De nieuws?quote:[b]Op zaterdag 30 oktober 2010 18:18 schreef Sinterklaas_ het volgende:[b]
Welkom in het [AEX]-topic waarin je de beurzen en de laatste economische nieuws kunt volgen.
Dat gaat met m'n telefoon niet lukken... Wel een goeie ontwikkeling trouwens dat de openingspost niet meer zo'n lap tekst is!quote:Op zaterdag 30 oktober 2010 21:26 schreef tjoptjop het volgende:
[..]
Het staat je vrij om de wiki te wijzigen
quote:Op zondag 31 oktober 2010 00:57 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
Dat gaat met m'n telefoon niet lukken... Wel een goeie ontwikkeling trouwens dat de openingspost niet meer zo'n lap tekst is!
Zit jij dat te doen dus? Ik vind dat oude topic echt vele malen beter ogen. Er zijn ook een aantal intradaygrafiekjes + mededelingen geschrapt waar ik het nut niet van in zie.quote:Op zondag 31 oktober 2010 02:01 schreef Sinterklaas_ het volgende:
[..].
Italodancer zat maar wat te klooien, alsof een OP eenmalig gebruikt werd. Dusja, in de loop van tijd met verschillende kloons OP geleidelijk ingekort, de banners ingekort, grafieken naast elkaar, links schrappen, en nu ook die idiote lap tekst. Nu is-ie perfect wat mij betreft..
Ter vergelijking: De Beursvloer #80: AEX maakt een top Zó erg was het dus.!
Het was wel een enorme lap tekst hoor.quote:Op zondag 31 oktober 2010 02:38 schreef Mendeljev het volgende:
[..]
Zit jij dat te doen dus? Ik vind dat oude topic echt vele malen beter ogen. Er zijn ook een aantal intradaygrafiekjes + mededelingen geschrapt waar ik het nut niet van in zie.
Dus ik zou een strategie in feite niet gratis kunnen backtesten? hmm... jammerquote:Op zaterdag 30 oktober 2010 18:22 schreef tjoptjop het volgende:
In reactie op soks. Die info is wel te vinden, alleen is dat wel betaalde info. Zoek naar de bekende dataleveranciers
Volgens mij maak je dan maximaal de winst die je ook kan krijgen met cash 1-2% spaarrente, efficiënte markt toch? Dan is dit wel omslachtig. En je krijgt dan de tijd die je erin stopt ook niet terug.quote:Op zondag 31 oktober 2010 17:28 schreef LXIV het volgende:
Kunnen jullie ook short gaan bij jullie broker? Bij alex kan dat alleen intraday en je moet een belachelijk hoge marge aanhouden (ook wanneer je het short gaan 100% afdekt, daar wordt niet naar gekeken).
Niet dat ik trouwens wil speculeren (dat wil ik sowieso niet) op de koersval van een bepaald aandeel, maar het lijkt me handig om in een specifiek geval wat tijdswaarde zonder risico uit een optie te melken.
Constructie als 1x Put schrijven @48, op 48 100x aandeel verkopen + 1 call @ 48 euro kopen.
Risico is zoals jullie zien nul. Maar gezien de hoge verwachtingswaarde van de put kun je daar wel 4 euro per aandeel "uit melken"
(Het is vanwege een aandeel waarop ik wat puts geschreven had, dat vervolgens gestegen is maar waar de verwachtingswaarde van de put ongeveer met de intrinsieke waarde is opgelopen. Door nu short te gaan en er een call bij te kopen kan ik de winst op de put innemen zonder risico. Bovendien natuurlijk nog wat rente er bovenop.
Ik snap niet trouwens waarom ik wel 100 puts mag schrijven, maar niet mag shorten icm een call van alex. Het eerste is in mijn ogen veel risicovoller.
Niet altijd zijn opties efficiënt geprijsd. Feitelijk zou een constructie van 1 geschreven put @10, plus 100 x short gaan op het aandeel (op een koers van 10) + een call op 10 euro voor de duur van één jaar een paar procent moeten kosten ivm de die je ontvangt op het geld dat je krijgt voor het shorten. (dividend even buiten beschouwing voor de eenvoud). Dat is niet altijd zo.quote:Op zondag 31 oktober 2010 19:22 schreef superpiet het volgende:
[..]
Volgens mij maak je dan maximaal de winst die je ook kan krijgen met cash 1-2% spaarrente, efficiënte markt toch? Dan is dit wel omslachtig. En je krijgt dan de tijd die je erin stopt ook niet terug.
oke nu zie ik beter wat je bedoelt. idd als zon situatie voorkomt dan heb je idd meer winst te pakken. maar het nadeel is wel dat je margin vastzet. een put die meer dan 300 (?) euro kost zal wel bij een aandeel zitten dat tussen de 70-100 per aandeel kost. Je zet dan 7000-10.000 euro vast als margin tegen het shorten. Terwijl je winst kan maken risicoloos 2% per 10k op een spaarrekening bijv is 200 euro. In dat licht bezien is het misschien minder voordelig.quote:Op zondag 31 oktober 2010 19:29 schreef LXIV het volgende:
[..]
Niet altijd zijn opties efficiënt geprijsd. Feitelijk zou een constructie van 1 geschreven put @10, plus 100 x short gaan op het aandeel (op een koers van 10) + een call op 10 euro voor de duur van één jaar een paar procent moeten kosten ivm de die je ontvangt op het geld dat je krijgt voor het shorten. (dividend even buiten beschouwing voor de eenvoud). Dat is niet altijd zo.
Maar waar het mij in dit specifieke geval om gaat: ik heb een put geschreven waarvan de onderliggende waarde gestegen is. De waardedaling van de put valt enigzins tegen (50% van de absolute waarde van de stijging van het aandeel). Je kunt ook zeggen dat die put nu relatief veel verwachtingswaarde heeft. Misschien wel te veel, wie weet.
Als ik winst wil nemen kan ik nu wel de put terugkopen, dan pak ik 300 euro per contract, maar als ik het aandeel op bovengenoemde kan shorten dan pak ik de volle 600 euro per contract zonder dat ik verder nog risico loop.
(Bij een experiratie onder de 40 krijg ik dec 2011 automatisch mijn aandelen geleverd, waardoor mijn short-positie vervalt. Bij een expiratie boven de 40 krijg ik ook automatisch aandelen geleverd waardoor mijn short-positie vervalt. Dat is dus eenvoudig winst nemen op de positie.
of verlies....quote:Op zondag 31 oktober 2010 23:34 schreef Lucas15 het volgende:
Ik zal speculeren met aandelen zodra ik 10.000 euro over heb. Kijken hoeveel winst ik uiteindelijk maak eind 2011. De tijd zal het leren
Niks mis met een positieve instelling!quote:
Mwoh een candle van bijna een cent is toch best heftig in 1 minuut...quote:Op maandag 1 november 2010 01:10 schreef flyguy het volgende:
Valt wel mee toch? Alleen de Yen daalt wat.
Ik houd rekening met 2 scenario's; (1) QE2 overtreft de verwachtingen en de markten stijgen. Daarvoor heb ik een callspread op een mijn die wereldwijd grondstoffen als zilver, goud, tin, zink, lood, en koper opgraaft. (2) De markten dalen omdat QE2 tegenvalt en daarvoor heb ik een call op de VIX index.quote:Op maandag 1 november 2010 01:05 schreef flyguy het volgende:
Iemand trouwens al weer bezig? Heb zelf de eerste orders er alweer in staan.
Ik zit op dit moment al long op Zilver en Goud voor grofweg 25%. Ik verwacht dat bij een goed of slecht QE2 nieuwsbericht dit gewoon in waarde omhoog gaat. Dan nog wat aandeeltjes.quote:Op maandag 1 november 2010 07:56 schreef Dalliance het volgende:
[..]
Ik houd rekening met 2 scenario's; (1) QE2 overtreft de verwachtingen en de markten stijgen. Daarvoor heb ik een callspread op een mijn die wereldwijd grondstoffen als zilver, goud, tin, zink, lood, en koper opgraaft. (2) De markten dalen omdat QE2 tegenvalt en daarvoor heb ik een call op de VIX index.
Als blijkt dat de markten inderdaad stijgende zijn overweeg ik nog een call op de QQQQ.
Is er onderhand niet al een hoop ingeprijst voor wat betreft QE2. En kan een tegenvallende hoeveelheid op te kopen treasuries door de FED niet leiden tot een kanteling van het sentiment?quote:Op maandag 1 november 2010 11:48 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Ik zit op dit moment al long op Zilver en Goud voor grofweg 25%. Ik verwacht dat bij een goed of slecht QE2 nieuwsbericht dit gewoon in waarde omhoog gaat. Dan nog wat aandeeltjes.
Wat betreft QE2 richt ik me vooral zo op het tijdstip wanneer FOMC uitkomt. Ik verwacht op de verschillende indices een flinke spike omhoog. Hoe ik me hier tegen ga indekken weet ik nog niet.
De grondstoffen zullen omhoog blijven gaan omdat ik denk dat QE2 niet gaat werken. En met QE2 markt traden heb ik het slechts over de 2 minuten voor en na dat het nieuws uitkomt. Dan zit het QE2 traden voor mij er al weer opquote:Op maandag 1 november 2010 11:56 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Is er onderhand niet al een hoop ingeprijst voor wat betreft QE2. En kan een tegenvallende hoeveelheid op te kopen treasuries door de FED niet leiden tot een kanteling van het sentiment?
Volgens Jim Rogers denkt nu bijna iedereen dat goud omhoog gaat en is de kans op een flinke correctie juist hoog.
Aldus Roycequote:De AEX-grafiek maakt zg Cliffhanger: de index test nog eenmaal de voorlaatste correctie (van eind september). Daarna vertrekt de bull train
Je weet wanneer de FOMC meeting is. Je hebt een groffe schatting wanneer ze naar buiten komen met de details van hun meeting. Paar minuten voor aanvang ga je met een CFD long zitten in verschillende asset classes en een aantal minuten na dat het uitkomt ga je er uit. Al het andere effect heb ik geen oog op.quote:Op maandag 1 november 2010 14:09 schreef rubje het volgende:
Zo zo en wat wil je nu echt zeggen met dat laatste regeltje? ( Dan zit het QE2 traden voor mij er al weer op )![]()
Ik.quote:Op maandag 1 november 2010 22:12 schreef Sokz het volgende:
Hier nog mensen met AB5? Vanwaar die dalingen .. is er vuur?
quote:Dat er uberhaupt nog mensen traden in dit aandeelOp maandag 1 november 2010 23:59 schreef fedsingularity het volgende:
http://www.marketwatch.co(...)11-01?dist=afterbell
Ambac is voor de zoveelste keer bijna failliet... -50% vandaag.
quote:Ik maak mij wel zorgen. Kan verder ook geen nieuws vinden. Ik denk dat er wat verschuivingen zijn in de groep aandeelhouders.Op dinsdag 2 november 2010 11:47 schreef tony_clifton- het volgende:
[..]
Ik.
Op de site dateert het laatste nieuwsbericht van september, toen was de aanleiding van de rit 35-42 het leasen van nieuwe plantages.
De 12e worden cijfers gepubliceerd, misschien een winstwaarschuwing/mindere rating door een analist ofzo? Ik maak mij geen zorgen.
quote:Prima: Een lékker Mexicaans biertje in de Nederlandse supermarkt!De CEO voegde daar aan toe ook plannen te hebben voor het verder uitrollen van de merken Dos Equis en Sol om de groei te ondersteunen in de krimpende Europese biermarkt.
quote:Denk dat de dollar gewoon daalt.Op dinsdag 2 november 2010 12:15 schreef sitting_elfling het volgende:
Wat denken jullie dat er met de dollar gaat gebeuren op het moment dat de FED met de sinterklaas zak komt?
quote:Morgen om 20:15 volgens mij.Op dinsdag 2 november 2010 12:52 schreef Lemans24 het volgende:
Dat FED cijfer komt pas om 20:00 uur?
De koers zet al een paar weken lagere toppen en hogere bodems neer, er blijft nog maar een range over van 1,38-1,40 om in te bewegen. Ik ben benieuwd waar dat heen gaat.quote:Op dinsdag 2 november 2010 16:42 schreef Sokz het volgende:
EU/USD donkergroen denk ik. Nemen we vanavond al voorschotje op.
Exact. Vanavond wordt de trigger hopelijk.quote:Op woensdag 3 november 2010 11:27 schreef LXIV het volgende:
Als we eens een keer goed boven de 343 sluiten dan kan de AEX ook nog voor het einde van het jaar naar de 360-380 toe. Misschien begint dat vandaag al.
Kan maar als het positief nieuws is zit het al ingebakken in de koers. Ik denk dat vooral negatief nieuws voor veel spectakel zal zorgen.quote:Op woensdag 3 november 2010 11:35 schreef Sokz het volgende:
[..]
Exact. Vanavond wordt de trigger hopelijk.
Op het moment short: SB, CT, GAS, LC, LH en DA.quote:Op woensdag 3 november 2010 12:38 schreef sitting_elfling het volgende:
Zijn er hier nog mensen die in de softe commodities zitten? Katoen en suiker bijv. ? Katoen zit nu al op 80% in 3 maand en ik hoor steeds meer geluiden over shorten die hap.
Ik denk dat het er nog niet in geprijst zit. Om de eenvoudige reden dat het continu in het nieuws is. Natuurlijk kan het dan alleen maar tegenvallen maar ik denk dat op korte termijn toch wel wat flinke spikes te verwachten zijn.quote:Op woensdag 3 november 2010 12:37 schreef Dirk-Kuijt het volgende:
[..]
Kan maar als het positief nieuws is zit het al ingebakken in de koers. Ik denk dat vooral negatief nieuws voor veel spectakel zal zorgen.
Ah dankquote:Op woensdag 3 november 2010 11:29 schreef tony_clifton- het volgende:
[..]
19:15, wij lopen een week voor met het winteruur
Wow, respect!quote:Op woensdag 3 november 2010 12:49 schreef flyguy het volgende:
[..]
Op het moment short: SB, CT, GAS, LC, LH en DA.
Congratz met de centen! Dat heb je goed gedaan! Flinke knal naar beneden. Mijn goud en zilver winst met bijna 15% gedaald in deze hapquote:Op woensdag 3 november 2010 12:49 schreef flyguy het volgende:
[..]
Op het moment short: SB, CT, GAS, LC, LH en DA.
Eva Greenquote:Op woensdag 3 november 2010 17:18 schreef fedsingularity het volgende:
http://www.nu.nl/film/237(...)-beurshandelaar.html
Weer een nieuwe b-film in de maak?
quote:Op woensdag 3 november 2010 16:34 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Congratz met de centen! Dat heb je goed gedaan! Flinke knal naar beneden. Mijn goud en zilver winst met bijna 15% gedaald in deze hap
Waarin handel je dan CFD?quote:Op woensdag 3 november 2010 17:53 schreef flyguy het volgende:
[..]
Was overigens geen bot-trade. Paar contracten gesloten, wat op breakeven gezet en nu maar kijken hoe het verder gaat.
Ja, die houd niet zo van veel volatiliteitquote:Op woensdag 3 november 2010 19:12 schreef Rejected het volgende:
Heb je je bot nu uitgezet?
@S_E Ga je weer op FOMC traden met een straddle constructie?
aldus Bloomberg.quote:Including Treasury purchases from reinvesting proceeds of mortgage payments, the Fed will buy a total of $850 billion to $900 billion of securities through June, or about $110 billion per month, the New York Fed said in accompanying statement.
Zijn juist bots die de spikes veroorzakenquote:Op woensdag 3 november 2010 19:20 schreef Rejected het volgende:
Nou dat was leuk. S_E is vast weer een miljoentje rijker.
Die spikes op de Dow.Iemand vergeten zijn bot uit te zetten.
Nou dat was leuk, nu wachten op QE3.
Ok dus je handelt met een bot op bovenstaande futures tegelijk of iig tegelijk? of zie ik dit verkeerd?quote:
Nee, de bots pakken alleen index futures zoals de S&P500, valuta-futures en Brent Crude. De rest hebben te lage volumes om goed op te draaien (scalpen). Op die overigen handel ik naar eigen inzicht en voor een iets langere termijn.quote:Op woensdag 3 november 2010 19:26 schreef Maryn. het volgende:
[..]
Ok dus je handelt met een bot op bovenstaande futures tegelijk of iig tegelijk? of zie ik dit verkeerd?
@S_E handel jij ook met futures?
Ok interessant! Maak je die bots met een extern programma bijv. ninjatrader of programma van je broker oid?quote:Op woensdag 3 november 2010 19:56 schreef flyguy het volgende:
[..]
Nee, de bots pakken alleen index futures zoals de S&P500, valuta-futures en Brent Crude. De rest hebben te lage volumes om goed op te draaien (scalpen). Op die overigen handel ik naar eigen inzicht en voor een iets langere termijn.
Ja zoiets zei ik geloof ik.quote:Op woensdag 3 november 2010 19:24 schreef flyguy het volgende:
[..]
Zijn juist bots die de spikes veroorzaken
Dat durf ik niet zo snel te zeggen, vooral niet op termijn. Zie Japan bijvoorbeeld.quote:Op woensdag 3 november 2010 20:36 schreef LXIV het volgende:
Conclusie: beurs kan alleen maar omhoog.
Een depreciatie van de dollar is goed voor de export van de VS, maar ze importeren nog altijd meer dan dat ze exporteren en dat zou dan juist dúúrder worden voor ze.quote:Op woensdag 3 november 2010 20:36 schreef LXIV het volgende:
De VS is kennelijk bereid om te blijven pompen om maar niet te verzuipen. Of dat uiteindelijk goed is voor de economie moet nog maar blijken. Maar de reactie op WS is begrijpelijk.
Of het valt goed uit en dan is dat natuurlijk gunstig voor de beurs en de economie.
Of het valt slecht uit en de dollar devalueert (an sich ook goed voor de export) en er komt inflatie. Ook in dat laatste geval moet je natuurlijk long zitten, het liefste met geleend geld.
Conclusie: beurs kan alleen maar omhoog.
Het was eigenlijk grotendeels als verwacht, net zoals de afgelopen tig tallen FOMC meetings. Nieuws komt uit, short op de dollar fx pairs en long op indices. Punten pakken en wegwezen. En dat in luttele minuten.quote:Op woensdag 3 november 2010 19:20 schreef Rejected het volgende:
Nou dat was leuk. S_E is vast weer een miljoentje rijker.
Die spikes op de Dow.Iemand vergeten zijn bot uit te zetten.
Nou dat was leuk, nu wachten op QE3.
Ik handel op het moment niet met futures.quote:Op woensdag 3 november 2010 19:26 schreef Maryn. het volgende:
[..]
Ok dus je handelt met een bot op bovenstaande futures tegelijk of iig tegelijk? of zie ik dit verkeerd?
@S_E handel jij ook met futures?
En daarom is het verstandig voor iedereen om iig een soort van buffertje op te bouwen. Ik zie dit soort zaken van de FED dan ook alles behalve positief aan. En met dit soort gedrag krijg ik zelfs het gevoel dat ik moet opschieten met traden.quote:Op woensdag 3 november 2010 20:42 schreef piepeloi55 het volgende:
[..]
Dat durf ik niet zo snel te zeggen, vooral niet op termijn. Zie Japan bijvoorbeeld.
Met deze stap, die totaal niet helpt en geen hoge inflatie hoeft te veroorzaken, is de toekomstige speelruimte van de FED weer een beetje verkleint wat de ultieme crisis alleen maar dichterbij doet komen.
Een forex rekeningquote:Op woensdag 3 november 2010 21:31 schreef Lemans24 het volgende:
De EUR/USD koers is wel uitgebroken, zoals eigenlijk al verwacht. Helaas 'vergeten' om sprinters of turbo's te kopen. Het risico dat de koers bij opening van de AEX weer lager staat blijft natuurlijk aanwezig.
Misschien toch naar een forex rekening openen. Nog aanraders qua kosten en mogelijkheden? En kun je daar ook leverage toepassen?
Verwacht je dat?quote:Op woensdag 3 november 2010 21:31 schreef sitting_elfling het volgende:
Maar als het straks flink naar beneden knalt pakken we wel de hoogst leveraged short derivaten op natuurlijk.
Extern programmaquote:Op woensdag 3 november 2010 20:02 schreef Maryn. het volgende:
[..]
Ok interessant! Maak je die bots met een extern programma bijv. ninjatrader of programma van je broker oid?
Ik verwacht inderdaad dat er nog ergens een krachtige duikeling komt. Maar pin me niet op een datum vastquote:
Ik ben toch blij dat het weer wat naar boven knalt. Die luchtbel hoeft voor mij nog niet te knappen. Ik neem aan dat jij nu al wat posities kwijt bent?quote:Op woensdag 3 november 2010 17:53 schreef flyguy het volgende:
[..]
Was overigens geen bot-trade. Paar contracten gesloten, wat op breakeven gezet en nu maar kijken hoe het verder gaat.
Geen idee, ik kijk morgen pas weer.quote:Op woensdag 3 november 2010 21:49 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Ik ben toch blij dat het weer wat naar boven knalt. Die luchtbel hoeft voor mij nog niet te knappen. Ik neem aan dat jij nu al wat posities kwijt bent?
Gaan we morgen voor de grap gewoon longquote:Op woensdag 3 november 2010 20:30 schreef Dalliance het volgende:
Men slaapt er een nachtje overMorgen trouwens weer een POMO dag.
Dat zou ik niet erg vinden. Ik zit long op de index met toch best flink bedrag en contracten aantal. En ... ik heb hem al meer dan een weekquote:Op woensdag 3 november 2010 21:55 schreef flyguy het volgende:
[..]
Gaan we morgen voor de grap gewoon long
Exact. Dat kan volgende maand zijn maar waarschijnlijker pas over een of enkele jaren. De speelruimte is er immers nog en wellicht groter als vooraf voormogelijk houden, zie Japan. Het is en blijft echter een sure thing wat gaat gebeuren IMO, dus het mag voor mij nog een tijdje duren waardoor het kapitaal waarmee je in kunt stappen alleen aangroeit.quote:Op woensdag 3 november 2010 21:47 schreef sitting_elfling het volgende:
Ik verwacht inderdaad dat er nog ergens een krachtige duikeling komt. Maar pin me niet op een datum vastEr zal net weer zoiets gebeuren als met de hypotheek crisis dat er iemand wakker wordt en zich ineens beseft dat het allemaal niet gewerkt heeft en dat de schulden nu plots opeens wel erg groot zijn. Tot dat moment blijven we gezellig verder strooien met centen.
Winst waarschuwing van BAMquote:Op donderdag 4 november 2010 09:41 schreef PaulieWalnuts het volgende:
Wat is er met BAM en Heijmans aan de hand? Zie even 300 euro van mijn rendement afgaan.
Ja las het ja. Maarja ik zit er toch voor de lange termijn in maar het nooit leuk om je aandelen zo te zien kelderen.quote:
Zo heel frappant is dat toch niet? Small cap met weinig volume in een relatief volatiele sector.quote:Op donderdag 4 november 2010 10:22 schreef Lemans24 het volgende:
Why oh why is Galapagos zo volatiel? De koers opent al dagen achter elkaar redelijk en knalt dan met een noodvaart naar beneden. Die onrust maakt mij onrustig...
Als ik altijd zulke goede verhalen hoor vraag ik me af waarom het aandeel niet rustig naar boven krabbelt?quote:Op donderdag 4 november 2010 11:11 schreef tony_clifton- het volgende:
Is dat zo volatiel? Zo'n bedrijfjes volgen de conjunctuur nauwelijks. Kijk naar GLPG, ze zijn op 't randje van winstgevend dmv hun dienstendivisie aan de big farma (veel cash, aanhoudende vraag), en hebben geld genoeg om hun onderzoeken te laten lopen?
Bij relatief volatiel denk ik aan metalen (waar ik nu probeer in te zitten met nyrstar, umicore en indien ik iets kan verkopen mogelijk ook bekaert).
Hehe, misschien modder je maar aan maar je hebt iig. wel een positief rendement op het moment neem ik aan. Er is ook niks mis met aandelen zoals Galapagos. Ik altijd wel 1 aandeel in de portefeuille wat ik een beetje als speelgoed zie. Weinig percentage in de porto, small cap en met een beetje geluk outperformed het alle andere aandelen in de porto.quote:Op donderdag 4 november 2010 11:59 schreef tony_clifton- het volgende:
Goh, geen idee, maar 't heeft nu ook geen reputatie/hype zoals Apple en McDo.
Er zijn er nochtans die dat wel doen.
In ieder geval, ik ben sowieso niet de man om zo'n dingen te verklaren, ik modder maar aan
Bovendien, rationeel gezien zou 't constant moeten blijven tot er een mijlpaalbetaling binnenkomt, naar boven, en opnieuw. Ofzo![]()
Interessante porto. Heb alleen niet zo veel met Nyrstar & Tigenix. Bamboo heb ik zelf niet meer. En Umicore wordt interessant als het de 37 of 38 zal halen en dan een goede steun neer kan zetten.quote:Op donderdag 4 november 2010 12:18 schreef tony_clifton- het volgende:
Heb 't rendement al een tijd niet meer bijgehouden maar 't ligt uit het hoofd tussen de 5 en 10%. Zeker niet meer dan de index, maar wel meer dan een spaarboekje dus oké gezien de moeilijkere omstandigheden.
Ik heb wel geen Galapagos meer. Thrombogenics is zo groot geworden bij mij (35%) dat ik daarmee mijn portie biotech wel heb, en ik verkoop ze niet aangezien ze op zichzelf een middel gaan commercialiseren waarmee je met een paar spuitjes een operatie kan vermijden. Dat plus de pijplijn en 't perfecte trackrecord overtuigt mij genoeg om niet te spreiden.
Is ook het aandeel dat mijn porto de eerste jaarhelft boven water gehouden heeft.
Wel: MOO (Agri-tracker), Petrobras, Bamboo, Umicore, Nyrstar, Tigenix (enige rode so far) en Belgische Nationale Bank.
Op Tig na denk ik dat het allemaal bedrijven zijn met potentieel voor de komende 12-18 maanden, dus geen speelgoed meer voor mij.
Tigenix gaat asap in iets groeiland-achtig. Bekaert, meer Nyrstar/Umicore of misschien landbouw.
En ik kan er best om lachenquote:Op woensdag 3 november 2010 21:55 schreef flyguy het volgende:
[..]
Gaan we morgen voor de grap gewoon long
Op hoeveel gekocht?quote:
Oversupply van jewelste door shale gas. En die gas ETF vind ik niet betrouwbaar.quote:Op donderdag 4 november 2010 16:31 schreef piepeloi55 het volgende:
Natural gas ligt er wel erg depressief bij, ondanks aanhoudende stijgingen van commoditys.
Dacht ik!quote:
33,2quote:Op donderdag 4 november 2010 16:20 schreef JimmyJames het volgende:
[..]
Op hoeveel gekocht?
Ik had ze ook bijna gekocht maar ik was net iets te gretig
Imho een beetje onzinnig om met zo'n korte tijdshorizon naar de fundamenten kijken. Beter gewoon de meest volatiele aandelen nemen dan is het of je wint, of je gaat hard onderuitquote:Op donderdag 4 november 2010 17:13 schreef De-Hamster het volgende:
Hee beursvolgers,
Voor school ga ik vanaf komende maandag 6 weken lang een beursspel doen. met een fictief bedrag van 1 000 000 euro mag ik dan aandelen kopen bij de AEX en in het weekend 17/18 december stopt het spel en worden al mijn aandelen automatisch verkocht.
Ondertussen mag ik zo veel mogelijk aan en verkopen van aandelen van: Aegon, Air-France-KLM, Akzo-Nobel, Ahold, Bam Groep, DSM, Heineken, ING, KPN, Philips, Randstad, Royal Dutch Shell, TomTom en Unilever.
Zelf lijken me Bam groep en TomTom de minst verstandigen om in te 'investeren'. Aangezien Bam vandaag negatief in het nieuws was, ze verwachtte geen winst meldde ze. Daarnaas loopt de bouwsector totaal niet. Daarnaast lijkt me de hype van TomTom ook wel voorbij. Nu heb ik totaal geen idee wat een Akzo Nobel precies doet. Maar Unilever lijkt me vooral de laatste 3 weken van dit spel erg handig, omdat zij veel snoep en supermarkt artikelen hebben die met de sinterklaas vaak over de toonbank zullen gaan.
Kunnen jullie me tips geven, als bijv. Zeker weten niet investeren in ING want...... of ga geen aandelen kopen op donderdag want op maandag zijn ze het laagst etc. Alle tips zijn welkom (A)
Hm, kleil percentage... Hier inmiddels 10% in Galapagos. 35% in obligaties, rest cash. Maar het cashdeel is uiterst flexibel natuurlijkquote:Op donderdag 4 november 2010 12:10 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Hehe, misschien modder je maar aan maar je hebt iig. wel een positief rendement op het moment neem ik aan. Er is ook niks mis met aandelen zoals Galapagos. Ik altijd wel 1 aandeel in de portefeuille wat ik een beetje als speelgoed zie. Weinig percentage in de porto, small cap en met een beetje geluk outperformed het alle andere aandelen in de porto.
ETF's van goudmijnen zijn gewoon leveraged tov goud. Maar ik neem aan dat je heel zeker van je zaak bent?quote:Op donderdag 4 november 2010 22:25 schreef JimmyJames het volgende:
Ik zit aan GDX te denken (etf van goudmijnen).
zou ook wel eens kunnen zijn dat mensen zich realiseren dat de koers van die ASR prefs behoorlijk is opgeboven boven pari, en dat als je de voorwaarden leest dat er staat dat als de prefs niet tot het garantievermogen gerekend mogen worden, ze a pari afgelost mogen worden. Nu zullen in 2012/13 cf. Basel-III ongetwijfeld nieuwe regels voor verzekeraars van kracht worden, waarbij jaarlijks een percentage van deze stukken niet meer tot het garantievermogen (of het verzekeringsequivalent) gerekend mogen worden. Nou is de vraag of het deels niet mogen rekenen ertoe leidt dat de gehele lening a pari mag worden afgelost. Want dan zou ik het wel weten als ik vadertje staat/ASR was (aandelenkapitaal erin en de lening a pari aflossen).quote:Op donderdag 4 november 2010 17:59 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
Hm, kleil percentage... Hier inmiddels 10% in Galapagos. 35% in obligaties, rest cash. Maar het cashdeel is uiterst flexibel natuurlijk
Over obligaties gesproken: het nieuws dat ASR over niet al te lange tijd verkocht gaat worden, lijkt niet zo heel positief ontvangen (-1% vandaag, maar kan ook een hikje zijn).
Blijkbaar gaat ABN-AMRO in 2013-2015 weer de markt op en ASR nog daarvoor. We zullen het met kerst horen van het ministerie...
Die ASRn waren trouwens wel een goede tip van je, het rendement was ver boven verwachting.quote:Op donderdag 4 november 2010 22:39 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
zou ook wel eens kunnen zijn dat mensen zich realiseren dat de koers van die ASR prefs behoorlijk is opgeboven boven pari, en dat als je de voorwaarden leest dat er staat dat als de prefs niet tot het garantievermogen gerekend mogen worden, ze a pari afgelost mogen worden. Nu zullen in 2012/13 cf. Basel-III ongetwijfeld nieuwe regels voor verzekeraars van kracht worden, waarbij jaarlijks een percentage van deze stukken niet meer tot het garantievermogen (of het verzekeringsequivalent) gerekend mogen worden. Nou is de vraag of het deels niet mogen rekenen ertoe leidt dat de gehele lening a pari mag worden afgelost. Want dan zou ik het wel weten als ik vadertje staat/ASR was (aandelenkapitaal erin en de lening a pari aflossen).
Da's wel een risico als je ze op 117 koopt. Niet leuk als ze dan over twee jaar op 100 gelost worden.....
(ik heb ze trouwens verkocht, hoop ze evt op een lager niveau weer terug te kopen, een nvieau dat bovenstaand risico iets meer recht doet)
nou ja, als ze niet voor 2019 gelost worden, doen ze nog ongeveer 8% effectief, best aardig voor een negen jaar looptijd, toch? Het risico zit 'm in insolventie (vrij laag lijkt me), of voortijdige lossing (onzeker).quote:Op donderdag 4 november 2010 22:44 schreef LXIV het volgende:
[..]
Die ASRn waren trouwens wel een goede tip van je, het rendement was ver boven verwachting.
Ook ik zat te denken ze te verkopen, omdat door de opgelopen koers het rendement behoorlijk gedaald is. Niet alleen relatief tov de koers, maar ook omdat je die 17% uiteindelijk weer kwijt raakt. Anderzijds houd ik ze graag in de porto als dekking voor mijn meer speculatieve posities.
Een investering in een goudmijn is leveraged omdat goudmijnen voor een vast bedrag 1 kg goud delven. Stel goud is $1000 dollar per ounce en de kosten om een ounce op te graven zijn $300 dollar dan maak je als mijn $700 winst per ounce. Stijgt de goudprijs met $100 dollar dan maak je $800 dollar winst. 800/700 = ~14%. Een belegger in goud heeft die leverage niet en maakt daarom 1100/1000 winst = 10%. Hoe groter het gat wordt hoe kleiner de leverage wordt natuurlijk. Maar dit is in wezen waarom enkel speculeren op de goudprijs minder risicovol is dan speculeren op goudmijnen.quote:Op donderdag 4 november 2010 22:36 schreef JimmyJames het volgende:
Nee helemaal niet. Vertel?
Is het een slechtere keuze dan GLD?
Ik heb hetzelfde rendement. Maar het rendement is toch lager omdat je ook nog 17% kwijtraakt omdat ze op 100 uiteindelijk gelost worden? En je moet rekenen vanaf de koers van nu?quote:Op donderdag 4 november 2010 22:48 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
nou ja, als ze niet voor 2019 gelost worden, doen ze nog ongeveer 8% effectief, best aardig voor een negen jaar looptijd, toch? Het risico zit 'm in insolventie (vrij laag lijkt me), of voortijdige lossing (onzeker).
Ik heb ze voor 117 verkocht, 107 gekocht, en gemiddeld een 8 euro rente op gebeurd. Dus 18 euro rendement op 107. Dat was een aardig bedag (maar nou mogen ze wel weer zakken hoor)
Mijn porto is toch de min ingedoken vanwege mijn BAMmetjes. Dat kon de rest niet goedmaken.quote:
ik heb ze verkocht, dus mijn rendement kan niet meer lager wordenquote:Op donderdag 4 november 2010 22:50 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ik heb hetzelfde rendement. Maar het rendement is toch lager omdat je ook nog 17% kwijtraakt omdat ze op 100 uiteindelijk gelost worden? En je moet rekenen vanaf de koers van nu?
ik had alleen stukjes Alstomquote:Op donderdag 4 november 2010 22:54 schreef LXIV het volgende:
[..]
Mijn porto is toch de min ingedoken vanwege mijn BAMmetjes. Dat kon de rest niet goedmaken.
Ik reken: het rendement is 10 euro rente op 117 euro belegd vermogen (ongeacht het instapmoment, niet meer relevant). Dat is 8,5%. Daar moet dan nog idd 2% vanaf omdat de waarde van de obligatie uiteindelijk op 100 komt. Dus effectief 6,5%. Niet slecht maar ook niet meer spectaculair. De dekking die het genereert levert me ook nog wat geld op.quote:Op donderdag 4 november 2010 22:54 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
ik heb ze verkocht, dus mijn rendement kan niet meer lager worden
Maar waar je op doet is ws. dat de couponrente weliswaar 10% is (je krijgt elk jaar 10 euro rente), maar dat de waarde van nu 117 in negen jaar naar 100 (nominale waarde zal lopen), en dat je dus elk jaar circa 2% rendement (17/9) inlevert. Dat klopt
Althans het effectieve rendement zal nog iets lager liggen (eigeniljk moet je de cash flows contant maken). Maar het zal dus ongeveer rond de 8% zijn op een koers van 117.
nee, dat klopt niet, ik zal het een keer voor je voorrekenen (had al een keer een excel modelletje gebouwd), maar niet om half vier 's nachts....quote:Op donderdag 4 november 2010 22:57 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ik reken: het rendement is 10 euro rente op 117 euro belegd vermogen (ongeacht het instapmoment, niet meer relevant). Dat is 8,5%. Daar moet dan nog idd 2% vanaf omdat de waarde van de obligatie uiteindelijk op 100 komt. Dus effectief 6,5%. Niet slecht maar ook niet meer spectaculair. De dekking die het genereert levert me ook nog wat geld op.
Want je herinvesteert je rente niet in dezelfde obligatie? Beetje rare manier van rekenen.quote:Op donderdag 4 november 2010 22:57 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ik reken: het rendement is 10 euro rente op 117 euro belegd vermogen (ongeacht het instapmoment, niet meer relevant). Dat is 8,5%. Daar moet dan nog idd 2% vanaf omdat de waarde van de obligatie uiteindelijk op 100 komt. Dus effectief 6,5%. Niet slecht maar ook niet meer spectaculair. De dekking die het genereert levert me ook nog wat geld op.
Och, het maakt me op zich niet zoveel uit. Alleen in december expireren mijn geschreven puts @5,06. Het zag er naar uit dat ze ongeveer op die koers zouden expireren, wat ik altijd als ideaal beschouw. Er zat op een zeker moment ook nog maar 20ct verwachtingswaarde in, wat erg weinig is. Alleen vanwege de transactiekosten heb ik ze niet terug gekocht. Nu kan ik ze wel weer doorrollen zonder dat ik er een cent extra in hoef te steken, maar dan heb ik maar een marginale tijdswaarde te pakken. En van dat weglekken van de tijd moet ik het juist hebben.quote:Op donderdag 4 november 2010 22:55 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
ik had alleen stukjes Alstom
Die hebben vandaag ook niet echt meegedaan (maar gemiddeld geen verlies op geleden, dat ook niet)
Je zit nog steeds in India (en niet in het Brabantse). Nog steeds goed naar je zin en lekker aan de gang?quote:Op donderdag 4 november 2010 23:01 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
nee, dat klopt niet, ik zal het een keer voor je voorrekenen (had al een keer een excel modelletje gebouwd), maar niet om half vier 's nachts....
Ik stuur je wel even een PMquote:Op donderdag 4 november 2010 23:07 schreef LXIV het volgende:
[..]
Je zit nog steeds in India (en niet in het Brabantse). Nog steeds goed naar je zin en lekker aan de gang?
Het zijn maar 4 termen. rent = rente. bswa = beurswaarde. nom = nominale waarde en rlpt is rente looptijd. Dit is gewoon dezelfde berekening die de krant aanhoudt om het effectief rendement uit te drukken. Overigens zijn er natuurlijk ook minimale yields en maximale yields maar dat hangt allemaal af van de koersen waarop je je rente herinvesteert.quote:Op donderdag 4 november 2010 23:10 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Ik stuur je wel even een PM
Die formula is trouwens te moeilijk voor me. Ik ben meer van de boerenverstandbenadering
Oh op die manier. Dank voor de uitleg.quote:Op donderdag 4 november 2010 22:48 schreef Mendeljev het volgende:
[..]
Een investering in een goudmijn is leveraged omdat goudmijnen voor een vast bedrag 1 kg goud delven. Stel goud is $1000 dollar per ounce en de kosten om een ounce op te graven zijn $300 dollar dan maak je als mijn $700 winst per ounce. Stijgt de goudprijs met $100 dollar dan maak je $800 dollar winst. 800/700 = ~14%. Een belegger in goud heeft die leverage niet en maakt daarom 1100/1000 winst = 10%. Hoe groter het gat wordt hoe kleiner de leverage wordt natuurlijk. Maar dit is in wezen waarom enkel speculeren op de goudprijs minder risicovol is dan speculeren op goudmijnen.
dank, die ga ik dan een keer terugredeneren naar mijn simpele cash flow modelquote:Op donderdag 4 november 2010 23:17 schreef Mendeljev het volgende:
[..]
Het zijn maar 4 termen. rent = rente. bswa = beurswaarde. nom = nominale waarde en rlpt is rente looptijd. Dit is gewoon dezelfde berekening die de krant aanhoudt om het effectief rendement uit te drukken. Overigens zijn er natuurlijk ook minimale yields en maximale yields maar dat hangt allemaal af van de koersen waarop je je rente herinvesteert.
http://beurs.fd.nl/aandelen/amsterdam/aex/quote:Op vrijdag 5 november 2010 00:12 schreef De-Hamster het volgende:
Is er ergens een site waar ik de koersstanden van bepaalden 'aandelenmerken' of hoe dat heet, zoals Royal Dutch Shell, ING, KLM, Aegon, Randstad kan zien van de afgelopen maand tot nu?
Dat kan op www.iex.nl of www.bloomberg.com eenvoudig worden gedaan.quote:Op vrijdag 5 november 2010 00:12 schreef De-Hamster het volgende:
Is er ergens een site waar ik de koersstanden van bepaalden 'aandelenmerken' of hoe dat heet, zoals Royal Dutch Shell, ING, KLM, Aegon, Randstad kan zien van de afgelopen maand tot nu?
Of nog interessanter: de 360 voor het einde van het jaar?quote:Op vrijdag 5 november 2010 09:13 schreef sitting_elfling het volgende:
Tegen de 347 aan. Zal de 350 vallen volgende week?
Hangt van vandaag af denk ik (unemployment rates en pending home sales index).quote:Op vrijdag 5 november 2010 09:13 schreef sitting_elfling het volgende:
Tegen de 347 aan. Zal de 350 vallen volgende week?
Zoveel funny moneyquote:
Ja een gezond bedrijf, maar kunnen ze qua marktaandeel stijgen in Nederland? Ze zitten al overal en ik denk dat Jumbo een groot deel van het marktaandeel gaat afsnoepen. Ik denk niet dat ik goede rendementen kan maken met het Ahold aandeel.quote:Op vrijdag 5 november 2010 12:29 schreef LXIV het volgende:
Wellicht een kut=aandeel maar een goed bedrijf. Niks mis mee in je porto.
Gaat net als McDonald's (in 2003) de groei van het aantal filialen verlagen om meer te investeren in de huidige filialen. Heeft McDonald's geen windeieren gelegd(van $30 in 2003 naar $80 nu).quote:The company also said Thursday that its net income nearly doubled as more people came into its stores and spent more money.
Ik zit er al een poosje over na te denken om Starbucks aan te schaffen. Ik denk een prijs van 32 voordat ik tot aanschaf ga.quote:Op vrijdag 5 november 2010 12:58 schreef Rejected het volgende:
Iemand Starbucks in de portfolio? Dit jaar voor het eerst dividend uitgekeerd en al +29%.
Earnings report gister:
[..]
Gaat net als McDonald's (in 2003) de groei van het aantal filialen verlagen om meer te investeren in de huidige filialen. Heeft McDonald's geen windeieren gelegd(van $30 in 2003 naar $80 nu).
Als er al een stijging gaat komen, lijkt me deze minimaal. Afnemen zal het echter niet snel denk ik. AH heeft een aantal vernieuwingen achter de rug (Denk aan zelfscanners etc.), die vernieuwingen in combinatie met de aangekondigde prijsverlagingen lijken me een goede motivatie om te blijven en eventueel zelfs terug te komen naar de Albert Heijn. Jumbo groeit echter wel heel snel, dus ik weet inderdaad niet of er denderende rendementen voor Ahold aan zitten te komen.quote:Op vrijdag 5 november 2010 12:32 schreef PaulieWalnuts het volgende:
[..]
Ja een gezond bedrijf, maar kunnen ze qua marktaandeel stijgen in Nederland? Ze zitten al overal en ik denk dat Jumbo een groot deel van het marktaandeel gaat afsnoepen. Ik denk niet dat ik goede rendementen kan maken met het Ahold aandeel.
Jumbo moet oppassen dat het zichzelf niet overloopt. Heeft een enorme groei doorgemaakt de afgelopen periode met oa. eigen merk introductie en overname super de boer.quote:Op vrijdag 5 november 2010 14:37 schreef MuurStraat het volgende:
Jumbo groeit echter wel heel snel, dus ik weet inderdaad niet of er denderende rendementen voor Ahold aan zitten te komen.
Ben toevallig dit jaar in Tsjechië op vakantie geweest, en in Praag zie je ook steeds meer Starbucks filialen terug. Overal veel volk, en niet alleen toeristen. Die zaak is flink aan het groeien en ik denk dat dat op de beurs ook wel gaat blijken.quote:Op vrijdag 5 november 2010 14:39 schreef Rejected het volgende:
Hoe is Starbucks in Engeland? Neem aan dat er veel meer filialen zijn dan hier in Nederland(5-7 filialen).
Starbucks Nederland: Vrijwel altijd druk
Starbucks in Maleisië (en ook concurrent coffee bean): Erg rustig.
Op het vliegveld in Hong Kong was het wel druk.
Bron?quote:Op vrijdag 5 november 2010 14:45 schreef Sokz het volgende:
Op elk A-merk maakt Jumbo trouwens verlies.
Is bij heel veel supermarkten tegenwoordig, ik kan zo snel even niet met een bron komen. Maar de echte winst moet van de huismerken komen, daarom staan die tegenwoordig ook beter opgesteld in de winkels (Midden in het schap op ooghoogte etc).quote:Op vrijdag 5 november 2010 15:02 schreef piepeloi55 het volgende:
[..]
Bron?
Overigens vind ik veel huismerken van Jumbo beter als de A-merken, maarja smaken verschillen.
Bron = inkooplijsten met consumentenprijs - inkoopprijs. Heb er zelf studentenbaantje ;-)quote:Op vrijdag 5 november 2010 15:02 schreef piepeloi55 het volgende:
[..]
Bron?
Overigens vind ik veel huismerken van Jumbo beter als de A-merken, maarja smaken verschillen.
Neigt naar manipulatie.quote:Op vrijdag 5 november 2010 15:13 schreef piepeloi55 het volgende:
Total nonfarm payroll employment increased by 151,000 in October, re-
flecting job gains in mining and a number of service-providing indus-
tries. Private-sector payroll employment rose by 159,000 over the
month; since December 2009, employment in the private sector has risen
by 1.1 million.
bron
Als je het hele rapport leest is de (bubble)werkgelegenheid niet eens zo gek slecht in oktober, vergeleken met wat we de afgelopen jaren gewend zijn. Zowel werkgelegenheid in private sector als het uurloon en de uren per week nemen toe, terwijl de overheidssector constant blijft.
Levert deze logica je uiteindelijk een cent op middels je trades? Indien ja, wat is de kracht achter deze constatering want ik ben zeer benieuwd!quote:Op vrijdag 5 november 2010 18:38 schreef Lemans24 het volgende:
Wat een daling van de euro ineens, bijna 2.5 cent lager dan de top van gisteren. Het lijkt dus tijd te worden om weer long te gaan!
Ik zat exact goed bij de laatste twee correcties (de grote tot 1.26 en de mini-dip tot 1.37). Maar dat was alleen in een schaduwportefeuille, ik heb er namelijk nog geen cent echt geld ingestokenquote:Op vrijdag 5 november 2010 18:48 schreef Mendeljev het volgende:
[..]
Levert deze logica je uiteindelijk een cent op middels je trades? Indien ja, wat is de kracht achter deze constatering want ik ben zeer benieuwd!
Zou het trouwens kunnen dat het lijkt alsof er meer banen zijn bij gekomen omdat werkgevers door het nieuwe zorgstelsel het aantal voltijdwerknemers terugschroeven? Vanaf 27 uur ofzo moeten ze namelijk betalen, dus schroeven ze liever gewoon de uren terug en nemen 2 mensen aan.quote:Op vrijdag 5 november 2010 15:13 schreef piepeloi55 het volgende:
Total nonfarm payroll employment increased by 151,000 in October, re-
flecting job gains in mining and a number of service-providing indus-
tries. Private-sector payroll employment rose by 159,000 over the
month; since December 2009, employment in the private sector has risen
by 1.1 million.
bron
Als je het hele rapport leest is de (bubble)werkgelegenheid niet eens zo gek slecht in oktober, vergeleken met wat we de afgelopen jaren gewend zijn. Zowel werkgelegenheid in private sector als het uurloon en de uren per week nemen toe, terwijl de overheidssector constant blijft.
In de cijfers met banengroei word gekeken naar voltijdbanen. Dat houd in dat als 40 uur werk per week als volledige baan word geteld, 2 mensen met 20 uur per week als 1 voltijdbaan worden geteld. Dat aantal banen (en daarmee uren) word weer gedeeld door de werkende hoeveelheid om te komen tot het gemiddelde uren werk per week. In oktober hebben de werkende net meer gewerkt per week, dus het aan voltijdbanen is gestegen en/of het aantal uren van niet-voltijdbanen.quote:Op vrijdag 5 november 2010 20:51 schreef Boekenwurm het volgende:
Zou het trouwens kunnen dat het lijkt alsof er meer banen zijn bij gekomen omdat werkgevers door het nieuwe zorgstelsel het aantal voltijdwerknemers terugschroeven? Vanaf 27 uur ofzo moeten ze namelijk betalen, dus schroeven ze liever gewoon de uren terug en nemen 2 mensen aan.
Of kijken die cijfers alleen naar full-tijd banen?
Wat vind je trouwens van Yum! Brands?quote:Op vrijdag 5 november 2010 14:10 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Ik zit er al een poosje over na te denken om Starbucks aan te schaffen. Ik denk een prijs van 32 voordat ik tot aanschaf ga.
Meeste winst zit op de groente en fruit daarom kom je dat altijd groot tegen in het begin.quote:Op vrijdag 5 november 2010 15:26 schreef MuurStraat het volgende:
[..]
Is bij heel veel supermarkten tegenwoordig, ik kan zo snel even niet met een bron komen. Maar de echte winst moet van de huismerken komen, daarom staan die tegenwoordig ook beter opgesteld in de winkels (Midden in het schap op ooghoogte etc).
Tnx Rejected
Yum! Brands is ook interessant. Als ik met mn aandelen portfolio ga vergroten komen daar Starbucks & Yum! zeker bij. Ook al ben ik dan enorm vertegenwoordigd in food&beverage.quote:Op zaterdag 6 november 2010 15:08 schreef JimmyJames het volgende:
[..]
Wat vind je trouwens van Yum! Brands?
Als ik naar Nederland kijk, zou KFC hier makkelijk zijn vestigingen kunnen verdubbelen. En in China zijn ze groter dan McDonalds (http://www.fool.com/inves(...)ay-isnt-chinese.aspx ).
boek een ticket, en ga rondreizen door India, China en ZO Aziequote:Op zondag 7 november 2010 01:20 schreef Skazminko het volgende:
Nou heren, jullie zijn de pro's, waar moet ik mijn monies in investeren? rolay dutch, zeldzame mineralen, misschien een stapeltje goud voordat de bubble barst? Zeg het maar.
quote:Voor de elektrische auto is het eigenlijk derde keer, goede keer. Want honderd jaar geleden reden er al meer elektrische auto's rond dan voertuigen met een verbrandingsmotor. De elektrische auto's werden nadien uit de markt geprijsd door de goedkope olie. De elektrische auto werd een tweede keer geëlektrocuteerd' door General Motors. Het ooit grootste automerk ter wereld presenteerde immers op de autoshow van Los Angeles in 1996, tot verbijstering van velen, een mooie elektrische auto, de EV1 (electric vehicle one). De auto ging in productie. Je kon de auto enkel leasen. Er waren snel meer dan duizend exemplaren verhuurd tegen 500 dollar per maand. De EV1 zag er ook mooi uit. Maar plots kregen alle huurders een aanmaning om hun auto in te leveren. Er bestaat een film waaruit blijkt dat GM de auto's in opleggers naar Arizona stuurde en ze er een voor een in een crunchmachine duwde. De directie ontkende, maar de beelden bewijzen het tegendeel. Velen denken dat GM besliste om de EV1 te doden' omdat het schrik had van de olielobby en vreesde dat het succes van de elektrische auto de toekomst van de rest van het bedrijf zou hypothekeren. Eigen schuld, dikke bult', dacht Serge de Gheldere toen GM twee jaar geleden bijna failliet ging. Het had een technologische voorsprong van vijftien jaar en verkwanselde die.'
Juaaaah ik!!quote:Op zondag 7 november 2010 01:00 schreef sitting_elfling het volgende:
Even een enorm off topic vraagje; zijn er hier studenten van Nederlandse universiteiten die eventueel interesse hebben om met een virtuele trading competitie mee te doen tussen een tig tal universiteiten wereldwijd? Van Februari tot Maart.
[..]
Yum! Brands is ook interessant. Als ik met mn aandelen portfolio ga vergroten komen daar Starbucks & Yum! zeker bij. Ook al ben ik dan enorm vertegenwoordigd in food&beverage.
Accuverbetering is op zich een heel marginale business. Er is namelijk veel concurrentie en de technologie is al in huis. Net zo als de zonnecelboeren elkaar tot het gaatje doodconcurreren gaat het uiteindelijk draaien om de prijs/kwh verhouding. Zelf houd ik mijn aaandacht gefocussed op de introductie van grootschalige brandstofcellen voor zowel transport als powerplants. Met exergetische totaalrendementen van pak'm beet 90% is hier enorm veel toekomst voor. Zo ver ik weet zijn er nog geen plants met brandstofcellen in Nederland en wereldwijd gezien maar een paar. Alleen Siemens houdt zich in Nederland volgens mij bezig met deze technologie voor functionele doeleinden.quote:Op zondag 7 november 2010 11:29 schreef tony_clifton- het volgende:
Ik denk dat Lithium ooit nog big gaat worden. Elektrische auto's enz.
Ms wel nog niet voor direct. Maar soit, ik blijf toch in Umicore (ook al zijn die niet direct in deze sector actief, eerder indirect).
Veel te vroeg zelfs. Zelfs bij brandstofmotoren is er nog veel ruimte voor ontwikkeling en alle heisa rondom peak oil lijkt af te zwakken. Alleen zijn brandstofcellen wel een troef in handen ten opzichte van het oliekartel. Zolang olie niet als pressiemiddel wordt gebruikt is er niets mis mee om afhankelijk te zijn van een paar landen. Alleen zal om diezelfde reden ook de ontwikkeling niet gestaakt worden van olievervangende technologie. Iets wat kansen kan bieden mijns inziens.quote:Op zondag 7 november 2010 14:18 schreef tony_clifton- het volgende:
Zelf denk ik dat 't te vroeg is voor heel die sector.
Yum is wel een beweeglijk aandeel. Wat vind je van de cijfers? Denk je niet dat ze met een p/e van 22.6 nu vrij duur zijn?quote:Op zondag 7 november 2010 01:00 schreef sitting_elfling het volgende:
Yum! Brands is ook interessant. Als ik met mn aandelen portfolio ga vergroten komen daar Starbucks & Yum! zeker bij. Ook al ben ik dan enorm vertegenwoordigd in food&beverage.
ik denk vooral dat ze een risico zijn omdat ze een Amerikaans bedrijf zijn. Met name in China zou het me niet verbazen als op een gegeven Amerikaanse bedrijven geboycot gaan worden, en daar zijn al bergen alternatieven in de vorm van Chinese kopien van McDonalds en KFC. En de Chinese overheid is ook niet vies van een spelletje buitenlandse bedrijven pesten. Ik geloof niet zo in de groeiplannen op lange termijn, eerlijk gezegd, althans niet voor zover China daar een sleutelrol in speelt.....quote:Op zondag 7 november 2010 14:35 schreef JimmyJames het volgende:
[..]
Yum is wel een beweeglijk aandeel. Wat vind je van de cijfers? Denk je niet dat ze met een p/e van 22.6 nu vrij duur zijn?
Is zeker relevant voor dit topic!quote:Op zondag 7 november 2010 16:17 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Weet niet of het hier echt thuishoort maar wie weet heeft het morgen wel weer wat invloed op de beurs.
China gaat nu ook portugal helpen met de economische crisis:
http://www.nu.nl/buitenla(...)nomische-crisis.html
Wen Jiabao is de president van China.quote:China zal Portugal steun bieden om de economische crisis door te komen. Dat heeft de Chinese president Hu Jintao zondag gezegd tijdens een staatsbezoek aan Portugal.
TV programma? BB? CNBC? Rtl 7? Computerprogramma? Wat bedoel je?quote:Op maandag 8 november 2010 10:12 schreef Lucas15 het volgende:
Bestaat er een programma waarmee ik de beurs kan volgen?
Dat er bijvoorbeeld een programma is waar je hele tijd naar kunt kijken of je aandelen daalt of stijgt.quote:Op maandag 8 november 2010 10:52 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
TV programma? BB? CNBC? Rtl 7? Computerprogramma? Wat bedoel je?
Ja, sorry ben eene beetje onduidelijk geweest. Ik bedoel software idd.quote:Op maandag 8 november 2010 11:48 schreef Rejected het volgende:
Op de televisiekanalen die sitting_elfling opnoemt is er de hele dag nieuws over financiële markten en de economie ja.
Maar ze vertellen natuurlijk niet precies wat jouw aandelen doen.
Of bedoel je software?
Heel erg liquide in vergelijking met veel andere opties. Da's ook al, heb er niet echt verder naar gekeken aangezien ik direct in de aandelen beleg. Zelfs puts schrijven brengt niet op ivm kosten bij mij.quote:Op maandag 8 november 2010 12:17 schreef Sokz het volgende:
S_E wat denk je van Petrobas t.o.v. andere olies? (Verkapte 'show me je bb grafieken' post)
www.beurs.nlquote:Op maandag 8 november 2010 12:28 schreef Lucas15 het volgende:
[..]
Ja, sorry ben eene beetje onduidelijk geweest. Ik bedoel software idd.
Was een leuke docu. Zoals die 'hippies' leefden, daar zou ik ook wel aan mee kunnen doen. Lekker weer in Californië, alles op de fiets, groenten telen in de tuin. Niks mis mee hoor!quote:Op maandag 8 november 2010 20:15 schreef Arcee het volgende:
TV-tip:California Dreaming 20:58 uur Nederland 2.
Dat heb ik inmiddels ook maar gedaan, ik wacht het antwoord wel af.quote:Op maandag 8 november 2010 21:21 schreef piepeloi55 het volgende:
Als je antwoord klopt en de mail overeenkomt dan wel. Maar waarom niet gewoon het zekere voor het onzekere nemen en lastig doen erover, als je inderdaad die prijsvraag hebt gewonnen gaan ze je die prijs heus wel geven nadat je zekerheid hebt gekregen.
En hij stijgt weer flink, opnieuw bijna op 1,40.quote:Op dinsdag 9 november 2010 10:45 schreef Lemans24 het volgende:
Ja, dat zou een flinke mispeer geweest zijn, als ik gisterenochtend inderdaad long was gegaan op de Euro. Door de stoploss heen zelfs. Vanochtend wel weer goed gegokt, ofwel een score van 3 uit 4.
Het duurt nog wel even voordat ik er een substantieel bedrag aan durf te wagen
Omdat ik verwachtte dat ik dmv stockpicking meer rendement kon maken. Juist door de wat volatielere aandelen te kiezen (meer premie).quote:Op dinsdag 9 november 2010 16:21 schreef JimmyJames het volgende:
@LXIV waarom heb je eigenlijk niet op de index geschreven als je verwachtte dat die binnen een bepaalde range zou blijven?
En ORD heeft ook nog wat goed te maken. ING, AEG, RD, AKZ zijn allemaal winstgevend geworden met opties. Maar die premies zijn relatief laag. Als dus twee andere fondsen de min in duiken dan compenseert het elkaar maar net.quote:Op dinsdag 9 november 2010 16:37 schreef Rejected het volgende:
Heeft hij wel gedaan toch?Alleen was het verlies van BAM net zo groot al die premies.
Wat wil je zien? Ik zoek wel even een plaatje op met de olie tankers waar ze zich nu bevinden.quote:Op maandag 8 november 2010 12:17 schreef Sokz het volgende:
S_E wat denk je van Petrobas t.o.v. andere olies? (Verkapte 'show me je bb grafieken' post)
Dat lijkt me puur toevalquote:Op dinsdag 9 november 2010 17:19 schreef LXIV het volgende:
Al baal ik natuurlijk wel een beetje van de twee slechtste stocks uit de AEX gepakt te hebben. (En daar ook nog relatief veel van geschreven te hebben)
Ja, ja, ja, ja. Mijn vingers ook. Maar de ervaring leert dat dit soort bubbles altijd nog hoger stijgt dan je ooit voor mogelijk had gehouden. En dan is het pak suiker in de kast niet goed genoeg om je shortpositie te dekken.quote:Op dinsdag 9 november 2010 17:25 schreef sitting_elfling het volgende:
Staan er hier nog meer mensen versteld van de bizarre stijgingen in de softe commodities? 80% in 3 maand op suiker.De vingers kriebelen om daar eens de trekker over te halen en short te gaan.
[..]
Wat wil je zien? Ik zoek wel even een plaatje op met de olie tankers waar ze zich nu bevinden.
TomTom heeft natuurlijk een koerssprong (omhoog) van jewelste achter de rug (op positief nieuws). Speculanten die hier in mee gegaan zijn zullen nu het weer rustig is rond TT hun posities wel af aan het bouwen zijn. Effectief heeft TT nog weinig verloren hoorquote:Op dinsdag 9 november 2010 19:36 schreef MuurStraat het volgende:
Het valt me op dat TomTom steeds maar blijft dalen zonder dat er echt berichten komen die een daling zouden verklaren. Hebben jullie enig idee hoe dit komt?
Ik heb persoonlijk het idee dat de TomTom's in de auto een beetje verleden tijd zijn, maar is dat een reden voor 1% beursverlies per dag?
Duidelijk verhaal lijkt mequote:Op dinsdag 9 november 2010 19:41 schreef LXIV het volgende:
[..]
TomTom heeft natuurlijk een koerssprong (omhoog) van jewelste achter de rug (op positief nieuws). Speculanten die hier in mee gegaan zijn zullen nu het weer rustig is rond TT hun posities wel af aan het bouwen zijn. Effectief heeft TT nog weinig verloren hoor
[ afbeelding ]
TomToms in de auto (als los kastje) zijn inderdaad op hun retour vanwege de concurrentie met iphones e.d. Maar vanwege dat is de koers begin dit jaar al van 12 euro naar 6 euro gedaald. Dat zit dus al in de koers inbegrepen. TT is nu bezig met het inbouwen van systemen in auto's en sluit daar deals mee met autofabrikanten. Ook doen ze alternatieve dingen met verkoop van kaarten, verkoop van verkeersgegevens et cetera. Wat de koers op de korte termijn (2 jaar) gaat doen hangt vooral af van hoe succesvol ze daar in zijn.
Verder is de sensatie wel uit TT verdwenen. Het is nu een vrij solide bedrijf met vrij solide winstcijfers en een niet te gekke K/w verhouding. Eigenlijk een bedrijf waarvan je dividend zou verwachten. Het enige spektakel kun je nog verwachten van een eventuele overname, maar die kans is niet zo groot (er zijn wel gegadigden, daar ligt het niet aan) omdat de bazen van TT, die zelf nog veel aandelen hebben, hier voorlopig niks in zien.
Ik zou nog even wachten. De prijs ontwikkeld zich nog relatief solide aan de long kant.quote:Op dinsdag 9 november 2010 17:25 schreef sitting_elfling het volgende:
Staan er hier nog meer mensen versteld van de bizarre stijgingen in de softe commodities? 80% in 3 maand op suiker.De vingers kriebelen om daar eens de trekker over te halen en short te gaan.
[..]
Wat wil je zien? Ik zoek wel even een plaatje op met de olie tankers waar ze zich nu bevinden.
Never catch a falling knife en never short a jumping stock.quote:Op dinsdag 9 november 2010 21:23 schreef flyguy het volgende:
[..]
Ik zou nog even wachten. De prijs ontwikkeld zich nog relatief solide aan de long kant.
Dus gewoon nog paar sprintertjes long op suiker en zilver doen?quote:Op dinsdag 9 november 2010 21:24 schreef LXIV het volgende:
[..]
Never catch a falling knife en never short a jumping stock.
Of zoiets....
Dat durf ik nou ook weer niet. Voor mij blijft al dat beleggen in commodities sowieso speculeren. Eigenlijk dienen deze markten gewoon voor boeren, fabrikanten e.d. om hun risico's te hedgen en spreiden. Niet voor FOK!-erstjes om op te gokken!quote:Op dinsdag 9 november 2010 21:38 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
Dus gewoon nog paar sprintertjes long op suiker en zilver doen?
Die graph van zilverquote:Op dinsdag 9 november 2010 19:20 schreef Dalliance het volgende:
Silver takes off. Zit er nu wel warmpjes bij met m'n calls op zilvermijnen. Alleen jammer dat ik die positie in de VIX van de hand moest doen, dat is uiteindelijk een prijzige verzekering gebleken. Maar better safe than sorry, right?
quote:Op dinsdag 9 november 2010 21:46 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat durf ik nou ook weer niet. Voor mij blijft al dat beleggen in commodities sowieso speculeren. Eigenlijk dienen deze markten gewoon voor boeren, fabrikanten e.d. om hun risico's te hedgen en spreiden. Niet voor FOK!-erstjes om op te gokken!
Het mag natuurlijk wel, maar ik denk dat de netto-speculant er op verliest. Er is verder niks mis met de situatie dat een boer zeker wil zijn om zijn suiker eind van het jaar op 300 te verkopen en hiervoor een putje koopt (of hoe dat daar ook werkt) om het dan op die prijs te doen. En dat een speculant dat putje verkoopt omdat hij verwacht dat de prijs naar 320 gaat.quote:Op dinsdag 9 november 2010 21:56 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Hehe. Ik ben het nog met je eens ook. Dit soort zaken moet gewoon afzijdig worden gehouden zodat er geen enorme speculatie in kan plaats vinden.
Wie is volgens jou dan de grootste veroorzaker van deze enorme stijgingen op dit moment? De stijgingen zijn zo abnormaal dat je met slechts een kleine leverage al tegen enorme winsten aan zit. Wie zit dit constant te stangen?quote:Op dinsdag 9 november 2010 21:58 schreef LXIV het volgende:
Maar ik geloof ook dat enkel ingewijden hieraan structureel kunnen verdienen.
De stijging zelf en de angst voor inflatie natuurlijk in combinatie met een lage rente waardoor het rendement niet eens hoog hoeft te zijn.quote:Op dinsdag 9 november 2010 22:06 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Wie is volgens jou dan de grootste veroorzaker van deze enorme stijgingen op dit moment? De stijgingen zijn zo abnormaal dat je met slechts een kleine leverage al tegen enorme winsten aan zit. Wie zit dit constant te stangen?
Ik zie ING op geen enkel goed bericht positief reageren dus ik verwacht morgen ook gewoon een daling.quote:Op dinsdag 9 november 2010 21:55 schreef LXIV het volgende:
Wat verwachten jullie morgen voor ING? Ik verwacht beter dan verwachtte cijfers op het banken, tegenvallende cijfers op het verzekeren maar netto dus beter dan verwacht.
Geen uitspraak over het terugbetalen van de staatslening ivm wachten op een uitspraak van het Europese hof. Lekker wat reserveringen om maar niet aan dividend (waarvan de staat het gros opslokt) te hoeven betalen.
En ondanks dit redelijke positieve nieuws verwacht ik dat de koers terug zal vallen met zo'n 3%.
Die stijging vindt altijd voorafgaande aan de cijfers plaats. Aangezien ING toch weer redelijk in top staat en ook de laatste tijd aardig gestegen is verwacht ik goede cijfers. En daarna dus de winstneming.quote:Op dinsdag 9 november 2010 22:12 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Ik zie ING op geen enkel goed bericht positief reageren dus ik verwacht morgen ook gewoon een daling.
Europa is nu ontzettend duur voor de gemiddelde Amerikaan om in te investeren. Omgekeerd kunnen wij hier goedkoop op inspelen. En wanneer de markten er het slechtst uitzien zijn er natuurlijk de mooiste kansen.quote:Op dinsdag 9 november 2010 22:13 schreef LXIV het volgende:
Ik zou me overigens ook kunnen voorstellen dat Europese aandelen voor de verandering eens stijgen terwijl Wallstreet stagneert of zelfs daalt.
Als ik een Amerikaanse belegger was zou ik het wel weten en zeker een deel van mijn porto in het buitenland beleggen. (Nederland, Duitsland, etc). Lekker stabiele landen en minder gehyped dan de emerging markets.
Stel, je leent nu 1.000.000 dollar tegen een paar procent, koopt er Europese aandelen voor met een goed dividend-rendement. Lijkt me best wel een goede zet, al is het enkel maar om te spreiden.
Er was een verdubbeling van de winst verwacht, maar:quote:Op dinsdag 9 november 2010 22:12 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Ik zie ING op geen enkel goed bericht positief reageren dus ik verwacht morgen ook gewoon een daling.
Bron: http://www.telegraaf.nl/d(...)rsgangen_voor__.htmlquote:De nettowinst van ING kwam uit op EUR371 miljoen, tegen EUR499 miljoen in het derde kwartaal van 2009. Zes analisten rekenden vooraf gemiddeld op een nettowinst van EUR953 miljoen. De resultaten werden gedrukt door verschillende lasten voor de Amerikaanse verzekeringstak.
De onderliggende nettowinst steeg naar EUR1,043 miljard, van EUR727 miljoen in dezelfde periode een jaar eerder.
De bankdivisie presteerde opnieuw beter dan de zwakkere verzekeringstak, zoals analisten hadden voorspeld.
De voorzieningen voor slechte leningen bij de bank daalden verder, tot EUR374 miljoen, van EUR465 miljoen in het tweede kwartaal.
Voorlopig het beste jongetje van de klas met een plus van 1.7%.quote:Op dinsdag 9 november 2010 22:12 schreef sitting_elfling het volgende:
Ik zie ING op geen enkel goed bericht positief reageren dus ik verwacht morgen ook gewoon een daling.
Ja, zo'n grafiekje ziet er dan heel schokkend uit. Maar als ik op wat financiële sites in Ierland zelf ga kijken is het nauwelijks nieuws. Wie snapt er nu iets niet?quote:Op woensdag 10 november 2010 18:26 schreef JimmyJames het volgende:
http://www.businessinside(...)us-new-highs-2010-11
Ik zit niet short maar wat moeten we hiermee?
Kennelijk gaat de markt ervan uit dat Europa de boel wel weer redt?
Ik vraag me wel eens af of er daar op het ministerie van financiën elke dag met vrees wordt gekeken naar dit soort grafieken. Of zullen ze niet eens weten wat een yield curve is?quote:Op woensdag 10 november 2010 19:28 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ja, zo'n grafiekje ziet er dan heel schokkend uit. Maar als ik op wat financiële sites in Ierland zelf ga kijken is het nauwelijks nieuws. Wie snapt er nu iets niet?
Ze zullen er niet wakker van liggen. Als die rente zo hoog blijft kloppen ze bij het EU noodfonds aan. Ik d8 dat ze dan 5% rente moeten betalen. Toch aanzienlijk minder dan 8,6%.quote:Op woensdag 10 november 2010 19:40 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Ik vraag me wel eens af of er daar op het ministerie van financiën elke dag met vrees wordt gekeken naar dit soort grafieken. Of zullen ze niet eens weten wat een yield curve is?
Assurant Inc.(-9.5%) tuimelt sindsdien naar beneden, omdat het bedrijf zo'n 90% van hun winst aan dit soort kickbacks heeft verdiend en gebruikt wordt door alle grote jongens. Kan dus zomaar het schoolvoorbeeld van fraude worden in de mortgage securities en servicing business en is voor mij het teken dat er nog heel wat lijken in de kast zullen zitten in die markt.quote:According to the article, mortgage pool servicers must keep insurance on homeowner properties when mortgage borrowers don't pay their homeowner insurance premiums, are in default, or if the home is somewhere in the foreclosure pipeline.
That makes sense (they have to protect the collateral that underlies the mortgage).
What is egregious is that, when the homeowner's policy lapses for any reason (including the servicer purposely withholding premium payments in the escrow account from being forwarded to the policy issuer!), the servicer buys a "force-placed" policy that the homeowner has to pay.
If the homeowner doesn't pay the premiums for the force-placed policy, they come out of the investor's payments that servicers are supposed to pass on from all the principal and interest payments they gather as servicers of the mortgage-backed securities pools. If there's no money up-front, premiums are paid out of foreclosure proceeds.
What's the problem? Force-placed policies can be more than 10 times the cost of regular policies. But that's not the story. The story is that servicers direct force-placed business to insurers for a commission, sometimes called a "reinsurance fee," but better known for what it is: a kickback.
Enkele Ierse banken krijgen er toch echt flink van langsquote:Op woensdag 10 november 2010 19:28 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ja, zo'n grafiekje ziet er dan heel schokkend uit. Maar als ik op wat financiële sites in Ierland zelf ga kijken is het nauwelijks nieuws. Wie snapt er nu iets niet?
Hé fedsingularity, nog steeds AEX boven 300 dit jaar, hè?quote:
Een voor de hand liggende conclusie. Echter vraag ik mij af in hoeverre de markt hier niet al rekening mee houdt? Dat noodfonds is er voor een reden gekomen.quote:Op donderdag 11 november 2010 01:13 schreef fedsingularity het volgende:
Wat moet je hier nu van denken?
Je kan bijna niet anders concluderen dat Ierland deze of volgende week aanspraak maakt op het noodfonds. Misschien wel samen met Griekenland.
Interessant verhaal. Op zich logisch dat er margedruk ontstaat als de prijzen van de inputs door het dak gaan dankzij BB.quote:Op donderdag 11 november 2010 01:24 schreef fedsingularity het volgende:
Ik zat net een stukje van Denninger te lezen over de stijgende grondstoffenkosten en het onvermogen van bedrijven om dat door te berekenen aan klanten, de marges worden erg uitgeknepen.
Ja, en als de earnings naar 0 gaan loopt de P/E erg hard op...quote:Op donderdag 11 november 2010 01:24 schreef fedsingularity het volgende:
Ik zat net een stukje van Denninger te lezen over de stijgende grondstoffenkosten en het onvermogen van bedrijven om dat door te berekenen aan klanten, de marges worden erg uitgeknepen.
Als je daarbij rekent dat de koersen stijgen omdat de Fed geld in de wereld pompt terwijl dat juist de marges onder druk zet kan ik alleen maar concluderen dat de aandelen overgewaardeerd zijn.
Nee hoor. Zolang de productiecapaciteit op deze niveaus blijft hangen is het zonder prijsafspraken niet/amper mogelijk dankzij het marktmechanisme. Het is pompen of verzuipen voor die bedrijven.quote:Op donderdag 11 november 2010 16:07 schreef dvr het volgende:
Anderzijds, bij grondstofprijsstijgingen van 30-100% in een half jaar is het uitgesloten dat fabrkanten die niet zullen doorberekenen. Zoveel ruimte om die kosten zelf te absorberen is er niet, en er worden al volop trucjes toegepast om de kosten stiekem door te berekenen, bijvoorbeeld door de hoeveelheid product per verpakking te verminderen.
Grondstofprijzen discrimineren niet en de P&G's, Pepsico's en Unilevers van deze wereld weten dat. Ze krijgen er allemaal mee te maken en zullen dus allemaal hun prijzen verhogen. Verderop in de keten, in de distributie en retail, zijn de marges al minimaal, dus ook die zullen de prijsstijging moeten doorberekenen.quote:Op donderdag 11 november 2010 18:03 schreef piepeloi55 het volgende:
Nee hoor. Zolang de productiecapaciteit op deze niveaus blijft hangen is het zonder prijsafspraken niet/amper mogelijk dankzij het marktmechanisme. Het is pompen of verzuipen voor die bedrijven.
Tot nog toe is er geen enkel teken dat daarop wijst, ondanks de al anderhalf jaar (fors) stijgende commodityprijzen. Dat is ook logisch omdat bij een lage productiecapaciteit de concurrentie en daarmee prijsdruk te groot is. Het is dan pompen (snoeien) of verzuipen (toch prijzen verhogen). Het marktmechanisme dwingt de markt via faillisement of een bloeiende economie om weer tot normale evenwichten te komen. Van dat laatste gaat geen sprake zijn. Van het eerste wel, maar is een zeer langdurig proces. Ik zie de komende tijd dan ook amper prijsdruk hierdoor ontstaan en word hierin bevestigd door o.a. het beige book en inflatiecijfers.quote:Op donderdag 11 november 2010 19:54 schreef dvr het volgende:
Grondstofprijzen discrimineren niet en de P&G's, Pepsico's en Unilevers van deze wereld weten dat. Ze krijgen er allemaal mee te maken en zullen dus allemaal hun prijzen verhogen. Verderop in de keten, in de distributie en retail, zijn de marges al minimaal, dus ook die zullen de prijsstijging moeten doorberekenen.
En in dat soort bedrijven wordt er gewoon doorberekend hoor. Shell maakt toch ook niet minder winst als de olieprijs hoger is?quote:Op donderdag 11 november 2010 21:13 schreef piepeloi55 het volgende:
Je zult het (bijna) alleen merken in producten waarvan de kosten voor een enorm percentage uit commoditys bestaan en in sectoren waar de productiecapaciteit op normalere niveaus ligt, maar dat zijn er niet veel.
Exact, vooral als in die sector een moordende concurrentiestrijd gaande is door een lage productiecapaciteit.quote:Op donderdag 11 november 2010 23:10 schreef Rejected het volgende:
Dat komt omdat Shell de olie ook wint natuurlijk. Een vliegtuigmaatschappij zal wel lijden onder een hogere olieprijs.
Daar zijn tegenwoordig brandstoftoeslagen voor. Zelfs transportbedrijven hebben dat tegenwoordig in hun overeenkomsten (dat er een toeslag betaald moet worden als diesel meer dan x kost).quote:Op donderdag 11 november 2010 23:10 schreef Rejected het volgende:
Dat komt omdat Shell de olie ook wint natuurlijk. Een vliegtuigmaatschappij zal wel lijden onder een hogere olieprijs.
Ja dat heet marktwerking.quote:Op vrijdag 12 november 2010 00:10 schreef fedsingularity het volgende:
Het klinkt allemaal wel leuk dat bedrijven de kosten doorberekenen aan klanten maar als de lonen van de eindgebruikers niet stijgen zal er toch minder verkocht gaan worden.
Niks gebeurd dus.quote:1,8 procent groei t.o.v. een jaar eerder
Geen groei t.o.v. voorafgaande kwartaal
Krachtige, maar iets minder sterke groei export
Bescheiden groei consumptie huishoudens
Licht herstel banengroei houdt aan
Kun je dat onderbouwen?quote:Op vrijdag 12 november 2010 10:31 schreef LXIV het volgende:
Als je wil shorten op de commodities-bubble is nu het moment!
Beetje kort door de bocht, waarom denk je dat er sprake is van een commodities-bubble?quote:Op vrijdag 12 november 2010 10:31 schreef LXIV het volgende:
Als je wil shorten op de commodities-bubble is nu het moment!
Ja, vanaf vandaag zetten de commodities een lange rit terug naar beneden in die zo'n drie maanden zal duren. Bepaalde grondstoffen zullen met meer dan de helft in waarde zakken. Ga je nu dus short, dan kun je daar veel mee verdienen.quote:Kun je dat onderbouwen?
Heeft dit nog een reden, die je misschien uit zou kunnen leggen?quote:Op vrijdag 12 november 2010 11:02 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ja, vanaf vandaag zetten de commodities een lange rit terug naar beneden in die zo'n drie maanden zal duren. Bepaalde grondstoffen zullen met meer dan de helft in waarde zakken. Ga je nu dus short, dan kun je daar veel mee verdienen.
Ah, had er nog niet naar gekeken maar ik zie inderdaad grote minnen staan. Een technisch verhaal dus. Maar de stijging van de afgelopen week was imo ook niet echt fundamenteel te onderbouwen.quote:Op vrijdag 12 november 2010 11:02 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ja, vanaf vandaag zetten de commodities een lange rit terug naar beneden in die zo'n drie maanden zal duren. Bepaalde grondstoffen zullen met meer dan de helft in waarde zakken. Ga je nu dus short, dan kun je daar veel mee verdienen.
Ik denk op zich dat je idd weleens gelijk kon krijgen. Alles heeft een topquote:Op vrijdag 12 november 2010 11:23 schreef LXIV het volgende:
Nah. In principe is de markt efficient, dus de huidige prijs klopt gewoon. Alleen vinden er in zulke markten ook draaien plaats. Ik denk dat zo'n moment nu gekomen is. Zonder verdere motivatie.
Of het klopt zullen we over een paar maanden zien.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |