Het begon allemaal hiermeequote:Na maanden van onzekerheid is het nu toch echt zover. Elon Musk is officieel eigenaar van Twitter. De man die in april vol enthousiasme een deal sloot - en daar vervolgens eenzijdig van afzag - liet deze maand weten alsnog bereid te zijn 44 miljard dollar neer te leggen. En nu is de kogel door de kerk.
Mogelijk heeft voor Musk meegespeeld dat als hij voet bij stuk had gehouden, hij naar de rechter had gemoeten. Waarschijnlijk wist hij dat zijn kansen in de rechtszaal niet zo groot waren. Zijn bewering dat Twitter niet eerlijk is geweest over de hoeveelheid nep- en spamaccounts horen we in elk geval niet meer. Ook bleek hij opeens wel weer toekomst te zien in Twitter: het zou onderdeel worden van de 'allesomvattende' app X.
Waarom is dit groot nieuws?
De kans is groot dat je dit leest, maar niet zoveel met Twitter hebt. In vergelijking met bijvoorbeeld Facebook en Instagram is het platform relatief klein - in Nederland zijn volgens onderzoeksbureau Newcom 1,1 miljoen mensen dagelijks actief.
Toch wordt Twitter gezien als invloedrijk omdat er veel journalisten, politici en opiniemakers op zitten. Gesprekken en reacties op het nieuws kunnen daardoor verstrekkende gevolgen hebben voor de 'echte wereld'. Het vervult daarmee soms een invloedrijke rol in het maatschappelijke debat. Het is spannend om te zien hoe Musk daarmee omgaat.
Wordt Musk zelf de baas bij Twitter, of wordt hij alleen eigenaar?
Het is wel de verwachting dat hij de leiding op zich zal nemen, zij het tijdelijk. Vannacht werd al bekend dat de top is ontslagen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Game on!De enige echte.
Maar dat rapporteren doe je dus bij X? Of bij de EU ?quote:Op woensdag 11 oktober 2023 22:02 schreef capricia het volgende:
Ik voor mijn eigen interesse deze tweet gerapporteerd via de EU DSA, voor het schenden van 'Gegevensbescherming en privacy'.
Want ik kan me niet voorstellen dat iedere jongeman hier toestemming voor gegeven heeft. En het kan persoonlijk gevaar opleveren.
[ twitter ]
Het was binnen 3 minuten afgewezen.
quote:
quote:We hebben de gerapporteerde content onderzocht en geconstateerd dat deze niet kan worden verwijderd op basis van de wettelijke gronden van Data protection & privacy violations.
Bij X. "illegale content in de EU rapporteren".quote:Op woensdag 11 oktober 2023 23:05 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Maar dat rapporteren doe je dus bij X? Of bij de EU ?
Er kunnen gronden zijn waarop deze foto op basis van de AGV is toegestaan, zoals algemeen belang (nieuwsvoorziening). Jammer dat dit niet verder wordt toegelicht in hun reactie.quote:
Thanks. Ja, dat is natuurlijk mogelijk.quote:Op donderdag 12 oktober 2023 08:29 schreef chibibo het volgende:
[..]
Er kunnen gronden zijn waarop deze foto op basis van de AGV is toegestaan, zoals algemeen belang (nieuwsvoorziening). Jammer dat dit niet verder wordt toegelicht in hun reactie.
Maar wat is het probleem? Je hebt een vals rapport gemaakt, dus krijg je dat antwoord ook terug.quote:Op donderdag 12 oktober 2023 08:31 schreef capricia het volgende:
[..]
Thanks. Ja, dat is natuurlijk mogelijk.
Ik vraag me af wat dan wel onder die DSA valt op X. Gezien die brief van de EU.
Als iemand een voorbeeldje heeft wil ik het wel uittesten.
Een vals rapport wat een insinuaties toch weer. Gewoon een post gerapporteerd naar eer en geweten..quote:Op donderdag 12 oktober 2023 16:08 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Maar wat is het probleem? Je hebt een vals rapport gemaakt, dus krijg je dat antwoord ook terug.
Dat betwijfel ik, capricia is echt niet zo domquote:Op donderdag 12 oktober 2023 16:42 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Een vals rapport wat een insinuaties toch weer. Gewoon een post gerapporteerd naar eer en geweten..
Ja, ik ga er even niet op in. Ben gewoon benieuwd naar hoe het werkt, dat is alles.quote:Op donderdag 12 oktober 2023 16:42 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Een vals rapport wat een insinuaties toch weer. Gewoon een post gerapporteerd naar eer en geweten..
Waarom dan een vals rapport doen? Rapporteer gewoon iets wat daadwerkelijk illegaal is, anders weet je nog niets.quote:Op donderdag 12 oktober 2023 16:49 schreef capricia het volgende:
[..]
Ja, ik ga er even niet op in. Ben gewoon benieuwd naar hoe het werkt, dat is alles.
Hij doet stoer voor de bhne. Met die tweet van hem.quote:Op donderdag 12 oktober 2023 17:36 schreef Ulx het volgende:
Ah, Elon weet wel braaf op te zitten en pootjes te geven als je hem een tikje op de neus geeft.
Totaal ongeloofwaardig dat ze daar (hard) mee bezig zijn. Ze denken blijkbaar bij X dat een persberichtje dat Yaccarino ergens niet kan zijn omdat ze aan dit probleem bezig is wel genoeg is.quote:Op donderdag 12 oktober 2023 17:49 schreef capricia het volgende:
[..]
Hij doet stoer voor de bhne. Met die tweet van hem.
Vervolgens gaan kennelijk de echte mensen achter de schermen hard aan het werk onder die CEO.
We gaan wel zien wat het resultaat is.quote:Op donderdag 12 oktober 2023 19:11 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Totaal ongeloofwaardig dat ze daar (hard) mee bezig zijn. Ze denken blijkbaar bij X dat een persberichtje dat Yaccarino ergens niet kan zijn omdat ze aan dit probleem bezig is wel genoeg is.
Hopelijk trapt de EU niet in dit soort typische Musk bullshit waar hij iets beweert waar niks van waar is.
Die EU-kerel ja. Die heeft 0 macht.quote:Op donderdag 12 oktober 2023 17:49 schreef capricia het volgende:
[..]
Hij doet stoer voor de bhne. Met die tweet van hem.
Waarom zou deze Europese commissaris geen macht hebben om Europese wetgeving te handhaven?quote:Op donderdag 12 oktober 2023 20:41 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Die EU-kerel ja. Die heeft 0 macht.
Natuurlijk niet. Die kijken gewoon naar de resultaten. Als dat niet voldoende is zal X maar wat meer moderators moeten inhuren. Dat dat tegen Musk's idee ingaat -en dat hij die er waren allemaal ontslagen heeft- is uiteraard niet het probleem van Brussel,quote:Op donderdag 12 oktober 2023 19:11 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Totaal ongeloofwaardig dat ze daar (hard) mee bezig zijn. Ze denken blijkbaar bij X dat een persberichtje dat Yaccarino ergens niet kan zijn omdat ze aan dit probleem bezig is wel genoeg is.
Hopelijk trapt de EU niet in dit soort typische Musk bullshit waar hij iets beweert waar niks van waar is.
Omdat de wetgeving helemaal niet zo duidelijk is. Hij kan van alles roepen, maar het is totaal onduidelijk wat de wet nou eigenlijk precies wil op dit gebied. Handhaven doet hij dus niet.quote:Op donderdag 12 oktober 2023 20:49 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Waarom zou deze Europese commissaris geen macht hebben om Europese wetgeving te handhaven?
Maar hij handhaaft juist wel. Die brief is de eerste stap in het handhaven. Dat laat uiteraard onverlet dat X daar van alles mee kan doen ... en dan zal/kan blijken welke middelen hij zal en dus ook kan inzetten en als X ervoor kiest via de rechter het te spelen hoeveel juridische waarde dat heeft. Lijkt me niet veel anders voor andere nieuwe wetgeving.quote:Op donderdag 12 oktober 2023 22:08 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Omdat de wetgeving helemaal niet zo duidelijk is. Hij kan van alles roepen, maar het is totaal onduidelijk wat de wet nou eigenlijk precies wil op dit gebied. Handhaven doet hij dus niet.
Omdat hij geen wet gebruikt. Hij stuurt gewoon brieven en tweets met vage dreigementen.quote:Op donderdag 12 oktober 2023 22:31 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Maar hij handhaaft juist wel. Die brief is de eerste stap in het handhaven. Dat laat uiteraard onverlet dat X daar van alles mee kan doen ... en dan zal/kan blijken welke middelen hij zal en dus ook kan inzetten en als X ervoor kiest via de rechter het te spelen hoeveel juridische waarde dat heeft. Lijkt me niet veel anders voor andere nieuwe wetgeving.
Ik begrijp dat jij deze wet vaag vindt, maar wat ik niet begrijp is dat deze al dan niet vermeende vaagheid dan maar kennelijk betekent dat deze Europese commissaris in deze casus deze wet totaal niet kan gebruiken in deze zaak. Waar baseer je je op?
Nu wordt het wel wat potsierlijk. Eerst had hij geen macht, maar hij bleek wel macht te hebben, maar niet de juiste macht, want de wet was "vaag". En nu gebruikt hij geen wet?!quote:Op donderdag 12 oktober 2023 23:56 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Omdat hij geen wet gebruikt. Hij stuurt gewoon brieven en tweets met vage dreigementen.
Ik vind het wel vaag hoor.quote:Op vrijdag 13 oktober 2023 00:03 schreef SnertMetChoco het volgende:
Lijkt me een duidelijk verhaal met duidelijke punten.
Nee hoor, je moet gewoon wat beter lezen. Deze kerel heeft geen macht en de DSA is een draak van wetgeving. Dat jij het moeilijker wil maken dan het is is niet mijn probleemquote:Op vrijdag 13 oktober 2023 00:03 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Nu wordt het wel wat potsierlijk.
Als je dat echt had willen weten had je zelf even gezocht waar de man zich op baseert ... De wettekst kun je hier vinden: https://eur-lex.europa.eu/eli/reg/2022/2065/oj Ofwel in essentie wat hiervoor ook al illegaal was, maar dan offline, in erg wollig taalgebruik.quote:Op vrijdag 13 oktober 2023 00:36 schreef Rnie het volgende:
[..]
Ik vind het wel vaag hoor.
When you receive notices of illegal content in the EU, you must be timely and objective in taking action and removing the relevant content when warranted.
Wat is precies illegale content in de EU?
quote:In order to achieve the objective of ensuring a safe, predictable and trustworthy online environment, for the purpose of this Regulation the concept of ‘illegal content’ should broadly reflect the existing rules in the offline environment. In particular, the concept of ‘illegal content’ should be defined broadly to cover information relating to illegal content, products, services and activities. In particular, that concept should be understood to refer to information, irrespective of its form, that under the applicable law is either itself illegal, such as illegal hate speech or terrorist content and unlawful discriminatory content, or that the applicable rules render illegal in view of the fact that it relates to illegal activities. Illustrative examples include the sharing of images depicting child sexual abuse, the unlawful non-consensual sharing of private images, online stalking, the sale of non-compliant or counterfeit products, the sale of products or the provision of services in infringement of consumer protection law, the non-authorised use of copyright protected material, the illegal offer of accommodation services or the illegal sale of live animals. In contrast, an eyewitness video of a potential crime should not be considered to constitute illegal content, merely because it depicts an illegal act, where recording or disseminating such a video to the public is not illegal under national or Union law. In this regard, it is immaterial whether the illegality of the information or activity results from Union law or from national law that is in compliance with Union law and what the precise nature or subject matter is of the law in question.
Ah ja, ik moet wat beter lezen.quote:Op vrijdag 13 oktober 2023 00:37 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Nee hoor, je moet gewoon wat beter lezen.
Wat hij duidelijk wel heeft, want eurocommissarissen voeren de europese wet uit, tenzij je een vreemde definitie van macht hebt.quote:Deze kerel heeft geen macht
Dat je iets een draak van een wetgeving vindt is geen argument voor wat dan ook ... noch of ik iets moeilijk zou willen maken.quote:en de DSA is een draak van wetgeving. Dat jij het moeilijker wil maken dan het is is niet mijn probleem
Het is een brief om X (wat is Twitter?) op de hoogte te stellen dat hij van mening is dat de wet overtreden wordt. Niet per se een PR move, en ook nog geen aanklacht.quote:Hij lult wat over de DSA maar als je goed oplet zie je nergens welk onderdeel van die wet Twitter zou overtreden.
Dat komt omdat dit slechts een PR-move is van een politicus en niets te maken heeft met die wet an sich.
Het is toch echt wel duidelijk genoeg, hij verwijst naar de DSA. Het is geen aanklacht voor een rechtbank.quote:Dan dreigt hij wat met boetes maar die kan hij helemaal niet opleggen. Alleen al omdat er niet gezegd wordt wat er nou precies mis is. Hij gebruikt dus geen wet, zoals gezegd.
Musk wil dat dit getouwtrek plaatsvindt op zijn platform. Begrijpelijk, maar dat is niet hoe het werkt natuurlijk.quote:Het is gewoon een bluf. Musk heeft in respons dan ook gezegd dat als Twitter de wet overtreedt, deze kerel dan maar openbaar moet maken wat die overtredingen zijn. Dat laat meneer Breton gewoon na.
Misschien doen zij wel een poging om dit soort disinformatie te weren, waar X dat nalaat. Het argument is niet dat het helemaal niet voor mag komen, als je de brief leest.quote:Of zie je ook dat Facebook zo'n brief krijgt? Of Reddit? Discord? Nee he?
Link?quote:Edit: ik zie nu dat er een 'onderzoek' komt... we zullen zien maar er is nog steeds geen enkele aanklacht.
Misschien ja. Maar je weet het niet. Want hij zegt het nietquote:Op vrijdag 13 oktober 2023 01:02 schreef SnertMetChoco het volgende:
Misschien doen zij wel een poging om dit soort disinformatie te weren, waar X dat nalaat. Het argument is niet dat het helemaal niet voor mag komen, als je de brief leest.
Dus zinloos. Dit is soortgelijk als ik jou een brief stuur met een verwijzing naar de wet waarin staat dat moord niet toegestaan is.quote:Het is toch echt wel duidelijk genoeg, hij verwijst naar de DSA. Het is geen aanklacht voor een rechtbank.
Kortom, content wat nagenoeg wereldwijd illegaal is en niet specifiek gericht op de EU. Het komt behoorlijk spannend over allemaal in zo'n brief, maar X haar beleid gaat dus op dat vlak hierin volledig mee. Ben benieuwd wat zijn voorbeelden zijn en waar hij exact naar refereert.quote:Op vrijdag 13 oktober 2023 00:48 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Als je dat echt had willen weten had je zelf even gezocht waar de man zich op baseert ... De wettekst kun je hier vinden: https://eur-lex.europa.eu/eli/reg/2022/2065/oj Ofwel in essentie wat hiervoor ook al illegaal was, maar dan offline, in erg wollig taalgebruik.
[..]
quote:The European Commission on Thursday made a formal, legally binding request for information from Elon Musk’s social media platform X over its handling of hate speech, misinformation and violent terrorist content related to the Israel-Hamas war.
It is the first step in what could become the EU’s inaugural investigation under the Digital Services Act, in this case to determine if the site formerly known as Twitter is in compliance with the tough new rules meant to keep users safe online and stop the spread of harmful content.
San Francisco-based X has until Wednesday to respond to questions related to how its crisis response protocol is functioning. Responses to other questions must be received by Oct. 31. The commission said its next steps, which could include the opening of formal proceedings and penalties, would be determined by X’s replies.
Representatives for X did not immediately respond to a message seeking comment. The company’s CEO, Linda Yaccarino, said earlier that the site has removed hundreds of Hamas-linked accounts and taken down or labeled tens of thousands of pieces of content since the militant group’s attack on Israel. One social media expert called the actions “a drop in the bucket.”
Yaccarino on Thursday outlined steps taken by X to combat illegal content flourishing on the platform. She was responding to an earlier letter from a top European Union official for information on how X is complying with the EU’s new digital rules during the Israel-Hamas war. That letter, which essentially served as a warning, was not legally binding — the latest one, however, is.
“X is proportionately and effectively assessing and addressing identified fake and manipulated content during this constantly evolving and shifting crisis,” Yaccarino said in a letter to European Commissioner Thierry Breton, the 27-nation bloc’s digital enforcer.
But some say the efforts are not nearly enough to tackle the problem.
“While these actions are better than nothing, it is not enough to curtail the misinformation problem on X,” said Kolina Koltai, a researcher at the investigative collective Bellingcat who previously worked at Twitter on Community Notes.
“There is an overwhelming amount of misinformation on the platform,” Koltai said. “From what we have seen, the moderation efforts from X are only addressing a drop in the bucket.”
Since the war erupted, photos and videos have flooded social media of the carnage, including haunting footage of Hamas fighters taking terrified Israelis hostage, alongside posts from users pushing false claims and misrepresenting videos from other events.
The conflict is one of the first major tests for the EU’s groundbreaking digital rules, which took effect in August. Breton fired off a similar letter Thursday to TikTok, telling CEO Shou Zi Chew that he has a “particular obligation” to protect child and teen users from “violent content depicting hostage taking and other graphic videos” reportedly making the rounds on the video sharing app.
For X, changes that Musk has made to the platform since he bought it last year mean accounts that subscribe to X’s blue-check service can get paid if their posts go viral, creating a financial incentive to post whatever gets the most reaction. Plus, X’s workforce — including its content moderation team — has been gutted.
Those changes are running up against the EU’s Digital Services Act, which forces social media companies to step up policing of their platforms for illegal content, such as terrorist material or illegal hate speech, under threat of hefty fines.
“There is no place on X for terrorist organizations or violent extremist groups and we continue to remove such accounts in real time, including proactive efforts,” Yaccarino wrote in the letter posted to X.
X has taken action to “remove or label tens of thousands of pieces of content,” Yaccarino said, pointing out that there are 700 unique Community Notes — a feature that allows users to add their own fact-checks to posts — “related to the attacks and unfolding events.”
The platform has been “responding promptly” and in a “diligent and objective manner” to takedown requests from law enforcement agencies from around the world, including more than 80 from EU member states, Yaccarino said.
Koltai, the researcher and former Twitter employee, said Community Notes are not an “end-all solution to curtailing misinfo” and that there are gaps that the feature just can’t fill yet.
“There are still many videos and photos on X that don’t have notes that are unmoderated, and continue to spread misleading claims,” she said.
Since Musk acquired Twitter and renamed it, social-media watchers say the platform has become not just unreliable but actively promotes falsehoods, while a study commissioned by the EU found that it’s the worst-performing platform for online disinformation.
Rivals such as TikTok, YouTube and Facebook also are coping with a flood of unsubstantiated rumors and falsehoods about the Middle Eastern conflict, playing the typical whack-a-mole that erupts each time a news event captures world attention.
Breton, the EU official, urged TikTok’s leader to step up its efforts at tackling disinformation and illegal content and respond within 24 hours. The company did not reply immediately to an email seeking comment.
Breton’s warning letters have also gone to Mark Zuckerberg, CEO of Facebook and Instagram parent Meta.
Natuurlijk zegt hij niks over de door jou genoemde andere platforms in de brief aan X. Waarom zou hij?!quote:Op vrijdag 13 oktober 2023 01:08 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Misschien ja. Maar je weet het niet. Want hij zegt het niet![]()
Het dreigement achter de brief is dat hij dat dus aannemelijk kan maken. Ik snap niet dat je dat niet snapt.quote:Daarom is het dus ook allemaal onzin. Als X volgens hem de wet overtreedt, laat dat maar zien. Transparantie kan niet zomaar n kant op gaan he. Dat is een van de grote problemen met deze wet, wie gaat er nou eigenlijk bepalen wat 'desinformatie' is? Het is een directe aanval op de vrijheid van meningsuiting van zowel het bedrijf als de gebruikers. Dat alleen al maakt het gevaarlijke wetgeving.
Ja, zo lust ik er nog wel een ... onze minister van veiligheid heeft geen macht, maar de overheid wel. Of Rutte niet, maar de overheid wel ofzo...quote:En nee, deze kerel heeft zelf geen macht. De commissie wel, maar dat is hij niet alleen hij he.
Als je mij waarschuwt dat ik de weg oversteek waar dat niet mag, hoef je niet een wettekst aan te halen om dat te doen. Zo ook hier, maar dan specifiek voor deze bedrijven die zijn aangemerkt als "Very Large Online Platforms". Die behoren daar simpelweg van op de hoogte te zijn.quote:Dus zinloos. Dit is soortgelijk als ik jou een brief stuur met een verwijzing naar de wet waarin staat dat moord niet toegestaan is.
Ik snap het best. Hij heeft alleen niets. Anders moet hij het maar gewoon laten zien. Nogmaals, ik kan jou ook de wettekst over moord laten zien zonder jou te veroordelen voor moord. Dat zegt helemaal niets.quote:Op vrijdag 13 oktober 2023 01:19 schreef SnertMetChoco het volgende:
Het dreigement achter de brief is dat hij dat dus kan laten zien. Ik snap niet dat je dat niet snapt.
[..]
Zie het artikel hierboven van Kijkertje.quote:Op vrijdag 13 oktober 2023 01:24 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Ik snap het best. Hij heeft alleen niets. Anders moet hij het maar gewoon laten zien. Nogmaals, ik kan jou ook de wettekst over moord laten zien zonder jou te veroordelen voor moord. Dat zegt helemaal niets.
Nogmaals: 'desinformatie' is geen term waar ook maar enige (democratische) fatsoenlijke definitie van bestaat. Dat je het schijnbaar ok vindt dat de EU via dit soort 'onderzoeken' gaat bepalen voor ons wat we wel en niet mogen zien op het internet vind ik stuitend. Maar goed, het is Musk he. Dan is het schijnbaar allemaal geoorloofd.
Dat kun je niet weten. Je weet niet wat volgens de EU 'misinformatie' is. Je weet niet of Twitter of X of whatever hun eigen voorwaarden daarover ook toepast. Je weet niet wat onder illegale content valt. Filmpjes van de oorlog zelf niet, want dat is gewoon nieuws. Wat is dan wel illegaal?quote:Op vrijdag 13 oktober 2023 01:26 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Zie het artikel hierboven van Kijkertje. De tekst "kan laten zien" wat ik gebruikte was te sterk, ik heb dat vervangen voor door "aannemelijk maken".
Bovendien hebben Facebook en TikTok ook al een waarschuwing vanuit de EU gekregen:quote:Op vrijdag 13 oktober 2023 01:02 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Misschien doen zij wel een poging om dit soort disinformatie te weren, waar X dat nalaat. Het argument is niet dat het helemaal niet voor mag komen, als je de brief leest.
https://nos.nl/artikel/24(...)eiding-desinformatiequote:De Europese Commissie gaat onderzoeken of X, het voormalige Twitter, wel genoeg doet tegen de verspreiding van haatberichten, desinformatie en terroristische content. Dat meldt Eurocommissaris Breton. Eerder kreeg X, samen met TikTok en Facebook-moeder Meta, al een waarschuwing van Brussel, omdat het te weinig zou doen tegen desinformatie over de oorlog tussen Isral en Hamas.
X moet als 'zeer groot platform' voldoen aan de Europese Digital Services Act. Die Europese wetgeving bepaalt dat sociale media genoeg moeten doen tegen de verspreiding van ongewenst materiaal. Het is voor het eerst sinds de invoering van die wet vorig jaar dat er een onderzoek wordt ingesteld naar een platform.
De EU gebruikt de term misinformation trouwens niet in deze wet, wel disinformation. Wel belangrijk om dat onderscheid te hanteren.quote:Op vrijdag 13 oktober 2023 01:30 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Dat kun je niet weten. Je weet niet wat volgens de EU 'misinformatie' is.
Volgens de brief stelt de wet dat het platform daar duidelijk over moet zijn. Als het dus onduidelijk is wat geoorloofd is, dan is dat de schuld van het platform. Dit werd gesteld onder punt 1.quote:Je weet niet of Twitter of X of whatever hun eigen voorwaarden daarover ook toepast. Je weet niet wat onder illegale content valt. Filmpjes van de oorlog zelf niet, want dat is gewoon nieuws. Wat is dan wel illegaal?
Stop! Stop! De EU is het met je eens! Als ik het goed begrijp moet X dat dus beter uitleggen... maar ik heb het vaak in mijn leven niet goed begrepen... dus we zullen zien...quote:Er is niemand die het uitlegt.
Nee, dat zou ik verschraling vinden, maar dat is niet de bubbel waar ik in zit.quote:Er zijn alleen maar politici en 'experts' die keihard 'DESINFORMATIE!!!' roepen zonder uit te leggen wat dat precies is. Gedeeltelijk omdat de DSA over al deze dingen ook zeer vaag is. Dat vind je allemaal prima?
Was is het onderscheid? De 'expert' in het bericht van Kijkertje doet dat ook niet h.quote:Op vrijdag 13 oktober 2023 01:39 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
De EU gebruikt de term misinformation trouwens niet in deze wet, wel disinformation. Wel belangrijk om dat onderscheid te hanteren.
En vervolgens wordt er in punt 2 gezegd dat 'illegal content' verwijderd moet worden als de EU zegt dat het bestaat. Maar er wordt niet uitgelegd wat dat is, en als Twitter volgens punt 1 niet duidelijk genoeg zou zijn, hoe kan de EU dat dan weten? Dan krijg je dus de absurde situatie dat de EU constant mails gaat sturen als ze iets tegenkomen wat 'potentially illegal' is en moet Twitter daar meteen op reageren, zonder dat het (volgens de EU zelf!) duidelijk is of het nou eigenlijk 'illegal' is of niet.quote:Volgens de brief stelt de wet dat het platform daar duidelijk over moet zijn. Als het dus onduidelijk is wat geoorloofd is, dan is dat de schuld van het platform. Dit werd gesteld onder punt 1.
"Als iemand een pesthekel aan jou heeft moet jij gewoon veranderen"quote:
Te hoog gegrepen voor je?quote:
Als het zoiets is, is het wel erg cynisch omdat transgenders erg gehaat worden door een subpopulatie op x.quote:Op vrijdag 13 oktober 2023 07:56 schreef Ulx het volgende:
[..]
"Als iemand een pesthekel aan jou heeft moet jij gewoon veranderen"
Zoiets?
Is dat verband te hoog gegrepen voor je?quote:Op vrijdag 13 oktober 2023 13:43 schreef Rnie het volgende:
[..]
Te hoog gegrepen voor je?
Ben ook benieuwd wat deze post volgens jou met X te maken hebt heeft. Of gaan we tegenwoordig, naast zijn quotes, ook zijn Tesla, Starlink en SpaceX posts behandelen hier?
Het blijft toch vermakelijk hoe de musk haters constant bezig zijn met Musk.![]()
Uit de verklaring van de EU:quote:The European Commission on Thursday made a formal, legally binding request for information from Elon Musk's social media platform X over its handling of hate speech, misinformation and violent terrorist content related to the Israel-Hamas war.
It is the first step in what could become the EU's inaugural investigation under the Digital Services Act, in this case to determine if the site formerly known as Twitter is in compliance with the tough new rules meant to keep users safe online and stop the spread of harmful content.
quote:Today the European Commission services formally sent X a request for information under the Digital Services Act (DSA). This request follows indications received by the Commission services of the alleged spreading of illegal content and disinformation, in particular the spreading of terrorist and violent content and hate speech. The request addresses compliance with other provisions of the DSA as well.
Leuke poging om "hebt" weg te zetten als iets foutiefs.quote:Op vrijdag 13 oktober 2023 16:17 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Is dat verband te hoog gegrepen voor je?
Hint: hate speech tiert welig op Twitter en zoals je hebt kunnen lezen is de EU daar niet blij mee gezien het officiele onderzoek dat ze nu gaan beginnen naar de maatregelen die Elon Musk heeft genomen om dat aan te pakken.
Uit het artikel:
[..]
Uit de verklaring van de EU:
[..]
Helaasquote:Op vrijdag 13 oktober 2023 17:00 schreef nostra het volgende:
Echt spannend gaat het allemaal niet worden h.
Tijd om je weer te verschuilen in BNW met dit soort ideetjes?quote:Op vrijdag 13 oktober 2023 18:41 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]Lekker geloofwaardig. En dan zon Musksimp die beweert dat Elmo geen agenda heeft
Misinformatie is informatie wat niet klopt.quote:Op vrijdag 13 oktober 2023 03:19 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Was is het onderscheid? De 'expert' in het bericht van Kijkertje doet dat ook niet h.
Nee, er spelen volgens deze brief meerder dingen. Het eerste punt is dat als een platform zegt iets niet toe te staan, dat ze dan ook daarnaar moeten handelen.quote:[..]
En vervolgens wordt er in punt 2 gezegd dat 'illegal content' verwijderd moet worden als de EU zegt dat het bestaat. Maar er wordt niet uitgelegd wat dat is, en als Twitter volgens punt 1 niet duidelijk genoeg zou zijn, hoe kan de EU dat dan weten? Dan krijg je dus de absurde situatie dat de EU constant mails gaat sturen als ze iets tegenkomen wat 'potentially illegal' is en moet Twitter daar meteen op reageren, zonder dat het (volgens de EU zelf!) duidelijk is of het nou eigenlijk 'illegal' is of niet.
Je lijkt te impliceren dat als Musk gewoon zegt dat al die videos toegestaan zijn, de EU dat duidelijk genoeg vindt en dus ook niets meer te zeggen heeft. Dat lijkt me absurd, en dat weet jij ook wel.
Wat is de 'crisis'? Wat als X besluit dat wat de EU 'desinformatie' noemt toegestaan is volgens hun voorwaarden? Wie bepaalt wat 'desinformatie' is? Vragen vragen...
Musk liked een post op X en dat wordt gelijk, door extremistische musk haters, geframed als "advertising".quote:
Massive glitch?quote:Op zaterdag 14 oktober 2023 01:15 schreef capricia het volgende:
Misschien had die massive glitch van bijv. vanmiddag iets te maken met het verwijderen van heel veel desinfo?
Ze zijn kennelijk hard aan het werk om te voldoen aan onze regelgeving.
Het is inmiddels al 1 of 2 dagen aan de gang.quote:Op zaterdag 14 oktober 2023 01:29 schreef Rnie het volgende:
[..]
Massive glitch?Wat was er aan de hand dan? Ik heb zelf niets opgemerkt.
Is inderdaad al een tijdje zoquote:Op zaterdag 14 oktober 2023 03:11 schreef Viv het volgende:
Is het een glitch of de bedoeling dat je op profielpagina's niet meer de recentste tweets van diegene ziet? (Als niet-ingelogde in ieder geval.)
Maar is het de bedoeling of niet?quote:
Dat is een rare gedachtegang.quote:Op zaterdag 14 oktober 2023 11:18 schreef Viv het volgende:
[..]
Maar is het de bedoeling of niet?![]()
Als ze het bewust doen, om mensen over te halen om een account aan te maken en in te loggen, kan dat nogal backfiren namelijk.
Want als ik allemaal accounts tegenkom met een laatste tweet uit 2021 of 2022, wekt dat bij mij de indruk dat Twitter/X op sterven na dood is, dat de meeste users inmiddels elders vertoeven.
quote:Mensen uit Nieuw-Zeeland en de Filipijnen die met een nieuw account berichten willen delen op X, moeten daarvoor gaan betalen. Het gaat om respectievelijk 80 en 70 eurocent per jaar. De bedoeling is dat dit abonnement bots en spammers tegenhoudt.
Het abonnement is dan ook onderdeel van het programma Not A Bot, schrijft X op zijn website. Vooralsnog gaat het om een test in twee landen. Het bedrijf wil kijken of mensen bereid zijn een klein bedrag te betalen en of het aantal bots en spamaccounts inderdaad vermindert.
Het zal voor de antimusketeers altijd teveel zijn. Uiteindelijk is het een achterlijke principekwestie.quote:Op woensdag 18 oktober 2023 10:14 schreef Tijn het volgende:
Ik denk dat het minder om het bedrag gaat en meer om het feit dat mensen berhaupt niet bereid zijn te betalen. Maar we gaan het zien, wie weet willen Nieuw-Zeelanders graag 80 cent overmaken.
Nee, het is gewoon nogal raar om voor iets te betalen waar je zelf het product bentquote:Op woensdag 18 oktober 2023 14:19 schreef Rnie het volgende:
[..]
Het zal voor de antimusketeers altijd teveel zijn. Uiteindelijk is het een achterlijke principekwestie.Musk "pesten" gaat voor het belang van het verbeteren van het platform.
Experimenteren kan nooit kwaad, maar ik denk dat de kans groter is dat een botmaker 80 cent wil overmaken zodat z'n bot op X actief kan zijn, dan dat een normaal persoon dat wil betalen om er zelf gebruik van te maken.quote:Op woensdag 18 oktober 2023 14:19 schreef Rnie het volgende:
[..]
Als 80 cent ervoor zorgt dat er, naast alle andere maatregelen, significant minder bots op het platform aanwezig zijn, dan moeten dit soort dingen gewoon wereldwijd worden uitgerold.
Waarom is dat gek? Benader je Fok ook op die manier?quote:Op woensdag 18 oktober 2023 14:23 schreef Weird- het volgende:
[..]
Nee, het is gewoon nogal raar om voor iets te betalen waar je zelf het product bent
Het zou extreem raar zijn als een website als Fok! verplicht geld zou kosten.quote:Op woensdag 18 oktober 2023 14:33 schreef Rnie het volgende:
[..]
Waarom is dat gek? Benader je Fok ook op die manier?
En waar je ook nog eens verplicht reclame moet zien.quote:Op woensdag 18 oktober 2023 14:23 schreef Weird- het volgende:
[..]
Nee, het is gewoon nogal raar om voor iets te betalen waar je zelf het product bent
en blijft zien ook al betaal je 8 euro per maand.quote:Op woensdag 18 oktober 2023 15:05 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
En waar je ook nog eens verplicht reclame moet zien.
Dat is dan wel schandalig ja.quote:Op woensdag 18 oktober 2023 15:09 schreef Basp1 het volgende:
en blijft zien ook al betaal je 8 euro per maand.
Volgens mij doelt @Weird- erop dat users indirect en direct zorgen voor inkomsten. Dit is bij Fok natuurlijk ook zo. Elke pagehit van een user zonder abo zorgt ervoor dat de aantallen wat betreft adsview oplopen. Je bent als user dan het product, want zonder de user is er geen platform.quote:Op woensdag 18 oktober 2023 14:59 schreef Tijn het volgende:
[..]
Het zou extreem raar zijn als een website als Fok! verplicht geld zou kosten.
Ik denk dat-ie dat helemaal niet bedoelt, ik denk dat-ie het erover heeft dat er verplicht betaald moet worden om van de site gebruik te maken, zoals waar X: Blaze Your Glory! nu mee aan het experimenteren is.quote:Op woensdag 18 oktober 2023 15:44 schreef Rnie het volgende:
[..]
Volgens mij doelt @:Weird- erop dat users indirect en direct zorgen voor inkomsten. Dit is bij Fok natuurlijk ook zo. Elke pagehit van een user zonder abo zorgt ervoor dat de aantallen wat betreft adsview oplopen. Je bent als user dan het product, want zonder de user is er geen platform.
Als je een abo hebt koop je dit natuurlijk af (plus wat extra features). Het is voor Fok een win-win op die manier.
Dat is geweldig nieuws. Nu hopen dat hij het ook doet.quote:
Het verschil zit hem in het algoritme. Dat heeft Fok niet.quote:Op woensdag 18 oktober 2023 15:44 schreef Rnie het volgende:
[..]
Volgens mij doelt @:Weird- erop dat users indirect en direct zorgen voor inkomsten. Dit is bij Fok natuurlijk ook zo. Elke pagehit van een user zonder abo zorgt ervoor dat de aantallen wat betreft adsview oplopen. Je bent als user dan het product, want zonder de user is er geen platform.
Als je een abo hebt koop je dit natuurlijk af (plus wat extra features). Het is voor Fok een win-win op die manier.
Wat een kolderquote:Op donderdag 19 oktober 2023 07:51 schreef Weird- het volgende:
[..]
Het verschil zit hem in het algoritme. Dat heeft Fok niet.
Op Twitter wordt een gedetailleerd advertentieprofiel gemaakt.
Het is raar om te moeten betalen om je privacy verkocht te zien worden
Wat bedoel je hier nou weer mee?quote:Op donderdag 19 oktober 2023 14:40 schreef Rnie het volgende:
[..]
Maargoed, als je het zo bekijkt, dan ben je als mens altijd het product, X is daar dus niet de uitzondering op.
Dat is ook op FOK! het geval hoor. Maar dat wordt gewoon uitbesteed aan de advertentieboer.quote:Op donderdag 19 oktober 2023 07:51 schreef Weird- het volgende:
[..]
Het verschil zit hem in het algoritme. Dat heeft Fok niet.
Op Twitter wordt een gedetailleerd advertentieprofiel gemaakt.
Het is raar om te moeten betalen om je privacy verkocht te zien worden
Op Fok is het een ander abstractie-niveau. Twitter koppelt ook gedrag en voorkeuren, zo geavanceerd is Fok nietquote:Op donderdag 19 oktober 2023 18:08 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Dat is ook op FOK! het geval hoor. Maar dat wordt gewoon uitbesteed aan de advertentieboer.
De advertentieboer wel. Hoe denk je dat Google zo rijk geworden is?quote:Op donderdag 19 oktober 2023 23:21 schreef Weird- het volgende:
[..]
Op Fok is het een ander abstractie-niveau. Twitter koppelt ook gedrag en voorkeuren, zo geavanceerd is Fok niet
Ja, en daarom krijgt Fok geld van de advertentieboer, waardoor Fok zelf er een marginale rol in speelt.quote:Op donderdag 19 oktober 2023 23:27 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
De advertentieboer wel. Hoe denk je dat Google zo rijk geworden is?
Als Fok X was zou fok nieuwsposters en moderators ook vragen om te betalen om te mogen posten.quote:Op donderdag 19 oktober 2023 23:33 schreef Weird- het volgende:
[..]
Ja, en daarom krijgt Fok geld van de advertentieboer, waardoor Fok zelf er een marginale rol in speelt.
Twitter stelt het profiel zelf samen, en verdient daar geld aan. Vreemd dus om daar als gebruiker geld voor te moeten betalen.
Ik vind het al een hele verbetering dat je X als naam langzamerhand in je posts begint te verwerken.quote:Op donderdag 19 oktober 2023 21:41 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Ach Muskie wil gewoon dat je als gebruiker betaald om te kijken wat Twitter je graag laat zien. Dus reclame en posts van andere mensen die betalen.
Probleem is dat niemand behalve Rnie daarop zit te wachten. Qua dat aangaat gaat het ook niks meer worden met Twitter. Elmo is ook te dom om te doen alsof er verbetering komt voor de gebruiker. Zon NPR gaat weg en zegt maar 1% vekeer kwijt te zijn. X denkt nog dat het adverteerders en creators en gebruikers in een houdgreep heeft gelukkig is dat niet zo.
6B in de algemene voorwaarden schetst dat voorkeuren wel degelijk gebruikt worden om een profiel te schetsen wat gebruikt kan worden. Snap niet zo goed waarom Fok in jou ogen anders.quote:Op donderdag 19 oktober 2023 23:21 schreef Weird- het volgende:
[..]
Op Fok is het een ander abstractie-niveau. Twitter koppelt ook gedrag en voorkeuren, zo geavanceerd is Fok niet
Simpel: Twitter is zelf de “advertentieboer”, gebruikt die gegevens voor z’n eigen dienstverlening en past de dienstverlening aan om een zo compleet mogelijk profiel te schetsen.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 01:10 schreef Rnie het volgende:
[..]
6B in de algemene voorwaarden schetst dat voorkeuren wel degelijk gebruikt worden om een profiel te schetsen wat gebruikt kan worden. Snap niet zo goed waarom Fok in jou ogen anders.
Ja, omdat de website zo klein is. Maar die maakt gewoon onderdeel uit van een groot netwerk. Dus je wordt echt wel getracked hoor, maak je daar maar geen zorgen over.quote:Op donderdag 19 oktober 2023 23:33 schreef Weird- het volgende:
[..]
Ja, en daarom krijgt Fok geld van de advertentieboer, waardoor Fok zelf er een marginale rol in speelt.
Als je betaald bij fok en je advertenties uitgeschakeld wordt je toch niet getraceerd?quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 15:15 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Ja, omdat de website zo klein is. Maar die maakt gewoon onderdeel uit van een groot netwerk. Dus je wordt echt wel getracked hoor, maak je daar maar geen zorgen over.
Klopt. Nou ja, niet direct op FOK! maar wel op de rest van het internet natuurlijk.quote:Op vrijdag 20 oktober 2023 15:52 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Als je betaald bij fok en je advertenties uitgeschakeld wordt je toch niet getraceerd?
Stond er iets op Wikipedia waar die arme Musk zich door gekwetst voelde ofzo?quote:
De uitgave van Wikipedia is 2012 was 42 miljoen. Is hosting tegenwoordig zo duur geworden?quote:Op maandag 23 oktober 2023 00:52 schreef Tijn het volgende:
Wat een dom gelul ook weer. Hoezo hebben ze geld nodig? Omdat ze geen advertenties tonen en donaties hun enige bron van inkomen is.
Lekker belangrijk dat de hele inhoud op een telefoon past. Alsof dat hosting van een van de populairste websites van het internet gratis maakt
Waarom zou het raar zijn dat de kosten twee of drie keer over de kop zijn gegaan in meer dan 10 jaar tijd?quote:Op maandag 23 oktober 2023 10:43 schreef Rnie het volgende:
[..]
De uitgave van Wikipedia is 2012 was 42 miljoen. Is hosting tegenwoordig zo duur geworden?
Wat heeft Musk tegen Wikipedia?quote:Op maandag 23 oktober 2023 10:43 schreef Rnie het volgende:
[..]
De uitgave van Wikipedia is 2012 was 42 miljoen. Is hosting tegenwoordig zo duur geworden?
En hoeveel kosten maakt x nog met het erg uitgedunde personeelsbestand en hoge schuldenlast van 40 miljard overnamekosten?quote:Op maandag 23 oktober 2023 10:43 schreef Rnie het volgende:
[..]
De uitgave van Wikipedia is 2012 was 42 miljoen. Is hosting tegenwoordig zo duur geworden?
Wikipedia 2023:quote:Op maandag 23 oktober 2023 10:53 schreef Tijn het volgende:
Overigens publiceert de Wikimedia Foundation jaarlijks gedetailleerde cijfers over hun financin, dus mochten mensen zich echt afvragen waar het geld heengaat, dan kunnen ze dat gewoon opzoeken: https://wikimediafoundation.org/about/financial-reports/
Ja, dus?quote:Op maandag 23 oktober 2023 11:09 schreef Rnie het volgende:
[..]
Wikipedia 2023:
Hosting: 3 miljoen
Salaries and wages: 88 miljoen
https://upload.wikimedia.(...)022_Audit_Report.pdf
In 2020 waren er 450 medewerkers. Toch leuk gemiddeld 2 ton opstrijken als medewerker bij Wikipedia. Zal ongetwijfeld veel moeten gebeuren aan het onderhoud van de website.quote:
Hier kun je zien welke mensen er werken en wat hun rol is: https://meta.wikimedia.or(...)taff_and_contractorsquote:Op maandag 23 oktober 2023 11:26 schreef Rnie het volgende:
[..]
In 2020 waren er 450 medewerkers. Toch leuk gemiddeld 2 ton opstrijken als medewerker bij Wikipedia. Zal ongetwijfeld veel moeten gebeuren aan het onderhoud van de website.
Toch wel geinig die marxistische insteek van Wikipedia.
Waar heb jij het nou weer over?quote:Op maandag 23 oktober 2023 11:26 schreef Rnie het volgende:
[..]
In 2020 waren er 450 medewerkers. Toch leuk gemiddeld 2 ton opstrijken als medewerker bij Wikipedia. Zal ongetwijfeld veel moeten gebeuren aan het onderhoud van de website.
Toch wel geinig die marxistische insteek van Wikipedia.
Wat is dit voor geraaskal? Nou en dat die mensen daar werken? Het zijn er inmiddels meer dan 700 trouwens, dus het is gemiddeld ~125k aan loonkosten per medewerker. Wat zou het? Waarom mag de Wikimedia Foundation hun organisatie niet runnen zoals ze zelf denken dat dat het beste is? En wat heeft dit in vredesnaam met "marxisme" te maken?quote:Op maandag 23 oktober 2023 11:26 schreef Rnie het volgende:
[..]
In 2020 waren er 450 medewerkers. Toch leuk gemiddeld 2 ton opstrijken als medewerker bij Wikipedia. Zal ongetwijfeld veel moeten gebeuren aan het onderhoud van de website.
Toch wel geinig die marxistische insteek van Wikipedia.
https://www.bnr.nl/nieuws(...)n-kremlin-onderzochtquote:Mogelijke geldstromen Elon Musk en Kremlin onderzocht
Het internationale defensie- en veiligheidsbureau Black Trident doet onderzoek naar mogelijke geldstromen tussen het Kremlin en techmiljardair Elon Musk, meldt het bureau aan BNR.
Tesla-eigenaar Musk eist een steeds grotere rol op in de oorlog tussen Oekrane en Rusland. Oekrane is zeer afhankelijk van de internetverbindingen op het slagveld die SpaceX - een andere bedrijf van Musk - opzet via zogenaamde Starlink-satellieten. Daarnaast lijkt hij ook op strategisch gebied onderdeel te willen worden van de oorlog, door via Twitter een vredesplan aan te leveren.
Chantage
Zijn inmenging in het conflict komt hem op flinke kritiek te staan. De Starlink-verbindingen van Oekrane worden grotendeels betaald door de Verenigde Staten en Polen. Dat SpaceX nu meer geld eist voor deze dienst, wordt vanwege Oekrane's grote afhankelijkheid van het systeem gezien als chantage.
De kosten van het gebruik van Starlink zijn door SpaceX geraamd op 120 miljoen dollar voor de rest van dit jaar en kunnen oplopen tot 400 miljoen dollar voor de komende twaalf maanden, schrijft CNN. Mocht SpaceX de stekker eruit trekken, verliezen de Oekraners aan het front hun belangrijkste communicatiemiddel.
Gesprek tussen Musk en Poetin
Door deze situatie zijn er zorgen over de motieven van Musk in het conflict. Verschillende media en deskundigen hebben afgelopen week melding gemaakt van direct contact tussen Musk en de Russische president Vladimir Poetin, wat beide partijen stellig ontkennen. De tweets van Musk met een 'vredesplan' dat vooral voor Rusland goed zou uitpakken, zouden een gevolg zijn van dit contact.
In afwachting van 'smoking gun'
Het internationale defensie- en veiligheidsbureau Black Trident laat aan BNR weten ook onderzoek te doen naar mogelijke geldstromen tussen Musk en Kremlin, zo vertelt oprichter Lada Roslycky tegenover Europaverslaggever Geert Jan Hahn voor BNR De Wereld. 'We zijn de rol van Musk aan het bestuderen. De mogelijke communicatie en geldstromen vanuit het Kremlin naar Musk horen daarbij.'
De veiligheids- en defensieadviseur, die ook voor Oekrane werkt, zegt zich zorgen te maken over de betrokkenheid van Musk. 'Het is een gevaarlijke ontwikkeling voor onze democratische wereld als mannen als Musk en zijn corporatie dit kunnen doen.' Over een 'smoking gun' kan de onderzoeker nog niet praten. 'Maar dat komt wel', zegt ze stellig. 'Binnen twee weken zullen we het laten zien.'
Geen idee. Wie heeft die vraag gesteld?quote:Op maandag 23 oktober 2023 11:43 schreef Tijn het volgende:
[..]
Waarom mag de Wikimedia Foundation hun organisatie niet runnen zoals ze zelf denken dat dat het beste is?
Elonquote:Op maandag 23 oktober 2023 12:00 schreef Rnie het volgende:
[..]
Geen idee. Wie heeft die vraag gesteld?
Dan moet-ie de financile rapporten lezen die ze jaarlijks publicerenquote:Op maandag 23 oktober 2023 12:04 schreef Rnie het volgende:
[..]
Volgens mij is hij benieuwd waar al het geld naartoe gaat.
Wat kan hem dat aan zijn reet roesten?quote:Op maandag 23 oktober 2023 12:04 schreef Rnie het volgende:
[..]
Volgens mij is hij benieuwd waar al het geld naartoe gaat.
Je zou je glory kunnen blazen op X en het hem vragen. Misschien krijg je een antwoord.quote:Op maandag 23 oktober 2023 12:07 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Wat kan hem dat aan zijn reet roesten?
Ik dacht, ik vraag het hier even aan de Twitter-webcare. Je doet immers zo schattig mee met het aanvallen van Wikipedia, maar kennelijk weet je dus ook niet waarom je daar aan mee doet. Bijzonder gedrag wel.quote:Op maandag 23 oktober 2023 12:11 schreef Rnie het volgende:
[..]
Je zou je glory kunnen blazen op X en het hem vragen. Misschien krijg je een antwoord.
'Ik stel slechts vragen'quote:Op maandag 23 oktober 2023 10:43 schreef Rnie het volgende:
[..]
De uitgave van Wikipedia is 2012 was 42 miljoen. Is hosting tegenwoordig zo duur geworden?
Hosting is slechts 3 miljoen volgens wikipedia zelf.quote:Op maandag 23 oktober 2023 10:43 schreef Rnie het volgende:
[..]
De uitgave van Wikipedia is 2012 was 42 miljoen. Is hosting tegenwoordig zo duur geworden?
Verdere zelfreflectiequote:
Ik vond het al gek inderdaad. Het geld moet dan voor wat anders zijn. Maar nu zijn we er, middels de stukken, achter dat 2 ton salaris per medewerker de standaard is bij de desbetreffende non-profit organisatie.quote:
`quote:Op maandag 23 oktober 2023 14:44 schreef Rnie het volgende:
[..]
Ik vond het al gek inderdaad. Het geld moet dan voor wat anders zijn. Maar nu zijn we er, middels de stukken, achter dat 2 ton salaris per medewerker de standaard is bij de desbetreffende non-profit organisatie.
Maargoed, ze doen niets illegaals ofzo, zoals @:Tijn het zo mooi aangaf mogen ze zelf beslissen waar het geld van de donateurs naartoe gaat.
John Bonham heeft Wikipedia nooit meegemaakt.quote:Op maandag 23 oktober 2023 14:50 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
`
Maar je weigert om tot de kern van de zaak te komen: Waarom is wikipedia zo belangrijk voor jouw idool?
quote:Op maandag 23 oktober 2023 14:55 schreef Rnie het volgende:
[..]
John Bonham heeft Wikipedia nooit meegemaakt.
125k gemiddeld aan arbeidskosten per werknemer dus, zoals genoemd. Want er werken inmiddels meer dan 700 mensen. En zoals ook genoemd zijn de arbeidskosten op de balans hoger dan wat mensen daadwerkelijk aan salaris krijgen overgemaakt.quote:Op maandag 23 oktober 2023 14:44 schreef Rnie het volgende:
[..]
Maar nu zijn we er, middels de stukken, achter dat 2 ton salaris per medewerker de standaard is bij de desbetreffende non-profit organisatie.
Wat pas echt bijzonder zou zijn is als ze dat geld niet zouden uitgeven aan personeel. Ze zijn een non-profit, dus ze zullen die donaties toch aan iets moeten uitgeven.quote:Wel bijzonder dat de finance afdeling praktisch de grootste afdeling is binnen Wikipedia. Al dat geld, zoveel werk.
Lijkt me duidelijk toch? Musk doet ongeveer uitsluitend aan claims die complete bullshit zijn of op zijn minst aantoonbaar onwaar. Dan heb je het uiteraard niet op media die wel een poging doen feiten over te brengen.quote:Op maandag 23 oktober 2023 14:50 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
`
Maar je weigert om tot de kern van de zaak te komen: Waarom is wikipedia zo belangrijk voor jouw idool?
Je verwacht het niet hequote:Data from marketing consultancy Ebiquity suggests most big advertisers have stopped spending on X.
Ebiquity works with 70 of the top 100 advertisers. Just 2 of those advertised on X last month.
X CEO Linda Yaccarino and Elon Musk recently stated that 90% of its big advertisers had returned.
Go woke go broke lijkt ook voor Elmo op te gaan.quote:A separate analysis, from the advertising analytics firm Guideline, found that X's US ad revenue has dropped 55% or more each month since Musk's takeover. A review of data from Sensor Tower conducted by progressive watchdog group Media Matters found that while some advertisers had technically returned to purchasing ads on X, they were doing so at just a fraction of the level of their previous spend. Visa, for example, spent $10 in the 12 weeks to October 6, compared to $77,500 during the same period last year, according to Sensor Tower's data.
Mijn god zeg, waar haal je het toch allemaal vandaanquote:Op maandag 23 oktober 2023 17:02 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Lijkt me duidelijk toch? Musk doet ongeveer uitsluitend aan claims die complete bullshit zijn of op zijn minst aantoonbaar onwaar. Dan heb je het uiteraard niet op media die wel een poging doen feiten over te brengen.
Komt natuurlijk bij dat dit gewoon het standaard fascistentrucje is van twijfel zaaien over belangrijke instituties.
Waarom heeft Musk Twitter gekocht, omdat hij daarmee zijn extreemrechts en racistische politieke agenda kan vorderen. Lekker nazis boosten en linkse accounts bannen. Gelukkig is hij echt mokerdom en compleet doorzichtig voor iedereen niet in zijn cult. Ik bedoel moet je nagaan rijkste persoon op aarde, niet eens in staat een jaarverslag te kunnen lezen
Gewoon feiten en logica, ik snap dat dat niks voor de extreemrechtsen en Musk(bootlickers) is. Dat Musk racistisch is heb ik al 10 keer aangetoond. Je kunt gewoon teruglezen als je geheugen zo slecht is.quote:Op maandag 23 oktober 2023 19:04 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Mijn god zeg, waar haal je het toch allemaal vandaan
Ok, dus renamen naar Dickipedia, genoeg geld krijgen zodat ze nooit meer een bijdrage hoeven te vragen voor wat dan ook, en dan hun naam weer terugveranderen?quote:
Wat ik me oprecht afvraag: hoe is het in jouw ogen mogelijk dat een "mokerdom" iemand in staat is om meerdere high-tech miljardenbusinesses op te richten dan wel aan te sturen en daarmee de rijkste man op aarde te worden? Ik krijg vaak het idee dat volgens sommige mensen veel multimiljardairs die enorme bedrijven met tien- tot honderdduizenden werknemers hebben, heel toevallig vaak domme mensen zijn die er allemaal geen reet van begrijpen.quote:Op maandag 23 oktober 2023 17:02 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Lijkt me duidelijk toch? Musk doet ongeveer uitsluitend aan claims die complete bullshit zijn of op zijn minst aantoonbaar onwaar. Dan heb je het uiteraard niet op media die wel een poging doen feiten over te brengen.
Komt natuurlijk bij dat dit gewoon het standaard fascistentrucje is van twijfel zaaien over belangrijke instituties.
Waarom heeft Musk Twitter gekocht, omdat hij daarmee zijn extreemrechts en racistische politieke agenda kan vorderen. Lekker nazis boosten en linkse accounts bannen. Gelukkig is hij echt mokerdom en compleet doorzichtig voor iedereen niet in zijn cult. Ik bedoel moet je nagaan rijkste persoon op aarde, niet eens in staat een jaarverslag te kunnen lezen
Welke linkse accounts zijn er, die de regels van X niet hebben overtreden, gebanned?quote:Op maandag 23 oktober 2023 17:02 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Lekker nazis boosten en linkse accounts bannen
Weet je al wat Musk tegen wikipedia heeft?quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 09:32 schreef Rnie het volgende:
[..]
Welke linkse accounts zijn er, die de regels van X niet hebben overtreden, gebanned?
Jimmy Wales had kritiek op X haar beleid omtrent censuur ten tijde van de turkse verkiezingen. Elon noemde wikipedia wokipedia en vindt dat het tegenwoordig een behoorlijke linkse bias betreft. Ook zou Wikipedia volgens Musk doen aan informatie manipulatie, claims die hij imo niet hard kan maken.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 09:36 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Weet je al wat Musk tegen wikipedia heeft?
Vrij kansloos weer dus van 'm, zoals ik al dacht. Wel snapt hij in ieder geval prima dat iets "links" noemen prima werkt als je bepaalde mensen op wil hitsen. Ze zullen bij Wikipedia daardoor hoogstwaarschijnlijk wel weer voldoende (doods)bedreigingen hebben binnen gehad de afgelopen 24u.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 09:44 schreef Rnie het volgende:
[..]
Jimmy Wales had kritiek op X haar beleid omtrent censuur ten tijde van de turkse verkiezingen. Elon noemde wikipedia wokipedia en vindt dat het tegenwoordig een behoorlijke linkse bias betreft. Ook zou Wikipedia volgens Musk doen aan informatie manipulatie, claims die hij imo niet hard kan maken.
Ik neem aan dat dit tafereeltje ook omgekeerd geldt? Iemand veelvuldig uitmaken voor een extreemrechts persoon, zodat een bepaald aantal mensen opgehitst worden, waar dus bedreigingen uit voortkomen vanuit extreemlinkse hoek?quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 09:55 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Vrij kansloos weer dus van 'm, zoals ik al dacht. Wel snapt hij in ieder geval prima dat iets "links" noemen prima werkt als je bepaalde mensen op wil hitsen. Ze zullen bij Wikipedia daardoor hoogstwaarschijnlijk wel weer voldoende (doods)bedreigingen hebben binnen gehad de afgelopen 24u.
Radicaal links heeft een hekel aan succesvolle mensen.quote:Op maandag 23 oktober 2023 21:12 schreef Repentless het volgende:
[..]
Wat ik me oprecht afvraag: hoe is het in jouw ogen mogelijk dat een "mokerdom" iemand in staat is om meerdere high-tech miljardenbusinesses op te richten dan wel aan te sturen en daarmee de rijkste man op aarde te worden? Ik krijg vaak het idee dat volgens sommige mensen veel multimiljardairs die enorme bedrijven met tien- tot honderdduizenden werknemers hebben, heel toevallig vaak domme mensen zijn die er allemaal geen reet van begrijpen.
Dit in tegenstelling tot modale burgers die het allemaal veel beter begrijpen, maar om de een of andere reden niet zelf die miljardenbedrijven hebben opgericht.
Ik heb geen flauw idee of Wikipedia al dan niet door Musk er ooit van beschuldigd is extreem rechts te zijn.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 10:15 schreef Rnie het volgende:
[..]
Ik neem aan dat dit tafereeltje ook omgekeerd geldt? Iemand veelvuldig uitmaken voor een extreemrechts persoon, zodat een bepaald aantal mensen opgehitst worden, waar dus bedreigingen uit voortkomen vanuit extreemlinkse hoek?
Dus je snapt het spelletje dat Elon probeert te spelen, maar doet toch mee aan het uitlachen van de Wikimedia Foundation, zonder dat je vindt dat Elon een punt heeft.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 09:44 schreef Rnie het volgende:
[..]
Jimmy Wales had kritiek op X haar beleid omtrent censuur ten tijde van de turkse verkiezingen. Elon noemde wikipedia wokipedia en vindt dat het tegenwoordig een behoorlijke linkse bias betreft. Ook zou Wikipedia volgens Musk doen aan informatie manipulatie, claims die hij imo niet hard kan maken.
Radicaal rechts wilt de objectieve verfierbare waarheid niet zien omdat de hypocrisie keer op keer aangetoond wordt.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 10:32 schreef ReplaR het volgende:
[..]
Radicaal links heeft een hekel aan succesvolle mensen.
Haha wat?quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 10:46 schreef Tijn het volgende:
[..]
Dus je snapt het spelletje dat Elon probeert te spelen, maar doet toch mee aan het uitlachen van de Wikimedia Foundation, zonder dat je vindt dat Elon een punt heeft.
Bijzonder weer
De wekelijkse bingo kaart wat betreft demagogische teksten zit op dinsdag alweer bijna vol.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 11:06 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Radicaal rechts wilt de objectieve verfierbare waarheid niet zien omdat de hypocrisie keer op keer aangetoond wordt.
Demagoog.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 11:26 schreef Rnie het volgende:
[..]
De wekelijkse bingo kaart wat betreft demagogische teksten zit op dinsdag alweer bijna vol.
Daarbij slaat je reactie op de posts van @:Repentless en @:ReplaR echt werkelijk waar nergens op. Het lijkt wel alsof dit zinnetje in een Word documentje is opgeslagen zodat je die te pas en te onpas kan gebruiken.![]()
Wiki?quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 12:46 schreef Basp1 het volgende:
"Een politicus of andere volksleider die, doorgaans met minder goede bedoelingen, door middel van retorische middelen, leugenachtige voorstellingen en valse leuzen de volksmassa opruit en in beweging brengt wordt ook wel een demagoog of volksmenner genoemd."
Ah, de infantiele "ja maar hij" afleidingsmanoeuvre.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 12:46 schreef Basp1 het volgende:
Verklap mij waarom jij mij hier voor demagoog uit zou moeten maken en die opmerking van replar waarop ik reageerde niet veroordeelt. Dat is toch wel erg selectief je boos maken en maakt je wel hypocriet waarbij je enige demagogie zelf ook niet schuwt..
Omhoog vallen, liegen, subsidie, geluk. Tesla is ook niet door Muskie opgericht hij heeft wel met geld het recht bedongen om dat te mogen zeggen. Niet zo moeilijk hoor om je geld voor je te laten werken. Hoef je zelf ook letterlijk niks voor te kunnen. Snap je echt niet hoe rente en investeren werkt?quote:Op maandag 23 oktober 2023 21:12 schreef Repentless het volgende:
[..]
Wat ik me oprecht afvraag: hoe is het in jouw ogen mogelijk dat een "mokerdom" iemand in staat is om meerdere high-tech miljardenbusinesses op te richten dan wel aan te sturen en daarmee de rijkste man op aarde te worden? Ik krijg vaak het idee dat volgens sommige mensen veel multimiljardairs die enorme bedrijven met tien- tot honderdduizenden werknemers hebben, heel toevallig vaak domme mensen zijn die er allemaal geen reet van begrijpen.
Dit in tegenstelling tot modale burgers die het allemaal veel beter begrijpen, maar om de een of andere reden niet zelf die miljardenbedrijven hebben opgericht.
Verschil is uiteraard dat die linkse bias op wiki verzonnen is (nouja de werkelijkheid heeft die bias).quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 10:15 schreef Rnie het volgende:
[..]
Ik neem aan dat dit tafereeltje ook omgekeerd geldt? Iemand veelvuldig uitmaken voor een extreemrechts persoon, zodat een bepaald aantal mensen opgehitst worden, waar dus bedreigingen uit voortkomen vanuit extreemlinkse hoek?
Musk had al een fortuin vergaard met de oprichting en verkoop van Zip2 en daarna PayPal. Ik weet dat hij Tesla niet heeft opgericht, maar hij heeft als bestuurder wel een behoorlijke hand gehad in het groot maken van die onderneming. SpaceX, Boring Company, Solar City, etc. wel allemaal door hem opgericht en ook aangestuurd. O.a. door gewoon heel hard te werken.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 16:07 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Omhoog vallen, liegen, subsidie, geluk. Tesla is ook niet door Muskie opgericht hij heeft wel met geld het recht bedongen om dat te mogen zeggen. Niet zo moeilijk hoor om je geld voor je te laten werken. Hoef je zelf ook letterlijk niks voor te kunnen. Snap je echt niet hoe rente en investeren werkt?
Daarbij is de stelling dat die mensen vaak dom zouden zijn een stroman, dat claim ik helemaal niet. Dat Musk dom is, ja hij stelt vragen als hoe komt wiki aan X kosten die hij gewoon zou kunnen googlen. Zijn ideen zijn ook altijd niveau van iets wat je bedenkt tijdens het douchen of als je stoned bent.
Is een loterijwinnaar volgens jou automatisch slim dan? Doet toch iets beter dan de meesten.
Ga je nog mijn vraag beantwoorden wat betreft het bannen van linkse accounts? Voor de rest is het echt een onsamenhangend verhaal van heb ik jou daar.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 16:07 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Omhoog vallen, liegen, subsidie, geluk. Tesla is ook niet door Muskie opgericht hij heeft wel met geld het recht bedongen om dat te mogen zeggen. Niet zo moeilijk hoor om je geld voor je te laten werken. Hoef je zelf ook letterlijk niks voor te kunnen. Snap je echt niet hoe rente en investeren werkt?
Daarbij is de stelling dat die mensen vaak dom zouden zijn een stroman, dat claim ik helemaal niet. Dat Musk dom is, ja hij stelt vragen als hoe komt wiki aan X kosten die hij gewoon zou kunnen googlen. Zijn ideen zijn ook altijd niveau van iets wat je bedenkt tijdens het douchen of als je stoned bent.
Is een loterijwinnaar volgens jou automatisch slim dan? Doet toch iets beter dan de meesten.
[..]
Verschil is uiteraard dat die linkse bias op wiki verzonnen is (nouja de werkelijkheid heeft die bias).
Terwijl dat Muskie extreemrechts is een feit is. Nogal een verschil tussen feiten benoemen of leugens vertellen voor je agenda. Je was toch zo van vrijheid van meningsuiting?
Wel apart dan dat ik wat jou betreft mijn toon zou moeten matigen maar je boy Elon niet.
Of dat je het niet eens bent dat Elon extreemrechts of racistisch is, als je dat filmpje van Peter R kijkt zie je dat we bij Elon stadium patroon bij extreemrechts en racistisch voorbij zijn en nu bij stage ronduit verdacht zijn.
Dat Musk hard zou werken is iets wat hij zelf graag constant beweert maar dat is zeer ongeloofwaardig. Hij heeft met zijn beperkte intelligentie uiteraard ook niet veel toe te voegen aan bedrijven. Ideeen als Solar city, de hyperloop, de cybertruck of hernoemen van X zijn extreem kansloos als zoiets flopt ligt dat uiteraard niet aan hem maar zijn werknemers als iets goed gaat neemt elmo alle credits. Ja hij weet goed geld op te halen met beloftes die hij niet kan nakomen. Misschien kan hij goed delegeren. Je ziet met hoe hij X de afgrond in stuurt wel dat hij echt de ballen verstand heeft van hoe een bedrijf te leiden. Waarschijnlijk gamed hij veel meer dan hij werkt. Die biograaf schrijft schijnbaar dat hij dag en nacht gamed en twitter midden in de nacht koopt na een Elden ring sessie. Maar uiteraard is het PR technisch gezien handiger te zeggen dat je keihard werkt.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 16:51 schreef Repentless het volgende:
[..]
Musk had al een fortuin vergaard met de oprichting en verkoop van Zip2 en daarna PayPal. Ik weet dat hij Tesla niet heeft opgericht, maar hij heeft als bestuurder wel een behoorlijke hand gehad in het groot maken van die onderneming. SpaceX, Boring Company, Solar City, etc. wel allemaal door hem opgericht en ook aangestuurd. O.a. door gewoon heel hard te werken.
Als je het gaat vergelijken met het winnen van een loterij, dan is een verdere zinnige discussie echt kansloos. Het is niet zo dat hij even wat geld ergens in heeft gestopt en daarna toevalligerwijs is binnengelopen.
Pijnlijk he dat je hypocrisie weer eens wordt blootgelegd?quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 17:10 schreef Rnie het volgende:
[..]
Ga je nog mijn vraag beantwoorden wat betreft het bannen van linkse accounts? Voor de rest is het echt een onsamenhangend verhaal van heb ik jou daar.![]()
Als het allemaal zo simpel is waarom ben jij dan niet de rijkste man ter wereld?quote:Op woensdag 25 oktober 2023 10:08 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Dat Musk hard zou werken is iets wat hij zelf graag constant beweert maar dat is zeer ongeloofwaardig. Hij heeft met zijn beperkte intelligentie uiteraard ook niet veel toe te voegen aan bedrijven. Ideeen als Solar city, de hyperloop, de cybertruck of hernoemen van X zijn extreem kansloos als zoiets flopt ligt dat uiteraard niet aan hem maar zijn werknemers als iets goed gaat neemt elmo alle credits. Ja hij weet goed geld op te halen met beloftes die hij niet kan nakomen. Misschien kan hij goed delegeren. Je ziet met hoe hij X de afgrond in stuurt wel dat hij echt de ballen verstand heeft van hoe een bedrijf te leiden. Waarschijnlijk gamed hij veel meer dan hij werkt. Die biograaf schrijft schijnbaar dat hij dag en nacht gamed en twitter midden in de nacht koopt na een Elden ring sessie. Maar uiteraard is het PR technisch gezien handiger te zeggen dat je keihard werkt.
De loterijvergelijking past perfect, het is inderdaad puur toeval dat hij een paar keer op het juiste moment op de juiste plek was. Zonder subsidie waren zijn succesvolle berijven ook al lang failliet.
[..]
Pijnlijk he dat je hypocrisie weer eens wordt blootgelegd?
Wat gaat er wel goed dan?quote:Op woensdag 25 oktober 2023 10:08 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
als iets goed gaat neemt elmo alle credits.
Ik snap echt werkelijk waar niet waar je het over hebt.quote:Op woensdag 25 oktober 2023 10:08 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Pijnlijk he dat je hypocrisie weer eens wordt blootgelegd?
Het blijft toch bijzonder dat deze haatzaaiers zich obsessief (selectief) blijven bezighouden met Musk.quote:
Ja, waarom wint niet iedereen gewoon even de loterij? Mocht je niet weten hoe dat moet, dan legt deze loterijwinnaar het in detail uitquote:Op woensdag 25 oktober 2023 10:21 schreef ReplaR het volgende:
[..]
Als het allemaal zo simpel is waarom ben jij dan niet de rijkste man ter wereld?
Tja, ik kan een uitgebreide reactie gaan typen, maar dat heeft geen zin als je er zo rotsvast van overtuigd bent dat het oprichten en leiden van meerdere miljardenbusinesses geen reet voorstelt en het een kwestie van mazzel is. Je nek uitsteken, risico's nemen, falen (wat ook een onderdeel is van ondernemen), het stelt in jouw ogen helemaal niets voor.quote:Op woensdag 25 oktober 2023 10:08 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Dat Musk hard zou werken is iets wat hij zelf graag constant beweert maar dat is zeer ongeloofwaardig. Hij heeft met zijn beperkte intelligentie uiteraard ook niet veel toe te voegen aan bedrijven. Ideeen als Solar city, de hyperloop, de cybertruck of hernoemen van X zijn extreem kansloos als zoiets flopt ligt dat uiteraard niet aan hem maar zijn werknemers als iets goed gaat neemt elmo alle credits. Ja hij weet goed geld op te halen met beloftes die hij niet kan nakomen. Misschien kan hij goed delegeren. Je ziet met hoe hij X de afgrond in stuurt wel dat hij echt de ballen verstand heeft van hoe een bedrijf te leiden. Waarschijnlijk gamed hij veel meer dan hij werkt. Die biograaf schrijft schijnbaar dat hij dag en nacht gamed en twitter midden in de nacht koopt na een Elden ring sessie. Maar uiteraard is het PR technisch gezien handiger te zeggen dat je keihard werkt.
De loterijvergelijking past perfect, het is inderdaad puur toeval dat hij een paar keer op het juiste moment op de juiste plek was. Zonder subsidie waren zijn succesvolle berijven ook al lang failliet.
[..]
Pijnlijk he dat je hypocrisie weer eens wordt blootgelegd?
Als het punt is dat het puur toeval is kan je natuurlijk nooit verwachten dat iemand anders het ook even doet. Het is immers toeval.quote:Op woensdag 25 oktober 2023 10:21 schreef ReplaR het volgende:
[..]
Als het allemaal zo simpel is waarom ben jij dan niet de rijkste man ter wereld?
Je bent gewoon verblind door haat.
Het is ook wat minder risicovol voor iemand die al rijk begint, he.quote:Op woensdag 25 oktober 2023 17:41 schreef Repentless het volgende:
[..]
Je nek uitsteken, risico's nemen, falen (wat ook een onderdeel is van ondernemen), het stelt in jouw ogen helemaal niets voor.
Er wordt beweerd dat Musk de ballen verstand heeft van hoe een bedrijf te leiden. Dat impliceert dat wanneer je dat wel hebt, je het zelfs nog vl beter kunt doen dan nu. Want dan ben je niet meer afhankelijk van dat onvoorstelbare geluk dat deze man heeft, die zonder iets te kunnen miljardenbusinesses heeft gecreerd. En dan niet n keer, maar wel minstens vier keer. En steeds weer die mazzel hebben dat ondanks dat je er helemaal niets van kunt, het megasuccessen worden.quote:Op woensdag 25 oktober 2023 17:47 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Als het punt is dat het puur toeval is kan je natuurlijk nooit verwachten dat iemand anders het ook even doet. Het is immers toeval.
Ah, kijk. Toevallig is daar net de reactie over het "rijk beginnen".quote:Op woensdag 25 oktober 2023 18:29 schreef Tijn het volgende:
[..]
Het is ook wat minder risicovol voor iemand die al rijk begint, he.
Dat is een onjuiste gevolgtrekking. Als het puur toeval is dat Musk nu zo rijk is, dan maakt het niet uit of jij heel goed bent in je werk. Dan moet je ook geluk hebben om zo rijk te worden. Hoogstens kan je zeggen dat iemand die wel goed is, ng rijker zou zijn geweest dan Musk nu is.quote:Op woensdag 25 oktober 2023 18:31 schreef Repentless het volgende:
[..]
Er wordt beweerd dat Musk de ballen verstand heeft van hoe een bedrijf te leiden. Dat impliceert dat wanneer je dat wel hebt, je het zelfs nog vl beter kunt doen dan nu. Want dan ben je niet meer afhankelijk van dat onvoorstelbare geluk dat deze man heeft
Dat is ook wat ik zeg.quote:Op woensdag 25 oktober 2023 18:36 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Dat is een onjuiste gevolgtrekking. Als het puur toeval is dat Musk nu zo rijk is, dan maakt het niet uit of jij heel goed bent in je werk. Dan moet je ook geluk hebben om zo rijk te worden. Hoogstens kan je zeggen dat iemand die wel goed is, ng rijker zou zijn geweest dan Musk nu is.
Nee, dat is dus niet het geval. Anders zouden een heleboel andere, hele slimme mensen ook wel zo rijk zijn (disclaimer: tenzij je gelooft dat Musk echt een extreem turbogenie is). Dat Musk eigenlijk de enige is betekent dat je slim kan zijn wat je wilt, je hebt gewoon geluk nodig. Anders blijf je gewoon hangen tussen de andere middelmatige miljonairs.quote:Op woensdag 25 oktober 2023 18:48 schreef Repentless het volgende:
[..]
Dat is ook wat ik zeg.Door de juiste beslissingen te nemen in tegenstelling tot het gepruts van Musk, ben je niet meer afhankelijk van geluk. Die factor elimineer je daarmee.
Wat bedoel je hier precies mee?quote:Op woensdag 25 oktober 2023 18:29 schreef Tijn het volgende:
[..]
Het is ook wat minder risicovol voor iemand die al rijk begint, he.
De enige? De wereld kent meerdere multimiljairdairs. Het is door de jaren heen ook nog wel eens stuivertje wisselen geweest. Enkele overbekende namen uit de high-tech industrie: Jeff Bezos, Bill Gates, Larry Page, Sergey Brin, Mark Zuckerberg, Jack Ma en natuurlijk wijlen Steve Jobs. Verre van middelmatig qua vermogen, het massale gebruik van hun producten/innovaties wereldwijd, de megaconcerns met honderdduizenden werknemers die ze hebben opgericht en aansturen.quote:Op woensdag 25 oktober 2023 18:53 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Nee, dat is dus niet het geval. Anders zouden een heleboel andere, hele slimme mensen ook wel zo rijk zijn (disclaimer: tenzij je gelooft dat Musk echt een extreem turbogenie is). Dat Musk eigenlijk de enige is betekent dat je slim kan zijn wat je wilt, je hebt gewoon geluk nodig. Anders blijf je gewoon hangen tussen de andere middelmatige miljonairs.
Ik zal het herformuleren. Als succes hebben alleen maar een kwestie is van heel goed zijn in je vak is het raar dat er maar een handjevol mensen is dat echt zo extreem rijk is. Dat die groep zo klein is zegt wat mij betreft eigenlijk al dat het niet alleen een kwestie is van gewoon goed zijn, maar ook van op het juiste moment op de juiste plek zijn. En dat is vaak gewoon toeval.quote:Op woensdag 25 oktober 2023 19:29 schreef Repentless het volgende:
[..]
De enige? De wereld kent meerdere multimiljairdairs. Het is door de jaren heen ook nog wel eens stuivertje wisselen geweest. Enkele overbekende namen uit de high-tech industrie: Jeff Bezos, Bill Gates, Larry Page, Sergey Brin, Mark Zuckerberg, Jack Ma en natuurlijk wijlen Steve Jobs. Verre van middelmatig qua vermogen, het massale gebruik van hun producten/innovaties wereldwijd, de megaconcerns met honderdduizenden werknemers die ze hebben opgericht en aansturen.
Uiteraard spelen de juiste omstandigheden een rol, maar dat geldt voor ieder mens. Je moet wel in bepaalde mate de wind mee hebben om extreem succesvol te kunnen zijn. Waar ik tegen ageer, is dat iemands succes volledig buiten wat die persoon zelf doet wordt geplaatst. Dat diegene er zelf geen enkele invloed op heeft en geen kritische factor is binnen dat succes.quote:Op woensdag 25 oktober 2023 19:43 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Ik zal het herformuleren. Als succes hebben alleen maar een kwestie is van heel goed zijn in je vak is het raar dat er maar een handjevol mensen is dat echt zo extreem rijk is. Dat die groep zo klein is zegt wat mij betreft eigenlijk al dat het niet alleen een kwestie is van gewoon goed zijn, maar ook van op het juiste moment op de juiste plek zijn. En dat is vaak gewoon toeval.
Mits je een goed idee hebt, ben ik best wel bereid om voorzichtig te investeren in je. Heb je net als Musk een aantal goede ideetjes of diensten waar mensen in durven te investeren? Ik ben benieuwd hoe slim je bent om mij en de wereld ervan te overtuigen om 2 miljard financiering in je business te pompen.quote:Op woensdag 25 oktober 2023 20:02 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
als jullie me dan ff helpen met 2 miljard financiering
Kijk, hier gaat het dus mis. Jij denkt dat er niets voor nodig is om die 2 miljard financiering te krijgen. Dat je daar geen kwaliteiten voor nodig hebt en dat je daar niets tegenover hoeft te stellen.quote:Op woensdag 25 oktober 2023 20:02 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Musk is gewoon veel slimmer dan Einstein, kijk maar naar hun vermogens. Daarbij wikipedia veranderen in dickipedia, dat is ook wel een grap van zeer groot vernuft voor een vijftiger.
Dat een miljardenbedrijf leiden iets zegt over je intelligentie lijkt me sterk. Ik kan makkelijk zat naar de KvK bedrijfje oprichten als jullie me dan ff helpen met 2 miljard financiering kom ik stukken slimmer over dan nu.
Dat filmpje van Tijn hierover legt het wel goed uit.
Het voorspelbare antwoord zal zijn dat Musk zijn kwaliteiten vooral liggen op het vlak van liegen en manipuleren en vooral niet op het verzinnen of uitbouwen van producten of diensten die de maatschappij op lange termijn zouden kunnen helpen.quote:Op woensdag 25 oktober 2023 21:54 schreef Repentless het volgende:
[..]
Kijk, hier gaat het dus mis. Jij denkt dat er niets voor nodig is om die 2 miljard financiering te krijgen. Dat je daar geen kwaliteiten voor nodig hebt en dat je daar niets tegenover hoeft te stellen.
Naar de KvK gaan en een bedrijfje oprichten maakt je niet slimmer. Een goed idee hebben en het vertrouwen wekken van investeerders om geld op te halen, vereist al kwaliteiten. Om daarna met die 2 miljard de juiste beslissingen te nemen en iets te creren en op te bouwen, zodat die 2 miljard rendement gaan opleveren, vereist nog meer kwaliteiten. Maar dat begrijp je simpelweg niet.
Misschien inderdaad.quote:Op woensdag 25 oktober 2023 21:57 schreef Rnie het volgende:
[..]
Het voorspelbare antwoord zal zijn dat Musk zijn kwaliteiten vooral liggen op het vlak van liegen en manipuleren en vooral niet op het verzinnen of uitbouwen van producten of diensten die de maatschappij op lange termijn zouden kunnen helpen.
Ik dacht, ik zeg het maar alvast.![]()
![]()
Dat s uiteraard ook zo dat je daar niet per se kwaliteiten voor nodig hebt of iets tegenover moet stellen. Kijk zelf maar hoe zo'n Elisabeth Holmes met Theranos 10 Miljard ophaalde of die dude van Nikola 35 Miljard. Daarbij geeft Elon zelf toe dat het makkelijk is.quote:Op woensdag 25 oktober 2023 21:54 schreef Repentless het volgende:
[..]
Kijk, hier gaat het dus mis. Jij denkt dat er niets voor nodig is om die 2 miljard financiering te krijgen. Dat je daar geen kwaliteiten voor nodig hebt en dat je daar niets tegenover hoeft te stellen.
Je lijkt eerder zelf niet te begrijpen dat je helemaal geen goed idee nodig hebt om geld op te halen. Een leugen is ook prima maar mensen investeren ook zat in slechte ideen. Dat de juiste beslissingen genomen worden om iets op te bouwen is ook maar een aanname dat hoeft helemaal niet. SBF met zijn FTX is zeker ook een voorbeeld van hoe goed je moet zijn om geld op te halen en wat voor geweldige beslissingen je nodig hebt wat op te bouwen.quote:Naar de KvK gaan en een bedrijfje oprichten maakt je niet slimmer. Een goed idee hebben en het vertrouwen wekken van investeerders om geld op te halen, vereist al kwaliteiten. Om daarna met die 2 miljard de juiste beslissingen te nemen en iets te creren en op te bouwen, zodat die 2 miljard rendement gaan opleveren, vereist nog meer kwaliteiten. Maar dat begrijp je simpelweg niet.
Gek dat je een liegende, manipulerende, extreemrechtse randdebiel dan wel op zijn woord gelooft en dit gebruikt in je argumentatie om je punt maar wat kracht bij te zetten.quote:Op donderdag 26 oktober 2023 16:20 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Daarbij geeft Elon zelf toe dat het makkelijk is.
Je richt je nu op mislukkingen, maar dat zijn de bedrijven van Musk dus niet. Er worden daadwerkelijke producten ontworpen, gemaakt, verkocht en geleverd die door veel mensen worden gebruikt.quote:Op donderdag 26 oktober 2023 16:20 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Dat s uiteraard ook zo dat je daar niet per se kwaliteiten voor nodig hebt of iets tegenover moet stellen. Kijk zelf maar hoe zo'n Elisabeth Holmes met Theranos 10 Miljard ophaalde of die dude van Nikola 35 Miljard. Daarbij geeft Elon zelf toe dat het makkelijk is.
[..]
Je lijkt eerder zelf niet te begrijpen dat je helemaal geen goed idee nodig hebt om geld op te halen. Een leugen is ook prima maar mensen investeren ook zat in slechte ideen. Dat de juiste beslissingen genomen worden om iets op te bouwen is ook maar een aanname dat hoeft helemaal niet. SBF met zijn FTX is zeker ook een voorbeeld van hoe goed je moet zijn om geld op te halen en wat voor geweldige beslissingen je nodig hebt wat op te bouwen.
Ik snap toch niet helemaal hoe dit soort berichten mogelijk zijn. We hebben een van de beste CEO/investeerders ooit en toch gaat het niet de goede kant op met een bedrijf. Of tegenwoordig moet gigantisch krimpen het doel zijn.quote:During his first month in charge, Musk told workers that "[w]ithout significant subscription revenue, there is a good chance Twitter will not survive the upcoming economic downturn. We need roughly half of our revenue to be subscription."
X Premium (formerly Twitter Blue), which comes with a blue checkmark and other features, costs $8 a month. Musk said last week that two new tiers will launch soon: "One is lower cost with all features, but no reduction in ads, and the other is more expensive, but has no ads," he wrote. X has also been testing a $1 annual fee that new users would have to pay to access basic features.
So far, subscription revenue doesn't seem to be meeting Musk's lofty goals. As Bloomberg wrote this week, an "analysis from independent researcher Travis Brown estimates that 950,000 to 1.2 million people now pay for X's $8 monthly premium service." That amounts to less than 1 percent of users and no more than $120 million in annual revenue, not including app store fees from people who subscribe through Apple or Google.
"This is hardly a replacement for the ad revenue that Twitter relied on in the pre-Musk era—about $4.5 billion in its last full year as a public company," Bloomberg wrote.
Respectabele leeftijd als de levensverwachting, na het ontslaan van 80% van het personeel, een klein weekje is natuurlijk.quote:
Op basis van dat selecte groepje DAU die naar mastodon zijn vertrokken icm miljoenen bots die verwijderd zijn? Ach, liever kwijt dan rijk. Of doel je op omzetcijfers? Wat betreft features is er in een jaar tijd meer uitgerold dan alle voorgaande jaren bij elkaar.quote:Op zaterdag 28 oktober 2023 09:46 schreef Basp1 het volgende:
Een jaar na overname door Musk heet Twitter X en lopen gebruikers weg
Onze genius ondernemer doet het toch niet zo goed met x?
Krijg je nog betaald om de typmiep van de PR voor Musk te spelen of doe je het geheel vrijwillig?quote:Op zaterdag 28 oktober 2023 11:11 schreef Rnie het volgende:
[..]
Op basis van dat selecte groepje DAU die naar mastodon zijn vertrokken icm miljoenen bots die verwijderd zijn? Ach, liever kwijt dan rijk. Of doel je op omzetcijfers? Wat betreft features is er in een jaar tijd meer uitgerold dan alle voorgaande jaren bij elkaar.
Ik reageer enkel op de ongenuanceerde vraag van @Basp1 . Daarnaast mist dit stuk behoorlijk wat nuance als het gaat om de DAU. Volgens het stuk is de verklaring voor het feit dat er gebruikers weglopen, uitsluitend de nieuwe koers die Musk wilt varen met X en wordt er door desbetreffende users verkast naar andere soortgelijke platformpjes. Deels waar natuurlijk, alleen wordt het verwijderen van bots nergens vermeld.quote:Op zaterdag 28 oktober 2023 11:14 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Krijg je nog betaald om de typmiep van de PR voor Musk te spelen of doe je het geheel vrijwillig?
Kom je nog weleens aan je priv en pauzes toe? Lijkt wel alsof je de hele dag zit de F5’en.quote:Op zaterdag 28 oktober 2023 11:35 schreef Rnie het volgende:
[..]
Ik reageer enkel op de ongenuanceerde vraag van @:Basp1 . Daarnaast mist dit stuk behoorlijk wat nuance als het gaat om de DAU. Volgens het stuk is de verklaring voor het feit dat er gebruikers weglopen, uitsluitend de nieuwe koers die Musk wilt varen met X en wordt er door desbetreffende users verkast naar andere soortgelijke platformpjes. Deels waar natuurlijk, alleen wordt het verwijderen van bots nergens vermeld.
Als je feature-wise kijkt, dan zijn er behoorlijk wat stappen gezet tov het oude Twitter. Als we het hebben over omzetgetallen, is er nergens sluitend bewijs te vinden. Mocht een vraag en een genuanceerde kijk op dit tafereeltje in jouw ogen PR zijn, dan is dat maar zo.
Uiteraard zijn voor anti-musketeers zoals jij wegwuivende miniscule voorbeeldjes (blauwe vink chaos en elon's domme reactie wat betreft zijn vliegtuig) op het grotere geheel vele malen belangrijker natuurlijk. Iets met een stok ofzo.
Bijzonder dat ik constant in je koppie zit. Niet de eerste keer dat je je zo bezig houdt met mij.quote:Op zaterdag 28 oktober 2023 12:11 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Kom je nog weleens aan je priv en pauzes toe? Lijkt wel alsof je de hele dag zit de F5’en.
De kluizenaar wil met rust gelaten wordenquote:Op zaterdag 28 oktober 2023 12:34 schreef Rnie het volgende:
[..]
Bijzonder dat ik constant in je koppie zit. Niet de eerste keer dat je je zo bezig houdt met mij.
Misschien doet Musk het inderdaad niet goed met X en gaat het platform op termijn ter ziele. Ondernemers kunnen ook fouten maken, dat is juist een onderdeel ervan. Tussen alle successen kan ook een misser zitten. Daar leer je dan van, waardoor je het daarna anders aanpakt.quote:Op zaterdag 28 oktober 2023 09:46 schreef Basp1 het volgende:
Een jaar na overname door Musk heet Twitter X en lopen gebruikers weg
Onze genius ondernemer doet het toch niet zo goed met x?
Of Tesla het op lange termijn gaat redden, lijkt me juist zeer de vraag. Ze waren er vroeg bij en hebben baat gehad bij hun voorsprong. Maar inmiddels is er aardig wat concurrentie en slinkt hun marktaandeel. Tesla zal met meer dan de Cybertruck moeten komen om hun positie veilig te stellen.quote:Op zaterdag 28 oktober 2023 14:10 schreef Repentless het volgende:
[..]
Tesla heeft soms ook op het randje van faillissement gestaan, om uiteindelijk succesvol te worden.
Enkel marktaandeel zegt in absolute zin niet zoveel over de levensvatbaarheid van een bedrijf.quote:Op zaterdag 28 oktober 2023 14:15 schreef Tijn het volgende:
[..]
Of Tesla het op lange termijn gaat redden, lijkt me juist zeer de vraag. Ze waren er vroeg bij en hebben baat gehad bij hun voorsprong. Maar inmiddels is er aardig wat concurrentie en slinkt hun marktaandeel. Tesla zal met meer dan de Cybertruck moeten komen om hun positie veilig te stellen.
Daar heb je helemaal gelijk in. Maar dit geldt voor iedere onderneming ter wereld. Je moet blijven innoveren en bijblijven om succesvol te blijven. Dat neemt echter niet weg dat er een track record van succes is geweest, mogelijk gemaakt door de beslissingen van mensen. Die voorsprong creer je als onderneming zelf, die krijg je niet cadeau.quote:Op zaterdag 28 oktober 2023 14:15 schreef Tijn het volgende:
[..]
Of Tesla het op lange termijn gaat redden, lijkt me juist zeer de vraag. Ze waren er vroeg bij en hebben baat gehad bij hun voorsprong. Maar inmiddels is er aardig wat concurrentie en slinkt hun marktaandeel. Tesla zal met meer dan de Cybertruck moeten komen om hun positie veilig te stellen.
https://tweakers.net/nieu(...)sic-en-premium+.htmlquote:X heeft twee nieuwe abonnementsformules gentroduceerd. Premium Basic kost drie euro per maand en geeft gebruikers de mogelijkheid om posts te bewerken. Premium+ kost 16 euro per maand en weert onder andere advertenties uit feeds. Het huidige Twitter Premium blijft bestaan.
Basic Premium-gebruikers krijgen, net als alle andere betalende abonnees, de optie om langere posts te schrijven, posts ongedaan te maken en langere video's te publiceren. Ze kunnen ook video's downloaden en video's in de achtergrond afspelen. De antwoorden die ze bij een post plaatsen, krijgen ook een kleine opwaardering. Hierdoor zullen ze volgens X beter zichtbaar worden. Gebruikers die intekenen op deze formule krijgen geen toegang tot de makershub en kunnen dus ook niet betaald krijgen voor een post. Deze abonnementsformule komt ook niet met een blauw vinkje.
Eindelijk!!quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 06:58 schreef Basp1 het volgende:
X Says It Is Worth $19 Billion, Down From $44 Billion Last Year
Eindelijk officiele cijfers die eerdere wat meer indirecte afgeleide berichten gewoon bevestigen.
Eens kijken of deze neerwaartse spiraal nog te veranderen is door elon god.
Nouja officiele cijfers dat is hun eigen inschatting. Vrij duidelijk ook nog veel te hoog. Voor X en Musk is het ook aantrekkelijk om de waarde hoger in te schatten dan daadwerkelijk het geval is.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 06:58 schreef Basp1 het volgende:
X Says It Is Worth $19 Billion, Down From $44 Billion Last Year
Eindelijk officiele cijfers die eerdere wat meer indirecte afgeleide berichten gewoon bevestigen.
Eens kijken of deze neerwaartse spiraal nog te veranderen is door elon god.
De waarde? Waarom? Het is een privbedrijf h.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 15:43 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Nouja officiele cijfers dat is hun eigen inschatting. Vrij duidelijk ook nog veel te hoog. Voor X en Musk is het ook aantrekkelijk om de waarde hoger in te schatten dan daadwerkelijk het geval is.
Waarom? Omdat toegeven dat X nu nog maar 10 miljard waard is meer gezichtsverlies is. Omdat er nu aandelen naar het personeel gaan dat lijkt uiteraard meer als je de waardering hoger inschat.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 15:46 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
De waarde? Waarom? Het is een privbedrijf h.
Waarom dan niet liegen en zeggen dat het veel meer waard is?quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 15:53 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Waarom? Omdat toegeven dat X nu nog maar 10 miljard waard is meer gezichtsverlies is. Omdat er nu aandelen naar het personeel gaan dat lijkt uiteraard meer als je de waardering hoger inschat.
Omdat het een prive bedrijf is kunnen ze ook zelf de waarde schatten, stonden ze op de beurs wordt de waarde bepaald door vraag en aanbod.
Lijkt me allemaal vrij elementair.
Precies wat ze doen inderdaad.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 15:55 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Waarom dan niet liegen en zeggen dat het veel meer waard is?
quote:This internal valuation marks about a 56% decrease in X’s value over the last 12 months, which doesn’t look too good. There are certainly many explanations as to why Twitter’s value has been halved, like how the platform has spent the last year killing global brand awareness, deplatforming journalists and aiding impersonation. Still, one number rarely tells the whole story of a company, especially when company valuations can be so arbitrary. Depending on who is calculating a company’s valuation — a venture capitalist, a government auditor or an egotistical billionaire — the resulting number can vary drastically. Fidelity, for example, has marked down its investment in X by 65%.
“Since there’s no active liquid market for shares, the company can make an argument that common stock is worth less than the $44 billion price tag,” Haslett told TechCrunch. “This actually benefits employees: they’ll likely get more stock (or at least, stock options with a lower strike price).”
It can be seen as a win-win for both executives and employees when their company gets a deflated 409A valuation, because it makes it less expensive to grant employees stock options. It also makes it easier to recruit talent.
Dus ze liegen niet?quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 16:08 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Precies wat ze doen inderdaad.
https://techcrunch.com/20(...)tank-56-in-one-year/
[..]
Ik ben benieuwd naar jouw berekening van de waardequote:Op dinsdag 31 oktober 2023 15:43 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Nouja officiele cijfers dat is hun eigen inschatting. Vrij duidelijk ook nog veel te hoog. Voor X en Musk is het ook aantrekkelijk om de waarde hoger in te schatten dan daadwerkelijk het geval is.
Waaruit blijkt dat volgens jou dan?quote:
Ik heb daar uiteraard geen berekening voor geen toegang tot de data ook bepaald niet mijn expertise. Ik zou meer vertrouwen hebben in zon fonds als fidelity dat X op -65% schat. Voor hen heeft het namelijk weinig tot geen voordelen om hun portefolio onder te waarderen. Ik zou daar eerder in vertrouwen dan in wat WC eend zegt over WC eend. Vooral als we weten dat ze nog wel vaker een loopje met de werkelijkheid nemen.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 17:34 schreef Mano_ het volgende:
[..]
Ik ben benieuwd naar jouw berekening van de waarde
Je artikel zegt juist precies het tegenovergestelde: dat het aantrekkelijker is om je bedrijf lager te waarderen dan de daadwerkelijke waarde, om leidinggevenden en personeel minder belasting te laten betalen over hun RSU's.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 16:08 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Precies wat ze doen inderdaad.
https://techcrunch.com/20(...)tank-56-in-one-year/
[..]
Ah, omdat je zei dat het vrij duidelijk was dacht ik dat je wist waar je het over had, maar dat valt wel mee dus.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 18:40 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Waaruit blijkt dat volgens jou dan?
[..]
Ik heb daar uiteraard geen berekening voor geen toegang tot de data ook bepaald niet mijn expertise. Ik zou meer vertrouwen hebben in zon fonds als fidelity dat X op -65% schat. Voor hen heeft het namelijk weinig tot geen voordelen om hun portefolio onder te waarderen. Ik zou daar eerder in vertrouwen dan in wat WC eend zegt over WC eend. Vooral als we weten dat ze nog wel vaker een loopje met de werkelijkheid nemen.
[ twitter ]
Hier zei Musk nog dat ADL voor minimaal 10% van de schade aan X verantwoordelijk zou zijn 4 miljard. Als je dan een beetje kunt rekenen rekende Musk daar voor dat X 40 miljard minder waard is dus nog 4 miljard over.
Zo erg zal het ook weer niet zijn lijkt me maar dat deze 19 Miljard een te hoe waardering is ook.
Maar jullie vinden een slager die zijn eigen vlees keurt wel heel betrouwbaar dan?
Jawel dus, als je niet van plan bent te verkopen, heeft het ontzettend veel voordelen om je portfolio aan het eind van het jaar onder te waarderen. Zoals alle investeringsmaatschappijen met private equity doen.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 18:40 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Waaruit blijkt dat volgens jou dan?
[..]
Ik heb daar uiteraard geen berekening voor geen toegang tot de data ook bepaald niet mijn expertise. Ik zou meer vertrouwen hebben in zon fonds als fidelity dat X op -65% schat. Voor hen heeft het namelijk weinig tot geen voordelen om hun portefolio onder te waarderen. Ik zou daar eerder in vertrouwen dan in wat WC eend zegt over WC eend. Vooral als we weten dat ze nog wel vaker een loopje met de werkelijkheid nemen.
Als je dan een beetje kunt rekenen? Nog 4 miljard over? Welke 'berekening' maak je hier in hemelsnaam?quote:[ twitter ]
Hier zei Musk nog dat ADL voor minimaal 10% van de schade aan X verantwoordelijk zou zijn 4 miljard. Als je dan een beetje kunt rekenen rekende Musk daar voor dat X 40 miljard minder waard is dus nog 4 miljard over.
Zo erg zal het ook weer niet zijn lijkt me maar dat deze 19 Miljard een te hoe waardering is ook.
Maar jullie vinden een slager die zijn eigen vlees keurt wel heel betrouwbaar dan?
quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 18:48 schreef Mano_ het volgende:
[..]
Ah, omdat je zei dat het vrij duidelijk was dacht ik dat je wist waar je het over had, maar dat valt wel mee dus.
Nee het artikel geeft voorbeelden van voordelen van lager waarderen er zijn uiteraard ook voordelen aan hoger waarderen. Bijvoorbeeld als je investeringen wil ophalen of verkopen, prestige, etcetera.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 18:46 schreef Repentless het volgende:
[..]
Je artikel zegt juist precies het tegenovergestelde: dat het aantrekkelijker is om je bedrijf lager te waarderen dan de daadwerkelijke waarde, om leidinggevenden en personeel minder belasting te laten betalen over hun RSU's.
Fidelity heeft de waarde van hun X-portfolio in de zomer juist enkele maanden op rij verhoogd. Het is bijna een standaard procedure voor investeringsmaatschappijen om de waarde van hun private equity-fondsen weer aanzienlijk lager in te schatten aan het eind van het jaar. Scheelt ze een hoop belasting.
Ik vraag me af waarom het volgens jou voor Musk aantrekkelijk is om nu de waarde hoger in te schatten dan die daadwerkelijk is.
Goede toevoeging aan het topic wel, een beetje zuigen.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 18:48 schreef Mano_ het volgende:
[..]
Ah, omdat je zei dat het vrij duidelijk was dacht ik dat je wist waar je het over had, maar dat valt wel mee dus.
Ah dus wanneer mogelijk zou jij nu zoveel mogelijk X aandelen kopen aan een waardering van 19Miljard? Immers volgens jouw theorietje wordt het nu ondergewaardeerd want belasting.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 18:57 schreef Repentless het volgende:
[..]
Jawel dus, als je niet van plan bent te verkopen, heeft het ontzettend veel voordelen om je portfolio aan het eind van het jaar onder te waarderen. Zoals alle investeringsmaatschappijen met private equity doen.
De hele schade = 100%quote:Als je dan een beetje kunt rekenen? Nog 4 miljard over? Welke 'berekening' maak je hier in hemelsnaam?
Ja, dus intern waarderen. Wat hier het geval is. Gebeurt op basis van een 409A-waardering, die onafhankelijk is. Die onafhankelijkheid is verplicht door de IRS. Die 409A-waarderingen vallen vrijwel altijd lager/conservatiever uit dan de werkelijke waarde. Voordelig voor management en werknemers. Het heeft voor Musk dus geen enkele zin of nut om die interne waardering juist hoger te maken dan wat er uit die 409A is gekomen. Het zou belastingtechnisch alleen maar interessanter zijn om die interne waardering nog veel lager te maken dan die 19 miljard. Maar dan is het niet realistisch meer, dan vraagt de IRS dus om zo'n 409A.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 19:36 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Nee het artikel geeft voorbeelden van voordelen van lager waarderen er zijn uiteraard ook voordelen aan hoger waarderen. Bijvoorbeeld als je investeringen wil ophalen of verkopen, prestige, etcetera.
Misschien wel. Denk jij dat Fidelity zijn aandelen nu verkoopt tegen hun eigen waardering? Zo ja, waar kan ik dat vinden?quote:Ah dus wanneer mogelijk zou jij nu zoveel mogelijk X aandelen kopen aan een waardering van 19Miljard? Immers volgens jouw theorietje wordt het nu ondergewaardeerd want belasting.
Hij bedoelt natuurlijk niet dat de totale waardevernietiging 40 miljard is en de ADL voor 10% daarvan, dus 4 miljard, verantwoordelijk is. Maar dat de ADL ervoor heeft gezorgd dat de totale waarde (44 miljard) met niet minder dan 10% is gedaald, dus om en nabij 4 miljard. Jij hebt dat leuke Fortune-artikeltje zeker gelezen?quote:De hele schade = 100%
Musk vertelt ons dat ADL voor minimaal 10% van de schade verantwoordelijk is 4 Miljard.
10% = 1/10e van 100. Dan doe je dus 4 miljard x 10 om de hele schade te weten. Kom je op 40 uit.
Bedrijf is gekocht voor 44miljard, trek je daar de 40 miljard die Musk als schade rekent af kom je op 4 miljard uit.
Maar serieus dit soort basisschool rekenen moet ik nog voordoen?
Okay natuurlijk bedoelde Musk vorige maand dat X 4 Miljard in waarde was gedaald. Dus vorige maand nog 40 Miljard waard, 21 Miljard verloren tussen begin September en nu. Nu is immers de waardering 19.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 20:30 schreef Repentless het volgende:
Hij bedoelt natuurlijk niet dat de totale waardevernietiging 40 miljard is en de ADL voor 10% daarvan, dus 4 miljard, verantwoordelijk is. Maar dat de ADL ervoor heeft gezorgd dat de totale waarde (44 miljard) met niet minder dan 10% is gedaald, dus om en nabij 4 miljard. Jij hebt dat leuke Fortune-artikeltje zeker gelezen?
Ah fijn, niet reageren op de rest van mijn post.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 21:48 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Okay natuurlijk bedoelde Musk vorige maand dat X 4 Miljard in waarde was gedaald. Dus vorige maand nog 40 Miljard waard, 21 Miljard verloren tussen begin September en nu. Nu is immers de waardering 19.
Daarom ook [ twitter ] nouja dat zal Murica wel zijn dan, ik heb 4 Miljard schade geleden dus ik claim nu 21.
Je moet eens goed lezen voordat je allemaal getallen post.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 21:48 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Okay natuurlijk bedoelde Musk vorige maand dat X 4 Miljard in waarde was gedaald. Dus vorige maand nog 40 Miljard waard, 21 Miljard verloren tussen begin September en nu. Nu is immers de waardering 19.
Daarom ook [ twitter ] nouja dat zal Murica wel zijn dan, ik heb 4 Miljard schade geleden dus ik claim nu 21.
Nou ja, Trump postte er destijds wel veel, dat klopt. Denk niet dat hij dat bedoelt echter. Sterker, hij wilde hem terug hebben, hoewel hij toen geen staatshoofd meer was.quote:
Ik heb het gevoel dat de ADL invloed heeft gehad op het verlies van X, maar zeker niet op de manier die Musk heeft verkondigd. De ADL zit in mijn optiek in hetzelfde rijtje als alle grote adverteerders, maar ik vermoed niet dat de ADL overige partijen bewust en grootschalig heeft opgestookt, zoals Musk verkondigd heeft.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 22:42 schreef SnertMetChoco het volgende:
Wacht even, de claim van Musk dat ADL verantwoordelijk zou zijn voor 4-24 miljard* schade wordt hier serieus genomen?
* afhankelijk van wat de Musk-fluisteraars denken wat hij echt bedoeld zou hebben
Of die claim van Musk over de schade door de ADL klopt of serieus moet worden genomen, is niet eens relevant. Ik geloof ook niet dat de ADL daar in zijn eentje voor verantwoordelijk is. Waar het om gaat, is dat zijn claims op een totaal verkeerde en zelfs zwaar onnozele manier worden genterpreteerd.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 22:42 schreef SnertMetChoco het volgende:
Wacht even, de claim van Musk dat ADL verantwoordelijk zou zijn voor 4-24 miljard* schade wordt hier serieus genomen?
* afhankelijk van wat de Musk-fluisteraars denken wat hij echt bedoeld zou hebben
Oh wow sorry ik wist niet dat je kwaad werd. Jij vroeg mij een toch vrij simpele rekensom voor je voor te rekenen. Ik vroeg jou niet om een tekst die ik gelezen heb te vertalen. In de tekst die ik quote staat verder ook gewoon wat ik zei hoor, dat zon waardering geen harde werkelijkheid is. Er staan ook voordelen van lager waarderen ja, dat heb je heel goed gelezen en vertaaldquote:Op dinsdag 31 oktober 2023 22:23 schreef Repentless het volgende:
[..]
Ah fijn, niet reageren op de rest van mijn post.
Je snapt er echt helemaal geen reet van h?Deze tweet die 22 miljard verlies door de ADL claimt, is nota bene van voor die 4 miljard uitspraak. Het is zelfs hetzelfde draadje.
Dus, om het voor jou even duidelijk te maken:
- Musk claimt waardevermindering van 22 miljard door toedoen ADL op 5 september om 00:53
- Krijgt om 00:55 daarop de vraag of het echt mogelijk is dat de ADL in hun eentje verantwoordelijk is voor het vernietigen van de helft van de waarde van het bedrijf
- Musk antwoordt om 01:04 (in hetzelfde fucking draadje dus) dat hij van adverteerders hoort dat de ADL vetantwoordelijk is voor het grootste deel van X's omzetverlies.
Als hij de ADL het allergrootste voordeel van de twijfel geeft en dus i.p.v. die helft waardevermindering van 22 miljard door de ADL uitgaat van het absolute minimum door hun toedoen, hebben ze er alsnog voor gezorgd dar X minimaal 10% in waarde is gedaald. 10% van 44 miljard is om en nabij 4 miljard. Maar, zoals hij daarvoor zelf aangeeft en wat jij hier aanhaalt, hij denkt zelf dat het veel dichter in de buurt van die 22 miljard waardedaling zit.
Dus, nogmaals, niet 10% van de totale waardedaling, maar minimaal 10% daling van de totale waarde. Terwijl hij daarvoor, in hetzelfde draadje (1 antwoord daarvoor), aangeeft dat hij denkt dat ze verantwoordelijk zijn voor 50% daling van de waarde.
Maar goed, als je het simpelweg niet snapt zoals overduidelijk het geval is, dan kan ik me voorstellen dat je in de war raakt. Is niet erg hoor, het maakt alleen opmerkingen over "basisschool rekenen" e.d. erg lachwekkend.
Ja tuurlijk iedereen snapt dat 10% van een waardedaling van 22 miljard, 4 miljard is.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 23:26 schreef Repentless het volgende:
[..]
Hij zegt niet dat het aandeel van de ADL in de totale schade minimaal 10% is en dat die 4 miljard dus onderdeel is van een totale schade van 40 miljard (= 100%). Iedere debiel begrijpt dat hij bedoelt dat ze in zijn ogen verantwoordelijk zijn voor minimaal 10% waardedaling. Maar, zoals hij 1 antwoord en 10 minuten daarvoor zegt, denkt hij dat de ADL zelfs verantwoordelijk is voor 22 miljard waardedaling (ruwweg de helft).
Ja sorry ik was even vergeten dat logica van bijvoorbeeld taal niet geldt voor een megagenie en zijn fans. Getallen werken blijkbaar ook anders. Uiteraard betekent 10% van de waardevernietiging 10% van de totale waarde.quote:Maar iemand die niets van chronologie en cijfers begrijpt, maakt allemaal loze claims dat Musk vorige maand nog zou beweren dat Twitter nog maar 4 miljard waard was ("10% van het totale verlies is 4 miljard, dus 100% van het totale verlies is 40 miljard en 44 miljard-40 miljard= 4 miljard").
Dan gaat elke logica binnen een discussie toch echt regelrecht het raam uit.
"Kwaad", natuurlijk. Ik zit te discussiren op een online forum, daarin heb je meningsverschillen. Als ik kwaad zou zijn, zou ik hier geen tijd in steken. Dat soort negatieve energie heb ik helemaal niets aan.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 23:39 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Oh wow sorry ik wist niet dat je kwaad werd. Jij vroeg mij een toch vrij simpele rekensom voor je voor te rekenen. Ik vroeg jou niet om een tekst die ik gelezen heb te vertalen. In de tekst die ik quote staat verder ook gewoon wat ik zei hoor, dat zon waardering geen harde werkelijkheid is. Er staan ook voordelen van lager waarderen ja, dat heb je heel goed gelezen en vertaald
Dat er naar jouw mening vervolgens geen enkel voordeel zou bestaan aan het overwaarderen van een bedrijf omdat in het artikel staat dat een ondergewaardeerd bedrijf fijn is voor werknemers en management moet jij weten.
4 miljard op 22 miljard is toch geen 10%? Dat is wat je beweerde dat Musk bedoelde, dat die 10% (4 miljard) onderdeel was van de totale 100% verlies (40 miljard). Hierboven staar het al uitgebreid beschreven.quote:Maar wat je hier claimt klopt niet muskie zei:"
Giving them maximum benefit of the doubt, I don’t see any scenario where they’re responsible for less than 10% of the value destruction, so ~$4 billion."
Value destruction lijkt mij toch de 22 miljard die het bedrijf minder waard was. Jij denkt dus dat Musk met value destruction, niet de waardedaling bedoelt maar de oorspronkelijke waarde van X de 44miljard die hij betaald heeft. Ja dat zou opzich logischer zijn dat ben ik met je eens maar het is niet wat er staat. Dus waarom je dan zo bozig doet dat ik niet goed lees weet ik niet. We zullen het er maar op houden dat jij Musks spreekt, ik probeerde het met Engels das misschien ook niet handig van me.
Nou goed dus de waardedaling van X is nu 25 miljard. Aankoop 44 nu 19 waard. Daarvan kan 22 miljard door die dekselse ADL zijn of misschien ook 4 miljard. Die hoge schatting is 88% van de waardedaling de lage 16%. Moet zeggen dat ik dat een vrij groot verschil vind.
Ach wat rot het ook, iedereen weet binnenkort met die everything app gaat die waardering toch wel richting Mars
Ik ben gewoon nieuwschierig en in dit topic zitten mensen die het duidelijk beter snappen daar doe ik mijn voordeel mee.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 22:42 schreef SnertMetChoco het volgende:
Wacht even, de claim van Musk dat ADL verantwoordelijk zou zijn voor 4-24 miljard* schade wordt hier serieus genomen?
* afhankelijk van wat de Musk-fluisteraars denken wat hij echt bedoeld zou hebben
Mijn hemel.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 23:48 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Ja tuurlijk iedereen snapt dat 10% van een waardedaling van 22 miljard, 4 miljard is.
Dat begrijpt toch iedereen, als iemand 10 minuten daarvoor, binnen hetzelfde draadje, aangeeft dat zijn bedrijf in totaal 22 miljard minder waard is door de ADL? Dan bedoelt hij toch niet 10 minuten later dat zijn bedrijf 40 miljard minder waard is, en de ADL verantwoordelijk is voor 10% van die 40 miljard?quote:Ja sorry ik was even vergeten dat logica van bijvoorbeeld taal niet geldt voor een megagenie en zijn fans. Getallen werken blijkbaar ook anders. Uiteraard betekent 10% van de waardevernietiging 10% van de totale waarde.
Ja dus eerst de claim waardedaling door ADL is 22 miljard. Daarna op zijn minst 10% daarvan oftewel 4 miljard is hun schuld naar Musks inschatting.quote:Op woensdag 1 november 2023 00:11 schreef Repentless het volgende:
[..]
Mijn hemel.
- Musk geeft aan dat waardedaling van 22 miljard (=50% van 44 miljard) door ADL komt
- Iemand vraagt of dat serieus alleen door ADL mogelijk is
- Musk antwoordt dat wanneer hij ADL het voordeel van de twijfel geeft en die 50% waardedaling niet volledig aan ADL zou toeschrijven, het absolute minimum waar de ADL voor verantwoordelijk is, 10% waardedaling is. Maar zoals hij zelf daarvoor aangeeft, denkt hij dus dat dat 50% is
Hoe kom je er nou in hemelsnaam bij dat die 4 miljard 10% van die 22 miljard is? Het slaat gewoon nergens op.
Weet ik veel Elon claimt vanalles mij is niet zo duidelijk wanneer ik hem serieus moet nemen.quote:Dat begrijpt toch iedereen, als iemand 10 minuten daarvoor, binnen hetzelfde draadje, aangeeft dat zijn bedrijf in totaal 22 miljard minder waard is door de ADL? Dan bedoelt hij toch niet 10 minuten later dat zijn bedrijf 40 miljard minder waard is, en de ADL verantwoordelijk is voor 10% van die 40 miljard?
Syntax Error.quote:Op woensdag 1 november 2023 00:35 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Om dat naar hoe ik wiskunde begrijp logisch te houden lijkt me dat of de waardedaling dan 40 miljard moet zijn. Dan klopt de 10% en 4 miljard. Of als ADL maar voor 10% van de daling die 22miljard verantwoordelijk is 2.2 miljard. Maar 4 schrijven als 2 bedoelt wordt lijkt me raar.
Als het in je voordeel is om een (tegen)argument wat kracht bij te zetten. Deed je vorige keer ook namelijk (zie post 187 van het topic).quote:Op woensdag 1 november 2023 00:35 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Weet ik veel Elon claimt vanalles mij is niet zo duidelijk wanneer ik hem serieus moet nemen.
Ja, eerst 22 miljard. Op de vraag of het echt mogelijk is dat de ADL verantwoordelijk is voor 50% waardedaling, geeft hij het antwoord dat wanneer hij de ADL het voordeel van de twijfel zou geven, het op zijn minst 4 miljard is. Maar zoals hij 10 minuten daarvoor aangeeft, denkt hij zelf dat het 50% is. Dat denkt hij 10 minuten later nog steeds, maar geeft aan wat het scenario is wanneer het geen 50% zou zijn, maar hij van het absolute minimum zou uitgaan.quote:Op woensdag 1 november 2023 00:35 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Ja dus eerst de claim waardedaling door ADL is 22 miljard. Daarna op zijn minst 10% daarvan oftewel 4 miljard is hun schuld naar Musks inschatting.
Om dat naar hoe ik wiskunde begrijp logisch te houden lijkt me dat of de waardedaling dan 40 miljard moet zijn. Dan klopt de 10% en 4 miljard. Of als ADL maar voor 10% van de daling die 22miljard verantwoordelijk is 2.2 miljard. Maar 4 schrijven als 2 bedoelt wordt lijkt me raar.
Ik had de 3e optie niet gezien met 10% van de waardedaling wordt dus bedoelt 10% van het oorspronkelijke aankoopbedrag. Gebeurt dat vaker in het bedrijfsleven dat als men het heeft over waardedaling of waarde vernietiging ze eigenlijk de totale waarde van een bedrijf bedoelen.
Ah, dus politiek ingegeven. Wie had het gedacht.quote:
Voor degenen die er zo lekker op gaan dat Twitter dik verliest draait.quote:Op woensdag 1 november 2023 12:04 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Ah, dus politiek ingegeven. Wie had het gedacht.
Politiek ingegeven met als doel het tegenovergestelde te bereiken, zodat het platform/organisatie vrij is van politiek ingegeven beslissingen.quote:Op woensdag 1 november 2023 12:04 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Ah, dus politiek ingegeven. Wie had het gedacht.
Waarom zou je bewezen onzin herhalen. Musk wilde Twitter helemaal niet kopen de rechter moest hem dwingen.quote:Op woensdag 1 november 2023 17:04 schreef Rnie het volgende:
[..]
Politiek ingegeven met als doel het tegenovergestelde te bereiken, zodat het platform/organisatie vrij is van politiek ingegeven beslissingen.
Hoevaak moeten we dit nog herhalen?![]()
quote:Op donderdag 2 november 2023 14:03 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Waarom zou je bewezen onzin herhalen. Musk wilde Twitter helemaal niet kopen de rechter moest hem dwingen.
Daarbij heeft hij niets met vrijheid van meningsuiting hij wil nazis en extreem rechts geluid boosten en linkse stemmen deplatformen.
Ja precies, waarom zou je bewezen onzin herhalen? Ik ben opzich wel benieuwd waarom je dat constant doet.quote:Op donderdag 2 november 2023 14:03 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Waarom zou je bewezen onzin herhalen. Musk wilde Twitter helemaal niet kopen de rechter moest hem dwingen.
Daarbij heeft hij niets met vrijheid van meningsuiting hij wil nazis en extreem rechts geluid boosten en linkse stemmen deplatformen.
We weten niet of Twitter verlies draait, we weten tot nu toe alleen dat de investeerders een flink verlies hebben geleden.quote:Op woensdag 1 november 2023 12:04 schreef Akathisia het volgende:
[..]
Voor degenen die er zo lekker op gaan dat Twitter dik verliest draait.
quote:
quote:Op donderdag 2 november 2023 15:12 schreef Rnie het volgende:
[..]
Ja precies, waarom zou je bewezen onzin herhalen? Ik ben opzich wel benieuwd waarom je dat constant doet.![]()
Dat jij en Musk dan willen doen alsof het voor een nobel doel is, is vrij kansloos.quote:McCormick, the chief judge of Delaware's Chancery Court, gave Mr. Musk until Friday to acquire Twitter. She is also judging at least one other case involving the billionaire. Lauren Hirsch writes about business deals and has been reporting on Elon Musk's pursuit of Twitter since April.
quote:Opzich ben ik ook wel benieuwd naar dat "linkse stemmen deplatformen". Vorige week had ik je hierover al een vraag gesteld, nog steeds geen antwoord op gehad.
Durf je geen antwoord te geven?
Het ging om freedom of speech hoor mensenquote:Particularly in countries that relied on Twitter for freedom of speech in times of authoritarianism and eroding democracy, there are concerns that the voices of human rights defenders are no longer protected.
Deputy director of Human Rights Watch's Asia division, Phil Robertson, said across the region content moderation went out the window and left activists open to abuse and government-affiliated trolling. "The lines of attack are open against human rights defenders and social activists in a region where rights-abusing governments ranging from Vietnam to the Philippines and to Myanmar and many others don't hesitate to send their internet trolls to harass, defame, and threaten their critics."
In countries such as Myanmar, Twitter has played a crucial role in helping people share information and giving them a voice since the 2021 military coup.
Yadanar Maung, a Justice For Myanmar spokesperson, said cybersecurity and privacy threats have increased for the group since Mr Musk's takeover and so too has the platform's "compliance with requests from authoritarian regimes".
"Recent changes have raised serious concerns about dangers that users might face with increasing space for military junta trolls who target activists and spread disinformation," Ms Maung told the ABC.
Earlier this year, X said it had "withheld" tweets by Indian journalist Saurav Das dating back to November 2022 "in response to a legal demand". It also blocked links to a BBC documentary critical of Prime Minister Narendra Modi.
Access Now, a global digital rights organisation, said after the takeover, many dissidents, activists, and journalists had their accounts suddenly blocked after sharing investigations or criticism of the Chinese government.
In China, Mr Musk's decision to remove blue check marks on verified accounts — and offering it on a $8 subscription model — has caused particular issues.
"The PRC's (People's Republic of China) narratives have become more popular due to the recommendation system's algorithm and because many Chinese diplomats pay for the blue check mark," an Access Now spokesperson told the ABC.
The fast-evolving Israel-Gaza war has been seen as one of the first real tests of Mr Musk's version of the platform during a major crisis.
The Israel-Gaza war is flooding social media with misinformation
X and Facebook have been ordered to remove illegal content and misinformation, or face penalties.
For many experts, the results confirm their worst fears; that changes have made it a challenge to discern truth from fiction.
"It is sobering, though not surprising, to see Musk's reckless decisions exacerbate the information crisis on Twitter surrounding the already tragic Israel-Hamas conflict," Nora Benavidez, senior counsel at the watchdog Free Press, told AFP.
Mr Musk disabled features put in place to prevent users from being duped by false claims and put in new systems that encourage their spread, according to the non-profit fact-checking website PolitiFact.
"Twitter has become the best friend of fake news and myths … but especially deliberate misinformation that is designed to tell a completely untrue story," Professor Leaver said.
Ben je 12 ofzo? Wanneer kom je eens met een antwoord Lordje? Je mag ook gewoon aangeven dat je geen enkel links account kan benoemen wat gebanned is met als reden dat het account "links" is.quote:Op donderdag 2 november 2023 15:47 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Uiteraard durf ik wel antwoord te geven maar ik heb niet zoveel behoefte zoiets voor je te tonen je schuift dat toch meteen aan de kant. Alsof jij hier in dit topic wel uitgebreide antwoorden met bronnen geeft
Je bent nu alweer de doelpalen aan het verschuiven nu moet ik ook nog aantonen dat de reden is dat de account links isquote:Op donderdag 2 november 2023 16:36 schreef Rnie het volgende:
[..]
Ben je 12 ofzo? Wanneer kom je eens met een antwoord Lordje? Je mag ook gewoon aangeven dat je geen enkel links account kan benoemen wat gebanned is met als reden dat het account "links" is.
quote:Prominent left-wing accounts have been banned from Twitter since Musk's takeover, the Intercept reported first. This includes Chad Loder, an anti-fascist researcher who identified a Proud Boy member involved in the US Capitol Riots on January 6 2021; Vishal Pratap Singh, a journalist who has reported on far-right protests in Southern California; Elm Fork John Brown Gun Club, a group that provides armed security for LGBTQ+ events in Texas; and CrimethInc, an anarchist organization that publishes books and podcasts.
Loder told Insider that they suspect their account was suspended because of an "organized mass reporting campaign" against left-wing Twitter users coordinated by a right-wing group called Zanting. The group published detailed instructions on a Substack blog on how to falsely report people along with a list of accounts which included Loder's profile at the top.
Prima manier natuurlijk om bijvoorbeeld van die rechtse conspiracy theories in mensen hun feed te pushen die anders geen interesse zouden hebben.quote:The X algorithm is being updated regularly, in alignment with Elon’s X vision, and the latest changes could have an impact on your posting strategy, based on what the X team are looking to incentivize.
X user @NFT_GOD (“I promise I’m cool despite the name”) has analyzed the latest changes, based on the open-sourced code, and has found these key updates to X’s algorithmic approach.
Replies are being emphasized
According to the code, X is now looking to amplify replies to posts, with replies to content now getting more exposure than even retweets in the main “For You” feed.
Conceptually, this could spark more conversations through exposure, but it could also see more conversations that you’re not interested in taking over your main feed. Incentivizing replies will also lead to more engagement bait posts, and those replies may not be as engaging as conversation starters. But it’s an interesting experiment nonetheless, and something that you should factor into your X planning.
Yes sir. Waarom heb je het dan over "linkse" accounts die gebanned zijn, in plaats van alle accounts die de ToS hebben geschonden dan?quote:Op donderdag 2 november 2023 18:51 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Je bent nu alweer de doelpalen aan het verschuiven nu moet ik ook nog aantonen dat de reden is dat de account links is![]()
Maargoed, je gaf een voorbeeldje.quote:Op dinsdag 24 oktober 2023 09:32 schreef Rnie het volgende:
[..]quote:Op maandag 23 oktober 2023 17:02 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Lekker nazis boosten en linkse accounts bannen.
Welke linkse accounts zijn er, die de regels van X niet hebben overtreden, gebanned?
Op papier inderdaad. Zolang ze die aandelen niet verkopen, lijden ze geen concreet verlies. Het aandeel kan ook meer waard worden dan waar men het ooit voor heeft gekocht. De winst die ze dan maken is dan ook slechts op papier, tot het moment dat ze daadwerkelijk verkopen.quote:Op donderdag 2 november 2023 15:23 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
We weten niet of Twitter verlies draait, we weten tot nu toe alleen dat de investeerders een flink verlies hebben geleden.
Er zijn geen aandelen, het is een privaat bedrijf.quote:Op donderdag 2 november 2023 20:29 schreef Repentless het volgende:
[..]
Op papier inderdaad. Zolang ze die aandelen niet verkopen, lijden ze geen concreet verlies. Het aandeel kan ook meer waard worden dan waar men het ooit voor heeft gekocht. De winst die ze dan maken is dan ook slechts op papier, tot het moment dat ze daadwerkelijk verkopen.
Een privaat bedrijf kan wel beschikken over aandelen. Ze worden alleen niet publiekelijk verhandeld.quote:Op donderdag 2 november 2023 20:45 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Er zijn geen aandelen, het is een privaat bedrijf.
Dit is uiteraard waar, ik moet hier een mea culpa plaatsen.quote:Op donderdag 2 november 2023 20:47 schreef Rnie het volgende:
[..]
Een privaat bedrijf kan wel beschikken over aandelen. Ze worden alleen niet publiekelijk verhandeld.
Omdat rechtse accounts die hetzelfde doen juist ontbanned worden. Meten met twee maten naar politieke voorkeur dus. Dat Musk persoonlijk de ban van extreemrechtse accounts die gebanned waren voor kinderporno ontdeed bijvoorbeeld.quote:Op donderdag 2 november 2023 19:47 schreef Rnie het volgende:
[..]
Yes sir. Waarom heb je het dan over "linkse" accounts die gebanned zijn, in plaats van alle accounts die de ToS hebben geschonden dan?
Zoals ik al zei ik heb weinig behoefte om heel de tijd bewijs aan te voeren voor constant verschuivende doelpalen. Omdat je toch nooit van gedachte zal veranderen.quote:Welke linkse accounts zijn er, die de regels van X niet hebben overtreden, gebanned?
Fuck it behead them all is helemaal geen dreigen. Ik kan ook niet zien waar het een reactie is. Misschien reageert hij op iemand die zegt ik haat wespen. Maargoed geef je nu dus toe dan dat X inderdaad geen plek is voor vrijheid van meningsuiting?quote:ah Chad Loder, dat is die gast die meerdere malen op Twitter (het oude bewind) is gebanned. Wegens "aantoonbare" overtredingen van de ToS wordt hij door Musk gebanned omdat hij door screenshots ervan overtuigd is geraakt dat hij de ToS heeft geschonden. Volgens Chad Loder uiteraard fake en uit context gerukt. Dreigen om iemand te onthoofden is natuurlijk volstrekt normaal gedrag.
Ja precies wat in het artikel wat ik postte staat, trolletje andy NGO aanhalenquote:Laten we Chadje het voordeel van de twijfel geven en zeggen dat de screenshots fake zijn, dan is er nergens een indicatie dat het account dus is gebanned omdat de views van Chad Loder de reden zijn voor het bannen van zijn account.
[ twitter ]
quote:Wat vind je er trouwens van dat Musk de strijd is aangegaan tegen extreem rechts en Kanye toentertijd heeft gebanned?
Probeer het eens.quote:Op donderdag 2 november 2023 20:56 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Zoals ik al zei ik heb weinig behoefte om heel de tijd bewijs aan te voeren voor constant verschuivende doelpalen. Omdat je toch nooit van gedachte zal veranderen.
Reageer eens normaal op wat ik zeg. Het heeft hierin niks met de persoon "Andy Ngo" te maken. Stel dat Andy Ngo onzin verkondigd en Musk trapt in zijn onzin. Dan is Chad Loder dus onterecht gebanned omdat hij de ToS heeft overtreden (zie de screenshots), niet omdat hij "links" is.quote:Op donderdag 2 november 2023 20:56 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Ja precies wat in het artikel wat ik postte staat, trolletje andy NGO aanhalen
Al beantwoord dus.quote:Op donderdag 2 november 2023 20:45 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Er zijn geen aandelen, het is een privaat bedrijf.
Het ging over studentenleningen, waarin iemand voorstelt om eerst een tussenstap te maken door de rente weg te nemen voordat de volledige lening wordt kwijtgescholden.quote:Op donderdag 2 november 2023 20:56 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Fuck it behead them all is helemaal geen dreigen. Ik kan ook niet zien waar het een reactie is. Misschien reageert hij op iemand die zegt ik haat wespen. Maargoed geef je nu dus toe dan dat X inderdaad geen plek is voor vrijheid van meningsuiting?
Als alleen linkse mensen worden gebanned voor ToS overtredingen is dat weldegelijk op politieke voorkeur. Dat rechtse lui als Kanye of Trump ToS prima mogen overtreden en nu niet gebanned zijn is duidelijk.quote:Op donderdag 2 november 2023 21:12 schreef Rnie het volgende:
Reageer eens normaal op wat ik zeg. Het heeft hierin niks met de persoon "Andy Ngo" te maken. Stel dat Andy Ngo onzin verkondigd en Musk trapt in zijn onzin. Dan is Chad Loder dus onterecht gebanned omdat hij de ToS heeft overtreden (zie de screenshots), niet omdat hij "links" is.
Jij haalt er steeds maar weer "links bannen, rechts amplifyen" bij. Het voorbeeld wat je geeft slaat dus als een kut op dirk, aangezien het bannen niets te maken heeft met de politieke voorkeur van die desbetreffende user.
https://www.washingtonpos(...)dom-lucre-elon-musk/quote:Twitter under fire for reinstating account that posted child sex abuse
Twitter came under renewed fire Thursday over its handling of child sex abuse imagery after it reinstated the account of a right-wing influencer who had tweeted an image of a toddler being tortured.
After some of the account’s more than 500,000 followers complained that the account had been suspended for its political messaging, Twitter owner Elon Musk responded Wednesday by saying that it was because of the image.
“Only people on our CSE team have seen those pictures,” Musk tweeted, referring to the company’s child sexual exploitation staff. “For now, we will delete those posts and reinstate the account.”
In fact, the image in question had drawn more than 3 million views and 8,000 retweets, according to Twitter statistics on a cached version of the tweet from Tuesday.
Lijkt me uiteraard geen serieuze oproep. Ik zou nog steeds niet weten wie of wat er onthoofd moet worden? Voor bedreiging moet duidelijk zijn wie of wat bedreigd wordt, daar lijkt hier dus geen sprake van. Het zou kunnen dat hij het establishment bedoelt, maar dat is nog steeds zo vaag dat het niks zegt. Kan net zo goed dat hij zegt kop eraf zoals de koningin in Alice in Wonderland.quote:Op donderdag 2 november 2023 22:27 schreef Repentless het volgende:
[..]
Het ging over studentenleningen, waarin iemand voorstelt om eerst een tussenstap te maken door de rente weg te nemen voordat de volledige lening wordt kwijtgescholden.
Daarop antwoordt Loder: "Fuck it. Behead them all."
https://archive.ph/2022.0(...)/1263993960776601600
Gezien het oeuvre van Loder waarin hij al vaker opriep tot geweld tegen beleidsmakers/'het establishment', geeft dat wel een redelijke indicatie waar hij op doelt. Het is niet erg waarschijnlijk dat hij hiermee op de studenten doelt, of dat de leningen zelf 'onthoofd' moeten worden.
Serieuze oproepen tot strafbare feiten of (dodelijk) geweld jegens personen is dus geen vrijheid van meningsuiting. Dat is waar steeds de grens wordt getrokken.
Roep jij "dat is racisme" als een donkere man staande wordt gehouden door de politie omdat de politie ziet dat de donkere man een overtreding maakt? Of zal je sec kijken naar de daden van die persoon?quote:
quote:Thursday on X (Twitter), all users saw the same pinned topic under the “What’s happening?” sidebar. As part of a “timeline takeover” — which gives advertisers “priority access to logged-in users’ first impression of the day” — conservative media nonprofit PragerU is promoting the hashtag “#DETRANS” to advertise its new film about “the stories of detransitioners.”
PragerU, which is not a university, aims to “preserve American ideals.” The organization has been criticized for doubting climate change and downplaying the realities of slavery.
“PragerU has chosen X/Twitter specifically for this campaign, as it is one of the least censored social media platforms,” the organization wrote in a press release. “Since Elon Musk purchased X and removed restrictions previously placed by Twitter, detransitioners have been able to share their stories.”
Dit ben ik wel met je eens. In deze context is het inderdaad niet duidelijk en lijkt het ook niet echt direct op personen gericht. Ik neem ook aan dat deze tweet niet de reden is geweest voor zijn ban.quote:Op vrijdag 3 november 2023 09:46 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Lijkt me uiteraard geen serieuze oproep. Ik zou nog steeds niet weten wie of wat er onthoofd moet worden? Voor bedreiging moet duidelijk zijn wie of wat bedreigd wordt, daar lijkt hier dus geen sprake van. Het zou kunnen dat hij het establishment bedoelt, maar dat is nog steeds zo vaag dat het niks zegt. Kan net zo goed dat hij zegt kop eraf zoals de koningin in Alice in Wonderland.
quote:
En nog steeds zijn dit soort extreem enge lui te vinden op X. De activistjes, vermomd als zogenaamde journalistjes, kunnen er maar niet vanaf blijven he?quote:
Extreem eng omdat ze niet op een of andere gare AI zitten te wachten?quote:Op zaterdag 4 november 2023 20:39 schreef Rnie het volgende:
[..]
En nog steeds zijn dit soort extreem enge lui te vinden op X.
Yaccarino zit sowieso in de curieuze situatie dat haar ondergeschikte tevens haar baas is en bovendien alles lijkt te doen om haar werk onmogelijk te maken:quote:
De parallel met naar de KvK gaan en 2 miljard ophalen slaat natuurlijk nergens op omdat die financieringsmogelijkheden niet bestaan in Europa. Voor een groot deel is het echter wel op de goeie plek op het goede moment zijn, maar dat is/was al een talent van Musk op zich. Tussen grofweg 2000-2008 en 2012-2021 regende het in de VS durfkapitaal voor de meest absurde ideen, SoftBank investeerde bijvoorbeeld bijna $17 miljard in WeWork die in een paar jaar tijd gewoon verdampt zijn. Dat Musk toentertijd wel wat nuttigs met dat geld heeft gedaan moge duidelijk zijn, maar bij X lijkt me tot dusver weinig sprake van waardecreatie.quote:Op woensdag 25 oktober 2023 21:54 schreef Repentless het volgende:
[..]
Kijk, hier gaat het dus mis. Jij denkt dat er niets voor nodig is om die 2 miljard financiering te krijgen. Dat je daar geen kwaliteiten voor nodig hebt en dat je daar niets tegenover hoeft te stellen.
Naar de KvK gaan en een bedrijfje oprichten maakt je niet slimmer. Een goed idee hebben en het vertrouwen wekken van investeerders om geld op te halen, vereist al kwaliteiten. Om daarna met die 2 miljard de juiste beslissingen te nemen en iets te creren en op te bouwen, zodat die 2 miljard rendement gaan opleveren, vereist nog meer kwaliteiten. Maar dat begrijp je simpelweg niet.
Ja precies. Na haar gesprek met de CEO van de ADL in een poging adverteerders terug te halen ondermijnde hij haar ook onmiddelijk door een oproep van zijn rechtse twitter-aanhang te promoten om het ADL te bannen op Twitterquote:Op dinsdag 7 november 2023 06:26 schreef Monolith het volgende:
[..]
Yaccarino zit sowieso in de curieuze situatie dat haar ondergeschikte tevens haar baas is en bovendien alles lijkt te doen om haar werk onmogelijk te maken:
https://www.wired.com/story/linda-yaccarino-elon-musk-x/
Jij interpreteert het zo dat ze blij is dat haar tweets voor bommeldingen bij ziekenhuizen en scholen zorgen. Kan hoor.quote:Op dinsdag 7 november 2023 21:51 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[ twitter ]
Zo krijg je wel adverteerders terug. Iemand feliciteren die helemaal blij is dat haar Xjes zorgen voor bommeldingen bij ziekenhuizen en scholen. Dat neemt de zorgen bij adverteerders weg dat het platform radicaliseert. Mooi ook dat Musk Twitter kocht om dit soort gedrag te normaliseren zo nobel
Verbazingwekkend (ach, eigenlijk niet ookquote:Op dinsdag 7 november 2023 21:51 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[ twitter ]
Zo krijg je wel adverteerders terug. Iemand feliciteren die helemaal blij is dat haar Xjes zorgen voor bommeldingen bij ziekenhuizen en scholen. Dat neemt de zorgen bij adverteerders weg dat het platform radicaliseert. Mooi ook dat Musk Twitter kocht om dit soort gedrag te normaliseren zo nobel
Ja super geloofwaardig dat je tegen geweld bent als je met een big smile laat zien kijk ik veroorzaak dit. Daarbij dat ze altijd zegt tegen geweld te zijn is niet waar ik zie in die tweet nergens dat ze zegt ik keur geweld niet goed.quote:Op dinsdag 7 november 2023 22:50 schreef Repentless het volgende:
[..]
Jij interpreteert het zo dat ze blij is dat haar tweets voor bommeldingen bij ziekenhuizen en scholen zorgen. Kan hoor.
Aangezien ze aangeeft altijd tegen geweld en bedreiging te zijn, lijkt me dat niet het geval. Waar het om gaat, is dat ze laat zien dat USA today haar account zelfs voorpaginawaardig vindt om te beschuldigen van het veroorzaken van die bedreigingen. Wat ze voornamelijk doet, is het reposten van content die door anderen is geplaatst, eventueel voorzien van een commentaar.
Uit de praktijk blijkt dat ze heel effectief is in het oproepen van bedreigingen en geweld. Maar wat is jouw idee dan, oproepen tot geweld zijn prima als je ze maar niet expliciet doet. Ik weet nog wel dat Elon accounts bannde die prive vliegtuigen volgden, niet omdat ze iets fout deden maar het potentieel gevaarlijk was voor hem.quote:Die content is dus vrij beschikbaar en door de maker geplaatst om er aandacht mee te genereren. Dat kun je dus ook aanhalen om er een andere mening of kritiek op te geven. Dat een partij dan een toename aan bedreigingen in je schoenen wil schuiven, alsof je de aanstichter daarvan bent zonder dat je ook maar op enigerlei wijze daartoe oproept, mag je dan toch wel lachend (en zeer waarschijnlijk enigszins belachelijk makend) aanhalen? Wat willen ze hiermee bereiken? Dat je stopt met posten, omdat je anders 'verantwoordelijk' bent hiervoor?
Kritiek is natuurlijk heel wat anders dan misleidende nonsense bedoeld om mensen op te jutten. Of Filipowski een goede vergelijking is geen idee, heb je een artikel over mensen die bijvoorbeeld van baan wisselen omdat Filip over ze tweet? Maar goed dus conclusie, oproepen tot geweld is erger dan succesvol mensen aanzetten tot geweld duidelijk.quote:Als daar dreigementen uit voortkomen, is dat ook op het conto van Filipkowski? En zo ja, zou hij daar dan mee moeten stoppen? Als we de eerdere discussie over Chad Loder aanhalen: jij vindt teksten als "behead them all" geen probleem, omdat niet duidelijk is wie of wat hij daarmee bedoelt. Zoals ik eerder al toegaf heb je daar zeker een punt, maar dat hij gezien zijn verdere oeuvre waarin hij daadwerkelijk en expliciet oproept tot geweld/strafbaar gedrag waarschijnlijk is gebanned. Omdat dat simpelweg niet mag op X (en terecht).
Er zijn toch ook genoeg accounts waarop posts/content van 'rechtse' users aan de kaak wordt gesteld en voorzien van commentaar/kritiek? Kijkertje post dergelijke posts (direct van X) hier aan de lopende band. Bijvoorbeeld van die Ron Filipkowski, die het voortdurend op Musk heeft gemunt. Blijft allemaal gewoon staan, nota bene op X zelf. Meer dan 800.000 volgers.
Je weet niet wat ironie is als je denkt dat libs of tiktok dat gebruikt, misschien de alanis morisette versie ervan. Dat Musk sarcastisch is lijkt me niet hij repost haar wel vaker. Wel een mooi voorbeeld van de dubbele standaard, een linkse Xer wordt gebanned voor oproepen tot geweld. Rechtse X'er krijgt schouderklopje voor succesvol oproepen tot geweld. Maar jij vindt het wel slim om zo iemand nog even onder de aandacht te brengen als je advertentiebedrijf precies problemen heeft door dit soort extremisme?quote:Op dinsdag 7 november 2023 23:42 schreef Rnie het volgende:
[..]
Verbazingwekkend (ach, eigenlijk niet ook) dat de ironie van Libs en het sarcasme van Musk je volledig ontgaat. Of is dit een poging tot een sarcastisch ophitsend postje, speciaal neergepend voor je medestanders op Fok? Zoja, meld het even dan.
Uhh....oke? Iets met ironic? Snap deze niet zo goed.quote:Op woensdag 8 november 2023 09:44 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Je weet niet wat ironie is als je denkt dat libs of tiktok dat gebruikt, misschien de alanis morisette versie ervan.
Waar roept ze op tot geweld als ik vragen mag?quote:Op woensdag 8 november 2023 09:44 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Rechtse X'er krijgt schouderklopje voor succesvol oproepen tot geweld.
Niks in dat nummer is daadwerkelijk een voorbeeld van ironiequote:Op woensdag 8 november 2023 10:11 schreef Rnie het volgende:
[..]
Uhh....oke? Iets met ironic? Snap deze niet zo goed.
Tja, ironisch niet?quote:Op woensdag 8 november 2023 10:52 schreef Tijn het volgende:
[..]
Niks in dat nummer is daadwerkelijk een voorbeeld van ironie
Ze laat niet zien "kijk ik veroorzaak dit", maar "kijk, de NY post probeert mij als schuldige hiervoor aan te wijzen". Dat ze zegt altijd tegen geweld te zijn, betekent niet dat ze dat in elke post doet. Dus 'altijd' betekent hier niet: "dat zegt ze voortdurend, in elke zin die ze uitspreekt".quote:Op woensdag 8 november 2023 09:44 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Ja super geloofwaardig dat je tegen geweld bent als je met een big smile laat zien kijk ik veroorzaak dit. Daarbij dat ze altijd zegt tegen geweld te zijn is niet waar ik zie in die tweet nergens dat ze zegt ik keur geweld niet goed.
Nee, oproepen tot geweld zijn nooit goed. Dat iemand zegt dat dat het gevolg is van jouw handelen, terwijl je er zelf niet toe oproept en het ook niet goedkeurt, kun je iemand niet zomaar verwijten.quote:Uit de praktijk blijkt dat ze heel effectief is in het oproepen van bedreigingen en geweld. Maar wat is jouw idee dan, oproepen tot geweld zijn prima als je ze maar niet expliciet doet. Ik weet nog wel dat Elon accounts bannde die prive vliegtuigen volgden, niet omdat ze iets fout deden maar het potentieel gevaarlijk was voor hem.
Dat is inderdaad de conclusie. Wanneer het zelf je intentie niet is, je er niet toe oproept en het te allen tijde afkeurt, kun je er niet voor verantwoordelijk voor worden gehouden dat een voor jou volslagen onbekende zegt in jouw naam te handelen.quote:Kritiek is natuurlijk heel wat anders dan misleidende nonsense bedoeld om mensen op te jutten. Of Filipowski een goede vergelijking is geen idee, heb je een artikel over mensen die bijvoorbeeld van baan wisselen omdat Filip over ze tweet? Maar goed dus conclusie, oproepen tot geweld is erger dan succesvol mensen aanzetten tot geweld duidelijk.
Wat is er mis met hashtags? Is toch juist handig?quote:Op woensdag 8 november 2023 10:59 schreef Rnie het volgende:
[ twitter ]
Dood aan de hashtags confirmed.
De hashtag is overbodig inzake search. Als je normaal zoekt, zonder een hashtag ervoor te plaatsen, dan krijg je tegenwoordig praktisch dezelfde resultaten, waardoor het plaatsen van een hashtag overbodig is. Search wordt natuurlijk steeds slimmer.quote:Op woensdag 8 november 2023 15:36 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Wat is er mis met hashtags? Is toch juist handig?
Ja, maar een hashtag maakt dat je van een bepaalde tweet met 1 klik meteen door kunt op die specifieke tag. Daarnaast is het voor events met bv. een q&a sessie wel handig om dat met een hashtag te doen. Althans, als ze dat op twitter willen doen.quote:Op woensdag 8 november 2023 15:41 schreef Rnie het volgende:
[..]
De hashtag is overbodig inzake search. Als je normaal zoekt, zonder een hashtag ervoor te plaatsen, dan krijg je tegenwoordig praktisch dezelfde resultaten, waardoor het plaatsen van een hashtag overbodig is. Search wordt natuurlijk steeds slimmer.
Vooral dat laatste, ja. Ook initiatieven als #screenshotsaturday zijn geweldig als je op de hoogte wil blijven van de ontwikkelingen in een bepaalde sector.quote:Op woensdag 8 november 2023 16:08 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Ja, maar een hashtag maakt dat je van een bepaalde tweet met 1 klik meteen door kunt op die specifieke tag. Daarnaast is het voor events met bv. een q&a sessie wel handig om dat met een hashtag te doen. Althans, als ze dat op twitter willen doen.
Ergens heb je wel gelijk hoor, voor sommige dingen is het wel handig om een centrale vergaarbak te hebben over een specifiek onderdeel.quote:Op woensdag 8 november 2023 16:22 schreef Tijn het volgende:
[..]
Vooral dat laatste, ja. Ook initiatieven als #screenshotsaturday zijn geweldig als je op de hoogte wil blijven van de ontwikkelingen in een bepaalde sector.
Blijkbaar wil X niet het medium zijn dat mensen hiervoor gebruiken.
En is ie weer lekker feitenvrij aan het lullen bij zijn fanboy?quote:
Ben jij in het echte leven altijd zo zuur en sarcastisch met een constante passief/agressieve toon in je bewoording? Kan me niet voorstellen dat er mensen zijn die voor de lol met jou omgaan om eerlijk te zeggen.quote:Op vrijdag 10 november 2023 18:48 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
En is ie weer lekker feitenvrij aan het lullen bij zijn fanboy?
Niet echt verbazingwekkend toch?quote:Op donderdag 16 november 2023 21:56 schreef Perrin het volgende:
Serieuze adverteerders haken af..
[ twitter ]
quote:Elon Musk's latest remarks hammer home that he's not turning his platform into a haven for white nationalists because of a principled belief in free speech or a desire for more revenue -- he's doing it because he agrees their views are "the actual truth."
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |