7 weken is kort maar je weet maar nooit of je de goede genen hebt.quote:Op donderdag 24 februari 2011 21:30 schreef stoeltafel het volgende:
Slik de medicatie pas net en stop al over 5 maanden, het is alleen voor school zoals concentreren beter gaat, daarom. Maar het is zeker niet zo zwart wit als jij het zegt en ik slik geen Ritalin. Verder kan je ook zeggen hoe groot de onrust is als ik toch medicatie slik.
Nu ontopic, bedankt voor je voor je uitleg en kennis. Ik wil nu dus cutten, is het nog goed om dan kracht training te doen? Ga over 7 weken naar me vriendin dus dan zou het mooi zijn als ik resultaat zie. Als laatste, hoe bereken je hoeveel je nodig hebt ? Gemiddeld verbruik je toch 2000 cal per dag.
Waarom onder je onderhoud eten?quote:Op donderdag 24 februari 2011 21:49 schreef Waterpistoolheldin het volgende:
@ stoeltafel: eet je onder behoeftes, dan val je af. Eet je boven je behoeftes, dan kom je aan. Wát je eet bepaald wat je verliest/wint (vetmassa of spiermassa).
Vet verliezen en spiermassa winnen kan wel, maar dat is alleen ongeveer de eerste 3 maand dat je bezig bent. Daarna kan het bij een enkeling nog wel, maar optimaal is het niet.
Weten hoeveel cal je nodig hebt, weet je als jij je vet gaat meten. En dan niet via een weegschaal (die wordt al beinvloed door de hoeveelheid eelt die je hebt), maar door een 7punts huidplooimeting. Waarschijnlijk kan je dit gratis op je sportschool laten doen.
Doe dit wel vóór je training (ivm vochtgehalte).
Maargoed, iets zegt me dat je dit al lang weet, maar dat je hooguit bevestiging nodig hebt. Verder zijn er wel manieren om je eetlust op te wekken. Naast simpelweg stampen, meerdere maaltijden per dag zijn er ook wel wat supplementen te vinden. Maar belangrijkste is dat jij je gewoon verdiept in de basis van voeding: weet je wat je nodig hebt, en wat overal in zit, dan kan je ook makkelijker zelf een lekkerder dieet klaarmaken. Het hoeft niet de standaard havermout als ontbijt en kwark als laatste maaltijd te zijn.
Al vind ik de hele 'kwark voor het slapen gaan' bullshit... Vooral als mensen schreeuwen dat je voor het slapen weinig koolhydraten moet eten en veel eiwit. In kwark zit gewoon veel lactose, ofwel melksuiker. Eet dan tonijn ofzo.
Edit: uurtje trainen is genoeg. Ik zou niet weten waarom je 2 uur moet trainen; dan maak je alleen maar veel cortisol (spierafbrekend, stresshormoon) aan.
Gewoon een uurtje lekker beuken.
Omdat je op een lege maag met cardio je reserves er af brand en met minder eten niet vandaar cardio.quote:Op donderdag 24 februari 2011 21:58 schreef Waterpistoolheldin het volgende:
Waarom zou je die 500 met cardio eraf moeten branden?
Als jij minder krijgt dan je nodig hebt (en of dat nu via eten of cardio is), wil je lichaam spier verbranden. Spier kost energie om te onderhouden, vet niet. Het is dus voordeliger om spier te verliezen.
Naast je voeding (oa eiwitten) speelt je training een grote rol. Je lichaam gaat veel minder spier verbranden, wat je lichaam nog nodig heeft. Daarom dus krachttraining.
Als je dan toch cardio wil doen, doe dan (squat) tabata's. Maar cardio opzich is een 'regel' uit de '80.
Volgens jouw formule heeft een papzak van 120kg en iemand die ripped off op 120kg zit, evenveel nodig. Geloof je het zelf?
Je doet cardio omdat het minder spierafbrekend is? Op het meest katabole moment van de dag?quote:Op donderdag 24 februari 2011 22:00 schreef Yuri_Boyka het volgende:
[..]
Omdat je op een lege maag met cardio je reserves er af brand en met minder eten niet vandaar cardio.
Ik laat het meten, dus ik laat mijn behoeftes ook uitrekenen. Jezelf meten lijkt me nogal lastig, vooral op je schouderblad.quote:Daarom vraag ik dus naar een andere formule en mijn formule, niet mijn formule maar de Harrison Benedict formule die door de meesten wordt toegepast.
Wat is jou formule dan?
Lees ik het goed, keihard kracht training en geen cardio, dan kan ik serieus afvallen? Je verliest toch alleen vet door minimaal 20min cardio te doen, dan begint de vetverbranding, stond in de menshealthquote:Op donderdag 24 februari 2011 21:58 schreef Waterpistoolheldin het volgende:
Waarom zou je die 500 met cardio eraf moeten branden?
Als jij minder krijgt dan je nodig hebt (en of dat nu via eten of cardio is), wil je lichaam spier verbranden. Spier kost energie om te onderhouden, vet niet. Het is dus voordeliger om spier te verliezen.
Naast je voeding (oa eiwitten) speelt je training een grote rol. Je lichaam gaat veel minder spier verbranden, wat je lichaam nog nodig heeft. Daarom dus krachttraining.
Als je dan toch cardio wil doen, doe dan (squat) tabata's. Maar cardio opzich is een 'regel' uit de '80.
Volgens jouw formule heeft een papzak van 120kg en iemand die ripped off op 120kg zit, evenveel nodig. Geloof je het zelf?
Cardio omdat het idd minder spierafbrekend is en het beter je vet verbrand, ik ga niet eens de discussie aan dat je door minder eten meer vet verbrand dan door intensief cardio te doen.quote:Op donderdag 24 februari 2011 22:15 schreef Waterpistoolheldin het volgende:
[..]
Je doet cardio omdat het minder spierafbrekend is? Op het meest katabole moment van de dag?
Sorry, maar die discussie ga ik niet eens aan.
[..]
Ik laat het meten, dus ik laat mijn behoeftes ook uitrekenen. Jezelf meten lijkt me nogal lastig, vooral op je schouderblad.
http://voedingsbehoefte.nl/calculator.php zou ook goed moeten zijn, maar is dan alsnog een richtlijn. Vetpercentage uitrekenen via die site is wel nutteloos.
Bereken het niet met je totale gewicht he maar met je Vet vrije massa.quote:Op donderdag 24 februari 2011 22:20 schreef stoeltafel het volgende:
Lichaamsgewicht: 80 KG
Lichaamsvet percentage: 25%
Totale dagelijkse energiebehoefte: 2416 kcal
Dagelijkse behoefte eiwitten: 132 Gram
Dagelijkse behoefte vetten: 54 Gram
Dagelijkse behoefte koolhydraten: 351 Gram
Vet% is volgens mij 20-25% maar hoeveel het echt is, geen flauw idee. Is dit te bereken of alleen mrt een stuk vel en dan meten.
Dan stond er zeker ook in dat je rustige cardio moet doen? Dat wordt er vaak achterna genoemd.quote:Op donderdag 24 februari 2011 22:15 schreef stoeltafel het volgende:
[..]
Lees ik het goed, keihard kracht training en geen cardio, dan kan ik serieus afvallen? Je verliest toch alleen vet door minimaal 20min cardio te doen, dan begint de vetverbranding, stond in de menshealth
Ik haat brood.quote:Op donderdag 24 februari 2011 21:09 schreef Yuri_Boyka het volgende:
[..]
Pasta teveel suiker.. vervang het voor kalkoenfilet op volkoren brood wat ik zou doen. Tonijn is prima.
http://exrx.net/Lists/Directory.htmlquote:Op vrijdag 25 februari 2011 12:38 schreef delano.888 het volgende:
Vraagje:
Ik wil voor mijzelf een trainingsschema maken met verschillende oefeningen. Nu zoek ik plaatjes van (veel) verschillende oefeningen, het liefst gewoon bestaande uit zwarte lijntjes op witte achtergrond. Weet iemand of dat ergens op een site bestaat?
Niet helemaal wat ik bedoel.quote:Op vrijdag 25 februari 2011 12:45 schreef Spartacus911 het volgende:
[..]
http://exrx.net/Lists/Directory.html
zelfs met gifjes
Maar waarom zou je zelf opnieuw het wiel uit willen vinden als je 'nieuw' bent? Het lijkt me beter dat je een beproefde methode gebruikt zonder al te veel aanpassingen.
Was gemeten via een weegschaal, ze konden het meten via je voeten, leek me al vrij sterk.quote:Op donderdag 24 februari 2011 22:28 schreef Waterpistoolheldin het volgende:
[..]
Dan stond er zeker ook in dat je rustige cardio moet doen? Dat wordt er vaak achterna genoemd.
Met rustige cardio verbrand je op dat moment (in die 20 min) meer cal, maar je hebt geen nabranding. Voer je het tempo omhoog, is je nabranding heel hoog, en daardoor je totale winst groter.
Kijk anders eens op Bodynet, en de stickies daaro. Of anders DBB (al vind ik dat een kutforum, maar dat is slechts persoonlijke voorkeur).
Je vet is denk ik gemeten via een weegschaal, of zon ding wat je in je handen moet houden?
Want je hoeveelheid eelt beinvloed die meting al, het is niet betrouwbaar.
Laatste keer dat mijn abs doorbraken had ik volgens zon weegschaal 35% (dus zwaar overgewicht). Kan niet he![]()
Op de meeste sportscholen kan je wel een huidplooimeting doen.
Ik ga Fok! afsluiten, dusse, fijne avond en succes verder
download dit boek:quote:Op vrijdag 25 februari 2011 12:47 schreef delano.888 het volgende:
[..]
Niet helemaal wat ik bedoel.
Ik train al, maar doe nu elke dag 12 oefeningen thuis, in een bepaalde volgorde.
Ik wil dat gewoon graag uitprinten voor de handigheid, maar t liefst met plaatjes erbij, gewoon simpel getekende lijntjes zegmaar.
Zegmaar zoiets als wat je hier op de eerste miliseconde ziet ongeveer:
ghbquote:Op vrijdag 25 februari 2011 12:48 schreef stoeltafel het volgende:
[..]
Was gemeten via een weegschaal, ze konden het meten via je voeten, leek me al vrij sterk.
Hoe zit het met jullie weekenden en uitgaan, drinken jullie nog wel bier? Gisteren maar 2 biertjes gehad met uitgaan maar wat moet je anders drinken? Vind alles te zoet en baco enzo vind ik ook maar niks. Beste zou zijn om niet uit te gaan maar dat is ook zo saai.
Dankje, zal eens kijken.quote:Op vrijdag 25 februari 2011 12:57 schreef Spartacus911 het volgende:
[..]
download dit boek:
http://www.amazon.com/Str(...)lavier/dp/0736063684
niet zo lastig te vinden via google, geen idee of ik hier torrent links mag posten
dat boek heeft van een hele hoop oefeningen een plaatje, in de vorm als onderstaand plaatjequote:Op vrijdag 25 februari 2011 13:12 schreef delano.888 het volgende:
[..]
Dankje, zal eens kijken.
Was zelf al een beetje aan de slag gegaan via die youtube filmpjes, dan krijg je zo iets:
[ afbeelding ]
En dat wou ik dan uitprinten, maar helaas hebben ze niet alle oefeningen.
Wat is je doel? Massa pakken? Cutten?quote:Op donderdag 24 februari 2011 19:11 schreef Yuri_Boyka het volgende:
Ik heb me voedingsschema gemaakt alleen ik zit nu op de 2600 CAL en moet aan de 3200 CAL komen.
Nu zie je dat ik al aardig veel moet eten op 1 dag dus meer kan er denk ik niet bij, misschien nog bij de magere kwark maar meer niet.
Je ziet ook dat de ratio 40/40/20 niet klopt, iets teveel eiwitten maar dat is geen probleem.. maar ik moet iets meer Koolhydraten hebben. Iemand tips?
Verdere kritiek/feedback ook welkom.
[ afbeelding ]
Kick! Ben gestopt met de medicatie. Te veel bijwerkingen in de vorm van geen eetlust, niet kunnen slapen enzo. Even paar vragen over eten.quote:Op donderdag 24 februari 2011 21:49 schreef Waterpistoolheldin het volgende:
@ stoeltafel: eet je onder behoeftes, dan val je af. Eet je boven je behoeftes, dan kom je aan. Wát je eet bepaald wat je verliest/wint (vetmassa of spiermassa).
Vet verliezen en spiermassa winnen kan wel, maar dat is alleen ongeveer de eerste 3 maand dat je bezig bent. Daarna kan het bij een enkeling nog wel, maar optimaal is het niet.
Weten hoeveel cal je nodig hebt, weet je als jij je vet gaat meten. En dan niet via een weegschaal (die wordt al beinvloed door de hoeveelheid eelt die je hebt), maar door een 7punts huidplooimeting. Waarschijnlijk kan je dit gratis op je sportschool laten doen.
Doe dit wel vóór je training (ivm vochtgehalte).
Maargoed, iets zegt me dat je dit al lang weet, maar dat je hooguit bevestiging nodig hebt. Verder zijn er wel manieren om je eetlust op te wekken. Naast simpelweg stampen, meerdere maaltijden per dag zijn er ook wel wat supplementen te vinden. Maar belangrijkste is dat jij je gewoon verdiept in de basis van voeding: weet je wat je nodig hebt, en wat overal in zit, dan kan je ook makkelijker zelf een lekkerder dieet klaarmaken. Het hoeft niet de standaard havermout als ontbijt en kwark als laatste maaltijd te zijn.
Al vind ik de hele 'kwark voor het slapen gaan' bullshit... Vooral als mensen schreeuwen dat je voor het slapen weinig koolhydraten moet eten en veel eiwit. In kwark zit gewoon veel lactose, ofwel melksuiker. Eet dan tonijn ofzo.
Edit: uurtje trainen is genoeg. Ik zou niet weten waarom je 2 uur moet trainen; dan maak je alleen maar veel cortisol (spierafbrekend, stresshormoon) aan.
Gewoon een uurtje lekker beuken.
Cardio doe ik nooit in de sportschool, zelfs niet in de cut. Ik mtb voor de conditie, maar in mijn ogen is cardio niet nodig als je wil dieeten. Het gaat om dat callorie tekort, en of je dat nu krijgt door minder eten of meer verbuiken, maakt geen hol uit.
Krachttraining in de cut gaat spierverlies juist tegen, cardio doet dat niet.
Lijkt me heel sterk.. 20% is vrij dik. Ik ben 1.82, weeg 85 en heb een vetpercentage van 14,5. Als je echt 20% had zou je een stuk zwaarder wegen.quote:Op zaterdag 26 februari 2011 12:38 schreef stoeltafel het volgende:
Weeg nu 78 kilo en ben 1.80m en vetprecentage is denk ik ruim 20% maar dit is een wilde gok.
hier vind je nog simpelere plaatjes, ook meer lichaamsgewicht gerichtquote:Op vrijdag 25 februari 2011 13:12 schreef delano.888 het volgende:
[..]
Dankje, zal eens kijken.
Was zelf al een beetje aan de slag gegaan via die youtube filmpjes, dan krijg je zo iets:
[ afbeelding ]
En dat wou ik dan uitprinten, maar helaas hebben ze niet alle oefeningen.
lees je post nog eens terug, ik ben het eens met je impliciete uitspraak dat een vetpercentage snel te hoog of te laag wordt geschat maar je uitspraak dat iemand zwaarder zou moeten wegen bij een vetpercentage van 20% gaat nergens over.quote:Op zaterdag 26 februari 2011 13:29 schreef da_unfuckwithable het volgende:
[..]
Lijkt me heel sterk.. 20% is vrij dik. Ik ben 1.82, weeg 85 en heb een vetpercentage van 14,5. Als je echt 20% had zou je een stuk zwaarder wegen.
78 kg bij een lengte van 1.80.. Dat is al niet zwaar, dan lijkt het mij toch bijna onmogelijk een vetpercentage van 20% te hebben..quote:Op zaterdag 26 februari 2011 13:43 schreef Spartacus911 het volgende:
[..]
lees je post nog eens terug, ik ben het eens met je impliciete uitspraak dat een vetpercentage snel te hoog of te laag wordt geschat maar je uitspraak dat iemand zwaarder zou moeten wegen bij een vetpercentage van 20% gaat nergens over.
Goed van je om met de medicatie te stoppen.quote:Op zaterdag 26 februari 2011 12:38 schreef stoeltafel het volgende:
[..]
Kick! Ben gestopt met de medicatie. Te veel bijwerkingen in de vorm van geen eetlust, niet kunnen slapen enzo. Even paar vragen over eten.
Heb vanmorgen 1 glas verse jus gehad en 4 bruine boterhammen met een blikje tonijn in olie. Vet lekker, prima ontbijt?
Woon nu een tijdje alleen en als avond eten heb ik
Rijst met een blikje tonijn en olie met een appel en wat rozijnen
Kipfilet in marinade die ik grill en sla
Verder veel water en goede tussendoortjes eten
Ben aan het proberen om wat vaker te eten ivm stofwisselingen en natuurlijk vet te verliezen. Dit is vrij makkelijk omdat ik veels te slecht at. Vaak in de avond nog pizza's bestellen, weekenden veel bier, chips, chocolade enz maar ben me ervan bewust.
Super goede week gehad met sporten en voeding deze weekWeeg nu 78 kilo en ben 1.80m en vetprecentage is denk ik ruim 20% maar dit is een wilde gok.
Train altijd met reps van 12-10-8 en soms haal ik dan de 8 niet of net wel. Is het beter om over te gaan naar 3 x 8? Dan pas ik het gelijk maandag aan.quote:Wanneer je elke set doorgaat tot je het gewicht niet meer omhoog krijgt (concentric failure) krijgen zowel de spieren als je CZS (centraal zenuwstelsel) een grote opdonder. Voor de laatste heeft dan zeker 6 dagen nodig om volledig te herstellen.
Wanneer je daarentegen altijd 1 à 2 reps onder failure blijft en het volume van je trainingen beperkt houdt, kan je een spier veel vaker belasten. Dit zelfs tot 4-6 keer per week (en in extreme gevallen nog vaker, zoals bv. olympisch gewichtheffers doen)
Ghehe, dat ben net ik, al kan je bij mij al redelijk wat spieren zien als ik ze aanspan vooral.quote:Op zaterdag 26 februari 2011 13:51 schreef Spartacus911 het volgende:
een skinny fat guy bijvoorbeeld
[ afbeelding ]
Bedankt voor de tips. Het bruin brood is al volkoren brood dus dat kan gewoon blijven. Heb ook al enkele blikjes tonijn in water maar dat vind ik echt niks. Moet ook nog normaal kunnen leven:) Verder hoef ik echt niet zo breed te worden als jullie.quote:Op zaterdag 26 februari 2011 14:52 schreef Yuri_Boyka het volgende:
[..]
Goed van je om met de medicatie te stoppen.
Verder zou ik bruin brood vervangen voor volkoren brood.
Blikje tonijn in olie vervangen door blikje tonijn in water, tevens kun je wat augurkjes snijden en peper toevoegen om de tonijn lekker te maken.
Verder kun je proberen om verse jus te vervangen door sinsasappel op eten voor meer Vit. C.
Bij je avondeten zou ik de tonijn ook vervangen voor tonijn in water en de kipfilet koken in plaats van grillen. Probeer ook zilvervliesrijst te eten (koken) in plaats van andere rijst.
Verder is het wel goed, probeer dit is. Is minder vet en gezonder.
Daarom zei ik dat je misschien de tonijn in water kon combineren met gesneden augurkjes en peper.quote:Op zaterdag 26 februari 2011 15:46 schreef stoeltafel het volgende:
[..]
Bedankt voor de tips. Het bruin brood is al volkoren brood dus dat kan gewoon blijven. Heb ook al enkele blikjes tonijn in water maar dat vind ik echt niks. Moet ook nog normaal kunnen leven:) Verder hoef ik echt niet zo breed te worden als jullie.
Zal straks een foto posten van 6 jaar geleden. Had toen 0 kracht training gedaan, wel 2 maanden iedere dag 30min hard gelopen in Miami, daarom was ik ook zo bruin op de foto maar dit is mijn streef foto. Dus echt niet breed maar wel licht gespierd. Ben al aardig op weg, mede door jullie tips, thnx!
Door 3/4/5 keer in de week 30min te sporten en krachttraining te doen weet ik zeker dat ik kan bereiken wat ik wil. Verder let ik goed op mijn eten en dit scheelt al 50%. At echt te slecht, zovaak pizza's eten, fucking veel bier, enz maar wel heel lekker. Wat goede motivatie geeft is dat ik mijn vriendin oveer 7 weken ga opzoeken in het buitenland, stage
Dat laatste is niet nodig. Je spieren moeten ook rust hebben.quote:Op zaterdag 26 februari 2011 16:26 schreef DurumDoner het volgende:
Nieuw schematje, wat vinden jullie ervan?
Dag 1
Benen
Squat
Lunges
Leg Press
Leg Extension
Calf Raises
Borst
Bench Press
Incline Dumbell Press
Cable Flyes
Dag 2
Rug
Pull-ups/Pull-down
Barbell Rows
Deadlift
Seated Rows
Reverse Lat Pull Down
Biceps
Barbell Curls
Dumbell Curls
Cable Curls
Dag 3
Schouders
Behind the Neck Press
Seated Side Raises
Upright Rows
Rear Delt Pull
Shrugs
Triceps
Dips
Bar Pushdown
Rope Pulldown
Schiet er maar eens op mensen! Ben benieuwd wat anders/beter kan.
Verder doe ik nog 1 in de week een circuit-training waarin ik in 50 minuten het hele lichaam train eigenlijk.
Waarom?quote:Op zaterdag 26 februari 2011 16:32 schreef Yuri_Boyka het volgende:
[..]
Verder zou ik het zo doen:
Dag 1: Borst, Triceps
Dag 2: Rug, Biceps
Dag 3: Schouders, Benen.
quote:
Doe nog 1 dag die circuit training, 1 avond zaalvoetbal + vaak 1 x hardlopen in het bos. Vind het genoeg zo.quote:
Zeker maar hou echt niet van augurk. Hier is de foto van 6 jaar geledenquote:Op zaterdag 26 februari 2011 16:17 schreef Yuri_Boyka het volgende:
[..]
Daarom zei ik dat je misschien de tonijn in water kon combineren met gesneden augurkjes en peper.
Honing is stukken beter dan suiker, maar als het kan, liever nietquote:Op zondag 27 februari 2011 00:18 schreef stoeltafel het volgende:
Net notenmix, musli en noten voor de sla besteld bij sportsnuts.nl
Ben benieuwd, goede gezonde noten.
Vraagje over mijn magere kwark, eet dit met musli en honing om het weg te krijgen maar mag het met honing?
Heel klein beetje suiker met bananenstukjes in je kwark doet wonderen.quote:Op zondag 27 februari 2011 00:18 schreef stoeltafel het volgende:
Net notenmix, musli en noten voor de sla besteld bij sportsnuts.nl
Ben benieuwd, goede gezonde noten.
Vraagje over mijn magere kwark, eet dit met musli en honing om het weg te krijgen maar mag het met honing?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |