FOK!forum / Planes, Trains & Automobiles / Treinentopic 119 - Waar de HSL er verlaten bij ligt
dennistddinsdag 29 juli 2008 @ 20:52

Hier alweer deel 119 in een succesvolle serie. Liefhebbers van de oude delen, komen hier aan hun trekken:

Vorig topic.

Om maar meteen met de deur in huis te vallen, een introductie van het meest gebruikte reizigersmat in Nederland. Goederenzut is wat minder interesse in, maar stel gerust je vraag Voor meer informatie kun je ook op de site van Rolandrail terecht.
Wat "verdwenen" mat van enige tijd geleden als plan W, plan U of 1300-locs wordt ook niet op ingegaan, maar als iemand er wat meer van wil weten: de "experts" loop je dit topic vaak genoeg tegen het lijf, dus schiet ze maar lek.

Dat "de NS" niet meer overal rijdt, zal inmiddels wel bekend zijn. "De NS" is inmiddels oa NS Reizigers en NS Hispeed, goederenzut doen ze niet meer. De andere reizigersvervoerders zijn Arriva, Connexxion, Syntus en Veolia. De enige treinen van NSR die nog in het noorden komen zijn de treinen Randstad-Amersfoort-Zwolle-Groningen/Leeuwarden.

Voor het grensoverschrijdend verkeer rijden de volgende vervoerders:
Arriva rijdt op Nieuweschans-Leer, de NMBS rijdt op Maastricht-Luik en Roosendaal-Antwerpen.
DB Regionalbahn is te vinden op Heerlen-Aachen, Venlo-Hamm, en Enschede-Gronau-Munster.
PEG (Arriva) deelt met DB Regio het stuk Enschede-Gronau, maar gaat vanuit daar naar Dortmund.
De andere twee grensovergangen wat het spoor betreft (Zevenaar-Emmerich en Oldenzaal-Bad Bentheim), worden alleen overschreden door de ICE en een inmiddels gestopt Syntus-probeertraject, respectievelijk de internationale IC Berlijn-Schiphol. Verder rijden er via Roosendaal naast de stoptrein van de NMBS nog de internationale trein Amsterdam-Brussel en de Thalys naar Parijs.

Randstadrail
Over RandstadRail wordt in dit topic niet ingegaan, dat is immers geen trein, en er is een speciaal topic voor. Kijk voor meer (niet erg up-to-date) info: op http://www.randstadrail.nl

Leuk en aardig allemaal natuurlijk, maar waarmee wordt dat allemaal gereden?


Laten we in het noorden beginnen met Arriva (Voorheen NoordNed, dochter van Arriva/NS). Arriva rijdt in het noorden de stoptreinen Leeuwarden-Stavoren, Leeuwarden-Harlingen, Leeuwarden-Groningen, Groningen-Roodeschool, Groningen-Delfzijl, Groningen-Nieuweschans-Leer en sinds 10 december 2006 in de Randstad (met Plan V) op Dordrecht-Geldermalsen. Arriva voert de dienstregeling in het noorden tegenwoordig uit met alleen maar Spurts (GTW's), daarvoor reden er Wadlopers en DM90's.

Meer informatie over Arriva kun je hier vinden.


Syntus is actief in Twente en de Achterhoek op Arnhem-Wintersijk, Zutphen-Winterswijk, Zutphen-Oldenzaal en Arnhem-Tiel. Verder rijdt Syntus nog in naam van Connexxion op Almelo-Mariënberg in de spitsuren ter versterking. Syntus rijdt ook met DM90's gehuurd van NS, en met eigen spul: de lighttrain Lint.



Bij velen bekend om het busvervoer, minder bekend als spoorbedrijf. Ze hebben ook maar twee lijntjes: Almelo-Marienberg en Amersfoort-Ede=Wageningen. Het eerst genoemde lijntje is een rustig enkelspoors lijntje van de Twentse stad Almelo naar het Vechtdal. Sinds mei 2007 wordt er een halfuursdienst gereden door Syntus (in opdracht van CXX) met twee rood bestickerde (omdat het lijntje onder "Twents" valt) Linten, met eindelijk een goede aansluiting in Mariënberg op de trein naar Emmen.

De tweede lijn is de Kippenlijn (officieel omgedoopt in Valleilijn), welke ligt tussen Ede-Wageningen en Amersfoort. Sinds september 2007 wordt op deze lijn compleet nieuw materieel, de Protos, ingezet.


Veolia is in Nederland wat betreft het spoor een nieuwkomer. Sinds 10 december 2006 onderhoudt dit Franse bedrijf de treindienst tussen Nijmegen en Roermond (Maaslijn) en tussen Maastricht Randwyck en Kerkrade Centrum (Heuvellandlijn). Sinds december 2007 rijdt Veolia op de Maaslijn met nieuw spul, net zoals Arriva heeft Veolia GTW's besteld (maar dan met meer stoelen: 5-op-een-rij ipv 4), en noemt de dingen "Velios".


De NS heeft een groot arsenaal aan treinen. Om de OP nog een beetje overzichtelijk te houden kun je hier al het materieel van de NS bekijken.

Naar de NS Treinen Wiki >>


Er zijn ook nog twee light-rail experimenten aan de gang: Gouda-Alphen a/d Rijn en Houten-Houten Castellum.
De tweede komt vooral doordat er geen plek was in de dienstregeling om de gewone stoptreinen ook nog op Castellum te laten stoppen. Nu rijdt er op een los spoortje een tram van de HTM (tweedehandsje uit Hannover).

Ook op de Rijn-Gouwelijn, waar NS samenwerkt met de HTM, rijden trams. Dit is zo'n succes dat inmiddels de helft van de reizigers aldaar een andere vorm van vervoer heeft gevonden.


Links: Het trammetje op Houten-Houten Castellum (foto: Ene Fles) Rechts: A32 tram op de Rijn-Gouwe-lijn.


NS Hispeed (nogal een misleidende naam omdat er in ons landje niks met hoge snelheid rijdt) houdt zich vooral bezig met vier grensoverschrijdende verbindingen:
Amsterdam-Brussel (elk uur), Amsterdam-Frankfurt (7x per dag), Schiphol-Berlijn (4x per dag), Amsterdam-Parijs (wisselend)

De verbinding naar België loopt goed en is altijd goed gevuld. De loc van de Beneluxtrein kan in Nederland en België rijden (1500 en 3000V) en is eigendom van de NMBS. De rijtuigen zijn van NS (ICRm) en waren voorzien van een rode (NMBS kleur) raamband i.c.m. met het gele van NS. Tegenwoordig hebben de Benelux-rijtuigen (met uitzondering van de Bs) een 'zuurstok'-kleurstelling. Binnenkort krijgt de Benelex nieuwe locs, die op de HSL kunnen rijden.

De trein naar Berlijn reed altijd als extra trein tussen Amsterdam en Hengelo (met wat minder stops), maar sinds december 2006 is deze serie 140 gekoppeld aan het binnenlandse IC-net, met de problemen dat binnenlands treinen veel voller zitten dan deze Duitse 6 bakken (+3 Nederlandse versterkingsrijtuigen) en dat reizigers niet meer rechtstreeks van/naar Enschede kunnen reizen.
De verbinding met Frankfurt wordt verzorgd door ICE's, wat vooralsnog geen doorslaand succes is, niet in de laatste plaats vanwege de prijs al is NSH tegenwoordig met Ryanair/Easyjet aan het concurreren.


Thalys en Benelux met nieuwe frambozenlollie-rijtuigen. Als de HSL ooit echt open gaat zullen deze treinen verhuizen naar de nieuwe hogesnelheidslijn.

Sinds eind 2007 wagen een aantal vaste bezoekers van deze reeks zich aan wat uitzoekwerk, en dan verschijnen er bij toerbeurt leuke diepte-verhaaltjes over bepaalde stations:

Hoek van Holland Haven door von_Preussen
Kesteren door Dr_Flash
Uithuizen door Socios
Buitenpost door Peterselieman
Newcastle Central Station door bork
IJmondlijn door von_Preussen

Als er zaken zijn die verder nog onduidelijk zijn, vraag maar raak in dit topic!!

En voorts geldt:



Verboden voor Achterlijke Terugvind Berichten. Game on!

Het staat iedereen vrij om de OP aan te passen. deze OP is hier te vinden Dus laat je creativiteit de vrije loop!
ghizzerdinsdag 29 juli 2008 @ 20:53
TGV
TVP
TommyGundinsdag 29 juli 2008 @ 20:54
Rail on!
Guppydinsdag 29 juli 2008 @ 20:56
quote:
Op dinsdag 29 juli 2008 20:27 schreef Dr_Flash het volgende:

Beide dus he
SPOILER
het was een garpje
Dichterbijerdinsdag 29 juli 2008 @ 20:57
Dienstmededeling voor overige mede-lezers: Dichterbijer volgt nog steeds uwe belevenissen
Zug-Chefdinsdag 29 juli 2008 @ 20:58
Tvp-fototje van vroegah


Arriva wadloper 3222 als stoptrein Leeuwarden - Sneek verlaat hier net Leeuwarden. vrijdag 11 augustus 2006
Peterdinsdag 29 juli 2008 @ 20:59
* petre86 is levend uit TGV&Thalys gekomen maar gaat morgen voor een kleine week naar Berlijn. Foto's komen dus nog..
ghizzerdinsdag 29 juli 2008 @ 21:03
doet de NS (Hispeed) ook aan lastminutestuff naar interessante bestemmingen? (lees: bestemmingen die niet in België, Frankrijk, Rúhrgebied, Oost-Duitsland en Oostenrijk liggen?)
Zug-Chefdinsdag 29 juli 2008 @ 21:22
Bij NS Hispeed kan je alleen tickets krijgen naar rechtstreekse bestemmingen waar hun of CNL op rijdt, verder niet.

Ja NS Hispeed is kut
Zug-Chefdinsdag 29 juli 2008 @ 21:23
quote:
Op dinsdag 29 juli 2008 20:59 schreef petre86 het volgende:
* petre86 is levend uit TGV&Thalys gekomen maar gaat morgen voor een kleine week naar Berlijn. Foto's komen dus nog..
Cool!, ga je via Emmerich de grens over?, zwaai ff dan, ik sta vanaf een uur of 8 / half 9 tussen Zevenaar grens en Emmerich langs het spoor met camera
Duveldinsdag 29 juli 2008 @ 21:29
ping
triiiiiiiing
tring tring tring
...
triiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiing
psssj
"hc, ATB"
Peterdinsdag 29 juli 2008 @ 21:31
quote:
Op dinsdag 29 juli 2008 21:23 schreef Zug-Chef het volgende:

[..]

Cool!, ga je via Emmerich de grens over?, zwaai ff dan, ik sta vanaf een uur of 8 / half 9 tussen Zevenaar grens en Emmerich langs het spoor met camera
ik ga niet per Zug nach Berlin leider. Dus dat wordt alleen in Berlijn zelf foto's schieten
TommyGundinsdag 29 juli 2008 @ 21:33
quote:
Op dinsdag 29 juli 2008 21:29 schreef Duvel het volgende:
ping
triiiiiiiing
tring tring tring
...
triiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiing
psssj
"hc, ATB"
Hehe, hoor dit regelmatig op de lijn R'dam - HvH maar wat zijn nou de exacte betekenissen van 'ping', 'tring' en 'tring tring tring'?
Duveldinsdag 29 juli 2008 @ 21:37
quote:
Op dinsdag 29 juli 2008 21:33 schreef TommyGun het volgende:

[..]

Hehe, hoor dit regelmatig op de lijn R'dam - HvH maar wat zijn nou de exacte betekenissen van 'ping', 'tring' en 'tring tring tring'?
ping = codewisseling ATB
triiiiiiiiing = remopdracht aan de machinist (niet opvolgen leidt tot noodremming)
tring tring tring = bij remopdracht opgelegde snelheid bereikt, remmen mogen worden gelost
Zo ongeveer.
ReisTdinsdag 29 juli 2008 @ 21:38
quote:
Op dinsdag 29 juli 2008 21:31 schreef petre86 het volgende:

[..]

ik ga niet per Zug nach Berlin leider.
Ik ga volgende week ook die kant op, en lekker wel per Zug.
TommyGundinsdag 29 juli 2008 @ 21:45
quote:
Op dinsdag 29 juli 2008 21:37 schreef Duvel het volgende:

[..]

ping = codewisseling ATB
triiiiiiiiing = remopdracht aan de machinist (niet opvolgen leidt tot noodremming)
tring tring tring = bij remopdracht opgelegde snelheid bereikt, remmen mogen worden gelost
Zo ongeveer.
Bedankt
James1988dinsdag 29 juli 2008 @ 22:03
Hey, een nieuw deel. Wat liev



TVP'tje
Brembodinsdag 29 juli 2008 @ 22:15
Ik zat vandaag in treinstel 527, ik vraag me nog af het deze kerst zal halen of zal het dan al dienen als scheermesjes?
Duveldinsdag 29 juli 2008 @ 22:37
Poeh, ik heb ergens een lijstje gezien (in HOV-RN van juni als ik het goed heb), daar stonden wat gegokte afvoerdata in...
Dr_Flashdinsdag 29 juli 2008 @ 23:03
TVP

SpeedyRichdinsdag 29 juli 2008 @ 23:50
ff verder op de TT
Zijn er nog test ritten of ie nu in bedrijf ?
sander89dinsdag 29 juli 2008 @ 23:53
TVP



Dr_Flash, wanneer ga jij die kant op?

Verder niet super veel foto's gemaakt (toch niet echt mijn ding, hou het meer bij kijken)
Maar zal later nog wel wat info en foto's posten

Edit
quote:
Op dinsdag 29 juli 2008 23:50 schreef SpeedyRich het volgende:
ff verder op de TT
Zijn er nog test ritten of ie nu in bedrijf ?
Zijn nog aan het testen etc, mooie site met info:
http://www.hsl-zuid.nl

Op Somda staat ook wel vaak de tijden en info.

[ Bericht 12% gewijzigd door sander89 op 30-07-2008 00:01:29 ]
Dr_Flashwoensdag 30 juli 2008 @ 08:29
quote:
Op dinsdag 29 juli 2008 23:53 schreef sander89 het volgende:
TVP

[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Dr_Flash, wanneer ga jij die kant op?
Voorlopig niet Maar zaterdagavond aanstaande pak ik wel Rostock Seehafen Nord mee volgens plan. En we gaan er niet over de AUtobahn naartoe, maar via de toeristische route (die uiteraard allerlei schattige nevenlijntjes kruist, vlak bij stationnetjes )
ghizzerwoensdag 30 juli 2008 @ 09:16
Wow! Dat emplassement Sassnitz is wel behoorlijk groot! Eigenlijk wel de moeite waard om een x te gaan kijken denk ik.
Dr_Flashwoensdag 30 juli 2008 @ 09:59
quote:
Op woensdag 30 juli 2008 09:16 schreef ghizzer het volgende:
Wow! Dat emplassement Sassnitz is wel behoorlijk groot! Eigenlijk wel de moeite waard om een x te gaan kijken denk ik.
Nou. Poe hee. Ik zie op Google Earth toch zeker wel een spoortje of 3-4 liggen.
Guppywoensdag 30 juli 2008 @ 10:10
vraagje, misschien dat iemand dat hier weet.
geldt een maandtrajectabonnement ook als kortingskaart op andere trajecten? of moet je naast een maandtrajectabbonement ook een kortingskaart hebben als je dat wilt?
Dr_Flashwoensdag 30 juli 2008 @ 10:14
quote:
Op woensdag 30 juli 2008 10:10 schreef Guppyfriend het volgende:
vraagje, misschien dat iemand dat hier weet.
geldt een maandtrajectabonnement ook als kortingskaart op andere trajecten? of moet je naast een maandtrajectabbonement ook een kortingskaart hebben als je dat wilt?
Het goede antwoord is [B]

Alleen een JAARtrajectkaart kan ook als kortingkaart op andere trajecten gebruikt worden
Duvelwoensdag 30 juli 2008 @ 10:22
JTK FTW!
ghizzerwoensdag 30 juli 2008 @ 10:26
quote:
Op woensdag 30 juli 2008 09:59 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Nou. Poe hee. Ik zie op Google Earth toch zeker wel een spoortje of 3-4 liggen.
ik tel er beduidend meer!

Dr_Flashwoensdag 30 juli 2008 @ 10:47
Oh okee, ik zat bij dat dorpje zelf te kijken
ghizzerwoensdag 30 juli 2008 @ 12:03
quote:
Op woensdag 30 juli 2008 10:47 schreef Dr_Flash het volgende:
Oh okee, ik zat bij dat dorpje zelf te kijken
niet zo gek gedacht, want Sassnitz ligt inderdaad ff verderop. ik zat zelf eerst ook even te zoeken.
maar op maps.google.nl kun je wel wat verder inzoomen en dan kun je zien dat het terrein behoorlijk groot is.
Guppywoensdag 30 juli 2008 @ 12:45
quote:
Op woensdag 30 juli 2008 10:14 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Het goede antwoord is [B]

Alleen een JAARtrajectkaart kan ook als kortingkaart op andere trajecten gebruikt worden
Oke, goed dat ik dat weet. Ik krijg van mijn nieuwe baan (ik heb een baan gevonden ) straks een maandtrajectkaart vergoed. Dan moet ik dus voor mezelf nog even een kortingskaart fixen.

En ik moet even uitvinden of je die stamkaart en maandtrajectkaart ook bij een Syntus loket kan halen. Maar dat kan ik vrijdag wel even vragen als ik er toch ben en als ik eraan denk.
sander89woensdag 30 juli 2008 @ 13:03
quote:
Op woensdag 30 juli 2008 09:16 schreef ghizzer het volgende:
Wow! Dat emplassement Sassnitz is wel behoorlijk groot! Eigenlijk wel de moeite waard om een x te gaan kijken denk ik.
Staan een hoop goederentreinen die ook met de boot gaan en hoop loc's die achter blijven, maar met de trein kom je daar niet. (waarbij je kan uitstappen)
Moet je de bus gaan pakken of gaan lopen ofzo.
von_Preussenwoensdag 30 juli 2008 @ 14:05
In Mukran (Sassnitz Hafen) staan ook een hele bende treinen die niet meer gebruikt worden, hier locomotieven (19 Juli 2008):

http://www.eisenbahndet.de/Murkan260708.htm

In 2005 stonden er niet alleen talloze locs, maar ook sporen vol rijtuigen (of die er nu nog staan weet ik niet):

http://www.eisenbahndet.de/Mukran0705.htm
ghizzerwoensdag 30 juli 2008 @ 14:07
quote:
Op woensdag 30 juli 2008 14:05 schreef von_Preussen het volgende:
In Mukran (Sassnitz Hafen) staan ook een hele bende treinen die niet meer gebruikt worden, hier locomotieven (19 Juli 2008):

http://www.eisenbahndet.de/Murkan260708.htm

In 2005 stonden er niet alleen talloze locs, maar ook sporen vol rijtuigen (of die er nu nog staan weet ik niet):

http://www.eisenbahndet.de/Mukran0705.htm
thanx voor de links! toch wel zonde zeg, als je ziet wat een kapitaalvernietiging.
Dichterbijerwoensdag 30 juli 2008 @ 14:18
Komen daar soms ook die stellen voor de NS vandaan?

Maar is dit een beetje het kerkhof voor Duitsland ofzo? Of puur opslag.
Duvelwoensdag 30 juli 2008 @ 14:49
quote:
Op woensdag 30 juli 2008 14:18 schreef Dichterbijer het volgende:
Komen daar soms ook die stellen voor de NS vandaan?
Dat zou me niet eens verbazen...
Dr_Flashwoensdag 30 juli 2008 @ 15:14
Trein in brand bij Bussum

Geen idee of het cargo of reizigers is
Guppywoensdag 30 juli 2008 @ 15:38
Het bericht is net aangepast, het was een passagierstrein.
quote:
Trein vat vlam in Bussum
Uitgegeven: 30 juli 2008 15:10
Laatst gewijzigd: 30 juli 2008 15:35

AMSTERDAM - Op station Bussum-Zuid heeft woensdagmiddag een passagierstrein in brand gestaan. Volgens de brandweer zijn vermoedelijk de remmen oververhit geraakt en zijn er geen wagons getroffen.

Het brandje kon snel worden geblust. Tussen Hilversum en Naarden-Bussum rijden geen treinen, meldt spoorbeheerder ProRail.

Melding

De melding van het vuur kwam rond 14.45 uur bij de brandweer binnen. Niemand raakte gewond. Het station en perron werden tijdelijk afgezet en de passagiers zijn even uit de trein gehaald.

(c) ANP
Dr_Flashwoensdag 30 juli 2008 @ 16:02
quote:
Volgens de brandweer zijn vermoedelijk de remmen oververhit geraakt en zijn er geen wagons getroffen.
Dat is niet zo raar, als het een reizigerstrein betreft
Guppywoensdag 30 juli 2008 @ 16:20
ze bedoelen waarschijnlijk dat de trein niet helemaal uitgebrand is het idee is leuk
Dr_Flashwoensdag 30 juli 2008 @ 16:36
Ik denk dat ze bedoelen dat er geen rijtuigen getroffen zijn
dennistdwoensdag 30 juli 2008 @ 16:46
zo, mijn uitzicht de komende dagen:


Waar ben ik?
Dr_Flashwoensdag 30 juli 2008 @ 16:56
Dat is in Akkrum

Veel plezier vast
dennistdwoensdag 30 juli 2008 @ 17:05
Ik dacht trouwens dat hier de pantograaf naar beneden ging, maar niet dus:
Socioswoensdag 30 juli 2008 @ 17:18
Nee, alleen de individuele luchtkoeling en leeslampjes gaan wel even uit.
Dr_Flashwoensdag 30 juli 2008 @ 18:04
Opletten zometeen:
quote:
243 Teletekst wo 30 jul
*************************************
***************************** NED.2
*************************************

19.55-20.25 uur RAIL AWAY

Serie waarin markante spoorlijnen in
beeld worden gebracht.Afl.:Spanje.

Een reis door Andalusië is een reis
door het land van flamencodansers,
sherry en siësta s.In Rail Away is het
station Puerta de Atocha in Madrid het
vertrekpunt van een treinreis door het
mooie Zuid-Spaanse landschap.

We rijden met een hogesnelheidstrein
naar Sevilla en nemen de tijd om deze
mooie stad te bezoeken.Daarna reizen we
verder naar de eindbestemming,Granada.

www.eo.nl/railaway
index tv 200 radio 250 EO 300
volgende nieuws index tv nu/straks
Plane_madwoensdag 30 juli 2008 @ 19:51
Wat voor trein was het bij bussum? vlavlipje of de stoppert tussen ut cs en leiden?
Dr_Flashwoensdag 30 juli 2008 @ 20:07
laat dat rail away ook maar zitten de volgende keer. Ik zat me net te ergeren aan de grote hoeveelheid niet-treinigheden, pleurt het beeld gewoon weg. Het geluid blijft maar doorgaan. Andere zenders doen het gewoon. So long met de EO
dennistdwoensdag 30 juli 2008 @ 20:47
Zo, even een kaartje vanaf hier
ghizzerwoensdag 30 juli 2008 @ 20:58
beste mensen, zijn de e-baykaartjes (15,-) nog geldig? en zo nee, hoeveel kost dan een (40%-kortings)dagkaart? 25,-??

bestaat er ook zoiets als een ov-dagkaart??? (waar ik dus ook de bus zou kunnen pakken?)

alvast thanx voor reacties, beste mensen!
Darkwing_Duckwoensdag 30 juli 2008 @ 21:29
Voor de bus kan je wellicht een Buzzer, of zomer zwerkaart pakken
Duvelwoensdag 30 juli 2008 @ 22:14
quote:
Op woensdag 30 juli 2008 20:58 schreef ghizzer het volgende:
beste mensen, zijn de e-baykaartjes (15,-) nog geldig? en zo nee, hoeveel kost dan een (40%-kortings)dagkaart? 25,-??

bestaat er ook zoiets als een ov-dagkaart??? (waar ik dus ook de bus zou kunnen pakken?)

alvast thanx voor reacties, beste mensen!
Die bestaat, komt gewoon uit de automaat voor zover ik weet.
Dr_Flashwoensdag 30 juli 2008 @ 22:21
ebaykaartjes zijn nog tot eind augustus geldig. Of ze nog verkrijgbaar zijn is een ander verhaal misschien.
Zug-Chefwoensdag 30 juli 2008 @ 22:23

CTL Logistics is de nieuwste vervoerder in Nederland. Momenteel rijden ze met kolentrein tussen de Rotterdamse Haven en Linz in Oostenrijk. Daarbij wordt nu nog gebruik gemaakt van het type Ea(n)os, dit zijn geheel open bakken waarin de kolen vervoerd worden.

Deze trein rijdt via de Betuweroute en heeft op woensdag 30 juli zojuist de grens bij Zevenaar gepasseerd, wat gemakkelijk te herkennen is aan het ophouden van de geluidsschermen.


In Emmerich vertrekt met ruim 45 minuten vertraging de Regional Express 5 richting Koblenz Hbf, de trein kwam al met 10 minuten vertraging binnen, maar vervolgens duurde de kering op het station nog meer dan een half uur...


Een containertrein uit Nederland van HGK is met class66 in Emmerich aangekomen. Nadat Diesel-Hydraulisch lok DH 705 van HGK aangekoppeld is, vertrekt de trein verder het Ruhrgebiet in.


Uit Emmerich is de ITL 186 150 met een UBC/IFF containertrein zojuist vertrokken op weg het Duitse achterland in.


Met flinke vertraging rijdt ICE treinstel 4610 Duitsland binnen op weg naar Frankfurt/Main Hauptbahnhof, hier de passage ter hoogte van het dorp Hüthum tussen Zevenaar en Emmerich.


Onder het attest van RRF rijdt KombiVerkehr de van Railion overgenomen shuttle tussen de Maasvlakte en Duisburg-Ruhrort-Hafen. De treinen zijn nog wel eens matig beladen, maar vandaag is de trein goed vol, terwijl ze het Duitse Hüthum op weg naar Emmerich passeren.


Nabij Elten net over de grens bij Zevenaar passeert een fraaie containertrein die de Betuweroute zojusit heeft verlaten. Aangezien deze speciale goederenlijn ophoudt bij de grens moeten de treinen over het reguliere spoor de weg vervolgen. Zo trekt RN 189 085 hier pas weer op, na 5 minuten voor het rode sein te hebben gewacht, omdat een ICE-trein voorrang had.


Een fraaie graantrein vanuit Nederland op weg naar Bottrop passeert hier het dorpje Elten, met als lok de nog saaie, grijze CB1001 van Rail4Chem.
Dr_Flashwoensdag 30 juli 2008 @ 22:36
Netjes weer Zug Heb jij zo lang vakantie ja?
Zug-Chefwoensdag 30 juli 2008 @ 22:37
Whehe neuh, gewoon 36 uur contract, dus 4 dagen werken, 1 dag vrij in de week. Normaliter vrijdag, maar ik ben natuurlijk niet gekke henkie, om met slecht weer vrij te zijn, dus wissel ik de vrije dag gewoon om :-)
Zug-Chefwoensdag 30 juli 2008 @ 22:39
Heb trouwens dit dagje met de fiets gedaan! Fiets gehuurd op station Arnhem, dagkaart fiets erbij en om 8 uur ;s ochtends stond ik in Zevenaar. Vanaf daar naar Emmerich gefietst, uiteraard op enkele plekjes foto's gemaakt onderweg. 's Middags weer terug gefietst :-)
Wadloperwoensdag 30 juli 2008 @ 22:42
quote:
Op dinsdag 29 juli 2008 20:58 schreef Zug-Chef het volgende:
Tvp-fototje van vroegah

[ afbeelding ]
Arriva wadloper 3222 als stoptrein Leeuwarden - Sneek verlaat hier net Leeuwarden. vrijdag 11 augustus 2006
Mooie plaat! Toevallig nog andere leuke/mooie DH platen?
quote:
Op woensdag 30 juli 2008 20:47 schreef dennistd het volgende:
Zo, even een kaartje vanaf hier
[ afbeelding ]
Die DM'90 vind ik wel een leuke foto

Hier nog een plaat van afgelopen maandag, toen er 12 bakken ledig mat aan mat'64 stonden, bijna naast de motorposten. Op de foto is te zien: Motorpost - Plan V - Plan T, dus eigenlijk een soort van line-up


Foto kan je vergroten, door op het plaatje te klikken
Dichterbijerdonderdag 31 juli 2008 @ 08:19
Gisteren om 17:23 te Den Bosch... 4x Plan T als intercity Schiphol-Maastricht inplaats van ICRm.... scarrryyyy
Duveldonderdag 31 juli 2008 @ 08:22
quote:
Op donderdag 31 juli 2008 08:19 schreef Dichterbijer het volgende:
Gisteren om 17:23 te Den Bosch... 4x Plan T als intercity Schiphol-Maastricht inplaats van ICRm.... scarrryyyy
Waren het echt vier T'tjes? Dat is namelijk een bak te lang.
ghizzerdonderdag 31 juli 2008 @ 09:29
quote:
Op woensdag 30 juli 2008 22:21 schreef Dr_Flash het volgende:
ebaykaartjes zijn nog tot eind augustus geldig. Of ze nog verkrijgbaar zijn is een ander verhaal misschien.
hmm ja.. ik bedoelde inderdaad verkrijgbaar. zie net dat ik het verkeerd had gepost.

overigens
vette pics!!!

@Zug.. vreemd dat die regional express zo laat was. Ik heb al minstens 10x mensen naar die trein gebracht (op Empel-Rees), maar die trein was daar in al die keren maar één keer te laat, en dat was nog geen 5 minuten.

weet je of het voor de rest een beetje een stabiele verbinding is?

[ Bericht 23% gewijzigd door ghizzer op 31-07-2008 09:34:42 ]
Dichterbijerdonderdag 31 juli 2008 @ 10:15
quote:
Op donderdag 31 juli 2008 08:22 schreef Duvel het volgende:

[..]

Waren het echt vier T'tjes? Dat is namelijk een bak te lang.
4x2... dus ik heb de T en de V weer eens door de war gehaald
Darkwing_Duckdonderdag 31 juli 2008 @ 12:19
quote:
Op donderdag 31 juli 2008 08:22 schreef Duvel het volgende:

[..]

Waren het echt vier T'tjes? Dat is namelijk een bak te lang.
Als de max ergens 11 is vind ik dat een raar aantal
Dr_Flashdonderdag 31 juli 2008 @ 12:31
quote:
Op donderdag 31 juli 2008 12:19 schreef Darkwing_Duck het volgende:
Als de max ergens 11 is vind ik dat een raar aantal


Misschien is de max wel ergens 15 en is dat waar het hier om gaat
Duveldonderdag 31 juli 2008 @ 12:57
quote:
Op donderdag 31 juli 2008 12:31 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

[ afbeelding ]

Misschien is de max wel ergens 15 en is dat waar het hier om gaat
Heil Fles, voor de juiste interpretatie.
Darkwing_Duckdonderdag 31 juli 2008 @ 13:22
quote:
Op donderdag 31 juli 2008 12:57 schreef Duvel het volgende:

[..]

Heil Fles, voor de juiste interpretatie.
Ik haalde DE V en T door elkaar om dat Dichterbijer ook eh..

Ach laat ook maar
Duveldonderdag 31 juli 2008 @ 14:11
quote:
Op donderdag 31 juli 2008 13:22 schreef Darkwing_Duck het volgende:

[..]

Ik haalde DE V en T door elkaar om dat Dichterbijer ook eh..

Ach laat ook maar
De DE V rijdt al sinds 1974 niet meer hè.
ReisTdonderdag 31 juli 2008 @ 14:25
quote:
Op donderdag 31 juli 2008 12:31 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]
Misschien is de max wel ergens 15
Ergens misschien wel, maar niet tussen Schiphol en Maastricht. Daar is de max toch maar 12.
o.a. dankzij Best.
Duveldonderdag 31 juli 2008 @ 14:37
quote:
Op donderdag 31 juli 2008 14:25 schreef ReisT het volgende:

[..]

Ergens misschien wel, maar niet tussen Schiphol en Maastricht. Daar is de max toch maar 12.
o.a. dankzij Best.
Er is op de site van ProRail wel een document te vinden met de diverse perronlengtes in Nederland. Die 15 bakken worden bijvoorbeeld wel gereden op Zwolle - Utrecht (o.a.).
kebabkeverdonderdag 31 juli 2008 @ 14:44
Weet iemand hier waarom op Zwolle station af en toe 2 sporen zijn afgesloten? Dit gaat altijd over spoor 5 en 6 dacht ik. Deze zijn dan afgezet met linten.. normaal was dit nooit, de laatste maanden gebeurd het steeds vaker!
Zug-Chefdonderdag 31 juli 2008 @ 14:46
Schouwwerkzaamheden
Tecnixdonderdag 31 juli 2008 @ 15:53
Volgende week waarschijnlijk naar Lymington. Dus dat wordt dan Amsterdam - Parijs - Londen - Lymington of hebben jullie een kortere route?
Tecnixdonderdag 31 juli 2008 @ 15:59
Even bij de bahn gekeken. A'dam - Brussel Midi - London St. Pancras International - London Waterloo - Brockenhurst - Lymington Town
Sociosdonderdag 31 juli 2008 @ 16:39
Gaarne de boegklep van de ICE sluiten.
kebabkeverdonderdag 31 juli 2008 @ 17:15
quote:
Op donderdag 31 juli 2008 14:46 schreef Zug-Chef het volgende:
Schouwwerkzaamheden
En dat houd in? Dat ze met zo'n speciale trein er over heen rijden? Wel raar dat het zo lang duurt dan.. controleren ze alleen dat stuk zovaak?:)
Zug-Chefdonderdag 31 juli 2008 @ 18:24
quote:
Op donderdag 31 juli 2008 17:15 schreef kebabkever het volgende:

[..]

En dat houd in? Dat ze met zo'n speciale trein er over heen rijden? Wel raar dat het zo lang duurt dan.. controleren ze alleen dat stuk zovaak?:)
Zover ik weet zijn dat werkzaamheden om de rotzooi tussen de sporen op te ruimen, te checken of alles nog naar behoren werkt enz.
Zug-Chefdonderdag 31 juli 2008 @ 18:34
quote:
Op woensdag 30 juli 2008 22:42 schreef Wadloper het volgende:

[..]

Mooie plaat! Toevallig nog andere leuke/mooie DH platen?
[..]

Terug van herstel is Arriva wadloper 3209. Wadloper 3217 heeft hem op sleeptouw terug naar de thuisbasis van Arriva, Groningen. vrijdag 22 september 2006


Met op de achtergrond de Meelfabriek van Koopmans, arriveert wadloper stel 3221 Leeuwarden.


In verband met het cultuurfestival Oerol op Terschelling reden er tijdelijk weer wadlopers tussen Leeuwarden en Harlingen Haven. Stel 3213 en 3113 vlak na vertrek te Harlingen Haven. dinsdag 19 juni 2007


Bij de Schenkenschans staan nog altijd een aantal werktreinen opgesteld. Arriva wadloper 3211 rijdt ook de stoptrein Stavoren - Leeuwarden en passeert hier vlak voor binnenkomst te Leeuwarden. maandag 9 juli 2007


In Venlo staat Railion Deutschland (RD) lok 140 394 al de hele dag te niksen, terwijl Veolia wadlopers 3223, 3111 en 3118 als stoptrein Cuijk - Roermond passeren. Zaterdag 13 oktober 2007


Ter hoogte van het voormalig stationnetje van Belfeld, passeren wadlopers 3226 in de huiskleuren van Veolia, en de 3111 als stoptrein Venlo - Roermond. Dinsdag 23 oktober 2007


Een klein uitstapje naar het noordelijke deel van de Maaslijn. Tussen Venray en Blerick met op de achtergrond het oude stationsgebouwtje van Meerlo-Tienray, passeert Veolia wadloper 3231. Dinsdag 23 oktober 2007

Nog meer vindt je hier: http://home.wanadoo.nl/bjornnielsen/spoorvinder/index.htm
Om precies te zijn hier: http://members.chello.nl/ewo.nielsen/lokoverzicht.html
Dr_Flashdonderdag 31 juli 2008 @ 19:33


Wadlopertje tijdens een lange stop op station Workum, 24 augustus 2006, tijdens Rondje Nederland. Samengesteld uit een groot aantal foto's van Rondje NL. Klikbaar voor grotere versie (8 MB).
Zug-Chefdonderdag 31 juli 2008 @ 20:07
Gaaf die mozaiekjes!
Zug-Chefdonderdag 31 juli 2008 @ 20:51
quote:
Op donderdag 31 juli 2008 09:29 schreef ghizzer het volgende:

[..]

@Zug.. vreemd dat die regional express zo laat was. Ik heb al minstens 10x mensen naar die trein gebracht (op Empel-Rees), maar die trein was daar in al die keren maar één keer te laat, en dat was nog geen 5 minuten.

weet je of het voor de rest een beetje een stabiele verbinding is?
Over het algemeen wel, al kan ik me nog wel een doldwaas weekend herinneren dat we met flinke vertraging in Koblenz aankwamen, en zo (leek het) in eerste meteen ons schema in de war zagen raken...
Duveldonderdag 31 juli 2008 @ 21:05
quote:
Op donderdag 31 juli 2008 19:33 schreef Dr_Flash het volgende:
[ link | afbeelding ]

Wadlopertje tijdens een lange stop op station Workum, 24 augustus 2006, tijdens Rondje Nederland. Samengesteld uit een groot aantal foto's van Rondje NL. Klikbaar voor grotere versie (8 MB).
Zie ik nou zelfs Re en MB er tussen?
Dr_Flashdonderdag 31 juli 2008 @ 21:18
quote:
Op donderdag 31 juli 2008 21:05 schreef Duvel het volgende:
Zie ik nou zelfs Re en MB er tussen?
Is goed mogelijk ja, die hebben staan shorecrewen op Asdl
Zug-Chefdonderdag 31 juli 2008 @ 21:46
En wie is dat meisje, vanaf links bovenin 3 naar onder en 5 naar rechts?
James1988donderdag 31 juli 2008 @ 21:54


Vandaag weer even naar Antwerpen geweest



Een of andere onnozelaar heeft de verkeerde deur geopend



Ook in Antwerpen doen ze aan tramvertising



Heeft er iemand zin in een wafeltje?



Iemand enig idee waar dit voor dient?



Antwerpen Centraal



BLUB!



Wat een prachtige... graffiti


Voor de rest van mijn foto's, kijk op http://www.alexvanherwijnen.nl/fotos/v/antwerpen20080731/
Dr_Flashdonderdag 31 juli 2008 @ 22:00
quote:
Op donderdag 31 juli 2008 21:46 schreef Zug-Chef het volgende:
En wie is dat meisje, vanaf links bovenin 3 naar onder en 5 naar rechts?
Dat is Annemiek van team Rails he
Wadloperdonderdag 31 juli 2008 @ 22:08
quote:
Op donderdag 31 juli 2008 19:33 schreef Dr_Flash het volgende:
[ link | afbeelding ]

Wadlopertje tijdens een lange stop op station Workum, 24 augustus 2006, tijdens Rondje Nederland. Samengesteld uit een groot aantal foto's van Rondje NL. Klikbaar voor grotere versie (8 MB).
Mooi Flash!

Mooie platen Zug, op die site
Vraagje over die houtafvaltrein, rijdt die nog? Ik heb deze namelijk lang niet meer gezien in Zuidbroek
Duveldonderdag 31 juli 2008 @ 22:22
quote:
Op donderdag 31 juli 2008 22:00 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Dat is Annemiek van team Rails he
Aha. Met wat voor programma maak je dit soort plaatjes?
Gutzdonderdag 31 juli 2008 @ 22:44
quote:
Op donderdag 31 juli 2008 21:54 schreef James1988 het volgende:


[ afbeelding ]

Een of andere onnozelaar heeft de verkeerde deur geopend

Dat kan dus bij al die stellen he... Die krengen zijn zo verrot qua veiligheid. dat ze dat niet aan hebben gepakt bij de ombouw naar Hispeed Lolly
James1988donderdag 31 juli 2008 @ 22:54
Ik heb het ook een keertje gehad op toen nog Antwerpen-Berchem... ik stond te dromen en opende de deur, gelukkig keek ik voor ik uitstapte.

De trein stond namelijk aan het buitenste perron, en vlak naast de rails was een flinke afgrond.
ReisTdonderdag 31 juli 2008 @ 23:49
Dat de deuren aan beide kanten openkunnen is heel normaal bij getrokken treinen. Zolang de trein langzamer dan 5km/u rijdt, zijn alle deuren ontgrendeld.
quote:
Op donderdag 31 juli 2008 22:44 schreef Gutz het volgende:

[..]

Dat kan dus bij al die stellen he... Die krengen zijn zo verrot qua veiligheid. dat ze dat niet aan hebben gepakt bij de ombouw naar Hispeed Lolly
Dat hebben ze wel aangepakt, maar gaat pas werken als ze eindelijk eens met de nieuwe locs mogen gaan rijden.
James1988vrijdag 1 augustus 2008 @ 00:15
Is het eigenlijk mogelijk om de deuren van zo'n lolly tijdens het rijden te openen? Nee toch? Als ik het me goed herinner hoor je wanneer de trein harder rijdt dan 5 km/h een tik, van de vergrendeling.

En ze moeten die TRAXXen eens laten rijden ja
Gutzvrijdag 1 augustus 2008 @ 02:16
quote:
Op donderdag 31 juli 2008 23:49 schreef ReisT het volgende:
Dat de deuren aan beide kanten openkunnen is heel normaal bij getrokken treinen. Zolang de trein langzamer dan 5km/u rijdt, zijn alle deuren ontgrendeld.
[..]

Dat hebben ze wel aangepakt, maar gaat pas werken als ze eindelijk eens met de nieuwe locs mogen gaan rijden.
Dat wel, maar als meneer de conducteur zijn sleuteltje omdraait en de deuren gaan dicht, dan is dit enkel aan de kant waar de conducteur de boel dicht draait. Dit houdt dus in dat als een conducteur niet heeft gezien dat er een deur open staat aan de andere zijde. Deze de hele tijd open zal staan tot het volgende station (of langer als het dan ook niet opgemerkt wordt).
James1988vrijdag 1 augustus 2008 @ 02:19
quote:
Op vrijdag 1 augustus 2008 02:16 schreef Gutz het volgende:

[..]

Dat wel, maar als meneer de conducteur zijn sleuteltje omdraait en de deuren gaan dicht, dan is dit enkel aan de kant waar de conducteur de boel dicht draait. Dit houdt dus in dat als een conducteur niet heeft gezien dat er een deur open staat aan de andere zijde. Deze de hele tijd open zal staan tot het volgende station (of langer als het dan ook niet opgemerkt wordt).
Hmm, nu vraag ik me af of die deur is opgemerkt. Vast wel door een conducteur die door de trein heen is gelopen o.i.d...
Dr_Flashvrijdag 1 augustus 2008 @ 06:04
quote:
Op donderdag 31 juli 2008 22:22 schreef Duvel het volgende:

[..]

Aha. Met wat voor programma maak je dit soort plaatjes?
Gewoon een paar weekjes knutselen met Paint

Nee geintje. Met AndreaMosaic
Dr_Flashvrijdag 1 augustus 2008 @ 06:05
quote:
Op vrijdag 1 augustus 2008 02:16 schreef Gutz het volgende:

Deze de hele tijd open zal staan tot het volgende station (of langer als het dan ook niet opgemerkt wordt).
Nee. Een trein kan niet harder dan 5 km/h rijden met de deuren open, zoals ook al uit de post van ReisT bleek.
Guppyvrijdag 1 augustus 2008 @ 07:26
Straks naar Leerdam met de trein. Alleen maar stoptreintjes M'n traject: Doetinchem - Arnhem - Tiel - Geldermalsen - Leerdam...
Ach ja... houd me bezig he!
Dr_Flashvrijdag 1 augustus 2008 @ 08:30
quote:
Op vrijdag 1 augustus 2008 07:26 schreef Guppyfriend het volgende:
Straks naar Leerdam met de trein. Alleen maar stoptreintjes M'n traject: Doetinchem - Arnhem - Tiel - Geldermalsen - Leerdam...
Ach ja... houd me bezig he!
Kan je niet een ICE pakken naar Utrecht of zo? En dan de bus naar Leerdam?
Guppyvrijdag 1 augustus 2008 @ 08:36
Is duurder... Ik ben nog steeds student hè

Ach, maakt me ook niet zoveel uit, ik ben nog nooit op dat traject geweest, dus kan ik dat ook eens testen.
Zug-Chefvrijdag 1 augustus 2008 @ 08:38
quote:
Op vrijdag 1 augustus 2008 00:15 schreef James1988 het volgende:
En ze moeten die TRAXXen eens laten rijden ja
Vanaf vandaag rijdt er voor vast een TRAXX + Lolli's, treinen 9232/9233!
Duvelvrijdag 1 augustus 2008 @ 08:55
quote:
Op vrijdag 1 augustus 2008 06:05 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Nee. Een trein kan niet harder dan 5 km/h rijden met de deuren open, zoals ook al uit de post van ReisT bleek.
Ja, maar dan andersom: boven de 5km/u gaat de deur dicht (niet dat de trein niet verder optrekt dan 5km/u als er een deur open staat).
ghizzervrijdag 1 augustus 2008 @ 09:15
vraag.. heeft iemand enig idee hoe snel de onderstaande (siemens-rh) loc kan en wat de 357 km/h op de loc voor een betekenis heeft?

en o ja, gaat deze ook dienst doen op de HSL? alvast heel hartelijk dank voor antwoorden!

Dr_Flashvrijdag 1 augustus 2008 @ 09:35
quote:
Op vrijdag 1 augustus 2008 08:55 schreef Duvel het volgende:
Ja, maar dan andersom: boven de 5km/u gaat de deur dicht (niet dat de trein niet verder optrekt dan 5km/u als er een deur open staat).
Ja, dat bedoelde ik dus ook
Dr_Flashvrijdag 1 augustus 2008 @ 09:36
quote:
Op vrijdag 1 augustus 2008 09:15 schreef ghizzer het volgende:
vraag.. heeft iemand enig idee hoe snel de onderstaande (siemens-rh) loc kan en wat de 357 km/h op de loc voor een betekenis heeft?
Godsamme Nee sorry, geen enkel flauw idee Laten we Klazien uut Zalk bellen, die weet alles.
Zug-Chefvrijdag 1 augustus 2008 @ 09:59
quote:
Op vrijdag 1 augustus 2008 09:15 schreef ghizzer het volgende:
vraag.. heeft iemand enig idee hoe snel de onderstaande (siemens-rh) loc kan en wat de 357 km/h op de loc voor een betekenis heeft?

en o ja, gaat deze ook dienst doen op de HSL? alvast heel hartelijk dank voor antwoorden!

[ afbeelding ]
Is een Taurus lok, Taurussen zijn toegelaten voor max 230 km/h. De 357 km/h die op de lok staat is het wereldrecord, wat die lok in september 2006 heeft behaald.

Zie verder:

http://de.wikipedia.org/wiki/Siemens_ES_64_U2
http://de.wikipedia.org/wiki/Siemens_ES_64_U4
Duvelvrijdag 1 augustus 2008 @ 10:29
quote:
Op vrijdag 1 augustus 2008 09:15 schreef ghizzer het volgende:
vraag.. heeft iemand enig idee hoe snel de onderstaande (siemens-rh) loc kan en wat de 357 km/h op de loc voor een betekenis heeft?
Als je het niet erg vind, lach ik je samen met een collega toe. Toe hè, je snapt het wel.
Duvelvrijdag 1 augustus 2008 @ 10:31
quote:
Op vrijdag 1 augustus 2008 09:35 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Ja, dat bedoelde ik dus ook
Weet ik, maar ik ben zo'n dierenbeul die alle slakken zout legt.
ghizzervrijdag 1 augustus 2008 @ 10:49
ik zie niet zo in die treinenshit he. neem me niet kwalijk. ik masturbeer niet bij conducteurskledij.
Duvelvrijdag 1 augustus 2008 @ 11:09
quote:
Op vrijdag 1 augustus 2008 10:49 schreef ghizzer het volgende:
ik zie niet zo in die treinenshit he. neem me niet kwalijk. ik masturbeer niet bij conducteurskledij.
Ik ook niet, maar als er met koeienletters "357 km/h" op zo'n trein staat, zal dat niet gaan over een vliegtuig van Easyjet, toch?
Darkwing_Duckvrijdag 1 augustus 2008 @ 11:25
quote:
Op vrijdag 1 augustus 2008 09:36 schreef Dr_Flash het volgende:

Laten we Klazien uut Zalk bellen, die weet alles.
Das wel een dode allesweter....
ghizzervrijdag 1 augustus 2008 @ 11:47
quote:
Op vrijdag 1 augustus 2008 11:09 schreef Duvel het volgende:

[..]

Ik ook niet, maar als er met koeienletters "357 km/h" op zo'n trein staat, zal dat niet gaan over een vliegtuig van Easyjet, toch?
het leek mij ronduit onwaarschijnljik dat een loc zo snel zou kunnen, vandaar.
Dr_Flashvrijdag 1 augustus 2008 @ 11:52
quote:
Op vrijdag 1 augustus 2008 11:09 schreef Duvel het volgende:

[..]

Ik ook niet, maar als er met koeienletters "357 km/h" op zo'n trein staat, zal dat niet gaan over een vliegtuig van Easyjet, toch?
Dat neem jij nou wel zomaar aan he.....
thatsmevrijdag 1 augustus 2008 @ 11:57
quote:
Op vrijdag 1 augustus 2008 11:47 schreef ghizzer het volgende:

[..]

het leek mij ronduit onwaarschijnljik dat een loc zo snel zou kunnen, vandaar.
Dan zal je verbaast zijn te horen dat het snelheidsrecord van een trein op rails 575km/h uur is! (dat is 10km per minuut)
ghizzervrijdag 1 augustus 2008 @ 12:01
quote:
Op vrijdag 1 augustus 2008 11:57 schreef thatsme het volgende:

[..]

Dan zal je verbaast zijn te horen dat het snelheidsrecord van een trein op rails 575km/h uur is! (dat is 10km per minuut)
574,8 km/h
thatsmevrijdag 1 augustus 2008 @ 12:06
ja rond het is af?
ghizzervrijdag 1 augustus 2008 @ 12:23
quote:
Op vrijdag 1 augustus 2008 12:06 schreef thatsme het volgende:
ja rond het is af?
afronden in deze is gevaarlijk, want 575 worden door wiskundigen in veel gevallen wederom afgerond op 580. echter, 574,8 ligt dichterbij 570 dan bij 580, dus heb ik meer gelijk dan jij.

nuance. een mooi woord. voor perfectie heb je oog nodig voor detail. dus heb ik gelijk.
thatsmevrijdag 1 augustus 2008 @ 12:35
quote:
Op vrijdag 1 augustus 2008 12:23 schreef ghizzer het volgende:

[..]

afronden in deze is gevaarlijk, want 575 worden door wiskundigen in veel gevallen wederom afgerond op 580. echter, 574,8 ligt dichterbij 570 dan bij 580, dus heb ik meer gelijk dan jij.

nuance. een mooi woord. voor perfectie heb je oog nodig voor detail. dus heb ik gelijk.
Ja je moet niet blijven afronden met al afgeronde getallen.. voor je het weet reed die trein dan 1000km/h
Dr_Flashvrijdag 1 augustus 2008 @ 12:36
quote:
Op vrijdag 1 augustus 2008 12:23 schreef ghizzer het volgende:

[..]

afronden in deze is gevaarlijk, want 575 worden door wiskundigen in veel gevallen wederom afgerond op 580. echter, 574,8 ligt dichterbij 570 dan bij 580, dus heb ik meer gelijk dan jij.

nuance. een mooi woord. voor perfectie heb je oog nodig voor detail. dus heb ik gelijk.
Eerst de totale mongool lopen uithangen, en nou bijdehand komen doen? Ja dag hoor
Dichterbijervrijdag 1 augustus 2008 @ 12:45
Wees eens lief voor elkaar
Duvelvrijdag 1 augustus 2008 @ 12:55
quote:
Op vrijdag 1 augustus 2008 12:06 schreef thatsme het volgende:
ja rond het is af?
Het is eens, rekenwonder!
Duvelvrijdag 1 augustus 2008 @ 12:56
quote:
Op vrijdag 1 augustus 2008 12:45 schreef Dichterbijer het volgende:
Wees eens lief voor elkaar
Oh sorry. Kusjekroel.
SpeedyRichvrijdag 1 augustus 2008 @ 12:56
quote:
Op vrijdag 1 augustus 2008 12:45 schreef Dichterbijer het volgende:
Wees eens lief voor elkaar
Idd

Het zou wel is leuk zijn om te zien dan een E-Trein 1000 km/u haalt, eerst als een test en later als normale dienstregeling
(NL-zuid Spanje 2 uur )

Maar dan moet NS geen treinstellen bestellen bij Breda maar gewoon bij Alsthom/Bombardier/Siemens
Duvelvrijdag 1 augustus 2008 @ 12:59
Dan heb je een enorme spoiler nodig, anders stijgt ie op. En door die spoiler heb je extra luchtweerstand, dus ook meer vermogen. Wel tof op zich.
ThaFreakvrijdag 1 augustus 2008 @ 13:42
quote:
Op vrijdag 1 augustus 2008 12:45 schreef Dichterbijer het volgende:
Wees eens lief voor elkaar
bovenstaande
Duvelvrijdag 1 augustus 2008 @ 13:49

Huu.

En nu weer on-topic.
sander89vrijdag 1 augustus 2008 @ 13:53
quote:
Eurlings verwacht geen vertraging snelle treinen

DEN HAAG - Treinreizigers op vier trajecten in Nederland kunnen over enkele jaren met een snelheid van 160 kilometer per uur over het spoor gaan, 20 km harder dan nu het geval is.

Dat Brussel een van de drie beveiligingssystemen voor dergelijke baanvakken heeft afgewezen, zal naar verwachting geen vertraging in de plannen opleveren. Dat zei een woordvoerster van minister Camiel Eurlings (Verkeer) vrijdag.

De Nederlandse Spoorwegen wilden graag het goedkopere ATB-beveiligingssysteem gebruiken, maar de Europese Commissie staat dat definitief niet toe. De minister gaat nu met de NS, Pro Rail en het goederenvervoer praten over de invoering van de twee overgebleven systemen (Ertms en Atbl-nl), aldus zijn woordvoerster. De hogere kosten hiervoor hoeven volgens haar vooralsnog geen belemmering te vormen.

Eind 2009 kunnen de treinen tussen Amsterdam en Utrecht al harder rijden. Daar wordt het Europese beveiligingssysteem Ertms ingevoerd, waar Nederland op de lange termijn al naartoe werkt. Voor de andere trajecten (Schiphol-Den Haag, Lelystad-Weesp, Boxtel-Eindhoven) was nog geen termijn vastgelegd. Daar moet de keuze worden gemaakt tussen Ertms en Atbl-nl. Dit laatste systeem geldt ook voor de Thalys tussen Amsterdam Centraal en Den Haag Mariahoeve, die al 160 mag rijden.

De versnelling van 20 kilometer per uur moet reizigers enkele minuten winst opleveren.
Gaat denk wel nog even langer duren, maar wel terecht dat Brussel geen ATB wil hebben op die lijnen.

Wel jammer dat ze niet meteen het stuk Utrecht-Amsterdam geschikt maken voor 200 km/h met het beveilings systeem.
Ook al zal waarschijnlijk alleen de ICE3 daar 200 km/h gaan rijden.
Dr_Flashvrijdag 1 augustus 2008 @ 14:49
quote:
Op vrijdag 1 augustus 2008 13:42 schreef ThaFreak het volgende:
bovenstaande


Ik begrijp niet zo goed hoe dat verhaal over ATB er toch NIET toe leidt dat het project vertraging oploopt. Of was dit vertraging waar al rekening mee gehouden was of zo? Zodat er geen EXTRA Extra extra vertraging zal hoeven optreden? Nou, Wauwie.
Duvelvrijdag 1 augustus 2008 @ 15:33
quote:
Op vrijdag 1 augustus 2008 13:53 schreef sander89 het volgende:

[..]

Gaat denk wel nog even langer duren, maar wel terecht dat Brussel geen ATB wil hebben op die lijnen.
Het is een aanpassing op ATB, kosteneffectiever dan ERTMS.
quote:
Wel jammer dat ze niet meteen het stuk Utrecht-Amsterdam geschikt maken voor 200 km/h met het beveilings systeem.
Ook al zal waarschijnlijk alleen de ICE3 daar 200 km/h gaan rijden.
Daar zijn ze nu al mee bezig hoor, al jaren trouwens.
TeringHenkievrijdag 1 augustus 2008 @ 16:23
quote:
Op vrijdag 1 augustus 2008 09:15 schreef ghizzer het volgende:
vraag.. heeft iemand enig idee hoe snel de onderstaande (siemens-rh) loc kan en wat de 357 km/h op de loc voor een betekenis heeft?

en o ja, gaat deze ook dienst doen op de HSL? alvast heel hartelijk dank voor antwoorden!

[ afbeelding ]
Er staat Vmax 357 op de loc en je vraagt je af hoe snel hij kan en wat het betekent? Ben je nou echt zo dom?
Sociosvrijdag 1 augustus 2008 @ 16:40
Deze pagina.

Duvelvrijdag 1 augustus 2008 @ 16:40
quote:
Op vrijdag 1 augustus 2008 16:23 schreef TeringHenkie het volgende:

[..]

Er staat Vmax 357 op de loc en je vraagt je af hoe snel hij kan en wat het betekent? Ben je nou echt zo dom?
Lees het topic eerst even door voor je modder begint te blazen, spuit 11.
SpeedyRichvrijdag 1 augustus 2008 @ 17:14
ik snap niet dat ze die code 147 niet gebruiken voor Groen 18, of als een rood sein code, hij is toch ingebouwd
Dr_Flashvrijdag 1 augustus 2008 @ 17:23
quote:
Op vrijdag 1 augustus 2008 16:40 schreef Duvel het volgende:

[..]

Lees het topic eerst even door voor je modder begint te blazen, spuit 11.
Ja, voor je het weet moeten de blauwe ordetroepen weer uitrukken En dit keer zal het niet mals zijn heb ik gehoord
Duvelvrijdag 1 augustus 2008 @ 17:44
quote:
Op vrijdag 1 augustus 2008 17:14 schreef SpeedyRich het volgende:
ik snap niet dat ze die code 147 niet gebruiken voor Groen 18, of als een rood sein code, hij is toch ingebouwd
Nee, hij bestaat in theorie, niet in de relaishuizen, en ik weet ook niet of elke trein de code zomaar snapt.
Brembovrijdag 1 augustus 2008 @ 17:56
quote:
Op vrijdag 1 augustus 2008 17:14 schreef SpeedyRich het volgende:
ik snap niet dat ze die code 147 niet gebruiken voor Groen 18, of als een rood sein code, hij is toch ingebouwd
Vergeet niet dat Alstom een flinke vinger in de pap heeft met het ATB-systeem, zij zijn de enige die de rechten over het systeem hebben. Welke idioot dat ooit besloten heeft . Ik denk dat het slimmer is om op korte termijn over te schakelen naar ETCS.
Duvelvrijdag 1 augustus 2008 @ 17:59
quote:
Op vrijdag 1 augustus 2008 17:56 schreef Brembo het volgende:

[..]

Vergeet niet dat Alstom een flinke vinger in de pap heeft met het ATB-systeem, zij zijn de enige die de rechten over het systeem hebben. Welke idioot dat ooit besloten heeft . Ik denk dat het slimmer is om op korte termijn over te schakelen naar ETCS.
Vraag het ook eens aan de mensen die bij de Maaslijn een nieuw systeem voorgeschoteld kregen een tijd geleden...
Brembovrijdag 1 augustus 2008 @ 18:56
quote:
Op vrijdag 1 augustus 2008 17:59 schreef Duvel het volgende:

[..]

Vraag het ook eens aan de mensen die bij de Maaslijn een nieuw systeem voorgeschoteld kregen een tijd geleden...
Ik denk dat ik iets gemist heb

Maar goed korte termijn is in 2012 afgerond en in werkelijkheid 2020 . Ik denk zelf dat het tot 2020 een goede investering is voor het spoorwegnet om het langzaam om te zetten.
Dr_Flashvrijdag 1 augustus 2008 @ 18:58
Zo dudes, ik veeg nog even wat spulletjes bij elkaar en morgenochtend vertrek ik voor een kleine 3 weken naar het land waar deze foto gemaakt is:



We hebben er zin in!!
dennistdvrijdag 1 augustus 2008 @ 19:34
Zo, even wat foto's van de afgelopen dagen:









Dr_Flashvrijdag 1 augustus 2008 @ 19:48
Is er niks te doen met dat stoomtreingeval tussen Sneek en Stavoren? Daar zou je eens langs kunnen, nou je toch in de buurt bent?
Dr_Flashvrijdag 1 augustus 2008 @ 21:01
KLIK
quote:
ProRail heeft seinen in de Schipholtunnel verkeerd geplaatst. Als ze gedoofd zijn, kunnen machinisten ze bijna niet zien en de reflectorplaatjes evenmin.
Bovendien krijgt het beveiligingssysteem geen seintje als een sein het niet doet. Dat concludeert de Inspectie Verkeer en Waterstaat (IVW) na een incident in de treintunnel bij de luchthaven.
Eind november passeerde een reizigerstrein in de tunnel een gedoofd sein dat eigenlijk rood had moeten zijn. Aangekomen op het perron zag de machinist dat er nog een trein stond en bracht zijn trein tot stilstand op 150 meter van die trein.
Volgens de IVW werkten meer seinen op dat moment niet. Dat kwam door een technische storing. Een niet werkend sein in de tunnel wordt niet door de beveiligingsinstallatie gedetecteerd.
quote:
De machinist wist niet dat de situatie in de tunnel was aangepast. De inspectie stelt dat ProRail te weinig tijd heeft gelaten tussen de aankondiging dat de nieuwe seinen zouden worden geplaatst en de plaatsing ervan.
De spoorbeheerder meldde dat pas aan de NS twee dagen voordat de werkzaamheden werden uitgevoerd, waar vier weken de regel is. Overigens vindt de inspectie dat de NS op zijn beurt de machinisten onvoldoende heeft geïnformeerd.
Hmmm......
Zug-Chefvrijdag 1 augustus 2008 @ 22:06
quote:
Op vrijdag 1 augustus 2008 19:48 schreef Dr_Flash het volgende:
Is er niks te doen met dat stoomtreingeval tussen Sneek en Stavoren? Daar zou je eens langs kunnen, nou je toch in de buurt bent?
Dat is nu nog slechts 1x per jaar, ergens in mei. Pas over een paar jaar gaat dat een vaste vorm krijgen
dennistdvrijdag 1 augustus 2008 @ 22:33
quote:
Op vrijdag 1 augustus 2008 19:48 schreef Dr_Flash het volgende:
Is er niks te doen met dat stoomtreingeval tussen Sneek en Stavoren? Daar zou je eens langs kunnen, nou je toch in de buurt bent?
ben inmiddels weer thuis hoor
Zug-Chefvrijdag 1 augustus 2008 @ 22:36
Vanmiddag after work ff wat geklikt bij Wierden:


Met een uur vertraging passeert ERS 6605 met een uit tank- en gewone containers bestaande Melnik shuttle, onder treinnummer 42374 het station van Wierden op weg naar de Maasvlakte West.


Ex-Connexxion, nu weer NSR, Plan V 840 is als stoptrein onderweg van Almelo naar Apeldoorn en passeert hier het vele groen in de omgeving van Wierden.


Terug van een aanrijding, is ICM 4206 nu de enige ICM-IV met dichtgemetselde boegdeuren. Samen met stel 4221 trekken ze als ledig materieel de wijdse Overijsselse wereld in, om uiteindelijk... ja waar gaat deze rit eigenlijk heen?


Rail4Chem's PB02 is met de 1x per week rijdende Hoyertrein 43566 vanuit Diepholz onderweg naar Antwerpen en passeert met een heerlijk versluierde zon het dorp Wierden in Overijssel.
dennistdvrijdag 1 augustus 2008 @ 22:39
quote:
Op vrijdag 1 augustus 2008 22:36 schreef Zug-Chef het volgende:
[ afbeelding ]
Terug van een aanrijding, is ICM 4206 nu de enige ICM-IV met dichtgemetselde boegdeuren.
FOUT!
ook de 4248 heeft dichte boegdeuren: http://foto.dennistd.nl/?img=234
Dr_Flashvrijdag 1 augustus 2008 @ 22:44
quote:
Op vrijdag 1 augustus 2008 22:33 schreef dennistd het volgende:

[..]

ben inmiddels weer thuis hoor
Was een frysk vluggertsje dan
dennistdvrijdag 1 augustus 2008 @ 23:12
quote:
Op vrijdag 1 augustus 2008 22:44 schreef Dr_Flash het volgende:

[..]

Was een frysk vluggertsje dan
was er een paar dagen met ouders en zusje, dus niet speciaal voor de treinen
thats-mevrijdag 1 augustus 2008 @ 23:32
Leuke foto's ... Merendeel nog geen 400m van mijn huis geschoten
sander89zaterdag 2 augustus 2008 @ 00:26
quote:
Op vrijdag 1 augustus 2008 15:33 schreef Duvel het volgende:

[..]

Daar zijn ze nu al mee bezig hoor, al jaren trouwens.
Zoals het er nu uit ziet word het stuk Amsterdam-Utrecht de max verhoogd naar 160 km/h en geen 200 km/h
SpeedyRichzaterdag 2 augustus 2008 @ 05:55
Van af ATB fase 3 kan de systeem kast 147 ontvangen en zelfs met fase 4 code 270

Dus probleem is opgelost
Code 270 is Rood
Geen Code is 40 km/u (geel dus)
Code 220 is Geel 6
Code 180 is Geel 8
Code 147 is Geel 13
Code 120 is Geel 14
Code 96 Is Groen (Baanvaksnelheid 160/180/200 whatever)
Nu nog de voeding naar 3 kv gooien en klaar
Dichterbijerzaterdag 2 augustus 2008 @ 09:29
Ik ga ook treinen vandaag... fiets mee en op vakantie voor twee week... Ik meende trouwens dat er een verbinding Eindhoven - Schagen altijd was... sinds wanneer is die verdwenen? Nu heb ik een ruk overstap van max 3 min :s
Zug-Chefzaterdag 2 augustus 2008 @ 10:02
Die is alleen in de spits doordeweeks, daarbuiten rijdt ie tot Alkmaar. Fijne vakantie !
Tecnixzaterdag 2 augustus 2008 @ 11:56
Vanmiddag een stuk treinen in de UK
TeringHenkiezaterdag 2 augustus 2008 @ 13:25
quote:
Op zaterdag 2 augustus 2008 05:55 schreef SpeedyRich het volgende:
Van af ATB fase 3 kan de systeem kast 147 ontvangen en zelfs met fase 4 code 270

Dus probleem is opgelost
Code 270 is Rood
Geen Code is 40 km/u (geel dus)
Code 220 is Geel 6
Code 180 is Geel 8
Code 147 is Geel 13
Code 120 is Geel 14
Code 96 Is Groen (Baanvaksnelheid 160/180/200 whatever)
Nu nog de voeding naar 3 kv gooien en klaar
3KV? Umax voor NL materieel is toch 1800V? Doe dan gewoon 25kV AC op de buitenste sporen
James1988zaterdag 2 augustus 2008 @ 15:09
quote:
Op zaterdag 2 augustus 2008 13:25 schreef TeringHenkie het volgende:

[..]

3KV? Umax voor NL materieel is toch 1800V? Doe dan gewoon 25kV AC op de buitenste sporen
Met 3 KV zit Nederland op een gelijk niveau als België, wat e.e.a. aan mogelijkheden schept natuurlijk.

Dan de seinsystemen nog gelijkmaken, maar dat mag dan weer niet van de EU, die wil dat overal ETCS wordt ingevoerd, hetgeen wel begrijpelijk is, maar toch verdomde lastig
dennistdzaterdag 2 augustus 2008 @ 15:11
quote:
Op zaterdag 2 augustus 2008 15:09 schreef James1988 het volgende:

[..]

Met 3 KV zit Nederland op een gelijk niveau als België, wat e.e.a. aan mogelijkheden schept natuurlijk.
Als er 3kV op komt te staan heb je straks geroosterde treinen....
Guppyzaterdag 2 augustus 2008 @ 15:45
* Guppyfriend is ook weer terug uit Leerdam
James1988zaterdag 2 augustus 2008 @ 15:51
quote:
Op zaterdag 2 augustus 2008 15:11 schreef dennistd het volgende:

[..]

Als er 3kV op komt te staan heb je straks geroosterde treinen....
Dan moeten de treinen aangepast worden, lijkt me
SpeedyRichzaterdag 2 augustus 2008 @ 17:31
quote:
Op zaterdag 2 augustus 2008 15:11 schreef dennistd het volgende:

[..]

Als er 3kV op komt te staan heb je straks geroosterde treinen....
mooie is dat er meer vermogen op kan staan dan
dus ipv 1500 * 8333.3 (12.5 MW) kan je dan 3000 * 8333.3 (25 MW)
en de snelheid 160/180/200 is makkelijker te halen
Duvelzaterdag 2 augustus 2008 @ 19:56
quote:
Op zaterdag 2 augustus 2008 17:31 schreef SpeedyRich het volgende:

[..]

mooie is dat er meer vermogen op kan staan dan
dus ipv 1500 * 8333.3 (12.5 MW) kan je dan 3000 * 8333.3 (25 MW)
en de snelheid 160/180/200 is makkelijker te halen
Holy shit! Waar haal je die 8333,3 Ampère vandaan?
ReisTzaterdag 2 augustus 2008 @ 23:21
Zijn de treinen in België nou echt zoveel sneller dan in Nederland, door die 3000V? Ik kan het me haast niet voorstellen. Ze rijden daar ook nergens sneller dan 160 onder die 3000V, willen de Belgen dat het sneller gaat dan zetten ze ook 25kV op de bovenleiding.
James1988zaterdag 2 augustus 2008 @ 23:37
Van Wikipedia:
quote:
Tegenwoordig is in België de bovenleidingspanning verhoogd van 3000 naar 3300 V.
sander89zaterdag 2 augustus 2008 @ 23:46
quote:
Op zaterdag 2 augustus 2008 05:55 schreef SpeedyRich het volgende:
Van af ATB fase 3 kan de systeem kast 147 ontvangen en zelfs met fase 4 code 270

Dus probleem is opgelost
Code 270 is Rood
Geen Code is 40 km/u (geel dus)
Code 220 is Geel 6
Code 180 is Geel 8
Code 147 is Geel 13
Code 120 is Geel 14
Code 96 Is Groen (Baanvaksnelheid 160/180/200 whatever)
Nu nog de voeding naar 3 kv gooien en klaar
Wrm naar 3 kv onder 1.5 kv kunnen ze ook gewoon makkelijk 200 km/h rijden en als ze het aanpassen, moeten ze het meteen goed doen en de bovenleiding 25 kv maken.

[ Bericht 0% gewijzigd door sander89 op 03-08-2008 00:49:41 ]
TeringHenkiezondag 3 augustus 2008 @ 00:24
quote:
Op zaterdag 2 augustus 2008 17:31 schreef SpeedyRich het volgende:

[..]

mooie is dat er meer vermogen op kan staan dan
dus ipv 1500 * 8333.3 (12.5 MW) kan je dan 3000 * 8333.3 (25 MW)
en de snelheid 160/180/200 is makkelijker te halen
4000 Ampere is een iets meer realistische waarde.
Darkwing_Duckzondag 3 augustus 2008 @ 01:26
Vraagstuk:

Stel ik heb een loc die 357 Km/ U gaat. Ik wil dat graag laten zien . Op wat voor manier zal ik het op de lok plaatsen ?
ReisTzondag 3 augustus 2008 @ 01:47
quote:
Op zaterdag 2 augustus 2008 17:31 schreef SpeedyRich het volgende:

[..]

mooie is dat er meer vermogen op kan staan dan
dus ipv 1500 * 8333.3 (12.5 MW) kan je dan 3000 * 8333.3 (25 MW)
en de snelheid 160/180/200 is makkelijker te halen
Heb je enig idee wat het vermogen is van de gemiddelde trein?
quote:
Op zondag 3 augustus 2008 00:24 schreef TeringHenkie het volgende:

[..]

4000 Ampere is een iets meer realistische waarde.
Maal 1800V is dat dus afgerond 7 MW. Oftewel ongeveer het vermogen van drie ICM-viertjes + nog een drietje (zijnde de langst mogelijke combinatie in NL).
James1988zondag 3 augustus 2008 @ 02:00
Heeft er iemand al foto's van een Traxx voor een lolly?
Zug-Chefzondag 3 augustus 2008 @ 11:55
Jahoor, zie oa hier en hier en hier
JDudezondag 3 augustus 2008 @ 12:53
quote:
Op zondag 3 augustus 2008 01:26 schreef Darkwing_Duck het volgende:
Vraagstuk:

Stel ik heb een loc die 357 Km/ U gaat. Ik wil dat graag laten zien . Op wat voor manier zal ik het op de lok plaatsen ?
Brembozondag 3 augustus 2008 @ 13:22
quote:
Op zaterdag 2 augustus 2008 17:31 schreef SpeedyRich het volgende:

[..]

mooie is dat er meer vermogen op kan staan dan
dus ipv 1500 * 8333.3 (12.5 MW) kan je dan 3000 * 8333.3 (25 MW)
en de snelheid 160/180/200 is makkelijker te halen
Hardstikke leuk, helaas is ons spanningsnet op het spoor nooit atlijd precies 1500V, het schommelt zelf heel erg . Bijvoorbeeld de lijn Zwolle - Emmen zitten veel plekken in waar het voltage het minimale level van 1200V haalt terwijl bijvoorbeeld de aansluiting Barneveld (Kippenlijn) de spanning wel 1800V is . Gemiddeld genomen mag je blij zijn als er daadwerkelijk 1500V op staat.
its_me_zondag 3 augustus 2008 @ 13:53
quote:
Op zaterdag 2 augustus 2008 05:55 schreef SpeedyRich het volgende:
Van af ATB fase 3 kan de systeem kast 147 ontvangen en zelfs met fase 4 code 270

Dus probleem is opgelost
Code 270 is Rood
Geen Code is 40 km/u (geel dus)
Code 220 is Geel 6
Code 180 is Geel 8
Code 147 is Geel 13
Code 120 is Geel 14
Code 96 Is Groen (Baanvaksnelheid 160/180/200 whatever)
Nu nog de voeding naar 3 kv gooien en klaar
Maak er dan meteen 25 kV AC van, als we dan toch bezig zijn
Duvelzondag 3 augustus 2008 @ 15:18
quote:
Op zondag 3 augustus 2008 13:22 schreef Brembo het volgende:

[..]

Hardstikke leuk, helaas is ons spanningsnet op het spoor nooit atlijd precies 1500V, het schommelt zelf heel erg . Bijvoorbeeld de lijn Zwolle - Emmen zitten veel plekken in waar het voltage het minimale level van 1200V haalt terwijl bijvoorbeeld de aansluiting Barneveld (Kippenlijn) de spanning wel 1800V is . Gemiddeld genomen mag je blij zijn als er daadwerkelijk 1500V op staat.
Het is nogal logisch dat er bij de aansluiting van de Kippenlijn wel 1800V op staat, daar zit je precies voor de deur van een onderstation. Tussen Barneveld en Lunteren zal het anders zijn... En ook Zwolle - Emmen is zo'n fijn enkelsporig baanvak. Overigens functioneert de trein best nog onder de 1200V, ik geloof dat ie pas bij 900V uitschakelt.
Dr_Flashzondag 3 augustus 2008 @ 20:29
Goddomme is t klaar nou met die V357 loc?
SpeedyRichzondag 3 augustus 2008 @ 21:54
quote:
Op zondag 3 augustus 2008 01:47 schreef ReisT het volgende:

[..]

Heb je enig idee wat het vermogen is van de gemiddelde trein?
[..]

Maal 1800V is dat dus afgerond 7 MW. Oftewel ongeveer het vermogen van drie ICM-viertjes + nog een drietje (zijnde de langst mogelijke combinatie in NL).
Lijnvoeding
er namelijk meerdere treinen op 1 sectie en als ze alle maal trekken is 12.5 MW zo weg
SpeedyRichzondag 3 augustus 2008 @ 21:55
quote:
Op zondag 3 augustus 2008 13:53 schreef its_me_ het volgende:

[..]

Maak er dan meteen 25 kV AC van, als we dan toch bezig zijn
Werkt EG niet mee, en als EG er mee werkt hebben we geen ECTS meer nodig
SpeedyRichzondag 3 augustus 2008 @ 21:58
quote:
Op zondag 3 augustus 2008 00:24 schreef TeringHenkie het volgende:

[..]

4000 Ampere is een iets meer realistische waarde.
Dat is idd de mogelijk stroom die 16/17/1800 loc van de NS kan pakken onder 1800 V DC
Maar meestal heb je wel meer treinen in een sectie dus daarom is de max stroom zo hoog, want stel je voor de er een NS 1800 + ICRm vertrekt en de 1800 trekt 4 KA dan heb je niks meer voor de rest
borkzondag 3 augustus 2008 @ 22:25
quote:
Op vrijdag 1 augustus 2008 18:58 schreef Dr_Flash het volgende:
Zo dudes, ik veeg nog even wat spulletjes bij elkaar en morgenochtend vertrek ik voor een kleine 3 weken naar het land waar deze foto gemaakt is:

[ afbeelding ]

We hebben er zin in!!
d.w.z. zaterdagochtend vertrokken en nu was het 20,30, dus Fles je bent er of moet je nog verder

Ben alvast maar bezig met winter vakantie (voor de kerst weg ofzo), zag dat er wat treintjes op Palma de Majorca rondtuffen

o, ja dus terug enzo, geen treintjes gefotografeerd
Duvelmaandag 4 augustus 2008 @ 08:36
quote:
Op zondag 3 augustus 2008 21:58 schreef SpeedyRich het volgende:

[..]

Dat is idd de mogelijk stroom die 16/17/1800 loc van de NS kan pakken onder 1800 V DC
Maar meestal heb je wel meer treinen in een sectie dus daarom is de max stroom zo hoog, want stel je voor de er een NS 1800 + ICRm vertrekt en de 1800 trekt 4 KA dan heb je niks meer voor de rest
Sorry, maar je hebt er echt de ballen verstand van.
Duvelmaandag 4 augustus 2008 @ 11:49
quote:
Op zondag 3 augustus 2008 20:29 schreef Dr_Flash het volgende:
Goddomme is t klaar nou met die V357 loc?
Die "V" locs zijn toch diesel, zoals de V100, de V200 en zo?
blupmaandag 4 augustus 2008 @ 12:10

Duvelmaandag 4 augustus 2008 @ 12:20
quote:
Flexibel

Die SBB haben die Fußball-Europameisterschaft gut bewältigt. Die im Ruf der Behäbigkeit stehenden Schweizer haben dabei sogar ausgesprochene Einscheidingsfreude zugunsten der Sicherheit niederländischer Fußballfans gezeigt: Um sie nicht zu gefährden, wechselten die "Bähnler" sogar ihre Warnwestefarbe von Orange auf Gelb, da es zu riskanten Verwechslungen gekommen war: Auf einem Bahnhof hielten die Oranjes einen Eisenbahner mit Warnweste für einen der ihren un folgten ihm lemminggleich über die Gleise!"
Uit Modelleisenbahner 8/2008
Duvelmaandag 4 augustus 2008 @ 12:21
quote:
Op maandag 4 augustus 2008 12:10 schreef blup het volgende:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Argh, hoe lang kan het laden van twee foto's duren!?
Sociosmaandag 4 augustus 2008 @ 12:58
Een zeer ruime 3 MB per stuk hè. Wel mooie pittoreske foto´s tho.
blupmaandag 4 augustus 2008 @ 13:02
Moet ze nog ff verkleinen.. .

Station ligt in een erg klein dorp op 'n heeeel smal stukje van France.
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=nl&geocode=&q=penthievre&sll=37.0625,-95.677068&sspn=47.617464,114.257812&ie=UTF8&ll=47.552925,-3.126683&spn=0.019956,0.05579&t=h&z=15
borkdinsdag 5 augustus 2008 @ 10:11
vanmorgen 8.47, met slaapkop op Utrecht Overvecht, vanuit richting Amersfoort komt 4240 langzaam aankakken, nice Olympisch treinstel zo een paar dagen van de OS. Komt er vanaf CS een ander Olympisch treinstel aankachelen (nummer niet gezien), affijn zo ben je weer wakker, in Amersfoort wilde de Valleilijn van 9.16 overigens niet rijden .
Guppydinsdag 5 augustus 2008 @ 10:51
als je via 'mijn ns' je kortingskaart besteld, hoe lang duurt het dan voor de pasfotogegevens ontvangen zijn? ongeveer? er staat bij mij bij status nog steeds 'Wacht op pasfotogegevens'.

niet dat ik m meteen nodig hebt hoor, ik had de ingangsdatum op 1 sept. gezet. maar ik was ff nieuwsgierig
TommyGundinsdag 5 augustus 2008 @ 11:36
Kan enkele dagen duren Gewoon voor de zekerheid nog een mailtje achteraan sturen wat de status is.
Guppydinsdag 5 augustus 2008 @ 12:02
Ik wacht nog wel even af dan. Ik heb m zaterdag geupload, dus ik zal geduldig doen
UncleSamdinsdag 5 augustus 2008 @ 16:59
quote:
De machinist van een intercity naar Maastricht meldde om 22.10 uur bij Echt een
klap te hebben gevoeld. Het treinverkeer werd stilgelegd. Twintig minuten later
werd bekend dat het om een dronken man ging, die de trein met zijn arm had
geraakt en vervolgens het hazenpad had gekozen. De politie zat op dat moment al
achter hem aan. Na 25 minuten werd het treinverkeer hervat.Twee stoptreinen
werden tussen Maastricht en Randwyck opgeheven.
Je zou toch denken dat je arm bij zulke snelheden er gewoon af wordt gerukt, of in ieder geval zwaar bloedt. Maar nee hij smeert 'm .
Peterseliemandinsdag 5 augustus 2008 @ 22:50
De 8 Fccpps die al tijden op Lwsks stonden, zijn vanochtend opgehaald door 2 Structon G1206-locs
Peterdinsdag 5 augustus 2008 @ 23:55
quote:
Op dinsdag 5 augustus 2008 22:50 schreef Peterselieman het volgende:
De 8 Fccpps die al tijden op Lwsks stonden, zijn vanochtend opgehaald door 2 Structon G1206-locs
Heeft iemand een woordenboek voor deze SOMDA-taal?
Socioswoensdag 6 augustus 2008 @ 00:16
quote:
Op dinsdag 5 augustus 2008 22:50 schreef Peterselieman het volgende:
De 8 Fccpps die al tijden op Lwsks stonden, zijn vanochtend opgehaald door 2 Structon G1206-locs
Check.
Peterseliemanwoensdag 6 augustus 2008 @ 00:22
quote:
Op dinsdag 5 augustus 2008 23:55 schreef petre86 het volgende:

Heeft iemand een woordenboek voor deze SOMDA-taal?
Tuurlijk:

Fccpps: http://nl.wikipedia.org/wiki/Fccpps


Lwsks: Leeuwarden Schenkenschans, een emplacementje ten westen van station Leeuwarden en gelegen is ter hoogte van het industrieterrein Schenkenschans

Structon G1206:
Peterwoensdag 6 augustus 2008 @ 00:27
tnx!
Guppywoensdag 6 augustus 2008 @ 16:28
ah, net ff gecheckt hoe het met de status van m'n kortingskaart staat, en hij is nu 'in behandeling'. zal de foto ook wel goed aangekomen zijn
ghizzerwoensdag 6 augustus 2008 @ 16:33
ik had mijn kortingskaart zelfs met paint bijgewerkt. dit ivm de achtergrond die egaal moest zijn. het zag er niet uit, maar deze werd gewoon geaccepteerd.
Guppywoensdag 6 augustus 2008 @ 16:35
ooh dan! op die site wordt je helemaal bang gemaakt met hoe die foto moet zijn. ik dus speciaal nog ff een anti-ruis filtertje overheen gegooid in Photoshop. maar dan moet t lukken
ghizzerwoensdag 6 augustus 2008 @ 16:37
quote:
Op woensdag 6 augustus 2008 16:35 schreef Guppyfriend het volgende:
ooh dan! op die site wordt je helemaal bang gemaakt met hoe die foto moet zijn. ik dus speciaal nog ff een anti-ruis filtertje overheen gegooid in Photoshop. maar dan moet t lukken
ja komt zeker goed. om nog maar over de positie (zichtbaar te veel naar onderen) en het middel een walkmanphone met 2mp te zwijgen.. ik kneep 'm ook, maar ik lachtte m'n ballen uit de broek toen ik - heel snel overigens - de kortingskaart ontving.
SuperWeberwoensdag 6 augustus 2008 @ 16:41
quote:
Op vrijdag 1 augustus 2008 18:58 schreef Dr_Flash het volgende:
Zo dudes, ik veeg nog even wat spulletjes bij elkaar en morgenochtend vertrek ik voor een kleine 3 weken naar het land waar deze foto gemaakt is:

[ afbeelding ]

We hebben er zin in!!
De Finse Pendolino

(Is wel van Italiaanse makelijk, waarvan boze tongen zeggen dat ze niet zo goed werken in de Finse winter )
Brembowoensdag 6 augustus 2008 @ 17:19
quote:
Op woensdag 6 augustus 2008 16:41 schreef SuperWeber het volgende:

[..]

De Finse Pendolino

(Is wel van Italiaanse makelijk, waarvan boze tongen zeggen dat ze niet zo goed werken in de Finse winter )
Ze hebben een italiaanse trein, die van ons komt pas in 2009, als het niet 2011 is .
Ik hoorde dat de nieuwe VIRM (IV) gaat rijden in de 3700, eindelijk is wat nieuw materieel . Weet iemand al wanneer die in dienst gaat
Peterseliemanwoensdag 6 augustus 2008 @ 21:27
Op 21 september maar even de Valleilijn op, want het boemellijntje zal het betreffende weekend bereden worden door VIRM:

Broek53 op Somda net:
quote:
't is misschien niet het goede topic & we komen er nog wel op terug, maar voor de agendaplaning van de fotografen meld ik maar vast dat in het weekend van week 38 (20 en 21 september) de doorgaande dienst op de Valleilijn gereden zal worden met (losse) VIRM-en. Beter gezegd: in het kader van een buitendienststelling tussen Ede en Driebergen rijdt NS een treindienst Arnhem - Ede - Amersfoort bij wijze van omleidingsroute, die op de Valleilijn de dienst van Cxx rijdt. De machinisten van CXX dienen dan als pilot.
borkwoensdag 6 augustus 2008 @ 22:07
quote:
Op woensdag 6 augustus 2008 21:27 schreef Peterselieman het volgende:
Op 21 september maar even de Valleilijn op, want het boemellijntje zal het betreffende weekend bereden worden door VIRM:

Broek53 op Somda net:
[..]


nice, bedankt voor de tip.
Dr_Flashwoensdag 6 augustus 2008 @ 22:16
Groeten vanuit het enige Finse station dat alleen maar te bereiken is door terug te steken via Rusland

Zug-Chefwoensdag 6 augustus 2008 @ 22:22
quote:
Op woensdag 6 augustus 2008 21:27 schreef Peterselieman het volgende:
Op 21 september maar even de Valleilijn op, want het boemellijntje zal het betreffende weekend bereden worden door VIRM:

Broek53 op Somda net:
[..]
Jammer dat de CNL en ICE via 's Hertogenbosch gaan dat weekend..


NSR 1742 is vanuit Bad Bentheim op weg met IC 142 (Berlin Ostbahnhof - Amsterdam Centraal) en arriveert hier te Deventer.


ACTS 5812 is met de 6 uur vertraagde containertrein 60263 vanuit Leeuwarden op weg naar de Rotterdamse Maasvlakte West en passeert hier in een heerlijk middagzonnetje het station van Meppel.

Vanwege panne aan de loks 1255 en/of 6705, heeft ACTS zo snel als het kon de 5812 richting Leeuwarden gestuurd. Maar beide andere loks zijn vervolgens wel in Leeuwarden achtergelaten.. Als je het mij vraagt, zijn die 5800'en hier nog lang nodig!


NSR's Buffeltjes 3421 en 3423 zijn als stoptrein 91xx onderweg van Groningen naar Zwolle in het kader van 'diesel-onder-de-draad' en arriveren hier te Meppel.


Vanuit Hermalle in België rijdt driemaal per week een fraaie trein met dolomiet, een soort kalk, naar Nedmag in Veendam. De RN 1616 rijdt de trein vanaf Sittard tot Onnen en passeert hier pünktlich het station van Meppel.


NSR's Buffels 3419 en 3402 arriveren op eindstation Zwolle vanuit Enschede, let op de afwijkende koeienvanger van het voorste treinstel.

[ Bericht 10% gewijzigd door Zug-Chef op 06-08-2008 22:27:14 ]
Zug-Chefwoensdag 6 augustus 2008 @ 22:28
quote:
Op woensdag 6 augustus 2008 22:16 schreef Dr_Flash het volgende:
Groeten vanuit het enige Finse station dat alleen maar te bereiken is door terug te steken via Rusland

[ afbeelding ]
Hoi Mooi weer daar?
Dr_Flashwoensdag 6 augustus 2008 @ 22:33
Koud, graadje of 12-15. En het waait veel. Maar verder alles in orde

De S-Bahn van Helsinki rijdt gelukkig nog met oude zooi



Meer later
Zug-Chefwoensdag 6 augustus 2008 @ 22:34
haha, vet gordijntjes
Dr_Flashwoensdag 6 augustus 2008 @ 22:45
Wat ik zeg, er komt nog veel meer, als ik later thuis ben en zo
Nu slapen, morgen een eenvoudige etappe van 359 km van Lappeenranta via Kouvola naar Kuopio
Ofyles2donderdag 7 augustus 2008 @ 01:00
quote:
Op woensdag 6 augustus 2008 17:19 schreef Brembo het volgende:

[..]

Ze hebben een italiaanse trein, die van ons komt pas in 2009, als het niet 2011 is .
Ik hoorde dat de nieuwe VIRM (IV) gaat rijden in de 3700, eindelijk is wat nieuw materieel . Weet iemand al wanneer die in dienst gaat
Als het goed is: deze maand.
Duveldonderdag 7 augustus 2008 @ 08:07
quote:
Op woensdag 6 augustus 2008 22:45 schreef Dr_Flash het volgende:
Wat ik zeg, er komt nog veel meer, als ik later thuis ben en zo
Nu slapen, morgen een eenvoudige etappe van 359 km van Lappeenranta via Kouvola naar Kuopio
Klinkt goed allemaal, veel plezier!
Wadloperdonderdag 7 augustus 2008 @ 10:42
Afgelopen dinsdag in de vroegte naar Kropswolde gegaan om de vuiltrein van ACTS te fotograferen:



Foto kan je vergroten door erop te klikken
ghizzerdonderdag 7 augustus 2008 @ 10:54
@Zug. is die foto van Deventer niet al gedateerd, aangezien de 1600 op de achterste rails rijdt? die is volgens mij met de komst van het 3de perron tegenwoordig niet meer in gebruik?
Duveldonderdag 7 augustus 2008 @ 11:00
quote:
Op donderdag 7 augustus 2008 10:54 schreef ghizzer het volgende:
@Zug. is die foto van Deventer niet al gedateerd, aangezien de 1600 op de achterste rails rijdt? die is volgens mij met de komst van het 3de perron tegenwoordig niet meer in gebruik?
Volgens mij is dit de andere kant van het station?
Zug-Chefdonderdag 7 augustus 2008 @ 11:01
Je kijkt op die foto inderdaad richting Deventer Goederen, foto is van maandag 4 augustus 2008, IC142 komt binnen te Deventer op spoor 4
ghizzerdonderdag 7 augustus 2008 @ 11:08
klopt inderdaad. had ff verkeerd gelezen, excuus.
SuperWeberdonderdag 7 augustus 2008 @ 11:13
quote:
Op woensdag 6 augustus 2008 22:33 schreef Dr_Flash het volgende:
Koud, graadje of 12-15. En het waait veel. Maar verder alles in orde

De S-Bahn van Helsinki rijdt gelukkig nog met oude zooi

[ afbeelding ]

Meer later
Järvenpää
D_Adonderdag 7 augustus 2008 @ 12:37
Volgende week woensdag maar weer even een treinreisje doen

Amsterdam Zuid - Frankfurt Hbf Main - Nürnberg Hbf - Volgende dag! - München Hbf - Salzburg Hbf.

Gaat weer een mooi reisje worden.
kebabkeverdonderdag 7 augustus 2008 @ 13:38
quote:
Op donderdag 7 augustus 2008 12:37 schreef Dark_Angelus het volgende:
Volgende week woensdag maar weer even een treinreisje doen

Amsterdam Zuid - Frankfurt Hbf Main - Nürnberg Hbf - Volgende dag! - München Hbf - Salzburg Hbf.

Gaat weer een mooi reisje worden.
Tof .. ik ging vorig jaar paar keer naar Berlijn, maar ik genoot elke keer weer van de treinen in duitsland. Echt hele fijne treinen die ICE's.
Sociosdonderdag 7 augustus 2008 @ 15:28
ICE
Zug-Chefdonderdag 7 augustus 2008 @ 15:46
Treinreizen tussen Lw en Zl, altijd lastig....

Blikseminslag Heerenveen-Grou Jirnsum
Tussen Meppel en Leeuwarden moeten reizigers rekening houden met een vertraging van 30 tot 60 minuten.
Door blikseminslag rijden er tussen Meppel en Leeuwarden geen treinen maar bussen.
Prognose:
*Het is niet bekend hoe lang deze situatie zal duren.


Aanrijding-met een persoon Meppel-Steenwijk
Tussen Meppel en Leeuwarden moeten reizigers rekening houden met een vertraging van 30 tot 60 minuten.
Door een aanrijding met een een persoon rijden er tussen Meppel en Leeuwarden geen treinen maar bussen.
JeePee83donderdag 7 augustus 2008 @ 16:53
Zug. Straks gezellig met de bus van Mp naar Lw?
Zug-Chefdonderdag 7 augustus 2008 @ 17:13
Mwah, ik denk dat het wel losloopt, Lw-Swk is weer in dienst, pendeldienst. Die acp was ook al behoorlijk vroeg op de middag, die zal om 19:30 of 20:30 wel opgelost zijn. Denk dat t gewoon treinen wordt
TeringHenkiedonderdag 7 augustus 2008 @ 17:26
Ze zouden de nieuwe VIRMs net zo af moeten veren als ICM-bakken, VIRMs deinen zo dat je er duizelig van wordt, ICMs zijn lekker stug (maar nog wel comfortabel).
ghizzerdonderdag 7 augustus 2008 @ 18:39
ik ga zondag van varsseveld naar deventer, dan van deventer naar apeldoorn, vervolgens van apeldoorn naar varsseveld. ik heb een 40%kortingskaart. nu ben ik benieuwd welke ticket(s) voor mij het goedkoopste is.

iemand enig idee?
Guppydonderdag 7 augustus 2008 @ 18:59
* Guppyfriend mag deze zomer ook in een ICE
Peterdonderdag 7 augustus 2008 @ 19:12
quote:
Op donderdag 7 augustus 2008 18:39 schreef ghizzer het volgende:
ik ga zondag van varsseveld naar deventer, dan van deventer naar apeldoorn, vervolgens van apeldoorn naar varsseveld. ik heb een 40%kortingskaart. nu ben ik benieuwd welke ticket(s) voor mij het goedkoopste is.

iemand enig idee?
15.30 euro kom ik uit: dagretour varsseveld - apeldoorn via Deventer. ( Al kun je op de automaat ook een rondreis kopen voor varsseveld-deventer-apeldoorn-varsseveld, maar dat staat niet op de NS-site en kan alleen op de nieuwe automaten)
ghizzerdonderdag 7 augustus 2008 @ 19:24
ah ok thanx! kun je zo'n kaartje ook kopen bij een 'niet-aanraakscherm-automaat'? want in varsseveld lopen we een beetje achter.
Dr_Flashdonderdag 7 augustus 2008 @ 19:26
quote:
Op donderdag 7 augustus 2008 11:13 schreef SuperWeber het volgende:
Järvenpää
Kuopio inmiddels Ben ook nog ff naar Siilinjärvi geweest, maar daar kom ik overmorgen onderweg naar Oulu weer langs, dus niet zo boeiend. Heb wel mń fleece vest in die trein laten liggen. Moet het maar niet zulk mooi weer zijn ineens

Ik koop in Rovaniemi wel eoa rendiervel voor weinig
Guppydonderdag 7 augustus 2008 @ 19:42
quote:
Op donderdag 7 augustus 2008 19:24 schreef ghizzer het volgende:
ah ok thanx! kun je zo'n kaartje ook kopen bij een 'niet-aanraakscherm-automaat'? want in varsseveld lopen we een beetje achter.
nee, dat kan niet. in Doetinchem lopen wij ook een beetje achter, vandaar. het beste kan je zo'n kaartje kopen met een Syntus-servicepunt, en dan zonder datum.
Dr_Flashdonderdag 7 augustus 2008 @ 19:48
Guppy hoi
ghizzerdonderdag 7 augustus 2008 @ 19:52
quote:
Op donderdag 7 augustus 2008 19:42 schreef Guppyfriend het volgende:

[..]

nee, dat kan niet. in Doetinchem lopen wij ook een beetje achter, vandaar. het beste kan je zo'n kaartje kopen met een Syntus-servicepunt, en dan zonder datum.
hmm minder, dan maar 1,60 euro meer betalen.
Guppydonderdag 7 augustus 2008 @ 20:30
quote:
Op donderdag 7 augustus 2008 19:48 schreef Dr_Flash het volgende:
Guppy hoi
Hoi Fles
D_Adonderdag 7 augustus 2008 @ 21:33
quote:
Op donderdag 7 augustus 2008 13:38 schreef kebabkever het volgende:

[..]

Tof .. ik ging vorig jaar paar keer naar Berlijn, maar ik genoot elke keer weer van de treinen in duitsland. Echt hele fijne treinen die ICE's.
Ah tof! Ja ik was paar weken geleden via Leipzig naar Dessau Hbf, en nu maar eens een stukje zuidelijker naar een ander festival.
Zug-Chefdonderdag 7 augustus 2008 @ 22:04
Na regen komt zonneschijn..... en fotowolkjes


Met ingang van deze week rijdt ACTS de afvaltreinen van Apeldoorn VAM naar Wijster. Het vervoer is jarenlang in handen geweest van Railion, maar het moederbedrijf is flink aan het reorganiseren zodat alles wat ook maar een beetje marginaal vervoer is, weg moet. ACTS zag er blijkbaar wel brood in, al is het de vraag of je als vervoerder blij moet zijn met het feit dat je lok van 2u 's nachts tot pakweg 5u 's middags staat te niksen.

ACTS 7105 is na kopmaken te Deventer nu op weg naar Zwolle om aldaar nogmaals kop te maken. Trein 60292 nog op het enkelsporige traject hier ter hoogte van Olst.
Ofyles2vrijdag 8 augustus 2008 @ 01:14
quote:
Op donderdag 7 augustus 2008 19:42 schreef Guppyfriend het volgende:

[..]

nee, dat kan niet. in Doetinchem lopen wij ook een beetje achter, vandaar. het beste kan je zo'n kaartje kopen met een Syntus-servicepunt, en dan zonder datum.
Het blijft een geweldige uitvinding: een week van tevoren een kaartje kopen en op het reismoment afstempelen en in de trein stappen. Kun je echt werken aan het kaizen-principe.
Petervrijdag 8 augustus 2008 @ 01:39
quote:
Op donderdag 7 augustus 2008 22:04 schreef Zug-Chef het volgende:
Na regen komt zonneschijn..... en fotowolkjes

[ afbeelding ]
Met ingang van deze week rijdt ACTS de afvaltreinen van Apeldoorn VAM naar Wijster. Het vervoer is jarenlang in handen geweest van Railion, maar het moederbedrijf is flink aan het reorganiseren zodat alles wat ook maar een beetje marginaal vervoer is, weg moet. ACTS zag er blijkbaar wel brood in, al is het de vraag of je als vervoerder blij moet zijn met het feit dat je lok van 2u 's nachts tot pakweg 5u 's middags staat te niksen.

ACTS 7105 is na kopmaken te Deventer nu op weg naar Zwolle om aldaar nogmaals kop te maken. Trein 60292 nog op het enkelsporige traject hier ter hoogte van Olst.
Deventer , Zwolle , Olst
Duvelvrijdag 8 augustus 2008 @ 08:10
quote:
Op donderdag 7 augustus 2008 19:42 schreef Guppyfriend het volgende:

[..]

nee, dat kan niet. in Doetinchem lopen wij ook een beetje achter, vandaar. het beste kan je zo'n kaartje kopen met een Syntus-servicepunt, en dan zonder datum.
Ik heb van 't weekend nog wel een spijkerbroek gekocht in Doetinchem, die was daar flink afgeprijsd!
Guppyvrijdag 8 augustus 2008 @ 08:54
quote:
Op vrijdag 8 augustus 2008 08:10 schreef Duvel het volgende:

[..]

Ik heb van 't weekend nog wel een spijkerbroek gekocht in Doetinchem, die was daar flink afgeprijsd!
waar was dat?? ik wil ook nog een nieuwe broek
Duvelvrijdag 8 augustus 2008 @ 09:39
quote:
Op vrijdag 8 augustus 2008 08:54 schreef Guppyfriend het volgende:

[..]

waar was dat?? ik wil ook nog een nieuwe broek
Setpoint, sorry.
Guppyvrijdag 8 augustus 2008 @ 10:50
quote:
Op vrijdag 8 augustus 2008 09:39 schreef Duvel het volgende:

[..]

Setpoint, sorry.
Geeft niet, hahaha
Duvelvrijdag 8 augustus 2008 @ 11:38
Dit is wel heel off-topic, want ik was met de auto naar Doetinchem gekomen.
Guppyvrijdag 8 augustus 2008 @ 11:40
oohh!

ik was gisteren wel met de trein van Doetinchem naar Utrecht en terug gegaan, dus dat telt wel
Duvelvrijdag 8 augustus 2008 @ 12:25
quote:
Op vrijdag 8 augustus 2008 11:40 schreef Guppyfriend het volgende:
oohh!

ik was gisteren wel met de trein van Doetinchem naar Utrecht en terug gegaan, dus dat telt wel
Ik was ook in Utrecht, ook met de trein.

Maar dat is niet eerlijk, want ik ga elke dag naar Utrecht met de trein.
Guppyvrijdag 8 augustus 2008 @ 12:56
quote:
Op vrijdag 8 augustus 2008 12:25 schreef Duvel het volgende:

[..]

Ik was ook in Utrecht, ook met de trein.

Maar dat is niet eerlijk, want ik ga elke dag naar Utrecht met de trein.
Vanaf september kom ik ook elke dag in Utrecht, alleen moet ik er dan even overstappen. Kunnen we naar elkaar zwaaien
Zug-Chefvrijdag 8 augustus 2008 @ 14:01

Shunter 203 101 is met 2 Syntus-Lintjes (de 25 en de 37) als trein 87392 onderweg vanuit de Rotterdamse Hillegersberg werkplaats naar Hengelo en passeert hier vlak voor een flinke regen, hagel en onweersbui het station van Deventer.
#ANONIEMvrijdag 8 augustus 2008 @ 15:53
Hier nog een paar foto's van mijn rondreis door de Baltische Staten. Ben geen pro en weet niet in hoeverre er behoefte aan is. Treinreizen is goedkoop, maar zeer infrequent en langzaam.

Trein vanuit Riga aankomend op station Jurmaala


Onze trein terug naar Riga ( 15 km in ong. 3 kwartier )


Trein op station Sigulda, Letland richting Riga


Stationsgebouw Sigulda, Letland


Nog 2 treinen op station Tallinn, Estland




Verder nog de trein genomen in Litouwen. Klaipeda - Vilnius (376 km) duurde ong. 4,5 uur en kostte ons iets van 10 euro.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 08-08-2008 15:55:56 ]
dennistdvrijdag 8 augustus 2008 @ 16:16
quote:
Op vrijdag 8 augustus 2008 14:01 schreef Zug-Chef het volgende:
[ afbeelding ]
Shunter 203 101 is met 2 Syntus-Lintjes (de 25 en de 37) als trein 87392 onderweg vanuit de Rotterdamse Hillegersberg werkplaats naar Hengelo en passeert hier vlak voor een flinke regen, hagel en onweersbui het station van Deventer.
mooie foto
Darkwing_Duckvrijdag 8 augustus 2008 @ 17:15
Zo, zodadelijk even een slinger maken met de trein..

Den Haag Moerwijk naar Rijswijk, én terug!

( En ja, de tram is echt een slechter, langer en duurder alternatief)
borkvrijdag 8 augustus 2008 @ 17:18
nice pics from the Baltics, 2003, lijkt weer een eeuwigheid terug. Klaipeda - Vilnius met de bus via Kaunas, sneller en goedkoper maar ja dan heb je geen trein . http://www.klap.lt/vilnius.html

Hadden ze nog fel roze soep in Nida?
Sociosvrijdag 8 augustus 2008 @ 18:02
Met al die exotische foto´s krijg ik, na lange tijd, ook weer zin in een buitenlands treinreisje.
Dr_Flashvrijdag 8 augustus 2008 @ 18:35
DIT vind ik echt supervette treinen. vijfbaks dieselstellen zijn dat toch?
#ANONIEMvrijdag 8 augustus 2008 @ 18:44
quote:
Op vrijdag 8 augustus 2008 18:35 schreef Dr_Flash het volgende:
DIT vind ik echt supervette treinen. vijfbaks dieselstellen zijn dat toch?
Zo'n kenner ben ik niet

bork: we hebben het geloof ik nog bekeken, maar de trein was goedkoper en had nog betere stoelen dan menig NS treintje De roze soep (bietensoep) nog volop verkrijgbaar, maar die Baltische specialiteit verder niet genomen.

Nog een paar picca's uit Berlijn van dezelfde vakantie:

Foutje op de borden bij S-Bhf Prenzlauer Allee


IC geschoten vanaf de brug bij S-Bhf Warschauer Str


ICE die ons naar Hannover bracht
Dr_Flashvrijdag 8 augustus 2008 @ 18:49
Berlin Hbf Die heb ik nog niet
Guppyvrijdag 8 augustus 2008 @ 19:06
niet?? ik ga m dit jaar voor de derde keer zien
Duvelvrijdag 8 augustus 2008 @ 20:15
Ik heb wel foto's van het HBf, maar of daar ook bordjes op staan, weet ik niet...
Dr_Flashvrijdag 8 augustus 2008 @ 21:29
ik schoffel hem nog weleens binnen als het zo te pas komt. Nu even niet
Zug-Chefvrijdag 8 augustus 2008 @ 21:55
Hoi Fles, alles goed daar in t hoge noorden
Dr_Flashvrijdag 8 augustus 2008 @ 22:11
naah, giet van de lucht hier, de hele dag al.

inmiddels wel weer 110 nieuwe bordjes erbij
Zug-Chefvrijdag 8 augustus 2008 @ 22:29
Kut is dat ja, hele vakantie regen enzo... Nog wat anders gezien dan alleen bordjes?
borkvrijdag 8 augustus 2008 @ 22:31
MCH: Groot gelijk met die trein hoor, zou ik (nu) ook doen. Helaas lukt treinen van zuid naar noord dus van Vilnius naar Tallinn nog niet zo best of is dat ook weer historie??

Fles: duivelse bordjesjager! Hier regent het ook met bakken dus je hoeft (nog)niet terug te komen .
Wadlopervrijdag 8 augustus 2008 @ 22:33
Viel mij overigens op dat op de voorkant bij de Class66 van ACTS staat: MRCE 512-9, en op de zijkant 513-9
Zug-Chefvrijdag 8 augustus 2008 @ 22:44
Zeg Wadloper, ben jij die Sander op somda? Vraagje, kan je voortaan de tijden bij je cargospots zetten, dan is het beetje te zien of een trein op tijd was :-)
#ANONIEMvrijdag 8 augustus 2008 @ 22:47
quote:
Op vrijdag 8 augustus 2008 22:31 schreef bork het volgende:
MCH: Groot gelijk met die trein hoor, zou ik (nu) ook doen. Helaas lukt treinen van zuid naar noord dus van Vilnius naar Tallinn nog niet zo best of is dat ook weer historie??

Fles: duivelse bordjesjager! Hier regent het ook met bakken dus je hoeft (nog)niet terug te komen .
Volgens seat61.com kan je wel Vilnius - Riga doen, maar met allemaal lastige omwegen. Het spoornetwerk in Estland ligt al helemaal op z'n gat. Volgens een artikel in the Baltic Times komt daar wel verandering in mbv de EU.
#ANONIEMvrijdag 8 augustus 2008 @ 23:14
Nog een klein vraagje: Ga maandag naar London met de Eurostar. Op de terugweg zitten we rond 8 uur 's ochtends alweer in Brussel. Ben ik dan verplicht om gelijk verder te gaan met m'n kaartje Brussel - Elk station in NL of kan ik ook nog wat zien van Brussel en rond 4 uur de trein pakken?
Zug-Chefvrijdag 8 augustus 2008 @ 23:27
Als het een los ticket betreft van Brussel - Elk station in NL, en je dat kaartje niet op 1 specifieke trein hebt geboekt (zoals bv een bepaalde Thalys-trein die om 8:52 of 9:52 vertrekt uit Brussel), dan kan je gewoon zelf bepalen wanneer en hoelaat je weg wilt. Je kan dan zelfs met de binnenlandse treinen via Antwerpen en Roosendaal terug naar NL, mocht je dat willen. Bedenk wel dat, mocht je een standaard ticket hebben, zonder trein geboekt te hebben, dan mag je de Thalys dus niet in
#ANONIEMvrijdag 8 augustus 2008 @ 23:33
quote:
Op vrijdag 8 augustus 2008 23:27 schreef Zug-Chef het volgende:
Als het een los ticket betreft van Brussel - Elk station in NL, en je dat kaartje niet op 1 specifieke trein hebt geboekt (zoals bv een bepaalde Thalys-trein die om 8:52 of 9:52 vertrekt uit Brussel), dan kan je gewoon zelf bepalen wanneer en hoelaat je weg wilt. Je kan dan zelfs met de binnenlandse treinen via Antwerpen en Roosendaal terug naar NL, mocht je dat willen. Bedenk wel dat, mocht je een standaard ticket hebben, zonder trein geboekt te hebben, dan mag je de Thalys dus niet in
Het enige wat vaststaat zijn de tijden voor de Eurostar. Dat van de Thalys wist ik. Maar ik kan dus gewoon langer in Brussel blijven.
Zug-Chefvrijdag 8 augustus 2008 @ 23:40
Lijkt mij wel ja! have fun!
Darkwing_Duckzaterdag 9 augustus 2008 @ 11:21
Gisteren tijdens het winkelen in de Blokker, viel mijn oog op een mooi bord, waarbij de nieuwe treinkaartenactie weer voor de deur stond. Echter is hier nog geen tot weinig reclame voor gemaakt, waarbij ik aangenaam verrast was bij het lezen van dit bord.

Waar te koop?

Dit durf ik niet met zekerheid te zeggen, maar deze zullen waarschijnlijk bij alle Blokker filialen in Nederland te vinden zijn, je betaalt er eenmalig ¤ 14,95 voor en kan gratis reizen.

Wanneer te reizen/voorwaarden

Even de voorwaarden op een rijtje:

* Kaartje voor het instappen in de trein, afstempelen in de stempelautomaat op het station. Pas na het afstempelen is het kaartje geldig.
* Één dag geldig in de 2e klas voor één persoon.
* Van 8 t/m 31 augustus 2008 de gehele dag geldig. Van 1 september t/m 5 oktober 2008 geldig van maandag t/m vrijdag vanaf 9 uur en in het weekend de hele dag.
* Geldig in alle NS-treinen en ook in de treinen van Arriva, Connexxion, Syntus en Veolia.
* Geen restitutie mogelijk.


Tot wanneer de kaarten te koop zijn weet ik niet, maar misschien kan iemand mij meer vertellen.
Ofyles2zaterdag 9 augustus 2008 @ 13:09
quote:
Op vrijdag 8 augustus 2008 23:33 schreef MCH het volgende:

[..]

Het enige wat vaststaat zijn de tijden voor de Eurostar. Dat van de Thalys wist ik. Maar ik kan dus gewoon langer in Brussel blijven.
Dat denk ik ook. Volgens mij zijn de overstaptijden van de Beneluxtrein op de Eurostar suïcidaal kort.
JDudezaterdag 9 augustus 2008 @ 13:14
quote:
Op zaterdag 9 augustus 2008 11:21 schreef Darkwing_Duck het volgende:

Tot wanneer de kaarten te koop zijn weet ik niet, maar misschien kan iemand mij meer vertellen.
Van vrijdag 8 tot en met zondag 31 augustus, aldus de hier voor mij liggende Blokker-folder.
Dr_Flashzaterdag 9 augustus 2008 @ 15:00
Wat is Oulu toch ook een godvergeten kanker-oord. Eerst flikker ik op m'n bek die trein uit, dan KOOP ik op het station een biertje voor 3 euro nogwat bij eenkioskje met een terrasje ernaast. dan ga i op dat terrasje zitten met dat biertje, word ik eraf gejaagd door één of ander schooiertje met een pak vaneen beveiligingsclub aan, die geen woord Engels sprak, alleen maar "No, no" tegen dat blikje stond te wijzen. Dus dat heb ik maar op de stoep in de zon opgemaakt. Ondertussen heb ik ook nog even mijn noordelijkste stationsbedelaar ooit van me af moeten schoppen (want DAAR wordt dan weer niets aan gedaan). Toen werd het tijd om de trein in te gaan, dus ik haal nog even wat biertjes voor onderweg, wil ik die trein in stappen met 2 blikjes in de hand, MAG DAT OOK NIET

Sterf met je hele kutstation en je zwervers en je beveilig-aap en je hele flikkerse kutzooi. :
Oulu

Enige pluspuntje is dat we hier maar 1 nacht hoeven te blijven.

Duidelijk tot zo ver?
Socioszaterdag 9 augustus 2008 @ 16:31
Uniek treinkaartje!

Dr_Flashzaterdag 9 augustus 2008 @ 16:45
Zo onscherp was een treinkaartje nog NOOIT

Sorry, ik mis de grap

red 50 %? Is dat vanwege die lange werkzaamheden aan Hlgh?
Boschkabouterzaterdag 9 augustus 2008 @ 16:48
50% korting?
Socioszaterdag 9 augustus 2008 @ 17:01
Haha, ja, fotokwaliteit is bagger. Maar inderdaad, de 50% korting! Waar vind je die? Die kreeg ik zomaar aan het loket. Begreep er niets van! En er zijn hier nog geen werkzaamheden, hoor.
Zug-Chefzaterdag 9 augustus 2008 @ 18:10
Vandaag even gekeken rondom Zwolle voor wat omgeleid spul en andere bijzondere dingetjes:


Vroeg in de ochtend vertrekt ACTS met hun reguliere containertrein 60263 uit Leeuwarden richting Maasvlakte West. Na de passage van het stationnetje Grou-Jirnsum trekken de 1251 en 6705 de matig beladen trein de helling op om weldra het Prinses Margrietkanaal te passeren.


Vanwege werkzaamheden tussen Amersfoort en Apeldoorn worden de internationale treinen naar Duitsland omgeleid via Zwolle. Zo is NSR 1772 met IC143 onderweg van Amsterdam Centraal naar Berlin Hauptbahnhof en Sczcecin Glowny en wordt hier de bekende molen te Wijhe gepasseerd.


Terug van herstel na vastgelopen remmen is de MRCE 513-9 van vervoerder ACTS. Op de IJsselbrug bij Zwolle passeren zij met containertrein 60267 Leeuwarden - Houtrakpolder.


Vanwege werkzaamheden tussen Amersfoort en Apeldoorn dienen reizigers van/naar Twente om te reizen via Zwolle. NS Reizigers versterkt hierdoor de treinen Zwolle - Almelo - Enschede met 1 of 2 stellen DM90. Zo zijn de 3431, 3419 en 3428 zojuist vertrokken uit Zwolle als trein 7945 en passeren hier het dorp Laag Zuthem.


Vanwege werkzaamheden tussen Amersfoort en Apeldoorn worden de internationale treinen van/naar Hannover en Berlijn omgeleid via Zwolle. Zo is NSR 1748 met 9 DB-rijtuigen onderweg als IC 144 Sczcecin Glowny - Schiphol en passeert hier de IJsselbrug bij Zwolle.
ghizzerzaterdag 9 augustus 2008 @ 18:29
vette pics Zug! vraagje, werd er nou voor de IC ook een extra stop bij Zwolle ingegooid of reed de trein onverstoorbaar door?
Zug-Chefzaterdag 9 augustus 2008 @ 18:38
De trein stopt volgens drgl zo'n 3 minutent in Zwolle, maar is zover ik weet niet voor reizigers. Komende week maar eens een ritje doen hiermee :-)
Wadloperzaterdag 9 augustus 2008 @ 19:05
quote:
Op vrijdag 8 augustus 2008 22:44 schreef Zug-Chef het volgende:
Zeg Wadloper, ben jij die Sander op somda? Vraagje, kan je voortaan de tijden bij je cargospots zetten, dan is het beetje te zien of een trein op tijd was :-)
Oke, zal ik doen
kebabkeverzaterdag 9 augustus 2008 @ 21:05
quote:
Op zaterdag 9 augustus 2008 18:38 schreef Zug-Chef het volgende:
De trein stopt volgens drgl zo'n 3 minutent in Zwolle, maar is zover ik weet niet voor reizigers. Komende week maar eens een ritje doen hiermee :-)
En ik vandaag, op men werk mij al afvragen:"Waarom staat er een internationale trein in zwolle op het station" hij stopte ongeveer een minuut of 6/7. Maar dat was dus vanwege werkzaamheden op het spoor. Ik brak men hersens dr al over haha
thats-mezaterdag 9 augustus 2008 @ 21:21
Ja wegens werkzaamheden tussen Amersfoort en Apeldoorn (dacht ik ) Rijdt de Internationale trein naar/uit Berlijn om. Via Amersfoort - Zwolle - Deventer
Wadloperzondag 10 augustus 2008 @ 15:15
@Zug: De 60249 reed in Vdm met -5, bij Zb reed ie weer normaal. Ik kon hem 2x fotograferen, 1x te Vdm en 1x te Zb
5814 V 7103 A
Socioszondag 10 augustus 2008 @ 15:28
Cool! Nu mijn spots van afgelopen vrijdag.

Hlg 10320 30132
Drp 10321 30117
Lw 10321 30141 V +5
Lw 10243 30141 A +5

Zug-Chefzondag 10 augustus 2008 @ 15:42
quote:
Op zondag 10 augustus 2008 15:15 schreef Wadloper het volgende:
@Zug: De 60249 reed in Vdm met -5, bij Zb reed ie weer normaal. Ik kon hem 2x fotograferen, 1x te Vdm en 1x te Zb
5814 V 7103 A
Heb je ook foto? En reed ie in de zon of was t zon-uit met fotowolk ?
Wadloperzondag 10 augustus 2008 @ 16:02
quote:
Op zondag 10 augustus 2008 15:42 schreef Zug-Chef het volgende:

[..]

Heb je ook foto? En reed ie in de zon of was t zon-uit met fotowolk ?
Zon was beide keren helaas net weg, maar ik heb wel wat meer gerichter gekeken qua instellingen. Ben daar op het moment wat meer mee aan het oefenen.
Ik had mijn keuzewiel op de M gezet, en wat gedaan aan sluitertijd en diafragma. Alleen, nogmaals, ben er nog mee aan het oefenen, dus zulke super-foto's zijn het ook weer niet


Te Vdm, niet zoveel mogelijkheid. Ben gewoon even wezen kijken bij de terminal


Te Zb, hij stond in de bocht voor een rood sein, en ik kwam net weer aanrijden met de auto Snel maar ff nog een foto gemaakt

Hoe vond je trouwens die foto die ik eerder in dit topic gezet heb, met die vuiltrein?
Zug-Chefzondag 10 augustus 2008 @ 16:28
Wellicht nieuwe webspace kiezen, wat is dat xs.to kutt met peren zeg. Doe toch photobucket of maak een graties flickr aan
Wadloperzondag 10 augustus 2008 @ 16:39
http://www.flickr.com/photos/21165562@N03/2749126967/

Hier staan ze allebei op
Zug-Chefzondag 10 augustus 2008 @ 16:41
quote:
Op zondag 10 augustus 2008 16:02 schreef Wadloper het volgende:

[..]

Hoe vond je trouwens die foto die ik eerder in dit topic gezet heb, met die vuiltrein?
Fotot lijkt beetje scheef nog, jammer ook (maar daar kan je zelf natuurlijk niets aan doen) dat het containerdeel erg leeg is. Krijg ook het gevoel dat je de foto verkeerd bewerkt/opgeslagen hebt, aangezien ik veel blokjes zie op de voorkant van de lok. Wat voor prog gebruik je voor het bewerken/verkleinen? Verder zoals ik hierboven al zei, kijk eens naar de webspace, dat scheelt soms ook nog een boel aan kwaliteit, de ene verneukt je foto enorm, terwijl de andere plek wel goed met je foto omspringt.

Maar verder, Portfeeders, mooie lok hoor
Zug-Chefzondag 10 augustus 2008 @ 16:45
quote:
Op zondag 10 augustus 2008 16:39 schreef Wadloper het volgende:
http://www.flickr.com/photos/21165562@N03/2749126967/

Hier staan ze allebei op
Cool, dat werkt veel sneller :-) Heb je toegevoegd als contact
Wadloperzondag 10 augustus 2008 @ 16:52
Dank je voor de feedback. Ik heb ACD-See gebruikt om te verkleinen, omdat ik (nog) geen fotoshop heb. Maar ik denk dat ik hem iets te vaak verkleind heb Foto heb ik niet bewerkt verder

Ik heb wel vaker het idee dat mijn camera scheef fotografeert, maar dat lijkt mij toch vrijwel onmogelijk.

Had gelukkig wel mazzel dat de 7103 nog reed hier, want normaal worden deze locs op de zaterdag uitgewisseld voor anderen. Ben ook benieuwd welke loc nu in Onnen staat om de 47728+47729 te rijden
Zug-Chefzondag 10 augustus 2008 @ 17:02
Nouja 1x verkleinen moet genoeg zijn toch? Als je scheef fotografeert kan je dat heel eenvoudig weer rechtzetten met een prog als Photoshop of Paint Shop Pro. Ervaring leert Vergelijk maar eens mijn foto's van 2 jaar geleden met die van nu, wereld van verschil
Wadloperzondag 10 augustus 2008 @ 17:33
Ervaring leert inderdaad Ik merk dat ik al veel kritischer kijk naar mijn gemaakte foto's, wat de volgende keer eventueel beter kan
Ook krijg ik de sluitertijd e.d. al wat meer onder de knie
Peterseliemanzondag 10 augustus 2008 @ 20:58
Arriva laat het materieel kennelijk niet helemaal goed meer schoonmaken, want vanmiddag hing binnen in stel 10316 gewoon een spinnenweb

Daarnaast werden er in dat stel nog even 2 wespen door de passagiers vakkundig om zeep geholpen
Eixzondag 10 augustus 2008 @ 21:06
Fles, heb jij al het bordje van Warszawa Powisle?
borkzondag 10 augustus 2008 @ 21:46
quote:
Op zondag 10 augustus 2008 21:06 schreef Eix het volgende:
Fles, heb jij al het bordje van Warszawa Powisle?
Dat is nou niet een station in Warschau waar je snel zal komen, ben er zelf nooit uit geweest, weet wel dat de trein daar vanaf het westen weer voor het eerst naar boven komt om even later de Wisla over te steken

http://maps.google.nl/maps?hl=nl&q=Warszawa+Powisle+map&ie=UTF8&ll=52.233336,21.026389&spn=0.00248,0.004807&t=h&z=18

blauwe ballonnetje
Erasmomaandag 11 augustus 2008 @ 08:21
Station Stroe, ook voor het eerst in mijn leven dat daar een trein stopt.
Als er nog een bordje stond zou ik die posten ipv. deze zin
Zug-Chefmaandag 11 augustus 2008 @ 09:25
quote:
Op maandag 11 augustus 2008 08:21 schreef Erasmo het volgende:
Station Stroe, ook voor het eerst in mijn leven dat daar een trein stopt.
Als er nog een bordje stond zou ik die posten ipv. deze zin
Je bent er geweest, en er is geen bordje? Dan weet ik wel genoeg
Erasmomaandag 11 augustus 2008 @ 09:43
Nope. Wel een tentje met gratis koffie
Eixmaandag 11 augustus 2008 @ 13:48
quote:
Op zondag 10 augustus 2008 21:46 schreef bork het volgende:

[..]

Dat is nou niet een station in Warschau waar je snel zal komen, ben er zelf nooit uit geweest, weet wel dat de trein daar vanaf het westen weer voor het eerst naar boven komt om even later de Wisla over te steken

http://maps.google.nl/maps?hl=nl&q=Warszawa+Powisle+map&ie=UTF8&ll=52.233336,21.026389&spn=0.00248,0.004807&t=h&z=18

blauwe ballonnetje
Klopt.

Vorige week met interrail in Warschau in die buurt een hostel gevonden. Bij het rondlopen door de buurt kwamen we bij dat vervallen station aan. Na even rond gekeken te hebben ontdekten we een geniaal stationsnaambordje. Er zat namelijk zon tekstballonsticker op geplakt zonder tekst. Nu dus wel.





Wie gaat m halen?
Sociosmaandag 11 augustus 2008 @ 14:23
Mooie actie!
Sociosmaandag 11 augustus 2008 @ 14:30
Hier verder imo: Het treinpics, -nieuws en praattopic deel 120