SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.19-11-2011
quote:#Egypt presidential elections committee has decided to reject 10 candidates from standing the elections. Amongst the candidates are: Omar Soliman (Mubarak's vice president), Khayrat Alshater (Muslim Brotherhood), Hazem Abo Esmail and Mortada Mansour...
Dit begrijp ik niet, wat is 'Battle of the Camel' in deze context? Ik ken wel 'The Battle of Basorah', maar dit refereert niet naar dat denk ik.quote:Op zaterdag 14 april 2012 20:48 schreef rakotto het volgende:
Hahaha![]()
10 van de 23 president kandidaten zijn gediskwalificeerd.
5 van de 10 zijn bekend gemaakt.
1. Hazem Abu Ismail - Reden: Amerikaanse Moeder
2. Khairat al Shater - Reden: Omdat hij in de gevangenis zat.
3. Ayman Nour - Reden: Omdat hij ook in de gevangenis zat.
4. Omar Soliman - Reden: Fraude in het halen van toestemmingen/stemmen om mee te doen met de verkiezingen.
5. Mortada Mansour - Reden: Hij is verdacht van Battle of the Camel toen en is vandaag gearresteerd.
(Om mee te doen met de verkiezingen moet je 30 duizend stemmen krijgen uit iedere provincie of een politieke partij hebben in 't parlement)
quote:Op zaterdag 14 april 2012 20:53 schreef Arcadia het volgende:
[..]
Dit begrijp ik niet, wat is 'Battle of the Camel' in deze context? Ik ken wel 'The Battle of Basorah', maar dit refereert niet naar dat denk ik.
Nee, maar de naam is wel daarvan afgeleid....in beiden speelden kamelen een rol.quote:Op zaterdag 14 april 2012 20:53 schreef Arcadia het volgende:
[..]
Dit begrijp ik niet, wat is 'Battle of the Camel' in deze context? Ik ken wel 'The Battle of Basorah', maar dit refereert niet naar dat denk ik.
Ik heb het gezienquote:Op zaterdag 14 april 2012 21:02 schreef Drifter__ het volgende:
[..]
Nee, maar de naam is wel daarvan afgeleid....in beiden speelden kamelen een rol.
Op zich wel vreemd, je zou denken dat Suleiman toch het mannetje van het regime was en toch zou mogen deelnemen ... Maar blijkbaar niet dan ...quote:Op dinsdag 17 april 2012 19:59 schreef rakotto het volgende:
De hoger beroep van alle deelnemers die toen gediskwalificeerd waren is geweigerd. Ze mogen officieel niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen van 2012.
Mua, de huidige kandidaat geniet van hetzelfde populariteit als de andere die gediskwalificeerd is. (Van de MB)quote:Op vrijdag 20 april 2012 21:44 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Op zich wel vreemd, je zou denken dat Suleiman toch het mannetje van het regime was en toch zou mogen deelnemen ... Maar blijkbaar niet dan ...
De weg voor de Moslimbroederschap naar het presidentschap ligt zo toch ook wagenwijd open ...
Deze gas werd met verlies verkocht aan Israel door Mubarak en zijn cronies.quote:Egypt's national gas company EGAS announced Sunday that it will be cancelling its natural gas supply deal with Israel.
Egypt on Sunday notified EMG, the exporter that supplied Israel with natural gas, that the deal will be canceled.
A deal was reached in 2005 between the Israeli and Egyptian governments as part of a political agreement according to which Cairo undertook to allocate 7 billion cubic meters (BCM) of Egyptian gas to the Israeli market for 20 years, with an option to double the supply.
Ik betwijfel dat. Ze hebben n maand de tijd om hun nieuwe mannetje voor te stellen. Ik vraag mij ook af of de kiezer tevreden is met de MB in het parlement. We zijn nu een aantal maanden verder en zijn totaal niets opgeschoten.....quote:Op vrijdag 20 april 2012 21:44 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Op zich wel vreemd, je zou denken dat Suleiman toch het mannetje van het regime was en toch zou mogen deelnemen ... Maar blijkbaar niet dan ...
De weg voor de Moslimbroederschap naar het presidentschap ligt zo toch ook wagenwijd open ...
Dat werd eens tijd. Hussein Salem (http://en.wikipedia.org/wiki/Hussein_Salem) en co hebben goud geld verdiend aan die deal toen...quote:Op zondag 22 april 2012 20:20 schreef rakotto het volgende:
http://www.haaretz.com/ne(...)with-israel-1.425883
[..]
Deze gas werd met verlies verkocht aan Israel door Mubarak en zijn cronies.
Zoveel mogelijk partijen moeten meedoen aan verkiezingen, ook al hebben ze slechte ideen. Dan zijn ze op een eerlijke manier verslagen. Nu gaan ze de komende jaren langs de zijlijn klagen en lopen kutten....quote:
Iedereen die aan de eisen voldoet mag meedoen. Dat was niet het geval bij deze heren. Dit had niets te maken met slechte ideen. Ahmed Shafik (http://en.wikipedia.org/wiki/Ahmed_Shafik) als voorbeeld doet nog steeds mee.quote:Op zondag 22 april 2012 22:13 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Zoveel mogelijk partijen moeten meedoen aan verkiezingen, ook al hebben ze slechte ideen. Dan zijn ze op een eerlijke manier verslagen. Nu gaan ze de komende jaren langs de zijlijn klagen en lopen kutten....
In feite is dit nu al een afbraak van de democratie, want wie bepaalt wie er wel en niet mee mag doen.
Mwoah, je kunt de eisen natuurlijk een beetje creatief samenstellen zodat je bepaalde mensen buitensluit.quote:Op zondag 22 april 2012 22:26 schreef Drifter__ het volgende:
[..]
Iedereen die aan de eisen voldoet mag meedoen. Dat was niet het geval bij deze heren. Dit had niets te maken met slechte ideen. Ahmed Shafik (http://en.wikipedia.org/wiki/Ahmed_Shafik) als voorbeeld doet nog steeds mee.
Wat spoor4 zegt.. maar wat waren die eisen dan?quote:Op zondag 22 april 2012 22:26 schreef Drifter__ het volgende:
[..]
Iedereen die aan de eisen voldoet mag meedoen. Dat was niet het geval bij deze heren. Dit had niets te maken met slechte ideen. Ahmed Shafik (http://en.wikipedia.org/wiki/Ahmed_Shafik) als voorbeeld doet nog steeds mee.
Een van de eisen was dat je 30 duizend stemmen krijgt van de mensen. Uit 15 van 23 provincies moet je een aantal bepaalde stemmen halen per provincie. Omar Soleiman heeft bij enkele provincies niet de aantal stemmen gehaald.quote:Op zondag 22 april 2012 23:22 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Wat spoor4 zegt.. maar wat waren die eisen dan?
quote:Op zondag 22 april 2012 23:19 schreef spoor4 het volgende:
[..]
Mwoah, je kunt de eisen natuurlijk een beetje creatief samenstellen zodat je bepaalde mensen buitensluit.
Het ophalen van een 30.000 handtekeningen uit 15 verschillende provincies. Wat Omar Suleiman dus niet gelukt is.quote:Op zondag 22 april 2012 23:22 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Wat spoor4 zegt.. maar wat waren die eisen dan?
Lijkt mij toch wel dat de Moslimbroederschap daar de bovenhand boven de legertop aan het halen is ...quote:Op dinsdag 24 april 2012 19:11 schreef Drifter__ het volgende:
En Ahmed Shafik is ook uitgesloten van deelname.......
Reden: Een wet die net aangenomen is, waarin staat dat ex-regime leden een x aantal jaar niet de politiek in mogen.
Die tweede eis zou - zoals ik al eens postte hier - een hele hoop recente leiders zoals Obama uitsluiten.quote:Op maandag 23 april 2012 21:32 schreef Drifter__ het volgende:
[..]
[..]
Het ophalen van een 30.000 handtekeningen uit 15 verschillende provincies. Wat Omar Suleiman dus niet gelukt is.
Vader en moeder dienen de Egyptische nationaliteit te hebben. Was dus niet het geval is bij Abu Ismail.
Nooit veroordeeld zijn geweest. Wel het geval bij Shater (MB kandidaat),Ayman Nour en Mortada.
In mijn ogen zijn dit vrij normale eisen. Er zijn trouwens nog 13 kandidaten in de race om het presidentschap.
Hij gaat in hoger beroep.quote:Op dinsdag 24 april 2012 19:16 schreef tong80 het volgende:
Een van de beroemdste komieken in de Arabische wereld heeft van een Egyptisch hof een gevangenisstraf van drie maanden opgelegd gekregen, omdat hij in zijn films de spot zou hebben gedreven met de islam. De man, Adel Imam, moet ook een boete van 130 euro betalen.
Het vonnis onderstreept de zorgen in Egypte dat de vrijheid van meningsuiting onder het nieuwe landsbestuur, waarbij islamitische partijen een flinke vinger in de pap hebben, niet de hoogste prioriteit heeft.
Imam (71) schittert in tientallen films. Zijn carrire omspant bijna vijftig jaar.
Op zich wel idd... Ik kan het niet goed beoordelen, maar ik blijf een beetje wantrouwend als het gaat om eisen aan kandidaten bij dit soort landen. Maar idd, ik kan geen gekke dingen vinden (gelukkig maarquote:Op maandag 23 april 2012 21:32 schreef Drifter__ het volgende:
[..]
[..]
Het ophalen van een 30.000 handtekeningen uit 15 verschillende provincies. Wat Omar Suleiman dus niet gelukt is.
Vader en moeder dienen de Egyptische nationaliteit te hebben. Was dus niet het geval is bij Abu Ismail.
Nooit veroordeeld zijn geweest. Wel het geval bij Shater (MB kandidaat),Ayman Nour en Mortada.
In mijn ogen zijn dit vrij normale eisen. Er zijn trouwens nog 13 kandidaten in de race om het presidentschap.
Sinds men de MB in het parlement heeft gezien zijn ze een stuk minder populair geworden. Lees: het land is niets opgeschoten sinds het nieuwe parlement. De kritiek op de MB is momenteel erg hevig.quote:Op dinsdag 24 april 2012 20:21 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Lijkt mij toch wel dat de Moslimbroederschap daar de bovenhand boven de legertop aan het halen is ...
quote:Saudi Arabia has decided to recall its ambassador in Cairo and close its permanent diplomatic missions in Egypt following protests in front of its embassy there, the Saudi Press Agency (SPA) reported on Saturday.
SPA said the protests were marred by “hostile slogans” against the kingdom and the attempts to enter the embassy by force, which is illegal in international law.
Last week, Egyptians protested outside the Saudi Arabian Embassy in Cairo to denounce the detention of Egyptian lawyer and human rights activist Ahmed al-Gizawy in Saudi Arabia. Protestors say Gizawy was arrested for his critical views on the kingdom.
“The human rights activist used to call for the rights of the Egyptian detainees in the kingdom. He used to criticize the Saudi policy towards the Egyptians in the kingdom,” said a statement by the Egyptian Organization for Human Rights (EOHR).
Saudi Arabia, however, said he was arrested for being in possession of drugs.
SPA quoted a Saudi government source as saying that the protests led to the disturbance of the work of Saudi diplomatic missions so Riyadh will close its embassy and its consulates in Alexandria and Suez.
Demonstrant komt om in straatgevechten Egyptequote:en demonstrant is zaterdagavond in de Egyptische hoofdstad Caro omgekomen bij schermutselingen tussen betogers en onbekende aanvallers. De demonstranten waren voor het ministerie van defensie te hoop gelopen om te eisen dat er een eind komt aan het militaire bewind in het land, lieten Egyptische veiligheidsfunctionarissen zondag weten.
Het geweld barstte los toen ongedentificeerde belagers de betogers te lijf gingen. Stenen, vuurwerk, glaswerk en brandbommen vlogen urenlang over en weer. Zeker dertig mensen raakten gewond. Militairen en agenten grepen niet in en lieten de strijdende partijen begaan.
Onder de demonstranten waren veel aanhangers van een ultraorthodoxe politicus die hun woede koelden over diens uitsluiting van de presidentsverkiezingen. De Egyptische kiesraad heeft drie van de belangrijkste gegadigden voor het presidentschap van het stembiljet geschrapt, onder wie de kandidaat van de machtige Moslimbroederschap.
De salafisten van de Al-Nourpartij, die de Moslimbroeders doorgaans rechts inhalen, hebben zaterdag hun steun uitgesproken voor de betrekkelijk gematigde Abdel-Moneim Abolfotoh. Dat is een tegenslag voor de Moslimbroederschap, die hoopten dat Al-Nour zich achter hun tweede kandidaat, Mohammed Morsi, zou scharen.
De salafisten lieten weten Abolfotoh te steunen om de groeiende zorgen om een alleenheerschappij van de Moslimbroeders weg te nemen.
Mensenrechtenactivist die veel kritek heeft op KSA, neemt "drugs" mee in het vliegtuig naar KSA. Yeah right.....quote:Op zaterdag 28 april 2012 17:13 schreef rakotto het volgende:
Saudi Arabia recalls ambassador from Egypt, closes embassy in Cairo
[..]
Heb nog niets voorbij zien komen.....quote:Op zaterdag 28 april 2012 17:25 schreef zuiderbuur het volgende:
Zijn er betrouwbare polls sinds het bekendmaken van de lijst van kandidaten? Staat Amr Moussa nog steeds op de eerste plaats?
Het ging er weer hevig aan toe gisteren.quote:Op zondag 29 april 2012 13:35 schreef paddy het volgende:
[..]
Demonstrant komt om in straatgevechten Egypte
Deze is vandaag nog gepost op de website van Ahramquote:Op zaterdag 28 april 2012 17:25 schreef zuiderbuur het volgende:
Zijn er betrouwbare polls sinds het bekendmaken van de lijst van kandidaten? Staat Amr Moussa nog steeds op de eerste plaats?
quote:In the weekly statistical poll conducted by Al-Ahram Political Studies Centre, presidential hopeful Amr Moussa, Mubarak's former foreign minister, takes the majority of votes.
Moussa received 41.1 percent of the votes in the poll.
Presidential contender Abdel Moneim Abul-Fotouh, former Muslim Brotherhood leader, took 27.3 percent of the votes.
Together, Moussa and Abul-Fotouh have 68.4 percent of the total votes.
The poll was conducted between 21 - 24 April.
After the Salafist Nour Party and Salafist Scholar Shura Council announced their endorsement of Abul-Fotouh on Saturday, supporters backing Abul-Fotouh are expected to rise.
Presidential runner, Ahmed Shafiq, a former prime minister and air force chief, came in third place and achieved 11.9 percent of votes.
Hamdeen Sabbahi, Nasserist candidate running on an independent ticket, got 7.4 percent of the poll's votes.
Selim El-Awa, well-known Islamist thinker, received 5.7 percent of the votes while Muslim Brotherhood's candidate Morsi received the lowest percentage of votes, at 3.6 percent.
The poll revealed that Moussa and Abul-Fotouh are in tight competition over the central governorates, especially Cairo, Dakahliya, Sharqiya and Qalioubiya.
Moussa reigned in Upper Egypt governorates: Assiut, Qena and Sohag.
However, the poll showed that Abul-Fotouh had the votes of Minya, Beni Sueif and Fayoum governorates.
As for Shafiq, the poll revealed that he has Menoufiya governorate, unlike both front-runners.
The poll was conducted on a sample of 1,200 individuals through personal interviews. It is a representative sample of central governerates; excluding coastal governorates, such as North Sinai, South Sinai, Marsa Matrouh, Al-Wadi Al-Gadid and Red Sea governerate. These governorates excluded from the poll, however, represent less than 2% of Egypt's population.
The thirteen presidential candidates will officially start campaigning on Monday.
Presidential elections will take place on 23 and 24 May, and the president will be named on 21 June after a runoff voting round, if necessary, on 16 and 17 June.
Een van hun had zelfs een NDP lid-kaart bij zich.quote:Op zondag 29 april 2012 14:24 schreef Drifter__ het volgende:
[..]
Het ging er weer hevig aan toe gisteren.
Zie hier deze waarschijnlijk ingehuurde belagers:
De camerman is gewond geraakt aan zijn oog.
Gisterennacht
[ afbeelding ]
Riot gun(?)
[ afbeelding ]
Door betogers opgepakte belagers. Zij verklaarden betaald te zijn om te komen rellen.
quote:An official source from the ministry of Health told Egypt's state TV that at least 5 protesters were killed and dozens injured in the clashes that took place earlier Wednesday morning between protesters who have been camping outside the Ministry of defence in Abbasyia, Cairo and plain clothed men believed to be residents of the area.
Tahrir Doctors released a statement early Wednesday confirming the death of two of the Abbasyia demonstrators during what they called “the Wednesday massacre”. They declared both deaths were a result of live ammunition shot to the head, adding that another is in a critical stage suffering from a shot to the chest. The numbers announced by the group at rround 4.30 am is believed to have at least doubled during the following hours, as eye wittnesses from the field hospital is the area estimate the deaths to have reached 8 casualties.
At least four at demonstrators suffered from birdshots in the eyes and twenty in other parts of the face. The report added that this was just a preliminary estimate as more injuries and deaths might still be revealed.
The doctors condemned the closure of several nearby hospitals including the Demerdash hospital, Ain Shams and Al-Hussein, leaving the injured without any medical aid. The only hospital which received injured was Al-Shefa, which eventually was besieged by “thugs” who kidnapped those transported in and attacked ambulance personnel.
Unknown assailants attacked early Wednesday protesters who have been camping near the headquarters of the defence ministry for the past four days. The sit-in which was triggered in anger at the disqualification of Salafist Hazem Salah Abu-Ismail from the presidential race has turned into a protest against military rule.
The assailants attacked the protesters in the early hours of Wednesday with cement-based bombs, stones, molotov, birdshot guns and teargas cannisters according to eyewitness reports.
This is the second such attack on the protesters in less than 72 hours. The last attack on Saturday reportedly left one protester dead and tens injured.
Tahrir Doctors are a group of medical doctors who voluntary aid those injured at protests.
quote:
quote:Acht militaire voertuigen vol troepen zijn door het Egyptische leger richting het ministerie van Defensie gestuurd om relschoppers uiteen te drijven. Vanochtend botsten in het stadsdeel Abassitya in Kairo ultraconservatieve islamitische betogers met “onbekende belagers” waarbij elf doden vielen.
Reuters meldt dat het leger benadrukt niet de betoging te willen beindigen, maar slechts de uitgebroken gevechten te willen beteugelen. Maar de demonstranten keerden zich volgens een zegsman ook tegen de soldaten. Bij de gevechten zouden stenen, knuppels en brandbommen gebruikt. Ook waren geweerschoten te horen.
quote:The Supreme Council of the Armed Forces is considering handing over power to an elected president on 24 May if any of the candidates win a majority of the vote outright, said MP Mostafa Bakry after the vice president of the council, Sami Anan, met with the heads of a number of political parties and movements on Wednesday.
During a press conference following the meeting, Bakry quoted Anan as saying, “the SCAF impatiently awaits the presidential election,” and “We will not use violence in any form against protesters.”
According to Bakry, Anan went on to say, “Even if the goal of some is to clash with the military establishment, we will never resort to clashes with protestors...We have no intention to use extraordinary measures.”
Seven political parties announced their boycott of the meeting, in which the formation of the Constituent Assembly was to be discussed, in light of the violence in Abbasseya and the manner in which the transitional government is dealing with it.
A number of politicians accused the SCAF of being responsible for clashes that broke out Wednesday, in order to prolong the transitional period.
The SCAF had previously pledged to hand over power by the end of June following the upcoming presidential election, slated for 23 and 24 May.
According to the schedule announced by the Presidential Elections Commission, the final election result will be announced on 29 May if any of the candidates win following the first round.
If necessary, a runoff election will be held on 16 and 17 June and the final result will be announced on 21 June.
Het werd niet bestormd. En het leger moet niet zomaar mensen oppakken. Logisch dat je dan voor een conflict gaat zorgen.quote:Op vrijdag 4 mei 2012 18:24 schreef Drifter__ het volgende:
SCAF heeft gisteren al gewaarschuwd tijdens de persco, dat men niet moet proberen het terrein/gebouw van het Ministerie van Defensie te bestormen......
Er is een nieuwe persconferentie aangekondigd om de gebeurtenissen van vandaag te verklaren......![]()
(quote:Met opiniepeilingen moet men altijd oppassen, en helemaal in een land waar onafhankelijke peilingen nieuw zijn. Maar uit alle peilingen over de Egyptische presidentsverkiezingen blijkt dat de kandidaat van de Moslimbroederschap, Mohammed Morsi, onderaan bengelt. Na de monsterscore van de Moslimbroederschap bij de parlementsverkiezingen van begin dit jaar (37 procent) kan het verbazen dat de islamitische partij zo snel in populariteit is gedaald.
Morsi's magere score is voor een stuk een weerspiegeling van de versplintering van het islamitische kamp. De Moslimbroeders hebben aan de rechterzijde te kampen met de salafisten, die verrassend goed hebben gescoord in de parlementsverkiezingen, en aan de linkerzijde met de dissidenten uit het eigen kamp, die het huidige leiderschap dictatoriale neigingen toeschrijven. In de race voor het presidentschap staat momenteel Amr Moussa, het gewezen hoofd van de Arabische Liga, aan de leiding. Maar op de tweede plaats - in sommige peilingen zelfs op de eerste plaats - staat Abdelmoneim Aboul-Fottouh, een dissident van de Moslimbroederschap die zowel de steun heeft van een deel van het liberale en seculiere kamp, als van de salafisten, wier eigen kandidaat geweerd werd omdat zijn moeder een Amerikaans paspoort had.
Maar de achteruitgang van de Moslimbroeders is ook een teken van de toenemende politieke volwassenheid van de Egyptische kiezer. Morsi's bijnaam in de Egyptische volksmond is tegenwoordig 'het reservewiel'. Dat komt omdat hij pas ingezet werd nadat Khairat al-Shater, de eerste keuze, werd gediskwalificeerd wegens een niet afgehandeld gerechtelijk dossier uit de Moebarak-tijd. De weinig charismatische Morsi moet zich dezer dagen laten welgevallen dat tegenstanders naar zijn meetings komen met autobanden om hem te tarten.
Op wie heb je gestemd als ik vragen mag, drifter?quote:Op dinsdag 22 mei 2012 23:17 schreef Drifter__ het volgende:
We are all Khaled Said:
Tomorrow is a great day in Egypt's history. It will be the first time ever Egyptians choose who their president is. Mubarak used to get 99.9% in elections but tomorrow and for the first time ever, no one knows who will win. It was the blood of the martyrs of the revolution and the brave Egyptians who lost their eyes at the hands of the Egyptian police who have given Egyptians such opportunity.
Tomorrow is a great milestone in our revolution for Freedom, Dignity and Justice.
Spannend
http://www.almasryalyoum.com/node/860071quote:Moncef Marzouki: "After a few hours from now, the Egyptians will decide the fate of the Arab nation"
(Mijn grootouders komen uit Sohagquote:Op donderdag 24 mei 2012 23:16 schreef Drifter__ het volgende:
Sohag is ook een provincie h. Ik betwijfel het dat ze daar al klaar zijn met tellen.....
Sabahi en Fotoh.quote:Op vrijdag 25 mei 2012 01:43 schreef SuperHarregarre het volgende:
Maar welke kandidaten zijn er niet corrupt/radicaal?
Hoe kom je aan die gegevens?quote:Op vrijdag 25 mei 2012 12:39 schreef Drifter__ het volgende:
Resultaten om 11.20u:
Morsi: 4.960.048
Shafik: 4.523.679
Sabahi: 3.853.639
Abul-Fotouh: 3.426.032
Moussa: 2.175.008
Totaal aantal getelde stemmen: iets meer dan 19.013.376
Nog 5 6 miljoen te gaan......
Het verschil tussen Sabahi en Shafik wordt kleiner.
De RNN is sinds gisteren onbetrouwbaar man, wat dit resultaten betreftquote:Op vrijdag 25 mei 2012 13:08 schreef Drifter__ het volgende:
Ik gebruik شبكه اخبار مصر | E.N.N en R.N.N.
Zo vreselijk spannend op dit moment. Wie gaat er naar de tweede ronde? Shafik of Sabbahi?!
3 is mogelijk ja, maar alleen in geval van een gelijk aantal stemmen tussen 2 en 3. Daar heb je dus een wonder voor nodig......quote:Op vrijdag 25 mei 2012 13:14 schreef rakotto het volgende:
Oh! En iedereen lult over de 2de ronde dat er maar 2 mee zullen doen! Dit is NIET waar. Het zijn de eerste 3. Dat heeft de hoofd van SPEC ofzo Bagato zelf gezegd in de live-persconferentie van toen.
Zijn dat allemaal officiele bekendmakingen?quote:Op vrijdag 25 mei 2012 13:15 schreef Drifter__ het volgende:
Niet zo onbetrouwbaar dat het verschil met Al Ahram 2 miljoen stemmen betreft....
Ik weet zeker dat Al Ahram dik achterloopt. We zitten inmiddels al boven de 20 provincies......
Ook op TV zitten ze inmiddels boven de 20 provincies. Niets is officieel nog, ook AlAhram niet.quote:Op vrijdag 25 mei 2012 13:18 schreef rakotto het volgende:
[..]
Zijn dat allemaal officiele bekendmakingen?
Dat wist ik nog niet, hoe wordt "dichtbij" dan gedefinieerd (1% verschil?)quote:Op vrijdag 25 mei 2012 16:05 schreef rakotto het volgende:
Als 1 kandidaat niet meer dan 50% van de totaal aantal stemmen, dan wordt er een tweede ronde gehouden.
De tweede ronde wordt dan gehouden door de eerste twee meest gestemde kandidaten. Als de derde dichtbij de twee is qua aantal stemmen, dan mag de derde kandidaat ook meedoen aan de tweede ronde.
Dat is nou juist het probleem. "Dichtbij" is niet gedefinieerd.quote:Op vrijdag 25 mei 2012 17:25 schreef zuiderbuur het volgende:
[..]
Dat wist ik nog niet, hoe wordt "dichtbij" dan gedefinieerd (1% verschil?)
Hoe ging dat eigenlijk vroeger: Moebarak werd toch in feite ook herverkozen? Waren er toen ook peilingen en zo?
Heel simplistisch: als alle stemmen van Fotouh naar Mursi gaan, en die van Moussa naar Shafiq, dan krijgt Sabbahi een soort "kingmaker"-rol?quote:Op vrijdag 25 mei 2012 17:47 schreef rakotto het volgende:
Results in 25 governorates aggregated by Ahram Online shows that with about 41.8 per cent turn out, the Muslim Brotherhood candidate Mohamed Mursi is in the first place so far, followed by Ahmed Shafik, Mubarak's last prime minister, while the leftist candidate, Hamdeen Sabbahi, who proved to be the main surprise so far, fell back to the third place. Still waiting for Cairo and Giza results. Will we witness more surprise
1. Mursi 4,406,782 (26.48 per cent)
2. Shafiq 4,115,840 (24.74 per cent)
3. Sabbahi 3,329,519 (20.01 per cent)
4. Abul-Fotouh 2,959,937 (17.79 per cent)
5. Moussa 1,778,244 (10.69 per cent)
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Wat is hier verkeerd aan? Juist. Dit komt uit een stemlocatie in Gharbiya waar Shafik flink heeft "gewonnen".All wars are civil wars, because all men are brothers. ~Franois Fnelon
Heeft niets met reservewiel te maken. Mensen stemmen voor de MB, die hebben weer hun smerige trucjes uitgehaald. Voedsel uitdelen in de armere gebieden en het vervoeren van de mensen naar stembureau's......quote:Op vrijdag 25 mei 2012 17:52 schreef zuiderbuur het volgende:
[..]
Heel simplistisch: als alle stemmen van Fotouh naar Mursi gaan, en die van Moussa naar Shafiq, dan krijgt Sabbahi een soort "kingmaker"-rol?
Ik ben erg verbaasd, van Mursi dacht ik dat hij niet zo sterk stond als "reservewiel", Moussa werd soms als mogelijke winnaar beschouwd, en Sabbahi werd in sommige overzichten buiten de top 4 gehouden....
Ze zijn niet bijeen gekomen. Ze zijn uitgenodigd. De kans bestaat nog altijd dat er een derde deelnemer mee gaat doen in de tweede ronde.quote:Op vrijdag 25 mei 2012 21:54 schreef Drifter__ het volgende:
Wat nu rakotto? Shafik of Morsi.....
De MB alle macht geven of voor een beetje oppositie zorgen en Shafik stemmen......T
Te lastig....
Morsi, Saba7i en Abou el Fotouh zijn met spoed bijeen gekomen. Mogelijk dat de MB Sabahi en Abou el Foutoh rollen gaan geven in de nieuwe regering....?
Dat het een Farc is, was duidelijk toen Shafik niet verboden werd door de verkiezingscommissie om mee te doen aan de verkiezingen nadat een wet tegen hem was gemaakt.quote:Op vrijdag 25 mei 2012 22:19 schreef Aloulou het volgende:
Beste Egyptenaren (rakotto en drifter) het is duidelijk dat de verkiezingen een farce zijn. Zolang het virus (de SCAF) er zit zullen zij nationale politiek beinvloeden ten gunste van hen. Zo zal Ahmad Shafiq dus winnen. De eerste ronde mogen de broeders hebben, en gelooft het volk dat het eerlijk was, en de doorslaggevende ronde gaat NIPT naar Shafiq. Voila.
Gelukkig was net op Al Jazeera Arabic te lezen dat er al demonstraties zijn naar aanleiding van de uitslag.
Sowieso ongelooflijk teleurstellend dat die Shafiq mee mag doen. Die moet een jaar of vijftien achter de tralies normaal gesproken.
Ik las eerder eens dat circa 30% van een dollar per dag leeft. 80 miljoen inwoners, gigantisch veel komen erbij jaarlijks. Cairo alleen al tot diep in de 16 miljoen. Waarschijnlijk een top van 5% die verschrikkelijk rijk is, waaronder veel die direct verbonden zijn aan het leger. Wat dus een van de grote problemen geeft. Dat analfabetisme is niet zo raar dus. Ook gezien het feit dat de staat in sommige gebieden veel minder macht heeft of gewoon niet, Sinai en uiterste Zuiden van het land.quote:Op vrijdag 25 mei 2012 23:22 schreef zuiderbuur het volgende:
Af en toe zie je reportages van journalisten die naar smerige dorpjes buiten de steden met open riolen gaan... vanop mijn laptop stel ik me Egypte en het politieke spel wellicht helemaal verkeerd voor.. ik kan er gewoon niet bij dat zo'n belangrijk land als Egypte een ongeletterdheid van ongeveer een derde heeft. Hoe kan dit? Turkije, Libi, Tunesi, Iran en blijkbaar zelfs Soedan doen het beter.
Van welke kandidaten heeft de ongeletterde Egyptenaar voor de val van Mubarak eigenlijk al gehoord??
Het zuiden van Egypte is in handen van maffia-families die connecties hebben met de vorige regime.quote:Op vrijdag 25 mei 2012 23:30 schreef Aloulou het volgende:
[..]
Ik las eerder eens dat circa 30% van een dollar per dag leeft. 80 miljoen inwoners, gigantisch veel komen erbij jaarlijks. Cairo alleen al tot diep in de 16 miljoen. Waarschijnlijk een top van 5% die verschrikkelijk rijk is, waaronder veel die direct verbonden zijn aan het leger. Wat dus een van de grote problemen geeft. Dat analfabetisme is niet zo raar dus. Ook gezien het feit dat de staat in sommige gebieden veel minder macht heeft of gewoon niet, Sinai en uiterste Zuiden van het land.
Het is even wachten tot vanavond op de officiele bekendmaking.....quote:Op vrijdag 25 mei 2012 22:17 schreef rakotto het volgende:
[..]
Ze zijn niet bijeen gekomen. Ze zijn uitgenodigd. De kans bestaat nog altijd dat er een derde deelnemer mee gaat doen in de tweede ronde.
FINAL results in all 27 governorates aggregated by Ahram Online shows that with about 43.4 per cent turnout, the Muslim Brotherhood's candidate Mohamed Mursi kept the first place, followed by Ahmed Shafiq, Mubarak's last prime minister, while the Nasserist candidate, Hamdeen Sabbahi, stayed in the third rank.
1. Mursi 5,553,097 (25.30 per cent)
2. Shafiq 5,210,978 (23.74 per cent)
3. Sabbahi 4,739,983 (21.60 per cent)
4. Abul-Fotouh 3,936,264 (17.93 per cent)
5. Moussa 2,407,837 (10.97 per cent)
In ieder geval, ik denk er sterk over na om de hele tweede ronde te boycotten als Sabahi niet mee gaat doen. Het is alsof je vraagt op wie ga je stemmen? Of Lucifer of op Satan?
Anders kun je nog altijd stemmen voor Shafik (Want logisch gezien is hij makkelijker van zijn troon te halen dan de Moslimbroeders als die de macht hebben.) Maar dit is zeer onwaarschijnelijk wat ik ga doen.
Ik heb ook iets gehoord dat als 51% van de stemgerechtigden niet komen opdagen in de tweede ronde, dat de hele presidentsverkiezingen opnieuw wordt gedaan? Ik weet niet op dit klopt en ben het nooit eerder tegen gekomen.
Ik geloof er wel in dat de verkiezingen eerlijk zijn verlopen. Hoe kan er gefraudeerd zijn worden? Alle kandidaten zijn vrij geweest om eigen mensen te sturen naar alle stembureau's, tevens mocht de media overal bij zijn. En er liepen wat buitenlandse waarnemers rond. SCAF is vrij stom, maar niet zo stom.quote:Op vrijdag 25 mei 2012 22:19 schreef Aloulou het volgende:
Beste Egyptenaren (rakotto en drifter) het is duidelijk dat de verkiezingen een farce zijn. Zolang het virus (de SCAF) er zit zullen zij nationale politiek beinvloeden ten gunste van hen. Zo zal Ahmad Shafiq dus winnen. De eerste ronde mogen de broeders hebben, en gelooft het volk dat het eerlijk was, en de doorslaggevende ronde gaat NIPT naar Shafiq. Voila.
Gelukkig was net op Al Jazeera Arabic te lezen dat er al demonstraties zijn naar aanleiding van de uitslag.
Sowieso ongelooflijk teleurstellend dat die Shafiq mee mag doen. Die moet een jaar of vijftien achter de tralies normaal gesproken.
Ik weet zeker dat de ongeletterde Egyptenaar zich daar niet mee bezig hield.......quote:Op vrijdag 25 mei 2012 23:22 schreef zuiderbuur het volgende:
Af en toe zie je reportages van journalisten die naar smerige dorpjes buiten de steden met open riolen gaan... vanop mijn laptop stel ik me Egypte en het politieke spel wellicht helemaal verkeerd voor.. ik kan er gewoon niet bij dat zo'n belangrijk land als Egypte een ongeletterdheid van ongeveer een derde heeft. Hoe kan dit? Turkije, Libi, Tunesi, Iran en blijkbaar zelfs Soedan doen het beter.
Van welke kandidaten heeft de ongeletterde Egyptenaar voor de val van Mubarak eigenlijk al gehoord??
De Christenen hebben voornamelijk op Shafiq gestemd tijdens de eerste ronde. Dus straks weer.quote:Op zaterdag 26 mei 2012 14:57 schreef zuiderbuur het volgende:
Mij lijkt het logisch dat een kopt ofwel wegblijft tijdens de 2e ronde, ofwel gaat stemmen voor Shafiq?
Zijn er al oproepen geweest van Moussa en Fotouh voor de 2e ronde?
Ik ben benieuwd naar die aangifte. Schijnen 900k agenten/soldaten te zijn geweest.......quote:Op zaterdag 26 mei 2012 14:55 schreef rakotto het volgende:
Er is een klacht ingediend dat 900.000 stemmen gefraudeerd zijn voor Shafik. Deze klacht is ingediend door een Kapitein van de Staat beveiliging. Hij heeft bewijsmateriaal ingeleverd.
En vergeet ook niet dat er veel dode mensen nog geregistreerd stonden als stemgerechtigden.
De Christenen waren verdeeld over Sabahi en Shafik. De meerderheid voor Shafik omdat ze dachten dat er geen andere kandidaat schijn van kans maakte. Ik denk dat die snel over zullen gaan naar Sabahi.quote:Op zaterdag 26 mei 2012 17:11 schreef Drifter__ het volgende:
[..]
De Christenen hebben voornamelijk op Shafiq gestemd tijdens de eerste ronde. Dus straks weer.
Sabahi en Abou el Fotouh hebben de uitnodiging van de MB afgeslagen.
quote:ﺍﻟﺪﺳﺘﻮﺭ | ﺑﺠﺎﺗﻮ: ﺗﻠﻘﻴﺖ ﺳﻴﺪﻳﻬﺎﺕ
ﺗﺜﺒﺖ ﻭﺟﻮﺩ ﻣﺠﻨﺪﻳﻦ ﻭﺿﺒﺎﻁ ﺷﺮﻃﺔ
ﻭﺟﻴﺶ ﻓﻲ ﻗﻮﺍﺋﻢ ﺍﻟﻨﺎﺧﺒﻴﻦ
quote:Presidential candidate Hamdeen Sabbahi said he will not accept a vice presidential position under the Muslim Brotherhood in a raucous press conference Saturday evening.
“I won’t accept a position or a title,” he told crowds of screaming supporters. “I won’t compromise.”
He also pledged that he will expose all violations in the elections process, and thanked all voters who cast ballots for "candidates of the revolution."
"Even if the results of the appeals we have made are not what we expect them to be, that does not mean that Egypt did not chose a future, and chose justice," he said. "We wait for the final results, and we hope for victory."
Sabbahi’s press conference came at the same time as a high-profile meeting between Muslim Brotherhood candidate Mohamed Morsy and other political forces who met with the intention of forming a strategy for beating rival Ahmed Shafiq in the run-off election, scheduled for 16 and 17 June.
Sabbahi and fellow moderate Islamist candidate Abdel Moneim Abouel Fotouh did not attend.
By most preliminary counts, Sabbahi came in third in the race. According to data compiled by Al-Masry Al-Youm, he took 21.1 percent of the vote, with former Prime Minister and Aviation Minister Ahmed Shafiq coming in third with 24.5 percent, and Brotherhood leader Morsy in first with 24.9.
After the preliminary results came in, some called for a unification of support behind Morsy in order to prevent Shafiq from taking the post, and other groups have called for his withdrawal, based on the Muslim Brotherhood’s earlier promise not to field a candidate.
Dat bepaalt de president. Volgens mij mag hij zelfs 2 vice-presidenten aanstellen.quote:Op zaterdag 26 mei 2012 23:41 schreef zuiderbuur het volgende:
Hoe is dat eigenlijk geregeld, de post van vice-president?
In de VSA wordt die verkozen door het kiescollege dat ook de president kiest...in heel wat Europese landen met een president zoals Frankrijk en Duitsland bestaat het gewoon niet.
Zaterdag de uitspraak in Mubarak's zaak.....quote:Cairo: A Cairo criminal court on Sunday sentenced ousted Egyptian president Hosni Mubarak's former chief of staff to seven years in jail on corruption charges, a judicial source told AFP.
Zakaria Azmi was also ordered to pay a fine of 38 million Egyptian pounds (around $6.2 million), the source said.
Mr Azmi was jailed last year and put on trial in October, charged with illegal acquisition of funds.
An aide to Mr Mubarak since 1989, Mr Azmi was considered an influential figure in the presidency and in the now-dissolved National Democratic Party.
He joins a host of former ministers and officials handed jail sentences following a sweeping investigation into corruption after the uprising that ended Mr Mubarak's three decade rule.
Mr Mubarak himself faces a verdict on June 2 to determine whether or not he was involved in the killing of protesters during the 18-day revolt.
The sentence comes as vote counting is underway in Egypt's first free presidential election, which will see a run-off between Mr Mubarak's last prime minister Ahmed Shafiq, and Mohammed Mursi, a member of the Muslim Brotherhood banned under the strongman.
http://www.france24.com/e(...)tenced-7-years-graft
In de meeste Europese landen met een president heb je een "premier" of "eerste minister" , die rol heb je dan weer in de VS niet ...quote:Op zaterdag 26 mei 2012 23:41 schreef zuiderbuur het volgende:
Hoe is dat eigenlijk geregeld, de post van vice-president?
In de VSA wordt die verkozen door het kiescollege dat ook de president kiest...in heel wat Europese landen met een president zoals Frankrijk en Duitsland bestaat het gewoon niet.
Redelijk dicht bij elkaar al zeg ik het zelf. Kennelijk hebben ze gekozen voor een net zo vleugellamme democratie als de onzequote:Op maandag 28 mei 2012 16:22 schreef Drifter__ het volgende:
Official and final Results:
1. Mohamed Mursi: 5,764,952
2. Ahmed Shafik: 5,505,327
3. Hamdeen Sabahi: 4,820,273
4. Abdel Moniem Abu ElFotouh: 4,065,239
5. Amr Moussa: 2,588,000
Opkomst: 46,4%
Ik denk het niet. Ze zijn wel door erger geweest.quote:Op maandag 28 mei 2012 22:57 schreef Digi2 het volgende:
Egypte is zwaar overbevolkt wat tot polarisatie leidt. Het zal mij verbazen als er binnen enkele jaren geen burgeroorlog uitbreekt.
Tussen welke groepen dan?quote:Op maandag 28 mei 2012 22:57 schreef Digi2 het volgende:
Egypte is zwaar overbevolkt wat tot polarisatie leidt. Het zal mij verbazen als er binnen enkele jaren geen burgeroorlog uitbreekt.
Polarisatie gaat meestal langs de religieuse lijnen. Dus tussen de verschillende religeuze groepen en natuurlijk is de huidige machtsstructuur leger+politie ook een groep met wapens en een sterk welbegrepen eigenbelang. Het zal mij niet verbazen als leger en politie heimelijk de boel opstoken. Verdeel en heers taktiek.quote:
De verdeel en heers strategie werd ook al door Mubarak en Co toegepast, daar wordt niet meer ingetrapt.quote:Op maandag 28 mei 2012 23:33 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Polarisatie gaat meestal langs de religieuse lijnen. Dus tussen de verschillende religeuze groepen en natuurlijk is de huidige machtsstructuur leger+politie ook een groep met wapens en een sterk welbegrepen eigenbelang. Het zal mij niet verbazen als leger en politie heimelijk de boel opstoken. Verdeel en heers taktiek.
Is Shafiq's band met Mubarak dan zoveel meer dan strategisch, dat hij zijn presidentschap bij aanvang al zou besmeuren voor iemand die geen macht meer heeft?quote:Op zondag 3 juni 2012 05:15 schreef tong80 het volgende:
Shafiq was de laatste premier onder president Mubarak en is een van de twee overgebleven presidentskandidaten.De betogers zijn bang dat Shafiq,als hij wint,gratie zal verlenen aan Mubarak.
Zijn woordvoerder spreekt dat tegen.
Amerika! Amerika! Doodstraf! Doodstraf!quote:Op woensdag 6 juni 2012 08:13 schreef bianconeri het volgende:
Wat een walgelijk volk die moslims enzo in die omgeving
Is levenslang niet genoeg en verwachten ze de doodstraf, je gaat toch iemand niet doodwensen gekken.... Hoe erg ook!
En levenslang de bak in is sowieso vele malen erger dan een doodstraf voor die persoon zelf.
Je zou zeggen: Snij alle moslim landen af en laat ze lekker op de oceaan ronddobberen. Plaats er een hek van miljarden km hoog. Terroristen, zelfmoord, revoluties, massale bloedvergieten, en ga zo maar door.
Hier in Nederland kreeg Mussert de doodstraf. Zo wat is je punt eigenlijk?quote:Op woensdag 6 juni 2012 08:13 schreef bianconeri het volgende:
Wat een walgelijk volk die moslims enzo in die omgeving
Is levenslang niet genoeg en verwachten ze de doodstraf, je gaat toch iemand niet doodwensen gekken.... Hoe erg ook!
En levenslang de bak in is sowieso vele malen erger dan een doodstraf voor die persoon zelf.
Je zou zeggen: Snij alle moslim landen af en laat ze lekker op de oceaan ronddobberen. Plaats er een hek van miljarden km hoog. Terroristen, zelfmoord, revoluties, massale bloedvergieten, en ga zo maar door.
quote:CAIRO // A showdown over who will write Egypt's new constitution appeared have been averted yesterday after legislators from the main political parties reached a tentative deal about the structure of a commission that will draft the charter.
The representatives agreed that 39 of the 100 seats would be given to political parties, with the remainder divided among religious figures, union members, government officials, judges, constitutional scholars, and revolutionary groups, according to the state-run Al Ahram newspaper.
http://www.thenational.ae(...)t-constitution-panel
quote:Egyptian women protesters sexually assaulted in Tahrir Square
Mob attacks small group calling for an end to sexual harassment as women continue to demand a 'new Egypt' post-Mubarak
A Mob of hundreds of men assaulted women holding a march demanding an end to sexual harassment in Cairo, as attackers overwhelmed male supporters and molested several of the marchers in Tahrir Square.
Some victims said it appeared to have been an organised attempt to drive women out of demonstrations and trample the pro-democracy protest movement.
The attack on Friday follows a spate of smaller-scale assaults on women in Tahrir Square, the epicentre of the uprising that forced former president Hosni Mubarak to step down last year.
Earlier in the week, an Associated Press reporter witnessed around 200 men assault a woman who eventually fainted before others came to her aid.
Friday's march demanded an end to all sexual assaults. Around 50 women participated, surrounded by a larger group of male supporters who joined hands to form a protective ring around them. The protesters carried posters and chanted. After the marchers entered a crowded corner of the square, a group of men waded into the women, heckling them and groping them. The attackers chased the the marchers as they tried to flee. Several women were cornered against railings and groped, according to reports. Eventually, the women found refuge in a nearby building.
"After what I saw and heard today I am furious at so many things." wrote Sally Zohney, one of the event's organisers on Twitter.
Ahmed Mansour, a 22 year-old male medical student who took part in the march, said: "Some people think it is targeted to make women hate coming here."
During the uprising against Mubarak last year, women said they briefly experienced a "new Egypt". Women participated as activists, protesters, medics and frontline fighters against the security forces. They have continued to play a leading role over the past 15 months. However, assaults on women protesters have been common, mainly perpetrated by men opposed to their presence and the security forces. Lara Logan, a US correspondent for CBS television, was sexually assaulted by a mob in Tahrir Square on the day Mubarak stepped down, as hundreds of thousands of Egyptians celebrated.
In a defining image of state violence against women, soldiers dispersing a protest in December were captured on video stripping a woman's top off and stomping on her chest, as other troops pulled her by the arms across the ground. That incident prompted a march by 10,000 women through Cairo.
In contrast, the small size of Friday's march could reflect the fear felt by women in the square.
Sexual harassment of women, including against those who wear the hijab, is common in Cairo. A 2008 report by the Egyptian Centre for Women's Rights said two-thirds of women in the country experienced sexual harassment on a daily basis. A string of mass assaults on women in 2006 during Eid, the feast following Ramadan, prompted police to increase patrols.
"Women activists are at the core of the revolution," said Ahmed Hawary, who attended Friday's protest. "They are the courage of this movement. If you break them, you break the spirit of the revolution."
Bron ik zie niks op het nieuws of al jazeeraquote:Op donderdag 14 juni 2012 15:38 schreef rakotto het volgende:
Zojuist is dus een coupe gepleegd door de leger.Parlement wordt ontbonden.
Er is geen coupe gepleegd, dat zegt alleen de Moslimbroederschap. In pakweg Belgi spreekt de Raad van State ook wel eens dergelijke beslissingen uit ...quote:Op donderdag 14 juni 2012 15:38 schreef rakotto het volgende:
Zojuist is dus een coupe gepleegd door de leger.Parlement wordt ontbonden.
Dit zegt iedereen en niet de moslimbroederschap. Dit is officieel gewoon zo. Een informele coupe.quote:Op donderdag 14 juni 2012 19:55 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
[..]
Er is geen coupe gepleegd, dat zegt alleen de Moslimbroederschap. In pakweg Belgi spreekt de Raad van State ook wel eens dergelijke beslissingen uit ...
Wellicht , maar ik bedoel gewoon dat dat soort procedures zelfs hier in het westen de doodnormaalste zaak ter wereld zijn. Als ik bekijk hoe bv in mijn eigen Belgi de laatste verkiezingen ongrondwettelijk verliepen en het parlement zijn eigen verkiezing kon 'legaliseren' ...quote:Op donderdag 14 juni 2012 19:57 schreef rakotto het volgende:
[..]
Dit zegt iedereen en niet de moslimbroederschap. Dit is officieel gewoon zo. Een informele coupe.
Is al van tv gehaald. Was van iemand die in state security.quote:Op donderdag 14 juni 2012 17:12 schreef zuiderbuur het volgende:
Blijkbaar worden er op de Egyptische staatstelevisie spotjes getoond om mensen te waarschuwen voor westerlingen die allerlei informatie doorsluizen via iphones en dergelijke:
http://www.radio1.be/prog(...)egyptische-televisie
Zou eigenlijk wel graag eens het bewuste spotje willen zien
Shafiq heeft trouwens van datzelfde hof toestemming gekregen om verder te gaan in de presidentsverkiezingen?
quote:Op donderdag 14 juni 2012 17:12 schreef zuiderbuur het volgende:
Blijkbaar worden er op de Egyptische staatstelevisie spotjes getoond om mensen te waarschuwen voor westerlingen die allerlei informatie doorsluizen via iphones en dergelijke:
http://www.radio1.be/prog(...)egyptische-televisie
Zou eigenlijk wel graag eens het bewuste spotje willen zien
Shafiq heeft trouwens van datzelfde hof toestemming gekregen om verder te gaan in de presidentsverkiezingen?
quote:Populariteit Moslimbroederschap
Nieuwe verkiezingen pakken waarschijnlijk uit in het nadeel van de Moslimbroederschap, die momenteel de helft van de zetels in het parlement bekleedt. Sinds de parlementsverkiezingen is de populariteit van de Moslimbroederschap flink afgenomen.
Lijkt me sterk dat de MB zoiets doet in deze tijden. Vooral als zij de NDP + de leger achter hun hielen aan hebben + de mindere populariteit bij de bevolking.quote:Op zondag 17 juni 2012 01:47 schreef DeParo het volgende:
Officials: Hamas ordered Grad attack on Israel at request of Muslim Brotherhood
It is unclear whether the rocket was part of an attempt to launch rockets at specific targets within Israel.
http://www.haaretz.com/ne(...)brotherhood-1.436787
----
Als dat Moslimbroederschap ooit de macht gaat grijpen daar, pfffff, dan zou het zomaar weer een grote chaos kunnen worden daar in die toch al zo hectische regio die we het Midden-Oosten noemen ja.
Kortom, iets wat ze weer populair maakt bij de bevolking, want de Egyptische massa's zijn over het algemeen niet zo heel positief over de Joode staat Israel.quote:Op zondag 17 juni 2012 02:08 schreef rakotto het volgende:
[..]
Lijkt me sterk dat de MB zoiets doet in deze tijden. Vooral als zij de NDP + de leger achter hun hielen aan hebben + de mindere populariteit bij de bevolking.
Wat een onzin.quote:Op zondag 17 juni 2012 01:47 schreef DeParo het volgende:
Officials: Hamas ordered Grad attack on Israel at request of Muslim Brotherhood
It is unclear whether the rocket was part of an attempt to launch rockets at specific targets within Israel.
http://www.haaretz.com/ne(...)brotherhood-1.436787
----
Als dat Moslimbroederschap ooit de macht gaat grijpen daar, pfffff, dan zou het zomaar weer een grote chaos kunnen worden daar in die toch al zo hectische regio die we het Midden-Oosten noemen ja.
Het lijkt me geen onzin, sterker nog, zeer waarschijnlijk omdat het nu eenmaal de emoties van menig Egyptenaar aanspreekt.quote:Op zondag 17 juni 2012 02:29 schreef Drifter__ het volgende:
[..]
Wat een onzin.
De MB zit midden in de strijd om het presidentsschap en problemen in het parlement, maar in de tussentijd Hamas vragen om een raketje op israel af te vuren....yeah right
Ik ontken niet dat menig Egyptenaar diepe haat heeft tegenover israel (duh), maar dat de MB hiermee credits probeert te scoren (als De MB hier uberhaupt opdracht voor gegeven heeft, wat mij sterk lijkt) is onzin. Men is boos op De MB omdat ze niet aan de eisen heeft kunnen voldaan van de stemmers (brood, veiligheid, waardigheid), een raket op israel afvuren zou daar echt geen verandering in brengen.quote:Op zondag 17 juni 2012 02:33 schreef DeParo het volgende:
[..]
Het lijkt me geen onzin, sterker nog, zeer waarschijnlijk omdat het nu eenmaal de emoties van menig Egyptenaar aanspreekt.
----
The Road to Jerusalem through Tahrir Square: Anti-Zionism and Palestine in the 2011 Egyptian Revolution
This article addresses an aspect of Egypt’s 2011 revolution almost entirely ignored in most Western media accounts: Israel and Palestine as prominent themes of protest. In reviewing Egyptian mobilization opposing normalization and in support of the Palestinian cause starting from Sadat’s peace initiative of the mid-1970s, the author shows how the anti-Mubarak movement that took off as of the mid-2000s built on the Palestine activism and networks already in place. While the trigger of the revolution and the focus of its first eighteen days was domestic change, the article shows how domestic and foreign policy issues (especially Israel and Palestine) were inextricably intertwined, with the leadership bodies of the revolution involved in both.
http://www.palestine-stud(...)&jid=1&href=fulltext
Shafik is de keus van SCAF (en dus de keus van het Westen), velen denken dat hij hoe dan ook zal winnen.quote:Op zondag 17 juni 2012 12:28 schreef zuiderbuur het volgende:
Ik hoor berichten dat het de kiezer eigenlijk gewoon niet meer boeit?
Wel wat jammer dat journalisten vooral in Caro lijken rond te hangen, waar je zelfs Engelssprekende Egyptenaren interviews ziet geven.
Ik denk dat menig Egyptenaar daar wel degelijk even door kan worden afgeleid! Maar, stel dat het wel waar is, wat is dan de reden geweest voor het MB om dit te doen volgens jou?quote:Op zondag 17 juni 2012 13:21 schreef Drifter__ het volgende:
[..]
Ik ontken niet dat menig Egyptenaar diepe haat heeft tegenover israel (duh), maar dat de MB hiermee credits probeert te scoren (als De MB hier uberhaupt opdracht voor gegeven heeft, wat mij sterk lijkt) is onzin. Men is boos op De MB omdat ze niet aan de eisen heeft kunnen voldaan van de stemmers (brood, veiligheid, waardigheid), een raket op israel afvuren zou daar echt geen verandering in brengen.
Dat ze door gebrek aan de dingen die jij noemt populariteit inleveren ok, maar als ze dat proberen te verdoezelen door een raketaanval dan kunnen ze juist daarmee weer winnen, laten we wel wezen, Nasser en zelfs Sadat hebben met hun hele campagne tegen Israel hun politiek kunnen uitvoeren, en dan hebben we het niet alleen over de Egyptische bevolking die ze achter zich kregen.quote:Op zondag 17 juni 2012 16:54 schreef Drifter__ het volgende:
Gezien de huidige situatie in Egypte, wel.
Trouwens dit nieuwsbericht is nog steeds op geen enkele Egyptische TV kanaal voorbijgekomen.quote:Op zondag 17 juni 2012 17:00 schreef DeParo het volgende:
[..]
Dat ze door gebrek aan de dingen die jij noemt populariteit inleveren ok, maar als ze dat proberen te verdoezelen door een raketaanval dan kunnen ze juist daarmee weer winnen, laten we wel wezen, Nasser en zelfs Sadat hebben met hun hele campagne tegen Israel hun politiek kunnen uitvoeren, en dan hebben we het niet alleen over de Egyptische bevolking die ze achter zich kregen.
De bron sprak van een mogelijk specifiek doel maar het was niet duidelijk wat precies het doel is.quote:Op zondag 17 juni 2012 23:34 schreef Drifter__ het volgende:
[..]
Trouwens dit nieuwsbericht is nog steeds op geen enkele Egyptische TV kanaal voorbijgekomen.![]()
En in je bron ontkennen MB officials enige betrokkenheid, vraag mij af hoe ze hiermee dan moeten pronken.
Je kan toch de bron lezen.quote:Op zondag 17 juni 2012 23:16 schreef rakotto het volgende:
Check je bronnen. Israel heeft gezegd dat de MB er niets mee te maken heeft.
Tot nu toe zijn er niet veel stemmen geteld, maar de aantal mensen die gestemd hebben is zeer, zeer laag. Tot nu toe is 2/3 voor Morsi en 1/3 voor Shafik - Ongeveer 20.000 stemmen zijn geteld.
Dit is een foto die ik gisteren genomen heb. De meeste mensen die stemmen zijn oudere mensen. Heel weinig tieners/jeugd. De meeste boycotten de verkiezingen en de anderen die gaan, schrijven hun protest op de stemblaadjes.
[ afbeelding ]
Voor het volgen van de resultaten kijk hier
http://english.ahram.org.(...)off-results-as-.aspx
en
http://www.egyptindepende(...)te-counting-underway
En ik kan ook de officiele verklaring op tv zien en lezen en horen.quote:Op maandag 18 juni 2012 00:04 schreef DeParo het volgende:
[..]
De bron sprak van een mogelijk specifiek doel maar het was niet duidelijk wat precies het doel is.
[..]
Je kan toch de bron lezen.
Dan weet ik niet of je zelf wel echt goed doorhebt wat je gehoord hebt, woordvoerders hebben het toch vrij duidelijk gemaakt, maar als jij een bron hebt die het tegendeel beweert lees ik het graag.quote:Op maandag 18 juni 2012 01:46 schreef rakotto het volgende:
[..]
En ik kan ook de officiele verklaring op tv zien en lezen en horen.
Slecht nieuws?!?!quote:Op maandag 18 juni 2012 08:00 schreef Drifter__ het volgende:
Onofficieel: Morsi wint presidentschap.
http://english.ahram.org.(...)-presidency,-Sh.aspx
Lintjes knippen als corebusiness?quote:Op maandag 18 juni 2012 08:00 schreef Drifter__ het volgende:
Onofficieel: Morsi wint presidentschap.
http://english.ahram.org.(...)-presidency,-Sh.aspx
Via vele diverse liefdadigheidsorganisaties. Geld in overvloed bij De MB.quote:Op maandag 18 juni 2012 18:45 schreef zuiderbuur het volgende:
Ik las vandaag in "De Morgen" dat Morsi een eventuele overwinning misschien niet zozeer aan zichzelf, maar aan het jarenlange dienstbetoon van de Moslimbroeders te danken heeft: afval ophalen, gezondheidszorg, voeding,....
Maar hoe is dat geregeld, dat uitdelen van zulke gunsten? Kan je als (arme) christen daar ook wat van verwachten?
Zou je hetzelfde zeggen als je in Isral zou wonen?quote:Op maandag 18 juni 2012 18:57 schreef Drifter__ het volgende:
[..]
Alles liever dan het vorige regime.
Wordt het Egyptische bevolking dan beter van haat en oorlog?quote:Op maandag 18 juni 2012 19:45 schreef Drifter__ het volgende:
Waarom niet? Het zou mij zeer weinig boeien wat israel hier van vindt, als het Egyptische volk er maar beter van wordt.
Dan zou ik demonstreren tegen het onderdrukken van de Palestijnen. Dat is de oorzaak van de haat in het MO tov Isral.quote:Op maandag 18 juni 2012 19:37 schreef DeParo het volgende:
[..]
Zou je hetzelfde zeggen als je in Isral zou wonen?
Onzin, komt door Islamisering en het Arabische nationalisme, er is geen Palestijnse onderdrukking behalve dan van hun eigen leiding maar daar hoor je ze in Egypte inderdaad vrij weinig over bazelen. Vrees dat Iran het voorbeeld voor Egypte zal worden.quote:Op maandag 18 juni 2012 20:20 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Dan zou ik demonstreren tegen het onderdrukken van de Palestijnen. Dat is de oorzaak van de haat in het MO tov Isral.
Ik denk dat je de Egyptische bevolking inderdaad binnen dat fundamentalistische karakter van de Islamisering, mits sociaal-economische zaken geregeld zijn, inderdaad goed wijs kan maken dat geweld nodig is. Dat zie je ook wel in de gewelddadige erupties af en toe aldaar, het is vrij naef om te veronderstellen dat de rationeel en Engels sprekende Egyptenaar de gedachte van de revolutie aldaar vertegenwoordigd.quote:Op maandag 18 juni 2012 20:01 schreef Drifter__ het volgende:
Krijgen we dat weer.
Zie je De MB morgen oorlog voeren? Denk je dat de Egyptische bevolking met smart op een oorlog zit te wachten?
Een 2de Iran? Want de Egyptenaar weet niet hoe het er nu aan toe gaat in Iran?
WHOEHAHAHAHAHAquote:Op maandag 18 juni 2012 20:45 schreef DeParo het volgende:
[..]
Onzin, komt door Islamisering en het Arabische nationalisme, er is geen Palestijnse onderdrukking
Nou DeParo, dat is jouw beeld van de Egyptenaar, maar in de praktijk herken ik deze totaal niet. Natuurlijk lopen er fundamentalisten tussen, maar jij beweert nu dat de meerderheid radicaal is of zal worden. Dat slaat echt nergens op.quote:Op maandag 18 juni 2012 20:45 schreef DeParo het volgende:
[..]
Onzin, komt door Islamisering en het Arabische nationalisme, er is geen Palestijnse onderdrukking behalve dan van hun eigen leiding maar daar hoor je ze in Egypte inderdaad vrij weinig over bazelen. Vrees dat Iran het voorbeeld voor Egypte zal worden.
[..]
Ik denk dat je de Egyptische bevolking inderdaad binnen dat fundamentalistische karakter van de Islamisering, mits sociaal-economische zaken geregeld zijn, inderdaad goed wijs kan maken dat geweld nodig is. Dat zie je ook wel in de gewelddadige erupties af en toe aldaar, het is vrij naef om te veronderstellen dat de rationeel en Engels sprekende Egyptenaar de gedachte van de revolutie aldaar vertegenwoordigd.
Ik denk dat een vrij grote groep zeer radicaal is, misschien niet alleen radicaal Islamiet, maar ook radicaal in opvattingen en manieren om eigen belangen te behartigen. Is ook niet vreemd als je bent opgegroeid in armoede, waar geweld aan de orde van de dag is, en terwijl je bijna je hele leven te maken hebt gehad met een dictatuur.quote:Op maandag 18 juni 2012 21:18 schreef Drifter__ het volgende:
[..]
Nou DeParo, dat is jouw beeld van de Egyptenaar, maar in de praktijk herken ik deze totaal niet. Natuurlijk lopen er fundamentalisten tussen, maar jij beweert nu dat de meerderheid radicaal is of zal worden. Dat slaat echt nergens op.
Dat kan je ook van Netanyahu zeggen.quote:Op maandag 18 juni 2012 21:31 schreef DeParo het volgende:
[..]
Ik denk dat een vrij grote groep zeer radicaal is, misschien niet alleen radicaal Islamiet, maar ook radicaal in opvattingen en manieren om eigen belangen te behartigen.
Sinds wanneer is Netanyahu een Islamiet geworden dan?quote:Op maandag 18 juni 2012 21:46 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Dat kan je ook van Netanyahu zeggen.
Vind het lastig. Mijn ervaringen in Egypte waren altijd erg positief. Maar goed, dat zegt al met al natuurlijk ook niet bijster veel.quote:Op maandag 18 juni 2012 21:31 schreef DeParo het volgende:
[..]
Ik denk dat een vrij grote groep zeer radicaal is, misschien niet alleen radicaal Islamiet, maar ook radicaal in opvattingen en manieren om eigen belangen te behartigen. Is ook niet vreemd als je bent opgegroeid in armoede, waar geweld aan de orde van de dag is, en terwijl je bijna je hele leven te maken hebt gehad met een dictatuur.
Ik zal dan ook geen uitspraak doen over elke Egyptenaar.quote:Op maandag 18 juni 2012 21:51 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Vind het lastig. Mijn ervaringen in Egypte waren altijd erg positief. Maar goed, dat zegt al met al natuurlijk ook niet bijster veel.
En daarom heeft de meerderheid dus gekozen voor Morsi, om zich uit deze door het Westen gesponsorde dictatuur, los te wrikken.quote:Op maandag 18 juni 2012 21:31 schreef DeParo het volgende:
[..]
Ik denk dat een vrij grote groep zeer radicaal is, misschien niet alleen radicaal Islamiet, maar ook radicaal in opvattingen en manieren om eigen belangen te behartigen. Is ook niet vreemd als je bent opgegroeid in armoede, waar geweld aan de orde van de dag is, en terwijl je bijna je hele leven te maken hebt gehad met een dictatuur.
We zullen zien hoe dit sprookje, of deze nachtmerrie, zich zal voortzetten.quote:Op maandag 18 juni 2012 22:11 schreef Drifter__ het volgende:
[..]
En daarom heeft de meerderheid dus gekozen voor Morsi, om zich uit deze door het Westen gesponsorde dictatuur, los te wrikken.
Je hoeft geen islamiet te zijn om radicaal te zijn in opvattingen en manieren om eigen belangen te behartigen.quote:Op maandag 18 juni 2012 21:49 schreef DeParo het volgende:
[..]
Sinds wanneer is Netanyahu een Islamiet geworden dan?
Dan is bijna iedereen wel radicaal.quote:Op maandag 18 juni 2012 22:19 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Je hoeft geen islamiet te zijn om radicaal te zijn in opvattingen en manieren om eigen belangen te behartigen.
Hoe geloofwaardig vind je dat zelf klinken dan?quote:Op maandag 18 juni 2012 22:55 schreef rakotto het volgende:
Er is een militaire raad samengesteld door SCAF - deze raad bestaat uit 11 personen - 9 personen uit de leger, de hoofd van de inlichtingendienst en de president.
Israel, schijnt de camp david akkoord geschonden te hebben door tanks op de grens te zetten na de aanval uit sinai
Geloofwaardig wat? Israel schendt nu de camp david akkoord mocht dit allemaal waar zijn.quote:Op maandag 18 juni 2012 23:39 schreef DeParo het volgende:
[..]
Dan is bijna iedereen wel radicaal.
[..]
Hoe geloofwaardig vind je dat zelf klinken dan?
Dat is dus waarschijnlijk niet waar, Egyptische groepen zoals het MB zoeken al sinds het einde van het regime van Mubarak naar een excuus en reden om de akkoorden op te zeggen, dus onzin.quote:Op maandag 18 juni 2012 23:57 schreef rakotto het volgende:
[..]
Geloofwaardig wat? Israel schendt nu de camp david akkoord mocht dit allemaal waar zijn.
Dus het is alleen erg als je moslim bent?quote:
Als je een moslim bent misschien niet als we even de interne gevechten en twisten negeren.quote:Op maandag 18 juni 2012 23:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Dus het is alleen erg als je moslim bent?
Mocht dat waar zijn, dan is het niet de schuld van Egypte dat zulke groeperingen in Sinai actief zijn en Israel aanvallen. Je mag daar immers geen wapens/troepen etc hebben. Hoe moet je iets verdedigen als dat niet mag?quote:Op maandag 18 juni 2012 23:58 schreef DeParo het volgende:
[..]
Dat is dus waarschijnlijk niet waar, Egyptische groepen zoals het MB zoeken al sinds het einde van het regime van Mubarak naar een excuus en reden om de akkoorden op te zeggen, dus onzin.
Als die groepen onafhankelijk zijn dan misschien. Maar dat is de vraag.quote:Op dinsdag 19 juni 2012 17:05 schreef rakotto het volgende:
[..]
Mocht dat waar zijn, dan is het niet de schuld van Egypte dat zulke groeperingen in Sinai actief zijn en Israel aanvallen. Je mag daar immers geen wapens/troepen etc hebben. Hoe moet je iets verdedigen als dat niet mag?
quote:Duizenden Egyptenaren protesteren tegen leger op Tahrirplein
Het Tahrirplein in Kairo, vorig jaar het epicentrum van de volksopstand tegen president Mubarak, stond vanavond weer vol. Duizenden Egyptenaren demonstreerden op het plein tegen de militaire machthebbers in het land, die de afgelopen week hun greep op het land verstevigden.
De Moslimbroederschap had opgeroepen tot het protest van vandaag uit onvrede over een aantal besluiten dat het leger de afgelopen dagen nam. De militaire machthebbers ontbonden vorige week het dit jaar gekozen en door de Moslimbroeders gedomineerde parlement na een uitspraak van het Constitutionele Hof en gaven zichzelf vervolgens, tot woede van de Moslimbroederschap en de liberale oppositie, de formeel wetgevende bevoegdheden van het parlement.
Op het Tahrirplein demonstreerden vanavond veel aanhangers van de Moslimbroederschap, maar ook een groot aantal liberale activisten, zo meldt de BBC. De betoging komt twee dagen nadat in Egypte de stembussen sloten voor de eerste vrije presidentsverkiezingen in het land. De demonstranten vrezen dat de nieuwe president weinig te zeggen krijgt en dat de meeste macht bij het leger blijft. De nieuwe grondwet waarin wordt bepaald hoe de machtsverhoudingen in Egypte komen te liggen moet nog worden geschreven.
Kandidaten presidentsverkiezingen claimen allebei overwinning
Over de vraag wie de presidentsverkiezingen van afgelopen weekend heeft gewonnen, wordt in Egypte ook al dagenlang gesoebat. De Moslimbroederschap claimde gisterochtend dat hun kandidaat Mohammed Morsi ongeveer 53 procent van de stemmen had gehaald en daarmee de verkiezingen heeft gewonnen.
Het kamp van Morsi’s tegenstrever, oud-premier onder Mubarak Ahmed Shafiq, verwierp de claim van de Moslimbroederschap en stelde vandaag dat Shafiq de verkiezing heeft gewonnen. De officile uitslag van de verkiezingen wordt donderdag verwacht.
‘Mubarak krijgt hartaanval’
Op de achtergrond van de politieke chaos in Egypte blijft de gezondheidstoestand van ex-president Hosni Mubarak verslechteren. Egyptische staatsmedia meldden vanavond dat Mubarak een hartaanval heeft gehad en dat zijn hart met behulp van een defibrillator weer in een normaal ritme moest worden gebracht. Vorige week gingen er geruchten dat Mubarak in coma zou zijn geraakt.
De 84-jarige Mubarak werd begin deze maand veroordeelde tot een levenslange gevangenisstraf vanwege medeplichtigheid aan de dood van ruim achthonderd betogers tijdens de opstand van vorig jaar. Een paar uur na de uitspraak werd Mubarak onwel en opgenomen in het ziekenhuis.
Je zegt hier helemaal niets!quote:Op dinsdag 19 juni 2012 00:02 schreef DeParo het volgende:
[..]
Als je een moslim bent misschien niet als we even de interne gevechten en twisten negeren.
Ik begon het al te missen.quote:Op dinsdag 19 juni 2012 23:06 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Tahrir staat weer aardig vol, op AJE. Geschreeuw, toespraken en vuurwerk.
Is het onmogelijk dat het leger de macht overdraagt aan de gekozenen?quote:Op woensdag 20 juni 2012 01:09 schreef De_Ilias het volgende:
Ik vind de ontwikkelingen echt jammer, het gaat er met de moslimbroederschap zeker niet beter op worden.
Ik denk dat de afgelopen tijd toch aardig wat incidenten met Israel zijn geweest die zowel aan de militaire macht als aan het Moslim Broederschap kunnen worden toegewezen deels.quote:Op dinsdag 19 juni 2012 19:21 schreef rakotto het volgende:
Ze hebben heus niets te maken met de staat hoor. In tegenstelling... Donderdag gaat er chaos komen hier omdat Shafik gaat winnen.
Eigenlijk zeg ik heel veel, het ligt er maar net aan waar je staat met je mening, ideologische posities, en overtuigingen (zo niet veel meer) om te kunnen bepalen wat radicaal is.quote:Op dinsdag 19 juni 2012 22:18 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Je zegt hier helemaal niets!
Ik doelde op het radicalisme van Netanyahu en je probeert je eruit te draaien.
Ja. Onmogelijk. Want de gekozenen zijn per definitie voor minder macht en invloed van het leger.quote:Op woensdag 20 juni 2012 11:27 schreef Bilge het volgende:
[..]
Is het onmogelijk dat het leger de macht overdraagt aan de gekozenen?
Ah, jij doet aan fact free politics.quote:Op woensdag 20 juni 2012 11:53 schreef DeParo het volgende:
[..]
Eigenlijk zeg ik heel veel, het ligt er maar net aan waar je staat met je mening, ideologische posities, en overtuigingen (zo niet veel meer) om te kunnen bepalen wat radicaal is.
Tot tien jaar terug was Turkije ook een halve democratie waar het leger onwelgevallige democratische uitslagen overrulede. Door doelbewust gecreerde chaos en/ of gevoed door een mediaoffensief. Inmiddels zitten dezelfde generaals gevangen en durft niemand de legitimiteit van het democratische gezag te betwijfelen.quote:Op woensdag 20 juni 2012 12:27 schreef Aloulou het volgende:
[..]
Ja. Onmogelijk. Want de gekozenen zijn per definitie voor minder macht en invloed van het leger.
En die macht gaan ze nooit vrijwillig inleveren. Vergeet ook niet dat de legertop ook economisch gezien veel macht hebben in Egypte omdat ze miljoenen hebben (zelfverrijking he). Wat dat betreft heeft Egypte een hele lange weg te gaan en zal de strijd tussen het leger en gekozen partijen nog een lange tijd doorgaan. Met veel demonstraties tot gevolg en hier en daar chaos.
Het leger probeert gewoon in te spelen om de "chaotische" kaart. Hoe meer chaos en minder veiligheid in het land hoe harder de roep dat de revolutie is mislukt, niets goeds heeft gebracht en men gewoon weer een dictator weer die "orde herstelt". Zelfs als dat van het oude regime is. Gewoon zorgen dat de meeste Egyptenaren "revolutie-moe" worden en je hebt de revolutie en haar idealen gesaboteerd. Moet best makkelijk zijn voor zo'n macht leger dat alle touwtjes in handen heeft in het land.
Ik zou weinig argumenten kunnen noemen waarom Netanyahu radicaal zou zijn, op de manier zoals ik 'radicaal' definieer, althans. Voor het Moslimbroederschap zijn er echter tal van argumenten.quote:Op woensdag 20 juni 2012 12:48 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ah, jij doet aan fact free politics.
Ik wil hier niet Turkije bij betrekken maar "onwelgevallig" voor wie? Egypte is sowieso niet te vergelijken met Turkije. Maar alle macht bij een leger is zeer ongezond en leidt zeker in de Arabische landen (leer mij ze kennen) tot machtsmisbruik en zelfverrijking. Egypte is nu op een punt aangekomen dat ze in ieder geval iets meer ruimte hebben om zich tegen die absolute macht te keren en dat zal dan ook een lange, voortdurende, strijd worden.quote:Op woensdag 20 juni 2012 13:21 schreef Bilge het volgende:
Tot tien jaar terug was Turkije ook een halve democratie waar het leger onwelgevallige democratische uitslagen overrulede.
Heeft het leger het "ingezien" of is hen de macht na tientallen jaren uit de vingers geglipt? En zeker nu met de AK-partij? Ik ben geen pessimist maar geloof er geen ene reet van dat het Egyptische leger "belangen beschermt", behalve hun eigen belangen. Zodoende rest hen niets anders dan het leger van hun macht te ontdoen en het weer te laten worden wat het is: onderdanig aan de staat. En de burgers kiezen hebben het laatste woord over het beleid en invulling van die staat.quote:Op woensdag 20 juni 2012 13:21 schreef Bilge het volgende:
De verklaring voor deze omslag is dat het Turkse leger heeft ingezien dat democratie, meer dan het leger zelf, de veiligheid van Turkije garandeert.
Uit cijfers (google ze ff) valt zo na te lezen dat er grote mate van zelfverrijking is door topgeneraals van het leger. Miljonairs zijn het met een flinke vinger in de pap in de Egyptische economie. Nee, men wil koste wat kost de macht behouden en maakt daar beleid op. Het is inmiddels ook voor heel veel Egyptenaren duidelijk wie de vijand is van een democratischer Egypte waar burgers meer invloed op kunnen uitoefenen. Na de val van Mubarak dacht men er al te zijn in een droom wellicht, maar heel snel (nog geen maanden later) werd duidelijk dat het pas net is begonnen. Vandaar dat het leger ook gewoon inspeelt dat men "revolutie-moe" wordt en gewoon weer verlangd naar "orde en veiligheid".quote:Op woensdag 20 juni 2012 13:21 schreef Bilge het volgende:
Ik denk dat het Egyptische leger ook uit staatsbelang, zoals zij dat althans opvat, handelt, en niet uit zelfverrijking oid.
In het verleden van Egypte kan ik mij herinneren dat ook het leger graag Israel "van de kaart veegde". En presidenten die uit datzelfde leger kwamen en met die retoriek probeerden aan de macht te komen. Daarnaast is het leger helemaal niet ideologisch getint. Als morgen de Moslimbroederschap zegt dat ze samen willen werken en het leger hun macht totaal mag behouden doet de SCAF dat direct. Zij zijn niet zo ideologisch gedreven als dat de legertop van Turkije dat was. Daarnaast, inmiddels weet men dat Israel heel Egypte in een klap weg-nucked als het wilt dus aanvallen zelf zit er niet meer in. Wel wellicht andere verhoudingen. Maar dat staat los van het leger en of het wenselijk is dat zij blijven. Ik zeg je: zolang het leger hun macht behoudt zal er niets, maar dan ook niets, voor de burger verbeteren of waarop men eventjes hoopte ten tijde van de revolutie tegen Mubarak. De Egyptenaar mag zelf kiezen of ze daarmee genoegen nemen of niet.quote:Op woensdag 20 juni 2012 13:21 schreef Bilge het volgende:
Als een populistische Egyptische politicus Isral wil aanvallen zal een gemiddelde Egyptenaar dit ondersteunen, maar een generaal, die een nuchtere kansen/ baten analyse maakt, zal zoiets verwerpen.
Je beschrijft het weer netjes. Helemaal met je eens.quote:Op woensdag 20 juni 2012 12:27 schreef Aloulou het volgende:
[..]
Ja. Onmogelijk. Want de gekozenen zijn per definitie voor minder macht en invloed van het leger.
En die macht gaan ze nooit vrijwillig inleveren. Vergeet ook niet dat de legertop ook economisch gezien veel macht hebben in Egypte omdat ze miljoenen hebben (zelfverrijking he). Wat dat betreft heeft Egypte een hele lange weg te gaan en zal de strijd tussen het leger en gekozen partijen nog een lange tijd doorgaan. Met veel demonstraties tot gevolg en hier en daar chaos.
Het leger probeert gewoon in te spelen om de "chaotische" kaart. Hoe meer chaos en minder veiligheid in het land hoe harder de roep dat de revolutie is mislukt, niets goeds heeft gebracht en men gewoon weer een dictator weer die "orde herstelt". Zelfs als dat van het oude regime is. Gewoon zorgen dat de meeste Egyptenaren "revolutie-moe" worden en je hebt de revolutie en haar idealen gesaboteerd. Moet best makkelijk zijn voor zo'n macht leger dat alle touwtjes in handen heeft in het land.
Omdat ie radicaal het vredesproces ondermijnd door o.a. radicaal muren op te richten en radicaal settlements uit te breiden.quote:Op woensdag 20 juni 2012 13:41 schreef DeParo het volgende:
[..]
Ik zou weinig argumenten kunnen noemen waarom Netanyahu radicaal zou zijn, op de manier zoals ik 'radicaal' definieer, althans. Voor het Moslimbroederschap zijn er echter tal van argumenten.
En dan te bedenken dat Netanyahu ooit die muur helemaal niet wilde optrekken, wat hij overigens ook niet heeft gedaan, zo zie je maar weer dat je je jouw onzin beter door de toilet kan spoelen.quote:Op woensdag 20 juni 2012 21:10 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Omdat ie radicaal het vredesproces ondermijnd door o.a. radicaal muren op te richten en radicaal settlements uit te breiden.
Hij is dol op muren.quote:Op woensdag 20 juni 2012 21:16 schreef DeParo het volgende:
[..]
En dan te bedenken dat Netanyahu ooit die muur helemaal niet wilde optrekken, wat hij overigens ook niet heeft gedaan, zo zie je maar weer dat je je jouw onzin beter door de toilet kan spoelen.
quote:
quote:Premier Benjamin Netanyahu meldde zondag nog dat hij een hoog hek wil langs de grens met Jordani. Momenteel bouwt het land versneld een muur langs de grens met Egypte.
Tuurlijk, want onder Sharon is het effectief gebleken en kon de kritiek dat de regering streeft naar een groot Israel worden ontkracht, maar dat had je natuurlijk bewaard voor een volgende postquote:Op woensdag 20 juni 2012 21:39 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Hij is dol op muren.
[..]
[..]
Je smoort die kritiek niet met muren maar met propaganda. Je onderdrukt een volk door dorpen te scheiden van landbouwgrond en boomgaarden met een muur.quote:Op woensdag 20 juni 2012 22:04 schreef DeParo het volgende:
[..]
Tuurlijk, want onder Sharon is het effectief gebleken en kon de kritiek dat de regering streeft naar een groot Israel worden ontkracht, maar dat had je natuurlijk bewaard voor een volgende post![]()
.
Waar dat het geval was is grond ook weer keurig teruggegeven, op bevel van het Israelisch hooggerechtshof, symbool van bijna alles wat de Arabische wereld niet heeft namelijk rechtvaardigheid en democratie.quote:Op woensdag 20 juni 2012 22:17 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Je smoort die kritiek niet met muren maar met propaganda. Je onderdrukt een volk door dorpen te scheiden van landbouwgrond en boomgaarden met een muur.
Net zoals al die illegale settlements die massaal worden afgebroken.quote:Op woensdag 20 juni 2012 22:20 schreef DeParo het volgende:
[..]
Waar dat het geval was is grond ook weer keurig teruggegeven, op bevel van het Israelisch hooggerechtshof, symbool van bijna alles wat de Arabische wereld niet heeft namelijk rechtvaardigheid en democratie.
Zie Sharon voor informatie.quote:Op woensdag 20 juni 2012 22:27 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Net zoals al die illegale settlements die massaal worden afgebroken.
Het zegt wel iets maar de SCAF heeft meer tijd dan de Moslimbroederschap natuurlijk. Ze hebben al erop gespeeld om het parlement te strippen zodat het Moslimbroederschap sowieso niets meer in te brengen heeft. Als de MB de verkiezingen wint maar na twee jaar verandert er niets voor de burger worden zij erop afgerekend. Dus de SCAF hoeft alleen maar te zorgen dat in de praktijk de MB niet veel kan doen. Daarom dat men het parlement de nek heeft omgedraaid. En daarmee ook een geloofwaardige constitutie. Ik vermoed dat de SCAF hierop in gaat zetten. "MB president? Dan zorgen we dat ze geen meter vooruit kunnen en worden mensen hen sowieso zat en niet meer herkozen".quote:Op woensdag 20 juni 2012 21:08 schreef Drifter__ het volgende:
Je beschrijft het weer netjes. Helemaal met je eens.
Kunnen we concluderen dat het duivelse plan van de SCAF aan het mislukken is? Aangezien De Moslimbroederschap aan de winnende hand is in de presidentsverkiezingen. Uiteraard snap ik dat de strijd nog niet gestreden is, maar deze uitslag zegt toch wel iets.
Ik hoop dat meer en meer Egyptenaren gaan inzien, dat de SCAF een smerig spelletje met het volk aan het spelen is. Hoop ook dat De MB het niet op een akkoordje gaat gooien met SCAF.quote:Op donderdag 21 juni 2012 10:11 schreef Aloulou het volgende:
[..]
Het zegt wel iets maar de SCAF heeft meer tijd dan de Moslimbroederschap natuurlijk. Ze hebben al erop gespeeld om het parlement te strippen zodat het Moslimbroederschap sowieso niets meer in te brengen heeft. Als de MB de verkiezingen wint maar na twee jaar verandert er niets voor de burger worden zij erop afgerekend. Dus de SCAF hoeft alleen maar te zorgen dat in de praktijk de MB niet veel kan doen. Daarom dat men het parlement de nek heeft omgedraaid. En daarmee ook een geloofwaardige constitutie. Ik vermoed dat de SCAF hierop in gaat zetten. "MB president? Dan zorgen we dat ze geen meter vooruit kunnen en worden mensen hen sowieso zat en niet meer herkozen".
Maar het kan ook zo zijn dat ze iermee de MB in de handen van andere oppositie drijven. Dat was al gebeurd na de eerste verkiezingen toen duidelijk werd dat Shafiq tegen Morsy het ging opnemen. En ik denk/hoop dat het alleen maar meer toeneemt. Een groter front puur om de SCAF te breken. In principe moet het kunnen want MB/Abolfotoh/Sabahi en salafisten samen laten tahrir zo weer vol stromen met loyale aanhangers als ze willen. Enige grote nadeel is dat door deze voortdurende strijd het land en haar crisis er niet snel beter op wordt helaas. Dat is voordelig voor de SCAF.
Het leger heeft intern gewoon een revolutie nodig.
Zeer indrukwekkend, jammer dat ik volgens mij die taal niet kan lezen, dus als je ook zo vriendelijk wilt zijn het te vertalen.quote:Op donderdag 21 juni 2012 23:45 schreef johnnylove het volgende:
http://www.almasryalyoum.com/node/937201
mm. hopelijk geen voorspelling voor de toekomst
quote:Leger Egypte wil touwtjes zelf in handen houden
De militaire junta die Egypte regeert sinds de val van Hosni Mubarak, wil de touwtjes in eigen hand blijven houden. Terwijl tienduizenden mensen weer demonstreren op het Tahrirplein tegen aan aanpassing van de grondwet, zegt het leger deze toch te handhaven. De aanpassing, waarmee de macht van de president ernstig wordt ingeperkt en het leger meer macht krijgt, wordt door velen als een verkapte coup gezien.
De junta liet weten bovendien 'hard op te treden' tegen 'pogingen om het algemeen belang te schaden'.
De junta tikte ook de twee kandidaten voor het presidentsschap op de vingers. Die hebben vandaag beiden gezegd 'zeker te zijn van de overwinning', maar de uitslag van de stembusgang wordt dit weekeinde op zijn vroegst bekend gemaakt. 'Dergelijke voorbarige uitspraken veroorzaken verwarring en verdeeldheid', aldus de Raad.
De titel van het bericht: صاحب فيديو هجوم الحدود الإسرائيلية مصري من مطروح وشارك بالثورة الليبيةquote:Op vrijdag 22 juni 2012 10:46 schreef DeParo het volgende:
[..]
Zeer indrukwekkend, jammer dat ik volgens mij die taal niet kan lezen, dus als je ook zo vriendelijk wilt zijn het te vertalen.
Ok, laten we hopen dat het een individuele actie was, niet gepland.quote:Op vrijdag 22 juni 2012 17:12 schreef rakotto het volgende:
[..]
De titel van het bericht: صاحب فيديو هجوم الحدود الإسرائيلية مصري من مطروح وشارك بالثورة الليبية
Betekent: De eigenaar van de video van de aanval op de Grens met Israel is een Egyptenaar uit Matruh die mee heeft gevochten in de Libische revolutie.
Ik neem aan dat je vandaag niet naar het nieuws hebt gekeken? Alle politieke symbolen/partijen die er bekend om staan dat ze liberaal en seculier zijn hebben zich aangesloten met de moslimbroederschap om tegen de SCAF en de NDP te staan.quote:Op vrijdag 22 juni 2012 19:08 schreef De_Ilias het volgende:
اخشى لمصر الهلكة, والله الشعب المصري ذهبوا الى الانخابات, وما صلحت في المجتمع شيئا بل زادت الفتن
Dat zal best zo zijn, ben niks anders geweest van die wolfen van de igwaan l moflisieen. In ieder geval het gaat niet de goede kant op met egypte, ik vind het erg jammer dat het zo gaat, en ook jammer dat het leger hun macht niet wilt afstaan.quote:Op vrijdag 22 juni 2012 19:34 schreef rakotto het volgende:
[..]
Ik neem aan dat je vandaag niet naar het nieuws hebt gekeken? Alle politieke symbolen/partijen die er bekend om staan dat ze liberaal en seculier zijn hebben zich aangesloten met de moslimbroederschap om tegen de SCAF en de NDP te staan.
De moslimbroederschap heeft ook beloofd om de revolutionaire (liberale/seculiere) jeugd in de regering te nemen als ministers zodra de regering gevormd wordt
quote:We are all Khaled Said
#Egypt Unelected Military Council has issued a long statement. I can translate it all for you... or, I will just tell you the summary:
"We know what's best for you and you just have to obey our decisions".
That's in summary what SCAF said in this long statement.
Our answer is: We couldn't care less about the unelected council. You need a lot more to get us worried!
quote:For the first time since the fall of #Mubarak, pro-revolution #Egypt political forces have been united and all thanks go to the military that want to end democracy and take over power.
Liberals, Secularists, Leftists, Young Activists, Muslim Brotherhood and members of parliament agreed today to unite against the military and have a unified government ready to take over from them.
The presidential candidate with most votes in the elections, Mohammad Mursi, from the Muslim Brotherhood, has promised that none of his vice presidents will be from the Muslim brotherhood. He also promised that the prime minister of Egypt will be an independent and not from his party although his party has the majority in parliament.
Finally, the unity that we have been dreaming for is a reality.
Kunnen ze een hoop demonstranten mee doodrijden.quote:Op vrijdag 22 juni 2012 20:56 schreef Drifter__ het volgende:
[ afbeelding ]
Nieuwe lading politie Van's is in ieder geval binnen. Let goed op de bullbar.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |