het blijft ook een organisatie waarin communicatie toch erg moeilijk is. de rechterhand weet niet wat de linkerhand doet lijkt het wel af en toe.quote:Op donderdag 17 september 2009 11:30 schreef Tiez10 het volgende:
Het was dus idd een foutje. Oproep van UWV gemist, maar een voicemailberichtje gekregen en ik mocht de mail met afwijzing als niet verstuurd beschouwen.
Inderdaad die communicatie.quote:Op donderdag 17 september 2009 11:55 schreef morpheus_at_work het volgende:
[..]
het blijft ook een organisatie waarin communicatie toch erg moeilijk is. de rechterhand weet niet wat de linkerhand doet lijkt het wel af en toe.
en vervolgensquote:Op dinsdag 15 september 2009 11:05 schreef Rooligan het volgende:
Ik had na mijn laatste afwijzing een beschaafd mailtje gestuurd met mijn uitleg. Ik gaf aan verbaasd te zijn over de reden van afwijzing, maar hun beslissing zal respecteren; en dat ik ervan overtuigd was dat we samen een goede stap voorwaarts konden maken.
Vervolgens heb ik gevraagd, hoe ik in aanmerking kon komen voor reiskostenvergoeding; ik heb voor alle gesprekken meer als 650 km gereden. Ik heb aangegeven dit niet tijdens de gesprekken te willen vragen, maar alleen te doen na een afwijzing.
Krijg ik na twee dagen een lullig mailtje terug:
"Helaas kent ons bedrijf geen regelingen betreffende reiskostenvergoedingen voor sollicitanten".
En daar heb je het dan mee te doen.
Krijg ik zojuist een mailtje van de HRM dame.quote:Op dinsdag 15 september 2009 13:52 schreef Rooligan het volgende:
[..]
Ik heb een vriendelijk mailtje gestuurd naar de Business Unit Manager Benelux, waarmee ik het eerste gesprek heb gehad. Ik heb hem veel succes gewenst voor de toekomst met zijn nieuwe team en ik heb aangegeven het erg jammer te vinden dat ik geen deel uit zal maken van dit team. Vervolgens heb ik aangegeven dat ik gezien het aantal kilometers graag een tegemoetkoming van de reiskosten zie. Ik heb aangegeven dat HRM hiertoe geen mogelijkheden zag, maar heb erbij gezet dat ik dit niet verwacht van een professionele organisatie. Als laatste de vraag, of hij hierin iets kan betekenen.
Ik verwacht er nauwelijks iets van; daar ik de ervaring heb dat mensen binnen een bedrijf elkaar altijd de hand boven het hoofd zullen houden.
Been there.... daarom vraag ik ook niet meer aan de collega of die iets kan doen. Ik bel wel terug zodra diegene die contact met mij gezocht heeft weer beschikbaar is.quote:Op donderdag 17 september 2009 14:42 schreef Edwinuss het volgende:
Serieus man, uitzendbureaus![]()
![]()
Kreeg net een telefoontje voor een functie bij het ING, het ging om administratief werk. Ik was in gesprek dus ze had voicemail ingesproken.
"Je had aangegeven geïnteresseerd te zijn in de functie bij het ING en ik wil graag zo snel mogelijk een afspraak met je maken, kan je me terug bellen?
Prima, ik bel terug, vraag naar de persoon die mijn voicemail heeft ingesproken. Deze was in gesprek.
Dus die chick vraagt of ze me kan helpen, dus ik vertel dat ik een mail had gestuurd met motivatie en CV.
Vraagt ze of ik even geduld heb. 20 seconden later zegt ze me niet kunnen helpen en dat ze iemand met een ander profiel zoekt.
Volgens mij werken ze daar echt langs elkaar heen, want de 1 zegt dat er een afspraak gemaakt kan worden en de ander zegt dat het niet aansluit op wat ze zoeken.
Ik bel vanmiddag nog een keerquote:Op donderdag 17 september 2009 14:51 schreef Rooligan het volgende:
[..]
Been there.... daarom vraag ik ook niet meer aan de collega of die iets kan doen. Ik bel wel terug zodra diegene die contact met mij gezocht heeft weer beschikbaar is.
Zeker doen, succes!quote:Op donderdag 17 september 2009 14:52 schreef Edwinuss het volgende:
[..]
Ik bel vanmiddag nog een keer
Het is tot nog toe allemaal wat rommelig op me over gekomen. Daar kan ik me dus mateloos aan storen en ik ben dan ook erg benieuwd wat we morgen aan gaan treffen... 6.44 trein... bleuuhhhquote:Op donderdag 17 september 2009 12:27 schreef Kekaa het volgende:
[..]
Inderdaad die communicatie.
Vooral die eerste mailtjes met bijna niks anders dan alleen maar een link voor de vragenlijst.
En gisteren nog eentje dat ze ook kopien van ID en diploma's willen.
Ben de hele dag aan het werk, gelukkig is het vanavond koopavond en kan ik dat dus nog doen.
Ben benieuwd naar morgen.
Vinden ze vast wel goed genoeg.quote:Op donderdag 17 september 2009 15:12 schreef Tiez10 het volgende:
[..]
Het is tot nog toe allemaal wat rommelig op me over gekomen. Daar kan ik me dus mateloos aan storen en ik ben dan ook erg benieuwd wat we morgen aan gaan treffen... 6.44 trein... bleuuhhh
Wat betreft de kopietjes trouwens: ik heb m'n bachelorbul wel gekopieerd, maar m'n masterbul krijg ik pas eind oktober. Ik heb m'n cijferlijst dus maar ff uitgedraaid. Moet maar goed genoeg zijn hoor
ah jij bent beter bevonden dan edwinusquote:Op vrijdag 18 september 2009 22:07 schreef HV het volgende:
TVP, momenteel ook druk aan het zoeken naar een baan. Toevallig deze week ook een gesprek gehad over een administratieve functie bij de ING.
Ik vond het wel leuk en jij? Was wel een ontspannen sfeer enzo, mgoed, maar eens afwachten of het belletje maandag positief of negatief isquote:Op donderdag 17 september 2009 22:54 schreef Kekaa het volgende:
Semi netjes/casual... In ieder geval kleding die lekker zit en waar ik me goed in voel:)
Nu naar bed, trein van 7.40.
Werd jou ook een vraag gesteld door de presentator, of was dat iemand anders uit Groningen?quote:Op vrijdag 18 september 2009 22:41 schreef Tiez10 het volgende:
[..]
Ik vond het wel leuk en jij? Was wel een ontspannen sfeer enzo, mgoed, maar eens afwachten of het belletje maandag positief of negatief is
quote:Op zaterdag 19 september 2009 08:36 schreef xman het volgende:
Ik ben erg teleurgesteld door mijn sollicitatie voor een functie bij defensie in Den Helder. Ik woon zelf in Amsterdam en heb gesolliciteerd daar. Ze waren enthousiast over mijn CV, maar ze willen met toch niet hebben, omdat ik te ver weg woon. Hun ervaring was dat Amsterdammers die afstand niet volhielden.
Amsterdam (noord) - Den Helder is 58 minuten volgens de routeplanner. En er is bijna nooit file naar Den Helder. Altijd vanuit het noorden richting Utrecht en het oosten. Ik was juist heel blij als ik daar zou kunnen werken.Vooral omdat Den Helder zo bereikbaar is. Toen ik in Utrecht werkte, was ik vaak anderhalf uur onderweg.
Het vervelende is, is dat het antwoord gewoon "nee" is, en geen "ben je bereid te verhuizen?".
En het is niet alsof ik nu iets anders te doen heb. Wil aan de slag.
ik zou ze een brief schrijven waarin je de reden probeert te weerleggen. Zou je zelf dichterbij den helder willen gaan wonen ?quote:Op zaterdag 19 september 2009 08:36 schreef xman het volgende:
Ik ben erg teleurgesteld door mijn sollicitatie voor een functie bij defensie in Den Helder. Ik woon zelf in Amsterdam en heb gesolliciteerd daar. Ze waren enthousiast over mijn CV, maar ze willen met toch niet hebben, omdat ik te ver weg woon. Hun ervaring was dat Amsterdammers die afstand niet volhielden.
Amsterdam (noord) - Den Helder is 58 minuten volgens de routeplanner. En er is bijna nooit file naar Den Helder. Altijd vanuit het noorden richting Utrecht en het oosten. Ik was juist heel blij als ik daar zou kunnen werken.Vooral omdat Den Helder zo bereikbaar is. Toen ik in Utrecht werkte, was ik vaak anderhalf uur onderweg.
En het is niet alsof ik nu iets anders te doen heb. Wil aan de slag.
Volgens mij is het beter solliciteren vanuit een werkpositie dan een werkloospositie.quote:Op vrijdag 18 september 2009 22:04 schreef VinnieJones het volgende:
1 maand werkloos.
2 aanbiedingen gehad van IT Detachering bureau's, maar salaris is veels te laag. Kan ik net zo goed WW ontvangen.
Waarom is dat beter ?quote:Op zaterdag 19 september 2009 12:48 schreef sanger het volgende:
[..]
Volgens mij is het beter solliciteren vanuit een werkpositie dan een werkloospositie.
Goede vraag. Is weleens onderzoek naar gedaan en daaruit bleek dat vanuit een werksituatie je makkelijk aan het werk komt dan vanuit een werkloosheidsituatie.quote:
Als je als werkgever kunt kiezen tussen een werknemer die dicht bij huis woont of eentje die elke dag een uur in de auto moet zitten (denk b.v. aan reiskosten en verhuisvergoedingen) dan kiest die natuurlijk voor lekker dicht bij. Die mensen zijn soms ook sneller bereid tot overwerken omdat ze niet nog 2 uur van hun dag bezig zijn met reizen.quote:Op zaterdag 19 september 2009 12:11 schreef Tiez10 het volgende:
Mijn huisgenoot kreeg vanuit Zeeland eenzelfde reactie: de afstand was te groot. Ja, duh, Groningen - Zeeland doe je niet dagelijks, daarom had hij ook duidelijk aangegeven bereid te zijn om te verhuizen. Een ontzettende non-reden dus.
In het geval van xman ligt het nog weer anders. Ik vind het kolder hoor: hoeveel mensen zijn er niet die dagelijks meer dan een uur moeten rijden om op hun werk te komen? En dat 'Amsterdammers het niet volhouden' is pure discriminatie natuurlijk :S Ik zou er zeker nog op gaan reageren en duidelijk maken dat je de reistijd zelf absoluut geen punt vindt.
(Misschien is het ook wel een soort geschikt/ongeschikt testje en willen ze iemand met doorzettingsvermogen)
Heb een voicemail bericht of ik haar terug wil bellen, maar ze is er vanmiddag niet dus ze belt anders morgenvroeg terug.quote:Op dinsdag 15 september 2009 19:02 schreef JDx het volgende:
Dank... ik ben inmiddels weer thuis, dat was 200km voor een gesprekje van nog geen 20 minuten, ik had mn portfolio mee, een heel verhaal voorbereid wat ik wil vertellen, kom ik daar, een gehaaste mevrouw (lichtelijk arrogant) vroeg waarom ik bij hun zou willen werken, vertelde niks over het bedrijf ofzo, ik er een leuk verhaaltje van maken en daarna zegt ze, nog vragen? ik zeg ehhh nee... ik dacht ze gaat zo wel vertellen over het bedrijf ofzo... zegt ze, niet? dus je wil niet weten wat voor bedrijf we zijn ofzo?...pfff ik dacht dat verteld ze nog wel ofzo, dus ik zeg nja, dat wel... ging ze wat vertellen, 5minuten lang ratelde ze als een gek, was niet te volgen, ik zei zo... das een heel verhaal... zegt ze: ja je vraagt erom, dus ik denk ik zal het ook eens laten horen...ik denk nou nu komen de voorwaarden, eisen, kan ik wat over mezelf vertellen, dingen laten zien die ik gemaakt heb... nee hoor, ze zegt, nou ik moet zo weg, het is nogal druk, bedankt voor je komst, je hoort maandag van ons.
Dusss....![]()
quote:Op vrijdag 18 september 2009 22:13 schreef morpheus_at_work het volgende:
[..]
ah jij bent beter bevonden dan edwinus
En en en en ....?quote:Op maandag 21 september 2009 14:39 schreef JDx het volgende:
[..]
Heb een voicemail bericht of ik haar terug wil bellen, maar ze is er vanmiddag niet dus ze belt anders morgenvroeg terug.
Leuk gesprek wel, ze was heel apart en arrogant, maar aan de telefoon was ze een soort van onzeker, gaf toe dat ze een grote mond had enzo. Ik zei er namelijk wat van. Ongeveer een kwartier aan de lijn gehad, ze vond me een heel interessant persoon alleen ik zou niet op die plek passen, ze zochten een 40uur per week 100% programmeur. Ze zag mij meer als iemand die meer van alles doet, meer een manager type als haarzelf. Ze gaf nog wat tips over vervolg sollicitaties, vond dat ik wel mn woordje klaar had op een positieve manier en wenste me veel succes!quote:
Uhm..quote:Op dinsdag 22 september 2009 13:48 schreef Daboman het volgende:
Ik zoek sinds maart een baan. Ik ben in de tussentijd wel ergens terechtgekomen, maar dit bleek het toch niet te zijn. Ik kwam mijn proeftijd niet door. Ik begin hier inmiddels aardig moedeloos van te worden![]()
Wat ik heb gedaan:
- CV op monsterboard
- Connecties aanspreken en erop uit gestuurd
- Oude werkgever gevraagd direct contact op te nemen wanneer ze ergens een vacature spotten (ze draaien buitendienst voor voor mij interessante bedrijven)
- met lotgenoten gepraat om ideeën uit te wisselen
- Aantal mensen gevraagd hoe zij aan hun baan zijn gekomen
- Ingeschreven bij 5 uitzendbureaus, waarvan 3 gespecialiseerd in mijn branche
- Beurzen bezocht
- studentenbaan gezocht als tijdelijke oplossing (zijn er ook nauwelijks)
- Diverse uitzendbureaus gevraagd of ze ook dingen hebben die niet op internet staan
- Nagedacht of dit nog wel de juiste weg is
Altijd maar dat "we hebben iemand gevonden met meer werkervaring". Gek word je ervan. Hoe kan je als starter nu ervaring opbouwen als je nergens de kans krijgt ervaring op te bouwen? En dan straks zeker vragen wat ik in dat gat in m'n CV heb uitgespookt. Of erger nog, niet uitnodigen, want hij heeft een gat in zijn CV, dus het zal wel een luiwhammes zijn
Iemand hier nog ideeën?
Zeg je dat je bent gaan reizen in die tijd, we bevinden ons in een hele slechte tijd dus er ontstaan bij heel veel mensen een gat in hun CV. Kijk als je een gat hebt in je CV ten tijde van economische glorie en veel werkgelegenheid dan kan een gat lastig zijn ja.quote:Op dinsdag 22 september 2009 13:48 schreef Daboman het volgende:
Ik zoek sinds maart een baan. Ik ben in de tussentijd wel ergens terechtgekomen, maar dit bleek het toch niet te zijn. Ik kwam mijn proeftijd niet door. Ik begin hier inmiddels aardig moedeloos van te worden![]()
Wat ik heb gedaan:
- CV op monsterboard
- Connecties aanspreken en erop uit gestuurd
- Oude werkgever gevraagd direct contact op te nemen wanneer ze ergens een vacature spotten (ze draaien buitendienst voor voor mij interessante bedrijven)
- met lotgenoten gepraat om ideeën uit te wisselen
- Aantal mensen gevraagd hoe zij aan hun baan zijn gekomen
- Ingeschreven bij 5 uitzendbureaus, waarvan 3 gespecialiseerd in mijn branche
- Beurzen bezocht
- studentenbaan gezocht als tijdelijke oplossing (zijn er ook nauwelijks)
- Diverse uitzendbureaus gevraagd of ze ook dingen hebben die niet op internet staan
- Nagedacht of dit nog wel de juiste weg is
Altijd maar dat "we hebben iemand gevonden met meer werkervaring". Gek word je ervan. Hoe kan je als starter nu ervaring opbouwen als je nergens de kans krijgt ervaring op te bouwen? En dan straks zeker vragen wat ik in dat gat in m'n CV heb uitgespookt. Of erger nog, niet uitnodigen, want hij heeft een gat in zijn CV, dus het zal wel een luiwhammes zijn
Iemand hier nog ideeën?
Open sollicitaties versturen? Dit heb ik vaker gedaan, alle e-mail adressen ogpezocht van interessante bedrijvenquote:Op dinsdag 22 september 2009 13:48 schreef Daboman het volgende:
Ik zoek sinds maart een baan. Ik ben in de tussentijd wel ergens terechtgekomen, maar dit bleek het toch niet te zijn. Ik kwam mijn proeftijd niet door. Ik begin hier inmiddels aardig moedeloos van te worden![]()
Wat ik heb gedaan:
- CV op monsterboard
- Connecties aanspreken en erop uit gestuurd
- Oude werkgever gevraagd direct contact op te nemen wanneer ze ergens een vacature spotten (ze draaien buitendienst voor voor mij interessante bedrijven)
- met lotgenoten gepraat om ideeën uit te wisselen
- Aantal mensen gevraagd hoe zij aan hun baan zijn gekomen
- Ingeschreven bij 5 uitzendbureaus, waarvan 3 gespecialiseerd in mijn branche
- Beurzen bezocht
- studentenbaan gezocht als tijdelijke oplossing (zijn er ook nauwelijks)
- Diverse uitzendbureaus gevraagd of ze ook dingen hebben die niet op internet staan
- Nagedacht of dit nog wel de juiste weg is
Altijd maar dat "we hebben iemand gevonden met meer werkervaring". Gek word je ervan. Hoe kan je als starter nu ervaring opbouwen als je nergens de kans krijgt ervaring op te bouwen? En dan straks zeker vragen wat ik in dat gat in m'n CV heb uitgespookt. Of erger nog, niet uitnodigen, want hij heeft een gat in zijn CV, dus het zal wel een luiwhammes zijn
Iemand hier nog ideeën?
Heb je veel ervaring met SAP? Bij het bedrijf waar ik werk (grote consultant) zijn we naarstig op zoek naar SAP Consultants.quote:Op maandag 21 september 2009 22:32 schreef VinnieJones het volgende:
Oefffffffffff wat valt het salaris telkens tegen zeg.
Ik verdiende hiervoor rond de 2600 als Junior SAP Consultant.
Nu kan ik amper ergens SAP werk vinden, omdat ze geen jrs. willen maar een senior of minimaal paar jaar werkarvaring.
Dus solliciteer ik voor functie's als ICT Beheerder, ICT support 2/3lijns en licht Systeembeheer.
Komen ze telkens aan met 2000 bruto of max 2250 bruto.
Fucking detachering ook vaak.
SAP op welk gebied? HR/SD/FICO/CRM/BI?quote:Op maandag 21 september 2009 22:32 schreef VinnieJones het volgende:
Oefffffffffff wat valt het salaris telkens tegen zeg.
Ik verdiende hiervoor rond de 2600 als Junior SAP Consultant.
Nu kan ik amper ergens SAP werk vinden, omdat ze geen jrs. willen maar een senior of minimaal paar jaar werkarvaring.
Dus solliciteer ik voor functie's als ICT Beheerder, ICT support 2/3lijns en licht Systeembeheer.
Komen ze telkens aan met 2000 bruto of max 2250 bruto.
Fucking detachering ook vaak.
Ciber toevallig?quote:Op woensdag 23 september 2009 11:16 schreef Blik het volgende:
[..]
Heb je veel ervaring met SAP? Bij het bedrijf waar ik werk (grote consultant) zijn we naarstig op zoek naar SAP Consultants.
PM me anders even
Ikzelf heb op ruim 2500 bruto gezeten, excl. bonussen; en ik ben nu bereid om daar redelijk wat onder te gaan zitten. Ik zie vaak genoeg functieprofielen voorbij komen waar ik deels op aansluit; echter ze vragen meestal nog meer (zo spreek en schrijf ik vloeiend Engels en Duits, maar geen andere talen). Laatst een sales managers functie gezien waar ze minimaal HBO+ niveau zochten, min. 10 jaar ervaring in de commercie waarvan minimaal 6 jaar leidinggevend, uitstekende beheersing van de talen Engels, Duits, Frans en Spaans, aanvullende cursussen op medisch gebied waren een stevige pre, moet eigen netwerk inbrengen bij het bedrijf.quote:Op woensdag 23 september 2009 11:43 schreef JDx het volgende:
Ik heb zelf ook op 2100bruto/maand gezeten en krijg nu aanbiedingen van 1400/1500 en dan nog krijg ik de baan niet.
Definieer grootquote:Op woensdag 23 september 2009 11:53 schreef Blik het volgende:
[..]
Die staat bij mij niet in het lijstje grote consultants
Al wat van ze gehoord? Ik wel... Twee anderen waren geschikter bevonden. Toch ff balen, ondanks dat het geen droomfunctie was ofzo.quote:Op vrijdag 18 september 2009 22:52 schreef Kekaa het volgende:
[..]
Werd jou ook een vraag gesteld door de presentator, of was dat iemand anders uit Groningen?
Ik vond het ook een erg ontspannen sfeer. Van mij mag elke sollicitatie wel zo.
En nu idd afwachten, maar sowieso een erg leuke dag gehad.
Systems, Apllications and Products in Data Processing.quote:
Als in: wereldwijd aanwezig, beursgenoteerd (of grote naamsbekendheid in bijv. het geval van de Strategy Consultants)quote:Op woensdag 23 september 2009 12:27 schreef sanger het volgende:
[..]
Definieer groot
Ciber is aardig aan het groeien en zoeken daarom ook consultants, vandaar mijn vermoeden.
Je bedoeld meer een toko als Deloitte etc dusquote:Op woensdag 23 september 2009 12:44 schreef Blik het volgende:
[..]
Als in: wereldwijd aanwezig, beursgenoteerd (of grote naamsbekendheid in bijv. het geval van de Strategy Consultants)
Juistquote:Op woensdag 23 september 2009 12:51 schreef sanger het volgende:
[..]
Je bedoeld meer een toko als Deloitte etc dus
Twee anderen uit mijn groepje van vijf. Coaches hadden aangegeven maandag wel ff te bellen: niets gehoord dus gister zelf gebeld. Ze mochten het pas woensdag laten weten, maar ik kreeg gister al wel te horen dat ik niet aangenomen was. Scheelt weer een dag onzekerheid, maar toch vrij k#t.quote:Op woensdag 23 september 2009 12:38 schreef Kekaa het volgende:
Nog niks...
2 anderen van jou groepje, of gewoon anderen?
Hmm... ik dacht dat ze niet per groepje keken... Maar dan maak ik nog steeds evenveel kans denk ik, wanneer ze naar alle 300 kijken.quote:Op woensdag 23 september 2009 13:03 schreef Tiez10 het volgende:
[..]
Twee anderen uit mijn groepje van vijf. Coaches hadden aangegeven maandag wel ff te bellen: niets gehoord dus gister zelf gebeld. Ze mochten het pas woensdag laten weten, maar ik kreeg gister al wel te horen dat ik niet aangenomen was. Scheelt weer een dag onzekerheid, maar toch vrij k#t.
Mgoed, alweer enkele sollicitaties verstuurd! Stug doorgaan
de map kost 19,50quote:Op woensdag 23 september 2009 13:57 schreef urania het volgende:
In de nieuwe informatiemap van Voorlichtingscentrum Overheidsbijdragen staan weer zoveel nieuwe bijdragen en extraatjes van de overheid dat je best eens een jaartje zonder werk kunt. Weten is macht zeggen ze maar weten levert ook geld op. Neem het er maar eens van zou ik zeggen.
Ik ben ook op de Talenten en Selectiedag geweest. Werd vandaag gebeld dat ik het niet geworden ben. Reden: te weinig werkervaring. Eh, waarom was deze dag er ook alweer?quote:Op woensdag 23 september 2009 13:49 schreef Kekaa het volgende:
[..]
Hmm... ik dacht dat ze niet per groepje keken... Maar dan maak ik nog steeds evenveel kans denk ik, wanneer ze naar alle 300 kijken.
Ze zeiden 4 werkdagen, dat is tm donderdag. Ik werk tm donderdag, dus als ik dan nog niks gehoord heb bel ik zelf vrijdag.
Had gisteren trouwens wel een evaluatieformulier in de mail.
Nee, ik ben er 8 maanden geleden pas mee begonnen. En heb een online e-training gevolgd bij mijn vorige werkgever. Nog niet echt op een project gezeten. Ik zoek dus echt een junior funtie.quote:Op woensdag 23 september 2009 11:16 schreef Blik het volgende:
[..]
Heb je veel ervaring met SAP? Bij het bedrijf waar ik werk (grote consultant) zijn we naarstig op zoek naar SAP Consultants.
PM me anders even
SAP HCM - ABAP training heb ik gevolgd.quote:Op woensdag 23 september 2009 11:50 schreef sanger het volgende:
[..]
SAP op welk gebied? HR/SD/FICO/CRM/BI?
En waar woon je? Als dat in de buurt is, en op basis van bovenstaande vragen heb ik misschien iets voor je.
Lekker simpel dan. Het ging er toch juist om mensen ervaring te laten opdoen? Wat doet iemand die al werkcoach is geweest uberhaupt op zo'n dag? Gaat wat aan het doel voorbij op die manier... Voor jou ook pech hebben dat je net bij zo iemand bent ingedeeld...quote:Op woensdag 23 september 2009 17:03 schreef PatsyStone het volgende:
[..]
Ik ben ook op de Talenten en Selectiedag geweest. Werd vandaag gebeld dat ik het niet geworden ben. Reden: te weinig werkervaring. Eh, waarom was deze dag er ook alweer?Ze hebben degene genomen die Personeel & Arbeid heeft gestudeerd en al ervaring heeft als werkcoach. Tja, daar ga ik met mijn goede bedoelingen.
Wel een leuke dag gehad verder. Veel geleerd over competenties, want daar had ik nog nooit eerder mee gewerkt. Nu maar weer verder solliciteren (ben nu vijf maanden bezig).
En wat zou je daarmee voor een uitzendbureau kunnen betekenen die met SAP werkt? ABAP is echt richting programmeren ofzo?quote:Op woensdag 23 september 2009 17:21 schreef VinnieJones het volgende:
[..]
Nee, ik ben er 8 maanden geleden pas mee begonnen. En heb een online e-training gevolgd bij mijn vorige werkgever. Nog niet echt op een project gezeten. Ik zoek dus echt een junior funtie.
[..]
SAP HCM - ABAP training heb ik gevolgd.
Ik kan niet anders dan beamen wat je zegt. Ik snap ook niet waarom hij een traineeship wil doen als hij het diploma al op zak heeft.quote:Op woensdag 23 september 2009 17:32 schreef Tiez10 het volgende:
[..]
Lekker simpel dan. Het ging er toch juist om mensen ervaring te laten opdoen? Wat doet iemand die al werkcoach is geweest uberhaupt op zo'n dag? Gaat wat aan het doel voorbij op die manier... Voor jou ook pech hebben dat je net bij zo iemand bent ingedeeld...
Heb je een PM gestuurd.quote:Op woensdag 23 september 2009 17:21 schreef VinnieJones het volgende:
[..]
Nee, ik ben er 8 maanden geleden pas mee begonnen. En heb een online e-training gevolgd bij mijn vorige werkgever. Nog niet echt op een project gezeten. Ik zoek dus echt een junior funtie.
[..]
SAP HCM - ABAP training heb ik gevolgd.
Ik zie genoeg interessante SAP vacatures op het internet, maar ze zoeken allemaal mensen met minimaal een paar jaar ervaring.
Net gesprek gehad bij een detachering. Voor een baan bij defensie als ICT specialist. Ze gaan me aanbevelen daar.
Zo heb ik dat ook gedaan (ook afgestudeerd) onder elke functie/stage heb ik kort in 2/3 zinnen wat de opdracht was of de werkzaamheden waren, waar ik zoal mee bezig was, welke methodieken ik gebruikte (IT) en wat ik bijvoorbeeld heb opgeleverd.quote:Op woensdag 23 september 2009 18:28 schreef Gilead het volgende:
Ik heb even een vraag m.b.t. mijn CV. Aangezien ik dus pas sinds kort afgestudeerd ben is mijn CV nog niet zo uitgebreid en zeker niet relevant. Ik heb het eigenlijk vrij eenvoudig gehouden met mijn persoongegevens, scholing, werkervaring, overige specifieke vaardigheden en mijn hobby's. Bij mijn werkervaring heb ik in het kort geprobeerd uit te leggen wat de functie/stage/afstuderen precies inhield. Is dit voldoende informatie voor in een CV van een starter? Of zou het anders moeten? Iemand die eventueel weet waar ik voorbeelden kan vinden? Bedankt!
Onze aanvullende vaardigheden komen aardig overeenquote:Op woensdag 23 september 2009 18:50 schreef AcidTrance het volgende:
[..]
Zo heb ik dat ook gedaan (ook afgestudeerd) onder elke functie/stage heb ik kort in 2/3 zinnen wat de opdracht was of de werkzaamheden waren, waar ik zoal mee bezig was, welke methodieken ik gebruikte (IT) en wat ik bijvoorbeeld heb opgeleverd.
Zo ziet dat er ongeveer uit (fictief)
Opleidingen:
2006 – 2009
Hogeschool van Amsterdam HBO Informatica, diploma behaald.
• Minor: Mobiele Applicaties (specialisatie)
• Minor: Interactive Media (verbreding)
Werkervaring:
februari 2009 – juli 2009 (afstudeeropdracht)
IT Solutionscompany Amsterdam, het onderzoeken, adviseren en het aanbrengen van verbetervoorstellen voor de bestaande website. SEO, Human Computer Interaction, Usability (methodieken die zijn gebruikt).
Aanvullende (ICT) vaardigheden
- XHTML, CSS, W3C standaard
- Adobe Dreamweaver, Photoshop
- etc...
Assen hiero. Heb een tijdje in 't westen en in het buitenland gewoond en wil zó verdomde weer graag weg uit Drenthe.quote:Op woensdag 23 september 2009 19:41 schreef JDx het volgende:
Ik heb vrijdag weer een gesprek 220km verderop (in Amsterdam), kom zelf uit Emmen, tering waarom ben ik hier geboren, wat een afgelegen zooi als het om werk gaat.
Ik heb het hier een tijdje volgehouden, had een goede baan, vriendin die hier nog op school zat, huisje gekocht, en toen ging ze studeren in Groningen besefte ik eigenlijk dat ik hier helemaal niets te zoeken heb. Ben nu eigenlijk alleen nog maar buiten Emmen aan het zoeken.quote:Op woensdag 23 september 2009 19:51 schreef =HellFire= het volgende:
[..]
Assen hiero. Heb een tijdje in 't westen en in het buitenland gewoond en wil zó verdomde weer graag weg uit Drenthe.
Verhuizen? Ik zoek ook voor werk in die buurt en ben zeker bereid te verhuizen. Zou het erg jammer vinden als ik daar op afgewezen zou worden.quote:Op woensdag 23 september 2009 22:13 schreef Bombshell het volgende:
Ben je serieus van plan om elke dag 220 Kmte gaan reizen elke dag?
Dat ze je uitnodogen voor een gesprek snap ik niet als je zover weg woont..
quote:Op woensdag 23 september 2009 11:57 schreef Rooligan het volgende:
[..]
Ikzelf heb op ruim 2500 bruto gezeten, excl. bonussen; en ik ben nu bereid om daar redelijk wat onder te gaan zitten. Ik zie vaak genoeg functieprofielen voorbij komen waar ik deels op aansluit; echter ze vragen meestal nog meer (zo spreek en schrijf ik vloeiend Engels en Duits, maar geen andere talen). Laatst een sales managers functie gezien waar ze minimaal HBO+ niveau zochten, min. 10 jaar ervaring in de commercie waarvan minimaal 6 jaar leidinggevend, uitstekende beheersing van de talen Engels, Duits, Frans en Spaans, aanvullende cursussen op medisch gebied waren een stevige pre, moet eigen netwerk inbrengen bij het bedrijf.
En dan het salaris: max. 2200 bruto per maand (afhankelijk van de ervaring), geen lease auto, wel winstuitkering. Ik heb er toch op gesolliciteerd maar was te licht bevonden.
Is voldoende om op een startersfunctie te solliciteren, laat maar weten of je interesse hebtquote:Op woensdag 23 september 2009 17:21 schreef VinnieJones het volgende:
[..]
Nee, ik ben er 8 maanden geleden pas mee begonnen. En heb een online e-training gevolgd bij mijn vorige werkgever. Nog niet echt op een project gezeten. Ik zoek dus echt een junior funtie.
[..]
SAP HCM - ABAP training heb ik gevolgd.
Al wat gehoord van 't uwv?quote:Op woensdag 23 september 2009 17:41 schreef Kekaa het volgende:
Een afwijzing van jeugdwerk in Hattem binnen. Ze hebben mensen uitgenodigd met werkervaring wat beter aansluit bij de eisen van het profiel en welke ze stellen voor die functie.
Nou was het een MBO functie, dus ik ga ervanuit dat ze mn HBO te hoog vonden
Nope... begin te denken dat mn telefoon kapot is hahahaquote:
Ja, ze zullen daar gek zijn zeg.quote:Op donderdag 24 september 2009 14:56 schreef Kekaa het volgende:
[..]
Nope... begin te denken dat mn telefoon kapot is hahaha
Oudklasgenootje van mij die er vrijdag ook was heeft gehoord dat ze is aangenomen.
Edit: Net gebeld en ben het niet geworden.
Moeilijke keuze, alle 6 erg goed blabla... ik kwam nog te onzeker over voor ze. Ze denken dat jongeren dan niet altijd alles van me aannemen e.d. Ondanks dat ze wel zagen dat ik daarin gegroeid ben/laatste tijd veel aan gewerkt heb. (stages gelopen in jongerencentra, vrijwilligerswerk daar etc etc,..)
Erg jammer. Kut gewoon eigenlijk.Ik zou zeggen, geef me dan die kans om er nog meer aan te werken.
Uhm... even googlen voor de preciezze dingen. Je moet iig je transacties van de laatste drie maanden laten zien, huurcontracten etc etc... van aaaaaaallllleeeeeessssssssquote:Op donderdag 24 september 2009 16:51 schreef nielsgeode het volgende:
Aantal vragen:
Als je afgestudeerd bent en nog geen baan kan vinden kan je - neem ik aan - een bijstandsuitkering aanvragen / krijgen?
Weet iemand waar je de preciese regels kan vinden voor wat je mag hebben aan auto / bezittingen / spaargeld / vermogen? Ik neem ook aan dat ze kijken naar grote transacties van de laatste tijd. Van hoeveel tijd is dat?
Is leuk bedacht natuurlijk maar als je op je CV hebt staan dat je academische geschoold bent ga je echt niet bij de blokker aangenomen wordenquote:Op donderdag 24 september 2009 16:58 schreef Kekaa het volgende:
[..]
Uhm... even googlen voor de preciezze dingen. Je moet iig je transacties van de laatste drie maanden laten zien, huurcontracten etc etc... van aaaaaaallllleeeeeessssssss
En als je uiteindelijk bijstand krijgt heb je sollicitatieplicht en is volgens mij (bijna) elke baan passend.
@Beauregard: Het is een traineeship, dus dan leer je ook nog van alles enzo...
Mja... maar dat gaan ze wel tegen je zeggen bij het UWV.quote:Op donderdag 24 september 2009 17:01 schreef nielsgeode het volgende:
[..]
Is leuk bedacht natuurlijk maar als je op je CV hebt staan dat je academische geschoold bent ga je echt niet bij de blokker aangenomen worden
Er loopt hier een Fransman rond die ook in Ierland gewerkt heeft. Vanuit het kantoor of thuis problemen met MSN en dergelijke oplossen. De laatste maanden zat hij in Spanje en Frankrijk en werkte op afstand. Dat hield echter ook op. Ierland is ook behoorlijk getroffen van wat ik zo hoor.quote:Op donderdag 24 september 2009 23:58 schreef =HellFire= het volgende:
Ik heb dus in Ierland gewoond en gewerkt (wat overigens echt fantastisch was, kan ik ook aanraden), maar de projecten aldaar van het werk wat ik toen deed gaan dus al niet meer door. Tenzij je een helpdesksletje moet worden, zo'n beetje het enige wat er nog te vinden valt in Ierland lijkt het wel.
Bij veel bedrijven kun je de kosten voor sollicitaties declareren. Of solliciteer jij bij bedrijven waar dat allemaal niet kanquote:Op vrijdag 25 september 2009 12:54 schreef JDx het volgende:
Nou... ik ga weer naar een gesprek... als ik terug ben vanavond heb ik 500km gereden, so again... wish me luck!
Ps... wel fucked dit, ik kan al niet rondkomen van mn WW en die sollicitaties kosten me elke keer zo weer 30 a 40 euro.
Wat ik al veel eerder zei: Ga een deel van je tijd vrijwilligerswerk doen. Houdt je van de straat en tussen de mensen.quote:Op donderdag 24 september 2009 18:24 schreef JDx het volgende:En ik vind het kut dat ik geen auto meer heb, kon ik niet meer betalen, maakt me nog veel meer opgesloten en depressief aangezien vrienden bijna allemaal verder weg wonen.
Vrijwilligerswerk is een nobel streven en ik ben blij dat er mensen zijn die het willen doen.quote:Op zaterdag 26 september 2009 13:54 schreef JDx het volgende:
Nja ik werk nu zwart bij een vriend van me om de rekeningen te kunnen betalen en die andere dagen ben ik druk met solliciteren, ergens voor niks werken ga ik niet aan beginnen terwijl ik nog bergen schulden aan het opbouwen ben.
Eens!!quote:Op zaterdag 26 september 2009 17:56 schreef LaVauX het volgende:
[..]
Vrijwilligerswerk is een nobel streven en ik ben blij dat er mensen zijn die het willen doen.
Maar dit zijn géén tijden om vrijwilligerswerk te gaan doen als sommige mensen hun hoofd, financieel gezien, niet boven water kunnen houden.
Ben er nu mee bezig, en heb inderdaad datzelfde idee.quote:Op zondag 27 september 2009 15:05 schreef JDx het volgende:
Ik heb het laatst aangemaakt, maar ik vind het maar een onoverzichtelijk hoopje tekst.
Ja, maar misschien ben je vergeten dat de ICT-branche de meest gunstige branche is en waar op dit moment ook nog veel werk in te vinden valt.quote:Op zondag 27 september 2009 15:18 schreef AcidTrance het volgende:
Voor de ICT''ers onderons maak jezelf lid bij de group Dutch ICT Professionals, daar staan ook redelijk veel vacatures.
Misschien dit ook voor groups binnen andere beroepsgroepen.
Helpt Linkedin, ja ik heb wel eens aanbiedingen gehad specifiek op mijn kennis.
Aan de andere kant worden de ICT-projecten nu juist voornamelijk stilgelegdquote:Op zondag 27 september 2009 16:07 schreef LaVauX het volgende:
[..]
Ja, maar misschien ben je vergeten dat de ICT-branche de meest gunstige branche is en waar op dit moment ook nog veel werk in te vinden valt.
Aangezien deze branche erg breed is door de verschillende disciplines zoals: verschillende programmeertalen, webdesign, softwareontwikkeling, systeembeheer, netwerkbeheer, applicatiebeer, tester, helpdesk (1e en 2e lijns) etc. etc.
Bijkomend voordeel is dat tegenwoordig elk bedrijf wel opzoek is naar een ICT' er. Denk aan: ziekenhuizen, zorginstellingen, retail-organisaties, postorderbedrijven, overheidsinstellingen, onderwijsinstellingen, energiebedrijven.... noem 't maar op.
Veel ICT'ers worden ook door recruiters benaderd via Monsterboard.nl dus dat gemak hebben jullie! ;-)
Dat klopt ook wel maar altijd nog meer kansen voor ICT'ers dan mensen uit andere (ongunstige) branches die niet benaderd worden. Maar is het niet zo dat ICT'ers, over het algemeen, kieskeuriger zijn?quote:Op zondag 27 september 2009 16:23 schreef AcidTrance het volgende:
Als ICT'er is het ook slechter de spoeling is nu enorm dun.
Dat een recruiter of een w&s bureau je benadert wil nog niet zeggen dat je een baan hebt. Ze verzamelen cv's in de hoop dat ze weer eens iemand kunnen wegzetten.
Dank je!quote:Op maandag 28 september 2009 07:53 schreef sanger het volgende:
Een nieuwe week, nieuwe kansen!
Iedereen veel succes
Succes!!quote:Op maandag 28 september 2009 10:04 schreef Rooligan het volgende:
[..]
Dank je!
Vandaag begint in ieder geval goed - tov vorige week! Al twee telefoontjes gehad of ik wil komen babbelen. Allebei op respectabele reisafstand. Eén functie als Intercedent (donderdag gesprek), de ander als Product Manager Industriële Producten (vanmiddag al gesprek).
Wish me luck
Ja wel goed, alleen het IT gedeelte is weer eens een ramp, want al die software pakketten die ze gebruiken ken ik niet, omdat die nieuw zijn en ik er een tijdje uit ben geweest.quote:Op maandag 28 september 2009 16:07 schreef MarjoleinA het volgende:
Hoe is je laatste gesprek gegaan JDx?
Je had afgelopen vrijdag toch een afspraak?
Ja dat was dus ook mijn idee en daar heb ik dit weekend dus naar gekeken, ik dacht zelf ook, ook al is het maar een mini kamertje, dan gebruik ik het gewoon als hotel, maar zelfs die zijn duur en moeilijk te krijgen!quote:Op maandag 28 september 2009 19:20 schreef Osramp het volgende:
Spreek anders iets af dat je enkele dagen per week op een studentenkamertje gaat...... 4 dagen van 10 uur en dag 5 naar huis anders. Zo een paar maanden proberen of het nar beide kanten toe haalbaar is. Och, Amsterdam is best te doen qua wonen, alleen wel wat duur.
Ja daar ben ik mee bezig, het is allemaal alweer vrij gedateerd en ik denk dat ik maar eens een nieuw portfolio op moet zetten.quote:Op dinsdag 29 september 2009 13:36 schreef MarjoleinA het volgende:
Hmm even afwachten dus JDx.
Balen dat er bij jou niks in de buurt is. Ik zat op je website te kijken. Kan je dat niet meer uitbreiden?
Ik heb vanmorgen een gesprek gehad. Was positief. Eventueel volgende week vrijdag 2e gesprek![]()
Nu nog even kijken of ik het zelf wil.
Gesprek gisteren ging best goed! Begin was even raar: ze waren vergeten te melden aan mijn contactpersoon dat ik er was. Ik ben na 15 minuten opgesloten te zitten in een krap hokje, maar zelf even op zoek gegaan. Bleek dat hij gewoon aan zijn bureau zat en mij al diverse malen had gebeld, maar geen gehoor (GSM stond uit). We konden er allebei gelukkig om lachen.quote:Op maandag 28 september 2009 10:04 schreef Rooligan het volgende:
[..]
Dank je!
Vandaag begint in ieder geval goed - tov vorige week! Al twee telefoontjes gehad of ik wil komen babbelen. Allebei op respectabele reisafstand. Eén functie als Intercedent (donderdag gesprek), de ander als Product Manager Industriële Producten (vanmiddag al gesprek).
Wish me luck
Dit is inderdaad wel een ritme dat mij in ieder geval wel enige houvast geeft. Dankzij deze stricte scheiding heb ik in ieder geval 2 dagen per week dat ik even uit de zorgen ben. Op die dagen voel ik me ook merkbaar beter. Enig punt is wel dat je je uitgaven een beetje in de gaten houdt (wegens gebrek aan inkomsten), maar kennissen en vrienden hebben er in ieder geval wel begrip voor dat ik elke cent zeer bewust uit geef. Als ik werk heb komt er wel weer een tijd om wat makkelijker te doen en dan haal ik die rondjes die ik eventueel extra heb gekregen ook wel weer in.quote:Op maandag 28 september 2009 15:37 schreef JDx het volgende:
Ik heb een even een non-dag... ik had me voorgenomen afgelopen weekend niet te gaan stappen, niet te gaan drinken, gewoon fit en fris te blijven voor de aankomende week.
Maar voel me eigenlijk net zo kut als anders, misschien nog wel kutter, denk dat het juist belangrijk is dat je wel echt een verschil maakt tussen week en weekend, want heb nu het gevoel dat het donderdag is ofzo.
Edit: en gewoon in het weekend andere dingen te gaan doen, niet aan solliciteren e.d. denken.
Was ik maar niet gaan doorstuderenquote:Op woensdag 23 september 2009 19:04 schreef =HellFire= het volgende:
Was ik maar tien jaar eerder geboren. Of ging ik nu maar studeren. Afgestudeerd zijn en NU een baan zoeken is echt mega KUT. BLEH.
quote:Goedemorgen heren,
Bij deze ga ik jullie beiden teleurstellen i.v.m. de vacature van DTP’er.
Het heeft voor ons ook erg lang geduurt voordat we iets van de klant hoorde. Momenteel krijgen we geen contact meer, en ik wil jullie niet langer aan het lijntje houden.
Dus ik wil jullie beide bedanken voor de genomen tijd en moeite.
Bij het tegen komen van een andere vacature op jullie werkgebied dan zal ik jullie zeker gaan benaderen.
Mochten er nog vragen zijn dan hoor ik dit graag.
Met vriendelijke groet,
................
Wat een dozen daar bij het uitzendbureau. Ooit gedacht om nog eens langs het bedrijf te gaan, of andere nummers te bellen dan alleen het centrale nummer? Of het handelsregister nagaan of dat bedrijf niet inmiddels over de kop gegaan is? In mijn ogen een beetje lakse houding van de intercedent(e).quote:Op woensdag 30 september 2009 14:35 schreef JDx het volgende:
Kreeg zojuist bericht van een gesprek waar ik al in Juli (!!!) ben geweest!
Een mailtje van het uitzendbureau:
[..]
Zo gaat het bij mij ook. Vaak bel ik zelf voor updates, om dat soort bizarre taferelen voor te zijn en ten alle tijden exact te weten waar ik aan toe ben. Dat bepaalt makkelijker wat mogelijke vervolgstappen kunnen zijn. Maar zij willen eigenlijk alleen maar bellen in geval van positieve update. En dat is een afwijzing natuurlijk niet.quote:Op woensdag 30 september 2009 14:35 schreef JDx het volgende:
Kreeg zojuist bericht van een gesprek waar ik al in Juli (!!!) ben geweest!
Een mailtje van het uitzendbureau:
[..]
Dus je voldoet niet aan de gestelde eisen, je solliciteert toch, je krijgt te horen dat je niet aan de eisen voldoet en jij vindt dat vermoeiend, want?quote:Op woensdag 30 september 2009 15:57 schreef T3rr0r het volgende:
Ik word echt zo moe van al die uitzendbureau's en andere bullshit bureau's die op sites zoals Nationale Vacature Bank zitten. Daardoor krijg ik gelijk al minder zin om bij m'n C.V. nog een begeleidende brief te sturen omdat ik vermoed dat ze daar toch niet naar kijken en alleen even snel je C.V. doornemen om te kijken of het 'matched'.
Vandaag ook weer, gereageerd op een functie voor marketing assistent bij een televisiezender (god mag weten welke, had namelijk al even zitten zoeken). Stond er dat je minimaal 1 jaar en maximaal 3 jaar relevante werkervaring nodig had. Nu heb ik een half jaar stage gelopen bij de VARA dus kom ik niet aan de één jaar maar voor de rest sluit m'n opleiding wel gewoon aan op die functie. Krijg ik een mailtje terug dat ze minimaal 1 jaar ervaring zoeken en dat ik daarom niet aan sluit op het profiel. Echt, zo ontzettend vermoeiend.
Nou, het is wel te begrijpen. Opleiding + stage in de juiste richting, dan kun je lastig beweren dat er te weinig kennis en ervaring aanwezig is. Maar dat is de huidige tijd, er zijn teveel mensen voor te weinig werk, dus zoeken werkgevers de juiste mensen uit.quote:Op woensdag 30 september 2009 16:58 schreef Beauregard het volgende:
[..]
Dus je voldoet niet aan de gestelde eisen, je solliciteert toch, je krijgt te horen dat je niet aan de eisen voldoet en jij vindt dat vermoeiend, want?
Wat hij denk ik meer bedoelt is, is dat de meeste intermediairs (maar ook P&O mensen) te zwart/wit kijken naar sollicitanten. Meestal krijgen zij een profielschets op een papiertje en vaak zijn alleen de mensen die 100% op het profiel scoren interessant genoeg voor een kennismaking. Ze kijken echter niet verder naar de competenties; bijv. een commercieel iemand moet extrovert zijn en goed kunnen luisteren - dat kun je niet vanaf een papiertje zien of die persoon dat kan. In een kennismakingsgesprek kan dat weer wel.quote:Op woensdag 30 september 2009 16:58 schreef Beauregard het volgende:
[..]
Dus je voldoet niet aan de gestelde eisen, je solliciteert toch, je krijgt te horen dat je niet aan de eisen voldoet en jij vindt dat vermoeiend, want?
Ja klopt. De gemeente is verplicht je aan baan, opleiding of leerwerktraject aan te bieden. Jij bent verplicht dit te accepteren, anders heb je geen recht op een inkomensvoorziening. Als de gemeente je niks kan aanbieden moeten ze je een inkomensvoorziening geven (bijstandsniveau, maar het heet geen bijstandquote:Op woensdag 30 september 2009 22:34 schreef Kekaa het volgende:
Vanavond bij mn werkcoach geweest (ja, op sommige dagen zijn ze open tot 20.00 uur).
En kwam er positiever vandaan dan dat ik er heen ging. Aantal tips gekregen waar/hoe te zoeken + een aantal sites van bedrijven die eventueel werk in mijn richting hebben.
En het schijnt dat er vanaf morgen een nieuwe wet is: WIJ, wet investering jongeren. Voor mensen tot 27 jaar, en iets met verplicht werk en/of scholing aanbieden ofzo.
Volgens mij voldoet er nooit iemand 100% aan de gestelde eisen. Daarnaast is het zeker vermoeiend om te horen dat je geen werkervaring hebt als je nergens de kans krijgt om werkervaring op te bouwen.quote:Dus je voldoet niet aan de gestelde eisen, je solliciteert toch, je krijgt te horen dat je niet aan de eisen voldoet en jij vindt dat vermoeiend, want?
Net terug van het gesprek zoals boven genoemd staat; en ik kan er geen hoogte van krijgenquote:Op dinsdag 29 september 2009 14:16 schreef Rooligan het volgende:
[..]
Gesprek gisteren ging best goed! Begin was even raar: ze waren vergeten te melden aan mijn contactpersoon dat ik er was. Ik ben na 15 minuten opgesloten te zitten in een krap hokje, maar zelf even op zoek gegaan. Bleek dat hij gewoon aan zijn bureau zat en mij al diverse malen had gebeld, maar geen gehoor (GSM stond uit). We konden er allebei gelukkig om lachen.
De functie sluit meer aan op het werk dat ik een aantal jaren terug gedaan heb, dan op mijn laatste functie. Op zicht helemaal niet erg; de functie is nl. een ideale combinatie van R&D en commercie. Helaas niet in het medisch, maar die wens laten we maar even voor wat het is...Ik heb helaas geen ervaring binnen hun vakgebied (besturingstechniek) maar dat mocht geen probleem heten volgens mijn contactpersoon. Bedrijf ligt op ongeveer een half uur rijden en de primaire voorwaarden zagen er heel goed uit! Mijn contactpersoon zou me in ieder geval voorleggen bij hoofd P&O. Er mag reeds een sollicitant op gesprek komen, maar volgens mijn contactpersoon zouden mijn kansen voor deze functie groter moeten zijn. Deze persoon was nl. pas afgestudeerd aan de TU, weliswaar in hun vakgebied maar heeft dus geen werkervaring en geen commerciele ervaring.
Vanochtend belde hij terug. Hij was heel rustig aan telefoon en kwam niet goed uit zijn woorden. Eerst een verhaaltje over goed en prettig het gesprek verlopen was (beetje blabla). Hij had gisteren zijn rapport doorgestuurd aan hoofd P&O en hem vanochtend al gebeld. Ik dacht dus direct dat ik weer een afwijzing te pakken had, zeker vanwege de toon die hij gebruikte. Opeens veranderde hij van stem en gaf aan, dat ik zondagavond niet te veel moest gaan stappen: maandagochtend mag ik nl. op gesprek
Waarom ben je aan het solliciteren?quote:Op maandag 5 oktober 2009 17:19 schreef DennisMoore het volgende:Het moet maar 's. Niet van harte.
Waarom heeft Arcadis zo'n moeite mensen te vinden?quote:Op maandag 5 oktober 2009 20:23 schreef Hobiedobie het volgende:
Mijn werkgever heeft vacatures, google eens op arcadis....
Nee heb je, ja kan je krijgen...
Kijk even goed op de site, bellen en mailen kan geen kwaad....
Bizar, er wordt gewerfd als een gek (aanbrengpremies), en aan de andere kant (andere bedrijven) regent het ontslagen....
Soms heb je gewoon geen keus, in bepaalde streken heb je gewoon meer en betere banen.quote:Op maandag 5 oktober 2009 22:43 schreef Osramp het volgende:
Maar het is best wel een takke end rijden naar Den Helder vanuit Amsterdam (ook Noord, al heb je dan weinig files). Ik heb ook een baan ingewisseld vanwege de reistijd. Ik reisde 1 uur enkele afstand, dus minstens 2 uur per dag in de auto. Nadat me een baan op 25 minuten enkele afstand werd aangeboden, heb ik me niet lang bedacht. Goed, dat het werk aantrekkelijker was en ietsje beter verdiende was mooi meegenomen.
Moraal: vergis je niet met reizen, het kan zwaarder vallen dan je denkt.
Andere functie waarvoor ik op gesprek ben geweest is 'm ook niet geworden. Maar uiteindelijk had ik er ook geen zin meer in, want naarmate het gesprek had ik steeds het idee dat het geen functie voor mij was. Technisch Support Engineer is de functie maar ze willen eigenlijk dat je hun producten verkoopt.. Ga ik niet aan beginnenquote:Beste ****,
Ik heb navraag gedaan bij de manager van het Support Center.
Hij heeft aangegeven dat je inderdaad wel enigszins geschikt bent.
Wij hebben op dit moment echter meerdere sollicitaties van geschikte kandidaten.
Daaruit is een keuze gemaakt en die is dus helaas niet op jouw gevallen.
Ik hoop je hiermee voldoende te hebben geinformeerd.
Met vriendelijke groet,
**********
--------------------------------------------------------------------------------
Beste ****,
Naar mijn idee had ik een perfecte match voor deze functie. Zou je mij kunnen uitleggen waarom ik niet tot de kandidaten behoor ? Ik zou een feedback enorm waarderen, misschien kan het mij helpen in mijn verdere sollicitaties.
Met vriendelijke groet,
************
Mja, hoeveel fouten ik af en toe in e-mails zie zitten bij P&O-mutsen of (die vooral) werving- & selectiekneusjes)....quote:
Whaha.... beetje jammer he?! Bedrijven wijzen je af maar foutloos lukt het hen niet. Wie is hier nu incompetent?quote:
Daarom zoeken ze ook iemand die de taal perfect beheerstquote:Op dinsdag 6 oktober 2009 20:01 schreef LaVauX het volgende:
[..]
Whaha.... beetje jammer he?! Bedrijven wijzen je af maar foutloos lukt het hen niet. Wie is hier nu incompetent?
Laatst wilde ik ook solliciteren bij een marketing & communicatie bedrijf. Ik voldeed aan het gevraagde eisenpakket. Vervolgens kwam ik zo ontzettend vééél (structurele) spelfouten op de website tegen dat ik spontaan afknapte!
1 criterium was: perfecte beheersing van de Nederlandse taal.
Mooiste voorbeeld vond ik toch STAGIERE i.p.v. stagiaire. STAGAIRE kan ik me nog ergens voorstellen ook al is dat ook incorrect gespeld.
¡Hallo! We hebben het over een bedrijf dat zich bezighoudt met communicatie.
Rotterdam is gewoon een kut stad wat betreft banen, tenzij je een ambtenaar bent dan is het een ander verhaal.quote:Op dinsdag 6 oktober 2009 00:07 schreef Five_Horizons het volgende:
Mwoa, reistijd: voor een leuke functie wil ik ver gaan. Ik heb twee jaar lang 2 uur reistijd (enkele reis) gehad. Eerst een jaar Rotterdam - Amsterdam Sloterdijk en een jaar Rotterdam - Amsterdam Centrum. Kon ik wel werken in de trein, maar toch.
Over aparte sollicitatieverhalen: ik ben bezig een onderneming op te starten, maar prioriteit heeft het genereren van inkomsten. Paar weken terug een (apart verlopen) gesprek gehad. Bel ik vandaag voor een update (we hadden vorige week afgesproken voor een uitkomst): erm.. ja, druk. Ik wilde je e-mail (vorige week verstuurd) vanmiddag beantwoorden. Maar ik moet zo weer weg, alles loopt uit. Erm..... morgen heb je antwoord.
Mja, dan weet ik het antwoord wel zo'n beetje, maar dat hoor ik dan liever niet per e-mail. (ik was te 'flabbergasted' om door te vragen eigenlijk)
Andere uitzendbureaus, inschrijven op sites... nationalevacaturebank.nl etc...quote:Op woensdag 7 oktober 2009 12:41 schreef Dirkos1987 het volgende:
Ik ben dus ook op zoek aan het werk,
Heb al aantal keer tijdelijk werk van 1 week - 1,5 - 2 weken bij verschillende bedrijven gehad, dit was via tempo-team.
helaas is het nu al een week stil en begint het nu wel te vervelen!
Ik heb een MBO-4 ondernemer-detailhandel diploma.
Ook heb verschillende bedrijven een sollicitatie gestuurd maar helaas is dat tot op heden geen succes.
Heeft iemand misschien nog tips voor me, waar ik heen kan gaan enz enz?
Hier zou ik vandaag antwoord krijgen op een een 3 weken lopende sollicatie , op hoop van zegen.quote:Op vrijdag 9 oktober 2009 10:13 schreef MarjoleinA het volgende:
Het is rustig hier!
Hoe gaat het met jullie sollicitaties? Nog gesprekken gepland oid?
Hier druk bezig, weinig resultaat!
Ik hoop vandaag bericht te krijgen van eentje via post of email. Of anders maandag (solliciteren kon tot gisteren).quote:Op vrijdag 9 oktober 2009 10:13 schreef MarjoleinA het volgende:
Het is rustig hier!
Hoe gaat het met jullie sollicitaties? Nog gesprekken gepland oid?
Hier druk bezig, weinig resultaat!
Het is hier ook erg rustig, zou allemaal reacties krijgen de laatste tijd, maar hoor niets, bel er wel achteraan maar dan is het weer, jaaa we zijn er mee bezig...quote:Op vrijdag 9 oktober 2009 10:13 schreef MarjoleinA het volgende:
Het is rustig hier!
Hoe gaat het met jullie sollicitaties? Nog gesprekken gepland oid?
Hier druk bezig, weinig resultaat!
Ja, ik vond vandaag al bellen ook weer zo snel. Dus ik denk maandag nadat de post geweest is, of anders dinsdag.quote:Op vrijdag 9 oktober 2009 15:22 schreef MarjoleinA het volgende:
@ Kekaa ik hoop dat je zo snel mogelijk iets hoort. Ik heb ergens gesolliciteerd kon tm 1 okt. Ik moet nu nog steeds iets horen. Ik heb al wel gebeld en zou vandaag of na het weekend iets meer horen. Ik ben benieuwd.
Owja... maandag komt er eigenlijk helemaal geen post!!!! (maar wel misschien email), dan uhh dinsdag nadat de post geweest is.quote:Op vrijdag 9 oktober 2009 15:39 schreef DennisMoore het volgende:
[..]
Niet zoveel bedrijven die op zaterdag of zondag een brief posten toch?
Maandag komt hier gewoon de post, hoorquote:Op vrijdag 9 oktober 2009 15:41 schreef Kekaa het volgende:
[..]
Owja... maandag komt er eigenlijk helemaal geen post!!!!
Nog niets , krijg bij bellen ook een voicemailquote:Op vrijdag 9 oktober 2009 15:22 schreef MarjoleinA het volgende:
@ Morpheus_at_work: al iets gehoord?
Sinds 1 juli nu, dus zo'n ehhh 3 maand nu.quote:Op vrijdag 9 oktober 2009 15:22 schreef MarjoleinA het volgende:
@ JDx hoe lang ben jij eigenlijk al werkloos? En heb je al iets aan je eigen site gedaan?
Ja dat is echt klote, ik ben dus precies 27, daar zien ze me niet meer als jongere en bij werkgevers zien ze me momenteel als 'vrij' onervaren starter.quote:Op vrijdag 9 oktober 2009 16:14 schreef cofi het volgende:
Inmiddels heb ik contact opgenomen met het CWI. Sinds oktober is de Wet WIJ ingevoerd, waar ik nu waarschijnlijk gebruik van ga maken (moet toch een bron van inkomsten hebben).
Bedankt voor je persoonlijke note, MarjoleinA! Heel attent van je.quote:Op vrijdag 9 oktober 2009 15:22 schreef MarjoleinA het volgende:
@ LaVauX, ik kreeg laatst ook een afwijzing. De keus was niet op mij gevallen. Ik heb toen een mail gestuurd en gevraagd waarom niet. Binnen een half uur werd ik gebeld. Allereerst de reisafstand. Dat was voor mij 3 kwartier rijden en geen probleem. Daarna kreeg ik te horendat er 135 brieven waren binnen gekomen. Ik zat bij de seletie van de 1e 25 mensen. Daarna werd er weer een selectie gemaakt en viel ik alsnog af. Mensen hadden net iets meer ervaring in de projectontwikkeling. Het rare was dat er ook bij stond dat mensen van makelaarskantoren konden solliciteren. Jammer maar helaas voor mij dus.
Hopelijk kom je snel iets anders leuks tegen.
Zo en nu heb ik zin in een borrel! De zon schijnt hier, heerlijk
Ik heb Personeel & Arbeid gestudeerd. Ik zoek ook echt een P&O functie en geen W&S of intercedent functie. Nu weet ik dat ik het mezelf niet makkelijk maak door juist een functie te zoeken, waarop in veel bedrijven juist bezuinigd wordt (overhead kostenquote:Op vrijdag 9 oktober 2009 16:32 schreef MarjoleinA het volgende:
In welke richting zoek je een baan Cofi? Irritant is dat als ze niet op de hoogte zijn van een nieuwe wet. Je zou toch denken dat juist zij alles er van moeten weten maar goed.
Het heeft ook zo z'n voordelen dat je 27 bent. Je hebt dan sowieso recht op bijstand. Voor mensen onder de 27 gaat dat niet meer op. Je krijgt alleen bijstand als je je aanmeld voor de WIJ, met als verplichting dat je elk aanbod van de gemeente aanneemt. Daar stond ook wel wat grappig over in de uitleg van de wet:quote:Op vrijdag 9 oktober 2009 16:31 schreef JDx het volgende:
[..]
Ja dat is echt klote, ik ben dus precies 27, daar zien ze me niet meer als jongere en bij werkgevers zien ze me momenteel als 'vrij' onervaren starter.
In mijn hoofd ben ik echt bezig met iets opzetten voor mezelf, aangezien ik daar genoeg tijd voor heb en ik langzaam een soort discipline aan het opbouwen ben (vroeg eruit, niet teveel zuipen in het weekend, etc) zie ik wel kansen. Als anderen het niet voor je kunnen doen, dan moet je zelf je weg vinden, back to basics.
Probeer tijdens het gesprek niet TE sociaal wenselijk te zijn. Het wordt vaak als erg positief ervaren als je ook je leerpunten weet aan te kaarten (alleen als ze erover beginnen natuurlijk).quote:Op vrijdag 9 oktober 2009 17:22 schreef Dirkos1987 het volgende:
kreeg net telefoontje dat ik dinsdag op gesprek mag komen, dit is voor het eerst in mijn leven (22 jaar) dat ik serieus op een gesprek moet komen.
iemand die tips voor me heeft, en wat ik allemaal mee moet nemen?
ga dan niet overdressed, gewoon mooie broek en overhemd , vooral geen stropdas omdoen.quote:Op vrijdag 9 oktober 2009 17:36 schreef Dirkos1987 het volgende:
Nou moet ik zeggen dat het niet voor de hoogste functie allertijden is, het gaat om een monteur bij electro winkel, dus iemand die thuis gaat bij mensen en evt ook gaat aansluiten.
Bedankt voor de site, heb er even goed naar gekeken, maar kan me niet voorstellen dat het bij mijn solicitatie er zo aan toe gaat.quote:Op vrijdag 9 oktober 2009 17:37 schreef cofi het volgende:
[..]
Probeer tijdens het gesprek niet TE sociaal wenselijk te zijn. Het wordt vaak als erg positief ervaren als je ook je leerpunten weet aan te kaarten (alleen als ze erover beginnen natuurlijk).
Op deze site kun je ook veel informatie vinden over hoe je je het best kunt voorbereiden op een sollicitatiegesprek.
Succes dinsdag!!
Je was te snel of ik te langzaam, zag je post later pasquote:Op vrijdag 9 oktober 2009 18:37 schreef Dirkos1987 het volgende:
[..]
Bedankt voor de site, heb er even goed naar gekeken, maar kan me niet voorstellen dat het bij mijn solicitatie er zo aan toe gaat.
Het gaat namelijk zoals ik iets hier boven al zei, om een eenvoudige functie.
Hoop dat alles goed komt en dat ik aan de slag kan, zit nu 1,5 maand thuis met af en toe wat tijdelijk werk er tussen, maar begint echt te vervelen!
Ben ik niet met je eens. De sfeer op de werkvloer zal totáál anders zijn dan aan de sollicitatietafel met onbekende mensen. Dus die indruk die eerste minuut moet je je niet door laten leiden.quote:Op vrijdag 9 oktober 2009 19:05 schreef Rooligan het volgende:
De beste tip die ik ooit gekregen heb van een psycholoog die nu als intermediair werkt: blijf jezelf en luister ook naar je gevoel. Ga geen rol aannemen tijdens een gesprek, want dat houd je nooit lang vol. Wees eerlijk. Je gevoel is ook belangrijk (wat voel je de eerste minuut als je binnen stapt; is het verstikkend dan zul je je er nooit op je gemak voelen).
Ik zal mijn advies wat nuanceren, daar dit in eerste instantie voor mij bedoeld was - geënt op een functie in het middenkader van het bedrijf. Voor mensen die willen werken in de productie is dit natuurlijk minder relevant.quote:Op vrijdag 9 oktober 2009 19:12 schreef DennisMoore het volgende:
[..]
Ben ik niet met je eens. De sfeer op de werkvloer zal totáál anders zijn dan aan de sollicitatietafel met onbekende mensen. Dus die indruk die eerste minuut moet je je niet door laten leiden.
En een rol spelen... kan nodig zijn om de baan binnen te slepen (de meeste werkzoekenden hebben gewoon inkomen nodig). De baan zelf kun je later vaak nog wel wat eigen invulling aan geven.
Wat jij schetst is leuk in een ideale situatie. Maar de praktijk is wat anders.
Al vanaf mijn 14e zat ik in de internet wereld, verdiende 4x zoveel als mijn gemiddelde klasgenoten. Via reclame, slimme trucjesquote:Op vrijdag 9 oktober 2009 17:32 schreef cofi het volgende:
[..]
Het heeft ook zo z'n voordelen dat je 27 bent. Je hebt dan sowieso recht op bijstand. Voor mensen onder de 27 gaat dat niet meer op. Je krijgt alleen bijstand als je je aanmeld voor de WIJ, met als verplichting dat je elk aanbod van de gemeente aanneemt. Daar stond ook wel wat grappig over in de uitleg van de wet:
"Uit onderzoek van Divosa is gebleken dat 1/3 van degenen die horen dat ze voor hun uitkering aan de slag moet afhaakt."![]()
Wel een goed iniatief om zelf iets op te zetten! Ik geloof dat het CWI daarin ook het e.e.a. voor je kan betekenen (alleen geen idee wat). Wat wil je ongeveer gaan doen? Just curious!
schoonmaak zoeken ze altijd mensen , verdient redelijk goed.quote:Op vrijdag 9 oktober 2009 21:50 schreef Heroinjunk het volgende:
Ik ben ook werkloos. Alhoewel ik nog wel op school zit, wil ik wel graag een bijbaantje hebben of dergelijken. Maar volgens mij nemen ze 19-jarigen, zeker in deze tijd niet zo snel aan. Iemand tips voor me? Horeca is me al aangeraden, omdat je daar vaak 18 jaar of ouder voor moet zijn, maar in mijn omgeving vind ik daar niet veel van.
Ja, dat is het punt, ik wil het liefste niet doordeweeks gaan werken omdat dat moeilijk te combineren is met mijn school.quote:Op vrijdag 9 oktober 2009 22:08 schreef morpheus_at_work het volgende:
[..]
schoonmaak zoeken ze altijd mensen , verdient redelijk goed.
schoonmaak is meestal 1-2 uurtjes savonds. mijn vrouw deed het ook met haar studie in een ziekenhuis.quote:Op vrijdag 9 oktober 2009 22:09 schreef Heroinjunk het volgende:
[..]
Ja, dat is het punt, ik wil het liefste niet doordeweeks gaan werken omdat dat moeilijk te combineren is met mijn school.
Ik heb al doordeweeks gewerkt, 's avonds, in een supermarkt. Alleen dat is voor mij moeilijk omdat ik lang moet reizen. Ik zit in Utrecht op school en ik woon in Helmond.quote:Op vrijdag 9 oktober 2009 22:12 schreef morpheus_at_work het volgende:
[..]
schoonmaak is meestal 1-2 uurtjes savonds. mijn vrouw deed het ook met haar studie in een ziekenhuis.
Leuk initiatief! Wil je ook sites "gaan verkopen" (dus ook serverruimte aanbieden)? Het is een leuke manier om een eigen bedrijf te starten, zonder dat je een groot start kapitaal nodig hebt. Is het nu alleen niet lastig om klanten te vinden? Ik kan me voorstellen dat bedrijven nu niet snel investeren in een nieuwe site oid.quote:Op vrijdag 9 oktober 2009 20:30 schreef JDx het volgende:
[..]
Al vanaf mijn 14e zat ik in de internet wereld, verdiende 4x zoveel als mijn gemiddelde klasgenoten. Via reclame, slimme trucjesgewoon sites of ontwerpen maken voor bedrijven, etc...
Het was een hobby en toen ik naar school ging was ik 60uur per week bezig (30uur school, 30uur werk), en had er niet veel tijd meer voor, ik heb altijd gedacht dat het zonde was dat ik daar nooit mee verder ging. Op zich heb ik daar nu alle tijd voor. Want eigen websites moet je onderhouden, links zoeken, zorgen dat die actief blijven etc...
Het grote nadeel is dat je niet direct resultaat ziet, het kan zijn dat je 40uur per week ermee bezig bent en het nog geen 10 euro opleverd. Maar een week later kan je wel op 20 euro zitten, etc...
Ik sta al sinsds 2004 ingeschreven bij de KvK en heb nog wel wat klanten waarvan ik het onderhoud doe van de site, maar daar kan je niet veel mee.quote:Op zaterdag 10 oktober 2009 11:35 schreef cofi het volgende:
[..]
Leuk initiatief! Wil je ook sites "gaan verkopen" (dus ook serverruimte aanbieden)? Het is een leuke manier om een eigen bedrijf te starten, zonder dat je een groot start kapitaal nodig hebt. Is het nu alleen niet lastig om klanten te vinden? Ik kan me voorstellen dat bedrijven nu niet snel investeren in een nieuwe site oid.
commerciele sites worden 99,99 % niet bij kleine bedrijfjes gedaan, dat is een te groot risico.quote:Op zaterdag 10 oktober 2009 11:39 schreef JDx het volgende:
[..]
Ik sta al sinsds 2004 ingeschreven bij de KvK en heb nog wel wat klanten waarvan ik het onderhoud doe van de site, maar daar kan je niet veel mee.
Het grote nadeel is dat ik geen gebruik kan maken van de 6 maanden opstarttijd, het UWV geeft mensen de mogelijkheid om 6 maanden te proberen een bedrijf op te starten, maar die heb ik dus al. Ik wil het meer gaan doen in de commerciele sites. Het wordt heel hard werken, maar het grote voordeel is dat je niet keer verdient, maar een inkomensstroom opbouwd. Het nadeel is dat het wel een jaar kan duren voordat je zo'n stroom op gang hebt.
theoretisch is een website voor bedrijf al een commerciële site.quote:Op zaterdag 10 oktober 2009 13:52 schreef cofi het volgende:
Wat moet ik me eigenlijk voorstellen bij commerciele sites? Wehkamp.nl ofzo?
Je kan op zich promotiewerk gaan doen of verkoop op straat. Heb ik tijdens m'n studie ook gedaan, je kan meestal werken wanneer je wilt. Dus jezelf inplannen wanneer je wil. En als je er gevoel voor hebt, niet bang bent om mensen aan te spreken en sterk bent in het overtuigen van mensen dan kan je lekker verdienen. 100/150 euro per dag moet dan wel te halen zijn.quote:Op vrijdag 9 oktober 2009 22:25 schreef Heroinjunk het volgende:
[..]
Ik heb al doordeweeks gewerkt, 's avonds, in een supermarkt. Alleen dat is voor mij moeilijk omdat ik lang moet reizen. Ik zit in Utrecht op school en ik woon in Helmond.
Helaas, een andere kandidaat was meer geschiktquote:Op vrijdag 9 oktober 2009 15:22 schreef MarjoleinA het volgende:
@ DennisMoore spannend! Hou je ons op de hoogte?
Tja... ook bij mij is dat een bekend probleem. Het meest frustrerende is dat ik vaak terug krijg dat het NIET aan mijn motivatiebrief e.d. ligt maar dat de voorkeur continu uitgaat naar (zeer) ervaren mensen (aangezien bedrijven het nú toch voor het uitzoeken hebben)!quote:Op maandag 12 oktober 2009 12:31 schreef T3rr0r het volgende:
Sollicitatiegesprekken voeren ben ik over het algemeen best goed in. Probleem is alleen dat ik amper de mogelijkheid krijg om ze te voeren
QFTquote:Op maandag 12 oktober 2009 12:50 schreef LaVauX het volgende:
[..]
Tja... ook bij mij is dat een bekend probleem. Het meest frustrerende is dat ik vaak terug krijg dat het NIET aan mijn motivatiebrief e.d. ligt maar dat de voorkeur continu uitgaat naar (zeer) ervaren mensen (aangezien bedrijven het nú toch voor het uitzoeken hebben)!
En dat bij Junior-functies zeg. DAMN! Dat zegt al gewoon hoe wanhopig de ervaren mensen al zijn dat ze op starterfuncties reageren.
Lang leve de kredietcrisis!
Salarissen zijn ook een stuk lager geworden krijg ik het idee.quote:Op maandag 12 oktober 2009 12:50 schreef LaVauX het volgende:
[..]
Tja... ook bij mij is dat een bekend probleem. Het meest frustrerende is dat ik vaak terug krijg dat het NIET aan mijn motivatiebrief e.d. ligt maar dat de voorkeur continu uitgaat naar (zeer) ervaren mensen (aangezien bedrijven het nú toch voor het uitzoeken hebben)!
En dat bij Junior-functies zeg. DAMN! Dat zegt al genoeg over hoe wanhopig de ervaren mensen al zijn dat zij op starterfuncties reageren.
Lang leve de kredietcrisis!
Ik heb de laatste tijd veel complimenten gekregen over mijn brief; maar de reden voor afwijzing is dat mijn achtergrond niet aansluit bij hun producten. En er is altijd wel een sollicitant die dat wel heeft (als ik hun brieven mag geloven).quote:Op maandag 12 oktober 2009 12:50 schreef LaVauX het volgende:
Tja... ook bij mij is dat een bekend probleem. Het meest frustrerende is dat ik vaak terug krijg dat het NIET aan mijn motivatiebrief e.d. ligt maar dat de voorkeur continu uitgaat naar (zeer) ervaren mensen (aangezien bedrijven het nú toch voor het uitzoeken hebben)!
Dat heb ik voor de zomer (voor mezelf) al geconstateerd. Maar goed; liever een paar honderd euro minder in de maand dan vorig jaar, dan geen inkomen - zoals nu.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 00:08 schreef samjustme het volgende:
Salarissen zijn ook een stuk lager geworden krijg ik het idee.
Ik ben benieuwd hoe dat met het traject van mn vriend gaat. Hij heeft wajong, en vorige week is er een reintegratieplan ingediend door een reintegratiebedrijf bij het UWV. Netjes een brief van het UWV gekregen. De beslissing volgt voor 3 december... Zo niet, dan kan het zijn dat ze langer de tijd nodig hebben... En stel dat het afgekeurd wordt, dan kun je weer van voren af aan beginnen. Maarja, daar gaan we maar niet van uit.quote:Op dinsdag 13 oktober 2009 10:54 schreef JDx het volgende:
Tering zeg, ik had me aangemeld voor zo'n jobhuntings traject via het UWV, iemand langsgeweest, allerlei formulieren klaargemaakt en nu krijg ik te horen dat het UWV het plan van het jobhunting bedrijf heeft afgekeurd, omdat ze zich niet aan de regels houden.
Bericht van het UWV: gewoon blijven solliciteren, de moed niet opgeven.
Je kunt als werkgever gewoon CV's inzien, als je een abonnement neemt. Dan kunnen ze gewoon contact met je opnemen. Hetzij via de door jou gepubliceerde gegevens, hetzij (als je CV anoniem is) via de mail.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 10:00 schreef Kekaa het volgende:
Dan maar even bellen. Blijkt dat ze mijn CV van de vacaturebank hebben... En dat hun het dus naar hen gestuurd hebben? En niks aan mij hebben laten weten.
Hmm... maar dan sturen ze dus een brief waarin staat dat ik gesolliciteerd heb op de functie activiteitenbegeleider?quote:Op woensdag 14 oktober 2009 10:04 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Je kunt als werkgever gewoon CV's inzien, als je een abonnement neemt. Dan kunnen ze gewoon contact met je opnemen. Hetzij via de door jou gepubliceerde gegevens, hetzij (als je CV anoniem is) via de mail.
Jammer!quote:Op maandag 12 oktober 2009 12:27 schreef DennisMoore het volgende:
[..]
Helaas, een andere kandidaat was meer geschikt.
Nog even wat feedback gekregen etc, heb ze veel succes gewenst enzo, geen vervelend gesprek. Maar jammer, had er zin in gehad. En had in gedachten al opgezegd bij huidige baas.
Ik heb spaargeld..quote:Op woensdag 14 oktober 2009 12:21 schreef T3rr0r het volgende:
Ik zie een glorieuze toekomst voor een bureau wat ingehuurd kan worden om concurrenten tijdens sollicitatie-procedures te intimideren
En ik een honkbalknuppel.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 12:21 schreef T3rr0r het volgende:
Ik zie een glorieuze toekomst voor een bureau wat ingehuurd kan worden om concurrenten tijdens sollicitatie-procedures te intimideren
Ik solliciteer natuurlijk niet voor niets eldersquote:Op woensdag 14 oktober 2009 23:26 schreef samjustme het volgende:
..een afwijzing meer of minder maakt dan niks uit.
Dat sowieso, het is niet dat je perse weg moet? Je kan ook 1 jaartje blijven werken en afwachten tot het beter wordt op arbeidsmarkt.quote:Op woensdag 14 oktober 2009 23:28 schreef DennisMoore het volgende:
[..]
Ik solliciteer natuurlijk niet voor niets elders.
Kan wel gunstig zijn bij het arbeidsvoorwaardengesprekquote:Op donderdag 15 oktober 2009 15:38 schreef MarjoleinA het volgende:
Ik heb net zo'n lachwekkend soll. gesprek gehad.
Echt,![]()
Ik heb meer vragen gesteld en dingen verteld dan hij. Hij wou me graag als zijn assistent en zei een paar keer dat ik er goed uit zag.
Anyway als ik wil kan ik daar terecht. Ik heb echter liever geen baan of inkomen dan dat ik daar moet zitten haha.
Ach laat ik er maar om lachen. Volgende week nieuwe kansen
Ik duim met je mee!quote:Op donderdag 15 oktober 2009 15:45 schreef JDx het volgende:
Zojuist gereageerd op een vacature die echt exact bij me past, heb de opleiding die ze vragen (1 van de) heb 2 a 3 jaar werkervaring, ik ben nog jong. Ze zoeken een jong designer, die van alles wat doet.
Echt precies wat ik zoek, naar mijn mening een super enthousiaste sollicitatie geschreven en ik zou het aan de hand van mijn brief en CV en wat ze zoeken gek vinden als ik geen uitnodiging krijg.
En het is ook nog eens slechts een half uurtje rijden!
Hoop dat ik niet te enthousiast ben, al zo vaak niets meer gehoord van een bedrijf of een afwijzing om een onzinnige reden. Maar het is wel eindelijk een vacature waarbij ik denk; perfect, dat ben ik!
Ik duim ook voor je.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 15:45 schreef JDx het volgende:
Zojuist gereageerd op een vacature die echt exact bij me past, heb de opleiding die ze vragen (1 van de) heb 2 a 3 jaar werkervaring, ik ben nog jong. Ze zoeken een jong designer, die van alles wat doet.
Echt precies wat ik zoek, naar mijn mening een super enthousiaste sollicitatie geschreven en ik zou het aan de hand van mijn brief en CV en wat ze zoeken gek vinden als ik geen uitnodiging krijg.
En het is ook nog eens slechts een half uurtje rijden!
Hoop dat ik niet te enthousiast ben, al zo vaak niets meer gehoord van een bedrijf of een afwijzing om een onzinnige reden. Maar het is wel eindelijk een vacature waarbij ik denk; perfect, dat ben ik!
Over 6 weken is dit topic toch echt wel vol..!quote:
Onder werktijd meelezen, zit er nu tot opvullingquote:Op donderdag 15 oktober 2009 17:45 schreef Rooligan het volgende:
[..]
Over 6 weken is dit topic toch echt wel vol..!
Sjiiiieeesss! Het is nooit goed he? Dit heb ik inmiddels ook al een paar keer te horen gekregen.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 13:51 schreef Kekaa het volgende:
Een afwijzing van welzijnswerk Hoogeveen. Te hoog opgeleid. Het was toch echt een MBO functie, en geen HBO.
Ga anders even ergens anders zitten trollen, megadoos.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 22:10 schreef zhe-devilll het volgende:
Ik heb zo de schurft aan mensen die niet willen werken! Ik erger me kapot aan die gasten...dus hupssnel naar marktplaats, of banenreus, hoe heten die sites?
Hup aan die arbeid...!
En wtf waarom zou ik trollen mafkees?quote:Op donderdag 15 oktober 2009 22:57 schreef T3rr0r het volgende:
[..]
Ga anders even ergens anders zitten trollen, megadoos.
Ik heb zo de schurft aan mensen die denken dat de banen voor het opscheppen liggen. Iedereen in dit topic doet zijn best om weer aan de slag te komen. Ze willen ook niks liever.quote:Op donderdag 15 oktober 2009 22:10 schreef zhe-devilll het volgende:
Ik heb zo de schurft aan mensen die niet willen werken! Ik erger me kapot aan die gasten...dus hupssnel naar marktplaats, of banenreus, hoe heten die sites?
Hup aan die arbeid...!
Dat zegt verder nogal weinig over het al dan niet aan het werk kunnen komen. Voorheen waren er veel meer vacatures. Dát is helemaal ingestort.quote:Op vrijdag 16 oktober 2009 07:53 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
De werkeloosheid loopt nu toch niet echt op?
Lees nou even wat ik schreef......quote:Op vrijdag 16 oktober 2009 08:08 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Lijkt me dat eerst de werkeloosheid minder hard moet stijgen voor je kan denken aan nieuwe vacatures
Inderdaad, ook een bekend verhaal voor me. Meestal krijg ik deze reacties van de recruiters of P&O mensen na het versturen van mijn sollicitatiebrief (dus nog geen gesprek geweest). Ik probeer dat altijd als volgt te weerleggen (maar of het indruk maakt; het heeft nog niet tot een baan geleid....):quote:Op donderdag 15 oktober 2009 22:09 schreef LaVauX het volgende:
[..]
Sjiiiieeesss! Het is nooit goed he? Dit heb ik inmiddels ook al een paar keer te horen gekregen.
Ze hebben er uiteenlopende redenen voor:
- Bang dat je weinig tot geen commitment toont
- Ze moeten meer betalen als je hoger opgeleid bent
- De functie biedt geen uitdaging voor je
etc. etc.
Ab-so-luut waar. Wanneer je een bepaald CV hebt met steekwoorden en je geeft in je profiel aan dat je een bepaalde functie niet ziet zitten (als voorbeeld: ervaring als hypotheekadviseur en niet meer in die functie terug willen), dan krijg je telkens dergelijke aanbiedingen.quote:Op vrijdag 16 oktober 2009 09:13 schreef Rooligan het volgende:
Hebben jullie hier ook ervaring(en) mee?
Ik heb enkele persoonlijkheids- en beroepskeuzetests ondergaan en daarin kwam naar voren dat ik o.a. goed zou kunnen functioneren in intercedent / recruiter / consultant functie: technische achtergrond, commerciële ervaring, communicatief en administratief erg sterk. Als ik vervolgens hierop solliciteer en een brief schrijf die mijn vaardigheden en competenties laat passen op de activiteiten in die functie; dan krijg ik steevast het antwoord dat mijn achtergrond niet matcht met hetgeen wat zij voor ogen hebben. Als je dan doorvraagt, dan weten ze niet precies wat voor achtergrond ze wel willen, maar men wil gewoon dat je al jaren ervaring hebt in de arbeidsbemiddeling. De vacatureomschrijving maakt hier geen melding van, alleen enkele jaren commerciële ervaring is een pre. Ze hebben verder geen tijd voor een gesprek en baseren hun keuze puur op hun eerste indruk.quote:Op vrijdag 16 oktober 2009 09:27 schreef Five_Horizons het volgende:
[..]
Ab-so-luut waar. Wanneer je een bepaald CV hebt met steekwoorden en je geeft in je profiel aan dat je een bepaalde functie niet ziet zitten (als voorbeeld: ervaring als hypotheekadviseur en niet meer in die functie terug willen), dan krijg je telkens dergelijke aanbiedingen.
Het is vaak ook gewoon harvesten van CV's.
Heel soms heb ik weleens een keer een léuk gesprek met een recruiter. Die vraagt dan door en blijft niet hangen bij de functie waar 'ie je voor belt. Die ziet dan in dat die functie niet bij je past, maar probeert dan te kijken wat er bij hem of z'n collega's in het spreekwoordelijke vat zit.
Tuurlijk doet 'ie dat ook omdat 'ie geld wil verdienen (wie niet), maar hij doet net wat meer moeite. De meeste gesprekken/mails die ik krijg/gekregen heb, zijn echt dramatisch slecht en vaak automatisch gegenereerd.
Ik zou dat heel anders doen: het lezen en doorgronden van een CV+profiel kost even wat tijd, maar bespaart je naderhand onzingesprekken, denk ik.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |