Gefeliciteerd. Je huis staat er mooi op op Funda.quote:Op maandag 15 juni 2026 11:49 schreef miss_sly het volgende:
De verkoop van ons huis is goed gegaan. Binnen twee weken verkocht zonder voorbehouden en bouwtechnische keuring voor de vraagprijs.
Hypotheek en overbruggingshypotheek nieuwe huis ook goedgekeurd.
We are good to go!
Dank je wel!quote:Op zondag 21 juni 2026 09:29 schreef Doedezemaar het volgende:
[..]
Gefeliciteerd. Je huis staat er mooi op op Funda.
Succes ermee!!quote:Op zondag 21 juni 2026 11:50 schreef Koettie het volgende:
Ik lees even mee. Eind 2024 na scheiding een compleet uitgeleefd flatje van 50m2 gekocht via een bekende van familie. Haar zoon huurde het een tijdje en die had wat moeite met onderhouden van de woning. Kortgezegd, echt alles was kapot of bijna kapot. Hij douchte al een jaar bloedheet 'want kouder ging het niet' (moest gewoon nieuwe douchekraan op). De inductie deed het niet dus kookte al jaren op één pitje. Affijn gekocht voor de woz op voorwaarde dat ze niets hoeft schoon te maken. Prima. Flink aan verbouwd en nu is het leuk vanbinnen. Locatie is goed, vve is prima dus dat is mazzel.
Maar ik wil weg. Heb geen buitenruimte en het is hier altijd druk. Doordat ik kocht voor de woz + opgeknapt wel overwaarde maar pas 1,5 jaar geleden gekocht dus voelt beetje snel. En nieuwe woningen zijn ook zo weg.. Vriend is hier recent ingetrokken dus nu sparen en bedenken wat we willen. In januari toch eens naar hypotheekadviseur om te kijken wat er mogelijk is. Dus stiekem veel te vinden op funda maar vind het zo spannend!
Vind het beangstigend.quote:Op zondag 21 juni 2026 11:18 schreef Sapstengel het volgende:
Gekeken naar eengezinswoning in het oosten van het land. Zelf wel hoger dan vraagprijs geboden, maar anderen gingen er verder overheen. Gingen allemaal voor wel 40-60k boven vraagprijs weg zo ongeveer. Merkte dus dat zo'n instapklare woning wel redelijk populair is.
Ja is het ook wel. Als ik in mijn omgeving kijk naar eengezinswoningen. Buren van mijn ouders in Apeldoorn, vraagprijs 415 verkocht voor 450. Collega bood 6 ton op een vraagprijs van 540 in Lent, bleek alsnog overboden te zijn. Zelf zocht ik Almelo, Haaksbergen etc in Twente. Ook steeds 20-25 bovenop vraagprijs gedaan maarja iemand anders had nog wat meer.quote:
Overigens is 415000 voor een eengezinswoning in Apeldoorn, wel een aantrekkelijk instapmodel.quote:Op zondag 21 juni 2026 13:46 schreef Sapstengel het volgende:
Als ik in mijn omgeving kijk naar eengezinswoningen. Buren van mijn ouders in Apeldoorn, vraagprijs 415 verkocht voor 450.
Een groot tekort aan betaalbare gezinswoningen, en een aanzienlijke groep geïnteresseerden wil een gezin starten en niet jaren wachten, dat zal er allicht mee te maken hebben.quote:Op zondag 21 juni 2026 13:46 schreef Sapstengel het volgende:
[..]
Ja is het ook wel. Als ik in mijn omgeving kijk naar eengezinswoningen. Buren van mijn ouders in Apeldoorn, vraagprijs 415 verkocht voor 450. Collega bood 6 ton op een vraagprijs van 540 in Lent, bleek alsnog overboden te zijn. Zelf zocht ik Almelo, Haaksbergen etc in Twente. Ook steeds 20-25 bovenop vraagprijs gedaan maarja iemand anders had nog wat meer.
Begreep van aankoopmakelaar hier en in Enschede wel dat dit echt een populair segment is, de gemiddelde eengezinswoning. Dus er is gewoon erg veel concurrentie. Wat ik wel snap, want als starters of jong gezin wil je die instapklare woning met tuin en een paar extra slaapkamers. En als je dan ook nog allebei een beetje spaargeld hebt, dan gooi je er wel wat tegenaan.
Appartementen schijnt veel minder te zijn. Aankoopmakelaar zei her en der wel uitschieters, alleen ook genoeg waar "maar" 5-10k werd overboden. Of gewoon zelfs voor de vraagprijs weggingen. Dus uiteindelijk dan maar die keuze gemaakt. Moet toch ergens weer instappen, dan ga ik in de toekomst wel verder kijken als ik hier wat overwaarde pak door zelf te verbouwen en nog een verduurzaming vanuit de VVE.
Ja sowieso, maarja voor mij dan een makkelijke keuze om niet in diezelfde vijver te gaan vissen.quote:Op zondag 21 juni 2026 15:53 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
Een groot tekort aan betaalbare gezinswoningen, en een aanzienlijke groep geïnteresseerden wil een gezin starten en niet jaren wachten, dat zal er allicht mee te maken hebben.
Spannend. Ga je ver weg verhuizen? Heel ander type huis? Vertel eens. Gekke gewaarwording dat het dan opeens gelukt is…quote:Op donderdag 9 juli 2026 10:41 schreef AgnesGru het volgende:
Wij hebben van de week op een ander huis geboden en deze is geaccepteerd![]()
Voelt nog wel wat gek.
Ben vooral benieuwd hoe het straks met de verkoop van ons eigen huis gaat. De eerste keer dat we van een het ene koophuis naar een andere koopwoning gaan.
Blijven wel in dezelfde plaats wonen. Maar gaan nu naar een andere wijk verhuizen. En van een tussenwoning naar een hoekhuis.quote:Op donderdag 9 juli 2026 10:47 schreef Doedezemaar het volgende:
[..]
Spannend. Ga je ver weg verhuizen? Heel ander type huis? Vertel eens. Gekke gewaarwording dat het dan opeens gelukt is…
WOZ-waarde?quote:Op zaterdag 11 juli 2026 16:53 schreef Halcon het volgende:
Appartement twee deuren voorbij 'n appartement van mij is verkocht boven de vraagprijs (en die was 250k). Die van mij is getaxeerd op 200k en het zijn identieke appartementen
Waarom zijn zoveel mensen er op gebrand om met een bijv. nieuwe keuken te starten? Vaak zit er een keuken in die nog wel even mee kan. Het maakt dat je minder kunt bieden.quote:Op maandag 13 juli 2026 14:04 schreef Bosbeetle het volgende:
Goed om te lezen dat de prijzen nogsteeds belachelijk zijn...
En waarom, inmiddels hebben we een eigen huis, maar om nou te zeggen dat het leuk is om een eigen huis te hebben, mwah. Er wordt (in hoofden en in de media) heel veel van gemaakt, maar uiteindelijk is het vooral duur en een gedoe.
Huren is trouwens ook duur en een gedoe. Ik vind dat wonen veel minder gedoe zou moeten zijn, en echt een paar ordes van grootte minder duur.
Precies dat.quote:Op maandag 13 juli 2026 14:04 schreef Bosbeetle het volgende:
En waarom, inmiddels hebben we een eigen huis, maar om nou te zeggen dat het leuk is om een eigen huis te hebben, mwah. Er wordt (in hoofden en in de media) heel veel van gemaakt, maar uiteindelijk is het vooral duur en een gedoe.
Huren is trouwens ook duur en een gedoe. Ik vind dat wonen veel minder gedoe zou moeten zijn, en echt een paar ordes van grootte minder duur.
Klopt.quote:Op maandag 13 juli 2026 16:49 schreef Boca_Raton het volgende:
[..]
Waarom zijn zoveel mensen er op gebrand om met een bijv. nieuwe keuken te starten? Vaak zit er een keuken in die nog wel even mee kan. Het maakt dat je minder kunt bieden.
Zeker in deze tijd moet je niet het onderste uit de kan willen bij de aankoop van een nieuwe woning. Waarom alles nieuw? Je moet de tering naar de nering zetten.quote:Op maandag 13 juli 2026 19:15 schreef blomke het volgende:
[..]
Klopt.
Gewoon paar jaar met bestaande keuken en langzaamaan kijken wat er te koop is. Snap ook nooit het commentaar op de kleur van de badkamertegeltjes. Je ziet nooit dat er gemekkerd wordt over de tuinplanten of over de meterkast lay-out,
Als je er bij aankoop rekening mee hebt gehouden en het geld hebt liggen (of overwaarde/bouwdepot), waarom zou je dan wachten? Keuken wordt ook ieder jaar duurder en tenzij je er 20 jaar gaat wonen heeft alleen de volgende eigenaar baat bij het uitstellen van een nieuwe keuken.quote:Op maandag 13 juli 2026 19:15 schreef blomke het volgende:
[..]
Klopt.
Gewoon paar jaar met bestaande keuken en langzaamaan kijken wat er te koop is. Snap ook nooit het commentaar op de kleur van de badkamertegeltjes. Je ziet nooit dat er gemekkerd wordt over de tuinplanten of over de meterkast lay-out,
Vanwege de afschrijving. Bovendien is keukenhandel = windhandel.quote:Op maandag 13 juli 2026 22:16 schreef Sport_Life het volgende:
[..]
Als je er bij aankoop rekening mee hebt gehouden en het geld hebt liggen (of overwaarde/bouwdepot), waarom zou je dan wachten?
Ik heb de keuken gekocht bij een winkel die nog vrij normale prijzen rekende (en apparatuur op internet bij elkaar gesprokkeld).quote:Op maandag 13 juli 2026 22:19 schreef blomke het volgende:
[..]
Vanwege de afschrijving. Bovendien is keukenhandel = windhandel.
quote:Op maandag 13 juli 2026 22:22 schreef Sport_Life het volgende:
Gewoon zorgen dat je geen DMG groep hebt en vraag offertes op van dezelfde merk keuken bij meerdere leveranciers.
Ikea. Prima als je er geen 18 jaar wil wonen.quote:Op maandag 13 juli 2026 22:22 schreef Sport_Life het volgende:
[..]
Ik heb de keuken gekocht bij een winkel die nog vrij normale prijzen rekende (en apparatuur op internet bij elkaar gesprokkeld).
Gewoon zorgen dat je geen DMG groep hebt en vraag offertes op van dezelfde merk keuken bij meerdere leveranciers.
Ik had exact dezelfde keuken bij diverse winkels samengesteld en de prijs varieerde makkelijk >20%.
Ik voel mij gezegend dat ik al je gezeik niet herken 😅quote:Op maandag 13 juli 2026 19:13 schreef blomke het volgende:
[..]
Precies dat.
Als het niet de financiële kant is (absurde prijzen, stijgende huren en af en toe de rente bij einde RVP), is het wel e emotionele/technische kant: onderhoud, gezeik met de buren, herrie van het verkeer, de gemeente met z'n achterlijke plannen, ontwikkeling nieuwe projecten, procedures .... er is altijd gedoe mee gemoeid: tijd, energie, kosten en onzekerheid.
Mijn keuken komt uit Duitsland.quote:Op maandag 13 juli 2026 22:22 schreef Sport_Life het volgende:
[..]
Ik heb de keuken gekocht bij een winkel die nog vrij normale prijzen rekende (en apparatuur op internet bij elkaar gesprokkeld).
Gewoon zorgen dat je geen DMG groep hebt en vraag offertes op van dezelfde merk keuken bij meerdere leveranciers.
Ik had exact dezelfde keuken bij diverse winkels samengesteld en de prijs varieerde makkelijk >20%.
Wat ik vooral een probleem vind is dat je je momenten hebt van enorme daling, en momenten van enorme stijging. Als je verkeerd timed dan kun je jaren min of meer met handen en voeten aan je woning gebonden zitten, of je moet het verlies nemen voor zover je dat kan dragen.quote:Op maandag 13 juli 2026 14:04 schreef Bosbeetle het volgende:
Goed om te lezen dat de prijzen nogsteeds belachelijk zijn...
En waarom, inmiddels hebben we een eigen huis, maar om nou te zeggen dat het leuk is om een eigen huis te hebben, mwah. Er wordt (in hoofden en in de media) heel veel van gemaakt, maar uiteindelijk is het vooral duur en een gedoe.
Huren is trouwens ook duur en een gedoe. Ik vind dat wonen veel minder gedoe zou moeten zijn, en echt een paar ordes van grootte minder duur.
Daarom gewoon woningschuld aflossen.quote:Op woensdag 15 juli 2026 00:24 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Wat ik vooral een probleem vind is dat je je momenten hebt van enorme daling, en momenten van enorme stijging. Als je verkeerd timed dan kun je jaren min of meer met handen en voeten aan je woning gebonden zitten, of je moet het verlies nemen voor zover je dat kan dragen.
En je kan een woningmarkt gewoon niet timen, je wordt op enig moment geboren, en op een goed moment vlieg je het nest uit om een gezin te stichten en wat dies meer zij. Dit zou niet zo grillig moeten zijn.
Dat nest uit vliegen kun je wel enigsinds bepalen, en al helemaal wanneer je kunt kopen. De huurmarkt is eigenlijk het grootste probleem, daar is gewoon te weinig keus vooral in prijsklasse.quote:Op woensdag 15 juli 2026 00:24 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Wat ik vooral een probleem vind is dat je je momenten hebt van enorme daling, en momenten van enorme stijging. Als je verkeerd timed dan kun je jaren min of meer met handen en voeten aan je woning gebonden zitten, of je moet het verlies nemen voor zover je dat kan dragen.
En je kan een woningmarkt gewoon niet timen, je wordt op enig moment geboren, en op een goed moment vlieg je het nest uit om een gezin te stichten en wat dies meer zij. Dit zou niet zo grillig moeten zijn.
Fiscaal wordt dat niet echt gestimuleerd.quote:Op woensdag 15 juli 2026 05:59 schreef Wantie het volgende:
[..]
Daarom gewoon woningschuld aflossen.
Dan creëer je zelf je overwaarde als buffer voor daling van de woningmarkt.
HRA zou een stimulans moeten zijn.quote:Op woensdag 15 juli 2026 06:53 schreef Halcon het volgende:
[..]
Fiscaal wordt dat niet echt gestimuleerd.
Dat rentepercentage dat je minder hoeft te betalen? Dat is weer omzet van de bank die betaald ook winstbelasting.quote:Op woensdag 15 juli 2026 06:53 schreef Halcon het volgende:
[..]
Fiscaal wordt dat niet echt gestimuleerd.
Je geeft al zelf min of meer de oplossing: "time in the market": na enige tijd heb je zoveel overwaarde, dat daardoor een daling in principe opgevangen wordtquote:Op woensdag 15 juli 2026 00:24 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Wat ik vooral een probleem vind is dat je je momenten hebt van enorme daling, en momenten van enorme stijging. Als je verkeerd timed dan kun je jaren min of meer met handen en voeten aan je woning gebonden zitten, of je moet het verlies nemen voor zover je dat kan dragen. En je kan een woningmarkt gewoon niet timen,.....
Hoe wil het oplossen?quote:Op woensdag 15 juli 2026 00:24 schreef phpmystyle het volgende:
..... je wordt op enig moment geboren, en op een goed moment vlieg je het nest uit om een gezin te stichten en wat dies meer zij. Dit zou niet zo grillig moeten zijn.
Fiscaal misschien niet. Maar een grote buffer geeft ook rust en vrijheid nog los van dat je ondanks de HRA nog altijd rente betaald wat je minder betaald als je aflost. Zeker als je hypotheekrente hoger is dan een goede spaarrente is dat wel de moeite. En ja met beleggen kan je er meer voor krijgen. Maar dat zijn keuzes.quote:Op woensdag 15 juli 2026 06:53 schreef Halcon het volgende:
[..]
Fiscaal wordt dat niet echt gestimuleerd.
Dit is wel wat kort door de bocht, als mensen geen huis kunnen vinden moeten ze maar gewoon meer betalen dan ze kunnen lijden?quote:Op woensdag 15 juli 2026 10:28 schreef Leandra het volgende:
Het lastige van "De markt timen" is dat er altijd mensen zijn die:
• Denken dat de prijzen nog veel dieper kunnen dalen, en die zelfs in juli 2013 riepen dat het "dom" was om op dat moment te kopen.
• Het altijd "Te duur" vinden, zelfs als de rente onder de 2% zit en de woonlasten voor hun huishoudinkonen verre van hoog zijn, ook historisch gezien.
Door de banken tot voor kort ook niet. Decennia lang was aflossingsvrij het adagio, tot de overheid de fiscale aftrekbaarheid aanpakte. Pas recent is er een stevig max. aan de aflossingsvrije gelegd, meen 150.000 voor woningen tot 1 miljoen. En dat nog niet eens door alle banken.quote:Op woensdag 15 juli 2026 06:53 schreef Halcon het volgende:
Fiscaal wordt dat niet echt gestimuleerd.
Mensen krijgen geen hypotheek die hoger is dan ze kunnen lijden, het kan wel zijn dat een hypotheek hoger is dan ze uit willen geven, maar dan ligt dat vooral aan hun kromme beeld van hoe goedkoop wonen zou moeten zijn.quote:Op woensdag 15 juli 2026 10:33 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Dit is wel wat kort door de bocht, als mensen geen huis kunnen vinden moeten ze maar gewoon meer betalen dan ze kunnen lijden?
Volgensmij is er ook gewoon een niet zo'n hoog aanbod, en wordt het instapmoment ook door aanbod bepaald.
De hypotheek is niet de enige woonlast natuurlijk.quote:Op woensdag 15 juli 2026 10:46 schreef Leandra het volgende:
[..]
Mensen krijgen geen hypotheek die hoger is dan ze kunnen lijden, het kan wel zijn dat een hypotheek hoger is dan ze uit willen geven, maar dan ligt dat vooral aan hun kromme beeld van hoe goedkoop wonen zou moeten zijn.
Nee klopt, maar maar ouwe zut kopen is een keuze.quote:Op woensdag 15 juli 2026 10:47 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
De hypotheek is niet de enige woonlast natuurlijk.
Niet voor iedereen, voor mij wel maar dat was bewust. Maar ik ken mensen die geen andere keuze hebben dan ouwe zut, en voor wie blijven waar je bent vanwege huurverhoging ook niet lukt.quote:Op woensdag 15 juli 2026 10:48 schreef Leandra het volgende:
[..]
Nee klopt, maar maar ouwe zut kopen is een keuze.
Niet iedereen heeft het breed.quote:Op woensdag 15 juli 2026 10:48 schreef Leandra het volgende:
[..]
Nee klopt, maar maar ouwe zut kopen is een keuze.
En sorry hoor "gedwongen" worden te kopen door de jaarlijkse huurverhoging?
Dus ze wonen al jaren in een huurwoning, maar een huurverhoging ter hoogte van de inflatie kunnem ze niet dragen en dus kopen ze maar een bouwval dat een vermogen aan renovatie nodig heeft, wat ze zelf niet kunnen, en terwijl ze geen geld achter de hand hebben?quote:Op woensdag 15 juli 2026 10:50 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Niet voor iedereen, voor mij wel maar dat was bewust. Maar ik ken mensen die geen andere keuze hebben dan ouwe zut, en voor wie blijven waar je bent vanwege huurverhoging ook niet lukt.
Nee dat klopt, voor mensen die het niet breed hebben is sociale huur, en dat zeg je niet op omdat het "te duur wordt door de huurverhogingen".quote:
Nogal makkelijk praten, nogmaals niet iedereen heeft het breed. Je kunt in nederland prima een slecht betaalde baan hebben zonder uitzicht op iets beters waardoor je zelfs als je geen geld over de balk smijt in deze situatie terecht kan komen.quote:Op woensdag 15 juli 2026 10:54 schreef Leandra het volgende:
[..]
Dus ze wonen al jaren in een huurwoning, maar een huurverhoging ter hoogte van de inflatie kunnem ze niet dragen en dus kopen ze maar een bouwval dat een vermogen aan renovatie nodig heeft, wat ze zelf niet kunnen, en terwijl ze geen geld achter de hand hebben?
Klinkt meer als mensen die verkeerde keuzes maken en hun geld over de balk smijten.
Nou gelukkig dan maar dan is er helemaal geen probleem op de woningmarkt, iedereen betaald precies genoeg en zit op een passende plek. Toch fijnquote:Op woensdag 15 juli 2026 10:55 schreef Leandra het volgende:
[..]
Nee dat klopt, voor mensen die het niet breed hebben is sociale huur, en dat zeg je niet op omdat het "te duur wordt door de huurverhogingen".
Oh met uitzondering van sukkels die slechte keuzes hebben gemaakt, hadden ze maar moeten kiezen voor een leuk huis voor een passende hoeveelheid geld en geen pech in het leven. Onbegrijpelijk dat mensen voor tegenslagen blijven kiezenquote:Op woensdag 15 juli 2026 11:04 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Nou gelukkig dan maar dan is er helemaal geen probleem op de woningmarkt, iedereen betaald precies genoeg en zit op een passende plek. Toch fijn
Ik stel helemaal niet dat er geen problemen zijn op de woningmarkt, maar de "problemen" die jij opvoert zijn niet kenmerkend voor de problemen op de woningmarkt.quote:Op woensdag 15 juli 2026 11:04 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Nou gelukkig dan maar dan is er helemaal geen probleem op de woningmarkt, iedereen betaald precies genoeg en zit op een passende plek. Toch fijn
Dat mensen geen passende woning kunnen vinden, lijkt me precies het probleem. Maar wat is volgens jou het probleem dan wel?quote:Op woensdag 15 juli 2026 11:23 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ik stel helemaal niet dat er geen problemen zijn op de woningmarkt, maar de "problemen" die jij opvoert zijn niet kenmerkend voor de problemen op de woningmarkt.
Jawel. Maar afhankelijk van rente is je aflossingspercentage de eerste jaren ook iets van 2% ongeveer, je hebt soms jaren dat iets met meer dan 10% daalt.quote:Op woensdag 15 juli 2026 05:59 schreef Wantie het volgende:
[..]
Daarom gewoon woningschuld aflossen.
Dan creëer je zelf je overwaarde als buffer voor daling van de woningmarkt.
Er is geen magische oplossing. Maar in Nederland hebben wij in de jaren 80 en de jaren 10 van dit milennium nogal rigoureus bezuinigd, dat had minder gekund.quote:Op woensdag 15 juli 2026 10:09 schreef blomke het volgende:
[..]
Je geeft al zelf min of meer de oplossing: "time in the market": na enige tijd heb je zoveel overwaarde, dat daardoor een daling in principe opgevangen wordt
[..]
Hoe wil het oplossen?
Je bedoelt dat die bezuinigingen precies samenhingen met de crashes in de huizenmarkt?quote:Op woensdag 15 juli 2026 11:26 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Er is geen magische oplossing. Maar in Nederland hebben wij in de jaren 80 en de jaren 10 van dit milennium nogal rigoureus bezuinigd, dat had minder gekund.
Mja mja, private sector doet het niet, dus dan de staat maar? Hoe weet je dat er voldoende vraag is als de private sector niet bereid is te investeren? Het is dan een soort van investering voor later, de private markt heeft het dus helemaal fout waar ze hun geld aan spenderen?quote:Op woensdag 15 juli 2026 11:29 schreef Leandra het volgende:
Dat was het moment waarop de overheid had moeten ingrijpen en veel had moeten (laten) bouwen.
Klinkt vreemdquote:Op woensdag 15 juli 2026 11:39 schreef Bosbeetle het volgende:
Ja en ook goed bouwen, dat laatste is vooral lastig. Er worden veel meer jaren 70 gebouwen gesloopt dan oudere gebouwen.
Op mijn werk moet er ook nieuw gebouwd worden en er wordt ons nu al aan alle kanten gewaarschuwd dat we de gebouweigenschappen (trillingsvrijheid, electrostatische interferentie, etc) het niet gaan halen bij het oude gebouw. Het is eigenlijk van de zotte dat er in deze tijd veel slechter gebouwd wordt dan jaren geleden. Toch een stukje verval.
En de reden ervoor is letterlijk "dat kan niet meer". (niet eens alleen kosten maar ook gewoon technisch lukt het niet met de huidige richtlijnen)
De overheid heeft al bijna een eeuw te maken met tekorten op de woningmarkt, het is voor de overheid meer dan voor de private sector een taak om daarin te voorzien, de private sector is gebaat bij krapte, de overheid zou dat niet moeten zijn.quote:Op woensdag 15 juli 2026 11:51 schreef ludovico het volgende:
[..]
Mja mja, private sector doet het niet, dus dan de staat maar? Hoe weet je dat er voldoende vraag is als de private sector niet bereid is te investeren? Het is dan een soort van investering voor later, de private markt heeft het dus helemaal fout waar ze hun geld aan spenderen?
Het is een breed probleem onder hoge en lage inkomens en theoretisch/praktisch opgeleiden. Waarbij die laatsten vaak nog zelf kunnen klussen aan een woning die opgekalefaterd dient te worden en dus een praktisch voordeel hebben.quote:Op woensdag 15 juli 2026 11:00 schreef Bosbeetle het volgende:
En zelfs met betere banen is het geen pretje, de beginnende post-docs op mijn werk redden het ook maar net (als ze al een hypotheek kunnen krijgen)
Vorige gebouw had veel meer beton (twee verdiepingen zijn volledig van massief beton, gaaat alleen een goederenlift door.) en dat mag niet meer vanwege de CO2quote:
Je neemt me de woorden uit de mondquote:Op woensdag 15 juli 2026 11:08 schreef Bosbeetle het volgende:
Oh met uitzondering van sukkels die slechte keuzes hebben gemaakt, hadden ze maar moeten kiezen voor een leuk huis voor een passende hoeveelheid geld en geen pech in het leven. Onbegrijpelijk dat mensen voor tegenslagen blijven kiezen.
Zou er dan nu geen woningnood zijn?quote:Op woensdag 15 juli 2026 11:26 schreef phpmystyle het volgende:
Maar in Nederland hebben wij in de jaren 80 en de jaren 10 van dit milennium nogal rigoureus bezuinigd, dat had minder gekund.
Klopt, vereiste voor HRA is aflossen.quote:
Beetje jammer dat er nog een hele groep is waarvoor dat geen vereiste is.quote:Op woensdag 15 juli 2026 12:27 schreef Wantie het volgende:
[..]
Klopt, vereiste voor HRA is aflossen.
Uitzondering daargelaten natuurlijk.
Ach, mijn ouders hebben tot hun dood in de starterswoning gewoond.quote:Op woensdag 15 juli 2026 12:31 schreef Leandra het volgende:
[..]
Beetje jammer dat er nog een hele groep is waarvoor dat geen vereiste is.
En ze het voor de starters bijna onmogelijk maken om door te stromen omdat hun eerste hypotheek in de originele 30 jaar afgelost moet worden.
Mijn ouders ook!quote:Op woensdag 15 juli 2026 12:35 schreef Wantie het volgende:
[..]
Ach, mijn ouders hebben tot hun dood in de starterswoning gewoond.
Ik snap dat doorstromen niet zo.
quote:Op woensdag 15 juli 2026 12:35 schreef Wantie het volgende:
Ach, mijn ouders hebben tot hun dood in de starterswoning gewoond.
Moet je wel een eerste woning kunnen kopen waar je ook met kinderen kunt blijven wonen, als je eerste koopwoning een 2-kamer appartement is gaat dat m niet worden.quote:Op woensdag 15 juli 2026 12:35 schreef Wantie het volgende:
[..]
Ach, mijn ouders hebben tot hun dood in de starterswoning gewoond.
Ik snap dat doorstromen niet zo.
Mijn ouders ook, behalve dat ze nog niet dood zijn maar al wel 50 jaar in hun eerste koopwoning.quote:Op woensdag 15 juli 2026 12:35 schreef Wantie het volgende:
[..]
Ach, mijn ouders hebben tot hun dood in de starterswoning gewoond.
Ik snap dat doorstromen niet zo.
quote:Op woensdag 15 juli 2026 12:35 schreef Wantie het volgende:
[..]
Ach, mijn ouders hebben tot hun dood in de starterswoning gewoond.
Ik snap dat doorstromen niet zo.
quote:Op woensdag 15 juli 2026 12:46 schreef Sport_Life het volgende:
[..]
Mijn ouders ook!
Wel een vrijstaande woning van 200m2 die ze destijds zelf hebben laten bouwen op een kavel. Maar ze wonen er nog steeds!
De mijne ook. Een jaren '50 tussenwoning in een gribusbuurt (nou dan) met 110m2 BVO op 140m2 perceel en armoedige keuken & douchecel. 64 jaar in "gewoond".quote:Op woensdag 15 juli 2026 14:25 schreef alpeko het volgende:
[..]
Mijn ouders ook, behalve dat ze nog niet dood zijn maar al wel 50 jaar in hun eerste koopwoning.
Nee, dan had je beter voor dat geld een woning in een dorp kunnen kopen.quote:Op woensdag 15 juli 2026 14:10 schreef Leandra het volgende:
[..]
Moet je wel een eerste woning kunnen kopen waar je ook met kinderen kunt blijven wonen, als je eerste koopwoning een 2-kamer appartement is gaat dat m niet worden.
Planeconomie, maar privaat kon het niet uit en wilde men het geld er niet aan uitgeven.quote:Op woensdag 15 juli 2026 11:58 schreef Leandra het volgende:
[..]
De overheid heeft al bijna een eeuw te maken met tekorten op de woningmarkt, het is voor de overheid meer dan voor de private sector een taak om daarin te voorzien, de private sector is gebaat bij krapte, de overheid zou dat niet moeten zijn.
Het is bizar dat ze aannemers failliet hebben laten gaan in een tijd dat er juist goedkoop gebouwd kon worden, en het permanente woningtekort in NL wat ingelopen kon worden.
Beter nu bouwen want die gekte wordt alleen maar ergerquote:Op woensdag 15 juli 2026 11:58 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Vorige gebouw had veel meer beton (twee verdiepingen zijn volledig van massief beton, gaaat alleen een goederenlift door.) en dat mag niet meer vanwege de CO2
Het oude gebouw zwabbert ook behoorlijk dus we hoopten op minder trillingen maar het worden er dus meer.
Waar is dat dan?quote:Op woensdag 15 juli 2026 14:28 schreef alpeko het volgende:
Vorige week zelf verhuisd. Mijn 3e woning. Steeds 10 jaar gewoond in een huis. Vrijdag de overdracht van de oude woning. Verkoop ging vlot maar nu in de oude wijk blijft er toch een woning al 2 maanden niet verkocht en die zijn gaan zakken in de prijs. In onze woonplaats is de gekte echt wel weg dit jaar.
West-Brabant en dan niet Breda waar ik bizarre prijzen tegenkomquote:Op woensdag 15 juli 2026 20:54 schreef Sport_Life het volgende:
[..]
Waar is dat dan?
Ik merk bij ons dat verkopers gewoon verwend zijn.
Vrienden van ons zijn bezig met de verkoop. Hebben het zelf gekocht in 2014 voor ~300k (tienduizenden euro's onder de vraagprijs). Keuken/badkamer 30 jaar oud.
Krijgen nu 3-4 biedingen binnen van 580-610k en dan valt het ze tegen omdat ze 630k hadden verwacht. Tja.
Is bij ons West Brabant klein dorpje ookquote:Op zondag 26 juli 2026 17:05 schreef C64 het volgende:
Rotterdam is ook wel echt gestoord qua prijzen.
250k er bij in 5 jaar zonder grote verbouwingen. 50 bezichtigingen. Bod dat niet te weigeren was nog eens overboden.
Bekijk deze YouTube-video
Zegt mij niet zoveel want ik weet niet wat je allemaal hebt gedaan, maar deze vloggers of wat het ook zijn hebben louter wat cosmetische zaken aangepakt.quote:Op zondag 26 juli 2026 17:16 schreef Poepz0r het volgende:
[..]
Is bij ons West Brabant klein dorpje ookOns huis in 2 jaar +150k
We hebben wel wat gedaan maar waardestijging houd daar geen rekening meequote:Op zondag 26 juli 2026 17:17 schreef C64 het volgende:
[..]
Zegt mij niet zoveel want ik weet niet wat je allemaal hebt gedaan, maar deze vloggers of wat het ook zijn hebben louter wat cosmetische zaken aangepakt.
Wij vinden het vooral belangrijk dat we een goed gevoel bij de makelaar hadden. Hij had een goed verhaal, kon zijn vraagprijs en strategie ook goed onderbouwen en hij was oprecht enthousiast over ons huis.quote:Op zondag 26 juli 2026 19:26 schreef AgnesGru het volgende:
Wij hebben inmiddels met een aantal makelaars gesproken over de verkoop van ons huidige huis.
Een viel al vrij snel af.
De andere twee liggen dicht bij elkaar. De een wil hem iets hoger in de markt zetten (zo’n 10k meer) en verwacht ook een hogere opbrengst (ca 25k meer). Die is qua courtage ook vrij schappelijk.
Ik vind het wel lastig; is de een conservatief of is de ander weer te optimistisch/stelt het te mooi voor.
Goed, die had zich heel goed voorbereid en een goed verhaal. We hebben eerder hem getroffen bij een bezichtiging en dat hebben we als positief ervaren.quote:Op zondag 26 juli 2026 20:14 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Wij vinden het vooral belangrijk dat we een goed gevoel bij de makelaar hadden. Hij had een goed verhaal, kon zijn vraagprijs en strategie ook goed onderbouwen en hij was oprecht enthousiast over ons huis.
Dus: hoe voel je je bij de makelaar die iets hoger wil gaan zitten? Zit je in een regio en met een object waar overbieden een ding is?
Qua courtage kan je ook kijken wat er nog meer bij komt (of niet), zoals foto's laten maken en plaatsing op funda. Kan ook zo zijn dat als verkoop niet wil vlotten (heb ik meegemaakt) en er iets van wijziging op funda komt (eraf, maand later er weer op) er ook weer flinke kosten bijkomen.quote:Op zondag 26 juli 2026 19:26 schreef AgnesGru het volgende:
Wij hebben inmiddels met een aantal makelaars gesproken over de verkoop van ons huidige huis.
Een viel al vrij snel af.
De andere twee liggen dicht bij elkaar. De een wil hem iets hoger in de markt zetten (zo’n 10k meer) en verwacht ook een hogere opbrengst (ca 25k meer). Die is qua courtage ook vrij schappelijk.
Ik vind het wel lastig; is de een conservatief of is de ander weer te optimistisch/stelt het te mooi voor.
https://www.funda.nl/zoek(...)orientation=terracedquote:Op woensdag 15 juli 2026 21:28 schreef alpeko het volgende:
West-Brabant en dan niet Breda waar ik bizarre prijzen tegenkom
Ja, wonen in de stad is erg populair.quote:Op maandag 27 juli 2026 09:55 schreef blomke het volgende:
[..]
https://www.funda.nl/zoek(...)orientation=terraced
Noord-Hollandse prijzen
Ik schrik vooral hiervan. https://www.funda.nl/deta(...)genveld-20/44478182/quote:Op maandag 27 juli 2026 09:55 schreef blomke het volgende:
[..]
https://www.funda.nl/zoek(...)orientation=terraced
Noord-Hollandse prijzen
Eens met wat je zegt. We hebben alles naast elkaar gelegd en uiteindelijk bij de makelaar die de woning wat hoger in de markt wil zetten uitgekomen. Die had de beste voorbereiding, courtage het meest voordelig . En daar hadden we uiteindelijk ook het fijnste gevoel bij.quote:Op maandag 27 juli 2026 09:52 schreef blomke het volgende:
[..]
Qua courtage kan je ook kijken wat er nog meer bij komt (of niet), zoals foto's laten maken en plaatsing op funda. Kan ook zo zijn dat als verkoop niet wil vlotten (heb ik meegemaakt) en er iets van wijziging op funda komt (eraf, maand later er weer op) er ook weer flinke kosten bijkomen.
Ten slotte: blijft toch een gok kies je de ene, weet je niet wat de gang van zaken t/m verkoopprijs aan toe, bij de andere zou zijn geweest. Overigens heb ik alleen maar prettige ervaringen met makelaars; zijn hun geld/courtage waard.
Succes ermee.quote:Op maandag 27 juli 2026 10:49 schreef AgnesGru het volgende:
De markt is en blijft onvoorspelbaar. We gaan het zien. Voor nu blij met de keuze die we gemaakt hebben.
Dit heeft diverse positieve punten:quote:Op maandag 27 juli 2026 10:15 schreef alpeko het volgende:
[..]
Ik schrik vooral hiervan. https://www.funda.nl/deta(...)genveld-20/44478182/
Gasloos, vrijwel nieuw, goed geïsoleerd, en idd een garage, en hoekwoning.quote:Op maandag 27 juli 2026 10:15 schreef alpeko het volgende:
[..]
Ik schrik vooral hiervan. https://www.funda.nl/deta(...)genveld-20/44478182/
Ik woon daar minder dan 15 km vandaan. Qua oppervlak vergelijkbaar met onze vorige woning. Die had dan geen garage. Die is voor onder de 5 ton weggegaan. Onze nieuwe woning is 40m2 groter, grotere tuin, 2 onder 1 kap ipv in een rijtje ook al is dit dan een hoekhuis... en dan nog een stuk goedkoper dan deze.
Maar goed, even verderop van deze stond vorig jaar een via de garage geschakelde woning te koop voor 1,2 miljoen. Met een tuintje dat echt geen miljoenenwoning waard is. Breda is gewoon +1/1,5 ton ongeveer.
Een instapklare Instagramable woning.quote:Op maandag 27 juli 2026 11:56 schreef blomke het volgende:
[..]
Dit heeft diverse positieve punten:
Veel m3 inhoud,
Garage,
A+ energie label,
Luxe uitstraling en afwerking
Etc...
En één groot nadeel: stadsverwarming!
Maar goed, v.p. 780000 wel verkocht en misschien overboden?
Btw uitzicht op onderkant trap, vind ik geen porem:
[ afbeelding ]
Locatie Teteringen is ook best duur.. Dichtbij natuur, Breda om de hoek en veel villa's.quote:Op maandag 27 juli 2026 11:56 schreef blomke het volgende:
[..]
Dit heeft diverse positieve punten:
Veel m3 inhoud,
Garage,
A+ energie label,
Luxe uitstraling en afwerking
Etc...
En één groot nadeel: stadsverwarming!
Maar goed, v.p. 780000 wel verkocht en misschien overboden?
Btw uitzicht op onderkant trap, vind ik geen porem:
[ afbeelding ]
Nog even over de stadsverwarming in dat huis; die komt van Ennatuurlijk.quote:Op maandag 27 juli 2026 20:00 schreef Sport_Life het volgende:
[..]
Locatie Teteringen is ook best duur.. Dichtbij natuur, Breda om de hoek en veel villa's.
3-4k brutoquote:Op dinsdag 28 juli 2026 08:38 schreef pmponer het volgende:
780000 voor een 2 kapper hoekhuis ik schrik daarvan, en ben stiekem ook benieuwd hoe mensen dat rooien. Wat levert dat op aan maandlast?
quote:Op dinsdag 28 juli 2026 08:38 schreef pmponer het volgende:
780000 voor een 2 kapper hoekhuis ik schrik daarvan, en ben stiekem ook benieuwd hoe mensen dat rooien. Wat levert dat op aan maandlast?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 4% gewijzigd door Sport_Life op 28-07-2026 10:03:07 ]
Mwah op zich zegt dat niet zoveel. Hoeveel aansluitingen hebben ze ?quote:Op maandag 27 juli 2026 20:07 schreef blomke het volgende:
[..]
Nog even over de stadsverwarming in dat huis; die komt van Ennatuurlijk.
Uit hun jaarsverslag 2025: De omzet van Ennatuurlijk Groep bedroeg in 2025 ¤ 245,9 miljoen. Het operationele resultaat (EBITDA) van Ennatuurlijk Groep bedroeg in 2025 ¤ 75,3 miljoen.
Dan weet je dus waar je voor betaalt.
quote:Op dinsdag 28 juli 2026 09:35 schreef Sport_Life het volgende:
[..]2 x Jan Modaal kan dat niet betalen, en het is een standaard 1 gezinswoning.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Drop you like an ill, bad habit
Ik vind het geen standaard eengezinswoning.quote:Op dinsdag 28 juli 2026 10:20 schreef pmponer het volgende:
[..]
2 x Jan Modaal kan dat niet betalen, en het is een standaard 1 gezinswoning.
Het gaat niet direct naar een nieuwe keuken, want toen ik die oude ging slopen kwam ik een asbestverdachte jaren '70 vinylvloer tegen onder het kliklaminaat. Dus die moet ik nog laten saneren. Nouja het gaat soort van naar de keuken, maar ook niet helemaalquote:Op zondag 21 juni 2026 11:18 schreef Sapstengel het volgende:
Woning getaxeerd op 280, dus kan ook nog mooi 8 extra meenemen. Waarmee ik denk ik in deze tijd echt geluk heb gehad. Bij elke woning overboden en nu heb ik ineens onder budget gekocht en 8000 over. Dus dat gaat direct naar een nieuwe keuken.
Dat bedoel ik. Overigens is de opwekking bij Ennatuurlijk binnen afzienbare tijd uit "restelektriciteit" via elektrodeboilers. Restwarmte was ook geen goede term; de warmte was aftapstoom van de stoomturbine en daarmee vermeden elektriciteit.quote:Op dinsdag 28 juli 2026 09:38 schreef Sport_Life het volgende:
30% ebitda is ook niet extreem. (Gaan nog hoop kosten af voor netto resultaat). Vind de operationele kosten vrij hoog voor "restwarmte".
Los daarvan zou ik zelf nooit stadsverwarming willen.
1) Is ie niet zelf te verwijderen?quote:Op dinsdag 28 juli 2026 13:02 schreef Sapstengel het volgende:
Het gaat niet direct naar een nieuwe keuken, want toen ik die oude ging slopen kwam ik een asbestverdachte jaren '70 vinylvloer tegen onder het kliklaminaat. Dus die moet ik nog laten saneren. Nouja het gaat soort van naar de keuken, maar ook niet helemaal
Nee mag helaas niet zelf verwijderen. Niet hechtgebonden asbest, dus mag ook niet zelf afgevoerd worden.quote:Op dinsdag 28 juli 2026 14:00 schreef blomke het volgende:
[..]
1) Is ie niet zelf te verwijderen?
2) Kan je er een gietvloer overheen doen zodat ie gefixeerd raakt? Heb ik gedaan in ons vorige huis: asbestvloer, daarover dun laagje egaline en daar de tegelvloer op geplakt. Al > 30 jaar probleemloos.
Dat vind ik wel een issue en zou voor mij een reden zijn een huis niet te kopen.quote:Op maandag 27 juli 2026 20:07 schreef blomke het volgende:
[..]
Nog even over de stadsverwarming in dat huis; die komt van Ennatuurlijk.
Uit hun jaarsverslag 2025: De omzet van Ennatuurlijk Groep bedroeg in 2025 ¤ 245,9 miljoen. Het operationele resultaat (EBITDA) van Ennatuurlijk Groep bedroeg in 2025 ¤ 75,3 miljoen.
Dan weet je dus waar je voor betaalt.
90.000 huishoudens en zo’n 1.200 zakelijke aansluitingen. Dus gemiddeld >> ¤2000/aansluitingquote:Op dinsdag 28 juli 2026 09:38 schreef Sport_Life het volgende:
[..]
Mwah op zich zegt dat niet zoveel. Hoeveel aansluitingen hebben ze ?
Daar heb ik al een keuken voor.quote:Op dinsdag 28 juli 2026 14:02 schreef Sapstengel het volgende:
Begreep van die inspecteur dat het 2-5k kon kosten. Dat is nog gewoon binnen mijn budget voor onvoorziene kosten.
Wat ontzettend veel geld, betaal al 5 jaar niks om een hut van 265m2 warm te houden.quote:Op woensdag 29 juli 2026 20:20 schreef blomke het volgende:
[..]
90.000 huishoudens en zo’n 1.200 zakelijke aansluitingen. Dus gemiddeld >> ¤2000/aansluiting
quote:Op donderdag 30 juli 2026 15:43 schreef Elan het volgende:
https://www.ad.nl/wonen/m(...)n-muur-aan~a96da286/
Het lijkt als je dit leest wel klaar met de hele grote gekte, vooral opvallend omdat deze trend zich afspeelt in regio's die enorm populair zijn en waren.
Ik betaal sinds vorig jaar een terugleverboete, mijn energierekening was vorig jaar uiteindelijk een rekening van ¤ 223 voor het hele jaar (verwarmen en alle andere stroomverbruik), ik ga er vanuit dat het dit jaar minder gaat zijn, want thuisbatterijen, dus minder teruglevering, en tegelijkertijd ook minder van het net afgenomen, maar goed, dat is dus ook niet saldeerbaar.quote:Op donderdag 30 juli 2026 10:00 schreef Sport_Life het volgende:
[..]
Wat ontzettend veel geld, betaal al 5 jaar niks om een hut van 265m2 warm te houden.
Na salderen 100 euro per maand ongeveer.
Hoe vaak heb je dat al niet uiteengezet, hoe goedkoop jij uit bent met alle toeters en bellen er bij.quote:Op donderdag 30 juli 2026 18:16 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ik betaal sinds vorig jaar een terugleverboete, mijn energierekening was vorig jaar uiteindelijk een rekening van ¤ 223 voor het hele jaar (verwarmen en alle andere stroomverbruik), ik ga er vanuit dat het dit jaar minder gaat zijn, want thuisbatterijen, dus minder teruglevering, en tegelijkertijd ook minder van het net afgenomen, maar goed, dat is dus ook niet saldeerbaar.
Dus als het verbruik van het afgelopen half jaar representatief is voor het hele jaar, dan zou ik op zo'n 3.200 kWh inkoop stroom uitkomen, zelfs tegen 30 cent per kWh zou dat op ¤ 960 voor een heel jaar uitkomen, plus de vaste kosten (die weer gecompenseerd worden door de vermindering energiebelasting) en de "terugleverboete" voor zo'n 3.500 kWh, als de terugleverboete dan blijft bestaan, plus dat er dan wellicht voor die 3.500 kWh ook nog een paar cent vergoeding betaald wordt die de terugleverboete weer compenseert.
Al met al verwacht ik dat het me vanaf 2028 idd nog geen ¤ 100,= per maand gaat kosten.
En van 2021 tot en met 2025 heb ik alleen maar geld ontvangen
Och popje, zo jaloers....quote:Op donderdag 30 juli 2026 18:23 schreef Boca_Raton het volgende:
[..]
Hoe vaak heb je dat al niet uiteengezet, hoe goedkoop jij uit bent met alle toeters en bellen er bij.
Je hebt gewoon regelmatig schouderklopjes nodig.quote:Op donderdag 30 juli 2026 18:29 schreef Leandra het volgende:
[..]
Och popje, zo jaloers....
Je zou dit soort cijfers toch eens gebruiken om een keuze te maken als je een ander huis koopt.
Maar vooral niet doen, gewoon zo'n leuke "jaren 30" doorwaaiwoning kopen voor teveel geld.
Nou nee.... misschien je eigen zwakke emotionele mindset niet op andere projecteren?quote:Op donderdag 30 juli 2026 18:34 schreef Boca_Raton het volgende:
[..]
Je hebt gewoon regelmatig schouderklopjes nodig.
Goed gedaan Leandra!!! Tot de volgende keer!quote:Op donderdag 30 juli 2026 18:34 schreef Leandra het volgende:
[..]
Nou nee.... misschien je eigen zwakke emotionele mindset niet op andere projecteren?
Beetje flauw om gelijk zo in de aanval te gaan. Zelfs als iemand die dit topic spaarzaam bezoekt, weet ik dat er echt hónderden posts zijn waarin jij beschrijft hoe goed je het wel niet hebt gedaan met je huis. Over de aflossing van je hypotheek, over je gestegen woningwaarde, over je energierekening, noem maar op. En altijd met het ondertoontje dat andere mensen (die in een tochtige jaren 30 huis wonen, of een ander aflos-schema hebben) er veel minder van snappen dan jij.quote:Op donderdag 30 juli 2026 18:34 schreef Leandra het volgende:
[..]
Nou nee.... misschien je eigen zwakke emotionele mindset niet op andere projecteren?
Vaak klopt dat wel en is Leandra gewoon behulpzaam. En open over haar situatie, wat ook gewoon wel fijn is zodat je kunt vergelijken.quote:Op donderdag 30 juli 2026 18:46 schreef Lichtloper het volgende:
er veel minder van snappen dan jij.
Nee, we blijven in niet te betalen, want de prijzen blijven gelijk alleen de rente stijgtquote:Op donderdag 30 juli 2026 18:06 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]die manier van verslaggeven ook, we gaan van niet te betalen naar in de uitverkoop....
quote:Op donderdag 30 juli 2026 19:43 schreef Sport_Life het volgende:
Nog 5 jaar dan loopt mijn rente van 0,7% af, hopelijk is de rente dan weer laag.
Zolang je er kunt wonen kun je er wonen. Verbouwen kan wanneer het kan en dat zal meestal zijn nadat je heel gedisciplineerd hebt gespaard. Ik zou het ook niet doen, maar ieder zijn meug..quote:Op woensdag 15 juli 2026 10:54 schreef Leandra het volgende:
[..]
Dus ze wonen al jaren in een huurwoning, maar een huurverhoging ter hoogte van de inflatie kunnem ze niet dragen en dus kopen ze maar een bouwval dat een vermogen aan renovatie nodig heeft, wat ze zelf niet kunnen, en terwijl ze geen geld achter de hand hebben?
Klinkt meer als mensen die verkeerde keuzes maken en hun geld over de balk smijten.
Dat hebben wij gedaanquote:Op woensdag 15 juli 2026 10:54 schreef Leandra het volgende:
[..]
Dus ze wonen al jaren in een huurwoning, maar een huurverhoging ter hoogte van de inflatie kunnem ze niet dragen en dus kopen ze maar een bouwval dat een vermogen aan renovatie nodig heeft, wat ze zelf niet kunnen, en terwijl ze geen geld achter de hand hebben?
Ik zag toevallig vandaag dit artikel:quote:Op zaterdag 1 augustus 2026 09:01 schreef HiZ het volgende:
[..]
Zolang je er kunt wonen kun je er wonen. Verbouwen kan wanneer het kan en dat zal meestal zijn nadat je heel gedisciplineerd hebt gespaard. Ik zou het ook niet doen, maar ieder zijn meug..
Uit mijn eigen realiteit; mijn makelaar heeft me overgehaald de hoogste vraagprijs die er ooit in mijn buurt voor een woning is gevraagd, te vragen. Zijn verhaal was helemaal sluitend, maar ik durf niet te rekenen op een opbrengst zoals hij die wel haalbaar vindt.
Ik zat als koper in een vergelijkbare situatie. Een leuk appartement gezien van 75m2 met een vraagprijs van 349k. Mijn eerste reactie was: "wauw, wat een leuk appartement. Hier moet ik minimaal 20k voor overbieden". Gelukkig had ik een aankoopmakelaar die zei dat hij het niet meer waard vond dan 355k. Dat hadden we dus ook geboden, en het is geaccepteerd.quote:Op zaterdag 1 augustus 2026 10:01 schreef Wantie het volgende:
[..]
Ik zag toevallig vandaag dit artikel:
Waarom huizenverkopers ondanks woningnood geen torenhoge prijzen meer kunnen vragen
Ik zit zelf in zo'n situatie: huis in de verkoop van mijn overleden moeder.
Een woning uit 1890 dat van buiten uitstekend onderhouden is. Dubbele beglazing, dakisolatie, nieuw dak er op. Nieuwe dakkapellen, deels spouwmuren etc.
Maar van binnen nog jaren tachtig met een kleine douche en gaskachels.
Woning 140m2, vrijstaand in een dorpje vlak bij de stad. Met 850m2 grond.
Meerdere makelaars langs gehad.
1 schatte het op 3 ton, 1 op 4,5 ton en 2 op 4 ton.
Dus in zee gegaan met makelaar die 4 ton verwacht.
Het leek goed te beginnen met veel bezichtigen in de eerste week en bieden op inschrijving.
1 bod van boven de vraagprijs gekregen.
Nou, akkoord van mij.
De potentiële kopers schrikken van het akkoord en trekken zich uiteindelijk terug.
Sindsdien mondjesmaat bezichtigen gehad. Maar geen serieus bod meer.
De laatste bezichtiging met serieuze belangstelling bood 325.000.
Dat verschil vond ik erg groot.
Dan nog maar wat langer wachten.
Maar ik krijg toch het gevoel dat de eerste makelaar die de woning voor 3 ton in de markt wilde zetten gelijk had.
Daar heb je een goede makelaar aan gehad.quote:Op zaterdag 1 augustus 2026 10:26 schreef Ypmaha het volgende:
[..]
Ik zat als koper in een vergelijkbare situatie. Een leuk appartement gezien van 75m2 met een vraagprijs van 349k. Mijn eerste reactie was: "wauw, wat een leuk appartement. Hier moet ik minimaal 20k voor overbieden". Gelukkig had ik een aankoopmakelaar die zei dat hij het niet meer waard vond dan 355k. Dat hadden we dus ook geboden, en het is geaccepteerd.
Volgens mij is de gekte wel een stuk minder geworden.
Maar ik begrijp dat je ook wist dat er een erfenis aankomt.quote:Op zaterdag 1 augustus 2026 09:31 schreef Wantie het volgende:
[..]
Dat hebben wij gedaan![]()
Niet omdat we nu de huurverhoging niet kunnen betalen, maar op langere termijn gaat dat wel een uitdaging worden.
De huur gaat wel steeds 5-6% omhoog je hebt geen inbreng in de verduurzaming van de woning die energieverbruik kunnen besparen, etc.
Onze bankrekening stond op 0 toen we de sleutel kregen.
Met het geld van de borg van de huurwoning hebben we het huis aangekleed.
Er zat een bouwdepot voor verduurzaming in de hypotheek.
Die gebruikt voor isolatie van de bodem, muren en het dak. En de ISDE subsidie die terug kwam weer gebruikt voor verder opknappen van de woning.
En dan heb je nog het warmte fonds waar je gratis geld kunt lenen of krijgen als je weinig inkomen hebt.
Ons inkomen was te hoog, maar door een nieuwe functie hadden we voldoende financiële ruimte om 27.000 te lenen bij het warmte fonds voor nieuwe kozijnen.
Dat levert weer ISDE op, die weer voor andere zaken gebruikt kan worden.
Ondertussen zijn er twee nieuwe subsidieregelingen in Groningen. Eentje waarbij je tot 50% van de verduurzaming van de woning kunt terug vragen.
Dat leverde 15.000 euro op.
Dat geld gaan we gebruiken voor nieuwe dakpannen en dakgoten.
Dat gaat 20.000 euro kosten.
Daarvan kunnen we 10.000 subsidie terug ontvangen uit de nieuwe regeling voor woningonderhoud.
Qua huur betaalden we 1300 per maand dat zou met de huurverhogingen nu ongeveer 1495 euro zijn geweest.
Netto hypotheek is 1000 euro per maand.
Kortom: als arme sloebers toch een koopwoning gekocht ipv huur. En daardoor zijn we er aardig op vooruit gegaan.
Uiteindelijk wel.quote:Op zaterdag 1 augustus 2026 10:52 schreef laziness het volgende:
[..]
Maar ik begrijp dat je ook wist dat er een erfenis aankomt.
Vraag me dan toch af, wat de reden was van de verkopers; ze wisten toch precies wat ze kochten tegen hun eigenste bod??quote:Op zaterdag 1 augustus 2026 10:01 schreef Wantie het volgende:
1 bod van boven de vraagprijs gekregen.
Nou, akkoord van mij.
De potentiële kopers schrikken van het akkoord en trekken zich uiteindelijk terug.
Er gaat niets boven Groningen.quote:Op zaterdag 1 augustus 2026 11:51 schreef Wantie het volgende:
De mazzel die ik heb ligt meer in het feit dat de overheid met geld smijt richting Groningen.
Ik schat dat ik 4/5 van de subsidies anders niet had gehad.
Maar dan had de verbouwing gewoon langer geduurd.
Die laatste twee subsidies waarbij we de helft van de kosten terug konden krijgen hadden we geen weet van toen we het huis kochten.
Ja, dat dacht ik ook.quote:Op zaterdag 1 augustus 2026 11:59 schreef blomke het volgende:
[..]
Vraag me dan toch af, wat de reden was van de verkopers; ze wisten toch precies wat ze kochten tegen hun eigenste bod??
Was er een boeteclausule in de koopovereenkomst?quote:Op zaterdag 1 augustus 2026 12:42 schreef Wantie het volgende:
Het was toen bieden op inschrijving. Ik denk dat ze gewoon een bezichtiging hebben aangevraagd, de stek leuk vonden, maar hadden verwacht dat er flink overboden zou worden.
En dus niet geheel serieus ook een bod uitgebracht zonder voorwaarden. 5000 boven de vraagprijs.
En toen gingen wij akkoord.
Dus schrik, verbazing, en dan moeten schakelen.
Toen bleek dat hun eigen huis nog moest worden verkocht. Dus toch een voorwaarde.
Gingen we mee akkoord
Maar daarna kwam er telkens weer een beer op de weg die ze tegen hield.
Totdat wij zoiets hadden van: ze zijn niet serieus.
Er was nog geen koopovereenkomst.quote:Op zaterdag 1 augustus 2026 17:23 schreef blomke het volgende:
[..]
Was er een boeteclausule in de koopovereenkomst?
Sterker nog ik zou er alles aan doen om er vanaf te komen. Maar vaak is dat zelfs niet toegestaan.quote:Op dinsdag 28 juli 2026 14:23 schreef Leandra het volgende:
[..]
Dat vind ik wel een issue en zou voor mij een reden zijn een huis niet te kopen.
Dat dus, en daarom zou ik een huis met stadsverwarming sowieso niet kopen.quote:Op zaterdag 1 augustus 2026 17:49 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Sterker nog ik zou er alles aan doen om er vanaf te komen. Maar vaak is dat zelfs niet toegestaan.
Geen stadsverwarming maar blokverwarming. Serieus de belangrijkste reden waarom ik wil verkopen.quote:Op zaterdag 1 augustus 2026 17:53 schreef Leandra het volgende:
[..]
Dat dus, en daarom zou ik een huis met stadsverwarming sowieso niet kopen.
Voor zover ik weet, kan je je contract met de SV gewoon opzeggen en je warmtepomp installeren.quote:Op zaterdag 1 augustus 2026 17:49 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
Maar vaak is dat zelfs niet toegestaan.
Nee en zeker bij nieuwbouw zijn er clausules dat,dat dus niet mag. In ieder geval maken ze het sterves duur om te doen maar dat zou ik in de koopprijs mee calculeren.quote:Op zaterdag 1 augustus 2026 21:19 schreef blomke het volgende:
[..]
Voor zover ik weet, kan je je contract met de SV gewoon opzeggen en je warmtepomp installeren.
In dat "HVC"-geval, lees ik dat ze er vanaf kunnen,quote:Op zondag 2 augustus 2026 07:46 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
https://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/2275512
Ik heb de leverancier van stadswarmte een tijdje geleden gebeld en die zei dat het afdoppen ergens rond de 600 euro zou kosten, dus dat valt op zich wel mee.quote:Op zaterdag 1 augustus 2026 17:49 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Sterker nog ik zou er alles aan doen om er vanaf te komen. Maar vaak is dat zelfs niet toegestaan.
Kans dat ze raak schieten zal om en nabij 10% zijn denk ik.quote:Op zondag 2 augustus 2026 12:50 schreef nostra het volgende:
[ afbeelding ]
https://www.ftm.nl/artike(...)ampaign=MaaikeSchoon
Gefeliciteerd! Een hele opluchting denk ik?quote:Op vrijdag 7 augustus 2026 08:07 schreef ludovico het volgende:
Appartement verkocht, tenminste, de getekende koopovereenkomst ligt op te drogen.
Juist! Duurde ffkes... Was al bezig met verhuizen, de nieuwe woning is bijna af.quote:Op zondag 9 augustus 2026 15:10 schreef blomke het volgende:
[..]
Gefeliciteerd! Een hele opluchting denk ik?
Succes ermee, ben donders benieuwd.quote:Op zondag 9 augustus 2026 19:18 schreef ludovico het volgende:
Was al bezig met verhuizen, de nieuwe woning is bijna af.
Misschien in oktober de keuken erin en echt een beetje richting af.quote:
Lijkt me dat ze beter met jou of met je verkopend makelaar kunnen praten.quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 18:42 schreef HiZ het volgende:
Ik heb in twee weken twee kijkers gehad. Maar die zeiden wel allebei dat ze met een hypotheekadviseur gingen praten. Is dat gunstig of maakt het niets uit?
"Ooit" zegt niet zoveel...quote:Op zaterdag 15 augustus 2026 00:00 schreef blessed19 het volgende:
Appartement hier in de flat stond voor 246k. Binnen 2 weken verkocht. 60m², 1 slaapkamer.
Gekkenwerk.
Ik betaalde ooit 105ķ voor hetzelfde.
"Hier in de flat"= centrum Amsterdam?quote:Op zaterdag 15 augustus 2026 00:00 schreef blessed19 het volgende:
Appartement hier in de flat stond voor 246k.
Dat denk je toch niet echt he? Zelfs hier in het dorp zou dat een koopje zijnquote:Op zaterdag 15 augustus 2026 08:58 schreef blomke het volgende:
[..]
"Hier in de flat"= centrum Amsterdam?
Grapjurk. Zelfs in een gehucht als Assen heb je 2 ton nodig voor een klein appartement.quote:Op zaterdag 15 augustus 2026 08:58 schreef blomke het volgende:
[..]
"Hier in de flat"= centrum Amsterdam?
Vandaar mijn vraag. Het begrip "hier" zegt niets, maar de locatie is prijsbepalend.quote:Op zaterdag 15 augustus 2026 09:50 schreef Doedezemaar het volgende:
[..]
Dat denk je toch niet echt he? Zelfs hier in het dorp zou dat een koopje zijn
HHW: da's weer het andere uiterste.quote:Op zaterdag 15 augustus 2026 09:53 schreef Doedezemaar het volgende:
https://www.funda.nl/deta(...)plein-16-a/43292502/
Assen danquote:Op zaterdag 15 augustus 2026 12:28 schreef blomke het volgende:
[..]
HHW: da's weer het andere uiterste.
Sorry, vergeet niet de rook van Amsterdam is dan al lang verdwenen.quote:Op zaterdag 15 augustus 2026 13:14 schreef Doedezemaar het volgende:
[..]
Dat heeft tenminste een fatsoenlijk energielabel, die in Heerhugowaard heeft F
Die door mij gepost... Zat geen sociale huur bij. Ook nooit geweest.quote:Op zaterdag 15 augustus 2026 13:33 schreef Elan het volgende:
Dat zien er uit als ex sociale huurwoninkjes waarmee de markt overspoeld word. Als dat straks is opgedroogd blijft er niks betaalbaars over.
Die in Heerhugowaard idemquote:Op zaterdag 15 augustus 2026 14:44 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Die door mij gepost... Zat geen sociale huur bij. Ook nooit geweest.
Ik blijf liever nog anoniem met naw gegevens, maar het is iig richting het oostenquote:Op zaterdag 15 augustus 2026 08:58 schreef blomke het volgende:
[..]
"Hier in de flat"= centrum Amsterdam?
En ik mag niks denken in de tussentijd?quote:Op vrijdag 14 augustus 2026 20:39 schreef blomke het volgende:
[..]
Lijkt me dat ze beter met jou of met je verkopend makelaar kunnen praten.
Ah ja dan is het niet zo bijzonder. Als je nu 33 jaar geleden had gezegd, dan was het vrij beroerd. Sinds toen zijn de huizenprijzen met bijna 530% gestegen. De afgelopen tien jaar gemiddeld met ongeveer 22500 per jaar.quote:
Dat ligt er maar net aan. Als het een jaren 60 flat is met VvE van 300 euro per maand vanwege hoog onderhoud , erfpacht en stadsverwarming dan vind ik 260k nog steeds heel veel geld ongeacht de locatie.quote:Op zaterdag 15 augustus 2026 09:50 schreef Doedezemaar het volgende:
[..]
Dat denk je toch niet echt he? Zelfs hier in het dorp zou dat een koopje zijn
Het is dus vandaag geworden. De notaris was niet zo'n fan van docusign kennelijk.quote:Op zaterdag 12 september 2026 18:18 schreef HiZ het volgende:
Nou, maandag is de ondertekening van de koopovereenkomst. Tot mijn verbazing stond daar al een overdrachtsdatum in. Nou is de datum prima voor ons, maar ik had dit nog nooit zo meegemaakt.
Werkt toch?quote:Op dinsdag 15 september 2026 11:43 schreef HiZ het volgende:
[..]
Het is dus vandaag geworden. De notaris was niet zo'n fan van docusign kennelijk.
Werkte prima. Was voor mij de eerste keer wel. Maar omdat de notaris het niet ondersteunde heeft mijn makelaar dat verzorgd. Heeft wel geleid tot een extra bedenkdag voor de koper want daardoor is de door alle partijen getekende versie pas een dag later verspreid.quote:
Ach dat is uiteindelijk nooit echt winst denk ik.quote:Op donderdag 17 september 2026 20:14 schreef HiZ het volgende:
[..]
Werkte prima. Was voor mij de eerste keer wel. Maar omdat de notaris het niet ondersteunde heeft mijn makelaar dat verzorgd. Heeft wel geleid tot een extra bedenkdag voor de koper want daardoor is de door alle partijen getekende versie pas een dag later verspreid.
Dit land gaat kapot aan werkverschaffing voor ambtenaren.quote:Op donderdag 24 september 2026 11:54 schreef nostra het volgende:
Tja, konijnen.
https://www.telegraaf.nl/(...)l&utm_campaign=share
Ik krijg alles, met uitzondering van de courtage, overgemaakt 🙃quote:Op vrijdag 18 september 2026 21:04 schreef ludovico het volgende:
[..]
Ach dat is uiteindelijk nooit echt winst denk ik.
2 november staat de overdracht van mijn appartement. Ga daar geen euro van zien gaat allemaal naar overbruggingskrediet aflossen.
Hoe werkt dat... Mijn kopers wachten op niks eigenlijk, willen vast starten met verbouwen...quote:Op donderdag 24 september 2026 16:34 schreef HiZ het volgende:
[..]
Ik krijg alles, met uitzondering van de courtage, overgemaakt 🙃
Planning is overdracht verkocht appartement op 27 oktober, en dan 10 november overdracht nieuwe huis. Maar ik heb in de onderhandelingen een voorlevering bedongen zodat ik de nieuwe woning al kan gebruiken. Enige wat ik niet mag in dingen doen die niet ongedaan kunnen worden gemaakt. Er staan nu wel al 100.dozen.
Wij hebben in de koopovereenkomst een bepaling opgenomen dat we vanaf een bepaalde datum de beschikking over de woning krijgen vóór het transport door de notaris is afgerond. Daar zijn beperkende voorwaarden aan verbonden als zekerheid voor de verkoper, maar die komen eropneer dat we alles mogen behalve het starten van verbouwingen waarvoor gesloopt moet worden. Dat voorkomt dat de verkoper met een half afgeronde verbouwing blijft zitten en een andere koper moeten gaan zoeken. Niet waarschijnlijk, maar mogelijk.quote:Op vrijdag 25 september 2026 11:13 schreef ludovico het volgende:
[..]
Hoe werkt dat... Mijn kopers wachten op niks eigenlijk, willen vast starten met verbouwen...
Kunnen ze nog steeds doen natuurlijk.quote:Op vrijdag 25 september 2026 18:57 schreef HiZ het volgende:
[..]
Wij hebben in de koopovereenkomst een bepaling opgenomen dat we vanaf een bepaalde datum de beschikking over de woning krijgen vóór het transport door de notaris is afgerond. Daar zijn beperkende voorwaarden aan verbonden als zekerheid voor de verkoper, maar die komen eropneer dat we alles mogen behalve het starten van verbouwingen waarvoor gesloopt moet worden. Dat voorkomt dat de verkoper met een half afgeronde verbouwing blijft zitten en een andere koper moeten gaan zoeken. Niet waarschijnlijk, maar mogelijk.
Niet echt, we hebben gekocht in België. Waar de koop tot stand komt bij de acceptatie van een ongeclausuleerd bod. De koop kan alleen nog afspringen als wij de pijp uitgaan, plotseling blijken niet te kunnen betalen (en dan de borgsom van 10% kwijt zijn) óf dat de verkopers onbevoegd bleken de woning te verkopen. De notaris controleert nu of aan alle wettelijke vereisten is voldaan en zorgt voor het transport (op voorwaarde dat wij de afrekening hebben voldaan).quote:Op zaterdag 26 september 2026 19:00 schreef ludovico het volgende:
[..]
Kunnen ze nog steeds doen natuurlijk.
Ja maar een verbouwing wel of niet starten, wat niet mag volgens contract, dat kan de "voor koper" natuurlijk wel beslissen al mag het niet.quote:Op zaterdag 26 september 2026 20:10 schreef HiZ het volgende:
[..]
Niet echt, we hebben gekocht in België. Waar de koop tot stand komt bij de acceptatie van een ongeclausuleerd bod. De koop kan alleen nog afspringen als wij de pijp uitgaan, plotseling blijken niet te kunnen betalen (en dan de borgsom van 10% kwijt zijn) óf dat de verkopers onbevoegd bleken de woning te verkopen. De notaris controleert nu of aan alle wettelijke vereisten is voldaan en zorgt voor het transport (op voorwaarde dat wij de afrekening hebben voldaan).
Jawel, maar wij betalen cash en we konden het proces niet goed voorspellen in combinatie met de verkoop van onze woning in Nederland. Nu is het gebrek aan coördinatie geen probleem meer. We hoeven geen opslag te huren voor onze inboedel en we zijn niet dakloos in de overgangsperiode. En de bedrijven die verbouwingen gaan doen kunnen we ook alles laten opnemen.quote:Op zondag 27 september 2026 08:53 schreef ludovico het volgende:
[..]
Ja maar een verbouwing wel of niet starten, wat niet mag volgens contract, dat kan de "voor koper" natuurlijk wel beslissen al mag het niet.
Denk strikt genomen dat zo een clausule van geen grote schade doen aan de woning eigenlijk al standaard is geregeld maarja nog een keer extra zwart of wit... Niks mis mee.
Maar alles blijft een risico, er is een reden dat de meeste gewoon tot overdracht datum wachten.
Gefeliciteerd. Ook de makelaar ....quote:Op woensdag 30 september 2026 09:59 schreef AgnesGru het volgende:
Woning officieel verkocht
En nog aardig wat boven de verachte opbrengst van de makelaar.
Dank je! Ja, die strijkt een mooi bedrag opquote:Op woensdag 30 september 2026 18:59 schreef blomke het volgende:
[..]
Gefeliciteerd. Ook de makelaar ....
Zit achter een paywall.quote:Op vrijdag 2 oktober 2026 07:32 schreef nostra het volgende:
Netcongestie steeds zwaarder probleem. Of beter gezegd, de realisatie dat dat zo is, daalt pas in als het veel te laat is.
https://www.telegraaf.nl/(...)l&utm_campaign=share
Inderdaad.quote:Op vrijdag 2 oktober 2026 12:19 schreef blomke het volgende:
[..]
Zit achter een paywall.
Afgezien daarvan: dit komt door alle private partijen die ongecoördineerd aan de slag gaan. Plus overheidsbeleid dat elke visie ontbeert, t.a.v. ruimtelijke ordening, demografie en energietransitie.
Enerzijds, kan je ook zelf de zaken aanpakken en onafhankelijk worden. Anderzijds, beetje "te zot voor woorden" is het natuurlijk wel dat je je blauw moet betalen aan belastingen, terwijl de existentiële problemen zoals energie, wonen en gezondheidszorg niet worden opgelost. In die zin vind ik me wel in het Amerikaanse systeem: een overheid die het allemaal aan z'n burgers over laat, maar ook geen torenhoge belastingen op legt.quote:Op maandag 5 oktober 2026 13:43 schreef Halcon het volgende:
Alles is/wordt een probleem, omdat bijna nergens verder wordt gekeken dan de neus lang is.
Je vergist je in de belastingen die Amerikanen betalen, niet alleen landelijke inkomstenbelasting maar in sommige staten ook aan de staat, en dan hebben we het nog niet over de belasting op woningen, $ 7.000 tot $ 12.000 per jaar aan "OZB" is geen uitzondering, daar moeten de gemeentes dan weer de scholen en wegen van bekostigen.quote:Op maandag 5 oktober 2026 14:22 schreef blomke het volgende:
[..]
Enerzijds, kan je ook zelf de zaken aanpakken en onafhankelijk worden. Anderzijds, beetje "te zot voor woorden" is het natuurlijk wel dat je je blauw moet betalen aan belastingen, terwijl de existentiële problemen zoals energie, wonen en gezondheidszorg niet worden opgelost. In die zin vind ik me wel in het Amerikaanse systeem: een overheid die het allemaal aan z'n burgers over laat, maar ook geen torenhoge belastingen op legt.
Als je ¤123456 verdient is een huis van een miljoen wel lastig zonder hulp van papa en mama. Tenzij je netto of per maand bedoeldquote:Op maandag 5 oktober 2026 15:13 schreef Leandra het volgende:
[..]
Je vergist je in de belastingen die Amerikanen betalen, niet alleen landelijke inkomstenbelasting maar in sommige staten ook aan de staat, en dan hebben we het nog niet over de belasting op woningen, $ 7.000 tot $ 12.000 per jaar aan "OZB" is geen uitzondering, daar moeten de gemeentes dan weer de scholen en wegen van bekostigen.
Al met al betalen we hier amper meer belasting, als we al meer betalen, en daar krijgen we beduidend meer voor terug.
Niet dat het hier perfect is, maar iig een stuk beter dan in de VS, ook als je ¤ 123.456 per jaar verdient en in een huis van een miljoen woont.
Als je ¤ 123.456 bruto per jaar verdient betekent het niet dat je dat huis van een miljoen nu koopt en geen overwaarde of ander vermogen meeneemt.quote:Op dinsdag 6 oktober 2026 09:23 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Als je ¤123456 verdient is een huis van een miljoen wel lastig zonder hulp van papa en mama. Tenzij je netto of per maand bedoeld.
Klopt, dat kan. Maar veel mensen zijn er niet toe in staat. Veel mensen zijn er toch wel aan gewend geraakt dat ze overheid dingen voor ze oplost.quote:Op maandag 5 oktober 2026 14:22 schreef blomke het volgende:
[..]
Enerzijds, kan je ook zelf de zaken aanpakken en onafhankelijk worden. Anderzijds, beetje "te zot voor woorden" is het natuurlijk wel dat je je blauw moet betalen aan belastingen, terwijl de existentiële problemen zoals energie, wonen en gezondheidszorg niet worden opgelost. In die zin vind ik me wel in het Amerikaanse systeem: een overheid die het allemaal aan z'n burgers over laat, maar ook geen torenhoge belastingen op legt.
Als je als Amerikaans >~$115k verdiend terwijl je buiten de VS woont, mag je over dat deel ook nog eens federale inkomstenbelasting gaan betalen in de VS. En als Amerikaan moet je elk jaar, waar je ook in de wereld woont, belastingaangifte doen. En belastingaangifte doen in de VS is niet makkelijk zoals in Nederland. Toen ik er woonde heb ik het twee keer door studenten van een fiscale studie mijn aangifte laten doen, en dat werd afgevinkt door hun professor. Beiden keren zaten er fouten in.quote:Op maandag 5 oktober 2026 15:13 schreef Leandra het volgende:
[..]
Je vergist je in de belastingen die Amerikanen betalen, niet alleen landelijke inkomstenbelasting maar in sommige staten ook aan de staat, en dan hebben we het nog niet over de belasting op woningen, $ 7.000 tot $ 12.000 per jaar aan "OZB" is geen uitzondering, daar moeten de gemeentes dan weer de scholen en wegen van bekostigen.
Al met al betalen we hier amper meer belasting, als we al meer betalen, en daar krijgen we beduidend meer voor terug.
Niet dat het hier perfect is, maar iig een stuk beter dan in de VS, ook als je ¤ 123.456 per jaar verdient en in een huis van een miljoen woont.
In Nederland zullen er ook fouten inzitten maar de belastingdienst heeft hier nog een beeeetje coulancequote:Op dinsdag 6 oktober 2026 16:07 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Als je als Amerikaans >~$115k verdiend terwijl je buiten de VS woont, mag je over dat deel ook nog eens federale inkomstenbelasting gaan betalen in de VS. En als Amerikaan moet je elk jaar, waar je ook in de wereld woont, belastingaangifte doen. En belastingaangifte doen in de VS is niet makkelijk zoals in Nederland. Toen ik er woonde heb ik het twee keer door studenten van een fiscale studie mijn aangifte laten doen, en dat werd afgevinkt door hun professor. Beiden keren zaten er fouten in.
Ze betalen misschien wat minder inkomsten belasting, en wat minder accijns op brandstof, maar voor de rest betalen ze zich blauw aan alles.
Uit het artikel begrijp ik dat "In het segment tussen 1500 en 2000 euro per maand steeg het aanbod behoorlijk," en steeds langer te huur staan. Dus ja ... ook straks zullen ze nog bestaan.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 13:52 schreef Elan het volgende:
https://www.rtl.nl/nieuws(...)uurwoningen-zichzelf
Vraag me af of er straks überhaupt nog huurwoningen bestaan of dat de prijzen zullen dalen (lol) want het animo droogt duidelijk op.
Als die er al komt zullen die prijzen ook wel flink omhoog gaan en veel meer inkomensafhankelijk worden. Zou ook eens tijd worden in de strijd tegen scheefhuur.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 15:00 schreef blomke het volgende:
[..]
Uit het artikel begrijp ik dat "In het segment tussen 1500 en 2000 euro per maand steeg het aanbod behoorlijk," en steeds langer te huur staan. Dus ja ... ook straks zullen ze nog bestaan.
Plus de sociale huursector: schijnen plannen te zijn voor vele tienduizenden per jaar ... maar ja, overheidsplannen he ....
Zoiets suggereerde mijn partner gisterenavond ook .... in 2031 loopt onze RVP af. Maar sparen tegen 3,75% aan de ene kant en een HRA plus geschrapte Wet Hillen aan de andere kant ..... toch maar flinke hypotheekschuld behouden.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 13:51 schreef Elan het volgende:
Ik ga toch mijn aflossingsvrije hypotheek maar eens gedeeltelijk aflossen de komende jaren, moet toch gebeuren en betaal nu 340 euro in de maand door de destijds bizar lage rente voor 10 jaar en straks 1000+ als we richting de 5% bewegen
Scheefhuur werd (wordt?) toch al tegengegaan met inkomensafhankelijke huurverhoging?? Om de verhuurdersheffing terug te halen??quote:Op woensdag 7 oktober 2026 15:02 schreef Elan het volgende:
[..]
Als die er al komt zullen die prijzen ook wel flink omhoog gaan en veel meer inkomensafhankelijk worden. Zou ook eens tijd worden in de strijd tegen scheefhuur.
Hier ook, afgesloten tegen 1.14 procent. Domme naïeve mongolen die we waren dachten we destijds dat het nog wel lager kon of negatieve rentequote:Op woensdag 7 oktober 2026 15:02 schreef blomke het volgende:
[..]
Zoiets sugegreerde mijn partner ook .... in 2031 loopt onze RVP af. Maar sparen tegen 3,75% aan de ene kant en een HRA plus geschrapte Wet Hillen aan de andere kant ..... toch maar flinke hypotheekschuld behouden.
Ja maar er zit wel een limiet aan toch? 953 euro oid.... Dat is peanuts in de meeste gevallen afgezet tegen wat mensen verdienen. In elk geval als er sprake is van scheefhuur. Als jij 4 of 5k per maand beurt kun je ook best 1600 of 1700 euro lappen, dat is ook veel meer marktconform.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 15:04 schreef blomke het volgende:
[..]
Scheefhuur werd (wordt?) toch al tegengegaan met inkomensafhankelijke huurverhoging?? Om de verhuurdersheffing terug te halen??
Da's eigenlijk nieteens een slecht ideequote:Op woensdag 7 oktober 2026 13:51 schreef Elan het volgende:
Ik ga toch mijn aflossingsvrije hypotheek maar eens gedeeltelijk aflossen de komende jaren, moet toch gebeuren en betaal nu 340 euro in de maand door de destijds bizar lage rente voor 10 jaar en straks 1000+ als we richting de 5% bewegen
Hier zijn we ook bezig met het aflossingsvrije deel af te lossen. Houden we nog een tonnetje banksparen over.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 13:51 schreef Elan het volgende:
Ik ga toch mijn aflossingsvrije hypotheek maar eens gedeeltelijk aflossen de komende jaren, moet toch gebeuren en betaal nu 340 euro in de maand door de destijds bizar lage rente voor 10 jaar en straks 1000+ als we richting de 5% bewegen
Ik maak met geld wel meer dan 5 procent, dus dat ene hypotheekje dat ik heb, laat ik lekker voor wat het is. Ondertussen verdampt die schuld ook.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 15:14 schreef viseenoptie het volgende:
[..]
Da's eigenlijk nieteens een slecht idee
De gulden middenweg: een schuld en overwaarde. Met overwaarde kom je in de laagste LTV terecht met idem rente. Met een (bijv. 50% LTV) schuld, krijg je HRA van de BD i.p.v. de vermaledijde EWFquote:Op woensdag 7 oktober 2026 16:08 schreef Halcon het volgende:
Ik vond het altijd een beetje cowboy-achtig, maar in Nederland kun je waarschijnlijk beter schulden op een woning hebben dan overwaarde.
Leukquote:Op woensdag 7 oktober 2026 16:08 schreef Halcon het volgende:
Ook maar eens aan het kijken naar een appartement in Dubai.
Daarom. Toch apart dat 'n systeem je zo aanzet tot het aangaan van schulden. Naast het fiscale aspect, is het natuurlijk ook wel zo dat als je een deel leent, je meer geld over houdt voor andere investeringen.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 20:43 schreef blomke het volgende:
[..]
De gulden middenweg: een schuld en overwaarde. Met overwaarde kom je in de laagste LTV terecht met idem rente. Met een (bijv. 50% LTV) schuld, krijg je HRA van de BD i.p.v. de vermaledijde EWF
[..]
Leuk
Het is iets uit het grijze verleden: eerste werd het huurwaardeforfait ingevoerd als heffing "op het woongenot in de eigen woning zonder dat je huur betaalde". Kort daarop werd ter kompensatie, de aftrekbaarheid op de betaalde hypotheekrente ingevoerd. Daar is de VVD en (in mindere mate) het CDA altijd pal achter blijven staan; zelfs Hans Wiegel verdedigde de hra nog met verve. Eigenlijk is dat te ver doorgeschoten, in vroeger tijden kon je aflossingsvrij lenen voor van alles en nog wat (ook consumptief krediet) en de rente tegen een percentage van 52% op je inkomen in mindering brengen. Met als gevolg: torenhoge hypotheekschulden zonder aflossing tijdens de looptijd en idem huizenprijzen.quote:Op donderdag 8 oktober 2026 10:52 schreef Halcon het volgende:
Toch apart dat 'n systeem je zo aanzet tot het aangaan van schulden. Naast het fiscale aspect, is het natuurlijk ook wel zo dat als je een deel leent, je meer geld over houdt voor andere investeringen.
Het is waarschijnlijk allemaal wel met goede bedoelingen ingevoerd, maar over bijwerkingen is blijkbaar niet echt goed nagedacht.quote:Op donderdag 8 oktober 2026 11:07 schreef blomke het volgende:
[..]
Het is iets uit het grijze verleden: eerste werd het huurwaardeforfait ingevoerd als heffing "op het woongenot in de eigen woning zonder dat je huur betaalde". Kort daarop werd ter kompensatie, de aftrekbaarheid op de betaalde hypotheekrente ingevoerd. Daar is de VVD en (in mindere mate) het CDA altijd pal achter blijven staan; zelfs Hans Wiegel verdedigde de hra nog met verve. Eigenlijk is dat te ver doorgeschoten, in vroeger tijden kon je aflossingsvrij lenen voor van alles en nog wat (ook consumptief krediet) en de rente tegen een percentage van 52% op je inkomen in mindering brengen. Met als gevolg: torenhoge hypotheekschulden zonder aflossing tijdens de looptijd en idem huizenprijzen.
Daar is natuurlijk aan alle kanten paal en perk aan gesteld, wat nu overblijft is nog maar een fractie van vroeger.
Maar oplopende kapitaal- en hypotheekrente is dus ook voor de overheid een dubbele zorg: meer HRA dus minder belastinginkomsten en de financiering van staatsschulden wordt aanzienlijk duurder.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |