abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_50745210
Laatst heb ik hier een paar keer middels topics om advies gevraagd. Eigenlijk was al jullie advies zeer waardevol, maar ik doe er gewoon compleet niets mee En niet eens echt bewust, maar ik verander gewoon niet.

Ik zie zelf ook wel in welke dingen ik fout doe, en wat ik waarschijnlijk zou moeten doen, maar ik ben schijnbaar gewoon doodsbang om dingen anders te gaan doen.

Ik vond een lijstje met doelen dat ik een paar maanden geleden heb gemaakt. Ik maak nu dit topic eigenlijk naar aanleiding van dit lijstje. En het erge is dat ik er nu vele maanden later echt niets, maar dan ook niets wat op het lijstje stond heb waargemaakt.
quote:
-Wel eens het lef hebben meiden aan te spreken/wat vaker tegen meiden proberen te praten
-Werk zoeken
-Proberen meer vrienden te maken
-Conditie verbeteren/sporten
-Vaker uitgaan/naar dingen toe
Feit is gewoon dat ondanks dat ik wel tig van zulke lijstjes te blijk hebben liggen, met ongeveer ditzelfde lijstje, en over al die tijd heb ik NIETS gedaan richting wat ik wil bereiken.. En eigenlijk elke keer dat ik wel plan om iets te doen op het allerlaatste moment durf ik niet meer.

Waarom is het toch zo moeilijk te veranderen?? En waarom kan ik niet gewoon normaal/gelukkig zijn zoals alle anderen?
  vrijdag 22 juni 2007 @ 22:32:11 #2
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_50745342
Het is niet moeilijk. Je begint met één punt op je lijst en die deel je op in wat er voor nodig is. Je begint met de eerste stap te zetten, dan de tweede, dan de derde. Niet te veel tegelijk, niet te hoge verwachtingen hebben.
The love you take is equal to the love you make.
  vrijdag 22 juni 2007 @ 22:47:41 #3
171999 Krullenkut
Kut met krullen
pi_50745949
Zoizo, punt per punt op de lijst af te werken, je kan beginnen met wat je het simpelst lijkt en dan opbouwen, of natuurlijk meteen voor het voor jou zwaarste doen dan zal de rest meevallen
Blijf positief denken, en inderdaad, niet teveel verwachtingen hebben.
Succes
** It ain't the coffee in my kitchen..
** I Wanna play a little game (6)
pi_50746366
Volgens mij hangt jouw lijstje maar aan een punt, namelijk mee vrienden maken. Die zorgen ervoor dat je makkelijker en wellicht sneller veranderd.
Het is tevens ook het moeilijkste.....
up in the morning, out on the job
i work like the devil for my pay
i know that lucky old sun, has nothing to do
but to roll around heaven all day.
  vrijdag 22 juni 2007 @ 23:00:53 #5
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_50746501
Volgens mij hangen de punten allemaal met elkaar samen. Ik zou, als ik benzin was, eens beginnen met de conditie. Elke dag een half uur wandelen of hardlopen. Als je je fitter voelt, voel je je ook al beter over jezelf en dat helpt bij alle andere punten.
The love you take is equal to the love you make.
pi_50746555
hey benzin

je hebt 2 opties. of je blijft voor altijd in de put zitten of je gaat die dingen doen die je je voorgenomen had. je hebt toch niks te verliezen en je kunt je situatie maar op 1 manier verbeteren. ik kan me voorstellen dat je het moeilijk vindt, maar je leeft maar 1 keer en je zult zien dat het zeker waardevol zal zijn als je eens een keertje zelf stappen onderneemt. als er dan iets fout gaat zul je er iig van geleerd hebben en weet je wat je de volgende keer wel of niet zult moeten doen. probeer alles ook positief in te zien. als je een keertje faalt dan moet je maar gewoon denken dat je er sterker van bent geworden en dat je voor de volgende keer zult weten hoe je het beter aan zou kunnen pakken. heb je hier al eens met een psycholoog over gepraat? ik hoop dat je hier iets mee zult gaan doen
pi_50746584
Je doelen zijn te vaag.

- Werk zoeken.
Deel dat op in eerst bepalen wat voor werk, vacatures zoeken, naar uitzendbureaus gaan, sollicitatiebrieven schrijven enzovoort.
Je kunt wel zeggen van 'vandaag ga ik werk zoeken', maar dat is zo vaag dat je er gewoon niets mee doet. Als je tegen jezelf zegt 'vandaag ga ik me inschrijven bij dat uitzendbureau' dan is dat een concreet doel en iets wat je ook echt van je lijstje af kunt strepen.

Zo is het ook met de rest van je doelen.

- Proberen meer vrienden te maken.
Veel te vaag! Hoe wil je dat in vredesnaam gaan doen? Denk daar eerst eens over na en ga er dan concreet mee verder.

- Condite opbouwen/sporten.
Hetzelfde verhaal. Maak een plan. 'Vandaag ga ik zoveel kilometer hardlopen' of 'vandaag ga ik een proefles doen bij die en die sportschool'. Dat is concreet.
Ja, die met de ballen in de bek.
pi_50747602
Je moet het ook echt willen he,
Als jij je concentreert op dat doel, en je positief bent ingesteld komt de rest van zelf.
Als jij zoals ik begrijp je dan niet met je doelen bezig houdt, kom je niet ver .
En dat niet durvem , als de kans schoon is... pak kansen om het doel te bereiken, kan alleen maar goed uitpakken.

Carpe Diem
Lucidity4All
pi_50748541
Als emotioneel labiel wezen ben ik blij te lezen dat er daadwerkelijk mensen bestaan die het presteren nog minder van hun leven te maken dan mij.

Scheermesje lenen? Na deze woorden denk ik het zelf niet meer nodig te hebben.
pi_50749564
quote:
Op vrijdag 22 juni 2007 22:29 schreef benzin het volgende:

Ik zie zelf ook wel in welke dingen ik fout doe, en wat ik waarschijnlijk zou moeten doen, maar ik ben schijnbaar gewoon doodsbang om dingen anders te gaan doen.
Waarom ben je zo bang om dingen anders te doen? Als je dat weet te achterhalen ben je misschien al een stuk verder op weg om er iets aan de te veranderen. Ben je bang om te verliezen wat je nu hebt? Maar wat je nu hebt maakt je blijkbaar niet gelukkig. Vind je het eng om keuzes te maken? Bang dat ze verkeerd uitpakken? Dan heb je het in ieder geval geprobeerd en weet je dat dat niet de weg is.

Of ligt het probleem ergens anders? Durf je niet meer om meer praktische zaken, bang dat je dichtklapt, blunders begaat, faalangst?

Mensen veranderen alleen door zelfinzicht. Je ziet zelf al in dat je angstig bent om iets te ondernemen. Probeer nog een stapje verder te gaan en de reden van die angst te ontdekken. Da. kun je proberen daar een oplossing voor te vinden en van daaruit verder werken.
pi_50749774
http://www.succeedsocially.com/

verandering kan alleen vanuit jezelf komen. er is daarvoor maar één manier en dat is moed tonen voor jezelf.

[ Bericht 40% gewijzigd door #ANONIEM op 23-06-2007 00:57:52 ]
pi_50750472
Ik denk inderdaad dat verandering uit jezelf moet komen? Wil je wel veranderen? Echt van binnenuit? Misschien helpt het om voor jezelf op te schrijven wat de voor en nadelen zijn. En dan een afweging te maken. Daarnaast wat houdt jou tegen om te veranderen?
pi_50752325
Omdat verandering eng is omdat je nooit weet hoe het uitpakt.

Daarom is dat nog niet gebeurd.

En nee, ik veroordeel je niet, want ik ben net zo'n held op sokken.
  zaterdag 23 juni 2007 @ 03:18:40 #14
32346 Xebrozius
tactloze lul
pi_50752421
Rot dan nou ook op met je zelfmedelijden als je er toch niets mee doet, wat een verspilling van jouw én mijn tijd... Ga ergens anders boehoo doen.
pi_50752450
quote:
Op vrijdag 22 juni 2007 22:29 schreef benzin het volgende:
Waarom is het toch zo moeilijk te veranderen?? En waarom kan ik niet gewoon normaal/gelukkig zijn zoals alle anderen?
Omdat het je kennelijk genoeg oplevert
  zaterdag 23 juni 2007 @ 03:35:38 #16
35245 bolivian
Gun-toting hip gangster
pi_50752490
quote:
Op zaterdag 23 juni 2007 03:23 schreef Xennia het volgende:

[..]

Omdat het je kennelijk genoeg oplevert
En daarnaast is erover zeiken lekkerder dan daadwerkelijk iets ondernemen.
And so I throw the windows wide /
And call to you across the sky
Lissabon!
  zaterdag 23 juni 2007 @ 08:23:02 #17
166390 shifto
Kirby Shizzle
pi_50753240
Zet het op je lijstje erbij, dat je je lijstje moet afwerken.
Thinking about thinking of you.
pi_50753303
Je hebt niet genoeg zelfrespect. Je houdt niet echt van jezelf. Dat moet de basis zijn. Je zult jezelf eerst goed moeten leren kennen. Ik heb dit gedaan door eerst veel boeken te lezen over psychologie. Vervolgens ben ik gaan backpacken in Australie.

Op deze manier leer je jezelf echt kennen, je zult zelfstandiger worden en hierdoor meer zelfrespect en zelfvertrouwen krijgen. Je bent weg uit je oude omgeving die misschien te veel negativiteit bij je oproept. Plus vrienden maken is erg makkelijk als backpacker!
"An educated citizenry is a vital requisite for our survival as a free people."
  zaterdag 23 juni 2007 @ 09:15:04 #19
166390 shifto
Kirby Shizzle
pi_50753481
quote:
Op zaterdag 23 juni 2007 08:44 schreef Probably_on_pcp het volgende:
Je hebt niet genoeg zelfrespect. Je houdt niet echt van jezelf. Dat moet de basis zijn. Je zult jezelf eerst goed moeten leren kennen. Ik heb dit gedaan door eerst veel boeken te lezen over psychologie. Vervolgens ben ik gaan backpacken in Australie.

Op deze manier leer je jezelf echt kennen, je zult zelfstandiger worden en hierdoor meer zelfrespect en zelfvertrouwen krijgen. Je bent weg uit je oude omgeving die misschien te veel negativiteit bij je oproept. Plus vrienden maken is erg makkelijk als backpacker!
Self help books
Verder hoeft backpacken helemaal niet dat gene voor hem te zijn. TS lijkt beetje jong?
Thinking about thinking of you.
  zaterdag 23 juni 2007 @ 09:22:18 #20
128702 ChantalC
it's a girl!
pi_50753521
quote:
Op vrijdag 22 juni 2007 22:29 schreef benzin het volgende:
Waarom is het toch zo moeilijk te veranderen?? En waarom kan ik niet gewoon normaal/gelukkig zijn zoals alle anderen?
Veranderingen in je leven kan je alleen maar waarmaken als je daar zelf voor de volle 100% achter staat. Niet alleen rationeel, maar ook op gevoelsniveau. Anders zal het nooit wat worden.

Vragen die je je zelf kan stellen:
- Hou ik van de volle 100% van mezelf?
- Vind je dat je waardevol bent?
etc etc
Alleen met je hart kun je goed zien; het wezenlijke is voor de ogen onzichtbaar...
chantalcoolsma.nl
pi_50753595
quote:
Op zaterdag 23 juni 2007 00:45 schreef Sealink het volgende:

Vind je het eng om keuzes te maken? Bang dat ze verkeerd uitpakken? Dan heb je het in ieder geval geprobeerd en weet je dat dat niet de weg is.
Ik heb het gevoel dat waar ik nu ben is veroorzaakt door alle slechte keuzes die ik tot nu toe heb gemaakt. En ik ben bang dat ik foute keuzes zal blijven maken als ik keuzes ga maken.
quote:
Of ligt het probleem ergens anders? Durf je niet meer om meer praktische zaken, bang dat je dichtklapt, blunders begaat, faalangst?
En ook dat. Bijvoorbeeld bijna alle mensen uit parallelklassen ken ik compleet niet, gewoon omdat ik nooit het lef heb gehad en nu nog eigenlijk niet echt.

Zelfs al wordt ik 's ochtends wakker, en denk ik, ik ga vandaag eens met die-en-die praten. Op het moment dat ik die dan tegenkom, dan durf ik opeens niet meer en haak ik af. Ik ben heel erg bang dat anderen me saai vinden, ik ben heel erg bang dat ik dichtklap en ik ben heel erg bang dat anderen mij gewoon liever niet in de buurt hebben. (Anders hadden ze vast al eens geprobeerd praatje met mij te maken )
pi_50753608
quote:
Op zaterdag 23 juni 2007 09:22 schreef ChantalC het volgende:

Vragen die je je zelf kan stellen:
- Hou ik van de volle 100% van mezelf?
- Vind je dat je waardevol bent?
2X nee, en misschien is dat juist wel waardoor ik me zo rot voel
  zaterdag 23 juni 2007 @ 09:42:38 #23
33470 FlyingFox
Zeer schier.
pi_50753651
Ik had laatst ook zo'n lijstje: de wereld redden van de ondergang, de nobelprijs winnen en seks hebben met een voltallig vrouwen hockeyteam. Helaas is dit allemaal mislukt.

Wat ik wil zeggen is, dat je je doelen realiseerbaar moet maken. Ga stapsgewijs aan de slag. Stel jezelf steeds de vraag hoe je het aan wilt pakken.Voorbeeld: ik wil meer vrienden maken. Hoe? Door bij een vereniging te gaan. Hoe? Door te inventariseren wat mijn interesses zijn. Untsoweiter, untsoweiter.
  zaterdag 23 juni 2007 @ 09:46:18 #24
128702 ChantalC
it's a girl!
pi_50753675
quote:
Op zaterdag 23 juni 2007 09:34 schreef benzin het volgende:

[..]

Ik heb het gevoel dat waar ik nu ben is veroorzaakt door alle slechte keuzes die ik tot nu toe heb gemaakt. En ik ben bang dat ik foute keuzes zal blijven maken als ik keuzes ga maken.
Het hele leven draait basaal om 2 dingen: liefde en angst. Waarom kies je voor angst? Bang om afgewezen te worden?

Geef je leven een turn. Ieder mens mag er wezen. Ieder mens heeft zijn pluspunten en minpunten. Zoek je eigen pluspunten en ga daarmee aan het werk. Laat je minpunten niet de overhand krijgen!
Alleen met je hart kun je goed zien; het wezenlijke is voor de ogen onzichtbaar...
chantalcoolsma.nl
pi_50757426
quote:
Op zaterdag 23 juni 2007 00:54 schreef addictivebeat het volgende:
http://www.succeedsocially.com/

verandering kan alleen vanuit jezelf komen. er is daarvoor maar één manier en dat is moed tonen voor jezelf.
Goede link. Het lijkt echt of dat de schrijver van die site het probleem begrijpt.

Alleen, is het volgende nou wel een goed idee?
quote:
Go see some live music, go check out the local bars and have a drink or two by yourself, go see some stand-up comedy, go to a sports bar and watch the game, start going to a rock climbing gym, take some classes, if you're in college then join some associations and clubs, walk around interesting neighborhoods, go to any interesting local events advertised in the paper, if you're going to read or play on your laptop you might was well go to a coffee shop to do it, etc., etc., etc.,

Doing these things will take the edge of your loneliness. It will make you a more interesting person. It will also fill your head with knowledge of things to do and places to go when you are hanging around people.
Ik zou heel erg graag meer zulk soort dingen willen doen, maar ik ben bang dat mensen mij als raar/eenzaam zien als ik allerlei dingen alleen aan het doen ben. Dat is juist de reden dat ik vrienden zou willen hebben.
pi_50757841
quote:
Op zaterdag 23 juni 2007 09:34 schreef benzin het volgende:
Ik heb het gevoel dat waar ik nu ben is veroorzaakt door alle slechte keuzes die ik tot nu toe heb gemaakt. En ik ben bang dat ik foute keuzes zal blijven maken als ik keuzes ga maken.
Je bent juist op dit punt gekomen omdat je geen keuzes hebt gemaakt. Naja, je hebt er voor gekozen je leven langs de zijlijn te bekijken en ervan te balen, maar niets te ondernemen. Wat heb je nou eigenlijk te verliezen? Je vindt je leven toch al kut, dus het kan alleen maar beter worden.
quote:

Zelfs al wordt ik 's ochtends wakker, en denk ik, ik ga vandaag eens met die-en-die praten. Op het moment dat ik die dan tegenkom, dan durf ik opeens niet meer en haak ik af. Ik ben heel erg bang dat anderen me saai vinden
Zoals het er nu voor staat, ben je ook saai. Je maakt niets mee en hebt niets te melden. Je straalt hoogstwaarschijnlijk ook geen enkele positieve energie uit, dus zijn mensen niet geneigd in jouw buurt te verkeren. Terecht, als je al niet eens bij jezelf in de buurt wilt zijn, waarom zouden anderen dan in jou geinteresseerd zijn?
quote:
, ik ben heel erg bang dat ik dichtklap en ik ben heel erg bang dat anderen mij gewoon liever niet in de buurt hebben. (Anders hadden ze vast al eens geprobeerd praatje met mij te maken )
Dat is natuurlijk een erg zwak argument, want dan wil jij al die anderen ook niet in jouw buurt hebben, dan had je tenslotte al een praatje met ze gemaakt.

Schop onder je kont en gewoon doen. Je zult merken dat je je beter over jezelf voelt wanneer je iets onderneemt. Begin bij 1 doel en als je dat hebt behaald, kun je daar zelfvertrouwen uit putten voor het volgende doel.

Nu geen gehuil en smoesjes meer. Leef.
  zaterdag 23 juni 2007 @ 14:06:44 #27
128702 ChantalC
it's a girl!
pi_50758266
quote:
Op zaterdag 23 juni 2007 13:50 schreef Xennia het volgende:

[..]

Je bent juist op dit punt gekomen omdat je geen keuzes hebt gemaakt. Naja, je hebt er voor gekozen je leven langs de zijlijn te bekijken en ervan te balen, maar niets te ondernemen. Wat heb je nou eigenlijk te verliezen? Je vindt je leven toch al kut, dus het kan alleen maar beter worden.
[..]

Zoals het er nu voor staat, ben je ook saai. Je maakt niets mee en hebt niets te melden. Je straalt hoogstwaarschijnlijk ook geen enkele positieve energie uit, dus zijn mensen niet geneigd in jouw buurt te verkeren. Terecht, als je al niet eens bij jezelf in de buurt wilt zijn, waarom zouden anderen dan in jou geinteresseerd zijn?
[..]

Dat is natuurlijk een erg zwak argument, want dan wil jij al die anderen ook niet in jouw buurt hebben, dan had je tenslotte al een praatje met ze gemaakt.

Schop onder je kont en gewoon doen. Je zult merken dat je je beter over jezelf voelt wanneer je iets onderneemt. Begin bij 1 doel en als je dat hebt behaald, kun je daar zelfvertrouwen uit putten voor het volgende doel.

Nu geen gehuil en smoesjes meer. Leef.
Alleen met je hart kun je goed zien; het wezenlijke is voor de ogen onzichtbaar...
chantalcoolsma.nl
pi_50762401
quote:
Op zaterdag 23 juni 2007 09:15 schreef shifto het volgende:

[..]

Self help books
Verder hoeft backpacken helemaal niet dat gene voor hem te zijn. TS lijkt beetje jong?
Self help books heb ik t zelf ook niet zo op. Ze vertellen iemand wat ie moet doen en hoe. Boeken die je een inzicht geven in je eigen psychologie zijn beter, want je zult zelf de lege vakjes moeten invullen en dus zelf moeten nadenken.

Verder zijn er veel mensen die al backpacken op hun 18e. Ik weet niet hoe oud de TS is?
"An educated citizenry is a vital requisite for our survival as a free people."
pi_50762482
quote:
Op zaterdag 23 juni 2007 16:56 schreef Probably_on_pcp het volgende:

Verder zijn er veel mensen die al backpacken op hun 18e. Ik weet niet hoe oud de TS is?
17
pi_50765224
quote:
Op vrijdag 22 juni 2007 22:29 schreef benzin het volgende:
Waarom is het toch zo moeilijk te veranderen??
Als je ernaar zou mogen raden, wat zou het dan kunnen zijn denk je? (hier kan niemand jou vertellen waarom het voor jou moeilijk is om te veranderen)
quote:
Op vrijdag 22 juni 2007 22:29 schreef benzin het volgende:
En waarom kan ik niet gewoon normaal/gelukkig zijn zoals alle anderen?
Omdat er niets veranderd is dus.
You're never fully dressed until you wear a smile
pi_50766421
quote:
Op zaterdag 23 juni 2007 16:58 schreef benzin het volgende:

[..]

17
Is dit alles wat je te zeggen hebt?
Ik zal nog eens zo'n lange en doordachte post aan je wijden
pi_50768073
quote:
Op zaterdag 23 juni 2007 19:17 schreef Xennia het volgende:

[..]

Is dit alles wat je te zeggen hebt?
Ik zal nog eens zo'n lange en doordachte post aan je wijden
Op jouw post kan ik niet eens reageren, want je hebt helemaal gelijk. Alleen het vervolgens ook echt doen gaat toch nog moeilijk worden.
  zaterdag 23 juni 2007 @ 20:39:27 #33
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_50768575
De enige die jouw geluk in de weg staat, dan ben jijzelf. Dus, de enige die er iets aan kan veranderen, dat ben jijzelf. Geweldig, toch?
The love you take is equal to the love you make.
  zaterdag 23 juni 2007 @ 21:02:34 #34
183699 Nairua
Professioneel autist
pi_50769137
quote:
Op zaterdag 23 juni 2007 20:39 schreef Lienekien het volgende:
De enige die jouw geluk in de weg staat, dan ben jijzelf. Dus, de enige die er iets aan kan veranderen, dat ben jijzelf. Geweldig, toch?
pi_50773147
misschien een leuke tip voor je lees eens iets over NLP. een manier om jezelf te programeren.
  zaterdag 23 juni 2007 @ 23:17:50 #36
81237 releaze
best of both worlds
pi_50773741
quote:
Op vrijdag 22 juni 2007 23:03 schreef Biancavia het volgende:
Je doelen zijn te vaag.

- Werk zoeken.
Deel dat op in eerst bepalen wat voor werk, vacatures zoeken, naar uitzendbureaus gaan, sollicitatiebrieven schrijven enzovoort.
Je kunt wel zeggen van 'vandaag ga ik werk zoeken', maar dat is zo vaag dat je er gewoon niets mee doet. Als je tegen jezelf zegt 'vandaag ga ik me inschrijven bij dat uitzendbureau' dan is dat een concreet doel en iets wat je ook echt van je lijstje af kunt strepen.

Zo is het ook met de rest van je doelen.

- Proberen meer vrienden te maken.
Veel te vaag! Hoe wil je dat in vredesnaam gaan doen? Denk daar eerst eens over na en ga er dan concreet mee verder.

- Condite opbouwen/sporten.
Hetzelfde verhaal. Maak een plan. 'Vandaag ga ik zoveel kilometer hardlopen' of 'vandaag ga ik een proefles doen bij die en die sportschool'. Dat is concreet.
Dat dus. Geheel in de stijl van het HBO
pi_50775196
niks mis met je doelen tot in detail uit te werken hoor
pi_50781193
Denk eraan.. alles begint bij 1 klein mini stapje,
als je teveel in eens wil doen, moet je meestal nadien een paar stappen terugzetten.
Er al eens gedacht om misschien een goede vriend, ouder,.. in vertrouwen te nemen, die je als het name pusht en motiveert ?
Got cat ?
  zondag 24 juni 2007 @ 11:11:05 #39
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_50781312
quote:
Op zaterdag 23 juni 2007 16:58 schreef benzin het volgende:

[..]

17
Op je 17de en dan al in zo'n depressie. Ik heb ook een tijd gehad dat het slecht met me ging, geen vrienden enzo. Maar uiteindelijk ben ik er ook uitgekomen en nu ben ik actiever dan ooit.

Als TS eens met me wil praten, stuur me dan een PM.
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
  zondag 24 juni 2007 @ 11:59:47 #40
70844 Marietje_34
neuronennetwerkster
pi_50782214
quote:
Op zaterdag 23 juni 2007 20:19 schreef benzin het volgende:

[..]

Op jouw post kan ik niet eens reageren, want je hebt helemaal gelijk. Alleen het vervolgens ook echt doen gaat toch nog moeilijk worden.
Ik heb bij jou ook telkens het idee dat als je een keer iets probeert en je niet gelijk 'veranderd' bent, je tegen jezelf zegt 'dat het toch niet lukt' en het vervolgens weer opgeeft.

Je zult inderdaad aan de slag moeten en je leven wordt niet zoals jij dat wilt in 1 week tijd.
Het enige wat ik zeker weet, is dat ik niets zeker weet...denk ik.
pi_50786835
quote:
Op vrijdag 22 juni 2007 22:29 schreef benzin het volgende:
En waarom kan ik niet gewoon normaal/gelukkig zijn zoals alle anderen?
quote:
Op zaterdag 23 juni 2007 18:30 schreef MNR het volgende:
Omdat er niets veranderd is dus.
Ik bedoel meer, waarom hoeven al die anderen niets te doen? Waarom zijn zo'n hoop anderen gewoon gelukkig zonder daar moeite voor te hebben doen, en waarom moet ik met deze rotzooi zitten?

Waarom verdien ik het schijnbaar niet om me goed/gelukkig te voelen?

Het is niet eerlijk
  zondag 24 juni 2007 @ 14:38:40 #42
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_50786968
quote:
Op zondag 24 juni 2007 14:34 schreef benzin het volgende:

[..]


[..]

Ik bedoel meer, waarom hoeven al die anderen niets te doen? Waarom zijn zo'n hoop anderen gewoon gelukkig zonder daar moeite voor te hebben doen, en waarom moet ik met deze rotzooi zitten?

Waarom verdien ik het schijnbaar niet om me goed/gelukkig te voelen?

Het is niet eerlijk
Het lijkt alleen maar zo of anderen het zo gemakkelijk hebben en gelukkig zijn zonder er moeite voor te hoeven doen. Je ziet meestal alleen maar de buitenkant.

En het is natuurlijk onzin dat jij het niet zou verdienen om je gelukkig te voelen. Je stelt je nu op als slachtoffer en daar zul je op den duur alleen maar nog ongelukkiger van worden.
The love you take is equal to the love you make.
pi_50786986
quote:
Op zondag 24 juni 2007 11:59 schreef Marietje_34 het volgende:

Ik heb bij jou ook telkens het idee dat als je een keer iets probeert en je niet gelijk 'veranderd' bent, je tegen jezelf zegt 'dat het toch niet lukt' en het vervolgens weer opgeeft.
Dat klopt wel een beetje. Maar zo vreemd is het toch niet dat ik na al die keren dat het mislukt is en al die tijd dat ik me rot gevoeld heb gewoon de motivatie eigenlijk weg is om echt iets te doen?

Ik heb ook zoiets van: 'het is nooit gelukt, waarom zou ik überhaupt nog proberen?'

Hoe graag ik ook wil, het is heel lastig voor me om iets te doen.

Ik weet best dat ik me niets van anderen moet aantrekken, ik weet best dat ik vaker achter mijn pc uit moet, ik weet best dat ik meer met mensen moet praten, ik weet best dat ik werk moet zoeken, ik weet best dat binnenzitten niet help, ik weet dat ik eigenlijk zou moeten gaan sporten. Maar al die dingen ook echt doen is ZO lastig, vooral door alles wat er in het verleden is gebeurd, hoe ik me in het verleden heb gevoeld, en daar trek ik me veel te veel van aan
pi_50787291
Stel dingen niet uit, ga gewoon vandaag naar de sportschool. Okay misschien zijn die nu niet meer open, ga morgen naar de sportschool. Sportschool is maar een voorbeeld, maar wat valt er te verliezen als je dit vandaag of morgen doet?
pi_50787341
quote:
Op zondag 24 juni 2007 14:34 schreef benzin het volgende:
Ik bedoel meer, waarom hoeven al die anderen niets te doen? Waarom zijn zo'n hoop anderen gewoon gelukkig zonder daar moeite voor te hebben doen, en waarom moet ik met deze rotzooi zitten?

Waarom verdien ik het schijnbaar niet om me goed/gelukkig te voelen?

Het is niet eerlijk
Kom eens uit je slachtofferrol. En als je het niet met me eens bent, geef maar tegengas.
You're never fully dressed until you wear a smile
  zondag 24 juni 2007 @ 15:17:01 #46
183699 Nairua
Professioneel autist
pi_50788162
quote:
Op zondag 24 juni 2007 14:34 schreef benzin het volgende:
Ik bedoel meer, waarom hoeven al die anderen niets te doen? Waarom zijn zo'n hoop anderen gewoon gelukkig zonder daar moeite voor te hebben doen, en waarom moet ik met deze rotzooi zitten?

Waarom verdien ik het schijnbaar niet om me goed/gelukkig te voelen?

Het is niet eerlijk
Hoeven 'die anderen' niets te doen? Weet je dat zeker?

Ook jij verdient het om je goed & gelukkig te voelen. Maar de enige die daarvoor kan zorgen ben jij en niemand anders. Als jij niet tevreden bent met je leven zoals het is, doe er wat aan! Jij bent namelijk de enige die er ook daadwerkelijk wat aan kán doen.
pi_50788855
quote:
Op zondag 24 juni 2007 14:51 schreef MNR het volgende:

Kom eens uit je slachtofferrol. En als je het niet met me eens bent, geef maar tegengas.
Ik probeer helemaal niet een slachtoffer te spelen. Maar het is gewoon oneerlijk dat ik zoveel moeite lijk te moeten doen terwijl voor iedereen alles vanzelf gaat.
pi_50788874
quote:
Op zondag 24 juni 2007 15:17 schreef Nairua het volgende:

Hoeven 'die anderen' niets te doen? Weet je dat zeker?
Bijna zeker. Ik zie leeftijdsgenoten vrienden hebben, gelukkig zijn, plezier hebben, en bij iedereen lijkt dat gewoon vanzelf te komen. (En volgens mij begrijpen de meeste mensen mij niet, juist omdat dat allemaal zo vanzelfsprekend is)

Schijnbaar heb ik gewoon een hoop pech gehad in mijn leven waardoor ik 'misvormd' ben, en ik twijfel of het überhaupt nog op te lossen is.

En nu zit ik in ieder geval op school nog een beetje tussen andere mensen, maar wat als ik straks klaar met school ben (en eventueel gestudeerd heb)? Wat moet ik dan? Ik heb nu al het gevoel dat ik weg zit te kwijnen thuis, straks zit ik dan gewoon 24 uur per dag thuis. Ik zal mijn hele leven zonder vrienden zijn, nooit weten hoe het zou zijn om een meisje vast te houden, nooit weten hoe het zou zijn om gelukkig te zijn, nooit weten waarom ik zo heb moeten eindigen terwijl zoveel andere mensen wel gelukkig zijn geworden, nooit weten hou het zal zijn om vrolijk in slaap te vallen i.pv. mezelf in slaap huilen.

Ik bedoel, ik ben nu 17... Wat als ik 80 wordt? Dan moet ik nog 63 jaar
pi_50788982
quote:
Op zondag 24 juni 2007 15:42 schreef benzin het volgende:

[..]

Bijna zeker. Ik zie leeftijdsgenoten vrienden hebben, gelukkig zijn, plezier hebben, en bij iedereen lijkt dat gewoon vanzelf te komen. (En volgens mij begrijpen de meeste mensen mij niet, juist omdat dat allemaal zo vanzelfsprekend is)

Schijnbaar heb ik gewoon een hoop pech gehad in mijn leven waardoor ik 'misvormd' ben, en ik twijfel of het überhaupt nog op te lossen is.

En nu zit ik in ieder geval op school nog een beetje tussen andere mensen, maar wat als ik straks klaar met school ben (en eventueel gestudeerd heb)? Wat moet ik dan? Ik heb nu al het gevoel dat ik weg zit te kwijnen thuis, straks zit ik dan gewoon 24 uur per dag thuis. Ik zal mijn hele leven zonder vrienden zijn, nooit weten hoe het zou zijn om een meisje vast te houden, nooit weten hoe het zou zijn om gelukkig te zijn, nooit weten waarom ik zo heb moeten eindigen terwijl zoveel andere mensen wel gelukkig zijn geworden, nooit weten hou het zal zijn om vrolijk in slaap te vallen i.pv. mezelf in slaap huilen.

Ik bedoel, ik ben nu 17... Wat als ik 80 wordt? Dan moet ik nog 63 jaar
Dit heet zwelgen in zelfmedelijden. Daar moet je mee stoppen voordat het te erg wordt.
Er staan genoeg tips in dit topic toch? Ga er wat mee doen!
pi_50789094
quote:
Op zondag 24 juni 2007 15:41 schreef benzin het volgende:
Ik probeer helemaal niet een slachtoffer te spelen. Maar het is gewoon oneerlijk dat ik zoveel moeite lijk te moeten doen terwijl voor iedereen alles vanzelf gaat.
Kijk, en daar klopt het niet. Alles gaat echt niet vanzelf bij iedereen hoor. Denk je nu echt dat niemand problemen heeft? Dat iedereen gelukkig is? Dat alles vanzelf gaat? Nee, dat is niet zo. Echt niet! Dat is je reinste onzin.

En de enige reden waarom ik zo fel tegen je inga, is omdat ik je wil proberen in te laten zien dat je wel kunt veranderen als je wilt. Als je wilt, kan ik je in een PM wel vertellen hoe ik dat heb aangepakt?
You're never fully dressed until you wear a smile
pi_50789158
Òf, als je dan echt niet kunt veranderen, kun je op z'n minst je eigen misère wat relativeren. Want zo enorm uniek en deprimerend is je situatie nou ook weer niet.
pi_50789393
Wat ik me ook afvraag hè, zit je nou doelen voor je zelf te stellen die je ziet als "geaccepteerd" in het algemeen? Wil je wel echt veel vrienden hebben, sporten en uitgaan? Wat nou als jij iemand bent die dat soort dingen gewoon niet leuk vindt maar ze graag leuk wil vinden omdat zoveel andere mensen dat leuk vinden?
  zondag 24 juni 2007 @ 19:05:22 #53
178859 jesselyn
Kijk! Een banaan!
pi_50794749
quote:
Op zondag 24 juni 2007 15:50 schreef MNR het volgende:

[..]

Kijk, en daar klopt het niet. Alles gaat echt niet vanzelf bij iedereen hoor. Denk je nu echt dat niemand problemen heeft? Dat iedereen gelukkig is? Dat alles vanzelf gaat? Nee, dat is niet zo. Echt niet! Dat is je reinste onzin.

En de enige reden waarom ik zo fel tegen je inga, is omdat ik je wil proberen in te laten zien dat je wel kunt veranderen als je wilt. Als je wilt, kan ik je in een PM wel vertellen hoe ik dat heb aangepakt?
Wil je mij even PMen hoe je dat hebt aangepakt.. Puur uit interesse.. Ben er namelijk ook mee bezig
Nunc est bibendum
pi_50795172
quote:
Op zondag 24 juni 2007 19:05 schreef jesselyn het volgende:
Wil je mij even PMen hoe je dat hebt aangepakt.. Puur uit interesse.. Ben er namelijk ook mee bezig
Sure, zal hier dadelijk een deel van m'n PM voor je copy-pasten. Give me 5.
You're never fully dressed until you wear a smile
pi_50795238
[..] Voor mij persoonlijk kwam ik erachter dat ik heel erg bang was voor wat de ander van me dacht. Toen ik er eenmaal achter kwam dat 90% van de tijd deze gedachtes niet terecht waren, leek het alsof ik opbloeide..

Dus hoe ik mezelf heb veranderd? Toch mijn grootste angst aan in te gaan. Ik deed wat ik echt niet durfde. En geloof me, ik vond het doodeng, mijn handen kneep ik samen, ik wilde niets liever dan lekker op mijn kamer blijven, ik voelde me heel ongemakkelijk, was bang voor wat anderen van me zouden denken.. maar deed het toch.

Wat jij nodig hebt, is een beetje vertrouwen.. en je bent echt niet de enige. Echt niet, dus maak je daar maar niet druk om. Iedereen heeft echt wel wat
You're never fully dressed until you wear a smile
  zondag 24 juni 2007 @ 19:21:22 #56
183699 Nairua
Professioneel autist
pi_50795279
quote:
Op zondag 24 juni 2007 15:42 schreef benzin het volgende:
Bijna zeker. Ik zie leeftijdsgenoten vrienden hebben, gelukkig zijn, plezier hebben, en bij iedereen lijkt dat gewoon vanzelf te komen. (En volgens mij begrijpen de meeste mensen mij niet, juist omdat dat allemaal zo vanzelfsprekend is)
"lijkt". Dus at the end of the road weet je het helemáál niet zeker. En dan nog, hoe het met anderen gaat maakt niet uit. Het is jouw leven.
quote:
Op zondag 24 juni 2007 15:42 schreef benzin het volgende:
En nu zit ik in ieder geval op school nog een beetje tussen andere mensen, maar wat als ik straks klaar met school ben (en eventueel gestudeerd heb)? Wat moet ik dan? Ik heb nu al het gevoel dat ik weg zit te kwijnen thuis, straks zit ik dan gewoon 24 uur per dag thuis. Ik zal mijn hele leven zonder vrienden zijn, nooit weten hoe het zou zijn om een meisje vast te houden, nooit weten hoe het zou zijn om gelukkig te zijn, nooit weten waarom ik zo heb moeten eindigen terwijl zoveel andere mensen wel gelukkig zijn geworden, nooit weten hou het zal zijn om vrolijk in slaap te vallen i.pv. mezelf in slaap huilen.
Eh? Na je school, werk zoeken, met collega's leuke dingen gaan doen, met vrienden van de sportclub, of je zoekt een vriendinnetje waar je je lekker bij voelt. Allemaal mogelijk.
quote:
Op zondag 24 juni 2007 15:42 schreef benzin het volgende:
Ik bedoel, ik ben nu 17... Wat als ik 80 wordt? Dan moet ik nog 63 jaar
Ja, so? Wat is het probleem precies? Je kunt twee dingen doen: Aanpakken waar je mee zit of je nek op de treinrails leggen. Het laatste is nogal definitief dus ik zou dat eerst maar eens dat 'aanpakken' een kans geven.
  zondag 24 juni 2007 @ 19:22:49 #57
183699 Nairua
Professioneel autist
pi_50795320
quote:
Op zondag 24 juni 2007 19:20 schreef MNR het volgende:
Voor mij persoonlijk kwam ik erachter dat ik heel erg bang was voor wat de ander van me dacht. Toen ik er eenmaal achter kwam dat 90% van de tijd deze gedachtes niet terecht waren, leek het alsof ik opbloeide..
And also the story of my life. Gedachten... Stay on the ground, blijf realistisch!
  zondag 24 juni 2007 @ 19:30:52 #58
178859 jesselyn
Kijk! Een banaan!
pi_50795561
Die doelen had via de SMART methode opstellen... Tenminste dat heb ik op school geleerd.

Dit staat dus voor:

* Specifiek
* Meetbaar
* Acceptabel
* Realistisch
* Tijdgebonden

http://www.carrieretijger(...)doelen-stellen/smart

Deze methode maakt je doelen veel duidelijker en beter aan te pakken.

Ik ben er op het moment ook wel mee bezig. Het gaat wel beter. Ik sportte al wel, maar heb wel een veel leukere agenda. Binnen de 2 en halve maand die ik nu in nederland nog ben heb ik nog veel op de planning staan. Zoals concert bezoeken, musical met mooie meid, flink doorzakken in amsterdam, weekendje weg met vrienden, bbq met vrienden, misschien nog een weekendje weg naar praag, winkelen met vrouwelijke keurders....

en als ik dat gehad heb.. ga ik een half jaar naar Curacao! Ook maar geregeld. Kzag er eerst tegenop, maar zie er nu erg naar uit. Daar is het leven even helemaal anders als hier. Ik heb mezelf voor gesteld om zoveel mogelijk ervaringen op te doen, en dan voor de positieve! Daar moet ik wel nieuwe vrienden maken anders word je gek dat half jaar Maar dat gaat me wel lukken! Is misschien ook wel iets voor jou..

Doe dingen. Vind je die en die band leuk? Bestel kaarten voor een concert. Ga je normaal naar dat cafe? Ga naar een ander cafe! Moet je nieuwe kleren hebben? Vraag een paar bekenden mee!
Doe gewoon alles even anders!

Ik heb ook nog steeds dat ik anderen niet echt spontaan durf aan te spreken. Alleen met wat alcohol op. Maarja dat komt ook nog wel....

Succes medestrijder
Nunc est bibendum
pi_50795641
ik reageer nog één keer

ZOEK PROFESSIONELE HULP
bel morgen de huisarts en vertel hem je verhaal
uit een aspergernest
  zondag 24 juni 2007 @ 19:36:16 #60
183699 Nairua
Professioneel autist
pi_50795735
quote:
Op zondag 24 juni 2007 19:33 schreef wendytje het volgende:
ZOEK PROFESSIONELE HULP
bel morgen de huisarts en vertel hem je verhaal
Ga je met een lekke band ook naar de tandarts?
  zondag 24 juni 2007 @ 19:47:02 #61
81237 releaze
best of both worlds
pi_50796070
quote:
Op zondag 24 juni 2007 14:34 schreef benzin het volgende:

[..]


[..]

Ik bedoel meer, waarom hoeven al die anderen niets te doen? Waarom zijn zo'n hoop anderen gewoon gelukkig zonder daar moeite voor te hebben doen, en waarom moet ik met deze rotzooi zitten?

Waarom verdien ik het schijnbaar niet om me goed/gelukkig te voelen?

Het is niet eerlijk
plus het is een illusie. je denkt dat alle andere mensen zomaar gelukkig zijn, dat het ze in de schoot is geworpen, etc. Dat is niet zo. Voor een aantal is het in de schoot geworpen, maar veel mensen hebben moeten knokken voor hun geluk. That's life, dat is het spelletje. Zelfs degene die het allergelukkigst lijkt te zijn in je leven, die alles mee heeft, zelfs zij hebben hun moeilijke periodes gehad waar ze doorheen zijn gekomen. Trek er maar tot je 80e voor uit. Je bent nu bijna volwassen, je moet het helemaal alleen doen, het wiel helemaal alleen opnieuw uitvinden. zwaar? zeker. Rewarding? nog veel meer.
  zondag 24 juni 2007 @ 20:05:49 #62
178859 jesselyn
Kijk! Een banaan!
pi_50796803
quote:
Op zondag 24 juni 2007 19:33 schreef wendytje het volgende:
ik reageer nog één keer

ZOEK PROFESSIONELE HULP
bel morgen de huisarts en vertel hem je verhaal
Vind je dat niet te extreem??

Ik weet niet in hoeverre TS zich negatief voelt met het doelen.. Soms is het wel eens goed om jezelf doelen te stellen.
Nunc est bibendum
pi_50796907
@Jesselyn: goed bezig! Heb je nog een koffer over op weg naar Curacao?
You're never fully dressed until you wear a smile
  zondag 24 juni 2007 @ 20:38:24 #64
136780 Nosh
hurpdurp
pi_50797944
quote:
Op zondag 24 juni 2007 19:33 schreef wendytje het volgende:
ik reageer nog één keer

ZOEK PROFESSIONELE HULP
bel morgen de huisarts en vertel hem je verhaal
En dat terwijl zulke dingen heel goed zelf behandelbaar zijn.

Professionele hulp is dan niet meer dan een stok achter de deur, maar hij/zij zal héél weinig anders zeggen dan hier gezegd wordt. Bij jezelf nagaan wat je écht wilt, daaruit (haalbare!) doelen stellen, en ook daadwerkelijk daar naar streven. Om daarna lering te trekken uit die ervaringen, en erop door te gaan, of het nu negatief of positief uitpakt.

Uiteindelijk kun je nog zoveel mensen deelgenoot maken van je problemen, als zelfmedelijden en passiviteit al je energie vragen zal er nooit iets terecht komen van je leven. Je bent zelf verantwoordelijk voor de manier waarop je tegen dingen aankijkt, of je nu het licht door je eigen ervaringen of door een therapeut ziet.
º¤ø„¸Hardcore ¸„ø¤º°
„ø¤º°¨UNITED!!``°º¤
from albania.
  zondag 24 juni 2007 @ 20:50:04 #65
81237 releaze
best of both worlds
pi_50798397
quote:
Op zondag 24 juni 2007 20:38 schreef Nosh het volgende:

[..]

En dat terwijl zulke dingen heel goed zelf behandelbaar zijn.

Professionele hulp is dan niet meer dan een stok achter de deur, maar hij/zij zal héél weinig anders zeggen dan hier gezegd wordt. Bij jezelf nagaan wat je écht wilt, daaruit (haalbare!) doelen stellen, en ook daadwerkelijk daar naar streven. Om daarna lering te trekken uit die ervaringen, en erop door te gaan, of het nu negatief of positief uitpakt.

Uiteindelijk kun je nog zoveel mensen deelgenoot maken van je problemen, als zelfmedelijden en passiviteit al je energie vragen zal er nooit iets terecht komen van je leven. Je bent zelf verantwoordelijk voor de manier waarop je tegen dingen aankijkt, of je nu het licht door je eigen ervaringen of door een therapeut ziet.
ben ik het niet geheel mee eens. een therapeut kan je op een andere manier laten kijken naar je eigen gedrag, angsten en wensen. veel mensen die tegen zichzelf aanlopen doen niets meer dan dat, ze lopen tegen een deur aan, zijn zo 'obsessief' bezig met proberen door die deur heen te komen, jammeren dat het niet lukt dat ze niet kunnen kijken hoe ze daar doorheen kunnen. En in het geval van iemand van 17, als het hardnekkig is, de meeste 17 jarigen zijn nog zo jong dat hun psychologische vindingrijkheid en copingmechanisme nog vrij onuitgebreid zijn om dat goed aan te kunnen. Niets mis mee, een psychotherapeut of maatschappelijk werker kan een beetje sturing geven. En dat is totaal niet erg, want in principe bij echt 'gelukkige' mensen (mensen die het allemaal mee hebben) krijgen die sturing meestal mee vanuit hun opvoeding en omgeving. Je hoeft het niet alleen te doen, je kan altijd hulp inschakelen ter ondersteuning. De meeste mensen doen EN krijgen dat. De ongelukkigen en ongelukkigen.
  zondag 24 juni 2007 @ 21:14:48 #66
32599 Lethalis
Keep the soul!
pi_50799260
Probeer lotgenoten te vinden. Kun je samen leuke dingen gaan doen en er aan werken.

Ik voelde mij vroeger ook heel eenzaam. Op het internet kwam ik mensen tegen met dezelfde problemen, dus gingen we maar met een groepje naar de kroeg enzo. Toen voelden we ons allemaal meteen een stuk beter en spraken we geregeld een keer af. Dat scheelde echt veel.

Inmiddels is dat groepje er niet meer en dat vind ik toch jammer. Niet dat ik het zo slecht heb, maar soms heb ik toch behoefte om weer nieuwe mensen te leren kennen om gewoon leuke dingen mee te doen.

Ik onderneem gewoon te weinig op sociaal gebied, maar ik ben ook lui geworden sinds ik een relatie heb. Hierdoor ging dat gevoel van eenzaamheid weg en ook de behoefte om met andere mensen af te spreken. Beetje vreemd eigenlijk en toch iets waar ik aan moet werken vind ik
Here comes the bad rain..
pi_50802764
quote:
Op zondag 24 juni 2007 20:05 schreef jesselyn het volgende:

[..]

Vind je dat niet te extreem??

Ik weet niet in hoeverre TS zich negatief voelt met het doelen.. Soms is het wel eens goed om jezelf doelen te stellen.
dit is niet het eerste topic dat TS hierover begint......
en misschien omdat ik het (zoiets) zelf heb meegemaakt lees ik meer dan jullie in zijn woorden
uit een aspergernest
pi_50802810
quote:
Op zondag 24 juni 2007 19:36 schreef Nairua het volgende:

[..]

Ga je met een lekke band ook naar de tandarts?
en waar slaat deze vergelijking op?
uit een aspergernest
pi_50806161
quote:
Op zondag 24 juni 2007 15:42 schreef benzin het volgende:

[..]

Bijna zeker. Ik zie leeftijdsgenoten vrienden hebben, gelukkig zijn, plezier hebben, en bij iedereen lijkt dat gewoon vanzelf te komen. (En volgens mij begrijpen de meeste mensen mij niet, juist omdat dat allemaal zo vanzelfsprekend is)

Schijnbaar heb ik gewoon een hoop pech gehad in mijn leven waardoor ik 'misvormd' ben, en ik twijfel of het überhaupt nog op te lossen is.

En nu zit ik in ieder geval op school nog een beetje tussen andere mensen, maar wat als ik straks klaar met school ben (en eventueel gestudeerd heb)? Wat moet ik dan? Ik heb nu al het gevoel dat ik weg zit te kwijnen thuis, straks zit ik dan gewoon 24 uur per dag thuis. Ik zal mijn hele leven zonder vrienden zijn, nooit weten hoe het zou zijn om een meisje vast te houden, nooit weten hoe het zou zijn om gelukkig te zijn, nooit weten waarom ik zo heb moeten eindigen terwijl zoveel andere mensen wel gelukkig zijn geworden, nooit weten hou het zal zijn om vrolijk in slaap te vallen i.pv. mezelf in slaap huilen.

Ik bedoel, ik ben nu 17... Wat als ik 80 wordt? Dan moet ik nog 63 jaar
Gatverdamme, dit is zo veel makkelijker he dan daadwerkelijk iets ondernemen
quote:
Op zondag 24 juni 2007 19:33 schreef wendytje het volgende:
ik reageer nog één keer

ZOEK PROFESSIONELE HULP
bel morgen de huisarts en vertel hem je verhaal
Elke psycholoog zal hem ook vertellen dat hij zelf iets zal moeten ondernemen. Een psycholoog gaat niet zijn problemen oplossen.
pi_50807110
Ik denk dat hij nu gewoon alles in een negatief daglicht ziet en meer dan dat ziet hij geen uitweg, omdat hij denkt dat hij niet kan veranderen. Misschien is het verstandig als hij een paar succesverhalen leest van mensen die in hetzelfde schuitje hebben gezeten en hun leven hebben verbetert. Benzin, denk je dat je de enige bent op deze wereld die deze problemen heeft gekend? En denk je niet dat er mensen zijn die dit hebben weten op te lossen? Als zij het konden, dan kan jij het ook. Als je maar genoeg inzet toont, kan je alles bereiken in je leven en zeker op dit vlak.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 25-06-2007 01:20:31 ]
  maandag 25 juni 2007 @ 01:16:40 #71
32346 Xebrozius
tactloze lul
pi_50807120
-edit: Rand. Overheen.

[ Bericht 80% gewijzigd door Nosh op 25-06-2007 02:49:11 ]
pi_50807345
Ik vind je wel heel extreem doemdenken voor een 17-jarige (je bent net begonnen met je leven, man, doe niet zo dramatisch). Het is hier al vaak genoeg gezegd: anderen kunnen je leven niet op orde brengen, dat kan je alleen zelf.

Probeer het leger eens, leer je wat discipline
"Dear life, When I said "can my day get any worse?" it was a rhetorical question, not a challenge."
pi_50809737
 Vijf betekinnisen van het woord veranderen:
1. Het bijbrengen van belangen, het stellen van en het effectief nastreven van complexe doelen in een omgeving met op elkaar inwerkende belangen en invloeden
2. Het tevoren vastleggen van het resultaat, het specificeren van eisen, het achtereenvolgens uitvoeren van activiteiten en het bijsturen in het licht van het te realiseren resultaat. Veranderen is hier vooral gericht op materie en vorm
3. Veranderen is het inzetten van human resourses management instrumenten en organisatiekundige elementen teneinde de “zachte “ aspecten van een organisatie te veranderen
4. Mensen veranderen of in beweging krijgen vindt plaats door ze te motiveren om te leren ze in leersituaties te brengen en door het lerend vermogen te vergroten. De uitkomst is sterk afhankelijk van dat lerend vermogen
5. Dat alles ook vanzelf veranderd en dat verandering een permanent proces is. Sturen is blokkades wegnemen, goed waarnemen en duiden van wat er zich afspeelt en is gebaseerd op het aanspreken van innerlijke zekerheid, in plaats van de uiterlijke zekerheden. Zingeving speelt een belangrijke rol.
  maandag 25 juni 2007 @ 08:43:20 #74
162543 MooieLuL
er is maar één lul zo mooi
pi_50810342
mensen komen niet graag uit hun comfort zone tenzij een diepe motivatie extern of intern beweging hierin brengt. In andere woorden, schop jezelf onder je kont.
ja echt...tjeck Feaubeaux! :')
  maandag 25 juni 2007 @ 11:58:09 #75
112386 avotar
P0werd by Black Coffee
pi_50815432
quote:
Op zondag 24 juni 2007 15:41 schreef benzin het volgende:

[..]

Ik probeer helemaal niet een slachtoffer te spelen. Maar het is gewoon oneerlijk dat ik zoveel moeite lijk te moeten doen terwijl voor iedereen alles vanzelf gaat.
Je praat jezelf een complex aan door je in een slachtoffer rol te zetten.

Je speelt wel slachtoffer...

Nou arme jij.. boe fucking hoe...


Weet je... er komt niets meer van terecht bij jou. Zo ver is me nu wel duidelijk.
Maar bljif vooral hier wegzetten hoe slecht je het allemaal wel niet hebt en de tijd van anderen verspillen...
"Arrogance has to be earned. Tell me what you've done to earn yours." - House MD
"Dear life, when I asked whether or not my day could get any worse, it was meant as a rethorical question, not a challenge!"
  maandag 25 juni 2007 @ 12:38:44 #76
112124 Forkbender
Tat tvam asi
pi_50816601
quote:
Op vrijdag 22 juni 2007 22:29 schreef benzin het volgende:
Waarom is het toch zo moeilijk te veranderen?? En waarom kan ik niet gewoon normaal/gelukkig zijn zoals alle anderen?
Er is maar een reden: je wilt niet veranderen en gewoon/normaal/gelukkig zijn.
En dat is jouw goed recht.

Accepteer dat je bent wie je bent en dan kun je ook veranderen.
Accepteer niet wie je bent en dan heb je ook geen grip, omdat je jezelf niet met jezelf identificeert.

Niets mis mee, gewoon basic psychology.
Imagination is more important than knowledge. For knowledge is limited to all we now know and understand, while imagination embraces the entire world, and all there ever will be to know and understand. - Albert Einstein
I'm here to lead, not to read.
pi_50831702
Mag ik vragen hoe je dagbesteding er op dit moment uitziet?
You don't need eyes to see, you need vision.
pi_50831886
quote:
Op maandag 25 juni 2007 19:49 schreef Starfighter_Pilot het volgende:
Mag ik vragen hoe je dagbesteding er op dit moment uitziet?
Doordeweeks:
-Ik sta op
-Ik ga naar school
-Ik kom thuis
-Computeren/TV kijken/gitaar spelen
-Ik ga slapen

Weekend:
-Ik sta op
-Computeren/TV kijken/gitaar spelen
-Ik ga slapen


saai dus
pi_50832516
quote:
Op maandag 25 juni 2007 19:54 schreef benzin het volgende:

[..]

Doordeweeks:
-Ik sta op
-Ik ga naar school
-Ik kom thuis
-Computeren/TV kijken/gitaar spelen
-Ik ga slapen

Weekend:
-Ik sta op
-Computeren/TV kijken/gitaar spelen
-Ik ga slapen


saai dus
Kennelijk bevalt het je prima
pi_50832578
quote:
Op maandag 25 juni 2007 20:12 schreef Xennia het volgende:

Kennelijk bevalt het je prima
Het bevalt me compleet niet
pi_50832812
quote:
Op maandag 25 juni 2007 20:13 schreef benzin het volgende:

[..]

Het bevalt me compleet niet
Waarom doe je er dan niets aan?
  maandag 25 juni 2007 @ 20:19:09 #82
183699 Nairua
Professioneel autist
pi_50832828
quote:
Op maandag 25 juni 2007 20:13 schreef benzin het volgende:
Het bevalt me compleet niet
Doe er dan eens wat aan. Telkens dit topic aanklikken voor een magische oplossing gaat je niet helpen, want die komt er niet. De enige die wat aan je situatie kan doen ben jij.
  maandag 25 juni 2007 @ 20:41:22 #83
178859 jesselyn
Kijk! Een banaan!
pi_50833738
quote:
Op zondag 24 juni 2007 20:09 schreef MNR het volgende:
@Jesselyn: goed bezig! Heb je nog een koffer over op weg naar Curacao?
Als je me PMt wel

is er geen band waar je lid van kan worden??

Sport je?

Heb je geen bijbaan?

Die heb ik wel.. maar heb nog wel een beetje hetzelfde probleem als jou
Nunc est bibendum
pi_50834345
quote:
Op maandag 25 juni 2007 20:41 schreef jesselyn het volgende:
Als je me PMt wel
Ej schatze, ik schreef:
quote:
Sure, zal hier dadelijk een deel van m'n PM voor je copy-pasten. Give me 5.
maar heb nog wel iets voor je. Check je PM dadelijk maar eens.

@TS: ben je al iets wijzer geworden vandaag?
You're never fully dressed until you wear a smile
pi_50834593
quote:
Op maandag 25 juni 2007 20:18 schreef Xennia het volgende:

Waarom doe je er dan niets aan?
Toont het feit dat ik hier post niet dat ik WIL veranderen? Het is alleen echt moeilijk.
quote:
Op maandag 25 juni 2007 20:56 schreef MNR het volgende:

@TS: ben je al iets wijzer geworden vandaag?
Van dit topic vandaag niet, vandaag heel weinig bruikbare tips. Desondanks buiten dit topic vandaag wel wat geleerd
pi_50834611
Eerlijk gezegd is veranderen niet zo moeilijk.

Vergelijk het met studeren: als je kijkt naar de stapel boeken dat je moet doornemen, zie je het niet zitten. Maar als je dag 1 enkel hoofdstuk 1 deel 1 studeert en dit de volgende dagen, gaat het wel. Veranderen doe je niet in 1 stap, dat is onmogelijk.

TS: probeer morgen eens alleen iets te gaan eten of drinken. Mensen aanspreken hoeft nog niet, begin met het gewoon worden aan vreemde ruimtes. Daarna ga je naar een feestje waar je mensen kent, enz enz

en dat ben je weg met het veranderen!
Succes!
pi_50834890
quote:
Op maandag 25 juni 2007 21:03 schreef benzin het volgende:
Van dit topic vandaag niet, vandaag heel weinig bruikbare tips. Desondanks buiten dit topic vandaag wel wat geleerd
En kun je aangeven waarom de tips niet bruikbaar voor je zijn? Want ik zie veel mensen hier die zich in jou proberen in te leven en iets mee willen geven.

En wat heb je vandaag geleerd?
You're never fully dressed until you wear a smile
pi_50835105
quote:
Op maandag 25 juni 2007 21:10 schreef MNR het volgende:

En kun je aangeven waarom de tips niet bruikbaar voor je zijn? Want ik zie veel mensen hier die zich in jou proberen in te leven en iets mee willen geven.
Nou, de meeste posts die op de 25e zijn geplaatst geven weinig bruikbare tips (er zijn wel wat uitzonderingen hoor)
quote:
En wat heb je vandaag geleerd?
Vandaag heb ik geleerd dat er toch echt veel meer mensen zijn die zich ook rot voelen dan ik dacht, en dat ik niet steeds ervanuit moet gaan dat mensen geen gesprekken met me starten omdat ze me niet zien zitten. Ze zijn misschien gewoon druk bezig met hun eigen dingen.
pi_50835203
quote:
Op maandag 25 juni 2007 21:03 schreef benzin het volgende:
Toont het feit dat ik hier post niet dat ik WIL veranderen? Het is alleen echt moeilijk.
Nee, dit topic toont dat jij langs de zijlijn van je leven staat te jammeren hoe moeilijk je het hebt en dat het allemaal zo oneerlijk is. Dat jij de enige bent die het moeilijk heeft gehad en dat jij de enige bent die niet spontaan achterover leunend dolgelukkig is geworden. Voor eeuwig en altijd.
pi_50838104
quote:
Op maandag 25 juni 2007 21:17 schreef Xennia het volgende:

Nee, dit topic toont dat jij langs de zijlijn van je leven staat te jammeren hoe moeilijk je het hebt en dat het allemaal zo oneerlijk is. Dat jij de enige bent die het moeilijk heeft gehad en dat jij de enige bent die niet spontaan achterover leunend dolgelukkig is geworden. Voor eeuwig en altijd.
Inmiddels vraag ik me ook al niet meer af waarom z'n leven zo saai is en waarom hij weinig vrienden heeft. Naar zo'n jammeraar wil niemand luisteren.

Alleen jammer dat hij dat zelf niet inziet en denkt: "Hey, ik open een topic op Fok en dan komt het goed!"
"Dear life, When I said "can my day get any worse?" it was a rhetorical question, not a challenge."
  maandag 25 juni 2007 @ 22:30:31 #91
25794 Detroit
Per aspera ad astra
pi_50838607
Benzin gozer! Het is echt niet zo dat iedereen een perfect leven heeft hoor behalve jij... Ik ben eigenlijk ook tot mijn 28e of mijn 29e zo passief as hell geweest. Door ZKM (http://www.zkminfo.nl/) ben ik er gedeeltelijk achter gekomen wat mij dwars zit, wat een reden is geweest om veel meer te gaan doen.

Nou moet je niet denken dat ik ineens drommen vrienden heb gekregen, en dat het nu allemaal hartstikke goed gaat, maar ik ben veel actiever dan eerst...
Zo was ik zelf altijd redelijk gesloten en toonde ik weinig interesse in anderen... Probeer af en toe eens gesprekjes met mensen aan te knopen, hoe stom die gesprekjes misschien ook zijn. Eerst had ik het gevoel dat mensen altijd maar raar tegen mij aankeken, maar tegenwoordig blijkt het dat ik best een fatsoenlijke gesprek kan hebben. En het leuke is dat je dan zelfs nieuwe mensen leert kennen! Speel er een beetje mee, het is alleen al goed om tegen die onzekerheid te vechten!

Persoonlijk houd ik heel erg van wat moeilijkere elektronische muziek, en ik heb lang niet altijd iemand die zin heeft om er mee naartoe te gaan. Gelukkig zijn er zat kleine tentjes waar af en toe avonden gehouden worden waar het instapniveau heel erg laag is... Daar kun je eenvoudig binnenlopen om een avondje muziek mee te pakken, en echt niemand die je raar aankijkt! Plus dat je het gevoel hebt dat je toch iets leuks gedaan hebt.

Koop kleding die je leuk vindt, zodat je lekker in je velt zit. Ga eens naar een kapper en laat hem/haar je iets totaal nieuws aanmeten. Grote kans dat hij/zij mogelijkheden ziet waardoor je als een compleet ander en beter mens weer naar buiten komt.

Doe af en toe eens wat gekke dingen, ga parachutespringen, bungeejumpen of wat dan ook. Zoek grenzen op, geef jezelf de kans om jezelf op de schouders te kunnen kloppen en te zeggen: "kijk, dat heb ik toch maar mooi even gedaan!". .
So, if you're frightened of dying and... and you're holding on, you'll see devils tearing your life away. But if you've made your peace, then the devils are really angels...
  maandag 25 juni 2007 @ 23:44:38 #92
70844 Marietje_34
neuronennetwerkster
pi_50841633
quote:
Op zondag 24 juni 2007 14:39 schreef benzin het volgende:

[..]

Dat klopt wel een beetje. Maar zo vreemd is het toch niet dat ik na al die keren dat het mislukt is en al die tijd dat ik me rot gevoeld heb gewoon de motivatie eigenlijk weg is om echt iets te doen?

Ik heb ook zoiets van: 'het is nooit gelukt, waarom zou ik überhaupt nog proberen?'

Hoe graag ik ook wil, het is heel lastig voor me om iets te doen.

Ik weet best dat ik me niets van anderen moet aantrekken, ik weet best dat ik vaker achter mijn pc uit moet, ik weet best dat ik meer met mensen moet praten, ik weet best dat ik werk moet zoeken, ik weet best dat binnenzitten niet help, ik weet dat ik eigenlijk zou moeten gaan sporten. Maar al die dingen ook echt doen is ZO lastig, vooral door alles wat er in het verleden is gebeurd, hoe ik me in het verleden heb gevoeld, en daar trek ik me veel te veel van aan
naar aanleiding van wat ik van je gelezen heb hier op Fok, vind ik niet dat je zo erg veel hebt ondernomen eigenlijk.

Nogmaals, je zult jezelf een andere levensstijl en denkwijze moeten aanleren, en dat kost tijd. Je kunt idd zelf ook veel doen, maar gezien jouw motivatie lijkt het mij geen slecht plan als je dit samen met een hulpverlener gaat doen. En dan niet na een gesprek concluderen dat het 'niet lukt' en vervolgens weer inkakken.

Actie jongen, want je kunt wel degelijk leren hoe het anders moet. Maar op deze manier gaat het niet lukken, het is helemaal aan jou zelf wat je met je leven gaat doen! De enige die verantwoordelijk is voor hoe jij je voelt, ben jij, je kunt je niet blijven verstoppen achter argumenten als 'ik weet wel dat ... maar het is zo lastig, en ik trek het me allemaal zo aan'. Dat kan wel zo zijn, maar is geen reden om alles te laten zoals het is, want dan verandert je leven dus niet, en dat wil je niet. Zeg je tenminste.

[ Bericht 1% gewijzigd door Marietje_34 op 25-06-2007 23:52:19 ]
Het enige wat ik zeker weet, is dat ik niets zeker weet...denk ik.
pi_50866152
quote:
Op maandag 25 juni 2007 23:44 schreef Marietje_34 het volgende:

naar aanleiding van wat ik van je gelezen heb hier op Fok, vind ik niet dat je zo erg veel hebt ondernomen eigenlijk.
Dat is dus juist het probleem, ik onderneem te weinig.
pi_50866659
Wat heb je sinds 22 juni geprobeerd om te veranderen?
"Dear life, When I said "can my day get any worse?" it was a rhetorical question, not a challenge."
  dinsdag 26 juni 2007 @ 18:30:30 #95
32346 Xebrozius
tactloze lul
pi_50866954
-edit.

[ Bericht 48% gewijzigd door Nosh op 27-06-2007 14:04:28 ]
pi_50866996
quote:
Op dinsdag 26 juni 2007 18:21 schreef Isabeau het volgende:
Wat heb je sinds 22 juni geprobeerd om te veranderen?
Alles. Ik heb me in ieder geval geprobeerd aan te zetten iets te veranderen, het lukt alleen nog niet erg.
  dinsdag 26 juni 2007 @ 18:33:07 #97
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_50867031
quote:
Op dinsdag 26 juni 2007 18:31 schreef benzin het volgende:

[..]

Alles. Ik heb me in ieder geval geprobeerd aan te zetten iets te veranderen, het lukt alleen nog niet erg.
Wat heb je concreet gedaan, ondernomen, opgepakt?
The love you take is equal to the love you make.
pi_50867042
-reactie op edit.

[ Bericht 91% gewijzigd door Nosh op 27-06-2007 14:04:41 ]
"Dear life, When I said "can my day get any worse?" it was a rhetorical question, not a challenge."
pi_50867068
quote:
Op dinsdag 26 juni 2007 18:33 schreef Lienekien het volgende:
Wat heb je concreet gedaan, ondernomen, opgepakt?
"Alles" is wel heel erg vaag. Je moet juist in stapjes denken, niet in "alles".
"Dear life, When I said "can my day get any worse?" it was a rhetorical question, not a challenge."
pi_50867080
quote:
Op dinsdag 26 juni 2007 18:33 schreef Lienekien het volgende:

[..]

Wat heb je concreet gedaan, ondernomen, opgepakt?
Eigenlijk niets, maar dat komt dus doordat ik mezelf er niet tot aangezet krijg.
pi_50867135
quote:
Op dinsdag 26 juni 2007 18:31 schreef benzin het volgende:

[..]

Alles. Ik heb me in ieder geval geprobeerd aan te zetten iets te veranderen, het lukt alleen nog niet erg.
Jezus wat nou proberen, gewoon doen. Morgen ga je je inschrijven bij een sportschool. Niet elke keer ergens onder uit proberen te komen, gewoon doen!
pi_50867190
TS,

Ik ben het eens met wendy, ga eens naar je huisarts en vertel het hem, desnoods draai je de OP's uit van al je topics die je hierover geopend hebt.

Je huisarts kan je doorverwijzen naar Maatschappelijk werk, iets wat naar mijn idee goed past bij jou problematiek.

om even aan te geven waarom, een psycholoog praat met je en manipuleert je gedachtengangen.

Maatschappelijk werker die zal zich bemoeien met je dagindeling, sociaal vlak, werk, relatie(s) dus op een veel breder front word je leven aangepakt, iets wat jezelf al aangeeft dat nodig is.

PROFESISONELE HULP

neuh, waarom alleen doen als je iemand je gratis (ziektekostenverzekering dekt de kosten) helpt ermee. Iemand die naar jou luistert en ondersteunt zodat jij:
1. je doel haalt
2. in een kortere tijd als alleen blijven ploeteren

succes!
Je moet wel ontzettend goed zijn, wil je zoveel fouten kunnen maken :-S
  dinsdag 26 juni 2007 @ 18:45:09 #103
32346 Xebrozius
tactloze lul
pi_50867442
Geweldig hoe mensen denken dat professionele hulp gaat veranderen, alsof een therapeut, psycholoog of psychiather met de TS op stap gaat, bier gaat drinken en vrienden zoeken...
Ze kunnen alleen tips geven zoals ook in dit topic gedaan wordt en aangezien TS zelf aangeeft totaal niet te veranderen ergo niet wil veranderen omdat zelfmedelijden zóó heerlijk is... tja dan is het advies om professionele hulp te zoeken inderdaad het verlossende antwoord wat alles gaat veranderen .
pi_50867650
quote:
Op dinsdag 26 juni 2007 18:45 schreef Xebrozius het volgende:
Geweldig hoe mensen denken dat professionele hulp gaat veranderen, alsof een therapeut, psycholoog of psychiather met de TS op stap gaat, bier gaat drinken en vrienden zoeken...
Ze kunnen alleen tips geven zoals ook in dit topic gedaan wordt en aangezien TS zelf aangeeft totaal niet te veranderen ergo niet wil veranderen omdat zelfmedelijden zóó heerlijk is... tja dan is het advies om professionele hulp te zoeken inderdaad het verlossende antwoord wat alles gaat veranderen .
Een psycholoog of arts kan ook niets doen, geef ik Xebro helemaal gelijk in. Zoals ik TS nu een beetje inschat gaat hij tegenover de hulpverlener zitten (en daar blijft het dan bij) met het gevoel dat "alles nu beter wordt" en als er dan niets gebeurt dan krijgt de hulpverlener de schuld.
"Dear life, When I said "can my day get any worse?" it was a rhetorical question, not a challenge."
  dinsdag 26 juni 2007 @ 18:51:55 #105
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_50867686
quote:
Op dinsdag 26 juni 2007 18:50 schreef Isabeau het volgende:

[..]

Een psycholoog of arts kan ook niets doen, geef ik Xebro helemaal gelijk in. Zoals ik TS nu een beetje inschat gaat hij tegenover de hulpverlener zitten (en daar blijft het dan bij) met het gevoel dat "alles nu beter wordt" en als er dan niets gebeurt dan krijgt de hulpverlener de schuld.
Maar daar houdt het dan niet op, mag je verwachten.
The love you take is equal to the love you make.
  dinsdag 26 juni 2007 @ 18:54:29 #106
32346 Xebrozius
tactloze lul
pi_50867760
quote:
Op dinsdag 26 juni 2007 18:50 schreef Isabeau het volgende:

[..]

Een psycholoog of arts kan ook niets doen, geef ik Xebro helemaal gelijk in. Zoals ik TS nu een beetje inschat gaat hij tegenover de hulpverlener zitten (en daar blijft het dan bij) met het gevoel dat "alles nu beter wordt" en als er dan niets gebeurt dan krijgt de hulpverlener de schuld.
Ik snap sowieso niet dat mensen realiseren dat de TS over ongeveer een jaar op kamers gaat. Nieuwe studie gaat doen, nieuwe mensen tegenkomt, misschien bij een studie/studentenvereniging gaat, studentes gaat neuken en vrijwel alles wat hem nu kwelt dan totaal niet meer aan de orde zal zijn. Soms is verandering een kwestie van tijd, en daar tussenin moet je het even uitzingen. Maar ja, mensen willen alles nu, beter, sneller en makkelijker... Totaal gebrek aan karakter en ruggengraat dus.
  dinsdag 26 juni 2007 @ 18:56:13 #107
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_50867819
Wel knap dat 'ie dan zijn eindexamen heeft gehaald.
The love you take is equal to the love you make.
pi_50868265
quote:
Op dinsdag 26 juni 2007 18:56 schreef Lienekien het volgende:
Wel knap dat 'ie dan zijn eindexamen heeft gehaald.
Het is net alsof hij dat zelf niet zo ziet. Hij ziet alleen zijn negatieve kanten en dikt die aan. Maar misschien is het ook goed voor jezelf als je je op je successen en goede kanten focust.
"Dear life, When I said "can my day get any worse?" it was a rhetorical question, not a challenge."
pi_50868949
Ik was ook sociaal onvaardig. Ik wilde ook veranderen, maar wist niet hoe..... door hulp kreeg ik een zetje in de goede richting, maar nog belangrijker, mijn zelfbeeld veranderde, waardoor ik ook ineens meer kon. Door mijn negatieve zelfbeeld en de projectie daarvan op anderen, liep ik steeds vast. Misschien is zoiets ook wel bij TS aan de hand, in welk geval jullie hem lekker nog verder de grond in boren. Hij vindt al dat hij het moet kunnen, hij kan het niet en jullie hakken er nog even lekker in.
uit een aspergernest
pi_50871392
Zorg op zn minst dat je wat gaat doen, gewoon iets nuttigs.
Bedenk vanavond bijvoorbeeld wat voor een werk je wil gaan doen (ik neem aan dat je daar al ideeen over hebt). Ga morgen langs die plekken, en vraag om een sollicitatiegesprek of praat met iemand daar. Dan heb je al iets nuttigs gedaan, en hopelijk 1 van je doelen bereikt (ook ontmoet je wss nieuwe mensen op je werk). Dus geen lui gedoe, eerst zorgen dat je dat hebt gedaan.
Verder zeg je met mensen om te gaan op school, waar je bang voor bent die niet meer te zien.
Spreek wat met ze af (wat drinken of kleding kopen in de stad tot uitgaan). Dan onderhou je je contacten, en via via ontmoet je altijd weer nieuwe mensen. Je hoeft niet zelf contact te leggen met die mensen die je ontmoet, maar zorg dat je er voor open staat. Praat gezellig mee, en misschien komt de rest vanzelf.

Tegenvallen zal het zoiezo niet. Al vind je nu de 1e keer geen werk, of is je avondje uit wat minder leuk. Je hebt wel stappen de goede richting in gezet, en dat is zoiezo al positief.
..
pi_50873934
Ik heb je de volgende PM's gestuurd:
Heb je al iets met die tips gedaan? Ik weet uit eigen ervaring dat dit heel erg helpt, zo kom je mensen tegen in een andere omgeving en bouw je een andere band met ze op! en dat moet je dan steeds verder uitbouwen.

PM 1 van bersenka:

Verzonden: 19 June 2007 10u19
Aan: benzin

Ik raak steeds verder in de problemen..

vroeg me af hoe het ging


PM 1 van benzin

Daar geeft iemand anders het antwoord al.. Het gaat nog steeds niet goed. Soms gaat het weer wat beter, op het moment weer slechter.

Iedereen heeft zo'n hoop goed advies gegeven in mijn topics, maar ik doe er eigenlijk compleet niets mee.

Oplossingen bedenken is een peulenschil, maar het is ZO moeilijk echt iets te doen. Echt iets te veranderen.

Ik begin echt de hoop te verliezen dat ik mijn leven nog leuk kan krijgen/maken.


PM 2 van bersenka

Verzonden: 20 juni 2007 05u57
Aan: benzin
hmm ja, je moet ook het geluk hebben dat je mensen tegenkomt die ongv dezelfde hobbies/gedachten hebben als jouw. Je zegt dat je 2 vrienden op school hebt spreek je daar nooit een keer mee af?
Probeer een keer met hun mee uit te gaan, je kunt vast en zeker wel met hun mee. En ga dan naar de 'buurt-discotheek' waarvan je weet dat er wel veel mensen van school komen. Waar woon je eigenlijk?


PM 2 van benzin

Wed 20 June 2007 20:37u door benzin
Op 20 juni 2007 17:57 schreef bersenka het volgende:
Je zegt dat je 2 vrienden op school hebt spreek je daar nooit een keer mee af?

Weinig, zo heel nu en dan. Maar die trekken meestal met de rest van het groepje op, waaronder dus diegene die vervelend tegen me is. Zij gaan regelmatig met zijn allen uit enzo.

Probeer een keer met hun mee uit te gaan, je kunt vast en zeker wel met hun mee. En ga dan naar de 'buurt-discotheek' waarvan je weet dat er wel veel mensen van school komen. Waar woon je eigenlijk?

Zuid-Holland-zuid Maar waarom dan naar een plek waar veel andere mensen van school komen? Volgens mij zien veel mensen van school mij als een raar iemand, juist omdat ik zo stil ben. En ik weet niet of dat nog goed te krijgen is sowieso. Hoe reageer je als iemand al 5 jaar niets tegen je heeft gezegd en hij gaat ineens praten :S

Ik heb gewoon al vanaf het begin van de middelbare school fouten gemaakt, en ik ben bang dat ze niet echt recht te zetten zijn.


PM 3 van bersenka

Verzonden: 20 June 2007 09u08
Aan: benzin
Kun je zien hoe hun in een andere omgeving tegen je zijn, waarschijnlijk allemaal heel aardig! Sowieso ben je dan mssch als je wat drank op hebt wat minder verlegen en zie je hoe het ook kan.
En als je nu al jezelf begint wat socialer te ontwikkelen kun je dat doorzetten op je volgende school, daar begin je dan met een schone lei.


PM 3 van benzin

Wed 20 June 2007 21:38u door benzinWat als die 2 jongens geen zin hebben om mij mee te nemen maar liever met de rest van het groepje gaan, wat dan? Het is niet echt een optie om alleen te gaan?


PM 4 van bersenka

Verzonden: 20 June 2007 09u41
Aan: benzin
Kom je nooit achter als je het niet een keer vraagt, je zegt toch dat het vrienden zijn? Lijkt mij dat de rest van de groep het juist positief opvat als je ook mee gaat, hadden ze waarschijnlijk niet verw8 en zo zien ze ook een andere kant van je + je doet samen met hun iets. Neem van mij aan dat ze het niet zomaar weigeren hoor
pi_50874039
Ik vind het een beetje stijlloos om PM's op het forum te gooien.
pi_50874309
quote:
Op dinsdag 26 juni 2007 21:16 schreef hummus het volgende:
Ik vind het een beetje stijlloos om PM's op het forum te gooien.
You're never fully dressed until you wear a smile
  dinsdag 26 juni 2007 @ 21:31:15 #114
70844 Marietje_34
neuronennetwerkster
pi_50874815
quote:
Op dinsdag 26 juni 2007 18:07 schreef benzin het volgende:

[..]

Dat is dus juist het probleem, ik onderneem te weinig.
daar kan ik me een hoop bij voorstellen hoor. Daarom denk ik ook dat je met iemand afspraken moet maken, om je te helpen om nu juist wel stappen te zetten, of dat nou een hulpverlener is of iemand anders. Want nu blijft het eigenlijk alleen bij plannen maken.
Het enige wat ik zeker weet, is dat ik niets zeker weet...denk ik.
pi_50875093
quote:
Op dinsdag 26 juni 2007 21:16 schreef hummus het volgende:
Ik vind het een beetje stijlloos om PM's op het forum te gooien.
anders moest ik het allemaal nog een keer typen
  dinsdag 26 juni 2007 @ 21:50:53 #116
82136 Xennia
gekroond
pi_50875712
quote:
Op dinsdag 26 juni 2007 18:34 schreef benzin het volgende:

[..]

Eigenlijk niets, maar dat komt dus doordat ik mezelf er niet tot aangezet krijg.
En waarom krijg je je er niet toe aangezet (buiten het feit dat je een luie, passieve donder bent die weigert verantwoording voor zijn leven te nemen)?
pi_50876286
quote:
Op dinsdag 26 juni 2007 21:37 schreef bersenka het volgende:

[..]

anders moest ik het allemaal nog een keer typen
Daarnaast vind ik het ok Zinn tips waren heel goed, mijn PMs maken ook nog wat dingen duidelijk.
pi_50876348
quote:
Op dinsdag 26 juni 2007 21:50 schreef Xennia het volgende:

En waarom krijg je je er niet toe aangezet (buiten het feit dat je een luie, passieve donder bent die weigert verantwoording voor zijn leven te nemen)?
Ik ben bang. Bang afgewezen te worden, bang dat mensen mij liever niet in de buurt willen.

Het is echt heel lastig voor me.
pi_50876722
Gast, het leven is moeilijk. Voor Iedereen! Iedereen is bang. Als je eenmaal de 1e stap hebt gezet wordt het zetten van de 2e stap makkelijker. Je stopt een gesprek nooit na 1 zin. De 2e zin is altijd al een stuk makkelijker tegen een vreemd persoon.

Waar ben je banger voor?

1. Als een freak gezien worden omdat je iets onderneemt (niet dat dat gebeurt)
2. De rest van je leven niets ondernemen.
pi_50877551
quote:
Op dinsdag 26 juni 2007 22:03 schreef benzin het volgende:

[..]

Daarnaast vind ik het ok Zinn tips waren heel goed, mijn PMs maken ook nog wat dingen duidelijk.
ok bedankt , maar ga je die tips ook proberen op te volgen?
  dinsdag 26 juni 2007 @ 22:30:37 #121
82136 Xennia
gekroond
pi_50877701
quote:
Op dinsdag 26 juni 2007 22:27 schreef bersenka het volgende:

[..]

ok bedankt , maar ga je die tips ook proberen op te volgen?
hij gaat proberen om te proberen zich er toe aan te zetten de tips op te volgen
pi_50877912
quote:
Op dinsdag 26 juni 2007 22:30 schreef Xennia het volgende:

[..]

hij gaat proberen om te proberen zich er toe aan te zetten de tips op te volgen
Hey, zo studeer ik.
Proberen mezelf aan te zetten tot het proberen mezelf aan te zetten tot het schrijven van m'n scriptie.
  dinsdag 26 juni 2007 @ 22:38:32 #123
103012 Nies
Die hekse
pi_50878116
quote:
Op dinsdag 26 juni 2007 22:04 schreef benzin het volgende:

[..]

Ik ben bang. Bang afgewezen te worden, bang dat mensen mij liever niet in de buurt willen.

Het is echt heel lastig voor me.
Wat wil je dan? De rest van je leven achter de geraniums gaan zitten?
Je gaat hoe dan ook toch wel ergens op je bek. Dat doet iedereen.

Ik heb liever een vriend of vriendin die bij tijd en wijle eens flink de verkeerde keuzes maakt dat dat hij of zij alleen binnen zit en bang is om ook maar iets te doen.
A lie may take care of the present, but it has no future..
You can't pay me enough to be nice to you...
  dinsdag 26 juni 2007 @ 22:42:56 #124
32346 Xebrozius
tactloze lul
pi_50878312
Dat mensen serieus nog moeite in zo'n figuur stoppen... Als hij nou 40+ was, getrouwd en 2 kinderen had dan zou ik misschien wat meer verwachten van zo'n gozer. Maar dit is een kind van 17, die komt aanmekkeren over hoe moeilijk het leven wel niet is, heeft nog geen enkele verantwoordelijkheden, zit financieel gebakken en woont nog thuis
Zit ongeveer op een kwart van z'n leven en heeft het nu al moeilijk, en dan moet je dat soort mensen nog motiveren ook
pi_50878709
Je hebt niks gedaan met al mijn geniale plannen uit het vorige topic?
pi_50878754
Waar woont TS? Als 't dichtbij is wil ik 'm wel betrekken bij sociale activiteiten enzo
  dinsdag 26 juni 2007 @ 22:53:22 #127
32346 Xebrozius
tactloze lul
pi_50878835
quote:
Op dinsdag 26 juni 2007 22:51 schreef erikkll het volgende:
Waar woont TS? Als 't dichtbij is wil ik 'm wel betrekken bij sociale activiteiten enzo
Ik denk dat je hem eerder een enorme schop onder z'n hol dient te geven
  dinsdag 26 juni 2007 @ 22:54:23 #128
82136 Xennia
gekroond
pi_50878882
quote:
Op dinsdag 26 juni 2007 22:53 schreef Xebrozius het volgende:

[..]

Ik denk dat je hem eerder een enorme schop onder z'n hol dient te geven
Dat is ook een sociale activiteit
  dinsdag 26 juni 2007 @ 22:55:17 #129
32346 Xebrozius
tactloze lul
pi_50878922
quote:
Op dinsdag 26 juni 2007 22:54 schreef Xennia het volgende:

[..]

Dat is ook een sociale activiteit
Of sadomasochisme... Maar net hoe je het beestje wil noemen.
pi_50879087
quote:
Op dinsdag 26 juni 2007 22:53 schreef Xebrozius het volgende:

[..]

Ik denk dat je hem eerder een enorme schop onder z'n hol dient te geven
Een sociale schop onder z'n hol [14.gif]
pi_50884210
quote:
Op dinsdag 26 juni 2007 22:51 schreef erikkll het volgende:
Waar woont TS? Als 't dichtbij is wil ik 'm wel betrekken bij sociale activiteiten enzo
Zuid-Holland
pi_50884837
Zet je gewoon over je onzekerheid heen en doe wat, en achteraf blijkt dat de wereld niet vergaan is zoals je misschien zou denken!
pi_50885551
en sowieso zijn er wel meer mensen die hetzelfde probleem hebben. Alleen door dat probleem is het natuurlijk wel beetje moeilijk om in contact te komen met elkaar
pi_50888274
Hey Benzin, misschien is het tijd je te realiseren dat je er op deze manier -hier om tips vragen- niet uitkomt (als ik zo al die reacties lees van mensen die je eerder hebben gesproken). Is het misschien een idee om eens met iemand te gaan praten face-to-face?
You're never fully dressed until you wear a smile
  woensdag 27 juni 2007 @ 09:31:56 #135
81237 releaze
best of both worlds
pi_50888626
toch blijf ik me afvragen hoe zo'n 'schop onder z'n hol' er concreet uit moet gaan zien. iemand die dat voor mij kan toelichten? ik vind het net zo vaag als 'vrienden zoeken'. daarnaast hoor ik het zo ontieglijk vaak en zie ik zo weinig mensen daadwerkelijk een ander een effectieve schop onder z'n hol geven, dus is er iemand, preferably iedereen die graag met die term gooit, die dit even kan concretiseren?
pi_50891049
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 09:31 schreef releaze het volgende:
toch blijf ik me afvragen hoe zo'n 'schop onder z'n hol' er concreet uit moet gaan zien. iemand die dat voor mij kan toelichten? ik vind het net zo vaag als 'vrienden zoeken'. daarnaast hoor ik het zo ontieglijk vaak en zie ik zo weinig mensen daadwerkelijk een ander een effectieve schop onder z'n hol geven, dus is er iemand, preferably iedereen die graag met die term gooit, die dit even kan concretiseren?
Weet niet hoe het voor anderen werkt, maar zo werkt het voor mij. Als ik in een situatie zit waarin ik niet gelukkig ben, maar ik durf geen actie te ondernemen, gebeurt er bij mij niets. Kort daarop stel ik mezelf de vraag "wat levert deze situatie me op?". Vaak kom ik dan uit op veiligheid. Zolang ik niets hoef te doen, ben ik me er in ieder geval van verzekerd dat ik in deze vertrouwde situatie kan blijven. Ik weet tenminste wat ik hier heb.

Goed, dan heb ik daar een antwoord op en dan stel ik mezelf de vraag wat ik mis en wat ik evt. zou kunnen hebben als ik uit de situatie zou proberen te stappen. Als dat een beeld is waarvan ik zeg "ja, dat zou ik willen en graag zelfs" of ik dreig iets te verliezen dan is dat het punt dat ik besluit om de situatie te veranderen.
En ik sta doodangsten uit, en ik heb nog maar weinig vertrouwen maar toch maak ik met mezelf de afspraak om het maar gewoon te proberen. En tot nu toe, is alles wat ik geprobeerd heb gelukt. Puur omdat ik niet opgaf

Maar vind het een goede vraag, ben benieuwd naar de overige meningen.

[ Bericht 0% gewijzigd door MNR op 27-06-2007 11:17:25 ]
You're never fully dressed until you wear a smile
pi_50891917
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 09:31 schreef releaze het volgende:
toch blijf ik me afvragen hoe zo'n 'schop onder z'n hol' er concreet uit moet gaan zien. iemand die dat voor mij kan toelichten? ik vind het net zo vaag als 'vrienden zoeken'. daarnaast hoor ik het zo ontieglijk vaak en zie ik zo weinig mensen daadwerkelijk een ander een effectieve schop onder z'n hol geven, dus is er iemand, preferably iedereen die graag met die term gooit, die dit even kan concretiseren?
Kan je daar geen topic over openen, want ik heb ook geen flauw idee wat er precies bedoeld wordt met een schop onder iemands hol geven.

Misschien zeg ik iets raars, maar kan TS niet naar een fokmeeting in zijn buurt gaan. Er zijn regelmatig meets in Zuid Holland waar iedereen welkom is. Ook mensen die bij wijze van spreken alleen maar in een hoekje zitten toe te kijken, dat vindt niemand echt vreemd. En dan ben je wel met een groep weg En dan zijn er nog fokmeetings naar pretparken en dergelijke en ook daar is iedereen (dus ook TS) gewoon van harte welkom. Alleen kan ik me voorstellen dat het 'eng' is om voor het eerst een groepje onbekende mensen te ontmoeten, maar iedereen die wel eens naar een meeting gaat heeft een eerste keer gehad dat hij/zij niemand kende. En er is anders vast wel iemand in dit topic die met je mee wil gaan. Ik zeg niet dat je nu per se alleen vrienden op fok moet proberen te maken, maar je kan het ook zien als een oefening in sociale vaardigheden.

En je moet eerst maar eens doorkrijgen dat je zelf de moeite waard bent. Ik kan me voorstellen dat mensen weer vage dingen zeggen als "jezelf accepteren" (hoe dan?), maar ik ben bang dat een deel van je ongelukkig voelen daar wel in zit.
"Dear life, When I said "can my day get any worse?" it was a rhetorical question, not a challenge."
  woensdag 27 juni 2007 @ 11:42:17 #138
183699 Nairua
Professioneel autist
pi_50892513
TS, hou je van lezen? Misschien is dit iets voor je: "Ik kan denken / voelen wat ik wil". ISBN 90-265-0238-9.
pi_50893066
Geef je op voor de Reykjavic meet, dan kun je alvast aan het idee wennen!
Ja, die met de ballen in de bek.
  woensdag 27 juni 2007 @ 12:00:36 #140
178859 jesselyn
Kijk! Een banaan!
pi_50893271
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 11:25 schreef Isabeau het volgende:

[..]

Kan je daar geen topic over openen, want ik heb ook geen flauw idee wat er precies bedoeld wordt met een schop onder iemands hol geven.
Ik denk dat het in houd om nu eens echt actie te ondernemen:

Het bijvoorbeeld naar een sportschool gaan is in verhouding een kleine moeite. Je gaat er heen.. Je geeft je op. Je krijgt een rondleiding je doet wat oefeningtjes en gaat weer weg.

De geest wil dit niet, ziet er tegen op, vreemde situatie blabla bla. Als men dat deel nu even wegdenkt en dus gewoon op "automatisch" gevoel daar heen gaat. Vervolgens "zet je je geest weer aan" op het moment dat je op dr eenmaal bent.

Volgens mij heb je dan echt praktisch iets gedaan. Je heb een kleine schop onder je hol gehad
Nunc est bibendum
pi_50894127
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 12:00 schreef jesselyn het volgende:
Ik denk dat het in houd om nu eens echt actie te ondernemen:
Een "schop onder je hol geven" impliceert toch echt dat iemand anders iets gaat doen waardoor jij tot actie over gaat. Niet dat je zelf iets doet, zoals naar een sportschool gaan.
"Dear life, When I said "can my day get any worse?" it was a rhetorical question, not a challenge."
  woensdag 27 juni 2007 @ 12:25:57 #142
178859 jesselyn
Kijk! Een banaan!
pi_50894306
Owja.. ok ik heb even verkeerd gelzen.. Maar TS kan zichzelf ook een schop onder de hol geven...Lijkt me beter
Nunc est bibendum
  woensdag 27 juni 2007 @ 13:12:26 #143
51145 BeF_Aviko
1337 Aardappel
pi_50895951
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 12:25 schreef jesselyn het volgende:
Owja.. ok ik heb even verkeerd gelzen.. Maar TS kan zichzelf ook een schop onder de hol geven...Lijkt me beter
Voor wat ik tot nu toe in dit topic heb gelezen moet TS dan eerst nog even nadenken over 'moet ik dat dan eigenlijk wel doen' en 'wat zal ik dan wel niet van mezelf denken, het is niet niks'. Enigszins cru natuurlijk, maar tot nu toe hebben de héle goede adviezen die ik hiervoor heb gelezen nog niet echt het gewenste effect gehad helaas omdat TS zelf niet echt in staat (b)lijkt tot actie over te gaan.

Met iemand een schop onder de hol geven wordt in het algemeen denk ik bedoeld dat men iemand een 'wake-up call' geeft door direct en confronterend op iemand in te praten, op een dusdanige manier dat diegene er op dat moment niet onderuit kan. In dit geval zou het zelfs nog beter zijn om TS mee te nemen naar een kroeg om hem daar met in een biertje in de hand aan de bar te zetten, of samen met hem naar een sportschool of -club te gaan en hem daar, recht voor zijn ogen, aan te melden als lid.

Ik heb nu vanwege mijn werk te weinig tijd om inhoudelijk te reageren, maar ik kom hier nog zeker op terug.
Je weet het niet...
Ziezo! Da's mooi van Aviko! --> Power to the pieper!
  woensdag 27 juni 2007 @ 13:36:32 #144
32346 Xebrozius
tactloze lul
pi_50896814
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 09:31 schreef releaze het volgende:
toch blijf ik me afvragen hoe zo'n 'schop onder z'n hol' er concreet uit moet gaan zien. iemand die dat voor mij kan toelichten? ik vind het net zo vaag als 'vrienden zoeken'. daarnaast hoor ik het zo ontieglijk vaak en zie ik zo weinig mensen daadwerkelijk een ander een effectieve schop onder z'n hol geven, dus is er iemand, preferably iedereen die graag met die term gooit, die dit even kan concretiseren?
Iemand zo hard confronteren met z'n tekortkomingen dat het bij die persoon dermate denigrerend is dat hij/zij besluit om die tekortkoming aan te pakken. Hetzij uit schaamte, woede of verdriet. Maakt me geen zak uit...
pi_50896933
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 13:36 schreef Xebrozius het volgende:

[..]

Iemand zo hard confronteren met z'n tekortkomingen dat het bij die persoon dermate denigrerend is dat hij/zij besluit om die tekortkoming aan te pakken.
TS zou dan niet zijn tekortkomingen aanpakken. Hij is meer het type dat gaat zwelgen in zelfmedelijden met gedachtes als "Ik ben een asociale persoon die ze een schop onder de kont gaven, en ik verdiende het. boehoehoe".
  woensdag 27 juni 2007 @ 13:44:11 #146
32346 Xebrozius
tactloze lul
pi_50897047
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 13:40 schreef erikkll het volgende:

[..]

TS zou dan niet zijn tekortkomingen aanpakken. Hij is meer het type dat gaat zwelgen in zelfmedelijden met gedachtes als "Ik ben een asociale persoon die ze een schop onder de kont gaven, en ik verdiende het. boehoehoe".
Wat dat betreft mogen zulke figuren ook een trein koppen, lood eten of in het trapgat hangen. Ze voegen niets toe, verbruiken kostbare zuurstof, consumeren alleen en geven helemaal niets terug aan de maatschappij. Deze mensen zijn dood nog enigzins bruikbaar omdat ze weer mineralen in de grond doen terugkeren.
pi_50897077
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 09:31 schreef releaze het volgende:
toch blijf ik me afvragen hoe zo'n 'schop onder z'n hol' er concreet uit moet gaan zien. iemand die dat voor mij kan toelichten? ik vind het net zo vaag als 'vrienden zoeken'. daarnaast hoor ik het zo ontieglijk vaak en zie ik zo weinig mensen daadwerkelijk een ander een effectieve schop onder z'n hol geven, dus is er iemand, preferably iedereen die graag met die term gooit, die dit even kan concretiseren?
Dit zou kunnen door hem zijn huidige veilige haven te ontnemen.

Zijn ouders zouden bijvoorbeeld (gedeeltelijk) kunnen stoppen hem financieel te onderhouden en de TV en computer eens een tijdje achter slot en grendel kunnen opbergen.

Erg kinderachtig natuurlijk, maar hierdoor wordt hij wèl gedwongen zijn vrije tijd op een creatieve en actieve manier in te delen en zich minder afhankelijk op te stellen.

De kern van het probleem blijft echter hetzelfde; Hij zal uiteindelijk zèlf over zijn faalangst heen moeten stappen, anderen kunnen hooguit die drempel een beetje verlagen.
You don't need eyes to see, you need vision.
pi_50897384
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 13:44 schreef Xebrozius het volgende:

[..]

Wat dat betreft mogen zulke figuren ook een trein koppen, lood eten of in het trapgat hangen. Ze voegen niets toe, verbruiken kostbare zuurstof, consumeren alleen en geven helemaal niets terug aan de maatschappij. Deze mensen zijn dood nog enigzins bruikbaar omdat ze weer mineralen in de grond doen terugkeren.
doodsverwensing, ban
  woensdag 27 juni 2007 @ 13:55:03 #149
136780 Nosh
hurpdurp
pi_50897432
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 13:44 schreef Xebrozius het volgende:

[..]

Wat dat betreft mogen zulke figuren ook een trein koppen, lood eten of in het trapgat hangen. Ze voegen niets toe, verbruiken kostbare zuurstof, consumeren alleen en geven helemaal niets terug aan de maatschappij. Deze mensen zijn dood nog enigzins bruikbaar omdat ze weer mineralen in de grond doen terugkeren.
Je boodschap is duidelijk, Xebro.

Een schop onder de kont geven is gewoon dat wat het is. Iemand ontiegelijk hard op zijn laten gaan, hetzij uit zichzelf, het zij door hem te confronteren met zijn tekortkomingen. Een kickstart van het doorzettingsvermogen, eigenhandig zo hard tegen het staartbeentje aanschoppen dat er een ruggengraat in komt.
Ik ben zelf geen fan van discipline erin proppen (als iemand niet wilt, dan zien ze maar waar ze een uitkering vandaan halen later), maar bij een dermate gebrek aan eigen iniatief blijft er weinig over.

Dat dit iets is waar iedere 17-jarige te maken mee heeft (want het percentage jochies dat zijn dagen besteedt aan blowen, rukken, blowen, gitaar spelen en doelloos tv kijken is nu eenmaal groter dan de boyscouts van onze natie) doet niet ter zake. Meneer is niet tevreden, maar meneer kan ook de energie niet opbrengen om ook maar iets meer te doen dan passief tips in zich opnemen, terwijl hij in plaats van dit topic te lezen al 2, 3 flinke stappen had kunnen zetten in zijn leven.
º¤ø„¸Hardcore ¸„ø¤º°
„ø¤º°¨UNITED!!``°º¤
from albania.
  woensdag 27 juni 2007 @ 13:57:10 #150
32346 Xebrozius
tactloze lul
pi_50897500
-edit. Nogmaals. Rand. Overheen. Punt is gemaakt, don't push it.

[ Bericht 92% gewijzigd door Nosh op 27-06-2007 13:59:01 ]
  woensdag 27 juni 2007 @ 13:59:54 #151
51145 BeF_Aviko
1337 Aardappel
pi_50897597
Nosh, het is rant, niet rand...
Je weet het niet...
Ziezo! Da's mooi van Aviko! --> Power to the pieper!
  woensdag 27 juni 2007 @ 14:06:21 #152
136780 Nosh
hurpdurp
pi_50897832
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 13:59 schreef BeF_Aviko het volgende:
Nosh, het is rant, niet rand...
De rand waar iemand overheen gaat, niet het leenwoord.

Ontopic weer, gaarne.
º¤ø„¸Hardcore ¸„ø¤º°
„ø¤º°¨UNITED!!``°º¤
from albania.
  woensdag 27 juni 2007 @ 14:17:26 #153
183699 Nairua
Professioneel autist
pi_50898224
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 13:44 schreef Xebrozius het volgende:
Wat dat betreft mogen zulke figuren ook een trein koppen, lood eten of in het trapgat hangen. Ze voegen niets toe, verbruiken kostbare zuurstof, consumeren alleen en geven helemaal niets terug aan de maatschappij. Deze mensen zijn dood nog enigzins bruikbaar omdat ze weer mineralen in de grond doen terugkeren.
Als hij er niet was dan had je weer iemand minder om af te zeiken, had je weer iemand minder om jezelf beter door te voelen. En blijkbaar vind je het prettig om je er bezig mee te houden, getuige de vele reacties. Dus why bother?
pi_50901094
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 13:44 schreef Starfighter_Pilot het volgende:

Zijn ouders zouden bijvoorbeeld (gedeeltelijk) kunnen stoppen hem financieel te onderhouden en de TV en computer eens een tijdje achter slot en grendel kunnen opbergen.

Erg kinderachtig natuurlijk, maar hierdoor wordt hij wèl gedwongen zijn vrije tijd op een creatieve en actieve manier in te delen en zich minder afhankelijk op te stellen.
Lees mijn vorige topic Ik heb mij ouders een heel klein deel van het probleem verteld (dat ik vind dat ik te weinig buiten ben), en nu moet ik elke dag 1 uur naar buiten.

Mijn ouders zien alleen niet in dat dat niet opschiet, want meestal ga ik uur op de grond in klein steegje zitten. Ik heb namelijk niemand om iets mee te gaan doen, en alleen ergens heen gaan is geen optie. (Dan ziet iedereen gelijk dat je alleen bent enzo )
  woensdag 27 juni 2007 @ 15:29:37 #155
32346 Xebrozius
tactloze lul
pi_50901142
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 15:28 schreef benzin het volgende:

[..]

Lees mijn vorige topic Ik heb mij ouders een heel klein deel van het probleem verteld (dat ik vind dat ik te weinig buiten ben), en nu moet ik elke dag 1 uur naar buiten.

Mijn ouders zien alleen niet in dat dat niet opschiet, want meestal ga ik uur op de grond in klein steegje zitten. Ik heb namelijk niemand om iets mee te gaan doen, en alleen ergens heen gaan is geen optie. (Dan ziet iedereen gelijk dat je alleen bent enzo )
Een uur lang een lekker stuk fietsen is ook zo venederend
pi_50901316
Ik merk altijd dat als ik door het park ga wandelen, hardlopen of skaten dat je regelmatig wel een praatje kan maken met mensen die daar zijn. Ik weet niet of dat ook iets is voor een 17-jarige jongen, maar het lijkt me in ieder geval beter dan in een steegje op de grond gaan zitten Of neem een hond (van buren, asiel in de buurt?) mee, kom je ook snel genoeg in aanraking met andere mensen.

Dat het gek is om alleen op straat te zijn is een idiote hersenkronkel van jezelf, niet iets wat andere mensen opvalt.
"Dear life, When I said "can my day get any worse?" it was a rhetorical question, not a challenge."
pi_50901676
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 15:29 schreef Xebrozius het volgende:

Een uur lang een lekker stuk fietsen is ook zo venederend
Wel als je andere mensen zo ziet kijken van; "Kijk nou eens, die is alleen "    
  woensdag 27 juni 2007 @ 15:44:26 #158
32346 Xebrozius
tactloze lul
pi_50901694
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 15:43 schreef benzin het volgende:

[..]

Wel als je andere mensen zo ziet kijken van; "Kijk nou eens, die is alleen "    
Hehe, okay dit is een kloon...
pi_50901746
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 15:28 schreef benzin het volgende:
Lees mijn vorige topic Ik heb mij ouders een heel klein deel van het probleem verteld (dat ik vind dat ik te weinig buiten ben), en nu moet ik elke dag 1 uur naar buiten.

Mijn ouders zien alleen niet in dat dat niet opschiet, want meestal ga ik uur op de grond in klein steegje zitten. Ik heb namelijk niemand om iets mee te gaan doen, en alleen ergens heen gaan is geen optie. (Dan ziet iedereen gelijk dat je alleen bent enzo )
Dat is omdat je het bewust opzoekt. Je zegt tegen jezelf "ik heb niemand om iets mee te doen en omdat ik me daarvoor schaam verschuil ik me in een steeg. Ik durf het ook niet aan mijn ouders te vertellen". Weet zeker dat als je ouders zouden weten dat je in een steeg zou zitten, je niet meer naar buiten zouden sturen. Geen enkele ouder wenst dat zijn of haar kind zich ellendig en eenzaam voelt.

MAAR wat je wel zou kunnen doen is zeggen tegen jezelf: "okay, ik loop hier nu eenmaal, en ik heb niemand om iets mee te doen en JA ik schaam me ervoor, MAAR ik ga NIET in een steegje zitten. Want als ik dat doe, verandert er nooit iets. En de mensen die ik op straat tegenkom, zien dat niet aan mijn voorhoofd. Dus ik loop gewoon stoer door, een uur lang en er is niets aan de hand".

See the difference?
You're never fully dressed until you wear a smile
pi_50902483
quote:
Op vrijdag 22 juni 2007 22:29 schreef benzin het volgende:
Laatst heb ik hier een paar keer middels topics om advies gevraagd. Eigenlijk was al jullie advies zeer waardevol, maar ik doe er gewoon compleet niets mee En niet eens echt bewust, maar ik verander gewoon niet.

Ik zie zelf ook wel in welke dingen ik fout doe, en wat ik waarschijnlijk zou moeten doen, maar ik ben schijnbaar gewoon doodsbang om dingen anders te gaan doen.

Ik vond een lijstje met doelen dat ik een paar maanden geleden heb gemaakt. Ik maak nu dit topic eigenlijk naar aanleiding van dit lijstje. En het erge is dat ik er nu vele maanden later echt niets, maar dan ook niets wat op het lijstje stond heb waargemaakt.
[..]

Feit is gewoon dat ondanks dat ik wel tig van zulke lijstjes te blijk hebben liggen, met ongeveer ditzelfde lijstje, en over al die tijd heb ik NIETS gedaan richting wat ik wil bereiken.. En eigenlijk elke keer dat ik wel plan om iets te doen op het allerlaatste moment durf ik niet meer.

Waarom is het toch zo moeilijk te veranderen?? En waarom kan ik niet gewoon normaal/gelukkig zijn zoals alle anderen?
begin met sporten. dan voel je je lichamelijk beter, gaat er beter uitzien, je krijgt zelfvertrouwen en meer energie.

daarna ga je stappen, doordat je je zo goed voelt door het sporten straal je zelfvertrouwen uit en daar komen mensen op af.

dat brengt je gelijk naar vrienden maken.

daarna ga je werk zoeken. een werkgever kijkt ook naar je zelfvertrouwen en houding en als je je goed voelt straal je positiviteit uit dus meer kans op een job.

als je die dingen allemaal voor elkaar hebt sta je sterk in het leven, voel je je goed, je hebt wat te bieden aan de maatschappij en daar smullen vrouwen van
vriendinnetje is dan zo gemaakt.
je blijft altijd zoeken zolang je het nog niet hebt gevonden.
pi_50903051
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 15:45 schreef MNR het volgende:

Dat is omdat je het bewust opzoekt. Je zegt tegen jezelf "ik heb niemand om iets mee te doen en omdat ik me daarvoor schaam verschuil ik me in een steeg. Ik durf het ook niet aan mijn ouders te vertellen". Weet zeker dat als je ouders zouden weten dat je in een steeg zou zitten, je niet meer naar buiten zouden sturen. Geen enkele ouder wenst dat zijn of haar kind zich ellendig en eenzaam voelt.
Ik wil het mijn ouders niet vertellen omdat ik wil dat ze trots op me zijn. Ze hebben het niet verdiend om een zoon als ik te krijgen.. Ik kan toch niet tegen mijn ouders zeggen dat hun zoon een onsociale waardeloze idioot zonder vrienden is die zijn leven heeft laten mislukken?

En daarom kan ik ook op school niet om hulp vragen, want ik weet zeker dat ze dan mijn ouders bellen, en ik wil het mijn ouders niet vertellen.

Ik doe nog steeds of er niets aan de hand is, ik rijd soms om voor ik vanaf school naar huis ga en dan zeg ik dat ik met iemand ben meegefietst. En, zolang ik met mijn ouders ben ben ik heel erg spraakzaam enzo.

Eigenlijk veroorzaakt dat bij mij het meeste pijn denk ik. Het feit dat ik tegen mijn ouders en tegen leraren probeer te doen of ik een van de gelukkigste mensen op aarde ben, maar ondertussen...
quote:
MAAR wat je wel zou kunnen doen is zeggen tegen jezelf: "okay, ik loop hier nu eenmaal, en ik heb niemand om iets mee te doen en JA ik schaam me ervoor, MAAR ik ga NIET in een steegje zitten. Want als ik dat doe, verandert er nooit iets. En de mensen die ik op straat tegenkom, zien dat niet aan mijn voorhoofd. Dus ik loop gewoon stoer door, een uur lang en er is niets aan de hand".

See the difference?
Ik weet zeker dat het mensen opvalt dat ik alleen ben.. Misschien komt dat ook doordat ik dat op een bepaalde manier uitstraal ofzo, maar elke keer dat ik echt ergens heen moet ofzo, weet ik echt zeker dat bijna iedereen ziet dat ik alleen ben en mij daarom uitlacht.


Ik weet überhaupt niet meer wat ik moet doen. Nee... Ik weet eigenlijk wel wat ik moet doen, maar niet hoe ik het moet gaan doen, hoe ik mezelf ertoe kan aanzetten.
En alhoewel ik de laatste paar weken weer dacht dat ik misschien nog kon veranderen, begin ik die kans nu heel somber in te zien.

Ik weet niet waarom ik niets doe, ik kan het niet. Misschien hebben jullie gelijk, ik ben waardeloos, en ik kan beter opgeven.
pi_50903570
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 15:28 schreef benzin het volgende:

[..]

Lees mijn vorige topic Ik heb mij ouders een heel klein deel van het probleem verteld (dat ik vind dat ik te weinig buiten ben), en nu moet ik elke dag 1 uur naar buiten.

Mijn ouders zien alleen niet in dat dat niet opschiet, want meestal ga ik uur op de grond in klein steegje zitten. Ik heb namelijk niemand om iets mee te gaan doen, en alleen ergens heen gaan is geen optie. (Dan ziet iedereen gelijk dat je alleen bent enzo )
Dat uurtje naar buiten verandert ook weinig tot niets. Je kunt na dat uurtje gewoon weer terug naar je veilige haven binnen op de bank.

Je bent nog 100% afhankelijk van je ouders en uiteindelijk zijn zij degenen die dat toestaan. Aangezien je weigert ook maar enige verantwoordelijkheid te nemen voor je leven, is het aan je ouders om je die verantwoordelijkheden simpelweg in de schoenen te schuiven.

Stel dat je ouders definitief stoppen met je financieel te onderhouden en je kosten en inwoning moet gaan betalen.

Je bent blut.... en nu?
You don't need eyes to see, you need vision.
  woensdag 27 juni 2007 @ 16:37:28 #163
183699 Nairua
Professioneel autist
pi_50903667
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 16:19 schreef benzin het volgende:
Ik weet niet waarom ik niets doe, ik kan het niet. Misschien hebben jullie gelijk, ik ben waardeloos, en ik kan beter opgeven.
Mooi, opgelost. Slotje.
pi_50903781
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 16:34 schreef Starfighter_Pilot het volgende:

Stel dat je ouders stoppen definitief met je financieel te onderhouden en je kosten en inwoning moet gaan betalen.

Je bent blut.... en nu?
In dat geval zou ik werk moeten zoeken.. maar dat had ieder ander je ook kunnen vertellen?
pi_50903876
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 16:39 schreef benzin het volgende:

[..]

In dat geval zou ik werk moeten zoeken.. maar dat had ieder ander je ook kunnen vertellen?
quote:
-Wel eens het lef hebben meiden aan te spreken/wat vaker tegen meiden proberen te praten
-Werk zoeken
-Proberen meer vrienden te maken
-Conditie verbeteren/sporten
-Vaker uitgaan/naar dingen toe
You don't need eyes to see, you need vision.
pi_50904039
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 15:28 schreef benzin het volgende:

[..]

Lees mijn vorige topic Ik heb mij ouders een heel klein deel van het probleem verteld (dat ik vind dat ik te weinig buiten ben), en nu moet ik elke dag 1 uur naar buiten.

Mijn ouders zien alleen niet in dat dat niet opschiet, want meestal ga ik uur op de grond in klein steegje zitten. Ik heb namelijk niemand om iets mee te gaan doen, en alleen ergens heen gaan is geen optie. (Dan ziet iedereen gelijk dat je alleen bent enzo )
Ja, die met de ballen in de bek.
pi_50904186
Je kunt in plaats van op de grond gaat zitten natuurlijk ook boodschappen doen voor je moeder, of winkels binnenlopen om te vragen of ze iemand zoeken voor de zaterdag, of bij een uitzendbureau naar binnen lopen om je in te laten schrijven, of inderdaad een uurtje gaan wandelen of fietsen, of de hond van je buurvrouw uitlaten.
Ja, die met de ballen in de bek.
pi_50904233
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 16:19 schreef benzin het volgende:
Ik wil het mijn ouders niet vertellen omdat ik wil dat ze trots op me zijn. Ze hebben het niet verdiend om een zoon als ik te krijgen.. Ik kan toch niet tegen mijn ouders zeggen dat hun zoon een onsociale waardeloze idioot zonder vrienden is die zijn leven heeft laten mislukken?

En daarom kan ik ook op school niet om hulp vragen, want ik weet zeker dat ze dan mijn ouders bellen, en ik wil het mijn ouders niet vertellen.

Ik doe nog steeds of er niets aan de hand is, ik rijd soms om voor ik vanaf school naar huis ga en dan zeg ik dat ik met iemand ben meegefietst. En, zolang ik met mijn ouders ben ben ik heel erg spraakzaam enzo.

Eigenlijk veroorzaakt dat bij mij het meeste pijn denk ik. Het feit dat ik tegen mijn ouders en tegen leraren probeer te doen of ik een van de gelukkigste mensen op aarde ben, maar ondertussen...
Veel gevallen zoals het jouwe zijn het resultaat van een veel te beschemde opvoeding en een gezin waar niet of nauwelijks echt gepraat wordt.
You don't need eyes to see, you need vision.
pi_50904556
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 16:19 schreef benzin het volgende:

[..]

Ik weet zeker dat het mensen opvalt dat ik alleen ben.. Misschien komt dat ook doordat ik dat op een bepaalde manier uitstraal ofzo, maar elke keer dat ik echt ergens heen moet ofzo, weet ik echt zeker dat bijna iedereen ziet dat ik alleen ben en mij daarom uitlacht.
Euh ja. Het zou ook wel heel raar zijn als jij alleen loopt en zij ineens twee personen zien lopen hè.
Of je woont in een durrup met alleen maar alcoholisten, dan zou het op zich nog wel kunnen.
Oi!
Op maandag 5 april 2004 21:27 schreef Lorax het volgende:
Ik had die kop van SC wel willen zien toen MUUS 'm in z'n bek scheet
  woensdag 27 juni 2007 @ 17:47:18 #170
51145 BeF_Aviko
1337 Aardappel
pi_50906227
Dit gaat een heel lang verhaal worden
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 16:19 schreef benzin het volgende:
Ik wil het mijn ouders niet vertellen omdat ik wil dat ze trots op me zijn. Ze hebben het niet verdiend om een zoon als ik te krijgen.. Ik kan toch niet tegen mijn ouders zeggen dat hun zoon een onsociale waardeloze idioot zonder vrienden is die zijn leven heeft laten mislukken?

En daarom kan ik ook op school niet om hulp vragen, want ik weet zeker dat ze dan mijn ouders bellen, en ik wil het mijn ouders niet vertellen.
Benzin, face it: aangezien je gedurende deze vier pagina's met posts weet ik veel hoeveel keer wel niet al hebt aangegeven dat je nog niets hebt gedaan om te veranderen en ook niet bepaald de indruk wekt er op korte termijn mee te beginnen, denk je niet dat ze er uiteindelijk toch wel achterkomen?
quote:
Ik weet zeker dat het mensen opvalt dat ik alleen ben.. Misschien komt dat ook doordat ik dat op een bepaalde manier uitstraal ofzo, maar elke keer dat ik echt ergens heen moet ofzo, weet ik echt zeker dat bijna iedereen ziet dat ik alleen ben en mij daarom uitlacht.
... zullen we het even omdraaien: denk jij dat iedereen die alleen over straat loopt alleen is? En überhaupt even iets: zie je ze jou uitlachen of overmatig aandacht aan je besteden? Ik heb zelf (tegenwoordig) een vriendin en aardig wat vrienden (as. zondag verjaardagsfeestje ), maar ik moet ook wel eens boodschappen doen of in de stad wat kleren kopen. Ik ben verdorie ook wel eens in m'n eentje naar de bios geweest omdat ik ff niks beters te doen wist. Ben ik dan samen met iemand anders? Nee. Zal iemand direct gaan denken dat ik helemaal alleen op de wereld sta, depressief en triest ben? Nee. Iedereen loopt wel eens alleen over straat.
quote:
Op zondag 24 juni 2007 15:41 schreef benzin het volgende:
Ik probeer helemaal niet een slachtoffer te spelen. Maar het is gewoon oneerlijk dat ik zoveel moeite lijk te moeten doen terwijl voor iedereen alles vanzelf gaat.
Okee, ik heb de indruk dat dit een van je grootste misvattingen is.
- denk je dat mensen die solliciteren meteen bij het eerste adres beet hebben? Ik ben vaak zat afgewezen voor een baan 'omdat ik nog te weinig ervaring heb'. Dat ze niet nadenken hóe ik dan die ervaring op moet doen is helaas ook mijn probleem.
- denk je dat de rest van de wereld met een knip van de vinger vrienden heeft? Nee hoor, daar gaat ook tijd overheen, en vrienden moet je onderhouden door er regelmatig dingen mee te ondernemen. Iemand die zich enkel laat bellen in plaats van zelf dingen te initiëren wordt na een tijdje ook aan de kant gezet; het moet natuurlijk wel van twee kanten komen!

En om het een en ander te illustreren en mogelijk jezelf mee te identificeren, komt hier een deel van mijn levensverhaal :

Ik heb op de basisschool een klas overgeslagen vanwege hoogbegaafdheid, en ben sinds groep 3 altijd de jongste geweest van de klas. Helaas heeft hoogbegaafdheid in sommige gevallen de nare bijkomstigheid dat je sociaal wat minder vaardig bent, dus je raadt het al: in mijn jeugd, waar sociale contacten júist zo belangrijk voor iemands ontwikkeling zijn, werd ik gigantisch gepest, had ik niet bepaald vrienden en werd ik bijvoorbeeld nooit uitgenodigd op verjaardagsfeestjes. Op een gegeven moment werd dit zo erg dat ik in groep 7/8 op een gegeven moment met het gevoel rondliep van 'was ik maar dood'. Geloof me, het is géén goed teken als je met zo'n gevoel rondloopt als je 10 bent (voor mijn moeder zijn die jaren werkelijk een hel geweest).

In de brugklas van het gym verbeterde de situatie niet bepaald omdat ik uiteraard nog steeds de jongste van de klas was, niet bepaald modieus gekleed ging omdat ik daar helemaal niet bij stil stond, vanwege mijn sociale achterstand nog steeds heel kinderachtig was en vanzelfsprekend in deze nieuwe omgeving dus niet bepaald een goede start had gemaakt. Tot aan de 4e klas van het gym duurde dit voort totdat ik op een gegeven moment dacht van 'pleur allemaal maar op, vanaf nu heb ik schijt aan alles en iedereen, ik doe mijn eigen ding'. Vanaf dat moment ontwikkelde ik ineens een eigen identiteit, een eigen persoonlijkheid, deed ik eens wat kleren aan die al aardig op de rest begon te lijken en conformeerde ik me aan de rest. Vanaf dat moment kreeg ik ineens fatsoenlijk contact met de rest van de klas en kreeg ik zélfs aandacht van de meisjes; iets wat me ook niet eerder was overkomen...

In die laatste twee jaar heb ik blijkbaar een dusdanige groeispurt doorgaan op het sociale vlak dat ik na het eindexamen op de universiteit bijna direct opgenomen werd, mijn eigen dingen ging doen (studentenvereniging was een fout, maar bij een studentensportvereniging kan ik iedereen aanraden) en mijn huidige vriendengroep leerde kennen. In mijn bijbaantje bij een bouwmarkt werd ik in eerste instantie ook nog als vreemde vogel aangekeken vanwege mijn gekke buien en was ik een loner, maar na een tijdje ben ik daar een motivator geworden met goede contacten met iedereen op de werkvloer. Daar heb ik ook mijn huidige vriendin opgedaan en we houden het nu al 4 jaar met elkaar uit, ondanks mijn tekortkomingen (want ja, die zijn er nog steeds).

Ik ben nu ook alweer drie jaar op de arbeidsmarkt en gedraag me nog steeds als een jeugdig iemand, vol met energie bestier ik de boel wat ook niet altijd in dank wordt afgenomen, maar men weet in ieder geval binnen een week dat ik er ben en dat er op me gebouwd kan worden.

Tegenwoordig heb ik gelukkig mijn boeltje aardig op orde, maar ik ben er ook niet als vanzelfsprekend gekomen. Ik ben ook door een 10 jaar lang dal/hel gegaan voordat ik erachter kwam dat ik toch echt zélf die knoop moet doorhakken.
quote:
Ik weet überhaupt niet meer wat ik moet doen. Nee... Ik weet eigenlijk wel wat ik moet doen, maar niet hoe ik het moet gaan doen, hoe ik mezelf ertoe kan aanzetten. En alhoewel ik de laatste paar weken weer dacht dat ik misschien nog kon veranderen, begin ik die kans nu heel somber in te zien.
Benzin, ondanks alle adviezen die je in dit hele topic gekregen hebt, zie je er geen heil meer in? Even vanaf stap 1 dan: wat moet je doen dan? En stap 2 is niet meteen denken van 'ja maar dat kan ik toch niet bereiken want ik voel me niets waard' maar denken hoe een ander het voor mekaar zou hebben gekregen. En nee, het gaat niet vanzelf, ook niet voor andere mensen. De rest van de mensen in dit topic heeft ook een bijbaantje gehad, niet iedereen in dit topic heeft een vriendin ook al zou hij dat wel willen...

Sleutelzin in dit hele topic is vanaf het begin geweest: Kruip uit je schulp, zeg vaarwel tegen je schijnveiligheid, neem verantwoording over je eigen leven en DOE er iets aan!
Je weet het niet...
Ziezo! Da's mooi van Aviko! --> Power to the pieper!
pi_50911713
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 15:44 schreef Xebrozius het volgende:
Hehe, okay dit is een kloon...
Ik ben het de laatste tijd akelig vaak met je eens

Ook opvallend hoe hij allerlei goede tips negeert en tips waar hij op kan reageren met *huil* "maar dat kan ik niet, want ik ben waardeloos" *huil* wordt wel op gereageerd. Ik hoop maar dat het een kloon is, want je vraagt je idd af hoe zo iemand überhaupt een diploma heeft kunnen halen, laat staan op internet durft te posten.
"Dear life, When I said "can my day get any worse?" it was a rhetorical question, not a challenge."
pi_50912330
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 16:19 schreef benzin het volgende:
Ik weet niet waarom ik niets doe, ik kan het niet. Misschien hebben jullie gelijk, ik ben waardeloos, en ik kan beter opgeven.
hou aub op met zo zielig te doen , en probeer gewoon die uitgaans tips van me Het is bijna vakantie dus straks spreek je die vrienden van school niet meer (of heb je wel hun msn/telefoonnummer). Als je hun msn hebt en je durft het echt niet te vragen waarom dan niet gewoon paar biertjes drinken totdat je de moed hebt om het te vragen. Ok klinkt misschien slecht maar het is een begin:P Dan zie je tenminste dat je wel mee mag en die avond stappen zal je ook wel weer wat drinken en daarom beter omgaan met mensen die je bijv van school kent. Niet dat ik je tot alcoholisme aan wil zetten, maar het is mssch voor de eerste keer handig om over die drempel te durven stappen.


geen vrienden

Vindt elkaar!
pi_50912680
Allereerst, BeF_Aviko, je verhaal bevat een hoop bruikbare dingen. Dankje!
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 20:13 schreef Isabeau het volgende:

Ik hoop maar dat het een kloon is, want je vraagt je idd af hoe zo iemand überhaupt een diploma heeft kunnen halen, laat staan op internet durft te posten.
Ik heb op dit moment alleen basisschooldiploma, middelbare school is nog niet af.

Maar waarom zijn sommigen van jullie nou zo hard tegen me

Reageer dan niet
  woensdag 27 juni 2007 @ 20:36:52 #174
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_50912776
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 20:34 schreef benzin het volgende:
Allereerst, BeF_Aviko, je verhaal bevat een hoop bruikbare dingen. Dankje!
[..]

Ik heb op dit moment alleen basisschooldiploma, middelbare school is nog niet af.

Maar waarom zijn sommigen van jullie nou zo hard tegen me

Reageer dan niet
Misschien wel omdat je niks doet met alle goedbedoelde adviezen.
The love you take is equal to the love you make.
pi_50913135
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 20:34 schreef benzin het volgende:
Allereerst, BeF_Aviko, je verhaal bevat een hoop bruikbare dingen. Dankje!

Ik heb op dit moment alleen basisschooldiploma, middelbare school is nog niet af.

Maar waarom zijn sommigen van jullie nou zo hard tegen me

Reageer dan niet
Omdat je met elke post die je doet jezelf zo handig omlaag haalt dat alle goed bedoelde adviezen nooit gaan aankomen. Je vindt het jezelf niet waard om te veranderen en daar schuilt mijns inziens het probleem. Je komt continue zeuren (ja, zeuren of moeten we fluwelen handschoentjes gaan hanteren) dat je het niet kan, dat het je niet gaat lukken, dat het gek is als je alleen bent, dat je voor van alles en nog wat bang bent, dat je een mislukkeling bent etc. Hou op met negatief praten, ga iets doen.

En maak je middelbare school af.
"Dear life, When I said "can my day get any worse?" it was a rhetorical question, not a challenge."
  woensdag 27 juni 2007 @ 20:49:17 #176
183699 Nairua
Professioneel autist
pi_50913364
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 20:34 schreef benzin het volgende:
Allereerst, BeF_Aviko, je verhaal bevat een hoop bruikbare dingen.
Wat ga je ermee doen dan?
pi_50913748
Hoe kàn je ooit veranderen als je zo negatief blijft denken:
quote:
Op zaterdag 23 juni 2007 09:34 schreef benzin het volgende:
En ik ben bang dat ik foute keuzes zal blijven maken als ik keuzes ga maken.

Ik ben heel erg bang dat anderen me saai vinden, ik ben heel erg bang dat ik dichtklap en ik ben heel erg bang dat anderen mij gewoon liever niet in de buurt hebben.
quote:
Op zaterdag 23 juni 2007 13:31 schreef benzin het volgende:
Ik zou heel erg graag meer zulk soort dingen willen doen, maar ik ben bang dat mensen mij als raar/eenzaam zien als ik allerlei dingen alleen aan het doen ben.
quote:
Op zondag 24 juni 2007 14:34 schreef benzin het volgende:
Waarom verdien ik het schijnbaar niet om me goed/gelukkig te voelen?

Het is niet eerlijk
quote:
Op zondag 24 juni 2007 15:42 schreef benzin het volgende:
Schijnbaar heb ik gewoon een hoop pech gehad in mijn leven waardoor ik 'misvormd' ben, en ik twijfel of het überhaupt nog op te lossen is.

Ik heb nu al het gevoel dat ik weg zit te kwijnen thuis, straks zit ik dan gewoon 24 uur per dag thuis. Ik zal mijn hele leven zonder vrienden zijn, nooit weten hoe het zou zijn om een meisje vast te houden, nooit weten hoe het zou zijn om gelukkig te zijn, nooit weten waarom ik zo heb moeten eindigen terwijl zoveel andere mensen wel gelukkig zijn geworden, nooit weten hou het zal zijn om vrolijk in slaap te vallen i.pv. mezelf in slaap huilen.

Ik bedoel, ik ben nu 17... Wat als ik 80 wordt? Dan moet ik nog 63 jaar
quote:
Op zondag 24 juni 2007 14:39 schreef benzin het volgende:

Ik heb ook zoiets van: 'het is nooit gelukt, waarom zou ik überhaupt nog proberen?'
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 15:28 schreef benzin het volgende:

Mijn ouders zien alleen niet in dat dat niet opschiet, want meestal ga ik uur op de grond in klein steegje zitten. Ik heb namelijk niemand om iets mee te gaan doen, en alleen ergens heen gaan is geen optie. (Dan ziet iedereen gelijk dat je alleen bent enzo )
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 15:43 schreef benzin het volgende:
Wel als je andere mensen zo ziet kijken van; "Kijk nou eens, die is alleen "    
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 16:19 schreef benzin het volgende:
Ze hebben het niet verdiend om een zoon als ik te krijgen.. Ik kan toch niet tegen mijn ouders zeggen dat hun zoon een onsociale waardeloze idioot zonder vrienden is die zijn leven heeft laten mislukken?

Ik weet zeker dat het mensen opvalt dat ik alleen ben.. Misschien komt dat ook doordat ik dat op een bepaalde manier uitstraal ofzo, maar elke keer dat ik echt ergens heen moet ofzo, weet ik echt zeker dat bijna iedereen ziet dat ik alleen ben en mij daarom uitlacht.


Ik weet überhaupt niet meer wat ik moet doen. Nee... Ik weet eigenlijk wel wat ik moet doen, maar niet hoe ik het moet gaan doen, hoe ik mezelf ertoe kan aanzetten.
En alhoewel ik de laatste paar weken weer dacht dat ik misschien nog kon veranderen, begin ik die kans nu heel somber in te zien.

Ik weet niet waarom ik niets doe, ik kan het niet. Misschien hebben jullie gelijk, ik ben waardeloos, en ik kan beter opgeven.
Je hele instelling is al verkeerd. Waarschijnlijk denk je dat je pas positief over jezelf kan denken als je vrienden hebt, maar om vrienden te kunnen krijgen helpt het niet om zo negatief over jezelf te denken. Vicieuze cirkel.
"Dear life, When I said "can my day get any worse?" it was a rhetorical question, not a challenge."
  woensdag 27 juni 2007 @ 21:05:39 #178
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_50914132
Ik denk dat benzin eerst moet gaan doen, dan komt het vanzelf wel dat hij positiever over zichzelf gaat denken (hé, dat heb ik toch maar mooi gedaan).
The love you take is equal to the love you make.
pi_50914854
Ik vermoed dat Benzin aan de slag moet met zijn heel lage zelfbeeld. En ik schat in dat de harde aanpak alleen maar averechts werkt omdat hij de woorden voor waarheid aanneemt (deze bevestigen zijn gedachten).

En dat er niets van de adviezen aankomt, is denk ik omdat hij nog nooit een positieve ervaring heeft gehad.. en daarom geen vertrouwen heeft. En het is dan heel lastig om tot iemand door te dringen.

(zo leef ik me in in TS)
You're never fully dressed until you wear a smile
  woensdag 27 juni 2007 @ 21:23:26 #180
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_50914920
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 21:21 schreef MNR het volgende:
Ik vermoed dat Benzin aan de slag moet met zijn heel lage zelfbeeld. En ik schat in dat de harde aanpak alleen maar averechts werkt omdat hij de woorden voor waarheid aanneemt (deze bevestigen zijn gedachten).

En dat er niets van de adviezen aankomt, is denk ik omdat hij nog nooit een positieve ervaring heeft gehad.. en daarom geen vertrouwen heeft. En het is dan heel lastig om tot iemand door te dringen.

(zo leef ik me in in TS)
Ik denk dat je gelijk hebt.
The love you take is equal to the love you make.
  woensdag 27 juni 2007 @ 21:25:51 #181
183699 Nairua
Professioneel autist
pi_50915024
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 11:42 schreef Nairua het volgende:
TS, hou je van lezen? Misschien is dit iets voor je: "Ik kan denken / voelen wat ik wil". ISBN 90-265-0238-9.
Heb je hem al gekocht/geleend/gelezen?
pi_50916256
ook een goed boek:
Dromen, durven, doen van ben tiggelaar

http://www.nl.bol.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/nl/-/EUR/BOL_DisplayProductInformation-Secondary?BOL_OWNER_ID=1001004002381844&Secondary=description&Section=BOOK

[ Bericht 55% gewijzigd door Maarten1 op 27-06-2007 21:57:41 ]
"Isaac Newton invented gravity because some asshole hit him with an apple"
  woensdag 27 juni 2007 @ 22:06:39 #183
28201 jwjw
See the money wanna stay
pi_50916877
Sporten is altijd goed. Ga gewoon, hoe saai ook, hardlopen.
Iets van muziej en oortjes op en gewoon dat beginner schema van internet plukken en HOP!
Zelfs ik kan dat :p

En wordt dan lid van iets als friendshipfacory (dat is vooral omgeving A'dame en Utrecht, maar er is vast ook zoiets bij jou in de buurt) en ga daar eens met een uitje mee. En dan nog een, en zo leer je mensen kennen. T zullen eerst kennissen zijn maar wie weet zitten er een paar bij die betere kennissen worden etc etc.

Little bye little bit by bit.
Gaat je vast lukken!
pi_50924158
quote:
Op woensdag 27 juni 2007 15:28 schreef benzin het volgende:
Lees mijn vorige topic Ik heb mij ouders een heel klein deel van het probleem verteld (dat ik vind dat ik te weinig buiten ben), en nu moet ik elke dag 1 uur naar buiten.
. Oke, kloon
  donderdag 28 juni 2007 @ 08:14:51 #185
51145 BeF_Aviko
1337 Aardappel
pi_50927164
Benzin, deze post zal je ook een eindje verder kunnen helpen.

En zoals gezegd: doe iets, maakt niet uit in welke richting je begint. Zolang je maar méér doet dan op dit moment op je luie reet op je kamer wegkwijnen!

btw, Xeanor is bij deze een van mijn helden op dit forum
Je weet het niet...
Ziezo! Da's mooi van Aviko! --> Power to the pieper!
pi_50928106
Dit schreef ik net zelf in een PM
quote:
Nee, weetje.. vandaag wordt de laatste dag dat ik zo wil zijn. IK WIL DIT NIET LANGER EN IK GA WAT DOEN! Doen alsof ik nieuw ben, doen alsof ik sociaal ben, doen alsof ik leuk ben. En misschien.. heel misschien lukt dat me en helpt het me om in verloop van tijd de persoon worden die ik wil worden. De persoon die ik zonder mijn verleden WAS geweest, die ik hat kunnen zijn, en die ik ga worden.

Ik ben het zat die lafaard te zijn en ik moet wat doen. Ik GA wat doen.
Ik hadzelf veel eerder moeten ingrijpen. Vandaag heb ik hoop schoolwerk te doen (dat ik ook te lang heb laten wachten) Morgen ga ik eens naar de stad, om daar gewoon wat dingen te kopen.

Jullie hebben gelijk, mensen zien vast niet dat ik alleen ben, en als ze het wel zien geeft 99% er niets om. En aan die 1% heb ik vanaf nu officiëel schijt.

Straks op school ga ik gewoon op zijn minst met 1 meisje gewoon leuk praten. En mocht het mislukken, ik heb het geprobeerd, en dan ligt het hoogstwaarschijnlijk aan haar.

Vanaf nu ga ik vergeten... nee, vanaf nu ga ik negeren wat er in het verleden is gebeurd, en gewoon net doen of dat niet gebeurd is.

Volgende week is ook vrij bezet door school (ik heb echt veel te lang niets gedaan, ook schoolwerk niet meer). Maar vrijdag van volgende week ga ik werk zoeken.

Vanaf nu ga ik in ieder geval elke dag als ik naar buiten moet of hardlopen of iets (proberen) te doen waar andere mensen bij zijn.

En nu ga ik op Invoeren drukken, vervolgens mijn post 20X printen en op plekken neerleggen waar ik er steeds tegenaanloop.

Weg met wie ik was, hallo nieuw persoon.
pi_50928237
Way to go Benzin!!!!
Echt WAUW!!

Edit: but don't forget: one step at a time. Rome is ook niet in 1 dag gebouwd. Trap niet in de valkuil te denken dat nu alles in 1 keer perfect moet gaan, anders stel je jezelf teleur. Maar volgens mij snap je wel als ik je bovenstaande post lees. Ik wilde het je alleen nog ff meegeven.

[ Bericht 42% gewijzigd door MNR op 28-06-2007 09:40:44 ]
You're never fully dressed until you wear a smile
pi_50929100
quote:
Op donderdag 28 juni 2007 09:26 schreef benzin het volgende:
Weg met wie ik was, hallo nieuw persoon.
benzin 2.0 Succes en als je nog hulp nodig hebt bij het beginnen met hardlopen dan zijn er erg goede topics op fok over hardlopen (en als je een mp3-speler hebt, er zijn hardloopschema's die gebruik maken van je mp3-speler).

"Dear life, When I said "can my day get any worse?" it was a rhetorical question, not a challenge."
pi_50929623
quote:
Op donderdag 28 juni 2007 10:11 schreef Isabeau het volgende:

(en als je een mp3-speler hebt, er zijn hardloopschema's die gebruik maken van je mp3-speler).
Bedankt voor de tip. Ik heb net even gegoogled, en ik vond ook een site (www.hardloopschema.nl) waar je zelfs hele agenda kan laten samenstellen. Het is voor mij denk ik makkelkijker als ik iets vooruitgedachts op papier heb staan.
pi_50930642
Dit zijn de foktopics hierover: Hardloopschema op je mp3speler! en Hardlopen voor beginners!

En ik begrijp precies met wat je bedoelt dat het handig is als het alvast voor je op papier staat hoe en wat je moet doen en wanneer.
"Dear life, When I said "can my day get any worse?" it was a rhetorical question, not a challenge."
pi_50930829
quote:
Op donderdag 28 juni 2007 10:28 schreef benzin het volgende:

[..]

Bedankt voor de tip. Ik heb net even gegoogled, en ik vond ook een site (www.hardloopschema.nl) waar je zelfs hele agenda kan laten samenstellen. Het is voor mij denk ik makkelkijker als ik iets vooruitgedachts op papier heb staan.
Dat is niet alleen voor jou makkelijker ik denk dat zeker de helft van de mensen die zich voornemen te gaan hardlopen er niet aan begint, en de andere helft geen idee heeft hoe ze ermee moeten beginnen.

Goed van je dat je nu aanpakt! !
  donderdag 28 juni 2007 @ 11:30:52 #192
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_50931620
Goeie zet, benzin. En laat je niet uit het veld slaan als iets niet perfect gaat, gewoon opnieuw proberen.
The love you take is equal to the love you make.
pi_50931718
Hey, je hebt zelfs mij geïnspireerd, men!
pi_50944312
quote:
Op donderdag 28 juni 2007 09:26 schreef benzin het volgende:

Straks op school ga ik gewoon op zijn minst met 1 meisje gewoon leuk praten.
Been there, done that En het ging zelfs redelijk goed
pi_50945193
quote:
Op donderdag 28 juni 2007 17:43 schreef benzin het volgende:
Been there, done that En het ging zelfs redelijk goed
Hahaha! Mooi hoor
You're never fully dressed until you wear a smile
pi_50945431
vertel er is wat meer over!
"The sailor does not pray for wind, he learns to sail."
pi_50948842
quote:
Op donderdag 28 juni 2007 18:22 schreef roburt het volgende:
vertel er is wat meer over!
ja idd, verslag doen van hoe het ging
Nog plannen voor dit weekend?
pi_50949802
quote:
Op donderdag 28 juni 2007 18:22 schreef roburt het volgende:
vertel er is wat meer over!
Nja, door omstandigheden liep ik alleen, ik zag 3 meiden samen aan een tafel zitten uit parallelklassen, dus ik heb "hooi" gezegd en ben er bij gaan zitten.

En ondanks dat ik op sommige momenten het gevoel had een beetje genegeerd te worden (ze praatten eigenlijk meer met elkaar dan met mij) wist ik soms een beetje het woord te krijgen.

Dus eigenlijk waren het zelfs 3 meisjes

Verre van perfect, maar dit is eigenlijk iets wat ik bij voorbaat gigantisch eng vond. Eigenlijk op het moment zelf scheet ik in mijn broek (figuurlijk ).

Maar ik ben blij dat ik het ben gaan doen, en ik ben ook blij dat ze niet negatief reageerden (had ik wel verwacht). Ze stonden nou ook weer niet te trappelen om mijn aandacht , maar het ging wel redelijk.

Nu nog perfectioneren en proberen wat leukere/minder logische dingen te zeggen. Ik denk dat het een beetje saai is om het over school te hebben, maar ik wist niets anders te zeggen.

Komt vast nog wel

Mijn schoolwerk (dat morgen moet ingeleverd ) Is nog niet af, en misschien nog wel 2 uur werk. Daar had ik dus veel eerder aan moeten beginnen.

Ik ben voor vandaag dus weer weg
pi_50949892
quote:
Op donderdag 28 juni 2007 20:09 schreef bersenka het volgende:

Nog plannen voor dit weekend?
Even rust houden tussen het schoolwerk in?

Ik zou misschien zaterdagavond ofzo een of andere kroeg of iets kunnen inlopen, maar dan ken ik helemaal niemand. Ik denk dat het misschien wijzer is te wachten tot ik weet dat mensen van school uitgaan ofzo en dan vragen of het cool is als ik meega?
pi_50951082
quote:
Op donderdag 28 juni 2007 20:43 schreef benzin het volgende:

[..]

Even rust houden tussen het schoolwerk in?

Ik zou misschien zaterdagavond ofzo een of andere kroeg of iets kunnen inlopen, maar dan ken ik helemaal niemand. Ik denk dat het misschien wijzer is te wachten tot ik weet dat mensen van school uitgaan ofzo en dan vragen of het cool is als ik meega?
Die 2 vrienden waar je het over hebt, hun gewoon vragen.
pi_50952615
De jovialiteit springt uit je verhaal. Heerlijk om te lezen/zien
Je hebt echt de smaak te pakken, is het niet?

Succes met je schoolwerk
You're never fully dressed until you wear a smile
  donderdag 28 juni 2007 @ 22:09:27 #202
183699 Nairua
Professioneel autist
pi_50952836
Ik zit ergens echt nog met een 'hoax' gevoel, maar goed. .
pi_50953363
quote:
Op donderdag 28 juni 2007 22:09 schreef Nairua het volgende:
Ik zit ergens echt nog met een 'hoax' gevoel, maar goed. .
Huh?
You're never fully dressed until you wear a smile
pi_50953705
neejoh geen hoax.
"The sailor does not pray for wind, he learns to sail."
  donderdag 28 juni 2007 @ 23:05:04 #205
28201 jwjw
See the money wanna stay
pi_50954897
Vergeet het "Fake it till you make it" effect niet he!
Voorbeeld: Je doet alsof je vrolijk bent, mensen zien dat en doen vrolijk tegen jou, dat vind jij leuk en daar wordt je vrolijk van!
  donderdag 28 juni 2007 @ 23:07:15 #206
70844 Marietje_34
neuronennetwerkster
pi_50954966
quote:
Op donderdag 28 juni 2007 22:09 schreef Nairua het volgende:
Ik zit ergens echt nog met een 'hoax' gevoel, maar goed. .
idd, kloon, nep, enz. Sukkel
Het enige wat ik zeker weet, is dat ik niets zeker weet...denk ik.
pi_50955650
quote:
Op donderdag 28 juni 2007 23:07 schreef Marietje_34 het volgende:
idd, kloon, nep, enz. Sukkel
Beetje jammer dat juist jij hiermee aan komt zetten. Snap je niet zo goed.

Edit: en dit is afkomstig van een meid die vanmorgen een uitgebreide PM van Benzin heeft ontvangen en hierin lag zoveel gevoel dat ik durf te zeggen dat je ongelijk hebt. Kan ernaast zitten, maar denk niet.
You're never fully dressed until you wear a smile
  donderdag 28 juni 2007 @ 23:30:56 #208
70844 Marietje_34
neuronennetwerkster
pi_50955839
quote:
Op donderdag 28 juni 2007 23:24 schreef MNR het volgende:

[..]

Beetje jammer dat juist jij hiermee aan komt zetten. Snap je niet zo goed.
Nadat ik net alle reacties doorlees, heb ik toch echt de indruk dat dit een groot nepverhaal is, en dat heeft niks met het topic van Pam te maken. En daarom reageerde ik wat geirriteerd, want zo veel mensen proberen ts oprecht goed gemeende adviezen te geven.

En mocht ik het mis hebben; mijn nederige excuses aan ts. Maar ik ben bang dat het wel degelijk een nepverhaal is gezien de reacties, de toon en het taalgebruik van ts. Maar goed, I hope I'm wrong.
Het enige wat ik zeker weet, is dat ik niets zeker weet...denk ik.
  donderdag 28 juni 2007 @ 23:32:28 #209
70844 Marietje_34
neuronennetwerkster
pi_50955904
quote:
Op donderdag 28 juni 2007 23:24 schreef MNR het volgende:

[..]

...

Edit: en dit is afkomstig van een meid die vanmorgen een uitgebreide PM van Benzin heeft ontvangen en hierin lag zoveel gevoel dat ik durf te zeggen dat je ongelijk hebt. Kan ernaast zitten, maar denk niet.
Ik hoop ook echt dat ik ernaast zit en dit niet verzonnen is!
Het enige wat ik zeker weet, is dat ik niets zeker weet...denk ik.
pi_50956002
quote:
Op donderdag 28 juni 2007 23:30 schreef Marietje_34 het volgende:
Nadat ik net alle reacties doorlees, heb ik toch echt de indruk dat dit een groot nepverhaal is, en dat heeft niks met het topic van Pam te maken. En daarom reageerde ik wat geirriteerd, want zo veel mensen proberen ts oprecht goed gemeende adviezen te geven.

En mocht ik het mis hebben; mijn nederige excuses aan ts. Maar ik ben bang dat het wel degelijk een nepverhaal is gezien de reacties, de toon en het taalgebruik van ts. Maar goed, I hope I'm wrong.
Ja.. statistisch gezien is de kans net zo groot dat dat topic net zo nep is als dit topic. En mocht iemand een experiment aan het uitoefenen zijn om te kijken in hoeverre mensen zich op een forum mee laten slepen, so be it

Hoe dan ook, zullen er zeker mensen meelezen die van deze ervaringen van leren
You're never fully dressed until you wear a smile
  donderdag 28 juni 2007 @ 23:36:47 #211
70844 Marietje_34
neuronennetwerkster
pi_50956052
quote:
Op donderdag 28 juni 2007 23:35 schreef MNR het volgende:

[..]

Ja.. statistisch gezien is de kans net zo groot dat dat topic net zo nep is als dit topic. En mocht iemand een experiment aan het uitoefenen zijn om te kijken in hoeverre mensen zich op een forum mee laten slepen, so be it

Hoe dan ook, zullen er zeker mensen meelezen die van deze ervaringen van leren
En da's ook weer waar
Het enige wat ik zeker weet, is dat ik niets zeker weet...denk ik.
pi_50960592
quote:
Op donderdag 28 juni 2007 23:32 schreef Marietje_34 het volgende:

Ik hoop ook echt dat ik ernaast zit en dit niet verzonnen is!
Zit je ook. Helaas niet verzonnen. Sowieso, ALS ik het verzonnen zou hebben, dan was een topic wel genoeg geweest.

Ik ben echt iemand die al flink lang in de put zit. Iemand die ik enigzins ken is hier lid en raadde me aan hier mijn problemen te posten (c.q. hij was het zat naar me te luisteren)

On topic: Ik heb ook besloten lijstje te maken met mijn goede punten en dit ook op te hangen. (Is tip die ik elders op internet vond)
pi_50961243
quote:
Op vrijdag 29 juni 2007 08:33 schreef benzin het volgende:
On topic: Ik heb ook besloten lijstje te maken met mijn goede punten en dit ook op te hangen. (Is tip die ik elders op internet vond)
Ow, ik krijg opeens een leuk idee. Ik zal het vanmiddag posten.
You're never fully dressed until you wear a smile
pi_50973512
Morgenavond is er een feestje in de stad waarvan ik weet dat er iig paar jaargenoten (die ik enigzins ken) zullen zijn. Als ik ga moet ik denk ik wel alleen erheen..

Zal ik wel gaan? Is het niet raar daar alleen aan te komen?
pi_50973708
quote:
Op vrijdag 29 juni 2007 16:02 schreef benzin het volgende:
Morgenavond is er een feestje in de stad waarvan ik weet dat er iig paar jaargenoten (die ik enigzins ken) zullen zijn. Als ik ga moet ik denk ik wel alleen erheen..

Zal ik wel gaan? Is het niet raar daar alleen aan te komen?
ligt eraan wat voor feestje het is. Je kunt beter gewoon een keer met bekenden ergens naartoe gaan / meegaan
pi_50973805
JIJ vind het raar!!? dat is het punt toch...
up in the morning, out on the job
i work like the devil for my pay
i know that lucky old sun, has nothing to do
but to roll around heaven all day.
  vrijdag 29 juni 2007 @ 16:09:53 #217
63594 Lienekien
Sunshower kisses...
pi_50973818
quote:
Op vrijdag 29 juni 2007 16:02 schreef benzin het volgende:
Morgenavond is er een feestje in de stad waarvan ik weet dat er iig paar jaargenoten (die ik enigzins ken) zullen zijn. Als ik ga moet ik denk ik wel alleen erheen..

Zal ik wel gaan? Is het niet raar daar alleen aan te komen?
't Is nog maar zeer de vraag of het mensen überhaupt zal opvallen dat je alleen komt. Als je het een beetje ziet zitten, zou ik wel gaan. Gewoon om te kijken hoe je het vindt. Je kunt je voornemen om met tenminste een paar mensen een praatje te maken, net als van de week met dat meisje.
The love you take is equal to the love you make.
  vrijdag 29 juni 2007 @ 16:10:41 #218
25794 Detroit
Per aspera ad astra
pi_50973853
Maar van de andere kant maak je wel een grote stap vooruit als je ineens beslist iets te doen wat je normaal noooooooit zou hebben gedaan (naar dat feest gaan dus!).
So, if you're frightened of dying and... and you're holding on, you'll see devils tearing your life away. But if you've made your peace, then the devils are really angels...
pi_50980177
Ik denk dat ik inderdaad maar moet gaan proberen De entree is gratis, dus als het niet bevalt ga ik gewoon weer naar huis.
pi_50980754
quote:
Op vrijdag 29 juni 2007 08:33 schreef benzin het volgende:

[..]

Zit je ook. Helaas niet verzonnen. Sowieso, ALS ik het verzonnen zou hebben, dan was een topic wel genoeg geweest.

Ik ben echt iemand die al flink lang in de put zit. Iemand die ik enigzins ken is hier lid en raadde me aan hier mijn problemen te posten (c.q. hij was het zat naar me te luisteren)

On topic: Ik heb ook besloten lijstje te maken met mijn goede punten en dit ook op te hangen. (Is tip die ik elders op internet vond)
Hij was het niet zat om naar je zielige gewauwel te luisteren. Net als meerdere hier is hij het zat dat je adviezen niet opvolgt als je om raad vraagt.
Op woensdag 31 januari 2007 19:20 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Ik heb veel stomme posts gezien op fora, maar deze zit toch wel in de top 10 (voorzichtig geschat; het kan ook de top 5 zijn). Nou ik sta iig in zijn top 10
  vrijdag 29 juni 2007 @ 20:25:29 #221
70844 Marietje_34
neuronennetwerkster
pi_50982121
quote:
Op vrijdag 29 juni 2007 08:33 schreef benzin het volgende:

[..]

Zit je ook. Helaas niet verzonnen. Sowieso, ALS ik het verzonnen zou hebben, dan was een topic wel genoeg geweest.

Ik ben echt iemand die al flink lang in de put zit. Iemand die ik enigzins ken is hier lid en raadde me aan hier mijn problemen te posten (c.q. hij was het zat naar me te luisteren)

...
Ok, sorry dan maar
Het enige wat ik zeker weet, is dat ik niets zeker weet...denk ik.
pi_50985232
quote:
Op vrijdag 29 juni 2007 19:31 schreef benzin het volgende:
Ik denk dat ik inderdaad maar moet gaan proberen De entree is gratis, dus als het niet bevalt ga ik gewoon weer naar huis.
gewoon gaan

zo moeilijk is het niet als je mensen kent in de stad om te blijven hangen.
knoop gewoon een gesprekje aan met die jongens die je ken.
biedt ze een biertje aan (als ze hun biertje op hebben), en hou het gesprek een beetje op gang
loop gewoon ff een rondje door disco heen en kijk of er bekenden zijn. etc.
blijf daar een beetje hangen.

succes
daar schrok je van!!
pi_50985315
Hmmm... het is me vanmiddag niet meer van gekomen om mijn idee uit te werken.
quote:
Op vrijdag 29 juni 2007 19:31 schreef benzin het volgende:
Ik denk dat ik inderdaad maar moet gaan proberen De entree is gratis, dus als het niet bevalt ga ik gewoon weer naar huis.
Hoe was het?
You're never fully dressed until you wear a smile
pi_50985544
quote:
Op vrijdag 29 juni 2007 22:14 schreef MNR het volgende:
Hmmm... het is me vanmiddag niet meer van gekomen om mijn idee uit te werken.
[..]

Hoe was het?
tis morgen pas..
"The sailor does not pray for wind, he learns to sail."
pi_50985900
quote:
Op vrijdag 29 juni 2007 22:22 schreef roburt het volgende:
tis morgen pas..
'oops'
You're never fully dressed until you wear a smile
pi_51024656
quote:
Op vrijdag 29 juni 2007 16:02 schreef benzin het volgende:
Morgenavond is er een feestje in de stad waarvan ik weet dat er iig paar jaargenoten (die ik enigzins ken) zullen zijn. Als ik ga moet ik denk ik wel alleen erheen..

Zal ik wel gaan? Is het niet raar daar alleen aan te komen?
Vertel eens over gisteravond! Hoe was het?
You're never fully dressed until you wear a smile
pi_51025252
Het viel mensen volgens mij inderdaad helemaal niet op dat ik alleen kwam, en het was wel redelijk leuk.

Het enige waar ik wel een beetje van baalde was het feit dat ik beetje aan de muur 'geplakt' stond. Ik moet echt eens leren dansen
pi_51027754
quote:
Op zondag 1 juli 2007 13:20 schreef benzin het volgende:
Het viel mensen volgens mij inderdaad helemaal niet op dat ik alleen kwam, en het was wel redelijk leuk.

Het enige waar ik wel een beetje van baalde was het feit dat ik beetje aan de muur 'geplakt' stond. Ik moet echt eens leren dansen
Dat is sowieso een jongenskwaal meesten gaan pas de dansvloer op als ze al een paar biertjes op hebben.
Maar dus ook veel gepraat met anderen? Nu heb je de volgende keer als je ze ziet ook weer iets om over te praten, en misschien vragen ze wel of je meegaat naar een ander feest
pi_51029748
quote:
Op zondag 1 juli 2007 14:41 schreef bersenka het volgende:

Maar dus ook veel gepraat met anderen?
Wel redelijk wat, veel meer dan normaal iig Maar niet echt heel veel. Ik ben sowieso altijd iemand die in groepen het stilst is. Maar het is al meer dan ik eerst gedaanzou hebben denk ik.
  zondag 1 juli 2007 @ 16:13:46 #230
154726 ArendBarend
Spread the hype!
pi_51030186
Veel mensen hier hebben het over de sportschool maar mijn tip zou eerder zijn ga aan een teamsport doen, sociale contacten feitelijk guaranteed, plus teamsporten zijn imo leuker dan een beetje naar de sportschool (of hardlopen for that matter) maar das persoonlijke voorkeur denk ik
Ouderdom is ook slecht voor de gezondheid!
pi_51030823
Weet je, benzin, ik vind het super dat je gisteren gegaan bent
"Dear life, When I said "can my day get any worse?" it was a rhetorical question, not a challenge."
pi_51031248
Haha, moet je jou eens horen "ik moet echt eens leren dansen", geweldig!
Nou, ga vooral zo door zou ik zeggen
You're never fully dressed until you wear a smile
pi_51032745
En nu niet in je oude patroon vallen, door blijven zetten!!!
up in the morning, out on the job
i work like the devil for my pay
i know that lucky old sun, has nothing to do
but to roll around heaven all day.
pi_51038731
quote:
Op zondag 1 juli 2007 17:54 schreef creative_monkey het volgende:
En nu niet in je oude patroon vallen, door blijven zetten!!!
Nee, das lastig

Ik heb nu ineens ook weer hoewel ik positief probeer te denken ineens zo'n moment dat ik weer denk dat ik saai ben en niet leuk ben etc. Ik weet niet echt waarom, zomaar weer ineens,

Pfff... hoop dat het morgen weer iets beter gaat.
  zondag 1 juli 2007 @ 21:20:56 #235
81237 releaze
best of both worlds
pi_51038760
quote:
Op zondag 1 juli 2007 21:20 schreef benzin het volgende:

[..]

Nee, das lastig

Ik heb nu ineens ook weer hoewel ik positief probeer te denken ineens zo'n moment dat ik weer denk dat ik saai ben en niet leuk ben etc. Ik weet niet echt waarom, zomaar weer ineens,

Pfff... hoop dat het morgen weer iets beter gaat.
niks, 'ik hoop!'
het gaat morgen beter, PUNT.
  maandag 2 juli 2007 @ 01:44:20 #236
82136 Xennia
gekroond
pi_51047187
quote:
Op zondag 1 juli 2007 13:20 schreef benzin het volgende:
Het viel mensen volgens mij inderdaad helemaal niet op dat ik alleen kwam, en het was wel redelijk leuk.
Goed gedaan!
quote:
Het enige waar ik wel een beetje van baalde was het feit dat ik beetje aan de muur 'geplakt' stond. Ik moet echt eens leren dansen
Leg de lat niet te hoog. Een stap tegelijk en sta stil bij je ''overwinningen''
  maandag 2 juli 2007 @ 02:22:50 #237
136780 Nosh
hurpdurp
pi_51047690
quote:
Op zondag 1 juli 2007 21:20 schreef benzin het volgende:

[..]

Nee, das lastig

Ik heb nu ineens ook weer hoewel ik positief probeer te denken ineens zo'n moment dat ik weer denk dat ik saai ben en niet leuk ben etc. Ik weet niet echt waarom, zomaar weer ineens,

Pfff... hoop dat het morgen weer iets beter gaat.
Niet over inzitten en al helemaal niet over piekeren.
Dat is het verraderlijke van emoties, die komen en gaan. Kun je nog zoveel je geluk maken, zelfs dan heb je wel eens een kutbui.

Gewoon jezelf in de gaten houden, en zo door blijven gaan!
º¤ø„¸Hardcore ¸„ø¤º°
„ø¤º°¨UNITED!!``°º¤
from albania.
  maandag 2 juli 2007 @ 09:26:08 #238
51145 BeF_Aviko
1337 Aardappel
pi_51049886
quote:
Op zondag 1 juli 2007 21:20 schreef benzin het volgende:
Ik heb nu ineens ook weer hoewel ik positief probeer te denken ineens zo'n moment dat ik weer denk dat ik saai ben en niet leuk ben etc. Ik weet niet echt waarom, zomaar weer ineens,

Pfff... hoop dat het morgen weer iets beter gaat.
Fake it 'till you make it, benzin... Als het niet vanzelf gaat, moet je desnoods maar even doen alsof; dit reflecteert via je omgeving weer terug op jou. En überhaupt, ook al voel je je dan misschien saai en niet leuk, had je de indruk dat andere mensen dat afgelopen zaterdag dan van jou dachten toen je er gezellig even mee aan het kletsen was? Ben je er überhaupt nu niet aan aan het werken?
Je weet het niet...
Ziezo! Da's mooi van Aviko! --> Power to the pieper!
pi_51065621
quote:
Op maandag 2 juli 2007 09:26 schreef BeF_Aviko het volgende:

En überhaupt, ook al voel je je dan misschien saai en niet leuk, had je de indruk dat andere mensen dat afgelopen zaterdag dan van jou dachten toen je er gezellig even mee aan het kletsen was?
Nee, ik had dat gevoel niet zaterdag, maar dat komt ook omdat gesprekken inhoudelijk nergens over gingen en het enigzins vanzelf liep, als ik zelf het gesprek meer had moeten leiden was ik verloren geweest.

Maar ik ben gewoon saai doordat ik veel teveel achter mijn pc heb gezeten. Als ik met vrienden iets doe en vaker wegga enz. wordt ik wel wat boeiender. Op dit moment ben ik nog saai. En dat merk ik vaak vooral als ik met meiden praat, andere jongens hebben leuke luchtige plezierige gesprekken, en ik krijg hoop vervelende stiltes en allemaal van die vragen als 'tot hoe laat moet je vandaag naar school?' en 'Waar kom je vandaan?' etc.

Maar het gaat vast beter komen Ik voel me vandaag ook weer wat beter.

Kan ik niet faken dat ik weet wat ik moet zeggen?
pi_51071278
Heej Benzin,

wat goed om te lezen dat je je leven een positieve draai aan het geven bent. Niemand is het waard om buiten spel te staan! Dat heb je gelukkig nu wel door.

Ik heb misschien nog wel een goeie tip voor je! Ik moet eerlijk toegeven, ik heb niet het hele draadje gelezen en weet dus niet of iemand hier al eens iets over gezegd heeft maar dan nog... het is best een waardevolle tip en als je van lezen houdt is dit zeker een manier om beter inzicht te krijgen in wat anderen denken/voelen/willen zonder zelfs maar één woord met ze gewisseld te hebben!

Lees jezelf eens wat in op het gebied van lichaamstaal. Ik heb een boektip voor je:
"Waarom mannen en vrouwen met hun lichaam zeggen, wat ze eigenlijk niet willen vertellen", door Allan & Barbara Pease, ISBN 90-274-9797-4

Ik weet het, boeken...pff niet echt van deze tijd, maar voor mensen die het sociaal moeilijk hebben zou ik dit haast 'een must' willen noemen. In het boek word stuk voor stuk uit één gezet hoe mensen zich gedragen bij bepaalde gevoelens/gedachten/behoeften. Het leert je mensen non-verbaal te lezen. Doormiddel daarvan kun je bijvoorbeeld peilen of mensen je gezelschap waarderen of alleen maar aardig zijn omdat dat sociaal wenselijk is. Ook kun je zo zien of jouw verhaal hun boeit of niet. Zie je de verkeerde signalen (lichaamstaal) dan kun je halverwege je verhaal altijd nog van onderwerp veranderen en misschien het gesprek redden. En zo werkt dat allerlei kanten uit.

Ps: weinig mannen zijn goed in staat deze non-verbale signalen te spotten dan wel te vertalen naar een goed oordeel. Vrouwen doen dit min of meer van natura goed, zo werkt de antuur nou eenmaal. Lees jij dit boek (ik zou het als een bijbel bij me houden maar goed aan jou de keus) en trek je er je leringen uit, heb je al weer een beentje voor op al je mannelijke 'rivalen' als het neerkomt op weten wat de dames willen. Als dat je geen ego-boost meer geeft dan weet ik het niet meer. En wat betreft de mannen onder elkaar. Je zult zien dat jij niet de enige bent die regelmatig onzeker is. De meeste mannen camoufleren dat met stoer gedrag maar lichaamstaal verraadt een hoop.

Ik zou zeggen, lees het boek en doe er je voordeel mee.
pi_51076230
dat lijkt me best een interessant boek, het is dus echt de moeite waard?
heb je nog tips van boeken over zelfvertrouwen en het beter ontwikkelen van persoonlijke vaardigheden?

bestellen van bovenstaande boek kan hier trouwens:
http://www.nl.bol.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/nl/-/EUR/BOL_DisplayProductInformation-Start?Section=BOOK&BOL_OWNER_ID=1001004002124393
15euro.

[ Bericht 18% gewijzigd door roburt op 02-07-2007 22:42:27 ]
"The sailor does not pray for wind, he learns to sail."
pi_51079987
Sja als je het mij vraagt zeker de moeite waard. Maar wie ben ik. Ik heb slechts het boek gelezen, meer niet. Maar ik vond het best een boeiend boek. Een kijkje rond de kroeg maakt het daarna wel interessant. Natuurlijk zul je het boek wel een aantal keren er weer bij pakken want hoe graag je het ook wilt, als je hier van natura geen kijk op hebt zul je nooit alles in één keer begrijpen en wordt het terugbladeren geblazen. Maar dan nog. Heb je het gelezen, ben je in de kroeg en je ziet iemand die kennelijk wel 'open' tegenover jouw aanwezigheid staat dan heb je misschien gelijk een onderwerp om over te praten. Haha

[ Bericht 2% gewijzigd door Eline2602 op 03-07-2007 00:07:30 ]
  dinsdag 3 juli 2007 @ 00:06:53 #243
154726 ArendBarend
Spread the hype!
pi_51080163
quote:
Op maandag 2 juli 2007 18:20 schreef benzin het volgende:

[..]

Nee, ik had dat gevoel niet zaterdag, maar dat komt ook omdat gesprekken inhoudelijk nergens over gingen en het enigzins vanzelf liep, als ik zelf het gesprek meer had moeten leiden was ik verloren geweest.
Als je een gesprek bewust moet leiden dan loopt het sowieso verkeerd, dat geldt voor iedereen, een gesprek moet natuurlijk komen, je kunt hooguit ergens over beginnen.
Ouderdom is ook slecht voor de gezondheid!
pi_51083324
quote:
Op dinsdag 3 juli 2007 00:06 schreef ArendBarend het volgende:

[..]

Als je een gesprek bewust moet leiden dan loopt het sowieso verkeerd, dat geldt voor iedereen, een gesprek moet natuurlijk komen, je kunt hooguit ergens over beginnen.
Ja.. Ik heb soms ook het gevoel dat ik gewoon veel te hard probeer het gesprek een succes te laten worden en het daardoor spaak loopt
pi_51084215
quote:
Op dinsdag 3 juli 2007 07:49 schreef benzin het volgende:
Ja.. Ik heb soms ook het gevoel dat ik gewoon veel te hard probeer het gesprek een succes te laten worden en het daardoor spaak loopt
Ik dacht vroeger wel eens dat mensen niet geinteresseerd genoeg waren in wat ik te vertellen had. Op gegeven moment dacht ik gewoon bij mezelf: "ow, what the hack, just shoot", dus gooide een stelling erin (hoe ik tegen een bepaalde zaak aankeek) gaf daarbij mijn mening en was benieuwd naar de mening van anderen. Heb wel geexperimenteerd op terreinen waar ik me thuis voelde (dan was het ook niet zo'n probleem om een gesprek tot een succes te laten worden).
You're never fully dressed until you wear a smile
pi_51114010
quote:
Op dinsdag 3 juli 2007 09:18 schreef MNR het volgende:

[..]

Ik dacht vroeger wel eens dat mensen niet geinteresseerd genoeg waren in wat ik te vertellen had.
Dat denk ik voortdurend, ik probeer dus nu, sinds kort, om elke keer als ik mezelf erop betrap dat ik dat denk dat andere mensen sowieso liever niets vanme willen weten positief te denken en het tegendeel te denken.

Maar het is iets wat lastig is en lastig blijft.

Dat hardlopen is nog niets van gekomen. (Door het vele schoolwerk e.d, dus dat heb ik week vooruitgschoven, ik wilde maandag beginnen)

Ondanks dat ik me soms nog steeds behoorlijk rot voel op veel momenten en het lastig is gaat het tot nu toe redelijk. Ik doe iig iets.. (Al vind ik het eigenlijk niet genoeg, ik wil zoveel veranderen)

Ik hoop op de lang termijn mijn leven weer op orde te krijgen, maar erin te blijven geloven dat dat lukt is erg zwaar. Het gaat heel zwaar voor me worden, zeker op de rotmomenten, maar ik hoop echt dat mijn leven ooit leuker zal zijn en beter zal lopen.

Eigenlijk zou ik graag alle voortgang hier bij willen houden, maar het gaat niet zo hard, met name omdat ik het gevoel heb dingen eerst een soort van te moeten voorbereiden van tevoren, en achteraf verwerken.

Ik wil wel harder, maar het lukt niet, vandaar de weinige updates over mijn vooruitgang.

Ik hoop echt dat ik in de toekomst jullie veel positievere updates kan geven. En ik ga doorzetten om dat proberen waar te maken.

EDIT: Ja, dat advies van die boeken, over een paar weken heb ik vakantie, als jullie echt denken dat ik er wat aan heb zal ik dan proberen een paar boeken te lezen. (Hoewel ik niet echt boekentype ben, maar het moet dan maar )

Daarnaast moet ik misschien al wil ik weer eens uitgaan dan ook in de vakantie maar ens danscursus zoeken ofzo
pi_51115106
ik heb dat boek besteld.
"The sailor does not pray for wind, he learns to sail."
pi_51120109
quote:
Op dinsdag 3 juli 2007 23:29 schreef benzin het volgende:
Eigenlijk zou ik graag alle voortgang hier bij willen houden, maar het gaat niet zo hard, met name omdat ik het gevoel heb dingen eerst een soort van te moeten voorbereiden van tevoren, en achteraf verwerken.
Het werkt toch? Daar gaat het om! En het gaat volgens mij hard genoeg hoor. Als ik kijk naar hoe je een week geleden praatte en hoe je nu tegen dingen aankijkt, dan denk ik dat daar alleen maar trots op kunt zijn.
quote:
Op dinsdag 3 juli 2007 23:29 schreef benzin het volgende:
Dat denk ik voortdurend, ik probeer dus nu, sinds kort, om elke keer als ik mezelf erop betrap dat ik dat denk dat andere mensen sowieso liever niets vanme willen weten positief te denken en het tegendeel te denken.
Juist! Want zo werkt het. Wat er in je omgaat, straal je uit. En dwing jezelf vooral om positief te denken. Je bent goed op weg hoor.
You're never fully dressed until you wear a smile
pi_51124850
@ Roburt: Laat me even weten wat je er van vind! En of je er iets aan hebt.

@ Benzin: Dat het niet zo hard gaat met de vooruitgang is misschien vervelend, maar lang niet zo vreemd hoor! Dingen die hard gaan in het leven duren meestal ook niet zo lang, moet je maar denken. Een beroep leer je ook niet in 10 dagen, om maar een zijstraat te noemen....

Wat betreft dat boek. Kijk eens of ze hem bij de bieb niet voor je hebben liggen en zo misschien kunnen het dan voor je bestellen bij een andere bibliotheek. Toen ik jouw leeftijd had was 15 euro behoorlijk wat geld voor mij. En daar komt bij, misschien kun je dat geld dan beter besteden aan een leuke sociale activiteit.

Succes in ieder geval!
pi_51178639
Ik voel mezelf verbazingwekkend goed eigenlijk, zo heb ik mezelf al heel lang niet meer gevoeld.

Het meeste schoolwerk is nu af.. waar moet ik nu mee verder?

Omdat ik bijna op vakantie ga enzo is het niet handig om nu vrijdag baantje te gaan regelen, maar bij toeval kreeg ik van automatiseringsbedrijf het aanbod om laatste tijd van de vakantie bij hen te werken. En ik heb besloten dat te doen. Na de vakantie, ondanks dat het nog een tijd weg is vaster werk zoeken. Misschien vakken vullen of iets.. Ik weet nog niet.

Hardlopen heb ik vanwege het schoolwerk uitgesteld, ik had een mooi schema, en dat heb ik gewoon een week verschoven. Ik ga maandag beginnen.

Maar wat nu? Alle doelen die ik in mijn eerste positieve post hier heb geplaatst (degene die ik 20X zou printen ) heb ik nu dan dus eigenlijk in orde. Ik weet niet precies waar ik mee verder moet.

Iemand suggesties?
pi_51179655
quote:
Op donderdag 5 juli 2007 20:32 schreef benzin het volgende:
Ik voel mezelf verbazingwekkend goed eigenlijk, zo heb ik mezelf al heel lang niet meer gevoeld.

Het meeste schoolwerk is nu af.. waar moet ik nu mee verder?

Omdat ik bijna op vakantie ga enzo is het niet handig om nu vrijdag baantje te gaan regelen, maar bij toeval kreeg ik van automatiseringsbedrijf het aanbod om laatste tijd van de vakantie bij hen te werken. En ik heb besloten dat te doen. Na de vakantie, ondanks dat het nog een tijd weg is vaster werk zoeken. Misschien vakken vullen of iets.. Ik weet nog niet.

Hardlopen heb ik vanwege het schoolwerk uitgesteld, ik had een mooi schema, en dat heb ik gewoon een week verschoven. Ik ga maandag beginnen.

Maar wat nu? Alle doelen die ik in mijn eerste positieve post hier heb geplaatst (degene die ik 20X zou printen ) heb ik nu dan dus eigenlijk in orde. Ik weet niet precies waar ik mee verder moet.

Iemand suggesties?
Wat dacht je van leven!

Niet te geforceerd nieuwe mensen proberen te ontmoeten op je werk maar bedenk ook dat het allemaal niet vanzelf gaat. Als je af en toe gezellig een praatje houdt(op het begin over het werk en later merk je vanzelf of de ander interesse heeft om over andere dingen te spreken) leer je vanzelf dat je gezellig met mensen kan omgaan. Ga lekker mee lunchen met collega's en blijf bij de bedrijfsborrels hangen.

Maar nu eerst genieten van je vakantie!
pi_51180025
Automatiseringbedrijf? Ik zou je ten stelligste aanraden om iets in de horeca te gaan zoeken, in ieder geval een baantje waarin een groot een beroep wordt gedaan op je social skilss, het geeft je zelfvertrouwen en kennis in het omgaan met mensen.
pi_51180601
quote:
Op donderdag 5 juli 2007 21:13 schreef addictivebeat het volgende:
Automatiseringbedrijf? Ik zou je ten stelligste aanraden om iets in de horeca te gaan zoeken, in ieder geval een baantje waarin een groot een beroep wordt gedaan op je social skilss, het geeft je zelfvertrouwen en kennis in het omgaan met mensen.
Gebeurd ook wel, misschien niet zoveel, maar ik moet toch klanten te woord staan, ze bezorgen ook onderdelen, en ik ben al eens vaker met die ritten meegeweest, en bij die bedrijven moet ik met de recepetie praten enzo

Maar ik waardeer de suggestie, en misschien is dat iets om vast(er) te doen na de zomervakantie.
pi_51224844
quote:
Op donderdag 5 juli 2007 20:32 schreef benzin het volgende:
Ik voel mezelf verbazingwekkend goed eigenlijk, zo heb ik mezelf al heel lang niet meer gevoeld. [*knip*]

Maar wat nu? Alle doelen die ik in mijn eerste positieve post hier heb geplaatst (degene die ik 20X zou printen ) heb ik nu dan dus eigenlijk in orde. Ik weet niet precies waar ik mee verder moet.

Iemand suggesties?
Fijn om te horen dat je je zo goed voelt! Had je even geleden nog niet gedacht he?

Wat je verder zou kunnen doen? Eigenlijk is het vrij basic: gewoon doen waar je zin in hebt. En als er dingen zijn die jij graag zou willen ondernemen (bijv. nog meer leuke gesprekken met meisjes of je kamer omgooien of shoppen -weet niet of jou dat aanspreekt, but you get my point-), gewoon doen!

Hoe meer jij je dag leuk voor jezelf inricht, en hoe meer leuke dingen je hebt om naar uit te kijken, hoe leuker je leven wordt (om het maar even heel zwart-wit te stellen). En je zult vast wel een dip tussendoor krijgen hoor, maar die moet je dan maar even voor lief nemen
You're never fully dressed until you wear a smile
pi_51302821
quote:
Op donderdag 5 juli 2007 21:28 schreef benzin het volgende:

[..]

Gebeurd ook wel, misschien niet zoveel, maar ik moet toch klanten te woord staan, ze bezorgen ook onderdelen, en ik ben al eens vaker met die ritten meegeweest, en bij die bedrijven moet ik met de recepetie praten enzo

Maar ik waardeer de suggestie, en misschien is dat iets om vast(er) te doen na de zomervakantie.
Dit weekend nog iets gedaan?
pi_51304051
quote:
Op maandag 9 juli 2007 20:28 schreef bersenka het volgende:

Dit weekend nog iets gedaan?
Niet echt... Het is bijna vakantie enzo, dus ik zie anderen van school nu nog maar heel weinig, en ik heb dus geen enkel idee of er nog dingen gebeuren.. Ik kan ergens heen gaan waar ik niemand ken natuurlijk.. maar dan moet ik eerst toch nog even wat lef bij elkaar schrapen. Kun je eigenlijk gewoon in zulk soort situaties nieuwe mensen leren kennen?

Ik kreeg vandaag weer last van soort terugval, ik heb een paar uur op bed gelegen, niets liggen doen en mezelf ongelukkig gevoeld, liggen huilen enzo..

Maar inmiddels heb ik mezelf weer enigzins op de rails. Ik wil hier echt wat van gaan maken en echt wat gaan veranderen, maar het gaat toch zwaarder worden dan ik dacht.

Maar ik moet mezelf ervan blijven overtuigen dat het gaat lukken.

Ik heb ook nogal gezondigd met dat beginnen met hardlopen, ik heb vandaag, ook doordat het weer even flink kut ging niets gedaan.

Nu dus maar geen excuses meer en dat morgen gewoon doen!
pi_51331166
Als je ergens naartoe gaat is het wel beter als je weet dat er bekenden zijn. Komt raar over als je je probeert vast te klampen bij onbekenden. Vraag gewoon op msn aan mensen of ze nog iets gaan doen. Al aan het werk in dat automatiseringsbedrijf?
pi_51331283
quote:
Op dinsdag 10 juli 2007 17:41 schreef bersenka het volgende:
Vraag gewoon op msn aan mensen of ze nog iets gaan doen.
Tjaah, ik heb niet zoveel mensen van school enzo op msn. Misschien wel mijn fout, want ik heb er nooit echt om gevraagd ook enzo.
quote:
Al aan het werk in dat automatiseringsbedrijf?
Nog niet, ik begin over 2 weken pas, en het is maar voor een maandje.

Ik heb vandaag wel een stukje hardgelopen, mja, niet zover als ik had gewillen/verwacht

Mijn conditie is echt verrot blijkt.
  dinsdag 10 juli 2007 @ 18:13:42 #259
28201 jwjw
See the money wanna stay
pi_51332194
Begin maar langzaam aan ( 4 min hardlopen, zo dat je nog wel zou kunnen praten met telkens 2 minuten ertussen gewoon lopen.
En dat dan drie keer de eerste week, en dan ik week 2 ietsies meer, heb je al een beginners schema van internet geplukt?

Het goede nieuws is JE HEBT GELOPEN! ;-)
pi_51332350
quote:
Op maandag 9 juli 2007 21:07 schreef benzin het volgende:
Ik kreeg vandaag weer last van soort terugval, ik heb een paar uur op bed gelegen, niets liggen doen en mezelf ongelukkig gevoeld, liggen huilen enzo..
2 Weken geleden had je ieder moment van de dag de gedachte dat het niets meer zou worden. Wat kan jou die paar uur?
quote:
Op maandag 9 juli 2007 21:07 schreef benzin het volgende:
Maar inmiddels heb ik mezelf weer enigzins op de rails. Ik wil hier echt wat van gaan maken en echt wat gaan veranderen, maar het gaat toch zwaarder worden dan ik dacht.
Niemand zei dat het vanzelf zou gaan
quote:
Op maandag 9 juli 2007 21:07 schreef benzin het volgende:
Maar ik moet mezelf ervan blijven overtuigen dat het gaat lukken.
Lees er anders eens literatuur over. Iemand had hier een boek voorgesteld. Als je iedere dag iets leest, heb je ook iedere dag iets om je eraan te herinneren en om aan te werken.

En wat je MSNlijst betreft, gewoon vragen om een MSN, it isn't so hard. Of kijk op hyves en voeg daar klasgenoten toe of zo. Act, act, act! En gewoon doorgaan!
You're never fully dressed until you wear a smile
pi_51489511
Hey Benzin, hoe staat het ervoor? Ben geinteresseerd in hoe het nu met je gaat. En ik hoef geen sociaal wenselijk antwoord, maar kan me ook nauwelijks voorstellen dat het allemaal al van een leien dakje gaat. Maar misschien heb ik t mis en kun je me verbazen
You're never fully dressed until you wear a smile
pi_51493463
Het gaat wel ok.

Ik heb nu een paar keer hardgelopen, en ik moet dat eigenlijk vaker doen denk ik, ik heb nu dus werk, maar niet echt met leeftijdsgenoten e.d. dus ik ga straks na de zomervakantie eens iets anders zoeken. (Vakkenvullen of iets, ik weet niet)

Alleen de positiviteit lijkt er een beetje af. Ik was er echt van overtuigd dat het beter zou worden, en ik voel me wel stukken beter, maar soms heb ik momenten dat ik echt gewoon weer heel hard terugval in negatief denken e.d., en ik merk dat ik het lastig vind de discipline op te blijven brengen om echt aan dingen te beginnen, en dingen door te zetten.

Het gaat iets beter, maar ik maak eigenlijk eerlijk gezegd nog niet echt de vooruitgang die ik wil maken. Als ik een wens kon doen zou ik willen dat ik van het ene op het andere moment de persoon zou kunnen zijn die ik wil zijn.

Het proces van veranderen is geloof ik iets wat ik zwaar heb onderschat. Maar het grootste deel van de dag voel ik mezelf in ieder geval iets beter.

Ik heb nog steeds weinig contact met leeftijdsgenoten, en het is nu voor mij vakantie. Ik denk dat ik deze vakantie (naast mijn werk) weinig met anderen zaldoen enzo, weinig zal uitgaan etc.

Ik denk dat het het beste is om positief te blijven denken, het hardlopen vol te blijven houden, en proberen het volgende schooljaar vanaf het begin af aan een betere indruk op anderen te maken en proberen mezelf dan meer met andere mensen mee te krijgen e.d.

Mensen zeggen weleens dat je middelbare schooltijd de leukste tijd van je leven is, en mede daarom wil ik echt gaan proberen mijn laatste jaar gewoon nog leuk te gaan maken. En heel misschien zit er als mijn leven op orde komt er zelfs nog wel een vriendin voor me in.

Het veranderen ligt zwaarder dan ik dacht, maar daarnaast baal ik ook een klein beetje van het feit dat ik zoveel tijd heb verspild.

Trouwens, ik heb ook allemaal van die audioboeken, seminars en hypnosesessies betreffende zelfvertrouwen gedownload, en ik ben van plan dat allemaal in deze zomervakantie door te luisteren .

En zelfs al wordt mijn leven nooit meer wat ik er het liefste mee zou willen doen, in elk geval doe ik er nu iets aan. En ik denk dat ik daar trots op moet zijn.
pi_51504921
quote:
Op zondag 15 juli 2007 16:55 schreef benzin het volgende:
Alleen de positiviteit lijkt er een beetje af. Ik was er echt van overtuigd dat het beter zou worden, en ik voel me wel stukken beter, maar soms heb ik momenten dat ik echt gewoon weer heel hard terugval in negatief denken e.d., en ik merk dat ik het lastig vind de discipline op te blijven brengen om echt aan dingen te beginnen, en dingen door te zetten.

Het gaat iets beter, maar ik maak eigenlijk eerlijk gezegd nog niet echt de vooruitgang die ik wil maken. Als ik een wens kon doen zou ik willen dat ik van het ene op het andere moment de persoon zou kunnen zijn die ik wil zijn.

Het proces van veranderen is geloof ik iets wat ik zwaar heb onderschat. Maar het grootste deel van de dag voel ik mezelf in ieder geval iets beter.
Hhmmmm... misschien is het niet de positiviteit maar de nieuwigheid die er vanaf is. Iedere verandering brengt altijd een beetje spanning met zich mee in het begin. Misschien dat die spanning er nu af is.

Je wens daarentegen vind ik goed klinken, niet reeel, maar weet je wat het verschil is tussen een wens en een doel? Tijd! Oftewel, een doel is een wens waaraan een tijd vast is gesteld. En dan heb je een deadline voor ogen, dus moet je je tijd daartussen indelen met tussenfases en mijlpalen.

Ik heb het idee dat de verankering nog mist in je nieuwe aanpak. Als je besluit om iets anders aan te pakken, in general, en je wilt dat het werkt, moet je ervoor zorgen dat je het dusdanig in je leven infiltreert dat het een vaste lijn is.

Dit klinkt allemaal abstract. Om het concreet te maken zou je met jezelf af kunnen spreken dat je iedere dag voordat je gaat slapen een stuk schrijft, waarin je jezelf bewust maakt van waar je mee bezig bent en waar je naartoe wilt. Of je leest er iets over. Of als je eerder wakker wordt dan ga je ermee verder omdat je daar zin in hebt.

Het succes van iedere verandering zit hem in het behalen van resultaat, en resultaat behaal je als je iets implementeert op een manier waarbij jij je prettig voelt en niet te hoge eisen voor jezelf stelt. En iedere avond een half uurtje lezen/schrijven voor het slapen gaan, lijkt weinig of niet genoeg, maar een appelboom is ook slechts ontstaan uit 1 klein f*cking pitje (kan even geen beter voorbeeld verzinnen, maar visualiseer je iets of iemand die ooit heel klein was en nu veel heeft bereikt)
quote:
Ik heb nog steeds weinig contact met leeftijdsgenoten, en het is nu voor mij vakantie. Ik denk dat ik deze vakantie (naast mijn werk) weinig met anderen zaldoen enzo, weinig zal uitgaan etc.
Is dat zo ja? Ga jij daar werkelijk mee akkoord?
quote:
Ik denk dat het het beste is om positief te blijven denken, het hardlopen vol te blijven houden, en proberen het volgende schooljaar vanaf het begin af aan een betere indruk op anderen te maken en proberen mezelf dan meer met andere mensen mee te krijgen e.d.
Typisch voorbeeld van uitstellen.
quote:
Mensen zeggen weleens dat je middelbare schooltijd de leukste tijd van je leven is, en mede daarom wil ik echt gaan proberen mijn laatste jaar gewoon nog leuk te gaan maken. En heel misschien zit er als mijn leven op orde komt er zelfs nog wel een vriendin voor me in.
Kijk, dat klinkt al een stuk positiever.
quote:
Het veranderen ligt zwaarder dan ik dacht, maar daarnaast baal ik ook een klein beetje van het feit dat ik zoveel tijd heb verspild.
Des te meer reden om niet meer terug te willen vallen in je oude patroon.
quote:
Trouwens, ik heb ook allemaal van die audioboeken, seminars en hypnosesessies betreffende zelfvertrouwen gedownload, en ik ben van plan dat allemaal in deze zomervakantie door te luisteren.
Te vaag! Ik kan je nu al haast op een briefje geven dat je straks zegt: "k*t, is de vakantie nu al voorbij? En ik heb die boeken niet eens beluisterd! Nou ja, doe ik dan wel in het weekend" (wat je dan vervolgens ook niet gaat doen).

Mijn advies: maak een concrete planning van wat je wilt bereiken en hoe je dat wilt gaan doen (lees anders alle tips in dit topic nog eens door). Nogmaals, succes wordt behaald in de mate waarin je resultaat boekt en resultaat boek je als je vasthoudend bent en positief. En vasthoudendheid werkt niet door jezelf te dwingen, maar een situatie te creeren die je zelf prettig vindt. Jij bepaalt het tempo, niemand anders.

En heb vertrouwen in jezelf.. het komt goed Benzin. En als het nog niet goed voelt, is het nog niet het einde.
quote:
En zelfs al wordt mijn leven nooit meer wat ik er het liefste mee zou willen doen, in elk geval doe ik er nu iets aan. En ik denk dat ik daar trots op moet zijn.
Hell yeah!!
You're never fully dressed until you wear a smile
pi_51525828
quote:
Op zondag 15 juli 2007 22:58 schreef MNR het volgende:

[..]

Is dat zo ja? Ga jij daar werkelijk mee akkoord?
Ik heb geen keuze. Kijk, ik zie voorlopig van school niemand meer, tot de zomervakantie weer voorbij is, dat betekent ook dat dat voorlopig het einde is van dingen doen met mensen en oefenen gesprekken met meiden te voeren.
quote:
[..]

Typisch voorbeeld van uitstellen.
Voorbeeld van een doel stellen toch? Ik wil meelf aan het eind van de vakantie op orde hebben om volgend jaar het goed te gaan doen.
quote:
[..]

Te vaag! Ik kan je nu al haast op een briefje geven dat je straks zegt: "k*t, is de vakantie nu al voorbij? En ik heb die boeken niet eens beluisterd! Nou ja, doe ik dan wel in het weekend" (wat je dan vervolgens ook niet gaat doen).
Ik ben al begonnen

Maar je hebt wel gelijk, ik had 2 jaar terug in kerstvakantie zoiets van, ik wil verbeterd terugkomen, ik heb de hele vakantie alleen zitten kniezen en ben er toen niet echt beter op geworden.
pi_51533066
Betaal mij 20 euro per dag en geef me je telefoon nummer en je complete lijst met dingen die je wilt doen/veranderen. Ik bel je elke avond om 7 uur op dat nummer op en ga 1 voor 1 al je punten af om te kijken of je er wat aan gedaan hebt. Zo niet, word ik boos.

Kijken of het helpt?
You live in my reality
pi_51541788
@jinkens, haha das wel lekker verdienen

@benzin, hmm ja klote dat het nu vakantie is kom je toch weinig in contact met mensen van school, probeer die 2 vrienden van je eens dan, je kunt vast wel een keer uit deze vakantie
pi_51833924
9 dagen later, nog nieuws?:D
  woensdag 25 juli 2007 @ 22:29:29 #268
183181 LucasBergman
Schudden voor gebruik
pi_51834507
Kutzooi zeg...

wat komt dit me bekend voor, eigenlijk geen zin om alle paginas door te lezen, alleen de laatste gehad. Stiekem toch wel een harde klap in je gezicht...

trouwens, mijn negatieve spiraal is nou wel een beetje gestopt, door :

- werk
- toch poging gedaan tot behoorlijk praten met meisje wat ik leuk vond...

alleen, nou zit ik dus 2 weken thuis door een klein ongelukje, en werkelijk al die tijd zit ik te wachten, op niks. Vrienden die ik heb zijn op vakantie, financieel heb ik het écht niet breed, dus uitgaan zit er ook al niet echt in. Dan is het toch best wel confronterend...

* Mocht ik me nou aanstellen en een apart topic ervoor moeten openen, laat het weten, dan stoor ik me er niet aan *
[quote]Op woensdag 13 februari 2008 13:48 schreef Gripper het volgende:
Je maakt geen indruk op de chicks met een bus, je moet een honda hebben, daarmee kan je elke chick regelen!
[/quote]
pi_51834584
quote:
Op woensdag 25 juli 2007 22:13 schreef bersenka het volgende:
9 dagen later, nog nieuws?:D
Volgens mij was Benzin nu ongeveer op vakantie, toch?
You're never fully dressed until you wear a smile
pi_51840133
quote:
Op woensdag 25 juli 2007 22:31 schreef MNR het volgende:

[..]

Volgens mij was Benzin nu ongeveer op vakantie, toch?
geen idee, zo goed heb ik het ook weer niet bijgehouden Maar hopelijk maakt ie er wat van op vakantie, vrouwtjes zijn dan vaak toch gewilliger
pi_51840620
et voila:
Laatste bezoek: 2 uur, 33 minuten geleden.
"The sailor does not pray for wind, he learns to sail."
pi_51883721
Ben niet op vakantie geweest. We gaan dit jaar niet op vakantie.

Ik ben afgelopen dagen druk geweest met het baantje dat ik heb, en 's avonds met het bouwen van nieuwe pc, gitaarspelen en beetje gamen. Vandaag heb ik de middag vrij gekregen omdat er geen werk meer te doen was

Nja, het gaat nog steeds als in de vorige post; iedereen is op vakantie geloof ik, en omdat er nu geen school is voel ik mezelf totaal geisoleerd naast het baantje.

Voorlopig is het dus een beetje moeilijk ook om meer te proberen met anderen (en vooral meiden) te praten enzo, eigenlijk ben ik een beetje aan het wachten tot de vakantie weer voorbij is.

Wat betreft het hardlopen ook beetje een dipje, ik lijk de laatste week niet echt de motivatie op te kunnen brengen het vol te houden, misschien juist ook wel omdat ik me heel erg geisoleerd voel enzo.

Maar ik ben in ieder geval blij dat mijn gedachten minder negatief zijn, en over het algemeen voel ik me beter dan in de eerste post van dit topic. (Desondanks soms even weer van die avonden/dagen dat ik me echt extreem rot voel en van mezelf baal.)

Maar over het algemeen voel ik me iets beter over mezelf, en dat maakt in ieder geval alles een stuk draagbaarder.
  vrijdag 27 juli 2007 @ 21:33:03 #273
82136 Xennia
gekroond
pi_51899005
quote:
Op vrijdag 27 juli 2007 12:48 schreef benzin het volgende:
Ben niet op vakantie geweest. We gaan dit jaar niet op vakantie.

Ik ben afgelopen dagen druk geweest met het baantje dat ik heb, en 's avonds met het bouwen van nieuwe pc, gitaarspelen en beetje gamen. Vandaag heb ik de middag vrij gekregen omdat er geen werk meer te doen was

Nja, het gaat nog steeds als in de vorige post; iedereen is op vakantie geloof ik, en omdat er nu geen school is voel ik mezelf totaal geisoleerd naast het baantje.

Voorlopig is het dus een beetje moeilijk ook om meer te proberen met anderen (en vooral meiden) te praten enzo, eigenlijk ben ik een beetje aan het wachten tot de vakantie weer voorbij is.

Wat betreft het hardlopen ook beetje een dipje, ik lijk de laatste week niet echt de motivatie op te kunnen brengen het vol te houden, misschien juist ook wel omdat ik me heel erg geisoleerd voel enzo.

Maar ik ben in ieder geval blij dat mijn gedachten minder negatief zijn, en over het algemeen voel ik me beter dan in de eerste post van dit topic. (Desondanks soms even weer van die avonden/dagen dat ik me echt extreem rot voel en van mezelf baal.)

Maar over het algemeen voel ik me iets beter over mezelf, en dat maakt in ieder geval alles een stuk draagbaarder.
Wat heeft hardlopen met je eenzaam voelen te maken dan?

En dat slechte gevoel over jezelf komt vanzelf weer terug, wanneer je weer verder gaat met vegeteren.
pi_51899234
quote:
Op vrijdag 27 juli 2007 21:33 schreef Xennia het volgende:

[..]

Wat heeft hardlopen met je eenzaam voelen te maken dan?
Ik weet het niet precies, maar doordat ik mezelf zo eenzaam voel begin ik mezelf een beetje... ja hoe zeg je dat? Ik heb eigenlijk gewoon doordat ik me zo eenzaam voel nergens zin meer in.
pi_51899319
quote:
Op vrijdag 27 juli 2007 21:43 schreef benzin het volgende:
Ik heb eigenlijk gewoon doordat ik me zo eenzaam voel nergens zin meer in.
Wowh.. dit klinkt als een terugval. Benzin, beste gozer, wat zou je kunnen doen om de eenzaamheid te doorbreken? Wat zou je kunnen doen om onder de mensen te komen? Welke mogelijkheden heb je?
You're never fully dressed until you wear a smile
  vrijdag 27 juli 2007 @ 21:55:12 #276
82136 Xennia
gekroond
pi_51899574
quote:
Op vrijdag 27 juli 2007 21:43 schreef benzin het volgende:

[..]

Ik weet het niet precies, maar doordat ik mezelf zo eenzaam voel begin ik mezelf een beetje... ja hoe zeg je dat? Ik heb eigenlijk gewoon doordat ik me zo eenzaam voel nergens zin meer in.
En doordat je nergens meer zin in hebt en niets doet, ga je je weer ellendiger voelen. Het is een kringetje dat je alleen kan doorbreken door gewoon te doen. Ook al heb je geen zin. Uiteindelijk voel je je beter over jezelf.
pi_51899623
quote:
Op vrijdag 27 juli 2007 21:46 schreef MNR het volgende:

Wat zou je kunnen doen om onder de mensen te komen? Welke mogelijkheden heb je?
Weinig geloof ik

Ik zou willen dat de school weer begon.

EDIT: Ik kan vrij weinig doen, juist doordat ik zo weinig mensen ken, en op dit moment is er niemand meer die ik kan vragen om iets te doen ofzo.

Ik heb geen zin meer om mijn dagen achter mijn pc af te blijven slijten.
pi_51899847
quote:
Op vrijdag 27 juli 2007 21:57 schreef benzin het volgende:
Weinig geloof ik

Ik zou willen dat de school weer begon.

EDIT: Ik kan vrij weinig doen, juist doordat ik zo weinig mensen ken, en op dit moment is er niemand meer die ik kan vragen om iets te doen ofzo.

Ik heb geen zin meer om mijn dagen achter mijn pc af te blijven slijten.
Lieve schat, hoe denk je dat anderen dat doen? Fantaseer daar eens over. En Xennia heeft gelijk: probeer het te doorbreken, want je valt weer terug in je oude patroon. En herinner je je nog hoe ellendig je je toen voelde?
You're never fully dressed until you wear a smile
pi_51901509
quote:
Op vrijdag 27 juli 2007 21:57 schreef benzin het volgende:

[..]

Weinig geloof ik

Ik zou willen dat de school weer begon.

EDIT: Ik kan vrij weinig doen, juist doordat ik zo weinig mensen ken, en op dit moment is er niemand meer die ik kan vragen om iets te doen ofzo.

Ik heb geen zin meer om mijn dagen achter mijn pc af te blijven slijten.
heb het nu al een paar keer gezegt deze topic, maar vraag die 2 schoolvrienden gewoon! zijn toch niet voor niks je vrienden?
  vrijdag 27 juli 2007 @ 23:31:38 #280
82136 Xennia
gekroond
pi_51902304
Nogmaals: zoek een baan er bij. In de horeca of zo, dan leer je gemakkelijk mensen kennen.
pi_51902610
Ik zal zeggen ga op Fitness,door 2 a 3 per week te sporten krijg je een betere conditie en ga je je fitter voelen,dan dus ook meer zelfvertrouwen.
Vooral groepslessen zijn leuk om te doen en het zijn vaak meer vrouwen dan mannen die er aan meedoen.
Als je vaak komt dan heb je ook gauw aanspraak met vrouwen en wie weet wat daar weer van komt.
vooruit nu rood witten vooruit PSV.
pi_51908295
quote:
Op vrijdag 27 juli 2007 23:04 schreef bersenka het volgende:

heb het nu al een paar keer gezegt deze topic, maar vraag die 2 schoolvrienden gewoon! zijn toch niet voor niks je vrienden?
Ze zijn nu op vakantie alletwee
pi_51908397
quote:
Op vrijdag 27 juli 2007 22:04 schreef MNR het volgende:

Lieve schat, hoe denk je dat anderen dat doen? Fantaseer daar eens over. En Xennia heeft gelijk: probeer het te doorbreken, want je valt weer terug in je oude patroon. En herinner je je nog hoe ellendig je je toen voelde?
Ik weet totaal niet hoe anderen dat doen..

Anderen kennen wel meer mensen dan ik.

Ik begin het gevoel te krijgen dat ik te laat ben, te laat om nog vrienden te maken enzo..

Ik voel me op het moment weer even behoorlijk rot
pi_51908730
quote:
Op zaterdag 28 juli 2007 10:10 schreef benzin het volgende:
Ik weet totaal niet hoe anderen dat doen..

Anderen kennen wel meer mensen dan ik.

Ik begin het gevoel te krijgen dat ik te laat ben, te laat om nog vrienden te maken enzo..

Ik voel me op het moment weer even behoorlijk rot
Te laat ben je natuurlijk nooit. Je bent nooit ergens te laat voor, behalve als je dood bent. En gezien het feit dat je nog alive and kicking bent, heb je nog alle tijd van de wereld.

Wel, hoe doen andere mensen dat? Ik zal je een recent voorbeeld geven over mezelf. Ben bezig met mijn afstuderen en voltooi hiervoor een afstudeeropdracht binnen een bedrijf. Daar lopen een aantal mensen over de vloer en er zijn er een paar met wie ik 'meer heb' dan anderen. Er zijn dus een aantal mensen die daar rondlopen die ik wel graag beter zou willen leren kennen (zonder dat ik weet of dat ook wederzijds is).
Wel, als ik zo'n gevoel bij iemand heb (ik wil je beter leren kennen) dan richt ik me gewoon meer op die persoon. Ik luister beter naar wat hij te vertellen heeft (in een groep, tijdens de pauze, of 1-on-1) en zodra hij iets vertelt waarbij:
ik herkenning heb ("ow, zoiets heb ik ook ooit wel eens meegemaakt")
of waar ik me in kan vinden ("ja, dat vind ik ook heel interessant")
of wat me nieuwsgierig maakt ("wat bedoel je precies? / Kun je daar iets meer oververtellen?")

haak ik daar op in. Dat is helemaal niet vreemd en ieder mens vindt het leuk als er interesse in hem/haar getoond wordt. Ik toon dus interesse (maar alleen als het gemeend is).

En gisteren had ik dus bij 1 collega dat we samen aan het kletsen waren, eerst met anderen erbij, en later stonden we met z'n tweeen nog wat te praten. Hij vertelde me toen ook iets in vertrouwen en kort daarna in het gesprek vertelde hij dat hij een feest gaf binnenkort en vroeg of ik ook wilde komen. Nou, dat vond ik hartstikke leuk, want ik mag hem graag en ik vond het ook echt leuk omdat hij me zo liet merken dat hij mijn gezelschap op prijs stelt.

En zo is een contact op de werkvloer uitgegroeid tot een beginnende vriendschap.

Mijn punt is dus, ga eens voor jezelf na of er mensen zijn op de werkvloer, bij jou in de buurt, op de sportschool, een plaatselijke vereniging etc etc.. die je beter zou willen leren kennen en probeer dan eens bovenstaande stappen toe te passen.

En het klopt wat je zegt, als je thuis zit en je hebt nog geen contacten lopen, dan zullen ze ook niet plotseling opduiken. Dus daar heb je gelijk in. Je zult er zelf een stap in moeten ondernemen.

Heb je nu een idee van hoe 'anderen dat doen'? Kun je hier iets mee?

P.S. Grappig, ik zie dat je dit bericht exact op het tijdsstip gepost hebt op het moment dat ik toevallig keek
You're never fully dressed until you wear a smile
pi_51909534
quote:
Op zaterdag 28 juli 2007 10:10 schreef benzin het volgende:

[..]

Ik weet totaal niet hoe anderen dat doen..

Anderen kennen wel meer mensen dan ik.

Ik begin het gevoel te krijgen dat ik te laat ben, te laat om nog vrienden te maken enzo..

Ik voel me op het moment weer even behoorlijk rot
idioot, je bent nog maar 17, juist nu beginnen mensen voor een groot gedeelte sociale contacten op te doen, alleen je zal er wel zelf op uit moeten gaan, anders blijf je voor je altijd zo.
pi_51917437
quote:
Op zaterdag 28 juli 2007 10:10 schreef benzin het volgende:
Ik begin het gevoel te krijgen dat ik te laat ben, te laat om nog vrienden te maken enzo..
Wat een onzin. Ik maak er nog steeds vrienden/kennissen bij.
2/3 van mijn vrienden heb ik trouwens leren kennen op het werk.
  zaterdag 28 juli 2007 @ 20:16:24 #287
47102 Elvi
miemkwien
pi_51920886
quote:
Op zaterdag 28 juli 2007 10:10 schreef benzin het volgende:
Ik begin het gevoel te krijgen dat ik te laat ben, te laat om nog vrienden te maken enzo..
Ja hoor... je bent 17... alsof je de komende *pak m beet* 70 jaar nooit meer mensen ontmoet met wie het klikt Kom op zeg... het is pas te laat als er een tuin op je buik groeit
pi_51925438
Ik volg dit topic al een tijdje (net als een soap zeg maar ) en moet zeggen, complimenten dat je echt eens wat hebt gedaan. Je bent vooruit gegaan als ik dit zo lees, en dat in best een korte tijd

Pak een keer de trein naar Amsterdam en ik laat je het uitgaansleven wel zien
pi_51943266
Ok, het gaat ondertussen weer wat beter. Soms heb ik gewoon dagen erbij waarop ik het even niet meer trek.

Vandaag ben ik in ieder geval weer gaan hardlopen, ik voel me nog steeds wat eenzaam enzo, maar ik heb in ieder geval weer iets gedaan.

Ik moet nu echt wat meer gaan doen om met anderen in contact te komen. Zodra mijn huidige baantje gedaan is ga ik denk ik iets zoeken met hoop leeftijdsgenoten, en dan maar hopen dat er wat gebeurd.

Zoals al voorspel heb ik eigenlijk weinig gedaan nog, al die tapes over zelfvertrouwen opbouwen enzo nog niet naar geluisterd. Morgen ga ik daar eens mee beginnen.

Pff, dit gaat zwaarder worden dan ik dacht, maar het moet gewoon lukken. Het is nu gewoon belangrijk dat ik wat van mijn leven ga maken, want wie weet kom ik volgende week onder een vrachtwagen terecht of iets, en ik wil gewoon het gevoel hebben dat ik nog wat van mijn leven gemaakt heb.

Pff, ik zit serieus te huilen na het schrijven van die vorige paragraaf, maar echt, ik moet gewoon even door deze zooi heen en iets van mijn leven maken.

Ik snap niet waarom ik nou zoveel moeite heb alles te doen wat nodig is, terwijl ik diep in mijn hart weet dat ondanks dat het nu niet fijn is het belangrijk is voor mijn toekomst?

Ik moet er gewoon van overtuigd blijven dat het gaat lukken.
pi_51945203
Trouwens je moet ook beseffen dat in de periode's dat het leven niet mee zit en je het zwaar hebt dat je juist van die momenten het meest leert. Als je die momenten niet hebt en altijd vorlijk bent dan leer je ook niks. Je wordt er alleen maar sterker van.
pi_52782852
Ik heb dit topic altijd meegelezen, en ben wel benieuwd hoe het er nu voor staat. Gaat het al beter?
pi_52783720
Ik ben inderdaad ook benieuwd hoe je leven er nu voor staat. Wat de ontwikkelingen zijn en hoe voel je je daarbij?
pi_52783809
quote:
Op woensdag 29 augustus 2007 15:52 schreef Urquhart het volgende:
Ik heb dit topic altijd meegelezen, en ben wel benieuwd hoe het er nu voor staat. Gaat het al beter?
Sociale contacten opdoen, mensen aanspreken e.d.
"The sailor does not pray for wind, he learns to sail."
pi_52786239
Ja, hoe is bijv. het met die 2 schoolvrienden, over wie je toen sprak?
You're never fully dressed until you wear a smile
pi_52788614
Hoe het met me gaat... Heel lang verhaal

Ik voel ne in ieder geval al stukken beter, maar de situatie is nog steeds niet zoals voor mij acceptabel zou zijn. Mijn nieuwe topic zegt daar meer over:
quote:
Anyway, ik heb het heel erg zwaar en moeilijk hehad, maar ik heb geprobeerd om af te dwingen minder negatief te denken, dat is denk ik gewoon een van de belangrijkste oorzaken van mijn problemen. Ik ben een verschrikkelijke doemdenker.

Eerst was dat verschrikkelijk zwaar om te doen, maar nu gaat het enigzins ok. Het blijft lastig.

Ik ben zelfs nog een keer mee uit geweest met die 2 schoolvrienden en wat andere mensen, en dat was wel leuk.

Ik werk ondertussen ook, sterker nog, ik werk nu al in die korte tijd voor de 2e werkgever, de eerste baan beviel me gewoon niet.

Wat ik daardoor merk is vooral dat ik vaak drukker ben en minder tijd heb om over vanalles en nogwat te piekeren, en alleen daardoor voel ik me al wel 10X beter.

Ik heb alleen nog niet echt sociale voordelen van mijn baan ontdekt, het is net als hoe het er op school vaak aan toe gaat, ik leer wel mensen kennen, maar er gebeurd niets. Het worden geen vrienden, we doen niets. Het blijft bij enkel weten wie de ander is.

Ook mensen aanspreken blijft moeilijk, en kom ik niet echt uit (zie topic in de link)

Ik heb overigens ook besloten om mezelf geen druk meer te gaan maken over een vriendin voorlopig, alhoewel het lastig blijft om mezelf daaraan te houden. (Ik heb steeds de neiging daar een hoop over te piekeren) Maar ik denk, dat ik toch mijn handen nu vol heb aan mezelf, en ik moet gewoon eerst mijn leven gaan fixen.

Ik sport in ieder geval weer een beetje, zo nu en dan ga ik eens hardlopen, en hoewel ik vaak een beetje lui ben en besluit over te slaan, blijf ik het enigzins volhouden, en het gaat in ieder geval beter dan eerst. Ik hou het tot nu toe nog een soort van vol, en das beter dan alleen al bij het idee opgeven.

Ik zit alleen nog wel erg met enkele dingen in mijn maag. Ik wil misschien stoppen met school, een groot deel van mijn klas ziet me niet echt zitten, ik volg een vak waarbij ik in een klas met bijna alleen meiden zit, en dan voel ik me er ook buiten staan, en ik ben zoals ik eerder beschreef mijn vriendengroep op school kwijt. (En op school de pauzes alleen doorbrengen is ook een absolute hel)

Misschien kan ik beter full-time gaan werken. Maar dat is ook lastig, ik weet niet wat ik wil. Ik weet nog steeds niet wat voor vervolgopleiding ik na dit jaar ga doen, ik heb geen idee wat voor werk ik definitief wil doen, en op dit moment lijken zowel school als werk toch verre van het volledige gat dat ik voel te vullen.

Ingewikkelde zaak.

Nja, kort samengevat, er blijven een hoop dingen heel lastig, maar over het algemeen voel ik mezelf in ieder geval al iets beter en rustiger, dus er is in ieder geval vooruitgang, en dat geeft me hoop dat het ooit nog goed komt.
pi_52795830
quote:
Op woensdag 29 augustus 2007 19:47 schreef benzin het volgende:

Ik zit alleen nog wel erg met enkele dingen in mijn maag. Ik wil misschien stoppen met school, een groot deel van mijn klas ziet me niet echt zitten, ik volg een vak waarbij ik in een klas met bijna alleen meiden zit, en dan voel ik me er ook buiten staan, en ik ben zoals ik eerder beschreef mijn vriendengroep op school kwijt. (En op school de pauzes alleen doorbrengen is ook een absolute hel)

Misschien kan ik beter full-time gaan werken. Maar dat is ook lastig, ik weet niet wat ik wil. Ik weet nog steeds niet wat voor vervolgopleiding ik na dit jaar ga doen, ik heb geen idee wat voor werk ik definitief wil doen, en op dit moment lijken zowel school als werk toch verre van het volledige gat dat ik voel te vullen.
He zak, zonder opleiding kan je die vriendin op je buik schrijven.

Gewoon opleiding volgen en praten met die dames. Hoe doe je dat, door te doen. Niet bang jezelf voor lul te zetten, en gewoon vragen naar dingen. Vrouwen houden van praten dus laat hun lekker praten.

Misschien leuk boek voor je!
http://www.nl.bol.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/nl/-/EUR/BOL_DisplayProductInformation-Start?Section=BOOK_EN&BOL_OWNER_ID=1001004002625862
Losers always whine about there best.Winners go home and fuck the prom queen!
pi_52796177
Alles gaat om keuzes. Jij hebt de keuze gemaakt zeker te zijn van het feit dat je onzeker bent. Nu is het aan jou om zeker te zijn van het feit dat je best een toffe kerel bent en gaan met die banaan.

Klinkt misschien makkelijk gezegt dan gedaan, maar je hoeft het ook niet lastiger te maken dan het is. Je bent nu in een patroon en het kost gewoon wat moeite om dat de andere richting op te schoppen. Sommige mensen roken jarenlang en kunnen in een dag voor goed stoppen. Andere beginnen toch telkens weer. Wees mentaal gewoon sterk genoeg. Hoe doe je dat? Door niet teveel na te denken maar meer te doen. Doe is iets geks. Doe een keer per dag iets waarvan (hoe klein dan ook) je het een klein risico voor je gevoel vind. Durf te veranderen. Gewoon je patroon langzaam bij beetje aanpassen.
Losers always whine about there best.Winners go home and fuck the prom queen!
pi_52803605
Tja er zit opzich wel een logica in je lijstje..

Ik zou beginnen met sporten, daardoor voel je je zelfverzekerder, kun je op zoek gaan naar werk. Als je dat eenmaal op de rails hebt zul je jezelf een stuk beter voelen en daardoor ook makkelijker met mensen praten. Daarnaast ben je sociaal bezig op de werkvloer en ook in een fitness centrum kun je veel verschillende mensen ontmoeten..
pi_52804661
quote:
Op woensdag 29 augustus 2007 19:47 schreef benzin het volgende:

Ik sport in ieder geval weer een beetje, zo nu en dan ga ik eens hardlopen, en hoewel ik vaak een beetje lui ben en besluit over te slaan, blijf ik het enigzins volhouden, en het gaat in ieder geval beter dan eerst. Ik hou het tot nu toe nog een soort van vol, en das beter dan alleen al bij het idee opgeven.
goed van je dat je wil veranderen, en dat er ook enigzins schot in de zaak zit maar jonge, wat is dit voor houding? Je wilt hardlopen, je zegt dat je toch alleen maar eenzaam thuis zit en dan gamed of zo. Het minste wat je dan kan doen is je volledig houden aan je hardloop schema. Zo nu en dan hardopen, enigzins volhouden... pfff, sorry hoor, maar dat moet echt beter. Zet je zelf een doel, en doe het dan ook! Mentaal is dit dan een stap vooruit. Wat je nu doet is een halfbakken versie van het doel wat je voor ogen had. Zie het hardlopen als een weerspiegeling van je leven. Je wilt iets bereiken en doet het maar half. Dat is niet genoeg! Ga ervoor, hou je aan dat schema, en zie dat je het kan. Haal er zelfvertrouwen uit. Dan ga je naar het volgende doel en zoverder. Onthoud dat het leven slechts een opeenstapeling is van doelen die je wilt bereiken. Als je een doel als dit niet bereikt blijf je negatief over jezelf denken.
pi_52804756
Helemaal gelijk..
pi_52804767
Ik heb ook een beetje het idee dat je doelen stelt, waar je niet volledig achterstaat. Het zijn in jouw ogen doelen die maatschappelijk geaccepteerd worden, waarmee je sociaal gezien voor de dag kan komen. Maar als je zelf niet achter een doel kan staan, en niet die intentie hebt om er 100% voor te gaan dan komt er ook weinig van terecht.

Je moet je niet teveel laten leiden door het idee wat anderen van jou denken. Ga van jezelf uit, wat vind jezelf leuk? Dan wordt je al een stuk gelukkiger en dat zal je ook gaan uitstralen met alle positieve gevolgen van dien.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')