SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Trump: 'Poetin bekogelt ons met een hoop bullshit'
Donald Trump worstelt met de oorlog in Oekrane. Bij een kabinetsvergadering vertelde de Amerikaanse president dat onderhandelen met de Russische president Vladimir Poetin tegenvalt.
"Ik ben heel ontevreden met ze", zei Trump op een vraag over zijn contact met Rusland, dat "moeizamer" loopt dan gedacht.
"Poetin bekogelt ons met een hoop bullshit, als je de waarheid wilt horen.
Hij is de hele tijd heel aardig, maar het blijkt niets te betekenen."
Trump zei dat de oorlog nooit had mogen uitbreken en ook veel korter had geduurd als de Verenigde Staten niet zoveel geavanceerde antitankwapens en raketten hadden geleverd.
Hij herhaalde dat Europa eigenlijk meer militaire steun zou moeten leveren aan Oekrane dan de Verenigde Staten.
Wel vindt Trump dat andere landen hun wapens moeten blijven kopen in de VS.
Defensiebedrijven moeten sneller gaan produceren, zei hij tegen zijn minister van Defensie Pete Hegseth.
Er zijn 3 resoluties geweest tussen 98 en 99 en NATO's aanwezigheid begon niet met kosovo, die begon in 1992 en besloeg voormalig Joegoslavie op verzoek van de VNquote:Op dinsdag 8 juli 2025 22:18 schreef LXIV het volgende:
[..]
Voor Kosovo was juist geen VN resolutie, die kwam pas achteraf. En voor Libi was een een resolutie voor een no-fly zone ( waaraan Libi ging voldoen) die z ruim genterpreteerd werd dat effectief alles van het regeringsleger dat over de grond liep en reed gebombardeerd werd.
Daar had NAVO niks mee te maken en ook de Russen voerden gewapende acties uit tegen ISquote:Op dinsdag 8 juli 2025 22:09 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Nee toch?
https://nos.nl/artikel/23(...)zeventig-burgerdoden
Er zijn veel mensen die niet meekomen inderdaadquote:Op dinsdag 8 juli 2025 23:05 schreef oheng het volgende:
[..]
Er zijn een hoop mensen die jou niet begrijpen.
Ligt dat aan al die mensen, of aan jou.
Duurt weer twee weken. En dan is hij weer pro-Putin.quote:Op dinsdag 8 juli 2025 23:19 schreef michaelmoore het volgende:
https://www.telegraaf.nl/(...)llshit/76370924.html
[..]
Europa moet veel meer lef tonen, maar dan zijn ze bij onze Mark aan het verkeerde adres, vrees ik .quote:Op dinsdag 8 juli 2025 23:25 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Duurt weer twee weken. En dan is hij weer pro-Putin.
Voor het ingrijpen van de navo in Kosovo ( daar ging het expliciet over) was geen VN-resolutie. Daarom werd Servi ook beticht van genocide, wat ook een rechtvaardiging van ingrijpen zonder resolutie zou geven. Ik weet dit nog heel goed omdat ik daar toen bij betrokken was.quote:Op dinsdag 8 juli 2025 23:21 schreef sp3c het volgende:
[..]
Er zijn 3 resoluties geweest tussen 98 en 99 en NATO's aanwezigheid begon niet met kosovo, die begon in 1992 en besloeg voormalig Joegoslavie op verzoek van de VN
Die laatste trok haar handen ervanaf na het drama in 1995, dit leidde tot Deliberate Force in 1995 en imo tot Allied Force in 1999
Dan kun je erover twisten of aan de voorwaarden voor het gebruik van geweld is voldaan maar daar kunnen veel slimmere mensen dan mij het ook al niet over eens worden
[..]
Daar had NAVO niks mee te maken en ook de Russen voerden gewapende acties uit tegen IS
Integendeel. Rutte snapt het juist volkomen.quote:Op dinsdag 8 juli 2025 23:34 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Europa moet veel meer lef tonen, maar dan zijn ze bij onze Mark aan het verkeerde adres, vrees ik .
alhoewel de Polen die willen wel
quote:Op dinsdag 8 juli 2025 23:55 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Integendeel. Rutte snapt het juist volkomen.
nee is onzinquote:Op dinsdag 8 juli 2025 23:40 schreef LXIV het volgende:
[..]
Voor het ingrijpen van de navo in Kosovo ( daar ging het expliciet over) was geen VN-resolutie. Daarom werd Servi ook beticht van genocide, wat ook een rechtvaardiging van ingrijpen zonder resolutie zou geven. Ik weet dit nog heel goed omdat ik daar toen bij betrokken was.
Voor Libi was een resolutie voor een no fly zone, waarvan Libi aangaf deze te gaan respecteren. Drspndanks is toen toch operatie unified protector gestart die Libische troepen bombardeerde.
https://digitallibrary.un.org/record/260416?v=pdfquote:Demands that all parties, groups and individuals immediately cease hostilities and maintain a ceasefire in Kosovo. Demands further that the Federal Republic of Yugoslavia, in addition to the measures called for under resolution 1160 (1998), implement immediately the measures towards achieving a political solution to the situation in Kosovo as contained in the Contact Group statement of 12 June 1998.
Er liggen overal VN resoluties. Ook hier n Isral bijvoorbeeld. Maar nogmaals: er was geen VN resolutie die denavo of een andere organisatie opriep tot ingrijpen:quote:Op woensdag 9 juli 2025 08:18 schreef sp3c het volgende:
je kunt met deze bewoordingen niet stellen dat er geen VN resolutie lag in 1999
de wereldgemeenschap eiste dat die vogels stopten met wat ze aan het doen waren
deden ze niet, boeide ze geen klote
quote:Was er een van resolutie voor het ingrijpen in Kosovo door de navo
Nee, er was geen VN-Veiligheidsraadresolutie die het NAVO-ingrijpen in Kosovo in 1999 autoriseerde. NAVO handelde zonder goedkeuring van de VN, wat juridisch controversieel was.
Wat was dan de legitimatie
NAVO beriep zich op humanitaire interventie: het stoppen van genocide en massaal geweld tegen Albanezen in Kosovo. Ze vonden VN-toestemming wenselijk maar niet noodzakelijk, gezien het dreigende humanitaire drama en het risico op Russische veto’s in de Veiligheidsraad.
Was er daadwerkelijk een genocide
Er was geen vaststelling van genocide in Kosovo door een internationaal hof. Wel zijn er oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid vastgesteld, met name door Servische troepen tegen etnische Albanezen. De term “genocide” wordt politiek soms gebruikt, maar juridisch klopt dat niet.
ik heb de resulotie gegeven, zoak het zel maar na en maak zelf je mening op of je het wel of niet genoeg vindquote:Op woensdag 9 juli 2025 08:38 schreef LXIV het volgende:
[..]
Er liggen overal VN resoluties. Ook hier n Isral bijvoorbeeld. Maar nogmaals: er was geen VN resolutie die denavo of een andere organisatie opriep tot ingrijpen:
[..]
Wat is de bron van chatGPT? Want dat is bij dit soort onderwerpen nogal van invloed op de uitkomstquote:
Er is letterlijk een heel Wikipedia artikel specifiek over dit onderwerpquote:Op woensdag 9 juli 2025 08:58 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Wat is de bron van chatGPT? Want dat is bij dit soort onderwerpen nogal van invloed op de uitkomst.
https://en.m.wikipedia.or(...)ombing_of_Yugoslaviaquote:NATO did not have the backing of a Chapter VII UN Security Council resolution to use force in Yugoslavia. Nor did NATO claim the right of collective self defence. Therefore, it has been questioned as to whether the member states of NATO violated the UN Charter by attacking a fellow UN member state: (1) in the absence of UN Security Council authorization, and (2) in the absence of an attack or a threat of imminent attack on them.[6]
De VS willen in Oost-Azi een oorlog uitlokken, en laat Rutte en de NAVO voor hun karretje spannen.quote:
Kunnen wel. Moeten zeker niet.quote:Op woensdag 9 juli 2025 08:40 schreef LXIV het volgende:
Met jouw redenatie zou de NAVO nu ook kunnen/moeten ingrijpen in Isral bijvoorbeeld. Als ze consequent zouden zijn.
nee daar heeft NATO niets te zoeken , beide partijen zijn geen lid van NATOquote:Op woensdag 9 juli 2025 08:40 schreef LXIV het volgende:
Met jouw redenatie zou de NAVO nu ook kunnen/moeten ingrijpen in Isral bijvoorbeeld. Als ze consequent zouden zijn.
Het is hoogtijd dat we de USA link laten liggen,quote:Op woensdag 9 juli 2025 09:21 schreef Idisrom het volgende:
[..]
De VS willen in Oost-Azi een oorlog uitlokken, en laat Rutte en de NAVO voor hun karretje spannen.
Terwijl wij als Europa niks met het Verre Oosten te maken hebben.
nep nieuws , niet doen datquote:
quote:Op woensdag 9 juli 2025 09:33 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Dit is nep. Hij heeft dit in dat interview nooit gezegd.
Heeft die gezegd in een interview met de NYT.quote:Op woensdag 9 juli 2025 09:51 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
nep nieuws , niet doen dat
Rutte is een diplomaat, die doet geen uitspraken voor eigen rekening
Oh wacht. Had het verkeerd gelezen.quote:Op woensdag 9 juli 2025 10:04 schreef ExTec het volgende:
[..]
[..]
Heeft die gezegd in een interview met de NYT.
There’s an increasing realization, and let’s not be nave about this: If Xi Jinping would attack Taiwan, he would first make sure that he makes a call to his very junior partner in all of this, Vladimir Vladimirovich Putin, residing in Moscow, and telling him, “Hey, I’m going to do this, and I need you to to keep them busy in Europe by attacking NATO territory.”
Absoluut. Ik vind dat Rutte het fantastisch doet in deze functie.quote:Op woensdag 9 juli 2025 10:09 schreef ExTec het volgende:
Maar the 'very junior partner' is wel een leuke dig richting haatdwergje.
Eens. Dat is gewoon koude calculatie, niks meer of minder.quote:Op woensdag 9 juli 2025 10:11 schreef theunderdog het volgende:
Kon het allemaal wat minder qua slijmen bij Trump? och, ja vast. Maar dat is smaak. Het gaat om de resultaten. En vooralsnog ziet dat er goed uit allemaal.
Dat dus. Hij heeft Trump gelezen. En voordeel: hij is niet lastig te lezen. Trump zijn visie gaat niet veel verder dan: 'hem/haar mag ik, hem/haar mag ik niet'. De reden dat hij nu weer stelt dat Oekraine defensieve wapens nodig heeft, is dan ook gewoon omdat hij vindt dat Putin lastig doet en hem te weinig tegemoet komt.quote:Op woensdag 9 juli 2025 10:14 schreef ExTec het volgende:
[..]
Eens. Dat is gewoon koude calculatie, niks meer of minder.
Wat is er nu weer in Rylsk? Ik weet alleen dat er "een strand in Koersk is aangevallen in de nacht".quote:Op dinsdag 8 juli 2025 23:17 schreef skysherrif het volgende:
[ afbeelding ]
Rylsk @:oheng
Ik denk dat de 155e weer opzoek kan gaan naar weer nieuwe officieren.
Uiteraard. Rutte behandelde Trump als de puppy die elke keer een brokje nodig heeft nadat die een plasje heeft gedaan.quote:Op woensdag 9 juli 2025 10:16 schreef ExTec het volgende:
En eigenlijk is the joke on trump.
Wat intelligentere mensen krijgen een ongemakkelijk gevoel, als er zo ostentatief veren in je reet gestoken worden. Maar niet oempa loempa.
Ieder normaal mens heeft last van plaatsvervangende schaamte.quote:Op woensdag 9 juli 2025 10:16 schreef ExTec het volgende:
En eigenlijk is the joke on trump.
Wat intelligentere mensen krijgen een ongemakkelijk gevoel, als er zo ostentatief veren in je reet gestoken worden. Maar niet oempa loempa.
Oh NOES nee, niet de Vodka!quote:Op woensdag 9 juli 2025 11:58 schreef ExTec het volgende:
Dit is echt het begin van het eind, peeps.
[ afbeelding ]
The Guardianquote:US only has 25% of all Patriot missile interceptors needed for Pentagon’s military plans
Exclusive: Low stockpiles for the crucial Patriot missile interceptors led to Trump administration pausing transfers to Ukraine
The United States only has about 25% of the Patriot missile interceptors it needs for all of the Pentagon’s military plans after burning through stockpiles in the Middle East in recent months, an alarming depletion that led to the Trump administration freezing the latest transfer of munitions to Ukraine.
The stockpile of the Patriot missiles has fallen so low that it raised concern inside the Pentagon that it could jeopardize potential US military operations, and deputy defense secretary, Stephen Feinberg, authorized the transfer to be halted while they reviewed where weapons were being sent.
Donald Trump appeared to reverse at least part of that decision on Monday when he told reporters in advance of a dinner at the White House with Israeli prime minister Benjamin Netanyahu that he would “send some more weapons” to Ukraine, although he did not disclose at the time whether that would include Patriot systems.
Trump also told Ukrainian president, Volodymyr Zelenskyy, in a phone call that he was not responsible for the halt in weapons shipments and that he had directed a review of US weapons stockpiles but didn’t order the freeze, according to people briefed on the conversation.
But the determination last month to halt the transfer, as described by four people directly familiar with the matter, was based in large part on the Pentagon’s global munitions tracker, which is used to generate the minimum level of munitions required to carry out the US military’s operations plans.
According to the tracker, which is managed by the joint chiefs of staff and the Pentagon’s defense security cooperation agency, the stockpiles of a number of critical munitions have been below that floor for several years since the Biden administration started sending military aid to Ukraine.
The Trump administration started a review of the depleted level of Patriot missiles and other munitions around February, the people said. Deliberations accelerated after the US deployed more of the interceptors in the Middle East to support the Houthi campaign and to Israel.
The situation also became more acute following Trump’s move to bomb Iran’s nuclear facilities last month, the people said, when the US fired close to 30 Patriot missiles to intercept Iranian ballistic missiles fired in performative retaliation at the Al Udeid base in Qatar.
The recent depletion of Patriot missiles and other munitions formed part of the basis of a “recommendation memo” by Elbridge Colby, the under secretary of defense for policy, that outlined several options to conserve weapons and sent to Feinberg’s office.
Earlier reports said Colby, who has drawn criticism from Democrats for prioritizing shifting resources from the Ukraine conflict in preparation for a potential war with China, had paused the transfer but two of the people said the undersecretary’s office lacks the power to make such a unilateral move.
The decision was rather made by Feinberg, the former chief executive or Cerberus Capital Management to whom Colby reports, the people said. Defense secretary Pete Hegseth then signed off on Feinberg’s determination.
But the abrupt pause has come at a critical time for Ukraine, as Russia last week launched its largest aerial offensive to date and Ukraine has limited options to acquire both precision-guided and more basic weapons to hold off increasingly intense Russian attacks.
Ukraine is also largely unable to directly buy weapons from defense contractors for its purposes, since a new order is estimated to take years to fulfill, and it would only be completed after the Pentagon had its own orders completed since the defense department is a higher priority customer.
Trump’s decision to reverse course and allow some defensive munitions to be sent to Ukraine appears to have come amid growing frustration with Russian president Vladimir Putin, who he criticized on Monday for not helping end the war.
Spokespeople for the White House and the Pentagon confirmed some transfers would resume at Trump’s direction but did not specify whether the weapons being sent to Ukraine would involve munitions at critically low levels.
“As Operation Midnight Hammer proved, the American military is stronger than it’s ever been. President Trump wants to stop the killing and has pledged to provide Ukraine with additional defensive munitions,” said White House spokesperson Anna Kelly.
While Trump has publicly complained about Ukraine aid in financial terms, Feinberg was briefed that the larger problem has been with the ability for the US to manufacture the weapons to quickly backfill the depleted stockpiles, two of the people said.
The US has been transferring weapons to Ukraine using two principal channels: through a drawdown of defense department stockpiles, and through the Ukraine Security Assistance Initiative (USAI), where the defense department pays contractors to manufacture weapons to go to Ukraine.
Both transfer mechanisms was set to have been affected by the freeze, the people said, since the Pentagon is prioritizing replenishing its stockpiles using the same defense contractors being relied upon to build weapons for Ukraine through the USAI program.
For the latest weapons shipment to Ukraine, the US had earmarked dozens of Patriot missiles among other munitions including air-to-air Sparrow missiles, Hellfire missiles, GMLRS rocket artillery and anti-tank guns.
The principal concern appears to revolve around the Patriot missiles, which the US produces 600 per year but Iran alone has more than 1,000 ballistic missiles remaining it could theoretically use against US bases in the region if the ceasefire with Israel were to break down.
The US has also transferred around 2,000 Stinger missiles to Ukraine, which officials estimated to be equivalent to two-and-a-half years of production, and is increasingly used by the US military for its own defense purposes against hostile drones, the people said.
Ik vind Rutte een ramp in deze functie. Het moet gaan om de verdediging van NAVO-grondgebied. Maar Rutte doet er alles aan om de NAVO in alle wereldconflicten te willen betrekken. Rutte is een gevaarlijke gek.quote:Op woensdag 9 juli 2025 10:11 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Absoluut. Ik vind dat Rutte het fantastisch doet in deze functie.
Kon het allemaal wat minder qua slijmen bij Trump? och, ja vast. Maar dat is smaak. Het gaat om de resultaten. En vooralsnog ziet dat er goed uit allemaal.
Die 800 stingers per jaar is ook niet veel.quote:Op woensdag 9 juli 2025 12:48 schreef BEFEM het volgende:
Snap nog steeds niet hoe je na 3.5 jaar oorlog nog steeds maar 600 patriot raketten kan maken. Volgens mij willen ze gewoon niet meer maken.
Zo dachten ze in 1936 niet. Tenminste die ene met die snor.quote:Op woensdag 9 juli 2025 13:09 schreef DrMarten het volgende:
[..]
Die 800 stingers per jaar is ook niet veel.
Maar goed, jaren weinig vraag en dus productieschaarste. In de huidige tijd met overal tekorten aan arbeidskrachten heb je dat ook niet zomaar opgeschaald.
Vanuit Russisch perspectief alleen maar goed nieuws, er gaan veel meer mensen dood aan alcohol dan de oorlog.quote:Op woensdag 9 juli 2025 11:58 schreef ExTec het volgende:
Dit is echt het begin van het eind, peeps.
[ afbeelding ]
Maar het is 3.5 jaar. Het enige wat je niet in die tijd kan bouwen is een kerncentrale en de Hoover Dam.quote:Op woensdag 9 juli 2025 13:09 schreef DrMarten het volgende:
[..]
Die 800 stingers per jaar is ook niet veel.
Maar goed, jaren weinig vraag en dus productieschaarste. In de huidige tijd met overal tekorten aan arbeidskrachten heb je dat ook niet zomaar opgeschaald.
De vraag is nu geen probleem meer. Eerder wel.quote:Op woensdag 9 juli 2025 13:17 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Maar het is 3.5 jaar. Het enige wat je niet in die tijd kan bouwen is een kerncentrale en de Hoover Dam.
In Europa wordt er nu toch ook (eindelijk) gigantisch opgeschaald qua munitie.
En de vraag is het probleem niet.
Het zal niet helemaal onwaar zijn, maar er zit genoeg bullshit tussen.quote:Op woensdag 9 juli 2025 12:48 schreef BEFEM het volgende:
Snap nog steeds niet hoe je na 3.5 jaar oorlog nog steeds maar 600 patriot raketten kan maken. Volgens mij willen ze gewoon niet meer maken.
Lijkt me wat voor die vogel, van het AD interview.quote:Op woensdag 9 juli 2025 13:20 schreef oheng het volgende:
rusland kan nu buitenlandse burgers en staatslozen in het leger forceren.
Ik wilde het net gaan typen.quote:Op woensdag 9 juli 2025 13:26 schreef ExTec het volgende:
[..]
Lijkt me wat voor die vogel, van het AD interview.
Kan hij eindelijk eens uitproberen of bidden echt helptquote:Op woensdag 9 juli 2025 13:30 schreef DrMarten het volgende:
[..]
Ik wilde het net gaan typen.
Eens zien hoelang het duurt voor ie op een elektrische step richting de Oekraense posities wordt gestuurd.
Ik zie Rutte toch vooral de Amerikanen paaien totdat de EU het zelf kan.quote:Op woensdag 9 juli 2025 13:06 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Ik vind Rutte een ramp in deze functie. Het moet gaan om de verdediging van NAVO-grondgebied. Maar Rutte doet er alles aan om de NAVO in alle wereldconflicten te willen betrekken. Rutte is een gevaarlijke gek.
Een groot verschil met Jozeph Luns destijds. Die vond ik wel heel goed i.t.t. de gemiddelde Nederlander.
Luns ging wel tegen Reagan in om zijn herbewapeningsprogramma.
En desondanks gaf Reagan hem wel de Presidantial Medal of Freedom, toen zijn termijn bij de NAVO beindigd was. .
Kan niet wachten op zijn volgende interview, als ie ergens in een drassig weiland ligt te proberen zijn ingewanden terug te stoppenquote:Op woensdag 9 juli 2025 13:30 schreef DrMarten het volgende:
[..]
Ik wilde het net gaan typen.
Eens zien hoelang het duurt voor ie op een elektrische step richting de Oekraense posities wordt gestuurd.
Hoe wou je het NAVO-grondgebied verdedigen zonder ons eerst te herbewapenen?quote:Op woensdag 9 juli 2025 13:06 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Ik vind Rutte een ramp in deze functie. Het moet gaan om de verdediging van NAVO-grondgebied. Maar Rutte doet er alles aan om de NAVO in alle wereldconflicten te willen betrekken. Rutte is een gevaarlijke gek.
Een groot verschil met Jozeph Luns destijds. Die vond ik wel heel goed i.t.t. de gemiddelde Nederlander.
Luns ging wel tegen Reagan in om zijn herbewapeningsprogramma.
En desondanks gaf Reagan hem wel de Presidantial Medal of Freedom, toen zijn termijn bij de NAVO beindigd was. .
Ik bedoel hiermee Rutte's uitspraken over het bombardement op Iran (veel te snel en veel te impulsief) en het steeds China zwartmakenquote:Op woensdag 9 juli 2025 13:48 schreef Timwonnacott het volgende:
[..]
Hoe wou je het NAVO-grondgebied verdedigen zonder ons eerst te herbewapenen?
Dat doet hij puur om Trump naar de mond te praten, dat lijkt me overduidelijk. NAVO Rutte richting en bij Trump is echt een wereld van verschil met de Rutte zoals we die kennen hier in NL. Maak me daar geen zorgen over.quote:Op woensdag 9 juli 2025 14:02 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Ik bedoel hiermee Rutte's uitspraken over het bombardement op Iran (veel te snel en veel te impulsief) en het steeds China zwartmaken
Welke is dat?quote:Op woensdag 9 juli 2025 13:24 schreef ExTec het volgende:
Bij die wapens die ze dus uit polen terugetrokken hebben zit een type anti-air raket, die de VS allang niet meer gebruikt, maar oekraine kan die wel in hun NASAMS doen.
Zeg dan niks.quote:
Hij zoekt het gevaar wel op, zo naast het raamquote:
Vind het ook maar opmerkelijk dat hij oorlogstaal mag uitslaan zonder ook maar teruggefloten te worden door een prominent NAVO land.quote:Op woensdag 9 juli 2025 13:06 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Ik vind Rutte een ramp in deze functie. Het moet gaan om de verdediging van NAVO-grondgebied. Maar Rutte doet er alles aan om de NAVO in alle wereldconflicten te willen betrekken. Rutte is een gevaarlijke gek.
Een groot verschil met Jozeph Luns destijds. Die vond ik wel heel goed i.t.t. de gemiddelde Nederlander.
Luns ging wel tegen Reagan in om zijn herbewapeningsprogramma.
En desondanks gaf Reagan hem wel de Presidantial Medal of Freedom, toen zijn termijn bij de NAVO beindigd was. .
Die begon ook wel erg in zichzelf te geloven na bakhmut. Eigenlijk niet weer gezien zo'n vooraanstaand figuur die zich als warlord profileert.quote:Op woensdag 9 juli 2025 16:13 schreef Discombobulate het volgende:
Vraag me af wie er nog zo loyaal onder Poetin werken en waarom hij echt nog steeds heel erg stevig in het zadel zit. Je zou na X jaar ook wel een keer verwachten dat een andere oligarch met veel centjes een gooi naar de macht doet. Alles, echt alles speelt zich af in de schaduwen, met Poetin daarboven. We hebben alleen ome Prigo gehad, maar helaas.
Niet heel gek, dan stort je vleigtuig gewoon neer.quote:Op woensdag 9 juli 2025 16:22 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Die begon ook wel erg in zichzelf te geloven na bakhmut. Eigenlijk niet weer gezien zo'n vooraanstaand figuur die zich als warlord profileert.
Dat kwam natuurlijk door zijn rebelse dollemansrit richting Moskou. Daarvoor was het een zeer bruikbare idioot voor Poetin. Dat gat is niemand meer ingestapt.quote:Op woensdag 9 juli 2025 16:23 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Niet heel gek, dan stort je vleigtuig gewoon neer.
Ja en die kruistocht kwam omdat Poetin al langer van hem af wilde komen, we kennen de bekende SHOOOOOIGUU rant nog toch? Wanger en vooral Prigozhin werden te capabel en mondig.quote:Op woensdag 9 juli 2025 16:26 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Dat kwam natuurlijk door zijn rebelse dollemansrit richting Moskou. Daarvoor was het een zeer bruikbare idioot voor Poetin. Dat gat is niemand meer ingestapt.
Jazeker, dat is toen als muiterij beschouwd die beelden tussen de lijken. Het Kremlin zag hem met zijn criminelenlegioen als een liability en dan ook nog zo'n grote waffel.quote:Op woensdag 9 juli 2025 16:28 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Ja en die kruistocht kwam omdat Poetin al langer van hem af wilde komen, we kennen de bekende SHOOOOOIGUU rant nog toch? Wanger en vooral Prigozhin werden te capabel en mondig.
Ik durf zelfs te stellen dat Poetin hem de "kans" heeft gegeven zich in de luwte te houden maar hij rook bloed en zag een kans.
Dus ja, niemand springt nog in dat gat. Je wordt vroeg of laat geloosd.
Daar zou je een conclusie uit kunnen trekken..quote:Op woensdag 9 juli 2025 16:15 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Vind het ook maar opmerkelijk dat hij oorlogstaal mag uitslaan zonder ook maar teruggefloten te worden door een prominent NAVO land.
Waarschijnlijk krijgen we eerst een zeeblokkade. Hoewel met de droneontwikkelingen een aanval met zeg 10.000 drones per dag ook wel mogelijk kan zijn.quote:
En in de Donbas:quote:Op woensdag 9 juli 2025 18:18 schreef skysherrif het volgende:
Het gaat nog steeds te weinig over de Human Safari in kherson in westerse media.
[ x ]
[ x ]
[ x ]
[ x ]
Vandaag een dreumes van 1 jaar oud.
De slachting daar gaat onverminderd door.
quote:Op woensdag 9 juli 2025 10:16 schreef oheng het volgende:
[..]
Wat is er nu weer in Rylsk? Ik weet alleen dat er "een strand in Koersk is aangevallen in de nacht".
Edit: en de rus beweert dat het "onderzoekscentrum voir infectueuze ziektes" is aangevallen.
De russen kennende zal het wel een soort unit 731 zijn.
https://t.me/severnnyi/4529quote:Rylsk. Night attack by a Ukrainian UAV on the CRB building. Formally - a civilian object. In fact - a medical company of the 30th motorized rifle regiment was stationed there. Yes, it was hit. According to the military. But the building is a hospital. I repeat for those who are still surprised why every week in the border area they hit civilian targets: because we ourselves put them at risk.
This is already the third hit on the medical company of the 30th motorized rifle regiment in two weeks. Something is wrong here.
Nu is Donald echt boos tot zijn volgende donut over 15 minutenquote:Op woensdag 9 juli 2025 18:18 schreef skysherrif het volgende:
Het gaat nog steeds te weinig over de Human Safari in kherson in westerse media.
[ x ]
[ x ]
[ x ]
[ x ]
Vandaag een dreumes van 1 jaar oud.
De slachting daar gaat onverminderd door.
quote:The man was captured by the Russians in the first year of the full-scale war. His unit was delivering aid to the defenders of Mariupol, and during one of the missions, he and seven other comrades were trapped.
Valeriy spent 39 months in captivity, during which he was severely tortured, in particular for having the same last name as the president of Ukraine. Almost the entire time the man spent in captivity, his family received news from him only twice. The first came after one of the exchanges, when the exchanged fighter wrote: “Your father is in captivity, he was with me, and he asked me to tell him that everything is fine with him.”
From the words of other prisoners, they also learned that Zelensky remembered the birthdays of family members every day, so his cellmates learned them, and the man's main dream was to see his wife's eyes.
Zelensky was returned to Ukraine on May 25, 2025. The daughter says that her father was very exhausted after the torture.
The family managed to see him only once, when he was released from quarantine, after which he was transferred to intensive care. Zelensky did not eat after the exchange, so doctors suspected he had pancreatic disease. As a result, it turned out that tissue necrosis had spread throughout his body.
“He was simply holding on to his strength of spirit. (Now. – Ed.) he is torn by two feelings. The first is the inexhaustible pain that your beloved person is no longer there. He was simply tortured. And there is joy that he no longer feels that torture,” says the daughter.
Before his death, the man was able to see his grandson, the appearance of whom he had dreamed. Valery Zelensky was 57 years old.
Let us remind you that this is not the first story when fighters who were returned from Russian captivity die due to health problems. In early 2023, Oleg Mudrak , a combatant of the Azov battalion, who was released from Russian captivity, died of cardiac arrest . After captivity, he was very exhausted due to inhuman treatment.
Dat is wel even wat anders, Rodinske ligt 3km van het front, wat doen die mensen in godsnaam daar.quote:
Veel oude mensen, waar het hier ook op lijkt, blijven zo lang mogelijk in hun huis.quote:Op woensdag 9 juli 2025 19:41 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dat is wel even wat anders, Rodinske ligt 3km van het front, wat doen die mensen in godsnaam daar.
Pravdinske ligt zo'n 20km van het front, dat is gewoon het bewust aanvallen van burgers met drones.
Nee, en in Kherson is dit ook echt ver van het front. Het heeft geen enkel nut om een dergelijk doel aan te vallen, het is simpelweg een misdaad tegen de menselijkheid.quote:Op woensdag 9 juli 2025 19:47 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Veel oude mensen, waar het hier ook op lijkt, blijven zo lang mogelijk in hun huis.
Slim is het niet, maar er zijn in Oekraine zelf amper nog kansen om een woning te krijgen als je vlucht. Er is geen geld meer voor.
Maar de situatie in Pokrovsk is anders dan in Kherson ja. In pokrovsk schieten beide landen op alles wat beweegt en gaat niemand checken wat in een auto zit, immers gebruiken beide kanten ook civiele autos nabij het front.
In kherson heel anders.
Bij mij in de buurt hebben we ook zo'n opvang. Ik kan je melden dat bij zo'n eerste aanblik het nou niet bepaald midden en bovenklasse aandoet. Integendeel.quote:Op woensdag 9 juli 2025 19:54 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Nee, en in Kherson is dit ook echt ver van het front. Het heeft geen enkel nut om een dergelijk doel aan te vallen, het is simpelweg een misdaad tegen de menselijkheid.
Het is wel triest om te zien dat we massaal de welvarende midden en bovenklasse van Oekrane op vangen terwijl de armere plattelandsbevolking in de steek wordt gelaten.
Het verschilt per buurt natuurlijk.quote:Op woensdag 9 juli 2025 20:46 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Bij mij in de buurt hebben we ook zo'n opvang. Ik kan je melden dat bij zo'n eerste aanblik het nou niet bepaald midden en bovenklasse aandoet. Integendeel.
Toch een beetje de Tim de Wit van de Russische televisie.quote:Op woensdag 9 juli 2025 19:25 schreef michaelmoore het volgende:
Solovyov gaat de evil west en de hele wereld dood maken in zijn eentje
Bekijk deze YouTube-video
Ongetwijfeld. Maar naar mijn idee zit er meer beschaafdheid dan begaafdheid in het Oekraense denken. Bij de Russen is het precies andersom.quote:
Oekrane had een veel te kort rokje aan.quote:Op woensdag 9 juli 2025 20:53 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ongetwijfeld. Maar naar mijn idee zit er meer beschaafdheid dan begaafdheid in het Oekraense denken. Bij de Russen is het precies andersom.
Hoe meer ik -denk- te begrijpen over de oorlog, hoe dommer ik de Oekraiense manier van denken vindt om in zo'n hachelijke situatie terecht te komen.
Oekraine heeft geen keus en Estland ook niet , Belarussia ook nietquote:Op woensdag 9 juli 2025 20:53 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ongetwijfeld. Maar naar mijn idee zit er meer beschaafdheid dan begaafdheid in het Oekraense denken. Bij de Russen is het precies andersom.
Hoe meer ik -denk- te begrijpen over de oorlog, hoe dommer ik de Oekraiense manier van denken vindt om in zo'n hachelijke situatie terecht te komen.
Zo te lezen gewoon helemaal geen rokjequote:Op woensdag 9 juli 2025 20:56 schreef Perrin het volgende:
[..]
Oekrane had een veel te kort rokje aan.
Ik vind dit volstrekt respectloos. Er zijn vele miljoenen Oekraners gevlucht, soldaten worden van straat geplukt om te sterven voor "onze" waarden. Een grote ellende.quote:Op woensdag 9 juli 2025 20:59 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Zo te lezen gewoon helemaal geen rokje
Hier in Europa is democratie ook niet zo populair meer hoorquote:Op woensdag 9 juli 2025 20:58 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Oekraine heeft geen keus en Estland ook niet , Belarussia ook niet
misschien Estland en Letland nog wel minder
democratie is in Ruzzia een scheldwoord , in Turkije nu ook
Nederland heeft ook geen recht op Belgi , al maken ze in Brugge nog zulke lekkere chocolade
nou we sluiten WIlders nog niet op , al zouden we dat wel moeten doen en Sjerrie ookquote:Op woensdag 9 juli 2025 21:02 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Hier in Europa is democratie ook niet zo populair meer hoor
Maak je geen illusies mijn beste.
Jezus, wat is dat toch een enorme klootzak van een vent. Die hoort in een gesticht, die vent is knettergek.quote:Op woensdag 9 juli 2025 19:25 schreef michaelmoore het volgende:
Solovyov gaat de evil west en de hele wereld dood maken in zijn eentje
Bekijk deze YouTube-video
hij verdient er geld om de kont van de baasjes te likkenquote:Op woensdag 9 juli 2025 21:16 schreef Seeburg54 het volgende:
[..]
Jezus, wat is dat toch een enorme klootzak van een vent. Die hoort in een gesticht, die vent is knettergek.
Vanuit een Russische gedachtengang begrijp ik dat welquote:Op woensdag 9 juli 2025 20:53 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ongetwijfeld. Maar naar mijn idee zit er meer beschaafdheid dan begaafdheid in het Oekraense denken. Bij de Russen is het precies andersom.
Hoe meer ik -denk- te begrijpen over de oorlog, hoe dommer ik de Oekraiense manier van denken vindt om in zo'n hachelijke situatie terecht te komen.
Onze waarden staan helemaal niet op de tocht hier, daar is nog geen enkele oekrainer voor gestorvenquote:Op woensdag 9 juli 2025 21:01 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ik vind dit volstrekt respectloos. Er zijn vele miljoenen Oekraners gevlucht, soldaten worden van straat geplukt om te sterven voor "onze" waarden. Een grote ellende.
niemand wil door Ruzzia geregeerd worden , de russen zelf ook niet, maar het is een vloek die over Rusland hangtquote:Op woensdag 9 juli 2025 20:53 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ongetwijfeld. Maar naar mijn idee zit er meer beschaafdheid dan begaafdheid in het Oekraense denken. Bij de Russen is het precies andersom.
Klopt helemaal. Maar v/d Leijen heeft wel geroepen dat de Oekraners voor de ‘Europese waarden’ vochten. Dat was in het begin, toen de Oekraners ook niet wisten wat ze er mee aan moesten en die rare transgender als woordvoerder haddenquote:Op woensdag 9 juli 2025 23:12 schreef sp3c het volgende:
[..]
Onze waarden staan helemaal niet op de tocht hier, daar is nog geen enkele oekrainer voor gestorven
Ze sterven omdat ze slechte herinneringen hebben aan gereerd worden vanuit moskou en dat proberen ze dan ook koste wat kost tw voorkomen
Begrijpelijk
Jij denkt dat de oekrainers doorvechten om dat von der leijen in het begin iets geroepen heeft?quote:Op woensdag 9 juli 2025 23:24 schreef LXIV het volgende:
[..]
Klopt helemaal. Maar v/d Leijen heeft wel geroepen dat de Oekraners voor de ‘Europese waarden’ vochten. Dat was in het begin, toen de Oekraners ook niet wisten wat ze er mee aan moesten en die rare transgender als woordvoerder hadden
Nee, juist niet. Ik denk wat jij zeiquote:Op woensdag 9 juli 2025 23:27 schreef sp3c het volgende:
[..]
Jij denkt dat de oekrainers doorvechten om dat von der leijen in het begin iets geroepen heeft?
Magisch verhaal
Zoals mooie standbeelden van Stalin.quote:Op woensdag 9 juli 2025 23:49 schreef Perox het volgende:
Dit puntje is niet begrijpelijk voor sommigen. Oekrane heeft zelf namelijk geen enkele reden om Russische overheersing tegen te willen gaan. Wie wil er nou niet door Mordor onder de voet worden gelopen? Russische overheersing brengt namelijk zoveel talrijke voordelen. Zoals bijvoorbeeld <Error: no results found>
quote:Op woensdag 9 juli 2025 23:50 schreef Immerdebestebob het volgende:
[..]
Zoals mooie standbeelden van Stalin.
Dat ben ik met je eens.quote:Op woensdag 9 juli 2025 23:12 schreef sp3c het volgende:
[..]
Onze waarden staan helemaal niet op de tocht hier, daar is nog geen enkele oekrainer voor gestorven
Begrijpelijk
Bron: https://www.defensie.nl/o(...)ne-vecht-onze-strijdquote:Oekrane vecht onze strijd!
Van dag tot dag leven (dat bekent dat je niet weet of je morgen te eten hebt). Of: dichterbij de natuur staan (dat betekent dat je buiten in een gat in de grond mag schijten).quote:Op woensdag 9 juli 2025 23:50 schreef Immerdebestebob het volgende:
[..]
Zoals mooie standbeelden van Stalin.
Oekrane strijdt om het vege lijf te redden. Wat anderen daarvan willen maken heeft daar niet zoveel mee te maken , behalve als dat de steun voor hun zaak verhoogt. In zekere zin is dat dus een perverse prikkel om een bepaald narratief in de lucht te houden/brengen.quote:Op woensdag 9 juli 2025 23:52 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Dat ben ik met je eens.
Alleen dat is de EU/Rutte propaganda dat zij sterven voor ons. Ik verzin dat niet he.
[..]
Bron: https://www.defensie.nl/o(...)ne-vecht-onze-strijd
Ik zie de note wel weer tegemoet.
Jaja.quote:Op woensdag 9 juli 2025 23:23 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
niemand wil door Ruzzia geregeerd worden , de russen zelf ook niet, maar het is een vloek die over Rusland hangt
Poetin zegt overal waar een Russische soldaat zijn voet zet dat is Russisch grondgebied
Dus zullen we die voeten eraf moeten hakken
Rusland wordt steeds kleiner in GDP en in aantal
iedere 10 jaar verliest Ruzzia 500.000 mensen , de oorlog die versneld dat 100%
https://www.populationpyramid.net/russian-federation/2024/
Rusland brengt alleen maar verdriet en ellende ook en vooral voor zichzelfquote:Op woensdag 9 juli 2025 23:49 schreef Perox het volgende:
Dit puntje is niet begrijpelijk voor sommigen. Oekrane heeft zelf namelijk geen enkele reden om Russische overheersing tegen te willen gaan. Wie wil er nou niet door Mordor onder de voet worden gelopen? Russische overheersing brengt namelijk zoveel talrijke voordelen. Zoals bijvoorbeeld <Error: no results found>
ja dat kloptquote:Op woensdag 9 juli 2025 23:52 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Dat ben ik met je eens.
Alleen dat is de EU/Rutte propaganda dat zij sterven voor ons. Ik verzin dat niet he.
[..]
Bron: https://www.defensie.nl/o(...)ne-vecht-onze-strijd
Ik zie de note wel weer tegemoet.
Oekraine vecht onze strijd is niet hetzelfde als oekrainers vechten voor onze waardenquote:Op woensdag 9 juli 2025 23:52 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Dat ben ik met je eens.
Alleen dat is de EU/Rutte propaganda dat zij sterven voor ons. Ik verzin dat niet he.
[..]
Bron: https://www.defensie.nl/o(...)ne-vecht-onze-strijd
Ik zie de note wel weer tegemoet.
Ik zou zo iemand eens vragen of hij kan vragen aan denys prokopenko van Azov of hij sinds 2014 tegen de Russen vecht om wille van Ursula von der leyenquote:Op donderdag 10 juli 2025 00:05 schreef ExTec het volgende:
Ah, we zijn weer terug bij: oekraine zijn willoze trekpoppen doe louter vechten omdat <vul maar in> het zeggen.
Tja.
Had je nog steeds een revolutie en bijbehorende reactie van het corrupte regime in moskou gehad.quote:Op donderdag 10 juli 2025 00:01 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Als de EU zich niet direct/indirect had ingemengd in de Oekraiense politiek had Oekraiene geen enkele strijd hoeven voeren naar alle waarschijnlijkheid.
"Things are moving fast" - Pokrovsk. Ze zitten daar al meer dan een half jaar vast bij Kotlyne?quote:Op donderdag 10 juli 2025 00:21 schreef LethalNinja het volgende:
Meerdere steden zouden op het punt staan om te vallen. Wat denken jullie?
https://youtube.com/shorts/Hx3GwqilDiU?si=Uv0-TZOsk4ORVgJG
Overigens is dat ook weer een typisch fenomeen.quote:Op donderdag 10 juli 2025 00:20 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Ik zou zo iemand eens vragen of hij kan vragen aan denys prokopenko van Azov of hij sinds 2014 tegen de Russen vecht om wille van Ursula von der leyen
Deze kerel was in het begin toch helemaal pro-Rusland? Blijkbaar levert een wat neutraler standpunt meer geld op?quote:Op donderdag 10 juli 2025 00:21 schreef LethalNinja het volgende:
Meerdere steden zouden op het punt staan om te vallen. Wat denken jullie?
https://youtube.com/shorts/Hx3GwqilDiU?si=Uv0-TZOsk4ORVgJG
Hoog tijd om putin eens te raken, als ze zelf niet bij hem kunnen komen zal hij vast nog wel ergens familie of andere dierbare hebben.quote:Op donderdag 10 juli 2025 03:25 schreef skysherrif het volgende:
[ x ]
Record voor grootste aanval op Kyiv gaat wss weer gebroken worden.
Stalin orgelsquote:Op donderdag 10 juli 2025 07:27 schreef TLC het volgende:
https://nos.nl/artikel/25(...)aring-mee-op-te-doen
Wij hebben nu ook raketten !![]()
![]()
Speculatie heeft niet zoveel zin. De Russische opmars lijkt iets te versnellen, 220km2 tot zover in juli, maar dat betekent gezien de lengte van het front niet dat deze steden ingenomen kunnen worden. Het lijkt erop alsof de Russen de strijd om steden uit de weg gaan en eerder de focus leggen op de inname van gebied zodoende grotere plaatsen langzaam te kunnen insluiten.quote:Op donderdag 10 juli 2025 00:21 schreef LethalNinja het volgende:
Meerdere steden zouden op het punt staan om te vallen. Wat denken jullie?
https://youtube.com/shorts/Hx3GwqilDiU?si=Uv0-TZOsk4ORVgJG
Dat gebeurt wederzijds he.quote:Op donderdag 10 juli 2025 00:26 schreef ExTec het volgende:
[..]
Overigens is dat ook weer een typisch fenomeen.
Europa is zwak, verdeeld, in verval,
Maar tegelijkertijd zijn het meester manipulators.
Dat soort competing truths hoor je ook elke dag uit het kremlin komen.
Dat land is wel bereid honderdduizenden van hun inwoners in meatwaves richting Europa te sturen.quote:Op donderdag 10 juli 2025 09:03 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Dat gebeurt wederzijds he.
Wij gaan 5% BBP uitgeven omdat wij bang zijn als continent met 400 miljoen inwoners voor een arm land met 140 miljoen inwoners die hun soldaten voeden met hondenvoer en vechten met kapotte tanks.
Ook zo'n mythe: de Russen laten zich als kleiduiven afschieten.quote:Op donderdag 10 juli 2025 09:04 schreef Perrin het volgende:
[..]
Dat land is wel bereid honderdduizenden van die lui in meatwaves richting Europa te sturen.
Voor Westerse landen zou het absoluut onacceptabel zijn als ze in een oorlog zoveel slachtoffers zouden hebben als Rusland nu heeft.quote:Op donderdag 10 juli 2025 09:07 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ook zo'n mythe: de Russen laten zich als kleiduiven afschieten.
Als je nu eens rekent met de gestelde 1000 tot 1500 doden per dag, de oorlog duurt 1232 dagen. Dan zou je respectievelijk 1,232 miljoen of 1,848 miljoen aan Russische slachtoffers hebben. Zo groot is dat leger helemaal niet eens.
Dat klopt wel zo ongeveer, tenzij het voor ons een existentile oorlog zou zijn.quote:Op donderdag 10 juli 2025 09:18 schreef Zwoerd het volgende:
[..]
Voor Westerse landen zou het absoluut onacceptabel zijn als ze in een oorlog zoveel slachtoffers zouden hebben als Rusland nu heeft.
En als je dat verdisconteert met dat er in het eerste jaar / anderhalf veel minder slachtoffers vielen en die getallen van 1000 1500 per dag pas van het laatste jaar / anderhalf dan kom je al heel rap op een miljoen, en daar zijn we al overheen. En je kunt doden en gewonden aanvullen, want grootschalig gebeurt in Rusland. Dus wat is je punt nu?quote:Op donderdag 10 juli 2025 09:07 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ook zo'n mythe: de Russen laten zich als kleiduiven afschieten.
Als je nu eens rekent met de gestelde 1000 tot 1500 doden per dag, de oorlog duurt 1232 dagen. Dan zou je respectievelijk 1,232 miljoen of 1,848 miljoen aan Russische slachtoffers hebben. Zo groot is dat leger helemaal niet eens.
Wat bedoel je precies?quote:Op donderdag 10 juli 2025 09:26 schreef AgLarrr het volgende:
[..]
En als je dat verdisconteert met dat er in het eerste jaar / anderhalf veel minder slachtoffers vielen en die getallen van 1000 1500 per dag pas van het laatste jaar / anderhalf dan kom je al heel rap op een miljoen, en daar zijn we al overheen. En je kunt doden en gewonden aanvullen, want grootschalig gebeurt in Rusland. Dus wat is je punt nu?
Dat je opmerking "zo groot is dat leger niet eens" vrij dom is:quote:
Zonder te mobiliseren -en dat hebben ze niet- bestaan de Russische landstrijdkrachten niet uit miljoenen soldaten. Het is mathematisch volstrekt onmogelijk dat ze meer dan enkele honderdduizenden slachtoffers te betreuren hebben maar tegelijkertijd deze strijd zo effectief kunnen voortzetten.quote:Op donderdag 10 juli 2025 09:27 schreef AgLarrr het volgende:
[..]
Dat je opmerking "zo groot is dat leger niet eens" vrij dom is.
Je redeneert ongeveer zo:quote:Op donderdag 10 juli 2025 09:29 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Zonder te mobiliseren -en dat hebben ze niet- bestaan de Russische landstrijdkrachten niet uit miljoenen soldaten. Het is mathematisch volstrekt onmogelijk dat ze meer dan enkele honderdduizenden slachtoffers te betreuren hebben maar tegelijkertijd deze strijd zo effectief kunnen voortzetten.
Klopt dat ik in zekere zin zo redeneer. Je stelt het wat bout, maar dat is wel mijn kern van het betoog ja.quote:Op donderdag 10 juli 2025 09:31 schreef AgLarrr het volgende:
[..]
Je redeneert ongeveer zo:
"Het kan niet zo zijn dat er in de selectie van het Nederlands voetbalelftal de afgelopen jaren 20 mensen geblesseerd geraakt zijn, een voetbal elftal heeft maar 11 mensen."
Definieer effectief. Een land met de grond gelijk maken om vervolgens op de smeulende puinhoop een Russische vlag te kunnen hijsen, ten koste van meer dan een miljoen slachtoffers komt op mij niet als heel effectief over.quote:Op donderdag 10 juli 2025 09:29 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Zonder te mobiliseren -en dat hebben ze niet- bestaan de Russische landstrijdkrachten niet uit miljoenen soldaten. Het is mathematisch volstrekt onmogelijk dat ze meer dan enkele honderdduizenden slachtoffers te betreuren hebben maar tegelijkertijd deze strijd zo effectief kunnen voortzetten.
Ze zijn er voorlopig nog niet in geslaagd nee om de Oekraense harten voor hun te winnen. Terechte opmerking verder hoor.quote:Op donderdag 10 juli 2025 09:43 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Definieer effectief. Een land met de grond gelijk maken om vervolgens op de smeulende puinhoop een Russische vlag te kunnen hijsen
Ik denk inderdaad ook dat ze niet alle drie de steden kunnen veroveren. Als ik kijk naar belegeringen van het verleden zoals Bahmut en Advika etc (spelling errors) als ze n van de drie kunnen veroveren verrwoesten zal Putin al blij zijn.quote:Op donderdag 10 juli 2025 00:25 schreef skysherrif het volgende:
[..]
"Things are moving fast" - Pokrovsk. Ze zitten daar al meer dan een half jaar vast bij Kotlyne?
Oost is wel wat beweging in, maar fast??
Kostantyinkivka is natuurlijk wel meer in bedrieign nu chasiv jaar NA MEER DAN 2 jaar eindelijk gaat vallen
Kupyansk heeft wel een probleem ja met de river crossing ten noorden ervan.
Maar ik zie het niet gebeuren dat alle drie deze steden deze zomer al gaan vallen.
Hij doet de analyse van veel conflicten. Ik vond zijn analyses over Isral vs Iran nog wat beter. Mbt Rusland vs Oekrane was hij het eerste jaar inderdaad behoorlijk pro Rusland. Afgelopen jaar is hij een stuk neutraler geworden. Ook filmpjes over gefaal van het Russische leger. O.a toen naar de mooie aanval van Oekrane op alle vliegtuigen etc.quote:Op donderdag 10 juli 2025 06:51 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Deze kerel was in het begin toch helemaal pro-Rusland? Blijkbaar levert een wat neutraler standpunt meer geld op?
Die vloggertjes
O god, weet wat je zegt.quote:Op donderdag 10 juli 2025 09:53 schreef LethalNinja het volgende:
[..]
Maarja alles is verandert. De westerse media lijkt ook wat realistischer/ kritischer. Ik zie geen berichten meer dat de Russen alleen maar scheppen hebben of voor elektronica afhankelijk zijn van achtergelaten witgoed.
Mooie reactie, dat die laatste stad in een dal ligt wist ik bijvoorbeeld niet. Hierop afgaande denk ik dan dat de kans dat die stad wordt veroverd (als eerste) het grootste is. Hebben de Russen weer een succes. Maar ook die stad zal niet makkelijk worden.quote:Op donderdag 10 juli 2025 07:53 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Speculatie heeft niet zoveel zin. De Russische opmars lijkt iets te versnellen, 220km2 tot zover in juli, maar dat betekent gezien de lengte van het front niet dat deze steden ingenomen kunnen worden. Het lijkt erop alsof de Russen de strijd om steden uit de weg gaan en eerder de focus leggen op de inname van gebied zodoende grotere plaatsen langzaam te kunnen insluiten.
Kostiantinivka ligt in een dal en is amper verdedigbaar als de Russen weten op te rukken uit Chasiv Jar.
Dat mogen ze best doen. Ik zal er niet op ingaan. Ik volg dit conflict al best lang. In eerste instantie alleen via westerse bronnen. Tot het voor een bepaalde periode niet meer klopte.Nu klopt het gelukkig weer wel. Daar las ik dat Rusland na de drie daagse poging praktisch verslagen was en niet veel meer kon. Moraal was slecht, geen tanks etc etc. En toch zag ik dan via korte berichten dat er daarna toch nog gebied werd veroverd door Rusland. En dan kijk je eens naar andere bronnen en dan zie je ineens een genuanceerd beeld. Dan zie je dat van sommige fracties van het Russische leger het moraal slecht is maar van andere juist weer niet. En dat de tankproductie ondanks sancties toch nog flink was opgevoerd en de Russen daarom door kunnen gaan met hun aanvallen.quote:Op donderdag 10 juli 2025 09:56 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
O god, weet wat je zegt.
Je krijgt de hele goegemeente hier over je heen
Luck with it.
Dat zijn vooral berichten op fora denk ik? Want je leest in de westerse media ook genoeg over waarom Rusland door kan gaan.quote:Op donderdag 10 juli 2025 09:59 schreef LethalNinja het volgende:
[..]
Dat mogen ze best doen. Ik zal er niet op ingaan. Ik volg dit conflict al best lang. In eerste instantie alleen via westerse bronnen. Tot het voor een bepaalde periode niet meer klopte.Nu klopt het gelukkig weer wel. Daar las ik dat Rusland na de drie daagse poging praktisch verslagen was en niet veel meer kon. Moraal was slecht, geen tanks etc etc.
Er is nergens gezegd dat er 1 miljoen doden zijn. Het gaat om een optelsom van doden en gewonden, daar is nooit geheimzinnig over gedaan verder.quote:Op donderdag 10 juli 2025 09:50 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ze zijn er voorlopig nog niet in geslaagd nee om de Oekraense harten voor hun te winnen. Terechte opmerking verder hoor.
Maar ik richtte mij met name op de schamper hier en in de media over de vermeende meer dan 1 miljoen Russische doden. Het is wensdenken.
Hetzelfde gelul over de munitie te korten waar ze tegenaan zouden lopen, we horen dit nu al jaren. Als het geen onwetendheid is dan is het uitsluitend bedoeld om het moreel hoog te houden. Met de realiteit heeft het helemaal niks te maken.
Dat weet iedereen die hier regelmatig komt heel goed, aangezien dat echt talloze keren is uitgelegd.quote:Op donderdag 10 juli 2025 10:05 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Er is nergens gezegd dat er 1 miljoen doden zijn. Het gaat om een optelsom van doden en gewonden, daar is nooit geheimzinnig over gedaan verder.
quote:Op donderdag 10 juli 2025 10:05 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Er is nergens gezegd dat er 1 miljoen doden zijn. Het gaat om een optelsom van doden en gewonden, daar is nooit geheimzinnig over gedaan verder.
https://www.ad.nl/den-haa(...)ccesvol-op~a0eacf44/quote:Op donderdag 10 juli 2025 10:45 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Dat weet iedereen die hier regelmatig komt heel goed, aangezien dat echt talloze keren is uitgelegd.
Hij dus ook.
Het is inderdaad heel lastig. Want als je denkt dat er maar n partij is die jouw mening probeert te vormen dan ben je hopeloos naief. Het is ontzettend moeilijk om uit open source bronnen het juiste beeld te krijgen.quote:Op donderdag 10 juli 2025 09:54 schreef ExTec het volgende:
Blijft toch altijd wel lastig, wie precies te geloven.
Bakken westerse analysten, en ondertussen genoeg rus insiders, of een of ander figuur hier die aan de lopende band desinformatie uitbraakt.
Moeilijk, moeilijk, moeilijk.
Zeker, daarom vormen we onze mening niet alleen gebaseerd op OSINT, maar nemen we mee wat zoiets als ISW, MOD, DOD, en zelfs zo af en toe de andere kant zegt.quote:Op donderdag 10 juli 2025 11:06 schreef LXIV het volgende:
[..]
Het is inderdaad heel lastig. Want als je denkt dat er maar n partij is die jouw mening probeert te vormen dan ben je hopeloos naief. Het is ontzettend moeilijk om uit open source bronnen het juiste beeld te krijgen.
Alle (ruissische) bronnen bevestigen dit.quote:Op donderdag 10 juli 2025 09:07 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ook zo'n mythe: de Russen laten zich als kleiduiven afschieten.
Als je nu eens rekent met de gestelde 1000 tot 1500 doden per dag, de oorlog duurt 1232 dagen. Dan zou je respectievelijk 1,232 miljoen of 1,848 miljoen aan Russische slachtoffers hebben. Zo groot is dat leger helemaal niet eens.
Alles wat jij kunt zien is open source. Ook wat die partijen publiceren. Of denk je dat het MOD confidentiele informatie met iemand hier op het forum deelt?quote:Op donderdag 10 juli 2025 11:12 schreef ExTec het volgende:
[..]
Zeker, daarom vormen we onze mening niet alleen gebaseerd op OSINT, maar nemen we mee wat zoiets als ISW, MOD, DOD, en zelfs zo af en toe de andere kant zegt.
Een inschatting maken met een standaarddeviatie zou wel te doen moeten zijn.quote:Op donderdag 10 juli 2025 11:19 schreef LXIV het volgende:
[..]
Alles wat jij kunt zien is open source. Ook wat die partijen publiceren. Of denk je dat het MOD confidentiele informatie met iemand hier op het forum deelt?
Ja, er zijn zat partijen die er beter zicht op hebben dan ik. En die delen geen details, maar wel de samenvattingen.quote:Op donderdag 10 juli 2025 11:19 schreef LXIV het volgende:
[..]
Alles wat jij kunt zien is open source. Ook wat die partijen publiceren. Of denk je dat het MOD confidentiele informatie met iemand hier op het forum deelt?
Gaan we weer terug naar deze afweging:quote:Op donderdag 10 juli 2025 11:16 schreef oheng het volgende:
[..]
Alle (ruissische) bronnen bevestigen dit.
Maar het staat jouw vrij om iemand te geloven die bij voortduring significante details blijft negeren en aan de lopende band drogredeneringen hanteert:quote:Op donderdag 10 juli 2025 09:54 schreef ExTec het volgende:
Bakken westerse analysten, en ondertussen genoeg rus insiders, of een of ander figuur hier die aan de lopende band desinformatie uitbraakt.
quote:Op donderdag 10 juli 2025 09:31 schreef AgLarrr het volgende:
[..]
Je redeneert ongeveer zo:
"Het kan niet zo zijn dat er in de selectie van het Nederlands voetbalelftal de afgelopen jaren 20 mensen geblesseerd geraakt zijn, een voetbalelftal heeft maar 11 mensen."
Doen waar je zin in hebt, jouw dagquote:Op donderdag 10 juli 2025 10:05 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Er is nergens gezegd dat er 1 miljoen doden zijn. Het gaat om een optelsom van doden en gewonden, daar is nooit geheimzinnig over gedaan verder.
voor platteland russen en ook in kirgizie is dat normaal, schijten doe je buiten en wodka zelf stokenquote:Op woensdag 9 juli 2025 23:55 schreef ExTec het volgende:
[..]
Van dag tot dag leven (dat bekent dat je niet weet of je morgen te eten hebt). Of: dichterbij de natuur staan (dat betekent dat je buiten in een gat in de grond mag schijten).
Lees je de bronnen die je aanhaalt berhaupt wel?quote:Op donderdag 10 juli 2025 11:03 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
[..]
https://www.ad.nl/den-haa(...)ccesvol-op~a0eacf44/
https://www.bnr.nl/nieuws(...)00-man-uitgeschakeld
https://www.telegraaf.nl/(...)-inzet/64095225.html
https://www.telegraaf.nl/(...)deloos/68025217.html
En verder wordt dat in talloze talkshows gezegd.
Het mooiste vind ik toch altijd wel die telegram berichten die werkelijk iedereen z'n moeder in elkaar geklopt/ gefabriceerd kan hebben. En dat moet dan nieuws van de Oekrainers, Russen of het front zijn.quote:Op donderdag 10 juli 2025 11:19 schreef LXIV het volgende:
[..]
Alles wat jij kunt zien is open source. Ook wat die partijen publiceren. Of denk je dat het MOD confidentiele informatie met iemand hier op het forum deelt?
Goeie filmpjes en duiding inderdaad. Maar die is hier ook al eens als pro-Russisch versletenquote:Op donderdag 10 juli 2025 11:31 schreef phpmystyle het volgende:
Overigens zijn Westers gefinancierde organisaties zoals het HCSS en dito organisaties ook niet geheel te vertrouwen, of al die generaals die over elkaar heen buitelen in de talkshows. Meer dan eens dat hun mening wordt ingehaald door de realiteit. Of het propaganda is of onwetendheid weet ik niet.
Ik vind die Markus Reisner van de Oostenrijkse bundesheer wel een verademing.
Doden en gewonden is feitelijk hetzelfde natuurlijk voor wat betreft de gevechtskracht.quote:Op donderdag 10 juli 2025 12:05 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Lees je de bronnen die je aanhaalt berhaupt wel?
Van de 2 die ik kan lezen is de ene een column. Dus mening. Niet heel veel meer waard wat jij hier roept of wat de meeste andere hier roepen. Die andere heeft het binnen 10 regels over doden en gewonden.
Daarnaast is blind afgaan op koppen bijzonder gevaarlijk. Kranten hebben tegenwoordig mensen in dienst met 1 taak. Een kop formuleren die mensen trekt. En die raken vaak amper de context van het nieuwsbericht er onder.
https://www.ad.nl/den-haa(...)ccesvol-op~a0eacf44/quote:Dagelijks sterven zo’n 1500 Russische soldaten - maar het cybertrollenleger rukt al jaren succesvol op
Column.quote:Op donderdag 10 juli 2025 12:12 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Doden en gewonden is feitelijk hetzelfde natuurlijk voor wat betreft de gevechtskracht.
Per keer is het wisselend of er gesuggereerd wordt of het alleen om doden gaat, of ook om gewonden.
Hier bij het AD wordt gemeld dat het echt om doden zou gaan
[..]
https://www.ad.nl/den-haa(...)ccesvol-op~a0eacf44/
Ja. En mensen slikken dat als zoete koek. Dan roepen ze hier dat het echt 'uit Russische bron' is. Omdat iemand 'Moskou' als woonplaats in zijn twitter profiel heeft gezet. Of al die aantrekkelijke dames, tussen de 25 en de 40, die een achtergrond in internationale betrekkingen of krijgswetenschap hebben en die in perfect engels analyses over de toestand geven. Met 20K volgers...quote:Op donderdag 10 juli 2025 12:08 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Het mooiste vind ik toch altijd wel die telegram berichten die werkelijk iedereen z'n moeder in elkaar geklopt/ gefabriceerd kan hebben. En dat moet dan nieuws van de Oekrainers, Russen of het front zijn.
Dus?quote:
We hebben zelf ook officials zoals een Rob Bouwer of Dick Berlijn of een Mart de Kruif die voorspellingen hebben gedaan en statistische uitspraken waarvan wij nu wel weten dat daar helemaal niks van klopte.quote:Op donderdag 10 juli 2025 12:15 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ja. En mensen slikken dat als zoete koek. Dan roepen ze hier dat het echt 'uit Russische bron' is. Omdat iemand 'Moskou' als woonplaats in zijn twitter profiel heeft gezet. Of al die aantrekkelijke dames, tussen de 25 en de 40, die een achtergrond in internationale betrekkingen of krijgswetenschap hebben en die in perfect engels analyses over de toestand geven. Met 20K volgers...
Naja, wat ik al zei. Er wordt vanalles geroepen. Ook op dit forum. Het is in die context vergelijkbaar kolderiek als de bijdrage van een aantal in dit topic. Zeker als er geroepen wordt dat dingen die als feit gepresenteerd worden onjuist zijn. Om vervolgens met een voorbeeld te komen die als mening gepresenteerd is. En een voorbeeld te komen die je stelling totaal onderuit jast. Omdat je te lui was het artikel te lezen.quote:Op donderdag 10 juli 2025 12:15 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Dus?
Het wordt in veel opinies, radiogesprekken en talkshows gebruikt.
Je ziet zelf ook wel in dat het kolderiek is.
Nogmaals. Het staat er letterlijk:quote:Op donderdag 10 juli 2025 12:19 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Naja, wat ik al zei. Er wordt vanalles geroepen. Ook op dit forum. Het is in die context vergelijkbaar kolderiek als de bijdrage van een aantal in dit topic. Zeker als er geroepen wordt dat dingen die als feit gepresenteerd worden onjuist zijn. Om vervolgens met een voorbeeld te komen die als mening gepresenteerd is. En een voorbeeld te komen die je stelling totaal onderuit jast. Omdat je te lui was het artikel te lezen.
Dat is kolderiek.
Voor wat Mart de Kruif betreft denk ik wel dat de inzichten c.q. voorspellingen die hij destijds deed oprecht waren. Bijna alle experts waren het er in februari 2022 over eens dat Oekraine het niet lang tegen Rusland zou volhouden. Maar dat het oprecht was wil nog niet zeggen dat het dus ook bleek te kloppen.quote:Op donderdag 10 juli 2025 12:18 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
We hebben zelf ook officials zoals een Rob Bouwer of Dick Berlijn of een Mart de Kruif die voorspellingen hebben gedaan en statistische uitspraken waarvan wij nu wel weten dat daar helemaal niks van klopte.
Soms zeggen mensen ook maar wat omdat het publiek dat van hen verlangt.
Column. Meningquote:Op donderdag 10 juli 2025 12:20 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Nogmaals. Het staat er letterlijk:
[..]
De overheersende opinie was volgens mij vooral dat Rusland niet ziet zou aanvallen omdat destijds de inschatting was dat de Russen 150k aan gevechtskrachten klaar hadden staan.quote:Op donderdag 10 juli 2025 12:21 schreef LXIV het volgende:
[..]
Voor wat Mart de Kruif betreft denk ik wel dat de inzichten c.q. voorspellingen die hij destijds deed oprecht waren. Bijna alle experts waren het er in februari 2022 over eens dat Oekraine het niet lang tegen Rusland zou volhouden. Maar dat het oprecht was wil nog niet zeggen dat het dus ook bleek te kloppen.
De onverwachte veerkracht van Oekraine was wel de grote verrassing van deze oorlog en een van de zeer weinige keren dat het publiek het beter zei dan de experts.
Ja, en die haalt die getallen ook gewoon uit de brede media waar dat aldoor wordt genoemd. Dit verzint hij niet zelf he.quote:Op donderdag 10 juli 2025 12:22 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Column. Mening
Kop. Helaas zelden gebaseerd op de boodschap in het artikel. (Wat ik overigens een tenenkrommend verschijnsel in de hedendaagse NL media vind).
25 jaar en 30 jaar ervaring als expertquote:Op donderdag 10 juli 2025 12:15 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ja. En mensen slikken dat als zoete koek. Dan roepen ze hier dat het echt 'uit Russische bron' is. Omdat iemand 'Moskou' als woonplaats in zijn twitter profiel heeft gezet. Of al die aantrekkelijke dames, tussen de 25 en de 40, die een achtergrond in internationale betrekkingen of krijgswetenschap hebben en die in perfect engels analyses over de toestand geven. Met 20K volgers...
Hier ook een expert:quote:Op donderdag 10 juli 2025 12:29 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
25 jaar en 30 jaar ervaring als expert
Niet weer deze act.quote:Op donderdag 10 juli 2025 12:20 schreef phpmystyle het volgende:
Overigens is het ook om te schuddebuiken het idee dat de Russen in staat zouden zijn om hun propaganda effectief onder het voetlicht te brengen in een wereld die qua nieuwsgaring, verslaggeving, en digitale platforms nagenoeg geheel door het Westen wordt beheerst.
Ja, maar dit is natuurlijk een daadwerkelijke, bestaande expert. Ik bedoel twitterprofielen met net te aantrekkelijke dames die net te goed engels spreken en een net te toepasselijke studie gedaan hebben.quote:Op donderdag 10 juli 2025 12:29 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Hier ook een expert:
https://hcss.nl/expert/helga-salemon/
Ik snap je nuance.quote:Op donderdag 10 juli 2025 12:31 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ja, maar dit is natuurlijk een daadwerkelijke, bestaande expert. Ik bedoel twitterprofielen met net te aantrekkelijke dames die net te goed engels spreken en een net te toepasselijke studie gedaan hebben.
Dat sowieso. Gezien haar achtergrond en loopbaanquote:Op donderdag 10 juli 2025 12:33 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ik snap je nuance.
Maar vind jij die Salemon enig autoriteit hebben op dit onderwerp?
Ik vind haar lachwekkend.quote:Op donderdag 10 juli 2025 12:35 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat sowieso. Gezien haar achtergrond en loopbaan
Dit kwalificeert zich nog ergens omdat er lange toewijding op het onderwerp aanwezig is.quote:Op donderdag 10 juli 2025 12:29 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Hier ook een expert:
https://hcss.nl/expert/helga-salemon/
Nou, welke bron heeft hij gebruikt dan? Dit is gewoon een totale nondiscussie. Net als nu stellen dat 3 jaar geleden experts zeiden dat het zo voorbij zal zijn. Tja, gelukkig is deze situatie niet dynamisch. Zijn er geen oneindige hoeveelheden onvoorspelbare factoren enz.quote:Op donderdag 10 juli 2025 12:27 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ja, en die haalt die getallen ook gewoon uit de brede media waar dat aldoor wordt genoemd. Dit verzint hij niet zelf he.
Dat weet ik niet.quote:Op donderdag 10 juli 2025 12:37 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Nou, welke bron heeft hij gebruikt dan? Dit is gewoon een totale nondiscussie. Net als nu stellen dat 3 jaar geleden experts zeiden dat het zo voorbij zal zijn. Tja, gelukkig is deze situatie niet dynamisch. Zijn er geen oneindige hoeveelheden onvoorspelbare factoren enz.
Maar het begint met feiten en meningen uit elkaar weten te houden. En verder samen met ons allen hopen dat Poetin&Rusland zichzelf choked met deze actie er nog minder te halen valt daar en China wel drie keer nadenkt voordat ze een dergelijke missie van 3 dagen aan gaan.
Nou, dan moeten we daar de discussie over voeren. Waarom denk je dat het onrealistisch is dat er op piekmomenten 1000-1500 Russen per dag uitgeschakeld (niet allemaal gedood!) worden op het slagveld?quote:Op donderdag 10 juli 2025 12:42 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Dat weet ik niet.
Maar dat getal van 1500 vind je overal. Dat heeft hij uit die kanalen gehaald waar dat narratief keer op keer wordt herhaald.
Overigens is dit een nondisducssie: 1500 doden of 750 doden plus 750 uitgeschakelde is eigenlijk hetzelfde voor wat betreft de gevechtsmogelijkheden.
Of van de Russische. Je vind ze aan beide kanten. Maar die bedoel ik inderdaad.quote:Op donderdag 10 juli 2025 12:37 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Dit kwalificeert zich nog ergens omdat er lange toewijding op het onderwerp aanwezig is.
Een random twitteraar met foto van lekker mokkel, 20.000 volgers en de ene na de andere NAFO tweet of gekleurde duiding is gewoon van de Oekranse trollenfarm.
Nee, want we steunen Oekrane niet goed genoeg. En het duurt nog 1000den jaren voordat de Russen op zijn met dit tempo. Daarom is het westen vooral in paniek over hun eigen hachje. De enige manier om te winnen van die lui is aantal Russen x aantal kogels die nodig zijn om ze dood te krijgen.quote:Op donderdag 10 juli 2025 12:45 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Bij dergelijke aantallen aan casualties aan Russische kant zouden de EU-liberalen niet zo in de paniek schieten he?
Heb jij het gevoel dat Oekraiene aan het winnen is?
Dat is de attritie-oorlogsvoeringsgedachte. Dat iedereen net zolang moet blijven schieten totdat er van n partij nog mensen over zijn. En die partij heeft dan gewonnen. Dat is een keuze en wel de minst aantrekkelijke.quote:Op donderdag 10 juli 2025 12:53 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Nee, want we steunen Oekrane niet goed genoeg. En het duurt nog 1000den jaren voordat de Russen op zijn met dit tempo. Daarom is het westen vooral in paniek over hun eigen hachje. De enige manier om te winnen van die lui is aantal Russen x aantal kogels die nodig zijn om ze dood te krijgen.
En als je die hebt gehad, komen de Chinezen er overheen. En dat zijn er nog meer.
Denk dat er bij miljoenen Russische (jeugdige) doden de publieke opinie wel kritisch wordt.quote:Op donderdag 10 juli 2025 12:53 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Nee, want we steunen Oekrane niet goed genoeg. En het duurt nog 1000den jaren voordat de Russen op zijn met dit tempo. Daarom is het westen vooral in paniek over hun eigen hachje. De enige manier om te winnen van die lui is aantal Russen x aantal kogels die nodig zijn om ze dood te krijgen.
En als je die hebt gehad, komen de Chinezen er overheen. En dat zijn er nog meer.
Ff lezen. Kan interessant zijn.quote:Op donderdag 10 juli 2025 12:54 schreef skysherrif het volgende:
https://meduza.io/en/feature/2025/07/09/they-lost-their-minds
Interessant artikel over de horrorverhalen die de russen hebben moeten doorstaan toen ze in Kursk door die gaspijp klommen om achter oekraiense linies te komen
En wat gaat die publieke opinie daar precies aan doen?quote:Op donderdag 10 juli 2025 12:57 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Denk dat er bij miljoenen Russische (jeugdige) doden de publieke opinie wel kritisch wordt.
Voor jou en mij ja. Voor culturen waar een mensenleven bijzonder weinig waard is. Maakt dat niet uit.quote:Op donderdag 10 juli 2025 12:56 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat is de attritie-oorlogsvoeringsgedachte. Dat iedereen net zolang moet blijven schieten totdat er van n partij nog mensen over zijn. En die partij heeft dan gewonnen. Dat is een keuze en wel de minst aantrekkelijke.
quote:Op donderdag 10 juli 2025 12:54 schreef skysherrif het volgende:
https://meduza.io/en/feature/2025/07/09/they-lost-their-minds
Interessant artikel over de horrorverhalen die de russen hebben moeten doorstaan toen ze in Kursk door die gaspijp klommen om achter oekraiense linies te komen
Het is niet zo dat wanneer je 1 avondje wat methaan hebt ingeademd je binnen een half jaar longkanker ontwikkelt waaraan de sterft.quote:Reports of soldiers suffocating during “Operation Stream” had previously surfaced on Russian pro-war blogs. Self-styled war correspondent Vladimir Romanov blamed the deaths on poor planning, citing a lack of ventilation, drainage, water, food, and communications. Russian propagandist Anastasia Kashevarova wrote that the troops had been poisoned by methane. In June, she claimed that participants were dying from “lung damage,” including cases of lung cancer and pulmonary embolism.
Nee, vooral interessant om meer details te weten van de missie en om de soviet doctrine weer te zien in volle glorie.quote:Op donderdag 10 juli 2025 12:58 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ff lezen. Kan interessant zijn.
Maar wel oprechte vraag: vind jij het een fijne gedachte dat de vijand zo heeft moeten lijden?
Ik heb daar niks mee. Niemand hoeft van mij te lijden.
En al helemaal geen jonge broekies.
Staat ook op het einde van het artikel.quote:Op donderdag 10 juli 2025 13:00 schreef LXIV het volgende:
[..]
[..]
Het is niet zo dat wanneer je 1 avondje wat methaan hebt ingeademd je binnen een half jaar longkanker ontwikkelt waaraan de sterft.
Weet ik veel.quote:Op donderdag 10 juli 2025 12:58 schreef Perrin het volgende:
[..]
En wat gaat die publieke opinie daar precies aan doen?
In het geval van Rusland zeker niet. Want die zijn met al hun inzet nog niet eens in staat om meters te maken tegen Oekraine. Wat willen ze nog meer doen dan nu dan? Als er nog 23 andere NAVO-landen actief tegenover hen staan? Het enige waarmee Rusland ons echt pijn kan doen zijn kernwapens. En die gaan ze pas inzetten als ze voelen dat hun eigen integriteit bedreigd wordt.quote:Op donderdag 10 juli 2025 12:59 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Voor jou en mij ja. Voor culturen waar een mensenleven bijzonder weinig waard is. Maakt dat niet uit.
Wat weer gelijk de reden is dat we gegarandeerd gaan verliezen als het oorlog wordt met Rusland of China.
Ik heb er serieus niks mee dat jonge gasten het leven laten in zulke omstandigheden. En de dikke (Russische) boomers maar thuis zitten. Hetzelfde geldt een beetje in het Westen. Ik haat boomers die het zien zitten om jongere naar het oosten te sturen vanwege de Russische dreiging. En zelf de dienstplicht ontvlucht.quote:Op donderdag 10 juli 2025 13:00 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Nee, vooral interessant om meer details te weten van de missie en om de soviet doctrine weer te zien in volle glorie.
Hier een immense lijst wat betreft China's betrokkenheid bij oorlog.quote:Op donderdag 10 juli 2025 13:04 schreef LXIV het volgende:
Maar China is in haar geschiedenis altijd een beheerst, niet-gewelddadig en rationeel land geweest op het gebied van buitenlandse politiek. Veel meer intern dan extern gericht. Bovendien ligt het nogal een eind hier vandaan.
Dat is van 2600 voor Christus en grotendeels intern, zoals ik al zei. Vanaf 1979 praktisch niets meer. Gezien omvang van het land bizar weinig zelfs.quote:Op donderdag 10 juli 2025 13:29 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Hier een immense lijst wat betreft China's betrokkenheid bij oorlog.
https://en.wikipedia.org/(...)tles_involving_China
Close combat inderdaad. Ik vind het opmerkelijk hoeveel er nog van echt heel dichtbij (<50 meter) er nog steeds gevochten wordt in 2025.quote:Op donderdag 10 juli 2025 13:41 schreef skysherrif het volgende:
[ x ]
Russische beelden waar een groep oekraiense soldaten op het einde gedood worden in close combat. Ik zie het liever niet, maar beelden als deze zie je niet vaak.
China heeft ervoor gekozen oppositie op te ruimen en zich vooral op de economie te richten.quote:Op donderdag 10 juli 2025 13:32 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat is van 2600 voor Christus en grotendeels intern, zoals ik al zei. Vanaf 1979 praktisch niets meer. Gezien omvang van het land bizar weinig zelfs.
Ze hebben een grens met Rusland. Dat is al reden genoegquote:Op donderdag 10 juli 2025 13:51 schreef luxerobots het volgende:
[..]
China heeft ervoor gekozen oppositie op te ruimen en zich vooral op de economie te richten.
Maar resultaten uit het verleden bieden geen garanties voor de toekomst. Dat de Chinezen hun leger aan het opbouwen zijn, zullen ze niet voor de sier doen.
Mwah, soort collectief trauma.quote:Op donderdag 10 juli 2025 13:54 schreef zuchtje het volgende:
[..]
Ze hebben een grens met Rusland. Dat is al reden genoeg
het feit dat ze zich tot 1910 vooral heel druk maakte over de grote van een vrouwen voet. Geeft aan dat door het conservatisme in feodaal china, nooit enige potentie heeft gehad om groot te worden.quote:Op donderdag 10 juli 2025 13:59 schreef ExTec het volgende:
[..]
Mwah, soort collectief trauma.
Noemen ze "The Weak Century".
Het is een soort van (omgekeerd) indrukwekkend dat een van de oudste beschavingen op deze planeet pas in de 21ste eeuw weer wat begint te worden.
Dat heeft nog nooit in Westerse media gestaanquote:Op donderdag 10 juli 2025 09:59 schreef LethalNinja het volgende:
[..]
Dat mogen ze best doen. Ik zal er niet op ingaan. Ik volg dit conflict al best lang. In eerste instantie alleen via westerse bronnen. Tot het voor een bepaalde periode niet meer klopte.Nu klopt het gelukkig weer wel. Daar las ik dat Rusland na de drie daagse poging praktisch verslagen was en niet veel meer kon. Moraal was slecht, geen tanks etc etc.
Dat hebben ze de laatste 100 jaar toch behoorlijk rechtgezet dan.quote:Op donderdag 10 juli 2025 14:14 schreef Korenfok het volgende:
[..]
het feit dat ze zich tot 1910 vooral heel druk maakte over de grote van een vrouwen voet. Geeft aan dat door het conservatisme in feodaal china, nooit enige potentie heeft gehad om groot te worden.
Feit van een groot land zijn lag meer in het totaal niet interessant zijn voor anderen dat ze zolang een land zijn gebleven, totaal geen drive tot concurrentie en verbetering van zichzelf als individu en als volk.
Waar de europese geschiedenis er een is van constant verandering van ideeen, overtuigingen, proberne weg gooien wat niet werkt etc.
Eh, dat ondanks dat het de fabrikanten van de wereld zijn, ze bitter weinig A merken hebben om op te bogen?quote:Op donderdag 10 juli 2025 14:54 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Apenland verder. Maar in deze context alleen al de grootste en meest kapitaalkrachtige krijgsmacht. Wat valt er dan tegen?
Ook sick.quote:Op donderdag 10 juli 2025 13:41 schreef skysherrif het volgende:
[ x ]
Russische beelden waar een groep oekraiense soldaten op het einde gedood worden in close combat. Ik zie het liever niet, maar beelden als deze zie je niet vaak.
Welke fronten dan precies?quote:Op donderdag 10 juli 2025 14:42 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Dat hebben ze de laatste 100 jaar toch behoorlijk rechtgezet dan.
Edit- op veel fronten gidsland nu.
quote:Op donderdag 10 juli 2025 15:38 schreef skysherrif het volgende:
[ x ]
Twee T-55 tanks die ergens met pech langs de weg staan worden vernietigd net als de ARV (Armoured recovery vehicle) die ze kwam ophalen.
quote:Op donderdag 10 juli 2025 15:00 schreef ExTec het volgende:
[..]
Eh, dat ondanks dat het de fabrikanten van de wereld zijn, ze bitter weinig A merken hebben om op te bogen?
Het compleet stuk bevissen van de oceanen om hun heen?
De ten hemel schrijende milieu vervuiling? (Deze is hilarisch...)
Corruptie waar rus (bijna) een puntje aan kan zuigen?
Alleen al de grootste en meest kapitaalkrachtige krijgsmacht met kernwapens.quote:Op donderdag 10 juli 2025 15:17 schreef Korenfok het volgende:
[..]
Welke fronten dan precies?
Wat kan alleen in China, en waar neemt china echt de koppositie in?
Ps dat ze van 3e wereld land naar 2e wereld land zijn gegaan inderdaad best knap, en hun urbanisatie is indrukwekkend. Maar te gelijk.... is een gemiddeld inkomen van een 1 euro per dag naar 10 euro per uur een gigantische econumische groei, maar vele malen makkelijker en te bereiken met simpel naaapen, dan van een gemiddelde 25 euro per uur naar 75 euro per uur gaan zonder extreme inflatie.
ps china komt dus vanaf 1 euro per uur. deze groei hebben wij ook meegemaakt van 1860 tot 1980. Zelfde soort groei, hoor je ook niemand over als bijzonder. gewoon van agressie naar industrie overgaan.
Nu verwar je dus poppetjes met gidsland. Dat zij veel inwoners hebben ontkent toch niemand, maar wat maakt ze een gids land?quote:Op donderdag 10 juli 2025 15:45 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
[..]
Alleen al de grootste en meest kapitaalkrachtige krijgsmacht met kernwapens.
En lekker boeiend dat de chinees voorheen een euro per dag verdiende als die zwaarbewapend tegenover je in een greppel ligt
dit is hem al 100 keer verteld. Het is wensdenken dat hij dit ooit gaat begrijpenquote:Op donderdag 10 juli 2025 10:05 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Er is nergens gezegd dat er 1 miljoen doden zijn. Het gaat om een optelsom van doden en gewonden, daar is nooit geheimzinnig over gedaan verder.
Dat verwarren noemen we 'moving the goalpost'.quote:Op donderdag 10 juli 2025 15:53 schreef Korenfok het volgende:
Nu verwar je dus poppetjes met gidsland.
Voorloper in waterstof, vergroening, AI gedreven machines, hebben straks volledig militaire systemen op AI-basis bijvoorbeeld. Infrastructuur zoals de nieuwe zijderoute, marktleider EV, 5G-netwerk, grootste en snelste uitrol wereldwijd.quote:Op donderdag 10 juli 2025 15:53 schreef Korenfok het volgende:
[..]
Nu verwar je dus poppetjes met gidsland. Dat zij veel inwoners hebben ontkent toch niemand, maar wat maakt ze een gids land?
Aan de emblemen te zien zijn dit IIRC Oekrainsche beelden?quote:Op donderdag 10 juli 2025 15:38 schreef skysherrif het volgende:
[ x ]
Twee T-55 tanks die ergens met pech langs de weg staan worden vernietigd net als de ARV (Armoured recovery vehicle) die ze kwam ophalen.
Ik heb een deja vu.quote:Op donderdag 10 juli 2025 16:30 schreef ExTec het volgende:
[..]
Mss je eens focussen op de realiteit ipv hun propaganda.
Oekraine heeft haar GMLRS weer gekregen hoorquote:A whole scatter of destroyed expensive Russian equipment and enemy personnel on the Zaporizhzhia front line. Among them are the "Acacia" self-propelled artillery, "Pion" self-propelled artillery, "Hurricane" multiple rocket launcher, and "Zhitel" electronic warfare system.
The work of Ukrainian Special Operations Forces defenders.
Daar zitten een paar hele rake inslagen tussen.quote:Op donderdag 10 juli 2025 16:47 schreef skysherrif het volgende:
[ x ]
[..]
Oekraine heeft haar GMLRS weer gekregen hoor
Die zhitel is wel vaag. Lijkt dat ie spot on raak is, maar even later zie je dat ie nog helemaal heel is op een klein brandje na (die vervolgens dat hele ding uit laat fikken). Maar met mijn beperkte kennis van dat spul, had ik verwacht dat dat hele ding was ge-explodeerd door dat 2de schot.quote:Op donderdag 10 juli 2025 16:47 schreef skysherrif het volgende:
[ x ]
[..]
Oekraine heeft haar GMLRS weer gekregen hoor
Heb het gevoel dat die frames door elkaar gehaald zijn ,eerste mist, maar zet hem wel in de fik, 2e is heel in de buurt en vernietigd hem oid.quote:Op donderdag 10 juli 2025 17:05 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Die zhitel is wel vaag. Lijkt dat ie spot on raak is, maar even later zie je dat ie nog helemaal heel is op een klein brandje na (die vervolgens dat hele ding uit laat fikken). Maar met mijn beperkte kennis van dat spul, had ik verwacht dat dat hele ding was ge-explodeerd door dat 2de schot.
Waarom zou een Zhitel moeten exploderen? Dat is EW, en dus een hoop electronica, en hooguit een generator en brandstof tank?quote:Op donderdag 10 juli 2025 17:05 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Die zhitel is wel vaag. Lijkt dat ie spot on raak is, maar even later zie je dat ie nog helemaal heel is op een klein brandje na (die vervolgens dat hele ding uit laat fikken). Maar met mijn beperkte kennis van dat spul, had ik verwacht dat dat hele ding was ge-explodeerd door dat 2de schot.
Denk dat hij bedoelde waarom een voltreffer van zon munitie dat ding niet totaal sloopt, maar vgm was het geen voltreffer maar net er naastquote:Op donderdag 10 juli 2025 17:20 schreef oheng het volgende:
[..]
Waarom zou een Zhitel moeten exploderen? Dat is EW, en dus een hoop electronica, en hooguit een generator en brandstof tank?
Geen explosieven ook.
Je begrijpt niet dat ik met 'vergroening' doelde op productie van hernieuwbare energie, zoals het marktleider zijn in de productie van PV panelen?quote:Op donderdag 10 juli 2025 17:03 schreef ExTec het volgende:
[..]
Hier een utube video over die "vergroening".
Bekijk deze YouTube-video
Let's go! Vol erop klappen!quote:Op donderdag 10 juli 2025 18:14 schreef ExTec het volgende:
Verstandhouding lijkt wat te verzuren.
[ x ]
Volgende week sturen ze weer een of ander cadeau en dan is Poetin weer een “great leader”.quote:Op donderdag 10 juli 2025 18:14 schreef ExTec het volgende:
Verstandhouding lijkt wat te verzuren.
[ x ]
Wauw, opa krijgt tandjes.quote:Op donderdag 10 juli 2025 18:14 schreef ExTec het volgende:
Verstandhouding lijkt wat te verzuren.
[ x ]
Dit is vgm geen recente uitspraak (als in niet van de afgelopen uren)quote:Op donderdag 10 juli 2025 18:14 schreef ExTec het volgende:
Verstandhouding lijkt wat te verzuren.
[ x ]
Het zou zomaar kunnen, ja.quote:Op donderdag 10 juli 2025 18:19 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Volgende week sturen ze weer een of ander cadeau en dan is Poetin weer een “great leader”.
quote:Sumy region, Kondratovka-Alekseyevka area. The situation remains very tense. The hohols are trying to enter the center of the village and have already practically cut off our marines from supplies. They also continue to advance north of Andreyevka and towards Alekseyevka. From our side, reinforcements have finally begun to be transferred to the area. But again, as I wrote earlier - judging by the broadcast, there are a lot of mercenaries here from the hohols. As the fighters from this area write - it's fucking hot here.
https://t.me/severnnyi/4537quote:Kondratovka.
Yesterday was difficult. Today — it's fucked. And that's putting it mildly.
The situation over the past 24 hours has gone from "the command sees everything" to "if we don't hustle by tomorrow, there’ll be no one left to save."
Fighting is already in the very center of the village. The infantry of the 30th Motorized Rifle Regiment is barely hanging on. They have no personnel, no ammo, no rotation. Nothing.
To break the blockade of the area, we’re committing reserves from the 9th Motorized Rifle Regiment and pulling the recon company of the 30th from Alekseevka, where they were helping the 155th secure a position. We were counting on the marines in that area, but the 177th Regiment still hasn't been reconstituted, and they have no other reserves for now.
The problem needs to be solved. We have to pull our people out.
Perpetua ziet iedere dag al ver boven de 100 dode russen. En dat zijn alleen degenen die gefilmd zijn, en waarvan de video geupload is. En we zien zelf natuurlijk ook wel hoe met name russen iedere dag op de meest afgrijselijke manieren aan hun einde komen.quote:
Ja, en dankzij het e-punten systeem krijg je een Pareto distributie verdeling.quote:Op donderdag 10 juli 2025 20:29 schreef skysherrif het volgende:
[ afbeelding ]
Gwn een interessant feitje over de verdeling van aantal gedode troepen in de maand juni van 12 van de grootste drone eenheden van Oekraine. (Deze 12 hebben een soort samenwerkingsverband)
Bijna de helft door Magyar. Als 12 drone units in 1 maand al ongeveer 5k russen omleggen is 100k in 6 maanden totale aantal doden niet gek.
[ x ]
Mooi zo, een goede rus is nog altijd een dode rusquote:Op donderdag 10 juli 2025 13:41 schreef skysherrif het volgende:
[ x ]
Russische beelden waar een groep oekraiense soldaten op het einde gedood worden in close combat. Ik zie het liever niet, maar beelden als deze zie je niet vaak.
Alhoewel het niet 100% zeker is, zijn dit wss dode oekrainers helaas.quote:Op donderdag 10 juli 2025 20:47 schreef TLC het volgende:
[..]
Mooi zo, een goede rus is nog altijd een dode rus
Eh, in dit geval worden helaas juist Oekranse militairen gedood ipv Russische militairenquote:Op donderdag 10 juli 2025 20:47 schreef TLC het volgende:
[..]
Mooi zo, een goede rus is nog altijd een dode rus
quote:Op donderdag 10 juli 2025 20:56 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Eh, in dit geval worden helaas juist Oekranse militairen gedood ipv Russische militairen
Echt een goede bron kan ik niet vinden, maar wel een tweet van 2 dagen geleden waarin hetzelfde staat.... Dus het is al een oude uitspraak.quote:Op donderdag 10 juli 2025 18:22 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Dit is vgm geen recente uitspraak (als in niet van de afgelopen uren)
Of kan iemand een goede bron vinden.
Hoe kijken jullie hier naar? Dat drones een belangrijke rol spelen in de oorlog is wel bekend. Maar ik zie hier voor het eerst ook het groeiende belang van robotvoertuigen dat wordt genoemd.quote:Uniek in de oorlog: Oekrane meldt de overgave van Russische soldaten aan een onbemande eenheid van robots en drones
Oorlog in Oekrane Oekrane had al eens een volledig onbemande aanval uitgevoerd, maar nog geen Russische militairen tot overgave gedwongen met robots.
Voor het eerst heeft het Oekraense leger met louter robotvoertuigen en drones een groep Russische militairen tot overgave gedwongen. Bij de actie, aan de frontlijn in de regio Charkiv, werd geen enkele Oekraense infanterist ingezet, stelt de Oekraense Derde Aanvalsbrigade woensdag in een verklaring op Telegram.
„Zonder infanterie en zonder verliezen”, schreef de Oekraense brigade over haar „ongekende operatie”, waarin „voor de eerste keer in de geschiedenis Russische soldaten zich overgaven aan de robotvoertuigen van de Derde Aanvalsbrigade”.
De Oekraners hebben volgens hun verklaring met kamikazedrones en rijdende, bewapende robots de aanval geopend op Russische bunkers en die vernietigd, waarna de overlevenden besloten naar buiten te komen en zich over te geven. Vervolgens werden de Russische militairen onder begeleiding van drones weggeleid van het front en in krijgsgevangenschap genomen, meldt de Derde Aanvalsbrigade.
Wanneer de aanval plaatsvond, maakten de Oekraners niet bekend. Ook is onduidelijk om hoeveel Russische krijgsgevangenen het gaat. Het bericht van de brigade kon niet onafhankelijk bevestigd worden.
Robots sparen mensenlevens
Om mensenlevens te sparen en slimmer op te kunnen treden tegen de Russische bezetters op het slagveld zetten de Oekraense strijdkrachten sinds de grootschalige Russische invasie steeds meer drones in. Niet alleen in de lucht en op zee, maar ook steeds vaker op de grond. Inmiddels bouwt de Oekraense industrie miljoenen drones en robots per jaar.
De kwaliteit van de apparatuur wordt in hoog tempo opgevoerd. Inmiddels beschikt Oekrane over een zeedrone die vanaf het water met succes een aanval heeft uitgevoerd op een Russisch gevechtsvliegtuig.
Robotvoertuigen worden veelal ingezet om munitie te vervoeren aan de frontlinies, gewonden af te voeren en, in toenemende mate, om Russische stellingen aan te vallen. Daarbij worden ze vanuit de lucht ondersteund en begeleid door drones met camera’s en vuurwapens.
Eind vorig jaar maakten de Oekraense strijdkrachten melding van hun eerste robotoffensief. De precieze locatie werd geheim gehouden, maar de gecordineerde aanval die enkele tientallen drones en robotvoertuigen uitvoerden op Russische troepen wordt inmiddels de „Slag bij Lyptsi” genoemd, ook in de regio Charkiv. In de omgeving van dit gehucht, ruim twintig kilometer ten noorden van de stad Charkiv, voerden Oekraense eenheden in december een aanval uit die wordt gezien als het eerste onbemande offensief uit de geschiedenis.
Militairen met een joystick
„Tientallen robots en onbemande apparatuur” werden volgens Kyiv gebruikt bij die onbemande aanval op de Russen: kamikazedrones voorzien van camera’s en explosieven, in cordinatie met robotvoertuigen en drones voorzien van een camera, explosieven of een automatisch geweer. Die slag werd gevoerd – dat nog wel – door tientallen militairen op afstand, met joysticks en beeldschermen.
Er zijn weinig details over de slag bekend, al helemaal niet van Russische kant. De strijd tussen de robots en de Russen zou een kleine twee uur hebben geduurd, bleek uit een reconstructie van The Counteroffensive, een nieuwssite gevestigd in Kyiv.
Onderschepte Russische communicatie wijst vooral op chaos en paniek, omdat de Russen plotseling werden omringd door machines, zonder mensen in de buurt. Vanuit de lucht waren ze dat wel gewend, maar niet vanaf de grond – en zeker niet gecordineerd.
de handmatige oorlog gaat verdwijnenquote:Op donderdag 10 juli 2025 21:19 schreef Breekfast het volgende:
Is onderstaand artikel uit NRC hier nog besproken?
[..]
Hoe kijken jullie hier naar? Dat drones een belangrijke rol spelen in de oorlog is wel bekend. Maar ik zie hier voor het eerst ook het groeiende belang van robotvoertuigen dat wordt genoemd.
Is dit het begin van een revolutionaire ontwikkeling in de oorlogsvoering, waarbij robots steeds vaker de 'boots on the ground' gaan vervangen en het voordeel van Rusland in het troepenpotentieel steeds minder belangrijk wordt?
Dan zullen toekomstige oorlogen gewonnen worden door degenen met de grootste productiecapaciteit op dit vlak.quote:Op donderdag 10 juli 2025 21:19 schreef Breekfast het volgende:
Is onderstaand artikel uit NRC hier nog besproken?
[..]
Hoe kijken jullie hier naar? Dat drones een belangrijke rol spelen in de oorlog is wel bekend. Maar ik zie hier voor het eerst ook het groeiende belang van robotvoertuigen dat wordt genoemd.
Is dit het begin van een revolutionaire ontwikkeling in de oorlogsvoering, waarbij robots steeds vaker de 'boots on the ground' gaan vervangen en het voordeel van Rusland in het troepenpotentieel steeds minder belangrijk wordt?
quote:Nederland zegt tijdens conferentie in Rome 300 miljoen euro toe voor wederopbouw en economisch herstel Oekrane: ’Belangrijke rol voor bedrijven’
Rome- Nederland heeft donderdag 300 miljoen euro toegezegd voor de wederopbouw en het economisch herstel van Oekrane in 2025 en 2026.
Demissionair minister van Buitenlandse Zaken Caspar Veldkamp maakte de steun bekend tijdens de Ukraine Recovery Conference (URC) in Rome, waaraan hij en demissionair premier Dick Schoof donderdag deelnamen.
23 minuten geleden
De URC is een jaarlijks internationaal evenement gewijd aan het herstel en de wederopbouw van Oekrane. Veldkamp kondigde tevens aan dat 30 miljoen van dit bedrag bestemd is voor Nederlandse bedrijven en organisaties bij het opzetten van projecten die bijdragen aan de wederopbouw en het duurzame herstel van Oekrane via het subsidieprogramma Ukraine Partnership Facility (UPF).
wie het snelst de meeste steden aan puin kan schieten , niet over 30 km , maar over 3000 km , dus drones die hoog ++ 20 km , erg klein zijn, snel gaan en preciesquote:Op donderdag 10 juli 2025 21:31 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dan zullen toekomstige oorlogen gewonnen worden door degenen met de grootste productiecapaciteit op dit vlak.
Al enkele maanden gebruiken zowel de Russen als Oekrainers in best flinke aantallen onbemande voertuigen om gewonden op te halen van de frontlijn.quote:Op donderdag 10 juli 2025 21:19 schreef Breekfast het volgende:
Is onderstaand artikel uit NRC hier nog besproken?
[..]
Hoe kijken jullie hier naar? Dat drones een belangrijke rol spelen in de oorlog is wel bekend. Maar ik zie hier voor het eerst ook het groeiende belang van robotvoertuigen dat wordt genoemd.
Is dit het begin van een revolutionaire ontwikkeling in de oorlogsvoering, waarbij robots steeds vaker de 'boots on the ground' gaan vervangen en het voordeel van Rusland in het troepenpotentieel steeds minder belangrijk wordt?
Nadeel is wel dat ze traag zijn en geen protectie.quote:Op donderdag 10 juli 2025 21:59 schreef skysherrif het volgende:
[ afbeelding ]
Hier bijv een " UGV " drone met gewonde oekraiense soldaten die terug worden gebracht.
quote:Op donderdag 10 juli 2025 21:19 schreef Breekfast het volgende:
Uniek in de oorlog: Oekrane meldt de overgave van Russische soldaten aan een onbemande eenheid van robots en drones
Oorlog in Oekrane Oekrane had al eens een volledig onbemande aanval uitgevoerd, maar nog geen Russische militairen tot overgave gedwongen met robots.
Voor het eerst heeft het Oekraense leger met louter robotvoertuigen en drones een groep Russische militairen tot overgave gedwongen. Bij de actie, aan de frontlijn in de regio Charkiv, werd geen enkele Oekraense infanterist ingezet, stelt de Oekraense Derde Aanvalsbrigade woensdag in een verklaring op Telegram.
„Zonder infanterie en zonder verliezen”, schreef de Oekraense brigade over haar „ongekende operatie”, waarin „voor de eerste keer in de geschiedenis Russische soldaten zich overgaven aan de robotvoertuigen van de Derde Aanvalsbrigade”.
De Oekraners hebben volgens hun verklaring met kamikazedrones en rijdende, bewapende robots de aanval geopend op Russische bunkers en die vernietigd, waarna de overlevenden besloten naar buiten te komen en zich over te geven. Vervolgens werden de Russische militairen onder begeleiding van drones weggeleid van het front en in krijgsgevangenschap genomen, meldt de Derde Aanvalsbrigade.
Ongelooflijk, wat gaan de innovaties snel. Wat moeten we straks nog met grote, dure en lompe tanks denk je dan.quote:Op donderdag 10 juli 2025 22:04 schreef skysherrif het volgende:
[ afbeelding ]
En uiteraard worden de huidige grond drones, net als de FPV drones, nu met fibre optics gemaakt.
Tsja anderzijds, zit je in deze tijden van drones toch een stuk liever in een zwaar bepantserde tank dan zonder enige bepantsering.quote:Op donderdag 10 juli 2025 22:21 schreef Breekfast het volgende:
[..]
Ongelooflijk, wat gaan de innovaties snel. Wat moeten we straks nog met grote, dure en lompe tanks denk je dan.
autonome tanksquote:Op donderdag 10 juli 2025 22:21 schreef Breekfast het volgende:
[..]
Ongelooflijk, wat gaan de innovaties snel. Wat moeten we straks nog met grote, dure en lompe tanks denk je dan.
de vernietigingskracht van drones gaat exponentieel toenemenquote:Op donderdag 10 juli 2025 22:25 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Tsja anderzijds, zit je in deze tijden van drones toch een stuk liever in een zwaar bepantserde tank dan zonder enige bepantsering.
Ongeacht de uitkomst, deze oorlog zal komende oorlogen drastisch veranderen, ondanks dat voor het eerst WW1 loopgraven weer een grote rol spelen.quote:Op donderdag 10 juli 2025 22:08 schreef skysherrif het volgende:
[..]
[ x ]
Video in kwestie
Sidenote: eerste keer denk ik dan dat ze door gronddrones overgeven, russen geven zich wel vaker over aan fpv drones om dan door een mavic te volgen , gevangen genomen te worden
Of 30km van de frontlinie in een bunker je drones te besturen.quote:Op donderdag 10 juli 2025 22:25 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Tsja anderzijds, zit je in deze tijden van drones toch een stuk liever in een zwaar bepantserde tank dan zonder enige bepantsering.
Ja, maar als de productiekosten van die grond drones nog verder omlaag gaan en je in staat bent om hele zwermen tegelijk op je vijand af te sturen, dan vraag ik mij echt af wat je nog kan met een tank. De enige hoop is dan inderdaad dat de grond drones te licht zijn om het pantser van de tank te doorboren.quote:Op donderdag 10 juli 2025 22:25 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Tsja anderzijds, zit je in deze tijden van drones toch een stuk liever in een zwaar bepantserde tank dan zonder enige bepantsering.
En in de koffie pauze verder spelen op je PS5quote:Op donderdag 10 juli 2025 22:30 schreef Perrin het volgende:
[..]
Of 30km van de frontlinie in een bunker je drones te besturen.
oefenen met echte doellocatiesquote:Op donderdag 10 juli 2025 22:33 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
En in de koffie pauze verder spelen op je PS5
Care package inboundquote:Op donderdag 10 juli 2025 22:33 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
oefenen met echte doellocaties
Dat doen ze alleen omdat oekraine nog steeds geen groot genoege luchtmacht heeft.quote:Op donderdag 10 juli 2025 22:28 schreef StateOfMind het volgende:
ondanks dat voor het eerst WW1 loopgraven weer een grote rol spelen.
Dacht je dat die ooit weg zijn geweest?quote:Op donderdag 10 juli 2025 22:28 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Ongeacht de uitkomst, deze oorlog zal komende oorlogen drastisch veranderen, ondanks dat voor het eerst WW1 loopgraven weer een grote rol spelen.
Dus enerzijds terug in de geschiedenis, maar tegelijkertijd ook een grote stap richting de toekomst.
Uiteindelijk moet je toch ergens mee je soldaten van A naar B krijgen, zeker als aanvallend leger.quote:Op donderdag 10 juli 2025 22:30 schreef Breekfast het volgende:
[..]
Ja, maar als de productiekosten van die grond drones nog verder omlaag gaan en je in staat bent om hele zwermen tegelijk op je vijand af te sturen, dan vraag ik mij echt af wat je nog kan met een tank. De enige hoop is dan inderdaad dat de grond drones te licht zijn om het pantser van de tank te doorboren.
Ik denk dat in de toekomst kleine terroristische groeperingen met veel geld heel veel schade kunnen aanbrengen met robotlegers gecombineerd met zwermen drones.quote:Op donderdag 10 juli 2025 21:19 schreef Breekfast het volgende:
Is onderstaand artikel uit NRC hier nog besproken?
[..]
Hoe kijken jullie hier naar? Dat drones een belangrijke rol spelen in de oorlog is wel bekend. Maar ik zie hier voor het eerst ook het groeiende belang van robotvoertuigen dat wordt genoemd.
Is dit het begin van een revolutionaire ontwikkeling in de oorlogsvoering, waarbij robots steeds vaker de 'boots on the ground' gaan vervangen en het voordeel van Rusland in het troepenpotentieel steeds minder belangrijk wordt?
quote:
quote:President Donald Trump told NBC on Thursday he struck a deal with NATO for the US to send weapons to Ukraine through the alliance, and that NATO will pay for those weapons “a hundred percent.”
“We’re sending weapons to NATO, and NATO is paying for those weapons, a hundred percent,” the president told NBC News’ Kristen Welker in a phone interview Thursday. “We’re going to be sending Patriots to NATO, and then NATO will distribute that,” he said, according to NBC News.
quote:US Secretary of State Marco Rubio also said earlier Thursday that the United States is "actively" talking to countries in Europe about sharing Patriot batteries with Ukraine.
"There are other Patriot batteries and there are other opportunities. Countries that have ordered Patriot batteries that are about to receive shipments of them, it'd be great if one of them volunteered to defer that shipment and send it to Ukraine instead
CNNquote:In his Thursday interview with NBC News, the president also previewed that he would make a “major statement” on Russia on Monday but did not provide additional details.
“I’m disappointed in Russia … a major statement to make on Russia on Monday,” the president said.
Ja, maar de houding van Trump is toch wel een behoorlijke opsteker voor Oekraine.quote:Op vrijdag 11 juli 2025 07:45 schreef bleiblei het volgende:
Ach, dat duurt tot ie weer een aai over z'n bol van Poetin krijgt.Trump
, een kleuter op wereldniveau.
I for one welcome our Chinese overlords.quote:Op donderdag 10 juli 2025 21:31 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dan zullen toekomstige oorlogen gewonnen worden door degenen met de grootste productiecapaciteit op dit vlak.
Die halve zool die de baas is van Defensie..Hegseth..gooit Oekrane het liefste meteen voor de bus. Heeft nu al 2x op eigen houtje wapenleveranties stopgezet. Een die hard MAGA-discipel, nog fanatieker dan zijn baas. Onaangenaam type dat ik het liefste z.s.m. zie wieberenquote:Op vrijdag 11 juli 2025 08:10 schreef Breekfast het volgende:
[..]
Ja, maar de houding van Trump is toch wel een behoorlijke opsteker voor Oekraine.
Een paar maanden geleden zag het er echt naar uit dat de VS Oekrane volledig onder de bus zou gooien: stopzetten militaire steun, Poetin alles geven wat hij vraagt, Zelensky die moest vertrekken, Oekrane moest tekenen bij het kruisje om zijn grondstoffen af te staan, enzovoort.
Dan staan de verhoudingen er nu toch weer een stuk beter voor, hoe labiel de houding van Trump ook is.
Als je denkt dat hij echt op eigen houtje dingen besluit, dan heb ik nog een brug te koop.quote:Op vrijdag 11 juli 2025 08:35 schreef Pleun2011 het volgende:
[..]
Die halve zool die de baas is van Defensie..Hegseth..gooit Oekrane het liefste meteen voor de bus. Heeft nu al 2x op eigen houtje wapenleveranties stopgezet. Een die hard MAGA-discipel, nog fanatieker dan zijn baas. Onaangenaam type dat ik het liefste z.s.m. zie wieberen
Trump wil de Poetin van de VS worden.quote:Op vrijdag 11 juli 2025 09:01 schreef phpmystyle het volgende:
Niemand weet wat Trump wil, ik weet het ook niet meer. Een soort hang naar voluntarisme.
Welnee, daar is geen enkele (constitutionele) ruimte voor. En nog belangrijker: ook geen noodzaak voorquote:
Wie dan? Trump zei letterlijk dat hij geen idee had wie de leveringen stopte.quote:Op vrijdag 11 juli 2025 08:38 schreef Perrin het volgende:
[..]
Als je denkt dat hij echt op eigen houtje dingen besluit, dan heb ik nog een brug te koop.
Ook aardig wat publicaties, zoals CNN die dat bevestigde.quote:Op vrijdag 11 juli 2025 10:14 schreef Ulx het volgende:
[..]
Wie dan? Trump zei letterlijk dat hij geen idee had wie de leveringen stopte.
Zal wel voor de bhne zijn. Die wapenleveranties zijn namelijk ook net niks.quote:Op vrijdag 11 juli 2025 09:01 schreef phpmystyle het volgende:
Niemand weet wat Trump wil, ik weet het ook niet meer. Een soort hang naar voluntarisme.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |