quote:Donderpreek vicepresident VS om ’censuur en massamigratie’ Europa
22 min geledenin Buitenland
MÜNCHEN - De Amerikaanse vicepresident heeft een toespraak voor tal van Europese leiders aangegrepen voor een donderpreek tegen de „censuur” en „massamigratie” die zij zouden hebben ingevoerd.
Vance stelde vraagtekens bij het langgekoesterde bondgenootschap tussen de Verenigde Staten en Europa als zij het over kernwaarden als vrijheid van meningsuiting niet langer eens zijn.
quote:De vicepresident schoot, een week voor de verkiezingen in Duitsland, de radicaal-rechtse AfD te hulp. Het uitsluiten van populistische partijen „is de zekerste manier om de democratie te vernietigen”, meent hij. „
Er is geen ruimte voor brandmuren” zoals de afspraak van Duitse middenpartijen om de AfD buiten iedere samenwerking en zeker uit de regering te houden.
Eerder sprak techmiljardair en nauw Trump-bondgenoot Elon Musk zich al ronduit voor de AfD uit.
’Gevaar van binnenuit’
Europa moet zich richten op het gevaar „van binnenuit”, hield Vance zijn publiek voor, en „massamigratie” is het dringendste probleem.
De Europese „open grenzen” hebben geleid tot terreuraanslagen als die van donderdag in München, stelde hij. „Hoe vaak moeten we dit nog aanzien voor er een nieuwe richting wordt ingeslagen?
massamigratie komt juist door mensen van binnenuit. de elite vinden het geweldig en die demonstranten ook. de gewone burger heeft er niets aan, maar tegelijkertijd is massamigratie blijkbaar ook gwn nodig voor de ouderenzorg. dus het is een zeer complex vraagstuk waar niemand echt een antwoord op heeft.quote:’Gevaar van binnenuit’
Europa moet zich richten op het gevaar „van binnenuit”, hield Vance zijn publiek voor, en „massamigratie” is het dringendste probleem.
Libië hebben we eerder nog aan Frankrijk en het VK te danken.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 17:24 schreef quo_ het volgende:
Hij vergeet er even bij te zeggen dat recente immigratiegolven uit/via Syrie en Libie veroorzaakt werden door militair optreden van de VS.
Het is aan Putin te danken dat we de hier aanwezige Syriers tellen in honderdduizenden i.p.v. miljoenen.
Het hele continent is gewoon in 15 jaar tijd te grabbel gegooid.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 17:27 schreef RotatoR het volgende:
Tja, hierin heeft hij volkomen gelijk. Het is echt krankzinnig wat we onszelf hebben aangedaan door zoveel migranten uit de 3e wereld hier toe te laten. West-Europese steden worden geteisterd door aanslagen, mesaanvallen en losgeslagen verwardiërs.
Libie is begonnen door de Fransen.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 17:24 schreef quo_ het volgende:
Hij vergeet er even bij te zeggen dat recente immigratiegolven uit/via Syrie en Libie veroorzaakt werden door militair optreden van de VS.
Ja en hoe komt dat?quote:Op vrijdag 14 februari 2025 17:20 schreef TornadoDK het volgende:
Ergens wel mee eens. Maar die Amerikaan moet verder gewoon zijn bek houden. Volgens mij worden er in de vs nog altijd veeeel meer mensen neergeknald dan hier worden gedood door terrorisme.
Dat zou nog tot daaraan toe zijn , maar ze zijn zelf hierheen gekomen en zonder recht moeten ze weer weg en dan gaan ze ergens heen waar ze ook veilig zijn of gaan zelf naar huisquote:Op vrijdag 14 februari 2025 17:27 schreef RotatoR het volgende:
Tja, hierin heeft hij volkomen gelijk.
Het is echt krankzinnig wat we onszelf hebben aangedaan door zoveel migranten uit de 3e wereld hier toe te laten.
Het was een coalitie van het VK, de VS en Frankrijk.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 17:24 schreef quo_ het volgende:
Hij vergeet er even bij te zeggen dat recente immigratiegolven uit/via Syrie en Libie veroorzaakt werden door militair optreden van de VS.
Nee, dat is niet wat censuur is.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 17:22 schreef Jaeger85 het volgende:
Hij moet zijn muil houden over censuur. Zijn regering hanteert een verboden woordenlijst voor overheidwebsites en heeft alle pagina's over klimaatverandering laten verwijderen. Dat is pas censuur.
Progressief links: De wereld gaat ten onder door klimaatveranding! En ook zijn talloze geslachten en als je een man, die zegt dat hij een geen vrouw is, geen vrouw noemt is dat 'hate speech' en 'transfoob'.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 18:29 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Nee, dat is niet wat censuur is.
Jezus te Paard! Wat is dat altijd een oervervelende riedel die jij afdraait.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 18:47 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Progressief links: De wereld gaat ten onder door klimaatveranding! En ook zijn talloze geslachten en als je een man, die zegt dat hij een geen vrouw is, geen vrouw noemt is dat 'hate speech' en 'transfoob'.
*Conservatief rechts wint verkiezingen en haalt dingen over klimaatverandering transgenderisme van een overheidswebsite*
Progessief links: Dit is censuur!
Clownesk. Dit heeft natuurlijk niets te maken met censuur.
quote:Op vrijdag 14 februari 2025 17:16 schreef michaelmoore het volgende:
https://www.telegraaf.nl/(...)massamigratie-europa
We moeten als EU veel meer aan migratie gaan doen , alleen mensen binnenhalen die echt iets kunnen, dus geen zielepieten meer binnenhalen en die vervolgens opsluiten in hotels.
Geen recht hebbenden uitwijzen dat doen we niet vanwege ons EU "rechtspraak" ,die moeten BBB geven tot en met ST juttemis
https://www.youtube.com/live/TOkaaX8SR-A?si=E3HFdsDv9lSPiB7G
vanaf 13:40
[..]
[..]
quote:JD Vance speaks at the Munich Security Conference about yesterday’s Islamist car-ramming terror attack in Munich.
He asks how many more such terror attacks people in the West will have to experience before things change
He says Europeans never voted in favor of mass-immigration
Dit dus. Alleen randdebielen geloven nog dat Europa en Nederland geen grote migratie problemen hebben.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 17:18 schreef Richestorags het volgende:
Heldere boodschap. Don't shoot the messenger.
Zorgwekkend dat je door je haat voor migranten echt verder niks problematisch ziet in een speech als deze. Goed praten van buitenlandse inmenging van Europese verkiezingen onder andere.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 17:54 schreef HowardRoark het volgende:
Ik heb het in een ander topic al benoemd, dit is natuurlijk een uitstekende en ook noodzakelijke speech geweest.
We kunnen dan helaas ook zien dat velen van degenen die deze speech problematiseren sterk bekritiseren een onderdeel van het probleem zijn en grote issues, zoals migratie, eigenlijk niet als een probleem zien.
De realiteit is echter dat veel Europese landen enorme investeringen zullen moeten doen in de nationale legers en op dit vlak de samenwerking ook verbeteren. Daarnaast zullen de grote problemen met migratie keihard moeten worden aangepakt.
En weer kom je voorbeelden compleet aan het andere kant van het spectrum. Er alsof er niks anders bestaat als je niet extreemrechts stemt. Net als Vance over Greta Thunberg begint. Rage bait voor mensen. Snap je dan dat dit een polariseerde speech is? Deze VS wil Europa kapot maken en slaafs maken aan de VS. Welke bondgenoot dreigt een andere bondgenoot met het in nemen van een stuk land. Dat is iets dat dit Rusland doet, Duitsland deed in de jaren 40. En de VS gaat daar nu mee spelen. Niet echt wat normale democratische landen doen.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 18:47 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Progressief links: De wereld gaat ten onder door klimaatveranding! En ook zijn talloze geslachten en als je een man, die zegt dat hij een geen vrouw is, geen vrouw noemt is dat 'hate speech' en 'transfoob'.
*Conservatief rechts wint verkiezingen en haalt dingen over klimaatverandering transgenderisme van een overheidswebsite*
Progessief links: Dit is censuur!
Clownesk. Dit heeft natuurlijk niets te maken met censuur.
De Europese rechter , die zegt dat je ze niet terug mag sturen , ook niet ergens anders heen, en dat je ze te eten moet geven , ook als ze illlegaal zijn dus strafbaar, toch mag je ze niet opsluitenquote:
Niet correct.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 19:12 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
De Europese rechter , die zegt dat je ze niet terug mag sturen , ook niet ergens anders heen, en dat je ze te eten moet geven , ook als ze illlegaal zijn dus strafbaar, toch mag je ze niet opsluiten
Ze mogen ook niet werken .
In Nederland doen we een wedstrijd wie er zo soft mogelijk kan zijn die is linkse wetenschapper en dus intelligent
BBB noemt men dat
met deze speech HOEF je niets te doen helemaal NIETSquote:Op vrijdag 14 februari 2025 19:11 schreef Momo het volgende:
[..]
Zorgwekkend dat je door je haat voor migranten echt verder niks problematisch ziet in een speech als deze. Goed praten van buitenlandse inmenging van Europese verkiezingen onder andere.
[..]
En weer kom je voorbeelden compleet aan het andere kant van het spectrum. Er alsof er niks anders bestaat als je niet extreemrechts stemt. Net als Vance over Greta Thunberg begint. Rage bait voor mensen. Snap je dan dat dit een polariseerde speech is? Deze VS wil Europa kapot maken en slaafs maken aan de VS. Welke bondgenoot dreigt een andere bondgenoot met het in nemen van een stuk land. Dat is iets dat dit Rusland doet, Duitsland deed in de jaren 40. En de VS gaat daar nu mee spelen. Niet echt wat normale democratische landen doen.
wat zou jouw advies zijnquote:Op vrijdag 14 februari 2025 19:14 schreef Momo het volgende:
Noem massamigratie en ze eten de rest als een smakelijke maaltijd.
als ik homo was dan zou ik er trots op zijnquote:
Ik ben niet eens een linkse stemmer. Signaal is wel duidelijk dat de VS geen bondgenoot meer is van ons.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 19:15 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
wat zou jouw advies zijn
in plaats van alles hooghartig af te wijzen als een echte Linkse stemmer
quote:Op vrijdag 14 februari 2025 19:14 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
met deze speech HOEF je niets te doen helemaal NIETS
Maar het is wel een wake up call om te kijken of we hier niet een beetje te soft zijn voor afgewezen asielzoekers
https://nos.nl/artikel/24(...)-maar-een-derde-echtquote:Nederland wil de asielinstroom in Europa beperken door vaker afgewezen asielzoekers terug te sturen. Het is een van de speerpunten op het lijstje met de inbreng voor de EU-top over migratie die donderdag begint.
Maar het terugsturen van mensen die niet in Nederland mogen blijven, blijkt nog steeds lastig. Dat laten de jaarcijfers zien van de Dienst Terugkeer & Vertrek, die mensen begeleidt die Nederland moeten verlaten.
In 2022 werden 12.620 mensen aangemeld bij de dienst die Nederland moesten verlaten. In datzelfde jaar vertrokken er 4300. Een deel van hen vertrok zelfstandig (2450), een deel gedwongen (1850). Van nog eens 4100 mensen is niet duidelijk waar ze naartoe zijn gegaan, zij vertrokken 'zelfstandig zonder toezicht'. De rest is nog in Nederland.
DAt is waar , en men wil graaag hetzelfde slag mensen binnen halenquote:Op vrijdag 14 februari 2025 18:28 schreef Hexagon het volgende:
De VS is zelf een product van massamigratie
Natuurlijk een bewust thema zo vlak voor de Duitse verkiezingen. Die willen natuurlijk dat AFD aan de macht komt. Hopelijk zijn de Duitsers verstandig genoeg om via ander partijen problemen stond migratie aan te pakken.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 19:18 schreef Buitendam het volgende:
De man die samen met Trump een veredelde oligarchie probeert te starten waarschuwt Europa?wat een kneusje is het toch ook.
klopt, we zijn het eensquote:Op vrijdag 14 februari 2025 19:17 schreef Momo het volgende:
.
Je kan dit een gevaarlijke speech vinden en ook tegelijk vinden dat er wel iets gedaan moet worden aan migratie.
wie een paspoort heeft die blijft , net als jij, dat is logisch , daar gaat het ook niet omquote:Op vrijdag 14 februari 2025 19:18 schreef Momo het volgende:
[..]
[..]
https://nos.nl/artikel/24(...)-maar-een-derde-echt
Velen hebben al een paspoort gekregen, die kun je niet meer zo maar afpakken.
of dat men over een aantal jaar op Mars zal lopenquote:Op vrijdag 14 februari 2025 20:21 schreef Nieuwschierig het volgende:
Het is dat Elon Musk daar zich in de regering gewerkt heeft, anders had hij ook nog beweerd dat de aarde plat was en dat ze nooit op de maan geweest zijn.
ikzou het ermee eens zijn , inclusief het verlies van die kerncentralequote:Op vrijdag 14 februari 2025 20:22 schreef SymbolicFrank het volgende:
De messen worden dus geslepen. "Wij gaan Oekraïne in twee stukken hakken en jullie moeten je bek houden, want anders!" Ik denk niet dat veel Europeanen (en onze leiders) het daarmee eens zijn. Maar ik ben benieuwd.
Dit is dus de keuze tussen een EU leger en Rusland vertellen dat Oekraïne onder onze bescherming valt, of ons laten nemen door de VS.
Daar zijn twee problemen mee: Poetin valt dan over een paar jaar gewoon weer opnieuw aan en vergeet maar dat ze het ooit teruggeven. Vooralsnog zijn alleen de EU landen veilig, maar dan zit over een paar decennia wel de helft van onze grens tegen Rusland aan.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 20:23 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ikzou het ermee eens zijn , inclusief het verlies van die kerncentrale
maar wel een grens bewaking door de EU en als Putin dood is dan kan het mischien weer terug , na overleg
nee dat doet ie niet , als de EU NATO daar gaat wacht houden ,quote:Op vrijdag 14 februari 2025 20:37 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Daar zijn twee problemen mee: Poetin valt dan over een paar jaar gewoon weer opnieuw aan en vergeet maar dat ze het ooit teruggeven. Vooralsnog zijn alleen de EU landen veilig, maar dan zit over een paar decennia wel de helft van onze grens tegen Rusland aan.
Als dit inmenging is, vindt er vanuit hier ook inmenging in Amerika plaats. Iedereen en zijn moeder moest vooraf en achter zijn mening over Trump geven in Europa.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 19:11 schreef Momo het volgende:
[..]
Zorgwekkend dat je door je haat voor migranten echt verder niks problematisch ziet in een speech als deze. Goed praten van buitenlandse inmenging van Europese verkiezingen onder andere.
De grootste bedreiging voor Europa is de EU zelf en moderne links progressieve ideologie.quote:En weer kom je voorbeelden compleet aan het andere kant van het spectrum. Er alsof er niks anders bestaat als je niet extreemrechts stemt. Net als Vance over Greta Thunberg begint. Rage bait voor mensen. Snap je dan dat dit een polariseerde speech is? Deze VS wil Europa kapot maken en slaafs maken aan de VS. Welke bondgenoot dreigt een andere bondgenoot met het in nemen van een stuk land. Dat is iets dat dit Rusland doet, Duitsland deed in de jaren 40. En de VS gaat daar nu mee spelen. Niet echt wat normale democratische landen doen.
Jaja freedom of speech ofzoquote:Op vrijdag 14 februari 2025 20:13 schreef Tengano het volgende:
Die speech ging trouwens niet alleen over massamigratie maar dus ook over de inperking van onze democratische waarden; dat het tegenwoordig maar normaal is om een verbod te leggen op uitingen waar andere groepen een probleem mee hebben.
quote:Op vrijdag 14 februari 2025 20:48 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Jaja freedom of speech ofzothuisbasis Vance gaat het er zo aan toe:
"The White House bans the AP indefinitely over the use of Gulf of Mexico"
https://edition.cnn.com/2(...)of-mexico/index.html
en
The List of Trump’s Forbidden Words That Will Get Your Paper Flagged at NSF:Een spoilertje kan geen kwaad.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 2% gewijzigd door Tengano op 14-02-2025 20:58:22 ]
Prachtig. Het type dat anderen met geweld het zwijgen oplegde, cancelde, niks deed aan woekerend antisemitsme op de campussen, mensen die in een restaurant zaten te eten dwong op straffe van geweld te knielen voor BLM, over transgenocide begint te krijsen als je één van de 70 nieuwe letters niet kent, het type dat de staatskas lekker leegzoog voor hun hobbieclubjes, snelwegen afzet voor "het klimaat", dat type mensen bezigt bovenstaand vocabulaire.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 20:48 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Jaja freedom of speech ofzothuisbasis Vance gaat het er zo aan toe:
"The White House bans the AP indefinitely over the use of Gulf of Mexico"
https://edition.cnn.com/2(...)of-mexico/index.html
en
The List of Trump’s Forbidden Words That Will Get Your Paper Flagged at NSF:
activism
activists
advocacy
advocate
advocates
barrier
barriers
biased
biased toward
biases
biases towards
bipoc
black and latinx
community diversity
community equity
cultural differences
cultural heritage
culturally responsive
disabilities
disability
discriminated
discrimination
discriminatory
diverse backgrounds
diverse communities
diverse community
diverse group
diverse groups
diversified
diversify
diversifying
diversity and inclusion
diversity equity
enhance the diversity
enhancing diversity
equal opportunity
equality
equitable
equity
ethnicity
excluded
female
females
fostering inclusivity
gender
gender diversity
genders
hate speech
excluded
female
females
fok
fostering inclusivity
gender
gender diversity
genders
hate speech
hispanic minority
historically
implicit bias
implicit biases
inclusion
inclusive
inclusiveness
inclusivity
increase diversity
increase the diversity
indigenous community
inequalities
inequality
inequitable
inequities
institutional
Igbt
marginalize
marginalized
minorities
minority
multicultural
polarization
political
prejudice
privileges
promoting diversity
race and ethnicity
racial
racial diversity
racial inequality
racial justice
racially
racism
sense of belonging
sexual preferences
social justice
sociocultural
socioeconomic
status
stereotypes
systemic
trauma
under appreciated
under represented
under served
underrepresentation
underrepresented
underserved
undervalued
victim
women
women and underrepresented
Migranten zorgen voor veel problemen in het Westen en de miljoenen die hierheen zijn gekomen veranderen de cultuur en daarmee samenleving ook. Dat zijn feiten en heeft dus niets te maken met 'haat'.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 19:11 schreef Momo het volgende:
[..]
Zorgwekkend dat je door je haat voor migranten echt verder niks problematisch ziet in een speech als deze. Goed praten van buitenlandse inmenging van Europese verkiezingen onder andere.
Nee hoor, hier is helemaal geen sprake van. De VS wil dat Europa meer investeert in de eigen defensie en daarnaast ook de Westerse cultuur beschermd en dus niet miljoenen kansarme gelukzoekers uit niet-Westerse landen binnenlaat.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 19:11 schreef Momo het volgende:
[..]
En weer kom je voorbeelden compleet aan het andere kant van het spectrum. Er alsof er niks anders bestaat als je niet extreemrechts stemt. Net als Vance over Greta Thunberg begint. Rage bait voor mensen. Snap je dan dat dit een polariseerde speech is? Deze VS wil Europa kapot maken en slaafs maken aan de VS. Welke bondgenoot dreigt een andere bondgenoot met het in nemen van een stuk land. Dat is iets dat dit Rusland doet, Duitsland deed in de jaren 40. En de VS gaat daar nu mee spelen. Niet echt wat normale democratische landen doen.
Had jij de vorige verkiezingen geen Volt gestemd?quote:Op vrijdag 14 februari 2025 19:17 schreef Momo het volgende:
[..]
Ik ben niet eens een linkse stemmer. Signaal is wel duidelijk dat de VS geen bondgenoot meer is van ons.
Je kan dit een gevaarlijke speech vinden en ook tegelijk vinden dat er wel iets gedaan moet worden aan migratie.
Fok?quote:Op vrijdag 14 februari 2025 20:48 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Jaja freedom of speech ofzothuisbasis Vance gaat het er zo aan toe:
"The White House bans the AP indefinitely over the use of Gulf of Mexico"
https://edition.cnn.com/2(...)of-mexico/index.html
en
The List of Trump’s Forbidden Words That Will Get Your Paper Flagged at NSF:
activism
activists
advocacy
advocate
advocates
barrier
barriers
biased
biased toward
biases
biases towards
bipoc
black and latinx
community diversity
community equity
cultural differences
cultural heritage
culturally responsive
disabilities
disability
discriminated
discrimination
discriminatory
diverse backgrounds
diverse communities
diverse community
diverse group
diverse groups
diversified
diversify
diversifying
diversity and inclusion
diversity equity
enhance the diversity
enhancing diversity
equal opportunity
equality
equitable
equity
ethnicity
excluded
female
females
fostering inclusivity
gender
gender diversity
genders
hate speech
excluded
female
females
fok
fostering inclusivity
gender
gender diversity
genders
hate speech
hispanic minority
historically
implicit bias
implicit biases
inclusion
inclusive
inclusiveness
inclusivity
increase diversity
increase the diversity
indigenous community
inequalities
inequality
inequitable
inequities
institutional
Igbt
marginalize
marginalized
minorities
minority
multicultural
polarization
political
prejudice
privileges
promoting diversity
race and ethnicity
racial
racial diversity
racial inequality
racial justice
racially
racism
sense of belonging
sexual preferences
social justice
sociocultural
socioeconomic
status
stereotypes
systemic
trauma
under appreciated
under represented
under served
underrepresentation
underrepresented
underserved
undervalued
victim
women
women and underrepresented
Dat blijft een belangrijke nuance. Neemt niet weg dat het af en toe mooi is om te kijken waar orange man nu weer mee komt aanzetten.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 20:54 schreef Pleun2011 het volgende:
Er zijn mensen die pro-Trump zijn omdat ze links en woke een ramp vinden. Dat laatste vind ik zelf ook, maar pro-Trump zal ik nooit worden. Of iemand een goed of een slecht mens is, is natuurlijk subjectief, maar ik vind hem kwaadaardig. Misschien niet zo kwaadaardig als dat kleine mormel in het Kremlin, maar het komt in de buurt. Wanneer je na al de misdaden van Putin nog steeds zijn kont kust, ben je van dezelfde soort.
Die grensbewaking door de EU zag ik net een deskundige over op een of andere nieuwszender. Om voldoende robuustheid uit te stralen heb je daar 200.000 man ter plekke voor nodig en een zelfde aantal om ze na een half jaar af te lossen. Dat is zo'n beetje alle manschappen die alle legers in Europa bij elkaar kunnen mobiliseren.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 20:23 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ikzou het ermee eens zijn , inclusief het verlies van die kerncentrale
maar wel een grens bewaking door de EU en als Putin dood is dan kan het mischien weer terug , na overleg
met een fors grens als tussen Polen en belarussia dan gebeurt er niet veelquote:Op vrijdag 14 februari 2025 21:00 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
Die grensbewaking door de EU zag ik net een deskundige over op een of andere nieuwszender. Om voldoende robuustheid uit te stralen heb je daar 200.000 man ter plekke voor nodig en een zelfde aantal om ze na een half jaar af te lossen. Dat is zo'n beetje alle manschappen die alle legers in Europa bij elkaar kunnen mobiliseren.
En grote kans dat er alsnog "Oekrainse rebellen" aanslagen op die troepen gaan plegen, zoals ten tijde van het neerschieten van MH17.
Ik begrijp je gedachtegang maar ik vind hem wel slecht voor Europa. Het zal best dat Europa moet worden wakkergeschud, maar dat is een proces van jaren. Ondertussen zijn er economische gevolgen voor Europa en is die haatdwerg in het Kremlin de lachende derde. Rusland moet je niet de kans geven om weer sterker te worden.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 20:58 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Toch vind ik Trump (onbedoeld) niet slecht voor Europa. Hij drukt ons met de neus op de feiten. Europa kan niet voortbestaan als het zich blijft gedragen zoals de EU: besluiteloos, afwachtend, niet innoverend, weifelend.
Ik denk niet dat tanks of vliegtuigen zich daar iets van aantrekken. Leuk om infanterie (of illegale immigranten) tegen te houden, maar geen leger. Het is voornamelijk symboolpolitiek. Om een leger tegen te houden heb je surveillance en een minstens net zo groot leger nodig.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 21:06 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
met een fors grens als tussen Polen en belarussia dan gebeurt er niet veel
[ afbeelding ]
Tja, je hebt ook domme Europeanen.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 21:19 schreef stinkielinkie het volgende:
https://babylonbee.com/ne(...)-president-of-europe
Europeans Beg JD Vance To Become President Of Europe
Plaatje 1:Maga-eu "Vance wat een held"quote:
Ga je gang. Maar onthou goed dat wij hier zelf allerlei AZC's bouwen die tot doel hebben mensen op te vangen die gevlucht zijn vanuit Duitsland en Belgie omdat ze daar beschoten en gebombardeerd werden. Dat is geen actie of gebod van Vance geweest.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 21:28 schreef Jed1Gam het volgende:
Plaatje 1:Maga-eu "Vance wat een held"
Plaatje 2:Trump & Putin dealtje sluiten over Ukraine.
Plaatje 3: EU afgezwakt, en betaalt de rekening voor Ukraine.
Racisme is niet de oorzaak van of oplossing voor alle problemen.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 21:32 schreef Tengano het volgende:
[..]
Ga je gang. Maar onthou goed dat wij hier zelf allerlei AZC's bouwen die tot doel hebben mensen op te vangen die gevlucht zijn vanuit Duitsland en Belgie omdat ze daar beschoten en gebombardeerd werden. Dat is geen actie of gebod van Vance geweest.
En sinds we daar mee bezig zijn is onze samenleving volgens sommige mensen er niet op vooruit gegaan. Niet iedereen vindt dat, en sommigen juichen het zelfs toe, maar er zijn ook mensen die dit met grote zorgen aankijken. En Vance is inderdaad ook zo iemand.
Sterker nog, ons asielsyteem bleek er niet voor de oorlogsvluhtlingen uit Oekraine te zijn, het is er voor de massa-immigratie van derdewerelders.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 21:32 schreef Tengano het volgende:
[..]
Ga je gang. Maar onthou goed dat wij hier zelf allerlei AZC's bouwen die tot doel hebben mensen op te vangen die gevlucht zijn vanuit Duitsland en Belgie omdat ze daar beschoten en gebombardeerd werden. Dat is geen actie of gebod van Vance geweest.
Met de EU's en lidstaten hun afbraak van de democratische rechtsstaat en censuur, ten bate van die massa-immigratie vooral, houdt de NATO natuurlijk op een waardengemeenschap te zijn. Het vrije Westen is niet meer. Voor Trump en Vance is het vooral een kwestie van dat zij de vijand geidentifeerd hebben namelijk de globalisten, in eigen huis maar het globalisme brengt met zich mee dat die vijand overal zit en vanaf overal een bedreiging vormt.quote:En sinds we daar mee bezig zijn is onze samenleving volgens sommige mensen er niet op vooruit gegaan. Niet iedereen vindt dat, en sommigen juichen het zelfs toe, maar er zijn ook mensen die dit met grote zorgen aankijken. En Vance is inderdaad ook zo iemand.
Vance boeit dat geen drol, wilt gewoon een grote Afd (Nazi afdeling Europa), waar hij samen met Elon een vinger in de pap heeft. En dan van binnenuit de EU/Europa verzwakken.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 21:32 schreef Tengano het volgende:
[..]
Ga je gang. Maar onthou goed dat wij hier zelf allerlei AZC's bouwen die tot doel hebben mensen op te vangen die gevlucht zijn vanuit Duitsland en Belgie omdat ze daar beschoten en gebombardeerd werden. Dat is geen actie of gebod van Vance geweest.
En sinds we daar mee bezig zijn is onze samenleving volgens sommige mensen er niet op vooruit gegaan. Niet iedereen vindt dat, en sommigen juichen het zelfs toe, maar er zijn ook mensen die dit met grote zorgen aankijken. En Vance is inderdaad ook zo iemand.
Een hele zielige poging. Wat een kansloos stokertje.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 21:18 schreef Jed1Gam het volgende:
Niet de verdeel en heers strategie van Vance inzien.
De regering van de VS doet er alles aan om het op de conferentie over de oorlog in Oekraïne maar niet over Rusland te moeten hebben.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 17:16 schreef michaelmoore het volgende:
https://www.telegraaf.nl/(...)massamigratie-europa
We moeten als EU veel meer aan migratie gaan doen , alleen mensen binnenhalen die echt iets kunnen, dus geen zielepieten meer binnenhalen en die vervolgens opsluiten in hotels.
Geen recht hebbenden uitwijzen dat doen we niet vanwege ons EU "rechtspraak" ,die moeten BBB geven tot en met ST juttemis
https://www.youtube.com/live/TOkaaX8SR-A?si=E3HFdsDv9lSPiB7G
vanaf 13:40
[..]
[..]
Je hebt pas 3,5 weken te maken met mondelinge beledigingen en begint nu al met de vuist op tafel te slaan? Er zijn volkeren die al talloze generaties op die manier en veel erger behandeld/bejegend worden (Zuid-Amerikanen al sinds de 19de eeuw, Chinezen sinds 1949 en natuurlijk talloze moslimlanden).quote:Op vrijdag 14 februari 2025 22:21 schreef Komondeja het volgende:
Naar de hel met de huidige Amerikaanse regering na alle beledigingen van en aanvallen op bevriende westerse landen. Laat vance 's thuis een donderpreek houden. Genoeg misstanden in de VS. Het land is in veel opzichten een schandvlek onder ontwikkelde landen en niet alleen westerse.
En er staan weer wat jankertjes te roepen dat het allemaal 'onacceptabel' is en 'de vs ruzie zoekt'.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 20:58 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Dat blijft een belangrijke nuance. Neemt niet weg dat het af en toe mooi is om te kijken waar orange man nu weer mee komt aanzetten.
Ik had liever gehad dat er een wat gedisciplineerder figuur met iets meer tact kwam.
Toch vind ik Trump (onbedoeld) niet slecht voor Europa. Hij drukt ons met de neus op de feiten. Europa kan niet voortbestaan als het zich blijft gedragen zoals de EU: besluiteloos, afwachtend, niet innoverend, weifelend.
Echte vrienden zeggen het ook wanneer je foute beslissingen neemt. Censuur, de kiezers negeren en de deur wagenwijd open zetten voor miljoenen kansarme migranten zijn foute beslissingen.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 22:21 schreef Komondeja het volgende:
Naar de hel met de huidige Amerikaanse regering na alle beledigingen van en aanvallen op bevriende westerse landen. Laat vance 's thuis een donderpreek houden. Genoeg misstanden in de VS. Het land is in veel opzichten een schandvlek onder ontwikkelde landen en niet alleen westerse.
De VS heeft met haar oorlogen in het Midden-Oosten ook veel kansarme migranten naar ons toe gejaagd.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 23:38 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Echte vrienden zeggen het ook wanneer je foute beslissingen neemt. Censuur, de kiezers negeren en de deur wagenwijd open zetten voor miljoenen kansarme migranten zijn foute beslissingen.
Ander regime. Met dat narrative breken ze net zo goed.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 23:42 schreef luxerobots het volgende:
[..]
De VS heeft met haar oorlogen in het Midden-Oosten ook veel kansarme migranten naar ons toe gejaagd.
Nee, de VS heeft de deur wagenwijd opengezet.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 23:50 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Ander regime. Met dat narrative breken ze net zo goed.
Europa heeft de deur wagenwijd opengezet onder Merkel voor al deze kansarmen.
Ik begrijp dat een zwart-wit stelling en één externe vijand om naar te wijzen fijn is.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 23:53 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Nee, de VS heeft de deur wagenwijd opengezet.
JD Vance, die weet dat zijn bazen er voor gaan zorgen dat hij de volgende president gaat worden, als hij niet voortijdig dood gaat? Je denkt toch niet dat hij zelf zijn beslissingen neemt? Daar hebben zijn multimiljardair TechBro bazen PR teams voor ingehuurd. Hij krijgt instructies.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 23:35 schreef havanagila het volgende:
JD Vance, die weet niet nieteens wat integriteit betekent.
Sterk weerlegd wel.quote:
Hou nou eens op met die slachtofferhouding alsof alles ons maar overkomt!quote:Op vrijdag 14 februari 2025 23:42 schreef luxerobots het volgende:
[..]
De VS heeft met haar oorlogen in het Midden-Oosten ook veel kansarme migranten naar ons toe gejaagd.
Voorlopig heeft Trump nog weinig bereikt. Sterker nog, in zijn vorige termijn is het aantal illegalen alleen maar gestegen. En onder Obama werden er meer uitgezet.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:04 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Hou nou eens op met die slachtofferhouding alsof alles ons maar overkomt!
Er is maar 1 reden waarom al die migranten van buiten Europa nu binnen Europa zijn: omdat we zelf de deur open hebben laten staan.
Er is maar 1 reden waarom die migranten hier nog steeds rondlopen: omdat we zelf te belazerd zijn om ze eruit te flikkeren.
Trump had 2 dagen nodig. Toen zaten de eersten in het vliegtuig naar huis.
hou nou op met je slachtoffergedrag. Slapjanus.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 23:53 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Nee, de VS heeft de deur wagenwijd opengezet.
Obama zat er ook 8 jaar, trump 4 weken.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:05 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Voorlopig heeft Trump nog weinig bereikt. Sterker nog, in zijn vorige termijn is het aantal illegalen alleen maar gestegen. En onder Obama werden er meer uitgezet.
We zullen zien wat hij nu bereikt want nu heeft hij overal de meerderheid.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:05 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Voorlopig heeft Trump nog weinig bereikt. Sterker nog, in zijn vorige termijn is het aantal illegalen alleen maar gestegen. En onder Obama werden er meer uitgezet.
Diezelfde warhoofden die oproepen ten strijde te trekken tegen Rusland roepen tegelijkertijd dat het de schuld van de Vs is dat wij hier iedere Mohammed en zijn ouwe moer binnenlaten.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:10 schreef DeVerzamelaar het volgende:
Ieder weldenkend mens zou tegen massaimmigratie van miljoenen analfabeten en islamitische radicalen zijn. De Islam staat in het teken van onderwerping, dominantie en uitbreiding, als het ware kun je het beschouwen als een demografische militie. Scherp punt dat 'we' als Europa zijnde moord en brand schreeuwen over diverse oorlogen maar zelf een islamitische militie geïmporteerd hebben waar we erg veel last van hebben en ongetwijfeld nog meer last van zullen krijgen. Dit hele continent is in 2 decennia tijd compleet te grabbel gegooid aan progressieve politiek.
Dat moet hier ook gebeuren , ieder boot terug of laten zinken, we maken nu alleen maar mensen smokkelaars stinkend rijkquote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:04 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Hou nou eens op met die slachtofferhouding alsof alles ons maar overkomt!
Trump had 2 dagen nodig. Toen zaten de eersten in het vliegtuig naar huis.
Daarnaast hebben we ook een shitload aan Eritreërs binnengehaald, waar de VS niks mee te maken had.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:10 schreef DeVerzamelaar het volgende:
Ieder weldenkend mens zou tegen massaimmigratie van miljoenen analfabeten en islamitische radicalen zijn. De Islam staat in het teken van onderwerping, dominantie en uitbreiding, als het ware kun je het beschouwen als een demografische militie. Scherp punt dat 'we' als Europa zijnde moord en brand schreeuwen over diverse oorlogen maar zelf een islamitische militie geïmporteerd hebben waar we erg veel last van hebben en ongetwijfeld nog meer last van zullen krijgen. Dit hele continent is in 2 decennia tijd compleet te grabbel gegooid aan progressieve politiek.
Of je kent de cijfers niet, of je bent een liegebeest.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:10 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Obama zat er ook 8 jaar, trump 4 weken.
En in die 4 weken heeft hij meer bereikt dan Europa in 20 en Biden in 4 jaar.
Maar het is wel duidelijk, jouw haat voor Trump zit zo diep dat zelfs als je gewezen wordt op het FEIT dat alleen de Europese onkunde er toe heeft geleid dat we zijn overspoeld met kansarmen je Trump er nog aan de haren bij moet slepen. Treurig wel.
Het getuigd inderdaad allemaal van een stuitende naïviteit en hypocrisie zoals we van ze gewend zijn.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:13 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Diezelfde warhoofden die oproepen ten strijde te trekken tegen Rusland roepen tegelijkertijd dat het de schuld van de Vs is dat wij hier iedere Mohammed en zijn ouwe moer binnenlaten.
Het is zo inconsequent. Niet eens de verantwoordelijkheid voor je eigen grenzen kunnen opbrengen maar wel willen knikkeren met de grote jongens en oorlog voeren met Rusland.
Het is van een waanzin en naïviteit die bijna niet te bevatten is.
Daar is ook niets mis meequote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:20 schreef luxerobots het volgende:
Trump, het grootkapitaal en de agro-industrie hebben nu eenmaal goedkope handjes nodig.
[
Lees je wel wat ik zeg?quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:20 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Of je kent de cijfers niet, of je bent een liegebeest.
Obama was heel wat effectiever met het uitzetten van illegalen dan Trump. Niet gek, Trump, het grootkapitaal en de agro-industrie hebben nu eenmaal goedkope handjes nodig.
[ afbeelding ]
Wel willen knikkeren? Het is de VS dat nu een dealtje met Poetin maakt en de hete aardappel doorschuift.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:13 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
Het is zo inconsequent. Niet eens de verantwoordelijkheid voor je eigen grenzen kunnen opbrengen maar wel willen knikkeren met de grote jongens en oorlog voeren met Rusland.
There are lies, damn lies and statistics.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:20 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Of je kent de cijfers niet, of je bent een liegebeest.
Obama was heel wat effectiever met het uitzetten van illegalen dan Trump. Niet gek, Trump, het grootkapitaal en de agro-industrie hebben nu eenmaal goedkope handjes nodig.
[ afbeelding ]
De VS gaan helemaal niet over ons beleid. Ze moeten alleen hun bek houden over zooi die ze zelf veroorzaakt hebben.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:10 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Obama zat er ook 8 jaar, trump 4 weken.
En in die 4 weken heeft hij meer bereikt dan Europa in 20 en Biden in 4 jaar.
Maar het is wel duidelijk, jouw haat voor Trump zit zo diep dat zelfs als je gewezen wordt op het FEIT dat alleen de Europese onkunde er toe heeft geleid dat we zijn overspoeld met kansarmen je Trump er nog aan de haren bij moet slepen. Treurig wel.
Sowieso kan Europa alleen hun eigen regeringen verantwoordelijk houden voor het desastreuze beleid van de afgelopen 25 jaar.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:16 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Daarnaast hebben we ook een shitload aan Eritreërs binnengehaald, waar de VS niks mee te maken had.
Precies. Hou nou op met immigranten overal de schuld van geven. We hebben zelf 30 jaar op regeringen gestemd die het allemaal verpest hebben. Daar hadden we die paar stemmen van de immigranten niet voor nodig. Maar ja, we gaan uiteraard niet toegeven dat we het zelf verpest hebben door steeds tegen ons eigen belang in te stemmen! Zo dom zijn we niet!quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:07 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
hou nou op met je slachtoffergedrag. Slapjanus.
Behalve als het zo uitkomt he, want 34 minuten geleden beweerde je nog dat de vs de Europese grenzen heeft opengezet.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:27 schreef -XOR- het volgende:
[..]
De VS gaan helemaal niet over ons beleid. Ze moeten alleen hun bek houden over zooi die ze zelf veroorzaakt hebben.
Totaal inconsequent dus.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 23:53 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Nee, de VS heeft de deur wagenwijd opengezet.
Ik vergelijk woorden met daden. Trump roept veel. Maar bereikt weinig.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:25 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Lees je wel wat ik zeg?
Ik zeg dat Trump er pas 4 weken zit. Wat snap je daar niet aan. Je vergelijkt appels met peren..
Je lijkt vaker dingen niet te weten of te lezen, waar zeg ik dat?quote:Verder gaat het niet om wie de meeste migranten uitzet. Dit is je Trump derangement die weer opspeelt. Eerst verwijt je Trump migranten uit te zetten, nu bereikt hij zogenaamd niks want Obama heeft meer uitgezet.
Illegalen hebben niet het recht om hier te zijn, en zullen dus uitgezet moeten worden.quote:Wat is het nu? Is illegalen uitzetten nu wel of niet goed? Of is per definitie alles wat Trump doet fout?
Het gaat me om het onderliggende. Trump maakt een zootje van de politiek. En Vance komt de aandacht afleiden door iets te roepen over immigranten. Hij moet zich niet in de Europese politiek willen mengen, maar zich lekker met zijn eigen land bemoeien.quote:Laat je nakijken man, dit is niet meer gezond.
Nodigt de VS deze 'vluchtelingen' allemaal op de rode loper uit in Europa of doen we dat zelf?quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:27 schreef -XOR- het volgende:
[..]
De VS gaan helemaal niet over ons beleid. Ze moeten alleen hun bek houden over zooi die ze zelf veroorzaakt hebben.
Zoals ik heb aangetoond hebben de VS bij lange na niet alles veroorzaakt en Vance en Trump trekken ook van leer tegen het VS politieagent model.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:27 schreef -XOR- het volgende:
[..]
De VS gaan helemaal niet over ons beleid. Ze moeten alleen hun bek houden over zooi die ze zelf veroorzaakt hebben.
Vluchtelingenstromen op gang brengen door op leugenachtige gronden oorlogen te beginnen is niet 'gaan over beleid'. Eerst goed nadenken dus.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:30 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Behalve als het zo uitkomt he, want 34 minuten geleden beweerde je nog dat de vs de Europese grenzen heeft opengezet.
[..]
Totaal inconsequent dus.
Dus ik geef Europa en zijn regeringende schuld van de problemen die er zijn in Europa. En vervolgens begin jij te bazelen over migranten de schuld geven om daarna af te sluiten met iets over een Pavlovreactiequote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:29 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Precies. Hou nou op met immigranten overal de schuld van geven. We hebben zelf 30 jaar op regeringen gestemd die het allemaal verpest hebben. Daar hadden we die paar stemmen van de immigranten niet voor nodig. Maar ja, we gaan uiteraard niet toegeven dat we het zelf verpest hebben door steeds tegen ons eigen belang in te stemmen! Zo dom zijn we niet!
Maar eigenlijk wel. Marketing en Pavlov zijn heel goed in mensen aansturen. Je denkt misschien wel dat je zelf een beslissing neemt, maar die marketeers lachen in hun vuistje. Nee, jij natuurlijk niet! Maar de overgrote meerderheid wel.
Jij bent echt slecht in statistiek.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:26 schreef Richestorags het volgende:
[..]
There are lies, damn lies and statistics.
Het aantal illegalen nam onder Trump harder af dan onder Obama, wat betekende dat onder Obama er ook meer binnen kwamen (wat het überhaupt makkelijker maakt om ze uit te zetten).
[ afbeelding ]
Goed nadenken.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:32 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Vluchtelingenstromen op gang brengen door op leugenachtige gronden oorlogen te beginnen is niet 'gaan over beleid'. Eerst goed nadenken dus.
Ja slachtoffertje. De VS zijn de grote boeman. Maar hier in Europa hebben we 25 jaar apathisch toegekeken en terwijl de bloedspetters wekelijks van de straten worden geveegd in Duitsland wordt er een asielwet getorpedeerd om de AfD niet te legitimeren.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:32 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Vluchtelingenstromen op gang brengen door op leugenachtige gronden oorlogen te beginnen is niet 'gaan over beleid'. Eerst goed nadenken dus.
Daar gaat de VS niet over.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:34 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Goed nadenken.
Wie laat die vluchtelingenstroom vervolgens Europa binnen? De Vs of laat Europa die zelf binnen?
Goed nadenken...
Nee. Dus...quote:
Is totale onzin. Danku.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 23:53 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Nee, de VS heeft de deur wagenwijd opengezet.
Je ziet duidelijk een afname in de grafiek van het totaal aantal ongedocumenteerden tot aan het jaar 2020...quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:33 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Jij bent echt slecht in statistiek.
Tussen 2008 en 2016 nam het aantal af, onder Trump nam het weer toe.
We proberen de rijkdom van de hele wereld zoveel mogelijk te herverdelen in ons eigen voordeel. Het interesseert maar heel weinig mensen hier hoeveel zielige Amerikanen er doodgaan, dat is allemaal hun eigen schuld. Wat ons interesseert is hoeveel geld we ze afhandig kunnen maken, zodat wij rijker worden.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:31 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Nodigt de VS deze 'vluchtelingen' allemaal op de rode loper uit in Europa of doen we dat zelf?
De VS hebben met hun gepook een Völkerwanderung op gang gebracht inderdaad.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:36 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Nee. Dus...
[..]
Is totale onzin. Danku.
En waarom trekt die juist naar Europa?quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:39 schreef -XOR- het volgende:
[..]
De VS hebben met hun gepook een Völkerwanderung op gang gebracht inderdaad.
De meeste mensen nemen eerst met hun gevoel een beslissing en proberen dat dan met logica goed te laten klinken. Jij moet nog flink oefenen op dat tweede deel, want dat gaat je slecht af.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:38 schreef DeVerzamelaar het volgende:
Als Europa gewoon een stringent vluchtelingenbeleid en sterke grensbewaking had gehad dan waren al die door de VS ontketende vluchtelingenstromen niet ons pakkie an geweest. Maar dat 'kan niet en het is allemaal moeilijk'. We kiezen er zelf voor deze mensen allemaal te huisvesten, geen wonder dat ze andere continenten links laten liggen en massaal naar Europa trekken. De VS daar de schuld van geven is zoals gezegd clownesk.
Dus? Al was het Tante Ria op 3 hoog die dat had gedaan. Wij hebben het laten gebeuren. Waarom is zelfreflectie zo moeilijk voor sommigen?quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:39 schreef -XOR- het volgende:
[..]
De VS hebben met hun gepook een Völkerwanderung op gang gebracht inderdaad.
Daar mag je Rutte voor bedanken.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:38 schreef DeVerzamelaar het volgende:
Als Europa gewoon een stringent vluchtelingenbeleid en sterke grensbewaking had gehad dan waren al die door de VS ontketende vluchtelingenstromen niet ons pakkie an geweest. Maar dat 'kan niet en het is allemaal moeilijk'. We kiezen er zelf voor deze mensen allemaal te huisvesten, geen wonder dat ze andere continenten links laten liggen en massaal naar Europa trekken. De VS daar de schuld van geven is zoals gezegd clownesk.
Obama is gekozen in 2008 en in 2009 aan de slag gegaan. Er zijn toen meer mensen uitgezet, en ook in absolute getallen daalde het aantal migranten harder dan onder Trump. Die er van begin 2017 tot begin 2021 zat.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:37 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Je ziet duidelijk een afname in de grafiek van het totaal aantal ongedocumenteerden tot aan het jaar 2020...
Met je "jij bent echt slecht in statistiek". Ik heb niet met je geknikkerd.
Heel snugger kom je zo niet over.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:43 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Ik heb even gemist dat Rutte uit de VS komt. Lag het nou aan de VS of aan Rutte?
Zie je ook vaak bij mensen die positief zijn over Trump. Neem je serieus wat Trump roept, vind je hem misschien een goede kerel. Zie je wat hij doet, dan zie je dat het een incompetente zak hooi is.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:40 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
De meeste mensen nemen eerst met hun gevoel een beslissing en proberen dat dan met logica goed te laten klinken. Jij moet nog flink oefenen op dat tweede deel, want dat gaat je slecht af.
Op dat punt waren we net al. En toen zei ik: wie heeft die stroom vervolgens Europa binnen gelaten? Wie is vervolgens te belazerd on ze er uit te zetten.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:39 schreef -XOR- het volgende:
[..]
De VS hebben met hun gepook een Völkerwanderung op gang gebracht inderdaad.
Dat is niet waar want je kunt zien dat het absolute aantal illegalen lager is in de Trump jaren dan in de Obama jaren in de grafiek die ik heb gepost.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:44 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Obama is gekozen in 2008 en in 2009 aan de slag gegaan. Er zijn toen meer mensen uitgezet, en ook in absolute getallen daalde het aantal migranten harder dan onder Trump. Die er van begin 2017 tot begin 2021 zat.
Ik stel een vraag want eerder zei je nog dat het de schuld van de VS was maar nu mogen we Rutte ineens bedanken.quote:
Rutte komt toch echt uit Europa.quote:
Het op gang komen van de migratiestroom is door de Amerikanen veroorzaakt. Rutte met zijn Jules de Korte-visie heeft een gemeenschappelijke Europese aanpak steeds tegengehouden. Die zei daarbij gewoon: "Die vluchtelingen zitten niet hier maar in Italie en Griekenland, dus dat is niet ons probleem".quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:47 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Ik stel een vraag want eerder zei je nog dat het de schuld van de VS was maar nu mogen we Rutte ineens bedanken.
Rutte komt toch echt uit Europa.quote:
Omdat hij de vs en het liefst trump de schuld wil geven van het falen van zijn Europese leiders maar daar eigenlijk geen steekhoudende argumenten voor heeft en daardoor al bij de eerste kritische tegenwerpingen direct vastloopt in zijn redeneren.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:47 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Ik stel een vraag want eerder zei je nog dat het de schuld van de VS was maar nu mogen we Rutte ineens bedanken.
Dus je kan het persoonlijk maken, je kunt je ook afvragen waarom je het zo verwarrend maakt.
Fijn dat we het eens zijn en dat het dus echt aan Europa zelf ligt dat we hier met al die 'vluchtelingen' zitten.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:50 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Het op gang komen van de migratiestroom is door de Amerikanen veroorzaakt. Rutte met zijn Jules de Korte-visie heeft een gemeenschappelijke Europese aanpak steeds tegengehouden. Die zei daarbij gewoon: "Die vluchtelingen zitten niet hier maar in Italie en Griekenland, dus dat is niet ons probleem".
LOLquote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:50 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Rutte komt toch echt uit Europa.
Kan ik hieruit concluderen dat ook jij tot het inzicht bent gekomen dat de Europeanen er zelf een puinhoop van gemaakt hebben?
[..]
Omdat hij de vs en het liefst trump de schuld wil geven van het falen van zijn Europese leiders maar daar eigenlijk geen steekhoudende argumenten voor heeft en daardoor al bij de eerste kritische tegenwerpingen direct vastloopt in zijn redeneren.
Ja mijn beste vriend, dat is het leven.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:50 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Het op gang komen van de migratiestroom is door de Amerikanen veroorzaakt. Rutte met zijn Jules de Korte-visie heeft een gemeenschappelijke Europese aanpak steeds tegengehouden. Die zei daarbij gewoon: "Die vluchtelingen zitten niet hier maar in Italie en Griekenland, dus dat is niet ons probleem".
Nee, het is een combinatie van factoren geweest.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:52 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Fijn dat we het eens zijn en dat het dus echt aan Europa zelf ligt dat we hier met al die 'vluchtelingen' zitten.
Ik heb gelijk hè?quote:
Neuh, die externe locus of control is meer een rechts dingetje. Ik heb niet zoveel moeite met de vluchtelingen.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:54 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Ja mijn beste vriend, dat is het leven.
Één van de basisaxioma's binnen de psychologie is dat je verantwoordelijk bent voor een probleem dat jij niet hebt gecreëerd, bijvoorbeeld een trauma.
Hoe leven jullie je leven? Heeft daar een ander het ook altijd gedaan?
Dat heb ik hier al veeeeeeeer voordat jij hiermee aankomt gezegd en anderen met mij.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:54 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Nee, het is een combinatie van factoren geweest.
In Rusland of de Arabische landen hebben ze geen vluchtelingenproblematiek. Denk jij dat het een natuurverschijnsel is dat die stroom richting Europa komt?quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:54 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Nee, het is een combinatie van factoren geweest.
En nog van een onafhankelijke bron ook, ik ben onder de indruk.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:46 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Dat is niet waar want je kunt zien dat het absolute aantal illegalen lager is in de Trump jaren dan in de Obama jaren in de grafiek die ik heb gepost.
Wie is hier nou slecht in statistiek?
Het is dus een ruwe schatting.quote:1. Estimate the total number of immigrants living in the country in a particular year using data from U.S. censuses and government surveys such as the American Community Survey and the Current Population Survey.
2. Estimate the number of immigrants living in the U.S. legally using official counts of immigrant and refugee admissions together with other demographic data (for example, death and out-migration rates).
3. Subtract our estimate of lawful immigrants from our estimate of the total immigrant population. This provides an initial estimate of the unauthorized immigrant population.
Ik heb er geen last van dus het zit wel goed....quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:55 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Neuh, die externe locus of control is meer een rechts dingetje. Ik heb niet zoveel moeite met de vluchtelingen.
ROFLOLquote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:55 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
In Rusland of de Arabische landen hebben ze geen vluchtelingenproblematiek. Denk jij dat het een natuurverschijnsel is dat die stroom richting Europa komt?
De Russen hebben in Syrië veel ellende (en vluchtelingen veroorzaakt) op dezelfde manier als wat ze nu in Oekraïne doen (bijvoorbeeld met het beschieten van flats en ziekenhuizen).quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:46 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
Maar wie waren er vrolijk oorlog aan het voeren in Libië, Syrië, Mali?
De Russen hadden weinig ophitsers vanuit Europa nodig (we zijn in Europa juist heel rustig en passief gebleven, achteraf gezien te passief).quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:46 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
Wie stonden er de oekraieners op te hitsen op het maidanplein? Dat waren toch echt de Europeanen zelf.
De groep die zwart wordt betaald mis je onder elke president in deze methode en je zou moeten kunnen aantonen dat onder Trump precies die groep zoveel toenam dat er alsnog meer illegalen in het land waren.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:56 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
En nog van een onafhankelijke bron ook, ik ben onder de indruk.
Maar het is natuurlijk wel de vraag hoe je die illegalen kunt tellen. Misschien door het aantal werkgevers waarvan ze een adres hebben af te trekken van het aantal waarover sociale voorzieningen worden betaald? Dan mis je natuurlijk wel de groep die zwart wordt betaald.
Maar het kan natuurlijk ook gewoon een schatting zijn. Zelf zeggen ze het zo te doen:
[..]
Het is dus een ruwe schatting.
De Russen hebben toen de vluchtelingenstroom dreigde op te drogen in Syrie zelfs burgerdoelen bestookt om de stroom nieuw leven in te blazen.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:58 schreef luxerobots het volgende:
[..]
De Russen hebben in Syrië veel ellende (en vluchtelingen veroorzaakt) op dezelfde manier als wat ze nu in Oekraïne doen (bijvoorbeeld met het beschieten van flats en ziekenhuizen).
[..]
De Russen hadden weinig ophitsers vanuit Europa nodig (we zijn in Europa juist heel rustig en passief gebleven, achteraf gezien te passief).
Argumenten zijn op. Helemaal vastgelopen ben je. Wat rest is deze treurigheid.quote:
Het is nogal een onhandige statistiek, omdat het niet alle jaren duidelijk laat zien. Maar het lijkt me duidelijk dat Trump niet goed was in het uitzetten van illegale immigranten.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:46 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Dat is niet waar want je kunt zien dat het absolute aantal illegalen lager is in de Trump jaren dan in de Obama jaren in de grafiek die ik heb gepost.
Wie is hier nou slecht in statistiek?
quote:Op zaterdag 15 februari 2025 01:00 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Argumenten zijn op. Helemaal vastgelopen ben je. Wat rest is deze treurigheid.
Dus we zijn gegaan van het is Amerika's schuld naar het is Rutte's schuld naar het is Ruslands schuld?quote:Op zaterdag 15 februari 2025 01:00 schreef -XOR- het volgende:
[..]
De Russen hebben toen de vluchtelingenstroom dreigde op te drogen in Syrie zelfs burgerdoelen bestookt om de stroom nieuw leven in te blazen.
quote:Op zaterdag 15 februari 2025 01:05 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Dus we zijn gegaan van het is Amerika's schuld naar het is Rutte's schuld naar het is Ruslands schuld?
Ik denk dat we zometeen hier gaan belanden:
[ afbeelding ]
We hebben meerdere verdragen, die het makkelijk maken voor buitenlanders om hier binnen te komen. De meeste via de EU. Dat is ook het grote probleem van Faber: je moet daar nu eenmaal aan voldoen.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:46 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Op dat punt waren we net al. En toen zei ik: wie heeft die stroom vervolgens Europa binnen gelaten? Wie is vervolgens te belazerd on ze er uit te zetten.
Juist. Niet de amerikanen maar de Europeanen zelf.
En je kan de VS wel de schuld geven van vluchtelingenstromen creëren. Maar wie waren er vrolijk oorlog aan het voeren in Libië, Syrië, Mali? Wie stonden er de oekraieners op te hitsen op het maidanplein? Dat waren toch echt de Europeanen zelf.
Maar vind je het nou zelf niet een beetje inconsequent? Enerzijds als Europa een eigen plan willen trekken maar anderszijds niet eens in staat zijn de meest triviale taak uit te voeren: bescherming van het grondgebied tegen ongewenst indringers.
Het staat natuurlijk van te voren wel al vast, dat het niet onze eigen schuld is. Stel je voor!quote:Op zaterdag 15 februari 2025 01:05 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Dus we zijn gegaan van het is Amerika's schuld naar het is Rutte's schuld naar het is Ruslands schuld?
Ik denk dat we zometeen hier gaan belanden:
[ afbeelding ]
Dat is het uiteraard wel.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 01:12 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Het staat natuurlijk van te voren wel al vast, dat het niet onze eigen schuld is. Stel je voor!
Dan zal ik het voor simpel rechts nog een keer duiden: de VS hebben met hun gore tengeltjes zitten wroeten op plekken waar ze niets te zoeken hadden en daardoor is een vluchtelingen- en algehele migratiestroom op gang gekomen. Rusland zag dat aan en zag mogelijkheden tot ontwrichting en heeft deze stromen daarom ingezet als wapen tegen West-Europa. In Europa zelf hebben we niet adequaat genoeg gereageerd op de plotselinge toestroom van vluchtelingen, maar zelfs als we de buitengrenzen beter hadden bewaakt en voor een efficiëntere schrifting hadden gezorgd zou er nog steeds sprake zijn van een behoorlijke vluchtelingenpopulatie die de Europese landen zouden moeten opvangen.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 01:09 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Ja er is geen touw meer aan vast te knopen.
Dat is goed meester. Simpel zijn wij van geest, leg het ons alsjeblieft uit.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 01:32 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Dan zal ik het voor simpel rechts nog een keer duiden:
Die vluchtelingenstroom is pas op gang gekomen bij het uitbarsten van de Syrische burgeroorlog in 2011. We kunnen ons afvragen of deze ook zonder een wettelloos Irak was uitgebarsten, waarschijnlijk wel. Er was momentum via de Arabische Lente, er was een enorme onvrede in Syrië over de droogte in 2007 en het Assad regime was niet populair.quote:de VS hebben met hun gore tengeltjes zitten wroeten op plekken waar ze niets te zoeken hadden en daardoor is een vluchtelingen- en algehele migratiestroom op gang gekomen.
Geen argument om het niet beter te doen als Europa. Je moet roeien met de riemen die je hebt. Europa had het aantal tot een minimum kunnen beperken door deals te sluiten, een leger op te bouwen en de grens af te sluiten, verdragen op te zeggen, mensensmokkelaars en NGO's opsluiten, boten terugsturen, uitkeringen en huizen niet zomaar beschikbaar te maken voor statushouders etc. etc.quote:Rusland zag dat aan en zag mogelijkheden tot ontwrichting en heeft deze stromen daarom ingezet als wapen tegen West-Europa. In Europa zelf hebben we niet adequaat genoeg gereageerd op de plotselinge toestroom van vluchtelingen, maar zelfs als we de buitengrenzen beter hadden bewaakt en voor een efficiëntere schrifting hadden gezorgd zou er nog steeds sprake zijn van een behoorlijke vluchtelingenpopulatie die de Europese landen zouden moeten opvangen.
Sorry waar ligt dat land? In Centraal-Azië?quote:Dan geeft het voor Tjappie Vance van semidictatuur Trumpestan geen pas om bondgenoot Europa 'de les te lezen'.
Waarom is het idioot om Europa op het feit te wijzen dat we een groot probleem hebben en er niks aan doen?quote:Los van de schuldvraag is het sowieso nogal idioot om dat te doen. Stel je voor dat Von der Leyen had gemeend de VS op de vingers te moeten tikken over de fentanylproblematiek.
denk jij dat europa verstandig om gaat met de bootjes mensen ?/quote:Op zaterdag 15 februari 2025 01:32 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Dan zal ik het voor simpel rechts nog een keer duiden: de VS hebben met hun gore tengeltjes zitten wroeten op plekken waar ze niets te zoeken hadden en daardoor is een vluchtelingen- en algehele migratiestroom op gang gekomen. Rusland zag dat aan en zag mogelijkheden tot ontwrichting en heeft deze stromen daarom ingezet als wapen tegen West-Europa. In Europa zelf hebben we niet adequaat genoeg gereageerd op de plotselinge toestroom van vluchtelingen, maar zelfs als we de buitengrenzen beter hadden bewaakt en voor een efficiëntere schrifting hadden gezorgd zou er nog steeds sprake zijn van een behoorlijke vluchtelingenpopulatie die de Europese landen zouden moeten opvangen.
Dan geeft het voor Tjappie Vance van semidictatuur Trumpestan geen pas om bondgenoot Europa 'de les te lezen'. Los van de schuldvraag is het sowieso nogal idioot om dat te doen. Stel je voor dat Von der Leyen had gemeend de VS op de vingers te moeten tikken over de fentanylproblematiek.
Nu.nlquote:Journalisten van AP zijn niet langer welkom bij persmomenten van het Witte Huis. Het Amerikaanse persbureau weigert de Golf van Mexico nu de Golf van Amerika te noemen nadat president Donald Trump de naam veranderde.
Mensen op staande voet ontslaan zonder enig proces, en complete overheid websites deleten omdat er een bepaald woordje op staat dat je wilt verbieden.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:10 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Obama zat er ook 8 jaar, trump 4 weken.
En in die 4 weken heeft hij meer bereikt dan Europa in 20 en Biden in 4 jaar.
In welke alternatieve realiteit begeef jij je? Egypte, Libie, Jordanie, Libanon, maar tegenwoordig ook steeds vaker transitlanden als Marokko en Algerije hebben vluchtelingenproblematiek.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 00:55 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
In Rusland of de Arabische landen hebben ze geen vluchtelingenproblematiek. Denk jij dat het een natuurverschijnsel is dat die stroom richting Europa komt?
Ik zal hem even een heldere boodschap geven. Door hun oorlogen zitten wij hier met vluchtelingen die eigenlijk direct op het vliegtuig gezet moeten worden naar de VS.quote:Op vrijdag 14 februari 2025 17:18 schreef Richestorags het volgende:
Heldere boodschap. Don't shoot the messenger.
Prima toespraak inderdaad. Pijnlijk dat die aan dovemansoren is gericht. De Europese bureaucraten zouden zich kapot moeten schamen.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 08:43 schreef Viesdik het volgende:
Wouw, wat een oprechte en confronterende toespraak. Geen woord aan gelogen en zeer terecht.
Schamen waarvoor precies?quote:Op zaterdag 15 februari 2025 08:49 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Prima toespraak inderdaad. Pijnlijk dat die aan dovemansoren is gericht. De Europese bureaucraten zouden zich kapot moeten schamen.
Hoe ze vrijheid en democratie om zeep helpen door te doen alsof ze die beschermen.quote:
Hoe wordt die om zeep geholpen dan?quote:Op zaterdag 15 februari 2025 09:04 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Hoe ze vrijheid en democratie om zeep helpen door te doen alsof ze die beschermen.
Vance geeft er goede voorbeelden van:quote:Op zaterdag 15 februari 2025 09:05 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Hoe wordt die om zeep geholpen dan?
Vance is wel zo'n beetje de laatste die wat moet zeggen over ongeldige verkiezingsuitslagen, met die debiele Capitool bestormingquote:Op zaterdag 15 februari 2025 09:08 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Vance geeft er goede voorbeelden van:
- een verkiezingsuitslag ongeldig verklaren of dreigen te verklaren vanwege buitenlandse beïnvloeding;
- een sovjetterm als 'desinformatie' gebruiken om de vrijheid van meningsuiting in te perken;
- het recht op burgerlijk protest inperken als de inhoud van dat protest je niet aanstaat (bijv. koranverbranding).
Want het is een goed idee als schurkenregimes onze landen kapen?quote:Op zaterdag 15 februari 2025 09:08 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Vance geeft er goede voorbeelden van:
- een verkiezingsuitslag ongeldig verklaren of dreigen te verklaren vanwege buitenlandse beïnvloeding;
Want alles dat op internet staat is waar?quote:- een sovjetterm als 'desinformatie' gebruiken om de vrijheid van meningsuiting in te perken;
Dat zijn gewoon bestaande wetten die gaan over openbare orde. Niet anders dan bij voetbalwedstrijden.quote:- het recht op burgerlijk protest inperken als de inhoud van dat protest je niet aanstaat (bijv. koranverbranding).
En vergeet ook niet de censuur als het verbieden van boeken voor kinderen als ze niet corresponderen met hun invulling van hun streng-christelijke geloof of zoals nu het verbannen van AP uit het Witte Huis, omdat ze niet het klaarblijkelijk politiek correcte "Golf van Amerika" gebruikten. Komt nog bij dat het demonstratierecht in Europa vaak beter geregeld is dan in de VS.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 09:10 schreef TLC het volgende:
[..]
Vance is wel zo'n beetje de laatste die wat moet zeggen over ongeldige verkiezingsuitslagen, met die debiele Capitool bestorming
De antidemocraat aan het woord. Het was gewoon een eerlijke verkiezing. De mensen hebben echt zo gestemd.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 09:11 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Want het is een goed idee als schurkenregimes onze landen kapen?
Het eerste wat schurken regimes doorgaans doen is verkiezingen cancelen of ongeldig verklaren wegens "sabotage" of "beïnvloeding". Dat schrijft Solzjenytsin al in de Goelagarchipel.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 09:11 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Want het is een goed idee als schurkenregimes onze landen kapen?
[..]
nee. Moet dat dan? En hebben wij een ministerie van waarheid nodig om voor ons te bepalen wat waar is of kunnen volwassen mensen dat doorgaans zelf?quote:Want alles dat op internet staat is waar?
[..]
niet waar. Het vonnis waar Vance aan refereerde sprak zelfs uit dat er eigenlijk geen wet is die het verbranden van een koran verbiedquote:Dat zijn gewoon bestaande wetten die gaan over openbare orde. Niet anders dan bij voetbalwedstrijden.
Jij bent een typische d66 aanhanger. Alles omkeren en graag voor een ander bepalen wat de waarheid is en andere invalshoeken het liefst willen verbieden. Toevalligerwijs valt de "waarheid" altijd samen met je eigen D66 visie.quote:Maar Vance is een typische extrreemrechtse politicus. Anderen beschuldigen van wat hij zelf doet.
Het is een volstrekt bizarre notie dat een verkiezingsuitslag ongeldig zou zijn als er sprake is van 'buitenlandse beïnvloeding'. Kiezers worden beïnvloed, deal with it. Het getuigt van een ongelooflijke ondermijning van de vrijheid van mensen om te bepalen wanneer hun mening wel en niet telt.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 09:11 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Want het is een goed idee als schurkenregimes onze landen kapen?
Dat is een stropopredenering: je bestrijdt een standpunt dat ik niet inneem.quote:Want alles dat op internet staat is waar?
Daar denkt Amnesty anders over: wetten worden misbruikt en te ruim geïnterpreteerd. Bovendien zijn wetten niet per definitie moreel. Het zou wat zijn, dat al onze wetten het eindpunt zijn van een maatschappelijke ontwikkeling. Dan hoeven we niks meer te veranderen dus?quote:Dat zijn gewoon bestaande wetten die gaan over openbare orde. Niet anders dan bij voetbalwedstrijden.
Schurkenregimes gebruiken inderdaad termen als 'desinformatie' en 'buitenlandse beínvloeding' om burgers vrijheden te ontnemen. Het is zó doorzichtig. Bijna allemaal lezen we Orwell op school, maar als wat hij omschrijft dan in het echt gebeurt is een grote groep er blind voor.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 09:16 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Het eerste wat schurken regimes doorgaans doen is v
[..]
Wie zegt dat hij het niet mag zeggen? Dat hij hypocriete onzin verkoopt maakt niet dat hij dingen niet mag zeggen.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 09:19 schreef VEM2012 het volgende:
Overigens bewijzen de politici (en hun slaafse volgers) wel het gelijk van Vance door in koor te roepen dat hij dit niet had mogen zeggen.
Het is vooral een waarschuwing aan Europa. Als je de boel blijft verkloten hier, ga ons dan niet vragen om de troep op te ruimen.
Een voorbeeld? Pistorius.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 09:20 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Wie zegt dat hij het niet mag zeggen? Dat hij hypocriete onzin verkoopt maakt niet dat hij dingen niet mag zeggen.
Ik zie het niet alleen als een waarschuwing, maar ook als morele steun voor een grote groep die ongenoegen heeft met de huidige gang van zaken. We leven in democratieën en uiteindelijk hebben onze leiders zich te voegen naar de wil van het volk. Verandering is mogelijk. Wir schaffen das.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 09:19 schreef VEM2012 het volgende:
Het is vooral een waarschuwing aan Europa. Als je de boel blijft verkloten hier, ga ons dan niet vragen om de troep op te ruimen.
Heb je een quote? Ik lees bv.quote:
quote:Pistorius begon zijn toespraak door te zeggen dat hij een tekst had voorbereid die over de veiligheid in Europa ging, maar zei dat hij de woorden van Vance niet onweersproken kon laten. "Wij staan voor het recht om kritiek te leveren. Dat is vanzelfsprekend in een democratie."
Volgens de defensieminister vergeleek Vance toestanden in delen van Europa met autoritaire regimes. "Dat is niet acceptabel."
Het ironische is dat Pistorius precies het type kop in het zand stekende regent is dat Vance beschrijft in zijn toespraak.quote:
Ik las dit stuk van de NOS en hoop van harte dat de journalist zijn of haar werk slecht heeft gedaan, want anders is het een fraai staaltje Doublespeak van Pistorius.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 09:25 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Het ironische is dat Pistorius precies het type kop in het zand stekende regent is dat Vance beschrijft in zijn toespraak.
Hey, nog een slachtoffer die denkt dat het Europa is overkomen.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 07:12 schreef Chadi het volgende:
[..]
Ik zal hem even een heldere boodschap geven. Door hun oorlogen zitten wij hier met vluchtelingen die eigenlijk direct op het vliegtuig gezet moeten worden naar de VS.
Hoe bedoel je doublespeak? Je kunt prima iets toegestaan en onacceptabel vinden. Dat lijkt me zo'n beetje de kern van vrijheid van meningsuiting en wat andere vrijheden die we hebben; denk bv. ook aan de vrijheid van religie.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 09:27 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik las dit stuk van de NOS en hoop van harte dat de journalist zijn of haar werk slecht heeft gedaan, want anders is het een fraai staaltje Doublespeak van Pistorius.
quote:Mag ik als buitenlandse werknemer in Nederland werken?
Of u in Nederland mag werken hangt af van uw nationaliteit. U mag gewoon in Nederland werken als u uit een ander land van de Europese Unie (EU) komt. Als u niet uit de EU komt gelden er voorwaarden. U heeft dan bijvoorbeeld een werkvergunning nodig. Voor bepaalde groepen gelden speciale regels. Bijvoorbeeld voor studenten, kennismigranten en artiesten.
Vrije toegang tot Nederlandse arbeidsmarkt EU-burgers
Als u uit 1 van de volgende landen komt kunt u zonder visum, verblijfsvergunning of werkvergunning in Nederland werken:
Krankzinnig genoeg zijn beide verklaringen die je geeft zeer plausibel. Wat een tijden...quote:Op zaterdag 15 februari 2025 09:27 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik las dit stuk van de NOS en hoop van harte dat de journalist zijn of haar werk slecht heeft gedaan, want anders is het een fraai staaltje Doublespeak van Pistorius.
Zodra politici het woord "onacceptabel" gebruiken als reactie op iets weet je dat je met een regent te maken hebt.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 09:25 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Het ironische is dat Pistorius precies het type kop in het zand stekende regent is dat Vance beschrijft in zijn toespraak.
Ook.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 09:24 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik zie het niet alleen als een waarschuwing, maar ook als morele steun voor een grote groep die ongenoegen heeft met de huidige gang van zaken. We leven in democratieën en uiteindelijk hebben onze leiders zich te voegen naar de wil van het volk. Verandering is mogelijk. Wir schaffen das.
Wat begrijp je niet aan je eigen quote zou ik willen vragen…quote:Op zaterdag 15 februari 2025 09:25 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Heb je een quote? Ik lees bv.
[..]
Hij zal zich wel aangesproken hebben gevoeld.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 09:25 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Het ironische is dat Pistorius precies het type kop in het zand stekende regent is dat Vance beschrijft in zijn toespraak.
Ik verwacht dan dat er uiteindelijk toch niks gebeurt.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 09:35 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Zodra politici het woord "onacceptabel" gebruiken als reactie op iets weet je dat je met een regent te maken hebt.
Wat begrijp jij er niet aan? Hij zegt daar expliciet dat hij het wel toegestaan doch onacceptabel vindt. Dat is zo'n beetje de kern van het opkomen voor vrijheid van meningsuiting - die vrijheid is er niet alleen voor welgevallige meningen.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 09:37 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Wat begrijp je niet aan je eigen quote zou ik willen vragen…
Bestaande wetten ja, die niet eenduidig worden toegepast.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 09:11 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dat zijn gewoon bestaande wetten die gaan over openbare orde. Niet anders dan bij voetbalwedstrijden.
Ik heb soms medelijden met je krampachtige stuiptrekkingen in je weerstand tegen deze mondiale ontwikkelingen die niet meer te stoppen zijn.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 09:11 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Want het is een goed idee als schurkenregimes onze landen kapen?
[..]
Want alles dat op internet staat is waar?
[..]
Dat zijn gewoon bestaande wetten die gaan over openbare orde. Niet anders dan bij voetbalwedstrijden.
Maar Vance is een typische extrreemrechtse politicus. Anderen beschuldigen van wat hij zelf doet.
Dat klopt, in theorie kan dat. Dat is alleen niet waar Pritorius en de zijnen op uit zijn. Zij willen de democratie zogenaamd beschermen door niet alleen in discussie te gaan - wat volkomen legitiem zou zijn - maar door vrijheden in de perken. Dat verhult hij door uitspraken als "wij staan voor het recht om kritiek te leveren" meteen op te volgen met uitspraken als "een democratie moet zich kunnen verdedigen". Die twee zijn onverenigbaar als het laatste het eerst onmogelijk maakt. Eén keer in zijn toespraak maakt Pritorius expliciet dat dat is wat hij bedoelt, als hij zegt dat het natuurlijk niet zo kan zijn dat iedereen alles kan zeggen.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 09:32 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Hoe bedoel je doublespeak? Je kunt prima iets toegestaan en onacceptabel vinden. Dat lijkt me zo'n beetje de kern van vrijheid van meningsuiting en wat andere vrijheden die we hebben; denk bv. ook aan de vrijheid van religie.
Nou wij hebben ze natuurlijk ondersteund in die oorlogen maar samen delen in alles danquote:Op zaterdag 15 februari 2025 09:32 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Hey, nog een slachtoffer die denkt dat het Europa is overkomen.
Terecht.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 09:37 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Hij zal zich wel aangesproken hebben gevoeld.
Ah jij weet het beter dan de veiligheidsdiensten in Roemenie.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 09:15 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
De antidemocraat aan het woord. Het was gewoon een eerlijke verkiezing. De mensen hebben echt zo gestemd.
Ah jij weet het beter dan de veiligheiddiensten en het hele rechtssysteem van Roemenie.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 09:16 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Het is een volstrekt bizarre notie dat een verkiezingsuitslag ongeldig zou zijn als er sprake is van 'buitenlandse beïnvloeding'. Kiezers worden beïnvloed, deal with it. Het getuigt van een ongelooflijke ondermijning van de vrijheid van mensen om te bepalen wanneer hun mening wel en niet telt.
Waarom klaag je dan over de term misinformatie? Het bestaat immers.quote:Dat is een stropopredenering: je bestrijdt een standpunt dat ik niet inneem.
Wetten tegen het verstoren van de openbare orde zijn vrij normaal, in ieder land.quote:Daar denkt Amnesty anders over: wetten worden misbruikt en te ruim geïnterpreteerd. Bovendien zijn wetten niet per definitie moreel. Het zou wat zijn, dat al onze wetten het eindpunt zijn van een maatschappelijke ontwikkeling. Dan hoeven we niks meer te veranderen dus?
En wat is die "Wil van het volk" precies? Vooral jouw wil?quote:Op zaterdag 15 februari 2025 09:24 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik zie het niet alleen als een waarschuwing, maar ook als morele steun voor een grote groep die ongenoegen heeft met de huidige gang van zaken. We leven in democratieën en uiteindelijk hebben onze leiders zich te voegen naar de wil van het volk. Verandering is mogelijk. Wir schaffen das.
Hoeveel roebels levert die post op?quote:Op zaterdag 15 februari 2025 09:47 schreef Viesdik het volgende:
[..]
Ik heb soms medelijden met je krampachtige stuiptrekkingen in je weerstand tegen deze mondiale ontwikkelingen die niet meer te stoppen zijn.
Blijkbaar wil jij iets beschermen wat hoe dan ook resulteert in de vernietiging en ondergang van dit continent. Jouw leven wordt er hoe dan ook niet beter door. Zolang je deze golf van weerstand niet serieus neemt wordt de golf een Tsunami met alle consequenties van dien.
Ik heb een gezond wantrouwen naar mensen en meningen die het over 'de wil van het volk' hebben.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 09:24 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik zie het niet alleen als een waarschuwing, maar ook als morele steun voor een grote groep die ongenoegen heeft met de huidige gang van zaken. We leven in democratieën en uiteindelijk hebben onze leiders zich te voegen naar de wil van het volk. Verandering is mogelijk. Wir schaffen das.
Meestal is "De wil van het volk" vooral de wil van de persoon in kwestie.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 19:01 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik heb een gezond wantrouwen naar mensen en meningen die het over 'de wil van het volk' hebben.
Wat is dat precies?
Niet helemaal, maar goed, geen zin in.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 09:38 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Wat begrijp jij er niet aan? Hij zegt daar expliciet dat hij het wel toegestaan doch onacceptabel vindt. Dat is zo'n beetje de kern van het opkomen voor vrijheid van meningsuiting - die vrijheid is er niet alleen voor welgevallige meningen.
Ware het niet dat er deze week weer zo'n nep-vluchteling op een groep mensen is ingereden.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 19:11 schreef SymbolicFrank het volgende:
Ik zou zeggen: missie geslaagd. Druk op de migratieknop en alle sukkels springen door de hoepel.
Het is verbazingwekkend dat anderen dit niet zien. Nota bene in de toespraak geeft Vance voorbeelden van hoe vvm in de EU meer en meer wordt beperkt.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 09:48 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Dat klopt, in theorie kan dat. Dat is alleen niet waar Pritorius en de zijnen op uit zijn. Zij willen de democratie zogenaamd beschermen door niet alleen in discussie te gaan - wat volkomen legitiem zou zijn - maar door vrijheden in de perken. Dat verhult hij door uitspraken als "wij staan voor het recht om kritiek te leveren" meteen op te volgen met uitspraken als "een democratie moet zich kunnen verdedigen". Die twee zijn onverenigbaar als het laatste het eerst onmogelijk maakt. Eén keer in zijn toespraak maakt Pritorius expliciet dat dat is wat hij bedoelt, als hij zegt dat het natuurlijk niet zo kan zijn dat iedereen alles kan zeggen.
Die roep van Zelensky om een Europees leger is dan zeker toch ook gewoon buitenlandse inmenging? Ik verwacht een donderpreek van de Eurocraten!quote:Op zaterdag 15 februari 2025 19:11 schreef SymbolicFrank het volgende:
De reactie van Scholz was heel sterk en Zelenskyy kreeg een staande ovatie toen hij het podium opkwam. Hij is alleen geen sterke spreker. Toch positieve reacties, alleen het EU leger werd nog wat lauw ontvangen.
Nee, ik weet kennelijk beter dan jij dat er helemaal geen discussie is of de mensen daadwerkelijk gestemd hebben conform de uitslag (anders is het verkiezingsfraude).quote:Op zaterdag 15 februari 2025 18:45 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ah jij weet het beter dan de veiligheidsdiensten in Roemenie.
Dan zijn er straks heel veel Europese lijders…quote:Op zaterdag 15 februari 2025 19:11 schreef SymbolicFrank het volgende:
Dus. Vance zegt: "Jullie zijn hier in Europa maar gevaarlijk bezig. Jullie doen niet wat wij (de VS) zeggen. Jullie leven niet volgens onze normen en waarden. Jullie wagen het om je eigen koers te varen. En kijk eens wat daardoor is gebeurd: de buitenlanders hebben het land overspoeld. Jullie moeten maar eens snel bij jezelf te rade gaan of jullie dat willen, of de leiding aan ons overlaten." Doodse stilte in de zaal
En dan is de reactie hier: "Hij heeft gelijk! Dat moeten we niet willen! We willen ook Trump als president! Dan kunnen we al die buitenlanders tegen houden en er uit gooien!"
Ik zou zeggen: missie geslaagd. Druk op de migratieknop en alle sukkels springen door de hoepel.
De reactie van Scholz was heel sterk en Zelenskyy kreeg een staande ovatie toen hij het podium opkwam. Hij is alleen geen sterke spreker. Toch positieve reacties, alleen het EU leger werd nog wat lauw ontvangen.
Kortom, de EU leiders staan op het punt om Trump en co uit te kotsen en het zelf te gaan doen.
Nee, dat was correcte inmenging.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 19:29 schreef NecSpeNecMetu het volgende:
[..]
Die roep van Zelensky om een Europees leger is dan zeker toch ook gewoon buitenlandse inmenging? Ik verwacht een donderpreek van de Eurocraten!
Steunend op de hypergeavanceerde these ‘als wij het doen is het goed, want wij zijn de goeden. Wij zijn de goeden, want wij doen goede dingen’.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 19:35 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Nee, dat was correcte inmenging.
Overigens lieten politici in Europa zich bepaald niet onbetuigd als het ging om het steunen van Harris.
Stelletje hypocrieten…
Precies, het kernprobleem zit hem in het idealisme. Eigen is het een vorm van het doel heiligt de middelen, zolang het doel het goede is.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 19:37 schreef NecSpeNecMetu het volgende:
[..]
Steunend op de hypergeavanceerde these ‘als wij het doen is het goed, want wij zijn de goeden. Wij zijn de goeden, want wij doen goede dingen’.
Yep.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 19:37 schreef NecSpeNecMetu het volgende:
[..]
Steunend op de hypergeavanceerde these ‘als wij het doen is het goed, want wij zijn de goeden. Wij zijn de goeden, want wij doen goede dingen’.
Ik maak me geen zorgen. De VS is zichzelf van binnenuit helemaal af aan het breken.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 09:19 schreef VEM2012 het volgende:
Overigens bewijzen de politici (en hun slaafse volgers) wel het gelijk van Vance door in koor te roepen dat hij dit niet had mogen zeggen.
Het is vooral een waarschuwing aan Europa. Als je de boel blijft verkloten hier, ga ons dan niet vragen om de troep op te ruimen.
De EU bepaalt niet of Roemenie zijn verkiezingen goedkeurt of niet. Dat doet hun hooggerechtshof. Dus dat is al een onjuiste weergave van zaken.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 19:31 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Nee, ik weet kennelijk beter dan jij dat er helemaal geen discussie is of de mensen daadwerkelijk gestemd hebben conform de uitslag (anders is het verkiezingsfraude).
Wat de inlichtingendiensten beweren (of dat waar is, is een tweede, Roemenië is ook vrij corrupt) is dat er via social media invloed is uitgeoefend. Alsof dat niet mag…
Het probleem is simpelweg dat de uitslag niet bevalt en de EU laat zich dan gewoon zien voor wat het is: een autoritaire, ondemocratische structuur.
En jij vindt dat allemaal prima.
En heel toevallig is er notabene een Afghaan die zo vlak voor de verkiezingen zo'n stunt uithaalt in Duitsland. Het is misschien over het randje om false flag te roepen, maar de CIA heeft wel gekkere voorstellen gedaan.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 19:45 schreef luxerobots het volgende:
Vance kwam op de veiligheidsconferentie in München, die over Oekraïne zou gaan, even met een toespraak over dat niet Rusland of China de vijand is, maar de immigranten. Mooie voorzet voor de Duitse verkiezingen en een mooie afleidingsmanoeuvre voor het chaotische gedrag van Trump.
Precies. Een mooie afleiding voor de afbraak in hun land en het zou mooi meegenomen zijn als die lui daar hier ook macht krijgen (zo denken ze). Musk vind het maar heel irritant, al die regels binnen de EU, voor zijn bedrijven. En vast wel meer tech miljardairs.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 19:45 schreef luxerobots het volgende:
Vance kwam op de veiligheidsconferentie in München, die over Oekraïne zou gaan, even met een toespraak over dat niet Rusland of China de vijand is, maar de immigranten. Mooie voorzet voor de Duitse verkiezingen en een mooie afleidingsmanoeuvre voor het chaotische gedrag van Trump.
Dan zou ik eerder naar de russen wijzen. Poetin zet migranten in als wapen en wij zij zo dom om ze toe te laten.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 19:47 schreef SebbeSwensje het volgende:
[..]
En heel toevallig is er notabene een Afghaan die zo vlak voor de verkiezingen zo'n stunt uithaalt in Duitsland. Het is misschien over het randje om false flag te roepen, maar de CIA heeft wel gekkere voorstellen gedaan.
Afghanen hebben het niet zo op de Russen volgens mij, maar er zullen er genoeg zijn die wel voor het karretje van de VS te spannen zijn. Ik zie ook niet in hoe Rusland gebaat is bij een flinke winst voor het AfD.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 19:48 schreef RotatoR het volgende:
[..]
Dan zou ik eerder naar de russen wijzen. Poetin zet migranten in als wapen en wij zij zo dom om ze toe te laten.
Hoe breken ze zichzelf af? Waar blijkt dat uit?quote:Op zaterdag 15 februari 2025 19:44 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Ik maak me geen zorgen. De VS is zichzelf van binnenuit helemaal af aan het breken.
De EU doet het helemaal niet slecht. Hoe harder ze het roepen, hoe meer ik er van overtuigd ben dat wij het heel goed doen en dat we ons alleen nog maar gaan verbeteren.![]()
Want de Amerikaanse regering vind op het moment dat het met allen landen die geen rechts radicale regering hebben die achter ze staat niet goed gaat, en daar hebben ze een mening over en proberen ze op slinkse wijze te beïnvloeden, bijvoorbeeld dmv Musk en X en nu Vance met z’n geleuter.
Ze breken zichzelf af.
Dat mag inderdaad niet, net als in de meeste democratiën heeft Roemenië regels omtrent campagnefinanciën. Dat vergeet je voor het gemak even?quote:Op zaterdag 15 februari 2025 19:31 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Nee, ik weet kennelijk beter dan jij dat er helemaal geen discussie is of de mensen daadwerkelijk gestemd hebben conform de uitslag (anders is het verkiezingsfraude).
Wat de inlichtingendiensten beweren (of dat waar is, is een tweede, Roemenië is ook vrij corrupt) is dat er via social media invloed is uitgeoefend. Alsof dat niet mag…
AfD is pro-russisch.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 19:50 schreef SebbeSwensje het volgende:
[..]
Afghanen hebben het niet zo op de Russen volgens mij, maar er zullen er genoeg zijn die wel voor het karretje van de VS te spannen zijn. Ik zie ook niet in hoe Rusland gebaat is bij een flinke winst voor het AfD.
Ik heb niet geschreven dat de EU dat heeft gedaan. Ik constateer dat de EU achter het besluit staat, terwijl de enige correcte reactie zou zijn dat dit een ernstige schending is van de democratie en dat er sancties volgen als dit zo blijft.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 19:46 schreef Hexagon het volgende:
[..]
De EU bepaalt niet of Roemenie zijn verkiezingen goedkeurt of niet. Dat doet hun hooggerechtshof. Dus dat is al een onjuiste weergave van zaken.
Het probleem zijn niet immigranten, maar een specifieke groep, te weten de kansloze immigranten met opvattingen die niet verenigbaar zijn om onze normen en waarden.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 19:47 schreef luxerobots het volgende:
Volgens Vance moeten we oppassen voor immigranten, hij is er zelf namelijk met eentje getrouwd en sindsdien draagt hij altijd eyeliner. ()
Welke afbraak in eigen land? Maak het eens concreet. Want nu is het meer geroeptoeter.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 19:48 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Precies. Een mooie afleiding voor de afbraak in hun land en het zou mooi meegenomen zijn als die lui daar hier ook macht krijgen (zo denken ze). Musk vind het maar heel irritant, al die regels binnen de EU, voor zijn bedrijven. En vast wel meer tech miljardairs.
Moet ik hier nu serieus op ingaan?quote:Op zaterdag 15 februari 2025 19:51 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Hoe breken ze zichzelf af? Waar blijkt dat uit?
Hij zal zeer waarschijnlijk de volgende president van de VS zijn… Maar neem hem vooral niet serieus.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 19:54 schreef MoreDakka het volgende:
Verder snap ik de ophef niet zo. Dat lulletje behangroller die een onzinrol heeft als kontenkruiper van Trump moet je gewoon uitlachen. Alsof zo'n idioot ook maar iets weet over Europa, en alsof de regering die hij vertegenwoordigt niet totaal hypocriet is met dit soort gelul.
Nou ja, eigenlijk zegt hij toch niets? Het is typisch politicus-geneuzel. Nog beter was geweest om niet te reageren, laat die Vance maar dom lullen.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 09:27 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik las dit stuk van de NOS en hoop van harte dat de journalist zijn of haar werk slecht heeft gedaan, want anders is het een fraai staaltje Doublespeak van Pistorius.
Je moet helemaal niets. Maar op dit moment ben je alleen maar wat spreuken aan het roepen.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 19:57 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Moet ik hier nu serieus op ingaan?
Vraag jij je dat echt af?
Vreselijk.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 19:57 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Hij zal zeer waarschijnlijk de volgende president van de VS zijn… Maar neem hem vooral niet serieus.
Who cares? Ik neem Trump ook niet serieus. Een narcissistische clown met een cult die hem aanbidt.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 19:57 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Hij zal zeer waarschijnlijk de volgende president van de VS zijn… Maar neem hem vooral niet serieus.
Racist is niet waar.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 19:59 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Vreselijk.
Heeft ook het gedachtegoed van Baudet, nog erger. Vrouwonvriendelijk, anti abortus, een racist.
Ik hoop alleen maar dat er iets goed van gaat komen. Dat Europa, wij dus, beseffen dat we het zelf moeten doen. Dus meer samenwerking en integratie hier. En investeringen in onze eigen defensie bedrijven.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 19:59 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Vreselijk.
Heeft ook het gedachtegoed van Baudet, nog erger. Vrouwonvriendelijk, anti abortus, een racist.
Ik vind het een beetje dom om de POTUS niet serieus te nemen, zeker nu Europa in zo’n afhankelijke positie van de VS verkeert.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 20:00 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Who cares? Ik neem Trump ook niet serieus. Een narcissistische clown met een cult die hem aanbidt.
Vance is een idioot die geen idee heeft waar hij over praat en alleen maar als een domme troll onrust stookt. Dankzij de domme reacties van Europese politici lukt het hem ook nog, dat is het tragische. Maar laten we niet net doen alsof hij ook maar iets inhoudelijks te melden heeft.
Het ontgaat je volledig wat er aan de hand is in de VS?quote:Op zaterdag 15 februari 2025 19:58 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Je moet helemaal niets. Maar op dit moment ben je alleen maar wat spreuken aan het roepen.
De EU heeft keer op keer bewezen dat ze te verschillend denken om zelfs simpele zaken voor elkaar te krijgen.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 20:01 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik hoop alleen maar dat er iets goed van gaat komen. Dat Europa, wij dus, beseffen dat we het zelf moeten doen. Dus meer samenwerking en integratie hier. En investeringen in onze eigen defensie bedrijven.
Ik vroeg me dat ook af, eigenlijk. Het gaat op papier niet goed met Europa, en ook wat ik met mijn eigen ogen zie is niet fraai. De economie loopt vast, de koopkracht crasht, geen sociale cohesie, verloedering, continue aanslagen en intimidaties.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 19:57 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Moet ik hier nu serieus op ingaan?
Vraag jij je dat echt af?
Who cares? Trump geeft geen reet om Europa en Europa geeft geen reet om hem. Gewoon even een paar jaar wachten en die clown is weer weg. Hij trekt die keutels over importtarieven vanzelf wel weer in.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 20:01 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ik vind het een beetje dom om de POTUS niet serieus te nemen, zeker nu Europa in zo’n afhankelijke positie van de VS verkeert.
Steeds meer mensen zijn voor een Europese defensie.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 20:03 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
De EU heeft keer op keer bewezen dat ze te verschillend denken om zelfs simpele zaken voor elkaar te krijgen.
De vraag is niet of Trump wel of niet om Europa geeft, het probleem is dat Europese elites niets om Europa geven.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 20:04 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Who cares? Trump geeft geen reet om Europa en Europa geeft geen reet om hem. Gewoon even een paar jaar wachten en die clown is weer weg. Hij trekt die keutels over importtarieven vanzelf wel weer in.
Dacht je nou werkelijk dat de progressieve politiek ermee weg ging komen na alles wat ze de afgelopen decennia kapot hebben gemaakt? Het is inderdaad een feit dat maatschappelijke opvattingen verschuiven, maar dat komt toch niet uit de lucht vallen? Progressieve politiek is in alle opzichten schadelijk voor een samenleving en daar wordt uiteindelijk mee afgerekend.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 19:59 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Vreselijk.
Heeft ook het gedachtegoed van Baudet, nog erger. Vrouwonvriendelijk, anti abortus, een racist.
Ok, struisvogel…quote:Op zaterdag 15 februari 2025 20:04 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Who cares? Trump geeft geen reet om Europa en Europa geeft geen reet om hem. Gewoon even een paar jaar wachten en die clown is weer weg. Hij trekt die keutels over importtarieven vanzelf wel weer in.
Nogmaals, Vance is niet serieus te nemen omdat hij de VP is en vrijwel nul macht heeft, daarnaast is hij niets meer dan een domme troll die zonder enige kennis en kunde stoer probeert te doen. Negeren, uitlachen en terugsturen naar de VS zo iemand.
Het gaat ook niet goed.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 20:04 schreef NecSpeNecMetu het volgende:
[..]
Ik vroeg me dat ook af, eigenlijk. Het gaat op papier niet goed met Europa, en ook wat ik met mijn eigen ogen zie is niet fraai. De economie loopt vast, de koopkracht crasht, geen sociale cohesie, verloedering, continue aanslagen en intimidaties.
Het is ook vrij gemakkelijk om dat te roepen natuurlijk. Politici blinken uit in beloftes doen.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 20:05 schreef capricia het volgende:
[..]
Steeds meer mensen zijn voor een Europese defensie.
Lijkt me prima.
Ja dat bedoel ik. Het meest beangstigende is niet eens de achteruitgang zelf, maar de gelatenheid of zelfs ontkenning daarover. Door het continue te blijven ontkennen zullen we nooit tot een oplossing komen. Het land – en continent - gaan zienderogen achteruit en velen staan erbij en kijken ernaar.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 20:08 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Het gaat ook niet goed.
Het land stond even stil bij een aanslag een paar jaar terug, nu lees je op pag 3 wekelijks dat er wel wat mensen zijn doodgestoken of gereden. Oh een kind goh wel sneu maar snel weer verder morgen gebeurd het weer en dan blijven we sip.
Er gaat heel veel niet goed momenteel.
Maar het is vooral de sfeer. Die is niet best hier.
Er is helemaal geen 180 graden draai.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 20:06 schreef core2duo het volgende:
Wat in Duitsland in de jaren dertig gebeurde, zien we nu in de Verenigde Staten. Het land is 180 graden gedraaid. In Trump, Elon Musk en Vance komt het slechtste in de mens naar boven.
Laat dit een wake-up call zijn dat Europa op eigen venen moet gaan staan.
Continue aanslagen? Er komen meer mensen door moorden op andere manieren om het leven.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 20:04 schreef NecSpeNecMetu het volgende:
[..]
Ik vroeg me dat ook af, eigenlijk. Het gaat op papier niet goed met Europa, en ook wat ik met mijn eigen ogen zie is niet fraai. De economie loopt vast, de koopkracht crasht, geen sociale cohesie, verloedering, continue aanslagen en intimidaties.
Het is geen argument, maar een constatering. Het was ook niet alsof jij iets aan het beargumenteren was.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 20:08 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Geweldig argumentNu nog even je onzin over Roemenië intrekken en we zijn klaar.
Massa-immigratie vinden de criticasters dan opeens weer geen ongewenste buitenlandse inmenging. Terwijl er geen grotere vorm van buitenlandse inmenging is dan dat!quote:Op zaterdag 15 februari 2025 20:10 schreef Alpha0 het volgende:
Hij heeft nog gelijk ook. Massa-immigratie verzwakt ons, en veranderd onze identiteit. Zijn we nog wel een Westers land als we het halve midden oosten binnen halen of zijn we op een gegeven moment onderdeel van het midden oosten
Jazeker wel. Mijn argument is dat Vance een domme troll is en dat we hem dus gewoon uitlachen. Dat is gebaseerd op alle onzin die hij verkondigde op een conferentie die daar niet eens over ging. Jij zegt dat we hem serieus moeten nemen alleen omdat hij misschien ooit president wordt. Wat een lachertjequote:Op zaterdag 15 februari 2025 20:12 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Het is geen argument, maar een constatering. Het was ook niet alsof jij iets aan het beargumenteren was.
Daar verkijk je je op. Trump ziet niet voor niets transgendermensen als tweederangsburgers en hij stopt de hulp aan het AIDS fonds omdat mensen die aan deze ziekte lijden indirect te veel kosten, hij laat liever de natuur zijn werk doen. Ook geeft hij niks om Gaza.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 20:11 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Er is helemaal geen 180 graden draai.
En de vergelijking met Nazi Duitsland is bespottelijk.
Nu al roepen dat het allemaal niet kan is natuurlijk ook een keuze.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 20:10 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Het is ook vrij gemakkelijk om dat te roepen natuurlijk. Politici blinken uit in beloftes doen.
Één Europees leger is verschrikkelijk lastig.
Wat denk je, heeft Europa de spoorwegen als in 1 formaat weten te krijgen? Ik noem maar iets wat echt veel makkelijker is dan 1 leger.
Heb je de toespraak niet beluisterd?quote:Op zaterdag 15 februari 2025 20:12 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Continue aanslagen? Er komen meer mensen door moorden op andere manieren om het leven.
De economie van Nederland doet het verder prima, was gisteren nog in het nieuws.
Is het in de VS zoveel beter?
Heeft elk land en werelddeel niet zijn problemen, zeker in de grote steden? Waar haalt de VS/Vance net lef vandaan te doen alsof zij het beter doen? Hij was toch een paar maanden geleden nog aan het schreeuwen over de epidemie van fentanyl en immigranten daar?
Daar gaat het om. Bemoei je met je eigen zaken? En als we toch gaan vergelijken, is het maar de vraag of de VS het zoveel beter doet. Denk dat de gewone man nog maar beter in de EU kan wonen.
Dus een beetje respect graag, je moet het toch samen doen op het wereldtoneel en dat mis ik volledig bij de VS. Ze gaan helemaal de aanval in. Niet alleen bij de EU, ook bij Canada, Mexico enz,
Maar Rusland wordt wel bewonderd en complimenten gegeven. Valt het niet op?
Dus jouw argument is jouw persoonlijke mening. Noted.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 20:14 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Jazeker wel. Mijn argument is dat Vance een domme troll is en dat we hem dus gewoon uitlachen. Dat is gebaseerd op alle onzin die hij verkondigde op een conferentie die daar niet eens over ging. Jij zegt dat we hem serieus moeten nemen alleen omdat hij misschien ooit president wordt. Wat een lachertje![]()
Ga je nog je onzin over Roemenië intrekken?
Ik wel, en hij heeft zeker een punt dat massamigratie een probleem is. Maar wat heeft hij daar over te zeggen?quote:Op zaterdag 15 februari 2025 20:18 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Heb je de toespraak niet beluisterd?
Ik mis even hoe dit gaat uitmonden in genocide. Nog afgezien van dat ik het al niet eens ben met wat je schrijft.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 20:15 schreef core2duo het volgende:
[..]
Daar verkijk je je op. Trump ziet niet voor niets transgendermensen als tweederangsburgers en hij stopt de hulp aan het AIDS fonds omdat mensen die aan deze ziekte lijden indirect te veel kosten, hij laat liever de natuur zijn werk doen. Ook geeft hij niks om Gaza.
Inderdaad, zelfs de EU leiders hebben dat niet al geroepen.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 20:15 schreef capricia het volgende:
[..]
Nu al roepen dat het allemaal niet kan is natuurlijk ook een keuze.
meer dan jij in ieder gevalquote:Op zaterdag 15 februari 2025 20:19 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Ik wel, en hij heeft zeker een punt dat massamigratie een probleem is. Maar wat heeft hij daar over te zeggen?
De economie in Nederland loopt heel stroef. Heel Europa loopt sinds 2008 eigenlijk achter de feiten aan en raakt steeds verder achterop bij de VS en de rest van de wereld. Doordat de huizenprijzen steeds verder de pan uit reizen is de koopkracht gedurende de laatste decennia gecrasht zoals ik al zei.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 20:12 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Continue aanslagen? Er komen meer mensen door moorden op andere manieren om het leven.
De economie van Nederland doet het verder prima, was gisteren nog in het nieuws.
Is het in de VS zoveel beter?
Heeft elk land en werelddeel niet zijn problemen, zeker in de grote steden? Waar haalt de VS/Vance net lef vandaan te doen alsof zij het beter doen? Hij was toch een paar maanden geleden nog aan het schreeuwen over de epidemie van fentanyl en immigranten daar?
Daar gaat het om. Bemoei je met je eigen zaken? En als we toch gaan vergelijken, is het maar de vraag of de VS het zoveel beter doet. Denk dat de gewone man nog maar beter in de EU kan wonen.
Dus een beetje respect graag, je moet het toch samen doen op het wereldtoneel en dat mis ik volledig bij de VS. Ze gaan helemaal de aanval in. Niet alleen bij de EU, ook bij Canada, Mexico enz,
Maar Rusland wordt wel bewonderd en complimenten gegeven. Valt het niet op?
Ik zeg niet dat het niet kan. Ik zeg dat het heel lastig is en de EU op veel eenvoudiger terrein een buitengewoon slecht track record heeft.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 20:15 schreef capricia het volgende:
[..]
Nu al roepen dat het allemaal niet kan is natuurlijk ook een keuze.
In de VS zijn ook problemen met massa immigratie. Stel je voor dat Ursula van der Leijen naar de VS zou afreizen en daar eens haar ongezouten mening over zou geven.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 20:19 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Ik wel, en hij heeft zeker een punt dat massamigratie een probleem is. Maar wat heeft hij daar over te zeggen?
En het grootste probleem is de prognose, er is helemaal geen groei, eerder krimp voor volgend jaar te verwachten.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 20:18 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Heb je de toespraak niet beluisterd?
Verder is de economie in NL niet prima. Er is groei, maar er zijn ook zorgen. De groei komt mede uit gestegen overheidsuitgaven. En dat terwijl er bezuinigd moet worden…
Weinig concreet. Maar ik stelde de vraag aan MissButterfly omdat op basis van wat ze schrijft ik denk dat ze helemaal niet naar die toespraak heeft geluisterd en alleen maar de berichten gelezen heeft.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 20:19 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Ik wel, en hij heeft zeker een punt dat massamigratie een probleem is. Maar wat heeft hij daar over te zeggen?
Tegen wie moeten we dan gaan tennissen volgens jou?quote:Op zaterdag 15 februari 2025 20:23 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Ik zeg niet dat het niet kan. Ik zeg dat het heel lastig is en de EU op veel eenvoudiger terrein een buitengewoon slecht track record heeft.
Als ik tegen Sinner ga tennissen heb ik in theorie ook kans om te winnen, maar ik zou werkelijk iedereen adviseren om zijn geld op Sinner te zetten.
En de enige manier om je economie draaiende te houden.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 20:13 schreef NecSpeNecMetu het volgende:
[..]
Massa-immigratie vinden de criticasters dan opeens weer geen ongewenste buitenlandse inmenging. Terwijl er geen grotere vorm van buitenlandse inmenging is dan dat!
Dat zou ze nooit doen. Kwestie van fatsoen en goede manieren.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 20:23 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
In de VS zijn ook problemen met massa immigratie. Stel je voor dat Ursula van der Leijen naar de VS zou afreizen en daar eens haar ongezouten mening over zou geven.
Zouden ze dat daar pikken?
Onder Biden is het misgegaan. Maar inmiddels zit daar een regering die het wil gaan aanpakken.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 20:23 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
In de VS zijn ook problemen met massa immigratie. Stel je voor dat Ursula van der Leijen naar de VS zou afreizen en daar eens haar ongezouten mening over zou geven.
Zouden ze dat daar pikken?
Niet mee eens. Al heel lang daarvoor ging het mis.quote:Op zaterdag 15 februari 2025 20:26 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Onder Biden is het misgegaan. Maar inmiddels zit daar een regering die het wil gaan aanpakken.
Dus het zou nogal dom zijn als Ursula dat zou doen, nietwaar?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |