FOK!forum / Sport Algemeen / [Centraal] Bodybuilding topic deel 28
LedZepdinsdag 16 mei 2006 @ 19:05
Deel 28

Vorig topic: [Centraal] Bodybuilding topic deel 27


[Algemeen]

Als je besluit echt wat aan je lichaam te willen doen raad ik een ieder aan om het thuistrainen te vergeten. De middelen die je hebt zijn te beperkt, en zullen al snel niet genoeg zijn. Naar de sportschool dus!

Verwacht niet dat je na 2 maanden eruit ziet als onze grote vriend Arnold Schwarzenegger. Dit heeft allemaal veel tijd nodig, denk hierbij echt aan jaren!!!

Hou in het achterhoofd dat een mooi lichaam opbouwen niet alleen lukt met trainen. Voeding en rust zijn even belangrijk! Als 1 van deze 3 niet in orde is, haal je simpelweg bij lange na niet eruit wat erin zit.

Grofgezegd zijn er 2 redenen waarom mensen gaan trainen. Ze willen of gewicht verliezen, of juist massa aanzetten. Tuurlijk zijn er combinaties hiervan, maar dit is voor de meeste toch de eerste drijfveer.

Als wilt afvallen, ga je niet meteen met zware gewichten slepen. Cardio (lopen, roeien en fietsen) zal dan je eerste behoefte zijn. Dit in een rustig tempo, en minimaal een 1/2 uur. Daarna kan je met wat gewichten beginnen te trainen, maar sluit deze training af met een 1/2 uur aan cardio.

Wil je massa aanzetten, dan gaan we niets met cardio doen, maar meteen met gewichten trainen. Korte en zware trainingen zijn het meest effectief dan.

Tussenvormen van deze trainingen bestaan er natuurlijk ook ja. Vergeet niet dat je krachttraining niet langer dan 5 kwartier mag duren. Langer trainen heeft geen toegevoegde waarde. Integendeel.

Je testosteron spiegel is ingezakt evenals je glycogeen voorraad in je spiercellen. Daarnaast krijg je steeds meer het stress hormoon cortisol in je bloed wat spierafbrekend werkt. Je gaat dan eigenlijk spierweefsel afbreken (ipv beschadigen waarna het kan herstellen). En dat wil niemand toch?


Keep in mind dat er geen standaard training bestaat voor iedereen. De trainingsbehoefte verschilt per individu en daar zal men zelf door praktijkervaring achter moeten komen.

Allereerst kan je je wel gaan oriënteren op wat je min of meer nodig hebt aan de hand van je lichaamsbouw. Er bestaan 3 types lichaamsbouw:

* Ectomorph (slanke bouw, hoge verbranding)
* Mesomorph (gespierde bouw, middel verbranding)
* Endomorph (stevige bouw, trage verbranding)


Kijk hier om uit te zoeken wat jij precies bent en waarin je in eerste instantie aan moet denken als je begint met training. http://www.bodybuilding.com/fun/becker3.htm


Ook het type sportschool waar je wilt gaan trainen biedt stof tot nadenken.

Je hebt aan de ene kant die mooie moderne sportscholen, met apparaten die op luchtdruk werken en zich met jouw pasje zich instellen op het gewicht wat jij moet doen die dag. Bij deze sportschool is er vaak geen mogelijkheid tot (of is het zelfs verboden) het doen van sommige "echte" bodybuild oefeningen zoals squats, uitstappen, deadlifts ed. Ook gaan de losse gewichten vaak niet zwaarder dan 30kg. Publiek is vaak een beetje, eh, trendy als 't ware. De sfeer is hierbij vaak zoiets van "Zie mij in m'n nieuwe dure trainingsoutfit de huppelkut uithangen.")

Aan de andere kant heb je de old school sportscholen. Veel zwaar gewicht ipv hypermodern spul. Het publiek is hier degenen die echt willen trainen en groeien. Voor een beginner kunnen een aantal grote jongens van 120kg die zwaar aan 't trainen zijn imponerend overkomen, maar als je verder kijkt dan je neus lang is merk je dat de sfeer stukken gemoedelijker en behulpzamer is dan die "moderne" sportscholen.

En hier zijn dus ook weer tussenvormen in.


[Oefeningen]

"Help! Er zijn 1001 verschillende oefeningen te doen in de sportschool, waar moet ik in hemelsnaam beginnen?!"

Geen nood, alle sportscholen hebben speciale schema's variërend van beginner tot gevorderd die gebruikt kunnen worden. Zeker voor beginners is het een aanrader. Deze schema's zijn er voor gemaakt om je gehele lichaam te trainen over een x aantal dagen tijd. Zo leer je spelenderwijs de oefeningen kennen waarna je na een maandje of wat je eigen gang kan gaan.

Als je al wat langer traint ben je zelf in staat om een eigen schema samen te stellen wat aansluit bij jouw behoefte.

Vergeet niet je gehele lichaam te trainen. Dus ook benen en rug. Hieronder gemakshalve een quote van mij uit een ander topic:
quote:
[message=17645119,noline]MrJ schreef op 28 april 2003 @ 16:54[/message]:
Yep.

1 spiergroep trainen is niet goed. Of je traint je gehele lichaam, of je traint niet.

Er zijn zat mensen die alleen in de sportschool aan hun borst+schouders+armen+buik werken, terwijl ze vergeten dat een goede rug, traps, onderarmen, bovenbenen en kuiten o zo belangrijk zijn.

Dit omdat het a) voor een betere lichaamsdoorbloeding zorgt en b) het er simpelweg niet uitziet.

Beetje nette voorkant, maar geen wijde rug en goede benen waardoor het totaalplaatje simpelweg een lachertje wordt.

Ook de lichaamshouding is bij die mensen totaal fout. De armen gaan naar binnen staan (aaphouding) omdat er geen rug en traps getraind wordt om het geheel weer naar achteren te corrigeren.
Hier is bijv. mijn trainingsschema:

http://home.planet.nl/~geem0008/trainingsschema.doc


[Voeding]

Alles staat of valt met voeding. Of je nu wilt afvallen of massa wilt winnen, voeding is de sleutel tot succes.

De volgende voedingsstoffen kan je grofweg onderscheiden:

* (Complexe) Koolhydraten.
Dit is de energiebron van je lichaam. Koolhydraten leveren in eerste instantie de energie voor je spiercellen om de training te kunnen doorstaan. Deze haal je oa uit brinta, havermout, (zilvervlies)rijst, (volkoren)pasta etc.
* Eiwitten.
Eiwitten bestaan uit aminozuren, dit zijn de bouwstenen van je lichaam. Eiwitten haal je ondermeer uit vis, wit vlees (kip, kalkoen), kwark, eieren (duh) etc.
* Vetten.
Hoe gek het ook klinkt, maar (onverzadigde!)vetten heb je echt nodig. Bijv. voor je goede cholesterol levels (HDL)en de opbouw van je celmembranen. Haal deze vetten uit bijv. (vette) vis, plantaardige oliën, of uit supplementatie zoals lijnzaadolie, MCT olie, Omega3 olie etc.

Let vooral op je eiwitinname!
Om spiermassa te winnen moet je dus meer eiwitten naar binnen werken dan dat je lichaam nodig heeft. Het evenwichtspunt tussen te weinig eiwitten waarbij je lichaam zich in de catabole fase (spierafbrekend), of genoeg eiwitten waarbij je lichaam zich in de anabole fase (spieropbouwend) bevind is je 'proteine turn over point' genaamd.

Zorg er dus voor deze weegschaal naar de goede kant doorslaat! 2 gram eiwitten per kg lichaamsgewicht per dag is een mooie basic regel.


Als je wilt aankomen dien je hoog in je voedingsstoffen te zitten. Denk aan zo'n 500kcal per dag boven je dagelijks verbruik.

Wil je afvallen, ga je grofweg gezegd koolhydraten voor eiwitten en vetten vervangen (minder kcals) om zodoende zo'n 500kcals onder je dagelijks verbruik te komen. Maar dan wel met veel eiwitten om spiermassaverlies tegen te gaan.

De verhouding koolhydraten/eiwitten/vetten 'regel' is als je wilt aankomen 50/30/20 en 33/33/33 als je wilt afvallen.

Direct na het trainen is het aan te raden om een zgn 'post workout shake' tot je te nemen. Je lichaam is op dat moment in catabole fase, en schreeuwt als het ware om voeding. Je lichaam op dat moment van snelle energie (dextrose) en eiwitten voorzien is bijna een must.

Deze shake maak je gemakshalve thuis al klaar, en werk je in de kleedkamer naar binnen. Hoe de samenstelling er precies uit dient te zien verschilt per individu, maar laat er zeker 30gram dextrose en 50gram eiwitten in voorkomen op zo'n 1/2 liter water/melk. Whey eiwitten zijn snel opneembaar en worden het meest gebruikt hiervoor. Eventueel kan je casseine (traag opneembaar) ook nog toevoegen.

Mijn voedingsschema ziet er als volgt uit:
http://home.planet.nl/~geem0008/voedingsschema.xls


[Rust]

Jaja, daar gaan de nachtelijke game/GoT uurtjes! 7,5 a 8 uur slaap per dag is toch echt het minimum wat je moet krijgen wil je je lichaam goed laten herstellen. In je slaap worden namelijk belangrijke herstelhormonen vrijgegeven zoals testosteron --> GH --> IGF-1. Daarom is het aan te raden voldoende (trage) eiwitten (de bouwstenen, remember?) te nuttigen voor het slapen gaan.

Eerlijkheid gebied mij te zeggen dat ik vaak ook niet verder kom dan een uurtje of 7.


De rust tussen spiergroepen is ook belangrijk. Ookal heb je geen spierpijn, de spier kan toch ongemerkt nog aan het herstellen zijn. Ga je dan deze belasten, verstoor je het herstel (groeiproces) en heb je dus geen optimale groei.

De stelregel is 72 uur rust tussen directe belasting van een spiergroep (borst --> borst), en 48 uur rust tussen directe en indirecte belasting van een spiergroep (triceps --> borst, biceps --> rug).

Neem deze 'regel' om overbelasting (dus geen optimale groei) te voorkomen.


[Supplementatie]

Buiten voeding gebruiken mensen die al een tijdje trainen supplementatie als aanvulling op hun voeding. Dit kan variëren van eiwitten in de vorm van aminozuren, wat creatine voor het uithoudingsvermogen tot een GABA wat voor een diepe nachtrust een hogere testosteron spiegel zorgt.

Supplementen zijn overal te koop en niet illegaal. Voor sommige is het aan te raden deze niet langer dan 8 weken achterelkaar te gebruiken om gewenning te voorkomen, andere supplementen kunnen gewoon het hele jaar door worden gebruikt.

Tegen de tijd dat je een jaartje serieus traint heb je in principe zelf al redelijk wat kennis vergaart over dit onderwerp zodat je zelf wel in staat bent een keuze te maken wat je wilt gaan proberen. Combinaties van supplementen zijn altijd aan te raden. De nieuwste generatie supplementen is trouwens al vaak een combinatie van het eea. Creatine met amino's en een revolutionaire nieuwe transportmethode schreeuwen je vanaf de stellingen toe. Trial and error geld hiervoor. Wat voor de 1 lekker aanslaat, zal voor de ander geen resultaten brengen.

Verwacht er dus geen wonderen van, je gaat vaak wel een stuk vooruit, maar je bent niet in 1x gespierd ofzo.

Persoonlijk vind ik eiwitsupplementatie meer onder het kopje voeding vallen, dan supplementatie, maar dat is mijn persoonlijke mening.


[Vitamines en mineralen]

"Een uitgebalanceerde en evenwichtige voeding behoeft geen verdere extra ondersteuning" is vaak te horen uit de monden van mensen die een bodybuilder een handje vol pillen ziet wegwerken bij een maaltijd. Helaas vergeten deze mensen dat een lichaam van een bodybuilder totaal andere behoeftes heeft dan die van een niet bodybuilder/sporter.

Vitamines in grote hoeveelheden zoals vit B en C zijn nodig en niet schadelijk in hoge (lees: hoog, niet extreem hoog ) hoeveelheden (ze zijn nl. in water oplosbaar, in tegenstelling tot vit A en D waar je welk mee moet uitkijken). Mineralen zoals magnesium en zink zijn ook bijna onmisbaar voor velen.

Zeer uitgebreide info hierover:
http://www.bodybuilding.com/fun/catvit1.htm
http://www.bodybuilding.com/fun/catvit2.htm

Met diezelfde auteur heb ik onderstaand schematje samengesteld:
http://home.planet.nl/~geem0008/vitaminesmineralen.doc


[Steroiden]

Iedereen die al een tijdje traint komt voor de keus te staan om wel of geen AAS (Androgene Anabole Steroïden) te gaan gebruiken. Die keus is heel persoonlijk, wil je als 'natural' verder of maakt die naam jou niet veel uit. Je zal natuurlijk als je voor gebruiken kiest te horen krijgen dat je "het niet zelf gedaan hebt" en dat je spieren "uit een potje komen". Niets is minder waar. Als je in een kuur zit moet je nog harder trainen, nog meer eten en nog langer rusten dan eerst!

Als je gebruikt wees er dan wel open over. Ervaren sporters zien het zo wanneer er iemand aan het kuren is, ontkennen als 't je gevraagd wordt is alleen maar jezelf voor de gek houden. Zorg dan ook dat je niets overhaast doet en er echt veel erover weet. Laat je eventueel begeleiden door een ervaren persoon.

Paar aandachtspuntjes:
- Voor je 21e is het gebruik van AAS NOT DONE. Je lichaam is simpelweg nog niet uitgegroeid dan. AAS gebruik zal deze groei per direct stoppen.
- Begin er niet aan zonder een jarenlange basis. Je wint er veel minder mee, en de kans op blessures is groter.
- Laat voor en na je kuur je bloed controleren. Laat je testosteron, LH, FSH, nier- en leverfunctie in kaart brengen. Zodoende heb je naderhand een overzicht of je lichaam zich helemaal hersteld heeft.

Aangezien er zeer veel vooroordelen over betsaan, wil ik graag voor verdere info naar de linkjes sectie hieronder verwijzen.


[Handige en informatieve linkjes]

Geen idee wat er allemaal precies voor info te vinden is, maar met wat zoekwerk kan je er denk ik wel wat relevante info vinden.
http://bodybuilding.pagina.nl

Officiële site van de internationale bodybuild federatie. Niet zoveel spannends te vinden op wat foto sessies na.
http://www.ifbb.com

Zeer groot en uitgebreid informatief forum.
http://www.bodybuilding.com/forum

Groot en informatief Nederlandstalig forum. De meeste 'stamgasten' uit dit topic zijn daar ook te vinden. De supermoderators zijn heel toffe gasten!
http://forum.dutchbodybuilding.com/

Site waar veel oefeningen worden uitgelegd mbv plaatjes
http://www.fitness-island.com

Deze mag niet ontbreken in dit rijtje.
http://www.getbig.com

Specifieke voeding FAQ
http://bodybuilding.about.com/library/weekly/aa020403a.htm

Nog een voeding pagina.
http://www.getbig.com/articles/bottom.htm

Site met oefeningen in animated .gif
http://exrx.net/Exercise.html

Uitleg type spiervezels
http://fitnessnet.nl/phpBB2/viewtopic.php?t=8532

Vitamines en mineralen info
http://forum.dutchbodybuilding.com/showthread.php?t=4010

AAS beginner info
http://forum.dutchbodybuilding.com/showthread.php?t=5939

AAS FAQ (Frequently Asked Questions)
http://forum.dutchbodybuilding.com/showthread.php?t=1617

AAS Steroid profiles
http://www.bodybuilding.com/fun/catsteroids.htm
http://www.anabolicreview.com/drugprof.php

AAS side effects
http://www.steroid.com/side.php

Heavy AAS stuff. Diepgaande info over de werking.
http://forum.dutchbodybuilding.com/showthread.php?t=23171

Nakuur info
http://forum.dutchbodybuilding.com/showthread.php?t=24385


[Tot slot]

Zoals je ziet is er een overload aan informatie omtrent fitness en bodybuilding te vinden. Deze info is vaak ook tegenstrijdig, site A zegt X, terwijl site B over hetzelfde onderwerp weer Y zegt.

Het is zaak door middel van praktijkervaring erachter te komen wat voor jou van belang is. Dat kost tijd, maar trainen zoals jou lichaam het nodig heeft, is zoveel malen beter dan steeds maar weer klakkeloos alles wat je op de sites/ in de bladen leest over te nemen.

Combineer dus al die info en praktijkervaring tot het jouw ding is!

Train like an animal, eat like a horse, sleep like a baby and grow like a weed!


Ter afsluiting nog een aantal fotootjes van bodybuilders:

De huidige Mr. Olympia, Ronnie Coleman:



Op dit moment voor mij de nr 1, Jay Cutler (een possibly/hopefully in 2006 WEL de nieuwe Mr.O):




En nog 2 van een of andere amateur bodybuilder:





Een paar dus maar. Ik kan als ik wil zo een heel topic volplempen met foto's (Priest, Levrone, Yates, Cormier, Ray etc. etc.), maar dat is niet de bedoeling vrees ik


Link naar OP.
McGillesdinsdag 16 mei 2006 @ 19:05
Maar 8 reps kan geen kwaad hoor, doe er vaak ook 5x5 en soms ook iets van 12-10-8-6-4-3-2 ofzo
Mr.Jdinsdag 16 mei 2006 @ 19:06
Tering, 28 alweer.
LedZepdinsdag 16 mei 2006 @ 19:07
Toelichting: ik vind het maken van meer dan 5 reps bij deadlift nutteloos aangezien je dan vrijwel al je explosiviteit al kwijt bent, dus een veel lager gewicht, dus minder belasting.
Sowieso gaat het bij deadliften om de load, die moet dus zo groot mogelijk zijn, dus zo min mogelijk reps.
Alessandrodinsdag 16 mei 2006 @ 19:14
Wohoooo
MyImmortaldinsdag 16 mei 2006 @ 20:00
booyaaaaaaa
LedZepdinsdag 16 mei 2006 @ 20:01
quote:
Op dinsdag 16 mei 2006 20:00 schreef MyImmortal het volgende:
booyaaaaaaa
Hebben jij en Alessandro weer teveel bier gezopen ofzo?
MyImmortaldinsdag 16 mei 2006 @ 20:06
quote:
Op dinsdag 16 mei 2006 20:01 schreef LedZep het volgende:

[..]

Hebben jij en Alessandro weer teveel bier gezopen ofzo?
mijn creatieve tvp, wat doe je!

Trouwens zep, jij doet eigenlijk dus meer een vorm van powerliften dan bodybuilding, wat vind je dan van de max-ot trainingen? die heb ik vroeger weleens gedaan toen ik nog heeeeeeeeeeeel n00b was
LedZepdinsdag 16 mei 2006 @ 20:10
quote:
Op dinsdag 16 mei 2006 20:06 schreef MyImmortal het volgende:

[..]

mijn creatieve tvp, wat doe je!

Trouwens zep, jij doet eigenlijk dus meer een vorm van powerliften dan bodybuilding, wat vind je dan van de max-ot trainingen? die heb ik vroeger weleens gedaan toen ik nog heeeeeeeeeeeel n00b was
Ik ken het systeem niet zo goed, als ik naar de doelstellingen kijk:

1. Each workout should last approximately 30 to 40 minutes.
2. Train only 1 or 2 muscle groups per workout/day.
3. Do 6 to 9 total heavy sets per muscle group.
4. Do 4 to 6 reps per set.
5. Rest 2 to 3 minutes between sets. (STR)
6. Train each muscle group once every 5 to 7 days. (ITR)
7. Take a 1 week break from training every 8 to 10 weeks.

Vind ik het niet zo heel geweldig. Hoog volume (veel sets) ben ik voorstander van, maar ik hou niet van korte trainingen (of überhaupt een tijdslimiet) en al helemaal niet van splitschema's. Fullbody is mijn ding .
LedZepdinsdag 16 mei 2006 @ 20:13
Btw, ik train momenteel krachtgericht (maar niet echt powerlifting aangezien mijn prioriteit niet bij benchen ligt) maar ik ben eigenlijk een soort wannabee-strongman-powerbuilder die ALLES wil. The muscle, the power, the speed, the endurance.

