Wat wil je hier nou eigenlijk mee zeggen? Dit heeft toch helemaal niks met ATACMS ed. te maken?quote:Op donderdag 18 augustus 2022 21:51 schreef ozzietukker het volgende:
De radarsystemen die werden uitgeschakeld, daar wilde Rusland niets over zeggen, totdat in social media foto's opdoken van restanten van de Amerikaanse rakketen die officieel helemaal niet geleverd waren, maar waar VS na beschuldiging van Rusland dit direct toegaf.
Maar het verhaal van de uitgeschakelde raketsystemen was eerst anders.
Ik heb je geloof ik al uit proberen te leggen dat je helemaal niet zoveel explosieven nodig hebt... Lees je wel wat ik schrijf?quote:Waar jij het gebruik van raketten onwaarschijnlijk acht, is het ook onwaarschijnlijk dat er een infiltratieactie op de basis is geweest, en de 2 grote gelijkwaardige explosies op exact hetzelfde moment, de kans dat dat een build up was, dat is natuurlijk nog onwaarschijnlijker dan een inslag, en de benodigde explosieven voor een explosie van deze aard, die kan je ook niet in een door Rusland slecht beveiligde basis echt niet plaatsen hoor, een beetje credit mag je Igor toch ook wel geven qua bewaking.
Ik vind het zo knap dat je dingen uit kan sluiten vanachter je computer, ongehinderd door kennis van operationele of militaire zaken behalve die van het internet. Hoe sluit je een SF actie uit precies, wat is een 'build up' en waarom zou je op een Russische basis geen explosieven kunnen plaatsen?quote:Op donderdag 18 augustus 2022 21:51 schreef ozzietukker het volgende:
[..]
De radarsystemen die werden uitgeschakeld, daar wilde Rusland niets over zeggen, totdat in social media foto's opdoken van restanten van de Amerikaanse rakketen die officieel helemaal niet geleverd waren, maar waar VS na beschuldiging van Rusland dit direct toegaf.
Maar het verhaal van de uitgeschakelde raketsystemen was eerst anders.
Waar jij het gebruik van raketten onwaarschijnlijk acht, is het ook onwaarschijnlijk dat er een infiltratieactie op de basis is geweest, en de 2 grote gelijkwaardige explosies op exact hetzelfde moment, de kans dat dat een build up was, dat is natuurlijk nog onwaarschijnlijker dan een inslag, en de benodigde explosieven voor een explosie van deze aard, die kan je ook niet in een door Rusland slecht beveiligde basis echt niet plaatsen hoor, een beetje credit mag je Igor toch ook wel geven qua bewaking.
Kratje grolsch en een 4pack duvel op een aardig offensief in Kherson dit jaar, wellicht deze of aankomende maand nog. You'r in?quote:Op dinsdag 16 augustus 2022 21:59 schreef AchJa het volgende:
[..]
Ik zie een grootschalig offensief ook niet gebeuren, vergeet ook niet dat we al weer zo'n beetje tegen de herfst aan lopen en dat het terrein weer verandert in een grote modderpoel, dan kun je wel lekker met je offensief bezig zijn maar dan loopt het hele circus alsnog vast en krijgen we een herhaling van zetten van het noorden/ Kiev, alleen dan net bij de andere partij.
Ik ben het wel met AchJa eens. Ik voorzie ook geen groot offensief meer van de Oekraïners richting Kherson dit kalenderjaar.quote:Op vrijdag 19 augustus 2022 11:12 schreef Pumatje het volgende:
[..]
Kratje grolsch en een 4pack duvel op een aardig offensief in Kherson dit jaar, wellicht deze of aankomende maand nog. You'r in?
Het gaat niet om de benaming van het type maar om het vluchtpatroon, die is namelijk niet puur balistisch. De ATACMS heeft zowel een "off-axis launch capability" als GPS navigatie waarmee een sturende functie ruimschoots is aangetoond. Dus als je toch haren wilt splijten over semantiek dan is 'semi-ballistisch' de betere keus.quote:Op donderdag 18 augustus 2022 17:27 schreef AchJa het volgende:
[..]
De ATACMS is wel degelijk een SRBM hoor:
[..]
Missile Threat
Nogmaals, in-flight synchronisatie is helamaal niet nodig. Tijdstip en coordinaten voor de lancering doorgeven is genoeg. Het in-flight communicatie argument is irrelevant.quote:Ja maar dat doet hij niet in-flight... Dat wordt van te voren ingeladen en je hebt maar 1 missile dus er valt niks te syncen verder. Dus nee, die capaciteit bestaat helemaal niet binnen het MLRS systeem en is ook helemaal niet nodig.
Klopt ook. Daarom is er ook GPS aanwezig natuurlijk, die zorgt in combinatie met stuurfinnen dat al deze variabelen gecorrigeerd worden. Hoe anders is een CEP van 9 meter over honderd(en) kilometers te behalen? En diezelfde functionaliteit kun je gebruiken om op het gewenste tijdstip te arriveren. Ik snap niet waarom dit idee nog een discussiepunt moet zijn.quote:Zelfs al zou je dat willen en je laat ze synchroon vertrekken dan nog komen ze nog niet tegelijk aan. Je zit met luchtlagen, meteo, windrichtingen, de solid fuel, afstanden en noem alles maar op...
Hoho, ik zeg niet dat het niet bestaat, het vraagstuk is of bij de moderne ATACMS varianten de 'gewenste tijdstip van aankomst' software feature ook daadwerkelijk geimplementeerd is. Leg aub geen woorden in mijn mond die ik niet gezegd heb.quote:Maar goed, het is ook totaal overbodig zo'n systeem en je geeft nu eigenlijk al toe dat het systeem niet bestaat maar dat het eventueel wel zou kunnen... Dus is het geen ATACMS geweest.
Waarom weet een ATACMS geen hoogte, heeft dat ding voor niets GPS aan boord ofzo? Tijdstip en plek zijn vooraf door te gegeven, daarvoor is geen in-flight communciatie nodig. Synchronisatie met andere raketten is ook niet nodig. Puur door manipulatie van zijn y en/of z route kan de raket zijn aankomst op xT bewerkstelligen. Alle benodigde hardware features zijn aantoonbaar aanwezig. Nogmaals, ik snap niet waarom dat concept zo moeilijk te begrijpen is.quote:Hij wordt in de richting geschoten en stuurt bij naar zijn target, niks meer niks minder. Dat ding kan niet afremmen/ versnellen/ weet geen hoogte of wat dan ook om zo te syncen met de andere raket, ze weten van elkaar niet eens dat ze bestaan.
Grootste overwinning van UA daar op dit moment is dat de annexatie van Kherson Oblast tot op nader order is opgeschort, omdat het Russische bestuur inmiddels naar het oosten in gevlucht.quote:Op vrijdag 19 augustus 2022 12:06 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Ik ben het wel met AchJa eens. Ik voorzie ook geen groot offensief meer van de Oekraïners richting Kherson dit kalenderjaar.
Er zitten nu teveel Russen in die zone ten westen van de rivier Dnjepr en het loopt inderdaad al teveel richting herfst.
Wat de Oekraïners wel bereikt hebben met hun aanvallen op de bruggen en aanvoerlijnen, is dat de Russen daar niet genoeg zwaar materieel hebben aangevoerd om zelf daar aanvallen uit te voeren om hun grootte van hun grondgebied daar wat comfortabelere te maken. Een paar weken geleden las ik nog wel eens dat de Russen de verdediging van het Khersonfront wilden uitvoeren door zelf aanvallen uit te voeren met het motto de aanval is de beste verdediging. Ik heb nu het gevoel dat de Russen daar nu niet meer tot in staat zijn.
Mocht de grootschalige aanval dit jaar toch gaan plaatsvinden dan plaats ik een kratje Grolsch en pack Duvel in de tickerlijn hierboven.
Ik heb wel door dat we hier niet uit gaan komen en ben eigenlijk niet echt van plan om er nog meer tijd aan te verspillen... Je haalt compleet andere systemen aan die volkomen anders werken om zo aan te tonen dat het bij de ATACMS ook zo werkt... Nou niet dus. En verder hoop ik dat je op de hoogte bent van het feit dat de GPS hoogte standaard een aardige afwijking heeft. En nee, de gewenste tijdstip van aankomst is niet geimplementeerd. En verder stel ik helemaal nergens ter discussie dat de ATACMS geen GPS/INS geleiding oid zou hebben want dan zou het wel een "rocket" ipv "missile" genoemd zijn...quote:Op vrijdag 19 augustus 2022 12:10 schreef cynicus het volgende:
Het gaat niet om de benaming van het type maar om het vluchtpatroon, die is namelijk niet puur balistisch. De ATACMS heeft zowel een "off-axis launch capability" als GPS navigatie waarmee een sturende functie ruimschoots is aangetoond. Dus als je toch haren wilt splijten over semantiek dan is 'semi-ballistisch' de betere keus.
[..]
Nogmaals, in-flight synchronisatie is helamaal niet nodig. Tijdstip en coordinaten voor de lancering doorgeven is genoeg. Het in-flight communicatie argument is irrelevant.
[..]
Klopt ook. Daarom is er ook GPS aanwezig natuurlijk, die zorgt in combinatie met stuurfinnen dat al deze variabelen gecorrigeerd worden. Hoe anders is een CEP van 9 meter over honderd(en) kilometers te behalen? En diezelfde functionaliteit kun je gebruiken om op het gewenste tijdstip te arriveren. Ik snap niet waarom dit idee nog een discussiepunt moet zijn.
Zelfs een enkele PZH 2000 weet zonder GPS of info over luchtlagen e.d. 3 ongestuurde bommen tegelijkertijd op dezelfde plek te krijgen (Multiple Round Simultaneous Impact (MRSI)) door het vluchtprofiel te varieren.
[..]
Hoho, ik zeg niet dat het niet bestaat, het vraagstuk is of bij de moderne ATACMS varianten de 'gewenste tijdstip van aankomst' software feature ook daadwerkelijk geimplementeerd is. Leg aub geen woorden in mijn mond die ik niet gezegd heb.
[..]
Waarom weet een ATACMS geen hoogte, heeft dat ding voor niets GPS aan boord ofzo? Tijdstip en plek zijn vooraf door te gegeven, daarvoor is geen in-flight communciatie nodig. Synchronisatie met andere raketten is ook niet nodig. Puur door manipulatie van zijn y en/of z route kan de raket zijn aankomst op xT bewerkstelligen. Alle benodigde hardware features zijn aantoonbaar aanwezig. Nogmaals, ik snap niet waarom dat concept zo moeilijk te begrijpen is.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 41% gewijzigd door oheng op 19-08-2022 16:16:31 ]
Zo'n 10 meter, so what? 0.1 seconde (oftewel 'exact hetzelfde moment') bij mach 2.4 is 80 meter en bij mach 0.8 nog steeds 30 meter, dus die verticale GPS onnauwkeurigheid doet er nauwelijks toe!quote:Op vrijdag 19 augustus 2022 14:49 schreef AchJa het volgende:
En verder hoop ik dat je op de hoogte bent van het feit dat de GPS hoogte standaard een aardige afwijking heeft.
Wéét je dat of wéns je dat?quote:En nee, de gewenste tijdstip van aankomst is niet geimplementeerd.
En dat kan die ook niet.quote:Op vrijdag 19 augustus 2022 16:13 schreef cynicus het volgende:
[..]
Zo'n 10 meter, so what? 0.1 seconde (oftewel 'exact hetzelfde moment') bij mach 2.4 is 80 meter en bij mach 0.8 nog steeds 30 meter, dus die verticale GPS onnauwkeurigheid doet er nauwelijks toe!
[..]
Wéét je dat of wéns je dat?
Hou maar op idd.
Edit: Het gaat (mij) allang niet meer om ATACMS vs. SF vs. guerilla vs. sabotage vs. omkoping. Hopenlijk leren we dat antwoord later eens. Deze hele discussie ging mij om jouw diverse stellingen dat ATACMS dit technisch niet zou kunnen.
Dat en de klauwen met geld dat de Russen uit moeten geven.quote:Op vrijdag 19 augustus 2022 12:34 schreef AgLarrr het volgende:
[..]
Grootste overwinning van UA daar op dit moment is dat de annexatie van Kherson Oblast tot op nader order is opgeschort, omdat het Russische bestuur inmiddels naar het oosten in gevlucht.
Het gaat om het feit dat Rusland liegt, totdat in de social media bewijzen verschijnen dat ze het niet meer kunnen ontkennen. En dat is logisch, dat doen alle partijen.quote:Op donderdag 18 augustus 2022 21:59 schreef AchJa het volgende:
[..]
Wat wil je hier nou eigenlijk mee zeggen? Dit heeft toch helemaal niks met ATACMS ed. te maken?
[..]
Ik heb je geloof ik al uit proberen te leggen dat je helemaal niet zoveel explosieven nodig hebt... Lees je wel wat ik schrijf?
Ik sluit geen Special Forces actie uit, die hebben ongetwijfeld geholpen, maar het is nogal onwaarschijnlijk dat je op een militaire basis ongezien op de kritieke punten explosiven kan plaatsen met timers, het is geen open veld waar je op loopt...quote:Op vrijdag 19 augustus 2022 10:49 schreef Pumatje het volgende:
[..]
Ik vind het zo knap dat je dingen uit kan sluiten vanachter je computer, ongehinderd door kennis van operationele of militaire zaken behalve die van het internet. Hoe sluit je een SF actie uit precies, wat is een 'build up' en waarom zou je op een Russische basis geen explosieven kunnen plaatsen?
Ooit van Alberto Stegeman gehoord?
Bij een sympathische detonatie klapt de rest meteen mee, het gaat niet rustig aan opeenvolgend als een soort van vallende dominostenen. Hier blazen ze een IED op met een kleine lading, de ontloploffing die je ziet is de IED zelf die detoneert en niet de lading die het initieert.quote:Op vrijdag 19 augustus 2022 19:52 schreef ozzietukker het volgende:
En je hebt voor de 2 simultaan grote explosies natuurlijk wel degelijk een grote hoeveelheid explosieven nodig, want je hebt natuurlijk niet 2 exact gelijke aantallen explosieven opgeslagen die dan exact gelijk opgeblazen worden en exact dezelde explosie veroorzaken.
Jouw therie is vooral van toepassing als er al ontploffingen aan de gang zijn dat er dan grotere explosies volgen, en dat is heel aannemelijk, en kan hier gedeeltelijk ook gebeurd zijn, als het gaat, dan krijg je de kettingreactie, maar het gaat om de initiele explosie, en daarvan is de vraag hoe.
Nee maar heel ingewikkeld is het ook niet... Zeker niet als je ziet hoe de Russen door de bank genomen met munitie omgaan, dat gaat niet op zijn westers waar alles netjes gescheiden met de juiste tussenafstanden in bunkers ligt...quote:Ik sluit geen Special Forces actie uit, die hebben ongetwijfeld geholpen, maar het is nogal onwaarschijnlijk dat je op een militaire basis ongezien op de kritieke punten explosiven kan plaatsen met timers, het is geen open veld waar je op loopt...
Wat is een "aardig offensief"? Dat ze straks op de west- en oostoever van de Dnjepr tegenover elkaar staan geloof ik wel maar dan houdt het wel een beetje op.quote:Op vrijdag 19 augustus 2022 11:12 schreef Pumatje het volgende:
Kratje grolsch en een 4pack duvel op een aardig offensief in Kherson dit jaar, wellicht deze of aankomende maand nog. You'r in?
Dat heb ik meer voorbij zien komen. Hoe zit dat eigenlijk? Ukraine heeft toch (bijna) geen oorlogschepen?quote:Op vrijdag 19 augustus 2022 22:46 schreef oheng het volgende:
Ziet er slecht uit voor rusland in Kherson.
- De Zwarte Zee vloot heeft de slag om de Zwarte Zee verloren, en kan niet meer in die zee opereren.
Vind ik helemaal niet erg. Vóor de herfst opruimen s.v.p. 🇺🇦quote:Op vrijdag 19 augustus 2022 22:46 schreef oheng het volgende:
Ziet er slecht uit voor rusland in Kherson.
- De Zwarte Zee vloot heeft de slag om de Zwarte Zee verloren, en kan niet meer in die zee opereren.
- De luchtmacht van rusland schijnt De Krim al uitgevlucht te zijn naar Krasnopol/Rostov.
- rusland heeft de troepen niet (meer) om De Krim te beveiligen tegen saboteurs wel/niet gewapend met drones.
- Gevolg: de Krim ligt nu dagelijks onder vuur, zelfs de Kerch brug is niet meer uitgezonderd. Hier een voorbeeld van een raket (?) aanval vanavond op het westen van de Krim, waarschijnlijk Sevastopol.
- In Kherson heeft rusland het gepresteerd om misschien wel 20.000 man samen te trekken in vijandelijk gebied die daar helemaal niet ondersteund kunnen worden. Zelfs een luchtbrug is onmogelijk omdat ze het luchtruim niet beheersen.
- Luchtverdediging wordt nu ook ernstig bemoeilijkt door de aanwezigheid van HARM raketten.
Hoe bedoel je "battlefield shaping". Het is zo overduidelijk wat er gaat gebeuren dat het pijn doet aan mijn ogen.
Het begon met de Moskva. En daarna werd rusland van Snake Island af geschoten. Plus er werden nog wat andere russische boten tot zinken gebracht of beschadigd door anti scheeps raketten en Bayraktars.quote:Op vrijdag 19 augustus 2022 22:53 schreef Party_P het volgende:
[..]
Dat heb ik meer voorbij zien komen. Hoe zit dat eigenlijk? Ukraine heeft toch (bijna) geen oorlogschepen?
De Moskva wist ik, net zoals Snake Island, maar niet dat ze het zo zwaar hebben. Wat een slappe oude bende daar dan wat mij ook weer niet verbaast eigenlijkquote:Op vrijdag 19 augustus 2022 23:06 schreef oheng het volgende:
[..]
Het begon met de Moskva. En daarna werd rusland van Snake Island af geschoten. Plus er werden nog wat andere russische boten tot zinken gebracht of beschadigd door anti scheeps raketten en Bayraktars.
De meeste russische schepen zijn voor zover ik weet nu teruggetrokken naar de Zee van Azov.
Strategisch zijn de russen absoluut en compleet fucked. Want ze kunnen niet beter dan dit. Hier video van vanavond van een Oekrainsche drone die boven een russisch munitiedepot hangt.... in rusland.quote:Op vrijdag 19 augustus 2022 23:14 schreef Party_P het volgende:
[..]
De Moskva wist ik, net zoals Snake Island, maar niet dat ze het zo zwaar hebben. Wat een slappe oude bende daar dan wat mij ook weer niet verbaast eigenlijk
Ze zullen niet juichen, maar voor de verdediging zal men voldoende voorraden kunnen hebben lijkt me. Oekraïne zal niet de manschappen of de lusten hebben om de Russen troepen te voeren om al die vervelende kogels op te laten raken.quote:Op vrijdag 19 augustus 2022 22:46 schreef oheng het volgende:
Ziet er slecht uit voor rusland in Kherson.
- De Zwarte Zee vloot heeft de slag om de Zwarte Zee verloren, en kan niet meer in die zee opereren.
- De luchtmacht van rusland schijnt De Krim al uitgevlucht te zijn naar Krasnopol/Rostov.
- De hogere officieren schijnen Kherson ook al hebben verlaten. Dit mede gezien de berichten uit Kherson zelf dat soldaten losgeslagen zijn.
- rusland heeft de troepen niet (meer) om De Krim te beveiligen tegen saboteurs wel/niet gewapend met drones.
- Gevolg: de Krim ligt nu dagelijks onder vuur, zelfs de Kerch brug is niet meer uitgezonderd. Hier een voorbeeld van een raket (?) aanval vanavond op het westen van de Krim, waarschijnlijk Sevastopol.
- In Kherson heeft rusland het gepresteerd om misschien wel 20.000 man samen te trekken in vijandelijk gebied die daar helemaal niet ondersteund kunnen worden. Zelfs een luchtbrug is onmogelijk omdat ze het luchtruim niet beheersen.
- Luchtverdediging wordt nu ook ernstig bemoeilijkt door de aanwezigheid van HARM raketten.
Hoe bedoel je "battlefield shaping". Het is zo overduidelijk wat er gaat gebeuren dat het pijn doet aan mijn ogen.
Edit: wat zei ik hierboven over Sevastopol?
Voorraden? De russen zijn een vijandelijke bezettingsmacht, iedere burger kan een spion zijn, en Oekraine kan tot op een meter precies schieten. Oekraine heeft de beschikking tot geavanceerde satelietbeelden van dit zéér kleine gebied. Welke voorraden heb je het over? Zelfs in Belgorod zijn voorraden niet veilig.quote:Op vrijdag 19 augustus 2022 23:23 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Ze zullen niet juichen, maar voor de verdediging zal men voldoende voorraden kunnen hebben lijkt me. Oekraïne zal niet de manschappen of de lusten hebben om de Russen troepen te voeren om al die vervelende kogels op te laten raken.
Jawel. Maar je zal ze toch echt aan moeten vallen wil je ze kwijt raken.quote:Op vrijdag 19 augustus 2022 23:35 schreef oheng het volgende:
[..]
Voorraden? De russen zijn een vijandelijke bezettingsmacht, iedere burger kan een spion zijn, en Oekraine kan tot op een meter precies schieten. Oekraine heeft de beschikking tot geavanceerde satelietbeelden van dit zéér kleine gebied. Welke voorraden heb je het over? Zelfs in Belgorod zijn voorraden niet veilig.
En oorlogen worden veelal gewonnen door moreel, motivatie en bevoorrading, niet door schieten.
Jouw theorie is leuk met ideologisch gemotiveerde strijders. En als er 1 of 2 problemen zijn. Maar de problemen in de Kherson pocket zijn inmiddels 10-voud. Varierend van aanslagen op collaborateurs, tot het verdwijnen van close air support, tot het gebrek aan rotering.quote:Op vrijdag 19 augustus 2022 23:40 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Jawel. Maar je zal ze toch echt aan moeten vallen wil je ze kwijt raken.
Tot die tijd zullen ze qua wapentuig geen bevoorrading nodig hebben en het vreten/kledij wat ze niet aangeleverd krijgen zullen ze wel jatten van de bevolking.
Precies schieten ok, maar 20k man opruimen zonder alles plat te schieten gaat niet lukken.
Ze zullen er niet fijn zitten, maar zitten doen ze !
Onder vuur maar niet volledig afgesneden.quote:Op vrijdag 19 augustus 2022 23:53 schreef oheng het volgende:
[..]
Jouw theorie is leuk met ideologisch gemotiveerde strijders. En als er 1 of 2 problemen zijn. Maar de problemen in de Kherson pocket zijn inmiddels 10-voud. Varierend van aanslagen op collaborateurs, tot het verdwijnen van close air support, tot het gebrek aan rotering.
Misschien dat de 10e Spetnaz brigade vecht tot de dood, maar de meeste andere eenheden rond Kherson niet. Het zijn geen gevechtsrobots, ook de russische soldaten weten dat hun aanvoerslijnen ernstig onder vuur liggen.
Je doet nu een hele hoop aannames en wishful thinkings.quote:Op zaterdag 20 augustus 2022 00:06 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Onder vuur maar niet volledig afgesneden.
20k is een hoop.
Teveel om zich zomaar over te geven.
Teveel om zomaar onder de voet te lopen.
Teveel om makkelijk terug te trekken over die paar halve bruggen.
Als Oekraïne de manschappen niet heeft (tanks zijn al een groot probleem), zal het moeten hopen dat hun acties uiteindelijk de Russen doen besluiten dat het de kosten en moeite niet waard is. In mijn optiek kan dit nog een hele tijd gaan duren.
Wishfull wil ik het niet noemen.quote:Op zaterdag 20 augustus 2022 00:23 schreef oheng het volgende:
[..]
Je doet nu een hele hoop aannames en wishful thinkings.
Ik denk dat je op dit moment en de komende maanden als Russisch militair het beste maar gelegerd kunt zijn op de westoever van de Dnjepr in de oblast Kherson. De kans van een tegenaanval van de Oekraïners wordt steeds kleiner, en dus is je overlevingskans daar het grootst.quote:Op vrijdag 19 augustus 2022 23:53 schreef oheng het volgende:
[..]
Jouw theorie is leuk met ideologisch gemotiveerde strijders. En als er 1 of 2 problemen zijn. Maar de problemen in de Kherson pocket zijn inmiddels 10-voud. Varierend van aanslagen op collaborateurs, tot het verdwijnen van close air support, tot het gebrek aan rotering.
Misschien dat de 10e Spetnaz brigade vecht tot de dood, maar de meeste andere eenheden rond Kherson niet. Het zijn geen gevechtsrobots, ook de russische soldaten weten dat hun aanvoerslijnen ernstig onder vuur liggen.
Het is verbazingwekkend hoe de russen maar blijven falen. Je zou toch verwachten dat ze door de jaren (decennia) heen toch wel iets geleerd hebben van de oorlogen waar ze bij betrokken waren.quote:Op vrijdag 19 augustus 2022 23:22 schreef oheng het volgende:
[..]
Strategisch zijn de russen absoluut en compleet fucked. Want ze kunnen niet beter dan dit. Hier video van vanavond van een Oekrainsche drone die boven een russisch munitiedepot hangt.... in rusland.
Als de tegenstander dit soort dingen kan flikken, dan heb je wel redelijk verloren.
Het probleem voor Rusland is de luchtverdediging. Die heeft men nauwelijks, althans, er was een Schip genaamd Moskova die dit enigszins kon, maar die is door 'stormachtig weer' vergaan nadat een onvoorzichtige matroos per ongeluk wat munitie had aangestoken.quote:Op vrijdag 19 augustus 2022 22:53 schreef Party_P het volgende:
[..]
Dat heb ik meer voorbij zien komen. Hoe zit dat eigenlijk? Ukraine heeft toch (bijna) geen oorlogschepen?
Omdat het Oekraïense leger toentertijd zo weinig voorstelde dat Rusland letterlijk gewoon binnen kon lopen. De Russen hebben zich er flink aan vergaloppeert dat dat sindsdien flink veranderd is.quote:Op zaterdag 20 augustus 2022 10:59 schreef Remco2021 het volgende:
Als de Russen nou echt niks zouden kunnen waarom heeft men dan dr eigen grond terug genomen? De hele Krim is weer bij Rusland toch?
Jaja, het zal wel maar de Krim is in Russische handen toch? Of worden ze terug gedreven?quote:Op zaterdag 20 augustus 2022 11:02 schreef J.B. het volgende:
[..]
Omdat het Oekraïense leger toentertijd zo weinig voorstelde dat Rusland letterlijk gewoon binnen kon lopen. De Russen hebben zich er flink aan vergaloppeert dat dat sindsdien flink veranderd is.
Ik wil hem ook wel graag met jou afsluiten hoorquote:Op vrijdag 19 augustus 2022 12:06 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Ik ben het wel met AchJa eens. Ik voorzie ook geen groot offensief meer van de Oekraïners richting Kherson dit kalenderjaar.
Er zitten nu teveel Russen in die zone ten westen van de rivier Dnjepr en het loopt inderdaad al teveel richting herfst.
Wat de Oekraïners wel bereikt hebben met hun aanvallen op de bruggen en aanvoerlijnen, is dat de Russen daar niet genoeg zwaar materieel hebben aangevoerd om zelf daar aanvallen uit te voeren om hun grootte van hun grondgebied daar wat comfortabelere te maken. Een paar weken geleden las ik nog wel eens dat de Russen de verdediging van het Khersonfront wilden uitvoeren door zelf aanvallen uit te voeren met het motto de aanval is de beste verdediging. Ik heb nu het gevoel dat de Russen daar nu niet meer tot in staat zijn.
Mocht de grootschalige aanval dit jaar toch gaan plaatsvinden dan plaats ik een kratje Grolsch en pack Duvel in de tickerlijn hierboven.
Ook de Krim is een logistieke militaire nachtmerrie voor de Russen indien deze van het vasteland wordt afgesneden.quote:Op zaterdag 20 augustus 2022 11:05 schreef Remco2021 het volgende:
[..]
Jaja, het zal wel maar de Krim is in Russische handen toch? Of worden ze terug gedreven?
Natuurlijk zijn ze hiertoe in staat, maar dat heeft veel meer met Russische naïviteit en stommiteit te maken dan Oekraïens operationeel excelleren. Zoals A.J. al liet zien, de Russen houden er een vreemde manier van voorraadbeheer op na. Maar dat het kan is inderdaad een teken aan de wand. Russische leger houdt dit niet lang vol.quote:Op vrijdag 19 augustus 2022 23:22 schreef oheng het volgende:
[..]
Strategisch zijn de russen absoluut en compleet fucked. Want ze kunnen niet beter dan dit. Hier video van vanavond van een Oekrainsche drone die boven een russisch munitiedepot hangt.... in rusland.
Als de tegenstander dit soort dingen kan flikken, dan heb je wel redelijk verloren.
Geen idee welke eenheden worden aangestraald dus de hoeveelheden durf ik niets over te zeggen, maar ik kan niet geloven dat Oekraine de winter in gaat zonder Kherson. Oekrainers houden zich al even koest, mijn vermoeden is dat ze zich al even voorbereiden op enkele stoten. Ze doen ook niet zomaar wat, de eerste fase was het afsnijden van bevo routes. Tweede zal het verstoren en misleiden van vijand zijn, vandaar al het gedoe op de Krim nu. Tenslotte een aanval.quote:Op vrijdag 19 augustus 2022 21:09 schreef AchJa het volgende:
[..]
Wat is een "aardig offensief"? Dat ze straks op de west- en oostoever van de Dnjepr tegenover elkaar staan geloof ik wel maar dan houdt het wel een beetje op.
Jawel, een eenheid heeft dagelijks aanvoer nodig. Dat is gewoon zo, zo werkt het. Je kunt met logistieke hubs wat opbouwen, maar dat brengt je maar zo ver en als die eenmaal zijn aangewezen op zichzelf is een gevecht niet te voeren doordat de voorraad te snel slinkt en je je operationele optreden daar aan zult moeten aanpassen en vormgeven c.q; terugtrekken. Rekensom die een CC of BC al snel heeft gemaakt.quote:Op vrijdag 19 augustus 2022 23:40 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Jawel. Maar je zal ze toch echt aan moeten vallen wil je ze kwijt raken.
Tot die tijd zullen ze qua wapentuig geen bevoorrading nodig hebben en het vreten/kledij wat ze niet aangeleverd krijgen zullen ze wel jatten van de bevolking.
Precies schieten ok, maar 20k man opruimen zonder alles plat te schieten gaat niet lukken.
Ze zullen er niet fijn zitten, maar zitten doen ze !
Het wordt wel bijzonder lastig voor de Kremlin Propaganda om vakantievierende toeristen die filmpjes maken van ontploffende basissen of inslagen op hoofdkwartieren vastleggen. Die vallen niet meer tegen te gaan hoor.quote:Op zaterdag 20 augustus 2022 11:05 schreef Remco2021 het volgende:
[..]
Jaja, het zal wel maar de Krim is in Russische handen toch? Of worden ze terug gedreven?
Het is niet zo dat ze niets bij de troepen krijgen kunnen. Als Rusland niet weg wil kunnen ze nog wel even blijven zitten.quote:Op zaterdag 20 augustus 2022 11:51 schreef Pumatje het volgende:
[..]
Jawel, een eenheid heeft dagelijks aanvoer nodig. Dat is gewoon zo, zo werkt het. Je kunt met logistieke hubs wat opbouwen, maar dat brengt je maar zo ver en als die eenmaal zijn aangewezen op zichzelf is een gevecht niet te voeren doordat de voorraad te snel slinkt en je je operationele optreden daar aan zult moeten aanpassen en vormgeven c.q; terugtrekken. Rekensom die een CC of BC al snel heeft gemaakt.
Oorlogsvoeren is niet een kwestie van mannetjes op locatie houden. Het is geen Taliban.
Dat denk ik ook. Oekraïne kan immers ook nog steeds troepen bevoorraden in de Donbass terwijl daar ook aanvoelijnen in het grijs gebied liggen. Zwaar materieel kan een probleem zijn. Maar eten, klein materieel etc daar zie ik niet een groot probleem in.quote:Op zaterdag 20 augustus 2022 13:31 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Het is niet zo dat ze niets bij de troepen krijgen kunnen. Als Rusland niet weg wil kunnen ze nog wel even blijven zitten.
Rusland kan wel niet weg willen, als er troepen zitten die geen hoog moraal hebben, zien dat hun aanvoerlijnen worden afgeknepen, dan is de keus voor een groep soldaten wel snel gemaakt, die zullen zich terug willen trekken. Dat kan je als Rusland wel niet willen, maar dat is wel wat er kan gebeuren, en als er dan een groep gaat volgen er snel meerderen, dat kan je dan niet meer tegenhouden.quote:Op zaterdag 20 augustus 2022 13:31 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Het is niet zo dat ze niets bij de troepen krijgen kunnen. Als Rusland niet weg wil kunnen ze nog wel even blijven zitten.
20k man gaat echt niet massaal op eigen houtje lopen.quote:Op zaterdag 20 augustus 2022 13:59 schreef ozzietukker het volgende:
[..]
Rusland kan wel niet weg willen, als er troepen zitten die geen hoog moraal hebben, zien dat hun aanvoerlijnen worden afgeknepen, dan is de keus voor een groep soldaten wel snel gemaakt, die zullen zich terug willen trekken. Dat kan je als Rusland wel niet willen, maar dat is wel wat er kan gebeuren, en als er dan een groep gaat volgen er snel meerderen, dat kan je dan niet meer tegenhouden.
Natuurlijk zal het hogere militaire commando dat willen voorkomen door het stellen van sancties, maar op een gegeven moment helpt dat echt niet meer.
De beelden die nu te zien zijn op de sociale media, munitiedepot naar munitiedepot die de lucht ingaat, aanvallen op het 'veilige' krim en zelf wetende met wat voor spul je daar zit heeft daar allemaal invloed op.
Vergeet niet, de extra aangevoerde verstrekingen zijn niet uit initiatief van Rusland, maar door de aankondiging van Oekraine, en dat is niet onbelangrijk, er zit een reden achter het groots aankondigen van een offensief, of je weet zeker dat je het kan winnen, of je bent wat anders van plan en dan zitten die 20K troepen daar inderdaad prima, ze kunnen niet echt vooruit maar ook niet direct met al hun materieel ergens anders ingezet worden.
Denk je dat Oekraïne niet met dat probleem zit mbt het afknijpen van aanvoerlijnen en het verlies van munitiedepots etc.quote:Op zaterdag 20 augustus 2022 13:59 schreef ozzietukker het volgende:
[..]
Rusland kan wel niet weg willen, als er troepen zitten die geen hoog moraal hebben, zien dat hun aanvoerlijnen worden afgeknepen, dan is de keus voor een groep soldaten wel snel gemaakt, die zullen zich terug willen trekken. Dat kan je als Rusland wel niet willen, maar dat is wel wat er kan gebeuren, en als er dan een groep gaat volgen er snel meerderen, dat kan je dan niet meer tegenhouden.
Natuurlijk zal het hogere militaire commando dat willen voorkomen door het stellen van sancties, maar op een gegeven moment helpt dat echt niet meer.
De beelden die nu te zien zijn op de sociale media, munitiedepot naar munitiedepot die de lucht ingaat, aanvallen op het 'veilige' krim en zelf wetende met wat voor spul je daar zit heeft daar allemaal invloed op.
Vergeet niet, de extra aangevoerde verstrekingen zijn niet uit initiatief van Rusland, maar door de aankondiging van Oekraine, en dat is niet onbelangrijk, er zit een reden achter het groots aankondigen van een offensief, of je weet zeker dat je het kan winnen, of je bent wat anders van plan en dan zitten die 20K troepen daar inderdaad prima, ze kunnen niet echt vooruit maar ook niet direct met al hun materieel ergens anders ingezet worden.
Het was vooral eenrichtingsverkeer van Rusland richting Oekraine dat er wat de lucht in geblazen werd. Men kon dan echter terugvallen naar lokale opslagplaatsen.quote:Op zaterdag 20 augustus 2022 14:19 schreef Cherni het volgende:
[..]
Denk je dat Oekraïne niet met dat probleem zit mbt het afknijpen van aanvoerlijnen en het verlies van munitiedepots etc.
Roger, zit nu mobiel dus ff kort:quote:Op zaterdag 20 augustus 2022 11:50 schreef Pumatje het volgende:
Geen idee welke eenheden worden aangestraald dus de hoeveelheden durf ik niets over te zeggen, maar ik kan niet geloven dat Oekraine de winter in gaat zonder Kherson. Oekrainers houden zich al even koest, mijn vermoeden is dat ze zich al even voorbereiden op enkele stoten. Ze doen ook niet zomaar wat, de eerste fase was het afsnijden van bevo routes. Tweede zal het verstoren en misleiden van vijand zijn, vandaar al het gedoe op de Krim nu. Tenslotte een aanval.
Indien de Oekrainers de Russen laten overwinteren in Kherson is de kans te groot dat er middels referenda of andere Russische onzin er een wig wordt gedreven a la Krim. Dit is mijn analyse
Die uitweg is er wel hoor, maar dan zonder je materieel. Een grote blamage voor Rusland, maar terug kan men. Sterker nog, die vluchtweg snij je ook niet af omdat anders de troepen alsnog met je in gevecht gaan, als er een uitweg is zal een groot deel daarvoor gaan.quote:Op zaterdag 20 augustus 2022 14:55 schreef nostra het volgende:
Dat geen kant op kunnen door Rusland is wat me met name beangstigt.
Ik ben maar een arm-chair General, maar ik zou inzetten op een zo volledige ondermijning en uitputting van de achterblijvende Russen dat die zich dadelijk bij het eerste serieuze signaal van een offensief idealiter meteen overgeven, of anders in ieder geval een man-tot-man / deur-tot-deur gevecht in Kherson stad materieel niet aan kunnen/durven. Dat laatste wil je het liefst voorkomen in je eigen stad..quote:Op zaterdag 20 augustus 2022 14:13 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
20k man gaat echt niet massaal op eigen houtje lopen.
De Oekraïense vorderingen aldaar blijven een beetje onduidelijk daar, maar het zou me niets verbazen als ze allebei vooral bezig zijn met consolideren en met het plukken van laaghangend fruit.
De werkelijkheid is dat het Oekraïnse leger op de Krim in meerderheid overliep naar Rusland.quote:Op zaterdag 20 augustus 2022 11:02 schreef J.B. het volgende:
[..]
Omdat het Oekraïense leger toentertijd zo weinig voorstelde dat Rusland letterlijk gewoon binnen kon lopen. De Russen hebben zich er flink aan vergaloppeert dat dat sindsdien flink veranderd is.
Die zijn er al, we zien een toename van berichten van gebruik van luchtverdediging op de Krim naast de ontploffingen zelf uiteraard.quote:Op zaterdag 20 augustus 2022 11:04 schreef oheng het volgende:
Oekraine weet het Zwarte Zee Vloot hoofdkwartier in Sevastopol wederom te raken met een drone.
Deze aanval is meer van psychologische/morele aard, maar het zorgt er wel voor dat rusland troepen en luchtverdediging naar De Krim moet sturen.
quote:Luchtverdediging actief in Olenivka, westelijke Krim
quote:Luchtverdediging actief in het dorp Molochne in het district Saky
quote:Luchtverdediging is actief in de districten Bakhchysarai en Saky van de bezette Krim
quote:3 explosies nabij Bakhchysarai, rook stijgt op vanaf vliegveld
Vraag is of het echt actief is of dat ze gewoon wat in de lucht schieten zodat er niet gezegd kan worden dat ze niks doen.quote:Op zaterdag 20 augustus 2022 20:18 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Die zijn er al, we zien een toename van berichten van gebruik van luchtverdediging op de Krim naast de ontploffingen zelf uiteraard.
[..]
[..]
[..]
[..]
dat lijkt me het grote probleemquote:Op zaterdag 20 augustus 2022 20:25 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Betalen de soldaten toch niet zelf.
Dat begreep ik ook idd. Dat verhaal wordt nooit verteld in de normale kanalen.quote:Op zaterdag 20 augustus 2022 20:16 schreef BlaZ het volgende:
[..]
De werkelijkheid is dat het Oekraïnse leger op de Krim in meerderheid overliep naar Rusland.
Daarnaast was het Rusland toegestaan, via de lease-regeling van Sevastopol, om 20.000 troepen op de Krim te legeren. Deze konden dus direct ingezet worden waardoor samen met de overlopers de restanten Oekraïnse troepen eigenlijk voor een fait accompli stonden.
Wat de overname nog versoepelde is dat het grote aantallen ambtenaren ook direct overliepen naar Rusland.
Dat is toch vrij bekendquote:Op zaterdag 20 augustus 2022 20:28 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Dat begreep ik ook idd. Dat verhaal wordt nooit verteld in de normale kanalen.
Ja klopt, toen wel. Maar na 24 feb hoorde je dat verhaal niet.quote:Op zaterdag 20 augustus 2022 20:30 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Dat is toch vrij bekendDat hoorde je echt overal dat de helft van het Oekraïense leger gewoon overliep, ook in de Donbass. Daarom dat Azov in 2014 zo belangrijk was.
https://www.parool.nl/nie(...)-de-russen~b3102d57/
In het begin nog wel omdat Poetin daar natuurlijk op hoopte dat het hetzelfde ging als in 2014. Daarna hoor je er niks meer over omdat het amper voorkwam.quote:Op zaterdag 20 augustus 2022 20:33 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Ja klopt, toen wel. Maar na 24 feb hoorde je dat verhaal niet.
Weet zeker dat 50% van de oorlogsvolgers het verhaal niet kent of afdoet als propoganda.
Het is simpelweg wat we altijd zien in oorlog. A komt met een innovatief idee, B past zich aan. We kunnen aannemen dat Rusland de luchtverdediging van de Krim geïntensiveerd heeft waardoor nieuwe aanvallen via drones / himars simpelweg moeilijker worden.quote:Op zaterdag 20 augustus 2022 20:20 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Vraag is of het echt actief is of dat ze gewoon wat in de lucht schieten zodat er niet gezegd kan worden dat ze niks doen.
Dit is erg verrassend nieuws aangezien bij Izium er al tijden een patstelling is. Dit lijkt op een offensief om alsnog Barvinkove in te nemen. Novodmytrivka ligt op slechts 5km van Barvinkove. Dit betekend ook dat de Russische posities ten Noordwesten van Sloviansk ongeveer 5/10km zuidelijker lagen dan wat de meeste bronnen aangaven. (via Liveuamap)quote:Russische eenheden probeerden aanvalsacties uit te voeren in de buurt van Novodmytrivka, Virnopillia en Kurulka, zegt de generale staf van de strijdkrachten van Oekraïne in het ochtendrapport
Ik kan de inhoud helaas niet zien. Zal het eens op mobiel proberen te openen. Maar volg de operationele situatie zoveel mogelijk, wat ik deel is ook wat ik mag en op basis van osint. Net als jij houd ik zaken gescheiden.quote:Op zaterdag 20 augustus 2022 14:56 schreef AchJa het volgende:
[..]
Roger, zit nu mobiel dus ff kort:
[ twitter ]
Dit dus ongeveer.
Ik zie beide kanten vooralsnog niks klaar bakken.
Over dat opleiden van personeel, hoeveel doen ze er nu nou in Engeland? Ik lees daar steeds andere aantallen over waarbij het deze week ging over 10.000 in een jaar. Maar dat lijkt me wat weinigquote:Op zaterdag 20 augustus 2022 21:24 schreef Pumatje het volgende:
[..]
Ik kan de inhoud helaas niet zien. Zal het eens op mobiel proberen te openen. Maar volg de operationele situatie zoveel mogelijk, wat ik deel is ook wat ik mag en op basis van osint. Net als jij houd ik zaken gescheiden.
Punt is dat ik ook niet weet wat de prioriteiten en objectieven van de Oekrainers zijn, niemand hier .
Er zit echter wel een heel systeem achter de Oekraïense strijdwijze, anders waren ze ook niet zo ver gekomen.
Kherson is de sleutel voor het overleven van Oekraïne in haar huidige doelen (toegang tot zee/toegang tot Krim). Het bepaald ook de kansen en het vervolg op de Krim.
Hoe de tactische situatie in elkaar steekt weten we dus niet exact, strategisch is dit wat meer eenvoudig te duiden. Ik zie Oekraïne simpelweg niet de winter ingaan zonder Kherson. Er wordt achter de linies nu zo enorm veel Oekrainsch legerpersoneel door NATO opgeleid dat dit gegarandeerd ergens heengaat. De aanvallen op strategische punten in Kherson regio zijn daarvoor een goede voorbode. Ik denk dat de Oekraïners Raspoetitsa gaan gebruiken en voorzie eind deze maand/begin september een offensief. De noodzaak van RUS ponton bruggen is een goede indicator van de infra situatie aldaar. Indien daarop wordt gedrukt buigt of breekt dat snel me dunkt. We gaan het zien.
Ik vermoed persoonlijk dat de morele situatie in het Russische leger zo penibel is dat een instorting van één front, een domino effect kan hebben. De situatie schijnt op bepaalde punten echt kritiek te zijn. Juist de patstelling van de afgelopen weken en maanden doet me vermoeden dat er een storm aangaande is, er gebeurde ondertussen teveel. Er zijn tientallen commando centra en munitie depots geraakt van de RUS. De politieke situatie duid ik als volgt/
Oekraine/Zelensky: Niet bereid tot het doen van consessies op dit moment, beoogd de startlijn van 23 februari als uitgangspunt voor een eventueel staakt het vuren. Strategisch in het voordeel. (behoeften v.s capaciteiten)
Kopen tijd voor land. Tijd is in voordeel en nemen land terug.
Rusland: Niet bereid tot een staakt het vuren, staken van conflict, wel een eventueel bevriezing van huidige posities. Niet bereid tot doen consessies. Strategisch in het nadeel. (behoeften /vs capaciteiten)
Kopen land voor bloed/staal. Tijd is in nadeel, verliezen eerder land dan ze nemen.
Er is wel een verschil in de kwaliteit van luchtverdediging.... Of zoals vanavond nabij Sevastopol.quote:Op zaterdag 20 augustus 2022 20:18 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Die zijn er al, we zien een toename van berichten van gebruik van luchtverdediging op de Krim naast de ontploffingen zelf uiteraard.
[..]
[..]
[..]
[..]
Ik niet veel meer,quote:Op zaterdag 20 augustus 2022 19:37 schreef AgLarrr het volgende:
[..]
Ik ben maar een arm-chair General, maar ik zou inzetten op een zo volledige ondermijning en uitputting van de achterblijvende Russen dat die zich dadelijk bij het eerste serieuze signaal van een offensief idealiter meteen overgeven, of anders in ieder geval een man-tot-man / deur-tot-deur gevecht in Kherson stad materieel niet aan kunnen/durven. Dat laatste wil je het liefst voorkomen in je eigen stad..
Je gedachten spuien is een ander topic voor.quote:Op zaterdag 20 augustus 2022 23:18 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Ik niet veel meer,
Denk wel dat dit juist voor Oekraine lastiger is. Om troepen zo te vermoeien moet je ze of helemaal isoleren, of murw beuken met artillerie/bombardementen of er aanvalsgolf na aanvalsgolf opaf sturen.
Als jij met een mannetje of 30(weet ik veel met hoeveel de gemiddelde Rus zit te koekeloeren daar) in een plaatsje zit en je hebt je natje en je droogje(al jat je het van de plaatselijke bevolking) , en wordt niet bij elke beweging buiten je dekkinf voor je flikker geschoten, zou ik me niet heel erg druk maken. Niet als de Krim fikt, niet als het westen wat roept en ook niet als er ergens een depot in de fik staat.
Je bent gewoon blij dat je redelijk ontzien wordt en gaat niet lopen schoppen tegen de schenen van de personen die dit voor je veranderen kunnen.
Hoe de situatie nu is zal hij denk ik blijven tot er op de 1 of andere manier ergens iets wordt geforceerd.
Ander topic voor.quote:Op zaterdag 20 augustus 2022 21:24 schreef Pumatje het volgende:
[..]
Ik kan de inhoud helaas niet zien. Zal het eens op mobiel proberen te openen. Maar volg de operationele situatie zoveel mogelijk, wat ik deel is ook wat ik mag en op basis van osint. Net als jij houd ik zaken gescheiden.
Punt is dat ik ook niet weet wat de prioriteiten en objectieven van de Oekrainers zijn, niemand hier .
Er zit echter wel een heel systeem achter de Oekraïense strijdwijze, anders waren ze ook niet zo ver gekomen.
Kherson is de sleutel voor het overleven van Oekraïne in haar huidige doelen (toegang tot zee/toegang tot Krim). Het bepaald ook de kansen en het vervolg op de Krim.
Hoe de tactische situatie in elkaar steekt weten we dus niet exact, strategisch is dit wat meer eenvoudig te duiden. Ik zie Oekraïne simpelweg niet de winter ingaan zonder Kherson. Er wordt achter de linies nu zo enorm veel Oekrainsch legerpersoneel door NATO opgeleid dat dit gegarandeerd ergens heengaat. De aanvallen op strategische punten in Kherson regio zijn daarvoor een goede voorbode. Ik denk dat de Oekraïners Raspoetitsa gaan gebruiken en voorzie eind deze maand/begin september een offensief. De noodzaak van RUS ponton bruggen is een goede indicator van de infra situatie aldaar. Indien daarop wordt gedrukt buigt of breekt dat snel me dunkt. We gaan het zien.
Ik vermoed persoonlijk dat de morele situatie in het Russische leger zo penibel is dat een instorting van één front, een domino effect kan hebben. De situatie schijnt op bepaalde punten echt kritiek te zijn. Juist de patstelling van de afgelopen weken en maanden doet me vermoeden dat er een storm aangaande is, er gebeurde ondertussen teveel. Er zijn tientallen commando centra en munitie depots geraakt van de RUS. De politieke situatie duid ik als volgt/
Oekraine/Zelensky: Niet bereid tot het doen van consessies op dit moment, beoogd de startlijn van 23 februari als uitgangspunt voor een eventueel staakt het vuren. Strategisch in het voordeel. (behoeften v.s capaciteiten)
Kopen tijd voor land. Tijd is in voordeel en nemen land terug.
Rusland: Niet bereid tot een staakt het vuren, staken van conflict, wel een eventueel bevriezing van huidige posities. Niet bereid tot doen consessies. Strategisch in het nadeel. (behoeften /vs capaciteiten)
Kopen land voor bloed/staal. Tijd is in nadeel, verliezen eerder land dan ze nemen.
Ga je dit reageren op alle Posts die enigszins een eigen kijk op de zaak zijn ja?quote:Op zondag 21 augustus 2022 00:01 schreef kevinrsd het volgende:
[..]
Je gedachten spuien is een ander topic voor.
Je post een heel verhaal, zonder enige vorm van bron. Dat is het normale topic al niet de bedoeling, hier helemaal niet lijkt me.quote:Op zondag 21 augustus 2022 00:07 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Ga je dit reageren op alle Posts die enigszins een eigen kijk op de zaak zijn ja?
Onterecht in mijn opinie ook nog eens.
Normale topic staat onder nieuws, dat het daar een discussie is ipv droog nieuws kun je idd raar vinden.quote:Op zondag 21 augustus 2022 00:12 schreef kevinrsd het volgende:
[..]
Je post een heel verhaal, zonder enige vorm van bron. Dat is het normale topic al niet de bedoeling, hier helemaal niet lijkt me.
Het is hier ook niet de bedoeling dat je hier 2 youtube linkjes van een propaganda kanaal neerpleurt.quote:Op zondag 21 augustus 2022 00:12 schreef kevinrsd het volgende:
[..]
Je post een heel verhaal, zonder enige vorm van bron. Dat is het normale topic al niet de bedoeling, hier helemaal niet lijkt me.
Ieder kanaal is een propaganda kanaal, of van het westen of van Rusland(gezinde) media. Noord-Korea zet al decennia mensen aan het werk in Rusland in oa de bouw/houtkap.quote:Op zondag 21 augustus 2022 00:26 schreef oheng het volgende:
[..]
Het is hier ook niet de bedoeling dat je hier 2 youtube linkjes van een propaganda kanaal neerpleurt.
Om vervolgens weg te dromen bij 100.000 Noord Koreaanse soldaten die rusland gaan redden. Dan snap je helemaal niets van de situatie in Noord Korea.
Nee, jij doet alsof er maar 2 keuzes zijn. Dat is een vals dilemma. Je bron zuigt ballen.quote:Op zondag 21 augustus 2022 00:31 schreef kevinrsd het volgende:
[..]
Ieder kanaal is een propaganda kanaal, of van het westen of van Rusland(gezinde) media. Noord-Korea zet al decennia mensen aan het werk in Rusland in oa de bouw/houtkap.
Bron:
Deel 1 van 7.
Dat dit nu aangevuld wordt met manschappen die in bezette gebieden de boel weer op gaan bouwen/helpen met orde handhaven is natuurlijk geen grote stap. En voor Noord-Korea is naast geld toegang tot internationale markten misschien wel hét belangrijkste punt.
Bron:
Bron?quote:Op zondag 21 augustus 2022 00:52 schreef oheng het volgende:
[..]
Nee, jij doet alsof er maar 2 keuzes zijn. Dat is een vals dilemma. Je bron zuigt ballen.
En we hebben het hier de hele tijd over het gebrek aan infanterie van de russen, dat is de relevante discussie. De 100.000 Noord Koreaanse soldaten zijn irrelevant. Want dit zijn geen soldaten, maar arbeiders.
Met de verwachtte stijging van de werkloosheid heeft rusland geen arbeiders nodig, maar soldaten.
Interessant.quote:Op zondag 21 augustus 2022 00:12 schreef oheng het volgende:
De dochter van Alexander Dugin is opgeblazen nabij Moskou.... Schokkend.
(Ze hebben vandaag ook al geprobeerd de leider van Mariupol om te brengen.)
Dit is wel een verontrustend bericht. Rusland wordt ernstig in het nauw gedreven.quote:Op zondag 21 augustus 2022 00:12 schreef oheng het volgende:
De dochter van Alexander Dugin is opgeblazen nabij Moskou.... Schokkend.
Ik neem aan dat iedereen hier weet wie Alexander Dugin is?
(Ze hebben vandaag ook al geprobeerd de leider van Mariupol om te brengen.)
Dit heeft letterlijk 0 invloed in welke vorm dan ook op de oorlog.quote:Op zondag 21 augustus 2022 01:22 schreef VersKers het volgende:
[..]
Dit is wel een verontrustend bericht. Rusland wordt ernstig in het nauw gedreven.
Het kan juist heel escalerend werken. Maar ik denk niet dat dit een voordeel voor de oekries gaat zijn.quote:Op zondag 21 augustus 2022 01:26 schreef kevinrsd het volgende:
[..]
Dit heeft letterlijk 0 invloed in welke vorm dan ook op de oorlog.
Dat denk ik niet, Oekraine kan bruggen opblazen, munitiedepots of een auto bom. Maar een grootschalig offensief niet. Dat is wat het verschil maakt.quote:Op zondag 21 augustus 2022 01:28 schreef riazop het volgende:
[..]
Het kan juist heel escalerend werken. Maar ik denk niet dat dit een voordeel voor de oekries gaat zijn.
Bewaking van Poetin zal versterkt worden en tegelijkertijd zou men prominente Oekraieners kunnen gaan proberen te elimineren.
Zou het ook nog van belang zijn uit welke richting deze aanslag kwam? Als één of andere oppositiebeweging in Rusland dit heeft gedaan, zorgt dat weer voor een hele andere dynamiek dan als het van de kant van Oekraïne komt, lijkt me.quote:Op zondag 21 augustus 2022 01:33 schreef VersKers het volgende:
Dit is een directe aanval op de binnenlandse veiligheid van het land.
Dit zal daarom een escalerend effect hebben ben ik bang.
Aangezien het in de buurt van Moskou heeft plaatsgevonden, lijkt me iets interns de meest logische verklaring.quote:Op zondag 21 augustus 2022 01:36 schreef Recce het volgende:
[..]
Zou het ook nog van belang zijn uit welke richting deze aanslag kwam? Als één of andere oppositiebeweging in Rusland dit heeft gedaan, zorgt dat weer voor een hele andere dynamiek dan als het van de kant van Oekraïne komt, lijkt me.
Of welk belang Putin het beste uitkomt.quote:Op zondag 21 augustus 2022 01:36 schreef Recce het volgende:
[..]
Zou het ook nog van belang zijn uit welke richting deze aanslag kwam? Als één of andere oppositiebeweging in Rusland dit heeft gedaan, zorgt dat weer voor een hele andere dynamiek dan als het van de kant van Oekraïne komt, lijkt me.
Waarschijnlijk wordt het er niet gezelliger op in Rusland te wonen in dat geval. De controle op de bevolking zal dan in een hogere versnelling gaan. Ik ben benieuwd over hoeveel tijd buren elkaar gaan verlinken etc.quote:Op zondag 21 augustus 2022 01:39 schreef Perrin het volgende:
[..]
Aangezien het in de buurt van Moskou heeft plaatsgevonden, lijkt me iets interns de meest logische verklaring.
Leven in Rusland is vaak kort en gewelddadig, zeker als je zo dicht bij het vuur zit.
Zeker.quote:Op zondag 21 augustus 2022 01:32 schreef kevinrsd het volgende:
[..]
Dat denk ik niet, Oekraine kan bruggen opblazen, munitiedepots of een auto bom. Maar een grootschalig offensief niet. Dat is wat het verschil maakt.
Ja, hij kan natuurlijk claimen wat hij wil over deze aanslag en daarnaar handelen. De echte toedracht doet er in eerste instantie niet heel erg toe misschien.quote:Op zondag 21 augustus 2022 01:43 schreef Nebelwerfer het volgende:
[..]
Of welk belang Putin het beste uitkomt.
Militairen kunnen verkeerd vlees gegeten hebben of vergiftigd zijn.
Bewijs is minder van belang bij die lui.
Het gaat om 10.000 voor dit jaar, ik heb geen idee of er hierna nog lichtingen volgen maar ik vermoed van wel.quote:Op zaterdag 20 augustus 2022 22:39 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Over dat opleiden van personeel, hoeveel doen ze er nu nou in Engeland? Ik lees daar steeds andere aantallen over waarbij het deze week ging over 10.000 in een jaar. Maar dat lijkt me wat weinig. 10.000 per maand?
De Russen boeken geen winst. Het hele principe waarop beide landen oorlog voeren verschilt. Jij kunt niet duiden of Oekraine terrein prijsgeeft t.b.v. een operationeel voordeel of het kopen van tijd, of dat het daadwerkelijk een verlies is. Je kunt er vanuit gaan dat de Russen heel slecht gaan. Zo had bijvoorbeeld niemand, geen enkele 'expert' of wie je dan ook kunt vinden op het internet voorspeld dat dit inmiddels de 174é dag ingaat.quote:Op zaterdag 20 augustus 2022 23:56 schreef kevinrsd het volgende:
Ik hoor hier dus niks over hier
Bijna overal zie je Rusland terreinwinst boeken, maar de moraal zou zo slecht zijn?
Ook hoor uit diverse bronnen dat Noord-Korea veel man beschikbaar stelt. Hier vooral langdradig wensdenken zonder enige bron.
Jawel, dat is het hele punt. Blijkbaar begrijp je niet veel van oorlogsvoering.quote:Op zondag 21 augustus 2022 01:32 schreef kevinrsd het volgende:
[..]
Dat denk ik niet, Oekraine kan bruggen opblazen, munitiedepots of een auto bom. Maar een grootschalig offensief niet. Dat is wat het verschil maakt.
Simpel, maar doeltreffend lijkt me. Mooie kostenspreiding en je hoeft niet van alles op te tuigen in Oekraïne of omgeving.quote:Op zondag 21 augustus 2022 01:46 schreef Pumatje het volgende:
[..]
Het gaat om 10.000 voor dit jaar, ik heb geen idee of er hierna nog lichtingen volgen maar ik vermoed van wel.
Steeds meer landen sluiten zich bij dit initiatief aan, de bedoeling is dat het land dat opleid ze ook kleed. Dus je gaat, zoals nu al is, Oekraïense militairen met Nederlandse uitrusting zien. Niet helemaal herkenbaar, maar het is wel wat het is. Dat geldt dus ook voor FRA, CAN, etc .
Rusland loopt helemaal leeg op deze oorlog. Terwijl Oekraïne veel meer de tijd heeft. Met ook alle wapens die het geleverd krijgt.quote:Op zondag 21 augustus 2022 01:48 schreef Pumatje het volgende:
[..]
De Russen boeken geen winst. Het hele principe waarop beide landen oorlog voeren verschilt. Jij kunt niet duiden of Oekraine terrein prijsgeeft t.b.v. een operationeel voordeel of het kopen van tijd, of dat het daadwerkelijk een verlies is. Je kunt er vanuit gaan dat de Russen heel slecht gaan. Zo had bijvoorbeeld niemand, geen enkele 'expert' of wie je dan ook kunt vinden op het internet voorspeld dat dit inmiddels de 174é dag ingaat.
Het is niet voor niets verboden in Rusland deze zaak te bespreken voor wat het is.
Oekraïne koopt tijd voor landquote:Op zondag 21 augustus 2022 01:54 schreef capricia het volgende:
[..]
Rusland loopt helemaal leeg op deze oorlog. Terwijl Oekraïne veel meer de tijd heeft. Met ook alle wapens die het geleverd krijgt.
Tijd is in het voordeel van Oekraïne.
Tenminste, zo is mijn gedachte.
(Kom hier even binnenvallen)
Ja.quote:Op zondag 21 augustus 2022 01:56 schreef Pumatje het volgende:
[..]
Oekraïne koopt tijd voor land
Rusland koopt land voor bloed en staal.
Tijd is in het voordeel van Oekraïne inmiddels.
Het gaat zo goed dat als je zegt hoe het gaat, je in Rusland in de cel beland.quote:Op zondag 21 augustus 2022 01:56 schreef capricia het volgende:
[..]
Ja.
Het gaat helemaal niet goed voor de Russen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |