Fijn om te horen. Ik zal nog eens moeite doen om serieus in te gaan op je punten en te proberen mijn positie zo accuraat en redelijk mogelijk neer te zetten.quote:
Nou ik niet hoor, ben en was absoluut een doetje, ben ook wel eens te kakken gezet door een leraar, doordat ik in een les over politiek iets ongefundeerd liep te roepen. Juist die discussies zetten je aan het denken. Een dergelijk meldpunt zal zorgen dat docenten zich niet meer durven inzetten voor een goede les maatschappijleer/politiek omdat, als ze beetje een scherpe stelling poneren meteen opgehitste pubertjes tegen zich zullen hebben en ze even gaan afzeiken op dat meldpunt.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:44 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Jajaj we get it... jij bent een bad ass.![]()
![]()
Ik was dat niet. Had wel kritisch denkvermogen maar zag conflict met een leraar eigenlijk als iets heeeeeel heftigs en engs.
Duidelijk, dan is indoctrinatie an sich dus geen probleem, maar linkse indoctrinatie wel.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:46 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Meldpunt tegen linkse indoctrinatie.
Te kakken zetten lijkt me niet ok maar misschien bedoel je "ik kreeg pushback".. wat voor pubers al snel voelt als te kakken worden gezet./quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:48 schreef ijs_beer het volgende:
[..]
Nou ik niet hoor, ben ook wel eens te kakken gezet door een leraar, doordat ik in een les over politiek iets ongefundeerd liep te roepen.
En dat lijkt mij ook geen probleem verder. En dat is binnen de juiste context ook prima. Je zegt niet voor niets maatschappijleer. Logisch dat dat soort discussies daar ontstaan.quote:Juist die discussies zetten je aan het denken.
Ik denk dat het soort leraren wat zich nog het meeste gedraagt zoals waar de FvD op mikt zelf weinig waarde hechten aan een vermelding in zo'n register.quote:Een dergelijk meldpunt zal zorgen dat docenten zich niet meer durven inzetten voor een goede les maatschappijleer/politiek omdat, als ze beetje een scherpe stelling poneren meteen opgehitste pubertjes tegen zich zullen hebben ze ze even gaan afzeiken op dat meldpunt.
Dat is aan de politieke partij om ‘onafhankelijk’ te beoordelen. Kennelijk.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:49 schreef Leandra het volgende:
[..]
Duidelijk, dan is indoctrinatie an sich dus geen probleem, maar linkse indoctrinatie wel.
En dat is een van de vele dingen die mis is met dit meldpunt.
Als een leraar een GL-sticker op zijn tas heeft, is dat al meldenswaardig?
Waarom pakken ze dan niet meteen "rechtse" indoctrinatie mee? Als het allemaal zo neutraal moet?quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:46 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Meldpunt tegen linkse indoctrinatie.
Of nog erger: dat hun op non-actief stellen al geëist wordt omdat leerlingen denken dat de leraar iets gezegd of bedoeld heeft, of dat zelfs totaal verzinnen om de leerkracht te schaden; zie het recente op non-actief stellen van een leerkracht die iets lelijks gezegd zou hebben over de islam.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:48 schreef ijs_beer het volgende:
[..]
Nou ik niet hoor, ben en was absoluut een doetje, ben ook wel eens te kakken gezet door een leraar, doordat ik in een les over politiek iets ongefundeerd liep te roepen. Juist die discussies zetten je aan het denken. Een dergelijk meldpunt zal zorgen dat docenten zich niet meer durven inzetten voor een goede les maatschappijleer/politiek omdat, als ze beetje een scherpe stelling poneren meteen opgehitste pubertjes tegen zich zullen hebben en ze even gaan afzeiken op dat meldpunt.
Het doet me een beetje denken aan een slap aftreksel van de culturele revolutie. Maar dan van rechts schoppen naar links, in plaats van communisme schoppen richting kapitalisme.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:49 schreef Leandra het volgende:
[..]
Duidelijk, dan is indoctrinatie an sich dus geen probleem, maar linkse indoctrinatie wel.
En dat is een van de vele dingen die mis is met dit meldpunt.
Als een leraar een GL-sticker op zijn tas heeft, is dat al meldenswaardig?
Ik denk dat als het de overheid was en niet een politieke partij met een duidelijk inslag dat je bezwaar logischer was maar het zou ze hebben gesierd als ze het wat neutraler hadden ingezet idd.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:52 schreef koemleit het volgende:
[..]
Waarom pakken ze dan niet meteen "rechtse" indoctrinatie mee? Als het allemaal zo neutraal moet?
De rechtse politieke partij die hun rechtse denkbeelden niet als indoctrinatie ziet?quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:52 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat is aan de politieke partij om ‘onafhankelijk’ te beoordelen. Kennelijk.
potato potatoquote:Op donderdag 28 maart 2019 08:51 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Te kakken zetten lijkt me niet ok maar misschien bedoel je "ik kreeg pushback".. wat voor pubers al snel voelt als te kakken worden gezet./
[..]
Ja, maar dat laatste wat je zegt is toch geen reguliere gang van zaken? Je doet iig nu alsof dat overal plaatsvind. Als een docent zoiets doet kun je beter naar zijn algehele presteren kijken, en gewoon eruittyfen als onderwijskoepel. Daar heb je echt geen politiek gemotiveerd kliklijntje voor nodig hoor, eerder een vertrouwenspersoon waar de leerlingen terecht kunnen. En hee, die zijn er op zo goed als elke school.quote:En dat lijkt mij ook geen probleem verder. En dat is binnen de juiste context ook prima. Je zegt niet voor niets maatschappijleer. Logisch dat dat soort discussies daar ontstaan.
Uitnodigen tot kritisch denken is iets anders dan kinderen sociaal isoleren en ze weg te zetten als een stuk stront omdat ze niet de juiste politieke mening hebben.
En de openheid en redelijkheid moeten we vooral behouden, omdat dat een van de grootste kwaliteiten van het Nederlandse onderwijs is. Dergelijke meldpunten ondermijnen deze kwaliteit.quote:Ik denk dat het soort leraren wat zich nog het meeste gedraagt zoals waar de FvD op mikt zelf weinig waarde hechten aan een vermelding in zo'n register.
Net zoals die bangalijstjes.... lekker boeiend dat iemand een lijstje aan het bijhouden is over hoe lekker je kutje smaakt. Move on en doe je ding. Hou je aan de wet en besef je dat er in ons land een overdreven redelijkheid en permissiveness heerst mbt wat docenten mogen vinden en bespreken.
Mijn leraar maatschappijleer zat bij de CPN, ik was een kind uit een riant VVD-nest.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:53 schreef ijs_beer het volgende:
[..]
Het doet me een beetje denken aan een slap aftreksel van de culturele revolutie. Maar dan van rechts schoppen naar links, in plaats van communisme schoppen richting kapitalisme.
Ik heb het zelf bizar vaak gezien en ik was er totaal niet naar opzoek.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:57 schreef ijs_beer het volgende:
[..]
potato potato
[..]
Ja, maar dat laatste wat je zegt is toch geen reguliere gang van zaken? Je doet iig nu alsof dat overal plaatsvind.
Ik denk dat dit zoiets is als de vis in het water. Een vis weet niet dat hij in water zwemt. Er is in Nederland niet echt een besef dat bepaald docentgedrag over de schreef gaat dus men gaat er ook niet voor naar een vertrouwenspersoon. En dat is het vervelende van indoctrinatie... als je er eenmaal in zit dan zie je het ook niet als iets negatiefs voor jouzelf.quote:Als een docent zoiets doet kun je beter naar zijn algehele presteren kijken, en gewoon eruittyfen als onderwijskoepel. Daar heb je echt geen politiek gemotiveerd kliklijntje voor nodig hoor, eerder een vertrouwenspersoon waar de leerlingen terecht kunnen. En hee, die zijn er op zo goed als elke school.
Oneens.Ik denk dat een meldpunt als dit ansich binnen zijn eigen levensduur weinig sociaal effect heeft op leraargedrag. Ik hoop dat wat er uit komt is dat men bewuster wordt van bepaald gedrag en dat er meer maatschappelijke pushback komt. Wellicht zelfs vanuit leerlingen zelf.quote:[..]
En de openheid en redelijkheid moeten we vooral behouden, omdat dat een van de grootste kwaliteiten van het Nederlandse onderwijs is. Dergelijke meldpunten ondermijnen deze kwaliteit.
Prima toch?quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:01 schreef Leandra het volgende:
[..]
Mijn leraar maatschappijleer zat bij de CPN, ik was een kind uit een riant VVD-nest.
Geweldige discussies met die man gehad, als ik al mijn leraren maatschappijleer op en rijtje zet waren zijn lessen absoluut het leukst, vooral door de discussies.
Juist een leraar met een scherpe mening lokt een goede discussie uit. En dat leert je dan goed argumenteren en luisteren naar wat de ander nou eigenlijk zegt. Disuccies met leerlingen onderling was altijd wat minder, omdat er altijd een aantal waren die niet zo goed wisten waar ze voor stonden. En da's prima, maar voor de leerlingen die dat wel konden zou er geen uitdaging in hebben gezeten als de Docenten ons niet zo wisten te prikken.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:01 schreef Leandra het volgende:
[..]
Mijn leraar maatschappijleer zat bij de CPN, ik was een kind uit een riant VVD-nest.
Geweldige discussies met die man gehad, als ik al mijn leraren maatschappijleer op en rijtje zet waren zijn lessen absoluut het leukst, vooral door de discussies.
Nou, namen en rugnummers dan maar.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:02 schreef SpecialK het volgende:
[..]
[quote]Ik heb het zelf bizar vaak gezien en ik was er totaal niet naar opzoek.
Nee pubers staan er totaal niet om bekend om iets kenbaar te maken als ze iets niet zint.quote:Ik denk dat dit zoiets is als de vis in het water. Een vis weet niet dat hij in water zwemt. Er is in Nederland niet echt een besef dat bepaald docentgedrag over de schreef gaat dus men gaat er ook niet voor naar een vertrouwenspersoon. En dat is het vervelende van indoctrinatie... als je er eenmaal in zit dan zie je het ook niet als iets negatiefs voor jouzelf.
quote:Oneens.Ik denk dat een meldpunt als dit ansich binnen zijn eigen levensduur weinig sociaal effect heeft op leraargedrag. Ik hoop dat wat er uit komt is dat men bewuster wordt van bepaald gedrag en dat er meer maatschappelijke pushback komt. Wellicht zelfs vanuit leerlingen zelf.
En dat gaat natuurlijk wel gebeuren, want pubers en hun hersenen waar alles ongefilterd binnenkomt.quote:Wat mij betreft hoeven alleen mensen die echt zwaar over de schreef gaan zich zorgen te maken. Dit gaat niet over "ik vind toevallig de SP wel een aardige part.." 'NACH LAGER MIT DICH!!!!'
Punt is dat het uitdragen van zijn mening nu al voldoende reden zou zijn hem aan te melden, ongeacht het feit dat er prima discussies uit zouden kunnen voortvloeien.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:04 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Prima toch?
Maar je snapt dat een leraar die een jongen voor de klas in de zeik neemt omdat hij aangaf VVD te stemmen als hij oud genoeg is om te mogen stemmen... dat dat niet OK is en ook niet een hallmark is van de gezonde en leuke discussies waar jij aan denkt?
Nogmaals... een handjevol wel.. meerendeel niet. Jij beredeneert te veel vanuit je eigen ervaring en om eerlijk te zijn jij was waarschijnlijk bovengemiddeld brutaal en strijdbaar. Niks mis mee trouwens maar... niet iedereen heeft die positie.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:08 schreef ijs_beer het volgende:
[..]
Nou, namen en rugnummers dan maar.
[..]
Nee pubers staan er totaal niet om bekend om kenbaar te maken als ze iets niet zint.![]()
Ik geloof niet in elke slippery slope argument. Dan kan je wel alles kapotschieten.quote:[..]
En dat gaat natuurlijk wel gebeuren, want pubers en hun hersenen waar alles ongefilterd binnenkomt.
De oproep gaat in mijn ogen dan ook inhoudelijk over de kwaliteit van het onderwijs.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:10 schreef Leandra het volgende:
[..]
Punt is dat het uitdragen van zijn mening nu al voldoende reden zou zijn hem aan te melden, ongeacht het feit dat er prima discussies uit zouden kunnen voortvloeien.
Ik denk eigenlijk niet dat het de gemiddelde (zelfs rechtse) Nederlander wat uit maakt OF iemand een mening uit in de klas maar HOE iemand een mening uit is belangrijker.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:10 schreef Leandra het volgende:
[..]
Punt is dat het uitdragen van zijn mening nu al voldoende reden zou zijn hem aan te melden, ongeacht het feit dat er prima discussies uit zouden kunnen voortvloeien.
Geen enkele school hoeft vrij van meningen te zijn. Alsjeblieft niet, zeg.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:58 schreef Leandra het volgende:
Moet een school in de categorie bijzonder onderwijs eigenlijk wel vrij van meningen zijn?
Of geldt dat alleen voor openbaar onderwijs?
In mijn tijd bestond Pwnage nog niet eens, en ondanks het feit dat je destijds sowieso nog respect voor de leerkracht had (of diende te hebben), was er gewoon ruimte voor discussie, die moet er ook altijd zijn, ook als een leraar probeert "af te zeiken" kun je gewoon je weerwoord hebben.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:13 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Ik denk eigenlijk niet dat het de gemiddelde (zelfs rechtse) Nederlander wat uit maakt OF iemand een mening uit in de klas maar HOE iemand een mening uit is belangrijker.
Ik ga er vanuit dat deze leraar jou de ruimte gaf om te spreken en denken en niet bezig was met sick burns op je af te smijten. Het was geen Pwnage-time elke dag toch? En jij voelde je niet ongemakkelijk en als jij aangaf dat je je ongemakkelijk voelde zou hij gewoon terughouden?
Dat soort situaties zijn totaal niet interessant voor Nederlands publiek en ik denk daarmee ook niet interessant voor zo'n dossier. Ik denk dat het doel shockeren is met verhalen waarvan jij en ik beiden het eens zijn dat dat echt over de schreef was.
Dit meldpunt heeft niets, maar dan ook niets met de kwaliteit van onderwijs van doen. Sterker nog, als dit daadwerkelijk vorm gaat krijgen en de 'onderzoeksresultaten' gelekt of gepubliceerd worden, dan zal het eerder leraren tegenhouden om überhaupt nog politieke onderwerpen te bespreken. Of nog erger: schoolleidingen ertoe bewegen ze te verbannen uit de lokalen, uit angst voor slechte publiciteit.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:12 schreef capricia het volgende:
[..]
De oproep gaat in mijn ogen dan ook inhoudelijk over de kwaliteit van het onderwijs.
Nou ja, als dat wel moet dan zou dat ook alleen maar voor een openbare school kunnen gelden, en dan kan ik al wel vertellen dat mijn kind dus ook niet naar een openbare middelbare school zal gaan.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:21 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Geen enkele school hoeft vrij van meningen te zijn. Alsjeblieft niet, zeg.
Dit lijkt mij eigenlijk totaal niet wenselijk gedrag van een docent. Lijkt mij exact het soort kapen van de lesruimte en lesstof om kinderen lastig te vallen waar verder weinig teachable moments uit te halen zijn.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:19 schreef speknek het volgende:
Geweldige vent, iedereens favoriete docent. Zat voortdurend over politiek te praten in de klas. En niet op een manier dat we er veel discussie over hadden, maar gewoon vrij eenzijdig een andere kant van het verhaal.
Ik denk dat dat een behoorlijke overschatting is, no offence.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:12 schreef capricia het volgende:
[..]
De oproep gaat in mijn ogen dan ook inhoudelijk over de kwaliteit van het onderwijs.
Einde van de scholierenverkiezingen dus.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:24 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Dit meldpunt heeft niets, maar dan ook niets met de kwaliteit van onderwijs van doen. Sterker nog, als dit daadwerkelijk vorm gaat krijgen en de 'onderzoeksresultaten' gelekt of gepubliceerd worden, dan zal het eerder leraren tegenhouden om überhaupt nog politieke onderwerpen te bespreken. Of nog erger: schoolleidingen ertoe bewegen ze te verbannen uit de lokalen, uit angst voor slechte publiciteit.
Het is dan ook verder aan de volwassen maatschappij om deze verhalen en het volume er van te beoordelen en te besluiten hoe erg of niet erg dit allemaal is.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:28 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ik denk dat dat een behoorlijke overschatting is, no offence.
Ik denk ook dat leerlingen dat niet altijd even goed kunnen inschatten, en dat is wel categorie die de meldingen moet doen.
Dit meldpunt is er niet voor hen. Dit meldpunt is voor docenten die nog tien stappen verder gaan. En dat lijkt mij gedrag wat echt niet in een klaslokaal thuis hoort.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:48 schreef ijs_beer het volgende:
[..]
Nou ik niet hoor, ben en was absoluut een doetje, ben ook wel eens te kakken gezet door een leraar, doordat ik in een les over politiek iets ongefundeerd liep te roepen. Juist die discussies zetten je aan het denken. Een dergelijk meldpunt zal zorgen dat docenten zich niet meer durven inzetten voor een goede les maatschappijleer/politiek omdat, als ze beetje een scherpe stelling poneren meteen opgehitste pubertjes tegen zich zullen hebben en ze even gaan afzeiken op dat meldpunt.
Dit dus inderdaad.quote:Op donderdag 28 maart 2019 07:54 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Ik moet zeggen toen ik hier voor de eerste keer op reageerde was ik nog niet helemaal klaar voor hoe tekenend en ironisch dit statement is. En er valt denk ik nog wat interessants over te zeggen.
Jij lijkt letterlijk te denken dat de links/rechts dichotomie feitelijk te reduceren is tot sociale leuke mensen en roofdieren die actief op zoek zijn de zwakkeren van de samenleving op te peuzelen.
En jij bent niet de eerste en enige persoon die dit zo denkt. Maar kan jij je voorstellen dat als je zo denkt en je bent overtuigd dat dit gewoon een kwestie van goed en kwaad is. Links goed, rechts het boze kwaad... en dat je met die mentaliteit een klaslokaal in loopt.... dat dat wellicht kan leiden tot situaties waarin je leerlingen niet meer aan het leren bent kritisch te denken maar letterlijk gewoon aan het vergiftigen bent met haat richting mensen met bepaalde meningen?
Daar gaat het om. En het was mooi dat je even een subtiele demonstratie gaf van waar het om gaat.
Haha! You know nothing John Snow. Die school (of mijn gedeelte ervan) was er een voor de superrijken uit de omgeving. Zoontjes van de baas van Coca-Cola e.d., superlinks ja. De meesten zijn nu ook ergens partner, advocaat, politicus, wetenschapper. Voor en door elitair.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:26 schreef SpecialK het volgende:
De enige reden dat het voor jou waardevol voelt was waarschijnlijk omdat de rest van je leven zo ontiegelijk druipend links was dat dit een soort bizarre wekelijkse uitstap voor je was.
Nee dit is onzin, ook bij economie werd ons het Keynes-model geleerd, waarbij de overheid een veel grotere rol krijgt t.o.v. van andere modellen. Er is geen ruimte voor alternatieve stromingen. Dus besef je ook niet dat er alternatieve modellen zijn, totdat je jezelf inlicht.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:37 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Niet om het een of ander, maar tijdens 'economie' wordt uitsluitend verteld over de zegeningen van het kapitalisme. Althans, hetgeen je wordt geleerd past allemaal binnen de kaders van het kapitalisme. Geschiedenis wordt verteld vanuit westers (liberaal/kapitalistisch) perspectief. Etc etc.
True, maar sociale en morele opvoeding is ook juist belangrijk in het basisonderwijs.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:44 schreef capricia het volgende:
Is het zinvol om een onderscheid te maken in voortgezet en hoger onderwijs? Naar gelang de leeftijd en het opleidingsniveau mag je een toenemende kritische en zelfstandige houding verwachten van de leerling/student.
Mijn eerste gedachte is: voortgezet onderwijs is verplicht en het curriculum wordt door de overheid bepaald. Hoger onderwijs is een keuze. Je kan jezelf voldoende inlichten over het soort universiteit of hogeschool waarvoor je kiest. Die universiteit mag wmb zelf zijn oriëntatie bepalen.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:44 schreef capricia het volgende:
Is het zinvol om een onderscheid te maken in voortgezet en hoger onderwijs? Naar gelang de leeftijd en het opleidingsniveau mag je een toenemende kritische en zelfstandige houding verwachten van de leerling/student.
Dat zegt verder weinig over of men links lulde. Weet niet hoe dat in nederland is maar in de VS zijn het juist die upper echelon types die nu lekker faux links aan het strijden zijn. Want dat bekt goed en je kan het allemaal wel betalen die rare meningen.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:41 schreef speknek het volgende:
[..]
Haha! You know nothing John Snow. Die school (of mijn gedeelte ervan) was er een voor de superrijken uit de omgeving. Zoontjes van de baas van Coca-Cola e.d., superlinks ja. De meesten zijn nu ook ergens partner, advocaat, politicus, wetenschapper. Voor en door elitair.
Dat klopt. En ik was ook overtuigd links-links-links met een SP stemmende moeder die vroeger CPN lid was. Vaders kant van de familie uit het communistische verzet etc.. etc.. etc..quote:Je ouders zijn belangrijk voor je politieke opvatting (mijn ouders noch ik zijn erg links overigens),
School is er om je in contact te brengen met nieuwe denkwijzen, nieuwe informatie en kritisch denken ja. Dat klopt.quote:de school kan je hooguit een andere kijk verschaffen.
En daar ga je dus lekker over de schreef wat mij betreft. Ten minste potentieel afhankelijk van de inhoud want je gebruikt relatief vage multi-interpretabele termen.quote:En wat mij betreft mogen ze in die tijd zoveel mogelijk Kumbaya, tolerantie en global village in mijn kinderen stoppen. De samenleving is hard genoeg.
Wij kregen geen Keynes.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:41 schreef Ali_Kannibali het volgende:
[..]
Nee dit is onzin, ook bij economie werd ons het Keynes-model geleerd, waarbij de overheid een veel grotere rol krijgt t.o.v. van andere modellen. Er is geen ruimte voor alternatieve stromingen. Dus besef je ook niet dat er alternatieve modellen zijn, totdat je jezelf inlicht.
Wat kregen jullie wel dan?quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:56 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Wij kregen geen Keynes.
Maar goed, laten we wel wezen: Keynes is ook niet knetterlinks. Het is een 'linksere stroming' binnen de kapitalistische (lees: rechtse) mainstream.
Klopt. Dat verschil is er. Maar zelfs daar zijn grenzen denk ik.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:44 schreef capricia het volgende:
Is het zinvol om een onderscheid te maken in voortgezet en hoger onderwijs? Naar gelang de leeftijd en het opleidingsniveau mag je een toenemende kritische en zelfstandige houding verwachten van de leerling/student.
Maar het is dan ook een feit dat kapitalisme an sich beter is dan alle andere systemen. Dat heeft niets met politiek te maken.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:56 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Wij kregen geen Keynes.
Maar goed, laten we wel wezen: Keynes is ook niet knetterlinks. Het is een 'linksere stroming' binnen de kapitalistische (lees: rechtse) mainstream.
Ja. Maar dan ben je dus sowieso incompetent en moet je je vak uitgezet worden, daar is echt geen politiek gemotiveerd meldpunt voor nodig.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:32 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Dit meldpunt is er niet voor hen. Dit meldpunt is voor docenten die nog tien stappen verder gaan. En dat lijkt mij gedrag wat echt niet in een klaslokaal thuis hoort.
Toch wel bizar dat jij denkt dat de transactie van geld en goederen per definitie rechts is.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:56 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Wij kregen geen Keynes.
Maar goed, laten we wel wezen: Keynes is ook niet knetterlinks. Het is een 'linksere stroming' binnen de kapitalistische (lees: rechtse) mainstream.
Het FvD heeft al lang besloten dat links gedachtengoed "erg" is. Daarom ageert Baudet er ook non-stop tegen. Hij roept niet voor niets dat het onderwijs, cultuur en de media gesaneerd moeten worden van deze verderfelijke, oikofobische elementen. Links is door Baudet verheven tot volks vijand nr1 en elk podium dient gezuiverd te worden van anti-boreale meningen zodat de vrijheid van meningsuiting niet langer misbruikt kan worden door hen die een weg met ons mentaliteit erop na houden.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:30 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Het is dan ook verder aan de volwassen maatschappij om deze verhalen en het volume er van te beoordelen en te besluiten hoe erg of niet erg dit allemaal is.
Klopt. En omdat kapitalisme het systeem is waarbinnen wij met z'n allen bewegen.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:59 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Maar het is dan ook een feit dat kapitalisme an sich beter is dan alle andere systemen. Dat heeft niets met politiek te maken.
Op school word je sowieso geen echte richting in 'gepushed', is mijn ervaring.quote:Op donderdag 28 maart 2019 10:01 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Toch wel bizar dat jij denkt dat de transactie van geld en goederen per definitie rechts is.
Alsof al die hippy communities niet uiteindelijk ook gewoon ruilmiddelen gingen gebruiken toen ze merkte dat alles stroef liep omdat niemand motivatie had om te werken voor de gemeenschap.
Lijkt mij niet constructief om harde biologische feiten als links of rechtse propaganda te gaan labelen. En ja ik besef me dat keihard corporatisme en alle politieke gedoe er omheen niet daar onder valt per se maar... om eerlijk te zijn zie ik dat niet echt gepushed op scholen... hooguit droog beschreven.
Dan nog was Keynes gewoon helemaal geen linkse vent. Lang niet zo links als veel continentale Europese landen hun economie (met succes) hadden ingericht.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:59 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Maar het is dan ook een feit dat kapitalisme an sich beter is dan alle andere systemen. Dat heeft niets met politiek te maken.
En de beoordeling is aan een puber die cijfers van diezelfde leerkracht krijgt en het wellicht niet eens is met dat cijfer.quote:Op donderdag 28 maart 2019 09:32 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Dit meldpunt is er niet voor hen. Dit meldpunt is voor docenten die nog tien stappen verder gaan. En dat lijkt mij gedrag wat echt niet in een klaslokaal thuis hoort.
Nou denk ik dat rechtse indoctrinatie op een school wel mee valt, gezien de enorme ophef nav de verkiezingswinst van FvD. Dat zou echt wel naar buiten zijn gekomen via GL-leerlingen.quote:Op donderdag 28 maart 2019 08:49 schreef Leandra het volgende:
[..]
Duidelijk, dan is indoctrinatie an sich dus geen probleem, maar linkse indoctrinatie wel.
En dat is een van de vele dingen die mis is met dit meldpunt.
Als een leraar een GL-sticker op zijn tas heeft, is dat al meldenswaardig?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |