Ikzelf heb een beetje dubbele gevoelens bij zo'n programma. Goed, Ayaan is niet mijn favoriete politica, sterker nog, ik vind haar geen politica. Maar dit riekt toch wel enigszins naar een karaktermoord na de maaltijd. Ik zie de relevantie ook niet zo. Dat mens is hier, is kamerlid, doet wat ze doet. Moet nou haar hele doopceel nog effe worden gelicht en een welles-nietes-spelletje worden?quote:Nieuws uit Zembla: VVD wist dat Ayaan Hirshi Ali haar vluchtverhaal heeft verzonnen
Het VVD-Tweede-Kamerlid Ayaan Hirsi Ali heet in werkelijkheid Ayaan Hirsi Magan. Ze vervalste haar geboortedatum bij haar komst in Nederland en verzon een verhaal om hier asiel te krijgen. Ook vertelt ze een heel ander verhaal over haar huwelijk dan haar ex-man, haar broer en een tante die bij haar bruiloft aanwezig waren. Hirsi Ali beweert dat ze is uitgehuwelijkt, anderen ontkennen dat.
Een en ander blijkt uit de ZEMBLA-aflevering ‘De heilige Ayaan’ die vanavond door de NPS/ VARA wordt uitgezonden op Nederland 3. ZEMBLA ging op onderzoek uit in Nederland en Canada, reisde af naar Kenia en Somalië en sprak met mensen die Ayaan goed gekend hebben maar daar nog nooit over vertelden . En ZEMBLA ontdekte tegenstrijdigheden in het levensverhaal van Ayaan Hirsi Ali.
Ayaan heeft de eerste zeven jaar van haar leven in Somalië gewoond. Het gezin Magan ontvluchtte het land voor de burgeroorlog begon; de vader was een oppositieleider tegen dictator Siad Bare. Nadat het gezin kort in Saudie-Arabië en Ethiopië heeft gewoond, verhuist het naar Nairobi (Kenia). Daar krijgt Ayaan met haar familie een vluchtelingenstatus. Ze wonen er twaalf jaar. De school van Ayaan werd betaald door de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR.
In 1992 komt Ayaan via Duitsland in Nederland terecht. Ze is nooit duidelijk geweest over haar vluchtverhaal: ‘Ik dacht als ik nu de waarheid vertel, dan weet ik: ik word teruggestuurd naar Duitsland. Want de regels waren heel erg helder als je asiel aanvraagt in Nederland: dan heb je eerst een gesprek met iemand van vluchtelingenwerk. Die gaat je helemaal voorbereiden.’
Doordat ze haar achtergrond heeft verzwegen, heeft zij in Nederland onterecht een verblijfsvergunning gekregen. Volgens internationale afspraken kun je niet in twee verschillende landen een vluchtelingenstatus krijgen; Ayaan kreeg een status in Kenia en in Nederland.
Omdat Kenia volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken een veilig land was, moesten Somalische asielzoekers die uit Kenia kwamen naar dat land worden teruggestuurd. Ajaan Hirsi Ali in ZEMBLA: ‘Ik heb hele verhaal verzonnen hoor. Ik heb ook niet verteld dat ik Ayaan Hirsi Magan heet, maar Ayaan Hirsi Ali. Ik heb niet verteld dat ik geboren ben in 1969 maar dat ik in 1967 geboren ben.’
Hirsi Ali zegt dat ze de VVD-leiding heeft geïnformeerd over haar verzonnen verhaal voordat zij gepresenteerd werd als kandidaat-Kamerlid. De partij bevestigt dat dit niet als een probleem werd gezien.
Hirsi Ali zegt in ZEMBLA dat haar vader haar heeft uithuwelijkt aan een Somalische man in Canada. Zij zou tegen het huwelijk geweest zijn en ook op de dag zelf niet aanwezig zijn geweest.
In ZEMBLA zegt Osman Quare (haar ex-man): ‘We waren verliefd op elkaar en zij was aanwezig op het huwelijk.’ En haar tante Faduma Osman (die aanwezig was op het huwelijk) zegt: ‘Ze was aanwezig en ze was heel gelukkig, ik heb haar niet horen klagen.’
Haar broer Mahad vertelt: ‘Ayaan was aanwezig, haar man was aanwezig en ook mijn vader. Het was een grote gebeurtenis.’
Ayaan blijft echt bij haar verhaal: ‘Ik was niet aanwezig en ik weet waar ik was.’
Zoals Taida nu?quote:Op donderdag 11 mei 2006 13:30 schreef longinus het volgende:
Er is niet veel nieuws aan, zoals zovele asielzoekers heefts ze feiten verdraaid om asiel te krijgen.
Het zou pas interesant worden als er een wet kwam die mensen die op onwaarheden asiel verkregen hun status verliezen en alsnog Nederland worden uitgezet, dan zouden er vele moeten vertrekken.
Ja, Taida kwam ook even bij mij op, want in haar geval was het een 'grote schande' dat ze illegaal was binnengekomen om haar school te kunnen afmaken. Wat een misdaad.quote:
Wat mij betreft is het gerechtvaardigd dat je als TV-programma op zoek gaat naar de achtergronden van zo'n vrouw. Juist omdat ze zelf altijd duidelijk in de publiciteit met dat verhaal is getreden en ook nog weleens als rechtvaardiging van haar politieke standpunten heeft gebruikt. Als een politica 3 uur lang bij zomergasten haar verleden gaat vertellen, is het wat mij betreft gerechtvaardigd dat je dat als Zembla zijnde na gaat trekken.quote:Op donderdag 11 mei 2006 13:21 schreef Verbal het volgende:
Voor de geïnteresseerden.
[..]
Ikzelf heb een beetje dubbele gevoelens bij zo'n programma. Goed, Ayaan is niet mijn favoriete politica, sterker nog, ik vind haar geen politica. Maar dit riekt toch wel enigszins naar een karaktermoord na de maaltijd. Ik zie de relevantie ook niet zo. Dat mens is hier, is kamerlid, doet wat ze doet. Moet nou haar hele doopceel nog effe worden gelicht en een welles-nietes-spelletje worden?
Ik kan het vanavond niet zien, maar ik ga het toch wel opnemen, denk ik.
V.
mee eens zijnde...quote:Op donderdag 11 mei 2006 13:34 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]
Wat mij betreft is het gerechtvaardigd dat je als TV-programma op zoek gaat naar de achtergronden van zo'n vrouw. Juist omdat ze zelf altijd duidelijk in de publiciteit met dat verhaal is getreden en ook nog weleens als rechtvaardiging van haar politieke standpunten heeft gebruikt. Als een politica 3 uur lang bij zomergasten haar verleden gaat vertellen, is het wat mij betreft gerechtvaardigd dat je dat als Zembla zijnde na gaat trekken.
Met de feiten zelf heb ik niet zoveel problemen eigenlijk. Asielzoekers verdraaien vaak de waarheid ja, als het gaat om een asielaanvraag, zulk groot nieuws is dat niet. Daarbij zijn dit vrij onschuldige leugens, ze had immers wel degelijk recht op politiek asiel, maar verdraaide enkel een eerdere aanvraag en haar leeftijd als ik het zo lees.
Van de VVD is het niet slim geweest. Als je hier van op de hoogte bent moet je dat naar buiten brengen, anders zit de kans er gewoon in dat iemand anders dat doet. En dan op een wat minder gunstig moment. Wat dat betreft hebben ze mazzel dat dit niet in maart 2007 naar buiten komt, je zal toch in de verdediging gedrukt worden.
Ik vind het niet relevant wat betreft waar ze voor staat, maar wel interessant. Net zoals ik me er bij Abou Jahjah aan irriteer dat die vent na een vals verhaal en een schijnhuwelijk de Belgische nationaliteit heeft gekregen.quote:Op donderdag 11 mei 2006 13:21 schreef Verbal het volgende:
Voor de geïnteresseerden.
[..]
Ikzelf heb een beetje dubbele gevoelens bij zo'n programma. Goed, Ayaan is niet mijn favoriete politica, sterker nog, ik vind haar geen politica. Maar dit riekt toch wel enigszins naar een karaktermoord na de maaltijd. Ik zie de relevantie ook niet zo. Dat mens is hier, is kamerlid, doet wat ze doet. Moet nou haar hele doopceel nog effe worden gelicht en een welles-nietes-spelletje worden?
Ik kan het vanavond niet zien, maar ik ga het toch wel opnemen, denk ik.
V.
Spectaculaire kop weer, betekend dit overigens dat de PvdA hier niet van op de hoogte was?quote:Nieuws uit Zembla: VVD wist dat Ayaan Hirshi Ali haar vluchtverhaal heeft verzonnen
met alle respect, maar taida had een niet geldige verblijfsvergunning, die verlopen was....quote:Op donderdag 11 mei 2006 14:26 schreef Vhiper het volgende:
...Paspoort intrekken en uitzetten en graag met dezelfde voortvarendheid als met Taïda![]()
Voor sommigen van haar aanhangers die tevens een hekel hebben aan asielzoekers zou dit voldoende reden zijn voor een uitzetting.quote:Op donderdag 11 mei 2006 14:39 schreef RM-rf het volgende:
Misschien oneerlijk ja, maar het is zeker niet zo dat HA. op basis van wat nu bekend is haar verblijfsvergunning ingetrokken zou kunnen krijgen en uitgezet zou moeten worden.
Exactely!quote:Op donderdag 11 mei 2006 13:21 schreef Verbal het volgende:
Voor de geïnteresseerden.
[..]
Maar dit riekt toch wel enigszins naar een karaktermoord na de maaltijd. Ik zie de relevantie ook niet zo. Dat mens is hier, is kamerlid, doet wat ze doet. Moet nou haar hele doopceel nog effe worden gelicht en een welles-nietes-spelletje worden?
Aardig stukquote:Op donderdag 11 mei 2006 15:35 schreef salutem het volgende:
enig tegenlicht
http://www.elsevier.nl/opinie/weblog/asp/weblogId/4/index.html
Vara is altijd al een omroep geweest die hun positie misbruikt, dat was al met Exota zo, en dat is nog steeds zo. Dat krijg je ervan als de slager zijn eigen vlees keurt.quote:Op donderdag 11 mei 2006 15:43 schreef Chewie het volgende:
[..]
Aardig stuk
Wat mij ook weer bevreemd is dat de Vara zelf de leugen absoluut niet schuwt in "26000 gezichten" (HP/deTijd heeft hier enkele artikelen aan besteed) maar doet een uit Somalie gevluchte 2e kamerlid hetzelfde (volgens Zembla althans) dan zijn ze er als de kippen bij om die aan de schandpaal te nagelen
Ik vind Zembla anders best een aardig programma. Soms ietwat te sensatiebelust, maar ze hebben toch al leuke dingen op de agenda weten te krijgen in de afgelopen jaren.quote:Op donderdag 11 mei 2006 15:45 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Vara is altijd al een omroep geweest die hun positie misbruikt, dat was al met Exota zo, en dat is nog steeds zo. Dat krijg je ervan als de slager zijn eigen vlees keurt.
laten we wel zijn AHA gebruikt haar eigen verleden ook veelvuldig om haar woorden te onderbouwen ....quote:Op donderdag 11 mei 2006 15:05 schreef sizzler het volgende:
Wat is het doel van deze uitzending, behalve karaktermoord? Als ze nu nog in een procedure zou zitten, okee, dan is er een relevantie, maar nu is ze er en heeft het geen waarde om haar entree te becritiseren.
Niet gaan zeiken om details nou. Rechtlijnig, consequent beleid en daadkrachtig optreden, zo moeten we het toch doen, tegenwoordig?quote:Op donderdag 11 mei 2006 14:39 schreef RM-rf het volgende:
[..]
met alle respect, maar taida had een niet geldige verblijfsvergunning, die verlopen was....
Had ze mogelijk, op onterechte gronden een status gekregen, was uitzetting idd een stuk lastiger..
Misschien oneerlijk ja, maar het is zeker niet zo dat HA. op basis van wat nu bekend is haar verblijfsvergunning ingetrokken zou kunnen krijgen en uitgezet zou moeten worden.
Ach komquote:Op donderdag 11 mei 2006 16:08 schreef Sidekick het volgende:
Schandpaal, bekritiseren, monddood maken, karaktermoord, stront verzamelen...
Nee, dit zijn de echte realisten. De realisten die nooit problemen hebbem met het benoemen van feiten. Behalve als het hen niet zo goed uitkomt. Dan is het gelijk de boodschapper die fout is. Hypocriet. Bah.
Jij hebt geen moeite met de tabloid aanpak?quote:Op donderdag 11 mei 2006 16:08 schreef Sidekick het volgende:
Schandpaal, bekritiseren, monddood maken, karaktermoord, stront verzamelen...
Nee, dit zijn de echte realisten. De realisten die nooit problemen hebbem met het benoemen van feiten. Behalve als het hen niet zo goed uitkomt. Dan is het gelijk de boodschapper die fout is. Hypocriet. Bah.
Zou de PvdA destijds onwetend zijn geweest?quote:Op donderdag 11 mei 2006 18:45 schreef Yildiz het volgende:
Goede partij, die VVD.
Ik zal eens kijken, wellicht.
Weet ik veel, als ik honger heb, ga ik ook niet denken aan Afrika.quote:Op donderdag 11 mei 2006 18:59 schreef damian5700 het volgende:
[..]
Zou de PvdA destijds onwetend zijn geweest?
Ik heb blijkbaar even te lang onder een steen gelegen, wat houdt het woordquote:Op donderdag 11 mei 2006 19:08 schreef Finder_elf_towns het volgende:
Zembla roert in de bruine regio's van de moslims. De dhimmithude houding spat er werkelijk gewoon vanaf.
De acceptatie van ongelovigen dat moslims de baas zijn, de onderworpenen moeten ook belasting aan de moslims betalen om hun rechten te garanderen. Tenminste, totdat de 12de imam komt. Daarna moet iedereen moslim worden of sterven.quote:Op donderdag 11 mei 2006 19:31 schreef Yildiz het volgende:
[..]
Ik heb blijkbaar even te lang onder een steen gelegen, wat houdt het woord
'dhimmithude' in?
In welk geval de moslims in de bruine regionen van Zembla zouden roeren, niet andersom. Maar da's een ander verhaalquote:Op donderdag 11 mei 2006 19:08 schreef Finder_elf_towns het volgende:
Zembla roert in de bruine regio's van de moslims. De dhimmithude houding spat er werkelijk gewoon vanaf.
En wat heeft een verslag over AHA dan met de bovenstaande verklaring te maken?quote:Op donderdag 11 mei 2006 19:35 schreef Finder_elf_towns het volgende:
[..]
De acceptatie van ongelovigen dat moslims de baas zijn, de onderworpenen moeten ook belasting aan de moslims betalen om hun rechten te garanderen. Tenminste, totdat de 12de imam komt. Daarna moet iedereen moslim worden of sterven.
lijkt me een puik plan. liever debatten met mensen en programma's over maatschappelijke zaken.quote:Op donderdag 11 mei 2006 19:45 schreef Verbal het volgende:
Of gewoon helemaal niet van dit soort karaktermoordprogramma's.
Just a thought.
V.
Alles.quote:Op donderdag 11 mei 2006 19:57 schreef Yildiz het volgende:
[..]
En wat heeft een verslag over AHA dan met de bovenstaande verklaring te maken?
Dan ga ik het maar eens kijken.quote:
Natuurlijk, linkse modjes vinden dit altijd een schande. Foei, foei en nog eens foei.quote:Op donderdag 11 mei 2006 20:03 schreef Tafkahs het volgende:
Zij die zonder zonde is, werpe de eerste steen.. hoe toepasselijk..
een beetje gegevens verdonkeremanen en haar eigen partij in discrediet brengen, ik vind het een schande!
rechtse querulantjes zjin erger. Maar het gaat hier over AHM / AHI met haar meervoudige persoonlijkheidsstoornis hè?quote:Op donderdag 11 mei 2006 20:15 schreef Ippon het volgende:
[..]
Natuurlijk, linkse modjes vinden dit altijd een schande. Foei, foei en nog eens foei.
Welke vrouw 'maakt' zich nu twee jaar ouder, terwijl ze zich ook als twee jaar jonger had kunnen opgeven!!!quote:Omdat Kenia volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken een veilig land was, moesten Somalische asielzoekers die uit Kenia kwamen naar dat land worden teruggestuurd. Ajaan Hirsi Ali in ZEMBLA: ‘Ik heb hele verhaal verzonnen hoor. Ik heb ook niet verteld dat ik Ayaan Hirsi Magan heet, maar Ayaan Hirsi Ali. Ik heb niet verteld dat ik geboren ben in 1969 maar dat ik in 1967 geboren ben.’
het is in zoverre belangrijk dat niet alleen het verhaal bij de ind niet lijkt te kloppen, maar ook de rest van haar "levensverhaal". In hoeverre wil je zo iemand als volksvertegenwoordiger en "boegbeeld" van de strijd tegen de extremistische islam?quote:Op donderdag 11 mei 2006 20:55 schreef LXIV het volgende:
Nou, ze heeft een verhaaltje uit haar duim gezogen om toegang tot Nederland te verkrijgen. Lekker belangrijk, dat zullen er vast wel meer zijn. Belangrijker is dat ze in ieder geval een nuttige bijdrage aan de politiek in Nederland geleverd heeft door bepaalde problematiek rondom de Islam aan te kaarten, alhoewel ik zelf de manier waarop ze dat deed niet goed vond...
Maar één ding, daar snap ik echt, helemaal, volstrekt, niets van!!
![]()
[..]
Welke vrouw 'maakt' zich nu twee jaar ouder, terwijl ze zich ook twee jaar jonger had kunnen opgeven!!!![]()
![]()
Dan kan ze eerder met pensioen.quote:Op donderdag 11 mei 2006 20:55 schreef LXIV het volgende:
Welke vrouw 'maakt' zich nu twee jaar ouder, terwijl ze zich ook twee jaar jonger had kunnen opgeven!!!![]()
![]()
Ook die fraude nogquote:Op donderdag 11 mei 2006 20:57 schreef ExtraWaskracht het volgende:
[..]
Dan kan ze eerder met pensioen.
Welke problematiek heeft ze aangekaart en welke stappen zijn er gezet?quote:Op donderdag 11 mei 2006 20:55 schreef LXIV het volgende:
Nou, ze heeft een verhaaltje uit haar duim gezogen om toegang tot Nederland te verkrijgen. Lekker belangrijk, dat zullen er vast wel meer zijn. Belangrijker is dat ze in ieder geval een nuttige bijdrage aan de politiek in Nederland geleverd heeft door bepaalde problematiek rondom de Islam aan te kaarten, alhoewel ik zelf de manier waarop ze dat deed niet goed vond...
Het maakt het vinden van haar ware identiteit een stuk moeilijker.quote:Welke vrouw 'maakt' zich nu twee jaar ouder, terwijl ze zich ook als twee jaar jonger had kunnen opgeven!!!![]()
![]()
Dijkstal was ook niet meer dan 'een aardige man'quote:Op donderdag 11 mei 2006 21:23 schreef Arnem_ het volgende:
Wie kent er een betrouwbare VVD-er?
Dijkstal telt niet want die is er uit gegooid
Wat zie je er goed uit voor je leeftijd!quote:Op donderdag 11 mei 2006 20:55 schreef LXIV het volgende:
[..]
Welke vrouw 'maakt' zich nu twee jaar ouder, terwijl ze zich ook als twee jaar jonger had kunnen opgeven!!!![]()
![]()
Ik vind dat van Kroes eigenlijk erger dan van Hirsi Ali.quote:Op donderdag 11 mei 2006 21:17 schreef Toad het volgende:
Hehe, zou het sollicitatiegesprek met Kroes pas naderhand zijn gevoerd?
Heb hem ooit begeleid bij een tv-programma. ERG sympathieke meneer.quote:Op donderdag 11 mei 2006 21:28 schreef Tafkahs het volgende:
[..]
Dijkstal was ook niet meer dan 'een aardige man'
Ik vind het in ieder geval nieuws (ook al was het bekend dat zij a la Taida binnengekomen was).quote:Op donderdag 11 mei 2006 13:33 schreef Verbal het volgende:
[..]
Magoed, over Ayaan... ik vind het een beetje niet heel erg een hele uitzending waard, om eerlijk te zijn.
V.
net zo ongeloofwaardig als Verdonk die na een rechtzaak haar gelijk gaat halen via de Telegraaf. Al vind ik dat een minister minder kan maken dan een tv programma.quote:Op donderdag 11 mei 2006 17:34 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Jij hebt geen moeite met de tabloid aanpak?
Ah, het stel tweederangs wegwerp-liberalen van Elsevier heeft weer een reden gevonden om mensen als nepsocialisten te bestempelen.quote:Op donderdag 11 mei 2006 15:35 schreef salutem het volgende:
enig tegenlicht
http://www.elsevier.nl/opinie/weblog/asp/weblogId/4/index.html
*Mag er eigenlijk niet mee eens zijn, maar lacht toch stiekem in zijn vuistjequote:Op donderdag 11 mei 2006 23:33 schreef -scorpione- het volgende:
Kiezersbedrog. Maar ja, dat is heel Den Haag. Van mij mag daar een hele mooie grote bom ontploffen, het kost alleen maar geld.
Zie ook mijn eerste reactiequote:Op donderdag 11 mei 2006 23:54 schreef Slayage het volgende:
AHA is dus voortaan AHM.
Als je blijft zieken over mod, links, PVDA, multi-cul gedrag, [zie post history] trap ik je hoogst persoonlijk met maat 44 over naar [MED]. Capice (ik heb genoeg dubbele en aangedikte bodems gezien).quote:Op donderdag 11 mei 2006 20:15 schreef Ippon het volgende:
Natuurlijk, linkse modjes vinden dit altijd een schande. Foei, foei en nog eens foei.
Op de eerste plaats is het goed dat zulke dingen naar buiten komen. Liever een klokkenluider dan een ja-$-knikker. Die stelling gaat zeker op in de politiek (!!). Ik zit namelijk niet te wachten op Europeese Amerikaanse toestanden waar visie hetzelfde is als een gelijkvloerse drempel is met een commercieel/ideologisch belang.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 00:41 schreef OllieA het volgende:
Opportuniste eerste klas, die AHA. Maar dat wisten we al. Ik verwacht dat ze binnenkort definitief naar Amerika vertrekt, het land van de onbegrensde mogelijkheden voor economische gelukzoekers.
En dat Neelie Smit-Kroes niet in haar eerste leugen is gestikt is wordt ook maar weer eens duidelijk.
Als dit Zembla-programma karaktermoord is, dan kunnen we de onderzoeksjournalistiek wel afschaffen. Dan is het nooit goed.
Ik vond het zorgvuldig en niet hijgerig, en AHA werd alle gelegenheid tot weerwoord gegeven. Dat ze zichtbaar in verlegenheid kwam is niet de schuld van Zembla, maar haar eigen.
Volgens Nawijn wel:quote:Op donderdag 11 mei 2006 21:53 schreef TimmyAsd het volgende:
Is dit reden om haar weer niet-nederlander te laten worden en haar z.s.m. het land uit te gooien?
quote:Nawijn: Hirsi Ali uitzetten vanwege liegen
Gepost door Rob (R@b) - Bron: De Telegraaf / ANP
Gepubliceerd: vrijdag 12 mei 2006 @ 02:30
Kamerlid Hilbrand Nawijn vindt dat zijn collega parlementariër Ayaan Hirsi Ali het land moet worden uitgezet als blijkt dat de beweringen die het VARA tv-programma Zembla gisteravond deed, waar zijn. Zembla onthulde dat Hirsi Ali niet alleen haar hele vluchtverhaal heeft verzonnen, maar ook heeft gelogen over andere details uit haar verleden.
De VVD-politica zei toen ze asiel aanvroeg dat ze uit Somalië kwam. Dat was niet waar: ze woonde als vluchteling in het veilige Kenia. Ze leefde daar in redelijke welstand met haar familie. Nog voordat een burgeroorlog uitbrak, was haar familie al gevlucht uit Somalië. In 1992 trouwde ze met een man uit Canada. Op doorreis naar haar echtgenoot stapte zij in Duitsland uit het vliegtuig en reisde per trein door naar Nederland, waar zij asiel aanvroeg. Zij wilde niet samenleven met haar man, die zij niet kende.
VVD wist er van
Volgens Hirsi Ali heeft ze destijds aan de VVD opgebiecht dat ze gelogen had om hier asiel te krijgen. Volgens een woordvoerder ging het om een foute naam (ze heet Magan i.p.v Ali), geboortedatum en het land waar ze vandaan kwam. De liberalen vonden dat destijds geen beletsel om haar op de lijst te zetten.
Zembla spoorde ook Ayaans broer, een tante en ex-man op. Zij zeggen dat Ayaan tijdens haar vlucht geen angst had of hoefde te hebben voor haar familie. Ook zou zij niet tegen haar zin zijn uitgehuwelijkt. Hirsi Ali zegt dat het trio liegt uit schaamte en eergevoel. Tegenover het ANP heeft haar broer overigens gezegd dat Hirsi Ali wel degelijk was uitgehuwelijkt: ''Het was geregeld door vader en de familie, buiten bruidegom en bruid om. Ayaan is alleen gevraagd eraan mee te werken.''
Nawijn vindt dat als blijkt dat Hirsi Ali heeft gelogen bij haar toelating tot Nederland (hetgeen eigenlijk al vaststaat), ze moet worden uitgezet. Hij heeft aan minister Rita Verdonk gevraagd of zij in dat geval haar partijgenote het Nederlanderschap wil ontnemen: ''Ze heeft ons toen namelijk op het verkeerde been gezet''. Zelf was Nawijn ten tijde van Hirsi Ali's asielprocedure directeur van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND).
Nawijn: Hirsi Ali uitzetten vanwege liegen
quote:[b] Verdonk zou Hirsi Ali in ’92 hebben uitgezet
Van onze verslaggever
AMSTERDAM - Als Rita Verdonk in 1992 minister voor Vreemdelingenzaken was geweest, zou ze Ayaan Hirsi Ali nooit tot Nederland hebben toegelaten. Dit kreeg Hirsi Ali te horen toen ze tijdens de ophef over de Kosovaarse vluchtelinge Taïda Pasic aan Verdonk bekende dat ook zij over haar eigen vluchtverhaal had gelogen.
Hirsi Ali zei dit in het tv-programma Zembla, dat donderdag uitvoerig stilstond bij de omstandigheden waaronder het VVD-Kamerlid naar Nederland is gekomen. Om te mogen blijven, verzon Hirsi Ali in 1992 een vluchtverhaal: ze loog over haar leeftijd en naam (ze heet Hirsi Magan) en vertelde dat ze rechtstreeks uit het door burgeroorlogen geteisterde Somalië kwam. Maar de toen 22-jarige Hirsi Ali verbleef al tien jaar met een vluchtelingenstatus in het veilige Kenia.
Bij haar toetreden tot de VVD heeft Hirsi Ali haar leugens opgebiecht aan de partijtop. Maar volgens Zembla heeft ze meer gelogen over haar verleden dan ze tot nu toe heeft toegegeven. Zo zou ze niet tegen haar zin in zijn uitgehuwelijkt aan een in Canada woonachtige Somaliër.
Hirsi Ali heeft eerder gezegd naar Europa te zijn gevlucht om aan dat huwelijk te ontsnappen. Zij was bang voor repercussies door de familie. Volgens haar broer, een tante en de ex-man echter bleek indertijd uit niets dat Hirsi Ali angstig was of angst moest hebben. Eerwraak bestaat niet in de Somalische cultuur, zeggen zij.
Anders dan Neelie Kroes, vriendin van Hirsi Ali, beklemtoont, heeft Hirsi Ali nooit burgeroorlogen meegemaakt. Volgens Zembla kloppen andere beweringen evenmin, zoals over haar absentie bij haar eigen huwelijk. In NOVA persisteerde Hirsi Ali dat zij niet bij haar eigen huwelijk is geweest.
Bron: De volkskrant
Ik gun haar en andere al dan niet "gelukzoekende" vluchtelingen het nieuwe leven van harte. Maar ik vind het erg dat veel vluchtelingen die zelf hebben kunnen genieten van de solidariteit van andere landen, geen hart hebben voor andere vluchtlingen. Erg is bijvoorbed de uit Iran gevluchte Ellian, die zich nooit inzet voor Iraanse vluchtelingen.quote:Op donderdag 11 mei 2006 20:51 schreef teamlead het volgende:
Ayaan zal niet de enige zijn die op deze basis nog steeds in Nederland is, dus het gaat me niet specifiek om haar maar meer om het algemene principe
Welke onderzoeksjournalistiek als ik vragen mag? Dit waren vooral oude koeien uit de sloot halen, bijna alles was bekend. Dat ze bijvoorbeeld op goed aangeschreven scholen had gezeten was enkele jaren geleden ook al te lezen in HP/deTijd of Elsevier en waarom zouden die "verklaringen" van haar familie en "man" wel opeens de waarheid zijn?quote:Op vrijdag 12 mei 2006 00:41 schreef OllieA het volgende:
Als dit Zembla-programma karaktermoord is, dan kunnen we de onderzoeksjournalistiek wel afschaffen. Dan is het nooit goed.
Ik vond het zorgvuldig en niet hijgerig, en AHA werd alle gelegenheid tot weerwoord gegeven. Dat ze zichtbaar in verlegenheid kwam is niet de schuld van Zembla, maar haar eigen.
Ze zoeken gewoon iets om ophef over te maken en kunnen blijkbaar niks beters verzinnen........quote:Op vrijdag 12 mei 2006 09:25 schreef Chewie het volgende:
waarom zouden die "verklaringen" van haar familie en "man" wel opeens de waarheid zijn?
Waren de 'verklaringen' van haar familie en 'man' eerst niet de waarheid? Waar komt dat vandaan?quote:Op vrijdag 12 mei 2006 09:25 schreef Chewie het volgende:
[..]
Welke onderzoeksjournalistiek als ik vragen mag? Dit waren vooral oude koeien uit de sloot halen, bijna alles was bekend. Dat ze bijvoorbeeld op goed aangeschreven scholen had gezeten was enkele jaren geleden ook al te lezen in HP/deTijd of Elsevier en waarom zouden die "verklaringen" van haar familie en "man" wel opeens de waarheid zijn?
Eerst niet bekend dat is wat anders. Kijk dat Ayaan niet de waarheid heeft gesproken was al langer bekend maar dat betekend nog niet dat haar familie wel de waarheid zou spreken.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 09:44 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Waren de 'verklaringen' van haar familie en 'man' eerst niet de waarheid? Waar komt dat vandaan?
quote:VPRO's Import: Streetfight (VPRO)
Amerikaanse (USA) documentaire uit 2005. Marshall Curry volgt het straatgevecht om het burgemeesterschap van Newark, New Jersey van 2002 tussen oldtimer Sharpe James en nieuwkomer Cory Booker. Beiden zijn democraat en zwart. Daarmee houden de overeenkomsten op. Waar de 32-jarige idealist Booker met een universitaire graad van Yale de strijd aangaat met feiten en argumenten, weet de 66-jarige self made man James op adequate wijze het sentiment te bespelen. Maar dat niet alleen. Regisseur Curry laat zien hoe de gemeentelijke politie als de sterke arm van James, die al veertien jaar de scepter zwaait in de stad, een dubieuze rol speelt in de campagne. Overigens zijn 9-5-2006 opnieuw burgemeestersverkiezingen plaats in Newark. En wederom gaat Cory Booker de strijd aan. Prijzen: Streetfight was dit jaar genomineerd voor een Oscar voor de beste documentaire van speelfilmlengte. Een documentaire van Marshall Curry.
Een uitzending waarin de 'vreselijke islamitische terror' familie aan het woord komt is dan toch nieuw? Er wordt in de uitzending geen conclusie getrokken over wie er gelijk heeft, de mimiek van Ayaan spreekt weliswaar boekdelen, maar de journalisten houden gewoon hoor en wederhoor.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 09:47 schreef Chewie het volgende:
[..]
Eerst niet bekend dat is wat anders. Kijk dat Ayaan niet de waarheid heeft gesproken was al langer bekend maar dat betekend nog niet dat haar familie wel de waarheid zou spreken.
Haar huisvestingskwestie is in ieder geval opgelost; op naar Ter Apel!quote:Op vrijdag 12 mei 2006 09:52 schreef Scorpie het volgende:
Wegwezen hoor, consequent blijven en deze mevrouw ook het land uitzetten imo.
quote:Op vrijdag 12 mei 2006 10:28 schreef Maerycke het volgende:
Het verschil in de reacties op het nieuws van Ayaan en Taida is wel heul erg groot![]()
je betaalt niet alleen belastinggeld voor ja knikkers om je heenquote:Op vrijdag 12 mei 2006 10:59 schreef Scepsis het volgende:
Typisch Zembla.
Ayaan Hirsi heeft veel succes in de politiek, met name bij rechtse facties. En dat zint de linkse Zembla uiteraard niet. Vandaar dat ze een lasterreportage maken, om haar verleden alsnog zwart te kunnen maken. Ik weet gewoon dat ze dit vrijwel niet doen bij andere Links-onderwerpen, zoals het verleden van SP, of duistere figuren bij PvdA, enzovoorts.
Betaal ik hier mn belastinggeld voor ?
Is dat zo? Ik heb die discussie namelijk niet gevolgd, hier.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 10:28 schreef Maerycke het volgende:
Het verschil in de reacties op het nieuws van Ayaan en Taida is wel heul erg groot![]()
als het over taida zou gaan was de grens van 300 post al wel voorbij gestreeft.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 11:27 schreef Slayage het volgende:
[..]
Is dat zo? Ik heb die discussie namelijk niet gevolgd, hier.
Ja, de wereld op z'n kop. Zou dat iets met haar mening te maken kunnen hebbenquote:Op vrijdag 12 mei 2006 10:28 schreef Maerycke het volgende:
Het verschil in de reacties op het nieuws van Ayaan en Taida is wel heul erg groot![]()
Welke doofpot? Dit is namelijk al jaren bekend, dat geldt zelfs voor de onthulling over welk onderwijs zij had genoten. Zembla had zich de moeite van de reis kunenn besparen door gewoon enkele opinietijdschriften van een paar jaar geleden te lezen en de uitzendig van BVD nogmaals te bekijken.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 11:50 schreef fokkersdelight het volgende:
Ha, wat een dilemma voor de VVD. Hoe gaan ze dit oppakken en wat gaat Verdonk doen. Dit in de doofpot stoppen kost volgens mij heel veel stemmen. Daarnaast als ze hun woorden nakomen zal Hirshi Ali het land uitmoeten. Ik laat er geen traan om. Oprotten met dat irritante wijf met haar prive hetze tegen de islam en de onderdrukking van de vrouwen. Doe dat dan maar lekker in de islamitische landen. Ze is helemaal geen politica maar misbruikt het wel in haar persoonlijk strijd. En ze trappen er allemaal in.
Fd
Je vergeet iedere keer dat er meerdere mensen aan het woord zijn geweest die zeker een nieuw licht op de zaak hebben doen schijnen. Of ze gelijk hebben, tja, een nieuw licht is het zeker.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 12:06 schreef Chewie het volgende:
[..]
Welke doofpot? Dit is namelijk al jaren bekend, dat geldt zelfs voor de onthulling over welk onderwijs zij had genoten. Zembla had zich de moeite van de reis kunenn besparen door gewoon enkele opinietijdschriften van een paar jaar geleden te lezen en de uitzendig van BVD nogmaals te bekijken.
Taida was ook een mooie tiener-meid, misschien moet AHA zich gewoon wat vaker in de disco tonen en d'r VWO-examen overdoenquote:Op vrijdag 12 mei 2006 11:28 schreef One_of_the_few het volgende:
[..]
als het over taida zou gaan was de grens van 300 post al wel voorbij gestreeft.
quote:Op vrijdag 12 mei 2006 12:08 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Je vergeet iedere keer dat er meerdere mensen aan het woord zijn geweest die zeker een nieuw licht op de zaak hebben doen schijnen. Of ze gelijk hebben, tja, een nieuw licht is het zeker.
Dit hele verhaal heb ik al een paar jaar geleden op tv gezien.quote:Ayaan heeft de eerste zeven jaar van haar leven in Somalië gewoond. Het gezin Magan ontvluchtte het land voor de burgeroorlog begon; de vader was een oppositieleider tegen dictator Siad Bare. Nadat het gezin kort in Saudie-Arabië en Ethiopië heeft gewoond, verhuist het naar Nairobi (Kenia). Daar krijgt Ayaan met haar familie een vluchtelingenstatus. Ze wonen er twaalf jaar. De school van Ayaan werd betaald door de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR.
Je laat je stokpaardje 'weinig nieuws' nogal verbasteren naar 'geen nieuws'; beetje jammer. Ook voegd het weinig toe aan een eventuele discusse, je hebt je punt over de nieuwswaarde inmiddels wel gemaakt, dat doet overigens niets aan de inhoud af.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 12:09 schreef Chewie het volgende:
[..]
Dat vergeet ik helemaal niet, het is alleen nogal magertjes en voegde maar weinig toe aan wat er al jaren beken was.
Waar ze sinds haar zevende niet meer geweest was omdat ze al voor dat de oorlogen begonnen met haar familie gevlucht was. Inmiddels had ze al een gedegen opleiding genoten in een veilig land waar ze mbv geld van vaders en de internationale gemeenschap een leven op redelijk niveau had. Somalië had er niet zoveel mee te maken, dat ze aanklopte in Nederland.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 12:12 schreef Gia het volgende:
[..]
Ayaan is hier wel als vluchteling gekomen omdat het in haar thuisland (Somalië) niet veilig is.
Joh... die gasten zitten zo diep bij haar in haar hol dat ze zelfs op haar hebben gestemdquote:Op vrijdag 12 mei 2006 12:16 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Waar ze sinds haar zevende niet meer geweest was omdat ze al voor dat de oorlogen begonnen met haar familie gevlucht was. Inmiddels had ze al een gedegen opleiding genoten in een veilig land waar ze mbv geld van vaders en de internationale gemeenschap een leven op redelijk niveau had. Somalië had er niet zoveel mee te maken, dat ze aanklopte in Nederland.
Voor iedere andere willekeurige liegende vluchtelinge in exact dezelfde situatie had je in de eerste rij gestaan om haar het land uit te trappen. Kennelijk geniet zij een voorkeursbehandeling omdat zij ook openlijk moslimhater is.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 12:12 schreef Gia het volgende:
[..]
Dit hele verhaal heb ik al een paar jaar geleden op tv gezien.
Het feit dat ze als vluchteling in Kenia woonde, maakte haar situatie niet minder erg. Ze was en bleef een Somalische vluchtelinge. Daar heeft ze dus niet over gelogen.
Wb dat huwelijk heb ik toch eerder de neiging om Ayaan te geloven, omdat ouders in dat soort gevallen altijd beweren dat dochterlief zo verliefd was.
Verder denk ik dat ze voldoende narigheid heeft meegemaakt om niet nu nog eens uitgezet te moeten worden.
Ik vind dit sowieso niet te vergelijken met Pasic. Pasic is de tweede keer niet hierheen gekomen als vluchteling, maar puur en alleen om hier onderwijs te volgen. En dat kan zomaar niet.
Ayaan is hier wel als vluchteling gekomen omdat het in haar thuisland (Somalië) niet veilig is.
Dit is al jaren bekend. Ayaan heeft dit zelf al eens op tv verteld.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 12:16 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Waar ze sinds haar zevende niet meer geweest was omdat ze al voor dat de oorlogen begonnen met haar familie gevlucht was. Inmiddels had ze al een gedegen opleiding genoten in een veilig land waar ze mbv geld van vaders en de internationale gemeenschap een leven op redelijk niveau had. Somalië had er niet zoveel mee te maken, dat ze aanklopte in Nederland.
Tja, het was al langer duidelijk dat VVD-ers er naar hartelust op los liegen: AHA, mevrouw Kroes........Verdonk.......en dat zijn dan alleen degenen die in de laatste twee posts besproken zijn.......quote:Op vrijdag 12 mei 2006 12:25 schreef Garos het volgende:
Wat ik ook schaamteloos vind is dat Neelie Kroes voor de camera willens en wetens heeft staan liegen van hoeveel burgeroorlogen Ayaan wel niet heeft meegemaakt (dit terwijl ze wist dat Ayaan veilig in Kenya zat) . De is de zoveelste keer dat ik haar naam negatief hoor. Het wordt eens tijd dat de VVD wat conclusies gaat trekken. In ieder geval ik stem voorlopig geen VVD meer!![]()
Ik weet niet of het nog geldig is of niet:quote:Op vrijdag 12 mei 2006 12:27 schreef Gia het volgende:
Daarbij is ze Nederlandse en is er geen wet die haar het Nederlanderschap kan afnemen alleen omdat ze misschien liegt over al dan niet uitgehuwelijkt zijn.
Nee, beiden waren vluchteling met een erkende status, Pasic voorheen voordat haar ouders besloten terug te gaan en AHA in kenia, waar ze dus een status had...quote:Op vrijdag 12 mei 2006 12:12 schreef Gia het volgende:
Ik vind dit sowieso niet te vergelijken met Pasic. Pasic is de tweede keer niet hierheen gekomen als vluchteling, maar puur en alleen om hier onderwijs te volgen. En dat kan zomaar niet.
Ayaan is hier wel als vluchteling gekomen omdat het in haar thuisland (Somalië) niet veilig is.
Het gaat hier niet om iemand met een vluchtelingenstatus of verblijfsvergunning, maar om een Nederlandse.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 12:26 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
[..]
Voor iedere andere willekeurige liegende vluchtelinge in exact dezelfde situatie had je in de eerste rij gestaan om haar het land uit te trappen.
Het probleem imo is dat ze haar politieke opvattingen in debat deels legitimeert met haar verleden dat dus grotendeels verzonnen is. Iedere keer als ze, in haar beargumentatie, heeft gewezen naar haar eigen verleden als vluchteling/asielzoeker heeft ze gelogen.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 12:27 schreef Gia het volgende:
[..]
Daarbij is ze Nederlandse en is er geen wet die haar het Nederlanderschap kan afnemen alleen omdat ze misschien liegt over al dan niet uitgehuwelijkt zijn.
Wat voor fraude heeft ze dan gepleegd?quote:Op vrijdag 12 mei 2006 12:29 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
[..]
Ik weet niet of het nog geldig is of niet:
http://www.justitie.nl/pe(...).asp?file=pb0693.htm
Helemaal onderin bij het woordje fraude![]()
Ze had in Duitsland asiel moeten aanvragen, dat heeft ze verzwegen tijdens haar aanvraag in NL. Vind ik al een puntje waar je fraude op kan plakken.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 12:36 schreef Gia het volgende:
[..]
Wat voor fraude heeft ze dan gepleegd?
Ze heeft gezegd dat ze een Somalische vluchteling is. Dat is niet gelogen.
Daarbij heeft ze nooit beweerd rechtstreeks uit Somalië te komen en is al jaren bekend dat ze vanaf haar zevende niet meer in somalië woonde.
Ik zie geen fraude.
Zodra je een valse naam en een valse geboortedatum opgeeft pleeg je al fraude. Als je dan ook nog eens liegt over je vluchtelingenstatus is Kenia dan is dat normaal gesproken reden genoeg om je weer een enkeltje Kenia of Somalie te geven.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 12:36 schreef Gia het volgende:
Ik zie geen fraude.
Verzwijgen, dat je politiek asiel hebt in Kenia. Verzwijgen, dat je uit Duitsland komt. Liegen over je geboorte datum. Liegen over naam.quote:
Tja, als dat bewezen kan worden en justitie dit aan wil pakken, dan zij het zo.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 12:39 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Ze had in Duitsland asiel moeten aanvragen, dat heeft ze verzwegen tijdens haar aanvraag in NL. Vind ik al een puntje waar je fraude op kan plakken.
En realiseren de Verdonk-adepten zich wel dat zij dus eigenlijk vinden dat AHA zou moeten opzouten nu?quote:Op vrijdag 12 mei 2006 12:43 schreef Pietverdriet het volgende:
Realiseren de mensen die hier oproepen tot het vertrek van AHA ze daarmee het beleid van Verdonk ondersteunen?
Ach, hoeveel Afrikaanse mensen wonen er niet in nederland met de geboortedatum 1 januari?quote:Op vrijdag 12 mei 2006 12:41 schreef Sack_Blabbath het volgende:
[..]
Zodra je een valse naam en een valse geboortedatum opgeeft pleeg je al fraude. Als je dan ook nog eens liegt over je vluchtelingenstatus is Kenia dan is dat normaal gesproken reden genoeg om je weer een enkeltje Kenia of Somalie te geven.
Het is natuurlijk waanzin om dat alsnog te doen. Maar het roept wel de vraag op of haar strijd en haar kamerlidmaatschap nu nog wel zo legitiem zijn. En of ze nog wel te handhaven is binnen een partij die hard ageert tegen dergelijke fraude.
Sneue snikkel argument. Maar dat geeft niet.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 12:43 schreef Pietverdriet het volgende:
Realiseren de mensen die hier oproepen tot het vertrek van AHA ze daarmee het beleid van Verdonk ondersteunen?
Ik vind trouwens niet dat ze uitgezet moet worden. Ze is onze pakkie an. Zoals Pim zei, "het zijn onze kut Marokkanen". Zeg ik het onze "Kut Somalier"quote:Op vrijdag 12 mei 2006 12:43 schreef Pietverdriet het volgende:
Realiseren de mensen die hier oproepen tot het vertrek van AHA ze daarmee het beleid van Verdonk ondersteunen?
S_Bquote:
Daar is ze nog slechter inquote:Op vrijdag 12 mei 2006 12:47 schreef Gia het volgende:
Stopt ze gewoon met politiek en gaat ze nog meer films maken!!![]()
Bewezen? Het staat, uit haar mond, op de band.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 12:44 schreef Gia het volgende:
[..]
Tja, als dat bewezen kan worden en justitie dit aan wil pakken, dan zij het zo.
Ook hier geldt dan: regels zijn regels.
Ayaan staat voor een stroming die haar eigen bestaansrecht in Nederland zou hebben voorkomen. Hoe sneu is dat?quote:Zou het wel jammer vinden, omdat ze wel wat discussies aanwakkert. En uiteraard hoop ik dat de nieuwe submission nog af komt. Maar als politica is ze niet onmisbaar.
Vind dit echter wel een hoop gezoek. Owee, ze had in Duitsland assiel moeten vragen, stoute Ayaan. Hoeveel anderen zijn via Duitsland hier gekomen? Zullen we die ook maar allemaal uit gaan zetten? Of alleen Ayaan, omdat zij in de politiek zit?
Dat is appels met peren vergelijken, omdat die mensen vaak niet weten wat hun echte geboorte datum is.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 12:46 schreef Gia het volgende:
[..]
Ach, hoeveel Afrikaanse mensen wonen er niet in nederland met de geboortedatum 1 januari?
Allemaal maar het land uitzetten?
Jawel, heb ik ook al op gereageerd. Maar ik vraag me af of dan alle mensen die dit doen of die via Duitsland hier gekomen zijn, zullen worden aangepakt. Of dat dit nu alleen maar gebeurt met Ayaan omdat zij in de politiek zit. Want ik geloof niet dat zij de enige is die op deze manier naar nederland is gekomen.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 12:49 schreef Slayage het volgende:
Zie trouwens nu wel fraude of niet? Liegen over naam![]()
Aanpakken van Ayaan is ook puur theoretische. Zal nooit gebeuren. Laat staan al die andere mensen.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 12:52 schreef Gia het volgende:
[..]
Jawel, heb ik ook al op gereageerd. Maar ik vraag me af of dan alle mensen die dit doen of die via Duitsland hier gekomen zijn, zullen worden aangepakt. Of dat dit nu alleen maar gebeurt met Ayaan omdat zij in de politiek zit. Want ik geloof niet dat zij de enige is die op deze manier naar nederland is gekomen.
Daar heb je gelijk in. Maar zowel filmtechnisch, als inhoudelijk was Submission natuurlijk een draak. En ook d'r boeken zijn eigenlijk natuurlijk floddertjes. Maar goed, spraakmakend is 't wel. Maar ik ben bang dat AHA d'r 15 minutes of fame een beetje aan het opraken zijn. 't Is dus nog maar de vraag of een Submission II nog zo spraakmakend zal zijn. De mediaheisa erom heen zal waarschijnlijk stukken minder zijn.....tenzij ze zich nog meer op het schoppen en schokkeren gaat toeleggen.....quote:Op vrijdag 12 mei 2006 12:49 schreef Gia het volgende:
[..]
Ach, smaken verschillen. Ik vind ze wel spraakmakend.
quote:
quote:Op vrijdag 12 mei 2006 12:13 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Je laat je stokpaardje 'weinig nieuws' nogal verbasteren naar 'geen nieuws'; beetje jammer. Ook voegd het weinig toe aan een eventuele discusse, je hebt je punt over de nieuwswaarde inmiddels wel gemaakt, dat doet overigens niets aan de inhoud af.
Als ze zich nou eens snoeihard had ingezet ter versoepeling van het asiel beleid om haar mede-'slachtoffers' een waardig leven te kunnen bieden was haar rol in de nederlandse politiek oprecht gelegitimeerd; nu is het allemaal een losse flodder.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 12:52 schreef Gia het volgende:
[..]
Jawel, heb ik ook al op gereageerd. Maar ik vraag me af of dan alle mensen die dit doen of die via Duitsland hier gekomen zijn, zullen worden aangepakt. Of dat dit nu alleen maar gebeurt met Ayaan omdat zij in de politiek zit. Want ik geloof niet dat zij de enige is die op deze manier naar nederland is gekomen.
Wat Taida betreft heeft ze dit dus ook al laten blijkenquote:Op vrijdag 12 mei 2006 12:57 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Als ze zich nou eens snoeihard had ingezet ter versoepeling van het asiel beleid om haar mede-'slachtoffers' een waardig leven te kunnen bieden was haar rol in de nederlandse politiek oprecht gelegitimeerd; nu is het allemaal een losse flodder.
Vanavond Zembla over Ayaan Hirsi Maganquote:Op vrijdag 12 mei 2006 12:57 schreef Chewie het volgende:
[..]
Nu wordt het helemaal grappig, natuurlijk is nnieuwswaarde van essentieel belang. Al deze feiten waren al in 2002 bekend en hebben daarmee ook verschillende tijdschriften en een praatprogramma gehaald. De vraag in deze is dus waarom Zembla er juist nu voor kiest om die oude koeien uit de sloot te halen. Verder vind ik het wel interessant om te weten waarom de Vara er in "26000" gezichten om bewezen leugens van asielzoekers daar wel in te gebruiken als waarheid.
Excuses, dat maakt het natuurlijk allemaal weer goed.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 12:57 schreef Chewie het volgende:
[..]
Wat Taida betreft heeft ze dit dus ook al laten blijken
nogal een drogredenering mijn waarde, Zembla ging namelijk actief op zoek naar nieuwsquote:Op vrijdag 12 mei 2006 12:58 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Vanavond Zembla over Ayaan Hirsi Magan
quote:Op vrijdag 12 mei 2006 12:59 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Excuses, dat maakt het natuurlijk allemaal weer goed.![]()
Dat je de door je jezelf geopperde hypocritie maar aan een kant van het speelveld wenst te plaatsen moet je mij niet in de schoenen schuiven.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 12:59 schreef Chewie het volgende:
[..]
nogal een drogredenering mijn waarde, Zembla ging namelijk actief op zoek naar nieuws
Ik ben het er met de 100% mee eens.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 12:24 schreef Sack_Blabbath het volgende:
Ik snap niet waarom de ophef zo gefocust is op AHA. Die heeft wat betreft haar aanvraag misschien gelogen en bedrogen, maar ik kan haar eigenlijk geen ongelijk geven dat ze het zo heeft aangepakt. Wat betreft haar privéleven en dergelijke heb ik geen idee wat ik moet geloven. Maar dat maakt ook verder niet heel veel uit.
Wat ik belangrijker vind is hoe de VVD deze situatie afdoet (of gaat doen). Hoe wil een partij die zeer gefocust is op een streng (zo niet onmenselijk streng) asielbeleid, immigratiebeleid en integratiebeleid het gaan verklaren dat juist één van hun meest prominente partij- en kamerleden alles heeft gedaan wat volgens hun visie hard en streng bestraft moet worden. Ik vraag me echt af hoe geloofwaardig die visie en dat beleid dan nog zijn. Zeker als, zoals het er nu naar uitziet, straks mevrouw Verdonk, die inmiddels een symbool is geworden voor het hard en streng aanpakken van dit soort zaken het opperhoofd gaat worden.
Is AHA dan nog te handhaven binnen de partij? En zo ja: hoe geloofwaardig ben je dan nog met je strenge beleid wat betreft vreemdelingen en nieuwkomers? Wat mij betreft niet.....maar ik ben bang dat ze er toch gewoon mee weg zullen komen.
Welke precies?quote:Op vrijdag 12 mei 2006 12:57 schreef Chewie het volgende:
Al deze feiten waren al in 2002 bekend en hebben daarmee ook verschillende tijdschriften en een praatprogramma gehaald.
Ja draai het om, over de leugens van Hirsi Ali is nooit echt een geheim gemaakt dat Zembla dit als nieuws brengt en de domme massa die blijkbaar niet weet wat een opinitijdschrift is dit geloofd kan ik niks aan doen.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 13:02 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Dat je de door je jezelf geopperde hypocritie maar aan een kant van het speelveld wenst te plaatsen moet je mij niet in de schoenen schuiven.
Die is gistermiddag aangepast, maar wat bedoel jij precies? De naam was al langer bekendquote:Op vrijdag 12 mei 2006 13:13 schreef Gia het volgende:
http://en.wikipedia.org/wiki/Ayaan_Hirsi_Ali
Is dit vandaag toevallig aangepast, of was dit al langer bekend?
Jawel ze heeft het hele verhaal bij elkaar gelogen.. dat geeft ze zelf toe.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 12:36 schreef Gia het volgende:
[..]
Wat voor fraude heeft ze dan gepleegd?
Ze heeft gezegd dat ze een Somalische vluchteling is. Dat is niet gelogen.
Daarbij heeft ze nooit beweerd rechtstreeks uit Somalië te komen en is al jaren bekend dat ze vanaf haar zevende niet meer in somalië woonde.
Ik zie geen fraude.
Afhankelijk van het onderwerp niet geloofwaardiger of ongeloofwaardiger dan een ander gemiddeld kamerlid, hoezo?quote:Op vrijdag 12 mei 2006 13:49 schreef Chadi het volgende:
Hoe geloofwaardig is zij in een debat?????
quote:Op vrijdag 12 mei 2006 13:52 schreef Chewie het volgende:
[..]
Afhankelijk van het onderwerp niet geloofwaardiger of ongeloofwaardiger dan een ander gemiddeld kamerlid, hoezo?
Och, als je dan zo'n held bent om je eigen leugens toe te geven dan zou je ook hetgeen je met die leugens verworven hebt moeten afstaan. Tenminste, als je het beleid van Rita V. steunt dan zou dat wel zo consequent zijn. Er mag dus gesteld worden dat Ayaan Hirsi Magan het beleid van Rita V., blijkbaar, niet ondersteunt wanneer het erop aankomt, wat dat betreft hebben Ayaan Hirsi Magan en ik meer overeen dan ik dacht.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 14:09 schreef zoalshetis het volgende:
is een leugen nog krachtig als je daarna de waarheid vertelt?
dat hadden ze dan in 2002 moeten doen. of nog veel eerder.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 14:43 schreef knowall het volgende:
[..]
Och, als je dan zo'n held bent om je eigen leugens toe te geven dan zou je ook hetgeen je met die leugens verworven hebt moeten afstaan. Tenminste, als je het beleid van Rita V. steunt dan zou dat wel zo consequent zijn. Er mag dus gesteld worden dat Ayaan Hirsi Magan het beleid van Rita V., blijkbaar, niet ondersteunt wanneer het erop aankomt, wat dat betreft hebben Ayaan Hirsi Magan en ik meer overeen dan ik dacht.
Rita houdt blijkbaar wel van studentenmeisjes uitzetten, maar politica van haar eigen partij gaat dan blijkbaar weer net even te ver.quote:DEN HAAG - Tweede Kamerlid Ayaan Hirsi Ali hoeft wat betreft minister Rita Verdonk (Vreemdelingenzaken) niet te vrezen voor gevolgen in verband met leugens die zij heeft verteld bij haar asielaanvraag. Dat viel op te maken uit haar reactie vrijdag na de ministerraad op beweringen dat Hirsi Ali mogelijk nog meer heeft gelogen over haar verleden dan zij eerder al had toegegeven.
Verdonk wees erop dat de kwestie met haar partijgenote veertien jaar geleden speelde. Wel erkende zij Hirsi Ali te hebben uitgezet als zij in 1992 minister was geweest. „Ik hou niet van leugens', zei Verdonk.
De minister had dat overigens al jaren geleden gezegd en Hirsi Ali zelf had daar zelf ook al meermalen naar verwezen. Het was de VVD ook bekend dat de van oorsprong Somalische Hirsi Ali had gelogen over haar asielrelaas toen de partij haar op de verkiezingslijst zette. Het vormde geen beletsel en ook nu vindt de partij de kwestie weinig relevant, aldus woordvoerders.
Je hebt over "14 jaar geleden" heen gelezen.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 14:58 schreef Maerycke het volgende:
Reactie van Verdonk:
[..]
Rita houdt blijkbaar wel van studentenmeisjes uitzetten, maar politica van haar eigen partij gaat dan blijkbaar weer net even te ver.
Recht door zeequote:Op vrijdag 12 mei 2006 14:58 schreef Maerycke het volgende:
Reactie van Verdonk:
[..]
Rita houdt blijkbaar wel van studentenmeisjes uitzetten, maar politica van haar eigen partij gaat dan blijkbaar weer net even te ver.
Nee, Ayaan Hirsi Magan zou vrijwillig, uit eigen initiatief, het land moeten verlaten, als teken dat ze het beleid van Rita V. steunt, dat bedoel ik.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 14:54 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
dat hadden ze dan in 2002 moeten doen. of nog veel eerder.
Die steunt ze dus niet onvoorwaardelijk zoals je gisteren ook al uit haar mond had kunnen vernemen.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 15:02 schreef knowall het volgende:
[..]
Neuh Ayaan Hirsi Magan zou vrijwillig, uit eigen initiatief, het land moeten verlaten, als teken dat ze het beleid van Rita V. steunt, dat bedoel ik.
'Niet onvoorwaardelijk' is een politieke term voor 'zolang ik er maar geen last van ondervind'?quote:Op vrijdag 12 mei 2006 15:03 schreef Chewie het volgende:
[..]
Die steunt ze dus niet onvoorwaardelijk zoals je gisteren ook al uit haar mond had kunnen vernemen.
Ben je gek? En dan het goudmijntje dat "dom nederlands volk dat graag mijn anti-moslim propaganda voor zoete koek slikt" heet opgeven?quote:Op vrijdag 12 mei 2006 15:02 schreef knowall het volgende:
[..]
Nee, Ayaan Hirsi Magan zou vrijwillig, uit eigen initiatief, het land moeten verlaten, als teken dat ze het beleid van Rita V. steunt, dat bedoel ik.
Nee in dit geval niet maar geeft wel aan dat je blijkbaar niet (goed) gekeken hebt.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 15:10 schreef knowall het volgende:
[..]
'Niet onvoorwaardelijk' is een politieke term voor 'zolang ik er maar geen last van ondervind'?
Ah, dat maakt het anders... 14 jaar geleden had verdonk het wél gedurft, als ze er toen achter was gekomen, had ze gezegd 'recht-door-zee' en een streep door de naam Hirschi Magan getrokken en dagdag-doeidoei gezwaaid tegen zo'n onbekende somalische dame ...quote:Op vrijdag 12 mei 2006 14:59 schreef Chewie het volgende:
Je hebt over "14 jaar geleden" heen gelezen.![]()
Ja natuurlijk maakt dat het anders,ten eerste was Verdonk toen niet de verantwoordelijke bewindvoerder en zal het inmiddels niet meer aan te vechten zijn na 14 jaar.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 15:23 schreef RM-rf het volgende:
[..]
Ah, dat maakt het anders... 14 jaar geleden had verdonk het wél gedurft, als ze er toen achter was gekomen, had ze gezegd 'recht-door-zee' en een streep door de naam Hirschi Magan getrokken en dagdag-doeidoei gezwaaid tegen zo'n onbekende somalische dame ...
Zie bovenquote:Nu kan dat natuurlijk niet, want in de tussentijd is Ayaan en gewaardeerde colega geworden en dat veranderd de zaak ...
Wees zelf eens eerlijk en geef toe dat je nu wel een zeer grote drogreden gebruikt. Verdonk staat niks via achterdeurtjes toe, Verdonk had in deze zaak namelijk geen enkele invloed.quote:Nee... wat mij betreft, ik zie graag dat AHA blijft en wat mij betreft hoeft ze zeker niet bestrafd te worden ... maar ik ben ook niet zo voor dat populistisch 'keihard' beleid voorstaan ... dat zeggen wél te doen, maar dan subjectieve achterdeurtjes wél toestaan ... nee, dat vind ik ook belachelijk.
Wees dan eerlijk en geef ook gewoon aan dat dat 'ik-ben-Rita-en-ik-ben-keihard' niet altijd opgaat.
Oh dus je kunt niets beweren zonder om je heen te kijken, nee er moeten meteen cijfers van Maurice de Hond bij gepakt worden anders mag je niets meer zeggen.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 15:34 schreef oheng het volgende:
[..]
Dan moet je dit ook niet beweren (zonder enig bewijs:
"maar het nadeel is dat het gros van de mensen nu denkt dat elke islamitische vrouw onderdrukt wordt"
[..]
Zij drukt de islam is een hoek, zij plaatst het in een bepaald kader wat bijna een berust op negativiteit, ik zeg nergens dat de hele islam in een hoek is gedrukt alleen door haar.quote:Dat slaat op de volgende quote van jou:
'de islam wordt in een hoekje gedrukt door haar"
Hoe sneu is dit. Een compleet geloof wordt in een hoekje gedreven doordat 1 Somalische vrouw wat kritiek heeft. Calimero.
pfff, wat is dit weer voor een nietszeggende reply.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 15:39 schreef BansheeBoy het volgende:
Jongens, excuseer mij voor de karige openingspost, op het moment van posten keek ik zeer geïnteresseerd naar de uitzending.
Iedereen weet dat ik Hirsi Ali bewonder om haar levenskracht, haar duidelijk niet aantoonbare sensualiteit en haar moed. Ondanks dit alles zou het niet correct zijn van mij als ik zou zeggen:”Het geeft niet dat ze gelogen heeft.” Daarom zeg ik:”Ze heeft op illegale wijze haar Nederlands paspoort verkregen, neem haar dit af. En geef haar een lastminute richting Kenya.” Althans, als de VVD en edelweiss Verdonk nog serieus genomen wil worden.
Vergeef mij deze emotionele edoch zeer rationele benadering, maar ik heb zelf mogen ondervinden, en ondervind nog hoe moeilijk het IND is (tegen EERLIJK mensen), dan kan je het niet verkopen aan het volk dat de 1ste de beste Somalische/Kenyaanse met het hoofd van voetballer Drogba toch hier mag blijven.
In het kader van de rechtvaardigheid, van het consequent zijn en oprechte beredeneringen kan men niet tot een andere conclusie komen.²
Dat is natuurlijk een flauw argument. Je hoort tegenwoordig te over dat de Islam een "achterlijke" cultuur is en niet zover "ontwikkeld". Ayaan roept hartelijk mee. Als zij zich dan tegelijk opwerpt als verdedigster van de moslima, mag men er zeker vraagtekens bij stellen of zij überhaupt iets aan haar doel bijdraagt. Dat heeft dan vervolgens niets te maken of moslims zich aangevallen voelen door haar.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 15:34 schreef oheng het volgende:
[..]
Dan moet je dit ook niet beweren (zonder enig bewijs:
"maar het nadeel is dat het gros van de mensen nu denkt dat elke islamitische vrouw onderdrukt wordt"
[..]
Dat slaat op de volgende quote van jou:
'de islam wordt in een hoekje gedrukt door haar"
Hoe sneu is dit. Een compleet geloof wordt in een hoekje gedreven doordat 1 Somalische vrouw wat kritiek heeft. Calimero.
Zij is openlijk anti-Islam. Zij wint er mede anti-moslims mee. Wat wint extreem-rechts bij haar propaganda? Juist, meer rechts extremisten.quote:
Of je kunt natuurlijk naief blijven.quote:Ooit weleens aangedacht dat ze het voor de enkeling doet die ze wel kan helpen?
Dan heb je mij verkeerd begrepen. Daar waar de emancipatie vooral door en voor vrouwen was en ook door vrouwen werd omarmd, is de 'strijd' van de fraudeuse uit Somalie/Kenia er een waarbij haar doelgroep lijnrecht tegenover haar staat. Doe me anders en plezier en laat mij 1 moslimvrouw zien die zich kan vinden in de visie van de ecomische vluchtelingen uit Somalie/Kenia.quote:En volgens mij is AHA nog steeds een vrouw die voor de vrouwen 'vecht' dus hoe kom je erbij dat het door de mannen wordt opgezet en gesteund?
Er druk om maken is iets anders dan zich ermee bemoeien. Als er uit de groep zelf geen behoefte is om iets aan te passen, dan moet je je daar gewoon niet in mengen. Zo kan ik me wel druk maken om hoe jij je leven indeelt, maar ik bemoei me er niet meequote:Ik ben het met je eens dat het van binnen uit moet komen, en als je meer van mijn posts zou lezen zou je dat ook ontdekken, maar het betekent niet dat niemand zich er mee mag bemoeien en/of druk om maken.
Vrouwenemancipatie begon vooral bij vrouwen die ondanks de wil van hun man de straat opgingen. Ik heb dat nu niet zien gebeuren. Sterker nog, ze krijgt een berg kritiek over haar heen uit de doelgroep zelf. Het is zo simpel als 1 + 1. Haar intentie is niet om moslimvrouwen te bereiken. Haar intentie is om de Islam zwart te maken, met welke middelen dan ook. Nu heeft ze de vrouwen gebruikt, straks de homo's. Ze gebruikt wie ze maar kan gebruiken. Dat is wat nu wel duidelijk is.quote:Daarbij waren er bij de vrouwen emancipatie in NL ook mannen gemoeid, hoe hadden die vrouwen anders ooit de ruimte kunnen krijgen of voor zich zelf op te komen? Vrouwen emancipatie begint bij mannen die zichzelf open stellen.
Taida was slechts 5 jaar in Nederland. AHA 14, en is bovendien 2e kamer lid.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 15:31 schreef Zemi77 het volgende:
[..]
Dan vind ik een rehabilitatie van Taïda niet meer dan terecht.
Het is logisch dat vluchtelingen het verhaal strak trekken om meer kans maken op de status. En dat bij de reis niet altijd alle internationale regeltjes gevolgd worden is ook niet meer dan normaal. Kortom ophef om niets.
Precies wat ik bedoel. Reageer nou eens volwassen op de kritiek in plaats van in de slachtoffer hoek te gaan zitten. Voor de rest: zie vetgedrukte stukken. Wat is dat nou voor een manier van discussiëren.quote:Trouwens het geeft weer media aandacht voor een incompetente muts die zichzelf als voorbeeld stelt van de onderdrukte moslima. Ervanuit gaat dat iedere moslima hetzelfde heeft meegemaakt als zij en dit probeert op te lossen door de christelijke bevolking ervan te overtuigen dat de islam verdorven is en de moslims stigmatiseerd en in een hoek drukt. Lekker constructief![]()
Verlicht me?quote:Op vrijdag 12 mei 2006 15:21 schreef Chewie het volgende:
[..]
Nee in dit geval niet maar geeft wel aan dat je blijkbaar niet (goed) gekeken hebt.
Nog een keer dan maar:quote:Op vrijdag 12 mei 2006 15:44 schreef oheng het volgende:
[..]
Taida was slechts 5 jaar in Nederland. AHA 14, en is bovendien 2e kamer lid.
Verder waren beide situaties totaal verschillend.
[..]
Precies wat ik bedoel. Reageer nou eens volwassen op de kritiek in plaats van in de slachtoffer hoek te gaan zitten. Voor de rest: zie vetgedrukte stukken. Wat is dat nou voor een manier van discussiëren.
Ik heb het nu iedere keer opgemerkt als jij geen argument hebt, geen tegenspraak, geen idee wat je moet zeggen noem je iemand maar naief. Ooit weleens gedacht dat niet iedereen het zelfde denkt als jij? Ooit weleens gedacht dat er sommige dingen niet zo zijn als jij denkt hoe ze zijn?quote:Op vrijdag 12 mei 2006 15:43 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
uit de andere topic:
[..]
Of je kunt natuurlijk naief blijven.
[..]
Toevallig ken ik er wel een wat, shocking he? Vrouwen die de tiefez in geslagen werden door hun vrome moslim man.quote:Dan heb je mij verkeerd begrepen. Daar waar de emancipatie vooral door en voor vrouwen was en ook door vrouwen werd omarmd, is de 'strijd' van de fraudeuse uit Somalie/Kenia er een waarbij haar doelgroep lijnrecht tegenover haar staat. Doe me anders en plezier en laat mij 1 moslimvrouw zien die zich kan vinden in de visie van de ecomische vluchtelingen uit Somalie/Kenia.
[..]
Het gaat er niet alleen om dat mensen zich druk maken om het persoonlijke leven van moslims, het gaat er om dat er gewoon een aantal dingen zijn die ten eerste niet maatschappelijk gewenst zijn en ook nog eens verboden zijn volgens de Nederlandse wet (ik noem mishandeling en vrouwen besnijdenis).quote:Er druk om maken is iets anders dan zich ermee bemoeien. Als er uit de groep zelf geen behoefte is om iets aan te passen, dan moet je je daar gewoon niet in mengen. Zo kan ik me wel druk maken om hoe jij je leven indeelt, maar ik bemoei me er niet mee
[..]
Hoe kun jij nou weten wat haar intentie is je bent haar niet, dus oordeel daar ook niet over.quote:Vrouwenemancipatie begon vooral bij vrouwen die ondanks de wil van hun man de straat opgingen. Ik heb dat nu niet zien gebeuren. Sterker nog, ze krijgt een berg kritiek over haar heen uit de doelgroep zelf. Het is zo simpel als 1 + 1. Haar intentie is niet om moslimvrouwen te bereiken. Haar intentie is om de Islam zwart te maken, met welke middelen dan ook. Nu heeft ze de vrouwen gebruikt, straks de homo's. Ze gebruikt wie ze maar kan gebruiken. Dat is wat nu wel duidelijk is.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.ijs_beer fan!
Ach ja, kritiek op de islam = extreem rechts.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 15:43 schreef KirmiziBeyaz het volgende:
uit de andere topic:
[..]
Zij is openlijk anti-Islam. Zij wint er mede anti-moslims mee. Wat wint extreem-rechts bij haar propaganda? Juist, meer rechts extremisten.
Grappig om te zien dat iemand met een turkse (?) naam, wiens vader naar Nederland is gegaan voor het geld, mensen die vluchen voor vrouwenbesnijdenis / uithuwelijking / oorlog beschuldigd van "economische vluchteling". Walgelijk. En in haar 1e film had ze al een paar moslimvrouwen die het met haar eens waren. Anders zie je de film even. Heb je meteen antwoord op je vraag.quote:is de 'strijd' van de fraudeuse uit Somalie/Kenia er een waarbij haar doelgroep lijnrecht tegenover haar staat. Doe me anders en plezier en laat mij 1 moslimvrouw zien die zich kan vinden in de visie van de ecomische vluchtelingen uit Somalie/Kenia.
Christelijke bevolking.... Wie zijn dat nou weer? Het is geen 1950 meer. Verder is het zo dat een roep om vernieuwing niet meteen inhoudt dat je "anti" bent. Om het simpel te houden: denk maar eens aan Luther en de reformatie. Wèl kritiek en een roep om vernieuwing, niét een anti-christelijke.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 15:49 schreef Zemi77 het volgende:
[..]
Nog een keer dan maar:
Dat is natuurlijk een flauw argument. Je hoort tegenwoordig te over dat de Islam een "achterlijke" cultuur is en niet zover "ontwikkeld". Ayaan roept hartelijk mee. Als zij zich dan tegelijk opwerpt als verdedigster van de moslima, mag men er zeker vraagtekens bij stellen of zij überhaupt iets aan haar doel bijdraagt. Dat heeft dan vervolgens niets te maken of moslims zich aangevallen voelen door haar.
Wat ik dus bedoel is dat zij probeert de moslima te "bevrijden" en dat doet via de Christelijke (as opposed to moslim) bevolking. Ik maak dus een tegenstelling tussen haar doel en haar methode duidelijk. Capice?
ongeveer 55 % van de Nederlandse bevolking is Christelijk, en de meeste autochtonen hebben sympathie met het christendom, die christenen denk ik.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 16:00 schreef oheng het volgende:
[..]
Christelijke bevolking.... Wie zijn dat nou weer? Het is geen 1950 meer. Verder is het zo dat een roep om vernieuwing niet meteen inhoudt dat je "anti" bent. Om het simpel te houden: denk maar eens aan Luther en de reformatie. Wèl kritiek en een roep om vernieuwing, niét een anti-christelijke.
Verder is het wel 100% duidelijk dat er nu veel over het onderwerp gesproken wordt. Daar is deze thread het levende bewijs van.
Geloof je het zelf?quote:Op vrijdag 12 mei 2006 16:04 schreef NanKing het volgende:
[..]
ongeveer 55 % van de Nederlandse bevolking is Christelijk, en de meeste autochtonen hebben sympathie met het christendom, die christenen denk ik.
Ik gebruikte christelijke dan ook alleen maar om aan te geven dat zij zich op de verkeerde mensen richt. Ik had ook Autochtonen, Hollanders, ongelovigen of kaasboeren kunnen zeggen. Christelijk lag lekker lijnrecht tegenover moslim daarom gebruikte ik dat.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 16:00 schreef oheng het volgende:
[..]
Christelijke bevolking.... Wie zijn dat nou weer? Het is geen 1950 meer. Verder is het zo dat een roep om vernieuwing niet meteen inhoudt dat je "anti" bent. Om het simpel te houden: denk maar eens aan Luther en de reformatie. Wèl kritiek en een roep om vernieuwing, niét een anti-christelijke.
Verder is het wel 100% duidelijk dat er nu veel over het onderwerp gesproken wordt. Daar is deze thread het levende bewijs van.
Ik ben ook Moslimquote:Op vrijdag 12 mei 2006 16:09 schreef Zemi77 het volgende:
Maar ook hier in dit topic zie ik welgeteld twee moslims Kirmiz en BSB en guess what ze moeten niets van haar hebben.
Weet je ook wat en waarom haar keerpunt is geweest dan?quote:Op vrijdag 12 mei 2006 16:22 schreef Slayage het volgende:
[..]
Ik ben ook Moslimen kots ook op haar
nog voordat ze zo anti-Islam was en deed alsof ze liberaal Islamitisch was
![]()
Ik ken ook geen enkele Moslim, die haar steunt trouwens.
Dat zijn mannen. Verder is het zo dat je de diepgelovige moslims toch niet bereikt.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 16:09 schreef Zemi77 het volgende:
Maar ook hier in dit topic zie ik welgeteld twee moslims Kirmiz en BSB en guess what ze moeten niets van haar hebben. Wat heeft het voor een zin als jij en ik als niet moslim hier lekker over kunnen discussieren en de mensen om wie het daadwerkelijk gaat zich er niet op deze manier (willen) bemoeien. Dan schiet je toch je doel voorbij? Of zie ik het dan verkeerd?
Ja, dat vind ik ook. Ik ben dan ook puur tegen het burqa verbod omdat ik er niet mee geconfronteerd wil worden, net zoals ik geen kerels op straat wil zien met bivakmutsen op. Ik besef heel goed dat het onderliggende probleem niet wordt opgelost.quote:Vergelijk het met het verbod op een burqa. Volgens enkelen is een burqa een teken van vrouwenonderdrukking. Bovendien is er vaak geestelijke of lichamelijke mishandeling in het spel. En wat doen we we nemen het teken van de vrouwenonderdrukking weg, maar doen vervolgens niets aan de onderdrukking zelf. Dan heeft het toch geen zin zo.
Ik denk dat ze spreekt voor de vrouwen in bijvoorbeeld de blijf van mijn lijf huizen, die niet durven te praten. Dat zij niet spreekt voor de diepgelovige moslima die graag een ondergeschikte positie in de maatschappij inneemt, weet iedereen die een beetje kan nadenken ook wel.quote:Ayaan moet constructief naar oplossingen zoeken MET de mensen waar het om draait, niet over hun rug een discussie starten met mensen die er weinig mee te maken hebben.
Haar keer punt? Je bedoelt dat ze openlijk anti Islam werd. Dat was natuurlijk die avond dat ze werd ontmaskerd op Rondom 10 (Wat ik heb gemistquote:Op vrijdag 12 mei 2006 16:23 schreef NanKing het volgende:
[..]
Weet je ook wat en waarom haar keerpunt is geweest dan?
Ze heeft zelf altijd gezegd, dat ze vanaf 11 sept '01 zich heeft afgekeerd van de islam, omdat ze niet kon voorstellen dat haar 'geloofsbroeders' dit zouden doen.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 16:28 schreef Slayage het volgende:
[..]
Haar keer punt? Je bedoelt dat ze openlijk anti Islam werd. Dat was natuurlijk die avond dat ze werd ontmaskerd op Rondom 10 (Wat ik heb gemist) Toen werd duidelijk dat ze geen Moslim was en toen gingen natuurlijk alle remmen los.
Was die Rondom 10 uitzending voor of na 9/11?quote:Op vrijdag 12 mei 2006 16:30 schreef NanKing het volgende:
[..]
Ze heeft zelf altijd gezegd, dat ze vanaf 11 sept '01 zich heeft afgekeerd van de islam, omdat ze niet kon voorstellen dat haar 'geloofsbroeders' dit zouden doen.
Die rondom 10 uitzending was trouwens niet zo super boeiend hoor.
dan zou ze denk ik naar amerika gaan. daar worden mensen die iets bereiken en een wil hebben om iets te bereiken met open armen ontvangen. ze heeft natuurlijk ook nog wat goodwill daar vanwege haar duidelijke en eerlijke lijn.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 16:25 schreef deedeetee het volgende:
Allemaal mooi en aardig maar heeft iemand zich al afgevraagt wat er met Ayaan gebeurt als ze Nederland wordt uitgezet ?
Hoe hoog schatten jullie haar overlevings kansen ?
Leuk hoor. Als 10% van de geregistreerde katholieken ook gelooft zal het veel zijn. Dat ligt bij de Islamieten net ff anders...quote:Op vrijdag 12 mei 2006 16:17 schreef NanKing het volgende:
[..]
http://www.rivm.nl/vtv/object_map/o1204n22742.html
Even snel gezocht dit.
Als ik het mij goed herinner was het er vlak na, maar ik kan het mis hebben natuurlijk.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 16:32 schreef Slayage het volgende:
[..]
Was die Rondom 10 uitzending voor of na 9/11?
Leg eens uitquote:Op vrijdag 12 mei 2006 16:33 schreef klez het volgende:
[..]
Leuk hoor. Als 10% van de geregistreerde katholieken ook gelooft zal het veel zijn. Dat ligt bij de Islamieten net ff anders...
Dan moet ze van te voren wel iets regelen om in leven te blijven, zonder bescherming wordt ze meteen vermoord.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 16:32 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
dan zou ze denk ik naar amerika gaan. daar worden mensen die iets bereiken en een wil hebben om iets te bereiken met open armen ontvangen.
Als het er na was hebben we weer een leugen van mevrouw Magan te pakken aangezien ze heel hard roept, wat in het stuk van Zembla is te zien, "Het is mijn religie. Ik mag zeggen dat het achterlijk is."quote:Op vrijdag 12 mei 2006 16:33 schreef NanKing het volgende:
[..]
Als ik het mij goed herinner was het er vlak na, maar ik kan het mis hebben natuurlijk.
Het was een jaar na 9/11 dus nog een leugen erbij van AHMquote:Op vrijdag 12 mei 2006 16:33 schreef NanKing het volgende:
[..]
Als ik het mij goed herinner was het er vlak na, maar ik kan het mis hebben natuurlijk.
Rooms-Katholieken vinden 't niet nodig om tot aggressie over te gaan als je zegt niet -meer- te geloven, moslims vatten dat op als een zeer grove persoonlijke belediging/halsmisdaad......quote:
En wat is dan volgens jou weer een "leugen"?quote:Op vrijdag 12 mei 2006 16:39 schreef Slayage het volgende:
[..]
Het was een jaar na 9/11 dus nog een leugen erbij van AHM![]()
http://www.elsevier.nl/ni(...)kel/22962/index.html
Maar bereikt zij ook iets voor die vrouwen. Door haar manier van spreken en haar uitlatingen over de islam, heb ik het idee, bereikt zij net het tegenovergestelde. Waarom zou de doelgroep (daaronder vallen ook de moslimmannen) zich iets van haar aantrekken als zij zich zo laatdunkend over hen uitlaat.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 16:24 schreef oheng het volgende:
Ik denk dat ze spreekt voor de vrouwen in bijvoorbeeld de blijf van mijn lijf huizen, die niet durven te praten. Dat zij niet spreekt voor de diepgelovige moslima die graag een ondergeschikte positie in de maatschappij inneemt, weet iedereen die een beetje kan nadenken ook wel.
Dan moet je effe terug slaan naar de vorige pagingaquote:Op vrijdag 12 mei 2006 16:43 schreef Chewie het volgende:
[..]
En wat is dan volgens jou weer een "leugen"?
hoe laatdunkend? wat ze zegt is niet uit de lucht gegrepen. ze is gewoon kritisch en ik hoop met haar dat ewr ook wat met die kritiek gedaan gaat worden. verder mogen mensen toch gewoon naar de moskee, staan er geen bordjes bij supermarkten met verboden voor moslims of moeten ze in de de bus achter in zitten.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 16:45 schreef Zemi77 het volgende:
[..]
Maar bereikt zij ook iets voor die vrouwen. Door haar manier van spreken en haar uitlatingen over de islam, heb ik het idee, bereikt zij net het tegenovergestelde. Waarom zou de doelgroep (daaronder vallen ook de moslimmannen) zich iets van haar aantrekken als zij zich zo laatdunkend over hen uitlaat.
In de praktijk zie je het tegeonovergestelde inderdaad gebeuren. Importbruiden (wat een kutwoord trouwens) zijn nu vijf jaar rechteloos en overgeleverd aan de grillen van hun man. Is dit de bervijding van de vrouw die Ayaan voorstaat? En waarom horen we haar niet over dit onderwerp?
Ik blijf erbij dat het niet Ayaans bedoeling is de onderdrukte positie van de vrouw in de Islam aan te pakken. Wat het dan wel is zou ik niet weten.
Waarom doen ze dat dan altijdquote:Op vrijdag 12 mei 2006 16:49 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
hoe laatdunkend? wat ze zegt is niet uit de lucht gegrepen. ze is gewoon kritisch en ik hoop met haar dat ewr ook wat met die kritiek gedaan gaat worden. verder mogen mensen toch gewoon naar de moskee, staan er geen bordjes bij supermarkten met verboden voor moslims of moeten ze in de de bus achter in zitten.
Ja en? Wat is dan volgens jou de "leugen"?quote:Op vrijdag 12 mei 2006 16:47 schreef Slayage het volgende:
[..]
Dan moet je effe terug slaan naar de vorige paginga![]()
Ja maar dat is juist het probleem van AHM. Ze heeft bamelijk geen argumenten. Ze heeft misschien wel een punt wat vrouwenondrukking betreft, maar dat ze alle misstanden in de Islamitische gemeenschap linkt aan de Islam is een doodoener.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 16:44 schreef zoalshetis het volgende:
jammer dat mensen al een hekel krijgen aan iemand als ze met goede argumenten misstanden aan het licht brengt.
Ow ze mag zeker zeggen wat ze wilt. Ik denk alleen dat haar invloed ophoudt voordat haar tenen zijn afgelopen. En ik geef daar nog argumenten voor ookquote:Op vrijdag 12 mei 2006 16:49 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
hoe laatdunkend? wat ze zegt is niet uit de lucht gegrepen. ze is gewoon kritisch en ik hoop met haar dat ewr ook wat met die kritiek gedaan gaat worden. verder mogen mensen toch gewoon naar de moskee, staan er geen bordjes bij supermarkten met verboden voor moslims of moeten ze in de de bus achter in zitten.
Ik sta ook geregsitreerd als Katholiek (althans, volgens mij). Echter ben ik totaal niet gelovig. En zo vele katholieken met mij.quote:
Moet ik het echt letterlijk voor je opschrijven?quote:Op vrijdag 12 mei 2006 16:52 schreef Chewie het volgende:
[..]
Ja en? Wat is dan volgens jou de "leugen"?
Lees jij overigens de linkjes wel door voordat ze je plaatst?
Er zijn ook mensen die nergens geregistreerd staan en toch gelovig zijn, als je tekst naast dat kaartje had gelezen, had je dat ook gezien.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 17:00 schreef oheng het volgende:
[..]
Ik sta ook geregsitreerd als Katholiek (althans, volgens mij). Echter ben ik totaal niet gelovig. En zo vele katholieken met mij.
Bron: FPquote:Nawijn: Hirsi Ali uitzetten vanwege liegen
Kamerlid Hilbrand Nawijn vindt dat zijn collega parlementariër Ayaan Hirsi Ali het land moet worden uitgezet als blijkt dat de beweringen die het VARA tv-programma Zembla gisteravond deed, waar zijn. Zembla onthulde dat Hirsi Ali niet alleen haar hele vluchtverhaal heeft verzonnen, maar ook heeft gelogen over andere details uit haar verleden.
De VVD-politica zei toen ze asiel aanvroeg dat ze uit Somalië kwam. Dat was niet waar: ze woonde als vluchteling in het veilige Kenia. Ze leefde daar in redelijke welstand met haar familie. Nog voordat een burgeroorlog uitbrak, was haar familie al gevlucht uit Somalië. In 1992 trouwde ze met een man uit Canada. Op doorreis naar haar echtgenoot stapte zij in Duitsland uit het vliegtuig en reisde per trein door naar Nederland, waar zij asiel aanvroeg. Zij wilde niet samenleven met haar man, die zij niet kende.
VVD wist er van
Volgens Hirsi Ali heeft ze destijds aan de VVD opgebiecht dat ze gelogen had om hier asiel te krijgen. Volgens een woordvoerder ging het om een foute naam (ze heet Magan i.p.v Ali), geboortedatum en het land waar ze vandaan kwam. De liberalen vonden dat destijds geen beletsel om haar op de lijst te zetten.
Zembla spoorde ook Ayaans broer, een tante en ex-man op. Zij zeggen dat Ayaan tijdens haar vlucht geen angst had of hoefde te hebben voor haar familie. Ook zou zij niet tegen haar zin zijn uitgehuwelijkt. Hirsi Ali zegt dat het trio liegt uit schaamte en eergevoel. Tegenover het ANP heeft haar broer overigens gezegd dat Hirsi Ali wel degelijk was uitgehuwelijkt: ''Het was geregeld door vader en de familie, buiten bruidegom en bruid om. Ayaan is alleen gevraagd eraan mee te werken.''
Nawijn vindt dat als blijkt dat Hirsi Ali heeft gelogen bij haar toelating tot Nederland (hetgeen eigenlijk al vaststaat), ze moet worden uitgezet. Hij heeft aan minister Rita Verdonk gevraagd of zij in dat geval haar partijgenote het Nederlanderschap wil ontnemen: ''Ze heeft ons toen namelijk op het verkeerde been gezet''. Zelf was Nawijn ten tijde van Hirsi Ali's asielprocedure directeur van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND).
Als je dit soort onzin gaat beweren welquote:Op vrijdag 12 mei 2006 17:01 schreef Slayage het volgende:
[..]
Moet ik het echt letterlijk voor je opschrijven?![]()
Ten eerste kun je in dat linkje van jou duidelijk lezen dat ze al veel eerder afstand heeft genomen van de islam en dan nog is het wel haar geloof geweest wat haar uitspraak absoluut geen "leugen" is. Als "ervaringsdeskundige en ex-lid is hier namelijk niks mis meequote:Nanking zegt, dat volgens AHM ze van haar geloof is gevallen na 9/11/2001, omdat ze haar geloosfgenoten niet dat soort dingen zag doen.
Dan kan je niet een jaar na dato 9/12/2002 niet roepen in Rondom 10: "Het is mijn geloof. Ik mag roepen dat het achterlijk is"
Onzin dus. Dat zou dus betekenen dat kritiek op een religie alleen nog maar mag komen van mensen die er op dat moment nog lid van zijn en dat lijkt me dus geen gezonde ontwikkeling.quote:Als je dat wel doet lieg je namelijk![]()
Nee want het blijft onzin.quote:Zo duidelijk voor je?![]()
Had je die dus beter eerst kunnen lezen.quote:Ik plaatste de link alleen voor de datum van de uitzending van Rondom 10![]()
Ik leg alleen maar uit wat klez bedoelde. Die link heb ik verder niet bekeken, omdat het percentage christenen verder offtopic is.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 17:09 schreef NanKing het volgende:
[..]
Er zijn ook mensen die nergens geregistreerd staan en toch gelovig zijn, als je tekst naast dat kaartje had gelezen, had je dat ook gezien.
Er zijn nu 2 verschillende mensen die hebben uitgelegd wat klez bedoelde, ik hoor het liever van hemzelf.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 17:20 schreef oheng het volgende:
[..]
Ik leg alleen maar uit wat klez bedoelde. Die link heb ik verder niet bekeken, omdat het percentage christenen verder offtopic is.
Precies, zoals gezegd, ben ik katholiek geweest toen ik klein was. Het is mijn geloof zogezegd. Ik snap ook beter wat het katholicisme inhoudt, en wat de problemen zijn dan een "ongelovige"quote:Op vrijdag 12 mei 2006 17:15 schreef Chewie het volgende:
[..]
Als je dit soort onzin gaat beweren wel
[..]
Ten eerste kun je in dat linkje van jou duidelijk lezen dat ze al veel eerder afstand heeft genomen van de islam en dan nog is het wel haar geloof geweest wat haar uitspraak absoluut geen "leugen" is. Als "ervaringsdeskundige en ex-lid is hier namelijk niks mis mee
[..]
Onzin dus. Dat zou dus betekenen dat kritiek op een religie alleen nog maar mag komen van mensen die er op dat moment nog lid van zijn en dat lijkt me dus geen gezonde ontwikkeling.
Als jij het grootste gedeelte van je leven bent opgevoed met een bepaalde religie dan blijft dat natuurlijk ook jou religie, afstand nemen of eruit stappen verandert daar niet zoveel aan.
[..]
Nee want het blijft onzin.
[..]
Had je die dus beter eerst kunnen lezen.
Ik woon in het zuiden van het land. Al mijn vrienden zijn gedoopt. Geen 10% van hen gelooft in de christelijke god.quote:
Dank je voor het uitleggenquote:Op vrijdag 12 mei 2006 17:25 schreef klez het volgende:
[..]
Ik woon in het zuiden van het land. Al mijn vrienden zijn gedoopt. Geen 10% van hen gelooft in de christelijke god.
Mijn hemel, hoe ver heb jij je hand met veren in je aars zitten? Dat jij van iedere ooit geproduccerd opinieblaadje de inhoud tot op het triviale bot kent betekend niet dat een ieder alles moet kennen. Ook probeerde ik niks om te draaien, ik gaf aan dat jij mijnziens nogal eenzijdig hypocritie verwijt terwijl dat naar beide kanten zou moeten. Maar ja, laat maar, ik begrijp dat het voor mij, als 'linkse', niet de bedoeling is kritiek te geven op 'gene zijde'.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 13:13 schreef Chewie het volgende:
[..]
Ja draai het om, over de leugens van Hirsi Ali is nooit echt een geheim gemaakt dat Zembla dit als nieuws brengt en de domme massa die blijkbaar niet weet wat een opinitijdschrift is dit geloofd kan ik niks aan doen.
Bij wie bedoel je? Maar kan ik dan vragen hoever jij er hem in hebt zitten bij de Vara? Aangezien je nogal stupide een zeer zwakke documentaire loopt te verdedigen.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 17:40 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Mijn hemel, hoe ver heb jij je hand met veren in je aars zitten?
Leg mij dan eens uit wat er eenzijdig aan de hypocritie zou zijn?quote:Dat jij van iedere ooit geproduccerd opinieblaadje de inhoud tot op het triviale bot kent betekend niet dat een ieder alles moet kennen. Ook probeerde ik niks om te draaien, ik gaf aan dat jij mijnziens nogal eenzijdig hypocritie verwijt terwijl dat naar beide kanten zou moeten. Maar ja, laat maar, ik begrijp dat het voor mij, als 'linkse', niet de bedoeling is kritiek te geven op 'gene zijde'.
Is dit de bizarro world ofzo? Waar heb jij het in hemels naam over?quote:Op vrijdag 12 mei 2006 17:15 schreef Chewie het volgende:
[..]
Als je dit soort onzin gaat beweren wel
[..]
Ten eerste kun je in dat linkje van jou duidelijk lezen dat ze al veel eerder afstand heeft genomen van de islam en dan nog is het wel haar geloof geweest wat haar uitspraak absoluut geen "leugen" is. Als "ervaringsdeskundige en ex-lid is hier namelijk niks mis mee
[..]
Onzin dus. Dat zou dus betekenen dat kritiek op een religie alleen nog maar mag komen van mensen die er op dat moment nog lid van zijn en dat lijkt me dus geen gezonde ontwikkeling.
Als jij het grootste gedeelte van je leven bent opgevoed met een bepaalde religie dan blijft dat natuurlijk ook jou religie, afstand nemen of eruit stappen verandert daar niet zoveel aan.
[..]
Nee want het blijft onzin.
[..]
Had je die dus beter eerst kunnen lezen.
Ik ageer tegen de manier waarop jij alleen maar op de 'vorm' reageert. Van jou kant heb ik verdomd weinig inhoudelijk relevante posts gezien, het ging alleen om 'oud nieuws', 'vara' en 'slechte onderzoeksjournalistiek'. Je opmerking over 'domme mensen' die de inhoud van een blaadje uit de vorige eeuw niet tot de letter kennen vind ik een beetje sneu, vandaar de opmerking over veren.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 17:46 schreef Chewie het volgende:
[..]
Bij wie bedoel je? Maar kan ik dan vragen hoever jij er hem in hebt zitten bij de Vara? Aangezien je nogal stupide een zeer zwakke documentaire loopt te verdedigen.
Dit alles doet nog steeds niet af aan de inhoud; liegende kamerleden. Beetje hetzelfde als met Verdonk, ineens is liegen niet erg zolang je maar geen kritiek geeft op een potentiele VVD-lijsttrekster. Daar jij van mening bent dat de gehele VARA groep verantwoordelijk is voor dit stukje zendtijd (niet het beste, maar niet waardeloos) ipv de redactie van het uitgezonden programma (wij 'linksen' kennen ook nog een stukje vrijheid qua berichtgeving) doet mij beseffen dat verdere communicatie alleen maar op meer onzin doet uitlopen.quote:Leg mij dan eens uit wat er eenzijdig aan de hypocritie zou zijn?
Aangezien AHA al eerder bekend had gelogen te hebben kun je haar dus niet beschuldigen van hypocriet gedrag. De Vara imo wel omdat die jaren later er nog eens een item aan wijdt terwijl ze aan de andere kant graag meehelpen aan leugens van asielzoekers om zo Verdonk's beleid aan de kaak te stellen?
quote:Op vrijdag 12 mei 2006 17:52 schreef Slayage het volgende:
[..]
Is dit de bizarro world ofzo? Waar heb jij het in hemels naam over?
Hoe kan iemand die afstand neemt van een geloof dan toch beweren dat het haar geloof is?
Ze heeft toch afstand genomen van dat geloof? Of wat? Wie zit hier nou onzin te kramen?
In het geval van AHM is ze geen Moslim, omdat ze niet geloof in Allah en zijn Profeet. Als je dat niet doet kan je je moeilijk Moslim noem, misschien wel in jouw logica maar niet in de mijne.
Je mag er lritiek op hebben, maar je kan niet zeggen dat het jouw geloof is, ongeacht je geschiedenis ermee, omdat je er afstand van hebt genomen.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 17:59 schreef Chewie het volgende:
[..]
Wat is dit voor onzin reactie, als jij besluit om geen moslim meer te zijn maar je bent er voor een groot deel van je leven mee opgegroeit dan mag je toch nog steeds kritiek uitten en zeggen dat dit jou geloof is, qua ervaring is dit namelijk ook zo.
quote:Op vrijdag 12 mei 2006 17:57 schreef Invictus_ het volgende:
[..]
Ik ageer tegen de manier waarop jij alleen maar op de 'vorm' reageert. Van jou kant heb ik verdomd weinig inhoudelijk relevante posts gezien, het ging alleen om 'oud nieuws', 'vara' en 'slechte onderzoeksjournalistiek'. Je opmerking over 'domme mensen' die de inhoud van een blaadje uit de vorige eeuw niet tot de letter kennen vind ik een beetje sneu, vandaar de opmerking over veren.
Als je mijn postgeschiedenis zou kennen weet je dat ik voor Rutte ben, maar goed.quote:Dit alles doet nog steeds niet af aan de inhoud; liegende kamerleden. Beetje hetzelfde als met Verdonk, ineens is liegen niet erg zolang je maar geen kritiek geeft op een potentiele VVD-lijsttrekster. Daar jij van mening bent dat de gehele VARA groep verantwoordelijk is voor dit stukje zendtijd (niet het beste, maar niet waardeloos) ipv de redactie van het uitgezonden programma (wij 'linksen' kennen ook nog een stukje vrijheid qua berichtgeving) doet mij beseffen dat verdere communicatie alleen maar op meer onzin doet uitlopen.
allemaal heel tragisch en ernstig en Hirsi Magan moest maar gauw verblijfsvergunning krijgen, want dit was toch wel zo zielig.quote:Deze arme vrouwe heeft 3 / 4 burgeroorlogen meegemaakt
Is Ayaan ook ziek?quote:Op vrijdag 12 mei 2006 18:16 schreef gelly het volgende:
Nou, het is iig duidelijk waar de Tara Singh Varma award van dit jaar naartoe gaat.
Ze geeft het zelf toe.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 18:21 schreef Monidique het volgende:
(...). Maar of het waar is...
Ze heeft wel issues en daar kunnen wij allemaal van meegenieten.quote:
Vind ik ook ze moet lekker naar de VS.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 18:26 schreef SCH het volgende:
Laat ze in vredesnaam goed werk gaan doen bij de VN en afzien van die nieuwe films, lijkt me voor iedereen beter.
Je zou toch kunnen zeggen dat iemand die persoonlijk verantwoordelijk is voor hetzevorming jegens de Islam en haar volgelingen.; die zich met name heeft ingezet voor de verwijdering tussen Islamieten en de Westerse wereld onder het mom van een verzonnen traumatisch jeugd cq achtergrond; die haar niet bestaande ervaringsdeskundigheid heeft ingezet voor het laten maken van een film welke uiteindelijk heeft geresulteerd in de dood van de maker de commotie waard is.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 18:26 schreef SCH het volgende:
Ik vind eerlijk gezegd dat ze dit ook weer niet heeft verdiend en snap de commotie niet zo goed.
Laat ze in vredesnaam goed werk gaan doen bij de VN en afzien van die nieuwe films, lijkt me voor iedereen beter.
Ik snap werkelijk waar niet wat labiele mensen met economische vluchtelingen te maken hebben. Volgens mij jijzelf ook niet. Er is juist niets labiels aan mensen die naar een ander land gaan om hun levensomstandigheden te verbeteren.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 18:21 schreef Monidique het volgende:
Ik vond haar altijd al een beetje labiel overkomen, dus dat ze een heel verhaal verzonnen heeft om illegaal een rijk, Westers land binnen te komen, verbaast mij niets. Maar of het waar is...
quote:Op vrijdag 12 mei 2006 19:31 schreef Jappie het volgende:
Als laatste zou ik wensen dat mensen in het algemeen eens wat meer constructief gingen nadenken over hoe de binnenlandse problemen rondom afkomst en/of religie op te lossen.....ik vrees alleen dat dat laatste ijdele hoop zal blijken te zijn. Kennelijk ligt het in de mensheid besloten om problemen van welke aard dan ook eerstens aan anderen/andersdenkenden toe te kennen.
Kerel, dit is 14 jaar terug.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 18:54 schreef TJDoornbos het volgende:
liegen = eruit
was bij Taida ook dus Verdonk toon je rechtlijnigheid en mik Hirsi eruit
Plus het feit dat ze een Nederlandse is. :[quote:Op vrijdag 12 mei 2006 20:06 schreef SCH het volgende:
[..]
Dat vind ik dan wel weer een heel slecht argument. Eigenlijk geen argument.
Ja, dat is ze geworden door haar verhaal van leugens. Volstrek logisch dat ze het gedaan heeft maar het is wel erg hypocriet om tegen Taida te zijn en dit van Ayaan maar goed te keuren natuurlijk.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 20:07 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Plus het feit dat ze een Nederlandse is. :[
k vind het wel een verschil als ze daar 12 jaa rna dato achterkomen.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 20:08 schreef SCH het volgende:
[..]
Ja, dat is ze geworden door haar verhaal van leugens. Volstrek logisch dat ze het gedaan heeft maar het is wel erg hypocriet om tegen Taida te zijn en dit van Ayaan maar goed te keuren natuurlijk.
Het is al veel langer bekend maar de VVD had er geen problemen mee.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 20:10 schreef Zwansen het volgende:
[..]
k vind het wel een verschil als ze daar 12 jaa rna dato achterkomen.
Nou, ik denk dat labiele personen, en zo komt zo echt op mij over, wat sneller geneigd zijn te liegen.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 19:40 schreef oheng het volgende:
[..]
Ik snap werkelijk waar niet wat labiele mensen met economische vluchtelingen te maken hebben. Volgens mij jijzelf ook niet. Er is juist niets labiels aan mensen die naar een ander land gaan om hun levensomstandigheden te verbeteren.
Inderdaad. Er werd de suggestie gewekt, dat het normaliter langer duurde, maar er werd helaas niet verder op ingegaan.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 20:12 schreef Boswachtertje het volgende:
Is het punt - dat zij binnen 5 weken al een verblijfsstatus had - al aan bod gekomen? Dat vond ik wel erg frapant, toen ik gisteren de Zembla-uitzending zag..
Er werd namelijk aangegeven, dat het normaliter veel langer duurde.. Hoe kan dit?
Bron:http://www.nu.nl/news/731(...)t_toch_staartje.htmlquote:Verleden van Hirsi Ali krijgt toch staartje
Uitgegeven: 12 mei 2006 18:37
DEN HAAG - Het verleden van VVD-prominent Ayaan Hirsi Ali lijkt alsnog een staartje te krijgen. Hoewel zij al jaren toegeeft dat zij heeft gelogen om een verblijfsvergunning in Nederland te krijgen, worden nu pas Kamervragen gesteld over de kwestie. Als het aan minister Rita Verdonk ligt, hoeft Hirsi Ali niets te vrezen.
Maar asieladvocaten stellen dat wordt gemeten met twee maten: anderen worden wel uitgezet als later blijkt dat ze hebben gelogen.
Hét argument om het wél te doen is natuurlijk dat iedereen voor de wet gelijk is. Wanneer zij negen jaar na dato toch mag blijven, alhoewel haar leugens nu duidelijk weerlegd zijn, waarom mevrouw S. Matobuarè uit Almere niet? Enkel omdat das AHA-erlebnis tweede-kamerlid is?quote:Sinds de nieuwe Rijkswet op het Nederlanderschap uit 2003 is fraude een reden om de naturalisatie en vluchtelingenstatus ongedaan te maken. Dat kan tot twaalf jaar na de naturalisatie
Gumus, die kleermaker uit Amsterdam inderdaad. Ook een vaag verhaal. Wat zou er met die man gebeurt zijn? Was een tijdje terug nog wel effe illegaal terug in Nederland, maar was binnen een paar weken weer opgepakt.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 21:49 schreef SunChaser het volgende:
Ik wil Gumuz terug
hij had het geld van meneer abraham van leeuwen binnen no time er doorheen gejast toen hij de entrepeneur in turkije ging uithangen.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 21:58 schreef Slayage het volgende:
[..]
Gumus, die kleermaker uit Amsterdam inderdaad. Ook een vaag verhaal. Wat zou er met die man gebeurt zijn? Was een tijdje terug nog wel effe illegaal terug in Nederland, maar was binnen een paar weken weer opgepakt.
Ja dat had ik wel doorgekregen, maar dat was dan ook de reden, dat ie hier illegaal terug kwam. Wie is Abraham Van Leeuwen?quote:Op zaterdag 13 mei 2006 09:53 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
hij had het geld van meneer abraham van leeuwen binnen no time er doorheen gejast toen hij de entrepeneur in turkije ging uithangen.
die miljonairhomo, met zijn schip vol thaise knabeln. hij rust trouwens inmiddels zacht.quote:Op zaterdag 13 mei 2006 10:02 schreef Slayage het volgende:
[..]
Ja dat had ik wel doorgekregen, maar dat was dan ook de reden, dat ie hier illegaal terug kwam. Wie is Abraham Van Leeuwen?
OK Nooit van gehoord. Ik had toen ook, dat hele gebeuren rond Gumus niet op de voet gevolgd.quote:Op zaterdag 13 mei 2006 10:05 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
die miljonairhomo, met zijn schip vol thaise knabeln. hij rust trouwens inmiddels zacht.
ik heb de maatregelen tegen gumus ook nooit ondersteund. gelukkig is verdonk wat milder en geeft vaker pardon dan haar voorgangers.quote:Op zaterdag 13 mei 2006 10:07 schreef SunChaser het volgende:
Neemt niet weg dat Gumus hier ook al jaaaaaaaaren woonde, dus weg met Ayaan.
De zogenaamde witte illegaal. In Italie was een baan hebben genoieg om een verblijfsvergunning te krijgen en in Spanje deden ze ook niet moeilijk om 800.000 illegalen te legaliseren en bij ons moeten mensen die jaren hier legaal verblijven opsouten.quote:Op zaterdag 13 mei 2006 10:07 schreef SunChaser het volgende:
Neemt niet weg dat Gumus hier ook al jaaaaaaaaren woonde, dus weg met Ayaan.
Bron:Naturalisatie Hirsi Ali niet rechtsgeldigquote:'Naturalisatie Hirsi Ali niet rechtsgeldig'
Uitgegeven: 13 mei 2006 09:51
DEN HAAG - Ayaan Hirsi Ali raakt haar Nederlandse paspoort mogelijk kwijt. Uit eerdere uitspraken van de Hoge Raad, het hoogste Nederlandse rechtsorgaan, blijkt dat het Tweede-Kamerlid van de VVD waarschijnlijk ten onrechte het Nederlanderschap bezit. Dat meldt Trouw zaterdag. De Hoge Raad bepaalde vorig jaar dat een naturalisatiebesluit waarin valse persoonsgegevens zijn opgenomen niet rechtsgeldig is.(..)
Was een toffe kerel, die zich veel inzette voor goede doelen, blijkbaar. http://krant.telegraaf.nl(...)n.bram.vermogen.htmlquote:
Nu hij genoeg vermogen vergaard had, was mensen helpen zijn voornaamste reden tot bestaan. Eerlijk, integer en oprecht!quote:Op zaterdag 13 mei 2006 10:21 schreef Slayage het volgende:
[..]
Was een toffe kerel, die zich veel inzette voor goede doelen, blijkbaar. http://krant.telegraaf.nl(...)n.bram.vermogen.html
Als het geldt voor die Iraakse gezien, die liegt over naam en geboorte datum en daardoor wirdt uitgezet waarom zou dat niet gelden voor AHM.quote:Op zaterdag 13 mei 2006 10:20 schreef LXIV het volgende:
[..]
Bron:Naturalisatie Hirsi Ali niet rechtsgeldig
Ik kan me niet voorstellen dat het AHA-erlebnis werkelijk haar Nederlanderschap zou kwijtraken, en daarmee zelfs mogelijk uitgezet zou worden!![]()
De VVD (Verdonk) zou zoiets OSM toch nooit aandoen!!
Natuurlijk. Maar ik bedoel dat het dan ook daadwerkelijk fysiek gebeurt. Dus das AHA-erlebnis in de boeien, tussen twee marechaussee's in, op het vliegtuig terug naar Somalië.quote:Op zaterdag 13 mei 2006 10:25 schreef Slayage het volgende:
[..]
Als het geldt voor die Iraakse gezien, die liegt over naam en geboorte datum en daardoor wirdt uitgezet waarom zou dat niet gelden voor AHM.
quote:Op zaterdag 13 mei 2006 10:24 schreef Bram_Duikelaar het volgende:
En de vosseholletjes van jonge Thaise knapen sodomiseren natuurlijk!![]()
quote:Op zaterdag 13 mei 2006 10:26 schreef LXIV het volgende:
[..]
Natuurlijk. Maar ik bedoel dat het dan ook daadwerkelijk fysiek gebeurt. Dus AHA-erlebnis in de boeien tussen twee marechaussee's in op het vliegtuig terug naar Somalië.
Zie jij het voor je?
Hetgeen al jaren bekend is.quote:Op zaterdag 13 mei 2006 10:23 schreef RobertoCarlos het volgende:
Ik stel voor dat we haar van nu af aan gewoon Ayaan Hirsi Magan gaan noemen, zo heet ze toch?
En vergelijken met die Iraakse familie. Mag dat?quote:Op zaterdag 13 mei 2006 10:30 schreef Gia het volgende:
Vergelijkingen met Pasic en gumus slaan dus nergens op. Zij waren geen Nederlanders toen ze werden uitgezet.
quote:Op zaterdag 13 mei 2006 10:34 schreef LXIV het volgende:
[..]
[afbeelding]
Das AHA-erlebnis over een jaartje of 10?
![]()
Kun je even een linkje vinden waar ik het verhaal over dat gezin kan vinden, want googlen op die naam levert niks op. Googlen op Iraaks gezin Almere levert heel andere gezinnen op.quote:Op zaterdag 13 mei 2006 10:33 schreef Slayage het volgende:
[..]
En vergelijken met die Iraakse familie. Mag dat?![]()
Dat bedoel ik!!quote:Op zaterdag 13 mei 2006 10:36 schreef Slayage het volgende:
[..]
![]()
Dan gaat ze ook AHM heten natuurlijk![]()
quote:Op zaterdag 13 mei 2006 10:45 schreef Gia het volgende:
[..]
Kun je even een linkje vinden waar ik het verhaal over dat gezin kan vinden, want googlen op die naam levert niks op. Googlen op Iraaks gezin Almere levert heel andere gezinnen op.
Of misschien kun je zelf even vertellen wat het verhaal is?
Zijn zij dan wel Nederlands? Net als Ayaan?
quote:Op zaterdag 13 mei 2006 10:20 schreef LXIV het volgende:
[..]
Bron:Naturalisatie Hirsi Ali niet rechtsgeldig
Ik kan me niet voorstellen dat het AHA-erlebnis werkelijk haar Nederlanderschap zou kwijtraken, en daarmee zelfs mogelijk uitgezet zou worden!![]()
De VVD (Verdonk) zou zoiets OSM toch nooit aandoen!!
quote:*** Kamerleden willen onderzoek Hirsi Ali ***
Minister Verdonk (VVD) voor Vreemdelingenzaken moet het VVD-Kamerlid Hirsi Ali het land uitzetten. Dit zegt het Kamerlid Nawijn, die directeur van de immigratiedienst IND was toen Hirsi Ali asiel vroeg in Nederland....
http://www.volkskrant.nl/(...)_onderzoek_Hirsi_Ali
Kewl! Rita 'ik-voer-alleen-de-wet-uit' Verdonk ook gelijk een imagodeukje.quote:Op vrijdag 12 mei 2006 21:32 schreef LXIV het volgende:
[..]
"Als het aan minister Rita Verdonk ligt, hoeft Hirsi Ali niets te vrezen."
Rita heeft wel meer deukjes opgelopen de afgelopen jaren, maar vreemdgenoeg vind de coalitie het geen probleem.quote:Op zaterdag 13 mei 2006 10:52 schreef NorthernStar het volgende:
[..]
Kewl! Rita 'ik-voer-alleen-de-wet-uit' Verdonk ook gelijk een imagodeukje.![]()
![]()
Merkwaardig dat er nu zo'n ophef over wordt gemaakt terwijl dit allemaal al jaren bekent was.quote:
Dit was helmaal niet zo gedetailleerd bekend. Als het al jaren bekend is waarom is er dan jaren terug niet op gereageerd.quote:Op zaterdag 13 mei 2006 10:55 schreef basilisk het volgende:
[..]
Merkwaardig dat er nu zo'n ophef over wordt gemaakt terwijl dit allemaal al jaren bekent was.
Als de wet dat voorschrijft zal dat moeten gebeuren. Of je nou wel of niet Ayaan heet doet er niet toe.quote:Op zaterdag 13 mei 2006 10:58 schreef Gia het volgende:
Als van zomaar een zwarte hardwerkende, goed geïntegreerde genaturaliseerde man wordt ontdekt dat hij ten onrechte het Nederlanderschap heeft gekregen, omdat hij eerst in Duitsland is geweest en eigenlijk al vluchtelingenstatus in Kenya had, roept iedereen hier dan ook 'Uitzetten!' of doen we dat alleen maar bij Ayaan?
Blijkbaar was het nog niet tot iedereen doorgedrongen. Ik denk dat Nawijn als minister van vreemdelingenzaken in z'n lpf kabinet hier de sier mee had willen maken eigenlijk.quote:Op zaterdag 13 mei 2006 10:55 schreef basilisk het volgende:
[..]
Merkwaardig dat er nu zo'n ophef over wordt gemaakt terwijl dit allemaal al jaren bekent was.
Dus, als bij onderzoek blijkt dat haar echte naam en geboortedatum al bekend waren bij aanvraag van het Nederlanderschap, dan is er niets aan de hand?quote:
Nee, klopt, maar dan moet men dit dus wel consequent gaan toepassen op iedereen die hier onder valse voorwendselen is gekomen. En dat zijn er nogal wat.quote:Op zaterdag 13 mei 2006 11:03 schreef Slayage het volgende:
[..]
Als de wet dat voorschrijft zal dat moeten gebeuren. Of je nou wel of niet Ayaan heet doet er niet toe.
Grappig dat je dat nu zegt want dit is van Ayaan allang bekend maar heb je er nog nooit over gehoord.quote:Op zaterdag 13 mei 2006 11:08 schreef Gia het volgende:
[..]
Nee, klopt, maar dan moet men dit dus wel consequent gaan toepassen op iedereen die hier onder valse voorwendselen is gekomen. En dat zijn er nogal wat.
Denk dat Verdonk de tijd van haar leven gaat krijgen als men dit door gaat zetten.
Ja, is het niet geweldig?quote:Op zaterdag 13 mei 2006 10:58 schreef Gia het volgende:
Wat ik ook niet begrijp is dat men nu iemand het nederlanderschap af wil nemen omdat ze misschien gelogen heeft over al dan niet uitgehuwelijkt zijn of omdat de IND destijds zijn werk niet goed heeft gedaan.
Terwijl aan de andere kant iedereen op zijn achterste poten staat als men dit wil doen bij criminele buitenlanders met een dubbele nationaliteit.
Zelfs van terroristen mag men volgens velen hier de Nederlandse nationaliteit niet afnemen.
Ook vraag ik me af waarom sommigen hier nu zo fel voor uitzetting van Ayaan zijn, terwijl ze in andere zelfde gevallen juist tegen uitzetting zijn.
Als van zomaar een zwarte hardwerkende, goed geïntegreerde genaturaliseerde man wordt ontdekt dat hij ten onrechte het Nederlanderschap heeft gekregen, omdat hij eerst in Duitsland is geweest en eigenlijk al vluchtelingenstatus in Kenya had, roept iedereen hier dan ook 'Uitzetten!' of doen we dat alleen maar bij Ayaan?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |