abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zondag 23 april 2006 @ 01:01:14 #1
93304 Orealo
Tsu Tsu Tsunami!!!
pi_37201842
Met onder andere:
  • Een meet? Het grote animé/manga meeting topic - Amsterdam (is al geweest)
  • Een volgende meet? 2de FOK! anime meet! Abunai ! (animo slowchat check.) (october)
  • mss een naruto topic nu bijna de fillers zijn afgelopen


    Wat is anime?
    Anime is kortweg een verzamelwoord voor Japanse animatie. Het gaat hier dus om geanimeerde (over het algemeen getekende) films en series, in het Japans gesproken. Anime komt dus in ieder geval uit Japan, alle tekenfilms die daar niet vandaan komen worden over het algemeen geen anime genoemd (uitzonderingen daargelaten).

    Wat is manga?
    Manga is de verzamelnaam voor Japanse strips. Manga is vergelijkbaar met onze eigen westerse strips, alleen zijn ze dan in het Japans en is de tekenstijl net zo als bij anime. Ook zijn de boekjes doorgaans in zwart-wit getekend. In Japan is manga veel populairder dan anime, terwijl dit in westerse landen juist omgekeerd is.

    Veel anime is afgeleid van manga. Veel series en films zijn eerst bekend geworden door manga, en daarna geanimeerd. Zo is er ook een groep anime die afgeleid is van videogames. Dit is echter lang niet bij alle anime het geval, een groot deel is niet van manga of videogames afgeleid. Het is dus niet terecht anime als 'manga-films' te bestempelen.

    Hoe herken ik anime?
    Anime kun je allereerst herkennen doordat het Japans gesproken is (hier weer, uitzonderingen daargelaten, maar daarover even verderop meer). Verder is anime duidelijk te herkennen aan de tekenstijl die duidelijk afwijkt van de stijl die we kennen in westerse tekenfilms. In anime zie je vooral veel grote ogen, strakke lijnen en over het algemeen veel meer details in character designs, objecten en achtergronden dan in andere tekenfilms.

    Ook zijn westerse tekenfilms vooral op kinderen gericht. Bij anime is dit lang niet altijd het geval. De meeste anime is gericht op een wat ouder publiek, vooral jongeren. Anime is er in alle soorten en maten. Je hebt het voor jong en oud (ja zelfs pr0n, hentai genaamd - ecchi is de milde versie hiervan en vooral populair bij pubers door de seksueel getinte humor), en je hebt alle thema's die je ook in westerse films tegenkomt, alleen dan meer.

    ]

    Ik kan geen Japans. Wat nu?
    Als je geen Japans kunt, is dat zeker geen reden om geen anime te kijken. Om anime toegankelijk te maken voor het westerse publiek, zijn zogenaamde fansub-groups actief. Deze groepen nemen zogenaamde raw-versies, opgenomen van de Japanse televisie, en voorzien deze van ondertitels en het nodige commentaar, alvorens ze te distribueren via internet en p2p-programma's. Deze ondertitelde films en series worden fansubs of gewoon subs genoemd.

    Omdat anime ook in westerse landen op televisie verschijnt, en dan vooral gericht op het jongere publiek
    (denk in Nederland aan Dragonball Z en Pokémon), worden er ook dubbed versies of dubs gemaakt. Dit zijn ingesproken versies, zodat ook kleine kijkertjes die nog niet zo snel de ondertitels kunnen lezen, het fatsoenlijk kunnen volgen. Veel anime fans hebben hier echter problemen mee, omdat het het authentieke van anime wegneemt, namelijk de Japanse taal. Ook gaan er door deze vertalingen bijvoorbeeld veel woordspelingen en grapjes uit het Japanse origineel verloren.

    Wat voor genres zijn er in anime? Wat moet ik kijken?
    Zoals gezegd heb je anime in allerlei soorten en maten. Alle genres die je tegenkomt bij Hollywood-films, heb je ook in anime. Je hebt humorseries (zoals bijv. Chobits) en films, maar ook andere genres zoals actie (bijv. Cowboy Bebop, Bleach), drama (bijv. Grave of the Fireflies), zoetsappige (bijv Kimi Ga Nozomu Eien) , noem maar op. Naast deze gangbare genres zijn er ook nog soorten anime die we niet terugzien in Hollywood-films. Een voorbeeld hiervan is mecha. Mecha-anime gaat ruwweg over grote futuristische robots die met elkaar battlen (bijv. Evangelion en Gundam Wing).
    Kortom, voor elk wat wils. Het hangt helemaal van jouw smaak af wat je wilt gaan kijken.
    Een populair anime op dit moment is, en deze werd in vorige topics ook veelvuldig besproken is Naruto, deze is nog steeds bezig er wordt dus elke week een ep uitgegeven.
    Een andere populaire is Bleach deze word ook veelvuldig besproken door Fok!ers (zie links verder in dit topic). Deze anime loopt nog steeds en is zeer populair.

    Enkele anime series die in vorige topic werd besproken zijn: Hellsing, Chobits, 2x2 = Shinobuden, Ah My Goddess, Beck, Mai HiMe, Getbackers Mai Otome, Midori no Hibi, grave of fireflies, Ergo Proxy , en Gundam Seed.

    Tip van topic acht courtesy of OP oma: Densha Otoko
    Andere tips: Binchotan. Jordy B: (schattig, mooie animatie, kiddy)
    Ik vond iets leuk wat zou ik nog meer leuk vinden tip > http://anime-planet.com/animerec/

    Het grote Anime/manga Offspring gedeelte (Allemaal anime familie op fok):
    [Anime] Naruto deeltje 2 (klaag hier over fillers of meld dat er een nieuwe ep is)
    [ANIME] Bleach 2 : Fillers ahoy! (klaag hier over fillers of meld dat er een nieuwe ep is)
    Densha Otoko (Train man) Kitaaa!

    Deze laatste is live-action (met acteurs. Voor meer info Click

    Fanstuff
    Cosplay is jezelf verkleden in een character uit een anime serie. Hieronder zie je een persoon verkleed als een personage uit naruto.
    [afbeelding]

    Deze mensen kun je vaak vinden op een soort van Anime beurzen. In nederland vinden deze ook plaats Zie:
    Animecon 2006 : 30th, 1st and 2nd of July
    Abunai 2006 : 27th, 28th and 29th of October (goedkoper )

    Leuke intros
    Shinobuden (Erg vrolijk, energievol en met dikke knipoog)
    Bleach

    Japanse taal
    Als je teveel anime kijkt vallen sommige woorden op. Hier een kort lijstje
    ittekimasu = i'm off
    Onee chan/ oni chan = sis/bro
    Sugoi! = cool!
    Ganbaro = let's do our best !
    Suki desu = I love you
    Goshi goshi goshi = algemeen japans gebruik om te zeggen wanneer je aan het poetsen bent
    Moshi Moshi = picking up the phone
    Nan de ?? Naze ??? Doushte = why why why
    BAKA= IDIOT
    Honto?= really?
    itadakimasu!= Eet smakelijk
    Arigato = Dankjewel
    Urusai! = shut up!
    Kitaaa! = (Densha Otoko)
    Matte Matte = wacht
    sank hugh = bedankt
    arigato = thank you
    Itterasshai = Doei (kom je snel terug)

    Klopt dit allemaal?
    Honto?
    Hai honto!
    Demo Gramatika?
    I don't fucking care

    Maar voor de gevorderden kun je hier kijken
    Kana
    Pimsleur japanse lessons
    Als je japans wilt leren schrijven kun je het best beginnen met Hiragana.rar
    Dit is ook wel leuk als je japans wilt leren, een paar zinnen/woorden/omgangsregels (enz.) in de booklets en 1000 kanji tekens (Kanji voor gevorderden)

    Gevleugelde uitspraken.
    Anime zit er vol mee. Een gevonden? Deelze! .

  • Springtime of youth (Lee uit naruto als ie weer eens enthousiast is)
  • Your still xxx years too early to oppose me (Standaard reactie als iemand het tegen je opneemt die er niet klaar voor is. Bijv in: Naruto: Sasuke en Itachi, Midori: seiji en zus)
  • A cowardly love is all about looking for mistakes (Intro Midori No Hibi)


    Nog meer bijzaken
    Tof japans muziek programma: hey hey hey
    Qunix dacht er ooit over om met zen allen een anime/manga te maken. Dus als je iets kan meld het (maar verwacht er niet te veel van)

    Enkele site's over anime; hier vind je veel info over diverse anime.
    http://www.animenewsnetwork.com/
    http://www.animenfo.com/
    http://www.anipike.com/
    http://www.animenia.be/ (Qunix)

    Vorige delen
    1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

    Deze OP en (OP plaatje) staat altijd open voor veranderingen/verbeteringen.

    OP Opa Oma: Hopey >>>> OP Papa Outcast_Within
    >>>

    Hall of Fame




    Almost Otaku/Otome!


    Notice van Moderator : Geen links naar download sites!
    Maar PM'en kan altijd ^-^

    [sub]Over dat download gebeuren.
    Gewoon downloaden die hap, tenzij je portomonee het aankan, of je moet em perse in dolby sexuele 3.92 om je heen geil 3/10 beeld formaat wil hebben met cardboard limited edition box eromheen.
    De feiten over wanneer het welof niet mag.

    [ Bericht 1% gewijzigd door Orealo op 23-04-2006 23:07:40 ]
  •   zondag 23 april 2006 @ 01:28:25 #2
    81187 ethiraseth
    Fuck you, got mine
    pi_37202281
    Net de promo van Disgaea gekeken en omg, hoe geniaal lijkt dat me. Heerlijke stompzinnigheid.

    Alleen die japanse piepstemmetjes.
    Winnaar Agnes Kant knuffel 2010.
    Indeed, what are the roots of western geometry? Nothing else but the Egyptian techniques of surveying property.
    pi_37202394
    Shit... Zo'n lange post geschreven... met screenshots en alles... Zit het topic vol...

    'k plaats hem gewoon nog 'n keer...



    'k heb gister de eerste aflevering van The Third ~ Aoi Hitomi no Shoujo ~ gezien...
    De serie speelt zich af in de verre toekomst. Door een gigantische oorlog tussen de planeten, is er van de beschaving weinig over... Het grootste deel van de planeet bestaat uit ruïnes en woestijn. Vlak na de oorlog heeft een mens-achtige soort zich op aarde gevestigd. Deze groep heet The Third en door hun kracht weten ze over de aarde te heersen...

    De hoofdpersoon van de serie is Honoka... Zij is de 'sword dancer'... een meisje die bijzonder goed overweg kan met haar zwaard... In opdracht van de weinige mensen die er nog zijn, trekt zij samen met haar cyborg/tank-achtige partner de woestijn in om de gigantische insecten die daar gevestigd zijn, een kopje en een handvol poten kleiner te maken. Op een dag komt ze tijdens haar verblijf in de woestijn een persoon tegen die nogal veel risico neemt tussen de spinnen. Deze persoon, Ikus, biedt haar een speciale opdracht aan...

    Hoewel na de eerste aflevering het verhaal nog 'n beetje vaag is, heeft The Third echt een geweldige setting... Het is een SF die echter aanvoelt als een fantasy...

    Maar vooral het grafische deel was geweldig... De prachtige omgeving, de nette animatie, fatsoenlijk gebruik van special effects voor zaken als rook en mist (je ziet nauwelijks verschil met het getekende deel) en het spaarzame gebruik van CGI (eveneens nauwelijks zichtbaar) deden me best achterover slaan...





    Bestiality sure is a fun thing to do. But I have to say this as a warning to you:
    With almost all animals you can have a ball, but the hedgehog can never be buggered at all.
    pi_37202454
    The Third ~ Aoi Hitomi no Shoujo

    lijkt wel grappig.
    is ie unlincenced en zo te downloaden van een www paginaatje?
    pi_37202499
    quote:
    Op zondag 23 april 2006 01:40 schreef mschol het volgende:
    The Third ~ Aoi Hitomi no Shoujo

    lijkt wel grappig.
    is ie unlincenced en zo te downloaden van een www paginaatje?
    Hij's idd nog niet gelicenceerd...

    De fansub wordt verzorgd door Ayu...
    Bestiality sure is a fun thing to do. But I have to say this as a warning to you:
    With almost all animals you can have a ball, but the hedgehog can never be buggered at all.
    pi_37202548
    quote:
    Op zondag 23 april 2006 01:43 schreef Jordy-B het volgende:

    [..]

    Hij's idd nog niet gelicenceerd...

    De fansub wordt verzorgd door Ayu...
    dank u, all i needed to know
    pi_37202657
    Ah crap... de serie titel wordt meer crappy met de keer
    ウプピエ 八十三 << u-pu-pi-e hachi-ju-san, ik denk ik zeg het er maar ff bij :P
    pi_37203263
    GANGBANG!!!!!!!!!!
    pi_37203415
    quote:
    Op zondag 23 april 2006 01:56 schreef uppie83 het volgende:
    Ah crap... de serie titel wordt meer crappy met de keer
    Ja ik snap em niet helemaal

    P.s. kan niet wachten totdat ik mijn deel van de loot krijg. Hoe en wat regelen we
    Manga nr 1 van pita-ten en fruits-basket. Mine all mine! ^_^

    S.C edit:
    Trouwens Mijn eerste verkapte naamtopic

    [ Bericht 15% gewijzigd door outcast_within op 23-04-2006 09:30:01 ]
    pi_37203975
    tvp!
    abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
    Forum Opties
    Forumhop:
    Hop naar:
    (afkorting, bv 'KLB')