Though powerlifting is voor mij wel een goede methode om mijn kracht te testen en daarom wil ik ook wedstrijden gaan doen, volgend jaar ergens.
MyImmortaldinsdag 16 mei 2006 @ 20:17
ik had dan ook niet echt het gevoel dat het toen wertke, niet dat ik er lang mee bezig was

Voor mijzelf telt meestal 1 ding en dat is aan size aankomen, kracht wil ik ook graag. Maarja voorlopig nog eerst wat meer opbouwen erna ga ik misschien ook wel een tijdje de nbadruk op kracht leggen.
Jurriodinsdag 16 mei 2006 @ 20:59
teeeeeeveeeeeeeeepeeeeeeee straks trainen
Sjaak-Banaandinsdag 16 mei 2006 @ 21:11
Vandaag 160 kg gesquat
LedZepdinsdag 16 mei 2006 @ 21:14
quote:
Op dinsdag 16 mei 2006 21:11 schreef Sjaak-Banaan het volgende:
Vandaag 160 kg gesquat
Wow, respect! Daarvan kan ik alleen maar dromen momenteel.
Sjaak-Banaandinsdag 16 mei 2006 @ 21:39
quote:
Op dinsdag 16 mei 2006 21:14 schreef LedZep het volgende:

[..]

Wow, respect! Daarvan kan ik alleen maar dromen momenteel.
Alleen mijn bench stelt weer niks voor
LedZepdinsdag 16 mei 2006 @ 21:41
quote:
Op dinsdag 16 mei 2006 21:39 schreef Sjaak-Banaan het volgende:

[..]

Alleen mijn bench stelt weer niks voor
Dat is juist iets om trots op te zijn. Laat die wazige bencher maar, wij gaan overhead pressen met legdrive
LedZepdinsdag 16 mei 2006 @ 21:43
Jammergenoeg is mijn bench iets te hoog. Ik blijf dan ook gewoon op hetzelfde gewicht, tot mijn overhead, rug en squats hoger liggen.
Sjaak-Banaandinsdag 16 mei 2006 @ 22:00
quote:
Op dinsdag 16 mei 2006 21:41 schreef LedZep het volgende:

[..]

Dat is juist iets om trots op te zijn. Laat die wazige bencher maar, wij gaan overhead pressen met legdrive
Een wat snellere vooruitgang met benchen is eigenlijk wel net zo fijn.
McGillesdinsdag 16 mei 2006 @ 22:04
quote:
Op dinsdag 16 mei 2006 21:41 schreef LedZep het volgende:

[..]

Dat is juist iets om trots op te zijn. Laat die wazige bencher maar, wij gaan overhead pressen met legdrive
Ik heb ook een goede bench tov deadlift en squat, mede doordat ik in m'n oude gym geen squatrek had

Dus nu sinds 2 maandjes in de nieuwe gym volop squaten
McGillesdinsdag 16 mei 2006 @ 22:04
quote:
Op dinsdag 16 mei 2006 22:00 schreef Sjaak-Banaan het volgende:

[..]

Een wat snellere vooruitgang met benchen is eigenlijk wel net zo fijn.
Wat bench je dan 1rm?
Sjaak-Banaandinsdag 16 mei 2006 @ 22:06
quote:
Op dinsdag 16 mei 2006 22:04 schreef McGilles het volgende:

[..]

Wat bench je dan 1rm?
Dat doe ik eigenlijk nooit, zie er zelf het nut er niet van in. Ik bench nu meestal 4x 90kg op een normale dag.
McGillesdinsdag 16 mei 2006 @ 22:07
quote:
Op dinsdag 16 mei 2006 22:06 schreef Sjaak-Banaan het volgende:

[..]

Dat doe ik eigenlijk nooit, zie er zelf het nut er niet van in. Ik bench nu meestal 4x 90kg op een normale dag.
Dan pak ik iets van jouw squat af en jij iets van mijn bench! Deal?
Sjaak-Banaandinsdag 16 mei 2006 @ 22:10
quote:
Op dinsdag 16 mei 2006 22:07 schreef McGilles het volgende:

[..]

Dan pak ik iets van jouw squat af en jij iets van mijn bench! Deal?
Krijg ik dan echte bitch tits
Mr.Jdinsdag 16 mei 2006 @ 22:10
Ik zie een "[Centraal] Powerlifting topic deel 1" topic aankomen.
Sjaak-Banaandinsdag 16 mei 2006 @ 22:18
quote:
Op dinsdag 16 mei 2006 22:10 schreef Mr.J het volgende:
Ik zie een "[Centraal] Powerlifting topic deel 1" topic aankomen.
[Centraal] Bodybuilding Powerlifting topic deel 28


Wat zal het hier weer rustig worden, dan duurt het weer 3 maanden voordat het topic vol is
LedZepdinsdag 16 mei 2006 @ 22:19
quote:
Op dinsdag 16 mei 2006 22:10 schreef Mr.J het volgende:
Ik zie een "[Centraal] Powerlifting topic deel 1" topic aankomen.
Nee. Powerlifters zijn dik. Dan eerder een "[Centraal] Massbuilding-strongman-powerbuildingtopic deel 1" topic, maar daar zal wel niet zoveel animo voor zijn.

Btw, ik ga een sporttas volgooien met zand om zo een "sandbag" te maken. Farmerwalks kunnen met kratten bier, dus wat wil je nou nog meer?
LedZepdinsdag 16 mei 2006 @ 22:19
quote:
Op dinsdag 16 mei 2006 22:18 schreef Sjaak-Banaan het volgende:

[..]

[Centraal] Bodybuilding Powerlifting topic deel 28


Wat zal het hier weer rustig worden, dan duurt het weer 3 maanden voordat het topic vol is
Nee, dan spam ik de topics wel vol met innerlijke monologen ofzo
McGillesdinsdag 16 mei 2006 @ 22:34
Bij deze post ik mijn doel voor over 6 maanden:

Sq. 150kg
Bp. 130kg
Dl. 180kg

Ben benieuwd, maar wat ik zeker weet is dat ik er vol voor ga!
LedZepdinsdag 16 mei 2006 @ 22:35
quote:
Op dinsdag 16 mei 2006 22:34 schreef McGilles het volgende:
Bij deze post ik mijn doel voor over 6 maanden:

Sq. 150kg
Bp. 130kg
Dl. 180kg

Ben benieuwd, maar wat ik zeker weet is dat ik er vol voor ga!
Waarom zo'n hoge BP en lage squat?
McGillesdinsdag 16 mei 2006 @ 22:38
quote:
Op dinsdag 16 mei 2006 22:35 schreef LedZep het volgende:

[..]

Waarom zo'n hoge BP en lage squat?
Ik kijk in verhoudingen hoe het nu erbij staat, dus dan zou dit haalbaar moeten zijn
LedZepdinsdag 16 mei 2006 @ 22:41
quote:
Op dinsdag 16 mei 2006 22:38 schreef McGilles het volgende:

[..]

Ik kijk in verhoudingen hoe het nu erbij staat, dus dan zou dit haalbaar moeten zijn
In plaats daarvan zou je ook die belachelijke verhoudingen kunnen proberen te herstellen .
LedZepdinsdag 16 mei 2006 @ 22:42
Bv
SQ 180
BP 120
DL 180
McGillesdinsdag 16 mei 2006 @ 22:45
quote:
Op dinsdag 16 mei 2006 22:42 schreef LedZep het volgende:
Bv
SQ 180
BP 120
DL 180
BP gehaald

Daarom juist, die bp heb ik iets hoger gezet
LedZepdinsdag 16 mei 2006 @ 22:49
Mijn doelen voor dit jaar:

SQ: 160
BP: 100
DL: 180

BP heb ik al bijna, dat is een kwestie van een maand of 2, zoniet korter. SQ moet lukken, met nu 20 rep en later dit jaar smolov. DL moet ook lukken, hamstrings zijn sterk, abs kunnen veel beter maar da's nu ook het zwakke punt. Natuurlijk ga ik voor de 200, maar 180 is het minimum.
Fugiedinsdag 16 mei 2006 @ 22:51
volgens mij spammed ledzep heel het topic in zijn eentje binnen 2 dagen vol asl het nodig is
LedZepdinsdag 16 mei 2006 @ 22:52
quote:
Op dinsdag 16 mei 2006 22:51 schreef Fugie het volgende:
volgens mij spammed ledzep heel het topic in zijn eentje binnen 2 dagen vol asl het nodig is
24 uur zeg ik je .
McGillesdinsdag 16 mei 2006 @ 22:53
quote:
Op dinsdag 16 mei 2006 22:49 schreef LedZep het volgende:
Mijn doelen voor dit jaar:

SQ: 160
BP: 100
DL: 180

BP heb ik al bijna, dat is een kwestie van een maand of 2, zoniet korter. SQ moet lukken, met nu 20 rep en later dit jaar smolov. DL moet ook lukken, hamstrings zijn sterk, abs kunnen veel beter maar da's nu ook het zwakke punt. Natuurlijk ga ik voor de 200, maar 180 is het minimum.
Abs kunnen beter? Wat wil je dan, zo'n sixpack? Abs train ik nooit, net zoiets als biceps/triceps, train ik zelden
LedZepdinsdag 16 mei 2006 @ 22:54
quote:
Op dinsdag 16 mei 2006 22:53 schreef McGilles het volgende:

[..]

Abs kunnen beter? Wat wil je dan, zo'n sixpack? Abs train ik nooit, net zoiets als biceps/triceps, train ik zelden
Abs zijn de op 1 na belangrijkste spier in de deadlift (na hamstrings). En die zijn bij mij tamelijk zwak.
McGillesdinsdag 16 mei 2006 @ 22:56
quote:
Op dinsdag 16 mei 2006 22:54 schreef LedZep het volgende:

[..]

Abs zijn de op 1 na belangrijkste spier in de deadlift (na hamstrings). En die zijn bij mij tamelijk zwak.
1 na belangrijkste spier? Waarvoor dan? Ik denk eerder dat je onderrug belangrijker is bij een DL! Ik heb kut abs maar m'n DL is best aardig
Tommy__dinsdag 16 mei 2006 @ 22:57
quote:
Op dinsdag 16 mei 2006 22:49 schreef LedZep het volgende:
Mijn doelen voor dit jaar:

SQ: 160
BP: 100
DL: 180

BP heb ik al bijna, dat is een kwestie van een maand of 2, zoniet korter. SQ moet lukken, met nu 20 rep en later dit jaar smolov. DL moet ook lukken, hamstrings zijn sterk, abs kunnen veel beter maar da's nu ook het zwakke punt. Natuurlijk ga ik voor de 200, maar 180 is het minimum.
uhm.. wat zei je 3 delen trug over 200kg squat, anders was je een uberpussymietjekleinkrijgdeteringmannetje? niet dat er iets mis is met 160
LedZepdinsdag 16 mei 2006 @ 22:58
quote:
Op dinsdag 16 mei 2006 22:56 schreef McGilles het volgende:

[..]

1 na belangrijkste spier? Waarvoor dan? Ik denk eerder dat je onderrug belangrijker is bij een DL! Ik heb kut abs maar m'n DL is best aardig
Sorry, ik zei abs, maar bedoel de gehele core, dus ook erector (onderrug). Rijtje wordt dan:
1. hams
2. core
3. lats
Tommy__dinsdag 16 mei 2006 @ 22:58
quote:
Op dinsdag 16 mei 2006 22:49 schreef LedZep het volgende:
Mijn doelen voor dit jaar:

SQ: 160
BP: 100
DL: 180

BP heb ik al bijna, dat is een kwestie van een maand of 2, zoniet korter. SQ moet lukken, met nu 20 rep en later dit jaar smolov. DL moet ook lukken, hamstrings zijn sterk, abs kunnen veel beter maar da's nu ook het zwakke punt. Natuurlijk ga ik voor de 200, maar 180 is het minimum.
LedZepdinsdag 16 mei 2006 @ 22:59
quote:
Op dinsdag 16 mei 2006 22:57 schreef Tommy__ het volgende:

[..]

uhm.. wat zei je 3 delen trug over 200kg squat, anders was je een uberpussymietjekleinkrijgdeteringmannetje? niet dat er iets mis is met 160
Dat was over mijn deadlift, en dat geldt nog steeds. 180 is de "ik-ben-de-gewichten-niet-waardgrens", nog een stukje lager.
Tommy__dinsdag 16 mei 2006 @ 22:59
quote:
Op dinsdag 16 mei 2006 22:58 schreef Tommy__ het volgende:

[..]

jah, als belgen hun berichten niet kunnen editen gaat het hier snel vooruit
LedZepdinsdag 16 mei 2006 @ 23:00
Ja, oke, ik geef toe, ik heb jaardoelen die voor anderen mss 5 jaardoelen zijn, maar dat interesseert me geen flikker. Hoge doelen

Spamposts
Sloperdinsdag 16 mei 2006 @ 23:37
Om deze verkapte tvp nog van enig nut te voorzien ff doorblaten over die BP

Ik heb net als Sjaak een erg slechte BP, ik haal zowel met stang als met freeweights niet meer dan 8x85 of 6x95, terwijl ik mensen zie die een stuk lichter zijn dan ik over de 100kg zie drukken. Voor zover ik weet gebruik ik echt een goede techniek, heeft iemand misschien tips om dit gewicht op te schroeven? Mij is overigens altijd geleerd dat de stang in lijn moet staan met je tepels klopt dit?

Het ziet er ook zo schamelijk uit, dat ik wel 8x130kg met lat pully naar beneden kan trekken, maar nog geen 100kg kan drukken...
Tommy__woensdag 17 mei 2006 @ 00:30
quote:
Op dinsdag 16 mei 2006 23:37 schreef Sloper het volgende:
Om deze verkapte tvp nog van enig nut te voorzien ff doorblaten over die BP

Ik heb net als Sjaak een erg slechte BP, ik haal zowel met stang als met freeweights niet meer dan 8x85 of 6x95, terwijl ik mensen zie die een stuk lichter zijn dan ik over de 100kg zie drukken. Voor zover ik weet gebruik ik echt een goede techniek, heeft iemand misschien tips om dit gewicht op te schroeven? Mij is overigens altijd geleerd dat de stang in lijn moet staan met je tepels klopt dit?

Het ziet er ook zo schamelijk uit, dat ik wel 8x130kg met lat pully naar beneden kan trekken, maar nog geen 100kg kan drukken...
hangt er vanaf of je boven-/onder-/midden-/binnen-/buitenkant wil trainen
mister_popcornwoensdag 17 mei 2006 @ 08:38
quote:
Op dinsdag 16 mei 2006 23:37 schreef Sloper het volgende:
Om deze verkapte tvp nog van enig nut te voorzien ff doorblaten over die BP

Ik heb net als Sjaak een erg slechte BP, ik haal zowel met stang als met freeweights niet meer dan 8x85 of 6x95, terwijl ik mensen zie die een stuk lichter zijn dan ik over de 100kg zie drukken. Voor zover ik weet gebruik ik echt een goede techniek, heeft iemand misschien tips om dit gewicht op te schroeven? Mij is overigens altijd geleerd dat de stang in lijn moet staan met je tepels klopt dit?

Het ziet er ook zo schamelijk uit, dat ik wel 8x130kg met lat pully naar beneden kan trekken, maar nog geen 100kg kan drukken...
http://www.t-nation.com/readTopic.do?id=570881
http://www.t-nation.com/readTopic.do?id=459808 (punt 6 is wat je zoekt)

Ik doe het ook zo, nou ja, 2 x zo gedaan, en het scheelt echt ontzettend veel. Het wordt er cht makkelijker door.
Hiekie_woensdag 17 mei 2006 @ 09:31
W00t!!! ik heb gisteravond ook een nieuw P'R-etje met squats gezet, ondanks dat ik al die nacht ervoor slecht had geslapen en nog al wat stress had op de middag.. 6 x 150 kg gesquat!
ivosnivowoensdag 17 mei 2006 @ 10:02
quote:
Op maandag 15 mei 2006 22:37 schreef LedZep het volgende:
Btw, hier een vergroting van mijn avater:
[afbeelding]
Ja hij is een beetje misvormd geworden

Dit is zo'n beetje het langetermijndoel (dwz een jaar of 5) wat ik voor ogen heb qua fysiek. Mocht ik dat bereikt hebben ga ik volledig voor functionele kracht en conditie om een allround-krachtsporter te worden die bestand is tegen elke uitdaging in de moderne jungle, en waar de elite-militairen nog een puntje aan kunnen zuigen.
Wat verwacht je allemaal tegen te gaan komen? Wil je le parcour (wtf hoe schrijf je dat, van die franse mannetjes die overal aan hangen en overheen springen) worden oid?
quote:
Op dinsdag 16 mei 2006 17:25 schreef LedZep het volgende:
Kon ik ze maar openkrabben, het zijn meer een soort rode stippen dan puistjes ofzo. Nah ja, ik zie wel hoe het morgen is .
Misschien moet je hulpmiddelen gebruiken bij het krabben.
quote:
Op dinsdag 16 mei 2006 20:01 schreef LedZep het volgende:

[..]

Hebben jij en Alessandro weer teveel bier gezopen ofzo?
Ach got hoor, hij heeft ook zijn onderschrift verandert Mister ik-koop-liever-bier-dan-kwark-want-kwark-is-te-duur
quote:
Op dinsdag 16 mei 2006 20:17 schreef MyImmortal het volgende:
ik had dan ook niet echt het gevoel dat het toen wertke, niet dat ik er lang mee bezig was

Voor mijzelf telt meestal 1 ding en dat is aan size aankomen, kracht wil ik ook graag. Maarja voorlopig nog eerst wat meer opbouwen erna ga ik misschien ook wel een tijdje de nbadruk op kracht leggen.
Bij mij ook, die gewichten zeggen me allemaal niet zo veel. Gisteren met rug trainen ook, deed alles express een stuk lichter en spande telkens snoeihard aan. Barst nu weer van de spierpijn.
quote:
Op dinsdag 16 mei 2006 21:43 schreef LedZep het volgende:
Jammergenoeg is mijn bench iets te hoog. Ik blijf dan ook gewoon op hetzelfde gewicht, tot mijn overhead, rug en squats hoger liggen.
Klagen over een oefening die je te zwaar kan is zooooooo beachboy (en al helemaal als het over bankdrukken gaat).
ConQuestadorwoensdag 17 mei 2006 @ 10:13
Bij ons in de sportschool hebben ze zo'n rijtje met beenapparaten, ik doe meestal alles + kuiten & squats.

Doen jullie die apparaten voor binnenkant en buitenkant van de benen ook (die "vrouwen" apparaten dus ) ?? Ik doe ze meestal wel gewoon, maar aangezien ik al een half jaar op de max daarbij zit vraag ik me af of het eigenlijk wel nut heeft
mister_popcornwoensdag 17 mei 2006 @ 10:41
haha met die apparaten dat je je benen naar binnen moet knijpen train je ook iets anders mee
Voor je spieren heeft 't volgens mij verders weinig nut
McGilleswoensdag 17 mei 2006 @ 10:50
Traint hier trouwens iemand met UB/LB schema of iedereen split of full-body?
Mr.Jwoensdag 17 mei 2006 @ 10:57
Split.
LedZepwoensdag 17 mei 2006 @ 11:13
quote:
Op woensdag 17 mei 2006 10:02 schreef ivosnivo het volgende:

[..]

Wat verwacht je allemaal tegen te gaan komen? Wil je le parcour (wtf hoe schrijf je dat, van die franse mannetjes die overal aan hangen en overheen springen) worden oid?

Op elke willekeurige dag een double kunnen maken met 200kg fullsquat, of 20km hardlopen, of whatever.
[..]

Misschien moet je hulpmiddelen gebruiken bij het krabben.
[..]

Ach got hoor, hij heeft ook zijn onderschrift verandert Mister ik-koop-liever-bier-dan-kwark-want-kwark-is-te-duur

Nu ik toch een overschot aan eiwitten heb hoef ik voorlopig even geen kwark of melk meer (1 dag, maar goed )
[..]

Bij mij ook, die gewichten zeggen me allemaal niet zo veel. Gisteren met rug trainen ook, deed alles express een stuk lichter en spande telkens snoeihard aan. Barst nu weer van de spierpijn.
[..]

Klagen over een oefening die je te zwaar kan is zooooooo beachboy (en al helemaal als het over bankdrukken gaat).

Laat ik het dan anders zeggen, mijn squat en dead zuigen. Dat komt toch op hetzelfde neer.


[ Bericht 0% gewijzigd door LedZep op 17-05-2006 11:18:21 ]
LedZepwoensdag 17 mei 2006 @ 11:13
quote:
Op woensdag 17 mei 2006 10:13 schreef ConQuestador het volgende:
Bij ons in de sportschool hebben ze zo'n rijtje met beenapparaten, ik doe meestal alles + kuiten & squats.

Doen jullie die apparaten voor binnenkant en buitenkant van de benen ook (die "vrouwen" apparaten dus ) ?? Ik doe ze meestal wel gewoon, maar aangezien ik al een half jaar op de max daarbij zit vraag ik me af of het eigenlijk wel nut heeft
Als je zwakke ab/adductoren hebt kan het goed zijn, met name als je probs hebt met sumo squats.
LedZepwoensdag 17 mei 2006 @ 11:14
quote:
Op woensdag 17 mei 2006 10:50 schreef McGilles het volgende:
Traint hier trouwens iemand met UB/LB schema of iedereen split of full-body?
Trainde met UB/LB, daarvoor vanalles wat, daarvoor met split en daarvoor met fullbody.
ivosnivowoensdag 17 mei 2006 @ 12:28
quote:
Op woensdag 17 mei 2006 10:13 schreef ConQuestador het volgende:
Bij ons in de sportschool hebben ze zo'n rijtje met beenapparaten, ik doe meestal alles + kuiten & squats.

Doen jullie die apparaten voor binnenkant en buitenkant van de benen ook (die "vrouwen" apparaten dus ) ?? Ik doe ze meestal wel gewoon, maar aangezien ik al een half jaar op de max daarbij zit vraag ik me af of het eigenlijk wel nut heeft
Mijn beentjes schuren al een beetje langs elkander bij het lopen, dus ik heb daar weinig behoefte aan.
quote:
Op woensdag 17 mei 2006 10:50 schreef McGilles het volgende:
Traint hier trouwens iemand met UB/LB schema of iedereen split of full-body?
Ik train sinds kort in 4 dagen me hele lichaam (alle spieren 1 keer, behalve buik en kuiten 2 keer). Mocht ik nog een 5e keer gaan trainen dan begin ik weer overnieuw.
McGilleswoensdag 17 mei 2006 @ 12:52
Zit vrolijk thuis met me neus in de boeken (en op fok ) te wachten op mijn super lekkere shake van Ivo

Net weer even de supermarkt leeggekocht, 16 bakjes kwark
Sloperwoensdag 17 mei 2006 @ 13:18
quote:
Op woensdag 17 mei 2006 10:50 schreef McGilles het volgende:
Traint hier trouwens iemand met UB/LB schema of iedereen split of full-body?
Split, vroeger FB gedaan, maar dat was eignelijk omdat ik niet beter wist toentertijd
MyImmortalwoensdag 17 mei 2006 @ 13:29
quote:
Op woensdag 17 mei 2006 10:50 schreef McGilles het volgende:
Traint hier trouwens iemand met UB/LB schema of iedereen split of full-body?
splitschema en altijd al splitschema gedaan eigenlijk.

@popcorn, interessante artikel. Ik heb het al eens eerder gelezen op bb, maar nooit geprobeerd. Vanavond toch maar eens proberen om de ellebogen wat dicht bij mijn lichaam te houden. Ik heb ze namelijk ook wel wat wijd.
Semargofniwoensdag 17 mei 2006 @ 13:30
Damn wat gaat deze reeks hard.

Ik doe ook split... Kan iemand nog wat tips over dat benchen geven? Het is toch belangrijk dat je ellebogen niet wijder dan je handen komen? :x
ivosnivowoensdag 17 mei 2006 @ 13:47
quote:
Op woensdag 17 mei 2006 12:52 schreef McGilles het volgende:
Zit vrolijk thuis met me neus in de boeken (en op fok ) te wachten op mijn super lekkere shake van Ivo

Net weer even de supermarkt leeggekocht, 16 bakjes kwark
Ik zou er niet te veel van verwachten ik verkoop hem niet voor niets he.

Vorige week trouwens als laatste oefening schuin gebankdruk in de smith machine. Alleen hield ik me handen zo breed als de stang was, en dan drukken. Is echt mega zwaar, en als het niet meer lukt terug leggen en iets smaller beet pakken en weer verder gaan. net zo lang tot je hem op normale breedte beet hebt. Heb ongeveer 5 dagen spierpijn gehad
quote:
Op woensdag 17 mei 2006 08:38 schreef mister_popcorn het volgende:

[..]

http://www.t-nation.com/readTopic.do?id=570881
http://www.t-nation.com/readTopic.do?id=459808 (punt 6 is wat je zoekt)

Ik doe het ook zo, nou ja, 2 x zo gedaan, en het scheelt echt ontzettend veel. Het wordt er cht makkelijker door.
Kan aan mij liggen hoor, maar als ik hem tegen de onderkant van mijn borst aantik dan ben ik aan het smalbankdrukken voor me triceps. Het gaat toch niet om het gewicht wat je duwt, maar om het resultaat?
quote:
Op woensdag 17 mei 2006 13:30 schreef Semargofni het volgende:
Damn wat gaat deze reeks hard.

Ik doe ook split... Kan iemand nog wat tips over dat benchen geven? Het is toch belangrijk dat je ellebogen niet wijder dan je handen komen? :x
Nee dan heb je hem te smal beet, normale greep is als je onderarmen verticaal de lucht in staan bij het omlaag doen van de stang. Misschien kun je vragen aan iemand of ie kan kijken wanneer dat bij jou het geval is. Dan goed onthouden waar je de stang beet pakt, of stiekem met een stift een streepje erop zetten
mister_popcornwoensdag 17 mei 2006 @ 13:57
quote:
Op woensdag 17 mei 2006 13:47 schreef ivosnivo het volgende:
Kan aan mij liggen hoor, maar als ik hem tegen de onderkant van mijn borst aantik dan ben ik aan het smalbankdrukken voor me triceps. Het gaat toch niet om het gewicht wat je duwt, maar om het resultaat?
ik pak 'm niet helemaal smal vast, eigenlijk net zo breed als normaal benchen alleen dat je 'm ergens anders laat aantikken. Los van het feit dat je echt met 'n holle rug, die benen op spanning en schouderbladen naar binnen getrokken echt veel meer kracht kan zetten lijkt. Vooral die benen zijn echt apart, alsof je door je benen dat gewicht omhoog drukt.

Hoedanook, ik voel me er lekkers bij , mijn gewicht wat ik druk is al met 5 kilo omhoog na slechts 2 x die techniek gebruiken, en ik voel me borstspieren flink. Vind benchen volgens mij ineens leuk na jaren van haat-liefde verhouding met die oefening
MyImmortalwoensdag 17 mei 2006 @ 14:04
ik prefereer dan eigenlijk ook het dumbelldrukken boven de bankdruk, ik voel de spier dan eigenlijk beter.
wimpie-bosboomwoensdag 17 mei 2006 @ 14:09
quote:
Op woensdag 17 mei 2006 13:18 schreef Sloper het volgende:

[..]

Split, vroeger FB gedaan, maar dat was eignelijk omdat ik niet beter wist toentertijd
Kan iemand bij uitleggen waarom split beter is dan Full body? Ik fitness nu namelijk 3 keer in de week en dan gebruik ik ongeveer 8 apparaten om alle hoofdspiergroepen te trainen.
MyImmortalwoensdag 17 mei 2006 @ 14:14
quote:
Op woensdag 17 mei 2006 14:09 schreef wimpie-bosboom het volgende:

[..]

Kan iemand bij uitleggen waarom split beter is dan Full body? Ik fitness nu namelijk 3 keer in de week en dan gebruik ik ongeveer 8 apparaten om alle hoofdspiergroepen te trainen.
ten eerste stop met de meeste apparaten en vervang ze voor vrije gewichten zoals barbells en dumbells. Enne welke apparaten precies?

Een split heeft zijn voordelen omdat je de spieren afzonderlijk kan trainen en meer erop kan concetreren en beter kan trainen. Ligt denk ik ook wel aan je doelen etc vertel iets meeer zal ik zeggen
ivosnivowoensdag 17 mei 2006 @ 14:15
quote:
Op woensdag 17 mei 2006 14:09 schreef wimpie-bosboom het volgende:

[..]

Kan iemand bij uitleggen waarom split beter is dan Full body? Ik fitness nu namelijk 3 keer in de week en dan gebruik ik ongeveer 8 apparaten om alle hoofdspiergroepen te trainen.
Door split kun je je spieren harder aanpakken, omdat je meer oefeningen per spiergroep kunt doen. Zo maak je je spier kapotter, en zal ie harder groeien. Je kunt hem ook beter uitputten, alles eruit halen.
Jurriowoensdag 17 mei 2006 @ 14:17
quote:
Op woensdag 17 mei 2006 10:50 schreef McGilles het volgende:
Traint hier trouwens iemand met UB/LB schema of iedereen split of full-body?
Split...
Gisteren eindelijk een keer goed kunnen squatten , met een lager gewicht, maar nu kon ik mijn bovenbenen wel horizontaal krijgen zonder om te kieperen en hij was ook super vermoeiend!
Voelde goed dus..
Morgen ga ik mijn borstschema eens overhoop gooien: bench press met dumbells, incline flyes en decline bench. Ben benieuwd of ik dat erger ga voelen vrijdag dan normaal!
wimpie-bosboomwoensdag 17 mei 2006 @ 14:38
quote:
Op woensdag 17 mei 2006 14:15 schreef ivosnivo het volgende:

[..]

Door split kun je je spieren harder aanpakken, omdat je meer oefeningen per spiergroep kunt doen. Zo maak je je spier kapotter, en zal ie harder groeien. Je kunt hem ook beter uitputten, alles eruit halen.
Het is dus beter om je spier 1 keer in week helemaal uit te putten dan 3 keer in de week een beetje?
quote:
Op woensdag 17 mei 2006 14:14 schreef MyImmortal het volgende:

[..]

Ligt denk ik ook wel aan je doelen etc vertel iets meeer zal ik zeggen
Ben pas een half jaartje bezig. Ik heb eerst setjes van 5*15 gemaakt, met vrij laag gewicht. Dit werd door de instructeur aangeraden om je lichaam eerst te laten wennen aan de gewichten aangezien ik nooit eerder had gefitnessed. Nu ben ik overgestapt naar lichte krachttraining en doe setjes van 4*12. Alhoewel dat nog vrij hoog ligt volgens mij.

Ik heb trouwens ook gelezen dat je niet langer dan een uur moet fitnessen. Wat is hiervan waar? Ik fitness namelijk ongeveer 1.5 uur per keer.

[ Bericht 23% gewijzigd door wimpie-bosboom op 17-05-2006 14:49:51 ]
MyImmortalwoensdag 17 mei 2006 @ 14:42
juistem, ook meer tijd om te rusten voordat je ze weer toetakelt.
LedZepwoensdag 17 mei 2006 @ 16:18
http://www.t-nation.com/readTopic.do?id=933431

Voor alle mensen die nog steeds denken dat splitschema's de enige manier zijn om spiermassa op te bouwen en/of menen dat fullbody voor beginners is.

3x per week fullbody met een goed schema is vele malen zwaarder dan split, though verder hebben beide schema's voor en nadelen en is er dus ook niet echt een "betere" aan te wijzen.


Btw, bij de bench press moet je sowieso elbows in drukken, dus inderdaad je ellebogen verticaal gezien niet breder dan je handen krijgen, oftewel niet je elbows "uitwaaieren", maar ze langs je lichaam laten zakken. Hoe breder je de barbell beet hebt hoe makkelijker dit gaat.
LedZepwoensdag 17 mei 2006 @ 16:19
quote:
Op woensdag 17 mei 2006 14:38 schreef wimpie-bosboom het volgende:

[..]

Het is dus beter om je spier 1 keer in week helemaal uit te putten dan 3 keer in de week een beetje?
[..]

Ben pas een half jaartje bezig. Ik heb eerst setjes van 5*15 gemaakt, met vrij laag gewicht. Dit werd door de instructeur aangeraden om je lichaam eerst te laten wennen aan de gewichten aangezien ik nooit eerder had gefitnessed. Nu ben ik overgestapt naar lichte krachttraining en doe setjes van 4*12. Alhoewel dat nog vrij hoog ligt volgens mij.

Ik heb trouwens ook gelezen dat je niet langer dan een uur moet fitnessen. Wat is hiervan waar? Ik fitness namelijk ongeveer 1.5 uur per keer.
Je moet stoppen als je niet meer in staat bent even hard te trainen als op het begin van je training. Bij sommigen is dit 45 minuten, bij anderen 2 uur (ligt vooral aan je fitness-level)
LedZepwoensdag 17 mei 2006 @ 16:21
quote:
Op woensdag 17 mei 2006 14:14 schreef MyImmortal het volgende:

[..]

ten eerste stop met de meeste apparaten en vervang ze voor vrije gewichten zoals barbells en dumbells. Enne welke apparaten precies?

Een split heeft zijn voordelen omdat je de spieren afzonderlijk kan trainen en meer erop kan concetreren en beter kan trainen. Ligt denk ik ook wel aan je doelen etc vertel iets meeer zal ik zeggen
Ik vraag me af hoe jij je rug of benen of zelfs je borst wilt gaan trainen zonder andere spieren erbij te betrekken.
Tommy__woensdag 17 mei 2006 @ 16:35
quote:
Op woensdag 17 mei 2006 16:21 schreef LedZep het volgende:

[..]

Ik vraag me af hoe jij je rug of benen of zelfs je borst wilt gaan trainen zonder andere spieren erbij te betrekken.
dat is bij elke oefening zo

heb overigens juist 2x 100x squats eropzitten met een steel van een hark, om de techniek te leren wennen en niet achterover te vallen, lukt al aardig
LedZepwoensdag 17 mei 2006 @ 16:38
quote:
Op woensdag 17 mei 2006 16:35 schreef Tommy__ het volgende:

[..]

dat is bij elke oefening zo

heb overigens juist 2x 100x squats eropzitten met een steel van een hark, om de techniek te leren wennen en niet achterover te vallen, lukt al aardig
Sorry, maar ik ken geen enkele been/rug of borstoefening die andere spieren niet (al dan niet zwaar) belast.
Semargofniwoensdag 17 mei 2006 @ 16:40
Full squats is the way to go jammer dat ik ze niet kan .

Split werkt voor meeste mensen goed maar fullbody kan je ook heel veel gains maken. Lijkt mij eigenlijk dat je daar meer rendement mee kan behalen in een korter tijdsbestek. Je kan het beste alle trainings methode es een keer proberen. Ieder lichaam is immers anders.

Momenteel doe ik ook nog braaf split maar ben wel van plan om daar vanaf te stappen als ik bv een plateau bereikt heb en dan door te gaan met fullbody of ub/lb.
McGilleswoensdag 17 mei 2006 @ 16:44
quote:
Op woensdag 17 mei 2006 16:40 schreef Semargofni het volgende:
Full squats is the way to go jammer dat ik ze niet kan .

Split werkt voor meeste mensen goed maar fullbody kan je ook heel veel gains maken. Lijkt mij eigenlijk dat je daar meer rendement mee kan behalen in een korter tijdsbestek. Je kan het beste alle trainings methode es een keer proberen. Ieder lichaam is immers anders.

Momenteel doe ik ook nog braaf split maar ben wel van plan om daar vanaf te stappen als ik bv een plateau bereikt heb en dan door te gaan met fullbody of ub/lb.
Aangezien ik zwaar lange bovenbenen heb is een full squat duidelijk lastiger dan iemand met korte beentjes!
Tommy__woensdag 17 mei 2006 @ 17:03
quote:
Op woensdag 17 mei 2006 16:38 schreef LedZep het volgende:

[..]

Sorry, maar ik ken geen enkele been/rug of borstoefening die andere spieren niet (al dan niet zwaar) belast.
ja, dat bedoelde ik nou je moet de zaken niet omkeren
LedZepwoensdag 17 mei 2006 @ 17:04
quote:
Op woensdag 17 mei 2006 17:03 schreef Tommy__ het volgende:

[..]

ja, dat bedoelde ik nou je moet de zaken niet omkeren
Oh ik begreep je een beetje verkeerd. Ja precies, eigenlijk is het met alles zo en dat is precies de reden waarom ik een hekel (groot woord, groot woord) heb aan splitschema's.
Webkimwoensdag 17 mei 2006 @ 17:08
* Webkim lurkt hier regelmatig en vraagt zich af of LedZep met een laptop in de gym zit, gezien het aantal posts.
Sorry; móest het gewoon even vragen.
LedZepwoensdag 17 mei 2006 @ 17:09
quote:
Op woensdag 17 mei 2006 17:08 schreef Webkim het volgende:
* Webkim lurkt hier regelmatig en vraagt zich af of LedZep met een laptop in de gym zit, gezien het aantal posts.
Sorry; móest het gewoon even vragen.
Ik heb naast trainen, eten en slapen weinig anders te doen. Oh ja, af en toe zit ik es op school, maar vandaag was ik om 11 uur alweer thuis, dus tja
McGilleswoensdag 17 mei 2006 @ 17:13
Net een heerlijke peach-shake op! Was goed te houden!

Heerlijk is een groot woord, maar vies vond ik hem zeker niet!

Thanks Ivo

ps: Maar goed dat het een rustdag is vandaag, voel m'n ruggetje goed vandaag
LedZepwoensdag 17 mei 2006 @ 17:15
Mijn benen staan ook alweer te trappelen om te gaan squatten, zeker na die ene lichte set van gisteren , heb echt gruwelijk veel zin in dit schema.
ivosnivowoensdag 17 mei 2006 @ 17:25
quote:
Op woensdag 17 mei 2006 16:19 schreef LedZep het volgende:

[..]

Je moet stoppen als je niet meer in staat bent even hard te trainen als op het begin van je training. Bij sommigen is dit 45 minuten, bij anderen 2 uur (ligt vooral aan je fitness-level)
Bij mij is dat vaak na 15 min al, soms na 30 maar toch zet ik altijd door.
Godverdegodver, ik ben gewoon 5 kilo kwijt. Door 1 kutnacht. En ik wil niet keihard gaan bulken voor de zomer. Kenkerkenkerkenker. Zit nu weer rond de 110

na
quote:
Op woensdag 17 mei 2006 17:13 schreef McGilles het volgende:
Net een heerlijke peach-shake op! Was goed te houden!

Heerlijk is een groot woord, maar vies vond ik hem zeker niet!

Thanks Ivo

ps: Maar goed dat het een rustdag is vandaag, voel m'n ruggetje goed vandaag
Beter dat je het lekker vind, ik vond het echt smerig. Volgende keer maar weer aardbei of banaan en geen risico's meer nemen.
McGilleswoensdag 17 mei 2006 @ 17:35
quote:
Beter dat je het lekker vind, ik vond het echt smerig. Volgende keer maar weer aardbei of banaan en geen risico's meer nemen.
Gelukkig wel ja,

Ik heb ook wel eens iets in huis gehaald wat helemaal niet te zuipen was en toen weggegeven aan een vriend. Was ook een iets kleinere hoeveelheid, dit weggeven is wel iets teveel van het goede.

btw: Wat een emmer zeg, past zo 10kg in
ivosnivowoensdag 17 mei 2006 @ 17:39
Ja irri he, maak je hem open is ie voor de helft leeg. Lijkt wel een zak chips, daar past ook veeeeel meer in. Ik ga morgen voor de 11 pizza's trouwens. Ik koop altijd van die emmers, beetje overscheppen in een trommeltje en het scheelt vet veel geld vergeleken met een kleinere pot.
Omnifacerwoensdag 17 mei 2006 @ 17:51
tvp, morgen weer es trainen, sinds zondag geleden
Sjaak-Banaanwoensdag 17 mei 2006 @ 17:59
LedZep SC topic
LedZepwoensdag 17 mei 2006 @ 18:01
quote:
Op woensdag 17 mei 2006 17:59 schreef Sjaak-Banaan het volgende:
LedZep SC topic
HOI!
MegaMarcwoensdag 17 mei 2006 @ 18:12
quote:
Op woensdag 17 mei 2006 17:51 schreef Omnifacer het volgende:
tvp, morgen weer es trainen, sinds zondag geleden
ga es studeren man

tvp
MyImmortalwoensdag 17 mei 2006 @ 18:18
quote:
Op woensdag 17 mei 2006 16:21 schreef LedZep het volgende:

[..]

Ik vraag me af hoe jij je rug of benen of zelfs je borst wilt gaan trainen zonder andere spieren erbij te betrekken.
lol you know what I mean right, right, right?
Den_Haagwoensdag 17 mei 2006 @ 20:29
11 pizza's? Ik zit na 2 wel vol. En ik ben 106kg. Zet je de dag daarna niet nog vol?
LedZepwoensdag 17 mei 2006 @ 20:55
Ik zit godverdomme maar op F5 te rammen maar er wordt hier niks meer gepost
KonnieKipkewoensdag 17 mei 2006 @ 21:03
In het Nederlands Tijdschrift voor Geneeskunde stond deze week een artikel over een bodybuilder die testosteron, schildklierhormoon en clenbuterol had gebruikt en bijna was overleden door massale spierafbraak.
LedZepwoensdag 17 mei 2006 @ 21:04
quote:
Op woensdag 17 mei 2006 21:03 schreef KonnieKipke het volgende:
In het Nederlands Tijdschrift voor Geneeskunde stond deze week een artikel over een bodybuilder die testosteron, schildklierhormoon en clenbuterol had gebruikt en bijna was overleden door massale spierafbraak.
Die bodybuilders ook...vieze lui zijn het!
chawa_goochemwoensdag 17 mei 2006 @ 21:10
@led zep: wat sta je daar te deadliften?

Hoe kan het (ik weet dat ik niet de enige ben) dat je ineens weer spierpijn krijgt als je lichter gaat trainen?
LedZepwoensdag 17 mei 2006 @ 21:15
quote:
Op woensdag 17 mei 2006 21:10 schreef chawa_goochem het volgende:
@led zep: wat sta je daar te deadliften?

Hoe kan het (ik weet dat ik niet de enige ben) dat je ineens weer spierpijn krijgt als je lichter gaat trainen?
Hmm. Was ik het maar die daar stond te deadliften, het is minstens 300 kilo .

Lichter trainen hea...het enige wat ik kan bedenken is dat wanneer je meer herhalingen doet je misschien een opdondertje krijgt omdat je lichaam er niet aan gewend is. Lichter gewicht met dezelfde herhalingen...in dat geval heb ik geen idee.
ivosnivowoensdag 17 mei 2006 @ 22:39
quote:
Op woensdag 17 mei 2006 20:29 schreef Den_Haag het volgende:
11 pizza's? Ik zit na 2 wel vol. En ik ben 106kg. Zet je de dag daarna niet nog vol?
Verdeelt over de hele dag he, tis niet me avond maaltje ofzo.
quote:
Op woensdag 17 mei 2006 20:55 schreef LedZep het volgende:
Ik zit godverdomme maar op F5 te rammen maar er wordt hier niks meer gepost
Is je F5 knop niet stuk?

Ik ben net wezen sporten en ik sprak een beer (gaat ie weer). En die gebruikte al 10 jaar , aan 1 stuk door. Maar toen zijn vrouw kinderen wou moest ie stoppen ofzo, anders kon dat niet. En toen was ie 15 kilo afgevallen en moest ie pilletjes slikken om kinderen te kunnen krijgen. Dat hoorde ik voor het eerst.
Tommy__donderdag 18 mei 2006 @ 00:32
quote:
Op woensdag 17 mei 2006 22:39 schreef ivosnivo het volgende:


Ik ben net wezen sporten en ik sprak een beer (gaat ie weer). En die gebruikte al 10 jaar , aan 1 stuk door. Maar toen zijn vrouw kinderen wou moest ie stoppen ofzo, anders kon dat niet. En toen was ie 15 kilo afgevallen en moest ie pilletjes slikken om kinderen te kunnen krijgen. Dat hoorde ik voor het eerst.
Alessandrodonderdag 18 mei 2006 @ 00:35
quote:
Op donderdag 18 mei 2006 00:32 schreef Tommy__ het volgende:

[..]

Viagra om zijn lul stijf te krijgen of gaat het om iets anders
ivosnivodonderdag 18 mei 2006 @ 08:46
Iets voor testosteron ofzo, maar het lijkt me dat je dat juist wel hebt als je gebruikt.
LedZepdonderdag 18 mei 2006 @ 09:09
Beter een cleane ecto dan een verneukte beer, zeg ik dan maar
ivosnivodonderdag 18 mei 2006 @ 09:11
quote:
Op donderdag 18 mei 2006 09:09 schreef LedZep het volgende:
Beter een cleane ecto dan een verneukte beer, zeg ik dan maar
Goedemorgen zeppie
LedZepdonderdag 18 mei 2006 @ 09:12
quote:
Op donderdag 18 mei 2006 09:11 schreef ivosnivo het volgende:

[..]

Goedemorgen zeppie
Goedemorgen Ivootje. Vandaag weer traineuh?
ivosnivodonderdag 18 mei 2006 @ 09:14
quote:
Op donderdag 18 mei 2006 09:12 schreef LedZep het volgende:

[..]

Goedemorgen Ivootje. Vandaag weer traineuh?
Jazeker, je F5 knop werkt weer? Ga je ook trainen? Vandaag me werk bellen of ik nog 5 dagen vakantie ken opnemen, bevalt me best eigenlijk.
LedZepdonderdag 18 mei 2006 @ 09:16
quote:
Op donderdag 18 mei 2006 09:14 schreef ivosnivo het volgende:

[..]

Jazeker, je F5 knop werkt weer? Ga je ook trainen? Vandaag me werk bellen of ik nog 5 dagen vakantie ken opnemen, bevalt me best eigenlijk.
F5 werkt weer, dus ik kan mijn energie weer kwijt . Vandaag squat met 52,5kg, dus dit wordt weer een training waarin ik ga denken dat ik niks uitvoer
Mr.Jdonderdag 18 mei 2006 @ 09:44
quote:
Op woensdag 17 mei 2006 21:03 schreef KonnieKipke het volgende:
In het Nederlands Tijdschrift voor Geneeskunde stond deze week een artikel over een bodybuilder die testosteron, schildklierhormoon en clenbuterol had gebruikt en bijna was overleden door massale spierafbraak.
Buiten het feit dat T3 en clen een beetje dubbelop zijn, heb je altijd wel gevallen die doorslaan in hun gebruik.

Punt is echter dat dit vaak naar buiten gebracht wordt door de media als de norm.
Mr.Jdonderdag 18 mei 2006 @ 09:46
quote:
Op donderdag 18 mei 2006 00:35 schreef Alessandro het volgende:

[..]

Viagra om zijn lul stijf te krijgen of gaat het om iets anders
Van AAS gebruik krijg je geen problemen met je libido (integendeel) mits je niet een overvloed aan 19-nor varianten gebruikt zonder er wat Test. tegenvoer te zetten.
ivosnivodonderdag 18 mei 2006 @ 09:48
quote:
Op donderdag 18 mei 2006 09:44 schreef Mr.J het volgende:

[..]

Buiten het feit dat T3 en clen een beetje dubbelop zijn, heb je altijd wel gevallen die doorslaan in hun gebruik.

Punt is echter dat dit vaak naar buiten gebracht wordt door de media als de norm.
Heb je wel is vaker gehoord dat je geen kinderen kunt krijgen als je gebruikt? Leek me meer logischer dat je superzaad kreeg.
Mr.Jdonderdag 18 mei 2006 @ 09:50
quote:
Op donderdag 18 mei 2006 08:46 schreef ivosnivo het volgende:
Iets voor testosteron ofzo, maar het lijkt me dat je dat juist wel hebt als je gebruikt.
Hij zal als hij echt 10 jaar lang on is geweest zijn eigen test. productie weer online moeten krijgen.

Hij zal dus wel 2 maanden flink aan de SERMS zoals Nolva of Chlomid moeten gaan om de neg. feedback op je Hypothalumus dmv activiteit aan de oestrogeenreceptor teniet te doen. Dan zal rustig aan de GnRH --> LH --> Test. productie weer op gang komen.

Maar dan nog zal het bij zo extreem lang gebruik nog tijden duren voordat ook LDL/HDL, DHT, DHEA etc. etc. weer 100% in orde is.
Mr.Jdonderdag 18 mei 2006 @ 09:56
quote:
Op donderdag 18 mei 2006 09:48 schreef ivosnivo het volgende:

[..]

Heb je wel is vaker gehoord dat je geen kinderen kunt krijgen als je gebruikt? Leek me meer logischer dat je superzaad kreeg.
Gebruiken en kinderen krijgen kan, maar aan te raden is toch wel volledige clean te wezen voor een langere periode. Waarom weet ik niet precies, weet wel dat HCG gebruik je zaadcellen zal vervormen, maar dat is tijdelijk van aard (4 weken ofzo).

Verder zijn er zat voorbeelden van prof. BB'ers die kinderen hebben. En denk maar niet dat die offcycle gaan voor een half jaar.
Tommy__donderdag 18 mei 2006 @ 11:24
led, je f5 knop is terug kapot, wordt het geen tijd een nieuw keyboard te kopen?
Tommy__donderdag 18 mei 2006 @ 11:31
ik voel toch wel wat door gister 2 setjes van 100 reps te squatten zonder gewicht terwijl ik vorige week er met 50kg 3x10 niet zoveel last van had maarja, het went wel
Fugiedonderdag 18 mei 2006 @ 13:02
gister deadlift opgebouwd tot 65 kilo Voelde wel goed
ivosnivodonderdag 18 mei 2006 @ 13:30
quote:
Op donderdag 18 mei 2006 11:31 schreef Tommy__ het volgende:
ik voel toch wel wat door gister 2 setjes van 100 reps te squatten zonder gewicht terwijl ik vorige week er met 50kg 3x10 niet zoveel last van had maarja, het went wel
Misschien dat je het nu meer voelt omdat je je spieren hebt verbrand?

5 pizza's op
McGillesdonderdag 18 mei 2006 @ 14:03
quote:
Op donderdag 18 mei 2006 13:30 schreef ivosnivo het volgende:

[..]

5 pizza's op
Doe je goed! Ik heb wel het equivalent van 5 pizza's op maar dan in gezond voedsel

Vandaag weer trainen, en op het programma staan:
Squat
Bankdrukk
Smal bankdruk
Incline bp
en een beetje triceps geneuzel
Semargofnidonderdag 18 mei 2006 @ 14:03
Spierpijn is geen indicatie voor groei.

Doet iemand hier trouwens pistols? (one legged squats)

Ik probeer ze nu maar donder telkens om .
Alessandrodonderdag 18 mei 2006 @ 14:27
quote:
Op donderdag 18 mei 2006 13:30 schreef ivosnivo het volgende:

[..]

Misschien dat je het nu meer voelt omdat je je spieren hebt verbrand?

5 pizza's op
Ik eet vaak ook brood bij mijn pizza's. Je zit dan al na 2 pizza's vol
mister_popcorndonderdag 18 mei 2006 @ 14:45
quote:
Op donderdag 18 mei 2006 13:30 schreef ivosnivo het volgende:

[..]

Misschien dat je het nu meer voelt omdat je je spieren hebt verbrand?

5 pizza's op
welke pizza's eet je dan?
Een big-american is toch wel ff wat anders dan een iglo-crossa, die overigens 10x lekkerder is dan die amerikaan
LedZepdonderdag 18 mei 2006 @ 14:58
Zo ik ben weer thuis. Vanavond trainen, nu eten
ivosnivodonderdag 18 mei 2006 @ 15:18
quote:
Op donderdag 18 mei 2006 14:45 schreef mister_popcorn het volgende:

[..]

welke pizza's eet je dan?
Een big-american is toch wel ff wat anders dan een iglo-crossa, die overigens 10x lekkerder is dan die amerikaan
dr oetker venetiaan ofzo.
Sjaak-Banaandonderdag 18 mei 2006 @ 15:30
quote:
Op donderdag 18 mei 2006 14:45 schreef mister_popcorn het volgende:

[..]

welke pizza's eet je dan?
Een big-american is toch wel ff wat anders dan een iglo-crossa, die overigens 10x lekkerder is dan die amerikaan
Die iglo-crossa heb je idd zo op, tijdens het bulken neem ik meestal 3 a 4 van die tonijn
MegaMarcdonderdag 18 mei 2006 @ 16:28
5 pizza's om 13:30. goed bezig ivo. ik had toen net mn ontbijt naar binnen gewerkt
ivosnivodonderdag 18 mei 2006 @ 16:29
ik zit nu op 9 still going strong
LedZepdonderdag 18 mei 2006 @ 16:37
Godverdomme ik heb honger.
ivosnivodonderdag 18 mei 2006 @ 16:42
quote:
Op donderdag 18 mei 2006 16:37 schreef LedZep het volgende:
Godverdomme ik heb honger.
Schreeuw naar je moeke dat ze een boterham met pindakaas voor je maakt dan. Cartmanstyle.
LedZepdonderdag 18 mei 2006 @ 16:46
quote:
Op donderdag 18 mei 2006 16:42 schreef ivosnivo het volgende:

[..]

Schreeuw naar je moeke dat ze een boterham met pindakaas voor je maakt dan. Cartmanstyle.
Er is niemand thuis..ja de hond
ivosnivodonderdag 18 mei 2006 @ 16:51
quote:
Op donderdag 18 mei 2006 16:46 schreef LedZep het volgende:

[..]

Er is niemand thuis..ja de hond
Ziet ie er smakelijk uit?
LedZepdonderdag 18 mei 2006 @ 16:59
quote:
Op donderdag 18 mei 2006 16:51 schreef ivosnivo het volgende:

[..]

Ziet ie er smakelijk uit?
Eerder harig. Ik pak even wat te vreten. Moet straks wel fatsoenlijk kenne traineuh natuurlijk.
McGillesdonderdag 18 mei 2006 @ 18:21
quote:
Op donderdag 18 mei 2006 16:59 schreef LedZep het volgende:

[..]

Eerder harig. Ik pak even wat te vreten. Moet straks wel fatsoenlijk kenne traineuh natuurlijk.
Dit is wat ik vandaag op heb:
08:30 - 800gr havermout incl melk + shake + vitaminepil
10:00 - 2 boterhammen met pindakaas + halve bak kwark + glas water
12:00 - 2 boterhammen met ham + halve bak kwark + banaan + glas water
13:15 - 3 bolletjes met rosbief
14:00 - bak yoghurt + 2 glazen melk
15:00 - bak brinta + halve bak kwark met ananas + 3 glazen water
GYM!
17:30 - shake met whey & weight ganer + glutamine + creatine
18:00 - mega bord met rijst & kip & saus & groente

en nu zit ik vol!
LedZepdonderdag 18 mei 2006 @ 18:25
Havermout
12 boterhammen

Is het enige wat ik op heb vandaag

Godverdomme wat mis ik mijn melk
Tommy__donderdag 18 mei 2006 @ 18:43
quote:
Op donderdag 18 mei 2006 13:30 schreef ivosnivo het volgende:

[..]

Misschien dat je het nu meer voelt omdat je je spieren hebt verbrand?
zoo zwaar waren die 200 reps nu ook weer niet
Tommy__donderdag 18 mei 2006 @ 19:16
gatver.. de platte kaas is uitverkocht dan zal ik maar een extra litertje melk binnenslagen ...
Celtdonderdag 18 mei 2006 @ 19:35
ben er dus vandaag achter gekomen dat mijn squat techniek niet goed is zodra ik onder parralel ga begin ik dus mijn rug te krommen, das nie best, heb meteen een bezemsteel op mijn kamer gelegt en elke x als ik op mijn kamer kom ga ik voor de spiegel goed squatten en zo diep mogelijk kom nu niet meer verder als parralel daar moet aan gewerkt worden (das toch wel te trainen zeker )
Jurriodonderdag 18 mei 2006 @ 19:54
Zo, vandaag borst (en voorste kop van de schouders) en triceps getraind...hele schema van de borst overhoop gegooid en veel meer met dumbells gedaan (ipv bench press)...
Dat ging wel lekker, maar ik was ook veel energie kwijt met het stabiliseren/in evenwicht houden, dat was best wel kut...
Hebben jullie trouwens ook dat je schouders het een tijdje goed doen, dus geen problemen, en dan INEENS ermee ophouden? Dat je hem gewoon echt niet meer in de houders krijgt?
Ik wel , tot en met de 5e rep ging hij goed, bij de 6de krijg ik hem echt niet meer omhoog. Zo raar!
McGillesdonderdag 18 mei 2006 @ 20:12
quote:
Op donderdag 18 mei 2006 19:54 schreef Jurrio het volgende:
Zo, vandaag borst (en voorste kop van de schouders) en triceps getraind...hele schema van de borst overhoop gegooid en veel meer met dumbells gedaan (ipv bench press)...
Dat ging wel lekker, maar ik was ook veel energie kwijt met het stabiliseren/in evenwicht houden, dat was best wel kut...
Hebben jullie trouwens ook dat je schouders het een tijdje goed doen, dus geen problemen, en dan INEENS ermee ophouden? Dat je hem gewoon echt niet meer in de houders krijgt?
Ik wel , tot en met de 5e rep ging hij goed, bij de 6de krijg ik hem echt niet meer omhoog. Zo raar!
Vandaag dumbell shoulder press gedaan (met 32kg elk) en ging heerlijk!
Heb zelf geen last van dat het ineens niet meer gaat, door het vele eten blijf ik wel energie houden
Jurriodonderdag 18 mei 2006 @ 20:15
quote:
Op donderdag 18 mei 2006 20:12 schreef McGilles het volgende:

[..]

Vandaag dumbell shoulder press gedaan (met 32kg elk) en ging heerlijk!
Heb zelf geen last van dat het ineens niet meer gaat, door het vele eten blijf ik wel energie houden
De energie had ik ook nog wel...heb daarna nog 2 setjes triceps gedaan en die waren geen probleem....dus ik vraag het me af. Komt het doordat het zo'n kleine spiergroep is? De schouders zijn tenslotte geen joekels van spieren...iig bij mij (nog) niet!
ivosnivodonderdag 18 mei 2006 @ 20:30
quote:
Op donderdag 18 mei 2006 19:54 schreef Jurrio het volgende:
Zo, vandaag borst (en voorste kop van de schouders) en triceps getraind...hele schema van de borst overhoop gegooid en veel meer met dumbells gedaan (ipv bench press)...
Dat ging wel lekker, maar ik was ook veel energie kwijt met het stabiliseren/in evenwicht houden, dat was best wel kut...
Hebben jullie trouwens ook dat je schouders het een tijdje goed doen, dus geen problemen, en dan INEENS ermee ophouden? Dat je hem gewoon echt niet meer in de houders krijgt?
Ik wel , tot en met de 5e rep ging hij goed, bij de 6de krijg ik hem echt niet meer omhoog. Zo raar!
Komt me heel bekend voor, als ik borst of schouders doe kan ik helemaal tot het uiterste gaan. Dat me laatste rep vet moeilijk gaat, en dan weet ik gewoon nu moet ik hem terug leggen want ik ben helemaal leeg.

Vandaag 11 pizza's op (burp)
1,5 liter melk met 3 scheppen proteine.
halve liter yoghurt met brinta.
appeltje
banaantje
en zo nog een bak kwark met musli voor het maffen.
Alessandrodonderdag 18 mei 2006 @ 20:40
quote:
Op donderdag 18 mei 2006 20:30 schreef ivosnivo het volgende:

[..]

Komt me heel bekend voor, als ik borst of schouders doe kan ik helemaal tot het uiterste gaan. Dat me laatste rep vet moeilijk gaat, en dan weet ik gewoon nu moet ik hem terug leggen want ik ben helemaal leeg.

Vandaag 11 pizza's op (burp)
1,5 liter melk met 3 scheppen proteine.
halve liter yoghurt met brinta.
appeltje
banaantje
en zo nog een bak kwark met musli voor het maffen.
Denk dat je een hele mooie drol krijgt
LedZepdonderdag 18 mei 2006 @ 20:42
Zonet training 2 erop zitten, was ietsje anders ivm drukte, maar ik heb in ieder geval die 20 reps met 52,5kg tamelijk easy gehaald. Geen breathing style, geen zwarte vlekken of andere ongewenste meuk. Daarna nog wat standaard werk, en na 50 mins was ik de gym alweer uit. Korte, easy training dus .
MegaMarcdonderdag 18 mei 2006 @ 21:12
Mijn werk loopt gvd uit waardoor ik waarschijnlijk niet meer kan trainen vandaag.
Gisteren ook al niet. Het moet niet gekker worden...
ivosnivodonderdag 18 mei 2006 @ 21:13
quote:
Op donderdag 18 mei 2006 20:40 schreef Alessandro het volgende:

[..]

Denk dat je een hele mooie drol krijgt
Dat wordt weer een zware bevalling ben ik bang.
quote:
Op donderdag 18 mei 2006 21:12 schreef MegaMarc het volgende:
Mijn werk loopt gvd uit waardoor ik waarschijnlijk niet meer kan trainen vandaag.
Gisteren ook al niet. Het moet niet gekker worden...
Daar gaan we geen gewoonte van maken he
LedZepdonderdag 18 mei 2006 @ 21:16
Alsof werk belangrijker is dan traineuh
MegaMarcdonderdag 18 mei 2006 @ 21:19
quote:
Op donderdag 18 mei 2006 21:13 schreef ivosnivo het volgende:


[..]

Daar gaan we geen gewoonte van maken he


Ik sta tot 21:30 op het rooster. Ik ben nu al op zn vroegst om 22:00 klaar en het kan alleen nog maar uitlopen
ivosnivodonderdag 18 mei 2006 @ 21:24
Je bent volgens je fotoboek Geluidstechnicus. Kun je niet een microfoonstang in 2 boxen prikken en daar mee gaan spelen?
LedZepdonderdag 18 mei 2006 @ 21:25
Of gewoon de boel flink slopen.
MegaMarcdonderdag 18 mei 2006 @ 21:33
quote:
Op donderdag 18 mei 2006 21:24 schreef ivosnivo het volgende:
Je bent volgens je fotoboek Geluidstechnicus. Kun je niet een microfoonstang in 2 boxen prikken en daar mee gaan spelen?
hahahahaha
mn baas gaat dat niet waarderen denk ik

toch bedankt voor de tip man
ivosnivodonderdag 18 mei 2006 @ 21:34
quote:
Op donderdag 18 mei 2006 21:33 schreef MegaMarc het volgende:

[..]

hahahahaha
mn baas gaat dat niet waarderen denk ik

toch bedankt voor de tip man
Misschien dat je dan voor straf eerder naar huis mag.
LedZepdonderdag 18 mei 2006 @ 21:35
Wordt hier goddome ook nog getraind of hoe zit dat?
MegaMarcdonderdag 18 mei 2006 @ 21:35
quote:
Op donderdag 18 mei 2006 21:34 schreef ivosnivo het volgende:

[..]

Misschien dat je dan voor straf eerder naar huis mag. moet, en niet meer terug hoef te komen
ivosnivodonderdag 18 mei 2006 @ 21:40
quote:
Op donderdag 18 mei 2006 21:35 schreef LedZep het volgende:
Wordt hier goddome ook nog getraind of hoe zit dat?
Ben net terug man, biceps en onderarmen aangepakt. Ja dat is een keer wat anders als deadlifts, benchpresses of squats he.

Ga nu lekker maffen.
LedZepdonderdag 18 mei 2006 @ 21:41
quote:
Op donderdag 18 mei 2006 21:40 schreef ivosnivo het volgende:

[..]

Ben net terug man, biceps en onderarmen aangepakt. Ja dat is een keer wat anders als deadlifts, benchpresses of squats he.

Ga nu lekker maffen.
Truste dan maar.
McGillesdonderdag 18 mei 2006 @ 23:05
quote:
Op donderdag 18 mei 2006 21:35 schreef LedZep het volgende:
Wordt hier goddome ook nog getraind of hoe zit dat?
Ben vandaag al naar de gym gegaan, ik ga altijd om 16:00u omdat het anders veel te druk is en daar zit ik echt niet op te wachten!

Sq.
Bp.
Incline bp.
Leg ext.
Leg curl

Heerlijk! Nu shaken en dan maffen, morgen weer een dag!
mister_popcornvrijdag 19 mei 2006 @ 08:34
quote:
Op donderdag 18 mei 2006 21:35 schreef LedZep het volgende:
Wordt hier goddome ook nog getraind of hoe zit dat?
ga zometeen.
deadlifts, rows, lichte squats, chinnen en nog 1 voor de biceps oid.

Moet ik alleen door de regen fietsen
ivosnivovrijdag 19 mei 2006 @ 08:38
quote:
Op vrijdag 19 mei 2006 08:34 schreef mister_popcorn het volgende:

[..]

ga zometeen.
deadlifts, rows, lichte squats, chinnen en nog 1 voor de biceps oid.

Moet ik alleen door de regen fietsen
Guttegut vroeger in de oorlog moest ik 20 km (heen en terug zelfs) door weer en wind zonder schoenen naar me school lopen. En hoorde je mij klagen?
Jeugd van tegenwoordig.......
Hiekie_vrijdag 19 mei 2006 @ 09:30
Ik werk in een computershop...
Kreeg ik laatst meer uren!!! YES!! maar waar :S
De koopavond.. GVD 1 keer minder per week trainen !!! EIKEL

Maar binnenkort toch weer meer tijd... nu wil ie me ontslaan :S wegens re-organisatie..
MyImmortalvrijdag 19 mei 2006 @ 09:52
quote:
Op vrijdag 19 mei 2006 09:30 schreef Hiekie_ het volgende:
Ik werk in een computershop...
Kreeg ik laatst meer uren!!! YES!! maar waar :S
De koopavond.. GVD 1 keer minder per week trainen !!! EIKEL

Maar binnenkort toch weer meer tijd... nu wil ie me ontslaan :S wegens re-organisatie..
Dat zuigt kerel...........

Ik heb werkelijk overal spierpijn op de een of andere manier voelt dat fijn . Vandaag of morgen nog een keertje trainen.
MegaMarcvrijdag 19 mei 2006 @ 10:43
Joehoe! Gisteren toch nog even kunnen trainen.

Alle frustratie van dat overwerken in een fijne biceps-training gelegd

goedemorgen allemaal
McGillesvrijdag 19 mei 2006 @ 12:01
Vandaag ga ik maar even licht aan de slag, mijn benen zeggen dat tegen mij

Eerst weer even de supermarkt leegkopen!
Tommy__vrijdag 19 mei 2006 @ 12:12
elke dag 16 bakjes kwark?
Alessandrovrijdag 19 mei 2006 @ 12:17
Supermarkt is blij met je denk ik:p
Semargofnivrijdag 19 mei 2006 @ 12:35
Vandaag benen dag. Be afraid, be very afraid .

Om het mezelf makkelijk te maken ga ik vandaag lichter gewicht doen met perfecte uitvoering en meer reps.

Dat word weer flink afzien!
McGillesvrijdag 19 mei 2006 @ 12:50
quote:
Op vrijdag 19 mei 2006 12:12 schreef Tommy__ het volgende:
elke dag 16 bakjes kwark?
Nee maar ik eet er wel 2-3 per dag Lekker fris (ook al is het nu niet zo warm buiten) en het eet makkelijk weg! Maar moet noten, ananas, melk hebben
mister_popcornvrijdag 19 mei 2006 @ 12:53
quote:
Op vrijdag 19 mei 2006 08:38 schreef ivosnivo het volgende:

[..]

Guttegut vroeger in de oorlog moest ik 20 km (heen en terug zelfs) door weer en wind zonder schoenen naar me school lopen. En hoorde je mij klagen?
Jeugd van tegenwoordig.......
haha je bent slechts 2 jaar en 2 maanden ouder
Trouwens, ik ben precies tussen de regenbuien doorgefietst

En nog meer goed nieuws, deadlift pr op 120 kg, 3x
Gaat lekker de laatste tijd nu ik totaal ben afgestapt van al die ongein oefeningen en max 1 apparaat per training sessie aanraak.
LedZepvrijdag 19 mei 2006 @ 12:55
quote:
Op vrijdag 19 mei 2006 12:53 schreef mister_popcorn het volgende:

[..]

haha je bent slechts 2 jaar en 2 maanden ouder
Trouwens, ik ben precies tussen de regenbuien doorgefietst

En nog meer goed nieuws, deadlift pr op 120 kg, 3x
Gaat lekker de laatste tijd nu ik totaal ben afgestapt van al die ongein oefeningen en max 1 apparaat per training sessie aanraak.
Dan lift je evenveel als ik .
mister_popcornvrijdag 19 mei 2006 @ 12:56
quote:
Op vrijdag 19 mei 2006 12:50 schreef McGilles het volgende:

[..]

Nee maar ik eet er wel 2-3 per dag Lekker fris (ook al is het nu niet zo warm buiten) en het eet makkelijk weg! Maar moet noten, ananas, melk hebben
heb ik al
maar ik eet 1,5 bak kwark per dag, dat is wel mijn max ong...

Waarom ga jij die ananas eten, toch om spierpijn ed tegen te gaan?
mister_popcornvrijdag 19 mei 2006 @ 13:00
quote:
Op vrijdag 19 mei 2006 12:55 schreef LedZep het volgende:

[..]

Dan lift je evenveel als ik .
met het verschil dat ik meer dan 80 kg weeg en 22 ben jij en nog een fuckin' puber bent
Dat betekend overigens dat als jij 22 bent jij minstens 2x zoveel kan liften, wat echt is.

(en nu ga ik studeren, afgelopen met fok)
McGillesvrijdag 19 mei 2006 @ 13:06
quote:
Op vrijdag 19 mei 2006 12:56 schreef mister_popcorn het volgende:

[..]

heb ik al
maar ik eet 1,5 bak kwark per dag, dat is wel mijn max ong...

Waarom ga jij die ananas eten, toch om spierpijn ed tegen te gaan?
Ten eerste omdat ananas ontzettend lekker is!!

Ten tweede is het gezond, vezelrijk, vitC, enzymen voor je spijsvertering (vertering eiwitten)
LedZepvrijdag 19 mei 2006 @ 13:08
Zo, ik heb weer wat chocola op
ivosnivovrijdag 19 mei 2006 @ 13:42
Ik heb hier chips
McGillesvrijdag 19 mei 2006 @ 13:49
quote:
Op vrijdag 19 mei 2006 13:42 schreef ivosnivo het volgende:
Ik heb hier chips
Dikke vetklep! Zo kom je natuurlijk nooit onder de 40% BF met je pizza's en chips!
ivosnivovrijdag 19 mei 2006 @ 13:55
Nee maar het is toch kutweer, en ik wil me 5 kg terug die ik door me dagje ziek kwijt ben geraakt. Spierpijn in me buik van de barbell curl van gisteren

Ga jij nou meer perziktroep drinken
McGillesvrijdag 19 mei 2006 @ 13:57
quote:
Op vrijdag 19 mei 2006 13:55 schreef ivosnivo het volgende:
Nee maar het is toch kutweer, en ik wil me 5 kg terug die ik door me dagje ziek kwijt ben geraakt. Spierpijn in me buik van de barbell curl van gisteren

Ga jij nou meer perziktroep drinken
Perziktroepje gaat er weer naar de training in

En spierpijn in je buik door bicepstraining?
ivosnivovrijdag 19 mei 2006 @ 14:23
Ja omdat ik hem best zwaar pak, en dan kost het me moeite me lichaam recht te houden. Dus span ik me pokkel aan. En de laatste reps gaat het helemaal moeilijk, dus dan span ik alles aan.
Tommy__vrijdag 19 mei 2006 @ 16:36
quote:
Op vrijdag 19 mei 2006 13:42 schreef ivosnivo het volgende:
Ik heb hier chips
je zet mensen op slechte gedachte

Ik heb hier chips
LedZepvrijdag 19 mei 2006 @ 17:12
Ik heb honger. Even een gevulde koek pakken
ivosnivovrijdag 19 mei 2006 @ 17:13
Ik vind dat vele eten en drinken de laatste tijd helemaal niks meer. Ik doe het nog wel maar met de grootste tegenzin (je moet wat als je groter wil worden). Ik hoop dat het tijdelijk is en dat het over een poosje weer normaal is
LedZepvrijdag 19 mei 2006 @ 17:20
quote:
Op vrijdag 19 mei 2006 17:13 schreef ivosnivo het volgende:
Ik vind dat vele eten en drinken de laatste tijd helemaal niks meer. Ik doe het nog wel maar met de grootste tegenzin (je moet wat als je groter wil worden). Ik hoop dat het tijdelijk is en dat het over een poosje weer normaal is
Dan doe je het toch niet? Kan jou het schelen. Ik ga na deze 6 weekse cycle ook flink minderen icm zwaar conditioning werk en alternatieve trainingen. Groeien is leuk, maar het is niet het eerste levensdoel en bovendien zal je echt niet kleiner worden, mocht je bv naar 3000-3500kcal gaan.
LedZepvrijdag 19 mei 2006 @ 17:31
Tenzij je natuurlijk PER SE door wilt groeien, maar je moet maar eens bij jezelf te rade gaan waarom je in GODSNAAM die 5 kilo binnen een week erbij wilt hebben terwijl je weet dat het 1. geen spierverlies is, 2. het niet gezond is en 3. je - net als ik overigens - nog vele jaren hebt om een nog groter en sterker shredded beast te worden. Alsof de wereld vergaat als jij niet voor de zomer die 115 kilo hebt.
BushRangervrijdag 19 mei 2006 @ 17:32
Ik heb het idee dat de linkerkant van m'n rug aardig achterloopt op de rechterkant als ik het eens goed bekijk. Nu vraag ik me af of dit door het trainen komt of door het dagelijks leven. Ik ben rechts dus het zou logisch zijn als rechts wat sterker is misschien. Met het trainen kun je met chins en barbell rows bijvoorbeeld toch geen verschil tussen rechts en links creeeren? Als de stang in balans is, dan trek je er toch even hard aan met links en rechts? Je ziet het verschil vooral in de wijdte van de lats en de spier die op het midden van je rug zit, de ene loopt langer door dan de andere.

Wie heeft er ideeen om dit aan te pakken? Wat voor oefening zou ik bijvoorbeeld alleen met links kunnen doen?
LedZepvrijdag 19 mei 2006 @ 17:34
quote:
Op vrijdag 19 mei 2006 17:32 schreef BushRanger het volgende:
Ik heb het idee dat de linkerkant van m'n rug aardig achterloopt op de rechterkant als ik het eens goed bekijk. Nu vraag ik me af of dit door het trainen komt of door het dagelijks leven. Ik ben rechts dus het zou logisch zijn als rechts wat sterker is misschien. Met het trainen kun je met chins en barbell rows bijvoorbeeld toch geen verschil tussen rechts en links creeeren? Als de stang in balans is, dan trek je er toch even hard aan met links en rechts? Je ziet het verschil vooral in de wijdte van de lats en de spier die op het midden van je rug zit, de ene loopt langer door dan de andere.

Wie heeft er ideeen om dit aan te pakken? Wat voor oefening zou ik bijvoorbeeld alleen met links kunnen doen?
Dumbbell rows met GELIJK gewicht voor links en rechts.
LedZepvrijdag 19 mei 2006 @ 17:34
En evenveel herhalingen natuurlijk.
BushRangervrijdag 19 mei 2006 @ 17:36
quote:
Op vrijdag 19 mei 2006 17:34 schreef LedZep het volgende:

[..]

Dumbbell rows met GELIJK gewicht voor links en rechts.
Daar trek ik het verschil nooit mee recht denk ik. Ik pak altijd links al eerst en doe dan evenveel herhalingen voor rechts.
LedZepvrijdag 19 mei 2006 @ 17:37
quote:
Op vrijdag 19 mei 2006 17:36 schreef BushRanger het volgende:

[..]

Daar trek ik het verschil nooit mee recht denk ik. Ik pak altijd links al eerst en doe dan evenveel herhalingen voor rechts.
Dan kan je je afvragen of links werkelijk slapper is dan rechts. En mocht er een verschil in grootte zijn dan is dit (unilateraal trainen) toch de enige manier om er iets aan te veranderen.
BushRangervrijdag 19 mei 2006 @ 17:43
Iemand ervaring met deze oefening: http://www.exrx.net/WeightExercises/BackGeneral/WTSupineRow.html
Zo ja, hoe bevalt dat?
ivosnivovrijdag 19 mei 2006 @ 18:05
quote:
Op vrijdag 19 mei 2006 17:32 schreef BushRanger het volgende:
Ik heb het idee dat de linkerkant van m'n rug aardig achterloopt op de rechterkant als ik het eens goed bekijk. Nu vraag ik me af of dit door het trainen komt of door het dagelijks leven. Ik ben rechts dus het zou logisch zijn als rechts wat sterker is misschien. Met het trainen kun je met chins en barbell rows bijvoorbeeld toch geen verschil tussen rechts en links creeeren? Als de stang in balans is, dan trek je er toch even hard aan met links en rechts? Je ziet het verschil vooral in de wijdte van de lats en de spier die op het midden van je rug zit, de ene loopt langer door dan de andere.

Wie heeft er ideeen om dit aan te pakken? Wat voor oefening zou ik bijvoorbeeld alleen met links kunnen doen?
Dat heb ik ook een beetje. Me linker bicep is sterker dan me rechter, en me rechter tricep is sterker dan me linker.
Met bankdrukken heb ik trouwens nergens last van, soms zie je mensen eerst de rechterarm strekken en dan links pas.
ivosnivovrijdag 19 mei 2006 @ 18:06
quote:
Op vrijdag 19 mei 2006 17:43 schreef BushRanger het volgende:
Iemand ervaring met deze oefening: http://www.exrx.net/WeightExercises/BackGeneral/WTSupineRow.html
Zo ja, hoe bevalt dat?
Damn, ziet er heel vet uit. Dat ga ik volgende week is doen.

Hoe breed zal je hem beet moeten pakken? Net zo breed als bij bankdrukken? Vette oefening man, lekker uitrekken onderin.

Zit je nog steeds in het buitenland bushranger?

[ Bericht 16% gewijzigd door ivosnivo op 19-05-2006 18:21:09 ]
Omnifacervrijdag 19 mei 2006 @ 18:48
Miljaar

Ben net weer es wezen trainen, biceps... WAAROM loopt hij niet vol? Ik ben 45 minuten aan het sleuren geweest, en het gebeurt gewoon niet:( Hij moet vollopen wil ik het gevoel hebben iets gedaan te hebben Fuck me! Schouder hetzelde, ook lang getraind maar liep niet vol, maar dat hoeft ook niet, want met schouder wil ik voorzichtig zijn.

Ik heb met biceps steeds afgewisseld: veel gewicht, weinig reps, dan weer andersom, dan er weer tussen in. Steeds andere oefening ook, ene keer gewoon hammer curl, andere keer mbv die cable jungle, dan met barbelltjes, zittend, staand...

ivosnivovrijdag 19 mei 2006 @ 18:54
Ga barbell curl doen met halter met een gewicht waar je met moeite 10 reps mee kunt maken. Rust niet uit als je armen onderin gestrekt zijn. Maar doe het als je je biceps helemaal aangespannen hebt (aan het eind van de oefening dus) je houd even vast en maakt een nieuwe rep.
Mega oefening.
Daarna ga je hammercurls doen, staand, zittend, 2 armen tegelijk, 1 voor 1. Pik er daar 1 van in je biceps schema mee. En span weer telkens boven goed aan.
(Kramp in je poten niet normaal meer).
En dan nog 1 oefening en je bent klaar
Omnifacervrijdag 19 mei 2006 @ 19:18
Volgende bicepstraining doe ik het zo, en dan laat ik weten hoe het gegaan is...
MegaMarcvrijdag 19 mei 2006 @ 19:45
doe ik mee ok?
BushRangervrijdag 19 mei 2006 @ 20:27
quote:
Op vrijdag 19 mei 2006 18:06 schreef ivosnivo het volgende:

[..]

Damn, ziet er heel vet uit. Dat ga ik volgende week is doen.

Hoe breed zal je hem beet moeten pakken? Net zo breed als bij bankdrukken? Vette oefening man, lekker uitrekken onderin.

Zit je nog steeds in het buitenland bushranger?
Ja, nog twee weken in Canmore in de Rockies. Ben deze week gaan zwemmen in een bergmeertje waar twee weken terug nog 15cm ijs lag. Dat was koud! Over twee weken ga ik naar Edmonton voor een maand en dan begint de lange rit naar de top van Alaska! Heb er zin in! Hoop dat ik overal een beetje gelegenheid kan vinden om door te trainen. Alleen jammer dat het zo duur wordt als je daypasses moet kopen.
Fugievrijdag 19 mei 2006 @ 20:46
vandaag eindelijk weer eens mijn borstspieren gevoelt, zonder collega is het lastig om echt diep te gaan bij bankdrukken

maar ik drukte nu al vrij makkelijk 30 kilos, dus dat gaat de goede kant op Evenals mijn schouders merk ik toch wel veel progressie sinds mijn nieuwe schema (3 weken)
LedZepvrijdag 19 mei 2006 @ 22:05
quote:
Op vrijdag 19 mei 2006 20:27 schreef BushRanger het volgende:

[..]

Ja, nog twee weken in Canmore in de Rockies. Ben deze week gaan zwemmen in een bergmeertje waar twee weken terug nog 15cm ijs lag. Dat was koud! Over twee weken ga ik naar Edmonton voor een maand en dan begint de lange rit naar de top van Alaska! Heb er zin in! Hoop dat ik overal een beetje gelegenheid kan vinden om door te trainen. Alleen jammer dat het zo duur wordt als je daypasses moet kopen.
"Water is alleen te koud om in te zwemmen als het ijs is"
LedZepvrijdag 19 mei 2006 @ 22:07
quote:
Op vrijdag 19 mei 2006 20:46 schreef Fugie het volgende:
vandaag eindelijk weer eens mijn borstspieren gevoelt, zonder collega is het lastig om echt diep te gaan bij bankdrukken

maar ik drukte nu al vrij makkelijk 30 kilos, dus dat gaat de goede kant op Evenals mijn schouders merk ik toch wel veel progressie sinds mijn nieuwe schema (3 weken)
"Trainingspartners zijn voor mensen die zichzelf niet ertoe kunnen dwingen om die laatste rep te maken"
LedZepvrijdag 19 mei 2006 @ 22:11
Ik ga ook aan de bicepstraining. Zondag even flink vol laten pompen met preacher curls .
Tommy__vrijdag 19 mei 2006 @ 23:40
quote:
Op vrijdag 19 mei 2006 17:43 schreef BushRanger het volgende:
Iemand ervaring met deze oefening: http://www.exrx.net/WeightExercises/BackGeneral/WTSupineRow.html
Zo ja, hoe bevalt dat?
ja, ik doe die oefening als m'n abonnement is verlopen (nu dus) ik modificeer ze wel een beetje, sinds dat ik barbell in huis ga ik op de grond liggen en trek ik me op aan m'n bureau, m'n armen zijn hierbij ver naar voren wat de oefening absoluut niet perfect maakt, maar het is beter dan niets. Nu ben ik een ander plekje in huis aan het zoeken om deze oefening uit te voeren, namelijk onder de traphal, ga ik een paar touwen of kabels halen bij de doehetzelfwinkel en hang ik ze rond de treden waaronder ik me optrek .
overigens doe ik chinups aan het frame van de garagepoort, druk ik me op met een rugzak met daarin een zak zand van 25kg, kwestie van m'n bp niet teveel te laten dalen, probeer ik m'n squattechniek wat te verbeteren zonder gewicht, maar dan setjes van 100 reps (voel je ook wel) en doe ik calve raises aan een trede of een borduur met 1 been en desnoods die zelfde rugzak met een zak van 25kg zand op m'n rug erbij.

tot hiertoe m'n nieuw schema
McGilleszaterdag 20 mei 2006 @ 00:18
quote:
Op vrijdag 19 mei 2006 22:11 schreef LedZep het volgende:
Ik ga ook aan de bicepstraining. Zondag even flink vol laten pompen met preacher curls .
Biceps, echt bijzaak bij mij altijd!

Deze week maarliefst 3setjes gedaan van 8 reps voor triceps en precies hetzelfde voor biceps!
Na 90min in de gym hou ik het altijd voor gezien, dus armen/kuiten vallen vaak buiten de boot
McGilleszaterdag 20 mei 2006 @ 00:29
Ik gebruik trouwens van die "multivitaminen voor sporters" van de kruidvat, is dit nou slechtere kwaliteit dat als je het bij een supplementenzaak online koopt of? Het scheelt namelijk heel wat centen!
ivosnivozaterdag 20 mei 2006 @ 02:44
quote:
Op vrijdag 19 mei 2006 19:18 schreef Omnifacer het volgende:
Volgende bicepstraining doe ik het zo, en dan laat ik weten hoe het gegaan is...
Ben benieuwt.
quote:
Op vrijdag 19 mei 2006 19:45 schreef MegaMarc het volgende:
doe ik mee ok?
Laat je horen hoe ie ging?
quote:
Op vrijdag 19 mei 2006 20:27 schreef BushRanger het volgende:

[..]

Ja, nog twee weken in Canmore in de Rockies. Ben deze week gaan zwemmen in een bergmeertje waar twee weken terug nog 15cm ijs lag. Dat was koud! Over twee weken ga ik naar Edmonton voor een maand en dan begint de lange rit naar de top van Alaska! Heb er zin in! Hoop dat ik overal een beetje gelegenheid kan vinden om door te trainen. Alleen jammer dat het zo duur wordt als je daypasses moet kopen.
Idd, waar haal je je geld vandaan dan. Werk je daar ofzo?
quote:
Op zaterdag 20 mei 2006 00:29 schreef McGilles het volgende:
Ik gebruik trouwens van die "multivitaminen voor sporters" van de kruidvat, is dit nou slechtere kwaliteit dat als je het bij een supplementenzaak online koopt of? Het scheelt namelijk heel wat centen!
Die heb ik ook, in een paarse pot. Langwerpige gele pillen.
BushRangerzaterdag 20 mei 2006 @ 06:07
quote:
Op zaterdag 20 mei 2006 02:44 schreef ivosnivo het volgende:
Idd, waar haal je je geld vandaan dan. Werk je daar ofzo?
Ik werk hier in Canmore sinds november en ik heb in Edmonton ook al werk geregeld voor een maand. Er is zoveel werk in Alberta, niet te geloven. Daarna ga ik echt op pad. Dus eerst omhoog naar Alaska en dan wil ik naar Centraal Amerika rijden. Kheb een oude auto gekocht voor 500 euro... Is het niks voor jou om rond te reizen? Valt op zich best te combineren met trainen hoor, in Australië heb ik dat ook gedaan en ik ging er toen zelfs nog op vooruit.
BertVzaterdag 20 mei 2006 @ 10:26
Vanochtend heel vroeg, geen spotter in de sportschool.

Toch ff benchen, ben er pas mee begonnen. Eigenwijs toch meer gewicht pakken dan ik aan kon.
Na de vierde herhaling met 80kg hield ik het niet meer.

Heb de stang met een rol beweging naar m'n tenen geduwd en vervolgens leek het of het jongentje met het rode hoofd meer aan het deadliften was dan bankdrukken...

Moest een keer gebeuren.
McGilleszaterdag 20 mei 2006 @ 10:50
quote:
Op zaterdag 20 mei 2006 10:26 schreef BertV het volgende:
Vanochtend heel vroeg, geen spotter in de sportschool.

Toch ff benchen, ben er pas mee begonnen. Eigenwijs toch meer gewicht pakken dan ik aan kon.
Na de vierde herhaling met 80kg hield ik het niet meer.

Heb de stang met een rol beweging naar m'n tenen geduwd en vervolgens leek het of het jongentje met het rode hoofd meer aan het deadliften was dan bankdrukken...

Moest een keer gebeuren.
Hehe, heb het ook wel eens een paar keer gehad.
Heb ook eens gehad dat ik zulke zweetklauwen had dat mijn handen iets naar buiten waren gegleden tijdens het drukken, dus kon ik hem niet meer terugleggen in het rek Lig je daar met het gewicht boven je hoofd, maar kan je er niks mee
BertVzaterdag 20 mei 2006 @ 11:15
quote:
Op zaterdag 20 mei 2006 10:50 schreef McGilles het volgende:

[..]

Hehe, heb het ook wel eens een paar keer gehad.
Heb ook eens gehad dat ik zulke zweetklauwen had dat mijn handen iets naar buiten waren gegleden tijdens het drukken, dus kon ik hem niet meer terugleggen in het rek Lig je daar met het gewicht boven je hoofd, maar kan je er niks mee
Ik had 'm op m'n borst liggen maar had geen kracht meer om het op te tillen. Had hulp kunnen roepen, maar eergevoel eh.
LedZepzaterdag 20 mei 2006 @ 11:36
quote:
Op zaterdag 20 mei 2006 10:26 schreef BertV het volgende:
Vanochtend heel vroeg, geen spotter in de sportschool.

Toch ff benchen, ben er pas mee begonnen. Eigenwijs toch meer gewicht pakken dan ik aan kon.
Na de vierde herhaling met 80kg hield ik het niet meer.

Heb de stang met een rol beweging naar m'n tenen geduwd en vervolgens leek het of het jongentje met het rode hoofd meer aan het deadliften was dan bankdrukken...

Moest een keer gebeuren.
Whehehe owned!

Heb een dergelijk iets 1 keer gehad, en wel de 1e of 2e keer dat ik ging benchen (met 42,5kg geloof ik). Na een x aantal herhalingen kon ik em net niet locken en ging ie gewoon weer naar beneden, 1 kant scheef waardoor 1. de helft van de schijven eraf pleurde en 2. die barbell bijna mijn kaak crushte .

Gelukkig kwam er een beer (om het op zijn ivosnivo's te zeggen) te hulp. Daarna nooit meer gebeurt eigenlijk, eerst altijd met spotters, nu nooit met spotters en altijd 1 rep voor failure stoppen.
mister_popcornzaterdag 20 mei 2006 @ 12:21
haha mij nog nooit overkomen gelukkig

vanochtend ook wezen trainen, ging zwaar kut na die behoorlijk zware training van gister
Echt alleen fatsoenlijk kunnen benchen maar verder helemaal niets meer, echt zwaar kut. Ben na 30 min alweer vertrokken

Moet toch nog leren beter die rust te pakken. Wijze les vandaag
LedZepzaterdag 20 mei 2006 @ 12:26
Overigens gisteravond nog even in de gym geweest, geen officiele training maar gewoon even wat funstuff, en toen zag ik..onze seated leg press

Gevolg:
30 reps met fullblock (=180kg)

Toen liep ik als een sumoworstelaar

En zondag weer squatten

Gelukkig geen spierpijn ofzo
McGilleszaterdag 20 mei 2006 @ 12:36
quote:
Op zaterdag 20 mei 2006 12:26 schreef LedZep het volgende:
Overigens gisteravond nog even in de gym geweest, geen officiele training maar gewoon even wat funstuff, en toen zag ik..onze seated leg press

Gevolg:
30 reps met fullblock (=180kg)

Toen liep ik als een sumoworstelaar

En zondag weer squatten

Gelukkig geen spierpijn ofzo
Is full block bij jullie 180kg? beetje weinig toch voor leg press?
LedZepzaterdag 20 mei 2006 @ 12:37
quote:
Op zaterdag 20 mei 2006 12:36 schreef McGilles het volgende:

[..]

Is full block bij jullie 180kg? beetje weinig toch voor leg press?
Klopt helemaal. Maar wij hebben niet zo'n 45 graden ding waar je schijven aan kunt hangen, maar een blits horizontaal ding met gewoon vast gewicht. Max 400 pounds
McGilleszaterdag 20 mei 2006 @ 12:42
quote:
Op zaterdag 20 mei 2006 12:37 schreef LedZep het volgende:

[..]

Klopt helemaal. Maar wij hebben niet zo'n 45 graden ding waar je schijven aan kunt hangen, maar een blits horizontaal ding met gewoon vast gewicht. Max 400 pounds
Wij hebben er 1 van 280kg en die duw ik al op mijn gemakje!
LedZepzaterdag 20 mei 2006 @ 12:50
quote:
Op zaterdag 20 mei 2006 12:42 schreef McGilles het volgende:

[..]

Wij hebben er 1 van 280kg en die duw ik al op mijn gemakje!
Ik denk dat ik een nieuw doel heb gevonden; 100 reps met fullblock. Dat is in onze gym zo'n beetje een beastskill; zelfs de grote kerels hier hebben kippepoten Hoewel ik nu wel iemand heb gezien die squats (doch niet tot parallel, stuk erboven) deed met 140kg x 10.
Tommy__zaterdag 20 mei 2006 @ 13:00
overlaatst was een kerel aan het bluffen tegen me dat hij 60kg kon bij de leg press.. hij kende het verschil niet tussen de 45° variant en de horizontale. hij vergeleek mijn 90kg met zijn 60kg, en vond het nauwelijks een verschil (hij op de horizontale, ik op de 45°)
de eerste keer ik de gym binnekwam zat ik al op 130
McGilleszaterdag 20 mei 2006 @ 13:27
Heb net via de "eetmeter 2002" mijn minimale voeding berekend per dag:

Kcal: 4200
Eiwit: 300 gram (wist niet dat dit zo hoog was
Vet: 100gram
Koolhydraten: 500gram
LedZepzaterdag 20 mei 2006 @ 13:30
quote:
Op zaterdag 20 mei 2006 13:27 schreef McGilles het volgende:
Heb net via de "eetmeter 2002" mijn minimale voeding berekend per dag:

Kcal: 4200
Eiwit: 300 gram (wist niet dat dit zo hoog was
Vet: 100gram
Koolhydraten: 500gram
Dat krijg je met al die bakken kwark. Goede verhoudingen, al zou ik wat meer vet nemen (ivm testosterongehalte). Of ben je aan het cutten?
McGilleszaterdag 20 mei 2006 @ 13:33
quote:
Op zaterdag 20 mei 2006 13:30 schreef LedZep het volgende:

[..]

Dat krijg je met al die bakken kwark. Goede verhoudingen, al zou ik wat meer vet nemen (ivm testosterongehalte). Of ben je aan het cutten?
Cutten, nee joh, ben eindelijk weer begonnen dus nu wil ik eerst vooruitgang zien!
Vetten, ja, ik kan bijvoorbeeld een haringtje eten oid!
LedZepzaterdag 20 mei 2006 @ 13:37
quote:
Op zaterdag 20 mei 2006 13:33 schreef McGilles het volgende:

[..]

Cutten, nee joh, ben eindelijk weer begonnen dus nu wil ik eerst vooruitgang zien!
Vetten, ja, ik kan bijvoorbeeld een haringtje eten oid!
Je kan ook net als MrJ elke dag een paar eetlepels lijnzaad / vis / olijfolie naar binnen werken. Wel met neus dicht natuurlijk .

Edit: en ook niet bang zijn voor verzadigd vet; that shit rules
BertVzaterdag 20 mei 2006 @ 13:37
quote:
Op zaterdag 20 mei 2006 13:00 schreef Tommy__ het volgende:
overlaatst was een kerel aan het bluffen tegen me dat hij 60kg kon bij de leg press.. hij kende het verschil niet tussen de 45° variant en de horizontale. hij vergeleek mijn 90kg met zijn 60kg, en vond het nauwelijks een verschil (hij op de horizontale, ik op de 45°)
de eerste keer ik de gym binnekwam zat ik al op 130
Die zittende legpress met 60kg? Beetje huisvrouw doet dat ook.

Met dat 45 graden apparaat doe ik 3x8x130... Sta dan wel te trillen op m'n benen. Volgens mij de juiste graadmeter.
mister_popcornzaterdag 20 mei 2006 @ 13:40
quote:
Op zaterdag 20 mei 2006 13:27 schreef McGilles het volgende:
Heb net via de "eetmeter 2002" mijn minimale voeding berekend per dag:

Kcal: 4200
Eiwit: 300 gram (wist niet dat dit zo hoog was
Vet: 100gram
Koolhydraten: 500gram
hmm ik had al wel zo'n idee dat jij zoveel eiwitten vrat op 'n dag hoor
met al je shakes 2-3 bakken kwark brinta's melk enz enz.

Waar heb je trouwens die eetmeter vandaan? Ik ben zelf namelijk bang dat ik niet genoeg eiwitjes per dag naar binnen werk, maar weet het niet zeker.
LedZepzaterdag 20 mei 2006 @ 13:41
quote:
Op zaterdag 20 mei 2006 13:40 schreef mister_popcorn het volgende:

[..]

hmm ik had al wel zo'n idee dat jij zoveel eiwitten vrat op 'n dag hoor
met al je shakes 2-3 bakken kwark brinta's melk enz enz.

Waar heb je trouwens die eetmeter vandaan? Ik ben zelf namelijk bang dat ik niet genoeg eiwitjes per dag naar binnen werk, maar weet het niet zeker.
Ik zal de link maar weer eens posten

http://forum.dutchbodybuilding.com/showthread.php?t=56461&highlight=eetmeter+2002
McGilleszaterdag 20 mei 2006 @ 13:44
quote:
Op zaterdag 20 mei 2006 13:40 schreef mister_popcorn het volgende:

[..]

hmm ik had al wel zo'n idee dat jij zoveel eiwitten vrat op 'n dag hoor
met al je shakes 2-3 bakken kwark brinta's melk enz enz.

Waar heb je trouwens die eetmeter vandaan? Ik ben zelf namelijk bang dat ik niet genoeg eiwitjes per dag naar binnen werk, maar weet het niet zeker.
Mijn ontbijt is zo'n 60gram eiwit, middageten was net ook zoiets en nu precies hetzelfde, misschien een beetje overdone maar wel lekker
Jurriozaterdag 20 mei 2006 @ 14:09
quote:
Op zaterdag 20 mei 2006 13:41 schreef LedZep het volgende:

[..]

Ik zal de link maar weer eens posten

http://forum.dutchbodybuilding.com/showthread.php?t=56461&highlight=eetmeter+2002
Is die trouwens accuraat? Of is het beter je te houden aan de voedingstabel van DBB?
Donderdag borst gedaan....voor de eerste keer incline flyes, fuck man dat viel tegen, je combineert toch weer op een nieuwe manier de borstspier met de voorste schouderkop.
Ik train de laatste tijd trouwens steeds meer met een trainingsmaatje...die gast vroeg steeds of ik hem kon helpen en zodoende...het scheelt wel vind ik, zo maak je toch nog die laatse 2 reps die je alleen niet zou kunnen doen.
LedZepzaterdag 20 mei 2006 @ 14:24
quote:
Op zaterdag 20 mei 2006 14:09 schreef Jurrio het volgende:

[..]

Is die trouwens accuraat? Of is het beter je te houden aan de voedingstabel van DBB?
Donderdag borst gedaan....voor de eerste keer incline flyes, fuck man dat viel tegen, je combineert toch weer op een nieuwe manier de borstspier met de voorste schouderkop.
Ik train de laatste tijd trouwens steeds meer met een trainingsmaatje...die gast vroeg steeds of ik hem kon helpen en zodoende...het scheelt wel vind ik, zo maak je toch nog die laatse 2 reps die je alleen niet zou kunnen doen.
Zo accuraat als het maar kan.

Waarom zou je die laatste 2 reps dan willen maken, aangezien je ze toch niet alleen kan? Je eindigt dan elke training, al dan niet onbewust, met falen. En falers winnen nooit.
ivosnivozaterdag 20 mei 2006 @ 14:41
quote:
Op zaterdag 20 mei 2006 14:24 schreef LedZep het volgende:

[..]

Zo accuraat als het maar kan.

Waarom zou je die laatste 2 reps dan willen maken, aangezien je ze toch niet alleen kan? Je eindigt dan elke training, al dan niet onbewust, met falen. En falers winnen nooit.


Faal ik ook als ik de stang met bankdrukken even terug leg, en 2 keer diep adem haal en nog een rep doe?
Fugiezaterdag 20 mei 2006 @ 14:43
ik train graag tot failure, dan zijn die laatste 2 reps een must en zonder maatje zuigt het gewoon omdat je die nodig hebt voor die laatste 2 reps
Scheelt veel als je weet dat er iemand staat mocht je het niet trekken
LedZepzaterdag 20 mei 2006 @ 15:20
quote:
Op zaterdag 20 mei 2006 14:41 schreef ivosnivo het volgende:

[..]



Faal ik ook als ik de stang met bankdrukken even terug leg, en 2 keer diep adem haal en nog een rep doe?
Zolang jij die rep afmaakt niet.
LedZepzaterdag 20 mei 2006 @ 15:24
Het zijn dus niet alleen de fysieke nadelen (belasting CZS, onnodig lange hersteltijd -> infrequente trainingen, belasting pezen/aanhechtingen) maar ook hetgeen er mentaal gebeurt wanneer je altijd tot failure traint (een failure-gedachte, elke training eindigen met een gewicht waarmee je faalt) waardoor ik een hekel heb aan failure.
Als ik een gewicht omhoog krijg heb ik gewonnen.
Als ik door een gewicht verplettert wordt of als een spotter 80% van het werk moet doen, heb ik verloren. En dat zal bij IEDEREEN negatieve gevolgen hebben.
Celtzaterdag 20 mei 2006 @ 16:08
vandaag weer getraint, 140 kg deadlift
LedZepzaterdag 20 mei 2006 @ 16:29
quote:
Op zaterdag 20 mei 2006 16:08 schreef Celt het volgende:
vandaag weer getraint, 140 kg deadlift
Verdomme, ik mot flink doortrainen om wat bij te blijven. Hoewel ik denk dat mijn deadlift ook flink omhoog zal gaan door dit squatschema (ondanks niet deadliften)
McGilleszaterdag 20 mei 2006 @ 17:05
quote:
Op zaterdag 20 mei 2006 16:29 schreef LedZep het volgende:

[..]

Verdomme, ik mot flink doortrainen om wat bij te blijven. Hoewel ik denk dat mijn deadlift ook flink omhoog zal gaan door dit squatschema (ondanks niet deadliften)
De 2de keer in mijn leven dat ik DL deed kon ik ook 140kg Vast omdat ik als verhuizer heb gewerkt in het verleden
McGilleszaterdag 20 mei 2006 @ 17:05
quote:
Op zaterdag 20 mei 2006 16:08 schreef Celt het volgende:
vandaag weer getraint, 140 kg deadlift
Congrats!! Netjes!!!
Jurriozaterdag 20 mei 2006 @ 19:15
quote:
Op zaterdag 20 mei 2006 14:24 schreef LedZep het volgende:

[..]

Zo accuraat als het maar kan.

Waarom zou je die laatste 2 reps dan willen maken, aangezien je ze toch niet alleen kan? Je eindigt dan elke training, al dan niet onbewust, met falen. En falers winnen nooit.
Daar ben ik het niet mee eens. Wat maakt mij het nou uit of ik het niet alleen kan? Het gaat er toch om dat je met die 2 laatste reps je spieren nog extra hard aanpakt, waardoor je nog beter kunt herstellen? En meer kunt groeien?
Ik zie mezelf echt niet als verliezer hoor als ik die laatste 2 niet alleen kan. Ik ben dan juist trots op mezelf, dat ik het laatste eruit heb kunnen persen, met de hulp van een spotter.
Die trouwens lang niet voor 80% meehelpt...zo lijkt het wel als je onder de stang ligt...maar dan blijkt de spotter er toch maar een klein beetje aan hebben meegeholpen.
LedZepzaterdag 20 mei 2006 @ 19:18
quote:
Op zaterdag 20 mei 2006 19:15 schreef Jurrio het volgende:

[..]

Daar ben ik het niet mee eens. Wat maakt mij het nou uit of ik het niet alleen kan? Het gaat er toch om dat je met die 2 laatste reps je spieren nog extra hard aanpakt, waardoor je nog beter kunt herstellen? En meer kunt groeien?
Ik zie mezelf echt niet als verliezer hoor als ik die laatste 2 niet alleen kan. Ik ben dan juist trots op mezelf, dat ik het laatste eruit heb kunnen persen, met de hulp van een spotter.
Die trouwens lang niet voor 80% meehelpt...zo lijkt het wel als je onder de stang ligt...maar dan blijkt de spotter er toch maar een klein beetje aan hebben meegeholpen.
Jij misschien niet. Je lichaam wel.

En kom nou niet aanzetten met het bodybuildersverhaaltje dat "je groeit van de laatste rep die je net niet zelf kunt maken", want dat is klinklare onzin.

Zoals ik zei, door *niet* tot failure te trainen kan je vaker en harder trainen zonder jezelf over te belasten + je krijgt een winner's mentality.

En die spotters zeggen wel altijd "JA JE DEED HET BIJNA ZELF HEUR!!!" maar in de meeste gevallen zijn ze de barbell half aan het deadliften als je bencht.
McGilleszaterdag 20 mei 2006 @ 19:21
quote:
Op zaterdag 20 mei 2006 19:18 schreef LedZep het volgende:

[..]

Jij misschien niet. Je lichaam wel.

En kom nou niet aanzetten met het bodybuildersverhaaltje dat "je groeit van de laatste rep die je net niet zelf kunt maken", want dat is klinklare onzin.

Zoals ik zei, door *niet* tot failure te trainen kan je vaker en harder trainen zonder jezelf over te belasten + je krijgt een winner's mentality.

En die spotters zeggen wel altijd "JA JE DEED HET BIJNA ZELF HEUR!!!" maar in de meeste gevallen zijn ze de barbell half aan het deadliften als je bencht.
Daar is onze vriend weer! Uit je coma ontwaken of zat je zwaar te tafelen, je bent wel 2 uur weggeweest gek!
LedZepzaterdag 20 mei 2006 @ 19:23
quote:
Op zaterdag 20 mei 2006 19:21 schreef McGilles het volgende:

[..]

Daar is onze vriend weer! Uit je coma ontwaken of zat je zwaar te tafelen, je bent wel 2 uur weggeweest gek!
Nee hoor, ik was elke minuut een paar seconden online om te zien of er al nieuwe berichten waren .
Jurriozaterdag 20 mei 2006 @ 19:27
quote:
Op zaterdag 20 mei 2006 19:18 schreef LedZep het volgende:

[..]

Jij misschien niet. Je lichaam wel.

En kom nou niet aanzetten met het bodybuildersverhaaltje dat "je groeit van de laatste rep die je net niet zelf kunt maken", want dat is klinklare onzin.
waarom zeggen al die bodybuilders het dan, en weet jij dat je de waarheid spreekt? Ken jij een of andere guru ofzo? Dit laatste 2 reps, betere groei klinkt mij behoorlijk logisch in de oren hoor
Zoals ik zei, door *niet* tot failure te trainen kan je vaker en harder trainen zonder jezelf over te belasten + je krijgt een winner's mentality.
Ik train zelf elke spiergroep maar 1 keer in de week, dat is 7 dagen rust en dat is genoeg na muscle failure en zoals ik al zei, die winner's mentality heb ik al doordat ik weet dat ik mezelf tot het uiterste heb gedreven met die laatste 2 reps
En die spotters zeggen wel altijd "JA JE DEED HET BIJNA ZELF HEUR!!!" maar in de meeste gevallen zijn ze de barbell half aan het deadliften als je bencht.
en dan nog, wat maakt het uit of je nou 20% traint of 50%, als je maar alles geeft en dat lukt mij beter en het is veiliger met de spotter
McGilleszaterdag 20 mei 2006 @ 19:30
quote:
Op zaterdag 20 mei 2006 19:27 schreef Jurrio het volgende:

[..]
Moet zeggen dat ik wel vaker lees dat tot failure trainen niet al te gunstig is! Sorry
LedZepzaterdag 20 mei 2006 @ 19:34
Dat Ahnuld het zegt wil niet zeggen dat het waar is hoor . De traditionele manier van training bij bodybuilders is zo'n beetje de meest onnatuurlijke manier van trainen. Bodybuilders zijn dan ook de enige die dit doen. Sprinters, footballspelers, gewichtheffers en alle andere atleten uit de krachtwereld trainen ZONDER failure, ZONDER 1x spierbelasting per week. En guru's? Genoeg. Bill Star, Glenn Pendlay, Mark Rippetoe om er een paar te noemen.

Glenn Pendlay weet bij ELKE van zijn beginners (ongetraind) in 6 maanden 10-20kg spiermassa te plakken. Uitschieters zijn er ook, tot wel 25-30 kg. En dit zonder BB-splits, zonder wheyshakes en zonder creatine. En ZONDER FAILURE.

1x per week trainen met failure kan ja. Je krijgt genoeg rust. Maar het is de vraag of het de beste manier is voor beginners (dwz: mensen die recreatief trainen, geen profs dus of AAS-gebruikers) om te gainen. De feiten vertellen dat BB-splits zeker niet de enige of beste manier zijn om massa te krijgen, en ivm het belachelijk hoge aantal isolatie vaak zelfs een minder goede manier.

Denk jij dat de dinosaurs van de jaren 20 en 30 trainden met splits? No way. En toch zijn dit over het algemeen de grootste en sterkste lui die hier hebben rondgelopen. "Ronnie Coleman is veel groter dan al die powerlifters en opa-trainers".
Ronnie Kolenboer spruit zichzelf helemaal te pleuris en is een genetisch wonder. Als mensen als Arthur Saxon, Hermann Goerner en Paul Anderson in dit tijdperk hadden geleefd, waren zij niet alleen een godsgruwelijk sterker dan de beste powerlifters van nu, maar hadden zij ook massa waar 99,9% van de huidige bodybuilders van dromen.
Genjurozaterdag 20 mei 2006 @ 19:41
quote:
Op zaterdag 20 mei 2006 00:29 schreef McGilles het volgende:
Ik gebruik trouwens van die "multivitaminen voor sporters" van de kruidvat, is dit nou slechtere kwaliteit dat als je het bij een supplementenzaak online koopt of? Het scheelt namelijk heel wat centen!
hey, die gebruik ik ook
quote:
Op zaterdag 20 mei 2006 19:34 schreef LedZep het volgende:

Glenn Pendlay weet bij ELKE van zijn beginners (ongetraind) in 6 maanden 10-20kg spiermassa te plakken. Uitschieters zijn er ook, tot wel 25-30 kg. En dit zonder BB-splits, zonder wheyshakes en zonder creatine. En ZONDER FAILURE.
heb je ergens iets met meer informatie? Ook voor niet beginners kan het ms goed zijn
Jurriozaterdag 20 mei 2006 @ 19:44
quote:
Op zaterdag 20 mei 2006 19:34 schreef LedZep het volgende:
Dat Ahnuld het zegt wil niet zeggen dat het waar is hoor . De traditionele manier van training bij bodybuilders is zo'n beetje de meest onnatuurlijke manier van trainen. Bodybuilders zijn dan ook de enige die dit doen. Sprinters, footballspelers, gewichtheffers en alle andere atleten uit de krachtwereld trainen ZONDER failure, ZONDER 1x spierbelasting per week. En guru's? Genoeg. Bill Star, Glenn Pendlay, Mark Rippetoe om er een paar te noemen.

Goed, laten we stellen dat jij gelijk hebt. Per slot van rekening heb jij er meer over gelezen etc etc en ken ik alleen maar de algemene foutieve?regels..Dan is nu mijn vraag: hoe zet je in godesnaam een schema in elkaar, dat alle spiergroepen genoeg traint, een aantal malen per week? aangezien je niet langer dan 5 kwartier per keer mag trainen en je bij een spiergroep gemiddeld 10-12 reps uitvoert? Dan zou je echt 5 a 6 dagen in de week moeten gaan trainen en daar heb ik geen tijd voor .

1x per week trainen met failure kan ja. Je krijgt genoeg rust. Maar het is de vraag of het de beste manier is voor beginners (dwz: mensen die recreatief trainen, geen profs dus of AAS-gebruikers) om te gainen. De feiten vertellen dat BB-splits zeker niet de enige of beste manier zijn om massa te krijgen, en ivm het belachelijk hoge aantal isolatie vaak zelfs een minder goede manier.

Goed...dan dus weer mijn vraag: hoe dat alles te combineren?
LedZepzaterdag 20 mei 2006 @ 19:49
Allereerst: je bent niet per definitie "fout". BB-splits werken. Maar je kan er veel meer uithalen! Kijk eens hier: http://forum.dutchbodybuilding.com/forumdisplay.php?f=128
naar de twee topics over Bill Starr en Mark Rippetoe. Probeer een van tweeën gedurende een bepaalde periode. Zie je meer resultaat. Dan kan je eens kijken naar andere "alternatieve" schema's of zelfs iets in elkaar flansen in dezelfde trant. Kijk eens rond op de trainingslogs-pagina van DBB, met name de logs van Adema en The Locust zijn razend interessant als je nieuw bent met dit gebeuren.

Veel succes, ik ga bier zuipen.
mister_popcornzaterdag 20 mei 2006 @ 19:56
quote:
Op zaterdag 20 mei 2006 19:49 schreef LedZep het volgende:

Veel succes, ik ga bier zuipen.
alchohol breekt de spieren af!
(ik ga morgen pas aan het bier, na tannis, das nog beterderrr )
Alessandrozaterdag 20 mei 2006 @ 23:01
Damn ben nu ook kapot zeg, benen en rug ajjjjjjjjjjj. Net mijn kwark op en nu lekker rusten :p
LedZepzaterdag 20 mei 2006 @ 23:53
quote:
Op zaterdag 20 mei 2006 19:56 schreef mister_popcorn het volgende:

[..]

alchohol breekt de spieren af!
(ik ga morgen pas aan het bier, na tannis, das nog beterderrr )
Ik heb het beschaafd gehouden, dus dat valt wel mee .
LedZepzaterdag 20 mei 2006 @ 23:55
Btw, je traint dus gewoon fullbody 3x per week met alleen maar compounds (hooguit een paar iso's voor den biceps-pomp oid), dus je kan prima je trainingen binnen 't anderhalfuur houden.
Omnifacerzaterdag 20 mei 2006 @ 23:56
Keurig, je bent ook nog maar 16
LedZepzaterdag 20 mei 2006 @ 23:58
Ben jij ook nog wakker? Ga es slapen man, je hebt 9 uur slaap nodig!
Omnifacerzondag 21 mei 2006 @ 00:02
Off-topic:

Weet ik, alleen ik moet woensdag om 17 uur een essay inleveren en ik moet vandaag een heel eind komen want ik heb er voor de rest nauwelijks tijd voor.


En ik kan uitslapen
ivosnivozondag 21 mei 2006 @ 02:42
quote:
Op zaterdag 20 mei 2006 19:30 schreef McGilles het volgende:

[..]

Moet zeggen dat ik wel vaker lees dat tot failure trainen niet al te gunstig is! Sorry
Don't believe them, they are all ignorent.
Henk-Bzondag 21 mei 2006 @ 10:15
Hallo Jongens,

Ik lees hier al een geruime tijd mee en ik heb een aantal vragen over voeding ed.
Ik train nu vanaf maart 3 keer in de week, heb het heel erg naar mijn zin.

Je moet eten om te groeien, maar soms zie ik door de bomen het bos niet meer.

1) Is het nu verstandig om bijv een banaan voor of na het trainen te nemen?
2) Ik drink altijd na het trainen een pak Goedemorgen helpt dit wel enigzins of kan ik beter AA nemen?
3) Ik zie vaak het woord eiwitshakes staan, waar kan je deze halen en zijn deze niet schadelijk?
4) Als ik dalijk wil gaan cutten(afvallen?) hoe kan dat dan in combinatie met trainen? Je moet toch ook je spieren voeding geven. Of is het aangepast eten veel eiwiitten zonder vet? Speelt Cardio hier een ook een grote rol in en haalt deze de energie dan niet uit je spieren?

Ik moet zeggen dat ik al een heel klein beetje resultaat zie en dat maakt het extra leuk en je hebt nog meer een drang om te gaan. Je wordt er zelfs verslaafd aan!

Alvast bedankt
LedZepzondag 21 mei 2006 @ 10:15
http://forum.dutchbodybuilding.com/showthread.php?t=63066

Een selectie:











Nee, van powerliften en non-splitschema's en niet tot failure trainen word je helemaal niet gespierd

[ Bericht 3% gewijzigd door LedZep op 21-05-2006 10:28:07 ]
Tommy__zondag 21 mei 2006 @ 10:30
wat is goedemorgen? en blijf maar met je fikken af die AA drankjes
LedZepzondag 21 mei 2006 @ 10:33
quote:
Op zondag 21 mei 2006 10:30 schreef Tommy__ het volgende:
wat is goedemorgen? en blijf maar met je fikken af die AA drankjes
Ben je dronken ofzo? Edit

[ Bericht 3% gewijzigd door LedZep op 21-05-2006 10:47:17 ]
Henk-Bzondag 21 mei 2006 @ 10:40
quote:
Op zondag 21 mei 2006 10:33 schreef LedZep het volgende:

[..]

Ben je dronken ofzo?
Hij had het waarschijnlijk over mijn post. Pagina terug..
Oke dus AA is niks dus?
LedZepzondag 21 mei 2006 @ 10:46
quote:
Op zondag 21 mei 2006 10:15 schreef Henk-B het volgende:
Hallo Jongens,

Ik lees hier al een geruime tijd mee en ik heb een aantal vragen over voeding ed.
Ik train nu vanaf maart 3 keer in de week, heb het heel erg naar mijn zin.

Je moet eten om te groeien, maar soms zie ik door de bomen het bos niet meer.

1) Is het nu verstandig om bijv een banaan voor of na het trainen te nemen?
2) Ik drink altijd na het trainen een pak Goedemorgen helpt dit wel enigzins of kan ik beter AA nemen?
3) Ik zie vaak het woord eiwitshakes staan, waar kan je deze halen en zijn deze niet schadelijk?
4) Als ik dalijk wil gaan cutten(afvallen?) hoe kan dat dan in combinatie met trainen? Je moet toch ook je spieren voeding geven. Of is het aangepast eten veel eiwiitten zonder vet? Speelt Cardio hier een ook een grote rol in en haalt deze de energie dan niet uit je spieren?

Ik moet zeggen dat ik al een heel klein beetje resultaat zie en dat maakt het extra leuk en je hebt nog meer een drang om te gaan. Je wordt er zelfs verslaafd aan!

Alvast bedankt
Oh deze post had ik net gemist.

1. Voor de training, maar niet omdat je dan tijdens je training meer energie hebt oid. Als je vóór je training iets vasts eet, zal het niet al te lang ná je training opgenomen worden. Max effort dus.
2. Beter een eiwitrijke snack of shake (kwark rules)
3. Kan je halen bij sites als www.xxlnutrition.nl, zijn niet schadelijk.
4. Veel eiwitten, weinig vet en carbs, calorietje of 100 onder je standaardbehoefte icm 3/4x per week cardio doet wonderen.
Countachzondag 21 mei 2006 @ 10:55
Na een tijd meegelezen te hebben toch een vraag vanuit mijn kant. Heb namelijk een aantal "problemen" waar ik denk tegenaan te lopen als ik wil gaan "trainen":

1) Heb namelijk een scoliose (lichte vergroeiing in de rug). Lijkt me niet verstandig om dan met gewichten te zeulen.

2) Mijn linkerbeen is 2 cm korter dan mijn rechterbeen. Plus dat deze minder ontwikkeld is dan mijn rechterbeen. Lopen/rennen is geen probleem, maar met trainen lijkt mij dat wel.

3) Wil dus wat massa aanzetten en wat sterker worden (ben nu een gespierde mug ).

Uiteindelijk ga ik ook even langs de sportschool om daar info in te winnen, maar ik dacht vraag het hier even.

Alvast bedankt.
Henk-Bzondag 21 mei 2006 @ 10:57
quote:
Op zondag 21 mei 2006 10:46 schreef LedZep het volgende:

[..]

Oh deze post had ik net gemist.

1. Voor de training, maar niet omdat je dan tijdens je training meer energie hebt oid. Als je vóór je training iets vasts eet, zal het niet al te lang ná je training opgenomen worden. Max effort dus.
2. Beter een eiwitrijke snack of shake (kwark rules)
3. Kan je halen bij sites als www.xxlnutrition.nl, zijn niet schadelijk.
4. Veel eiwitten, weinig vet en carbs, calorietje of 100 onder je standaardbehoefte icm 3/4x per week cardio doet wonderen.
Oke hartstikke bedankt!
LedZepzondag 21 mei 2006 @ 10:58
quote:
Op zondag 21 mei 2006 10:55 schreef Countach het volgende:
Na een tijd meegelezen te hebben toch een vraag vanuit mijn kant. Heb namelijk een aantal "problemen" waar ik denk tegenaan te lopen als ik wil gaan "trainen":

1) Heb namelijk een scoliose (lichte vergroeiing in de rug). Lijkt me niet verstandig om dan met gewichten te zeulen.

2) Mijn linkerbeen is 2 cm korter dan mijn rechterbeen. Plus dat deze minder ontwikkeld is dan mijn rechterbeen. Lopen/rennen is geen probleem, maar met trainen lijkt mij dat wel.

3) Wil dus wat massa aanzetten en wat sterker worden (ben nu een gespierde mug ).

Uiteindelijk ga ik ook even langs de sportschool om daar info in te winnen, maar ik dacht vraag het hier even.

Alvast bedankt.
2. Trainen lijkt mij geen probleem
3. Vreten en trainen

1 weet ik niet, geen idee in hoeverre je rug nog belast kan worden. Dat zal je dus aan een expert moeten vragen.
Giozondag 21 mei 2006 @ 11:53
quote:
Op zondag 21 mei 2006 10:15 schreef LedZep het volgende:
http://forum.dutchbodybuilding.com/showthread.php?t=63066

Een selectie:

[afbeelding]

Nee, van powerliften en non-splitschema's en niet tot failure trainen word je helemaal niet gespierd
Godsamme dat is een indrukwekkende rugpartij/achteraanzicht.
LedZepzondag 21 mei 2006 @ 12:13
Ik heb inderdaad nog nooit een grotere onderrug gezien. Daar mag Mr Kolenboer jaloers op zijn.
Countachzondag 21 mei 2006 @ 12:17
quote:
Op zondag 21 mei 2006 10:58 schreef LedZep het volgende:

[..]

2. Trainen lijkt mij geen probleem
3. Vreten en trainen

1 weet ik niet, geen idee in hoeverre je rug nog belast kan worden. Dat zal je dus aan een expert moeten vragen.
Thanx, dan ga ik daar nog even achteraan
Alessandrozondag 21 mei 2006 @ 14:33
quote:
Op zondag 21 mei 2006 12:13 schreef LedZep het volgende:
Ik heb inderdaad nog nooit een grotere onderrug gezien. Daar mag Mr Kolenboer jaloers op zijn.
Zijn onderrug lijkt wel een gezwel zo big
Jurriozondag 21 mei 2006 @ 15:18
quote:
Op zaterdag 20 mei 2006 23:55 schreef LedZep het volgende:
Btw, je traint dus gewoon fullbody 3x per week met alleen maar compounds (hooguit een paar iso's voor den biceps-pomp oid), dus je kan prima je trainingen binnen 't anderhalfuur houden.
Thnx, ik zal er eens goed naar kijken!
En btw, ik zei niet dat je van "niet-tot-failure-trainen" niet gespierd wordt ik vond het eerder logisch klinken dat je door die laatste drie reps meer beschadiging aanbrengt en dus meer kunt herstellen/groeien. Daar zal ook wel iets van waar zijn, maar in hoeverre verschilt per persoon.
Voorbeelden van compounds zijn?
Chin-ups? Bench press? Deadlift en squat? Dan heb je op zich de grootste spiergroepen al te pakken hè.
McGilleszondag 21 mei 2006 @ 17:12
Bah vandaag echt bagger gegeten, ben ook de hele dag bezig geweest.

Alleen mijn ontbijt (om 11:30u) was degelijk en de echte 2de maaltijd is nu pas....
Grrrrr

Dan maar extra veel eten nu!
LedZepzondag 21 mei 2006 @ 17:13
quote:
Op zondag 21 mei 2006 15:18 schreef Jurrio het volgende:

[..]

Thnx, ik zal er eens goed naar kijken!
En btw, ik zei niet dat je van "niet-tot-failure-trainen" niet gespierd wordt ik vond het eerder logisch klinken dat je door die laatste drie reps meer beschadiging aanbrengt en dus meer kunt herstellen/groeien. Daar zal ook wel iets van waar zijn, maar in hoeverre verschilt per persoon.
Voorbeelden van compounds zijn?
Chin-ups? Bench press? Deadlift en squat? Dan heb je op zich de grootste spiergroepen al te pakken hè.
Trainingen van zowel Rippetoe / Pendlay / Starr bestaan bijvoorbeeld uit:
Squat
Posterior chain oefening (clean / deadlift / high pull)
UB Press
UB Pull

Dan heb je inderdaad vrijwel alle spieren al te pakken. Wil je een grote biceps, dan kan ik je wel aanraden 1-2x per week een bicepsoefening erbij te pakken, evenals voor triceps (dips en skullcrushers zijn heilig). In principe wordt je biceps voor krachtontwikkeling genoeg aangesproken bij pull-oefeningen, maar voor max groei IMHO (en niet alleen de mijne) niet, omdat de biceps nooit maximaal verkort bij oefeningen als chins e.d.

Dan nog even speciaal over squats. Mocht je deze trainingsmethode(s) eens willen proberen (voor iedereen hier overigens) dan is er 1 gouden regel:

SQUATS
ZIJN
HEILIG

Den Squat (met een hoofdletter) is de überoefening en staat boven alles. Mocht je een hekel hebben aan squatten dan MOET dat veranderen. Squatten moet je lievelingsoefening worden. In Rippletoe's filosofie is ELKE afzonderlijke training zelfs nutteloos zonder squats. (In Pendlay's trainingen wissel je steeds DL met SQ af, Starr ook zoiets)

Afijn, je moet maar even flink wat stukken doorlezen (bovenstaande) en wat ook wel leuk is zijn de onderstaande interviews met Rippetoe en Pendlay:

http://www.readthecore.com/200507/trenches.htm
http://www.readthecore.com/200503/reynolds-glenn-pendlay.htm

En hier staat ook nog wat over Bill Starr:
http://www.deepsquatter.com/strength/archives/manrodt4.htm
LedZepzondag 21 mei 2006 @ 17:15
Zo net mijn eerste 20 rep squat week voltooid met 20x55kg, ook nu weer de eerste 10 reps zonder enige moeite, de laatste 10 wat kracht betreft ook, alleen is lucht vaak het probleem bij zulke hoge reps. Bij rep 15 moest ik even een paar seconden diep ademhalen om weer wat verse lucht binnen te krijgen

Aan het eind nog even samen met iemand anders preacher curls gedaan; ook weer eens leuk om een flinke pomp in je guns te krijgen .
McGilleszondag 21 mei 2006 @ 17:16
quote:
Op zondag 21 mei 2006 17:15 schreef LedZep het volgende:
Zo net mijn eerste 20 rep squat week voltooid met 20x55kg, ook nu weer de eerste 10 reps zonder enige moeite, de laatste 10 wat kracht betreft ook, alleen is lucht vaak het probleem bij zulke hoge reps. Bij rep 15 moest ik even een paar seconden diep ademhalen om weer wat verse lucht binnen te krijgen

Aan het eind nog even samen met iemand anders preacher curls gedaan; ook weer eens leuk om een flinke pomp in je guns te krijgen .
Als ik zwaar squat pak ik ook altijd een paar seconden rust tussen de reps, adem in en knallen maar! Niks mis mee dus!
LedZepzondag 21 mei 2006 @ 17:17
quote:
Op zondag 21 mei 2006 17:16 schreef McGilles het volgende:

[..]

Als ik zwaar squat pak ik ook altijd een paar seconden rust tussen de reps, adem in en knallen maar! Niks mis mee dus!
Wat is het ook een prachtoefening he
McGilleszondag 21 mei 2006 @ 17:20
quote:
Op zondag 21 mei 2006 17:17 schreef LedZep het volgende:

[..]

Wat is het ook een prachtoefening he
Heerlijk, zit nu omdat ik sinds pas weer echt bezig ben elke training met 5kg te verhogen, afgelopen keer 90kg en eitje, dus volgende keer (morgen) 95kg en dan donderdag de 100kg! Kijken hoe dat verloopt!

Machtig voelt het als je je benen en je aars zo goed voelt!
Tommy__zondag 21 mei 2006 @ 17:23
quote:
Op zondag 21 mei 2006 10:55 schreef Countach het volgende:

1) Heb namelijk een scoliose (lichte vergroeiing in de rug). Lijkt me niet verstandig om dan met gewichten te zeulen.
ik heb ook een afwijking in m'n ruggewervel, m'n huisarts raade me aan verder te trainen en de rug zo goed mogelijk te trainen, zodat de spieren het geval in balans houden, moest ik niet trainen zou ik (zwaar uitgedrukt) helemaal naar voren lopen met 1 schouder als een spast.. dat is nu totaal niet het geval
McGilleszondag 21 mei 2006 @ 18:01
Net even http://www.readthecore.com/200503/reynolds-glenn-pendlay-07.htm doorgelezen!

Dankje Ledzep, interessant!!
Jurriozondag 21 mei 2006 @ 18:10
quote:
Op zondag 21 mei 2006 17:13 schreef LedZep het volgende:

Verhaaltje over fullbody trainingschema's
Trainingen van zowel Rippetoe / Pendlay / Starr bestaan bijvoorbeeld uit:

http://www.readthecore.com/200507/trenches.htm
http://www.readthecore.com/200503/reynolds-glenn-pendlay.htm
En hier staat ook nog wat over Bill Starr:
http://www.deepsquatter.com/strength/archives/manrodt4.htm
Thnx, ik had het btw net vanmiddag allemaal ook zelf doorgelezen en op zich klinkt het ook best wel goed! Alleen zit ik nu nog met een aantal "persoonlijke" probleempjes/vragen:
-zo zit ik doordeweeks (t/m vrijdagmiddag) in Groningen, waar k ook train, en in het weekend thuis..zonder sportschool-abo daar. En volgens dit schema train je 3x in de week, met 2 dagen rust...dus maandag woensdag vrijdag. En vrijdag middag ga ik meestal meteen al naar huis (3 uur reizen, dus dan wil je snel weg) nu train ik maandag dinsdag en donderdag, dus niet geschikt voor dit fullbody schema...best kut dus

-wat is de Pendlay voor oefening? naast professional sporter? Starr of Rippletoe noemt hem als oefening..
-wat bedoelen ze met "hypers"?
McGilleszondag 21 mei 2006 @ 18:25
quote:
Op zondag 21 mei 2006 18:10 schreef Jurrio het volgende:

[..]

Thnx, ik had het btw net vanmiddag allemaal ook zelf doorgelezen en op zich klinkt het ook best wel goed! Alleen zit ik nu nog met een aantal "persoonlijke" probleempjes/vragen:
-zo zit ik doordeweeks (t/m vrijdagmiddag) in Groningen, waar k ook train, en in het weekend thuis..zonder sportschool-abo daar. En volgens dit schema train je 3x in de week, met 2 dagen rust...dus maandag woensdag vrijdag. En vrijdag middag ga ik meestal meteen al naar huis (3 uur reizen, dus dan wil je snel weg) nu train ik maandag dinsdag en donderdag, dus niet geschikt voor dit fullbody schema...best kut dus

-wat is de Pendlay voor oefening? naast professional sporter? Starr of Rippletoe noemt hem als oefening..
-wat bedoelen ze met "hypers"?
Pendlay is een persoon, geen oefening.

En hypers neem ik aan hyperextensions:

LedZepzondag 21 mei 2006 @ 18:35
Naar meneer Pendlay is ook de Pendlay row genoemd, dit is een strict barbell bent row met je rug (vrijwel) parallel met de vloer. Dat wordt dus bedoelt
LedZepzondag 21 mei 2006 @ 18:40
quote:
Op zondag 21 mei 2006 18:10 schreef Jurrio het volgende:

[..]

Thnx, ik had het btw net vanmiddag allemaal ook zelf doorgelezen en op zich klinkt het ook best wel goed! Alleen zit ik nu nog met een aantal "persoonlijke" probleempjes/vragen:
-zo zit ik doordeweeks (t/m vrijdagmiddag) in Groningen, waar k ook train, en in het weekend thuis..zonder sportschool-abo daar. En volgens dit schema train je 3x in de week, met 2 dagen rust...dus maandag woensdag vrijdag. En vrijdag middag ga ik meestal meteen al naar huis (3 uur reizen, dus dan wil je snel weg) nu train ik maandag dinsdag en donderdag, dus niet geschikt voor dit fullbody schema...best kut dus

-wat is de Pendlay voor oefening? naast professional sporter? Starr of Rippletoe noemt hem als oefening..
-wat bedoelen ze met "hypers"?
Je kán wel 2x per week trainen, maar dat wordt wel lastig(er) dan de standaard schema's. 2x per week fullbody werkt in principe ook wel, dan doe je gewoon hetzelfde maar dan met iets meer oefeningen per week + je mot harder werken natuurlijk .
Gewoon elke training squats + posterior chain + press + pull kan dus ook.

Though als het even kan zou ik toch 3x per week gaan..al is het wel vervelend dat je vrijdag dan laat thuis bent ofcourse.

Maar aan de andere kant; een week afsluiten met een lekkere training klinkt mij niet verkeerd in de oren.
Jurriozondag 21 mei 2006 @ 23:15
quote:
Op zondag 21 mei 2006 18:40 schreef LedZep het volgende:
Je kán wel 2x per week trainen, maar dat wordt wel lastig(er) dan de standaard schema's. 2x per week fullbody werkt in principe ook wel, dan doe je gewoon hetzelfde maar dan met iets meer oefeningen per week + je mot harder werken natuurlijk .
Gewoon elke training squats + posterior chain + press + pull kan dus ook.
ok bedankt, waarschijnlijk flans ik dan zelf wel iets in elkaar, rekening houdende met de richtlijnen!
Though als het even kan zou ik toch 3x per week gaan..al is het wel vervelend dat je vrijdag dan laat thuis bent ofcourse.
Maar aan de andere kant; een week afsluiten met een lekkere training klinkt mij niet verkeerd in de oren.
Natuurlijk, mij ook niet...maar ik moet vrijdag om 8 uur 's avonds werken en ik vind het altijd wel fijn om tegen 4 a 5 uur thuis te zijn...en dan moet ik dus tegen 1 a 2 uur weg. Iets later kan ook...
Anders had ik best later thuis kunnen komen uiteraard, dat had ik dan ook wel gedaan. Wat ik nu ga doen, moet ik nog ff bekijken, ik heb sowieso woensdags nog een klimcursus...
Ik verzin er wel iets op, want zo'n trainingsschema spreekt mij ook wel aan!
Jurriozondag 21 mei 2006 @ 23:27
Wat ik me nu nog bedenk, is dat ze het bij de sportschool hier in Haaksbergen (niet in Grunn dus), waar ik geen abo heb, niet controleren of je een pasje hebt. Daarbij ben ik wel lid geweest van de sportschool dus kennen ze me er wel...
Dan zou ik dus ook altijd nog maandag donderdag en zaterdag kunnen trainen! Of dinsdag donderdag en zaterdag...wat me uitkomt
BertVmaandag 22 mei 2006 @ 08:42
[quote]Op zondag 21 mei 2006 18:25 schreef McGilles het volgende:

[..]




Bij deze oefening neem ik nog 10 kg in mijn armen om mijn lichte bovenlijf te compenseren.

(op dit moment neem ik niks in mijn armen, toch gekneusde ribben opgelopen door het bankdruk-incident)
mister_popcornmaandag 22 mei 2006 @ 09:46
quote:
Op maandag 22 mei 2006 08:42 schreef BertV het volgende:
[quote]Op zondag 21 mei 2006 18:25 schreef McGilles het volgende:

(op dit moment neem ik niks in mijn armen, toch gekneusde ribben opgelopen door het bankdruk-incident)
hehehehe

Ik heb trouwens een vraagje, hoe voeren jullie de bent-over-row uit? Met de handen op schouderbreedte, of wijder? En de stand van de handpalmen, is die naar het lichaam toe of van het lichaam af? heluuupp
McGillesmaandag 22 mei 2006 @ 10:52
quote:
Op maandag 22 mei 2006 09:46 schreef mister_popcorn het volgende:

[..]

hehehehe

Ik heb trouwens een vraagje, hoe voeren jullie de bent-over-row uit? Met de handen op schouderbreedte, of wijder? En de stand van de handpalmen, is die naar het lichaam toe of van het lichaam af? heluuupp
Ik pak hem met een ondergrip (handpalmen van me af) en handen op iets breder dan schouderbreedte!
Giomaandag 22 mei 2006 @ 12:43
Voor de tonijn-uit-blik eters onder ons (waaronder mezelf): John West heeft tegenwoordig tonijn in blik met olijfolie

Niet al te goedkoop, maar heerlijk voor een lunch. Tomaatje erbij en maar.
Semargofnimaandag 22 mei 2006 @ 12:45
Tonijn krijg het bijna niet door mijn strot zo droog, in water dus. Doe er meestal wat olijvonaise door en dan is het wel goed te eten.

Ga es mooi al die artikelen door lezen die hierboven gepost zijn die plaatjes bieden ook aardig wat motivatie om over te stappen naar fullbody.
McGillesmaandag 22 mei 2006 @ 13:34
quote:
Op maandag 22 mei 2006 12:45 schreef Semargofni het volgende:
Tonijn krijg het bijna niet door mijn strot zo droog, in water dus. Doe er meestal wat olijvonaise door en dan is het wel goed te eten.

Ga es mooi al die artikelen door lezen die hierboven gepost zijn die plaatjes bieden ook aardig wat motivatie om over te stappen naar fullbody.
UB/LB !!!
Giomaandag 22 mei 2006 @ 13:35
quote:
Op maandag 22 mei 2006 12:45 schreef Semargofni het volgende:
Tonijn krijg het bijna niet door mijn strot zo droog, in water dus. Doe er meestal wat olijvonaise door en dan is het wel goed te eten.
Dat is dan ook het mooie van die olijfolie, het is absoluut niet droog meer, en die scheut olijfolie is ook weer goed voor je
mister_popcornmaandag 22 mei 2006 @ 15:19
ik eet wel 's van die kleine bakkies, van die 3in1 pak, maar zo'n grote is echt te droog ja. Dan liever kwark.
Marssmaandag 22 mei 2006 @ 15:21
Hyper extensions zijn voor pussy's die geen deadlifts willen doen.
BertVmaandag 22 mei 2006 @ 15:38
quote:
Op maandag 22 mei 2006 15:21 schreef Marss het volgende:
Hyper extensions zijn voor pussy's die geen deadlifts willen doen.
Meer gewicht pakken anders zal het er wel te sierlijk uitzien...
...met 25kg in je armen is dat opgelost.

Anders kun je wel zeggen dat deadlifts de pussy uitvoering is van "Clean and Jerk"
Giomaandag 22 mei 2006 @ 15:39
quote:
Op maandag 22 mei 2006 15:19 schreef mister_popcorn het volgende:
ik eet wel 's van die kleine bakkies, van die 3in1 pak, maar zo'n grote is echt te droog ja. Dan liever kwark.
Ik eet al een bak kwark per dag, dat is meer dan genoeg.
ivosnivomaandag 22 mei 2006 @ 15:59
4 Dagen split!!!!!!
LedZepmaandag 22 mei 2006 @ 17:08
quote:
Op maandag 22 mei 2006 15:21 schreef Marss het volgende:
Hyper extensions zijn voor pussy's die geen deadlifts willen doen.
Bull. En dat wordt ook even gezegd door één of andere "Marss" die hier eventjes binnen komt vallen.
Slopermaandag 22 mei 2006 @ 17:28
quote:
Op zondag 21 mei 2006 10:15 schreef LedZep het volgende:
http://forum.dutchbodybuilding.com/showthread.php?t=63066

Een selectie:

[afbeelding]

[afbeelding]

[afbeelding]

[afbeelding]

[afbeelding]

Nee, van powerliften en non-splitschema's en niet tot failure trainen word je helemaal niet gespierd
Voor dit soort gasten heb ik echt respect! In mijn sportschool lopen ook een paar van die 'beulen' rond, niet eens 'super-breed' ofzo die gasten, maar zóó verschrikkenlijk sterk...
McGillesmaandag 22 mei 2006 @ 17:46
quote:
Op maandag 22 mei 2006 17:08 schreef LedZep het volgende:

[..]

Bull. En dat wordt ook even gezegd door één of andere "Marss" die hier eventjes binnen komt vallen.
Ik doe net na mijn setjes DL altijd 4x8xBW+20kg Hyperextensions! Ga dat maar eens doen Marss en kom dan nog maar eens praten!
Jurriomaandag 22 mei 2006 @ 18:03
Weer ff een opmerking/vraag:
wat me opvalt in de schema's van Rippetoe, is dat je heel weinig setjes hebt!
Workout A
3x5 Squat
3x5 Bench Press
1x5 Deadlift
2x8 Dips (of Decline Dubbell Bench Press met handen tegen elkaar)

Workout B
3x5 Squat
3x5 Standing military press
3x5 Pendlay or Bent Rows
2x8 Chin-ups

Dat is dus maar maximaal 3 setjes per spiergroep zowat?
LedZepmaandag 22 mei 2006 @ 18:13
quote:
Op maandag 22 mei 2006 18:03 schreef Jurrio het volgende:
Weer ff een opmerking/vraag:
wat me opvalt in de schema's van Rippetoe, is dat je heel weinig setjes hebt!
Workout A
3x5 Squat
3x5 Bench Press
1x5 Deadlift
2x8 Dips (of Decline Dubbell Bench Press met handen tegen elkaar)

Workout B
3x5 Squat
3x5 Standing military press
3x5 Pendlay or Bent Rows
2x8 Chin-ups

Dat is dus maar maximaal 3 setjes per spiergroep zowat?
Je moet allereerst niet denken van "Oh dan heb ik zoveel setjes voor borst en zoveel voor triceps en bijna niks voor achterkant schouders" of iets dergelijks. Laat die spiergroepen maar vallen. Wat je ziet is 1. Iedere training squats 2. Iedere training een push en een pull en 3. Afwisselend extra biceps en triceps.
Liggen de push/pull en UB/LB strength in verhouding, dan zullen de spiermassaverhouding in de meeste gevallen ook in verhouding liggen.

Dan over je vraag. Er zijn 3 redenen waarom dit schema zo is opgebouwd:

1. Allereerst zal de intensiteit hoog liggen. Een hoog volume is dan sowieso niet mogelijk.
2. Ten tweede moet je niet vergeten dat je 3x per week (zwaar, zie punt 1) squat. Heel veel energie zal je daarna niet echt meer hebben.
3. De frequentie ligt erg hoog. Je zult 3x per week dezelfde spieren belasten. Vooral voor splittrainee's is dit in het begin ontzettend wennen.
Tommy__maandag 22 mei 2006 @ 19:14
dus de bedoeling van dat schema is om A en B bijde 2 keer per week uit te voeren?
LedZepmaandag 22 mei 2006 @ 19:18
quote:
Op maandag 22 mei 2006 19:14 schreef Tommy__ het volgende:
dus de bedoeling van dat schema is om A en B bijde 2 keer per week uit te voeren?
3x per week, A en B afwisselend. Maar doe je dit schema en wil je er het meeste uithalen zou ik ook 3,8L melk per dag drinken, 4 GROTE maaltijden + 1 keer per week een all-you-can-eat-etentje, zoals bij Rippetoe's studenten
McGillesmaandag 22 mei 2006 @ 19:20
quote:
Op maandag 22 mei 2006 19:18 schreef LedZep het volgende:

[..]

3x per week, A en B afwisselend. Maar doe je dit schema en wil je er het meeste uithalen zou ik ook 3,8L melk per dag drinken, 4 GROTE maaltijden + 1 keer per week een all-you-can-eat-etentje, zoals bij Rippetoe's studenten
Ik voldoe aan et laatste paar eisen, ben ik nu een bikkel?

Ik klap zowat uit elkaar nu en mijn buikomvang is 30cm gegroeit Alleen volg ik een ander schema!
LedZepmaandag 22 mei 2006 @ 19:21
quote:
Op maandag 22 mei 2006 19:20 schreef McGilles het volgende:

[..]

Ik voldoe aan et laatste paar eisen, ben ik nu een bikkel?

Ik klap zowat uit elkaar nu en mijn buikomvang is 30cm gegroeit Alleen volg ik een ander schema!
30cm
LedZepmaandag 22 mei 2006 @ 19:21
Topic
LedZepmaandag 22 mei 2006 @ 19:21
is
LedZepmaandag 22 mei 2006 @ 19:22
vol!