Het alternatief is dat de zorg alleen maar duurder wordt, de mensen met geld het lekker op de bank laten verstoffen, en de mensen die zorg nodig hebben minder goede zorg krijgen (omdat de zorgverzekeraars proberen de zorg efficient te maken en effectiviteit van minder belang geacht wordt, als het maar niet teveel kost).quote:Op maandag 30 december 2024 14:52 schreef quo_ het volgende:
[..]
Inderdaad, volslagen waanzin.
In dit land rekenen we af bij de belastingdienst en daarmee moet het klaar zijn. (en daar is in feite de zorgverzekering al inkomsafhankleijk door werkgeversdeel en zorgtoeslag)
Een zorgverzekering biedt voor iedereen dezelfde dekking dus dan moet je ook hetzelfde betalen.
Alsof bij de bakker de één 50 cent voor een brood moet betalen en de ander 12 euro.
Maar mensen met een beetje geluk hebben recht op meer dan mensen met een beetje ongeluk? Waar komt dat recht dan vandaan.quote:Op maandag 30 december 2024 15:03 schreef Mutsaers__78 het volgende:
[..]
Of gewoon accepteren.
Niet iedereen heeft wat mij betreft 'recht' op dezelfde extra's. Daar mag harder / meer voor gewerkt worden.
(verder is het gelul, aangezien er voldoende arbeiders zijn die wél een huis kunnen kopen.)
Ik denk dat als je de zorg zou optimaliseren je makkelijk 60 procent kunt besparen zonder op kwaliteit in te leveren.quote:Op maandag 30 december 2024 15:05 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Het alternatief is dat de zorg alleen maar duurder wordt, de mensen met geld het lekker op de bank laten verstoffen, en de mensen die zorg nodig hebben minder goede zorg krijgen (omdat de zorgverzekeraars proberen de zorg efficient te maken en effectiviteit van minder belang geacht wordt, als het maar niet teveel kost).
Gelukkig is het in nederland nog niet zo dat mensen zorg niet kunnen betalen, maar die kant gaat het wel op, je krijgt meer zorgmijders enzo, maar bij grotere ingrepen is er wel geld. Alleen de zorg is wel een molloch die niet meer te betalen is. Pharma heeft daar een grote rol in en ook de verzekeringen zelf maken het eerder slechter dan beter.
Optimaliseren op kwaliteit is iets wat ons in de huidige systemen eigenlijk nooit lukt. Omdat kwaliteit niet meetbaar is, kwaliteit is meer een gevoel dan een objectief iets. Wat er wel gebeurt is optimaliseren op meetbare zaken, en in de praktijk komt dat vooral neer op optimaliseren op kosten en op tijd. Het effect daarvan is dat het kwalitatief minder wordt, minder toegepast op individuen, minder maatwerk, en dat om de optimalisatie in kaart te brengen veel meer overhead nodig is.quote:Op maandag 30 december 2024 15:07 schreef raptorix het volgende:
[..]
Ik denk dat als je de zorg zou optimaliseren je makkelijk 60 procent kunt besparen zonder op kwaliteit in te leveren.
Dat roept Geert enkel voor de bühne. In werkelijkheid is hij keihard VVD'er.quote:Op maandag 30 december 2024 13:02 schreef Harvest89 het volgende:
"Bedankt, gaan we niets aan doen, zorgpremies boeien ons niet. Alleen Islam en buitenlanders."
Groetjes, Geert en PVV/VVD kornuiten.
Het is zeker niet makkelijk.quote:Op maandag 30 december 2024 15:11 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Optimaliseren op kwaliteit is iets wat ons in de huidige systemen eigenlijk nooit lukt. Omdat kwaliteit niet meetbaar is, kwaliteit is meer een gevoel dan een objectief iets. Wat er wel gebeurt is optimaliseren op meetbare zaken, en in de praktijk komt dat vooral neer op optimaliseren op kosten en op tijd. Het effect daarvan is dat het kwalitatief minder wordt, minder toegepast op individuen, minder maatwerk, en dat om de optimalisatie in kaart te brengen veel meer overhead nodig is.
Volgensmij zijn wij daar inmiddels bij de zorg, heel veel mensen om het meetbare te meten en beleid op die metingen te maken, veel minder zorgers die zorgen.
We zouden zorg met veel oog voor de patient, duidelijke vriendelijke geduldige behandeling als hogere kwaliteit bestempelen ook als de uitkomst slechter is als snelle efficiente zorg.
Klopt. En kleine toevoeging hier: eenderde van de Nederlandse bevolking is momenteel bejaard. We zitten midden in de na-oorlogse geboortegolf, die nu bejaard is. Al die oudjes hebben toendertijd het land opnieuw opgebouwd nadat Hitler en kortnuiten de boel aan gort hadden geschoten.quote:Op maandag 30 december 2024 13:15 schreef Mutsaers__78 het volgende:
[..]
Zoals hun kinderen later hun zorgkosten betalen. Goh, weer wat geleerd.
En voor de goede orde: ook gepensioneerden betalen zorgpremie.
Dus iemand die minder werkt heeft volgens jou net zoveel recht op (duurdere) extra's als vakantie, auto, ruimer wonen, betere kleding, etc.?quote:Op maandag 30 december 2024 15:07 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Maar mensen met een beetje geluk hebben recht op meer dan mensen met een beetje ongeluk? Waar komt dat recht dan vandaan.
Wellicht ben jij meer voorstander dan ik om beleid op basis van minderbedeelden te maken dan ik. En dan heb ik niet over zieke personen, maar meer over de luie mens die weigert meer te gaan werken om hetzelfde te krijgen als iemand die wel meer werkt.quote:Of je moet volledig in de trant van geluk is een keuze en als je minder terecht komt is dat volledig je eigen schuld zitten. Ik ben van mening dat je niet zoveel invloed op je eigen leven hebt dat je jezelf wel even in een goede baan met veel succes kunt manifesteren, maar dat volledig afhangt van wat toevalligheden in het leven.
Ik zie niet zo veel in AI, AI is ontzettend dom, je moet het alles leren, en als je het iets leert vergeet het het voorgaande weer. De toepasbaarheid van AI komt niet verder dan zaken die we al weten en gaat ons in die zin niets nieuws brengen. Daarnaast is het enige wat AI ons brengt dat zaken soms ietsje sneller kunnen maar wel belachelijk veel meer energie en dus kosten kosten.quote:Op maandag 30 december 2024 15:15 schreef raptorix het volgende:
[..]
Het is zeker niet makkelijk.
Maar ik denk dat je met AI en betere Digitale systemen heel ver kunt komen, op dit moment is het ook idioot dat elk ziekenhuis zijn eigen systemen heeft, dat is gewoon totale geldverspilling. Daarnaast denk ik dat we ook eens moeten kijken of sommige zaken wel nodig zijn.
"De luie mens"quote:
Ik geloof niet in de luie mens en de succes is een keuze manier van denken, want dat zou namelijk betekenen dat het merendeel van de mensen heeft gekozen voor geen succes. En ik vind het nogal lastig te verkroppen om iets als zorg op te hangen aan iets waar je niet voor kunt kiezen. In die zin vind ik dat zorg voor iedereen betaalbaar moet zijn, en voor mensen met een hoger inkomen is een hoger bedrag betaalbaar.quote:Op maandag 30 december 2024 15:19 schreef Mutsaers__78 het volgende:
[..]
Dus iemand die harder / meer werkt heeft volgens jou net zoveel recht op (duurdere) extra's als vakantie, auto, ruimer wonen, betere kleding, etc.?
[..]
Wellicht ben jij meer voorstander dan ik om beleid op basis van minderbedeelden te maken dan ik. En dan heb ik niet over zieke personen, maar meer over de luie mens die weigert meer te gaan werken om hetzelfde te krijgen als iemand die wel meer werkt.
Vandaar: fok die inkomensafhankelijke premies. Ga er maar fijn voor werken, dan hou je meer over.
De parttimer die klaagt dat alles zo ontzettend duur is, maar wel hetzelfde wil als degene die niet parttime werken.quote:Op maandag 30 december 2024 15:22 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
"De luie mens"
Interessante uitspraak. Wie is dat precies?
Maar hoe ga je dan stimuleren dat mensen meer gaan werken om alle kosten te kunnen dekken, als je onderaan de streep net zoveel recht hebt op vanallesennogwat als de persoon die minimaal werkt?quote:Op maandag 30 december 2024 15:23 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Ik geloof niet in de luie mens en de succes is een keuze manier van denken, want dat zou namelijk betekenen dat het merendeel van de mensen heeft gekozen voor geen succes. En ik vind het nogal lastig te verkroppen om iets als zorg op te hangen aan iets waar je niet voor kunt kiezen. In die zin vind ik dat zorg voor iedereen betaalbaar moet zijn, en voor mensen met een hoger inkomen is een hoger bedrag betaalbaar.
Daar kan ik in mee komen als het gaat om bijvoorbeeld een dikke auto, groot huis, of dure hotelletjes.quote:Op maandag 30 december 2024 15:25 schreef Mutsaers__78 het volgende:
[..]
De parttimer die klaagt dat alles zo ontzettend duur is, maar wel hetzelfde wil als degene die niet parttime werken.
Zelfde als nu als je meer werkt kun je meer uitgeven, alleen je zorg is iets duurder. Denk je dat mensen als ze werk uitzoeken precies met een meetlatje alle kosten gaan uitpluizen en dan precies een baan zoeken die kwa inkomsten het meest gunstig is? Mensen zoeken een baan die ze leuk lijkt en wellicht sturen ze een beetje op salaris maar daar houdt het wel bij op.quote:Op maandag 30 december 2024 15:30 schreef Mutsaers__78 het volgende:
[..]
Maar hoe ga je dan stimuleren dat mensen meer gaan werken om alle kosten te kunnen dekken, als je onderaan de streep net zoveel recht hebt op vanallesennogwat als de persoon die minimaal werkt?
Geert Wilders de leider van de VVD heeft helemaal niks tegen of met de islam, buitenlanders of de zorg. Maar het leidt wel verdomd lekker af van het feit dat de rijken minder belasting betalen dan Jan Modaal en miljarden subsidies krijgen zoals een ASML of Tata Steelquote:Op maandag 30 december 2024 13:02 schreef Harvest89 het volgende:
"Bedankt, gaan we niets aan doen, zorgpremies boeien ons niet. Alleen Islam en buitenlanders."
Groetjes, Geert en PVV/VVD kornuiten.
Dan klaagt die toch gewoon, als het echt zeer doet vraag hij/zij wel om een dagje extra werk.quote:Op maandag 30 december 2024 15:25 schreef Mutsaers__78 het volgende:
[..]
De parttimer die klaagt dat alles zo ontzettend duur is, maar wel hetzelfde wil als degene die niet parttime werken.
Een woning is een extra?quote:Op maandag 30 december 2024 15:03 schreef Mutsaers__78 het volgende:
[..]
Of gewoon accepteren.
Niet iedereen heeft wat mij betreft 'recht' op dezelfde extra's. Daar mag harder / meer voor gewerkt worden.
(verder is het gelul, aangezien er voldoende arbeiders zijn die wél een huis kunnen kopen.)
Dit is op zich niet zo'n gekke gedachte, Je zou de zorgkosten naarmate personen ouder worden iets kunnen verhogen. Bijvoorbeeld +0,5% per jaar boven de 50, -0,5% per jaar onder de 50quote:Op maandag 30 december 2024 13:18 schreef Richestorags het volgende:
Ik zou eerder pleiten voor een leeftijdsafhankelijke zorgpremie. De rijkste generatie ooit gaat voor steeds meer zorgkosten zorgen met een steeds groter aantal t.o.v. het aantal werkenden dat op allerlei manieren steeds minder rondkomt.
Hoe is het solidair te noemen dat een modaal verdienend persoon zonder noemenswaardige zorgkosten zonder eigen woning straks meer zorgpremie moet betalen dan een 75+'er met een bescheiden pensioentje in een afbetaalde woning die gemiddeld gezien een veel grotere zorgvraag heeft?
Klopt, die voor iedereen gelijk is. Een gebroken been kost net zoveel bij een rijke stinkerd als bij een arme sloeber.quote:Op maandag 30 december 2024 15:30 schreef Harvest89 het volgende:
Het gaat hier echter om de basis zoals zorg.
Ik denk dat je AI juist heel goed kunt gebruiken om zorg voor te zijn, uiteraard moet je wel goed de privacy in de gaten houden. Ja ik weet dat privacy in de zorg lastig is (ik ben zelf developer/cloudengineer), maar toch is het goed te doen als je de basis goed opzet.quote:Op maandag 30 december 2024 15:20 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Ik zie niet zo veel in AI, AI is ontzettend dom, je moet het alles leren, en als je het iets leert vergeet het het voorgaande weer. De toepasbaarheid van AI komt niet verder dan zaken die we al weten en gaat ons in die zin niets nieuws brengen. Daarnaast is het enige wat AI ons brengt dat zaken soms ietsje sneller kunnen maar wel belachelijk veel meer energie en dus kosten kosten.
De digitale systemen in ziekenhuizen zijn veelal maar heel weinig patient gericht, die systemen zijn er om verantwoordelijkheid weg te nemen (en fouten te voorkomen) van de organisatie. Er wordt zoveel meer geld en energie gestoken in zaken juridisch dicht te timmeren, er is veelal meer oog voor de privacy van de patient dan voor de behandeling als je puur naar de systemen kijkt bijvoorbeeld.
Ook naar de banen die weinig worden betaald is vraag. In sommige gevallen zelfs veel. Wat denk je dat er gebeurt als een schoonmaker of rioolmedewerker zijn baan niet meer doet? Of de verpleegster zegt ik stop ermee?quote:Op maandag 30 december 2024 14:54 schreef raptorix het volgende:
[..]
Dank je, als werknemer verkoop je een goed: Arbeid, jij bent degene die de prijs bepaalt, niet andersom, kortom als je werkt moet je zorgen dat je iets doet waar veel vraag naar is, op die manier kun je meer vragen of minder werken, daar is niets moeilijks aan.
En dat is nu precies het hele probleem.quote:Op maandag 30 december 2024 15:34 schreef Bosbeetle het volgende:
De mensen die nu een uitkering hebben en als ze gaan werken niets meer verdienen omdat er dan toeslagen wegvallen zijn niet de mensen die last hebben van inkomensafhankelijke premies.
Nou dan. Je pleit voor tegenstrijdige dingen. Je wil meer arbeiders maar die arbeiders worden scheef betaald i.t.t. veel nutteloze adviseurs baantjes.quote:
Jij weet mijn mening over het loon van fysieke / praktische arbeiders helemaal niet.quote:Op maandag 30 december 2024 15:39 schreef Richestorags het volgende:
Nou dan. Je pleit voor tegenstrijdige dingen. Je wil meer arbeiders maar die arbeiders worden scheef betaald i.t.t. veel nutteloze adviseurs baantjes.
Die weet ik inderdaad niet maar ik wijs je op het gevolg van je mening over dat er meer arbeiders moeten zijn. Dus er moet wat in de beloningsstructuur veranderen.quote:Op maandag 30 december 2024 15:40 schreef Mutsaers__78 het volgende:
[..]
Jij weet mijn mening over het loon van fysieke / praktische arbeiders helemaal niet.
In biologisch opzicht is luiheid simpelweg een vorm van effectiviteit, daarom kan een systeem met teveel nivellering niet werken.quote:Op maandag 30 december 2024 15:23 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Ik geloof niet in de luie mens en de succes is een keuze manier van denken, want dat zou namelijk betekenen dat het merendeel van de mensen heeft gekozen voor geen succes. En ik vind het nogal lastig te verkroppen om iets als zorg op te hangen aan iets waar je niet voor kunt kiezen. In die zin vind ik dat zorg voor iedereen betaalbaar moet zijn, en voor mensen met een hoger inkomen is een hoger bedrag betaalbaar.
Dus is er niks tegenstrijdigs aan mijn mening. Het enige wat jij nu doet is een 'mits' opvoeren.quote:
Doen, dan is dit systeem straks ook niet meer te betalen voor de middeninkomens.quote:Op maandag 30 december 2024 12:45 schreef Cupfighter het volgende:
Doen, dit systeem is niet meer te betalen voor lage inkomens
Weet ik, wellicht plaag ik een beetje. Als je ziet welke hoepels zorgenden moeten nemen omdat systemen gewoon lastig zijn. Het kost allemaal heel veel en verbetert niet persee de zorg Nogmaals zelfs met slechtere uitkomsten kan de zorg als van hogere kwaliteit gezien worden. Wat er mist in de zorg is de verpleegkundige die niet vast zit aan een tijdslot, die niet hoeft te rapporteren en die daardoor misschien wel iets minder zorg biedt, maar de patient zich wel beter gezien laat voelen. Als patient nu krijg je te vaak te horen, "oh het systeem wil nu dit", "wacht even ik moet x in het systeem invoeren" Terwijl vooral de oudere patienten zich veel prettiger voelen als iemand een klapper pakt, bij de juiste naam genoemd wordt door een verpleger waarvan ze de naam kennen en die zegt meneer die en die het ging gisteren niet zo fijn hè maar vandaag doen we het zo, ik denk dat dat prettiger voor u is of niet. Ook als die optie niet in het systeem staat.quote:Op maandag 30 december 2024 15:37 schreef raptorix het volgende:
[..]
Ik denk dat je AI juist heel goed kunt gebruiken om zorg voor te zijn, uiteraard moet je wel goed de privacy in de gaten houden. Ja ik weet dat privacy in de zorg lastig is (ik ben zelf developer/cloudengineer), maar toch is het goed te doen als je de basis goed opzet.
Dan zul je vanzelf mensen krijgen die dat geld voor meer willen doen, dat is namelijk hoe vraag en aanbod werkt.quote:Op maandag 30 december 2024 15:38 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Ook naar de banen die weinig worden betaald is vraag. In sommige gevallen zelfs veel. Wat denk je dat er gebeurt als een schoonmaker of rioolmedewerker zijn baan niet meer doet? Of de verpleegster zegt ik stop ermee?
Zit er niet ook een vermogensgrens aan de zorgtoeslag? Wellicht daar dan ook overwaarde op het eigen huis op enige manier in mee laten wegen?quote:Op maandag 30 december 2024 13:36 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Inkomensafhankelijkheid is alsnog niet eerlijk. Daardoor betaalt een zeg 30-jarige gezonde modaal verdienend persoon die zich al scheef betaalt aan vrije sector huur meer dan een stel van 75+ met een bescheiden pensioen in een afbetaalde woning en een grote zorgvraag.
Dit.quote:Op maandag 30 december 2024 14:37 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Ik vind het wel een goede zaak om de kosten voor de zorg te verdelen en inkomstenafhankelijk te maken. Samen zorgen we voor een goede zorg, dat mag best wat meer uit de diepe en/of gezonde zakken komen.
Over Agile gesproken, kijk deze Ted Talk eens: Bekijk deze YouTube-videoquote:Op maandag 30 december 2024 15:50 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Weet ik, wellicht plaag ik een beetje. Als je ziet welke hoepels zorgenden moeten nemen omdat systemen gewoon lastig zijn. Het kost allemaal heel veel en verbetert niet persee de zorg Nogmaals zelfs met slechtere uitkomsten kan de zorg als van hogere kwaliteit gezien worden. Wat er mist in de zorg is de verpleegkundige die niet vast zit aan een tijdslot, die niet hoeft te rapporteren en die daardoor misschien wel iets minder zorg biedt, maar de patient zich wel beter gezien laat voelen. Als patient nu krijg je te vaak te horen, "oh het systeem wil nu dit", "wacht even ik moet x in het systeem invoeren" Terwijl vooral de oudere patienten zich veel prettiger voelen als iemand een klapper pakt, bij de juiste naam genoemd wordt door een verpleger waarvan ze de naam kennen en die zegt meneer die en die het ging gisteren niet zo fijn hè maar vandaag doen we het zo, ik denk dat dat prettiger voor u is of niet. Ook als die optie niet in het systeem staat.
Kortom er wordt te veel in systemen gedacht en te weinig in kunde van de persoon. Het is alsof je de hele wereld in een soort agile achtige vorm giet terwijl er zat mensen zijn die beter programmeren volgens niet rigide vrije vormen, die dan ook niet iedereen hoeft te doen.
Het is raar dat we in een individuele wereld waar wel geleerd wordt dat iedereen zijn eigen leermanier heeft of zijn eigen methodes, maar zogauw je de school afkomt wordt je wel geacht het volgens een voorafbedachte methode te gaan doen, ook als die voor jou niet werkt.
En één van de redenen dat dat gebeurt is omdat "men" het fijn vind om alles in een systematiek te gooien. Als ooit iets succesvol was moet het maar succesvol voor iedereen zijn, daarmee haal je kwaliteit juist uit het systeem en vervang je het voor meetbaarheid en eenvormigheid.
Dat is niet helemaal waar want gemaximeerd op een percentage van 75.000 euro salaris. Daar boven niks.quote:Op maandag 30 december 2024 12:56 schreef monkyyy het volgende:
Zorgkosten zijn al grotendeels inkomensafhankelijk, zorgtoeslag is namelijk inkomensafhankelijk, Zvw-premie is ook inkomensafhankelijk.
Worden die regelingen dan afgeschaft als de zorgpremie inkomensafhankelijk wordt?
Definieer die 'opgebouwd' groep. Geboren tussen wat, 1900 en 1940? Die waren dan dus tussen de 5 en 45 toen de oorlog eindigde, een leeftijd waarop ze daadwerkelijk konden gaan bijdragen aan die naoorlogse opbouw. Die mensen zijn al bijna allemaal dood. We krijgen nu de geboortegolf van de mensen die geboren werden tijdens of na die opbouw. De mensen die een jong kind waren terwijl hun ouders het land daadwerkelijk aan het opbouwen waren.quote:Op maandag 30 december 2024 15:15 schreef Ghost_Buster het volgende:
[..]
Klopt. En kleine toevoeging hier: eenderde van de Nederlandse bevolking is momenteel bejaard. We zitten midden in de na-oorlogse geboortegolf, die nu bejaard is. Al die oudjes hebben toendertijd het land opnieuw opgebouwd nadat Hitler en kortnuiten de boel aan gort hadden geschoten.
quote:Op maandag 30 december 2024 15:56 schreef raptorix het volgende:
[..]
Over Agile gesproken, kijk deze Ted Talk eens: Bekijk deze YouTube-video
Trouwens dat zelf sturende systeem werkt alleen als ze de administratie en bureaucratische zaken echt niet hoeven te doen. Ik ken voorbeelden waarbij het helemaal in de soep loopt omdat de organisatie juist wel verwacht dat de werklaag het werk van de net ontslagen middenlaag erbij gaat doenquote:
Ja dat zal ze leren, geen geld te hebben met hun lelijke interieurs en tweedehands auto's.quote:Op maandag 30 december 2024 16:23 schreef Confetti het volgende:
Het tuig (want dat is het) die hier voor pleit betaalt al amper zorgtoeslag en dus amper zorgpremie. Laat ik maar niet beginnen over de oudjes.
Het wordt tijd dat de rendabelen tegen de onrendabelen zeggen: genoeg is genoeg.
Daar ongeveer 80% van de zorg betaald wordt uit belastingen, is dit al lang het geval.quote:Op maandag 30 december 2024 15:30 schreef Chandler het volgende:
Lijkt dit niet op de al oude zorgverzekering?
Maar ik ben voor, laat de sterkste schouders de zwaarste lasten dragen!
Ik zie dit ook bij alle grote bedrijven tegenkomen, ik werk voor een bank, vorige maand heb ik exact 12 regels code geschreven, de rest was bureaucratische processen. Voordat ik een applicatie de lucht in kan brengen moet ik 40 verschillende procedures door, en veel daarvan moeten ook door een commissie heen, voor een grote applicatie is dat allemaal niet zo een punt, maar in mijn geval betreft het 2 mini applicatietjes, de 1 is eigenlijk meer een stukje configuratie, die ander een vrij onbelangrijk batch proces dat geen frontend heeft.quote:Op maandag 30 december 2024 16:21 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Trouwens dat zelf sturende systeem werkt alleen als ze de administratie en bureaucratische zaken echt niet hoeven te doen. Ik ken voorbeelden waarbij het helemaal in de soep loopt omdat de organisatie juist wel verwacht dat de werklaag het werk van de net ontslagen middenlaag erbij gaat doen
Ja gelukkig hebben wij nog opzichzelfstaande pc's maar het gekloot dat voor elkaar moet krijgen om bij mensen die wel in het normale systeem hangen om alleen maar R code werkbaar te krijgen omdat alles dichtgetimmerd is. Terwijl die mensen zijn aangenomen om in R te werken.quote:Op maandag 30 december 2024 16:31 schreef raptorix het volgende:
[..]
Ik zie dit ook bij alle grote bedrijven tegenkomen, ik werk voor een bank, vorige maand heb ik exact 12 regels code geschreven, de rest was bureaucratische processen. Voordat ik een applicatie de lucht in kan brengen moet ik 40 verschillende procedures door, en veel daarvan moeten ook door een commissie heen, voor een grote applicatie is dat allemaal niet zo een punt, maar in mijn geval betreft het 2 mini applicatietjes, de 1 is eigenlijk meer een stukje configuratie, die ander een vrij onbelangrijk batch proces dat geen frontend heeft.
quote:
Best lastig nog, dat verschil tussen vermogen in stenen en (besteedbaar) inkomen.quote:
Dat "nog maar" kunnen ze achterwege laten trouwens: met een bruto-inkomen van 2000 per maand heb je in 2025 recht op de maximale zorgtoeslag van 131 euro.quote:Mensen met een bruto inkomen van 2000 euro per maand hoeven nog slechts 32 euro af te dragen.
haha nee dat verwacht ik niet, dit is gewoon wat je netto moet betalen dan.quote:Op maandag 30 december 2024 15:23 schreef matthijst het volgende:
536 per maand. Hmm.
https://www.zorgverzekeringwijzer.nl/#zorgpremie
Misschien gaat percentage dat werkgever nu inhoudt er nog vanaf. Dan zal het weinig schelen.
Klopt. Maar al die onzin komt uit de koker van managers en directeuren. Zij verzinnen dat, niet gehinderd door enige kennis van zaken.quote:Op maandag 30 december 2024 16:35 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Ja gelukkig hebben wij nog opzichzelfstaande pc's maar het gekloot dat voor elkaar moet krijgen om bij mensen die wel in het normale systeem hangen om alleen maar R code werkbaar te krijgen omdat alles dichtgetimmerd is. Terwijl die mensen zijn aangenomen om in R te werken.
De IT hier is helemaal van de VMs en zelfs daarop mag niets.Er is een hele grote groep mensen in de wereld bezig om dingen moeilijker te maken voor mensen.
Toch wel een heel vreemd fenomeen, hoeveel meer werk verwacht wordt om hetzelfde te doen, ik had gedacht hoe ouder ik wordt hoe minder stappen ik hoef te nemen maar het tegenovergestelde is waar.
De click to action ratio (als dat iets is) is enorm gekelderd. Of laten we het de handelingen tot uitvoering verhouding noemen. Vandaag de dag moet je meer handelingen uitvoeren om dezelfde taak uit te voeren voor bijna alles!
Simpelste voorbeeld een bestand openen in word. Vroeger click op open, click op de plek waar het bestand staat klaar. Tegenwoordig, click op open, click op choose other location, click op browse this pc, click op locatie click op open.
Of nieuw word bestand openen, vroeger open word, nu open word click open new document.
Het wordt alleen maar lastiger. Ik heb sterk het gevoel dat software bedrijven het aantal clicks als een soort engagement factor meten en proberen te optimaliseren, hoe meer kliks in eeen programma hoe beter.
Alles moet kapot genivelleerd worden.quote:Op maandag 30 december 2024 13:57 schreef capricia het volgende:
Wat is het volgende?
Inkomensafhankelijke boodschappen of BTW-tarieven en inkomensafhankelijke parkeertarieven?
Nivalleren is tenslotte een feestje!
Het is afgunst, omdat anderen voor dezelfde prijs gebruik mogen maken van hetzelfde zorgstelsel maar meer onder de streep over houden EN DAT IS GODVERDOMME NIET EERLIJK JA WANT HIJ HEEFT AL MEER DAN IK HEB!!!!quote:Op maandag 30 december 2024 16:54 schreef RamboDirk het volgende:
Ik snap het gejank niet zo. Voor 130¤ per maand kun je gebruik maken van een van de beste zorgstelsel ter wereld. En heb je een laag inkomen dan krijg je zorgtoeslag en betaal je nog minder. Ben je helemaal een sloeber dan kun je gebruik maken van de gemeentepolis.
Het is helemaal niet onbetaalbaar, een fabeltje.
Ik ga in elk geval stemmen op een partij die royaal afstand neemt van deze onzin en het maakt me dan niet uit welke partij, al zou het de SGP zijn.quote:
Hoe kom je aan dit getal van ¤1000?quote:Op maandag 30 december 2024 16:59 schreef quo_ het volgende:
Totaal van de pot gerukt als je het gaat narekenen.
Stel je bent kostwinner met een inkomen van 100k per jaar.
Best een aardig salaris toch? Want je houdt daar zo'n 4500 netto per maand aan over.
Nu nog wel maar dat is straks anders want je gaat ruim 1000 euro per maand meer betalen voor de ziektenkostenverzekering.
In het luilekkerland van de onrendabelen ben je de klos met je geploeter, er gaat 30% van je netto inkomen naar de zorgverzekeraar.
Je vult het jaarbedrag inquote:Op maandag 30 december 2024 17:49 schreef matthijst het volgende:
671 bij 100k
https://www.zorgverzekeringwijzer.nl/#zorgpremie
In het "plan' 2x 671 = 1342 tegen 2 x 150= 300", dus 1042 euro meerquote:Op maandag 30 december 2024 17:41 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Hoe kom je aan dit getal van ¤1000?
quote:Op maandag 30 december 2024 16:54 schreef RamboDirk het volgende:
Ik snap het gejank niet zo. Voor 130¤ per maand kun je gebruik maken van een van de beste zorgstelsel ter wereld. En heb je een laag inkomen dan krijg je zorgtoeslag en betaal je nog minder. Ben je helemaal een sloeber dan kun je gebruik maken van de gemeentepolis.
Het is helemaal niet onbetaalbaar, een fabeltje.
Wie is er in dit topic aan het zeiken dan? Niet degenen die volle zorgtoeslag pakken en roepen dat ze nog minder willen betalen. De enige klagers hier zijn degenen die van enige inkomensafhankelijkheid (zoals ook zorgtoeslagen bewerkstelligen) af willen.quote:Op maandag 30 december 2024 16:56 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Het is afgunst, omdat anderen voor dezelfde prijs gebruik mogen maken van hetzelfde zorgstelsel maar meer onder de streep over houden EN DAT IS GODVERDOMME NIET EERLIJK JA WANT HIJ HEEFT AL MEER DAN IK HEB!!!!
Die variabele zou erbij moeten komen om tot een eerlijk systeem te komen i.c.m. leeftijd.quote:Op maandag 30 december 2024 15:54 schreef probeer het volgende:
[..]
Zit er niet ook een vermogensgrens aan de zorgtoeslag? Wellicht daar dan ook overwaarde op het eigen huis op enige manier in mee laten wegen?
Mjah, en dat hoeft echt niet volledig mee te wegen wanneer het maandelijkse inkomen toch laag is en het vermogen vast zit in stenen (zonder enige mogelijkheid om dat vermogen los te maken zonder ook enorm in woonlasten te stijgen). Maar er iig enigszins weging aan geven zou me wel netjes lijken ja.quote:Op maandag 30 december 2024 17:55 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Die variabele zou erbij moeten komen om tot een eerlijk systeem te komen i.c.m. leeftijd.
2x?quote:Op maandag 30 december 2024 17:54 schreef quo_ het volgende:
[..]
In het "plan' 2x 671 = 1342 tegen 2 x 150= 300", dus 1042 euro meer
De mensen die het makkelijk kunnen betalen en denken dat ze het bij verandering minder makkelijk kunnen betalen.quote:Op maandag 30 december 2024 17:54 schreef probeer het volgende:
[..]
[..]
Wie is er in dit topic aan het zeiken dan? Niet degenen die volle zorgtoeslag pakken en roepen dat ze nog minder willen betalen. De enige klagers hier zijn degenen die van enige inkomensafhankelijkheid (zoals zorgtoeslagen) af willen.
Tsja, wat ik net al edit-te ..quote:Op maandag 30 december 2024 18:00 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
De mensen die het makkelijk kunnen betalen en denken dat ze het bij verandering minder makkelijk kunnen betalen.
Ook wel de mensen die denken dat ze er riant bij zitten omdat zo zo hard werken en zo ontzettend slim zijn dat ze alles goed doen en dus verdienen om rijker te zijn als anderen, en minder te voelen wat zaken kosten dan de mensen die er voor kiezen om arme sloebers te zijn door luiheid.
Je vergeet nog dat het grootste deel via de reguliere belastingen komtquote:Op maandag 30 december 2024 12:56 schreef monkyyy het volgende:
Zorgkosten zijn al grotendeels inkomensafhankelijk, zorgtoeslag is namelijk inkomensafhankelijk, Zvw-premie is ook inkomensafhankelijk.
Worden die regelingen dan afgeschaft als de zorgpremie inkomensafhankelijk wordt?
Ik ben mening dat mensen gewoon een fatsoenlijk salaris horen te krijgen, er is een veel te grote groep beroepen die belachelijk veel verdienen terwijl het werk helemaal niet zo lastig/zwaar/moeilijk is. Mijn vader was zelf een hele goede allround timmerman die zijn hele leven voor een schijntje gewerkt heeft, en dan riepen ze in zijn tijd al: we zoeken gouden handjes!quote:Op maandag 30 december 2024 18:04 schreef Bosbeetle het volgende:
allemaal harde werkers hier die het verdienen een makkelijk leven te hebben
in tegenstelling tot luiaards die het grove lef hebben om te kiezen voor een leven zonder welvaart... Want iedereen met een uitkering kiest daar gewoon voor door inherente luiheid.
En dan hebben we het nog niet eens over chronisch zieken want die hebben wel hele rare keuzes gemaakt in hun leven...
Wat klaag je toch? al decennia mogen mensen met weinig tot geen geld niet meedoen in de maatschappij, zodat het kasplantjes werden.quote:Op maandag 30 december 2024 16:23 schreef Confetti het volgende:
Het tuig (want dat is het) die hier voor pleit betaalt al amper zorgtoeslag en dus amper zorgpremie. Laat ik maar niet beginnen over de oudjes.
Het wordt tijd dat de rendabelen tegen de onrendabelen zeggen: genoeg is genoeg.
Eensquote:Op maandag 30 december 2024 18:09 schreef raptorix het volgende:
[..]
Ik ben mening dat mensen gewoon een fatsoenlijk salaris horen te krijgen, er is een veel te grote groep beroepen die belachelijk veel verdienen terwijl het werk helemaal niet zo lastig/zwaar/moeilijk is. Mijn vader was zelf een hele goede allround timmerman die zijn hele leven voor een schijntje gewerkt heeft, en dan riepen ze in zijn tijd al: we zoeken gouden handjes!
Iedereen vind het normaal om 100 euro per uur voor een advocaat te betalen, maar als een vakman 60 euro per uur kost huren ze liever nog een Pool in.
Dit dus, plus: ja maar hij rookt, ja maar hij drinkt Schultenbrau, ja maar hij is dik, ja maar hij, dit, dat, alles en ik ben de beste ter wereld...quote:Op maandag 30 december 2024 16:56 schreef Scorpie het volgende:
Het is afgunst, omdat anderen voor dezelfde prijs gebruik mogen maken van hetzelfde zorgstelsel maar meer onder de streep over houden EN DAT IS GODVERDOMME NIET EERLIJK JA WANT HIJ HEEFT AL MEER DAN IK HEB!!!!
En waar ligt dan jouw grens bij solidariteit?quote:Op maandag 30 december 2024 18:13 schreef AchJa het volgende:
[..]
Dit dus, plus: ja maar hij rookt, ja maar hij drinkt Schultenbrau, ja maar hij is dik, ja maar hij, dit, dat, alles en ik ben de beste ter wereld...
De Nederlanders op hun best, fucking individualisten met nul komma nul solidariteit en vooral te simpel om iets verder na te denken.
Dit en ieder ander die dat nodig heeft help ik graag door het gezamelijk te dragen.quote:Op maandag 30 december 2024 18:18 schreef halfway het volgende:
5 jaar geleden lag ik binnen 35 minuten op de O.K iets later en ik was er niet meer.
Er stonden 6 personen klaar om mij te helpen.
Dat was en is mij wel een paar honderd euro waard per maand.
Dus niet zo zeiken, je zult ze maar nodig hebben.
Tja een advocaat haal je niet zomaar uit de voormalige Oostblok landen of andere delen van de wereld. Een bouwvakker wel en heeft met een grote concurrentie te maken. Mocht straks de Oekraïne bij de EU komen zal ook de Poolse bouwvakker het moeilijk krijgen. Dan nog Georgië en je hebt weer voor decennia goedkope bouwvakkers, chauffeurs, etc etc die voor een grijpstuiver hier kunnen werken.quote:Op maandag 30 december 2024 18:09 schreef raptorix het volgende:
[..]
Ik ben mening dat mensen gewoon een fatsoenlijk salaris horen te krijgen, er is een veel te grote groep beroepen die belachelijk veel verdienen terwijl het werk helemaal niet zo lastig/zwaar/moeilijk is. Mijn vader was zelf een hele goede allround timmerman die zijn hele leven voor een schijntje gewerkt heeft, en dan riepen ze in zijn tijd al: we zoeken gouden handjes!
Iedereen vind het normaal om 100 euro per uur voor een advocaat te betalen, maar als een vakman 60 euro per uur kost huren ze liever nog een Pool in.
Aangezien ik bereid ben om te sneuvelen voor de Nederlander mag je dat zelf invullen.quote:Op maandag 30 december 2024 18:18 schreef Mutsaers__78 het volgende:
En waar ligt dan jouw grens bij solidariteit?
Sommige zaken moeten juist buiten het systeem van vraag en aanbod vallen.quote:Op maandag 30 december 2024 15:54 schreef raptorix het volgende:
[..]
Dan zul je vanzelf mensen krijgen die dat geld voor meer willen doen, dat is namelijk hoe vraag en aanbod werkt.
Eens. De belastingdienst is de plek waar we belasting betalen en/of toeslagen ontvangen, naar draagkracht.quote:Op maandag 30 december 2024 18:08 schreef tizitl2 het volgende:
[..]
Je vergeet nog dat het grootste deel via de reguliere belastingen komt
Persoonlijk ben ik best voor wat meer nivelleren, maar doe dat gewoon via de belastingen met een wat hogere vermogensbelasting of een wat progressievere inkomensbelasting. Administratief veel makkelijker en dus goedkoper in de uitvoering.
Dus mensen mogen jou compleet financieel uitkleden?quote:Op maandag 30 december 2024 18:24 schreef AchJa het volgende:
[..]
Aangezien ik bereid ben om te sneuvelen voor de Nederlander mag je dat zelf invullen.
Ik denk dat er nergens ter wereld zoveel geld wordt ingelegd in solidariteitsfondsen zoals zorg, pensioen en verzekeringen als in Nederland.quote:Op maandag 30 december 2024 18:13 schreef AchJa het volgende:
[..]
Dit dus, plus: ja maar hij rookt, ja maar hij drinkt Schultenbrau, ja maar hij is dik, ja maar hij, dit, dat, alles en ik ben de beste ter wereld...
De Nederlanders op hun best, fucking individualisten met nul komma nul solidariteit en vooral te simpel om iets verder na te denken.
Het besef dat solidariteit van twee kanten moet komen leeft vooral bij de boomergeneratie niet echt, die zien het vooral als een pinautomaat waar gratis geld uit komt.quote:Op maandag 30 december 2024 13:46 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Deels wel, maar is er wel degelijk een link. Voor hoe solidair je je bereid bent om te tonen maakt het wel degelijk uit hoe veel je terug kunt verwachten op de momenten dat jij het nodig vindt.
Ik heb dan ook nergens gesteld dat dat hetzelfde is, maar heel goed dat jij dat nog even benadrukt! Gelukkig laat jij zien hoe het wél moet; met al die ijzersterke argumenten van je.quote:Op maandag 30 december 2024 16:42 schreef quo_ het volgende:
[..]
[..]
Best lastig nog, dat verschil tussen vermogen in stenen en (besteedbaar) inkomen.
Maar ondertussen wel lekker mee bleren alsof je overal verstand van hebt.
Gelul. Dat is eerder bij de jongere generatie die denkt dat met een parttime baantje van 26 uur zijn toekomst verzekerd zal zijn.quote:Op maandag 30 december 2024 19:05 schreef spicymchaggis het volgende:
[..]
Het besef dat solidariteit van twee kanten moet komen leeft vooral bij de boomergeneratie niet echt, die zien het vooral als een pinautomaat waar gratis geld uit komt.
Dat hebben de ouders van die "bejaarden" (lees: boomers) gedaan, de boomers zelf zijn juist opgegroeid in een Nederland wat door hun ouders weer met geld van de Marshall hulp opgebouwd was. (waarbij Nederland sowieso al weinig oorlogsschade had)quote:Op maandag 30 december 2024 15:15 schreef Ghost_Buster het volgende:
[..]
Klopt. En kleine toevoeging hier: eenderde van de Nederlandse bevolking is momenteel bejaard. We zitten midden in de na-oorlogse geboortegolf, die nu bejaard is. Al die oudjes hebben toendertijd het land opnieuw opgebouwd nadat Hitler en kortnuiten de boel aan gort hadden geschoten.
Flikker op met je gezanik om argumenten terwijl je hier zelf zonder enige toelichting twee grafiekjes dropt.quote:Op maandag 30 december 2024 19:08 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Ik heb dan ook nergens gesteld dat dat hetzelfde is, maar heel goed dat jij dat nog even benadrukt! Gelukkig laat jij zien hoe het wél moet; met al die ijzersterke argumenten van je.
Oh wacht eens even...
Een inkomensafhankelijke zorgverzekering heeft geen reet te maken met financieel uitkleden.quote:Op maandag 30 december 2024 18:55 schreef Mutsaers__78 het volgende:
Dus mensen mogen jou compleet financieel uitkleden?
Het antwoord zal wel nee zijn, maar bereid zijn tot sterven voor de Nederlander is dan ook niet bepaald een antwoord tot hoever jij wil gaan.
Geenstijlquote:60% Nederlanders is voor idioot voorstel inkomensafhankelijke zorgpremie
60% Nederlanders snapt er geen hol van
Het nieuwe jaar gaat bijna beginnen, in adverteerdersland betekent dat dat iedereen helemaal gek wordt van overstapservices voor de zorgverzekering, en omdat er verder toch geen nieuws is dachten ze op de redacties van voorheen rechtse verzetskrant De Telegraaf, voorheen dagblad de Metro en voorheen informatievoorziening AD dat het enquêteresultaat Bijna 60% van de Nederlanders wil dat zorgpremie volledig inkomensafhankelijk wordt van ZorgverzekeringWijzer een interessant enquêteresultaat is.
Dat is het ook wel, maar wat er met name interessant aan is, is hoe idioot dit voorstel is. Het is namelijk een kopie van een plan dat niet voor niets is gesneuveld in de formatie van 2012. Mensen met niet extreem hoge salarissen gingen daardoor wel extreem veel zorgpremie betalen. Die werden heel boos en toen ging het niet door.
Onderdeel van het plan is een maximum inkomen tot waar de zorgpremie inkomensafhankelijk is. Dat betekent dat de marginale belastingdruk voor hogere middeninkomens (zeg maar: hardwerkend Nederland) flink wordt verhoogd. In normale mensentaal: als je vindt dat werken moet lonen, dan is dit een heel slecht plan, maar als je vindt dat mensen die heel veel geld verdienen, daar heel veel belasting over moeten betalen, dan is dit ook een heel slecht plan.
De ironie is dat ZorgverzekeringWijzer een quote van PvdA-Kamerlid Boshoff aanhaalt, die het idioot vindt dat iemand met een inkomen van 70.000 euro net zoveel inkomensafhankelijke bijdrage aan de zorg (via de salarisstrook, dit bestaat dus al, niet boos worden nu, red.) betaalt als iemand die 200.000 euro verdient. EN VERVOLGENS KOMEN ZE MET EEN VOORSTEL WAARBIJ IEMAND DIE 93.000 EURO PER JAAR VERDIENT NET ZOVEEL BETAALT ALS IEMAND DIE 200.000 EURO VERDIENT. En omdat 60% van Nederland kennelijk te dom is om te poepen maar wel graag wil dat iemand anders het pleepapier betaalt, zegt 60% van Nederland: prima plan. Ja kom nou.
Rijken krijgen dus sportblessures en leven langer, dus zijn over de volle breedte duurder voor de samenleving.quote:Op maandag 30 december 2024 19:26 schreef Gia het volgende:
Over het algemeen leven rijken gezonder en sporten meer dan armen, dus zij hebben minder vaak zorg nodig. En dan moeten zij wel gaan betalen voor die peukenschietende bijstandsgerechtigde alcoholisten?
En de marktwerking dan waar specialisten worden betaald naar het aantal verrichtingen??quote:Op maandag 30 december 2024 19:26 schreef Gia het volgende:
Over het algemeen leven rijken gezonder en sporten meer dan armen, dus zij hebben minder vaak zorg nodig. En dan moeten zij wel gaan betalen voor die peukenschietende bijstandsgerechtigde alcoholisten?
Niet helemaal terecht.
Waarom niet terug naar het systeem van vroeger? Met een particuliere verzekering. En graag één landelijke zorgverzekering.
Is dat die jongere generatie die tot ver na hun zeventigste zal moeten blijven werken tot ze met pensioen mogen? (als er tegen die tijd überhaupt nog zoiets als "pensioen" bestaat) Of is dat die jongere generatie die zich geen woonruimte kan permitteren omdat je daar tegenwoordig geen fulltime salaris, maar een bedrag ter hoogte van twee of drie fulltime salarissen voor nodig hebt om een woning te kunnen huren of kopen?quote:Op maandag 30 december 2024 19:12 schreef Mutsaers__78 het volgende:
[..]
Gelul. Dat is eerder bij de jongere generatie die denkt dat met een parttime baantje van 26 uur zijn toekomst verzekerd zal zijn.
Even in de calulator ingevuld hoe de inkomensafhankelijke zorgpremie er voor haar uit ziet.quote:Kleuterjuf Afanaisa (34) met drie kinderen dakloos: ’Ik werk en heb geen stoornis, dus krijg ik geen voorrang voor een woning’ .............
Voor voorrang op een sociale huurwoning via de gemeente Almere verdient ze net te veel – de inkomensgrens ligt op 46.000 euro per jaar, Wijnstein verdient 51.000 euro. Maar om een woning te kunnen kopen, verdient ze weer te weinig.
Via het Vierde Huis vroeg ze een urgentieverklaring aan, maar die zou ze alleen krijgen als ze in een ’levensontwrichtende situatie’ zat. Maar nee, haar situatie was ’maatschappelijk stabiel’. Ze slaapt nu met haar drie kinderen (1, 11 en 17) in de krappe woonkamer van een vriendin van haar moeder. Ze heeft een postadres bij het Leger des Heils.
https://web.archive.org/w(...)van-zorg-en-ziekten/quote:Gezond ouder worden heeft een prijs. Uiteindelijk overlijden we allemaal ergens aan, en de ziekten waar uiteindelijk 'gezonde ouderen' aan overlijden blijken duurder dan de kwalen van een obese roker.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |