quote:
Op donderdag 26 juli 2007 21:25 schreef marlieske het volgende:Hier inmiddels begonnen met de flesvoeding, en ben gelukkig met mijn keuze!
Heb enorme zwangerschaps jeuk gekregen de afgelopen dagen en sta op handen en voeten vol met vocht blaasjes en jeukende bultjes die open klappen, pijnlijk irritant en alleen te verhelpen met medicatie die je niet mag nemen als je bv geeft.
Ik kan nu dus fijn smeren en slikken en niet onbelangrijk slapen! Want een niet slapende moeder..... das slecht voor een kind! Soms heb je dus geen keuze, ook al dacht je van te voren van wel
Ik ben blij dat ik dus al van te voren besloten heb (vanwege andere medicatie) niet aan bv te beginnen, maar ik denk dat veel dames die bv zouden willen gaan geven op dat moment de jeuk ook niet te harden zouden vinden en dan snel voor fv zouden kiezen.
Allereerst gefeliciteerd met de kleine, Marlieske!
Ik vind dat iedereen lekker zelf moet weten of zij haar kindje fles- of borstvoeding geeft. Om die reden had ik ook nog niet gereageerd op dit topic. Toch lurk ik hier wel omdat ik versteld sta van de felheid waarmee er op elkaar gereageerd word en zeker ook de kant van de flesvoeders laat zich hierin niet onbetwist. Daar kwam ik voor het eerst achter toen jij zo fel op mij reageerde na een fout begrepen post in het water/spatopic. Ik wilde me dus niet weer branden aan die -kennelijk- beladen topic, tot ik dit berichtje -toevallig weer van jou- las.
Ik heb bij mijn beide kinderen zwangerschapsjeuk gehad. Bij de eerste werd dat inderdaad -net als jij beschrijft- een niet te harden jeuk waarbij je jezelf van top tot teen letterlijk open krabt van ellende. Mijn arts -duidelijk niet thuis in de materie (het komt ook niet vaak voor)- gaf mij ook wat te smeren. Kennelijk is jouw huisarts beter op de hoogte, want ook ik kwam in de bijsluiter tegen dat je het beter niet kon geven i.c.m. borstvoeding. Ondanks de jeuk, ondanks de inmiddels open wonden, heb ik de medicatie aan de kant gegooid en na een week of 3 heeft het probleem zichzelf opgelost. Ook bij mijn 2e kindje heb ik geen seconde getwijfeld of ik bv zou gaan geven, ondanks opnieuw zwangerschapsjeuk. Het is maar hoe graag je iets wilt, denk ik.
Op het gevaar af dat ik je nu weer
onbedoeld tegen de haren in strijk... Ik bedoel dit echt niet rot, maar ik krijg bij jouw posts een beetje het gevoel dat je alle redenen die je kunt vinden aangrijpt om voor jezelf (of anderen?) recht te praten dat je geen borstvoeding geeft... Waarom? Spijt het je zo dat het niet kan vanwege de medicatie? >>> Nogmaals: dit is geenszins cynisch bedoeld of wat dan ook, maar een serieuze vraag. Ik vind je namelijk iedere keer zo fel als het om dit onderwerp gaat. (Hoewel ik zoals gezegd meer bespeur bij flesvoedenden, dus misschien onderschat ik hoe je dat 'verdedigen' moet?)
Offtopic:
Zwangerschapsjeuk heeft te maken met je leverfunctie en je doet er verstandig aan om even met je arts te overleggen om bloed te laten prikken. In het geval dat je weer zwanger raakt (kweetut, loop op de zaken vooruit, maar het is nogal belangrijk) en je krijgt TIJDENS de zwangerschap extreme jeuk, laat dit dan ook doen. Zwangerschapsjeuk kan namelijk in bepaalde gevallen zeer gevaarlijk zijn voor het ongeboren kind.