Uiteraard is beschimmeld wat anders. Een blauwschimmelkaas is een blauw beschimmelde kaas. Maar als ik mijn Goudse kaas een week lang buiten de koelkast laat liggen, is ie ook blauw beschimmeld. Maar dat maakt het nog geen blauwschimmelkaas! Hetzelfde geldt voor analoogkaas. Analoogkaas is dan wel analoge kaas, maar analoge kaas hoeft niet per se analoogkaas te zijnquote:Op vrijdag 22 mei 2009 11:49 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Ja, beschimmeld is ook wat anders, ja.
Ik ben niet overtuigd. Maar enfin.
quote:Op vrijdag 22 mei 2009 11:52 schreef Biancavia het volgende:
Jullie hebben er dialoogkaas van gemaakt.
Nee, blauwschimmelkaas is geen beschimmelde kaas (beschimmeld = bedekt met schimmel), maar kaas die is geinjecteerd met schimmelculturen: de schimmel zit aan de binnenkant.quote:Op vrijdag 22 mei 2009 12:19 schreef Bart het volgende:
[..]
Uiteraard is beschimmeld wat anders. Een blauwschimmelkaas is een blauw beschimmelde kaas. Maar als ik mijn Goudse kaas een week lang buiten de koelkast laat liggen, is ie ook blauw beschimmeld. Maar dat maakt het nog geen blauwschimmelkaas! Hetzelfde geldt voor analoogkaas. Analoogkaas is dan wel analoge kaas, maar analoge kaas hoeft niet per se analoogkaas te zijn
Analoog is geen materiaal, hè, maar een eigenschap. Nepkaas is niet gemaakt van nep.quote:Op vrijdag 22 mei 2009 12:28 schreef Biancavia het volgende:
Een papiermand is toch ook geen papieren mand?
O.quote:Op vrijdag 22 mei 2009 12:29 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Analoog is geen materiaal, hè, maar een eigenschap. Nepkaas is niet gemaakt van nep.
Chevere heeft een eigen theorie waarin afstand en tijd gelijk zijn, maar blijkbaar ook dat waarheid en tijd gelijk zijn.quote:Op vrijdag 22 mei 2009 13:14 schreef chevere het volgende:
Ik weet dat men weinig geloof hecht aan mijn ideeen. Dat is niet zo erg, de waarheid zal het leren.
OK, ander voorbeeld: een snelle trein hoeft nog geen sneltrein te zijn.quote:Op vrijdag 22 mei 2009 12:29 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Analoog is geen materiaal, hè, maar een eigenschap. Nepkaas is niet gemaakt van nep.
En hoge spanning hoeft nog geen hoogspanning te zijn, hard hout hoeft nog geen hardhout te zijn, fijn stof hoeft nog geen fijnstof te zijn, enz. Voorbeelden te over.quote:Op vrijdag 22 mei 2009 23:39 schreef Kees22 het volgende:
[..]
OK, ander voorbeeld: een snelle trein hoeft nog geen sneltrein te zijn.
Onterechte vermelding.quote:Op maandag 25 mei 2009 09:43 schreef LinkseFrieseVegetarier het volgende:
kakker die in een oodie a6 rijdt met lad verlichting
Kerelverlichting.
Nee, dat zal goed werken voor een relatie.. Je partner cremeren...quote:
Dacht het niet, tenzij de in het topic aangehaalde kakker een van de zeldzame Nederlanders is die het verschil tussen de Engelse 'e' en 'a' weten te maken. En als hij die zou zijn zou hij niet de fout maken om 'led' als 'lad' uit te spreken.quote:
De titel bootst de uitspraak van de kakker na. Maar dat snap je wel.quote:Op maandag 25 mei 2009 10:08 schreef LinkseFrieseVegetarier het volgende:
[..]
Dacht het niet, tenzij de in het topic aangehaalde kakker een van de zeldzame Nederlanders is die het verschil tussen de Engelse 'e' en 'a' weten te maken.
quote:Op maandag 25 mei 2009 10:00 schreef Empje het volgende:
Moet je niet ingelogd zijn om daarop te kunnen drukken? Ofterwijl: kunnen ze niet heel simpel zien wie dit soort shit telkens doet en wordt je eigen mooie, prachtige, populaire Hyves ook geblokkeerd
Ah jammer. Anageloge(n) kaas was nog mooier.quote:Op maandag 25 mei 2009 17:27 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Een nepproduct dat verkocht wordt als gezonder omdat het minder vet bevat, en geen melkvet maar plantaardige vetten, dient als vervanging van Room
Margarine -> Boter
Kaas -> Anagaloge kaas
Rama -> Slagroom
Die mijden ook altijdquote:Op dinsdag 26 mei 2009 15:47 schreef Deetch het volgende:
Laat dat zusje maar lekker hangen die komt vanzelf bij de GGZ terecht en mogen ze haar daar verder opvangen, dat is niet jouw probleem.
Verder ben jij natuurlijk ook betrokken bij de opvoeding van je kinderen, wel goed dat je dit nu al bespreekt. Je vriendin heeft last van conflictmeidend gedrag, uiteindelijk heb ze daar alleen zichzelf mee omdat ze al haar eigen wensen aan de kant schuift om maar geen conflict te hebben. Probeer haar dat een beetje te laten zien, maar uiteindelijk oet ze er toch zelf achterkomen.
Ik krabbel me meer op het hoofd vanwege zijn taalgebruik (zie ook andere posts van hem in hetzelfde topic)quote:Op dinsdag 26 mei 2009 11:12 schreef Watismijnrecht het volgende:
Ik heb geen diplomas en heb een strafblad van hier tot Tokio sinds de middelbare school.
Dat weten ze ook daar en soms lijkt het wel alsof ze ''het beste met me voorhebben.''
Heb ook aantal keren moeten vragen: Is dit zakelijk of persoonlijk?
Die ''manager'' wat ik heb is gewoon een snotwijf, en die moet voor mij werk gaan regelen?
ben niet te lui om te werken maar het moet wel rendabel zijn.
Ik ga niet voor een loon van 530 werken terwijl ik er nu 500 zo krijg.
Die lonen zijn zo antiegelijk laag (- belasting) dat ieder van jullie zich wel als eerlijke burger op het hoofd hoort te krabbel
Daarop kwam dit prachtige antwoord:quote:Mijn vraag voor u betreft de termen 'analoogkaas' en 'analoge kaas'. Gaat het om hetzelfde begrip? Of zou je kunnen zeggen dat alle analoogkaas analoge kaas is, maar niet alle analoge kaas analoogkaas is?
Ik wilde het jullie niet onthouden.quote:'Analoogkaas' is een vast begrip, al komt het nog niet voor in de naslagwerken. 'Analoog' drukt iets uit als 'lijkend op, nep'; het benoemt niet zozeer een eigenschap van de kaas zelf. 'Analoog' heeft volgens ons in 'analoogkaas' een betekenis die verschilt van de betekenis die dit bijvoeglijk naamwoord normaal gesproken heeft. 'Analoogkaas' is daarom wellicht vergelijkbaar met 'doodtij' (is niet hetzelfde als 'dood tij') en 'kleinkind' (is niet hetzelfde als 'klein kind'). Het Morfologisch Handboek van het Nederlands noemt dit samenstellingen "met onvoorspelbare, idiosyncratische betekenisaspecten". Dat wil zoveel zeggen als: dit soort woorden ontstaat nu eenmaal, en niemand kan precies beschrijven welke betekenisrelatie de delen onderhouden.
'Analoogkaas' drukt uit dat het om een vast begrip gaat met een eigen, specifieke betekenis, terwijl 'analoge kaas' iets zou betekenen als 'vergelijkbare kaas'. Je kunt daarom volgens ons niet zeggen: 'alle analoogkaas is analoge kaas', evenmin als 'elk kleinkind is een klein kind'.
Bij samenstellingen als 'zoethout' en 'rauwkost' gaat uw redenering overigens wél op: 'zoethout' is uiteindelijk hout met een zoete smaak, en 'rauwkost' is kost die rauw is. Toch is zoet hout nog geen zoethout, en rauwe kost nog geen rauwkost. In deze samenstellingen benoemt het eerste deel een eigenschap van het tweede deel. Volgens ons is dat in 'analoogkaas' anders. Hierover kun je echter zeker van mening verschillen.
Dus je gelooft me nu eindelijk?quote:Op woensdag 27 mei 2009 11:45 schreef Lienekien het volgende:
Nog even over de analoogkaaskwestie.
Ik heb deze vraag gestuurd naar de Taaladviesdienst:
[..]
Daarop kwam dit prachtige antwoord:
[..]
Ik wilde het jullie niet onthouden.
Je kunt beter vragen: ben je nu overtuigd? Dan zou ik zeggen dat ik nu beide niet meer aan elkaar gelijk zou stellen, maar dat ik in het antwoord van de taaladviesdienst ook zie dat er nog ruimte zit.quote:
Mooi zoquote:Op woensdag 27 mei 2009 12:35 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Je kunt beter vragen: ben je nu overtuigd? Dan zou ik zeggen dat ik nu beide niet meer aan elkaar gelijk zou stellen, maar dat ik in het antwoord van de taaladviesdienst ook zie dat er nog ruimte zit.
Ik dacht daar ook aan, maar wilde het een beetje simpel voor je houden!quote:En als jij met zoiets als 'samenstellingen "met onvoorspelbare, idiosyncratische betekenisaspecten" op de proppen was gekomen, had je een kusje gekregen.
Fijn, dank je. Toegegeven, ik ben neerlandicus, maar geen taalkundige.quote:Op woensdag 27 mei 2009 12:42 schreef Bart het volgende:
[..]
Ik dacht daar ook aan, maar wilde het een beetje simpel voor je houden!
Het was niet serieus hoorquote:Op woensdag 27 mei 2009 12:47 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Fijn, dank je. Toegegeven, ik ben neerlandicus, maar geen taalkundige.
Iets zegt me dat de ontvanger niet mee gaat krijgen wat hier beschreven staat.quote:Op woensdag 27 mei 2009 13:51 schreef Cothen het volgende:
Ideaal voor studenten: een verhuisdoos vol met bier en wijnglazen.
quote:Op woensdag 27 mei 2009 17:09 schreef Faja-Lobi het volgende:
ik heb net kouseband gekookt, runderreepjes met provinciaalse kruiden gebakken, kousenband erbij gedaan en krieltjes in schil gebakken.
Niks tegen kruiden uit Drenthe heur!quote:
quote:Op dinsdag 26 mei 2009 12:35 schreef Scorpie het volgende:
Dan nog is het vrij triest om de dag na het ongeluk al op hoge stelten te gaan lopen roepen. Wat zeg ik? Vrij sneu.
quote:Op woensdag 27 mei 2009 15:24 schreef Boor-rat het volgende:
Wat is dat nou, schrijf je gewoon een goede beschrijving, en dan wordt je advertentie helemaal verneukt doordat MP de enters verwijdert. Zelfde geldt voor reacties op bieders. Nu lijkt het net alsof ik een of andere ongeletterde idioot ben, of een of andere ransdebiel die alles maar een beetje aan het copy-pasten is (daar heb ik zo'n hekel aan ook hè).
quote:Op woensdag 27 mei 2009 20:01 schreef Zith het volgende:
heerlijk dat vooral die 'inderpendant women' hier Anouk zo geweldig vinden
quote:Op woensdag 27 mei 2009 20:35 schreef Adelante het volgende:
Visdieren
Volgens mij staat er een koppelingsteken teveel in de TT.
Die voorbeelden met kleinkind en rauwkost zijn wel duidelijk!quote:Op woensdag 27 mei 2009 11:45 schreef Lienekien het volgende:
Nog even over de analoogkaaskwestie.
Ik heb deze vraag gestuurd naar de Taaladviesdienst:
[..]
Daarop kwam dit prachtige antwoord:
[..]
Ik wilde het jullie niet onthouden.
Dat is wat ik ook dacht!quote:Op woensdag 27 mei 2009 21:40 schreef Biancavia het volgende:
[..]
Die voorbeelden met kleinkind en rauwkost zijn wel duidelijk!
Lijkt me een toffe baan trouwens, heel de dag dat soort vragen uit te zoeken.
quote:Op donderdag 28 mei 2009 03:22 schreef qwerty007 het volgende:
ik heb wel een paar keer een babbaltje gehad
quote:Soccer Manager is het beste gratis online voetbalmanagement spel. Geavanceerde tactieken, formaties, koop en verkoop spelers in een gestofisticeerde ...
TGV tortillaquote:Op donderdag 28 mei 2009 14:24 schreef sanger het volgende:
Een tortilla warp, insmeren met kruidenkaas/kruidenboter en wat gerookte zalm erop. Even verwarmen in de oven en in porties snijden.
Hoe zat dat ook alweer met getal en tijd? Ach wat, laat ook maar.quote:Op donderdag 28 mei 2009 16:14 schreef buachaille het volgende:
[..]
In de zomer zeker één keer in de week. Wel grappig dat je als de boulevard rijdt langs het strand in al die autootjes jongens ziet zitten. Ik begrijp niet wat ze eraan vinden.
Op de boulevard zijn dan wel veel hangjongeren die wel eens vervelend doen als je met meiden langsloopt maar ik heb geen moment het idee dat een situatie onhoudbaar kan worden. Eerder zou ik als agent bang zijn voor het bierzuipende haagse tattoevolk. De vragen van de PVV zijn dus wel een beetje vreemd, als zo'n zandterrorist eenmaal een overvalste arische melchelse herder aan zijn kont heeft hebben hangen gehad dan is hij de volgende keer echt wel voorzichtig.
quote:Op woensdag 27 mei 2009 11:45 schreef Lienekien het volgende:
Nog even over de analoogkaaskwestie.
Ik heb deze vraag gestuurd naar de Taaladviesdienst:
[..]
Daarop kwam dit prachtige antwoord:
[..]
Ik wilde het jullie niet onthouden.
quote:Op donderdag 28 mei 2009 20:25 schreef Linda2205 het volgende:
Enne, huup, kijken ze bij jou ook zo mispreizend naar je buik? (Omdat jij ook er vrij jong uit zag, vertelde je een keer) Ik word soms echt aangekeken of ik de sloerie van de stad ben ofzo...
De sharia spreekt van het afhakken van de handen van een dief, maar hij wil gewoon de hele armen eraf hebben? Gezien de omvang van de diefstal kan ik daar wel inkomen op grond van proportionaliteit, maar ik zie toch wel praktische bezwaren.quote:Op donderdag 28 mei 2009 15:21 schreef Pacifico het volgende:
[..]
Israël is een land die dat we moeten ontarmen. Het land welke dat de complete islamisering bewaakt als midden-oosten hekkensluiter. Israël
Goed dat hij 'omarmen' bedoelt, ik vreesde even dat het om een stuitend anglicisme ging (to disarm).quote:Op donderdag 28 mei 2009 21:55 schreef Kees22 het volgende:
[..]
De sharia spreekt van het afhakken van de handen van een dief, maar hij wil gewoon de hele armen eraf hebben? Gezien de omvang van de diefstal kan ik daar wel inkomen op grond van proportionaliteit, maar ik zie toch wel praktische bezwaren.
Ook dat bewaken van de islamisering van het hele Midden-Oosten is wel erg onlogisch.
quote:Op zaterdag 23 mei 2009 11:28 schreef wwwer het volgende:
Ik heb toen we hier net woonde een heel loesje deurwaarder gehad..
Hihi, zullen we die discussie maar elders voeren?quote:Op donderdag 28 mei 2009 22:00 schreef LinkseFrieseVegetarier het volgende:
[..]
Goed dat hij 'omarmen' bedoelt, ik vreesde even dat het om een stuitend anglicisme ging (to disarm).
Nieuw woord?quote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |