abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_64499972

Welkom op De Beursvloer! Dit is het [AEX]-topic waarin je live met mede-FOK!kers alle wereldwijde beurzen kunt volgen en over de laatste economische nieuwtjes kunt discussiëren. Op De Beursvloer is een beetje slowchat best toegestaan. Heb je trouwens een link die kan worden toegevoegd aan de OP? Super! Post 'm alsjeblieft in het Feedback-topic van AEX of stuur 'm naar italodancer -at- fok.nl. De OP voor het openen van een nieuw topic staat hier. Voeg alsjeblieft helemaal onderaan in de Wiki het zojuist gesloten topic toe, sla de pagina op en copy-paste het dan naar je nieuwe topic op FOK!
Veel plezier op De Beursvloer


Het Financieele Dagblad
De Financiële Telegraaf
BNR Nieuwsradio
Bloomberg
CNBC
MarketWatch (Dow Jones)
Briefing.com (incl. economische kalenders)
RTL Z (streaming TV)
CNBC Europe TV (streaming TV, alleen 's ochtends)
Bloomberg TV [2] (streaming TV)


AEX-fondsen
De Financiële Telegraaf - Streaming
Beurs.nl - Delayed

Intraday AEX-index




Europese Indices
Yahoo - Streaming / Delayed (zie tijd)
US Markets - Real-time
ProFinance - Streaming indices
IG Index - Streaming FTSE 100 (spread betting)
RTS (Moskou)

Intraday DAX (Duitsland)


Intraday CAC-40 (Frankrijk)


Intraday BEL-20 (België)


Intraday FTSE-100 (Verenigd Koninkrijk)


Intraday RTS-index (Rusland)




Amerikaanse Indices
Yahoo! Dow Jones Indices - Streaming
Yahoo! S&P Indices - Streaming
Yahoo! Nasdaq Indices - Streaming
Google Finance - Real-time
MarketWatch - Real-time
IG-Index - Dow Jones-index (fair value) streaming (spread betting)

Amerikaanse Futures
ProFinance - Streaming S&P-, Dow- en Nasdaq-futures
CNN Money - Delayed S&P-, Dow- en Nasdaq-futures
US Markets - S&P- en Nasdaq-futures Semi-real-time

Federal Funds Futures (indicatie van aankomende rentebesluiten, info)
CBOT - Federal Funds Futures - Semi-real-time

Amerikaanse fondsen
Google Finance - Streaming
Google Finance (belangrijkste bankaandelen) - Streaming / Real-time
MarketWatch - Delayed

Intraday Dow Jones-index


Intraday S&P 500-index


Intraday Nasdaq Composite


Intraday Dow, S&P, Nasdaq (dagverschil in percentage)




Wereldwijde Indices
Yahoo! Azië - Streaming / Delayed
Yahoo! Brazilië, Mexico, Argentinië - Streaming / Delayed
AME Info (Midden-Oosten) - Delayed

Intraday Nikkei (Japan)


Intraday Hang Seng (Hong Kong, China)


Intraday SSE Composite (Shanghai, China)


Intraday Bovespa (Brazilië)




Koersen
FXStreet - Streaming valuta
ProFinance - Streaming valuta en commodities
ProFinance - Streaming grafieken valuta, commodities, indices
Rohstoff Tool - Streaming commodities
US Markets - Semi-real-time goud, zilver en olie

Intraday Euro-Dollar


Intraday Olieprijs


Intraday Goud en Zilver



Ask - Vraagprijs of laatprijs. De prijs die door de ‘markt’ wordt gevraagd -‘gelaten’- voor de verkoop van een bepaald effect.

Bestens order - Een order om effecten te kopen of te verkopen zonder limiet, dus zonder maximumprijs voor een kooporder of zonder minimumprijs voor een verkooporder. Een bestens order wordt ook wel marktorder genoemd. Een bestens order kan altijd worden uitgevoerd.

Bid - Biedprijs. De prijs die door de ‘markt’ wordt geboden voor de aankoop van een bepaald effect.

Calloptie - Een verhandelbaar recht om op een bepaald moment in de toekomst een afgesproken hoeveelheid onderliggende waarde te kopen tegen een vooraf afgesproken prijs.

Commodities - Engelse term voor (bulk)goederen. Termijncontracten en opties op commodities worden onder andere verhandeld op de optiebeurs van Euronext.

Dagorder - Een gelimiteerde order die uitsluitend gedurende de dag van opgave kan worden uitgehandeld. Niet uitgevoerde orders vervallen automatisch bij het sluiten van de handel.

Delayed - Koersen worden vertraagd doorgegeven. Meestal is de vertraging 15 of 20 minuten.

Dividend - Een winstuitkering in de vorm van geld (cashdividend) of aandelen (stockdividend) aan de houder van een aandeel. De hoogte van de dividenduitkering is doorgaans gerelateerd aan de hoogte van de behaalde winst.

Expiratie - Het ophouden te bestaan,‘expireren’, van een optie of een future. Een optie heeft altijd een beperkte looptijd, na het bereiken van de einddatum (expiratiedatum) bestaat de optie niet meer.

FTI - De future op de AEX-index.

Future - Termijncontract. Er zijn futures op o.a. indices, aandelen, valuta en commodities. Anders dan bij opties hebben bij futures zowel de koper als de verkoper een verplichting en er is geen premiebetaling.

Hedgen - Engelse term voor afdekken. Hedging is het afdekken van risico’s door het aangaan van een andere positie. Een belegger die callopties schrijft, kan deze shortpositie afdekken door het kopen van de onderliggende waarde.

In-the-money optie - Een optie is in-the-money als deze intrinsieke waarde heeft. Callopties zijn in-the-money als de uitoefenprijs lager is dan de koers van de onderliggende waarde. Putopties zijn in-the-money als de uitoefenprijs hoger is dan de koers van de onderliggende waarde.

Koers - De waarde van een effect op een bepaald moment. Koersen van effecten zijn variabel.

Koers-winstverhouding - Een cijfer waarmee de verhouding tussen de koers van een aandeel en de nettowinst per aandeel wordt uitgedrukt. Als de koers van een aandeel ¤ 100 bedraagt en de winst per aandeel bedraagt ¤ 5, dan is de koers-winstverhouding 20.

Limit order - Het bij een beursorder opgeven tegen welke maximale koers men wenst te kopen of tegen welke minimale koers men wenst te verkopen.

Liquideren - Het (gedwongen) afbouwen van een effectenpositie. Dit kan door een clearingorganisatie, bank of commissionair worden afgedwongen als een belegger bijvoorbeeld niet aan zijn margin-verplichtingen kan voldoen.

Longpositie - Een ander woord voor een kooppositie. Men krijgt een longpositie door het kopen van een effect.

Looptijd - Opties en futures hebben een beperkte levensduur, de zogeheten looptijd. De meeste optieklassen hebben een maximale looptijd van negen maanden, een aantal maximaal vijf jaar. Futures hebben een maximale looptijd van twaalf maanden.

Mandje - Pakket van verschillende aandelen die gezamenlijk worden verhandeld. Een mandje kan bijvoorbeeld het pakket aandelen zijn waaruit een index is samengesteld.

Margin - De margin is een vereist geldbedrag dat als onderpand fungeert voor eventuele verliezen op de termijn- en optiemarkten.

Onderliggende waarde - Een product waarop een optie of een future wordt verhandeld, bijvoorbeeld aandelen, een index, valuta, (edel)metaal of een bulkgoed (commodity) zoals aardappelen, graan of goud.

Openingsveiling - Alle orders die 's morgens voor de opening zijn binnengekomen worden verzameld in het orderboek. Bij de opening is dus een verhoudingsgewijs grote liquiditeit voorhanden. Direct bij de opening vindt een veiling plaats waarbij orders daar waar mogelijk worden gekoppeld aan de in het orderboek aanwezige tegenorders en zo mogelijk uitgevoerd. Dit gebeurt in het NSC-systeem, het verloopt volgens vaste regels en is volledig geautomatiseerd.

Optiepremie - De prijs van een optie. De optiepremie bestaat uit de intrinsieke waarde plus de tijd- en verwachtingswaarde. De optiepremie is uiteraard variabel.

Out-of-the-money optie - Een optie zonder intrinsieke waarde wordt out-of-the-money genoemd. Een calloptie is out-of-the-money wanneer de uitoefenprijs hoger is dan de koers van de onderliggende waarde. Een putoptie is out-of-the-money als de uitoefenprijs lager is dan de koers van de onderliggende waarde. De premie van een out-of-the-money optie bestaat alleen uit tijd- en verwachtingswaarde. Door een sterke koersbeweging kan een out-of-the-money optie intrinsieke waarde ontwikkelen en dus at-the-money of zelfs in-the-money worden.

Putoptie - Een verhandelbaar recht om op een bepaald moment in de toekomst een afgesproken hoeveelheid onderliggende waarde te verkopen tegen een vooraf afgesproken prijs.

Real-time - Koersen zijn (zo goed als) actueel. Je zult alleen moeten F5-en voor een nieuwe stand.

Scheefzitten - Een belegger zit ‘scheef’ als zijn effectenpositie op (een nog ongerealiseerd) verlies staat.

Schrijven - Het verkrijgen van een shortpositie in een optie door een openingsverkoop.

Shortpositie - Effectenbeurs: indien een belegger effecten heeft verkocht die hij op dat moment niet in bezit heeft. Optiebeurs: een positie aangegaan door een openingsverkoop waarbij schrijver de verplichting neemt de onderliggende waarde te leveren of af te nemen.

Slotveiling - Om de slotkoersen niet af te laten hangen van orders die toevallig de laatste zijn is er voor het slot een korte handelsonderbreking van 5 minuten. Gedurende deze tijd worden de orders verzameld waarna er een slotveiling plaats vindt die een breed gedragen slotkoers oplevert.

Spread - Het verschil tussen de bied- en laatprijs. Als de markt ¤ 22,50 biedt en ¤ 23 laat, dan is de spread dus ¤ 0,50.

Streaming - Koersen zijn actueel. Ze worden live op je scherm geüpdate.

Technische analyse - Een methode waarbij met behulp van koersgrafieken en rekenmodellen wordt getracht een trend op de beurs te voorspellen. Er wordt vooral gekeken naar de verhouding tussen kopers en verkopers. In feiten tracht men met technische analyse het (massa)gedrag van de beleggers te doorgronden om daaruit de mogelijke richting van de markt te voorspellen.

Tracker - Een tracker is feitelijk een aandeel op een index. Een tracker volgt nauwkeurig de koersontwikkeling van de index, inclusief de dividenduitkering.

Turbo - Een turbo (ook bekend als speeder) is een beleggingsproduct dat beleggers de mogelijkheid geeft met een hefboom te beleggen in verschillende onderliggende waarden zoals aandelen, beursindices of valuta.

Volatility - Engels voor beweeglijkheid of volatiliteit. Met het begrip volatility wordt de beweeglijkheid van de koers van een effect aangeduid. Een hoge volatility betekent dat de koers van een fonds sterk stijgt en daalt binnen een relatief korte periode. Volatility is mede een indicator voor het risico dat een belegger loopt met een bepaald fonds. Volatility is een belangrijke factor bij de waardebepaling van een optie.


De Beursvloer #1: Beurzen duiken weer in het rood
De Beursvloer #2: Wall Street weer in achtbaan
De Beursvloer #3: Beurzen kelderen tot 10%
De Beursvloer #4: Could've been worse
De Beursvloer #5: Bloedbad Azië; trekt Europa mee
De Beursvloer #6: Wall Street maakt duikvlucht in laatste kwartier
De Beursvloer #7: Wall Street sluit 11% hoger
De Beursvloer #8: 5e grootste dagwinst ooit voor AEX
De Beursvloer #9: Waar de AEX weer omhoog gaat
De Beursvloer #10: Wall Street onderuit op recessienieuws
De Beursvloer #11: Beurzen onrustig na renteverlagingen
De Beursvloer #12: Stemming slaat om
De Beursvloer #13: Wall Street terug in achtbaan
De Beursvloer #14: Wall Street levert deel winst weer in
De Beursvloer #15: Mijn Aegon, wat doe je!
De Beursvloer #16: Wall Street bloedrood, nieuwe lows
De Beursvloer #17: Ook Europa zoekt nieuwe lows
De Beursvloer #18: Wall Street in vrije val
De Beursvloer #19: Europa begint week goed
De Beursvloer #20: AEX 10% hoger
De Beursvloer #21: Europa lager in afwachting van Wall Street
De Beursvloer #22: Beurzen beginnen week fors lager
De Beursvloer #23: Wall Street herstelt van kater
De Beursvloer #24: Beurzen omlaag na renteverlaging
De Beursvloer #25: Beurzen dieprood na banenrapport
De Beursvloer #26: AEX sluit ruim 8% hoger
De Beursvloer #27: Beurzen rustig omhoog
De Beursvloer #28: Beurzen duiken in het rood
De Beursvloer #29: Wall Street herpakt zich
De Beursvloer #30: AEX zoekt het iets hogerop
De Beursvloer #31: Europese beurzen proberen het nog eens
pi_64499998
tvp .
"Whatever the mind of man can conceive and believe, it can achieve" Napoleon Hill
pi_64500007
quote:
Consumer confidence at record low on business, job worries

WASHINGTON (MarketWatch) -- Consumer confidence hit a record low in December, according to the monthly Conference Board index reported Tuesday, as worries increased about current business and labor market conditions. The December consumer confidence index fell to 38 from a downwardly revised 44.7 in November. Economists surveyed by MarketWatch had expected a December reading of 45.8.

"The further erosion of the consumer confidence index reflects the rapid and steep deterioration of economic conditions that occurred in the fourth quarter of 2008," said Lynn Franco, director of the Conference Board's Consumer Research Center. "The overall economic outlook remains quite dismal for the first half of 2009, and only a modest recovery is expected in the second half."

Consumers' view of current conditions worsened in December, with those saying business conditions are "bad" rising to 46% from 40.6%, and those saying jobs are "hard to get" rising to 42% from 37.1%.
  FOK!-Schrikkelbaas dinsdag 30 december 2008 @ 16:16:50 #4
862 Arcee
Look closer
pi_64500135
AEX dook net even flink omlaag. Krap een halfje in de plus nog maar.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_64500186
TomTom staat opmerkelijk hoog gestemd. Niet in verhouding met de verwachte koersdoelen. Daar moeten wat puts voor komen.
Ain't nothing to it but to do it.
Greece
pi_64500236
tvp, record low
Op maandag 30 november 2009 19:30 schreef Ian_Nick het volgende:
Pietje's hobby is puzzelen en misschien ben jij wel het laatste stukje O+
pi_64500376
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 16:18 schreef Mendeljev het volgende:
TomTom staat opmerkelijk hoog gestemd. Niet in verhouding met de verwachte koersdoelen. Daar moeten wat puts voor komen.
koersdoelen
pi_64500416
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 16:16 schreef Arcee het volgende:
AEX dook net even flink omlaag. Krap een halfje in de plus nog maar.
zie TT en sepo
pi_64500455
procentje + moet wel haalbaar zijn
pi_64500522
Ah joh, die kut-cijfers worden weer uitgelegd als de bodem ofzo, in Amerika zal de beurs wel omhoog gaan .



Nystar doet het lekker, vanochtend gekocht voor 2,08 . Niet dat ik me rijk reken, want het is toch een volatiel aandeel dat zo weer naar beneden kan denderen.
pi_64500586
Mooie sprint maakt de AEX op dit moment.
pi_64500725
Idd kunnen mijn longs er weer uit en kap ik met sprinters voor dit jaar
pi_64501099
ING heeft ook een ppt in dienst die iedere dag om half 4 aan de bak gaat.
pi_64501794
Wow, de AEX op eigen houtje hoger. Terwijl Amerika maar langzaam naar beneden gaat. It's a miracle!
pi_64501898
+2,4% wtf....

wat een spurt op het einde . Zeker de nahandel.

  FOK!-Schrikkelbaas dinsdag 30 december 2008 @ 17:43:53 #16
862 Arcee
Look closer
pi_64501934
Zo, wat een eindschot op Damrak.

+2,4% al met al vandaag.

Morgen een ouwejaarsrallytje?
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_64501938
2,40 in de plus! W00t, m'n longs!
pi_64501951
WTF gebeurde er net met AEGON? De hele dag stonden ze zo rond -0,6% en in de slotstand is hij ineens naar +5,58% gegaan.

Ik ben er wel blij mee, daar niet van.
pi_64501975
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 17:44 schreef ruben3123 het volgende:
WTF gebeurde er net met AEGON? De hele dag stonden ze zo rond -0,6% en in de slotstand is hij ineens naar +5,58% gegaan.

Ik ben er wel blij mee, daar niet van.
De olifant.
pi_64501997
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 17:44 schreef ruben3123 het volgende:
WTF gebeurde er net met AEGON? De hele dag stonden ze zo rond -0,6% en in de slotstand is hij ineens naar +5,58% gegaan.

Ik ben er wel blij mee, daar niet van.


Olifantje weer...
pi_64502021
ING ook..... khad om half4 gekocht, wou ze om half 6 weer kwijt maar zag dat er 2mil bieders klaar stonden.... dus ik heb ze nog
pi_64502024
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 17:43 schreef Arcee het volgende:
Morgen een ouwejaarsrallytje?
Neuh, morgen een laffe stand.

De enige handelaren die er nog zijn, verzilveren morgen hun winst .
pi_64502058
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 17:45 schreef pberends het volgende:
[ afbeelding ]

Olifantje weer...
Nooit weggeweest. Altijd om 17:36 is hij er.

Sterker, ik heb nog nooit een handelsdag zonder de olifant meegemaakt.
pi_64502068
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 17:48 schreef pberends het volgende:
Ordina 19% erbij .
Lucky LXIV.
pi_64502131
Die rally ging kennelijk zó hard, dat bij de Euronext server de stoppen doorsloegen, en de hele serverpark inclus de Fok server down gingen.
pi_64502196
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 17:51 schreef henkway het volgende:
en de russen blijven negatief ook vandaag, al hebben ze wel een soort bodem te pakken
[ afbeelding ]
De Russische beurs is kut. Overrated. Waardeloos. Nada.

Ze kijken niet eens naar de intristieke waarde van de aandelen. Ze zitten maar wat te kopen. Puur sentiment.
pi_64502341
Hmmm goed slot! Morgen de 250 opzoeken?
pi_64502527
Lijkt er wel op aex future op 248
pi_64502535
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 17:56 schreef ItaloDancer het volgende:
Hmmm goed slot! Morgen de 250 opzoeken?
Zit er heel goed in. Eindejaarsrally volgens de prognose van SeLang met 13.6%. Dat is zeer zeker niet verkeerd.
Ain't nothing to it but to do it.
Greece
pi_64503429
Ing ook maar 51 cent erbij vandaag.
Geen idee wat morgen zal doen.
heb gekocht op 7,16. Verkooporder vast inzetten op 7,66 voor opening morgenvroeg of toch hopen dat ie weer stijgt.
pi_64504107
Wat ouder bericht:
quote:
Marc Faber Says Global Stocks May Rise in ‘Trading Opportunity’

By Rishaad Salamat and Michael Patterson

Dec. 22 (Bloomberg) -- Global equities may extend their month-long advance after the Federal Reserve cut interest rates to near zero percent, investor Marc Faber said.

“Markets may rebound somewhat more,” Faber, founder of Hong Kong-based Marc Faber Ltd. and publisher of the Gloom, Boom & Doom Report, said in a Bloomberg Television interview from Zurich. “I would look at it as a trading opportunity.”

Faber predicted emerging-market stocks will climb more than those in developed markets and said shares in Asia are the most attractive. The rally will be capped and stocks will eventually “drift” lower because valuations are still too high and earnings will “go down and then stay depressed for quite some time” as the global economy slides into a recession, he said.

“It’s less about investing than trading,” the money manager said. “The only prediction I have high confidence in is that we’ll have a lot of volatility.”

The MSCI All-Country World Index, a benchmark for global stocks, and the Standard & Poor’s 500 Index of U.S. equities both rose 17 percent since Nov. 20. The past month’s rally followed a plunge in shares that sent both indexes down more than 48 percent for the year and left them “oversold” in November, according to Faber. The Fed cut its benchmark lending rate to “a target range” of between zero and 0.25 percent last week and said it will do whatever is needed to revive economic growth.

“If you print money like there is no tomorrow, the S&P will go up,” Faber said.

Gold is still a good investment after rising about 20 percent since mid-November, and oil is “becoming attractive” after prices plunged 71 percent from a record $147.27 a barrel in July, Faber said. Investors should also consider buying shares of miners and oil companies including Newmont Mining Corp., Cia. Vale do Rio Doce, Rio Tinto Group and BHP Billiton Ltd. if prices have a “correction,” or decline at least 10 percent, he said.
http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601086&sid=aKQZNsLR9M4o&refer=latin_america
pi_64504360
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 18:30 schreef nelisb het volgende:
Ing ook maar 51 cent erbij vandaag.
Geen idee wat morgen zal doen.
heb gekocht op 7,16. Verkooporder vast inzetten op 7,66 voor opening morgenvroeg of toch hopen dat ie weer stijgt.
Ik zat er op 7,04 in hoopte op stijging richting 7,20 ff kijken wat amerika doet vanavond
  dinsdag 30 december 2008 @ 19:10:36 #35
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_64504443
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 17:48 schreef BigStock het volgende:

[..]

Lucky LXIV.
Vandaag toch een klein modaal brutojaarsalaris verdiend. Netto.
The End Times are wild
pi_64504451
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 16:49 schreef M.Melandri het volgende:
ING heeft ook een ppt in dienst die iedere dag om half 4 aan de bak gaat.
  dinsdag 30 december 2008 @ 19:12:24 #37
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_64504496
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 17:51 schreef henkway het volgende:
en de russen blijven negatief ook vandaag, al hebben ze wel een soort bodem te pakken
[ afbeelding ]
Een index die in 9 jaar tijd vervierenzestigvoudigd!! Een index!!
The End Times are wild
pi_64504531
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 19:10 schreef LXIV het volgende:

[..]

Vandaag toch een klein modaal brutojaarsalaris verdiend. Netto.
jij had goud in handen met ordina, op welke prijs had je ze aangeschaft?
pi_64504547
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 19:10 schreef LXIV het volgende:
Vandaag toch een klein modaal brutojaarsalaris verdiend. Netto.
Dát zijn cijfers waar we allemaal van smullen. .
  dinsdag 30 december 2008 @ 19:15:59 #40
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_64504605
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 18:30 schreef nelisb het volgende:
Ing ook maar 51 cent erbij vandaag.
Geen idee wat morgen zal doen.
heb gekocht op 7,16. Verkooporder vast inzetten op 7,66 voor opening morgenvroeg of toch hopen dat ie weer stijgt.
Pak nu eens een meerjaarsgrafiek van ING erbij. Dan zie je dat hij ondanks dat stijginkje van vandaag nog steeds enorm laag staat.



Nu voor 7,66 verkopen? Dan verkoop je wel heel laag.

Ik zit op een gem. aankoopkoers van 14 euro. Dat had lager gekund, goed. Maar zweet ik erom? Nee, wanneer ING er niet aan onderdoor gaat, wat steeds minder waarschijnlijk wordt naarmate de paniek afneemt, zal hij heus wel weer op genoemd niveau terugkomen. (Al had ik liever ingestapt op 6 euro, soit)
The End Times are wild
  dinsdag 30 december 2008 @ 19:17:18 #41
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_64504641
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 19:13 schreef M.Melandri het volgende:

[..]

jij had goud in handen met ordina, op welke prijs had je ze aangeschaft?
Laatste batch op 2 euro en een paar centen. Maar gemiddeld op meer dan het dubbele waar ze vandaag op staan! Mijn eerste aankoop betrof 2500 stuks @ 10, 78. Ik heb nog even te gaan dus!
The End Times are wild
  dinsdag 30 december 2008 @ 19:18:14 #42
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_64504677
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 19:13 schreef BigStock het volgende:

[..]

Dát zijn cijfers waar we allemaal van smullen. .
Tja, niet als ik je zeg dat ik over 2008 nu pas onder de 50% verlies gekomen ben. Met ING, AEG en ORD als hoofdfondsen valt dat nog wel mee, maar goed.
The End Times are wild
pi_64505050
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 19:15 schreef LXIV het volgende:

[..]

Pak nu eens een meerjaarsgrafiek van ING erbij. Dan zie je dat hij ondanks dat stijginkje van vandaag nog steeds enorm laag staat.

[ afbeelding ]

Nu voor 7,66 verkopen? Dan verkoop je wel heel laag.

Ik zit op een gem. aankoopkoers van 14 euro. Dat had lager gekund, goed. Maar zweet ik erom? Nee, wanneer ING er niet aan onderdoor gaat, wat steeds minder waarschijnlijk wordt naarmate de paniek afneemt, zal hij heus wel weer op genoemd niveau terugkomen. (Al had ik liever ingestapt op 6 euro, soit)
Je hebt gelijk. Ik heb het geld niet nodig. Dus zie het wel en laat het lekker lopen de komende tijd.
  dinsdag 30 december 2008 @ 19:40:52 #44
37431 Lemmeb
accountabilabuddiable
pi_64505479
Met dank aan de buren:



Michael Douglas
Money is short, times are hard, here's my fucking business card!
"I never let my schooling interfere with my education." — Mark Twain
pi_64507058
In ING heb ik geen enkel vertrouwen, zelfs als het aandeel naar de 10 euro gaat. ING gaat nog tientallen miljarden afschrijven en heeft vast en zeker nog een 2e kapitaalinjectie nodig. Tuurlijk kan het aandeel vanaf het huidige punt verdubbelen, maar de fundamentals van financials zijn gewoon zwak en zullen ook niet snel aantrekken die de oude koersniveau's rechtvaardigen. ING kan in 2009 nog makkelijk genationaliseerd worden, en dan is het aandeel helemaal geen flikker meer waard.
  dinsdag 30 december 2008 @ 20:27:15 #46
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_64507121
Waar haal je die wijsheid vandaan PBerends?
The End Times are wild
pi_64507124
kocht er nu iemand in de veiling ff 1 miljoen aandelen aegon huh?
  FOK!-Schrikkelbaas dinsdag 30 december 2008 @ 20:27:45 #48
862 Arcee
Look closer
pi_64507144
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 20:25 schreef pberends het volgende:
ING kan in 2009 nog makkelijk genationaliseerd worden
Maar niet meer voor de Kerst dit jaar.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_64507183
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 20:27 schreef LXIV het volgende:
Waar haal je die wijsheid vandaan PBerends?
Marc Faber .

Banken zijn nu eenmaal geen echte bedrijven.
pi_64507184
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 20:27 schreef arjan1212 het volgende:
kocht er nu iemand in de veiling ff 1 miljoen aandelen aegon huh?
stijging op het einde gebeurde bij alle financials in europa... zit er een renteverlaging aan te komen ofzo?
  FOK!-Schrikkelbaas dinsdag 30 december 2008 @ 20:58:30 #51
862 Arcee
Look closer
pi_64508449
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 20:28 schreef M.Melandri het volgende:
stijging op het einde gebeurde bij alle financials in europa... zit er een renteverlaging aan te komen ofzo?
Ziet er wel bizar uit idd.

ING stond de hele dag in het rood en eindigt 7.27% in de plus:

Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
  dinsdag 30 december 2008 @ 21:00:08 #52
37431 Lemmeb
accountabilabuddiable
pi_64508511
Nieuwjaarsduik van alle financials?
Money is short, times are hard, here's my fucking business card!
"I never let my schooling interfere with my education." — Mark Twain
pi_64508608
In héél Europa, en dat explosief. Dat is geen dunne handel meer.

Voorkennis in spel. Er gaat wat gebeuren.
  dinsdag 30 december 2008 @ 21:02:46 #54
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_64508626
Ik zie het wel gunstig in wat betreft een nieuwjaarsralley. Er staat namelijk ook heel veel geld langs te kant te wachten. Met name bij de hedgefunds.

Nu "moeten" deze hedgefunds op een zeker moment instappen. Want hun bestaansrecht is tenslotte toch aandelenhandel. Rentetrekken kunnen hun klanten zelf wel.

Die gaan dus waarschijnlijk vanaf 2-1-09 kopen. En men zal niet echt genegen zijn te verkopen, want het gros staat nog steeds dik verlies natuurlijk. Vraag, aanbod, stijgende koersen. Dat verwacht ik in ieder geval. Bij een AEX van 300-320 is er weer een nieuw beslissingsmoment. Ik hoop dan iig mijn verlies te hebben weggewerkt!
The End Times are wild
  dinsdag 30 december 2008 @ 21:03:36 #55
37431 Lemmeb
accountabilabuddiable
pi_64508674
Eerder PPT, lijkt me. Die probeert nog even een oudejaarsrally uit te lokken. Met een nieuwjaarsduik tot gevolg.
Money is short, times are hard, here's my fucking business card!
"I never let my schooling interfere with my education." — Mark Twain
pi_64508679
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 20:27 schreef Arcee het volgende:
Maar niet meer voor de Kerst dit jaar.
Whéhé, inderdaad. Iedereen hier ging nog prat op dat Aegon en ING voor de kerst dit jaar genationaliseerd werden, met Henkway voorop. .
pi_64508849
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 20:27 schreef arjan1212 het volgende:
kocht er nu iemand in de veiling ff 1 miljoen aandelen aegon huh?


De olifant en alle andere aandeelhouders van AEGON. Watch every day @ 17:37.
  dinsdag 30 december 2008 @ 21:09:47 #58
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_64508934
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 21:03 schreef BigStock het volgende:

[..]

Whéhé, inderdaad. Iedereen hier ging nog prat op dat Aegon en ING voor de kerst dit jaar genationaliseerd werden, met Henkway voorop. .
Hoe meer tijd er verstrijkt terwijl het niet gebeurt, hoe kleiner de kans er op.
The End Times are wild
pi_64509688
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 21:03 schreef BigStock het volgende:

[..]

Whéhé, inderdaad. Iedereen hier ging nog prat op dat Aegon en ING voor de kerst dit jaar genationaliseerd werden, met Henkway voorop. .
Ik heb niet gezegd dat ze zeker voor kerst genationaliseerd zouden worden; dat is een voorspelling die Willem Middelkoop deed. Of dat zo was wist ik zelf ook niet, maar die mogelijkheid was er best. En die mogelijkheid schat ik nog steeds in als een aardige kans dat ING genationaliseerd zal worden.
  dinsdag 30 december 2008 @ 21:27:08 #60
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_64509748
Waarop (welke cijfers) baseerde Middelkoop dat dan?
The End Times are wild
pi_64509827
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 21:02 schreef LXIV het volgende:
Ik zie het wel gunstig in wat betreft een nieuwjaarsralley. Er staat namelijk ook heel veel geld langs te kant te wachten. Met name bij de hedgefunds.

Nu "moeten" deze hedgefunds op een zeker moment instappen. Want hun bestaansrecht is tenslotte toch aandelenhandel. Rentetrekken kunnen hun klanten zelf wel.

Die gaan dus waarschijnlijk vanaf 2-1-09 kopen. En men zal niet echt genegen zijn te verkopen, want het gros staat nog steeds dik verlies natuurlijk. Vraag, aanbod, stijgende koersen. Dat verwacht ik in ieder geval. Bij een AEX van 300-320 is er weer een nieuw beslissingsmoment. Ik hoop dan iig mijn verlies te hebben weggewerkt!
Denk het ook; wat ik al eerder zei:

Uit de Inveztor nieuwsbrief van vandaag:
quote:
Langs de zijlijn
Er staan duizenden miljarden dollars werkloos aan de zijlijn geparkeerd door de huidige financiële crisis. Geld dat, wanneer het terugvloeit naar de aandelenmarkten, voor een forse rally zou kunnen zorgen.

Gokken op rebound
In de VS staat bijzonder veel geld geparkeerd op spaarrekeningen, deposito’s en money market funds. Die hoeveelheid cash staat gelijk aan 74% van de huidige marktwaarde van alle Amerikaanse bedrijven bij elkaar, zo blijkt uit gegevens van de Fed. Een dergelijk hoge ratio viel voor het laatst waar te nemen in de beginjaren negentig. De vorige acht keer dat de hoeveelheid cash op bankrekeningen en deposito’s piekte, werd opgevolgd door een rally in de S&P 500 van gemiddeld 24% volgens data verzameld door Bloomberg. De hamvraag is of dat geld (deels) terugvloeit naar de aandelenmarkt, wanneer en wat de trigger zal vormen.
Ik verwacht een aardige positieve beursmaand in januari, maar als de S&P op een zeker niveau staat tussen de 1000 en 1100 weer lekker short gaan.
  dinsdag 30 december 2008 @ 21:29:15 #62
37431 Lemmeb
accountabilabuddiable
pi_64509850
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 21:27 schreef LXIV het volgende:
Waarop (welke cijfers) baseerde Middelkoop dat dan?
Op z'n grote teen denk ik. Zoals wel vaker met Middelkoop, aangezien hij de exacte cijfers ook niet kent. Maar goed, dat is het hele idee van de "beursgoeroe" heh. Dat ze de toekomst kunnen voorspellen zonder alle cijfers te weten.
Money is short, times are hard, here's my fucking business card!
"I never let my schooling interfere with my education." — Mark Twain
pi_64509857
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 21:27 schreef LXIV het volgende:
Waarop (welke cijfers) baseerde Middelkoop dat dan?
Dat ze uberhaupt een kapitaalinjectie nodig hadden?
  dinsdag 30 december 2008 @ 21:30:45 #64
37431 Lemmeb
accountabilabuddiable
pi_64509930
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 21:28 schreef pberends het volgende:

[..]

Denk het ook; wat ik al eerder zei:

Uit de Inveztor nieuwsbrief van vandaag:
[..]

Ik verwacht een aardige positieve beursmaand in januari, maar als de S&P op een zeker niveau staat tussen de 1000 en 1100 weer lekker short gaan.
De FED kan al dat geld beter uit het systeem halen. Gewoon, confisqueren!
Money is short, times are hard, here's my fucking business card!
"I never let my schooling interfere with my education." — Mark Twain
  dinsdag 30 december 2008 @ 21:32:47 #65
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_64510029
Ja, dat weten we allemaal. Maar dat is nog iets heel anders dan genationaliseerd zijn voor de Kerst. Zoals Lemmeb al zei: uit de lucht gegrepen.
Ik ben uiteraard Bullish, maar ik zal nooit met zekerheid zeggen dat de AEX gaat stijgen of een bepaald aandeel. Want voor iedereen met ervaring op de beurs val je dan door de mand. Want helemaal niemand kan dat soort zaken voorzien, hooguit in het geval van overduidelijke voorkennis. En die ga je op een forumpje als FOK! niet losgeven.
The End Times are wild
pi_64510827
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 20:58 schreef Arcee het volgende:

[..]

Ziet er wel bizar uit idd.

ING stond de hele dag in het rood en eindigt 7.27% in de plus:

[ afbeelding ]
Hmmm dat is wel heel apart ja.
pi_64511147
Dikke plus op Wall Street.
pi_64511178
In amerika steken ze alvast wat pijlen af
pi_64511283
PPT @ work.

Long, loooong, lalalalaaaa.
  dinsdag 30 december 2008 @ 21:57:00 #70
37431 Lemmeb
accountabilabuddiable
pi_64511373
Is er morgen ook nog handel?
Money is short, times are hard, here's my fucking business card!
"I never let my schooling interfere with my education." — Mark Twain
pi_64511399
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 21:57 schreef Lemmeb het volgende:
Is er morgen ook nog handel?
Tot 14:00 in Europa neem ik aan.
In de VS geloof ik gewoon tot 22:00?
pi_64511409
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 21:57 schreef Lemmeb het volgende:
Is er morgen ook nog handel?
Yep, een onvoorspelbare: of het wordt een eindejaarsrally, of iedereen gaat alvast z'n winst verzilveren.
pi_64511440
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 21:57 schreef BigStock het volgende:

[..]

Yep, een onvoorspelbare: of het wordt een eindejaarsrally, of iedereen gaat alvast z'n winst verzilveren.
Ik kan al raden wat jij gaat doen.
  dinsdag 30 december 2008 @ 21:58:44 #74
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_64511460
Het kan ook wel belastingtechnische oorzaken hebben, in verband met het nieuwe jaar ofzo. Ik heb altijd al gezegd dat het voor ING in ieder geval extreem gunstig is wanneer het ze lukt om al een groot deel eigen aandelen onder de 10 euro in te kopen en deze Bos tzt aan te bieden. DIe heeft ze immers vooraf betaald gekocht voor 10 euro per stuk. Ze maken dus op een aandeel van 7,50 gegarandeerd 2,50 winst. (als ze nog in de gelegenheid komen te verkopen)

Als ze het geld hebben doen ze dat dus. Misschien zo vlak voor het opmaken van de balans nog even een paar miljoen aandelen inslaan.
The End Times are wild
  dinsdag 30 december 2008 @ 21:58:52 #75
37431 Lemmeb
accountabilabuddiable
pi_64511465
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 21:57 schreef BigStock het volgende:

[..]

Yep, een onvoorspelbare: of het wordt een eindejaarsrally, of iedereen gaat alvast z'n winst verzilveren.
Ik verwacht het eerste. Waarna de hele boel alsnog begin februari weer in elkaar valt.
Money is short, times are hard, here's my fucking business card!
"I never let my schooling interfere with my education." — Mark Twain
pi_64511557
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 21:58 schreef ItaloDancer het volgende:
Ik kan al raden wat jij gaat doen.
Vertel. .
pi_64511790


Go PPT! Go!
pi_64512068
Futures dik in het groen. We gaan knallen, dat staat vast. Het is wel twijfelachtig dat dit de hele dag duurt. Uiteindelijk neemt iedereen z'n winst omdat 2009 een verdomd onzeker jaar belooft te worden. Daarin wil je nog geen aandelen van hebben, en dan kies je voor je eieren.
pi_64512153
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 22:00 schreef BigStock het volgende:

[..]

Vertel. .
Je verkoopt om 9 uur.
pi_64512233
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 22:12 schreef ItaloDancer het volgende:
Je verkoopt om 9 uur.
Nee man, dan zit ik nog te maffen.

Sowieso, de hele week was ik van plan om op half 9 te ontwaken. Maar ik verslaap steeds. Vandaag werd ik weer om half 1 wakker. .
  dinsdag 30 december 2008 @ 22:20:19 #82
37431 Lemmeb
accountabilabuddiable
pi_64512538
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 22:10 schreef BigStock het volgende:
en dan kies je voor je eieren.
Ik kies altijd voor mijn eieren.
Money is short, times are hard, here's my fucking business card!
"I never let my schooling interfere with my education." — Mark Twain
pi_64513131
willem nu op nederland 2 (nova)
  dinsdag 30 december 2008 @ 22:31:36 #84
37431 Lemmeb
accountabilabuddiable
pi_64513190
tanx!
Money is short, times are hard, here's my fucking business card!
"I never let my schooling interfere with my education." — Mark Twain
pi_64513268
Een oud nieuwsbericht waarin er van de PPT gesproken werd.
quote:
Dow herstelt van intraday recordverlies



De Dow Jones zat maandag in het laatste kwartier opeens 500 punten in de plus, nadat het een uur geleden nog 800 punten in het min stond. Volgens handelaren is het beruchte Amerikaanse Plunge Protection Team in de markt gestapt. De Dow herstelde wonderbaarlijk van een recordverlies.


Plunge
Het Plunge Protection Team , PPT, is wel erkend door de Amerikaanse overheid, maar er hangt een schimmige sfeer overheen. Het bestaan is nooit helemaal duidelijk geworden. Het wordt omgegeven door vele mysteries.

Markten ondersteunen
Het PPT investeert naar verluidt met geld van de Amerikaanse overheid in de markten, om tot een eerlijk verloop van de markten te komen. "Het is gewoon ondersteuning van markt', aldus een tevreden Amsterdamse handelaar maandagavond laat. 'Elke tik was een koop in het laatste uur."

10.000
De Dow Jones zakte maandag voor het eerst in lange tijd tot ruim onder de 10.000 punten met een dieptepunt op 9555, een record-verlies van 800 punten. Een kwartier later vond dus opeens het wonderbaarlijke herstel met 500 punten plaats, tot boven de 10.000, zonder nieuws. De Dow Jones sloot af met een plus nadat eerder op de dag een verlies van bijna 8% op de borden had gestaan.
pi_64513408
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 22:30 schreef M.Melandri het volgende:
willem nu op nederland 2 (nova)
ja is leuk.
De directeur van Value8 is er ook
pi_64513484
Begint die gek weer met zijn windpark

Ga al die corporatiewoningen uit de jaren 60 maar eens isoleren of slopen, besparen is beter dan investeren in wind
  dinsdag 30 december 2008 @ 22:39:21 #88
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_64513608
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 22:37 schreef henkway het volgende:
Begint die gek weer met zijjn windpark

Ga al die corporatiewoningen uit de jaren 60 maar eens isoleren of slopen, besparen is beter dan investeren in wind
Inderdaad! Daar valt voor een tiende van de investering het honderdvoudige te winnen!
The End Times are wild
  dinsdag 30 december 2008 @ 22:40:16 #89
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_64513663
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 22:39 schreef LXIV het volgende:

[..]

Inderdaad! Daar valt voor een tiende van de investering het honderdvoudige te winnen!
En je kunt het ook heel rendabel doen. Want je laat de huurders of eigenaar gewoon net zoveel betalen als ze aan gas uitsparen.! Of 50-50.
The End Times are wild
pi_64514023
met de huidige normen van bebouwingsdichtheid kun je kostenneutraal slopen en alles klimaatneutraal herbouwen.

En een extra boost voor de economie creëren

[ Bericht 11% gewijzigd door henkway op 30-12-2008 23:02:52 ]
  dinsdag 30 december 2008 @ 22:55:21 #91
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_64514530
Waarom gebeurt dit eigenlijk niet? Dat moet toch ook bij VROM bekend zijn? En die windmolens leveren toch veel minder energie op, als je de kosten van fabricage en onderhoud meerekent!
The End Times are wild
pi_64514589
quote:
John Crudele: The day I met the Plunge Protection Team
Section: Daily Dispatches
By John Crudele
New York Post

http://www.nypost.com/sev(...)ur_columnist_took...

I swear that this is the truth, the whole truth, and
nothing but: I met the Plunge
Protection Team.

As I explained in my two previous columns on the
Plunge Protection Team, a former
Federal Reserve governor in 1989 proposed that the
U.S. government be allowed to rig the stock market in
case of emergency.

"The stock market is certainly not too big for the Fed
to handle," said Robert Heller, who suggested that the
government secretly buy stock index futures to save
Wall Street and the economy from catastrophe.

Heller's plan hung like a fairy godmother over the
market (in other words, you want to believe but really
can't) until the Washington Post naively wrote about
the Plunge Protection Team in 1997.

The PPT, the Post said, was started in 1987 and had
met secretly until -- at the height of the last stock
market bubble -- dozens of participants suddenly
started spilling the beans. How convenient, no?

My brush with the Plunge Protection Team occurred on
Sept. 18, 2001. Yeah, that day!

You'll remember that the stock market had been closed
for a week because terrorists had attacked the World
Trade Center.

I was stuck in New Jersey when I placed a call to a
top financial executive with close ties to the Federal
Reserve and who also happens to have spent much of his
life in public service. Let's call my source Fred.

As I recall, my intention was to ask Fred some lame
question like: "Can the U.S. economy survive this?"
Fred was also stuck somewhere else and couldn't be
reached, so I posed my stupid questions to others as I
pumped out columns that were dutifully upbeat and
patriotic for a week.

I forgot about Fred altogether until he returned my
phone call on Sept. 18, explaining that he had been
stranded out of the country.

By the time Fred had gotten back to me, the stock
market had already opened and prices were sharply
lower even though the Federal Reserve had made a
not-so-surprising reduction in interest rates that
morning.

Fred was annoyed, mostly with Treasury Secretary Paul
O'Neill, who, Fred felt, hadn't emphasized the rate
cut enough when addressing the nervous public (and the
financial markets) that morning.

Now I was annoyed, so I blurted out that Fred should
wise up. I can't remember exactly what I said but it
was something like, "Hey, wake up. Nobody cares about
the interest rate cut. Someone has to step in front of
this market and save it."

Then I remember referring Fred to the proposal made in
1989 by Heller.

And when it didn't look like Fred was going to be able
to get a copy of Heller's October 1999 article in The
Wall Street Journal I faxed it over to him. Fred's
secretary never acknowledged receiving the fax, but
she did call me up later in the day to make sure
something Fred had promised me was beginning.

The stock market rallied late in the day on Oct. 18. I
don't know if Fred had anything to do with it or
whether the rally was just spontaneous.

These days, things seem different with Big Mouth Ben
Bernanke now at the helm of the Fed; there's the
possibility of a crisis any day.

Remember, Bernanke once proposed running the printing
press and dropping currency from helicopters as an
economic plan. And lately Bernanke wasn't astute
enough to demur when asked about his concern about
rising prices, probably because he's trying to
overcome his reputation as an inflation slacker.
pi_64514694
quote:
John Crudele: Ben, come clean about the PPT!
By John Crudele
New York Post

http://www.nypost.com/bus(...)s_john_crudele.ht...

Federal Reserve Chairman Ben Bernanke revealed that the secretive Plunge Protection Team meets several times a year, but he dodged a congressman's inquiries about what the group does and whether minutes are kept of those meetings.

So the Post has filed a Freedom of Information Act request for those minutes -- specifically for the meetings that likely occurred immediately after the terrorist attacks in 2001.

I wrote about the Plunge Protection Team in a article earlier this month. Formally called the Working Group on Financial Markets, it was formed in 1988 by President Reagan to advise Wall Street.

Orginially headed by the Secretary of the Treasury, it also has top regulators and the chairman of the Fed as members in 1989.

But in addition to giving Wall Street advice, I suspect -- and former White House adviser George Stephanopoulos seems to have confirmed -- that the Plunge Protection team has morphed into something more active.

And Wall Street firms may have been invited to join.

What's clear from answers to questions posed by Rep. Ron Paul, R-Texas, is that new Fed chief Bernanke either doesn't know much about the role of the working group or preferred not to discuss the matter.

And, I think, it's time we found out a little more about an organization that could afford some Wall Street firms an opportunity to reap massive profits at the expense of ordinary investors.

Here's some of the exchange that occurred between Bernanke and Rep. Paul last Thursday at the House Financial Committee hearings.

* * *

Rep. Paul: Good afternoon, Chairman Bernanke. I have a question dealing with the Working Group on Financial Markets. I want to learn more about that group and exactly what authority they have and what they do.

Could you tell me how often they meet and how often they have actions? And have they done something recently? And are there reports sent out by this particular group?

Bernanke: Yes, congressman. The president's working group was convened by the president, I believe, after the 1987 stock market crash. It meets irregularly. And its primary function is advisory, to prepare reports.

Rep. Paul: In the media you'll find articles that will claim, at least, that it's a lot more than advisory. You know, if there is a stock market crash, that you literally have a lot of authority, you know, to impose restrictions. And we're talking about many trillions of dollars slushing around in all the financial markets. And this involves the Treasury and, of course, the Fed as well as the SEC (Securities & Exchange Commission) and the CFTC (Commodities Futures Trading Commission) And the reason this came to my attention was just recently there was an article that actually made a charge that out of this group came a position that interfered with the price of General Motors stock. Have you read that? Or do you know anything about that?

Bernanke: No sir. I don't know.

Rep. Paul: But back to the issue of meeting. You tell me it meets irregularly. But are there minutes kept, or are there reports made on this group?

Bernanke: I don't know. I believe there are records kept by other agencies. But I don't know which agencies.

Rep. Paul: And they would be available to us in the committee?

Bernanke: I don't know. I'm sorry. I don't know.

* * *

Rep. Paul obviously doesn't have a reporter's knack for the follow-up question, so here's what I would have asked next.

Crudele: Well, Mr. Bernanke, how about you find out? Someone in your position should know if, as former White House adviser Stephanopoulos has claimed, the Working Group on Financial Markets -- the Plunge Protection Team -- has the authority to interfere with the free market for stocks. And we'd also like to know who makes decision for the group, politicians or guys on Wall Street. Don't misunderstand, Mr. Bernanke. I'm not saying what the group is doing is wrong. But why should firms like Goldman Sachs -- from which two of the last four Treasury secretaries have come -- be in a better position than anyone else who gambles in the stock market?

See, that's why I'll never be in Congress.

----------

John Crudele is business columnist for the New York Post.


[ Bericht 0% gewijzigd door BigStock op 30-12-2008 23:08:24 ]
pi_64515016
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 22:55 schreef LXIV het volgende:
Waarom gebeurt dit eigenlijk niet? Dat moet toch ook bij VROM bekend zijn? En die windmolens leveren toch veel minder energie op, als je de kosten van fabricage en onderhoud meerekent!
omdat ambtenaren zich de pleuris schrikken als het over woningbouw gaat vanwege de opgeblazen marktwaarde van hun eigen doorzonwoning.

Vandaar dat alle hoogopgeleide mensen makkelijk weggekocht kunnen worden door landen met een echte woningmarkt
pi_64515168
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 22:37 schreef henkway het volgende:
Begint die gek weer met zijn windpark

Ga al die corporatiewoningen uit de jaren 60 maar eens isoleren of slopen, besparen is beter dan investeren in wind
Gatver, windenergie. Dat is zo vreselijk.

Waarom niet gewoon zonnecellen of kernenergie, daar botsen vogels tenminste niet tegen.
  FOK!-Schrikkelbaas dinsdag 30 december 2008 @ 23:09:08 #96
862 Arcee
Look closer
pi_64515304
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 21:58 schreef ItaloDancer het volgende:
Ik kan al raden wat jij gaat doen.
Inderdaad, waarschijnlijk tot 14:00 uur nog 5 keer tussen short en long switchen.:')
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_64515413
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 23:09 schreef Arcee het volgende:
Inderdaad, waarschijnlijk tot 14:00 uur nog 5 keer tussen short en long switchen.:')
Nu hou ik 'm vast. Echt!

Voor paar minuten.

Overigens, het is toch schandalig dat er zoiets als de PPT bestaat? Zie artikelen. Zo krijg je nooit een effeciënte markt en ga ik telkens in de mist met m'n turbo's. .
  dinsdag 30 december 2008 @ 23:12:33 #98
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_64515474
Bigstock, uiteindelijk ga jij altijd de mist in wanneer je blijft daytraden met turbo's achter je PC-tje. Geloof me nou!

Waarop baseer je jouw aan en verkoopbeslissingen nou helemaal?
The End Times are wild
pi_64515518
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 23:06 schreef pberends het volgende:

[..]

Gatver, windenergie. Dat is zo vreselijk.

Waarom niet gewoon zonnecellen of kernenergie, daar botsen vogels tenminste niet tegen.
Ze kunnen woningen bouwen die netto energieleverancier zijn, maar de wil moet er zijn
pi_64515520
Denk niet dat PPT overheidsgeld gebruikt, dan zou de Amerikaanse staatsschuld nog veel hoger moeten zijn, maar dat de Fed gewoon geld bijprint zonder enige cover.
pi_64515607
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 23:12 schreef LXIV het volgende:
Bigstock, uiteindelijk ga jij altijd de mist in wanneer je blijft daytraden met turbo's achter je PC-tje. Geloof me nou!

Waarop baseer je jouw aan en verkoopbeslissingen nou helemaal?
hij wil lekker druk zijn, en weet niet dat beleggen een zaak is van achterover leunen en lezen
  dinsdag 30 december 2008 @ 23:15:08 #102
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_64515622
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 23:13 schreef pberends het volgende:
Denk niet dat PPT overheidsgeld gebruikt, dan zou de Amerikaanse staatsschuld nog veel hoger moeten zijn, maar dat de Fed gewoon geld bijprint zonder enige cover.
En dat geld gewoon weer laten verdampen wanneer de aandelen tegen hogere koersen verkocht worden. Is goed voor de inflatie, want je onttrekt geld uit de markt!
The End Times are wild
  dinsdag 30 december 2008 @ 23:15:49 #103
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_64515672
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 23:14 schreef henkway het volgende:

[..]

hij wil lekker druk zijn, en weet niet dat beleggen een zaak is van achterover leunen en lezen
Is hij nu dezelfde als Stockpro, en die student die bijna al zijn geld kwijt was, en die kloon die daar weer voor zat?
The End Times are wild
pi_64515787
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 23:15 schreef LXIV het volgende:

[..]

En dat geld gewoon weer laten verdampen wanneer de aandelen tegen hogere koersen verkocht worden. Is goed voor de inflatie, want je onttrekt geld uit de markt!
Precies, als de markt te enthousiast is verkopen ze weer wat.
pi_64515802
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 23:13 schreef pberends het volgende:
Denk niet dat PPT overheidsgeld gebruikt, dan zou de Amerikaanse staatsschuld nog veel hoger moeten zijn, maar dat de Fed gewoon geld bijprint zonder enige cover.
DAt denk ik ook ja, en de chinezen maar zweten hoe ze de koers op peil kunnen houden
pi_64515897
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 23:11 schreef BigStock het volgende:

[..]

Nu hou ik 'm vast. Echt!

Voor paar minuten.

Overigens, het is toch schandalig dat er zoiets als de PPT bestaat? Zie artikelen. Zo krijg je nooit een effeciënte markt en ga ik telkens in de mist met m'n turbo's. .
Ik zou maar een beetje opassen met die sprinters van je...zo te lezen heb je daar ook al fors mee verloren. Zelf gebruik ik een heel klein deel van mijn portefeuille voor sprinters (5%) omdat het handelen zonder transactiekosten natuurlijk wel leuk is..
pi_64516011
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 23:13 schreef henkway het volgende:

[..]

Ze kunnen woningen bouwen die netto energieleverancier zijn, maar de wil moet er zijn
Gewoon nog even wacht tot zonnecellen efficiënt genoeg zijn dat ze prijsconcurrerend zijn. Dat is binnen 5 a 10 jaar al zo. Dan kan energie decentraal opgewekt worden met alle voordelen van dien, en heeft iedereen een eigen tankstation in de schuur met een elektrische auto voor de deur.

Windenergie is achterlijk, omdat het gewoon achterlijk dom is. Het is zo instabiel dat het alleen maar blackouts veroorzaakt als een te hoog percentage windenergie is. Het zijn lelijke overlast gevende dingen, en nog dieronvriendelijk ook. En het is niet decentraal. Niet te vergeten moeilijk te onderhouden.
pi_64516033
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 23:19 schreef M.Melandri het volgende:

[..]

Ik zou maar een beetje opassen met die sprinters van je...zo te lezen heb je daar ook al fors mee verloren. Zelf gebruik ik een heel klein deel van mijn portefeuille voor sprinters (5%) omdat het handelen zonder transactiekosten natuurlijk wel leuk is..
sprinten doe ik buiten en een turbo zit in een auto
zulke zaken zijn om de directeur aan zijn eindejaarsbonus te helpen

ik schrijf wel wat opties op aandelen die ik wil hebben, de call en en de put
DSM of KPN

Heb eens een poosje gemaild met iemand die op een eiland in de Caraïben zat en alleen maar schreef op de AEX
ging ie omhoog schreef ie een Put, bij omlaag een Call

[ Bericht 5% gewijzigd door henkway op 30-12-2008 23:39:46 ]
pi_64516115
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 23:18 schreef henkway het volgende:

[..]

DAt denk ik ook ja, en de chinezen maar zweten hoe ze de koers op peil kunnen houden
Japan doet het eigenlijk ook al, Bank of Japan koopt nu bedrijfsobligaties op om geld de markt in te pompen.
pi_64516266
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 23:23 schreef pberends het volgende:

[..]

Japan doet het eigenlijk ook al, Bank of Japan koopt nu bedrijfsobligaties op om geld de markt in te pompen.
Volgend jaar september worden ze het zat en is de dollar geen wereldvaluta meer, en neemt de renminbi het over.

big business, de russen slepen zich rot met dollars in koffers en betalen per jaar 10% inflatiesubsidie om de zaak gelijk te houden

[ Bericht 6% gewijzigd door henkway op 30-12-2008 23:38:51 ]
  FOK!-Schrikkelbaas woensdag 31 december 2008 @ 00:14:02 #111
862 Arcee
Look closer
pi_64518583
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 23:12 schreef LXIV het volgende:
Bigstock, uiteindelijk ga jij altijd de mist in wanneer je blijft daytraden met turbo's achter je PC-tje. Geloof me nou!

Waarop baseer je jouw aan en verkoopbeslissingen nou helemaal?
Als het lijntje daalt gaat-ie gelijk short en als 't lijntje stijgt gaat-ie gelijk long.:')

Als in het eerste geval het lijntje dan weer stijgt roept-ie: "Kut, m'n shorts! " en als in het tweede geval 't lijntje weer zakt dan roept-ie: "M'n longs!! ".

En dat allemaal binnen een half uur en in beide gevallen verkoopt-ie alles dan gelijk weer. Met verlies, uiteraard.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
  FOK!-Schrikkelbaas woensdag 31 december 2008 @ 00:14:24 #112
862 Arcee
Look closer
pi_64518602
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 23:15 schreef LXIV het volgende:
Is hij nu dezelfde als Stockpro, en die student die bijna al zijn geld kwijt was, en die kloon die daar weer voor zat?
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_64518833
hopelijk blijven futs mooi groen kunnen we morgen nog ff mooi up
  woensdag 31 december 2008 @ 09:09:23 #114
174150 slap
slappy happer
pi_64524109
M'n Fugro's zijn inmiddels ruim een euro gestegen, mjammie.
Kon 't niet laten- toen Israel weer los ging in Gaza e.o. kon je wachten op een stijging.
China doet ook een duit ih zakje door oliereserve op te schroeven.
Eigenlijk was ik van plan Fugro te kopen bij een lagere prijs, maar heb er dus geen spijt van.
pi_64524151
nabeurs stijging van aegon is er alweer af
  woensdag 31 december 2008 @ 09:16:12 #116
174150 slap
slappy happer
pi_64524173
Zou Aegon niet zelf aandelen inkopen? Oftewel: de olifant? Tegen deze koers wellicht niet onvoordelig voor hun.
Verklaart echter niet de partij die af en toe grote hoeveelheid (weer?) verkoopt tegen dumpprijs.
RT: -4%
pi_64524215
quote:
Op woensdag 31 december 2008 09:09 schreef slap het volgende:
M'n Fugro's zijn inmiddels ruim een euro gestegen, mjammie.
Kon 't niet laten- toen Israel weer los ging in Gaza e.o. kon je wachten op een stijging.
China doet ook een duit ih zakje door oliereserve op te schroeven.
Eigenlijk was ik van plan Fugro te kopen bij een lagere prijs, maar heb er dus geen spijt van.
Fugro is op korte termijn best interessant, maar ik koop Fugro pas als olie onder de 30 dollar staat.
pi_64524218
Dat moet wel ja andrers maakt er iemand forse verliezen bij ING en Aegon
  woensdag 31 december 2008 @ 09:23:28 #119
174150 slap
slappy happer
pi_64524256
quote:
Op woensdag 31 december 2008 09:19 schreef pberends het volgende:

[..]

Fugro is op korte termijn best interessant, maar ik koop Fugro pas als olie onder de 30 dollar staat.
Stukje in FD vanmorgen: http://www.fd.nl/artikel/10773561/olieprijs-zal-2009-weer-opveren
Handelaren gokken op 45$, analisten 60$ (4e kwartaal 70$)
Ik geloof de handelaren.
Volgend jaar zomer zou de definitieve draai komen voor olie.

Ik wilde dus min of meer zelfde taktiek als jij volgen, maar zag op korte termijn idd kansen.
Bij genoeg winst de deur uit en bij volgende downswing weer oppakken.
Beetje lullig misschien, maar ik hoop dat ze daar nog ff doorvechten.
pi_64524347
Hoor ik net dat Nyrstar uit de BEL20 gaat .

Lijkt het aandeel overigens niet te deren op het moment, het staat weer aardig in de plus.
pi_64524373
quote:
Op woensdag 31 december 2008 09:20 schreef M.Melandri het volgende:
Dat moet wel ja andrers maakt er iemand forse verliezen bij ING en Aegon
ik heb altijd gehoord dat Fortis pakken aandelen ING bezat
pi_64524446
quote:
Op woensdag 31 december 2008 09:23 schreef slap het volgende:

[..]

Stukje in FD vanmorgen: http://www.fd.nl/artikel/10773561/olieprijs-zal-2009-weer-opveren
Handelaren gokken op 45$, analisten 60$ (4e kwartaal 70$)
Ik geloof de handelaren.
Volgend jaar zomer zou de definitieve draai komen voor olie.

Ik wilde dus min of meer zelfde taktiek als jij volgen, maar zag op korte termijn idd kansen.
Bij genoeg winst de deur uit en bij volgende downswing weer oppakken.
Beetje lullig misschien, maar ik hoop dat ze daar nog ff doorvechten.
Olie kan de komende maanden best wat opveren, maar als de volgende beurscrash er komt na Obama's aanstelling kan olie makkelijk onder de 30 dollar.

Uiteraard, de gemiddelde prijs voor 2009 zal vast en zeker wel boven de 50 dollar liggen. Maar dat zegt weinig over de fluctuaties van de olieprijs.
  woensdag 31 december 2008 @ 10:28:19 #123
138668 SjonLok
Veel voor weinig
pi_64525156
Ik ben gisteren Long gegaan, en dat heb zojuist van de hand gedaan, met 35% winst.

Sinds deze maand hou ik mijn investeringen bij via een blog (zie signature). Ik heb nu drie keer een investering gedaan, met dit als resultaat:

1) 17,09% winst
2) 13,11% winst
3) 34,79% winst

Toch niet gek in de dunne handel aan 't eind van het jaar.
pi_64525394
quote:
Op woensdag 31 december 2008 10:28 schreef SjonLok het volgende:
Ik ben gisteren Long gegaan, en dat heb zojuist van de hand gedaan, met 35% winst.

Sinds deze maand hou ik mijn investeringen bij via een blog (zie signature). Ik heb nu drie keer een investering gedaan, met dit als resultaat:

1) 17,09% winst
2) 13,11% winst
3) 34,79% winst

Toch niet gek in de dunne handel aan 't eind van het jaar.
Netjes, ik heb je weblog in de bookmarks opgenomen. Dat ga ik in de gaten houden. .

Ik heb m'n longs ingekocht op een wat lagere stand, en ze noteren nu 1,98. Niet slecht. Alhoewel januari een positieve maand zal worden, lijkt het mij beter dat ze vandaag weg gaan. .
pi_64525404
Wat ben je vroeg op
pi_64525425
quote:
Op woensdag 31 december 2008 10:40 schreef ItaloDancer het volgende:
Wat ben je vroeg op
Het zat even mee. Werd wakker, en dacht gelijk: hoe zou het met m'n longs gaan. .
pi_64525497
quote:
Op woensdag 31 december 2008 10:28 schreef SjonLok het volgende:
Ik ben gisteren Long gegaan, en dat heb zojuist van de hand gedaan, met 35% winst.

Sinds deze maand hou ik mijn investeringen bij via een blog (zie signature). Ik heb nu drie keer een investering gedaan, met dit als resultaat:

1) 17,09% winst
2) 13,11% winst
3) 34,79% winst

Toch niet gek in de dunne handel aan 't eind van het jaar.
Netjes hoor .
  woensdag 31 december 2008 @ 11:07:14 #128
138668 SjonLok
Veel voor weinig
pi_64525976
quote:
Op woensdag 31 december 2008 10:39 schreef BigStock het volgende:

Ik heb m'n longs ingekocht op een wat lagere stand, en ze noteren nu 1,98. Niet slecht. Alhoewel januari een positieve maand zal worden, lijkt het mij beter dat ze vandaag weg gaan. .
Ik ben ervan overtuigd dat je met snelle investeringen als Longs en Shorts op tijd je winst moet nemen. "Greed is good" weten we van Gordon Gekko, maar al te hongerig zijn naar nog meer winst op één investering kan tegen je gaan werken.
pi_64526280
31-12-2008: 320x SL225 á 2,804(verkocht) nettowinst: 142,84 euro
29-12-2008: 320x SL225 á 2,358(gekocht)

Mocht de AEX terugzakken ga ik weer long voor het nieuwe jaar.
pi_64526537
Netjes
  woensdag 31 december 2008 @ 11:27:03 #131
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_64526557
Ik vind trouwens wel dat de index dor de 250 geduwd moet worden voor het einde van het jaar. Dat is toch een mooie start!
The End Times are wild
pi_64526616
249
pi_64528368
Hij haalt het niet?
"This is your life and it's ending one minute at a time." - Tyler Durden
"Sand is overrated. It's just tiny, little rocks." - Joel
pi_64528388
Mijn ing stoploss staat bijna op breken
pi_64528534
quote:
AMSTERDAM (Dow Jones)--ING en Aegon noteren woensdag lager, in een stijgende AEX, in een correctie op een heftige koersbeweging kort voor sluiting van de Amsterdamse beurs dinsdag. Het aandeel ING schoot woensdagmiddag uit zijn slof naar EUR9, vanaf een niveau rond EUR7. Aegon zag de koers dinsdagmiddag heel even gekatapulteerd naar EUR5, van een niveau rond EUR4,30. Volgens analist Ton Gietman van Petercam komt dit soort vreemde bewegingen wel vaker voor tegen het einde van het jaar. Hij vermoedt een handelstechnische oorzaak, zoals een marktpartij die voor het jaareinde nog snel een positie wil afbouwen of opbouwen. "Ik geloof niet dat dit werd veroorzaakt doordat iemand opeens een andere visie op deze bedrijven heeft", aldus de analist. ING noteert woensdag rond 12.20 uur 3,2% lager op EUR7,47. Aegon verliest 1,5% tot EUR4,55. De AEX stijgt 0,8%. (AVR)
pi_64528584
Negen euro..
pi_64528623
Zag ik ook gister bji koersgrafiek van binck heel even in beeld komen... maar die koers heeft ie toch nooit gehaald??
  woensdag 31 december 2008 @ 12:31:30 #138
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_64528785
De laatste 5 minuten van de dag worden alle koersen gemiddeld in de slotveilig. Maar het is wel mogelijk dat er toen een partijtje voor negen euro van eigenaar is gewisseld. Wie weet!
Had je jouw aandelen toen aangeboden @8.95 dan was je ze kwijt geweest.
The End Times are wild
pi_64528833
Aha want ik zag idd bij bied en laat 9euro verschijnen
pi_64529011
quote:
Op woensdag 31 december 2008 12:27 schreef M.Melandri het volgende:
Zag ik ook gister bji koersgrafiek van binck heel even in beeld komen... maar die koers heeft ie toch nooit gehaald??
Wat een crap inderdaad, 9 euro is pure bullshit.
  woensdag 31 december 2008 @ 12:39:42 #141
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_64529107
Ik heb er in ieder geval een bosje ingelegd op 8,80. Wie weet tijdens de slotveilig van straks vuurwerk!
The End Times are wild
pi_64529175
quote:
Op woensdag 31 december 2008 12:39 schreef LXIV het volgende:
Ik heb er in ieder geval een bosje ingelegd op 8,80. Wie weet tijdens de slotveilig van straks vuurwerk!
Een wouter bosje?
pi_64529207
quote:
Op woensdag 31 december 2008 12:39 schreef LXIV het volgende:
Ik heb er in ieder geval een bosje ingelegd op 8,80. Wie weet tijdens de slotveilig van straks vuurwerk!
of we gaan gewoon terug naar koers van gister (7,10 ofzo)
  woensdag 31 december 2008 @ 12:42:24 #145
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_64529226
Dan wordt er niks verkocht, dus ook niks aan de hand.
The End Times are wild
  woensdag 31 december 2008 @ 12:46:01 #146
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_64529357
Hoe laat sluit de beurs vandaag eigenlijk? 15:00?
The End Times are wild
pi_64529571
Woensdag 31 december 2008 (Oudejaarsdag)
Euronext beurzen: vanaf 14:00 uur gesloten
Amerikaanse en Canadese beurzen: regulier geopend van 15:30 uur tot 22:00 uur (Nederlandse tijd)
Eurex beurzen: gesloten
Xetra Dax, Milaan, Madrid en Oostenrijk: gehele dag gesloten
Dublin: vanaf 14:15 uur gesloten (Nederlandse tijd)

Donderdag 1 januari 2009 (Nieuwjaarsdag)
Alle beurzen gesloten
  FOK!-Schrikkelbaas woensdag 31 december 2008 @ 13:06:47 #151
862 Arcee
Look closer
pi_64530036
quote:
Op woensdag 31 december 2008 11:27 schreef LXIV het volgende:
Ik vind trouwens wel dat de index dor de 250 geduwd moet worden voor het einde van het jaar. Dat is toch een mooie start!
ING en Aegon blijven te ver achter.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_64530265
Kunnen ze nog wel ff fixen
  FOK!-Schrikkelbaas woensdag 31 december 2008 @ 13:20:14 #153
862 Arcee
Look closer
pi_64530472
Onder de 248 weer inmiddels.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_64530476
quote:
Op woensdag 31 december 2008 13:06 schreef Arcee het volgende:

[..]

ING en Aegon blijven te ver achter.
Die zijn natuurlijk gister al enorm gestegen in de nahandel. Paar procent eraf is dan niet zo vreemd natuurlijk.
pi_64530656
12:45 0,03 volume: 1
lol
pi_64530791
Snoekduik voor de AEX. Ik zit weer long.
  FOK!-Schrikkelbaas woensdag 31 december 2008 @ 13:30:46 #159
862 Arcee
Look closer
pi_64530796
AEX kakt nu rap in: 247,27.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_64530814
quote:
Op woensdag 31 december 2008 13:21 schreef pberends het volgende:
KPNQwest stijgt weer eens 50%... .
En weer op 0,00 .
  FOK!-Schrikkelbaas woensdag 31 december 2008 @ 13:31:22 #161
862 Arcee
Look closer
pi_64530821
quote:
Op woensdag 31 december 2008 13:30 schreef pberends het volgende:
Snoekduik voor de AEX. Ik zit weer long.
Voor de aftrap in 2009?
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_64530855
trekt wel bij zo
pi_64530883
quote:
Op woensdag 31 december 2008 13:31 schreef Arcee het volgende:

[..]

Voor de aftrap in 2009?
Ik verwacht van wel, anders zou ik geen longs kopen he. Uiteraard kun je ook wachten wat 2009 gaat doen, maar dan ben je uiteraard te laat .
pi_64531380
Als LXIV zijn stukken voor 8,80 kwijt raakt is ie beursheld van het jaar hier op fok voor mij
  woensdag 31 december 2008 @ 13:51:38 #165
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_64531416
Het zijn er 7610 . We zullen ze straks in het orderboek zien!

Theoretische winst dan: 1,32*7610 = 10042,-

[ Bericht 49% gewijzigd door LXIV op 31-12-2008 13:56:52 ]
The End Times are wild
  FOK!-Schrikkelbaas woensdag 31 december 2008 @ 13:52:16 #166
862 Arcee
Look closer
pi_64531446
quote:
Op woensdag 31 december 2008 13:33 schreef pberends het volgende:
Ik verwacht van wel, anders zou ik geen longs kopen he. Uiteraard kun je ook wachten wat 2009 gaat doen, maar dan ben je uiteraard te laat .
Als dat de algemene verwachting zou zijn zou je toch een oplopend slot verwachten van mensen die allemaal de grasgroene opening van 2009 niet willen missen?
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_64531466
Is er ook een site waar je een dieper orderboek kunt zien dan bij binck?
pi_64531485
We gaan toch dicht over 7 minuten?
pi_64531601
Gewoon weer naar 7,20
pi_64531710
hmm valt mee 7,33
  woensdag 31 december 2008 @ 14:00:37 #171
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_64531722
Nou, dat was hem dus niet! Maar het was dus wel heel grappig geweest!
The End Times are wild
pi_64531728
ben ze ook kwijt voor 7,33 kijk vrijdag wel weer
  FOK!-Schrikkelbaas woensdag 31 december 2008 @ 14:02:05 #173
862 Arcee
Look closer
pi_64531757
Snoekduik.

In 1 keer -0,26%
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_64531764
Zelfs min voor aex
pi_64531776
Oef, m'n longs .

AEX Index 245,9400 -0,26%
AMX Mid Cap 312,1600 1,27%
pi_64531780
Wat een trieste veiling

Nou we sluiten het jaar in stijl af.
  FOK!-Schrikkelbaas woensdag 31 december 2008 @ 14:03:09 #177
862 Arcee
Look closer
pi_64531793
Slot van 245,94.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_64531807
BEL 20 1.908,6400 0,08%
CAC40 3.217,9700 0,03%

.
  woensdag 31 december 2008 @ 14:05:51 #180
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_64531868
Het tegenovergestelde van gisteren! Maar goed, 2008 is beurstechnisch voorbij! En daar mogen we denk ik ook best wel blij om zijn!!
The End Times are wild
pi_64531894
Wall Street zal wel laf in de min eindigen. Vrijdag een nieuw jaar en dag, nieuwe kansen.

Ben weg hier, iedereen een tof 2009 gewenst!
pi_64531960
mooie winst gehaald in 2008 begon ook in november
pi_64531978
quote:
Op woensdag 31 december 2008 14:06 schreef BigStock het volgende:
Wall Street zal wel laf in de min eindigen. Vrijdag een nieuw jaar en dag, nieuwe kansen.

Ben weg hier, iedereen een tof 2009 gewenst!
Fijne jaarwisseling!
pi_64532043
Nog best interessante laatste 2 beursdagen
  woensdag 31 december 2008 @ 14:19:16 #185
138668 SjonLok
Veel voor weinig
pi_64532336
Fijne jaarwisseling jongens, en de beste wensen voor 2009!
pi_64532344
PPT kon natuurlijk pas om half4 ing kopen op amerikaanse beurs
pi_64532967
quote:
Kijkers RTL Z: zin om te beleggen in 2009

De kijkers van RTL Z hebben zin om volgend jaar te beleggen. Uit onze internet-enquête blijkt dat ruim 30% volop kansen ziet op de beurs.

Actiever
Nog eens 30% denkt volgend jaar actiever te gaan handelen. Meer dan de helft van de kijkers verwacht dat de AEX in 2009 weer zal stijgen. Er is vooral veel vertrouwen in de financiële instellingen.

Aegon en Fortis
Aegon en Fortis staan op veel aankooplijsten. ING wordt de beurslieveling: 13% van de kijkers denkt met dit fonds het beste rendement te halen. Ook Ahold (12%) en Shell (9%) zijn populair.

Scheepsbouwer en Van der Veer
Een kwart van de ondervraagden vindt Ad Scheepsbouwer van KPN de beste topman van 2008. Topman Jeroen van der Veer van olieconcern Shell staat op de tweede plaats, gevolgd door John Risthon van Ahold.

Jean Paul Votron
De titel slechtste topman van 2008 gaat naar Jean Paul Votron van Fortis. Ruim de helft van kijkers is niet te spreken over de Fortis-topman. Ook zijn opvolgers Herman Verwilst en Filip Dierckx worden afgeserveerd.

Huizenprijzen
De kijkers zijn vooral somber over de huizenprijizen: 68% verwacht een daling. Een derde denkt dat de schade beperkt blijft tot maximaal 10%, terwijl maar 13% denkt dat de huizenprijs meer dan een vijfde zakt.
pi_64533052


Nog zo'n jaren 80 logo .



Die van Nyrstar is wel bloedmooi.
pi_64533684
quote:
31-12-2008 14:30:00 VS 1ste steunaanvragen week 27 dec -94.000 naar 492.000
31-12-2008 14:30:00 VS verlengde aanvragen week 20 dec +140.000 naar 4.506.000
31-12-2008 14:30:00 VS 1ste steunaanvragen week 20 dec ongewijzigd op 586.000
31-12-2008 14:30:00 VS 1ste steunaanvragen week 27 dec verwachting was -11.000
Wow, een keer een goede meevaller.

Jammer dat de AEX niet meer open is.
pi_64533708
quote:
Onverwacht grote daling nieuwe steunaanvragen VS
31-12-2008 14:34:00

AMSTERDAM (Dow Jones)--Het aantal eerste aanvragen voor een werkloosheidsuitkering in de Verenigde Staten is in de week eindigend op 27 december met 94.000 gedaald naar 492.000. Dit maakt het Amerikaanse ministerie van arbeid woensdag bekend.

De daling is veel groter dan verwacht. Door Dow Jones geraadpleegde economen rekenden gemiddeld op een daling van 11.000.

Het cijfer voor de week eindigend op 20 december bleef ongewijzigd staan op 586.000 aanvragen.

Het aantal verlengde steunaanvragen steeg in de week eindigend op 20 december met 140.000 naar 4,506 miljoen.
  woensdag 31 december 2008 @ 14:58:26 #191
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_64533744
quote:
Op woensdag 31 december 2008 14:56 schreef pberends het volgende:

[..]

Wow, een keer een goede meevaller

Jammer dat de AEX niet meer open is.
Wat in 't vat zit verzuurt niet.
The End Times are wild
pi_64533782
quote:
Op woensdag 31 december 2008 14:57 schreef pberends het volgende:

[..]


Tja het was kerst he!
pi_64534072
quote:
Euribor-rente sluit op laagste stand van het jaar

De Euribor, de Europese interbancaire rente, is ook op de laatste dag van het jaar gezakt. De 1 maands Euribor, de basis voor variabele hypotheken, is precies gehalveerd sinds de top van 5,2% op 8 oktober.

Verloop rente
De 1 maands Euribor opende begin dit jaar op 4,24%. Ten tijden van het faillissement van Lehman Brothers bereikte de Euribor het hoogste punt van dit jaar. Op 8 oktober stonden de rentes op de absolute hoogste stand. Daarna volgde een onafgebroken daling, ingegeven door de kredietcrisis en de renteverlaging van de centrale banken in de hele wereld.
Echt absurd eigenlijk. Begin 2008 stond de euribor veel hoger dan hij nu staat. Wat nou kredietcrisis ?
  woensdag 31 december 2008 @ 15:11:31 #196
232775 AngerManagement
Nergens voor nodig.
pi_64534142
-

[ Bericht 94% gewijzigd door ItaloDancer op 31-12-2008 15:12:58 (doei) ]
Whatever one can conceive, one can achieve.
  woensdag 31 december 2008 @ 15:14:01 #198
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_64534238
Wat heb ik gemist? Wat heb ik gemist??
The End Times are wild
pi_64534267
Foto's van verongelukte mensen en gay-opa's geloof ik.
pi_64534278
Ik kan het niet echt onder woorden brengen, maar je mag blij zijn dát je het gemist hebt!
"One man looks at a dying bird and thinks there's nothing but unanswered pain. That death's got the final word, it's laughing at him. Another man sees that same bird, feels the glory, feels something smiling through it."
pi_64534550
Hij postte het over het hele forum.
Een collage van de goorste plaatjes van internet hoe verzin je het.
Hij kan een maandje gaan ontnuchteren.
  woensdag 31 december 2008 @ 16:00:54 #202
37431 Lemmeb
accountabilabuddiable
pi_64535930
gvd heb ik weer de fun gemist!!!
Money is short, times are hard, here's my fucking business card!
"I never let my schooling interfere with my education." — Mark Twain
pi_64537093
Alvast een fijne jaarwisseling mensen. En schiet de vuurpijlen maar 'long' het nieuwe jaar in!
Ain't nothing to it but to do it.
Greece
pi_64537919
Van mij ook een gelukkig nieuw jaar iedereen! Naar mijn idee de laatste keer dat er een kans is op een gelukkig nieuw jaar voor de meerderheid van de mensen, dus bij dezen!
"One man looks at a dying bird and thinks there's nothing but unanswered pain. That death's got the final word, it's laughing at him. Another man sees that same bird, feels the glory, feels something smiling through it."
  FOK!-Schrikkelbaas woensdag 31 december 2008 @ 17:34:05 #207
862 Arcee
Look closer
pi_64539281
S&P is door de 900 heen.
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
  woensdag 31 december 2008 @ 18:19:40 #208
78918 SeLang
Black swans matter
pi_64540719
quote:
Op dinsdag 30 december 2008 23:21 schreef henkway het volgende:
Heb eens een poosje gemaild met iemand die op een eiland in de Caraïben zat en alleen maar schreef op de AEX
ging ie omhoog schreef ie een Put, bij omlaag een Call
Ik ken persoonlijk iemand die ook deed.
Heeft in een jaar tijd ruim een half miljoen verloren.
Sja, je hebt geen edge...
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
  woensdag 31 december 2008 @ 18:25:09 #209
37431 Lemmeb
accountabilabuddiable
pi_64540872
Misschien wel dezelfde persoon.
Money is short, times are hard, here's my fucking business card!
"I never let my schooling interfere with my education." — Mark Twain
pi_64540973
VS: Minder aanvragen voor uitkering dan verwacht:-Minder-aanvragen-voor-uitkering-dan-verwacht.html
quote:
Op woensdag 31 december 2008 @ 15:15 schreef Salatrel het volgende:
of misschien moeten ze wel een woonadres opgeven bij de aanvraag
.
pi_64540983
Iedereen ook alvast de beste wensen, en een bullish januari 2009!
pi_64541152
quote:
Op woensdag 31 december 2008 18:29 schreef pberends het volgende:
Iedereen ook alvast de beste wensen, en een bullish januari 2009!
Van hetzelfde.
pi_64541193
quote:
Op woensdag 31 december 2008 18:28 schreef pberends het volgende:
VS: Minder aanvragen voor uitkering dan verwacht:-Minder-aanvragen-voor-uitkering-dan-verwacht.html
[..]

.
Sinds wanneer post de FP dit soort berichten?
pi_64541412
Oh oh, deze quote is echt geweldig:
quote:
The federal government is sending each of us a $600 rebate. If we spend that money at Wal-Mart, the money goes to China. If we spend it on gasoline it goes to the Arabs. If we buy a computer/Software it will go to India. If we purchase fruit and vegetables it will go to Mexico, Honduras and Guatemala. If we purchase a good car it will go to Germany. If we purchase useless crap it will go to Taiwan and none of it will help the American economy. The only way to keep that money here at home is to spend it on prostitutes and beer, since these are the only products still produced in US. I've been doing my part .
http://en.wikipedia.org/wiki/Marc_faber
  woensdag 31 december 2008 @ 19:22:24 #215
78918 SeLang
Black swans matter
pi_64542268
quote:
Op woensdag 31 december 2008 18:29 schreef pberends het volgende:
Iedereen ook alvast de beste wensen, en een bullish bearish januari 2009!
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
  woensdag 31 december 2008 @ 19:23:36 #216
78918 SeLang
Black swans matter
pi_64542298
quote:
Op woensdag 31 december 2008 18:45 schreef pberends het volgende:
Oh oh, deze quote is echt geweldig:
[..]

http://en.wikipedia.org/wiki/Marc_faber
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
  woensdag 31 december 2008 @ 22:28:09 #217
78918 SeLang
Black swans matter
pi_64545412
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
  FOK!-Schrikkelbaas woensdag 31 december 2008 @ 22:35:54 #218
862 Arcee
Look closer
pi_64545503
WS zo'n 1.5% in de plus. Hoopvol voor vrijdag?
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_64547456
Gelukkig nieuwjaar
pi_64548027
ok volgend jaar zeker weer up, voor de techniek
AKZO
DSM
ASML
KPN

[ Bericht 6% gewijzigd door henkway op 01-01-2009 01:37:57 ]
pi_64551611
quote:
Op donderdag 1 januari 2009 00:49 schreef ItaloDancer het volgende:
Gelukkig nieuwjaar
allemaal.
pi_64551656
quote:
Op donderdag 1 januari 2009 01:31 schreef henkway het volgende:
ok volgend jaar zeker weer up, voor de techniek
AKZO
DSM
ASML
KPN
Waarom zou je in KPN gaan zitten als je een recovery verwacht? Lijkt me dat KPN als defensief fonds nauwelijks meeveert. Kan je je geld beter op een spaarrekening zetten.

ASML is zwaar overgewaardeerd. Het aandeel is niet eens gehalveerd vanaf het hoogtepunt in 2007, dat vind ik erg verdacht voor een cyclisch fonds. De orders voor chipmachines komen de komende jaren op een zeer laag pitje te liggen. Aandeel kan makkelijk naar de 4 tot 6 euro. Koers/winstverhouding is in 2009 waarschijnlijk 1 op 16,5 met de huidige koers .



[ Bericht 7% gewijzigd door pberends op 01-01-2009 11:56:23 ]
  donderdag 1 januari 2009 @ 12:06:38 #223
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_64551819
ASML is een van de allerbeste Nederlandse bedrijven. Daar kan eigenlijk niks tegenop. TomTom laat gewoon in Taiwan kastjes assembleren en plakt daar zelf software in. ASML is wereldmarktleider op het gebied van chipmachines. Misschien wel de bluechip aller bluechips van de beurs.

Heb ze zelf trouwens niet. Maar onder de 10 ga ik toch eens ovewegen
The End Times are wild
pi_64552176
Ik vind het ook een topbedrijf, maar het aandeel is gewoon niet interessant. Met een enorme orderterugval moet er minstens 75% van de koers af .
pi_64552236


Die foto die Z24 altijd plaatst als Wall Street omhoog gegaan is .

http://www.z24.nl/bedrijv(...)et_optimistisch.html

Wie is die man?

Maar goed, het bericht:
quote:
Wall Street optimistisch

01-01-2009 | Gepubliceerd 11:45

De beurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten. Aan het eind van een van de slechtste jaren uit de geschiedenis van Wall Street overheerste het optimisme.

De toonzettende Dow Jones-index klom 1,2 procent tot 8776,39. punten. Over heel 2008 leed de Dow Jones een verlies van 33,8 procent, dat is het zwaarste verlies sinds de Grote Depressie van 1931.

40 Procent
De S&P 500-index won 12,6 procent tot 903,25 punten. Technologiebeurs Nasdaq ging 26,3 procent vooruit tot 1577,03 punten. Het afgelopen jaar is de breed samengestelde S&P 500 ongeveer 40 procent gedaald.

Op het dieptepunt van 2008 in november stond de S&P zelfs op een verlies van 49 procent. Het is voor het eerst in meer dan tachtig jaar dat de graadmeter in één jaar meer dan 30 procent inlevert.

Positief
Toch kijken de meeste beleggers met een positieve blik naar de toekomst. "Er is algemeen optimisme dat de nieuwe regering met beleidsingrepen zal komen die gaan helpen'', zei een Amerikaanse vermogensbeheerder.

De regering-Obama die in januari aantreedt is van plan om een omvangrijk stimuleringspakket voor de economie te introduceren.


Verder worden de ingrepen van het stelsel van Amerikaanse centrale banken, de Fed, goed ontvangen. Eerder deze maand verlaagde de Fed zijn belangrijkste rentetarief tot bijna 0 procent.

Steun
De handel kreeg maandag steun van het bericht dat de Fed van plan is om voor 500 miljard dollar (ongeveer 355 miljard euro) afgeleide hypotheekproducten van banken te kopen.

De centrale bankiers hopen hiermee de Amerikaanse huizenmarkt, waar volgens velen de oorzaak van de financiële crisis ligt, te ondersteunen.

In de Dow stond staalconcern Alcoa woensdag bovenin met een koerswinst van 5,3 procent. Vliegtuigbouwer Boeing en Caterpillar, een producent van zware machines waren ook bovenin te vinden met plussen van 3,4 en 2,3 procent.

GM
Onderin de Dow stonden de fondsen die het hele jaar slecht presteerden. Het geplaagde autoconcern General Motors verloor 15,7 procent. Dit jaar zag het bedrijf dat deze maand een noodlening kreeg van de huidige Amerikaanse regering meer dan 80 procent van zijn beurswaarde verdampen.

Ook grote banken stonden onderin. Citigroup, dat dit jaar ook gered moest worden door de Amerikaanse overheid, verloor 1,3 procent. Bank of America daarentegen stond 6,3 procent in de plus.

Beleggers in i-podproducent Apple schudden slechte berichten over de gezondheid van Steve Jobs, de topman van het bedrijf van zich af.

Een website meldde dat Jobs, die in 2004 behandeld werd voor een tumor in zijn alvleesklier, opnieuw ernstig ziek is. Uiteindelijk sloot het aandeel 0,9 procent lager.

De euro noteerde 1,3945 dollar tegen 1,3890 dollar bij het slot van de handel in Amsterdam.
pi_64555057
Net de NOVA beurstop 5 teruggekeken, wat een clowneske reportage .
pi_64557212
Is de Belgische midkap de Overige continue?

Waar komt die rare naam vandaan ?
pi_64568299


Binck heeft de actie verhoogd. Wie nog een Binck rekening wil openen zegt het maar .
  donderdag 1 januari 2009 @ 22:57:45 #230
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_64568328
quote:
Op donderdag 1 januari 2009 22:56 schreef pberends het volgende:
[ afbeelding ]

Binck heeft de actie verhoogd. Wie nog een Binck rekening wil openen zegt het maar .
He Pberends, jij bent toch niet Maarten Verheijen, toch?
The End Times are wild
pi_64568421
De beurzen maken zich thans op om met Champoeter en Kaviaar het jaar in stijl af te sluiten.Het was een bijzonder jaar en voor wie denkt dat dit een slecht jaar was, die komt bedrogen uit. Het jaar 2008 was nog een feestje in verhouding met de jaren die voor de boeg liggen. Inmiddels schieten de sentimentsratio's door het dak, Piet Publiek gaat weer worden afgeslacht als makke schapen, Bleh-Bleh , met z'n allen naar de slachtbank.
pi_64568784
quote:
Op donderdag 1 januari 2009 22:57 schreef LXIV het volgende:

[..]

He Pberends, jij bent toch niet Maarten Verheijen, toch?
Nee . Ben wel lid van z'n nieuwsbrief.
pi_64568812
quote:
Op donderdag 1 januari 2009 23:01 schreef arjan1212 het volgende:
De beurzen maken zich thans op om met Champoeter en Kaviaar het jaar in stijl af te sluiten.Het was een bijzonder jaar en voor wie denkt dat dit een slecht jaar was, die komt bedrogen uit. Het jaar 2008 was nog een feestje in verhouding met de jaren die voor de boeg liggen. Inmiddels schieten de sentimentsratio's door het dak, Piet Publiek gaat weer worden afgeslacht als makke schapen, Bleh-Bleh , met z'n allen naar de slachtbank.
Zeker, maar eerst een bearrally.
  donderdag 1 januari 2009 @ 23:14:34 #234
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_64568820
Zoiets dacht ik al. Want veel van jouw tips komen daarmee overeen, net zoals dat nystar verhaal.

Hoe ben je op zjin spamlijst gekomen?
The End Times are wild
pi_64568939
quote:
Op donderdag 1 januari 2009 23:14 schreef LXIV het volgende:
Zoiets dacht ik al. Want veel van jouw tips komen daarmee overeen, net zoals dat nystar verhaal.

Hoe ben je op zjin spamlijst gekomen?
Zal wel via zo'n advententie zijn op zo'n beleggerssite, beursduivel.be ofzo.

Nystar had ik overigens al weken op het oog, dat kwam niet door die Verheyen. AMG en ArcelorMittal tipte ik al veel eerder in topics, maar Nyrstar is eigenlijk nog veel aantrekkelijker geprijst voor een mijn-bedrijf.

Welke aandelen ga jij kopen in 2009?

Zag overigens dat Gamma Holding niet de Gamma bouwmarkt is, maar een textielbedrijf.... LOL.
  FOK!-Schrikkelbaas donderdag 1 januari 2009 @ 23:37:44 #236
862 Arcee
Look closer
pi_64569431
quote:
Op donderdag 1 januari 2009 23:14 schreef pberends het volgende:
Zeker, maar eerst een bearrally.
Dat zegt-ie toch juist?
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_64574447
Binck is platgegaan. Stelletje prutsers.
pi_64574531
AEX opende op 1,33% in de plus. Jammer dat je die turbo's/sprinters pas later kunt verkopen, anders had ik ze wel gelijk verkocht.
  vrijdag 2 januari 2009 @ 09:21:24 #240
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_64574688
Zit je long of short?
The End Times are wild
  vrijdag 2 januari 2009 @ 09:32:25 #242
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_64574810
Een oude Chinese beurswijsheid zegt dat de eerste handelsdag tekenend is voor het hele jaar. Dus dat belooft veel goeds!
The End Times are wild
pi_64574889
quote:
Op vrijdag 2 januari 2009 09:32 schreef LXIV het volgende:
Een oude Chinese beurswijsheid zegt dat de eerste handelsdag tekenend is voor het hele jaar. Dus dat belooft veel goeds!
Of de AEX nu stijgt of daalt de eerste handelsdag maakt weinig uit in dit toch al volatiele jaar dat gaat komen. Dit zal geen normaal beursjaar worden.
pi_64574911
quote:
Op vrijdag 2 januari 2009 08:48 schreef BigStock het volgende:
Binck is platgegaan. Stelletje prutsers.
quote:
Informatie waardering portefeuille 2-1-2009
Door een technische storing worden de koersen in de portefeuille niet realtime bijgewerkt. Wij werken er aan om dit zo spoedig mogelijk te herstellen. Houdt u er rekening mee dat uw bestedingsruimte en de waarde van uw portefeuille kunnen afwijken van de werkelijke waarde.
.

Ik dacht al .
pi_64574946
quote:
Op vrijdag 2 januari 2009 09:21 schreef LXIV het volgende:
Zit je long of short?
Long, ook al gaat AEX de min in. Ik denk dat door de koopjesjagers de AEX in januari nog wel 255 aantikt, bij gebrek aan ernstig nieuws.

Hetzelfde gedachten als Pberends dus. .
pi_64575032
quote:
Op vrijdag 2 januari 2009 09:44 schreef BigStock het volgende:

[..]

Long, ook al gaat AEX de min in. Ik denk dat door de koopjesjagers de AEX in januari nog wel 255 aantikt, bij gebrek aan ernstig nieuws.

Hetzelfde gedachten als Pberends dus. .
255 is wel erg zwak hoor, dat is net 2 procent hoger dan ie nu staat, ik denk dat de AEX de 280 op zijn minst aantikt in januari.
pi_64575138
280 is nogal optimistisch. Er zullen nog veel negatieve cijfers, statistieken en rapportages komen deze maand.

Aan het eind van de maand zullen we zien wie bij het juiste eind heeft. Met m'n longs ben ik ook een tevreden mens als de AEX de 255 aantikt. Winst = winst, hoe klein ook. .
  vrijdag 2 januari 2009 @ 10:12:38 #248
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_64575288
Het is niet heel slim om telkens bij een paar puntjes winst af te tikken, terwijl je verliesgevende posities in je portefeuille houdt. Hiermee riskeer je grote verliezen terwijl je maar weinig kans op winst hebt.
Ik denk dat je sowieso de komende 2 weken goed zit als je long zit.
The End Times are wild
pi_64575772
Inderdaad, normaliter moet je pas bij 20 tot 100 procent rendement je shit verzilveren, en niet bang zijn om 25% in het rood te staan met een positie.
pi_64575848
quote:
Op vrijdag 2 januari 2009 10:00 schreef BigStock het volgende:
280 is nogal optimistisch. Er zullen nog veel negatieve cijfers, statistieken en rapportages komen deze maand.

Aan het eind van de maand zullen we zien wie bij het juiste eind heeft. Met m'n longs ben ik ook een tevreden mens als de AEX de 255 aantikt. Winst = winst, hoe klein ook. .
Negatieve cijfers vind ik eigenlijk nog wel meevallen. Zie die aanvragen voor werkeloosheid van afgelopen 31 december. Bovendien lijkt de beurs er erg vaak niet meer op te reageren, mede omdat de beurs natuurlijk voorloopt op de echte economie.

Niet dat ik positief ben op middellang termijn, maar deze maand kan aardig positief gaan worden.
pi_64577441
alles behalve ASML in de plus...
Wat moet ik er toch mee doen
  vrijdag 2 januari 2009 @ 14:13:34 #252
138668 SjonLok
Veel voor weinig
pi_64577563
quote:
Wat is dit?

Volgens hun resultaat zijn ze in 2001 begonnen met ¤25.000 en hebben ze dat in 8 jaar tijd opgewerkt tot ¤1.472.738,00. ( resultaten 2001 t/m 2008 )

Maar op hun site staat ook dat ze niet zelf handelen ( meer info ):

1. Handel alleen op de beurs met geld dat u kunt missen!
2. Het handelen met futures is zeer risicovol.
3. Wij geven geen advies maar een service om ons AEX handelssysteem te gebruiken.
4. Beurstrading.nl handelt zelf niet om zodoende een neutrale positie te behouden.
De portefeuilles op deze site moet u daarom ook zien als model portefeuilles!

5. Resultaten uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst!

Daarmee lijkt het dus dat het verhaal van ¤25.000 -> ¤1.472.738,00 verzonnen is?!
pi_64578271
quote:
Op vrijdag 2 januari 2009 14:13 schreef SjonLok het volgende:
Wat is dit?

Volgens hun resultaat zijn ze in 2001 begonnen met ¤25.000 en hebben ze dat in 8 jaar tijd opgewerkt tot ¤1.472.738,00. ( resultaten 2001 t/m 2008 )

Maar op hun site staat ook dat ze niet zelf handelen ( meer info ):

1. Handel alleen op de beurs met geld dat u kunt missen!
2. Het handelen met futures is zeer risicovol.
3. Wij geven geen advies maar een service om ons AEX handelssysteem te gebruiken.
4. Beurstrading.nl handelt zelf niet om zodoende een neutrale positie te behouden.
De portefeuilles op deze site moet u daarom ook zien als model portefeuilles!

5. Resultaten uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst!

Daarmee lijkt het dus dat het verhaal van ¤25.000 -> ¤1.472.738,00 verzonnen is?!
Ik vond het ook al vreemd. Maar als je hun orderhistorie op nahoudt, klinkt het allemaal best aardig plausibel.

Het nieuwste artikel op je blog geeft mij wat meer bevestiging, dat het geen gek idee was om long te gaan. .
  vrijdag 2 januari 2009 @ 14:52:45 #254
138668 SjonLok
Veel voor weinig
pi_64578955
Het is een dubieus verhaal, dat Beurstrading.nl.

De website van Beurstrading Nederland bestaat sinds 2008
Today's Beheer is in 2002 opgericht.

Dus het is de vraag waarom ze op hun site resultaten sinds 2001 laten zien.
  vrijdag 2 januari 2009 @ 14:55:11 #255
138668 SjonLok
Veel voor weinig
pi_64579040
En dan nog...



Dit is Chris Buis. Volgens zijn site is hij sinds 1986 actief bezig met trading systeem ontwikkeling. In 2000 heeft hij, volgens eigen zeggen, een systeem ontwikkeld dat zonder al te veel "ruis" koop en verkoop signalen in de AEX index voorspelt.

Als dat echt zo is, waarom is hij dan nu niet ontzettend rijk en aan het rentenieren op de bahama's, i.p.v. een website te beheren?
pi_64579066
W00t, AEX knalde de 3% bijna voorbij, en m'n longs staan 20% in de plus. .

M'n handen jeuken om de virtuele winst al te incasseren, aangezien ik vandaag nog een forse terugval voorzie. De futures van S&P zijn niet zo rooskleurig. Maar toch, gewoon aanhouden.
pi_64579142
quote:
Op vrijdag 2 januari 2009 14:55 schreef SjonLok het volgende:
En dan nog...


[ afbeelding ]
Dit is Chris Buis. Volgens zijn site is hij sinds 1986 actief bezig met trading systeem ontwikkeling. In 2000 heeft hij, volgens eigen zeggen, een systeem ontwikkeld dat zonder al te veel "ruis" koop en verkoop signalen in de AEX index voorspelt.

Als dat echt zo is, waarom is hij dan nu niet ontzettend rijk en aan het rentenieren op de bahama's, i.p.v. een website te beheren?
Good point.

Hun toko bestaat al wat jaren. Als ze hun resultaten verzinnen, dan zouden hun bestaande klanten toch allang opheldering gevraagd aangezien dat niet strookt met hun rekening? Of is het weer zo'n Ponzi-scheme? .
  vrijdag 2 januari 2009 @ 15:00:26 #258
138668 SjonLok
Veel voor weinig
pi_64579227
Oveigens vind ik wel iets anders goed aan hun website: Moneymanagement.

De details van hun manier ken ik niet, maar ik heb hier op Fok al eerder over money management geschreven:

Zorg dat je met risicovolle investeringen als futures, opties en turbo's telkens slecht een klein deel van je totale vermogen inlegt. Dat is een principe dat in Poker veel gebruikt wordt. Daar ga je aan de pokertafel zitten met maximaal 5% van je totale vermogen. Dus, als je ¤20.000,- hebt, dan ga je met maximaal ¤1000,- spelen. Als je een winnende speler bent dan bouw je je vermogen gestaag op. Maar omdat poker (net zoals speculeren) voor een deel geluk is, kan het best voorkomen dat je een keer verliest. Maar je moet voorkomen dat je na 1 keer verlies je totale vermogen kwijt bent.
  vrijdag 2 januari 2009 @ 15:01:50 #259
138668 SjonLok
Veel voor weinig
pi_64579286
lol, het nieuws op binck:
quote:
VS-FUTURES: DJIA en Nasdaq openen
pi_64579483
Fortis in de dubbele cijfers .
Op maandag 30 november 2009 19:30 schreef Ian_Nick het volgende:
Pietje's hobby is puzzelen en misschien ben jij wel het laatste stukje O+
pi_64579747
http://www.rtl.nl/compone(...)_corne.avi_plain.xml

Video met Corné van Zeijl is wel interessant, die zegt dat vooral het begin en het einde van 2009 en flinke koerswinsten zullen zijn, maar daartussen niets . Zoiets verwacht ik al ook.
pi_64581387
AEX piekte op 3,40% in de plus totdat S&P opende, en meteen in de rode cijfers dook. .
pi_64581455
Lol, S&P nu zegt helemaal niets, maar positief sluiten zal hij sowieso.
pi_64582487
quote:
Op vrijdag 2 januari 2009 14:55 schreef BigStock het volgende:
W00t, AEX knalde de 3% bijna voorbij, en m'n longs staan 20% in de plus. .

M'n handen jeuken om de virtuele winst al te incasseren, aangezien ik vandaag nog een forse terugval voorzie. De futures van S&P zijn niet zo rooskleurig. Maar toch, gewoon aanhouden.
En?

Overigens kan er best een terugval plaatsvinden maandag, maar verwacht het dan nog niet. Zal midden in de week wel een aantal procent vanaf gaan, maar de trend lijkt up.
pi_64582691
mss is 5 wel haalbaar.. met die nabeurs weet je het maar nooit
  vrijdag 2 januari 2009 @ 16:41:41 #268
100980 Zero2Nine
Fatsoen moet je doen
pi_64582736
257, we gaan door het dak Als het zo blijft gaan er een aantal voorspellingen over de hoogste stand sneuvelen in: Voorspel de AEX op 31-12-2009
---
And when the leaves fall the land looks more human
it's got me questioning the essence of my farm boy blues
hence, I never wore the fashions of the know-what-I'm-doin'
pi_64582850
Mathijs Bouman . Tijdens de bespreking van 2008 op rtlz legt hij de vinger op de zere plek. Eigenlijk is 't geen kredietcrisis maar een bankencrisis. Landen lenen nog net zo veel (of meer) om alles overeind te houden, het zijn alleen de banken die elkaar niet meer vertrouwen. Pas als Amerika nergens meer kan lenen is 't een kredietcrisis.
Op maandag 30 november 2009 19:30 schreef Ian_Nick het volgende:
Pietje's hobby is puzzelen en misschien ben jij wel het laatste stukje O+
pi_64582946
quote:
Op vrijdag 2 januari 2009 16:41 schreef Zero2Nine het volgende:
257, we gaan door het dak Als het zo blijft gaan er een aantal voorspellingen over de hoogste stand sneuvelen in: Voorspel de AEX op 31-12-2009
ach we kunnen het nog aanpassen t/m 11-1
pi_64583127
Ik zie n dat ING woensdag in amerika weer een klapper maakte op et eind:P http://finance.google.com/finance?q=NYSE:ING
  vrijdag 2 januari 2009 @ 16:54:16 #272
138668 SjonLok
Veel voor weinig
pi_64583181
quote:
Op vrijdag 2 januari 2009 16:26 schreef pberends het volgende:
[ afbeelding ]

En het was een mooie dag... .
Mooi resultaat!

Lees ik het diagram trouwens goed als ik zie dat je 66% van je totale saldo hebt geinvesteerd, en 1/3e cash houdt?
  vrijdag 2 januari 2009 @ 16:57:04 #273
138668 SjonLok
Veel voor weinig
pi_64583278
quote:
Op vrijdag 2 januari 2009 16:44 schreef PietjePuk007 het volgende:
Mathijs Bouman . Tijdens de bespreking van 2008 op rtlz legt hij de vinger op de zere plek. Eigenlijk is 't geen kredietcrisis maar een bankencrisis. Landen lenen nog net zo veel (of meer) om alles overeind te houden, het zijn alleen de banken die elkaar niet meer vertrouwen. Pas als Amerika nergens meer kan lenen is 't een kredietcrisis.
Ik zag dat interview ook. Verder waren Willem Middelkoop en Rienk Kamer erbij.

Er werd aan Willem gevraagd of hij geld verloren had in 2008 en hij antwoordde bevestigend. Dat verbaast me, omdat hij al tijdens deze crisis voorspelde. Ik zou dan verwachten dat hij grotendeels aan de zijlijn staat met zijn geld, of dat hij speculeert op een daling en dan had hij dus een hoop geld kunnen verdienen in 2008.
pi_64583366
Oh heb helemaal de ISM index gemist.

ISM Index december: 32,4
Verwachting: 35,4
Vorige: 36,2

pi_64583922
+4,8%
Lekker hoor!
pi_64583997
quote:
Op vrijdag 2 januari 2009 16:34 schreef pberends het volgende:

[..]

En?

Overigens kan er best een terugval plaatsvinden maandag, maar verwacht het dan nog niet. Zal midden in de week wel een aantal procent vanaf gaan, maar de trend lijkt up.
58,56% .

Ik zit nu helemaal te twijfelen, verzilveren, of 'm de week aanhouden .
  vrijdag 2 januari 2009 @ 17:13:51 #277
174150 slap
slappy happer
pi_64584003
Oei, nu weet ik waar die 'beste wensen' voor 't nieuwe jaar vandaan komen.
Ik had op een ander paard beter gegokt, maar m'n Fugro's gaan sky-rocketing high. (altijd al willen zeggen)

Wa's jullie idee over a.s. maandag... correctie op de stijgingen of lekker doorgaan?

/edit
wtf check de DJ :| Die volgt een keer de AEX (A)
pi_64584116
Hmm, beginnen weer een beetje overbought te raken op dagbasis.
pi_64584188
Ik denk dat er maandag ochtend wel een correctie komt, maar daarna gaat het gewoon weer verder.
Maandag of dinsdag dus boven de 260
"This is your life and it's ending one minute at a time." - Tyler Durden
"Sand is overrated. It's just tiny, little rocks." - Joel
pi_64584294
Jij gaat dus shorts kopen?
  vrijdag 2 januari 2009 @ 17:24:42 #281
138668 SjonLok
Veel voor weinig
pi_64584473
quote:
Op vrijdag 2 januari 2009 17:20 schreef M.Melandri het volgende:
Jij gaat dus shorts kopen?
Dat zou ik niet doen.

Het is een totale gok of de AEX maandag hoger of lager opent. Een kans van 50% dat je goed zit, waarbij je dus altijd verlies maakt als je de kosten in rekening neemt. Bovendien is er kans dat je mis gokt, en vervolgens door irrationele handelingen nog meer verlies maakt.

We zitten nu in een stijgende lijn, dus zou je je longs kunnen aanhouden. En als je onzeker bent, dan zou je ook je longs nu kunnen verkopen. Maar nu longs verkopen en short gaan is echt niet verstandig wat mij betreft.
pi_64584680
quote:
Op vrijdag 2 januari 2009 17:20 schreef M.Melandri het volgende:
Jij gaat dus shorts kopen?
Nee, dat niet, maar heb ook geen longs meer
Het is meer dat als je nog long wilde gaan, dat je volgens mij dan beter kan wachten tot ergens maandag
"This is your life and it's ending one minute at a time." - Tyler Durden
"Sand is overrated. It's just tiny, little rocks." - Joel
pi_64585081
AEX sluit op +5.00%.

Mooie stand. Ik heb 2/3 van m'n longs al verzilverd bij 4,74%. .
pi_64585168
quote:
Op vrijdag 2 januari 2009 17:20 schreef M.Melandri het volgende:
Jij gaat dus shorts kopen?
Short gaan lijkt me de hele maand januari vrij link. Februari waarschijnlijk ook. Leuk om op dagbasis te speculeren op een daling, maar dat is in een uptrend niet erg interessant natuurlijk. Interessanter is het om long te gaan wanneer de AEX maandag bijvoorbeeld weer 1 of 2% inlevert.
  vrijdag 2 januari 2009 @ 17:43:42 #285
138668 SjonLok
Veel voor weinig
pi_64585263
quote:
Op vrijdag 2 januari 2009 16:54 schreef SjonLok het volgende:

[..]

Mooi resultaat!

Lees ik het diagram trouwens goed als ik zie dat je 66% van je totale saldo hebt geinvesteerd, en 1/3e cash houdt?
Hey pberends, antwoord hier eens op
pi_64585349
quote:
Op vrijdag 2 januari 2009 16:54 schreef SjonLok het volgende:

[..]

Mooi resultaat!

Lees ik het diagram trouwens goed als ik zie dat je 66% van je totale saldo hebt geinvesteerd, en 1/3e cash houdt?
Dat verschilt per maand hoor, soms 100% geïnvesteerd, soms 0%. Het gaat overigens maar om enkele duizenden euro's.

In AMG en Nyrstar ben ik gestapt omdat ik zowel op korte als lange termijn enorm vertrouwen heb in deze ondergewaardeerde bedrijven (-85% op jaarbasis toen ik instapte). Mochten ze nog lager gaan koop ik misschien zelfs bij, maar tot nu toe veren ze goed op. Weer verkopen als de AEX flink gestegen is, weer terugkopen als de koersen flink lager zijn.

Ik sta overigens nu weer redelijk (virtueel) in de plus vergeleken met mijn instapbedrag. Eerst stond ik 600 euro in de min.

Moest even het beleggen leren .
pi_64585648
Hoe kan ik trouwens weten wat de expiratiedag voor de maand januari van de AEX is?
pi_64585904
RTL Video: Kijker aan Zet: Willem Middelkoop, Mathijs Bouman en Rienk Kamer
http://www.rtl.nl/compone(...)totaal.avi_plain.xml

Interessant item, overigens wel veel technische storingen, maar dat levert ook wat hilariteit op.

Wat Rienk Kamer zegt is vooral interessant, hij ziet de AEX pas in maart/april dit jaar onder de 200 punten duiken omdat dan de bedrijfsresultaten zichtbaar zullen worden. Over de komende maanden is hij niet negatief.

Willem Middelkoop is ook een koning trouwens, maar dit keer met een positieve voorspelling. Ik herinner met nog goed dat hij zei dat de bodem waarschijnlijk bereikt was op die 20 november toen de AEX de 220 aanraakte.
pi_64585959
quote:
Op vrijdag 2 januari 2009 18:00 schreef pberends het volgende:
Interessant item, overigens wel veel technische storingen, maar dat levert ook wat hilariteit op.
Opeens bungelt er zo'n kabel voorbij, weg concentratie, en hij praat al zo traag .
Op maandag 30 november 2009 19:30 schreef Ian_Nick het volgende:
Pietje's hobby is puzzelen en misschien ben jij wel het laatste stukje O+
pi_64586068
quote:
Op vrijdag 2 januari 2009 18:02 schreef PietjePuk007 het volgende:

[..]

Opeens bungelt er zo'n kabel voorbij, weg concentratie, en hij praat al zo traag .
Het blijft Spanje natuurlijk...
pi_64586152
quote:
Op vrijdag 2 januari 2009 17:53 schreef pberends het volgende:
Hoe kan ik trouwens weten wat de expiratiedag voor de maand januari van de AEX is?
Maandopties expireren de 3e vrijdag van de desbetreffende maand (slotkoers). Indexopties expireren de 3e vrijdag van de desbetreffende maand tussen 15.30 - 16.00u (gemiddelde van index stand gedurende dat half uur)
Abre los ojos
  vrijdag 2 januari 2009 @ 18:13:17 #292
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_64586254
Bijna alle fondsen sluiten op daghoog. Dat is goed.
The End Times are wild
pi_64586333
quote:
Op vrijdag 2 januari 2009 18:09 schreef MrUnchained het volgende:

[..]

Maandopties expireren de 3e vrijdag van de desbetreffende maand (slotkoers). Indexopties expireren de 3e vrijdag van de desbetreffende maand tussen 15.30 - 16.00u (gemiddelde van index stand gedurende dat half uur)
Dus op 16 januari al? Das vroeg...
pi_64586352
quote:
Op vrijdag 2 januari 2009 18:13 schreef LXIV het volgende:
Bijna alle fondsen sluiten op daghoog. Dat is goed.
Goed ja, maar dat biedt helaas weer een grotere kans op een kleine correctie maandag.
pi_64586421
quote:
Op vrijdag 2 januari 2009 18:15 schreef pberends het volgende:

[..]

Dus op 16 januari al? Das vroeg...
Check, time is a bitch
Abre los ojos
pi_64586612
Erg opmerkelijk overigens hoe de AEX vandaag bijna totaal onafhankelijk van andere beurzen beweegde.
pi_64586695
quote:
Op vrijdag 2 januari 2009 18:24 schreef pberends het volgende:
Erg opmerkelijk overigens hoe de AEX vandaag bijna totaal onafhankelijk van andere beurzen beweegde.
Ze gingen allemaal omhoog, heeft ook met de sectoren die in een index zitten te maken. En 80% van de professionele partijen zit nog vakantie te vieren, dus vandaag hebben enkel wat optimistische particulieren de beurs hoger gezet.
Abre los ojos
pi_64586801
quote:
Op vrijdag 2 januari 2009 18:27 schreef MrUnchained het volgende:

[..]

Ze gingen allemaal omhoog, heeft ook met de sectoren die in een index zitten te maken. En 80% van de professionele partijen zit nog vakantie te vieren, dus vandaag hebben enkel wat optimistische particulieren de beurs hoger gezet.
Toch zou het kunnen dat er nog een grotere rally komt volgende week, juist omdat grote partijen dan mogelijk instappen. Maar maandag zal die nog wel niet komen denk ik.
pi_64588885
Degenen die het afgelopen jaar fors verloren hebben, voelen zich verplicht in de rallye te blijven en niets te missen
pi_64590897
quote:
Op vrijdag 2 januari 2009 19:25 schreef henkway het volgende:
Degenen die het afgelopen jaar fors verloren hebben, voelen zich verplicht in de rallye te blijven en niets te missen
Ik denk dat er heel wat mensen zijn die nog moeten uitstappen als de aex over enkele maanden onder de 220 raakt stappen die ook uit.
National Suicide: How Washington is Destroying the American Dream
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')