http://tweakers.net/nieuw(...)hte-ipad-tablet.htmlquote:Steve Jobs presenteert langverwachte iPad-tablet
Door Joost Schellevis, woensdag 27 januari 2010 20:00, views: 33.914
Steve Jobs heeft woensdagavond de langverwachte iPad aangekondigd. De iPad heeft een 9,7"-scherm aan boord en een door Apple zelf ontwikkelde 1GHz-processor. De goedkoopste versie gaat over de toonbank voor 499 dollar.
Apple iPad (groot)
De iPad doet denken aan een grote iPhone. De langverwachte tablet, die woensdag op een persconferentie door Steve Jobs is geïntroduceerd, is 1,25 centimeter dik en heeft net als de iPhone een Home-knop onder het scherm. De iPad heeft een capacitief multitouch-ips-scherm met een grootte van 9,7". Het scherm heeft een resolutie van 1024 bij 768 pixels en de iPad meet 242,8mm bij 189,7mm. De tablet is verkrijgbaar met 16GB, 32GB of 64GB aan opslag. Verbinding met de buitenwereld kan worden gemaakt met behulp van de wifi 802.11n-chip of via Bluetooth 2.1+ edr.
Sommige modellen beschikken tevens over een 3g-verbinding. Apple hoopt in juni of juli een deal te hebben met providers buiten de Verenigde Staten; onbekend is of Nederland daar tussenzit. In de VS kan de iPad gebruikt worden in combinatie met provider AT&T. Voor circa 15 dollar per maand, waarmee maandelijks 250MB aan data kan worden verstookt. Voor 30 dollar kan er onbeperkt worden geïnternet. De iPad 3G-modellen, met ondersteuning voor onder andere umts en hsdpa, zijn simlockvrij en ondersteunen gsm micro-simkaarten. Het model zonder 3G weegt 680 gram, terwijl het 3G-model met 730 gram iets zwaarder is.
De 16GB-versie gaat 499 dollar kosten; de 32GB-versie gaat voor 599 dollar van de hand en de grootste versie met 64GB kost 699 dollar. De 3G-versies zijn duurder, respectievelijk 629, 729 en 829 dollar. Binnen twee maanden is de iPad wereldwijd te koop; de 3G-versies binnen drie maanden.
Opvallend is dat Apple zijn eigen arm-processor voor de iPad heeft ontwikkeld. Anders dan dat deze door het bedrijf 'Apple A4' gedoopte processor op 1GHz loopt is er nog niets bekend over de chip. Waarschijnlijk is deze op de PA Semi-technologie gebaseerd. Apple nam het chip-ontwikkelbedrijf PA Semi in april 2008 over; het bedrijf was toen gespecialiseerd in energiezuinige arm-chips.
Verder zijn er een accelerometer en een kompas, een speaker, microfoon en een 30pin-connector aanwezig. De 3G-versie beschikt daarnaast over agps. Apple claimt tien uur aan batterijduur en een standbytijd van meer dan een maand. Alle iPhone- en iPod Touch-applicaties kunnen op de iPad worden gedraaid. De iPad heeft weliswaar een fors groter scherm dan de iPhone, maar er is ondersteuning voor upscaling. Developers kunnen er echter ook voor kiezen om speciale iPad-versies te maken. De iPhone-sdk bevat vanaf vandaag ondersteuning voor het maken van iPad-applicaties en er komt een speciale app store voor het tablet.
iPad iBooksApple heeft verder de virtuele deuren van zijn iBook Store geopend. De iBook Store zal ebooks in het open epub-formaat gaan verkopen. Apple heeft overeenkomsten met de uitgevers Penguin, Macmillion, Simon & Shuster en HarperCollins gesloten. Ook is er een knop voor directe toegang naar de New York Times. De iBook Store werkt op dezelfde manier als de App Store en de iTunes-winkel. De iPad geeft een virtuele boekenplank weer en met een druk op de knop krijgt hij toegang tot de winkel. Na aanschaf nemen de gekochte boeken plaats op de boekenplank. De gebruiker kan langzaam door boeken bladeren door met zijn vingers over het scherm te bewegen en tussen vijf fonts en verschillende font-groottes kiezen. De prijzen van de boeken varieren van 5 dollar tot 15 dollar.
Naast de iBook-applicatie heeft Apple ook een bundeling iWork-apps voor de iPad geopenbaard. Het gaat om een speciale uitgeklede variant van iWork die op het apparaat kan draaien en waaraan het ontwikkelteam een jaar gewerkt heeft. Gebruikers van de iPad krijgen hiermee een versie van tekstverwerker Pages, spreadsheetprogramma Numbers en presentatiesoftware Keynote in handen die ze met hun vingers kunnen bedienen. De apps kunnen importeren uit iWork '09 of Microsoft Office en exporteren naar pdf of iWorks '09. Gebruikers kunnen iWork in zijn geheel voor 30 dollar aanschaffen in de App Store, maar de drie onderdelen komen ook afzonderlijk voor 10 dollar beschikbaar.
iPad iWorks
Als browser wordt Safari gebruikt, dezelfde als op de iPod en in OSX. De muzieksoftware van Apple, iTunes, is ook aanwezig op de iPad. Qua uiterlijk heeft de iPad-versie van iTunes veel weg van de desktopversie. Net als voor de iPhone zal de New York Times met een speciale iPad-applicatie komen. Met de iPad kan de bekende krant worden gelezen met een layout die slechts weinig verschilt van de papieren krant. Daarmee heeft de app wel wat weg van de desktopreader Times Reader.
Er is geen Flash-plugin beschikbaar voor de iPad. Dat was tijdens de presentatie al te zien, nadat Flash-objecten niet wilden laden in de browser. Foto's met de meegeleverde foto-applicatie kunnen worden gesynchroniseerd met zowel OSX- als Windows-computers. Synchronisatie met iPhoto op OSX is wel completer, zo kunnen plaatsen worden uitgewisseld. Foto's kunnen onder andere worden gesorteerd op plaats, waarbij een Google Maps-overzichtskaart van de wereld kan worden gebruikt om te navigeren tussen foto's.
Omdat typen op een touchscreen-apparaat niet ideaal is, heeft Apple twee toetsenbord-accessoires ontwikkeld. Het gaat om dockingstations waarin de iPad verticaal geplaatst kan worden zodat deze als een kleine monitor fungeert. Er komt een variant met aangehecht keyboard en een zonder. De iPad communiceert via bleutooth met een draadloos toetsenbord. Verder brengt de fabrikant en Camera Connection Kit uit en dit zijn kleine adapters die de gebruiker in staat stellen foto's van een camera of sd-kaart te importeren. Ook komt er een iPad Case ter bescherming van de tablet. Deze hoes kan echter ook gebruikt worden om de tablet schuin op een oppervlak te leggen voor eenvoudiger typwerk of deze rechtop te zetten om foto's of video te bekijken.
iPad accessoires iPad accessoires iPad accessoires iPad accessoires iPad accessoires iPad accessoires iPad accessoires
Aan de aankondiging van de iPad ging een lange periode van geruchten vooraf. Onder andere namen als iSlate en iTablet passeerden de revue. Al in 2005 berichtte Tweakers.net over een 'Tablet Mac' waarop het bedrijf uit Cupertino patent zou hebben aangevraagd, en in 2006 beweerden anonieme bronnen dat er 'volgend jaar' al een Apple-tablet zou worden aangekondigd. In 2009 liepen de geruchten pas echt hoog op; dat Apple het bestaan van zijn tablet-pc tot aan de aankondiging nooit heeft bevestigd, deed daar weinig aan af.
Ik als trouwe Apple-fan vind het maar niets.quote:Op woensdag 27 januari 2010 21:53 schreef Stuart het volgende:
* Stuart vind het er gelikt uitzien en vele trouwe Apple fans zullen hier best vrolijk van worden
Gelukkig schreef ik ook niet iedereen. En ik heb zowel een BlackBerry als iPhone en als je laatstgenoemde goed instelt komt je mail nagenoeg net zo snel binnen. Vind de iPhone qua berichten schrijven wel minder dan een BlackBerryquote:Op woensdag 27 januari 2010 21:57 schreef WillFerrell het volgende:
[..]
Ik als trouwe Apple-fan vind het maar niets.OS: het is gewoon een iPhone OS met bijbehorende mankementen. Werkelijke pushmail? Multitasking? Daarnaast schijnt het typen niet geweldig te zijn. Grootte: het schijnt dus een zwaar apparaat te zijn, met een 1024x786 beeldscherm. Wel een IPS-paneel.
Prijs: Okay, de Amerikaanse prijzen zijn alleen bekend, maar zet er maar een ¤ voor, met uitzondering van de dataprijzen. Als ik dat ding ooit koop, ga ik wel tetheren via mijn telefoon, maar dit niet.
Zwaar? Als in gewicht? 680 of 730 gram vind ik niet zwaar.quote:Op woensdag 27 januari 2010 21:57 schreef WillFerrell het volgende:
Grootte: het schijnt dus een zwaar apparaat te zijn, met een 1024x786 beeldscherm. Wel een IPS-paneel.
Nu ben ik geen ervaringsdeskundige met een iPhone. Ik heb er geen één omdat je niet kunt pushmailen. Op mijn Nokia N78 is het dus werkelijke pushmail, met iets minder zou ik niet kunnen.quote:Op woensdag 27 januari 2010 21:59 schreef Stuart het volgende:
[..]
Gelukkig schreef ik ook niet iedereen. En ik heb zowel een BlackBerry als iPhone en als je laatstgenoemde goed instelt komt je mail nagenoeg net zo snel binnen. Vind de iPhone qua berichten schrijven wel minder dan een BlackBerry
Als je het op schoot hebt liggen niet nee, maar als je het vast moet houden terwijl je staat en met één hand typt... Maargoed, ik schrijf het ding al af voor ik het in de handen heb gehad.quote:Op woensdag 27 januari 2010 21:59 schreef Angel_of_Dth het volgende:
[..]
Zwaar? Als in gewicht? 680 of 730 gram vind ik niet zwaar.
Tja die Motion Computing tablets zijn dan ook al járen oud.quote:Op woensdag 27 januari 2010 21:58 schreef DABAMaster het volgende:
ik vind de zwarte rand veel te dik
quote:
Wat is er meer push op de Nokia dan op de iPhone?quote:Op woensdag 27 januari 2010 22:02 schreef WillFerrell het volgende:
[..]
Nu ben ik geen ervaringsdeskundige met een iPhone. Ik heb er geen één omdat je niet kunt pushmailen. Op mijn Nokia N78 is het dus werkelijke pushmail, met iets minder zou ik niet kunnen.
Ik heb de presentatie een beetje gevolgd en was ook niet zo onder de indruk. Daarnet even de video op de Apple site gekeken, en het ziet er wel zeer aardig uit.quote:Als je het op schoot hebt liggen niet nee, maar als je het vast moet houden terwijl je staat en met één hand typt... Maargoed, ik schrijf het ding al af voor ik het in de handen heb gehad.
Camera en gps is op dit ding onzin, want hij is meer voor gebruikt in huis..quote:Op woensdag 27 januari 2010 21:55 schreef popolon het volgende:
Multitasking? Camera? GPS standaard? SD/USB card slots zonder adapter geklungel?
Tja, revolutionair zou ik het niet willen noemen. 't Is meer een grote itouch.
Dat is sarcastisch, omdat ik van mening ben dat de iPad niks revolutionairs is. Maar als je De Wereld Draait Door bijvoorbeeld vanavond zag, lijkt het wel alsof sommige mensen denken dat dit het zevende wereldwonder is.quote:Op woensdag 27 januari 2010 22:02 schreef Donders het volgende:
En dan laat je een plaatje in je OP zien met XP als besturingsssteem?
Dat het er niet bij zit wil niet zeggen dat 't geen gemis kan zijn. En multitasking op zo'n apparaat lijkt me toch wel iets wat tegenwoordig héél erg standaard zou moeten zijn.quote:Op woensdag 27 januari 2010 22:09 schreef Marthh het volgende:
[..]
Camera en gps is op dit ding onzin, want hij is meer voor gebruikt in huis..
Op zo'n scherm zou ik geen applicaties naast elkaar draaien. Als je 1 applicatie gebruikt, die 'afsluit' om iets anders te doen en 'm dan weer opent, ben je gewoon nog waar je was toen je afsloot. Het is meer pauzeren dus.quote:Op woensdag 27 januari 2010 22:14 schreef popolon het volgende:
[..]
Dat het er niet bij zit wil niet zeggen dat 't geen gemis kan zijn. En multitasking op zo'n apparaat lijkt me toch wel iets wat tegenwoordig héél erg standaard zou moeten zijn.
Het is toch zo dat mailproviders hun pushmail moeten aanpassen voor Apple Push Services? En dat ook pas sinds OS3.0? S60 ondersteunt gewoon pushmail. Adres+wachtwoord invullen en BOOM (quote:Op woensdag 27 januari 2010 22:08 schreef Angel_of_Dth het volgende:
[..]
Wat is er meer push op de Nokia dan op de iPhone?
Ja, maar ik heb thuis geen Exchange server lopen. Mijn werkmail gebruik ik toch nauwelijks. Maar ik ga offtopic, over naar de iSlate (dat zou een veel mooiere naam zijn).quote:Op woensdag 27 januari 2010 22:36 schreef Stereotomy het volgende:
Pushnotifcaties zijn hele andere dingen dan pushmail via bijv. Exchange Activesync.
D'r zit een dock bij, en er is zelfs een dock met keyboard voor te krijgen las ik.quote:Op woensdag 27 januari 2010 22:53 schreef Maartel het volgende:
Ze weten het weer leuk te verkopen, en als ik er één in mijn schoot kreeg geworpen zou ik 'm vast wel aannemen, maar ik zie nog echt even niet wat het aanvult op een ipod/phone en laptop.
Qua het kijken van films hoop ik ook dat ze er een standaardje bij doen.. sure, 't houdt makkelijker vast dan een laptop, maar wie wil zo'n ding een hele film in zijn handen houden??
quote:Op woensdag 27 januari 2010 22:53 schreef Stereotomy het volgende:
Pads is ook Engels voor maandverband. Vandaar dat iTampon trending topic was op Twitter.
quote:Op woensdag 27 januari 2010 22:58 schreef feelsgoodman het volgende:
Ik denk dat ik toch liever een fatsoenlijke Tablet heb. Bijvoorbeeld een Lenovo.
De 11" variant gaat de MaxiPad hetenquote:Op woensdag 27 januari 2010 22:53 schreef Stereotomy het volgende:
Pads is ook Engels voor maandverband. Vandaar dat iTampon trending topic was op Twitter.
Mooi? Na alles wat ik van apple gezien heb vind ik dat ze dit ding wel beter hadden kunnen maken. Die randquote:
We snappen je inmiddels wel hoorquote:Op woensdag 27 januari 2010 23:18 schreef PiRANiA het volgende:
[..]
Mooi? Na alles wat ik van apple gezien heb vind ik dat ze dit ding wel beter hadden kunnen maken. Die rand
We zijn hier toch om te discussieren of niet?quote:Op woensdag 27 januari 2010 23:18 schreef HostiMeister het volgende:
[..]
We snappen je inmiddels wel hoor
Wat valt er dan aan te discussieren wat iemand mooi vindt?quote:Op woensdag 27 januari 2010 23:20 schreef PiRANiA het volgende:
[..]
We zijn hier toch om te discussieren of niet?
ik had het hier over meer dingenquote:Op woensdag 27 januari 2010 23:23 schreef HostiMeister het volgende:
[..]
Wat valt er dan aan te discussieren wat iemand mooi vindt?
Omdat het scherm ook fatsoenlijk te gebruiken moet zijn na 90 graden kantelen..quote:Op woensdag 27 januari 2010 23:38 schreef PiRANiA het volgende:
Waar zou die keuze van 4:3 toch vandaan komen
quote:Op woensdag 27 januari 2010 23:57 schreef De_Hertog het volgende:
Even voor de duidelijkheid, over dat 'niet kunnen multitasken': dit betekent dat je geen dingen tegelijkertijd kunt doen, het wilt niet zeggen dat je geen taken kunt afwisselen.
Sommigen leken te denken dat 'niet kunnen multitasken' wil zeggen dat je niet een mail kunt typen, even tussendoor kunt surfen en daarna weer verder kunt gaan waar je gebleven was in je e-mail. Dat is uiteraard onzin.
Een kleine vorm van multitasking zit er overigens wel op, aangezien je muziek kunt luisteren tijdens het surfen/mailen/whatever.
Als je 'niet kunnen multitasken' een gemis noemt heb je het concept/de UI van de iPad niet begrepen
Oh...quote:Op woensdag 27 januari 2010 23:57 schreef De_Hertog het volgende:
Als je 'niet kunnen multitasken' een gemis noemt heb je het concept/de UI van de iPad niet begrepen
Ik wil kunnen switchen van mn mail naar mn boek zonder eerst langs het home menu te moeten en 2 keer iets nieuws op te moeten starten. Multitasking is wat ik echt mis in mn iPhone, ik wil internetradio luister terwijl ik internetquote:Op woensdag 27 januari 2010 23:57 schreef De_Hertog het volgende:
Even voor de duidelijkheid, over dat 'niet kunnen multitasken': dit betekent dat je geen dingen tegelijkertijd kunt doen, het wilt niet zeggen dat je geen taken kunt afwisselen.
Sommigen leken te denken dat 'niet kunnen multitasken' wil zeggen dat je niet een mail kunt typen, even tussendoor kunt surfen en daarna weer verder kunt gaan waar je gebleven was in je e-mail. Dat is uiteraard onzin.
Een kleine vorm van multitasking zit er overigens wel op, aangezien je muziek kunt luisteren tijdens het surfen/mailen/whatever.
Als je 'niet kunnen multitasken' een gemis noemt heb je het concept/de UI van de iPad niet begrepen
Muziek wel, geen internetradio. Dat andere was maar een voorbeeld, ik word er zo moe van om iedere keer weer langs het homescherm te moeten als ik van internet naar mail/iets anders simpels wil gaan. Het switchen duurt lang omdat je moet "afsluiten en opstarten", draai het dan gewoon naast elkaar.quote:Op donderdag 28 januari 2010 00:04 schreef Mr.Noodle het volgende:
Op je iPhone kun je gewoon muziek luisteren terwijl je een App open hebt staan. Mail lezen en een boek tegelijkertijd lezen, serieus? Hoe vaak denk je dat te doen? Niet dat ik niet vind dat Multi-tasken een gemis is, maar ik vind dit een beetje een krom voorbeeld...
Ik snap de "frustratie", maar ik vind het eigenlijk wel meevallen. Hij reageert sneller dan m'n Laptop met opstarten van de programma's, Internet-radio vind ik ook idd wel een gemis, daar zijn wel oplossingen (Radio 538, Last.FM) voor maar daar moet je dus weer een aparte App voor draaien..quote:Op donderdag 28 januari 2010 00:06 schreef zquing het volgende:
[..]
Muziek wel, geen internetradio. Dat andere was maar een voorbeeld, ik word er zo moe van om iedere keer weer langs het homescherm te moeten als ik van internet naar mail/iets anders simpels wil gaan. Het switchen duurt lang omdat je moet "afsluiten en opstarten", draai het dan gewoon naast elkaar.
Het OS lijkt me wel wat anders.quote:Op donderdag 28 januari 2010 00:21 schreef DaMook het volgende:
Ik ga hem halen ipv een macbook, zal mooi staan naast mijn iMac en iPhone. En kan er alles mee wat ik anders met de macbook had willen gaan doen.
Ja dat is (helaas) hetzelfde als op de iphone, maar dat werkt ook niet echt verkeerd. Had inderdaad liever de normale osx gehad, maar ik kan alles er mee doen wat ik anders op een laptop zou doen dus dit is en goedkoper en handzamerquote:
Ik moet zeker QuickTime installeren om dat filmpje te bekijken? In dat geval geeft Apple me kanker...quote:Op donderdag 28 januari 2010 00:25 schreef SuperFruitig het volgende:
dat filmpje op apple.com![]()
![]()
ze doen net of ze de cure for cancer and aids hebben met dat ding
de tering.
Yup..quote:Op donderdag 28 januari 2010 00:29 schreef elfzesendertig het volgende:
[..]
Ik moet zeker QuickTime installeren om dat filmpje te bekijken? In dat geval geeft Apple me kanker...
quote:Op donderdag 28 januari 2010 00:29 schreef elfzesendertig het volgende:
[..]
Ik moet zeker QuickTime installeren om dat filmpje te bekijken? In dat geval geeft Apple me kanker...
Inderdaad, die gebonkte Brit spreekt alsof hij God in een doosje heeft gestopt.quote:Op donderdag 28 januari 2010 00:32 schreef SuperFruitig het volgende:
[..]!
Jup QTMaar je mist niks, het is een touch-screen
Ik heb een beetje een "meh" gevoel erbij, maar het filmpje was vermakelijk klef
Als je de Mov-file kan downloaden kun je em omzetten en in een andere container gooien, bijvoorbeeld MKV of MP4, dan kun je het gewoon onder VLC bekijken. Dat moet je als Linux gebruiker wel kunnen. Maar goed, nu is enkel de stream gepubliceerd..quote:Op donderdag 28 januari 2010 00:32 schreef elfzesendertig het volgende:
[..]
Ik zie het ding wel een keer op YouTube verschijnen
Ik gebruik geen Linux. Waar komt dat vandaan?quote:Op donderdag 28 januari 2010 00:35 schreef Mr.Noodle het volgende:
[..]
Als je de Mov-file kan downloaden kun je em omzetten en in een andere container gooien, bijvoorbeeld MKV of MP4, dan kun je het gewoon onder VLC bekijken. Dat moet je als Linux gebruiker wel kunnen. Maar goed, nu is enkel de stream gepubliceerd..
Oh, dat dacht ik...quote:Op donderdag 28 januari 2010 00:41 schreef elfzesendertig het volgende:
[..]
Ik gebruik geen Linux. Waar komt dat vandaan?
Afhankelijk waarvoor je 'm gebruikt. Op de bank liggend internetten is een touchpad ideaalquote:Op donderdag 28 januari 2010 00:49 schreef Mylene het volgende:
In een ander topic vroeg ik, is een mini laptop niet makkelijker?
Ik heb antwoord gegeven in het ander topic.quote:Op donderdag 28 januari 2010 00:49 schreef Mylene het volgende:
In een ander topic vroeg ik, is een mini laptop niet makkelijker?
Voor onderweg lijkt het me ook handiger. Juist voor dat soort gebruiksmomenten biedt een tablet toegevoegde waarde.quote:Op donderdag 28 januari 2010 00:52 schreef zquing het volgende:
[..]
Afhankelijk waarvoor je 'm gebruikt. Op de bank liggend internetten is een touchpad ideaal
quote:Op donderdag 28 januari 2010 00:52 schreef zquing het volgende:
[..]
Afhankelijk waarvoor je 'm gebruikt. Op de bank liggend internetten is een touchpad ideaal
Als je op de bank ligt en een film wil kijken dan kijk je toch op je TV lijkt me?quote:Op donderdag 28 januari 2010 00:55 schreef JoPiDo het volgende:
[..]
ik vind een film kijken op mijn laptop al onhandig als ik op de bank lig, dan kan ik hem nog op schoot leggen, maar dat kan met dit ding niet... ik zie het niet voor me
quote:Op donderdag 28 januari 2010 00:56 schreef Citizen.Erased het volgende:
[..]
Als je op de bank ligt en een film wil kijken dan kijk je toch op je TV lijkt me?
Hoe dan??quote:Op donderdag 28 januari 2010 00:57 schreef Mr.Noodle het volgende:
Overigens kun je dat ding aan je HDTV, koppelen...
Johquote:
Het is gewoon dezelfde connector die op alle iPods en iPhones zit. De meeste accessoires (zoals die kabel om 'em op je TV aan te sluiten) werken op de iPad net zo goed.quote:Op donderdag 28 januari 2010 01:43 schreef HostiMeister het volgende:
[..]
Wist ik veel dat die usb uitgang ok als videooutput gezien kon worden
Filmpje ondertussen op Youtube:quote:Op donderdag 28 januari 2010 00:32 schreef elfzesendertig het volgende:
[..]
Ik zie het ding wel een keer op YouTube verschijnen
Ik vind John Ive best een held, maar het is inderdaad net alsof ze kanker gaan genezen met de iPadquote:Op donderdag 28 januari 2010 02:15 schreef Mr.Noodle het volgende:
[..]
Filmpje ondertussen op Youtube:
Wat verkondig jij een bullshit!quote:Op woensdag 27 januari 2010 23:57 schreef De_Hertog het volgende:
Even voor de duidelijkheid, over dat 'niet kunnen multitasken': dit betekent dat je geen dingen tegelijkertijd kunt doen, het wilt niet zeggen dat je geen taken kunt afwisselen.
Sommigen leken te denken dat 'niet kunnen multitasken' wil zeggen dat je niet een mail kunt typen, even tussendoor kunt surfen en daarna weer verder kunt gaan waar je gebleven was in je e-mail. Dat is uiteraard onzin.
Een kleine vorm van multitasking zit er overigens wel op, aangezien je muziek kunt luisteren tijdens het surfen/mailen/whatever.
Als je 'niet kunnen multitasken' een gemis noemt heb je het concept/de UI van de iPad niet begrepen
Je kunt toch gewoon van het toetsenbord gebruik maken in die gevallen?quote:Op donderdag 28 januari 2010 11:40 schreef RSH11 het volgende:
Er zit dus geen pen bij? Dus je kunt er niet op schrijven voor een snelle aantekening?
Stylussen zijn uitgeband bij Apple.quote:Op donderdag 28 januari 2010 11:40 schreef RSH11 het volgende:
Er zit dus geen pen bij? Dus je kunt er niet op schrijven voor een snelle aantekening?
Er zit geen pen bij, maar als je per se een pen wil, kun je die wel kopen natuurlijk. Dezelfde pennetjes die er ook voor iPhones zijn, werken denk ik ook wel op de iPad.quote:Op donderdag 28 januari 2010 11:40 schreef RSH11 het volgende:
Er zit dus geen pen bij? Dus je kunt er niet op schrijven voor een snelle aantekening?
En geen USB stick las ik in een ander topic als je foto's wil importeren.quote:Op donderdag 28 januari 2010 11:40 schreef RSH11 het volgende:
Er zit dus geen pen bij? Dus je kunt er niet op schrijven voor een snelle aantekening?
Mijn oma heeft zo'n Nintendo ding met zo'n pennetje. Die staat er mee op en gaat er mee naar bed. Hersenkrakers enzo.quote:Op donderdag 28 januari 2010 11:49 schreef Ad_rem het volgende:
Dit gaat misschien wel het ding worden om m'n oma/ouderen het internet op te krijgen. Ze heeft wel een pc maar kan hem amper opstarten of een muis gebruiken. Zie haar zo buienradar bekijken en kruiswoordpuzzels doen hierop.
Steve Jobs heeft bij de introductie van de iPhone in 2007 duidelijk laten weten dat 'ie pennetjes vreselijk vindt.quote:Op donderdag 28 januari 2010 11:52 schreef RSH11 het volgende:
Ik vroeg het vooral even omdat concurrent Microsoft juist wel lijkt in te zetten op het gebruik van de stylus voor tabletten
Dat las ik ook, het wordt waarschijnlijk een groot sync-feest waarbij je via een andere PC data erop kunt zetten, wat m.i. wel de zelfstandigheid van zo’n iPad beperkt.quote:Op donderdag 28 januari 2010 11:56 schreef Mylene het volgende:
[..]
En geen USB stick las ik in een ander topic als je foto's wil importeren.
Ja, in principe snap ik wel dat voor een hoop handeling touch-functionaliteit veel handiger is. Maar m.i. kan een pen als toevoeging wel handig zijn. Maar goed, de mensen bij apple zouden hier wel meer verstand van hebben dan ikquote:Op donderdag 28 januari 2010 11:58 schreef Tijn het volgende:
[..]
Steve Jobs heeft bij de introductie van de iPhone in 2007 duidelijk laten weten dat 'ie pennetjes vreselijk vindt.
Ik ben bang dat het idee is dat je je foto op je normale computer importeert vanaf je camera en ze dan synchroniseert met je iPad ofzoquote:Op donderdag 28 januari 2010 11:56 schreef Mylene het volgende:
[..]
En geen USB stick las ik in een ander topic als je foto's wil importeren.
De kracht van OS X zelf vind ik juist dat het naast de goede GUI ook heel andere manieren van werken (traditioneel Unix) toestaat, en dat er op die manier tal van software beschikbaar is (helemaal op het intelplatform), terwijl je bij iPhone OS echt in een keurslijf gedrukt wordt. Zowel qua mogelijkheden om te ontwikkelen, als qua interface.quote:Op donderdag 28 januari 2010 12:01 schreef RSH11 het volgende:
[..]
Ja, in principe snap ik wel dat voor een hoop handeling touch-functionaliteit veel handiger is. Maar m.i. kan een pen als toevoeging wel handig zijn. Maar goed, de mensen bij apple zouden hier wel meer verstand van hebben dan ik
Nou, als toevoeging zijn er dus wel losse pennetjes te koop. Maar Apple zelf zet alles in op vingeraanraking, ook om zich te onderscheiden van o.a. Microsoft natuurlijk.quote:Op donderdag 28 januari 2010 12:01 schreef RSH11 het volgende:
[..]
Ja, in principe snap ik wel dat voor een hoop handeling touch-functionaliteit veel handiger is. Maar m.i. kan een pen als toevoeging wel handig zijn. Maar goed, de mensen bij apple zouden hier wel meer verstand van hebben dan ik
Ik heb ook niet het idee dat ze de iPhone en iPad als vervangers van een computer zien in Cupertino.quote:Op donderdag 28 januari 2010 12:03 schreef Iblis het volgende:
[..]
De kracht van OS X zelf vind ik juist dat het naast de goede GUI ook heel andere manieren van werken (traditioneel Unix) toestaat, en dat er op die manier tal van software beschikbaar is (helemaal op het intelplatform), terwijl je bij iPhone OS echt in een keurslijf gedrukt wordt. Zowel qua mogelijkheden om te ontwikkelen, als qua interface.
Nee hoor, geen HDMI-outquote:Op donderdag 28 januari 2010 00:57 schreef Mr.Noodle het volgende:
Overigens kun je dat ding aan je HDTV, koppelen...
Nee, maar denk even terug:quote:Op donderdag 28 januari 2010 12:05 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ik heb ook niet het idee dat ze de iPhone en iPad als vervangers van een computer zien in Cupertino.
Op zich biedt ARM wel echt potentie voor zulke platforms, technisch gezien. Een ARM netbook zou ook niet heel achterlijk zijn, behalve dan dat Windows natuurlijk niet op ARM draait.quote:Op donderdag 28 januari 2010 12:09 schreef Tijn het volgende:
Maar dat Apple zelf een CPU heeft ontworpen voor die iPad is wel te bizar trouwens.
Het is helemaal geen eigen architectuur. Het is gewoon een ARMv7 core met ingebakken graphics en memory controller. Gewoon een SoaC.quote:Op donderdag 28 januari 2010 12:09 schreef Tijn het volgende:
Maar dat Apple zelf een CPU heeft ontworpen voor die iPad is wel te bizar trouwens.
Zouden ze in de toekomst van Intel af willen en hun eigen architectuur gaan opzetten? Aan geld ontbreekt het ze momenteel in elk geval niet, met een omzet van 15 miljard per kwartaal
Ach, ze hebben hun eigen platform opgezet met z'n eigen distributiekanaal. Zo'n drama is dat nou toch ook weer niet? Ik denk dat het makkelijker is als ontwikkelaar om je software in de App Store te krijgen dan in de repository van Ubuntu eerlijk gezegd.quote:Op donderdag 28 januari 2010 12:09 schreef Iblis het volgende:
[..]
De aantijging was destijds dat IBM juist zo’n controle uitoefende, en kijk welke kant die iPad opgaat: muziek via iTunes, boeken via iBooks, applicaties via de App Store; Flash kan niet want de licentie verbiedt die ontwikkeling, overal DRM, enz. enz.
10 uur.quote:Op donderdag 28 januari 2010 12:10 schreef JackHerrer het volgende:
Wat is de verwachte accuduur van dit ding?
Ah ja, ik zie het nu. Net zoiets als de Snapdragon dus. Dan zal het inderdaad nog wel meevallen met de ambities van Apple op dit vlak.quote:Op donderdag 28 januari 2010 12:12 schreef WillFerrell het volgende:
[..]
Het is helemaal geen eigen architectuur. Het is gewoon een ARMv7 core met ingebakken graphics en memory controller. Gewoon een SoaC.
Ik hoop dat ze binnenkort WIFI syncen door gaan voeren (ook voor de iPhone).quote:Op donderdag 28 januari 2010 12:00 schreef Iblis het volgende:
[..]
Dat las ik ook, het wordt waarschijnlijk een groot sync-feest waarbij je via een andere PC data erop kunt zetten, wat m.i. wel de zelfstandigheid van zo’n iPad beperkt.
Precies. Het is natuurlijk wel een leuk iets dat ze een eigen SoaC hebben gemaakt, maar uniek is het niet.quote:Op donderdag 28 januari 2010 12:17 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ah ja, ik zie het nu. Net zoiets als de Snapdragon dus. Dan zal het inderdaad nog wel meevallen met de ambities van Apple op dit vlak.
Maar je kunt gemakkelijk een eigen repository opzetten.quote:Op donderdag 28 januari 2010 12:14 schreef Tijn het volgende:
Ach, ze hebben hun eigen platform opgezet met z'n eigen distributiekanaal. Zo'n drama is dat nou toch ook weer niet? Ik denk dat het makkelijker is als ontwikkelaar om je software in de App Store te krijgen dan in de repository van Ubuntu eerlijk gezegd.
Niet helemaal, ook iemand anders die graag een Flashimplementatie zou maken zou dat niet kunnen, omdat de licentie dit verbiedt.quote:Dat Flash niet wordt ondersteund ligt puur aan een politiek spelletje tussen Apple en Adobe. En van DRM zijn ze juist helemaal afgestapt (qua muziek in elk geval).
Maar dat ze het ‘gewoon doen’ sluit natuurlijk niet uit dat je er niet mee moet kunnen knoeien. Auto’s en fietsen doen het doorgaans ook ‘gewoon’. Beter nog dan computers. Maar dat weerhoudt je er natuurlijk niet van om, als je er zin in hebt, zelf aan te gaan zitten knoeien.quote:Het is duidelijk dat Apple graag alles-in-één producten maakt die "gewoon werken". Het moet wat Steve Jobs betreft met computers de kant op van apparaten als televisies en magnetrons: je zet ze aan en ze doen het gewoon. Dat staat haaks op hoe de IT tot nu toe heeft gefunctioneerd, maar dat wil niet zeggen dat het per se een slechte ontwikkeling is. Zeker niet als het gaat om apparaten zoals telefoons, mediaspelers en nu dus zo'n tablet, wat toch echt apparaten zijn voor hele andere dingen als generieke computers.
Waar zou dit voor zijn denk je?quote:Op donderdag 28 januari 2010 12:02 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ik ben bang dat het idee is dat je je foto op je normale computer importeert vanaf je camera en ze dan synchroniseert met je iPad ofzo
Bron: http://www.apple.com/ipad/specs/quote:iPad Camera Connection Kit
The Camera Connection Kit gives you two ways to import photos and videos from a digital camera. The Camera Connector lets you import your photos and videos to iPad using the camera’s USB cable. Or you can use the SD Card Reader to import photos and videos directly from the camera’s SD card.
Gewoon voor op de bank... ik denk dat je dit ding moet scharen in het rijtje ChromeOS laptopjes!quote:Op donderdag 28 januari 2010 12:30 schreef speknek het volgende:
Ik zoek naast m'n desktop op de studeerkamer nog naar een klein pctje voor op de bank in de woonkamer. Een tablet pc spreekt me op zich wel aan, zeker zo'n sexy geval van apple... Maar het is niet echt een pc, of wel? Je kunt er geen relevante software op zetten, en als dat wel kon is in het hoogste geval 64GB eigenlijk niets. Ik kan hem niet voor m'n werk meenemen, want je kunt hem niet aansluiten op beamers, en iWorks lijkt wel heel erg licht voor werk. Als je een keer niet bij je eigen computer bent om te synchroniseren moet je een hele zooi meenemen aan docks om de usb te laten werken, naast een goede beschermingscase, wat het praktisch een laptop maakt.
En voor dezelfde prijs heb je een VAIO..
Waarom zou ik de iPad kopen?
Ik weet niet hoeveel relevante software je hebt.quote:Op donderdag 28 januari 2010 12:30 schreef speknek het volgende:
Je kunt er geen relevante software op zetten, en als dat wel kon is in het hoogste geval 64GB eigenlijk niets.
Dat lijkt mij ook knap beroerd inderdaad.quote:Ik kan hem niet voor m'n werk meenemen, want je kunt hem niet aansluiten op beamers, en iWorks lijkt wel heel erg licht voor werk. Als je een keer niet bij je eigen computer bent om te synchroniseren moet je een hele zooi meenemen aan docks om de usb te laten werken, naast een goede beschermingscase, wat het praktisch een laptop maakt.
Om mee te pimpen. Je kunt het natuurlijk ook gewoon kopen om af en toe naast je neer te leggen en er niets mee te doen. Omdat het kan.quote:Waarom zou ik de iPad kopen?
Sja, anders kan ie nooit 1.25 cm dik zijn natuurlijkquote:Op donderdag 28 januari 2010 12:40 schreef speknek het volgende:
Ja het is weer lekker Apple. Eerst koop je een mooie handzame iPad voor 700 euro zodat je die overal mee naartoe kunt nemen, daarna moet je een complete zak met adapters voor ook 700 euro erbij kopen die je naast je handzame iPad mee moet slepen.
Een doorsnee blu-ray is al gauw 20gigquote:Op donderdag 28 januari 2010 12:40 schreef Iblis het volgende:
[..]
Ik weet niet hoeveel relevante software je hebt.Maar 64 GB puur aan software vind ik veel. Het zijn vooral de foto’s en mp3’s en films enz. die het vullen bij mij, maar daarvoor kun je b.v. via netwerk storage voldoende snel streamen.
Maar, qua software, ik vraag me inderdaad af hoe geniaal dit wordt.
[..]
Dat lijkt mij ook knap beroerd inderdaad.
[..]
Om mee te pimpen. Je kunt het natuurlijk ook gewoon kopen om af en toe naast je neer te leggen en er niets mee te doen. Omdat het kan.
Toch voelt het een beetje als een afstandsbediening-connection-kit bij een TV. Je verwacht zoiets standaard.quote:Op donderdag 28 januari 2010 12:38 schreef nils7 het volgende:
[..]
Waar zou dit voor zijn denk je?
[ afbeelding ]
[..]
Bron: http://www.apple.com/ipad/specs/
Heb je wat aan op je 4:3 1024x786.quote:Op donderdag 28 januari 2010 12:42 schreef GSP het volgende:
[..]
Een doorsnee blu-ray is al gauw 20gig
Tja, ik kijk alleen nog maar films op tenminste 720pquote:Op donderdag 28 januari 2010 12:43 schreef WillFerrell het volgende:
[..]
Heb je wat aan op je 4:3 1024x786.
Een USB poort had volgens mij echt wel gepast, en zeker een standaard mini of micro USB. Dat ze die er niet in doen is zo'n leuk geintje om gruwelijk overpricete randapparatuur te kunnen verkopen.quote:Op donderdag 28 januari 2010 12:41 schreef HeatWave het volgende:
Sja, anders kan ie nooit 1.25 cm dik zijn natuurlijk.
De Macbook Air mist ook een aantal dingen, maar dan koop je toch gewoon een Macbook?
Ik snap kritiek echt wel, maar denk ff verder na....
Je begrijpt dat de resolutie van 720p video niet op het scherm van een iPad past?quote:Op donderdag 28 januari 2010 12:49 schreef GSP het volgende:
[..]
Tja, ik kijk alleen nog maar films op tenminste 720p![]()
Dat snap ik, daarom zei ik ook dat om die reden alleen al een iPad niks voor mij is. Althans niet voor die prijs.quote:Op donderdag 28 januari 2010 12:51 schreef Tijn het volgende:
[..]
Je begrijpt dat de resolutie van 720p video niet op het scherm van een iPad past?
Missende USB kaart en een kaartlezer is m.i. ook niet echt begrijpelijk.quote:Op donderdag 28 januari 2010 12:49 schreef speknek het volgende:
[..]
Een USB poort had volgens mij echt wel gepast, en zeker een standaard mini of micro USB. Dat ze die er niet in doen is zo'n leuk geintje om gruwelijk overpricete randapparatuur te kunnen verkopen.
Less is more.quote:Op donderdag 28 januari 2010 12:54 schreef Iblis het volgende:
[..]
Missende USB kaart en een kaartlezer is m.i. ook niet echt begrijpelijk.
Klopt (en ik zie je PI). Maar als het erop neerkomt dat je, om foto’s daadwerkelijk van je camera op je handige iPad te krijgen je ofwel een camera-connection-kit ofwel een losse PC nodig hebt, dan gaat er natuurlijk ergens iets mis.quote:
De iPad is op die manier inderdaad erg afhankelijk van een computer of allerlei accessoires. Het is waarschijnlijk typisch Apple dat ze bepaalde keuzes maken waarbij je je vraagtekens kunt zetten. Eigenzinnig of gewoon eigenwijsquote:Op donderdag 28 januari 2010 12:57 schreef Iblis het volgende:
[..]
Klopt (en ik zie je PI). Maar als het erop neerkomt dat je, om foto’s daadwerkelijk van je camera op je handige iPad te krijgen je ofwel een camera-connection-kit ofwel een losse PC nodig hebt, dan gaat er natuurlijk ergens iets mis.
Omdat Apple van Adobe eist dat ze een betere Flash plugin leveren dan ze nu doen en Adobe daar geen zin in heeft.quote:Op donderdag 28 januari 2010 13:06 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
Persoonlijk vind ik het ontbreken van flash behoorlijk jammer. Ik begrijp ook niet waarom er geen flash ondersteuning op zit.
Dumpert, en dailymotion, en Google Video, zo veel andere sites met videofilmpjes. Het is nogal een beperking om webvideo alleen tot youtube te beperken.quote:Op donderdag 28 januari 2010 13:07 schreef Blaxje het volgende:
Lol, iedereen maakt zo'n punt van Flash. Waar gebruiken we Flash tegenwoordig nog voor, iedereen stapt over op HTML, dat is goed voor de accessibility en de Google searchresultaten. Flash is leuk voor online video, maar voor Youtube hebben ze een prima applicatie die zelfs beter in elkaar zit dan de website (vind ik). Enige site die ik zou missen is dumpert
Dat is niet helemaal waar wat je zegt. Apple biedt geen API die Flash de mogelijkheid geeft om gebruik te maken van bijv. hardware acceleration.quote:Op donderdag 28 januari 2010 13:08 schreef Tijn het volgende:
[..]
Omdat Apple van Adobe eist dat ze een betere Flash plugin leveren dan ze nu doen en Adobe daar geen zin in heeft.
Adobe en Apple hebben wel gepraat over dit probleem, maar blijkbaar komen ze er niet uit omdat de eisen van Apple te hoog gegrepen zijn en Adobe er te weinig aan wil doen om ze tegemoet te komen.
Youtube test met HTML5 video tags en ik denk dat vele voorbeelden gaan volgen in de toekomst. Het is een veel idealere oplossing.quote:Op donderdag 28 januari 2010 13:10 schreef Igen het volgende:
[..]
Dumpert, en dailymotion, en Google Video, zo veel andere sites met videofilmpjes. Het is nogal een beperking om webvideo alleen tot youtube te beperken.
Het is een kwestie van tijd voordat al die sites over zijn op HTML5. YouTube en Vimeo zijn al begonnen met het testen van een HTLM5 player die geen Flash nodig heeft, de rest volgt vanzelf. Als het niet dit jaar is, is het volgend jaar wel.quote:Op donderdag 28 januari 2010 13:10 schreef Igen het volgende:
[..]
Dumpert, en dailymotion, en Google Video, zo veel andere sites met videofilmpjes. Het is nogal een beperking om webvideo alleen tot youtube te beperken.
Zo'n onderlinge (prestige) strijd tussen twee bedrijven is leuk en aardig maar ik als consument heb daar eigenlijk niets mee te maken. Ik wil gewoon flash ondersteuning om internet te ervaren zoals ik dat doe op mijn computer. Met de youtube applicatie vangen ze het gebrek aan flash redelijk af maar sommige websites kan je dus niet bezoeken. Niet echt gebruikvriendelijk op dat punt terwijl Apple dat wel claimt.quote:Op donderdag 28 januari 2010 13:08 schreef Tijn het volgende:
[..]
Omdat Apple van Adobe eist dat ze een betere Flash plugin leveren dan ze nu doen en Adobe daar geen zin in heeft.
Adobe en Apple hebben wel gepraat over dit probleem, maar blijkbaar komen ze er niet uit omdat de eisen van Apple te hoog gegrepen zijn en Adobe er te weinig aan wil doen om ze tegemoet te komen.
Maar zijn er dan überhaupt al browsers die de HTML5 video tag begrijpen? En is er al een consensus over de codecs die ondersteund moeten/gaan worden? En zelfs als het antwoord 'ja' is, hoe lang gaat het dan nog duren voordat die webbrowsers een critical mass hebben bereikt en veel sites de video tag gaan ondersteunen?quote:Op donderdag 28 januari 2010 13:12 schreef Blaxje het volgende:
[..]
Youtube test met HTML5 video tags en ik denk dat vele voorbeelden gaan volgen in de toekomst. Het is een veel idealere oplossing.
Flashgames suckquote:Op donderdag 28 januari 2010 13:26 schreef PiRANiA het volgende:
Flash wil ik trouwens wel voor spelletjes
Alle browsers behalve IE begrijpen de video tag. De keuze voor de codec is nog een strijdpunt, maar aangezien YT voor H264 kiest, lijkt dat toch ook aardig beslist. De kritieke massa ontstaat versneld, juist omdat veel mobiele apparaten (niet alleen die van Apple) geen Flash ondersteunen.quote:Op donderdag 28 januari 2010 13:21 schreef Igen het volgende:
[..]
Maar zijn er dan überhaupt al browsers die de HTML5 video tag begrijpen? En is er al een consensus over de codecs die ondersteund moeten/gaan worden? En zelfs als het antwoord 'ja' is, hoe lang gaat het dan nog duren voordat die webbrowsers een critical mass hebben bereikt en veel sites de video tag gaan ondersteunen?
Apple hypt zelf niet zo veel, het zijn vooral de fans en geruchtensites die dit doen. Apple heeft vóór gisteren geen enkel persbericht over een tablet uitgebracht of op een of andere manier gemeld dat er een tablet aan zat te komen. Natuurlijk vinden ze het helemaal niet erg dat het zo gaat en gebruiken ze dit soms ook, maar die hypes gaan 'vanzelf'.quote:Op donderdag 28 januari 2010 13:22 schreef JohnLocke het volgende:
Het stelt geen fluit voor, Apple maakt zichzelf belachelijk door dit te hypen.
Ik denk dat je Apple onderschat.quote:Op donderdag 28 januari 2010 13:37 schreef De_Hertog het volgende:
[..]
Apple hypt zelf niet zo veel, het zijn vooral de fans en geruchtensites die dit doen. Apple heeft vóór gisteren geen enkel persbericht over een tablet uitgebracht of op een of andere manier gemeld dat er een tablet aan zat te komen. Natuurlijk vinden ze het helemaal niet erg dat het zo gaat en gebruiken ze dit soms ook, maar die hypes gaan 'vanzelf'.
Ik zet vanzelf niet voor niets tussen aanhalingstekens en zeg daarboven dat Apple er uiteraard handig gebruik van maakt. Valt dus wel meequote:
Hier heb je een voorbeeld van ‘vrije’ HTML 5 video zonder plugins/enz: http://www.gnu.org/fry/quote:Op donderdag 28 januari 2010 13:21 schreef Igen het volgende:
[..]
Maar zijn er dan überhaupt al browsers die de HTML5 video tag begrijpen? En is er al een consensus over de codecs die ondersteund moeten/gaan worden? En zelfs als het antwoord 'ja' is, hoe lang gaat het dan nog duren voordat die webbrowsers een critical mass hebben bereikt en veel sites de video tag gaan ondersteunen?
Zonder plugin, maar wel een Java-applet die 'full access' wil hebben. Het is een mooi idee maar het is het nog niet helemaal, helaas.quote:Op donderdag 28 januari 2010 13:51 schreef Iblis het volgende:
[..]
Hier heb je een voorbeeld van ‘vrije’ HTML 5 video zonder plugins/enz: http://www.gnu.org/fry/
quote:Op donderdag 28 januari 2010 14:16 schreef Boze_Appel het volgende:
Veredelde e-reader, zonder e-ink en zonder degelijke hardware om hem als multimediatablet te gebruiken. Wederom een Apple-yuppenkutding wat alles net niet kan.
Maar veel plezier met jullie veels te dure gadget hoor.
Ah. Hier geen Java Applet. Misschien dat dat de oplossing voor IE is, als je dat gebruikt. Hier komt het simpelweg in een <video> tag.quote:Op donderdag 28 januari 2010 14:12 schreef De_Hertog het volgende:
[..]
Zonder plugin, maar wel een Java-applet die 'full access' wil hebben. Het is een mooi idee maar het is het nog niet helemaal, helaas.
Een kompas van 750 gram.quote:Op donderdag 28 januari 2010 14:28 schreef HeatWave het volgende:
En dan nog denk ik niet dat ik hem koop, maar het lijkt me een tof ding.
jaja, we weten nu wel dat je het kut vindt, dit is DIG geen KLB.quote:
quote:
Pfoe, sorry hoor.quote:Op donderdag 28 januari 2010 14:36 schreef HeatWave het volgende:
[..]
jaja, we weten nu wel dat je het kut vindt, dit is DIG geen KLB.
Er is wel een importaccesoire voor plaatjes, maar heb je lekker veel aan.quote:Op donderdag 28 januari 2010 12:00 schreef Iblis het volgende:
[..]
Dat las ik ook, het wordt waarschijnlijk een groot sync-feest waarbij je via een andere PC data erop kunt zetten, wat m.i. wel de zelfstandigheid van zo’n iPad beperkt.
"I'll buy almost anything if it's shiny and made by Apple." Dat beschrijft de fans van de iPad wel ja.quote:Op donderdag 28 januari 2010 14:52 schreef popolon het volgende:
iPad? De Macbook Wheel: Apple Introduces Revolutionary New Laptop With No Keyboard
$499 is anders niet heel veel duurder dan een hoop e-readers. De iRex is ¤699 en dan kun je alleen zwart-wit boeken lezen. De Kindle DX, met even groot scherm, is even duur, maar dan heb je nog steeds geen kleur en zit je vast aan Amazon's eigen formaat. Media kun je daar al helemaal vergeten.quote:Op donderdag 28 januari 2010 14:16 schreef Boze_Appel het volgende:
Veredelde e-reader, zonder e-ink en zonder degelijke hardware om hem als multimediatablet te gebruiken. Wederom een Apple-yuppenkutding wat alles net niet kan.
Maar veel plezier met jullie veels te dure gadget hoor.
Die eReaders werken via andere principes: die schermen reflecteren omgevingslicht, terwijl deze iPad gewoon een beeldscherm is.quote:Op donderdag 28 januari 2010 14:58 schreef De_Hertog het volgende:
$499 is anders niet heel veel duurder dan een hoop e-readers. De iRex is ¤699 en dan kun je alleen zwart-wit boeken lezen. De Kindle DX, met even groot scherm, is even duur, maar dan heb je nog steeds geen kleur en zit je vast aan Amazon's eigen formaat. Media kun je daar al helemaal vergeten.
eReaders zijn te duur ja, en zwart-wit, maar dan heb je wel ePaper. De iPad blijft onprettig voor het lezen van lange teksten.quote:Op donderdag 28 januari 2010 14:58 schreef De_Hertog het volgende:
[..]
$499 is anders niet heel veel duurder dan een hoop e-readers. De iRex is ¤699 en dan kun je alleen zwart-wit boeken lezen. De Kindle DX, met even groot scherm, is even duur, maar dan heb je nog steeds geen kleur en zit je vast aan Amazon's eigen formaat. Media kun je daar al helemaal vergeten.
Weet ik. Ik heb al eens wat e-readers bekeken en echt lekker vind ik dat ook nog niet lezen. Daarnaast is de kwaliteit nu niet echt denderend. Of een iPad wel prettig zal zijn om te lezen weet ik uiteraard niet.quote:Op donderdag 28 januari 2010 15:01 schreef Iblis het volgende:
[..]
Die eReaders werken via andere principes: die schermen reflecteren omgevingslicht, terwijl deze iPad gewoon een beeldscherm is.
De markt van de e-readers zit nog in de "early adopters" fase, als de markt verder ontwikkelt naar de "late majority", dan kosten ze nog een fractie van de prijs.quote:Op donderdag 28 januari 2010 14:58 schreef De_Hertog het volgende:
[..]
$499 is anders niet heel veel duurder dan een hoop e-readers. De iRex is ¤699 en dan kun je alleen zwart-wit boeken lezen. De Kindle DX, met even groot scherm, is even duur, maar dan heb je nog steeds geen kleur en zit je vast aan Amazon's eigen formaat. Media kun je daar al helemaal vergeten.
Persoonlijk heb ik het niet zo op e-books en ik wil echt niet zeggen dat de iPad een enorm wonderding is, maar juist de vergelijking met e-readers kan dit apparaat erg goed doorstaan.
Ja, maar e-paper heeft dus voor- en nadelen. Het leest wellicht prettiger, al vond ik die e-readers ook niet echt fijn lezen vooralsnog, maar het heeft dus geen kleur en ze zijn ook niet al te snel. Met een iPad kun je, vooralsnog, veel meer voor het zelfde geld.quote:Op donderdag 28 januari 2010 15:02 schreef JohnLocke het volgende:
[..]
eReaders zijn te duur ja, en zwart-wit, maar dan heb je wel ePaper. De iPad blijft onprettig voor het lezen van lange teksten.
Inderdaad, ook even wachten tot er een winnaar uit de vroege concurrentiestrijd komt. Net als met HD-DVD vs BluRayquote:Op donderdag 28 januari 2010 15:06 schreef GSP het volgende:
[..]
De markt van de e-readers zit nog in de "early adopters" fase, als de markt verder ontwikkelt naar de "late majority", dan kosten ze nog een fractie van de prijs.
Dus even wachten nog op die gekken die bereid zijn de hoofdprijs te betalen, dan kun je er straks eentje voor 80 euro bij de Aldi kopen.
Uiteraard. Maar de post waar ik op reageerde vergeleek de iPad met de huidige generatie e-readers, en kwam vervolgens tot de conclusie dat de iPad overpriced is en 'geen degelijke hardware heeft om hem als multimediatablet te gebruiken'. Dat laatste is natuurlijk helemaal hilarischquote:Op donderdag 28 januari 2010 15:06 schreef GSP het volgende:
[..]
De markt van de e-readers zit nog in de "early adopters" fase, als de markt verder ontwikkelt naar de "late majority", dan kosten ze nog een fractie van de prijs.
Dus even wachten nog op die gekken die bereid zijn de hoofdprijs te betalen, dan kun je er straks eentje voor 80 euro bij de Aldi kopen.
ereader is gewoon een boek en verder niets he, het doet ook geen pijn aan je ogen omdat er geen licht vanaf komt.quote:Op donderdag 28 januari 2010 15:07 schreef HeatWave het volgende:
Wij hadden hier als een van de keuze's een Sony ereader als kerstcadeau, maar wat een kutding is dat, als ik dat vergelijk met wat ik nu van de iPad zie is dat echt een wereld van verschil, dus een veredelde ereader is echt onzin..
Ja, ik weet het, ik heb er mee gespeeld, kutdingquote:Op donderdag 28 januari 2010 15:17 schreef IHVK het volgende:
[..]
ereader is gewoon een boek en verder niets he, het doet ook geen pijn aan je ogen omdat er geen licht vanaf komt.
Denk aan een GIGANTIC iBEER!!!quote:Op donderdag 28 januari 2010 15:16 schreef IHVK het volgende:
Geen HDMI
Geen USB
Geen FLASH
Geen Multitasking
Gesloten systeem alles moet via apple
Wat heb je er dan aan?
iPitcher.quote:Op donderdag 28 januari 2010 15:34 schreef Stereotomy het volgende:
[..]
Denk aan een GIGANTIC iBEER!!!
Dat gesloten systeem argument is ook zo achterhaald. Soms is een gesloten systeem beter he? De maatschappij waar jij in leeft is ook een gesloten systeem waarbij alles via de overheid moet. Appstore is echt het beste/makkelijkste voor eindgebruikers sinds gesneden brood. Maar van de andere kant ook een gigantische melkkoe voor Apple natuurlijk.quote:Op donderdag 28 januari 2010 15:16 schreef IHVK het volgende:
Geen HDMI
Geen USB
Geen FLASH
Geen Multitasking
Gesloten systeem alles moet via apple
Wat heb je er dan aan?
Nonsens, ik heb zelf een iPhone en had graag een iPad willen kopen. Alleen zou ik niet weten wat het toevoegt aan de apparaten die ik al heb.quote:Op donderdag 28 januari 2010 16:05 schreef kadeya het volgende:
Geweldig! Apple komt met een grote iphone, zonder camera, bellen, enz. en de AppleHaatFrustraat kan weer uit zijn donkere hol (met groen neonlicht van zijn custom watergekoelde computer kast) komen.
Dat is toch weer genieten voor de Applefanboy!
Alsof je bij de Albert Heijn Magnumijsjes gaat halen en in de rij voor kassa, zo'n gozertje staat met euroshopperchocoladelollies: "godver, kut, godver, die gast heeft magnums, shit, fucking magnumfanboy, mijn chocoladelollies zijn veel beter en goedkoper..."
Volgens mij was het gewoon een slechte troll van de TS..quote:Op donderdag 28 januari 2010 16:24 schreef Apekoek het volgende:
Hoezo staat de HP Slate met Windows 7 inde OP? Stront in je ogen?
Ja, support alleen geen flash, multitasking en je kan je eigen programma's er niet opzettenquote:Op donderdag 28 januari 2010 16:13 schreef Mr.Noodle het volgende:
Ideaal middel om je (studie) boeken te vervangen en als notitieblok, tekentablet, entertainment voor achter de hoofdsteun voor je kids in de auto, surfplank voor tussendoor..
quote:Op donderdag 28 januari 2010 16:24 schreef Apekoek het volgende:
Hoezo staat de HP Slate met Windows 7 inde OP? Stront in je ogen?
Erg jammer dat er inderdaad geen Mac OS op zit. Al is die App Store wel een plus in de zin dat er erg veel op uit is.quote:Op donderdag 28 januari 2010 17:59 schreef Igen het volgende:
[..]
Dat is inderdaad wat het eigenlijk had moeten zijn.
Met een gejailbreakte iPhone kan dat gewoon, met Multifl0w uit Cydia. Ook kun je dan ook multitasken.quote:Op donderdag 28 januari 2010 00:02 schreef zquing het volgende:
[..]
Ik wil kunnen switchen van mn mail naar mn boek zonder eerst langs het home menu te moeten en 2 keer iets nieuws op te moeten starten. Multitasking is wat ik echt mis in mn iPhone, ik wil internetradio luister terwijl ik internet
Wauw, een kopie van Palm's WebOS die het native in het OS heeft.quote:Op donderdag 28 januari 2010 20:17 schreef Xrtzsck het volgende:
[..]
Met een gejailbreakte iPhone kan dat gewoon, met Multifl0w uit Cydia. Ook kun je dan ook multitasken.
[ afbeelding ]
Switchen met gemak.
quote:
quote:Op donderdag 28 januari 2010 22:42 schreef Xrtzsck het volgende:
Ik zie je plaatje niet eens. "No input file specified".
Wat een onzin!!!quote:Op donderdag 28 januari 2010 22:48 schreef PiRANiA het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
die had er moeten staan
quote:Op donderdag 28 januari 2010 22:52 schreef Apekoek het volgende:
[..]
Wat een onzin!!!
Een steen van 10.000 jaar geleden met geschrift is echt wel meer waard dan 250 euro!
quote:
quote:
bronquote:'Kloon iPad al lang te koop in Azië'
TOKIO/SHANGHAI - Een gadget dat lijkt op de woensdag door het Amerikaanse computerconcern Apple gepresenteerde iPad, een soort kruising tussen een iPhone en een laptop, is al jaren te koop in Azië.
Dat beweert elektronicaconcern Fuji vrijdag. Mogelijk legt het Japanse bedrijf een claim neer bij Apple.
Volgens een Fujiwoordvoerder heeft het bedrijf de naam iPad al in maart 2003 gedeponeerd bij het Amerikaanse octrooibureau US Patent and Trademark Office. De registratie is echter nog niet rond, aldus de zegsman.
Surfen
De iPad is een ultradun appaat met een aanraakscherm ter grootte van ongeveer een A4 en kan worden gebruikt om op internet te surfen, te e-mailen, films te bekijken, te gamen en kranten en boeken te lezen.
Ook in China is al zeker een half jaar een 'kloon van de iPad' te koop, meldden Chinese media vrijdag.
De P88 werd gelanceerd in augustus. Het apparaat heeft een groter scherm, snellere processor en groter geheugen dan de iPad. Ook is de P88 uitgerust met usb-poorten, die de iPad niet heeft.
de oplossing zit in hun naam? http://www.google.nl/search?q=P88+&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-aquote:Op vrijdag 29 januari 2010 09:49 schreef Mylene het volgende:
Ondertussen zijn de Chinezen boos.
[..]
bron
Dik bedrag van Apple naar Fuiji en klaar ... allebei blij en dat is wat er zal gebeuren.quote:Op vrijdag 29 januari 2010 09:49 schreef Mylene het volgende:
Ondertussen zijn de Chinezen boos.
[..]
bron
Alleen was die niet mooi maar wel heel duur. Alleen al daarom geen wonder dat het geen hit werd.quote:Op vrijdag 29 januari 2010 12:25 schreef Apekoek het volgende:
Wat ik trouwens niet snap, is dat er nu pas een hype ontstaan rond het gehele tablet pc principe. Behalve de iPad komt er nu ook de HP Slate die er bijna hetzelfde uitziet, echter is die uitgerust met Windows 7.
Maar goed, ik dus deze ooit gehad en was al op de markt 4 jaar geleden in 2006!
http://www.pcmweb.nl/hardware_review.jsp?productid=1058
[ afbeelding ]
Hetzelfde principe en eigenlijk meer allround dan de iPad.
Geloof me, in 2006 was dat echt wel mooi hoor! State of the art design voor 4 jaar geleden, maar smaak is natuurlijk persoonlijk. Maar je hebt inderdaad wel gelijk dat het apparaat te duur was, nieuwprijs was iets van 1500 euro. Niet erg toegankelijk voor de grote consumenten markt.quote:Op vrijdag 29 januari 2010 12:32 schreef Igen het volgende:
[..]
Alleen was die niet mooi maar wel heel duur. Alleen al daarom geen wonder dat het geen hit werd.
In 2006 was dat ding ook per definitie fucking lelijk.quote:Op vrijdag 29 januari 2010 13:04 schreef Apekoek het volgende:
[..]
Geloof me, in 2006 was dat echt wel mooi hoor! State of the art design voor 4 jaar geleden, maar smaak is natuurlijk persoonlijk. Maar je hebt inderdaad wel gelijk dat het apparaat te duur was, nieuwprijs was iets van 1500 euro. Niet erg toegankelijk voor de grote consumenten markt.
Dat vind jij. Ik vond wel anders, nu weet ik beter. State of the art was het sowieso omdat deze Q1 1 van de eerste origami/umpcs was, veel power voor een klein apparaat, zat toen al een 1ghz processor ongeveer in.quote:Op vrijdag 29 januari 2010 13:07 schreef WillFerrell het volgende:
[..]
In 2006 was dat ding ook per definitie fucking lelijk.
Per definitie zei ik toch, aap.quote:Op vrijdag 29 januari 2010 13:09 schreef Apekoek het volgende:
[..]
Dat vind jij. Ik vond wel anders, nu weet ik beter. State of the art was het sowieso omdat deze Q1 1 van de eerste origami/umpcs was, veel power voor een klein apparaat, zat toen al een 1ghz processor ongeveer in.
Een een ongeschikt OS.quote:Op vrijdag 29 januari 2010 13:09 schreef Apekoek het volgende:
[..]
Dat vind jij. Ik vond wel anders, nu weet ik beter. State of the art was het sowieso omdat deze Q1 1 van de eerste origami/umpcs was, veel power voor een klein apparaat, zat toen al een 1ghz processor ongeveer in.
Opkankeren, als ik het wel mooi vind heb jij dat niet te zeggen, en als je dat nog een keer doet neuk ik je moeder.quote:Op vrijdag 29 januari 2010 13:10 schreef WillFerrell het volgende:
[..]
Per definitie zei ik toch, aap.
Necrofiel ben je dan.quote:Op vrijdag 29 januari 2010 13:11 schreef Apekoek het volgende:
[..]
Opkankeren, als ik het wel mooi vind heb jij dat niet te zeggen, en als je dat nog een keer doet neuk ik je moeder.
Als het aan HP en Microsoft ligt niet, want ook nu rusten ze hun HP Slate met Windows 7 uit, eerder deze maan gereleased: HP Slate #1quote:
Klopt je moeder is inderdaad een lopend lijk,net zoals jij met je grafkop.quote:
quote:Op donderdag 28 januari 2010 22:48 schreef PiRANiA het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
die had er moeten staan
quote:Op vrijdag 29 januari 2010 13:15 schreef Apekoek het volgende:
[..]
Klopt je moeder is inderdaad een lopend lijk,net zoals jij met je grafkop.(en als ze dood is, lekker ik hou wel van skeletten neuken),
W7 is al een stuk beter voor touchpads.quote:Op vrijdag 29 januari 2010 13:14 schreef Apekoek het volgende:
[..]
Als het aan HP en Microsoft ligt niet, want ook nu rusten ze hun HP Slate met Windows 7 uit, eerder deze maan gereleased: HP Slate #1
Dus het is maar wat je wilt, veel mensen vinden de beperkte mogelijkheden zoals geen HDMI en USB aansluitingen en geen multitask en flash mogelijkheden beperkt --> de HP Slate vult dat gat dan weer op met Windows 7.
Dus 2 verschillende groepen consumenten die een tablet willen.
Zoals ik al zei, dat gebeurd dus al jaren! Er is dus wel een markt voor, ik bedoel ik heb anders ook enorm veel mensen gehoord die het tegen vinden vallen dat er een soort iPhone OS op de iPad zit, zij hadden liever een volledige OSX gehad. Daar waar de iPad te kort komt had een volledig OSX dat kunnen opvangen, echter denk ik wel dat gespecialiseerde software uiteindelijk veel beter te gebruiken is, mee eens.quote:Op vrijdag 29 januari 2010 14:54 schreef retorbrapi het volgende:
Een desktop OS op een tablet? Dan heb je het niet helemaal begrepen.
Toch slaat het totaal niet aan, dus blijkbaar is het niet zo ideaal als je zou denken.quote:Op vrijdag 29 januari 2010 15:08 schreef Apekoek het volgende:
[..]
Zoals ik al zei, dat gebeurd dus al jaren!
Ik denk dat ze nog wel wat werk moeten verzetten om OS X op een ARM architectuur te laten draaien, laat staan de applicaties.quote:Op vrijdag 29 januari 2010 15:09 schreef HeatWave het volgende:
Als OSX het gewoon doet op een MacBook Air kan het ook wel op de iPad draaien lijkt me zo.
Hoewel, in het beste geval was het een combinatie geweest, mogelijkheid om gewoon volledig OSX te gebruiken en dat je naar een iPad stand alone functies/software zou moeten kunnen in schakelen en dat daarvoor speciaal software gemaakt moet worden.quote:Op vrijdag 29 januari 2010 15:08 schreef Apekoek het volgende:
[..]
Zoals ik al zei, dat gebeurd dus al jaren! Er is dus wel een markt voor, ik bedoel ik heb anders ook enorm veel mensen gehoord die het tegen vinden vallen dat er een soort iPhone OS op de iPad zit, zij hadden liever een volledige OSX gehad. Daar waar de iPad te kort komt had een volledig OSX dat kunnen opvangen, echter denk ik wel dat gespecialiseerde software uiteindelijk veel beter te gebruiken is, mee eens.
true, maar het had dus opzich ook wel een i386 machine kunnen zijn, zo bedoelde ik hetquote:Op vrijdag 29 januari 2010 15:09 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ik denk dat ze nog wel wat werk moeten verzetten om OS X op een ARM architectuur te laten draaien, laat staan de applicaties.
Maar dan heb je geen 10 uur accutijd.quote:Op vrijdag 29 januari 2010 15:10 schreef HeatWave het volgende:
[..]
true, maar het had dus opzich ook wel een i386 machine kunnen zijn, zo bedoelde ik het.
Er had gewoon andere hardware in gemoeten, maar dan kom je dus op een nieuw probleem, te duur... tablet kan dan in geen enkel opzicht concurreren of een substituut product vormen tegen de netbooks.quote:Op vrijdag 29 januari 2010 15:09 schreef Tijn het volgende:
[..]
Ik denk dat ze nog wel wat werk moeten verzetten om OS X op een ARM architectuur te laten draaien, laat staan de applicaties.
Dat het al jaren gebeurt wil niet zeggen dat het een optimale oplossing is. Een tablet is een heel ander apparaat dan een desktop computer, met andere toepassingen en een andere manier van interactie. Als je er gewoon een desktop OS op knalt verpest dat de gebruikservaring. En dat is precies de reden dat Apple er het iPhone OS op heeft gegooid (dat is immers al ontworpen voor mobile devices met een touchscreen), en dat is ook precies de reden dat de iPad een succes wordt itt de al bestaande 'tablets'.quote:Op vrijdag 29 januari 2010 15:08 schreef Apekoek het volgende:
[..]
Zoals ik al zei, dat gebeurd dus al jaren! Er is dus wel een markt voor, ik bedoel ik heb anders ook enorm veel mensen gehoord die het tegen vinden vallen dat er een soort iPhone OS op de iPad zit, zij hadden liever een volledige OSX gehad. Daar waar de iPad te kort komt had een volledig OSX dat kunnen opvangen, echter denk ik wel dat gespecialiseerde software uiteindelijk veel beter te gebruiken is, mee eens.
Of in ieder geval het succes onder de tablets, want persoonlijk zie ik er niet echt een verkooptopper in. Maar dat is mijn mening.quote:Op vrijdag 29 januari 2010 15:17 schreef retorbrapi het volgende:
[..]
Dat het al jaren gebeurt wil niet zeggen dat het een optimale oplossing is. Een tablet is een heel ander apparaat dan een desktop computer, met andere toepassingen en een andere manier van interactie. Als je er gewoon een desktop OS op knalt verpest dat de gebruikservaring. En dat is precies de reden dat Apple er het iPhone OS op heeft gegooid (dat is immers al ontworpen voor mobile devices met een touchscreen), en dat is ook precies de reden dat de iPad een succes wordt itt de al bestaande 'tablets'.
Niet alleen de kosten zouden met een Intel-chip hoger zijn geweest, maar er had ook een veel zwaardere accu in gemoeten om een beetje in de buurt te komen van de accutijd die je nu met de A4 haalt.quote:Op vrijdag 29 januari 2010 15:12 schreef Apekoek het volgende:
[..]
Er had gewoon andere hardware in gemoeten, maar dan kom je dus op een nieuw probleem, te duur... tablet kan dan in geen enkel opzicht concurreren of een substituut product vormen tegen de netbooks.
Waarom vult Windows 7 het gat op dat HDMI en USB, of multitask en flash for that matter, biedt? Het is prima mogelijk die dingen te bieden zonder Windows 7. Het zou kunnen dat Windows 7 het grootste nadeel is van de Slate, omdat dat wel is aangepast aan (multi)touch, maar er niet voor gemaakt is. Ik heb een keer gespeeld met een Windows 7 touch-systeem, ook van HP, en dat werkte toch niet helemaal ideaal.quote:Op vrijdag 29 januari 2010 13:14 schreef Apekoek het volgende:
[..]
Als het aan HP en Microsoft ligt niet, want ook nu rusten ze hun HP Slate met Windows 7 uit, eerder deze maan gereleased: HP Slate #1
Dus het is maar wat je wilt, veel mensen vinden de beperkte mogelijkheden zoals geen HDMI en USB aansluitingen en geen multitask en flash mogelijkheden beperkt --> de HP Slate vult dat gat dan weer op met Windows 7.
Ik bedoel niet zo zeer dat Windows 7 dat opvangt, maar wel dat de HP Slate ansich dat gat opvult aangezien de iPad dat helemaal niet kan bieden. Andere alternatieven hadden er kunnen zijn, maar die zijn er dus niet.quote:Op vrijdag 29 januari 2010 15:38 schreef De_Hertog het volgende:
[..]
Waarom vult Windows 7 het gat op dat HDMI en USB, of multitask en flash for that matter, biedt? Het is prima mogelijk die dingen te bieden zonder Windows 7. Het zou kunnen dat Windows 7 het grootste nadeel is van de Slate, omdat dat wel is aangepast aan (multi)touch, maar er niet voor gemaakt is. Ik heb een keer gespeeld met een Windows 7 touch-systeem, ook van HP, en dat werkte toch niet helemaal ideaal.
Dat is dus precies het laatste zinnetje wat ik zei in de quote die jij gequoted hebt.quote:Op vrijdag 29 januari 2010 15:17 schreef retorbrapi het volgende:
[..]
Dat het al jaren gebeurt wil niet zeggen dat het een optimale oplossing is. Een tablet is een heel ander apparaat dan een desktop computer, met andere toepassingen en een andere manier van interactie. Als je er gewoon een desktop OS op knalt verpest dat de gebruikservaring. En dat is precies de reden dat Apple er het iPhone OS op heeft gegooid (dat is immers al ontworpen voor mobile devices met een touchscreen), en dat is ook precies de reden dat de iPad een succes wordt itt de al bestaande 'tablets'.
En da's ook gelijk de reden waarom PocketPC als een enorme tiet zoog qua GUI en gebruikservaring, op de mening van een paar die-hard Windows fanboys na.quote:Op vrijdag 29 januari 2010 15:17 schreef retorbrapi het volgende:
[..]
Dat het al jaren gebeurt wil niet zeggen dat het een optimale oplossing is. Een tablet is een heel ander apparaat dan een desktop computer, met andere toepassingen en een andere manier van interactie. Als je er gewoon een desktop OS op knalt verpest dat de gebruikservaring. En dat is precies de reden dat Apple er het iPhone OS op heeft gegooid (dat is immers al ontworpen voor mobile devices met een touchscreen), en dat is ook precies de reden dat de iPad een succes wordt itt de al bestaande 'tablets'.
En juist om die reden (desktop OS) zijn tablets nooit echt van de grond gekomen.quote:Op vrijdag 29 januari 2010 15:08 schreef Apekoek het volgende:
[..]
Zoals ik al zei, dat gebeurd dus al jaren! Er is dus wel een markt voor, ik bedoel ik heb anders ook enorm veel mensen gehoord die het tegen vinden vallen dat er een soort iPhone OS op de iPad zit, zij hadden liever een volledige OSX gehad. Daar waar de iPad te kort komt had een volledig OSX dat kunnen opvangen, echter denk ik wel dat gespecialiseerde software uiteindelijk veel beter te gebruiken is, mee eens.
quote:Op vrijdag 29 januari 2010 15:49 schreef Apekoek het volgende:
[..]
Ik bedoel niet zo zeer dat Windows 7 dat opvangt, maar wel dat de HP Slate ansich dat gat opvult aangezien de iPad dat helemaal niet kan bieden. Andere alternatieven hadden er kunnen zijn, maar die zijn er dus niet.
Waarom zouden OSen als chrome OS of Ubuntu nou wel weer interessant zijn? Die programmas die daar op draaien zijn net als Windows 7 op een desktop gebaseerd, knoppen blijven net zo klein. Overigens heb ik nergens gezegd dat Windows ontzettend interessant is. Ik heb gewoon gezegd dat je nu A een iPad met iPhone OS hebt en B tablet computers zoals HP slate met Windows 7. Wil je multitasken, flashen, USBs en weet ik al wel niet meer dan moet je de HP Slate hebben. Wil en een makkelijke en soepele bediening maar dan wel met iets beperktere functies dan ga je voor de iPad. Iets daar tussen in zit er nog niet, hoewel op de HP Slate kun je de OSen instaleren waar jij het over hebt, het is immers een gewone PC.quote:Op vrijdag 29 januari 2010 19:28 schreef athlonkmf het volgende:
[..]
Windows 7 is helemaal niet interessant, als je de tabletfunctionaliteit van dat ding gebruikt is het toch echt heel wat anders dan de bediening van een iphone.
De OS mag dan wel een paar tabletfunctionaliteit hebben (virtual keyboard, swipes), maar de te gebruiken progs niet. Dus mag je nog steeds klikken op veel ste kleine knoppen, menu's etc.
Android is wel interessant. Of chrome OS, of ubuntu netbook edition.
De mogelijke ipadkiller ipad/kindle/tablet killer? (als android een beetje goed werkt)
Notion Ink met de beruchte pixelqi-scherm. Een hybride e-ink/tft-scherm.
[ afbeelding ]
http://www.engadget.com/2(...)o-be-first-pixel-qi/
Dat laatste commentaar van die dame ook.quote:Op donderdag 28 januari 2010 14:56 schreef JohnLocke het volgende:
[..]
"I'll buy almost anything if it's shiny and made by Apple." Dat beschrijft de fans van de iPad wel ja.
Echtniet?quote:Op zondag 31 januari 2010 13:57 schreef Apekoek het volgende:
[..]
HAHAHAHA die had ik nog niet gezien!!!11
Is inderdaad waar, al moet er wel bij gezegd worden dat tegenwoordig software steeds meer gaat domineren over de daadwerkelijke snelheid van computers. Maar heeft de iPad geen hoofdtelefoon uit?quote:
Lijkt me dat hij dat wel heft hoor.quote:Op zondag 31 januari 2010 17:08 schreef Apekoek het volgende:
[..]
Is inderdaad waar, al moet er wel bij gezegd worden dat tegenwoordig software steeds meer gaat domineren over de daadwerkelijke snelheid van computers. Maar heeft de iPad geen hoofdtelefoon uit?
De rest klopt wel?quote:Op zondag 31 januari 2010 17:09 schreef MrX1982 het volgende:
[..]
De iPad heeft ook een headphone jack. Comparison fail.
Eigenlijk niet helemaal, alhoewel er geen directe tv out op zit kan dit ding het wel met een kabel, dus ja wel tv en VGA out:quote:
Mensen die dit soort plaatjes maken, maken exact dezelfde fout als Slashdot, en vele anderen, deden bij de introductie van de iPod. Het gaat NIET om de specificaties. Dat ding is dus al 7 jaar op de markt, proficiat. En hoe veel mensen hebben het in die tijd gekocht? Hoe succesvol is iedere andere tablet?quote:
Een 1 GHz processor uit 2003 vergelijken met een 1 GHz processor uit 2010.quote:
Content er op zetten?quote:Op zondag 31 januari 2010 19:25 schreef retorbrapi het volgende:
Waarvoor heb je op een tablet usb nodig?
... die op een stick staat. Het is een afweging die je maakt om er dan vanuit te gaan dat nu en de komende jaren steeds meer content in de cloud zit. USB sticks worden de komende jaren minder belangrijk als drager van gegevens.quote:
`quote:Op zondag 31 januari 2010 19:32 schreef Stereotomy het volgende:
[..]
... die op een stick staat. Het is een afweging die je maakt om er dan vanuit te gaan dat nu en de komende jaren steeds meer content in de cloud zit. USB sticks worden de komende jaren minder belangrijk als drager van gegevens.
Wat een onzin....quote:Op zondag 31 januari 2010 19:32 schreef Stereotomy het volgende:
[..]
... die op een stick staat. Het is een afweging die je maakt om er dan vanuit te gaan dat nu en de komende jaren steeds meer content in de cloud zit. USB sticks worden de komende jaren minder belangrijk als drager van gegevens.
Alles gaat toch online. Ik gebruik m'n usb stick nu eigenlijk al nooit meer omdat ik m'n gegevens bijna evensnel online opsla. Cloud computing enzo.quote:
Precies. Het delen van die informatie wordt zo ook veel gemakkelijker. Daarmee heb je altijd, overal en op elk apparaat de beschikking tot je gegevens.quote:Op zondag 31 januari 2010 20:59 schreef Ad_rem het volgende:
[..]
Alles gaat toch online. Ik gebruik m'n usb stick nu eigenlijk al nooit meer omdat ik m'n gegevens bijna evensnel online opsla. Cloud computing enzo.
Absoluut niet. En zo'n vooruitziende visie is er niet voor nodig hoor. In 2002 was een smartphone nog exotisch, GPRS nog peperduur en cloud computing iets wat voor de meeste mensen nog uitgevonden moest worden.quote:
Mja, maar 't kan ook twee kanten opvallen natuurlijk he.quote:Op zondag 31 januari 2010 21:26 schreef Ad_rem het volgende:
Achja ik wil het eerst ook nog even zien maar het heeft zeker potentie. Gewoon superhandig om zo'n tablet rond je huis te hebben slingeren. Maar het gaat meestal zo na keynotes: http://garry.posterous.co(...)e-ipod-9-years-ago-w
Dat is altijd het geval als Apple een nieuw product aankondigt.quote:Op zondag 31 januari 2010 21:26 schreef Ad_rem het volgende:
Achja ik wil het eerst ook nog even zien maar het heeft zeker potentie. Gewoon superhandig om zo'n tablet rond je huis te hebben slingeren. Maar het gaat meestal zo na keynotes, iPods werden ook afgebrand:
http://garry.posterous.co(...)e-ipod-9-years-ago-w
quote:Op zondag 31 januari 2010 21:29 schreef Citizen.Erased het volgende:
[..]
Dat [b]doen Apple-bashers altijd als Apple een nieuw product aankondigt.
Heel leuk en aardig, maar het standaard iPhone OS is gewoon niet goed genoeg voor een echte computer. Je kunt er niet eens bestanden op opslaan! Als je in Safari een PDF van 10 megabyte opent, en je switcht naar een andere tab en weer terug, dan moet 'ie die hele PDF weer opnieuw downloaden. Voor een veredeld telefoontoestel is dat nog te doen, maar voor een enigszins serieuze computer is zoiets gewoon echt onacceptabel.quote:Op vrijdag 29 januari 2010 15:17 schreef retorbrapi het volgende:
[..]
Dat het al jaren gebeurt wil niet zeggen dat het een optimale oplossing is. Een tablet is een heel ander apparaat dan een desktop computer, met andere toepassingen en een andere manier van interactie. Als je er gewoon een desktop OS op knalt verpest dat de gebruikservaring. En dat is precies de reden dat Apple er het iPhone OS op heeft gegooid (dat is immers al ontworpen voor mobile devices met een touchscreen), en dat is ook precies de reden dat de iPad een succes wordt itt de al bestaande 'tablets'.
De iPad heeft gewoon shared file storage hoor.quote:Op zondag 31 januari 2010 22:38 schreef Igen het volgende:
[..]
Heel leuk en aardig, maar het standaard iPhone OS is gewoon niet goed genoeg voor een echte computer. Je kunt er niet eens bestanden op opslaan! Als je in Safari een PDF van 10 megabyte opent, en je switcht naar een andere tab en weer terug, dan moet 'ie die hele PDF weer opnieuw downloaden. Voor een veredeld telefoontoestel is dat nog te doen, maar voor een enigszins serieuze computer is zoiets gewoon echt onacceptabel.
En zo zitten er wel meer dingen in het iPhone OS waardoor het (nog) geen echt serieus OS is.
De iPad draait op een andere versie van het iPhone OS.quote:Op zondag 31 januari 2010 22:38 schreef Igen het volgende:
[..]
Heel leuk en aardig, maar het standaard iPhone OS is gewoon niet goed genoeg voor een echte computer. Je kunt er niet eens bestanden op opslaan! Als je in Safari een PDF van 10 megabyte opent, en je switcht naar een andere tab en weer terug, dan moet 'ie die hele PDF weer opnieuw downloaden. Voor een veredeld telefoontoestel is dat nog te doen, maar voor een enigszins serieuze computer is zoiets gewoon echt onacceptabel.
En zo zitten er wel meer dingen in het iPhone OS waardoor het (nog) geen echt serieus OS is.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |