FOK!forum / Werk, Geldzaken, Recht en de Beurs / De Beursvloer #70: AEX fors lager; -3,5%
PietjePuk007vrijdag 27 maart 2009 @ 09:19

Welkom op De Beursvloer! Dit is het [AEX]-topic waarin je live met mede-FOK!kers alle wereldwijde beurzen kunt volgen en over de laatste economische nieuwtjes kunt discussiëren. Op De Beursvloer is een beetje slowchat best toegestaan. Heb je trouwens een link die kan worden toegevoegd aan de OP? Super! Post 'm alsjeblieft in het Feedback-topic van AEX of stuur 'm naar italodancer -at- fok.nl. De OP voor het openen van een nieuw topic staat hier. Voeg alsjeblieft helemaal onderaan in de Wiki het zojuist gesloten topic toe, sla de pagina op en copy-paste het dan naar je nieuwe topic op FOK!
Veel plezier op De Beursvloer


Het Financieele Dagblad
De Financiële Telegraaf
BNR Nieuwsradio
Bloomberg
CNBC
MarketWatch (Dow Jones)
Briefing.com (incl. economische kalenders)
RTL Z (streaming TV)
CNBC Europe TV (streaming TV, alleen 's ochtends)
Bloomberg TV [2] (streaming TV)


AEX-fondsen
De Financiële Telegraaf - Streaming
Beurs.nl - Delayed

Intraday AEX-index




Europese Indices
Yahoo - Streaming / Delayed (zie tijd)
US Markets - Real-time
ProFinance - Streaming indices
IG Index - Streaming FTSE 100 (spread betting)
RTS (Moskou)

Intraday DAX (Duitsland)


Intraday CAC-40 (Frankrijk)


Intraday BEL-20 (België)


Intraday FTSE-100 (Verenigd Koninkrijk)


Intraday RTS-index (Rusland)




Amerikaanse Indices
Yahoo! Dow Jones Indices - Streaming
Yahoo! S&P Indices - Streaming
Yahoo! Nasdaq Indices - Streaming
Google Finance - Real-time
MarketWatch - Real-time
IG-Index - Dow Jones-index (fair value) streaming (spread betting)

Amerikaanse Futures
ProFinance - Streaming S&P-, Dow- en Nasdaq-futures
CNN Money - Delayed S&P-, Dow- en Nasdaq-futures
US Markets - S&P- en Nasdaq-futures Semi-real-time

Federal Funds Futures (indicatie van aankomende rentebesluiten, info)
CBOT - Federal Funds Futures - Semi-real-time

Amerikaanse fondsen
Google Finance - Streaming
Google Finance (belangrijkste bankaandelen) - Streaming / Real-time
MarketWatch - Delayed

Intraday Dow Jones-index


Intraday S&P 500-index


Intraday Nasdaq Composite


Intraday Dow, S&P, Nasdaq (dagverschil in percentage)




Wereldwijde Indices
Yahoo! Azië - Streaming / Delayed
Yahoo! Brazilië, Mexico, Argentinië - Streaming / Delayed
AME Info (Midden-Oosten) - Delayed

Intraday Nikkei (Japan)


Intraday Hang Seng (Hong Kong, China)


Intraday SSE Composite (Shanghai, China)


Intraday Bovespa (Brazilië)




Koersen
FXStreet - Streaming valuta
ProFinance - Streaming valuta en commodities
ProFinance - Streaming grafieken valuta, commodities, indices
Rohstoff Tool - Streaming commodities
CNBC - Streaming olie en goud
US Markets - Semi-real-time goud, zilver en olie

Intraday Euro-Dollar


Intraday Olieprijs


Intraday Goud en Zilver



Ask - Vraagprijs of laatprijs. De prijs die door de ‘markt’ wordt gevraagd -‘gelaten’- voor de verkoop van een bepaald effect.

Bestens order - Een order om effecten te kopen of te verkopen zonder limiet, dus zonder maximumprijs voor een kooporder of zonder minimumprijs voor een verkooporder. Een bestens order wordt ook wel marktorder genoemd. Een bestens order kan altijd worden uitgevoerd.

Bid - Biedprijs. De prijs die door de ‘markt’ wordt geboden voor de aankoop van een bepaald effect.

Calloptie - Een verhandelbaar recht om op een bepaald moment in de toekomst een afgesproken hoeveelheid onderliggende waarde te kopen tegen een vooraf afgesproken prijs.

Commodities - Engelse term voor (bulk)goederen. Termijncontracten en opties op commodities worden onder andere verhandeld op de optiebeurs van Euronext.

Dagorder - Een gelimiteerde order die uitsluitend gedurende de dag van opgave kan worden uitgehandeld. Niet uitgevoerde orders vervallen automatisch bij het sluiten van de handel.

Delayed - Koersen worden vertraagd doorgegeven. Meestal is de vertraging 15 of 20 minuten.

Dividend - Een winstuitkering in de vorm van geld (cashdividend) of aandelen (stockdividend) aan de houder van een aandeel. De hoogte van de dividenduitkering is doorgaans gerelateerd aan de hoogte van de behaalde winst.

Expiratie - Het ophouden te bestaan,‘expireren’, van een optie of een future. Een optie heeft altijd een beperkte looptijd, na het bereiken van de einddatum (expiratiedatum) bestaat de optie niet meer.

FTI - De future op de AEX-index.

Future - Termijncontract. Er zijn futures op o.a. indices, aandelen, valuta en commodities. Anders dan bij opties hebben bij futures zowel de koper als de verkoper een verplichting en er is geen premiebetaling.

Hedgen - Engelse term voor afdekken. Hedging is het afdekken van risico’s door het aangaan van een andere positie. Een belegger die callopties schrijft, kan deze shortpositie afdekken door het kopen van de onderliggende waarde.

In-the-money optie - Een optie is in-the-money als deze intrinsieke waarde heeft. Callopties zijn in-the-money als de uitoefenprijs lager is dan de koers van de onderliggende waarde. Putopties zijn in-the-money als de uitoefenprijs hoger is dan de koers van de onderliggende waarde.

Koers - De waarde van een effect op een bepaald moment. Koersen van effecten zijn variabel.

Koers-winstverhouding - Een cijfer waarmee de verhouding tussen de koers van een aandeel en de nettowinst per aandeel wordt uitgedrukt. Als de koers van een aandeel ¤ 100 bedraagt en de winst per aandeel bedraagt ¤ 5, dan is de koers-winstverhouding 20.

Limit order - Het bij een beursorder opgeven tegen welke maximale koers men wenst te kopen of tegen welke minimale koers men wenst te verkopen.

Liquideren - Het (gedwongen) afbouwen van een effectenpositie. Dit kan door een clearingorganisatie, bank of commissionair worden afgedwongen als een belegger bijvoorbeeld niet aan zijn margin-verplichtingen kan voldoen.

Longpositie - Een ander woord voor een kooppositie. Men krijgt een longpositie door het kopen van een effect.

Looptijd - Opties en futures hebben een beperkte levensduur, de zogeheten looptijd. De meeste optieklassen hebben een maximale looptijd van negen maanden, een aantal maximaal vijf jaar. Futures hebben een maximale looptijd van twaalf maanden.

Mandje - Pakket van verschillende aandelen die gezamenlijk worden verhandeld. Een mandje kan bijvoorbeeld het pakket aandelen zijn waaruit een index is samengesteld.

Margin - De margin is een vereist geldbedrag dat als onderpand fungeert voor eventuele verliezen op de termijn- en optiemarkten.

Onderliggende waarde - Een product waarop een optie of een future wordt verhandeld, bijvoorbeeld aandelen, een index, valuta, (edel)metaal of een bulkgoed (commodity) zoals aardappelen, graan of goud.

Openingsveiling - Alle orders die 's morgens voor de opening zijn binnengekomen worden verzameld in het orderboek. Bij de opening is dus een verhoudingsgewijs grote liquiditeit voorhanden. Direct bij de opening vindt een veiling plaats waarbij orders daar waar mogelijk worden gekoppeld aan de in het orderboek aanwezige tegenorders en zo mogelijk uitgevoerd. Dit gebeurt in het NSC-systeem, het verloopt volgens vaste regels en is volledig geautomatiseerd.

Optiepremie - De prijs van een optie. De optiepremie bestaat uit de intrinsieke waarde plus de tijd- en verwachtingswaarde. De optiepremie is uiteraard variabel.

Out-of-the-money optie - Een optie zonder intrinsieke waarde wordt out-of-the-money genoemd. Een calloptie is out-of-the-money wanneer de uitoefenprijs hoger is dan de koers van de onderliggende waarde. Een putoptie is out-of-the-money als de uitoefenprijs lager is dan de koers van de onderliggende waarde. De premie van een out-of-the-money optie bestaat alleen uit tijd- en verwachtingswaarde. Door een sterke koersbeweging kan een out-of-the-money optie intrinsieke waarde ontwikkelen en dus at-the-money of zelfs in-the-money worden.

Putoptie - Een verhandelbaar recht om op een bepaald moment in de toekomst een afgesproken hoeveelheid onderliggende waarde te verkopen tegen een vooraf afgesproken prijs.

Real-time - Koersen zijn (zo goed als) actueel. Je zult alleen moeten F5-en voor een nieuwe stand.

Scheefzitten - Een belegger zit ‘scheef’ als zijn effectenpositie op (een nog ongerealiseerd) verlies staat.

Schrijven - Het verkrijgen van een shortpositie in een optie door een openingsverkoop.

Shortpositie - Effectenbeurs: indien een belegger effecten heeft verkocht die hij op dat moment niet in bezit heeft. Optiebeurs: een positie aangegaan door een openingsverkoop waarbij schrijver de verplichting neemt de onderliggende waarde te leveren of af te nemen.

Slotveiling - Om de slotkoersen niet af te laten hangen van orders die toevallig de laatste zijn is er voor het slot een korte handelsonderbreking van 5 minuten. Gedurende deze tijd worden de orders verzameld waarna er een slotveiling plaats vindt die een breed gedragen slotkoers oplevert.

Spread - Het verschil tussen de bied- en laatprijs. Als de markt ¤ 22,50 biedt en ¤ 23 laat, dan is de spread dus ¤ 0,50.

Streaming - Koersen zijn actueel. Ze worden live op je scherm geüpdate.

Technische analyse - Een methode waarbij met behulp van koersgrafieken en rekenmodellen wordt getracht een trend op de beurs te voorspellen. Er wordt vooral gekeken naar de verhouding tussen kopers en verkopers. In feiten tracht men met technische analyse het (massa)gedrag van de beleggers te doorgronden om daaruit de mogelijke richting van de markt te voorspellen.

Tracker - Een tracker is feitelijk een aandeel op een index. Een tracker volgt nauwkeurig de koersontwikkeling van de index, inclusief de dividenduitkering.

Turbo - Een turbo (ook bekend als speeder) is een beleggingsproduct dat beleggers de mogelijkheid geeft met een hefboom te beleggen in verschillende onderliggende waarden zoals aandelen, beursindices of valuta.

Volatility - Engels voor beweeglijkheid of volatiliteit. Met het begrip volatility wordt de beweeglijkheid van de koers van een effect aangeduid. Een hoge volatility betekent dat de koers van een fonds sterk stijgt en daalt binnen een relatief korte periode. Volatility is mede een indicator voor het risico dat een belegger loopt met een bepaald fonds. Volatility is een belangrijke factor bij de waardebepaling van een optie.


De Beursvloer #1: Beurzen duiken weer in het rood
De Beursvloer #2: Wall Street weer in achtbaan
De Beursvloer #3: Beurzen kelderen tot 10%
De Beursvloer #4: Could've been worse
De Beursvloer #5: Bloedbad Azië; trekt Europa mee
De Beursvloer #6: Wall Street maakt duikvlucht in laatste kwartier
De Beursvloer #7: Wall Street sluit 11% hoger
De Beursvloer #8: 5e grootste dagwinst ooit voor AEX
De Beursvloer #9: Waar de AEX weer omhoog gaat
De Beursvloer #10: Wall Street onderuit op recessienieuws
De Beursvloer #11: Beurzen onrustig na renteverlagingen
De Beursvloer #12: Stemming slaat om
De Beursvloer #13: Wall Street terug in achtbaan
De Beursvloer #14: Wall Street levert deel winst weer in
De Beursvloer #15: Mijn Aegon, wat doe je!
De Beursvloer #16: Wall Street bloedrood, nieuwe lows
De Beursvloer #17: Ook Europa zoekt nieuwe lows
De Beursvloer #18: Wall Street in vrije val
De Beursvloer #19: Europa begint week goed
De Beursvloer #20: AEX 10% hoger
De Beursvloer #21: Europa lager in afwachting van Wall Street
De Beursvloer #22: Beurzen beginnen week fors lager
De Beursvloer #23: Wall Street herstelt van kater
De Beursvloer #24: Beurzen omlaag na renteverlaging
De Beursvloer #25: Beurzen dieprood na banenrapport
De Beursvloer #26: AEX sluit ruim 8% hoger
De Beursvloer #27: Beurzen rustig omhoog
De Beursvloer #28: Beurzen duiken in het rood
De Beursvloer #29: Wall Street herpakt zich
De Beursvloer #30: AEX zoekt het iets hogerop
De Beursvloer #31: Europese beurzen proberen het nog eens
De Beursvloer #32: AEX start nieuwe jaar met 5% winst
De Beursvloer #33: AEX hardloper; door 270 punten
De Beursvloer #34: Europese beurzen openen in de min
De Beursvloer #35: Bouwers krijgen 'm wel omhoog
De Beursvloer #36: Europese beurzen verliezen 3%
De Beursvloer #37: Europese beurzen starten hoger
De Beursvloer #38: Banken zorgen voor onrust op Europese beurzen
De Beursvloer #39: Wall Street kleurt bloedrood op 'Obama Day'
De Beursvloer #40: AEX onder 230 tijdens downtime FOK!
De Beursvloer #41: AEX sluit 5,8% hoger, overheidsdeal ING
De Beursvloer #42: Europese beurzen leveren in
De Beursvloer #43: AEX licht groen op rustige handelsdag
De Beursvloer #44: rentevoet gehandhaafd op 2%
De Beursvloer #45: AEX sluit 4,3% lager na details plan
De Beursvloer #46: AEX start nieuwe week lager
De Beursvloer #47: Beurzen verder onderuit
De Beursvloer #48: AEX fors lager en richting 230pt grens
De Beursvloer #49: Willem voor 't laatst bij rtlz, AEX -2%
De Beursvloer #50: Willempies laatste shot op RTL Z
De Beursvloer #51: Wall Street dondert 3,5% omlaag
De Beursvloer #52: AEX verspeelt meeste winst weer
De Beursvloer #53: Dow Jones 2 % lager, AEX door 218?
De Beursvloer #54: AEX intraday op laagste niveau in 12 jaar
De Beursvloer #55: AEX zakt door 210, Dow door 7000
De Beursvloer #56: AEX zakt richting 200-puntengrens
De Beursvloer #57: Winst gisteren weer teniet gedaan
De Beursvloer #58: AEX zakt 5% tot net boven 200 pnt
De Beursvloer #59: AEX breekt intraday 200pt grens
De Beursvloer #60: AEX in nieuwe week <200
De Beursvloer #61: AEX sluit 5,6% hoger
De Beursvloer #62: De interne mail van miljarden
De Beursvloer #63: AEX opent onder de 210pt
De Beursvloer #64: AEX ruim in 't groen (+2%)
De Beursvloer #65: AEX in de min, CPB blijft bij -3,5%
De Beursvloer #66: AEX licht in 't groen rond de 210pt
De Beursvloer #67 - AEX rond 220 punten
De Beursvloer #68: AEX test 218 punten weer
De Beursvloer #69: Met een groene AEX
pberendsvrijdag 27 maart 2009 @ 09:24
Een minnetje! Wat een positivo's op het Damrak.
quote:
Randstad ziet nog geen bodem - media
27-03-2009 09:07:00

AMSTERDAM (Dow Jones)--Randstad-chief executive officer laat vrijdag in De Financiele Telegraaf (DFT) weten nog steeds geen herstel te zien. "Ik zou het graag willen, maar helaas bespeuren we dat nog steeds niet", aldus topman Ben Noteboom in de krant.

Randstad waarschuwde twee jaar geleden al voor een vertraging. "Ik had natuurlijk graag ongelijk gekregen, maar bij ons werd eind 2006 al duidelijk dat het plots heel hard naar beneden ging. Vooral in de Verenigde Staten. In Europa zijn velen nog heel lang blijven geloven dat het wel mee zou vallen, maar ik wist toen al genoeg", aldus Noteboom.

Noteboom vindt de deze week aangekondigde versoepeling van de btw-afdrachten, die nu voorlopig per kwartaal in plaats van per maand mogen, een slimme maatregel. "Alleen snap ik niet dat staatssecretaris Jan Kees De Jager van Financien deze regeling, die letterlijk lucht geeft aan bedrijven, al weer zo snel wil stoppen", meent Noteboom. "Veel beter zou het zijn deze versoepeling in ieder geval te handhaven zolang de economie in de min zit."
Rijk_zonder_werkenvrijdag 27 maart 2009 @ 09:25
Fipo ofzo... -of sepo-
Anoniemosvrijdag 27 maart 2009 @ 09:25
Mijn idee wat ik gisteren vertelde om in Air france-KLM te stappen heb ik net uitgevoerd. Mijn aandeeltjes zijn van 6,68, dus op zich een mooi aankoopmoment, alleen hoop ik dat hij binnen 2 dagen weer rond de 7,10 staat. Dan heb ik wel een leuk winstje binnen. Tot nu wil het nog niet zo lukken met stijgen. Wel uit ING moeten stappen om dit te betalen, maar die staat nu alweer 7 cent lager, dus zo slecht heb ik het allemaal nog niet gedaan.

Nu alleen hopen dat wij nog wat winst pakken van wat de DJ gisteren had.

Paul
One_conundrumvrijdag 27 maart 2009 @ 09:27
tvwinst
pberendsvrijdag 27 maart 2009 @ 09:28
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 09:25 schreef Anoniemos het volgende:
Mijn idee wat ik gisteren vertelde om in Air france-KLM te stappen heb ik net uitgevoerd. Mijn aandeeltjes zijn van 6,68, dus op zich een mooi aankoopmoment, alleen hoop ik dat hij binnen 2 dagen weer rond de 7,10 staat. Dan heb ik wel een leuk winstje binnen. Tot nu wil het nog niet zo lukken met stijgen. Wel uit ING moeten stappen om dit te betalen, maar die staat nu alweer 7 cent lager, dus zo slecht heb ik het allemaal nog niet gedaan.

Nu alleen hopen dat wij nog wat winst pakken van wat de DJ gisteren had.

Paul
Koop dan ING sprinters Air France.
Maanvisvrijdag 27 maart 2009 @ 09:39
tvbeurs .
Randstad is overigens echt overal uit het straatbeeld aan het verdwijnen.. het aantal uitzendbureau's in de stad waar ik woon is inmiddels gehalveerd .
Lemans24vrijdag 27 maart 2009 @ 09:48
Die klote S&P sprinters zijn nog maar 90 centen waard. Gaat die beurs in de VS nog een keer omlaag!?
BlaZvrijdag 27 maart 2009 @ 09:50
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 09:48 schreef Lemans24 het volgende:
Die klote S&P sprinters zijn nog maar 90 centen waard. Gaat die beurs in de VS nog een keer omlaag!?
Hoeveel heb je ze gekocht?

Ik heb overigens dezelfde sprinters
Lemans24vrijdag 27 maart 2009 @ 09:51
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 09:50 schreef BlaZ het volgende:

[..]

Hoeveel heb je ze gekocht?

Ik heb overigens dezelfde sprinters
gemiddeld op 1,12
Anoniemosvrijdag 27 maart 2009 @ 10:14
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 09:28 schreef pberends het volgende:

[..]

Koop dan ING sprinters Air France.
Kan ook, maar voorlopig blijf ik het lekker met aandelen doen. Niet te veel risico
ediktvrijdag 27 maart 2009 @ 10:32
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 09:48 schreef Lemans24 het volgende:
Die klote S&P sprinters zijn nog maar 90 centen waard. Gaat die beurs in de VS nog een keer omlaag!?
die s&p futures staan op het moment wel licht in het rood
UncleSamvrijdag 27 maart 2009 @ 10:42
Klote zooi, gisteren aandelen KLM gekocht op 7.05, staat ie nu op 6.83 .
Dirk-Kuijtvrijdag 27 maart 2009 @ 11:00
Een tijdje geleden op 26 cent ingestapt in Intereffekt India Warrants. Momenteel staan ze op 36 cent
Helaas was het bedrag waar ik mee ben ingestapt niet zo groot. Ik wil eigenlijk met nog meer geld instappen, maar ik weet niet of dit het juiste moment is.
Oiznovrijdag 27 maart 2009 @ 11:02
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 11:00 schreef Dirk-Kuijt het volgende:
Een tijdje geleden op 26 cent ingestapt in Intereffekt India Warrants. Momenteel staan ze op 36 cent
Helaas was het bedrag waar ik mee ben ingestapt niet zo groot. Ik wil eigenlijk met nog meer geld instappen, maar ik weet niet of dit het juiste moment is.
Verdien jij nog niet genoeg geld met voetballen?

@ unclesam: niet naar kijken joh. Gewoon over 5 jaar weer kijken en dan staan ze vast wel wat hoger
Anoniemosvrijdag 27 maart 2009 @ 11:12
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 10:42 schreef UncleSam het volgende:
Klote zooi, gisteren aandelen KLM gekocht op 7.05, staat ie nu op 6.83 .
Hij zakt nu nog meer weg, had net even de hoop dat hij vandaag nog weer boven de 7 zou komen, maar dat gaat nu niet meer lukken vrees ik. Ondertussen op 6,77. Zal op den duur wel goedkomen denk ik.
Dirk-Kuijtvrijdag 27 maart 2009 @ 11:16
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 10:42 schreef UncleSam het volgende:
Klote zooi, gisteren aandelen KLM gekocht op 7.05, staat ie nu op 6.83 .
Met welke reden heb je dat aandeel gekocht?
capriciavrijdag 27 maart 2009 @ 11:21
Is dat wel een interessant aandeel dan, AirFranceKLM?
vaagselvrijdag 27 maart 2009 @ 11:27
Vraagje aan de AEX guru's hier..

Ik heb een beetje geld over en hiermee wil ik wat beleggen. Nou ben ik best een pessimist, en ik heb dan ook het vermoeden dat een aantal bedrijven die nog niet echt geraakt zijn door de crisis binnen nu en 6 maanden redelijke dalingen zullen laten zien. Ik heb het dan over bv. Ahold, maar ook een Phillips etc.

Stel ik wil hier dus op speculeren, wat kan ik dan het beste doen, put opties kopen toch?

Een put optie voor 18/12/09 voor Ahold op ¤7,99 kost nu ¤ 1,00. Zodra de koers van Ahold onder de 7,99 komt stijgt de optie in waarde? Met hoeveel precies? Hoeveel is hij bv. waard als Ahold op 01/11 op ¤6,00 staat? Stel dat Ahold dan ineens op ¤‘9,00 staat, hoeveel is het dan nog waard?

Verder nog tips of dingen om voor uit te kijken? Het geld is geld wat gemist kan worden.
M.Melandrivrijdag 27 maart 2009 @ 11:27
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 11:12 schreef Anoniemos het volgende:

[..]

Hij zakt nu nog meer weg, had net even de hoop dat hij vandaag nog weer boven de 7 zou komen, maar dat gaat nu niet meer lukken vrees ik. Ondertussen op 6,77. Zal op den duur wel goedkomen denk ik.
ff geduld in april 8+
Oiznovrijdag 27 maart 2009 @ 11:30
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 11:27 schreef M.Melandri het volgende:

[..]

ff geduld in april 8+
Waarop baseer je dat het aandeel in april op 8+ zal staan?
M.Melandrivrijdag 27 maart 2009 @ 11:32
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 11:30 schreef Oizno het volgende:

[..]

Waarop baseer je dat het aandeel in april op 8+ zal staan?
beurs gaat nog wel hoger denk ik, dus klm gaat dan wel mee.
Gremenvrijdag 27 maart 2009 @ 11:33
Het zakt nu toch wel aardig weg.....
Oiznovrijdag 27 maart 2009 @ 11:35
Ik zou het aandeel houden en heel hard hopen dat Melandri gelijk heeft Zakt idd snel weg. Al 30 cent eraf ongeveer sam :\
capriciavrijdag 27 maart 2009 @ 11:36
Is er een reden dat het zo hard zakt?
M.Melandrivrijdag 27 maart 2009 @ 11:41
quote:
Air France-KLM ziet operationeel verlies EUR200 mln in 08-09
26-3-2009 19:12:00

Air France-KLM

AMSTERDAM (Dow Jones)--Air France-KLM heeft donderdag een winstwaarschuwing afgegeven voor het fiscale jaar dat eindigt op 31 maart. De luchtvaartmaatschappij verwacht een operationeel verlies van EUR200 miljoen in 2008-09, vanwege een neergang van het personen- en vrachtvervoer en een impact door brandstofhedging.

Een maand geleden voorspelde de Frans-Nederlandse luchtvaarder nog een positief operationeel resultaat, waarbij wel werd opgemerkt dat de hoogte daarvan afhankelijk zou zijn van de economische ontwikkelingen.

Het bedrijf verwacht een omzetdaling van 6% bij gelijke wisselkoersen in het fiscale jaar 2008-09. De brandstofkosten in dollars zullen wel 20% lager zijn dan in het voorgaande jaar.
Gister nabeurs... maandag herstel.
Lemans24vrijdag 27 maart 2009 @ 11:46
Ik ga zo ook KLM kopen, mooi prijsje inmiddels! Inderdaad, herstel volgt vast snel.
Gremenvrijdag 27 maart 2009 @ 11:58
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 11:36 schreef capricia het volgende:
Is er een reden dat het zo hard zakt?
Futs zakken weg?
Oiznovrijdag 27 maart 2009 @ 12:01
Raadplegen jullie ook technische analyses om het instapmoment te bepalen?

Ik kijk meestal op www.beleggersbelangen.nl, is opzich wel handig. Of heeft iemand uitgebreidere/betere?
Ik was bijvoorbeeld op zoek naar de technische analyse van air france klm, maar die staat er niet tussen. http://www.beleggersbelan(...)X-fondsen-27-mrt.htm
Lemans24vrijdag 27 maart 2009 @ 12:06
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 12:01 schreef Oizno het volgende:
Raadplegen jullie ook technische analyses om het instapmoment te bepalen?

Ik kijk meestal op www.beleggersbelangen.nl, is opzich wel handig. Of heeft iemand uitgebreidere/betere?
Ik was bijvoorbeeld op zoek naar de technische analyse van air france klm, maar die staat er niet tussen. http://www.beleggersbelan(...)X-fondsen-27-mrt.htm
als je op de TA af moet gaan, is het niet best gesteld met AirFrance-KLM (van Binck = Vlug, Davids & van Mourik):
quote:
Update: 27-3-2009
Het advies van AIR FRANCE -KLM is Negatief (rend: 1.5%) sinds 2 februari 2009. Het aandeel is donderdag gedaald met -0.99% tot EUR 7.14. De daling van de afgelopen 5 dagen bedraagt in totaal -0.07%.
Het huidige herstel biedt kansen om op hogere niveaus afscheid te nemen van AIR FRANCE -KLM. Echter, boven EUR 8.21 wordt het negatieve trendbeeld beschadigd. Een scenario dat per saldo voorziet in een voortzetting van de heersende dalende trend is het meest voor de hand liggend.
De koersbeweging van donderdag heeft niet geleid tot de doorbraak van een steun- of weerstand. Een eventuele opleving van de koers is mogelijk nabij het steunniveau op EUR 6.22. Verkoopdruk is mogelijk nabij het weerstandsniveau op EUR 7.58.
Lemans24vrijdag 27 maart 2009 @ 12:07
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 11:58 schreef Gremen het volgende:

[..]

Futs zakken weg?
marginaal.
De Amerikanen schijnen echt te geloven dat het herstel komt. Of zelfs al is begonnen. 'Shoots of green' noemden ze het op CNN.
ediktvrijdag 27 maart 2009 @ 12:08
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 11:27 schreef vaagsel het volgende:
Vraagje aan de AEX guru's hier..

Ik heb een beetje geld over en hiermee wil ik wat beleggen. Nou ben ik best een pessimist, en ik heb dan ook het vermoeden dat een aantal bedrijven die nog niet echt geraakt zijn door de crisis binnen nu en 6 maanden redelijke dalingen zullen laten zien. Ik heb het dan over bv. Ahold, maar ook een Phillips etc.

Stel ik wil hier dus op speculeren, wat kan ik dan het beste doen, put opties kopen toch?

Een put optie voor 18/12/09 voor Ahold op ¤7,99 kost nu ¤ 1,00. Zodra de koers van Ahold onder de 7,99 komt stijgt de optie in waarde? Met hoeveel precies? Hoeveel is hij bv. waard als Ahold op 01/11 op ¤6,00 staat? Stel dat Ahold dan ineens op ¤‘9,00 staat, hoeveel is het dan nog waard?

Verder nog tips of dingen om voor uit te kijken? Het geld is geld wat gemist kan worden.
De waarde van een putoptie bestaat uit verwachtingswaarde en intrinsieke waarde als de koers onder jouw strike price van ¤7,99 daalt begint hij intrinsieke waarde te krijgen en wel: strike price - koers. De rest is verwachtingswaarde en die slinkt steeds meer naarmate de expiratiedatum nadert. De putoptie waar jij het nu over hebt van ¤1,00 bestaat alleen uit verwachtingswaarde.

De verwachtingswaarde komt tot stand door de volatiliteit (beweeglijkheid) van de onderliggende waarde, een zijwaartse koers zal tot een lagere verwachtingswaarde leiden dan een opwaartse/neerwaartse/wisselende koers.

[ Bericht 7% gewijzigd door edikt op 27-03-2009 12:15:50 ]
Oiznovrijdag 27 maart 2009 @ 12:12
Zijn er ook fundamentele analyses te vinden bij Binck?

Edit: zo niet, welke bron raadplegen jullie daar dan voor?
M.Melandrivrijdag 27 maart 2009 @ 12:14
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 12:07 schreef Lemans24 het volgende:

[..]

marginaal.
De Amerikanen schijnen echt te geloven dat het herstel komt. Of zelfs al is begonnen. 'Shoots of green' noemden ze het op CNN.
klopt, alleen volgt de aex de yanks nog niet echt met de weg omhoog...
capriciavrijdag 27 maart 2009 @ 12:15
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 12:14 schreef M.Melandri het volgende:

[..]

klopt, alleen volgt de aex de yanks nog niet echt met de weg omhoog...
Maar Nederland loopt dan ook anderhalf jaar achter in de crisis tov Amerika.
sitting_elflingvrijdag 27 maart 2009 @ 12:18
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 12:01 schreef Oizno het volgende:
Raadplegen jullie ook technische analyses om het instapmoment te bepalen?

Ik kijk meestal op www.beleggersbelangen.nl, is opzich wel handig. Of heeft iemand uitgebreidere/betere?
Ik was bijvoorbeeld op zoek naar de technische analyse van air france klm, maar die staat er niet tussen. http://www.beleggersbelan(...)X-fondsen-27-mrt.htm
Uiteraard 'proberen' we gebruik te maken van technische analyse. Het probleem is alleen om het zo efficient mogelijk te gebruiken anders heb je er niet zoveel aan en kijken naar verscheidene dingen, zoals short gaan als RSI boven de 70 is en long gaan als RSI rond de 30 is heeft statistisch niet veel zin, het geeft alleen wél een indicatie aan dat er straks een grote statistische kans is dat de boel weer inkakt. Het herstel wat we tot nu toe hebben gehad lijkt me puur een technisch herstel door de flinke dalingen die we zagen.

Ik verwacht dan ook niet dat de beurzen verder stijgen omdat we dan in wezen buiten de trend komen en dan weer meer naar boven kruipen. Ik acht dat onwaarschijnlijk. Ik zat misschien 1 dag te laat long, ik verwacht dat de bende wel weer een percentage instort, dan koop ik weer aandelen in. Overigens verwacht ik dat Air France KLM nog wel een stuk meer naar beneden kan.
capriciavrijdag 27 maart 2009 @ 12:20
Air France KLM moet zeker de 6,22 kunnen halen als we naar beneden gaan.
Lemans24vrijdag 27 maart 2009 @ 12:22
quote:
27-03-2009 12:14:00

AMSTERDAM (Dow Jones)--De AEX loopt in de loop van vrijdag terug nu er winst wordt genomen "en de markt het tot de publicatie van de macro-data uit de VS voorlopig even aankijkt", aldus handelaar Peter Jurgens van Keijser Capital. "Ik denk dat de index voor het consumentenvertrouwen nog wel eens zou kunnen meevallen en dat de markt dan weer aantrekt. Wall Street ligt er technisch sterk bij", aldus de handelaar. Hij geeft aan dat de AEX duidelijk moeite heeft om de weerstand van 227 te passeren. "Voorlopig is het een markt die bepaald wordt door daghandelaren. De animo is erg laag." Hetzelfde geldt voor de omzetten. De AEX noteert vrijdag rond 12.10 uur 0,9% lager op 222,83 punten. (ANS)
heeft ie het dan over:
The University of Michigan - Michigan sentiment index herzien - 15:00
?

En "Wall Street ligt er technisch sterk bij", is wel een hele nutteloze opmerking. Wall Street is bijna 25% gestegen, dat is 'best sterk' en daar heb je geen TA voor nodig.

[ Bericht 4% gewijzigd door Lemans24 op 27-03-2009 12:35:48 ]
pberendsvrijdag 27 maart 2009 @ 12:24
Ja.
vaagselvrijdag 27 maart 2009 @ 12:25
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 12:08 schreef edikt het volgende:

[..]

De waarde van een putoptie bestaat uit verwachtingswaarde en intrinsieke waarde als de koers onder jouw strike price van ¤7,99 daalt begint hij intrinsieke waarde te krijgen en wel: strike price - koers. De rest is verwachtingswaarde en die slinkt steeds meer naarmate de expiratiedatum nadert. De putoptie waar jij het nu over hebt van ¤1,00 bestaat alleen uit verwachtingswaarde.

De verwachtingswaarde komt tot stand door de volatiliteit (beweeglijkheid) van de onderliggende waarde, een zijwaartse koers zal tot een lagere verwachtingswaarde leiden dan een opwaartse/neerwaartse/wisselende koers.
Dank je voor de uitleg maar ik snap het nog niet helemaal. Dus stel dat halverwege de looptijd van de optie de koers gezakt is naar ¤7,00, dan is intrinsieke waarde ¤7,99 - ¤7,00 = 1, en de verwachtingswaarde 1,00 :2 = 0,50 dus de optie is dan ruwweg ¤1,50 waard?
sitting_elflingvrijdag 27 maart 2009 @ 12:26
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 12:22 schreef Lemans24 het volgende:

[..]

heeft ie het dan over:
The University of Michigan - Michigan sentiment index herzien - 15:00
?

En "Wall Street licht er technisch sterk bij", is wel een hele nutteloze opmerking. Wall Street is bijna 25% gestegen, dat is 'best sterk' en daar heb je geen TA voor nodig.
Ik denk dat hij eerder bedoelt dat Wall Street er technisch gezien goed voor staat wat betreft ruimte voor verdere herstel naar nog hogere toppen. Ik betwijfel dat een beetje though.
TheRoachvrijdag 27 maart 2009 @ 12:28
Zo heb me mittal aandeeltjes verkocht voor 16 e, had ze gekocht op 12,90
sitting_elflingvrijdag 27 maart 2009 @ 12:29
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 12:28 schreef TheRoach het volgende:
Zo heb me mittal aandeeltjes verkocht voor 16 e, had ze gekocht op 12,90
Goede zaak, ik heb ze te vroeg verkocht, al denk ik wel dat het hoger kan dan 16 euro.
capriciavrijdag 27 maart 2009 @ 12:30
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 12:28 schreef TheRoach het volgende:
Zo heb me mittal aandeeltjes verkocht voor 16 e, had ze gekocht op 12,90
Dat heb je goed gedaan! Had je er veel?
UncleSamvrijdag 27 maart 2009 @ 12:32
Wat gaan SBM doen denken jullie, hij staat nu best laag, kan een bargain zijn..



Heeft iemand kooporders hierop?
pberendsvrijdag 27 maart 2009 @ 12:33
http://www.bnr.nl/static/jspx/play.jspx?datum=27/03/2009&tijd=12:14:00&lengte=15&title=Titel

Kees de Kort: verkoop deze rally, economie en bedrijfsresultaten worden nog veel slechter dan verwacht. Voor de zomer komen er rellen in de VS over de bonussen
ediktvrijdag 27 maart 2009 @ 12:33
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 12:25 schreef vaagsel het volgende:

[..]

Dank je voor de uitleg maar ik snap het nog niet helemaal. Dus stel dat halverwege de looptijd van de optie de koers gezakt is naar ¤7,00, dan is intrinsieke waarde ¤7,99 - ¤7,00 = 1, en de verwachtingswaarde 1,00 :2 = 0,50 dus de optie is dan ruwweg ¤1,50 waard?
Ja die intrinsieke waarde is dan ¤0,99, de verwachtingswaarde is wat lastiger te bepalen het hangt van de volatiliteit af op dat moment. Mogelijk is die dan nog steeds 1 euro de laatste weken echter zal de verwachtingswaarde pas erg gaan dalen.
Oiznovrijdag 27 maart 2009 @ 12:34
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 12:32 schreef UncleSam het volgende:
Wat gaan SBM doen denken jullie, hij staat nu best laag, kan een bargain zijn..

[ afbeelding ]
SBM Offshore heeft een Neutraal advies sinds 11 februari 2009. Met een daling van -0.14% werd donderdag een slotkoers van EUR 10.52 bereikt. In totaal is het aandeel de afgelopen 5 dagen met 2.18% gestegen.
Voorafgaand aan het huidige neutrale advies heerste een negatief koersbeeld. Echter, tekenen van bodemvorming dienen zich aan waardoor een nieuwe stijgende trend uiteindelijk het meest voor de hand ligt.
De koersbeweging van donderdag heeft niet geleid tot de doorbraak van een steun- of weerstand. Nieuwe vraag naar SBM Offshore is mogelijk bij een bezoek aan het steunniveau op EUR 9.73. Het weerstandniveau op EUR 10.82 zorgt aan de aanbodzijde voor verkoopdruk.
TheRoachvrijdag 27 maart 2009 @ 12:34
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 12:30 schreef capricia het volgende:

[..]

Dat heb je goed gedaan! Had je er veel?
Ik had er 50. Mja toch winstje van 150 euro. Altijd mooi meegenomen. En al is hij mssn niet op zijn hoogste punt, ik hoor zoveel dat mensen verwachten dat de beurs gaat dalen dan neem ik liever wat zekerheid en stap later weer in
pberendsvrijdag 27 maart 2009 @ 12:35
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 12:32 schreef UncleSam het volgende:
Wat gaan SBM doen denken jullie, hij staat nu best laag, kan een bargain zijn..

[ afbeelding ]
Koop het nooit boven de 10, maar het kan idd makkelijk naar 15. Of naar 6.

De tradingrange van SBM is overigens uiterst klein als je naar de laatste maanden kijkt, dus het lijkt bijna een defensief aandeel te worden. Voor korte ritjes is het een onzinnig aandeel.
pberendsvrijdag 27 maart 2009 @ 12:36
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 12:34 schreef Oizno het volgende:

[..]

SBM Offshore heeft een Neutraal advies sinds 11 februari 2009. Met een daling van -0.14% werd donderdag een slotkoers van EUR 10.52 bereikt. In totaal is het aandeel de afgelopen 5 dagen met 2.18% gestegen.
Voorafgaand aan het huidige neutrale advies heerste een negatief koersbeeld. Echter, tekenen van bodemvorming dienen zich aan waardoor een nieuwe stijgende trend uiteindelijk het meest voor de hand ligt.
De koersbeweging van donderdag heeft niet geleid tot de doorbraak van een steun- of weerstand. Nieuwe vraag naar SBM Offshore is mogelijk bij een bezoek aan het steunniveau op EUR 9.73. Het weerstandniveau op EUR 10.82 zorgt aan de aanbodzijde voor verkoopdruk.
Blaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat, Vlug Davids en van Mourik, de meest waardeloze analyses hebben ze.
vaagselvrijdag 27 maart 2009 @ 12:37
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 12:33 schreef edikt het volgende:

[..]

Ja die intrinsieke waarde is dan ¤0,99, de verwachtingswaarde is wat lastiger te bepalen het hangt van de volatiliteit af op dat moment. Mogelijk is die dan nog steeds 1 euro de laatste weken echter zal de verwachtingswaarde pas erg gaan dalen.
Ok bedankt, ik weet weer even genoeg!
Oiznovrijdag 27 maart 2009 @ 12:37
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 12:36 schreef pberends het volgende:

[..]

Blaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat, Vlug Davids en van Mourik, de meest waardeloze analyses hebben ze.
Wie geven volgens jou de beste/meest zinnige technische analyses?
pberendsvrijdag 27 maart 2009 @ 12:39
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 12:37 schreef Oizno het volgende:

[..]

Wie geven volgens jou de beste/meest zinnige technische analyses?
Doe je eigen analyse.

Vluggertje Davids loopt altijd achter de feiten aan. Zeker in deze handelsperiode op de beurs.
Lemans24vrijdag 27 maart 2009 @ 12:41
wat een besluiteloze zooi vandaag. Zowel de AEX als de futures gaan gewoon weer richting de slotkoers van gisteren.

Ik hoop dat die cijfers uit Michigan heel duidelijk zijn en dat WS weer gewoon gaat knallen. Bij voorkeur naar beneden dan.
sitting_elflingvrijdag 27 maart 2009 @ 12:49
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 12:37 schreef Oizno het volgende:

[..]

Wie geven volgens jou de beste/meest zinnige technische analyses?
Het probleem van technische analyses is dat je wel een TA kunt lezen van iemand anders maar als je zelf niet begrijpt hoe het werkt heb je er niet zo veel aan. Ik lees zelf altijd de colums van Harry Geels en Michael Ahrens, en koersdoelen van Goldman Sachs heb ik het meeste vertrouwen in. Dit wil niet zeggen dat ik het er mee eens ben en ze volg. Ik lees ze door en bekijk of ik het er mee eens ben.

Puur afgaan op de mening van analisten heb je niet zoveel aan.
Oiznovrijdag 27 maart 2009 @ 12:55
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 12:49 schreef sitting_elfling het volgende:

[..]

Het probleem van technische analyses is dat je wel een TA kunt lezen van iemand anders maar als je zelf niet begrijpt hoe het werkt heb je er niet zo veel aan. Ik lees zelf altijd de colums van Harry Geels en Michael Ahrens, en koersdoelen van Goldman Sachs heb ik het meeste vertrouwen in. Dit wil niet zeggen dat ik het er mee eens ben en ze volg. Ik lees ze door en bekijk of ik het er mee eens ben.

Puur afgaan op de mening van analisten heb je niet zoveel aan.
Lol, daar zijn het toch analisten voor? Als ze hun werk goed zouden doen zou ik zo hun mening kunnen volgen.
sitting_elflingvrijdag 27 maart 2009 @ 13:03
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 12:55 schreef Oizno het volgende:

[..]

Lol, daar zijn het toch analisten voor? Als ze hun werk goed zouden doen zou ik zo hun mening kunnen volgen.
Als ze hun werk perfect zouden doen zouden ze dat werk nu niet doen en ergens in de bahama's zitten een pina collada te drinken en de mensen die die analisten volgden zouden naast hem zitten.

Zie alleen al het grote verschil tussen analisten.
capriciavrijdag 27 maart 2009 @ 13:12
Air France KLM zakt nog even wat verder...6,58 nu.
edwinhvrijdag 27 maart 2009 @ 13:23
hmm het gevoel had het toch weer goed gisteravond, de rek is er wel wat uit heb ik het idee. Ik heb nog maar een call MT 13.00 de rest verkocht.
ediktvrijdag 27 maart 2009 @ 13:24
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 13:03 schreef sitting_elfling het volgende:

[..]

Als ze hun werk perfect zouden doen zouden ze dat werk nu niet doen en ergens in de bahama's zitten een pina collada te drinken en de mensen die die analisten volgden zouden naast hem zitten.

Zie alleen al het grote verschil tussen analisten.
Nou ik denk dat sommige van die analisten en zeker de bekendere ook wel het geld hebben om lekker op de bahama's te zitten.
sitting_elflingvrijdag 27 maart 2009 @ 13:28
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 13:24 schreef edikt het volgende:

[..]

Nou ik denk dat sommige van die analisten en zeker de bekendere ook wel het geld hebben om lekker op de bahama's te zitten.
De vraag is meer of ze door jaren lang in de markt te zitten en continu in tijden van goede en slechte periode's winst hebben gemaakt of dat ze ten tijde van eind jaren 90' door een paar luttele trades miljonair zijn geworden, en nu rustig achter over leunen. Ik neig inderdaad naar het 2e Je kunt zien dat je met backtests rond die periode echt verschrikkelijk veel geld had kunnen verdienen en heb ook wel verhalen gelezen van mensen die toen écht veel centen bij konden schrijven.
Lemans24vrijdag 27 maart 2009 @ 13:34
quote:
VS persoonlijk inkomen -0,2% in feb; verwachting was -0,2% 13:30:00
VS persoonlijke uitgaven +0,2% in feb; verwachting was +0,2% 13:30:00
VS persoonlijk inkomen jan gewijzigd naar +0,2% van +0,4% 13:30:00
VS persoonlijke uitgaven jan gewijzigd naar +1,0% van +0,6% 13:30:00
dalende inkomens en stijgende uitgaven?
ediktvrijdag 27 maart 2009 @ 13:34
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 13:28 schreef sitting_elfling het volgende:

[..]

De vraag is meer of ze door jaren lang in de markt te zitten en continu in tijden van goede en slechte periode's winst hebben gemaakt of dat ze ten tijde van eind jaren 90' door een paar luttele trades miljonair zijn geworden, en nu rustig achter over leunen. Ik neig inderdaad naar het 2e Je kunt zien dat je met backtests rond die periode echt verschrikkelijk veel geld had kunnen verdienen en heb ook wel verhalen gelezen van mensen die toen écht veel centen bij konden schrijven.
Daar heb je wel een punt, eind jaren '90 bleef alles inderdaad maar ongebreideld stijgen. Maar aan de andere kant daalt het de laatste tijd natuurlijk ook ongebreideld en kan je daar ook behoorlijk van profiteren. Allicht zijn die mensen van toen nu minder succesvol .
NatteKrantvrijdag 27 maart 2009 @ 13:38
De Baltic Dry Index loopt al sinds 11 maart terug. Het lijkt er op dat er dus nog wat narigheid aan zit te komen als we uit gaan van de BDI als voorloper op de economie en de beurzen. Hoe kijken jullie hier tegenaan?
TheRoachvrijdag 27 maart 2009 @ 13:40
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 13:38 schreef NatteKrant het volgende:
De Baltic Dry Index loopt al sinds 11 maart terug. Het lijkt er op dat er dus nog wat narigheid aan zit te komen als we uit gaan van de BDI als voorloper op de economie en de beurzen. Hoe kijken jullie hier tegenaan?
Wat is de Baltic Dry Index? Waar staat het voor?
Dirk-Kuijtvrijdag 27 maart 2009 @ 13:42
Ik vind het een lastig pakket. Ik wil eigenlijk met nog meer geld in gaan stappen voor de lange termijn, maar ik weet niet of dit het juiste moment is. Wat denken jullie?
sitting_elflingvrijdag 27 maart 2009 @ 13:45
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 13:42 schreef Dirk-Kuijt het volgende:
Ik vind het een lastig pakket. Ik wil eigenlijk met nog meer geld in gaan stappen voor de lange termijn, maar ik weet niet of dit het juiste moment is. Wat denken jullie?
Nope, ik zou wachten tot het 'naar mijn mening' verwachte rebound naar beneden, dan ga ik zelf inkopen.
Al denk ik wel dat als je nu zou inkopen het nog niet heel verkeerd zou doen maar ik zou het zelf niet doen.
NatteKrantvrijdag 27 maart 2009 @ 13:49
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 13:40 schreef TheRoach het volgende:

[..]

Wat is de Baltic Dry Index? Waar staat het voor?
Baltic Dry Index:
quote:
The Baltic Dry Index (BDI) is a number issued daily by the London-based Baltic Exchange. The index provides "an assessment of the price of moving the major raw materials by sea. Taking in 26 shipping routes measured on a timecharter and voyage basis, the index covers Handymax, Panamax, and Capesize dry bulk carriers carrying a range of commodities including coal, iron ore and grain."
quote:
Because it provides "an assessment of the price of moving the major raw materials by sea," according to The Baltic, "... it provides both a rare window into the highly opaque and diffuse shipping market and an accurate barometer of the volume of global trade -- devoid of political and other agenda concerns."[2]

Other leading economic indicators — which serve as the foundation of important political and economic decisions - are often massaged to serve narrow interests, and subjected to adjustments or revisions. Payroll or employment numbers are often estimates; consumer confidence appears to measure nothing more than sentiment, often with no link to actual consumer behavior; gross national product figures are consistently revised, and so forth. Unlike stock and bond markets, the BDI "is totally devoid of speculative content," says Howard Simons, an economist and columnist at TheStreet.com. "People don't book freighters unless they have cargo to move."[2]
Bron: Wikipedia
Oiznovrijdag 27 maart 2009 @ 13:51
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 13:45 schreef sitting_elfling het volgende:

[..]

Nope, ik zou wachten tot het 'naar mijn mening' verwachte rebound naar beneden, dan ga ik zelf inkopen.
Al denk ik wel dat als je nu zou inkopen het nog niet heel verkeerd zou doen maar ik zou het zelf niet doen.
Vergeet je niet een seintje te geven anders missen we de boot
NatteKrantvrijdag 27 maart 2009 @ 13:53
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 13:42 schreef Dirk-Kuijt het volgende:
Ik vind het een lastig pakket. Ik wil eigenlijk met nog meer geld in gaan stappen voor de lange termijn, maar ik weet niet of dit het juiste moment is. Wat denken jullie?
Dat vind ik ook lastig, maar uiteindelijk heb je nooit 100% zekerheid. Als je voor de lange termijn in wilt stappen zit je volgens mij wel goed. Wil zelf al een tijdje instappen, maar merk dat ik het voor mezelf steeds uitstel. Ik moet gewoon een keer die eerste stap zetten en volgens mij zitten we nu wel in een redelijke periode om dat gewoon eens te doen.
sitting_elflingvrijdag 27 maart 2009 @ 13:54
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 13:51 schreef Oizno het volgende:

[..]

Vergeet je niet een seintje te geven anders missen we de boot
Há, ik zou toch echt niet op mijn advies gaan, iedereen zit wel eens fout. Ik zeg puur wat ik denk te gaan doen. Ik stap nu niet in omdat ik denk dat het lager kan, straks gaat het alleen nog maar omhoog, tough luck maar kan daar niet mee zitten. In die zin is het veel interessanter wanneer bijvoorbeeld SeLang het seintje geeft dat hij aandelen gaat kopen.
Oiznovrijdag 27 maart 2009 @ 13:55
Misschien is het verstandig om een aparte lange termijn topic aan te maken waarin interessante fondsen en de eventuele bodem wordt besproken?
NatteKrantvrijdag 27 maart 2009 @ 13:57
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 13:54 schreef sitting_elfling het volgende:

[..]

Há, ik zou toch echt niet op mijn advies gaan, iedereen zit wel eens fout. Ik zeg puur wat ik denk te gaan doen. Ik stap nu niet in omdat ik denk dat het lager kan, straks gaat het alleen nog maar omhoog, tough luck maar kan daar niet mee zitten. In die zin is het veel interessanter wanneer bijvoorbeeld SeLang het seintje geeft dat hij aandelen gaat kopen.
Zou er niet een topic moeten komen met track-records van de 'Fok-analisten'
Lemans24vrijdag 27 maart 2009 @ 14:03
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 13:53 schreef NatteKrant het volgende:

[..]

Dat vind ik ook lastig, maar uiteindelijk heb je nooit 100% zekerheid. Als je voor de lange termijn in wilt stappen zit je volgens mij wel goed. Wil zelf al een tijdje instappen, maar merk dat ik het voor mezelf steeds uitstel. Ik moet gewoon een keer die eerste stap zetten en volgens mij zitten we nu wel in een redelijke periode om dat gewoon eens te doen.
Alleen al het feit dat het heel recentelijk lager heeft gestaan, belemmerd het massaal instappen.
Oiznovrijdag 27 maart 2009 @ 14:06
Voor de mensen die een lange termijn visie hebben / op zoek zijn naar lange termijn visies en de absolute bodem, Lange termijn beleggen / Wanneer / Welke aandelen
richbitchvrijdag 27 maart 2009 @ 14:07
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 12:39 schreef pberends het volgende:

[..]

Doe je eigen analyse.

Vluggertje Davids loopt altijd achter de feiten aan. Zeker in deze handelsperiode op de beurs.
Dat op Binck.nl is allemaal geautomatiseerd
NatteKrantvrijdag 27 maart 2009 @ 14:08
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 14:03 schreef Lemans24 het volgende:

[..]

Alleen al het feit dat het heel recentelijk lager heeft gestaan, belemmerd het massaal instappen.
Ja dat is natuurlijk ook logisch en is ook iets wat meespeelt bij mijn uitstellen. Maar dit soort dingen houd je altijd en dan wordt het lastig instappen. Daarom vind ik dat ik zelf ook gewoon moet instappen binnenkort.
Het is trouwens niet het enige wat meespeelt, ben laatste tijd druk met studie etc., maar het speelt zeker een rol.
Lemans24vrijdag 27 maart 2009 @ 14:11
Toch vrij onverwachts dat shorten op de AEX meer opgeleverd zou hebben, dan shorten op de DJ en de S&P 500.

Ze gaan steeds meer uit de pas lopen.
Mortaxxvrijdag 27 maart 2009 @ 14:17
Begint aardig af te zakken nu
pberendsvrijdag 27 maart 2009 @ 14:20
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 14:11 schreef Lemans24 het volgende:
Toch vrij onverwachts dat shorten op de AEX meer opgeleverd zou hebben, dan shorten op de DJ en de S&P 500.

Ze gaan steeds meer uit de pas lopen.
Ik zei toch, AEX is manisch depressief.
Lemans24vrijdag 27 maart 2009 @ 14:21
wat is er gebeurd bij Philips? Binnen een kwartier gezakt van 12,65 naar 12,20!

k heb er voor de zekerheid wat gekocht, heb ik in ieder geval dividend op maandag. Weet alleen niet hoeveel...
NatteKrantvrijdag 27 maart 2009 @ 14:27
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 13:38 schreef NatteKrant het volgende:
De Baltic Dry Index loopt al sinds 11 maart terug. Het lijkt er op dat er dus nog wat narigheid aan zit te komen als we uit gaan van de BDI als voorloper op de economie en de beurzen. Hoe kijken jullie hier tegenaan?
Excuses voor het quoten van mijn eigen bericht...

Ben namelijk benieuwd hoe jullie er tegen aan kijken. Als je kijkt naar de BDI en de S&P dan blijkt daaruit dat er toch wel weer een correctie aan zit te komen. Hoe laag kunnen we dan nog gaan en hoe kijken jullie hier tegen aan?
pberendsvrijdag 27 maart 2009 @ 14:31
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 13:38 schreef NatteKrant het volgende:
De Baltic Dry Index loopt al sinds 11 maart terug. Het lijkt er op dat er dus nog wat narigheid aan zit te komen als we uit gaan van de BDI als voorloper op de economie en de beurzen. Hoe kijken jullie hier tegenaan?
Baltic Dry Index loopt inderdaad alweer sterk terug. Wederom een teken dat de wereldeconomie nog steeds aan't afkoelen is. Als belegger moet je vooral deze index in de gaten houden om de wereldhandel bij te houden.

Ik heb zelf een kleine short positie op Aegon genomen, voor je het weet begint de daling alweer.

Maar deze rally kan best sterker uitpakken dan menigeen denkt. Alleen in Amsterdam lijkt men te weten dat er nog een enorme val aan zit te komen.
TheRoachvrijdag 27 maart 2009 @ 14:33
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 14:21 schreef Lemans24 het volgende:
wat is er gebeurd bij Philips? Binnen een kwartier gezakt van 12,65 naar 12,20!

k heb er voor de zekerheid wat gekocht, heb ik in ieder geval dividend op maandag. Weet alleen niet hoeveel...
70 cent volgens de info van Binck
Lemans24vrijdag 27 maart 2009 @ 14:35
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 14:21 schreef Lemans24 het volgende:
wat is er gebeurd bij Philips? Binnen een kwartier gezakt van 12,65 naar 12,20!

Ik heb er voor de zekerheid wat gekocht, heb ik in ieder geval dividend op maandag. Weet alleen niet hoeveel...
En voorlopig maar niet meer naar kijken, geloof ik. Daalt gewoon nog verder

Maandag zal het dan wel helemaal feest worden, als ze ex-dividend gaan.
Maar, het is voor minimaal een paar weken.
NatteKrantvrijdag 27 maart 2009 @ 14:37
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 14:31 schreef pberends het volgende:

[..]

Baltic Dry Index loopt inderdaad alweer sterk terug. Wederom een teken dat de wereldeconomie nog steeds aan't afkoelen is. Als belegger moet je vooral deze index in de gaten houden om de wereldhandel bij te houden.

Ik heb zelf een kleine short positie op Aegon genomen, voor je het weet begint de daling alweer.

Maar deze rally kan best sterker uitpakken dan menigeen denkt. Alleen in Amsterdam lijkt men te weten dat er nog een enorme val aan zit te komen.
Slimme jongens, die Hollanders

Het is wel interessant die BDI, zeker nu hij dus al ruim twee weken de weg naar beneden heeft ingeslagen...
capriciavrijdag 27 maart 2009 @ 14:38
quote:
Philips ziet markt verder verslechteren

AMSTERDAM (AFN) - Elektronicaconcern Philips heeft de markt in het eerste kwartaal verder zien verslechteren ten opzichte van het vierde kwartaal in 2008. Dat zei topman Gerard Kleisterlee vrijdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering.Philips 27-03-2009 (14:20)12,20 EUR -2,98% -0,38Naar Philips detailpagina
Hij zei dat de verzwakking “niet in de laatste plaats” bij de divisie Healthcare plaatsvond. “Ik zou u graag melden dat we het dieptepunt van de recessie inmiddels gepasseerd zijn, maar de feiten spreken andere taal”, aldus Kleisterlee.
pberendsvrijdag 27 maart 2009 @ 14:38
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 14:37 schreef NatteKrant het volgende:

[..]

Slimme jongens, die Hollanders

Het is wel interessant die BDI, zeker nu hij dus al ruim twee weken de weg naar beneden heeft ingeslagen...
meestal loopt de beurs een maand achter op de BDI, het is een leuke indicator. Terwijl iedereen zat te wachten op slechte macro-cijfers, kon je aan de BDI allang zien dat het superslecht ging. Je kon een gedeelte van de beurscrash zelfs voorspellen met de BDI.
Lemans24vrijdag 27 maart 2009 @ 14:39
Beetje vreemd om nu tegelijkertijd short op een index en long op een aandeel te zitten. Moet ik nu blij zijn met rood of groen

Ook apart dat juist één dag voordat Philips ex-dividend gaat, er zo'n plotselinge daling plaatsvindt. Als ze het maar niet in hun hoofd halen het dividend te schrappen of te halveren...
pberendsvrijdag 27 maart 2009 @ 14:41
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 14:39 schreef Lemans24 het volgende:
Beetje vreemd om nu tegelijkertijd short op een index en long op een aandeel te zitten. Moet ik nu blij zijn met rood of groen
Over wie heb je het?
Lemans24vrijdag 27 maart 2009 @ 14:42
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 14:41 schreef pberends het volgende:

[..]

Over wie heb je het?
mezelf
pberendsvrijdag 27 maart 2009 @ 14:42
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 14:42 schreef Lemans24 het volgende:

[..]

mezelf
Das idd vreemd, ik heb zelf al m'n long posities verkocht.
sitting_elflingvrijdag 27 maart 2009 @ 14:43
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 14:39 schreef Lemans24 het volgende:
Beetje vreemd om nu tegelijkertijd short op een index en long op een aandeel te zitten. Moet ik nu blij zijn met rood of groen
Je bent weer goed bezig , hehe, nah het is altijd handig vooraf te kijken hoe het zit qua dividend. Hoe veel je krijgt en hoe je het krijgt. Daarbij is het de vraag of het verstandig is een aandeel te kopen puur voor het dividend, dividend zal nu niet uiterst hoog zijn en met die dividend expiratie zal het zo maar zijn dat je dividend winst wegvalt tegen het dalen van het aandeel.

Overigens heb ik zelf ook wel eens long & short gezeten op de aex, puur qua eigen indekken. Commisie kosten zijn er immers niet en je betaald alleen de spread in die zin.
Lemans24vrijdag 27 maart 2009 @ 14:54
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 14:43 schreef sitting_elfling het volgende:

[..]

Je bent weer goed bezig , hehe, nah het is altijd handig vooraf te kijken hoe het zit qua dividend. Hoe veel je krijgt en hoe je het krijgt. Daarbij is het de vraag of het verstandig is een aandeel te kopen puur voor het dividend, dividend zal nu niet uiterst hoog zijn en met die dividend expiratie zal het zo maar zijn dat je dividend winst wegvalt tegen het dalen van het aandeel.

Overigens heb ik zelf ook wel eens long & short gezeten op de aex, puur qua eigen indekken. Commisie kosten zijn er immers niet en je betaald alleen de spread in die zin.
Ach, Philips wil ik al lang hebben (heb hem zelfs in het de FOK-aandelen competitie) en bij stabilisatie van de koers en een paar tientjes winst door dividend, ben ik al tevreden. Stijgt inmiddels alweer een beetje boven mijn aankoopniveau.
Dat het dividend 70 cent is, wist is trouwens wel, maar was niet zeker of dat ook al definitief is!
TheRoachvrijdag 27 maart 2009 @ 14:57
Philips nu weer 12,30
Lemans24vrijdag 27 maart 2009 @ 15:11
quote:
27-03-2009 14:59:00

AMSTERDAM (Dow Jones)--Het Amerikaanse consumentenvertrouwen is in maart licht aangetrokken. De verbetering was iets sterker dan verwacht. Dit blijkt uit definitieve cijfers van de Universiteit van Michigan, die het sentiment onder de Amerikaanse consument op geregelde basis meet.

De vertrouwensindex kwam over de gehele maand uit op 57,3, tegen 56,3 in februari. Vooraf geraadpleegde economen hielden rekening met een minder grote verbetering tot 57 punten.

Het consumentenvertrouwen geldt als een belangrijke barometer voor de consumentenbestedingen.
pberendsvrijdag 27 maart 2009 @ 15:12
quote:
Bears Are Wary as Bull Returns
Dow Up 21% in 13 Days in Quickest Rally Since 1938, but Doubts of Strength Persist


Stocks continued their rally Thursday, pushing the Dow Jones Industrial Average up 21% from its recent bottom -- a new bull market by a common Wall Street definition.

To many skeptical investors, it seems to be a Cinderella bull market, however: one that will turn out to be an illusion when the clock strikes midnight.

For the moment, the rally looks powerful, a great relief to those investors who are hoping the worst pain is over.

The Dow finished up 174.75 points, or 2.25%, at 7924.56. This marked its first gain of 20% or more since the bear market began in October 2007. The advance required a mere 13 trading days from March 9's 12-year low, making it the fastest 20% rebound from a bear-market low since 1938, according to Birinyi Associates in Westport, Conn. Broader indexes, including the Standard & Poor's 500-stock index, have had similar gains. In midday trading Friday in Tokyo, stocks were up 1%.

Still, the Dow remains down 44% from the high of 14164.53 it reached in 2007.

Some economic data have inspired cautious optimism, especially for the housing market. The 30-year mortgage averaged 4.85% in the week ended March 26, the lowest point since Freddie Mac's weekly survey began in 1971.

Many money managers and analysts worry this could turn out to be a temporary rally in a longer-running bear market. They see signs the gains are fueled largely by short-term investors who want to ride the rally but are poised to jump out at the first sign of trouble.

Richard Steinberg, who oversees about $380 million at Steinberg Global Asset Management in Boca Raton, Fla., began buying stocks in late February and early March, figuring the market was near a temporary bottom. He was right. But this week, with stocks on a rampage, Mr. Steinberg put on some bets against the market in a belief that the rally had come too far, too fast, and was running its course.

The Dow closed near 8000 on Thursday, a level it hasn't seen in some time, Dave Kansas says. Tech stocks and a successful Treasury debt auction contributed to investor confidence.

Mr. Steinberg says he doesn't normally make such short-term bets, called market timing. It is a risky way to invest because it's so easy to be whipsawed by unexpected lurches. Research shows it is difficult even for professionals to time the market's swings.

But at a time when he figures the beleaguered economy and profit outlook leave little room for lasting gains, he feels obliged to make such bets to try to provide some return for clients. "We don't want to be short-term in our thought process, but right now we don't feel we have a choice. We have to just manage our clients' risk," he says.

Many money managers appear to be trying to time the market these days, which marks a big shift from the "buy and hold" strategy popular in the 1990s, when stocks steadily rose. That makes the market more volatile, and stock investing even riskier than in the past. "Anecdotally, many hedge funds have become more like day traders," says Mary Ann Bartels, chief U.S. market analyst at Banc of America Securities-Merrill Lynch.

Global markets have joined in the euphoria. Both Japan's Nikkei Stock Average of 225 companies and India's Sensex are up over 20% from their early-March lows. Brazil's Bovespa is up 45% since its nadir in late October. One laggard: the U.K.'s FTSE 100, which has gained just 12% from its low touched on March 3.
[markets]

Many investors think the current U.S. rally could last longer than previous ones because buying demand has been so strong and stocks were beaten down so far. Truly bullish investors -- and there are a growing number -- think the bear market is ending. In a contrarian way, they believe that all the skepticism could actually be a good thing. The bulls think the doubters gradually will be won over and move money out of their cash reserves and into stocks.

Even if it isn't long-term, the rally could last several weeks, says Phil Roth, chief technical market analyst at New York brokerage firm Miller Tabak + Co. "I don't think you can have a new bull market without longer-term investors, but you can have a heck of a rally," he says.

Investors commonly believe a 20% rise in the Dow or S&P 500 signals a new bull market, and a 20% decline marks a bear market. There have been exceptions: one such rally during the bear market of 2000-02 and several during the long bear market of 1929-32. The latter included a surge of 48% from November 1929 through April 1930, which simply led to more declines.

Many investors hoped the bear market was over late last year as the S&P 500 surged 24% from Nov. 20 through Jan. 6 and the Dow rose 19.6% from Nov. 20 through Jan. 2. But both indexes then fell to new 12-year lows, with the Dow at its worst down 54% from its record and the S&P off 57%. Just as investors feared massive additional declines, stocks turned up on March 10, with banks such as Citigroup and Bank of America doubling.

With lending markets hobbled and the corporate-profit outlook miserable, many experienced investors believe the thrills and chills aren't over. Henry Herrmann, chief executive officer at money-management firm Waddell & Reed Financial, in Overland Park, Kan., doesn't have a lot of faith in the current rally. He thinks the stock market is going through a series of sharp ups and downs, with lasting progress hard to record.

Because his firm oversees about $45 billion of investments, most of his portfolio managers can't easily jump in and out of the market. And he's skeptical of trying to time it. But his flagship fund, the $15 billion Asset Strategy Fund, does try to benefit from market swings and, despite an overall defensive position toward stocks, is using options and exchange-traded mutual funds, or ETFs, to get some short-term pop from this rally.

"Our defensive position is largely intact," he says. When the fund's managers think this rally is running out of steam, they will shift to more bearish option and ETF bets. But for now, the fund is supporting the rally.

One indication that short-term traders are driving this rally: Many investors have been cutting back on defensive options called puts, which give them the right to sell at a pre-agreed price. Options markets report weakening put demand, an indicator of bullishness by short-term traders.

"At this juncture, you would have to say it is mostly short-term traders causing the rally," says Mr. Roth of Miller Tabak.

Doug Cliggott, chief investment officer at Dover Investment Management in Greenwich, Conn., bought ETFs in an effort to profit from the upturn. But he, too, has begun selling those short-term investments, worried the rally could be peaking. In the longer term, he fears stocks could have farther to fall.

He tries to predict future market moves by looking at things that have been advance indicators of past bull markets, such as growth in corporate profit margins and in available credit. "Even though we believe in the viability of a little rally here, we believe we are still firmly entrenched in a bear market because profit margins are in free fall," Mr. Cliggott says.
http://online.wsj.com/art(...)l?mod=googlenews_wsj
ediktvrijdag 27 maart 2009 @ 15:13
lekker hoor s&p -2% atm
Lemans24vrijdag 27 maart 2009 @ 15:16
M.b.t Philips: er heeft blijkbaar iemand zitten SMS'en vanaf de aandeelhoudersvergadering:
quote:
27-03-2009 15:08:00

AMSTERDAM (Dow Jones)--Koninklijke Philips Electronics nv heeft de marktomstandigheden in het eerste kwartaal van 2009 verder zien verslechteren. Dat zei bestuursvoorzitter Gerard Kleisterlee van het concern vrijdag tijdens de algemene aandeelhoudersvergadering.

"In alle drie de divisies liet de markt in het eerste kwartaal van 2009 een verdere verslechtering zien in vergelijking met het laatste kwartaal van 2008, niet in de laatste plaats in Healthcare", aldus Kleisterlee.

Tijdens de eerstekwartaalcijfers waarschuwde Philips al voor zwakkere resultaten in het eerste kwartaal van 2009.
Inmiddels is de koers alweer voor een deel hersteld gelukkig.
SeLangvrijdag 27 maart 2009 @ 15:17
* Spam *

S&P500 bedrijfswinsten en waardering
pberendsvrijdag 27 maart 2009 @ 15:19
Grappig dat de dollar 2 procent duurder wordt, maar de AEX er zich helemaal niets van aantrekt .
pberendsvrijdag 27 maart 2009 @ 15:20
Profeet Koenders!
quote:
MARKET COMMENT: AEX -1,9%, winstnemingen hebben de overhand
27-03-2009 15:12:00

AMSTERDAM (Dow Jones)--De AEX reageert vrijdag nauwelijks op de lichte stijging bij het Amerikaanse consumentenvertrouwen over maart. "Partijen pakken hun winst, zoveel is duidelijk. Ik denk echter dat er nog wel de nodige koopbereidheid op Wall Street zal ontstaan", aldus handelaar Rob Koenders van Harmony Vermogensbeheer. "We naderen het einde van het eerste kwartaal en partijen zullen graag de winnaars van de afgelopen tijd in hun boeken willen hebben", aldus Koenders. De handelaar geeft aan dat de AEX nog steeds achterblijft bij de belangrijke indices. "Als je de stijging van de S&P-500 neemt en die legt over die van de AEX dan zou 'onze' index rond de 245 punten moeten noteren", aldus Koenders. De omzetten zijn laag op Beursplein 5. De AEX noteert vrijdag rond 15.10 uur 1,9% lager op 220,42 punten. (ANS)
digitaLLvrijdag 27 maart 2009 @ 15:24
quote:
Mijn dank is groot
NatteKrantvrijdag 27 maart 2009 @ 15:28
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 15:19 schreef pberends het volgende:
Grappig dat de dollar 2 procent duurder wordt, maar de AEX er zich helemaal niets van aantrekt .
Wat zou er in een 'normale' situatie moeten gebeuren dan en hoe werkt dat precies?
Lemans24vrijdag 27 maart 2009 @ 15:36
Mijn portefeuille groeit: na Philips heb ik net ook AirFrance-KLM gekocht.
Toch leuker dan een beetje wachten aan de zijlijn.
Dirk-Kuijtvrijdag 27 maart 2009 @ 15:39
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 15:36 schreef Lemans24 het volgende:
Mijn portefeuille groeit: na Philips heb ik net ook AirFrance-KLM gekocht.
Toch leuker dan een beetje wachten aan de zijlijn.
Ik weet niet of het verstandig is om net voor het weekend in te stappen.
ediktvrijdag 27 maart 2009 @ 15:42
ze willen wel die vliegtaks afschaffen dat lijkt me op zich wel positief voor dat aandeel
Rijk_zonder_werkenvrijdag 27 maart 2009 @ 15:42
Iemand enig idee wat er gebeurt als een sprinter stopt?
Ik had Air France-KLM Sprinter Long 6,60 (Gekocht op 0,71) en nu is ie verdwenen... Dik verlies op gemaakt ook, maarja...

Edit: (Hij staat nog wel in de portefeuille)
capriciavrijdag 27 maart 2009 @ 15:43
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 15:42 schreef Rijk_zonder_werken het volgende:
Iemand enig idee wat er gebeurt als een sprinter stopt?
Ik had Air France-KLM Sprinter Long 6,60 (Gekocht op 0,71) en nu is ie verdwenen... Dik verlies op gemaakt ook, maarja...
Dan is die 6,60 dus je stop-loss...maw je bent er automatisch uit gestapt.
Rijk_zonder_werkenvrijdag 27 maart 2009 @ 15:44
Oke.... thanx...
Lemans24vrijdag 27 maart 2009 @ 15:46
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 15:39 schreef Dirk-Kuijt het volgende:

[..]

Ik weet niet of het verstandig is om net voor het weekend in te stappen.
Ik ook niet. Beetje onzekerheid hoort erbij, niet?
Dirk-Kuijtvrijdag 27 maart 2009 @ 15:48
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 15:42 schreef edikt het volgende:
ze willen wel die vliegtaks afschaffen dat lijkt me op zich wel positief voor dat aandeel
Dat nieuws is denk ik al wel verwerkt in het aandeel.
Lemans24vrijdag 27 maart 2009 @ 15:53
Oh, nog bijna vergeten: we hebben vanaf maandag profijt van het 'einde van de maand effect'.
pberendsvrijdag 27 maart 2009 @ 15:57
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 15:53 schreef Lemans24 het volgende:
Oh, nog bijna vergeten: we hebben vanaf maandag profijt van het 'einde van de maand effect'.
Dat zeiden ze bij het eindejaar ook, klopte geen flikker van .
pberendsvrijdag 27 maart 2009 @ 16:02
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 15:48 schreef Dirk-Kuijt het volgende:

[..]

Dat nieuws is denk ik al wel verwerkt in het aandeel.
Idd .
ediktvrijdag 27 maart 2009 @ 16:21
Idd op het moment wel. Maar als het daardoor beter gaat met het bedrijf in de toekomst zal het aandeel in de toekomst allicht ook stijgen. De impact van die verandering is nog niet bekend.
Lemans24vrijdag 27 maart 2009 @ 16:37
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 15:57 schreef pberends het volgende:

[..]

Dat zeiden ze bij het eindejaar ook, klopte geen flikker van .
heb je de eindejaarsrally gemist?

En met m'n Philips 1% in de plus en AirFrance-KLM 0,5% in de min ga ik weekend vieren, tot maandag.
Oiznovrijdag 27 maart 2009 @ 16:41
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 16:37 schreef Lemans24 het volgende:

[..]

heb je de eindejaarsrally gemist?

En met m'n Philips 1% in de plus en AirFrance-KLM 0,5% in de min ga ik weekend vieren, tot maandag.
Tot maandag en hopen dat ze allebei flink in de plus openen maandag
Dirk-Kuijtvrijdag 27 maart 2009 @ 16:44
gvd ipv verkoop druk ik op koop bij Alex
pberendsvrijdag 27 maart 2009 @ 16:48
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 16:44 schreef Dirk-Kuijt het volgende:
gvd ipv verkoop druk ik op koop bij Alex
Haha, dat heb ik ook een keer gehad, echt te debiel voor woorden .
capriciavrijdag 27 maart 2009 @ 16:56
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 16:44 schreef Dirk-Kuijt het volgende:
gvd ipv verkoop druk ik op koop bij Alex
Het is jammer dat je die software niet kan faken...dat je een order met terugwerkende kracht in zou kunnen schieten...dus dat ie geplaatst wordt 5 minuten geleden of zo..
Westlandervrijdag 27 maart 2009 @ 17:01
Nog meer mensen hier die Alex Advanced Plus gebruiken ?
Stukje mooi software ipv een website. Streaming/Realtime grafiekjes etc.
capriciavrijdag 27 maart 2009 @ 17:05
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 17:01 schreef Westlander het volgende:
Nog meer mensen hier die Alex Advanced Plus gebruiken ?
Stukje mooi software ipv een website. Streaming/Realtime grafiekjes etc.
Ik heb dit kwartaal meer dan 10 transacties gedaan, dus ik zou het het komende kwartaal gratis moeten krijgen..ben benieuwd!
pberendsvrijdag 27 maart 2009 @ 17:05
quote:
Bear Market Rally Heading into Danger Zone

Thursday, March 26, 2009 - Vol. 11, No. 77

"Since stocks hit an all-time high in October 2007 investors have been massacred buying into bear market rallies disguised as a bottom; over the last 18 months equities have staged three false rallies, including the current up-crash. The S&P 500 Index is now 20% above its March low," says Investment Director Eric Roseman.

"The reason why most investors, including professionals, continue to incorrectly call a bear market bottom is because this crisis is unlike anything we've experienced in more than 75 years. A credit-induced bear market attacks financial assets leaving investors with very few legitimate safe-havens to safeguard their wealth."

"It's much easier to make money in an inflationary environment as non-financial assets surge and the dollar typically tanks."

"Earlier this month I suggested it was a good time to start buying stocks again following a peak-to-trough crash exceeding 60% for the S&P 500 Index and the MSCI World Index on March 9. My reasoning was that if you can handle volatility over the next five years then equities represented good value when they were 20% lower almost three weeks ago."

"Yet I also warned that investors should not lunge after stocks even at those depressed levels because the case for domestic consumption, more bank failures and soaring unemployment did not bode well for a new bull market. I still feel that way."

"I bought stocks after March 9 and plan to ease my way back into the stock market over the next 6-12 months as the market does eventually hit a secular bottom. But I've got a big problem accepting this as a new bull market because credit spreads have largely refused to narrow since March 9, gold prices remain elevated and the banking system is still a long way from stabilizing. Also, commercial real estate loans are now heading sour adding to more credit troubles on already battered bank balance sheets."

"In short, you can't underestimate a credit bear market. This is not a regular bear market. Global governments have injected trillions of dollars into the financial system since August 2007, and yet the world economy is still contracting sharply. Policy makers have thus far failed."

"To be sure, stocks are also rallying because the scope of bad economic news has moderated this month with manufacturing data, housing sales and durable goods all showing surprising strength. However, I view this series of data as a blip and nothing more."

"Meanwhile, in the 1930s the Dow did manage to post five counter-trend rallies in the context of a bear market before collapsing again. This occurred in 1930 (+48%), three times in 1931 (+23.4%, +27.6% and +35%) and finally in 1932 (+24.6%). By June 1932, the Dow had finally bottomed and thereafter gained a cumulative 350% until crashing again in 1937. But June 1932 did mark the bear market low. That historical low was achieved after 32 months; this credit bear market is thus far into its 20th month and, judging by its severity and the mind-blowing destruction of credit, it will also last just as long, if not longer, than the 1929-1932 bear market."
http://www.sovereignsocie(...)id/5499/Default.aspx
Mendeljevvrijdag 27 maart 2009 @ 17:11
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 15:57 schreef pberends het volgende:

[..]

Dat zeiden ze bij het eindejaar ook, klopte geen flikker van .
De eindejaarsrally begon inderdaad in Januari. En die was flink!
pberendsvrijdag 27 maart 2009 @ 17:15
quote:
AEX-fondsen op Wall Street, ochtendhandel
27-03-2009 17:12:00

AMSTERDAM (Dow Jones)--Van de AEX-fondsen met een notering in de VS, staan er rond 17.00 uur Nederlandse tijd 1 op winst in vergelijking met hun slotkoers op de AEX, 1 onveranderd en 5 op verlies. Omgerekend boekt de AEX op Wall Street een verlies van -0,18 punten (-0,08)%.

De fondsen op een rij, met achter hun naam de koers op Wall Street (omgerekend in euro's) en het verschil tussen de koers in New York en de slotkoers in Amsterdam (in percentage):

Aegon 3,30 (-0,30%) Arcelor Mittal 16,03 (0,06%) ASML Holding 13,08 (-0,23%) ING Groep 4,53 (-0,66%) Kon. Olie 17,28 (-0,12%) Philips 12,39 (0,00%) Unilever 14,65 (-0,14%)

Bron: Wallstreetweb.nl
Ah handig om deze tijd!
capriciavrijdag 27 maart 2009 @ 17:22
Wanneer gaat de AEX nou eens flink naar beneden?
LXIVvrijdag 27 maart 2009 @ 17:24
Van mij mag hij zakken. Ik heb een deel van de portefeuille geliquideerd. Vorige keer zakten we toen van 270 naar 200.
capriciavrijdag 27 maart 2009 @ 17:25
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 17:24 schreef LXIV het volgende:
Van mij mag hij zakken. Ik heb een deel van de portefeuille geliquideerd. Vorige keer zakten we toen van 270 naar 200.
25% eraf...daar teken ik voor!
M.Melandrivrijdag 27 maart 2009 @ 17:41
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 17:24 schreef LXIV het volgende:
Van mij mag hij zakken. Ik heb een deel van de portefeuille geliquideerd. Vorige keer zakten we toen van 270 naar 200.
Ik blijf nog ff bull echter lijkt ws er meer zin in te hebben....
pberendsvrijdag 27 maart 2009 @ 17:50
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 17:24 schreef LXIV het volgende:
Van mij mag hij zakken. Ik heb een deel van de portefeuille geliquideerd. Vorige keer zakten we toen van 270 naar 200.
.
pberendsvrijdag 27 maart 2009 @ 17:58
http://gawker.com/5184165(...)es-the-geithner-plan



Die foto .
NatteKrantvrijdag 27 maart 2009 @ 18:32
quote:
Hehe lol. Sex, drugs and erm.. economics
richbitchvrijdag 27 maart 2009 @ 18:49
Einde van de maand effect merk ik nooit zoveel van.
Kwartaal effect echter wel!
pberendsvrijdag 27 maart 2009 @ 19:00
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 18:49 schreef richbitch het volgende:
Einde van de maand effect merk ik nooit zoveel van.
Kwartaal effect echter wel!
dinsdag is pas eind van de maand he.
veekeendvrijdag 27 maart 2009 @ 19:04
Per saldo is het toch een steady weekje geweest. Ben benieuwd naar de aankomende week!
richbitchvrijdag 27 maart 2009 @ 19:10
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 19:00 schreef pberends het volgende:

[..]

dinsdag is pas eind van de maand he.
de 31e idd.
pberendsvrijdag 27 maart 2009 @ 21:07
Wat een eindrit op Waal Straat... van 818 naar 813 weer terug naar 816 slot... in 8 minuten.
sitting_elflingvrijdag 27 maart 2009 @ 21:19
Werken hier overigens ook mensen met de put call parity als ze met opties bezig zijn?
Zoals onderstaand equation?
C(K, T) - P(K, T) = PV0,T(F0,T - K) = e-rT(F0,T - K)
pberendsvrijdag 27 maart 2009 @ 21:22
'Dollar heeft zijn beste tijd gehad'
pberendsvrijdag 27 maart 2009 @ 21:49
Zeven staten met +10% werkeloosheid

Mythbusted!
OpenYourMindvrijdag 27 maart 2009 @ 22:53
Stel dat ik verwacht dat Fugro volgende week eventjes onder de 24,00 euro duikt. Is de volgende optiestrategie dan een goede of zie ik iets over het hoofd?


Ik schrijf 1 put optie Fugro jun 2009 24,00 euro met een premie van 2,50 euro. Ik ontvang bij het schrijven een premie van 250,00 euro.

Als de koers voor de expiratiedatum in juni niet onder de 24,00 euro gaat heb ik dan 250,00 euro winst.
Als de koers voor de expiratiedatum in juni wel onder de 24,00 euro gaat heb ik 100 aandelen Fugro a ongeveer 21,50 euro per stuk.

Op het moment dat ik de aandelen krijg schrijf ik een call Fugro jun 2009 24,00 met een premie van ongeveer 1,50 (prijs nu 2,00+ euro). Ik verwacht namelijk dat Fugro na dat dipje wel weer even boven de 24,00 euro uitkomt.

Dat betekent dus dat ik Fugro kan aankopen voor 21,50 per stuk en weer kan verkopen voor 25,50 per stuk. Een winst van 4,00 euro per aandeel, right?

Mocht het aandeel toch wat verder zakken dan zou ik inplaats van het schrijven van een call ook direct kunnen verkopen voor een prijs van ongeveer 23,00 euro of een call schrijven voor jun 2009 22,00 euro voor een premie van ongeveer 2,00.

Mits het aandeel dus niet ineens instort, wat ik niet verwacht, lijkt me dit redelijk safe.


Wat mis ik?
- Komen er bijvoorbeeld nog hoge transactiekosten bij voor het omzetten van de optie naar aandelen?
- Wordt de put optie gelijk omgezet in aandelen als de koers onder de uitoefenprijs komt?
- Worden de aandelen gelijk overgenomen wanneer je aandelen schrijft met een uitoefenprijs die onder de huidige koers van het aandeel ligt?


Ik verwacht dat we de komende week tot twee weken een beetje zijwaarts bewegen met hier en daar misschien wat uitschieters naar boven en beneden. AEX tussen de 215 en 235. Daarna een daling naar de 185. Ik heb er nog geen goed gevoel bij om nu puts te kopen maar wil toch wat doen vandaar bovenstaande theorie.
pberendszaterdag 28 maart 2009 @ 00:12
quote:
Kleisterlee: dieptepunt recessie moet nog komen



AMSTERDAM - Volgens Philips-topman Gerard Kleisterlee is het dieptepunt van de economische recessie nog niet bereikt. Dat zei hij vrijdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in Amsterdam.

Het bedrijf heeft de markt in het eerste kwartaal verder zien verslechteren ten opzichte van het vierde kwartaal in 2008.

Kleisterlee zei dat de verzwakking ,,niet in de laatste plaats'' bij de divisie Healthcare plaatsvond. ,,Ik zou u graag melden dat we het dieptepunt van de recessie inmiddels gepasseerd zijn, maar de feiten spreken andere taal'', aldus Kleisterlee.
http://www.omroepbrabant.(...)+moet+nog+komen.aspx
veekeendzaterdag 28 maart 2009 @ 00:21
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 21:19 schreef sitting_elfling het volgende:
Werken hier overigens ook mensen met de put call parity als ze met opties bezig zijn?
Zoals onderstaand equation?
C(K, T) - P(K, T) = PV0,T(F0,T - K) = e-rT(F0,T - K)
Put = Call and Call = Put toch?
sitting_elflingzaterdag 28 maart 2009 @ 01:03
quote:
Op zaterdag 28 maart 2009 00:21 schreef veekeend het volgende:

[..]

Put = Call and Call = Put toch?
Mja zo ver kom ik ook wel, maar ben wat aan het klungelen met deze formules ( voor de geinteresseerden het boek is options, futures and derivatives van John. Hull ) Ik vind het persoonlijk vrij lastig en vroeg me dus af of mensen hier meer ervaring mee hebben of deze put call parity vaak gebruiken?

Ik bedoel ik heb erg moeite met vragen zoals dit: "
consider a european call option on a stock when there are ex-dividend dates in two months and five months. The dividend on each ex-dividend date is expected to be $0.50. The current share price is $40 dollar, the stock price volatility is 30% per annum, the risk-free rate of interest is 9% per annum, and the time to maturity is 6 months. What is the present value of the dividends? And what is the price of the call?
Overigens is de prijs van de call $3.67 .. maja

Ik ga volgende week wel verder lezen
capriciazaterdag 28 maart 2009 @ 01:06
Leuk dat je nog wakker bent!
Er is een verschil tussen europeesche opties en amerikaanse...dat weet ik...maar wat was het verschil ook al weer? Iets met de datum waarop je het mag uitoefenen...een van beide kun je niet tussentijds verhandelen of zo...?
sitting_elflingzaterdag 28 maart 2009 @ 01:11
quote:
Op zaterdag 28 maart 2009 01:06 schreef capricia het volgende:
Leuk dat je nog wakker bent!
Er is een verschil tussen europeesche opties en amerikaanse...dat weet ik...maar wat was het verschil ook al weer? Iets met de datum waarop je het mag uitoefenen...een van beide kun je niet tussentijds verhandelen of zo...?
A European option may be exercised only at the expiry date of the option, i.e. at a single pre-defined point in time.
An American option on the other hand may be exercised at any time before the expiry date

capriciazaterdag 28 maart 2009 @ 01:16
quote:
Op zaterdag 28 maart 2009 01:11 schreef sitting_elfling het volgende:

[..]

A European option may be exercised only at the expiry date of the option, i.e. at a single pre-defined point in time.
An American option on the other hand may be exercised at any time before the expiry date


Ja, zo is het! Europeese opties kunnen alleen uitgeoefend worden op expiratiedatum.
Dat zijn we hier eigenlijk ook gewoon zo gewend..
pberendszaterdag 28 maart 2009 @ 09:58


Ja, hij zag het in 2003 al.

[ Bericht 0% gewijzigd door pberends op 28-03-2009 10:19:46 ]
SeLangzaterdag 28 maart 2009 @ 10:23
quote:
Op zaterdag 28 maart 2009 01:16 schreef capricia het volgende:

[..]

Ja, zo is het! Europeese opties kunnen alleen uitgeoefend worden op expiratiedatum.
Dat zijn we hier eigenlijk ook gewoon zo gewend..
Nou nee.
Bijna alle opties in NL zijn Amerikaanse stijl.
Alleen indexopties zijn Europese stijl.
pberendszaterdag 28 maart 2009 @ 11:15
'VK heeft noodhulp nodig'
SeLangzaterdag 28 maart 2009 @ 11:24
quote:
veekeendzaterdag 28 maart 2009 @ 11:33
quote:
Op zaterdag 28 maart 2009 01:03 schreef sitting_elfling het volgende:

[..]

Mja zo ver kom ik ook wel, maar ben wat aan het klungelen met deze formules ( voor de geinteresseerden het boek is options, futures and derivatives van John. Hull ) Ik vind het persoonlijk vrij lastig en vroeg me dus af of mensen hier meer ervaring mee hebben of deze put call parity vaak gebruiken?

Ik bedoel ik heb erg moeite met vragen zoals dit: "
consider a european call option on a stock when there are ex-dividend dates in two months and five months. The dividend on each ex-dividend date is expected to be $0.50. The current share price is $40 dollar, the stock price volatility is 30% per annum, the risk-free rate of interest is 9% per annum, and the time to maturity is 6 months. What is the present value of the dividends? And what is the price of the call?
Overigens is de prijs van de call $3.67 .. maja

Ik ga volgende week wel verder lezen
Hull, boek heb ik ook, is ook zo ongeveer wel de bijbel op optiegebied.

De PCP is in theorie een mooie formule, maar in de praktijk wordt hij (hier althans) niet veel gebruikt. Put = Call dus, want er zit in feite niet veel verschil in. Hull is zeer theoretisch.

Maar wat wil je specifiek weten, wellicht kan ik je helpen
pberendszaterdag 28 maart 2009 @ 11:33
quote:
Dit is echt prijsschieten voor de oppositie. Wanneer zijn er eigenlijk weer verkiezingen in het VK?
OpenYourMindzaterdag 28 maart 2009 @ 11:47
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 22:53 schreef OpenYourMind het volgende:
Stel dat ik verwacht dat Fugro volgende week eventjes onder de 24,00 euro duikt. Is de volgende optiestrategie dan een goede of zie ik iets over het hoofd?


Ik schrijf 1 put optie Fugro jun 2009 24,00 euro met een premie van 2,50 euro. Ik ontvang bij het schrijven een premie van 250,00 euro.

Als de koers voor de expiratiedatum in juni niet onder de 24,00 euro gaat heb ik dan 250,00 euro winst.
Als de koers voor de expiratiedatum in juni wel onder de 24,00 euro gaat heb ik 100 aandelen Fugro a ongeveer 21,50 euro per stuk.

Op het moment dat ik de aandelen krijg schrijf ik een call Fugro jun 2009 24,00 met een premie van ongeveer 1,50 (prijs nu 2,00+ euro). Ik verwacht namelijk dat Fugro na dat dipje wel weer even boven de 24,00 euro uitkomt.

Dat betekent dus dat ik Fugro kan aankopen voor 21,50 per stuk en weer kan verkopen voor 25,50 per stuk. Een winst van 4,00 euro per aandeel, right?

Mocht het aandeel toch wat verder zakken dan zou ik inplaats van het schrijven van een call ook direct kunnen verkopen voor een prijs van ongeveer 23,00 euro of een call schrijven voor jun 2009 22,00 euro voor een premie van ongeveer 2,00.

Mits het aandeel dus niet ineens instort, wat ik niet verwacht, lijkt me dit redelijk safe.


Wat mis ik?
- Komen er bijvoorbeeld nog hoge transactiekosten bij voor het omzetten van de optie naar aandelen?
- Wordt de put optie gelijk omgezet in aandelen als de koers onder de uitoefenprijs komt?
- Worden de aandelen gelijk overgenomen wanneer je aandelen schrijft met een uitoefenprijs die onder de huidige koers van het aandeel ligt?


Ik verwacht dat we de komende week tot twee weken een beetje zijwaarts bewegen met hier en daar misschien wat uitschieters naar boven en beneden. AEX tussen de 215 en 235. Daarna een daling naar de 185. Ik heb er nog geen goed gevoel bij om nu puts te kopen maar wil toch wat doen vandaar bovenstaande theorie.
Deze opties zijn Amerikaanse stijl, toch?

Kan iemand mijn bovenstaande vragen over de transactiekosten en het moment van omzetten van een optie naar aandelen en het verkopen van aandelen bij een geschreven call beantwoorden?
lammegirafzaterdag 28 maart 2009 @ 12:35
tvp
Roel_Jewelzaterdag 28 maart 2009 @ 13:03
Hey, een nieuwe layout voor Google Finance! Ziet er netjes uit . Zie http://www.google.com/support/finance/bin/answer.py?answer=141381 voor meer info.
SeLangzaterdag 28 maart 2009 @ 14:21
quote:
Op vrijdag 27 maart 2009 22:53 schreef OpenYourMind het volgende:
Stel dat ik verwacht dat Fugro volgende week eventjes onder de 24,00 euro duikt. Is de volgende optiestrategie dan een goede of zie ik iets over het hoofd?


Ik schrijf 1 put optie Fugro jun 2009 24,00 euro met een premie van 2,50 euro. Ik ontvang bij het schrijven een premie van 250,00 euro.

Als de koers voor de expiratiedatum in juni niet onder de 24,00 euro gaat heb ik dan 250,00 euro winst.
Als de koers voor de expiratiedatum in juni wel onder de 24,00 euro gaat heb ik 100 aandelen Fugro a ongeveer 21,50 euro per stuk.
Je schrijft dat je denkt dat het aandeel volgende week eventjes onder de 24,00 duikt. In dat geval ligt het niet voor de hand om nu een put te schrijven maar kun je waarschijnlijk beter wachten tot die koers daadwerkelijk is bereikt en dan pas een optie kopen. Alleen als de optie zeer kortlopend is is er een kans dat de verwachtingswaarde hier sneller uitloopt dan de koersbeweging.

Maar stel dat je de strategie aangaat zoals je hier beschrijft, dan zul je inderdaad de aandelen krijgen als de koers bij expiratie onder de 24,00 staat. Mocht de koers voor expiratie onder de 24,00 komen, dan kan je de aandelen aangelapt krijgen maar dat staat dus niet vast. Als de optie op dat moment nog genoeg verwachtingswaarde heeft dan is het voor de schrijver namelijk voordeliger om de optie terug te kopen en zijn aandelen los te verkopen dan om de optie uit te oefenen.
quote:
Op het moment dat ik de aandelen krijg schrijf ik een call Fugro jun 2009 24,00 met een premie van ongeveer 1,50 (prijs nu 2,00+ euro). Ik verwacht namelijk dat Fugro na dat dipje wel weer even boven de 24,00 euro uitkomt.

Dat betekent dus dat ik Fugro kan aankopen voor 21,50 per stuk en weer kan verkopen voor 25,50 per stuk. Een winst van 4,00 euro per aandeel, right?
Hiervoor geldt hetzelfde: eventjes boven de 24,00 is geen garantie dat je je aandelen kwijt bent.
quote:
Mocht het aandeel toch wat verder zakken dan zou ik inplaats van het schrijven van een call ook direct kunnen verkopen voor een prijs van ongeveer 23,00 euro of een call schrijven voor jun 2009 22,00 euro voor een premie van ongeveer 2,00.

Mits het aandeel dus niet ineens instort, wat ik niet verwacht, lijkt me dit redelijk safe.
Hier vergelijk je twee mogelijkheden die totaal verschillend zijn. Bij verkoop van de aandelen heb je geen risico meer, terwijl je bij het schrijven van de call optie rond het niveau van 23,00 theoretisch 23,00 kunt verliezen min de 2,00 premie.
quote:
Wat mis ik?
- Komen er bijvoorbeeld nog hoge transactiekosten bij voor het omzetten van de optie naar aandelen?
Check je broker
quote:
- Wordt de put optie gelijk omgezet in aandelen als de koers onder de uitoefenprijs komt?
Nee dus
quote:
- Worden de aandelen gelijk overgenomen wanneer je aandelen schrijft met een uitoefenprijs die onder de huidige koers van het aandeel ligt?
Je bedoelt: wanneer je een calloptie schrijft?
Antwoord is nee

Hoewel veel mensen het tegendeel denken is er geen 'easy money' in opties. In principe zijn opties gewoon correct geprijsd naar mogelijke opbrengst als functie van risico. Uiteindelijk komt het er weer gewoon op neer dat je de markt moet kunnen voorspellen. Heb je gelijk dan verdien je geld, heb je het mis dan verlies je.
pberendszaterdag 28 maart 2009 @ 15:37
http://www.google.com/finance?gl=cn

Doen ze in China groen en rood andersom ? Wat een communisten!
PietjePuk007zaterdag 28 maart 2009 @ 15:52
what the fuck
foetrezaterdag 28 maart 2009 @ 16:14
tvp
M.Melandrizaterdag 28 maart 2009 @ 16:34
quote:
Op zaterdag 28 maart 2009 15:37 schreef pberends het volgende:
http://www.google.com/finance?gl=cn

Doen ze in China groen en rood andersom ? Wat een communisten!
OpenYourMindzaterdag 28 maart 2009 @ 18:09
quote:
Op zaterdag 28 maart 2009 14:21 schreef SeLang het volgende:

[..]

Je schrijft dat je denkt dat het aandeel volgende week eventjes onder de 24,00 duikt. In dat geval ligt het niet voor de hand om nu een put te schrijven maar kun je waarschijnlijk beter wachten tot die koers daadwerkelijk is bereikt en dan pas een optie kopen. Alleen als de optie zeer kortlopend is is er een kans dat de verwachtingswaarde hier sneller uitloopt dan de koersbeweging.

Maar stel dat je de strategie aangaat zoals je hier beschrijft, dan zul je inderdaad de aandelen krijgen als de koers bij expiratie onder de 24,00 staat. Mocht de koers voor expiratie onder de 24,00 komen, dan kan je de aandelen aangelapt krijgen maar dat staat dus niet vast. Als de optie op dat moment nog genoeg verwachtingswaarde heeft dan is het voor de schrijver namelijk voordeliger om de optie terug te kopen en zijn aandelen los te verkopen dan om de optie uit te oefenen.
[..]

Hiervoor geldt hetzelfde: eventjes boven de 24,00 is geen garantie dat je je aandelen kwijt bent.
[..]

Hier vergelijk je twee mogelijkheden die totaal verschillend zijn. Bij verkoop van de aandelen heb je geen risico meer, terwijl je bij het schrijven van de call optie rond het niveau van 23,00 theoretisch 23,00 kunt verliezen min de 2,00 premie.
Bedankt voor jouw uitleg!
quote:
Hoewel veel mensen het tegendeel denken is er geen 'easy money' in opties. In principe zijn opties gewoon correct geprijsd naar mogelijke opbrengst als functie van risico. Uiteindelijk komt het er weer gewoon op neer dat je de markt moet kunnen voorspellen. Heb je gelijk dan verdien je geld, heb je het mis dan verlies je.
Ik heb altijd gelijk


Jij hebt hier een aantal keren aangegeven dat je over een tijdje een selectie van aandelen wil gaan kopen wanneer deze verder gedaald zijn. Ben je dan van plan deze te kopen door middel van het schrijven van put opties of ga je dan liever voor de zekerheid dat je ze ook direct hebt?
pberendszaterdag 28 maart 2009 @ 18:18
http://money.cnn.com/2009(...)stversion=2009032711
quote:
Don't run with the bulls quite yet

Last Updated: March 27, 2009: 11:38 AM ET

The Dow crossed the key 20% mark, suggesting a long-lived rally, but this run-up may be a bear in a bull's hide.

(breakingviews.com) -- All of a sudden, it's a bull market. The Dow Jones Industrial Index has risen by 21% since March 9, just crossing the traditional 20% threshold that some chart-watchers use to separate a mere rally from the real thing, But this three-week old may not live to a ripe age.

The previous Dow (INDU) rally started after the November 2008 rescue of Citigroup (C, Fortune 500), lasted until the New Year and came a mere 0.8 percentage points short of qualifying as a bull market - before yielding to a 28% rout. The current recovery has largely been a vote of confidence in a subsequent U.S. banking system rescue, along with massive government help.

Will this upward market movement prove more durable than the last? Mathematically, it has the advantage of starting from a much lower base. From Thursday's close, the Dow will have to rise a further 14% just to match the 2009 high, hit on January 2.

The economic case is less clear. True, after the nationalization of financial risk through guarantees and money-printing, panic over a possible imminent financial sector collapse looks overdone. And while GDP in the first quarter of 2009 looks to have been substantially lower than in the fourth quarter of 2008, the pace of decline seems to have slowed.

But the global downward economic momentum remains strong. The International Monetary Fund doesn't expect growth to return until "the course of 2010". While waiting, profits are going to be slaughtered.

Profits at non-financial U.S. corporations fell by 9% in 2008. In severe recessions, the average drop is more like 25%, according to BNP Paribas. Globally, the rate at which analysts are cutting their earnings forecasts - a fairly accurate indicator of current profit, according to Société Générale - suggests a 40% decline for quoted companies this year. That suggests investors are paying 20 times current earnings for stocks.

The bull market will only last if it can trample over a thicket of terrible earnings announcements. That is a lot to ask from investors who have not yet fully recovered from a too-long series of financial shocks.
Ohhhhhhhhhhh wat goedkoop zeg, 1:20 de price-earning atm.
pberendszaterdag 28 maart 2009 @ 18:24
quote:
Down day for stocks at end of up week

Last Updated: March 27, 2009: 6:01 PM ET

Wall Street slides Friday at the end of its first 3-week rally in a year.

The government is engaged in an unprecedented - and expensive - effort to rescue the economy. Here are all the elements of the bailouts.
View chart

NEW YORK (CNNMoney.com) -- Wall Street tumbled Friday at the end of an otherwise upbeat week, stretching the market rally to three straight weeks, for the best run in a year.

The Dow Jones industrial average (INDU) fell 148 points, or 1.9%. The S&P 500 (SPX) index lost 17 points, or 2%. The Nasdaq composite (COMP) lost 42 points, or 2.6%.

All three major gauges rallied more than 20% in just three weeks, but Wall Street pled exhaustion Friday as investors stepped back.

Still, early week gains were enough to boost the weekly tally. The market gauges have now posted gains for three consecutive weeks, the best stretch since May of last year.

While the run could have another 10% to go, it's likely to peter out after that, said Dean Barber, president at Barber Financial Group.

"I think there is momentum here in the short run, but this is the classic bear market rally and investors need to be careful not to fall into the classic bear-market trap," Barber said.

He said that the advance has been based on hope that the recession will soon end because a lot of money has been thrown at the financial sector and the economy. However, fundamentally, the economy remains in bad shape, as do the state of corporate profits.


Financial and technology shares, which led the advance on Thursday, led the retreat on Friday. But declines were broad based and 24 of 30 Dow stocks fell.

President Obama met Friday with executives from JPMorgan Chase (JPM, Fortune 500), Citigroup (C, Fortune 500), Bank of America (BAC, Fortune 500) and other large banks to discuss the financial crisis.

The bankers gave their approval of Treasury's plan to strip bad assets off bank balance sheets. They also discussed the Obama administration's recent proposal to overhaul the financial regulation system.

On the downside, executives at JPMorgan and BofA said that March business conditions weakened after a more encouraging start to the year.

Upbeat comments about the first two months of the year from a number of executives at the nation's largest banks helped fuel the recent advance.
http://money.cnn.com/2009(...)stversion=2009032718
pberendszaterdag 28 maart 2009 @ 18:25
http://money.cnn.com/POLLSERVER/results/45658.html

1. At what point will the Dow be at the end of June?
Above 8,000 64%
About the level it is now 18%
Below 7,000 18%

.
pberendszondag 29 maart 2009 @ 00:45


Mooie analyse.
Bolkesteijnzondag 29 maart 2009 @ 01:28
quote:
Op zaterdag 28 maart 2009 15:37 schreef pberends het volgende:
http://www.google.com/finance?gl=cn

Doen ze in China groen en rood andersom ? Wat een communisten!
Volgens mij is dat in heel continentaal Azië gebruikelijk.
SeLangzondag 29 maart 2009 @ 01:33
quote:
Op zaterdag 28 maart 2009 15:37 schreef pberends het volgende:
http://www.google.com/finance?gl=cn

Doen ze in China groen en rood andersom ? Wat een communisten!
Ja, in de Chinese cultuur staat de kleur rood voor goede blije dingen.
Een traditionele Chinese trouwjurk is ook rood (al is tegenwoordig de witte westerse trouwjurk populair).

Vooral Chinese candlestick grafieken zien er raar uit, met de rode en groene bars omgewisseld. Het lijkt dan net alsof deze vol met zeldzame koerspatronen staan (hier moet je even over nadenken).
SeLangzondag 29 maart 2009 @ 01:42
quote:
Op zaterdag 28 maart 2009 18:09 schreef OpenYourMind het volgende:
Jij hebt hier een aantal keren aangegeven dat je over een tijdje een selectie van aandelen wil gaan kopen wanneer deze verder gedaald zijn. Ben je dan van plan deze te kopen door middel van het schrijven van put opties of ga je dan liever voor de zekerheid dat je ze ook direct hebt?
Door direct te kopen.
Schrijven van puts geeft een ander type positie die niet in mijn strategie past. Hooguit zal ik als ik extra leverage wens hiernaast wat deep in the money index opties schrijven (AEX 560 ofzo) bij wijze van goedkope financiering (effectieve rente is lager dan effectenkrediet) en de opbrengst gebruiken om extra aandelen te kopen.
Bolkesteijnzondag 29 maart 2009 @ 03:41
Wall Street dus maandag weer vanaf 15:30 open.
M.Melandrizondag 29 maart 2009 @ 13:13
quote:
Op zondag 29 maart 2009 03:41 schreef Bolkesteijn het volgende:
Wall Street dus maandag weer vanaf 15:30 open.
edwinhzondag 29 maart 2009 @ 14:01
quote:
Op zaterdag 28 maart 2009 18:25 schreef pberends het volgende:
http://money.cnn.com/POLLSERVER/results/45658.html

1. At what point will the Dow be at the end of June?
Above 8,000 64%
About the level it is now 18%
Below 7,000 18%

.
dan moet je dus short zitten
pberendszondag 29 maart 2009 @ 14:58
quote:
Op zondag 29 maart 2009 14:01 schreef edwinh het volgende:

[..]

dan moet je dus short zitten
Ja heel mooi, iedereen die 3 weken geleden nog extreem bearish was, is nu extreem bullish. Dat kan weer een selloff van hier tot Tokio uitlokken.
LXIVzondag 29 maart 2009 @ 20:05
Ik niet. Ik was 3 weken geleden bullish, en ben nu bearish.
edwinhzondag 29 maart 2009 @ 20:08
quote:
Op zondag 29 maart 2009 20:05 schreef LXIV het volgende:
Ik niet. Ik was 3 weken geleden bullish, en ben nu bearish.
zelfde hier, heb alweer verschillende putts
M.Melandrizondag 29 maart 2009 @ 20:38
quote:
'Nieuwe afschrijvingen bij UBS'

Het Zwitserse UBS zal naar alle verwachting de komende dagen nieuwe afschrijvingen en een extra ontslagronde aankondigen, dat meldt de Zwitserse krant Sonntag. Het aandeel UBS daalde vrijdag al 7 procent op speculatie over een winstwaarschuwing en afschrijvingen in het eerste kwartaal.

(reuters) - Volgens Sonntag zal UBS de komende dagen voor nog eens minstens 2 miljard dollar afschrijven op illiquide activa. Onder die producten zouden ook een aantal categorieën zijn die tot dusver weinig belicht zijn. Dit in tegenstelling tot bijvoorbeeld de CDO's. Sonntag heeft de informatie van bronnen dicht bij het dossier.

UBS, de grootste vermogensbeheerder ter wereld, zou daarnaast 8.000 banen schrappen. Sinds de start van de crisis midden 2007 gingen bij de Zwitserse financiële instelling al 7.000 banen verloren. De meeste daarvan sneuvelden bij de investeringsbank.

De instelling heeft het moeilijk om terug het sterke merk van weleer te worden. UBS investeerde in risicovolle Amerikaanse activa en had overheidshulp nodig om te overleven.

Velen denken dat de nieuwe ceo, Oswald Gruebel (ex-Crédit Suisse), het afsluiten van het eerste kwartaal zal uitkiezen om al het slechte nieuws meteen naar buiten te brengen en nadien met een propere lei te herbeginnen.
pberendszondag 29 maart 2009 @ 20:47
quote:
Op zondag 29 maart 2009 20:05 schreef LXIV het volgende:
Ik niet. Ik was 3 weken geleden bullish, en ben nu bearish.
.

Verwacht zelf dat we de komende weken een correctie omlaag krijgen ivm de slechte kwartaalcijfers, maar dat we later in april wel weer iets omhoog kunnen wanneer verschillende economische indicatoren een (tijdelijke) verbetering laten zien. Hopelijk een top in eind april om vervolgens weer flink te dalen.
pberendszondag 29 maart 2009 @ 20:48
quote:
Velen denken dat de nieuwe ceo, Oswald Gruebel (ex-Crédit Suisse), het afsluiten van het eerste kwartaal zal uitkiezen om al het slechte nieuws meteen naar buiten te brengen en nadien met een propere lei te herbeginnen.
Goh, zouden meer banken moeten doen. Nu krijgen we constant een golfje afschrijvingen ipv meteen met een schone lei te beginnen.
Lemans24zondag 29 maart 2009 @ 20:52
In principe ben ik ook bearish en heb nog steeds al mijn ingekochte S&P 500 shorts.

Maar ook AEX-aandelen (AirFrance-KLM en Philips)

AirFrance-KLM zit maar een fractie boven z'n crisis-low en is al flink gedaald afgelopen vrijdag. Daar maak ik me dus weinig zorgen over wat betreft het verloop van morgen. Stabiel of stijgend deze week. Verkoop ik dus ook niet voor minder dan 7 euro.

Dat Philips gaat dalen, is zo goed als zeker. Want die gaan ex-dividend en hebben de slechte vooruitzichten voor 2009 nogmaals bevestigd. Hier maak ik me iets meer zorgen over, maar ben in staat een redelijke daling (6% ofzo) makkelijk te incasseren, vanwege het dividend.

We zien morgen wel!

Oh, en de dollar wordt op korte termijn waarschijnlijk weer iets meer waard, wat gunstig is voor de AEX.

[ Bericht 3% gewijzigd door Lemans24 op 29-03-2009 21:09:12 ]
Lemans24zondag 29 maart 2009 @ 21:35
Nu heb ik nog een vraag over dividend:

ik zie net dat in mijn portefeuille (bij Binck) al een bedrag bij 'overig' staat, dat waarschijnlijk mijn dividend voor Philips is. Het bedrag komt namelijk overeen met het dividend zoals bij de kerncijfers vermeld is. Echter, het dividend zou toch pas op 01-04-2009 worden vastgesteld?
Wordt dit bedrag dan weer aangepast?
Dinosaur_Srzondag 29 maart 2009 @ 22:18
quote:
Op zondag 29 maart 2009 20:48 schreef pberends het volgende:

[..]

Goh, zouden meer banken moeten doen. Nu krijgen we constant een golfje afschrijvingen ipv meteen met een schone lei te beginnen.
het is anders wel lullig als een schone lei meteen het faillissement inluidt
Dan toch liever iets gedoseerder
foetrezondag 29 maart 2009 @ 23:13
Zo toch maar 100 aandelen aangeschaft van KLM denk dat ze nog wel aardig wat gaan stijgen.
pberendszondag 29 maart 2009 @ 23:25
Beleggers zijn gewaarschuwd
pberendszondag 29 maart 2009 @ 23:28
quote:
Reddingsplan auto-industrie VS wordt maandag bekend

De Amerikaanse president Barack Obama maakt maandag het langverwachte reddingsplan bekend om de noodlijdende Amerikaanse auto-industrie te ondersteunen.

Big 3
De drie grote Amerikaanse autofabrikanten General Motors (GM), Chrysler en Ford verkeren in zware problemen als gevolg van de wereldwijde financiële crisis. GM en Chrysler hebben nog eens 21,6 miljard dollar aan staatssteun gevraagd. Beide concerns kregen in december al 17,4 miljard dollar van de Amerikaanse overheid. Ford daarentegen zegt momenteel over genoeg liquide middelen te beschikken.
.
M.Melandrimaandag 30 maart 2009 @ 00:01
Futures vlak...aex rood morgenochtend.
richbitchmaandag 30 maart 2009 @ 00:12
quote:
Op maandag 30 maart 2009 00:01 schreef M.Melandri het volgende:
Futures vlak...aex rood morgenochtend.
wie weet.
Maanvismaandag 30 maart 2009 @ 00:20
stop dan gewoon ff met auto's maken en verkoop eerst die ouwe.. tss..
veekeendmaandag 30 maart 2009 @ 08:24
We openen -4 punten lager....
Dinosaur_Srmaandag 30 maart 2009 @ 08:27
quote:
Op zondag 29 maart 2009 23:28 schreef pberends het volgende:

[..]

.
GM en Chrysler kaput en Obama wil niet meer: http://www.cnbc.com/id/29950420

maar al die banken zijn wel levensvatbaar?
Lemans24maandag 30 maart 2009 @ 08:48
S&P 500 shorts staan al zo goed als in het groen!
Gremenmaandag 30 maart 2009 @ 09:02
Zo in een keer -5 punten!
Lemans24maandag 30 maart 2009 @ 09:05
^%$# kut. Philips.
Rijk_zonder_werkenmaandag 30 maart 2009 @ 09:05
Binck is NIET traag
Gremenmaandag 30 maart 2009 @ 09:07
Je zou maar turbo's long 220 hebben gehad
UncleSammaandag 30 maart 2009 @ 09:10
Wow .
lammegirafmaandag 30 maart 2009 @ 09:13
mijn donderdag gekochte shortjes gaan in iederr geval als een tierelier.

maar wat nu he....gaan we nog verder zakken deze week of komt er een correctie.
lastig lastig.
Lemans24maandag 30 maart 2009 @ 09:17
Shorts 3% in de plus

Philips 10% in de min
pberendsmaandag 30 maart 2009 @ 09:20
AEX .
Drugshondmaandag 30 maart 2009 @ 09:22
UncleSammaandag 30 maart 2009 @ 09:25
Ik sta ruim 200 euro in de min
Gremenmaandag 30 maart 2009 @ 09:30
Damn, bijna 10 punten binnen 8 beurs uren eraf!
Lemans24maandag 30 maart 2009 @ 09:36
quote:
Op maandag 30 maart 2009 09:25 schreef UncleSam het volgende:
Ik sta ruim 200 euro in de min
Inclusief dividend, sta ik gewoon precies op hetzelfde als vrijdag. Min transactiekosten natuurlijk.
lammegirafmaandag 30 maart 2009 @ 09:40
quote:
Op maandag 30 maart 2009 09:25 schreef UncleSam het volgende:
Ik sta ruim 200 euro in de min
ik had ruim 66% winst op mijn SS229....net eruit gedaan, leuke winst genomen. vaak hou ik te lang vast.
sitting_elflingmaandag 30 maart 2009 @ 09:45
Héhé, rustig mee naar beneden fietsen en als we daar zijn leuk boodschappen doen in de aandelen.
Oiznomaandag 30 maart 2009 @ 09:54
quote:
Op maandag 30 maart 2009 09:45 schreef sitting_elfling het volgende:
Héhé, rustig mee naar beneden fietsen en als we daar zijn leuk boodschappen doen in de aandelen.
Laat even weten als we beneden zijn
capriciamaandag 30 maart 2009 @ 09:55
quote:
Op maandag 30 maart 2009 09:40 schreef lammegiraf het volgende:

[..]

ik had ruim 66% winst op mijn SS229....net eruit gedaan, leuke winst genomen. vaak hou ik te lang vast.
Ik ook! 50% winst.
Maar heb niet teveel er in gestoken, want die sprinters gaan zo hard!
In totaal voor 60 euro gekocht, nu net met 30 euro winst verkocht.
pberendsmaandag 30 maart 2009 @ 09:56
AEX begint dieprood aan de dag
pberendsmaandag 30 maart 2009 @ 10:01
quote:
Op maandag 30 maart 2009 09:22 schreef Drugshond het volgende:
[ afbeelding ]
Stephan1237maandag 30 maart 2009 @ 10:02
quote:
Op maandag 30 maart 2009 10:01 schreef pberends het volgende:

[..]




hopelijk sluit de AEX met een winstje
pberendsmaandag 30 maart 2009 @ 10:03
http://www.rtl.nl/compone(...)erick2.avi_plain.xml
Veelo: "We hebben 2 goede maanden gehad"

ehm....
pberendsmaandag 30 maart 2009 @ 10:04
quote:
Op maandag 30 maart 2009 10:02 schreef Stephan1237 het volgende:

[..]



hopelijk sluit de AEX met een winstje
Mja, deze daling zegt me nog steeds niet veel, ik denk niet dat we direct nieuwe lows gaan maken, zeker in de VS niet.
sitting_elflingmaandag 30 maart 2009 @ 10:04
quote:
Op maandag 30 maart 2009 09:55 schreef capricia het volgende:

[..]

Ik ook! 50% winst.
Maar heb niet teveel er in gestoken, want die sprinters gaan zo hard!
In totaal voor 60 euro gekocht, nu net met 30 euro winst verkocht.
ga eens na als je dat per dag zou doen . Of helemaal ten tijde van die gigantische down fall een aantal maand geleden waarin we record achter record hadden gebroken met de AEX met grootste stijgers en dalers. Toen was het helemaal feest met de toenmalige turbo's die ik toen gebruikte. En het enige waar je toen hoefde op te letten was hoe Amerika er net voor sluitingstijd van de AEX voor stond. In 9 van de 10 gevallen zat je dan goed.
quote:
Op maandag 30 maart 2009 10:02 schreef Stephan1237 het volgende:

[..]



hopelijk sluit de AEX met een winstje
Kans is groot dat de AEX toch verder zakt, het afgelopen herstel deze maand is puur een technisch herstel na een flinke paniekerige daling daarvoor. De 1nige vraag die luidt is in dit geval gaan we onder de bodem die we laatste gezet hebben of zetten we een 'hogere' bodem.
UncleSammaandag 30 maart 2009 @ 10:06
What goes down must go up!
bleibleimaandag 30 maart 2009 @ 10:09
Zo, ben blij vorige week een hoop zooi eruit gegooid te hebben. Wel jammer dat ik AMG aangehouden heb. Heb vrijdag nog zitten denken of ik het zou houden of niet.
sitting_elflingmaandag 30 maart 2009 @ 10:14
quote:
Op maandag 30 maart 2009 10:06 schreef UncleSam het volgende:
What goes down must go up!
Mja, mensen die sinds het begin van de crisis, nu 75% in het rood staan zullen wel niet meer dezelfde mening zijn toegedaan
pberendsmaandag 30 maart 2009 @ 10:36
Geithner: meer belastinggeld nodig:-meer-belastinggeld-nodig.html

.
Maanvismaandag 30 maart 2009 @ 10:39
kaputlink!
PS: Die tekst onder dat plaatje doet suggereren dat jij een new world order conspiracy theorist bent
pberendsmaandag 30 maart 2009 @ 10:43
quote:
Op maandag 30 maart 2009 10:39 schreef Maanvis het volgende:
kaputlink!
PS: Die tekst onder dat plaatje doet suggereren dat jij een new world order conspiracy theorist bent
Nee hoor, ik vind The All Seeing Eye gewoon een mooi logo.
capriciamaandag 30 maart 2009 @ 10:52
quote:
Op maandag 30 maart 2009 10:04 schreef sitting_elfling het volgende:

[..]

ga eens na als je dat per dag zou doen . Of helemaal ten tijde van die gigantische down fall een aantal maand geleden waarin we record achter record hadden gebroken met de AEX met grootste stijgers en dalers. Toen was het helemaal feest met de toenmalige turbo's die ik toen gebruikte. En het enige waar je toen hoefde op te letten was hoe Amerika er net voor sluitingstijd van de AEX voor stond. In 9 van de 10 gevallen zat je dan goed.
[..]

Kans is groot dat de AEX toch verder zakt, het afgelopen herstel deze maand is puur een technisch herstel na een flinke paniekerige daling daarvoor. De 1nige vraag die luidt is in dit geval gaan we onder de bodem die we laatste gezet hebben of zetten we een 'hogere' bodem.
Ik ben ook wel eens flink de mist in gegaan met die sprinters...die dingen gaan zoooo hard...
Maar nu gelukkig een leuk winstje!
cyber_rebelmaandag 30 maart 2009 @ 11:32
Even een leek vraag. Maar ik meen ergens gelezen/gehoord te hebben dat het ook mogelijk is om direct in de AEX zelf aandelen te nemen. Nou vind ik ditzelf wat vreemd klinken en als ik er op Internet naar zoek kan ik het ook niet terugvinden. Als het wel klopt lijkt het mij een interessante optie om voor lange termijn geld vast te zetten met weinig risico.

Oftewel is dit lulkoek of niet? Punt is namelijk dat ik vanwege de lage beurskoersen wellicht ook wil gaan beleggen. Maar heb geen zin om een heel uitgebreide analyse te maken van welke bedrijven wel of niet gunstig zouden zijn.
#ANONIEMmaandag 30 maart 2009 @ 11:40


Rood, mijn favoriete kleur!
BlaZmaandag 30 maart 2009 @ 11:40
S&P shorts mooi in de plus vandaag.

Arcelor shorts doen het ook lekker
pberendsmaandag 30 maart 2009 @ 11:44
quote:
Op maandag 30 maart 2009 11:40 schreef Sloggi het volgende:
[ afbeelding ]

Rood, mijn favoriete kleur!
http://www.imagebam.com/image/3b748031036283
Maanvismaandag 30 maart 2009 @ 11:45
quote:
Op maandag 30 maart 2009 11:40 schreef Sloggi het volgende:
[ afbeelding ]

Rood, mijn favoriete kleur!
Dames, kan rood aub de kleur van 2010 worden?
Maanvismaandag 30 maart 2009 @ 11:47
Nog een noob vraagje . Je hoort wel eens experts op TV zeggen dat Citigroup eigenlijk al failliet is, omdat het aandeel zoveel gekelderd is.. maar bij mijn weten heeft de waarde van een aandeel toch eigenlijk niets te maken met de 'gezondheid' van een bedrijf.. dwz de waarde van het aandeel is een gevolg van de gezondheid van een bedrijf, het beïnvloedt de financiële situatie van een bedrijf toch niet noemenswaardig?
veekeendmaandag 30 maart 2009 @ 11:58
quote:
Op maandag 30 maart 2009 11:47 schreef Maanvis het volgende:
Nog een noob vraagje . Je hoort wel eens experts op TV zeggen dat Citigroup eigenlijk al failliet is, omdat het aandeel zoveel gekelderd is.. maar bij mijn weten heeft de waarde van een aandeel toch eigenlijk niets te maken met de 'gezondheid' van een bedrijf.. dwz de waarde van het aandeel is een gevolg van de gezondheid van een bedrijf, het beïnvloedt de financiële situatie van een bedrijf toch niet noemenswaardig?
Simpel gezegd: een bank staat of valt letterlijk bij het vertrouwen dat haar clientele in de instelling heeft. Dit omdat een bank vele malen meer aan verplichtingen heeft uitstaan dan zij aan kapitaal in bezit aan hoeft te houden. VB: elke euro spaargeld die jij inlegt, mogen zij onder basel II een X aantal keer uitlenen.

Een beurskoers geeft ook in hoge mate het vertrouwen in een instelling aan. Kijk maar naar wat er destijds bij Fortis ook gebeurde. Sterk dalende koersen geven aan dat er toch rook is....

Citigroup is in feite technisch failliet. Ze hebben nog zoveel op de balans staan wat nog gewaardeerd is tegen prijzen die het nu absoluut niet meer waard is. Die vele afschrijvingen die nog moeten doen, maakt dat ze feitelijk technisch failliet zijn. Dat vertaal zich dan ook in de lage beurskoers.
ediktmaandag 30 maart 2009 @ 12:03
quote:
Op maandag 30 maart 2009 11:32 schreef cyber_rebel het volgende:
Even een leek vraag. Maar ik meen ergens gelezen/gehoord te hebben dat het ook mogelijk is om direct in de AEX zelf aandelen te nemen. Nou vind ik ditzelf wat vreemd klinken en als ik er op Internet naar zoek kan ik het ook niet terugvinden. Als het wel klopt lijkt het mij een interessante optie om voor lange termijn geld vast te zetten met weinig risico.

Oftewel is dit lulkoek of niet? Punt is namelijk dat ik vanwege de lage beurskoersen wellicht ook wil gaan beleggen. Maar heb geen zin om een heel uitgebreide analyse te maken van welke bedrijven wel of niet gunstig zouden zijn.
Er is niet echt een aandeel AEX. Je hebt wel indextrackers AEX, een soort beleggingsfondsen met als onderliggende waarde alle aandelen die in de AEX staan.
Maanvismaandag 30 maart 2009 @ 12:04
thanks Veekeend. Hoe zit het eigenlijk met niet-financiële instellingen en hoe komt het dat hun aandelen ook zo gevoelig zijn voor negatief nieuws? bijv. bedrijf X kondigt aan dat winst ietsjes tegenviel, hoppkakee aandeel naar beneden.. is dat echt alleen doordat aandeelhouders zoiets hebben van "M'n dividend, wat doe je???" of zijn er nog andere onderliggende redenen?
lammegirafmaandag 30 maart 2009 @ 12:04
heeft iemand eigelijk zo'n abo op de signalen van beursfluisteraar? Zo ja, bevalt dit en zo nee, waarom niet?
PietjePuk007maandag 30 maart 2009 @ 12:07
quote:
Op maandag 30 maart 2009 12:04 schreef lammegiraf het volgende:
heeft iemand eigelijk zo'n abo op de signalen van beursfluisteraar? Zo ja, bevalt dit en zo nee, waarom niet?
Damn tof, had er nog nooit van gehoord .
Stephan1237maandag 30 maart 2009 @ 12:14
Heb er helaas geen abbo van
dramatiekmaandag 30 maart 2009 @ 12:15
quote:
Op maandag 30 maart 2009 12:04 schreef Maanvis het volgende:
thanks Veekeend. Hoe zit het eigenlijk met niet-financiële instellingen en hoe komt het dat hun aandelen ook zo gevoelig zijn voor negatief nieuws? bijv. bedrijf X kondigt aan dat winst ietsjes tegenviel, hoppkakee aandeel naar beneden.. is dat echt alleen doordat aandeelhouders zoiets hebben van "M'n dividend, wat doe je???" of zijn er nog andere onderliggende redenen?
reflexiviteit
foetremaandag 30 maart 2009 @ 12:16
al 56 euro winst op m'n klm aandelen
cyber_rebelmaandag 30 maart 2009 @ 12:23
Oke bedankt edikt, dat is precies wat ik bedoelde.

Nog een vraag: Zijn er nog duidelijke nadelen aan zo'n index-tracker verbonden? Neem aan dat de algehele winstverwachting ook lager is door het relatief lagere risico.
Oiznomaandag 30 maart 2009 @ 12:29
Heeft iemand enig idee hoe ik mee kan doen in zo'n indextracker? Ik zit bij Binck maar ik kan die indextrackers niet vinden.
Stephan1237maandag 30 maart 2009 @ 12:33
quote:
Op maandag 30 maart 2009 12:29 schreef Oizno het volgende:
Heeft iemand enig idee hoe ik mee kan doen in zo'n indextracker? Ik zit bij Binck maar ik kan die indextrackers niet vinden.
Misschien staat hij hierop ?

http://www.beursgorilla.nl/trackers.asp
hondjesmaandag 30 maart 2009 @ 12:40
lees net dat een Spaanse bank staatsteun gaat krijgen.
Weet iemand welke bank, moet er deze week geld opstorten i.v.m. koop huis.
foetremaandag 30 maart 2009 @ 12:44
quote:
Op maandag 30 maart 2009 12:29 schreef Oizno het volgende:
Heeft iemand enig idee hoe ik mee kan doen in zo'n indextracker? Ik zit bij Binck maar ik kan die indextrackers niet vinden.
ishares aex is bij alex makkelijk te vinden
Ik wil ze ook gaan kopen maar wacht nog op een mooi punt.
pberendsmaandag 30 maart 2009 @ 13:22
quote:
Op maandag 30 maart 2009 12:16 schreef foetre het volgende:
al 56 euro winst op m'n klm aandelen
Waarom kocht je geen sprinters?
veekeendmaandag 30 maart 2009 @ 13:22
quote:
Op maandag 30 maart 2009 12:04 schreef Maanvis het volgende:
thanks Veekeend. Hoe zit het eigenlijk met niet-financiële instellingen en hoe komt het dat hun aandelen ook zo gevoelig zijn voor negatief nieuws? bijv. bedrijf X kondigt aan dat winst ietsjes tegenviel, hoppkakee aandeel naar beneden.. is dat echt alleen doordat aandeelhouders zoiets hebben van "M'n dividend, wat doe je???" of zijn er nog andere onderliggende redenen?
(Onverwacht) negatief nieuws zorgt er voor dat beleggers hun verwachtingen t.a.v. de toekomst vaak aanpassen en dit zie je dan door middel van een verandering in de prijs van het aandeel. Aangezien niet alle fondsen dividend uitkeren, hoeft dat dus niet eens een reden te zijn. Marktpeceptie, macro-economische factoren, regeringsmaatregelen, juridische geschillen, (extreme) wisselkoersveranderingen, politieke (wereldwijde) instabiliteit, natuurrampen, etc..etc.. er zijn zoveel redenen te bedenken waarom een fonds ineens geraakt kan worden.. Het kan elk fonds overkomen, geen vertrouwen = beleggers stappen uit aandeel en koers zakt...
veekeendmaandag 30 maart 2009 @ 13:23
quote:
Op maandag 30 maart 2009 12:40 schreef hondjes het volgende:
lees net dat een Spaanse bank staatsteun gaat krijgen.
Weet iemand welke bank, moet er deze week geld opstorten i.v.m. koop huis.
Caja Castilla-La Mancha

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=aoXaXXtEsEhQ&refer=home
foetremaandag 30 maart 2009 @ 13:24
quote:
Op maandag 30 maart 2009 13:22 schreef pberends het volgende:

[..]

Waarom kocht je geen sprinters?
Ik ben van de lange termijn
pberendsmaandag 30 maart 2009 @ 13:38
quote:
Op maandag 30 maart 2009 13:24 schreef foetre het volgende:

[..]

Ik ben van de lange termijn
.

Als je van de lange termijn bent moet je nu echt nog niet in aandelen zitten.
foetremaandag 30 maart 2009 @ 13:40
quote:
Op maandag 30 maart 2009 13:38 schreef pberends het volgende:

[..]

.

Als je van de lange termijn bent moet je nu echt nog niet in aandelen zitten.
Ach ik vindt het leuk om alvast wat aandelen te hebben.
Nu wachten totdat ing, aegon, arcelor mittal en ishares aex op een mooi punt staan .
En ja ik hou van risico
bleibleimaandag 30 maart 2009 @ 13:42
Wat is een mooi punt?
hondjesmaandag 30 maart 2009 @ 13:46
quote:
Bedankt, onbegrijpelijk dat die Spaanse banken er ,,zogenaamd ..goed voor stonden.
Ben bang dat als er een een gaat ,de rest vanzelf volgt.
foetremaandag 30 maart 2009 @ 13:48
quote:
Op maandag 30 maart 2009 13:42 schreef bleiblei het volgende:
Wat is een mooi punt?
Zo laag mogelijk
pberendsmaandag 30 maart 2009 @ 13:48
quote:
Europese beurzen: bankenvrees maakt comeback
30-03-2009 13:02:58

Brussel (tijd) - De Europese aandelenmarkten zijn de week bar slecht begonnen. Beleggers die er van overtuigd raakten dat de beurzen stilaan de bodem hadden bereikt, worden nu weer met beide voeten op de grond gezet. De bankwaarden krijgen rake klappen nadat de Amerikaanse minister van Financiën Timothy Geithner had gewaarschuwd dat een aantal banken in de VS nog nood heeft bijkomende overheidshulp en na berichten over nieuwe waardeverminderingen bij het Zwitsere UBS. Daarbovenop komt nog eens de groeiende angst voor een faillissement van de Amerikaanse autoreuzen General Motors en Chrysler.

De DJ Eurostoxx50, die sinds begin maart al met ruim 8 procent was gestegen, moet nu 3,5 procent prijsgeven op 2.045,58 punten. Londen verliest 2,2 procent, Parijs gaat 2,6 procent lager en Frankfurt krijgt een tik van 3,3 procent.

Beleggers die hoopten dat de banken nu wel het ergste achter de rug hadden, kregen het afgelopen weekend een pak geluiden te horen die het tegenovergestelde doen vermoeden. Niet alleen waarschuwde de Amerikaanse minister van Financiën Timothy Geithner er gisteren voor dat een aantal banken in de VS substantiële hulp kan gebruiken. In Europa was dan weer te horen dat er mogelijk nieuwe waardeverminderingen op til zijn bij de Zwitserse bankenreus UBS (-6,3% tot 10,65 Zwitserse frank) en moest in Spanje voor het eerst in 16 jaar een spaarbank worden gered door de overheid.

De zorgen over de banksector zijn dus weer helemaal terug, en dat mist zijn effect op de aandelenkoersen niet. In Parijs noteert BNP Paribas 7,4 procent lager tot 29,85 euro, terwijl land- en sectorgenoot Société Générale een verlies lijdt van 5,1 procent op 28,60 euro. In Amsterdam moet ING 10,7 procent prijsgeven op 4,11 euro.

Barclays lijdt in Londen een verlies van 7,4 procent op 161 pence. De Britse bankgroep was vorige vrijdag nog fors in waarde gestegen nadat zogenaamde stresstests hadden uitgewezen dat Barclays geen nood had aan overheidssteun nodig had. Maar die euforie bleek van korte duur. Maandag verlaagden analisten van Société Générale immers hun advies voor Barclays omdat ze van mening zijn dat de bank 15 tot 20 miljard pond aan 'tastbaar eigen vermogen' nodig heeft.

De uitzondering is momenteel Hypo Real Estate, dat op de beurs van Frankfurt 27,3 procent hoger schiet tot 1,40 euro nadat de Duitse overheid een belang van 8,7 procent in de groep had genomen, wat beschouwd wordt als een eerste stap richting nationalisatie. Hyp Real Estate was de afgelopen maanden zwaar in de problemen geraakt door zijn Ierse dochter Depfa. Depfa is actief als financier van openbare besturen en wordt daardoor als een sectorgenoot van het Belgisch-Franse Dexia gezien.

Ook de autowaarden verliezen maandag flink wat terrein, na berichten dat de Amerikaanse regering de herstructureringsplannen van GM en Chrysler onvoldoende acht. De regering-Obama eiste verder dat GM-topman Rick Wagoner opstapt en bepaalde ook dat Chrysler pas 6 miljard dollar aan overheidssteun krijgt als het een partnerschap met Fiat afsluit. Fiat verliest 6,7 procent op 4,92 euro. Het is maandag trouwens niet alleen bijltjesdag in de Amerikaanse autosector. Ook het Franse PSA Peugeot Citroen ziet zijn gedelegeerd bestuurder Christian Streiff opstappen. Het aandeel verliest 7,3 procent op 14,22 euro. Land- en sectorgenoot Renault lijdt een verlies van 8,6 procent op 15,46 euro.
Ze weten ook niet wat ze willen he.
pberendsmaandag 30 maart 2009 @ 13:50
quote:
Op maandag 30 maart 2009 13:40 schreef foetre het volgende:

[..]

Ach ik vindt het leuk om alvast wat aandelen te hebben.
Nu wachten totdat ing, aegon, arcelor mittal en ishares aex op een mooi punt staan .
En ja ik hou van risico
.

ING gaat naar de 2 euro, dat is wat Bos er ongeveer voor gaat geven, en Aegon onder de 1 euro, ze zullen nog veel kapitaallijntjes van de overheid nodig gaan hebben.

Arcelor kan naar de 5 tot 10 euro op termijn, de AEX naar de 100.

Instappen moet je pas doen bij een S&P tussen de 200 en 600 punten (even heel ruim genomen).
BlaZmaandag 30 maart 2009 @ 13:59
quote:
Op maandag 30 maart 2009 13:50 schreef pberends het volgende:

[..]


Instappen moet je pas doen bij een S&P tussen de 200 en 600 punten (even heel ruim genomen).
Dat is wel erg ruim genomen
Rapaillemaandag 30 maart 2009 @ 14:02
Erg irritant: heb ik vrijdag wat turbo's Airfrance KLM gekocht, wil ik vandaag weer verkopen (want is gestegen ) , is er gewoon bijna geen handel in

[ Bericht 6% gewijzigd door Rapaille op 30-03-2009 14:08:23 ]
Rapaillemaandag 30 maart 2009 @ 14:04
quote:
Op maandag 30 maart 2009 13:50 schreef pberends het volgende:

[..]


Arcelor kan naar de 5 tot 10 euro op termijn, de AEX naar de 100.
Als Arcelor onder de 10 komt, stap ik zeker in.
digitaLLmaandag 30 maart 2009 @ 14:04
quote:
Op maandag 30 maart 2009 12:16 schreef foetre het volgende:
al 56 euro winst op m'n klm aandelen
Nee, het is pas winst als je die centen in je zak hebt. Een beginnersfout die vaak gemaakt wordt, papieren winst is geen echte winst. De kredietcrisis/huizenmarktcrisis zelf is hier een gevolg van.
bleibleimaandag 30 maart 2009 @ 14:08
quote:
Op maandag 30 maart 2009 14:04 schreef digitaLL het volgende:

[..]

Nee, het is pas winst als je die centen in je zak hebt. Een beginnersfout die vaak gemaakt wordt, papieren winst is geen echte winst. De kredietcrisis/huizenmarktcrisis zelf is hier een gevolg van.
Mwah, ik reken ook vrij scheef.
Ik tel alleen opbrengsten van verkoop. Ik pak alleen weer wel vrijwel nooit een verlies op aandelen waardoor ik nu dik plus. Maar stond (vanmorgen ) wel 1700 in de min op alles wat nog in aandelen zit .

En dat is dan weer de andere kant op krom rekenen.
foetremaandag 30 maart 2009 @ 14:09
Ik heb ook net 1 aandeel van heineken en 3 van kpn van alex gekregen omdat ik een rekening heb geopent.
Noshibamaandag 30 maart 2009 @ 14:29
Wat gaat aegon de komende tijd doen? En wat gaaN de vastgoedfondsen doen?
Mortaxxmaandag 30 maart 2009 @ 14:42
quote:
Op maandag 30 maart 2009 14:09 schreef foetre het volgende:
Ik heb ook net 1 aandeel van heineken en 3 van kpn van alex gekregen omdat ik een rekening heb geopent.
dat is ook echt een waardeloze actie van Alex. Kunnen ze beter gewoon 75 euro aan transactiekosten geven
foetremaandag 30 maart 2009 @ 14:44
quote:
Op maandag 30 maart 2009 14:42 schreef Mortaxx het volgende:

[..]

dat is ook echt een waardeloze actie van Alex. Kunnen ze beter gewoon 75 euro aan transactiekosten geven
Ik heb het maar gekregen
pberendsmaandag 30 maart 2009 @ 14:44
quote:
Op maandag 30 maart 2009 13:59 schreef BlaZ het volgende:

[..]

Dat is wel erg ruim genomen
Ik ben geen profeet zoals Rob Koenders dat wel is.
pberendsmaandag 30 maart 2009 @ 14:51
http://www.bnr.nl/static/jspx/play.jspx?url=http://streaming.bnr.nl/csStreamingAudio/columns/y2009/m03/d30/kort_20090330.mp3&title=Kees+de+Kort

"Ik denk dat beleggers voor het eerst in 2 weken weer eens de krant gelezen hebben" .
veekeendmaandag 30 maart 2009 @ 15:01
quote:
Op maandag 30 maart 2009 13:46 schreef hondjes het volgende:

[..]

Bedankt, onbegrijpelijk dat die Spaanse banken er ,,zogenaamd ..goed voor stonden.
Ben bang dat als er een een gaat ,de rest vanzelf volgt.
Die teneur lees je ook door de regels heen bij het artikel. En niet geheel onverwacht zou ik zeggen, als je ziet hoe de Spaanse economie er voor staat, en de huizenmarkt e.d.
pberendsmaandag 30 maart 2009 @ 15:02
http://www.rtl.nl/compone(...)rsteeg.avi_plain.xml

"Zei je dat ook niet toen de AEX op 400 stond?"

.
pberendsmaandag 30 maart 2009 @ 15:02
quote:
Op maandag 30 maart 2009 15:01 schreef veekeend het volgende:

[..]

Die teneur lees je ook door de regels heen bij het artikel. En niet geheel onverwacht zou ik zeggen, als je ziet hoe de Spaanse economie er voor staat, en de huizenmarkt e.d.
Spanje heeft vooral een dramatisch handelstekort, vergelijkbaar met die van de VS.
BlaZmaandag 30 maart 2009 @ 15:11
quote:
Op maandag 30 maart 2009 14:09 schreef foetre het volgende:
Ik heb ook net 1 aandeel van heineken en 3 van kpn van alex gekregen omdat ik een rekening heb geopent.
Ik heb er nu 9 van KPN en 3 van Heineken.

Oiznomaandag 30 maart 2009 @ 15:11
Hoe kom je via de binckbank normaal bij de iShares? Wanneer ik iShares AEX zoek kom ik er wel maar ik vraag me af waar deze normaal te vinden zijn in dat Binck systeem.

En de waarde is nu 21 nog wat. Waarop is deze waarde gebaseerd? Is dat het gemiddelde van alle aandelen op de AEX?
M.Melandrimaandag 30 maart 2009 @ 15:13
nou nou, hopelijk gebeurt er wat na half 4
pberendsmaandag 30 maart 2009 @ 15:16
quote:
Op maandag 30 maart 2009 15:11 schreef BlaZ het volgende:

[..]

Ik heb er nu 9 van KPN en 3 van Heineken.


Wat handig, zeker als je het verkoopt ivm de transactiekosten .
pberendsmaandag 30 maart 2009 @ 15:17
quote:
VS VANDAAG: Wall Street opent lager
30-03-2009 15:04:00

AMSTERDAM (Dow Jones)--Wall Street zal maandag naar verwachting lager openen, nadat het Witte Huis heeft gezegd dat een faillissement tot de mogelijkheden behoort voor autofabrikanten General Motors en Chrysler. Ook de hoop op een nieuwe ronde van globale stimuleringspaketten lijkt verdwenen.

De futures van de Amerikaanse beurzen geven een half uur voor opening aan dat de Dow Jones Industrial Average (DJIA) en de Nasdaq een lagere opening tegemoet gaan.

De S&P 500 futures staan 18,90 punten lager op 797,20. Afgezet tegen de fair value, zal de DJIA omgerekend 142,62 punten lager openen.

De Nasdaq 100 futures staan 21,50 punten lager op 1234,50. Afgezet tegen de fair value zal de Nasdaq 16,41 punten lager openen ten opzichte van het slot van vrijdag.

De zorgen over de toekomst van autobouwers General Motors (GM) en Chrysler nemen toe. Het Witte Huis zei dat een gestructureerd plan voor faillissement voor de twee automakers "de beste mogelijkheid voor succes zou kunnen zijn." Het Witte Huis verwierp de reddingsplannen die de autofabrikanten presenteerden als voorwaarde om overheidssteun te ontvangen.

Daarnaast werd bekend dat GM Chief Executive Officer (CEO) Rick Wagoner is gedwongen tot ontslag door de Amerikaanse overheid. Zijn opvolger is Fritz Henderson, president en chief operating officer van GM. Het lijkt erop dat de CEO van Chrysler, Bob Nardelli, de dans ontspringt.

De opvolger van Wagoner kreeg niet bepaald een warm onthaal. "Als het GM wordt gegund om te overleven dan heeft het bedrijf iemand nodig die een frisse blik heeft, iemand die niet betrokken is geweest bij drie decades van falend management en strategie" zegt Howard Wheeldon, senior strateeg bij BGC Partners in Londen.

Naar verluidt zal president Barack Obama maandag de verdere herstructureringsplannen voor de Amerikaanse autosector bekendmaken.

GM gaat in de elektronische handel voorbeurs hard onderuit.

Verder lijkt in aanloop naar de G20 top later deze week in Londen dat er indicaties zijn dat er voorlopig geen nieuwe ronde van gecoordineerde fiscale stimuleringspaketten komt. Wel lijkt het erop dat er overeenstemming is om het Internationaal Monetair Fonds meer financiele middelen te geven. Ook zullen opkomende markten extra worden ondersteund al moeten er nog besluiten over worden genomen.

"Wij verwachten dat markten teleurgesteld zullen zijn bij een gebrek aan een gecoordineerd optreden om met fiscale maatregelen de economie te stimuleren. De Verenigde Staten en Europa kijken verschillend aan tegen wat de juiste fiscale maatregelen zijn om de crisis te lijf te gaan", zegt een analist van Brown Brothers Harriman.

Met het oog op het naderende einde van het eerste kwartaal maken beleggers zich zorgen over de resultaten. "Het is waarschijnlijk te veel gevraagd om de markten de komende drie weken weer een sprong voorwaarts te zien maken. Er liggen grote uitdagingen in het verschiet en nu is de tijd om even een hap lucht te nemen", zegt Hugh Johnson, voorzitter van Johnson Illington Advisors.

De macro-economische agenda voor maandag bevat geen relevante cijfers.

Wall Street is vrijdag lager gesloten, vanwege winstnemingen na de grote stijgingen eerder in de week. Het was de derde opeenvolgende week dat de beurzen terrein wisten te winnen.
Lemans24maandag 30 maart 2009 @ 15:21
Nu heb ik nog steeds een vraag over dividend:

ik zie net dat in mijn portefeuille (bij Binck) al een bedrag bij 'div. Philips Electronics NV (Kon.)' staat.
Echter, het dividend zou toch pas op 01-04-2009 worden vastgesteld en op 07-04-2009 worden uitbetaald?
Wordt dit bedrag dan weer aangepast?
pberendsmaandag 30 maart 2009 @ 15:22
vandaag ging Philips toch ex-dividend?
Gremenmaandag 30 maart 2009 @ 15:24
quote:
Op maandag 30 maart 2009 15:11 schreef Oizno het volgende:
Hoe kom je via de binckbank normaal bij de iShares? Wanneer ik iShares AEX zoek kom ik er wel maar ik vraag me af waar deze normaal te vinden zijn in dat Binck systeem.

En de waarde is nu 21 nog wat. Waarop is deze waarde gebaseerd? Is dat het gemiddelde van alle aandelen op de AEX?
Koersen -> Euronext Amsterdam -> Trackers?
Lemans24maandag 30 maart 2009 @ 15:28
quote:
Op maandag 30 maart 2009 15:22 schreef pberends het volgende:
vandaag ging Philips toch ex-dividend?
Ja, en daarom heeft iedereen die vrijdag aandelen Philips bezat, recht op dividend. Alleen, het stond op zaterdag al op m'n Binck-rekening. Nu vraag ik me af of dat definitief is of een soort 'placeholder' en dus zomaar aanstaande woensdag naar 0 aangepast zou kunnen worden.
Mendeljevmaandag 30 maart 2009 @ 15:43
quote:
De S&P500 index is in deze maand al met 21% opgelopen, dit is de sterkste stijging sinds 1938 en wat dat betreft lijkt maart af te stevenen op de beste beursmaand sinds 1991. Bankaandelen trekken het meeste aan, zij het welliswaar vaak vanaf belabberde niveaus.

Economen verwachten overigens dat winstdalingen van bedrijven nog lange tijd kunnen aanhouden in een nog altijd zwak macro economisch klimaat. Desondanks adviseren wij het portefeuillerisico iets te gaan vergroten.

Binnen onze beleggingsstrategie voegen wij iets meer obligatierisico toe en gaan we onze sterke onderweging in aandelen halveren. Wel blijven wij onderwogen in aandelen.

Eerder al hebben wij het renterisico in onze obligatieportefeuille verlaagd (duration). Nu adviseren wij om iets meer risico te gaan nemen op het gebied van bedrijfsobligaties. Ook zullen wij ons advies in inflatieprotectie verkleinen. Koersen van inflatieprotectie instrumenten zijn de afgelopen maanden sterk opgelopen en wij adviseren hierin nu deels winst te nemen. Dit besluit is mede ingegeven op onze verwachting dat inflatie op de korte termijn geen issue is. Wij blijven echter wel adviseren om 10% van de portefeuille te reserveren voor inflatieprotectie, waarbij wij de voorkeur geven aan middellang tot langlopend papier.

De halvering van de onderweging van aandelen mag gezien worden als een signaal dat de vooruitzichten voor aandelen wat minder zwartgallig worden. Als gevolg van de sterk gedaalde aandelenkoersen en verkopen uit de portefeuille is voor veel beleggers het aandelenbelang in de portefeuille sterk teruggelopen. Wij achten de tijd rijp om daar nu iets aan te gaan doen. Wij adviseren te focussen op kwalitatief robuuste ondernemingen met een sterke cashflow en dito balans. Onze focus ligt daarbij op aandelen uit de sectoren IT en farmacie. Ook ondernemingen uit onze thema's "Cash is King" en "The no-nonsense consumer" kunnen waardevolle invullingen zijn in uw portefeuille.

ABN Amro Beurstrends.
Instappen in safe-heavens jongens!
Maanvismaandag 30 maart 2009 @ 15:50
En hij tikt weer 213 aan!
BlaZmaandag 30 maart 2009 @ 15:52
quote:
Op maandag 30 maart 2009 15:16 schreef pberends het volgende:

[..]

Wat handig, zeker als je het verkoopt ivm de transactiekosten .
Inderdaad nja gratis is gratis.
pberendsmaandag 30 maart 2009 @ 15:56
quote:
Op maandag 30 maart 2009 15:52 schreef BlaZ het volgende:

[..]

Inderdaad nja gratis is gratis.
Ze proberen klanten te leren met hele kleine transacties te handelen .
BlaZmaandag 30 maart 2009 @ 16:05
quote:
Op maandag 30 maart 2009 15:56 schreef pberends het volgende:

[..]

Ze proberen klanten te leren met hele kleine transacties te handelen .
Kleine transacties zijn wel leuk, maar dan alleen met sprinters anders zit je meteen met transactiekosten.
pberendsmaandag 30 maart 2009 @ 16:09
quote:
Op maandag 30 maart 2009 16:05 schreef BlaZ het volgende:

[..]

Kleine transacties zijn wel leuk, maar dan alleen met sprinters anders zit je meteen met transactiekosten.
Vandaar mijn opmerking, dan verdienen de brokers er goudgeld aan.
#ANONIEMmaandag 30 maart 2009 @ 16:11
Foto van de beursvleur op Wall Street:

M.Melandrimaandag 30 maart 2009 @ 16:13
Gm -24%
#ANONIEMmaandag 30 maart 2009 @ 16:15
Ik heb 'm op 26,2 staan .
M.Melandrimaandag 30 maart 2009 @ 16:17
quote:
Op maandag 30 maart 2009 16:15 schreef Sloggi het volgende:
Ik heb 'm op 26,2 staan .
waar? binck daytrader geeft -24,5 aan
Lemans24maandag 30 maart 2009 @ 16:18
Kunnen we de minder frisse foto's gewoon in een ander forum plaatsen?
lammegirafmaandag 30 maart 2009 @ 16:18
weinig actie op het moment....

kijk om een uurtje of 5 wel even hoe de vlag erbij hangt. Aangezien het vandaag zo vlak is heb ik de neiging te zeggen dat we morgen enig herstel gaan zien maar de dag is natuurlijk nog niet om.
Lemans24maandag 30 maart 2009 @ 16:20
Pberends, wat ben jij van plan met je S&P 500 shorts te doen? Aanhouden tot sint juttemis (wat trouwens 17 augustus is...) of sta je op het punt ze te verkopen?
pberendsmaandag 30 maart 2009 @ 16:22
Oeps -4% .
Rijk_zonder_werkenmaandag 30 maart 2009 @ 16:24
quote:
Op maandag 30 maart 2009 16:18 schreef lammegiraf het volgende:
weinig actie op het moment....

kijk om een uurtje of 5 wel even hoe de vlag erbij hangt. Aangezien het vandaag zo vlak is heb ik de neiging te zeggen dat we morgen enig herstel gaan zien maar de dag is natuurlijk nog niet om.
Ik denk eerder dat het morgen nog verder wegzakt...
pberendsmaandag 30 maart 2009 @ 16:24
quote:
Op maandag 30 maart 2009 16:20 schreef Lemans24 het volgende:
Pberends, wat ben jij van plan met je S&P 500 shorts te doen? Aanhouden tot sint juttemis (wat trouwens 17 augustus is...) of sta je op het punt ze te verkopen?
Ik ga ze tussentijds verkopen op in de 740-780 zone. Maar het ligt er gewoon aan hoe de markt ontwikkeld.

Als er de komende weken een hogere bodem wordt gelegd, kunnen de indexen even enorm opveren.
lammegirafmaandag 30 maart 2009 @ 16:32
quote:
Op maandag 30 maart 2009 16:24 schreef Rijk_zonder_werken het volgende:

[..]

Ik denk eerder dat het morgen nog verder wegzakt...
zou zomaar kunnen....

feitelijk zie ik ook geen aanwijzingen voor een stijging...maar die zag ik de afgelopen weken ook niet. De daling van vandaag is naar mijn gevoel wel een beetje te gortig.
ik heb vandaag mijn shorts geweldig van de hand kunnen doen...zie geen aanleiding deze zelfde shorts weer terug te kopen.
ItaloDancermaandag 30 maart 2009 @ 16:35
Lekker dagje!
lammegirafmaandag 30 maart 2009 @ 16:35
't gaat nu toch wel erg hard zeg
Lemans24maandag 30 maart 2009 @ 16:37
quote:
Op maandag 30 maart 2009 16:24 schreef pberends het volgende:

[..]

Ik ga ze tussentijds verkopen op in de 740-780 zone. Maar het ligt er gewoon aan hoe de markt ontwikkeld.

Als er de komende weken een hogere bodem wordt gelegd, kunnen de indexen even enorm opveren.
Zelf wil ik ze vooral nog niet verkopen, omdat ze een mooi tegenwicht voor m'n aandelen in het rood vormen...
Philips nog steeds 10% in de min, maar met de shorts op +10%, is het nog best te overzien.
Dirk-Kuijtmaandag 30 maart 2009 @ 16:38
Zo vandaag even bijna 14% van mijn portefeuille verloren.
M.Melandrimaandag 30 maart 2009 @ 16:39
quote:
Op maandag 30 maart 2009 16:38 schreef Dirk-Kuijt het volgende:
Zo vandaag even bijna 14% van mijn portefeuille verloren.
ING! ben benieuwd of we richting eind v/d week toch weer opveren...
lammegirafmaandag 30 maart 2009 @ 16:40
quote:
Op maandag 30 maart 2009 16:37 schreef Lemans24 het volgende:

[..]

Zelf wil ik ze vooral nog niet verkopen, omdat ze een mooi tegenwicht voor m'n aandelen in het rood vormen...
Philips nog steeds 10% in de min, maar met de shorts op +10%, is het nog best te overzien.
sja...als je inzet op zowel rood als groen zijn de risico's natuurlijk beperkter. Vind je dit niet een beetje wedden op 2 paarden waar er natuurlijk maar eentje kan winnen.
Of zit je qua aandelen echt op lange termijn en probeer je met sprintertjes zo af en toe in te springen in de gekte van de dag?
#ANONIEMmaandag 30 maart 2009 @ 16:43
quote:
Op maandag 30 maart 2009 16:17 schreef M.Melandri het volgende:

[..]

waar? binck daytrader geeft -24,5 aan
FD.nl
UncleSammaandag 30 maart 2009 @ 16:43
De Beursvloer #70: AEX fors lager; -3,5%

-3,75% zelfs
UncleSammaandag 30 maart 2009 @ 16:45
MT wordt wel erg aantrekkelijk nu..
Roel_Jewelmaandag 30 maart 2009 @ 16:45
http://www.google.com/finance?q=NYSE:GM
GM