abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_221612777
Dit is wel weer een opmerkelijke situatie die al langer was te volgen online, deze man heeft dus schijnbaar talloze dingen bij elkaar zitten te verzinnen over zijn verleden en tevens plagiaat gepleegd. Dit kwam aan het licht nadat hij op een voetstuk was gezet omdat hij de jongste professor aan Cambridge was met een donkere huidskleur.

Het roept ook weer vragen op over het bekende 'diversiteitsbeleid' bij zulke gerenommeerde universiteiten, waar men zoals bekend een obsessieve focus legt op het aannemen van zoveel mogelijk niet blanke mensen, wat op een gegeven moment ten koste van de kwaliteit en meritocratie kan gaan, waardoor men met zulke charlatans komt te zitten.
quote:
Cambridge-prof Jason Arday vertrekt na ophef over plagiaat en onjuiste claims

De Britse socioloog Jason Arday heeft zijn functie aan de Universiteit van Cambridge neergelegd nadat nieuwe beschuldigingen over plagiaat en onjuiste informatie op zijn cv opnieuw onder de aandacht kwamen. De zaak is uitgegroeid tot een pijnlijke kwestie voor de prestigieuze universiteit, die Arday enkele jaren geleden nog presenteerde als een toonbeeld van academische diversiteit en sociale mobiliteit.

Snelle opmars

Arday werd in 2023 benoemd tot hoogleraar onderwijssociologie aan Cambridge. Met die benoeming werd hij de jongste zwarte hoogleraar uit de Britse geschiedenis. Zijn persoonlijke verhaal kreeg veel aandacht. Hij vertelde openlijk over zijn jeugd, waarin bij hem autisme, dyslexie en een ontwikkelingsachterstand werden vastgesteld. Volgens zijn eigen verklaringen sprak hij pas op elfjarige leeftijd en leerde hij pas als jongvolwassene goed lezen en schrijven.

Ondanks die uitdagingen bouwde hij een succesvolle academische loopbaan op. Hij promoveerde in de onderwijskunde en groeide uit tot een veelgevraagd commentator over kansenongelijkheid, onderwijs en diversiteit. Regelmatig verscheen hij in Britse media, waaronder de BBC.

Twijfels over wetenschappelijk werk

De eerste vragen over Ardays wetenschappelijke publicaties ontstonden al kort na zijn komst naar Cambridge. Een eerder gepubliceerd artikel werd aangepast nadat kritiek was geuit op overeenkomsten met werk van andere onderzoekers.

Daar bleef het niet bij. De afgelopen weken publiceerde de Amerikaanse onderzoeker Nathan Cofnas een uitgebreide analyse waarin hij stelde dat Ardays proefschrift meer dan honderd passages bevatte die sterk overeenkomen met het werk van onderzoeker Paula Zwozdiak-Myers. De beschuldigingen kregen vervolgens brede aandacht in de Britse media.

De discussie werd aanvankelijk mede overschaduwd door de persoon van Cofnas zelf. Hij raakte eerder in opspraak vanwege uitspraken over ras en intelligentie en verliet daardoor Cambridge. Daardoor richtte een deel van het debat zich eerst op zijn motieven, voordat de inhoud van de plagiaatbeschuldigingen centraal kwam te staan.

Vragen over cv

Naast zijn academische werk kwamen ook verschillende uitspraken uit Ardays biografie onder een vergrootglas te liggen. Zo ontstond twijfel over een sponsorloop die hij voor het goede doel zou hebben voltooid. Ook bleek een bewering dat hij had deelgenomen aan de documentaireserie Seven Up niet te kloppen, omdat die reeks begon voordat hij was geboren.

Daarnaast konden eerdere uitspraken over betrokkenheid bij projecten van WaterAid en gastaanstellingen aan de universiteiten van Glasgow en Ohio niet worden bevestigd. Beide universiteiten verklaarden dat Arday daar geen gasthoogleraar is geweest.

Ook zijn claim dat hij in de loop der jaren vijf miljoen pond voor goede doelen had helpen inzamelen, leidde tot vragen. Arday verklaarde later dat dit bedrag gezamenlijk met verschillende organisaties over een periode van twintig jaar was opgehaald, maar gaf geen verdere details.

Steun slaat om

Cambridge verdedigde Arday lange tijd en sprak eerder van een campagne die erop gericht zou zijn zijn reputatie te beschadigen. Die houding veranderde nadat nieuwe onthullingen verschenen, waaronder de beschuldiging dat hij zich ten onrechte als auteur van het boek Being Young, Black and Male had gepresenteerd. Ook verschenen analyses waarin de kwaliteit van enkele van zijn wetenschappelijke publicaties werd bekritiseerd.

De universiteit kondigde daarop een intern onderzoek aan. Nog voordat dat onderzoek kon worden afgerond, besloot Arday zijn functie neer te leggen.

Verdeelde reacties

De affaire verdeelt de academische wereld. Voorstanders wijzen erop dat Arday jarenlang het mikpunt is geweest van felle persoonlijke aanvallen en benadrukken dat zijn werk over ongelijkheid en inclusie veel betekenis heeft gehad. Critici stellen daarentegen dat juist van een hoogleraar mag worden verwacht dat wetenschappelijke integriteit en feitelijke juistheid boven iedere twijfel verheven zijn.

Arday heeft inmiddels erkend dat zijn werk fouten bevat. Volgens hem hield dat verband met onvoldoende ondersteuning voor zijn autisme en leerstoornissen. Of zijn aangekondigde autobiografie later dit jaar nog verschijnt, is vooralsnog onduidelijk.
Artikel is herschreven met ChatGPT. Het oorspronkelijke artikel komt uit de Volkskrant: 'Jongste zwarte professor ooit aan Cambridge stapt op na onderzoek naar plagiaat'

Andere bronnen Nederlands:

NRC: 'Cambridge-hoogleraar stapt op na beschuldiging van plagiaat en verzinsels'
Telegraaf: 'Jongste zwarte professor ooit aan Cambridge stapt op na onderzoek naar plagiaat'

Andere bronnen Engels:

The Guardian: 'Playbooks, plagiarism and a pig’s head: new claims surrounding a star Cambridge professor'
The Telegraph: 'Jason Arday resigns after Telegraph reveals his false book claims'
pi_221612796
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2026 10:43 schreef George_of_the_Jungle het volgende:

[..]
Je vergeet iets in deze. Universiteiten ontslaan niet zo snel mensen. Dat heeft vooral te maken met het feit dat wanneer zij iemand ontslaan, ze erkennen dat ze een fout hebben gemaakt, en dat willen ze niet. Een beetje hetzelfde dat landen altijd moeilijk doen over excuses aanbieden. Vaak zie je dan ook, net als nu, dat zo iemand niet ontslagen wordt, maar ontslag neemt. Het was ook Arday die advocaten op de journalist afstuurde, en niet Cambridge.
Cambridge wist daarvan. Zo iemand moet je ontslaan, op staande voet. Dat Cambridge niet voor lul wil staan zal best maar dat spreekt juist tegen ze.

quote:
En het is natuurlijk ook niet de bedoeling dat een instituut gelijk maar iedereen gaat ontslaan als iemand iets fouts vindt over iemand, daar mag eerst wel een gedegen onderzoek aan vooraf gaan. Zeker bij universiteiten, waar wetenschappers zouden moeten kunnen doen en zeggen wat ze willen, onafhankelijk van druk van buitenaf, en zo'n onderzoek moet er dus eerst ook komen als iemand mogelijk gelogen heeft, of data heeft gemanipuleerd in het verleden (al is dat soms duidelijker dan andere keren).
Leuke stropop. Het grote probleem is dus dat dat onderzoek er nooit gekomen is totdat het al veel te laat was. Voor de zoveelste keer: Cambridge wist al jaren van alle problemen. Er was intern al meerdere keren aan de bel getrokken, journalisten hadden al meerdere keren geprobeerd informatie te verzamelen en werden daarop bedreigd. Zo ver had het nooit moeten komen, Cambridge had in 2023 al meteen onderzoek moeten doen en dan was hij waarschijnlijk zonder veel bombarie opgestapt.

Ik heb echt geen idee waarom je denkt Cambridge te moeten verdedigen met zulke slechte argumenten en met zulke verdraaiengen van de werkelijkheid. Werk je daar ofzo?
pi_221612818
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2026 12:40 schreef MoreDakka het volgende:

[..]
Nee, dat is simpelweg niet waar.
Wat is simpelweg niet waar? Hij baseert zich niet deels op racisme?

quote:
Hij had al veel meer critici, ook binnen Cambridge zelf, maar die werden afgeschrokken met dreigementen en/of met politieonderzoek. Daarnaast deed Cambridge ook constant alsof hun neus bloedde (het was intern al sinds 2023 bekend dat er dingen mis waren met het werk van deze kerel), wat ook mensen afschrikt die niet willen dat Cambridge boos op hun wordt.
Correct. En Cambridge valt dan ook zeer veel te verwijten.

quote:
Deze Cofnas had daar allemaal schijt aan en daarom is hij dus degene die het allemaal eindelijk in de openheid kreeg. Hij kreeg de informatie trouwens van een onbekende medewerker van Cambridge. Dat is dus volledig aan Arday en Cambridge zelf te danken
Correct.
"Pools are perfect for holding water"
pi_221612836
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2026 12:39 schreef Lyrebird het volgende:

[..]
Het frappante is dat deze rassenman de enige was die z'n bek open durfde te doen. De rest zat angstig weg te kijken.
Het is inderdaad zeer zeer zeer triest gesteld met de academische vrijheid, controle, omgeving, whatever, wanneer de enige die nog wel zijn mond open durft te trekken, uiteindelijk iemand blijkt te zijn die er al openlijk zulke racistische denkbeelden op nahoudt dat hij niet meer bang is om voor racist uitgemaakt te worden.
"Pools are perfect for holding water"
pi_221612838
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2026 12:51 schreef probeer het volgende:

[..]
Wat is simpelweg niet waar? Hij baseert zich niet deels op racisme?
Die Cofnas is slechts de druppel die de emmer deed overlopen, Arday had en heeft veel grotere critici die zich niet baseren op racisme.
pi_221612845
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2026 12:58 schreef MoreDakka het volgende:

[..]
Die Cofnas is slechts de druppel die de emmer deed overlopen, Arday had en heeft veel grotere critici die zich niet baseren op racisme.
Ah, je doelde op het stukje 'een van zijn grootste critici'.
"Pools are perfect for holding water"
pi_221612913
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2026 12:57 schreef probeer het volgende:

[..]
Het is inderdaad zeer zeer zeer triest gesteld met de academische vrijheid, controle, omgeving, whatever, wanneer de enige die nog wel zijn mond open durft te trekken, uiteindelijk iemand blijkt te zijn die er al openlijk zulke racistische denkbeelden op nahoudt dat hij niet meer bang is om voor racist uitgemaakt te worden.
We zijn het er niet eens over dat deze man een racist is. Maar je hebt gelijk dat het triest gesteld is met de academische vrijheid. En waarom stemt >90% van het personeel links? Zou het een iets met het ander te maken hebben?
Good intentions and tender feelings may do credit to those who possess them, but they often lead to ineffective — or positively destructive — policies ... Kevin D. Williamson
pi_221613014
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2026 13:10 schreef Lyrebird het volgende:

[..]
We zijn het er niet eens over dat deze man een racist is.
Ok, dan liggen we daarin denk ik te ver uit elkaar dat het wellicht productiever is om ons gesprek te focussen op Cambridge of Arday oid, en niet op de overtuigingen van de klokkenluider/criticus. ^O^

quote:
Maar je hebt gelijk dat het triest gesteld is met de academische vrijheid.
Bij Cambridge dan he. Zij zijn degenen (samen met Arday zelf) die eerdere critici de mond probeerden te snoeien. Daar hebben andere academische instituten niet zoveel mee van doen.

quote:
En waarom stemt >90% van het personeel links? Zou het een iets met het ander te maken hebben?
Wat met wat?
"Pools are perfect for holding water"
pi_221613051
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2026 13:31 schreef probeer het volgende:
[..]
Bij Cambridge dan he. Zij zijn degenen (samen met Arday zelf) die eerdere critici de mond probeerden te snoeien. Daar hebben andere academische instituten niet zoveel mee van doen.
Dit speelt niet alleen bij Cambridge. Dit speelt op bijna iedere universiteit ter wereld.

quote:
[..]
Wat met wat?
Een linkse meerderheid die niets heeft met (academische) vrijheid, maar die wil dat iedereen netjes in de pas loopt.
Good intentions and tender feelings may do credit to those who possess them, but they often lead to ineffective — or positively destructive — policies ... Kevin D. Williamson
pi_221613057
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2026 12:46 schreef MoreDakka het volgende:

[..]
Cambridge wist daarvan. Zo iemand moet je ontslaan, op staande voet. Dat Cambridge niet voor lul wil staan zal best maar dat spreekt juist tegen ze.
[..]
Leuke stropop. Het grote probleem is dus dat dat onderzoek er nooit gekomen is totdat het al veel te laat was. Voor de zoveelste keer: Cambridge wist al jaren van alle problemen. Er was intern al meerdere keren aan de bel getrokken, journalisten hadden al meerdere keren geprobeerd informatie te verzamelen en werden daarop bedreigd. Zo ver had het nooit moeten komen, Cambridge had in 2023 al meteen onderzoek moeten doen en dan was hij waarschijnlijk zonder veel bombarie opgestapt.

Ik heb echt geen idee waarom je denkt Cambridge te moeten verdedigen met zulke slechte argumenten en met zulke verdraaiengen van de werkelijkheid. Werk je daar ofzo?
En omdat dat niet gebeurd is, dienen er nu (her-)evaluaties plaats te vinden over het handelen en functioneren van de betrokken personen / faculteit. Zo hoort dat.
"Pools are perfect for holding water"
pi_221613139
Had hij eigenlijk nog een afscheidsbriefje geplagieerd of ge-AId?
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
pi_221613471
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2026 13:38 schreef Lyrebird het volgende:

Een linkse meerderheid die niets heeft met (academische) vrijheid, maar die wil dat iedereen netjes in de pas loopt.
Dat is algemeen bekend van dit soort universiteiten. De meerderheid denkt ook dat er 96 genders zijn.
´ Just remember, there's a thin line between being a hero and being a memory´
pi_221613481
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2026 13:57 schreef Weltschmerz het volgende:
Had hij eigenlijk nog een afscheidsbriefje geplagieerd of ge-AId?
Leek vast hierop:

A gentle wave of heat flows over the FOK! forum
Get woke, go broke!
pi_221613729
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2026 15:05 schreef Sherlock_Holmes het volgende:

[..]
Dat is algemeen bekend van dit soort universiteiten. De meerderheid denkt ook dat er 96 genders zijn.
Triest dat daar zoveel mentaal gestoorden vrij rond mogen lopen.
pi_221613759
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2026 15:56 schreef PurifieR het volgende:

[..]
Triest dat daar zoveel mentaal gestoorden vrij rond mogen lopen.
Het is echt overal en niet alleen op dit gebied.

Men juicht voor Floyd, Mangione, aanslagplegers, moeders die hun 3 kinderen wurgen etc etc.

Elk brok genetisch afval dat door de shredder zou moeten heeft een stevige fanatieke fanclub. En daar moet je dan "redelijk en beschaafd blijvend" mee in discussie.

En dan claimen ze ook nog de kant van de liefde, beschaving en fatsoen te zijn, free Luigi, Lindsay Clancy en Palestine uiteraard, nooit Hamas vergeten!

Deprimerend soms.
A gentle wave of heat flows over the FOK! forum
Get woke, go broke!
pi_221613776
quote:
15s.gif Op donderdag 20 augustus 2026 16:02 schreef HeatWave het volgende:

[..]
Het is echt overal en niet alleen op dit gebied.

Men juicht voor Floyd, Mangione, aanslagplegers, moeders die hun 3 kinderen wurgen etc etc.

Elk brok genetisch afval dat door de shredder zou moeten heeft een stevige fanatieke fanclub. En daar moet je dan "redelijk en beschaafd blijvend" mee in discussie.

En dan claimen ze ook nog de kant van de liefde, beschaving en fatsoen te zijn, free Luigi, Lindsay Clancy en Palestine uiteraard, nooit Hamas vergeten!

Deprimerend soms.
Precies dat. De wereld zit vol totaal gestoorden. En vaak nog in hoge posities ook.
En dan doen alsof wij het probleem zijn :')
pi_221613807


Disclaimer, ken de man zelf ook niet, maar schijnt een bekende klokkenluider te zijn op dit gebied en nu op het punt ontslagen te worden door een "woke" rector. Want je moet en zal in de pas lopen op die Pravda-universiteiten tegenwoordig :').

De rot is nog ranziger en zit nog veel dieper dan we allemaal denken te weten.
A gentle wave of heat flows over the FOK! forum
Get woke, go broke!
  Moderator donderdag 20 augustus 2026 @ 16:25:37 #18
500105 crew  vul_maar_in
Doe je toch wel...
pi_221613880
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2026 16:13 schreef HeatWave het volgende:
[ afbeelding ]

Disclaimer, ken de man zelf ook niet, maar schijnt een bekende klokkenluider te zijn op dit gebied en nu op het punt ontslagen te worden door een "woke" rector. Want je moet en zal in de pas lopen op die Pravda-universiteiten tegenwoordig :').

De rot is nog ranziger en zit nog veel dieper dan we allemaal denken te weten.
Wat hettie gedaan dan? Lastige vragen gesteld?
- vmi voor intimi -
pi_221613886
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2026 16:25 schreef vul_maar_in het volgende:

[..]
Wat hettie gedaan dan? Lastige vragen gesteld?
Blijkbaar: he exposed serious allegations about Jason Arday’s academic work, and subsequent reporting has found extensive evidence of plagiarism.
A gentle wave of heat flows over the FOK! forum
Get woke, go broke!
pi_221613890
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2026 16:25 schreef vul_maar_in het volgende:

[..]
Wat hettie gedaan dan? Lastige vragen gesteld?
Blijkbaar mag er niet worden geconstateerd dat er op basis van onderzoek IQ verschillen zijn tussen bepaalde (etnische) groepen. Zoals we weten wordt men in de welberekende contreien daar woest van.

Want dat was voor zover ik weet zijn standpunt, geen idee wat deze man nog meer op zijn kerfstok heeft. Ik vroeg in het vorige topic al waarom dit zo gevoelig ligt bij sommigen, maar zoals te verwachten kwam daar geen reactie op.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
  Moderator donderdag 20 augustus 2026 @ 16:28:06 #21
500105 crew  vul_maar_in
Doe je toch wel...
pi_221613892
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2026 16:26 schreef HeatWave het volgende:

[..]
Blijkbaar: he exposed serious allegations about Jason Arday’s academic work, and subsequent reporting has found extensive evidence of plagiarism.
Ja maar dat komt dus vanwege zijn inherente racistische inborst |:(

Hij is de laatste jaren vooral controversieel geworden doordat hij openlijk hereditarian/race-realist standpunten verdedigt — onder meer dat groepsverschillen in cognitieve prestaties deels genetisch kunnen zijn — en fel tegen bepaalde vormen van DEI-beleid ageert. Emmanuel College beëindigde zijn positie als College Research Associate na een Substack-artikel uit 2024; Cofnas vocht dat juridisch aan. In 2026 oordeelde een Britse rechtbank dat zijn hereditarian en anti-woke overtuigingen als beschermde overtuigingen onder de Equality Act kunnen vallen.
- vmi voor intimi -
pi_221613894
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2026 16:25 schreef vul_maar_in het volgende:

[..]
Wat hettie gedaan dan? Lastige vragen gesteld?
Zie ook:
https://www.geenstijl.nl/5191538/arday-onderzoek-cofnas-ugent
OH NOES!!1*&@^!!*@!!@$*^!!!!!!!!
  Moderator donderdag 20 augustus 2026 @ 16:28:41 #23
500105 crew  vul_maar_in
Doe je toch wel...
pi_221613896
Ja ben even gaan kijken maar dan is het wel duidelijk waar de schoen wringt.

Dat pikken ze daar niet.

Rechter geeft je gelijk? Dan maar schorsen _O-
- vmi voor intimi -
pi_221613902
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2026 16:28 schreef vul_maar_in het volgende:

[..]
Ja maar dat komt dus vanwege zijn inherente racistische inborst |:(

Hij is de laatste jaren vooral controversieel geworden doordat hij openlijk hereditarian/race-realist standpunten verdedigt — onder meer dat groepsverschillen in cognitieve prestaties deels genetisch kunnen zijn — en fel tegen bepaalde vormen van DEI-beleid ageert. Emmanuel College beëindigde zijn positie als College Research Associate na een Substack-artikel uit 2024; Cofnas vocht dat juridisch aan. In 2026 oordeelde een Britse rechtbank dat zijn hereditarian en anti-woke overtuigingen als beschermde overtuigingen onder de Equality Act kunnen vallen.
Sja, kan hoor, ik zei al, ik ken hem verder niet.

Maar het lijkt er wel op dat hij nu vooral vanwege dit incident weg moet.
A gentle wave of heat flows over the FOK! forum
Get woke, go broke!
pi_221613908
quote:
Boodschap over respect voor menselijke waardigheid en verzet tegen discriminatie
(19-08-2026) De voorbije dagen ontving de Universiteit Gent veel vragen naar aanleiding van het overlijden van Cambridge-professor Jason Arday en de publieke reacties daarop.

We horen de vragen en bezorgdheden die hierover leven, en begrijpen dat deze zaak veel mensen raakt. We willen verduidelijken hoe de universiteit hiermee omgaat. De UGent is in de eerste plaats geschokt door het overlijden van professor Arday. Onze gedachten gaan uit naar zijn familie, vrienden, collega’s en studenten. Ook binnen onze eigen academische gemeenschap komt zijn overlijden hard aan.

Tegelijk willen we duidelijk zijn over de waarden waar we als universiteit voor staan. De UGent staat voor respect voor de menselijke waardigheid en verzet zich tegen discriminatie, haat en racisme. We hechten belang aan academische vrijheid en aan een open academisch debat, ook wanneer standpunten controversieel zijn. Maar die vrijheid is niet onbeperkt. Die vrijheid gaat samen met verantwoordelijkheid en kan worden begrensd om de rechten van anderen te beschermen.

Om die reden neemt de universiteit de recente publieke uitspraken van een postdoctoraal medewerker van de UGent over deze zaak zeer ernstig. De UGent heeft beslist hieraan de gepaste opvolging te geven binnen haar bevoegdheden en het toepasselijke kader. Hierbij willen we niet vooruitlopen op mogelijke beslissingen, om de objectiviteit te bewaren. Het is van belang om transparant te zijn, maar ook de vertrouwelijkheid te respecteren die eigen is aan een personeelsdossier.

Het overlijden van professor Arday moet tot reflectie aanzetten. We hopen dat uit wat is gebeurd lessen worden getrokken over de manier waarop we binnen en buiten de academische wereld met elkaar omgaan, ook en vooral wanneer mensen het onderwerp worden van publieke controverse.

Petra De Sutter, rector
Herwig Reynaert, vicerector

Update 20 augustus 2026:
De Universiteit Gent heeft de betrokken medewerker op 20 augustus 2026 formeel in kennis gesteld van de opstart van een tuchtrechtelijk vooronderzoek. In het kader daarvan gaat de universiteit na of er voldoende grond bestaat om het dossier door te verwijzen naar het bevoegde tuchtorgaan voor verdere behandeling. In afwachting van dit vooronderzoek heeft de UGent de medewerker preventief geschorst. De universiteit kan niet verder ingaan op de concrete inhoud van het tuchtdossier en de onderliggende argumentatie om de vertrouwelijkheid van het personeelsdossier en de tuchtprocedure te waarborgen.
https://www.ugent.be/nl/a(...)et-discriminatie.htm
OH NOES!!1*&@^!!*@!!@$*^!!!!!!!!
  Moderator donderdag 20 augustus 2026 @ 16:31:22 #26
500105 crew  vul_maar_in
Doe je toch wel...
pi_221613914
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2026 16:29 schreef HeatWave het volgende:

[..]
Sja, kan hoor, ik zei al, ik ken hem verder niet.

Maar het lijkt er wel op dat hij nu vooral vanwege dit incident weg moet.
wie weet maar zo te zien willen ze al langer van hem af
- vmi voor intimi -
pi_221613917
quote:
Hilarisch, vooral dit:
quote:
Het overlijden van professor Arday moet tot reflectie aanzetten.
Dit klopt natuurlijk wel, maar het moet vooral aanzetten tot reflectie bij dit soort woke-isten zelf, niet bij de mensen die DEIB beleid bekritiseren. Bespottelijke projectie dit. Stop met mensen naar hoge en invloedrijke posities te promoveren enkel en alleen op basis van hun onveranderlijke kenmerken.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
pi_221613919
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2026 16:31 schreef vul_maar_in het volgende:

[..]
wie weet maar zo te zien willen ze al langer van hem af
Dan is het natuurlijk een makkelijke stok om mee te slaan nu.

Maar goed, het is dus overduidelijk, allemaal en iedereen 100% de door de partij goedgekeurde staatsmening of oprotten.

Tot zo ver de academische wereld, het was ooit leuk, slaap lekker :').
A gentle wave of heat flows over the FOK! forum
Get woke, go broke!
pi_221613931
https://nos.nl/artikel/26(...)rte-hoogleraar-arday

NOS :r

Als je dit leest lijkt het net alsof die Cofnas gewoon maar wat beschuldigingen uit het niets heeft geuit, zonder bewijs. Dat is niet waar en hij is ook bij lange na niet de enige die aan de bel getrokken heeft over de fantast Arday.

Dit is een journalistieke wanprestatie van de hoogste orde.
pi_221613940
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2026 16:37 schreef MoreDakka het volgende:
https://nos.nl/artikel/26(...)rte-hoogleraar-arday

NOS :r

Als je dit leest lijkt het net alsof die Cofnas gewoon maar wat beschuldigingen uit het niets heeft geuit, zonder bewijs. Dat is niet waar en hij is ook bij lange na niet de enige die aan de bel getrokken heeft over de fantast Arday.

Dit is een journalistieke wanprestatie van de hoogste orde.
De NOS is dan ook geen nieuwsbron meer, het is een activistenbolwerk.
A gentle wave of heat flows over the FOK! forum
Get woke, go broke!
  Moderator donderdag 20 augustus 2026 @ 16:39:13 #31
500105 crew  vul_maar_in
Doe je toch wel...
pi_221613941
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2026 16:37 schreef MoreDakka het volgende:
https://nos.nl/artikel/26(...)rte-hoogleraar-arday

NOS :r

Als je dit leest lijkt het net alsof die Cofnas gewoon maar wat beschuldigingen uit het niets heeft geuit, zonder bewijs. Dat is niet waar en hij is ook bij lange na niet de enige die aan de bel getrokken heeft over de fantast Arday.

Dit is een journalistieke wanprestatie van de hoogste orde.
Welkom bij de NPO, gaarne uw privillige controleren aan de deur witmans.
- vmi voor intimi -
pi_221613949
Even nagekeken. Die 'vrouwelijke' rector heeft een achtergrond bij jawel ... een linkse politieke partij én is een geboren man. Je verzint het weer niet :')_!. Dit soort activisten moet zo snel mogelijk worden verwijderd uit de academische wereld.

Dit soort mensen prioriteren in een wereld waar feiten, de wetenschappelijke methode en kwaliteit vooraan moet staan, hun ideologische gedachtegoed. Wat zij immers het allerbelangrijkste vinden is een in hun ogen 'sociale rechtvaardigheid'. Feiten, de wetenschappelijke methode en kwaliteit komen op de tweede plaatsen.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
pi_221613952
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2026 16:38 schreef HeatWave het volgende:

[..]
De NOS is dan ook geen nieuwsbron meer, het is een activistenbolwerk.
Je bent me voor maar dit dus.

Dit kan dan ook geen verrassing zijn. Zou eerder een unicum zijn als ze daadwerkelijk feitelijk zouden berichten.
OH NOES!!1*&@^!!*@!!@$*^!!!!!!!!
  Moderator donderdag 20 augustus 2026 @ 16:41:25 #34
500105 crew  vul_maar_in
Doe je toch wel...
pi_221613954
quote:
14s.gif Op donderdag 20 augustus 2026 16:40 schreef HowardRoark het volgende:
Even nagekeken. Die 'vrouwelijke' rector heeft een achtergrond bij jawel ... een linkse politieke partij én is een geboren man. Je verzint het weer niet :')_!. Dit soort activisten moet zo snel mogelijk worden verwijderd uit de academische wereld.

Dit soort mensen prioriteren in een wereld waar feiten, de wetenschappelijke methode en kwaliteit vooraan moet staan, hun ideologische gedachtegoed. Wat zij immers het allerbelangrijkste vinden is een in hun ogen 'sociale rechtvaardigheid'. Feiten, de wetenschappelijke methode en kwaliteit staan op de tweede plaatsen.
Godverdomme het is weer volle kaart bingo he.
- vmi voor intimi -
pi_221613967
twitter


Whehehe. Boudry is sowieso wel lekker bezig de laatste tijd.
OH NOES!!1*&@^!!*@!!@$*^!!!!!!!!
pi_221613970
quote:
14s.gif Op donderdag 20 augustus 2026 16:40 schreef HowardRoark het volgende:
Even nagekeken. Die 'vrouwelijke' rector heeft een achtergrond bij jawel ... een linkse politieke partij én is een geboren man. Je verzint het weer niet :')_!. Dit soort activisten moet zo snel mogelijk worden verwijderd uit de academische wereld.

Dit soort mensen prioriteren in een wereld waar feiten, de wetenschappelijke methode en kwaliteit vooraan moet staan, hun ideologische gedachtegoed. Wat zij immers het allerbelangrijkste vinden is een in hun ogen 'sociale rechtvaardigheid'. Feiten, de wetenschappelijke methode en kwaliteit komen op de tweede plaatsen.
Daarom was deze keer mijn gebruik van de term "woke" op zijn plaats.

Dit is peak woke. En het is nog lang niet dood.
A gentle wave of heat flows over the FOK! forum
Get woke, go broke!
pi_221614046
Ook hoogleraar Tijl De Bie van UGent spreekt zich uit tegen het handelen van de universiteit:

twitter



Dit wordt een rel op zich lijkt het.
OH NOES!!1*&@^!!*@!!@$*^!!!!!!!!
pi_221614070
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2026 12:46 schreef MoreDakka het volgende:

[..]
Cambridge wist daarvan. Zo iemand moet je ontslaan, op staande voet. Dat Cambridge niet voor lul wil staan zal best maar dat spreekt juist tegen ze.
[..]
Leuke stropop. Het grote probleem is dus dat dat onderzoek er nooit gekomen is totdat het al veel te laat was. Voor de zoveelste keer: Cambridge wist al jaren van alle problemen. Er was intern al meerdere keren aan de bel getrokken, journalisten hadden al meerdere keren geprobeerd informatie te verzamelen en werden daarop bedreigd. Zo ver had het nooit moeten komen, Cambridge had in 2023 al meteen onderzoek moeten doen en dan was hij waarschijnlijk zonder veel bombarie opgestapt.

Ik heb echt geen idee waarom je denkt Cambridge te moeten verdedigen met zulke slechte argumenten en met zulke verdraaiengen van de werkelijkheid. Werk je daar ofzo?
Of ik bij Cambridge werk? Ga je mond spoelen! :D

Het had zeker nooit zo ver mogen komen. De scrutiny tijdens zijn phd had beter gekund, de scrutiny bij zijn aanstelling in Cambridge had beter gekund, Cambridge had eerder in moeten grijpen, Cambridge had hem niet op zo'n voetstuk moeten zetten. Maar juist omdat Cambridge hem zo op een voetstuk had geplaatst, konden ze ook moeilijker een 180-graden draai daarin maken. Fouten toegeven is voor 'gewone' mensen vaak al lastig, laat staan voor instituten die bijna 1000 jaar oud zijn. Hoe groter de fout, hoe lastiger het is om toe te geven. Daarmee verdedig ik Cambridge niet, zo werken dergelijke instituten nu eenmaal.
pi_221614102
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2026 17:02 schreef Regilio_ het volgende:
Ook hoogleraar Tijl De Bie van UGent spreekt zich uit tegen het handelen van de universiteit:

[ x ]

Dit wordt een rel op zich lijkt het.
Mooi, het wordt tijd dat de spotlight er eens goed op gaat. Wij hadden tijdenlang die Harry Petitt die jarenlang ongestoord zijn gang mocht gaan op universiteiten.

De bezem moet er door anders verliezen we echt belangrijke instituten aan het activisme, voor zo ver dat eigenlijk al niet het geval is natuurlijk.

Wetenschap hoort echt het tegenovergestelde te zijn van 1 vastgestelde waarheid waar niet van afgeweken kan en mag worden. Alles staat ter discussie en niets is 100% zeker bewezen, alles is een theorie met de kennis die we nu hebben, niets meer.
A gentle wave of heat flows over the FOK! forum
Get woke, go broke!
pi_221614349
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2026 17:10 schreef HeatWave het volgende:

[..]
Mooi, het wordt tijd dat de spotlight er eens goed op gaat. Wij hadden tijdenlang die Harry Petitt die jarenlang ongestoord zijn gang mocht gaan op universiteiten.

De bezem moet er door anders verliezen we echt belangrijke instituten aan het activisme, voor zo ver dat eigenlijk al niet het geval is natuurlijk.

Wetenschap hoort echt het tegenovergestelde te zijn van 1 vastgestelde waarheid waar niet van afgeweken kan en mag worden. Alles staat ter discussie en niets is 100% zeker bewezen, alles is een theorie met de kennis die we nu hebben, niets meer.
De Amerikanen hebben het voortouw genomen, en het wordt hoog tijd dat de wereld volgt. Links heeft een uitermate geslaagde March through the Institutions uitgevoerd, maar die instituten doen niet langer waar ze voor waren opgericht.

In het geval van de universiteit was dat het vergaren van kennis en het opleiden van jonge academici. Nu woke belangrijker is dan de waarheid heeft de academische wereld een groot probleem. En hoe kun je mensen opleiden als je je kerntaak verkwanseld? Het zijn toch geen journalisten?
Good intentions and tender feelings may do credit to those who possess them, but they often lead to ineffective — or positively destructive — policies ... Kevin D. Williamson
pi_221614563
Post truth society.

Nog geen jaar geleden werd ik beschimpt hier als ik zei dat de wetenschap enorm is gepolitiseerd.

Inmiddels zien we hoe ernstig het is. Nou ja, normale mensen. Ook heel veel mensen die overtuigd zijn dat Arday gelyncht is en eigenlijk alles wat hij heeft gezegd volkomen waar was.

Post truth.
  Moderator donderdag 20 augustus 2026 @ 18:45:30 #42
500105 crew  vul_maar_in
Doe je toch wel...
pi_221614610
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2026 18:38 schreef VEM2012 het volgende:
Post truth society.

Nog geen jaar geleden werd ik beschimpt hier als ik zei dat de wetenschap enorm is gepolitiseerd.

Inmiddels zien we hoe ernstig het is. Nou ja, normale mensen. Ook heel veel mensen die overtuigd zijn dat Arday gelyncht is en eigenlijk alles wat hij heeft gezegd volkomen waar was.

Post truth.
Jamaar hij was niet wit/blank dus dan moet je alles wat voor je neus ligt in twijfel trekken want racisme speelt vast ergens een rol.
- vmi voor intimi -
  donderdag 20 augustus 2026 @ 19:02:56 #43
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_221614710
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2026 16:28 schreef vul_maar_in het volgende:

[..]
Ja maar dat komt dus vanwege zijn inherente racistische inborst |:(

Hij is de laatste jaren vooral controversieel geworden doordat hij openlijk hereditarian/race-realist standpunten verdedigt — onder meer dat groepsverschillen in cognitieve prestaties deels genetisch kunnen zijn — en fel tegen bepaalde vormen van DEI-beleid ageert. Emmanuel College beëindigde zijn positie als College Research Associate na een Substack-artikel uit 2024; Cofnas vocht dat juridisch aan. In 2026 oordeelde een Britse rechtbank dat zijn hereditarian en anti-woke overtuigingen als beschermde overtuigingen onder de Equality Act kunnen vallen.
Nee, dat is niet het gene Cofnas beweert, hetgeen je stelk is immers gewoon waar en logisch te verklaren uit de polygenetische oorpsprong van intelligentie.

quote:
Bovenstaande quote illustreert ineens ook waar die theorie van 'rassenrealisme' voor staat: dat er echt strak afgebakende mensenrassen zouden bestaan, waartussen dus ook significante biologische verschillen zijn, zeker op het vlak van IQ. Cofnas vertrekt daarvoor van de 'IQ gap', de vaststelling dat zwarte Amerikanen doorgaans lagere scores halen op IQ-tests dan witte Amerikanen.
Dit is zijn idee van rassenrealisme.
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
pi_221614828
twitter


Ontslagen door deze extreemlinkse trans wappie.
  Moderator donderdag 20 augustus 2026 @ 19:23:38 #45
500105 crew  vul_maar_in
Doe je toch wel...
pi_221614839
Reeds besproken maar idd, zeer neutraal weer. Geen agenda achter. Doorlopen graag.

:')
- vmi voor intimi -
pi_221614874
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2026 19:21 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]

Ontslagen door deze extreemlinkse trans wappie.
We hebben mensen met een psychiatrische afwijking veel teveel macht en ruimte gegeven.

Terug naar de convictie van survival of the fittest, zoals het een simpel basisgegeven is in de natuur.
graag verwijderen
pi_221614895
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2026 17:55 schreef Lyrebird het volgende:

[..]
De Amerikanen hebben het voortouw genomen, en het wordt hoog tijd dat de wereld volgt. Links heeft een uitermate geslaagde March through the Institutions uitgevoerd, maar die instituten doen niet langer waar ze voor waren opgericht.

In het geval van de universiteit was dat het vergaren van kennis en het opleiden van jonge academici. Nu woke belangrijker is dan de waarheid heeft de academische wereld een groot probleem. En hoe kun je mensen opleiden als je je kerntaak verkwanseld? Het zijn toch geen journalisten?
Kwaliteit, schoonheid en intellect is het eerst wat wordt vertrappeld bij de mars door de instituties.
Wees gehoorzaam. Alleen samen krijgen we de vrijheid eronder.
  donderdag 20 augustus 2026 @ 20:07:59 #48
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_221615245
Ik studeerde in Nijmegen, en wat mij opviel is dat de professoren die internationaal hoog aangeschreven waren, meestal helemaal niet links waren, maar wel gehaat door de andere staf van de faculteiten.
pi_221615251
quote:
Daardoor richtte een deel van het debat zich eerst op zijn motieven, voordat de inhoud van de plagiaatbeschuldigingen centraal kwam te staan.
Zo typerend, motieven zijn belangrijker dan feiten voor sommige mensen
  donderdag 20 augustus 2026 @ 20:15:19 #50
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_221615324
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2026 17:55 schreef Lyrebird het volgende:

[..]
De Amerikanen hebben het voortouw genomen, en het wordt hoog tijd dat de wereld volgt. Links heeft een uitermate geslaagde March through the Institutions uitgevoerd, maar die instituten doen niet langer waar ze voor waren opgericht.

In het geval van de universiteit was dat het vergaren van kennis en het opleiden van jonge academici. Nu woke belangrijker is dan de waarheid heeft de academische wereld een groot probleem. En hoe kun je mensen opleiden als je je kerntaak verkwanseld? Het zijn toch geen journalisten?
Ik kan mij een tijd herinneren dat Nederland nog legendarische journalisten hadden.
H.J.A. Hofland, Bibeb, Ischa Meijer, Gerard van Westerloo, Renate Rubinstein, Piet Grijs, Martin van Amerongen, Jan Blokker, W.L. Brugsma, Herman Wigbold, Geert-Jan Laan en Rien Robijns, Feike Salverda, Elma Verhey, Gerard van Westerloo, Wim Klinkenberg, Hans Knoop en Willem Oltmans.

Zulke kwaliteit moet je tegenwoordig met een lantarentje zoeken.
  Moderator donderdag 20 augustus 2026 @ 20:16:36 #51
500105 crew  vul_maar_in
Doe je toch wel...
pi_221615347
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2026 20:15 schreef Jan_Onderwater het volgende:

[..]
Ik kan mij een tijd herinneren dat Nederland nog legendarische journalisten hadden.
H.J.A. Hofland, Bibeb, Ischa Meijer, Gerard van Westerloo, Renate Rubinstein, Piet Grijs, Martin van Amerongen, Jan Blokker, W.L. Brugsma, Herman Wigbold, Geert-Jan Laan en Rien Robijns, Feike Salverda, Elma Verhey, Gerard van Westerloo, Wim Klinkenberg, Hans Knoop en Willem Oltmans.

Zulke kwaliteit moet je tegenwoordig met een lantarentje zoeken.
Die waren iig gedegen. Kunnen een hoop riool persratten wat van leren.
- vmi voor intimi -
  donderdag 20 augustus 2026 @ 20:16:53 #52
496005 Jan_Onderwater
Culinair tegen Corona
pi_221615354
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2026 20:08 schreef Masberum het volgende:

[..]
Zo typerend, motieven zijn belangrijker dan feiten voor sommige mensen
Dat noem je op de man spelen en de bron vergiftigen. Geliefd intstrument onder totalitair denkenden medemensen voor wie ideologie belangrijker is dan waarheid.
  Moderator donderdag 20 augustus 2026 @ 20:17:29 #53
500105 crew  vul_maar_in
Doe je toch wel...
pi_221615359
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2026 20:08 schreef Masberum het volgende:

[..]
Zo typerend, motieven zijn belangrijker dan feiten voor sommige mensen
Je verwacht het niet...
- vmi voor intimi -
  donderdag 20 augustus 2026 @ 20:33:00 #54
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_221615520
quote:
0s.gif Op donderdag 20 augustus 2026 20:16 schreef Jan_Onderwater het volgende:

[..]
Dat noem je op de man spelen en de bron vergiftigen. Geliefd intstrument onder totalitair denkenden medemensen voor wie ideologie belangrijker is dan waarheid.
Hoe durf je te betwijfelen dat de ideologie niet de waarheid is.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_221615836
quote:
Voorstanders wijzen erop dat Arday jarenlang het mikpunt is geweest van felle persoonlijke aanvallen en benadrukken dat zijn werk over ongelijkheid en inclusie veel betekenis heeft gehad.
En deze mensen zouden wat mij betreft ook wel wat onder de loep genomen mogen worden.
pi_221615837
twitter


Klinkt als het begin van een slechte grap maar het is echter de clownworld waarin we tegenwoordig leven.
pi_221616890
quote:
9s.gif Op donderdag 20 augustus 2026 20:57 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]

Klinkt als het begin van een slechte grap maar het is echter de clownworld waarin we tegenwoordig leven.
Clowns world inderdaad. Waarom zou ik me überhaupt druk maken om klimaatverandering als dit de richting is waar we opgaan, laat maar affikken die planeet gewoon, we hebben het verdiend :').
A gentle wave of heat flows over the FOK! forum
Get woke, go broke!
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')