Een timer is niks speciaals, gewoon bij de bouwmarkt en zelf supermarkten hebben ze.quote:Op donderdag 16 juli 2009 14:06 schreef 4EverBlackEyed het volgende:
Kun je trouwens ook een timer voor je TL-licht aanschaffen?
Bij een aquarium speciaalzaak neem ik aan?
quote:Op donderdag 16 juli 2009 11:41 schreef rene90 het volgende:
Wat is het beste, een lange buis met gaatjes iets boven het wateropervlak, of één uitmonding boven het wateroppervlak?
Edit; die kraankoppelingen van eheim, je doet de slang erop, en dan schroef je het rondje "terug" over de slang. Dus je gaat niet eerst dat ronde dingetje over de slang doen, en dan terug over de slang?
Wil ik ook wetenquote:Op donderdag 16 juli 2009 23:34 schreef rene90 het volgende:
Ooh deze ook nog even quoten omdat ik morgen aan de gang wil
[..]
Ik heb een lange buis die van boven naar beneden loopt. Daar gaatjes in geboord.. Dus is er stroming over de volledige hoogte van de bak.... Vind het mooi als je de planten beetje heen en weer ziet gaan..quote:Op donderdag 16 juli 2009 23:37 schreef admiraal_anaal het volgende:
[..]
Wil ik ook weten::@
Ik heb nu een uitmonding net onder de waterrand zodat ik het gekletter niet hoor maar wel de vuillaag boven op het water meegenomen wordt, alleen nu met nieuw op te bouwen achterwand zit ik te twijfelen
Je kan er ook paar mooie lange planten voor zetten... Valisneria zou heel mooi staan...quote:Op zaterdag 18 juli 2009 13:03 schreef rene90 het volgende:
Foto's
[ afbeelding ]
Ik wil rechts misschien voor de slang van het filter iets van mangrovewortel zetten ook voor wat schuilplekken en dergelijke.
Ja oke dat is best handig om na je vakantie te doen ja.....quote:Op zaterdag 18 juli 2009 13:20 schreef rene90 het volgende:
Planten wil ik sowieso weer gaan toevoegen, alleen ga eerst op vakantie dus wacht er nog eventjes mee tot ik terug ben en mijn financien kan opmaken.
Dan maar even navragen bij aquaplantsonline welke planten goed zijn voor mijn bak zonder co2, omdat het nogal lastig gaat anders.
maanvissen lusten wel een garnaaltjequote:Op vrijdag 17 juli 2009 16:08 schreef rene90 het volgende:
Alles gefixt![]()
Vraagje; ik wil garnaaltjes, kunnen die bij:
2 maanvissen
18 vijfstreepbarbeeltjes
2 dwerggoerami's
?
En ik heb ze al eens gehad, alleen verdwenen vrij snel, welke zijn makkelijk te houden? Vuur / weet ik het?
Er zijn bepaalde soorten garnalen die je niet zommaar bij elkaar moet doen. Heb ooit ergens een lijst gevonden van garnalen en welke bij elkaar kunnen en welke niet....quote:Op zaterdag 18 juli 2009 13:32 schreef rene90 het volgende:
En als de maanvissen eruit zouden gaan dan kunnen alle soorten garnaaltjes in principe wel toch?
Tofquote:Op donderdag 16 juli 2009 23:34 schreef rene90 het volgende:
[..]
Een timer is niks speciaals, gewoon bij de bouwmarkt en zelf supermarkten hebben ze.
Dan koop je bij de action een nieuwe voor 1,-quote:Op zaterdag 18 juli 2009 23:31 schreef Mertofzo het volgende:
Mijn timer maakt een kut lawaai en me aquarium staat in me slaapkamer. Ik doe er meestal een handdoek over ;P
Gelukkig staat het aquarium niet in de slaapkamer.quote:Op zaterdag 18 juli 2009 23:31 schreef Mertofzo het volgende:
Mijn timer maakt een kut lawaai en me aquarium staat in me slaapkamer. Ik doe er meestal een handdoek over ;P
Nou die van mij wel...quote:Op zondag 19 juli 2009 03:18 schreef 4EverBlackEyed het volgende:
[..]
Gelukkig staat het aquarium niet in de slaapkamer.
Eerst wel, maar ik had teveel last van de waterpomp, destijds.quote:Op zondag 19 juli 2009 13:48 schreef kres het volgende:
[..]
Nou die van mij wel...
Ik had de zelvde ellende.. Je hoorde die timer de hele nacht rammelen.... Ik heb toen zo'n digitale gekocht.. Geen bewegende onderdelen dus ook geen geluid.....
Foto's even elders uploaden, je hyves kan niet dus bijvoorbeeld via www.tinypic.comquote:
Al mijn foto's komen van hyvesquote:Op zondag 19 juli 2009 14:36 schreef rene90 het volgende:
[..]
Foto's even elders uploaden, je hyves kan niet dus bijvoorbeeld via www.tinypic.com
Dan de .jpg link tussen [ img] en [/ img] tags plaatsen (zonder spaties).
Wat voor literbak heb je? Ik dacht dat kogels nooit met andere vissen konden.
Haar hyves is geblokt, dan kan het nietquote:Op zondag 19 juli 2009 14:39 schreef admiraal_anaal het volgende:
[..]
Al mijn foto's komen van hyvesik upload ze op hyves en dan link ik ze hiernaartoe
Mijne ookquote:Op zondag 19 juli 2009 14:40 schreef rene90 het volgende:
[..]
Haar hyves is geblokt, dan kan het niet![]()
Thanksquote:Op zondag 19 juli 2009 14:43 schreef kres het volgende:
Admiral is goed bezig zeg ik...
Ga je de uitstroom nog een bepaalde kant op richten ?
Probeer idd de stroming zo veel als het kan door je bak te verdelen... je planten zullen het ook leuk vinden. (aanvoer van voedingsstoffen)quote:Op zondag 19 juli 2009 14:50 schreef admiraal_anaal het volgende:
[..]
Thanks![]()
Uitstroom bestaat uit 2 delen buisjes en zit er aan te denken om onderste gedeelte lang het glas te richten en de bovenste deel meer me bak in te richten. Of iemand moet nog ideeën hebben
Ja had ik al gelezen idd....quote:Op zondag 19 juli 2009 16:09 schreef Ilona1982 het volgende:
ik heb geen maantjes in de bak
en jha zoiets is dat ja
Knap bezig....quote:Op zondag 19 juli 2009 18:20 schreef admiraal_anaal het volgende:
En weer een update:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Nu eerst even eten en dan weer verder, ben bezig met een paar holletjes van piepschuim aan het maken voor de schuilplekken, ook de "geulen" wat dieper maken en op sommige "rotsen" een extra laag piepschuim om zo wat meer diepte te vormen.
Nu heb ik alleen geen brander en met een aansteker ga ik het echt niet doen. Veel te veel werk
Vraag me af of het met een fohn op de warmste stand evt ook kan lukken
Qua bende valt het mee, ik hou het goed bij anders staat mijn vriendin achter me met de deegrollerquote:Op zondag 19 juli 2009 18:46 schreef kres het volgende:
[..]
Knap bezig....
Veel bende in en om het huis?
Welke fohn bedoel je? Die voor je haar of verfbrander ? Met die laatste zal het zeer zeker lukken...
Ik heb mijn bak weer vol... Nu eerst een filter inrichten om de boel weer beetje helder te maken....
Ohh jee... Vriendinnen met deegrollers..... Auch... Dat moet je niet hebben......quote:Op zondag 19 juli 2009 19:10 schreef admiraal_anaal het volgende:
[..]
Qua bende valt het mee, ik hou het goed bij anders staat mijn vriendin achter me met de deegroller
En piepschuim snijden doe ik op balkon, WINDWIND
![]()
![]()
Ja bedoelde eigenlijk een haarfohn, net geprobeerd maar gaat niet echt werkendus dat wordt of ergens een verfbrander lenen of een gasbrandertje kopen ofzo
Wat heb jij met je bak gedaan?
Ik heb het nog nooit zelf gedaan maar ik geloof dat je het glimmende effect van epoxy weghaalt door er zonad op te strooien als die nog nat is.quote:Op maandag 20 juli 2009 10:56 schreef admiraal_anaal het volgende:
Ff paar vraagjes:
Moet ik de piepschuimachterwand volledig insmeren met tegellijm? Of enkel de voorkant, onderkant, zijkant?
En de Epoxy? Moet die rondom? Of enkel de stukken waar tegellijm zit?
Als ik zand op me achterwand wil, doe ik dat bij de laatste laag tegellijm? En wat voor soort zand kan ik het beste gebruiken voor de achterwand dan?
Hoeveel epoxy heb ik nodig eigenlijk. Oppervlak van mijn achterwand is totaal 130 bij 45 cm
Hopelijk hebben jullie wat antwoorden
Vind ik ookquote:
Ohh die ga je daar zeker wel vinden.... Kijk beetje uit voor stenen met teveel kalk in. Mooie ronde keien zijn er zat... Heb ik vorig jaar ook meegenomen maar dan uit italie... Later kwam ik er achter dat ze hier ook gewoon te koop zijn voor niet echt veel geld....quote:Op maandag 20 juli 2009 18:04 schreef rene90 het volgende:
Pomp draait prima, hoor hem amper en hij doet zijn werk goed, het water is heerlijk helder en de bodem is ook een flink stuk schoner.
Ik hoop in slovenie een aantal flink mooie stenen te vinden, zitten aan een mooie rivier namelijk
Haha sterk punt. Is er iets te zien aan stenen die teveel kalk geven zodat ik niet straks met nutteloze stenen aankomquote:Op maandag 20 juli 2009 18:07 schreef kres het volgende:
[..]
Ohh die ga je daar zeker wel vinden.... Kijk beetje uit voor stenen met teveel kalk in. Mooie ronde keien zijn er zat... Heb ik vorig jaar ook meegenomen maar dan uit italie... Later kwam ik er achter dat ze hier ook gewoon te koop zijn voor niet echt veel geld....
Meer benzine verbruikt om ze weer mee naar Nederland te krijgen dan dat ze in de winkel kosten..![]()
Ja en nee... Denk dat je het beste kan googlen en ff kijken wat je kan vinden..... Er zijn paar steensoorten die absolut niet in de aquarium kunnen....quote:Op maandag 20 juli 2009 18:09 schreef rene90 het volgende:
[..]
Haha sterk punt. Is er iets te zien aan stenen die teveel kalk geven zodat ik niet straks met nutteloze stenen aankom
Nou ik ben mijn bak weer licht aan het maken...quote:Op maandag 20 juli 2009 18:21 schreef rene90 het volgende:
Basalt vind ik een mooie soortik wil mijn aquarium een wat donkere look geven, nog flink wat hout erin.
Idd daar ontkom je niet aan....quote:Op maandag 20 juli 2009 19:00 schreef rene90 het volgende:
Haha naja zo een grote opschooon ga ik niet doen, moeten alle vissen er weer uit wil ik al het grind /zand eruit krijgen.
Waar woon je ergens ?quote:Op maandag 20 juli 2009 19:32 schreef admiraal_anaal het volgende:
Welk soort zand kan ik gebruiken tegen de achterwand dan? Of gewoon metselzand? Sowieso gebruik ik donker fijn grind op de bodem, dus wat zal mooi staan tegen de achterwand?
Oja ben vandaag echt bijna hele dag bezig geweest om ergens epoxy vandaan te halen en 12/20 mm verbindingsstukken voor mijn wateraansluitingen.
En gewoon geen enkele zaak die dit verkoopt
Mijn hoop is gevestigd op 1 zaak die gespecialiseerd schijnt te zijn in loodgieters-artikelen en volgens zijn site ook epoxy schijnt te verkopen, en het stomme...... ik heb daar vroeger gewerkt tijdens mijn vakantie
ik weet waar je de juiste epoxy kan kopen in eindhoven, maar daar heb je waarschijnlijk niet zo heel veel aan.quote:Op maandag 20 juli 2009 19:32 schreef admiraal_anaal het volgende:
Welk soort zand kan ik gebruiken tegen de achterwand dan? Of gewoon metselzand? Sowieso gebruik ik donker fijn grind op de bodem, dus wat zal mooi staan tegen de achterwand?
Oja ben vandaag echt bijna hele dag bezig geweest om ergens epoxy vandaan te halen en 12/20 mm verbindingsstukken voor mijn wateraansluitingen.
En gewoon geen enkele zaak die dit verkoopt
Mijn hoop is gevestigd op 1 zaak die gespecialiseerd schijnt te zijn in loodgieters-artikelen en volgens zijn site ook epoxy schijnt te verkopen, en het stomme...... ik heb daar vroeger gewerkt tijdens mijn vakantie
Denk met wat jij in je bak hebt dat het wel gaat lukken, kzie geen problemen in de combi in ieder gevalquote:Op dinsdag 21 juli 2009 10:50 schreef rene90 het volgende:
Die glasmeervallen zijn mooi, kunnen die met mijn bestand denk je?
quote:Op dinsdag 28 juli 2009 20:11 schreef MAXTIJN het volgende:
Een Terug Vis Post in het nieuwe topic!
@Admiriaal_Anaal: Zo, jij hebt de bak flink schoongekregen nadat je hem hebt gekocht! Verder goed bezig, het ziet er al leuk uit! Geen idee welke garnaal je hebt. Je gup is inderdaad gewoon een gup.
@Imanidiot: Maanvissen zijn scholenvissen, dus hij zal niet gelukkig zijn in zijn eentje. Ze kunnen het beste in een groepje van minimaal 5 stuks gehouden worden. Aangezien maanvissen vrij groot worden, hebben ze ongeveer 50 liter water per vis nodig. Jouw 80 liter aquarium is dus te klein. Als ik jou was zou ik de maanvis terug brengen en een ander leuk visje uitzoeken.
En tot slot nog even een foto van onze nieuwe bak met de L46 Hypancistrus zebra. Ze liggen heerlijk te relaxen op de plateautjes van onze zelfgemaakte zebraflat!
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
quote:Op dinsdag 28 juli 2009 20:11 schreef MAXTIJN het volgende:
En tot slot nog even een foto van onze nieuwe bak met de L46 Hypancistrus zebra. Ze liggen heerlijk te relaxen op de plateautjes van onze zelfgemaakte zebraflat!
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
quote:Op donderdag 30 juli 2009 22:00 schreef plukeenroos het volgende:
Ah leuk een topic over aquaria
Hier mijn vissenkommetjes
Aquacube met 2 dwerg puffers en crystal reds
[ afbeelding ]
En huiskamer aqua
[ afbeelding ]
Je hebt het aquarium toch wel eerst in laten draaien he?quote:Op vrijdag 31 juli 2009 21:27 schreef Markster het volgende:
Ben sinds maandag bezig met mijn gezelschapsaquarium van 120cm met:
7x sumatraan
5x Brokaatbarbeel
11x neontetra
5x roodoogzalm
5x indische modderkruiper
3x grote meervallen (weet precieze naam niet, zijn nu bijna 20cm ofzo)
4x rode fantoomzalm
best leuke hobby, al vind ik de keuze en het plaatsen van de planten erg moeilijk (is zo leeg nu, moet nog groeien natuurlijk)
ook zwemt alles door elkaar heen, niet echt mooie scholen, maar dat komt hopelijk nog.
Heb zoveel verschillende vissen, omdat ik veel gekregen heb, samen met het aquarium, kon dus eigenlijk niet van eigen keuze uitgaan.
ik had al een andere 60cm bak, die stond al 2 maandjes ofzo prima te draaien, heb dus daar meer dan de helft aan water ingedaan + biotopol en dag daarna visjes erin. Alles gaat prima.quote:Op vrijdag 31 juli 2009 21:43 schreef Saninl het volgende:
[..]
Je hebt het aquarium toch wel eerst in laten draaien he?
quote:Op vrijdag 31 juli 2009 21:45 schreef Markster het volgende:
[..]
ik had al een andere 60cm bak, die stond al 2 maandjes ofzo prima te draaien, heb dus daar meer dan de helft aan water ingedaan + biotopol en dag daarna visjes erin. Alles gaat prima.
Welcome home.....quote:Op zondag 2 augustus 2009 00:29 schreef rene90 het volgende:
Zo weer lekker terug van vakantie, en heb uit een rivier in Slovenië wat mooie stenen meegenomen dus ga ergens deze week lekker aan de gang
Ja dat vooral. Wat een enorm helder water daar ook, kon je gewoon drinken. Zal wel even fototje maken van de stenen (eerst even alle vakantierotzooi opruimen).quote:Op zondag 2 augustus 2009 01:46 schreef kres het volgende:
[..]
Welcome home.....
Mooie ronde stenen ?
de bodem bedoel je ?quote:Op dinsdag 4 augustus 2009 20:17 schreef rene90 het volgende:
Dood blad wegknippen ja, anders blijft het energie in het al dode blad stoppen. Ik weet niet of je plantenvoeding hebt?
Vissies kijken..quote:Op dinsdag 4 augustus 2009 20:44 schreef rene90 het volgende:
Wat een bak zeg, wat ga je er mee doen?
Mja, zelf wil ik eigenlijk zoiets ook doen, en dan de leguaan boven het water huisvesten, maar ut vrouwjje is bang dat als die in het water dondert, dat die der aruana verwondt..quote:Op dinsdag 4 augustus 2009 20:49 schreef rene90 het volgende:
Ik ben echt ontzettend benieuwd hoe dat eruit gaat komen te zien dan.
Je kent vast wel die enorm grote bak die gemaakt is alleen met roggen bijna. Was gewoon een stukje land waar ze alles op hebben gebouwd. Echt een soort artis bak als het ware.
Heb een 120x50x40 bak, gewoon gezelschapsding (kleine visjes enzo)quote:Op dinsdag 4 augustus 2009 20:22 schreef rene90 het volgende:
Maar ook vloeibaar / co2 ? Even anders gevraagd, wat voor bak heb je en wat heb je erin / voeg je toe etc. Hoelang heb je je licht aanstaan, hoelang de planten er al in enzo.
Easycarbo is dan wel aan te raden, dat is vloeibare co2 wat je planten nodig hebben. (is van easylife). Je planten hebben ook licht nodig, en als je oude lampen hebt kan het schelen als je nieuwe erin stopt, ik weet niet hoe oud ze zijn maar de intensiteit neemt wel af. Heb je wel reflectoren erop?quote:Op dinsdag 4 augustus 2009 21:02 schreef Markster het volgende:
[..]
Heb een 120x50x40 bak, gewoon gezelschapsding (kleine visjes enzo)
Heb voedingsbodem, met daaroverheen grind en wat fijner grind.
De planten hebben 1 nachtje in koud water moeten staan, aangezien ik ze gehaald haalt, maar er iets tussen kwam, waaardoor ik niet meteen met het aquarium aan de slag kon, echter zagen ze er naar mijn idee gewoon nog goed uit, toen ik ze ging planten. (beetje uitgedroogd alleen)
ik voeg verder niets toe, alleen de eerste week denitral gedaan, maar daar hebben de planten niet zoveel mee te schaften volgens mij.
TL staan zo een 12 uur aan. Zijn volgens mij wel oude lampen, zou vervangen helpen?
Wat kun je me aanraden?
O.o voor zoiets bedoel ik dan :quote:Op woensdag 5 augustus 2009 22:31 schreef Saninl het volgende:
Hmmz, het ligt er echt aan wat je wilt. Maar sluierstaarten moeten echt in een veel groter aquarium. Het aquarium is wel geschikt voor de beginner, maar echt niet voor sluiterstaart(en)! Daarvoor is het veeels te klein.
Oh dat is een goede, had ik nog niet aan gedacht!quote:Op woensdag 5 augustus 2009 22:58 schreef rene90 het volgende:
Je kan eens kijken bij tuincentra, daar hebben ze ook vaak die kleinere bakjes staan
Grootste die ze hadden bij de waterweelde.quote:Op donderdag 6 augustus 2009 09:34 schreef rene90 het volgende:
Mooie bak zeg, jeetje. Wat voor filter hangt er eigenlijk onder, zie er nogal klein uit?
Ons huis staat te koop..quote:Op donderdag 6 augustus 2009 09:45 schreef rene90 het volgende:
Jij zit ook al dicht bij waterweelde, echt mooi als je daar in de buurt woont. Ik zit er helaas al een uur vandaan.
Gezien het type vis in je aquarium is enkel de 2217 aan de lichte kant.quote:Op donderdag 6 augustus 2009 09:44 schreef ursel het volgende:
[..]
Grootste die ze hadden bij de waterweelde.
En kan net. Zit 600 ltr water in en dat is max wat deze eheim 2217 aankan.
quote:Op donderdag 6 augustus 2009 11:20 schreef rene90 het volgende:
Dus ze had geen nachtmerrie waarin ze spartelde in haar slaap
Ooh heb die hele vraag niet zien staan sorry. Wat het mij kost pfoe, ik heb voor 150 euro aan planten gekocht, vissen denk ik 150 euro, aquarium en alles 200, toen nog 140 euro voor wat los prut. En dat is eigenlijk alles tot dusver, nu kan ik 200 dagen zonder extra kosten als het goed is draaien (heb ook voer etc.). Ik heb dus 650 euro besteed over (die 200 dagen er alvast bij) 26 maanden, dus zo een 30 euro per maand.quote:Op donderdag 6 augustus 2009 14:08 schreef Verlicht het volgende:
Ik ben nog steeds benieuwd naar jullie antwoord. Hoeveel kost jullie hobby per maand?
Japonica'squote:Op woensdag 5 augustus 2009 18:18 schreef admiraal_anaal het volgende:
Mijn Japanico is weer bevrucht
quote:Op donderdag 6 augustus 2009 16:31 schreef AchJa het volgende:
[..]
Japonica's![]()
![]()
Fantastische beesten, ongelovelijk hoe ze de boel schoon kunnen poetsen, zelfs de planten zien er bij mij weer uit als nieuw.
quote:Op donderdag 6 augustus 2009 11:14 schreef admiraal_anaal het volgende:
Mijn zwangere japonica is overleden![]()
Heb nu alleen nog een zwangere vuurgarnaal en een zwangere kameleongarnaal over
Ik heb nog wel 3 andere vrouwtjes Japonica's en 1 mannetjequote:
Ik doel meer op mogelijkheden om een schuimnest te bouwenquote:Op donderdag 6 augustus 2009 18:09 schreef rene90 het volgende:
Als het goed is zitten er nu een aantal plantjes tussen welke flink gaan groeien en dan beschutting kunnen geven aan de visjes waar nodig. Heb ze gister binnen gekregen dus moet nog even kijken of ik het wil gaan verplaatsen
Ik heb idd wel refelctoren, en volgens degene van wie die aquarium was, zijn de lampen nog geen jaar oud.quote:Op woensdag 5 augustus 2009 18:49 schreef rene90 het volgende:
[..]
Easycarbo is dan wel aan te raden, dat is vloeibare co2 wat je planten nodig hebben. (is van easylife). Je planten hebben ook licht nodig, en als je oude lampen hebt kan het schelen als je nieuwe erin stopt, ik weet niet hoe oud ze zijn maar de intensiteit neemt wel af. Heb je wel reflectoren erop?
Niets op de verpakking? Hoort er gewoon op te staan namelijk. Anders even googlen dan vind je het wel. Hoeveel spul heb je er nu bij gegooid dan, maar op de gok watquote:Op donderdag 6 augustus 2009 20:04 schreef Markster het volgende:
[..]
Ik heb idd wel refelctoren, en volgens degene van wie die aquarium was, zijn de lampen nog geen jaar oud.
Heb even geinformeerd bij de dierenzaak, die heeft mij ferropol van JBL aanbevolen.
Heb er net even wat plantjes bijgezet/verplaatst en dat spul erbij gedaan, hoevaak moet dat eigenlijk? Staat niets op de verpakking
Wauw, hoeveel liter?quote:Op donderdag 6 augustus 2009 09:31 schreef ursel het volgende:
Foto's van de bak.
Van het weekend ff een kap ervoor in mekaar zetten en een fatsoenlijke ombouw eromheen timmeren.![]()
[ afbeelding ]
Een van de nieuwe gelukkige bewoners.![]()
[ afbeelding ]
En de vis waarom het allemaal te doen is.
[ afbeelding ]
neenee dat niet, de hoeveelheid staat er wel, 10ml op 40liter water, maar er staat niet hoevaak?quote:Op donderdag 6 augustus 2009 20:37 schreef rene90 het volgende:
[..]
Niets op de verpakking? Hoort er gewoon op te staan namelijk. Anders even googlen dan vind je het wel. Hoeveel spul heb je er nu bij gegooid dan, maar op de gok wat?
Kijk, daar heb ik wat aan, las namelijk verschillende dingen, de 1 zegt dagelijks, de anders wekelijks.quote:
Ik heb het van aquaplantsonline.nl, die hebben de doseringen van alle prutjes op hun site bij de beschrijving staan dus wel handigquote:Op donderdag 6 augustus 2009 21:27 schreef Markster het volgende:
[..]
Kijk, daar heb ik wat aan, las namelijk verschillende dingen, de 1 zegt dagelijks, de anders wekelijks.
Ga ik maar voor wekelijks, is me potje ook minder snel op
Wat vinden jullie trouwens van nepplanten ?
Zag ze net in de winkel, en hoewel ik het best mooi vind, houd iets me toch tegen om het te kopen, puur omdat het niet echt is, denken jullie er ook zo over ?
ze blijven alleen wel mooierquote:Op donderdag 6 augustus 2009 21:29 schreef rene90 het volgende:
[..]
Ik heb het van aquaplantsonline.nl, die hebben de doseringen van alle prutjes op hun site bij de beschrijving staan dus wel handig.
Nepplantjes heb ik iets van...het is nep. Je hebt ook veel minder soorten en tja, de vissen genieten vaak ook van de echte plantjes.
Dan doe je iets niet goed.quote:
mijn onkundequote:Op donderdag 6 augustus 2009 22:05 schreef plukeenroos het volgende:
[..]
Dan doe je iets niet goed.
Ik gebruik zelf profito,daar zitten diverse sporenelementen in
Op enkel ijzer kunnen planten niet leven.
hmm dat is wel een leuk idee.quote:Op vrijdag 7 augustus 2009 14:13 schreef rene90 het volgende:
Ziet er al leuk uit, ben zelf ook iets in die richting begonnen haha. Wat ik wel zelf merkte is dat het mooi is als je met diepte gaat werken, dus een groter stuk hout en dan diagonaal en in de hoogte ook gaat zetten, nu zijn alleen de plantjes je hoogste punten.
Ow dan gaan binnenkort even wat visjes richting dierenwinkelquote:Op vrijdag 7 augustus 2009 14:16 schreef rene90 het volgende:
Hier wel, ik kom daar ook wel vaker dus ik denk dat dat wel scheelt.
Beetje respectloos, het zijn ook dieren. Ik zit ook met wat ongewilde visjes, maar ik laat ze lekker in me bak, totdat iemand ze misschien wilt hebben, of ze uiteindelijk zelf doodgaan.quote:Op vrijdag 7 augustus 2009 14:50 schreef admiraal_anaal het volgende:
Ik heb er (eigenlijk ongewild) 2 bijtjes en 4 betta's bijgekregen. Iemand uit de omgeving wilde ze wegdoen en als nodig zou hij ze door de wc spoelen![]()
Dus eigenlijk ben ik psychologisch gechanteerd
Nee precies, en ookal zijn ze niet geschikt voor mijn aquarium, toch neem ik ze ::@quote:Op vrijdag 7 augustus 2009 14:55 schreef Markster het volgende:
[..]
Beetje respectloos, het zijn ook dieren. Ik zit ook met wat ongewilde visjes, maar ik laat ze lekker in me bak, totdat iemand ze misschien wilt hebben, of ze uiteindelijk zelf doodgaan.
Ik ga me kat toch ook niet van het balkon gooien als ik genoeg van hem heb
Je zou ze eens op een vis gerelateerd forum kunnen aanbiedenquote:Op vrijdag 7 augustus 2009 15:00 schreef admiraal_anaal het volgende:
[..]
Nee precies, en ookal zijn ze niet geschikt voor mijn aquarium, toch neem ik ze ::@
Mos kanquote:Op vrijdag 7 augustus 2009 15:23 schreef Markster het volgende:
hoe kan ik trouwens mijn rotsen/hout beplanten, en met welke plant ?
aha okee, dat is wel leuk, kan ik me steen ermee bekleden.quote:Op vrijdag 7 augustus 2009 15:29 schreef rene90 het volgende:
[..]
Je hebt mosmatjes bij aquariumzaken en die kan ej er gewoon opbinden met visdraad.
Je kan daarvoor microsorium pteropus,microsorium latifolia,microsorium split narrow leaf,bolbitus heudelotii,of anubias soorten gebruiken.Dit zijn epyphyten en zullen zich op den duur vasthechten aan een de steen of ett hout.quote:Op vrijdag 7 augustus 2009 15:23 schreef Markster het volgende:
hoe kan ik trouwens mijn rotsen/hout beplanten, en met welke plant ?
Alles zo een beetje bekeken, en enorm mooi. Zeker ook die eigen bakken die je inricht/maakt half met water. Vraagje, hoe heet deze vis ook alweer:quote:Op vrijdag 7 augustus 2009 19:48 schreef rene90 het volgende:
Zo flink wat bakken zeg, ga alles zometeen even op mijn gemak bekijken
antennebaarsjes zijn helaas niet zo sterk, zijn een beetje kapotgekweekt. die cacatuoides hierboven is een hele leuke dwergcichlide en een stuk robuuster. kweken ook vrij makkelijk, wat altijd leuk is.quote:Op vrijdag 7 augustus 2009 20:52 schreef rene90 het volgende:
[..]
Alles zo een beetje bekeken, en enorm mooi. Zeker ook die eigen bakken die je inricht/maakt half met water. Vraagje, hoe heet deze vis ook alweer:
http://lique.webpimp.nl/com.uploads/a5f98f-40.jpg
Ik zit te twijfelen tussen een koppeltje antennebaarsjes of iets als hierboven, zijn die hierboven goed te houden?
Ooh ja apistogramma's inderdaad. Antennebaarsjes heb ik al eens gehad en vind het erg leuke beestjes. Inderdaad wel erg gevoelig dus dat is een beetje een hekelpunt. Die cacatuoide is wel beter, alleen ik las dat ze bij het kweken nogal pittig kunnen reageren? En dat ze bijna alleen maar levend voer accepteren, wat dan niet echt opschiet.quote:Op vrijdag 7 augustus 2009 21:40 schreef Byte_Me het volgende:
[..]
antennebaarsjes zijn helaas niet zo sterk, zijn een beetje kapotgekweekt. die cacatuoides hierboven is een hele leuke dwergcichlide en een stuk robuuster. kweken ook vrij makkelijk, wat altijd leuk is.
Hier aten ze gewoon met de pot mee (diepvries)Wel zijn ze tijdens broedzorg ontzettend fanatiek en in een te klein aquarium kunnen er slachtoffers vallen onder de medebewoners.Ik heb ze tijdelijk in een 100 liter bakje gehad met wat cory's en die hadden het zwaar.Dat ze in de 235 zaten was dat stukken minder.Maar nog waren ze niet te beroerd om een 35 cm hoge maanvis door de bak te jagen.quote:Op vrijdag 7 augustus 2009 21:46 schreef rene90 het volgende:
[..]
Ooh ja apistogramma's inderdaad. Antennebaarsjes heb ik al eens gehad en vind het erg leuke beestjes. Inderdaad wel erg gevoelig dus dat is een beetje een hekelpunt. Die cacatuoide is wel beter, alleen ik las dat ze bij het kweken nogal pittig kunnen reageren? En dat ze bijna alleen maar levend voer accepteren, wat dan niet echt opschiet.
|Beetje hetzelfde als kersenbuiken dus, daar had ik het ook mee. Heb zelf een 240 liter bak dus dat lijkt me genoeg ruimte. Ik vind ze erg mooi dus ga denk ik voor zo een koppeltjequote:Op zaterdag 8 augustus 2009 00:04 schreef plukeenroos het volgende:
[..]
Hier aten ze gewoon met de pot mee (diepvries)Wel zijn ze tijdens broedzorg ontzettend fanatiek en in een te klein aquarium kunnen er slachtoffers vallen onder de medebewoners.Ik heb ze tijdelijk in een 100 liter bakje gehad met wat cory's en die hadden het zwaar.Dat ze in de 235 zaten was dat stukken minder.Maar nog waren ze niet te beroerd om een 35 cm hoge maanvis door de bak te jagen.
nepplantjes zijn keihandig, ik heb twee vraatzuchtige pleco´s in de bak die alle planten als een saladebar zienquote:Op donderdag 6 augustus 2009 21:29 schreef rene90 het volgende:
[..]
Ik heb het van aquaplantsonline.nl, die hebben de doseringen van alle prutjes op hun site bij de beschrijving staan dus wel handig.
Nepplantjes heb ik iets van...het is nep. Je hebt ook veel minder soorten en tja, de vissen genieten vaak ook van de echte plantjes.
En als ze groter zijn? Ik wil nu een kweekbakje inrichten zodat de vuurtjes eerst kunnen groeien voordat ze in de grote bak kunnen. Of is het sowieso niet een geslaagde actie?quote:Op zaterdag 8 augustus 2009 22:45 schreef plukeenroos het volgende:
De apisto's lusten wel graag vuurgarnaaltjes![]()
![]()
Je zou multidenta's of waaierhandjes kunnen overwegen
Ik had een paar honderd vuurtjes, tot ik de apisto's in de bak nam....binnen een week alles weg.Ze hebben een flinke muilquote:Op zaterdag 8 augustus 2009 22:47 schreef rene90 het volgende:
[..]
En als ze groter zijn? Ik wil nu een kweekbakje inrichten zodat de vuurtjes eerst kunnen groeien voordat ze in de grote bak kunnen. Of is het sowieso niet een geslaagde actie?
Dat gaat niet werken, dan maar kijken voor een paar waaierhandgarnalen voor in de grote bak.quote:Op zondag 9 augustus 2009 09:51 schreef plukeenroos het volgende:
[..]
Ik had een paar honderd vuurtjes, tot ik de apisto's in de bak nam....binnen een week alles weg.Ze hebben een flinke muil
[ afbeelding ]
Heb je het eerst wel goed gewassen / uitgekookt?quote:Op dinsdag 11 augustus 2009 17:00 schreef Markster het volgende:
heb net wat hout gehaald, hoelang duurt dat voordat het niet meer drijft
Tiz meer wortelachtig, dan echt een klomp hout htw
gewassen issie wel, hij ligt nu ondergedompelt, kan alleen niet helemaal, zo een grote bak heb ik niet. (ligt nu gewoon in de wasbak)quote:Op dinsdag 11 augustus 2009 17:13 schreef rene90 het volgende:
[..]
Heb je het eerst wel goed gewassen / uitgekookt?
Kan wel even duren, paar uur tot paar dagen, zorg ervoor dat hij helemaal onder water blijft met een steen of iets.
Moet je er een stukje afzagen zodat hij wel in je bak past. Anders kan je hem gewoon in een emmer stoppen zodat hij verzadigd raakt, laat dat een dagje staan en kijk of hij morgen zinktquote:Op dinsdag 11 augustus 2009 17:17 schreef Markster het volgende:
[..]
gewassen issie wel, hij ligt nu ondergedompelt, kan alleen niet helemaal, zo een grote bak heb ik niet. (ligt nu gewoon in de wasbak)
Dit dekt zo ongeveer de lading.quote:Op de grond is deze ancistrus duidelijk de baas. Wanneer er voedsel op de bodem te vinden is, verjaagt hij alle concurrentie met snelle staartbewegingen en gooit daarbij verder zijn hele lichaam in de strijd (hij walst als het ware gewoon door de andere vissen heen.)
ow, hij past wel in mijn aquarium (sorry, 'bak' was misschien niet zo een handige woordkeuze in dit topic) met bak bedoelde ik de wasbak.quote:Op dinsdag 11 augustus 2009 17:24 schreef rene90 het volgende:
[..]
Moet je er een stukje afzagen zodat hij wel in je bak past. Anders kan je hem gewoon in een emmer stoppen zodat hij verzadigd raakt, laat dat een dagje staan en kijk of hij morgen zinkt
quote:Op dinsdag 11 augustus 2009 17:30 schreef 4EverBlackEyed het volgende:![]()
Hoelang kunnen kreeften zonder water?
quote:Op dinsdag 11 augustus 2009 18:13 schreef ursel het volgende:
[..]Weet ik veel, maar hij was al zo'n 2 meter van zijn bak verwijderd en ook zo'n anderhalf naar beneden gekukeld..
Gelukkig doet tie ut nog wel
Mwah denk dat het wel meevalt, als je het voorzichtig doetquote:Op dinsdag 11 augustus 2009 18:10 schreef Markster het volgende:
[..]
ow, hij past wel in mijn aquarium (sorry, 'bak' was misschien niet zo een handige woordkeuze in dit topic) met bak bedoelde ik de wasbak.
Maar ik heb hem er al ingezet, en heb de voorlopige opstelling zo :
[ afbeelding ]
en dan wordt de bak overzicht zo :
[ afbeelding ]
Moet alleen ff de stenen/hout/huisje wat meer 1 geheel maken, maar dit was even alles wat ik had aan stenen. Moet dus nog even wat kleinere stenen erbij halen om de oneffenheden weg te werken.
Me kleine stukje hout ligt nog in de week.
Is het trouwens voor de planten slecht om ze te verplaatsen ? Kom namelijk steeds weer wat betere plekjes tegen
voorzichtig doe ik altijdquote:Op dinsdag 11 augustus 2009 18:25 schreef rene90 het volgende:
[..]
Mwah denk dat het wel meevalt, als je het voorzichtig doet
Ik ga wel binnenkort wel zoiets maken voor mijn slaapkamer bak.. Altijd leuk om nog ff te kijken als de licht uit is...quote:Op zondag 16 augustus 2009 11:27 schreef admiraal_anaal het volgende:
Iemand deze led strips in ze aquarium? http://www.ikea.com/nl/nl/catalog/products/70115564
Om zeg maar zo'n licht inval te krijgen in de avond
[ afbeelding ]
wat voor andere vissen heb je nog in je bak zitten? Hebben ze nog andere rare plekjes of echt alleen de vinnen?quote:Op maandag 17 augustus 2009 14:29 schreef 4EverBlackEyed het volgende:
Hoi,
ik zit met een probleempje, alle 3 mijn corydorassen hebben of een beschadigde rugvind of staart. Nu is het nog niet zo erg, maar ik wil hier graag wat aan doen voordat het erger wordt.
Ik zat zelf al aan deze mogelijkheden te denken:
- Vinrot?
- Mijn algeneter
(Ik heb afbeeldingen van vinrot opgezocht en ik moet zeggen dat het er niet hetzelfde uitziet).
Is er iemand met een idee?
Haha blijkbaar wel dusquote:Op maandag 17 augustus 2009 15:32 schreef Janetje het volgende:
Ik heb de afgelopen tijd 15 topics van deze reeks teruggelezen en ik heb niet eens wat met vis![]()
Leuke reeks.
Ik vind aquaria er geweldig leuk uitzien (vooral zo'n Aquacube van plukeenroos bijvoorbeeld), maar 'tis niks voor mij.quote:Op maandag 17 augustus 2009 17:42 schreef rene90 het volgende:
[..]
Haha blijkbaar wel dusNooit ook een aquarium gewild?
Ik heb enkel die algeneter (Ancistrus - Borstelneus vrouwtje) erin zitten. Moet zeggen dat die echt ontzettend agressief is met eten (ook tegen haar voedertabletquote:Op maandag 17 augustus 2009 15:11 schreef rene90 het volgende:
[..]
wat voor andere vissen heb je nog in je bak zitten? Hebben ze nog andere rare plekjes of echt alleen de vinnen?
Heb je misschien een foto van de kapotte vinnen?quote:Op maandag 17 augustus 2009 19:40 schreef 4EverBlackEyed het volgende:
Ik zal me even registreren idd.
Thx.
Je hebt een soort melkspul, dat is heel fijn en kunnen die beestjes gewoon eten. Gewoon vlokvoer gaat hier niet voor werken. Wellicht mini granulaat maar ik denk niet dat je dat daar snel hebt staan.quote:Op vrijdag 21 augustus 2009 17:36 schreef tsjsieb het volgende:
Ik ben voor mijn zwager al 2 weken op zijn tropisch aquarium(pje) aan het passen en nu zijn er kleine visjes geborenhartstikke leuk natuurlijk, maar wat moet ik met die beestjes doen. Ik heb ze al overgeheveld naar zo'n kraamkamer, maar moet ik ze ook voer geven in dat ding? (en zo ja, dan vast heel weinig toch?).
Ik had de (waarschijnlijke) moeder er ook bij gedaan, maar die heb ik er vanmorgen er maar uitgehaald, daar we er gister acht kleintjes in hadden en vanmorgen nog maar zeven. En ik heb nog geen nieuwe kleintjes gezien buiten de 'kraamkamer'.
De vis is trouwens een Zwaarddrager (oranje) en het mannetje zwom wel erg panisch / hongerig achter het vrouwtje aan gister, vandaar dat ik het vermoeden heb dat de kleintjes van haar zijn (ze zijn ook oranje namelijk). Maar er zwemt ook nog een ander schooltje oranje kleine visjes, dus ik weet het niet helemaal zeker.
Nu hopen dat ze een beetje blijven leven, lijkt me toch een goed teken voor het bijhouden van 't aquarium, als er kleintjes geboren worden.
Dat wordt een durequote:Op woensdag 26 augustus 2009 10:47 schreef admiraal_anaal het volgende:
Vandaag 15 Crystal Black en 15 Crystal Red garnalen halen, 10 white pearls en stuk of 40 vuurgarnalen![]()
Wel een goed teken dusquote:Op woensdag 26 augustus 2009 11:01 schreef ursel het volgende:
Niet te weinig zeg...
Overigens heeft die kleine haai van ons even een groei spurt genomen zeg..
Weet niet precies hoe groot die was toen die over ging. Maar na meten is die alleen al in anderhalve week +/- 1.5 cm gegroeit..
En durf bijna zeker te zeggen dat die na overplaatsenin totaal wel zo'n 4 cm gegroeit is..
Mja, zo moeten het toch echt met deze bak nog doen totdat we verhuist zijn en dat kan misschien nog wel ff duren. En met deze groeisnelheid gaat dat niet echt lukken..quote:
Ik vind alleen die haai een beetje een minpuntje, maar voor de rest een ontzettend mooie zaak met een uitgebreid assortiment.quote:Op zaterdag 8 augustus 2009 17:13 schreef rene90 het volgende:
Vandaag bij waterweelde in Den Haag geweest, mooie en enorm grote zaak met veel kennis van de diertjes.
Die is volgens A_A verplaatst omdat hij te groot werd. Zit nu in Korea of iets had hij het overquote:Op woensdag 26 augustus 2009 20:16 schreef 4EverBlackEyed het volgende:
[..]
Ik vind alleen die haai een beetje een minpuntje, maar voor de rest een ontzettend mooie zaak met een uitgebreid assortiment.
Oeps, ik hoop niet voor consumptie doeleindenquote:Op woensdag 26 augustus 2009 20:44 schreef rene90 het volgende:
[..]
Die is volgens A_A verplaatst omdat hij te groot werd. Zit nu in Korea of iets had hij het over
Ik hoop het ook nietquote:Op woensdag 26 augustus 2009 20:46 schreef 4EverBlackEyed het volgende:
[..]
Oeps, ik hoop niet voor consumptie doeleinden![]()
hetgeen wat ik er nu in heb zitten :quote:Op woensdag 26 augustus 2009 20:50 schreef rene90 het volgende:
Ziet er goed uit Markster, wta voor vissenbestand ga je erin doen?
Dat gaat dan toch wel enorm vol worden met nog 5 maanvissen erbij. En je neons...is twijfelgevalletje, je leest verhalen dat ze prima gaan samen, en bij andere dat ze worden opgevreten.quote:
ja daarom, maar door het lijstje lijkt het vol, maar eigenlijk zwemmen alleen de barbelen, guppy's (oppervlakte) en de neons, de rest zit maar wat te zuigenquote:Op woensdag 26 augustus 2009 20:58 schreef rene90 het volgende:
[..]
Dat gaat dan toch wel enorm vol worden met nog 5 maanvissen erbij. En je neons...is twijfelgevalletje, je leest verhalen dat ze prima gaan samen, en bij andere dat ze worden opgevreten.
oww jammer, dan ga ik daar beter niet aan beginnen, maar ik wil wel graag nog 1 type vis, zoals de maanvis, een mooi groepje, sierlijke, wat grotere vissen.quote:Op woensdag 26 augustus 2009 21:01 schreef rene90 het volgende:
Ja dat dacht ik ook, maar maanvissen kunnen flink groot worden en agressief. Ik heb ze ook gehad maar weg gedaan na een tijd omdat er geen rust in de bak was.
Is een koppeltje niet leuk dan? Je hebt mooie goerami'squote:Op woensdag 26 augustus 2009 21:02 schreef Markster het volgende:
[..]
oww jammer, dan ga ik daar beter niet aan beginnen, maar ik wil wel graag nog 1 type vis, zoals de maanvis, een mooi groepje, sierlijke, wat grotere vissen.
Wat kan je me aanraden ipv de maanvis?
een koppeltje maanvissen? ik lees overal dat ze in groepen gelukkiger zijn, want hoe zorg ik voor een koppel, die zoeken ze zelf uitquote:Op woensdag 26 augustus 2009 21:05 schreef rene90 het volgende:
[..]
Is een koppeltje niet leuk dan? Je hebt mooie goerami's
Die haai was besteld voor een klant, die hem nooit is komen ophalen, ondertussen was ie dus wel al binnen...en zijn ze er nooit vanaf gekomen. Na een paar jaar hebben ze eindelijk een soort sealife gevonden in Moskou waar ie nu rondzwemtquote:Op woensdag 26 augustus 2009 20:44 schreef rene90 het volgende:
[..]
Die is volgens A_A verplaatst omdat hij te groot werd. Zit nu in Korea of iets had hij het over
Bizar, maar eind goed al goed.quote:Op woensdag 26 augustus 2009 21:31 schreef admiraal_anaal het volgende:
[..]
Die haai was besteld voor een klant, die hem nooit is komen ophalen, ondertussen was ie dus wel al binnen...en zijn ze er nooit vanaf gekomen. Na een paar jaar hebben ze eindelijk een soort sealife gevonden in Moskou waar ie nu rondzwemt
Ooh en een koppeltje Pictus Catfish erbij gekocht
[ afbeelding ]
Die lijkt verdomd veel op die van ons..quote:Op woensdag 26 augustus 2009 21:31 schreef admiraal_anaal het volgende:
[..]
Die haai was besteld voor een klant, die hem nooit is komen ophalen, ondertussen was ie dus wel al binnen...en zijn ze er nooit vanaf gekomen. Na een paar jaar hebben ze eindelijk een soort sealife gevonden in Moskou waar ie nu rondzwemt
En ik hem me15 CB's en 15 CR's A-gradatie. Vuurtjes heb ik nog niet omdat ie er nog maar 15 had en ik wil er 40. White Pearls komen volgende week. Heb wel hele mooie Red Bee White Spotted Shrimps gezien
![]()
Ooh en een koppeltje Pictus Catfish erbij gekocht
[ afbeelding ]
Lijkt me een Synodontis (met een voorkeur voor een jonge Synodontis Nigrita) valt moeilijk uit te maken op basis van 1 foto. Hoe groot is ie?quote:Op donderdag 27 augustus 2009 08:48 schreef ursel het volgende:
[..]
Die lijkt verdomd veel op die van ons..
[ afbeelding ]
Op de foto niet zo goed te zien, maar heeft ook van die giga sprieten..
Weet ik gelijk wat het is..![]()
Dit is ook nog maar een tijdelijke..quote:Op vrijdag 28 augustus 2009 14:59 schreef Aneurism het volgende:Wil ook een Arowana, maar wel een aziaat. Maar tis me net iets te duur voor welke ik wil. Asian Red.
2 meter is nog redelijk klein voor een arowana, daar een silveren (degene die jij hebt) 1.10-120 cm worden en eigenlijk hele logge beesten zijn en dus de diepte nodig hebben die gelijk staan aan hun lengte. Heb me een paar weken verdiept in het geheel en heb toen besloten iig in dit huis er van af te zien.
Wat voor maten moeten we dan aan gaan denkenquote:Op vrijdag 28 augustus 2009 15:00 schreef ursel het volgende:
[..]
Dit is ook nog maar een tijdelijke..
Moeten eerst een nieuw huis hebben voor we er een grote gaan inbouwen
Mooiquote:Op maandag 31 augustus 2009 17:19 schreef 4EverBlackEyed het volgende:
Volgens mij hebben mijn corydorassen eieren gelegd.
Zo'n dertig stuks op de ruit.
5 weken is eigenlijk best lang wachtenquote:Op maandag 31 augustus 2009 17:25 schreef rene90 het volgende:
[..]
Mooihoelang is dat wachten? Mijn garnaaltjes 3-5 weken ofzo
En ze zitten nog steeds veilig in de buik
![]()
Heb je geen vissen die de eitjes opvreten van de corys, zou zonde zijn.
Ik denk het.quote:Op maandag 31 augustus 2009 22:30 schreef rene90 het volgende:
Zijn die drie stipjes nou de eieren?
Zou ook kunnen wijzen op een ziekte (buikwaterzucht), dus goed in de gaten houden. Zie je iets bijzonder aan de schubben bij de 'dikke vissen'?quote:Op dinsdag 1 september 2009 00:43 schreef PerryVogelbekdier het volgende:
Ja weet ik veel wat die krengen doen.. Iig zijn ze opgeblazen/dik/vadsig
Waarom hebben maar 2 vissen dit dan? Want die andere vreten net zo vrolijk mee..quote:
De vissen zien er verder hartstikke gezond uit, het gedrag is ook niet anders/veranderd (kheb alle vissen zo'n 2 maanden nu). Schubben zien er hetzelfde uit als de 'slanke'..quote:Op dinsdag 1 september 2009 12:06 schreef awromele het volgende:
[..]
Zou ook kunnen wijzen op een ziekte (buikwaterzucht), dus goed in de gaten houden. Zie je iets bijzonder aan de schubben bij de 'dikke vissen'?
Maar hij heeft maar 4 strepenquote:Op donderdag 3 september 2009 14:03 schreef rene90 het volgende:
Vijfstreepbarbeeltje, hoe groot is ie?
Die had je toch pas?quote:Op donderdag 3 september 2009 14:08 schreef admiraal_anaal het volgende:
Nou in mijn Aquacube 40 heb ik 5 crystal red's/black's verloren aan de porseleinziekte
Houdt in dat ze vanaf de kop langzaam verstenen richting de staart en uiteindelijk de dood vinden binnen enkele uren.
Da's in feite een goed teken, hebben ze vast geen buikwaterzucht.quote:Op donderdag 3 september 2009 23:40 schreef PerryVogelbekdier het volgende:
foto's maken van die 2 dikzakken lukt niet zo goed..
ze blijven niet zo stil hangen
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |