De weerinstituten zijn vrijwel altijd op tijd met hun waarschuwingen... de vraag is wat moet je ermee? Hoeveel loze weeralarmen zijn er bijvoorbeeld de afgelopen tijd wel niet geweest?quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 16:05 schreef ZoKanIkHetOok het volgende:
[..]
Sowieso een rare openingszin van je betoog aangezien de weerinstituten toch echt ruim op tijd waren.
En de enige reden dat de 'weernerds', zoals jij ze respectvol omschrijft, hier nu een punt van maken is omdat de organisatie al zo sterk de positie in heeft genomen dat dit een enorme verrassing was en dat er niet is gewaarschuwd.
Tsja, voor alles is een mogelijkheid. De festivalleiding had niet impliciet met het vingertje moeten wijzen naar de weersinstituten, alsof zij nalatig zijn geweest (dat ze geen waarschuwing hebben ontvangen). Mijn gok is echter dat niemand hier echt nalatig is geweest.quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 15:48 schreef ZoKanIkHetOok het volgende:
[..]
Dus nee, zo precies valt dat niet te verwachten, maar de mogelijkheid lag er wel degelijk. En het is nou niet zo dat zulke waarschuwingen dagelijks uitgegeven worden, dus het zegt echt wel wat.
Wow, dat is echt een gevalletje wrong time wrong place.quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 15:26 schreef lolcat8811 het volgende:
[..]
Ooit op een Vlaams festival geweest? Over het algemeen is alles prima geregeld. Rock Werchter is zelfs een autoriteit op internationaal vlak en al meerdere malen uitgeroepen tot beste festival ter wereld.
Pukkelpop heeft gewoon brute pech gehad, kijk maar:
Eerste geluidsfragment is deze jongen aan het woord.quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 15:06 schreef MrEarcheese het volgende:
[..]
Krijg gewoon de rillingen als ik dit zo lees.
wat is het nut van die weeralarmen als je bij voorbaat al zegt 'hey daar doe ik niets mee want ze zitten er ook wel is naast' ??quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 16:08 schreef Hawkeye het volgende:
[..]
De weerinstituten zijn vrijwel altijd op tijd met hun waarschuwingen... de vraag is wat moet je ermee? Hoeveel loze weeralarmen zijn er bijvoorbeeld de afgelopen tijd wel niet geweest?
Klopt, afgelopen lente was er een code Rood aangegeven voor Nederland, en toen gebeurde er niets behalve een beetje regen en een rukje wind.quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 16:08 schreef Hawkeye het volgende:
[..]
De weerinstituten zijn vrijwel altijd op tijd met hun waarschuwingen... de vraag is wat moet je ermee? Hoeveel loze weeralarmen zijn er bijvoorbeeld de afgelopen tijd wel niet geweest?
Ik zal mezelf maar even quoten uit het vorige topic:quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 16:08 schreef Hawkeye het volgende:
[..]
De weerinstituten zijn vrijwel altijd op tijd met hun waarschuwingen... de vraag is wat moet je ermee? Hoeveel loze weeralarmen zijn er bijvoorbeeld de afgelopen tijd wel niet geweest?
quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 11:25 schreef ZoKanIkHetOok het volgende:
[..]
Mensen hebben een heel achterlijk beeld over weeralarmen en weerwaarschuwingen.
Sowieso worden ze VEEL minder vaak uitgegeven dan mensen denken (dit jaar nog 0 keer) en zijn het vaak de MEDIA die een in de eerste instantie prima verwachting opkloppen tot hysterische en apocalyptische proporties.
Daarnaast zijn ze de afgelopen jaren nog specifieker regionaal gegaan.
Oh, en natuurlijk ook niet te vergeten: Spitsalarmen en dat soort ongein dat te pas en te onpas wordt afgegeven door de ANWB en de NS en meer van dat soort organisaties die helemaal niet bevoegd zijn om ook maar iets van meteorologische waarde de wereld in te gooien. Krijgt het KNMI ook vaak de schuld van.
Dus blijf het maar lekker bespotten met je collegae: het KNMI verricht ondertussen gewoon prima werk.
Afgelopen jaren voorgekomen weeralarmen:
2006: 2
2007: 4
2008: 1
2009: 3
2010: 0 - wel 4 regionale
2011: 0
Ze kunnen er aan de andere kant ook niet echt veel mee, lijkt me, al was het 6 uur van te voren gemeld kun je nog niet even snel een man of 60.000 verplaatsen of een paar shelters bouwen.quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 16:10 schreef sp3c het volgende:
[..]
wat is het nut van die weeralarmen als je bij voorbaat al zegt 'hey daar doe ik niets mee want ze zitten er ook wel is naast' ??
ze geven dat alarm niet voor niets af lijkt me
Nee, heeft ook niet veel zin. Meeste festivalgangers geven overigens ook niks om een beetje regen, of zelfs onweer en blijven gewoon staan. Dit was wel even wat anders... hagelstenen die pijn doen is geen pretje.quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 16:06 schreef ZoKanIkHetOok het volgende:
[..]
Is dat op Nederlandse festivals niet gebruikelijk in het geval van storm? Dat zoiets omgeroepen wordt?
OMGquote:Op vrijdag 19 augustus 2011 15:06 schreef MrEarcheese het volgende:
[..]
Krijg gewoon de rillingen als ik dit zo lees.
Daar kunnen de weerinstituten dus niets aan doen. Het KNMI had die dag een perfecte verwachting opgesteld, met aangekondigd noodweer in de avond en verdere nacht.quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 16:11 schreef Godshand het volgende:
[..]
Klopt, afgelopen lente was er een code Rood aangegeven voor Nederland, en toen gebeurde er niets behalve een beetje regen en een rukje wind.
Mensen boos op de NS, want die paste haar dienstregeling aan, werkgevers boos omdat werknemers eerder naar huis (of helemaal niet kwamen opdagen) gingen vanwege het noodweer.
Kortom, het is nooit goed
Mensen zijn snel geneigd te zeggen dat het weeralarm zinloos was als er in hun woonomgeving niets gebeurde, terwijl 25 km verderop misschien de hel is losgebarsten.quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 16:15 schreef ZoKanIkHetOok het volgende:
[..]
Daar kunnen de weerinstituten dus niets aan doen. Het KNMI had die dag een perfecte verwachting opgesteld, met aangekondigd noodweer in de avond en verdere nacht.
Vervolgens kwam de ANWB met uitgegeven en ingetrokken spitsalarmen, berichtte de Telegraaf dat strandgaan geen zin had, en ging de NS om 12.00 al over op een minder-moeite-doen dienstregeling.
En het KNMI krijgt de schuld. Zo werkt dat altijd.
Overigens kwam dat noodweer toen wel, gezien de verwoesting in plaatsen als Vught (vergelijkbaar met wat we in Hasselt hebben gezien gisteren)
prefabs?quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 16:12 schreef PaRoDiUzZ het volgende:
[..]
Ze kunnen er aan de andere kant ook niet echt veel mee, lijkt me, al was het 6 uur van te voren gemeld kun je nog niet even snel een man of 60.000 verplaatsen of een paar shelters bouwen.
Zoals velen al gemeld hebben hier: insane. Hoe dat ding afbuigt op het laatste moment en 4x zo groot wordt binnen een kwartier, ik denk niet dat je je hier tegen had kunnen wapenen...quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 15:26 schreef lolcat8811 het volgende:
[..]
Ooit op een Vlaams festival geweest? Over het algemeen is alles prima geregeld. Rock Werchter is zelfs een autoriteit op internationaal vlak en al meerdere malen uitgeroepen tot beste festival ter wereld.
Pukkelpop heeft gewoon brute pech gehad, kijk maar:
ik zeg toch nergens dat alleen een code rood serieus genomen moet wordenquote:Op vrijdag 19 augustus 2011 16:00 schreef ZoKanIkHetOok het volgende:
[..]
Omdat het code oranje was. Simpel. Dat is al behoorlijk serieus hoor. In Nederland staat het zelfs voor 'extreem' weer.
Ik vind het eerlijk gezegd een beetje een rare houding om alleen code rood serieus te nemen. Oranje is al een behoorlijk statement.
Er is van alles gebroken... bomen, tenten, een nek, ...quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 16:40 schreef HalvinCarris het volgende:
Overigens, vanwaar de tag "BREAKING" in de titel?_!! Damn...
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 16:44 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Er is van alles gebroken... bomen, tenten, een nek, ...
Dat ze bijna wordt weggeblazen verbaast me niks, dat vrouwke is 2 turven hoog.quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 16:56 schreef Waiting_tables_in_Paris het volgende:
Zegt 'Breaking News' je iets? Snelle updates over een plots incident/wereldnieuws.
En zoals het filmpje hierboven: hier krijg je het koud van http://www.standaard.be/a(...)DMF20110819_00053709
Enorm opgelucht dat mijn vrienden het zonder al te veel kleerscheuren gehaald hebben.
En raar te weten dat als ik nog tickets gevonden had zelf tussen het publiek had gestaan om naar Skunk Anansie te gaan kijken. :/
quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 16:54 schreef pagadder het volgende:
Weet niet of dit al gepost is: beelden van in de Chateaux, enkele seconden na de instorting
Kan schokkend zijn, dus zet het in een spoilerIs uitgebreid slachtoffers filmen niet een beetje onbeschoft?SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Aan de andere kant: als het om slachtoffers van een of andere aardbeving in een ver land zou gaan, dan had ik waarschijnlijk helemaal niks gezegd.![]()
Er waren al veel mensen aan het helpen, en als je niet weet wát je moet doen, is je er mee bemoeien ook niet altijd het beste. Zo te zien werd er al met hulpdiensten gebeld en nou ja, ik had wellicht wel voor posten van zo'n filmpje gezichten geblurred van de slachtoffers die je ziet liggen, maar verder zie ik er geen kwaad in van het filmen van zoiets.quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 17:08 schreef Poppenkastpop het volgende:
[..]
Is uitgebreid slachtoffers filmen niet een beetje onbeschoft?
Aan de andere kant: als het om slachtoffers van een of andere aardbeving in een ver land zou gaan, dan had ik waarschijnlijk helemaal niks gezegd.
De pics van de slachtoffers in Noorwegen waren ook geblurt...vind ik wel zo netjes idd.quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 17:08 schreef Poppenkastpop het volgende:
[..]
Is uitgebreid slachtoffers filmen niet een beetje onbeschoft?
Aan de andere kant: als het om slachtoffers van een of andere aardbeving in een ver land zou gaan, dan had ik waarschijnlijk helemaal niks gezegd.
Die vent had bij mij geen telefoon meer, totally respectloos slachtoffers filmen die misschien overleden zijnquote:Op vrijdag 19 augustus 2011 17:08 schreef Poppenkastpop het volgende:
[..]
Is uitgebreid slachtoffers filmen niet een beetje onbeschoft?
Aan de andere kant: als het om slachtoffers van een of andere aardbeving in een ver land zou gaan, dan had ik waarschijnlijk helemaal niks gezegd.
Jij zou het niet erg vinden als je geliefde daar ligt (misschien te sterven?) en er staat een jodocus met een mobiele telefoon naast je alles te filmen?quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 17:11 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Er waren al veel mensen aan het helpen, en als je niet weet wát je moet doen, is je er mee bemoeien ook niet altijd het beste. Zo te zien werd er al met hulpdiensten gebeld en nou ja, ik had wellicht wel voor posten van zo'n filmpje gezichten geblurred van de slachtoffers die je ziet liggen, maar verder zie ik er geen kwaad in van het filmen van zoiets.
hoe zou jij het vinden als jouw vriend daar lag en je was hem aan het helpen en het werd door iemand met zijn mobieltje gefilmd ...quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 17:16 schreef motorbloempje het volgende:
Jij had een filmploeg van de NOS of wat dan ook ook weggestuurd? Dit is nieuws, wie het ook brengt. Zoals ik al zei: als ik hem was had ik de boel geblurred, maar ik had ook vast willen leggen wat er om me heen gebeurde, ALS ik wist dat ik niets voor slachtoffers (meer) kan betekenen.
ik vind het niks te maken hebben met leuk vinden, eerder met respectquote:Op vrijdag 19 augustus 2011 17:21 schreef motorbloempje het volgende:
Ik denk niet dat ik me daar heel erg druk om zou maken op dat moment. Heb zelf al vanalles tot aan reanimaties en traumaheli's meegemaakt en denk dat ik daar gewoon anders in sta dan jij, blijkbaar
Zolang hij mij niet hindert in mijn doen en laten gaat hij zijn gang maar, heb op zo'n moment wel andere dingen aan m'n hoofd.
Dat jij het niet leuk zou vinden begrijp ik ook, en da's jouw ding.
Zou jij een vriend/familielid er (later) op aanspreken als hij of zij zoiets doet?quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 17:21 schreef motorbloempje het volgende:
Ik denk niet dat ik me daar heel erg druk om zou maken op dat moment. Heb zelf al vanalles tot aan reanimaties en traumaheli's meegemaakt en denk dat ik daar gewoon anders in sta dan jij, blijkbaar
Zolang hij mij niet hindert in mijn doen en laten gaat hij zijn gang maar, heb op zo'n moment wel andere dingen aan m'n hoofd.
Dat jij het niet leuk zou vinden begrijp ik ook, en da's jouw ding.
Hier sluit ik mij bij aan. Zolang de persoon niet hindert en/of niks kan bijdragen dan is de vraag wat hij anders moet doen? Zoals al gezegd is is het niet netjes om zonder blur te uploaden, maar half europa schreeuwt om nieuws, en dit is hoe ze aan informatie komen..quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 17:35 schreef motorbloempje het volgende:
Jullie posten hier toch ook omdat je nieuws wilt? Omdat je op de hoogte gehouden wilt worden?
Of kijken jullie uit principe geen zelfgemaakte filmpjes omdat dat wel eens respectloos zou kunnen zijn?
De mensen met mobiele telefoonfilmpjes zijn nieuwsleveranciers. Deze jongen wilde de situatie filmen en bij de situatie horen ook de slachtoffers. Dat is de realiteit. Deze jongen was geen arts of hulpverlener die zijn plicht verzaakte te doen, maar een omstander die wellicht zelf ook tenauwernood is ontsnapt aan deze ramp. Je bent onder de indruk en wilt graag aan anderen laten zien wat de situatie daar op dat moment was. Lang leve internet en digitale media.
Zoals ik al zei: onherkenbaar maken was tactischer geweest, het filmen zelf prima. Een van de betere filmpjes van dit hele gebeuren zelfs.
Ditquote:Op vrijdag 19 augustus 2011 17:36 schreef Ghostbuster het volgende:
Filmen heeft altijd nut, kan ook gebruikt worden om de reden te achterhalen enz.
Ik denk niet dat je op z'on moment denkt, ''hey ik ga ff ramptoeristje spelen ''
En ik denk serieus dat de officiële nieuwsploegen meer hinderen dan een bezoeker met een mobieltje. Maar mag het dan wel als ze een grote camera hebben?quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 17:37 schreef DeeCruise het volgende:
[..]
Hier sluit ik mij bij aan. Zolang de persoon niet hindert en/of niks kan bijdragen dan is de vraag wat hij anders moet doen? Zoals al gezegd is is het niet netjes om zonder blur te uploaden, maar half europa schreeuwt om nieuws, en dit is hoe ze aan informatie komen..
Als die om een lijk/lichaam cirkelen voor een zo mooi mogelijk shot, dan hoeft het van mij ook niet, nee.quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 17:48 schreef Metalfreak het volgende:
[..]
En ik denk serieus dat de officiële nieuwsploegen meer hinderen dan een bezoeker met een mobieltje. Maar mag het dan wel als ze een grote camera hebben?
Een reden? Daar gaat dit filmpje echt nuttig voor zijn. Filmen is prima, als je gewoon de situatie filmt en niet met je neus erboven op gaat staan iemand van zo dichtbij gaat filmen. Vervolgens ook nog gewoon zo op internet gooien. En op het eind zichzelf nog even filmen, voor je 2 seconds of fame. Het spijt ik vind het echt niet kunnen.quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 17:36 schreef Ghostbuster het volgende:
Filmen heeft altijd nut, kan ook gebruikt worden om de reden te achterhalen enz.
Ik denk niet dat je op z'on moment denkt, ''hey ik ga ff ramptoeristje spelen ''
Natuulijk ook niet. Zo specifiek een slachtoffer filmen hoort gewoon niet. Als je het terrein filmt om de chaos te laten zien prima, die filmpjes kijk ik ook.quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 17:48 schreef Metalfreak het volgende:
[..]
En ik denk serieus dat de officiële nieuwsploegen meer hinderen dan een bezoeker met een mobieltje. Maar mag het dan wel als ze een grote camera hebben?
Je weet nooit of je niets meer voor de slachtoffers kan betekenen.quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 17:16 schreef motorbloempje het volgende:
Jij had een filmploeg van de NOS of wat dan ook ook weggestuurd? Dit is nieuws, wie het ook brengt. Zoals ik al zei: als ik hem was had ik de boel geblurred, maar ik had ook vast willen leggen wat er om me heen gebeurde, ALS ik wist dat ik niets voor slachtoffers (meer) kan betekenen.
Ik zou me 100% op mijn vriend richten eigenlijk, zou geen oog hebben voor de omgevingquote:Op vrijdag 19 augustus 2011 17:19 schreef Crazy-M het volgende:
[..]
hoe zou jij het vinden als jouw vriend daar lag en je was hem aan het helpen en het werd door iemand met zijn mobieltje gefilmd ...
voor nabestaanden kan het hebben van die beelden een troost zijn. zien dat andere mensen oprecht zo hun best doen om je kind te helpen. dat is echter wel onder de voorwaarde dat zulks respectvol gebeurt. zomaar op internet gooien vind ik niet respectvol eigenlijk. ik voor mij waardeer het dan ook dat hier mensen dat dan onder een spoiler + waarschuwing zetten. dankquote:Op vrijdag 19 augustus 2011 17:56 schreef Psy-freak het volgende:
[..]
Je weet nooit of je niets meer voor de slachtoffers kan betekenen.
Reden was volgens mij door een storm!quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 17:36 schreef Ghostbuster het volgende:
Filmen heeft altijd nut, kan ook gebruikt worden om de reden te achterhalen enz.
Ik denk niet dat je op z'on moment denkt, ''hey ik ga ff ramptoeristje spelen ''
Oh op die manier. Ik bedoelde dat ik altijd voor de slachtoffers kies en triage toepas. Ook mensen zonder medische kennis kunnen helpen.quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 18:02 schreef simmu het volgende:
[..]
voor nabestaanden kan het hebben van die beelden een troost zijn. zien dat andere mensen oprecht zo hun best doen om je kind te helpen. dat is echter wel onder de voorwaarde dat zulks respectvol gebeurt. zomaar op internet gooien vind ik niet respectvol eigenlijk. ik voor mij waardeer het dan ook dat hier mensen dat dan onder een spoiler + waarschuwing zetten. dank
quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 18:17 schreef pagadder het volgende:
Dit is vanop de camping. Op 1:58 zie je een lichtmast vallen. Daardoor is helaas iemand overleden.
En weet niet of deze al gepost is:
http://www.deredactie.be/(...)_PUKKELPOP/1.1090930
In dit topic staan meer verslagen van ooggetuigen en worden regelmatig nieuwe filmpjes gepost:
http://www.9lives.be/foru(...)lpop-2011-a-152.html
Bron?quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 18:17 schreef pagadder het volgende:
Dit is vanop de camping. Op 1:58 zie je een lichtmast vallen. Daardoor is helaas iemand overleden.
En weet niet of deze al gepost is:
http://www.deredactie.be/(...)_PUKKELPOP/1.1090930
In dit topic staan meer verslagen van ooggetuigen en worden regelmatig nieuwe filmpjes gepost:
http://www.9lives.be/foru(...)lpop-2011-a-152.html
Holy shit. Zie al die tenten voorbij vliegen. En die boom uit dat andere filmpje is angstaanjagend.quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 18:17 schreef pagadder het volgende:
Dit is vanop de camping. Op 1:58 zie je een lichtmast vallen. Daardoor is helaas iemand overleden.
En weet niet of deze al gepost is:
http://www.deredactie.be/(...)_PUKKELPOP/1.1090930
In dit topic staan meer verslagen van ooggetuigen en worden regelmatig nieuwe filmpjes gepost:
http://www.9lives.be/foru(...)lpop-2011-a-152.html
Ik moet zeggen dat ik het vooral erg opvallend vind hoeveel tenten er bleven staanquote:Op vrijdag 19 augustus 2011 18:26 schreef Disorder het volgende:
[..]
Holy shit. Zie al die tenten voorbij vliegen. En die boom uit dat andere filmpje is angstaanjagend.
Idd een zware kutreactie.quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 17:10 schreef DeMessias het volgende:
http://nos.nl/audio/26556(...)n-van-pukkelpop.html
Op 't eind van het fragment sluit Tijn Sadee, geen idee wie die nitwit is, af met "je weet maar nooit ... 't is België"
Ik vind het opvallend hoeveel van tentjes er überhaupt staan. Lijkt me echt verschrikkelijk om daar te moeten slapen.quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 18:29 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Ik moet zeggen dat ik het vooral erg opvallend vind hoeveel tenten er bleven staanDie waren best goed in de grond gehamerd
Ja, die paar ufo's die over kwamen daargelaten bleven die tentjes verrassend goed staan!quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 18:29 schreef motorbloempje het volgende:
Ik moet zeggen dat ik het vooral erg opvallend vind hoeveel tenten er bleven staanDie waren best goed in de grond gehamerd
Kunnen minder wind vangen dan zo'n grote tent. Schijnt ook dat de tenten die zijn omgewaaid met de opening naar de wind stonden. Dan vang je alles op. Al die tentjes beschermen elkaar. Daar kun je misschien nog wel het beste zitten tijdens zo'n storm.quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 18:35 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Ja, die paar ufo's die over kwamen daargelaten bleven die tentjes verrassend goed staan!
Ook datquote:Op vrijdag 19 augustus 2011 18:35 schreef Schuifpui het volgende:
[..]
Ik vind het opvallend hoeveel van tentjes er überhaupt staan. Lijkt me echt verschrikkelijk om daar te moeten slapen.![]()
Tenzij je onder een lichtmast eindigt..quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 18:37 schreef Disorder het volgende:
[..]
Kunnen minder wind vangen dan zo'n grote tent. Schijnt ook dat de tenten die zijn omgewaaid met de opening naar de wind stonden. Dan vang je alles op. Al die tentjes beschermen elkaar. Daar kun je misschien nog wel het beste zitten tijdens zo'n storm.
Ja klopt. Maar dat was er één geloof ik.quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 18:37 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Tenzij je onder een lichtmast eindigt..
één teveelquote:Op vrijdag 19 augustus 2011 18:37 schreef Disorder het volgende:
[..]
Ja klopt. Maar dat was er één geloof ik.
Op het filmpje boven je zie je de mast vallen op 1m 56 ongeveer...quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 18:37 schreef Disorder het volgende:
[..]
Ja klopt. Maar dat was er één geloof ik.
Door het weer was je zicht ook maar beperkt tot een aantal meter. Zulke buien zie je echt zelden en kan je als festival ook niet tegen verdedigen.quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 18:45 schreef bloodymary1 het volgende:
Die mensen die het filmen zien dat zelf niet eens.
Ikzelf zat in mijn tent tijdens de storm. Hebben samen van binnenuit de tent gepoogd zo goed mogelijk vast te houden; we hadden wel geconcludeerd dat ie niet weg zou kunnen waaien met ons erin, maar waren wel bang dat hij in zou storten. We stonden met onze ingang letterlijk tegen de tent van onze vrienden maar hoe hard we ook naar elkaar schreeuwden, we hoorden elkaar niet, zo hard ging het erop. Wonderlijk genoeg is ie heel gebleven, terwijl ik hem redelijk slordig heb opgezet en het een goedkoop iglotentje is. Mazzel dat we erin zaten en dat er wat grotere tenten om ons heen stonden denk ik. Ik ben altijd degene die roept dat het allemaal wel meevalt, maar op een gegeven moment begon ik toch ook wel wat bang te worden. Om ons heen was bijna de helft van de tenten wel ingestort. Die hebben we nog met zijn allen enigszins gepoogd te fixen zodat de spullen van die mensen nog enigszins gered werden. We hebben echt mazzel gehad: we stonden hoog (veel tenten onder water) en niet bij bomen in de buurt. En we waren nét bij de tent aangekomen toen het losbrak..quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 18:29 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Ik moet zeggen dat ik het vooral erg opvallend vind hoeveel tenten er bleven staanDie waren best goed in de grond gehamerd
Voordat ie omviel hoorde ik wel iemand er iets over zeggen.quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 18:45 schreef bloodymary1 het volgende:
Die mensen die het filmen zien dat zelf niet eens.
http://deredactie.be/cm/v(...)110819_pukkelpop_fupquote:
Heb van verschillenden gehoord dat de dode op de camping door die omgevallen lichtmast kwam.quote:Er werden in eerste instantie 3 dodelijke slachtoffers geteld, 2 op de festivalweide en 1 op de camping.
Jeetje. Ik denk dat ik hetzelfde had gereageerd als jij. Eerst maar zeggen 'boh, valt allemaal wel meeeeee' en daarna tochquote:Op vrijdag 19 augustus 2011 18:50 schreef cinnamon_M het volgende:
[..]
Ikzelf zat in mijn tent tijdens de storm. Hebben samen van binnenuit de tent gepoogd zo goed mogelijk vast te houden; we hadden wel geconcludeerd dat ie niet weg zou kunnen waaien met ons erin, maar waren wel bang dat hij in zou storten. We stonden met onze ingang letterlijk tegen de tent van onze vrienden maar hoe hard we ook naar elkaar schreeuwden, we hoorden elkaar niet, zo hard ging het erop. Wonderlijk genoeg is ie heel gebleven, terwijl ik hem redelijk slordig heb opgezet en het een goedkoop iglotentje is. Mazzel dat we erin zaten en dat er wat grotere tenten om ons heen stonden denk ik. Ik ben altijd degene die roept dat het allemaal wel meevalt, maar op een gegeven moment begon ik toch ook wel wat bang te worden. Om ons heen was bijna de helft van de tenten wel ingestort. Die hebben we nog met zijn allen enigszins gepoogd te fixen zodat de spullen van die mensen nog enigszins gered werden. We hebben echt mazzel gehad: we stonden hoog (veel tenten onder water) en niet bij bomen in de buurt. En we waren nét bij de tent aangekomen toen het losbrak..
[knip]
Slachtoffers waren wel snel geholpen; en ondanks de weerwaarschuwingen denk ik dat niemand voorzien had dat het zó erg zou worden. Heb nog nooit zo'n heftige storm meegemaakt in de Benelux.
Dat ligt aan jezelf, zwak psychisch gestel, moet je anderen niet kwalijk nemen door te ageren met geweld. Al kun je er niks aan doen dat dat je gevoel is, je zou er wel aan moeten werken. De grootste nietszeggende dooddoener; uit respect doe je zoiets niet. Tenzij er hulp nodig is, volstrekt ander verhaal. Niemand geeft een goeie reden waarom je in deze gevallen niet zou mogen filmen, toch is het taboe. Dat komt omdat mensen bang zijn voor de dood en zichzelf niet onder ogen kunnen komen.quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 17:49 schreef bloodymary1 het volgende:
Dat doe je dan ook snel ja. Ik heb ooit meegemaakt dat iemand op de crematie van een goede vriend en de dagen die er aan vooraf gingen allemaal foto's maakte. Op verzoek van de weduwe. Maar ik vond het zeer vervelend en kon die persoon wel slaan. Wilde ook absoluut niet op die foto's met mijn kop vol verdriet en dat heb ik ook gezegd.
Helemaal mee eensquote:Op vrijdag 19 augustus 2011 19:16 schreef JanKort het volgende:
[..]
Ik heb ooit een fotoreportage gemaakt van n begragenis, was voor sommigen ook even wennen maar het is een belangrijke gebeurtenis die verwerkt moet worden ipv weggrwerkt. Bruiloft is het wel geaccepteerd.
Ja, idd. T stomme was, toen het gewoon 'flink' waaide zei ik nog tegen de vriendin waarmee ik in mijn tent sliep: "Ja, maar we staan hier met zoveel tenten dicht op elkaar, daar heeft de wind geen vat op, dus niks aan de hand" en "de bliksem kan toch niet inslaan, er staan hoge masten en bomen op en naast het terrein..". Nog geen minuut later waaide onze tent half platquote:Op vrijdag 19 augustus 2011 19:08 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Jeetje. Ik denk dat ik hetzelfde had gereageerd als jij. Eerst maar zeggen 'boh, valt allemaal wel meeeeee' en daarna tochdoen.. Fijn dat je ongedeerd bent!
Het was dan ook niet de begrafenis van jouw man, en als jij het niet wilt doen bij je geliefde, prima, jouw beslissing. Maar laat anderen zelf hun eigen keuzes maken zeg zonder ze als een stelletje halve garen af te doen.quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 19:25 schreef bloodymary1 het volgende:
Kom, we gaan gezellig de foto's van de begrafenis kijken!![]()
Maar voor sommigen zal het wel werken. Die betreffende weduwe kijkt nog vaak de dvd daarvan. Maar voor mij hoeft dat niet. Ook van bruiloften niet trouwens.
Wat een gelul. Zwak psychisch gestel, mensen moeten gewoon ongestoord verdriet kunnen hebben, en dat is vluchtig ja, het is juist de bedoeling van begrafenissen dat het weer over gaat. Volgens mij ben jij hier de zwakkeling die het dan zonodig moet opkroppen en zich stoer moet houden. Of je verschuilt je achter het maken van foto's, leidt lekker af.quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 19:16 schreef JanKort het volgende:
[..]
Dat ligt aan jezelf, zwak psychisch gestel, moet je anderen niet kwalijk nemen door te ageren met geweld. Al kun je er niks aan doen dat dat je gevoel is, je zou er wel aan moeten werken. De grootste nietszeggende dooddoener; uit respect doe je zoiets niet. Tenzij er hulp nodig is, volstrekt ander verhaal. Niemand geeft een goeie reden waarom je in deze gevallen niet zou mogen filmen, toch is het taboe. Dat komt omdat mensen bang zijn voor de dood en zichzelf niet onder ogen kunnen komen.
Wat maakt het nu werkelijk uit? Ik begrijp dat mensen aan het idee moeten wennen maar de waarheid hoeft niet te worden ontkend.
Als mensen dat willen moeten ze het zelf weten, volgens mij mis je dan het punt, maar daar ga ik niet over. Een beetje respect voor mensen die dat niet willen zou echter wel op zijn plaats zijn.quote:Ik heb ooit een fotoreportage gemaakt van n begragenis, was voor sommigen ook even wennen maar het is een belangrijke gebeurtenis die verwerkt moet worden ipv weggrwerkt. Bruiloft is het wel geaccepteerd.
Omdat mensen graag vergelijkingen maken en dan niet door hebben dat die vergelijkingen helemaal nergens op slaan.quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 19:55 schreef Poppenkastpop het volgende:
Waarom gaat het hier over het nemen van foto's door familie/vrienden bij begrafenissen?
omdat het even terug ook ging over de ethiek van filmen gedurende zoiets. ook direct erna, wanneer gewonden en doden te zien zijn.quote:Waarom gaat het hier over het nemen van foto's door familie/vrienden bij begrafenissen?
De wind? De meteorologen? Of de lui die de filmpjes maken?quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 23:03 schreef Cousin_Eddy het volgende:
Diep triest dit, ik hoop dat de daders zich dood schamen
De dieven op de campingquote:Op vrijdag 19 augustus 2011 23:04 schreef Skaai het volgende:
[..]
De wind? De meteorologen? Of de lui die de filmpjes maken?.
quote:
Of het was gewoon de windquote:Op vrijdag 19 augustus 2011 23:01 schreef Apotheose het volgende:
wtf? Hoor net op t nieuws van Belgie dat er ook nog es flink geroofd is op de campingTentjes die gewoon open zijn gesneden en kleren enzo zijn gejat
Oh mijn excuus, ik las over die post heen. Laf inderdaad, beetje lopen plunderenquote:
nou ja, een meisje die dat was overkomen vertelde het zo.quote:Op vrijdag 19 augustus 2011 23:07 schreef megamandy het volgende:
[..]
Of het was gewoon de wind
Heeft ook de Chateau aan stukken gereten, hoezo dan geen quecha tent en de kleding weg laten waaien.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |