Hier dan nog even de terugkoppeling van afgelopen weekend.quote:
Is het eigenlijk wel slim om zo'n initiatie te ondergaan als je ziek bent? Ziek zijn werkt immers als blokkade mbt. deze energie.quote:Op dinsdag 15 september 2009 10:09 schreef Niesl het volgende:
[..]
Hier dan nog even de terugkoppeling van afgelopen weekend.
Op zondag was het tweede deel van de Reiki 1 initiatie. Het begon met een uitgebreide ontspanningsoefening, waarna de initiatie plaatsvond. Het was bijzonder om te ervaren. Ik voelde mijzelf heel groot worden en de gehele kamer vullen. Daarna voelde ik heel veel energie door mijn lichaam stromen en werd alles wit voor mijn ogen (ogen waren gesloten).
Hierna heb ik geleerd mijzelf te behandelen. Ik voelde de energie flink stromen. Daarna heb ik iemand anders behandeld. Dit was ook leuk om te doen. Zowel ik, als de ander hadden er een positief gevoel bij!
Ondertussen heb ik mijzelf al enkele zelfbehandelingen gegeven. Erg prettig. Het geeft extra energie (en dat kan ik wel gebruiken op dit moment, ben zo ziek als een hond).
Wat ik ervan begrepen heb is het wel beter om dit in volle gezondheid te doen. Dan zou de energie puurder zijn.quote:Op dinsdag 15 september 2009 14:23 schreef mediaconsument het volgende:
[..]
Is het eigenlijk wel slim om zo'n initiatie te ondergaan als je ziek bent? Ziek zijn werkt immers als blokkade mbt. deze energie.
Niet op de Reiki-manier, wellicht wel op een andere manier?quote:De 2de vraag: Kun je bij jezelf een dergelijke initiatie uitvoeren?
Oh ja hoor, wel degelijk op de reiki manier....quote:Op dinsdag 15 september 2009 15:40 schreef Dragorius het volgende:
[..]
Wat ik ervan begrepen heb is het wel beter om dit in volle gezondheid te doen. Dan zou de energie puurder zijn.
[..]
Niet op de Reiki-manier, wellicht wel op een andere manier?
Is het dan mogelijk om te snel een dergelijke inwijding te ontvangen? Kan dit lastige gevolgen krijgen?quote:Op dinsdag 15 september 2009 15:52 schreef erodome het volgende:
[..]
Oh ja hoor, wel degelijk op de reiki manier....
Als je de handeling kent en wat erachter zit dan kan je het ook zelf, het is een tijd niet mogelijk geweest omdat oa het inwijdingssymbool pas later werd gegeven, nu dat bekend is kan je het prima zelf doen.
Of het verstandig is is een 2de, het wordt voor een goede reden pas later in je pad verkregen om mensen te kunnen inwijden.
Jezelf inwijden terwijl je het nog niet allemaal echt goed voor elkaar hebt kan een nare onstabiliteit veroorzaken.
Het is beter als daar een goed leertraject achter zit.
Ten tijde van de initiatie leek het slechts wat keelpijn, niets bijzonders. In de loop van de nacht is het heel heftig geworden.quote:Op dinsdag 15 september 2009 14:23 schreef mediaconsument het volgende:
[..]
Is het eigenlijk wel slim om zo'n initiatie te ondergaan als je ziek bent? Ziek zijn werkt immers als blokkade mbt. deze energie.
Je bedoelt dat deze infomercial geen kritiek verdraagt ?quote:Dit topic is bedoeld om respectvol met elkaar te praten over Reiki en de verschillende stromingen. Degene die dat niet kan opbrengen mag wegblijven.
Ik ben een techneut, die altijd wel op zoek is geweest naar een stukje spiritualiteit, maar het nooit gevonden heeft. Toevallig kwam ik met Reiki in aanraking en na drie behandelingen die zo enorm goed aanvoelden, wilde ik er verder in gaan.quote:Op dinsdag 15 september 2009 13:51 schreef Beelzebufo het volgende:
Voorzichtige TVP voor vanavond... De 'beta' in mij heeft wat angst voor het onzichtbare en ontastbare, maar aan de andere kant trekt het me toch aan...
Maar waar vind je zo'n persoon, die toch iets wil doorgeven/ leren aan anderen, maar niet zo 'vastgeroest' zit...quote:Op dinsdag 15 september 2009 16:28 schreef bassos het volgende:
Als je dan toch een leraar wil hebben, kies dan iemand die integer is.
(niet mij, ik heb geen studenten)
Dus test die persoon, uitvoerig.
Kan je hier iets over vertellen?quote:In theorie leg je de harmonie van de energie huishouding van je lichaam in de waagschaal.
Heb je wellicht literatuur aan te raden?quote:Maar ja, als je toch je energiehuishouding in de waagschaal gaat leggen, is het dan niet beter om eerst geïnformeerd te zijn, ipv nadat het theoretisch gebeurt zou zijn ?
Je komt over als een redelijk iemand.quote:Op dinsdag 15 september 2009 16:29 schreef Niesl het volgende:
[..]
Ik ben een techneut, die altijd wel op zoek is geweest naar een stukje spiritualiteit, maar het nooit gevonden heeft. Toevallig kwam ik met Reiki in aanraking en na drie behandelingen die zo enorm goed aanvoelden, wilde ik er verder in gaan.
Voordat ik de initiatie heb ondergaan ben ik er enorm veel over gaan lezen. Ook ik was op zoek naar verklaringen. Er komen langzaamaan wat wetenschappelijk studies die bewijzen dat "iets" een positieve invloed kan hebben. Wat dat iets is wordt niet verklaard.
Een goed boek wat ik kan aanraden is "Een heldere kijk op Reiki" van Frank Arjava Petter. Het is zo uitgebreid en toegankelijk geschreven, het vertelde mij alles wat ik wilde weten (behalve wat wetenschappelijke stukken dan).
Dat vraag je aan iemand die als medereiziger dat kan doen.quote:Op dinsdag 15 september 2009 16:32 schreef Handschoen het volgende:[..]Maar waar vind je zo'n persoon, die toch iets wil doorgeven/ leren aan anderen, maar niet zo 'vastgeroest' zit...
Kan je hier iets over vertellen? [/quote]quote:[quote]In theorie leg je de harmonie van de energie huishouding van je lichaam in de waagschaal.
Ik vind the beast and the star erg mooi.quote:Heb je wellicht literatuur aan te raden?
Ik doel eigenlijk specifiek het stuk m.b.t. het 'in de waagschaal' leggen. Je doet het lijken alsof je hiermee bedoelt dat je jezelf hiermee schade zou toebrengen... Of iig dat het niet de goede manier zou zijn...quote:Op dinsdag 15 september 2009 16:43 schreef bassos het volgende:
[..]
Kan je hier iets over vertellen?
Ja, maar ik geef geen lezingen.
Korte versie :
Reiki claimt je energiehuishouding aan te passen zodat je kan gaan energie doorgeven.
(dat is onjuist, maar wel lekker kort door de bocht)
Naja als iemand claimt je te kunnen inwijden en je daarmee zo te veranderen dat je daarna wel ipv niet mensen kan genezen gaat het om je energiehuishouding.quote:Op dinsdag 15 september 2009 17:04 schreef Handschoen het volgende:[..]Ik doel eigenlijk specifiek het stuk m.b.t. het 'in de waagschaal' leggen. Je doet het lijken alsof je hiermee bedoelt dat je jezelf hiermee schade zou toebrengen... Of iig dat het niet de goede manier zou zijn...
Als jij inhoudelijk ingaat op waarom het geen onzin is, wil ik dat best overwegen.quote:Op dinsdag 15 september 2009 17:26 schreef Dragorius het volgende:
Wil je Reiki svp geen onzin noemen, althans, niet in dit topic?
quote:Dit topic is bedoeld om respectvol met elkaar te praten over Reiki en de verschillende stromingen. Degene die dat niet kan opbrengen mag wegblijven.
quote:Op dinsdag 15 september 2009 17:32 schreef Dragorius het volgende:
Uit de OP:
[..]
Mijn ervaring is o.a. geweest met een behandeling die ik kreeg voor mijn onderrug, door een oud-collega waarbij ik weet wat ik heb gevoeld. Dat was echt. Vandaar dat Reiki er voor mij "is".
Binnenkort wil ik dus ook gaan voor de inwijding in Tera Mai (he ToT)
troll verwijderdquote:Op dinsdag 15 september 2009 17:32 schreef Dragorius het volgende:Uit de OP:Mijn ervaring is o.a. geweest met een behandeling die ik kreeg voor mijn onderrug, door een oud-collega waarbij ik weet wat ik heb gevoeld. Dat was echt. Vandaar dat Reiki er voor mij "is".
Binnenkort wil ik dus ook gaan voor de inwijding in Tera Mai (he ToT)
Is dit een infomercial vervolg ?quote:Op dinsdag 15 september 2009 17:40 schreef ToT het volgende:
Er is geen afhankelijkheid; je krijgt een inwijding, een cursus en een certificaat en verder is het juist de master die begeleiding aan de cursist blijft geven als de cursist het nodig vindt. De cursist mag ook meteen zijn/haar eigen pad kiezen en zijn/haar eigen opvattingen houden over wat Reiki wel of niet is.
Had ik gemist.quote:Op dinsdag 15 september 2009 17:37 schreef ToT het volgende:
Met een inwijding worden er symbolen in je aura gezet en krijg je een flinke stoot energie door je Reiki-kanaal (de "paden" waardoor de energie loopt).
Sowieso stroomt er altijd al wel wat doorheen, maar met een inwijding worden ze gewoon flink open gezet.
Door zelf te oefenen kun je ook al flink op weg komen, maar dat kost tijd en inspanning. Met een inwijding word je al meteen gewoon een lekker eind op weg geholpen en krijg je de nodige uitleg over wat je er mee kunt doen.
Ik snap niet wat daar mis mee is?
Dat kan ik allemaal ook.quote:Op dinsdag 15 september 2009 17:46 schreef ToT het volgende:
Nou ik ging gewoon in op wat je zei hoor.
Wat ik weet? Niks, ik GELOOF dingen, maar zeker weten doe ik niets, omdat niets keihard bewezen is.
Wat ik kan? Soms kan ik dingen aanvoelen bij anderen, ik kan mensen energie geven (direct en op afstand) en afhankelijk van de situatie en de persoon voelen ze er soms dingen bij of zien ze dingen, en sommige mensen krijgen fysiek en/of psychisch enorme doorbraken. Bij anderen is een behandeling weer alleen een moment van heerlijke ontspanning en merken ze niet direct wat, maar sommigen daarvan worden zich later weer bewust van dat een bepaald kwaaltje ineens wel heel lang weg blijft.
Schei nou uit met dat hoogdraverij vent! Je weet niet eens waar je over praat, je bazelt maar wat en je vind het fijn om naar je eigen gelul te luisteren ter bevestiging van je eigen kromme ideeen.quote:Op dinsdag 15 september 2009 17:49 schreef bassos het volgende:
[..]
Dat kan ik allemaal ook.
Het verschil tussen ons in dit geval is :
Ik weet wel wat een eventueel symbool betekent als ik het gebruik.
Jij niet.
Dude.quote:
Hoe kan iets schoon zijn als het mensen probeert te verleiden om nodeloos iets met reiki-cursus te doen ?quote:Op dinsdag 15 september 2009 19:05 schreef ToT het volgende:Hou het hier schoon.
Ik ben daadwerkelijk een energiewerk beoefenaar.quote:Op dinsdag 15 september 2009 19:10 schreef jogy het volgende:
Bassos, heb een beetje respect voor iemands insteek binnen een topic. Wat Bastard zelf ook zegt, je kan ook een topic maken over jouw visie wat betreft reiki, lijkt me wat dat betreft best interessant maar niet hier. Het reiki topic is voor reiki beoefenaars en geïnteresseerden, niet voor mensen die er tegen zijn. Zo is het nou eenmaal opgezet hier zodat iedereen een plek heeft om zonder gezeur over hun interessegebied te discussiëren. Het 'wellus/nietus' voorbij zegmaar. Dit topic staat niet open voor een vijandige mening jegens reiki maar dat zegt niet dat er in dit subforum geen ruimte is voor een negatieve onderbouwde mening wat betreft reiki. Simpel genoeg.
Dat is leuk, en interessant, maar blijkbaar ben je een verstorende factor in DIT topic. Laat het daarom rusten en maak je eigen topic aan. Verder dus in [FB] Omgaan met teleurstellingen en een discussie over jouw manier van energiewerken in een door jou aan te maken topic. Jij bent jij, ik ben ik dus iedereen doet [wat dan ook] op zijn eigen manier, als die manier dus iemand anders volgen is dan is dat OOK iemands eigen keuze. Respecteer dat.quote:Op dinsdag 15 september 2009 19:15 schreef bassos het volgende:
[..]
Ik ben daadwerkelijk een energiewerk beoefenaar.
Ik denk daadwerkelijk dat reiki-cursus een aanslag is op je menselijkheid (als trainer)
En ik denk daadwerkelijk dat als je als cursist naar zo iemand gaat, dat je veel beter af bent met het zelf doen.
Zelf doen is zelf je eigen pad lopen.
Daarom veroordeel ik mensen zo hard.
Jij bent jij.
Inwijdingen hoort mijns inziens minimaal een jaar tussen te zitten, het hele ritueel is erop gericht om je helemaal open te stellen, je kanalen te openen, gevoeligheid te bevorderen enz enz enz...quote:Op dinsdag 15 september 2009 16:01 schreef mediaconsument het volgende:
[..]
Is het dan mogelijk om te snel een dergelijke inwijding te ontvangen? Kan dit lastige gevolgen krijgen?
Het lijkt me namelijk niet iets dat je even doet. Ben zelf ook niet van plan eigenlijk om me hiermee bezig te houden. Als het nodig is, zal het vanzelf wel komen.
Ja, maar ik geef geen lezingen.quote:Op dinsdag 15 september 2009 16:43 schreef bassos het volgende:
[..]
Dat vraag je aan iemand die als medereiziger dat kan doen.
Wellicht is er dan een antwoord te vinden in meer aandacht besteden aan de dingen om je heen.
[..]
Kan je hier iets over vertellen?
Misschien omdat miljoenen mensen op aarde er van overtuigd zijn dat het werkt? Empirisch bewijs genoeg lijkt me.quote:Op dinsdag 15 september 2009 17:28 schreef bassos het volgende:
[..]
Als jij inhoudelijk ingaat op waarom het geen onzin is, wil ik dat best overwegen.
Maar miljoenen mensen waren ook overtuigd dat de aarde plat was!quote:Op woensdag 16 september 2009 20:01 schreef vogeltjesdans het volgende:
[..]
Misschien omdat miljoenen mensen op aarde er van overtuigd zijn dat het werkt? Empirisch bewijs genoeg lijkt me.
En dat is niet zo, dus reiki werkt ook niet?quote:Op woensdag 16 september 2009 20:03 schreef ToT het volgende:
[..]
Maar miljoenen mensen waren ook overtuigd dat de aarde plat was!
Ben jij de meetlat waarlangs ieder ander mens moet worden afgemeten? Nee, dat ben je niet, dus gedraag je daar dan ook niet naar. Doe mee met de positieve discussie waar mensen hier moeite voor doen, of blijf gewoon weg.quote:Op dinsdag 15 september 2009 18:58 schreef bassos het volgende:
[..]
Dude.
Je kan veel beter inhoudelijk ingaan op argumenten en ze weerleggen dan dit gedrag.
Met het verwijder gedrag ben je bezig met 1984 complete control.
Controle bestaat niet.
Laat het gaan.
Je eventuele residuele haat tov mij is een aardig aandachtspunt voor verfijning.
Klopt. Zo plat als een pannekoekquote:Op woensdag 16 september 2009 20:03 schreef ToT het volgende:
[..]
Maar miljoenen mensen waren ook overtuigd dat de aarde plat was!
quote:Op woensdag 16 september 2009 20:20 schreef vogeltjesdans het volgende:
[..]
Ben jij de meetlat waarlangs ieder ander mens moet worden afgemeten? Nee, dat ben je niet, dus gedraag je daar dan ook niet naar. Doe mee met de positieve discussie waar mensen hier moeite voor doen, of blijf gewoon weg.
Als jij het allemaal zo goed weet, kan je je energie beter aan iets anders besteden dan dit topic. Maar uit je antwoorden af te leiden weet je van reiki in ieder geval niet veel.
Ieder mens is dat.quote:Op woensdag 16 september 2009 20:20 schreef vogeltjesdans het volgende:[..]Ben jij de meetlat waarlangs ieder ander mens moet worden afgemeten?
Nope, het is een aanvulling. Een opnieuw opwekken van je potentieelquote:Op dinsdag 15 september 2009 19:15 schreef bassos het volgende:
Ik denk daadwerkelijk dat reiki-cursus een aanslag is op je menselijkheid (als trainer)
Als dat zo was, hadden we nooit leren lezen en schrijven. "Leer het je zelf maar" werkt maar tot zo hoog.quote:En ik denk daadwerkelijk dat als je als cursist naar zo iemand gaat, dat je veel beter af bent met het zelf doen.
Zelf doen is zelf je eigen pad lopen.
Einz, weet ik. Maar door mijn reactie hier los te laten ben ik mijn stukje ook kwijt nuquote:Op woensdag 16 september 2009 20:22 schreef ToT het volgende:
[..]
Pssst....die discussie is afgesloten hier!Gebash is hier niet toegestaan, maar er mag wel een ander topic aangemaakt worden waar men wel hun negatieve gedachten over Reiki kunnen spuien!
(Het energiewerktopic?)
En iemand leren lezen? Rekenen? Want volgens jou moet iedereen het maar zelf leren. Wat vind je van sjamanen en medicijnmannen in andere landen dan, die hun kennis aan leerlingen doorgeven? Moeten die ook maar bestreden worden?quote:Op woensdag 16 september 2009 20:25 schreef bassos het volgende:
[..]
Ieder mens is dat.
Ik ben wellicht iets meer uitgesproken dan de gemiddelde toevallige voorbijganger.
Reiki is best ok.
Reiki-cursus is verwerpelijk en zou hard bestreden moeten worden.
Het 'volgen' van andere mensen is de vissen mentaliteit.quote:Op woensdag 16 september 2009 20:28 schreef vogeltjesdans het volgende:Als dat zo was, hadden we nooit leren lezen en schrijven. "Leer het je zelf maar" werkt maar tot zo hoog.
En geloof het of niet, dat is precies wat reiki doet. Je eigen verantwoordelijkheid aanspreken. Zelf ervaren.quote:Op woensdag 16 september 2009 20:33 schreef bassos het volgende:
[..]
Het 'volgen' van andere mensen is de vissen mentaliteit.
Het jezelf doen is waterman.
Je kan prima informatie opdoen van medereizigers.
Het is alleen zo dat je zelf verantwoordelijk bent.
Dus niet iets als georganiseerde religie.
Maar persoonlijke spiritualiteit.
Als mensen die zelf doen wat ze willen en dan andere mensen die ook doen omdat ze zelf willen heb je een vrijwel oneindig sterkere band dan als twee volgers elkaar ontmoeten.
(voor band kan je ook effect lezen)
En zo verdedigt de gevolgde het volgen.quote:Op woensdag 16 september 2009 20:36 schreef vogeltjesdans het volgende:[..]
En geloof het of niet, dat is precies wat reiki doet. Je eigen verantwoordelijkheid aanspreken. Zelf ervaren.
Maar niet nadat je fatsoenlijk bent ingewijd, om met name geklungel te voorkomen. Je stuurt ook niemand de weg op zonder rijbewijs, ook al vindt die persoon zelf dat hij prima kan rijden.
Een goede reiki leraar is iemand die af en toe dat steuntje in de rug geeft als je dat nodig hebt en erom vraagt, hij/zij kauwt je niets voor, heeft de waarheid niet in pacht, maar is er wel voor je als je van gedachten wilt wisselen, twijvels hebt of gewoon even wat steun nodig hebt.quote:Op woensdag 16 september 2009 20:33 schreef bassos het volgende:
[..]
Het 'volgen' van andere mensen is de vissen mentaliteit.
Het jezelf doen is waterman.
Je kan prima informatie opdoen van medereizigers.
Het is alleen zo dat je zelf verantwoordelijk bent.
Dus niet iets als georganiseerde religie.
Maar persoonlijke spiritualiteit.
Als mensen die zelf doen wat ze willen en dan andere mensen die ook doen omdat ze zelf willen heb je een vrijwel oneindig sterkere band dan als twee volgers elkaar ontmoeten.
(voor band kan je ook effect lezen)
Je volgt reikiquote:Op woensdag 16 september 2009 20:41 schreef erodome het volgende:[..]Een goede reiki leraar is iemand die af en toe dat steuntje in de rug geeft als je dat nodig hebt en erom vraagt, hij/zij kauwt je niets voor, heeft de waarheid niet in pacht, maar is er wel voor je als je van gedachten wilt wisselen, twijvels hebt of gewoon even wat steun nodig hebt.
Het is een onderstening, geen meester waarvoor gebogen dient te worden.
quote:Op woensdag 16 september 2009 20:40 schreef bassos het volgende:
[..]
En zo verdedigt de gevolgde het volgen.
Die inwijding is kul.
Je moet dagelijks aandachtswerk doen anders maakt welke 'inwijding' dan ook geen fuck uit.
Stel je wordt helemaal schoongespoeld en je kan alle energie van het hele universum aan.
De volgende dag ontbijt je en dan kan het al niet meer.
In hoeverre worden de grenzen van wat Reiki kan aangestipt ?
Wat denk jij dat de grenzen zijn ?
Wat heb je daadwerkelijk gedaan met reiki ?
Ik heb net een afspraak gemaakt voor een Violette Vuur inwijding!quote:Op woensdag 16 september 2009 20:47 schreef ToT het volgende:
Overigens heb ik regelmatig mensen alvast allerlei Reiki oefeningen laten doen voor ze een inwijding kregen. Sommigen voelden toen al op zich wel een beetje, maar na de inwijding was het een heel stuk heftiger.
quote:Op woensdag 16 september 2009 20:50 schreef vogeltjesdans het volgende:
[..]
Ik heb net een afspraak gemaakt voor een Violette Vuur inwijding!*vogeltjesdans helemaal blij is*
Kan je me nog dingen aanraden over het Violette Vuur? En hoe bevalt jou Yod eigenlijk?
Ik merkte wel degelijk verschil tussen een "gewone" reiki behandeling en een behandeling met het Violette Vuur. Veel aanweziger, veel krachtiger.quote:Op woensdag 16 september 2009 20:53 schreef ToT het volgende:
[..]
Om eerlijk te zijn voel ik niets bij Violet Fire of Yod, terwijl mijn 1e master echt verliefd op violet fire was, en mijn 2e master op Yod.
De Melchizedek-inwijding voelde ik wel duidelijk, 2x.
Malkuth tzadik ?quote:Op woensdag 16 september 2009 20:53 schreef ToT het volgende:De Melchizedek-inwijding voelde ik wel duidelijk, 2x.
In het origineel worden de symbolen amper gebruikt en wordt idd netjes geleerd dat het een focus is.quote:Op woensdag 16 september 2009 20:48 schreef bassos het volgende:
[..]
Je volgt reiki
Denkt niet onafhankelijk dat het wellicht te maken zou kunnen hebben met aandachtswerk.
En dan tot een focus gebracht middels een symbool.
Ik heb spare meermaals genoemd als iets interessants.
Niemand die de link tussen reiki-symbolen en sigil-charging noemt.
Is dat meer treurig vanwege onkunde, of meer vanwege angst om het te noemen ?
Origineel reiki kent al die extra's niet, dat is vrij simpel te noemen, gewoon schoon energiewerk met veel aandacht voor eigen ontplooiing, een 3-tal werk symbolen die eigenlijk weinig gebruikt worden behalve dan in het begin om te helpen bij de focus en een inwijdingssymbool erbij die helpt de boel even goed open te gooien.quote:Op woensdag 16 september 2009 21:15 schreef bassos het volgende:
[..]
Malkuth tzadik ?
Hoe komt reiki tot judeaisme ?
Of is dit meer een Urantia Melchizedek ?
Of waar komt het volgens reiki vandaan ?
Oh absoluut! Ik ben ook eens door 5 masters tegelijk met Violet Fire behandeld! Mijn God wat was dat genieten zeg!!!!quote:Op woensdag 16 september 2009 20:59 schreef vogeltjesdans het volgende:
[..]
Ik merkte wel degelijk verschil tussen een "gewone" reiki behandeling en een behandeling met het Violette Vuur. Veel aanweziger, veel krachtiger.
Ik heb wat gewerkt met andere mensen.quote:Op woensdag 16 september 2009 21:16 schreef erodome het volgende:[..]
Dat is een waarheid die daar geleerd wordt, als je zelf idd met energie werkt zou je moeten weten dat een hoop mensen vervuilde kanalen hebben, blokkade's hebben waardoor hun natuurlijke gaven niet naar behoren werken.
Laat je door verschillende masters uit de diverse stromingen behandelen en ga op je gevoel af. In het kort komt het neer op Usui (de traditionele reiki) en Tera Mai (een afgeleide van Usui met wat extra's). Het is maar net wat je wil.quote:Op donderdag 17 september 2009 15:29 schreef Beelzebufo het volgende:
Ik probeer me een beetje te verdiepen in de materie. Het lijkt er op dat er niet iets is als 'standaard' reiki, er zijn diverse stromingen.
Hoe kom ik er achter wat voor mij een 'goede' stroming is?
Daar zou ik geen antwoord op weten, ik ben helemaal niet bekend met "demonische reiki" nooit iets over gelezen of gehoord. Het klinkt voor mij ook als iets wat niet bestaat omdat reiki voor mij zo puur zacht en liefdevol is dat ik het mij niet kan voorstellen.quote:Op donderdag 17 september 2009 16:14 schreef Dragorius het volgende:
Wat ik van ToT begrepen heb zit er wel een "demonische" vorm tussen toch? Tibetaanse Reiki?
Is die ook niet "slecht" te noemen? Eerder moeilijker te hanteren?
Vlgs mij ook.. maar de intentie bij het geven kan heviger zijn, symbolen die je leert voelen ook wel degelijk heftiger aan dus er zit wel een verschil van ervaring voor zowel jouw als doorgeefluik alswel de ontvanger.quote:Op donderdag 17 september 2009 19:19 schreef Niesl het volgende:
Klinkt inderdaad niet erg prettig
Toch heb ik er wat moeite mee dat de ene Reiki "krachtiger" zou zijn dan de andere. De verschillende Reiki's tappen, voor zover ik weet, allen uit dezelfde bron.
Volgens commentaren die ik heb gelezen, is dat om het kaf van het koren te scheiden, dus mensen te vinden die echt gemotiveerd zijn. Lekker als je geschikt bent en je zit in de bijstand......quote:Op donderdag 17 september 2009 20:13 schreef ToT het volgende:
Er zijn maar heel weinig Tera Mai masters die op al die uitbreidingen zitten te wachten.
Kijk, als zo'n extra inwijding nou iets van 100 euro kostte of zo, had ik het misschien wel gedaan, maar waar slaan die achterlijke bedragen in godsnaam op? Dit gaat me gewoon te ver.
De traditionele Reiki komt uit Japan.quote:Op donderdag 17 september 2009 20:23 schreef krakkemieke het volgende:
Als geinteresseerde vraag ik me nu af: Is westerse Usui dus anders dan Tibetaanse?
Het feit op zich dat er een god met afgehakte hoofden is, zegt mij niks. Zonder dood is er geen nieuw leven.
Het feit dat mensen zo'n god aanbidden om geen onheil te krijgen, klinkt ook door in andere religies. Dat is ook de gewone afpersing.
@ Bastard: elke stroming of religie heeft imho goede bedoelingen. Maar omdat mensen er mee omgaan, kan elke stroming op allerlei manieren geinterpreteerd worden.
Ik vergelijk dat met een mes. Met een mes kan je een heerlijke maaltijd maken voor de mensen van wie je houdt. Of je kunt er iemand mee vermoorden. Wat je doet, ligt niet aan het mes.
Mijn vraag is dus of het aan het mes (Usui) ligt, of aan de mensen die het hanteren?
Klopt jah. Maar de Reiki Alliance vraagt ook niet bepaald schappelijke bedragen. (Ook om diezelfde reden.)quote:Op donderdag 17 september 2009 20:25 schreef krakkemieke het volgende:
[..]
Volgens commentaren die ik heb gelezen, is dat om het kaf van het koren te scheiden, dus mensen te vinden die echt gemotiveerd zijn. Lekker als je geschikt bent en je zit in de bijstand......
Weet ik.quote:Op donderdag 17 september 2009 20:29 schreef ToT het volgende:
[..]
De traditionele Reiki komt uit Japan.Het is daar wel anders als hier, maar daar hebben ze niks met goden en afgehakte hoofden enzo hoor!
Goeie vraag.. in mijn beleving is de reiki energie die je laat stromen en de intentie van de gever zuiver, zuiver in levenskracht en uit liefde voor de ander persoon.quote:Op donderdag 17 september 2009 20:23 schreef krakkemieke het volgende:
Als geinteresseerde vraag ik me nu af: Is westerse Usui dus anders dan Tibetaanse?
Het feit op zich dat er een god met afgehakte hoofden is, zegt mij niks. Zonder dood is er geen nieuw leven.
Het feit dat mensen zo'n god aanbidden om geen onheil te krijgen, klinkt ook door in andere religies. Dat is ook de gewone afpersing.
@ Bastard: elke stroming of religie heeft imho goede bedoelingen. Maar omdat mensen er mee omgaan, kan elke stroming op allerlei manieren geinterpreteerd worden.
Ik vergelijk dat met een mes. Met een mes kan je een heerlijke maaltijd maken voor de mensen van wie je houdt. Of je kunt er iemand mee vermoorden. Wat je doet, ligt niet aan het mes.
Mijn vraag is dus of het aan het mes (Usui) ligt, of aan de mensen die het hanteren?
Andere meesters vragen enkel maximaal 120 euro voor een inwijding, ook op hogere niveaus. Dus kwestie van zoeken denk ik dan.quote:Op donderdag 17 september 2009 20:36 schreef krakkemieke het volgende:
Als reiki zoveel goed kan doen, waarom is het dan inkomensafhankelijk?
Hoe bedoel je dat?quote:Op donderdag 17 september 2009 20:36 schreef krakkemieke het volgende:
Als reiki zoveel goed kan doen, waarom is het dan inkomensafhankelijk?
Hoe zit het dan met de cursussen?quote:Op donderdag 17 september 2009 21:32 schreef Bastard het volgende:
[..]
Hoe bedoel je dat?
Reiki krijgen, of in geinitieerd worden behoeft voor mij ook niet gratis te zijn.
Geven van reiki in stress situaties (verkeersongevallen) of pijnverlichting bij vrienden of naaste mensen, natuurlijk ben je helemaal vrij in. Maar bij een praktijk, kost je tijd, misschien reistijd, daar mag een vergoeding tegenover staan.
Ik ken die wet als de 3-voudige wet, maar goed, hetzelfde principe.quote:Op donderdag 17 september 2009 21:30 schreef Bastard het volgende:
[..]
Goeie vraag.. in mijn beleving is de reiki energie die je laat stromen en de intentie van de gever zuiver, zuiver in levenskracht en uit liefde voor de ander persoon.
Natuurlijk kan je zeggen, energie kun je ook ten nadele gebruiken of aanwenden, maar ik zie dat hier niet zo snel gebeuren. Er is een universele wet die zegt, wat je geeft krijg je in negenvoud weer terug (ik dacht negenvoud) maw ik denk dat als je bewust reiki gaat geven om het op een negatieve manier gebruiken dat het niet echt zal gaan stromen, of dat het in je eigen lichaam blijft hangen met alle onvoorziene gevolgen die daar bij gaan komen.
Reiki is in essentie iets goeds, en je wend het aan om iets goeds te doen, dat geeft je een nog beter gevoel, daardoor gaat er nog meer reiki stromen, en zo word je nog schoner en uiteindelijk een mooi instrument.
Ook voor jezelf!
Ik bedoelde hele dure inwijdingen.quote:Op donderdag 17 september 2009 21:32 schreef Bastard het volgende:
[..]
Hoe bedoel je dat?
Reiki krijgen, of in geinitieerd worden behoeft voor mij ook niet gratis te zijn.
Geven van reiki in stress situaties (verkeersongevallen) of pijnverlichting bij vrienden of naaste mensen, natuurlijk ben je helemaal vrij in. Maar bij een praktijk, kost je tijd, misschien reistijd, daar mag een vergoeding tegenover staan.
Bij geen enkele therapeut, als ze gewoon redelijke kosten vragen, zet ik vraagtekens.quote:Op donderdag 17 september 2009 21:45 schreef krakkemieke het volgende:
[..]
Ik bedoelde hele dure inwijdingen.
Hetzelfde.. de master maakt tijd voor je, bereid zich voor en doet zijn best om jou uitleg te geven over reiki. Geeft je de initiatie (lees een bijzondere eigenschap die je mag gebruiken) en staat daarna eindeloos klaar voor je vragen.quote:Op donderdag 17 september 2009 21:38 schreef mediaconsument het volgende:
[..]
Hoe zit het dan met de cursussen?
Sommige mensen denken dat als ze 10.000 euro betalen voor een inwijding ze daarmee helemaal bijzondere behandelingen gaan krijgen. Vaak vind zon initiatie dan ook nog eens plaats in een prachtige omgeving, de ardennen, zweden of ergens anders rustigs of mystieks.quote:Op donderdag 17 september 2009 21:45 schreef krakkemieke het volgende:
[..]
Ik bedoelde hele dure inwijdingen.
":Dat ligt eraan. Mijn eerste reactie is: Wilen ze dat? Mijn tweede reactie: Waarom krijgen zij dat en moet een ander ervoor betalen?quote:Op donderdag 17 september 2009 21:48 schreef Bastard het volgende:
[..]
Hetzelfde.. de master maakt tijd voor je, bereid zich voor en doet zijn best om jou uitleg te geven over reiki. Geeft je de initiatie (lees een bijzondere eigenschap die je mag gebruiken) en staat daarna eindeloos klaar voor je vragen.
Daar mag best een vergoeding tegenoverstaan. Reiki is energie, geld is energie, evenwicht.
Daarbij, als jij iets gratis krijgt, hecht je er minder waarde aan dan wanneer je ergens voor moet sparen en kopen. Althans, de meeste mensen zijn geneigd om het dan meer te waarderen.. ook daarom zou er een vergoeding tegenover moeten staan.
Maar goed, als mijn kinderen oud genoeg zijn geef ik ze wel gratis een inwijding.. mijn vrouw zou ook gratis haar reiki 2 initiatie van mij mogen krijgen, ik hoop dat je dat wel begrijpt
Waarschijnlijk is het verschil dat Takata haar eigen vorm aan de Westerse reiki heeft gegeven.quote:Op donderdag 17 september 2009 21:44 schreef krakkemieke het volgende:
Afgezien van goed of slecht vraag ik me af hoe de westerse en tibetaanse vorm van usui verschillen.
Ik ken er twee, en heb er nooit problemen mee gehad.quote:Op donderdag 17 september 2009 19:03 schreef ToT het volgende:
Hoeveel van dat verhaal waar is weet ik niet, maar ik weet wel dat Tibetaanse Usui Reiki fokking sterk is, maar dat de beoefenaars ervan die ik ken, zware persoonlijke problemen hebben gekregen en dat volgens veel heldervoelende mensen de energie bij hen corrupt is.
Klopt, maar hoe je die bron aanspreekt is weer een ander verhaal. De manieren om ermee te werken verschillen niet alleen, maar ook het gebruik van specifieke symbolen waarmee je de energie gericht kan gebruiken maakt verschil uit.quote:Op donderdag 17 september 2009 19:19 schreef Niesl het volgende:
Klinkt inderdaad niet erg prettig
Toch heb ik er wat moeite mee dat de ene Reiki "krachtiger" zou zijn dan de andere. De verschillende Reiki's tappen, voor zover ik weet, allen uit dezelfde bron.
Hoe bedoel je? Welk verschil?quote:Op donderdag 17 september 2009 22:39 schreef krakkemieke het volgende:
Ik ben eruit.Ik heb hier weer hetzelfde gevonden als overal.... Hetzelfde verschil.
De Wilders-bashers zullen het niet met je eens zijn.quote:Op donderdag 17 september 2009 23:22 schreef krakkemieke het volgende:
Als iets als 'slecht' gezien wordt, krijg je nooit te horen waarom.
Dat 'hoor' je niet te zeggen.
quote:Op donderdag 17 september 2009 19:03 schreef ToT het volgende:
@ Tibetaanse Usui Reiki:
Die stroming is de enige die mij acuut van mijn nekpijn kan afhelpen, maar volgens veel masters is die energie corrupt en zuigt het eerder energie weg dan dat het aanvult.
Het schijnt dat bepaalde goden waar de tibetanen in geloven niet zo zachtzinnig zijn. Zo schijnt er een god te zijn die i het bloed van zijn vijanden staat, met hun afgehakte hoofden er in of zo. Deze god wordt aanbeden om te voorkomen dat hij zijn toorn over de mensen botviert.
Van zo'n god zou ik geen energie willen ontvangen!
Hoeveel van dat verhaal waar is weet ik niet, maar ik weet wel dat Tibetaanse Usui Reiki fokking sterk is, maar dat de beoefenaars ervan die ik ken, zware persoonlijke problemen hebben gekregen en dat volgens veel heldervoelende mensen de energie bij hen corrupt is.
Waarom stuur je geen mail (in het Engels, ik weet niet of hij Nederlands spreekt) naar Frank Arjava Petter?quote:Op donderdag 17 september 2009 23:33 schreef krakkemieke het volgende:
LOL.
Hmmm, als je die vergelijking wil maken.. Dat is een lang verhaal.
Ik wil nog steeds alleen maar weten waarom tibetaanse usui verschilt van de 'zachte' usui, zoals sommigen dat kennen.
Als je een meester in die Reiki ernaar vraagt krijg je het antwoord. Het lijkt erop dat je het hier niet zal vinden.quote:Op donderdag 17 september 2009 23:51 schreef krakkemieke het volgende:
Nee Dragorius, hij vertelde dat al eerder. Maar ergens in dit topic las ik een ervaring dat usui warm en liefdevol is. Ik vraag me nog steeds af hoe dat te rijmen is, ik heb er na 3 pogingen nog geen antwoord op.
Welke bedragen vindt jij idioot?quote:Op donderdag 17 september 2009 22:00 schreef krakkemieke het volgende:
Ik vind het niet erg om mensen te betalen voor hun tijd. Maar ik vind sommige tarieven idioot.
Dan is daar een mouw aan te passen hoorquote:Op donderdag 17 september 2009 22:15 schreef krakkemieke het volgende:
Op zich vind ik het niet raar.
Ik vind het wel raar dat andere mensen die misschien net zo geschikt zijn, het niet kunnen betalen.
Oh nee mn kinderen mediteren niet, ben al blij als ze lekker slapenquote:Op donderdag 17 september 2009 21:58 schreef krakkemieke het volgende:
[..]
":Dat ligt eraan. Mijn eerste reactie is: Wilen ze dat? Mijn tweede reactie: Waarom krijgen zij dat en moet een ander ervoor betalen?
Toen ik als kind iets wilde, moest ik er ook voor werken. Nu ga je vast zeggen dat je kinderen al mediteren enzo. Yeah right.
Nope, de symbolen maken geen verschil in kracht, dat zijn niet meer dan focuspunten, staar je niet blind op symbolen aub...quote:Op donderdag 17 september 2009 22:28 schreef vogeltjesdans het volgende:
[..]
Klopt, maar hoe je die bron aanspreekt is weer een ander verhaal. De manieren om ermee te werken verschillen niet alleen, maar ook het gebruik van specifieke symbolen waarmee je de energie gericht kan gebruiken maakt verschil uit.
Ik merk toch wel degelijk verschil tussen met en zonder CKR. Maar het ging me ook om de mogelijke verschillen in werking tussen de verschillende stromingen proberen te verduidelijken. Violet Vuur is ook echt een ander soort iets dan Usui reiki. Maar eigenlijk vind ik dat ook niet zo belangrijk, belangrijker vind ik dat ik er goed mee kan werken.quote:Op vrijdag 18 september 2009 11:26 schreef erodome het volgende:
[..]
Nope, de symbolen maken geen verschil in kracht, dat zijn niet meer dan focuspunten, staar je niet blind op symbolen aub...
Wordt in combinatie met reiki gezien als "turbo"reiki (een soort van cumulatief effect). Het staat er op zich los van omdat de techniek heel anders is. Met visualisatie en ademhalingsoefeningen geeft men ook energie door, alleen is de techniek anders. Quantun touch wordt ook voornamelijk lichamelijk gebruikt voor zover mij bekend, waar reiki zowat voor alles wordt gebruikt.quote:Op vrijdag 18 september 2009 11:37 schreef Beelzebufo het volgende:
Hoe verhoudt Quantum Touch zich tot Reiki?
Tot je op het moment komt waarbij je diezelfde bron kan aanroepen zonder symbool, de plek in jezelf kent waar dat vandaan komtquote:Op vrijdag 18 september 2009 15:05 schreef vogeltjesdans het volgende:
[..]
Ik merk toch wel degelijk verschil tussen met en zonder CKR. Maar het ging me ook om de mogelijke verschillen in werking tussen de verschillende stromingen proberen te verduidelijken. Violet Vuur is ook echt een ander soort iets dan Usui reiki. Maar eigenlijk vind ik dat ook niet zo belangrijk, belangrijker vind ik dat ik er goed mee kan werken.
Dat heb ik ook nooit beweerdquote:Op zaterdag 19 september 2009 17:51 schreef erodome het volgende:
[..]
Tot je op het moment komt waarbij je diezelfde bron kan aanroepen zonder symbool, de plek in jezelf kent waar dat vandaan komt
Symbolen zijn hulpmiddelen, een focuspunt, het is geen op zichzelf staande kracht die zijn werk doet, jij bent het die stuurt.
Wel. Alles wat gecreerd wordt, of het nu een gedachte is of een woord, doet zijn werk in de energie van het universum. Een sysmbool misschien niet, maar in ieder geval wel de intentie die daarmee gepaard gaat.quote:Op zondag 20 september 2009 08:40 schreef ToT het volgende:
Toch zijn er mensen die geloven dat een symbool, zodra het getekend is, zelf een op zich staande entiteit wordt die zijn werk doet.
Gaat mij net ff een stapje te ver.
Ik zie nu dat ik me niet goed heb uitgedrukt. Met het woord "wel" impliceer ik als het ware dat ik het pertinent oneens ben met je, terwijl er eigenlijk "Wel, ..." had moeten staan.quote:Op zondag 20 september 2009 14:39 schreef ToT het volgende:
Tuurlijk, maar bij het woor entiteit suggereer je dat het een eigen intelligentie en wil heeft.
In mijn optiek is het fout die dingen buiten jezelf te plaatsen, dan kom je een beetje op wat bassos zegt, je schuift je eigen verantwoordelijkheid af, dat gebeurt natuurlijk niet bewust in deze, zo van hoef ik er lekker zelf niet over na te denken, maar in vertrouwen dat het wel zo en zo zal werken, zonder daar heel aandachtig bij te blijven en te blijven sturen vanuit jezelf en vooral ook dat je het tegen het licht blijft houden of het wel goed zit.quote:Op zondag 20 september 2009 16:52 schreef vogeltjesdans het volgende:
[..]
Ik zie nu dat ik me niet goed heb uitgedrukt. Met het woord "wel" impliceer ik als het ware dat ik het pertinent oneens ben met je, terwijl er eigenlijk "Wel, ..." had moeten staan.
Alles wat je creeert heeft een bepaalde kracht, het wordt immers voortgebracht door intentie. De "eigen" intelligentie vind ik moeilijk om hier wat over te zeggen, het unified field wordt namelijk wel als intelligent gezien.
Leuk om te lezen, ik pas het zo toe tijdens het oefenen/leren kennen van de symbolen tijdens een Tera Mai Reiki 2 cursus met als toevoeging: kijk/voel/ervaar wat er gebeurt ...quote:ga in meditatie, roep het symbool op en volg het naar binnen toe, voel het, bekijk het, zoek in jezelf, je kan het ook doen zonder het symbool zelf op te roepen, dat wil zeggen als je het symbool al gebruikt hebt en het gevoel en alles kent, zoeken naar datgene in je.
Wacht, voor het gemak post ik het hier nog even, ik heb namelijk zelf maar 1 paginaquote:
quote:Op donderdag 17 september 2009 20:05 schreef Niesl het volgende:
Iets waar ik met TM Reiki wat moeite mee heb is dat het lijkt alsof het erg op geld gefixeerd is. Ik denk dat krachten beheersen pas werkt als je er tijd en aandacht aan besteed. Als ik dan kijk naar de komende meeting van Kathleen Milner aan Nld en dat je dan in een uurtje tijd Cahokia 1t/m7 er doorheen geduwd krijgt heb ik daar moeite mee. Zeker als dat ook nog een keer 1000 euro (of dollar?) kost.
Hoe kijken jullie daar tegenaan?
Daarnaast heb ik vernomen dat er straks ook nog TM Reiki 4 t/m 7 gaat komen, omdat bij de oorspronkelijke Reiki niet alle symbolen zijn doorgegeven. Vroeger ging dit van vertelling op vertelling en is niet iedereen met de zelfde symbolen in aanraking gekomen. Kathleen Milner zou nu de ontbrekende symbolen hebben doorgekregen en daar nu dus Reiki 4 t/m 7 voor gaan geven. Ook hier heb ik wat moeite mee...
Beetje antwoord gekregen op je vragen?quote:Nieuwe energie
Kathleen schrijft: “De laatste jaren hebben veel mensen mij verteld, dat er meer initiaties komen. Recent was er een toename in het aantal mensen, die mij dit hebben verteld. In de laatste maanden ben ik mij in toenemende mate bewust van de helende energie, die uit mijn zonnevlecht komt. Tijdens opmerkelijke helingen, ben ik mij bewust van de hitte van de verticale energie met daarin de zonnevlecht of de 2e chakra. Anderen zoals Edyta Ponikiewky vanuit Chicago, Ramona Kirk uit New York en ikzelf hebben de energie en de inwijdingen gegeven voor Tera Mai Reiki IV, V, VI & VII en voor Tera Mai Seichem IV, V, VI & VII.
Tera Mai Reiki IV, V, VI & VII worden tegelijk gegeven. De inwijding vindt plaats inde Aura voor de zonnevlecht. Het opent de zonnevlecht om direct van God / De Godin helende energie te ontvangen. Op zijn beurt activeert dit de verticale energielijn waarbinnen de zonnevlecht zich bevind. De helende energie wordt echter ervaren door het hele lichaam, en vaak, voel ik hitte mijn kruin binnen komen.
Deze inwijdingen brengen de andere Tera Mai inwijdingen op een hoger niveau. De transformerende energie van de Violette vlam is bijvoorbeeld meer dan tienvoudig toegenomen en het voelt alsof er een hydrolische pomp binnen mij de Sakara II en III en Cahokia inwijdingen omhoog stuwt. Iedere keer als ik healingen geef of helende energie zendt, is de helende energie sterker en de resultaten meer gegrond.
Alleen als u Tera Mai Reikimaster bent kunt u deze inwijdingen ontvangen.
Tera Mai Seichem IV, V, VI & VII inwijdingen worden op dezelfde manier gegeven zoals hierboven beschreven. Alleen is de energie sterker. U kunt deze inwijdingen ontvangen als u Tera Mai Reikimaster en Tera Mai Seichemmaster bent en de Tera Mai Reiki IV, V, VI & VII inwijdingen heeft ontvangen.
De zonnevlecht is het centrum via alle grote healers en profeten energie en informatie uit de Bron ontvangen. Het innerlijke weten komt naar binnen via de zonnevlecht. De Tera Mai Reiki IV, V, VI & VII en Tera Mai Seichem IV, V, VI & VII inwijdingen en de energie komen direct van God / de Godin. Je kan mediteren en vragen naar de Waarheid voor jezelf.
Ramona, Edyta en ikzelf zijn nog steeds bezig de energie van Tera Mai Reiki en Tera Mai Seichem IV, V, VI & VII te verwerken. Als je graag het gevoel wilt ervaren hoe de nieuwe energie aanvoelt, doe dan mee aan de woensdagavond clearingen/healing en vraag of je deze energie mag ervaren of de healing van deze energie mag ontvangen.
TM Reiki IV, V, VI & VII inwijdingen kunnen alleen gegeven en ontvangen worden door op de juiste manier ingewijde TM Reikimasters, die volgens al de Boeddha Tera Mai standaards handelen. Als iemand zich niet met de bovenstaande vereisten verbindt, en probeert de inwijdingen te ontvangen gebeurt er niets! De symbolen en de energie worden perfect door God / de Godin beschermt.
Het zelfde geldt voor TM Seichem IV. V, VI & VII.
In sommige culturen wordt geaccepteerd en zelfs aangemoedigd als de leugenaar iets overbreng op iemand anders. Voor liegen is er geen plaats binnen de spirituele uitoefening!!! Omdat Tera Mai Reiki IV,V,VI & VII en Tera Mai Seichem IV, V, VI & VII direct van God / de Godin komen, is het een gegeven dat God / de Godin eerlijkheid en rechtschapenheid verwachten van diegene die zijn ingewijd in deze hogere energieën.
De inwijdingen van TM Reiki IV, V, VI & VII kunnen niet apart gegeven worden. Ik geloof dat dit is, omdat de energie van de 4 inwijdingen samen werken en niet gescheiden kunnen worden. Het zelfde geldt voor TM Seichem IV, V, VI & VII.
De TM Reiki IV, V, VI & VII en de TM Seichem IV, V, VI & VII inwijdingen zijn makkelijk om te geven en te leren, zelfs al zijn deze inwijdingen zowel krachtig als beschermend.
1. De symbolen worden getekend op een witte schijf, welke de engelen plaatsen in de zonnevlecht van de ingewijde. Deze witte schijf dient om duidelijk de ingewijde te identificeren voor de Spirituele wereld.
2. De inwijdingen komen direct van God, Hij beschermt zowel de energie als de ingewijde.
3. De enige keer, dat deze bescherming niet werkt is als de ingewijde donkere of slechte energieën binnen roept.
4. Als iemand deze inwijdingen ontvangt en ze probeert voor kwaad doen of slechtheid te gebruiken, zal zijn / haar zonnevlecht beginnen te branden, maar NIET op een goede manier.
De TM Seichem IV, V, VI & VII inwijdingen bevatten NIET Sakara, Sophi-El of Angeliclight II of III.
Het is alsof God Zijn Helende energie direct in deze nieuwe inwijdingen heeft ingebracht om de vibratie en helende eigenschappen van Tera Mai Reiki en Tera Mai Seichem te verhogen. Ik kan je niet vertellen wat deze energieën zijn. Wat ik weet is, dat iedere keer als ik healingen geef en helende energie stuur, de healingen meer geaard wordt.
De certificaten worden genoemd:
Tera Mai Reiki IV, V, VI & VII Master
Tera Mai Seichem IV, V, VI & VII Master
Op deze certificaten staat duidelijk, dat de ingewijde is ingewijd in deze speciale energieën en heeft geleerd hoe ze te doen.
Voor de TM Reikimaster verandert er niets. Zij kunnen blijven inwijden in TM Reiki I, II en masterschap.
Voor de TM Seichemmaster verandert er ook niets. Zij kunnen blijven inwijden in Tera Mai Seichem I, II en masterschap.
De toegevoegde Tera Mai Reiki IV, V, VI & VII inwijdingen bevatte NIET toegevoegde elementale aarde helende energie! Terwijl God / de Godin Tera Mai zegent door deze inwijdingen, is het veel, veel meer dan dat!!! Door deze inwijdingen beschermt, heelt en communiceert God / de Godin direct door de zonnevlecht van de ingewijde. Deze inwijding versterken de elementale aarde energie en alle andere Tera Mai inwijdingen, die de ingewijde heeft ontvangen.
De toegevoegde Tera Mai Seichem IV, V, VI & VII inwijdingen bevatten NIET toegevoegde elementale lucht, water, vuur of aarde helende energieën! Dit is een toegevoegde zegening van God / de Godin aan de Tera Mai ingewijde. Het is ook veel, veel meer dan dat!!! Door deze inwijdingen beschermt, heelt en communiceert God / de Godin direct door de zonnevlecht van de ingewijde. Deze inwijding versterken de elementale lucht, water, vuur en aarde helende stralen en alle andere Tera Mai inwijdingen, die de ingewijde heeft ontvangen. Het vereiste voor Tera Mai Seichem IV, V, VI & VII is zowel Tera Mai Reiki Masterschap, Seichem Masterschap en Tera Mai Reiki IV, V, VI & VII.
100% accurate informatie van het innerlijke weten komt van de zonnevlecht!!!. De zonnevlecht is één van de inwijdingsplaatsen in de eerste Enochian Magic inwijding, die wordt gegeven bij Tera Mai Shamanic I . Een Tera Mai Reiki I ingewijde, die deze workshop heeft gevolgd is in staat meer heling te geven dan de Tera Mai Reiki I ingewijde, die deze workshop niet heeft gevolgd. En ik heb al jaren gezegd, dat er iets met de zonnevlecht is. En nu weet ik wat het is.”
Kathleen Milner
Zo heb ik het idd ook geleerd, het is in mijn ogen dan ook een zeer goede manier om de gereedschappen waarmee je gaat werken te leren kennen.quote:Op maandag 21 september 2009 22:15 schreef TeraMai het volgende:
[..]
Leuk om te lezen, ik pas het zo toe tijdens het oefenen/leren kennen van de symbolen tijdens een Tera Mai Reiki 2 cursus met als toevoeging: kijk/voel/ervaar wat er gebeurt ...
Dank je, ik was op zoek naar woorden om mijn gevoel onder woorden te brengen, maar dat wilde niet al te best. Dit beschrijft precies wat ik voel bij al die graden...quote:Op dinsdag 22 september 2009 15:32 schreef erodome het volgende:
Dat is presies waarom ik niet zo gek ben op Miller, reiki is in de basis juist erg simpel en stoelt vooral op ervaringen opdoen, jezelf uitdiepen, al dat graden gebeuren dat als doel opzich wordt gestelt strookt niet zo met het originele idee van reiki.
Dat hele graden gebeuren als doel, als noodzaak om verder te komen is heel westers, het prestatie gerichte, het past niet bij het idee van welk energiewerk dan ook.
Is het iets wat voortkomt uit een consumptiemaatschappij denk jij? (doelend bijvoorbeeld op steeds niet modellen van dezelfde auto iedere 2 jaar) om zo klantenbinding te behouden?quote:Op dinsdag 22 september 2009 15:32 schreef erodome het volgende:
Dat is presies waarom ik niet zo gek ben op Miller, reiki is in de basis juist erg simpel en stoelt vooral op ervaringen opdoen, jezelf uitdiepen, al dat graden gebeuren dat als doel opzich wordt gestelt strookt niet zo met het originele idee van reiki.
Dat hele graden gebeuren als doel, als noodzaak om verder te komen is heel westers, het prestatie gerichte, het past niet bij het idee van welk energiewerk dan ook.
Het hele god idee in een van oorsprong in boeddhistische grond geboren energiewerk is opzich al een beetje vreemdquote:Op dinsdag 22 september 2009 15:52 schreef Bastard het volgende:
[..]
Is het iets wat voortkomt uit een consumptiemaatschappij denk jij? (doelend bijvoorbeeld op steeds niet modellen van dezelfde auto iedere 2 jaar) om zo klantenbinding te behouden?
Nu heb je toch de neiging als TM master (lijkt mij) om te upgraden en bij te blijven, want wie wil nou directe energie van god uit zijn zonnevlecht hebben, om het zo maar te zeggen... ik vraag mij dan echt af, waarom God.. dat niet meteen vanaf de intro van TM er dat niet bij had kunnen doen bij K. Miller? En daarbij, waar komt God dan over misschien 10 jaar weer mee? Zijn dat legitieme vragen? (No offence God)
Klopt, en ik denk dat het ook zo is hoor. Althans ik kan niet voor de TM mensen spreken wat dat betreft, maar vanuit mijn reikistroming (wat ik eigenlijk dezelfde energie vind ma goed) zie ik een Reiki 1 persoon net zo mooi als een master. Het gaat namelijk om de intentie er van en dat je het wilt gebruiken en uiten in je dagelijks leven. Door bijvoorbeeld de regeltjes te volgen of door een ander te helpen, daar gaat het dan om.quote:Op dinsdag 22 september 2009 16:04 schreef erodome het volgende:
[..]
Het hele god idee in een van oorsprong in boeddhistische grond geboren energiewerk is opzich al een beetje vreemd
Maar ik bedoel het prestatiegerichte, het een diplmatje moeten hebben, die opwerkende trap naar boven waar je keer op keer een certificaat krijgt dat je verder bent, beter bent dan een ander die dat niet heeft gedaan.
Zo van jij bent maar reiki 1 ik ben master en dus ben ik beter, is mijn energie sterker, ben ik verder op mijn pad...
Zo werkt het in mijn ogen gewoon niet met dit, er is geen beter, sterker of wat dan ook, er is geen uiteindelijk doel, er is geen prestatiedrang, er bestaat alleen het pad dat bij jou past.
Volgens mij is Reiki/Seichem 1, 2 en 3 prima toereikend hoorquote:Op dinsdag 22 september 2009 15:22 schreef Bastard het volgende:
Is er ook bekend waarom TM 4, 5, 6 en 7 nodig zou zijn? Is 1 tm 3 niet mee toereikend oid? Waar je voor kort dan helemaal up to date was.. is het nu niet meer toereikend.. het klinkt een beetje als een pc met zn update's I know.
Is niet nodig, maar de mogelijkheid bestaat nu.quote:Op dinsdag 22 september 2009 15:22 schreef Bastard het volgende:
Is er ook bekend waarom TM 4, 5, 6 en 7 nodig zou zijn? Is 1 tm 3 niet mee toereikend oid? Waar je voor kort dan helemaal up to date was.. is het nu niet meer toereikend.. het klinkt een beetje als een pc met zn update's I know.
quote:Op dinsdag 22 september 2009 16:04 schreef erodome het volgende:
[..]
Het hele god idee in een van oorsprong in boeddhistische grond geboren energiewerk is opzich al een beetje vreemd
Maar ik bedoel het prestatiegerichte, het een diplmatje moeten hebben, die opwerkende trap naar boven waar je keer op keer een certificaat krijgt dat je verder bent, beter bent dan een ander die dat niet heeft gedaan.
Zo van jij bent maar reiki 1 ik ben master en dus ben ik beter, is mijn energie sterker, ben ik verder op mijn pad...
Zo werkt het in mijn ogen gewoon niet met dit, er is geen beter, sterker of wat dan ook, er is geen uiteindelijk doel, er is geen prestatiedrang, er bestaat alleen het pad dat bij jou past.
Ook energiewerk!quote:Op dinsdag 22 september 2009 16:28 schreef ToT het volgende:
[..]
Persoonlijk steek ik al die duizenden euro's liever in het verbouwen van mijn huis in plaats van het verbouwen van mijn energiesysteem!
Aangezien ik een trouwe lezer ben van je blogs, zal het wel goed zijnquote:Op dinsdag 22 september 2009 16:30 schreef TeraMai het volgende:
[..]
Ik heb nog ergens een leuk stukje tekst wat hierbij past, even zoeken dus
Zo ziet ik het ookquote:Op dinsdag 22 september 2009 16:31 schreef Bastard het volgende:
[..]
Ook energiewerk!
Ja dat is ook wel zo.. het zijn net als de neveninitiaties gewoon... neveninitiaties.
Dan ken je de tekst in mijn vorige post vastquote:Op dinsdag 22 september 2009 16:32 schreef Bastard het volgende:
[..]
Aangezien ik een trouwe lezer ben van je blogs, zal het wel goed zijn
In het algemeen. Ik neem aan dat je ermee bezig moet blijven, om er iets mee te kunnen. Of werkt het als een soort vaccin, dat als je eenmaal ingewijd bent binnen een bepaald gebied, je dit nooit meer hoeft te herhalen?quote:
Ja.. maarr het is wel een beetje zoals fietsen.quote:Op dinsdag 22 september 2009 17:31 schreef mediaconsument het volgende:
[..]
In het algemeen. Ik neem aan dat je ermee bezig moet blijven, om er iets mee te kunnen. Of werkt het als een soort vaccin, dat als je eenmaal ingewijd bent binnen een bepaald gebied, je dit nooit meer hoeft te herhalen?
Dus als ik vandaag een initiatie ga halen, ik blijf er even mee bezig, en het verwaterd na een tijdje. Heeft deze initiatie dan nog effect na een aantal jaar?
Zeker, vlgs mij heb ik daar toen nog op gereageerd ookquote:Op dinsdag 22 september 2009 16:45 schreef TeraMai het volgende:
[..]
Dan ken je de tekst in mijn vorige post vast
quote:Op dinsdag 22 september 2009 17:50 schreef Bastard het volgende:
Ik voel al reiki zodra ik dit topic open eigenlijk, ik denk er aan en mijn handen worden warm
Door het kwaad aan te vechten natuurlijk, door die afgrond in te springen en jezelf kritisch te bekijken.. daar is moed voor nodig maar je krijgt er veel voor terugquote:Op dinsdag 22 september 2009 19:51 schreef Beelzebufo het volgende:
Reiki trekt me aan, omdat ik op basis van persoonlijke ervaringen beslist waarde hecht aan de 'meer' gedachte. Maar hoe kom ik van mijn 'technische' angst voor het onbekende, ontastbare af?
quote:Op dinsdag 22 september 2009 19:51 schreef Beelzebufo het volgende:
Reiki trekt me aan, omdat ik op basis van persoonlijke ervaringen beslist waarde hecht aan de 'meer' gedachte. Maar hoe kom ik van mijn 'technische' angst voor het onbekende, ontastbare af?
Wat ToT zegt heb ik ook gedaan. Ook ik ben techneut. Ik ben er eerst veel over gaan lezen, heb toen een aantal behandelingen gehad, ben daarna gaan zoeken naar een Reiki master die bij mij zou passen en heb mij toen ingeschreven voor een Reiki cursus.quote:Op dinsdag 22 september 2009 19:57 schreef ToT het volgende:
Mja met Reiki kan er gewoon niks mis gaan: het is universele levensenergie!
Onderga eens een keer een behandelingetje of zo!Dan wordt het al een stuk minder eng.
De zonnevlecht gaat naar je zwaartepunt. (naja, voor noobs)quote:De toegevoegde Tera Mai Seichem IV, V, VI & VII inwijdingen bevatten NIET toegevoegde elementale lucht, water, vuur of aarde helende energieën! Dit is een toegevoegde zegening van God / de Godin aan de Tera Mai ingewijde. Het is ook veel, veel meer dan dat!!! Door deze inwijdingen beschermt, heelt en communiceert God / de Godin direct door de zonnevlecht van de ingewijde. Deze inwijding versterken de elementale lucht, water, vuur en aarde helende stralen en alle andere Tera Mai inwijdingen, die de ingewijde heeft ontvangen. Het vereiste voor Tera Mai Seichem IV, V, VI & VII is zowel Tera Mai Reiki Masterschap, Seichem Masterschap en Tera Mai Reiki IV, V, VI & VII.
100% accurate informatie van het innerlijke weten komt van de zonnevlecht!!!. De zonnevlecht is één van de inwijdingsplaatsen in de eerste Enochian Magic inwijding, die wordt gegeven bij Tera Mai Shamanic I . Een Tera Mai Reiki I ingewijde, die deze workshop heeft gevolgd is in staat meer heling te geven dan de Tera Mai Reiki I ingewijde, die deze workshop niet heeft gevolgd. En ik heb al jaren gezegd, dat er iets met de zonnevlecht is. En nu weet ik wat het is.”
Kathleen Milner
Naja zegquote:Op donderdag 24 september 2009 20:28 schreef bassos het volgende:
Maar echt serieus, het geciteerde stukje staat bol van wannabe bullshit en haar negeren als het centrum van de pest die ze verspreid is wellicht beter.
Naja zeg.quote:Op donderdag 24 september 2009 21:09 schreef Bastard het volgende:
[..]
Naja zeg
Echt kennis in de keel he.
Basos je lult uit je nek, wist je dat in je nek een primitieve chakra zit? Bij jou is die overactiefquote:Op donderdag 24 september 2009 21:21 schreef bassos het volgende:
[..]
Naja zeg.
Verkeerd citeren en daarmee een stroman oprichten om neer te kunnen halen.
Wat primitief.
Echte kennis UITSPREKEN.
Pipo.
Dit is ook een goed boek voor beginners: http://www.bol.com/nl/p/b(...)666806140/index.htmlquote:Op dinsdag 22 september 2009 22:00 schreef Niesl het volgende:
[..]
[..]
Wat ToT zegt heb ik ook gedaan. Ook ik ben techneut. Ik ben er eerst veel over gaan lezen, heb toen een aantal behandelingen gehad, ben daarna gaan zoeken naar een Reiki master die bij mij zou passen en heb mij toen ingeschreven voor een Reiki cursus.
Tip: http://www.bol.com/nl/p/b(...)005534492/index.html
Echt een goed boek dat veel uitleg geeft e.d.
Volgens mij heb ik die ook gelezen en in mijn optiek schrijft hij daar 1 zin in die heel het boek, voor mij in ieder geval, onderuit haalt.quote:Op donderdag 24 september 2009 23:28 schreef TeraMai het volgende:
[..]
Dit is ook een goed boek voor beginners: http://www.bol.com/nl/p/b(...)666806140/index.html
Strak plan!quote:Op donderdag 24 september 2009 21:22 schreef Dragorius het volgende:
ToT, we moeten binnenkort maar eens een gaatske prikken he
Naja, op het gebied van gehoorzaamheid van computers aan mensen die IT snappen;quote:Op vrijdag 25 september 2009 06:09 schreef Niesl het volgende:
[..]
Volgens mij heb ik die ook gelezen en in mijn optiek schrijft hij daar 1 zin in die heel het boek, voor mij in ieder geval, onderuit haalt.
Hij beschrijft dat zijn computer was getroffen door een virus, maar doordat hij zijn computer Reiki had gegeven was het virus verdwenen. Ik heb hier heel erg veel moeite mee. Ik ben een IT'er en ik geloof hier werkelijk niets van. Na het lezen van dit stuk was ik zo gedesillusioneerd dat ik niet verder heb gelezen, mogelijk dat de rest van het boek wel interessant/goed is.
Jammer dat je inderdaad niet verder gelezen hebt. Er zijn ook mensen die geloven dat je een accuu op kan laden met Reiki, daar haak ik ook afquote:Op vrijdag 25 september 2009 06:09 schreef Niesl het volgende:
[..]
Volgens mij heb ik die ook gelezen en in mijn optiek schrijft hij daar 1 zin in die heel het boek, voor mij in ieder geval, onderuit haalt.
Hij beschrijft dat zijn computer was getroffen door een virus, maar doordat hij zijn computer Reiki had gegeven was het virus verdwenen. Ik heb hier heel erg veel moeite mee. Ik ben een IT'er en ik geloof hier werkelijk niets van. Na het lezen van dit stuk was ik zo gedesillusioneerd dat ik niet verder heb gelezen, mogelijk dat de rest van het boek wel interessant/goed is.
Opzich wel een interessant onderwerp. Je kan over zulke dingen niet per definitie zeggen dat het niet waar is. Dat je het niet geloofd is een ander verhaalquote:Op vrijdag 25 september 2009 18:05 schreef bassos het volgende:
[..]
Naja, op het gebied van gehoorzaamheid van computers aan mensen die IT snappen;
Dat werkt.
Met name omdat je de computer africht.
E-mail ?
Plain tekst.
Je eigen gebruikersaccount ?
Niet administrator.
(naja websurfing vanaf de server is misschien wel spannend)
Dus ik weiger te geloven dat je niet een individuele persoonlijkheid ziet ontwikkelen per werkplek.
Dat is de interactie tussen de gebruiker en de pc.
Daar doorheen moet je zien de interactie tussen de persoonlijkheden die alle afzonderlijke onderdelen van de computer hebben gemaakt en daar aan toevoegen alle mensen die betrokken zijn geweest met de draaiende software.
Je kan me wel vertellen dat computers geen persoonlijkheid hebben.
Het is echter een race die met langer gebruik steeds meer gaat richting dat ze dat nu juist wel hebben.
Het image dat de werkplek gebruikt laat al voorkeur zien.
(steevast windows bullshit, zoals dingen lokaal opslaan)
Maar ja, als we klagen even buiten beschouwing laten.
Hoe vaak gebeurt het dat het wel werkt als jij het doet, ipv stuk is als de gebruiker het doet ?
In hoeverre is dat vaardigheid in het omgaan met computers en welk stukje onverklaarbaar zit er in ?
(ik laat vaak werkplekgebruikers reproduceren wat ze deden)
thanks, toegevoegdquote:Op maandag 28 september 2009 13:42 schreef Niesl het volgende:
Misschien een idee voor de OP? Een aantal goede boeken.
Goede Reiki boeken
Om meer over Reiki te weten te komen raden wij de volgende boeken aan:Het Reiki compendium van Walter Lubeck Een heldere kijk op Reiki van Frank Arjava Petter Reiki als ambacht van Fons Delnooz
...
Geld teveel of zo?quote:Op maandag 28 september 2009 13:46 schreef Dragorius het volgende:
Heb bovenstaande boeken + het door ToT benoemde boek van Milner zojuist besteld
Tsssk ToT, je zou toch beter moeten wetenquote:
Deze had ik laatst gekocht, omdat ik hoopte dat er het één en ander in uit/toegelicht zou worden. Ik ben er nog niet doorheen gekomen, omdat het mij eigenlijk iets te zweverig is met die rituelen enzo. Het is niet alsof het boek rustig opbouwt... Dus voor de Reiki-leek raad ik hem af...quote:Op maandag 28 september 2009 13:42 schreef Niesl het volgende:
Een heldere kijk op Reiki van Frank Arjava Petter
Echt waar? Ik ben oprecht verbaasd!!!quote:Op woensdag 30 september 2009 16:57 schreef Handschoen het volgende:
[..]
Deze had ik laatst gekocht, omdat ik hoopte dat er het één en ander in uit/toegelicht zou worden. Ik ben er nog niet doorheen gekomen, omdat het mij eigenlijk iets te zweverig is met die rituelen enzo. Het is niet alsof het boek rustig opbouwt... Dus voor de Reiki-leek raad ik hem af...
Mwah, eerst een behandelingetje!quote:Op woensdag 30 september 2009 16:55 schreef TeraMai het volgende:
Ik denk dat het beter is om eerst een Reiki 1 cursus te volgen, kijken/voelen/ervaren wat Reiki kan zijn voor jou en als je dat een beetje weet die oefeningen
Voeg hem toe aan de lijst in de OP!quote:Op woensdag 30 september 2009 21:11 schreef Bastard het volgende:
http://www.bol.com/nl/p/b(...)#product_description
Ik vond die wel handzaam
Toevallig dat je er over begint, zat er vanmorgen aan te denken namelijk!quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 10:23 schreef ShevaJB het volgende:
De levensenergie die mensen in zich hebben, is dat beinvloedbaar? Is het belangrijker dat je mentaal sterk bent, of juist fysiek? Het lijkt me logisch dat iemand die veel sport en een uitstekende conditie heeft meer energie heeft om te gebruiken?
Zelf vind ik reiki geven op een persoon actief makkelijker, dan reiki verzenden. Eigenlijk omdat ik er meer de aandacht bij heb en bij een afstandsbehandeling het moeilijk vind om de concentratie vast te houden.quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 10:58 schreef Dragorius het volgende:
Is een (kleine) behandeling op afstand makkelijker dan een behandeling met de persoon naast je of maakt dat niet uit?
Het zelfvertrouwen is hiervoor de maatstaaf denk ik. Als je geestelijk veel vertrouwen hebt op dit gebied, door een goede kennis over reiki, en je lichaam is sterk en fit. Dan is de concentratie veel beter, en doet de rust dus het werk.quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 10:57 schreef Bastard het volgende:
[..]
Toevallig dat je er over begint, zat er vanmorgen aan te denken namelijk!
Vlgs mij is het voornamelijk mentale sterkte, als je daar van mag spreken want het is niet IQ gebonden. Reiki komt in alle sociale klassen voor en ik denk niet dat je daar verschillende krachtverschillen kan merken.. doch het stukje concentratie of visualisatie is misschien makkelijker als je er aan gewend bent om mee te werken.
Toen ik begon vond ik het 'aarden' lastig en duurde dat een tijd eer ik dat voor mn gevoel goed had. Nu omdat ik daar op regelmaat mee bezig ben sta ik echt in een mum van tijd 'vast met de voeten in de grond'
Daarom denk ik ook dat je eetpatroon erg belangrijk is in dit verhaal. Dit is een van de weinige dingen dat bij zowat iedereen uit balans is. Er is dan ook redelijk wat kennis nodig om hier controle over te krijgen.quote:Wb lichamelijke conditie, dat kan misschien best invloed hebben.. vlgs mij beschouwen bijvoorbeeld de Boedhisten het lichaam als je eigen tempel die je rein moet houden, er zal wel een gedachtegang achter zitten in de trant van als je je eigen lichaam vervuilt vervuil je je KI kracht iets in die trant.
Dan is er al genoeg energie nodig om de alcohol en de schade die de alcohol heeft aangedaan te verwerken. Ik overigens ook benieuwd naar wat het metabolisme binnen reiki voor betekenis heeft.quote:Overigens is het ook simpel gezegd, als ik een avond en nacht flink doorzak, staat mijn hoofd er niet naar om de andere ochtend makkelijk reiki te laten stromen.
Is dat gevoel vergelijkbaar met het gevoel van adrenaline?quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 11:12 schreef Bastard het volgende:
Ik moet eerlijk bekennen dat ik sinds ik master ben eigenlijk niet actief bezig ben met behandelingen. Het zijn voor mij nu vaak de hele korte momenten waarin ik reiki gebruik.
Bijvoorbeeld bij het troosten van mijn kind als ze gevallen is.. een boost reiki geef ik in 1x af lijkt het wel. Bij sex merk ik ook dat ik reiki geef, en als ik kaarten leg voel ik het ook wel eens stromen. Of bij automatisch schrijven voel ik het.. of dat nou is dat ik het dan ontvang op dat moment kan ik niet goed pinpointen maar ik hang dan wel eens in een wolk van reiki om het zo te zeggen, heel lekker is dat.
Reiki en tarot zijn dus te "combineren" of wordt je reiki getriggerd door de tarot?quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 11:12 schreef Bastard het volgende:
Ik moet eerlijk bekennen dat ik sinds ik master ben eigenlijk niet actief bezig ben met behandelingen. Het zijn voor mij nu vaak de hele korte momenten waarin ik reiki gebruik.
Bijvoorbeeld bij het troosten van mijn kind als ze gevallen is.. een boost reiki geef ik in 1x af lijkt het wel. Bij sex merk ik ook dat ik reiki geef, en als ik kaarten leg voel ik het ook wel eens stromen. Of bij automatisch schrijven voel ik het.. of dat nou is dat ik het dan ontvang op dat moment kan ik niet goed pinpointen maar ik hang dan wel eens in een wolk van reiki om het zo te zeggen, heel lekker is dat.
Vlgs mij is het niet eenduidig aan te geven, omdat het gevoel ook bij behandelingen anders kan zijn. Soms voelt het warm, soms kouder, soms voel je niks of word je emotioneler zonder reden.quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 11:13 schreef mediaconsument het volgende:
[..]
Is dat gevoel vergelijkbaar met het gevoel van adrenaline?
Ik kan het heel moeilijk onder woorden brengen eigenlijk.. maar zal het proberen.quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 11:16 schreef Dragorius het volgende:
[..]
Reiki en tarot zijn dus te "combineren" of wordt je reiki getriggerd door de tarot?
Kan ja.. de frequentie van reiki zijn. Maar nogmaals soms hoef je niks te voelen, vaak wel. Ik hoor ook vaak golfbewegingen door het lichaam, alsof je op een luchtbed ligt.quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 11:18 schreef Dragorius het volgende:
Wat ik heb ervaren (maar dat heb ik ook in de buurt van grote electrische apparaten bijvoorbeeld) is een tintelend gevoel (kreeg zelf geen behandeling maar stond erbij) alsof het een enorm statisch veld was.
Weet niet of dat met Reiki te rijmen valt?
Komt dat spaans banauwd zijn dan niet door de adrenaline die dan door je lichaam stroomt? Dat gevoel ken ik namelijk erg goed. Ik vind dat gevoel dan ook erg vergelijkbaar met momenten die ik heb als ik schaak of een spel als ninja gaiden speel. Omdat je daar de volledige controle hebt, en dit beide erg moeilijke spellen zijn, heb ik vaak adrenaline stoten. Vroeger had ik hier nog weleens moeite mee, mijn concentratie ging verloren omdat ik overwhelmed was door de energie die ik voelde. Echter na een tijd merkte ik dat als ik deze energie onder controle kreeg, ik hier veel mee kon bereiken.quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 11:16 schreef Bastard het volgende:
[..]
Vlgs mij is het niet eenduidig aan te geven, omdat het gevoel ook bij behandelingen anders kan zijn. Soms voelt het warm, soms kouder, soms voel je niks of word je emotioneler zonder reden.
Maar als ik het gevoel een naam zou geven.. heb je het wel eens spaans benauwd? Als je je sleutels kwijt bent bijvoorbeeld en het moment dat je ze dan vind.. pfoe was dat even schrikken en 'het zweet brak je even uit'? Maar dan liefdevoller zonder het schrikeffect
Meestal stem je met zon persoon af.. 'morgen om 8 uur lekker ontspannen gaan zitten op de bank' nogmaals de ander hoeft niets te voelen maar meestal is het een enorm gevoel van ontspannen zijn, relaxed, doezelig, warm. Het kan zelfs zijn dat na de behandeling het nog doorwerkt in je lichaam.. we raden aan om soieso water te drinken na een behandeling om door te spoelen, een frequenter toiletbezoek is ook helemaal niet vreemd na een behandeling.quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 11:25 schreef Handschoen het volgende:
Hoe ervaren mensen hier het 'krijgen' van Reiki op afstand? Merk/ voel je dan ook echt iets? Merk je er niets van?
Ik vind die beeldjes enzo wel leuk, maar vind het teveel werk om ermee aan de slag te gaan. Bovendien heb ik nog genoeg te leren mbt schaken. Speel nu al een jaar of 20 schaken, daarom dat dit ook het spel is waar ik die rushes vaak heb volgens mij.quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 11:28 schreef Dragorius het volgende:
Media > misschien is Warhammer Fantasy (of nog beter, 40,000) dan wel wat voor jeCombinatie van schaken (vooral qua tactiek/vooruitplannen etc) en een zekere adrenalinerush
Waarom zou je nog medicijnen nodig hebben, als je de macht van reiki beheerst? Dat gaat toch over de universele levensenergie?quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 22:13 schreef Dragorius het volgende:
Ik vind het boek van Milner btw erg ehm...vaag..vooral omdat ze gewone geneeskunde vrij duidelijk verwerptik zie het liever in samenhang om eerlijk te zijn.
Omdat niet alles te genezen is met Reiki. Dat zou mooi zijn maar dat is niet zo.quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 22:14 schreef mediaconsument het volgende:
[..]
Waarom zou je nog medicijnen nodig hebben, als je de macht van reiki beheerst? Dat gaat toch over de universele levensenergie?
Dan hebben we meteen een goede vraag bedacht.quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 22:17 schreef ToT het volgende:
Mwah ik denk echt niet dat Reiki alles kan genezen hoor.
Vind je Kathleen Milner ver gaan, dan moet je hDe kern van Reiki eens lezen, van Diane Stein!
Hoe weet jij dat zo zeker?quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 22:18 schreef Dragorius het volgende:
[..]
Omdat niet alles te genezen is met Reiki. Dat zou mooi zijn maar dat is niet zo.
In "Reiki, hel uzelf en anderen" kun je lezen dat gebroken botten er ook mee te genezen zouden zijn, en dat wordt vaak ook tijdens cursussen verteld, maar ik denk zelf dat het allemaal een stuk subtieler zal liggen.quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 22:19 schreef mediaconsument het volgende:
[..]
Dan hebben we meteen een goede vraag bedacht.
Wat kan reiki allemaal genezen?
Ik begrijp dat gebroken benen hiermee lastig te herstellen zijn, echter denk ik wel dat het een eventuele wond sneller zou kunnen laten herstellen.
Ik vraag me dan ook af waarom niet iedereen reiki aangeleerd krijgt op de basisschool, dat zou de zorg veel geld opleveren. Misschien is dit wel iets om de crisis mee aan te pakken?quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 22:22 schreef TeraMai het volgende:
Dan zouden er geen zieke mensen meer zijn?
Wat doet het dan?quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 22:30 schreef Dragorius het volgende:
Je moet denk ik wel verder kijken dan enkel genezing
Ik denk dat alleen Reiki op zich (energie doorgeven/ontvangen) niet helpt, wel de achter liggende gedachte dat ziekte onstaat in de geest/het denken. Eigenlijk moeten we anders gaan denken, noem het positief denken. En wat dat positief denken is, is voor ieder mens verschillend.quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 22:27 schreef mediaconsument het volgende:
[..]
Ik vraag me dan ook af waarom niet iedereen reiki aangeleerd krijgt op de basisschool, dat zou de zorg veel geld opleveren. Misschien is dit wel iets om de crisis mee aan te pakken?
Maar inderdaad, reiki komt op mij over als iets met onbeperkte mogelijkheden.
Daarom ben ik benieuwd wat er zoal mee genezen kan worden. Misschien kan ik dit beeld dan wat beter vormen.
Dat is per persoon verschillend (veel mogelijkhedenquote:
Dus op pijnverlichting en bestrijding na, heeft reiki niets met genezen te maken?quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 22:37 schreef Dragorius het volgende:
[..]
Dat is per persoon verschillend (veel mogelijkheden)
Pijnverlichting / pijnbestrijding
Verdiepen van jezelf
Je leven positief kleuren (werken met energie)
Dat is voor ieder persoonlijk
Er zijn wel meer mogelijkheden volgens mij om positief te leren denken. Daarom dat ik eigenlijk steeds minder begrijp van reiki.quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 22:36 schreef TeraMai het volgende:
[..]
Ik denk dat alleen Reiki op zich (energie doorgeven/ontvangen) niet helpt, wel de achter liggende gedachte dat ziekte onstaat in de geest/het denken. Eigenlijk moeten we anders gaan denken, noem het positief denken. En wat dat positief denken is, is voor ieder mens verschillend.
Als je Reiki ziet als een methode om het zelfgenezende vermogen van de mens te activeren/stimuleren direct op scholen invoeren.
Zijn ook meer methodes voor, het is maar net wat je aanspreekt.quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 22:48 schreef mediaconsument het volgende:
[..]
Er zijn wel meer mogelijkheden volgens mij om positief te leren denken. Daarom dat ik eigenlijk steeds minder begrijp van reiki.
Wat ik iig opgemerkt heb is dat het te maken heeft met de chakra's, en dat je hierdoor verbanden en oorzaken makkelijker kunt vinden. Omdat dan ook de term universele levensenergie valt, denk ik logischerwijs dat je er mee kunt genezen. Er zijn dan ook mensen die denken dat virussen, bacterien etc niet bestaan, maar dat alle ziekten veroorzaakt worden door stress, welke blokkades in de energie veroorzaakt. Om deze reden vind ik het erg lastig beoordelen eigenlijk.
En zoals je zegt, als het het zelfgenezende vermogen kan stimuleren, waarom zou je deze lessen dan niet invoeren op school?
Wat heeft het immuunsysteem dan nodig om goed te functioneren? Volgens mij is dat energie.quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 22:59 schreef TeraMai het volgende:
[..]
Zijn ook meer methodes voor, het is maar net wat je aanspreekt.
Van oorsprong heeft Reiki niets met chakra's te maken, ze zijn er later bij gekomen. Dat het leuk past bij Reiki is mooi mee genomen en is het beter te verhapstukken voor ons westerlingen.
Bacteriën en virussen bestaan gewoon, als je immuunsysteem op peil is zal je er niet ziek van worden.
Daar zou ik zelf niet voor kiezen om kinderen te laten inwijden, het leven bestaat uit meer dan energie. Ze moeten het doen met zichzelf hun hele leven lang en aan het/hun zelf mag meer aandacht besteed worden dan nu gebeurt.quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 22:57 schreef ToT het volgende:
Reiki stimuleert het zelfgenezend vermogen van lichaam en geest. Het is niet alleen pijnverlichting.
@ op de basischool: tot ongeveer je 8e levensjaar staan je Reikikanalen nog relatief open, maar slibben wel verder dicht. Pas na je 8e (liever na je 12e of nog later) kun je een inwijding krijgen. Sowieso is het dan ook een bewustere keuze. Verder zou je als ouder zijnde je kinderen alvast wat kunnen leren om met energie om te gaan.
Laten we gewoon ff lekker aards doen: gezonde voeding, voldoende lichaamsbeweging, positieve denkwijze enz ... tijd nemen voor jezelf al dan niet met Reikiquote:Op vrijdag 2 oktober 2009 23:04 schreef mediaconsument het volgende:
[..]
Wat heeft het immuunsysteem dan nodig om goed te functioneren? Volgens mij is dat energie.
Daarom zal ik mijzelf ook niet laten inwijden tot ik weet wat het is en ik het nodig heb voor een bepaald doel. Tot die tijd heeft mijn lichaam genoeg mogelijkheden.quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 23:04 schreef TeraMai het volgende:
[..]
Daar zou ik zelf niet voor kiezen om kinderen te laten inwijden, het leven bestaat uit meer dan energie. Ze moeten het doen met zichzelf hun hele leven lang en aan het/hun zelf mag meer aandacht besteed worden dan nu gebeurt.
Ik vraag mij af tot hoever kinderen bewust kunnen kiezen voor een Reiki inwijding ... rond het 23e levensjaar zijn de hersenen pas uitgegroeid.
Dat is ook mijn mening. Je fysieke lichaam is je basis van alles, dit zul je dan ook fysiek moeten leren onderhouden. Dit is op zichzelf al een flinke taak en gaat wat verder dan jezelf voor laten lichten door fabrikanten of de vele ouders die hier ook moeite mee hebben, dit zul je allemaal zelf moeten leren.quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 23:06 schreef TeraMai het volgende:
[..]
Laten we gewoon ff lekker aards doen: gezonde voeding, voldoende lichaamsbeweging, positieve denkwijze enz ... tijd nemen voor jezelf al dan niet met Reiki
Basis daarvan is dat ik magnetiseerde, later hoorde ik over Reiki en dacht dat het een sekte wasquote:Op vrijdag 2 oktober 2009 23:08 schreef mediaconsument het volgende:
[..]
Dat is ook mijn mening. Je fysieke lichaam is je basis van alles, dit zul je dan ook fysiek moeten leren onderhouden. Dit is op zichzelf al een flinke taak en gaat wat verder dan jezelf voor laten lichten door fabrikanten of de vele ouders die hier ook moeite mee hebben, dit zul je allemaal zelf moeten leren.
Waarom heb jij dan gekozen om reiki te leren eigenlijk?
Kreeg je deze behandeling spontaan? Of hoe ging dat?quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 23:14 schreef TeraMai het volgende:
[..]
Basis daarvan is dat ik magnetiseerde, later hoorde ik over Reiki en dacht dat het een sekte was![]()
De naam Reiki bleef hangen en toen er een informatie avond was ben ik er heen gegaan. Ik kreeg een behandeling en had dat gevoel dat ik thuis kwam bij mezelf-het bewust worden van mezelf
Het omgaan met mijn gezondheid heb ik geleerd door meerdere jaren op mezelf te wonen, hierdoor word je op dat gebied met jezelf geconfronteerd, wat erg fijn is naar mijn idee. Dit heeft als uitwerking gekregen dat mijn lichaam steeds fitter en sterker word, mijn uithoudingsvermogen is dan ook flinke stappen vooruit gegaan. Het verschil tussen moe zijn en jezelf moe voelen is mij dan ook erg duidelijk geworden.quote:edit: ik had wel geleerd om lichamelijk goed voor mezelf te zorgen, maar hoe ik geestelijk voor mezelf kon zorgen was er bij in geschoten. Reiki heeft mij geleerd op alle fronten goed voor mezelf te zorgen.
Met het verwerpen van reguliere geneeskunst heb ik ook moeite. Ik heb trouwens ven meerdere vernomen dat de dit boek van Milner niet al te prettig leest, en ook voor afkeer van Reiki kan zorgen... ik heb het zelf niet gelezen, dus kan er geen oordeel over vellen. Het is voor mij wel een reden geweest om er niet aan te beginnen.quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 22:13 schreef Dragorius het volgende:
Ik vind het boek van Milner btw erg ehm...vaag..vooral omdat ze gewone geneeskunde vrij duidelijk verwerptik zie het liever in samenhang om eerlijk te zijn.
Een visie op heling d.m.v. Reiki is dat een mens verschillende lichamen heeft. Naast het fysieke lichaam is er een energetisch lichaam. Is hierin een onbalans, kan dat veroorzaken dat het fysieke lichaam klachten krijgt. Als dit zo is, dan zou het omgekeerde ook moeten werken. Door de balans in het energetisch lichaam te herstellen, dan zouden de fysieke klachten ook weg moeten gaan. Ik kan mij best voorstellen dat hier een kern van waarheid in zit.quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 22:24 schreef ToT het volgende:
[..]
In "Reiki, hel uzelf en anderen" kun je lezen dat gebroken botten er ook mee te genezen zouden zijn, en dat wordt vaak ook tijdens cursussen verteld, maar ik denk zelf dat het allemaal een stuk subtieler zal liggen.
Wat het onder andere voor mij doet is mijzelf tot rust laten komen. Even gefocust zijn op het hier en nu. Als ik mijzelf Reiki heb gegeven, dan voel ik mij echt compleet uitgerust en erg energiek. Ik combineer een zelfbehandeling ook met meditatie. Voordat ik Reiki ontdekte merkte ik dat meditatie al als prettig ervoer, maar met Reiki erbij voel ik dit nog sterker.quote:
Wetenschappelijk gezien is er bijzonder weinig bewijs voor het bestaan van Reiki. Voorzichtig aan komen er wat onderzoeken die beschrijven dat er iets is maar benoemen dat verder niet. (het iets is wat wij hier dan Reiki zouden noemen).quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 22:48 schreef mediaconsument het volgende:
[..]
En zoals je zegt, als het het zelfgenezende vermogen kan stimuleren, waarom zou je deze lessen dan niet invoeren op de scholen?
Als Reiki de universele levensenergie is, dan is het feit dat jij leeft een voortvloeisel uit de Reiki. Jij hebt (bent?) dus al Reiki. D.m.v. initiatie kan je je er zelf alleen verder voor openstellen.quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 23:06 schreef mediaconsument het volgende:
[..]
Daarom zal ik mijzelf ook niet laten inwijden tot ik weet wat het is en ik het nodig heb voor een bepaald doel. Tot die tijd heeft mijn lichaam genoeg mogelijkheden.
Ah hey, iemand die zich er ook verder in verdiept!quote:Op zaterdag 3 oktober 2009 00:44 schreef Niesl het volgende:
[..]
Een visie op heling d.m.v. Reiki is dat een mens verschillende lichamen heeft. Naast het fysieke lichaam is er een energetisch lichaam. Is hierin een onbalans, kan dat veroorzaken dat het fysieke lichaam klachten krijgt. Als dit zo is, dan zou het omgekeerde ook moeten werken. Door de balans in het energetisch lichaam te herstellen, dan zouden de fysieke klachten ook weg moeten gaan. Ik kan mij best voorstellen dat hier een kern van waarheid in zit.
Zou je idd door kunnen trekken naar je Energetisch Dubbel, maar moet je eens kijken wat stress sowieso met je lichaam zelf al doet: je spieren staan meer gespannen en je put jezelf compleet uit. Als je uitgeput bent, ben je sowieso vatbaarder voor ziektes enzo. Daarbij komen er genoeg stofjes in je bloedsomloop vrij bij stress (adrenaline, testosteron enz.) Ook dat heeft allemaal invloed op je.quote:Als ik het druk heb en daarbij veel stress ervaar, merk ik dat ik veel vatbaarder ben voor gezondheidsklachten (verkoudheid, keelontsteking, blessures bij sporten), terwijl ik normaal eigenlijk nooit iets mankeer.
Mwa valt mee hoor.quote:Op zaterdag 3 oktober 2009 00:49 schreef Niesl het volgende:
[..]
Wetenschappelijk gezien is er bijzonder weinig bewijs voor het bestaan van Reiki. Voorzichtig aan komen er wat onderzoeken die beschrijven dat er iets is maar benoemen dat verder niet. (het iets is wat wij hier dan Reiki zouden noemen).
Er werd eerst een praatje gehouden waarin verteld werd over Reiki, daarna konden mensen die wilde een korte behandeling krijgenquote:Op zaterdag 3 oktober 2009 00:03 schreef mediaconsument het volgende:
[..]
Kreeg je deze behandeling spontaan? Of hoe ging dat?
[..]
De schrijfstijl is echt vreselijk inderdaad. Leest een beetje weg als een soort monoloog aan een kleuterklas. Maar goed, de inhoud telt, en die vind ik ook nog wat wisselend. Maar ik staar me niet blind, heb nog meer boeken in huisquote:Op zaterdag 3 oktober 2009 00:40 schreef Niesl het volgende:
[..]
Met het verwerpen van reguliere geneeskunst heb ik ook moeite. Ik heb trouwens ven meerdere vernomen dat de dit boek van Milner niet al te prettig leest, en ook voor afkeer van Reiki kan zorgen... ik heb het zelf niet gelezen, dus kan er geen oordeel over vellen. Het is voor mij wel een reden geweest om er niet aan te beginnen.
Voor de fun toch een stuk tekst:quote:Op zaterdag 3 oktober 2009 10:08 schreef ToT het volgende:
[..]
Mwa valt mee hoor.Ik heb wel redelijk wat op dat gebied gelezen, maar helaas niet uit bronnen waarvan ik met 100% overtuiging kan zeggen dat ze echt objectief zijn.
quote:In de jaren 80 van de vorige eeuw hebben dr. Robert Becker en dr. John Zimmerman onderzoek gedaan naar wat er gebeurt met mensen terwijl ze met reiki werken. Becker en Zimmerman ontdekten niet alleen dat de hersengolf patronen van zowel gever als ontvanger gesynchroniseerd worden in de alfa staat - een staat die karakteristiek is voor diepe ontspanning en meditatie. De hersengolven bleken daarnaast ook synchroon te pulseren met het aardmagnetisch veld, bekend als de Schuman Resonantie. Op de momenten waarop deze synchrone puls zich voordoet, is het biomagnetisch veld van de reikigever minstens 1000 maal groter dan normaal, en dat niet als resultaat van inwendige lichaamsprocessen.
Toni Bunnell (1997) geeft aan dat de verbonden energievelden tussen aarde en reikigever deze laatste mogelijk in staat stelt de 'oneindige energiebron' of het 'universele energieveld' aan te spreken door middel van de Schuman Resonantie.
En in hun verhandeling 'the Matter Myth' (1991) schetsen prof. Paul Davies en dr. John Gribben vanuit de quantum fysica het beeld van een 'levend universum' waarin alles verbonden is in een 'levend web van onderlinge afhankelijkheden'. Dit alles biedt een mogelijke verklaring voor de subjectieve eenheidservaring en bewustzijnsverruiming die wordt ervaren door velen die regelmatig reiki ontvangen of zichzelf ermee behandelen.
Het grote pulserende biomagnetische veld dat door de handen van energetische therapeuten vloeit terwijl zij werken, is verder onderzocht door Zimmerman (1990, USA) en Seto (1992, Japan). Zij ontdekten dat de pulsen zich voordoen in dezelfde frequenties als hersengolven, dat ze variëren tussen de 0,3 en 30 Hz, en dat de focus het meest ligt in het gebied tussen de 7 en 8 Hz, de alfa staat. Medisch onderzoek wijst uit dat deze frequentiegebieden genezing in het lichaam stimuleren, waarbij specifieke frequenties geschikt zijn voor bepaalde weefsels. Bijvoorbeeld, 2 Hz stimuleert de regeneratie van zenuw weefsel, 7 Hz bot weefsel, 10 Hz gewrichten, 15 Hz de kleine bloedvaten. Fysiotherapeutische apparatuur maakt gebruik van deze eigenschappen om zachte weefsels te helpen regenereren, en in ultra sound technologie worden ze toegepast om onder andere verstopte aderen vrij te maken en nierstenen te vergruizen.Ook is al vele jaren bekend dat een electrische spoel rond een fractuur die niet wil genezen, botgroei en herstel stimuleert.
Becker legt uit dat 'hersengolven' zich niet beperken tot de hersenen alleen, maar dat ze door het hele lichaam reizen via het perineurale systeem, het geleidende weefsel dat alle zenuwen omgeeft. Tijdens een reikibehandeling beginnen de biomagnetische golven als relatief zwakke pulsen in de thalamus van de behandelaar, en verzamelen cumulatief kracht terwijl ze door de perifere lichaamszenuwen gaan, inclusief de handen. Eenzelfde effect wordt gespiegeld in de ontvanger van de behandeling. Becker geeft aan dat dit biomagnetische systeem mogelijk de voornaamste verantwoordelijke factor is voor de lichaamsprocessen die het herstel van kwetsuren regelen en de balans herstellen. De beschreven spiegelwerking illustreert een bijzondere eigenschap van reiki (en verwante therapieen): dat zowel de gever als de ontvanger profiteren van de behandeling, wat het proces zeer efficient maakt.
Het is nog interessant op te merken dat dr. Becker zijn onderzoek heeft uitgevoerd op proefpersonen van overal ter wereld, met zeer uiteenlopende culturele en religieuze achtergrond. Bij alle proefpersonen waren vergelijkbare resultaten meetbaar, ongeacht hun geloofsopvattingen of levensovertuiging, hoe tegengesteld deze opvattingen en overtuigingen ook waren ten opzichte van elkaar. Neutraliteit is een bekende eigenschap van reiki, aangezien de methode geen geloof voorschrijft. Iedereen kan het dan ook gebruiken ongeacht overtuiging, geloof of zelfs het ontbreken daarvan. Een eigenschap die niet alleen bijdraagt tot de populariteit van reiki, maar die de reiki methode ook geschikt maakt voor verklaring in termen van wetenschappelijk onderzoek.
Het bovenstaande is een vertaald artikel van Tamisha Sabrina
In het echie valt Kathleen Milner reuze mee hoor, gewoon een vriendelijk mensje met een flinke christelijke achtergrond waar zo nu en dan ook een stuk paganisme in door schermerd.quote:Op zaterdag 3 oktober 2009 13:49 schreef ToT het volgende:
Tja Kathleen kan idd nogal belerend overkomen en haar boek is daarbij ZEER Christelijk, maar als je daar doorheen weet te prikken, leest het wel aardig weg. "Reiki als ambacht" vind ik alleen wel weer veel prettiger lezen. Veel neutraler.
Ik begrijp je reactie niet helemaal. We zijn het toch met elkaar eens?quote:Op zaterdag 3 oktober 2009 10:08 schreef ToT het volgende:
[..]
Mwa valt mee hoor.Ik heb wel redelijk wat op dat gebied gelezen, maar helaas niet uit bronnen waarvan ik met 100% overtuiging kan zeggen dat ze echt objectief zijn.
Leuk, maandag start ik weer een Seichem 2 cursus en met 4 cursisten zit ie volquote:Op zaterdag 3 oktober 2009 13:49 schreef ToT het volgende:
Die tekst over dat wetenschappelijk onderzoek lees ik later wel even door, want ik moet nu zo een kameraad van het station ophalen voor zijn Seichem-inwijding!
Er bestaan oudere genezingsboeken van reiki waarin de behandeling van vele klachten wordt vernoemd en welke positie's en andere handelingen er nodig zijn voor die betreffende kwaal, er bestaan tegenwoordig ook wel boekjes over die daarover gaan, bv de reiki huisapotheek...quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 22:27 schreef mediaconsument het volgende:
[..]
Ik vraag me dan ook af waarom niet iedereen reiki aangeleerd krijgt op de basisschool, dat zou de zorg veel geld opleveren. Misschien is dit wel iets om de crisis mee aan te pakken?
Maar inderdaad, reiki komt op mij over als iets met onbeperkte mogelijkheden.
Daarom ben ik benieuwd wat er zoal mee genezen kan worden. Misschien kan ik dit beeld dan wat beter vormen.
De alpha staat van de hersenen, of je het nu over meditatie, reiki, dromen, magisch werken of wat dan ook hebt op dat gebied, die staat van zijn is degene die je moet hebbenquote:Op zaterdag 3 oktober 2009 11:29 schreef Dragorius het volgende:
Het gevoel bij Reiki ervaar ik ook met het luisteren, maar vooral, spelen van muziek. Zou dat die samenhang met hersengolven kunnen zijn?
Het gaat om steeds meer jezelf worden. Ziekte hoort niet bij je, en door dat wat niet bij je hoort los te laten spreek je dus van genezing. En loslaten gaat heel ver, dat kan gaan over alles wat niet bij je hoort.quote:Op vrijdag 2 oktober 2009 22:42 schreef mediaconsument het volgende:
[..]
Dus op pijnverlichting en bestrijding na, heeft reiki niets met genezen te maken?
Je valt in herhaling overigens.
Als je lekker ontspannen wilt zijn.quote:Op zaterdag 3 oktober 2009 22:26 schreef erodome het volgende:
[..]
De alpha staat van de hersenen, of je het nu over meditatie, reiki, dromen, magisch werken of wat dan ook hebt op dat gebied, die staat van zijn is degene die je moet hebben
Daar zijn vele manieren voor, van alpha meditatie's tot het kristallen aftellen, je kan zelfs een "alpha knop" maken waardoor je met een vingerknip in alpha staat kan komen, maar daarvoor moet je heel soepeltjes in alpha kunnen glijden al.quote:Op zondag 4 oktober 2009 09:29 schreef Niesl het volgende:
[..]
Als je lekker ontspannen wilt zijn.
Voor m'n initiatie heb ik eerst een geleide meditatie gedaan (gebaseerd op Het Alpha Plan - totale ontspanning in vijf stappen van Louis Proto). Ondanks dat ik vaker mediteer was dit echt een enorme gewaarwording. Het zijn tussen bewustzijn en slaap is een bijzondere ervaring.
Ik merk dat ik het zelf erg lastig vind om mij zonder geleiding hier te krijgen. Ik wil hier nog verder mee oefenen.
JA!!!!!quote:Op maandag 5 oktober 2009 11:33 schreef Dragorius het volgende:
Zou ik muziek kunnen combineren met Reiki dan bijvoorbeeld? Muziek-reiki?
wegens omstandigheden heb ik mijn boeken niet "bij de hand" overigens dus ik kan daar niks uit ophalen of citerenweet dus ook niet of zoiets er al in staat
Is dat dan een bepaalde soort muziek of gewoon muziek naar je eigen voorkeur?quote:Op maandag 5 oktober 2009 11:52 schreef erodome het volgende:
[..]
JA!!!!!
Dat combineerd zelfs erg goed, ook voor degene die behandeld wordt is het meer dan prettig dat er wat muziek is waarop "weggedreven" kan worden.
Muziek speelt met chakra's, met emotie's, het is een meer dan prachtig middel om te gebruiken bij reiki en bij nog veel meer.
Ik heb het eigenlijk alleen als ik zelf muziek maak, of bepaalde nummers. Kan er nog niet echt een pijl op trekken.quote:Op maandag 5 oktober 2009 12:54 schreef ShevaJB het volgende:
[..]
Is dat dan een bepaalde soort muziek of gewoon muziek naar je eigen voorkeur?
Vaak wordt er gebruik gemaakt van wat alternatieve rustgevende muziek, alpha meditatie cd ofzo, lekker ontspannend, maar moeten is dwang en huilen is kindergezang.quote:Op maandag 5 oktober 2009 12:54 schreef ShevaJB het volgende:
[..]
Is dat dan een bepaalde soort muziek of gewoon muziek naar je eigen voorkeur?
Over het algemeen word er rustgevende muziek tijdens behandelingen gedraaid.quote:Op maandag 5 oktober 2009 12:54 schreef ShevaJB het volgende:
[..]
Is dat dan een bepaalde soort muziek of gewoon muziek naar je eigen voorkeur?
Inderdaad! Maar dat zullen ze allemaal wel hebben toch =)quote:Op woensdag 7 oktober 2009 18:51 schreef ToT het volgende:
Cool, bij die master met dat bord in de tuin?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |