Kijk bewust nooit naar dat soort praatprogramma's/quote:Op maandag 17 oktober 2016 09:43 schreef Klopkoek het volgende:
Heb me gisteren kapot lopen ergeren aan het conservatisme en bekrompenheid van een Sinouh en Marwijk. Die zien wetenschap en psychologie als een bedreiging. Even terugkijken als je het niet gezien hebt...
Goed stuk!quote:Op maandag 17 oktober 2016 09:03 schreef Solstice1 het volgende:
Rotterdam en Amsterdam, voetbalwalhalla's
En de vruchtbaarste regio’s, met de grootste talenten van Nederland? Dat zijn Rotterdam en Amsterdam - niet toevallig de steden waar de meest gelauwerde jeugdopleidingen zitten.
Een paar maanden geleden sprak ik met Willem Weijs, Weijs' Twitteraccount. jeugdtrainer bij Ajax. We zouden praten over hoe hij statistische analyses gebruikte bij het beoordelen van de prestaties van de ploegen die hij bij Ajax onder zijn hoede had, iets waarmee hij experimenteerde.
Het klonk interessant – zou dit dan een van de verklaringen zijn voor de kwaliteit van de Ajaxopleiding? Een boel trainers met een scherpe, analytische geest?
Maar Weijs noemde een andere verklaring. ‘Wat ons enorm helpt,’ zei hij, ‘is dat we kunnen plukken uit het beste talent van Nederland. Voor Rotterdam geldt hetzelfde. Amsterdam en Rotterdam, dat zijn de rijkste voetbalgronden van Nederland.’
Geen wonder, zegt hij, dat de opleidingen van Ajax en Feyenoord bekend staan als de beste van Nederland. Amsterdam en Rotterdam zijn Nederland in het klein – nog meer voetballertjes, nog meer velden, nog meer competitie bijeengepropt op een klein stukje land.
‘Met alle respect voor het werk van de scouts,’ zegt hij. ‘Maar het is niet zo moeilijk om de beste jongetjes daar uit te pikken.’
En als je al die goede spelertjes in een jeugdopleiding bij elkaar zet, en nog meer laat voetballen dat ze toch al deden, met en tegen elkaar - ja, natuurlijk worden ze dan nog beter.
https://decorrespondent.n(...)78806870630-11f04868
Dit is een verkorte weerslag:quote:Op maandag 17 oktober 2016 09:55 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
Kijk bewust nooit naar dat soort praatprogramma's/
http://nos.nl/artikel/213(...)dat-belachelijk.htmlquote:"Je hoeft het niet altijd met elkaar eens te zijn", zegt Willem Vissers halverwege de uitzending van Studio Voetbal. Met ex-bondscoach Bert van Marwijk is de journalist van de Volkskrant het zondagavond regelmatig oneens. Om te beginnen over de aanstelling van de prestatie-innovatie-manager bij de KNVB. Vissers is voor, Van Marwijk ziet het nut er niet van in.
"Het Nederlandse voetbal blijft achter bij andere landen en we zoeken naar oorzaken", zegt Vissers. "Daarom is het goed bij andere sporten te kijken. Waarom doen we dingen? Goed dat we iemand zoeken."
Van Marwijk is niet overtuigd. "Wat bedoel je nu met innovatie? Geef eens een voorbeeld?"
"Wetenschap introduceren", zegt Vissers.
"Wat dan?", zegt Van Marwijk.
Vissers noemt Duitsland als voorbeeld. "Daar komen niet voor niets succesvolle trainers vandaan. Die komen veelal uit heel andere sectoren. Waarom zitten bij PSV en AZ directeuren uit andere sporten?"
"Heeft niks met innovatie te maken", stelt Van Marwijk.
"Natuurlijk wel", zegt Vissers. Hij geeft een voorbeeld. "Bij Willem II laten ze de jeugd op de training rekenen. Stond een stuk over in onze krant. Dat vind ik niet belachelijk. Jij zeker wel?"
Van Marwijk volmondig: "Ja."
Vissers komt met een ander voorbeeld. "In de Duitse EK-selectie hadden 14 van de 23 spelers het VWO afgerond. Bij voetbal komt ook voetbalintelligentie kijken."
"Voetbalintelligentie is iets compleet anders", stelt Van Marwijk.
Ze komen er niet uit. Ander onderwerp daarom.
Wat een mongolen. Na eb komt doorgaans vloed juist omdat de boel bij eb volledig op zijn kop gezet wordt. Binnen de benelux heb je al bijna alle kennis aanwezig om goede voetballers te creren, er wordt alleen zo verdomde weinig mee gedaan. Al helemaal niet op een structurele manier.quote:Op maandag 17 oktober 2016 12:27 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Dit is een verkorte weerslag:
[..]
http://nos.nl/artikel/213(...)dat-belachelijk.html
Van Marwijk zei iets meer zinnen dan "dat is belachelijk", maar dit is een verkorte weergave.
Wat mij betreft mag hij dat trouwens best vinden, als hij dat kan onderbouwen, maar hij serveerde daar Bruyninckx gewoon af vanuit een conservatieve reflex, en begon te praten over fysiek en mentaal. Sinouh viel hem bij en zei "dus omdat we nu mindere voetballers hebben [slechtste lichting sinds jaren 50] moeten we door ontwikkelen? Na eb komt weer vloed."
Oh absoluut kan er veel meer uitgehaald worden!quote:Op maandag 17 oktober 2016 14:39 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
Wat een mongolen. Na eb komt doorgaans vloed juist omdat de boel bij eb volledig op zijn kop gezet wordt. Binnen de benelux heb je al bijna alle kennis aanwezig om goede voetballers te creren, er wordt alleen zo verdomde weinig mee gedaan. Al helemaal niet op een structurele manier.
Soccernomics noemt Nederland juist als centraal land daarin. Er is ook kennis zat voor handen, voor in ieder geval het opleiden. Daarvoor hoef je echt niet naar Kopenhagen. Als je internet hebt en zo af en toe een cursus doet kom je al een heel eind.quote:Op maandag 17 oktober 2016 18:42 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Oh absoluut kan er veel meer uitgehaald worden!
Persoonlijk denk ik wel dat de absolute toplanden, topcompetities en topclubs in een andere stratosfeer opereren. Ik zag eens een lezing op youtube van die ex-Chelsea dokter (Carneiro) en die noemde toen het hele rijtje clubs op die toegang hadden tot de elitedokters. In de Cruijff autobiografie staat ook zo'n passage. Davy Klaassen had een blessure, FC Barcelona hoort (uiteraard) bij de clubs die toegang hebben tot het beste en zo kon ook Klaassen daar even gebruik van maken. In het 'Soccernomics' boek noemen ze dit 'knowledge networks', waar de toplanden, topclubs en topcompetities in het centrum staan.
Vanuit dit perspectief bezien zou een Atlantische Liga of Beneliga helemaal niet zo verkeerd zijn (of een bekercompetitie). Ook zou het wanbeleid wat meer afstraffen. Want laten we wel wezen: een club als Ajax kan gewoon ongestraft blijven aanrommelen want in de top vier eindigen ze toch wel. Er zou dan wat meer druk op komen ipv het old boys network.
http://www.catenaccio.nl/de-verdampte-miljoenen-van-ajax/
Ten dele is er een gebrek aan competitie.
Maar ook als n van de landen die deze positie in het kennisnetwerk aan het verliezen isquote:Op dinsdag 18 oktober 2016 10:37 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
Soccernomics noemt Nederland juist als centraal land daarin.
Het NL voetbal is gered jongens! Flap zit bij de ECA, UEFA en FIFA.quote:Van der Sar zoekt versterking: ‘Een harde werker op de achtergrond’
Edwin van der Sar wordt per 11 november de nieuwe algemeen directeur van Ajax, zo maakte de Amsterdamse club dinsdagmiddag via de officile kanalen bekend. In het statement viel tevens te lezen dat men nog op zoek gaat naar een operationeel directeur die een ondersteunende rol zal vervullen voor de oud-doelman.
Van der Sar zegt in De Telegraaf dat hij extra mankracht nodig heeft doordat hij naast voorzitter van het technisch hart ook nog werkzaam is binnen de ECA (European Club Association, red.) de UEFA en de FIFA. “Er breekt een belangrijke fase aan voor het Nederlands voetbal, dus is mijn aanwezigheid daar belangrijk.”
De operationeel directeur wordt belast met onder meer wedstrijd- en veiligheidszaken, ict en juridische kwesties en moet in ieder geval ruim vr maart benoemd zijn. “Ik vergelijk het met een voetbalelftal. In het veld heb je ook niet vijf rechtsbacks nodig. De nieuwe man moet complementair zijn aan Marc Overmars, Jeroen (Slop, red.), Menno (Geelen, red.) en mij. Kort gezegd zoeken we een harde werker, op de achtergrond.”
De helft daarvan komt door z'n Limburgse accent, hij is verder niet veel beter of slechter dan het merendeel van de rest.quote:Op donderdag 20 oktober 2016 10:19 schreef Klopkoek het volgende:
Wat m.i. ook echt beter moet is het niveau van de analisten en een deel van de pers. Natuurlijk kun je zeggen 'niets van aantrekken' maar we weten ook dat die soms het zetje in de goede richting kunnen geven. Of juist het tegendeel. Zie ook de pers in Engeland (zeker die van 10 jaar geleden). Zo een Johan Derksen heeft een enorm giftige invloed op de voetbalcultuur en voetbaldiscussie.
Iedereen ergerde zich kapot aan Waterreus bij de NOS. En nu zit die doodleuk bij SBS!
Ronald de Boer vind ik de ergste.quote:Op donderdag 20 oktober 2016 17:58 schreef hhh38 het volgende:
[..]
De helft daarvan komt door z'n Limburgse accent, hij is verder niet veel beter of slechter dan het merendeel van de rest.
Wat voor type fysiek bedoel je precies?quote:Op donderdag 20 oktober 2016 23:33 schreef Klopkoek het volgende
Hoe gek het mag klinken, toch zit er iets in, dat gebrek aan fysiek. Daar bij Genk lopen fysiek ontwikkelde 18, 19 en 20 jarige Belgen rond. Natuurlijk is dat wel een ander type fysiek dan het hersenloze geblaat door Van Breukelen, Gijp en Van Marwijk. Maar het verschil met de Feyenoord spelers was zichtbaar (of je nu El ahmadi neemt of vilhena). Ik denk niet dat Feyenoord het op techniek en tactiek zou winnen van hen.
Wendbaarheid, snelheid, balans, meters maken, mobiliteit, dynamiek, zijwaartse snelheid enz. Ik bedoel daar niet groot, lomp en sterk mee.quote:Op vrijdag 21 oktober 2016 00:17 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Wat voor type fysiek bedoel je precies?
Zijn dat niet gewoon zaken die met fitheid te maken hebben? Als je in de eredivisie bij de top 3 speelt hoef je niet zozeer 100% fit te zijn om te kunnen winnen.quote:Op vrijdag 21 oktober 2016 10:13 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Wendbaarheid, snelheid, balans, meters maken, mobiliteit, dynamiek, zijwaartse snelheid enz. Ik bedoel daar niet groot, lomp en sterk mee.
KRC Genk moet dat wel zijn? Ik vraag het maar even want dat is de tegen-referentie voor deze theorie.quote:Op vrijdag 21 oktober 2016 11:31 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Als je in de eredivisie bij de top 3 speelt hoef je niet zozeer 100% fit te zijn om te kunnen winnen.
Dat zal in de Belgische JPL ook zeker niet nodig zijn, maar misschien zijn ze daar wel gewoon fitter.quote:Op vrijdag 21 oktober 2016 11:44 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
KRC Genk moet dat wel zijn? Ik vraag het maar even want dat is de tegen-referentie voor deze theorie.
Zoals ik hierboven al stelde zit er zeker wat in dat er een gebrek aan competitie is in de Eredivisie (post #9).
Dat is gewoon training. Ik begin zelf bij de jongste jeugd al met fysieke training. Bij de F-jes altijd kort sprintwerk gedaan, cordinatie-training aangepast aan de leeftijd(tikspelletjes bij de jongste jeugd, ladders/hoepels/hegjes-werk vanaf een jaar of 8). Elkaar leren wegduwen of juist uit balans trekken voor duelkracht, etc.quote:Op vrijdag 21 oktober 2016 11:50 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Dat zal in de Belgische JPL ook zeker niet nodig zijn, maar misschien zijn ze daar wel gewoon fitter.
Ik keek tot een paar jaar geleden regelmatig naar de Belgische competitie en dan valt toch wel op dat ze daar een ander soort voetbal spelen.
Welke elftallen train jij dan want bij alle clubs die ik ken worden de F. E. D en lagere C-elftallen getraind door een ouder van een spelertje of door een 16/17 jarige jeugdspeler.quote:Op zaterdag 22 oktober 2016 12:14 schreef Solstice1 het volgende:
Dat is gewoon training. Ik begin zelf bij de jongste jeugd al met fysieke training. Bij de F-jes altijd kort sprintwerk gedaan, cordinatie-training aangepast aan de leeftijd(tikspelletjes bij de jongste jeugd, ladders/hoepels/hegjes-werk vanaf een jaar of 8). Elkaar leren wegduwen of juist uit balans trekken voor duelkracht, etc.
Cruijff zegt terecht in zijn boek dat als een jongeling teveel dribbelt je niet teveel moet roepen maar daar een oudere/betere/gemenere speler tegenover moet zetten.quote:Op zaterdag 22 oktober 2016 12:14 schreef Solstice1 het volgende:
Is achterhaald door o.a. impliciet leren waarbij je spelers zelf situaties technisch op laat lossen.
Dat laatste is zonder het geldt wat ze over het kanaal hebben niets tegen te beginnen. Je moet als club hopen dat je de ouders ervan kunt overtuigen om hun zoon lekker in Nederland te laten.quote:Op zaterdag 22 oktober 2016 16:35 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Cruijff zegt terecht in zijn boek dat als een jongeling teveel dribbelt je niet teveel moet roepen maar daar een oudere/betere/gemenere speler tegenover moet zetten.
Dan helpt het helaas niet als gasten al met 13 jaar worden weggeplukt en de premier league juist in de fysiek vroegrijpen zijn genteresseerd.
Heb F, E en D getraind. Op het moment even niks.quote:Op zaterdag 22 oktober 2016 13:22 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
Welke elftallen train jij dan want bij alle clubs die ik ken worden de F. E. D en lagere C-elftallen getraind door een ouder van een spelertje of door een 16/17 jarige jeugdspeler.
En ik zie ze altijd 2 rondjes lopen, dan een spelletje passen/aannemen/op doel schieten en een rondootje.
Ik weet niet hoevaak ikzelf al als trainer gevraagd ben, terwijl ik letterlijk nog nooit op een echt veld gevoetbald heb.
Ik bedoel meer, bij welk soort teams. Waren dat selecties of gewoon allegaartje?quote:Op zaterdag 22 oktober 2016 18:19 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
Heb F, E en D getraind. Op het moment even niks.
Alweer een prima argument dus voor een grondige herziening en herstructurering. Sowieso opbokken met dat kunstgras en laat die Atlantische Liga maar komen.quote:Op zaterdag 22 oktober 2016 17:43 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Dat laatste is zonder het geldt wat ze over het kanaal hebben niets tegen te beginnen. Je moet als club hopen dat je de ouders ervan kunt overtuigen om hun zoon lekker in Nederland te laten.
10 jaar geleden kon je nog zeggen dat je in Engeland toch niet zou slagen. Nu zie je dat er toch verschillende doorbreken of doorgebroken zijn.
Heb vooral de lagere teams gedaan.quote:Op zaterdag 22 oktober 2016 18:37 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
Ik bedoel meer, bij welk soort teams. Waren dat selecties of gewoon allegaartje?
Het gaat me er om dat de meeste jeugdtrainers (in mijn ogen) totaal geen idee hebben hoe ze jeugdspelers beter moeten maken ("als ze er maar plezier in hebben") maar blijkbaar heb jij dat wel.
Of het klassieke 4-3-3 systeem achterhaald is betwijfel ik. Voor het gemak pak ik even het NL-elftal. Het 4-3-3 systeem vraagt om een kaar zaken.quote:Op zaterdag 22 oktober 2016 21:58 schreef Klopkoek het volgende:
Exact. Types als Narsingh zijn flink achterhaald. Evenals het 'klassieke' 4-3-3 met ouderwetse flankspeler.
Het slechte nieuws is dat de KNVB haar boekjes nog niet heeft aangepast...
De Vrij en Van Dijk verdedigen bij hun clubs volgens mij wel prima. Dynamische systemen zijn trouwens al zo oud als het totaalvoetbal van 74. Rensenbrink en Rep kwamen vaak naar binnen, Krol en Suurbier stoomden vaak op. Haan ook. Middenvelders zakten terug of gingen diep.quote:Op zondag 23 oktober 2016 01:31 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Of het klassieke 4-3-3 systeem achterhaald is betwijfel ik. Voor het gemak pak ik even het NL-elftal. Het 4-3-3 systeem vraagt om een kaar zaken.
- vleugelspelers die of hun man voorbij kunnen komen en een voorzet kunnen geven of de kwaliteiten hebben om zelf kansen en goals te creren.
- backs die bovenstaande in mindere mate ook kunnen maar ook fatsoenlijk kunnen verdedigen.
- een liefst 2 cv's die niet te kloppen zijn waarvan 1 een goede inspeelpass in huis heeft
- 1 leider op het middenveld die het spel verdeeld en een bal diep kan leggen.
Wat er tegenwoordig echter bij is gekomen is dat een elftal ook binnen een wedstrijd moet kunnen switchen van systeem. Wanneer je lange tijd niet onder de druk uitkomt ga je gewoon 4-5-1 spelen. Die dynamiek mist echter.
Wat eigenlijk nog meer mist is gewoon simpelweg het gebrek aan kwaliteit. Ook fitheid en fysiek spelen een rol. Op clubniveau is het echter een kwestie van geld daar kunnen we kort over zijn. Met geld koop je een elftal wat wel redeneert in een klassiek 4-3-3 systeem.
Een goed voorbeeld van het klassieke 4-3-3 systeem is trouwens Real Madrid. Portugal speelde op het EK ook 4-3-3.
Met het huidige materiaal zou NL niet 4-3-3 kunnen spelen omdat het defensief gewoon enorm zwak is.
5-3-2 alleen als spelers zich aan hun taken houden, ze zijn het niet gewoon. Onder Louis lukte het wel (redelijk). Onder Blind niet...
Cultuurverandering hoeft niet onmogelijk te zijn.quote:Op zondag 23 oktober 2016 12:16 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
De Vrij en Van Dijk verdedigen bij hun clubs volgens mij wel prima. Dynamische systemen zijn trouwens al zo oud als het totaalvoetbal van 74. Rensenbrink en Rep kwamen vaak naar binnen, Krol en Suurbier stoomden vaak op. Haan ook. Middenvelders zakten terug of gingen diep.
Het vraagt een hoop spelintelligentie, waar we niet meer voor opleiden. Weinig tot niets voorzeggen, veel zelf laten uitzoeken en gerichte vragen stellen. In het Nederlandse voetbal wordt je tegenwoordig continu door een schreeuwende coach begeleid. Dat geeft weinig ruimte voor eigen input en persoonlijke ontwikkeling.
Is het ook niet, maar ik ben bang dat het club voor club moet gebeuren.quote:Op zondag 23 oktober 2016 16:00 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Cultuurverandering hoeft niet onmogelijk te zijn.
Wat wel te denken geeft is dat vrij middelmatige Tweede of Derde Bundesliga spelers hier opeens mee kunnen komen, en in enkele gevallen boven de selectie uit steken (Von Hagen van NEC). Wanneer ik op twitter, radio e.d. mensen hoor zeggen hoe 'leuk' de Eredivisie is en hoe 'leuk' Von Hagen speelt dan krijg je soms plaatsvervangende schaamte. Haal dat bord voor de kop eens weg - als je het van derde divisie spelers moet hebben....quote:Op zondag 23 oktober 2016 18:37 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
Is het ook niet, maar ik ben bang dat het club voor club moet gebeuren.
Tamelijk genant hoe Johan Derksen veren in de reet van een fossiel als Wim Janssen steekt, alsof die zoveel wereldvoetballers heeft afgeleverd. Nou, alles behalve dus. Hoeveel echt goede internationals zijn er uit zijn koker gekomen?quote:Op donderdag 20 oktober 2016 17:58 schreef hhh38 het volgende:
[..]
De helft daarvan komt door z'n Limburgse accent, hij is verder niet veel beter of slechter dan het merendeel van de rest.
Hun zijn ook het probleem van het hedendaagse voetbal. Er is totaal geen innovatie. Kijk naar een willekeurige sport op de os. Alles is sneller geworden behalve het voetbal. Sorry ik ga niet kijken naar een wedstrijd waarbij tussen de overtreding en de vrije schop anderhalve minuut zit. En dan is de vrije trap ook nog eens slecht genomenquote:Op maandag 17 oktober 2016 09:43 schreef Klopkoek het volgende:
Heb me gisteren kapot lopen ergeren aan het conservatisme en bekrompenheid van een Sinouh en Marwijk. Die zien wetenschap en psychologie als een bedreiging. Even terugkijken als je het niet gezien hebt...
Is volleybal geen tactische sport? Voetbal is een sport die in de kern is gecommercialiseerd. Het shirtje niet uit mogen doen.. het wisselen van de speler is een moment voor de sponsor net zoals het vieren van een goal.quote:Op maandag 24 oktober 2016 23:08 schreef sp3c het volgende:
mja maar voetbal is toch ook niet echt een snelle sport?
het is een hele tactische sport, ik denk dat als je het echt sneller probeert te maken dat je het unieke (het tactische aspect iig) een beetje kwijt raakt
quote:
ow dat zal best, die enorme salarissen betalen moeten nu eenmaal betaald wordenquote:Voetbal is een sport die in de kern is gecommercialiseerd. Het shirtje niet uit mogen doen.. het wisselen van de speler is een moment voor de sponsor net zoals het vieren van een goal.
Het voetbal zelf is misschien sneller geworden maar het spel voetbal niet.quote:Op dinsdag 25 oktober 2016 07:23 schreef Klopkoek het volgende:
Voetbal is mede om commercile redenen veel sneller geworden. Vooral op topniveau.
Vind de Eredivisie zelf ook heel leuk. Heb alle sportkanalen maar kijk nergens zoveel naar als naar de Eredivisie. Hoger niveau staat bij mij niet gelijk aan leukere wedstrijden. Liverpool-United was net zo'n draak van een wedstrijd als Feyenoord-Ajax en eigenlijk nog wel meer. La Liga geniet ik eigenlijk zelden van, of het moet in een wedstrijd als Villarreal-Las Palmas zijn. De wedstrijden met de top3 zijn veel te eenzijdig. De Bundesliga vond ik vooral Dortmund en Hoffenheim interessant te kijken, maar dat is meer als coach. Daar zaten ook zat niet leuke wedstrijden bij.quote:Op maandag 24 oktober 2016 15:32 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Wat wel te denken geeft is dat vrij middelmatige Tweede of Derde Bundesliga spelers hier opeens mee kunnen komen, en in enkele gevallen boven de selectie uit steken (Von Hagen van NEC). Wanneer ik op twitter, radio e.d. mensen hoor zeggen hoe 'leuk' de Eredivisie is en hoe 'leuk' Von Hagen speelt dan krijg je soms plaatsvervangende schaamte. Haal dat bord voor de kop eens weg - als je het van derde divisie spelers moet hebben....
Ik snap wat je bedoelt. Er wordt continu getraineerd, er worden overtredingen gemaakt om het tempo uit een aanval te halen en daar wordt eigenlijk nauwelijks wat aan gedaan. Als je geel krijgt + een tijdstraf van 10/15 minuten bedenk je je misschien wel twee keer voordat je weer voor een bal gaat staan, of iemand onderuit haalt die een gevaarlijke aanval in kan leiden.quote:Op dinsdag 25 oktober 2016 10:41 schreef xzaz het volgende:
[..]
Het voetbal zelf is misschien sneller geworden maar het spel voetbal niet.
De conclusie die ik uit dit artikel haal is dat het belangrijk is om technisch begaafde spelers te hebben, die vlot en accuraat kunnen passen. Niet dat balbezit een doel is om naar te streven, maar meer een gevolg van het hebben van een goed team.quote:Op dinsdag 25 oktober 2016 13:15 schreef Klopkoek het volgende:
Over balbezit:
https://www.redbulletin.c(...)rty-word-in-football
Je zegt het zelf al: topwedstrijden kunnen wel eens tegenvallen (ManUnited tegen ManCity was wel heel leuk). Afgezien van identificatie en cultuurverschillen zie ik liever een tegenvallende wedstrijd op hoog niveau (Frankrijk tegen Duitsland op het EK) dan op laag niveau.quote:Op dinsdag 25 oktober 2016 10:48 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
Vind de Eredivisie zelf ook heel leuk. Heb alle sportkanalen maar kijk nergens zoveel naar als naar de Eredivisie. Hoger niveau staat bij mij niet gelijk aan leukere wedstrijden. Liverpool-United was net zo'n draak van een wedstrijd als Feyenoord-Ajax en eigenlijk nog wel meer. La Liga geniet ik eigenlijk zelden van, of het moet in een wedstrijd als Villarreal-Las Palmas zijn. De wedstrijden met de top3 zijn veel te eenzijdig. De Bundesliga vond ik vooral Dortmund en Hoffenheim interessant te kijken, maar dat is meer als coach. Daar zaten ook zat niet leuke wedstrijden bij.
Het buitenland kijkt naar de Eredivisie en ziet dan een competitie waar de keeper de meeste balcontacten heeft, de verdedigers het vaakst een pass geven en 'U-shaped possession' de norm is. Maar goed, op het doorsnee voetbal van een PL of Bundesliga middenmoter valt ook genoeg aan te merken (echter: wie stil zit is het bokje - je moet blijven doorontwikkelen).quote:In de eredivisie wordt er ondanks het niveau veel aanvallender gespeeld. Wat ik persoonlijk gewoon erg leuk vind om te zien. Dat heb ik met de buitenlandse competities niet zo, en de binding die ik met de Eredivisie heb, heb ik ook totaal niet met de buitenlandse clubs. Er wordt en werd bij Fox ook meer gekeken naar de NEC-Roda's dan naar de Liverpool-United's en Bayern-Borussia's dus ik sta daar niet alleen in blijkbaar.
Dit is in vrijwel alle landen zo (alhoewel dat ook rap kan omkeren, zoals plotsklaps in een aantal B en C landen is gebeurd - die transitie vond sneller plaats dan menigeen dacht). De interesse voor buitenlandse competities is deels een afgeleide van de interesse voor het spelletje in den lande.quote:Er wordt en werd bij Fox ook meer gekeken naar de NEC-Roda's dan naar de Liverpool-United's en Bayern-Borussia's dus ik sta daar niet alleen in blijkbaar.
Sorry hoor, maar hoe verklaar je dan de grote interesse in voetbal van Schotten, Ieren, Cyprioten enz.? Zoiets is echt veel stugger dan je denkt, dat verandert niet zomaar als het voetbal iets beter of slechter wordt. Andere landen zijn gewoon fanatieker dan wij, daar valt niet heel veel aan te doen. Mag ik vragen uit welk jaar dit onderzoek komt?quote:Op dinsdag 25 oktober 2016 13:44 schreef Klopkoek het volgende:
.
Wat ik echter vooral denk is dat er veel meer uit valt te halen. Het onderstaande is een uitgebreid onderzoek van de UEFA zelf.
[ afbeelding ]
Dergelijke cijfers hebben wel degelijk met de kwaliteit van het product te maken. Niet enkel de spelers, maar ook de entertainment in brede zin. Je ziet ook dat Itali met de jaren achteruit is gegaan.
Het kan (moet?) iig stukken beter. Kunstgras haalt sowieso veel kwaliteit en entertainmentwaarde weg wat mij betreft.
[..]
Dit is in vrijwel alle landen zo (alhoewel dat ook rap kan omkeren, zoals plotsklaps in een aantal B en C landen is gebeurd - die transitie vond sneller plaats dan menigeen dacht). De interesse voor buitenlandse competities is deels een afgeleide van de interesse voor het spelletje in den lande.
Zit nu op mijn telefoon maar dit is een aardig verhaal over de Ierland connectie.quote:Op dinsdag 25 oktober 2016 14:06 schreef hhh38 het volgende:
[..]
Sorry hoor, maar hoe verklaar je dan de grote interesse in voetbal van Schotten, Ieren, Cyprioten enz.? Zoiets is echt veel stugger dan je denkt, dat verandert niet zomaar als het voetbal iets beter of slechter wordt. Andere landen zijn gewoon fanatieker dan wij, daar valt niet heel veel aan te doen. Mag ik vragen uit welk jaar dit onderzoek komt?
Het klopt dat we de interesse in onze eigen competitie wellicht kwijtraken als we zo doorgaan. Ik ken een paar Noren en die zijn eigenlijk alleen maar genteresseerd in de Premier League (anekdotisch bewijs uiteraard). Die ontwikkeling zou de ondergang van de Eredivisie betekenen, maar ik vraag me toch echt af of je daar makkelijk iets aan kan doen. Uiteindelijk maakt het veel fans niet uit hoe er precies gevoetbald wordt, als hun club maar wint (tot op zekere hoogte). En de stadiongangers brengen het geld in het laatje.
Even een iets langere reactie:quote:Op dinsdag 25 oktober 2016 14:06 schreef hhh38 het volgende:
[..]
Sorry hoor, maar hoe verklaar je dan de grote interesse in voetbal van Schotten, Ieren, Cyprioten enz.? Zoiets is echt veel stugger dan je denkt, dat verandert niet zomaar als het voetbal iets beter of slechter wordt. Andere landen zijn gewoon fanatieker dan wij, daar valt niet heel veel aan te doen. Mag ik vragen uit welk jaar dit onderzoek komt?
Het klopt dat we de interesse in onze eigen competitie wellicht kwijtraken als we zo doorgaan. Ik ken een paar Noren en die zijn eigenlijk alleen maar genteresseerd in de Premier League (anekdotisch bewijs uiteraard). Die ontwikkeling zou de ondergang van de Eredivisie betekenen, maar ik vraag me toch echt af of je daar makkelijk iets aan kan doen. Uiteindelijk maakt het veel fans niet uit hoe er precies gevoetbald wordt, als hun club maar wint (tot op zekere hoogte). En de stadiongangers brengen het geld in het laatje.
Als het argument altijd en alleen maar de kwaliteit van de wedstrijden is, zonder oog voor historie, emotie e.d., dan maakt dit natuurlijk ook geen fuck uit. Dan is het geen probleem als we straks gewoon allemaal Premier League of Super League of iets dergelijks kijken.quote:Op dinsdag 25 oktober 2016 14:06 schreef hhh38 het volgende:
[..]
Sorry hoor, maar hoe verklaar je dan de grote interesse in voetbal van Schotten, Ieren, Cyprioten enz.? Zoiets is echt veel stugger dan je denkt, dat verandert niet zomaar als het voetbal iets beter of slechter wordt. Andere landen zijn gewoon fanatieker dan wij, daar valt niet heel veel aan te doen. Mag ik vragen uit welk jaar dit onderzoek komt?
Het klopt dat we de interesse in onze eigen competitie wellicht kwijtraken als we zo doorgaan. Ik ken een paar Noren en die zijn eigenlijk alleen maar genteresseerd in de Premier League (anekdotisch bewijs uiteraard). Die ontwikkeling zou de ondergang van de Eredivisie betekenen, maar ik vraag me toch echt af of je daar makkelijk iets aan kan doen. Uiteindelijk maakt het veel fans niet uit hoe er precies gevoetbald wordt, als hun club maar wint (tot op zekere hoogte). En de stadiongangers brengen het geld in het laatje.
Ik had natuurlijk een hele hoop andere landen kunnen kiezen met een mindere competitie en een hogere interesse, we staan namelijk redelijk laag in die ranking. Ik weet niet of je bedoelde dat dat onderzoek van voor de Premier League dateert, want dan komt het uit een tijd dat Nederland nog heel relevant was op het Europese toneel. Zo'n statistiek heeft alleen waarde als je het vergelijkt door de tijd, neemt de interesse toe of af, wat heeft de competitie voor ontwikkeling doorgemaakt in dezelfde periode enz.quote:Op dinsdag 25 oktober 2016 19:04 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Even een iets langere reactie:
Ik zei al reeds dat interesse niet volledig af hangt van de spelerskwaliteiten, maar van het hele pakket. In Schotland is de ambiance nog steeds fantastisch en ze houden van een leuke scrimmage voor de goal en keepers die de lucht in springen en een bal mooi uit de lucht plukken. Goed voetbal is het niet, spectaculair wel. Niet steriel.
Ja, Ierland en Schotland zijn twee uitzonderingen met een lange traditie. Ierland is al vele decennia gefocust op Engeland, met door de geschiedenis heen vele dwarsverbanden met Liverpool en Manchester United. Ook met Leeds United trouwens. In de jaren 90 waren er vergevorderde plannen voor een Iers team in de Premier League.
Sinds Schotland echter geen UEFA Cup finales meer haalt (2003, 2008) zijn de bezoekersaantallen voor de diverse clubs wel wat teruggevallen. Het wegvallen van Rangers hielp ook niet.
[ afbeelding ]
Kwaliteit is zeker een factor. Niet de enige factor, maar wel een heel belangrijke.
[ afbeelding ]
Dat UEFA onderzoek komt uit 2014. Data van jaargang 2013-14.quote:Op dinsdag 25 oktober 2016 21:44 schreef hhh38 het volgende:
[..]
Ik had natuurlijk een hele hoop andere landen kunnen kiezen met een mindere competitie en een hogere interesse, we staan namelijk redelijk laag in die ranking. Ik weet niet of je bedoelde dat dat onderzoek van voor de Premier League dateert, want dan komt het uit een tijd dat Nederland nog heel relevant was op het Europese toneel. Zo'n statistiek heeft alleen waarde als je het vergelijkt door de tijd, neemt de interesse toe of af, wat heeft de competitie voor ontwikkeling doorgemaakt in dezelfde periode enz.
Natuurlijk moeten we iets aan ons voetbal doen (Ik geloof overigens niets van je statistiek dat de keeper de meeste balcontacten heeft in de Eredivisie), want het blijkt internationaal iedere keer weer (ook tegen ploegen met een vergelijkbare begroting) dat we niet gewend zijn tegen 'volwassen' speelstijlen te spelen. Ik heb alleen niet het idee dat het iets gaat doen aan de afnemende bezoekersaantallen of dat we dan ineens weer bij de top 8 van Europa gaan horen. Ik ben redelijk pessimistisch wat dat betreft.
Natuurlijk is dat wel een probleem, want 'we' (ik) hebben graag Nederlandse spelers en een Nederlands elftal van hoog niveau. Oranje op toernooien is nog n van de zeer weinige momenten dat het land bindt, en mensen inspireert.quote:Op dinsdag 25 oktober 2016 19:46 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
Als het argument altijd en alleen maar de kwaliteit van de wedstrijden is, zonder oog voor historie, emotie e.d., dan maakt dit natuurlijk ook geen fuck uit. Dan is het geen probleem als we straks gewoon allemaal Premier League of Super League of iets dergelijks kijken.
Oh, dat boeit mij wat minder dan het clubbelang. Ieder z'n ding blijkbaar. Maar dan zou je het moeten zoeken in het verbeteren van de jeugdopleidingen.quote:Op dinsdag 25 oktober 2016 22:04 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Natuurlijk is dat wel een probleem, want 'we' (ik) hebben graag Nederlandse spelers en een Nederlands elftal van hoog niveau. Oranje op toernooien is nog n van de zeer weinige momenten dat het land bindt, en mensen inspireert.
quote:Op dinsdag 25 oktober 2016 22:04 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Natuurlijk is dat wel een probleem, want 'we' (ik) hebben graag Nederlandse spelers en een Nederlands elftal van hoog niveau. Oranje op toernooien is nog n van de zeer weinige momenten dat het land bindt, en mensen inspireert.
Dit was toch al vanaf halverwege topic #1 duidelijk?!quote:Op dinsdag 25 oktober 2016 23:23 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
Oh, dat boeit mij wat minder dan het clubbelang. Ieder z'n ding blijkbaar. Maar dan zou je het moeten zoeken in het verbeteren van de jeugdopleidingen.
De kwaliteit van de competitie zal ook een steentje bijdragen. Inclusief speelstijl.quote:Op dinsdag 25 oktober 2016 23:52 schreef hhh38 het volgende:
[..]
[..]
Dit was toch al vanaf halverwege topic #1 duidelijk?!
Knap dat jullie de discussie zo lang weten te rekken
Dat is duidelijk. Een fusiecompetitie is ogenschijnlijk niet in het belang van Twente. Net zoals dat Sport7 mislukte door conservatisme. Blijft zonde.quote:Op dinsdag 25 oktober 2016 23:23 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
Oh, dat boeit mij wat minder dan het clubbelang.
Misschien heb je gelijk, maar is er ook ooit onderzocht wat voor Nederland de gevolgen zouden zijn van een Eredivisie van minder of, voor de volledigheid, meer teams?quote:Op woensdag 26 oktober 2016 08:18 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Naar mijn objectieve mening zijn er veel te veel profclubs voor dit kleine landje (er zijn maar een select aantal landen met 18 of meer teams in de competitie).
Volgens mij is dat itt een Beneliga of Atlantische Liga nooit onafhankelijk onderzocht. Maar misschien heb ik het mis.quote:Op woensdag 26 oktober 2016 09:10 schreef Pandorado het volgende:
[..]
Misschien heb je gelijk, maar is er ook ooit onderzocht wat voor Nederland de gevolgen zouden zijn van een Eredivisie van minder of, voor de volledigheid, meer teams?
Ik kan me bijvoorbeeld voorstellen dat het goed zou zijn om naar 12 of 14 teams te gaan en alle teams 3 keer tegen elkaar te laten spelen: dat zijn meer wedstrijden tegen sterkere tegenstanders. Waarschijnlijk extra tv-inkomsten per club; sowieso omdat er minder clubs meedelen, maar met meer topwedstrijden is het best mogelijk dat er onderling ook gewoon meer geld te verdelen valt.
Maar ik kan me ook voorstellen dat het juist goed zou zijn om naar 20 teams te gaan. Dat zijn twee teams extra met de kans om Eredivisie-zendtijd om te zetten in sponsoring. Dat zijn 4 extra speelrondes om geld in het laatje te krijgen. Dat zijn 4 extra speelrondes om wedstrijdervaring op te doen (toegegeven: tegen relatieve laagvliegers, dus voor met name de topteams niet de meest relevante wedstrijdervaring). Misschien leidt meer plek in de Eredivisie wel tot extra zekerheid voor de zwakkere teams, waardoor ze juist sterker worden en per saldo het niveau opkrikken.
Ik kan me zelfs voorstellen dat het ene goed is voor het Nederlands elftal, en het andere juist voor de (top)clubs.
Ik ben het misschien niet met elke alinea eens, maar toch wel een aardige column.twitter:sjoerdmossou twitterde op woensdag 26-10-2016 om 09:14:17Column over de (komt-ie dan, ahum) Prestatie Innovatie Manager. https://t.co/Vgv1l66WoH reageer retweet
Dan moet je die jeugdopleiding aanpakken. Een Beneliga of Atlantische Liga is alleen in het belang van de topclubs. Gek dat A'lecht en Genk het met minder geld wel kunnen trouwens. Als ik zo links en rechts bij de RJO's in Nederland kijk dan is geld ook niet het probleem, maar conservatisme.quote:Op woensdag 26 oktober 2016 08:18 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Dat is duidelijk. Een fusiecompetitie is ogenschijnlijk niet in het belang van Twente. Net zoals dat Sport7 mislukte door conservatisme. Blijft zonde.
Naar mijn objectieve mening zijn er veel te veel profclubs voor dit kleine landje (er zijn maar een select aantal landen met 18 of meer teams in de competitie). Ook stellen mensen die het kunnen weten dat de jeugdopleiding bij veel clubs ontoereikend is, met te weinig manuren (dus te weinig kwantiteit).
Of een Beneliga of Atlantische Liga alleen de topclubs goed uit komt hebben we het al over gehad; in absolute zin is dat m.i. nog niet zo zeker. In relatieve zin zal het ook nieuwe uitdagingen betekenen voor een door mismanagement gekaapt Ajax. Maar goed, het heeft geen zin om dit gedeelte over te doen.quote:Op woensdag 26 oktober 2016 11:26 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
Dan moet je die jeugdopleiding aanpakken. Een Beneliga of Atlantische Liga is alleen in het belang van de topclubs. Gek dat A'lecht en Genk het met minder geld wel kunnen trouwens. Als ik zo links en rechts bij de RJO's in Nederland kijk dan is geld ook niet het probleem, maar conservatisme.
De regio Vlaanderen heeft 10 miljoen in het geheel gestoken. De jeugd-opleidingen van Ajax, PSV en Feyenoord kostten alleen al meer dan het dubbele van dat bedrag. Het blijft bovendien bullshit dat opleiden zoveel geld moet kosten. Juist doordat er zoveel profclubs in Nederland zijn heeft praktisch elk talent een club binnen een uur rijden, voor het gros zal de reistijd zelfs minder zijn. De mogelijkheid is er dus om veel te trainen.quote:Op woensdag 26 oktober 2016 13:42 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Of een Beneliga of Atlantische Liga alleen de topclubs goed uit komt hebben we het al over gehad; in absolute zin is dat m.i. nog niet zo zeker. In relatieve zin zal het ook nieuwe uitdagingen betekenen voor een door mismanagement gekaapt Ajax. Maar goed, het heeft geen zin om dit gedeelte over te doen.
Hoe verklaar je de vele bezuinigingen die hebben plaats gevonden? Dit is al sinds ~2002 aan de gang. De laatste vijf jaar nog Feyenoord, Go Ahead, Groningen (onlangs aangekondigd), NEC, Twente en ook Willem II. Om er een aantal te noemen die op hun jeugdopleiding hebben bezuinigd. Op amateurniveau zijn er ook klappen gevallen.
Is dit raar? Nee. Kijk het meest recente financile rapport van de UEFA en daar zie je dat het dringen is beneden de absolute top 40 clubs van Europa.
Bovenstaande vraag is een oprechte vraag en ben benieuwd naar het antwoord.
Het gebrek aan voetballen op straat (dit speelt zelfs in Zuid Amerika; cultuur plus ruimtegebrek) betekent kwantiteit in de academies. Kwantiteit kost geld. Idealiter zelfs huisvesting op de campus, wat men ook in Belgi is gaan doen.
De Belgische overheid, met name Vlaanderen en het gewest Brussel, is sinds 2004 geld gaan stoppen in de sportscholen en jeugdopleidingen. Kan men eenvoudig vinden op google (zoals ik al zei vind ik dat verstandiger en kosteneffectiever beleid dan achteraf de scherven op te ruimen). Hebben deze jeugdopleidingen, en de faciliteiten eromheen, daadwerkelijk minder geld?
Zijn er daar niet minder tussenstappen in niveau's? Ergo lager niveau en meer mensen die het volgen?quote:Op woensdag 26 oktober 2016 09:29 schreef Sloggi het volgende:
Ik las een opmerking over (voetbal)intelligentie waar niet echt op is doorgegaan. Interessant feitje, dat maar dan de helft van het Duitse team dat wereldkampioen werd het 'Duitse vwo' heeft afgerond.
Wat zegt dat?
Belgie steekt dit vooral in het opleiden van trainers. Bij de topclubs in Nederland zit het opzich wel goed. Het geld zou daar in moeten zitten aangezien we qua velden en accommodaties misschien wel nr 1 van de wereld zijn. In ieder dorp is bovendien wel een sporthal en zijn er voldoende veldjes voor de jeugd.quote:Op woensdag 26 oktober 2016 14:06 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
De regio Vlaanderen heeft 10 miljoen in het geheel gestoken. De jeugd-opleidingen van Ajax, PSV en Feyenoord kostten alleen al meer dan het dubbele van dat bedrag. Het blijft bovendien bullshit dat opleiden zoveel geld moet kosten. Juist doordat er zoveel profclubs in Nederland zijn heeft praktisch elk talent een club binnen een uur rijden, voor het gros zal de reistijd zelfs minder zijn. De mogelijkheid is er dus om veel te trainen.
Een hypermodern complex is mooi, maar zegt niks over de kwaliteit van trainen. Dat gaat om vakkennis en de wil om te leren. Een van de grote problemen is niet dat jongens geen uren kunnen maken, maar dat ze die maken onder oud-profs die van toeten nog blazen weten. Je hebt bovendien ook nog eens allerlei mogelijkheden om de jongens thuis extra te laten trainen. Zoals een senseball(kost 40 euro p.p.), camerabeelden van zichzelf waar ze mee aan de slag kunnen, vragenlijsten, technische en fysieke opdrachten voor thuis en zelfs computerprogramma's waarmee ze hun spelinzicht kunnen trainen.
Het is niet alsof Nederland via de KNVB geen geld steekt in het opleiden van trainers. Het probleem is eerder dat de methodes gewoon compleet achterhaald zijn. Er gaat wel een inhaalslag gemaakt worden, maar m.i. is het niet genoeg. Ook bij de topclubs in Nederland wordt enorm veel met achterhaalde ideen gewerkt. Zo'n Willem Weijs heeft in z'n uppie bijv. meer kennis dan de rest van de trainers van de bovenbouw van Ajax bij elkaar lijkt te hebben.quote:Op donderdag 27 oktober 2016 10:28 schreef MichelWuyts het volgende:
[..]
Belgie steekt dit vooral in het opleiden van trainers. Bij de topclubs in Nederland zit het opzich wel goed. Het geld zou daar in moeten zitten aangezien we qua velden en accommodaties misschien wel nr 1 van de wereld zijn. In ieder dorp is bovendien wel een sporthal en zijn er voldoende veldjes voor de jeugd.
met opleiden van trainers bedoel ik ook innoveren in opleiding.quote:Op donderdag 27 oktober 2016 10:38 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
Het is niet alsof Nederland via de KNVB geen geld steekt in het opleiden van trainers. Het probleem is eerder dat de methodes gewoon compleet achterhaald zijn. Er gaat wel een inhaalslag gemaakt worden, maar m.i. is het niet genoeg. Ook bij de topclubs in Nederland wordt enorm veel met achterhaalde ideen gewerkt. Zo'n Willem Weijs heeft in z'n uppie bijv. meer kennis dan de rest van de trainers van de bovenbouw van Ajax bij elkaar lijkt te hebben.
Ja, de jeugdopleidingen van de grote drie bij elkaar kostten meer dan 10 miljoen. Nu vergeet je echter (bewust?) dat ook de regio Brussel 6 miljoen erin steekt en de clubs zelf uiteraard ook een steentje bijdragen. Dan kom je op bedragen die zich meer dan kunnen meten met de Eredivisie. En ik heb liever zo'n verstandige en nuttige besteding van overheidsgeld dan telkens maar weer achteraf de rommel op ruimen.quote:Op woensdag 26 oktober 2016 14:06 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
De regio Vlaanderen heeft 10 miljoen in het geheel gestoken. De jeugd-opleidingen van Ajax, PSV en Feyenoord kostten alleen al meer dan het dubbele van dat bedrag. Het blijft bovendien bullshit dat opleiden zoveel geld moet kosten.
Niet elke profclub heeft een jeugdopleiding (meer). Anderen zijn afgeslankt. De RJOs dekken niet heel Nederland. Allemaal een teken dat een sanering geen overbodige luxe kan zijn (om het nog niet te hebben over de luchtkastelen van AZ, Twente en Vitesse).quote:Juist doordat er zoveel profclubs in Nederland zijn heeft praktisch elk talent een club binnen een uur rijden, voor het gros zal de reistijd zelfs minder zijn. De mogelijkheid is er dus om veel te trainen.
Ja, conservatisme speelt een rol. Absoluut. Maar het is niet alleen dat andere landen ons voorbij zijn gehold. 'Wijzelf' zijn ook in standaarden achteruit gegaan. Kijk eens een samenvatting/wedstrijd van Oranje uit 1997 terug. Daar zie je veel meer van de dingen terug waar we nu van zeggen 'dat moet beter of erbij komen'. Bijvoorbeeld ook het fysieke aspect (wendbaarheid, balans enz.).quote:Een hypermodern complex is mooi, maar zegt niks over de kwaliteit van trainen. Dat gaat om vakkennis en de wil om te leren. Een van de grote problemen is niet dat jongens geen uren kunnen maken, maar dat ze die maken onder oud-profs die van toeten nog blazen weten. Je hebt bovendien ook nog eens allerlei mogelijkheden om de jongens thuis extra te laten trainen. Zoals een senseball(kost 40 euro p.p.), camerabeelden van zichzelf waar ze mee aan de slag kunnen, vragenlijsten, technische en fysieke opdrachten voor thuis en zelfs computerprogramma's waarmee ze hun spelinzicht kunnen trainen.
Ik zou wel eens cijfers willen zien van hoeveel er nou in het Belgische jeugdvoetbal omgaat. Wat er besteed wordt bij de opleidingen van Anderlecht, Genk etc. Wat de overheid hier in het voetbal stopt ook. Geloof er weinig van dat ze er daar echt meer insteken dan hier.quote:Op donderdag 27 oktober 2016 14:30 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Ja, de jeugdopleidingen van de grote drie bij elkaar kostten meer dan 10 miljoen. Nu vergeet je echter (bewust?) dat ook de regio Brussel 6 miljoen erin steekt en de clubs zelf uiteraard ook een steentje bijdragen. Dan kom je op bedragen die zich meer dan kunnen meten met de Eredivisie. En ik heb liever zo'n verstandige en nuttige besteding van overheidsgeld dan telkens maar weer achteraf de rommel op ruimen.
Zeeland heeft een RJO, Limburg heeft er een, zelfs in Flevoland zit een opleiding ondanks dat ze daar zowat kruipend naar Amsterdam of Zwolle kunnen. In Drenthe zit er zover ik weet geen een. Maar je bent vanuit heel Drenthe binnen een uur bij een profclub, Zwolle, Heerenveen of Groningen. Dat er uit Limburg geen goede profvoetballers komen heeft niet zozeer te maken met een gebrek aan RJO's, maar met een gebrek aan kwaliteit binnen die RJO's.quote:Niet elke profclub heeft een jeugdopleiding (meer). Anderen zijn afgeslankt. De RJOs dekken niet heel Nederland. Allemaal een teken dat een sanering geen overbodige luxe kan zijn (om het nog niet te hebben over de luchtkastelen van AZ, Twente en Vitesse).
Ik ben het met je eens dat dit voor bijv. Duitsland een veel groter probleem is geweest maar Nederland kent desondanks nog veel witte vlekken. Limburg bijvoorbeeld. Gebied met 1.2 miljoen inwoners maar er komt zelden een echt goede voetballer vandaan.
Die bezuinigingen hebben m.i. weinig met de kwaliteit van trainen te maken. Bij Twente is de kwaliteit achteruit gegaan omdat ze allerlei oud-profs hebben gecontracteerd om training te geven. Die oud-profs geven training rechtstreeks uit het verouderde boekje van de KNVB, met een paar tweaks vanuit hun persoonlijke ervaring. Dat is het probleem.quote:Ja, conservatisme speelt een rol. Absoluut. Maar het is niet alleen dat andere landen ons voorbij zijn gehold. 'Wijzelf' zijn ook in standaarden achteruit gegaan. Kijk eens een samenvatting/wedstrijd van Oranje uit 1997 terug. Daar zie je veel meer van de dingen terug waar we nu van zeggen 'dat moet beter of erbij komen'. Bijvoorbeeld ook het fysieke aspect (wendbaarheid, balans enz.).
Veel Westerse landen hebben nu eenmaal het probleem dat er niet meer op straat kan worden gespeeld en dat de veldjes niet meer vol zitten. De KNVB heeft zelf lopen klokken hoeveel zuivere trainingstijd de jeugd van de PSV aan het doen is. Dat valt vies tegen, minder dan een uur.
Ik vind het ook jammer dat ik geen antwoord op de vraag over de bezuinigingen zie.
Limburg had er tot 2013 geen n h? Het heeft bovendien aanloopproblemen gehad doordat MVV zijn handen er vanaf trok en kennelijk 'gratis' mee wil liften. Roda JC runt het nu in zijn eentje. Dat is jammer. Ook Roda en de KNVB vinden dat jammer heb ik gehoord, want daardoor kunnen ze niet alles doen wat ze in gedachte hadden. Fortuna Sittard durft/wil wel investeren en hoopt binnenkort de regionale status te krijgen. Dat is dan wel weer positief, concurrentie kan geen kwaad.quote:Op donderdag 27 oktober 2016 17:54 schreef Solstice1 het volgende:
Zeeland heeft een RJO, Limburg heeft er een, zelfs in Flevoland zit een opleiding ondanks dat ze daar zowat kruipend naar Amsterdam of Zwolle kunnen. In Drenthe zit er zover ik weet geen een. Maar je bent vanuit heel Drenthe binnen een uur bij een profclub, Zwolle, Heerenveen of Groningen. Dat er uit Limburg geen goede profvoetballers komen heeft niet zozeer te maken met een gebrek aan RJO's, maar met een gebrek aan kwaliteit binnen die RJO's.
Doet Limburg het dan echt zo veel slechter dan de rest van Nederland? Als je naar het totaal kijkt zou er ongeveer 1 a 2 personen uit Limburg in het Nederlands elftal moeten spelen.quote:Op donderdag 27 oktober 2016 19:49 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Limburg had er tot 2013 geen n h? Het heeft bovendien aanloopproblemen gehad doordat MVV zijn handen er vanaf trok en kennelijk 'gratis' mee wil liften. Roda JC runt het nu in zijn eentje. Dat is jammer. Ook Roda en de KNVB vinden dat jammer heb ik gehoord, want daardoor kunnen ze niet alles doen wat ze in gedachte hadden. Fortuna Sittard durft/wil wel investeren en hoopt binnenkort de regionale status te krijgen. Dat is dan wel weer positief, concurrentie kan geen kwaad.
Waarschijnlijk niet eens echt. Maar het opleidingsniveau kan ook daar omhoog. Als je nu bijv. kijkt naar Belgi dan zie je dat veel van de spelers, met name van de aanvallers geschoold zijn met de methoden van Michel Bruyninckx. Het meest daarvan is nog gebeurd voor de investeringen van de Vlaamse overheid. Dus de invloed van dat extra geld is niet echt van invloed geweest, de invloed van een klein groepje trainers met nieuwe methodes wel.quote:Op vrijdag 28 oktober 2016 09:41 schreef MichelWuyts het volgende:
[..]
Doet Limburg het dan echt zo veel slechter dan de rest van Nederland? Als je naar het totaal kijkt zou er ongeveer 1 a 2 personen uit Limburg in het Nederlands elftal moeten spelen.
Momenteel niemand, maar je hebt Hendrix en Brenet bij PSV die het bij PSV wel aardig doen. De afgelopen jaren heb je natuurlijk Mark van Bommel die een topspeler was en Boudewijn Zenden die ooit een toptalent was.
Buiten de randstad zijn er dan echt niet veel provincies die het dan zoveel beter doen. Als er dan talenten zijn dan worden ze weggekocht-> Hoesen,
Ik denk dat je in ogenschouw moet houden dat Limburg pakweg evenveel inwoners heeft dan Groningen en Friesland bij elkaar, of Drenthe en Groningen f Friesland bij elkaar.quote:Op vrijdag 28 oktober 2016 09:41 schreef MichelWuyts het volgende:
[..]
Doet Limburg het dan echt zo veel slechter dan de rest van Nederland? Als je naar het totaal kijkt zou er ongeveer 1 a 2 personen uit Limburg in het Nederlands elftal moeten spelen.
Momenteel niemand, maar je hebt Hendrix en Brenet bij PSV die het bij PSV wel aardig doen. De afgelopen jaren heb je natuurlijk Mark van Bommel die een topspeler was en Boudewijn Zenden die ooit een toptalent was.
Buiten de randstad zijn er dan echt niet veel provincies die het dan zoveel beter doen. Als er dan talenten zijn dan worden ze weggekocht-> Hoesen,
Was een beetje aan het eind zoeken voor praktijkervaringen maar er zijn er maar zeer weinig die hun opleiding in een topland hebben genoten en dan hier komen.quote:Op vrijdag 28 oktober 2016 09:56 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
Waarschijnlijk niet eens echt. Maar het opleidingsniveau kan ook daar omhoog. Als je nu bijv. kijkt naar Belgi dan zie je dat veel van de spelers, met name van de aanvallers geschoold zijn met de methoden van Michel Bruyninckx. Het meest daarvan is nog gebeurd voor de investeringen van de Vlaamse overheid. Dus de invloed van dat extra geld is niet echt van invloed geweest, de invloed van een klein groepje trainers met nieuwe methodes wel.
http://www.ad.nl/eredivis(...)scorer-ben~a70c3592/quote:Voetballand Duitsland is een succes. Ik merk: hier in Nederland kijken ze altijd naar geld. Dat kan niet en dat ook niet. In Duitsland kan alles. Clubs hebben de beste fysiotherapeuten, dokters en fitnesstrainers.
Ik ben jeugdinternational geweest. Van de huidige lichting die wereldkampioen is geworden heb ik alleen met Skhodran Mustafi gespeeld. En ik speelde vroeger veel tegen Christoph Kramer. Als voetballer blijf ik altijd een Duitser. Ik was nooit iemand die een buitengewoon goede conditie had toen ik er nog speelde maar ik als ik nu kijk: uit tests blijk ik steeds de fitste te zijn. Fitheid h, dat hoort bij Duitsers."
Ah nou, dat weerlegt mijn punt over Belgi wel dan.quote:Op zaterdag 29 oktober 2016 14:31 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Was een beetje aan het eind zoeken voor praktijkervaringen maar er zijn er maar zeer weinig die hun opleiding in een topland hebben genoten en dan hier komen.
Hier is er n
[..]
http://www.ad.nl/eredivis(...)scorer-ben~a70c3592/
Nee. Ik ben het er mee eens dat conservatisme een probleem is en dat Belgi kosteneffectiever met de middelen en uren om gaat. Niet elke oud prof is een goede trainer of manager. Door de KNVB regels mbt interlandverleden e.d. wordt dit in stand gehouden.quote:Op zaterdag 29 oktober 2016 17:41 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
Ah nou, dat weerlegt mijn punt over Belgi wel dan.
Slaagden vroeger spelers van clubs buiten de top-3 dan wel in het buitenland? Janssen had gewoon nog een jaar flink moeten scoren bij AZ, en dan nog twee jaar bij Ajax of PSV moeten spelen voor het kampioenschap en dan weggaan als de beste speler van de Eredivisie.quote:Op zondag 30 oktober 2016 00:20 schreef Klopkoek het volgende:
http://www.squawka.com/ne(...)d&utm_medium=twitter
Stap is veel te groot geworden.
In ieder geval 1 jaar Ajax of PSV was goed geweest, ik denk ook dat ie dat zelf ook wel doorhad.quote:Op zondag 30 oktober 2016 01:05 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
Slaagden vroeger spelers van clubs buiten de top-3 dan wel in het buitenland? Janssen had gewoon nog een jaar flink moeten scoren bij AZ, en dan nog twee jaar bij Ajax of PSV moeten spelen voor het kampioenschap en dan weggaan als de beste speler van de Eredivisie.
Klopt, en hij kan altijd nog wel terug naar Ajax of PSV als hij daar flopt. Of een kleinere club in Engeland, maar voor zijn ontwikkeling is het niet het bestequote:Op zondag 30 oktober 2016 01:20 schreef hhh38 het volgende:
[..]
In ieder geval 1 jaar Ajax of PSV was goed geweest, ik denk ook dat ie dat zelf ook wel doorhad.
Het probleem is echter dat vanaf het moment dat een PL club in de race is (zeker een subtopper als Spurs), Nederlandse clubs meteen kansloos zijn. Dan kan je wel zeggen dat het slimmer is om in Nederland te blijven, maar AZ en Janssen zullen allebei die ponden moeilijk af kunnen wijzen.
Je weet dat als Ajax niet 4 jaar op rij CL hadden gespeeld die club ook op los zand had gestaan he? En dat PSV ook met moeite, CL en uitgaande transfers de jaarrekening rond krijgt? En dat Feyenoord ook een hele zwarte periode heeft gehad? Van gezond beleid is bij vrijwel geen enkele club sprake geweest. De een heeft alleen wat meer geluk gehad dan de ander. Bijvoorbeeld doordat de gemeente instapte of sponsoren de boel redden.quote:Op zondag 30 oktober 2016 20:29 schreef Klopkoek het volgende:
Ik kwam dit nog tegen:
http://www.sportknowhowxl(...)ieuwsbericht/102760/
Door te googlen op dat 'Repucom' bureau kwam dit te voorschijn:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
De meest populaire club (laatste onderzoek dateert van 2013):
https://www.nrc.nl/nieuws(...)club-1603222-a979129
En de meest 'populaire' voetballers zijn:
http://repucom.net/market(...)tijgt-de-eredivisie/
Kuyt kan ik nog mee inkomen, maar twee keepers in de top vijf en dan ook nog Davy Klaassen erin (dat vind ik n een heel slechte voetballer n dikwijls een slechte opgefokte attitude tonen) is wel matig.
Met dalende bezoekersaantallen, dalende shirtsponsorinkomsten en imploderend grootheidswaanzin beleid bij de subtop zoals AZ, Twente en Vitesse 10 jaar terug staat de top drie in hun recht om te kijken of eruit stappen loont. Vraag me af of ze dat durven, want dan zal ook Ajax meer weerstand gaan ontmoeten.
Prima argument dus om het hogerop te zoekenquote:Op maandag 31 oktober 2016 10:28 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
Je weet dat als Ajax niet 4 jaar op rij CL hadden gespeeld die club ook op los zand had gestaan he? En dat PSV ook met moeite, CL en uitgaande transfers de jaarrekening rond krijgt? En dat Feyenoord ook een hele zwarte periode heeft gehad? Van gezond beleid is bij vrijwel geen enkele club sprake geweest. De een heeft alleen wat meer geluk gehad dan de ander. Bijvoorbeeld doordat de gemeente instapte of sponsoren de boel redden.
Ik zie hier een prima voorbeeld van de invloeden van een zaakwaarnemer. Voor het Nederlandse voetbal zijn dit soort lui enorm schadelijk.quote:Op maandag 31 oktober 2016 14:33 schreef Klopkoek het volgende:
Terzijde;
http://www.ad.nl/eredivis(...)an-arsenal~af810669/
Vraag me nog steeds af of spelers daar beter van worden. De toptalenten worden snel weggeplukt (al dan niet met foute constructies), de Vincent Janssens blijven over.
Als grotere competitie sta je in theorie en praktijk wel sterker daartegen. Betere machtspositie.quote:Op maandag 31 oktober 2016 14:41 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Ik zie hier een prima voorbeeld van de invloeden van een zaakwaarnemer. Voor het Nederlandse voetbal zijn dit soort lui enorm schadelijk.
Interessant dat Ajax van de 72 profspelers die het heeft opgeleid maar 11 naar de top 5 competities heeft weten te brengen. Feyenoord heeft 30 profspelers minder, maar wel 13 spelers in de grote competities.quote:
Wel grappig om te zien dat FC Twente eigenlijk veel dichter bij PSV zit, dan dat PSV bij Feyenoord en Ajax zit.quote:Op zondag 30 oktober 2016 20:29 schreef Klopkoek het volgende:
Ik kwam dit nog tegen:
http://www.sportknowhowxl(...)ieuwsbericht/102760/
Door te googlen op dat 'Repucom' bureau kwam dit te voorschijn:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
De meest populaire club (laatste onderzoek dateert van 2013):
https://www.nrc.nl/nieuws(...)club-1603222-a979129
En de meest 'populaire' voetballers zijn:
http://repucom.net/market(...)tijgt-de-eredivisie/
Kuyt kan ik nog mee inkomen, maar twee keepers in de top vijf en dan ook nog Davy Klaassen erin (dat vind ik n een heel slechte voetballer n dikwijls een slechte opgefokte attitude tonen) is wel matig.
Met dalende bezoekersaantallen, dalende shirtsponsorinkomsten en imploderend grootheidswaanzin beleid bij de subtop zoals AZ, Twente en Vitesse 10 jaar terug staat de top drie in hun recht om te kijken of eruit stappen loont. Vraag me af of ze dat durven, want dan zal ook Ajax meer weerstand gaan ontmoeten.
Op n variabele, twee als je de grootte van het stadion ook meerekent. Dat is wel heel erg selectief.quote:Op maandag 31 oktober 2016 15:59 schreef Scrummie het volgende:
[..]
Wel grappig om te zien dat FC Twente eigenlijk veel dichter bij PSV zit, dan dat PSV bij Feyenoord en Ajax zit.
Vanaf heden kunnen we dan ook beter spreken van een top 2 in Nederland. PSV is en blijft de aanvoerder van de middenmoot.
Kun je over discussiren, als alles in Engeland beter is en grootte van de competitie zo enorm belangrijk, zou je kunnen beargumenteren dat het juist een zegen voor het Nederlands Elftal is als onze grootste talenten daar naartoe vertrekken.quote:Op maandag 31 oktober 2016 14:41 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Ik zie hier een prima voorbeeld van de invloeden van een zaakwaarnemer. Voor het Nederlandse voetbal zijn dit soort lui enorm schadelijk.
Waar ze niet aan de bak komen. Zelfs de Engelse talenten krijgen amper kansen. Dan moet je al wereldniveau zijn zoals FM om berhaupt eens kans te maken. Een speler als Daley Blind zou zonder de geleidelijke weg nooit zijn doorgebroken.quote:Op maandag 31 oktober 2016 16:37 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
Kun je over discussiren, als alles in Engeland beter is en grootte van de competitie zo enorm belangrijk, zou je kunnen beargumenteren dat het juist een zegen voor het Nederlands Elftal is als onze grootste talenten daar naartoe vertrekken.
Inderdaad, je hoeft maar naar het Engelse elftal te kijken om te zien dat de Premier League niet de ideale plek is om je te ontwikkelen als talent. Vanaf het moment dat je regelmatig speelt komt de weerstand je juist ten goede, maar daar moet je eerst komen en dat lukt het gros niet.quote:Op maandag 31 oktober 2016 16:42 schreef MichelWuyts het volgende:
[..]
Waar ze niet aan de bak komen. Zelfs de Engelse talenten krijgen amper kansen. Dan moet je al wereldniveau zijn zoals FM om berhaupt eens kans te maken. Een speler als Daley Blind zou zonder de geleidelijke weg nooit zijn doorgebroken.
Klopt. Maar dan is het probleem dus eerder dat we niet genoeg Fosu-Mensah's voortbrengen. Trouwens Kroati toont wel aan dat je niet per se een sterke competitie hoeft te hebben om toptalent voort te brengen. Met name het werk van Dinamo Zagreb is bewonderenswaardig.quote:Op maandag 31 oktober 2016 16:42 schreef MichelWuyts het volgende:
[..]
Waar ze niet aan de bak komen. Zelfs de Engelse talenten krijgen amper kansen. Dan moet je al wereldniveau zijn zoals FM om berhaupt eens kans te maken. Een speler als Daley Blind zou zonder de geleidelijke weg nooit zijn doorgebroken.
Vandaar dat die zaakwaarnemers funest zijn voor die jongens. Die zien alleen maar geld en die maken die gasten en hun ouders er helemaal lekker mee. Maar niemand kan de toekoomst voorspellen en daar spelen ze heel handig op in.quote:Op maandag 31 oktober 2016 16:47 schreef hhh38 het volgende:
[..]
Inderdaad, je hoeft maar naar het Engelse elftal te kijken om te zien dat de Premier League niet de ideale plek is om je te ontwikkelen als talent. Vanaf het moment dat je regelmatig speelt komt de weerstand je juist ten goede, maar daar moet je eerst komen en dat lukt het gros niet.
Als je naar het buitenland gaat als jong talent kan je beter naar Spanje of Duitsland gaan, maar daar zit minder geld en spreken ze een taal die de meeste jongeren niet spreken.
Momenteel sowieso inderdaad niet. Maar de echte talenten zoals de van Persie's en Robbens breken zowel door bij Real en bij Groningen en komen er sowieso wel. Ik denk dat je via de gelijkheid er gewoon sneller gaat komen, omdat je vertrouwen, niveau en de verwachtingen geleidelijk groeien. Op absolute toptalenten heb je dan ook niet veel invloed in de jeugd. De jeugd kun je vooral verder helpen in de breedte door ze goed op te leiden.quote:Op maandag 31 oktober 2016 16:49 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
Klopt. Maar dan is het probleem dus eerder dat we niet genoeg Fosu-Mensah's voortbrengen. Trouwens Kroati toont wel aan dat je niet per se een sterke competitie hoeft te hebben om toptalent voort te brengen. Met name het werk van Dinamo Zagreb is bewonderenswaardig.
Heb hem hier al vaker aangehaald, maar Michel Bruyninckx heeft echt een landverschuiving doen plaatsvinden in Belgi. Sindsdien leveren Anderlecht, Genk en Luik geregeld toptalenten af. Je hebt daar zeker wel invloed op. Het is ook niet alsof er in Kroati bijv. gewoon meer toptalent geboren wordt, de jeugdopleiding is daar gewoon prima in orde bij i.i.g. Dinamo Zagreb.quote:Op maandag 31 oktober 2016 16:54 schreef MichelWuyts het volgende:
[..]
Momenteel sowieso inderdaad niet. Maar de echte talenten zoals de van Persie's en Robbens breken zowel door bij Real en bij Groningen en komen er sowieso wel. Ik denk dat je via de gelijkheid er gewoon sneller gaat komen, omdat je vertrouwen, niveau en de verwachtingen geleidelijk groeien. Op absolute toptalenten heb je dan ook niet veel invloed in de jeugd. De jeugd kun je vooral verder helpen in de breedte door ze goed op te leiden.
Sporting Lissabon doet het ook heel goed de laatste jaren, die hebben het halve Portugese elftal dat dit jaar het EK won opgeleid.quote:Op maandag 31 oktober 2016 16:49 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
Klopt. Maar dan is het probleem dus eerder dat we niet genoeg Fosu-Mensah's voortbrengen. Trouwens Kroati toont wel aan dat je niet per se een sterke competitie hoeft te hebben om toptalent voort te brengen. Met name het werk van Dinamo Zagreb is bewonderenswaardig.
Op de korte termijn en hoe de kaarten er nu voor liggen valt daar wel wat voor te zeggen, maar op de langere termijn en structureel gezien is het niet de ideale situatie. Het blijft een teamsport beoefend door individuen. De meest succesvolle clubteams in de geschiedenis en landenteams (meest recentelijk Spanje en Duitsland) speelden jaren samen bij de club of veelvuldig in de nationale jeugdelftallen (Brazili en Argentini).quote:Op maandag 31 oktober 2016 16:37 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
Kun je over discussiren, als alles in Engeland beter is en grootte van de competitie zo enorm belangrijk, zou je kunnen beargumenteren dat het juist een zegen voor het Nederlands Elftal is als onze grootste talenten daar naartoe vertrekken.
Kun je hier een bron van geven?quote:Op maandag 31 oktober 2016 17:34 schreef Kaas- het volgende:
Het kabinet doet nu een goed voorstel (wegnemen extra belastingheffing bij Nederlandse voetbalclubs), maar de sportsucceshaters van de Socialistische Partij (SP) zijn weer eens de tegenpartij.
Dit klopt m.i. niet. Hun standpunt is dat de overheid bovenal de breedtesport, talentidentificatie, sportwetenschap en talentontwikkeling moet faciliteren. Net zoals in de rele economie de overheid een beroepsbevolking op leidt maar niet (direct) Philips gloeilampen laat maken of Philips overeind houdt. Dit is ironisch genoeg ook grotendeels het Belgische beleid t.a.v. voetbal.quote:de sportsucceshaters van de Socialistische Partij (SP)
twitter:thijszonneveld twitterde op maandag 15-08-2016 om 23:05:38@GerdjanKipping Persoonlijk ben ik er vooral voor om overheidsgeld te steken in breedtesport en talentontwikkeling. reageer retweet
http://www.nemokennislink(...)rtsucces-is-maakbaarquote:“Topsportsucces is maakbaar”
[...]
VdB: “Over twintig jaar zullen vooral die landen goed presteren die nu al op de langere termijn hebben genvesteerd. Met andere woorden: de landen die niet zijn gaan focussen op snelle medailles en topsporters, maar die talent al op vroege leeftijd te begeleiden, door voor een goede kwaliteit bij sportclubs te zorgen en grote talenten vroeg bij elkaar te zetten.”
Klopt. Goed voorbeeld. Houden hun spelers ook iets langer vast, tenzij je Cristiano Ronaldo heet natuurlijk.quote:Op maandag 31 oktober 2016 17:11 schreef hhh38 het volgende:
[..]
Sporting Lissabon doet het ook heel goed de laatste jaren, die hebben het halve Portugese elftal dat dit jaar het EK won opgeleid.
Wat denk je precies over Verheijen?quote:Op woensdag 2 november 2016 00:14 schreef Klopkoek het volgende:
https://mobile.twitter.com/honigstein/status/793396583643672576
Haha.
Ik wilde hem ook net plaatsen, hij heeft zeker een aantal goede punten.quote:Op woensdag 2 november 2016 17:03 schreef Ajacied422 het volgende:
Grappig genoeg nu wel een interview met Verheijen in de VI.
http://www.vi.nl/premium-(...)etere-trainers-1.htm
Hij hakt vooral in op het niveau van Nederlandse trainers. En terecht.
Hij wijt het dus hoofdzakelijk aan het te lage niveau van de Eredivisie, ook ten opzichte van de tijd van Sneijder.quote:Op woensdag 2 november 2016 17:05 schreef hhh38 het volgende:
[..]
Ik wilde hem ook net plaatsen, hij heeft zeker een aantal goede punten.
Heb daar wat gemengde gevoelens over. Sommigen zijn van mening dat er teveel wordt geperiodiseerd in Nederland en wijzen erop dat de goed geleide voetbalbonden hem niet navolgen. Zijn de Duitsers, Spanjaarden en Belgen dan echt zo gek? Vergelijk dat bijvoorbeeld eens met een Paco Seirol Lo die de afgelopen 25 jaar juist veel navolging heeft gehad en is gekopieerd.quote:Op woensdag 2 november 2016 15:55 schreef hhh38 het volgende:
[..]
Wat denk je precies over Verheijen?
Dat is in zijn boeken niet anders. De periodisering is leidend en zelfs bij kleine kinderen wordt er eigenlijk haast alleen maar in partijvormpjes gewerkt. Individueel trainen e.d. lijkt hem maar onzin, zo komt het althans over. Dat atleten in vrijwel elke sport gewoon een hoop uren moeten maken gaat hij ook aan voorbij.quote:Op woensdag 2 november 2016 18:33 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Hij wijt het dus hoofdzakelijk aan het te lage niveau van de Eredivisie, ook ten opzichte van de tijd van Sneijder.
Misschien ook iets voor Solstice, dat specifieke punt (omdat we daar laatst een discussie over hadden t.o.v. wat er in de jeugdelftallen gebeurt en niet gebeurt).
Goed artikel ja.
[..]
Heb daar wat gemengde gevoelens over. Sommigen zijn van mening dat er teveel wordt geperiodiseerd in Nederland en wijzen erop dat de goed geleide voetbalbonden hem niet navolgen. Zijn de Duitsers, Spanjaarden en Belgen dan echt zo gek? Vergelijk dat bijvoorbeeld eens met een Paco Seirol Lo die de afgelopen 25 jaar juist veel navolging heeft gehad en is gekopieerd.
Sowieso vind ik dat zijn manier van communiceren niet handig over komt. Ook is hij iets teveel gefixeerd op zijn n of twee stokpaardjes. Of dat betekent dat hij (achter de schermen) als inspanningsfysioloog en fitness-trainer niet op de hoogte is van het hele veld, inclusief aanverwante velden zoals bewegingswetenschappen en voedingsleer, kan ik moeilijk beoordelen. In de media en op twitter is zijn koker nogal beperkt.
Dat Ajax team van Sneijder had ook Galasek, Litmanen en later Stam en/of Davids.quote:Op donderdag 3 november 2016 10:52 schreef Solstice1 het volgende:
In dat interview heeft hij een aantal goede punten, ook een aantal slechte punten. Maar dat komt weer omdat zijn methode DE methode is en verder niks deugt.
Over coaches heeft hij een goed punt, elke lul met een voetbalverleden kan zo instromen in de KNVB-academie. De eisen die gesteld worden aan het hebben van een diploma zijn belachelijk laag en vooral gericht op 1. het hebben van een voetbalverleden, 2. je docent stroop om de mond smeren. De trainers die het echt als een vak zien zijn enorm ondervertegenwoordigd en worden vaak ook nog eens gedwongen in de marge te werken.
Maar hij zegt dat coaches een bepaald intelligentie-niveau zouden moeten hebben om aan de cursussen mee te doen en dat is kolder. Een goede coach worden gaat net zoals met al het andere om gericht te oefenen(deliberate practice, Ericsson). Een aanvankelijk hoger IQ kan je een kleine voorsprong geven, maar in de lange run verdwijnt die voorsprong en is vooral het gerichte oefenen belangrijk.
Uit allerlei onderzoek blijkt bovendien dat om je te ontwikkelen tot een complete atleet het belangrijk is om op jonge leeftijd sowieso 3/4 sporten uit te voeren. Dit lijkt Verheijen ook onzin te vinden.
Bovendien lult ie uit zijn nek over de opleiding, die volgens hem nog prima zou zijn. Die is enorm veroudert. Belgi slaagt erin om met nieuwe methoden allerlei spelers af te leveren bij de internationale top vanuit een zwakkere competitie dan de onze, Kroati idem dito. In Nederland lopen we zo ver achter dat onze spelers op hun 16e/17e vaak al hun hoogtepunt gehad hebben. Juist door een gebrek aan cordinatie en een technische basis ontwikkelen ze zich niet door. Al speelt mindset hier ook een rol in. Als jij elk jaar talenten aflevert die technisch, fysiek en mentaal vaardig zijn met een goed spelinzicht dan gaat het niveau van je Eredivisie ook omhoog.
Het argument over Sneijder is ook kolder, die kwam juist in een piepjong team waar een jonge Chivu de leider was. De Jong, v.d. Vaart, Maxwell, Pienaar, Zlatan etc. dat team leefde juist van de jonge talenten. Bovendien maakten al die talenten ook nog eens meteen een impact, omdat ze zogezegd af waren. Dat zijn talenten nu niet meer.
Verheijen maakt een paar goede punten over de beroepsernst van het gros van de trainers, maar verder lult ie vooral veel uit z'n nek.
Door minder sporten en spelen is de motoriek/cordinatie sowieso minder geworden. De meeste trainingen gebruiken ook veel statische oefeningen waarbij de trainer van begin tot eind instrueert. Bij heel veel trainers zou minder al veel meer zijn. Er zijn veel jongetjes die meer baat zouden hebben bij een trainer die wat ballen en pionnen naast het veld zou zetten en daarna op zou pleuren dan bij hun huidige trainer.quote:Op donderdag 3 november 2016 14:01 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Dat Ajax team van Sneijder had ook Galasek, Litmanen en later Stam en/of Davids.
Op welke onderdelen zijn we achteruit gegaan in plaats van stilstand? Want ik heb sterk het idee dat het niet alleen gedateerd is (dat zeker) maar ook dat de dingen waar we nu over praten 20 jaar stukken beter waren verzorgd. Ja, het spel is (nog) sneller geworden maar ook met het blote oog kun je het verschil in lichtvoetigheid en oplossingsgerichtheid bijvoorbeeld zien.
Goede column, alhoewel ik 1974 zou willen verandering in 1982 toen het ook een organisatorische puinhoop was. De jeugdcompetitie was compleet wegbezuinigd!twitter:thijszonneveld twitterde op vrijdag 04-11-2016 om 09:03:11Hoe de Nederlandse voetbaltrainer uit de mode raakt. Want bij ons is het nog steeds 1974. Column: https://t.co/RdjX0fhAgV reageer retweet
Internationale competities (ik bedoel nu niet de CL en de EL) hebben tot nu weinig animo en publiek opgeleverd. Ik meen dat in de afgelopen 10 jaar geprobeerd is om een Scandinavische competitie en om een Baltische competitie op te zetten. Beide zijn nog steeds niet van de grond. En voor deze landen lijken mij internationale competities nog belangrijker voor het spelniveau dan voor Nederland en Belgi.quote:Op vrijdag 4 november 2016 12:07 schreef govie het volgende:
Allemaal gelul in de ruimte. De nederlandse jeugdopleidingen hebben geen invloed meer op de europese bekers, want ze worden toch wel weggegekocht alsvorens wij er een prijs mee kunnen winnen.
1) We hebben in Nederland te weinig budget om goede nederlandse toptalenten te houden;
2) Zolang we het eredivisiemodel aanhouden wordt het begrotingsverschil en direct het prestatieverschil met buitenlandse topclubs alleen maar erger;
3) De enige mogelijkheid om meer geld binnen te halen in een kwalitatief betere competitie met grotere wedstrijden.
Mijn inziens kunnen we niet anders dan concluderen dat we een eredivisie van topclubs uit kleinere landen moeten hebben als we uberhaupt kans willen maken om een CL1 cup te kunnen winnen, die kans is nu gewoon 0%. Geen hoop, niks!
Alles is lastig maar de realiteit is bij de mensen nu wel doorgedrongen, dat was 10 jaar geleden nog anders. Ik denk als je nu weer een poll zou doen in NL over een euroleague dat meer dan 60% van de voetballiefhebbers voor zijn. De charme van klassiekers valt gewoon weg bij een schamel budget en voetbal. In mijn visie blijft de eredivisie blijft wel bestaan, maar de kampioen van vorig jaar speelt dan in de euroleague met ander topclubs uit kleinere landen.quote:Op vrijdag 4 november 2016 12:41 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Internationale competities (ik bedoel nu niet de CL en de EL) hebben tot nu weinig animo en publiek opgeleverd. Ik meen dat in de afgelopen 10 jaar geprobeerd is om een Scandinavische competitie en om een Baltische competitie op te zetten. Beide zijn nog steeds niet van de grond. En voor deze landen lijken mij internationale competities nog belangrijker voor het spelniveau dan voor Nederland en Belgi.
Dat we een budgettaire achterstand hebben klopt, maar die NL toptalenten zijn er niet, ook niet in buitenland. We slaan ons zelf vaak op de borst over onze jeugdopleidingen maar er lopen amper goede voetballers over de grens te voetballen i.t.t. bijvoorbeeld Belgi.quote:Op vrijdag 4 november 2016 12:07 schreef govie het volgende:
Allemaal gelul in de ruimte. De nederlandse jeugdopleidingen hebben geen invloed meer op de europese bekers, want ze worden toch wel weggegekocht alsvorens wij er een prijs mee kunnen winnen.
1) We hebben in Nederland te weinig budget om goede nederlandse toptalenten te houden;
2) Zolang we het eredivisiemodel aanhouden wordt het begrotingsverschil en direct het prestatieverschil met buitenlandse topclubs alleen maar erger;
3) De enige mogelijkheid om meer geld binnen te halen in een kwalitatief betere competitie met grotere wedstrijden.
Mijn inziens kunnen we niet anders dan concluderen dat we een eredivisie van topclubs uit kleinere landen moeten hebben als we uberhaupt kans willen maken om een CL1 cup te kunnen winnen, die kans is nu gewoon 0%. Geen hoop, niks!
Als de jeugdopleidingen eerst wel goed waren, dan zijn ze dat mijn inziens nog steeds. Ik denk zelf dat de talenten er wel zijn, maar dat ze tegenwoordig te vroeg door topclubs worden weggekocht en daardoor verpieteren. Zo'n jong gaat naar engeland/madrid en boempats, plumpudding. Uiteindelijk is die 23 jaar en dan zeggen zoek het maar uit, en dan gaan ze naar vitesse ofzo want niemand anders wil hem nog hebben.quote:Op vrijdag 4 november 2016 13:33 schreef Haringkop het volgende:
[..]
Dat we een budgettaire achterstand hebben klopt, maar die NL toptalenten zijn er niet, ook niet in buitenland. We slaan ons zelf vaak op de borst over onze jeugdopleidingen maar er lopen amper goede voetballers over de grens te voetballen i.t.t. bijvoorbeeld Belgi.
Dat is een bijzondere redenatie.quote:Op vrijdag 4 november 2016 16:10 schreef govie het volgende:
[..]
Als de jeugdopleidingen eerst wel goed waren, dan zijn ze dat mijn inziens nog steeds.
Is gewoon een kwestie van goed lezen en niet 1 zin quoten.quote:Op vrijdag 4 november 2016 17:57 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
Dat is een bijzondere redenatie.
Hier een goed voorbeeld van wat ik bedoel:quote:Op vrijdag 4 november 2016 11:56 schreef Klopkoek het volgende:
Goede column, alhoewel ik 1974 zou willen verandering in 1982 toen het ook een organisatorische puinhoop was. De jeugdcompetitie was compleet wegbezuinigd!twitter:thijszonneveld twitterde op vrijdag 04-11-2016 om 09:03:11Hoe de Nederlandse voetbaltrainer uit de mode raakt. Want bij ons is het nog steeds 1974. Column: https://t.co/RdjX0fhAgV reageer retweet
Natuurlijk kun je niet meer aankomen met '1974', maar men moet ook niet de fout maken om dat als antithese te nemen (de fout van Van Marwijk en consorten). Als jullie snappen wat ik bedoel.
http://www.irishtimes.com(...)ut-of-date-1.2848940quote:The two most important trends in the game over the last decade have been the positional possession football of Barcelona and the high-pressing approach pioneered by Barcelona and top German clubs. If you look at United’s team it’s as though neither of these revolutions ever happened. They are playing football from 10 years ago.
In andere sporten zijn semi-fusie competities niet pers gefaald. Denk aan de NHL en NBA, waar de noodzaak vrijwel niet bestaat. Momenteel is ook in Azi een fusiecompetitie aan de gang, heeft FIFA toestemming toe gegeven, en dat werkt goed. In zekere zin is de Champions League van na 1997 en de Premier League ook een fusiecompetitie c.q. elitecompetitie (zeker met de clubs van Wales erbij). Je kunt ook nog denken aan de Euroleague basketbal en het handbal. Bovendien is het ook een kwestie van niet volgend maar leidend zijn, en geinformeerd durf tonen. De Premier League zou nog niet eens half zo succesvol zijn als ze telkens maar weer volgen wat anderen doen.quote:Op vrijdag 4 november 2016 12:41 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Internationale competities (ik bedoel nu niet de CL en de EL) hebben tot nu weinig animo en publiek opgeleverd. Ik meen dat in de afgelopen 10 jaar geprobeerd is om een Scandinavische competitie en om een Baltische competitie op te zetten. Beide zijn nog steeds niet van de grond. En voor deze landen lijken mij internationale competities nog belangrijker voor het spelniveau dan voor Nederland en Belgi.
Zo'n "aantal fans" statistiekje is nogal een momentopname. PEC heeft de afgelopen 3 jaar bijvoorbeeld heel veel nieuwe fans getrokken, die zijn nu waarschijnlijk de 2e club van Overijssel.quote:Op vrijdag 4 november 2016 19:35 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
In andere sporten zijn semi-fusie competities niet pers gefaald. Denk aan de NHL en NBA, waar de noodzaak vrijwel niet bestaat. Momenteel is ook in Azi een fusiecompetitie aan de gang, heeft FIFA toestemming toe gegeven, en dat werkt goed. In zekere zin is de Champions League van na 1997 en de Premier League ook een fusiecompetitie c.q. elitecompetitie (zeker met de clubs van Wales erbij). Je kunt ook nog denken aan de Euroleague basketbal en het handbal. Bovendien is het ook een kwestie van niet volgend maar leidend zijn, en geinformeerd durf tonen. De Premier League zou nog niet eens half zo succesvol zijn als ze telkens maar weer volgen wat anderen doen.
Dit onderstaande marktonderzoek (van 2013, meest recent) is in opdracht van de Eredivisie uitgevoerd. Volgens hun eigen cijfers heeft een PEC Zwolle dus slechts 150000 fans. Dat is gewoon amper levensvatbaar. Kost derhalve bakken met overheidsgeld, en het is totaal geen effectieve besteding.
[ afbeelding ]
OK, ben zeer benieuwd. Inclusief het totaal en welke clubs de meest stabiele situatie kennen.quote:Op vrijdag 4 november 2016 20:23 schreef hhh38 het volgende:
[..]
Zo'n "aantal fans" statistiekje is nogal een momentopname. PEC heeft de afgelopen 3 jaar bijvoorbeeld heel veel nieuwe fans getrokken, die zijn nu waarschijnlijk de 2e club van Overijssel.
Een betere manier om ernaar te kijken is potentieel aantal fans en "catchment area". In Brabant en Zuid-Limburg zijn/waren teveel clubs en daardoor hebben vooral Fortuna en RKC het lastig. Ik plaats zo nog wel een kaartje.
Oke ik dacht dat ik het zou kunnen vinden, was een economisch geograaf uit Utrecht die de potentie voor een nieuwe profclub & de clubs voor wie het logisch is dat ze het lastig krijgen had onderzocht.quote:Op vrijdag 4 november 2016 21:16 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
OK, ben zeer benieuwd. Inclusief het totaal en welke clubs de meest stabiele situatie kennen.
Hier nog twee artikelen over data analyse. Daarin lopen sommige landen mijlenver voor. Maarja, hoe bouw je deze kennis op... en behoud je kennis.
http://rund-magazin.de/ne(...)ofer-Clemens-Teil-1/
http://m.11freunde.de/int(...)m-fussball-sinnlos/3
Dan nog blijft het een bijzondere redenatie. Het was eerst goed dus dan is het dat nu ook nog wel. Zo werkt dat in vrijwel geen enkele bedrijfstak, je moet innoveren of je wordt achterhaald. Dat is in Nederland jarenlang niet gebeurd. Je noeemt een aantal jongens die vroegtijdig vertrokken zijn, maar dat gebeurt vanuit Duitsland, Spanje, Belgi, Kroati etc. Toch blijven die landen wel hoogwaardige spelers produceren. Een Kevin De Bruyne van 18 nam Genk bij de hand, Nouri speelt met 19 in de Jupiler League. Hazard leidde op hele jonge leeftijd Lille naar een kampioenschap, Bergwijn moet schrapen voor speeltijd bij PSV. Ga zo maar door.quote:Op vrijdag 4 november 2016 18:03 schreef govie het volgende:
[..]
Is gewoon een kwestie van goed lezen en niet 1 zin quoten.
Ik zie dat echt niet zo. Zolang jeugdige nederlanders worden weggekocht en gelokt naar het buitenland, dan denk ik dat het nog steeds wel snor zit met de jeugdopleiding, alleen niet met de manier waarop we ze binnen proberen te houden. Het merendeel van de topjeugd is in de afgelopen jaren weggehaald uit nederland, dus ik denk dat het lijkt alsof de jeugd slechter is, wat in feite niet zo is. Het is alleen zo dat het bewijs dat alles nog steeds prima is (de jeugdige topspelers), te vroeg zijn vleugels uitslaat om een echte europese topper te kunnen worden.quote:Op vrijdag 4 november 2016 22:03 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
Dan nog blijft het een bijzondere redenatie. Het was eerst goed dus dan is het dat nu ook nog wel. Zo werkt dat in vrijwel geen enkele bedrijfstak, je moet innoveren of je wordt achterhaald. Dat is in Nederland jarenlang niet gebeurd. Je noeemt een aantal jongens die vroegtijdig vertrokken zijn, maar dat gebeurt vanuit Duitsland, Spanje, Belgi, Kroati etc. Toch blijven die landen wel hoogwaardige spelers produceren. Een Kevin De Bruyne van 18 nam Genk bij de hand, Nouri speelt met 19 in de Jupiler League. Hazard leidde op hele jonge leeftijd Lille naar een kampioenschap, Bergwijn moet schrapen voor speeltijd bij PSV. Ga zo maar door.
Er mankeert wat aan de motoriek van onze spelers. Ze lopen fysiek achter. Zijn technisch niet goed genoeg en het ontbreekt ook vaak aan een mentaliteit om altijd beter te willen worden. Tactisch lopen we inmiddels ook achter. Daar zijn aanwijsbare oorzaken voor en dat is terug te voeren op o.a. KNVB-beleid, maar ook op hoe onze voetbalcultuur over de jaren verandert is.
Kan zijn, maar die jonkies worden toch allemaal niet voor niets weggeplukt. Dan moet een topclub daar toch enige potentie in zien. Tenzij die topclubs slecht scouten, kan het niet t beroerd zijn gesteld met de opleiding, ook al kan het beter.. Of het moet zijn dat topclubs onze talenten juist weggraaien om te voorkomen dat wij hier met onze Nederlandse opleidingen hun talent om zeep helpen.quote:Op zaterdag 5 november 2016 09:03 schreef Haringkop het volgende:
Ik vraag mij toch oprecht af of jongens als bijvoorbeeld Rekik en Bruma nu zoveel verder zouden zijn geweest als ze langer bij Feyenoord waren gebleven. Kennelijk piekt onze jeugd vroeg en ontwikkelen ze onvoldoende door. Het is ook niet zo dat Belgische jeugd nu alleen maar het pad van de geleidelijkheid bewandelt.
Tuurlijk zijn er ook voorbeelden te noemen die door een slechte carrire planning er niet uithalen wat er in kan zitten. Maar daar moet je ook oprecht afvragen of die jongens wel echt genoeg potentieel/ambitie hadden (Drenthe..).
Daarnaast zie je ook dat onze jeugdelftallen ook niet meer denderend draaien. Jong NL werd compleet overlopen door een fysiek veel sterker Frankrijk. Nu alleen maar de schuld leggen bij het feit dat jongens te vroeg naar Engeland gaan is wel je ogen sluiten voor de echte problematiek.
Hij heeft elke wedstrijd meegedaan bij Jong Ajax, manquote:Op zaterdag 5 november 2016 10:31 schreef Lenny_Leonard het volgende:
Ik word zo moe van Jong Ajax, Jong PSV en weet ik het. Zware competitievervalsing in de Jupiler.
NAC neemt het nu op tegen Nouri en verliest. Volgende week staat er voor hetzelfde geld bij Ajax een baggerteam die verliest van de hekkensluiter uit de Jupiler.
Dat ik dit zeg als Tilburger, maar ik heb wel met NAC te doen dit weekend.
Als je goede spelers nog niet wil brengen en toch op niveau wil laten spelen, verhuur ze dan lekker ipv de Jupiler League te verkrachten.
Gaat niet om dit specifieke voorbeeld maar in het algemeen. Ik vind het gewoon sneu dat die jonge teams meedoen.quote:Op zaterdag 5 november 2016 10:43 schreef Ajacied422 het volgende:
[..]
Hij heeft elke wedstrijd meegedaan bij Jong Ajax, man. Je maakt van niets een probleem.
[ afbeelding ]
Lol. Ze doen dit jaar extreem weinig aan het doelbewust inbrengen van A-selectieleden bij hun Jong-elftallen en is het weer niet goed. Jong PSV staat nog hoger en die doen het ook niet met A-selectieleden.quote:Op zaterdag 5 november 2016 10:45 schreef Lenny_Leonard het volgende:
[..]
Gaat niet om dit specifieke voorbeeld maar in het algemeen. Ik vind het gewoon sneu dat die jonge teams meedoen.
En tot nu toe zal best. Maar als ie lekker blijft draaien dan speelt ie zo weer een paar potten met Ajax 1 mee, waardoor jong Ajax gewoon bagger is.
Het merendeel is helemaal niet weggehaald door de jaren heen. En zoals ik al zei die spelers worden ook uit andere landen wel weggehaald, terwijl die landen ook prima blijven presteren. Maar kijk je bijv. even naar het laatste goed-presterende o-17 team van Nederland dan is alleen Ould-Chikh vroegtijdig vertrokken. Andere uitblinkers van dat team zoals Nouri, v.d. Beek, Schuurman en Bergwijn spelen hier allemaal nog. De rest van die hele selectie voetbalt hier ook nog. Dat is dus het team dat de finale haalde. Dan zie je de lichting bij de onder-19 tegen Frankrijk en Duitsland voetballen en blijkt ineens dat ze technisch, tactisch en zeer zeker ook fysiek enorm stront tekort komen.quote:Op vrijdag 4 november 2016 23:44 schreef govie het volgende:
[..]
Ik zie dat echt niet zo. Zolang jeugdige nederlanders worden weggekocht en gelokt naar het buitenland, dan denk ik dat het nog steeds wel snor zit met de jeugdopleiding, alleen niet met de manier waarop we ze binnen proberen te houden. Het merendeel van de topjeugd is in de afgelopen jaren weggehaald uit nederland, dus ik denk dat het lijkt alsof de jeugd slechter is, wat in feite niet zo is. Het is alleen zo dat het bewijs dat alles nog steeds prima is (de jeugdige topspelers), te vroeg zijn vleugels uitslaat om een echte europese topper te kunnen worden.
Veel Engelse clubs hanteren een beleid waarbij uit tig landen tig talenten worden binnengehaald. Daarom hebben Chelsea en City nu meer dan 30 spelers uitgeleend. Die jongens worden puur voor de doorverkoop gehaald en niet om het eerste te halen. Dat is niet omdat ze er absolute toptalenten in zien, maar omdat ze er kleine zakkies geld in zien. Dat de jongens te dom zijn om dit te beseffen is wel een probleem.quote:Op zaterdag 5 november 2016 09:28 schreef Pandorado het volgende:
[..]
Kan zijn, maar die jonkies worden toch allemaal niet voor niets weggeplukt. Dan moet een topclub daar toch enige potentie in zien. Tenzij die topclubs slecht scouten, kan het niet t beroerd zijn gesteld met de opleiding, ook al kan het beter.. Of het moet zijn dat topclubs onze talenten juist weggraaien om te voorkomen dat wij hier met onze Nederlandse opleidingen hun talent om zeep helpen.
Al die Engelse clubs hopen dat tussen al het aangekochte talentvolle grut die ene parel zit die uitgroeit tot een topper. Degenen die niet goed genoeg zijn, worden met winst doorverkocht. Best slimquote:Op zaterdag 5 november 2016 11:02 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
Veel Engelse clubs hanteren een beleid waarbij uit tig landen tig talenten worden binnengehaald. Daarom hebben Chelsea en City nu meer dan 30 spelers uitgeleend. Die jongens worden puur voor de doorverkoop gehaald en niet om het eerste te halen. Dat is niet omdat ze er absolute toptalenten in zien, maar omdat ze er kleine zakkies geld in zien. Dat de jongens te dom zijn om dit te beseffen is wel een probleem.
Ben ik mee eens. Kun je daar wat over uit wijden? Ikzelf vind zo'n programma als VI ontzettend storend. Hoop macho-gelul en heeft een schadelijke invloed op het voetbalcultuurtje. Heeft de GeenStijl manier van communiceren in het voetbal gebracht. En dan bij Studio Voetbal hoor je SGP variant uit het stenen tijdperk.quote:Op vrijdag 4 november 2016 22:03 schreef Solstice1 het volgende:
maar ook op hoe onze voetbalcultuur over de jaren verandert is.
Heb je ook een idee in hoeverre de toename van supporters bij PEC van een andere club af gaat? Het zou mooi zijn als de koek groter wordt maar momenteel heeft men te kampen met dalende bezoekersaantallen en dalende kijkcijfers. Zou mooi zijn als je daar ideen en gegevens over hebt.quote:Op vrijdag 4 november 2016 22:00 schreef hhh38 het volgende:
[..]
Oke ik dacht dat ik het zou kunnen vinden, was een economisch geograaf uit Utrecht die de potentie voor een nieuwe profclub & de clubs voor wie het logisch is dat ze het lastig krijgen had onderzocht.
Wat ik wel heb is deze:
http://www.tubantia.nl/extra/datajournalistiek/voetbalkaart
Sommige clubs zijn maar in zeer weinig wijken/gemeentes 'de grootste' (Telstar, Fortuna, Helmond Sport en Oss) of zelfs helemaal niet zoals Excelsior en FC Eindhoven.
Trainers willen veel meer controle houden, ouders willen veel meer controle houden. Je kunt niet bij een jeugdwedstrijd komen of er staat wel een mannetje of 5/6 te schreeuwen langs de kant naar die kinderen. Is trouwens denk ik ook gewoon een maatschappelijk probleem. Leraren schreeuwen niet zozeer, maar instrueren wel veel teveel.quote:Op zaterdag 5 november 2016 12:10 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Ben ik mee eens. Kun je daar wat over uit wijden? Ikzelf vind zo'n programma als VI ontzettend storend. Hoop macho-gelul en heeft een schadelijke invloed op het voetbalcultuurtje. Heeft de GeenStijl manier van communiceren in het voetbal gebracht. En dan bij Studio Voetbal hoor je SGP variant uit het stenen tijdperk.
In de Volkskrant vandaag staat een interview met Danny Blind. Hoop onzin weer over "Duitse kampfgeist en Spaanse furie". Tenenkrommend. "We hebben het te goed voor elkaar". Johan Cruijff was 25 jaar geleden al stukken verder en progressiever dan dit zootje. Hij haalde een operazanger erbij om (jeugd)spelers goed te leren ademhalen.
Raymond Verheijen heeft gelijk dat Nederland 4 decennia lang niks presteerde op jeugdtoernooien, maar wel de ene na de andere wereldtopper fabriceerde.
Klopt, hetzelfde gelul hoor je vervolgens over de velden echon. Allemaal mensen die alles bij het oude willen houden. Trouwens bij zowel Ajax als Twente zijn er een hoop vernieuwers uit getyft de afgelopen periode. De oude trainers bij Twente vonden het zo jammer dat er niet meer over voetbal geouwehoerd werd. Wat zoveel wil zeggen als lekker over een mannetje 5 meter naar links of rechts zetten lullen. I.p.v. nieuwlichterij als zelfregulatie en motorisch leren. Bij Ajax een zelfde iets waar de zogenaamde revolutie hardhandig de nek om is gedraaid.quote:Op zaterdag 5 november 2016 12:10 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Ben ik mee eens. Kun je daar wat over uit wijden? Ikzelf vind zo'n programma als VI ontzettend storend. Hoop macho-gelul en heeft een schadelijke invloed op het voetbalcultuurtje. Heeft de GeenStijl manier van communiceren in het voetbal gebracht. En dan bij Studio Voetbal hoor je SGP variant uit het stenen tijdperk.
Ik denk dat dit alleen maar goed is voor de ontwikkeling van de jeugdspelers die er nu staat (Jong Ajax speelt vaak met een vast team) en dat lijkt me ook beter voor de tegenstanders die dan tegen een goed niveau moeten voetballen.quote:Op zaterdag 5 november 2016 10:31 schreef Lenny_Leonard het volgende:
Ik word zo moe van Jong Ajax, Jong PSV en weet ik het. Zware competitievervalsing in de Jupiler.
NAC neemt het nu op tegen Nouri en verliest. Volgende week staat er voor hetzelfde geld bij Ajax een baggerteam die verliest van de hekkensluiter uit de Jupiler.
Dat ik dit zeg als Tilburger, maar ik heb wel met NAC te doen dit weekend.
Als je goede spelers nog niet wil brengen en toch op niveau wil laten spelen, verhuur ze dan lekker ipv de Jupiler League te verkrachten.
Maar dan lijkt het me dat we het eens zijn, het gaat gewoon over budgetten.quote:Op zaterdag 5 november 2016 12:10 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Ben ik mee eens. Kun je daar wat over uit wijden? Ikzelf vind zo'n programma als VI ontzettend storend. Hoop macho-gelul en heeft een schadelijke invloed op het voetbalcultuurtje. Heeft de GeenStijl manier van communiceren in het voetbal gebracht. En dan bij Studio Voetbal hoor je SGP variant uit het stenen tijdperk.
In de Volkskrant vandaag staat een interview met Danny Blind. Hoop onzin weer over "Duitse kampfgeist en Spaanse furie". Tenenkrommend. "We hebben het te goed voor elkaar". Johan Cruijff was 25 jaar geleden al stukken verder en progressiever dan dit zootje. Hij haalde een operazanger erbij om (jeugd)spelers goed te leren ademhalen.
Raymond Verheijen heeft gelijk dat Nederland 4 decennia lang niks presteerde op jeugdtoernooien, maar wel de ene na de andere wereldtopper fabriceerde.
Tot slot: gezien de lengte een vrij goed artikel in het AD van gisteren.
[ afbeelding ]
Vergeet niet dat het redden van de jupilerleague is gedaan om de clubcompetitie-opzet van de knvb te redden en niet om jeugdigde spelers beter te maken. Vergeet niet dat zodra ajax/psv/feyenoord in een euroleague gaan zitten, dat het bestaansrecht van de knvb inzake profvoetbal in geding komt. M.i. is de beslissing om talent te vertroebelen uit eigen gewin gedaan en niet uit lange termijn strategie.quote:Op zaterdag 5 november 2016 13:33 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
Ik denk dat dit alleen maar goed is voor de ontwikkeling van de jeugdspelers die er nu staat (Jong Ajax speelt vaak met een vast team) en dat lijkt me ook beter voor de tegenstanders die dan tegen een goed niveau moeten voetballen.
Natuurlijk leer je wel iets als jeugdig talent tegen volwassenen en sterkere spelers. Die beloftencompetitie hadden ze juist niks aan naar mijn mening.quote:Op zaterdag 5 november 2016 13:53 schreef govie het volgende:
[..]
Vergeet niet dat het redden van de jupilerleague is gedaan om de clubcompetitie-opzet van de knvb te redden en niet om jeugdigde spelers beter te maken. Vergeet niet dat zodra ajax/psv/feyenoord in een euroleague gaan zitten, dat het bestaansrecht van de knvb inzake profvoetbal in geding komt. M.i. is de beslissing om talent te vertroebelen uit eigen gewin gedaan en niet uit lange termijn strategie.
Ik vind het ook een debiele gedachtegang dat spelen tegen een oudere technisch slechtere voetballers je meer gaat leren dan spelen tegen een gast van dezelfde leeftijd die je panna naar panna door je kluiten schiet. Dat soort techniek hebben ze niet in de jupilerleague. Dus je verdedigers worden gewoon nog slechter. Het is gewoon geframde bullshit om de proftak van de knvb te redden.
Wordt gewoon tijd dat de topclubs uit de eredivisiestappen en er een model komt hoe clubs uit de landelijke eredivisie kunnen promoveren naar een euroleague-achtig-iets.
Als de haan niet kraait voor het avondrood, dan gaat het regenen of de knvb is dood.
Of de KNVB het goed uit voert is een tweede (en het met de juiste intenties heeft gedaan) maar Portugal heeft er extreem positieve ervaringen mee sinds ze dat zijn gaan doen.quote:Op zaterdag 5 november 2016 13:59 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
Natuurlijk leer je wel iets als jeugdig talent tegen volwassenen en sterkere spelers. Die beloftencompetitie hadden ze juist niks aan naar mijn mening.
Dank voor de uitgebreide reactie. Het Lampard voorbeeld heb ik een keer in een presentatie en artikel van/over Geir Jordet gelezen.quote:Op zaterdag 5 november 2016 12:51 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
Trainers willen veel meer controle houden, ouders willen veel meer controle houden. Je kunt niet bij een jeugdwedstrijd komen of er staat wel een mannetje of 5/6 te schreeuwen langs de kant naar die kinderen. Is trouwens denk ik ook gewoon een maatschappelijk probleem. Leraren schreeuwen niet zozeer, maar instrueren wel veel teveel.
[knip]
Je zou graag willen dat Ajax daar eens voor wordt afgestraft. Dan komt de noodzaak vanzelf. Helaas is de verdeling van geld hier nog schever dan in Spanje (dat een aantal Eredivisieclubs structureel op omvallen staan versterkt hun onderhandelingspositie niet; dit gegeven speelt en speelde eveneens in Spanje natuurlijk) en is Ajax vrijwel verzekerd van een top vier notering.quote:Op zaterdag 5 november 2016 12:57 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
Klopt, hetzelfde gelul hoor je vervolgens over de velden echon. Allemaal mensen die alles bij het oude willen houden. Trouwens bij zowel Ajax als Twente zijn er een hoop vernieuwers uit getyft de afgelopen periode. De oude trainers bij Twente vonden het zo jammer dat er niet meer over voetbal geouwehoerd werd. Wat zoveel wil zeggen als lekker over een mannetje 5 meter naar links of rechts zetten lullen. I.p.v. nieuwlichterij als zelfregulatie en motorisch leren. Bij Ajax een zelfde iets waar de zogenaamde revolutie hardhandig de nek om is gedraaid.
De hoofdklasse amateurs betalen meer (zwart) dan de spelers krijgen in de jupilerleague. maargoed, blijkbaar is de jupilerleague echt helemaal geweldig.quote:Op zaterdag 5 november 2016 13:59 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
Natuurlijk leer je wel iets als jeugdig talent tegen volwassenen en sterkere spelers. Die beloftencompetitie hadden ze juist niks aan naar mijn mening.
Het kan natuurlijk veel evenwichtiger, maar ik denk niet dat 2 miljoen minder uit de TV pot voor Ajax (en PSV for that matter) zoveel uitmaakt qua eindrangschikking. Een miljoen extra voor kleine clubs natuurlijk wel.quote:Op zaterdag 5 november 2016 14:24 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Dank voor de uitgebreide reactie. Het Lampard voorbeeld heb ik een keer in een presentatie en artikel van/over Geir Jordet gelezen.
Ja, ik denk dat het ook een maatschappelijk probleem is dat op meerdere niveaus kan worden bekeken. Het voert te ver voor deze topicreeks en dit subforum om dit met bronnen te onderbouwen maar op het abstracte macro-niveau weten we dat Nederland fors conservatiever is geworden (bijv. Inglehart-Welzel hun beroemde werk over "overleving vs zelf-expressie" en "traditionele waarden vs seculier-rationele waarden"). Daarvan weten we ook weer dat dit omgekeerd evenredig samenhangt met creativiteit, autonomie en intrinsieke aansporing en motivatie - en zelfs agressie (de amygdala, iets dat gevormd wordt tijdens de jeugd). Sterker nog: zelf-expressie gaat nadrukkelijk over het subjectieve welzijn en kwaliteit van leven.
Het gaat wat de grenzen te buiten maar ik denk dat dit wel klopt ja.
[..]
Je zou graag willen dat Ajax daar eens voor wordt afgestraft. Dan komt de noodzaak vanzelf. Helaas is de verdeling van geld hier nog schever dan in Spanje (dat een aantal Eredivisieclubs structureel op omvallen staan versterkt hun onderhandelingspositie niet; dit gegeven speelt en speelde eveneens in Spanje natuurlijk) en is Ajax vrijwel verzekerd van een top vier notering.
Ben je nou echt zo achterlijk dat je mijn punt niet begrijpt?quote:Op zaterdag 5 november 2016 10:48 schreef Ajacied422 het volgende:
[..]
Lol. Ze doen dit jaar extreem weinig aan het doelbewust inbrengen van A-selectieleden bij hun Jong-elftallen en is het weer niet goed. Jong PSV staat nog hoger en die doen het ook niet met A-selectieleden.
''Omg deze jeugdspelers zijn ook al veel te goed omg omg competitievervalsing''
Hiermee zeg ik niet dat Jong-elftallen in de JL prima zijn, ik ben uiterst tegen, maar argumenteer dan juist.
Niet geweldig, maar wel een meer volwassen weerstand dan tegen andere beloften spelen.quote:Op zaterdag 5 november 2016 17:31 schreef govie het volgende:
[..]
De hoofdklasse amateurs betalen meer (zwart) dan de spelers krijgen in de jupilerleague. maargoed, blijkbaar is de jupilerleague echt helemaal geweldig.
Dat zou ook wel zo logisch zijn. Ik neem aan dat ook de beloftenelftallen nu kunnen promoveren en degraderen (tenminste zo lang als ze niet in n divisie met hun eerste elftal komen) en dat ze in de eerste divisie dus op sterkere tegenstand stuiten dan als ze in n divisie zaten met beloftenelftallen die er niet in slagen naar de eerste divisie te promoveren. Dit geldt natuurlijk wel alleen voor de beloftenelftallen in de eerste divisie, en in mindere mate ook voor die in de tweede divisie. De andere beloftenelftallen spelen nu niet meer tegen Jong Ajax en Jong PSV en krijgen daar tegenstanders van lager niveau voor terug. Maar misschien zijn ze beter af met tegenstanders van hun eigen niveau.quote:Op zondag 6 november 2016 00:08 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
Niet geweldig, maar wel een meer volwassen weerstand dan tegen andere beloften spelen.
Je ontneemt ze een stap in hun evolutie, dat is wat anders dan een stap overslaan.quote:Op zondag 6 november 2016 00:08 schreef JR-Style-93 het volgende:
[..]
Niet geweldig, maar wel een meer volwassen weerstand dan tegen andere beloften spelen.
Heh?quote:Op zondag 6 november 2016 10:11 schreef govie het volgende:
[..]
Je ontneemt ze een stap in hun evolutie, dat is wat anders dan een stap overslaan.
Ik denk dat het bij wanbeleid wel wat uit maakt.quote:Op zaterdag 5 november 2016 22:46 schreef hhh38 het volgende:
[..]
Het kan natuurlijk veel evenwichtiger, maar ik denk niet dat 2 miljoen minder uit de TV pot voor Ajax (en PSV for that matter) zoveel uitmaakt qua eindrangschikking. Een miljoen extra voor kleine clubs natuurlijk wel.
Na de onder 17 als ik het artikel even snel lees/scan. Eerste link die ik dan (snel) leg is dat dat wel de leeftijd is dat veel talenten van hier naar Engeland (bijv.) vertrekken.quote:Op maandag 7 november 2016 14:05 schreef Klopkoek het volgende:
Een aardig artikel met feiten over jeugdelftallen en jeugdtoernooien:
http://www.thestatszone.c(...)--senior-caps-europe
Dan vraag je je toch af in welke fase het mis gaat...
Valt mee. Als je kijkt naar de meest succesvolle teams onder-17 heeft eigenlijk alleen de lichting Ebecilio/Ake/Rekik een soort exodus gehad rond die leeftijd.quote:Op maandag 7 november 2016 14:07 schreef Scrummie het volgende:
[..]
Na de onder 17 als ik het artikel even snel lees/scan. Eerste link die ik dan (snel) leg is dat dat wel de leeftijd is dat veel talenten van hier naar Engeland (bijv.) vertrekken.
Benieuwd in dat opzicht naar de ontwikkeling van Chong, die vanaf dit seizoen voor United speelt.
Als je deze cijfers zou je denken dat er met de jeugdopleiding niets mis is. Bij de onder 19 gaat het dan slecht, maar bij de onder 21 gaat het dan weer redelijk goed. Wel vreemd dat we dan toch zo weinig topspelers produceren de laatste jaren.quote:Op maandag 7 november 2016 14:05 schreef Klopkoek het volgende:
Een aardig artikel met feiten over jeugdelftallen en jeugdtoernooien:
http://www.thestatszone.c(...)--senior-caps-europe
Dan vraag je je toch af in welke fase het mis gaat...
Chong en Castillo zijn niet de grootste talenten. Dan krijg je het bij een dergelijke club al heel moeilijk. Zelfs Fosuh Mensah heeft het lastig.quote:Op maandag 7 november 2016 14:07 schreef Scrummie het volgende:
[..]
Na de onder 17 als ik het artikel even snel lees/scan. Eerste link die ik dan (snel) leg is dat dat wel de leeftijd is dat veel talenten van hier naar Engeland (bijv.) vertrekken.
Benieuwd in dat opzicht naar de ontwikkeling van Chong, die vanaf dit seizoen voor United speelt.
Wie zijn onze huidige toptalenten dan? Ik dacht toch wel dat Chong wel 1 van de betere was van zijn lichting.quote:Op dinsdag 8 november 2016 11:40 schreef MichelWuyts het volgende:
[..]
Chong en Castillo zijn niet de grootste talenten. Dan krijg je het bij een dergelijke club al heel moeilijk. Zelfs Fosuh Mensah heeft het lastig.
Wel triest dat je zowat een elftal aan 'top' talenten in het buitenland hebt lopen.
Bedoel niet t.o.v. anderen, maar ze zijn geen Robben/Sneijder.quote:Op dinsdag 8 november 2016 11:47 schreef Scrummie het volgende:
[..]
Wie zijn onze huidige toptalenten dan? Ik dacht toch wel dat Chong wel 1 van de betere was van zijn lichting.
Van Dilrosun en Kongolo vraag ik me af of ze berhaupt goed genoeg waren om in de buurt te komen.quote:Op dinsdag 8 november 2016 12:57 schreef MichelWuyts het volgende:
[..]
Bedoel niet t.o.v. anderen, maar ze zijn geen Robben/Sneijder.
Hopelijk breken ze in ieder geval door. De Dilrosuns, Peeters en Kongolo's hebben de leeftijd waarbij ze in Nederland wellicht al aan de selectie mochten proeven. Daar zitten ze komende 2 jaar niet eens in de buurt bij de clubs waar ze spelen.
Dilrosun doet het wel aardig van wat ik gezien heb in de YL en voor de Nederlandse (sub)top waren ze zeker geschikt. het niveau van de absolute top is natuurlijk heel iets anders. Is moeilijk te voorspellen.Zelfs een Depay red het daar niet, terwijl een Daley Blind wel goed meekomt.quote:Op dinsdag 8 november 2016 13:11 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
Van Dilrosun en Kongolo vraag ik me af of ze berhaupt goed genoeg waren om in de buurt te komen.
Heeft vooral met handelingssnelheid te maken. Simpel gezegd, je kunt beter weinig vaardigheden hebben maar ze heel snel kunnen uitvoeren, dan veel vaardigheden en ze niet snel kunnen uitvoeren. Ruiz, Depay etc. kunnen in Nederland er scharen en acties uitgooien omdat ze de tijd krijgen. In Engeland krijgen ze die tijd niet dus zijn ze niet van waarde. Blind staat op een plek waar handelingssnelheid er iets minder toe doet. In Engeland heb je in de middenmoot echter zat huis- tuin- en keukenvoetballers die niet zo vaardig zijn, maar wel tempo kunnen maken.quote:Op dinsdag 8 november 2016 13:15 schreef MichelWuyts het volgende:
[..]
Dilrosun doet het wel aardig van wat ik gezien heb in de YL en voor de Nederlandse (sub)top waren ze zeker geschikt. het niveau van de absolute top is natuurlijk heel iets anders. Is moeilijk te voorspellen.Zelfs een Depay red het daar niet, terwijl een Daley Blind wel goed meekomt.
Is die handelingssnelheid niet op latere leeftijd te leren dan? Een jeugdspeler moet die stap in de PL ook leren. Handelingssnelheid lijkt me namelijk makkelijker te leren dan techniek.quote:Op dinsdag 8 november 2016 13:26 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
Heeft vooral met handelingssnelheid te maken. Simpel gezegd, je kunt beter weinig vaardigheden hebben maar ze heel snel kunnen uitvoeren, dan veel vaardigheden en ze niet snel kunnen uitvoeren. Ruiz, Depay etc. kunnen in Nederland er scharen en acties uitgooien omdat ze de tijd krijgen. In Engeland krijgen ze die tijd niet dus zijn ze niet van waarde. Blind staat op een plek waar handelingssnelheid er iets minder toe doet. In Engeland heb je in de middenmoot echter zat huis- tuin- en keukenvoetballers die niet zo vaardig zijn, maar wel tempo kunnen maken.
De trainingsmethodes van Tuchel, Bruyninckx en Nagelsmann draaien er ook vooral om, om de handelingssnelheid te verhogen.
Ah zo. Maar is van een Chong (bijv) nu al te zeggen dat hij niet het niveau Robben/Sneijder gaat aantikken?quote:Op dinsdag 8 november 2016 12:57 schreef MichelWuyts het volgende:
[..]
Bedoel niet t.o.v. anderen, maar ze zijn geen Robben/Sneijder.
Hopelijk breken ze in ieder geval door. De Dilrosuns, Peeters en Kongolo's hebben de leeftijd waarbij ze in Nederland wellicht al aan de selectie mochten proeven. Daar zitten ze komende 2 jaar niet eens in de buurt bij de clubs waar ze spelen.
fysiek en technisch zeker geschikt voor de Top. ik mis wel een soort van gogme die echte toptalenten hebben, maar dat is mijn mening. Iets wat Nouri wel heeft, maar dat vond ik ook van een Aisatti dus dat is moeilijk in te schatten.quote:Op dinsdag 8 november 2016 14:05 schreef Scrummie het volgende:
[..]
Ah zo. Maar is van een Chong (bijv) nu al te zeggen dat hij niet het niveau Robben/Sneijder gaat aantikken?
Ik was Rodney Kongolo alweer vergeten moet ik eerlijk zeggen. Zegt al wel iets.
Over de opleiding of ook het stuk erna over de competitievorm?quote:Op maandag 7 november 2016 11:59 schreef Klopkoek het volgende:
Iemand het stukje met Marcel Brands gisteren gezien bij Studio Voetbal? Wat ik zag op twitter wekte mijn interesse en het was wel een aardig stukje inderdaad. O.a. over dat Bayern 12 miljoen in hun jeugdopleiding steekt.
Vanaf 31:43
http://nos.nl/uitzending/nos-studio-voetbal
Goed stuk om te zien wel.
Play offs zoals ze nu zijn hebben geen nut. Die paar wedstrijden worden ze echt niet beter van en 3 maanden later hebben teams toch een totaal andere selectie.quote:Op dinsdag 8 november 2016 14:15 schreef Pandorado het volgende:
[..]
Over de opleiding of ook het stuk erna over de competitievorm?
Ik denk dat hij maar ten dele gelijk heeft dat uiteindelijk wel de beste moet winnen. Het is natuurlijk wel zo handig om de beste zoveel teams Europa in de sturen, maar voor de aantrekkelijkheid van de competitie lijkt het mij beter als met enige regelmaat de beste juist niet wint.
Het probleem van de huidige opzet van de playoffs is helaas, dat we de kans kleiner maken dat de beste zoveel zich plaatsen voor Champions/Europa League, terwijl ze de aantrekkelijkheid niet ten goede komen, omdat, buiten de betrokken clubs, het nauwelijks iemand interesseert wie zich nog als laatste voor Europa plaatst.
Als je daarentegen de playoffs niet om Europees voetbal houdt, maar uitsluitend om de landstitel, verzwakken we onszelf niet in Europa en trekken de playoffs vast meer kijkers.
Dit tweede lijkt me niet play-off-gerelateerd.quote:Op dinsdag 8 november 2016 14:27 schreef MichelWuyts het volgende:
[..]
Play offs zoals ze nu zijn hebben geen nut. Die paar wedstrijden worden ze echt niet beter van en 3 maanden later hebben teams toch een totaal andere selectie.
7 is niet echt handig. Met 8 staat er tenminste niet telkens een team langs de kant.quote:Beter voer je een model in zoals Belgie, maar dan met 14 clubs in de hoogste klasse ofzo en 7 teams die dan nog in een competitie tegen elkaar spelen. Je spreid zo het geld wat beter binnen de Eredivisie en je speelt veel meer wedstrijden tegen de betere teams. Een wedstrijd Excelsior-Roda is bovendien veel spannender dan Excelsior-Ajax .
Niet direct, maar het zorgt wel voor te veel verrassingen. Ploegen die in vormcrisis zijn en die dan opeens de play offs verliezen. Het jaar erop heeft de top 3 het jaar erna weer een goede selectie. Het zorgt voor een lager niveau van onze ploegen in Europa waardoor we minder punten halen en we minder aantrekkelijk worden voor eigen en buitenlandse talenten.quote:Op dinsdag 8 november 2016 15:22 schreef Pandorado het volgende:
[..]
Dit tweede lijkt me niet play-off-gerelateerd.
Deels. Je basis moet breed genoeg zijn. Dat wil zeggen een goede cordinatie. Is niet voor niets dat aangeraden wordt om 3/4 verschillende sporten te doen tot een jaar of 12/14.quote:Op dinsdag 8 november 2016 13:46 schreef MichelWuyts het volgende:
[..]
Is die handelingssnelheid niet op latere leeftijd te leren dan? Een jeugdspeler moet die stap in de PL ook leren. Handelingssnelheid lijkt me namelijk makkelijker te leren dan techniek.
quote:Well was ugly to watch. A Belgium team that played fairly mediocre completely dominated us in my opinion. Really lucky to get a tie out of that.
The only players I felt played good were Van Dijk (always good I think) and Stekelenburg. Other than that it was a whole lot of ugly.
Depay just does nothing every time he gets a chance anymore. He really needs out of Man U and get some playing time and hopefully get back on track.
Dost is useless as far as I'm concerned. Every time he comes on he is invisible and has no pace at all.
Wijnaldum is so hit and miss. Makes a nice play and then will make a dumb play. So frustrating.
Klassen is just so average.
Sneijder is really lacking lately I find. His crosses are hardly ever on target. But then again he doesn't have much to work with.
Lens made a nice move to draw the foul in the box, but other than that was average.
Clasie made some nice defensive reads to intercept passes but then he gets the ball and throws it away.
Veltman had one of the worst performances I've ever seen and if he is an option for Oranje, well then times are worse than I thought. And I know they are bad.
Bruma has been beaten to death around here. The guy is just not in good form. But with the injuries I understand why he was chosen.
And finally, Blind had one of the worst games I have seen from him in a Dutch jersey. Just did nothing right. I'm usually a big fan of Blind but tonight was something else.
Well that just put me in a bad mood watching that. I have been staying pretty positive lately with this team even in tough times. But today was just disheartening
Dit zegt nou ook weer niet heel veel over de staat van het Nederlandse voetbal, niets dat we nog niet wisten in ieder geval. Ik telde in dat verslag maximaal 5 basisspelers. Dat een Klaassen, Veltman of Depay nu weinig voor elkaar kregen zegt vrij weinig eigenlijk, ze spelen niet of zijn uit vorm. Bovendien hebben we ook nog steeds te maken met een ontzettend slechte bondscoach en speel je met een spelinstelling van "vooral niet verliezen".quote:Op woensdag 9 november 2016 22:57 schreef Klopkoek het volgende:
Crosspost. Ik las elders deze reactie die het goed samen vat:
[..]
Maar Klaassen is in de ogen van Danny Blind wl een basisspeler, en die vind ik eerlijk gezegd heel slecht. Slechte uitstraling en een soort 'PVV-achtige' agressie en gefrustreerde maniertjes (net als Sneijder toen die op zijn top was, die natuurlijk beter kon voetballen). Hij kan alleen af en toe een doelpuntje meepikken en dat is het wel. Zet hem bij Roda neer en zelfs dat lukt hem niet meer.quote:Op woensdag 9 november 2016 23:07 schreef hhh38 het volgende:
[..]
Dit zegt nou ook weer niet heel veel over de staat van het Nederlandse voetbal, niets dat we nog niet wisten in ieder geval. Ik telde in dat verslag maximaal 5 basisspelers. Dat een Klaassen, Veltman of Depay nu weinig voor elkaar kregen zegt vrij weinig eigenlijk, ze spelen niet of zijn uit vorm. Bovendien hebben we ook nog steeds te maken met een ontzettend slechte bondscoach en speel je met een spelinstelling van "vooral niet verliezen".
Er zijn veel problemen met het Nederlands Elftal en het Nederlandse voetbal, maar dit lijkt me daar geen uitzonderlijk dieptepunt ofzo.
Trouwens, al die blessures van Robben in zijn carrire komen hoogstwaarschijnlijk ook door een twijfelachtige biomechanica. Veel van zijn blessures zijn spierblessures ('strains' en 'tears').quote:Op woensdag 9 november 2016 23:07 schreef hhh38 het volgende:
[..]
Dit zegt nou ook weer niet heel veel over de staat van het Nederlandse voetbal, niets dat we nog niet wisten in ieder geval. Ik telde in dat verslag maximaal 5 basisspelers. Dat een Klaassen, Veltman of Depay nu weinig voor elkaar kregen zegt vrij weinig eigenlijk, ze spelen niet of zijn uit vorm. Bovendien hebben we ook nog steeds te maken met een ontzettend slechte bondscoach en speel je met een spelinstelling van "vooral niet verliezen".
Er zijn veel problemen met het Nederlands Elftal en het Nederlandse voetbal, maar dit lijkt me geen uitzonderlijk dieptepunt ofzo.
In de VI (op het web) staat een interessant interview met Pepijn Lijnders.quote:Op woensdag 9 november 2016 23:07 schreef hhh38 het volgende:
[..]
Dit zegt nou ook weer niet heel veel over de staat van het Nederlandse voetbal, niets dat we nog niet wisten in ieder geval. Ik telde in dat verslag maximaal 5 basisspelers. Dat een Klaassen, Veltman of Depay nu weinig voor elkaar kregen zegt vrij weinig eigenlijk, ze spelen niet of zijn uit vorm. Bovendien hebben we ook nog steeds te maken met een ontzettend slechte bondscoach en speel je met een spelinstelling van "vooral niet verliezen".
Er zijn veel problemen met het Nederlands Elftal en het Nederlandse voetbal, maar dit lijkt me geen uitzonderlijk dieptepunt ofzo.
http://www.volkskrant.nl/(...)ve-voetbal~a4413607/quote:Paul Onkenhout: Voetbalnerds rukken op in het conservatieve voetbal
De twaalfde man
COLUMN Het spel van het Nederlands elftal is niet om aan te zien, laten we wel wezen. Woensdag kon ik in de tweede helft van de wedstrijd tegen de Belgen de neiging niet weerstaan om naar de volgende zender te zappen. RTL 7 zond Mission Impossible II uit, toepasselijk genoeg.
Door: Paul Onkenhout 12 november 2016, 12:03
De Derby der Lage Landen, daar gingen wij vroeger eens goed voor zitten. Tegenwoordig is er weinig aan. De lege plekken in de Arena spraken voor zich. De fans lopen niet meer warm voor Oranje.
Ik heb er ook last van. Minstens de helft van de spelers zou vijf jaar geleden geen schijn van kans hebben gemaakt op een plek in de nationale selectie. Nieuwkomers reageren tegenwoordig totaal verbijsterd op hun uitverkiezing. Ik? Marten de Roon? De drempel naar Oranje is lager dan ooit tevoren.
Er moet iets gebeuren. Ter assistentie staat tegenwoordig een groepje klaar dat op een geheel andere manier naar voetbal kijkt dan wij - wij zijn mannen van middelbare leeftijd of ouder.
Dataspecialisten rukken op. Als ik tijdens Nederland - Belgi denk dat Jordie Clasie er als spelverdeler niet veel van bakt, is er meteen iemand uit deze school die op Twitter meldt wat ik vermoed: 'Eerste helft Clasie ondermaats. Slechts 58% van zijn passes kwam aan. Hogere passzuiverheid vereist voor nummer 6.'
Dat was een tweet van Wes Beuvink. Volgens zijn Twitterbio is hij datascout van SciSports en oprichter van FC Algebra. Hij is geen eenling.
De beweging laat steeds meer van zich horen en gooit naar Amerikaans voorbeeld het internet vol met cijfers, percentages en diagrammen. Voetbal International trok Pieter Zwart aan, een jongeman met een wetenschappelijke kijk op voetbal. Geestverwanten vindt hij onder meer bij De Correspondent.
Het zijn stronteigenwijze nerds. Het stadion is hun laboratorium. Ik zie ze niet snel met een blocnote in een mixed-zone staan. Daar valt voor hen niets te halen. Een voetballer is een reeks getallen, meer niet.
Geliefd zijn ze niet, de datafetisjisten. Het voetbal is zo conservatief als de pest. Toen Willem Vissers er vorige maand in Studio Voetbal voor pleitte om de wetenschap te hulp te roepen, ter bestrijding van de immense crisis die het Nederlandse voetbal teistert, keek Bert van Marwijk hem verbijsterd aan. Van Marwijk vindt het allemaal maar onzin, die gaat hoofdschuddend een blokje om als hij hoort dat de KNVB een prestatie-innovatie manager zoekt.
Nee, wat dan? Lekker zo blijven doormodderen?
Het zijn interessante tijden. De 'laptop-trainers' rukken op, in Duitsland vooral. Trainers die op het veld niets noemenswaardig hebben gepresteerd, gebruiken data om de trainingen te perfectioneren en hun ploegen te versterken - en met succes. Pep Guardiola, toch geen kleine jongen, gelooft er heilig in.
Het is even wennen. Neem het percentage balbezit. Nog niet zo lang geleden gold: de ploeg met het hoogste percentage balbezit, is de beste. Het was een keurmerk. Als trainer van Ajax wees Louis van Gaal er graag op. '73 procent balbezit!' Wij noteerden het gretig.
Dat is pass. Vorige week interviewde de NOS Sparta-trainer Alex Pastoor. Sparta had met 3-1 van Heerenveen gewonnen, zonder veel moeite. Verslaggever Frank Snoeks legde hem voor dat Sparta maar 30 procent balbezit had gehad. De verbijstering was hoorbaar in zijn stem.
Pastoor zei dat tijd niets zegt. Zijn verdedigers hebben opdracht om de bal onmiddellijk naar voren te schieten. Het vaak eindeloze heen en weer getik in de eigen verdediging is ten strengste verboden. Aan dat balbezit heb je niet zoveel, zei Pastoor, en voor dat oeverloze gepriegel zou hij ook geen kaartje betalen.
Vroeger zou een trainer voor zulke uitspraken zijn verketterd, nu niet meer. De nieuwlichters rukken op. Laat de revolutie maar beginnen, het is de hoogste tijd.
Paul Onkenhout is redacteur van de Volkskrant.
Dat zijn het juist niet. Het zijn over het algemeen juist correspondent die heel erg openstaan voor nieuwe dingen. Pieter Zwart en Michiel de Hoog. Alleen niet zo voor de bullshit die veel Nederlandse analisten uitkramen.quote:Het zijn stronteigenwijze nerds. Het stadion is hun laboratorium. Ik zie ze niet snel met een blocnote in een mixed-zone staan. Daar valt voor hen niets te halen. Een voetballer is een reeks getallen, meer niet.
Leuk stukkie. Allemaal heel logisch enzo, en ik denk ook wel bekend bij veel mensen. Wat ik interessanter vind is hoe je zelf dribbelaars als Messi en Robben op zou kunnen leiden. En wat je bijvoorbeeld vooral niet zou moeten doen. Heb daar wel zo mijn mening over.quote:
Dat kan niet.quote:Op zondag 13 november 2016 13:03 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
Leuk stukkie. Allemaal heel logisch enzo, en ik denk ook wel bekend bij veel mensen. Wat ik interessanter vind is hoe je zelf dribbelaars als Messi en Robben op zou kunnen leiden. En wat je bijvoorbeeld vooral niet zou moeten doen. Heb daar wel zo mijn mening over.
Je kan spelertjes met talent verkeerde dingen aanleren of juist nog beter maken. Wat Messi doet is echt niet alleen maar intutie.quote:Op zondag 13 november 2016 16:00 schreef hafcfan het volgende:
[..]
Jij denkt dat je Messi kunt opleiden ja?
Je kunt een klimaat creren waarin dit soort spelers zich kunnen ontwikkelen. Dat Nederland in de jaren 70 zo sterk was, was geen toeval. Dat Belgi dat nu is ook niet. Dat Brazili het eigenlijk altijd is geweest ook niet. Zelfde kun je zeggen over Jamaicaanse en Keniaanse hardlopers, Russische tennissters en Koreanse golfsters.quote:Op zondag 13 november 2016 16:05 schreef hhh38 het volgende:
[..]
Je kan spelertjes met talent verkeerde dingen aanleren of juist nog beter maken. Wat Messi doet is echt niet alleen maar intutie.
Waarschijnlijk is Messi niet volledig maakbaar omdat je over de meest dominante speler in de voetbalgeschiedenis praat (misschien dat Pel een woordje mee kan praten maar de rest zeker niet).quote:Op zondag 13 november 2016 16:00 schreef hafcfan het volgende:
[..]
Jij denkt dat je Messi kunt opleiden ja?
Ook jammer dat het stuk 'neer kijkt' op balbezit. Ja, je moet er wat zinnigs mee doen maar de huidige toonaangevende teams gaan er allemaal vanuit dat je de bal wilt hebben.quote:Op zondag 13 november 2016 12:59 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
Dat zijn het juist niet. Het zijn over het algemeen juist correspondent die heel erg openstaan voor nieuwe dingen. Pieter Zwart en Michiel de Hoog. Alleen niet zo voor de bullshit die veel Nederlandse analisten uitkramen.
Om de aanpak van Duitse trainers alleen terug te leiden tot het gebruik van statistieken, dan doe je ze wel heel erg tekort trouwens. Het gaat om veel meer dan dat.
Je moet dribbelaars niet sufschreeuwen met instructies maar tegen fysiek volgroeiden zetten. Dan leren ze zelf het meest.quote:Op zondag 13 november 2016 13:03 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
Leuk stukkie. Allemaal heel logisch enzo, en ik denk ook wel bekend bij veel mensen. Wat ik interessanter vind is hoe je zelf dribbelaars als Messi en Robben op zou kunnen leiden. En wat je bijvoorbeeld vooral niet zou moeten doen. Heb daar wel zo mijn mening over.
Het 'geheime' wapen van Brazili is futsal. Neymar, Ronaldo, Romario, Zico, Rivelino zijn allemaal daarmee grootgebracht. Daar heeft Daniel coyle goed over geschreven.quote:Op zondag 13 november 2016 18:04 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
Je kunt een klimaat creren waarin dit soort spelers zich kunnen ontwikkelen. Dat Nederland in de jaren 70 zo sterk was, was geen toeval. Dat Belgi dat nu is ook niet. Dat Brazili het eigenlijk altijd is geweest ook niet. Zelfde kun je zeggen over Jamaicaanse en Keniaanse hardlopers, Russische tennissters en Koreanse golfsters.
Vooral lekker laten dribbelen op kleine veldjes, maakt niet zoveel uit of dat tegen fysiek volgroeiden is. De ruimtes moeten klein zijn en je moet ze dwingen een hoog tempo aan te houden. Is ook op de training prima te reproduceren.quote:Op zondag 13 november 2016 18:55 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Je moet dribbelaars niet sufschreeuwen met instructies maar tegen fysiek volgroeiden zetten. Dan leren ze zelf het meest.
Dan helpt het echter niet dat de Premier League juist naar dat type jonkies op zoek zijn. De achterblijvers en laatbloeiers zijn de pineut, want die spelen in een afgeroomde omgeving.
Nationale bonden hanteerden eenzelfde beleid in de jaren 60 tot 80 en dat werkte niet (alhoewel dat om volwassenen ging). De Duitse voetbalbond voerde dat beleid in de tweede helft van de jaren 70 en dat mislukte faliekant.quote:Op zondag 13 november 2016 21:09 schreef Pandorado het volgende:
Zou het mogelijk zijn jonge spelers ts langer in Nederland te houden door voor het Nederlands elftal geen spelers te selecteren die hun eerste contract in het buitenland tekenen nadat ze door Nederlandse clubs zijn opgeleid?
Of gaan de jonkies dan nog even snel naar het buitenland en bereiken we daarmee niets anders dan het verzwakken van het Nederlands elftal?
Het buitenlandse geld is vast aantrekkelijk, maar wellicht is het toch net even aantrekkelijker pas een jaar later te gaan als een speler op die manier hoop houdt ooit voor Oranje te worden geselecteerd.
Gisteren eens naar Belgi gekeken dat ook tegen een zwakkere tegenstander moest. Die zijn zeker de tweede helft niet meer over de middellijn geweest. Carrasco, Lukaku, De Bruyne, Mertens, Hazard zijn allemaal op jonge leeftijd de grens over gegaan. Maar de 1-2'tjes e.d. waren niet van de lucht. De wedstrijd was een plezier om te kijken, en het eindigde in 8-1.quote:Op zondag 13 november 2016 22:56 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Nationale bonden hanteerden eenzelfde beleid in de jaren 60 tot 80 en dat werkte niet (alhoewel dat om volwassenen ging). De Duitse voetbalbond voerde dat beleid in de tweede helft van de jaren 70 en dat mislukte faliekant.
Het zou wel schelen wanneer je spelers tot een jaar of 20-21 in Nederland kan houden. Co Adriaanse zei net "daar waren we altijd goed in, zwakkere tegenstanders op eigen helft vast zetten". Dat klopt misschien wel (als je het in n zin samenvat), maar het helpt niet wanneer men al vroeg uit waaiert over Europa.
Wat heeft Martinez bijgeleerd denk je?quote:Op maandag 14 november 2016 10:04 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
Gisteren eens naar Belgi gekeken dat ook tegen een zwakkere tegenstander moest. Die zijn zeker de tweede helft niet meer over de middellijn geweest. Carrasco, Lukaku, De Bruyne, Mertens, Hazard zijn allemaal op jonge leeftijd de grens over gegaan. Maar de 1-2'tjes e.d. waren niet van de lucht. De wedstrijd was een plezier om te kijken, en het eindigde in 8-1.
Ze hebben daar echter een coach die niet bang is om dingen bij te leren en al de genoemde spelers behalve Hazard hebben eenzelfde soort opleiding gehad. Ze begrijpen elkaar door en door.
Slecht voorbeeld.quote:Op maandag 14 november 2016 10:04 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
Gisteren eens naar Belgi gekeken dat ook tegen een zwakkere tegenstander moest. Die zijn zeker de tweede helft niet meer over de middellijn geweest. Carrasco, Lukaku, De Bruyne, Mertens, Hazard zijn allemaal op jonge leeftijd de grens over gegaan. Maar de 1-2'tjes e.d. waren niet van de lucht. De wedstrijd was een plezier om te kijken, en het eindigde in 8-1.
Ze hebben daar echter een coach die niet bang is om dingen bij te leren en al de genoemde spelers behalve Hazard hebben eenzelfde soort opleiding gehad. Ze begrijpen elkaar door en door.
Verschil met destijds is waarschijnlijk dat destijds de keuze veel scherper was. De speler kon f in eigen land spelen en voor het nationale team worden geselecteerd f in het buitenland spelen en - naar ik aanneem - meer geld verdienen.quote:Op zondag 13 november 2016 22:56 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Nationale bonden hanteerden eenzelfde beleid in de jaren 60 tot 80 en dat werkte niet (alhoewel dat om volwassenen ging). De Duitse voetbalbond voerde dat beleid in de tweede helft van de jaren 70 en dat mislukte faliekant.
Het zou wel schelen wanneer je spelers tot een jaar of 20-21 in Nederland kan houden. Co Adriaanse zei net "daar waren we altijd goed in, zwakkere tegenstanders op eigen helft vast zetten". Dat klopt misschien wel (als je het in n zin samenvat), maar het helpt niet wanneer men al vroeg uit waaiert over Europa.
Nog afgezien van het feit dat als onze opleidingen slechter zijn dan die in het buitenland, het ook niet in het belang van het Nederlands elftal is om spelers met potentie te "dwingen" om in Nederland relatief slecht te worden opgeleid.quote:Op maandag 14 november 2016 10:11 schreef Pandorado het volgende:
...
Absolute voorwaarde is natuurlijk wel dat de opleiding hier van hoog niveau blijft. Het moet voor de spelers geen keuze worden tussen een goede opleiding in het buitenland en een minder goede opleiding in Nederland.
Hoe je vlot combinatiespel speelt. De halfspaces goed gebruiken. Je verdediging goed organiseren. Je pressing. Allemaal dingen die Blind wat minder onder controle heeft zeg maar. Vraag me af of die berhaupt wel van halfspaces gehoord heeft.quote:Op maandag 14 november 2016 10:07 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Wat heeft Martinez bijgeleerd denk je?
Belgi speelt de laatste tijd steeds aardiger. Komt doordat er een nieuwe generatie doorkomt. Fellaini, Dembele e.d. hebben het m.i. altijd meer van fysiek moeten hebben. Mertens, De Bruyne, Carrasco, Hazard hebben het van snel handelen. Youri Tielemans die uitstekend inviel ook.quote:Op maandag 14 november 2016 10:08 schreef MichelWuyts het volgende:
[..]
Slecht voorbeeld.
Belgie heeft het normaal ook altijd moeilijk tegen' muren'. Dit is meer een uitzondering op de regel.
Ik denk dat dit klopt, na wat zoeken, en dat is heel opmerkelijk omdat Cruijff c.q. Bruins-Slot bij Barcelona zo'n beetje dat spelconcept heeft uitgevonden. Zoals wel bij meer dingen lijkt het of ook hier 'Nederland' wat dingen is verleerd en afgeleerd (of de KNVB standaardboekjes zijn gewoon prut).quote:Op maandag 14 november 2016 11:37 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
Hoe je vlot combinatiespel speelt. De halfspaces goed gebruiken. Je verdediging goed organiseren. Je pressing. Allemaal dingen die Blind wat minder onder controle heeft zeg maar. Vraag me af of die berhaupt wel van halfspaces gehoord heeft.
Beter een fusiecompetitie met 18 clubs, dan vier keer per jaar Ajax-Feyenoord zoals Wim Jansen vandaag voorstelt.quote:Op donderdag 17 november 2016 10:59 schreef Klopkoek het volgende:
Wat mensen wel eens vergeten is dat vroeger meer en vaker eredivisiewedstrijden op prominente buitenlandse kanalen werden uitgezonden dan tegenwoordig. Inclusief de bekende Martin Tyler. Als je het goed aan pakt dan kan een fusiecompetitie..
Dat is sowieso een goed begin. Biologische leeftijd competities invoeren t/m pupillen (O13) bijv.quote:Op donderdag 17 november 2016 13:22 schreef Solstice1 het volgende:
De KNVB gaat het geboortemaand-effect nog eens goed onderzoeken. Ben benieuwd.
Dit stond toch al in de plannen? Was toch ook juist een van de aanpassingen.quote:Op donderdag 17 november 2016 15:49 schreef Syntix het volgende:
[..]
Dat is sowieso een goed begin. Biologische leeftijd competities invoeren t/m pupillen (O13) bijv.
Zijn er nog meer smaken dan uit en thuis dan? Ik zie niemand pleiten voor meer wedstrijden op neutraal terrein.quote:Op donderdag 17 november 2016 13:19 schreef Ajacied422 het volgende:
Waarom in vredesnaam zou het uit en thuis principe nu in godsnaam op de schop moeten?
Ik hoor tegelijkertijd dat we technisch n fysiek onderontwikkeld zijn, op welk gebied hebben we dan wl een trainingsvoorsprong?quote:Op donderdag 17 november 2016 16:19 schreef MichelWuyts het volgende:
http://www.tussendelinies(...)erlandse-opleidingen
Az doet het blijkbaar wel goed door in te delen op fysiek.
Vraag is wel-> buiten loopvermogen hebben de meeste spelers in het Nederlands elftal ook geen extreme fysieke kwaliteiten. De enige uitzonderingen zijn eigenlijk de verdedigers (die zich vaak juist in het buitenland fysiek hebben ontwikkeld).Op kracht en snelheid leggen we het vaak af.
Omdat je dan 8 returns krijgt.quote:Op donderdag 17 november 2016 12:09 schreef sp3c het volgende:
wat is het probleem met 4x per jaar Ajax - Feyenoord?
Op geen enkel gebied.quote:Op donderdag 17 november 2016 23:49 schreef hhh38 het volgende:
[..]
Ik hoor tegelijkertijd dat we technisch n fysiek onderontwikkeld zijn, op welk gebied hebben we dan wl een trainingsvoorsprong?
Onze spelers die technisch moeten zijn, die zijn fysiek sterk (Wijnaldum,Klaassen) en de spelers die fysiek moeten zijn, die zijn voetballend/technisch ontwikkeldquote:Op donderdag 17 november 2016 23:49 schreef hhh38 het volgende:
[..]
Ik hoor tegelijkertijd dat we technisch n fysiek onderontwikkeld zijn, op welk gebied hebben we dan wl een trainingsvoorsprong?
Nergens. Fysiek is vrijwel overal beter, techniek loopt Spanje duidelijk voor en qua tactiek de Duitsers. We zijn op geen enkel vlak meer toonaangevend, mijns inziens voornamelijk omdat er weinig meer gennoveerd wordt in Nederland. Dat kun je ook wel zien aan het aantal oud-profs in de trainersopleiding, bijvoorbeeld.quote:Op donderdag 17 november 2016 23:49 schreef hhh38 het volgende:
[..]
Ik hoor tegelijkertijd dat we technisch n fysiek onderontwikkeld zijn, op welk gebied hebben we dan wl een trainingsvoorsprong?
Is het misschien zo dat andere landen een enorme inhaalslag hebben gemaakt op het gebied van scouten op jonge leeftijd? In Nederland was ieder voetballertje al van jongs af aan geregistreerd en de begeleiding was bovengemiddeld ten opzichte van andere landen. Nu worden ook daar spelers eerder gevonden en ondergebracht bij goede opleidingen. Zit daar een deel van de verklaring?quote:Op vrijdag 18 november 2016 11:16 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Nergens. Fysiek is vrijwel overal beter, techniek loopt Spanje duidelijk voor en qua tactiek de Duitsers. We zijn op geen enkel vlak meer toonaangevend, mijns inziens voornamelijk omdat er weinig meer gennoveerd wordt in Nederland. Dat kun je ook wel zien aan het aantal oud-profs in de trainersopleiding, bijvoorbeeld.
Tuurlijk, maar dat verklaart toch niet waarom wij achter blijven en geen Bergkamps, Kluiverts of Sneijders producerennquote:Op vrijdag 18 november 2016 13:30 schreef hhh38 het volgende:
[..]
Is het misschien zo dat andere landen een enorme inhaalslag hebben gemaakt op het gebied van scouten op jonge leeftijd? In Nederland was ieder voetballertje al van jongs af aan geregistreerd en de begeleiding was bovengemiddeld ten opzichte van andere landen. Nu worden ook daar spelers eerder gevonden en ondergebracht bij goede opleidingen. Zit daar een deel van de verklaring?
De talentherkenning is hier ook nog uit het stenen tijdperk en dat kan ik onderbouwen.quote:Op vrijdag 18 november 2016 13:30 schreef hhh38 het volgende:
[..]
Is het misschien zo dat andere landen een enorme inhaalslag hebben gemaakt op het gebied van scouten op jonge leeftijd? In Nederland was ieder voetballertje al van jongs af aan geregistreerd en de begeleiding was bovengemiddeld ten opzichte van andere landen. Nu worden ook daar spelers eerder gevonden en ondergebracht bij goede opleidingen. Zit daar een deel van de verklaring?
Doe dan.quote:Op vrijdag 18 november 2016 13:38 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
De talentherkenning is hier ook nog uit het stenen tijdperk en dat kan ik onderbouwen.
Je gaat van geboortemaandeffect naar statistische conclusies. Als we eens zouden beginnen met een standaard biologische leeftijdtest die bij elke club wordt uitgevoerd in mei/juni, dan kunnen de trainers op basis daarvan de nieuwe indeling.quote:Op vrijdag 18 november 2016 10:54 schreef MichelWuyts het volgende:
Hoe voorkom je geboortemaand effect:
Optie is zoals AZ doet selectie in te delen op fysiek. Jongens met Afrikaanse roots hebben bijvoorbeeld een fysiek snellere ontwikkeling dan Europeanen. Qua fysiek en mentaal zullen er zelfs verschillen zitten tussen personen die in dezelfde maand zijn geboren (vergelijk de ontwikkeling van Patrick Kluivert en die van Ruud van Nistelrooy eens. Ze zijn op dezelfde dag geboren in hetzelfde jaar.)
Doe dat indelen ook echt qua kracht op basis van wetenschap. Een grote jongen is niet altijd sterker. Laat jongens een schiettest doen op basis van kracht bijvoorbeeld.
Daarnaast lijkt het me handig om een standaard test te ontwikkelen om talent te beoordelen waar geen tegenstander aan te pas komt. Deze test zou je dan ieder jaar moeten afleggen.
Zo kun je de ontwikkeling ook volgen-> Krijgt een speler een snellere handelingssnelheid door oefeningen etc. Zo kun je ook de opleidingen van alle BVO’s vergelijken
Voorbeelden hiervan.
1. 50 meter kort slalommen (pure snelheid minder van belang, maar wel handelingssnelheid en techniek)
2. Een schiettest met doelen-> testen passing van individuele spelers
3. Een soort cordinatietest met de bal-> ballen met zelfde snelheid ontvangen en deze verwerken en naar de juiste positie spelen (test accuraatheid, maar vooral handelingssnelheid)
4. Voeg ook een krachttest toe-> Zo zie je waar een speler achterblijft en hoe je dit kunt oppakken. Ook een objectief argument waarom spelers wellicht achterblijven ondanks overschot aan talent.
Zo zijn er vast nog meer objectieve testen te verzinnen om kwaliteit van speler vast te stellen waar je pure fysieke kwaliteiten buiten beschouwing laat (denk aan fifa skill games).
Kwaliteiten in 1 tegen 1 duels en het tactische gedeelte zijn toch pas ect op latere leeftijd goed vast te stellen.
Ik wed dat Usain Bolt als buitenspeler ook een sensatie zou zijn met zijn snelheid. Om te slagen als buitenspeler heb je echter ook techniek en inzicht nodig. Etc
Uiteindelijk heb je een database waar je ook statistische conclusies uit kunt trekken. Er zijn wellicht kwaliteiten die je op bepaalde leeftijden al moet hebben om prof te worden.
Die vallen samen. Blijkbaar filteren scouts op jonge leeftijd op kracht en snelheid. Deze spelers vallen namelijk op.quote:Op vrijdag 18 november 2016 14:46 schreef Syntix het volgende:
[..]
Je gaat van geboortemaandeffect naar statistische conclusies. Als we eens zouden beginnen met een standaard biologische leeftijdtest die bij elke club wordt uitgevoerd in mei/juni, dan kunnen de trainers op basis daarvan de nieuwe indeling.
quote:Plan KNVB vermorzeld
Visie van Wim Jansen staat haaks op die van KNVB en ’Winnaars van morgen’
door Valentijn Driessen & Marcel van der Kraan
Het Nederlandse voetbal wil terug naar de top, maar dreigt onder leiding van de KNVB de verkeerde afslag te nemen, zegt Wim Jansen. De man die twee WK-finales speelde, het totaalvoetbal in de jaren ’70 hielp ontwikkelen en bij de jeugdopleiding van Feyenoord coach van jeugdtrainers is, legt zijn visie op de werkelijke verbetering van het topvoetbal neer. „Ik doe dit niet voor mijzelf, maar voor de talenten die in Nederland de beste ontwikkeling verdienen.”
Het rapport ’Winnaars van Morgen’ hoeft hij niet meer in te zien. Wim Jansen kent het uit zijn hoofd. De aanbevelingen bevallen hem allerminst. De doelstelling van de KNVB is om in 2026 weer aan de top van het internationale voetbal te staan. Dan moet je daar ook naar handelen, vindt hij. Maar het accent ligt op fysieke en mentale ontwikkeling. Hogere eisen stellen aan verdedigen. En nog veel meer plannen die in zijn ogen ver buiten de realiteit van opleiden voor de absolute top staan.
„Onze voetbalcultuur en stijl worden al bijna een halve eeuw gekopieerd door alle andere landen. Ze zijn allemaal bij ons geweest om het over te nemen. En wij stappen er nu op aandrang van de KNVB vanaf. De bond wil het anders gaan doen zonder een enkele garantie op verbetering”, zegt Jansen in hartje Rotterdam. Hij vindt de lancering van diverse KNVB-projecten en het beleid onverantwoord.
„Fysiek en mentaal zijn factoren die altijd ondergeschikt zijn aan voetbal. Als je niet kan voetballen, houdt alles op. Techniek, tactiek en samenspelen zijn de ingredinten die leidend zijn voor topvoetbal.”
Zijn kennis en inzichten verbetert hij nog dagelijks. Jansen is nooit uitgeleerd, is het hele jaar door bij de jeugdopleiding van Feyenoord te vinden, heeft sinds een paar jaar nauw overleg met ’s lands beste professoren in neuropsychologie (Scherder) en bewegingswetenschappen (Savelsbergh), en houdt zich dag en nacht bezig met de ontwikkeling van toptalent.
Op dat vlak zit ook zijn grootste ergernis. De KNVB maakt maar geen onderscheid tussen topvoetbal en breedtevoetbal. Hij is het al jaren hartgrondig eens met Johan Cruijff, die tijdens hun urenlange, gezamenlijke discussie over de toekomst van het Nederlandse voetbal een paar jaar terug riep dat de profclubs er zijn voor het opleiden en de KNVB voor het breedtevoetbal.
Jansen en Cruijff zaten bijna veertig jaar op dezelfde lijn. Cruijff luisterde met bewondering naar zijn vroegere teamgenoot, omdat die nog elke dag op de velden betrokken is bij de jeugd. Jansen: „De centrale vraag die steeds terugkeert is deze: wil je terug naar de top?” Dat is wel de slogan geweest van de bond. De inmiddels opgestapte KNVB-directeur Bert van Oostveen riep het, de nieuwe technisch directeur Hans van Breukelen roept het ook.
STRAATVOETBAL
Het veranderen van de onderbouw naar de Twin Games (gesplitste teams op kleinere velden of kwart veldjes) noemt Jansen ’bijna onaanvaardbaar’. „Onze cultuur van de onderbouw veranderen ze nu naar de Twin Games op kleinere veldjes. We veranderen de basis van onze talenten. Waarom? Het huidige systeem van 7 tegen 7 (half veld), 9 tegen 9 (van 16 meter tot 16 meter-lijn) en vervolgens 11 tegen 11 (heel veld) is het allerbeste.”
„De KNVB wil het straatvoetbal kopiren”, verzucht Jansen. „Maar ze begrijpen niet wat de essentie is van straatvoetbal. Straatvoetbal is vooral uren maken. Ik voetbalde ook op straat, maar van mijn vriendjes werd ik uiteindelijk niet beter. Pas toen ik bij Feyenoord in de jeugd met Jan Boskamp en Joop van Daele ging samenspelen op een echt veld en in echte wedstrijden ging ik pas werkelijk vooruit. Daarom moet je talentvolle spelers zo snel en zo jong mogelijk met de allerbesten laten spelen en trainen.”
„Straatvoetbal geeft je belangrijke basiskwaliteiten, maar op een groot veld begint het doorontwikkelingsproces pas echt. De meeste talenten vallen immers door de mand op een echt veld. Dan hebben ze problemen met de ruimte.”
Hij reikt het voorbeeld aan van al die ’geweldige’ zaalvoetballers. John de Bever en Arie Riedijk waren virtuozen in de zaal, maar bleken ongeschikt voor het grote voetbalveld.”
„Voetbal op een groot veld is een andere dimensie. Het grote veld is de scherprechter voor de toekomst van toptalenten. In training kun je werken aan techniek en handelingssnelheid in kleine ruimtes. Maar topvoetbal speelt zich uiteindelijk af op een ruimte van 7250 vierkante meter. Ga daar dan via de snelst mogelijke weg naar toe.”
„Als je wil gaan aanvallen, is het eerste wat je als coach leert is dat je spelers de ruimte zoeken. Maak het veld breed, beweeg in vrije ruimte. Ga je verdedigen, dan maak je het juist kleiner.”
RUIMTE EN INZICHT
„De KNVB zegt dat we beter moeten leren verdedigen.” Jansen schudt het hoofd. Hij denkt exact andersom. „Meer dan 80 procent van de aanvallen gaan verloren, dus is er aanvallend nog heel veel te verbeteren.” En hoe eerder daarmee wordt begonnen, hoe beter.
De overdreven aandacht bij de bond voor fysieke en defensieve kwaliteiten in het Nederlandse topvoetbal is in de ogen van Jansen misplaatst. „Bij de laatste Klassieker staat Ajax vijf minuten voor tijd met 1-0 voor. De grootste en sterkste verdediger van Ajax, Mitchell Dijks, staat verkeerd te dekken. Hij komt een halve meter te kort en ziet Kuyt scoren. Een kleine fout met grote gevolgen. Maar met fysiek had het niets te maken. Uitgangspositie, overzicht, inzicht, gevoel voor ruimte. Daar ging het op dat moment meer om.”
Zelf was hij 35 jaar toen hij in het hart van de defensie van Ajax stond, naast Frank Rijkaard. In de herfst van zijn carrire was Jansen niet de grootste of de sterkste, wel een van de slimsten. Zoals hij dat ook was op het middenveld van Oranje, achter Johan Cruijff.
Op Varkenoord bekijkt hij deze week de clinics van nieuwe toptalentjes. „Jongetjes komen bij Feyenoord voor het eerst trainen. Ze beginnen met dribbelen. Het eerste wat opvalt is dat ze niet met hun hoofd over de bal heen kijken. Het is daarom het allereerste wat kinderen in de opleiding leren: hoofd omhoog, kijken waar je de bal kan spelen, wie staat er vrij en waar loopt iedereen heen? De volgende fase is vrij spel, handelingsvrijheid, een spelertje moet zelf keuzes maken. Hij kan passeren of afgeven. Je moet hem niet vertellen hoe te denken, maar dt hij (zelf) moet denken. Als hij maar leert te kijken en ruimte te zien.”
Het staat haaks op de visie van de KNVB, die wil dat kinderen op jonge leeftijd zo lang mogelijk op kleine veldjes actief zijn. „Als je veel balcontacten wil, geef je ze op de training allemaal een bal. Dat is deeltraining. Doen we in de opleiding ook. Maar de wedstrijd is leidend. Of je nu 7 jaar of 10 jaar bent, de wedstrijd bepaalt hoe goed je bent. De dingen die je in een wedstrijd niet beheerst, daar ga je op trainen. Niet de training bepaalt de wedstrijd, maar andersom. En wat is de werkelijkheid? Op het grote veld heeft er slechts n de bal, en 21 man niet. Het spel zonder bal, het bewegen en het invullen van ruimte is z belangrijk.”
quote:’Eredivisie met tien beste clubs’
’Vier keer per jaar Ajax-Feyenoord, Ajax-PSV en Feyenoord-PSV, dan heb je een topcompetitie’
Wim Jansen kreeg van de KNVB een uitnodiging om in een massaal gezelschap mee te praten over een nieuw model voor de Eredivisie-competitie. Maar het gegeven dat aan het aantal van 18 clubs niet valt te tornen, maakt deelname voor hem aan die gesprekken zinloos.
door Valentijn Driessen & Marcel van der Kraan
Het Nederlandse voetbal wil terug naar de top, maar dreigt onder leiding van de KNVB de verkeerde afslag te nemen, zegt Wim Jansen. De man die twee WK-finales speelde, het totaalvoetbal in de jaren 70 hielp ontwikkelen en bij de jeugdopleiding van Feyenoord coach van jeugdtrainers is, legt zijn visie op de werkelijke verbetering van het topvoetbal neer. Vandaag deel 2
De oud-international doet geen concessies en denkt alleen aan wat het beste is voor het Nederlandse voetbal. „Als ik mijn ideen in dat grote gezelschap loslaat, is iedereen in rep en roer. Want als je echt wil verbeteren, als je werkelijk een kwaliteitsslag wil maken, kies je voor een competitie met de tien beste clubs met echt gras in hun stadion”, zegt Jansen.
Een competitie waarin Feyenoord en Ajax elkaar geen twee keer maar vier keer bestrijden. „Vier keer Ajax tegen PSV, vier keer per jaar Feyenoord tegen PSV, vier keer AZ tegen Ajax en ga zo maar door. Dn heb je een topcompetitie, waarin spelers werkelijk elke week het beste uit zichzelf moeten halen.”
Hij weet dat zijn plan een bom onder de vergadering betaald voetbal - bij de afvallende clubs in dit geval - zou leggen. Jansen, nuchter: „Maar we willen toch terug naar de top? Alle andere oplossingen zijn dan halfbakken oplossingen, waarmee je zoveel partijen als mogelijk tevreden wil stellen. Dat heeft niets met een topcompetitie te maken.”
Mede met het oog op de nieuwe topcompetities die de Europese topclubs gaan lanceren, zou juist Nederland tijdig klaar moeten zijn met zijn competitie voor de toekomst, vindt Jansen.
Om dezelfde reden is het alarmerend en fout dat de beste jeugd van Nederland onder 13 en onder 16 jaar jaar niet eens bij elkaar in de competitie zit. De D-pupillen en B-junioren (1e jaars) van Ajax en Feyenoord ontmoeten elkaar niet, die van PSV en Ajax ook niet, tenzij de trainers van beide clubs zelf iets arrangeren op een woensdagmiddag. De KNVB heeft Ajax en Feyenoord, alsmede PSV in aparte competities ingedeeld. Terwijl de grootste talenten zoveel mogelijk tegenover elkaar zouden moeten staan om elkaar beter te maken en weerstand te kweken.
En helpt de bekercompetitie de beste voetballers in de Eredivisie zolang daar amateurclubs aan deelnemen? Jansen: „De winnaar van de KNVB-beker vertegenwoordigt Nederland tegenwoordig direct in de Europa League-poulefase. Denk je dat de spelers beter worden van drie ronden tegen amateurclubs?”
Hij weet nu het verweer al vanuit het amateurvoetbal. De KNVB zal blijven toegeven aan de wensen van de amateurs. Maar die brengen het Nederlandse voetbal niet terug naar de top, is de simpele conclusie van Jansen.
quote:’Directie KNVB spoort bijster. Groot aantal mensen bij voetbalbond niet geschikt voor topsport’
In de gouden jaren zeventig van het Nederlandse profvoetbal bestond de Prestatie Innovatie Manager, die KNVB-directeur Hans van Breukelen wil aanstellen, niet. Het Nederlands elftal haalde in ’74 en ’78 de WK-finale, werd in ’88 Europees kampioen, werd in 2010 tweede en 2014 derde van de wereld.
door Valentijn Driessen & Marcel van der Kraan
Het Nederlandse voetbal wil terug naar de top, maar dreigt onder leiding van de KNVB de verkeerde afslag te nemen, zegt Wim Jansen. De man die twee WK-finales speelde, het totaalvoetbal in de jaren ’70 hielp ontwikkelen en bij de jeugdopleiding van Feyenoord coach van jeugdtrainers is, geeft in een drieluik een vernietigend oordeel over de top van de KNVB. VANDAAG DEEL 3 (SLOT)
Zonder PIM, zonder doorgeslagen innovatiemanagers. In Zeist, waar de de beleidsbepalers van de KNVB zetelen, is onder leiding van de inmiddels opgestapte directeur Bert van Oostveen de afgelopen jaren fout op fout gestapeld met aanstellingen. Van Breukelen maakte het in en rond de staf bij het Nederlands elftal nog chaotischer. De voetbalwereld vraagt zich nu af waarom de komst van een Prestatie Innovatie Manager – zijn zogeheten PIM – moet worden doorgedrukt.
In de ogen van Wim Jansen moet de KNVB eerst de eigen zaken in de top van de organisatie, waar bijna de complete raad van commissarissen is verdwenen, op orde brengen. Maar in plaats van structuur en continuteit in eigen huis, heeft Van Breukelen samen met directeur amateurvoetbal Jan Dirk van der Zee de ogen op voetbalinhoudelijke zaken gericht.
Het Nederlandse voetbal wordt overvoerd met psychologen-taal vanuit Zeist, constateert Jansen. Het gaat over omdenken (’bij een gelijkspel heb je allebei gewonnen’, aldus Van der Zee), over het creren van een winning mindset bij jonge voetballers en over het vermogen om je succesvolle eindresultaat te visualiseren… De zogenaamde PIM, de innovator, moet daarbij alle specialisten managen.
Jansen blijft liever dichter bij het voetbal. „De beste manier om te innoveren in het topvoetbal is door het verbeteren van voetballers. Weet je wie de allerbeste innovator was? Johan Cruijff. Hij was het verlengstuk van de trainer die meehielp om spelers daadwerkelijk beter te maken. Johan kwam op zijn 34e terug uit Amerika, werd twee keer kampioen en won de beker met Ajax. Een jaar later won hij de dubbel met Feyenoord. Hij werd ook nog Voetballer van het Jaar. Ben Wijnstekers vertelde pas dat hij in dat jaar met Cruijff meer heeft geleerd dan in alle andere jaren van zijn carrire. Het beste bewijs dat Johan een betere innovator was dan alle andere mensen met bijzondere ideen over voetbal.”
Cruijff werd ook een groot trainer, bleef hameren op het inzicht van zijn spelers en het benutten van ruimte in het veld. Voetbal is simpel, maar simpel voetbal is moeilijk, was zijn credo. Jansen denkt vaak terug aan het bijna zes uur durende gesprek dat Cruijff en hij hadden in Amsterdam een paar jaar terug. Samen concludeerden ze dat nergens anders dan bij de opleidingen van de profclubs aan talenten moet worden gewerkt. Cruijff destijds: „Je zorgt dat heel jonge spelers de allerbeste voorbeelden krijgen bij clubs als Ajax en Feyenoord.”
Jansen nu: „Van Breukelen bemoeit zich inhoudelijk met het jeugdvoetbal, gaat precies zeggen hoe spelers mentaal dingen moeten veranderen. Laten we eerst gaan voetballen, en dan pas andere dingen gaan doen. Als keeper had Van Breukelen een geweldige mentaliteit, maar hij was geen aanvaller of middenvelder. Hij heeft twee boeken geschreven, ’Winnen’ en ’Topposities’. Vol met een soort psychologen-taal. Maar papier is geduldig, als trainer en als speler heb ik op papier nog nooit n wedstrijd verloren. Maar in de praktijk is alles anders. Op het veld wordt alles beslist.”
Er wordt plotseling gepropageerd dat je topvoetballer kunt worden als je een winning mindset hebt. Jansen: „Daar willen ze bij de KNVB een heel nieuwe afdeling voor opzetten. Alsof je winnaarsmentaliteit en doorzettingsvermogen kunt kopen. Het is het speerpunt van ’Winnaars van Morgen’. Maar het is de omgekeerde wereld. Het voetbaltalent staat voorop en dt moet worden verbeterd als we terug willen naar de top.”
De kern is, legt de oud-Feyenoorder uit, hoe talenten in Nederland de details krijgen aangereikt en hoe de trainers die met die talenten bezig zijn, k beter worden gemaakt. Daar hoort de nadruk op te liggen, maar Van Breukelen en Van der Zee ontfermen zich plotseling over 300.000 pupillen in het amateurvoetbal.
Jansen: „De bond gaat 41.000 trainers opleiden voor het breedtevoetbal… Maar voor het Nederlands elftal komen hooguit 50 spelers in aanmerking. Als je wil terugkeren in de top moet het accent op de toptalenten liggen. Het enige wat de heren nu doen is het breedtevoetbal kietelen.”
Dat is ook gebeurd met de creatie van de nieuwe voetbalpiramide. Onder de Eredivisie en Eerste Divisie hangt een Tweede en Derde divisie. „Gaan de Tweede en Derde divisie de kwaliteit van het Nederlands elftal verbeteren? Natuurlijk niet; het is het verschuiven van de dozen in plaats van een kwaliteitsimpuls voor het opleiden.”
Zijn oog is inmiddels ook gevallen op een grote reclamecampagne van KNVB-sponsor ING. De sponsor gaat de clubs af met een karavaan en wil samen met de afdeling voetbaltechnische zaken van de KNVB meedenken hoe voetballers fysiek sterker kunnen worden. Opdrukken na een training (,,daar ga je niet beter van voetballen”), meer lopen? Die vragen worden door het ING-team besproken met amateurs.
Jansen plaatst er zijn vraagtekens bij. Net zoals bij de haast die de KNVB maakt om het plan met kleine veldjes en nieuwe wedstrijdvormen door te drukken in het hele Nederlandse jeugdvoetbal. „Er is iets belangrijker dan dit. Er zit een campagne van een sponsor achter…”
De oud-prof wil vooropstellen dat hij het amateurvoetbal en de honderdduizenden recreatievoetballers en jeugdspelertjes niets misgunt. Ze mogen van hem in alle vormen tegen elkaar voetballen en mogen nieuwe gediplomeerde trainers krijgen.
De al jaren noodzakelijke scheiding tussen breedtesport en topsport wordt echter niet door Van Breukelen en Jan Dirk van der Zee (directeur amateurvoetbal, red.) aangebracht. Het bevestigt Jansens gedachte dat een groot aantal mensen bij de KNVB niet geschikt is voor topsport. De naam van Van der Zee, die meende dat Jansen weinig van jeugdvoetbal wist, zit Jansen niet extra dwars. Al bepaalt die ironisch genoeg in januari wel of er een voorstel uitgaat om het totale jeugdvoetbal te veranderen.
Ooit noemde Jansen de FIFA, de UEFA en het KNVB-bolwerk ’visieloze regentenclubs die maar blijven zitten’ en dat neemt hij nog niet terug. De juiste visie ontbreekt in de top. „De bobo’s zijn meer met zichzelf bezig dan met topvoetbal.”
Van Breukelen en Jelle Goes roepen dat ze winnaarsmentaliteit willen kweken. „Maar de KNVB heeft een president (Michael van Praag, red.) die twee jaar lang alles heeft verloren wat hij kon verliezen. Die deed alles om te worden gekozen bij de FIFA en UEFA. Nu dat is mislukt gaat hij zich weer om de KNVB bekommeren.” In de tussenliggende periode is zo ongeveer alles misgegaan bij diezelfde bond. „In zijn campagne bekommerde Van Praag zich niet om het verbeteren van het voetbal aan de top. Hij was voor uitbreiding van het WK naar 40 landen, geen verbetering voor de kwaliteit.”
De liefde voor het voetbalvak zit in Jansen. Hij is elke dag bezig met topvoetbal en talentontwikkeling. Als voormalig basketbalcoach Ton Boot een dag met hem meekijkt naar Feyenoord-talenten op Varkenoord, constateert deze dat ze allebei hun hele leven obsessief bezig zijn met topsport.
Jansen knikt. „Ik denk dat er op een heel andere manier dan de KNVB nu wil zoveel winst valt te behalen bij het verbeteren van onze voetballers. De KNVB moet zorgen voor de allerbeste trainerscursussen. We hebben toptrainers bij de jeugd nodig. Waarom de KNVB dat moet doen? Dat is het enige opleidingsinstituut in Nederland waar een trainer zijn diploma kan halen. Nergens anders mag iemand een diploma aan een trainer uitreiken. Je kunt zelfs nergens anders terecht. Dus moet de bond vooral die goede trainers opleiden en niet gaan denken dat ze zelf de spelers kunnen opleiden.”
„Een van de onderdelen in ’Winnaars van Morgen’ is dat de KNVB spelers van onder 15 tot onder 19 vaker naar Zeist gaat halen voor trainingen. Dat is dus in plaats van trainen bij de club. Maar de training moet plaatsvinden bij de clubs. De bond krijgt de spelers al voor de nationale team-wedstrijden. De clubs hebben de spelers altijd opgeleid in het verleden. De KNVB moet faciliteren. De voetbalbond is er voor de clubs en niet andersom. Net zoals men moet zorgen voor de best mogelijke competities, waarbij de besten tegen elkaar spelen.”
„Als ze per se willen trainen, moet de KNVB de talenten van de amateurs selecteren en die beter gaan trainen. Daar zitten altijd nog laatbloeiers bij.”
quote:Jeugdopleiding verplichten
’Waar blijft de licentiecommissie?’
Elke profclub in het Nederlandse voetbal hoort een volledige jeugdopleiding te hebben, vindt Wim Jansen. In de Jupiler League opereren nu BVO’s zonder jeugdopleiding. „Waar blijft de licentiecommissie? Als je topvoetbal propageert te brengen, moet je harde eisen stellen aan je clubs”, zegt Jansen.
Dat een aantal profclubs in de Eredivisie geen F- en E-pupillenopleiding (de zogeheten onderbouw) bezitten is een andere gemiste kans. „Waarom is Max Verstappen zo goed nu? Omdat hij met vier jaar al in een kart zat en leerde sturen. Hij is niet na het halen van zijn rijbewijs begonnen met oefenen in een snelle auto. Max rijdt als toptalent in een Formule 1-auto, omdat hij op de vroegst mogelijke leeftijd begon. Tussen zes en achttien jaar zitten voor een groot voetbaltalent twaalf jaren waarin hij zich kan ontwikkelen. Topvoetbal is een vak, dat moet je leren. Elke dag dat hij niks leert, is voor een talent een verloren dag. In die periode van twaalf jaar moet een kind zoveel mogelijk trainingsuren maken. Bovendien is wetenschappelijk bewezen dat een kind van 6 tot 12 jaar het meeste leert. Zorg dat een talent al heel vroeg automatismen kweekt. Jong geleerd, oud gedaan, is niet voor niks het spreekwoord.”
En hoe hoger de kwaliteit van de spelers met wie je traint, hoe meer je leert. „Een talent steekt het meeste op van de beste voorbeelden om hem heen. Ik stak meer op van Coen Moulijn, Wim van Hanegem, Rinus Israel, Guus Haak, Hans Kraay sr. en Johan Cruijff dan van alle anderen. Maar je blijft altijd verantwoordelijk voor je eigen ontwikkeling.”
„Als de pupillen van Feyenoord, Ajax of PSV op een toernooi tegen buitenlandse topclubs spelen en verliezen, leren ze die dag waarschijnlijk meer dan van al die partijtjes tegen amateurclubs.”
Zijn conclusie is hard. „Er blijven steeds minder talenten voor de toekomst. In Europa is Ajax gekozen tot de beste opleidingsclub. Maar in de laatste twee duels van Ajax telde ik nog maar vier in Nederland opgeleide spelers.”
„Men onderschat het vak van topvoetballer. Ontelbare details die je moet bezitten en kunnen uitvoeren. Als het makkelijk was, hadden we duizenden Arjen Robbens, en daar is er toch maar n van. Zo moeilijk is topvoetballer zijn.”
We lopen voor in voor een paar grijpstuivers slaaf van China te zijn.quote:
Wat jij zegt, van wetenschap en statistiek hebben ze geen kaas gegeten en ze wijzen het zelfs af. Van Marwijk is een complete nitwit en m.i. n van de hoofdverantwoordelijke voor de neergang. Het WK2010 strooide een hoop zand in de ogen (het voetbalpubliek deed daar natuurlijk wel aan mee).quote:Op dinsdag 22 november 2016 19:59 schreef Haringkop het volgende:
[..]
Het is gewoon een flop dat de NOS het niet voor elkaar krijgt om Janssen zelf zijn verhaal te laten doen op tv.
Het was echt tenenkrommend afgelopen zondag. Lachend ook vertellen dat een of ander Tsjech een onderzoek had gedaan en dan vervolgens wat beelden uit de ouden doos oprakelen waar een voorzet wel tot een doelpunt leidt. En uiteraard zal er met Van Hooijdonk, Mulder en Van Marwijk vrijwel geen tegengas ontstaan. Als we echt discussie willen voeren over het voetbal zou het ook fijn zijn als er mensen aan tafel zitten die enige kaas hebben gegeten van de statistiek.
Ik denk dat de jeugd t’m onder 17 juist fysiek voor ligt doordat de helft van onze elftallen Afrikaanse roots heeft. Daar compenseren we de techniek met snelheid en fysiekquote:Op vrijdag 25 november 2016 15:56 schreef Klopkoek het volgende:
In het AD staat een artikel over de jeugdopleiding van PSV. Staat ook in dat de topclubs (de hofleveranciers in Europa) er meer geld in steken met dus betere weerstand en beter personeel. Marcel Brands debiteert ook weer een hoop onzin over dat de Nederlandse jeugd technisch en tactisch top is (sic!) maar het fysiek en mentaal af legt...
Het kwartje valt nog steeds niet.
De ruimtes zijn doorgaans ook veel groter op het onder 17 dan op het onder 19 EK. Daardoor valt het al een stuk minder op als je techniek niet zo goed is. Heb bijv. eens naar zo'n Tahith Chong gekeken, dat was bij Feyenoord een behoorlijk talent. Maar dat is nou niet bepaald een speler die in de kleine ruimte vaardig is. Balletje erlangs gooien en er hard achteraan draven.quote:Op vrijdag 25 november 2016 16:36 schreef MichelWuyts het volgende:
[..]
Ik denk dat de jeugd t’m onder 17 juist fysiek voor ligt doordat de helft van onze elftallen Afrikaanse roots heeft. Daar compenseren we de techniek met snelheid en fysiek
Daarna wordt er ook aan het fysiek niks gedaan terwijl het in andere landen wel blijkbaar beter gebeurd.
Ik denk trouwens dat de Jong Ajax/PSV etc elftallen in de JL wel zijn vruchten zijn aan het afwerpen. De jongen jongens krijgen toch hun kans terwijl er nog niet heel veel druk is.
Je speelt toch als ‘toptalent’ je wedstrijd en kunt af en toe meedoen met het eerste team. Wat was er met Nouri en Cerny of Lammers gebeurd als deze Jong teams niet bestonden? Dan speelden ze net zoals Feyenoord tegen matige teams of worden ze verhuurd (zoals enkele Feyenoordspelers) en heb je nog geen basisplaats omdat daar vaak geen ruimte is om fouten te maken.
twitter:PieterZwartNL twitterde op donderdag 24-11-2016 om 14:46:00RB Leipzig is een perfect voorbeeld voor Nederlandse clubs, stelt @Brug17 in zijn VI-column. https://t.co/0tSt8HhCrb reageer retweet
Zoals Bruggink zegt: de wereld is veranderd. Misschien maar toch eens goed nadenken over een fusiecompetitie en/of grondige sanering. Van de middelgrote en kleinere competities is de Eredivisie sowieso de enige die nog met 18 clubs speelt (Portugal uitgezonderd, maar dat was afgedwongen door de rechter).twitter:PeterLeun twitterde op vrijdag 18-11-2016 om 23:00:43Kijk even het verschil m.b.t. rondpassen in de verdediging: RB Leipzig tegenover Nederlandse top 3 [data van… https://t.co/E90I7JsJOv reageer retweet
RB Leipzig heeft natuurlijk wel met geld lopen smijten. Weliswaar trekken ze geen grote namen aan, maar ze kaapten wel meerdere malen talenten weg voor de neus van o.a. Bayern (afgelopen zomer nog - google maar). Al die topclubs gebruiken dezelfde scoutingapps, naast andere middelen uiteraard, en daar komen dan dat soort namen boven drijven waar elke club achteraan zit. Voorzichtige schattingen geven aan dat de laatste vijf jaar alleen Bayern Mnchen meer geld heeft uitgegeven, minder voorzichtige schattingen zetten RB Leipzig op de nummer n positie. Hoe dan ook een bijzondere prestatie om met een gevestigde grootmacht als Bayern te kunnen wedijveren.quote:Op zaterdag 26 november 2016 19:03 schreef Haringkop het volgende:
Column naar m'n hart van Bruggink. Ik koester ook geen sympathie voor RB maar je kan niet ontkennen dat de aanpak werkt. Ook hoe ze destijds met de Oostenrijkse tak Ajax te kakken zette gaf te denken. Dat zat hem zeker niet in verschil in budget.
In NL laten we nog teveel de oren hangen naar passanten en ontwikkelen clubs onvoldoende echt technisch beleid dat bijna onafhankelijk van de 'mannetjes' kan functioneren. In het verleden hebben we natuurlijk ook al vaak genoeg de discussie gehad over de 'schoolmeesters' en 'ervaringsdeskundigen'. Hetzelfde zag je gebeuren, met de penaltydiscussie. Mensen die beweren dit niet te trainen is (routine) zijn wat mij betreft echt achterlijk.
De voorbeelden zijn legio, maar als klein voetballand zal je budget zo goed mogelijk moeten inzetten en dat betekent toch dat je wetenschap en statistiek zal moeten omarmen. Wijzen naar het verleden, omdat toen ook een Bergkamp of Kluivert op stond is een zwaktebod.
Indien je het interessant vindt, hier een goed artikel over het uitgekiende Red Bull imperium (klik spoiler)quote:Op zaterdag 26 november 2016 19:03 schreef Haringkop het volgende:
Column naar m'n hart van Bruggink. Ik koester ook geen sympathie voor RB maar je kan niet ontkennen dat de aanpak werkt. Ook hoe ze destijds met de Oostenrijkse tak Ajax te kakken zette gaf te denken. Dat zat hem zeker niet in verschil in budget.
In NL laten we nog teveel de oren hangen naar passanten en ontwikkelen clubs onvoldoende echt technisch beleid dat bijna onafhankelijk van de 'mannetjes' kan functioneren. In het verleden hebben we natuurlijk ook al vaak genoeg de discussie gehad over de 'schoolmeesters' en 'ervaringsdeskundigen'. Hetzelfde zag je gebeuren, met de penaltydiscussie. Mensen die beweren dit niet te trainen is (routine) zijn wat mij betreft echt achterlijk.
De voorbeelden zijn legio, maar als klein voetballand zal je budget zo goed mogelijk moeten inzetten en dat betekent toch dat je wetenschap en statistiek zal moeten omarmen. Wijzen naar het verleden, omdat toen ook een Bergkamp of Kluivert op stond is een zwaktebod.
twitter:RikReporter twitterde op vrijdag 04-11-2016 om 23:02:45Goed verhaal in de VK over RB: Mondiale suikeroom Red Bull bouwt gestaag aan sportimperium https://t.co/QvKEApEkeT via @volkskrant reageer retweet
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Ze zitten volop in het netwerk, en zijn zlf een netwerk.Deuger, Woke & Gutmensch
"Conservatism consists of exactly one proposition, to wit: There must be in-groups whom the law protects but does not bind, alongside out-groups whom the law binds but does not protect."
Chong vind ik dan nog een minder goed voorbeeld aangezien zijn techniek nog wel aardig is. Wel redelijk snel, maar hoeft het niet alleen van zijn fysiek te hebben.quote:Op zaterdag 26 november 2016 09:45 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
De ruimtes zijn doorgaans ook veel groter op het onder 17 dan op het onder 19 EK. Daardoor valt het al een stuk minder op als je techniek niet zo goed is. Heb bijv. eens naar zo'n Tahith Chong gekeken, dat was bij Feyenoord een behoorlijk talent. Maar dat is nou niet bepaald een speler die in de kleine ruimte vaardig is. Balletje erlangs gooien en er hard achteraan draven.
De nieuwe opzet bij de pupillen zorgt ervoor dat dat soort spelers zich al op jonge leeftijd of aan moeten passen, of ze komen gewoon niet door die eerste fase heen. Toch zou ik als vervolg daarop ook graag zien dat onze Nederlandse jeugdteams zich defensief beter gaan organiseren. Dat hoeft helemaal niet te betekenen dat je terugzakt in 2 blokken van 4. Je kan ook met een enorm hoge pressing gaan spelen. Als de ruimtes maar klein gemaakt worden en de druk op de bal hoog is. Zodat snel handelen in kleine ruimtes tweede natuur wordt en blijft.
Chong is wat mij betreft wel een prima voorbeeld juist omdat hij op het oog een prima techniek heeft. Dat hadden Goossens, Sarpong, Isoufi, Van La Parra, Cabral etc. op die leeftijd ook. De ruimtes waren groot, dan is het makkelijk om technisch uit te blinken, te passeren, te scoren. Toen de ruimtes later kleiner werden en er meer gevraagd werd vielen al die spelers af.quote:Op maandag 28 november 2016 08:44 schreef MichelWuyts het volgende:
[..]
Chong vind ik dan nog een minder goed voorbeeld aangezien zijn techniek nog wel aardig is. Wel redelijk snel, maar hoeft het niet alleen van zijn fysiek te hebben.
Probleem zit vermoedelijk inderdaad bij de scouting of de creativiteit word eruit geramd in de opleiding. De talenten die nu bij Ajax doorbreken laten daarentegen wel zien dat er toch al iets verandert is.
De jonge jongens stralen weer plezier en creativiteit uit. Bovendien is het mooi om te zien dat ook laatbloeiers zoals Clement en Sierhuis daar op de deur kloppen.
In de premier league hebben we nog nooit zoveel spelers gehad geloof ik, maar het is allemaal opvulling.
Buiten van Dijk is er geen onbetwiste basisspeler. De overige spelers spelen allemaal voor een 6/7, maar meer gaat het nooit worden.
De Roon, Fer en Stekelenburg zijn ook onbetwiste basisspelers en Janmaat, Blind en Wijnaldum zitten daar heel dichtbij. Het is alleen wel zo dat deze jongens allemaal 25+ zijn en al bewezen hebben dat ze het Nederlandse voetbal niet naar een hoger plan tillen, dus wat dat betreft heb je gelijk.quote:Op maandag 28 november 2016 08:44 schreef MichelWuyts het volgende:
[..]
Chong vind ik dan nog een minder goed voorbeeld aangezien zijn techniek nog wel aardig is. Wel redelijk snel, maar hoeft het niet alleen van zijn fysiek te hebben.
Probleem zit vermoedelijk inderdaad bij de scouting of de creativiteit word eruit geramd in de opleiding. De talenten die nu bij Ajax doorbreken laten daarentegen wel zien dat er toch al iets verandert is.
De jonge jongens stralen weer plezier en creativiteit uit. Bovendien is het mooi om te zien dat ook laatbloeiers zoals Clement en Sierhuis daar op de deur kloppen.
In de premier league hebben we nog nooit zoveel spelers gehad geloof ik, maar het is allemaal opvulling.
Buiten van Dijk is er geen onbetwiste basisspeler. De overige spelers spelen allemaal voor een 6/7, maar meer gaat het nooit worden.
Whehehe. Ben benieuwd.quote:Op zondag 27 november 2016 20:36 schreef Klopkoek het volgende:
Ralf Rangnick, de technisch directeur van RB Leizpig, zei in 2015 dat Mateschitz hem toevertrouwde niet tot zijn 80ste te willen wachten op de eerste Bundesliga-titel.
De topman is nu 72 jaar.
1 op 1 spelen moet je niet in Europa doen maar tegen veel zwakkere tegenstanders of in de jeugd (zoals ze in Belgi doen) kan natuurlijk wel. Vroeger blonk Nederland hierin uit.quote:Op maandag 28 november 2016 14:15 schreef Solstice1 het volgende:
Meh. 1 op 1 spelen is zelfmoord. En met goed kopiren is niks mis. Alle trainers kopiren van elkaar. Klopp, Tuchel, Nagelsmann zijn bijv. allemaal genspireerd door Rangnick. Je ogen dicht houden voor wat er in de rest van de wereld gebeurt is nooit het antwoord. De bal rondspelen in je eigen achterhoede ook niet trouwens, daar heeft hij dan wel een punt.
quote:Op zondag 27 november 2016 20:36 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Indien je het interessant vindt, hier een goed artikel over het uitgekiende Red Bull imperium (klik spoiler)twitter:RikReporter twitterde op vrijdag 04-11-2016 om 23:02:45Goed verhaal in de VK over RB: Mondiale suikeroom Red Bull bouwt gestaag aan sportimperium https://t.co/QvKEApEkeT via @volkskrant reageer retweet
Thanks, ga het eens op m'n gemak lezenSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Ze zitten volop in het netwerk, en zijn zlf een netwerk.#12 is not for sale!
Daarom moet je ook wat dieper kijken, wat is de achterliggende gedachte van wat Guardiola, Klopp etc. doen. En wat kun je daaruit halen voor je eigen ontwikkeling. Ik kopieer nooit klakkeloos oefeningen, opstellingen e.d., maar als ik wat interessants zie dan zoek ik er wel alles over uit en uiteindelijk neem je dan bepaalde elementen over en die verwerk je in je eigen visie. Zo zou het m.i. moeten werken. Je leest en leest en leest, en je kijkt zoveel mogelijk voetbal. Uiteindelijk ontwikkel je dan een eigen visie en kijk je wat daarin het beste past.quote:Op maandag 28 november 2016 20:40 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
1 op 1 spelen moet je niet in Europa doen maar tegen veel zwakkere tegenstanders of in de jeugd (zoals ze in Belgi doen) kan natuurlijk wel. Vroeger blonk Nederland hierin uit.
Verder wel eens over het leren van anderen, maar ik denk dat er een subtiel verschil zit met het kopiren van vaste patronen van wat je op het veld ziet. Het drillen van "jij passt op hem" is grosso modo ook niet hoe Guardiola te werk gaat.
https://twitter.com/6ixRole/status/796039259249643520
https://twitter.com/6ixRole/status/793420898103681024
Goede insteek. Stukken beter dan die onzin van Marcel Brands van afgelopen vrijdag in het AD ("technisch en tactisch zijn we wereldtop").quote:Op dinsdag 29 november 2016 14:15 schreef Solstice1 het volgende:
https://uk.sports.yahoo.c(...)comes-110409663.html
“First, it’s the selection of the players. You pick players based on certain criteria. If your criteria is centred around size and weight you’re going to have great athletes but not [great] footballers.” How many times have we heard about players being turned away because they weren’t tall enough? Or in your school team, how many headless chicken wingers did you have that weren’t very good at the game but were fast as lightning?
“At a young age it’s very easy to confuse a good talent for football with a good athlete. That’s because at this stage an athlete can overcome a good footballer, especially if they’re playing against smaller, thinner opponents. You’re focus is on the bigger, stronger player who dominates the match.”
View gallery
.
“What we try to do here is look at the other ones who play with their eyes on the game, whose positioning is always related to where the ball, teammates or rivals are. Also on their technique and movement and whether they can open up the play. We analyse the solutions available to the player, even if they get it wrong sometimes, but the fact they’re looking for different solutions is important.”
And what about those bigger, stronger athletes who dominate matches at youth level? “Normally the stronger and faster guys choose the same solution because they can run past, or power past their opponents and score lots of goals. But that image is a falsehood. When they grow up and they’ve only learnt that way of playing, when the physical side evens itself out and they don’t have that advantage, they don’t stand out anymore.”
Mooiquote:Op woensdag 30 november 2016 16:59 schreef Tchock het volgende:
http://www.vi.nl/premium-(...)ompetitieopzet-1.htm
Mochten mensen goede ideen hebben en die willen delen, VI vraagt er zelf om. E-mailadres onderaan het artikel.
Dan doe je het verkeerd-om. Ik zou eerst de standaarden verhogen en clubs handreikingen doen om die standaarden te kunnen bereiken.quote:Op donderdag 1 december 2016 18:24 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Mooi
Beginnen bij:
- Minder clubs. De competities met 18 of meer zijn op een hand te tellen.
- Bereidheid om clubs te laten omvallen.
Verkeerde conclusie. VI wil in het begin van de competitie dat de clubs die Europees spelen het minder zwaar hebben in het begin van de competitie.quote:Op donderdag 1 december 2016 18:24 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Mooi
Beginnen bij:
- Minder clubs. De competities met 18 of meer zijn op een hand te tellen.
- Bereidheid om clubs te laten omvallen.
Goed punt. Toch zit een deel van de oplossing zeker wel in het beter om gaan met de middelen. In plaats van telkens maar weer achteraf de scherven op te ruimen. Gaat dalijk ook weer bij ADO gebeuren...quote:Op donderdag 1 december 2016 18:54 schreef hhh38 het volgende:
[..]
Dan doe je het verkeerd-om. Ik zou eerst de standaarden verhogen en clubs handreikingen doen om die standaarden te kunnen bereiken.
Dat betekent:
- Kunstgrasverbod Eredivisie -> Start een fonds waarin alle Eredivisieclubs bijdragen aan het terug aanleggen van natuurlijke grasmatten.
- Minimaal percentage van begroting investeren in de jeugdopleiding -> geef clubs een paar jaar de tijd om daar naartoe te groeien.
Als clubs daar niet aan mee kunnen/willen doen kan je vanzelf een stapje lager zetten. Zo gaan er niet onnodig clubs failliet en blijven vanzelf de sterkste clubs over in de Eredivisie.
Met de puinhoop die het op dit moment is bij de KNVB zou het ook heel hypocriet zijn om een no mercy beleid te voeren op de clubs, laat ze het eerst intern maar eens oplossen.
Nee. VI wil meer weerstand. Deels zit dat in het opleiden maar VI relateert dat aan de competitieopzet. En inderdaad, daar zit ook weer een wisselwerking aan vast want een betere competitie trekt betere mensen aan.quote:Op donderdag 1 december 2016 21:23 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Verkeerde conclusie. VI wil in het begin van de competitie dat de clubs die Europees spelen het minder zwaar hebben in het begin van de competitie.
Dit wordt echt al 20 jaar geopperd, het is een eenvoudig te bewerkstelligen idee, maar de dictatuur van amateurclubs, eerste divisieclubs, en clubs in de lagere regionen van de competitie is te groot omdat ze bang zijn dat het een opmaat is naar een gedeelde competitie.quote:Op zondag 4 december 2016 13:26 schreef Klopkoek het volgende:
Gezamenlijk bekertoernooi met de Belgen en evt. Luxemburgers zou een mooi begin zijn, zoals Woerts opperde.
Dan worden de clubs ook sneller met de neus op de feiten gedrukt, en kan het excuus van geld niet gebruikt worden.
Ik kan me voorstellen dat sommige profclubs bang zijn daardoor niet langer op het hoogste niveau te kunnen spelen. Maar wat zouden amateurclubs te verliezen hebben? Het is niet gezegd dat er meer dan twee gezamenlijke divisies zouden komen. De gevolgen voor amateurclubs zouden vast zeer beperkt blijven.quote:Op dinsdag 6 december 2016 09:55 schreef DeParo het volgende:
[..]
Dit wordt echt al 20 jaar geopperd, het is een eenvoudig te bewerkstelligen idee, maar de dictatuur van amateurclubs, eerste divisieclubs, en clubs in de lagere regionen van de competitie is te groot omdat ze bang zijn dat het een opmaat is naar een gedeelde competitie.
De berichtgeving over matchfixing (clubs van lager allooi en sterk wisselende cashflow extra gevoelig) geven ook weer een prima argument voor een grondige sanering, en het wegsnijden van structureel doodzieke clubs zonder achterland.quote:Op dinsdag 6 december 2016 09:55 schreef DeParo het volgende:
[..]
Dit wordt echt al 20 jaar geopperd, het is een eenvoudig te bewerkstelligen idee, maar de dictatuur van amateurclubs, eerste divisieclubs, en clubs in de lagere regionen van de competitie is te groot omdat ze bang zijn dat het een opmaat is naar een gedeelde competitie.
Excelsior.quote:Op donderdag 8 december 2016 11:30 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
De berichtgeving over matchfixing (clubs van lager allooi en sterk wisselende cashflow extra gevoelig) geven ook weer een prima argument voor een grondige sanering, en het wegsnijden van structureel doodzieke clubs zonder achterland.
Opvallend dat Bayern helemaal niet in dat statistiekenlijstje voor komt...quote:Op donderdag 8 december 2016 12:38 schreef Solstice1 het volgende:
http://www.vi.nl/premium-(...)ziel-verankerd-1.htm
‘Als coach van Ajax en Barcelona heeft Johan het voetbal wezenlijk veranderd. Dat was echter wel in een andere tijd. Als je de bal hebt kan de tegenstander niet scoren, was een wijsheid van hem. Het balbezit-principe waar die uitspraak op gestoeld was, doet geen opgeld meer. Het zegt mij niets dat een ploeg zeventig procent van een wedstrijd balbezit heeft. Het gaat erom wat je met die bal doet. Voetbal is een verticaal spel geworden, waarin je ruimte creert en de bal zo snel mogelijk naar de helft van de tegenstander verplaatst. Als RB Leipzig in een wedstrijd dominant is hebben wij soms maar tien of elf seconden de bal. Daarna moet er al een doelgerichte actie volgen. Dat was ook een voorname reden waarom Duitsland in de halve finale van het EK sneuvelde tegen Frankrijk. Nadat de bal veroverd was, duurde het gemiddeld tweentwintig seconden voordat Duitsland een doelpoging ondernam. Dat is veel te lang, want een tegenstander heeft dan voldoende tijd om zich te reorganiseren.’
‘Een andere wijsheid van Johan is dat je een wedstrijd altijd wint als je in je elftal zeven of acht spelers hebt, die op hun positie meer individuele kwaliteiten hebben dan hun directe tegenspeler. Ook dat werkt niet meer. Ploegen als Liverpool of Bayer Leverkusen vallen je met twee of drie spelers aan als jij de speler in balbezit bent. Steeds weer, negentig minuten lang. Nederlandse clubs hebben in mijn beleving moeite om die vertaalslag naar het moderne voetbal te maken. Nederlanders kijken nog steeds naar het spel met de ogen van Wat kunnen we doen als we de bal hebben? Wij redeneren volgens het principe: Wat moeten we doen als we de bal net hebben? Pressen dus.’
Vond dit wel interessant voor dit topic.
ze zenden nu toch nog steeds flitsen van de Eredivisie uit via Eurosport?quote:Op zaterdag 3 december 2016 13:10 schreef Klopkoek het volgende:
Voetbalverslagen in het Engels![]()
Kom daar nu maar eens om.
Dat zijn flitsen inderdaad en (voor de anglosfeer) een kleiner kanaal. Met derderangs commentatoren. De voetbalkanalen zijn btsport en sky.quote:Op zondag 11 december 2016 15:22 schreef Evertjan het volgende:
[..]
ze zenden nu toch nog steeds flitsen van de Eredivisie uit via Eurosport?
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Eredivisie_broadcastersquote:Op zondag 11 december 2016 15:22 schreef Evertjan het volgende:
[..]
ze zenden nu toch nog steeds flitsen van de Eredivisie uit via Eurosport?
Kort gezegd;quote:Op maandag 12 december 2016 09:13 schreef MichelWuyts het volgende:
Ik vond van Breukelen gisteren wel aardig overkomen.
Adriaanse, die ik meestal wel hoog heb zitten, luisterde totaal niet en begreep totaal niet wat er gezegd werd.
Ze doen ook net of het alleen gaat om statistieken, maar het is natuurlijk belangrijk wat je hier erna mee doet. Buiten dat is er in de wetenschap natuurlijk vooral ook kennis over ontwikkeling van kinderen op pedagogisch gebied. Het lijkt me juist goed dat de KNVB de kennis meer gaat verspreiden.
Klopt. Als je kinderen zo ver krijgt dat ze begrijpen hoe ze beter kunnen worden, dan gaan ze daar ook mee aan de slag is mijn ervaring. Zeker als je leuke manieren bedenkt waarop ze er thuis mee aan de slag kunnen.quote:Op maandag 12 december 2016 11:41 schreef MichelWuyts het volgende:
Tuurlijk. Misschien dat een soort van bravoure beter verwoord wat ze eigenlijk willen zeggen. De meeste voetballers die we hebben hobbelen mee.
Een Wijnaldum of Clasie had met een betere opleiding wellicht de top kunnen halen. Het lijkt echter of ze niet echt meer durven te voetballen. Iets wat ik bij een van de Beek, Ramselaar en Ziyech bijvoorbeeld wel zie.
Ze hebben dit bravoure of soort winnaarsmentaliteit doordat ze techniek hebben en omdat ze weten dat ze ook goed kunnen voetballen. Ze zijn minder in een keurslijf gedrukt dan enkele generaties hiervoor.
Een harde aanpak is in ieder geval gebleken dat dit niet helpt bij de jongste jeugd. Het pochen dat Blange zo’n klootzak was, is dan ook niet echt een sterk argument.
Zo elimineer je jongetjes die mentaal (nog) niet ontwikkeld zijn. Zeker in de jonge jaren moet het alleen om plezier draaien en zorgen dat de jongens met plezier komen trainen.
Alleen maar partijtje spelen is ook niet de bedoeling, maar maak de kinderen bewust van waar ze mee bezig zijn en waarom ze bepaalde oefeningen doen.
Ik mag hopen dat Nederland niet ook deze boot gaat missen.quote:Op maandag 12 december 2016 18:40 schreef hhh38 het volgende:
https://www.reddit.com/r/(...)herzegovina_croatia/
Interessant idee, ik denk alleen niet dat het direct een succes is. Het voordeel is dat de afstanden reuze meevallen (in tegenstelling tot een eventuele Atlantic League) en dat rivaliteitsgevoelens tussen Balkanlanden zullen zorgen voor genoeg publiek. Dat laatste is ook gelijk een nadeel, want geweld zal tot de orde van de dag behoren, waardoor er vaak zonder (uit-)publiek zal moeten worden gespeeld.
Het lijkt erop dat ze niet gelijk de nationale competities willen vervangen, maar dat het meer in een soort bekeropzet wordt gespeeld, dat is wel slim.
Als je alles aan de kant zet voor zo'n grensoverschrijdende competitie is er geen weg meer terug, dat doe je niet zomaar. Als er nou grote problemen blijken te zijn vallen ze er geen grote buil aan.quote:Op maandag 12 december 2016 20:15 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Ik mag hopen dat Nederland niet ook deze boot gaat missen.
Dat zoiets naast de nationale competities blijft bestaan (in onaangepaste vorm) is wel een risico. Dat is waar het fout ging met de Scandinavische poging (daardoor werd het een soort tweederangs Europa League).
Begrijpelijk, die zetten natuurlijk vol in op Europese samenwerking.quote:Stukje bij beetje ontvouwt het masterplan. In 2003 is er al reeds een academisch boek verschenen over dat ook de EU en Europese Commissie hierop aan stuurt.
http://iss.sagepub.com/content/24/5/739.extract
http://citeseerx.ist.psu.(...)47&rep=rep1&type=pdf
In Azi zijn ze ook bezig:quote:Op maandag 12 december 2016 20:45 schreef hhh38 het volgende:
[..]
Als je alles aan de kant zet voor zo'n grensoverschrijdende competitie is er geen weg meer terug, dat doe je niet zomaar. Als er nou grote problemen blijken te zijn vallen ze er geen grote buil aan.
[..]
Begrijpelijk, die zetten natuurlijk vol in op Europese samenwerking.
quote:Op dinsdag 13 december 2016 14:06 schreef Solstice1 het volgende:
Nou, met de nieuwe aanpassingen aan de CL is het beter om met andere landen buiten de top5 eens over je eigen Europa Cup na te denken.
Trouwens wel typisch dat bij Rondo van Ziggo een deel van de tafel begint te zuchten zodra Pieter Zwart z'n stukje mag doen. Al dat nieuwerwetse gefocus op statistieken, tactiek etc. dat is toch maar niks voor mensen als Gullit en Kieft die voetbal meer op gevoel willen beschouwen.
Dat zeg ik.quote:Op maandag 12 december 2016 09:48 schreef Syntix het volgende:
Wat vooral opvalt is dat we in NL heel erg conservatief zijn qua voetbal. Waag het niet om iemand zonder voetbalachtergrond en al helemaal niet met een andere sportachtergrond naar het voetbal te halen. Dit doen ze in Duitsland toch wel even wat slimmer de laatste jaren. Die conservatieve gedachte dat oud-profvoetballers ook meteen goede (jeugd)trainers zijn is zo ongegrond
Kieft wordt al mad als hij hoort dat Sampaoli met zijn team een heleboel systemen toepast in wedstrijden.quote:Op dinsdag 13 december 2016 14:06 schreef Solstice1 het volgende:
Nou, met de nieuwe aanpassingen aan de CL is het beter om met andere landen buiten de top5 eens over je eigen Europa Cup na te denken.
Trouwens wel typisch dat bij Rondo van Ziggo een deel van de tafel begint te zuchten zodra Pieter Zwart z'n stukje mag doen. Al dat nieuwerwetse gefocus op statistieken, tactiek etc. dat is toch maar niks voor mensen als Gullit en Kieft die voetbal meer op gevoel willen beschouwen.
Ja, dan zijn we het dus eens. Vrijwel iedereen in dit topic wel. Ik word er alleen een beetje moe van, want je ziet dezelfde types dus bij elk praatprogramma. Voetbal Inside, Studio Voetbal, Rondo en dat programma van Fox met die journalisten. Doe ons ook eens een programma met goede tactische analyses onderbouwd met cijfers en diep ingaand op trainingsmethodes e.d.quote:
Ik denk dat praatprogramma's er niet van houden omdat toegeven aan het belang van statistieken en hogere tactieken betekent dat ze snel uitgepraat zijn, daar snappen de meeste analisten namelijk gewoon niet veel van.quote:Op dinsdag 13 december 2016 14:17 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
Ja, dan zijn we het dus eens. Vrijwel iedereen in dit topic wel. Ik word er alleen een beetje moe van, want je ziet dezelfde types dus bij elk praatprogramma. Voetbal Inside, Studio Voetbal, Rondo en dat programma van Fox met die journalisten. Doe ons ook eens een programma met goede tactische analyses onderbouwd met cijfers en diep ingaand op trainingsmethodes e.d.
Ja dat snap ik vanuit het oogpunt van die analisten op zich nog. Alhoewel als je enige taak is het zijn van een analist dan zou je je er gewoon wel in mogen verdiepen. Maar vanuit de studio's zou ik dan denken, flikker ze eruit en neem andere mensen aan.quote:Op dinsdag 13 december 2016 14:39 schreef hhh38 het volgende:
[..]
Ik denk dat praatprogramma's er niet van houden omdat toegeven aan het belang van statistieken en hogere tactieken betekent dat ze snel uitgepraat zijn, daar snappen de meeste analisten namelijk gewoon niet veel van.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |