Kan de Telegraaf niet fijn met Musk ten onder gaan.quote:Op woensdag 12 maart 2025 22:11 schreef Nober het volgende:
Democraten accepteren de verkiezingsuitslag weer eens niet.
[ x ]
Het artikel heeft ook niets met het wel of niet accepteren van de verkiezingsuitslag door de Democraten te maken.quote:Op donderdag 13 maart 2025 00:32 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Kan de Telegraaf niet fijn met Musk ten onder gaan.
Dat is het raison d'etre van de user die dat twietje plaatste.quote:Op donderdag 13 maart 2025 00:35 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Het artikel heeft ook niets met het wel of niet accepteren van de verkiezingsuitslag door de Democraten te maken.
Ach in zijn optiek is er blijkbaar wel een verband maar dat wordt verder ook nooit uitgelegd. Ik ben altijd wel benieuwd hoe dat soort hersenkronkels werken.quote:Op donderdag 13 maart 2025 00:43 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Dat is het raison d'etre van de user die dat twietje plaatste.
Misschien moet men wat meer hersenrottende ketamine slikken, zodat men de door Doge en Trump veroorzaakte verregaande problemen in het vliegverkeer, onderwijs, zorg etc etc even vergeet in de steeds korter wordende momenten van euforie.quote:Op woensdag 12 maart 2025 22:48 schreef Chivaz het volgende:
[ x ]
Dit dus, het doel heiligt de middelen. Of het nu vandalisme is tegen doodnormale burgers of tegen het bedrijf Tesla zelf.
En ook in het verleden met de summer of love waar aanvallen op de politie, de middenstand, het Witte Huis en zelfs de kerk werden geaccepteerd en zelfs gespint tot legitiem protest.
Het is een gevaarlijke manier van denken en het heeft tot nu toe verregaande gevolgen gehad voor de mensen die het slachtoffer waren van dat buitensporige geweld.
quote:Mr. Trump’s actions, and open threats of more to come, have shaken law firms across Washington and beyond, leaving them looking at their client lists and wondering whether their representation could put them in the president’s cross hairs and endanger their business. Perkins Coie has acknowledged that in just the few days since Mr. Trump signed the executive order it “has already lost significant revenue” because of clients who have severed their relationship with the firm.
“This is certainly the biggest affront to the legal profession in my lifetime,” said Samuel W. Buell, who is a longtime professor of law at Duke University and a former federal prosecutor.
A federal judge on Wednesday sided with Perkins Coie in an initial courtroom skirmish with the White House, temporarily barring a major portion of Mr. Trump’s executive order against the firm from taking effect.
“I am sure that many in the profession are watching in horror at what Perkins Coie is going through,” said Judge Beryl A. Howell of the Federal District Court in Washington. She added, “It sends little chills down my spine” to hear arguments that a president can punish individuals and companies like this.
Her reaction mirrored those of other legal experts who said the issues at stake go far beyond whether or not Mr. Trump will make life difficult for elite law firms and well-paid lawyers.
Dat is wel het vuur dat ze nodig hebben. Maar liegt Musk zich niet met een groot gemak door dat soort dingen heen? Ik bedoel ja waarschijnlijk ziet hij er voor mensen met enig verstand dan dom uit. Maar dat is de base toch niet. Zuckerberg en dat soort lui kwamen toch ook voor congress zonder verder veel consequenties?quote:Op donderdag 13 maart 2025 02:07 schreef Kijkertje het volgende:
WOW! Deze dan!![]()
John Larson Demands Answers from Musk-Trump and House Republicans on Social Security:
Bekijk deze YouTube-video
Precies! Wanneer komt het Musk-'genie' nou eens voor het Congres uitleggen wat hij nou eigenlijk aan het doen is![]()
Mr. 'TRANSPARANT!'![]()
Dit is toch wel anders. Er is grote onduidelijkheid over wie nu eigenlijk welke opdrachten heeft gegeven en de bevoegdheid daarvoor, wie tot welke informatie toegang hebben gehad en de bevoegdheid daarvoor, waar zijn uitlatingen over 'frauduleuze uitgaven' op gebaseerd zijn/ de bewijzen daarvoor en ga zo maar door.quote:Op donderdag 13 maart 2025 03:24 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Dat is wel het vuur dat ze nodig hebben. Maar liegt Musk zich niet met een groot gemak door dat soort dingen heen? Ik bedoel ja waarschijnlijk ziet hij er voor mensen met enig verstand dan dom uit. Maar dat is de base toch niet. Zuckerberg en dat soort lui kwamen toch ook voor congress zonder verder veel consequenties?
Puur fascisme. Dit is nog maar het begin, beperking van vrijheden gaat altijd in fasen.quote:Op donderdag 13 maart 2025 01:34 schreef Kijkertje het volgende:
[ afbeelding ]
Wat een triestigheid ...
Hij is transparant, want hij doet precies wat er wordt uitgesproken.quote:Op donderdag 13 maart 2025 02:07 schreef Kijkertje het volgende:
WOW! Deze dan!![]()
John Larson Demands Answers from Musk-Trump and House Republicans on Social Security:
Bekijk deze YouTube-video
Precies! Wanneer komt het Musk-'genie' nou eens voor het Congres uitleggen wat hij nou eigenlijk aan het doen is![]()
Mr. 'TRANSPARANT!'![]()
Klopt. En die hele 'Trump is insane' houding werkt alleen maar in het voordeel van Trump. Want die weet best dat het allemaal volgens het draaiboek verloopt en de ontwrichting voorspoedig gaat.quote:Op donderdag 13 maart 2025 08:21 schreef Ericr het volgende:
[..]
Puur fascisme. Dit is nog maar het begin, beperking van vrijheden gaat altijd in fasen.
En de oplossing volgens Dumb and Dumber is om dan het DOE af te schaffen. Hoe gaat dat California helpen?quote:Op woensdag 12 maart 2025 17:52 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Er is echt wel veel meer gebeurd dan dat hoor, dat weet je zelf natuurlijk ook wel. We hebben in Nederland nog geluk gehad dat de scholen hier niet om de haverklap gesloten zijn, maar de achterstand die daar is opgelopen moet nog worden ingehaald.
En ja, ook in Nederland is het vertrouwen in de overheid gedaald naar aanleiding van de maatregelen en dat zal gedeeltelijk onterecht zijn, maar heel veel beslissingen waren gewoon eigen doelpunten die dat verlies van vertrouwen veel erger hebben gemaakt. Dat is in de VS niet anders, maar zoals gebruikelijk nog wat extremer. Daar waren scholen in sommige staten een heel jaar dicht, bijvoorbeeld in California. Daar plukt men nu nog de rotte vruchten van.
Dank voor dit poll antwoord.quote:Op woensdag 12 maart 2025 15:41 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Scaramucci is er in principe nog goed vanaf gekomen. Is na zijn korte MAGA carriere vol op het orgel tégen Trump gegaan. Heeft Biden nog ge-endorsed ook. De eerste presidentsperiode met Trump kende nog redelijke Republikeinen die de boel wat in het gareel hielden.
Musk heeft helaas geen weg meer terug. Die is veel te ver heen. Hij leek in zn antwoord naar zijn bedrijfsvoeringen na de erkenning een brok in zn keel te krijgen. Toen ging hij verder over dat Doge's missie was om bureaucratie aan te pakken en hij zich daarop aan het toewijden was.
Ik snap die enorme aversie tegen wet- en regelgeving die moet zorgen voor zaken als schoon drinkwater en schone lucht ook nooit zo. Als het nou gaat om obscure regelgeving die de zwartgeel gevlekte boomvink moet beschermen, dan kan ik me het nog voorstellen, maar zaken als schoon drinkwater en schone lucht gaan ons allemaal aan volgens mij.quote:Op donderdag 13 maart 2025 10:08 schreef Basp1 het volgende:
En hupsakee weer de volgende dienst vleugellam maken. Milieu bescherming is woke.
Gift link:
E.P.A. Targets Dozens of Environmental Rules as It Reframes Its Purpose
Vervuil babies vervuil.
Musk wilde subsidies binnentrekken en zn marktwaarde vergroten, dan is meegaand zijn met de tijd het beste. Hij waait gewoon net zo makkelijk met de Russische wind mee. Maar ik heb het idee dat hij er wel spijt van lijkt te krijgen. Maar ja, als je bewust zover de afgrond in stapt inclusief hitlergroet en Doge sloopacties (om bewust onderzoeken naar hemzelf te stoppen) kun je niet meer terug.quote:Op donderdag 13 maart 2025 09:38 schreef cynicus het volgende:
[..]
Dank voor dit poll antwoord.
Musk had ooit ook een missie om de mensheid te redden (Tesla), om Mars te koloniseren (SpaceX), om lange afstand reizen mogelijk te maken (Boring Company) enz. enz. Al die missies is hij inmiddels vergeten, dus DOGE zal hij tzt ook wel vergeten als hij weer een nieuw pet-project gevonden heeft.
Schoon drinkwater en schone lucht is overrated dat kost extra pensioen wat ze toch niet meer hebben door het verdampen van hun 401 beleggingen. Ik ben benieuwd of ze dadelijk weer met bezine met lood gaan rijden zodat er weer 10% meer kinderen met leerproblemen bij komen.quote:Op donderdag 13 maart 2025 10:19 schreef Monolith het volgende:
[..]
Ik snap die enorme aversie tegen wet- en regelgeving die moet zorgen voor zaken als schoon drinkwater en schone lucht ook nooit zo. Als het nou gaat om obscure regelgeving die de zwartgeel gevlekte boomvink moet beschermen, dan kan ik me het nog voorstellen, maar zaken als schoon drinkwater en schone lucht gaan ons allemaal aan volgens mij.
Ik kan me die discussies nog herinnerenquote:Op donderdag 13 maart 2025 09:05 schreef Beathoven het volgende:
Leuk feitje, er is mij ooit hier aangegeven dat, toen ik de veranderingen in Turkije aangaf, dat zoiets volledig onmogelijk zou zijn in de VS (omdat check & balances). En hier zijn we.
Dit is in principe niet zo heel erg sinds ze aan het eind van de rit ongetwijfeld weer een stapje hoger zitten dan nu. Tank de economie en de billionaires eindigen altijd rijker dan voorheen. Zie 2008. Zie Covid.quote:Op donderdag 13 maart 2025 09:20 schreef Beathoven het volgende:
Is er nog goed nieuws...
[ afbeelding ]
Ik wacht op de emotionele breekgrens van Elon Musk, ergens tussen de effecten van ongezonde hoeveelheden ketamine op de hersenen en verdere doorzetting van bovenstaand. Dat journalisten 'm vooral blijven vragen naar zijn verwachting qua onderzoek naar SpaceX, de staat van Tesla etc etc.
Vanuit deze regering bekeken is het niet zo'n hele vreemde maatregel, want het is voor grote bedrijven nu eenmaal een stuk makkelijker om veel geld te verdienen als je je niet druk hoeft te maken over allerlei nevenschade. Maar dat er zo veel gewone Amerikanen zijn die dit toejuichen dat verbaast mij ook wel, ja.quote:Op donderdag 13 maart 2025 10:19 schreef Monolith het volgende:
[..]
Ik snap die enorme aversie tegen wet- en regelgeving die moet zorgen voor zaken als schoon drinkwater en schone lucht ook nooit zo. Als het nou gaat om obscure regelgeving die de zwartgeel gevlekte boomvink moet beschermen, dan kan ik me het nog voorstellen, maar zaken als schoon drinkwater en schone lucht gaan ons allemaal aan volgens mij.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Opinion is the medium between knowledge and ignorance (Plato)
Bedrijven als Nestlé zullen daar wel goed gaan boeren op toegang tot schoon drinkwater.quote:Op donderdag 13 maart 2025 10:19 schreef Monolith het volgende:
[..]
Ik snap die enorme aversie tegen wet- en regelgeving die moet zorgen voor zaken als schoon drinkwater en schone lucht ook nooit zo. Als het nou gaat om obscure regelgeving die de zwartgeel gevlekte boomvink moet beschermen, dan kan ik me het nog voorstellen, maar zaken als schoon drinkwater en schone lucht gaan ons allemaal aan volgens mij.
Alle ongekozen ministers maar ontslaan dan?quote:Op woensdag 12 maart 2025 22:30 schreef Wantie het volgende:
[..]
Wie heeft er voor president Musk gestemd dan?
Dat is ook zo. Hopelijk crasht Musk zn brein voortijdig op overmatige ketaminegebruik.quote:Op donderdag 13 maart 2025 10:38 schreef Knipoogje het volgende:
[..]
Dit is in principe niet zo heel erg sinds ze aan het eind van de rit ongetwijfeld weer een stapje hoger zitten dan nu. Tank de economie en de billionaires eindigen altijd rijker dan voorheen. Zie 2008. Zie Covid.
Zal me niets verbazen als het allemaal onderdeel is van het plan om alles te privatiseren. Tank de economie, koop alles goedkoop op. Oligarchie 101.
Is dat wat er is gebeurt toen met Biden? Een uit de hand gelopen drugsverslaving met als gevolg dat hij nauwelijks kon functioneren?quote:Op donderdag 13 maart 2025 01:34 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Misschien moet men wat meer hersenrottende ketamine slikken, zodat men de door Doge en Trump veroorzaakte verregaande problemen in het vliegverkeer, onderwijs, zorg etc etc even vergeet in de steeds korter wordende momenten van euforie.
Weet je trouwens of Musk z'n puntenlijstje met wat hij gedaan heeft al klaarligt voor de aandeelhouders van Tesla. Zoals verzocht.
Maar Trump kan de belastingkorting aan de superrijken geven omdat hij met de tarieven nog veel meer binnenharkt. Tarieven is een wondermiddel voor alle begrotingproblemen, betaald door het buitenlanden!quote:Op woensdag 12 maart 2025 19:32 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Dit dus. Als je echt wat aan het budget tekort wil doen ga je natuurlijk niet forse belastingverlagingen doorvoeren (waar vooral de rijken van profiteren) en de IRS zodanig korten dat het opsporen van belastingfraude op een laag pitje wordt gezet.
Nog maar weer eens Chris Murphy:
Trump's Billionaire Tax Cut is a Scam to Take Money From Regular People
Bekijk deze YouTube-video
quote:Musk doesn't want to fix the real, urgent problems with America's administrative state: he wants to destroy it. He wants to fire the refs, because once you fire the refs, the game goes on – minus the rules. That's a great way to win support for authoritarian projects: "The state won't take care of you anymore (if it ever did, amirite?), but I will.
Musk and Trump are in for a surprise. They have the mistaken impression that the rules only reined in their billionaire pals and the corporations that produce their wealth. But one of the most consequential effects of these rules is to limit labor activism. The National Labor Relations Act put very strict limits on union organizing and union militancy. Now that Trump has effectively shut down the National Labor Relations Board (by illegally firing a Democratic board member, leaving the board without a quorum), all bets are off
Trump won office in part by insisting that America's institutions were not fit for purpose. He wasn't lying about that (for a change). The thing he was lying about was his desire to fix them. Trump doesn't want honest refs – he wants no refs. To defeat Trumpism, we need to stop pretending that our institutions are just fine – we need to confront their failings head on and articulate a plan to fix them, rather than claiming "America was already great":
Dan de grote vraag. Hoe kan je dit tegengaan?quote:Op donderdag 13 maart 2025 09:05 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Klopt. En die hele 'Trump is insane' houding werkt alleen maar in het voordeel van Trump. Want die weet best dat het allemaal volgens het draaiboek verloopt en de ontwrichting voorspoedig gaat.
Beter pakken journalisten fascisme101 er even bij.
Leuk feitje, er is mij ooit hier aangegeven dat, toen ik de veranderingen in Turkije aangaf, dat zoiets volledig onmogelijk zou zijn in de VS (omdat check & balances). En hier zijn we.
Die zijn in ieder geval goedgekeurd door de Senaat. Musk ook?quote:Op donderdag 13 maart 2025 11:12 schreef Nober het volgende:
[..]
Alle ongekozen ministers maar ontslaan dan?
Musk is een adviseur, die heeft geen goedkeuring nodig.quote:Op donderdag 13 maart 2025 11:43 schreef NLGooner het volgende:
[..]
Die zijn in ieder geval goedgekeurd door de Senaat. Musk ook?
Lijkt me dat je dan *juist* goedkeuring nodig hebt.quote:Op donderdag 13 maart 2025 11:49 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Musk is een adviseur, die heeft geen goedkeuring nodig.
Als Trump en / of Putin natuurlijk overlijden zakt dit als een kaartenhuis in elkaar.quote:Op donderdag 13 maart 2025 11:34 schreef NLGooner het volgende:
[..]
Dan de grote vraag. Hoe kan je dit tegengaan?
Waarom zou je als adviseur die officieel geen politieke macht heeft gekeurd moeten worden door de senaat?quote:Op donderdag 13 maart 2025 11:52 schreef Gunner het volgende:
[..]
Lijkt me dat je dan *juist* goedkeuring nodig hebt.
Durf eens wat kritischer te kijken
We, the billionaires.quote:Op donderdag 13 maart 2025 11:49 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Musk is een adviseur, die heeft geen goedkeuring nodig.
quote:Op donderdag 13 maart 2025 10:50 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Vanuit deze regering bekeken is het niet zo'n hele vreemde maatregel, want het is voor grote bedrijven nu eenmaal een stuk makkelijker om veel geld te verdienen als je je niet druk hoeft te maken over allerlei nevenschade. Maar dat er zo veel gewone Amerikanen zijn die dit toejuichen dat verbaast mij ook wel, ja.Propaganda doet interessante dingen met de gemiddelde stemmer (voor hen met diepe zakken). Voor je het weet stemt hij tegen zijn eigen belang en niet alleen in de VS.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Voor onderbouwing verwijs ik naar Churchills befaamde opmerking over de gemiddelde stemmer.
Nu ben ik in de war. Eerst zeg je dat hij geen goedkeuring nodig heeft en nu zeg je dat ie dat van de president nodig heeft?quote:Op donderdag 13 maart 2025 11:59 schreef Chivaz het volgende:
Nu heeft Musk behoorlijk veel vrijheid in zijn functie maar in principe gebeurt er niets zonder de goedkeuring van de president.
Bij Putin misschien wel omdat zijn oligarchen en apparatsjiks eerst gaan vechten om de kruimels. Trump is gewoon een stroman van Project 2025 en Vance zit al klaarquote:Op donderdag 13 maart 2025 11:56 schreef Beathoven het volgende:
Als Trump en / of Putin natuurlijk overlijden zakt dit als een kaartenhuis in elkaar.
Vance heeft net zoveel kans om MAGA over te nemen als Trumpf heeft om de Nobelprijs voor de VRede te winnen, namelijk 0.quote:Op donderdag 13 maart 2025 12:22 schreef Sabata het volgende:
[..]
Bij Putin misschien wel omdat zijn oligarchen en apparatsjiks eerst gaan vechten om de kruimels. Trump is gewoon een stroman van Project 2025 en Vance zit al klaar
Die zijn gekozen in de VS.quote:Op donderdag 13 maart 2025 11:12 schreef Nober het volgende:
[..]
Alle ongekozen ministers maar ontslaan dan?
Wat heb jij tegen de zwartgeel gevlekte boomvink? He?quote:Op donderdag 13 maart 2025 10:19 schreef Monolith het volgende:
[..]
Ik snap die enorme aversie tegen wet- en regelgeving die moet zorgen voor zaken als schoon drinkwater en schone lucht ook nooit zo. Als het nou gaat om obscure regelgeving die de zwartgeel gevlekte boomvink moet beschermen, dan kan ik me het nog voorstellen, maar zaken als schoon drinkwater en schone lucht gaan ons allemaal aan volgens mij.
Die blauwgeel gevlekte boomvink heeft geen alsjeblieft gezegd tegen de maga kleutertjes, dus heel terecht toch dat deze uitsterven.quote:Op donderdag 13 maart 2025 12:32 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Wat heb jij tegen de zwartgeel gevlekte boomvink? He?
Tsja, je kunt wel in blijven hakken op Biden, maar onder zijn leiding was de Amerikaanse economie de 'envy of the world'. 'The American economy has left other rich countries in the dust', aldus The Economist.quote:Op donderdag 13 maart 2025 11:16 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Is dat wat er is gebeurt toen met Biden? Een uit de hand gelopen drugsverslaving met als gevolg dat hij nauwelijks kon functioneren?
Ik heb overigens geen idee of hij dat puntenlijstje klaar heeft, dat zou jij toch moeten weten aangezien je ook stellig beweert dat hij aan de ketamine zit.
Zie post @Chivazquote:Op donderdag 13 maart 2025 12:30 schreef Wantie het volgende:
[..]
Die zijn gekozen in de VS.
Via goedkeuring door de senaat.
Verder had jij het over het respecteren van de verkiezingsuitslag.
En nu geef je zelf toe dat Musk niet middels verkiezingen is gekozen.
Dit stukje van Josh Barro geeft wel goed weer wat de 'strategie' is (en strategie is heeeeel genereus in dit geval): https://www.joshbarro.com/p/uncertainty-is-what-trump-loves-aboutquote:Op donderdag 13 maart 2025 13:10 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Nu dreigt er een recessie. En nee, dat is niet door toedoen van Biden, maar heeft alles te maken met de absurde beleidskeuzes van de Trump-regering. De tarieven en handelsoorlogen, Doge die in het wilde weg van alles wegbezuinigt, de uitlatingen van Trump die economische onzekerheid aanwakkeren.
Ik denk echt dat dat het is. Je kunt artikelen volschrijven met Trump's geflirt met fascisme en wat al niet meer, maar uiteindelijk is het zo simpel als wat: hij is een aandachtshoer en niets anders. De vraag waarom hij dingen doet die bedrijven juist vervelend vinden is zo meteen beantwoord.quote:Uncertainty is exactly what Trump relishes about his tariff powers. Everyone is at the mercy of his announcements, which can change at any time, so business executives and foreign leaders have to hang on his every word and constantly come to him begging for relief. If he provided “clarity” by committing to a specific and unchanging tariff policy, he’d be giving up both leverage and attention, two of the things he likes most.
The only problem for Trump is that he also likes it when stocks go up, and uncertainty is bad for stock prices because it’s bad for America’s future economic prospects.
Ik denk dat het niet meer uitmaakt voor Trump en zijn fans. Ook al gaat de stock market keihard onderuit, ze negeren het gewoon of geven Biden de schuld. Ze zijn all-in nu, er is geen weg meer terug.quote:So why are we having a trade war with Canada? Why does Rich Lowry need to patiently explain to Republicans that “Canada is not the enemy”? As far as I can tell, it’s because Trump sincerely believes his rhetoric about tariffs making America rich and strong and free. He actually thinks we’re better off if we don’t trade with foreign countries, he’s no longer encumbered by the caution and (relative) intellectual humility that drove his first-term economic policymaking, and he finds it fun. The only thing that might limit the trade war is that Trump might care about how its negative economic effects impact him. If falling stock prices and rising goods prices dent his political popularity, will he care, as a lame duck? If he doesn’t care, he can just keep us on this stupid ride indefinitely.
Uiteindelijk geeft Putin toch gewoon een 'type Yeltzin' retour?quote:Op donderdag 13 maart 2025 13:48 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Dit stukje van Josh Barro geeft wel goed weer wat de 'strategie' is (en strategie is heeeeel genereus in dit geval): https://www.joshbarro.com/p/uncertainty-is-what-trump-loves-about
[..]
Ik denk echt dat dat het is. Je kunt artikelen volschrijven met Trump's geflirt met fascisme en wat al niet meer, maar uiteindelijk is het zo simpel als wat: hij is een aandachtshoer en niets anders. De vraag waarom hij dingen doet die bedrijven juist vervelend vinden is zo meteen beantwoord.
Vond dit ook treffend:
[..]
Ik denk dat het niet meer uitmaakt voor Trump en zijn fans. Ook al gaat de stock market keihard onderuit, ze negeren het gewoon of geven Biden de schuld. Ze zijn all-in nu, er is geen weg meer terug.
Dat is wat ik zelf ook al talloze malen heb herhaald op dit forum: Trump is gewoon een groot fan van tarieven. Hij is ervan overtuigd dat de VS daarmee een hoop geld binnen kan harken. In de aanloop naar de verkiezingen heeft hij die verwachting talloze keren herhaald, en ook tijdens zijn vorige termijn gaf hij blijk van een enorme liefde voor 'tariffs'.quote:Op donderdag 13 maart 2025 13:48 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Dit stukje van Josh Barro geeft wel goed weer wat de 'strategie' is (en strategie is heeeeel genereus in dit geval): https://www.joshbarro.com/p/uncertainty-is-what-trump-loves-about
[..]
Ik denk echt dat dat het is. Je kunt artikelen volschrijven met Trump's geflirt met fascisme en wat al niet meer, maar uiteindelijk is het zo simpel als wat: hij is een aandachtshoer en niets anders. De vraag waarom hij dingen doet die bedrijven juist vervelend vinden is zo meteen beantwoord.
Vond dit ook treffend:
[..]
Ik denk dat het niet meer uitmaakt voor Trump en zijn fans. Ook al gaat de stock market keihard onderuit, ze negeren het gewoon of geven Biden de schuld. Ze zijn all-in nu, er is geen weg meer terug.
Hoe erg ben je de weg kwijt als je denkt dat je land zo belangrijk is dat een heel continent waarvan de landen sinds het begin der tijden niets anders hebben gedaan dan elkaar naar het leven staat, plotseling innig gaat samenwerken enkel en alleen om jou te naaien? Dan ben je volgens mij meer dan rijp voor Paviljoen 3.quote:Op donderdag 13 maart 2025 14:13 schreef Gunner het volgende:
Trump gaat Champagne maken in de VS hoor.
Dumbass.
Dat worden leuke rechtzaakjes indien Amerikaanse bedrijven een poging gaan doen.quote:Op donderdag 13 maart 2025 14:13 schreef Gunner het volgende:
Trump gaat Champagne maken in de VS hoor.
Dumbass.
quote:Op donderdag 13 maart 2025 14:20 schreef Cyan9 het volgende:
[..]
Trump gaat Champagne maken in de VS hoor.
Dumbass.
Ja, rechtszaken over merkenrecht gaan dit oplossen, tuurlijk. En waar wilde je die eens aanspannen? In Amerika? Succes. Want Trump en in het verlengde de wijnboeren, gaan daar natuurlijk braaf naar luisterenquote:Dat worden leuke rechtzaakjes indien Amerikaanse bedrijven een poging gaan doen.
We moeten natuurlijk ook niet doen alsof hij met een overmacht de verkiezingen heeft gewonnen. De marges waren - en zijn - gewoon heel klein.quote:Op donderdag 13 maart 2025 14:08 schreef Monolith het volgende:
De relevante vraag is vooral hoeveel mensen Trump onvoorwaardelijk steunen. Genoeg anekdotische verhalen van mensen die blind geloven dat het even door het zuur heen bijten is en dat het zoet dan komt (welk zoet, vraagt een normaal denkend persoon zich af), maar er zijn natuurlijk ook meer dan genoeg mensen die hadden gehoopt op lagere inflatie en een aantrekkende economie (dan heb je niet echt opgelet zou je zeggen, maar goed).
En word je ook niet gelukkig van het idee dat de fossiele brandstoffen weer terugkeren en dus de mijnen weerr open gaan, met grote kans dat je kinderen daar eindigen. Of worden gedraft voor het leger om de oorlog tegen Canada te gan vechten.quote:Op donderdag 13 maart 2025 14:22 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
We moeten natuurlijk ook niet doen alsof hij met een overmacht de verkiezingen heeft gewonnen. De marges waren - en zijn - gewoon heel klein.
Een deel van zijn achterban steunt hem door dik en dun, maar zwevende kevers zullen gaan twijfelen als verbeteringen uitblijven. Als je de eindjes aan elkaar moet knopen, dan koop je niks voor de belofte dat de maakindustrie mogelijk terugkeert in de verre toekomst.
Ik schat zo in dat Trump niet weet dat het niet zonder reden Champagne mag heten.quote:Op donderdag 13 maart 2025 14:22 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
[..]
Ja, rechtszaken over merkenrecht gaan dit oplossen, tuurlijk. En waar wilde je die eens aanspannen? In Amerika? Succes. Want Trump en in het verlengde de wijnboeren, gaan daar natuurlijk braaf naar luisteren
Want het zou heel veel verschil maken als hij dat wel wist of zo? Beetje liggen slapen de afgelopen 6 weken?quote:Op donderdag 13 maart 2025 14:25 schreef Gunner het volgende:
[..]
Ik schat zo in dat Trump niet weet dat het niet zonder reden Champagne mag heten.
Nee hoor, ik snap je punt wel. Aan recht heeft hij geen boodschap.quote:Op donderdag 13 maart 2025 14:26 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Want het zou heel veel verschil maken als hij dat wel wist of zo? Beetje liggen slapen de afgelopen 6 weken?
Hebben die nou ook al stemrecht daar?quote:
Aan de ene kant is het nadelig dat de Democraten geen echte leider hebben. Maar aan de andere kant is er dan ook niet direct iemand op wie Trump, de Reps en conservatieve media hun pijlen kunnen richten. Er is geen antagonist die ze gezamenlijk kunnen haten, zoals met Biden, Clinton en Obama. Dat haalt een hoop wind uit de zeilen.quote:Op donderdag 13 maart 2025 14:26 schreef Monolith het volgende:
[..]
Hebben die nou ook al stemrecht daar?
Maar inderdaad, er is niet heel veel nodig voor een goed resultaat voor de Democraten in de midterms. Het ontbreekt aan die kant ook nog wel weer aan een goede visie, maar aan de andere kant kan 'gewoon je mond houden terwijl de ander z'n eigen graf graaft' in een de facto tweepartijenstelsel ook een strategie zijn die werkt.
Zo moeilijk is het toch niet. Ze hebben het idee dat minder regulering ervoor zorgt dat bedrijven meer winst kunnen maken. Dat idee zal vast nog kloppen. Voor de maatschappij is het niks want dat beetje extra winst is veel minder dan de maatschappelijke kosten. Maar die kosten interesseert ze gewoon niks.quote:Op donderdag 13 maart 2025 10:19 schreef Monolith het volgende:
[..]
Ik snap die enorme aversie tegen wet- en regelgeving die moet zorgen voor zaken als schoon drinkwater en schone lucht ook nooit zo. Als het nou gaat om obscure regelgeving die de zwartgeel gevlekte boomvink moet beschermen, dan kan ik me het nog voorstellen, maar zaken als schoon drinkwater en schone lucht gaan ons allemaal aan volgens mij.
Tel er nog maar 7 jaar bij op voordat de kwaliteit gegarandeerd kan wordenquote:Op donderdag 13 maart 2025 14:39 schreef Timwonnacott het volgende:
Import VS champagne/bubbelwijn: 169,233,000 liter
Export VS champagne/bubbelwijn: 7,772,020 liter
Import VS wijn: 649,590,000 liter
Export VS wijn: 116,397,000 liter
Succes gewenst aan de VS om binnen enige tijd tot voldoen aan de binnenlandse vraag, duurt maar 3 jaar ofzo voordat een wijngaard genoeg produceert om wijn te maken.
quote:Op donderdag 13 maart 2025 14:13 schreef Gunner het volgende:
Trump gaat Champagne maken in de VS hoor.
Dumbass.
Typo. Hij bedoelt "50% Tariff on nasty Whisky".quote:Op donderdag 13 maart 2025 14:13 schreef Gunner het volgende:
Trump gaat Champagne maken in de VS hoor.
Dumbass.
mar dat roept hij al enige tijd, en helaas geloven mensen het omdat hij het blijft herhalen. Want dat is iets wat die aap wel weet, namelijk als hij het maar blijft herhalen, gaan mensen de leugen geloven.quote:Op donderdag 13 maart 2025 14:50 schreef kladderadatsch het volgende:
![]()
![]()
Het is niet de enige onzin die in dat berichtje van Whiny Little Bitch Donald staat, want de Europese Unie is natuurlijk ook niet opgericht om de VS te pesten.
Sorry voor dit fake news. Inmiddels zo'n 5 procent.quote:Op donderdag 13 maart 2025 14:43 schreef koemleit het volgende:
De reclame voor Tesla heeft echt geholpen, de beurs is pas een kwartier open en alweer bijna 3 procent eraf.
O zeker, want in de VS wonen méér dan genoeg dwazen die het direct zullen geloven en die het daarom prachtig vinden dat King Con pogingen onderneemt om de EU te slopen. Dat hij tot nu toe alleen maar het tegenovergestelde heeft bereikt krijgen ze dan weer niet mee van Fox News...quote:Op donderdag 13 maart 2025 14:54 schreef Jan_Lul het volgende:
[..]
mar dat roept hij al enige tijd, en helaas geloven mensen het omdat hij het blijft herhalen. Want dat is iets wat die aap wel weet, namelijk als hij het maar blijft herhalen, gaan mensen de leugen geloven.
Als adviseur heb je geen goedkeuring nodig van de senaat. Trump beweegt op advies van Musk, zonder Trump staat Musk machteloos.quote:Op donderdag 13 maart 2025 12:14 schreef Gunner het volgende:
[..]
Nu ben ik in de war. Eerst zeg je dat hij geen goedkeuring nodig heeft en nu zeg je dat ie dat van de president nodig heeft?
What else can possibly go wrong.....quote:bron: cnn 13mar24
President Donald Trump on Thursday threatened to impose a massive tariff on European alcohol in response to the European Union’s retaliation against his steel and aluminum tariffs – a tit-for-tat escalation of a trade war that could easily get out of hand.
In a post on Truth Social, Trump said his administration would impose a 200% tariff on alcoholic beverages from the EU unless it rescinds the 50% tariff the European government imposed Wednesday on US spirit
bronquote:During the press conference, Boak questioned Leavitt on whether Trump’s tariffs constituted a tax hike on American consumers.
Leavitt firmly rejected that notion, responding: “He’s actually not implementing tax hikes. Tariffs are a tax hike on foreign countries that, again, have been ripping us off.”
“Tariffs are a tax cut for the American people, and the president is a staunch advocate for tax cuts,” Leavitt said.
Boak pushed back, pressing Leavitt on whether she had ever personally paid a tariff.
“They don’t get charged on foreign companies; they get charged on importers,” he countered.
Leavitt fired back, saying: “I think it’s insulting that you’re trying to test my knowledge of economics and the decision that this president has made. I now regret giving a question to the Associated Press.”
Later that evening on MSNBC, Wallace aired the exchange before offering her own scathing critique of Leavitt’s remarks.
“I mean, she’s awash in regret and remorse and offense, but she’s either tragically uninformed or lying,” Wallace said.
Ik moet nog rijden, ik ga voor de 0,0%quote:Op donderdag 13 maart 2025 15:19 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
200% tariffs op alcohol.
Dat kan hoger!
Wie biedt er 300%?
Ja, die wel. Maar waarom de zwartgeel gevlekte?quote:Op donderdag 13 maart 2025 13:03 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Die blauwgeel gevlekte boomvink heeft geen alsjeblieft gezegd tegen de maga kleutertjes, dus heel terecht toch dat deze uitsterven.
Voor Poetinquote:Op donderdag 13 maart 2025 17:07 schreef LosBuenosMuchachos het volgende:
https://www.ad.nl/buitenland/live-oorlog-oekraine-poetin-is-bereid-tot-een-bestand-maar-zaken-moeten-besproken-worden~ad83b169/
Nobelprijs voor de vrede!!
En die oplossing via tarieven moest er komen omdat Trump geobsedeerd is met het handelstekort van de VS dat hij ziet als zwakte van de VS-economie wat ook al onjuist is.quote:Op donderdag 13 maart 2025 14:19 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Dat is wat ik zelf ook al talloze malen heb herhaald op dit forum: Trump is gewoon een groot fan van tarieven. Hij is ervan overtuigd dat de VS daarmee een hoop geld binnen kan harken. In de aanloop naar de verkiezingen heeft hij die verwachting talloze keren herhaald, en ook tijdens zijn vorige termijn gaf hij blijk van een enorme liefde voor 'tariffs'.
Dus toen zijn apologeten op dit forum volhielden dat Trump de tarieven zou gebruiken als pressiemiddel, wierp ik tegen dat dat onzin was. Je hoefde alleen maar te luisteren naar wat Trump zei om te weten wat hij beoogde, wat zijn denkbeelden waren en zijn.
In het verlengde van het stuk dat jij postte is dit artikel ook het lezen waard: Trump’s Big Bet: Americans Will Tolerate Economic Downturn to Restore Manufacturing
Verder denk ik niet dat Trump een overtuigd fascist is. Er gaat namelijk geen diepere ideologie schuil achter zijn doen en denken. Hij denkt als een zakenman, een vastgoedmagnaat. Het gevolg is dat hij in botsing komt met de bestuurlijke machine en al zijn checks and balances. Dat irriteert hem, daar wil hij vanaf. En dat mondt in de praktijk dan weer uit in een koers met fascistische elementen.
Voor Rubio!quote:Op donderdag 13 maart 2025 17:07 schreef LosBuenosMuchachos het volgende:
https://www.ad.nl/buitenland/live-oorlog-oekraine-poetin-is-bereid-tot-een-bestand-maar-zaken-moeten-besproken-worden~ad83b169/
Nobelprijs voor de vrede!!
Je vraagt je soms af of mensen geopolitiek voor het eerst volgen. Zelensky heeft hier heel slim Poetin voor het blok gezet en die rat van een Vance buitenspel gezet. Je leest ook dat Poetin het heeft over 'grondzaken' wat veelal newspeak is voor zaken als terug naar de NAVO zoals die voor het uiteenvallen van het Warschaupact was en meer van dat soort zaken.quote:Op donderdag 13 maart 2025 17:07 schreef LosBuenosMuchachos het volgende:
https://www.ad.nl/buitenland/live-oorlog-oekraine-poetin-is-bereid-tot-een-bestand-maar-zaken-moeten-besproken-worden~ad83b169/
Nobelprijs voor de vrede!!
Ze doen maar. De Fransen zitten er trouwens totaal niet mee, las een tijdje terug nog een stuk waarin stond dat ze de vraag vaak niet eens meer aankunnen, omdat ze in China tegenwoordig flink aan de Franse wijn en Champagne zittenquote:Op donderdag 13 maart 2025 15:16 schreef Vallon het volgende:
[..]
What else can possibly go wrong.....
Ja daar trapt ook echt helemaal niemand in, misschien met uitzondering van Trump.quote:Op donderdag 13 maart 2025 17:42 schreef KoosVogels het volgende:
Poetin wil alleen als een bestand leidt tot duurzame vrede.
Ik viel van m'n stoel van het lachen.
Gecorrigeerd.quote:Op donderdag 13 maart 2025 17:50 schreef Monolith het volgende:
[..]
Ja daar trapt ook echt helemaal niemand in, misschien met uitzondering van Trump.
Het Nobelcomite is echt niet zo gek als hij denkt. Hij heeft net zoveel kans op een NVV als ik.quote:Op donderdag 13 maart 2025 18:18 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Volgens mij trapt Trump er ook niet in. Trump heeft ook helemaal geen belang bij een duurzame vrede. Het enige wat hem boeit aan dit conflict is de potentie voor een Nobelprijs.
Iedere debiel en z’n moeder weet dat Rusland nooit uit Oost-Oekraïne vertrekt en bij een bezettingsmacht in een ander land zal nooit sprake van vrede zijn. En dan weer verongelijkt zijn over het mislopen van de Nobelprijs. Wat een stumper is het toch.quote:Op donderdag 13 maart 2025 18:18 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Volgens mij trapt Trump er ook niet in. Trump heeft ook helemaal geen belang bij een duurzame vrede. Het enige wat hem boeit aan dit conflict is de potentie voor een Nobelprijs.
Minder zelfs.quote:Op donderdag 13 maart 2025 18:25 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Het Nobelcomite is echt niet zo gek als hij denkt. Hij heeft net zoveel kans op een NVV als ik.
Zolang ze hun bubbelwijn maar geen Champagne noemen is er niets aan de hand, het is niet voor niets dat we Spaanse Cava en Italiaanse Prosecco hebben.quote:Op donderdag 13 maart 2025 14:20 schreef Cyan9 het volgende:
Dat worden leuke rechtzaakjes indien Amerikaanse bedrijven een poging gaan doen.
Ach Obama kreeg hem ook praktisch cadeau. Van de andere kant heeft Trump niet de gun-factor. Maar misschien kan hij dreigend genoeg over komen dat ze hem toch maar zijn zin geven.quote:Op donderdag 13 maart 2025 18:25 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Het Nobelcomite is echt niet zo gek als hij denkt. Hij heeft net zoveel kans op een NVV als ik.
Dan neem ik aan dat ze zichzelf daarna opheffen.quote:Op donderdag 13 maart 2025 18:41 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Ach Obama kreeg hem ook praktisch cadeau. Van de andere kant heeft Trump niet de gun-factor. Maar misschien kan hij dreigend genoeg over komen dat ze hem toch maar zijn zin geven.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |