Misschien heeft het ook te maken met de situatie in Palestinaquote:Op woensdag 29 juni 2005 13:24 schreef speedfreak1 het volgende:
Israël is het land van de joden, en de moslim heeft de opvatting dat joden doodsvijanden zijn. Dat staat zelfs min of meer in de koran. Dat gaat dus helemaal niet over de West-bank of Gaza-strook, wel over een staalrtje puur en onvervalst racisme.
Palestina?quote:Op woensdag 29 juni 2005 14:02 schreef Poepoog het volgende:
[..]
Misschien heeft het ook te maken met de situatie in Palestina
http://nl.wikipedia.org/wiki/Palestinaquote:
Sorry Palestijnse gebieden danquote:In de actuele context wordt de naam 'Palestina' gebruikt voor de onafhankelijke Palestijnse staat waarnaar de Palestijnse Autoriteit streeft, maar die, de facto, nog niet bestaat. Zie hiervoor ook de Palestijnse Gebieden.
Palestina bestaat niet.quote:Op woensdag 29 juni 2005 14:02 schreef Poepoog het volgende:
[..]
Misschien heeft het ook te maken met de situatie in Palestina
Je kunt andersom ook afvragen waarom het Westen zou moeten investeren voor de bevrijding van een strook zand en enkele nomadenstammen.quote:Op woensdag 29 juni 2005 14:22 schreef gr8w8 het volgende:
Zit er olie? Nee? Dan kan het nog wel een tijdje duren voordat het is opgelost.
Ow...dus het is helemaal niet bezet. Waar maakt iedereen zich druk om dan?quote:Op donderdag 30 juni 2005 13:25 schreef Meki het volgende:
W.S is van Marokko
dat snap ik ook nietquote:Op donderdag 30 juni 2005 13:29 schreef BobRooney het volgende:
[..]
Ow...dus het is helemaal niet bezet. Waar maakt iedereen zich druk om dan?
Mooi, dan kunnen we ook het bestaan van de staat Israël accepteren, want Israël is van de Israëliërs. Probleem opgelostquote:Op donderdag 30 juni 2005 13:25 schreef Meki het volgende:
W.S is van Marokko
Palestina bestaat niet. Dat is een Islamitisch waanbeeld wat gecreeerd is om mensen aan te zetten tot Jodenhaat.quote:Op woensdag 29 juni 2005 14:02 schreef Poepoog het volgende:
[..]
Misschien heeft het ook te maken met de situatie in Palestina
En Irak van de Ammiesquote:Op donderdag 30 juni 2005 14:14 schreef buachaille het volgende:
[..]
Mooi, dan kunnen we ook het bestaan van de staat Israël accepteren, want Israël is van de Israëliërs. Probleem opgelost![]()
Polisario moet oprottenquote:Op donderdag 30 juni 2005 15:34 schreef gr8w8 het volgende:
Niet alleen Algerije, maar nog 70 landen en wat verbonden meer dus. Je bent in de war, omdat de SADR zetelt in Algerije en de Polisario vandaaruit actie voert.
en Den Haag van mijquote:
De Westelijke Sahara heeft fosfaat en daarom heeft Marokko dat stuk bezit. Dit stuk land heeft overigens nooit bij Marokko gehoord en is pas later door Marokko bezet. Het zelfbeschikkingsrecht van volken vindt je dat dan interessant of ben je daar tegen? En wat vind je van de zogenaamde marokkaanse muur die Marokko heeft gebouwd om de Westelijke Sahara in tweëen te delen?quote:Op donderdag 30 juni 2005 14:29 schreef Vhiper het volgende:
De Westelijke Sahara is een dor stukje woestijn waar nauwelijks iemand woont en welke nooit onafhankelijk geweest is. Compleet oninteressant voor de rest van de wereld om zich over op te winden en compleet onvergelijkbaar met de situatie in isael, waar de bezette gebieden eeuwenlang van de palestijnen is geweest en in de oorlog in de jaren 60 is bezet, samen met de Syrische Golan hoogvlakte en de inmiddels wel teruggegeven Sinai.
Het gaat om het principe: land bezet houden. Dat doet Israël, maar dat doet Marokko ook. Dat het om minder mensen gaat vind ik moreel niet relevant.quote:Op donderdag 30 juni 2005 14:29 schreef Vhiper het volgende:
De Westelijke Sahara is een dor stukje woestijn waar nauwelijks iemand woont en welke nooit onafhankelijk geweest is. Compleet oninteressant voor de rest van de wereld om zich over op te winden en compleet onvergelijkbaar met de situatie in isael, waar de bezette gebieden eeuwenlang van de palestijnen is geweest en in de oorlog in de jaren 60 is bezet, samen met de Syrische Golan hoogvlakte en de inmiddels wel teruggegeven Sinai.
quote:Op donderdag 30 juni 2005 21:45 schreef Ciurlizza het volgende:
Palestina bestaat niet. Dat is een Islamitisch waanbeeld wat gecreeerd is om mensen aan te zetten tot Jodenhaat.
Met het principe ben ik het wel eens, maar de Westelijke Sahara is het dunstbevolkte gebied ter wereld, met nauwelijks een economie om zich onafhankelijk te kunnen redden.quote:Op donderdag 30 juni 2005 23:59 schreef Soul79 het volgende:
[..]
Het gaat om het principe: land bezet houden. Dat doet Israël, maar dat doet Marokko ook. Dat het om minder mensen gaat vind ik moreel niet relevant.
Er wonen zo'n 260.000 mensen in dat land, een land dat naar mijn weten flink groter is dan Nederland.quote:En er woont nauwelijks iemand? In ieder geval genoeg om in Marokkaanse gevangenissen te belanden en daar te worden gemarteld.
Nee hoor. Als er olie had gezeten, dan zou de internationale pers er over elkaars benen struikelen...als daar nog plek voor was, tussen de benen van de soldaten van Bush.quote:De Westelijke Sahara is niet interessant omdat het Westen er niet bij betrokken is. Punt. Als Marokko een Westers land was (zoals Israël), dan zou de internationale pers er over elkaars benen struikelen.
En dus springt Marokko bij. Wat lief van ze.quote:Op vrijdag 1 juli 2005 09:11 schreef Vhiper het volgende:
[..]
... maar de Westelijke Sahara is het dunstbevolkte gebied ter wereld, met nauwelijks een economie om zich onafhankelijk te kunnen redden.
[..]
En dus? Als hun rechten worden geschonden, zou dat een even serieuze zaak moeten zijn als die van die miljoenen Palestijnen, Tsjetsjenen en Soedanezen.quote:Er wonen zo'n 260.000 mensen in dat land, een land dat naar mijn weten flink groter is dan Nederland.
[..]
Zit er in Israël olie dan? En in Afghanistan? Met name Afghanistan destijds was grappig. Al 20 jaar oorlog, geen haan die er naar kraait, maar toen Amerika er nog wat bommen bij ging gooien, gingen er duizenden mensen de straat op om te protesteren.quote:Nee hoor. Als er olie had gezeten, dan zou de internationale pers er over elkaars benen struikelen...als daar nog plek voor was, tussen de benen van de soldaten van Bush.
Das waar.quote:Op vrijdag 1 juli 2005 10:11 schreef Soul79 het volgende:
[..]
En dus springt Marokko bij. Wat lief van ze.
[..]
En dus? Als hun rechten worden geschonden, zou dat een even serieuze zaak moeten zijn als die van die miljoenen Palestijnen, Tsjetsjenen en Soedanezen.
[..]
Zit er in Israël olie dan? En in Afghanistan? Met name Afghanistan destijds was grappig. Al 20 jaar oorlog, geen haan die er naar kraait, maar toen Amerika er nog wat bommen bij ging gooien, gingen er duizenden mensen de straat op om te protesteren.
Als er iets een universele eigenschap is, dan is het wel selectieve verontwaardiging.
Laten we het niet overdrijven. Punt is, dat dat land zelfstandig gewoonweg niet kan overleven. Ik zou zeggen, laat die 250.000 mensen maar zeggen bij wie ze willen horen.quote:Op vrijdag 1 juli 2005 10:11 schreef Soul79 het volgende:
[..]
En dus springt Marokko bij. Wat lief van ze.
Dat dat niet zo is, kan je dus net zo goed het westen aanrekenen.quote:En dus? Als hun rechten worden geschonden, zou dat een even serieuze zaak moeten zijn als die van die miljoenen Palestijnen, Tsjetsjenen en Soedanezen.
Israel is DE destabiliserende factor in het Midden Oosten, welke vol zit met olie. Afganistan is alleen maar binnengevallen omdat Osama daar zat en men hem niet wilde uitleveren. Osama was op dat moment even iets meer waard dan alle olie op deze planeet. Hij had immers Amerika in hun trots gekrenkt en op eigen bodem aangevallen.quote:Zit er in Israël olie dan? En in Afghanistan? Met name Afghanistan destijds was grappig. Al 20 jaar oorlog, geen haan die er naar kraait, maar toen Amerika er nog wat bommen bij ging gooien, gingen er duizenden mensen de straat op om te protesteren.
Yup, inderdaad erg universeel.quote:Als er iets een universele eigenschap is, dan is het wel selectieve verontwaardiging.
Een niet onaanzienlijk deel wil in elk geval niet bij Marokko horen. En zelfs als ze allemaal niet bij Marokko willen horen, dan nog zou Marokko zich daar niks van aantrekken. Daar zit hem de kneep.quote:Op vrijdag 1 juli 2005 10:42 schreef Vhiper het volgende:
[..]
Laten we het niet overdrijven. Punt is, dat dat land zelfstandig gewoonweg niet kan overleven. Ik zou zeggen, laat die 250.000 mensen maar zeggen bij wie ze willen horen.
[..]
Dat overspannen gevoel van 'verbondenheid' dat de Marokkanen in Nederland schijnen te voelen met de Palestijnen en de daar uit voortvloeiende haat jegens Israël heeft echt niks te maken met olie. Het heeft gewoon te maken met de gedachte: moslims mogen wel gedood worden door andere moslims, maar niet door niet-moslims.quote:[quote]
[..]
Israel is DE destabiliserende factor in het Midden Oosten, welke vol zit met olie. Afganistan is alleen maar binnengevallen omdat Osama daar zat en men hem niet wilde uitleveren. Osama was op dat moment even iets meer waard dan alle olie op deze planeet. Hij had immers Amerika in hun trots gekrenkt en op eigen bodem aangevallen.
[..]
Daar zijn we het dan eens. Degenen die Amerika (terecht overigens) selectieve verontwaardiging verwijten, maken zich daar zelf schuldig aan. Namelijk door niet te demonstreren voor Afghanistan als de Russen daar zitten, maar opeens wel als de Amerikanen er heen gaan.quote:Yup, inderdaad erg universeel.
In een democratie gaat het om de meerderheid, niet een "onaanzienlijk deel". verder graag een bron?quote:Op vrijdag 1 juli 2005 11:01 schreef Soul79 het volgende:
Een niet onaanzienlijk deel wil in elk geval niet bij Marokko horen. En zelfs als ze allemaal niet bij Marokko willen horen, dan nog zou Marokko zich daar niks van aantrekken. Daar zit hem de kneep.
Yup, ik zie bij veel Nederlanders een exact dezelfde verbondenheid met christelijke slachtoffers van moslims. Ik praat het niet goed, maar het is dus een universeel probleem, niet alleen voorbehouden aan Marokkanen of moslims.quote:Dat overspannen gevoel van 'verbondenheid' dat de Marokkanen in Nederland schijnen te voelen met de Palestijnen en de daar uit voortvloeiende haat jegens Israël heeft echt niks te maken met olie. Het heeft gewoon te maken met de gedachte: moslims mogen wel gedood worden door andere moslims, maar niet door niet-moslims.
Bullshit. Als je hetzelfde conflict in het midden van de Sahara gaat uitvechten, had het westen er geen seconde aandacht aan besteed. Het is de strategische positie in het Midden Oosten van Israel en de olie die zich in de regio bevind, die de aandacht van de grote mogendheden vasthoud en waar die aandacht zich bevind, bevind ook de aandacht van de media zich.quote:De olie speelt een belangrijke rol op het politieke vlak, maar echt niet in de journalistieke aandacht er voor. Dat vloeit voort uit het feit dat het Israël/Palestina-conflict het grote brandpunt is van de wereld. En dat komt dan weer voor een belangrijk deel doordat het een conflict is tussen een Westers en een niet Westers volk. Nogmaals, als het een zuiver niet-westers conflict zou zijn, zou het de aandacht van de publieke opinie niet zo hebben. Olie of geen olie.
Klopt, maar dat betekend niet dat er dan helemaal maar niet geprotesteerd zou moeten worden.quote:Daar zijn we het dan eens. Degenen die Amerika (terecht overigens) selectieve verontwaardiging verwijten, maken zich daar zelf schuldig aan. Namelijk door niet te demonstreren voor Afghanistan als de Russen daar zitten, maar opeens wel als de Amerikanen er heen gaan.
Ook dat ontken ik niet.quote:En ook het Sahareense conflict is er een voorbeeld van. Het bewijst dat de aandacht die er in de wereld is voor menselijk leed in de meeste gevallen door niet al te zuivere motieven wordt ingegeven.
Er is daar geen democratie, simpel. Waar het om gaat is dat als je tegen Marokko bent, je in een Marokkaanse politieke gevangenis beland. En zoals ik zeg zou Marokko zich sowieso weinig van de wensen van de bevolking aantrekken. En nee, voor die stelling heb ik geen bron.quote:Op vrijdag 1 juli 2005 11:15 schreef Vhiper het volgende:
[..]
In een democratie gaat het om de meerderheid, niet een "onaanzienlijk deel". verder graag een bron?
[..]
Wat is dat toch met die olie-fixatie? Het Israël/Palestina conflict vormt de grote wig tussen het westen en de Islamitische wereld. Daar ontleent het zijn belang aan. Zonder Israël geen 11 september, simpel. En waarom is het zo'n splijtzwam? Omdat Israël westers is en dus door het westen gesteund wordt, en de Palestijnen moslims zijn en dus door de islamtische wereld gesteund worden. Als het Westen zijn olie belangen veilig wil stellen, zou het Israël juist als een baksteen moeten laten vallen.quote:Bullshit. Als je hetzelfde conflict in het midden van de Sahara gaat uitvechten, had het westen er geen seconde aandacht aan besteed. Het is de strategische positie in het Midden Oosten van Israel en de olie die zich in de regio bevind, die de aandacht van de grote mogendheden vasthoud en waar die aandacht zich bevind, bevind ook de aandacht van de media zich.
[..]
Doe niet alsof iets dergelijks uniek is voor Marokko. Zulke zaken die je overal in de wereld, zelfs in onze westerse maatschappij.quote:Op vrijdag 1 juli 2005 18:30 schreef Soul79 het volgende:
Er is daar geen democratie, simpel. Waar het om gaat is dat als je tegen Marokko bent, je in een Marokkaanse politieke gevangenis beland. En zoals ik zeg zou Marokko zich sowieso weinig van de wensen van de bevolking aantrekken. En nee, voor die stelling heb ik geen bron.
In de VS is een zeer machtige Joodse lobbie. Die laten hun "broeders" in Israel niet zomaar vallen. Verder is Israel in de regio een supermacht. Het heeft het modernste leger en beschikt over kernwapens. Als het westen Israel als een baksteen zou laten vallen en de islamitische landen hun kans zouden ruiken om israel weg te vagen, heb je daar een gigantisch conflict gaande. Niet bepaald goed voor de oliehandel.quote:Wat is dat toch met die olie-fixatie? Het Israël/Palestina conflict vormt de grote wig tussen het westen en de Islamitische wereld. Daar ontleent het zijn belang aan. Zonder Israël geen 11 september, simpel. En waarom is het zo'n splijtzwam? Omdat Israël westers is en dus door het westen gesteund wordt, en de Palestijnen moslims zijn en dus door de islamtische wereld gesteund worden. Als het Westen zijn olie belangen veilig wil stellen, zou het Israël juist als een baksteen moeten laten vallen.
Bron: http://www.amnesty.nl/landeninfo/llp_maro_2005.shtmlquote:Een Commissie voor Waarheid en Verzoening werd opgezet om zich te buigen over honderden “verdwijningen” en willekeurige detenties in voorgaande decennia. De autoriteiten zetten hun offensief voort tegen vermeende islamistische activisten, en meer dan tweehonderd mensen werden veroordeeld tot gevangenisstraffen. Verscheidene veroordeelden waren gemarteld tijdens ondervraging door de veiligheidstroepen. Ook waren er berichten over andere schendingen van het recht op een eerlijk proces. De autoriteiten stelden een wet op om marteling tegen te gaan en verklaarden in juli dat berichten over marteling uit 2002 en 2003 zouden worden onderzocht. Het wettelijk kader voor vrouwenrechten werd aanzienlijk verbeterd. Drieëndertig mensen kregen een koninklijk pardon, onder wie politieke gevangenen en gewetensgevangenen.
Het gaat beter met de wetenschap dat het bij de gratie is van zo iemand als een koning.quote:Op donderdag 14 juli 2005 01:11 schreef Tup het volgende:
Toch gaat het al iets beter:
[..]
Bron: http://www.amnesty.nl/landeninfo/llp_maro_2005.shtml
Als je zo gaat beginnen: de staat Israel was er al voordat de Romeinen er waren.quote:Op vrijdag 1 juli 2005 09:07 schreef Vhiper het volgende:
[..]
Palestina bestaat al sinds de Romeinen er zaten.
Spaanse handen.quote:Op donderdag 30 juni 2005 23:47 schreef gr8w8 het volgende:
Ach, het ligt er maar aan hoever je terug gaat. Met een beetje goede wil kun je ook eisen dat het weer in Franse handen komt.
De V.N. probeert al tientallen jaren een referendum te houden in de Westelijke Sahara. Marokkko werkt dit ook al tientallen jaren tegen. Verder stimuleert Marokko zeer actief de vestiging van Marokkanen in de Westelijke Sahara: onder andere door er geen accijns te heffen (nadeel: in de WS mag geen drank verkocht worden, wie er ooit naartoe gaat: neem wat drank mee voor de ruilhandel! )quote:Op vrijdag 1 juli 2005 10:42 schreef Vhiper het volgende:
Punt is, dat dat land zelfstandig gewoonweg niet kan overleven. Ik zou zeggen, laat die 250.000 mensen maar zeggen bij wie ze willen horen.
(..)
Marokko binnenvallen om ze op hun plaats te wijzen omtrent dat dor stukje woestijn waar nog geen woestijnrat wil wonen(..)
Wat achtergrondinformatie over Peter van Walsum:quote:Polisario says W.Sahara slipping into violent cycle
28 Jul 2005 11:41:10 GMT
Source: Reuters
GENEVA, July 28 (Reuters) - Western Sahara's exiled independence movement said on Thursday the disputed desert territory risked slipping into a cycle of violence following a Moroccan crackdown in May.
Mohamed Yeslem Bissat, Polisario Front's representative in Algeria, called on the United Nations human rights officials in Geneva to pressure Morocco into opening the mineral-rich region to media and diplomatic observers.
"We don't want to find ourselves in another cycle of violence," he told journalists. "We are seeking clear action from the United Nations to open the area to representatives from the media and international observers."
Morocco claims historical rights to the territory it seized after Spain pulled out in 1975.
The territory has seen an escalation in clashes with the authorities in recent months. An anti-Moroccan demonstration on May 29 turned violent and resulted in dozens of arrests and accusations that Moroccan authorities had used excessive force.
Rights group Amnesty International has said it was very concerned about reports of the use of torture and force by Moroccan authorities to put down the May demonstration.
The riots were described as an uprising by Polisario, which threatened in May to resume its armed struggle against Morocco.
The U.N. named Dutch diplomat Peter van Walsum on Tuesday to renew efforts to break a decades-long impasse over whether Western Sahara should gain independence.
Walsum fills the post more than a year after the resignation of James Baker, the former U.S. secretary of state, who left after seven years of trying for an agreement on the status of the northwest African desert territory of about 260,000 people.
"He has to address the explosive situation created by Moroccan authorities," Bissat said. "People want to exercise their democratic rights and determine their own destiny."
Last month, media-rights group Reporters Without Borders called on Morocco to stop detaining and threatening journalists in the territory.
Bron: AlertNet.org
quote:Eigenzinnige, intellectuele hoogvlieger
Marc Peeperkorn
VN-gezant Peter van Walsum mag zich gaan toeleggen op een kwestie waarop zijn voorganger, de Amerikaanse minister Baker van Buitenlandse Zaken, zijn tanden stuk beet: het conflict over de Westelijke Sahara.
Oud-diplomaat Peter van Walsum heeft zijn benoeming tot VN-gezant voor de Westelijke Sahara geheel aan zijn eigen verdiensten te danken. Er is geen enkele interventie vanuit Den Haag geweest, laat Buitenlandse Zaken weten. Vermoedelijk tot grote opluchting van Van Walsum, die de Haagse lobby-capaciteiten eerder als ‘volstrekt amateuristisch’ afdeed.
VN-baas Kofi Annan maakte de benoeming woensdag bekend. Van Walsum moet het aloude conflict tussen Marokko en de verzetsbeweging Polisario (gesteund door Algerije) over de aanspraken op de Westelijke Sahara tot een oplossing brengen. De vorige gezant, de voormalige Amerikaanse minister Baker van Buitenlandse Zaken, legde uit pure frustratie over de impasse zijn taak in 2004 neer.
Met Van Walsum (71) hebben de VN een zwaargewicht binnengehaald. Vriend en vijand betitelen hem als ‘het beste wat de Nederlandse diplomatie te bieden heeft’. Een intellectuele hoogvlieger, scherp en eigenzinnig, niet iemand die tijdens zijn lange carrière bij Buitenlandse Zaken netjes zei wat Den Haag hem voorschotelde. Hij had overigens graag nog wat vrijpostiger willen zijn. ‘Ik heb de dingen wel vaak net iets anders willen zeggen, om maar niet te spreken van de momenten waarop ik wijselijk mijn mond heb gehouden’, zei hij in 2001 na zijn pensionering.
Na zijn rechtenstudie komt Van Walsum in 1963 bij Buitenlandse Zaken. In 1967 vertrekt hij naar de ambassade in Boekarest en drie jaar later naar de permanente vertegenwoordiging in New York. Daarvandaan toont hij middels artikelen in het NRC zijn grote afkeer van het linkse kabinet-Den Uyl (1973-1977). Als straf wordt hij overgeplaatst naar New Delhi, een plek waar hij nauwelijks iets te doen heeft.
Een indringende smeekbede maakt overplaatsing naar Londen mogelijk (1975), waarna zijn carrière pas goed op gang komt. Achtereenvolgens zit hij in Brussel, Bangkok en Bonn en tussendoor (1989-1993) bekleedt hij de topfunctie op het ministerie van directeur-generaal politieke zaken. Als bekroning van zijn loopbaan wordt hij 1998 permanent vertegenwoordiger bij de VN in New York, op het moment dat Nederland zitting heeft in de Veiligheidsraad.
Dankzij zijn diplomatie stemt Indonesië in met de komst van een VN-vredesmacht naar Oost-Timor. Hij wordt er alom voor geprezen. Vanuit zijn positie in New York beziet Van Walsum vol afgrijzen hoe toenmalig premier Kok probeert zijn partijgenoot Pronk een topfunctie (Hoge Commissaris voor de Vluchtelingen) bij de VN te bezorgen. ‘De politici dachten dat ze het zonder de diplomaten konden. Het is een blunder dat ze onze waarschuwing niet serieus hebben genomen’, verklaart hij later. Uiteindelijk loopt Pronk de baan mis en gaat die naar oud-premier Lubbers.
In 2000 doet Van Walsum een opvallend voorstel: stuur een bataljon mariniers naar Sierra Leone om Nederland te verlossen van het Srebrenica-syndroom. De Tweede Kamer en het kabinet vallen over hem heen, wat de diplomaat betitelt als ‘kuddematige verontwaardiging’.
Van Walsum heeft zijn ergernis over het Afrika-beleid (‘gewauwel’) van opeenvolgende kabinetten nooit onder stoelen of banken gestoken. In zijn ogen loopt Nederland, net als vele andere landen, met een grote boog om problemen in Afrika heen. Als VN-gezant kan hij proberen in elk geval één kwestie op te lossen.
Bron: De Volkskrant
Nee, niet gezien helaas. Ik zal even zoeken of het nog ergens te vinden is, ben zeer geïnteresseerd. Is er iets meer over te vertellen?quote:Op maandag 1 augustus 2005 12:26 schreef Elgigante het volgende:
Iemad Michael Palin in de Sahara gezien op Ned 3 een paar dagen geleden?
Daar ging hij nog even bij de bannelingen langs, best interessant..
Hij begon aan een tocht door de sahara (ik meen dat het een vervolg krijgt, ik weet alleen niet precies wanneer het komt, even de gids raadplegen denk ik) en kwam aan in Tanger, vertelde wat over de stad, ging door naar Fez en sprak met de Berbers en begon toen over de Westelijke Sahara.quote:Op maandag 1 augustus 2005 13:14 schreef sigme het volgende:
[..]
Nee, niet gezien helaas. Ik zal even zoeken of het nog ergens te vinden is, ben zeer geïnteresseerd. Is er iets meer over te vertellen?
Ik kom zo af en toe in Marokko en ben ook wel in de Westelijke Sahara geweest. Ik heb het voornemen om begin 2006 weer eens een paar weken die kant op te gaan. En alle achtergrond info bij gebieden die ik bezoek vind ik altijd interessant.
Dat komt me al meer herkenbaar voor. Vooral die mijnenvelden.quote:De Marokkaanse barrière is een ongeveer 2500 kilometer lang bouwwerk bestaande uit ca. drie meter hoge zandwallen, bunkers, prikkeldraadversperringen en mijnenvelden dat voornamelijk door de Westelijke Sahara loopt.
Oh, maar ik wist niets van de groene mars, dat heb ik niet meegekregen in de reportage (of ik was net aan het pissen, kan ook).quote:Op maandag 1 augustus 2005 14:25 schreef sigme het volgende:
De (kale, feitelijke) geschiedenis ken ik inderdaad wel zo ongeveer. Je meldt niet de 'groene mars', waarbij (in 1975) 350.000 Marokkaanse burgers (en soldaten) vreedzaam de Westelijke Sahara zijn binnengelopen. In Marokko is dit een hele belangrijke dag, praktisch iedere plaats van betekenins heeft er een straat op plein naar vernoemd en de herdenking is een nationale feestdag.
Ik zal eens wat meer zoeken naar die muur. Ik had daar nooit eerder over gehoord, ik heb er ook geen spoor of aanwijzing van gezien in de WS.
Inmiddels gevonden op wikipedia:
[..]
Dat komt me al meer herkenbaar voor. Vooral die mijnenvelden.
De internationale gemeenschap (UN) is trouwens al tientallen jaren vrij massaal aanwezig in de WS , maar hakt maar steeds geen knopen door. Ze zijn daar eigenlijk om het refrendum over de WS te begeleiden, maar dat referendum komt maar niet..
zelfs een oorlog zou gunstig zijn voor het westen dan komt de olie in westerse handen want dat winnen de arabieren nooit.quote:Op zaterdag 2 juli 2005 16:51 schreef Vhiper het volgende:
[..]
Doe niet alsof iets dergelijks uniek is voor Marokko. Zulke zaken die je overal in de wereld, zelfs in onze westerse maatschappij.
[..]
In de VS is een zeer machtige Joodse lobbie. Die laten hun "broeders" in Israel niet zomaar vallen. Verder is Israel in de regio een supermacht. Het heeft het modernste leger en beschikt over kernwapens. Als het westen Israel als een baksteen zou laten vallen en de islamitische landen hun kans zouden ruiken om israel weg te vagen, heb je daar een gigantisch conflict gaande. Niet bepaald goed voor de oliehandel.
Het westen is er bij gebaad als er in die regio de balans blijft bestaan en het conflict op een gebalanseerde manier opgelost wordt.
Marokko binnenvallen om ze op hun plaats te wijzen omtrent dat dor stukje woestijn waar nog geen woestijnrat wil wonen, is gewoon niet interessant voor de wereld, al zouden al die paar mensen daar Bush als een god eerbieden.
http://www.nd.nl/newsite/artikel.asp?id=66236quote:Sahara
commentaar door Herman Veenhof
Een Nederlandse diplomaat mag gaan proberen het zich voortslepende conflict in de Westelijke Sahara tot een oplossing, of ten minste in beweging, te krijgen.
Peter van Walsum (71) was in de jaren negentig van de vorige eeuw Nederlands ambassadeur in de Bondsrepubliek Duitsland, in een tijd dat volgens suggestieve enquêtes Nederland en de oosterburen op voet van oorlog stonden, door voetbal en waterige tomaten. Van Walsum hanteerde die 'crisis' bekwaam en met durf.
Die twee woorden typeren hem. De topdiplomaat is nooit bang geweest duidelijke uitspraken te doen of tegen de heersende mening in te gaan. Voor zijn pensioen in 2001 functioneerde hij namens Nederland als ambassadeur bij de VN, daarvoor in Duitsland en Thailand en op posten bij de NAVO (in Parijs, waar deze organisatie niet altijd populair is), de EG in Brussel en in India.
Na zijn afscheid van de diplomatie had hij meer ruimte om zich uit te spreken. Dat deed hij dan ook in een pamfletachtig boek getiteld Verder met Nederland - De kritische terugblik van een topdiplomaat. Hij noemde het Afrikabeleid van regering en Tweede Kamer een ,,blamage''. Den Haag wilde wel veel ontwikkelingshulp geven, maar deelnemen aan vredesmissies was uit den boze. Afrika was jaren de dupe van het Srebrenica-syndroom, meende Van Walsum.
In zijn Cleveringa-rede was hij onlangs nog zeer fel tegen Bush, wiens Irakbeleid hij rampzalig vindt. Van Walsum vindt ook dat Nederland meer moet doen in de EU en minder met de NAVO. En volgens hem had Pronk in plaats van Lubbers Hoge Commissaris voor de Vluchtelingen moeten worden; dan zou Afrika pas echt op de kaart hebben gestaan.
Nu mag hij het daar dus zelf gaan proberen. Van Walsum is door VN-chef Kofi Annan gevraagd als persoonlijk gezant voor het al dertig jaar vastzittende conflict tussen Marokko en de verzetsbeweging Polisario. Van Walsum neemt het stokje over van de inmiddels 75-jarige Amerikaanse oud-minister van Buitenlandse Zaken James Baker III.
Polisario nam het vanwege delfstoffen en prestige omstreden gebied in bezit nadat Spanje als koloniale mogendheid was vertrokken. Vanuit Rabat werd door een 'Groene Mars' de strook langs de kust in de Westelijke Sahara in de houdgreep genomen door Marokko. Juist de laatste maanden is het geweld in de regio weer fel opgelaaid.
Een verschil met vroeger is dat de publieke opinie in Marokko nu openlijk mort tegen de hoge kosten en het harde regime dat Rabat handhaaft in Laayoune en omstreken.
Aan de andere kant houdt Polisario ook honderden soldaten gevangen en wordt de rebellengroep nog steeds gesteund door Algerije, dat de grens met Marokko in 1994 gesloten heeft. In Algiers probeert een door het leger beheerst kabinet het hoofd te bieden aan islamitische terreur en onvrede van werkloze armen. Van Walsum krijgt een complexe herintrede.
quote:De strijd blijft bestaan Marokko wil de Westelijke Sahara behouden en POLISARIO blijft onafhankelijkheid nastreven. Er valt voor beide standpunten wat in te brengen. POLISARIO baseert zich op de VN-resolutie uit 1960 waarin besloten werd dat gekoloniseerde gebieden recht hebben op zelfbeschikking. Ze vinden dat de Westelijke Sahara een afzonderlijke bevolking heeft en een afzonderlijk gebied is, dat zelfstandig kan functioneren. Marokko zou alleen maar uit zijn op economisch voordeel die de fosfaatvondsten in de Westelijke Sahara hen oplevert. Marokko daarentegen vindt dat uit historisch opzicht de Westelijke Sahara bij Marokko hoort. De VN-resolutie van 1960 over het zelfbeschikkingsrecht van gekoloniseerde volken is daarom niet van toepassing op de Westelijke Sahara. Marokko heeft het beste met de Westelijke Sahara voor en wil het daarom graag onder eigen regering houden omdat naar Marokkaans inzicht de Westelijke Sahara zowel politiek als economisch niet zelfstandig zou kunnen functioneren. Vervolgens heeft het internationale hof van justitie in 1975 uitgesproken dat de Westelijke Sahara bij Marokko hoort.
Het conflict heeft veel kanten en ligt ingewikkeld. Daarbij komt ook nog eens de vele bemoeienis van buitenaf met deze zaak. De bedoeling hiervan is om tot een oplossing te komen, maar hier is tot op heden nog geen sprake van. Zo af en toe is er wat te lezen over in de Nederlandse kranten maar er is nog steeds geen referendum geweest over de toekomst van de Westelijke Sahara. Zowel de Marokkaanse regering als POLISARIO blijven bij hun eigen standpunt.
Ik meen me toch te herrineren dat het staakt het vuren was opgeheven door een incident, klopt dit?quote:Op maandag 1 augustus 2005 17:43 schreef Mutant01 het volgende:
Dit conflict kan je niet vergelijken met het Palestijns/Israelisch conflict, alleen al vanwege het feit dat er 14 jaar lang geen schot is gelost.
Nee.quote:Op maandag 1 augustus 2005 17:54 schreef Elgigante het volgende:
[..]
Ik meen me toch te herrineren dat het staakt het vuren was opgeheven door een incident, klopt dit?
Ja, Marokko is ook de bezitter van de Westelijke Sahara.quote:Op maandag 1 augustus 2005 18:27 schreef lionsguy18 het volgende:
Marokko is de bezetter van de Westelijke Sahara.
Ik zal je er aan herinneren als je weer sneue opmerkingen maakt over Israel of joden.quote:Op maandag 1 augustus 2005 18:28 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ja, Marokko is ook de bezitter van de Westelijke Sahara.
Nu weet ik niet exact wanneer Michael Palin zich in Mauretanië bevond, maar daar sprak hij over verhoogde paraatheid omdat het staakt-het-vuren is opgeheven nar aanleiding van een of ander incident, weet jij welk incident?quote:
Kun je dit onderbouwen? Op welke gronden meent Marokko eigenlijk recht te hebben op dit stuk land?quote:Op maandag 1 augustus 2005 18:28 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ja, Marokko is ook de bezitter van de Westelijke Sahara.
Ook aan de reactie van Mutant kun je zien hoe vastgebakken het verhaal zit bij de Marokkanen en ik vind het zeer overeenkomstig met het Palestina-Israel verhaal, aan beide partijen is het land beloofd en alleen de sterkere partij maakt in feite de dienst uit, hoewel de Palestijnen niet het land uit geknikkerd werden.quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 09:55 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Kun je dit onderbouwen? Op welke gronden meent Marokko eigenlijk recht te hebben op dit stuk land?
Edit: op grond van een situatie die al vanaf 1146 niet meer bestaat dus: het rijk van de Almoraviden.
quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 10:11 schreef Elgigante het volgende:
[..]
Ook aan de reactie van Mutant kun je zien hoe vastgebakken het verhaal zit bij de Marokkanen en ik vind het zeer overeenkomstig met het Palestina-Israel verhaal, aan beide partijen is het land beloofd en alleen de sterkere partij maakt in feite de dienst uit, hoewel de Palestijnen niet het land uit geknikkerd werden.
ik bedoelde ALLE Palestijen, volgens mij gingen de Joden er in 1948 ook vanuit dat de Westbank en de Gazastrook tot Israel behoorde, daar wonen nu hoofdzakelijk Palestijnen.quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 11:51 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
![]()
Volgens mij leven er tot vandaag de dag miljoenen buiten de grenzen in kampen.
Nee, het kan zijn dat Mauritanie op een verdachte polisario manneke schoot, voor de rest weet ik niets van een schietpartij of wat dan ook.quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 09:36 schreef Elgigante het volgende:
[..]
Nu weet ik niet exact wanneer Michael Palin zich in Mauretanië bevond, maar daar sprak hij over verhoogde paraatheid omdat het staakt-het-vuren is opgeheven nar aanleiding van een of ander incident, weet jij welk incident?
quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 09:55 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Kun je dit onderbouwen? Op welke gronden meent Marokko eigenlijk recht te hebben op dit stuk land?
Edit: op grond van een situatie die al vanaf 1146 niet meer bestaat dus: het rijk van de Almoraviden.
quote:Marokko daarentegen vindt dat uit historisch opzicht de Westelijke Sahara bij Marokko hoort. De VN-resolutie van 1960 over het zelfbeschikkingsrecht van gekoloniseerde volken is daarom niet van toepassing op de Westelijke Sahara. Marokko heeft het beste met de Westelijke Sahara voor en wil het daarom graag onder eigen regering houden omdat naar Marokkaans inzicht de Westelijke Sahara zowel politiek als economisch niet zelfstandig zou kunnen functioneren. Vervolgens heeft het internationale hof van justitie in 1975 uitgesproken dat de Westelijke Sahara bij Marokko hoort.
Ik meen dat er toch echt iets gebeurd was, want het staakthet-vuren was al erg lang van kracht en dat zeg je niet 1-2-3 op neem ik aan, het kost namelijk handenvol geld.quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 12:51 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Nee, het kan zijn dat Mauritanie op een verdachte polisario manneke schoot, voor de rest weet ik niets van een schietpartij of wat dan ook.
Er wonen anders tig Sahrawi's in Marokko en nog in de Westelijke Sahara hoorquote:Op dinsdag 2 augustus 2005 11:53 schreef Elgigante het volgende:
[..]
ik bedoelde ALLE Palestijen, volgens mij gingen de Joden er in 1948 ook vanuit dat de Westbank en de Gazastrook tot Israel behoorde, daar wonen nu hoofdzakelijk Palestijnen.
Dat is in Westelijk Sahara ondenkbaar.
En dit is weer in tegenspraak met een ander artikel...quote:
Mauritania was ooit ook partij bij het conflict, maar goed, ik kan nergens een bericht vinden van dat er iets is gebeurd.quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 12:53 schreef Elgigante het volgende:
[..]
Ik meen dat er toch echt iets gebeurd was, want het staakthet-vuren was al erg lang van kracht en dat zeg je niet 1-2-3 op neem ik aan, het kost namelijk handenvol geld.
Maar als de Mauretanen op een Polisariostrijder schoent, wat heeft dat dan met het conflict te maken?
Maar zijn wel Marokkaans staatsburger neem ik aan?quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 12:53 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Er wonen anders tig Sahrawi's in Marokko en nog in de Westelijke Sahara hoor![]()
Misschien speelde dit ook een jaar of twee terug en is het staakt het vuren inmiddels al weer dik een jaar van kracht ofzo, het zou zomaar kunnen.quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 12:54 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Mauritania was ooit ook partij bij het conflict, maar goed, ik kan nergens een bericht vinden van dat er iets is gebeurd.
Ja, dat is dan ook niet zo vreemd, anders zouden alle Sahrawi's staatloos zijn. Overigens zijn de meeste volgens mij Algerijns staatsburger.quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 12:55 schreef Elgigante het volgende:
[..]
Maar zijn wel Marokkaans staatsburger neem ik aan?
Wat voor nationaliteit hadden de westelijke Saharabewoners nadat de Spanjaarden vertrokken waren en voordat de Marokkanen het gebied inlijfden?quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 12:57 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ja, dat is dan ook niet zo vreemd, anders zouden alle Sahrawi's staatloos zijn. Overigens zijn de meeste volgens mij Algerijns staatsburger.
Dat zou ik niet weten. De westelijke sahara is nooit een autonoom, zelfstandig gebied geweest.quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 12:59 schreef Elgigante het volgende:
[..]
Wat voor nationaliteit hadden de westelijke Saharabewoners nadat de Spanjaarden vertrokken waren en voordat de Marokkanen het gebied inlijfden?
Tja ze leveren in elk geval wapens (wel verkocht uiteraard) aan de polisario, dus ze erkennen hen wel op een of andere manier.quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 12:59 schreef Mutant01 het volgende:
De polisario is mijnsinsziens een kunstmatig in stand gehouden front. Algerije heeft er alle belang bij dat Marokko de WS niet in handen krijgt. Dit na het conflict in 1963 toen Marokko Algerije binnenviel.
Welk artikel?quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 12:54 schreef Elgigante het volgende:
[..]
En dit is weer in tegenspraak met een ander artikel...
Men heeft de euro tweemaal uitgegeven.
het is een beschikking ipv artikel, my fault.:quote:
In Marokko of WS?quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 13:03 schreef Mutant01 het volgende:
Overigens is mijn mening tov de WS redelijk neutraal, ik erger me eerder aan de spaanse aanwezigheid in het noorden.
Je vergeet wel dat Israel op voormalig Palestijns grondgebied staat. Hoezo rechtmatig?quote:Op woensdag 29 juni 2005 13:24 schreef speedfreak1 het volgende:
Israël is het land van de joden, en de moslim heeft de opvatting dat joden doodsvijanden zijn. Dat staat zelfs min of meer in de koran. Dat gaat dus helemaal niet over de West-bank of Gaza-strook, wel over een staalrtje puur en onvervalst racisme.
Voormalig inderdaad, het is in 1948 toegewezen door de VN aan de Joden om er de staat Israel te vestigen.quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 13:15 schreef Vassili_Z het volgende:
[..]
Je vergeet wel dat Israel op voormalig Palestijns grondgebied staat. Hoezo rechtmatig?![]()
De staat Israel is groter dan het gebied toegewezen door de VNquote:Op dinsdag 2 augustus 2005 13:16 schreef Elgigante het volgende:
[..]
Voormalig inderdaad, het is in 1948 toegewezen door de VN aan de Joden om er de staat Israel te vestigen.
een subtiele, doch zeer relevante kentering in mijn opinie...quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 13:17 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
De staat Israel is groter dan het gebied toegewezen door de VNAlleen daarom al verschilt dit conflict dus met Israel - Palestina.
Dat is inderdaad een flink percentage..quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 13:21 schreef Mutant01 het volgende:
Als een staat (Palestina) 5 bij 5 km is, en een ander land jat er nog ff een kilometer bij kilometer van af, dan scheelt het veel
Dat is het gros van Afrika niet. Wie heeft daar dan allemaal recht op?quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 13:00 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Dat zou ik niet weten. De westelijke sahara is nooit een autonoom, zelfstandig gebied geweest.
Sinds 1146 dus al niet meer.quote:Marokko daarentegen vindt dat uit historisch opzicht de Westelijke Sahara bij Marokko hoort.
Okay, en het internationale hof erkent Israel ook. De Palestijnse gebieden zouden ook niet zelfstandig kunnen functioneren.quote:De VN-resolutie van 1960 over het zelfbeschikkingsrecht van gekoloniseerde volken is daarom niet van toepassing op de Westelijke Sahara. Marokko heeft het beste met de Westelijke Sahara voor en wil het daarom graag onder eigen regering houden omdat naar Marokkaans inzicht de Westelijke Sahara zowel politiek als economisch niet zelfstandig zou kunnen functioneren. Vervolgens heeft het internationale hof van justitie in 1975 uitgesproken dat de Westelijke Sahara bij Marokko hoort.
Nou, daar hebben ze twee overzeese gebiedsdelen. Beide ter grootte van de erin gelegen stad. Vallend onder Spaanse juridistrictie enzo, dus er zit nogal een douane grens omheen. Inwoners zijn Spanjaard (of Marokkaanse gastarbeider). Er wordt alleen geen / weinig accijns geheven, dus drank & brandstof is er goedkoop (ook vergeleken met de Marokkaanse benzineprijzen). Er zit véél middenstand, die er vanalles en nog wat verkopen wat ik Marokko (blijkbaar) lastig verkrijgbaar is: er gaan altijd drommen mensen over de grens met witgoed, electronica & waspoeder.quote:
Binnen de gegeven grenzen. Israel heeft recht op een bepaald gebied, maar zit daar ver overheen, ook volgens het internationaal hof.quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 13:29 schreef Mwanatabu het volgende:
Okay, en het internationale hof erkent Israel ook. De Palestijnse gebieden zouden ook niet zelfstandig kunnen functioneren.
Kiezen of delen.
quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 14:14 schreef Mutant01 het volgende:
Binnen de gegeven grenzen. Israel heeft recht op een bepaald gebied, maar zit daar ver overheen, ook volgens het internationaal hof.
Marokko ook.quote:In 1975 besliste Den Haag echter dat noch de aanspraken van Marokko, noch die van Mauritanië gegrond waren en dat de eisen van de Sahrawi’s voor onafhankelijkheid rechtmatig waren. Daarop organiseerde Hassan II een ‘Groene Mars’, die ruim een kwart miljoen Marokkanen naar het gebied bracht. In november van hetzelfde jaar werd in Madrid een akkoord getekend waardoor Marokko twee derde van de oppervlakte in ‘beheer’ kreeg ‘tijdens een overgangsfase’, één derde ging naar Mauritanië. In 1979 slaagde Hassan II erin het fosfaatrijke gebied met zijn visrijke kustwateren onder Marokkaanse controle te krijgen.
Bron
Je bent scherp Mwanatabu.quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 14:29 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
[..]
Marokko ook.
Nogmaals: kiezen of delen.
Des temeer reden om de Palestijnse gebieden definitief te annexeren, niet?quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 14:55 schreef Mutant01 het volgende:
een SADR daar als land zou alleen maar thuishaven voor terroristen zijn, (zie alleen al mali al)
Ik heb het niet van mezelf hoor, maar van een of andere website gelinkt aan een uni.quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 15:06 schreef Mwanatabu het volgende:
Ik snap niet waar Mutant01 vandaan heeft dat het internationaal hof besloten zou hebben dat Marokko inderdaad een rechtmatige claim zou hebben op de Westelijke Sahara:
http://www.cmo.nl/conflictenbank/index.php?Afrika:Westelijke_Sahara
http://www.ethesis.net/marokko/marokko_deel_I_hfst_7_8.htm
http://www.cia.gov/cia/publications/factbook/geos/wi.html
http://www.icj-cij.org/ic(...)isasummary751016.htm
http://www.historyofnations.net/africa/westernsahara.html
De palestijnse gebieden kennen nog zoiets als een eigen overheid en eigen politiemacht. Overigens, kiezen of delen, Spanjaarden weg uit de noordelijke steden?quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 15:07 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Des temeer reden om de Palestijnse gebieden definitief te annexeren, niet?
Er is een regering. Dat er geen politiemacht is, is omdat Marokko het bezet houdt en het niet toestaat. Dat is dus geen argument om het bezet te houden. (dit is een edit overigens)quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 15:07 schreef Mutant01 het volgende:
De palestijnse gebieden kennen nog zoiets als een eigen overheid en eigen politiemacht.
Ook. En Marokko weg uit de Westelijke Sahara en Israel uit de Palestijnse gebieden.quote:Overigens, kiezen of delen, Spanjaarden weg uit de noordelijke steden?
Wat is het verband? Kiezen of delen slaat op het aanvoeren van uitspraken van het internationaal hof als legitimatie. De Spaanse steden hebben volgens mij niks met de WS of de UN te maken.quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 15:07 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
De palestijnse gebieden kennen nog zoiets als een eigen overheid en eigen politiemacht. Overigens, kiezen of delen, Spanjaarden weg uit de noordelijke steden?
Mijnsinsziens heeft het internationaal hof ondertussen wel duidelijk gemaakt geen enkele macht te hebben. De Spaanse steden zijn overblijfselen van een koloniaal tijdperk, volgens mij zijn we dat tijdperk al ver vooruit of niet?quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 15:13 schreef sigme het volgende:
[..]
Wat is het verband? Kiezen of delen slaat op het aanvoeren van uitspraken van het internationaal hof als legitimatie. De Spaanse steden hebben volgens mij niks met de WS of de UN te maken.
niet te vergeten dat israel dat innaam na de oorlog gewonnen te hebben die gestart werd van arabische zijdequote:Op dinsdag 2 augustus 2005 13:21 schreef Mutant01 het volgende:
Als een staat (Palestina) 5 bij 5 km is, en een ander land jat er nog ff een kilometer bij kilometer van af, dan scheelt het veel
Je haalde het eerst zelf aan, hoor. Met de claim dat het de bezetting had gelegitimeerd. Nu het andersom blijkt te zijn, acht je het ineens niet meer relevant?quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 15:14 schreef Mutant01 het volgende:
Mijnsinsziens heeft het internationaal hof ondertussen wel duidelijk gemaakt geen enkele macht te hebben.
"De Marokkaanse claim op de Westelijke Sahara is een overblijfsel uit een prekoloniaal tijdperk, volgens mij zijn we dat tijdperk al ver vooruit, niet?"quote:De Spaanse steden zijn overblijfselen van een koloniaal tijdperk, volgens mij zijn we dat tijdperk al ver vooruit of niet?
De Sahrawi's hebben geen mogelijkheid om een stuk grond dat zo groot is als de Westelijke Sahara alleen te beheersen, dat is onmogelijk (ook al zouden ze wel een dergelijk politie-apparaat hebben). Landen als Pakistan hebben al moeite om buitenlandse terroristen tegen te houden. Marokko heeft overigens eerder vermeld dat het wel een bepaalde autonomie aan het gebied wil geven (zelfbestuur e.d.), maar dat het voor de rest wel onder Marokko zelf zou blijven vallen.quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 15:12 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Er is een regering. Dat er geen politiemacht is, is omdat Marokko het bezet houdt en het niet toestaat. Dat is dus geen argument om het bezet te houden. (dit is een edit overigens)
[..]
Ook. En Marokko weg uit de Westelijke Sahara en Israel uit de Palestijnse gebieden.
Gelijke monniken imams gelijke kappen...
Egypte en een aantal anderen startte de oorlog. Je argument slaat dan ook nergens op. Als Belgie in oorlog raakt met Duitsland, en Duitsland wint, mag het dan ook een stuk van Nederland hebben?quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 15:16 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
niet te vergeten dat israel dat innaam na de oorlog gewonnen te hebben die gestart werd van arabische zijde
wel als NL belgie meehelpt zoals de palastijnen deden (die ook nog nooit een eigen bestuur hadden gehad voor 1948quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 15:19 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Egypte en een aantal anderen startte de oorlog. Je argument slaat dan ook nergens op. Als Belgie in oorlog raakt met Duitsland, en Duitsland wint, mag het dan ook een stuk van Nederland hebben?
vooruit misschien wel, voorbij duidelijk nog nietquote:Op dinsdag 2 augustus 2005 15:14 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Mijnsinsziens heeft het internationaal hof ondertussen wel duidelijk gemaakt geen enkele macht te hebben. De Spaanse steden zijn overblijfselen van een koloniaal tijdperk, volgens mij zijn we dat tijdperk al ver vooruit of niet?
Uit niets blijkt dat het andersom is, we hebben bronnen die elkaar tegenspreken. Het IH is slechts 1 van de redenen hoor, niet de belangrijkste reden.quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 15:16 schreef Mwanatabu het volgende:
Je haalde het eerst zelf aan, hoor. Met de claim dat het de bezetting had gelegitimeerd. Nu het andersom blijkt te zijn, acht je het ineens niet meer relevant?
De claim is onder andere gebaseerd op... en niet geheel gebaseerd op.quote:"De Marokkaanse claim op de Westelijke Sahara is een overblijfsel uit een prekoloniaal tijdperk, volgens mij zijn we dat tijdperk al ver vooruit, niet?"
De Palestijnen deden niet mee want die hadden nog geen eigen bestuur en ze konden toendertijd nooit georganiseerd meedoen met een aanval tegen Israel. Er zullen vast wel Palestijnen mee hebben gedaan, maar niet in naam van de Palestijnse overheid.quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 15:21 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
wel als NL belgie meehelpt zoals de palastijnen deden (die ook nog nooit een eigen bestuur hadden gehad voor 1948
Het zijn havensteden, er zou dus weldegelijk een groot voordeel zijn voor Marokko (ook economisch gezien)quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 15:21 schreef sigme het volgende:
[..]
vooruit misschien wel, voorbij duidelijk nog niet
Ik ben met je eens dat het een achterhaald concept is hoor. Hoewel ik me afvraag of het in het voordeel van Marokko is die steden over te nemen. Volgens mij genereert het nogal wat Morokaanse werkgelegenheid, die Spaanse enclaves. Maar dat is mogelijk een oppervlakkige observatie.
hoe kunne ze wel land hebben maar geen bestuurquote:Op dinsdag 2 augustus 2005 15:23 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
De Palestijnen deden niet mee want die hadden nog geen eigen bestuur en ze konden toendertijd nooit georganiseerd meedoen met een aanval tegen Israel. Er zullen vast wel Palestijnen mee hebben gedaan, maar niet in naam van de Palestijnse overheid.
Dude, ik geef je net een link naar de totale gerechtelijke uitspraak. Geen tegensprekende bronnen, jij ontkent die uitspraak gewoon regelrecht. Nadat je eerst beweerde dat hij in het voordeel van Marokko uitviel.quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 15:22 schreef Mutant01 het volgende:
Uit niets blijkt dat het andersom is, we hebben bronnen die elkaar tegenspreken. Het IH is slechts 1 van de redenen hoor, niet de belangrijkste reden.
Non-argument. Is niet relevant. Het is niet van Marokko.quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 15:18 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
De Sahrawi's hebben geen mogelijkheid om een stuk grond dat zo groot is als de Westelijke Sahara alleen te beheersen, dat is onmogelijk (ook al zouden ze wel een dergelijk politie-apparaat hebben). Landen als Pakistan hebben al moeite om buitenlandse terroristen tegen te houden.
Non-argument. Is niet relevant. Het is niet van Marokko.quote:Marokko heeft overigens eerder vermeld dat het wel een bepaalde autonomie aan het gebied wil geven (zelfbestuur e.d.), maar dat het voor de rest wel onder Marokko zelf zou blijven vallen.
Als Marokko in oorlog raakt met Algerije en Mauretanië, mag het dan ook een stuk Westelijke Sahara hebben?quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 15:19 schreef Mutant01 het volgende:
Egypte en een aantal anderen startte de oorlog. Je argument slaat dan ook nergens op. Als Belgie in oorlog raakt met Duitsland, en Duitsland wint, mag het dan ook een stuk van Nederland hebben?
Edit: ook maar even de oorspronkelijke tekst in het Engels:quote:"Het materiaal dat aan het Hof getoond is, toont het bestaan aan, ten tijde van de Spaanse kolonisatie, van wettelijke banden van erkenning tussen de sultan van Marokko en sommige van de in het territorium van de West-Sahara levende stammen. Zij tonen evenzo het bestaan aan van rechten, inclusief rechten t.a.v. het grondgebied, die wettelijke banden inhouden, tussen het gebied dat nu Mauretanië heet en het territorium van de West-Sahara. Aan de andere kant is de conclusie van het Hof dat het aangedragen materiaal en de informatie, geen enkele band van territoriale soevereiniteit aantoont tussen het territorium van de West-Sahara en het toenmalige Koninkrijk van Marokko of t.a.v. het gebied dat nu Mauretanië heet."
Vette stukje slaat op het recht op zelfbeschikking..quote:The materials and information presented to the Court show the existence, at the time of Spanish colonization, of legal ties of allegiance between the Sultan of Morocco and some of the tribes living in the territory of Western Sahara. They equally show the existence of rights, including some rights relating to the land, which constituted legal ties between the Mauritanian entity, as understood by the Court, and the territory of Western Sahara. On the other hand, the Court's conclusion is that the materials and information presented to it do not establish any tie of territorial sovereignty between the territory of Western Sahara and the Kingdom of Morocco or the Mauritanian entity. Thus the Court has not found legal ties of such a nature as might affect the application of General Assembly resolution 1514 (XV) in the decolonization of Western Sahara and, in particular, of the principle of self-determination through the free and genuine expression of the will of the peoples of the Territory.
http://www.afrol.com/Coun(...)/icj_advice_1975.htm
Neen, dat beweerde ik niet, dat copy paste ik uit een stuk tekst van een website gelinkt aan een universiteit. Dit is de 2e keer dat ik er melding van maak, le-zen.quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 15:42 schreef Mwanatabu het volgende:
Dude, ik geef je net een link naar de totale gerechtelijke uitspraak. Geen tegensprekende bronnen, jij ontkent die uitspraak gewoon regelrecht. Nadat je eerst beweerde dat hij in het voordeel van Marokko uitviel.
Goed tegenargument, als buurland is het weldegelijk relevant, terroristen in je achtertuin wil je liever niet hebben.quote:Non-argument. Is niet relevant. Het is niet van Marokko.
Zie antwoord hierboven.quote:Non-argument. Is niet relevant. Het is niet van Marokko.
Non-voorbeeld, gezien het hier niet toepasbaar is, de inval in Algerije was om een stuk gebied terug te krijgen en dat gebied is niet de westelijke Sahara, verder is er geen oorlog geweest met Mauretanie.quote:Als Marokko in oorlog raakt met Algerije en Mauretanië, mag het dan ook een stuk Westelijke Sahara hebben?
van belang.quote:Olie
Spanje is historisch gezien de veroorzaker van het conflict om de Westelijke Sahara. In 1975 beloofde de kolonisator het bestuur over de Spaanse Sahara aan bevrijdingsbeweging Polisario over te dragen. Toen dictator Franco ernstig ziek werd en de Marokkaanse koning Hassan II gelijktijdig dreigde met de Groene Mars het gebied binnen te vallen, veranderde Spanje zijn beleid en sloot in het geheim een akkoord met Marokko en Mauritanië.
Een achtertuin is niet hetzelfde als een buurland natuurlijk, in dat kader kan Iran ook Irak binnenvallen en annexeren namelijk.quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 17:02 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Neen, dat beweerde ik niet, dat copy paste ik uit een stuk tekst van een website gelinkt aan een universiteit. Dit is de 2e keer dat ik er melding van maak, le-zen.
[..]
[..]
Goed tegenargument, als buurland is het weldegelijk relevant, terroristen in je achtertuin wil je liever niet hebben.
[..]
Zie antwoord hierboven.
[..]
Non-voorbeeld, gezien het hier niet toepasbaar is, de inval in Algerije was om een stuk gebied terug te krijgen en dat gebied is niet de westelijke Sahara, verder is er geen oorlog geweest met Mauretanie.
Maar dat kan ook, wie zegt dat ze dat niet doen? Overigens is deze discussie wel net zo nutteloos als het Palestina-Israel conflict, beetje kip - ei verhaal. De vormalig koloniale heersers hebben er wel een bende van gemaakt in Afrika.quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 17:07 schreef Elgigante het volgende:
[..]
Een achtertuin is niet hetzelfde als een buurland natuurlijk, in dat kader kan Iran ook Irak binnenvallen en annexeren namelijk.
De vraag is of het legitiem is...quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 17:13 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Maar dat kan ook, wie zegt dat ze dat niet doen? Overigens is deze discussie wel net zo nutteloos als het Palestina-Israel conflict, beetje kip - ei verhaal. De vormalig koloniale heersers hebben er wel een bende van gemaakt in Afrika.
Dat is dezelfde hypocrisie die vele westerlingen hebben die voor de "Sahrawi" zaak vechten. Nietwaar? Wereldpolitiek is nou eenmaal hypocrisie, Nederland, Frankrijk en de VS erkennen de Westelijke Sahara ook niet als onafhankelijk land, tja dat is hypocriet nietwaar, want ze erkennen bijvoorbeeld wel een palestina. Its all about the money. 70 landen in de wereld erkennen de WS, de rest niet.quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 17:17 schreef Elgigante het volgende:
[..]
De vraag is of het legitiem is...
En als ik de artikelen naast elkaar leg (welke de revue gepasseerd zijn) speelt Marokko het niet echt eerlijk en lezen ze de resoluties als de Koran, ze halen er uit wat voor hen gunstig is en de rest negeert men.
De voormalige koloniale heersers hebben inderdaad een puinhoop achtergelaten wat de basis vormt van gigantisch veel conficten, maar dat is nog geen excuus voor de halsstarrigheid van Marokko natuurlijk..
Toch concludeer ik voor mezelf dat ik Marokkanen die zich hard maken voor 'de palestijnse zaak' nu wel kan betichten van enige vorm van hypocrisie.
Oh tuurlijk, we steunen allemaal enige vrom(en) van hypocrisie, ook ik en ook jij denk ik, maar ik beken het ipv dat ik het negeer of ontken, vind ik een verschil.quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 17:21 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Dat is dezelfde hypocrisie die vele westerlingen hebben die voor de "Sahrawi" zaak vechten. Nietwaar? Wereldpolitiek is nou eenmaal hypocrisie, Nederland, Frankrijk en de VS erkennen de Westelijke Sahara ook niet als onafhankelijk land, tja dat is hypocriet nietwaar, want ze erkennen bijvoorbeeld wel een palestina. Its all about the money. 70 landen in de wereld erkennen de WS, de rest niet.
Wie negeert of ontkent het dan? Het negeren en ontkennen is juist de hypocrisie.quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 17:23 schreef Elgigante het volgende:
[..]
Oh tuurlijk, we steunen allemaal enige vrom(en) van hypocrisie, ook ik en ook jij denk ik, maar ik beken het ipv dat ik het negeer of ontken, vind ik een verschil.
Mwa, marokkanen die ik ken.quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 17:24 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Wie negeert of ontkent het dan? Het negeren en ontkennen is juist de hypocrisie.
Machocultuurquote:Op dinsdag 2 augustus 2005 17:29 schreef Elgigante het volgende:
[..]
Mwa, marokkanen die ik ken.
Wel de mond vol over Palestina, maar het verhaal over de Westerlijke Sahara 'zijn allemaal leugens'.
Typische reactie vind ik altijd, over van alles en nog wat is openlijk te spreken, maar bepaalde zaken zijn duidelijk taboe.
En als je er een taboe op laat rusten ontken of negeer je het in ieder geval.
Misschien heeft het met de machocultuur te maken ofzo.
Nou ja, bij een confrontatie niet anders willen zeggen dan: 'dat zijn allemaal leugens' vind ik niet echt een afwijkende mening, eerder een uitvlucht.quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 17:34 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Machocultuur. Zij hebben een andere mening, is dat verkeerd? Van mij mag de WS best wel gedeeltelijk gedropt worden door de overheid, het gedeelte wat bij Marokko moet horen, is naar MIJN mening het gedeelte dat met Spanje destijds is afgesproken, 30 jaar terug dus. De rest mag de Polisario best hebben, mits ze hun wapens neerleggen en de Marokkaanse soldaten vrijlaten.
In het geval van Israel vindt ik dat ook zij zich moeten houden aan de eerdere afspraken, dus gewoon weer de oude grenzen. De Palestijnen moeten op hun beurt ontwapenen. Tis natuurlijk allemaal veel simpeler gezegd dan gedaan.
Oh, je quootte het gewoon in wilde weg zonder dat je er later aan herinnerd wilt worden?quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 17:02 schreef Mutant01 het volgende:
Neen, dat beweerde ik niet, dat copy paste ik uit een stuk tekst van een website gelinkt aan een universiteit. Dit is de 2e keer dat ik er melding van maak, le-zen.
Precies. Buurland.quote:Goed tegenargument, als buurland is het weldegelijk relevant, terroristen in je achtertuin wil je liever niet hebben.
Wellus. Heel veel zelfs, met bombardementen over en weer tot en met het stationeren van 40,000 manschappen langs een spoorlijn aan toe.quote:Non-voorbeeld, gezien het hier niet toepasbaar is, de inval in Algerije was om een stuk gebied terug te krijgen en dat gebied is niet de westelijke Sahara, verder is er geen oorlog geweest met Mauretanie.
Ja en? Verandert dat iets aan het feit dat de bezetting niet legitiem is?quote:Spanje is historisch gezien de veroorzaker van het conflict om de Westelijke Sahara. In 1975 beloofde de kolonisator het bestuur over de Spaanse Sahara aan bevrijdingsbeweging Polisario over te dragen. Toen dictator Franco ernstig ziek werd en de Marokkaanse koning Hassan II gelijktijdig dreigde met de Groene Mars het gebied binnen te vallen, veranderde Spanje zijn beleid en sloot in het geheim een akkoord met Marokko en Mauritanië.
Zekers. Maar het feit dat het vrij zinloos is, maakt niet dat dit beleid bekritiseerd mag worden, zowel de Israëlische bezetting van de Palestijnse gebieden als de Marokkaanse bezetting van de Sahara.quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 17:13 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Maar dat kan ook, wie zegt dat ze dat niet doen? Overigens is deze discussie wel net zo nutteloos als het Palestina-Israel conflict, beetje kip - ei verhaal. De vormalig koloniale heersers hebben er wel een bende van gemaakt in Afrika.
Dus als Nederland afspreekt met Spanje dat heel marokko bij Nederland hoort, is dat net zo rechtsgeldig. En als ik met mijn buurman afspreek dat jouw bezittingen mij toebehoren, mag ik jouw spullen zomaar inpikken?quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 17:34 schreef Mutant01 het volgende:
Van mij mag de WS best wel gedeeltelijk gedropt worden door de overheid, het gedeelte wat bij Marokko moet horen, is naar MIJN mening het gedeelte dat met Spanje destijds is afgesproken, 30 jaar terug dus.
Als Marokko dan op het moment van de afspraak in Spaanse handen was, wel ja. Als jouw buurman mij bezit, dan wel ja. Mag ik je eraan herinneren dat de gehele staat Israel haar bestaansrecht aan een soortgelijke overeenkomst te danken heeft met de brittenquote:Op woensdag 3 augustus 2005 04:20 schreef oheng het volgende:
Dus als Nederland afspreekt met Spanje dat heel marokko bij Nederland hoort, is dat net zo rechtsgeldig. En als ik met mijn buurman afspreek dat jouw bezittingen mij toebehoren, mag ik jouw spullen zomaar inpikken?
Ten eerste verdraaide ik zelf niet de gerechtelijke uitspraak, dit is al de 5e keer dat ik dat meld. (Lezen is kennelijk niet je sterkste punt) Ten 2e is er al jaren lang geen sprake van agressie (er is geen schot gelost sinds 1991en wonen er talloze Sahrawi's in Marokko (neem nu steden als Fes bijv.) waar ze tenminste lekker meedraaien. Ten 3e heb ik meerdere redenen gegeven die Marokko hanteert, zowel historische als andere redenen (DASR kan bijv. onmogelijk zelfstandig leven). Ten 4e heb ik zelf al eerder aangegeven dat het mij geen fuck uitmaakt of Marokko dat stuk land krijgt of niet. Kennelijk is DAT niet tot je doorgedrongen.quote:Logica is niet je sterkste eigenschap. Ik heb nog niet 1 geldige reden gezien die de agressie en het criminele gedrag van marokko rechtvaardigen. Probeer dat nou eerst eens. En het verdraaien van gerechtelijke uitspraken is geen bewijs. Geef nou eens een geldige reden of geef toe dat marokko geen fuck in dat land te zoeken heeft.
Een beetje het Polen verhaal eind jaren dertig he.quote:Op woensdag 3 augustus 2005 04:20 schreef oheng het volgende:
[..]
Dus als Nederland afspreekt met Spanje dat heel marokko bij Nederland hoort, is dat net zo rechtsgeldig. En als ik met mijn buurman afspreek dat jouw bezittingen mij toebehoren, mag ik jouw spullen zomaar inpikken?
Dat bedoel ik dus (Mutant)quote:Op woensdag 3 augustus 2005 11:05 schreef Meki het volgende:
Westelijke Sahara is van Marokko
punt uit
Nou, ik heb er nog geen definitieve mening over gevormd, beide verhalen berusten deels op waarheid, dus is zorgvuldigeid gewenst.quote:
de Marokkaanse inwoners van WS willen zelf horen bij Marokkoquote:Op woensdag 3 augustus 2005 11:14 schreef Elgigante het volgende:
[..]
Nou, ik heb er nog geen definitieve mening over gevormd, beide verhalen berusten deels op waarheid, dus is zorgvuldigeid gewenst.
Feit is wel dat Marokko nu heerst in WS ipv de oorspronkelijke bewoners.
quote:Op woensdag 3 augustus 2005 11:20 schreef Elgigante het volgende:
[quote]Op woensdag 3 augustus 2005 11:16 schreef Meki het volgende:
[..]
de Marokkaanse inwoners van WS willen zelf horen bij Marokko
en in WS zit Fosfaat en Olie
[/quote
Dat klopt, het was voor de bewoners blijkbaar kiezen of delen en je laatste zin maakt duidelijk waarom Marokko de hoge kosten voor het militaire apparaat blijft betalen.
in deze zaak nietquote:Op woensdag 3 augustus 2005 11:34 schreef Elgigante het volgende:
[..]
Dus de VS zijn helemaal zo slecht nog niet?![]()
Dat was tegen mij, maar gode, point taken.quote:Op woensdag 3 augustus 2005 10:54 schreef Mutant01 het volgende:
Ten eerste verdraaide ik zelf niet de gerechtelijke uitspraak, dit is al de 5e keer dat ik dat meld. (Lezen is kennelijk niet je sterkste punt)
En er zijn in 1991 alleen al 35.000 Marokkanen geïmporteerd. Dit gaat tot vandaag door. Hiermee wordt het beloofde referendum steeds weer uitgesteld omdat Marokko maar moties blijft indienen om deze mensen ook als stemgerechtigd mee te tellen. Het referendum zou oorspronkelijk 0p 26 januari 1992 al gehouden worden.quote:Ten 2e is er al jaren lang geen sprake van agressie (er is geen schot gelost sinds 1991en wonen er talloze Sahrawi's in Marokko (neem nu steden als Fes bijv.) waar ze tenminste lekker meedraaien.
Die historische claims zijn al in 9175 door het internationaal hof van justitie verworpen als grond voor annexatie. Het recht op zelfbeschikking bleef overeind.quote:Ten 3e heb ik meerdere redenen gegeven die Marokko hanteert, zowel historische als andere redenen
Irrelevant. Recht op zelfbeschikking blijft overeind.quote:(DASR kan bijv. onmogelijk zelfstandig leven).
Waarom ben je hier dan zo fel bezig? Want het lijkt mij dat er (weer eens) zuiver economische motieven aan vastkleven. Fosfaat, vis. Het zit daar welzeker. Wat tevens jouw claim onderuithaalt dat het zelfstandig geen overlevingskans heeft.quote:Ten 4e heb ik zelf al eerder aangegeven dat het mij geen fuck uitmaakt of Marokko dat stuk land krijgt of niet. Kennelijk is DAT niet tot je doorgedrongen.
de staat palastina is in die zelfde afspraken afgesprokenquote:Op woensdag 3 augustus 2005 10:54 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Als Marokko dan op het moment van de afspraak in Spaanse handen was, wel ja. Als jouw buurman mij bezit, dan wel ja. Mag ik je eraan herinneren dat de gehele staat Israel haar bestaansrecht aan een soortgelijke overeenkomst te danken heeft met de brittenOf gelden volgens jouw dergelijke overeenkomsten helemaal niet en moet de staat Israel opgeheven worden?
[..]
Ten eerste verdraaide ik zelf niet de gerechtelijke uitspraak, dit is al de 5e keer dat ik dat meld. (Lezen is kennelijk niet je sterkste punt) Ten 2e is er al jaren lang geen sprake van agressie (er is geen schot gelost sinds 1991en wonen er talloze Sahrawi's in Marokko (neem nu steden als Fes bijv.) waar ze tenminste lekker meedraaien. Ten 3e heb ik meerdere redenen gegeven die Marokko hanteert, zowel historische als andere redenen (DASR kan bijv. onmogelijk zelfstandig leven). Ten 4e heb ik zelf al eerder aangegeven dat het mij geen fuck uitmaakt of Marokko dat stuk land krijgt of niet. Kennelijk is DAT niet tot je doorgedrongen.
Jij snapt duidelijk het verschil tussen "rechtmatige bezitter" en "bezetter" niet. Spanje is nooit "rechtmatige bezitter" geweest, en kan het dus ook nooit op een rechtmaige manier overdragen.quote:Op woensdag 3 augustus 2005 10:54 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Als Marokko dan op het moment van de afspraak in Spaanse handen was, wel ja. Als jouw buurman mij bezit, dan wel ja. Mag ik je eraan herinneren dat de gehele staat Israel haar bestaansrecht aan een soortgelijke overeenkomst te danken heeft met de brittenOf gelden volgens jouw dergelijke overeenkomsten helemaal niet en moet de staat Israel opgeheven worden?
Nou en, dat maakt een illegale bezetting niet minder legaal. Totaal irrelevant argument.quote:Ten 2e is er al jaren lang geen sprake van agressie (er is geen schot gelost sinds 1991
Wat heeft dat er nou mee te maken. Een argument dat "ze lekker meedraaien" is de uiterst subjectieve waarneming van jou en andere marokkanen (als je marokkaan bent tenminste) en gebaseerd op gebakken lucht. Het gaat erom wat de Sahrawi's zelf willen. Dit argument slaat als een tang op een varken.quote:en wonen er talloze Sahrawi's in Marokko (neem nu steden als Fes bijv.) waar ze tenminste lekker meedraaien.
Wat een arrogantie dat zij dat even voor een ander bepalen. Andere landen, zoals Monaco, Luxemburg en Liechtenstein floreren juist door hun kleine afmetingen. Maar in hun ogen is dat dus "onmogelijk". Die "historische redenen" zijn dat het bijna 1000 jaar geleden -voor korte tijd- deel uitmaakte van een rijk dat toevallig ook de Westelijke Sahara bevatte. Verder is het een tijdlang afgeperst door verschillende marokkaanse koningen. Dat zijn geen geldige redenen. Het gaat hier over de zelfbeschikking van een volk. De historische redenen zijn er niet.quote:Ten 3e heb ik meerdere redenen gegeven die Marokko hanteert, zowel historische als andere redenen (DASR kan bijv. onmogelijk zelfstandig leven).
Waarom reageer je dan überhaupt op mijn post, als "je het geen fuck uitmaakt". Verder heb ik nergens gezegd dat ik dat van jou denk, dus is dit ook een aanname van jou.quote:Ten 4e heb ik zelf al eerder aangegeven dat het mij geen fuck uitmaakt of Marokko dat stuk land krijgt of niet. Kennelijk is DAT niet tot je doorgedrongen.
Het maakte hem geen fuck uit zei-ie...quote:Op donderdag 4 augustus 2005 11:08 schreef Elgigante het volgende:
Ik heb Mutant hier al even niet meer gezien, hoe zou dat toch komen?
quote:Polisario laat gevangenen vrij
RABAT De bevrijdingsbeweging Polisario heeft de laatste Marokkaanse gevangenen vrijgelaten. Het gaat om 404 militairen die in enkele gevallen 20 jaar door het verzet in de Westelijke Sahara vast waren gehouden.
Onder toezicht van het Internationaal Rode Kruis gaan de krijgsgevangenen naar Marokko terug. De vrijlating is het resultaat van bemiddeling door de VS. Polisario liet in de loop van de jaren al zo'n 2000 gevangen Marokkanen gaan.
Marokko bezette de Westelijke Sahara, een voormalige Spaanse kolonie, in 1976. Polisario vocht tegen de Marokkanen tot er in 1991 een bestand werd gesloten.
Ja precies, en dat is dus a big difference.quote:Op woensdag 3 augustus 2005 15:28 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
de staat palastina is in die zelfde afspraken afgesproken
Geen ENKELE kolonisator is een "rechtmatige bezitter" van een stuk land, dus inderdaad ook Spanje niet het is dus een beetje een drogredenering die jij gebruikt. Israel is dan bijvoorbeeld een onrechtmatige staat, het land is immers "overgedragen" door de Engelsen.quote:Op woensdag 3 augustus 2005 16:02 schreef oheng het volgende:
Jij snapt duidelijk het verschil tussen "rechtmatige bezitter" en "bezetter" niet. Spanje is nooit "rechtmatige bezitter" geweest, en kan het dus ook nooit op een rechtmaige manier overdragen.
De meeste mensen hier willen juist Israel erbij betrekken, "omdat het zo erg op elkaar lijkt". Het hoeft jouw geen jeuk te schelen, maar dat anderen het wel een jeuk scheelt is op dit moment belangrijker.quote:Verder gaat het hier over de criminele, illegale acties van marokko, niet van Israël. Het zal me jeuken wat Israël doet, want dit topic gaat over marokko.
Het ging over de vergelijking met Israel, dus het is geen irrelevant argumentquote:Nou en, dat maakt een illegale bezetting niet minder legaal. Totaal irrelevant argument.
Dat is geen subjectieve waarneming, het zijn gewoon feiten. Hoe verklaar jij de immigratietrek van Sahrawi's naar zuidelijke steden als Fes en dergelijke? Sahrawi's hebben daar talloze winkels en huizen, daaruit kan iedereen opmaken dat ze wel degelijk lekker meedraaien.quote:Wat heeft dat er nou mee te maken. Een argument dat "ze lekker meedraaien" is de uiterst subjectieve waarneming van jou en andere marokkanen (als je marokkaan bent tenminste) en gebaseerd op gebakken lucht. Het gaat erom wat de Sahrawi's zelf willen. Dit argument slaat als een tang op een varken.
En dan heb jij het over subjectieve meningen van Marokkanen. Volgens jou zijn er geen historische redenen nee, volgens hen wel. Jouw mening tegen die van hen. Presenteer je mening echter niet als een feit, want dat is het gewoon niet. Het je subjectieve visie op de geschiedenis van een ander land.quote:Wat een arrogantie dat zij dat even voor een ander bepalen. Andere landen, zoals Monaco, Luxemburg en Liechtenstein floreren juist door hun kleine afmetingen. Maar in hun ogen is dat dus "onmogelijk". Die "historische redenen" zijn dat het bijna 1000 jaar geleden -voor korte tijd- deel uitmaakte van een rijk dat toevallig ook de Westelijke Sahara bevatte. Verder is het een tijdlang afgeperst door verschillende marokkaanse koningen. Dat zijn geen geldige redenen. Het gaat hier over de zelfbeschikking van een volk. De historische redenen zijn er niet.
Wil je nu beweren dat Marokko pas 50 jaar bestaatquote:Bovendien heeft het Internationale Gerechthof al lang geconcludeerd dat de claims van marokko geen enkele juridische basis hebben.
Verder is het huidige marokko pas ontstaan op 2 maart 1956! Dus hoe kan marokko nou "historische redenen" hebben! Het land in zijn huidige huidige vorm bestaat nog maar amper 50 jaar.
Het is mij goed recht om te reageren, en nee het maakt mij inderdaad geen fuck uit, maar ik heb er WEL een mening over.quote:Waarom reageer je dan überhaupt op mijn post, als "je het geen fuck uitmaakt". Verder heb ik nergens gezegd dat ik dat van jou denk, dus is dit ook een aanname van jou.
Mutant is niet dag en nacht bezig met fok, Mutant heeft ook nog andere dingen te doen.quote:Op donderdag 4 augustus 2005 11:08 schreef Elgigante het volgende:
Ik heb Mutant hier al even niet meer gezien, hoe zou dat toch komen?
Ik hoop het, de EU zou ze dan ook moeten steunen.quote:Op zaterdag 6 augustus 2005 16:58 schreef concac het volgende:
misschien moeten de mensen uit de Westelijk Sahara overgaan op zelfmoord aanslagen zoals de palastijnen, mischien krijgen ze dan wel een eigen land.
Je hoopt op zelfmoordaanslagen. Cool zeg, je bent echt een man dat je dat durft te zeggen erg stoer om onschuldige mensen dus de dood in te willen helpen. Ik wil je voortaan ook niet meer horen janken over Palestijnen.quote:Op donderdag 18 augustus 2005 16:20 schreef HarigeKerel het volgende:
[..]
Ik hoop het, de EU zou ze dan ook moeten steunen.
De onmenselijke kolonisatie van Marokko is dan ook een ongekende oorlogsmisdaad waarvoor de Marokkaanse koning zich op een dag voor zal moeten verantwoorden.
Nou, niet op mensen natuurlijk.quote:Op donderdag 18 augustus 2005 16:25 schreef Mutant01 het volgende:
Je hoopt op zelfmoordaanslagen. Cool zeg, je bent echt een man dat je dat durft te zeggen erg stoer om onschuldige mensen dus de dood in te willen helpen. Ik wil je voortaan ook niet meer horen janken over Palestijnen.
Er wordt gesproken over zelfmoordaanslagen zoals de pallestijnen, volgens mij blijft het bij die aanslagen niet alleen bij materiele schade.quote:Op donderdag 18 augustus 2005 16:27 schreef HarigeKerel het volgende:
[..]
Nou, niet op mensen natuurlijk.
Gewoon materiele schade, en zo de aandacht vestigen.
Dat spreekt voor zich lijkt mij, een Marokkaan is ook een mens en ieder onschuldig mens moet veilig zijn waar dan ook.![]()
Mwa, van een moderator mag je toch verwachten dat hij of zij Fok-verslaafd is en er minstens iedere dag en aantal uur aan besteed, maar het zij je vergevenquote:Op donderdag 18 augustus 2005 16:16 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Mutant is niet dag en nacht bezig met fok, Mutant heeft ook nog andere dingen te doen.
Algerije mag mij van de pot op ze kunnen amper het land bijhouden en dan willen de een grond erbijquote:Op donderdag 18 augustus 2005 23:56 schreef Elgigante het volgende:
[..]
Dus Libie en Algerije kunnen nu ook hun borst natmaken?
Met jou als heerser?quote:Op vrijdag 19 augustus 2005 00:00 schreef Meki het volgende:
[..]
Algerije mag mij van de pot op ze kunnen amper het land bijhouden en dan willen de een grond erbij
dus Algerije en Libie![]()
Dat zeg ik ook, en ik woon en vertoef al geruime tijd in Dordrecht, zo niet al ca. 24 jaarquote:Op woensdag 29 juni 2005 14:07 schreef YottaBrain het volgende:
Wat is Israël? Ik ken alleen Palestina..
Dat zegt men in Syrië!
Tuurlijk jongen, blijf jij maar de criminele daden van marokko verdedigen.quote:Op donderdag 18 augustus 2005 16:15 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Geen ENKELE kolonisator is een "rechtmatige bezitter" van een stuk land, dus inderdaad ook Spanje niet het is dus een beetje een drogredenering die jij gebruikt. Israel is dan bijvoorbeeld een onrechtmatige staat, het land is immers "overgedragen" door de Engelsen.
[..]
Dat is geen subjectieve waarneming, het zijn gewoon feiten. Hoe verklaar jij de immigratietrek van Sahrawi's naar zuidelijke steden als Fes en dergelijke? Sahrawi's hebben daar talloze winkels en huizen, daaruit kan iedereen opmaken dat ze wel degelijk lekker meedraaien.
[..]
En dan heb jij het over subjectieve meningen van Marokkanen. Volgens jou zijn er geen historische redenen nee, volgens hen wel. Jouw mening tegen die van hen. Presenteer je mening echter niet als een feit, want dat is het gewoon niet. Het je subjectieve visie op de geschiedenis van een ander land.
[..]
Het is mij goed recht om te reageren, en nee het maakt mij inderdaad geen fuck uit, maar ik heb er WEL een mening over.
Heb jij mij een specifieke daad zien verdedigen?quote:Op vrijdag 19 augustus 2005 02:38 schreef oheng het volgende:
[..]
Tuurlijk jongen, blijf jij maar de criminele daden van marokko verdedigen.
Jij hebt het recht om mijn mening onzin te vinden hoor, maar dat is natuurlijk wederzijds.quote:Op vrijdag 19 augustus 2005 09:58 schreef lionsguy18 het volgende:
Nee je verkoopt gewoon onzin Mutant.
De stichting van Israël is in mijn ogen idd niet erg rechtmatig. En idd, Marokko is ook geen rechtmatig bezitter van dit stuk geannexeerde/gekoloniseerd land. Ook al worden er duizenden Marokkanen naar verscheept.quote:Op donderdag 18 augustus 2005 16:15 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Geen ENKELE kolonisator is een "rechtmatige bezitter" van een stuk land, dus inderdaad ook Spanje niet het is dus een beetje een drogredenering die jij gebruikt. Israel is dan bijvoorbeeld een onrechtmatige staat, het land is immers "overgedragen" door de Engelsen.
Tja, als je land je afgenomen wordt zul je toch ergens anders van moeten eten.quote:Dat is geen subjectieve waarneming, het zijn gewoon feiten. Hoe verklaar jij de immigratietrek van Sahrawi's naar zuidelijke steden als Fes en dergelijke? Sahrawi's hebben daar talloze winkels en huizen, daaruit kan iedereen opmaken dat ze wel degelijk lekker meedraaien.
En maakte de Westelijke Sahara in die periode van 400 jaar deel uit van Marokko?quote:En dan heb jij het over subjectieve meningen van Marokkanen. Volgens jou zijn er geen historische redenen nee, volgens hen wel. Jouw mening tegen die van hen. Presenteer je mening echter niet als een feit, want dat is het gewoon niet. Het je subjectieve visie op de geschiedenis van een ander land.
Wil je nu beweren dat Marokko pas 50 jaar bestaatNee, Marokko is wel 50 jaar ONAFHANKELIJK, dat is wel eventjes iets anders natuurlijk he, dat betekent niet dat 50 jaar geleden er geen Marokkaans volk of Marokkaans gebied bestond. Dat zou wat zijn zeg, al die evenementen in Nederland met de titel Marokko-Nederland 400 jaar zouden het dan fout hebben.
net als palastina dan.quote:Op donderdag 18 augustus 2005 16:15 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Geen ENKELE kolonisator is een "rechtmatige bezitter" van een stuk land, dus inderdaad ook Spanje niet het is dus een beetje een drogredenering die jij gebruikt. Israel is dan bijvoorbeeld een onrechtmatige staat, het land is immers "overgedragen" door de Engelsen. .
het lijkt in de verste verte niet op elkaar israel is gesticht door de VN itt tot de bezetting van de westelijke sahara waar echt geen VN toestemming voor wasquote:De meeste mensen hier willen juist Israel erbij betrekken, "omdat het zo erg op elkaar lijkt". Het hoeft jouw geen jeuk te schelen, maar dat anderen het wel een jeuk scheelt is op dit moment belangrijker.
dat kun je van de palastijnen ook wel zeggen daar werken de meesten ook gewoon in israel.quote:Dat is geen subjectieve waarneming, het zijn gewoon feiten. Hoe verklaar jij de immigratietrek van Sahrawi's naar zuidelijke steden als Fes en dergelijke? Sahrawi's hebben daar talloze winkels en huizen, daaruit kan iedereen opmaken dat ze wel degelijk lekker meedraaien.
als we dan toch gaan strooien met historische redenen geef het dan maar terug aan italiequote:En dan heb jij het over subjectieve meningen van Marokkanen. Volgens jou zijn er geen historische redenen nee, volgens hen wel. Jouw mening tegen die van hen. Presenteer je mening echter niet als een feit, want dat is het gewoon niet. Het je subjectieve visie op de geschiedenis van een ander land.
quote:Wil je nu beweren dat Marokko pas 50 jaar bestaatNee, Marokko is wel 50 jaar ONAFHANKELIJK, dat is wel eventjes iets anders natuurlijk he, dat betekent niet dat 50 jaar geleden er geen Marokkaans volk of Marokkaans gebied bestond. Dat zou wat zijn zeg, al die evenementen in Nederland met de titel Marokko-Nederland 400 jaar zouden het dan fout hebben.
al bij al je bent gewoon onzin aan het uitkramenquote:Het is mij goed recht om te reageren, en nee het maakt mij inderdaad geen fuck uit, maar ik heb er WEL een mening over.
Neuh, ik heb hem nog niks in zien brengen tegen het feit dat de Westelijke Sahara al vanaf 1046 geen deel meer is van Marokko. Als hij mij een bron kon laten zien die iets anders bewijst dan pas ga ik gillen van "revisionisme" en "neo-koloniale expansiedrift"quote:Op vrijdag 19 augustus 2005 11:50 schreef lionsguy18 het volgende:
Volgens geschiedvervalser Mutant is dat het geval
je was me net voor wilde gister al op dit stuk onzin reageren maar had te weinig tijdquote:Op vrijdag 19 augustus 2005 11:42 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
De stichting van Israël is in mijn ogen idd niet erg rechtmatig. En idd, Marokko is ook geen rechtmatig bezitter van dit stuk geannexeerde/gekoloniseerd land. Ook al worden er duizenden Marokkanen naar verscheept.
[..]
Tja, als je land je afgenomen wordt zul je toch ergens anders van moeten eten.
[..]
En maakte de Westelijke Sahara in die periode van 400 jaar deel uit van Marokko?
Nou, de groene mars is inmiddels wel afgelopen, maar zoals ik al zei. Van mij mag Marokko gerust dat stukje grond teruggeven, mits er sprake is van ontwapening van de Polisario.quote:Op vrijdag 19 augustus 2005 11:42 schreef Mwanatabu het volgende:
De stichting van Israël is in mijn ogen idd niet erg rechtmatig. En idd, Marokko is ook geen rechtmatig bezitter van dit stuk geannexeerde/gekoloniseerd land. Ook al worden er duizenden Marokkanen naar verscheept.
Ze mochten er ook blijven hoor. In de Westelijke Sahara wonen nogsteeds Sahrawi's, het verschil zit hem slechts in de autoriteit. Of de Polisario aan de macht of Marokko aan de macht.quote:Tja, als je land je afgenomen wordt zul je toch ergens anders van moeten eten.
De periode van 400 jaar geeft slechts de betrekking tussen Nederland en Marokko aan. Het land bestaat dus langer. Naar wat ik weet heeft het vroeger deel uitgemaakt van Marokko, maar ik moet zeggen dat de geschiedenis van Marokko zelf erg veel overheersers en dynastien bevat.quote:En maakte de Westelijke Sahara in die periode van 400 jaar deel uit van Marokko?
Wil je persoonlijk worden? Van mij mag je me uitschelden hoor, het niveau hier is gelukkig wel wat hoger, dus wees niet boos als ik je negeerquote:Op vrijdag 19 augustus 2005 11:50 schreef lionsguy18 het volgende:
Volgens geschiedvervalser Mutant is dat het geval
Tegenstrijdige antwoorden geef je, diegene die je quote is het namelijk niet met je eens. Lees bijvoorbeeld de eerste zin van Mwatanabu. Jij vindt de staat Israel rechtmatig, hij niet. Make up your mind.quote:Op vrijdag 19 augustus 2005 11:57 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
je was me net voor wilde gister al op dit stuk onzin reageren maar had te weinig tijd
Nou, het recht om te gillen is verloren gegaan http://i-cias.com/e.o/almoravids.htmquote:Op vrijdag 19 augustus 2005 11:56 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Neuh, ik heb hem nog niks in zien brengen tegen het feit dat de Westelijke Sahara al vanaf 1046 geen deel meer is van Marokko. Als hij mij een bron kon laten zien die iets anders bewijst dan pas ga ik gillen van "revisionisme" en "neo-koloniale expansiedrift"![]()
ja foutje maar is verbeterdquote:Op vrijdag 19 augustus 2005 12:06 schreef Mutant01 het volgende:
icecreamfarmer, leer eens quoten want ik kan er niks uit opmaken.
dan kan hij nog wel goede punten hebben.quote:Op vrijdag 19 augustus 2005 12:10 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Tegenstrijdige antwoorden geef je, diegene die je quote is het namelijk niet met je eens. Lees bijvoorbeeld de eerste zin van Mwatanabu. Jij vindt de staat Israel rechtmatig, hij niet. Make up your mind.
Maar je bent niet consequent, het gebied was gekoloniseerd door de engelsen, het waren bezetters. Bezetters precies zoals de Marokkanen nu de Westelijke Sahara bezetten. Is dat onrechtmatig ja of nee? Indien het onrechtmatig is, is de overdracht ook onrechtmatig geweest niet waar? Spanje was eerst bezetter van de WS Sahara, onrechtmatig in jou ogen, dus is de overdracht ook onrechtmatig toch of niet?quote:Op vrijdag 19 augustus 2005 12:15 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
dan kan hij nog wel goede punten
verder is de staat israel net zo rechtmatig als de staat palastina ze zijn beide in het zelfde verdrag van de VN in het leven geroepen
Zijquote:Op vrijdag 19 augustus 2005 12:10 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Tegenstrijdige antwoorden geef je, diegene die je quote is het namelijk niet met je eens. Lees bijvoorbeeld de eerste zin van Mwatanabu. Jij vindt de staat Israel rechtmatig, hij niet. Make up your mind.
Oh, 1146 ipv 1046. Bijna goedquote:Op vrijdag 19 augustus 2005 12:13 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Nou, het recht om te gillen is verloren gegaan http://i-cias.com/e.o/almoravids.htm
Dus valt het vanaf dat moment onder het recht tot zelfbeschikking.quote:Op vrijdag 19 augustus 2005 12:18 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Maar je bent niet consequent, het gebied was gekoloniseerd door de engelsen, het waren bezetters. Bezetters precies zoals de Marokkanen nu de Westelijke Sahara bezetten. Is dat onrechtmatig ja of nee? Indien het onrechtmatig is, is de overdracht ook onrechtmatig geweest niet waar? Spanje was eerst bezetter van de WS Sahara, onrechtmatig in jou ogen, dus is de overdracht ook onrechtmatig toch of niet?
Deze site is wel interessant: http://www.wsahara.net/history.htmlquote:Op vrijdag 19 augustus 2005 12:31 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Zij![]()
[..]
Oh, 1146 ipv 1046. Bijna goeddoe het ook maar uit mn blote hoofd.
Maja, daarna was het niet meer van Marokko dus?
Ook goedquote:
Jawel, ken je de strijd van de 3 koningen nog?quote:Oh, 1146 ipv 1046. Bijna goeddoe het ook maar uit mn blote hoofd.
Maja, daarna was het niet meer van Marokko dus?
nee want die overdracht is via de VN verlopen en daar zit het verschil net zoals de engelsen het kregen toegewezen als mandaat gebied van volkerenbond.quote:Op vrijdag 19 augustus 2005 12:18 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Maar je bent niet consequent, het gebied was gekoloniseerd door de engelsen, het waren bezetters. Bezetters precies zoals de Marokkanen nu de Westelijke Sahara bezetten. Is dat onrechtmatig ja of nee? Indien het onrechtmatig is, is de overdracht ook onrechtmatig geweest niet waar? Spanje was eerst bezetter van de WS Sahara, onrechtmatig in jou ogen, dus is de overdracht ook onrechtmatig toch of niet?
En daar zit nu juist het twistpuntquote:Op vrijdag 19 augustus 2005 12:46 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[quote]
en een overdracht is niet onrechtmatig als het naar de eigenlijke eigenaars terug gaat.
Dus als iemand mijn fiets steelt, en de politie zegt die fiets is nu toch gestolen, draag het maar over aan die ander. Dan is het goed?quote:at jij nu beweert is het zelfde dat als een dief jouw fiets steelt en hem daarna terug geeft (via de politie) dat het dan jouw fiets niet meer is.![]()
wat marokko doet is jouw fiets stelen en hem niet terug geven ookal zegt de politie dat hij van jou is
quote:Na de Eerste Wereldoorlog verdelen Engeland en Frankrijk de buit. Palestina komt onder Brits bestuur. De Palestijnen komen in de jaren twintig en dertig herhaaldelijk in opstand. Zij protesteren tegen de Engelse bezetting en de toenemende invloed van de zionisten. Steeds meer joodse immigranten komen Palestina binnen en vormen een eigen bestuur. Dit alles met goedkeuring van de Engelsen. De joodse immigranten kopen ook grote stukken land van Arabische grootgrondbezitters, die zelf veelal buiten Palestina wonen. De grootgrondbezitters zijn meer geïnteresseerd in een hoge prijs voor het land dan de pacht die ze krijgen van de Palestijnse boeren. Omdat veel Palestijnse boeren en landarbeiders van hun grond verdreven worden, breekt er in 1936 een staking uit. Ze eisen van het Engelse bestuur een beperking van de joodse immigratie en landaankoop en onafhankelijkheid voor henzelf. Als deze eisen niet worden ingewilligd, mondt de staking uit in een opstand. Deze duurt van 1936 tot 1939 en wordt door de Engelsen bloedig neergeslagen.
Na het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog beloven de Britten aan de Palestijnen een eigen staat binnen tien jaar. Maar ook die belofte houden de Britten niet. In 1947 besluiten ze het bestuur van Palestina aan de Verenigde Naties over te dragen.
Kende m helemaal niet, ff gegoogled maar zie het verband niet met de Westelijke Sahara. Kun je iets duidelijker uitleggen wat je bedoelt?quote:Op vrijdag 19 augustus 2005 12:40 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ook goed
[..]
Jawel, ken je de strijd van de 3 koningen nog?
nee hij geeft hem weer terug aan jouquote:Op vrijdag 19 augustus 2005 12:51 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
En daar zit nu juist het twistpuntVandaar ook dat historische banden wel degelijk aan te wijzen zijn, vandaar ook de link die ik heb geplaatst.
[..]
Dus als iemand mijn fiets steelt, en de politie zegt die fiets is nu toch gestolen, draag het maar over aan die ander. Dan is het goed?![]()
Nee, niet waar, hij heeft hem aan een ander in het geval van Israel. Je moet de link eens bekijken die ik heb gegeven, dan kan je het zien.quote:Op vrijdag 19 augustus 2005 13:07 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
nee hij geeft hem weer terug aan jou
leer lezen
Hehe google geeft iets met de bijbel aan, dat bedoelde ik natuurlijk nietquote:Op vrijdag 19 augustus 2005 13:04 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Kende m helemaal niet, ff gegoogled maar zie het verband niet met de Westelijke Sahara. Kun je iets duidelijker uitleggen wat je bedoelt?
Pas toen Ahmad doodging viel Marokko uit elkaar in kleinere sultanaten en verloor daarbij dus ook de Westelijke Sahara. Zijn zoons streden tegen elkaar om de troon.quote:1579: Ahmad 1 Mansur becomes sultan, following the famous Battle of Three Kings. With his rise to power starts what is considered to be the golden age of Morocco, lasting for more than 20 years. He generally refrained from military campaigns; the invasion of Timbuktu is the only, and a profitable, exception.
ja dit spreekt voor de joden die het land gewoon gekocht hebben.quote:Op vrijdag 19 augustus 2005 12:55 schreef Mutant01 het volgende:
Overigens is dit misschien wel interessant als het gaat om Israel - Palestina:
http://www.cmo.nl/pe/pe17/pe-170.html
[..]
Die historische banden zijn door het Internationaal Gerechtshof dus onderzocht en als niet relevant beoordeeld in het perspectief van de claim van Marokko op het gebied.quote:Op vrijdag 19 augustus 2005 12:51 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
En daar zit nu juist het twistpuntVandaar ook dat historische banden wel degelijk aan te wijzen zijn, vandaar ook de link die ik heb geplaatst.
ik denk dat je met de ander de VN bedoelt.quote:Op vrijdag 19 augustus 2005 13:09 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Nee, niet waar, hij heeft hem aan een ander in het geval van Israel. Je moet de link eens bekijken die ik heb gegeven, dan kan je het zien.
wat dus een feit isquote:Op vrijdag 19 augustus 2005 13:14 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Die historische banden zijn door het Internationaal Gerechtshof dus onderzocht en als niet relevant beoordeeld in het perspectief van de claim van Marokko op het gebied.
Niet relevant nee (volgens de VN), maar dat betekent nog niet dat ze er niet zijn. Marokko vind de banden juist wel relevant, thats the freakin point.quote:Op vrijdag 19 augustus 2005 13:14 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Die historische banden zijn door het Internationaal Gerechtshof dus onderzocht en als niet relevant beoordeeld in het perspectief van de claim van Marokko op het gebied.
Heb je dat compromis gezien of niet? Daar zou geen enkel redelijk nadenkend mens mee instemmen.quote:Op vrijdag 19 augustus 2005 13:12 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
ja dit spreekt voor de joden die het land gewoon gekocht hebben.
verder hebben ze binnen 10 jaar wel een eigen staat. dat ze niet tevreden zijn met het compromis van de VN is hun eigen schuld
Nee, de VN is ook de politie in mijn vergelijking.quote:Op vrijdag 19 augustus 2005 13:15 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
ik denk dat je met de ander de VN bedoelt.
de VN heb ik de politie genoemd in mijn vergelijking
ja en die was vrij eerlijk beide partijen zouden evenveel vruchtbare grond krijgen en de israeliers stemden er mee inquote:Op vrijdag 19 augustus 2005 14:49 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Heb je dat compromis gezien of niet? Daar zou geen enkel redelijk nadenkend mens mee instemmen.
De banden bestaan vooral uit zouthandel (op welke gronden Nederland dan Frankrijk kan annexeren) en het betalen van belasting zo nu en dan (op welke gronden Frankrijk Nederland zou kunnen annexeren). Na 1146 is er nooit een stabiel eenvormig gezag volgens de kaders van het huidige Marokko geweest dat te herleiden is tot de huidige Marokkaanse staat.quote:Op vrijdag 19 augustus 2005 14:49 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Niet relevant nee (volgens de VN), maar dat betekent nog niet dat ze er niet zijn. Marokko vind de banden juist wel relevant, thats the freakin point.![]()
dan snap ik het nietquote:Op vrijdag 19 augustus 2005 14:50 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Nee, de VN is ook de politie in mijn vergelijking.
Je vergeet de steekwoorden "marcheren", "fascisme" en "achterlijk"quote:Op vrijdag 19 augustus 2005 15:08 schreef HarigeKerel het volgende:
De bezetting van de Sahara is dan ook gewoon de volgende stap van het koloniserende Arabische volk welke vanuit een strookje bij de Rode Zee met een verorveringstocht het tot in de Sahara en iedere West-Europese hoofdstad heeft gebracht.
Bron:quote:Marokko:
Detentie en beschuldigingen van marteling van Saharaanse mensenrechtenactivisten
Zeven mensenrechtenactivisten uit de Westelijke Sahara zitten sinds juli van dit jaar vast in gevangenissen in Marokko en de Westelijke Sahara. Amnesty International is bezorgd over hun arrestatie en detentie, en in het bijzonder over de berichten dat twee van hen zouden zijn gemarteld. Sinds 3 augustus jl. is een aantal van hen in hongerstaking gegaan uit protest tegen hun behandeling. Volgens recente berichten zou de gezondheid van enkelen van hen inmiddels ernstig in gevaar zijn.
Aminatou Haidar, Ali Salem Tamek, Mohamed El Moutaouakil, Houssein Lidri, Brahim Noumria, Larbi Messaoud en H'mad Hammad hadden informatie verspreid over mensenrechtenschendingen door Marokkaanse politietroepen tijdens demonstraties in mei en juni van dit jaar. In Laayoune en andere steden in Marokko en de Westelijke Sahara vonden toen verschillende politiek getinte demonstraties plaats, die door de Marokkaanse politie naar verluidt met harde hand de kop zijn ingedrukt. De politietroepen zouden buitensporig geweld hebben gebruikt, en opgepakte demonstranten zouden zijn gemarteld en mishandeld.
Twee van de activisten, Houssein Lidri en Brahim Noumria, werden naar verluidt gemarteld door leden van de Marokkaanse politietroepen in een geheim detentiecentrum in Laayoune, Westelijke Sahara, op de dag van hun arrestatie (20 juli jl.). Ze zouden zijn ondervraagd in verband met de demonstraties in de Westelijke Sahara en hun standpunten ten gunste van onafhankelijkheid van het gebied. Zij zeggen dat ze geblinddoekt en met vastgebonden handen werden opgehangen in verwrongen houdingen, dat ze werden geslagen op gevoelige lichaamsdelen, dat er een chemische substantie over hen heen werd gegoten en dat hen brandwonden werden toegebracht met sigaretten en open vuur. Ondanks hun klachten hierover werd er zover bekend geen onderzoek naar de beschuldigingen gedaan. Amnesty International heeft daar bij de Marokkaanse autoriteiten op aangedrongen, maar tot nu toe geen antwoord gekregen.
Alle zeven activisten worden vervolgd wegens hun vermeende deelname aan (of promotie van) een gewapende bijeenkomst. Amnesty International denkt echter dat zij zijn gearresteerd, gemarteld en vervolgd omdat ze verslag hebben gedaan van de recente mensenrechtenschendingen of vanwege hun standpunten ten gunste van onafhankelijkheid van de Westelijke Sahara.
De activisten werken allen al lange tijd voor de verbetering van de mensenrechten. Sommigen waren in het verleden jarenlang “verdwenen”, anderen zijn eerder door Amnesty geadopteerd geweest als gewetensgevangene.
De Westelijke Sahara is onderwerp is van een territoriaal conflict tussen Marokko, dat het gebied in 1975 annexeerde, en het Front Polisario, dat onafhankelijkheid van het gebied nastreeft. Er zijn al lange tijd berichten dat lokale mensenrechtenactivisten en journalisten worden aangevallen en geïntimideerd door Marokkaanse politie- en veiligheidstroepen, en in sommige gevallen gedetineerd.
Amnesty International vraagt de Marokkaanse autoriteiten onderzoek te doen naar de beschuldigingen van marteling, te garanderen dat de mensenrechtenactivisten een eerlijk proces krijgen, ervoor te zorgen dat de gedetineerden adequate medische zorg krijgen en te garanderen dat mensenrechtenactivisten het recht hebben informatie over mensenrechtenschendingen te verzamelen en verspreiden zonder angst voor represailles.
quote:Ali Salem Tamek moet vrij!
Ali Salem Tamek zit gevangen in de marokkaanse gevangenis. Hij is een voorbeeld van een politieke activist uit de Westelijke Sahara die opkomt voor de rechten van zijn mensen. Hij zit gevangen met 36 kameraden.
Ali Salem Tamek in de gevangenis
" The trial of 29-year-old Ali-Salem Tamek comes at a time when an alarming number of Sahrawi (Western Saharan) civil society activists, many of whom are perceived to have pro-independence tendencies, are being persecuted by the Moroccan authorities." (Amnesty International)
Amnesty Nederland roept op om brieven te schrijven aan de Marokkaanse minister van Justitie Mohamed Bouzoubäa. Bij Amnesty Nederland is het adres en een voorbeeldbrief te vinden.
Niet, aangezien ze vriendjes met de VS zijn.quote:Op zaterdag 17 september 2005 15:19 schreef Tarak het volgende:
[..]
Bron:
http://www.amnesty.nl/acties/ME-SCH0107.shtml
Voorbeeldbrief: http://www.amnesty.nl/downloads/marokko0905.txt
[..]
Bron: http://www.indymedia.nl/nl/2005/09/30410.shtml
Wanneer gaat Marokko land teruggeven aan de inwoners van Westelijke Sahara?
Ben benieuwd hoeveel aandacht Al Jazeera aan deze intifada besteedt.quote:Sahrawi aktivisten in kritieke toestand
De toestand van de Sahrawi activisten die door Marokko gemarteld en gevangen worden gehouden en die daartegen in hongerstaking zijn, is kritiek.
Het laatste nieuws over de Sahrawi activisten is de volgende.
De mensenrechtenactivist, Ali Salem Tamek, is in kritieke toestand
opgenomen in het ziekenhuis
Op 15 oktober 2005, om ongeveer 10:30 uur is de Sahrawi mensenrechten
activist Ali Salem Tamek in een veschrikkelijke toestand naar het
ziekenhuis gebracht door het gevangenispersoneel en veiligheidsagenten.
Hij kon niet meer spreken en niet meer lopen. Zijn lichaamstemperatuur
was heel hoog.
Tamek kampt met verschillende kwalen zoals astma,
spijsverteringsproblemen, en lever en hart problemen tengevolge van de
honger stakingen. Hij heeft herhaaldelijk geweigerd om naar het
ziekenhuis gebracht te worden uit angst voor psychische mishandeling
door de marokkaanse autoriteiten.
De vier Sahrawi mensenrechten activisten die vastzitten in de
Oukasha gevangenis in Casablanca verkeren eveneens in een vreselijke
conditie.
De families van de Sahrawi activisten Mohamed Elmoutaoikil, Brahim
Noumria, Elhoucine Lidri en Larbi Massaoud, hebben eindelijk hun zonen
kunnen bezoeken na een verbod van meer dan een maand. Het bezoek heeft
15 september plaats gehad. De familie was zeer verrast door
het enorme gewichtsverlies waardoor de activisten zijn veranderd in
levende skeletten.
De linkerzijde van Noumria Brahim was verlamd; hij werd de bezoekruimte
binnengebracht in een rolstoel. Lidri Elhoucine was het gevoel
in de rechterhand kwijt tengevolge van de martelingen
ondergaan in El Ayun. Zij weigeren ziekenhuisopname omdat zij de
marokkaanse autoriteiten niet vertrouwen, en Tame's zaak is een
voorbeeld van samenzwering tussen de marokkaanse autoritieten en de
medische staf.
Amidan Elouali zwaar in elkaar
geslagen door de GUS (Groupes
urbains de Sécurité - de anti-oproerpolitie)
Op 13 september 2005, heeft de Sahrawi politieke gevangene een buik
operatie ondergaan. Terwijl hij in het Belmehdi ziekenhuis
lag braken agenten van de GUS in zijn kamer in en sloegen hem om
onbekende reden in elkaar. Hij is gewelddadig van zijn bed gesleurd
terwijl er nog een infuus aan zijn lichaam was verbonden. Het gebeurd
voor de ogen van artsen en verplegers. Daarna is hij terug in bed
gelegd en is het infuus weer aangesloten alsof er niet was gebeurd.
Toen zijn familie van het incident hoorde zijn zij naar het ziekenhuis
gegaan en hebben hun beklag gedaan, waarbij zij de marokkaanse staat
verantwoordelijk hebben gesteld voor wat hun zoon is aangedaan.
Zraiguinate Lahcen is 15 oktober vanuit zijn huis naar het iekenhhuis
gebracht vanwege zijn zeer verslechterde toestand. Op 14
september 2005 was hij tijdelijk vrijgelaten omdat de
marokkaanse autoriteiten bezwaren zagen in zijn vreselijke
gezondheidstoestand.
Op 14 september 2005 hebben de Marokkaanse autoriteiten verhinderd dat
een delegatie van o.a. de Canarische Eilanden op bezoek kwam
in El Ayun om ongeveer 16:30 uur. De parlementaire delegatie
wilde enkele Sahrwi aktivisten bezoeken om te zien onder welke
omstandigheden zij leven en om kennis te maken met de
mensenrechtensituatie in de Westelijke Sahara.
De delegatie bestond uit :
-De Spaanse Socialistische Partij
-De Canarische Alliantie Partij
-De Onafhankelijke Partij in Lanzaroti.
Dit is de negende delegatie die de toegang tot El Ayun is
ontzegd sinds het uitbreken van de Intifada voor de onafhankelijkheid
op 21 mei 2005.
Op 14 September 2005, om ongeveer 16:30 uur is de mensenrechtenactivist
Aminatou Haidar in kritieke toestand overgebracht naar het naar het
Belmehdi ziekenhuis vanwege haar vreselijke gezondheidstoestand
tengevolge van de hongerstaking.
Artsen hebben getracht om bloedmonsters af te nemen, maar dat heeft zij
geweigerd omdat zij haar hongerstaking niet wil stoppen tot er aan al
de politieke eisen is voldaan.
Niet dus. Het zijn immers Arabieren die elkaar de hersens inslaan, en dat is natuurlijk een stuk minder interessant dan Israëli's die kleine kinderen neerschieten.quote:Op zondag 18 september 2005 00:25 schreef Tarak het volgende:
[..]
Ben benieuwd hoeveel aandacht Al Jazeera aan deze intifada besteedt.
Arabierenquote:Op maandag 19 september 2005 08:33 schreef Mwanatabu het volgende:
Het zijn immers Arabieren die elkaar de hersens inslaan
Ik bedoelde natuurlijk de *volstrekt inwisselbare* term "moslimbroeder".quote:Op maandag 19 september 2005 08:40 schreef sigme het volgende:
[..]
Arabieren![]()
Niet iedere moslim is een Arabier, in Marokko en de Westelijke Sahara zeker niet.
Het heeft vaak niet eens te maken met het nieuwsitem an sich, maar gewoon de situatie in de wereld en de plaats van het nieuwsitem zelf daarin. Nieuws uit Afrika is hier sowieso zelden op TV, of dat nu goed of slecht nieuws is.quote:Op maandag 19 september 2005 09:34 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Ik bedoelde natuurlijk de *volstrekt inwisselbare* term "moslimbroeder".
Het ging dus om mijn punt dat de nieuwswaarde van een item subjectief is. Dus als het niet op CNN/Al Jazeera/RTL5 is, bestaat het nog wel.
En dat komt er ook nog eens bovenop, ja.quote:Op maandag 19 september 2005 09:40 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Het heeft vaak niet eens te maken met het nieuwsitem an sich, maar gewoon de situatie in de wereld en de plaats van het nieuwsitem zelf daarin. Nieuws uit Afrika is hier sowieso zelden op TV, of dat nu goed of slecht nieuws is.
Laat er dus geen misverstand over bestaan dat dit een door een vijandelijke bezettingsmacht overrompeld land is, en in geen geval het eigendom van Marokko.quote:At present it is largely occupied, and entirely claimed, by Morocco, but this claim is not recognized by any state. The SADR is recognized by several dozen, and a full member of the African Union. Western Sahara is on the United Nations list of Non-Self-Governing Territories.
The claim is not recognized by any state, behalve een stuk of 70 landen.quote:Op donderdag 22 september 2005 03:26 schreef Speth het volgende:
[..]
Laat er dus geen misverstand over bestaan dat dit een door een vijandelijke bezettingsmacht overrompeld land is, en in geen geval het eigendom van Marokko.
Een invasie onder VN-auspicien lijkt me de enige gepaste actie in dit geval, mits de regering in ballingschap hierom vraagt. Helaas hebben we van de tweede golfoorlog geleerd dat de VN op het gebied van rechtvaardige interventie nogal tekort schiet...
quote:Op donderdag 22 september 2005 09:44 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
The claim is not recognized by any state, behalve een stuk of 70 landen.![]()
Welke 70 landen erkennen wél de claim van Marokkko? Of heb je niet goed gelezen? Ik kan namelijk over 70 landen die iets erkennen alleen dit vinden:quote:At present it is largely occupied, and entirely claimed, by Morocco, but this claim is not recognized by any state. The SADR is recognized by several dozen, and a full member of the African Union. Western Sahara is on the United Nations list of Non-Self-Governing Territories.
Dat gaat over de erkenning van de Westelijke Sahara, niet over de claim van Marokkko erop.quote:Op dinsdag 2 augustus 2005 17:21 schreef Mutant01 het volgende:
70 landen in de wereld erkennen de WS, de rest niet.
Dat laatste jaquote:Op donderdag 22 september 2005 09:56 schreef sigme het volgende:
[..]
[..]
Welke 70 landen erkennen wél de claim van Marokkko? Of heb je niet goed gelezen? Ik kan namelijk over 70 landen die iets erkennen alleen dit vinden:
[..]
Dat gaat over de erkenning van de Westelijke Sahara, niet over de claim van Marokkko erop.
TochOf zijn er 70 landen die de WS erkennen en eveneens 70 landen die Marokko's claim erkennen?
Oh OK. Heb je (een link naar) een lijstje van de landen die Marokko's aanspraak op de WS steunen?quote:Op donderdag 22 september 2005 09:59 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Dat laatste jaHet zijn natuurlijk verschillende landen, dus de landen die de WS als losse staat erkennen zijn niet de landen die Marokko's claim erkennen
. Dat zou een beetje gek zijn.
Ik gok dat Algerije, Mauretanië en de Westelijke Sahara er niet op staan.quote:Op donderdag 22 september 2005 10:18 schreef sigme het volgende:
[..]
Oh OK. Heb je (een link naar) een lijstje van de landen die Marokko's aanspraak op de WS steunen?
Ik vind het daarom des te relevanter..quote:Op donderdag 22 september 2005 10:26 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Ik gok dat Algerije, Mauretanië en de Westelijke Sahara er niet op staan.
Tevens is het vrij irrelevant omdat de VN al heeft geconcludeerd dat de claim ongefundeerd is, heel lang geleden al.
Ik denk dat zo'n lijst best wel relevant is, met name bij stemmingen binnen de VNquote:Op donderdag 22 september 2005 10:26 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Ik gok dat Algerije, Mauretanië en de Westelijke Sahara er niet op staan.
Tevens is het vrij irrelevant omdat de VN al heeft geconcludeerd dat de claim ongefundeerd is, heel lang geleden al.
Een lijstje van landen is niet gemaakt (net als bij de landen die de WS wel steunen), vraag me niet waarom, maar er wordt bijna altijd alleen maar gesproken over aantallen. Zo weet ik dat Zuid-Afrika bijv de WS wel erkend, Nigeria dreigde de WS te erkennen , maar trok zich terug nadat Marokko de politieke druk liet toenemen.quote:Op donderdag 22 september 2005 10:18 schreef sigme het volgende:
[..]
Oh OK. Heb je (een link naar) een lijstje van de landen die Marokko's aanspraak op de WS steunen?
a) Laat zien die lijst danquote:Op donderdag 22 september 2005 12:34 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ik denk dat zo'n lijst best wel relevant is, met name bij stemmingen binnen de VN![]()
Alsof er over 1 conflict maar 1 soort resolutie komtquote:Op donderdag 22 september 2005 12:37 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
a) Laat zien die lijst dan
b) Er wordt niet meer over gestemd, de claim is al verworpen.
Laat mijn punt a) hierboven maar hangen danquote:Op donderdag 22 september 2005 12:37 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Een lijstje van landen is niet gemaakt (net als bij de landen die de WS wel steunen), vraag me niet waarom, maar er wordt bijna altijd alleen maar gesproken over aantallen. Zo weet ik dat Zuid-Afrika bijv de WS wel erkend, Nigeria dreigde de WS te erkennen , maar trok zich terug nadat Marokko de politieke druk liet toenemen.
Fact is, zolang je een van de grootmachten aan je zijde hebt, is de VN zo incompetent als een drol. Aangezien de VS dikke vrienden is met Marokko (voornamelijk om strategische redenen hoor, daar niet van) zie ik een onafhankelijk WS nog lang niet komen.
Tja, als je die resolutie gewoon negeert en jaren later nog loopt te emmeren over een toegezegd referendum omdat er niet genoeg geïmporteerde Marokkanen mee mogen stemmen naar je koninklijke zinnetje, dan kom je er wel aan meer jaquote:Op donderdag 22 september 2005 12:39 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Alsof er over 1 conflict maar 1 soort resolutie komtvoor a) geldt dat dat soort lijsten niet gemaakt worden en anders heb ik ze nog niet gezien (ook wat betreft de WS sahara niet) Landen willen bijna nooit OPENLIJK een partij kiezen bij dit soort situaties.
Dat heet nu wereldpolitiek...verderfelijk he?quote:Op donderdag 22 september 2005 12:44 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Tja, als je die resolutie gewoon negeert en jaren later nog loopt te emmeren over een toegezegd referendum omdat er niet genoeg geïmporteerde Marokkanen mee mogen stemmen naar je koninklijke zinnetje, dan kom je er wel aan meer ja![]()
Je hebt natuurlijk gelijk dat veel landen niet zo'n zin hebben zich echt uit te spreken over dergelijke conflicten. De meeste landen herbergen zelf ook wel wat opstandigen met territoriale claims..quote:Op donderdag 22 september 2005 12:37 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Een lijstje van landen is niet gemaakt (net als bij de landen die de WS wel steunen), vraag me niet waarom, maar er wordt bijna altijd alleen maar gesproken over aantallen. Zo weet ik dat Zuid-Afrika bijv de WS wel erkend, Nigeria dreigde de WS te erkennen , maar trok zich terug nadat Marokko de politieke druk liet toenemen.
Daar heb je natuurlijk helemaal gelijk in. En ook zonder dikke maatjes met grootmacht te zijn komen de meeste naties er wel mee weg, zolang de onderdrukte partij maar geen maatjes is met een grootmacht.quote:Fact is, zolang je een van de grootmachten aan je zijde hebt, is de VN zo incompetent als een drol. Aangezien de VS dikke vrienden is met Marokko (voornamelijk om strategische redenen hoor, daar niet van) zie ik een onafhankelijk WS nog lang niet komen.
Uhh...ja.quote:Op donderdag 22 september 2005 12:47 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Dat heet nu wereldpolitiek...verderfelijk he?
Nee, zeg ik dat?quote:Op donderdag 22 september 2005 12:53 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Uhh...ja.
Maakt dat het minder erg?
Wat voor onderbouwing zou erbij moeten? Ik bedoel het gaat om een verschillend aantal landen, wat de reden voor hen is om nadrukklijk de claim van de Polisario te negeren en andersom juist de claim van Marokko te bevestigen is natuurlijk onduidelijk. Elk land heeft zijn eigen reden om het wel of niet te doen.quote:Op donderdag 22 september 2005 12:52 schreef sigme het volgende:
Je hebt natuurlijk gelijk dat veel landen niet zo'n zin hebben zich echt uit te spreken over dergelijke conflicten. De meeste landen herbergen zelf ook wel wat opstandigen met territoriale claims..
In dit geval, WS en Marokko, zijn er ondanks die schroom een heel aantal landen die desondanks de erkenning van de WS uitgesproken hebben. Zie ook je eigen voorbeelden.
Ik vond jouw claim dat er 70 wél erkennende landen (dat is: de aanspraak van Marokko erkennend) zouden zijn opzienbarend. Kan je er iets van onderbouwing bij geven? Het hoeft geen lijstje te zijn
Dat laatste is inderdaad waar, overigens is de Polisario dikke vriendjes met Algerije. (Waar dacht je dat ze de wapens vandaan haalden) Algerije heeft er natuurlijk uberveel belang bij dat de Polisario een eigen staat krijgt....WS wordt dan "klein algerije" verlengstuk van hen.quote:Daar heb je natuurlijk helemaal gelijk in. En ook zonder dikke maatjes met grootmacht te zijn komen de meeste naties er wel mee weg, zolang de onderdrukte partij maar geen maatjes is met een grootmacht.
Er zijn veel te veel landen die nadeel zouden ondervinden van te veel zelfbeschikkingsrecht voor minderheidsgroeperingen.
Een verwijzing naar een min of meer betrouwbare internetpagina waarin de steun van een aantal landen aan de Marokkaanse claim wordt bevestigd volstaat. Voor mij. Ik wil echt niet zeuren hoor, maar jij begon over een 70-tal landen die de claim wel zouden steunen. Aangezien dat voor mij volstrekt nieuw is, en ik er wel in geïnteresseerd ben, zou ik er wel iets meer over willen weten.quote:Op donderdag 22 september 2005 12:59 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Wat voor onderbouwing zou erbij moeten? Ik bedoel het gaat om een verschillend aantal landen, wat de reden voor hen is om nadrukklijk de claim van de Polisario te negeren en andersom juist de claim van Marokko te bevestigen is natuurlijk onduidelijk. Elk land heeft zijn eigen reden om het wel of niet te doen.
[..]
Gewapende strijders zijn vaak niet de meest frisse organisaties, en dat Algerije hier een vinger in de pap heeft is algemeen (in ieder geval mij) bekend. Mauretanie bemoeit zich er niet meer mee dacht ik.quote:Dat laatste is inderdaad waar, overigens is de Polisario dikke vriendjes met Algerije. (Waar dacht je dat ze de wapens vandaan haalden) Algerije heeft er natuurlijk uberveel belang bij dat de Polisario een eigen staat krijgt....WS wordt dan "klein algerije" verlengstuk van hen.
Het is een tijd geleden dat ik het gelezen heb hoor, ik denk nu zo'n jaar geleden. Zal ff zoeken voor je.quote:Op donderdag 22 september 2005 13:05 schreef sigme het volgende:
Een verwijzing naar een min of meer betrouwbare internetpagina waarin de steun van een aantal landen aan de Marokkaanse claim wordt bevestigd volstaat. Voor mij. Ik wil echt niet zeuren hoor, maar jij begon over een 70-tal landen die de claim wel zouden steunen. Aangezien dat voor mij volstrekt nieuw is, en ik er wel in geïnteresseerd ben, zou ik er wel iets meer over willen weten.
Dat Algerije een vinger in de pap heeft is natuurlijk niet zo bevorderlijk voor het conflict. Ook dit zorgt ervoor dat de Polisario volledige onafhankelijkheid wel kan vergeten.quote:Gewapende strijders zijn vaak niet de meest frisse organisaties, en dat Algerije hier een vinger in de pap heeft is algemeen (in ieder geval mij) bekend. Mauretanie bemoeit zich er niet meer mee dacht ik.
Prachtig natuurlijk, ik hoop dat de Sahrawi het een goed alternatief vinden.quote:Op donderdag 22 september 2005 12:41 schreef Mutant01 het volgende:
Wat WEL een lichtpunt is overigens is dat de Koning liet doorschemeren een "bijna onafhankelijk" WS te steunen. In die zin dat je dus twee staten krijgt die als 1 land functioneert (Verenigde staten van Marokko)
Het is ook een broeinest voor gajes. Met die muur worden de problemen voor Marokko flink beperkt. Ik zou zelf die muur ook bouwen.quote:Op donderdag 22 september 2005 13:15 schreef Mutant01 het volgende:
Wel apart that de VS de Sahara laatst als "terrorist heaven" bombardeerde, ook dat werkt niet echt in het voordeel van de Polisario.
Welke problemen?quote:Op vrijdag 23 september 2005 19:51 schreef Ciurlizza het volgende:
[..]
Het is ook een broeinest voor gajes. Met die muur worden de problemen voor Marokko flink beperkt. Ik zou zelf die muur ook bouwen.
quote:Op donderdag 22 september 2005 13:08 schreef Mutant01 het volgende:
Nog wat leuk leesvoer trouwens: http://www.derechos.org/human-rights/mena/moro/sah1.html
Dat is zeker weten interessant leesvoer.quote:Information released this year seriously questioned Mr Annan's objectivity in the Saharawi conflict as it was known that he had ordered his Personal Envoy James Baker III to find a solution that would integrate the territory into Morocco five years ago.
Mr Baker, a former US Secretary of State, has personal interests in the US oil industry, which again has an interest in seeing Morocco as the territory's administrative power. It is the same Mr Baker who usually edits the UN Secretary-General's reports on Western Sahara.
quote:Sahara issue
Morocco to negotiate Sahara autonomy
Morocco TIMES 9/26/2005 | 2:56 pm
The Moroccan Minister Delegate to the Minister of Foreign Affairs and Cooperation, Tayeb Fassi Fihri, has affirmed that Morocco intends to suggest negotiations with the United Nations (UN) about self-rule in the disputed Sahara, reported MAP news agency.
Tayeb Fassi Fihri, Moroccan Minister Delegate to the Minister of Foreign Affairs and Cooperation. Ph: Archives.
In an interview published on Sunday by Europa Press, Spanish news agency, Fassi Fihri said that "offering the solution of autonomy for the populations' consideration is a democratic move and a form of free expression."
"We are ready to negotiate on the political and economic autonomy of the area," Fassi Fihri said, noting that the mission of Peter van Walsum, Kofi Annan's personal envoy for the Sahara, is to "end the current dispute and move towards a negotiated political solution."
The Moroccan minister also criticised both Algeria and the Polisario Front for their insistence that the Baker Plan should be implemented, explaining that Algeria "knows very well that Morocco rejects the plan," which is "the reason of the current deadlock in the region."
He also insisted that Morocco will not "negotiate any solutions which are not proposed under the aegis of the United Nations."
Fassi Fihri deplored the fact that "Algeria has been providing diplomatic, financial and military support to the Polisario Front since the beginning of the conflict," and that it banned the UN's High Commission for Refugees from conducting a census of the Sahrawis living in the camps of Tindouf.
He also noted that the Algerian government does not take any clear position, as it calls for the creation of an independent state in the Sahara, while Morocco exerts serious efforts to normalise relations with the neighboring country.
These efforts go hand in hand with the agreement the Moroccan Sovereign HM King Mohammed VI had with the Algerian President Abdelaziz Bouteflika during his visit to Algiers in March.
Fassi Fihri said "we need an urgent solution (to the Sahara conflict) because it hampers the progress of the Arab Maghreb Union (AMU)." He added that "the EU, especially Spain, are looking forward to see a unified AMU which focuses on other problems like economic integration, illegal immigration, traffic and terrorism."
Concerning the Spanish delegations which were denied access to the Sahara by the Moroccan government, Fassi Fihri said he understands Spain's sensibility about the issue, insisting that the real reasons behind the incident were not made clear to the Spanish public opinion.
He explained that those who were not allowed to enter the Sahara region claimed to be investigation committees, while they were there to back the Polisario and its separatist plans.
The Minister reaffirmed the Moroccan Parliament's readiness to meet an official delegation of the Spanish Parliament.
When asked about the Spanish-Moroccan relationships, Fassi Fihri insisted that the two countries' high-level meeting, due to convene on September 29 in Sevilla, will strengthen their mutual confidence, on the basis of the partnership values which take into account the interests of both parties.
Bron: http://www.indymedia.nl/nl/2005/10/30992.shtmlquote:Opnieuw marokkaans geweld
fjederman - 14.10.2005 12:31
Op 13 oktober is er door marokkaanse veiligheidstroepen keihard ingegrepen tijdens een protestactie van Sahrawi's in Boujdour. Hier is een engelstalig bericht over de gebeurtenissen met een lijst van gewonden.
A bloody massacre perpetrated against the Sahrawi protestors in Boujdour, Western Sahara
On Thursday, October 13, 2005, the Moroccan security forces intervened savagely against a group of Sahrawi citizens who started an open sit-in some days ago in front of the Municipality of Boujdour.
At about 07 a.m. GMT, while the protestors were sleeping in their tents, the repressive forces composed of different groups headed by the criminal, Ichi Abou Hassan, intervened violently against them, using 27 cars coming from El Ayun. They savagely beat, kicked and chased the Sahrawi demonstrators in the streets. The Sahrawis were holding pro-independence slogans and others that condemn the brutal intervention.
While visiting the victims of the demonstrations at the hospital, the Sahrawi visitors were again brutalized, especially women and young people, which pushed them to organize another protest demonstration in front of the Madis Hotel, which is near Boujdour province building. It was also barbarously dispersed and many people were injured. These are some of them:
-- lange lijst, met iets teveel details voor een nieuwsbericht--
Both of Talbi Andi and Babait Salek's families have not yet found their children who are still missed.
The city is now under strict police control. The Moroccan repressive forces are flexing their muscles, moving around in the city, led by the torturer, Abderrahman Elkawi. Some military troops have been gathered in the city castles in case the need them.
And while chasing the Sahrawi demonstrators, a urban security van knocked down a landrover belonging to the Sahrawi, Hmaddou Najem; as he woke up of the shock, he was stopped and severely beaten.
In the evening, Sahrawi citizen in Boujdour demonstrated again in front of CTM agency in the Main Street against the savage repression of the Sahrawis, holding pro-independence slogans and calling the Moroccan state to respect human rights in the Western Sahara.
Dit moge geen verrassing zijn na de perikelen van de marokkaanse uitzetting van zwarte mede-wereldburgers. Marokkanen hebben het beeld van zichzelf gevestigd dat het brute moordenaars zijn. Ze zullen zelf moeten werken aan een wijziging van dit beeld, mochten ze dit willen.quote:Op vrijdag 14 oktober 2005 23:32 schreef Tarak het volgende:
Weer nieuws:
[..]
Bron: http://www.indymedia.nl/nl/2005/10/30992.shtml
quote:Op vrijdag 14 oktober 2005 23:34 schreef Finder_elf_towns het volgende:
[..]
Dit moge geen verrassing zijn na de perikelen van de marokkaanse uitzetting van zwarte mede-wereldburgers. Marokkanen hebben het beeld van zichzelf gevestigd dat het brute moordenaars zijn. Ze zullen zelf moeten werken aan een wijziging van dit beeld, mochten ze dit willen.
quote:Osama-volgers en ander gespuis die ook actief zijn op sites met obscure hoekjes als niburu.nl en foute anti-joodse websites als dewaarheid.nu en indymedia.nl.
Het zijn toch wel twee verschillende problemen. Wat wel een rol speelt, is dat Marokko geen democratie is, dat betekent dat alle kritiek, demonstraties en ongeregeldheden direct als een aantasting van de macht worden gezien én geen democratie zijn betekent ook dat de macht grotendeels middels het zwaard verdedigd moet worden.quote:Op vrijdag 14 oktober 2005 23:34 schreef Finder_elf_towns het volgende:
[..]
Dit moge geen verrassing zijn na de perikelen van de marokkaanse uitzetting van zwarte mede-wereldburgers. Marokkanen hebben het beeld van zichzelf gevestigd dat het brute moordenaars zijn. Ze zullen zelf moeten werken aan een wijziging van dit beeld, mochten ze dit willen.
Ik weet niet wat je probeerd te zeggen, maar ik doelde dus op de overheid, op dezelfde manier sommigen met "Amerikanen" de Amerikaanse overheid bedoelen.quote:
quote:Op vrijdag 14 oktober 2005 23:43 schreef Finder_elf_towns het volgende:
[..]
Ik weet niet wat je probeerd te zeggen, maar ik doelde dus op de overheid, op dezelfde manier sommigen met "Amerikanen" de Amerikaanse overheid bedoelen.
Wat is het grote verschil tussen deze twee:quote:Op vrijdag 14 oktober 2005 23:42 schreef Tarak het volgende:
[..]
Het zijn toch wel twee verschillende problemen. Wat wel een rol speelt, is dat Marokko geen democratie is, dat betekent dat alle kritiek, demonstraties en ongeregeldheden direct als een aantasting van de macht worden gezien én geen democratie zijn betekent ook dat de macht grotendeels middels het zwaard verdedigd moet worden.
quote:Government Netherlands
Government type: constitutional monarchy
Executive branch: chief of state: Queen BEATRIX (since 30 April 1980); Heir Apparent WILLEM-ALEXANDER (born 27 April 1967), son of the monarch
head of government: Prime Minister Jan Peter BALKENENDE (since 22 July 2002) and Deputy Prime Ministers Gerrit ZALM (since 27 May 2003) and Laurens Jan BRINKHORST (since 31 March 2005)
cabinet: Council of Ministers appointed by the monarch
elections: none; the monarchy is hereditary; following Second Chamber elections, the leader of the majority party or leader of a majority coalition is usually appointed prime minister by the monarch; vice prime ministers appointed by the monarch
note: there is also a Council of State composed of the monarch, heir apparent, and councilors that provides consultations to the cabinet on legislative and administrative policy
Legislative branch: bicameral States General or Staten Generaal consists of the First Chamber or Eerste Kamer (75 seats; members indirectly elected by the country's 12 provincial councils for four-year terms) and the Second Chamber or Tweede Kamer (150 seats; members directly elected by popular vote to serve four-year terms)
elections: First Chamber - last held 25 May 2003 (next to be held May 2007); Second Chamber - last held 22 January 2003 (next to be held May 2007)
Judicial branch: Supreme Court or Hoge Raad (justices are nominated for life by the monarch)
quote:Government Morocco
Government type: constitutional monarchy
Executive branch: chief of state: King MOHAMED VI (since 30 July 1999)
head of government: Prime Minister Driss JETTOU (since 9 October 2002)
cabinet: Council of Ministers appointed by the monarch
elections: none; the monarch is hereditary; prime minister appointed by the monarch following legislative elections
Legislative branch: bicameral Parliament consists of an upper house or Chamber of Counselors (270 seats; members elected indirectly by local councils, professional organizations, and labor syndicates for nine-year terms; one-third of the members are renewed every three years) and a lower house or Chamber of Representatives (325 seats; 295 by multi-seat constituencies and 30 from national lists of women; members elected by popular vote for five-year terms)
elections: Chamber of Counselors - last held 6 October 2003 (next to be held NA 2006); Chamber of Representatives - last held 27 September 2002 (next to be held NA 2007)
Judicial branch: Supreme Court (judges are appointed on the recommendation of the Supreme Council of the Judiciary, presided over by the monarch)
quote:Op zaterdag 15 oktober 2005 00:18 schreef kLowJow het volgende:
[..]
Wat is het grote verschil tussen deze twee:
[..]
[..]
zo te zien wel election nonequote:Op zaterdag 15 oktober 2005 23:51 schreef kLowJow het volgende:
[..]
De praktijk komt niet overeen met de beschrijving hierboven?
Misschien moet je wat beter lezen. Bij Nederland is het ook "none" het gaat in dat onderdeel namelijk over het staatshoofd.quote:Op zondag 16 oktober 2005 14:34 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
zo te zien wel election none
quote:elections: none; the monarchy is hereditary; following Second Chamber elections, the leader of the majority party or leader of a majority coalition is usually appointed prime minister by the monarch; vice prime ministers appointed by the monarch
quote:elections: none; the monarch is hereditary; prime minister appointed by the monarch following legislative elections
http://www.vrtnieuws.net/(...)6Laayoun/index.shtmlquote:Marokko herdenkt 30 jaar Groene Mars
zo 06/11/05 - In Laayoun, de hoofdplaats van de Westelijke Sahara, is de 30e verjaardag gevierd van de Groene Mars. De viering werd bijgewoond door een 400-tal notabelen.
Op 6 november 1975 stapten zo'n 350.000 Marokkanen van Marokko naar de toenmalige Spaanse Sahara. Dat gebeurde op initiatief van de toenmalige Marokkaanse koning Hassan II.
Sahrawi-vrouw
Even daarna werd het gebied ook daadwerkelijk bezet door Marokko.
De Westelijke Sahara is rijk aan fosfaat. Ook de visgronden voor de kust zijn economisch interessant.
Vorige week viel er in Laayoun nog een dode bij een betoging tegen de Marokkaanse bezetting.
Volgens het Franse persagentschap AFP is er sprake van repressie door de poitie in Laayoun.
Ach ja, in Irak werd ook elk jaar de glorieuze (verloren) oorlog tegen Iran gevierd, dus wat dat betreft is het gewoon oogkleppen op en heel hard doen alsof je reden tot feest hebt, niet?quote:Op maandag 7 november 2005 00:24 schreef zakjapannertje het volgende:
Marokko ziet het blijkbaar als een feestje:
[..]
http://www.vrtnieuws.net/(...)6Laayoun/index.shtml
Wist je dat niet? In praktisch ieder Marokaanse iets grote plaats is een straat of plein genoemd naar de Groene Mars. Men is bijzonder trots op deze spontane, geweldsloze uiting van pure volkswil.quote:Op maandag 7 november 2005 00:24 schreef zakjapannertje het volgende:
Marokko ziet het blijkbaar als een feestje:
[..]
http://www.vrtnieuws.net/(...)6Laayoun/index.shtml
Volkskrantquote:Marokko laat alle gevangenen uit Westelijke Sahara vrij
ANP
RABAT - De Marokkaanse koning Mohammed VI heeft besloten alle gevangenen uit het omstreden gebied Westelijke Sahara vrij te laten. Het gaat in totaal om 48 gevangenen, die in de cel zaten wegens politieke of criminele feiten.
De amnestie volgt op een verzoek van de adviesraad voor zaken betreffende de Westelijke Sahara, die in maart door de koning was ingesteld.
De raad, die bestaat uit prominente figuren, politici en niet-gouvernementele organisaties uit de Westelijke Sahara, moet een plan opstellen voor zelfbestuur van de Westelijke Sahara. Marokko, dat het gebied in 1975 na het vertrek van voormalig kolonisator Spanje annexeerde, draagt het in de nabije toekomst over aan de Verenigde Naties. Marokko heeft toegezegd dat het gebied autonomie krijgt, maar het heeft de eis van de VN voor een referendum over mogelijke onafhankelijkheid afgewezen.
Vorig jaar augustus liet het Polisario Front, dat strijdt voor een onafhankelijk Westelijk Sahara, de laatste 404 Marokkaanse krijgsgevangenen vrij. Het Polisario Front nam meer dan 2000 Marokkaanse militairen gevangen tijdens de zestien jaar durende oorlog die het voerde met Marokko in de Westelijke Sahara tussen 1975 en 1991. Na bemiddeling door de VN kwamen de partijen een staakt-het-vuren overeen. Algerije is de belangrijkste steunpilaar van het Polisario Front.
Vorig jaar juli benoemde VN-baas Annan de Nederlandse oud-diplomaat Van Walsum tot persoonlijk gezant voor de Westelijke Sahara.
Ik geloof dat de Polisario uiteengevallen is in meerdere facties omdat ze het onderling niet met elkaar kunnen vinden en de helft zeg maar overgestapt is naar Marokko. Bovendien zijn de plannen met betrekking tot de autonomie veel beter. Dat Algerije dat niet wil en dus maar even een wapenwedloop wil houden boeit dan niet. Zolang de Polisario (a.k.a. Algerije) weigert wapens in te leveren en het gebied blijft terorriseren, is de weigering door Marokko m.b.t zo'n referendum terecht.quote:Op zondag 23 april 2006 15:38 schreef Mwanatabu het volgende:
Ik geloof dat er inmiddels ook alweer gedreigd is met het opnemen van de wapens door Polisario in een reactie op de zoveelste weigering van Marokko om het referendum over onafhankelijkheid plaats te laten vinden.
quote:The royal proposal to grant autonomy to the southern provinces within the Moroccan sovereignty represents "hope for the Sahrawis whose sufferings have lasted long in Tindouf camps" (south-east Algeria), underlined the Bahraini writer, Mohamed Sayad.
The royal initiative is a historical opportunity that should be seized because "it constitutes an adequate platform for the settlement of the Sahara issue and a hope for the Sahrawis whose suffering has lasted long in Tindouf camps, underlined the Bahraini writer in an article published Saturday by the UAE Arabic-speaking daily "Al-Khaleej".
Sayad also underlined that "the separatist objectives of the Polisario prove to be unworkable considering the international disengagement," noting that the party that choses to continue supporting the Polisario would do so for "particular reasons and would wait for something in return."
He concluded that the world, which lives on the pace of political and economic coalitions, does not offer space for small entities, which proves the inadmissibility of the separatist objectives.
In a speech addressed to the nation in March from Laâyoune (1,250km south from Rabat), the Moroccan king announced the new composition of the Royal Advisory Council for Saharan Affairs (CORCAS).
The King thus confirmed his royal proposal to grant autonomy to the southern provinces within the Moroccan sovereignty to put an end to the three-decade-long Sahara issue, which was triggered by the claim of the Algeria-backed “Polisario” to separate the Moroccan southern provinces, known as the Sahara, from the motherland, after they were retrieved from Spanish as part of the Madrid accords.
De POLISARIO sterft steeds meer af. Kopstukken keren terug, (als ze nu terugkeren krijgen ze geen straf voor landverraad e.d.) en er blijkt steeds meer dat er sprake is van een onderlinge machtsstrijd binnen de groepering. De tijd is rijp voor een oplossing.quote:
After the Sheikh of the Polisario separatist movement, Mohammed Ahmed Ben Omar Ouled M'Birek, it was the turn of a former official of the same organisation to come back the mother land.
Daifallah Yahdih, a former official from the Polisario Front, returned Thursday to Morocco following the royal call entitled “The nation is merciful and forgiving”.
Born in 1960, Daifallah Yahdih, from Izzergyine tribe, joined Tindouf camps on Oct. 28, 1975 and joined the Polisario.
After a military training, he was transferred to the Algerian military camp, known as Ajnin. In 1977, he worked for two years in the Algerian department of foreign affairs. He was then transferred to Cuba to continue his studies.
After his return to Tindouf camps, he worked as a teacher in ‘12 October school'. He also worked in Polisario's radio in 1991.
He was known among the population sequestered in Tindouf camps as the “Philosopher of the revolution” for having contributed to the first structures of the Polisario Front. He participated in the famous uprising in 1988 in Tindouf camps. He was then inflicted all sorts of tortures by the Polisario members.
With 39 people opposing the Polisario, Yahdih was transferred to a military base in the camps called “Wilaya de Laâyoune”, where they all endured for six months all kinds of intimidations by the security services of the Polisario and Algerian officers. He escaped from the camps in 1994 and settled in the Canary Islands since then.
He told MAP news agency that he decided to return to his mother land because he was mislead by “the lies of Mohammed Abdelaziz's group”, underlining that he wants “to return to his country to live in an environment of freedom and democracy.”
“There is no solution to the conflict apart from the territorial unity of the kingdom,” he stressed, hailing the autonomy plan proposed by HM King Mohammed VI and the establishment of the Royal Advisory Council for Saharan Affairs (CORCAS).
“In Tindouf, the population lives under a totalitarian system and a dictatorship that I have never seen in my life,” the former Polisario official said, denouncing the inhumane practices inflicted on the sequestered population, and the Polisario's embezzlement of humanitarian aids sent by governments and NGOs.
On the autonomy plan, Yhadih underscored that it is a positive stage towards the settlement of the long lasting dispute challenging the Moroccanness of the Sahara.
“The autonomy project is a royal initiative which must not be missed for it offers the peace, stability and prosperity that the people of the Arab Maghreb aspire for,” he affirmed.
Hmmm, een schrijver uit Bahrein en een voormalig kopstuk van Polisario maken nog geen zomerquote:Op donderdag 1 juni 2006 19:27 schreef Mutant01 het volgende:
Afgelopen maand weer behoorlijk wat positief nieuws, steeds meer landen steunen het voorstel van Marokko om de WS onder Marokko te laten vallen, maar wel autonomie te geven.
[..]
En die oplossing is uiteraard dat de WS onder Marokko blijft vallen?quote:[..]
De POLISARIO sterft steeds meer af. Kopstukken keren terug, (als ze nu terugkeren krijgen ze geen straf voor landverraad e.d.) en er blijkt steeds meer dat er sprake is van een onderlinge machtsstrijd binnen de groepering. De tijd is rijp voor een oplossing.
Ik vind het wel een goed plan. Net zo'n goed plan als Irak voortaan de 51e (52e?) staat van Amerika maken.quote:Op vrijdag 2 juni 2006 08:00 schreef Mwanatabu het volgende:
En die oplossing is uiteraard dat de WS onder Marokko blijft vallen?
Ik snap dit niet hoor, hoe je het überhaupt kunt rechtvaardigen tov jezelf als staat.
De oplossing is inderdaad dat de WS onder Marokko blijft vallen echter dat ze voor de rest een eigen autonomie hebben. Een constructie als de VS zelf dus. En over die kopstukken, het zijn er meer dan deze hoorquote:Op vrijdag 2 juni 2006 08:00 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Hmmm, een schrijver uit Bahrein en een voormalig kopstuk van Polisario maken nog geen zomer
[..]
En die oplossing is uiteraard dat de WS onder Marokko blijft vallen?
Ik snap dit niet hoor, hoe je het überhaupt kunt rechtvaardigen tov jezelf als staat.
Doe je nou expres zo dom of ben je gewoon dom? Irak, Indonesie etc etc zijn altijd soevereine staten/landen geweest, de WS heeft nooit enige overheid gehad, het is ook nooit een land geweest. Het is een stuk grond, met een paar duizend inwoners die zonder Marokko dood gaan.quote:Op vrijdag 2 juni 2006 08:27 schreef oheng het volgende:
[..]
Ik vind het wel een goed plan. Net zo'n goed plan als Irak voortaan de 51e (52e?) staat van Amerika maken.
Oh, en Zuid Afrika en Indonesie laten we natuurlijk ook weer gewoon onderdeel van het Groot Nederlandsche Rijk.
![]()
quote:Op vrijdag 2 juni 2006 08:33 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Doe je nou expres zo dom of ben je gewoon dom?
Palestina en Koerdistan ook niet. Zelfbeschikkingsrecht hangt daar niet vanaf.quote:Irak, Indonesie etc etc zijn altijd soevereine staten/landen geweest, de WS heeft nooit enige overheid gehad, het is ook nooit een land geweest.
Nee hoor, ze hebben visrijke wateren, fosfaat en hebben het vanaf (uit het blote hoofd) 1071 ook gered zonder Marokko totdat dat ineens besloot een bijna duizend jaar oude koe uit de sloot te sleuren (overigens gelijk met Mauretanië en Algerije, dat net zomin iets te zoeken heeft in "dat stuk land".quote:Het is een stuk grond, met een paar duizend inwoners die zonder Marokko dood gaan.
Ik had het niet tegen jou vriendinquote:Op vrijdag 2 juni 2006 09:01 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
![]()
Ff dimmen, dit is een discussie vriend.
Koerdistan bestaat ook niet nee, en het verschil met de Palestijnen is dat de Palestijnen voordat de staat Israel bestond in die regio al de dienst uit maakte.quote:Palestina en Koerdistan ook niet. Zelfbeschikkingsrecht hangt daar niet vanaf.
LOL jij denkt dat vanaf 1071 Marokko ineens van de aardbodem verdwenen was? Onzin van de bovenste plank, ik heb overigens zelf in dit topique nog aangetoont dat Marokko veel langer banden heeft en had dan jij hier suggereert. Moet je maar eventjes teruglezen. Afgezien daarvan is de SADR niet tot staat haar eigen "land" te regeren, dat zien we nu al (het gebied is een terroristisch nest volgens de internationale gemeenschap). Ik dank god op mijn blote knieeen voor die muur die de Marokkanen daar geplaatst hebben. Alles wat daar nu staat qua infrastructuur hebben ze te danken aan Marokko, als het Marokkaanse leger daar zou vertrekken hebben ze 0,0 inkomsten, de nomaden leven van wat ze verkopen aan de soldaten en aangezien ze het geld en de technologie niet hebben om fosfaat e.d. te exploiteren... Het hof heeft erkent dat er weldegelijk historische banden zijn aan te tonen tussen Marokko en de WS, de argumenten die jij aanhaalt hebben dus geen zin, de banden bestaan en zijn er ook dat is gewoon een feit. Bovendien is er onder het madrid akkoord tesamen met Spanje (die de toenmalige kolonisator van de WS was) besloten dat Marokko een groot deel van de WS Sahara kreeg. zolang 46 landen de WS erkennen als staat en de overige +- 180 landen in de wereld niet, staat de WS erg zwak.quote:Nee hoor, ze hebben visrijke wateren, fosfaat en hebben het vanaf (uit het blote hoofd) 1071 ook gered zonder Marokko totdat dat ineens besloot een bijna duizend jaar oude koe uit de sloot te sleuren (overigens gelijk met Mauretanië en Algerije, dat net zomin iets te zoeken heeft in "dat stuk land".
Idd, sorryquote:Op vrijdag 2 juni 2006 10:29 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ik had het niet tegen jou vriendin
[..]
Nee hoor, het is altijd deel geweest van een andere mogendheid.quote:Koerdistan bestaat ook niet nee, en het verschil met de Palestijnen is dat de Palestijnen voordat de staat Israel bestond in die regio al de dienst uit maakte.
[..]
Natuurlijk niet. Maar het heeft vanaf dat moment niet meer als een eenheid zeggenschap gehad over "dat stuk land".quote:LOL jij denkt dat vanaf 1071 Marokko ineens van de aardbodem verdwenen was?
Ik zat er 100 jaar naast idd, na 1147 is de WS geen deel meer geweest dus van een staat die door te trekken is naar het huidige Marokko. Dit is ook door de VN zo bevestigd. Elke historische claim die Marokko meende te hebben of de WS is als irrelevant in die context bestempeld. Er zijn dus wel historische banden (handel, hier en daar eens een bondgenootschapje oid) maar deze rechtvaardigen geenszins een territoriale claim op de WS door Marokko.quote:Onzin van de bovenste plank, ik heb overigens zelf in dit topique nog aangetoont dat Marokko veel langer banden heeft en had dan jij hier suggereert. Moet je maar eventjes teruglezen.
Nee, omdat die in handen zijn van de bezetter Marokko. Tevens irrelevant. "Israël doet ook een hoop goeds voor de Palestijnen"quote:Afgezien daarvan is de SADR niet tot staat haar eigen "land" te regeren, dat zien we nu al (het gebied is een terroristisch nest volgens de internationale gemeenschap). Ik dank god op mijn blote knieeen voor die muur die de Marokkanen daar geplaatst hebben. Alles wat daar nu staat qua infrastructuur hebben ze te danken aan Marokko, als het Marokkaanse leger daar zou vertrekken hebben ze 0,0 inkomsten, de nomaden leven van wat ze verkopen aan de soldaten en aangezien ze het geld en de technologie niet hebben om fosfaat e.d. te exploiteren...
Niet dus, dat heb ik al meerdere malen weersproken met het VN-linkje, ff teruglezen dus.quote:Het hof heeft erkent dat er weldegelijk historische banden zijn aan te tonen tussen Marokko en de WS, de argumenten die jij aanhaalt hebben dus geen zin, de banden bestaan en zijn er ook dat is gewoon een feit.
Oh, dus als Groot-Brittannië het onder hun vallende gebied van Palestina officieel toe heeft gewezen aan de staan Israël, dan is het ook een beklonken zaak?quote:Bovendien is er onder het madrid akkoord tesamen met Spanje (die de toenmalige kolonisator van de WS was) besloten dat Marokko een groot deel van de WS Sahara kreeg.
De VN heeft daar andere ideeën over, gelukkig. Er zijn trouwens ook landen die Israël niet erkennen. Of het buurland.quote:zolang 46 landen de WS erkennen als staat en de overige +- 180 landen in de wereld niet, staat de WS erg zwak.
ik wou zelf iets typen maar jij hebt alles al weerlegd.quote:Op vrijdag 2 juni 2006 10:52 schreef Mwanatabu het volgende:
[..]
Idd, sorry
[..]
Nee hoor, het is altijd deel geweest van een andere mogendheid.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Palestina
[..]
Natuurlijk niet. Maar het heeft vanaf dat moment niet meer als een eenheid zeggenschap gehad over "dat stuk land".
[..]
Ik zat er 100 jaar naast idd, na 1147 is de WS geen deel meer geweest dus van een staat die door te trekken is naar het huidige Marokko. Dit is ook door de VN zo bevestigd. Elke historische claim die Marokko meende te hebben of de WS is als irrelevant in die context bestempeld. Er zijn dus wel historische banden (handel, hier en daar eens een bondgenootschapje oid) maar deze rechtvaardigen geenszins een territoriale claim op de WS door Marokko.
[..]
Nee, omdat die in handen zijn van de bezetter Marokko. Tevens irrelevant. "Israël doet ook een hoop goeds voor de Palestijnen"
[..]
Niet dus, dat heb ik al meerdere malen weersproken met het VN-linkje, ff teruglezen dus.
[..]
Oh, dus als Groot-Brittannië het onder hun vallende gebied van Palestina officieel toe heeft gewezen aan de staan Israël, dan is het ook een beklonken zaak?
Oeps...
[..]
De VN heeft daar andere ideeën over, gelukkig. Er zijn trouwens ook landen die Israël niet erkennen. Of het buurland.
quote:The Mayor of Malaga, Francisco de la Torre Prados, has affirmed that the autonomy plan, proposed by HM King Mohammed VI, “is a process which deserves our respect and support,” reported MAP news agency.
In a meeting with a delegation of the Royal Advisory Council for the Saharan Affairs (CORCAS), the Spanish mayor underlined “Morocco's good will” to solve the conflict through peaceful means so as to establish “peace, stability and integration of all Sahrawis in an autonomy system.”
He insisted that “Morocco's autonomy plan is an initiative deserving support.”
The CORCAS delegation held talks in Malaga with a number of political officials and civil society representatives on the autonomy project that Morocco is preparing for the southern provinces.
During a working session with the Malaga mayor and the president of the Malaga provincial assembly, Salvador Pendon Munoz, the members of CORCAS delegation presented the main lines of the autonomy project and asked for the support of the Andalusians, who live under a Spanish autonomy system.
The Moroccan delegation started Monday a visit to Seville, as part of a tour to Spain which was launched in May.
The delegation's visit to the regional capital of Andalusia was marked by its meeting with the president of the Spanish region of Andalusia, Manuel Chaves, Andalusian political parties, parliamentary groups in the regional legislative assembly, professors and jurists from Pablo Olavide University and the press.
The CORCAS delegation is expected to continue its tour of self-governing regions of Spain to learn from the Spanish experience in terms of the local administration and to ask support for the autonomy project proposed by Morocco.
Boefjes zijn het.quote:Op woensdag 29 juni 2005 13:16 schreef buachaille het volgende:
Weet iemand iets af van de situatie aldaar? Ik heb al gekeken op: http://nl.wikipedia.org/wiki/Westelijke_sahara
Het verbaast me altijd dat Marokkanen in Nederland altijd het hoogste woord hebben over Israël, maar voor het gemak maar even hun eigen moederland vergeten![]()
editquote:
Wat dingen op de goede plek gezet voor jequote:Op donderdag 30 juni 2005 21:45 schreef Ciurlizza het volgende:
[..]
Israel bestaat niet. Dat is een Joods waanbeeld wat gecreeerd is om mensen aan te zetten tot Moslimhaat.
bruine anti-semietquote:Op woensdag 7 januari 2009 12:06 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
Wat dingen op de goede plek gezet voor je
bronquote:Fugro N.V. ondermijnt vredesproces in West-Sahara
Persbericht van Stichting Zelfbeschikking West-Sahara
Rotterdam, 14 januari 2009 - Deze week is in de Noorse media onthuld dat het Nederlandse bedrijf Fugro N.V. in opdracht van Marokko is begonnen met seismisch onderzoek voor de kust van het illegaal bezette West-Sahara. De Stichting Zelfbeschikking West-Sahara eist dat het bedrijf onmiddellijk zijn onderzoeksschip terugtrekt uit het bezette gebied.
Het onderzoek, dat wordt uitgevoerd door een Noorse dochtermaatschappij die voor 100% het eigendom is van Fugro, is deze week bekritiseerd door de huidige en voormalige Noorse Ministers van Financiën. De huidige Noorse Minister van Financiën verklaarde dat de kans bestaat dat het Noorse regeringspensioenfonds een investering van 15 miljoen euro's in het bedrijf zal terugtrekken vanwege ethische redenen. De Deense Minister van Buitenlandse Zaken verklaarde dinsdagavond tegenover een Deens dagblad dat zij de zaak in onderzoek zal nemen. Fugro heeft een Deens schip voor het onderzoek gecharterd.
De VN beschouwen dergelijke werkzaamheden als een schending van het internationaal recht. De onafhankelijkheidsbeweging Front Polisario heeft de Marokkaanse plannen al een schending van het bestand genoemd.
"De frustratie in West-Sahara is bijzonder groot. Fugro maakt zich mede verantwoordelijk voor de blijvende bezetting door Marokko. Fugro ondergraaft het vredesproces voor eigen gewin. Dit is in hoge mate verwerpelijk", zegt woordvoerder Willems van de Stichting Zelfbeschikking West-Sahara.
Het Front Polisario heeft in de Noorse media dinsdag jongstleden laten weten dat zij van Fugro de onmiddellijke terugtrekking eist.
De Noorse regering heeft de zoektocht naar olie op het betreffende exploitatieblok "een buitengewoon ernstige schending van fundamentele ethische uitgangspunten" genoemd omdat het bijdraagt aan "de ondermijning van het vredesproces". De grootste Noorse vakvereniging voor de olieindustrie, met leden bij Fugro, heeft de operatie veroordeeld.
"In 2004 heeft Stichting Zelfbeschikking West-Sahara gesprekken gevoerd met de directie van Fugro. De directie heeft zich bij die gelegenheid uitgesproken voor een ethisch verantwoorde manier van ondernemen. Vorige week hebben wij contact gezocht met Fugro om te vragen of zij in het bezette gebied actief is en wij kregen ontwijkende reacties. Nu blijkt Fugro inderdaad een oorlogsprofiteur te zijn die over de rug van de Saharaanse bevolking zijn winsten wil behalen. De helft van de Saharaanse bevolking zit in vluchtelingenkampen in de woestijn terwijl de andere helft al dertig jaar het slachtoffer is van zeer grove onderdrukking. Fugro steunt de illegale Marokkaanse bezetting met het aannemen van deze opdracht en ondermijnt daarmee het werk van de Verenigde Natiesâ¤, zegt Willems.
Volgens een rapport van het Amerikaanse Freedom House is de mensenrechtensituatie in West-Sahara vergelijkbaar met die van Zimbabwe.
"Fugro moet onmiddellijk zijn samenwerking met Marokko stopzetten en zijn verontschuldigingen aan het Saharaanse volk aanbieden", volgens Willems.
Al in 2002 heeft de juridisch adviseur van de VN, de ondersecretaris-generaal Hans Corell, vastgesteld dat het zoeken naar olie zonder toestemming van de wettige vertegenwoordigers van het Saharaanse volk tegen het internationaal recht zou zijn.
Marokko maakt bezwaar tegen meer dan 100 VN-resoluties waarin om zelfbeschikking wordt gevraagd voor het Saharaanse volk en weigert mee te werken aan een referendum over de toekomst van het gebied, wat de voorwaarde was voor het bestand dat in 1991 van kracht werd. De Verenigde Naties hebben 17 jaar lang gepoogd om het referendum te organiseren en 17 jaar lang heeft Marokko die pogingen kunnen saboteren zonder dat er sancties van de internationale gemeenschap zijn gevolgd.
De muur die er is gebouwd is stukken langer dan de Israelische muur.quote:Op woensdag 29 juni 2005 13:16 schreef buachaille het volgende:
Weet iemand iets af van de situatie aldaar? Ik heb al gekeken op: http://nl.wikipedia.org/wiki/Westelijke_sahara
Het verbaast me altijd dat Marokkanen in Nederland altijd het hoogste woord hebben over Israël, maar voor het gemak maar even hun eigen moederland vergeten![]()
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |