Dat laatste is zonder het geldt wat ze over het kanaal hebben niets tegen te beginnen. Je moet als club hopen dat je de ouders ervan kunt overtuigen om hun zoon lekker in Nederland te laten.quote:Op zaterdag 22 oktober 2016 16:35 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Cruijff zegt terecht in zijn boek dat als een jongeling teveel dribbelt je niet teveel moet roepen maar daar een oudere/betere/gemenere speler tegenover moet zetten.
Dan helpt het helaas niet als gasten al met 13 jaar worden weggeplukt en de premier league juist in de fysiek vroegrijpen zijn geïnteresseerd.
Heb F, E en D getraind. Op het moment even niks.quote:Op zaterdag 22 oktober 2016 13:22 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
Welke elftallen train jij dan want bij alle clubs die ik ken worden de F. E. D en lagere C-elftallen getraind door een ouder van een spelertje of door een 16/17 jarige jeugdspeler.
En ik zie ze altijd 2 rondjes lopen, dan een spelletje passen/aannemen/op doel schieten en een rondootje.
Ik weet niet hoevaak ikzelf al als trainer gevraagd ben, terwijl ik letterlijk nog nooit op een echt veld gevoetbald heb.
Ik bedoel meer, bij welk soort teams. Waren dat selecties of gewoon allegaartje?quote:Op zaterdag 22 oktober 2016 18:19 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
Heb F, E en D getraind. Op het moment even niks.
Alweer een prima argument dus voor een grondige herziening en herstructurering. Sowieso opbokken met dat kunstgras en laat die Atlantische Liga maar komen.quote:Op zaterdag 22 oktober 2016 17:43 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Dat laatste is zonder het geldt wat ze over het kanaal hebben niets tegen te beginnen. Je moet als club hopen dat je de ouders ervan kunt overtuigen om hun zoon lekker in Nederland te laten.
10 jaar geleden kon je nog zeggen dat je in Engeland toch niet zou slagen. Nu zie je dat er toch verschillende doorbreken of doorgebroken zijn.
Heb vooral de lagere teams gedaan.quote:Op zaterdag 22 oktober 2016 18:37 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
Ik bedoel meer, bij welk soort teams. Waren dat selecties of gewoon allegaartje?
Het gaat me er om dat de meeste jeugdtrainers (in mijn ogen) totaal geen idee hebben hoe ze jeugdspelers beter moeten maken ("als ze er maar plezier in hebben") maar blijkbaar heb jij dat wel.
Of het klassieke 4-3-3 systeem achterhaald is betwijfel ik. Voor het gemak pak ik even het NL-elftal. Het 4-3-3 systeem vraagt om een kaar zaken.quote:Op zaterdag 22 oktober 2016 21:58 schreef Klopkoek het volgende:
Exact. Types als Narsingh zijn flink achterhaald. Evenals het 'klassieke' 4-3-3 met ouderwetse flankspeler.
Het slechte nieuws is dat de KNVB haar boekjes nog niet heeft aangepast...
De Vrij en Van Dijk verdedigen bij hun clubs volgens mij wel prima. Dynamische systemen zijn trouwens al zo oud als het totaalvoetbal van 74. Rensenbrink en Rep kwamen vaak naar binnen, Krol en Suurbier stoomden vaak op. Haan ook. Middenvelders zakten terug of gingen diep.quote:Op zondag 23 oktober 2016 01:31 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Of het klassieke 4-3-3 systeem achterhaald is betwijfel ik. Voor het gemak pak ik even het NL-elftal. Het 4-3-3 systeem vraagt om een kaar zaken.
- vleugelspelers die of hun man voorbij kunnen komen en een voorzet kunnen geven of de kwaliteiten hebben om zelf kansen en goals te creëren.
- backs die bovenstaande in mindere mate ook kunnen maar ook fatsoenlijk kunnen verdedigen.
- een liefst 2 cv's die niet te kloppen zijn waarvan 1 een goede inspeelpass in huis heeft
- 1 leider op het middenveld die het spel verdeeld en een bal diep kan leggen.
Wat er tegenwoordig echter bij is gekomen is dat een elftal ook binnen een wedstrijd moet kunnen switchen van systeem. Wanneer je lange tijd niet onder de druk uitkomt ga je gewoon 4-5-1 spelen. Die dynamiek mist echter.
Wat eigenlijk nog meer mist is gewoon simpelweg het gebrek aan kwaliteit. Ook fitheid en fysiek spelen een rol. Op clubniveau is het echter een kwestie van geld daar kunnen we kort over zijn. Met geld koop je een elftal wat wel redeneert in een klassiek 4-3-3 systeem.
Een goed voorbeeld van het klassieke 4-3-3 systeem is trouwens Real Madrid. Portugal speelde op het EK ook 4-3-3.
Met het huidige materiaal zou NL niet 4-3-3 kunnen spelen omdat het defensief gewoon enorm zwak is.
5-3-2 alleen als spelers zich aan hun taken houden, ze zijn het niet gewoon. Onder Louis lukte het wel (redelijk). Onder Blind niet...
Cultuurverandering hoeft niet onmogelijk te zijn.quote:Op zondag 23 oktober 2016 12:16 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
De Vrij en Van Dijk verdedigen bij hun clubs volgens mij wel prima. Dynamische systemen zijn trouwens al zo oud als het totaalvoetbal van 74. Rensenbrink en Rep kwamen vaak naar binnen, Krol en Suurbier stoomden vaak op. Haan ook. Middenvelders zakten terug of gingen diep.
Het vraagt een hoop spelintelligentie, waar we niet meer voor opleiden. Weinig tot niets voorzeggen, veel zelf laten uitzoeken en gerichte vragen stellen. In het Nederlandse voetbal wordt je tegenwoordig continu door een schreeuwende coach begeleid. Dat geeft weinig ruimte voor eigen input en persoonlijke ontwikkeling.
Is het ook niet, maar ik ben bang dat het club voor club moet gebeuren.quote:Op zondag 23 oktober 2016 16:00 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Cultuurverandering hoeft niet onmogelijk te zijn.
Wat wel te denken geeft is dat vrij middelmatige Tweede of Derde Bundesliga spelers hier opeens mee kunnen komen, en in enkele gevallen boven de selectie uit steken (Von Hagen van NEC). Wanneer ik op twitter, radio e.d. mensen hoor zeggen hoe 'leuk' de Eredivisie is en hoe 'leuk' Von Hagen speelt dan krijg je soms plaatsvervangende schaamte. Haal dat bord voor de kop eens weg - als je het van derde divisie spelers moet hebben....quote:Op zondag 23 oktober 2016 18:37 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
Is het ook niet, maar ik ben bang dat het club voor club moet gebeuren.
Tamelijk genant hoe Johan Derksen veren in de reet van een fossiel als Wim Janssen steekt, alsof die zoveel wereldvoetballers heeft afgeleverd. Nou, alles behalve dus. Hoeveel echt goede internationals zijn er uit zijn koker gekomen?quote:Op donderdag 20 oktober 2016 17:58 schreef hhh38 het volgende:
[..]
De helft daarvan komt door z'n Limburgse accent, hij is verder niet veel beter of slechter dan het merendeel van de rest.
Hun zijn ook het probleem van het hedendaagse voetbal. Er is totaal geen innovatie. Kijk naar een willekeurige sport op de os. Alles is sneller geworden behalve het voetbal. Sorry ik ga niet kijken naar een wedstrijd waarbij tussen de overtreding en de vrije schop anderhalve minuut zit. En dan is de vrije trap ook nog eens slecht genomenquote:Op maandag 17 oktober 2016 09:43 schreef Klopkoek het volgende:
Heb me gisteren kapot lopen ergeren aan het conservatisme en bekrompenheid van een Sinouh en Marwijk. Die zien wetenschap en psychologie als een bedreiging. Even terugkijken als je het niet gezien hebt...
Is volleybal geen tactische sport? Voetbal is een sport die in de kern is gecommercialiseerd. Het shirtje niet uit mogen doen.. het wisselen van de speler is een moment voor de sponsor net zoals het vieren van een goal.quote:Op maandag 24 oktober 2016 23:08 schreef sp3c het volgende:
mja maar voetbal is toch ook niet echt een snelle sport?
het is een hele tactische sport, ik denk dat als je het echt sneller probeert te maken dat je het unieke (het tactische aspect iig) een beetje kwijt raakt
quote:
ow dat zal best, die enorme salarissen betalen moeten nu eenmaal betaald wordenquote:Voetbal is een sport die in de kern is gecommercialiseerd. Het shirtje niet uit mogen doen.. het wisselen van de speler is een moment voor de sponsor net zoals het vieren van een goal.
Het voetbal zelf is misschien sneller geworden maar het spel voetbal niet.quote:Op dinsdag 25 oktober 2016 07:23 schreef Klopkoek het volgende:
Voetbal is mede om commerciële redenen veel sneller geworden. Vooral op topniveau.
Vind de Eredivisie zelf ook heel leuk. Heb alle sportkanalen maar kijk nergens zoveel naar als naar de Eredivisie. Hoger niveau staat bij mij niet gelijk aan leukere wedstrijden. Liverpool-United was net zo'n draak van een wedstrijd als Feyenoord-Ajax en eigenlijk nog wel meer. La Liga geniet ik eigenlijk zelden van, of het moet in een wedstrijd als Villarreal-Las Palmas zijn. De wedstrijden met de top3 zijn veel te eenzijdig. De Bundesliga vond ik vooral Dortmund en Hoffenheim interessant te kijken, maar dat is meer als coach. Daar zaten ook zat niet leuke wedstrijden bij.quote:Op maandag 24 oktober 2016 15:32 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Wat wel te denken geeft is dat vrij middelmatige Tweede of Derde Bundesliga spelers hier opeens mee kunnen komen, en in enkele gevallen boven de selectie uit steken (Von Hagen van NEC). Wanneer ik op twitter, radio e.d. mensen hoor zeggen hoe 'leuk' de Eredivisie is en hoe 'leuk' Von Hagen speelt dan krijg je soms plaatsvervangende schaamte. Haal dat bord voor de kop eens weg - als je het van derde divisie spelers moet hebben....
Ik snap wat je bedoelt. Er wordt continu getraineerd, er worden overtredingen gemaakt om het tempo uit een aanval te halen en daar wordt eigenlijk nauwelijks wat aan gedaan. Als je geel krijgt + een tijdstraf van 10/15 minuten bedenk je je misschien wel twee keer voordat je weer voor een bal gaat staan, of iemand onderuit haalt die een gevaarlijke aanval in kan leiden.quote:Op dinsdag 25 oktober 2016 10:41 schreef xzaz het volgende:
[..]
Het voetbal zelf is misschien sneller geworden maar het spel voetbal niet.
De conclusie die ik uit dit artikel haal is dat het belangrijk is om technisch begaafde spelers te hebben, die vlot en accuraat kunnen passen. Niet dat balbezit een doel is om naar te streven, maar meer een gevolg van het hebben van een goed team.quote:Op dinsdag 25 oktober 2016 13:15 schreef Klopkoek het volgende:
Over balbezit:
https://www.redbulletin.c(...)rty-word-in-football
Je zegt het zelf al: topwedstrijden kunnen wel eens tegenvallen (ManUnited tegen ManCity was wel heel leuk). Afgezien van identificatie en cultuurverschillen zie ik liever een tegenvallende wedstrijd op hoog niveau (Frankrijk tegen Duitsland op het EK) dan op laag niveau.quote:Op dinsdag 25 oktober 2016 10:48 schreef Solstice1 het volgende:
[..]
Vind de Eredivisie zelf ook heel leuk. Heb alle sportkanalen maar kijk nergens zoveel naar als naar de Eredivisie. Hoger niveau staat bij mij niet gelijk aan leukere wedstrijden. Liverpool-United was net zo'n draak van een wedstrijd als Feyenoord-Ajax en eigenlijk nog wel meer. La Liga geniet ik eigenlijk zelden van, of het moet in een wedstrijd als Villarreal-Las Palmas zijn. De wedstrijden met de top3 zijn veel te eenzijdig. De Bundesliga vond ik vooral Dortmund en Hoffenheim interessant te kijken, maar dat is meer als coach. Daar zaten ook zat niet leuke wedstrijden bij.
Het buitenland kijkt naar de Eredivisie en ziet dan een competitie waar de keeper de meeste balcontacten heeft, de verdedigers het vaakst een pass geven en 'U-shaped possession' de norm is. Maar goed, op het doorsnee voetbal van een PL of Bundesliga middenmoter valt ook genoeg aan te merken (echter: wie stil zit is het bokje - je moet blijven doorontwikkelen).quote:In de eredivisie wordt er ondanks het niveau veel aanvallender gespeeld. Wat ik persoonlijk gewoon erg leuk vind om te zien. Dat heb ik met de buitenlandse competities niet zo, en de binding die ik met de Eredivisie heb, heb ik ook totaal niet met de buitenlandse clubs. Er wordt en werd bij Fox ook meer gekeken naar de NEC-Roda's dan naar de Liverpool-United's en Bayern-Borussia's dus ik sta daar niet alleen in blijkbaar.
Dit is in vrijwel alle landen zo (alhoewel dat ook rap kan omkeren, zoals plotsklaps in een aantal B en C landen is gebeurd - die transitie vond sneller plaats dan menigeen dacht). De interesse voor buitenlandse competities is deels een afgeleide van de interesse voor het spelletje in den lande.quote:Er wordt en werd bij Fox ook meer gekeken naar de NEC-Roda's dan naar de Liverpool-United's en Bayern-Borussia's dus ik sta daar niet alleen in blijkbaar.
Sorry hoor, maar hoe verklaar je dan de grote interesse in voetbal van Schotten, Ieren, Cyprioten enz.? Zoiets is echt veel stugger dan je denkt, dat verandert niet zomaar als het voetbal iets beter of slechter wordt. Andere landen zijn gewoon fanatieker dan wij, daar valt niet heel veel aan te doen. Mag ik vragen uit welk jaar dit onderzoek komt?quote:Op dinsdag 25 oktober 2016 13:44 schreef Klopkoek het volgende:
.
Wat ik echter vooral denk is dat er veel meer uit valt te halen. Het onderstaande is een uitgebreid onderzoek van de UEFA zelf.
[ afbeelding ]
Dergelijke cijfers hebben wel degelijk met de kwaliteit van het product te maken. Niet enkel de spelers, maar ook de entertainment in brede zin. Je ziet ook dat Italië met de jaren achteruit is gegaan.
Het kan (moet?) iig stukken beter. Kunstgras haalt sowieso veel kwaliteit en entertainmentwaarde weg wat mij betreft.
[..]
Dit is in vrijwel alle landen zo (alhoewel dat ook rap kan omkeren, zoals plotsklaps in een aantal B en C landen is gebeurd - die transitie vond sneller plaats dan menigeen dacht). De interesse voor buitenlandse competities is deels een afgeleide van de interesse voor het spelletje in den lande.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |