SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.https://www.nu.nl/economi(...)tra-staatssteun.html
Wait, what? Vrachtvluchten gebruiken geen kerosine?quote:Op dinsdag 6 april 2021 10:37 schreef raptorix het volgende:
Dan moet je de jaarcijfers zelf maar gaan bekijken, kun je het gewoon terugvinden dat inkomsten uit onderzoek stabiel is, en dat inkomsten uit passagiersvluchten ontzettend afhankelijk is van onder andere de Kerosine prijs.
Waar zeg ik dat ik dat niet weet? Ik vraag alleen aan jou of een passagiersnetwerk belangrijk is voor een HUB. Want eerder heb je namelijk gezegd dat we Schiphol moeten ombouwen naar een onderhoudsstation met wat vrachtvluchten. Want dat levert meer geld op.quote:En als je niet snapt wat een HUB precies is, hou dan gewoon je mond, je zet je zelf alleen maar meer voor schut.
quote:Op dinsdag 6 april 2021 10:50 schreef Tarado het volgende:
06 april 2021
Luchtvaartmaatschappij Air France krijgt een financiële injectie van 4 miljard euro. Daarover zijn het bedrijf, de Franse staat en de Europese Commissie (EC) het eens geworden, meldt Air France dinsdag in een persbericht (pdf). Het akkoord komt op een uitgelezen moment, omdat Air France-KLM afkoerst op een operationeel kwartaalverlies van naar verwachting 1,3 miljard euro.Ach het is toch EU geld dus we betalen er toch aan meeSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.https://www.nu.nl/economi(...)tra-staatssteun.htmlEr gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
Mwah, wat je vaak bij dit soort diep achtergestelde vermogensinstrumenten ziet is dat er nogal wat voorwaarden zijn verbonden aan het uitbetalen van de rente. Over het algemeen rolt die verplichting gewoon op en kan die pas cash het bedrijf uit als die uit de excess cashflow is te betalen (en hoe die ook precies is gedefinieerd is daar voorlopig geen sprake van); de banken vinden het niet zo fijn als "hun" centen naar andere vermogensverschaffers gaan. Maar dat haal ik zo snel niet uit het persbericht.quote:Op dinsdag 6 april 2021 10:30 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
Overigens is dat wel een goed verhaal; een lening van de staat, die over dat geld nul procent rente betaalt, omzetten in een permanente lening waar de KLM bijna 8% rente over betaalt. Volgens mij heeft de Staat (en de belastingbetaler) dan na 12 jaar zijn geld alsnog terug en blijft de KLM 'bloeden'.
Zou ik ook doen, als ik net als jij geen verhaal zou hebben.quote:
En wat maakt jou een kenner? Hij zegt tenminste wat hij heeft gedaan. Of kan jij alleen laf anoniem hem afbranden.quote:Op dinsdag 6 april 2021 11:43 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
[..]
Zou ik ook doen, als ik net als jij geen verhaal zou hebben.
jammer, behalve de jij-bakken vond ik het best wel een leuke discussie met @Captain_Jack_Sparrowquote:Op dinsdag 6 april 2021 11:05 schreef raptorix het volgende:
Ik stop hiermee, ga geen tijd meer in je onzin steken.
30 jaar werkzaam in de luchtvaart. En ook nog iets met vliegtuigen, niet met het maken van websites.quote:
Wat heb ik precies niet onderbouwd? Ik laat mij niet wegzetten alsof ik 1 of andere fantast ben, en wat is dan je functie in de luchtvaart wat je zo een expert maakt? Als je namelijk geen flauw benul hebt wat uberhaupt het verdienmodel is van KLM dan kan ik je weinig serieus nemen.quote:Op dinsdag 6 april 2021 12:18 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
[..]
30 jaar werkzaam in de luchtvaart. En ook nog iets met vliegtuigen, niet met het maken van websites.
Het maakt mij persoonlijk niet uit of hij putjesschepper is, maar als je claimt allemaal dingen te weten over de luchtvaart en niet in staat bent om het te onderbouwen, dan moet je gewoon wegwezen. En dan moet je al helemaal niet roepen dat ik degene ben die onzin verkoopt.
Ik heb in ieder geval mijn eerdere opmerking gecorrigeerd, omdat ik e.e.a. verkeerd geinterpreteerd had.
Je hebt niks onderbouwd.quote:
Noem me 1 punt, jij loopt met zaken te strooien zonder bron, als ik dan zeg dat het niet klopt kom je in 1 keer met een warrig verhaal dat het bedrag klopt, maar dat je economische activiteit en overheidsinkomsten door elkaar haalt.quote:Op dinsdag 6 april 2021 12:22 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
[..]
Je hebt niks onderbouwd.
quote:
quote:Op dinsdag 6 april 2021 08:25 schreef raptorix het volgende:
We hebbben helemaal geen NLM nodig, we moeten er voor zorgen dat Schiphol een interessante Hub blijft, daar valt het geld te verdienen, namelijk met onderhoud van vliegtuigen en goede distributie mogelijkheden.
Ik wacht.quote:Op dinsdag 6 april 2021 09:25 schreef raptorix het volgende:
Ja redelijke kenner ja, jarenlang voor Skyteam en KLM/Transavia gewerkt, wel eens gekeken hoeveel man er bij Cargo en Onderhoud werken? Passagiersvervoer is nauwelijks interessant daar is geen droog brood in te verdienen.
Daar heb ik al antwoord op gegeven, je kunt gewoon de jaarcijfers van KLM/AF opvragen en dan zien dat onderhoud de kurk is waarop men drijft, op passagiersvluchten werd pas winst gemaakt toen de olie echt goedkoop werd, en toen ging de winst op aan de stakingen bij AF, maar dat wist je natuurlijk als kenner wel?quote:
Nee. dat heb je niet. Want uit het pamfletje dat jij linkte en waarvan je zei dat ik sheet 14 moest bekijken, kun je die informatie helemaal niet halen. Dat heb ik ook al eerder geantwoord, maar dat heb je 'toevallig' genegeerd.quote:
Je hoeft mij niet te vertellen wat de revenue op Cargo en Passagiers is, die is qua omzet veel hoger als maintenance, maar daar gaat het niet om, ten eerste is dat een enorm volatiele markt omdat je afhankelijk bent van concurrentie en olieprijzen, daarom zie je daar ook enorme swings op, echter doorgaans is dat verliesgevend de laatste 10 jaar, Maintentance is veel stabieler en altijd winstgevend, daarnaast zorgt dat voor veel hoogwaardige banen, maar dat probeer ik nu al 10 posts lang duidelijk te maken.quote:Op dinsdag 6 april 2021 12:57 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
[..]
Nee. dat heb je niet. Want uit het pamfletje dat jij linkte en waarvan je zei dat ik sheet 14 moest bekijken, kun je die informatie helemaal niet halen. Dat heb ik ook al eerder geantwoord, maar dat heb je 'toevallig' genegeerd.
Als aanvulling geef ik je deze:
https://www.airfranceklm.(...)lease_en_8855736.pdf
Daar kun je in de tabel op p2 de psgr revenue zien over heel 2019 en op p3 de cargo revenue over heel 2019 en dan zie je dat cargo krap 10% van de totale revenue is.
Je veegt wat losse kreten bij elkaar en hebt geen samenhangend verhaal. Alsof er geen concurrentie is op de vrachtmarkt en die vliegtuigen geen kerosine nodig hebben. Ga jij maar eens lekker met de 700 vrachtmachines van Fedex concurreren vanaf Schiphol. Terwijl ondertussen een andere maatschappij dan de KLM er voor zorgt dat Schiphol zijn HUB-functie niet verliest.quote:Op dinsdag 6 april 2021 13:33 schreef raptorix het volgende:
[..]
Je hoeft mij niet te vertellen wat de revenue op Cargo en Passagiers is, die is qua omzet veel hoger als maintenance, maar daar gaat het niet om, ten eerste is dat een enorm volatiele markt omdat je afhankelijk bent van concurrentie en olieprijzen, daarom zie je daar ook enorme swings op, echter doorgaans is dat verliesgevend de laatste 10 jaar, Maintentance is veel stabieler en altijd winstgevend, daarnaast zorgt dat voor veel hoogwaardige banen, maar dat probeer ik nu al 10 posts lang duidelijk te maken.
Maar goed, voor iemand die niet zo goed snapt wat omzet en winst is zal dat wel te hoog gegrepen zijn.
Lees nou wat ik schrijf, daarnaast heb ik nooit bij een luchtvaartbedrijf gewerktquote:Op dinsdag 6 april 2021 13:56 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
[..]
Je veegt wat losse kreten bij elkaar en hebt geen samenhangend verhaal. Alsof er geen concurrentie is op de vrachtmarkt en die vliegtuigen geen kerosine nodig hebben. Ga jij maar eens lekker met de 700 vrachtmachines van Fedex concurreren vanaf Schiphol. Terwijl ondertussen een andere maatschappij dan de KLM er voor zorgt dat Schiphol zijn HUB-functie niet verliest.![]()
Meest aannemelijke is dat je er uit geflikkerd bent door de KLM en nu je gram probeert te halen.
Het zou meer effect genereren als jij leert lezen.quote:
quote:Op dinsdag 6 april 2021 08:47 schreef nostra het volgende:
[..]
Perpetuals worden niet terugbetaald; dat is de hele definitie van een perp.
Hoogheemraadschap de Stichtse Rijnlanden heeft nog een perp lening van ondertussen 370 jaar oud waar ze nog steeds rente over betalenquote:
Iets van ¤11 rente per jaar dus zo spannend is het niet maar wel een tof weetje.quote:A living artifact from the Dutch Golden Age: Yale’s 367-year-old water bond still pays interest
The bonds were issued by the Hoogheemraadschap Lekdijk Bovendams, a water board composed of landowners and leading citizens that managed dikes, canals, and a 20-mile stretch of the lower Rhine in Holland called the Lek. (Stichtse Rijnlanden is a successor organization to Lekdijk Bovendams.)
Yale’s bond, written on goatskin, was issued on May 15, 1648 to Mr. Niclaes de Meijer for the “sum of 1,000 Carolus Guilders of 20 Stuivers a piece.” According to its original terms, the bond would pay 5% interest in perpetuity. (The interest rate was reduced to 3.5% and then 2.5% during the 17th century.)
The interest payments were recorded directly on the bond. The water board used the money raised to pay workers at a recently constructed cribbinge, a series of piers near a bend in the river that regulated its flow and prevented erosion.
Yale acquired the bond in 2003. That year, Geert Rouwenhorst, professor of corporate finance and deputy director of the International Center for Finance, took the bond to the Netherlands to collect 26 years of back interest. That was the last time interest was collected.
“There have been many instances in history when institutions issued debt with very long tenure. In the 17th century, people sometimes issued perpetual debt. But it is very rare that there is an uninterrupted history when governments or other entities have not defaulted on those debts,” says Rouwenhorst. “Yale’s bond is an extremely early example of a security that was issued without maturity and still pays interest. One ought to be astounded that such a thing exists.”
https://news.yale.edu/201(...)-still-pays-interest
quote:Miljoenenbonus topman Air France KLM, ondanks recordverlies en staatssteun
Door YTEKE DE JONG
Updated 1 min geleden
29 min geleden in FINANCIEEL
Air France-KLM5.4442.52%
Topman Ben Smith van Air France KLM heeft vorig jaar een aandelenbonus ter waarde van ¤2 miljoen toegekend gekregen. Het concern leed een nettoverlies van ¤5 miljard als gevolg van coronacrisis.
quote:Dat blijkt uit het jaarverslag dat is gepubliceerd. Smiths vaste beloning werd 25% verlaagd gedurende negen maanden als gevolg van een deeltijdregeling in Frankrijk en kwam uit op ¤744.511.
De aandelenbonus betreft de zogeheten 'long-term variable compensation'.
Er zijn 400.000 aandelen toegekend, die een waarde vertegenwoordigen van ¤2 miljoen, de waarde per 1 april 2020. Ze worden over drie jaar uitbetaald.
De 'normale' variabele bonus werd niet uitgekeerd in verband met corona, wel ontving Smith nog een bedrag van ¤295.287 voor onkosten zoals een chauffeur en scholingsvergoeding.
Zijn totale beloning komt in 2020 uit op ¤3 miljoen.
Nou, dan is het klaar voor mij om met KLM te vliegen. Als ik toch moet overstappen ga ik wel met een andere maatschappij.quote:Op vrijdag 9 april 2021 10:17 schreef Idisrom het volgende:
Ik krijg nu ook het gevoel dat Schiphol de functie hoofdhub naar Oost-Azië (China, Korea, Japan) gaat kwijtraken ten gunste van Charles de Gaulle.
Als ik naar China wil, dan kan ik nu gaan kiezen tussen Frankfurt, Parijs of het nieuwe vliegveld van Berlijn (vanuit Noord-Nederland).quote:Op vrijdag 9 april 2021 10:20 schreef Aurelius het volgende:
[..]
Nou, dan is het klaar voor mij om met KLM te vliegen. Als ik toch moet overstappen ga ik wel met een andere maatschappij.
dat was voor mij ook de enige reden om KLM te nemenquote:Op vrijdag 9 april 2021 10:20 schreef Aurelius het volgende:
[..]
Nou, dan is het klaar voor mij om met KLM te vliegen. Als ik toch moet overstappen ga ik wel met een andere maatschappij.
Ja, rechtstreekse vluchten zijn toch wel de main selling points van KLM.quote:Op vrijdag 9 april 2021 10:29 schreef Tarado het volgende:
[..]
dat was voor mij ook de enige reden om KLM te nemen
die bonus zal over 2019 zijn, dan is het aan het fatsoen van de bestuurder om hier afstand van te doen of dit anders op te lossenquote:Op vrijdag 9 april 2021 10:55 schreef Pleun2011 het volgende:
Goed idee wel die bonus. Dat bedrijf draait fantastisch en dat allemaal met dank aan de unieke kwaliteiten van de bestuurder. Dik en dik verdiend.
Omdat hij ondermeer de loonsteun in Nederland heeft geregeldquote:Op vrijdag 9 april 2021 10:55 schreef Pleun2011 het volgende:
Goed idee wel die bonus. Dat bedrijf draait fantastisch en dat allemaal met dank aan de unieke kwaliteiten van de bestuurder. Dik en dik verdiend.
China Eastern blijft wel aandelen bijkopen om het belang op 10% te houden. Waarom, denk ik? Waarschijnlijk omdat Charles de Gaulle straks de nieuwe hoofdhub wordt.quote:Op vrijdag 9 april 2021 10:36 schreef Aurelius het volgende:
[..]
Ja, rechtstreekse vluchten zijn toch wel de main selling points van KLM.
Want qua comfort en extra's is het echt een B-maatschappij.
niet zo'n sterk verhaal dit van de Geilegraafquote:Op vrijdag 9 april 2021 11:01 schreef ikweethetookniet het volgende:
Omdat hij ondermeer de loonsteun in Nederland heeft geregeld
Klopt we wachten ook op de messcherpe analyse van onze deskundige Jort Kelderquote:Op vrijdag 9 april 2021 11:13 schreef Tarado het volgende:
niet zo'n sterk verhaal dit van de Geilegraaf
Bonussen worden meestal uitgekeerd op basis van het voorgaande jaar vandaar mijn twijfels, neemt niet weg dat ik het geen goeie zaak vind, zolang je je hand ophoudt moet je eigenlijk onder curatele staan.quote:Op vrijdag 9 april 2021 11:22 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
Klopt we wachten ook op de messcherpe analyse van onze deskundige Jort Kelderdie dit even gaat duiden
![]()
Geniaal dit geniaal dat en ook Rutte nog even ophemelen![]()
Wat een dorpsgek is dat zeg
Uiteraardquote:Op vrijdag 9 april 2021 10:17 schreef Idisrom het volgende:
Ik krijg nu ook het gevoel dat Schiphol de functie hoofdhub naar Oost-Azië (China, Korea, Japan) gaat kwijtraken ten gunste van Charles de Gaulle.
Tuurlijk, afgesproken was dat de vliegtuigen en de rokjes blauw zouden blijvenquote:Op vrijdag 9 april 2021 10:31 schreef Twiitch het volgende:
Miljarden belastinggeld ingestopt maar het lijkt me inmiddels onvermijdelijk dat Schiphol met het verder uitkleden van KLM binnen tien jaar vervalt tot een regionaal hubje. De Fransen zijn gewoon de baas en alles moet naar Parijs. Eigenlijk ook wel logisch want de "fusie" tot AF-KLM was technisch gezien natuurlijk gewoon een overname.
Ja Jort is echt een dorpsgek , zijn enige nut is de piemel van Markquote:Op vrijdag 9 april 2021 11:22 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
Klopt we wachten ook op de messcherpe analyse van onze deskundige Jort Kelderdie dit even gaat duiden
![]()
Geniaal dit geniaal dat en ook Rutte nog even ophemelen![]()
Wat een dorpsgek is dat zeg
Tja, is altijd lastig, zijn gewoon arbeidsvoorwaarden tussen bedrijf en werknemer/bestuurder, en itt Nederland morrelen Fransen daar niet zo snel aan.quote:Op vrijdag 9 april 2021 11:24 schreef Tarado het volgende:
[..]
Bonussen worden meestal uitgekeerd op basis van het voorgaande jaar vandaar mijn twijfels, neemt niet weg dat ik het geen goeie zaak vind, zolang je je hand ophoudt moet je eigenlijk onder curatele staan.
ligt allemaal niet zo eenvoudig met die landingsrechten over en weer dus volgend jaar zal dat nog zeker niet het geval zijnquote:Op vrijdag 9 april 2021 11:26 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Uiteraard
De KLM vliegt volgend jaar 30 keer per dag naar Charles de Gaulle
Ben geen socialist ofzo maar ik vind het altijd wel om te kotsen die buitensporige beloningen. Ik geloof graag dat zo'n bestuurder bepaalde vaardigheden heeft, maar die rechtvaardigen de hoge bonussen niet. ziek systeem dat zichzelf kennelijk in stand houdt.quote:Op vrijdag 9 april 2021 11:01 schreef Tarado het volgende:
[..]
die bonus zal over 2019 zijn, dan is het aan het fatsoen van de bestuurder om hier afstand van te doen of dit anders op te lossen
quote:Volgens de ondernemingsraad van KLM is er intern en maatschappelijk 'nul' draagvlak voor het aandelenpakket.
,,Waar men in Nederland een majeure salarisreductie laat zien, is men blijkbaar in de groep totaal niet ontvankelijk voor welk signaal dan ook.
Zeer teleurstellend en bovendien ongepast na het gedwongen vertrek van 5000 collega's", zegt bestuurder Dario Fucci van KLM's ondernemingsraad tegen De Telegraaf.
Klopt zowel bij het bedrijf als bij de politiekquote:Op vrijdag 9 april 2021 15:12 schreef sjorsie1982 het volgende:
Zo zie je maar weer dat de top zich niks aantrekt wat er bij de plebs speelt...
Verantwoording wordt afgelegd door op te stappen naar een volgend miljoenenbaantje in het bedrijfsleven.quote:Op vrijdag 9 april 2021 15:43 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
Klopt zowel bij het bedrijf als bij de politiek
Ze pissen allebei keihard over hun klanten en stemmers heen en willen alleen maar hun geld
En niemand die verantwoording af legt om te
En wij blijven met de ellende en de rekening achterquote:Op vrijdag 9 april 2021 15:46 schreef sjorsie1982 het volgende:
Verantwoording wordt afgelegd door op te stappen naar een volgend miljoenenbaantje in het bedrijfsleven.
In beeld voor functie eldersquote:Op vrijdag 9 april 2021 15:53 schreef nostra het volgende:
En Elbers kreeg zeker weer een set steakmessen?
Vliegtuigen kunnen niet naar de maanquote:
: Minister makenquote:Op vrijdag 9 april 2021 16:02 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
In beeld voor functie elders![]()
![]()
dan mag de NS de maan op van mijquote:Op vrijdag 9 april 2021 16:23 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Vliegtuigen kunnen niet naar de maan
Nee, joh, dat is om de aankomende toeristen makkelijk Amsterdam in te krijgen. Want daar staan ze om te springen in die stad...quote:Op vrijdag 9 april 2021 16:28 schreef spectrumanalyser het volgende:
Weet je wat? We trekken dan wel de NoordZuidlijn door tot Schiphol, en misschien wel tot Hoofddorp.
Dan zijn de reizigers vanuit Amsterdam 4 minuten eerder op Schiphol. Kost een hoop maar dan heb je ook helemaal niets extra.
Ach we printen tegenwoordig geld , het hoeft niet meer verdiend te wordenquote:Op vrijdag 9 april 2021 16:52 schreef spectrumanalyser het volgende:
het kost maar 3 miljard. althans, dat is wat men nu aangeeft.
de NoordZuidlijn stond in de plannen van 1996 op 1,5 miljard gulden en dat werd 3,1 miljard euro.
dat is een factor 4,55 keer duurder. volgens dit principe zou het doortrekken naar Schiphol 13,65 miljard euro kosten.
Wat jij niet inziet is dat deze regel Air France juist helpt. Of op z'n minst niet echt tegenzit.quote:Op maandag 12 april 2021 20:11 schreef ikweethetookniet het volgende:
Nou Wopkeweer een argument om klm te blijven steunen
![]()
Heb je nou nog niet door dat je een grote idioot bent
Ik zag GL en vele anderen dit al tweeten inderdaad, met de vraag waarom KLM dan nog steeds op Brussel vliegt.quote:Op dinsdag 13 april 2021 07:19 schreef The_stranger het volgende:
[..]
Wat jij niet inziet is dat deze regel Air France juist helpt. Of op z'n minst niet echt tegenzit.
Vluchten op deze afstand zijn verboden, tenzij het gaat om passagiers met een doorverbinding.
AF vervoerde op deze vluchten bijna alleen maar dit soort passagiers, die van bijv Lyon naar New York vlogen, via Parijs.
Voor deze passagiers verandert er, in principe niets. Als AF er brood in ziet, mogen deze vluchten gewoon op oude voet doorgaan.
Wie er wel last van heeft zijn concurrerende, wat kleinere maatschappijen die vaker vluchten aanbieden zonder overstappende passagiers. Die zien ineens een aantal vluchten verboden worden, die hebben er wel last van.
6 x per dag KLM BRU is een zeer goed rendabele lijn met al de Europarlementariërs en navenant gepeupel die niet op een paar euro kijkenquote:Op dinsdag 13 april 2021 07:39 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Joh prima, schrapt KLM ook AMS-BRU en vv voor niet-transit. Liggen ze geen dag van wakker vermoed ik.
KLM wordt dus benadeeld en Schiphol dus ookquote:Op dinsdag 13 april 2021 07:19 schreef The_stranger het volgende:
Wat jij niet inziet is dat deze regel Air France juist helpt. Of op z'n minst niet echt tegenzit.
Wie er wel last van heeft zijn concurrerende, wat kleinere maatschappijen die vaker vluchten aanbieden zonder overstappende passagiers. Die zien ineens een aantal vluchten verboden worden, die hebben er wel last van.
Als die er al zijn dan is het echt een hele kleine groep. 99% is transit op die lijn.quote:Op dinsdag 13 april 2021 09:04 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
6 x per dag KLM BRU is een zeer goed rendabele lijn met al de Europarlementariërs en navenant gepeupel die niet op een paar euro kijken
Deze mensen declareren de ticket en betalen de hoofdprijs
Beter dan KLM - LON of KLM Char d G
Wopke ziet dat andersquote:Op dinsdag 13 april 2021 17:39 schreef michaelmoore het volgende:
https://www.telegraaf.nl/(...)innen-air-france-klm
Het is over en uit met KLM, laat de vliegtuigen dan ook maar overspuiten met Air France kleuren
Nee KLM ;laten ze vanaf nu wat het is en vergeten het minderheidsbelangetjequote:Op dinsdag 13 april 2021 17:50 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
Wopke ziet dat anders![]()
En zit met smart te wachten totdat zijn opvolger zijn functie overneemt en gaat dan veilig van de oppositie kritische vragen stellen![]()
![]()
Het is me toch een incompetent stuk stront die Wopke
quote:Op dinsdag 13 april 2021 17:56 schreef michaelmoore het volgende:
Nee KLM ;laten ze vanaf nu wat het is en vergeten het minderheidsbelangetje
Daar hoor je niets meer over
quote:Air France KLM heeft inzicht gegeven in de emissie die gaat plaatsvinden. In totaal wordt er een bedrag van ruim ¤1 miljard opgehaald middels de uitgifte van 214 miljoen aandelen. De Franse Staat en luchtvaartmaatschappij China Eastern doen mee.
Enig idee wat piloten in China bij elkaar harken?quote:Op dinsdag 13 april 2021 20:33 schreef michaelmoore het volgende:
Frankrijk zal aan China Eastern een heel nadere aandeelhouder krijgen , die houden niet van dure piloten met een grote bek
[..]
Air France kan niet zonder KLM, die laten KLM NOOIT losquote:Op woensdag 14 april 2021 11:45 schreef ikweethetookniet het volgende:
Brief 3: ’Tijd om KLM van AirFrance te verlossen’
Wordt het onderhand niet eens tijd dat de KLM op de een of andere manier verlost wordt van AirFrance en die hele foute manipulerende leiding die in Parijs zetelt, vraagt J. Stuyt.
De KLM heeft in de jaren voorafgaand aan de Covid-19 periode laten zien uitstekend voor zich zelf kon zorgen. Iedere keer werd er vanuit Parijs geprobeerd, weliswaar zonder succes, de kassa van de KLM te legen. De jaarlijkse resultaten spreken voor zich, de winst van de KLM was vele malen groter dan die van AirFrance.
J. Stuyt, Amsterdam
https://www.telegraaf.nl/(...)-france-te-verlossen
Verstandige woorden, maar Wopke weet het beter
Klopt, maar zodra er voor die Fransen geen geld meer valt te jatten is het een heel ander verhaalquote:Op woensdag 14 april 2021 11:48 schreef michaelmoore het volgende:
Air France kan niet zonder KLM, die laten KLM NOOIT los
Valt niets te jattenquote:Op woensdag 14 april 2021 12:04 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
Klopt, maar zodra er voor die Fransen geen geld meer valt te jatten is het een heel ander verhaal
Ik zou het lijstje niet helemaal vertrouwen, pre corona waren er kwamen waar je echt veel meer kon binnenhalen dan in ons land. (Waarvan het Midden-Oosten en Azië ver aan de top stonden).quote:Op dinsdag 13 april 2021 20:36 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Enig idee wat piloten in China bij elkaar harken?
https://naibuzz.com/10-co(...)laries-in-the-world/
Nederland wel op de eervolle tweede plaats trouwens
Zeker zoquote:Op donderdag 15 april 2021 08:54 schreef The_stranger het volgende:
[..]
Ik zou het lijstje niet helemaal vertrouwen, pre corona waren er kwamen waar je echt veel meer kon binnenhalen dan in ons land. (Waarvan het Midden-Oosten en Azië ver aan de top stonden).
Daarnaast is het niet echt te vergelijken als je in ons land tegen de 50% aan belasting betaalt en in Azië 0%.
De VS staat niet in dat lijstje? Geloof er weinig van. Tenzij short haulers daar maar een paar duizend per maand verdienen, dan loopt het gemiddeld wel redelijk terug natuurlijk.quote:Op dinsdag 13 april 2021 20:36 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Enig idee wat piloten in China bij elkaar harken?
https://naibuzz.com/10-co(...)laries-in-the-world/
Nederland wel op de eervolle tweede plaats trouwens
Ik geloof dat regionals daar echt bar weinig verdienen en een stepping stone zijn naar de grote jongens.quote:Op donderdag 15 april 2021 09:28 schreef JeMoeder het volgende:
[..]
De VS staat niet in dat lijstje? Geloof er weinig van. Tenzij short haulers daar maar een paar duizend per maand verdienen, dan loopt het gemiddeld wel redelijk terug natuurlijk.
quote:Nederland niet langer tweede aandeelhouder AF KLM
Door YTEKE DE JONG
Updated 1 uur geleden
2 uur geleden in FINANCIEEL
Air France-KLM5.031%
Luchtvaartcombinatie Air France KLM heeft ruim ¤1 miljard aan nieuw kapitaal opgehaald, zo werd maandagavond bekend. De Nederlandse Staat zakt daarmee terug naar een belang van 14% naar 9%.
quote:De emissieprijs per aandeel is ¤4,84, een kleine 4% onder de slotkoers van maandag.
Twee weken geleden werd bekend dat minister Hoekstra (Financiën) zijn belang in de luchtvaartcombinatie laat verwateren.
Door de herkapitalisatie is de Franse Staat het meest invloedrijk, gevolgd door luchtvaartmaatschappij China Eastern.
Topman Ben Smith van Air France KLM stelde maandag op het World Aviation Festival dat er nog steeds gesprekken gaande zijn tussen de Nederlandse Staat en de Europese Commissie over het offer dat KLM moet brengen voor additionele steun.
quote:KLM moet als gevolg van de schuldomzetting vluchten opgeven op Schiphol, die naar de concurrentie zullen gaan.
Omdat Schiphol aan het maximale aantal vliegbewegingen zit, valt deze weggevallen omzet moeilijk terug te krijgen.
Dit vraagt om de mening van Jortquote:Op maandag 19 april 2021 22:17 schreef michaelmoore het volgende:
https://www.telegraaf.nl/(...)aandeelhouder-af-klm
Nederland telt totaal niet meer mee als aandeelhouder van KLM
China is nu tweede aandeelhouder van KLM
Bonus moet van Tafel anders geen steun meerquote:Op maandag 19 april 2021 22:38 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
Dit vraagt om de mening van Jort![]()
Wopke al geroepen dat het een lange termijn investering is![]()
Wat een stelletje randdebielen die met ons geld smijten
quote:Kamer wil bonus voor topman Air France-KLM van tafel
Updated 5 min geleden
6 min geleden in BINNENLAND
DEN HAAG - De Tweede Kamer wil dat Air France-KLM afziet van een bonus van 2 miljoen euro in aandelen die topman Ben Smith in het vooruitzicht is gesteld.
Minister Wopke Hoekstra (Financiën) moet in Parijs eisen dat de bonus van tafel gaat.
Gebeurt dat niet dan moet hij afzien van verdere staatssteun aan de luchtvaartonderneming.
quote:BEKIJK OOK:
'Bonus Smith is een slag in gezicht KLM'ers'
Hoekstra benadrukt dat ook hij tegen bonussen aan de top is, nu Air France-KLM met grootschalige Franse en Nederlandse overheidssteun op de been wordt gehouden en het personeel flinke loonoffers moet brengen. Hij vraagt daar naar eigen zeggen al vaak aandacht voor, zowel bij het bestuur van de onderneming als bij de Franse overheid.
Bij de aandeelhoudersvergadering vorig jaar stemde de Nederlandse staat dan ook al tegen een bonus voor Smith. Maar dat haalde weinig uit omdat uiteindelijk ruim vier op de vijf aandeelhouders wél voor stemden. Nederland heeft, net als Frankrijk, een aandelenbelang van zo'n 14 procent.
BEKIJK OOK:
Miljoenenbonus topman Air France KLM, ondanks recordverlies en staatssteun
Het is overigens maar zeer de vraag of Smith de toegezegde bonus daadwerkelijk ontvangt. Hij moet daarvoor een aantal doelstellingen halen die door de coronacrisis waarschijnlijk toch buiten bereik blijven. Bovendien worden de aandelen pas uitgekeerd als Air France-KLM minstens driekwart van de onlangs toezegde kapitaalsteun heeft terugbetaald.
Waarom dan? Dat is 2000 euro per belastingbetaler. Om een kroket te kunnen krijgen als je naar Madrid vliegt? Van een moddervette stewardess van 40+?quote:Op maandag 19 april 2021 22:26 schreef Lospedrosa het volgende:
Ben niet echt op de hoogte maar heb altijd intens moeite gehad met de fusie.
Hoe kun je de Koninklijke royal Luchmaatschappij samentrekken met die stinkende arrogante uienvreters.
En KLM moet blijven! Ook al kost het 10 miljard per jaar.
Nou week niet, het is ten eerste normaliter rendabel te krijgen en zo’n statussymbool doe je toch niet bij de vuilnis.quote:Op dinsdag 20 april 2021 17:36 schreef LXIV het volgende:
[..]
Waarom dan? Dat is 2000 euro per belastingbetaler. Om een kroket te kunnen krijgen als je naar Madrid vliegt? Van een moddervette stewardess van 40+?
Waanzin. Laat maar klappen en houd dat geld in eigen zak. Ik vlieg wel easyJet als dat goedkoper is.
"statussymbool" Heb je wat te compenseren?quote:Op dinsdag 20 april 2021 18:03 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Nou week niet, het is ten eerste normaliter rendabel te krijgen en zo’n statussymbool doe je toch niet bij de vuilnis.
Wat je wel krijgt zijn allemaal Chinese maatschappijen.
Iddquote:Op dinsdag 20 april 2021 17:29 schreef ikweethetookniet het volgende:
Die Fransen zien Wopke al aankomen met zijn 9% belang tegen de hoofdprijs gekocht en vervolgens miljarden achteraan gesmeten![]()
Dan in zijn gebrekkige Frans roepen dat de bonus van 2 miljoen niet door mag![]()
met zijn salaris van nog geen 10% van dat bedrag, iets waarvoor Ben Smith zijn bed niet eens uitkomt
Buikpijn van het lachen daar verzekerd
Werkelijk niets klopt van deze reactie..quote:Op dinsdag 20 april 2021 18:25 schreef Magister_Artium het volgende:
KLM is de V&D van de luchtvaart. Bodemloze put die maar blijft investeren in hopeloze routes, in de hoop een hub te worden. Nou helpt corona niet mee, maar zolang je kakmadammen in blauwe mantelpakjes chagrijnig verlepte maaltijden laat rondbrengen in een halfvol vliegtuig en als laatste maatschappij in Europa gewoon door blijft vliegen tot een pandemie, met slurpende jumbo’s, graaf je je eigen graf. Taxicentrales rijden ook niet met oude Amerikanen, ‘want dat is onze trots’.
Dan komt Euroshopper met vleugeltjes er wel weer bovenop dus.quote:Op dinsdag 20 april 2021 20:33 schreef The_stranger het volgende:
[..]
Werkelijk niets klopt van deze reactie..
Corona niet meegerekend, was KLM een van de airlines met de hoogste bezettingsgraad als je keek naar het aantal passagiers. Dus geen halfvolle vliegtuigen.
Ook zag je de laatste 3, 4 jaar dat nieuwe routes juist extreem succesvol werden, getuige het aantal routes dat de partners daarna erop lieten aansluiten om te profiteren van deze extra hoeveelheden passagiers.
Schiphol is (was voor corona) een van de grootste hubs in Europa, zo niet de grootste als het kijkt naar transferpassagiers. Een hub die vele internationale bedrijven naar ons land heeft doen komen.
De 747's waren op zich niet zo duur. Ja, ze verbruikten relatief veel, maar in tegenstelling tot veel andere maatschappijen waren deze geheel eigendom van KLM, in plaats van lease.
Brandstofkosten waren de enige significante kosten, daar waar anderen daarbovenop nog de lease kosten hadden.
Een 747 kan nu eenmaal bepaalde grote vrachtstukken vervoeren door niet in een ander type passen. Daarom vlogen er ook bijna alleen nog maar combi's, waarbij je daarvan kunt profiteren.
Toen corona aantrad was het einde van de 747 nabij, echter bleek dat deze nog rendabel ingezet kon worden op China routes in medische apparatuur op te halen (in samenwerking met Philips).
Uiteindelijk heeft de 747 de laatste paar jaar nog steeds flink wat geld opgebracht, ondanks het verbruik en de ouderdom.
Je mag best je afgunst en je onderbuik laten spreken, al is het zo lelijk. Maar kom dan met opvattingen die tenminste in de buurt komen van de werkelijkheid.
Jahoorquote:Op dinsdag 20 april 2021 21:22 schreef Magister_Artium het volgende:
[..]
Dan komt Euroshopper met vleugeltjes er wel weer bovenop dus.
Als de politiek niet constant, en vaak als enige land in de wereld, met absurde eisen KLM tegen blijft werken.quote:Op dinsdag 20 april 2021 21:22 schreef Magister_Artium het volgende:
[..]
Dan komt Euroshopper met vleugeltjes er wel weer bovenop dus.
eeen busmaatschappij is ook geen statussymbool een trein ook nietquote:Op dinsdag 20 april 2021 18:03 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Nou week niet, het is ten eerste normaliter rendabel te krijgen en zo’n statussymbool doe je toch niet bij de vuilnis.
Wat je wel krijgt zijn allemaal Chinese maatschappijen.
Je werkt er?quote:Op dinsdag 20 april 2021 20:33 schreef The_stranger het volgende:
[..]
Werkelijk niets klopt van deze reactie..
Corona niet meegerekend, was KLM een van de airlines met de hoogste bezettingsgraad als je keek naar het aantal passagiers. Dus geen halfvolle vliegtuigen.
Ook zag je de laatste 3, 4 jaar dat nieuwe routes juist extreem succesvol werden, getuige het aantal routes dat de partners daarna erop lieten aansluiten om te profiteren van deze extra hoeveelheden passagiers.
Schiphol is (was voor corona) een van de grootste hubs in Europa, zo niet de grootste als het kijkt naar transferpassagiers. Een hub die vele internationale bedrijven naar ons land heeft doen komen.
De 747's waren op zich niet zo duur. Ja, ze verbruikten relatief veel, maar in tegenstelling tot veel andere maatschappijen waren deze geheel eigendom van KLM, in plaats van lease.
Brandstofkosten waren de enige significante kosten, daar waar anderen daarbovenop nog de lease kosten hadden.
Een 747 kan nu eenmaal bepaalde grote vrachtstukken vervoeren door niet in een ander type passen. Daarom vlogen er ook bijna alleen nog maar combi's, waarbij je daarvan kunt profiteren.
Toen corona aantrad was het einde van de 747 nabij, echter bleek dat deze nog rendabel ingezet kon worden op China routes in medische apparatuur op te halen (in samenwerking met Philips).
Uiteindelijk heeft de 747 de laatste paar jaar nog steeds flink wat geld opgebracht, ondanks het verbruik en de ouderdom.
Je mag best je afgunst en je onderbuik laten spreken, al is het zo lelijk. Maar kom dan met opvattingen die tenminste in de buurt komen van de werkelijkheid.
Nou dan begint er toch iemand een nieuwe vliegmaatschappij met blauwe vliegtuigenquote:Op woensdag 21 april 2021 07:42 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Je werkt er?
Op een gegeven moment zou je graag willen een nationale vliegmaatschappij te hebben. Komt nog enorm van pas ooit. Dus aandelen terugkopen en de Chinezen buiten houden godverdomme.
ja, want dat doe je even in een weekendje...quote:Op woensdag 21 april 2021 07:47 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Nou dan begint er toch iemand een nieuwe vliegmaatschappij met blauwe vliegtuigen
piloten in dienst nemen en van die serveer meiden en 5 vliegmachines kopen, tweedehands want die zijn erg goedkoop nu, van die MAX dingenquote:Op woensdag 21 april 2021 08:13 schreef Jan_Lul het volgende:
[..]
ja, want dat doe je even in een weekendje...
Het is niet als een 1-mans taxibedrijfje die zomaar aan de slag kan, he. Hier komt heel wat meer bij kijken. Maar ik heb niet het idee dat jij überhaupt iets weet van buiten je zolderkamer.
Er was weinig nationaals aan KLMquote:Op woensdag 21 april 2021 07:42 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Op een gegeven moment zou je graag willen een nationale vliegmaatschappij te hebben. Komt nog enorm van pas ooit. Dus aandelen terugkopen en de Chinezen buiten houden godverdomme.
waarom niet?quote:Op woensdag 21 april 2021 08:13 schreef Jan_Lul het volgende:
[..]
ja, want dat doe je even in een weekendje...
...
De blauwe kleur van de mantelpakjes en de petten en dat ze Nederlands praten als je aan boord kwam uit Tenerife na 8 dagenquote:Op woensdag 21 april 2021 11:13 schreef riazop het volgende:
[..]
Er was weinig nationaals aan KLM
de vorstelijk betaalde piloten zitten in Portugal, Belgie en Ierland, de beslissingen worden in Parijs genomen, in de mediacatalogus zat niets Nederlands en je werd aan boord vnl in nederengels bediend....
Omdat er geen ruimte is op Schipholquote:Op woensdag 21 april 2021 11:15 schreef riazop het volgende:
[..]
waarom niet?
Norse Atlantic Airways is net begonnen bv
Ze betalen 40% minder voor wetlease vliegtuigen en tot 50% voor overige stafkosten
als het nu rood-wit-blauw was geweest.quote:Op woensdag 21 april 2021 11:18 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
De blauwe kleur van de mantelpakjes en de petten
Maar Corendon is ook Nederlands , misschien moeten die de blauwe kleding aan gaan doen dan en de vliegtuigen blauw vervenquote:Op woensdag 21 april 2021 11:19 schreef riazop het volgende:
[..]
Alsof een peperdure maatschappij die slots kan houden
voorlopig nog wel hč en KLM is niet zo peperduur, was natuurlijk al vrij lean voor corona, tenminste voor een maatschappij die wereldwijd vliegt, je kan dat niet vergelijken met de Ryanairs van deze wereld.quote:Op woensdag 21 april 2021 11:19 schreef riazop het volgende:
[..]
Alsof een peperdure maatschappij die slots kan houden
Ja voor de Franse fusie wel.quote:Op woensdag 21 april 2021 11:13 schreef riazop het volgende:
[..]
Er was weinig nationaals aan KLM
de vorstelijk betaalde piloten zitten in Portugal, Belgie en Ierland, de beslissingen worden in Parijs genomen, in de mediacatalogus zat niets Nederlands en je werd aan boord vnl in nederengels bediend....
NAA is een airline dat geleid wordt door dezelfde mensen die norwegian richting een faillissement geleid hebben, ondanks erg shady praktijken op het gebied van personeel en registratie van toestellen.quote:Op woensdag 21 april 2021 11:15 schreef riazop het volgende:
[..]
waarom niet?
Norse Atlantic Airways is net begonnen bv
Ze betalen 40% minder voor wetlease vliegtuigen en tot 50% voor overige stafkosten
Het noodscenario kwam in beeld nadat de Europese Commissie een streep had gezet door de voorkeursoptie van de overheid. Aanvankelijk overwoog het ministerie van Economische Zaken om speciaal voor de winkelketen de limiet van een coronasteunmaatregel op te rekken. Hema zou dan honderden miljoenen met staatsgarantie kunnen lenen.quote:Uiteindelijk blokkeerde minister Wopke Hoekstra (Financiën) het plan.
Goede post! De laatste vluchten van die 747's waren waarschijnlijk ook de lucratiefste in hun hele levensduurquote:Op dinsdag 20 april 2021 20:33 schreef The_stranger het volgende:
[..]
Werkelijk niets klopt van deze reactie..
Corona niet meegerekend, was KLM een van de airlines met de hoogste bezettingsgraad als je keek naar het aantal passagiers. Dus geen halfvolle vliegtuigen.
Ook zag je de laatste 3, 4 jaar dat nieuwe routes juist extreem succesvol werden, getuige het aantal routes dat de partners daarna erop lieten aansluiten om te profiteren van deze extra hoeveelheden passagiers.
Schiphol is (was voor corona) een van de grootste hubs in Europa, zo niet de grootste als het kijkt naar transferpassagiers. Een hub die vele internationale bedrijven naar ons land heeft doen komen.
De 747's waren op zich niet zo duur. Ja, ze verbruikten relatief veel, maar in tegenstelling tot veel andere maatschappijen waren deze geheel eigendom van KLM, in plaats van lease.
Brandstofkosten waren de enige significante kosten, daar waar anderen daarbovenop nog de lease kosten hadden.
Een 747 kan nu eenmaal bepaalde grote vrachtstukken vervoeren door niet in een ander type passen. Daarom vlogen er ook bijna alleen nog maar combi's, waarbij je daarvan kunt profiteren.
Toen corona aantrad was het einde van de 747 nabij, echter bleek dat deze nog rendabel ingezet kon worden op China routes in medische apparatuur op te halen (in samenwerking met Philips).
Uiteindelijk heeft de 747 de laatste paar jaar nog steeds flink wat geld opgebracht, ondanks het verbruik en de ouderdom.
Je mag best je afgunst en je onderbuik laten spreken, al is het zo lelijk. Maar kom dan met opvattingen die tenminste in de buurt komen van de werkelijkheid.
Denk eerder dat de aanschaf van die goedkopere aandelen door NL door Macron wordt geblokkeerd.quote:Op vrijdag 23 april 2021 15:53 schreef ikweethetookniet het volgende:
Zou Wopke last hebben gehad van voortschrijdend inzicht
....
zijn gewoon op de beurs gekocht door een commisionairquote:Op vrijdag 23 april 2021 18:58 schreef riazop het volgende:
[..]
Denk eerder dat de aanschaf van die goedkopere aandelen door NL door Macron wordt geblokkeerd.
er is Wopke duidelijk gemaakt "1 keer, maar nooit weer"
Goh ze zijn er dus achter dat het een onbetrouwbaar sujet isquote:Op vrijdag 23 april 2021 18:58 schreef riazop het volgende:
er is Wopke duidelijk gemaakt "1 keer, maar nooit weer"
quote:Minister wil Europees luchtvaartverdrag niet tegenhouden
'Nederland opent deur voor Qatar Airways'
Door YTEKE DE JONG
4 min geleden in FINANCIEEL
Air France-KLM4.707-0.34% AMSTERDAM -
Dat melden ingewijden aan De Telegraaf. ,,In Den Haag hebben ze de moed niet om dit verdrag te vetoën.
De economische belangen van onder meer vliegtuigbouwer Airbus wegen zwaarder", zegt een ingewijde.
Eind vorig jaar vond de Europese Transportraad zaak om het verdrag zo snel mogelijk te ratificeren, om de concurrentievoorwaarden te 'verwezenlijken'. Minister van Nieuwenhuizen (Infrastructuur) moest op last van de kamer peilen of er belangstelling was voor uitstel. De lidstaten gaven juist aan dat ze zo snel mogelijk tot een gelijk speelveld willen komen.
Dat valt nog te bezien; KLM wil erg graag de herkapitalisatie uitvoeren en het moet raar lopen wil MinFin daar niet mee akkoord gaan.quote:
Wopke is al goed begonnen om niet mee te doen met de aandelen emissiequote:Op dinsdag 27 april 2021 18:19 schreef Drekkoning het volgende:
Dat valt nog te bezien; KLM wil erg graag de herkapitalisatie uitvoeren en het moet raar lopen wil MinFin daar niet mee akkoord gaan.
Dat staat toch los van het QA-verhaal? De centen die MinFin in KLM heeft gestopt worden uiteindelijk wel geconverteerd ja, dat kon je vooraf ook wel uittekenen.quote:Op dinsdag 27 april 2021 18:19 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Dat valt nog te bezien; KLM wil erg graag de herkapitalisatie uitvoeren en het moet raar lopen wil MinFin daar niet mee akkoord gaan.
Tuurlijk, maar gaat er meer om de Wopke of het ministerie niet KLM laten vallen nu.quote:Op dinsdag 27 april 2021 18:31 schreef nostra het volgende:
[..]
Dat staat toch los van het QA-verhaal? De centen die MinFin in KLM heeft gestopt worden uiteindelijk wel geconverteerd ja, dat kon je vooraf ook wel uittekenen.
Ik vlieg nooit meer met China Air Southern. Als ik Chinees volk kan mijden, dan betaal ik daar met liefde twee keer meer voor.quote:Op woensdag 21 april 2021 07:36 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
eeen busmaatschappij is ook geen statussymbool een trein ook niet
omdat ze blauw zijn , nou ja, de trein is geel
Ik ga liever met China air
Op zich niet zo gek, AF-KLM wordt toch wel gered door de Fransen. Dat beetje inspraak... tja.quote:Op dinsdag 27 april 2021 18:30 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
Wopke is al goed begonnen om niet mee te doen met de aandelen emissie![]()
Dat belooft nog wat, ook daar is dit sujet aan het sensibiliseren
En als we Wopke vragen hoeveel geld dat ons nou heeft gekost dan heeft hij er geen actieve herinnering aanquote:Op dinsdag 27 april 2021 18:31 schreef nostra het volgende:
Dat staat toch los van het QA-verhaal? De centen die MinFin in KLM heeft gestopt worden uiteindelijk wel geconverteerd ja, dat kon je vooraf ook wel uittekenen.
Ik vind die aankoop destijds nog steeds erg wonderlijk, maar dat pissen we tegenwoordig per dag weg aan allerhande steun voor door onszelf gecreëerde problemen, dus om je daar nou zo druk om te maken is ook weer zo wat.quote:Op dinsdag 27 april 2021 18:36 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
En als we Wopke vragen hoeveel geld dat ons nou heeft gekost dan heeft hij er geen actieve herinnering aan![]()
Zijn we door dit sujet toch weer belazerd
De volgende geniale zet was een subsidie voor fieldlabtesten van 925 miljoenquote:Op dinsdag 27 april 2021 18:38 schreef nostra het volgende:
Ik vind die aankoop destijds nog steeds erg wonderlijk, maar dat pissen we tegenwoordig per dag weg aan allerhande steun voor door onszelf gecreëerde problemen, dus om je daar nou zo druk om te maken is ook weer zo wat.
Hard nodig om te kijekn of Nederlanders nog wel kunnen feesten. Je weet het niet he?quote:Op dinsdag 27 april 2021 18:43 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
De volgende geniale zet was een subsidie voor fieldlabtesten van 925 miljoen
Idd dankzij de marktwerking is het een stuk goedkoperquote:Op woensdag 28 april 2021 01:45 schreef riazop het volgende:
Hard nodig om te kijekn of Nederlanders nog wel kunnen feesten. Je weet het niet he?
En ook leuk dat er straks weer een paar handige Hollandse managers in een lamborghini rondrijden
Deze vliegtuigmaatschappij is volgepompt met oliedollars om de rest (lees KLM c.s.) weg te concurreren met ongelijk speelveld..quote:Op dinsdag 27 april 2021 17:48 schreef michaelmoore het volgende:
https://www.telegraaf.nl/(...)r-voor-qatar-airways
Goede zaak
we hebben al een nieuwe airline die heen en weer wil vliegen, misschien willen zelfs wel een paar vliegtuigen blauw schilderen of oranje of oranje blauw en een paar van die serveer meiden die een blauw rokje aan willen doen met blauwe pet
Ik vind het Prima
[..]
prima tochquote:Op woensdag 28 april 2021 19:43 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Deze vliegtuigmaatschappij is volgepompt met oliedollars om de rest (lees KLM c.s.) weg te concurreren met ongelijk speelveld..
Wopke heeft geen steungeld aan AFKLM gegeven en dat gaat ook niet gebeuren.quote:Op maandag 3 mei 2021 21:11 schreef ikweethetookniet het volgende:
Donderdag maakt Air France-KLM de cijfers over het eerste kwartaal bekend.
De omzet zal volgens analisten terugvallen van ¤5 mrd in het eerste kwartaal van 2020 naar iets meer dan ¤2 mrd in het eerste kwartaal van dit jaar. Het nettoverlies komt volgens hen uit op ¤1,16 mrd. De noodlijdende luchtvaartmaatschappij stelde zelf vorige maand te rekenen op een operationeel verlies van ¤1,3 mrd in de eerste drie maanden.
https://fd.nl/ondernemen/(...)n-zomer-vce1caL90hX2
En Wopke, heb je nog wat steungeld paraat![]()
quote:Op maandag 3 mei 2021 22:25 schreef Drekkoning het volgende:
Wopke heeft geen steungeld aan AFKLM gegeven en dat gaat ook niet gebeuren.
dan zijn alleen de kosten di e750 miljoen aan waardeloze aandelenquote:Op maandag 3 mei 2021 23:42 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]![]()
Veelgestelde vragen over financiële steun aan KLM
Het kabinet steunt KLM met 3,4 miljard euro omdat KLM belangrijk is voor de Nederlandse economie. Dit steunpakket bestaat uit leningen: 1 miljard komt direct van de overheid en 2,4 miljard van banken. De Rijksoverheid staat voor 90 procent garant voor de lening van banken. KLM moet de leningen binnen 5,5 jaar aflossen.
https://www.rijksoverheid(...)nciele-steun-aan-klm
Wie heeft er gelijk
Dat is KLM, niet AFKLM waar je artikel over gaat.quote:Op maandag 3 mei 2021 23:42 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]![]()
Veelgestelde vragen over financiële steun aan KLM
Het kabinet steunt KLM met 3,4 miljard euro omdat KLM belangrijk is voor de Nederlandse economie. Dit steunpakket bestaat uit leningen: 1 miljard komt direct van de overheid en 2,4 miljard van banken. De Rijksoverheid staat voor 90 procent garant voor de lening van banken. KLM moet de leningen binnen 5,5 jaar aflossen.
https://www.rijksoverheid(...)nciele-steun-aan-klm
Wie heeft er gelijk
KLM heeft nog steeds niet de garantstelling van Hoekstra aan hoeven spreken. Alleen de lening van 1 miljard is gedeeltelijk gebruikt. Op dit moment is er nog helemaal geen extra steun nodig, ook al zijn de cijfers donderdag verre van goed.quote:Op maandag 3 mei 2021 21:11 schreef ikweethetookniet het volgende:
Donderdag maakt Air France-KLM de cijfers over het eerste kwartaal bekend.
De omzet zal volgens analisten terugvallen van ¤5 mrd in het eerste kwartaal van 2020 naar iets meer dan ¤2 mrd in het eerste kwartaal van dit jaar. Het nettoverlies komt volgens hen uit op ¤1,16 mrd. De noodlijdende luchtvaartmaatschappij stelde zelf vorige maand te rekenen op een operationeel verlies van ¤1,3 mrd in de eerste drie maanden.
https://fd.nl/ondernemen/(...)n-zomer-vce1caL90hX2
En Wopke, heb je nog wat steungeld paraat![]()
Cash genoeg de komende twee jaar inderdaad, zeker bij herstel.quote:Op dinsdag 4 mei 2021 08:54 schreef The_stranger het volgende:
[..]
KLM heeft nog steeds niet de garantstelling van Hoekstra aan hoeven spreken. Alleen de lening van 1 miljard is gedeeltelijk gebruikt. Op dit moment is er nog helemaal geen extra steun nodig, ook al zijn de cijfers donderdag verre van goed.
Maar wat verwacht je, geen enkele airline maakt nu winst en met de onnodig strenge eisen die onze overheid, als enige in de hele wereld, zal dat ook nog wel even duren voor KLM.
Maar nogmaals, ondanks het feit dat klm als enige airline in de wereld moet voldoen aan deze extra eisen, is de huidige steun nog steeds meer dan voldoende.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Brussel wil met ¤5 miljoen ontslagen KLM'ers vangnet bieden
Door YTEKE DE JONG
Updated 1 min geleden
31 min geleden in FINANCIEEL
Air France-KLM4.453-2.43%
BRUSSEL - De Europese Commissie wil ¤5 miljoen uittrekken om KLM-personeel dat vanwege de coronacrisis is ontslagen aan een nieuwe baan te helpen.
quote:Het geld is bedoeld om 1200 ontslagen werknemers om te scholen of te helpen een eigen zaak te beginnen, meldt de commissie.
Ook 500 voormalige werknemers van het Finse luchtvaartconcern Finnair kunnen op financiële steun krijgen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.quote:Zij verwacht van het kabinet dat het 3,4 miljoen euro bijlegt.![]()
![]()
https://www.ad.nl/economi(...)-personeel~adb0d0d5/
Nou Wopke draai de geldkraan maar weer open, het begint met een klein bedrag en je mag zelf raden hoe het verder gaat![]()
Ja als er weer steun moet komen dan is het opeens onze KLM en onze Hoogovensquote:Op donderdag 13 mei 2021 00:11 schreef ikweethetookniet het volgende:
Peter Elbers nu bij Beau zit alles weer recht te lullen
Ja dat is e en dikke meevaller voor de Staatquote:
Niet zo veel info vooralsnog maar als ik het goed begrijp is het een procedure probleem, de staatsteun had via Frankrijk moeten lopen omdat het AF/KLM is en nu hebben ze dus eigenlijk van 2 landen staatssteun ontvangen?quote:Op woensdag 19 mei 2021 11:46 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Ja dat is e en dikke meevaller voor de Staat
https://www.telegraaf.nl/(...)atsgaranties-aan-klm
De Staat zal wel aan Ryanair gevraagd hebben of ze even willen gaan protesterenquote:Op woensdag 19 mei 2021 12:22 schreef Tarado het volgende:
[..]
Niet zo veel info vooralsnog maar als ik het goed begrijp is het een procedure probleem, de staatsteun had via Frankrijk moeten lopen omdat het AF/KLM is en nu hebben ze dus eigenlijk van 2 landen staatssteun ontvangen?
Opnieuw onderbouwen dus. Niet zo spannend volgens mij.quote:
Ach, het geeft diegenen met meer mening dan kennis weer een kans de frustraties via de onderbuik te laten ontsnappen.quote:Op woensdag 19 mei 2021 13:24 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Opnieuw onderbouwen dus. Niet zo spannend volgens mij.
En Yteke kan weer wat clickbait artikeltjes typen.quote:Op woensdag 19 mei 2021 13:31 schreef The_stranger het volgende:
[..]
Ach, het geeft diegenen met meer mening dan kennis weer een kans de frustraties via de onderbuik te laten ontsnappen.
Meevallerquote:Op woensdag 19 mei 2021 11:46 schreef michaelmoore het volgende:
Ja dat is e en dikke meevaller voor de Staat
https://www.telegraaf.nl/(...)atsgaranties-aan-klm
quote:KLM hoeft de steun niet onmiddellijk terug te betalen. Het Gerecht van de Europese Unie is doordrongen van de bijzonder schadelijke gevolgen van de pandemie voor de Nederlandse economie. Daarom schort het de gevolgen van de uitspraak op totdat de commissie een nieuw besluit heeft genomen.
Wopke wil alleen schitteren met goed nieuwsquote:Het ministerie van Financiën was nog niet voor commentaar bereikbaar.
Zo acuut is het liquiditeitsprobleem van KLM niet (het omzetten van die lening in agio wat iedereen op voorhand al zag aankomen levert geen centjes op, maar is leuk voor de bankconvenanten).quote:Op donderdag 20 mei 2021 10:14 schreef ikweethetookniet het volgende:
Maar gesprekken over zulke nieuwe steun zullen nu ook moeten wachten op een oplossing uit Brussel voor de eerste hulpronde. dat kan nog maanden duren, tijd die KLM waarschijnlijk niet heeft.
quote:FNV: 700 stewardessen boventallig bij KLM
Air France-KLM4.5161.16%
AMSTERDAM - Luchtvaartmaatschappij kan gedwongen ontslagen voorkomen bij 700 man aan boventallig cabinepersoneel.
Dat meldt vakbond FNV donderdagavond. Het boventallige personeel vertrekt vrijwillig of kan gedetacheerd worden bij KLM-dochters Transavia en KLM Cityhopper.
,,Dankzij die inzet en flexibiliteit hebben we tot op heden gedwongen ontslagen weten te voorkomen. Nu krijgen we het laatste zetje, dankzij de verbeterde vooruitzichten in de luchtvaart is KLM in staat om de adviesaanvraag in te trekken", zegt bestuurder Birte Nelen van FNV Luchtvaart.
BEKIJK OOK:
Heibel bij vakbond KLM-stewardessen
,,Voor FNV Cabine betekent dit dat we licht aan het einde van de tunnel zien en dat we voorzichtig aan herstel durven denken", schrijft de vakbond in een verklaring.
'Geeft hoop'
KLM bevestigt het intrekken van de adviesaanvraag voor gedwongen ontslag. ,,Dit is dus goed nieuws, we zien de eerste tekenen van herstel en dat geeft hoop voor de toekomst. Tegelijkertijd is de COVID-19-situatie nog steeds precair en blijven de ontwikkelingen in de wereld hoogst onzeker.
Daarom gaan we in gesprek met de vakbonden over ruimte voor flexibiliteit", meldt een woordvoerder van KLM.
Banendrama bij Schiphol
Begin januari kondigde KLM aan dat er nog eens 800 tot 1000 banen zouden verdwijnen, boven op het sneuvelen van 5000 banen in 2020.
Toen moest KLM diep ingrijpen als gevolg van de coronacrisis, waardoor het luchtverkeer zwaar terugviel.
Maar dit jaar gaat het herstel langzamer dan verwacht. Nog altijd heeft KLM te maken met zware reisrestricties. De luchtvaartmaatschappij werd in december aan de ketting werd gelegd door het kabinet, die de hele wereld van een negatief reisadvies voorzag.
quote:Geen nieuwe gedwongen ontslagen bij cabinepersoneel KLM
KLM en de vakbonden hebben afgesproken dat er geen gedwongen ontslagen meer vallen bij het cabinepersoneel. Dat is niet meer nodig omdat de luchtvaartmaatschappij de laatste weken het aantal boekingen ziet toenemen.
Het besluit levert baanbehoud op voor ongeveer 700 mensen. De afspraak is bekendgemaakt door de bonden FNV Cabine en de Vereniging Nederlands Cabinepersoneel (VNC).
Er is sinds de bijna volledige terugval van het aantal reizigers vanwege de coronacrisis veel gesneden in het personeelsbestand bij Air France-KLM. Ongeveer een kwart van het cabinepersoneel moest weg. Dat werd vooral bereikt door detachering van personeel bij andere afdelingen, een vrijwillige vertrekregeling en het niet verlengen van jaarcontracten.
Grote opluchting
Nieuwe ontslagen zijn nu dus van de baan door de positieve vooruitzichten voor de luchtvaartsector. Steeds meer mensen krijgen een coronavaccinatie en alhoewel de toekomst onvoorspelbaar is, kan volgens de bonden voorzichtig gedacht worden aan herstel.
De VNC spreekt van "grote opluchting, na de lange, spannende en stressvolle periode over baanbehoud". FNV Cabine ziet "licht aan het eind van de tunnel" en stelt dat KLM'ers die bij de laatste ontslagronde wel weg moesten "als eerste aan de beurt zijn als we weer mensen nodig hebben".
Het kan wel zijn dat cabinemedewerkers van KLM, al dan niet tijdelijk, aan de slag moeten bij dochterbedrijven KLM Cityhopper of Transavia. Vakbond VNC zegt dat er in deze crisistijd echter "keuzes" gemaakt moeten worden. "Daarbij staat 'iedereen aan boord houden bij KLM' met stip op 1. Baanbehoud binnen het korps heeft daarmee de hoogste prioriteit", meldt de bond.
er is toch niks tegen het aanvragen van subsidies van de EU?quote:Op donderdag 10 juni 2021 10:24 schreef ikweethetookniet het volgende:
‘Air France-KLM wilde groene EU-subsidie voor aankoop vliegtuigen’
En nog subsidie ookwaarom ook niet, bonus van Smith
zeker weer gekoppeld aan de hoeveelheid subsidie die hij los krijgt
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.https://www.telegraaf.nl/(...)k-bij-air-france-klm
Als ze het niet redden smijten we er gewoon nog een paar miljard tegenaan![]()
quote:In een recent vraaggesprek met De Telegraaf stelde Kreulen nog een aantal jaren te willen aanblijven bij de luchtvaartmaatschappij. „Toen kon ik dat nog niet zeggen, omdat er over mijn opvolging nog gesproken werd met de medezeggenschap.”
Prima. Kunnen we 20.000 arbeidsmigranten terugsturen! Komt er wat lucht op de huizenmarkt en hoeven wel niet al het groen onder te spitten. Bovendien minder vervuiling, CO2 en overlast. Ik zeg doen!quote:Op donderdag 8 juli 2021 13:11 schreef ikweethetookniet het volgende:
‘Deze EU-maatregel kan Schiphol en KLM 20.000 banen kosten’
De Europese commissie wil een belasting invoeren op kerosine om zo te zorgen voor een schoner milieu. Dit heeft grote gevolgen voor de Europese luchtvaart, vertelt verslaggever Yteke de Jong.
https://www.telegraaf.nl/(...)-20-000-banen-kosten
Lekker bezig weer, Wopke smijt met geld, Europese commissie werkt weer de andere kant op![]()
Overleggen misschien een![]()
Ik denk dat de belastingbetaler al genoeg in deze bodemloze put gegooid heeft.quote:Op donderdag 10 juni 2021 10:24 schreef ikweethetookniet het volgende:
‘Air France-KLM wilde groene EU-subsidie voor aankoop vliegtuigen’
Air France-KLM en Airbus zouden een beroep hebben willen doen op de groene stimuleringsfondsen van de Europese Unie voor de aanschaf van nieuwe vliegtuigen. Dat staat in vrijgegeven documenten van klimaatlobbywaakhond InfluenceMap.
De bedrijven voerden in documenten en presentaties aan dat de uitstoot van vliegtuigen kan worden verminderd als oude modellen vervangen worden voor efficiëntere nieuwe vliegtuigen. Daarvoor zou dan de steun vanuit, de door de belastingbetaler gefinancierde, stimuleringsmaatregelen nodig zijn.
Dat vind ik ookquote:Op donderdag 8 juli 2021 14:52 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ik denk dat de belastingbetaler al genoeg in deze bodemloze put gegooid heeft.
Al 10 jaar voor Wopke zijn investering deed had hij kunnen weten dat geld aan KLM geven een kutidee was.quote:Op donderdag 8 juli 2021 13:11 schreef ikweethetookniet het volgende:
‘Deze EU-maatregel kan Schiphol en KLM 20.000 banen kosten’
De Europese commissie wil een belasting invoeren op kerosine om zo te zorgen voor een schoner milieu. Dit heeft grote gevolgen voor de Europese luchtvaart, vertelt verslaggever Yteke de Jong.
https://www.telegraaf.nl/(...)-20-000-banen-kosten
Lekker bezig weer, Wopke smijt met geld, Europese commissie werkt weer de andere kant op![]()
Overleggen misschien een![]()
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.quote:Hoe groot het verlies is, maakt de luchtvaartmaatschappij vrijdag bekend. Dan worden de cijfers over het tweede kwartaal gepubliceerd. Air France-KLM zal in dat kwartaal een nettoverlies lijden van ¤1,34 mrd, zo is de gemiddelde verwachting van een groep van achttien financieel analisten. Dat zou een fractie beter zijn dan in de eerste drie maanden van 2021. De teller van de groep staat na zes maanden al op een nettoverlies van circa ¤2,8 mrd. Dankzij ruim ¤10 mrd aan door de Franse en Nederlandse overheid gegarandeerde leningen, weet de groep te overleven.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Waar vrijdag ook met meer dan gemiddelde belangstelling naar zal worden gekeken, zijn de afzonderlijke resultaten van de twee partners: Air France en KLM. Die lopen al langere tijd uiteen. In het eerste kwartaal leed het grotere Air France een verlies van ¤840 mln, terwijl bij KLM het verlies ‘slechts' ¤337 mln bedroeg.https://fd.nl/ondernemen/(...)len-diep-in-het-roodquote:Dat KLM al tijden de best presterende maatschappij is binnen de holding en dat Air France er onvoldoende in slaagt de kosten te drukken, belast de samenwerking binnen de groep.
Wopke blijft gewoon geld pompen![]()
![]()
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Volgens de nieuwssite, die zich baseert op insiders, zou vooral ADP moeilijk hebben gedaan door een groter aandeel te vragen. ADP is de afgelopen jaren veel sterker in waarde gestegen dan Schiphol, waardoor de verhoudingen niet meer zouden kloppen.
https://fd.nl/ondernemen/(...)en-samenwerking-stop
Maar geldkraan blijft wel open![]()
![]()
![]()
Eerder dit jaar verleenden Frankrijk en andere aandeelhouders al extra financiële hulp voor Air France-KLM, nadat Parijs en Den Haag in 2020 voor 10,4 miljard euro aan leningen en kredietgaranties hadden toegezegd. Afgelopen voorjaar werd een deel van de Franse leningen, ¤3 miljard, omgezet eigen vermogen. Daarnaast werd er 1 miljard aan nieuw kapitaal opgehaald voor Air France KLM.quote:Ook is er extra overheidssteun nodig. Nederland spreekt met de Europese Commissie over de voorwaarden voor een nieuw steunpakket voor KLM, en Zaat weet te vertellen dat de signalen over een akkoord erg hoopvol zijn. Er is extra kapitaal nodig, aangezien de schulden van Air France-KLM de eigen bezittingen nog altijd met 3,6 miljard euro overschrijden.
Het concern durft nog niet verder te kijken dan oktober, op de verwachting na dat de capaciteit zich pas in 2024 weer op het peil van 2019 zal bevinden.quote:Maar een vooruitzicht voor de rest van het jaar durft topman Benjamin Smith niet te geven.
https://www.parool.nl/ams(...)an-oktober~bc965f97/quote:De operatie om de miljardenschuld terug te brengen die KLM opbouwt omdat het een miljard euro van de Nederlandse staat en 2,4 miljard van banken kan lenen, ligt momenteel stil. Onderhandelingen daarover met de Europese Commissie, die eist dat KLM vliegrechten op Schiphol inlevert in ruil voor een groter staatsbelang, staan al weken in de koelkast.
2020 is een apart jaar.quote:Op vrijdag 30 juli 2021 09:27 schreef ikweethetookniet het volgende:
Over heel 2020 leed de combinatie van Air France en KLM een recordverlies van ruim 7 miljard euro
https://nos.nl/artikel/23(...)-voor-air-france-klm
Gewoon geld blijven pompen
quote:Op woensdag 28 juli 2021 20:43 schreef ikweethetookniet het volgende:
Schiphol en luchthaven Parijs zetten samenwerking stop
Luchthavenuitbater Royal Schiphol Group en Aéroports de Paris (ADP) beëindigen hun samenwerking. De huidige overeenkomst loopt tot eind november en wordt daarna niet verlengd. Dat maakt Royal Schiphol Group bekend via zijn website.Dit bericht heeft toch niks met een (externe) geldkraan te maken.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Volgens de nieuwssite, die zich baseert op insiders, zou vooral ADP moeilijk hebben gedaan door een groter aandeel te vragen. ADP is de afgelopen jaren veel sterker in waarde gestegen dan Schiphol, waardoor de verhoudingen niet meer zouden kloppen.
https://fd.nl/ondernemen/(...)en-samenwerking-stop
Maar geldkraan blijft wel open![]()
![]()
https://www.parool.nl/ned(...)rheidsgeld~b8f8a427/quote:Op vrijdag 30 juli 2021 09:27 schreef ikweethetookniet het volgende:
Over heel 2020 leed de combinatie van Air France en KLM een recordverlies van ruim 7 miljard euro
https://nos.nl/artikel/23(...)-voor-air-france-klm
Gewoon geld blijven pompen
KLM moet nog geld overmaken naar Air France , voor steunquote:Op zaterdag 31 juli 2021 14:04 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
https://www.parool.nl/ned(...)rheidsgeld~b8f8a427/
quote:Vertraging herstel
De luchtvaartmaatschappij zegt te 'begrijpen' dat de steun niet eeuwig kan voortduren, maar dat er toch nog hulp nodig is. ,,
KLM is blij met de opening die kabinet heeft geboden om in het vierde kwartaal een aantal ondersteunende regelingen voor zwaar getroffen sectoren in stand te houden.
KLM pleit voor een passende invulling van aanvullende steunmaatregelen", aldus de zegsvrouw.
Vorig jaar ging men voor dit jaar uit van een operatie van 70% ten opzichte van voor de coronapandemie. Tot nu toe is dat ongeveer 50%. ,,Dit vertraagt het herstel in 2021 en 2022 aanzienlijk."
Dit kan gevolgen hebben voor het aflossen van de lening van ¤3,4 miljard van banken en de Nederlandse Staat. Ook kan het zijn dat KLM opnieuw moet ingrijpen in de organisatie.
Sywert ben jij hetquote:Op dinsdag 31 augustus 2021 11:52 schreef michaelmoore het volgende:
https://www.telegraaf.nl/(...)lende-steun-is-nodig
Mam , mag ik nog een paar miljard euro om aan mijn Franse broer te geven?
Maar ja had gezegt dat j e nu zonder steun kon /?quote:Op dinsdag 31 augustus 2021 13:23 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
Sywert ben jij het![]()
Wopke hier:Geen probleem, maar vergeet je niet een bijdrage aan de cda kas
O ja, jij wel maar die aangenomen Franse vader van je nietquote:KLM kan binnenkort zonder overheidsgeld verder.
Het bedrijf is volgens topman Pieter Elbers sterk genoeg om de miljardenleningen die vorig jaar werden geregeld, goeddeels te laten liggen.
Vanaf oktober kan KLM overleven zonder NOW-loonsteun.
quote:Op dinsdag 31 augustus 2021 14:30 schreef michaelmoore het volgende:
Maar ja had gezegt dat j e nu zonder steun kon /?
Ja maar dan komt er een parlementaire enquęte en is er nog een schandaal voor Wopkequote:Op zaterdag 2 oktober 2021 20:55 schreef Derrazi het volgende:
18 miljard schuld. Beter opdoeken die toko. Vrije markt lost het wel op
Zijn de Fransen veel te trots voor joh.quote:Op zaterdag 2 oktober 2021 20:55 schreef Derrazi het volgende:
18 miljard schuld. Beter opdoeken die toko. Vrije markt lost het wel op
Die Fransen blijven de KLM leeg zuigen zolang het kanquote:Op zaterdag 2 oktober 2021 21:01 schreef Drekkoning het volgende:
Zijn de Fransen veel te trots voor joh.
/32000 werknemers (van piloot tot afwasser) = bijna ¤55.000 de neus.quote:Op zaterdag 2 oktober 2021 20:29 schreef ikweethetookniet het volgende:
KLM heeft voor 1,7 miljard euro aan NOW-steun aangevraagd
De staatquote:Op zaterdag 2 oktober 2021 21:02 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
Die Fransen blijven de KLM leeg zuigen zolang het kan
quote:Op zaterdag 2 oktober 2021 21:06 schreef myShizzle het volgende:
[..]
/32000 werknemers (van piloot tot afwasser) = bijna ¤55.000 de neus.
Voor een commercieel zeer vervuilend (psssst, én coronaverspreidend) bedrijf waar we met z'n allen voor nog geen 6% eigenaar zijn.
Knettergek
De staat kan gratis lenen, of tegen negatieve rente, om KLM geld over te maken.quote:Op zaterdag 2 oktober 2021 21:14 schreef Derrazi het volgende:
[..]
De staat
En de staat zuigt de belastingbetaler leeg
Dat nationalistische leeft bij domme mensen heel ergquote:Op zaterdag 2 oktober 2021 21:06 schreef myShizzle het volgende:
[..]
/32000 werknemers (van piloot tot afwasser) = bijna ¤55.000 de neus.
Voor een commercieel zeer vervuilend (psssst, én coronaverspreidend) bedrijf waar we met z'n allen voor nog geen 6% eigenaar zijn.
Knettergek
en dat is?quote:Op zaterdag 2 oktober 2021 21:21 schreef BasEnAad het volgende:
Het is een ander mechanisme dat er voor zorgt dat de belastingdruk hier zo hoog is.
Frank Oranje van Pels Rijcken kon het ook een tijdjequote:Op zaterdag 2 oktober 2021 21:23 schreef Derrazi het volgende:
Geld is niet gratis
Kan jij geld printen?
Alleen de banken kunnen dat
Als overheid geld wil lenen, kost dat niets. Rente is de prijs van geld.quote:Op zaterdag 2 oktober 2021 21:23 schreef Derrazi het volgende:
[..]
Geld is niet gratis
Kan jij geld printen?
Alleen de banken kunnen dat
En wie betaalt die rente?quote:Op zaterdag 2 oktober 2021 21:27 schreef BasEnAad het volgende:
[..]
Als overheid geld wil lenen, kost dat niets. Rente is de prijs van geld.
Dat is politiek gedreven. Daarmee wil de overheid de concurrentiepositie van Nederland verbeteren of ons gedrag veranderen. De overheid verdeelt ons geld en die kiest er voor dat weg te laten vloeien naar kapitaal of naar het buitenland. Voor de overheid is geld een middel, voor de normale burger een pure noodzaak om de rekeningen te betalen.quote:
kloptquote:
Oh jazeker! Maar daar verandert een lening aan KLM helemaal niks aan. Met deze rente moeten we het doen.quote:Op zaterdag 2 oktober 2021 21:29 schreef Derrazi het volgende:
[..]
En wie betaalt die rente?
Juist ja de spaarders.
Momenteel is dat bijna niet te doen natuurlijk met de lage loads. Wellicht na COVID weer wat meer direct, maar op kleinere bestemmingen krijg je een A350 niet gevuld natuurlijk.quote:Op zaterdag 2 oktober 2021 21:30 schreef Fer het volgende:
Hub en Spoke is toch van vroeger en de A380?
Iedereen wil tegenwoordig een directe lijn met de A350 of 787.
quote:”Ineens wordt hij door het Franse kamp naar voren geschoven voor de bestuurszetel, terwijl er geen draagvlak voor hem is vanuit KLM”, laat een ingewijde aan de Telegraaf weten. ”De telefoon heeft roodgloeiend gestaan in de afgelopen week vanwege alle opwinding bij KLM.”
quote:Hoekstra hoopte bovendien het bestuur te hervormen en verkleinen, maar dat liep op niets uit.
https://www.telegraaf.nl/(...)lle-herkapitalisatiequote:Hierdoor komt druk op het kabinet, die nog steeds geen duidelijkheid heeft gegeven over de schuldomzetting van ¤1 miljard bij KLM.
Biokerosine duur voor KLMquote:;Als Nederland verder gaat dan EU, dan is het risico dat de nationale luchtvaartsector het moeilijker zal krijgen. In een land dat zo klein als Nederland is het handiger om zich aan te sluiten bij Europese regels”, legt hij uit aan de Telegraaf.
We gaan terug naar de 18-e eeuw van Nederland. Aan de ene kant de rijke renteniers vanwege erfenissen, en aan de andere kant de straatarmen.quote:Op zaterdag 2 oktober 2021 21:31 schreef Derrazi het volgende:
Dus spaarders verplaatsen hun geld in aandelen, crypto of huizen. De schuldenindustrie wordt groter en is voor toekomstige generaties die armer worden elke dag.
De VS is technisch failliet en het is realistisch te noemen dat ze volgende maand hun schulden niet meer kunnen betalen want de conservatieven willen hoe dan ook een burgeroorlog
Hub en spoke bestond al lang voor de A380 en zal de A380 ook lang overleven. Je kunt namelijk niet overal een directe lijn aanbieden, omdat dat niet rendabel is te krijgen. En als je het wel doet, dan gaat de klant zelf op zoek naar een goedkoper ticket en accepteren ze toch een overstap, want 100 euro bespaard.quote:Op zaterdag 2 oktober 2021 21:30 schreef Fer het volgende:
Hub en Spoke is toch van vroeger en de A380?
Iedereen wil tegenwoordig een directe lijn met de A350 of 787.
Er wordt geen geld 'ingepompt', de KLM leent geld. Tegen 8% rente. Dus de Nederlandse Staat (en dus de belastingbetaler) wordt er uiteindelijk beter van.quote:Op donderdag 7 oktober 2021 19:24 schreef voetbalmanager2 het volgende:
We kunnen beter nu de stekker uit de life support van KLM trekken in plaats van nog jaren zo doorgaan en er ieder jaar opnieuw geld in te moeten pompen.
Geleend geld komt niet terug als het bedrijf waaraan je het leent failliet gaat. Bovendien lijkt de kans groot dat onze overheid weer geld mag uitlenen op korte termijn of hun lening (gedeeltelijk) af mag waarderen.quote:Op donderdag 7 oktober 2021 20:13 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
[..]
Er wordt geen geld 'ingepompt', de KLM leent geld. Tegen 8% rente. Dus de Nederlandse Staat (en dus de belastingbetaler) wordt er uiteindelijk beter van.
Post corona hoeft er geen geld meer in. Beter dus nog even blijven ondersteunen. Vooralsnog is er pas 1/3e van de faciliteit gebruikt überhaupt.quote:Op donderdag 7 oktober 2021 19:24 schreef voetbalmanager2 het volgende:
We kunnen beter nu de stekker uit de life support van KLM trekken in plaats van nog jaren zo doorgaan en er ieder jaar opnieuw geld in te moeten pompen.
Maar er is geen reden om aan te nemen dat KLM failliet gaat. De KLM was een gezond bedrijf dat goed geld verdiende voor de corona-crisis en het al zeker 3 decennia heeft gedaan zonder 'staatssteun'. Alleen als de gehele luchtvaartsector helemaal niet meer van de grond komt, zou dat een mogelijk scenario zijn.quote:Op donderdag 7 oktober 2021 20:33 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Geleend geld komt niet terug als het bedrijf waaraan je het leent failliet gaat.
Je moet blijkbaar wel een rare naam hebben om je bij KLM in het topkader te begeven..quote:Op donderdag 7 oktober 2021 11:17 schreef ikweethetookniet het volgende:
Terence Tilgenkamp
Mathi Bouts
Jochem Sturkenhout-van Diepen
Dario Fucci
Inderdaad om tequote:Op vrijdag 8 oktober 2021 19:57 schreef Bart2002 het volgende:….
Maar inderdaad schaamteloos +- 55.000 euro de man aan steun aanvragen. Het kan niet op. Dan ben je tenminste even ingedekt op andermans kosten. Dit prachtige bedrijf dienen we wel in de lucht te houden.Tegen elke prijs mensen.
quote:Op vrijdag 8 oktober 2021 20:09 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
Inderdaad om teen als de energie tarieven stijgen zetten we gewoon de bijstands moeders in de kou
Zo doe je dat![]()
De kans dat die "lening", voor zover getrokken, niet in kapitaal of één of ander hybride exoot wordt geconverteerd is natuurlijk nihil.quote:Op donderdag 7 oktober 2021 20:13 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
Er wordt geen geld 'ingepompt', de KLM leent geld. Tegen 8% rente.
Waar heb ik dat eerder gehoordquote:Op donderdag 7 oktober 2021 20:13 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
Er wordt geen geld 'ingepompt', de KLM leent geld. Tegen 8% rente. Dus de Nederlandse Staat (en dus de belastingbetaler) wordt er uiteindelijk beter van.
Geen idee. Niet bij KLM.quote:Op vrijdag 8 oktober 2021 22:04 schreef ikweethetookniet het volgende:
Waar heb ik dat eerder gehoord![]()
KLM heeft ¤3,8 miljard aan leningen en coronasteun ontvangenquote:Op donderdag 8 juli 2021 14:52 schreef LXIV het volgende:
..Ik denk dat de belastingbetaler al genoeg in deze bodemloze put gegooid heeft.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Scheiding Air France en KLM
De PVV wilde een maand geleden weten hoe het stond naar een onderzoek naar een scheiding tussen Air France en KLM. Volgens de minister is de motie uitgevoerd door de Kamer vertrouwelijk bij te praten op dit onderwerp.quote:„Het kabinet is van mening dat de toekomst van KLM het beste geborgd is binnen de holding Air France KLM, waarbinnen KLM op veel terreinen zelfstandig opereert”, zo meldt Hoekstra.![]()
![]()
![]()
De coronacrisis heeft er voor gezorgd dat KLM en Air France op dit moment concurrenten in eigen huis zijn. Beiden willen zo veel mogelijk passagiers naar hun eigen hubs te trekken. Topman Ben Smith wil van Air France het A-merk maken, dus de routes met veel zakelijk verkeer. Dit kan ten koste gaan van het aantal frequenties op Schiphol.quote:De holding trok zich vorige week niets aan van de voordracht van de KLM-ondernemingsraad voor een bestuursfunctie bij Air France KLM.![]()
![]()
![]()
Minister Hoekstra laat beslissingen over het bestemmingennetwerk aan KLM![]()
, na vragen van GL over vluchten naar Düsseldorf en Brussel. Op deze vluchten zitten reizigers die overstappen op intercontinentale vluchten. Als aandeelhouder heeft Hoekstra geen vragen gesteld
![]()
aan de directie over het verminderen of schrappen van vluchten naar deze bestemmingen.
https://www.telegraaf.nl/(...)oronasteun-ontvangen
• Hij laat beslissingen over aan KLM
• Hij stelt geen vragen als aandeelhouder
• Pompt er wel 3.8 miljard in
• Voordracht van de KLM wordt genegeerd
En dan roept dat sujet nog:
Ik ben meer een bestuurder dan een politicus![]()
![]()
Dan heb ik nieuws voor je Wopke, je bent geen van beide
Wat je wel bent
• Brallende corpsbal
• Gierend incompetent
• Verdachte in strafrechterlijk onderzoek
• Partijleider van 5 zetels
• Een jurist die zich meer had moeten verdiepen in zijn buitenlandse zaakjes, erger falen als jurist kan niet
Geld vandaanquote:Aan het eind van het derde kwartaal was het eigen vermogen van Air France KLM ¤3,8 miljard negatief, en dat loopt nog verder op vanwege het verlies over het vierde kwartaal. Er moet naar schatting ¤4 tot ¤6 miljard bij om tot een gezonde verhouding te komen tussen eigen vermogen en schuld.
Jeetje, dat is wel een flinke ontslagvergoeding voor Elbersquote:Op donderdag 13 januari 2022 21:17 schreef tripel7 het volgende:
Heeft KLM al het nummer van Kaag, of stuurt Wopke de tikkies voor 'weer ff een paar miljard' door?
Functie Elbersquote:Op donderdag 13 januari 2022 21:06 schreef ikweethetookniet het volgende:
KLM verliest met vertrek Elbers geliefde baas en vechter
AMSTERDAM - Met het vertrek van topman Pieter Elbers (51) verliest KLM een voorvechter van de laatste zelfstandigheid van de luchtvaartmaatschappij. Zijn vertrek wordt volgens insiders aangegrepen om KLM verder uit te kleden.![]()
Het vertrek van Elbers per mei volgend jaar komt op zich niet onverwacht, maar de aankondiging is vroeg. Donderdag besloot de raad van commissarissen van KLM dat Elbers geen derde termijn krijgt. Die kans leek al niet groot.
Topman Benjamin Smith van moedermaatschappij Air France KLM in Parijs wilde drie jaar geleden al van Elbers af. Het kabinet moest er toen aan te pas komen om de herbenoeming af te dwingen.![]()
![]()
https://www.telegraaf.nl/(...)efde-baas-en-vechter
Weer een succes van Wopke![]()
![]()
Gelukkig is Wopke nu minister van buza dus kan hij gelijk ff naar Parijs om hun de waarheid te zeggenquote:
Dat kan je van Wopke niet zeggenquote:Op vrijdag 14 januari 2022 00:06 schreef kurk_droog het volgende:
Doodsteek voor klm dit, zonde, de man heeft het ontzettend goed gedaan.
die man heeft het zeker goed gedaan!!quote:Op vrijdag 14 januari 2022 00:06 schreef kurk_droog het volgende:
Doodsteek voor klm dit, zonde, de man heeft het ontzettend goed gedaan.
Dat ze elkaar de hand niet schudden is prima. Doen ze dat wel dan gaan de hyena's van de pers natuurlijk weer vallen over "kijk eens wat ze doen in deze coronatijden!1!!!"quote:Op vrijdag 14 januari 2022 00:03 schreef ikweethetookniet het volgende:
Gęnant: topmannen Air France-KLM weigeren hand te schudden![]()
Een gęnant moment bij de perspresentatie van Air France-KLM vandaag. Tot vijf keer toe vragen verslaggevers of topmannen Ben Smith en Pieter Elbers elkaar de hand willen schudden. Er gebeurt helemaal niets.![]()
![]()
![]()
https://www.rtlnieuws.nl/(...)ren-hand-te-schudden
Filmpje in de link maar gelukkig gaat hij in goed overleg weg![]()
![]()
![]()
Champagne niet aan te slepen dus bij air france
Antwoord:quote:Op vrijdag 14 januari 2022 11:14 schreef tjoptjop het volgende:
Dat ze elkaar de hand niet schudden is prima. Doen ze dat wel dan gaan de hyena's van de pers natuurlijk weer vallen over "kijk eens wat ze doen in deze coronatijden!1!!!"
..Is hij weggestuurd door de RvC van KLM, of van Air France KLM?
quote:De Raad van Commissarissen van KLM stelt dat 'na goed overleg' is besloten Elbers niet voor een derde termijn op te laten gaan
Aha vanuit Parijs dus. Ik weet niet of KLM eigenlijk nog een aparte RvC heeft.quote:Op vrijdag 14 januari 2022 13:11 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
Antwoord:
Elbers weg bij KLM: ‘Het was oorlog op alle fronten’![]()
Pieter Elbers vertrekt als president-directeur bij KLM. Het is een schok voor de duizenden personeelsleden van de luchtvaartmaatschappij. Verslaggever Yteke de Jong legt uit waarom dit besluit nu is genomen.
https://www.telegraaf.nl/(...)rlog-op-alle-fronten
![]()
![]()
quote:Op vrijdag 14 januari 2022 13:19 schreef tjoptjop het volgende:
[..]
Ik weet niet of KLM eigenlijk nog een aparte RvC heeft.
Tja, het is maar de vraag of KLM ooit zo groot heeft kunnen groeien zonder die holding.quote:Echt wat een kapitale fout is dat destijds met Air France geweest zeg, pffff.
Is me nou niet helemaal duidelijk vanuit door wie hij weggestuurd is. De ene bron zegt RvC KLM, de ander weer vanuit Parijs (of zit de RvC van KLM daarquote:
Was ook wel een lastige tijd toen. Het blijft koffiedik kijken maar denk dat het met een andere partner beter was gelopen. Nederland en Frankrijk matcht toch niet echt qua cultuur.quote:Tja, het is maar de vraag of KLM ooit zo groot heeft kunnen groeien zonder die holding.
RvC KLM wil niet verlengen. Sommige zeggen dat dat vanuit Frankrijk is aangestuurd maar dat complot volg ik niet helemaal. Yteke is sowieso een onbetrouwbare bron als het op KLM aankomt, haar artikelen staan altijd vol met speculaties en hearsay.quote:Op vrijdag 14 januari 2022 13:31 schreef tjoptjop het volgende:
[..]
Is me nou niet helemaal duidelijk vanuit door wie hij weggestuurd is. De ene bron zegt RvC KLM, de ander weer vanuit Parijs (of zit de RvC van KLM daar)
[..]
Was ook wel een lastige tijd toen. Het blijft koffiedik kijken maar denk dat het met een andere partner beter was gelopen. Nederland en Frankrijk matcht toch niet echt qua cultuur.
Er is toch maar 1 reden om die man weg te krijgen en dat is Franse invloed? Klm is kleiner maar qua financiën groter dan Air France.. Die willen gewoon meer macht dus er komt straks een joker die geen KLM hart heeft zoals Elbers. Jammer dit.quote:Op vrijdag 14 januari 2022 13:32 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
RvC KLM wil niet verlengen. Sommige zeggen dat dat vanuit Frankrijk is aangestuurd maar dat complot volg ik niet helemaal. Yteke is sowieso een onbetrouwbare bron als het op KLM aankomt, haar artikelen staan altijd vol met speculaties en hearsay.
Maar wat is de KLM RvC gebaat bij meer Franse invloed dan? Overigens dikke kans dat Pieter Bootsma doorschuift. Je zal echt niet opeens iemand met Franse connecties op de CEO-stoel plaats zien nemen.quote:Op vrijdag 14 januari 2022 15:16 schreef kurk_droog het volgende:
[..]
Er is toch maar 1 reden om die man weg te krijgen en dat is Franse invloed? Klm is kleiner maar qua financiën groter dan Air France.. Die willen gewoon meer macht dus er komt straks een joker die geen KLM hart heeft zoals Elbers. Jammer dit.
En nu? Verbieden ze in het buitenland te wonenquote:Op vrijdag 21 januari 2022 20:12 schreef tripel7 het volgende:
Wel vinden dat er miljarden steun aan je commerciële bedrijf gegeven moeten worden, maar ondertussen ontduiken piloten bij klm nog steeds massaal belasting: https://nos.nl/l/2413981
Lekker in Spanje wonenquote:Op vrijdag 21 januari 2022 20:29 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
En nu? Verbieden ze in het buitenland te wonen
Nederland spreekt dit toch zelf af in hun belastingverdragen.
En overigens wonen er ook genoeg stewardessen in het buitenland, mooie frame weer.
Het gaat niet om de fiscale behandeling, maar om de facilitering van woon-werkverkeer - en daarmee mogelijk tot bewuste belastingontwijking door medewerkers - door KLM. Daar kan je precies niets mee, want die mensen kunnen ook daar wonen om heel andere redenen en (dat constateert de staat ook zelf) je kan niet van KLM verwachten dat ze daar individueel op toetsen. Dus moet er "gezocht worden naar een generieke oplossing"; ik vermoed een beperking van die woon-werkvergoeding of fiscalisering daarvan; belastingparadijzen uitzonderen voor zo'n vergoeding lijkt me een lastige.quote:Op vrijdag 21 januari 2022 20:29 schreef Drekkoning het volgende:
En nu? Verbieden ze in het buitenland te wonen
Nederland spreekt dit toch zelf af in hun belastingverdragen.
Ja maar dat is een standaard secundaire arbeidsvoorwaarde die je bij elke airline terugziet, helemaal niet gericht op het faciliteren van belastingontwijking.quote:Op vrijdag 21 januari 2022 20:42 schreef nostra het volgende:
[..]
Het gaat niet om de fiscale behandeling, maar om de facilitering van woon-werkverkeer - en daarmee mogelijk tot bewuste belastingontwijking door medewerkers - door KLM. Daar kan je precies niets mee, want die mensen kunnen ook daar wonen om heel andere redenen en (dat constateert de staat ook zelf) je kan niet van KLM verwachten dat ze daar individueel op toetsen. Dus moet er "gezocht worden naar een generieke oplossing"; ik vermoed een beperking van die woon-werkvergoeding of fiscalisering daarvan; belastingparadijzen uitzonderen voor zo'n vergoeding lijkt me een lastige.
Dat is an sich geen reden voor de staat om niet een bepaalde inspanning van KLM te vereisen natuurlijk. Het kan ook iets heel lafs worden als een verklaring van medewerkers of iets dergelijks.quote:Op vrijdag 21 januari 2022 20:51 schreef Drekkoning het volgende:
Ja maar dat is een standaard secundaire arbeidsvoorwaarde die je bij elke airline terugziet, helemaal niet gericht op het faciliteren van belastingontwijking.
Sterker nog, dat soort regelingen bestonden al ruim voordat de belastingverdragen veranderden en de plaats van betalen verschoof naar woonland.
Maarja ik word er nogal krielig van als werkgevers gaan besluiten waar een werknemer mag wonen.quote:Op vrijdag 21 januari 2022 21:02 schreef nostra het volgende:
[..]
Dat is an sich geen reden voor de staat om niet een bepaalde inspanning van KLM te vereisen natuurlijk. Het kan ook iets heel lafs worden als een verklaring van medewerkers of iets dergelijks.
quote:Op vrijdag 21 januari 2022 20:12 schreef tripel7 het volgende:
Wel vinden dat er miljarden steun aan je commerciële bedrijf gegeven moeten worden, maar ondertussen ontduiken piloten bij klm nog steeds massaal belasting: https://nos.nl/l/2413981
Dat laatste is altijd de norm blijkbaar. Of het verboden is. Het morele kompas en ethisch besef is zoals gewoonlijk ver te zoeken.quote:In zijn rapport schrijft hij dat KLM hem heeft gemeld dat "slechts een zeer klein deel van het personeel in het buitenland" woont en dat dat niet illegaal is.
Nee natuurlijk weer niet. Dat blind verdedigen van de status quo kunnen we altijd wel aan jou overlaten.quote:
Dat eerste gebeurt ook niet, dat tweede vind ik een lastige: enerzijds kan ik het als eis vanuit de overheid richting bedrijf wel begrijpen, maar vanuit het bedrijf richting werknemer wordt het een lastige. Anderzijds hebben ze dat in de primaire voorwaarden ook voor elkaar weten te krijgen, dus tja.quote:Op vrijdag 21 januari 2022 21:31 schreef Drekkoning het volgende:
Maarja ik word er nogal krielig van als werkgevers gaan besluiten waar een werknemer mag wonen.
Zelfde geldt voor inperken van arbeidsvoorwaarden in opdracht van de overheid. Je kan wel aan de gang blijven.
Ja bedoel ik, er is al 20% af, dus moet je nou ook nog de secundaire voorwaarden afpakken om goedkoop mee te mogen reizen? Omdat er wellicht mensen naar het buitenland gaan voor een gunstiger belastingklimaat?quote:Op vrijdag 21 januari 2022 21:53 schreef nostra het volgende:
[..]
Dat eerste gebeurt ook niet, dat tweede vind ik een lastige: enerzijds kan ik het als eis vanuit de overheid richting bedrijf wel begrijpen, maar vanuit het bedrijf richting werknemer wordt het een lastige. Anderzijds hebben ze dat in de primaire voorwaarden ook voor elkaar weten te krijgen, dus tja.
Mensen moeten dus in Nederland blijven wonen omdat de regering heeft besloten dat ze in het land van inwoning belasting af moeten dragen?quote:Op vrijdag 21 januari 2022 21:41 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
[..]
Dat laatste is altijd de norm blijkbaar. Of het verboden is. Het morele kompas en ethisch besef is zoals gewoonlijk ver te zoeken.
https://nieuws.klm.com/cijfers-vierde-kwartaal-en-2021-klm-groep/quote:Deze cijfers laten de veerkracht van KLM zien. Na bijna twee jaar crisis zet het herstel dat in het derde kwartaal van 2021 zichtbaar werd zich in het vierde kwartaal door, dankzij de loyaliteit van onze klanten en de enorme inzet van KLM-collega’s. Dat geeft energie voor de lange weg naar volledig herstel die nog voor ons ligt. Ik heb er alle vertrouwen in dat ons dat gaat lukken.
President-directeur Pieter Elbers, KLM
Jij hebt het over AF-KLM, Elbers over KLM. KLM heeft een redelijk laatste kwartaal gedraaid, zeker gezien de huidige omstandigheden.quote:Op zondag 6 maart 2022 14:06 schreef ikweethetookniet het volgende:
Cijfers vierde kwartaal en 2021 KLM Groep
[..]
https://nieuws.klm.com/cijfers-vierde-kwartaal-en-2021-klm-groep/
Wat een verneukerij weer![]()
Download de cijfers zelf ff
https://nieuws.klm.com/download/1140814/q4and2021results.pdf
Pagina 10:
Het negatieve eigen vermogen is opgelopen van 9.9 naar 12.5 miljard![]()
In 2021 dus 2.6 miljard verloren= 7 miljoen per dag
Gewoon doorgaan met geld pompen![]()
![]()
Klopt, al zijn dat zaken die niet enkel (AF-)KLM raken.quote:Op maandag 7 maart 2022 08:04 schreef raptorix het volgende:
En de verliezen zullen de komende tijd nog hoger worden, dure brandstof en ik denk flink wat export wat mis loopt, volgens mij exporteert Nederland bijvoorbeeld veel bloemen naar Rusland, dat gaat allemaal per vliegtuig.
Ah wist dat niet, ik heb veel voor de luchtvaartindustrie gewerkt en destijds was cargo juist wel belangrijk, overigens zal Maintenance die naar mijn weten altijd winstgevend was ook flink minder werk hebben.quote:Op maandag 7 maart 2022 08:32 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Klopt, al zijn dat zaken die niet enkel (AF-)KLM raken.
Cargo is bijvoorbeeld niet meer een main focus, dat zal meer gevoeld worden door andere clubs.
Ik vrees dat ze ook geen langdurige prijscontracten hebben mbt brandstof, gezien de verliezen met Covid en de lage prijs van olie de afgelopen periode kan dat wel eens heel pijnlijk worden.quote:Op maandag 7 maart 2022 08:56 schreef Drekkoning het volgende:
Over de brandstofprijzen gesproken, schijnt dat de KLM regiokisten nu extra tanken in bijvoorbeeld UK en zelfs Polen, zodat ze op Amsterdam niet of minder getankt hoeven te worden.
Dat is redelijk ongekend.
En dan Airfrance dreigen op te heffen, dan dwingen we Frankrijk het op te kopen voor 5 miljardquote:Op maandag 7 maart 2022 09:48 schreef ikweethetookniet het volgende:
Koers nu 3,06 euro
400 miljoen aandelen uitstaande
1 miljard koop je die hele toko![]()
Gelukkig hebben we al 9,9% kostte alleen wel 750 miljoen![]()
![]()
Wopke sla je slag, aankoopprijs middelen
Dat is niet hoe aandelen werken hčquote:Op maandag 7 maart 2022 09:48 schreef ikweethetookniet het volgende:
Koers nu 3,06 euro
400 miljoen aandelen uitstaande
1 miljard koop je die hele toko![]()
Gelukkig hebben we al 9,9% kostte alleen wel 750 miljoen![]()
![]()
Wopke sla je slag, aankoopprijs middelen
Gelukkig hebben we Wopke, die weet wel hoe het werktquote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.https://www.telegraaf.nl/(...)log-in-oekraine-door
We worden nog verder uitgekleed door die Fransen en blijven maar geld pompen![]()
![]()
![]()
Wachten is nu op Kaag die er helemaal geen reet van begrijpt![]()
En Wopke die zich niet aan de regels houdtquote:Op vrijdag 25 maart 2022 10:54 schreef Drekkoning het volgende:
https://www.telegraaf.nl/(...)en-bij-loonoffer-klm
Goh.
Drie keer raden wat dit gaat betekenen voor de komende CAO-onderhandelingen
Het is natuurlijk maar net aan wie je het vraagt, maar grote kans dat je zonder de Fransen helemaal geen KLM meer had gehad, en als ze het wel hadden overleefd dan waren ze zeker niet de speler geweest die ze vandaag de dag zijn.quote:Op vrijdag 25 maart 2022 11:37 schreef Nattekat het volgende:
Ik vraag me iedere keer weer af welke oetlul het een goed idee vond om met Fransen in zee te gaan.
Leo van Wijk is de naamquote:Op vrijdag 25 maart 2022 11:37 schreef Nattekat het volgende:
Ik vraag me iedere keer weer af welke oetlul het een goed idee vond om met Fransen in zee te gaan.
Nou zit er natuurlijk wel een verschil tussen een goede deal om beide kanten te helpen, en de gigantische bende die het nu is waar KLM bijna niets meer over houdt.quote:Op vrijdag 25 maart 2022 11:41 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Het is natuurlijk maar net aan wie je het vraagt, maar grote kans dat je zonder de Fransen helemaal geen KLM meer had gehad, en als ze het wel hadden overleefd dan waren ze zeker niet de speler geweest die ze vandaag de dag zijn.
Helaas was KLM indertijd de vragende partijquote:Op vrijdag 25 maart 2022 11:53 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Nou zit er natuurlijk wel een verschil tussen een goede deal om beide kanten te helpen, en de gigantische bende die het nu is waar KLM bijna niets meer over houdt.
Nu jaren later is dat allang niet meer het geval, toch blijft KLM keer op keer aan het kortste eind trekken.quote:Op vrijdag 25 maart 2022 11:55 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Helaas was KLM indertijd de vragende partij![]()
Verder wilde niemand met ze in zee.
Overigens houdt KLM genoeg over hoor. Zie ook niet echt in waarom een AF het kip met de gouderen eieren zou slachten.
Ze zijn dan ook de kleinere speler. Losweken is niet zomaar gedaan en zelfs dan is de vraag of je als relatief kleine speler dan beter af bent.quote:Op vrijdag 25 maart 2022 12:22 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Nu jaren later is dat allang niet meer het geval, toch blijft KLM keer op keer aan het kortste eind trekken.
Gelukkig profiteren we mee met ons aandelenbelangquote:Op vrijdag 25 maart 2022 12:22 schreef Nattekat het volgende:
Nu jaren later is dat allang niet meer het geval, toch blijft KLM keer op keer aan het kortste eind trekken.
Zonder de geldstroom naar die Fransenquote:Op vrijdag 25 maart 2022 12:25 schreef Drekkoning het volgende:
Ze zijn dan ook de kleinere speler. Losweken is niet zomaar gedaan en zelfs dan is de vraag of je als relatief kleine speler dan beter af bent.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |