtige heksenjacht. En ook als het niet al te ver doorslaat, heeft het een intimiderend effect.
Fout. Het gaat over wat men bij de FvD grensoverschrijdend links gedrag vindt.quote:Op donderdag 28 maart 2019 07:11 schreef SpecialK het volgende:
[..]
En dit gaat over grensoverschrijdend gedrag van mannen en vrouwen in een positie van macht over kinderen.
Oh, nu is het ineens geen probleem? Wat is dan wel het probleem?quote:Is ook geen probleem. Maar er is wel degelijk gedrag wat te ver gaat. Net zoals dat het geen probleem is dat je een beetje flirt op het kantoor maar zodra je dus mensen onder druk zet om je klaar te zuigen anders hebben "zien ze geen toekomst voor je" is het dus over de grens.
Dat is wat er letterlijk staatquote:Zo lijkt alleen jij het te lezen.
Nee hoor.quote:Op donderdag 28 maart 2019 07:18 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Fout. Het gaat over wat men bij de FvD grensoverschrijdend links gedrag vindt.
Groot verschil tussen een voorkeur hebben en laten zien, maar duidelijk maken dat men binnen een (zelf-)kritische context moet blijven denken over de onderwerpenquote:[..]
Oh, nu is het ineens geen probleem? Wat is dan wel het probleem?
Nee. Men identificeert een linkse bias. Dat is de reden dat de FvD interesse heeft. Maar dat betekent niet dat elke vorm van meningsuiting geregistreerd gaat worden.quote:[..]
Dat is wat er letterlijk staat.
Er staat letterlijk: 'linkse indoctrinatie'.quote:
En wat denk je dat de FvD onder 'linkse indoctrinatie' verstaat?quote:Groot verschil tussen een voorkeur hebben en laten zien, maar duidelijk maken dat men binnen een (zelf-)kritische context moet blijven denken over de onderwerpen
... en kinderen beschamen omdat ze het niet met jouw onzintheorie van de week eens zijn.
Die niet bestaat. Of misschien is het zaak om die eerst dan eens even te onderbouwen?quote:Nee. Men identificeert een linkse bias.
En indoctrinatie lijkt mij ook niet wenselijk toch? Scholen zijn een plek waar je uiteindelijk kritisch moet leren denken. Niet plekken waar je geindoctrineerd moet worden.quote:Op donderdag 28 maart 2019 07:27 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Er staat letterlijk: 'linkse indoctrinatie'.
Weet ik niet. Ik wil wel eens zien wat voor verhalen het register halen. Dan kan ik er meer over zeggen. Maar ik denk dat jij het stiekem ook niet weet hoe hoog of laag de drempel is. Het enige wat je hebt is een minachting voor de partij of mensen die het gaan doen.quote:[..]
En wat denk je dat de FvD onder 'linkse indoctrinatie' verstaat?
Ik heb het zelf gezien dat het bestaat. Dit IS een manier om verhalen te verzamelen om onmiskenbaar aan te tonen dat er een probleem is. Pas dan kan je echte stappen ondernemen. Eerst constateren, daarna reageren. Dit is constatering. Dossieropbouw.quote:[..]
Die niet bestaat. Of misschien is het zaak om die eerst dan eens even te onderbouwen?
Wat is een linkse bias, als mensen sociaal willen zijn ipv het recht van de sterkste moet gelden als dat al links?quote:Op donderdag 28 maart 2019 07:23 schreef SpecialK het volgende:
[
Nee. Men identificeert een linkse bias. Dat is de reden dat de FvD interesse heeft. Maar dat betekent niet dat elke vorm van meningsuiting geregistreerd gaat worden.
Dat toch niet alleen. Ook op het gebruik van opnameapparatuur tijdens de les door leerlingen zou wat mij betreft standaard een flinke sanctie mogen staan. Het lijkt me nogal intimiderend om als docent bij de uitvoering van je werk steeds rekening te moeten houden met de mogelijkheid dat je aan een soort volksgericht onderworpen wordt.quote:Op donderdag 28 maart 2019 04:20 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Wat is niet ok:
- Doxxing
- Dogpiling
- Collectieve intimidatie
- Bedreigingen
- Guilty before proven innocent
Stropop much? Alsof links een patent heeft op sociaal zijn.quote:Op donderdag 28 maart 2019 07:33 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Wat is een linkse bias, als mensen sociaal willen zijn ipv het recht van de sterkste moet gelden als dat al links?
Ik ben het met je eens dat ze alle vormen van cult-achtig gedrag in de klaslokalen moeten registreren maar ik denk dat de grootste overtreders zijn:quote:Men zou dan juist voor de egalitaire vorm alle mistanden moeten registreren maar dat komt deze mensen niet goed uit een slachtofferrol spelen zijn de PVV en fvd erg goed in. En het gepeupel slikt deze indoctrinatie onzin logica als zoete koek.
Heb ik nog geen vaste mening over. Maar is een interessante discussie wat zijn eigen topic waard is.quote:Op donderdag 28 maart 2019 07:36 schreef Iblardi het volgende:
[..]
Dat toch niet alleen. Ook op het gebruik van opnameapparatuur tijdens de les door leerlingen zou wat mij betreft standaard een flinke sanctie mogen staan. Het lijkt me nogal intimiderend om als docent bij de uitvoering van je werk steeds rekening te moeten houden met de mogelijkheid dat je aan een soort volksgericht onderworpen wordt.
Je hebt dus geen idee wat er nou eigenlijk geregistreerd moet gaan worden. De persoonlijke aanvallen en stropoppen kun je achterwege laten.quote:Op donderdag 28 maart 2019 07:30 schreef SpecialK het volgende:
En indoctrinatie lijkt mij ook niet wenselijk toch? Scholen zijn een plek waar je uiteindelijk kritisch moet leren denken. Niet plekken waar je geindoctrineerd moet worden.
Weet ik niet. Ik wil wel eens zien wat voor verhalen het register halen. Dan kan ik er meer over zeggen.
Dat wat bestaat? Je kunt het tot nu toe gewoon niet beschrijven.quote:Ik heb het zelf gezien dat het bestaat.
Dat is dus niet wat dit initiatief aanspoort.quote:Op donderdag 28 maart 2019 07:40 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Er mag van mij op dit ALLES een grote schijnwerper worden gemikt... out with it.
Ik moet zeggen toen ik hier voor de eerste keer op reageerde was ik nog niet helemaal klaar voor hoe tekenend en ironisch dit statement is. En er valt denk ik nog wat interessants over te zeggen.quote:Op donderdag 28 maart 2019 07:33 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Wat is een linkse bias, als mensen sociaal willen zijn ipv het recht van de sterkste moet gelden als dat al links?
Ik val je nergens aan. Ik gebruik ook nergens stropoppen. Ik heb duidelijk aangegeven in meerdere posts wat wat mij betreft thuis hoort in het register. Nog in veel groter detail dan nagenoeg elke andere poster in dit topic.quote:Op donderdag 28 maart 2019 07:51 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Je hebt dus geen idee wat er nou eigenlijk geregistreerd moet gaan worden. De persoonlijke aanvallen en stropoppen kun je achterwege laten.
Ik heb het beschreven. In het vorige topic kan je een post lezen over 1 van de meerdere persoonlijke ervaringen die ik heb met dit gedrag. Ik nodig je uit om het te lezen zonder je cynische petje op het liefst. Maar zelfs met petje zou het al fijn zijn.quote:[..]
Dat wat bestaat? Je kunt het tot nu toe gewoon niet beschrijven.
Nee. De FvD identificeert (correct) wie de grootste overtreder is en dat valt inderdaad toevallig binnen hun straatje (logisch want je gaat niet zeiken over iets waaruit straks gaat blijken dat het eigenlijk jouw mensen zijn die de grootste overtreders zijn). Dat betekent niet dat dit initiatief geen waarde heeft.quote:Op donderdag 28 maart 2019 07:52 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Dat is dus niet wat dit initiatief aanspoort.
Maar dat is niet relevant, we hebben het hier over wat de FvD vindt dat in het register moet komen te staan. Je verdedigt een fictieve versie van dit initiatief.quote:Op donderdag 28 maart 2019 07:56 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Ik val je nergens aan. Ik gebruik ook nergens stropoppen. Ik heb duidelijk aangegeven in meerdere posts wat wat mij betreft thuis hoort in het register.
Ik (en jij ook) weet nog niet wat de uiteindelijke uitwerking is. Ik herken slechts dat dit waarde zou kunnen hebben en dat ik benieuwd ben wat ze er mee gaan doen en dat ik DAN pas mijn waardeoordeel zal vellen.quote:Op donderdag 28 maart 2019 07:57 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Maar dat is niet relevant, we hebben het hier over wat de FvD vindt dat in het register moet komen te staan. Je verdedigt een fictieve versie van dit initiatief.
Dat klinkt goed, maar daarmee kun je niet simpelweg elke kritiek wegwuiven. Jij stapt al meteen over het kernpunt heen: de FvD gaat er vanuit dat 'linkse indoctrinatie' (wat dat dan ook mag zijn) schering en inslag is in scholen. Dat lijk jij onkritisch te slikken.quote:Op donderdag 28 maart 2019 07:58 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Ik (en jij ook) weet nog niet wat de uiteindelijke uitwerking is. Ik herken slechts dat dit waarde zou kunnen hebben en dat ik benieuwd ben wat ze er mee gaan doen en dat ik DAN pas mijn waardeoordeel zal vellen.
Ik veroordeel het heel kritisch, puur en alleen op de woorden die men zelf gebruikt.quote:Daar waar nagenoeg iedereen in dit topic het onkritisch lijkt te veroordelen of lijkt te omarmen.
Ik wuif helemaal geen kritiek weg. Ik neem echt bizar veel tijd voor jullie om per bezwaar exact uit te leggen waar ik het mee eens ben en waar ik het niet mee eens ben. Wegwuiven kan je bij mij volgens mij niet aanwijzen hier.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:03 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Dat klinkt goed, maar daarmee kun je niet simpelweg elke kritiek wegwuiven.
Omdat ik die ervaring deel (zeg ik nu al tegen jou voor de 5e keer). En ik besef me dat persoonlijke ervaring weinig waard is. Daarom wil ik dat de verhalen gewoon verzameld worden voor dossieropbouw zodat er sociale druk ontststaat om wellicht meldpunten te maken en om dit op objectievere manier in kaart te brengen. Niet om docenten in het nauw te drukken. Het gaat mij om de hufters.quote:Jij stapt al meteen over het kernpunt heen: de FvD gaat er vanuit dat 'linkse indoctrinatie' (wat dat dan ook mag zijn) schering en inslag is in scholen. Dat lijk jij onkritisch te slikken.
Ik denk dat je daarmee onbewust een waarheid aan het onderdrukken bent waarvan het besef nog niet erg groot is in de samenleving maar die er wel toe doet.quote:[..]
Ik veroordeel het heel kritisch, puur en alleen op de woorden die men zelf gebruikt.
Dat kun je nou wel zeggen, maar eerder gaf je al aan dat je eigenlijk geen idee hebt wat 'linkse indoctrinatie' precies is of wat de FvD er mee bedoelt. Dus het is totaal onduidelijk of dit initiatief doet wat jij graag zou zien. En ja, persoonlijke ervaring is in deze totaal irrelevant. Vandaar dat dit hele initiatief ook nooit tot een fatsoenlijk onderbouwde conclusie kan leiden. Niemand weet precies wat 'linkse indoctrinatie' is en het enige wat dit zal doen is mensen die denken te weten wat het is ervaringen laten opsturen.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:06 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Omdat ik die ervaring deel (zeg ik nu al tegen jou voor de 5e keer). En ik besef me dat persoonlijke ervaring weinig waard is. Daarom wil ik dat de verhalen gewoon verzameld worden voor dossieropbouw zodat er sociale druk ontststaat om wellicht meldpunten te maken en om dit op objectievere manier in kaart te brengen. Niet om docenten in het nauw te drukken. Het gaat mij om de hufters.
En dat baseer je totaal nergens op.quote:Ik denk dat je daarmee onbewust een waarheid aan het onderdrukken bent waarvan het besef nog niet erg groot is in de samenleving maar die er wel toe doet.
Waar gaf ik dat aan? Wijs even aan. Dit is al de 4e keer dat je mij woorden in de mond legt of gedrag toespeelt wat ik totaal niet heb vertoond.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:09 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Dat kun je nou wel zeggen, maar eerder gaf je al aan dat je eigenlijk geen idee hebt wat 'linkse indoctrinatie' precies is of wat de FvD er mee bedoelt.
Het heeft wat mij betreft potentie.quote:Dus het is totaal onduidelijk of dit initiatief doet wat jij graag zou zien.
Persoonlijke ervaring heeft waarde zolang je die waarde maar niet te hoog acht kan je er prima op acteren. Ik denk dat er iets te vinden is hier. Wetenschappers beginnen ook met een hypothese, niet met een voldongen theorie.quote:En ja, persoonlijke ervaring is in deze totaal irrelevant. Vandaar dat dit hele initiatief ook nooit tot een fatsoenlijk onderbouwde conclusie kan leiden.
Dat baseer ik op mijn persoonlijke ervaring. Niet "nergens op".quote:[..]
En dat baseer je totaal nergens op.
quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:12 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Waar gaf ik dat aan? Wijs even aan. Dit is al de 4e keer dat je mij woorden in de mond legt of gedrag toespeelt wat ik totaal niet heb vertoond.
Niet liegen.quote:Op donderdag 28 maart 2019 07:30 schreef SpecialK het volgende:
[En wat denk je dat de FvD onder 'linkse indoctrinatie' verstaat]
Weet ik niet. Ik wil wel eens zien wat voor verhalen het register halen. Dan kan ik er meer over zeggen.
En jij schat je persoonlijke ervaring véél te hoog in. Wetenschappers beginnen met een hypothese en gaan vervolgens wetenschappelijk onderzoek doen. Onderzoek wat ook weer onderhevig aan kritiek kan zijn. Dat jij de kritiek op de methode van de FvD bij voorbaat al wegwuift zegt nogal wat.quote:Persoonlijke ervaring heeft waarde zolang je die waarde maar niet te hoog acht kan je er prima op acteren. Ik denk dat er iets te vinden is hier. Wetenschappers beginnen ook met een hypothese, niet met een voldongen theorie.
Ik weet dondersgoed wat linkse indoctrinatie is. Ik heb het zelf meegemaakt. Op 2 aparte scholen ook nog.quote:
Jij weet helemaal niet hoe hoog of laag ik persoonlijk mijn ervaring inschat denk ik.quote:[..]
En jij schat je persoonlijke ervaring véél te hoog in.
Eh nee. De hypothese is onderdeel van het wetenschappelijke proces.quote:Wetenschappers beginnen met een hypothese en gaan vervolgens wetenschappelijk onderzoek doen.
Klopt. En als hier resultaten uit komen dan zijn die open voor kritiek. Niet dat een social-awareness campagne per se de wetenschappelijke moeten moet volgen maargoed. Uiteindelijk wil je dat men statistieken opbouwd buiten dit soort prive-initiatieve om waarin men gewoon met de harde cijfers en feiten bezig zijn. Maar die urgentie is er niet zolang mensen (zoals jij) overtuigd zijn dat er totaal geen probleem is.quote:Onderzoek dat ook weer onderhevig aan kritiek kan zijn.
5e keer dat je claimt dat ik dingen wegwuif terwijl ik echt bizar veel tijd en energie aan het steken ben in inhoudelijk reageren. Zou je kunnen stoppen? Het is niet echt prettig en ik krijg eigenlijk zin om je te negeren.quote:Dat jij de kritiek op de methode van de FvD bij voorbaat al wegwuift zegt nogal wat.
Ach, het 'Wetenschappelijk bureau' van het FvD vindt het vast een zeer gedegen wijze van onderzoeken om wat persoonlijke ervaringen, fragmenten uit 'linkse opdrachten' en verknipte uit context getrokken telefoonfilmpjes te verzamelen en dan zelfvoldaan te concluderen dat het onderwijs een enge linkse kliek is.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:16 schreef Fir3fly het volgende:
Wetenschappers beginnen met een hypothese en gaan vervolgens wetenschappelijk onderzoek doen. Onderzoek wat ook weer onderhevig aan kritiek kan zijn. Dat jij de kritiek op de methode van de FvD bij voorbaat al wegwuift zegt nogal wat.
Het lijkt mij dan ook geen goed idee om de resultaten hieruit als wetenschappelijk te benoemen.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:22 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ach, het 'Wetenschappelijk bureau' van het FvD vindt het vast een zeer gedegen wijze van onderzoeken om wat persoonlijke ervaringen, fragmenten uit 'linkse opdrachten' en verknipte uit context getrokken telefoonfilmpjes te verzamelen en dan zelfvoldaan te concluderen dat het onderwijs een enge linkse kliek is.
Nogmaals, je persoonlijke biased ervaring heeft niemand wat aan. Ook de FvD niet. En voor de zoveelste keer, de FvD gaat er vanuit dat 'linkse indoctrinatie' een groot probleem is op Nederlandse scholen. Je kunt zo hard schreeuwen als je wil, jouw persoonlijke ervaring is daar géén aanwijzing voor op wat voor manier dan ook. Je hoeft maar één persoon te vinden die zegt rechtse indoctrinatie te hebben meegemaakt en je gaat al nat.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:21 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Ik weet dondersgoed wat linkse indoctrinatie is. Ik heb het zelf meegemaakt. Op 2 aparte scholen ook nog.
De structuur van ons onderwijssysteem is ge-ent op het creëren van vaardige arbeiders.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:25 schreef KoosVogels het volgende:
'Indoctrinatie', als je het al zo wil noemen, heeft in het onderwijs overigens eerder een rechts karakter. Leerlingen worden, zeker in het middelbaar en hoger onderwijs, immers klaargestoomd voor hun rol in het enorme hamsterrad dat kapitalisme heet.
Dat is wel grappig want ik ben bereid om mijn persoonlijke ervaring slechts als lichte indicatie te zien. Maar jouw gebrek aan kennis hierin heeft jou overtuigd dit gedrag niet bestaat.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:29 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Nogmaals, je persoonlijke biased ervaring heeft niemand wat aan. Ook de FvD niet. En voor de zoveelste keer, de FvD gaat er vanuit dat 'linkse indoctrinatie' een groot probleem is op Nederlandse scholen. Je kunt zo hard schreeuwen als je wil, jouw persoonlijke ervaring is daar géén aanwijzing voor op wat voor manier dan ook. Je hoeft maar één persoon te vinden die zegt rechtse indoctrinatie te hebben meegemaakt en je gaat al nat.
De FvD is wellicht bereid om een antwoord te geven voordat de data binnen is maar ik ben prima bereid om de resultatenhieruit een toepasselijk plekje te geven. Als indicatie voor de behoefte aan serieus onderzoek. Als zelfs de FvD straks geen geloofwaardig dossier weet op te bouwen dan is dat wat mij betreft een sterke indicatie dat die linkse indoctrinatie te zeldzaam is om er aandacht aan te geven.quote:Het blijft grappig dat je mij aanvalt op het feit dat ik zou denken dat er helemaal geen probleem is, terwijl het omgekeerde juist waar is. Men zegt dat er een probleem is zonder enige onderbouwing of zelfs maar zonder een indicatie wát nou het probleem precies kan zijn. En gaat vervolgens proberen dat te bewijzen met volledig onbewezen, on-onderbouwde en vrijwel uitsluitend biased informatie, uitsluitend persoonlijke ervaringen. Weet je hoe dat heet? Het antwoord geven voordat je de vraag stelt. Met wetenschap heeft het dan ook niets te maken en het is vrij stuitend dat je die vergelijking durft te maken.
Ja want ... jij bepaalt wel of er meer onderzoek nodig is toch? En in dit geval niet want... zal wel meevallen... volgens jouw persoonlijke ervaring.quote:Het enige dat hier uit zal komen is dat de FvD zal schreeuwen dat ze altijd al gelijk hadden en dat meer onderzoek nodig is. Maar dat is dus nergens op gebaseerd en is een cirkelredenering.
Niet om het een of ander, maar tijdens 'economie' wordt uitsluitend verteld over de zegeningen van het kapitalisme. Althans, hetgeen je wordt geleerd past allemaal binnen de kaders van het kapitalisme. Geschiedenis wordt verteld vanuit westers (liberaal/kapitalistisch) perspectief. Etc etc.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:32 schreef SpecialK het volgende:
[..]
De structuur van ons onderwijssysteem is ge-ent op het creëren van vaardige arbeiders.
Een socialistische heilstaat heeft geen (vaardige) arbeiders nodig?
Of je nou arbeider bent omdat je geld nodig hebt voor de huur en een blikje cola of omdat je anders in een strafkamp terecht komt voor ongehoorzaamheid is om het even mbt het onderwijssysteem. Dat zou in beide werelden exact hetzelfde zijn.
Sommige pubers zijn weerbaarder dan anderen. Sommige kinderen hebben an van nature of van huis uit een kritisch denkpatroon. Maar ik denk niet dat je er vanuit kan gaan dat dat voor elk kind zo geldt. En ik denk ook niet dat het OK is als een leraar jou sociaal probeert te isoleren. Sommige leraren hebben namelijk die vaardigheid wel om een klas tegen je op te zetten.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:35 schreef ijs_beer het volgende:
Beetje puber trekt zich weinig aan van wat een docent vindt. Juist de politieke discussie met de leraren maatschappijleer was imo juist het leukste zo ongeveer in de bovenbouw.ongeacht hun politieke kleur.
Het heeft geen zin om verder op deze domme stropoppen in te gaan. Jouw ervaring is minder dan waardeloos omdat je zelf al te ver heen bent met je bias. Veel plezier er mee.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:36 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Dat is wel grappig want ik ben bereid om mijn persoonlijke ervaring slechts als lichte indicatie te zien. Maar jouw gebrek aan kennis hierin heeft jou overtuigd dit gedrag niet bestaat.
Dat is pas een overtuiging op basis van persoonlijke bias.
Dat is dus het hele punt, dit 'dossier' zal nooit op wat voor manier dan ook geloofwaardige informatie opleveren. Hoe vaak moet ik dat nog uitleggen?quote:De FvD is wellicht bereid om een antwoord te geven voordat de data binnen is maar ik ben prima bereid om de resultatenhieruit een toepasselijk plekje te geven. Als indicatie voor de behoefte aan serieus onderzoek. Als zelfs de FvD straks geen geloofwaardig dossier weet op te bouwen dan is dat wat mij betreft een sterke indicatie dat die linkse indoctrinatie te zeldzaam is om er aandacht aan te geven.
quote:Ja want ... jij bepaalt wel of er meer onderzoek nodig is toch? En in dit geval niet want... zal wel meevallen... volgens jouw persoonlijke ervaring.
Niet elke puber heeft al genoeg kritisch vermogen om dat te doen. Ik weet dat het bij mij pas laat kwam iig.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:35 schreef ijs_beer het volgende:
Beetje puber trekt zich weinig aan van wat een docent vindt. Juist de politieke discussie met de leraren maatschappijleer was imo juist het leukste zo ongeveer in de bovenbouw.ongeacht hun politieke kleur.
Dit is dan weer het andere uiterste van die onzinquote:Op donderdag 28 maart 2019 08:37 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Niet om het een of ander, maar tijdens 'economie' wordt uitsluitend verteld over de zegeningen van het kapitalisme. Althans, hetgeen je wordt geleerd past allemaal binnen de kaders van het kapitalisme. Geschiedenis wordt verteld vanuit westers (liberaal/kapitalistisch) perspectief. Etc etc.
Dus je bent nog geen puber?quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:38 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Niet elke puber heeft al genoeg kritisch vermogen om dat te doen. Ik weet dat het bij mij pas laat kwam iig.
Nee, dat is wat jij denkt dat het is. Net zoals velen denken dat Baudet Hitler is en net zoals ik denk dat Pechtold een vreemd figuur is.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:37 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Niet om het een of ander, maar tijdens 'economie' wordt uitsluitend verteld over de zegeningen van het kapitalisme. Althans, hetgeen je wordt geleerd past allemaal binnen de kaders van het kapitalisme. Geschiedenis wordt verteld vanuit westers (liberaal/kapitalistisch) perspectief. Etc etc.
Maar laten we eerlijk wezen: deze kliklijn gaat ook niet over lesstof. Wat het FvD wil, is dat leerlingen docenten aanwijzen die iets gemeens zeggen over het FvD of de PVV.
Terry schijnt trouwens behoorlijke trauma's over te hebben gehouden aan middelbare school. Hij hoorde er niet bij en de docenten hadden nauwelijks oog voor hem. Hij scheen dat z'n leraren ook enorm kwalijk te nemen. Vermoed dat dit idiote plan gewoon voortkomt uit zijn wrok richting leerkrachten.
Wat? Waar heb je het nou over? Dat zijn dan gewoon kutlerarenquote:Op donderdag 28 maart 2019 08:38 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Sommige pubers zijn weerbaarder dan anderen. Sommige kinderen hebben an van nature of van huis uit een kritisch denkpatroon. Maar ik denk niet dat je er vanuit kan gaan dat dat voor elk kind zo geldt. En ik denk ook niet dat het OK is als een leraar jou sociaal probeert te isoleren. Sommige leraren hebben namelijk die vaardigheid wel om een klas tegen je op te zetten.
Ik heb nog nooit iemand op school horen praten over de zegeningen van het kapitalisme eigenlijk. Er werd overgeleverd wat de geschiedenis is van de westerse wereld. Daarin werd nogal kritisch gekeken naar het kolonialisme en tsja.. het kapitalisme mag je wel benoemen toch?quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:37 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Niet om het een of ander, maar tijdens 'economie' wordt uitsluitend verteld over de zegeningen van het kapitalisme. Althans, hetgeen je wordt geleerd past allemaal binnen de kaders van het kapitalisme. Geschiedenis wordt verteld vanuit westers (liberaal/kapitalistisch) perspectief. Etc etc.
Klopt.quote:Maar laten we eerlijk wezen: deze kliklijn gaat ook niet over lesstof.
Nah ik denk dat het ook gaat over docenten die expliciet ideologische onzin aan het verkopen zijn als harde feiten. Als iemand straks critical theory loopt te pushen of tijdens biologieles ineens met rare feministische propaganda loopt te schermen alsof het onderdeel is van het curriculum... Lijkt mij dat de FvD dat ook allemaal interessant vind. Dat het niet OK is om politieke partijen te bashen in een klaslokaal als leraar lijkt mij trouwens... niet controversieel?quote:Wat het FvD wil, is dat leerlingen docenten aanwijzen die iets gemeens zeggen over het FvD of de PVV.
Brool cory, sto.quote:Terry schijnt trouwens behoorlijke trauma's over te hebben gehouden aan middelbare school. Hij hoorde er niet bij en de docenten hadden nauwelijks oog voor hem. Hij scheen dat z'n leraren ook enorm kwalijk te nemen. Vermoed dat dit idiote plan gewoon voortkomt uit zijn wrok richting leerkrachten.
Ik denk van wel.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:38 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Het heeft geen zin om verder op deze domme stropoppen in te gaan. Jouw ervaring is minder dan waardeloos omdat je zelf al te ver heen bent met je bias. Veel plezier er mee.
[..]
Dat is dus het hele punt, dit 'dossier' zal nooit op wat voor manier dan ook geloofwaardige informatie opleveren. Hoe vaak moet ik dat nog uitleggen?
[..].
Das Kapital heb ik op de middelbare school niets van meegekregen. Lenin en Trotsky kwamen uiteraard voorbij, maar het is niet alsof de docent deze mannen ophemelde.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:39 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Dit is dan weer het andere uiterste van die onzin. Ik heb gewoon Das Kapital bestudeerd en flinke projecten gedaan over Lenin en Stalin en Trotsky. Met als eindpunt Animal Farm.
Fijn, niemand weet dus wat deze kliklijn precies inhoudt. Geweldig plan weer van onze vrienden van het FvD.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:40 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Nee, dat is wat jij denkt dat het is. Net zoals velen denken dat Baudet Hitler is en net zoals ik denk dat Pechtold een vreemd figuur is.
De feiten die op tafel liggen zeggen wat anders, en ik heb nog altijd geen enkel goed beargumenteerde reden voorbij zien komen waarom dit fout is.
En dat mag, maar dat betekent ook dat de rest van ons jouw onderbuikje gewoon mag negeren.quote:
Jezus mina. En niet elke puber denkt op z'n 13e aan seks, laten we de voorlichting maar afschaffen.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:38 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Niet elke puber heeft al genoeg kritisch vermogen om dat te doen. Ik weet dat het bij mij pas laat kwam iig.
Jajaj we get it... jij bent een bad ass.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:42 schreef ijs_beer het volgende:
[..]
Wat? Waar heb je het nou over? Dat zijn dan gewoon kutlerarenmaar daar hoef je geen klikpunt voor hun politieke voorkeur van te maken hoor.
Waar zeg ik dat jij mij niet mag negeren?quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:44 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
En dat mag, maar dat betekent ook dat de rest van ons jouw onderbuikje gewoon mag negeren.
Meldpunt tegen linkse indoctrinatie.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:43 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Fijn, niemand weet dus wat deze kliklijn precies inhoudt. Geweldig plan weer van onze vrienden van het FvD.
Over indoctrinatie gesproken, het lijkt wel een robotquote:Op donderdag 28 maart 2019 08:46 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Meldpunt tegen linkse indoctrinatie.
Fijn om te horen. Ik zal nog eens moeite doen om serieus in te gaan op je punten en te proberen mijn positie zo accuraat en redelijk mogelijk neer te zetten.quote:
Nou ik niet hoor, ben en was absoluut een doetje, ben ook wel eens te kakken gezet door een leraar, doordat ik in een les over politiek iets ongefundeerd liep te roepen. Juist die discussies zetten je aan het denken. Een dergelijk meldpunt zal zorgen dat docenten zich niet meer durven inzetten voor een goede les maatschappijleer/politiek omdat, als ze beetje een scherpe stelling poneren meteen opgehitste pubertjes tegen zich zullen hebben en ze even gaan afzeiken op dat meldpunt.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:44 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Jajaj we get it... jij bent een bad ass.![]()
![]()
Ik was dat niet. Had wel kritisch denkvermogen maar zag conflict met een leraar eigenlijk als iets heeeeeel heftigs en engs.
Duidelijk, dan is indoctrinatie an sich dus geen probleem, maar linkse indoctrinatie wel.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:46 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Meldpunt tegen linkse indoctrinatie.
Te kakken zetten lijkt me niet ok maar misschien bedoel je "ik kreeg pushback".. wat voor pubers al snel voelt als te kakken worden gezet./quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:48 schreef ijs_beer het volgende:
[..]
Nou ik niet hoor, ben ook wel eens te kakken gezet door een leraar, doordat ik in een les over politiek iets ongefundeerd liep te roepen.
En dat lijkt mij ook geen probleem verder. En dat is binnen de juiste context ook prima. Je zegt niet voor niets maatschappijleer. Logisch dat dat soort discussies daar ontstaan.quote:Juist die discussies zetten je aan het denken.
Ik denk dat het soort leraren wat zich nog het meeste gedraagt zoals waar de FvD op mikt zelf weinig waarde hechten aan een vermelding in zo'n register.quote:Een dergelijk meldpunt zal zorgen dat docenten zich niet meer durven inzetten voor een goede les maatschappijleer/politiek omdat, als ze beetje een scherpe stelling poneren meteen opgehitste pubertjes tegen zich zullen hebben ze ze even gaan afzeiken op dat meldpunt.
Dat is aan de politieke partij om ‘onafhankelijk’ te beoordelen. Kennelijk.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:49 schreef Leandra het volgende:
[..]
Duidelijk, dan is indoctrinatie an sich dus geen probleem, maar linkse indoctrinatie wel.
En dat is een van de vele dingen die mis is met dit meldpunt.
Als een leraar een GL-sticker op zijn tas heeft, is dat al meldenswaardig?
Waarom pakken ze dan niet meteen "rechtse" indoctrinatie mee? Als het allemaal zo neutraal moet?quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:46 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Meldpunt tegen linkse indoctrinatie.
Of nog erger: dat hun op non-actief stellen al geëist wordt omdat leerlingen denken dat de leraar iets gezegd of bedoeld heeft, of dat zelfs totaal verzinnen om de leerkracht te schaden; zie het recente op non-actief stellen van een leerkracht die iets lelijks gezegd zou hebben over de islam.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:48 schreef ijs_beer het volgende:
[..]
Nou ik niet hoor, ben en was absoluut een doetje, ben ook wel eens te kakken gezet door een leraar, doordat ik in een les over politiek iets ongefundeerd liep te roepen. Juist die discussies zetten je aan het denken. Een dergelijk meldpunt zal zorgen dat docenten zich niet meer durven inzetten voor een goede les maatschappijleer/politiek omdat, als ze beetje een scherpe stelling poneren meteen opgehitste pubertjes tegen zich zullen hebben en ze even gaan afzeiken op dat meldpunt.
Het doet me een beetje denken aan een slap aftreksel van de culturele revolutie. Maar dan van rechts schoppen naar links, in plaats van communisme schoppen richting kapitalisme.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:49 schreef Leandra het volgende:
[..]
Duidelijk, dan is indoctrinatie an sich dus geen probleem, maar linkse indoctrinatie wel.
En dat is een van de vele dingen die mis is met dit meldpunt.
Als een leraar een GL-sticker op zijn tas heeft, is dat al meldenswaardig?
Ik denk dat als het de overheid was en niet een politieke partij met een duidelijk inslag dat je bezwaar logischer was maar het zou ze hebben gesierd als ze het wat neutraler hadden ingezet idd.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:52 schreef koemleit het volgende:
[..]
Waarom pakken ze dan niet meteen "rechtse" indoctrinatie mee? Als het allemaal zo neutraal moet?
De rechtse politieke partij die hun rechtse denkbeelden niet als indoctrinatie ziet?quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:52 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat is aan de politieke partij om ‘onafhankelijk’ te beoordelen. Kennelijk.
potato potatoquote:Op donderdag 28 maart 2019 08:51 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Te kakken zetten lijkt me niet ok maar misschien bedoel je "ik kreeg pushback".. wat voor pubers al snel voelt als te kakken worden gezet./
[..]
Ja, maar dat laatste wat je zegt is toch geen reguliere gang van zaken? Je doet iig nu alsof dat overal plaatsvind. Als een docent zoiets doet kun je beter naar zijn algehele presteren kijken, en gewoon eruittyfen als onderwijskoepel. Daar heb je echt geen politiek gemotiveerd kliklijntje voor nodig hoor, eerder een vertrouwenspersoon waar de leerlingen terecht kunnen. En hee, die zijn er op zo goed als elke school.quote:En dat lijkt mij ook geen probleem verder. En dat is binnen de juiste context ook prima. Je zegt niet voor niets maatschappijleer. Logisch dat dat soort discussies daar ontstaan.
Uitnodigen tot kritisch denken is iets anders dan kinderen sociaal isoleren en ze weg te zetten als een stuk stront omdat ze niet de juiste politieke mening hebben.
En de openheid en redelijkheid moeten we vooral behouden, omdat dat een van de grootste kwaliteiten van het Nederlandse onderwijs is. Dergelijke meldpunten ondermijnen deze kwaliteit.quote:Ik denk dat het soort leraren wat zich nog het meeste gedraagt zoals waar de FvD op mikt zelf weinig waarde hechten aan een vermelding in zo'n register.
Net zoals die bangalijstjes.... lekker boeiend dat iemand een lijstje aan het bijhouden is over hoe lekker je kutje smaakt. Move on en doe je ding. Hou je aan de wet en besef je dat er in ons land een overdreven redelijkheid en permissiveness heerst mbt wat docenten mogen vinden en bespreken.
Mijn leraar maatschappijleer zat bij de CPN, ik was een kind uit een riant VVD-nest.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:53 schreef ijs_beer het volgende:
[..]
Het doet me een beetje denken aan een slap aftreksel van de culturele revolutie. Maar dan van rechts schoppen naar links, in plaats van communisme schoppen richting kapitalisme.
Ik heb het zelf bizar vaak gezien en ik was er totaal niet naar opzoek.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:57 schreef ijs_beer het volgende:
[..]
potato potato
[..]
Ja, maar dat laatste wat je zegt is toch geen reguliere gang van zaken? Je doet iig nu alsof dat overal plaatsvind.
Ik denk dat dit zoiets is als de vis in het water. Een vis weet niet dat hij in water zwemt. Er is in Nederland niet echt een besef dat bepaald docentgedrag over de schreef gaat dus men gaat er ook niet voor naar een vertrouwenspersoon. En dat is het vervelende van indoctrinatie... als je er eenmaal in zit dan zie je het ook niet als iets negatiefs voor jouzelf.quote:Als een docent zoiets doet kun je beter naar zijn algehele presteren kijken, en gewoon eruittyfen als onderwijskoepel. Daar heb je echt geen politiek gemotiveerd kliklijntje voor nodig hoor, eerder een vertrouwenspersoon waar de leerlingen terecht kunnen. En hee, die zijn er op zo goed als elke school.
Oneens.Ik denk dat een meldpunt als dit ansich binnen zijn eigen levensduur weinig sociaal effect heeft op leraargedrag. Ik hoop dat wat er uit komt is dat men bewuster wordt van bepaald gedrag en dat er meer maatschappelijke pushback komt. Wellicht zelfs vanuit leerlingen zelf.quote:[..]
En de openheid en redelijkheid moeten we vooral behouden, omdat dat een van de grootste kwaliteiten van het Nederlandse onderwijs is. Dergelijke meldpunten ondermijnen deze kwaliteit.
Prima toch?quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:01 schreef Leandra het volgende:
[..]
Mijn leraar maatschappijleer zat bij de CPN, ik was een kind uit een riant VVD-nest.
Geweldige discussies met die man gehad, als ik al mijn leraren maatschappijleer op en rijtje zet waren zijn lessen absoluut het leukst, vooral door de discussies.
Juist een leraar met een scherpe mening lokt een goede discussie uit. En dat leert je dan goed argumenteren en luisteren naar wat de ander nou eigenlijk zegt. Disuccies met leerlingen onderling was altijd wat minder, omdat er altijd een aantal waren die niet zo goed wisten waar ze voor stonden. En da's prima, maar voor de leerlingen die dat wel konden zou er geen uitdaging in hebben gezeten als de Docenten ons niet zo wisten te prikken.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:01 schreef Leandra het volgende:
[..]
Mijn leraar maatschappijleer zat bij de CPN, ik was een kind uit een riant VVD-nest.
Geweldige discussies met die man gehad, als ik al mijn leraren maatschappijleer op en rijtje zet waren zijn lessen absoluut het leukst, vooral door de discussies.
Nou, namen en rugnummers dan maar.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:02 schreef SpecialK het volgende:
[..]
[quote]Ik heb het zelf bizar vaak gezien en ik was er totaal niet naar opzoek.
Nee pubers staan er totaal niet om bekend om iets kenbaar te maken als ze iets niet zint.quote:Ik denk dat dit zoiets is als de vis in het water. Een vis weet niet dat hij in water zwemt. Er is in Nederland niet echt een besef dat bepaald docentgedrag over de schreef gaat dus men gaat er ook niet voor naar een vertrouwenspersoon. En dat is het vervelende van indoctrinatie... als je er eenmaal in zit dan zie je het ook niet als iets negatiefs voor jouzelf.
quote:Oneens.Ik denk dat een meldpunt als dit ansich binnen zijn eigen levensduur weinig sociaal effect heeft op leraargedrag. Ik hoop dat wat er uit komt is dat men bewuster wordt van bepaald gedrag en dat er meer maatschappelijke pushback komt. Wellicht zelfs vanuit leerlingen zelf.
En dat gaat natuurlijk wel gebeuren, want pubers en hun hersenen waar alles ongefilterd binnenkomt.quote:Wat mij betreft hoeven alleen mensen die echt zwaar over de schreef gaan zich zorgen te maken. Dit gaat niet over "ik vind toevallig de SP wel een aardige part.." 'NACH LAGER MIT DICH!!!!'
Punt is dat het uitdragen van zijn mening nu al voldoende reden zou zijn hem aan te melden, ongeacht het feit dat er prima discussies uit zouden kunnen voortvloeien.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:04 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Prima toch?
Maar je snapt dat een leraar die een jongen voor de klas in de zeik neemt omdat hij aangaf VVD te stemmen als hij oud genoeg is om te mogen stemmen... dat dat niet OK is en ook niet een hallmark is van de gezonde en leuke discussies waar jij aan denkt?
Nogmaals... een handjevol wel.. meerendeel niet. Jij beredeneert te veel vanuit je eigen ervaring en om eerlijk te zijn jij was waarschijnlijk bovengemiddeld brutaal en strijdbaar. Niks mis mee trouwens maar... niet iedereen heeft die positie.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:08 schreef ijs_beer het volgende:
[..]
Nou, namen en rugnummers dan maar.
[..]
Nee pubers staan er totaal niet om bekend om kenbaar te maken als ze iets niet zint.![]()
Ik geloof niet in elke slippery slope argument. Dan kan je wel alles kapotschieten.quote:[..]
En dat gaat natuurlijk wel gebeuren, want pubers en hun hersenen waar alles ongefilterd binnenkomt.
De oproep gaat in mijn ogen dan ook inhoudelijk over de kwaliteit van het onderwijs.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:10 schreef Leandra het volgende:
[..]
Punt is dat het uitdragen van zijn mening nu al voldoende reden zou zijn hem aan te melden, ongeacht het feit dat er prima discussies uit zouden kunnen voortvloeien.
Ik denk eigenlijk niet dat het de gemiddelde (zelfs rechtse) Nederlander wat uit maakt OF iemand een mening uit in de klas maar HOE iemand een mening uit is belangrijker.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:10 schreef Leandra het volgende:
[..]
Punt is dat het uitdragen van zijn mening nu al voldoende reden zou zijn hem aan te melden, ongeacht het feit dat er prima discussies uit zouden kunnen voortvloeien.
Geen enkele school hoeft vrij van meningen te zijn. Alsjeblieft niet, zeg.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:58 schreef Leandra het volgende:
Moet een school in de categorie bijzonder onderwijs eigenlijk wel vrij van meningen zijn?
Of geldt dat alleen voor openbaar onderwijs?
In mijn tijd bestond Pwnage nog niet eens, en ondanks het feit dat je destijds sowieso nog respect voor de leerkracht had (of diende te hebben), was er gewoon ruimte voor discussie, die moet er ook altijd zijn, ook als een leraar probeert "af te zeiken" kun je gewoon je weerwoord hebben.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:13 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Ik denk eigenlijk niet dat het de gemiddelde (zelfs rechtse) Nederlander wat uit maakt OF iemand een mening uit in de klas maar HOE iemand een mening uit is belangrijker.
Ik ga er vanuit dat deze leraar jou de ruimte gaf om te spreken en denken en niet bezig was met sick burns op je af te smijten. Het was geen Pwnage-time elke dag toch? En jij voelde je niet ongemakkelijk en als jij aangaf dat je je ongemakkelijk voelde zou hij gewoon terughouden?
Dat soort situaties zijn totaal niet interessant voor Nederlands publiek en ik denk daarmee ook niet interessant voor zo'n dossier. Ik denk dat het doel shockeren is met verhalen waarvan jij en ik beiden het eens zijn dat dat echt over de schreef was.
Dit meldpunt heeft niets, maar dan ook niets met de kwaliteit van onderwijs van doen. Sterker nog, als dit daadwerkelijk vorm gaat krijgen en de 'onderzoeksresultaten' gelekt of gepubliceerd worden, dan zal het eerder leraren tegenhouden om überhaupt nog politieke onderwerpen te bespreken. Of nog erger: schoolleidingen ertoe bewegen ze te verbannen uit de lokalen, uit angst voor slechte publiciteit.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:12 schreef capricia het volgende:
[..]
De oproep gaat in mijn ogen dan ook inhoudelijk over de kwaliteit van het onderwijs.
Nou ja, als dat wel moet dan zou dat ook alleen maar voor een openbare school kunnen gelden, en dan kan ik al wel vertellen dat mijn kind dus ook niet naar een openbare middelbare school zal gaan.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:21 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Geen enkele school hoeft vrij van meningen te zijn. Alsjeblieft niet, zeg.
Dit lijkt mij eigenlijk totaal niet wenselijk gedrag van een docent. Lijkt mij exact het soort kapen van de lesruimte en lesstof om kinderen lastig te vallen waar verder weinig teachable moments uit te halen zijn.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:19 schreef speknek het volgende:
Geweldige vent, iedereens favoriete docent. Zat voortdurend over politiek te praten in de klas. En niet op een manier dat we er veel discussie over hadden, maar gewoon vrij eenzijdig een andere kant van het verhaal.
Ik denk dat dat een behoorlijke overschatting is, no offence.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:12 schreef capricia het volgende:
[..]
De oproep gaat in mijn ogen dan ook inhoudelijk over de kwaliteit van het onderwijs.
Einde van de scholierenverkiezingen dus.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:24 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Dit meldpunt heeft niets, maar dan ook niets met de kwaliteit van onderwijs van doen. Sterker nog, als dit daadwerkelijk vorm gaat krijgen en de 'onderzoeksresultaten' gelekt of gepubliceerd worden, dan zal het eerder leraren tegenhouden om überhaupt nog politieke onderwerpen te bespreken. Of nog erger: schoolleidingen ertoe bewegen ze te verbannen uit de lokalen, uit angst voor slechte publiciteit.
Het is dan ook verder aan de volwassen maatschappij om deze verhalen en het volume er van te beoordelen en te besluiten hoe erg of niet erg dit allemaal is.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:28 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ik denk dat dat een behoorlijke overschatting is, no offence.
Ik denk ook dat leerlingen dat niet altijd even goed kunnen inschatten, en dat is wel categorie die de meldingen moet doen.
Dit meldpunt is er niet voor hen. Dit meldpunt is voor docenten die nog tien stappen verder gaan. En dat lijkt mij gedrag wat echt niet in een klaslokaal thuis hoort.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:48 schreef ijs_beer het volgende:
[..]
Nou ik niet hoor, ben en was absoluut een doetje, ben ook wel eens te kakken gezet door een leraar, doordat ik in een les over politiek iets ongefundeerd liep te roepen. Juist die discussies zetten je aan het denken. Een dergelijk meldpunt zal zorgen dat docenten zich niet meer durven inzetten voor een goede les maatschappijleer/politiek omdat, als ze beetje een scherpe stelling poneren meteen opgehitste pubertjes tegen zich zullen hebben en ze even gaan afzeiken op dat meldpunt.
Dit dus inderdaad.quote:Op donderdag 28 maart 2019 07:54 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Ik moet zeggen toen ik hier voor de eerste keer op reageerde was ik nog niet helemaal klaar voor hoe tekenend en ironisch dit statement is. En er valt denk ik nog wat interessants over te zeggen.
Jij lijkt letterlijk te denken dat de links/rechts dichotomie feitelijk te reduceren is tot sociale leuke mensen en roofdieren die actief op zoek zijn de zwakkeren van de samenleving op te peuzelen.
En jij bent niet de eerste en enige persoon die dit zo denkt. Maar kan jij je voorstellen dat als je zo denkt en je bent overtuigd dat dit gewoon een kwestie van goed en kwaad is. Links goed, rechts het boze kwaad... en dat je met die mentaliteit een klaslokaal in loopt.... dat dat wellicht kan leiden tot situaties waarin je leerlingen niet meer aan het leren bent kritisch te denken maar letterlijk gewoon aan het vergiftigen bent met haat richting mensen met bepaalde meningen?
Daar gaat het om. En het was mooi dat je even een subtiele demonstratie gaf van waar het om gaat.
Haha! You know nothing John Snow. Die school (of mijn gedeelte ervan) was er een voor de superrijken uit de omgeving. Zoontjes van de baas van Coca-Cola e.d., superlinks ja. De meesten zijn nu ook ergens partner, advocaat, politicus, wetenschapper. Voor en door elitair.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:26 schreef SpecialK het volgende:
De enige reden dat het voor jou waardevol voelt was waarschijnlijk omdat de rest van je leven zo ontiegelijk druipend links was dat dit een soort bizarre wekelijkse uitstap voor je was.
Nee dit is onzin, ook bij economie werd ons het Keynes-model geleerd, waarbij de overheid een veel grotere rol krijgt t.o.v. van andere modellen. Er is geen ruimte voor alternatieve stromingen. Dus besef je ook niet dat er alternatieve modellen zijn, totdat je jezelf inlicht.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:37 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Niet om het een of ander, maar tijdens 'economie' wordt uitsluitend verteld over de zegeningen van het kapitalisme. Althans, hetgeen je wordt geleerd past allemaal binnen de kaders van het kapitalisme. Geschiedenis wordt verteld vanuit westers (liberaal/kapitalistisch) perspectief. Etc etc.
True, maar sociale en morele opvoeding is ook juist belangrijk in het basisonderwijs.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:44 schreef capricia het volgende:
Is het zinvol om een onderscheid te maken in voortgezet en hoger onderwijs? Naar gelang de leeftijd en het opleidingsniveau mag je een toenemende kritische en zelfstandige houding verwachten van de leerling/student.
Mijn eerste gedachte is: voortgezet onderwijs is verplicht en het curriculum wordt door de overheid bepaald. Hoger onderwijs is een keuze. Je kan jezelf voldoende inlichten over het soort universiteit of hogeschool waarvoor je kiest. Die universiteit mag wmb zelf zijn oriëntatie bepalen.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:44 schreef capricia het volgende:
Is het zinvol om een onderscheid te maken in voortgezet en hoger onderwijs? Naar gelang de leeftijd en het opleidingsniveau mag je een toenemende kritische en zelfstandige houding verwachten van de leerling/student.
Dat zegt verder weinig over of men links lulde. Weet niet hoe dat in nederland is maar in de VS zijn het juist die upper echelon types die nu lekker faux links aan het strijden zijn. Want dat bekt goed en je kan het allemaal wel betalen die rare meningen.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:41 schreef speknek het volgende:
[..]
Haha! You know nothing John Snow. Die school (of mijn gedeelte ervan) was er een voor de superrijken uit de omgeving. Zoontjes van de baas van Coca-Cola e.d., superlinks ja. De meesten zijn nu ook ergens partner, advocaat, politicus, wetenschapper. Voor en door elitair.
Dat klopt. En ik was ook overtuigd links-links-links met een SP stemmende moeder die vroeger CPN lid was. Vaders kant van de familie uit het communistische verzet etc.. etc.. etc..quote:Je ouders zijn belangrijk voor je politieke opvatting (mijn ouders noch ik zijn erg links overigens),
School is er om je in contact te brengen met nieuwe denkwijzen, nieuwe informatie en kritisch denken ja. Dat klopt.quote:de school kan je hooguit een andere kijk verschaffen.
En daar ga je dus lekker over de schreef wat mij betreft. Ten minste potentieel afhankelijk van de inhoud want je gebruikt relatief vage multi-interpretabele termen.quote:En wat mij betreft mogen ze in die tijd zoveel mogelijk Kumbaya, tolerantie en global village in mijn kinderen stoppen. De samenleving is hard genoeg.
Wij kregen geen Keynes.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:41 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Nee dit is onzin, ook bij economie werd ons het Keynes-model geleerd, waarbij de overheid een veel grotere rol krijgt t.o.v. van andere modellen. Er is geen ruimte voor alternatieve stromingen. Dus besef je ook niet dat er alternatieve modellen zijn, totdat je jezelf inlicht.
Wat kregen jullie wel dan?quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:56 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Wij kregen geen Keynes.
Maar goed, laten we wel wezen: Keynes is ook niet knetterlinks. Het is een 'linksere stroming' binnen de kapitalistische (lees: rechtse) mainstream.
Klopt. Dat verschil is er. Maar zelfs daar zijn grenzen denk ik.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:44 schreef capricia het volgende:
Is het zinvol om een onderscheid te maken in voortgezet en hoger onderwijs? Naar gelang de leeftijd en het opleidingsniveau mag je een toenemende kritische en zelfstandige houding verwachten van de leerling/student.
Maar het is dan ook een feit dat kapitalisme an sich beter is dan alle andere systemen. Dat heeft niets met politiek te maken.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:56 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Wij kregen geen Keynes.
Maar goed, laten we wel wezen: Keynes is ook niet knetterlinks. Het is een 'linksere stroming' binnen de kapitalistische (lees: rechtse) mainstream.
Ja. Maar dan ben je dus sowieso incompetent en moet je je vak uitgezet worden, daar is echt geen politiek gemotiveerd meldpunt voor nodig.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:32 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Dit meldpunt is er niet voor hen. Dit meldpunt is voor docenten die nog tien stappen verder gaan. En dat lijkt mij gedrag wat echt niet in een klaslokaal thuis hoort.
Toch wel bizar dat jij denkt dat de transactie van geld en goederen per definitie rechts is.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:56 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Wij kregen geen Keynes.
Maar goed, laten we wel wezen: Keynes is ook niet knetterlinks. Het is een 'linksere stroming' binnen de kapitalistische (lees: rechtse) mainstream.
Het FvD heeft al lang besloten dat links gedachtengoed "erg" is. Daarom ageert Baudet er ook non-stop tegen. Hij roept niet voor niets dat het onderwijs, cultuur en de media gesaneerd moeten worden van deze verderfelijke, oikofobische elementen. Links is door Baudet verheven tot volks vijand nr1 en elk podium dient gezuiverd te worden van anti-boreale meningen zodat de vrijheid van meningsuiting niet langer misbruikt kan worden door hen die een weg met ons mentaliteit erop na houden.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:30 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Het is dan ook verder aan de volwassen maatschappij om deze verhalen en het volume er van te beoordelen en te besluiten hoe erg of niet erg dit allemaal is.
Klopt. En omdat kapitalisme het systeem is waarbinnen wij met z'n allen bewegen.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:59 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Maar het is dan ook een feit dat kapitalisme an sich beter is dan alle andere systemen. Dat heeft niets met politiek te maken.
Op school word je sowieso geen echte richting in 'gepushed', is mijn ervaring.quote:Op donderdag 28 maart 2019 10:01 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Toch wel bizar dat jij denkt dat de transactie van geld en goederen per definitie rechts is.
Alsof al die hippy communities niet uiteindelijk ook gewoon ruilmiddelen gingen gebruiken toen ze merkte dat alles stroef liep omdat niemand motivatie had om te werken voor de gemeenschap.
Lijkt mij niet constructief om harde biologische feiten als links of rechtse propaganda te gaan labelen. En ja ik besef me dat keihard corporatisme en alle politieke gedoe er omheen niet daar onder valt per se maar... om eerlijk te zijn zie ik dat niet echt gepushed op scholen... hooguit droog beschreven.
Dan nog was Keynes gewoon helemaal geen linkse vent. Lang niet zo links als veel continentale Europese landen hun economie (met succes) hadden ingericht.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:59 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Maar het is dan ook een feit dat kapitalisme an sich beter is dan alle andere systemen. Dat heeft niets met politiek te maken.
En de beoordeling is aan een puber die cijfers van diezelfde leerkracht krijgt en het wellicht niet eens is met dat cijfer.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:32 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Dit meldpunt is er niet voor hen. Dit meldpunt is voor docenten die nog tien stappen verder gaan. En dat lijkt mij gedrag wat echt niet in een klaslokaal thuis hoort.
Nou denk ik dat rechtse indoctrinatie op een school wel mee valt, gezien de enorme ophef nav de verkiezingswinst van FvD. Dat zou echt wel naar buiten zijn gekomen via GL-leerlingen.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:49 schreef Leandra het volgende:
[..]
Duidelijk, dan is indoctrinatie an sich dus geen probleem, maar linkse indoctrinatie wel.
En dat is een van de vele dingen die mis is met dit meldpunt.
Als een leraar een GL-sticker op zijn tas heeft, is dat al meldenswaardig?
Mag een leraar maatschappijleer of economie nog wel vragen wat de voor- en nadelen zijn van een basisinkomen, of gaat er dan gelijk een belletje naar het meldpunt?quote:Op donderdag 28 maart 2019 10:02 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Klopt. En omdat kapitalisme het systeem is waarbinnen wij met z'n allen bewegen.
Is inmiddels trouwens al duidelijk wat moet worden verstaan onder 'linkse indoctrinatie'?
Dat is ook niet mijn ervaring. Over het algemeen was de lesstof neutraal en apolitiek.quote:Op donderdag 28 maart 2019 10:03 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Op school word je sowieso geen echte richting in 'gepushed', is mijn ervaring.
Oh, je denkt dat het wel meevalt en daarom hoeft het niet gemeld te worden?quote:Op donderdag 28 maart 2019 10:10 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Nou denk ik dat rechtse indoctrinatie op een school wel mee valt, gezien de enorme ophef nav de verkiezingswinst van FvD. Dat zou echt wel naar buiten zijn gekomen via GL-leerlingen.
En GL-stickers zijn geen indoctrinatie.
Ik vind de vraag een beetje vreemd. Het kan slechts leiden tot een discussie, waarschijnlijk met argumenten die niet zijn gebaseerd op verzamelde gegevens van experimenten die hiermee zijn gedaan. Je krijgt er geen daadwerkelijke analyse va die voor- en nadelen van, terwijl je die wel kan onderzoeken.quote:Op donderdag 28 maart 2019 10:11 schreef Leandra het volgende:
[..]
Mag een leraar maatschappijleer of economie nog wel vragen wat de voor- en nadelen zijn van een basisinkomen, of gaat er dan gelijk een belletje naar het meldpunt?
Dan had die leraar het idee dat jij doelde op een goddelijke schepper als drijfveer.quote:Op donderdag 28 maart 2019 10:13 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Dat is ook niet mijn ervaring. Over het algemeen was de lesstof neutraal en apolitiek.
Oh en de andere kant op had ik een scheikundeleraar... ik vroeg hem een keertje na de les wat nou de drijfveer is van die protonen en neutronen om zich zo te gedragen. Ik kreeg meteen een boze blik en de opmerking dat "hij geen zin had in een religieuze discussie en dat hij vond dat ik het er maar bij moest laten" en wenkte dat ik de klas maar uit moest gaan.
Nog nooit zo verward geweest in mijn leven eigenlijk. Gelukkig mijn liefde en interesse voor wetenschap niet van die lul af laten hangen
twitter:RoelofBouwman twitterde op donderdag 28-03-2019 om 09:08:47Veel opschudding over het meldpunt 'indoctrinatie in het onderwijs' van FvD. Naar het meldpunt 'linkse schoolboeken' van de VVD kraaide in 2006 geen haan. Curieus. #meldpunt https://t.co/nirW6BMCy3 reageer retweet
Wat een nonsens, je moet toch in een klas kunnen discussiëren over bepaalde zaken?quote:Op donderdag 28 maart 2019 10:17 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Ik vind de vraag een beetje vreemd. Het kan slechts leiden tot een discussie, waarschijnlijk met argumenten die niet zijn gebaseerd op verzamelde gegevens van experimenten die hiermee zijn gedaan.
Een docent zal de discussie dus waarschijnlijk aansturen. Als dan de bedoeling is om de leerlingen van een bepaald standpunt te overtuigen, en daarbij zijn autoriteitspositie gebruikt om zijn eigen overtuiging geloofwaardiger te maken, is dat wat mij betreft niet OK.
Als je het basisinkomen onder de loep neemt, zou je dus gewoon cijfers moeten hebben van landen waar dit wel is geprobeerd. Dan spreken de cijfers, de feiten, en heb je materiaal voor een discussie.
Maar zomaar om meningen vragen lijkt me niet erg constructief.
Die vermeende "linkse boeken" zijn dan ook wat anders dan "foute leerkrachten" melden.quote:Op donderdag 28 maart 2019 10:22 schreef Aquarii het volgende:
[ afbeelding ]twitter:RoelofBouwman twitterde op donderdag 28-03-2019 om 09:08:47Veel opschudding over het meldpunt 'indoctrinatie in het onderwijs' van FvD. Naar het meldpunt 'linkse schoolboeken' van de VVD kraaide in 2006 geen haan. Curieus. #meldpunt https://t.co/nirW6BMCy3 reageer retweet
Ik zeg niet dat je niet moet kunnen discussiëren over bepaalde zaken. Dat maak jij ervan. Begrijpend lezen.quote:Op donderdag 28 maart 2019 10:22 schreef Leandra het volgende:
[..]
Wat een nonsens, je moet toch in een klas kunnen discussiëren over bepaalde zaken?
En voor- en nadelen geven, en die standpunten verdedigen lijkt me een prima manier om een discussie op gang te brengen (en leerlingen te leren discussiëren), en om het economische aspect ervan uit te diepen.
Ik snap niet waarom gelijk weer bedacht wordt dat er een overtuiging geloofwaardig gemaakt zou worden, en de autoriteitspositie gebruikt dan wel misbruikt zou worden.
Begrepen dat het woord indoctrinatie, links en meldpunt helemaal niet voorkomt binnen de oproep van FvD over deze kwestie. Althans dat bevestigde gisteren de politiek commentator van Eenvandaag bij Jinek.quote:Op donderdag 28 maart 2019 10:11 schreef Leandra het volgende:
[..]
Mag een leraar maatschappijleer of economie nog wel vragen wat de voor- en nadelen zijn van een basisinkomen, of gaat er dan gelijk een belletje naar het meldpunt?
https://www.renaissancein(...)en-en-universiteitenquote:Op donderdag 28 maart 2019 10:27 schreef Elzies het volgende:
[..]
Begrepen dat het woord indoctrinatie, links en meldpunt helemaal niet voorkomt binnen de oproep van FvD over deze kwestie. Althans dat bevestigde gisteren de politiek commentator van Eenvandaag bij Jinek.
Als dit klopt wordt hierover weer onjuiste berichten verspreid met als doel een bepaald onderwerp of partij in een kwaad daglicht te zetten.
Ik schreef het net ook al in een andere reactie, interessant om te zien hoe FvD op deze wijze bepaalde mensen uit hun tent weet te lokken en ze daarmee bepaalde vooroordelen publiekelijk laat bevestigen. Of het nu die actievoerder is die Baudet verbaal met de dood bedreigde, de verongelijkte leraar die zichzelf aanmeld bij het mailadres of de tevergeefse oproep in Groningen om Paul Cliteur te weren.
FvD is zoveel sluwer dan de PVV. Dit gaat nog echt een interessant staartje krijgen.
Of je stimuleert de leerlingen om met die feiten op tafel te komen door de discussie aan te zwengelen.quote:Op donderdag 28 maart 2019 10:27 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Ik zeg niet dat je niet moet kunnen discussiëren over bepaalde zaken. Dat maak jij ervan. Begrijpend lezen.
Wat ik zeg is dat je voor een constructieve discussie eerst met feiten op tafel moet komen, zodat je je argumentatie kan opbouwen op basis van wat er in de werkelijkheid afspeelt, in plaats van er maar op los te fantaseren.
Aangezien er al experimenten zijn gedaan met het basisinkomen, zou je dus om te beginnen je leerlingen kunnen inlichten over dat experiment en de cijfers erbij halen. Waarom zou je dat niet doen?
Vervolgens kunnen leerlingen met die informatie ook zelf hun argumenten evalueren, in plaats van dat de leraar dat vanuit een autoriteitspositie doet.
De leraar is er om kennis door te geven, niet om de bron van kennis te zijn.
Als ik kijk naar de staat van de samenleving, schreeuwt niemand zo hard als links. Het gaat zelfs zo ver dat er doodsverwensingen geplaatst worden. Je kan me lastig wijs maken dat er geen enkele uitgesproken leerling is, terwijl links het grootst is.quote:Op donderdag 28 maart 2019 10:13 schreef Leandra het volgende:
[..]
Oh, je denkt dat het wel meevalt en daarom hoeft het niet gemeld te worden?
Of GL-leerlingen schreeuwen gewoon wat minder hard, maar het kan ook zijn dat rechtse stemmers minder bereid zijn zich in te zetten voor de samenleving en geen leerkracht willen worden (al dan niet vanwege het beroerde salaris).
"Oikofobe projecten"....quote:Op donderdag 28 maart 2019 10:27 schreef Elzies het volgende:
[..]
Begrepen dat het woord indoctrinatie, links en meldpunt helemaal niet voorkomt binnen de oproep van FvD over deze kwestie. Althans dat bevestigde gisteren de politiek commentator van Eenvandaag bij Jinek.
Als dit klopt wordt hierover weer onjuiste berichten verspreid met als doel een bepaald onderwerp of partij in een kwaad daglicht te zetten.
Ik schreef het net ook al in een andere reactie, interessant om te zien hoe FvD op deze wijze bepaalde mensen uit hun tent weet te lokken en ze daarmee bepaalde vooroordelen publiekelijk laat bevestigen. Of het nu die actievoerder is die Baudet verbaal met de dood bedreigde, de verongelijkte leraar die zichzelf aanmeld bij het mailadres of de tevergeefse oproep in Groningen om Paul Cliteur te weren.
FvD is zoveel sluwer dan de PVV. Dit gaat nog echt een interessant staartje krijgen.
Ik ben atheist. Nooit geloofd, nooit ergens in de les indicatie gegeven dat ik gelovig was... gewoon een hele rare reactie van die leraar.quote:Op donderdag 28 maart 2019 10:21 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Dan had die leraar het idee dat jij doelde op een goddelijke schepper als drijfveer.
Hij heeft gelijk om geen zin in zo'n discussie te hebben.
Gaf jij dan door eerdere opmerkingen aanleiding tot zijn vermoeden ?
Mijn post was niet bedoeld om specifiek aan te wijzen wie de cijfers en gegevens moet aandragen, maar om te benadrukken dat de discussie moet worden gevoerd op basis van de informatie die we hebben over dat soort zaken.quote:Op donderdag 28 maart 2019 10:31 schreef Leandra het volgende:
[..]
Of je stimuleert de leerlingen om met die feiten op tafel te komen door de discussie aan te zwengelen.
Je hoeft ze dat niet allemaal cadeau te doen, waarom moet je ze eerst inlichten over de experimenten die al gedaan zijn, kunnen ze dat zelf niet uitzoeken?
Nou nou..... volgens mij schreeuwen ongenuanceerde rechtse types al jaren veel harderquote:Op donderdag 28 maart 2019 10:32 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Als ik kijk naar de staat van de samenleving, schreeuwt niemand zo hard als links.
Tja... dat gebeurt niet altijd. Sommige figuren weten het heel goed verborgen te houden.quote:Op donderdag 28 maart 2019 10:01 schreef ijs_beer het volgende:
[..]
Ja. Maar dan ben je dus sowieso incompetent en moet je je vak uitgezet worden, daar is echt geen politiek gemotiveerd meldpunt voor nodig.
Het gaat erom wat er staat en wat je inhoudelijk kunt interpreteren.quote:Op donderdag 28 maart 2019 10:30 schreef miss_sly het volgende:
[..]
https://www.renaissancein(...)en-en-universiteiten
Eigenlijk kunnen hier ook rechtse meningen van leerkrachten worden gemeld, maar ik vermoed dat dat niet de onwelgevallig meningen zijn.
Los van dat dit een hele andere discussie is, volg jij overduidelijk het nieuws niet.quote:Op donderdag 28 maart 2019 10:37 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Nou nou..... volgens mij schreeuwen ongenuanceerde rechtse types al jaren veel harder
Inclusief bedreigende taal
Die agressie is ook een bouwsteen voor islamietenhaat met her en der de moordpartijen.
Ik zie geen linkse extremisten met dat soort moordpogingen
Ik zeg ook niet dat er geen enkele uitgesproken leerling is, ik denk alleen wel dat de ultrarechtse leerlingen collectief meer herrie maken dan een enkele schreeuwende GL-leerling.quote:Op donderdag 28 maart 2019 10:32 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Als ik kijk naar de staat van de samenleving, schreeuwt niemand zo hard als links. Het gaat zelfs zo ver dat er doodsverwensingen geplaatst worden. Je kan me lastig wijs maken dat er geen enkele uitgesproken leerling is, terwijl links het grootst is.
https://forumvoordemocratie.nl/actueel/de-nieuwe-schoolstrijd-meldpunt-indoctrinatie-op-scholen-en-universiteitenquote:Op donderdag 28 maart 2019 10:27 schreef Elzies het volgende:
[..]
Begrepen dat het woord indoctrinatie, links en meldpunt helemaal niet voorkomt binnen de oproep van FvD over deze kwestie.
Het hele doel van zo'n discussie is juist dat leerlingen feiten gaan verzamelen, dus ook de conclusies van eerdere experimenten gebruiken voor hun discussie.quote:Op donderdag 28 maart 2019 10:36 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Mijn post was niet bedoeld om specifiek aan te wijzen wie de cijfers en gegevens moet aandragen, maar om te benadrukken dat de discussie moet worden gevoerd op basis van de informatie die we hebben over dat soort zaken.
Aangezien je daar niets over zei in je eerste vraag, maar alleen maar vroeg of het oké was om zo'n discussie te voeren, leek het me belangrijk om daar een opmerking over te plaatsen.
Ben je het met me eens dat een discussie over voor- en nadelen waarschijnlijk constructiever is als die wordt gebaseerd op gegevens die we al hebben over de voor- en nadelen?
Om de simpele reden dat je je dan baseert op wetenschappelijke gegevens in plaats van fantasie/ideologie/emoties etc., die vaak weinig objectieve pragmatische waarde hebben.
Maar dat is toch de basis van leren debatteren? Zoek je informatie op, de onderzoeken, de feiten, de geschiedenis, vorm een mening. Ga daarover open in gesprek met anderen en luister naar wat de ander aan argumenten voor de eigen mening heeft en weeg die voor jezelf. Eventueel pas je je mening aan.quote:Op donderdag 28 maart 2019 10:36 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Mijn post was niet bedoeld om specifiek aan te wijzen wie de cijfers en gegevens moet aandragen, maar om te benadrukken dat de discussie moet worden gevoerd op basis van de informatie die we hebben over dat soort zaken.
Aangezien je daar niets over zei in je eerste vraag, maar alleen maar vroeg of het oké was om zo'n discussie te voeren, leek het me belangrijk om daar een opmerking over te plaatsen.
Ben je het met me eens dat een discussie over voor- en nadelen waarschijnlijk constructiever is als die wordt gebaseerd op gegevens die we al hebben over de voor- en nadelen?
Om de simpele reden dat je je dan baseert op wetenschappelijke gegevens in plaats van fantasie/ideologie/emoties etc., die vaak weinig objectieve pragmatische waarde hebben.
Misschien volgen we wel ander nieuws, als je je nieuws voornamelijk uit bronnen als de Telegraaf haalt dan heb je idd waarschijnlijk een totaal ander beeld van het nieuws.quote:Op donderdag 28 maart 2019 10:37 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Los van dat dit een hele andere discussie is, volg jij overduidelijk het nieuws niet.
Zoals je kunt lezen in de link, van de site van FvD zelf, komen de worden 'indoctrinatie' en 'meldpunt' er wel degelijk in voor. Alleen 'links' niet. Daar reageer je dan niet op, waarom niet?quote:Op donderdag 28 maart 2019 10:37 schreef Elzies het volgende:
[..]
Het gaat erom wat er staat en wat je inhoudelijk kunt interpreteren.
Je ziet nu heel veel mensen losgaan op FvD en daarmee bepaalde eigen vooroordelen bevestigen die FvD juist aanstipt. Direct of indirect.
Bij dat indirecte zie je juist dat FvD zich wat op de achtergrond lijkt te houden, zo nu en dan eens rustig commentaar geeft (denk aan de reactie op Freek de Jonge) en vervolgens de ander laat uitrazen. Bovendien krijgt het ook nog eens flink wat media aandacht. Slimme tactische zet hoor. Een andere tactiek dan het overschreeuwen van die ander, wat je meer bij Wilders ziet.
yippp een niet zo genuanceerde FvD-aanhangende scholier/student kan dat opvatten als kritiek op de FvD en melden: kijk kijk........ linkse indoctrinatietwitter:Leolucassen twitterde op donderdag 28-03-2019 om 07:57:06Als je tegen je studenten zegt dat er meldpunten en kliklijnen waren ten tijde van Mao, Stalin en Hitler, kun je dan ook worden gerapporteerd? Ik vraag dit voor een vriend. reageer retweet
Je zou bijna denken dat vroeger wel alles beter was, want kennelijk snappen wij dat wel, en volgens mij zijn we allebei van voor het studiehuisquote:Op donderdag 28 maart 2019 10:40 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Maar dat is toch de basis van leren debatteren? Zoek je informatie op, de onderzoeken, de feiten, de geschiedenis, vorm een mening. Ga daarover open in gesprek met anderen en luister naar wat de ander aan argumenten voor de eigen mening heeft en weeg die voor jezelf. Eventueel pas je je mening aan.
Je kunt zo'n meldpunt natuurlijk wel goed in je lesstof verwerken:quote:Op donderdag 28 maart 2019 10:42 schreef Bluesdude het volgende:
twitter:Leolucassen twitterde op donderdag 28-03-2019 om 07:57:06Als je tegen je studenten zegt dat er meldpunten en kliklijnen waren ten tijde van Mao, Stalin en Hitler, kun je dan ook worden gerapporteerd? Ik vraag dit voor een vriend. reageer retweet
quote:Op donderdag 28 maart 2019 10:44 schreef Leandra het volgende:
[..]
Je zou bijna denken dat vroeger wel alles beter was, want kennelijk snappen wij dat wel, en volgens mij zijn we allebei van voor het studiehuis
Dan zie ik het probleem niet. Als je dat had gepreciseerd in je eerste post, had ik dat meteen begrepen.quote:Op donderdag 28 maart 2019 10:40 schreef Leandra het volgende:
[..]
Het hele doel van zo'n discussie is juist dat leerlingen feiten gaan verzamelen, dus ook de conclusies van eerdere experimenten gebruiken voor hun discussie.
Nu voeg je er een element aan toe: iedereen _moet_ voordelen en nadelen geven. Eerst was het een discussie. Onder discussie versta ik een gesprek waarin je een positie inneemt, die hoeft niet per se elementen van de tegenovergestelde positie te bevatten.quote:Maar met het huidige meldpunt wordt zo'n leerkracht gewoon aangegeven, omdat er altijd een pubertje is dat verontwaardigd is over de opdracht, want je moest ook voordelen van het basisinkomen geven, hoe durft de leerkracht?! Indoctrinatie!!!!
Ja, dat ben ik helemaal met je eens. Maar dat aspect 'zoek informatie, onderzoeken, feiten, geschiedenis' kwam niet naar voren in haar eerste post. Daar stond alleen 'een discussie over de voor- en nadelen', zonder contextualisering. Dus dan weet ik niet of het simpelweg een groepsgesprek wordt dat de leraar leidt, of dat de leerlingen een opdracht krijgen om zich te informeren en gewapend met informatie die discussie met elkaar aan te gaan.quote:Op donderdag 28 maart 2019 10:40 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Maar dat is toch de basis van leren debatteren? Zoek je informatie op, de onderzoeken, de feiten, de geschiedenis, vorm een mening. Ga daarover open in gesprek met anderen en luister naar wat de ander aan argumenten voor de eigen mening heeft en weeg die voor jezelf. Eventueel pas je je mening aan.
Ik heb in een paar reacties terug verwezen naar die politiek commentator van Eenvandaag bij Jinek gisteren. Die had het erover dat het over een mailadres ging en herkende zich niet in het het woord indoctrinatie en links.quote:Op donderdag 28 maart 2019 10:42 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Zoals je kunt lezen in de link, van de site van FvD zelf, komen de worden 'indoctrinatie' en 'meldpunt' er wel degelijk in voor. Alleen 'links' niet. Daar reageer je dan niet op, waarom niet?
GL-leerlingen zijn in de meerderheid hèquote:Op donderdag 28 maart 2019 10:38 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ik zeg ook niet dat er geen enkele uitgesproken leerling is, ik denk alleen wel dat de ultrarechtse leerlingen collectief meer herrie maken dan een enkele schreeuwende GL-leerling.
Maar uiteraard is het dan ook weer aan die ultrarechtse leerlingen om collectief erg verontwaardigd te zijn over wat die ene GL-leerling roept, als zou dat "de mening" van heel GL zijn
Dat verzin je. Er staat op de site niks anders dan indoctrinatie. Jouw voorbeeld is geen indoctrinatie en valt buiten het onderzoek.quote:Op donderdag 28 maart 2019 10:52 schreef Bluesdude het volgende:
Case;
Biologiedocent middelbare school bespreekt de opwarming van de aarde.
Hij maakt zich zorgen daarover en vind dat de samenleving maatregelen moet nemen.
In de FvD-ideologie van Baudet is dit linkse indoctrinatie cq kritiek op zijn ontkennend gedrag.
Idd.... ik verzin dat... het is een hypothetische case. Zo gaat dat met die casevoorbeelden.quote:Op donderdag 28 maart 2019 10:55 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Dat verzin je. Er staat op de site niks anders dan indoctrinatie. Jouw voorbeeld is geen indoctrinatie en valt buiten het onderzoek.
Kom nou toch? Ik had het niet voldoende voorgezegd? Jeetje....quote:Op donderdag 28 maart 2019 10:46 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Dan zie ik het probleem niet. Als je dat had gepreciseerd in je eerste post, had ik dat meteen begrepen.
Precies wat ik gisteren al gekscherend zei. Het is wachten op een meldpunt "meld hier uw linkse collega!"quote:Op donderdag 28 maart 2019 11:06 schreef capricia het volgende:
Het Renaissance instituut (wetenschappelijk instituut van Forum) heeft het over "De Lange Mars door de instituties begint hier!".
Ik heb dan ook de indruk dat het onderwijs niet de enige plek is waar ze dit soort meldpunten voor in willen richten. In de toespraak van Baudet zegt hij:
,,We worden ondermijnd door onze universiteiten, onze journalisten, door de mensen die onze kunstsubsidies ontvangen en die onze gebouwen ontwerpen. En bovenal worden we ondermijnd door onze bestuurders’’.
En gezien ze zelf aangeven dat ze een lange mars door de instituties willen, denk ik dat er nog wel wat zal volgen.
Bij mij is het vooral bekend als een (linkse) oproep voor meer democratisering uit de jaren 60.quote:Op donderdag 28 maart 2019 11:10 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Precies wat ik gisteren al gekscherend zei. Het is wachten op een meldpunt "meld hier uw linkse collega!"
Overigens, hoe klinkt "De lange mars door de instituties begint hier!" niet nogal NSB en nogal verontrustend?
Je kan nu wel doen alsof je zo expliciet was, maar dat ben ik toch echt niet met je eens. Jouw eerste post: Mag een leraar maatschappijleer of economie nog wel vragen wat de voor- en nadelen zijn van een basisinkomen, of gaat er dan gelijk een belletje naar het meldpunt?quote:Op donderdag 28 maart 2019 11:09 schreef Leandra het volgende:
[..]
Kom nou toch? Ik had het niet voldoende voorgezegd? Jeetje....
Ik zat op de middelbare school van 1997 tot 2003, gymnasium. Wij zaten in de overgangsfase.quote:Misschien is het een niveau-dingetje? Dat deze manier van lesgeven te moeilijk is voor bepaalde onderwijsniveaus?
Dit is overigens al sinds de invoering van het studiehuis de bedoeling; leerlingen moeten worden aangemoedigd zelf te onderzoeken, dus ik weet niet of je voor of na 1998 op de middelbare hebt gezeten, maar als het na was dan zou je sowieso moeten weten dat dit de manier is waarop men tegenwoordig dient te leren.
Vroeger (toen alles beter was), hadden we overigens ook gewoon leerkrachten die hun politieke voorkeur niet onder stoelen of banken staken, maar ja.... toen werden we als leerlingen nog niet geacht zelf zaken te onderzoeken.
Nee hoor.... jij begint met een demonisering van " schreeuwt niemand zo hard als links"quote:Op donderdag 28 maart 2019 10:37 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Los van dat dit een hele andere discussie is, volg jij overduidelijk het nieuws niet.
Ik vind dat we dit soort vergaande beschuldigingen gewoon niet moeten doen. Doe normaal, vraag je af wat de intentie daadwerkelijk kan zijn, en niet wat de worst case is.quote:Op donderdag 28 maart 2019 11:10 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Precies wat ik gisteren al gekscherend zei. Het is wachten op een meldpunt "meld hier uw linkse collega!"
Overigens, hoe klinkt "De lange mars door de instituties begint hier!" niet nogal NSB en nogal verontrustend?
Komt die oproep oorspronkelijk van D66 (Hans van Mierlo) ja?quote:Op donderdag 28 maart 2019 11:12 schreef capricia het volgende:
[..]
Bij mij is het vooral bekend als een (linkse) oproep voor meer democratisering uit de jaren 60.
Wat wordt er anders mee bedoeld? Kom op zeg.quote:Op donderdag 28 maart 2019 11:14 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Ik vind dat we dit soort vergaande beschuldigingen gewoon niet moeten doen. Doe normaal, vraag je af wat de intentie daadwerkelijk kan zijn, en niet wat de worst case is.
Volgens mij is er inmiddels bijna wekelijks een linkse demonstratie in Amsterdam. Dat heeft niks met demoniseren te maken, ze laten nou eenmaal vaker van zich horen.quote:Op donderdag 28 maart 2019 11:13 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Nee hoor.... jij begint met een demonisering van " schreeuwt niemand zo hard als links"
Ik wijs op het geschreeuw van ongenuanceerde rechtse types. Dat is veel breder en agressiever.
Dat schept een voedingsbodem... waar moordende extremisten zich voeden met die haat.
Ik volg het nieuws zeker wel: Christchurch, Nieuw Zeeland .
OMG.... kan ik eindelijk de architecten van die foeilelijke ruïnewoningen aanmelden.quote:Op donderdag 28 maart 2019 11:06 schreef capricia het volgende:
Het Renaissance instituut (wetenschappelijk instituut van Forum) heeft het over "De Lange Mars door de instituties begint hier!".
Ik heb dan ook de indruk dat het onderwijs niet de enige plek is waar ze dit soort meldpunten voor in willen richten. In de toespraak van Baudet zegt hij:
,,We worden ondermijnd door onze universiteiten, onze journalisten, door de mensen die onze kunstsubsidies ontvangen en die onze gebouwen ontwerpen. En bovenal worden we ondermijnd door onze bestuurders’’.
En gezien ze zelf aangeven dat ze een lange mars door de instituties willen, denk ik dat er nog wel wat zal volgen.
Nee.quote:Op donderdag 28 maart 2019 11:14 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Komt die oproep oorspronkelijk van D66 (Hans van Mierlo) ja?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |