Hier is bijv. mijn trainingsschema:quote:[message=17645119,noline]MrJ schreef op 28 april 2003 @ 16:54[/message]:
Yep.
1 spiergroep trainen is niet goed. Of je traint je gehele lichaam, of je traint niet.
Er zijn zat mensen die alleen in de sportschool aan hun borst+schouders+armen+buik werken, terwijl ze vergeten dat een goede rug, traps, onderarmen, bovenbenen en kuiten o zo belangrijk zijn.
Dit omdat het a) voor een betere lichaamsdoorbloeding zorgt en b) het er simpelweg niet uitziet.
Beetje nette voorkant, maar geen wijde rug en goede benen waardoor het totaalplaatje simpelweg een lachertje wordt.
Ook de lichaamshouding is bij die mensen totaal fout. De armen gaan naar binnen staan (aaphouding) omdat er geen rug en traps getraind wordt om het geheel weer naar achteren te corrigeren.
Opgeven zit er voorlopig niet in, hoewel de motivatie nog langer niet terug is. Maar als ik nu weer stop, wordt het alleen maar erger en zodra ik weer op mijn 'oude niveau' zit, voorspel ik dat die motivatie wel weer in orde is.quote:Op maandag 31 januari 2011 09:50 schreef caroline88 het volgende:
Hey Levitas, niet zo snel opgeven hoor! Als de theorie van spiergeheugen een beetje klopt moeten die gewichten snel gaan toenemen. Veel succes!
Elke dag is sowieso teveel van het goede. Minimaal 1 dag rust lijkt mij. Maar als je toch serieus het geheel 'wat strakker' wilt, zou ik eens gaan denken aan het aanschaffen van wat dumbells/barbells of beter: Zoek een sportschool. Met buikspier oefeningen en opdrukken train je voornamelijk alleen je borst en buik, maar wat denk je van de rest (zoals benen en rug)?quote:Op maandag 31 januari 2011 22:16 schreef -Dries- het volgende:
Ik doe sinds kort wat buikspier en opdruk oefeningen. Niks heel spectaculairs, maar gewoon wat oefeningen om het geheel wat strakker te krijgen. Nu vraag ik me af hoe vaak ik die oefeningen zou moeten doen. Elke dag? 's ochtends en 's avonds? Wat is het beste voor je lijf?
Ik had vaak last van mijn rug en (door voetbal) van mijn knieen. Ik deed al deadlifts en squads maar vooral met hoog gewicht. Nu ben ik overgegaan op laag gewicht en 20 herhalingen a 3 sets, is echt een wonder tegen rugpijn (en voor m'n knieen).quote:Op maandag 31 januari 2011 20:37 schreef caroline88 het volgende:
Ik weet niet eens of het wel training gerelateerd is, had er vroeger ook last van. Ben bezig een afspraak te regelen met een pro die me kan helpen met de pijn en tegelijk eens een kritische blik op mijn techniek kan werpen.
Gaat allemaal wel goed komen want ik heb hier een klein kapitaal aan spullen staan en die zijn er niet voor de show
Okay.. Dus om de dag. En 's ochtends of 's avonds? Of allebei? Wat is het beste?quote:Op maandag 31 januari 2011 22:38 schreef Levitas het volgende:
[..]
Elke dag is sowieso teveel van het goede. Minimaal 1 dag rust lijkt mij. Maar als je toch serieus het geheel 'wat strakker' wilt, zou ik eens gaan denken aan het aanschaffen van wat dumbells/barbells of beter: Zoek een sportschool. Met buikspier oefeningen en opdrukken train je voornamelijk alleen je borst en buik, maar wat denk je van de rest (zoals benen en rug)?
Om de dag want na de training moeten je spieren 48 uur rust hebben. Of je het 's ochtend of 's avonds doet maakt niet zoveel uit. Het is wel prettig als je er een stukje regelmaat in krijgt lijkt me.quote:Op dinsdag 1 februari 2011 12:56 schreef -Dries- het volgende:
[..]
Okay.. Dus om de dag. En 's ochtends of 's avonds? Of allebei? Wat is het beste?
Wanneer je geen resultaat behaald ligt t of aan voeding of training of rust...quote:oke bedanktga straks mijn eerste portie innemen 1 theelepeltje zoals er op de verpakking staat.
hopelijk dat ik gelijk iets merk?
ik kreeg er gewoon geen gewicht meer op en ben nu echt al een tijd bezig, dit demotiveerde me gewoon heel erg dus dan maar met wat creatine
Ja vroeger zwiepte ik de gewichten goedquote:Op woensdag 16 februari 2011 18:20 schreef Agentperry het volgende:
Dumbbel bench heb ik laatste tijd best veel vooruitgang op geboekt maar ben dan ook een beginner.
2 maanden geleden begon deed ik 22 kg per hand, nu zit ik al op de 26 of 28, ligt eraan of ik hem als eerste doe of na de incline bp. Krijg er alleen wel steeds meer moeite mee de gewichten goed te krijgen voor ik aan de eerste rep begin. Is hier een techniek voor of moet ik gewoon mijn trainingsmaat vragen ff te helpen. Want voorheen met lagere gewichten ging het nog prima.
En dan zodra je de ellebogen naar buiten doet kan de spotter je de eerste keer omhoog brengen met zware gewichten.quote:Op woensdag 16 februari 2011 18:32 schreef DeRakker. het volgende:
[..]
Ja vroeger zwiepte ik de gewichten goed
Maar nu leg ik ze eerst op mn knieën en dan naar achter gaan liggen.
Je benen ff stoot naar boven geven..
Dan wanneer je ligt heb je de gewichten bij de borst, dan kwestie van naar boven drukken.
Tis altijd verrot en zwaar.. marja.. dit is wel t beste.
Met hoog gewicht haal je niet zonder deze techniek.
Je kan altijd ff met minder gewicht dit oefenen
kan.. je kan m ook gewoon tellen als 1 repquote:Op woensdag 16 februari 2011 18:51 schreef Mopst3r het volgende:
[..]
En dan zodra je de ellebogen naar buiten doet kan de spotter je de eerste keer omhoog brengen met zware gewichten.
thx, het lukt nu allemaal nog wel zo maar ben bang dat als ik boven de 30 komen met dumbbels dat het dan allemaal niet meer lukt.quote:Op woensdag 16 februari 2011 18:32 schreef DeRakker. het volgende:
[..]
Ja vroeger zwiepte ik de gewichten goed
Maar nu leg ik ze eerst op mn knieën en dan naar achter gaan liggen.
Je benen ff stoot naar boven geven..
Dan wanneer je ligt heb je de gewichten bij de borst, dan kwestie van naar boven drukken.
Tis altijd verrot en zwaar.. marja.. dit is wel t beste.
Met hoog gewicht haal je niet zonder deze techniek.
Je kan altijd ff met minder gewicht dit oefenen
Als ik 55kg dumbbels vanuit me borst in 1 keer omhoog moet brengen is bijna al me kracht al verloren...quote:Op woensdag 16 februari 2011 18:52 schreef DeRakker. het volgende:
[..]
kan.. je kan m ook gewoon tellen als 1 rep
hoe je train je normaal dan? je gaat toch altijd vanuit je borst omhoog? of stop je normaal al ergens in de lucht ofzo?quote:Op woensdag 16 februari 2011 23:04 schreef Mopst3r het volgende:
[..]
Als ik 55kg dumbbels vanuit me borst in 1 keer omhoog moet brengen is bijna al me kracht al verloren...
Reken eens uit wat erin zit. Je hebt vrij veel koolhydraten en vrij weinig eiwitten.quote:Op woensdag 16 februari 2011 20:22 schreef Yuri_Boyka het volgende:
Ik heb me energie behoeften uitgerekend en dat is in totaal 3200 cal per dag.
Ik zat zelf aan zoiets te denken:
's morgens na wakker worden: Melk gemixt met brinta en whey
om de 3 uur brood met kaas/kipfilet en af en toe gekookt eitje
's avonds gekookte kip/vis met gekookte rijst (of veel groenten)
1.5 uur voor training whey
2 uur voor slapen magere kwark 150gram
en per dag drink ik sowieso standaard 1.5 tot 2 L water.
Nu wil ik gaan afvallen en ik moet er dan 500 cal onder zitten maar ik lees over cutten dat ik beter vet kan verliezen dus niet onder aantal cal liggen maar ik moet me cal berekenen op VVM (vet vrije massa) hoe bereken ik zoiets?
Nu is het zo dat ik na 2 jaar luieren weer begin, maar is het verstandiger om te wachten met bijv XXL Energize of Lipo 6x als extra fatburner en meer energie of..?
Hier nog is de post wat uitgebreider en meer wat ik wil:quote:Op woensdag 16 februari 2011 23:19 schreef Waterpistoolheldin het volgende:
[..]
Reken eens uit wat erin zit. Je hebt vrij veel koolhydraten en vrij weinig eiwitten.
En ik weet niet wat voor vis je eet, maar als je het bv tonijn op waterbasis is, heb je ook vrijwel geen goede vetten.
Ik denk dat als je eerst even op onderhoud eet, je meer resultaat boekt met minder moeite. Gewoon omdat je 2 jaar stil hebt gezeten.
En een fatburner heb je helemaal nog niet nodig joh.
Hoe ben je aan je energie behoefte gekomen?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Ik heb deze formule gebruikt om me standaard calorien te berekenen:
66 + (gewicht_in_kg x 13,7) + (lengte_in_cm x 5) - (leeftijd_in_jaren x 6,8)
en dan * 1,55 voor me totale behoefte.
Ik zit zelf ook op DBB en heb daar ook rongekeken, maar ik moet eerst even mijn laptop maken zodat ik beter een schema kan maken want dit ding is 10 niks.
Maar iig heb ik dus nog de vraag of ik beter kan cutten (waarbij ik de VVM (vet vrije massa) moet berekenen maar niet weet hoe) of beter kan afvallen en 500 cal onder de 3200 te zitten.
Ik heb gelezen dat je bij cutten puur vet wegwerkt en ik heb laat maar zeggen een buikje en van die zwembanden bij mijn taille.If not now, then when.
Ik heb er ook last van, vooral mijn onderrug waneer ik buik train.quote:Op maandag 31 januari 2011 20:24 schreef Levitas het volgende:
Rugklachten, ze lijken steeds vaker voor te komen. Hoor bij ons in de gym regelmatig jongens klagen over hun rug (vaak snap ik dat ook wel, gezien hun uitvoering). Maar ook van mensen waarvan hun uitvoering wél goed is, hoor ik het de laatste tijd vaak..
die mensen hebben vaak ook een vorm van lordosis of anterior pelvic tilt etc. Zwaar deadliften en dan buikspieren verwaarlozen lost het probleem niet op. Stretchen van hip flexors en de onderrug helpt al vaak een hoop. Wat meer accent op je bilspieren (hoe vaak hoor je dat iemand door zijn kont is gegaan? het is vrijwel altijd de onderrug) en buikspieren als progressieve krachttraining is ook niet verkeerd. Ik zelf doe geen crunches of situps voor buik omdat ik het ook niet lekker vind mijn onderrug... het voelt niet natuurlijk. Wat ik wel doe. Lineair: turkish get up, ab wheel, dragon flags, leg raises. Rotatie: windmill, russian twists, saxon side bents, figure 8's.quote:Op donderdag 17 februari 2011 08:48 schreef Xlarge het volgende:
[..]
Ik heb er ook last van, vooral mijn onderrug waneer ik buik train.
Ik krijg zo vaak een zeurderige pijn, dat ik buik wel eens oversla erdoor.
Ik ga hier dan ook eens naar kijken, bedankt.quote:Op donderdag 17 februari 2011 10:35 schreef Spartacus911 het volgende:
[..]
. Wat ik wel doe. Lineair: turkish get up, ab wheel, dragon flags, leg raises. Rotatie: windmill, russian twists, saxon side bents, figure 8's.
Fout? Deze formule wordt gebruikt op het DBB forum..quote:Op donderdag 17 februari 2011 08:07 schreef Waterpistoolheldin het volgende:
Die formule is fout. Zou betekenen dat een papzak van 100kg dezelfde behoefte heeft als iemand die droog en gespierd op 100kg zit.
Laat eerst je vet eens meten.
dan zou je behoorlijk dik zijn met dat vetpercentage. Maar in die formule wordt idd geen rekening gehouden met vetpercentage; een papzak van 100kg en een gespierde vent van 100kg met weinig vet zouden precies hetzelfde eindigen met deze formule.quote:Op donderdag 17 februari 2011 11:11 schreef Yuri_Boyka het volgende:
[..]
Fout? Deze formule wordt gebruikt op het DBB forum..
Hoe zou je het anders moeten berekenen?
Me vet percentage is 28% volgens de formule lengte/lichaamsgewicht.
En wat was ook alweer de regel voor whey shake hoeveel gr. per lichaamsgewicht.
download burn the fat feed the muscle, hoef je geen whizzkid voor te zijn om dat te kunnen vinden. Staat alles in makkelijke spreektaal uitgelegd en formules waar je niet gestudeerd voor hoeft te hebben.quote:Op donderdag 17 februari 2011 11:22 schreef Yuri_Boyka het volgende:
Hoe bereken ik dan me vet percentage en me hoeveelheid carolien die ik per dag moet innemen.
na het meten moet je het toch echt berekenenquote:Op donderdag 17 februari 2011 11:49 schreef caroline88 het volgende:
Je vetpercentage moet je meten, dat kun je niet berekenen.
Jij misschien,quote:Op donderdag 17 februari 2011 11:54 schreef Spartacus911 het volgende:
[..]
na het meten moet je het toch echt berekenen
wat voor deftig spul heb jij dan?quote:Op donderdag 17 februari 2011 16:56 schreef caroline88 het volgende:
[..]
Jij misschien,
Ik lekker niet
Omdat ik weer begin na een tijdje heb ik al x 1.55 gedaan.quote:Op donderdag 17 februari 2011 13:31 schreef Spartacus911 het volgende:
dan is de halve formule, je moet ook rekening houden met:
1: Weinig of geen training, kantoorwerk --- x 1.2
2: Lichte training/sport 1-3 dagen per week --- x 1.375
3: Gemiddelde training/sport 3-5 dagen per week --- x 1.55
4: Zware training/sport 6-7 dagen per week --- x 1.725
5: Zware dagelijkse training/sport plus lichamelijk werk of twee keer per dag trainen, marathon, voetbalkamp, wedstrijd, etcetera --- x 1.9
1 kilojoule = 239.005736 caloriesquote:Op donderdag 17 februari 2011 17:43 schreef Yuri_Boyka het volgende:
34 kcal is calorien neem ik aan en Kj Kilojoule?
kcal is kilo caloriequote:Op donderdag 17 februari 2011 17:43 schreef Yuri_Boyka het volgende:
34 kcal is calorien neem ik aan en Kj Kilojoule?
Op DBB zit ook meer troep dan op andere fora. Een paar die verstand hebben, en een hele grote lading die niets anders doet dan bluffen/napraten.quote:Op donderdag 17 februari 2011 11:11 schreef Yuri_Boyka het volgende:
[..]
Fout? Deze formule wordt gebruikt op het DBB forum..
Hoe zou je het anders moeten berekenen?
Me vet percentage is 28% volgens de formule lengte/lichaamsgewicht.
En wat was ook alweer de regel voor whey shake hoeveel gr. per lichaamsgewicht.
Idd.quote:Op donderdag 17 februari 2011 11:49 schreef caroline88 het volgende:
Je vetpercentage moet je meten, dat kun je niet berekenen.
dit is fok, verwacht er niet te veel vanquote:Op donderdag 17 februari 2011 17:59 schreef Spartacus911 het volgende:
maar ik had al een tip gegeven om te downloaden, daar staat alles uitgelegd wat diegene moet weten. Een vriend van mij vraagt ook al 3 jaar terug hoe hij moet afvallen en al die dingen, gaf hem dat pdf'je maar nooit gelezen... ik blijf geen antwoord geven. Echt geen bladzijde gelezen maar wel echt om de week vragen stellen al 3 jaar lang.
Nou deftig? dat weet ik niet. Maar ik ben de blijde bezitter van een omron vetmeter.quote:Op donderdag 17 februari 2011 17:15 schreef Spartacus911 het volgende:
[..]
wat voor deftig spul heb jij dan?
zoiets dusquote:Op donderdag 17 februari 2011 19:40 schreef caroline88 het volgende:
[..]
Nou deftig? dat weet ik niet. Maar ik ben de blijde bezitter van een omron vetmeter.
Ik tik de stats erin en hij rekent na de meting het percentage en aantal kilo's vet uit.
Dat kan nooit, dus dan is 100 gr. tonijn in water wat 105 Kcal is 105.000 Calorien?quote:Op donderdag 17 februari 2011 17:48 schreef ukga het volgende:
[..]
kcal is kilo calorie
1 kcal is dus 1000 calorieën
Ik heb hem gedownload en ben hem aan het lezen.quote:Op donderdag 17 februari 2011 17:59 schreef Spartacus911 het volgende:
maar ik had al een tip gegeven om te downloaden, daar staat alles uitgelegd wat diegene moet weten. Een vriend van mij vraagt ook al 3 jaar terug hoe hij moet afvallen en al die dingen, gaf hem dat pdf'je maar nooit gelezen... ik blijf geen antwoord geven. Echt geen bladzijde gelezen maar wel echt om de week vragen stellen al 3 jaar lang.
Wat is dan de beste methode en niet zo duur, die knijper?quote:Op vrijdag 18 februari 2011 09:53 schreef CarbonC het volgende:
Vetmeting van onbetrouwbaar naar betrouwbaar:
- electronische meting met zo'n hand ding;
- electronische meting met een weegschaal;
- electronische meting met een weegschaal waarbij je ook elementen in je hand moet houden (bepaalde Tanita weegschalen hebben dit);
- knijper;
- onderdompelmethode.
Dat kan dus welquote:Op donderdag 17 februari 2011 23:08 schreef Yuri_Boyka het volgende:
[..]
Dat kan nooit, dus dan is 100 gr. tonijn in water wat 105 Kcal is 105.000 Calorien?
quote:Eén calorie is de hoeveelheid warmte die nodig is om één gram zuiver water één graad Celsius te verwarmen (zie beneden bij "Definities van calorie").
Dit is erg weinig, daarom wordt vaak de kilocalorie, afgekort Cal (met hoofdletter!) of kcal, gebruikt. Dit is de hoeveelheid warmte die nodig is om één kilogram water één graad celsius te verwarmen.
Ik moet aan 2700 cal komen in totaal en 105.000 cal voor tonijn is wel beetje veel niet?quote:Op vrijdag 18 februari 2011 15:25 schreef ukga het volgende:
[..]
Dat kan dus wel
waar dacht jij dat die 'K' van Kcal voor staat dan?
Dat komt omdat het meestal fout staat aangeduidt en die fout is inmiddels ingeburgert, maar kcal is officeel KILO caloriequote:Op vrijdag 18 februari 2011 15:26 schreef Yuri_Boyka het volgende:
[..]
Ik moet aan 2700 cal komen en 105.000 cal voor tonijn is wel beetje veel niet?
Oooh ja waarom dan zo moeilijk doen.. dus de tonijn is gewoon 105 calorien in principe..quote:Op vrijdag 18 februari 2011 15:28 schreef ukga het volgende:
[..]
Dat komt omdat het meestal fout staat aangeduidt en die fout is inmiddels ingeburgert, maar kcal is officeel KILO calorie
in principe behoor jij dus 2700 Kcal binnen te krijgen per dag, en niet 2700 cal
quote:Op vrijdag 18 februari 2011 15:41 schreef Yuri_Boyka het volgende:
[..]
Oooh ja waarom dan zo moeilijk doen.. dus de tonijn is gewoon 105 calorien in principe..
Ja oke, maar mijn vraag was of 105 Kcal gewoon vanaf de 2700 Cal moest worden gehaald of dat het anders moest.quote:Op vrijdag 18 februari 2011 15:48 schreef ukga het volgende:
[..]
nee
je zegt toch ook niet; ik weeg 90 gram
je zegt; ik weegt 90 KILO gram
quote:Op donderdag 17 februari 2011 23:08 schreef Yuri_Boyka het volgende:
[..]
Dat kan nooit, dus dan is 100 gr. tonijn in water wat 105 Kcal is 105.000 Calorien?
[..]
quote:Op vrijdag 18 februari 2011 15:25 schreef ukga het volgende:
[..]
Dat kan dus wel
waar dacht jij dat die 'K' van Kcal voor staat dan?
[..]
quote:Op vrijdag 18 februari 2011 15:26 schreef Yuri_Boyka het volgende:
[..]
Ik moet aan 2700 cal komen in totaal en 105.000 cal voor tonijn is wel beetje veel niet?
quote:Op vrijdag 18 februari 2011 15:41 schreef Yuri_Boyka het volgende:
[..]
Oooh ja waarom dan zo moeilijk doen.. dus de tonijn is gewoon 105 calorien in principe..
quote:Op vrijdag 18 februari 2011 15:48 schreef ukga het volgende:
[..]
nee
je zegt toch ook niet; ik weeg 90 gram
je zegt; ik weegt 90 KILO gram
Voor de veteranen in dit topic: ik krijg een aardige Ivosnivo deja-vu hierbij.quote:Op vrijdag 18 februari 2011 15:49 schreef Yuri_Boyka het volgende:
[..]
Ja oke, maar mijn vraag was of 88 Kcal gewoon vanaf de 2700 Cal moest worden gehaald of dat het anders moest.
Want?quote:Op vrijdag 18 februari 2011 16:13 schreef CarbonC het volgende:
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
Voor de veteranen in dit topic: ik krijg een aardige Ivosnivo deja-vu hierbij.
- Er zit natuurlijk wel kwalitatief verschil tussen de merken van hetzelfde type vetmeter. Echter: bij die armmeters wordt alleen een stroompje door je armen gestuurd, bij een gewone weegschaal alleen door je benen. Dat is een groter deel van het lichaam, vandaar dat in het algemeen weegschalen iets "beter" zijn dan die hand-dingen.quote:Op vrijdag 18 februari 2011 10:00 schreef caroline88 het volgende:
CarbonC ik ben het niet met je eens want die weegschaal met handding was buitengewoon inconsistent dus onbetrouwbaarder dan mijn omron vetmeter ("zo'n hand ding")
Je lichaam onderdompelen in water om zo het volume te berekenen. Samen met je gewicht kun je dan je soortelijke massa bepalen, waaruit dan je vetpercentage af te leiden is.quote:Op vrijdag 18 februari 2011 15:23 schreef Yuri_Boyka het volgende:
[..]
Wat is dan de beste methode en niet zo duur, die knijper?
Wat houd onderdompel methode in?
Dat is lastig, dus dan is de knijper de beste? Of gewoon bij de sportschool uit laten rekenen?quote:Op vrijdag 18 februari 2011 16:21 schreef CarbonC het volgende:
[..]
- Er zit natuurlijk wel kwalitatief verschil tussen de merken van hetzelfde type vetmeter. Echter: bij die armmeters wordt alleen een stroompje door je armen gestuurd, bij een gewone weegschaal alleen door je benen. Dat is een groter deel van het lichaam, vandaar dat in het algemeen weegschalen iets "beter" zijn dan die hand-dingen.
[..]
Je lichaam onderdompelen in water om zo het volume te berekenen. Samen met je gewicht kun je dan je soortelijke massa bepalen, waaruit dan je vetpercentage af te leiden is.
op googlequote:Op vrijdag 18 februari 2011 16:57 schreef Agentperry het volgende:
Waar kun je goedkoop zo'n knijper bestellen?
http://www.xxlnutrition.nl/vetpercentage-meterquote:Op vrijdag 18 februari 2011 16:57 schreef Agentperry het volgende:
Waar kun je goedkoop zo'n knijper bestellen?
die heb ik ook. die werkt serieus echt kut. gaar ding van plasticquote:Op vrijdag 18 februari 2011 18:01 schreef Agentperry het volgende:
http://www.amazon.com/gp/(...)direct=true&v=glance
Deze maar eens bestellen. voor 5 euro kan er weinig fout gaan.
Stel, je hebt hem.quote:Op vrijdag 18 februari 2011 16:57 schreef Agentperry het volgende:
Waar kun je goedkoop zo'n knijper bestellen?
Komt door je geslacht. Helemaal wanneer jij het gemeten hebt rondom of tijdens je periode, is het verklaarbaar waarom jij het tegenovergestelde resultaat had.quote:Op vrijdag 18 februari 2011 10:00 schreef caroline88 het volgende:
CarbonC ik ben het niet met je eens want die weegschaal met handding was buitengewoon inconsistent dus onbetrouwbaarder dan mijn omron vetmeter ("zo'n hand ding")
Mag je helemaal geen overhead presses meer doen of niet meer met de machine? Doe anders gewoon military/overhead/pushpress.quote:Op vrijdag 18 februari 2011 18:47 schreef mtchel112 het volgende:
Godver train sinds kort weer mn schouders, deed voorheen machine shoulder press, dit mocht ik niet meer van mijn fysio. Heb nu barbell upright row gedaan, lijkt net of mn schouders verbrijzeld zijn nu
ik mag inderdaad geen overhead presses meer doen. Ik heb heel veel last van nekklachten. Ik heb nu gedoucht en het is gelukkig wat minder geworden. Nog nooit zulke spierpijn gehadquote:Op vrijdag 18 februari 2011 19:00 schreef Agentperry het volgende:
Hmm ja zal het eens gewoon bij mijn gym navragen.
[..]
Mag je helemaal geen overhead presses meer doen of niet meer met de machine? Doe anders gewoon military/overhead/pushpress.
Gewoon goed eten en voor het slapen een asperine erin knallen. Doordat je dan een goede nachtrust hebt is je herstel ook wat sneller.quote:Op vrijdag 18 februari 2011 19:04 schreef mtchel112 het volgende:
[..]
ik mag inderdaad geen overhead presses meer doen. Ik heb heel veel last van nekklachten. Ik heb nu gedoucht en het is gelukkig wat minder geworden. Nog nooit zulke spierpijn gehad
Nee dat komt niet door mijn geslacht want ik heb 13 weken lang wekelijks gemeten en hij was alleen maar consistent in het onbetrouwbaar zijn.quote:Op vrijdag 18 februari 2011 18:52 schreef Waterpistoolheldin het volgende:
Komt door je geslacht. Helemaal wanneer jij het gemeten hebt rondom of tijdens je periode, is het verklaarbaar waarom jij het tegenovergestelde resultaat had.
En dan kan het niet door je geslacht komen..... omdat?quote:Op vrijdag 18 februari 2011 19:19 schreef caroline88 het volgende:
[..]
Nee dat komt niet door mijn geslacht want ik heb 13 weken lang wekelijks gemeten en hij was alleen maar consistent in het onbetrouwbaar zijn.
Naar aanleiding van wat heb je die gemaakt? Aangezien ieder boekje begint met dat je bij spiergroepen van groot naar klein gaat. Dus eerst rug, dan tricep, dan schouders.quote:Op vrijdag 18 februari 2011 19:22 schreef mtchel112 het volgende:
Dit is trouwens mijn schema, kritiek en tips zijn welkom. Ben net begonnen met echt serieus trainen.
Maandag: biceps, borst, buik
Alternate hammer curl
Barbell curl
preacher curl
Bench press machine
Dumbell fly
Dumbell bench press
crunch
crunch met benen omhoog
Woensdag: schouders, triceps rug
Barbell upright row
One arm dumbell row
Cable seated row
Cable triceps pushdown
Seated tricep press
Dumbell lateral raise
Zaterdag
Zelfde bicepsoefeningen als maandag
Buikspieren
Cardio
Welke sportschool is dat die schema's maakt zonder beenoefeningen er in??quote:Op vrijdag 18 februari 2011 20:32 schreef mtchel112 het volgende:
Ja klopt die moet ik er nog inzetten, zoals ik al zei ben nieiw in het maken van schemas, hiervoor volgde ik ik netjes een standaard schema van de sportschool zelf
die zaten erin alleen heb ik ze er nog niet ingezet. Verder wil ik ze niet te gespierd, cardio en wat squats erbij vind ik wel voldoendequote:Op vrijdag 18 februari 2011 21:07 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Welke sportschool is dat die schema's maakt zonder beenoefeningen er in??
Laat dit Tom Platz maar niet horen!quote:Op vrijdag 18 februari 2011 21:37 schreef mtchel112 het volgende:
[..]
. Verder wil ik ze niet te gespierd, cardio en wat squats erbij vind ik wel voldoende
ligt het aan mij of ben je lange tijd afwezig geweest in dit topic?quote:Op vrijdag 18 februari 2011 23:37 schreef Mr.J het volgende:
[..]
Laat dit Tom Platz maar niet horen!
[ afbeelding ]
omg:') ik moest lachenquote:Op vrijdag 18 februari 2011 23:37 schreef Mr.J het volgende:
[..]
Laat dit Tom Platz maar niet horen!
[ afbeelding ]
Ik zou iig bb bench, bor, deadlift, pull/chinups en squat toevoegen.quote:Op vrijdag 18 februari 2011 19:22 schreef mtchel112 het volgende:
Dit is trouwens mijn schema, kritiek en tips zijn welkom. Ben net begonnen met echt serieus trainen.
Maandag: biceps, borst, buik
Alternate hammer curl
Barbell curl
preacher curl
Bench press machine
Dumbell fly
Dumbell bench press
crunch
crunch met benen omhoog
Woensdag: schouders, triceps rug
Barbell upright row
One arm dumbell row
Cable seated row
Cable triceps pushdown
Seated tricep press
Dumbell lateral raise
Zaterdag
Zelfde bicepsoefeningen als maandag
Buikspieren
Cardio
Beste benen ooit, denk ik.quote:Op vrijdag 18 februari 2011 23:37 schreef Mr.J het volgende:
[..]
Laat dit Tom Platz maar niet horen!
[ afbeelding ]
Wilde gister ook een potje bestellen maar dan monohydraat maar ideal deed het niet morgen maar weer eens proberen. Verder geen ervaring mee.quote:Op zondag 20 februari 2011 19:18 schreef da_unfuckwithable het volgende:
Net een potje creatine besteld:
http://bodyenfitshop.nl/c(...)te-us-patent-7129273
Iemand ervaringen met deze?
Ik ben geen expert maar het lijkt me dat als je er al mee bezig bent en je gaat cutten dat je dan niet moet stoppen. Want creatine is volgensmij geen vetmaker, het helpt alleen met spiermassa aankomen.quote:Op zondag 20 februari 2011 22:10 schreef mtchel112 het volgende:
Wie raad creatine aan/af tijdens het cutten?
Lijkt mij hetzelfde als in de sportschool. Meer kilo minder herhalen. Wat gewichten op je rug leggen?quote:Op zondag 20 februari 2011 23:49 schreef Philip10 het volgende:
Nadat 't abonnement bij de sportschool is afgelopen, train ik nu thuis een beetje door (inderdaad, een stuk inefficiënter dan in de sportschool). Nu vroeg ik mij af wat de beste manier van opdrukken voor het behoud (of uitbreiding) van massa is: Veel setjes met weinig herhalingen, of weinig setjes met veel herhalingen? Merk dat m'n borst een stuk minder verzuurd, en dat andere groepen (schouders, rug) het zwaardere hebben. Heb niet echt veel spierpijn though..
In de cut krijg je een vertekend beeld omdat je vocht kan gaan vasthouden.Maar ook niet iedereen doet dat.quote:Op zondag 20 februari 2011 23:17 schreef Agentperry het volgende:
[..]
Ik ben geen expert maar het lijkt me dat als je er al mee bezig bent en je gaat cutten dat je dan niet moet stoppen. Want creatine is volgensmij geen vetmaker, het helpt alleen met spiermassa aankomen.
Als je ermee wil beginnen zou het me logisch lijken als je het in de bulk doet maar correct me if im wrong.
Ik lees meer dan dat ik post.quote:Op vrijdag 18 februari 2011 23:41 schreef ukga het volgende:
[..]
ligt het aan mij of ben je lange tijd afwezig geweest in dit topic?
Is niet helemaal waar, kijk maar eens naar pre workout boosters.quote:Op maandag 21 februari 2011 01:10 schreef Waterpistoolheldin het volgende:
[..]
In de cut krijg je een vertekend beeld omdat je vocht kan gaan vasthouden.Maar ook niet iedereen doet dat.
En meestal gebruik je dan een fatburner, en in bijna alle fatburners zit caffeine. Dat maakt het creatine nutteloos
Ligt eraan welke spiergroep, maar voor een grote groep als rug of benen is dit geen probleem, doe het zelf ookquote:Op vrijdag 18 februari 2011 23:29 schreef Yuri_Boyka het volgende:
Kun je in principe 8 verschillende oefeningen voor 1 spiergroep doen, bijv de rug?
Heb een boek gekocht allang geleden toen ik fitnesste die heet Krachttraining van Frederic Delavier, kun je zo op bol.com bestellen en staat elke spier in beschreven met welke oefeningen zeker een aanrader!
Uhm... je gaat dat nu toch niet als argument gebruiken, omdat er alleen maar nuttige producten verkocht worden? Er worden (qua voedingswaarden) zelfs weightgainers aangeprezen als afslank eiwit.quote:Op maandag 21 februari 2011 09:21 schreef Mopst3r het volgende:
[..]
Is niet helemaal waar, kijk maar eens naar pre workout boosters.
Heb even geen bron, maar heb een paar artikelen op DBB gelezen dat caffeine bij normaal gebruik de werking van creatine niet of minimaal tegen gaat.quote:Op maandag 21 februari 2011 09:33 schreef Waterpistoolheldin het volgende:
[..]
Uhm... je gaat dat nu toch niet als argument gebruiken, omdat er alleen maar nuttige producten verkocht worden? Er worden (qua voedingswaarden) zelfs weightgainers aangeprezen als afslank eiwit.
Komop, je kan best een beter argument geven
quote:Onderzoekers hebben aangetoond dat een dosis van vijf milligram cafeïne per kilo lichaamsgewicht het prestatiebevorderende effect van creatine volledig teniet doet. De concentratie van creatine in de spier blijft weliswaar hoog, maar levert geen bijdrage meer aan het oplaadproces van de energiemoleculen ADP en AMP. Als je honderd kilo weegt, dan heb je aan zeven koppen koffie genoeg om de extra creatine in je spieren volledig uit te schakelen.
www.ergogenics.org
Diabox heeft gelijk.quote:Op zondag 20 februari 2011 22:08 schreef Agentperry het volgende:
Diabox(ofzoiets) raadde mij monohydraat aan en leek er wel verstand van te hebben dus dat maar doen dacht ik toen.
Goed boek, maar voor de boekenlezers onder ons: het belangrijkste blijft toch vooral om goed (hard) te trainen.quote:Op vrijdag 18 februari 2011 23:29 schreef Yuri_Boyka het volgende:
Kun je in principe 8 verschillende oefeningen voor 1 spiergroep doen, bijv de rug?
Heb een boek gekocht allang geleden toen ik fitnesste die heet Krachttraining van Frederic Delavier, kun je zo op bol.com bestellen en staat elke spier in beschreven met welke oefeningen zeker een aanrader!
Ok nu snap ik er dus geen kut meer van, wat is nou het beste?quote:Op maandag 21 februari 2011 11:58 schreef Mopst3r het volgende:
Mono is kut, ga je veel vocht van vasthouden
Ziet er naar uit dat we tegelijk gaan beginnen danquote:Op maandag 21 februari 2011 18:48 schreef Agentperry het volgende:
Heb maar gewoon die standaard mono bestelt van body and fitshop, kijk wel of het wat is, toch maar 15 euro.
Haha nice.quote:Op maandag 21 februari 2011 18:55 schreef da_unfuckwithable het volgende:
[..]
Ziet er naar uit dat we tegelijk gaan beginnen dan
Ja en? Dat is tijdelijk. Monohydraat is bewezen effectief; dat is bij (vrijwel) alle andere vormen van creatine discutabel.quote:Op maandag 21 februari 2011 11:58 schreef Mopst3r het volgende:
Mono is kut, ga je veel vocht van vasthouden
Bron?quote:Op maandag 21 februari 2011 19:19 schreef CarbonC het volgende:
[..]
dat is bij (vrijwel) alle andere vormen van creatine discutabel.
Er moet juist bewijs zijn dat het wel helpt, anders helpt het gewoon niet. Als ik hier ga roepen dat paardenstront een goede pre workout booster zou zijn kun jij ook geen bron vinden waarin staat dat het niet zo is.quote:
Dat is kut man. Dat ik nu 5x per week kan trainen is het enige voordeel wat het stoppen met mn opleiding me heeft opgeleverd. Dus dan nu maar ff flink pompen, volgend schooljaar wordt het toch echt max 3x per week.quote:Op maandag 21 februari 2011 19:04 schreef Agentperry het volgende:
[..]
Haha nice.
Ik baal wel gruwelijk trouwens, kan door mijn nieuwe werk nog maar max 2x per week naar de gym gaan.
Ik fitness in de stad waar ik studeer en woon daar niet dus kan ik alleen doordeweeks gaan vanwege mijn ov. Nu moet ik 3 dagen in de week fulltime werken dus blijven er nog maar 2 dagen over. Maarja het was zo'n ideaal baantje dat kon ik niet laten schieten en kan het geld wel gebruiken, geef te veel uit. Hopelijk snel een kamer vinden, dan ga ik gewoon 4x pw.
Zomervakantie is sowieso een ramp in veel sportscholen. Te veel knulletjes die denken dat ze stoer zijn.... Ik train tegenwoordig 's ochtends, dan ontloop ik ze aangezien ze onder schooltijd vaak 's avonds komen.quote:Op maandag 21 februari 2011 20:12 schreef Agentperry het volgende:
Voor mij wordt de zomervakantie helemaal een nachtmerrie, we hebben hier in het dorp een fitness centrum en dat is kutter dan kut.(dumbbels tot 30 kg, geen squatrek, 1 barbel)
Dan moet ik 4 keer per week in de zomer nog 10 km heen en terug fietsen na de 8-9 uur die ik dan per dag al werk. Fuck waarom woon ik niet in de stad.
Ik vind zelf een blend het beste (net of je het over whiskey hebt :p ) dus zoals Result! of Ultimate Creatine van B&F.quote:Op maandag 21 februari 2011 17:42 schreef Agentperry het volgende:
[..]
Ok nu snap ik er dus geen kut meer van, wat is nou het beste?
Lopen je schouders achter? Incline DB press pak ik ook 30/32 maar bench bij lange na geen 110. 90 is voor mij max..quote:Op maandag 21 februari 2011 20:35 schreef Mopst3r het volgende:
Net trouwens echt super getraind, incline DB press 34kg met gemak zonder spot, en benchpress 110kg x3 met lichte spot
Is er niet een betere gym in de buurt? Je moet wel erg op de prairie wonen als je 10km moet reizen voor een goede gym.quote:Op maandag 21 februari 2011 20:12 schreef Agentperry het volgende:
Voor mij wordt de zomervakantie helemaal een nachtmerrie, we hebben hier in het dorp een fitness centrum en dat is kutter dan kut.(dumbbels tot 30 kg, geen squatrek, 1 barbel)
Dan moet ik 4 keer per week in de zomer nog 10 km heen en terug fietsen na de 8-9 uur die ik dan per dag al werk. Fuck waarom woon ik niet in de stad.
Iets is waar tot het tegendeel bewezen is?quote:Op maandag 21 februari 2011 19:26 schreef Agentperry het volgende:
[..]
Er moet juist bewijs zijn dat het wel helpt, anders helpt het gewoon niet. Als ik hier ga roepen dat paardenstront een goede pre workout booster zou zijn kun jij ook geen bron vinden waarin staat dat het niet zo is.
Nee ik leg hem juist uit dat dat niet zo is, zo liet hij het overkomen.quote:Op maandag 21 februari 2011 20:58 schreef Ethanolic het volgende:
[..]
Iets is waar tot het tegendeel bewezen is?
Ik vind het altijd wel grappig die mooiboys die alleen in de zomer komen trainen. Ik ben nog helemaal niet zo breed. Dus al die gastjes kijken me een beetje raar aan als ik met mijn 77kg 30kg dumbbels ga benchen terwijl ze er zelf nog geen 20 pakken terwijl ze over de 80 wegen.quote:Op maandag 21 februari 2011 20:22 schreef da_unfuckwithable het volgende:
[..]
Zomervakantie is sowieso een ramp in veel sportscholen. Te veel knulletjes die denken dat ze stoer zijn.... Ik train tegenwoordig 's ochtends, dan ontloop ik ze aangezien ze onder schooltijd vaak 's avonds komen.
Ja de dichtstbijzijnde goede gym in mijn omgeving is 12km fietsen ofzo, er zijn er nog wel 2 dichterbij maar dat zijn zo'n planet fitness dingen.quote:Op maandag 21 februari 2011 20:43 schreef CarbonC het volgende:
[..]
Is er niet een betere gym in de buurt? Je moet wel erg op de prairie wonen als je 10km moet reizen voor een goede gym.
Lopen wel een beetje achter jaquote:Op maandag 21 februari 2011 20:41 schreef da_unfuckwithable het volgende:
[..]
Lopen je schouders achter? Incline DB press pak ik ook 30/32 maar bench bij lange na geen 110. 90 is voor mij max..
Ben zelf ook niet de grootste (85 kg, 14%, 1,82) maar vooral mn biceps en rug zijn aardig nice ontwikkeld en zie soms ook wel wat "wat de fuck-blikken" van dat soort gastjes als ik aan het trainen ben hehequote:Op maandag 21 februari 2011 22:08 schreef Agentperry het volgende:
[..]
Ik vind het altijd wel grappig die mooiboys die alleen in de zomer komen trainen. Ik ben nog helemaal niet zo breed. Dus al die gastjes kijken me een beetje raar aan als ik met mijn 77kg 30kg dumbbels ga benchen terwijl ze er zelf nog geen 20 pakken terwijl ze over de 80 wegen.
Ik moet heel eerlijk bekennen dat mijn schouders ook wat achterliggen op de rest.quote:Op maandag 21 februari 2011 23:05 schreef Mopst3r het volgende:
[..]
Lopen wel een beetje achter jawordt hard aan gewerkt hoor...
Nouja niet zozeer achter, heb een tijdje heel erg de focus op borst gelegd en toen toevallig een paar keer schouders overgeslagen... zo is het gekomen.... ofzo.... :s
Nee ik ben een 18 jarige studentquote:
Normaal valt het ook nooit zo op omdat ik dan in een echte gym train alleen als je dan in zo'n mooiboy ding komt krijg je toch altijd rare blikken. Heb wel altijd het gevoel dat mijn verhoudingen(bovenlichaam) niet echt kloppen als ik andere bezig ziequote:Ben zelf ook niet de grootste (85 kg, 14%, 1,82) maar vooral mn biceps en rug zijn aardig nice ontwikkeld en zie soms ook wel wat "wat de fuck-blikken" van dat soort gastjes als ik aan het trainen ben hehe
Zegt verder weinig dat gewichtquote:Op maandag 21 februari 2011 23:38 schreef Agentperry het volgende:
[..]
Nee ik ben een 18 jarige student
[..]
Normaal valt het ook nooit zo op omdat ik dan in een echte gym train alleen als je dan in zo'n mooiboy ding komt krijg je toch altijd rare blikken. Heb wel altijd het gevoel dat mijn verhoudingen(bovenlichaam) niet echt kloppen als ik andere bezig zie
Zien jullie iets raars:
70kg bb bench
75kg bor
85kg lat pully
35kg overhead press
Heb vooral het idee dat schouders achter lopen terwijl ik die toch niet minder train dan me chest of back.
Je rug lijkt wat sterker dan je borst.quote:Op maandag 21 februari 2011 23:38 schreef Agentperry het volgende:
[..]
Nee ik ben een 18 jarige student
[..]
Normaal valt het ook nooit zo op omdat ik dan in een echte gym train alleen als je dan in zo'n mooiboy ding komt krijg je toch altijd rare blikken. Heb wel altijd het gevoel dat mijn verhoudingen(bovenlichaam) niet echt kloppen als ik andere bezig zie
Zien jullie iets raars:
70kg bb bench
75kg bor
85kg lat pully
35kg overhead press
Heb vooral het idee dat schouders achter lopen terwijl ik die toch niet minder train dan me chest of back.
Zijn altijd 8 reps, en ik wissel een beetje af met welke oefening ik in het begin doe. Maar is het niet raar dat ik maar half zoveel overhead press dan ik bench?quote:Op maandag 21 februari 2011 23:48 schreef DeRakker. het volgende:
[..]
Zegt verder weinig dat gewicht![]()
Ook de verhouding kan je niet ontdekken want bijv. squat staat er niet tussen.
Hangt heel erg af hoeveel reps, of je t begin of einde van je training doet enz.
Nee, recht omhoog duwen is nou eenmaal zwaarder en moeilijker dan vanaf je borst omhoog.quote:Op maandag 21 februari 2011 23:58 schreef Agentperry het volgende:
[..]
Zijn altijd 8 reps, en ik wissel een beetje af met welke oefening ik in het begin doe. Maar is het niet raar dat ik maar half zoveel overhead press dan ik bench?
Gewoon een xtje mee laten trainen met je en het tempo wat hoger leggen, werkt altijd prima bij mijquote:Op maandag 21 februari 2011 20:22 schreef da_unfuckwithable het volgende:
[..]
Zomervakantie is sowieso een ramp in veel sportscholen. Te veel knulletjes die denken dat ze stoer zijn.... Ik train tegenwoordig 's ochtends, dan ontloop ik ze aangezien ze onder schooltijd vaak 's avonds komen.
Dus split is beter dan fullbody?quote:Op dinsdag 22 februari 2011 17:29 schreef Mopst3r het volgende:
Doe 1 keer push en 1 keer pull per week met 2 dagen rust tussenin
Ik doe ook altijd 4-5kwartier. 3 of 4 setjes per oefening 8 reps per setje en ongeveer 1minuut rust tussen setjes dan haal ik alijd makkelijk 7-8 oefeningen in die tijd.quote:Op dinsdag 22 februari 2011 17:58 schreef das_phantom het volgende:
@ agentperry:
http://www.exrx.net/Lists/WorkoutMenu.html
Hoe krijg je trouwens zoveel oefeningen op 1 dag? Ik heb nu 4 oefeningen per dag en zit dan al aan drie kwartier.
Je eet inderdaad niet zoveelquote:Op dinsdag 22 februari 2011 19:51 schreef L-D het volgende:
Uiteraard. Het zijn ook wel vragen die je op internet kan op zoeken, maar ik zie door de bomen het bos niet meer.
Lengte is 1.83
Gewicht 78
Vetpercentage toen ik begon was 18%.
Ik begin de dag met 2 boterhammen (1x met kaas, 1x pindakaas), kiwi en een glas melk
Daarna over de middag verspreid 3 boterhammen (2x kaas, 1x pindakaas)
Daarna avondeten dus
Na het avondeten meestal nog klein handje nootjes of zo, voor het slapen gaan.
@ Agentperry: dus 3 sets van 8 herhalingen? En weet je misschien een aantal oefeningen die goed zijn om mee te beginnen? En is verder de volgorde etc. goed?
Dan heb je een full body schema, wat meestal goed werkt voor beginners.quote:Barbell Squat
Deadlift
Barbell Bench Press
Bent Over rows
Military press
Pull-ups
decline situp weighted
cable cross
kuiten kan je ook doen op de leg press machine, dan zet je alleen je tenen erop (en wat minder gewicht)quote:Op dinsdag 22 februari 2011 20:15 schreef L-D het volgende:
Ga ze zo even opzoeken op internet, hoe dat moet. Benen doe ik nu met die seated press, doe morgen daar 88 mee denk ik want 79 gaat nu al wat makkelijker. Kuiten moet ik nog wat voor verzinnen, daar is geen machine voor helaas maar wil toch wel wat stevigere kuiten hebben, vooral als je een korte broek aantrekt staat dat toch wel wat beter. Vet is slechts 3 kilo of zo, dus dat heeft niet echt prioriteit.
Wat is dan het verschil tussen een full body schema en andere opties? Lijk me niet dat je een hele dag apart neemt voor alleen je biceps, je kuiten etc maar eerder ene dag borst/biceps en andere dag rug/triceps en een dag voor benen. Maar is dat beter dan een full body, zoals je net gaf?
Maar in ieder geval al bedankt voor de tips, hier kan ik echt wat mee. Bedankt!
Alleen Bent Over Row voor rug? Zou er nog wel een Deadlift en/of breed optrekken erbij pakken. Push Ups EN Bench Press heeft ook niet zoveel zin, ik zou Push Ups weglaten.quote:Op dinsdag 22 februari 2011 20:57 schreef Caveat het volgende:
Ik ben net begonnen met trainen en vroeg mij af of het volgende schema een goed schema is:
Push Ups
Squat
Bent over row
Bench press
Dumbell Shoulder Press
Dumbell curl
Barbell close grip bench press
Calf raises
Tips en/of aanmerkingen? Alvast bedankt!
Edit: doe elke oefening 2x12
Vind dat beter werken, voor bijna elke spiergroep kun je push en pull oefeningen bedenken.quote:Op dinsdag 22 februari 2011 18:21 schreef Agentperry het volgende:
[..]
Dus split is beter dan fullbody?
[..]
Ik doe ook altijd 4-5kwartier. 3 of 4 setjes per oefening 8 reps per setje en ongeveer 1minuut rust tussen setjes dan haal ik alijd makkelijk 7-8 oefeningen in die tijd.
Wat doe jij dan?
Ik kan na het squatten nooit deadliften, omdat m'n benen dan zo naar de klote zijn.quote:Op dinsdag 22 februari 2011 23:02 schreef DeRakker. het volgende:
Zou squat als eerste doen...
Grootste spiergroep als eerst, dan naar kleinere werken.
Hier ook.quote:Op woensdag 23 februari 2011 17:50 schreef Ethanolic het volgende:
[..]
Ik kan na het squatten nooit deadliften, omdat m'n benen dan zo naar de klote zijn.
Dat dus, 5 in de ochtend, 5 voor en 5 na je training. Zo doe ik het.quote:Op woensdag 23 februari 2011 19:42 schreef Agentperry het volgende:
Heb net creatine gekocht maar het lost niet op, hoeveel water moet je bij een schep van 5gram doen.
En hoeveel moet je ervan nemen. Verpakking zei 1e 4 dagen 20g per dag daarna 5g per dag.
Ergens las ik ook 5 gram per dag en 10 gram op trainingsdagen.
Dat klinkt wel als heel veel maarja ik probeer het eens.quote:Op woensdag 23 februari 2011 21:54 schreef Mopst3r het volgende:
[..]
Dat dus, 5 in de ochtend, 5 voor en 5 na je training. Zo doe ik het.
En dan de eerste week kun je eventueel 2 extra doseringen nemen ligt eraan hoe je erop reageert.
15 gram creatine?quote:Op woensdag 23 februari 2011 21:54 schreef Mopst3r het volgende:
[..]
Dat dus, 5 in de ochtend, 5 voor en 5 na je training. Zo doe ik het.
En dan de eerste week kun je eventueel 2 extra doseringen nemen ligt eraan hoe je erop reageert.
Op DBB zeggen veel mensen dat oplaadfase maar onzin is en dat je aan 5 gr per dag gewoon genoeg is.quote:Op woensdag 23 februari 2011 19:42 schreef Agentperry het volgende:
Heb net creatine gekocht maar het lost niet op, hoeveel water moet je bij een schep van 5gram doen.
En hoeveel moet je ervan nemen. Verpakking zei 1e 4 dagen 20g per dag daarna 5g per dag.
Ergens las ik ook 5 gram per dag en 10 gram op trainingsdagen.
quote:1.The More Creatine You Take, The Better.
You've seen some sick bodybuilders chugging down 10-20 grams of creatine. Is it worth it? According to scientists at St. Francis Xavier University in Nova Scotia, at 0.1 grams per kilogram of bodyweight, male athletes excreted 46% of the ingested creatine within 24 hours. For a 220 pound lifter, this means that if he consumes 10g of creatine, 46%, or 4.6g of creatine, is wasted. In another study performed at the Human Performance Laboratory at Ball State University, scientists confirmed that lower doses of creatine monohydrate (5g/day) are effective, and that results can even be achieved without a loading phase.
2.Creatine Loading Is Mandatory.
Once again, research is proving that less creatine is needed to deliver results. The research cited above also suggests that creatine loading may be nothing more than a waste. Should you load? In most cases, probably not. If you're an elite athlete, a professional bodybuilder or competitive powerlifter, you may want to consider loading, just in case. For the rest of us, 5g is all it takes.
Persoonlijk zou ik het sochtends nemen. Ik neem aan dat één scoop 5 gram is?quote:Op woensdag 23 februari 2011 23:52 schreef Agentperry het volgende:
Ohja gevonden, ik weet genoeg. Wanneer neem je het dan in op trainingsdagen, 's ochtends of voor de training (of 2 keer)?
[..]
Bron?quote:Op woensdag 23 februari 2011 23:24 schreef Ethanolic het volgende:
[..]
15 gram creatine?
Pis je allemaal uit.
quote:
Dat stond op dbbquote:According to scientists at St. Francis Xavier University in Nova Scotia, at 0.1 grams per kilogram of bodyweight, male athletes excreted 46% of the ingested creatine within 24 hours. For a 220 pound lifter, this means that if he consumes 10g of creatine, 46%, or 4.6g of creatine, is wasted.
Het valt OPZICH wel mee, het lijkt veel. Bijvoorbeeld 2 sneetjes volkoren met kalkoenfilet erop is zo weg, gekookt eitje ook en 2 rijstewafels ook. Het is licht eten.quote:Op donderdag 24 februari 2011 20:00 schreef da_unfuckwithable het volgende:
Ik snap echt niet hoe jullie zoveel eten weg krijgen op een dag... Dan zit ik savonds met t gevoel alsof ik een bom in me buik heb. Gelukkig gain ik aardig wat spiermassa terwijl ik ~100 kcal onder me onderhoud eet.
Tsjaa, ik zit op school en op de aangegeven tijdstippen door de dag door heb ik pauze, dus dan eten.quote:Op donderdag 24 februari 2011 20:06 schreef da_unfuckwithable het volgende:
Het zijn geen grote maaltijden nee maar over de hele dag genomen is het wel aardig wat. Laat staan dat ik de tijd heb om zo regelmatig te kunnen eten. Dat is bij mij het probleem namelijk.
Heb ik al bij de grote maaltijd 180 gram is best genoeg hoor. Verder weet ik niet waar ik groenten kan inplannen want het wordt dan wel iets teveel.quote:Op donderdag 24 februari 2011 20:11 schreef caroline88 het volgende:
Mag nog wel een beetje groente bij.
Dat is ongeveer wat ik doe, maar vergeet niet dat ik ook nog moet trainen, waardoor er nog eens 2 uur afvallen. Dus dan heb ik voor trainen/werk maar 4 uurtjes om te eten.. Kom ik nog steeds lang niet aan me kcalquote:Op donderdag 24 februari 2011 20:11 schreef Yuri_Boyka het volgende:
Dan kun je het toch zo inplannen.
9:00 whey, brinta melk
12:00 volkoren, kalkoen filet, eitje, enzo
14:30 voor je weg gaat even het zelfde en dan met slankie 20+ bijv.
en dan neem je gewoon rijst met kipfilet bijv mee in een bakje gemixt met groenten eet je het in die pauze
en dan als je gaat trainen whey
en 's avonds kwark om 22:00.
Kan best, je moet het alleen willen.
Zou je dat van die ratio's kunnen toelichten? Heb t nooit begrepenquote:Op donderdag 24 februari 2011 20:13 schreef Yuri_Boyka het volgende:
[..]
Heb ik al bij de grote maaltijd 180 gram is best genoeg hoor. Verder weet ik niet waar ik groenten kan inplannen want het wordt dan wel iets teveel.
Ik wil het liefst een voedselproduct met veel koolhydraten wat de ratio naar 40 brengt en met weinig eiwitten zodat me eiwit ratio stabiel blijft. Vandaar de rijstewafels omdat die veel koolhydraten bevatten, helaas niet genoeg.
Helaas weet ik de waarde van die roerbakgroenten niet.
Pasta teveel suiker.. vervang het voor kalkoenfilet op volkoren brood wat ik zou doen. Tonijn is prima.quote:Op donderdag 24 februari 2011 21:01 schreef DurumDoner het volgende:
Snel vraagje. Mijn huidige lunch bestaat vaak uit 150 gram pasta, 180 gram tonijn (blikje op water) en een paar lepels pesto. Goede lunch?
Ik zou van die medicatie af blijven en gewoon uitrekenen wat je onderhoud (calorie aantal wat je per dag nodig hebt) moet eten en veel trainen maar dan ook 15 min cardio van te voren, uurtje Krachttrainen daarna nog tot 500 cal in totaal cardio en jezelf slopen. Daar wordt je ook wel rustiger van.quote:Op donderdag 24 februari 2011 20:36 schreef stoeltafel het volgende:
Vraagje aan de kenners hier. Sinds een maandje of 4/5 slik ik medicatie voor mijn ADHD. Wordt er rustiger van wat relax is voor school. Als bijwerking is de eetlust veel minder geworden. Ben van 86 naar 78 kilo gegaan. Was ook te dik dus het is niet erg. Ben 1.80 en weeg dus 78 maar er moet nog wat af, vooral rond de middel. Nu train ik 5 dagen in de week, half uurtje cardio en 2 keer 3 oefeningen per spiergroep. Het probleem, als je het zo wilt noemen is dat ik relatief weinig voeding binnen krijg.
Vanmorgen een boterham met sardientje met sla en een glas verse jus. In de middag is de eetlust erg waardoor ik bijna niks eet. Wel drink ik veel water. Als lunch/avond eten heb ik vandaag een groot bord rijst met tonijn in olijf olie en een appel erin gegeten met een glas melk.
Vraag is, kan ik nu toch breed worden of val ik alleen af? Moet erbij zeggen dat ik de oefeningen echt goed uitvoer. Reps van 12-10-8 met goede rust pauze erin en een goede uitvoering.
Doel, nog iets afvallen rond me middel dit doe ik met de cardio en iets breder worden door de krachttraining. Ben btw 25 jaar. Als tussendoortje eet ik wat fruit, crackertje of rijstewafel.
Je moet zorgen dat de verhouding van je eiwit 40 is, van je koolhydraten 40 en je vetten 20 waar je uit komt op 100%. Zelf snap ik er ook niet veel van. Maar heb begrepen dat de 40/40/20 verhouding de goede is.quote:Op donderdag 24 februari 2011 20:22 schreef da_unfuckwithable het volgende:
[..]
Dat is ongeveer wat ik doe, maar vergeet niet dat ik ook nog moet trainen, waardoor er nog eens 2 uur afvallen. Dus dan heb ik voor trainen/werk maar 4 uurtjes om te eten.. Kom ik nog steeds lang niet aan me kcal
[..]
Zou je dat van die ratio's kunnen toelichten? Heb t nooit begrepen
Bedankt maar je weet volgens mij niet waarover je praat. Het gaat om de rust in me hoofd, niet lichamelijk maar dit is niet relevant. Maar wat gebeurd er als me cardio en kracht training doet maar meer calorieën verbruikt dan er binnen komt. Ja je valt af maar kunnen je spieren ook groeien?quote:Op donderdag 24 februari 2011 21:10 schreef Yuri_Boyka het volgende:
[..]
Ik zou van die medicatie af blijven en gewoon uitrekenen wat je onderhoud (calorie aantal wat je per dag nodig hebt) moet eten en veel trainen maar dan ook 15 min cardio van te voren, uurtje Krachttrainen daarna nog tot 500 cal in totaal cardio en jezelf slopen. Daar wordt je ook wel rustiger van.
Geloof me die medicatie schiet je niet veel mee op.
Ja die medicatie verkleint je eetlust, heb al eerder gehoord van mensen die ADHD hebben en Ritalin slikken die er gestopt mee zijn en veel beter eten, slapen, trainen alles. Dus ik zie het voordeel van die medicatie er totaal niet in.quote:Op donderdag 24 februari 2011 21:15 schreef stoeltafel het volgende:
[..]
Bedankt maar je weet volgens mij niet waarover je praat. Maar wat gebeurd er als me cardio en kracht training doet maar meer calorieën verbruikt dan er binnen komt. Ja je valt af maar kunnen je spieren ook groeien?
7 weken is kort maar je weet maar nooit of je de goede genen hebt.quote:Op donderdag 24 februari 2011 21:30 schreef stoeltafel het volgende:
Slik de medicatie pas net en stop al over 5 maanden, het is alleen voor school zoals concentreren beter gaat, daarom. Maar het is zeker niet zo zwart wit als jij het zegt en ik slik geen Ritalin. Verder kan je ook zeggen hoe groot de onrust is als ik toch medicatie slik.
Nu ontopic, bedankt voor je voor je uitleg en kennis. Ik wil nu dus cutten, is het nog goed om dan kracht training te doen? Ga over 7 weken naar me vriendin dus dan zou het mooi zijn als ik resultaat zie. Als laatste, hoe bereken je hoeveel je nodig hebt ? Gemiddeld verbruik je toch 2000 cal per dag.
Waarom onder je onderhoud eten?quote:Op donderdag 24 februari 2011 21:49 schreef Waterpistoolheldin het volgende:
@ stoeltafel: eet je onder behoeftes, dan val je af. Eet je boven je behoeftes, dan kom je aan. Wát je eet bepaald wat je verliest/wint (vetmassa of spiermassa).
Vet verliezen en spiermassa winnen kan wel, maar dat is alleen ongeveer de eerste 3 maand dat je bezig bent. Daarna kan het bij een enkeling nog wel, maar optimaal is het niet.
Weten hoeveel cal je nodig hebt, weet je als jij je vet gaat meten. En dan niet via een weegschaal (die wordt al beinvloed door de hoeveelheid eelt die je hebt), maar door een 7punts huidplooimeting. Waarschijnlijk kan je dit gratis op je sportschool laten doen.
Doe dit wel vóór je training (ivm vochtgehalte).
Maargoed, iets zegt me dat je dit al lang weet, maar dat je hooguit bevestiging nodig hebt. Verder zijn er wel manieren om je eetlust op te wekken. Naast simpelweg stampen, meerdere maaltijden per dag zijn er ook wel wat supplementen te vinden. Maar belangrijkste is dat jij je gewoon verdiept in de basis van voeding: weet je wat je nodig hebt, en wat overal in zit, dan kan je ook makkelijker zelf een lekkerder dieet klaarmaken. Het hoeft niet de standaard havermout als ontbijt en kwark als laatste maaltijd te zijn.
Al vind ik de hele 'kwark voor het slapen gaan' bullshit... Vooral als mensen schreeuwen dat je voor het slapen weinig koolhydraten moet eten en veel eiwit. In kwark zit gewoon veel lactose, ofwel melksuiker. Eet dan tonijn ofzo.
Edit: uurtje trainen is genoeg. Ik zou niet weten waarom je 2 uur moet trainen; dan maak je alleen maar veel cortisol (spierafbrekend, stresshormoon) aan.
Gewoon een uurtje lekker beuken.
Omdat je op een lege maag met cardio je reserves er af brand en met minder eten niet vandaar cardio.quote:Op donderdag 24 februari 2011 21:58 schreef Waterpistoolheldin het volgende:
Waarom zou je die 500 met cardio eraf moeten branden?
Als jij minder krijgt dan je nodig hebt (en of dat nu via eten of cardio is), wil je lichaam spier verbranden. Spier kost energie om te onderhouden, vet niet. Het is dus voordeliger om spier te verliezen.
Naast je voeding (oa eiwitten) speelt je training een grote rol. Je lichaam gaat veel minder spier verbranden, wat je lichaam nog nodig heeft. Daarom dus krachttraining.
Als je dan toch cardio wil doen, doe dan (squat) tabata's. Maar cardio opzich is een 'regel' uit de '80.
Volgens jouw formule heeft een papzak van 120kg en iemand die ripped off op 120kg zit, evenveel nodig. Geloof je het zelf?
Je doet cardio omdat het minder spierafbrekend is? Op het meest katabole moment van de dag?quote:Op donderdag 24 februari 2011 22:00 schreef Yuri_Boyka het volgende:
[..]
Omdat je op een lege maag met cardio je reserves er af brand en met minder eten niet vandaar cardio.
Ik laat het meten, dus ik laat mijn behoeftes ook uitrekenen. Jezelf meten lijkt me nogal lastig, vooral op je schouderblad.quote:Daarom vraag ik dus naar een andere formule en mijn formule, niet mijn formule maar de Harrison Benedict formule die door de meesten wordt toegepast.
Wat is jou formule dan?
Lees ik het goed, keihard kracht training en geen cardio, dan kan ik serieus afvallen? Je verliest toch alleen vet door minimaal 20min cardio te doen, dan begint de vetverbranding, stond in de menshealthquote:Op donderdag 24 februari 2011 21:58 schreef Waterpistoolheldin het volgende:
Waarom zou je die 500 met cardio eraf moeten branden?
Als jij minder krijgt dan je nodig hebt (en of dat nu via eten of cardio is), wil je lichaam spier verbranden. Spier kost energie om te onderhouden, vet niet. Het is dus voordeliger om spier te verliezen.
Naast je voeding (oa eiwitten) speelt je training een grote rol. Je lichaam gaat veel minder spier verbranden, wat je lichaam nog nodig heeft. Daarom dus krachttraining.
Als je dan toch cardio wil doen, doe dan (squat) tabata's. Maar cardio opzich is een 'regel' uit de '80.
Volgens jouw formule heeft een papzak van 120kg en iemand die ripped off op 120kg zit, evenveel nodig. Geloof je het zelf?
Cardio omdat het idd minder spierafbrekend is en het beter je vet verbrand, ik ga niet eens de discussie aan dat je door minder eten meer vet verbrand dan door intensief cardio te doen.quote:Op donderdag 24 februari 2011 22:15 schreef Waterpistoolheldin het volgende:
[..]
Je doet cardio omdat het minder spierafbrekend is? Op het meest katabole moment van de dag?
Sorry, maar die discussie ga ik niet eens aan.
[..]
Ik laat het meten, dus ik laat mijn behoeftes ook uitrekenen. Jezelf meten lijkt me nogal lastig, vooral op je schouderblad.
http://voedingsbehoefte.nl/calculator.php zou ook goed moeten zijn, maar is dan alsnog een richtlijn. Vetpercentage uitrekenen via die site is wel nutteloos.
Bereken het niet met je totale gewicht he maar met je Vet vrije massa.quote:Op donderdag 24 februari 2011 22:20 schreef stoeltafel het volgende:
Lichaamsgewicht: 80 KG
Lichaamsvet percentage: 25%
Totale dagelijkse energiebehoefte: 2416 kcal
Dagelijkse behoefte eiwitten: 132 Gram
Dagelijkse behoefte vetten: 54 Gram
Dagelijkse behoefte koolhydraten: 351 Gram
Vet% is volgens mij 20-25% maar hoeveel het echt is, geen flauw idee. Is dit te bereken of alleen mrt een stuk vel en dan meten.
Dan stond er zeker ook in dat je rustige cardio moet doen? Dat wordt er vaak achterna genoemd.quote:Op donderdag 24 februari 2011 22:15 schreef stoeltafel het volgende:
[..]
Lees ik het goed, keihard kracht training en geen cardio, dan kan ik serieus afvallen? Je verliest toch alleen vet door minimaal 20min cardio te doen, dan begint de vetverbranding, stond in de menshealth
Ik haat brood.quote:Op donderdag 24 februari 2011 21:09 schreef Yuri_Boyka het volgende:
[..]
Pasta teveel suiker.. vervang het voor kalkoenfilet op volkoren brood wat ik zou doen. Tonijn is prima.
http://exrx.net/Lists/Directory.htmlquote:Op vrijdag 25 februari 2011 12:38 schreef delano.888 het volgende:
Vraagje:
Ik wil voor mijzelf een trainingsschema maken met verschillende oefeningen. Nu zoek ik plaatjes van (veel) verschillende oefeningen, het liefst gewoon bestaande uit zwarte lijntjes op witte achtergrond. Weet iemand of dat ergens op een site bestaat?
Niet helemaal wat ik bedoel.quote:Op vrijdag 25 februari 2011 12:45 schreef Spartacus911 het volgende:
[..]
http://exrx.net/Lists/Directory.html
zelfs met gifjes
Maar waarom zou je zelf opnieuw het wiel uit willen vinden als je 'nieuw' bent? Het lijkt me beter dat je een beproefde methode gebruikt zonder al te veel aanpassingen.
Was gemeten via een weegschaal, ze konden het meten via je voeten, leek me al vrij sterk.quote:Op donderdag 24 februari 2011 22:28 schreef Waterpistoolheldin het volgende:
[..]
Dan stond er zeker ook in dat je rustige cardio moet doen? Dat wordt er vaak achterna genoemd.
Met rustige cardio verbrand je op dat moment (in die 20 min) meer cal, maar je hebt geen nabranding. Voer je het tempo omhoog, is je nabranding heel hoog, en daardoor je totale winst groter.
Kijk anders eens op Bodynet, en de stickies daaro. Of anders DBB (al vind ik dat een kutforum, maar dat is slechts persoonlijke voorkeur).
Je vet is denk ik gemeten via een weegschaal, of zon ding wat je in je handen moet houden?
Want je hoeveelheid eelt beinvloed die meting al, het is niet betrouwbaar.
Laatste keer dat mijn abs doorbraken had ik volgens zon weegschaal 35% (dus zwaar overgewicht). Kan niet he![]()
Op de meeste sportscholen kan je wel een huidplooimeting doen.
Ik ga Fok! afsluiten, dusse, fijne avond en succes verder
download dit boek:quote:Op vrijdag 25 februari 2011 12:47 schreef delano.888 het volgende:
[..]
Niet helemaal wat ik bedoel.
Ik train al, maar doe nu elke dag 12 oefeningen thuis, in een bepaalde volgorde.
Ik wil dat gewoon graag uitprinten voor de handigheid, maar t liefst met plaatjes erbij, gewoon simpel getekende lijntjes zegmaar.
Zegmaar zoiets als wat je hier op de eerste miliseconde ziet ongeveer:
ghbquote:Op vrijdag 25 februari 2011 12:48 schreef stoeltafel het volgende:
[..]
Was gemeten via een weegschaal, ze konden het meten via je voeten, leek me al vrij sterk.
Hoe zit het met jullie weekenden en uitgaan, drinken jullie nog wel bier? Gisteren maar 2 biertjes gehad met uitgaan maar wat moet je anders drinken? Vind alles te zoet en baco enzo vind ik ook maar niks. Beste zou zijn om niet uit te gaan maar dat is ook zo saai.
Dankje, zal eens kijken.quote:Op vrijdag 25 februari 2011 12:57 schreef Spartacus911 het volgende:
[..]
download dit boek:
http://www.amazon.com/Str(...)lavier/dp/0736063684
niet zo lastig te vinden via google, geen idee of ik hier torrent links mag posten
dat boek heeft van een hele hoop oefeningen een plaatje, in de vorm als onderstaand plaatjequote:Op vrijdag 25 februari 2011 13:12 schreef delano.888 het volgende:
[..]
Dankje, zal eens kijken.
Was zelf al een beetje aan de slag gegaan via die youtube filmpjes, dan krijg je zo iets:
[ afbeelding ]
En dat wou ik dan uitprinten, maar helaas hebben ze niet alle oefeningen.
Wat is je doel? Massa pakken? Cutten?quote:Op donderdag 24 februari 2011 19:11 schreef Yuri_Boyka het volgende:
Ik heb me voedingsschema gemaakt alleen ik zit nu op de 2600 CAL en moet aan de 3200 CAL komen.
Nu zie je dat ik al aardig veel moet eten op 1 dag dus meer kan er denk ik niet bij, misschien nog bij de magere kwark maar meer niet.
Je ziet ook dat de ratio 40/40/20 niet klopt, iets teveel eiwitten maar dat is geen probleem.. maar ik moet iets meer Koolhydraten hebben. Iemand tips?
Verdere kritiek/feedback ook welkom.
[ afbeelding ]
Kick! Ben gestopt met de medicatie. Te veel bijwerkingen in de vorm van geen eetlust, niet kunnen slapen enzo. Even paar vragen over eten.quote:Op donderdag 24 februari 2011 21:49 schreef Waterpistoolheldin het volgende:
@ stoeltafel: eet je onder behoeftes, dan val je af. Eet je boven je behoeftes, dan kom je aan. Wát je eet bepaald wat je verliest/wint (vetmassa of spiermassa).
Vet verliezen en spiermassa winnen kan wel, maar dat is alleen ongeveer de eerste 3 maand dat je bezig bent. Daarna kan het bij een enkeling nog wel, maar optimaal is het niet.
Weten hoeveel cal je nodig hebt, weet je als jij je vet gaat meten. En dan niet via een weegschaal (die wordt al beinvloed door de hoeveelheid eelt die je hebt), maar door een 7punts huidplooimeting. Waarschijnlijk kan je dit gratis op je sportschool laten doen.
Doe dit wel vóór je training (ivm vochtgehalte).
Maargoed, iets zegt me dat je dit al lang weet, maar dat je hooguit bevestiging nodig hebt. Verder zijn er wel manieren om je eetlust op te wekken. Naast simpelweg stampen, meerdere maaltijden per dag zijn er ook wel wat supplementen te vinden. Maar belangrijkste is dat jij je gewoon verdiept in de basis van voeding: weet je wat je nodig hebt, en wat overal in zit, dan kan je ook makkelijker zelf een lekkerder dieet klaarmaken. Het hoeft niet de standaard havermout als ontbijt en kwark als laatste maaltijd te zijn.
Al vind ik de hele 'kwark voor het slapen gaan' bullshit... Vooral als mensen schreeuwen dat je voor het slapen weinig koolhydraten moet eten en veel eiwit. In kwark zit gewoon veel lactose, ofwel melksuiker. Eet dan tonijn ofzo.
Edit: uurtje trainen is genoeg. Ik zou niet weten waarom je 2 uur moet trainen; dan maak je alleen maar veel cortisol (spierafbrekend, stresshormoon) aan.
Gewoon een uurtje lekker beuken.
Cardio doe ik nooit in de sportschool, zelfs niet in de cut. Ik mtb voor de conditie, maar in mijn ogen is cardio niet nodig als je wil dieeten. Het gaat om dat callorie tekort, en of je dat nu krijgt door minder eten of meer verbuiken, maakt geen hol uit.
Krachttraining in de cut gaat spierverlies juist tegen, cardio doet dat niet.
Lijkt me heel sterk.. 20% is vrij dik. Ik ben 1.82, weeg 85 en heb een vetpercentage van 14,5. Als je echt 20% had zou je een stuk zwaarder wegen.quote:Op zaterdag 26 februari 2011 12:38 schreef stoeltafel het volgende:
Weeg nu 78 kilo en ben 1.80m en vetprecentage is denk ik ruim 20% maar dit is een wilde gok.
hier vind je nog simpelere plaatjes, ook meer lichaamsgewicht gerichtquote:Op vrijdag 25 februari 2011 13:12 schreef delano.888 het volgende:
[..]
Dankje, zal eens kijken.
Was zelf al een beetje aan de slag gegaan via die youtube filmpjes, dan krijg je zo iets:
[ afbeelding ]
En dat wou ik dan uitprinten, maar helaas hebben ze niet alle oefeningen.
lees je post nog eens terug, ik ben het eens met je impliciete uitspraak dat een vetpercentage snel te hoog of te laag wordt geschat maar je uitspraak dat iemand zwaarder zou moeten wegen bij een vetpercentage van 20% gaat nergens over.quote:Op zaterdag 26 februari 2011 13:29 schreef da_unfuckwithable het volgende:
[..]
Lijkt me heel sterk.. 20% is vrij dik. Ik ben 1.82, weeg 85 en heb een vetpercentage van 14,5. Als je echt 20% had zou je een stuk zwaarder wegen.
78 kg bij een lengte van 1.80.. Dat is al niet zwaar, dan lijkt het mij toch bijna onmogelijk een vetpercentage van 20% te hebben..quote:Op zaterdag 26 februari 2011 13:43 schreef Spartacus911 het volgende:
[..]
lees je post nog eens terug, ik ben het eens met je impliciete uitspraak dat een vetpercentage snel te hoog of te laag wordt geschat maar je uitspraak dat iemand zwaarder zou moeten wegen bij een vetpercentage van 20% gaat nergens over.
Goed van je om met de medicatie te stoppen.quote:Op zaterdag 26 februari 2011 12:38 schreef stoeltafel het volgende:
[..]
Kick! Ben gestopt met de medicatie. Te veel bijwerkingen in de vorm van geen eetlust, niet kunnen slapen enzo. Even paar vragen over eten.
Heb vanmorgen 1 glas verse jus gehad en 4 bruine boterhammen met een blikje tonijn in olie. Vet lekker, prima ontbijt?
Woon nu een tijdje alleen en als avond eten heb ik
Rijst met een blikje tonijn en olie met een appel en wat rozijnen
Kipfilet in marinade die ik grill en sla
Verder veel water en goede tussendoortjes eten
Ben aan het proberen om wat vaker te eten ivm stofwisselingen en natuurlijk vet te verliezen. Dit is vrij makkelijk omdat ik veels te slecht at. Vaak in de avond nog pizza's bestellen, weekenden veel bier, chips, chocolade enz maar ben me ervan bewust.
Super goede week gehad met sporten en voeding deze weekWeeg nu 78 kilo en ben 1.80m en vetprecentage is denk ik ruim 20% maar dit is een wilde gok.
Train altijd met reps van 12-10-8 en soms haal ik dan de 8 niet of net wel. Is het beter om over te gaan naar 3 x 8? Dan pas ik het gelijk maandag aan.quote:Wanneer je elke set doorgaat tot je het gewicht niet meer omhoog krijgt (concentric failure) krijgen zowel de spieren als je CZS (centraal zenuwstelsel) een grote opdonder. Voor de laatste heeft dan zeker 6 dagen nodig om volledig te herstellen.
Wanneer je daarentegen altijd 1 à 2 reps onder failure blijft en het volume van je trainingen beperkt houdt, kan je een spier veel vaker belasten. Dit zelfs tot 4-6 keer per week (en in extreme gevallen nog vaker, zoals bv. olympisch gewichtheffers doen)
Ghehe, dat ben net ik, al kan je bij mij al redelijk wat spieren zien als ik ze aanspan vooral.quote:Op zaterdag 26 februari 2011 13:51 schreef Spartacus911 het volgende:
een skinny fat guy bijvoorbeeld
[ afbeelding ]
Bedankt voor de tips. Het bruin brood is al volkoren brood dus dat kan gewoon blijven. Heb ook al enkele blikjes tonijn in water maar dat vind ik echt niks. Moet ook nog normaal kunnen leven:) Verder hoef ik echt niet zo breed te worden als jullie.quote:Op zaterdag 26 februari 2011 14:52 schreef Yuri_Boyka het volgende:
[..]
Goed van je om met de medicatie te stoppen.
Verder zou ik bruin brood vervangen voor volkoren brood.
Blikje tonijn in olie vervangen door blikje tonijn in water, tevens kun je wat augurkjes snijden en peper toevoegen om de tonijn lekker te maken.
Verder kun je proberen om verse jus te vervangen door sinsasappel op eten voor meer Vit. C.
Bij je avondeten zou ik de tonijn ook vervangen voor tonijn in water en de kipfilet koken in plaats van grillen. Probeer ook zilvervliesrijst te eten (koken) in plaats van andere rijst.
Verder is het wel goed, probeer dit is. Is minder vet en gezonder.
Daarom zei ik dat je misschien de tonijn in water kon combineren met gesneden augurkjes en peper.quote:Op zaterdag 26 februari 2011 15:46 schreef stoeltafel het volgende:
[..]
Bedankt voor de tips. Het bruin brood is al volkoren brood dus dat kan gewoon blijven. Heb ook al enkele blikjes tonijn in water maar dat vind ik echt niks. Moet ook nog normaal kunnen leven:) Verder hoef ik echt niet zo breed te worden als jullie.
Zal straks een foto posten van 6 jaar geleden. Had toen 0 kracht training gedaan, wel 2 maanden iedere dag 30min hard gelopen in Miami, daarom was ik ook zo bruin op de foto maar dit is mijn streef foto. Dus echt niet breed maar wel licht gespierd. Ben al aardig op weg, mede door jullie tips, thnx!
Door 3/4/5 keer in de week 30min te sporten en krachttraining te doen weet ik zeker dat ik kan bereiken wat ik wil. Verder let ik goed op mijn eten en dit scheelt al 50%. At echt te slecht, zovaak pizza's eten, fucking veel bier, enz maar wel heel lekker. Wat goede motivatie geeft is dat ik mijn vriendin oveer 7 weken ga opzoeken in het buitenland, stage
Dat laatste is niet nodig. Je spieren moeten ook rust hebben.quote:Op zaterdag 26 februari 2011 16:26 schreef DurumDoner het volgende:
Nieuw schematje, wat vinden jullie ervan?
Dag 1
Benen
Squat
Lunges
Leg Press
Leg Extension
Calf Raises
Borst
Bench Press
Incline Dumbell Press
Cable Flyes
Dag 2
Rug
Pull-ups/Pull-down
Barbell Rows
Deadlift
Seated Rows
Reverse Lat Pull Down
Biceps
Barbell Curls
Dumbell Curls
Cable Curls
Dag 3
Schouders
Behind the Neck Press
Seated Side Raises
Upright Rows
Rear Delt Pull
Shrugs
Triceps
Dips
Bar Pushdown
Rope Pulldown
Schiet er maar eens op mensen! Ben benieuwd wat anders/beter kan.
Verder doe ik nog 1 in de week een circuit-training waarin ik in 50 minuten het hele lichaam train eigenlijk.
Waarom?quote:Op zaterdag 26 februari 2011 16:32 schreef Yuri_Boyka het volgende:
[..]
Verder zou ik het zo doen:
Dag 1: Borst, Triceps
Dag 2: Rug, Biceps
Dag 3: Schouders, Benen.
quote:
Doe nog 1 dag die circuit training, 1 avond zaalvoetbal + vaak 1 x hardlopen in het bos. Vind het genoeg zo.quote:
Zeker maar hou echt niet van augurk. Hier is de foto van 6 jaar geledenquote:Op zaterdag 26 februari 2011 16:17 schreef Yuri_Boyka het volgende:
[..]
Daarom zei ik dat je misschien de tonijn in water kon combineren met gesneden augurkjes en peper.
Honing is stukken beter dan suiker, maar als het kan, liever nietquote:Op zondag 27 februari 2011 00:18 schreef stoeltafel het volgende:
Net notenmix, musli en noten voor de sla besteld bij sportsnuts.nl
Ben benieuwd, goede gezonde noten.
Vraagje over mijn magere kwark, eet dit met musli en honing om het weg te krijgen maar mag het met honing?
Heel klein beetje suiker met bananenstukjes in je kwark doet wonderen.quote:Op zondag 27 februari 2011 00:18 schreef stoeltafel het volgende:
Net notenmix, musli en noten voor de sla besteld bij sportsnuts.nl
Ben benieuwd, goede gezonde noten.
Vraagje over mijn magere kwark, eet dit met musli en honing om het weg te krijgen maar mag het met honing?
Kende dit niet, geweldige site zo te zienquote:Op zondag 27 februari 2011 00:18 schreef stoeltafel het volgende:
Net notenmix, musli en noten voor de sla besteld bij sportsnuts.nl
Ben benieuwd, goede gezonde noten.
Vraagje over mijn magere kwark, eet dit met musli en honing om het weg te krijgen maar mag het met honing?
Goeie, gelijk morgen even bananen kopen. Had er gister een wortel in maar die combi is niet zo.quote:Op zondag 27 februari 2011 04:45 schreef Yuri_Boyka het volgende:
[..]
Heel klein beetje suiker met bananenstukjes in je kwark doet wonderen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Oh ik had niet zoveel prei moeten eten vanochtend!1!!:d:d;d
IMAGESHACK DOET HET NIET PERRY, TINYPIC JONGEquote:
Ik zou 6 maaltijden doen en KCAL maakt niet uit, je moet zoveel KCAL hebben per dag hoeveel je nodig hebt op VVM (Vet vrije massa).quote:Op zondag 27 februari 2011 18:02 schreef mtchel112 het volgende:
ik ga morgen ook cutten, afgelopen weken teveel gegeten/ te weinig getraind door iets wat ik hier liever niet bespreek if you dont mind:P
weinig vet, veel eiwitten voor spierbehoud. leven op water, en geen zoete drankjes.
5 maaltijden op een dag, weinig kcal.
maar hoe zit het met cardio?
lage intensiteit, lange duur was het toch?
komende weken maar even erin lassen na de krachttraining dan
Dit is een iets oudere foto ben inmiddels 5 kg zwaarder, maar borst loopt denk ik iets achter ja. bench ongeveer 8*70kg op 78kg bodyweight. Dit was toen ik net begon met trainen half jaartje geleden. Maar ging mij er meer om of dat dit echt maar 8% bf was wat die site zei want ik dacht dat het iets hoger zou zijn.quote:Op zondag 27 februari 2011 15:52 schreef Yuri_Boyka het volgende:
[..]
IMAGESHACK DOET HET NIET PERRY, TINYPIC JONGE
[ afbeelding ]
En waar is je borst? Train je die wel?
Ik DENK rond de 12%..quote:Op zondag 27 februari 2011 18:14 schreef Agentperry het volgende:
[..]
Dit is een iets oudere foto ben inmiddels 5 kg zwaarder, maar borst loopt denk ik iets achter ja. bench ongeveer 8*70kg op 78kg bodyweight. Dit was toen ik net begon met trainen half jaartje geleden. Maar ging mij er meer om of dat dit echt maar 8% bf was wat die site zei want ik dacht dat het iets hoger zou zijn.
ook op de niet-traindagen? dan werk ik meestal van 6 tot 10-11, vakkenvullen ik heb het idee dat ik dan ook aardig wat beweeg.quote:Op zondag 27 februari 2011 18:05 schreef Yuri_Boyka het volgende:
[..]
Ik zou 6 maaltijden doen en KCAL maakt niet uit, je moet zoveel KCAL hebben per dag hoeveel je nodig hebt op VVM (Vet vrije massa).
Gewoon voor in het cutten veel eiwit, weinig koolhydraten en vetten.
Veel water en rond de 0,5 L melk per dag sowieso.
Cardio gewoon proberen rond de 500 KCAL per dag te verbranden.
Jep, ook de niet traindagen, gewoon proberen om de 3 uur te eten.quote:Op zondag 27 februari 2011 18:15 schreef mtchel112 het volgende:
[..]
ook op de niet-traindagen? dan werk ik meestal van 6 tot 10-11, vakkenvullen ik heb het idee dat ik dan ook aardig wat beweeg.
Als je tijd hebt om op fok te posten en een uurtje niks te doen hebt kun je toch trainen?quote:Op zondag 27 februari 2011 23:10 schreef Agentperry het volgende:
Het is zo frusterend hier te kijken en te willen trainen maar het gewoon niet kunnen. Had mezelf ook als doel gesteld de 82kg te halen voor juli, wat waarschijnlijk wel gelukt was als ik niet noodgedwongen moet minderen.
Peper en wat stukjes augurk.quote:Op maandag 28 februari 2011 15:04 schreef stoeltafel het volgende:
Net weer lekker getraind. Nieuwe reps nu 4*8 alleen moet het gewicht worden verhoogd bij set 2/3/4? Heb het nu niet gedaan.
Ander vraagje, eet nu 4 boterhammen met tonijn in water, wel oke maar vind het een beetje flauw. Wat zou ik er nog op mogen/kunnen doen?
Tonijn even in de pan gooien en warm maken, dan is het best goed te doen.quote:Op maandag 28 februari 2011 15:04 schreef stoeltafel het volgende:
Net weer lekker getraind. Nieuwe reps nu 4*8 alleen moet het gewicht worden verhoogd bij set 2/3/4? Heb het nu niet gedaan.
Ander vraagje, eet nu 4 boterhammen met tonijn in water, wel oke maar vind het een beetje flauw. Wat zou ik er nog op mogen/kunnen doen?
Nee mijn gym is in de stad waar ik studeer en dat is nu nog een uur reizen+ ik heb geen weekend ov. En de enige gym die hier in de buurt ligt is poep, alleen maar apparaten. En voor de eerst volgende gym moet ik 45 minuten fietsen.quote:Op maandag 28 februari 2011 09:28 schreef Mopst3r het volgende:
[..]
Als je tijd hebt om op fok te posten en een uurtje niks te doen hebt kun je toch trainen?
Kwark.quote:Op maandag 28 februari 2011 21:16 schreef stoeltafel het volgende:
Wat eten jullie meestal rond deze tijd?
O magere kwark met müsli en melk
L 4 boterhammen tonijn in water
O aardappels bal gehakt en groent
Tussendoortjes rijstewafels en veel water
Alleen heb nu vet honger, boterham met pindakaas?
Langzame eiwitten.quote:Op maandag 28 februari 2011 21:18 schreef stoeltafel het volgende:
Alweer kwark? Waarom mag een boterham niet of waarom is kwark beter?
Krijg morgen 3kilo noten binnen
Ik eet meestal smorgens vroeg brinta met melk, uurtje later volkoren brood met kip/pindakaas.quote:Op maandag 28 februari 2011 21:25 schreef stoeltafel het volgende:
Oke nuttig, maar heb nog geen shakes of andere middelen gekocht. Nog niet nodig.
Zonder rozijnen/krenten en afhankelijk van hoe je gehele dieet er uit ziet, kan het imo wel.quote:Op maandag 28 februari 2011 21:35 schreef mtchel112 het volgende:
Is studentenhaver een beetje geschikt voir de cut?
Wil je groeien?quote:Op maandag 28 februari 2011 21:16 schreef stoeltafel het volgende:
Wat eten jullie meestal rond deze tijd?
O magere kwark met müsli en melk
2 crackers met kaas
L 4 boterhammen tonijn in water
O aardappels bal gehakt en groent
Tussendoortjes rijstewafels en veel water
Alleen heb nu vet honger, boterham met pindakaas?
+1quote:
Wat voor noten heb je besteld?quote:Op maandag 28 februari 2011 21:18 schreef stoeltafel het volgende:
Alweer kwark? Waarom mag een boterham niet of waarom is kwark beter?
Krijg morgen 3kilo noten binnen
http://www.bulkpowders.co(...)4ebe8bf1738c0d4e9adequote:Op maandag 28 februari 2011 22:14 schreef BeamofLight het volgende:
Iemand een prijs-kwaliteits-Whey-tip??
de prijs is laag, de kwaliteit ook...?quote:Op maandag 28 februari 2011 22:28 schreef Zyzz het volgende:
[..]
http://www.bulkpowders.co(...)4ebe8bf1738c0d4e9ade
Nee niet echt, iets vet verlies zou ik fijn vinden op me buik. Maar zal het even uitleggen. Ben pas sinds twee maanden weer aan het trainen en qua voeding pas een weekje bezig. Had nog kaas liggen die me vriendin had gekocht en wil het opmaken vandaag. Heb nog 4 plakjes.quote:
1KG http://sportsnuts.nl/producten/details/23-Notenmelange voor in de avondquote:
http://www.bodyenfitshop.(...)tion/whey-perfectionquote:Op maandag 28 februari 2011 22:14 schreef BeamofLight het volgende:
Iemand een prijs-kwaliteits-Whey-tip??
Ja die zocht ik!quote:Op maandag 28 februari 2011 22:38 schreef Agentperry het volgende:
[..]
http://www.bodyenfitshop.(...)tion/whey-perfection
Elke ochtend en na de training, of sommige prefereren het voor d training te nemen, geen idee wat nou eigenlijk beter is.quote:Op maandag 28 februari 2011 22:40 schreef BeamofLight het volgende:
[..]
Ja die zocht ik!
Kan iemand mij precies vertellen over hoe en wat met Whey op welke momenten bij train- en rustdagen? bvd
Die coockie en cream heb ik momenteel. die is niet te hakke. en ik meot nog 1.5 kiloquote:Op maandag 28 februari 2011 22:40 schreef Agentperry het volgende:
Die van body en fit is best lekker, heb zelf alleen nog vanille en banaan gehad maar die waren goed te pruimen.
Ja hoor.quote:Op maandag 28 februari 2011 22:31 schreef ukga het volgende:
[..]
de prijs is laag, de kwaliteit ook...?
Moet je even op de site kijken, weet ik zo niet uit mijn hoofd.quote:Op maandag 28 februari 2011 22:59 schreef ukga het volgende:
[..]
hm dan ga ik die toch maar eens overwegen te kopenwelke smaken heb jij?
Als je aan het cutten bent moet je ook op je voeding letten. Kaas vervangen door vis/vlees.quote:Op maandag 28 februari 2011 22:35 schreef stoeltafel het volgende:
[..]
Nee niet echt, iets vet verlies zou ik fijn vinden op me buik. Maar zal het even uitleggen. Ben pas sinds twee maanden weer aan het trainen en qua voeding pas een weekje bezig. Had nog kaas liggen die me vriendin had gekocht en wil het opmaken vandaag. Heb nog 4 plakjes.
Ben 1.80m 78kilo en wil richting de 74 en dan vet omzetten in spieren zover dat mogelijk is. Verder ben ik niet zo serieus als iedereen hier is. Train gewoon lekker om er wat beter uit te zetten en let wel op mijn voeding.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |