Niets. Alleen het feit dat 'ie nog niet eerder op CD was verschenen, voglens mij.quote:Op maandag 12 september 2005 20:32 schreef Posdnous het volgende:.
Ik wilde dus vragen wat er zo nieuw is aan die reissue van Just Ice.
dan kun je het toch geen Re-issue noemen?quote:Op maandag 12 september 2005 21:05 schreef Mar10Segovia het volgende:
Leuke titel Jim! Ik heb de afgelopen week toevallig weer veel naar Southernunderground geluisterd. hopen dat deze nog beter wordt
[..]
Niets. Alleen het feit dat 'ie nog niet eerder op CD was verschenen, voglens mij.
Ach, what's in the name.quote:Op maandag 12 september 2005 21:10 schreef Uzumaki_Naruto het volgende:
[..]
dan kun je het toch geen Re-issue noemen?
ik ken just ice niet eensquote:Op maandag 12 september 2005 21:12 schreef Mar10Segovia het volgende:
[..]
Ach, what's in the name.
Het is nu iig wel duidelijk dat het geen originele uit '86 is.....
Nas - Hate Me Now, Pt.1quote:Op maandag 12 september 2005 21:22 schreef rotskibo het volgende:
Ik had nog een vraagje: Op welk album staat Nas ft. Puff Daddy - Hate me now? Ik zie alleen bij I am een gemixte versie.
Is ie ook niet geremastered dan? Anyway, 't is een dope album. Ik heb 'm ooit 's geript van iemand, maar ik ga deze wel aanschaffen. Waar heb 'm gehaald?quote:Op maandag 12 september 2005 21:05 schreef Mar10Segovia het volgende:
Leuke titel Jim! Ik heb de afgelopen week toevallig weer veel naar Southernunderground geluisterd. hopen dat deze nog beter wordt
[..]
Niets. Alleen het feit dat 'ie nog niet eerder op CD was verschenen, voglens mij.
Niet? Was ooit Mister America geloof ikquote:Op maandag 12 september 2005 21:15 schreef Uzumaki_Naruto het volgende:
[..]
ik ken just ice niet eens![]()
Geremastrrererd waarschijnlijk wel ja.quote:Op maandag 12 september 2005 22:33 schreef cosmick het volgende:
[..]
Is ie ook niet geremastered dan? Anyway, 't is een dope album. Ik heb 'm ooit 's geript van iemand, maar ik ga deze wel aanschaffen. Waar heb 'm gehaald?
Shit, die heb ik alquote:BTW, "nieuwe" hiphopclassic *good foot*
Ah cool.quote:Op maandag 12 september 2005 22:39 schreef Mar10Segovia het volgende:
[..]
Geremastrrererd waarschijnlijk wel ja.
Ik heb 'm op NLstore.nl besteld trouwens, 12 euro.
[..]
Had ik je die ooit eens doorgestuurd, had ik 'm al een keer online gezet of had je die gewoon al?quote:Shit, die heb ik al
Wel gaaf.
Ik denk het eerstequote:Op maandag 12 september 2005 22:44 schreef cosmick het volgende:
[..]
Ah cool.
[..]
Had ik je die ooit eens doorgestuurd, had ik 'm al een keer online gezet of had je die gewoon al?
Bij BDP (album Criminal Minded).quote:Op maandag 12 september 2005 23:01 schreef Posdnous het volgende:
Was Scott la Rock ook niet een deel van Just Ice vroeger?
Ja, uiteraardquote:Op maandag 12 september 2005 23:04 schreef cosmick het volgende:
[..]
Bij BDP (album Criminal Minded).
Oja, sowryquote:Op maandag 12 september 2005 23:21 schreef Posdnous het volgende:
[..]
Ja, uiteraard.
Maar ik bedoelde daarnaast, of in dezelfde crew als Just Ice of vrienden of iets dergelijks. Ik meen me te herinneren dat hij regelmatig genoemd werd in Jusdt Ice tracks.
BDP en Just Ice waren sowieso cool met elkaar. Ik verwijs nog een keertje naar de dope track 'In the jungle' met Just en KRS.quote:Op dinsdag 13 september 2005 07:40 schreef cosmick het volgende:
[..]
Oja, sowryHeb ff gezocht op discogs, en als ik dat zo zie maakte Scott La Rock ook deel uit van de crew "12:41" die weer verantwoordelijk was voor "put that record back on" van Just-Ice. Verder denk ik dat die shout outs vooral props waren naar Scott La Rock.
tja....waar is het mee te vergelijken? ik zou het niet weten eerlijk gezegd.quote:Op maandag 12 september 2005 23:57 schreef sugarJay het volgende:
ik ken niks van cunninlynguistsde naam heb ik wel vaak gehoord.... is de stijl te vergelijken met iets wat ik wel ken? de cover vind ik wel erg tof in ieder geval
![]()
Yo AA,quote:Op dinsdag 13 september 2005 08:59 schreef AboruAsli het volgende:
[..]
BDP en Just Ice waren sowieso cool met elkaar. Ik verwijs nog een keertje naar de dope track 'In the jungle' met Just en KRS.
Kan me ook nog herinneren dat Just een enorme hekel had aan LL Cool J. Triviaal feitje.
Laters!!
AA
Koel, hoe heet dat nummer/die nummers? Ze deden wat nwe shit in Paradiso toen en het klonk wel vet, maar heb echt niet meegekregen hoe die tracks heetten.quote:Op maandag 12 september 2005 20:19 schreef jimjim1983 het volgende:
Ik heb btw wat nieuwe nummers geluisterd van de nieuwe albums [...] Jurassic 5
Idd. It's Like That (My Big Brother) heet die. Erg dope nummer.quote:Op maandag 12 september 2005 08:45 schreef AboruAsli het volgende:
K-Solo en Redman hebben een aantal jaren terug nog een soortement van remix gemaakt van de Just Ice track 'Cold gettin dumb' (overigens ook een vette hiphop classic -ask my man Cosmick about it!).
heb het thuis staan, ben ff de titel vergeten.quote:Op dinsdag 13 september 2005 12:32 schreef keeper het volgende:
[..]
Koel, hoe heet dat nummer/die nummers? Ze deden wat nwe shit in Paradiso toen en het klonk wel vet, maar heb echt niet meegekregen hoe die tracks heetten.
ergens in oktober als het goed isquote:Op dinsdag 13 september 2005 12:58 schreef S-Two het volgende:
Ik heb Southernundergrond wel van de Cunninlynguists en dat vind ik een zeer vet albumBen dus ook wel benieuwd naar dit nieuwe album. Wanneer komt ie uit Jim?
Die is ook van hun? Dan zal ik die binnenkort ook wel ff checkenquote:Op dinsdag 13 september 2005 13:00 schreef jimjim1983 het volgende:
[..]
ergens in oktober als het goed is
Will rap for food moet je trouwens ook ff checken als je southernunderground dope vindt.
dank u en doe ikquote:Op dinsdag 13 september 2005 09:19 schreef jimjim1983 het volgende:
[..]
tja....waar is het mee te vergelijken? ik zou het niet weten eerlijk gezegd.
maar ik zou Will Rap for Food ff checken als ik jou was
ik heb al een promo op internet gesignaleerdquote:Op dinsdag 13 september 2005 13:00 schreef jimjim1983 het volgende:
[..]
ergens in oktober als het goed is
Will rap for food moet je trouwens ook ff checken als je southernunderground dope vindt.
Ooh, ik ken er maar een. Dit vraagt om nadere uitleg??quote:Op maandag 12 september 2005 22:36 schreef cosmick het volgende:
[..]
Niet? Was ooit Mister America geloof ik
[afbeelding]
En sorry dat ik er weer over begin, maar Just-Ice heb ik in de 80's nog live gezien in Paradiso. Mét DMX (DE DMX, niet die gare fucked up name-ripper uiteraard).
schandalig iddquote:Op dinsdag 13 september 2005 20:31 schreef Mr.Tear het volgende:
[..]
Ooh, ik ken er maar een. Dit vraagt om nadere uitleg??
Ik weet niet of jullie het er al over gehad hebben maar:
50 Cent met Mobb Deep - titel weet ik niet zag em op tv![]()
Cos bedoelt Davy DMX, lijkt me.quote:Op dinsdag 13 september 2005 20:31 schreef Mr.Tear het volgende:
[..]
Ooh, ik ken er maar een. Dit vraagt om nadere uitleg??
Nope, DMX was de beatboxer van Just-Ice (latoya)quote:Op dinsdag 13 september 2005 21:04 schreef Mar10Segovia het volgende:
[..]
Cos bedoelt Davy DMX, lijkt me.
Yo Cos!quote:Op dinsdag 13 september 2005 09:20 schreef cosmick het volgende:
[..]
Yo AA,
Sup? Hier staat je avatar trouwens
Had die post idd niet gezienquote:Op woensdag 14 september 2005 11:26 schreef MaartenHG het volgende:
Cosmick, ik vraag het nog maar een keer, want misschien heb je het vorige keer niet gelezen. Ik zoek de titel van deze Cold Crush track:
Klik!
quote:Datskeburt!
Pak maar in, Extince. Gooi de handdoek, Brain. Tijd voor pensioen, Osdorp Posse. De Jeugd van Tegenwoordig maakt met debuutplaat Parels voor de Zwijnen de hele vaderlandse hiphop-elite met een paar welgemikte lachstoten overbodig. Surrealistisch taalgebruik, bizarre onderwerpkeuze, een oerwoud aan stijlen (geen sample in zicht!), met aangeschoten gemak gebracht.
Te lachen viel er altijd wel wat in de Nederhop, maar volkomen van God los geschift, Met Een Breierdeck-achtig gevaarlijke-gek-gehalte, nietsontziend schuimbekkend grappig, zo hadden we het toch niet gehoord. De drie rappers van De Jeugd van Tegenwoordig storen zich aan geen beat of bar, Parels voor de Zwijnen is als een opgestoken middelvinger naar alle headz die vinden dat je pas hiphop bent als je Nikes zo oldschool dat de kinderwet van Van Houten nog moest worden ingevoerd aan je voeten hebt. Op de hoes van Parels voor de Zwijnen draagt rapper Vieze Fur een krappe kinderpyama. Die hoesfoto is trouwens genomen in een koeiestal, waarbij P.Fabergé parels voert aan drie in bikini gestoken honeyz.
Sex is een belangrijk onderwerp in de raps van de Jeugd. Van uitermate grof ("Vieze sokken in de kut van je wijf", uit Shit is Aan) tot gillend hilarisch in de Neder-R&B-parodie Voor Jou. Na dit nummer kan niemand Re-Play, Brace of zelfs Moppie van Lange Frans & Baas B nog een serieus nemen (voor zover u dat al deed, he). Met dank aan vol valse lucht gepompte zinnetjes als: "Jij en ik, fok de re-heeest...(Laat ze de grafkanker krijgen), het enige wat we nodig hebben is een bed (Daar staat-ie, kingsaaaaihhz)." Fellatio-ode De Stofzuiger gaat zelfs bij geharde gangstarappers nog voor rode koppen zorgen. Tussen het lachen door, dan. "De meest harde shit prop ik in je kont, de meest verse vis zet ik aan m'n mond." Verzin het maar. In 't Gaat te Fur verhaalt Vieze Fur over een nacht vol drank en drugs, die uitmondt in een ketspartij. Maar ja, hij krijgt 'm niet omhoog. Noemt u nog eens een stoere reppert die daar voor uitkomt?
'Hoe kómen ze d'r op?' zal de luisteraar zich nog wel vaker afvragen. Bij de surreële skit Ik wil me lekkevoele bijvoorbeeld, waarin een straatmuzikant die al heel lang geen medicijnen heeft gehad, een liedje voor ene Mariska zingt. De corpsballenhop van Pijpjes Pop Pop - die niet alleen Jiskefet-grappig is, maar ook nog eens heel goed. En kent u rappers die 'Duitser' als overtreffende trap gebruiken, en hun platenbaas en -maatschappij belachelijk maken?
Naast de tientallen nieuwe woorden en bizarre klemtonen die de Jeugd bedenkt en legt, komt er ook een hoop inventiviteit uit de computers en synths van Bas Bron, alias Bastian, De Neger des Heils, Majoor Vlosshart. Geen sample in zicht, alles zelf gespeeld. Hoor hoe dik die acidbass is in Voor Jou, hoe kinderlijk eenvoudig en daardoor zo effectief het melodietje in Watskeburt?! Hoeveel Detroit in de beats zit. Hoe ongelooflijk knap Braziliaanse baile funk naar Amsterdam is vertaald voor Voorjekijkendoorlopen - sta er niet van te kijken als M.I.A. en Diplo met de beat weglopen. Sta ook niet te kijken van de ronduit fantastiche remix die electoprins Dexter van Watskeburt?! maakte.
Niemand kende P.Fabergé (v/h P.Dronq), Vieze Fur of Willie Wartaal voordat Watskeburt?! de zomerhit van 2005 werd. Niemand had vertrouwen dat een heel album draaglijk zou zijn. Op voorhand maakte de Jeugd gehakt van iedere verwachting door zichzelf op Lowlands uit te roepen tot eendagsvlieg. "Maar we vliegen recht in je bek", voegden ze daar aan toen. Een grimas met zwarte spikkels, hiero!
Guuz Hoogaerts
Ik ook wel. Die laatste clip vond ik ook wel lachen.. met dat interview op het eindquote:Op woensdag 14 september 2005 15:44 schreef jimjim1983 het volgende:
ik vind ze best geinig, die jeugd van tegenwoordig
idd jaquote:Op woensdag 14 september 2005 16:02 schreef cosmick het volgende:
[..]
Ik ook wel. Die laatste clip vond ik ook wel lachen.. met dat interview op het eind
quote:Op woensdag 14 september 2005 16:06 schreef jimjim1983 het volgende:
[..]
idd ja
"en als ik dan hoor dat ze snorren op Kim-Lian tekenen...."
"snorren?"
"ja, en baarden"
Nee, vorig jaar december ben ik wel geweest. Was wel gaaf toenquote:Op woensdag 14 september 2005 15:49 schreef Krizzol het volgende:
Iemand nog vanavond naar De La Soul?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |