quote:Op zaterdag 21 juli 2007 23:29 schreef Bass-Miss het volgende:
Ik begreep eruit dat ik niet zou accepteren dat mensen een weloverwogen keuze maken om kunstvoeding te geven.
Fout begrepen?
Ow, ok dan. Fout gedacht.quote:Op zaterdag 21 juli 2007 23:35 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Ja, anders had ik je wel gequote. Het was meer een nuancerende opmerking tussendoor....
Ik vind dat wel belangrijk. Wanneer ik me in de keuze van een ander kan verplaatsen, vind ik het makkelijker daar begrip voor op te brengen.quote:Op zaterdag 21 juli 2007 23:39 schreef jessie het volgende:
Ja en ik denk dan ook weer, je hoeft toch niet alles van elkaar te snappen. Ik snap die drang daarnaar dan weer niet zo.
quote:Op zaterdag 21 juli 2007 23:40 schreef Swetsenegger het volgende:
waarbij dat weer niet verward moet worden met pap uit kunsttieten...
Ja zeg, hoe dan?quote:Op zaterdag 21 juli 2007 23:45 schreef Leah het volgende:
Nee, maar "KunstVoeding"(da's nu weer gangbaar) vind ik ook heel fout, eigenlijk.
Neequote:Op zaterdag 21 juli 2007 23:46 schreef Bass-Miss het volgende:
[..]
Ja zeg, hoe dan?
''Poedermelk gemaakt uit melk van de koe bewerkt zodat ook mensenbaby's ervan groeien..."?
Maakt mij niet uit hoor, maar ik dacht aan een keer toen iemand zei dat flesvoeding ook borstvoeding kon zijn.quote:Op zaterdag 21 juli 2007 23:56 schreef Leah het volgende:
[..]
Nee. In mijn tijd heette dat gewoon flesvoeding
quote:Niet alleen bij dit onderwerp, maar ook bij het wel of niet werken van de moeders worden de discussies altijd zo persoonlijk en zo fel en ik begrijp soms echt niet waarom. Het lijkt soms op een soort concurrentiestrijd wie de beste moeder is en ik vind dat zo jammer.
Ik weet niet of dit een reactie op mijn post is.. maar wat jij makkelijk vindt is voor sommigen helemaal niet makkelijk of fijn of wat dan ookquote:Op zondag 22 juli 2007 00:02 schreef Bass-Miss het volgende:
Had ik ook niet gezegd, toch?
Eigenlijk zei ik alleen: "Waarom moeilijk doen als het makkelijk ook kan?''
Ik verdraaide niets, ik quote jouw post en het enige dat ik heb gedaan is de bullets toevoegen. Verder niets. Dat het jou dan stoort dat het opeens heel raar en rigide overkomt daar kan ik niets aan doen, jij zegt die dingen toch echt zelfquote:Op zaterdag 21 juli 2007 23:50 schreef Neuk het volgende:
Phileine, het maakt me echt niet uit dat je me citeert, maar als je het doet doe het dan goed en laat dan zien dat je wel begrijpt wat ik schreef. Dat idee krijg ik niet als je alles verdraaid en er zelf maar iets van bakt. Daar irriteer ik me wel aan.
Ok tnx.
Kaas is toch ook geen kunstvoedingquote:Op zaterdag 21 juli 2007 23:48 schreef YPPY het volgende:
Kunstvoeding vind ik wel een goede naam. Het is en blijft een kunstmatig gemaakt iets.
Maar dat is ook zo. En dat ligt vooral bij de kinderartsen en het CB.quote:Op zondag 22 juli 2007 09:41 schreef marit1978 het volgende:
er is één zin van BM die ik wil gebruiken om aan te geven waarom ik me toch geroepen zou kunnen voelen me te verdedigen:
"Ik zei toch al eerder dat we in sommige gevallen blij mogen zijn dat er zoiets is als kunstvoeding.
Hoewel het dikwijls te snel gegeven wordt, maar dat is een andere discussie."
Dit klinkt in mijn oren erg veroordelend, kan je dat snappen?
Iets genuanceerder zou voor mij al minder gevoelig liggen![]()
dit vind ik nu een mooi, en duidelijk verhaal en ik quote hem daarom lekker snel nog eensquote:Op zondag 22 juli 2007 10:01 schreef chacama het volgende:
Ik kan me nog een uitspraak van mijn verloskundige herrineren:
"Borstvoeding is natuurlijk tot het voor moeder en kind niet meer natuurlijk is." En wat ze ermee wilde zeggen: Moeder en kind varen er wel bij als ze allebei lekker in hun vel zitten. Als de moeder zich dus niet prettig voelt bij het geven van borstvoeding om welke reden dan ook - voor of na de bevalling - dan wordt het onnatuurlijk en zal de baby deze signalen ook oppikken. Het wordt voor hem/haar dan ook onnatuurlijk.
Ik vond dit zelf een mooie manier van denken. Zo laat je iedereen vrij is zijn keuze.
Tot slot nog een opmerking van mijzelf:
Tot nu toe is regelmatig voorbij gekomen dat BV het beste is wat je je kind kunt geven. En dit doelt dan met name op de anti-stoffen en de darm-bescherming die in moedermelk zitten. Nu wordt tegenwoordig probiotica aan de poedermelk toegevoegd zodat het die extra functie van moedermelk nabootst.
En verder wil ik hier ook aan toevoegen dat het fijne van poedermelk is dat het constant is. Het verandert niet van voedingswaarde. Dit is iets waar je op kunt vertrouwen. Bij bv kun je soms gaan twijfelen. Aan de andere kant heeft bv weer het voordeel dat je dat altijd mag geven, dus ook als je kleintje dorst heeft is bv een prima dorstlesser en daar is poedermelk niet voor geschikt.
Het heeft dus allemaal zijn voors en tegens. Maar het belangrijkste is dat het voor jou goed voelt. En dat is iets persoonlijks. Niemand kan voor jou beslissen hoe je je voelt.
En tot slot. Zorg dat je nooit spijt krijgt van beslissingen die je neemt. Wanneer je dus besluit om bv te geven, zorg dan ook niet dat je spijt krijgt van die beslissing. Want het gevoel van: was ik maar nooit, is het erg 'onnatuurlijk'. En dit geldt ook voor de keuze voor poedermelk. Als je hiervoor kiest, laat je dan ook niet aan het twijfelen brengen. Niet door jezelf en ook niet door anderen. Alleen als jij de rust hebt bij een bepaalde voeding dan voelt jouw kindje dit ook en zal hier lekker op groeien.
Kan ik me helemaal in vindenquote:Op zondag 22 juli 2007 10:01 schreef chacama het volgende:
Ik kan me nog een uitspraak van mijn verloskundige herrineren:
"Borstvoeding is natuurlijk tot het voor moeder en kind niet meer natuurlijk is." En wat ze ermee wilde zeggen: Moeder en kind varen er wel bij als ze allebei lekker in hun vel zitten. Als de moeder zich dus niet prettig voelt bij het geven van borstvoeding om welke reden dan ook - voor of na de bevalling - dan wordt het onnatuurlijk en zal de baby deze signalen ook oppikken. Het wordt voor hem/haar dan ook onnatuurlijk.
Ik vond dit zelf een mooie manier van denken. Zo laat je iedereen vrij is zijn keuze.
Ik ging even zitten lezen en ik vind bijvoorbeeld deze al heel suggestief opgeschreven:quote:Op zondag 22 juli 2007 11:45 schreef Jelief het volgende:
heeft iemand wel eens die 101 redenen om borstvoeding te geven gelezen. Als ik ergens van walg in het bvcircus dan is dat het wel. Alle mogelijke redenen worden uitgemolken om maar aan die 101 te komen. Ik maak mij sterk dat je opo deze manier net zo hard 101 redenen kan bedenken om fles/kunstvoeding te geven.
101 redenen
Ennuh ik ben ook groot geworden op flessen, maar dat heeft geen invloed gehad op mijn keuze.
Als je het stukje tekst onder de titel leest blijkt daar uit dat bv de kans verkleint, dat is iets heel anders dan dat kv de kansen vergroot. Hooguit had de kop van het stukje dus kunnen zijn kv-meisjes hebben een grotere kans borstkanker te krijgen dan bv-meisjes.quote:6. Het krijgen van kunstvoeding verhoogt voor een meisjesbaby het risico om later borstkanker te ontwikkelenVrouwen die als kind kunstvoeding kregen hebben als volwassene een grotere kans op het ontwikkelen van borstkanker. Voor zowel borstkanker voor de menopauze als borstkanker na de menopauze geldt, dat vrouwen die als kind borstvoeding kregen, zelfs al was dat maar van korte duur, 25% minder kans op het ontwikkelen van borstkanker hadden. Dit in vergelijking met vrouwen die kunstvoeding kregen.
Literatuurverwijzing
Het maakt voor mijn keuze ook niet zoveel uit, mijn moeder kon niet kiezen of ze bv gaf. Ik heb in de couveuse gelegen en ze vonden het allemaal veel te veel gedoe in het ziekenhuis als ze bv wilde gevenquote:Op zondag 22 juli 2007 11:45 schreef Jelief het volgende:
Ennuh ik ben ook groot geworden op flessen, maar dat heeft geen invloed gehad op mijn keuze.
het lijkt inderdaad zo van de maffia te komen.quote:Op zondag 22 juli 2007 12:01 schreef Brighteyes het volgende:
[..]
Ik ging even zitten lezen en ik vind bijvoorbeeld deze al heel suggestief opgeschreven:
[..]
Als je het stukje tekst onder de titel leest blijkt daar uit dat bv de kans verkleint, dat is iets heel anders dan dat kv de kansen vergroot. Hooguit had de kop van het stukje dus kunnen zijn kv-meisjes hebben een grotere kans borstkanker te krijgen dan bv-meisjes.
Overigens wel interessant om te lezen die lijst.
[aanvulling] Maar doorlezen blijkt wel dat vooral kanker een mooie gelegenheid lijkt om met woorden de boel net even iets anders te doen lijken.
De bovenste zin verklaart mijn felheid in sommige discussies.quote:Op zaterdag 21 juli 2007 23:23 schreef Swetsenegger het volgende:
Och ik begrijp wel dat je verkeerde aannames mbt borstvoeding weerlegt. Het kan natuurlijk zo maar zij dat de moeder in kwestie verkeerde voorlichting heeft gekregen.
Maar simpelweg niet accepteren dat iemand anders een weloverwogen andere keuze maakt gaat wel er lijken op het verspreiden van het evangelie inderdaad.
Allereerst gefeliciteerd met de kleine, Marlieske!quote:Op donderdag 26 juli 2007 21:25 schreef marlieske het volgende:
Hier inmiddels begonnen met de flesvoeding, en ben gelukkig met mijn keuze!
Heb enorme zwangerschaps jeuk gekregen de afgelopen dagen en sta op handen en voeten vol met vocht blaasjes en jeukende bultjes die open klappen, pijnlijk irritant en alleen te verhelpen met medicatie die je niet mag nemen als je bv geeft.
Ik kan nu dus fijn smeren en slikken en niet onbelangrijk slapen! Want een niet slapende moeder..... das slecht voor een kind! Soms heb je dus geen keuze, ook al dacht je van te voren van wel![]()
Ik ben blij dat ik dus al van te voren besloten heb (vanwege andere medicatie) niet aan bv te beginnen, maar ik denk dat veel dames die bv zouden willen gaan geven op dat moment de jeuk ook niet te harden zouden vinden en dan snel voor fv zouden kiezen.
Sommige mensen zien je als van de geitenwollensokkenbrigade...quote:Op vrijdag 27 juli 2007 08:58 schreef hestria het volgende:
zie het niet als een aanval yppy, maar kun je mij uitleggen in welk opzicht je je bij BV moet verdedigen?
Als je stopt, ben je niet meer zo moe.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 08:58 schreef hestria het volgende:
zie het niet als een aanval yppy, maar kun je mij uitleggen in welk opzicht je je bij BV moet verdedigen?
Sommige posts hier zijn werkelijk tenenkrommend.quote:Op donderdag 26 juli 2007 22:54 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Ik heb bij mijn beide kinderen zwangerschapsjeuk gehad. Bij de eerste werd dat inderdaad -net als jij beschrijft- een niet te harden jeuk waarbij je jezelf van top tot teen letterlijk open krabt van ellende. Mijn arts -duidelijk niet thuis in de materie (het komt ook niet vaak voor)- gaf mij ook wat te smeren. Kennelijk is jouw huisarts beter op de hoogte, want ook ik kwam in de bijsluiter tegen dat je het beter niet kon geven i.c.m. borstvoeding. Ondanks de jeuk, ondanks de inmiddels open wonden, heb ik de medicatie aan de kant gegooid en na een week of 3 heeft het probleem zichzelf opgelost. Ook bij mijn 2e kindje heb ik geen seconde getwijfeld of ik bv zou gaan geven, ondanks opnieuw zwangerschapsjeuk. Het is maar hoe graag je iets wilt, denk ik.
Op het gevaar af dat ik je nu weer onbedoeld tegen de haren in strijk... Ik bedoel dit echt niet rot, maar ik krijg bij jouw posts een beetje het gevoel dat je alle redenen die je kunt vinden aangrijpt om voor jezelf (of anderen?) recht te praten dat je geen borstvoeding geeft... Waarom? Spijt het je zo dat het niet kan vanwege de medicatie? >>> Nogmaals: dit is geenszins cynisch bedoeld of wat dan ook, maar een serieuze vraag. Ik vind je namelijk iedere keer zo fel als het om dit onderwerp gaat. (Hoewel ik zoals gezegd meer bespeur bij flesvoedenden, dus misschien onderschat ik hoe je dat 'verdedigen' moet?)
Nou maak je borst maar nat, dit duurt tot ze een jaar of 14 zijn.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 09:07 schreef Bass-Miss het volgende:
En ''hoe durf je te insinueren dat borstvoeding beter is.''
het gebruik vh woord " rechtpraten" is wel grappigquote:Op vrijdag 27 juli 2007 09:13 schreef yvonne het volgende:
[..]
Sommige posts hier zijn werkelijk tenenkrommend.
Je maakt toch een keuze die jou goed dunkt en daar hoef je je niet voor te verdedigen, voor niemand.
Dat gebemoei altijd.
Ok, maar wat precies begrijp je dan beter aan me als je weet dat ik flessenvoeding gaf, gekozen heb voor de Vrije School, liever met Dreft de afwas doe en maandverband boven tampons verkies?quote:Op vrijdag 27 juli 2007 09:21 schreef YPPY het volgende:
Je kunt het ook zien als het je willen verplaatsen in en een ander en begrijpen waarom anderen bepaalde keuzes maken.
Aanvullend... wat valt er te begrijpen dan?quote:Op vrijdag 27 juli 2007 09:26 schreef yvonne het volgende:
[..]
Ok, maar wat precies begrijp je dan beter aan me als je weet dat ik flessenvoeding gaf, gekozen heb voor de Vrije School, liever met Dreft de afwas doe en maandverband boven tampons verkies?
dat mag welquote:Op vrijdag 27 juli 2007 09:24 schreef Bass-Miss het volgende:
Maar waarom mag er nu eigenlijk niet gezegd worden dat borstvoeding beter is?
Dit is de eerste zinnige uitspraak sinds de start van deze reeksquote:Op vrijdag 27 juli 2007 09:33 schreef Dangel het volgende:
Elke man wil tieten. Dus als je je zoon geen borstvoeding heeft, is de kans dat ie homo word aantoonbaar groter.
Wat is daar nou weer raar aan?quote:Op vrijdag 27 juli 2007 09:33 schreef yvonne het volgende:
En waarom in Godsvredesnaam de uitdrukking "trots zijn op jezelf dat het gelukt is"
Wat nou!
dus volgens dat princiepe moet je meisjes juist geen BV geven, anders worden ze lesbischquote:Op vrijdag 27 juli 2007 09:33 schreef Dangel het volgende:
Elke man wil tieten. Dus als je je zoon geen borstvoeding heeft, is de kans dat ie homo word aantoonbaar groter.
Dan was ik ook trots op de flessenvoeding die ik in de juiste hoeveelheid klaarmaakte.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 09:35 schreef Jarno het volgende:
[..]
Wat is daar nou weer raar aan?. Je mag toch trots zijn op iets dat je lukt wat niet vanzelf (of zelfs heel moeilijk) ging?
als je meisjes geen borstvoeding geeft gaan ze dat compenseren door op latere leeftijd meer aan hun eigen tieten te zitten. Maar mits ze dat voor de webcam doen zie ik daar geen problemen inquote:Op vrijdag 27 juli 2007 09:36 schreef hestria het volgende:
[..]
dus volgens dat princiepe moet je meisjes juist geen BV geven, anders worden ze lesbisch![]()
Mag toch?quote:Op vrijdag 27 juli 2007 09:37 schreef yvonne het volgende:
[..]
Dan was ik ook trots op de flessenvoeding die ik in de juiste hoeveelheid klaarmaakte.
Dat maakt het nog niet vanzelfsprekend, of makkelijk.quote:Ik doelde meer op iets dat al door miljoenen vrouwen al eeuwenlang gedaan wordt.
Moet ik me nu daarvoor gaan verantwoorden?quote:Op vrijdag 27 juli 2007 09:33 schreef yvonne het volgende:
En waarom in Godsvredesnaam de uitdrukking "trots zijn op jezelf dat het gelukt is"
Wat nou!
dat voor de webcam doen daar heb ik weer problemen mee, moet er niet aan denken dat miesje over 15 jaar zo achter de webcam zitquote:Op vrijdag 27 juli 2007 09:38 schreef Dangel het volgende:
[..]
als je meisjes geen borstvoeding geeft gaan ze dat compenseren door op latere leeftijd meer aan hun eigen tieten te zitten. Maar mits ze dat voor de webcam doen zie ik daar geen problemen in
Neequote:Op vrijdag 27 juli 2007 09:39 schreef YPPY het volgende:
[..]
Moet ik me nu daarvoor gaan verantwoorden?
Met al dat opgehemel heb ik ook wel eens moeite, moet ik toegeven.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 09:33 schreef yvonne het volgende:
En waarom in Godsvredesnaam de uitdrukking "trots zijn op jezelf dat het gelukt is"
Wat nou!
ik snap niet waarom jij het wil snappen en dat dan iedere keer weer, bij een ieder die een andere keuze maakt dan jij, elke keer weer vragen "waarom dan niet, bv is het beste wat je je kind kan geven"quote:Op vrijdag 27 juli 2007 09:31 schreef YPPY het volgende:
Ik ben iemand die alles wil snappen en begrijpen. Neem niet altijd zomaar iets aan. Ik heb geen enke tupperwarebakje in huis, vind het maar duur spul. Stel nu dat jij de demonstraties zo fantastisch vindt dat je hele huis vol staat en er zelfs spagetti
in kookt, dan wil ik graag weten wat jij er zo goed aan vindt. Waarom jij daarvoor kiest. Niet omdat ik het stom of slecht of fout vindt, maar meer uit nieuwsgierigheid. De kans is groot dat ik alsnog geen tupperware ga kopen, maar ik snap wel waarom jij het hebt.
Misschien omdat het niet gewoon een gezonde voeding is, maar wel een goede vervanging van de gewone voeding...quote:Op vrijdag 27 juli 2007 09:46 schreef milagro het volgende:
en wat nu als je de reden niet snapt?
word je daar onrustig van? breekt je hart voor het kind van een ander als een moeder een voor jou niet valide reden heeft?
de reden doet er toch niet toe in feite? je vergiftigt je kind niet met kv, een kind komt niets te kort aan voedingsstoffen, een kind wordt niet gegarandeerd allergisch voor van alles en nog wat, het is gewoon een gezonde, goede voeding.
dus waarom die behoefte het waarom te weten, iedere keer weer als er een dame zich aandient die vertelt dat ze kv geeft?
het is dus wél een gewone gezonde voedingquote:Op vrijdag 27 juli 2007 09:48 schreef Bass-Miss het volgende:
[..]
Misschien omdat het niet gewoon een gezonde voeding is, maar wel een goede vervanging van de gewone voeding...
En we dus benieuwd zijn waarom mensen voor die vervanging kiezen?
Ja, daahaag. Zo kan ik het ook:quote:Op vrijdag 27 juli 2007 09:51 schreef milagro het volgende:
[..]
het is dus wél een gewone gezonde voeding
dát is dus wat er bij sommigen maar niet in wil blijkbaar.
FV is niet ongezond, maar zeker niet gelijkwaardig aan BV.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 09:53 schreef Ticootje het volgende:
Flesvoeding is niet "slechter" dan borstvoeding
BV is ook het lichtst verteerbare van alle opties. Heel fijn bij krampjes en dergelijk. Om maar wat te noemen.quote:... In borstvoeding zitten alleen bepaalde stoffen dat je kindje bijvoorbeeld beschermt tegen allergieen die in je familie zitten.... Zo heb ik het begrepen.
maar je hebt toch ook hypoallergene voeding, dan kan er toch ook weinig fout gaan??quote:Op vrijdag 27 juli 2007 09:55 schreef Jarno het volgende:
[..]
FV is niet ongezond, maar zeker niet gelijkwaardig aan BV.
[..]
BV is ook het lichtst verteerbare van alle opties. Heel fijn bij krampjes en dergelijk. Om maar wat te noemen.
en dat is BV ook niet voor iedereenquote:Op vrijdag 27 juli 2007 09:52 schreef Jarno het volgende:
[..]
Ja, daahaag. Zo kan ik het ook:
Maar niet het allerbeste!
Nouja, wat ik in deel 1 al riep tegen BE: al prop je er Ongelood 95 in. Je hoeft je van mij echt niet te verantwoorden hoor. Waar ik op reageer zijn (hardnekkige) feitelijke onjuistheden dat kv gelijkwaardig aan bv zou zijn.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 09:55 schreef Sugar het volgende:
Dat klopt, Jarno.
Maar dat geldt dus voor zoveel dingen, dat ik de vraag naar "redenen" die dan zelfs "valide" moeten zijn ook niet begrijp. Of gewoon stom vind, eigenlijk. De vraag is suggestief en veroordelend. Vind ik.
quote:Op vrijdag 27 juli 2007 09:55 schreef Jarno het volgende:
[..]
FV is niet ongezond, maar zeker niet gelijkwaardig aan BV.
[..]
BV is ook het lichtst verteerbare van alle opties. Heel fijn bij krampjes en dergelijk. Om maar wat te noemen.
ja, daarom is flesvoeding wel minder goed dan borstvoeding, en dus ook slechter. toch?quote:Op vrijdag 27 juli 2007 09:53 schreef Ticootje het volgende:
Flesvoeding is niet "slechter" dan borstvoeding... In borstvoeding zitten alleen bepaalde stoffen dat je kindje bijvoorbeeld beschermt tegen allergieen die in je familie zitten.... Zo heb ik het begrepen.
dat is BV soms ook niet, Jarno.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 09:52 schreef Jarno het volgende:
[..]
Ja, daahaag. Zo kan ik het ook:
Maar niet het allerbeste!
Heb je het nu over moeders of baby's? Ik denk dat er maar ERG weinig baby's zijn die schade ondervinden van bv zonder dat het een oorzaak heeft in de voeding van de moeder (allergie dus).quote:Op vrijdag 27 juli 2007 09:56 schreef _evenstar_ het volgende:
[..]
en dat is BV ook niet voor iedereen![]()
Nogmaals, feitelijk gezien is BV beter dan FV. Punt.quote:
Bewezen is dat dit slechts gaat om 1 - 2% van alle moeders. (Gek genoeg zitten die allemaal op FOK! trouwensquote:Op vrijdag 27 juli 2007 09:58 schreef milagro het volgende:
soms zit er niet genoeg voedingswaarde in je melk,
in het geval van beiden, stress van moeder, kind allergisch, kind kan door wat voor reden niet aangelegd worden.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 09:58 schreef Jarno het volgende:
[..]
Heb je het nu over moeders of baby's? Ik denk dat er maar ERG weinig baby's zijn die schade ondervinden van bv zonder dat het een oorzaak heeft in de voeding van de moeder (allergie dus).
En daar heb ik het over.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:02 schreef _evenstar_ het volgende:
en dus niet altijd beter.
Voedingswaarde technisch wel
De marathon wordt ook al eeuwen gelopen, maar als ik hem uit zou lopen zou ik toch trots zijn hoorquote:Op vrijdag 27 juli 2007 09:37 schreef yvonne het volgende:
Ik doelde meer op iets dat al door miljoenen vrouwen al eeuwenlang gedaan wordt.
op een bepaald moment weet je de redenen toch wel?quote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:02 schreef YPPY het volgende:
Moedermelk op zich is praktisch altijd het beste, maar dat wil niet zeggen dat borstvoeding dat ook is. En ik vraag zelden iemand waarom ze voor kv heeft gekozen, milagro. Maar als we hier toch op een discussieforum zitten met een topic dat over dit onderwerp gaat, is het toch niet vreemd dat ik er nieuwsgierig naar ben?
Als iemand bewust kiest voor kv, vind ik dat best. Ik vind het alleen moeilijk als iemand voor kv kiest om een reden die feitelijk niet klopt. Als ik zie hoe verschrikkelijk goed J.'s band met Anna is, daar is echt geen flesje voor nodig hoor.![]()
Volgens mij zijn dat maar echt een paar fanatiekelingen hoor. Ik ben dat hier nog nooit tegengekomen eigenlijk, voorbeelden?quote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:07 schreef yvonne het volgende:
Nu we hier toch gezellig zitten met elkaar wil ik er even een zijstraat ingooien.
Wat ik veel tegenkom in OUD is, "Het kind gaat voor alles" Ook als de moeder er aan onderdoor gaat?
De ellende die ik lees met voeden, echt dan heb ik medelijden.
En niet alleen met voeden, in veel discussies kom ik tegen dat het kind voorgaat en jejezelf maar weg hebt te cijferen.
Ik vind het zo'n stap terug, naar de tijd van geboortes, kind redden, moeder dood laten gaan.
Dat zijn nogal open deuren die je daar intrapt op een OUDerschaps forum zeg.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:11 schreef Sugar het volgende:
Ik ben het eens met Yvonne. Ik vind ook dat er vaak erg schreeuwerig gedaan wordt over opvoeden en doen wat het allerbeste, veiligste en politiek correctste is.
quote:Op zaterdag 21 juli 2007 10:02 schreef Neuk het volgende:
Ja, het is je goed recht, Mevr. Korn, maar ik zie het net een tikje anders. Je wilt een kindje een zo goed mogelijke start geven. Elk kind recht heeft op BV. Als het niet kan/lukt is het een ander verhaal maar proberen hoort er zeker bij, vind ik. Moeder's eigen belang is ondergeschikt.
Dat was ook de enige reactie in deze 2 topics die ik me kon herinneren. Tsja. Wat ik zeg, gelukkig een uitzondering. En misschien een troll. Kweenie.quote:
Nah, dat zie ik toch echt niet hoor. En ik lurk toch regelmatig mee. Het is ook maar net waar je over wíl vallen he. En dat het allemaal vrouwen betreft wiens hormoonspiegel een leuke variatie op de Python is, helpt dan ook niet echt. Het gebeurt beide kanten op, soit, accepteer dat en haal een keer je schouders op. Je hebt FOK! toch niet nodig om je *eigen* keuze te verantwoorden?quote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:21 schreef _evenstar_ het volgende:
, maar het wordt wel vaker naar voren gehaald zei het in andere bewoording
nee hoorquote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:23 schreef Jarno het volgende:
[..]
Nah, dat zie ik toch echt niet hoor. En ik lurk toch regelmatig mee. Het is ook maar net waar je over wíl vallen he. En dat het allemaal vrouwen betreft wiens hormoonspiegel een leuke variatie op de Python is, helpt dan ook niet echt. Het gebeurt beide kanten op, soit, accepteer dat en haal een keer je schouders op. Je hebt FOK! toch niet nodig om je *eigen* keuze te verantwoorden?
je bent nu een beetje flauw aan het doen.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:10 schreef Jarno het volgende:
Milagro, we zitten toch op een DISCUSSIEforum?. Ga je je nu echt lopen verbazen over het feit dat mensen geinteresseerd zijn in elkaars meningen?
.
Kijk, en hier ga je de andere kant op. Ik snap wat je zegt, maar ik had/heb een pnd, en was flink depressief en oververmoeid, maar voor mij was de BV juist de redding.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:11 schreef _evenstar_ het volgende:
waarmee ik dus absoluut niet wil stellen dat een ouder met bijv. een pnd een slechte ouder zou zijn, maar dat heb je niet in de hand en als je depressief/oververmoeid o.i.d wordt van de BV omdat het echt te zwaar wordt kun je er wel wat aan doen
Misschien zit je er dan naast. Kan ook nog he.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:25 schreef milagro het volgende:
en het is niet enkel het antwoord wat men wil weten, krijg ik het idee.
nu ja, als je zegt in OUD dat je BV geeft, krijg je "wat goed! leuk, fantastisch, fijn te horen dat je voor bv kiest," thumbs up dus.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:11 schreef Sugar het volgende:
Ik ben het eens met Yvonne. Ik vind ook dat er vaak erg schreeuwerig gedaan wordt over opvoeden en doen wat het allerbeste, veiligste en politiek meest correct is. Ook al vind ik dat dat meer ten koste gaat van andere dingen dan "de moeder of vader". Ik vind het eerder een belemmering in gewoon spontaan en leuk leven en niet op alle slakken zout leggen.
in jouw geval is het je redding geweest, maar denk dat het gewoon heel persoonlijk is de een vaart er beter bij de ander totaal niet.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:26 schreef YPPY het volgende:
[..]
Kijk, en hier ga je de andere kant op. Ik snap wat je zegt, maar ik had/heb een pnd, en was flink depressief en oververmoeid, maar voor mij was de BV juist de redding.
Ik vind het wel leuk dat we het niet allemaal eens zijn altijd, anders was het hier maar een saaie bedoening.![]()
het moet toch voor die persoon zelf kloppenquote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:29 schreef Bass-Miss het volgende:
Maar Milagro, dat is toch ook niet vreemd als je een reden krijgt die eigenlijk niet klopt?
Zeker als het dan nog voorafgegaan wordt door:"Ik had anders wel heel graag borstvoeding gegeven hoor, maar het kon echt niet..."
Noujaaaaaa wat een geraliserende onzin allemaal zeg.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:30 schreef milagro het volgende:
[..]
nu ja, als je zegt in OUD dat je BV geeft, krijg je "wat goed! leuk, fantastisch, fijn te horen dat je voor bv kiest," thumbs up dus.
zeg je KV dan krijg je "oh...... mag ik vragen waarom?" "heb je dit en dat al geprobeerd" "wat jammer, maar ja, soms dan gaat het niet , hč"
de eerste die een spontanekrijgt als ze zegt voor KV te hebben gekozen, moet ik hier nog tegenkomen.
niet klopt?quote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:29 schreef Bass-Miss het volgende:
Maar Milagro, dat is toch ook niet vreemd als je een reden krijgt die eigenlijk niet klopt?
Zeker als het dan nog voorafgegaan wordt door:"Ik had anders wel heel graag borstvoeding gegeven hoor, maar het kon echt niet..."
Te weinig melk, niet voedzaam genoeg,... zijn bv redenen die zoals Jarno al zei maar bij 1 of 2% voorkomen.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:31 schreef _evenstar_ het volgende:
[..]
het moet toch voor die persoon zelf kloppen![]()
daar heeft een ander toch niets mee te schaften ofdta het voor hem/haar wel klopt
Het viel me recent nog het meeste op in Vivi's postsquote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:08 schreef Jarno het volgende:
[..]
Volgens mij zijn dat maar echt een paar fanatiekelingen hoor. Ik ben dat hier nog nooit tegengekomen eigenlijk, voorbeelden?
Idem voor Milagro.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:34 schreef Bass-Miss het volgende:
[..]
Te weinig melk, niet voedzaam genoeg,... zijn bv redenen die zoals Jarno al zei maar bij 1 of 2% voorkomen.
Dus eigenlijk kloppen ze niet toch?
en wat zegt jou dat die mensen niet bij die 2% horenquote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:34 schreef Bass-Miss het volgende:
[..]
Te weinig melk, niet voedzaam genoeg,... zijn bv redenen die zoals Jarno al zei maar bij 1 of 2% voorkomen.
Dus eigenlijk kloppen ze niet toch?
Ja, ok, vast.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:37 schreef _evenstar_ het volgende:
[..]
en wat zegt jou dat die mensen niet bij die 2% horen
wie geeft iemand dat recht om dat oordeel te vellen ofdat iemand wel of niet daaronder valt.
En dan nog als er hier 40 moeders zijn die pleiten voeding te kort te hebben.
Ook al is het onwaarschijnlijk, 2% van alle BV gevende moeders zijn er akelig wat en daar kunnen die 40 moeders dan best onderdeel van zijn.
die redenatie is zo krom, dat ik er de kracht niet voor heb om erop serieus op in te gaanquote:
Misschien een open deur en nee ik chargeer niet, daar blijven vrouwen tot aan hun dood last van hebben en eigenlijk ( míjn mening) vind ik niet dat je je er eeuwig achter kunt verbergen.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:23 schreef Jarno het volgende:
[..]
En dat het allemaal vrouwen betreft wiens hormoonspiegel een leuke variatie op de Python is, helpt dan ook niet echt.
nee doe ik nietquote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:33 schreef Jarno het volgende:
[..]
Noujaaaaaa wat een geraliserende onzin allemaal zeg.
Je chargeert. Behoorlijk.
Nee niet echt, kijk maar rond, echt.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:33 schreef Jarno het volgende:
[..]
Noujaaaaaa wat een geraliserende onzin allemaal zeg.
Je chargeert. Behoorlijk.
het is 2% van alle vrouwen, niet eens de BV gevende vrouwenquote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:37 schreef _evenstar_ het volgende:
[..]
en wat zegt jou dat die mensen niet bij die 2% horen
wie geeft iemand dat recht om dat oordeel te vellen ofdat iemand wel of niet daaronder valt.
En dan nog als er hier 40 moeders zijn die pleiten voeding te kort te hebben.
Ook al is het onwaarschijnlijk, 2% van alle BV gevende moeders zijn er akelig wat en daar kunnen die 40 moeders dan best onderdeel van zijn.
Jawel.quote:
dat is ook zoiets ja "ja, sorry, hormonen!!!!!!!!!!!!!"quote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:39 schreef yvonne het volgende:
[..]
Misschien een open deur en nee ik chargeer niet, daar blijven vrouwen tot aan hun dood last van hebben en eigenlijk ( míjn mening) vind ik niet dat je je er eeuwig achter kunt verbergen.
Idd, en ik zou niet weten wat daar een kromme redenering aan is als je zegt dat dat onmogelijk alle vrouwen zijn die dat beweren.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:43 schreef E.T. het volgende:
[..]
het is 2% van alle vrouwen, niet eens de BV gevende vrouwen
Ja latten we welles nietes gaan spelenquote:
Mjah, als ik zeg dat ik mijn kind naar bijzonder onderwijs stuur krijg ik ook de vraag waarom.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:30 schreef milagro het volgende:
[..]
nu ja, als je zegt in OUD dat je BV geeft, krijg je "wat goed! leuk, fantastisch, fijn te horen dat je voor bv kiest," thumbs up dus.
zeg je KV dan krijg je "oh...... mag ik vragen waarom?" "heb je dit en dat al geprobeerd" "wat jammer, maar ja, soms dan gaat het niet , hč"
de eerste die een spontanekrijgt als ze zegt voor KV te hebben gekozen, moet ik hier nog tegenkomen.
Al-tijd? Echt al-tijd? En dat noem je geen chargeren?quote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:46 schreef yvonne het volgende:
[..]
Ja latten we welles nietes gaan spelen
Als iemand zegt flesvoeding te gaan geven wordt er altijd naar een reden gevraagd,
Er is toch ook een kv topic?quote:nooit echte belangstelling als in: goh, hoe werkt dat nou, en welke voeding gebruik je, en welke spenen en hoe maak je alles schoon en weet ik veel wat.
Belangstelling! Geen oordeel.
Ik heb wel eens moeten uitleggen waarom wij 'nog' in een flat wonen ipv een rijtjeshuis.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:46 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Mjah, als ik zeg dat ik mijn kind naar bijzonder onderwijs stuur krijg ik ook de vraag waarom.
Juist dit lijkt me een plausibele reden om hier op FOK! te vragen waarom iemand geen borstvoeding geeft. Immers wordt het vaak onder druk van derden op basis van verkeerde argumenten gestaakt.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:47 schreef _evenstar_ het volgende:
dan is het nog een hoop, ik geloof best dat er vaak het als excuus gebruikt wordt, maar lees wel regelmatig dat door stress iemands productie verlaagd wordt. en daardoor men denkt ( op dat moment terecht) dat ze tekort komen. immers heeft niet iedereen alle middelen om kolven/cursussen/LK etc. te bellen.
En ook niet iedereen de behoefte om er zoveel voor te doen.
Daarbij hoevaak wordt door VK/kraamverzorgsters, veplegend personeeln wel niet de BV verkloot?
Het gata er mij om dat je niet kunt zeggen dat niet zo is , want je bent er niet zelf bij egweest en totdat tegendeel bewezen is, heb je maar te respecteren dat iemand om die reden gestopt is en te geloven , en dan niet zo flauw te doen.
écht? dan zijn mijn kinderen gedoemd te mislukkenquote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:49 schreef Jarno het volgende:
[..]
Ik heb wel eens moeten uitleggen waarom wij 'nog' in een flat wonen ipv een rijtjeshuis.
Ik vond het al heel tekenend dat Rottdog in deel 1 de eerste reactie plaatst: 'Potentieel reltopic!quote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:30 schreef milagro het volgende:
[..]
nu ja, als je zegt in OUD dat je BV geeft, krijg je "wat goed! leuk, fantastisch, fijn te horen dat je voor bv kiest," thumbs up dus.
zeg je KV dan krijg je "oh...... mag ik vragen waarom?" "heb je dit en dat al geprobeerd" "wat jammer, maar ja, soms dan gaat het niet , hč"
de eerste die een spontanekrijgt als ze zegt voor KV te hebben gekozen, moet ik hier nog tegenkomen.
Dat dus. Er zijn blijkbaar nog genoeg mensen die er te weinig vanaf weten.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:51 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Juist dit lijkt me een plausibele reden om hier op FOK! te vragen waarom iemand geen borstvoeding geeft. Immers wordt het vaak onder druk van derden op basis van verkeerde argumenten gestaakt.
precies, bij de flesvoedende dames in OUD zie je nooit eens die belangstellende 'doorvragen'... het is vrijwel altijd een teleurstellende "oh, jammer" , nog wat doorgedram en dan een benepen "okay dan", als je het geluk hebt met een redelijk valide , voor de strenge toehoorder, reden te komenquote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:46 schreef yvonne het volgende:
[..]
Ja latten we welles nietes gaan spelen
Als iemand zegt flesvoeding te gaan geven wordt er altijd naar een reden gevraagd, nooit echte belangstelling als in: goh, hoe werkt dat nou, en welke voeding gebruik je, en welke spenen en hoe maak je alles schoon en weet ik veel wat.
Belangstelling! Geen oordeel.
kijk, dat vind ik dus wel erg, want ik wil je heel graag advies geven, om die reden is er ook een flesvoedingstopic. je moet die keuze toch gewoon kunnen maken?quote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:51 schreef Brighteyes het volgende:
Ik had me al af zitten vragen of ik zou durven vragen of iemand een advies had over de beste flessenset om mee te starten.Niet omdat ik me ervoor schaam, maar gewoon omdat ik geen zin had in dat gezeur en gezever dat er zeer wrsch op zou volgen.
Oh, maar ik had je wel gevonden hoor. Daar hebben we ook PM en mail voor.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:54 schreef Belana het volgende:
[..]
kijk, dat vind ik dus wel erg, want ik wil je heel graag advies geven, om die reden is er ook een flesvoedingstopic. je moet die keuze toch gewoon kunnen maken?
dat moeilijke gedoe allemaal.
Nee dat is geen chargeren, blijkbaar heb jij niet in de gaten hoe je hier 60 keer je post maar eens naleest om maar vooral níet te chargeren.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:47 schreef Jarno het volgende:
[..]
Al-tijd? Echt al-tijd? En dat noem je geen chargeren?.
[..]
dat is jammer, BE, en ik kan je ook al niet helpen, want het is te lang geleden dat ik FV gafquote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:51 schreef Brighteyes het volgende:
[..]
Ik vond het al heel tekenend dat Rottdog in deel 1 de eerste reactie plaatst: 'Potentieel reltopic!' en pas vele posts later zelf (durft te vertellen?) vertelt dat zij ook de fles gegeven heeft...
Om het eens om te draaien, want echt, hier op FOK! ben ik nog vrijwel nooit anti-bv posts tegen gekomen, en terecht.
Ik zie het al voor me dat ik het bv topic binnen kom na een verhaal over bloederige melk kolven en of je dat je kindje nog wel kan geven en dat ik dan wel eens even ga zeggen 'zou je nou niet gewoon lekker stoppen?'.
Dan zou het forum te klein zijn, waar of niet?
Maar dat heb nou echt nog nooit zien gebeuren op FOK! In het dagelijks leven is het schering en inslag te lezen uit de verhalen hier, maar op FOK heb ik het nog niet gezie. Van insiders, heb ik het even niet over baggeraars.
Waarom gebeurt het dan wel andersom? En daar zou ik bijna nog wel 'steeds' tussen durven zeggen.
Het is toch niet voor niets dat kv'ers hier nauwelijks hardop over durven spreken?
Ik had me al af zitten vragen of ik zou durven vragen of iemand een advies had over de beste flessenset om mee te starten.Niet omdat ik me ervoor schaam, maar gewoon omdat ik geen zin had in dat gezeur en gezever dat er zeer wrsch op zou volgen.
Kennelijk laten 'stoere wijven' als yvonne en milagro zich opeens erg afschrikken door dit soort enkelingen en gaan ze opeens 60 x hun post nalezen enzo. Ik geloof er geen snars meer van.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 11:11 schreef Swetsenegger het volgende:
Je door de enkele evangelist af laten schrikken is natuurlijk geen argument.
Idd, en volgens mij zelfs dikwijls uit politiek correcte overwegingen, want ja, anders ben je van de borstvoedingsmaffia...quote:Op vrijdag 27 juli 2007 11:10 schreef YPPY het volgende:
Waar heb je die post gelezen Milagro?Die heb ik gemist. Juist in de bv wordt iemand gesteund als ze zegt te gaan stoppen.
Vind ik ook!quote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:54 schreef Belana het volgende:
[..]
kijk, dat vind ik dus wel erg, want ik wil je heel graag advies geven, om die reden is er ook een flesvoedingstopic. je moet die keuze toch gewoon kunnen maken?
dat moeilijke gedoe allemaal.
ja, dan moet ik tig topics gaan doorbladeren, maar geloof je me toch nietquote:Op vrijdag 27 juli 2007 11:10 schreef YPPY het volgende:
Waar heb je die post gelezen Milagro?Die heb ik gemist. Juist in de bv wordt iemand gesteund als ze zegt te gaan stoppen.
De enige bij wie ik ooit iets heb gevraagd (voor zover is nog weet) was Kleintje en die ervaarde dat juist niet als vervelend. Ik zou graag wat meer van die 'verschrikkelijke' voorbeelden zien. Dan weet ik tenminste waar het over gaat.
Zo lust ik er nog wel een paar. Ik zie ook vaak posts dat alle vrouwen die voorzichtig opperen dat BV ook een mogelijkheid is tot BV MAFFIA!!! bestempelt worden... Als ik mijn lul in een molshoop steek heb ik de hele wereld aan mijn kloten hangen... met andere woorden... je kan je ook ALLES persoonlijk aantrekken.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 11:20 schreef milagro het volgende:
[..]
ja, dan moet ik tig topics gaan doorbladeren, maar geloof je me toch niet
je hoeft je ook niet aan gesproken te voelen, hoor, ik heb geen idee meer wie het postte, daar let ik niet alijd op, enkel wat er gepost is.
die steun komt er idd wel, maar pas NA het stoppen, niet ervoor, als je iemand ziet aanmodderen, dan zie je toch echt niet of nauwelijks posts, waar men zegt "stop dan gewoon, meid, dit is te gek" ... nee, men moedigt eerst toch aan om nog even dit te proberen of dat, en hoe je zo'n spijt gaat krijgen als je niet álles probeert, en pas als d emoeder in kwestie echt besloten heeft om toch te stoppen, dán pas komen de bemoedigingen voor het stoppen.
Daar ben ik het niet mee eens. Ik zie dat er advies wordt gegeven en dat er meegedacht wordt. Ik heb zelf regelmatig (gisteren nog) getwijfeld aan het wel of niet doorgaan. Maar, nog nooit heeft iemand tegen me gezegd NIET STOPPEN. Ik krijg begrip en steun. Ik kan me niet herrineren dat er iemand geweest is, die zei: Ik stop en dat er toen negatief gereageerd is. Over het algemeen komen de moeders eerst met hun twijfels. De vraag is dan over het algemeen: help! Hier wordt dan advies opgegeven. En wanneer op basis van dat advies gekozen wordt om te stoppen, dan wordt ze hierin gesteund.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 11:20 schreef milagro het volgende:
[..]
ja, dan moet ik tig topics gaan doorbladeren, maar geloof je me toch niet
je hoeft je ook niet aan gesproken te voelen, hoor, ik heb geen idee meer wie het postte, daar let ik niet alijd op, enkel wat er gepost is.
die steun komt er idd wel, maar pas NA het stoppen, niet ervoor, als je iemand ziet aanmodderen, dan zie je toch echt niet of nauwelijks posts, waar men zegt "stop dan gewoon, meid, dit is te gek" ... nee, men moedigt eerst toch aan om nog even dit te proberen of dat, en hoe je zo'n spijt gaat krijgen als je niet álles probeert, en pas als d emoeder in kwestie echt besloten heeft om toch te stoppen, dán pas komen de bemoedigingen voor het stoppen.
Dat heb ik dus ook. Terwijl je volgens mij, ook al wil je borstvoeding geven, dan alsnog een flessenset in huis haalt voor als het niet lukt en later voor het kolven.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:51 schreef Brighteyes het volgende:
Ik had me al af zitten vragen of ik zou durven vragen of iemand een advies had over de beste flessenset om mee te starten.Niet omdat ik me ervoor schaam, maar gewoon omdat ik geen zin had in dat gezeur en gezever dat er zeer wrsch op zou volgen.
Iedere voeding is meegenomenquote:Op vrijdag 27 juli 2007 11:44 schreef Ticootje het volgende:
Maar tot wanneer is het "normaal" om bv te geven? Als ik bv ga geven denk ik aan een maandje of 6, maar misschien toch iets minder (kolven op je werk lijkt me echt vreselijk).
Ik dacht ook altijd: "zo lang ga ík geen bvgeven hoorquote:Mijn tante gaf nog borstvoeding toen mijn nichtje al 18 maanden was.... Die werd daar ook wel een beetje op aangesproken... Dat lijkt mij ook een beetje heel erg lang...
Ook ik ben het hier absoluut niet mee eens. Er zijn vrouwen die koste wat kost BV willen blijven geven, en als je met het BV-topic 'meedraait' dan weet je dat van elkaar. Logisch dat je zulke vrouwen wellicht andere adviezen aanreikt dan vrouwen die het eigenlijk al niet meer zien zitten.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 11:20 schreef milagro het volgende:
[..]
ja, dan moet ik tig topics gaan doorbladeren, maar geloof je me toch niet
je hoeft je ook niet aan gesproken te voelen, hoor, ik heb geen idee meer wie het postte, daar let ik niet alijd op, enkel wat er gepost is.
die steun komt er idd wel, maar pas NA het stoppen, niet ervoor, als je iemand ziet aanmodderen, dan zie je toch echt niet of nauwelijks posts, waar men zegt "stop dan gewoon, meid, dit is te gek" ... nee, men moedigt eerst toch aan om nog even dit te proberen of dat, en hoe je zo'n spijt gaat krijgen als je niet álles probeert, en pas als d emoeder in kwestie echt besloten heeft om toch te stoppen, dán pas komen de bemoedigingen voor het stoppen.
ik geloof je wel, maar ik heb het dan ook niet over JOU, Yppy, dat lijk je steeds te denken in deze discussies.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 11:29 schreef YPPY het volgende:
Als je er al bij voorbaat vanuit gaat dat ik je niet geloof zijn we klaar. Jij gelooft me namelijk ook niet.
Maar wat mij dus heel erg stoort is juist dat opperen. Juist de vragen 'waarom probeer je het niet gewoon even' alsof er nog iets te veranderen valt aan die keuze.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 11:23 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Zo lust ik er nog wel een paar. Ik zie ook vaak posts dat alle vrouwen die voorzichtig opperen dat BV ook een mogelijkheid is tot BV MAFFIA!!! bestempelt worden... Als ik mijn lul in een molshoop steek heb ik de hele wereld aan mijn kloten hangen... met andere woorden... je kan je ook ALLES persoonlijk aantrekken.
Hallohooo, wakey wakey. Echt wel!quote:Op vrijdag 27 juli 2007 11:55 schreef Brighteyes het volgende:
Als jij zegt 'ik wil geen rode auto' gaat men toch ook niet tegen je aan zitten miepen 'zou je niet toch...'.
Maar is het misschien niet zo dat er van al de reacties die je gelezen hebt, misschien één bij zat die je deed verbazen en je je daardoor de rest van de reacties niet meer herinnerd? Zo gaat het in dit topic ook, zelfs IRLquote:Op vrijdag 27 juli 2007 11:54 schreef milagro het volgende:
ik heb echt geen zin om voorbeelden te zoeken die ik gelezen heb de afgelopen jaren, maanden, weken, whatever, ik heb ze gelezen, me verbaasd, me soms ook geërgerd, en dat zeg ik hier nu.
Maar niemand die commentaar geeft als je zegt dat je deze kinderwagen of dat babykamertje gekocht heeft, waarom dan wel bij die of die voeding.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 11:57 schreef Jarno het volgende:
[..]
Hallohooo, wakey wakey. Echt wel!. Kom eens in het Apple SC topic kijken bijvoorbeeld. Bij ALLES wat je koopt heeft er wel iemand commentaar dat je beter zus en zo had kunnen kopen en dat wat je nu hebt echt niet kan. Het is inherent aan FOK! - Wil je geen commentaar op een keuze of mening, post er dan niet. Sorry, maar zo z/w ligt het gewoon, en dat geld ook voor babyvoeding kennelijk.
Welkom op FOK!.
Zelfs ík vind datquote:Op vrijdag 27 juli 2007 11:58 schreef Pruk het volgende:
BE, ik vind het gewoon beangstigend dat ik het weer met je eens ben
Avent is op zich prettig. Maar niet echt noodzakelijk als je flesvoeding geeft. Etos eigenmerk heeft 'nep' aventflessen en die werken net zo prettig, zijn alleen stukken voordeliger. Verder heb ik bij Fleur met Difrax gewerkt ivm met de anti-krampjes werking van de fles. Het is eigenlijk maar net wat jezelf prettig lijkt. Avent is eigenlijk alleen noodzakelijk als je een aventkolf hebt....omdat er geen andere flessen op passen.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 11:43 schreef Pruk het volgende:
[..]
Dat heb ik dus ook. Terwijl je volgens mij, ook al wil je borstvoeding geven, dan alsnog een flessenset in huis haalt voor als het niet lukt en later voor het kolven.
Ik zie overigens vooral Avent om me heen, dus ik gok dat dat goede flessen zijn
Nou weet je, ik lees regelmatig mee in het bv topic en ik vind het echt fantastisch, de dingen die men daar doet om het toch maar te laten slagen omdat ze dat zo heel graag willen. Maar ik heb 1 keer een verhaal gelezen van iemand die kauwend op een zakdoek om de pijn te kunnen doorstaan zat te voeden. De algemene reacties daarop waren 'wat goed van je!', 'heldin' etc. etc. En dan denk ik persoonlijk 'Heldin? Knettergek in mijn ogen!' Mij zou het dat soort lijden echt niet waard zijn. Maar ik kan dat dus ook heel makkelijk zeggen omdat ik bv nou eenmaal niet het hoogste goed vind.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 11:51 schreef hestria het volgende:
pruk, miesje heeft trouwens avent flessen gehad! en niks over te klagen. moest alleen standaard een kleinere maat speen geven omdat ze de fles te snel op had.
en BE mijn kraamverzorgende vond het niet zo'n slim idee om afgekolfde BV te geven met bloed![]()
Ja nou ja, sorry, mss ben ik daar dan naief in en hoop ik anders. Zeker bij zoiets fundamenteels als 'het beste met je kindje voor hebben'.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 11:57 schreef Jarno het volgende:
[..]
Hallohooo, wakey wakey. Echt wel!. Kom eens in het Apple SC topic kijken bijvoorbeeld. Bij ALLES wat je koopt heeft er wel iemand commentaar dat je beter zus en zo had kunnen kopen en dat wat je nu hebt echt niet kan. Het is inherent aan FOK! - Wil je geen commentaar op een keuze of mening, post er dan niet. Sorry, maar zo z/w ligt het gewoon, en dat geld ook voor babyvoeding kennelijk.
Welkom op FOK!.
ik neem je even mee naar flessentopicquote:Op vrijdag 27 juli 2007 12:01 schreef chacama het volgende:
[..]
Avent is op zich prettig. Maar niet echt noodzakelijk als je flesvoeding geeft. Etos eigenmerk heeft 'nep' aventflessen en die werken net zo prettig, zijn alleen stukken voordeliger. Verder heb ik bij Fleur met Difrax gewerkt ivm met de anti-krampjes werking van de fles. Het is eigenlijk maar net wat jezelf prettig lijkt. Avent is eigenlijk alleen noodzakelijk als je een aventkolf hebt....omdat er geen andere flessen op passen.
nee, het waren steeds meerdere reacties van verschillende dames op 1 dame en dát verbaasde me, die toch ergens 'verkapte dwang' de druk die erop zo iemand gelegd wordt ,iemand die al meent dat ze faalt en tekort schiet, om maar niet op te geven, vooral nog even vol te houden, want anders zou ze spijt krijgen... dat he zo niet bedoeld is, zal best, maar iemand die op dat moment al half erdoorheen zit, zichzelf al als falend beschouwt, en dat compleet ten onrechte, zal dat ws wel zo zien "iedereen zegt me het vol te houden nog even, iedereen zegt dat ik spijt ga krijgen, als ik nu al opgeef, als ik niet ook nog eens dit of dat probeer,zij hielden dat wel vol, ze komen allemaal met voorbeelden hoe het voor hen OOK zwaar was, en hoe ook zij hebben gemodderd en op het einde vh latijn waren en zij hielden toch vol, dan moet ik nu ook wel..."quote:Op vrijdag 27 juli 2007 11:58 schreef lcicle het volgende:
[..]
Maar is het misschien niet zo dat er van al de reacties die je gelezen hebt, misschien één bij zat die je deed verbazen en je je daardoor de rest van de reacties niet meer herinnerd? Zo gaat het in dit topic ook, zelfs IRLIets negatiefs wordt makkelijker onthouden dan iets positiefs, helaas.
Dan loop ik even achter je aan, wilde ook reageren op chacamaquote:Op vrijdag 27 juli 2007 12:04 schreef _evenstar_ het volgende:
[..]
ik neem je even mee naar flessentopic![]()
*loopt mee*quote:Op vrijdag 27 juli 2007 12:06 schreef lcicle het volgende:
[..]
Dan loop ik even achter je aan, wilde ook reageren op chacama
Wat is "normaal" he. Ik zie op het kdv waar ik werk dat bij mij op de groep in totaa 17 kinderen er 2 bv krijgen bij het intake gesprek. 1 haakt af na een maand kolven want dan kon ze weer een wijntje drinken.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 11:44 schreef Ticootje het volgende:
Maar tot wanneer is het "normaal" om bv te geven? Als ik bv ga geven denk ik aan een maandje of 6, maar misschien toch iets minder (kolven op je werk lijkt me echt vreselijk).
Mijn tante gaf nog borstvoeding toen mijn nichtje al 18 maanden was.... Die werd daar ook wel een beetje op aangesproken... Dat lijkt mij ook een beetje heel erg lang...
Oh, maar dat bedoel ik ook niet, dat het iets slechts zou zijn.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 12:14 schreef YPPY het volgende:
Ja maar BE, (ik weet niet of je mij toerekent), maar dat topic is ervoor gemaakt om elkaar te steunen in het wel geven van bv. Geef je geen bv, dan kom je daar niet snel terecht. In het draagdoekentopic ga ik ook niet lopen posten dat je beter een Quinny (?) kunt kopen. Ik heb het een tijd heel moeilijk gehad en heb veel getwijfeld, maar was ontzettend verschrikkelijk heel erg blij met een groep die me wel steunde niet meteen riep dat ik moest stoppen. Daar zijn 'we' fanatiek omdat dat topic ervoor gemaakt is.
Als je nou zo goed weet welk voorbeeld het is, NOEM het dan aangezien jij de enige bent die dit dus blijkbaar heeft gezien.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 12:06 schreef milagro het volgende:
[..]
nee, het waren steeds meerdere reacties van verschillende dames op 1 dame en dát verbaasde me, die toch ergens 'verkapte dwang' de druk die erop zo iemand gelegd wordt ,iemand die al meent dat ze faalt en tekort schiet, om maar niet op te geven, vooral nog even vol te houden, want anders zou ze spijt krijgen... dat he zo niet bedoeld is, zal best, maar iemand die op dat moment al half erdoorheen zit, zichzelf al als falend beschouwt, en dat compleet ten onrechte, zal dat ws wel zo zien "iedereen zegt me het vol te houden nog even, iedereen zegt dat ik spijt ga krijgen, als ik nu al opgeef, als ik niet ook nog eens dit of dat probeer,zij hielden dat wel vol, ze komen allemaal met voorbeelden hoe het voor hen OOK zwaar was, en hoe ook zij hebben gemodderd en op het einde vh latijn waren en zij hielden toch vol, dan moet ik nu ook wel..."
dat stoort me gewoon, die houding, alsof je tekort schiet als je niet eerst door het diepste dal gaat of beter gezegd, bereid bent te gaan om maar die BV te blijven geven.
Wat? Ikke? Wat bedoel je?quote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:35 schreef yvonne het volgende:
[..]
Het viel me recent nog het meeste op in Vivi's posts
Zo uit m'n hoofd,
maar wat ik heel voorzichtig probeer duidelijk te maken, je moet nog zoveel keuzes maken voor je kind voor ze dat zelf kunnen en nog veel meer mensen zullen er zich mee bemoeien, zelfs de overheid is van plan zich er meer en meer mee te bemoeien, probeer in een positie te zijn dat je kunt zeggen, mijn keuzes voor mijn kind.
dan moet ik toch echt gaan zoeken om te kunnen quoten, waar ik destijds, die keren over viel, om precies te zijn en niet zomaar wat te roepen.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 12:19 schreef E.T. het volgende:
[..]
Als je nou zo goed weet welk voorbeeld het is, NOEM het dan aangezien jij de enige bent die dit dus blijkbaar heeft gezien.
Ik zie Yppy, Icicle en mijzelf met grote vraagtekens boven het hoofd.
Als je dan toch als onderliggende gedachte hebt om de bv-maffie te 'heropvoeden' of te wijzen op hun fouten, doe dat dan ook en kom niet met van die vage uitspraken als dit
quote:Op vrijdag 27 juli 2007 12:21 schreef Vivi het volgende:
[..]
Wat? Ikke? Wat bedoel je?
Lijkt me erg sterk, aangezien ik voor KV heb gekozen, omdat ik geen zin had in hangtieten
Neeheeeeee, over "het kind gaat altijd voor"quote:Op vrijdag 27 juli 2007 12:21 schreef Vivi het volgende:
[..]
Wat? Ikke? Wat bedoel je?
Lijkt me erg sterk, aangezien ik voor KV heb gekozen, omdat ik geen zin had in hangtieten
Idd. Beproefde taktiek op FOK: roep iets heel erg hard dat je eigenlijk niet zo hard kunt maken, en als je er op aangesproken wordt dan mompel je iets over 'ja, nou, daar heb ik allemaal geen tijd voor en zin in MAAR HET IS ECHT ZO!!!'. Zo kun je nooit discussieren, omdat het niet over feiten gaat.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 12:41 schreef E.T. het volgende:
Makkelijk veroordelen als de andere partij geen kans ziet zich te kunnen verdedigen
Sorry, maar nu lijk je SCH welquote:Op vrijdag 27 juli 2007 12:34 schreef milagro het volgende:
en als ik die dan aandraag gaan jullie er toch tegen in, zie ik het heeeeeeeeelemaal verkeerd, klets ik uit mijn nek, chargeer ik, lees ik wat ik wil lezen, etc etc.
Ik dacht het, jij zei het.quote:
De niet verbloemde kritiek over kv zal ook meer achter de schermen gaan hoor.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 12:34 schreef milagro het volgende:
krijg je voor je keuze voor BV openlijk bijval, je kritiek op de kritiek op KV wordt toch het liefst achter de schermen geuit
Kom op, als je daar over valt moet je gewoon lekker niet op FOK! komen en al helemaal niet in een OUDerschapsforum.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 12:48 schreef yvonne het volgende:
Ik vind het echt kut dat de BV-Maffia weer genoemd wordt, dat is toch de insteek van de postende dames niet? iig niet de mijne.
Ik ben op zoek gegaan naar een post van recent die me opviel, en dat was in dit topic:
Flesvoeding kraanwater of bronwater? daarbij had ik echt even "auch"
Let wel, de post, niet de user
Ik heb drie zussen; twee hadden hier dus last van. Statistisch gezien klopt daar geen zak van, maar is het daarom niet waar? Misschien is zoiets erfelijk bepaald, heb ik eigenlijk geen idee van. Wat ik wel weet is dat het bij één van mijn zussen duidelijk een psychisch probleem was. Zij was zo iemand die zich altijd zorgen maakte of zij wel een goede moeder zou kunnen zijn. Perfectionistisch, en ook wat onzeker. En voor haar was het dus een verschrikking dat de borstvoeding niet in één keer goed ging. Daarmee werden al haar onzekerheden bevestigd en verergerd. Toen ik bij haar op bezoek was in het zkh vertelde ze dat ze het van de verpleegsters echt MOEST proberen, terwijl zij eigenlijk dolgraag wilde stoppen. Elke keer was het een lijdensweg.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:34 schreef Bass-Miss het volgende:
Te weinig melk, niet voedzaam genoeg,... zijn bv redenen die zoals Jarno al zei maar bij 1 of 2% voorkomen.
Dus eigenlijk kloppen ze niet toch?
quote:Op woensdag 18 juli 2007 23:55 schreef Leah het volgende:
En, (ik vloek even in de kerk), waarom ben je er al zo zeker van dat je flesvoeding wilt geven? Probeer even bv, als het niet lukt kun je altijd nog op flesvoeding overgaan, andersom wordt een stuk lastiger.
quote:Op donderdag 19 juli 2007 00:02 schreef marlieske het volgende:
[..]
Ik ga na de bevalling weer prednison gebruiken dus bv is helaas geen optie.
Netjes, kort en helemaal niet opdringerig. Je moet geen problemen gaan zoeken waar ze niet zijn natuurlijk.quote:
Dus ligt de schuld niet aan de borstvoeding, maar aan de persoon in kwestie die nogal labiel is.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 12:54 schreef mane het volgende:
[..]
Ik heb drie zussen; twee hadden hier dus last van. Statistisch gezien klopt daar geen zak van, maar is het daarom niet waar? Misschien is zoiets erfelijk bepaald, heb ik eigenlijk geen idee van. Wat ik wel weet is dat het bij één van mijn zussen duidelijk een psychisch probleem was. Zij was zo iemand die zich altijd zorgen maakte of zij wel een goede moeder zou kunnen zijn. Perfectionistisch, en ook wat onzeker. En voor haar was het dus een verschrikking dat de borstvoeding niet in één keer goed ging. Daarmee werden al haar onzekerheden bevestigd en verergerd. Toen ik bij haar op bezoek was in het zkh vertelde ze dat ze het van de verpleegsters echt MOEST proberen, terwijl zij eigenlijk dolgraag wilde stoppen. Elke keer was het een lijdensweg.
Ik had toen zo'n medelijden met haar dat ik samen met haar man naar die verpleegsters ben gestapt en heb gezegd dat ze per direct ging stoppen met de borstvoeding. Baas in eigen borst ja! Ik had daarna bijna de Opzij gekocht..
Dat kun je dus niet van elkaar scheiden. Je borsten en de voeding die daar uit komt (of niet) zijn geen entiteiten op zichzelf.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 12:57 schreef Bass-Miss het volgende:
[..]
Dus ligt de schuld niet aan de borstvoeding, maar aan de persoon in kwestie die nogal labiel is.
Het zal weer verkeerd vallen, maar misschien omdat uit onderzoek gebleken is dat de minder opgeleide mensen voor flesvoeding iezen?quote:Op vrijdag 27 juli 2007 13:09 schreef mane het volgende:
Volgens mij is er genoeg voorlichting voor vrouwen die graag voorgelicht willen worden hierover. Je kan mij toch niet wijsmaken dat in een land als NL niet genoeg informatie is te vinden voor de vrouwen die dat willen?
Uiteindelijk is het de verantwoordelijkheid van de vrouw zelf. Op welke info zij zich baseert en wat voor haar daarbij dan doorslaggevend is, hoe en in welke mate zij zich erin wil verdiepen enz. Het klinkt allemaal zo opvoedachtig. Alsof niet de kinderen, maar de vrouwen opgevoed moeten worden, alsof het een soort missie is. Zendingswerk. Etc. En dat roept al snel associaties op met paternalisme.
Mijn moeder heeft ook wel eens verteld dat toen ik baby was, fv helemaal de standaard was. BV werd maar als moeilijk doen om niks gezien. Men zag fv als compleet gelijkwaardige vervanging ofzo. Pas later is de wetenschap met alle onderzoeken, cijfers en resultaten gekomen.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 13:14 schreef poemojn het volgende:
Waarschijnlijk is die cultuur daardoor nu anders dan toen je zelf baby's had Milagro?
Toen de vk mij vroeg wat voor voeding ik ging geven en ik BV antwoordde, kreeg ik dus echt niks, nada, noppes aan info/voorlichting. Het werd genoteerd en niks over gezegd.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 13:09 schreef mane het volgende:
Volgens mij is er genoeg voorlichting voor vrouwen die graag voorgelicht willen worden hierover. Je kan mij toch niet wijsmaken dat in een land als NL niet genoeg informatie is te vinden voor de vrouwen die dat willen?
Uiteindelijk is het de verantwoordelijkheid van de vrouw zelf. Op welke info zij zich baseert en wat voor haar daarbij dan doorslaggevend is, hoe en in welke mate zij zich erin wil verdiepen enz. Het klinkt allemaal zo opvoedachtig. Alsof niet de kinderen, maar de vrouwen opgevoed moeten worden, alsof het een soort missie is. Zendingswerk. Etc. En dat roept al snel associaties op met paternalisme.
Het blijkt alleen dat heel veel vrouwen de eerste de beste informatie klakkeloos slikken. En er blijken dus hele veel verkeerde aannames gemaakt te worden door vrouwen mbt borstvoeding. Op een forum als fok, kan je in een topic over borstvoeding notabene natuurlijk verwachten dat men borstvoeding prefereert boven flesvoeding EN dat ze eventuele verkeerde aannames en argumenten weerleggen met de nu bekende feiten nietwaar.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 13:09 schreef mane het volgende:
Volgens mij is er genoeg voorlichting voor vrouwen die graag voorgelicht willen worden hierover. Je kan mij toch niet wijsmaken dat in een land als NL niet genoeg informatie is te vinden voor de vrouwen die dat willen?
Uiteindelijk is het de verantwoordelijkheid van de vrouw zelf. Op welke info zij zich baseert en wat voor haar daarbij dan doorslaggevend is, hoe en in welke mate zij zich erin wil verdiepen enz. Het klinkt allemaal zo opvoedachtig. Alsof niet de kinderen, maar de vrouwen opgevoed moeten worden, alsof het een soort missie is. Zendingswerk. Etc. En dat roept al snel associaties op met paternalisme.
Ik heb nooit info gekregen over flesvoeding. Er werd alleen gezegd "kijk maar op de verpakking". Pas toen de kraamhulp arriveerde kregen we de nodige uitleg. Ik heb zelfs tijdens mijn zwangerschap Nutricia gebeld voor info en toen werd me doodleuk verteld dat ze dat wel wilden, maar niet mochten geven. Ik kon alleen folders krijgen voor flesvoeding na 6 maanden.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 13:17 schreef E.T. het volgende:
[..]
Toen de vk mij vroeg wat voor voeding ik ging geven en ik BV antwoordde, kreeg ik dus echt niks, nada, noppes aan info/voorlichting. Het werd genoteerd en niks over gezegd.
Bij iemand die FV aangeeft wordt er wel verteld hoe en wat; welke voeding, hypo-allergeen of niet, flessen/spenen..
Al had de vk maar foldertjes uitgedeeld van de WHO, of VBN of aangegeven dat er BV-voorlichtingsavonden in het zkh zijn of whatever...
Om de juiste info over BV te verkrijgen moet je doorgaans heel veel meer moeite doen dan info over FV
Maar dan is het ook wel logisch dat sommige mensen daar een beetje 'jeuk' van krijgen. Ik vind het persoonlijkheid vervelend wanneer een overheid mij wil voorschrijven hoe ik zou moeten leven, omdat zij zogenaamd weten wat het beste voor me is.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 13:14 schreef poemojn het volgende:
Het is ook een missie, van de overheid, wHO enz, gewoon omdat voor een individueel kind het verschil niet zo groot is, maar voor een hele bevolking wel.
Ohooooooh, ik wist niet zo snel wat je bedoelde, sorry hoor.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 12:42 schreef yvonne het volgende:
[..]
Neeheeeeee, over "het kind gaat altijd voor"
OMG heb ik mijn kind dan voor niets vergiftigd met NEPvoeding?!quote:Op vrijdag 27 juli 2007 12:39 schreef milagro het volgende:
[..]
je schijnt die juist te krijgen van KV, Vivi, you are doooooooooomed, over een tijdje moet je ze oprollen om ze in je bh te krijgen, en gezien jouw cup mega, zul je zelf niet het beginnetje kunnen maken, of je moet hele lange armen hebben
bij Prenatal zijn er handige oprollers te krijgen, die liggen naast de speentjes en flesjes
Maar wat wil je daar achteraf nog mee bereiken dan? Die moeder kan er niks meer aan veranderen, al zou ze willen, en het enige dat je in mijn ogen nog kan bereiken is dat iemand zich rot voelt. En dan?quote:Op vrijdag 27 juli 2007 10:34 schreef Bass-Miss het volgende:
[..]
Te weinig melk, niet voedzaam genoeg,... zijn bv redenen die zoals Jarno al zei maar bij 1 of 2% voorkomen.
Dus eigenlijk kloppen ze niet toch?
Oh, ik verwacht helemaal niets. Ik heb het ook helemaal niet over specifieke topics/users hier. Ik volg dat helemaal niet. Ik kwam alleen in dit topic omdat ik dacht dat er weer een rel was.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 13:17 schreef Swetsenegger het volgende:
Het blijkt alleen dat heel veel vrouwen de eerste de beste informatie klakkeloos slikken. En er blijken dus hele veel verkeerde aannames gemaakt te worden door vrouwen mbt borstvoeding. Op een forum als fok, kan je in een topic over borstvoeding notabene natuurlijk verwachten dat men borstvoeding prefereert boven flesvoeding EN dat ze eventuele verkeerde aannames en argumenten weerleggen met de nu bekende feiten nietwaar.
Ik heb juist weer allemaal bv info meegekregen en niks over fv.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 13:17 schreef E.T. het volgende:
[..]
Toen de vk mij vroeg wat voor voeding ik ging geven en ik BV antwoordde, kreeg ik dus echt niks, nada, noppes aan info/voorlichting. Het werd genoteerd en niks over gezegd.
Bij iemand die FV aangeeft wordt er wel verteld hoe en wat; welke voeding, hypo-allergeen of niet, flessen/spenen..
Al had de vk maar foldertjes uitgedeeld van de WHO, of VBN of aangegeven dat er BV-voorlichtingsavonden in het zkh zijn of whatever...
Om de juiste info over BV te verkrijgen moet je doorgaans heel veel meer moeite doen dan info over FV
Dat is bij ons dus ook gebeurd helaas.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 13:49 schreef poemojn het volgende:
Daar is bij jouw zus dan iets fout gegaan. Bij mij was dat juist andersom; ik wilde bv geven, de verpleegster zei dat ze me 's nachts wakker zou maken maar deed dat niet omdat ze me wilde laten slapen. Kind kreeg dus flesvoeding terwijl de afspraak anders was
Gek dat die ervaringen zo verschillend kunnen zijn hč?quote:Op vrijdag 27 juli 2007 13:49 schreef poemojn het volgende:
Verder wordt het ziekenhuis nu waarschijnlijk ook financieel afgerekend op het percentage vrouwen dat borstvoeding geeft. Geldt voor kraamverzorgsters vaak ook (kraamzorgbureaus met borstvoedingscertificaat krijgen vaak een hogere uurprijs van verzekeraars).
Hum, ik vraag het netjes, krijg antwoord, verontschuldig me voor iets wat ik niet wist. Het valt voor mij in de categorie nieuwsgierigheid, net zoals ik nieuwsgierig zou zijn naar waarom iemand voor (ik noem maar), een onderwaterbevalling kiest.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 12:48 schreef yvonne het volgende:
Ik vind het echt kut dat de BV-Maffia weer genoemd wordt, dat is toch de insteek van de postende dames niet? iig niet de mijne.
Ik ben op zoek gegaan naar een post van recent die me opviel, en dat was in dit topic:
Flesvoeding kraanwater of bronwater? daarbij had ik echt even "auch"
Let wel, de post, niet de user
Ik praat niets recht ik geef alleen aan blij te zijn met MIJN gemaakte keuze, die ik ook niet meer ga verantwoorden aan anderen want begrijpen doen ze je toch niet ook al leg ik het voor mijn gevoel duidelijk genoeg uit, of moet ik redenen gaan verzinnen?quote:Op donderdag 26 juli 2007 22:54 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Ook bij mijn 2e kindje heb ik geen seconde getwijfeld of ik bv zou gaan geven, ondanks opnieuw zwangerschapsjeuk. Het is maar hoe graag je iets wilt, denk ik.
Op het gevaar af dat ik je nu weer onbedoeld tegen de haren in strijk... Ik bedoel dit echt niet rot, maar ik krijg bij jouw posts een beetje het gevoel dat je alle redenen die je kunt vinden aangrijpt om voor jezelf (of anderen?) recht te praten dat je geen borstvoeding geeft... Waarom? Spijt het je zo dat het niet kan vanwege de medicatie? >>> Nogmaals: dit is geenszins cynisch bedoeld of wat dan ook, maar een serieuze vraag. Ik vind je namelijk iedere keer zo fel als het om dit onderwerp gaat. (Hoewel ik zoals gezegd meer bespeur bij flesvoedenden, dus misschien onderschat ik hoe je dat 'verdedigen' moet?)
Jammer dat je dat verwacht.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 12:10 schreef Brighteyes het volgende:
Overigens... en dat wil ik wel nog even heel graag kwijt, ik zie hier ook meiden reageren die ik onder de die-hards van de bv schaar (nav reacties en posts in het bv topic) en die ik hier in dit topic nog niet half zo fanatiek zie reageren als ik op basis van hun posts daar had verwacht!Dat sterkt me dan weer in de gedachte dat de maffia mss toch niet zo heel wijd verbreid is als ik dacht.
Je bent géén heldin als je kauwend op je zakdoek je kind blijft voeden. Je doet jezelf ontzettend te kort om er zo mee door te gaan. Je moet de juiste hulp zoeken als je wil blijven voeden. Juist door dit soort dingen te posten hou je die mythe's in stand, zoals bijvoorbeeldquote:Op vrijdag 27 juli 2007 12:01 schreef Brighteyes het volgende:
[..]
Nou weet je, ik lees regelmatig mee in het bv topic en ik vind het echt fantastisch, de dingen die men daar doet om het toch maar te laten slagen omdat ze dat zo heel graag willen. Maar ik heb 1 keer een verhaal gelezen van iemand die kauwend op een zakdoek om de pijn te kunnen doorstaan zat te voeden. De algemene reacties daarop waren 'wat goed van je!', 'heldin' etc. etc. En dan denk ik persoonlijk 'Heldin? Knettergek in mijn ogen!' Mij zou het dat soort lijden echt niet waard zijn. Maar ik kan dat dus ook heel makkelijk zeggen omdat ik bv nou eenmaal niet het hoogste goed vind.
Ik deed dit topic ook niet open om jou een plezier te doen.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 16:19 schreef nebelung het volgende:
[..]
B_M heeft mij echt geen plezier gedaan met dit topic te openen. Als zij zo aandacht wenst voor borstvoeding, door anderen belachelijk te maken, dan doet ze het wat mij betreft volkomen fout.
Ja, maar dat is dan dus de slechte wantrouwende BE in mij.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 16:19 schreef nebelung het volgende:
Jammer dat je dat verwacht.
Oh, maar deze user postte ook niet om complimentjes te krijgen, zij wilde op dat moment echt graag advies van hoe of wat.quote:Je bent géén heldin als je kauwend op je zakdoek je kind blijft voeden. Je doet jezelf ontzettend te kort om er zo mee door te gaan. Je moet de juiste hulp zoeken als je wil blijven voeden. Juist door dit soort dingen te posten hou je die mythe's in stand, zoals bijvoorbeeld
- de mythe dat borstvoedende vrouwen zichzelf heldinnen vinden en dus enge freaks zijn die in een andere wereld leven, een wereld van 'je gaat door tot bloedens toe' en 'alles voor je kind' (alleen al jouw post dat meiden uit het bv-topic toch normaal kunnen reageren, houdt al in dat je denkt dat ze anders zijn). Dat is heel wat anders dan iemand die met bepaalde tegenslagen toch doorgaat met voeden, maar daar wel op een normale manier hulp voor zoekt. Die mag je best aanmoedigen. Maar het zijn wel 2 verschillende dingen. Die aanmoediging is wat mij betreft hetzelfde als een aanmoediging aan een moeder met een slecht slapend kind.
- de mythe dat borstvoeding dus heel naar en akelig is en pijn hoort te doen.
Kortom, zo'n post en aanmoedigingen daarop zijn niet best en ook daar doe je jezelf en anderen ook geen plezier mee.
Tuurlijk, daarom ben ik daar ook heel rap mee gestopt.quote:Natuurlijk heb jij recht om niet je ' waarom' te vertellen. Eerlijk gezegd snapte ik ook niet waarom je het deed. Mijns inziens was het daar juist om te doen, om je voor het blok te zetten. En dat hoef jij nooit. Keuze van voeding blijft voor de ouders, altijd en je hebt je niet te hoeven verantwoorden, noch te verdedigen.
Natuurlijk kun je niemand 'verplichten' een keuze te onderbouwen. Maar denk juist dat een vrouw die haar keuze wél goed kan onderbouwen, ook heel goed heeft nagedacht over die keuze! Als iemand tegen mij zegt 'daarom', bij wat voor vraag dan ook, denk ik meteen: ja, dát is snugger, je dķet maar wat.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 16:19 schreef nebelung het volgende:
Natuurlijk heb jij recht om niet je ' waarom' te vertellen. Eerlijk gezegd snapte ik ook niet waarom je het deed. Mijns inziens was het daar juist om te doen, om je voor het blok te zetten. En dat hoef jij nooit. Keuze van voeding blijft voor de ouders, altijd en je hebt je niet te hoeven verantwoorden, noch te verdedigen.
dat gevoel heb ik ook en ik vind het erg vervelend moet ik zeggen. ik heb bijvoorbeeld een serieus antwoord gegeven en eigenlijk hoegenaamd geen reactie van je gehad BM. interesseert het je echt? of ben je er idd alleen maar op uit om een beetje te stoken hier? het komt over alsof je het allemaal erg grappig vind, zowel de redenen als de reacties.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 16:19 schreef nebelung het volgende:
[..]
Ik sta nog geen millimeter achter de insteek van dit topic, door B_M. Die ik ervan verdenk alleen maar in haar vuistje te willen lachen om wat zij kennelijk als flutredenen beschouwt om geen bv te geven.
Als ik me goed herinner ben jij begonnen met borstvoeding maar viel het enorm tegen? Sorry, dat ik daar geen reactie op gegeven heb maar dat was eigenlijk ook mijn vraag niet.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 17:45 schreef Belana het volgende:
[..]
dat gevoel heb ik ook en ik vind het erg vervelend moet ik zeggen. ik heb bijvoorbeeld een serieus antwoord gegeven en eigenlijk hoegenaamd geen reactie van je gehad BM. interesseert het je echt? of ben je er idd alleen maar op uit om een beetje te stoken hier? het komt over alsof je het allemaal erg grappig vind, zowel de redenen als de reacties.
Kijk, en dan mag je het me niet kwalijk nemen dat ik daar om moet lachen, he.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 17:54 schreef OldJeller het volgende:
Melk uit de borsten bevat allerlei nuttige, beschermende stoffen voor het kind, maar het gaat wel ten koste van je borsten. Overleg het met je man.
Oh geloof me, ik heb er ook echt wel goed over nagedacht.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 17:41 schreef lcicle het volgende:
[..]
Natuurlijk kun je niemand 'verplichten' een keuze te onderbouwen. Maar denk juist dat een vrouw die haar keuze wél goed kan onderbouwen, ook heel goed heeft nagedacht over die keuze! Als iemand tegen mij zegt 'daarom', bij wat voor vraag dan ook, denk ik meteen: ja, dát is snugger, je dķet maar wat.
je bedoelt den doosch, de poes, de gleuf, de sleuve, de kier, de flamoes, de grot, het kanaal, het solse gat, het hollands diep, de kut, de trut, de vagina, de mossel, de pruim al dan niet op sap, of bedoel je wat anders ?quote:Op vrijdag 27 juli 2007 17:55 schreef lcicle het volgende:Om nog maar te zwijgen over hoe je vrouwelijkheid eruit ziet na afloop
de ontplofte egelquote:Op vrijdag 27 juli 2007 18:00 schreef milagro het volgende:
[..]
je bedoelt den doosch, de poes, de gleuf, de sleuve, de kier, de flamoes, de grot, het kanaal, het solse gat, het hollands diep, de kut, de trut, de vagina, de mossel, de pruim al dan niet op sap, of bedoel je wat anders ?
Als je met een 'ongeldige' reden bedoelt een reden die ontstaan is uit foute conclusies dan zal die waarschijnlijk afgeschoten worden.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 17:58 schreef Brighteyes het volgende:
[..]
Oh geloof me, ik heb er ook echt wel goed over nagedacht.
Ik heb alleen totaal niet de behoefte dat hier uit de doeken te gaan doen als ik weet dat datgene wat ik zeg in no time afgeschoten zal worden door degenen die dat geen geldige redenen vinden.
ms zeggen ze dat wel idd omdat ze het idee krijgen dat hun argument voorgelegd wordt op dat moment aan een commissie, dat als die commissie hun argument niet valide vindt, er nog meer vragen volgen, tot de commissie tevreden is met het antwoord, of hetquote:Op vrijdag 27 juli 2007 17:41 schreef lcicle het volgende:
[..]
Natuurlijk kun je niemand 'verplichten' een keuze te onderbouwen. Maar denk juist dat een vrouw die haar keuze wél goed kan onderbouwen, ook heel goed heeft nagedacht over die keuze! Als iemand tegen mij zegt 'daarom', bij wat voor vraag dan ook, denk ik meteen: ja, dát is snugger, je dķet maar wat.
Uhm, je hébt toch een reden gegeven? Althans die meen ik gelezen te hebben. Waarom voel je je nu aangesproken?quote:Op vrijdag 27 juli 2007 17:58 schreef Brighteyes het volgende:
[..]
Oh geloof me, ik heb er ook echt wel goed over nagedacht.
Ik heb alleen totaal niet de behoefte dat hier uit de doeken te gaan doen als ik weet dat datgene wat ik zeg in no time afgeschoten zal worden door degenen die dat geen geldige redenen vinden.
Ja, ik bedoel de vijg, de schacht, de soes, de muf, de voorbips, de schede, de beaver, de foef en de natte la. Die jaquote:Op vrijdag 27 juli 2007 18:00 schreef milagro het volgende:
[..]
je bedoelt den doosch, de poes, de gleuf, de sleuve, de kier, de flamoes, de grot, het kanaal, het solse gat, het hollands diep, de kut, de trut, de vagina, de mossel, de pruim al dan niet op sap, of bedoel je wat anders ?
ach kom, als het pure nieuwsgierigheid was, of oprechte belangstelling zou er niet meteen een waarde oordeel aan vastgeplakt worden, in de zin van "valide redenen"quote:Op vrijdag 27 juli 2007 18:21 schreef Bass-Miss het volgende:
Het gaat toch helemaal niet om moeten verantwoorden?
De vraag was enkel wat mensen ertoe aanzet om te kiezen voor een vervangend product.
Ik probeer dus in mijn andere alinea te zeggen dat ik iemand ben die wél oprecht interesse heeft in het waarom van het geven van flesvoeding. En NIET om te veroordelen, gewoon uit INTERESSE.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 18:14 schreef milagro het volgende:
nogmaals , de reden moet er toch gewoon niet toedoen, zolang je een gezonde keuze maakt
het blijft lijken alsof je een slechte keuze maakt, die je bij gods gratie mag 'recht praten" en dat de enige echt valide reden is, medicatie gebruik vd moeder, aan alle andere reden moet er ofwel een mouw aangepast worden, je mag je mening niet baseren op eigen gevoel en inschatting , nee je moet het eerst maar eens geprobeerd hebbben en pas dan komt je argument door ronde 1 van de goedkeuringscommissie, heb je het niet eens geprobeerd, maar ben je van meet af aan met fv begonnen, dan doe je eigenlijk maar wat, en is het zonde, een zonde bijna, lijkt wel.
quote:Op vrijdag 27 juli 2007 18:32 schreef milagro het volgende:
[..]
ach kom, als het pure nieuwsgierigheid was, of oprechte belangstelling zou er niet meteen een waarde oordeel aan vastgeplakt worden, in de zin van "valide redenen"
wat zijn valide redenen, en wie bepaalt dat? de BV gevenden?
Heb ik hier gezegd dat ik elke andere reden buiten medicatie niet als een valide reden beschouw?quote:Op vrijdag 20 juli 2007 23:15 schreef Bass-Miss het volgende:
De meeste mensen beginnen met borstvoeding, denk ik.
Om nadien eventueel over te stappen op de fles als het niet goed gaat of niet bevalt.
Maar af en toe lees of hoor je wel eens dat mensen op voorhand al beslissen dat ze kunstvoeding gaan geven.
Bijvoorbeeld bij Marlieske begreep ik dat het omwille van medicatie is, kan ik goed inkomen.
Ik zit me dus af te vragen wat de redenen zoal zijn om die beslissing op voorhand te nemen en hoe men daar toe komt?
Nee hoor want de meeste dames die bv hebben gegeven of nog geven oordelen niet zo, het zijn er altijd maar een paar die dat doen.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 18:37 schreef lcicle het volgende:
Maar volgens mij leest men dat gewoon niet en scheert men alle vrouwen die borstvoeding gegeven hebben liever over 1 kam, voor het gemak.
Ik heb het eigenlijk liever niet over een 'niet valide' reden, wel over een reden die eigenlijk een foute reden is.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 18:40 schreef Vivi het volgende:
Wat beschouw jij dan bijvoorbeeld niet als een valide reden?
nee, hoor, jij hoeft je totaal niet aangesproken te voelen, wel meer dames niet, hoorquote:Op vrijdag 27 juli 2007 18:37 schreef lcicle het volgende:
[..]
Ik probeer dus in mijn andere alinea te zeggen dat ik iemand ben die wél oprecht interesse heeft in het waarom van het geven van flesvoeding. En NIET om te veroordelen, gewoon uit INTERESSE.
Maar volgens mij leest men dat gewoon niet en scheert men alle vrouwen die borstvoeding gegeven hebben liever over 1 kam, voor het gemak.
Om maar eens een voorbeeldje te noemen.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 18:08 schreef Bass-Miss het volgende:
[..]
Als je met een 'ongeldige' reden bedoelt een reden die ontstaan is uit foute conclusies dan zal die waarschijnlijk afgeschoten worden.
Maar anders zou ik niet weten waarom.
Omdat ik alleen maar heb gezegt 'het trekt me niet'. Ik kan me nauwelijks voorstellen dat dat jullie nieuwsgierigheid bevredigd heeft, of wel?quote:Op vrijdag 27 juli 2007 18:23 schreef lcicle het volgende:
[..]
Uhm, je hébt toch een reden gegeven? Althans die meen ik gelezen te hebben. Waarom voel je je nu aangesproken?
Ja sorry, maar die anderen posten net zo vrolijk mee, en als die al bij reactie 4 of 5 duidelijk maken dat ze bij wijze van spreken handenwrijvend zitten te wachten om weer eens een potje goed te lachen doe ik daar dus niet aan mee. En nee... dus ook niet voor degenen die evt. wel oprecht geinteresseerd zijn.quote:En dat 'afgeschoten' bedoel ik dus.. Ik vraag heel netjes om redenen en geef daarbij aan waarom ik dat interessant vind (in het vorige topic), maar ik heb 'pech' omdat anderen het zogenaamd verpesten.
Zekers! Thanksquote:Op vrijdag 27 juli 2007 18:44 schreef marlieske het volgende:
je begrijpt me wel denk ik.
Wie bedoel je met 'jullie'?quote:Op vrijdag 27 juli 2007 19:08 schreef Brighteyes het volgende:
[..]
Omdat ik alleen maar heb gezegt 'het trekt me niet'. Ik kan me nauwelijks voorstellen dat dat jullie nieuwsgierigheid bevredigd heeft, of wel?
[..]
De jullie die aangeven nieuwsgierig te zijn naar het antwoord.quote:
Klopt, ik heb ervaring met beiden en borstvoeding vind ik idd veel makkelijker.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 19:05 schreef Brighteyes het volgende:
[..]
Om maar eens een voorbeeldje te noemen.
Als ik zou zeggen 'kv lijkt mij makkelijker' dan zeg jij 'dat is helemaal niet zo'.
Nou en dan? Dan zijn we het oneens...
Jij vindt dat jij gelijk hebt, ik zie het anders, mijn makkelijk is anders dan jouw makkelijk, mag het daarom afgeschoten worden? Want laten we elkaar geen mietje noemen, dat dat gebeurt staat vast, dat heb ik al wel vaker zien gebeuren.
Dat is je dan niet gelukt, want ik voel me nog steeds aangesproken. In negatieve zin.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 19:12 schreef Brighteyes het volgende:
[..]
De jullie die aangeven nieuwsgierig te zijn naar het antwoord.
(En nee, niet 'jullie, alle borstvoeders bij elkaar', dat heb ik juist proberen te voorkomen in al mijn posts.)
Maar jij zegt toch ook dat jij nieuwsgierig bent naar de redenen?quote:Op vrijdag 27 juli 2007 19:14 schreef lcicle het volgende:
[..]
Dat is je dan niet gelukt, want ik voel me nog steeds aangesproken. In negatieve zin.
dat is idd een goed voorbeeldquote:Op vrijdag 27 juli 2007 19:05 schreef Brighteyes het volgende:
[..]
Om maar eens een voorbeeldje te noemen.
Als ik zou zeggen 'kv lijkt mij makkelijker' dan zeg jij 'dat is helemaal niet zo'.
Nou en dan? Dan zijn we het oneens...
Jij vindt dat jij gelijk hebt, ik zie het anders, mijn makkelijk is anders dan jouw makkelijk, mag het daarom afgeschoten worden? Want laten we elkaar geen mietje noemen, dat dat gebeurt staat vast, dat heb ik al wel vaker zien gebeuren.
Ik heb nog eens terug gelezen en heb inderdaad gezegd 'nieuwsgierig' te zijn. Excuusquote:Op vrijdag 27 juli 2007 19:17 schreef Brighteyes het volgende:
[..]
Maar jij zegt toch ook dat jij nieuwsgierig bent naar de redenen?Dan bedoel ik dus oa. jou op dit moment.
En ik geef dus aan dat ik me niet kan voorstellen dat je nieuwsgierigheid bevredigd is bij 'omdat het me niet trekt'. Ik zou dan dus verwachten dat je zou vragen 'maar waarom dan niet, wat is er dan dat je niet trekt?'
Blijkbaar gaat jouw nieuwsgierigheid minder diep dan ik dacht.
Ah ok, dan voelde ik me ook onterecht aangesproken.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 19:24 schreef lcicle het volgende:
[..]
Ik heb nog eens terug gelezen en heb inderdaad gezegd 'nieuwsgierig' te zijn. Excuus
Maar.. ik las ook jouw onderbouwing van het 'gewoon niet willen'. Je wilt dat de vader (en andere familie) ook een flesje kan geven en op die manier lekker te 'tutten' (zoals je zelf zei) me het kindje.
Dát was de onderbouwing die ik bedoelde! Is toch meer dan: ik wil het niet, punt.
Omdat je dat wilt, niet omdat het propaganda is maar gewoon dood eenvoudig omdat je het wilt.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 19:41 schreef Bass-Miss het volgende:
Zeg,een andere vraag: als het allemaal niet uitmaakt, wat denken jullie dan dat de redenen zijn om wel te kiezen voor borstvoeding?
Oh maar die vraag is mij meerdere malen gesteld hoorquote:Op vrijdag 27 juli 2007 21:34 schreef phileine het volgende:
("goh, ga jij bv geven? waarom eigenlijk als ik vragen mag?")
Maar DAT zul je mij dus nooit horen zeggen. En ik vind het jammer dat dan juist mijn post daarover aangehaald wordt.quote:Op vrijdag 27 juli 2007 21:39 schreef milagro het volgende:
er si geen sprake van een lapmiddel, een vervelend, maar helaas noodzakelijk alternatief, het is geen dagelijkse nare prik in het bovenbeentje, het is geen bittere pil, geen hap levertraan of bitterzout, het is een gezond alternatief wat de meeste babies zonder problemen wegdrinken, dus smerig zal het ook niet smaken (en nu komt er een moeder wiens kind de KV absoluut niet lust, natuurlijk) .
het is toch wat anders als iemand je keuze niet 'accepteert' omdat je NIET voor het gemak kiest (de fles, in de ogen van sommigen is makkelijker) dan als men je reden niet accepteert omdat "je toch het beste wil voor je kind?"quote:Op vrijdag 27 juli 2007 21:42 schreef Leah het volgende:
[..]
Oh maar die vraag is mij meerdere malen gesteld hoor. IRL dan.
Plus een aantal hoofdschuddende mensen ("Dit gaat nooooit lukken) boven mijn borst, en nog een aantal die vonden dat het toch niet kon dat ik 's nachts fv gaf, en overdag bv (darmpjes naar de galamiezen
).
En weet je wat? Het heeft me nooit een flying fuck geinterreseert. Dat nr twee al rap aan de fv zat vond ik jammer, omdat ik me verheugd had aan nog een kindje aan de borst, maar so be it, het was niet anders op dat moment.
Ik heb echt nooit het gevoel gehad dat ik me wat dat betreft moest verdedigen.
quote:Op dinsdag 31 juli 2007 13:36 schreef pontakel het volgende:
Mijn buurvrouw is uit haar kerk gezet omdat ze haar kind de fles gaf. Het kerkgenootschap vond het afkeurenswaardig dat een vrouw een kind de fles geeft, er van uitgaande dat ze dat deed om haar figuur te behouden. Hoe denken jullie daar over?
ik zou 3 zessen op de kerkdeur kalken, echtquote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |