Er is niet echt een aandeel AEX. Je hebt wel indextrackers AEX, een soort beleggingsfondsen met als onderliggende waarde alle aandelen die in de AEX staan.quote:Op maandag 30 maart 2009 11:32 schreef cyber_rebel het volgende:
Even een leek vraag. Maar ik meen ergens gelezen/gehoord te hebben dat het ook mogelijk is om direct in de AEX zelf aandelen te nemen. Nou vind ik ditzelf wat vreemd klinken en als ik er op Internet naar zoek kan ik het ook niet terugvinden. Als het wel klopt lijkt het mij een interessante optie om voor lange termijn geld vast te zetten met weinig risico.
Oftewel is dit lulkoek of niet? Punt is namelijk dat ik vanwege de lage beurskoersen wellicht ook wil gaan beleggen. Maar heb geen zin om een heel uitgebreide analyse te maken van welke bedrijven wel of niet gunstig zouden zijn.
Damn tof, had er nog nooit van gehoordquote:Op maandag 30 maart 2009 12:04 schreef lammegiraf het volgende:
heeft iemand eigelijk zo'n abo op de signalen van beursfluisteraar? Zo ja, bevalt dit en zo nee, waarom niet?
reflexiviteitquote:Op maandag 30 maart 2009 12:04 schreef Maanvis het volgende:
thanks Veekeend. Hoe zit het eigenlijk met niet-financiële instellingen en hoe komt het dat hun aandelen ook zo gevoelig zijn voor negatief nieuws? bijv. bedrijf X kondigt aan dat winst ietsjes tegenviel, hoppkakee aandeel naar beneden.. is dat echt alleen doordat aandeelhouders zoiets hebben van "M'n dividend, wat doe je???" of zijn er nog andere onderliggende redenen?
Misschien staat hij hierop ?quote:Op maandag 30 maart 2009 12:29 schreef Oizno het volgende:
Heeft iemand enig idee hoe ik mee kan doen in zo'n indextracker? Ik zit bij Binck maar ik kan die indextrackers niet vinden.
ishares aex is bij alex makkelijk te vindenquote:Op maandag 30 maart 2009 12:29 schreef Oizno het volgende:
Heeft iemand enig idee hoe ik mee kan doen in zo'n indextracker? Ik zit bij Binck maar ik kan die indextrackers niet vinden.
Waarom kocht je geen sprinters?quote:
(Onverwacht) negatief nieuws zorgt er voor dat beleggers hun verwachtingen t.a.v. de toekomst vaak aanpassen en dit zie je dan door middel van een verandering in de prijs van het aandeel. Aangezien niet alle fondsen dividend uitkeren, hoeft dat dus niet eens een reden te zijn. Marktpeceptie, macro-economische factoren, regeringsmaatregelen, juridische geschillen, (extreme) wisselkoersveranderingen, politieke (wereldwijde) instabiliteit, natuurrampen, etc..etc.. er zijn zoveel redenen te bedenken waarom een fonds ineens geraakt kan worden.. Het kan elk fonds overkomen, geen vertrouwen = beleggers stappen uit aandeel en koers zakt...quote:Op maandag 30 maart 2009 12:04 schreef Maanvis het volgende:
thanks Veekeend. Hoe zit het eigenlijk met niet-financiële instellingen en hoe komt het dat hun aandelen ook zo gevoelig zijn voor negatief nieuws? bijv. bedrijf X kondigt aan dat winst ietsjes tegenviel, hoppkakee aandeel naar beneden.. is dat echt alleen doordat aandeelhouders zoiets hebben van "M'n dividend, wat doe je???" of zijn er nog andere onderliggende redenen?
Caja Castilla-La Manchaquote:Op maandag 30 maart 2009 12:40 schreef hondjes het volgende:
lees net dat een Spaanse bank staatsteun gaat krijgen.
Weet iemand welke bank, moet er deze week geld opstorten i.v.m. koop huis.
quote:
Ach ik vindt het leuk om alvast wat aandelen te hebben.quote:Op maandag 30 maart 2009 13:38 schreef pberends het volgende:
[..].
Als je van de lange termijn bent moet je nu echt nog niet in aandelen zitten.
Bedankt, onbegrijpelijk dat die Spaanse banken er ,,zogenaamd ..goed voor stonden.quote:Op maandag 30 maart 2009 13:23 schreef veekeend het volgende:
[..]
Caja Castilla-La Mancha
http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=aoXaXXtEsEhQ&refer=home
Ze weten ook niet wat ze willen he.quote:Europese beurzen: bankenvrees maakt comeback
30-03-2009 13:02:58
Brussel (tijd) - De Europese aandelenmarkten zijn de week bar slecht begonnen. Beleggers die er van overtuigd raakten dat de beurzen stilaan de bodem hadden bereikt, worden nu weer met beide voeten op de grond gezet. De bankwaarden krijgen rake klappen nadat de Amerikaanse minister van Financiën Timothy Geithner had gewaarschuwd dat een aantal banken in de VS nog nood heeft bijkomende overheidshulp en na berichten over nieuwe waardeverminderingen bij het Zwitsere UBS. Daarbovenop komt nog eens de groeiende angst voor een faillissement van de Amerikaanse autoreuzen General Motors en Chrysler.
De DJ Eurostoxx50, die sinds begin maart al met ruim 8 procent was gestegen, moet nu 3,5 procent prijsgeven op 2.045,58 punten. Londen verliest 2,2 procent, Parijs gaat 2,6 procent lager en Frankfurt krijgt een tik van 3,3 procent.
Beleggers die hoopten dat de banken nu wel het ergste achter de rug hadden, kregen het afgelopen weekend een pak geluiden te horen die het tegenovergestelde doen vermoeden. Niet alleen waarschuwde de Amerikaanse minister van Financiën Timothy Geithner er gisteren voor dat een aantal banken in de VS substantiële hulp kan gebruiken. In Europa was dan weer te horen dat er mogelijk nieuwe waardeverminderingen op til zijn bij de Zwitserse bankenreus UBS (-6,3% tot 10,65 Zwitserse frank) en moest in Spanje voor het eerst in 16 jaar een spaarbank worden gered door de overheid.
De zorgen over de banksector zijn dus weer helemaal terug, en dat mist zijn effect op de aandelenkoersen niet. In Parijs noteert BNP Paribas 7,4 procent lager tot 29,85 euro, terwijl land- en sectorgenoot Société Générale een verlies lijdt van 5,1 procent op 28,60 euro. In Amsterdam moet ING 10,7 procent prijsgeven op 4,11 euro.
Barclays lijdt in Londen een verlies van 7,4 procent op 161 pence. De Britse bankgroep was vorige vrijdag nog fors in waarde gestegen nadat zogenaamde stresstests hadden uitgewezen dat Barclays geen nood had aan overheidssteun nodig had. Maar die euforie bleek van korte duur. Maandag verlaagden analisten van Société Générale immers hun advies voor Barclays omdat ze van mening zijn dat de bank 15 tot 20 miljard pond aan 'tastbaar eigen vermogen' nodig heeft.
De uitzondering is momenteel Hypo Real Estate, dat op de beurs van Frankfurt 27,3 procent hoger schiet tot 1,40 euro nadat de Duitse overheid een belang van 8,7 procent in de groep had genomen, wat beschouwd wordt als een eerste stap richting nationalisatie. Hyp Real Estate was de afgelopen maanden zwaar in de problemen geraakt door zijn Ierse dochter Depfa. Depfa is actief als financier van openbare besturen en wordt daardoor als een sectorgenoot van het Belgisch-Franse Dexia gezien.
Ook de autowaarden verliezen maandag flink wat terrein, na berichten dat de Amerikaanse regering de herstructureringsplannen van GM en Chrysler onvoldoende acht. De regering-Obama eiste verder dat GM-topman Rick Wagoner opstapt en bepaalde ook dat Chrysler pas 6 miljard dollar aan overheidssteun krijgt als het een partnerschap met Fiat afsluit. Fiat verliest 6,7 procent op 4,92 euro. Het is maandag trouwens niet alleen bijltjesdag in de Amerikaanse autosector. Ook het Franse PSA Peugeot Citroen ziet zijn gedelegeerd bestuurder Christian Streiff opstappen. Het aandeel verliest 7,3 procent op 14,22 euro. Land- en sectorgenoot Renault lijdt een verlies van 8,6 procent op 15,46 euro.
quote:Op maandag 30 maart 2009 13:40 schreef foetre het volgende:
[..]
Ach ik vindt het leuk om alvast wat aandelen te hebben.
Nu wachten totdat ing, aegon, arcelor mittal en ishares aex op een mooi punt staan .
En ja ik hou van risico
Dat is wel erg ruim genomenquote:Op maandag 30 maart 2009 13:50 schreef pberends het volgende:
[..]
Instappen moet je pas doen bij een S&P tussen de 200 en 600 punten (even heel ruim genomen).
Als Arcelor onder de 10 komt, stap ik zeker in.quote:Op maandag 30 maart 2009 13:50 schreef pberends het volgende:
[..]
Arcelor kan naar de 5 tot 10 euro op termijn, de AEX naar de 100.
Nee, het is pas winst als je die centen in je zak hebt. Een beginnersfout die vaak gemaakt wordt, papieren winst is geen echte winst. De kredietcrisis/huizenmarktcrisis zelf is hier een gevolg van.quote:
Mwah, ik reken ook vrij scheef.quote:Op maandag 30 maart 2009 14:04 schreef digitaLL het volgende:
[..]
Nee, het is pas winst als je die centen in je zak hebt. Een beginnersfout die vaak gemaakt wordt, papieren winst is geen echte winst. De kredietcrisis/huizenmarktcrisis zelf is hier een gevolg van.
dat is ook echt een waardeloze actie van Alex. Kunnen ze beter gewoon 75 euro aan transactiekosten gevenquote:Op maandag 30 maart 2009 14:09 schreef foetre het volgende:
Ik heb ook net 1 aandeel van heineken en 3 van kpn van alex gekregen omdat ik een rekening heb geopent.
quote:Op maandag 30 maart 2009 14:42 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
dat is ook echt een waardeloze actie van Alex. Kunnen ze beter gewoon 75 euro aan transactiekosten geven
Ik ben geen profeet zoals Rob Koenders dat wel is.quote:
Die teneur lees je ook door de regels heen bij het artikel. En niet geheel onverwacht zou ik zeggen, als je ziet hoe de Spaanse economie er voor staat, en de huizenmarkt e.d.quote:Op maandag 30 maart 2009 13:46 schreef hondjes het volgende:
[..]
Bedankt, onbegrijpelijk dat die Spaanse banken er ,,zogenaamd ..goed voor stonden.
Ben bang dat als er een een gaat ,de rest vanzelf volgt.
Spanje heeft vooral een dramatisch handelstekort, vergelijkbaar met die van de VS.quote:Op maandag 30 maart 2009 15:01 schreef veekeend het volgende:
[..]
Die teneur lees je ook door de regels heen bij het artikel. En niet geheel onverwacht zou ik zeggen, als je ziet hoe de Spaanse economie er voor staat, en de huizenmarkt e.d.
Ik heb er nu 9 van KPN en 3 van Heineken.quote:Op maandag 30 maart 2009 14:09 schreef foetre het volgende:
Ik heb ook net 1 aandeel van heineken en 3 van kpn van alex gekregen omdat ik een rekening heb geopent.
Wat handig, zeker als je het verkoopt ivm de transactiekostenquote:Op maandag 30 maart 2009 15:11 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Ik heb er nu 9 van KPN en 3 van Heineken.
quote:VS VANDAAG: Wall Street opent lager
30-03-2009 15:04:00
AMSTERDAM (Dow Jones)--Wall Street zal maandag naar verwachting lager openen, nadat het Witte Huis heeft gezegd dat een faillissement tot de mogelijkheden behoort voor autofabrikanten General Motors en Chrysler. Ook de hoop op een nieuwe ronde van globale stimuleringspaketten lijkt verdwenen.
De futures van de Amerikaanse beurzen geven een half uur voor opening aan dat de Dow Jones Industrial Average (DJIA) en de Nasdaq een lagere opening tegemoet gaan.
De S&P 500 futures staan 18,90 punten lager op 797,20. Afgezet tegen de fair value, zal de DJIA omgerekend 142,62 punten lager openen.
De Nasdaq 100 futures staan 21,50 punten lager op 1234,50. Afgezet tegen de fair value zal de Nasdaq 16,41 punten lager openen ten opzichte van het slot van vrijdag.
De zorgen over de toekomst van autobouwers General Motors (GM) en Chrysler nemen toe. Het Witte Huis zei dat een gestructureerd plan voor faillissement voor de twee automakers "de beste mogelijkheid voor succes zou kunnen zijn." Het Witte Huis verwierp de reddingsplannen die de autofabrikanten presenteerden als voorwaarde om overheidssteun te ontvangen.
Daarnaast werd bekend dat GM Chief Executive Officer (CEO) Rick Wagoner is gedwongen tot ontslag door de Amerikaanse overheid. Zijn opvolger is Fritz Henderson, president en chief operating officer van GM. Het lijkt erop dat de CEO van Chrysler, Bob Nardelli, de dans ontspringt.
De opvolger van Wagoner kreeg niet bepaald een warm onthaal. "Als het GM wordt gegund om te overleven dan heeft het bedrijf iemand nodig die een frisse blik heeft, iemand die niet betrokken is geweest bij drie decades van falend management en strategie" zegt Howard Wheeldon, senior strateeg bij BGC Partners in Londen.
Naar verluidt zal president Barack Obama maandag de verdere herstructureringsplannen voor de Amerikaanse autosector bekendmaken.
GM gaat in de elektronische handel voorbeurs hard onderuit.
Verder lijkt in aanloop naar de G20 top later deze week in Londen dat er indicaties zijn dat er voorlopig geen nieuwe ronde van gecoordineerde fiscale stimuleringspaketten komt. Wel lijkt het erop dat er overeenstemming is om het Internationaal Monetair Fonds meer financiele middelen te geven. Ook zullen opkomende markten extra worden ondersteund al moeten er nog besluiten over worden genomen.
"Wij verwachten dat markten teleurgesteld zullen zijn bij een gebrek aan een gecoordineerd optreden om met fiscale maatregelen de economie te stimuleren. De Verenigde Staten en Europa kijken verschillend aan tegen wat de juiste fiscale maatregelen zijn om de crisis te lijf te gaan", zegt een analist van Brown Brothers Harriman.
Met het oog op het naderende einde van het eerste kwartaal maken beleggers zich zorgen over de resultaten. "Het is waarschijnlijk te veel gevraagd om de markten de komende drie weken weer een sprong voorwaarts te zien maken. Er liggen grote uitdagingen in het verschiet en nu is de tijd om even een hap lucht te nemen", zegt Hugh Johnson, voorzitter van Johnson Illington Advisors.
De macro-economische agenda voor maandag bevat geen relevante cijfers.
Wall Street is vrijdag lager gesloten, vanwege winstnemingen na de grote stijgingen eerder in de week. Het was de derde opeenvolgende week dat de beurzen terrein wisten te winnen.
Koersen -> Euronext Amsterdam -> Trackers?quote:Op maandag 30 maart 2009 15:11 schreef Oizno het volgende:
Hoe kom je via de binckbank normaal bij de iShares? Wanneer ik iShares AEX zoek kom ik er wel maar ik vraag me af waar deze normaal te vinden zijn in dat Binck systeem.
En de waarde is nu 21 nog wat. Waarop is deze waarde gebaseerd? Is dat het gemiddelde van alle aandelen op de AEX?
Ja, en daarom heeft iedereen die vrijdag aandelen Philips bezat, recht op dividend. Alleen, het stond op zaterdag al op m'n Binck-rekening. Nu vraag ik me af of dat definitief is of een soort 'placeholder' en dus zomaar aanstaande woensdag naar 0 aangepast zou kunnen worden.quote:
Instappen in safe-heavens jongens!quote:De S&P500 index is in deze maand al met 21% opgelopen, dit is de sterkste stijging sinds 1938 en wat dat betreft lijkt maart af te stevenen op de beste beursmaand sinds 1991. Bankaandelen trekken het meeste aan, zij het welliswaar vaak vanaf belabberde niveaus.
Economen verwachten overigens dat winstdalingen van bedrijven nog lange tijd kunnen aanhouden in een nog altijd zwak macro economisch klimaat. Desondanks adviseren wij het portefeuillerisico iets te gaan vergroten.
Binnen onze beleggingsstrategie voegen wij iets meer obligatierisico toe en gaan we onze sterke onderweging in aandelen halveren. Wel blijven wij onderwogen in aandelen.
Eerder al hebben wij het renterisico in onze obligatieportefeuille verlaagd (duration). Nu adviseren wij om iets meer risico te gaan nemen op het gebied van bedrijfsobligaties. Ook zullen wij ons advies in inflatieprotectie verkleinen. Koersen van inflatieprotectie instrumenten zijn de afgelopen maanden sterk opgelopen en wij adviseren hierin nu deels winst te nemen. Dit besluit is mede ingegeven op onze verwachting dat inflatie op de korte termijn geen issue is. Wij blijven echter wel adviseren om 10% van de portefeuille te reserveren voor inflatieprotectie, waarbij wij de voorkeur geven aan middellang tot langlopend papier.
De halvering van de onderweging van aandelen mag gezien worden als een signaal dat de vooruitzichten voor aandelen wat minder zwartgallig worden. Als gevolg van de sterk gedaalde aandelenkoersen en verkopen uit de portefeuille is voor veel beleggers het aandelenbelang in de portefeuille sterk teruggelopen. Wij achten de tijd rijp om daar nu iets aan te gaan doen. Wij adviseren te focussen op kwalitatief robuuste ondernemingen met een sterke cashflow en dito balans. Onze focus ligt daarbij op aandelen uit de sectoren IT en farmacie. Ook ondernemingen uit onze thema's "Cash is King" en "The no-nonsense consumer" kunnen waardevolle invullingen zijn in uw portefeuille.
ABN Amro Beurstrends.
Inderdaad nja gratis is gratis.quote:Op maandag 30 maart 2009 15:16 schreef pberends het volgende:
[..]
Wat handig, zeker als je het verkoopt ivm de transactiekosten.
Ze proberen klanten te leren met hele kleine transacties te handelenquote:
Kleine transacties zijn wel leuk, maar dan alleen met sprinters anders zit je meteen met transactiekosten.quote:Op maandag 30 maart 2009 15:56 schreef pberends het volgende:
[..]
Ze proberen klanten te leren met hele kleine transacties te handelen.
Vandaar mijn opmerking, dan verdienen de brokers er goudgeld aan.quote:Op maandag 30 maart 2009 16:05 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Kleine transacties zijn wel leuk, maar dan alleen met sprinters anders zit je meteen met transactiekosten.
Ik denk eerder dat het morgen nog verder wegzakt...quote:Op maandag 30 maart 2009 16:18 schreef lammegiraf het volgende:
weinig actie op het moment....
kijk om een uurtje of 5 wel even hoe de vlag erbij hangt. Aangezien het vandaag zo vlak is heb ik de neiging te zeggen dat we morgen enig herstel gaan zien maar de dag is natuurlijk nog niet om.
Ik ga ze tussentijds verkopen op in de 740-780 zone. Maar het ligt er gewoon aan hoe de markt ontwikkeld.quote:Op maandag 30 maart 2009 16:20 schreef Lemans24 het volgende:
Pberends, wat ben jij van plan met je S&P 500 shorts te doen? Aanhouden tot sint juttemis (wat trouwens 17 augustus is...) of sta je op het punt ze te verkopen?
zou zomaar kunnen....quote:Op maandag 30 maart 2009 16:24 schreef Rijk_zonder_werken het volgende:
[..]
Ik denk eerder dat het morgen nog verder wegzakt...
Zelf wil ik ze vooral nog niet verkopen, omdat ze een mooi tegenwicht voor m'n aandelen in het rood vormen...quote:Op maandag 30 maart 2009 16:24 schreef pberends het volgende:
[..]
Ik ga ze tussentijds verkopen op in de 740-780 zone. Maar het ligt er gewoon aan hoe de markt ontwikkeld.
Als er de komende weken een hogere bodem wordt gelegd, kunnen de indexen even enorm opveren.
ING!quote:Op maandag 30 maart 2009 16:38 schreef Dirk-Kuijt het volgende:
Zo vandaag even bijna 14% van mijn portefeuille verloren.
sja...als je inzet op zowel rood als groen zijn de risico's natuurlijk beperkter. Vind je dit niet een beetje wedden op 2 paarden waar er natuurlijk maar eentje kan winnen.quote:Op maandag 30 maart 2009 16:37 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
Zelf wil ik ze vooral nog niet verkopen, omdat ze een mooi tegenwicht voor m'n aandelen in het rood vormen...
Philips nog steeds 10% in de min, maar met de shorts op +10%, is het nog best te overzien.
FD.nlquote:Op maandag 30 maart 2009 16:17 schreef M.Melandri het volgende:
[..]
waar? binck daytrader geeft -24,5 aan
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |