FOK!forum / Ouder(s) / Het grote babietjestopic (6-12 maanden) deel 40
NieuweUserzaterdag 31 juli 2010 @ 08:56
Het grote babietjestopic (6-12 maanden) deel 39

01 augustus 2009: Timo Ruben, zoon van Chan
03 augustus 2009: Iris, dochter van Nijna
07 augustus 2009: Roy, zoon van Bar
08 augustus 2009: Willow, dochter van Innepin
23 augustus 2009: Thomas, zoon van Ca.ra
*** 23 augustus 2009: Evi Mare, dochter van DuchessX en Juup©***
*** 24 augustus 2009: Oscar Morrison, zoon van Brighteyes en Stinkie ***
27 augustus 2009: Toby Benjamin, zoon van Kersjes
30 augustus 2009: Dorien, dochter van Hi_flyer en Bromfly_er
31 augustus 2009: Lena, dochter van Poppedein
11 september 2009: Lars, zoon van XXXKarinXXX
17 september 2009: Esmee, dochter van Stiemie
20 september 2009: Lotte, dochter van Linda2205
23 september 2009: Lente, dochter van Ssserpente
27 september 2009: 'Rocker', zoon van RockabeIIa
28 september 2009: 'Driekus', zoon van mefke79
29 september 2009: 'Xeentje', dochter van Xenia
02 oktober 2009: Alexa, dochter van Takkembah
02 oktober 2009: Sem Yesse, zoon van Rekkie
08 oktober 2009: 'Mini-sproetje', dochter van sproet-je
12 oktober 2009: Isabeau, dochter van sorbootje
16 oktober 2009: Jamie, zoon van martine1984
22 oktober 2009: Niels, zoon van Twinkly
27 oktober 2009: Mette, dochter van wickie
13 november 2009: Ivan, zoon van Claudia_x
16 november 2009: Thomas, zoon van Aoraki
23 november 2009: Emma, dochter van WupWup
24 november 2009: Stef, zoon van Incantrix
27 november 2009: Ties, zoon van Ziggyziggyziggy
05 december 2009: Evie Elleke, dochter van Beessie-Jen
10 december 2009: Wolf, zoon van Poppejans
15 december 2009: Elyas Yaël, zoon van Tan
17 december 2009: Rienk, zoon van Vlindur
18 december 2009: Dyon, zoon van Meimeltje
20 december 2009: Fabian, zoon van amaranta
23 december 2009: Minke, dochter van lijnloos
30 December 2009: Isa, dochter van NieuweUser
07 januari 2010, Aviva Gabrielle, dochter van DaviniaHR
15 januari 2010: Dijon Trevor, zoon van faja-lobi

*** vermeldingen zijn officiële Fok!baby's
(Een Fok!baby is een baby geboren uit een relatie waarbij de ouders elkaar hebben leren kennen op/door Fok.)
NieuweUserzaterdag 31 juli 2010 @ 08:57
Mijn laatste post:

Willow, dat heb je mooi gedaan!! :D

Stef en Ivan kunnen staan lees ik! *O*

Lily, wat fijn om te lezen dat Leah zo'n lief en tevreden meisje is! O+
Claudia_xzaterdag 31 juli 2010 @ 09:05
Timo is morgen al jarig!
Stiemiezaterdag 31 juli 2010 @ 09:11
quote:
Op zaterdag 31 juli 2010 09:05 schreef Claudia_x het volgende:
Timo is morgen al jarig!
Ik zag het net ook en schrok er ook wat van. Dat kan toch helemaal nog niet :o
mefke79zaterdag 31 juli 2010 @ 10:19
Timo, morgen al jarig! Neee...De tijd gaat te snel...

O, en kon de huisarts ons gisteren niet vertellen wat de plekjes op Driekus zijn wang zijn, inmiddels kunnen we het zelf wel. Een heerlijk virus! Dat na neus, luchtwegen en mijn tong (afte van heb ik jou daar) nu Driekus zijn ogen te pakken heeft. Ze zitten helemaal dichtgeplakt. Hij zit nu in bad, hopelijk krijgen we het dan een beetje open.
En het vervelende, een virus, daar kunnen ze ook nog eens niets aan doen, moet vanzelf overgaan. Dus dan maar niet zwemmen dit weekend, jammer...

Ik ga even het vorige topic lezen :W
mefke79zaterdag 31 juli 2010 @ 10:53
Zo, extra schermpje erbij, kan ik eens even fatsoenlijk reageren. (Ik doe een Incantrixje ;) )

Claudia, normaal pak ik ook altijd een slab, maar dit keer had Driekus de eerste knoei actie al voor elkaar voor ik de slab omhad. En aangezien ie alleen een witte romper aan had, ach..laat maar zitten dacht ik toen. Die romper wordt toch wel schoon.

Thomas, kruipt! Juh! *O* Aoraki, hier was het frustratiehuilen heel snel over toen ie eenmaal doorhad hoe je moest gaan zitten na staan, hopelijk werkt het bij julie hetzelfde met kruipen.

Lily, voor wat jij beschrijft ben ik ook wel bang hoor. Maar van de andere kant: ik ben op zich heel makkelijk in dat soort dingen, terwijl mijn man er veel meer moeite mee heeft. Dus ik erger me dan meer aan mijn man die roept dat ik moet opruimen dan aan de rotzooi zelf. En ik kan er met Driekus heel makkelijk tegen. Die leg ik gerust met zwarte pootjes in bed als ie buiten gespeeld heeft. Dan maar wassen na het slaapje.
En natuurlijk mag je kindjes niet vergelijken, maar ik kan me voorstellen dat je je zorgen maakt soms. En wat goed dat je jongens zo lief met hun zusje omgaan.

Ivan, staan is gaaf he! :Y

Ssserptente, is ie echt zoveel verandert onze Driekus? Als je dat elke dag ziet gebeuren, dan zie je het veel minder goed. En voor verstopt zitten heb ik geen tips helaas, dat hebben we hier eigenlijk nooit, laat staan dat we kurken in de luiers zien. Tjemig...gelukkig is ze het kwijt.

Stef, sta jij ook al...stoer! En morgen lekker logeren, ook zo fijn. Icantrix, gaat Stef ook gezellig kletsen voor op de fiets. Het is bij ons net of Driekus dan alles wat ie voelt en ziet wil vertellen aan ons. Zo gezellig! En optrekken kan je ook aan de laarzen van je moeder of aan het haar op de benen van je vader (wat erg zeer doet als ik mijn vent moet geloven)

Karin, dat klinkt als een prima dagje. Wat vond Lars van de dierentuin? Wij waren laatst in Arnhem en vooral de olifanten en de chimpansees maakten indruk. De rest heeft ie eigenlijk nauwelijks gezien.

Innepin! :o Dat noem ik nog eens knoeien met eten, daar is de actie van Driekus een kleinigheid bij. Ze gooit gewoon haar bord ondersteboven. Hihi. De grap is dat Driekus zijn geknoei eigenlijk een soort van opruimen is. Als er iets van het lepeltje valt op zijn blad, wil ie het opruimen. Dan pakt ie de grotere stukjes, stopt die in zijn mond en gaat daarna met zijn handje het blad 'poetsen'. Dat veroorzaakt alleen maar meer zooi, maar het is wel grappig om te zien.

Ca.ra, wat fijn dat de ab werkt! En wat grappig dat Thomas dat nu door heeft en het uitlokt.

En ik zag nog een stukje over speelgoed. Wij hadden als kind allebei een bak lego en die hebben we beide nog. De lego van mijn man staat hier, die van mij bij mijn ouders. Duplo heeft ie ook al gehad, alleen staat het nog boven. En een blokkenkar hebben wij ook, zal ik ook eens van zolder halen.
Ssserpentezaterdag 31 juli 2010 @ 11:01
Ik vind 'm idd erg veranderd, Mef, echt een dreumesje geworden. O+

Lente zit weer petopt. -O- Gek, want daar had ze eerst echt noooit last van, ze produceerde zo drie poepluiers op een dag. Nils is boodschappen doen en neemt Roosvicee Laxo mee.
DustinHendersonzaterdag 31 juli 2010 @ 11:20
Wauw, Ivan en Stef kunnen staan, wat knap en leuk! *O*

Hier niks te melden, alles gaat heerlijk!
mefke79zaterdag 31 juli 2010 @ 11:23
Ssserpente, jemig alweer...sneu! En ja, tis een dreumes, het babyzijn is echt weg nu.
Ca.razaterdag 31 juli 2010 @ 12:12
Ach Mef, hopelijk heeft zijn afweer snel de overhand over het virus!

Ondanks het feit dat de AB zijn werk goed doet hebben we toch weer een slechte nacht gehad hier. De spalkjes zijn kleiner gemaakt, maar hoe strak ik ze ook om probeer te doen, ze zakken gewoon af. En dan krijgt Thomas toch weer last, dus flink gehuild van de pijn vannacht. Hoe vaker het gebeurt, hoe sneller het achter elkaar komt. Achteraf is het dus waarschijnlijk al wat langer aan de gang geweest (hij heeft de nieuwe spalken nu ong. twee weken) maar we waren natuurlijk gefocust op de pijn van de oorontsteking.

Alles wat we dachten met de fysiotherapie gewonnen te hebben is weer weg nu, en als het echt zo hard achteruit kan gaan dan heb ik er een hard hoofd in dat het eind dit jaar erg veel beter gaat. -O-

Serpente, wat akelig die verstopping. Hopelijk 'doet' de roosvicee laxo wat.
Misschien anders (in overleg) wat movicolon proberen? Dat zijn oplosbare vezels, houden vocht vast in de ontlasting en maken het geheel zachter. Maar ze zorgen niet voor diarree, overprikkelen de darmen ook niet.
NieuweUserzaterdag 31 juli 2010 @ 12:38
Lente, wat vervelend als je daar zo'n last van hebt!

En Ca.ra, wat balen dat het ineens zo'n stuk slechter gaat met zijn beentjes!

Isa was gisteren trouwens alweer 7 maanden! Wat gaat dat snel!
Ssserpentezaterdag 31 juli 2010 @ 12:41
Aggos, wat zielig voor Thomas. Balen ook dat jullie z'n pijn dan ws verkeerd hebben ingeschat. Dat kon je ook niet weten natuurlijk. Konden ze maar praten he, die kleintjes.

Heb je er echt zo'n hard hoofd in, joh? -O- ;(

Thanks voor de poeptip. Dit is pas de tweede dag, dus ik ga eerst maar eens Roosvicee proberen. Maar ik hou 'm ff in gedachten.
martine1984zaterdag 31 juli 2010 @ 12:42
Driekus ziek, hopelijk gaat t snel beter met je mannetje Mefke.
Ca.ra kan me voorstellen dat je er ff doorheen zit. Zou graag iets willen zeggen wat je op kon beuren maar ik kom niet verder dan :*
Ssperente hopelijk haalt de rosevicee wat uit want een verstopping is nooit leuk

Hier ook een kereltje die wil staan in de box, hij trekt zich op aan mijn handen en pak zich dan vast aan de spijlen. Om vervolgens los te laten en zich achter over te laten vallen en dan :'( . Kruipen is hij nog steeds verwoed mee bezig maar het lukt nog niet, hij probeerd de hele tijd zn beentjes onder zn lijf te krijgen vanuit zit stand. Ook probeerd hij zich aan de spijlen van de box op te trekken. Vandaag voor het eerst wezen boodschappen doen met jamie in het zitje van de kar. Hij vond het geweldig en heeft met zo'n beetje naar iedereen zitten kletsen en lachen in de winkel. Hoe bedoel ik wind iedereen om mn vinger O+ Meneertje ligt nu te slapen, straks nog ff naar de andere supermarkt. En dan zijn alle verjaardags boodschappen binnen. Morgen vier ik mn verjaardag en ik heb zo geen zin in al die mensen over de vloer O-)

SPOILER
Naar lang twijfelen heb ik toch maar een solicitatie brief gestuurd ben er nog steeds beduusd van. Vind het zo spannend!
Ssserpentezaterdag 31 juli 2010 @ 12:51
Leuk he, Martine, in de winkelwagen. Dat vond ik de eerste keer zo'n 'ik ben echt moeder-momentje'. O+

Dat achterover vallen deed Lente ook. Handig met harde dingen in de box. :') Nu steekt ze gelukkig meteen d'r kont naar achter zodra ze dreigt te vallen.

Ze staat trouwens steeds vaker los! Ze doet het heel bewust ook, laat een handje los en blijft dan heel voorzichtig en geconcentreerd staan.
Beessie-Jenzaterdag 31 juli 2010 @ 14:10
sorry niet bijgelezen en ook ff geen tijd; maar even iets checken...

kan Evie rond deze periode een sprongetje maken?? ze slaapt normaal altijd door. Maar de laatste paar nachten slaapt ze heel onrustig, drinkt ze ook onrustiger... en heb ik dr elke nacht even uit dr bedje gehaald, laten drinken en terug gelegd, en dan slaapt ze ook wel gewoon weer.... :?
(terwijl ze wel gewoon voldoende drinkt voor het slapen gaan).
innepinzaterdag 31 juli 2010 @ 14:16
Alles kan, BJ. Het gaat volgens mij bij de meeste kindjes met ups en downs. Doorslapen, niet doorslapen. Goed eten, niet willen eten.

Leuk he, die gebruiksaanwijzing? :+
Groofskenzaterdag 31 juli 2010 @ 14:23
quote:
Op zaterdag 31 juli 2010 11:20 schreef Poppejans het volgende:
Hier niks te melden, alles gaat heerlijk!
Fijn Poppejans O+ .

Hier hetzelfde, geen bijzonderheden, alles gemoedelijk z'n gangetje.
Ssserpentezaterdag 31 juli 2010 @ 15:09
Lekker, Groof en Poppejans. :)

BJ, kan hoor, kan op en af gaan idd. Lente sliep ook vrij snel door en dat was op een gegeven moment ook voorbij.

Ze heeft net best veel verdriet gehad omdat ze weer niet kon poepen. Heb 'r een flesje Roosvicee Laxo gegeven en ben een uurtje met 'r in de doek gaan wandelen. Het hielp wel wat, want net kwam er na uren persen wer zo'n harde keutel.

Net heeft ze nog een fles Roosvicee gehad en een paar blauwe bessen. Ben benieuwd.

Nadeel is alleen dat ze na de flessen Roosvicee niet meer uit de borst wil drinken. Ze heeft alleen vanmorgen maar gedronken.
Ca.razaterdag 31 juli 2010 @ 17:19
Bah Serpente, het is altijd wat he. Soms dan zou je gewoon even willen dat alles makkelijk ging. Vervelend dat de (mogelijke) oplossing voor het ene probleem weer een ander probleem creëert.

Misschien kun je kolven en er 'milk and fruit' van maken met roosvicee laxo? ):O
NieuweUserzaterdag 31 juli 2010 @ 20:34
Nog steeds lastig voor Lente zeg?! Vervelend!!

Ik ben erg blij, Isa eet nu lekker van mijn zelfgemaakte hapjes voor haar!! Eerst gingen die er helemaal niet in, maar sinds vorige week heb ik een nieuwe blender en gaat het super!! Vanavond heeft ze bloemkool gehad en ze smulde ervan! :) *O* Klinkt suffig, maar ik ben er zo blij mee! Vind het gewoon leuk om voor haar te koken! Ik geef haar meestal ook een groter stuk van de groente in haar handje als wij eten, maar daar doet ze niet zoveel mee.
XXXKarinXXXzaterdag 31 juli 2010 @ 20:52
Wat sneu voor Lente, en raar ook eigenlijk dat dat zo de kop opsteekt, terwijl ze eerder nooit last had. Vervelend hoor...!

NieuweUser,dat is niet suf hoor, het is ook fijn toch!
Lekker van genieten samen met je dochter!

Lekker Groofsken & Poppejans! *O* Altijd goed om te lezen dat het lekker loopt!

BJ, dat is even wennen denk ik, dat Evie wakker wordt 's nachts....hopen dat ze snel haar oude ritme weer oppakt. :*

Hier alles goed, Lars lacht de hele dag door.
Heeft wel wat last van doorkomende tandjes (denk ik) heeft steeds een beetje verhoging.
Dentinox vindt ie heerlijk :Y)
ik vind het zo lollig om te zien hoe hij iedereen om zijn vingertje windt, jong en oud. O+
mefke79zaterdag 31 juli 2010 @ 22:47
BJ, Driekus is dat rond die periode ook ineens gaan doen. Het is weer over gelukkig.
Poppejans en Groofsken, genieten dan!

Driekus zijn oogjes zijn de hele dag snotterig geweest en nu komen er ook een soort van blaasjes/bultjes op zijn lijfje. Wij dus even zoeken op internet, blijken ontstoken oogjes te passen bij...tada...de waterpokken. En laat meneer nou al weer drie weken tussen waterpokkenkindjes op het kdv te zitten. Ik hoop dat het inderdaad waterpokken is en dat het hierbij blijft, dan heeft ie het mooi in een milde vorm te pakken.

Martine, wat spannend. Vertel, wie, wat waar, waarom en hoezo?

Goedenacht allemaal!
lilyzaterdag 31 juli 2010 @ 22:50
Poppejans en Groofsken, heerlijk dat alles zo goed en gemoedelijk gaat :) Top!

quote:
Op zaterdag 31 juli 2010 17:19 schreef Ca.ra het volgende:
Misschien kun je kolven en er 'milk and fruit' van maken met roosvicee laxo? ):O
wat een goed idee :)
lilyzaterdag 31 juli 2010 @ 22:52
Wat leuk dat Isa jouw kookkunsten waardeert, NieuweUser :)
Hier gaat het er ook allemaal prima in :Y) Zelfs het brood begint beter te gaan.

oww, Driekus aan de pokken (dat staat ons dus ook allemaal weer te wachten heh)
Stiemiezaterdag 31 juli 2010 @ 22:56
Beterschap voor Driekus Mefke :* Hopelijk knapt ie snel weer op!
Vlinderzondag 1 augustus 2010 @ 00:56
Timo, gefeliciteerd met je eerste verjaardag!!! *O* *O* *O* *O* *O*



Driekus, beterschap :*

BJ, Rienk wordt nu ook 's ochtends ineens wakker. Hij kan niet zonder hulp weer in slaap komen, dus ik moet de speen terug stoppen en er even bij blijven, meestal valt hij dan weer in slaap. Zo niet, dan geef ik hem gewoon zn ontbijt. Dan slaapt ie daarna weer wat langer ;)
(Rienk gaat na zn ontbijt (Normaal 7 uur) terug op bed)

Rienk komt vooruit! *O* *O* hij doet een soort van tijgeren en kruipen door elkaar ^O^ Sinds vanavond echt duidelijk te zien! En hij kan zelf zitten! Hij doet het nu allen nog maar in bad, dat is lekker glad, maar op de grond wil het nog niet echt. Wel kan hij al heel lang goed zitten spelen! En achteruit kijken en druk doen zonder om te kukelen! Dus we kunnen voor een fietszitje winkelen! *O* *O*
Ssserpentezondag 1 augustus 2010 @ 08:09
Die shake is zeker een goed idee!

Mef, als kindjes nog geen een zijn en maar mild de waterpokken hebben, kunnen ze het later nog een keer krijgen omdat ze dan niet genoeg antistoffen hebben aangemaakt. ;(
Ssserpentezondag 1 augustus 2010 @ 08:09
Timo is jarig! Hiep hiep HOERAAAAA!

Gefeliciiteerd!

*O* *O* *O*
Claudia_xzondag 1 augustus 2010 @ 08:32
Chan, gefeliciteerd met Timo! *O*

NieuweUserzondag 1 augustus 2010 @ 08:52
Timo gefeliciteerd!! *O* *O*

Rienk kan tijgeren, wat goed!! *O* Isa komt nu ook vooruit, ook een combinatie van kruipen en tijgeren! :)
Aorakizondag 1 augustus 2010 @ 09:52
Timo gefeliciteerd!!!

En Rienk aan de kruip, knap hoor.
mefke79zondag 1 augustus 2010 @ 10:59
Gefeliciteerd Timo!

Ssserpente, ja dat klopt van de pokken. Het schijnt dan wel zo te zijn dat ze em twee keer mild krijgen. Laten we hopen dat dat zo is.
En Rienk komt vooruit, juh!
Lijnlooszondag 1 augustus 2010 @ 11:04
Timo, van harte gefeliciteerd met je allereerste verjaardag! Dat er nog maar heeeeeeeeel veel mogen volgen die net zo leuk zijn als deze! *O*

Mefke, :* voor jullie driekus, wat naar van de pokken. hopelijk knapt ie snel op en heeft ie neit te veel last van jeuk.

Rienk, kerel wat goed! *O*
DustinHendersonzondag 1 augustus 2010 @ 11:13
quote:
Op zaterdag 31 juli 2010 14:23 schreef Groofsken het volgende:

[..]

Fijn Poppejans O+ .

Hier hetzelfde, geen bijzonderheden, alles gemoedelijk z'n gangetje.
Lekker he!
Dacht, misschien lijkt het dan heel vaak zo dat ik maar weinig post over mn kind, maar dat is dus vaak dat ik niks bijzonders te vertellen heb.
Leuk om te lezen dat er wel gereageerd wordt door jullie hierop :)

ach gos,Driekus de waterpokken :*

Wat goed dat Lente zich ook optrekt! *O*

Lieve Timo, gefeliciteeeeeeerd. 1 jaar! wauw *O* *O* *O* wat een mooie mijlpaal

en een :o en *O* voor kruipende Rienk! knap hoor, dat doet Wolf nog niet. Rienk zag ik laatst in het fototopic ook al heel goed rechtop zitten, ook dat is hier nog niet.

BJ, heb hier ook het idee van een ontwikkelingsachtig sprongetje oid. Ziek is hij niet, maar slaapt de afgelopen 2/3 dagen ineens heel veel en is snel huilerig.
Misschien dat het niet kunnen kruipen hem (of wellicht ook Evie) dwars zit?! Dat dat eraan zit te komen
Asyniurzondag 1 augustus 2010 @ 11:29
Ik moet hier de boel maar eens gaan bijhouden (als me dat lukt), want over 2 weken moet ik er aan geloven :o

Yay voor Rienk *O*

Arme Driekus met zijn prutoogjes en arme Lente met haar verstopping :{

Groof en Poppejans, fijn dat het goed gaat bij jullie! Maar ondanks dat het goed gaat, verwacht ik toch regelmatige updates wat de mannen allemaal al kunnen en kennen ;)
Chanzondag 1 augustus 2010 @ 12:03
Rienk wat goed! *O*

En Isa ook in zn vooruit :D

Driekus dat je maar weer gauw beter mag zijn ventje :*

Arme Lente, verstopt zitten is niet fijn.. Timo heeft toen hij nog klein was (want nu is hij écht groot :o ) en toen kreeg hij van dat spul waarvan ik ineens niet meer op de naam kan komen.. Dat hielp wel, maar zodra ik er mee ophield raakte hij meteen weer verstopt.. Pas toen hij goed ziek werd ging de verstopping weg.. Ohw ja, lactulose was het..

Mijn ventje is gewoon één jaar vandaag :D Dank voor alle lieve felicitaties! :)

Hij heeft een loopfietsje van ons gekregen en hij vind m erg leuk :)

Straks komt er allemaal bezoek en gelukkig ligt hij nu lekker te slapen want hij was vanmorgen al helemaal de weg kwijt door de ballonnen, slingers en het cadeau.. Dus lekker uitgerust als het bezoek komt :)
lilyzondag 1 augustus 2010 @ 12:08
Timo *O*

Ca.razondag 1 augustus 2010 @ 12:37
Chan, gefeliciteerd met je grote zoon! En tot gauw in het volgende topic!

En wat Asy ook al zegt: ook de niks-aan-de-hand verhalen willen we horen hoor!
Jullie kindjes vreten vast ook wel eens wat uit, of doen grappige dingen enzo, toch?

Ik hoop dat ik heeeel snel alleen nog maar de grappige zaken kan posten ;)
lilyzondag 1 augustus 2010 @ 12:43
quote:
Op zondag 1 augustus 2010 11:29 schreef Asyniur het volgende:
Maar ondanks dat het goed gaat, verwacht ik toch regelmatige updates wat de mannen allemaal al kunnen en kennen ;)
ja maar....ze kan nog niks :P
het gaat alleen maar goed :D
Asyniurzondag 1 augustus 2010 @ 12:47
quote:
Op zondag 1 augustus 2010 12:43 schreef lily het volgende:

[..]

ja maar....ze kan nog niks :P
het gaat alleen maar goed :D
Wél! Ze kan heel erg lief lachen O+
lilyzondag 1 augustus 2010 @ 12:49
Oh ja, op dat gebied kan ze een helehoop.
Goed eten, altijd lachen of schaterlachen en goed slapen. Dus het gaat gewoon goed (maar geen ontwikkelingen verder) dus geen: wat knap! voor Leah ;)
lezen jullie wel tussen de regels :P
Sorbootjezondag 1 augustus 2010 @ 12:53
Timo!!! Gefeliciteerd Chan, met je mooie grote man! (en tot best wel snel)

Geniet van deze dag!


Mijn baby is een ongeleid projectiel. Ze trekt de boeken uit de kast, trekt zich overal aan op, smijt dvd's door de kamer etc...

En als ik NEE zeg, kijkt ze lachend naar me terwijl ze nee schudt.


:')
NieuweUserzondag 1 augustus 2010 @ 12:54
Nou lachen is toch ook heel erg knap Leah!!! ;) :)

Asy, ook al hier straks, wat gaat het snel!
Sorbootjezondag 1 augustus 2010 @ 12:54
Ook opmerkelijk is haar voorkeur voor het boek 'de opkomst van het derde rijk'. Daar zit ze op haar manier heel serieus in te bladeren. Stom gezicht :)
NieuweUserzondag 1 augustus 2010 @ 12:56
Haha Isabeau! Lekker ondeugend dus!

Wij hebben gisteren ook de eerste Ha-nou-heb-ik-lekker-toch-mijn-zin-gekregen-lach gespot!! :) We legden haar op het kleedje op de grond en ze begon ineens te huilen, doet ze normaal nooit!! Dus mijn vriend tilt haar gelijk weer op, en dat lachje toen...!! :D
lilyzondag 1 augustus 2010 @ 12:57
hahaha, Sorbo
Groofskenzondag 1 augustus 2010 @ 13:06
quote:
Op zondag 1 augustus 2010 12:43 schreef lily het volgende:

[..]

ja maar....zehij kan nog niks :P
het gaat alleen maar goed :D
*O* O+

En ik weet dat het hier niet hoort, maar vandaag ben ik met mijn oudste gaan zwemmen terwijl de oppas hier bij de jongste bleef. Het was zo gezellig en zo fijn. Ik zie dan ineens hoe groot ze wordt (of eigenlijk, bijna ongemerkt geworden is), hoeveel ze kan, hoe lief en gezellig ze is. Ik heb dat onbewust gemist, zo even helemaal met haar alleen weg te zijn. O+
Ssserpentezondag 1 augustus 2010 @ 13:23
Lekker, Groof, kan me voorstellen, hoor, dat je dat hebt gemist en nu pas beseft. Lekker toch, een middagje met je dochter? O+

Hier ging de milkshake met Roosvicee Laxo er in als koek! :9
lilyzondag 1 augustus 2010 @ 13:24
wat leuk, Groofsken :)

Moet je er in houden :Y quality-time met je dochter (en later ook weer met je zoon).
Doen wij ook af en toe, eentje meenemen en alleen voor hem tijd hebben.

^O^ voor de milkshake van Lente (en ik ga de tip onthouden Ca.ra)
Groofskenzondag 1 augustus 2010 @ 13:28
Poeh, ja hè. Ik krijg er gewoon tranen van in mijn ogen. Terwijl ik regelmatig een uurtje ofzo met haar alleen heb als de kleine man slaapt. Maar toch, dit was anders.

En ik moest even teruglezen om te brgijpen waar de milshake over ging :D . maar fijn dat ze het zo goed drinkt, en hopelijk helpt het :Y .
Ca.razondag 1 augustus 2010 @ 13:30
quote:
Op zondag 1 augustus 2010 12:49 schreef lily het volgende:
Oh ja, op dat gebied kan ze een helehoop.
Goed eten, altijd lachen of schaterlachen en goed slapen. Dus het gaat gewoon goed (maar geen ontwikkelingen verder) dus geen: wat knap! voor Leah ;)
lezen jullie wel tussen de regels :P
Wat knap! daar moeten een hele hoop mensen een hele hoop moeite voor doen, en die van jou doet dat maar gewoon even!! ;)

Maar serieus, heerlijk toch, een kind dat gewoon lekker in dr velleke zit. Ontwikkelen kan ze nog lang genoeg hoor!
lilyzondag 1 augustus 2010 @ 13:31
kijk :D ^O^ :*
Twinklyzondag 1 augustus 2010 @ 13:38
Timo is alweer 1 jaar!! Gefeliciteerd!!!!! *O* *O*

Wel jammer dat jullie ons gaan verlaten hoor, ik ga meelezen in het dreumestopic :Y

Arme Lente, hopelijk werkt de milkshake :* Hier werkt peer heel goed, maar dan zit hij niet zo verstopt als zij nu. Anders werken geweekte pruimen misschien?

Rienk, Stef en Ivan, knappe jongens ^O^

Leah O+ Lief mooi meisje dat zo mooi kan lachen en goed kan slapen :D

Ach arme Driekus, snel weer beter worden hoor :*
Beessie-Jenzondag 1 augustus 2010 @ 13:39
ik kom ook ff snel jompelen voor Timo zijn 1e verjaardag!! *O* *O* *O*

bedankt voor alle reacties over Evie dr 'sprongetje'. afgelopen nacht gelukkig alleen wakker geweest toen ik thuiskwam, om 23:30 uur en toen geslapen tot 9 uur vanmorgen...
ik hoop natuurlijk op een sprongetje, maar misschien veranderd Evie dr slaappatroon ook gewoon..(dat zou natuurlijk niet zo leuk zijn.. :@ )

en ff *O* voor de staande/ tijgerende en kruipende kleintjes; Evie doet ook hard mee..
Groofskenzondag 1 augustus 2010 @ 13:41
Oh Timo, vergeet ik jou :@ .

Gefeliciteerd *O* , tijd om als dreumesje verder te gaan O+ .
Ca.razondag 1 augustus 2010 @ 13:41
Het is zo'n lekker meiske. Ze straalt ook echt tevredenheid uit. Nou was dat natuurlijk een momentopname (van Thomas zeggen ze ook altijd: oh, wat een makkelijk kind! maar dat is zijn split personality die alleen naar boven komt als er visite is :P ) maar bij Leah had ik echt een heel tevreden gevoel. Lekker vertrouwd bij mama op schoot de wereld zitten bekijken, of heerlijk ontspannen bij papa op de arm slapen.
Groofskenzondag 1 augustus 2010 @ 13:44
quote:
Op zondag 1 augustus 2010 13:41 schreef Ca.ra het volgende:
Het is zo'n lekker meiske. Ze straalt ook echt tevredenheid uit. Nou was dat natuurlijk een momentopname (van Thomas zeggen ze ook altijd: oh, wat een makkelijk kind! maar dat is zijn split personality die alleen naar boven komt als er visite is :P ) maar bij Leah had ik echt een heel tevreden gevoel. Lekker vertrouwd bij mama op schoot de wereld zitten bekijken, of heerlijk ontspannen bij papa op de arm slapen.
_O- :D O+
Ca.razondag 1 augustus 2010 @ 13:50
Ja lach maar :( :'(
XXXKarinXXXzondag 1 augustus 2010 @ 14:19
Hoera hoera!! Timo is 1 jaar! Chan, van harte gefeliciteerd met je lieve ventje! *O*

Lars heeft vanmorgen tot 9 uur uitgeslapen :o *O* Meike deed ook gezellig mee en wij dus ook....HEEEEEEEEEEEEEEEEEEERLIJK zeg
Groofskenzondag 1 augustus 2010 @ 14:33
Oh wauw, wat goed van Meike en Lars zeg :o . En hoe laat gingen ze slapen?

Ik zit elke ochtend tussen 5.30 en 600uur beneden met mijn zoon. Mijn dochter komt er om 6.30uur gezellig bij *O* :') .
Claudia_xzondag 1 augustus 2010 @ 14:40
quote:
Op zondag 1 augustus 2010 13:41 schreef Ca.ra het volgende:
Het is zo'n lekker meiske. Ze straalt ook echt tevredenheid uit. Nou was dat natuurlijk een momentopname (van Thomas zeggen ze ook altijd: oh, wat een makkelijk kind! maar dat is zijn split personality die alleen naar boven komt als er visite is :P ) maar bij Leah had ik echt een heel tevreden gevoel. Lekker vertrouwd bij mama op schoot de wereld zitten bekijken, of heerlijk ontspannen bij papa op de arm slapen.
Dat zei mijn moeder ook over mij tegen de visite, dat ik een gespleten persoonlijkheid had en anders echt niet zo lief was. Dat vond ik altijd heel stom. ;(

Hoera voor Rienk die kan kruipen! *O*

Hoera voor Leah omdat ze gewoon hartstikke cute is! *O*
Poppedeinzondag 1 augustus 2010 @ 15:23
Lieve Chan, gefeliciteerd met de 1e verjaardag van je dreumes!! Ongelooflijk, ik weet nog hoe "verbaasd" ik was dat je vorig jaar ineens al bevallen was, en nu is je kleine mannetje alweer een heel jaar ouder! Ik wens jullie een heerlijke dag vandaag en veel plezier in t dreumestopic, tot gauw!! w/
Stiemiezondag 1 augustus 2010 @ 15:57
Chan gefeliciteerd met de eerste verjaardag van je prachtige zoon *O* We volgen over anderhalve maand naar het dreumestopic!

Eindelijk na heel veel frustratie-krijs-buien heeft Esmee haar zin: mevrouw kan zelf gaan zitten. Voor iedereen in huis een grote opluchting :D
DustinHendersonzondag 1 augustus 2010 @ 15:59
Goed zo Esmee, en nou niet meer zo huilen he ;) *O*

woooh heerlijk Karin, dat is wel echt uitslapen! Hier steevast 6.30 voor zn flesje, vaak dommelt hij daarna nog weer in in ons bed, ook prima te doen
DaviniaHRzondag 1 augustus 2010 @ 16:23
Timo, van harte met je eerste verjaardag! *O* Veel plezier bij de dreumesjes! :W
Claudia_xzondag 1 augustus 2010 @ 17:24
Ivan is weer verwend door mijn moeder en haar vriend. Hij heeft dit gekregen en vindt het geweldig:

huuphuupzondag 1 augustus 2010 @ 17:32
Lieve Chan en M. van harte met jullie mooie grote zoon! *O* 1 jaar alweer!!
ik weet nog dat je hier kwam posten dat het begonnen was en dat weeën pijn deden :D en toen was daar ineens jullie menneke O+ hopelijk is het een geslaagde dag geweest.

Oh Claudia wat leuk!!
Ik kan niet wachten tot Amélie's verjaardag :D ze krijgt van mijn schoonouders ook zoiets van Little People, een boerderijachtig iets, ze is op het moment helemaal wild van bibaboerderij ( :') echt.. brr.) en sowieso van dieren. Plaatjes aanwijzen en gieren van de lach als ik het geluid van het beest maak. Ze kijkt er ook echt heel vragend bij als ze dan een plaatje aanwijst, zo van doe ns?
Claudia_xzondag 1 augustus 2010 @ 17:36
Ik heb begrepen dat dit de uitbreidingsset is van de boerderij. De boerderij maakt geluidjes maar dit niet.

Ivan had al een keer een schoolbus gekregen van Little People. Daar zitten onder andere een onooglijk meisje en een neger in en er zit ook ruimte voor een rolstoel inclusief rolstoel achterin de bus. :D De bus zelf maakt allerlei hysterische geluidjes.

Ik zou dit uit mezelf niet zo snel gekocht hebben, maar Ivan vindt het al heel leuk om ernaar te kijken en om eraan te voelen. De poppetjes vindt hij het allerleukst. Die slaat hij tegen elkaar, stopt hij in de paardenstal en sabbelt hij flink af. Het is ook fijn spul, vind ik. De poppetjes zijn lekker groot en ik durf hem er gerust mee te laten spelen. Het is ook het soort speelgoed dat fijn combineert met ander speelgoed, denk ik. Achter het hek van de boerderij kan hij straks met duplo of lego nog allerlei dingen bouwen. Zo heeft hij er nog jaren plezier van.

Wat is de Bibaboerderij?

[ Bericht 4% gewijzigd door Claudia_x op 01-08-2010 17:43:28 ]
wickiezondag 1 augustus 2010 @ 17:53
Jompel Jompel -O- Timo gefeliciflapsteerd *O*

Niet echt bijgelezen maar voor alle lieve nog net babietjes (ik stop mijn hoofd in het zand dat ze over 3 maandjes een heuse dreumes is) hier een dikke :*
Voor de leuke dingen en de minder leuke dingen.

Speelgoed: Mette is geobsedeerd met de afstandsbediening waarmee ze mag spelen.

Voor de rest gaat het hier ok... Mevrouwtje is dan heel vrolijk dan helemaal over de zeik. En ze kan echt over the top dramatisch krijsen :{
Maar ze drinkt weer heel goed, bijna te goed, ze wil weer 4 flessen. Ik kan er niet echt mee zitten (het CB zou schande spreken). Ook begint ze weer met smaak wat te eten. Heb ondekt dat ze helemaal Nectarine fan is, lekker sabbelen en knauwen op stukkies.
Al met al een fijn weekend :)
Meimeltjezondag 1 augustus 2010 @ 20:58
Tim gefeliciteerd met je eerste verjaardag! *O*
Aorakizondag 1 augustus 2010 @ 21:04
Mefke, gaat het alweer wat beter met de oogjes van Driekus? Is echt zielig zeg, zo dichtgeplakt...

Ssserpente, is Lente vaker verstopt? Of hebben jullie wat in het eetpatroon veranderd? Ik hoop dat de Laxo werkt... Gelukkig drinkt ze het al op, dat is al heel wat.

Karin lekker uitgeslapen! Dat wil ik ook! Uitslapen is een maandje of 8,5 geleden :P . Nouja, ik mag niet klagen, ik hoef er 's nacht niet uit...

Joehoe, een zittende Esmee *O* . Hopelijk vindt ze niet straks iets anders frusterend.

Leuk Claudia, die set die Ivan gekregen heeft. Wij hebben ook de boerderij waar Huup het over had. Die hebben van van collega's van lief gekregen als kraamcadeau. Zit nog netjes in de doos totdat hij oud genoeg is, en na de ik-ram-alles-zo-hard-mogelijk-tegen-elkaar-aan-want-dat-maakt-zo'n-leuk-geluid-fase, dan blijft er misschien nog wat heel.

Wickie, fijn dat het goed gaat met Mette. Ik herken dat wel, die dunne lijn tussen vrolijk en huilen. Dat is hier ook al een tijdje aan de hand. Ik houd het maar op frustratie...

Gisteren was Thomas weer vergeten dat hij kon kruipen :') . Vandaag wist hij het gelukkig weer. Maar nog steeds frustratie... Of toch niet... Volgens mij had hij vanmiddag honger, hij was ook echt niet te genieten, maar voordat ik daar aan dacht, was ik alweer een paar uur verder. Echt huilen om honger heb ik hier niet meer gehoord sinds dat hij 4 maanden was ofzo. Toch maar weer eens naar zijn schema kijken.
Vlinderzondag 1 augustus 2010 @ 21:08
quote:
Op zondag 1 augustus 2010 17:36 schreef Claudia_x het volgende:
Ik heb begrepen dat dit de uitbreidingsset is van de boerderij. De boerderij maakt geluidjes maar dit niet.

Ivan had al een keer een schoolbus gekregen van Little People. Daar zitten onder andere een onooglijk meisje en een neger in en er zit ook ruimte voor een rolstoel inclusief rolstoel achterin de bus. :D De bus zelf maakt allerlei hysterische geluidjes.

Ik zou dit uit mezelf niet zo snel gekocht hebben, maar Ivan vindt het al heel leuk om ernaar te kijken en om eraan te voelen. De poppetjes vindt hij het allerleukst. Die slaat hij tegen elkaar, stopt hij in de paardenstal en sabbelt hij flink af. Het is ook fijn spul, vind ik. De poppetjes zijn lekker groot en ik durf hem er gerust mee te laten spelen. Het is ook het soort speelgoed dat fijn combineert met ander speelgoed, denk ik. Achter het hek van de boerderij kan hij straks met duplo of lego nog allerlei dingen bouwen. Zo heeft hij er nog jaren plezier van.

Wat is de Bibaboerderij?
Dit is Bibaboerderij
Dat krijgt Rienk dus echt niet te zien he :{w

Hij krijgt op Youtube Babytv te zien als ik zn nagels moet knippen of echt helemaal chagrijnig is. Maar verder staat er niks aan voor Rienk.


Leuk cadeau zeg! :Y

Esmee kan zitten! Goedzo! *O* *O* *O*
Meimeltjezondag 1 augustus 2010 @ 21:12
Rienk wat ga je snel!! Zitten en kruipen wauw :D

Esmee die nu zelf kan gaan zitten! Dat moet vast een opluchting voor haar zijn (en voor papa en mama) ;)

Lars die tot 9 uur uitgeslapen heeft, wat heerlijk zeg :D *stiekem jaloers is*

Wickie: hier ook vandaag nectarine geprobeerd en hij vond het heerlijk. Is ook lekker zoet natuurlijk ;)
Hier ook nog steeds 4 flessen hoor, zal vast wel een keer minder worden toch. Ik ga hm niet laten huilen van de honger.

Evie zal misschien in een sprongetje las ik. Nou hier volgens mij ook een sprongetje gehad. Hij heeft er iig weer dingen bij geleerd, schuift het hele huis door (in zn achteruit) en is ineens aan de babbel (dada, kaka, tata). Wel een hele verandering, we moeten ineens uitkijken met alles in huis, mn tas is heerlijk om op te sabbelen, planten om aan te trekken en oudste moest zn (kleine) speelgoed veilig stellen :P
Aorakizondag 1 augustus 2010 @ 21:13
Nog even een vraagje over tussendoortjes. Wat geven jullie? Ik heb nu die mini-rijstwafeltjes, maar dat is ook 3x niks qua vulling. Iemand iets beters (liefst nog een beetje gezond, maar ik bedoel geen fruit ofzo)
Meimeltjezondag 1 augustus 2010 @ 21:14
Claudia, heb je geen C1000 in de buurt :P Bibaboerderij soep, koekjes, snoep...en noem maar op ;)
Meimeltjezondag 1 augustus 2010 @ 21:16
quote:
Op zondag 1 augustus 2010 21:13 schreef Aoraki het volgende:
Nog even een vraagje over tussendoortjes. Wat geven jullie? Ik heb nu die mini-rijstwafeltjes, maar dat is ook 3x niks qua vulling. Iemand iets beters (liefst nog een beetje gezond, maar ik bedoel geen fruit ofzo)
Ik denk eigenlijk dat alle tussendoortjes niet echt vullen. Heeft hij tussendoor veel trek?
Als tussendoortje geef ik eigenlijk ook alleen fruit, mini-rijstewafeltje of liga.
huuphuupzondag 1 augustus 2010 @ 21:19
quote:
Op zondag 1 augustus 2010 21:14 schreef Meimeltje het volgende:
Claudia, heb je geen C1000 in de buurt :P Bibaboerderij soep, koekjes, snoep...en noem maar op ;)
ja dat dus hahaha :D
bij ons zat er een serviesje ofzo van in zo'n babydoos van c1000. (supergoed gevulde doos trouwens! echt een tip!)

en peuter-tv of een liedje van bibaboerderij op youtube is echt om het even, Amélie kijkt er allebei vol aandacht naar en ze klapt in haar handjes etc. Ze vindt het prachtig. Waarom niet. Ik zie daar geen kwaad in. Het is absoluut niet zo alsof ik de hele dag de tv aan heb staan voor haar, helemaal niet juist eigenlijk, maar een filmpje op zn tijd vind ik niet erg. Zo'n liedje duurt anderhalve minuut.
XXXKarinXXXzondag 1 augustus 2010 @ 21:21
Leuk he, al dat speelgoed! LP vindt ik ook erg leuk, we hebben het voor Meike destijds ook wel aangeschaft maar die vindt het allemaal maar oninteressant. Wie weet vindt Lars het wel leuk, ik zal het eens tevoorschijn halen voor hem! Lars vindt de duplotrein ook helemaal te gek, alleen wil hij hem steeds pakken en sloopt dan meteen het spoor maar.
Houten blokjes vindt hij ook erg leuk, tegen mekaar aan rammen!
En deksels en doosjes zijn nog steeds nr 1!

Groofsken, ze lagen gister tegen een uur of 8 in bed savonds, dus dat was een heerlijk nachtje.

Meimel, wat gezellig dat geklets! En nu mag Kyllian dus ook aan het werk! alles opzij voor de kleine boef!
ik vind het maar lastig hoor soms, Lars heeft zo vaak wat te pakken van Meike, wat dan van haar niet mag natuurlijk... pakt ze het af, Lars in tranen :{ erg gezellig.
En het zijn vaak ook nog dingen waar ze normaal niet eens naar omkijkt, maar puur omdat Lars het heeft wil zij het hebben.
Ze ziet hem nu volgens mij echt als de concurrent....een kusje of een knuffel zit er ook niet meer in.
Hoe gaat dat bij jullie? En natuurlijk bij de andere mama's met baby en peuter aan boord.
Ssserpentezondag 1 augustus 2010 @ 21:22
Vlindur, ik ben ook niet zo pro-tv, hoor. Tik-Tak en Sesamstraat O+ vind ik leuk, maar daar blijft het dan ook bij.

Aoraki, we hebben niks in d'r eetpatroon veranderd. Wel heeft ze een paar dagen geleden een pizzakorstje gehad, da's alles wat ik kan bedenken. Ze heeft nu al vier dagen achtereen slechts één harde keutel geproduceerd, da's alles. D'r buikje wordt steeds dikker, maar ze lijkt er geen last meer van te hebben. Weet niet zo goed wat ik moet doen eigenlijk. Zou het kwaad kunnen? Er komt in ieder geval íets uit. Kun je Lactulose gewoon bij de drogist halen?

Ik wilde nog wat zeggen, maar weet niet meer wat. :?
Meimeltjezondag 1 augustus 2010 @ 21:24
quote:
Op zondag 1 augustus 2010 21:19 schreef huuphuup het volgende:

[..]

ja dat dus hahaha :D
bij ons zat er een serviesje ofzo van in zo'n babydoos van c1000. (supergoed gevulde doos trouwens! echt een tip!)
Haha die had ik ook gehaald :D Maar oudste heeft het allang toegeeigend, dus Dyon heeft nog geen kennis mogen maken met het Bibaboerderij bordje :D
XXXKarinXXXzondag 1 augustus 2010 @ 21:24
quote:
Op zondag 1 augustus 2010 21:13 schreef Aoraki het volgende:
Nog even een vraagje over tussendoortjes. Wat geven jullie? Ik heb nu die mini-rijstwafeltjes, maar dat is ook 3x niks qua vulling. Iemand iets beters (liefst nog een beetje gezond, maar ik bedoel geen fruit ofzo)
Een cracotte dan misschien?
Ik geef die niet aan Lars ivm koemelk, die krijgt dan een nijntje koekje oid, maar de cracottes vond Meike ook altijd lekker...en kunnen ze zo heerlijk op knabbelen.

Lars moet trouwens morgen naar het CB. Prikken }:|
En ik moet even zorgen dat de Pepti-machtiging wordt verlengd, dat loopt door tot hij 1 is.....
maar koemelk is nog een no-go, dus hopen dat ze de machtiging verlengen. Gebeurde wel vaker zei de apotheek, dus ik verwacht geen problemen.
Ssserpentezondag 1 augustus 2010 @ 21:25
O ja. Hoe geven jullie fruit? Lente is niet zo'n fruiteter. Dwz, potjes fruit eet ze prima, maar stukjes of reepjes fruit zijn vaak te glad om vast te houden of ze gaat er mee gooien. Het belandt dus hoe dan ook op de vloer. Ook van echt lekkere dingen zoals aardbeien, kersen of aardbeien eet ze er maar een paar. Ik ben niet te beroerd om zelf een prakje te maken, hoor, maar heb liever dat ze het gewoon uit het knuistje eet :Y)
Stiemiezondag 1 augustus 2010 @ 21:26
quote:
Op zondag 1 augustus 2010 21:21 schreef XXXKarinXXX het volgende:
Meimel, wat gezellig dat geklets! En nu mag Kyllian dus ook aan het werk! alles opzij voor de kleine boef!
ik vind het maar lastig hoor soms, Lars heeft zo vaak wat te pakken van Meike, wat dan van haar niet mag natuurlijk... pakt ze het af, Lars in tranen :{ erg gezellig.
En het zijn vaak ook nog dingen waar ze normaal niet eens naar omkijkt, maar puur omdat Lars het heeft wil zij het hebben.
Ze ziet hem nu volgens mij echt als de concurrent....een kusje of een knuffel zit er ook niet meer in.
Hoe gaat dat bij jullie? En natuurlijk bij de andere mama's met baby en peuter aan boord.
Uh net zo eigenlijk. Linde kijkt weken niet naar bv een nijntje telefoon om totdat Esmee hem heeft. Dan meot en zal zij er mee spelen en anders pakt ze 'm gewoon wel af. Als ik dan zeg dat het niet mag., zegt ze dat het mag van Esmee want die zei ja :') Overigens blijft ze Esmee wel lief vinden want ze wil de hele dag alles aangeven en kusjes geven enzo. En dat is Esmee haar wraakmoment want die trekt tijdens die kusjes maar wat graag even aan haar haren >:)
XXXKarinXXXzondag 1 augustus 2010 @ 21:26
Ssserpente, Lars krijgt nog een gepureerd prakkie, af en toe zit er een stukje tussen en die krijg ik net zo hard weer terug.
Zijn avondeten is wel wat grover, en dat gaat goed.
DustinHendersonzondag 1 augustus 2010 @ 21:26
quote:
Op zondag 1 augustus 2010 21:13 schreef Aoraki het volgende:
Nog even een vraagje over tussendoortjes. Wat geven jullie? Ik heb nu die mini-rijstwafeltjes, maar dat is ook 3x niks qua vulling. Iemand iets beters (liefst nog een beetje gezond, maar ik bedoel geen fruit ofzo)
Ik denk idd ook dat tussendoortjes v baby's niet heel erg vullen.
Ik geef soepstengel,rijstewafel,Nijntje koekje (v Bolletje, mooi klein meeneemformaat),halve liga
maar koek zeker niet dagelijks, ik geef ook wel eens extra fruithap uit potje tussendoor of stukken meloen
XXXKarinXXXzondag 1 augustus 2010 @ 21:29
quote:
Op zondag 1 augustus 2010 21:26 schreef Stiemie het volgende:

[..]

Uh net zo eigenlijk. Linde kijkt weken niet naar bv een nijntje telefoon om totdat Esmee hem heeft. Dan meot en zal zij er mee spelen en anders pakt ze 'm gewoon wel af. Als ik dan zeg dat het niet mag., zegt ze dat het mag van Esmee want die zei ja :') Overigens blijft ze Esmee wel lief vinden want ze wil de hele dag alles aangeven en kusjes geven enzo. En dat is Esmee haar wraakmoment want die trekt tijdens die kusjes maar wat graag even aan haar haren >:)
Ik vind het zelf wel lastig hoe hier mee om te gaan. Want ja, het is haar speelgoed.
Meestal zeg ik dat ze dan even iets anders voor Lars moet pakken, wat ze wel doet, en Lars wel accepteert, maar toch... klopt het niet
Meimeltjezondag 1 augustus 2010 @ 21:29
quote:
Op zondag 1 augustus 2010 21:21 schreef XXXKarinXXX het volgende:
Meimel, wat gezellig dat geklets! En nu mag Kyllian dus ook aan het werk! alles opzij voor de kleine boef!
ik vind het maar lastig hoor soms, Lars heeft zo vaak wat te pakken van Meike, wat dan van haar niet mag natuurlijk... pakt ze het af, Lars in tranen :{ erg gezellig.
En het zijn vaak ook nog dingen waar ze normaal niet eens naar omkijkt, maar puur omdat Lars het heeft wil zij het hebben.
Ze ziet hem nu volgens mij echt als de concurrent....een kusje of een knuffel zit er ook niet meer in.
Hoe gaat dat bij jullie? En natuurlijk bij de andere mama's met baby en peuter aan boord.
Lastig zeg. Is het naar Meike toe niet uit te leggen dat ze samen met dingen kunnen spelen en dat als Lars wat heeft ze het niet af moet pakken. Hier gebeurd het ook wel eens, maar eigenlijk meer omdat Kyllian het dan voor Dyon voor wil doen (tenminste dat zeg ie ;)). Als hij iets af pakt en ik zeg er iets van (bijv. dat hij het ook niet leuk vindt als Dyon iets van hem afpakt) en dan geeft hij het eigenlijk meestal wel terug. Drama is het gelukkig nog nooit geworden, maar Dyon is natuurlijk nog iets jonger dan Lars.

[ Bericht 0% gewijzigd door Meimeltje op 01-08-2010 21:35:22 ]
DustinHendersonzondag 1 augustus 2010 @ 21:29
quote:
Op zondag 1 augustus 2010 21:25 schreef Ssserpente het volgende:
O ja. Hoe geven jullie fruit? Lente is niet zo'n fruiteter. Dwz, potjes fruit eet ze prima, maar stukjes of reepjes fruit zijn vaak te glad om vast te houden of ze gaat er mee gooien. Het belandt dus hoe dan ook op de vloer. Ook van echt lekkere dingen zoals aardbeien, kersen of aardbeien eet ze er maar een paar. Ik ben niet te beroerd om zelf een prakje te maken, hoor, maar heb liever dat ze het gewoon uit het knuistje eet :Y)
Ik geef fruit uit potje, hier dus ook een kind wat mijn fruithap niet wil, en stukjes plet hij fijn tussen zn hand :')
Meloen voeren gaat trouwens wel goed.
Mijn avondeten wil hij trouwens ook niet, dus ik ben een erge potjesmoeder geworden :D
Meimeltjezondag 1 augustus 2010 @ 21:33
Poppejans: of je moet een kookcursus gaan doen ;) :P
Dyon eet nu eigenlijk steeds vaker gewoon mee. Vanavond macaroni gemaakt en dan maak ik voor hem een prakje voordat ik er saus in heb gedaan voor de rest. Bloemkool met ons mee eten vond ie ook heerlijk en morgen staat er spercieboontjes voor ons allemaal op het menu :P
Hier juist 2 kids die geen potjes wilden.
NieuweUserzondag 1 augustus 2010 @ 21:34
Poppejans, dat was hier ook eerst zo! Totdat ik een nieuwe blender had en deze maakt het blijkbaar fijner. Want stukjes wil Isa ook echt (nog) niet! Ik geef haar meestal wel een groter stukje erbij, maar daar voelt ze raar aan en knijpt erin, maar het gaat niet in het mondje.
XXXKarinXXXzondag 1 augustus 2010 @ 21:35
Meimel, pureer je de macaroni? En wat erdoor dan?
Stiemiezondag 1 augustus 2010 @ 21:36
quote:
Op zondag 1 augustus 2010 21:29 schreef XXXKarinXXX het volgende:

[..]

Ik vind het zelf wel lastig hoe hier mee om te gaan. Want ja, het is haar speelgoed.
Meestal zeg ik dat ze dan even iets anders voor Lars moet pakken, wat ze wel doet, en Lars wel accepteert, maar toch... klopt het niet
Hier is al het speelgoed voor beiden (behalve dan lievelingsknuffels enzo) maar duplo en andere zooi is gewoon voor allebei. Linde wil immers ook spelen met speelgoed dat Esmee heeft gekregen :)
Ssserpentezondag 1 augustus 2010 @ 21:37
Wel lekker makkelijk, Poppejans! :P

Lente eet verder prima. 's Avonds met de pot mee, van een lepeltje. En dit zijn echt grove stukken: we prakken het alleen een beetje. En 's middags een bammetje in stukjes uit het knuistje. Alleen fruit eet ze dus niet zo goed, dan smijt ze doorgaans meteen op de grond. Banaan eet ze trouwens wel erg goed uit het knuistje, maar dat geef ik 'r voor de zekerheid voorlopig toch maar niet. En banaan schijnt ook geen volwaardig fruit te zijn, heb ik eens gehoord.
DustinHendersonzondag 1 augustus 2010 @ 21:38
quote:
Op zondag 1 augustus 2010 21:34 schreef NieuweUser het volgende:
Poppejans, dat was hier ook eerst zo! Totdat ik een nieuwe blender had en deze maakt het blijkbaar fijner. Want stukjes wil Isa ook echt (nog) niet! Ik geef haar meestal wel een groter stukje erbij, maar daar voelt ze raar aan en knijpt erin, maar het gaat niet in het mondje.
Maar stukjes eet hij dus wel! (zie het zijn vast mn kookkunsten :+ ) ik geef sinds een week of 2 potjes van 8mnd en daar zitten toch behoorlijke stukken in soms, en hij krijgt het ook allemaal met gemak weg.
Macaroni/Penne uit de hand eet hij trouwens wel en ongepureerd gaat dat zelfs goed, ik blijf het ook gewoon af en toe aanbieden hoor, komt vast vanzelf wel dat hij helemaal mee gaat eten.
Stiemiezondag 1 augustus 2010 @ 21:39
Potjes mag je van Esmee in je haren smeren }:| Er gaat in ieder geval geen hap van naar binnen... Ik maak alles zelf en dan pureren we het een beetje zodat het goed op een lepeltje past. Maar niet te fijn want dan wil mevrouw het niet meer. Ze moet er nog wel lekker in kunnen graaien en stukjes uit kunnen kiezen. Overigens hebben we nog niks ontdekt wat ze niet lust :D Vanavond had ze couscous uit opperdepop. Gisteren aten we pasta met gegrilde aubergine en de dag daarvoor burrito's
Ssserpentezondag 1 augustus 2010 @ 21:40
O wacht, over dat eetpatroon... We hebben twee of drie dagen achter elkaar pasta gegeten, sindsdien zit ze petopt. Maar daarna ook niet meer.
Stiemiezondag 1 augustus 2010 @ 21:40
Hmm wij eten altijd volkoren pasta. Misschien scheelt dat?
Ssserpentezondag 1 augustus 2010 @ 21:43
Het was eierpasta...

Volgende keer maar volkorenpasta doen idd.

Maar zou ze daar nu nog last van kunnen hebben dan?
Meimeltjezondag 1 augustus 2010 @ 21:43
quote:
Op zondag 1 augustus 2010 21:35 schreef XXXKarinXXX het volgende:
Meimel, pureer je de macaroni? En wat erdoor dan?
Ja ik pureer het nog wel. Vandaag was het een beetje karig voor hm, er zaten alleen champignons en ham door hihi. Je kunt er verder vanalles door doen toch, wat roerbakgroenten koken bijv. (broccoli, wortel, champignons, courgette, tomaat), evt. gehakt erdoor.
huuphuupzondag 1 augustus 2010 @ 21:45
quote:
Op zondag 1 augustus 2010 21:39 schreef Stiemie het volgende:
Potjes mag je van Esmee in je haren smeren }:| Er gaat in ieder geval geen hap van naar binnen... Ik maak alles zelf en dan pureren we het een beetje zodat het goed op een lepeltje past. Maar niet te fijn want dan wil mevrouw het niet meer. Ze moet er nog wel lekker in kunnen graaien en stukjes uit kunnen kiezen. Overigens hebben we nog niks ontdekt wat ze niet lust :D Vanavond had ze couscous uit opperdepop. Gisteren aten we pasta met gegrilde aubergine en de dag daarvoor burrito's
doe je dan die burrito's ook pureren?

Amélie eet mijn bord leeg, als ze er zin in heeft. Wat ik voor haar maak aan gekookte groenten enzo vindt ze totaal niet boeiend :') mn kleine smullerd :D Ik heb maar wat nieuwe dingen weer uitgezocht en komende week eten we met zn drietjes gewoon curry's, tajines en chinese/japanse dingen die ik normaal voor ons kook. T was de bedoeling dat ze vanaf 1 met de pot mee zou eten (ongeveer natuurlijk) dus we kunnen er best een klein beginnetje mee maken.

die pita tonijn uit opperdepop gaat er hier ook erg goed in trouwens! Gewoon alles heel fijn snijden en de pita geef ik in haar hand, vulling van een lepeltje.
Meimeltjezondag 1 augustus 2010 @ 21:46
Ik moet ook maar eens opperdepop gaan bekijken. Heb hm bij de oudste gekregen, maar eigenlijk nooit gebruikt.
Ik maakte altijd een voorraadje eten die ik dan in kleine potje in de vriezer gooide.
Stiemiezondag 1 augustus 2010 @ 21:47
Ja hoor gewoon zo'n halve burrito in een bakje en hoppa met de staafmixer tot het kleinere stukjes zijn :9
Stiemiezondag 1 augustus 2010 @ 21:48
quote:
Op zondag 1 augustus 2010 21:46 schreef Meimeltje het volgende:
Ik moet ook maar eens opperdepop gaan bekijken. Heb hm bij de oudste gekregen, maar eigenlijk nooit gebruikt.
Ik maakte altijd een voorraadje eten die ik dan in kleine potje in de vriezer gooide.
Hier liggen nu ook allerlei aventbakjes met opperdepophapjes in de vriezer
DustinHendersonzondag 1 augustus 2010 @ 21:49
Meimeltje, doe je er dan niet iets van saus door? Ik heb het eens gemaakt met zoutloze tomatenpuree, maar dat werd veel te dik. Champignons heb ik nog niet gegeven
Stiemiezondag 1 augustus 2010 @ 21:51
Bij Linde was ik trouwens heel precies met dingen geven. Eerst opzoeken of het al mocht en dan niks van ons meesnoepen. Merk dat ik daar nu toch wel makkelijker in ben :@
huuphuupzondag 1 augustus 2010 @ 21:51
quote:
Op zondag 1 augustus 2010 21:48 schreef Stiemie het volgende:

[..]

Hier liggen nu ook allerlei aventbakjes met opperdepophapjes in de vriezer
ja dat had ik ook, keiveel werk om een hele dag 40 van die bakjes te vullen :P geeft niet verder, maar ze wil ze niet meer.
Ik heb de indruk dat ze het veel te interessant vindt wat wij eten ofzo, ze wil hetzelfde, dan gaat het eten ineens een stuk beter. Dus nouja vooruit, in plaats van dat ik geld uitgeef aan boodschappen, moeite doe om te koken en in te vriezen en het vervolgens weg moet gooien, dan maar proberen of ze met ons mee kan eten.

Ik heb wat recepten uit opperdepop uitgekozen die wij in een aangepaste versie ook kunnen eten, dus met wat extra ingrediënten ofzo, kijken of dat beter gaat want ik vind het erg zonde van al die aventbekers die de prullenbak ingaan :{
Stiemiezondag 1 augustus 2010 @ 21:53
Soms gaat het bij ons ook zo hoor. Laatst had onze mini-kliko door dat wij een restje zelfgemaakte pizza van de avond daarvoor aten en dat zij een bakje opperdepop kreeg. Nou het leek alsof we haar iets aandeden zoveel geluid kwam eruit. Totdat ik een ingeving kreeg en haar een stukje pizza gaf }:|
huuphuupzondag 1 augustus 2010 @ 21:54
quote:
Op zondag 1 augustus 2010 21:51 schreef Stiemie het volgende:
Bij Linde was ik trouwens heel precies met dingen geven. Eerst opzoeken of het al mocht en dan niks van ons meesnoepen. Merk dat ik daar nu toch wel makkelijker in ben :@
hehe :D

Ik heb voor mezelf de regel bedacht dat ik me eerst moet afvragen of ik dat bij de derde ook nog boeiend/storend/belangrijk zou vinden. Zo ja dan mag ik er moeilijk over doen. Als ik eigenlijk al wel kan voorspellen dat je er dan veel makkelijker in bent dan moet ik het ook een beetje loslaten van mezelf.

Het klinkt vast heel stom :P en het betekent ook niet dat ik enorm makkelijk ben en alles maar op zn beloop laat onder het mom van het maakt toch niets uit want dat is natuurlijk niet zo, maar het is meer een soort pick-your-battles idee ofzo maar dan anders.
Kersjeszondag 1 augustus 2010 @ 21:55
Timo is jarig, hoera *O* Chan, gefeliciteerd met je 1-jarige mama-jubileum!

Qua tussendoortje zijn soepstengels ook fijn. Hier hebben we meestal de sesam-variant, bij de supermarkt te vinden bij de zoutjes. En Toby is dol op ontbijtkoek., hij gaat stuiteren van blijdschap zodra je daarmee aan komt zetten. Wordt alleen wel een enorme knoeiboel, vooral als hij er zo bij gaat kwijlen zit alles dan onder de bruine derrie...

Karin, ik herken het wel, Devin kan ook erg jaloers zijn op Toby en speelgoed van hem afpakken enzo. Niet eens omdat hij er per se zelf mee wil spelen, meestal gewoon uit nijd, dan slingert hij het afgepakte speelgoed zo in de hoek of legt het hoog zodat hij er niet bij kan. Ik denk dat ik wel 100x per dag roep dat hij niet moet plagen en aardig moet zijn tegen zijn broertje :{
Maar daartegenover staat dat hij ook vaak lief kan zijn tegen Toby. Hij vraagt naar hem als hij hem even niet ziet, maakt hem aan het lachen en wil vaak met hem knuffelen en stoeien. Dat gaat steeds beter, dan liggen ze over elkaar heen te rollen en te gieren van de lach. En smelten dat ik dan doe O+ O+ O+
Kersjeszondag 1 augustus 2010 @ 22:00
Toby eet zo goed als met de pot mee eigenlijk :Y
En gewoon van mijn bord: stukjes kip, groenten, pasta, stukjes aardappel, soja-schnitzels.... Rijst vindt hij ook heerlijk, da's het enige dat ik hem met een lepeltje voer omdat hij anders zo gefrustreerd raakt. En als we karbonades of biefstuk ofzo eten, taai vlees, dan krijgt hij wat anders.
Oh, en toetjes krijgt hij ook gevoerd met een lepel :P
wickiezondag 1 augustus 2010 @ 22:02
Aoraki, dat heeft Mette sinds 2 dagen weer, dat ze huilt als ze wil eten. Gaat ze ineens helemaal over de rooie en ik had echt geen idee waarom. Bleek ze gewoon honger te hebben :')
Maar inderdaad heel herkenbaar wat je over Thomas verteld, zelfde situatie hier.

Vlindur wat grappig, ik laat haat ook babytv op youtube kijken vooral als ze chaggo is of als ik 's ochtends nog in halve slaaptoestand ben en het nog even niet aankan een drukke baby. Wij zijn fan van Pocoyo, helemaal geweldig.

Meimeltje, 4 flessen ikzelf heb er zeker geen problemen mee (ze kan het gebruiken en ze gaat niet over de max). En gebabbel is zooo leuk :)

Ssserpente, heb niet echt tips voor de fruit. Ik merkte iniedergeval met de nectarine dat dat erg goed ging uit het vuistje, glibberde niet zo erg als ik had gedacht. Ook perzik vandaag ging best redelijk.

Tussendoortjes inderdaad soepstengel, stukje cracotte (vooral dit vind ze erg lekker) en rijstewafel.

Wat ik een geweldige ontwikkeling vind is dat ze sinds kort 's avonds rond een uurtje of 8 echt gaat slapen. Wat heerlijk is dat zeg :s)
Trouwens Incantrix, hoe is het de laatste dagen gegaan met Stef?
p_igletzondag 1 augustus 2010 @ 22:04
uhm even voor mensen die daar problemen me hebben, sesam is ontzettend allergeen, en ook nog best risicovol met inademen, als er hele sesamzaadjes op die soepstengels zitten.
Meimeltjezondag 1 augustus 2010 @ 22:04
quote:
Op zondag 1 augustus 2010 21:49 schreef Poppejans het volgende:
Meimeltje, doe je er dan niet iets van saus door? Ik heb het eens gemaakt met zoutloze tomatenpuree, maar dat werd veel te dik. Champignons heb ik nog niet gegeven
Uhm nee doe er geen saus door, tot 1 jaar bij de oudste volgens mij ook niet gedaan. Ik doe er wel wat extra kookvocht door anders blijft het idd erg dik.
Met tomaten erdoor wordt het misschien ook wat minder dik? Courgette zit hier ook wel veel vocht in.
Kersjeszondag 1 augustus 2010 @ 22:14
quote:
Op zondag 1 augustus 2010 22:04 schreef p_iglet het volgende:
uhm even voor mensen die daar problemen me hebben, sesam is ontzettend allergeen, en ook nog best risicovol met inademen, als er hele sesamzaadjes op die soepstengels zitten.
Oei, thanks voor de info!
Nooit aan gedacht eigenlijk, we hebben ze regelmatig voor Devin die er dol op is. Een paar maandjes terug at Toby de kale heel graag, zonder sesam dus. Dat was echt hap-slik-weg. Toen moest hij er een hele tijd niks van hebben, brood en ander eten dat stilletjes aan geïntroduceerd werd was natuurlijk veeeeeel interessanter dan saaie kale stengels! Toevallig heeft hij afgelopen week een paar keer zo'n sesam-stengel op, maar ik denk niet dat hij allergisch is.
Sterker nog..... de afgelopen week is allergie-wise geweldig gegaan!! Hij heeft geen zuivel geconsumeerd en ik vrijwel niet. Hij heeft een relatief rustige huid nu op een beginnende ontsteking bij zijn hand na :X
Nog wel gortdroog, schuurpapier is er niks bij, maar ik smeer alleen nog maar met vette zalf en aloë vera, vrijwel niet meer met hydrocortison.
NieuweUserzondag 1 augustus 2010 @ 22:15
quote:
Op zondag 1 augustus 2010 21:38 schreef Poppejans het volgende:

[..]

Maar stukjes eet hij dus wel! (zie het zijn vast mn kookkunsten :+ ) ik geef sinds een week of 2 potjes van 8mnd en daar zitten toch behoorlijke stukken in soms, en hij krijgt het ook allemaal met gemak weg.
Macaroni/Penne uit de hand eet hij trouwens wel en ongepureerd gaat dat zelfs goed, ik blijf het ook gewoon af en toe aanbieden hoor, komt vast vanzelf wel dat hij helemaal mee gaat eten.
Dan zijn het idd echt je kookkunsten! ;) :P
Ca.razondag 1 augustus 2010 @ 22:23
Ik heb laatst voor Thomas couscous gemaakt met wortel, gehakt, wat ui en een beetje komijn. Smullen!
3/4 van de wortel heb ik gepureerd tot saus, de rest in kleine piezeltjes erdoorheen.

Thomas eet altijd rond 6 uur, en wijzelf ergens na kwart over zeven, of later als mijn man heeft overgewerkt of de trein vertraging heeft. Dat is niet te doen voor Thomas.
Wel geef ik hem vaak nog wat van ons eten, maar meestal heeft hij niet veel interesse. Dan is het drie likjes aan de broccoli en daarna weer spelen geblazen.

Behalve als we kroepoek hebben, ik heb een kroepoekmonster in huis! En met die tandjes knerpt het ook zo lekker nu O+
Incantrixzondag 1 augustus 2010 @ 22:29
Zo, mensen, wat zijn jullie hard gegaan! :o

Chan enTimo, ontzéttend gefeliciteerd met deze enorme en vreselijk bijzondere mijlpaal!! *O* *O* *O* :* Ik vind het erg jullie jullie te gaan missen, maar gelukkig zijn jullie slechts een topicje weg :) Ik hoop dat het vandaag een superleuke dag was!

Martine, heel veel succes! Ik zal voor je duimen, spannend hoor!

Innepin, hahaha, geweldige foto's O+

Mefke, Stef is op de fiets vooral héél hard om zich heen aan het kijken.. Maar wel heel cute dat Driekus zo kwebbelt op de fiets O+ Hoe is het ondertussen met de zieke?

Arm Lente-meisje, wat gebeurt je nu toch allemaal? Kind, ik heb met je te doen. Echt.. Ssserpente, wat vervelend dat dat ineens zo moeizaam gaat. Succes ermee!

Ca.ra, wat lees ik nou toch? Nee zeg, het leek zo goed te gaan :'( Wat enórm, vreselijk vervelend, teleurstellend en frustrerend moet dit voor jullie zijn.. Hele dikke :* erop, ik hoop echt dat je angsten niet de waarheid zullen worden en dat je aan het eind van het jaar op deze momenten terugkijkt met een opgelucht gevoel, omdat het dan toch zó veel beter gaat.. Sterkte meis, en een dikke knuffel voor dat mooie manneke van je :*

BJ, bijzonder hoe je soms kunt denken dat je het ritme helemaal te pakken hebt, en dat het dan ineens *pats* 180 graden kan draaien he? Als ik het zo lees is Evie ook verwoed bezig met leren, dus het kan best zijn natuurlijk. Hopelijk slaapt ze snel weer als een zonnetje!

Lily! :* :* Als mama van een bab die altijd doorsliep, maar op het moment echt alles uit de kast trekt om maar niet te hoeven slapen zeg ik: wat knap van Leah dat zij het allemaal zo lekker chill doet. Ze neemt het gewoon lekker zoals het komt, toch? Je hebt een heerlijk meisje hoor O+ O+

NU, dat is toch helemaal niet suf? Eten en slapen zijn voor die kleintjes ZO vreselijk belangrijk, als ouder weet je vanuit je instinct dondersgoed hoe fijn het is als dat goed gaat en hoeveel hoofdbrekers het je kost als dat niet zo is. Dikke *O* voor je meiske dus :)

Karin, hahaha, je Dentinox-vretertje maakt me aan het lachen ;)

Vlindur, woah! Wat supercool! Dan kan nu het grote erachteraanrennen beginnen :D *O*

Lijnloos, hoe is het met je verkouden kind? :)

Poppejans, let maar op, die kruipt voor je het weet je huis door en dan kom je handen tekort ;) Heb je je kamer(s) al babproof gemaakt? :)

Asy, wat vervélend dat je alvast mee komt kletsen O-)

Wicky, wat lief dat je het vraagt O+ :* Hiero is het af en aan een beetje.. De ene avond gaat het redelijk tot goed, de andere keer (zoals vanavond :')) is het feest en is het gillen brullen en krijsen geblazen. Vandaag zijn we van 7 tot kwat over 9 ofzo beziggeweest, maar nu is hij ook wel echt K.O. zeg maar. De middagtukjes zijn ongeveer net zo wisselvallig.. Beetje jammer dat ik nu dus weer gezellig de zenuwen krijg als er een slaap-moment aan zit te komen, ik zie er bij voorbaat al tegenop. Niet goed natuurlijk, maar ik kan er zo weinig aan doen :{ Nouja, het komt wel weer hoor, maarja. Voorlopig doen we het er maar mee enzo. Wat fijn voor jullie dat er een goede slaapjestijd wordt 'ingeregeld' as we speak *O* Hoe is het verder?

Overigens gaat het staan nu echt als een tierelier, hij is zo blij met zijn nieuwe kunde O+ Hij probeert als hij staat soms ook al een stapje te nemen en dat is nu 2x gelukt, als hij zich maar ergens aan vast kan houden en er goed bij nadenkt O+

Nog even een vraagje tussendoor: als jullie een zetpil geven, wordt die er bij jullie kleine dan ook standaard binnen het kwartier weer uitgepoept? Da's echt vaste prik hier, maar dat maakt het gelijkmatig verdelen van de PCM wel heel lastig. Hoe doen jullie dat?
Sorbootjezondag 1 augustus 2010 @ 23:14
AAARGH... de vakantieommezwaai was van korte duur. We zijn alweer een paar uur bezig om Isabeau in slaap te krijgen en ze wordt al hysterisch als ze haar bed ziet. :S


Echt driewerf AARGH!
Xeniazondag 1 augustus 2010 @ 23:16
Chan en Timo gefeliciteerd! :* Tot over twee maandjes in het volgende topic.

quote:
Op zondag 1 augustus 2010 22:29 schreef Incantrix het volgende:

Nog even een vraagje tussendoor: als jullie een zetpil geven, wordt die er bij jullie kleine dan ook standaard binnen het kwartier weer uitgepoept? Da's echt vaste prik hier, maar dat maakt het gelijkmatig verdelen van de PCM wel heel lastig. Hoe doen jullie dat?
Was hier ook zo inderdaad, dus we zijn vloeibare paracetamol gaan geven. Wat was ik dankbaar toen ik (via Fok) ontdekte dat dat bestond *O*
Sinds een maand ofzo lukt het met zetpillen wel weer trouwens.
Incantrixzondag 1 augustus 2010 @ 23:19
Oh Sorbo, neeeeeeeee ;( ;( :*

Xenia :o Dit wist ik ook niet, dank je wel voor de tip! :* Fijn dat het bij jullie ondertussen wel weer 'gewoon' kan. Ik ga vandeweek maar even bij de apotheek langs! *O*
Sorbootjezondag 1 augustus 2010 @ 23:22
Ik ga het hier maar niet typen maar....... nou ja vul maar in. In elk geval hoor ik even geen gekrijs.

En nee fokwet, dit ga je niet voor mij vern**ken!
Incantrixzondag 1 augustus 2010 @ 23:23
Pfiew! Fokwet, B GONE! *doet fokwet-uitdrijvingsdansje met verentooi en talismannen*
Chanzondag 1 augustus 2010 @ 23:27
:D Dankdank voor alle felicitaties O+

Het was een drukke dag, maar wel erg geslaagd. Timo is enorm verwend en hij heeft genoten van alle aandacht :) De taart vond hij alleen niet zo interessant.
Cadeautje uitpakken:

Spelen met t cadeau:

Pannenkoeken eten:


Wij gaan naar het dreumestopic en zien jullie daar snel weer terug :W
en stiekem blijven we gewoon lekker rondhangen hier :P

[ Bericht 5% gewijzigd door Chan op 01-08-2010 23:36:36 ]
Kersjeszondag 1 augustus 2010 @ 23:32
Timo, wat ben je groooot!!

Sorbootje, zou het niet helpen om haar anders nog even te laten spelen voordat ze naar bed gaat? Haar nog even meenemen de woonkamer in en naar bed brengen zodat ze echt moe is en er zelf ook an toe is om naar bed te gaan. Dat is hoe we het hier tegenwoordig aanpakken als hij 's avonds weer eens niet wil slapen. Anders ben je idd zo 'n paar uur verder, en dat gekrijs en gehuil is voor niemand leuk.
Hoewel het tig keer de trap op wel weer goed voor me zou zijn, maar da's weer een ander verhaal ;)
Kersjeszondag 1 augustus 2010 @ 23:34
Incantrix, vloeibare paracetamol inderdaad :Y
En als ze ouder zijn dan is paracetamol in kauwtabletvorm weer een aanrader. Peuter krijgt als hij ziek is "speciale snoepjes" die nog lekker zijn ook. Dat drankje is bij hem namelijk ook geen succes, worsteling van hier tot Tokyo waardoor je alsnog de helft verliest...
Sorbootjezondag 1 augustus 2010 @ 23:38
quote:
Op zondag 1 augustus 2010 23:32 schreef Kersjes het volgende:
Timo, wat ben je groooot!!

Sorbootje, zou het niet helpen om haar anders nog even te laten spelen voordat ze naar bed gaat? Haar nog even meenemen de woonkamer in en naar bed brengen zodat ze echt moe is en er zelf ook an toe is om naar bed te gaan. Dat is hoe we het hier tegenwoordig aanpakken als hij 's avonds weer eens niet wil slapen. Anders ben je idd zo 'n paar uur verder, en dat gekrijs en gehuil is voor niemand leuk.
Hoewel het tig keer de trap op wel weer goed voor me zou zijn, maar da's weer een ander verhaal ;)
Dat hebben we gedaan. Ze heeft nog een hele tijd in de woonkamer gespeeld na de eerste poging, maar toen ze ging gapen enzo hebben we het opnieuw geprobeerd en ze ging weer helemaal over de rooie. Maar goed, ze is nu stil voor zolang het duurt :)
Kersjesmaandag 2 augustus 2010 @ 00:08
Oh -O-
Maar ze is nu stil! Hopelijk blijft dat zo tot morgenochtend.

Wow, Toby heeft ingehaald! Hij heeft zojuist dik 'n kwartier bij me gedronken. Da's lang voor zijn doen :Y
Keshetmaandag 2 augustus 2010 @ 00:16
*binnenwalst* Hallo!

Emma is halfjarig! *O*
Gecorrigeerd is ze net 12 weken, dus alle fancy tricks die jullie baby'tjes kunnen kan ze nog niet maar ik kom wel alvast meekletsen!

Een overzicht van dag 1 tot nu heb ik net in het kleine baby'tjes topic gezet: Het kleine babietjes topic (0 tot 6 maanden) deel 55

Ook voor jullie geldt: Bedankt voor alle steun in de afgelopen maanden! :*

In het kader van 'pics or it didn't happen':
Vlindermaandag 2 augustus 2010 @ 00:26
Emma :'( Lief dapper meisje O+ O+ O+

Wees welkom bij de groten! _O_ :* :*
Sorbootjemaandag 2 augustus 2010 @ 06:52
Emma en Keshet, welkom! Wat mooi om in het andere topic dat fotooverzicht te zien.

Isabeau heeft uiteindelijk tot half zes geslapen, om vervolgens een fles leeg te lurken en weer lekker verder te slapen. Op onze slaapkamer bevond zich echter een enorme muggenkolonie dus ik kon niet meer slapen. Ach, ik moet straks toch werken... vaarwel vakantie :'(
Lijnloosmaandag 2 augustus 2010 @ 07:50
Keshet en Emma, hallo!!! En welkom hier bij de grote baby's!! *O* Emma is gewoon ook al groot, maar ook zo lief klein nog, je hebt gewoon het beste van 2 werelden :P

Sorbootje, prettig dat Isabeau nog wel flink geslapen heeft, wel naar dat jij dan weer niet hebt kunnen slapen :* Sterkte vandaag en geniet van de koffie!

Timo, mooie cadeaus heb je hoor! En veel plezier bij de dreumessen! *O*

Trixie, :* Wat een heerlijke post heb je er weer van gemaakt! Mal mens ;)
Wel gaaf dat Stef dus gewoon aan het staan is! (Ik zag hele toffe foto's in het fototopic O+) Hij gaat hard, hij wordt groot... :o

Ik heb het gisteren voor het eerst voor elkaar gekregen om Minke op 4 flessen de dag door te laten komen (en niet al ellendig vroeg van de honger wakker te worden) en dat ging best prima. Maar dat is dan ook wel weer omdat het weekend was en de dag dus ook wat later begint dan doordeweeks. Tussen door groentehap en een bakje yoghurt wilden wel. Gelukkig krijgt ze op het kdv zowel een groente- als fruithap en heb ik gevraagd of ze daar ook wat willen gaan rekken met de flessen (4,5 uur ertussen ipv 4 uur) dus ben benieuwd hoe dat gaat. Wellicht kunnen we dan een flesje minder gaan doen en dan het liefst natuurlijk die late laatste fles. :O
Verkoudheid is bijna over, de truuk met de uien onder het bed hebben goed geholpen weer... *O* Dus wij kunnen ook weer slapen 's nachts...
Beessie-Jenmaandag 2 augustus 2010 @ 08:54
goedemorgen ;)

welkom Emma en Keshet! leuk dat jullie er zijn! gezellig! *O*

oh noes sorboo; ik hoop niet dat Isabeau dr slaapritme weer gaat veranderen.... -O- stuurt positief karma die kant op... :*

Evie was gisteravond toen ik thuis kwam ook weer wakker, maar heeft van8 wel gelukkig doorgeslapen..
het si net of ze niet wil slapen als ik niet thuis ben, of als ik er niet bij ben als ze naar bed gaat.. :@
Ssserpentemaandag 2 augustus 2010 @ 08:54
Aaaah, Emma, wat een mooi verslag in het Kleine baby'tjestopic. O+ En wat is ze al lekker stevig om te zien. Welkom, mooie meid! *O*
Een tijdje geleden vertelde je over eventuele schade die een vroeggeboorte op de langere termijn met zich mee kan brengen. Is daar inmiddels al wat meer zicht op? Of is het afwachten?

Sorbi en Trix, hoe is het gegaan vannacht? Zo kl*te dat dat slapen elke keer zo'n strijd oplevert! Kan me voorstellen dat je er op voorhand al tegenop ziet. Hoop echt dat het snel weer beter wordt, slaapgebrek is killing. Hou je taai, dames.

O ja, en een *O* voor Stef omdat ie al zo'n grote vent is en al stapjes zet!

Timo! Wat ben je knap en groot en blond! O+

Wil je echt per se van die laatste fles af, Lijnloos? Als het zoveel moeite kost, zou ik 'm lekker blijven geven. :9 Fijn dat je vannacht weer wat bij hebt kunnen slapen!

Nou, die Roosvicee Laxo helpt geen drol. :{ Hoe heet dat spul ook alweer dat Amelie ook krijgt? Hebben ze dat bij de drogist?
Sorbootjemaandag 2 augustus 2010 @ 09:06
Ssserpente, het slapen zelf gaat nog steeds prima. En ze slaapt ook nog steeds uit, dus da's al enorme winst ten opzichte van de periode voor de vakantie, maar het inslapen 's avonds, daar heeft ze gewoon écht geen zin in. Gisteren was het kwart over elf onder luid protest. En ze moet morgen toch echt weer vroeg op omdat ze dan weer naar het kdv moet. Ach, het komt vast wel goed. Slaapgebrek heb ik momenteel gelukkig niet. Ik weet heel goed wat dat is, dus ik tel mijn zegeningen (en dat zijn er héél veel :) )
Lijnloosmaandag 2 augustus 2010 @ 09:07
Nou ja, perse... Op zich zou me dat wel iets aan nachtrust schelen (kan ik eerder gaan slapen) maar voor mijn gevoel krijgt ze nu gewoon echt teveel binnen onderhand. ze zit nog steeds op 5 flessen van 200ml. Ergens in mijn achterhoofd is het ook wel het "moeten van het cb" wat ik verwacht, dus ik dacht eens kijken of we toch niet langzaam kunnen gaan afbouwen met 1 flesje.

Is het niet lactulose wat voor verstoppingen wordt gebruikt? Geen idee of kindjes van Lente's leeftijd dit al mogen, maar voor volwassenen is dit in elk geval wel werkend. Rienk had dit toch ook gehad?
lilymaandag 2 augustus 2010 @ 09:15
Leah (dik 7 maanden) krijgt nu:

5.30 / 6.00 uur: borstvoeding

9.00 uur: fruit

12.30 uur: broodmaaltijd met borstvoeding na (of op het kdv bekertje opvolgmelk van 100 ml)

15.00 uur: tussendoortje van thuis borstvoeding op het kdv roosvicee

17.30 uur: groente/aardappelhap bekertje water of yoghurt

20.00 uur: laatste borstvoeding
lilymaandag 2 augustus 2010 @ 09:17
oh

en welkom Emma :)

en Stef gaat hard zeg ^O^
Stiemiemaandag 2 augustus 2010 @ 09:19
Dag lieve kleine Emma O+ Wat een verschil zeg Keshet dat ze nu eigenlijk pas 12 weken is. En wat is ze al groot en sterk geworden *O*
Lijnloosmaandag 2 augustus 2010 @ 09:35
Lily, ziet eruit als een mooi schema. Aangezien Minke geloof ik maar een paar dagen (of 1 dag zelfs) scheelt is het wel een heel ander schema:

06.30 uur flesje 180/6
09.00 uur (ongeveer denk ik) fruithap
10.30 uur flesje 180/6
14.30 uur flesje 180/6
17.00 uur groentehap
19.00 uur flesje 180/6
23.00 uur flesje 210/7 + rijstebloem

Gisteren heb ik het iets anders kunnen doen:
08.30 uur flesje 180/6
13.00 uur flesje 180/6
16.30 uur groentehap
17.00 uur flesje 180/6
19.00 yoghurt (ong. 200ml)
22.00 uur flesje 210/7+ rb

Zodra ze 's avonds slaapt is het wel te rekken tot een later tijdstip, en ze gaat rond 19.00/20.00 uur naar bed, maar als ze dus naar het kdv is geweest dan krijgt ze rond 19:00 de 4e fles al en dan naar bed. En ik durf dan die laatste fles niet zo goed te laten met het risico dat ze dan midden in de nacht wakker wordt met honger.
DaviniaHRmaandag 2 augustus 2010 @ 09:45
Keshet, welkom hier! *O* *O* Wat een prachtig overizhct O+ O+
lilymaandag 2 augustus 2010 @ 09:45
Ze schelen inderdaad maar 1 dag, Lijnloos.

Ik denk inderdaad dat het tijd wordt om een ander voedingsschema te gaan introduceren maar dat kost wat tijd en aanpassingsvermogen van Minke en van jullie natuurlijk.

Heb je het al eens geprobeerd om die laatste fles te laten?

Ik zou de fles van 10.30 en 14.30 vervangen voor brood of pap maar dan om 12.00 uur ofzo.
Het is even proberen...en kijken wat ze ervan vindt..

Ze kan trouwens wel wat hebben heh (wat betreft haar gewicht bedoel ik). Het is geen dikkerd.
Twinklymaandag 2 augustus 2010 @ 09:47
Wat een mooie foto's van de jarige Timo O+ Haha, Niels zou de wielen ook het leukste vinden van het cadeau. En pannenkoeken :9 mmmm

Hopelijk gaat Evie weer goed slapen BJ, met jouw werkschema kun je slapeloze nachten er al helemaal niet bij hebben.

Hihi Ca.ra, heel herkenbaar. Als wij ergens op bezoek gaan dan is Niels heel vrolijk en blij, thuis ook wel maar dan moppert hij toch wel eerder.

Wow Karin wat heerlijk dat jullie uit konden slapen, en ik het weekend ook nog!!
Arme Lars, hopelijk valt het prikken mee :* En doen ze niet moeilijk over de Pepti verlenging.

Dramatische taferelen van Mette, heel herkenbaar :D Vooral op het aankleedkussen. De buuf zal onderhand wel denken dat we hem daar mishandelen ofzo.
Nectarine mjumm :9

Serpente fruit lukt hier om dezelfde reden ook niet zo heel goed. Banaan wel maar appel of ander hard fruit niet, dat rasp ik dan en geef ik met een lepeltje.

lastig hoor die concurrentie tussen twee kindjes.
Haha Thomas die vergeet te kruipen :D Ik heb ook wel een paar keer gehad dat ik niet begreep waarom Niels zo mopperde. Had hij gewoon honger :')

Wat is Kyllian lekker druk aan het bewegen en babbelen O+

Ga ik net heel eventjes naar de wc, kom ik terug is Niels de vloer aan het dweilen met het water van de katten. Sneaky hoor!! :')

Icantrix wat gaat Stef toch hard!!! ^O^ Fijn dat het ook wel vaker wel goed gaat met de slaapjes, maar ik snap je echt heel goed dat je opziet tegen hem naar bed brengen. Hier kwam de omslag eigenlijk toen ik heel vrolijk bleef bij het naa rbed brengen en vooral als ik weg loop en "dag dag" zeg, moet ik enorme vrolijkheid uitstralen.
Maar dat zal ook wel weer een fase zijn, misschien is het binnenkort ook wel weer krijsen :P

Wow kleine Emma alweer 6 maanden!! Groot gelijk dat je lekker bij de kleine baby'tjes blijft posten hoor Keshet :* Wat een mooie en indrukwekkende foto's van je dappere mooie meid, weet je dat ze op de allereerste foto al echt Emma is? O+

Och Sorbootje wat ontzettend rot dat het weer zo vreselijk lastig is Isabeau in slaap te krijgen |:( Ik hoop maar dat ze door het ritme van vroeg opmoeten weer vroeger wil gaan slapen :*

En kijk eens wat hij kan sinds vrijdag! O+

En precies het tegenover gestelde van Ivan, Niels is heel impulsief en doet het gewoon ipv eerst na te denken hoe hij dat nou eens aan zal pakken (of misschien heeft hij stiekem al dagen erover nagedacht :P )

Niels schema :Y)
's morgens bv daarna boterham
voor het slaapje bv
na het slaapje bv
dan boterham of fruit, ligt aan het tijdstip
voor het slaapje bv
na het slaapje bv
dan boterham of fruit, ligt aan het tijdstip (2 boterhammen per dag hoor en meestal 1 keer fruit)
Ligt aan wanneer hij slaapt, maar tussendoor nog ergens een cracotte/rijstwafel
voor het slaapje bv
na het slaapje bv
avondeten (bordje)
yoghurt met brinta (heel weinig)
bv
bv
bv
bv

Ik geef hem voor en na zijn slaapjes bv omdat hij niet zo goed gegroeid was de laatste keer. Hij zit nu tegen de 9 kilo aan, dus dat is goed! Op het brood gaat roomboter en appelstroop, rozenbotteljam, geitenkaas, pindakaas of amandelpasta.
Sinds vrijdag eet hij uit een bordje ipv van de tafel en dat gaat echt goed! Hij eet een stuk meer en vindt het duidelijk heel leuk. Vrijdag had ik pasta gemaakt met tomatenpuree, bloemkool en courgette en stukjes vegetarische burger, zaterdag rosti met sla en komkommer, gisteren polenta-pannenkoekjes met avocado en tomaatjes.
:9 Ik pureer niets en hij eet het met zijn handjes. Meestal eet hij wat wij eten maar dan zonder zout en scherpe dingen enzo.

[ Bericht 1% gewijzigd door Twinkly op 02-08-2010 09:53:06 ]
huuphuupmaandag 2 augustus 2010 @ 09:52
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 08:54 schreef Ssserpente het volgende:
Aaaah, Emma, wat een mooi verslag in het Kleine baby'tjestopic. O+ En wat is ze al lekker stevig om te zien. Welkom, mooie meid! *O*
Een tijdje geleden vertelde je over eventuele schade die een vroeggeboorte op de langere termijn met zich mee kan brengen. Is daar inmiddels al wat meer zicht op? Of is het afwachten?

Sorbi en Trix, hoe is het gegaan vannacht? Zo kl*te dat dat slapen elke keer zo'n strijd oplevert! Kan me voorstellen dat je er op voorhand al tegenop ziet. Hoop echt dat het snel weer beter wordt, slaapgebrek is killing. Hou je taai, dames.

O ja, en een *O* voor Stef omdat ie al zo'n grote vent is en al stapjes zet!

Timo! Wat ben je knap en groot en blond! O+

Wil je echt per se van die laatste fles af, Lijnloos? Als het zoveel moeite kost, zou ik 'm lekker blijven geven. :9 Fijn dat je vannacht weer wat bij hebt kunnen slapen!

Nou, die Roosvicee Laxo helpt geen drol. :{ Hoe heet dat spul ook alweer dat Amelie ook krijgt? Hebben ze dat bij de drogist?
Lactulose, te koop bij de apotheek, een fles van 500 ml kost je ongeveer 3,- (iets minder), op doktersrecept krijg je het vergoed van je verzekering maar als je het nu nu wilt hebben kun je het ook gewoon zo zonder recept halen. Die 3,- overleef je vast wel :+

Alleen een maar. Lactulose werkt niet als een soort ontstopper als ze al verstopt zit ofzo. Tenminste zo heb ik het begrepen. Het zorgt dat er vocht bij de ontlasting aangetrokken wordt waardoor de ontlasting soepel wordt. Ik weet niet of het ook zo werkt dat het ontlasting die er al zit ineens weer erg soepel maakt zeg maar.
Misschien beter even je HA bellen voor overleg of je Lente een klysma mag geven om haar van die harde keutels af te helpen. Die kun je wel gewoon bij de drogist kopen, microlax heet het.
huuphuupmaandag 2 augustus 2010 @ 09:55
Emma O+
Wat vergeet je eigenlijk makkelijk dat ze feitelijk nog maar 12 weken is zeg! :o Je kleine dappere meisje Keshet O+ Gefeliciteerd met de half-verjaardag! Geniet van vandaag. <3

Wij gaan nu naar het CB. Kijken of ze wel of niet die prikken willen geven ivm de koorts afgelopen weekend. En ik ben echt heel benieuwd wat ze nu weegt en hoe groot ze is. Ik gok op 74 cm en iets boven 9 kg.
Groofskenmaandag 2 augustus 2010 @ 10:01
quote:
Op zondag 1 augustus 2010 21:51 schreef Stiemie het volgende:
Bij Linde was ik trouwens heel precies met dingen geven. Eerst opzoeken of het al mocht en dan niks van ons meesnoepen. Merk dat ik daar nu toch wel makkelijker in ben :@
Dat merk ik ook heel sterk :Y . Gisteren had ik samen met mijn dochter pizza gemaakt (dus ik wist precies wat er op zat) en mijn zoon heeft ook een stuk schoongesabbeld :Y) . Er zat op: tomatensaus, erwtjes, zalm, kaas en wat zout/peper en oregano en wat scheutjes olijfolie. Hij vond het heerlijk en ik heb geen idee wat hij er wel of niet van mocht hebben. Ik ben allang blij dat hij geniet ;) .
Lijnloosmaandag 2 augustus 2010 @ 10:02
Lily, dat is wel een goeie inderdaad, om er een boterham in te gooien en dan die 2 flessen te vervangen door 1 rond 12.00 uur... misschien dat dat wel een goeie optie is! TNX! Ben benieuwd hoe ze dat oppakt, ik heb al wel een keertje brood(kapje) geprobeerd en ze lijkt het wel lekker te vinden. Viel me ook erg mee dat die yoghurt er zo maar in ging gisteren.. wel een paar keer rillen tussendoor, maar het bekkie bleef maar open gaan... ik had nog wel diksap klaarstaan om eventueel wat te mengen, maar niet nodig dus.
Ssserpentemaandag 2 augustus 2010 @ 10:30
He Sorbo, ik herken je niet meer! 't Is dus echt het inslapen 'gelukkig', da's wel fijn.

Dat zijn idd best veel flessen nog, Lijnloos. Die boterham is wel een optie. Succes!

Thanks Huupske! Heb net toch maar ff de ha gebeld, kijken wat die zegt. De assistente belt me eind van de middag terug. Ze zit nu weer te persen. Ze krijgt ook een steeds dikker buikje. :')

Succes bij het CB. Heeft ze nog steeds koorts? ;(
Beessie-Jenmaandag 2 augustus 2010 @ 11:01
Aaaah Niels knapperd; wat loop je daar stoer langs de bank joh! knap zeg!! *O*

@lijnloos; succes met oefenen met brood... het ontwikkelen van een eetpatroon is niet makkelijk en zal wat tij kosten. Maar de interesse van je meisje is er duidelijk, dus denk dat het wel goed gaat komen :Y

Evie gaat steeds beter eten; net heb ik bijna een hele boterham gegeven! (zonder korstjes).. en die ging er aardig snel in... (terwijl ik 2 weken geleden nog dacht dat ze never nooit brood zou gaan eten..)
*O*

@keshet; hoe is het eigenlijk afgelopen met Emma haar voetje? krijgt ze uiteindelijk daar nog een soort hulpmiddel oid voor?

@Sorboo; wat fijn dat Isabeau uiteindelijk toch goed heeft geslapen van8! :*

hmmmmm nectarine! ik heb toevallig net een hapje staan maken voor Evie, nectarine met banaan en een snufje liga.. benieuwd wat ze er van gaat vinden :Y
lilymaandag 2 augustus 2010 @ 11:03
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 11:01 schreef Beessie-Jen het volgende:
Evie gaat steeds beter eten; net heb ik bijna een hele boterham gegeven! (zonder korstjes).. en die ging er aardig snel in... (terwijl ik 2 weken geleden nog dacht dat ze never nooit brood zou gaan eten..)
*O*
hier ging de omschakeling ook ineens snel (van brood dus) :Y

van :{w naar :Y) in 2 dagen
Groofskenmaandag 2 augustus 2010 @ 11:04
Oh ja, Niels, ik had het filmpje wel bekeken net. Wat goed man *O* . Zo knap en schetig O+ .
Groofskenmaandag 2 augustus 2010 @ 11:05
Hier hetzelfde :Y . Met dat brood. Sinds een paar dagen eet hij ineens echt makkelijk brood. Hij moest het echt even leren.
lilymaandag 2 augustus 2010 @ 11:06
filmpje? waar?

oh ja

even zonder geluid (zit op werk)

goed man :D en die kat zo onverstoorbaar slapen, haha
Lijnloosmaandag 2 augustus 2010 @ 11:12
Oh, dat filmpje is echt schetig... gaat goed hoor, helemaal niet echt wiebelig of zo. Ik zat wel echt te wachten op het moment dat ie het autootje op de kat zou smijten, maar helaas... :@
Sorbootjemaandag 2 augustus 2010 @ 11:16
Zijn er hier ook kindjes die na 3,5 maand nog steeds niet zoveel van brood moeten hebben, zoals Isabeau? Het gaat wel re-de-lijk, maar een halve boterham haalt ze maar zelden. Na een paar happen heeft ze het gewoon wel gezien. De rest gaat echt goed, maar brood...
huuphuupmaandag 2 augustus 2010 @ 11:16
@ssserpente nee geen koorts meer, inmiddels is er ook 1 puntje door van 1 kiesje dus volgens de arts zou het heel goed daaraan kunnen liggen. Jammer alleen dat er nog 3 bobbels op springen staan :') maar ik ben héél blij dat B. nu nog vakantie heeft, het scheelt me een hoop gedoe en handen tekort zeg maar als ze nu koorts krijgt.

We zijn goedgekeurd bij t cb, woehoe! *O* Lengte buigt af, er is nu eindelijk gevraagd naar onze lengtes, ik dacht dat ze door alleen al naar de vader te kijken wel konden zien dat ie niet zo lang is :+ maar ze heeft het er nu maar bijgezet, prima. Gewicht zit weer een iets meer stijgende lijn in na die bv-terugloop dus das ook fijn.

Eten gaat op het moment met ups en downs. De ene keer eet ze mijn halve bord leeg, de andere keer met smaak een kant-en-klaar potje; de volgende keer spuugt ze nog net niet in het potje en mept ze de lepel uit mn hand :D er is geen pijl op te trekken. Ik maak me er zelf niet zo druk om zolang ze verder wel gewoon vrolijk en actief is. We bieden aan waar we kunnen enzo en als ze het niet eet nouja dan houdt het een beetje op.
Prikjes waren wel keizielig trouwens ;(
Twinklymaandag 2 augustus 2010 @ 11:16
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 11:06 schreef lily het volgende:
goed man :D en die kat zo onverstoorbaar slapen, haha
Ja, gek beest! Kijk dan.

Voor de andere kat is Niels een beetje bang, hij heeft heel goed door dat die kat hem helemaal niet leuk vindt. Dan gaat hij wel voor de bank staan schreeuwen en "springen" naar die kat, maar hij raakt hem niet aan.

Wat vervelend zeg dat Lente nog steeds verstopping heeft. Maar die lactulose he, zou de dunnere poep die achteraan zit dan niet de dikkere vooruit duwen zodat het toch helpt? :? Ik zou trouwens geen bv gaan vervangen door roosvicee maar juist meer bv geven, dat werkt heel laxerend.

Amélie goegekeurd *O* Fijn dat ze ook kijken naar jullie lengtes en zich niet druk maken over het afbuigen van het lengtelijntje.
Bij ons wel dus. Maar ik kan me ook niet voorstellen dat hij wel het gewichtslijntje volgt maar het lengtelijntje niet, want het lijkt mij dat je eerst energie in lengtegroei stopt en dan de rest in vetopslag.
huuphuupmaandag 2 augustus 2010 @ 11:17
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 11:16 schreef Sorbootje het volgende:
Zijn er hier ook kindjes die na 3,5 maand nog steeds niet zoveel van brood moeten hebben, zoals Isabeau? Het gaat wel re-de-lijk, maar een halve boterham haalt ze maar zelden. Na een paar happen heeft ze het gewoon wel gezien. De rest gaat echt goed, maar brood...
oh dit dus.
In het begin ging het er met smaak in, tegenwoordig draait ze nog net niet met haar ogen. "heb je haar weer met dr brood..."

maar goed, soms gaat er toch een stukje in, soms twee. Soms helpt het om er wat nieuws op te doen (pindakaas was een hit!) en soms laat ik de boterham gewoon in zo'n plastic bordje op de grond staan en dan zie ik dat ze tijdens het spelen ineens toch weer een hapje neemt.
lilymaandag 2 augustus 2010 @ 11:20
Ja, ach..

mijn middelste eet alleen brood (en geen warm eten). Ieder zijn ding denk ik dan maar...
huuphuupmaandag 2 augustus 2010 @ 11:21
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 11:16 schreef Twinkly het volgende:

[..]

Ja, gek beest! Kijk dan.

Voor de andere kat is Niels een beetje bang, hij heeft heel goed door dat die kat hem helemaal niet leuk vindt. Dan gaat hij wel voor de bank staan schreeuwen en "springen" naar die kat, maar hij raakt hem niet aan.

Wat vervelend zeg dat Lente nog steeds verstopping heeft. Maar die lactulose he, zou de dunnere poep die achteraan zit dan niet de dikkere vooruit duwen zodat het toch helpt? :?
vet schattig!! :D

en over die lactulose, dat zou kunnen, maar als ze zegt dat haar buikje steeds dikker wordt zou ik dat zelf niet zo afwachten geloof ik. Maar dat probleem hebben wij eigenlijk zelf nooit gehad. Amélie had geen voelbare ontlasting, ze had blijkbaar gewoon heel weinig poep ofzo en daardoor werd het hard.
Wellicht is een klysma voldoende om de boel wel gewoon op gang te houden. Ik geloof dat Lotte van Linda ook zoiets had gehad een keer. Dat was toen opgelost na een klysma. HA heeft het bij ons toen ook geadviseerd om te geven maar dat was wel na 3.5 week geen poep dus mja. Lastig. en ik ben echt zó opgelucht dat het hier sinds de fv dus idd gewoon helemaal normaal gaat. Echt ik had er wel een beetje de zenuwen van hoor wat een gedoe...
Sorbootjemaandag 2 augustus 2010 @ 11:22
Ik heb gemerkt dat Isabeau juist beter brood eet als ik echt stukjes op een vorkje prik en haar voer. Grappig hoe dat zo verschillend kan zijn! Als ik het gewoon aan haar geef belandt het linea recta op de grond. (en uiteraard met de besmeerde zijde naar beneden :') )


Ik krijg altijd zo'n ik-doe-iets-verkeerd-gevoel als ik hier lees over de hele boterhammen die de kindjes eten.
huuphuupmaandag 2 augustus 2010 @ 11:22
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 11:20 schreef lily het volgende:
Ja, ach..

mijn middelste eet alleen brood (en geen warm eten). Ieder zijn ding denk ik dan maar...
ja psies.
Ik bied het aan, voor het geval dat ze toch honger heeft, dat ik niet denk van ja je hoeft toch niet :') ook zo sneu anders :D maar als ze niet hoeft nouja dan niet.

Ik moet ook heel eerlijk zeggen dat ik te lui ben om er echt een issue van te gaan maken :@
aanbieden is voldoende, wil ze niet dan bied ik het later nog eens aan, wil ze weer niet nouja dan ook goed.
lilymaandag 2 augustus 2010 @ 11:23
poepproblemen ;( -O- :'(

het zou verboden moeten worden
Sorbootjemaandag 2 augustus 2010 @ 11:23
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 11:20 schreef lily het volgende:
Ja, ach..

mijn middelste eet alleen brood (en geen warm eten). Ieder zijn ding denk ik dan maar...
Is ook zo. :Y
lilymaandag 2 augustus 2010 @ 11:24
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 11:22 schreef Sorbootje het volgende:
Ik krijg altijd zo'n ik-doe-iets-verkeerd-gevoel als ik hier lees over de hele boterhammen die de kindjes eten.
ow god, als dat zo is dan kan ik wel inpakken hoor :D
Sorbootjemaandag 2 augustus 2010 @ 11:25
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 11:24 schreef lily het volgende:

[..]

ow god, als dat zo is dan kan ik wel inpakken hoor :D
Haha niet doen hoor ;)
Lijnloosmaandag 2 augustus 2010 @ 11:26
Hmm, ja een klysma werkt misschien ook wel verlichtend, zeker als er gewoon een hard/groot stuk zit dat de uitgang blokkeert zeg maar. Als de boel daarna gewoon weer goed op gang komt (eventueel geholpen door lactulose of de roosvicee)...
huuphuupmaandag 2 augustus 2010 @ 11:28
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 11:24 schreef lily het volgende:

[..]

ow god, als dat zo is dan kan ik wel inpakken hoor :D
ja nou...
maar jouw middelste kind eet wél brood! :+
lilymaandag 2 augustus 2010 @ 11:29
Ja, dat dan weer wel :+
Xeniamaandag 2 augustus 2010 @ 11:30
Timo, lekker pannekoeken gegeten op je verjaardag en zo te zien vond je het heerlijk :9 En wat een mooie loopfiets heb je gekregen!

Emma O+ O+ Gefeliciteerd met ja halfjaar dag! *O* Wat een mooi overzicht Keshet. Die foto's van dat hele kleine meisje blijven enorm indrukwekkend.

Niels wat ontzettend knap! Zo snel al zo goed lopen langs de bank, echt knap hoor *O*
En wat ligt die poes heerlijk onverstoorbaar te slapen. En wat doet Niels lief tegen poes! Zo'n zelfde soort situatie zou hier iets anders verlopen: Xeentje die zich realiseert dat ze zich binnen graai-afstand van poes bevindt, Xeentje die begint te schaterlachen van voorpret, Xeentje die kraaiend op poes afduikt, poes die noodsprong naar veiligheid maakt, Xeentje die teleurgesteld achter blijft -O- Het gaat zo de hele dag door, ze is volkomen geobesedeerd van de katten. Maar ondanks continu vertellen en voordoen, wil ze nog niet begrijpen dat ze niet aan de haren en staart mag trekken.

Brood was hier vanaf het begin een hit. Twee boterhammen per dag gaan er in. Althans, tot twee dagen geleden -O- Ze heeft ontdekt dat ze eten wat in haar mond zit met haar tong weer naar buiten kan duwen. En vooral bij brood schijnt dat heel leuk te zijn. Ze stopt eerst zelf een stukje brood in haar mond, om het er daarna weer uit te duwen en op de grond te gooien }:|

Amelie prikjes gehad ;( :*
Hoeveel weegt ze nu Huub?
DustinHendersonmaandag 2 augustus 2010 @ 11:32
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 11:01 schreef Beessie-Jen het volgende:

Evie gaat steeds beter eten; net heb ik bijna een hele boterham gegeven! (zonder korstjes).. en die ging er aardig snel in... (terwijl ik 2 weken geleden nog dacht dat ze never nooit brood zou gaan eten..)
*O*
Grappig, dat merk ik hier ook met brood! Best knap hoe snel ze iets leren he?
Hier maakt het trouwens ook wel uit wat ik er op doe, pindakaas is favoriet! dan gaat een boterham op.Smeerkaas en veg.pate zijn duidelijk wat minder

Niels, wat ga je hard!! jeetje wat kun jij al veel zeg/ Twinkly,nu ik zo je schema eens zie staan vind ik het echt enorm bewonderingswaardig hoe veel borstvoeding jij nog geeft, en 's nachts meerdere malen je bed uit moet.
Pfff echt hoor, ik zou dat absoluut niet vol kunnen houden.

en ik zag Minke zo lekker aan de yohgurt in het fototopic, en wat fijn dat jet lukte op 4 flessen!

Welkom lieve kleine Emma *O* Als ik die foto's zie staan de tranen me in de ogen, WAT een prestatie heeft ze neergezet zeg.Wat was ze enorm klein en breekbaar.
Die laatste foto met die schoentjes :D O+ lekker mopje
DustinHendersonmaandag 2 augustus 2010 @ 11:34
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 11:22 schreef huuphuup het volgende:


Ik moet ook heel eerlijk zeggen dat ik te lui ben om er echt een issue van te gaan maken :@
aanbieden is voldoende, wil ze niet dan bied ik het later nog eens aan, wil ze weer niet nouja dan ook goed.
zo makkelijk ben ik ook hoor, wil hij niet dan drinkt hij maar wat extra melk. klaarrrr
Maar ik wil ook gewoon geen issue/strijd maken van eten
huuphuupmaandag 2 augustus 2010 @ 11:35
@Xenia, 9200 gram nu.
Ze ligt nog steeds goed op de bv-curves, op de cb-curve ligt ze met alle lengtes/gewichten op het gemiddelde.

Eens even kijken of ik die curves erbij kan trekken.

Gebruikt iemand die site van het CB eigenlijk? www.groeiop.nl Ik ben er een beetje rond aan het kijken maar het is best wel een leuke site! Daar kun je ook je curves enzo bijhouden, en mijlpaaltjes en andere dingetjes. Wel geinig.
Twinklymaandag 2 augustus 2010 @ 11:36
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 11:34 schreef Poppejans het volgende:

[..]

zo makkelijk ben ik ook hoor, wil hij niet dan drinkt hij maar wat extra melk. klaarrrr
Maar ik wil ook gewoon geen issue/strijd maken van eten
Precies zo doe ik het ook :Y Inderdaad geen strijd maken van eten en ik zeg daarom ook geen goed zo als hij wel eet.
lilymaandag 2 augustus 2010 @ 11:40
Jullie zijn goed bezig op eetgebied :Y) Kan ik nog wat van leren.

Want wat heb ik vaak gestreden met mijn middelste droppie en wat eet hij nog steeds vreselijk slecht (hij eet geen groente....nooit, geen aardappel....nooit...fruit...hmmn niet echt...nou ja..pfff ;( )
Sorbootjemaandag 2 augustus 2010 @ 11:41
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 11:30 schreef Xenia het volgende:
Althans, tot twee dagen geleden -O- Ze heeft ontdekt dat ze eten wat in haar mond zit met haar tong weer naar buiten kan duwen. En vooral bij brood schijnt dat heel leuk te zijn. Ze stopt eerst zelf een stukje brood in haar mond, om het er daarna weer uit te duwen en op de grond te gooien }:|
Haha herkenbaar. Isaeau doet het nog nét een beetje anders. Als ik iets in haar mond stop, dan werkt ze het naar buiten, pakt het tussen haar vingers, kijkt wat ik haar nou weer probeer te voeren en als het haar bevalt stopt ze het zelf weer in haar mond.
Groofskenmaandag 2 augustus 2010 @ 11:43
Lily, dat lijkt me heel erg moeilijk.

R heeft een maand alle groente enzo geweigerd en ik zag geen vooruitgang. Alleen maar dikke tranen op een gegeven moment. Dat is nog niks en dat vond ik al rot.

Echt, bewondering hoor :* .
huuphuupmaandag 2 augustus 2010 @ 11:44
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 11:40 schreef lily het volgende:
Jullie zijn goed bezig op eetgebied :Y) Kan ik nog wat van leren.

Want wat heb ik vaak gestreden met mijn middelste droppie en wat eet hij nog steeds vreselijk slecht (hij eet geen groente....nooit, geen aardappel....nooit...fruit...hmmn...nou ja..pfff)
;(
Ah maar dan wordt het wel wat anders hoor. Ik heb nu nog makkelijk praten omdat er heus wel iets ingaat en ook omdat er nog voldoende melk enzo ingaat en ze daarnaast goed groeit en voldoende actief is.
Dan kun je daar ook je schouders over ophalen.

Ik kan me dus wel goed voorstellen dat je ervan in de stress schiet als het eten echt helemaal niets is en dan niet een heel klein beetje van alles maar gewoon níets van wat dan ook. Kan me voorstellen dat je dan bereid bent om op je kop te gaan staan en kunstjes te doen als ie maar een hap neemt. en dat zie ik mezelf dan ook wel weer doen tzt.
Maar voor nu ben ik daar te lam voor om er echt een issue van te maken nog, ze eet gevarieerd, alleen niet zo veel nouja dan is t ook prima.
Sorbootjemaandag 2 augustus 2010 @ 12:34
Lily, mijn broer was ook zoals jouw zoon. Hij at geen groente, geen fruit, geen rijst, geen pasta etc... en nu is hij bijna dertig en sinds een jaar of 4 begint hij steeds meer te eten. Nu lust hij bijna alles.

Maar hij dreef mijn moeder ook tot wanhoop. 't Is een grote gezonde vent.


Weet ook niet waarom ik je dit vertel... je krijgt vast heel vaak dat soort verhalen te horen.. Nou ja, er is in ieder geval hoop :)
Ssserpentemaandag 2 augustus 2010 @ 12:38
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 11:41 schreef Sorbootje het volgende:

[..]

Haha herkenbaar. Isaeau doet het nog nét een beetje anders. Als ik iets in haar mond stop, dan werkt ze het naar buiten, pakt het tussen haar vingers, kijkt wat ik haar nou weer probeer te voeren en als het haar bevalt stopt ze het zelf weer in haar mond.
Haha, Lente precies zo. Juist met brood. Dat moet ik gezellig in stukjes op een bordje doen, liefst met wat cherrytomaatjes ertussen en een blaadje peterselie er bovenop, dan eet ze als ik geluk heb 3/4 boterham. Meer ook niet, hoor. Als ze erg weinig heeft gegeten, bied ik als alternatief fruit aan, anders niets. Dan wil ik als ze ouder is ook doen. 's Avonds niet eten? Dan mag ze later op de avond ook niets anders meer eten dan fuit. Maar fruit mag ze sowieso van mij onbeperkt eten. Jammer alleen dat dat nu juist zo moeizaam gaat.

Huup, je hebt je roeping gemist! Raad eens wat de ha voorschrijft? Eerst Lactulose en als dat niet helpt een clysma. Ga het straks ophalen. Ze had net were z'n geitenkeutel. Keihard. En ze had er zo d'r best op gedaan.
Volgens m'n moeder had ik vroeger ook vaak verstopping. Maar die is niet zo geloofwaardig meer. Die zegt werkelijk bij alles: "O ja! Dat had jij vroeger ook!" :')

Twink, ik heb ook geen bv vervangen door Roosvicee, hoor. Normaalgesproken krijgt ze tijdens het eten wat water en alleen dat heb ik vervangen door Roosvicee. MAar dat vond ze natuurlijk zo lekker dat ze er veel meer van dronk. Gister heb ik 'r dus twee keer afgekolfde melk met een Flinke scheut Roosvicee gegeven, maar ook dat hielp niet.

Ze lijkt zelfs wat valse diarree te hebben, hoop dus echt dat die Lactulose gaat helpen. :)
Beessie-Jenmaandag 2 augustus 2010 @ 12:43
Evie krijgt ook af en toe een scheutje lactulose; en helpt hier goed... :Y
DustinHendersonmaandag 2 augustus 2010 @ 13:02
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 11:36 schreef Twinkly het volgende:

[..]

Precies zo doe ik het ook :Y Inderdaad geen strijd maken van eten en ik zeg daarom ook geen goed zo als hij wel eet.
Dat doe ik ook bewust niet, wel zeg ik vaak iets van ''jij bent lekker aan het eten'' ofzo

Amélie goedgekeurd *O* ik gebruik de grafiek van de Groei op site :Y omdat ik geen bv geef.
Groofskenmaandag 2 augustus 2010 @ 13:04
Ik zeg tegen mijn dochter heel vaak : "Wat heb je goed gegeten, dat vind ik fijn" :@
Claudia_xmaandag 2 augustus 2010 @ 13:15
Keshet, welkom met je dochter! *O* Wat ziet ze er groot uit in haar spijkerbroekje! :o

Karin, ookal is het haar speelgoed, ze moet natuurlijk gewoon leren delen. Ik denk dat je op die manier voor jezelf wel kunt rechtvaardigen dat je het haar niet toestaat om zomaar iets van Lars te pakken. En ik vind de argumenten 'ze mag ook met het speelgoed van Lars spelen' en 'je zou het zelf ook niet leuk vinden als Lars iets pakte waar jij op dat moment mee aan het spelen was' ook goed. Ik denk dat ze die laatste twee dingen wel begrijpt.

Aoraki, als je vindt dat een rijstwafel niet goed goed vult dan geef je toch gewoon een (halve) boterham? Ik vind yoghurt zelf ook een fijn tussendoortje en ik geef gerust tweemaal op een dag fruit.

Huup, wat fijn dat het beter gaat met de ontlasting nu Am♪lie op flesvoeding over is (het muzieknootje was een ongelukje, maar het staat wel vrolijk, vind je niet?). Ik heb trouwens ook geen probleem met tv-kijken. Hij doet veel verschillende dingen en tussendoor even televisiekijken vind ik prima. Ik denk dat die gezapige televisiecultuur vooral voorkomt in gezinnen waarbij ouders zelf de hele dag de tv aan hebben staan bij wijze van achtergrondgeluid en waar de tv niet uitgezet wordt als er visite komt. Ook hiervoor geldt wat mij betreft dus ook: zelf het goede voorbeeld geven! Wat ik lastiger vind is dat wijzelf veel achter de computer zitten. Daar krijgt Ivan veel van mee doordat we veel thuiswerken. Het zou geen kwaad kunnen als we na werktijd minder achter de computer zitten...

Wat goed dat Niels kan lopen langs de bank! :o En hij eet ook nog eens van een bordje!

Lijnloos, ik zou me niet zoveel zorgen maken om die grote hoeveelheid flessen. Fruit en groenten zetten niet aan. Ik verwacht net als lily dat het laten vallen van de flessen makkelijker zal gaan als ze brood eet. Misschien eet ze daar niet meteen veel van en dan duurt het langer. Maar iedereen hamert er altijd op dat vast voedsel tot 1 jaar bijvoeding is, naast de melk dus. Langzaamaan zal vast voedsel de voedende functie van melk over moeten gaan nemen, maar het lijkt me niet meer dan logisch dat dat bij elk kind op een ander tempo gaat. Ivan krijg nu 's ochtends 1 boterham en 's middags ook 1 (soms 1,5). Als hij tussendoor echt honger heeft krijgt hij nog wat brood. Nu hij bij het avondeten rijst/pasta/aardappel krijgt merk ik bovendien dat hij vaak meer dan de helft van zijn fles laat staan en gewoon doorslaapt. (Woohoo, hij kent dus toch een gevoel van verzadiging!)

Sorbootje, Ivan eet brood heel goed en daar heb ik écht niks voor hoeven doen. Dat was vanaf dag 1 zo (nou ja, na 7 maanden dan, hè). Hij vindt bepaalde soorten pasta niet zo fijn/handig/lekker om te eten en die eet hij ook beter als ik de stukjes voor hem op een vorkje prik.
Claudia_xmaandag 2 augustus 2010 @ 13:18
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 13:04 schreef Groofsken het volgende:
Ik zeg tegen mijn dochter heel vaak : "Wat heb je goed gegeten, dat vind ik fijn" :@
Ik vind dat ook niet zo'n punt. Ik ga niet de cheerleader uithangen als hij aan het eten is, maar het zit er gewoon ingebakken dat ik vaak positieve dingen tegen hem zeg, "Wat ben je lekker aan het spelen!" bijvoorbeeld. Het zou denk ik eerder raar zijn als ik een uitzondering zou maken voor het eten.
Sorbootjemaandag 2 augustus 2010 @ 13:24
Ach Isabeau zal het licht ook nog wel eens zien. Italiaans brood met zo'n keiharde korst, dat vond ze overigens wél lekker.

Dat vond jij toch een moeilijk punt Claudia, dat verzadigingsgevoel? Fijn om te merken dat hij het wel heeft! :*
Claudia_xmaandag 2 augustus 2010 @ 13:25
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 13:24 schreef Sorbootje het volgende:
Ach Isabeau zal het licht ook nog wel eens zien. Italiaans brood met zo'n keiharde korst, dat vond ze overigens wél lekker.
Voedselsnob! O+
Claudia_xmaandag 2 augustus 2010 @ 13:27
Over snobisme gesproken: mijn vriend vindt het onzin dat ik Ivan geen parmezaanse kaas uit de supermarkt wil geven. Ik vind die kaas zelf niet te vreten en ga daarom speciaal naar de speciaalzaak (lees: ik stuur mijn vriend daarvoor speciaal naar de speciaalzaak). Ik vind het weer niet logisch dat je voor je kind de beste keuzes wilt maken (vers fruit, verse groenten, volkorenbrood) en dat je hem dan die baggerparmezaan voorschotelt. Oh well.
Sorbootjemaandag 2 augustus 2010 @ 13:28
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 13:18 schreef Claudia_x het volgende:

[..]

Ik vind dat ook niet zo'n punt. Ik ga niet de cheerleader uithangen als hij aan het eten is, maar het zit er gewoon ingebakken dat ik vaak positieve dingen tegen hem zeg, "Wat ben je lekker aan het spelen!" bijvoorbeeld. Het zou denk ik eerder raar zijn als ik een uitzondering zou maken voor het eten.
Ik denk dat het zeggen van positieve dingen gewoon altijd goed is, ook als je kind lekker zit te eten. Kan me niet voorstellen dat je daarmee een eetprobleem o.i.d. veroorzaakt (ik weet dat ik het nu even een beetje overdrijf).
Zal mijn moeder eens vragen of ze eerder misschien te positief heeft gereageerd op mijn goede eetlust :P
Sorbootjemaandag 2 augustus 2010 @ 13:29
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 13:27 schreef Claudia_x het volgende:
Over snobisme gesproken: mijn vriend vindt het onzin dat ik Ivan geen parmezaanse kaas uit de supermarkt wil geven. Ik vind die kaas zelf niet te vreten en ga daarom speciaal naar de speciaalzaak (lees: ik stuur mijn vriend daarvoor speciaal naar de speciaalzaak). Ik vind het weer niet logisch dat je voor je kind de beste keuzes wilt maken (vers fruit, verse groenten, volkorenbrood) en dat je hem dan die baggerparmezaan voorschotelt. Oh well.
Plasticzaan :{w
Claudia_xmaandag 2 augustus 2010 @ 13:30
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 13:28 schreef Sorbootje het volgende:

[..]

Ik denk dat het zeggen van positieve dingen gewoon altijd goed is, ook als je kind lekker zit te eten. Kan me niet voorstellen dat je daarmee een eetprobleem o.i.d. veroorzaakt (ik weet dat ik het nu even een beetje overdrijf).
Zal mijn moeder eens vragen of ze eerder misschien te positief heeft gereageerd op mijn goede eetlust :P
Ik begrijp het idee erachter wel (zie ook de Gordonmethode), namelijk dat eten iets alledaags is, iets vanzelfsprekends, en dat er daarom geen big deal van gemaakt moet worden. Ik kan het gewoon niet, geen complimentjes geven, en ga er ook niet te veel over nadenken. Zo ben ik en dit is dus ook de moeder die ik ben. Als hij straks voor het eerst op het potje gaat hang ik slingers op. :Y)
Claudia_xmaandag 2 augustus 2010 @ 13:33
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 13:29 schreef Sorbootje het volgende:

[..]

Plasticzaan :{w
De parmezaan was op en mijn vriend had geen zin om naar de speciaalzaak te gaan. Het compromis bestond eruit dat Ivan in plaats van parmezaan pittige, vegetarische geitenkaas over zijn risotto kreeg, zorgvuldig uitgezocht door zijn moesje de voedselsnob.
Sorbootjemaandag 2 augustus 2010 @ 13:35
Claudia, ik snap de gedachte erachter ook wel. Ik heb alleen zo nu en dan het gevoel dat we iets te ver doorslaan met dit soort dingen. Ik denk dat het heel goed is om vooral 'jezelf te zijn' (even tussen aanhalingstekens, omdat ik het een vreselijk holle kreet vindt, heb alleen even geen alternatief). En waarom niet juichen voor alledaagse dingen?

Ik merk dat ik leuker en meer ontspannen ben nu ik wat meer op gevoel ben gaan moederen. De boeken wat meer links laten liggen en gewoon kijken naar mij, mijn man, mijn kind en de dingen die zich NU voordoen.
lilymaandag 2 augustus 2010 @ 13:36
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 13:35 schreef Sorbootje het volgende:
Ik merk dat ik leuker en meer ontspannen ben nu ik wat meer op gevoel ben gaan moederen. De boeken wat meer links laten liggen en gewoon kijken naar mij, mijn man, mijn kind en de dingen die zich NU voordoen.
amen
Sorbootjemaandag 2 augustus 2010 @ 13:36
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 13:33 schreef Claudia_x het volgende:

[..]

De parmezaan was op en mijn vriend had geen zin om naar de speciaalzaak te gaan. Het compromis bestond eruit dat Ivan in plaats van parmezaan pittige, vegetarische geitenkaas over zijn risotto kreeg, zorgvuldig uitgezocht door zijn moesje de voedselsnob.
Goed zo! :Y)
Claudia_xmaandag 2 augustus 2010 @ 13:39
Dat is wat ik bedoelde te zeggen, Sorbo, dat ik mezelf zou verloochenen als ik het complimenteren zou laten. Desalniettemin vind ik bewust ouderschap lovenswaardig! En ik ben dol op feiten en theorietjes.
Sorbootjemaandag 2 augustus 2010 @ 13:43
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 13:39 schreef Claudia_x het volgende:
Dat is wat ik bedoelde te zeggen, Sorbo, dat ik mezelf zou verloochenen als ik het complimenteren zou laten. Desalniettemin vind ik bewust ouderschap lovenswaardig! En ik ben dol op feiten en theorietjes.
Vooral lekker complimenteren dus ^O^ Er zijn zo vreselijk veel mensen die niet weten hoe ze een compliment moeten geven of ontvangen. Het is een geschenk van waarde hoor, voor Ivan!

Ik ben ook een informatiejunk en da's tegelijkertijd mijn valkuil. Dat ik té veel informatie ga zoeken en vooral dat ik meer vind dan goed voor me is. :')
lilymaandag 2 augustus 2010 @ 13:45
Ja, bewust ouderschap vind ik ook heel belangrijk, absoluut. Echt. Ik ben voortdurend bewust ermee bezig. Mijn kinderen "dwingen" mij daar eigenlijk ook wel toe.

Maar boek a zegt weer iets anders dan boek b of boek c, en pedagoge "huppeldepup" zegt weer iets anders dan arts "zeg het maar". En artikel Y...hmmm..ook interessant.

Dan blijkt kind 1 ook weer totaal anders te reageren dan kind 2 om nog maar te spreken van kind 3.

Moet ik methode uit boek a bij kind 1 uitvoeren of toch bij kind 2? Of heeft arts "zeg het maar" weer gelijk wat betreft kind 2 of toch de theorie uit artikel Y maar toepassen?

uh
Twinklymaandag 2 augustus 2010 @ 13:47
Maar wat wil je bereiken. Dat je kind gaat eten omdat het dan jouw goedkeuring krijgt (en misschien niet eens honger heeft) of omdat het honger heeft en het van het eten geniet? Je kan ook positief reageren wanneer het kind lekker aan het eten is door te zeggen "je vindt het lekker he? hmmm :9"

Hier nog een duidelijk stukje leesvoer over belonen ;)
Ca.ramaandag 2 augustus 2010 @ 13:51
Wat grappig, Thomas is de laatste tijd ook zijn hapjes uit zijn mond aan het vissen 'ter controle'.

Hij was net op zijn tenen aan het sabbelen, en toen dacht hij dat het we leuk was om zijn tanden erin te zetten. Boy oh boy, daar kwam een verontwaardigde brul af ineens!

Naar aanleiding van jullie boterham-posts had Thomas vandaag een halve boterham pindakaas en een halve met roomkaas. Dit is de eerste keer pindakaas, en ja, hij eet ze wel netjes op hoor, maar niet met meer enthousiasme dan de stukjes met roomkaas. Ik heb zijn pinda-bloed te veel verdund denk ik ;)
Groofskenmaandag 2 augustus 2010 @ 13:56
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 13:30 schreef Claudia_x het volgende:

[..]

Ik begrijp het idee erachter wel (zie ook de Gordonmethode), namelijk dat eten iets alledaags is, iets vanzelfsprekends, en dat er daarom geen big deal van gemaakt moet worden. Ik kan het gewoon niet, geen complimentjes geven, en ga er ook niet te veel over nadenken. Zo ben ik en dit is dus ook de moeder die ik ben. Als hij straks voor het eerst op het potje gaat hang ik slingers op. :Y)
Ik gaf ook een staande ovatie toen hoor :o . En ze is er zelf ook heel trots op, nogsteeds, hoe groter de drol, hoe groter de trots :7 .

De laatste tijd is alles wat ze maakt, kleurt, tekent, 'bakt' :P voor mij. En gisteren riep ze toen ik haar billen kwam afvegen vol trots "voor jou!". *)

Ik zeg dan dingen terug als "wauw!!! das een flinke", maar net zohard "oh S, wat een vieze". Gewoon hoe mijn pet staat ;) .
Sorbootjemaandag 2 augustus 2010 @ 13:57
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 13:47 schreef Twinkly het volgende:
Maar wat wil je bereiken. Dat je kind gaat eten omdat het dan jouw goedkeuring krijgt (en misschien niet eens honger heeft) of omdat het honger heeft en het van het eten geniet? Je kan ook positief reageren wanneer het kind lekker aan het eten is door te zeggen "je vindt het lekker he? hmmm :9"

Hier nog een duidelijk stukje leesvoer over belonen ;)
Ik denk dat ik het zelf automatisch wel ongeveer zo zou formuleren. Ik zeg vaak zoiets als: "Mmm wat zit je lekker te smikkelen".
Sorbootjemaandag 2 augustus 2010 @ 13:57
Ik vind smikkelen gewoon zo'n lief woord O+
Claudia_xmaandag 2 augustus 2010 @ 14:08
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 13:47 schreef Twinkly het volgende:
Hier nog een duidelijk stukje leesvoer over belonen ;)
Wat ik jammer vind aan dit soort stukken is dat er geen onderscheid wordt gemaakt naar verschillende typen motivatie intrinsieke motivatie zaligmakend wordt bevonden. Er zijn maar weinig dingen waar we ons intrinsiek toe gemotiveerd voelen. Voor veel dingen die we in ons dagelijks leven geacht worden te doen is een extrinsieke vorm van motivatie nodig: ik ga naar mijn werk niet omdat ik dat nu wil maar omdat ik een contract ben aangegaan.

Dat geldt bijvoorbeeld ook voor huiswerk maken. Het is ideaal als kinderen de wereld ontdekken vanuit hun eigen nieuwsgierigheid, maar er staan ook onderwerpen op het lesprogramma die ze misschien minder interessant vinden en die wél belangrijk zijn. Ik zou het niet fijn vinden als Ivan zijn huiswerk alleen maar maakt omdat dat moet (van zijn ouders, van school). Ik hoop dat hij de externe redenen die hij heeft om huiswerk te maken internaliseert, dus het belang ervan gaat leren inzien. En dat hoort voor mij ook bij mijn rol als ouder, om hem daarbij te begeleiden en ook om hem het goede voorbeeld te geven. Als ik dit op eten zou moeten betrekken: ik zou er dus geen problemen mee hebben om tegen een kind zoiets te zeggen als "wat goed dat je je bord hebt opgegeten want dat is heel voedzaam voor je en daar word je een grote jongen van!".

Ik vind het ook onterecht om te denken dat een kind jouw waardes alleen als maatstaf neemt als je die expliciet uitspreekt. Wat ik impliciet laat is net zo belangrijk, mijns inziens. Als ik bijvoorbeeld vaak naar buiten ga om te hardlopen dan zeg ik daarmee: bewegen is goed en gezond! Als ik veel vrienden heb en daar vaak iets mee afspreek dan laat ik zien dat ik sociaal contact belangrijk vind. Enzovoort. Mijn persoonlijke waarden zullen nog lange tijd zijn maatstaf vormen en in zijn puberteit gaat hij daar lekker tegenaan trappen. ;(

[ Bericht 0% gewijzigd door Claudia_x op 02-08-2010 14:17:29 ]
Sorbootjemaandag 2 augustus 2010 @ 14:12
Ik vind je laatste alinea érg raak Claudia. Júist door wat je doet laat je zien wat belangrijk voor je is. Ik kan natuurlijk wel vreselijk hameren op goede voeding tegenover mijn kind, maar als ik vervolgens elke avond friet eet met een slagroompunt toe...tsja...


Vind het overigens wel vrij ver gaan dat je Ivan serviesgoed laat opeten :{w
Claudia_xmaandag 2 augustus 2010 @ 14:22
Dit vind ik trouwens een ontzettend goede opmerking: "Het is daarom juist belangrijk om te investeren in een goede vertrouwensband, waardoor zij jouw mening als waardevol beschouwen."
lilymaandag 2 augustus 2010 @ 14:24
Ik las hem ook net; Dat is zo ongelooflijk waardevol, als je dat weet te bereiken.
Claudia_xmaandag 2 augustus 2010 @ 14:25
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 14:12 schreef Sorbootje het volgende:
Ik vind je laatste alinea érg raak Claudia. Júist door wat je doet laat je zien wat belangrijk voor je is. Ik kan natuurlijk wel vreselijk hameren op goede voeding tegenover mijn kind, maar als ik vervolgens elke avond friet eet met een slagroompunt toe...tsja...
Dat is ook de reden dat ik het had over ons computergedrag. Ik wil niet dat Ivan een computerjunk wordt die geen leven buiten zijn kamertje om heeft.
Groofskenmaandag 2 augustus 2010 @ 14:28
Ik vind het zelf altijd heel moeilijk te duiden op welke ideeën ik mijn opvoedmethodes baseer. Behalve als puntje bij paaltje komt, dan kan ik ineens heel goed uitleggen waarom ik er toch achtersta.

Ik zou mijn manier denk ik duiden met 'onbewust bewust'.

Zijn er ook mensen die dat herkennen?

Die informatiehonger waar Claudia het over heeft, ken ik niet zo. Ik heb vier studies gedaan, maar ben alles voor mijn gevoel allang weer vergeten, eet 'gewoon gezond' (vers en gevariëerd :+ ) zonder precies te weten wat gezond is en wat niet, doe dingen waar ik over gehoord/gelezen heb zonder te hebben onthouden van wie/waar het kwam, enz enz...
Ca.ramaandag 2 augustus 2010 @ 15:46
Ik ben oude topics aan het doorspitten naar tekstjes voor bij Thomas' 1-jaar-oud fotoalbum. Kom ik deze tegen:
quote:
Op maandag 24 augustus 2009 06:47 schreef leonieke het volgende:
Ca.ra gefeliciteerd met jullie zoon en jullie hebben er echt een héél mooie naam uitgekozen :Y
Toentertijd was dat natuurlijk een heeeel gewone opmerking, maar achteraf gezien... :D
Beessie-Jenmaandag 2 augustus 2010 @ 17:01
haha idd Ca.ra :Y

en over normen en waarden en opvoeding.. ik wil ook niet dat Evie als ze iets groter is de hele dag tv kijkt, maar het komt er wel op neer dat de tv hier veeeeeel teveel aanstaat :@ dus straks vindt ze dat normaal....

en kijk dan mijn kleine meisje wordt groot :+ , Evie kan al een poosje heel goed staan als ik dr neerzet;
ook zonder steun blijft ze een poosje staan...(vooral als ze iets van tafel kan pakken ;))

:D
Ssserpentemaandag 2 augustus 2010 @ 19:14
Wat goed van Evie, BJ! Wat lijken ze dan ineens een stuk groter, he?

Check this out!

mefke79maandag 2 augustus 2010 @ 19:26
Ssserpente, tjemig! Over groot worden gesproken...doe es niet zo eng, dat is toch ook geen baby meer.

BJ, moet jouw box niet omlaag? Ik vind het er maar eng uit zien zo.

Oh eten...soms kan ik het gewoon echt niet hebben dat ie geen zin heeft en soms maakt het me allemaal niks uit. Waar ik wel achter ben is dat meneer gewoon liever iets zuurs heeft dan iets zoets. Yoghurt is favoriet, banaan wil ook, groenten de ene keer beter dan de andere. Ik laat het maar een beetje gebeuren.

Driekus is nog steeds ziekjes. Vlekjes, snotogen, snothoofd, zeehondenblafje, lichte koorts en vrolijk dat ie er onder blijft, ik snap er niets van.En ik had vandaag een enorm O+ moment. Ik kwam thuis, Driekus racet op zijn knietjes naar me toen, dwars door de kamer. Dus ik op mijn hurken, hij trekt zich op en slaat gewoon zijn armpjes om me heen. En dan onder heel lief gemompel...oeoeoe...ik ben mama *;
mefke79maandag 2 augustus 2010 @ 19:27
O en is mijn Driekus nou zo groot of is het verschil tussen meiden en jongens op deze leeftijd al groot? Driekus is iets van 10,1 kg en zit rond de 75 cm.
mefke79maandag 2 augustus 2010 @ 19:28
En helemaal vergeten: Emma, welkom! Lief mooi sterk meisje. En wat ben je al hard gegroeid, ongelofelijk als je die foto's ziet.
DustinHendersonmaandag 2 augustus 2010 @ 19:31
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 19:27 schreef mefke79 het volgende:
O en is mijn Driekus nou zo groot of is het verschil tussen meiden en jongens op deze leeftijd al groot? Driekus is iets van 10,1 kg en zit rond de 75 cm.
Volgens mij is dat verschil er vaak al wel tussen jongens en meisjes nu :Y
Lijnloosmaandag 2 augustus 2010 @ 19:47
Driekus nog steeds ziek, nou ja als het inderdaad de waterpokken zijn is dat natuurlijk niet heel snel over. Maar gelukkig lijkt hij er verder nog weinig last van te hebben... en wat lief O+

BJ :o wat gaat Evie weer rap! Zo cool dat ze al zo goed kan staan...
Lente ook al aan het staan los! En zo lekker vrolijk en trots ook op de foto... O+

Even een kort vraagje, ik probeer een "schemaatje" in elkaar te draaien, vanaf morgen gaan onze ouders afwisselend de dinsdagmiddag oppassen op Minke en ik wil dan het liefst een handig schema zodat ze kunnen zien wat/hoe/hoelaat... en dan meteen ook een poging doen om die ene fles eraf te krijgen. Is dit wat dan? Klinkt mij wel ok ind e oren, en gezien vandaag (weer afstevend op 4 flessen) zou dat moeten lukken denk ik.

Richtlijn Werkelijk Wat Extra
Tussen 7 en 8 Flesje 180/6
Rond 9.30 uur Fruithapje
Slaapje Zolang als het duurt
Rond 12 uur Flesje 180/6
Tussendoortje Rijstwafel/liga/soepstengel/boterham
Slaapje Zolang als het duurt
Rond 16:30 uur Flesje 180/6
Rond 17:30 uur Groentehap
Rond 18:30 uur Yoghurt Klein bakje (ong. 150 ml)
Tussen 19 en 20 uur Slapen
Rond 21:30 Flesje 210/7 + Rijstebloem

Op of aanmerking en ook tips zijn welkom!
Claudia_xmaandag 2 augustus 2010 @ 19:48
Wat knap van Evie en Lente! Maf gezicht inderdaad, dat staan, hè? Ivan heeft proportioneel een veel te groot hoofd en dat valt dan extra op. Ik moet er erg om lachen als hij staat want dan ziet zijn grote hoofd er nog maffer uit.

quote:
Op maandag 2 augustus 2010 19:27 schreef mefke79 het volgende:
O en is mijn Driekus nou zo groot of is het verschil tussen meiden en jongens op deze leeftijd al groot? Driekus is iets van 10,1 kg en zit rond de 75 cm.
Er bestaat toch ook meteen al een andere groeicurve voor jongens en meisjes? Ivan is 1,5 maand jonger en zit nu op een iets lager gewicht (9500) en is iets korter (73 cm). Waarschijnlijk zit jouw zoon zo rond net iets boven de gemiddelde lijn qua lengte? Hij lijkt me nu in ieder geval niet meer heel lang in verhouding tot zijn gewicht, of wel? 10,1 kg zou wel best zwaar zijn, of zie ik dat verkeerd?

[ Bericht 5% gewijzigd door Claudia_x op 02-08-2010 19:57:50 ]
Sorbootjemaandag 2 augustus 2010 @ 19:50
Pfff het is weer feest... Ze is bek- en bekaf, maar slapen? Nee hoor, daar begint ze niet aan. Ze wil zich er gewoon niet aan overgeven.
sproet-jemaandag 2 augustus 2010 @ 19:51
Lijnloos, wat ze bij mij van het cb aanraden was om 12 uur eerst de boterham doen en daarna pas de fles. Ze eten de boterham dan wat beter. Toen ik op 4 flessen zat deed ik die fles er direct achteraan, nu met drie flessen zit er ongeveer een uur tussen.
sproet-jemaandag 2 augustus 2010 @ 19:54
Lente! Jeetje grote dame.... :o (damn ik blijf het weer zeggen, mijn dametje kruipt nog niet eens wat een verschil toch per kindje). En Evi! jeetje wat hebben jullie toch rappe kindjes allemaal

Sorboo, hebben jullie een druk programma gehad vandaag? Dat ze daar nog erg mee bezig is?

[ Bericht 8% gewijzigd door sproet-je op 02-08-2010 20:12:41 ]
Sorbootjemaandag 2 augustus 2010 @ 19:56
Nee ze heeft een uitermate relaxed programma achter de rug.

Maar goed, ze slaapt nu dankzij mijn lief en zijn rustgevende stem (op de arm door de slaapkamer liedjes neuriën), hopelijk houdt ze het vol.
Claudia_xmaandag 2 augustus 2010 @ 19:59
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 19:50 schreef Sorbootje het volgende:
Pfff het is weer feest... Ze is bek- en bekaf, maar slapen? Nee hoor, daar begint ze niet aan. Ze wil zich er gewoon niet aan overgeven.
Oh, wat ellendig. Vervelend is dat, als ze iets niet willen wat juist ontzettend goed is voor ze. Fijn dat ze nu slaapt!
Stiemiemaandag 2 augustus 2010 @ 20:02
Fijn dat ze nu slaapt!

Ik had dat vanmiddag ook met Esmee. Die is vanaf 12 uur tot daarnet opgeweest :( Gelukkig werd ze niet vervelend, maar ik wilde graag dat ze in de wagen buiten ging slapen. Dat is anders echt geen probleem. Maar nu waren alle toeristen allemaal veeeeel leuker. Echt hoeveel mensen ik vandaag boven die wagen heb zien hangen :D Blond met blauwe ogen scoort vooral bij Japanners en Italianen heb ik gemerkt :D
Sorbootjemaandag 2 augustus 2010 @ 20:05
Donkerblond met bruine ogen scoort ook erg goed bij Italianen weet ik sinds een paar weken. ;)

Isabeau heeft ook weinig geslapen. Ik heb het idee dat ze het beste slaapt 's avonds als ze wel genoeg heeft geslapen overdag, maar niet tot laat, uiterlijk tot een uur of vier.
Claudia_xmaandag 2 augustus 2010 @ 20:06
Ivan is vandaag wakker geweest bij zijn opa en oma vanaf 3 uur. Slapen wilde hij niet, ook niet toen oma met hem over een weg met klinkers reed. Twee keer kort slapen is véél te weinig voor hem. Maarja, hij zal er wel veel indrukken opdoen die hij niet wil missen.
Groofskenmaandag 2 augustus 2010 @ 20:07
Oh BJ en Serpente, ik heb in het verkeerde topic gereageerd op jullie (los)staande meisjes :D . Maar wat knap zeg ^O^ .
mefke79maandag 2 augustus 2010 @ 20:19
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 19:48 schreef Claudia_x het volgende:
Er bestaat toch ook meteen al een andere groeicurve voor jongens en meisjes? Ivan is 1,5 maand jonger en zit nu op een iets lager gewicht (9500) en is iets korter (73 cm). Waarschijnlijk zit jouw zoon zo rond net iets boven de gemiddelde lijn qua lengte? Hij lijkt me nu in ieder geval niet meer heel lang in verhouding tot zijn gewicht, of wel? 10,1 kg zou wel best zwaar zijn, of zie ik dat verkeerd?
Ik kan hier alleen vergelijken met die curve van groeiop, dus ik zie geen aparte meiden en jongens curve. Hij zit op deze curve helemaal bovenaan met lengte en voor gewicht is ie aan het afbuigen. Spekjes heeft ie eigenlijk niet en ook nooit gehad. Ik had op deze leeftijd hamsterwangen om u tegen te zeggen, maar ook dat heeft ie niet. Ik was rond Driekus zijn leeftijd maar 70 cm en woog 7,6 kilo. Dat is gewoon dik 2,5 kilo minder!
Claudia_xmaandag 2 augustus 2010 @ 20:25
Volgen mij hanteert het consultatiebureau twee verschillende curven, maar daar ben ik niet helemaal zeker van.

Ik had net niet helemaal goed gekeken in de curve van borstvoeding.com. Volgens mij zit Driekus met zijn lengte ietsje boven het gemiddelde en met zijn gewicht wat verder boven het gemiddelde (maar hij is ook niet ontzettend zwaar).
Sorbootjemaandag 2 augustus 2010 @ 20:45
Helaas, een half uurtje vond ze meer dan genoeg.
mefke79maandag 2 augustus 2010 @ 20:47
:'( sorbo..shit. Dat is wel erg kort.
Oogdruppels en een kind van 10 maanden zijn ook geen goede combi komen wij net achter..
Beessie-Jenmaandag 2 augustus 2010 @ 20:55
@Mefke; klopt de box moet nog omlaag; ledikantje hebben we al wel een poosje omlaag hoor, en Evie is nooit alleen in de kamer, of alleen in de box, maar thanx 4 reminding me, zal het van de week eens even doen.. :Y

en jeeeeej Lente; dat is pas echt staan-staan, wat super joh! *O*

@lijnloos; misschien heb je iets aan Evie dr schema?

9:00 opstaan, BV
11:00 fruit en brood
11:30 slapen
13:30-14 opstaan, BV
15:00 fruit/ brood oid
16:30-17 BV
17:00 slapen
18:30-19:00 opstaan, groentehap/ yoghurt
20:00-20:30 papfles
(de bv van 16:30 is meestal maar een klein beetje om lekker loom te worden)

ahhh Sorboo; wil je meisje weer niet slapen??? succes :*
:*
huuphuupmaandag 2 augustus 2010 @ 20:59
Sorbo ;( :*

Mefke kijk anders even op de site van het TNO, daar staan de curves die het CB zelf gebruikt en die zijn wel specifiek voor jongens en/of meisjes. Een linkje naar die curves staan ook op de site van groeiop.

Amélie is nu dus 73 cm (wel ruim gemeten hoor, het kwam eerder op 72 maar och :P), ze zit daarmee een stukje onder de gemiddelde-lijn, met haar gewicht zit ze op de gem.lijn voor ruim 11 maanden maar ik weet dus niet of het een aparte meisjescurve is (lijkt me wel.)

quote:
Op maandag 2 augustus 2010 13:51 schreef Ca.ra het volgende:

*knip*
Ik heb zijn pinda-bloed te veel verdund denk ik ;)
Wacht maar, straks eet ie met smaak jóuw rendang van je bord en zit jij droge rijst te eten ;(

quote:
Op maandag 2 augustus 2010 14:12 schreef Sorbootje het volgende:
Ik vind je laatste alinea érg raak Claudia. Júist door wat je doet laat je zien wat belangrijk voor je is. Ik kan natuurlijk wel vreselijk hameren op goede voeding tegenover mijn kind, maar als ik vervolgens elke avond friet eet met een slagroompunt toe...tsja...


Vind het overigens wel vrij ver gaan dat je Ivan serviesgoed laat opeten :{w
:D

ik was met mn moeder een paar jaar geleden in Marrakech en daar serveren ze broodjes op zn Frans zeg maar als ontbijt enerzijds en anderzijds een soort Marokkaans ontbijt van mierzoete pannenkoekjes met honing en een of andere sponscake ofzo. Errug lekker :9
maar toen ik mn ontbijt op had zat mn moeder helemaal te glimmen :D ik --> :? zij --> :7 ik heb je goed opgevoed! je eet netjes eerst je broodje met gezond en pas daarna de zoetigheid

_O-
ik moest er zo om lachen :D want als ik eraan terugdenk moesten wij inderdaad vroeger eerst onze gezonde dingen eten voordat we het niet-gezonde mochten. Dus eerst je bammetje ham of kaas zeg maar en daarna pas die met chocopasta, dat idee.
huuphuupmaandag 2 augustus 2010 @ 21:00
oh en dat wilde ik ook nog zeggen! ik vergeet altijd van alles :')

Lente en Evie wat knap!!
Wat zijn ze in een klap supergroot dan ineens hè?
XXXKarinXXXmaandag 2 augustus 2010 @ 21:00
Mefke, wij zijn vandaag naar het CB geweest, Lars weegt 9915 gram bij 75 cm...en hij kan de gemiddelde lijn van de curve wel hebben uitgevonden zo strak zittie erop bij het CB.

Prik nr 1 was }:|
Prik nr 2 was :'( })

Pepti machtiging is verlengd
En er staan zo veel tanden op doorbreken, de arts vond het nu al zielig, en hamerde er flink op dat we echt wel pcm mochten gebruiken als hij last heeft. We'll see

Lars moet meer drinken, heeft ook harde ontlasting ervan. Tips: scheutje appelsap door het fruit, een keer extra fruit per dag, en door het warm eten een scheutje vloeibare boter, zo uit de fles door het eten.
NieuweUsermaandag 2 augustus 2010 @ 21:01
Nog niet helemaal bijgelezen, maar toch even snel een reactie! :)

Een speciaal welkom voor Emma en Keshet!! *O* Je meisje alweer een half jaar! En wat was ze klein he, als je de foto's weer ziet!!

Evie en Lente staan allebei, goed zeg!! *O*

En ik zag wat schema's voorbij komen. Het schema van ons is op het moment zo:

7.30 uur: 180+6 kv
10.00 - 10.30 uur: fruithapje
11.30 uur: 180+6 kv
15.30 uur: 180+6 kv
18.00 uur: groentehapje
19.00 / 20.00 uur: 180+6 kv + 1 a 2 schepjes rijstebloem

Ik heb tot nu toe nog geen brood gegeven, op een paar korstjes na, maar wil dit vanaf dit weekend gaan geven. Ze is nu 7 maanden, en ik heb dan 2 weken vrij dus kan mooi even met haar schema aan de slag. Eens kijken hoe dat er dan uit gaat zien. Wellicht dus een fles minder vanaf dan.
XXXKarinXXXmaandag 2 augustus 2010 @ 21:01
En dan ook vanalles vergeten...

Hoera Amelie, weer goedgekeurd!

Emma een half jaar! Tjonge wat heeft ze al veel beleefd met jullie samen. maar wat een leuk meisje is ze al!!!

BJ.....zoek de baby?
Ssserpente, jouw dame kan er ook wat van...sjonge, echt snel is ze met alles!
Beessie-Jenmaandag 2 augustus 2010 @ 21:10
ik verbaas me er zelf soms ook over hoe vlot Evie met alles is.... ze is eigenlijk echt met alles ondernemend, en soms denk ik wel; blijf nog maar even een klein klein muppie..
*maja dat is ze inmiddels al niet meer*

aan de andere kant geniet ik van al deze ontwikkelingen wel enorm en vind ik de' leeftijd' die ze nu heeft wel zoooo leuk!
Ca.ramaandag 2 augustus 2010 @ 21:10
Oh dan is die van mij echt groot he, 81 cm en 11 kilo.
huuphuupmaandag 2 augustus 2010 @ 21:11
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 21:10 schreef Ca.ra het volgende:
Oh dan is die van mij echt groot he, 81 cm en 11 kilo.
ik zou 'em inkorten :{w
DustinHendersonmaandag 2 augustus 2010 @ 21:15
quote:
Op maandag 2 augustus 2010 20:25 schreef Claudia_x het volgende:
Volgen mij hanteert het consultatiebureau twee verschillende curven, maar daar ben ik niet helemaal zeker van.

Volgens mij ook :Y destijds bij de intake van CB was dat al zo, kwam ze met een formulier waar echt dat mannelijke teken boven stond.
De BV grafiek zit Wolf altijd iets onder de middenlijn, op CB precies er op. Beetje raar want ik dacht juist altijd dat geroepen werd dat bvkindjes juist wat lichter waren (over het algemeen dan he)
Ca.ramaandag 2 augustus 2010 @ 21:15
phah, jij bent gewoon sjeloers!
Incantrixmaandag 2 augustus 2010 @ 21:24
Hallo :)

Lente en Evie O+ O+ Hoe stoer!!

Sorbo, bwuh ;( Zullen we elkaar de hand schudden? Dikke :* meis, ik vind het ook zo enorm balen voor jou dat het niet bij één keer oorlog blijft ;( Als Stef slaapt slaapt hij, alleen om daar te komen moeten we moeite doen. Isabeau maakt er echt een potje van he? :* :* Ik zou je graag helpen, maar hoe? :')

Hiero was het ook weer bal vanavond. Stef slaapt nu wel hoor, maar ook hier niet zonder een feestje vooraf. We hebben wederom maar weer alles op de schop gegooid omdat we toch het gevoel hebben dat het niet werkt zoals we het doen. Zoals dat tandenpoetsen bijvoorbeeld. Hij wordt er zó hysterisch blij van, en dan daarna nog de katten en zijn speeltjes welterusten zeggen.. Vervolgens aan de borst in slaap vallen en wakker worden en gaan krijsen zodra het bed in zicht komt.

We hebben hem vanavond na poging 1 bij ons in de kinderstoel gezet met een soepstengel en zijn zelf gaan eten zonder hem ook maar énige vorm van aandacht te geven. Niet aankijken, niet tegen hem praten, helemaal niks. Alleen heel zachtjes met elkaar praten, verders totale stilte. Vervolgens luier verschonen (mijn kleine liefje had nog even snel zijn luier volgescheten :')), tandjes poetsen in de reeds verduisterde slaapkamer en op bed. Gillen werd het daarna toch wel, maar dit was boos gillen, niet verdrietig, dus we hebben het laten gaan. Een half uurtje duurde het uiteindelijk, maar het is gelukt.

We hebben besloten het toch nog weer een keer gaan proberen met het laten huilen, omdat we het gewoon echt niet meer weten en we zijn eigenlijk toch wel bang dat we te snel toegeven en dat het is zoals de huisarts twee of drie weken terug zei: híj heeft niks te verliezen, dus hij krijst gewoon tot hij uit bed mag. Of het ook echt zo is weet ik niet, maar we hebben in elk geval kunnen constateren dat het probleem 'm puur zit in het niet willen loslaten van de dag/door willen spelen. Overdag slapen lukt ook voor geen meter meer (de score van vandaag: 2x 10 minuten en 1x 20 minuten), overdag is hij bloedchagrijnig van vermoeidheid om vervolgens tegen de avond een opleving te krijgen en superblij en gezellig te gaan spelen, en dan vooral heel druk ook. Per heden dus overdag veel aandacht voor spelen en gezelligheid, dan 's-avonds al het speelgoed weg, Stef in de kinderstoel en geen leuke gezelligheden meer. Heel jammer als je uit je werk komt en je hebt je ventje zo gemist, maar ik weet anders echt niet meer hoe we het moeten doen. Zachtjes/rustigjes spelen kán Stef gewoon niet ofzo ;(

We hebben er trouwens ook alweer een paar nachten achtereen een nachtvoeding opzitten omdat hij verkouden is en 's-nachts hoestbuien krijgt waar een oude vent jaloers op zou zijn :')

[/liefdagboek]

Ehm, ik moet nog heel erg bijlezen, maar ik kan nu eerst mijn fiets uitproberen mét fietsstoeltje erop! *O* *O*

:* :* voor allemaal!

OH!

Ik vergeet bijna Keshet en Emma welkom te heten! Yay, welkom hier meiden! :*
Beessie-Jenmaandag 2 augustus 2010 @ 21:31
ohh Trix wat lijkt me dat moeilijk dat je mannetje niet wil slapen en dus eigenlijk elke dag, hoe fijn deze ook was, eindigt in een huil of schreeuwbui... waar je zelf dus helemaal niets aan kan doen. Kan me voorstellen dat je je machteloos en gefrustreerd gaat voelen op den duur... :*
Ik heb ook geen tips, want volgens mij heb je alles inmiddels al geprobeerd...

ik wil jullie en dat geldt ook voor Sorboo heel erg veel sterkte en succes wensen met het slaappatroon van jullie kleintje... :*
XXXKarinXXXmaandag 2 augustus 2010 @ 21:33
Leuk
Incantrix! fietsen!! joepie!!
En de laten huilen truc werkt hier ook, dus waarom bij jou niet.
Tis alleen jammer dat ze het huilen vaak zo lang vol houden.... :{
Wie heeft de langste adem....

moeilijk om vol te houden, maar als je ervoor gaat ook doorzetten he!
Sorbootjemaandag 2 augustus 2010 @ 21:41
Isabeau gaat gewoon rechtop in bed zitten als ik haar even laat huilen.. Tsja, dan val je dus inderdaad niet in slaap. We hebben haar maar weer even naar beneden gehaald (puur zwakte, ik wil niet de héle avond bezig zijn met sussen, wiegen etc...) en ze is as we speak de box aan het restylen.

Trix, ik weet precies hoe je je voelt. En iedere keer probeer je toch maar weer iets anders... wel laten huilen, niet laten huilen, weinig prikkels, veel prikkels... en de ene keer lijkt dit te werken en de ander keer juist dat andere. En juist daardoor kun je er geen pijl op trekken. Heel egoïstisch misschien, maar ik zou ook zo graag even een paar uurtjes alleen met mijn lief hebben aan het eind van de dag. Helemaal nu de vakantie voorbij is.

Nou ja, het komt vast goed
Incantrixmaandag 2 augustus 2010 @ 22:15
BJ, ja, het is wel echt ellende hoor, als je ziet dat je kind zo moe is maar met een krijsend hoopje kind komt te zitten zodra hij zijn bed ook maar zíet :') Nouja, het is een fase, dat denken we toch wel zeker te weten, nu alleen hopen dat we er vlot doorheen komen enzo, haha ;) Maarehm, da's lief van je, dank je wel :) Geef jij dat kleine meiske van je morgen een dikke knuffel van me? En volgens mij had ik het al wel eens gezegd, maar mán, wat lijkt jouw dochter op jou zeg! Zo cool!

Karin, ja zeg, ik zie er zo naar uit om morgen mijn ventje in dat stoeltje te stoppen O+ Het is nog wel even wennen met op- en afstappen he? Nouja, komt goed enzo. En ja, doorzetten :') Zo lang hij niet verdrietig huilt vind ik het niet eens moeilijk zeg maar, maar soms is hij echt zó zielig aan het huilen dat ik me echt niet voor kan stellen dat het goed is om hem alleen te laten :S Maarja, het voornemen staat, we moeten echt een kant op nu, het gaat echt nergens meer over zo ;(

Sorbo, ik snap jou ook enorm goed :* Het is precies wat je zegt: de hele avond aan de slag zijn met troosten, proberen de hysterie weer in te dammen en te sussen gaat zó tegenstaan.. Zie jij ook de hele dag op tegen de slaapmomenten? Wat jij zegt van Isabeau herken ik ook heel erg: Stef gaat dan zitten, kruipen of staan en ja, dan valt er weinig te slapen he? Vooral als hij dan omvalt of tegen de rand van zijn bed aankruipt, dan is het brullen geblazen en daar begint het dan mee.. Wat je ook doet, elke keer dat je denkt 'Ja! Dít is het!' blijkt dat maar een paar dagen te werken.. Dikke :* voor jou, het komt inderdaad goed. Vast. En tot die tijd, zullen we dan af en toe even bij elkaar uithuilen? :*

Ik ga op bed, lieve mensen.. Ik wil nog zo veel meer, maar ik kijk zo onderhand scheel ;) Sweet dreams all!
wickiemaandag 2 augustus 2010 @ 22:17
Poehee, wat wordt er toch veel gepost..
Trix en ook Sorboo, ik wil jullie een hele dikke :* geven. Ik heb geen tips, want ik maak wat jullie meemaken maar af en toe mee, niets structueels dus. Maar als het voorkomt kan ik me echt radeloos voelen. Ik hoop gewoon echt heel erg dat er een ommekeer komt, dat Stef en Isabeau echt het plezier van slapen en slapen in je eigen bedje gaan waarderen.
Twinkly, jeetje ontzag voor de nachtvoedingen. En Niels is lekker bezig :) wat gaat dat snel allemaal.

Emmaatje, kleine sterke meid, gefeliciteerd O+
Keshet, ik heb als lurker ontzettend meegeleefd, wat heftig was het allemaal. Ik heb zelfs een traantje gelaten toen ik het fotoverslag toen ze naar huis mocht (ik denk velen van ons) Ook voor jou (en natuurlijk je man/vriend) een dikke :* voor alles wat jullie hebben meegemaakt het afgelopen half jaar. Niet al het begin is even leuk...

Ons soort van schemaatje
Rond 7 uur en soms later gaat wekker Mette
- tussen 7 en half 8 kv 180/6
- rond 10 uur fruit met water
- rond 12 uur brood met water op KDV diksap
- rond 1 uur soms wat later een kv 180/6
- in het geval van 3 flessen krijgt ze rond 5 uur warm eten en yoghurt met beetje diksap
maar momenteel zit ze op 4 flessen en wil ze rond deze tijd echt alleen maar een fles dan krijgt 2 uur daarna warm eteb enzo. en dan nog een late fles tijd daarvan varieert. ook weer 180/6
Ze krijgt ook tussendoortjes zoals crackertje, soepstengel en rijstewafel.

Qua opvoeding, ik ben ook een informatiejunk maar merk dat het wat betreft ouderschap helemaal niet opgaat, wat ik best vreemd vind van mezelf. Wij doen het erg op gevoel en putten uit onze waardes die we beiden van onze eigen opvoeding hebben meegekregen. Ook wij zitten beroepsmatig veel achter de laptop (wij hebben beiden laptops), dit proberen we wel met een gezonde balans te houden. Ik ben zelf opgegroeid in een huis waar de tv altijd aanstond (niemand keek er echt na) en waar 3 computers tot onze beschikking waren (mn vader had als hobbie knutselen met computers). Ik heb altijd de voorkeur gegeven aan buiten spelen en tekenen en knutselen.
Wij vinden dus de gezonde balans in opvoeding het belangrijkst, maar voor de rest hebben we nog niet echt een strijdplan. We zien het wel..

Vandaag heeft vriendlief aan de telefoon gehangen met het KDV. Duizendmaal sorry, onvrede helemaal terecht, ze werken eraan dat het beter gaat worden op de groep. Dat is ook de rede waarom ze Mettes vaste zorgleidster hebben laten gaan (oftewel contract niet verlengd). Ze verzorgde alleen en deed geen moeite om ook het extra's te doen. Daarom nooit naar buiten enz..
Van alle kindjes hangen er foto's aan de muur, wie ze zijn. Van Mette heeft er nooit wat gehangen, ook dit hebben we aangegeven. Ik ging haar ophalen vandaag en er hing een foto, ik moest mn traantjes even inslikken, werd er beetje emo van (ineens kan het wel)
Er is sinds een maandje een nieuwe leidster, die heel lief is, heb even goed met haar gepraat dat ik haar niks verwijt ofzo en dat het ook voor haar raar binnenkomen is. Maar ze heeft goede moed en wil het echt veranderen, hoop voor alle kindjes die nog op de groep komen dat dat ook echt gaat gebeuren. Ik zie het wel weer met iets meer vertrouwen toe de komende 2 maanden totdat ze naar de andere KDV gaat.

Voor de rest is de kleine dame vooral erg heftig, in vrolijkheid en verdriet...
Ik had een filmpje gemaakt maar jammergenoeg is het geluid beetje mislukt. Ze kletst ons de oren van de kop :)
miss_slymaandag 2 augustus 2010 @ 22:23
Sorbo en trix, even een dikke :* voor jullie.
Ik had vannacht voor een enkel keertje een meiske dat maar niet wilde slapen nadat ze om 11 uur wakker was geworden en ben dik 3 uur bezig geweest met troosten, wiegen, voeden, in bed leggen en er weer uit halen en ik moest aan jullie denken. Ik vond dit voor een nachtje al zwaar en moeilijk, wat moet dat voor jullie dan wel zijn?
Ik hoop zo dat Stef en Isabeau binnenkort door deze fase heen zijn en gaan slapen en voor jullie ook weer een meer ontspannen tijd aanbreekt :*
DustinHendersonmaandag 2 augustus 2010 @ 22:42
Knappe Evie! Wolf vindt het ook heel leuk als ik hem ergens staand neerzet, die blijft ook zelf staan

Gaaaf, vertel je hoe het fietsen was Incantrix? Of had je nou al eerder met hem gefietst
en een dikke :* voor de slaapperikelen, dacht dat het eventjes een vervelende fase was, maar jeutje wat duurt dit al lang. Heftig en slopend voor hem, maar zeker ook voor jullie

Sorbootje, is ze al weer in slaap gevallen? I hope so, ook een dikke :* pff echt zo zwaar lijkt me dat, ook voor jezelf. Zo enorm brak zijn overdag enzo, of valt dat mee?

Goed dat je al die zaken waar je tegenaan loopt hebt uitgesproken Wickie, en ik zou ook mijn kind willen laten overplaatsen als ik dat allemaal zo lees wat daar voorvalt.Toch eigenlijk wel erg jammer dat ook zoiets kleins als een fotootje neerhangen niet vanzelf gebeurd maar pas nadat je het zelf moet zeggen he..

Wolf zit helaas nog steeds niet mooi rechtop, en ik wil fietsen met hem boehoee :P
Sorbootjedinsdag 3 augustus 2010 @ 07:39
Mogge!

Uiteindelijk sliep ze om half elf. En nee, ik ben niet gebroken overdag, omdat ze 's nacht wel goed slaapt. Da's al een hele verbetering ten opzichte van een poos terug! Alleen die avonden...pfff..

Maar goed, nu snel naar kdv en werk. Tot later!
Sidn3ydinsdag 3 augustus 2010 @ 08:29
quote:
Op 2 augustus is Emma 6 maanden oud. 6! Ze weegt nu 4 kilo en heeft haar geboortegewicht dus vernegenvoudigd. Qua lengte is ze in die 6 maanden verdubbeld!
Gefeliciteerd en welkom bij de groten Keshet en Emma! Ik moest wel wat traantjes laten om je post hoor, maar om bovenstaande moest ik wel lachen. Mijn peuter van 3,5 jaar is pas net in lengte verdubbeld en gewicht laat nog wel wat jaartjes op zich wachten om dat te evenaren.

De slaapperikelen van Icantrix en Sorbo, heel veel sterkte. Ik voel me gezegend dat het hier nog goed gaat. Al is de verlatingsangst wel een beetje aan het toeslaan waardoor ik vorige week steeds even in de kamer moest blijven hangen.
quote:
om vervolgens tegen de avond een opleving te krijgen en superblij en gezellig te gaan spelen, en dan vooral heel druk ook.
Dit hadden wij bij m'n -nu- peuter ook altijd. Dan waren we al te laat, over het vermoeidheidspunt en moesten we weer wachten op het volgende punt dat de vermoeidheid weer in trad. We hebben het bij Claire ook een paar keer gezien, dan was het op bed leggen ook drama daarna. Succes beiden! (ohja, laten huilen heeft hier nooit gewerkt, het was dan ook geen huilen meer maar hysterisch krijsen).

Met Claire gaat alles goed. Kruipen, helemaal los en rechtop zitten, staan (niet los), ook staan in bed helaas ;)
Gisteren is ze helaas wel 2 keer hard op d'r bolletje gevallen, 3 kussens en een boxkleed erachter gelegd en precies ertussen gevallen natuurlijk :( Ik kan niet de hele dag achter d'r gaan zitten natuurlijk, sinds ze kan kruipen is d'r nieuwe hobby oefenen met staan.
Fijne motoriek is minder goed in ontwikkeling en brabbelen ook. Waar ik wel heel trots op ben, ze heeft gisteren bewust meerdere malen op zo'n difrax toeter geblazen :) Ben benieuwd of ze het vandaag ook nog kan.
Sorbootjedinsdag 3 augustus 2010 @ 08:48
Ik zou het bijna vergeten: bedankt voor de lieve woorden allemaal.

Trix, hoe was je nacht. Voel je je een beetje uitgerust?

Net een vrolijke stuiterbal op het kdv afgeleverd. Ze stonden versteld hoe enorm ze veranderd was in drie weken; mobieler (kruipen, staan), ze begint te 'praten' (heeft al echt woordjes voor allerlei dingen), weer twee tandjes erbij... kortom ze is groot geworden! En toen daar eens over nadacht realiseerde ik me dat dat ook wel eens mee zou kunnen spelen bij het slechte inslapen 's avonds. Ze gaat zó snel momenteel, daar zit haar hoofdje natuurlijk 's avonds nog helemaal vol mee. Al die veranderingen en nieuwe vaardigheden. Tel daarbij op dat ze de afgelopen weken eigenlijk doorlopend tandjes erbij krijgt (ze zit nu op 7 met nummer 8 on the way)... zou ik zelf lekker gaan slapen 's avonds?

Ze komt qua ontwikkeling straks vast wel weer in iets rustiger vaarwater en wie weet gaat ze dan weer als een engeltje slapen O-)
Nijnadinsdag 3 augustus 2010 @ 09:07
Oh, ik was jullie even helemaal kwijt :@ ik schaam me diep...

Maar ik kom wel even gedag zeggen met mijn 1 jaar oude dreumes O+



:W tot ziens bij de dreumessen
Lijnloosdinsdag 3 augustus 2010 @ 09:12
Sorbootje, fijn dat je in elk geval niet compleet brak bent en dat Isabeau wel gewoon lekker doorslaapt nu, maar het blijft idd drama met inslapen. Lijikt me moeilijk...
Trix, hoest bij jullie gegaan? Ook een :* voor jou!

Iris, van harte gefeliciteerd! 1 jaar alweer, wat ben je een grote meid! Nijna ook gefeliciteerd natuurlijk ;)
Meimeltjedinsdag 3 augustus 2010 @ 09:45
Iris van harte gefeliciteerd lieve dreumes! *O*

Emma alweer 6 maanden :D Wellkom bij de grote baby's!!
Kersjesdinsdag 3 augustus 2010 @ 10:12
Iris, grote meid met je mooie feestjurk: *O* gefeliciteeeeerd *O*
Chandinsdag 3 augustus 2010 @ 11:01
Niels wat knap zomaar langs de bank lopen! :D En wat doet hij op het 2e filmpje voorzichtig zeg met de kat! :D Ik zal t filmpje eens aan Timo laten zien, wie weet leert ie er wat van :P

Sorbo bij Timo heeft het best een tijdje geduurd voordat ie echt een hele boterham op at. Heel lang maar een paar stukjes, daarna iets van de helft of zo en pas na lange tijd ging er een boterham op.. Fijn trouwens dat Isabeau ’s nachts wel gewoon slaapt en inderdaad dat slechte inslapen zal vast iets met het snelle ontwikkelen te maken hebben..

Amélie weer goedgekeurd! En fijn dat het gewicht weer wat bijtrekt :)

Xenia leuk is dat he, als ze ontdekken dat wat in hun mond gaat er ook weer uit kan :P

Sorbo haha op die manier doet Timo dat ook met eten :D Ik ben maar gestopt met dingen in zn mond stoppen, maar hij gooit het gelukkig niet direct meer op de grond dan tegenwoordig :D

Thomas je moet toch ook niet in je eigen teen bijten jongen :D

Evie kan ook al staan! Knap! :)

En Lente los staan :O Wat gaat ze hard!

Mefke is Driekus alweer wat beter? En wat een smeltmoment inderdaad O+

Incan wat vond Stef van het fietsen? :D
Beessie-Jendinsdag 3 augustus 2010 @ 11:09
goedemorgen ;)

werkze Sorboo, inderdaad erg fijn dat Isabeau snachts wel doorslaapt, dat scheelt al heel erg veel :Y

Evie heeft van8 ook weer gewoon geslapen; ze was wel even wakker om 23:45 uur, lag heel even te gillen e.d., maar na een paar minuutjes was dat over en ging ze weer slapen; tot bijna 8 uur vanmorgen...
wel bijzonder, en vraag me nog steeds af waar het aan heeft gelegen.
(de afgelopen dagen ervoor had ik late diensten, misschien dat Evie dan mij mist bij haar slaapritueel? want elke keer dat ik weer thuis was, ze BV heeft gehad en ik dr daarna weer in bed heb gelegd, sliep ze zo..)

Nijna gefeliciteerd met de verjaardag van je mooie meisje!!! *O*
Ssserpentedinsdag 3 augustus 2010 @ 11:14
Nijna, gefeliciteerd met je mooie meisje!

Hieperdepiep hoeraaa! *O* *O* *O*
Sorbootjedinsdag 3 augustus 2010 @ 11:20
Nou ja, dóórslapen...dat heb ik niet gezegd ;) Maar ze slaapt wel goed en na een nachtelijk flesje slaapt ze gewoon weer verder. En dat is stukken beter dan elke anderhalf uur wakker worden en niet meer willen slapen vanaf 5 uur ofzo. Dat hebben we ook al gehad :D
Sorbootjedinsdag 3 augustus 2010 @ 11:23
BJ, zou best kunnen hoor, dat ze jouw aanwezigheid heeft gemist!

Chan, fijn om te lezen dat het brood eten nog wel goed kan/zal komen. Ik maak me er ook niet echt druk om hoor. :)

Gistermiddag haalde mijn man me op uit mijn werk, samen met Isabeau. Ik tikte tegen het autoraam en toen ze me zag werd ze he-le-maal wild! Zó lief! En toen ik na een kusje in de auto stapte werd ze woest! Pas na een uitgebreide knuffelsessie was ze rustig en konden we gaan rijden. Ze had me écht gemist volgens mij O+ . Dat heb ik nog nooit eerder aan haar gemerkt. Ze lacht altijd wel als ze me ziet, maar dit was zó anders! Ben benieuwd hoe het straks gaat als ik haar van het KDV haal.
Twinklydinsdag 3 augustus 2010 @ 11:33
HOERAAA voor de 1-jarige Iris!!!!
Wat heb je een mooie echte verjaardagsjurk aan meis!

Wow Evie wat ga je hard meid!! Haha ik heb nog steeds in mijn hoofd dat ze heel klein is BJ, maar ze is al groot en kan al heel veel! Ik vind het zo grappig dat je aan de foto's van haar kan zien dat ze meisjesachtige bewegingen maakt O+

Wat een leuk filmpje van Mette! Niels vond haar ook heel leuk O+ En hij deelt haar liefde voor de afstandsbediening.

Tjonge Sorbootje wat een drama weer :'( Ik wou dat ik DE tip had voor jullie.... :*

Icantrix wat rot dat hij nou alweer niet wilde slapen. Jullie oplossing klinkt heel goed, alles heel rustig doen enzo 's avonds. Ik herken het wel een beetje, als mijn lief thuis komt gaat hij ook enthousiast spelen met Niels en da nis hij heel moe als hij moet eten en naar bed moet waardoor hij hyperhyperhyperdepieper wordt.
Ik hoop echt dat het werkt :* :* :*
En laten huilen als hij boos huilt is mijns inziens heel iets anders dan laten huilen van verdriet! Niels moppert ook vaak genoeg als ik hem in bed gelegd heb en ik loop weg. Maar dan hoor ik aan hoe hij huilt dat hij boos is maar wel snel in slaap valt en dan moet ik hem ook echt laten want anders raakt hij compleet overstuur en slaapt juist niet.
En fietsen O+ O+ O+ dat is zoooo leuk!!

Poppejans Wolf kan straks ook ineens heel goed zitten, wacht maar af en dan gaan we samen fietsen!! *O* Laten we een keer naar Rhenen gaan, naar de dierentuin! (als onze conditie het toe laat :X anders gaa nwe wel met de bus)

Het lijkt me erg onhandig om oogdruppels aan een baby/ klein kind te moeten geven idd Mefke :X Het zat vast overal behalve in zijn ogen? Ik hoop dat hij snel weer beter is :*


quote:
Op maandag 2 augustus 2010 14:08 schreef Claudia_x het volgende:

[..]

Wat ik jammer vind aan dit soort stukken is dat er geen onderscheid wordt gemaakt naar verschillende typen motivatie intrinsieke motivatie zaligmakend wordt bevonden. Er zijn maar weinig dingen waar we ons intrinsiek toe gemotiveerd voelen. Voor veel dingen die we in ons dagelijks leven geacht worden te doen is een extrinsieke vorm van motivatie nodig: ik ga naar mijn werk niet omdat ik dat nu wil maar omdat ik een contract ben aangegaan.

Dat geldt bijvoorbeeld ook voor huiswerk maken. Het is ideaal als kinderen de wereld ontdekken vanuit hun eigen nieuwsgierigheid, maar er staan ook onderwerpen op het lesprogramma die ze misschien minder interessant vinden en die wél belangrijk zijn. Ik zou het niet fijn vinden als Ivan zijn huiswerk alleen maar maakt omdat dat moet (van zijn ouders, van school). Ik hoop dat hij de externe redenen die hij heeft om huiswerk te maken internaliseert, dus het belang ervan gaat leren inzien. En dat hoort voor mij ook bij mijn rol als ouder, om hem daarbij te begeleiden en ook om hem het goede voorbeeld te geven. Als ik dit op eten zou moeten betrekken: ik zou er dus geen problemen mee hebben om tegen een kind zoiets te zeggen als "wat goed dat je je bord hebt opgegeten want dat is heel voedzaam voor je en daar word je een grote jongen van!".

Ik vind het ook onterecht om te denken dat een kind jouw waardes alleen als maatstaf neemt als je die expliciet uitspreekt. Wat ik impliciet laat is net zo belangrijk, mijns inziens. Als ik bijvoorbeeld vaak naar buiten ga om te hardlopen dan zeg ik daarmee: bewegen is goed en gezond! Als ik veel vrienden heb en daar vaak iets mee afspreek dan laat ik zien dat ik sociaal contact belangrijk vind. Enzovoort. Mijn persoonlijke waarden zullen nog lange tijd zijn maatstaf vormen en in zijn puberteit gaat hij daar lekker tegenaan trappen. ;(
Voorleven, daar ben ik het helemaal mee eens dat dat heel belangrijk is. Wij zouden thuis eigenlijk meer moeten sporten en minder achter de computer moeten zitten...

Dat stukje gaat inderdaad niet erg diep in op de school- en puberteitsleeftijd. Maar wat de Gordonmethode probeert te bereiken is dat het kind zijn eigen verantwoordelijkheden neemt ipv dat wij ouders alles voor moeten kauwen en het kind niets doet zonder een opdracht te krijgen, waar een puber dus tegen aan zal schoppen. Want we weten allemaal dat een puber niet gemotiveerd raakt om zijn best te doen voor een schoolvak omdat de docent of ouder dat nou zo graag wil ;) Hij moet zelf in leren zien dat hij alleen verder komt door zijn eigen verantwoordelijkheid te nemen.
Het is niet zo dat je het kind het allemaal zelf uit laat zoeken, je probeert samen een oplossing voor een probleem te vinden en het is dan de verantwoordelijkheid van beide zijden om die oplossing ook na te leven.
Het lijkt me trouwens wel heel moeilijk om volgens deze methode op te voeden, omdat het conditioneren van kinderen zo ingebakken zit.

Niels wilde na 5 uur niet meer slapen, dus ik ben best wel gaar :O
En op zich vind ik nachtvoedingen niet zo erg, als het er niet heel veel zijn en ik tussendoor iig 3 uur slaap. Meestal val ik wel snel weer in slaap :)

Gisteren hadden we pasta met pesto en tomaat en Niels vond het wederom erg yummie.
Asyniurdinsdag 3 augustus 2010 @ 11:36
Al die kleintjes met verstoppingen :{
En dan nog de slecht slapende kinders...

Niels, wat goed joh! O+
En dan met die kat :D
Harry graait hier ook met 2 handen in de vacht van Nina en maar schaterlachen

Arme Driekus :{

Die foto's van Lente en Evie O+
De jarige Timo O+
En dan nog dat filmpje van Mette O+
En kijk die mooie jarige Iris O+

Brood eet Harry nog niet dus geen tips wat dat betreft. Over een weekje gaan we aan de banaan :Y)

Ik juich trouwens voor alles wat Harry doet. Ik vind alles even goed en knap, ook de alledaagse dingen :Y
Ik ben heel erg van het positief bekrachtigen, maar trek daarin wel mijn (ons) eigen plan. Soms lees/hoor ik wat en dat past dan ook bij ons dus dan gaan wij het ook zo proberen.

Qua slapen is het hier de laatste tijd bal. Althans wat inslapen betreft. Hier ook gillen en schreeuwen. Maar goed ik leg hem toch in bed, zet het muziekje aan en aai hem zachtjes over de rug tot hij kalmeert. Ik win uiteindelijk toch wel. Alleen sta ik er de ene keer langer dan de andere keer...
Twinklydinsdag 3 augustus 2010 @ 11:40
Hij deed nu ook wel extreem zachtjes geloof ik. Het is ook wel vaak zo dat ik de kat moet redden.

Asy zo ging het hier tot kort geleden ook, ik kon hem gewoon in bed troosten door hem te aaien en dan viel hij na een tijdje (of tijd) in slaap. Tot dat hij in een fase kwam waarin hij maar bleef krijsen en helemaal overstuur raakte. Toen duurde het wel een tijdje voor ik er achter kwam dat hij juist niet wilde dat ik bij hem bleef en hem aaide...
Stiemiedinsdag 3 augustus 2010 @ 11:45
Nijna ook in dit topic gefeliciteerd met je mooie Iris met haar prachtige jurk! Wat staat ie haar mooi zeg enw at is ze een echt dreumesje zo lopend. O+

Twinkly dat heb ik ook bij Esmee gehad. Ik hoorde al die verhalen van mama's die dan bleven om hun kindje gerust te stellen en te aaien en liedjes te zingen. Dus voelde ik me schuldig dat ik dat nooit deed :') Esmee heeft nog nooit zo hard geschreeuwd als toen ik dat deed. Ik was weg en ze sliep binnen 5 minuten :')
Asyniurdinsdag 3 augustus 2010 @ 11:49
Hier is het (nog) zo dat als ik het niet doe het huilen/jengelen/gillen overgaat in hysterisch krijsen.

Maar goed, ooit dames, gaat het helemaal goed komen. Ook met onze kinders ;)

op het buurtfeest waren laatst ouders met o.a. een meisje van 2,5 wat nu nog elke nacht minstens 1x wakker werd...
Twinklydinsdag 3 augustus 2010 @ 11:49
quote:
Op dinsdag 3 augustus 2010 11:45 schreef Stiemie het volgende:
Nijna ook in dit topic gefeliciteerd met je mooie Iris met haar prachtige jurk! Wat staat ie haar mooi zeg enw at is ze een echt dreumesje zo lopend. O+

Twinkly dat heb ik ook bij Esmee gehad. Ik hoorde al die verhalen van mama's die dan bleven om hun kindje gerust te stellen en te aaien en liedjes te zingen. Dus voelde ik me schuldig dat ik dat nooit deed :') Esmee heeft nog nooit zo hard geschreeuwd als toen ik dat deed. Ik was weg en ze sliep binnen 5 minuten :')
haha, precies dat dus :D Ohhh wat werd hij boos van de Jip en Janneke verhaaltjes en liedjes over stekelvarkentjes :') Hij doet dat 's nachts trouwens een stuk duidelijker, na het voeden wordt hij heel boos en is pas weer rustig als hij in zijn bed ligt. "Leg me in bed, ik wil slapen!!"

quote:
Op dinsdag 3 augustus 2010 11:49 schreef Asyniur het volgende:
Hier is het (nog) zo dat als ik het niet doe het huilen/jengelen/gillen overgaat in hysterisch krijsen.
herkenbaar :Y
Asyniurdinsdag 3 augustus 2010 @ 11:52
Ow het is wel zo (moet ik er even bijzeggen): toen Harry nog veel bij mij sliep (draagdoek/buik) heb ik veel voor hem gezongen. Steeds weer hetzelfde liedje (op een grote paddenstoel) en als ik het nu ga zingen dan kalmeert hij meteen :o
Stiemiedinsdag 3 augustus 2010 @ 11:52
Ja en dan dwars door dat gillen en hysterisch brullen gewoon verder voorlezen: "en dikkie dik sprong op de stoel en zo op de tafel" Steeds iets harder om er bovenuit te komen :D Gelukkig gaat een heel kort verhaaltje voor het slapen gaan nu goed, maar aaien of sussen, dat is een echte no-go
Twinklydinsdag 3 augustus 2010 @ 11:55
quote:
Op dinsdag 3 augustus 2010 11:52 schreef Stiemie het volgende:
Ja en dan dwars door dat gillen en hysterisch brullen gewoon verder voorlezen: "en dikkie dik sprong op de stoel en zo op de tafel" Steeds iets harder om er bovenuit te komen :D
whahaha inderdaad ja :D

Ik zing altijd hetzelfde liedje en hij heeft ook al echt door dat het dan tijd is om te gaan slapen. Hier is het omgekeerd Asy, ik heb dat liedje vroeger nooit voor hem gezongen in de doek, hij viel in slaap van wiebelen, maar nu zing ik het wel als hij in de doek moet gaan slapen en dat werkt :D
Asyniurdinsdag 3 augustus 2010 @ 11:56
quote:
Op dinsdag 3 augustus 2010 11:52 schreef Stiemie het volgende:
Ja en dan dwars door dat gillen en hysterisch brullen gewoon verder voorlezen: "en dikkie dik sprong op de stoel en zo op de tafel" Steeds iets harder om er bovenuit te komen :D Gelukkig gaat een heel kort verhaaltje voor het slapen gaan nu goed, maar aaien of sussen, dat is een echte no-go
:D
Dat moet ik dus wel met zingen even doen. Ik begin dan heel hard en hij wordt rustiger en dan ga ik zachtjes zingen...

Zo zie je maar weer: ieder kind zijn eigen ding.
Sorbootjedinsdag 3 augustus 2010 @ 11:58
quote:
Op dinsdag 3 augustus 2010 11:33 schreef Twinkly het volgende:
Tjonge Sorbootje wat een drama weer :'( Ik wou dat ik DE tip had voor jullie.... :*

****

Gisteren hadden we pasta met pesto en tomaat en Niels vond het wederom erg yummie.
Ik ook :P


En :Y) lekker! Is Niels net zo'n verwend nest als Isabeau? Madame blieft alleen zelfgemaakt verse pesto :')
Asyniurdinsdag 3 augustus 2010 @ 11:58
quote:
Op dinsdag 3 augustus 2010 11:55 schreef Twinkly het volgende:

[..]

whahaha inderdaad ja :D

Ik zing altijd hetzelfde liedje en hij heeft ook al echt door dat het dan tijd is om te gaan slapen. Hier is het omgekeerd Asy, ik heb dat liedje vroeger nooit voor hem gezongen in de doek, hij viel in slaap van wiebelen, maar nu zing ik het wel als hij in de doek moet gaan slapen en dat werkt :D
Harry viel ook in slaap van het lopen/wiebelen, maar omdat ik het liedje erbij zong, is dat blijkbaar in zijn hoofd nu geassocieerd met rust/kalmte.
Het enige vervelende is dat ik het me vaak pas te laat realiseer en dus pas vrij laat ga zingen :D
Maar goed, aldoende leert men ;)
Lijnloosdinsdag 3 augustus 2010 @ 12:14
he Asy, ben jij ook alweer hier? Wat goed... gaat snel die tijd. Harry alwer (bijna) een half jaar *O*
BEdinsdag 3 augustus 2010 @ 12:17
Vanmorgen de 11 maanden afspraak op het CB gehad.
Ons bolleke doet het prima. Groot, maar keurig in verhouding. 79cm en 11,4 kilo.
Prikjes hebben we een maandje uitgesteld ivm werkverplichtingen deze week. :+
Wat korte vraagjes over het eten en mijn antwoorden waren blijkbaar precies goed dus ook daar een 'ga zo door'. Oscar zijn ontwikkeling gaat ook goed, overal staan, lopen langs de tafel, pincetgreep met het kleine propje deed hij ook.

Helemaal O+ en *O* dus. :)
DustinHendersondinsdag 3 augustus 2010 @ 12:30
quote:
Op dinsdag 3 augustus 2010 11:33 schreef Twinkly het volgende:

Poppejans Wolf kan straks ook ineens heel goed zitten, wacht maar af en dan gaan we samen fietsen!! *O* Laten we een keer naar Rhenen gaan, naar de dierentuin! (als onze conditie het toe laat :X anders gaa nwe wel met de bus)

Ja, dat zou me heel erg leuk lijken! *O* midden/eind sept is het soms nog wel lekker weer, dan moet het misschien al wel te doen zijn in de fietsstoel. En ik heb niet bepaald conditie, maar dat stukkie moet wel te doen zijn, desnoods lopend de Grebbeberg op.
En pasta met pesto ga ik ook eens proberen te geven, dat eten we zelf eigenlijk heel vaak.

Gefeliciteerd kleine grote Iris *O* Wat zie je er feestelijk uit

Oscar weer een ok-sticker *O* 11,4 kilo :o kleine beer O+
Beessie-Jendinsdag 3 augustus 2010 @ 12:41
hey Harry en Asy, leuk dat jullie er ook zijn zeg!!

@lijnloos; heb je nog geoefend met het brood? ben echt benieuwd hoe het gaat!

@Ssserpente; heeft de lactulose al wat effect?? (het kan ook een paar dagen duren hoor :Y )

jeeeujjjj een sticker voor BE en Oscar! *O* *O* *O*

Evie doet dr middagdutje en we wilden vanmiddag nog even naar de dierentuin; maar nu regent het hier keihard ineens, dus dat gaat niet lukken.
Even nadenken wat we wel gaan doen, of dat we dan maar gewoon thuisblijven...
(maja dat doen we al bijna elke dag als ik vrij ben... :@ )

en o ja, slaapritueel; die hebben we hier, alleen doe ik niets leuks of lolligs ;)
Evie krijgt haar papfles, gaan naar boven, Evie in de slaapzak, krijgt tutje, doet dr duim in dr mond, draait op haar zij, en papa en mama geven Evie nog een kusje en verlaten de kamer.
Regelmatig valt ze dan direct in slaap en soms hoor ik tutje nog wat heen en weer vliegen... :Y
DustinHendersondinsdag 3 augustus 2010 @ 12:52
Slaapritueel hier: papfles rond 19.00, nog even spelen en wanneer hij tekenen van moeheid vertoond naar bed.
Schone luier,daarna in slaapzakje.Hij slaapt met speen en zn knuffelgeit-doekje. Muziekdino zetten we aan, dan nog een kusje en loop ik weg. Ik sta er dus nooit bij als hij in slaap valt.
Vaak nog een paar keer heen en weer lopen om speen erin te doen, of even goed leggen want hij ligt in de raarste standen, maar eenmaal in slaap slaapt hij ook hele nacht door tot 6.30

Boekjes kijken doen we ook veel samen, maar nog niet voor het naar bed gaan, maar ga ik zeker mee beginnen als hij ietsje ouder is.
Beessie-Jendinsdag 3 augustus 2010 @ 12:56
grappig dat er zoveel verschil in de slaaprituelen zit ...
ik geef Evie juist de fles bij de eerste tekenen van moeheid; en vaak gaat ze dan onder de fles in dr oogjes wrijven en valt ze al half in slaap...dus niet meer spelen erna. En dat werkt juist hier erg goed..
grappig dat alle kindjes zo verschillend reageren :Y
Stiemiedinsdag 3 augustus 2010 @ 14:19
Wat leuk al die verschillende slaaprituelen. :)

BE wat is Oscar een lekker stevig ventje. Of lijkt dat maar zo? En fijn dat alles helemaal goed was!

En het dametje kan zelf gaan zitten *O*
Lijnloosdinsdag 3 augustus 2010 @ 14:25
Slaapritueel is hier ook pas als ze tekenen van moeheid geeft (kan verschillen van wrijven in ogen, mopperen, hyperactief worden met schreeuwen) richting bed. Dan is het wanneer nodig een schone luier, maar sowieso slaapzak aan en dan het bed in. Slaapknuffel aangeven en nog een kus en dan deur dicht (op een kier, zit een badeend tussen om te voorkomen dat ie dichtklapt) en weglopen, ongeacht of ze nog wakker is of al ligt te dromen. Ze valt van zelf wel in slaap, met of zonder mopperen. En afhankelijk van wanneer ze de vorige fles heeft gehad krijgt ze die nog, en in dat geval geef ik die tussen het aantrekken van slaapzak en in bed leggen gewoon op haar kamertje in de luie stoel.

BJ, nog geen brood geprobeerd, maar als het goed is, is dat vandaag gebeurd voor het eerst eigenlijk. Hoor het straks wel van mijn moeder die nu oppast.
lilydinsdag 3 augustus 2010 @ 14:33
Wat een mooie foto Stiemie O+

en nog gefeliciteerd met Iris, Nijna *O*

Oscar ook alweer 11 maanden...pff
Nijnadinsdag 3 augustus 2010 @ 14:37
OScar goedgekeurd *O*

Stiemie O+


Ons slaapritueeltje: naar boven, pyama aan, flesje drinken, boekje lezen, tanden poetsen en dan het bed in, speen in de mond, Iris kus, pip (knuffeltje) een kus en mevrouw gaat met een lach op haar gezicht lekker liggen :).

Bedankt voor de felicitaties :) :*
lilydinsdag 3 augustus 2010 @ 14:38
Slaapritueel van Leah

1. Leah wrijft door oogjes.
2. Mama (of papa) brengt haar naar boven.
3. Mama (of papa) stopt haar in haar slaapzak die al in bed ligt.
4. Leah draait op haar zij, pakt haar pop en duimpje.
5. Leah krijgt nog een kus in haar nek (en moet dan lachen).
6. Mama (of papa) doen deur dicht.

Ik kan trouwens zonder de deur open te doen horen of ze slaapt of niet. Als het stil is slaapt ze en anders hoor ik duimgeluiden (sop sop sop).
Groofskendinsdag 3 augustus 2010 @ 14:39
Zo ik heb net een boek besteld en een telefoon waarmee je kunt mailen/ internetten *) (nu nog uitpluizen :X , ik ben niet zo'n held in die dingen), de tent enzo ligt al in de auto. Waar ik het eerst vooral spannend vond en gewaagd van mezelf, krijg ik er zo langzamerhand gewoon heel erg veel zin in *O* . Er komt veel bezoek, enne ik weet het niet, ik denk dat we ons wel vermaken daaro O+ .

Dan nu nog drie dagen elke dag een beetje inpakken en voorbereiden en dan zaterdag hoppakee, wegwezen :Y .
Groofskendinsdag 3 augustus 2010 @ 14:58
Ik hoor door de babyfoon aan de adem of ze wakker zijn :D . Daarbij gaat mijn dochter bijna altijd kletsen en zingen als ze wakker is en mijn zoon doet dat ook vaak (oké, een soort van kletsen dan :P ) .
lilydinsdag 3 augustus 2010 @ 15:05
Ik gebruik overdag geen babyfoon.

Lekker, vakantie. Veel plezier alvast! Het weer wordt ook weer wat beter, toch? In ieder geval minder kans op regen en wat warmer.

[ Bericht 17% gewijzigd door lily op 03-08-2010 15:08:11 (spelfout) ]
Groofskendinsdag 3 augustus 2010 @ 15:06
quote:
Op dinsdag 3 augustus 2010 15:05 schreef lily het volgende:
Ik gebruik overdag geen babyfoon.

Lekker, vakantie. Vele plezier alvast!
Thanks :* . Als ik mijn telefoon tegen die tijd snap, kom ik vast wel eevn melden hoe het is daaro :P .

En hier staan die dingen 24/7 aan :D .
lilydinsdag 3 augustus 2010 @ 15:10
quote:
Op dinsdag 3 augustus 2010 15:06 schreef Groofsken het volgende:
En hier staan die dingen 24/7 aan :D .
Ik heb ze nooit gehad en gebruik er nu voor het eerst eentje omdat we nu een verdieping hoger liggen dan de kinderen. Maar dan ook alleen 's nachts.
Eigenlijk is het helemaal niet nodig want ik hoor haar nooit alleen een beetje gemekker iedere ochtend om 5.30/6.00 want dan krijgt ze haar eerste voeding weer.
Maar dat is vaste prik daar heb ik eigenlijk geen babyfoon voor nodig...

Maar goed; ik had het ding gekregen anders had ik er, denk ik, niet eens een gekocht.
Groofskendinsdag 3 augustus 2010 @ 15:13
quote:
Op dinsdag 3 augustus 2010 15:10 schreef lily het volgende:

[..]

Ik heb ze nooit gehad en gebruik er nu voor het eerst eentje omdat we nu een verdieping hoger liggen dan de kinderen. Maar dan ook alleen 's nachts.
Eigenlijk is het helemaal niet nodig want ik hoor haar nooit alleen een beetje gemekker iedere ochtend om 5.30/6.00 want dan krijgt ze haar eerste voeding weer.
Maar dat is vaste prik daar heb ik eigenlijk geen babyfoon voor nodig...

Maar goed; ik had het ding gekregen anders had ik er geen gekocht.
's nachts hoor ik ze gewoon ademen door de dunne wandjes heen (wij liggen op drie kamertjes op de eerste verdieping, zeer knus, vlak bij elkaar :P ). Maar overdag zou ik ze van beneden niet snel horen denk ik. zeker niet als ik met de ander in de tuin ben ofzo.

Ik kan echt niet meer zonder, juist overdag niet.
lilydinsdag 3 augustus 2010 @ 15:15
mwah

ik heb ze nooit gemist (die apparaten)

Ik vraag wel eens aan een van de kinderen als we in de tuin zijn; ga eens luisteren of je Leah hoort :+
is goed genoeg
Groofskendinsdag 3 augustus 2010 @ 15:17
Fijn toch, dat je daar zo relaxt in bent. ^O^

Ik wil trouwens net als jij, over een jaar of 4 à 5 een nakomertje. En dat ik dan tegen S of R zeg "Ga eens luisteren of je Bobbie hoort" O+
lilydinsdag 3 augustus 2010 @ 15:20
Hahaha

ja, best handig, oudere kinderen en een baby :Y
Groofskendinsdag 3 augustus 2010 @ 15:22
S helpt nu zelfs al vaak. Luiers weggooien, doekjes aangeven, speeltje pakken,...

Ik ga haar maar eens wakker maken. Jezus zeg, die slaapt echt een gat in de dag.

:W
BEdinsdag 3 augustus 2010 @ 15:25
quote:
Op dinsdag 3 augustus 2010 14:19 schreef Stiemie het volgende:
Wat leuk al die verschillende slaaprituelen. :)

BE wat is Oscar een lekker stevig ventje. Of lijkt dat maar zo? En fijn dat alles helemaal goed was!

En het dametje kan zelf gaan zitten *O*
[ afbeelding ]
Wat een mooi meiske is het toch! O+

Oscar is niet per se stevig, hij is helemaal in verhouding, maar wel groter en zwaarder dan gemiddeld zeg maar. Hij zit net boven het lijntje van het bovenste kwart.

Oh Groofsken, een nakomertje! O+ Jij lucky jij dat je dat helemaal zelf kan beslissen! O+
Niet rot bedoeld hoor, ik snap dat het niet alleen maar rozengeur is, maar wat dit soort dingen betreft...
XXXKarinXXXdinsdag 3 augustus 2010 @ 15:30
Iris is 1!!! Hieperdepiep! hoera!! Wat ben je mooi meisje! en heb je mooie kado's gekregen?

Incantrix, ik ben zo benieuwd hoe het bij jullie gegaan in vannacht. En hoe het fietsen was natuurlijk!

BE, fijn dat alles goed was met Oscar. Grote vent al! gewoon 4cm langer als Lars!
Hoe gaat het eigenlijk met zijn hoofdje?
Heeft hij de helm nog op?

Sorbo, wat heerlijk joh dat ze zo intens reageert als ze je weer ziet! Heerlijk moment ook, als je haar dan ophaalt van het kdv en ze is zo blij om je te zien!

Lars heeft gister de prikken gehad, maar net als de vorige keren, helemaal geen last van! *O*
Zelfs zijn beentjes zijn niet hard geworden dit keer...(ben wel meteen als een gek gaan smeren met srl-gelei rondom de prikplekken) Zo fijn!
Stiemiedinsdag 3 augustus 2010 @ 15:33
Wat fijn zeg dat Lars helemaal geen last van zijn prikken heeft/1

BE een lekker groot ventje dus O+
BEdinsdag 3 augustus 2010 @ 15:45
Hoofdje gaat goed Karin. :Y Lief dat je het vraagt.
We hebben vanmorgen een meting gehad met de fysio en als je naar de omtrek daarvan kijkt, maar dat wisten we eig. al, ziet het er prima uit. Ik ben benieuwd naar de waardes, maar die moest ze nog even doorrekenen.
Hij heeft de helm nog wel, tot eind deze maand, maar ik ben wel aan het aftellen hoor. Hij is zo leuk zonder helm. ;) Met ook wel hoor, daar niet van, maar toch... :+
Stiemiedinsdag 3 augustus 2010 @ 15:49
Oh wat is dat dan snel gegaan zeg! En wat fijn dat het er zo goed uitziet. Weet je meteen waarvoor je het gedaan hebt!
Ssserpentedinsdag 3 augustus 2010 @ 15:50
Da's zeker snel gegaan, Be!
Ca.radinsdag 3 augustus 2010 @ 15:52
Nog niet bijgelezen hoor, maar Thomas heeft nieuwe pootjes gekregen vandaag!

Nu met de trein onderweg terug naar huis. Wil iemand anders even een nieuwe openen?

[ Bericht 7% gewijzigd door Ca.ra op 03-08-2010 15:58:42 ]