quote:
quote:Op vrijdag 4 april 2014 23:11 schreef Ambicioso het volgende:
[..]
Hij moet eigenlijk niet aan de zijkant zitten, hoe wil je hem gebruiken als hij zo hangt.
Kan je nu al niet meer volgenquote:Op vrijdag 4 april 2014 23:11 schreef Ambicioso het volgende:
[..]
Hij moet eigenlijk niet aan de zijkant zitten, hoe wil je hem gebruiken als hij zo hangt.
Zou dit kwaad kunnen voor een fonteintje? Was niet van plan er iets anders dan water door te afvoerenquote:Op zaterdag 5 april 2014 09:52 schreef Knuppel1983 het volgende:
Je hebt de boel al dichtzitten, maar ik vraag me af of je niet last gaat krijgen van verstoppingen zo.
Volgens mij is het niet de bedoeling dat je 90 graden haaks naar rechts gaat met de rioolbuis.
De toiletafvoer is (op de initiële bocht van geberit zelf na) enkel aangesloten met 45 graden bochten.quote:Op zaterdag 5 april 2014 10:39 schreef The.Architect het volgende:
Eens met het bericht hierboven. Een hoek van 90 graden in je toiletafvoer zal in de toekomst problemen met verstoppingen kunnen veroorzaken!
Moet je even zoeken op slim tube.quote:Op zaterdag 5 april 2014 10:51 schreef Knutsel-Smurf het volgende:
Als je vloertegels op de wand gaat plakken altijd poederlijm gebruiken.
Heeft dat afvoerbuisje voor je fontijntje nog een apparte naam? moet hier ook nog het een en ander verplaatsen en dat ziet er wel goed uit dat platte (verzwak de muur dan minder).
Even je iPad een slag draaien..quote:
Gaat geen enkel probleem opleveren. Wisa levert die bocht er standaard bij.quote:Op zaterdag 5 april 2014 09:52 schreef Knuppel1983 het volgende:
Je hebt de boel al dichtzitten, maar ik vraag me af of je niet last gaat krijgen van verstoppingen zo.
Volgens mij is het niet de bedoeling dat je 90 graden haaks naar rechts gaat met de rioolbuis.
Die had ik ook gezien inderdaad, maar bedoelde je toilet.quote:Op zaterdag 5 april 2014 10:42 schreef jasperve het volgende:
[..]
Zou dit kwaad kunnen voor een fonteintje? Was niet van plan er iets anders dan water door te afvoeren
Ah ok. Begrijp nu inderdaad wat je bedoelt. Helaas kon ik niet voor meer afschot zorgen omdat ik een aardige afstand moest overbruggen.quote:Op zaterdag 5 april 2014 15:24 schreef Knuppel1983 het volgende:
[..]
Die had ik ook gezien inderdaad, maar bedoelde je toilet.
Je fonteintje gaat alleen water en zeep doorheen, dus daar knijpt zelfs iedere loodgieter een oogje dicht.
Die bocht wordt meegeleverd, maar als je in het begin niet zorgt voor genoeg afschot kun je verstoppingen gaan krijgen. Als die bocht naar beneden wijst heb je meteen zwaartekracht die helpt, idem als je hem onder 45 graden zet. Nu heb je hem bijna onder 90 graden naar rechts staan.
Maar goed, je wc geeft hem meteen wat kracht mee dus dat zal wel goed komen.
Heb hier ook over gedacht. De wc borstel zou dan aardig hoog zijn gekomen, niet echt een mooi gezicht.quote:Op zaterdag 5 april 2014 20:21 schreef BartNH het volgende:
Netjes hoor. Maar zelf zou ik in plaats van die twee schuine stukjes een laag, kwartrond plateautje gemaakt hebben om een wc borstel op te zetten.
En dat is het enige wat echt belangrijk isquote:
Alle foto's perfect waterpas.quote:Op zaterdag 5 april 2014 20:31 schreef jasperve het volgende:
Als het goed is zouden ze nu goed moeten staan. Net opnieuw geupload die foto's.
Van de nood een deugd gemaakt dus. Ik vind het eigenlijk wel heel sjiek staan met die afgeschuinde achterwand.quote:Op zaterdag 5 april 2014 17:06 schreef jasperve het volgende:
[..]
Daarbij komt nog knullige aanleg bij de bouw, vandaar de schuine wandjes.
Dan hield ik inderdaad te weinig ruimte over en het inbouw reservoir zou dan 32 cm zijn...beetje veelquote:Op zondag 6 april 2014 10:28 schreef Vonkenboer het volgende:
Was het geen optie om het frame zover naar voren te halen dat je geen schuine hoek overhield ? Of werd de toiletruimte dan erg klein ?
Alvast met mijn badkamer in gedachten die iets groter isquote:Op zondag 6 april 2014 10:28 schreef Vonkenboer het volgende:
Was het geen optie om het frame zover naar voren te halen dat je geen schuine hoek overhield ? Of werd de toiletruimte dan erg klein ?
Geen stres. Moeren strakker aandraaien.quote:Op zondag 6 april 2014 14:31 schreef jasperve het volgende:
Hierbij het filmpje....de achterwand lijkt niet mee te bewegen wat voor mijn gevoel een indicatie zou zijn
dat de achterwand stevig genoeg zou moeten zijn......
http://www.warfields.net/20140406_141929.mp4
lichtelijke paniek....
Zijn de aan en avfoerleiding niet te lang?quote:Op zondag 6 april 2014 14:58 schreef jasperve het volgende:
heb net nog de bouten in de pot geprobeerd vaster te zetten...maar die zitten echt aan hun max heb ik het gevoel...
ik had het eerst zonder aan en afvoerleiding geprobeerd dat gaf dezelfde speling...nu zitten ze er wel tussen maar ik kan het toilet zowel omhoog als omlaag bewegen.quote:Op zondag 6 april 2014 15:00 schreef cvboer het volgende:
[..]
Zijn de aan en avfoerleiding niet te lang?
Zou best kunnen. Al vind ik de speling op zich nog wel meevallen. Als de pot strak tegen de achterwand aanzit zal de speling minimaal zijn. 100% zonder speling lukt echt niet.quote:Op zondag 6 april 2014 15:02 schreef jasperve het volgende:
[..]
ik had het eerst zonder aan en afvoerleiding geprobeerd dat gaf dezelfde speling...nu zitten ze er wel tussen maar ik kan het toilet zowel omhoog als omlaag bewegen.
Zou het kunnen dat wanneer er getegeld is dit probleem weg zou zijn?
nou dat was het helaas ook niet...die afstands busjes heb ik in dit geval niet nodig.quote:Op zondag 6 april 2014 15:09 schreef jasperve het volgende:
ik denk dat ik het probleem heb gevonden.....we zullen het maar houden op niet de meest duidelijk handleiding :p
Er zitten soort afstandsbusjes bij die ik vergeten ben aan te brengen...even kijken of dit het oplost
Ben ook al even aan het zoeken naar problemen bij het suprafix systeem, daar komen de afstandhouders ook aan bod. Het is een ingenieus systeem, het is wél een kwestie van goed kijken.quote:Op zondag 6 april 2014 15:09 schreef jasperve het volgende:
ik denk dat ik het probleem heb gevonden.....we zullen het maar houden op niet de meest duidelijk handleiding :p
Er zitten soort afstandsbusjes bij die ik vergeten ben aan te brengen...even kijken of dit het oplost
Wellicht dan toch het leidingwerk iets te lang. Daarom eerst tegelen, en dan weer kijken.quote:Op zondag 6 april 2014 15:12 schreef jasperve het volgende:
[..]
nou dat was het helaas ook niet...die afstands busjes heb ik in dit geval niet nodig.
ik had er tijdelijk een extra 18 mm multiplex tussen geplaatst en vast gemaakt...als vervanging van de toekomstige tegels...quote:Op zondag 6 april 2014 15:13 schreef cvboer het volgende:
[..]
Ben ook al even aan het zoeken naar problemen bij het suprafix systeem, daar komen de afstandhouders ook aan bod. Het is een ingenieus systeem, het is wél een kwestie van goed kijken.
Je tegels gaan niet kapot, daar zorgt het dempingsmatje voor.quote:Op zondag 6 april 2014 15:25 schreef jasperve het volgende:
[..]
ik had er tijdelijk een extra 18 mm multiplex tussen geplaatst en vast gemaakt...als vervanging van de toekomstige tegels...
Heb maar een toilet en moet nog 3 weken wachten op levering van de tegels. Dus dacht dat dit wel een mooie tussenoplossing zou zijn.
Hoop maar dat het straks minder is met de tegels erop, of dat ze in ieder geval niet kapot gaan van het toilet dat speling heeft.
ok....begin me nu een beetje zorgen te maken.quote:Op zondag 6 april 2014 15:55 schreef jpajs het volgende:
Heb hem hier ook hangen en moest even kijken in de montage handleiding. Pagina twee, die afbeelding met die waterpomptang. Je moet de wigjes naar voren trekken. Succes een enorm fijne pot in de praktijk.
draaiden die bouten bij jou ook schuin op een gegeven moment?quote:Op zondag 6 april 2014 15:55 schreef jpajs het volgende:
Heb hem hier ook hangen en moest even kijken in de montage handleiding. Pagina twee, die afbeelding met die waterpomptang. Je moet de wigjes naar voren trekken. Succes een enorm fijne pot in de praktijk.
De schuine vlakken van de bussen moet kloppen met de schuinte van de wiggen. Anders zou je zoals bij jou de bouten scheef gaan.quote:Op zondag 6 april 2014 16:34 schreef jasperve het volgende:
[..]
draaiden die bouten bij jou ook schuin op een gegeven moment?
mijn systeem lijkt helemaal geen wigjes te hebben....erg vreemd dit...heb jij de subway 2.0?quote:Op zondag 6 april 2014 16:40 schreef jpajs het volgende:
[..]
De schuine vlakken van de bussen moet kloppen met de schuinte van de wiggen. Anders zou je zoals bij jou de bouten scheef gaan.
Is al weer een tijdje terug dat ik die pot heb gemonteerd. Dit gaat wel makkelijker dan het oude systeem met die inbusbouten aan de zijkant.
Het lijkt er op dat je geen wigjes meer hebt ???? Kijk eens bij V&B op de site naar een montage handleiding. Op de handleiding staat op pagina twee de error gebruiksaanwijzing met duimpje naar beneden.
Draai die bouten er eens in zonder pot er op en kijk wat het doet.
Ja echt wel moet ik dm de rekening even sturen :-) Bevestiging is in de jaren wel vaker aangepast. Dus je hebt een modernere versie. Kijk hier eens.quote:Op zondag 6 april 2014 16:48 schreef jasperve het volgende:
[..]
mijn systeem lijkt helemaal geen wigjes te hebben....erg vreemd dit...heb jij de subway 2.0?
ja, die schuifje zaten volledig naar voren. Anders kon ik de bouten ook niet aandraaien.quote:Op zondag 6 april 2014 17:02 schreef jpajs het volgende:
[..]
Ja echt wel moet ik dm de rekening even sturen :-) Bevestiging is in de jaren wel vaker aangepast. Dus je hebt een modernere versie. Kijk hier eens.
Plaatje drie die schuifjes naar voren.
Ja hoor speling vrij net als alle miljoenen Subways die elders hangen. Gaan die wigjes wel soepel naar achter. Even insmeren met watervet ????quote:Op zondag 6 april 2014 17:18 schreef jasperve het volgende:
[..]
ja, die schuifje zaten volledig naar voren. Anders kon ik de bouten ook niet aandraaien.
Zit bij jou het toilet wel spelingsvrij?
Ja klopt. Zou een houten kozijn en deur echter wel aardig vinden. Wil verlaagd plafond maken in toilet met verlichting erin. Zou er niet echt mooi uitzien met dit kozijn.quote:Op dinsdag 8 april 2014 18:52 schreef Vonkenboer het volgende:
Je kunt de glasplaat natuurlijk ook vervangen voor een dunne houten plaat
Is het huidige kozijn een metalen kozijn ?quote:Op dinsdag 8 april 2014 18:56 schreef jasperve het volgende:
[..]
Ja klopt. Zou een houten kozijn en deur echter wel aardig vinden. Wil verlaagd plafond maken in toilet met verlichting erin. Zou er niet echt mooi uitzien met dit kozijn.
Yep, van die standaard kozijnen.quote:Op dinsdag 8 april 2014 18:59 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Is het huidige kozijn een metalen kozijn ?
Weet jij misschien wat het verschil is tussen de wand-tang en de vloer-tang dan? Heb je ze allebei nodig?quote:Op woensdag 9 april 2014 00:07 schreef Knutsel-Smurf het volgende:
Op de vraag of er iemand ervaring had met tls/rubi/raimondi...
Ik heb de badkamer met raimondi gedaan. En al ben ik een klus perfectionist, het tilt het net even dat niveautje hoger. Ik was aan raimondi een ruime 160euro voor de badkamer kwijt. Maar als ik nu zie hoe strak de wanden etc zijn is dat me het geld dubbel en dwars waard.
Heb jij naast het gebruik van raimondi er dan ook nog tegelkruisjes tussen gezet voor de spacing?quote:Op donderdag 10 april 2014 14:08 schreef Knutsel-Smurf het volgende:
Voeg minimaal 2,5mm houden ivm raimondi, deze is 2mm dik en je wil nog wel een beetje speelruimte hebben.
Daar valt weinig tegenin te brengenquote:Op donderdag 10 april 2014 18:30 schreef Knutsel-Smurf het volgende:
Deze heb ik van 2,5mm... waarom? Dat de knutselsmurfin de mooiste maat, en dan heb ik niets meer te vertellen
Ik was net toevallig bij de bouwmaat en die verkopen een systeem van rubi wat hetzelfde zou doen.quote:Op maandag 14 april 2014 19:10 schreef Knutsel-Smurf het volgende:
Raimondi al besteld? (om je het zoeken naar de goedkoopste te besparen: klusvaardig kwam bij mij het goedkoopste uit).
Ik ben op zoek geweest naar een latei van ytong maar heb weinig kunnen vinden. Enig idee of zoiets bestaat?quote:Op maandag 14 april 2014 22:13 schreef Gieliovd het volgende:
Ik was paar weken terug nog in de bouw. Daar zetten ze het vast met gegalvaniseerde hoekprofieltjes en een beetje pur. Het stuk (waarop "latei" stond gekalkt) leunt dus op die hoekjes.
Mooier is natuurlijk gewoon met blokkenlijm. Lijmklem erbij en plakken. Kozijn fiets je eronder, klaar.
Gewicht? Kozijn mag niet dragen, maar dat ytong weegs niks.
Sorry. Ik upload ze automatisch naar een ftp server met mijn telefoon. Als ik ze dan zelf bekijk op het forum zien ze er in de goede orientatie uit. Geen idee waarom hij dit op mijn telefoon en ipad wel goed laat zien. Heb ze in de goede orientatie gezet nu!quote:Op zaterdag 26 april 2014 11:08 schreef Anne het volgende:
Misschien ben ik een zeikerd: maar zou je de foto's de volgende keer iets kunnen verkleinen?
En wellicht ook draaien, want ik, als leek, weet niet goed hoe ik de foto moet houden en waar ik naar zit te kijken.
Ik háát drempels; als het even kan, zou ik onder die badkamerdeur ook geen drempel plaatsen; 1 cm ventilatiespleet is zat.quote:Op woensdag 16 april 2014 21:43 schreef jasperve het volgende:
Hmm, dat is knap waardeloos dan.
Ik heb een kozijn gekocht voor een deur van 211,5 cm. Totale hoogte aan de binnenkant is 214,3. Dit zou betekenen dat ik 2,8 cm over heb voor de drempel. Nu wou ik zelf een natuurstenen drempel van minimaal 2 cm in de badkamer en het toilet. Hiernaast heb je uiteraard nog de 0,5 mm speling aan de bovenkant nodig.
Dit zou inhouden dat ik ofwel de te kopen deur 2cm moet inkorten ofwel het kozijn nog 2 cm moet ophogen.
Tussen de rest van de kamers wil ik geen drempel. Als ik alle kozijnen gelijk zou houden qua hoogte zou er dus tussen alle vertrekken een spleet van 2cm zitten. Lijkt me niet echt praktisch (geluid) of mooi.
Iemand een andere oplossing?
Dit had ik zelf ook in gedachten om zodoende een koof volledig rondom te maken. Om deze reden heb ik er ook voor gekozen het bovenlicht boven de deur dicht te maken.quote:Op zondag 27 april 2014 17:59 schreef Atmoz het volgende:
Je zou ervoor kunnen kiezen om een verlaagd plafond te maken wat niet tot de muur komt, maar als het ware "zweeft" aan het plafond.
Omdat dit over het algemeen toch het prettigste licht is lijkt me? Tevens komt de kleur van mijn tegels erg mooi uit met daglicht...quote:Op zondag 27 april 2014 19:23 schreef blomke het volgende:
Maar waarom wil je zo graag daglicht nabootsen in het toilet? Wit licht van een LED is toch prima?
Smaken verschillen natuurlijk, maar ik vind het licht van een power-LED echt iets "mystieks" uitbeelden. Niet verkeerd.quote:Op zondag 27 april 2014 19:44 schreef jasperve het volgende:
Omdat dit over het algemeen toch het prettigste licht is lijkt me? Tevens komt de kleur van mijn tegels erg mooi uit met daglicht...
Trek je dan niet de vochtige lucht langs de led's / trafo's / etc?quote:Op zondag 27 april 2014 17:59 schreef Atmoz het volgende:
Je zou ervoor kunnen kiezen om een verlaagd plafond te maken wat niet tot de muur komt, maar als het ware "zweeft" aan het plafond. Op die manier los je een aantal zaken makkelijk op:
De LED verlichting (t.b.v. het sfeerlicht) waar je die koof voor wilde maken kun je dan aan de bovenkant of zijkant van die plaat maken. En omdat er nog gewoon lucht aan alle kanten langs kan, heb je het probleem van de ontluchting ook opgelost. Dan zie je niets van de luchtafvoer, maar hij werkt wel nog uitstekend
Tja, hoeveel "vochtige lucht" is er op een toilet kun je je afvragen he?quote:Op maandag 28 april 2014 13:21 schreef Knuppel1983 het volgende:
[..]
Trek je dan niet de vochtige lucht juist langs de led's / trafo's / etc?
Op een toilet maakt het mijns inziens allemaal niet zoveel uit. Ik heb bij diverse mensen (en meerdere malen bij mezelf, in m'n studententijd, toen ik daar nog tijd voor hadquote:Op zondag 27 april 2014 19:44 schreef jasperve het volgende:
Omdat dit over het algemeen toch het prettigste licht is lijkt me? Tevens komt de kleur van mijn tegels erg mooi uit met daglicht...
Precies!quote:Op zondag 27 april 2014 19:48 schreef blomke het volgende:
Smaken verschillen natuurlijk, maar ik vind het licht van een power-LED echt iets "mystieks" uitbeelden. Niet verkeerd.
Lolquote:Op maandag 28 april 2014 13:27 schreef Knuppel1983 het volgende:
Excuses. Dacht dat het om de badkamer ging
Zolang je niet tegen het plafond pist is er niets aan de hand dan.
Ik wou eigenlijk hetzelfde idee toepassen in de badkamer. Nog niet echt over stoom nagedacht. Hoe zou ik dit dan het beste kunnen aanpakken?quote:Op maandag 28 april 2014 13:27 schreef Knuppel1983 het volgende:
Excuses. Dacht dat het om de badkamer ging
Je zou alle elektronica kunnen inpakken in een waterdichte "doos" ofzo? Die je dan gewoon op die plaat legt/vastmaakt. Is vast wel iets te verzinnen, want er is plek genoeg voor als je 10cm ruimte tussen plaat + plafond neemt. Bovendien wordt de voeding (en de LED's trouwens ook) altijd een beetje warm, dus dat komt het vochtprobleem zeker ook ten goede! Als je het kunt plaatsen op een plek waar de minste vocht komt, dan zou ik me er niet zo druk over maken. Wel even kijken dat je het 230volt gedeelte veilig maaktquote:Op maandag 28 april 2014 15:22 schreef jasperve het volgende:
[..]
Ik wou eigenlijk hetzelfde idee toepassen in de badkamer. Nog niet echt over stoom nagedacht. Hoe zou ik dit dan het beste kunnen aanpakken?
Flex met diamant blad heb ik gedaanquote:Op woensdag 30 april 2014 20:24 schreef jasperve het volgende:
Hoe modificeer je zon dorpel van natuursteen eigenlijk? Slijptol zal wel lastig zijn zeker...water gekoelde zaag ofzo?
En dan met beleid zagen; gaat primaquote:Op woensdag 30 april 2014 21:22 schreef Gieliovd het volgende:
Diamant slijpschijf, rustig aan. Watergekoelde zaag is uiteraard beter.
quote:Op woensdag 30 april 2014 20:47 schreef koffielepel het volgende:
[..]
Flex met diamant blad heb ik gedaan
quote:Op woensdag 30 april 2014 21:22 schreef Gieliovd het volgende:
Diamant slijpschijf, rustig aan. Watergekoelde zaag is uiteraard beter.
quote:
Het ideale klusteamquote:Op woensdag 30 april 2014 22:15 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
En dan met beleid zagen; gaat prima
dat zal er vanaf hangen hoe flexibel het is. Wil het ten eerste naar de andere kant van de badkamer leggen. Dit is ongeveer 2 meter erbij. Zou het bijvoorbeeld mogelijk zijn deze kabel eruit te halen en een nieuwe in dezelfde mantel te plaatsen? Er zitten overal rode en blauwe mantels omheen.quote:Op maandag 5 mei 2014 13:14 schreef Surveillance-Fiets het volgende:
Wil je het opbouw maken of ga je het in de muur verstoppen? Het is zo te zien niet heel flexibel.
Kabel???quote:Op maandag 5 mei 2014 13:17 schreef jasperve het volgende:
[..]
dat zal er vanaf hangen hoe flexibel het is. Wil het ten eerste naar de andere kant van de badkamer leggen. Dit is ongeveer 2 meter erbij. Zou het bijvoorbeeld mogelijk zijn deze kabel eruit te halen en een nieuwe in dezelfde mantel te plaatsen? Er zitten overal rode en blauwe mantels omheen.
Ja, bedoelde slangquote:Op maandag 5 mei 2014 19:39 schreef Gieliovd het volgende:
Verleggen, dan witte mantels eraf, laag knippen, knietje erop persen, in het zicht verleggen... of haaks de muur in en zo verleggen.
Dat was ik inderdaad ook van plan. Vroeg me alleen af of je voor dat persen ook nog onder de leiding moet zijn, of kan je vanaf de zijkanten persen? Dit in verband met het te hakken gatquote:Op maandag 5 mei 2014 19:47 schreef Gieliovd het volgende:
Dat gaat je niet lukken. Enige optie zou ik dan bedenken is de tegels eruit, dekvloer eruit kappen, slangen losmaken, knietje erop persen in de dekvloer... stuk slang, knietje verderop de vloer uit en weer afmonteren.
Nee, deze is niet aanwezig. Het zit allemaal in de dekvloer bovenop de vrije overspanning betonvloer.quote:Op dinsdag 6 mei 2014 10:21 schreef usernaamvergeten het volgende:
Er zit niet toevallig een kruipruimte onder het huis waar je het boeltje kan verleggen?
De gemiddelde kledingkast is zwaarder. Of spelen er andere factoren mee?quote:Op dinsdag 6 mei 2014 13:31 schreef jasperve het volgende:
[..]
Kan dit geen kwaad? Is de dekvloer hierop gebouwd?
Not sure if seriousquote:Op donderdag 15 mei 2014 21:04 schreef Dr..Evil het volgende:
Dat is kippengaas. Werd vroeger inderdaad gebruikt als wapening van stucwerk op plafonds tegen het scheuren. Weet je zeker dat je geen lekkage hebt? Normaal roest dat niet.
Dat is serieus, ik heb bij mij thuis dat ook. Plafond in de woonkamer eruit gesloopt waar kippengaas op zat. Veruit het meest stoffige klusje van de verbouwing. Ik heb er foto's van, die zal ik wel even opzoeken.quote:Not sure if serious
Dit huis lijkt mij veel jonger; in oude jaren 20/30 woningen wil je ook wel eens stuc op riet of op kippengaas tegenkomen.quote:Op donderdag 15 mei 2014 22:14 schreef Dr..Evil het volgende:
[..]
Dat is serieus, ik heb bij mij thuis dat ook. Plafond in de woonkamer eruit gesloopt waar kippengaas op zat. Veruit het meest stoffige klusje van de verbouwing. Ik heb er foto's van, die zal ik wel even opzoeken.
Het huis is van 2000 ....quote:Op donderdag 15 mei 2014 22:26 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Dit huis lijkt mij veel jonger; in oude jaren 20/30 woningen wil je ook wel eens stuc op riet of op kippengaas tegenkomen.
Dit lijkt toch echt op een probleem met de wapening.
In mijn jaren 30 huis inderdaad ja. Riet, ijzerdraad en gips.quote:Op donderdag 15 mei 2014 22:14 schreef Dr..Evil het volgende:
[..]
Dat is serieus, ik heb bij mij thuis dat ook. Plafond in de woonkamer eruit gesloopt waar kippengaas op zat. Veruit het meest stoffige klusje van de verbouwing. Ik heb er foto's van, die zal ik wel even opzoeken.
zat er maar pur in...tenminste nog iets om die muur stabiel te houden.quote:
Zou inderdaad goed kunnen dat het een tunnelbouw woning is.quote:Op maandag 19 mei 2014 00:10 schreef Noodels het volgende:
Dat ijzerdraadje uit je plafond is een vlechtdraadje dat gezakt is of dat nooit vast heeft gezeten.
Met vlechtdraad zetten ze de leidingen en het betonijzer aan elkaar vast, volgens mij heb je geen kanaalplaten maar een tunnelbouw woning?
Bewust geen latei boven je deurposten?
Beetje dik voor een vlechtdraad!quote:Op maandag 19 mei 2014 00:10 schreef Noodels het volgende:
Dat ijzerdraadje uit je plafond is een vlechtdraadje dat gezakt is of dat nooit vast heeft gezeten.
Dat valt best mee. In de tunnelbouw kom je vaker dat soort plekken tegen. Tijdens de oplevering zit alles netjes weggewerkt....Na x tijd gaat het toch oxideren en dan krijg je dit.quote:
Ik vroeg het me slechts af.quote:Op maandag 19 mei 2014 07:06 schreef Surveillance-Fiets het volgende:
Die blokken wegen nog geen kilo. Je kozijn zal er niet wakker van liggen.
Zijn hier speciale koppelingen voor? Om van vol kunststof over te gaan op uponor of viega? En zo ja, kan je deze koppelingen dan weg smeren in de vloer?quote:Op dinsdag 9 september 2014 13:56 schreef bbtb77 het volgende:
Die buizen zijn 16 x 2 vol kunststof leidingen. Kun je met de systemen van bijvoorbeeld uponor en viega op doorborduren.
Daar passen de gewone koppelingen van Viega en uponor op. Die (pers) koppelingen mag je gewoon wegsmeren.quote:Op dinsdag 9 september 2014 18:24 schreef jasperve het volgende:
[..]
Zijn hier speciale koppelingen voor? Om van vol kunststof over te gaan op uponor of viega? En zo ja, kan je deze koppelingen dan weg smeren in de vloer?
Als ik het zou willen laten doen (wegens gebrek aan gereedschap), hoeveel zou het dan redelijkerwijs mogen kosten om dit te laten verlengen met 2 stukjes van 2,5 meter?
Een ander idee zou zijn om de slang er volledig uit te trekken. Ik schat dat de afstand tot de verdeler maar maximaal 2 meter is. Heeft er iemand een geniaal idee hoe ik kan bepalen welke slang van de verdeler naar de verwarming gaat? Zitten 5 radiatoren op verdeler aangesloten.
Ik neem aan dat het beter zou zijn om volledig nieuwe leidingen te trekken? Heb toch een beetje een naar gevoel bij het 'wegsmeren' van koppelingen om de een of andere reden.quote:Op woensdag 10 september 2014 08:46 schreef bbtb77 het volgende:
[..]
Daar passen de gewone koppelingen van Viega en uponor op. Die (pers) koppelingen mag je gewoon wegsmeren.
Twee haakse aansluitingen naar radiator ¤40
Heb nog nooit klachten over lekkage gehad, maar als je ze makkelijk kan vervangen is het altijd beter. Bocht kan zo goed als haaks met een interne pijpenbuiger.quote:Op woensdag 10 september 2014 15:31 schreef jasperve het volgende:
[..]
Ik neem aan dat het beter zou zijn om volledig nieuwe leidingen te trekken? Heb toch een beetje een naar gevoel bij het 'wegsmeren' van koppelingen om de een of andere reden.
Bij de verdeler kan ik zien dat er mantel om de pijpen heen zit.
Wat is de minimale bochtstraal die zo'n pijp kan maken om bijvoorbeeld van de vloer in de muur omhoog te gaan? (7 cm ytong blokken)
Kan ik dit gebruiken voor aansluiting bad en wastafel of was dit een reactie op mijn eerdere vraag aangaande cv leidingen? (Denk het tweede he)quote:Op dinsdag 28 oktober 2014 12:01 schreef Knutsel-Smurf het volgende:
Viega Pexfit
Ben er zelf behoorlijk fan van, (uponor ook, maar die koppelingen zijn veel duurder en de tang amper aan te komen).
Hebben voor jou radius probleem een oplossing:
En hier gaan dan de 2 pexfit pijpjes direct in?quote:Op donderdag 30 oktober 2014 18:47 schreef Gieliovd het volgende:
Het heet een onderblok of een voetventiel. En inderdaad haaks.
Ik moet dus nog een radiator met onderblok kopen en zou daar graag van tevoren rekening mee houden.quote:Op donderdag 30 oktober 2014 20:19 schreef Gieliovd het volgende:
Afhankelijk van je onderblok moet hier voor pexfit een adapter in, dus je moet eerst aangeven hoe het er bij jou uitziet.
Nice!! Thanks man. Precies wat ik zocht!quote:Op donderdag 30 oktober 2014 21:16 schreef Gieliovd het volgende:
Hier, pagina 6, staat het allemaal.
http://vasco.eu/sites/def(...)-PLR-VL-techniek.pdf
Incl. koppelingen, aansluitmogelijkheden... studeerse!
Vandaag de oude radiator van de muur gesloopt en wil aan de slag met het verleggen van de pijpen.quote:Op dinsdag 28 oktober 2014 12:01 schreef Knutsel-Smurf het volgende:
Viega Pexfit
Ben er zelf behoorlijk fan van, (uponor ook, maar die koppelingen zijn veel duurder en de tang amper aan te komen).
Hebben voor jou radius probleem een oplossing:
Koper uit de vloer omhoog:
[ afbeelding ]
Bocht ondersteuning (zelfde als je nu hebt):
http://www.zijtveldsanita(...)855/products_detail/
Of als het echt haaks moet een 90graden bochtje:
[ afbeelding ]
Spul is gewoon te krijgen bij bv warmteservice of hornbach, tang erbij huren/lenen en lekker aan de slag.
Het moet sowieso weggesmeerd kunnen worden dus dat is dan geen optie. Bestaat er helemaal niets meer in 14mm? Stel dat ik heel de buis zou vervangen dan kan ik natuurlijk wel met 16 bij de verdeler beginnen of kan dit niet zomaar?quote:Op woensdag 12 november 2014 14:51 schreef Knutsel-Smurf het volgende:
Groter gaan is geen probleem, Alleen zul je even creatief moeten worden met die 14mm.
Enige wat ik zo snel kan bedenken (mits de verloop van 14>pexfit bereikbaar blijft) is:
15mm inschuifsok pexfit > knelkoppeling 15-15 met knelring naar 14mm.
Maar dat is dan een knelkoppeling en die wil je niet wegsmeren of onbereikbaar maken.
Pfff, dat zijn inderdaad een hoop koppelingen. Klinkt ook wel redelijk scary om dat vervolgens weg te smeren.quote:Op woensdag 12 november 2014 14:58 schreef Knutsel-Smurf het volgende:
Helemaal vervangen lijkt me zelfs een betere optie (mits je niet half je huis hoeft af te breken).
heb je meer capaciteit in je leiding,
Anders heb ik al een optie gevonden:
http://www.thr.nl/bouwsto(...)g-15-mm-x-14-mm.html
Daarop een sok/koppelstuk 15-15 solderen / en in dat koppelstuk een viega 15>16 solderen.
Daarna pas persen want viega is kunststof en kun je dus smelten met je soldeerbout.
Al is bovenstaande oplossing wel een "hoop verbindingen in 1" oplossing. Goed gesoldeerd niet aan het handje maar vanaf de verdeler is netter.
Het probleem is dat ik niet even 2 cm kan afsnijden zonder het hele verwarmingssysteem leeg te laten lopen. Of ik zou de boel moeten afdoppen bij de verdeler.quote:Op woensdag 12 november 2014 15:16 schreef Knutsel-Smurf het volgende:
Zit trouwens net de foto's terug te kijken, je hebt een 14mm kunststof leiding?
Ik zou even een cm of 2 afknippen, meenemen naar bijvoorbeeld een warmteservice vestiging en daar vragen wat voor oplossing zo betreffende flexibele leiding voor je hebben. Lijkt me sterk dat er niets voor bestaat.
Morgen komen ze hier langs om de stadswarmte unit te vervangen.quote:Op woensdag 12 november 2014 15:26 schreef Knutsel-Smurf het volgende:
Dacht dat je de boel al leeg / afgekoppeld had.
Nadeel is ook dat als het niet op voorraad is je tijdelijk zonder verwarming zit aangezien je de koppeling eraf knipt.
Wat ik zou doen:
Materiaal halen om af te doppen (bon bewaren).
In de ochtend de boel leeghalen / stukje afknippen.
Naar een vakzaak en de boel voorleggen.
Dan 2 opties:
optie 1: ze hebben de spullen voor je.
-Materiaal meekrijgen en de boel fixen thuis
-ongebruikte afdopspullen terugbrengen.
Optie 2.0: Ze hebben het niet op voorraad.
-Afdoppen
-Wachten op spullen en zie optie 1.
Optie 2.oeps: ze hebben geen oplossing.
-afdoppen
-boel openkappen vanaf de verdeler
-vanaf daar met 16mm pexfit (of een ander systeem naar wens) gaan werken.
Ik denk inderdaad dat ik ga proberen een 16mm pexfit fosta buis erdoorheen ga proberen te trekken. Ik zou het alleen op een of andere manier aan die andere buis moeten kunnen bevestigen om het er makkelijk doorheen getrokken te krijgen.quote:
Je denkt dat de kwaliteit van pexfit ontoereikend is?quote:Op woensdag 12 november 2014 22:35 schreef Gieliovd het volgende:
Pexfit zonder o ringen hmm...
Liever Comap of APE.
Tangen overal te huur. Ff google en klaar.
Kan je deze dan zomaar op een kunststof leiding persen?quote:Op donderdag 13 november 2014 07:41 schreef bbtb77 het volgende:
Uponor heeft trouwens gewoon perskoppelingen van 14 naar 16... Even een tripje naar de Warmteservice voor koppelingen en tang...
Daar zijn ze voor...quote:Op donderdag 13 november 2014 10:18 schreef jasperve het volgende:
[..]
Kan je deze dan zomaar op een kunststof leiding persen?
Ontoereikend is een groot woord, ik vind het een mager systeem. Een stukje messing met wat ribbels en een RVS hulsje. Geen O-ring afdichtingen, hele korte slangthule..quote:Op woensdag 12 november 2014 23:58 schreef jasperve het volgende:
[..]
Je denkt dat de kwaliteit van pexfit ontoereikend is?
Nu heb ik gisteren buis type viega fosta door mijn mantel getrokken en lees ik net op de site dat deze geschikt is voor 80 graden?!quote:Op dinsdag 28 oktober 2014 14:38 schreef Knutsel-Smurf het volgende:
1- rol 16mm viega pexfit slang halen zoveel je nodig hebt.
Sorry? Jij kaapt het topic van TS en dan klaag je dat TS zelf niet ontopic post? Maak dan gewoon zelf een topic aan, of bespreek in ieder geval jouw badkamerverbouwing niet hier.quote:Op woensdag 26 november 2014 14:06 schreef yvette1982 het volgende:
[..]
De enige die offtopic post dat ben jij.
Thanks Vonkenboer!quote:Op woensdag 26 november 2014 18:19 schreef Vonkenboer het volgende:
Zo.
Even met de bezem erdoor; heb je zelf een badkamerverbouwing maak dan gewoon je eigen topic aan, en ga niet dit topic zitten kapen.
Alvast bedankt !
Vonkie !
Jazeker. Leuk dat je het vraagt!quote:Op woensdag 26 november 2014 18:09 schreef usernaamvergeten het volgende:
[..]
Nog vorderingen Jasperve?
Dat gebeurt automatisch op pagina 7quote:Op woensdag 26 november 2014 20:02 schreef jasperve het volgende:
[..]
Thanks Vonkenboer!
Bij hoeveel pagina's moet ik trouwens over naar een deel 2?
Ja, maar daar kan ik je helaas niet mee helpen.quote:Op woensdag 26 november 2014 20:10 schreef jasperve het volgende:
Wellicht heb je een stukje voorbij zien komen over een pvc t stukje?
Metalstud of vurenhout kan allebei. Muur zou ik gewoon afwerken met groene gipsplaat, eventueel twee lagen om wat meer stevigheid te verkrijgen. Zorg dat het frame in ieder geval ook aanwezig is achter het meubel, zodat je het meubel stevig op kan hangen.quote:Op woensdag 26 november 2014 20:10 schreef jasperve het volgende:
Hebben jullie nog suggesties wat voor frame ik het beste kan gebruiken hiervoor? (Staal of vurenhout) en wat voor platen ik kan gebruiken? Gipsplaat/hout/oid
Hangt ook van je instellingen af, standaard bij pagina 13 geloof ik, bij mij is de laatste reactie de eerste reactie van pagina 5.quote:Op woensdag 26 november 2014 20:12 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Dat gebeurt automatisch op pagina 7
Je moet dan alleen zelf handmatig een nieuw deel openen.
Ik zat zelf naar metalstud te kijken. Vind dit wel interessant omdat het in tegenstelling tot de meeste vuren balkjes daadwerkelijk recht is.quote:Op woensdag 26 november 2014 20:17 schreef usernaamvergeten het volgende:
[..]
Metalstud of vurenhout kan allebei. Muur zou ik gewoon afwerken met groene gipsplaat, eventueel twee lagen om wat meer stevigheid te verkrijgen. Zorg dat het frame in ieder geval ook aanwezig is achter het meubel, zodat je het meubel stevig op kan hangen.
[..]
Oh... Waar staat deze instelling dan?quote:Op woensdag 26 november 2014 20:12 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Dat gebeurt automatisch op pagina 7
Je moet dan alleen zelf handmatig een nieuw deel openen.
Je moet ook geen hout bij de welbekende bouwmarkten halen, maar bij de houthandel of bouwmaterialenhandel.quote:Op woensdag 26 november 2014 20:35 schreef jasperve het volgende:
[..]
Ik zat zelf naar metalstud te kijken. Vind dit wel interessant omdat het in tegenstelling tot de meeste vuren balkjes daadwerkelijk recht is.
Ja hoor.quote:Vraag me wel af of de constructie uiteindelijk net zo stevig is?
Ja.quote:Ik weet nog niet precies wat voor badkamer meubel het moet worden.
Zou het mogelijk zijn bijvoorbeeld 2x 18mm multiplex aan de achterkant van het frame te hangen om voor stevigheid te zorgen?
Je kan daar een holonite dorpel tussen plaatsen. Weet je wel gelijk zeker dat het water nooit vanuit je douchehoek de badkamer in kan lopen.quote:Op zondag 14 december 2014 11:13 schreef jasperve het volgende:
Ik dacht dat die 2 diagonale lijnen mooi waren omdat ik dan geen harde overgangen heb.
Als ik de hele vloer op afschot naar de goot leg dan moet ik met een profiel gaan werken met de vloer die ernaast zit toch? (Komt enkel glaswand tussen)
Had eigenlijk het idee de douche drempelloos te maken aangezien er een glazen wand/deur tussen de douche en de rest van de badkamer komt. Raden jullie het af om het zonder drempel te doen?quote:Op zondag 14 december 2014 11:32 schreef Surveillance-Fiets het volgende:
[..]
Je kan daar een holonite dorpel tussen plaatsen. Weet je wel gelijk zeker dat het water nooit vanuit je douchehoek de badkamer in kan lopen.
Jij hebt zelf ooit deze tekeningen gemaaktquote:Op maandag 15 december 2014 09:07 schreef ueberduitser het volgende:
[..]
Hmmm... Schlüter heeft daar wel het juiste profiel voor!
Schuifdeur?quote:Op maandag 15 december 2014 10:53 schreef jasperve het volgende:
[..]
- Hoe ga ik de douche afsluiten middels een deur zonder dat deze tegen het wastafel meubel aan de buitenkant aan komt. (Ik zit zelf te denken aan misschien een dubbele glazen deur die naar binnen toe open gaat).
Hier is de complete breedte (115cm) van de douche niet groot genoeg voor denk ik.quote:
quote:Op maandag 15 december 2014 10:53 schreef jasperve het volgende:
[..]
Jij hebt zelf ooit deze tekeningen gemaakt
[ afbeelding ]
Een deurtje van 60 of 70cm is voldoende hoor, en die kan naar binnen toe draaien, dus geen last van het meubel.quote:Voor de duidelijkheid, Ik ben dus optie 'D' aan het uitvoeren.
Er zijn een aantal dingen waar ik op dit moment tegen aan loop:
- Hoe ga ik de douche afsluiten middels een deur zonder dat deze tegen het wastafel meubel aan de buitenkant aan komt. (Ik zit zelf te denken aan misschien een dubbele glazen deur die naar binnen toe open gaat).
Dat snap ik even niet.quote:- Ik zou de bediening van de douche graag aan de lange kant houden aangezien daar nu al de pijpen uitkomen. Hierbij zou ik dan een half hoog voorzetwandje maken.
Met een profiel moet je sowieso gaan werken volgens mij, dus die redenatie van je kan ik even niet volgen.quote:Om deze reden heb ik in gedachten om het gootje tegen de lange muur aan te plaatsen ipv tegen de korte. Dit is echter qua afschot iets minder fraai omdat je dan inderdaad met een profiel moet gaan werken.
Nee dat is niet vreemd en logischer is het ook niet. Maar net hoe je zelf onder de douche wil staan. Wil je de badkamer in kijken zet hem zoals in optie G, anders sta je dwars op de badkamerquote:Is het tevens niet vreemd om op zo'n manier in de douche te gaan staan dat de lengte langer is dan de breedte? Oftewel zou de douchekop plaatsen zoals in optie 'G' niet logischer zijn?
Niemand toch?quote:Op maandag 15 december 2014 11:00 schreef jasperve het volgende:
Ik zit niet te wachten op zo'n lelijke plastic 3 delen schuifdeur.
Ik zat hier ook aan te denken, maar moet je dan niet volledig in de hoek gaan staan om de deur open en dicht te doen?quote:Op maandag 15 december 2014 11:16 schreef ueberduitser het volgende:
Een deurtje van 60 of 70cm is voldoende hoor, en die kan naar binnen toe draaien, dus geen last van het meubel.
Als ik het afschot naar de andere wand (korte wand) zou laten aflopen zou ik geen profiel nodig hebben.quote:Met een profiel moet je sowieso gaan werken volgens mij, dus die redenatie van je kan ik even niet volgen.
Ik bedoelde meer qua afmetingen aangezien je als persoon zelf ook breeder bent op je schouders dan dat je dik bent...... tenminste, dat mag ik hopen.quote:Nee dat is niet vreemd en logischer is het ook niet. Maar net hoe je zelf onder de douche wil staan. Wil je de badkamer in kijken zet hem zoals in optie G, anders sta je dwars op de badkamer
quote:Op maandag 15 december 2014 11:25 schreef jasperve het volgende:
[..]
Ik zat hier ook aan te denken, maar moet je dan niet volledig in de hoek gaan staan om de deur open en dicht te doen?
Tja, je douche is 98cm breed toch? Daar kun je prima in douchen, maar als jij lekker links en rechts je armen beweegt stoot je wel tegen de wand aan ja. Dan kun je beter het spul een kwartslag draaien.quote:Tja, ideaal is het niet. Scharnier aan de rechterkant voor de douche-opening staat? En dan het deurtje 70 breed maken, dan draai je de deur voor je wastafel weg.
[..]
Als ik het afschot naar de andere wand (korte wand) zou laten aflopen zou ik geen profiel nodig hebben.
[..]
Ik bedoelde meer qua afmetingen aangezien je als persoon zelf ook breeder bent op je schouders dan dat je dik bent...... tenminste, dat mag ik hopen.![]()
Dat kan prima, gelijk afzetplek voor je shampooflesjes(als je geen dispenser neemt zoals ik heb)quote:Het idee achter het halfhoge voorzetwandje is als volgt. Alle pijpen komen uit de lange muur. Omdat ik graag met inbouwkranen wil werken en deze muur kneiterhard is dacht ik dat het eenvoudiger zou zijn om de leidingen achter een half hoog voorzetmuurtje weg te werken. Deze zou dan een dikte hebben van ongeveer 10cm en over de hele lengte van de lange muur lopen.
Neem goede inbouw en laat hansgrohe in de winkel liggen. Neem liever de Grohtherm inbouwbatterijen, kost wat meer maar ga zeker op termijn voordeel van hebben.quote:De inbouw dozen voor de kranen van hansgrohe bijvoorbeeld (ibox) hebben 8 cm diepte nodig. Ik zie mezelf dit niet zo snel uit mijn zijmuur hakken.
Nooit, je kunt het nu goed doen, dus inbouw!quote:Het zou natuurlijk het mooiste zijn als ik dit wel weg zou kunnen werken, maar dan moet alles in de muren worden verplaatst. (Elektra, waterleidingen)
Of ik moet afstappen van het idee van inbouwkranen en het opbouw maken...
Ja dat was ook deels de gedachte erachter.quote:Op maandag 15 december 2014 11:42 schreef ueberduitser het volgende:
Dat kan prima, gelijk afzetplek voor je shampooflesjes(als je geen dispenser neemt zoals ik heb)
Wat is de reden hiervoor? Ik had een mooie serie uit de axor reeks gezien welke ik wou bestellen. Zijn de inbouwkranen kwalitatief minder?quote:Neem goede inbouw en laat hansgrohe in de winkel liggen. Neem liever de Grohtherm inbouwbatterijen, kost wat meer maar ga zeker op termijn voordeel van hebben.
[..]
Nooit, je kunt het nu goed doen, dus inbouw!
Advies kreeg ik bij de bouw van m'n vorige woning en m'n installateur van de huidige woning ook. Waarom, geen idee eigenlijk, ik heb het voor lief aangenomen. Als ik even google lees ik wel dat het niets uit mag maken, beide merken zijn a-merken.quote:Op maandag 15 december 2014 11:47 schreef jasperve het volgende:
[..]
Ja dat was ook deels de gedachte erachter.
[..]
Wat is de reden hiervoor? Ik had een mooie serie uit de axor reeks gezien welke ik wou bestellen. Zijn de inbouwkranen kwalitatief minder?
Dat weet je pas als je de doos open trekt volgens mij. Of je moet nummers kunnen vergelijken ergens.quote:Hoe weet ik trouwens of ik bij webshops als badkamerxxl.nl niet de bouwmarkt kwaliteit kranen krijg?
Ik heb om de een of andere reden het idee dat als mijn halfhoge muurtje aan een bepaalde kant zet het ook het mooiste is als mijn goot daar zit.quote:Op maandag 15 december 2014 11:42 schreef ueberduitser het volgende:
Tja, je douche is 98cm breed toch? Daar kun je prima in douchen, maar als jij lekker links en rechts je armen beweegt stoot je wel tegen de wand aan ja. Dan kun je beter het spul een kwartslag draaien.
Zoals mijn oud collega altijd zei:quote:Op maandag 15 december 2014 13:09 schreef jasperve het volgende:
[..]
Ik heb om de een of andere reden het idee dat als mijn halfhoge muurtje aan een bepaalde kant zet het ook het mooiste is als mijn goot daar zit.
Zou het er raar uitzien als je de bediening en het randje van het muurtje aan de zijkant hebt zitten en dat dus je goot tegen de andere muur zit met de douchekop.
quote:Op maandag 15 december 2014 13:14 schreef ueberduitser het volgende:
[..]
Zoals mijn oud collega altijd zei:
Zo ait moakt, zo heijt!
Niet helemaal waar.quote:Op maandag 15 december 2014 13:15 schreef jasperve het volgende:
Net de drain besteld op 80cm dus er is geen weg terug meer.
Haha, thanks.quote:Op maandag 15 december 2014 15:30 schreef ueberduitser het volgende:
[..]
Niet helemaal waar.
Totdat de drain erin ligt en aangetegeld is, kan het nog veranderd worden.
Waarom open je al een nieuw deel ? Deze is nog niet vol !quote:Op maandag 15 december 2014 16:59 schreef jasperve het volgende:
[..]
Haha, thanks.
Was net blij dat ik een besluit had genomen
Goede vraag....quote:Op woensdag 28 januari 2015 12:21 schreef Surveillance-Fiets het volgende:
Plek zat voor een wasbak.Maar, moet het zo laag dan?
Kleine mensen kunnen een krukje gebruiken bij een hoge wasbak, maar lange mensen hebben altijd last van een te lage wasbak.quote:Op woensdag 28 januari 2015 12:47 schreef jasperve het volgende:
[..]
Goede vraag....
Ik lees op internet over standaard inbouwhoogtes die rond de 53cm liggen?
Als ik niet ga kappen kom ik uit op een hoogte van ongeveer 58 cm. Dit lijkt me vrij hoog voor een kleiner persoon?
Begrijp ook niet zo goed waarom die poten standaard zo hoog zijn...Hadden ze ook wel iets lager mogen houden wat mij betreft...
quote:Op woensdag 28 januari 2015 12:55 schreef wonderer het volgende:
[..]
Kleine mensen kunnen een krukje gebruiken bij een hoge wasbak, maar lange mensen hebben altijd last van een te lage wasbak.
Het gaat om het bad, niet de wasbakquote:Op woensdag 28 januari 2015 13:00 schreef Puala het volgende:
Mijn wastafel hangt op ik dacht 95 cm (bovenkant wastafel) en ik ben 165 en vind het een prima hoogte
Oh in dat geval lijkt 58 me geen probleem. Ik zie ook genoeg staan over 56. En die 2 cm dat is vast niet hét probleemquote:Op woensdag 28 januari 2015 13:50 schreef jasperve het volgende:
[..]
[..]
Het gaat om het bad, niet de wasbak![]()
![]()
Oh!quote:Op woensdag 28 januari 2015 13:50 schreef jasperve het volgende:
[..]
[..]
Het gaat om het bad, niet de wasbak![]()
![]()
Dat is zeker een interessante optie. Worden die op maat gemaakt? Of moet je die in vaste maten kopen?quote:
Er komt geen dwarsmuurtje meer.quote:Op woensdag 28 januari 2015 20:26 schreef ueberduitser het volgende:
Ga je nog het dwarsmuurtje maken zoals ik in optie D getekend heb, of ga je een volledige glaswand maken?
Ik heb nog wel een adresje voor mooie douchedeuren, als het om maatwerk gaat. Niet al te duur, wel goed.
Ja hoor, been there, done that...quote:Op woensdag 28 januari 2015 20:37 schreef jasperve het volgende:
[..]
Zou het mogelijk zijn een vast glazen deel te hebben waar als het ware een hap uit is voor het half hoge muurtje?
De delen bewegen wel allebei, ik heb het in het vorige huis laten plaatsen met de badkamerverbouwing:quote:Op woensdag 28 januari 2015 20:05 schreef jasperve het volgende:
[..]
Dat is zeker een interessante optie. Worden die op maat gemaakt? Of moet je die in vaste maten kopen?
Waarom staat er trouwens overal dat die voor hoekinstap is?
Ik dacht dat het een soort vouwdeur was waarbij allebei de delen bewogen maar dat lijkt niet zo te zijn?
Werkt het een beetje fatsoenlijk? Want als het dat doet is dit zeker een interessante optie voor mij denk ikquote:Op woensdag 28 januari 2015 21:04 schreef Leandra het volgende:
[..]
De delen bewegen wel allebei, ik heb het in het vorige huis laten plaatsen met de badkamerverbouwing:
[ afbeelding ]
Ja, werkte prima, zelfs met zo'n hoek (ik kan helaas de fundafoto's even niet meer vindenquote:Op woensdag 28 januari 2015 21:16 schreef jasperve het volgende:
[..]
Werkt het een beetje fatsoenlijk? Want als het dat doet is dit zeker een interessante optie voor mij denk ik
Ja precies! eentje zou perfect zijn. Maar dan wil ik wel dat hij tegen een vast glazen deel aan dicht gaat. Hopelijk kan dit dan ook.quote:Op woensdag 28 januari 2015 21:22 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ja, werkte prima, zelfs met zo'n hoek (ik kan helaas de fundafoto's even niet meer vinden) terwijl hij bij ons helemaal zwevend was.
Hij is uit de design serie van Hüppe zie ik net en is leverbaar in een breedte van 50 tot 125 cm.
Bij het teruglezen zag ik dat je optie D aan het uitvoeren bent, dus dan zou 1 zwaaivouwdeur voldoende zijn....
http://www.hueppe.com/nl/(...)-9/modelluebersicht/
Ik snap niet hoe je dat bedoelt? Tegen een vast glazen deel dichtgaan?quote:Op woensdag 28 januari 2015 21:25 schreef jasperve het volgende:
[..]
Ja precies! eentje zou perfect zijn. Maar dan wil ik wel dat hij tegen een vast glazen deel aan dicht gaat. Hopelijk kan dit dan ook.
Ik wil de deur niet over de volledige breedte van de nis laten open en dicht gaan.quote:Op woensdag 28 januari 2015 21:34 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ik snap niet hoe je dat bedoelt? Tegen een vast glazen deel dichtgaan?
Waarom zou je daar nog een glazen wandje maken waar hij tegenaan moet vallen?quote:Op woensdag 28 januari 2015 21:40 schreef jasperve het volgende:
[..]
Ik wil de deur niet over de volledige breedte van de nis laten open en dicht gaan.
Het vouwbare gedeelte zou maar een cm of 70/80 moeten zijn en de rest van de wand bestaat dan uit een vast glazen deel wat tegen het halfhoge voorzetwandje zit.
Het vouwbare gedeelte zit dan dus aan een muur vast en als je hem dicht maakt moet hij tegen een glazen wandje van ongeveer 30cm breed vallen wat aan de andere muur vastzit.
De totale opening is iets groter dan dat. Van muur tot muur is deze 120cm. De diepte van de douche is 100cm.quote:Op woensdag 28 januari 2015 21:53 schreef Leandra het volgende:
[..]
Waarom zou je daar nog een glazen wandje maken waar hij tegenaan moet vallen?
Hoe breed is je opening van de douche, zo'n 80 cm toch maar?
Maar je hebt toch dat ondiepe muurtje tussen de douchekop en wastafel zitten? Of laat je die vervallen?quote:Op woensdag 28 januari 2015 22:14 schreef jasperve het volgende:
[..]
De totale opening is iets groter dan dat. Van muur tot muur is deze 120cm. De diepte van de douche is 100cm.
Ik wou deze inderdaad laten vervallen om meer rust/ruimte gevoel te creeeren. Goed idee of niet zo?quote:Op woensdag 28 januari 2015 23:19 schreef Leandra het volgende:
[..]
Maar je hebt toch dat ondiepe muurtje tussen de douchekop en wastafel zitten? Of laat je die vervallen?
Volgens mij vroeg ik dat ookquote:Op woensdag 28 januari 2015 23:19 schreef Leandra het volgende:
[..]
Maar je hebt toch dat ondiepe muurtje tussen de douchekop en wastafel zitten? Of laat je die vervallen?
Ja, dat had ik even gemistquote:Op donderdag 29 januari 2015 06:19 schreef ueberduitser het volgende:
[..]
Volgens mij vroeg ik dat ook
quote:
Ik denk zelfs dat, als dat muurtje gemaakt wordt pak en beet 60cm diep(er is 120cm ruimte toch?, er dus nog 60cm doorgang over blijft, het misschien wel zonder glasdeur kan, gewoon een open inloop.quote:Overigens denk ik dat het met muurtje qua eenheid en rust fraaier is dan een half muurtje met daarboven glas. Daarbij creëer je daarmee ook een klein stukje privacy.
Maar dat is mijn mening.
daarom opperde ik dat ookquote:Op donderdag 29 januari 2015 09:44 schreef Leandra het volgende:
Het is echter wel een oplossing die je in eerste instantie een behoorlijke kostenpost bespaart, en die je, indien toch nodig, nog gewoon probleemloos kunt aanpassen.
Ik heb op m'n werk een douche met een doorgang van 60cm en ik pas er prima door (ik heb dus het tegengestelde van een fat ass, geen kont in de broek dusquote:Op donderdag 29 januari 2015 09:44 schreef Leandra het volgende:
ik zal eens even met m'n fat ass door een doorgang van 60 cm lopen om te kijken hoe dat is.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |