Dat dus.quote:Op maandag 31 oktober 2005 15:53 schreef Skaai het volgende:
8 lessen gehad, hoofdpijn na het rijden, kramp in mijn handen tijdens het rijden, maar ik vind het rijden o zo leuk
Ik dacht 2,3,1.quote:Op maandag 31 oktober 2005 15:25 schreef ijsmeis het volgende:
[..]
Verkeer is iedereen.
Bestuurders niet.
Anyway, wie denk jij dat er hier eerst gaat?
[afbeelding]
Had ik dus wel gelijkquote:Op maandag 31 oktober 2005 15:58 schreef Morpheus2002 het volgende:
Nog eenmaal de uitslag van de kruisingtest:
[afbeelding]
Tis trouwens 3-1-2 hoor ik net van meedere collega's...
2 moet voorrang geven aan 1. 3 moet voorrang geven aan 1 maar aangezien 3 niks te maken heeft met 1 en rechtdoor gaat, gaat hij als eerste. Daarna gaat 1 en als laatste 2!
of
3. rechtdoor op eenzelfde weg gaat voor.
1. Verkeer van rechts heeft voorrang
2. heeft vrije baan nu
-edit- ik vind in het donker rijden eigenlijk veel relaxter als met daglicht
Dat heb je binnen een uur onder de kniequote:Op maandag 31 oktober 2005 16:02 schreef Sylvana het volgende:
owja, ik moet dus ook nog ff heel snel in een nieuwe auto leren rijden, wnt me instructeur heeft dus een nieuwe auto, dus dat zal wel ff wennen worden
ooow, okeej, dan heb ik aan dat ene lesje vandaag dus wel genoegquote:Op maandag 31 oktober 2005 16:03 schreef ijsmeis het volgende:
[..]
Dat heb je binnen een uur onder de knie.
Vooral als het ook een diesel is!
Lukt in 1 lesje wel hoor. Paar keer schakelen enzo en het gaat helemaal goedquote:Op maandag 31 oktober 2005 16:02 schreef Sylvana het volgende:
owja, ik moet dus ook nog ff heel snel in een nieuwe auto leren rijden, wnt me instructeur heeft dus een nieuwe auto, dus dat zal wel ff wennen worden
Het geschetste voorbeeld is ook wel een lastige, met iedereen die op iemand voorrang heeft, maar ook aan iemand voorrang moet geven.quote:Op maandag 31 oktober 2005 16:34 schreef MissyMirjaM het volgende:
allemaal verschillende anwoorden..
dat is dus precies waar ik problemen mee heb..quote:Op maandag 31 oktober 2005 16:37 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Het geschetste voorbeeld is ook wel een lastige, met iedereen die op iemand voorrang heeft, maar ook aan iemand voorrang moet geven.
Uhm ik maak me helemaal niet druk om het feit dat ik 1 fout had hoor, boeit me helemaal niks, meldt het alleen even zodat ik een hoog aanzien krijgquote:Op maandag 31 oktober 2005 16:25 schreef Gelderland het volgende:
nou, dit is dan misschien 1 !!! fout op je examen. Ik bedoel, zo'n situatie kan je hoogstens 1 keer verwachten en vaak gebruiken ze zulke moeilijke geen eens. Ik kreeg een paar keer gewoon een kruispunt (gelijkwaardig) waar alleen een auto van rechtskwam. Daarbij de vraag: 'moet je deze voor laten gaan'. Of van bovenaf 'wie mag er eerst'
Dus maak je AUB niet zo druk :S .....je mag 6 fouten hebben en zo'n situatie heb ik niet gehad....
--------
owja: mijn antwoord op de vraag is: 1 -2 -3 = je moet niet kijken naar rechtdoor op dezelfde weg, want dit is een gelijkwaardig kruispunt waar RECHTS altijd voor moet gaan...in deze situatie is dat (volgens MIJ) niet van toepassing....
Gaat het andere verkeer ook te snel?quote:Op maandag 31 oktober 2005 16:38 schreef ImPrEzA het volgende:
Deze topics gaan echt te snel! Tvp dus.. vrijdag 2e les
Zo een als deze is vragen ze niet op het examen hoor.quote:Op maandag 31 oktober 2005 16:38 schreef MissyMirjaM het volgende:
[..]
dat is dus precies waar ik problemen mee heb..
Hierbij de oplossing:quote:Op maandag 31 oktober 2005 15:58 schreef Morpheus2002 het volgende:
Nog eenmaal de uitslag van de kruisingtest:
Je haalt twee regels door elkaar. Bestuurders van rechts op een gelijkwaardig kruispunt gaan altijd voor, ongeacht of die bestuurder links, rechts of rechtdoor gaat.quote:Op maandag 31 oktober 2005 16:59 schreef MissyMirjaM het volgende:
ja maar, 1 slaat toch af en moet dfan toch 2 voor laten gaan
of heb je als verkeer van rechts altijds voorrang, ongeacht of je afslaat of niet.
Dat heb ik ook, voordat ik opgetrokken ben kon de andere auto al 30 keer voorbij zijnquote:Op maandag 31 oktober 2005 16:36 schreef Wombcat het volgende:
Zelf net weer les gehad, en er zit vooruitgang in. Ik moet nog beter vooruitkijken en als ik voorrang heb iets assertiever handelen.
thnxquote:Op maandag 31 oktober 2005 16:04 schreef alwaysthebest het volgende:
[..]
Lukt in 1 lesje wel hoor. Paar keer schakelen enzo en het gaat helemaal goed.
Succes met je TTT.
Dit krijg je nooit op een examen. op een examen krijg je zoiets alleen als bijv auto 1 een tram is. in dat geval is het direct duidelijkquote:Op maandag 31 oktober 2005 15:58 schreef Morpheus2002 het volgende:
Nog eenmaal de uitslag van de kruisingtest:
[afbeelding]
Tis trouwens 3-1-2 hoor ik net van meedere collega's...
2 moet voorrang geven aan 1. 3 moet voorrang geven aan 1 maar aangezien 3 niks te maken heeft met 1 en rechtdoor gaat, gaat hij als eerste. Daarna gaat 1 en als laatste 2!
of
3. rechtdoor op eenzelfde weg gaat voor.
1. Verkeer van rechts heeft voorrang
2. heeft vrije baan nu
-edit- ik vind in het donker rijden eigenlijk veel relaxter als met daglicht
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.dus maak je niet zo druk en scan anders een paar van die situaties in die je niet snapt, dan kan iedereen hier even discussieren over waarom het zo is![]()
je hebt ze nog veel mooier. je komt met zn 4en elk uit een zijstraat aan. wie mag er eerst (gelijkwaardig kruispunt)? dit is gewoon zo'n situatie dat het is, wie gaat er het eerst, aangezien iedereen dan voorrang heeft op een, en voorrang moet verlenen aan de ander.
het is niet bepaald wie er als eerste moet gaan. gewoon oogcontact zoeken (zoals iemand anders ook al zei). heb zo'n situatie met 4 auto's een keer op les gehad. mijn leraar vond het echt leukmaar goed ik ging uiteindelijk maar als eerste (want op zo'n moment sta je ook weer zo'n beetje stil met zn allen)
"Trust can kill you, or set you free"
Mij is ooit geleerd, dat als je voorrang moet verlenen aan iemand die op zijn beurt de voorrang niet kan nemen omdat ie ook voorrang moet verlenen, dat je dan door mag rijden. De ander kan immers toch niet.quote:Op maandag 31 oktober 2005 16:57 schreef XMN8R het volgende:
[..]
Hierbij de oplossing:1 moet 3 voor laten gaan (auto 3 is rechtdoorgaand verkeer op dezelfde weg)
2 moet 1 voor laten gaan (auto 1 is een bestuurder van rechts op een gelijkwaardige kruising)
3 moet 2 voor laten gaan (auto 2 is een bestuurder van rechts op een gelijkwaardige kruising)
conclusie: impasse, want iedereen moet op een ander wachten.
oplossing: oogcontact maken en seinen. Wees galant en geef een teken dat je de ander voor laat gaan (anders staan ze er morgen nog)
Deze situatie krijg je overigens niet bij een officieel theorie-examen
morgen ga je hem even halen! ZET M OPquote:Op maandag 31 oktober 2005 19:52 schreef Frasier het volgende:
Morgen, 1 uur, Leusden, 4e keer examen. Slagen hoop ik. Al heb ik me al neergelegd bij staats-examen.
Ik heb er eigenlijk helemaal geen zin inquote:Op maandag 31 oktober 2005 20:59 schreef Ferryfan4ever het volgende:
[..]
morgen ga je hem even halen! ZET M OP![]()
![]()
Veel succesquote:Op maandag 31 oktober 2005 19:52 schreef Frasier het volgende:
Morgen, 1 uur, Leusden, 4e keer examen. Slagen hoop ik. Al heb ik me al neergelegd bij staats-examen.
Er klopt iets niet... let op: het CBR geeft examen-data vrij en de rijscholen kunnen dan via de computer zelf examenplaatsen kopen. Tot een week voor het examen mogen ze daar zelf de naam van een kandidaat aan koppelen (of als dat al gebeurd is: kandidaten wijzigen/ruilen).quote:Op maandag 31 oktober 2005 22:54 schreef Sylvana het volgende:
godverdomme
Ik zou morgen me TTT hebben om 10 voor 4. Had ik vandaag rijles, zegt me instructeur: ja, ze hebben het bij het CBR omgegooid, je hebt hem nu om 10 voor 10. Maar dan zit ik op school en dan heb ik een presentatie waar ik echt bij moet zijnEn ik kan ook niet met iemand anders ruilen, dus nou moet het weer opnieuw aangevraagd worden en duurt het weer een tijdje voordat ik hem heb
Baal er echt van
nee, cbr heeft het echt zelf omgegooid, want ik had dus om 10 voor 4, maar toen kon die examinator onverwachts niet en me rij-instructeur heeft tijdens mijn rijles een andere jongen gebeld die nu voor mij in de plaats gaat rijden, maar dat had ie dus niet van te voren gedaan. Dus om 10 voor 4 is er gewoon helemaal geen examen nu. En die jongen die tijdens rijles is gebeld heeft nu dus om 10 voor 10.quote:Op maandag 31 oktober 2005 23:31 schreef XMN8R het volgende:
[..]
Er klopt iets niet... let op: het CBR geeft examen-data vrij en de rijscholen kunnen dan via de computer zelf examenplaatsen kopen. Tot een week voor het examen mogen ze daar zelf de naam van een kandidaat aan koppelen (of als dat al gebeurd is: kandidaten wijzigen/ruilen).
Wanneer een rijschool één of meer plaatsen van een examinator-rooster heeft gekocht, dan kan het CBR dat rooster niet zonder meer terugdraaien. Het CBR gooit nooit (!) een dag van te voren een kandidaten-rooster om. Dat kan ook niet zomaar omdat alle examenroosters een week voor de examendatum worden afgesloten en geblokkeerd.
Het kan wel gebeuren dat je een andere examinator krijgt op de dag van het examen (bijvoorbeeld bij ziekte), maar als een rijschool een plaats eenmaal heeft gereserveerd, dan kan het CBR dat niet zomaar terugdraaien. Het maakt voor het CBR in principe ook niet uit welke kandidaat op een bepaald tijdstip examen komt doen. Het verkopen van examenplaatsen loopt via de rijschool.
Je rijschool zal zelf geruild hebben en schuift het in de schoenen van het CBR. Laat je niks wijsmaken, je rijschool zet je (bewust of onbewust) op het verkeerde been!
Bij ons in de regio (Zuid-Holland) gebeurd dat niet; wij zorgen er dan voor dat er een andere examinator beschikbaar is om dat extra negende examen te rijden. De kandidaat mag er immers niet de dupe van zijn dat het CBR geen examinator kan leveren. Een andere regio gaat daar blijkbaar anders mee om (of er is echt sprake van een uitzonderlijke situatie, maar dat kan ik me bijna niet voorstellen).quote:Op maandag 31 oktober 2005 23:34 schreef Sylvana het volgende:
nee, cbr heeft het echt zelf omgegooid, want ik had dus om 10 voor 4, maar toen kon die examinator onverwachts niet en me rij-instructeur heeft tijdens mijn rijles een andere jongen gebeld die nu voor mij in de plaats gaat rijden, maar dat had ie dus niet van te voren gedaan. Dus om 10 voor 4 is er gewoon helemaal geen examen nu. En die jongen die tijdens rijles is gebeld heeft nu dus om 10 voor 10.
tja, kan idd best zijn dat dat per regio verschillend is, maar kut is het welquote:Op maandag 31 oktober 2005 23:45 schreef XMN8R het volgende:
[..]
Bij ons in de regio (Zuid-Holland) gebeurd dat niet; wij zorgen er dan voor dat er een andere examinator beschikbaar is om dat extra negende examen te rijden. De kandidaat mag er immers niet de dupe van zijn dat het CBR geen examinator kan leveren. Een andere regio gaat daar blijkbaar anders mee om (of er is echt sprake van een uitzonderlijke situatie, maar dat kan ik me bijna niet voorstellen).
Dat is zeker waar. Ik ga er maar uit vanuit dat het inderdaad een zeer uitzonderlijke situatie is. Hopelijk kun je heel snel alsnog examen doen.quote:Op maandag 31 oktober 2005 23:56 schreef Sylvana het volgende:
tja, kan idd best zijn dat dat per regio verschillend is, maar kut is het wel
Ik verbaas me erover hoeveel mensen hier moeite mee hebben, het is toch gewoon een kwestie van logisch nadenken. Vereiste is natuurljik wel dat je de regel kan toepassen. Koop de dvd van de bruna, hier wordt veel uitleg gegeven dmv een filmpje, heeft mij erg geholpen.quote:Op maandag 31 oktober 2005 15:58 schreef Morpheus2002 het volgende:
Nog eenmaal de uitslag van de kruisingtest:
[afbeelding]
Tis trouwens 3-1-2 hoor ik net van meedere collega's...
2 moet voorrang geven aan 1. 3 moet voorrang geven aan 1 maar aangezien 3 niks te maken heeft met 1 en rechtdoor gaat, gaat hij als eerste. Daarna gaat 1 en als laatste 2!
of
3. rechtdoor op eenzelfde weg gaat voor.
1. Verkeer van rechts heeft voorrang
2. heeft vrije baan nu
-edit- ik vind in het donker rijden eigenlijk veel relaxter als met daglicht
Ik heb ook nog wel een dvdquote:Op dinsdag 1 november 2005 09:27 schreef juliusbackpacking het volgende:
[..]
Ik verbaas me erover hoeveel mensen hier moeite mee hebben, het is toch gewoon een kwestie van logisch nadenken. Vereiste is natuurljik wel dat je de regel kan toepassen. Koop de dvd van de bruna, hier wordt veel uitleg gegeven dmv een filmpje, heeft mij erg geholpen.
Wij? Jij bent onderdeel van de CBR mafia?quote:Op maandag 31 oktober 2005 23:45 schreef XMN8R het volgende:
[..]
Bij ons in de regio (Zuid-Holland) gebeurd dat niet; wij zorgen er dan voor dat er een andere examinator beschikbaar is om dat extra negende examen te rijden. De kandidaat mag er immers niet de dupe van zijn dat het CBR geen examinator kan leveren. Een andere regio gaat daar blijkbaar anders mee om (of er is echt sprake van een uitzonderlijke situatie, maar dat kan ik me bijna niet voorstellen).
Auto onder je kont?quote:Op dinsdag 1 november 2005 09:36 schreef veldmuis het volgende:
Vanochtend om 8.00 zat ik al bij de gemeente, jeej, heb mn rijbewijs.
mafiaquote:Op dinsdag 1 november 2005 09:39 schreef juliusbackpacking het volgende:
[..]
Wij? Jij bent onderdeel van de CBR mafia?![]()
GEFELICITEERD VELDMUIS!!!quote:Op dinsdag 1 november 2005 09:36 schreef veldmuis het volgende:
Vanochtend om 8.00 zat ik al bij de gemeente, jeej, heb mn rijbewijs.
36 lessen van hoelang? Vijftig minuten, een uur?quote:
van een uur...en daar komen dus nog meer bij aangezien examen pas over 4 weken ofzo is...quote:Op dinsdag 1 november 2005 14:24 schreef Zonnestraaltje het volgende:
[..]
36 lessen van hoelang? Vijftig minuten, een uur?
Er zijn echt genoeg mensen die al over jouw lessen-aantal heen zitten hoor, geloof me. En dan nog, wat maakt jou het uit, toch? Als je het uiteindelijk maar goed onder de knie hebt toch?![]()
![]()
Feli Feli!!quote:Op dinsdag 1 november 2005 14:56 schreef muzas het volgende:
Ik ben gisterochtend geslaagd, en dat in één keer.
ja, jullie mogen me aanraken
Gefeliciteerdquote:Op dinsdag 1 november 2005 16:05 schreef Frasier het volgende:
Geslaagd
![]()
Het ging echt perfect, hij had er niks op aan te merken.
Super ja! Gefeliciteerd!quote:Op dinsdag 1 november 2005 16:05 schreef Frasier het volgende:
Geslaagd
![]()
Het ging echt perfect, hij had er niks op aan te merken.
quote:Op dinsdag 1 november 2005 16:05 schreef Frasier het volgende:
Geslaagd
![]()
Het ging echt perfect, hij had er niks op aan te merken.
gefeliciteerd man!quote:Op dinsdag 1 november 2005 16:05 schreef Frasier het volgende:
Geslaagd
![]()
Het ging echt perfect, hij had er niks op aan te merken.
36 is heus niet extreem veel. en als je daarmee in een keer slaagtquote:Op dinsdag 1 november 2005 14:39 schreef Gelderland het volgende:
[..]
van een uur...en daar komen dus nog meer bij aangezien examen pas over 4 weken ofzo is...Maarja, als ik maar slaag dan vind ik het best....ookal voel ik nu al de spanning als ik er aan denk
![]()
Achja, ik ga gewoon slagen de 1e keer, hoe dan ook
![]()
![]()
maar geen uren toch? of wel?quote:Op dinsdag 1 november 2005 16:27 schreef veldmuis het volgende:
Ik heb 46 uur gelesd in totaal. 1x praktijk en 2xtheorie
tijd vliegt op fok, dat zal t zijnquote:Op dinsdag 1 november 2005 16:36 schreef veldmuis het volgende:
Ja, wel uren. Half jaar bezig geweest hoor...en ja, al een beetje rondgereden, en uiteraard al best wat foutjes gemaakt
.
Gefeliciteerdquote:Op dinsdag 1 november 2005 16:05 schreef Frasier het volgende:
Geslaagd
![]()
Het ging echt perfect, hij had er niks op aan te merken.
bij mij zat er 3 weken tussenquote:Op dinsdag 1 november 2005 19:04 schreef Robin__ het volgende:
Hoe lang zit er tussen het aanvragen van je theorie (gaat mn rijschool doen) en het examen?
(ik heb over 2 weken week vrij dus zou gunstig zijn..vroeg dr heengaan en afwachten heb ik geen zin aan)
Misschien ook eens aan je huisarts vragen?quote:Op dinsdag 1 november 2005 18:47 schreef mirelia het volgende:
Bij mij beginnen de zenuwen op te spelen.
Mijn instructeur (ANWB) heeft het middel Propranolol aangeraden.
Dat schijnt een paardemiddel te zijn tegen examenvrees
Maar persoonlijk heb ik iets tegen middeltjes
Iemand hier ervaring mee???
Ik hou het niet meer.
Maar idd er slagen er hier veel mensen die erg onzeker zijn de laatste dagen (Veldmuis, Fasier)
PS Frasier GEFELICITEERD MAN!!!!!
Gefeliciteerd nogquote:Op dinsdag 1 november 2005 11:25 schreef Frasier het volgende:
Damn ik ben echt zenuwachtig gewoon. Moet echt me zenuwen onder controle krijgen voor 1 uur anders wordt het echt weer 3 keer niks (4 keer eigenlijk).
Ga ik morgen doen want die moet het voorschrijvenquote:Op dinsdag 1 november 2005 19:09 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Misschien ook eens aan je huisarts vragen?
Gewoon zelf CBR bellen, dan kun je kiezen uit tijdstippen vanaf zo'n 1 week vanaf nu zeg maar.quote:Op dinsdag 1 november 2005 19:04 schreef Robin__ het volgende:
Hoe lang zit er tussen het aanvragen van je theorie (gaat mn rijschool doen) en het examen?
(ik heb over 2 weken week vrij dus zou gunstig zijn..vroeg dr heengaan en afwachten heb ik geen zin aan)
Ik moest ruim 5 weken wachten hier in de buurt, toen maar even naar mijn oude woonomgeving gereden(rijswijk) want daar kon ik na een week alquote:Op dinsdag 1 november 2005 21:16 schreef sungaMsunitraM het volgende:
[..]
Gewoon zelf CBR bellen, dan kun je kiezen uit tijdstippen vanaf zo'n 1 week vanaf nu zeg maar.
altijd fijn om dat soort dingen te horen van je instructeur!quote:Op dinsdag 1 november 2005 22:12 schreef randysgz het volgende:
Net les vier en vijf gehad, 2 uur dus..
Schakelen/koppelen gaat nu al behoorlijk goed, kijken gaat ook goed, snelweg ging goed, helling proef gedaan met voet/hand rem, ging ook goed. Géén stuur correcties gehad. En dat voor iemand die nooit achter het stuur heb gezeten.![]()
Zelf de instructeur zegt dat ik het héél snel oppikt allemaal. Hij had dat nog niet meegemaakt met iemand die op nul begint![]()
Feli Frasier.veilige kilometers toegewenst!
Feli Veldmuis.veilige kilometers toegewenst!
ze kunnen moeilijk zeggen dat je er geen bal van kanquote:Op dinsdag 1 november 2005 22:24 schreef Thomas B. het volgende:
[..]
altijd fijn om dat soort dingen te horen van je instructeur!
gefeliciteerd!quote:Op woensdag 2 november 2005 16:39 schreef P8 het volgende:
mijn naam mag ook in de lijst der geslaagden![]()
mocht ook wel na 4 keer
gefeliciteerdquote:Op woensdag 2 november 2005 16:39 schreef P8 het volgende:
mijn naam mag ook in de lijst der geslaagden![]()
mocht ook wel na 4 keer
Gefeliciteerd!quote:Op woensdag 2 november 2005 16:39 schreef P8 het volgende:
mijn naam mag ook in de lijst der geslaagden![]()
mocht ook wel na 4 keer
Gefeliciteerd.quote:Op woensdag 2 november 2005 16:39 schreef P8 het volgende:
mijn naam mag ook in de lijst der geslaagden![]()
mocht ook wel na 4 keer
hoe voelt het nou om helemaal zelfstandig te karren, zonder instructeur?quote:Op woensdag 2 november 2005 18:22 schreef veldmuis het volgende:
Gefeliciteerd nieuwe geslaagden!
Heerlijk joh, zo'n rijbewijs!
En ook jij gefeliciteerd.quote:Op woensdag 2 november 2005 16:39 schreef P8 het volgende:
mijn naam mag ook in de lijst der geslaagden![]()
mocht ook wel na 4 keer
Oké, veel succes morgen!quote:Op woensdag 2 november 2005 18:52 schreef mirelia het volgende:
Nou ik durf bijna niet meer ..... nog 14 uurtjes!!!!!!
Succes NLboy..... wij rijden tegelijk af
Alleen ik in Rijswijk
Gek he, je moest ook als een mafkees kijken bij je rijles. Geloof me, als je eenmaal veel gaat rijden, dan kan ik dat echt niet meer continue met 2 handen op het stuur en continue intens overal heenkijken. Ik ga nu echt niet meer als een mafkees een kruising van stoplichten inkijken. Ik zou er nog nekklachten van krijgen.quote:Op woensdag 2 november 2005 19:00 schreef veldmuis het volgende:
De eerste keer: KUT! Heel onwennig, je moet alles zelf doen, tijdens les is het "wat ik niet zie, ziet de instructeur wel"
Heb er nu al wel een paar kilometertjes opzitten, en het went retesnel, alleen je merkt dat je NU al minder in je spiegels aan het kijken bent dan dat je met de les doet.
hey ben tijdje afwezig geweest, maar feliciteerdquote:Op woensdag 2 november 2005 19:00 schreef veldmuis het volgende:
De eerste keer: KUT! Heel onwennig, je moet alles zelf doen, tijdens les is het "wat ik niet zie, ziet de instructeur wel"
Heb er nu al wel een paar kilometertjes opzitten, en het went retesnel, alleen je merkt dat je NU al minder in je spiegels aan het kijken bent dan dat je met de les doet.
Veel oefenen met de vragen. Een paar uurtjes les vooraf aan het theorie-examen heeft bij mij ook erg goed geholpen.quote:Op donderdag 3 november 2005 11:08 schreef GotC het volgende:
Zo, nieuw geval meldt zich hier
Ik begon op 14 oktober (verjaardag!), ga voor een 10 weekse curcus, heb alweer 8 lessen van anderhalf uur achter de rug. Morgen theorieexamen, heb er weinig vertrouwen in eigenlijk..iemand nog tips ofzo?
Autorijden is wel geweldig![]()
Ik heb ook theorieles gekregen, totaal..4 lessen van 2 uur, had 2 lessen gemistquote:Op donderdag 3 november 2005 11:13 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Veel oefenen met de vragen. Een paar uurtjes les vooraf aan het theorie-examen heeft bij mij ook erg goed geholpen.
Wanneer start je 10-daagse cursus? Ik volg er ook zo eentje, vandaag en morgen nog les en dinsdag afrijden.
Bij mij volgt het examen vlak na de lessen. Sinds vorige week maandag heb ik les. Morgen de laatste, en dinsdag examen. Bij een 10-daagse cursus vragen ze die examens van te voren aan, als je na die 10-daagse cursus een paar weken moet wachten voor je examen hebt, dan zakt er veel weer weg lijkt me.quote:Op donderdag 3 november 2005 11:20 schreef GotC het volgende:
[..]
Ik heb ook theorieles gekregen, totaal..4 lessen van 2 uur, had 2 lessen gemist. Ik zit nu ook constant, elke minuut dat ik praktisch tijd heb, met een cdrom te oefenen, maar het wil niet lukken..elke keer denk ik dat ik t wel goed heb, en dan heb ik toch nog fouten gemaakt
.
Een 10-weekse cursus doe ikTegen de tijd dat je examen mag doen (examen aangevraagd enzo) is het toch weer een paar weken verder werd mij verteld
Oh trouwens, ik heb nog een licht dilemma van de theorieles gister, over deze vraag:
'Hoeveel promille mag je op hebben als je door de politie wordt gecontroleerd?'
0.2 promille (dat zegt het boek, cd-rom, wet)
0.5 promille (leraar, aangezien de wegpolitie's apparaat maar 0.5 kan aflezen volgens die vent)
0.2 promille voor jonge automobilisten dus als je net je rijbewijs hebt (geloof eerste 5 jaar). Daarna meag je 0.5 promille hebben..quote:Op donderdag 3 november 2005 11:20 schreef GotC het volgende:
Oh trouwens, ik heb nog een licht dilemma van de theorieles gister, over deze vraag:
'Hoeveel promille mag je op hebben als je door de politie wordt gecontroleerd?'
0.2 promille (dat zegt het boek, cd-rom, wet)
0.5 promille (leraar, aangezien de wegpolitie's apparaat maar 0.5 kan aflezen volgens die vent)
Wat een raar onderscheid. Gaat men er van uit dat jonge autombilisten minder goed tegen drank kunnen?quote:Op donderdag 3 november 2005 11:30 schreef Gelderland het volgende:
[..]
0.2 promille voor jonge automobilisten dus als je net je rijbewijs hebt (geloof eerste 5 jaar). Daarna meag je 0.5 promille hebben..
Dat zei ik dus ook..en die leraar met hoog en laag beweren dat ik het fout had, en dat het boek een foutje erin had omdat de politie langs de weg met hun meetapparatuur geen 0.2 kunnen detecteren, alleen op het politiebureau kunnen ze dat doenquote:Op donderdag 3 november 2005 11:30 schreef Gelderland het volgende:
[..]
0.2 promille voor jonge automobilisten dus als je net je rijbewijs hebt (geloof eerste 5 jaar). Daarna meag je 0.5 promille hebben..
Die vraag krijg je ook nietquote:Op donderdag 3 november 2005 11:33 schreef GotC het volgende:
[..]
Dat zei ik dus ook..en die leraar met hoog en laag beweren dat ik het fout had, en dat het boek een foutje erin had omdat de politie langs de weg met hun meetapparatuur geen 0.2 kunnen detecteren, alleen op het politiebureau kunnen ze dat doenIk vul gewoon morgen, indien nodig, 0.2 in, heb genoeg bewijs
damn, das balen zegquote:Op donderdag 3 november 2005 12:14 schreef mirelia het volgende:
Nou....Ik ben niet geslaagd en niet gezakt
We kwamen tijdens het voorrijden in de file terecht en het examen is niet doorgegaan.
Dus nu moet ik over 2 weken weer opnieuw ...kutzooi
Weg 2000 euri (voorlopig)
En het ergste is dat dit bij mijn vorige examen ook al is gebeurd
Hoe kan je het zo plannen
Dat is wel heel snel examen achter je ttt aan.. Hoe veel lessen heb je gevolgd voor de ttt?quote:Op woensdag 2 november 2005 19:50 schreef Wombcat het volgende:
[..]
En ook jij gefeliciteerd.
Vandaag mijn TTT gehad, die ging goedEigenlijk jammer dat het geen examen was, want ik was geslaagd. Alles was voldoende, alleen bij verkeerslichten en kruisingen waar ik voorrang heb, mag ik nog wat beter uitkijken van de examinator. Vaak keek ik wel of er niet toch nog eentje aan kwam rijden, maar het kan nog wat beter.
En iets meer initiatief nemen mocht ook wel.
Volgens mij is mijn instructeur kritischer dan de examinator die ik had trouwens.
Ik liet bij de TTT trouwens wel in de eerste vijf minuten 2 keer de motor afslaan. Achteraf zei de examinator dat ik dat toch weer goed oppikte.
Dinsdag heb ik examen. Als ik overal goed op blijf letten (en het kijken en schakelen nog wat verbeter), moet ik het gewoon kunnen halen.
waarom ben je dan een jaar gestopt met lessenquote:Op donderdag 3 november 2005 12:55 schreef NiteSpeed het volgende:
Ik ga zo weer eens rijlessen, na een jaar lang pauze gehad te hebben. Ik merkte wel bij mijn proefles dat alles al weer flink zat weggezakt, en dan met name de routines (kijken/richting aangeven).
Ik stopte tijdelijk omdat ik op vakantie ging. Dankzij mijn luiheid en halve autistische sociale stoornissen heb ik pas na een half jaar gebeld dat ik weer wilde lessen. Tegen die tijd was mijn vorige rijschool gestopt (met een geile Sub. Imprezaquote:Op donderdag 3 november 2005 12:57 schreef Sylvana het volgende:
[..]
waarom ben je dan een jaar gestopt met lessen
en die nieuwe rijschool zoeken heeft dus een half jaar geduurd?quote:Op donderdag 3 november 2005 13:03 schreef NiteSpeed het volgende:
[..]
Ik stopte tijdelijk omdat ik op vakantie ging. Dankzij mijn luiheid en halve autistische sociale stoornissen heb ik pas na een half jaar gebeld dat ik weer wilde lessen. Tegen die tijd was mijn vorige rijschool gestopt (met een geile Sub. Impreza) en mocht ik weer een nieuwe zoeken.
quote:Op donderdag 3 november 2005 13:16 schreef Sylvana het volgende:
[..]
en die nieuwe rijschool zoeken heeft dus een half jaar geduurd?
Wil je jerijbewijs wel joh?quote:Op donderdag 3 november 2005 13:18 schreef NiteSpeed het volgende:
[..]. Ik ben ondertussen verhuisd, 2 maanden fulltime stagelopen en de rest van de tijd was inderdaad te lui zijn om een nieuwe te zoeken
.
nee als ik eenmaal begonnen was zou ik ook nooit zolang mee wachten. maar ik wilde in april vorig jaar beginnen. maar was bezig met school en had eigenlijk ook niet zo'n zin, durfde niet zo etc. Maar toen het nieuwe schooljaar begon besloot ik te bellen, nummer opgezocht, op uni gelijk gebeld voor de moed me weer in de schoenen was gezakt LOLquote:Op donderdag 3 november 2005 13:21 schreef Sylvana het volgende:
[..]
Wil je jerijbewijs wel joh?
Ik zou het echt nooit zo lang op zich laten wachtenmaar goed, dat ben ik
pffff.. maar als het al gebeurd is, waarom heeft je leraar niet eerder met je afgesproken ofzo? erg vervelend. heb je nog 'geluk' dat je over 2 weken weer kan.. succes in ieder gevalquote:Op donderdag 3 november 2005 12:14 schreef mirelia het volgende:
Nou....Ik ben niet geslaagd en niet gezakt
We kwamen tijdens het voorrijden in de file terecht en het examen is niet doorgegaan.
Dus nu moet ik over 2 weken weer opnieuw ...kutzooi
Weg 2000 euri (voorlopig)
En het ergste is dat dit bij mijn vorige examen ook al is gebeurd
Hoe kan je het zo plannen
dat is we kut ja, als ik het zelf moest betalen had ik er ook niet genoeg geld voorquote:Op donderdag 3 november 2005 13:25 schreef NiteSpeed het volgende:
Hey, ik moet er nu ook zelf voor betalen als arme scholier.
Ik zou het ook niet kunnen betalen als mijn ouders niet betaalden.quote:Op donderdag 3 november 2005 13:31 schreef Sylvana het volgende:
[..]
dat is we kut ja, als ik het zelf moest betalen had ik er ook niet genoeg geld voor
We hadden om 07.30 uur afgesproken en we waren allebij op tijdquote:Op donderdag 3 november 2005 13:29 schreef Ferryfan4ever het volgende:
[..]
pffff.. maar als het al gebeurd is, waarom heeft je leraar niet eerder met je afgesproken ofzo? erg vervelend. heb je nog 'geluk' dat je over 2 weken weer kan.. succes in ieder geval![]()
Het examen is idd dus niet doorgegaan doordat wij te laat warenquote:Op donderdag 3 november 2005 12:32 schreef Gelderland het volgende:
Is het examen niet doorgegaan omdat het jullie schuld was (je was telaat ivm file) of gewoon om een andere reden gecancelled
En waarom (voorlopig) 2000 euro weg? Had je snelcursus ofzo....die je nu dus niet voldoende af kan ronden
juist, ik zie het probleemquote:Op donderdag 3 november 2005 13:38 schreef mirelia het volgende:
[..]
We hadden om 07.30 uur afgesproken en we waren allebij op tijd
Maar toen gingen we richting Leidschendam en daar stond het helemaal vast
Toen snel een afslag genomen maar daar was ook alles dicht
ook tussendoor lukte niet.
Toen kwamen we na het CBR gebeld te hebben 15 minuten te laat aan en de examinator heeft toen het examen afgeblazen.
Hij vond het heel erg maar vertelde dat er gewoon geen tijd meer was voor een vol examen.
Nu betaald de ANWB het volgende examen voor me (17 Nov)
Maar intussen geen lessen meer dus weg spoedopleiding
Mijn vorige examen kwam mijn instructeur (andere rijschool) pas om 08.05 om me op te halen.
Terwijl mijn examen al om 07.55 zou beginnen.
Ik had overigens ook nog dezelfde examinator als vandaag.
Dus dat is bij mij nu al de 2e keer dat dit gebeurt
Overigens ben ik vandaag niet gezakt terwijl ik dat vorige keer wel was
Ik ben nu bang dat ik over 2 weken een stuk slechter rij dan dat ik nu doe.
Misschien maar een paar tussenlesjes bij een andere rijschool?
de tering! wat een verhaal!quote:Op donderdag 3 november 2005 13:38 schreef mirelia het volgende:
[..]
We hadden om 07.30 uur afgesproken en we waren allebij op tijd
Maar toen gingen we richting Leidschendam en daar stond het helemaal vast
Toen snel een afslag genomen maar daar was ook alles dicht
ook tussendoor lukte niet.
Toen kwamen we na het CBR gebeld te hebben 15 minuten te laat aan en de examinator heeft toen het examen afgeblazen.
Hij vond het heel erg maar vertelde dat er gewoon geen tijd meer was voor een vol examen.
Nu betaald de ANWB het volgende examen voor me (17 Nov)
Maar intussen geen lessen meer dus weg spoedopleiding
Mijn vorige examen kwam mijn instructeur (andere rijschool) pas om 08.05 om me op te halen.
Terwijl mijn examen al om 07.55 zou beginnen.
Ik had overigens ook nog dezelfde examinator als vandaag.
Dus dat is bij mij nu al de 2e keer dat dit gebeurt
Overigens ben ik vandaag niet gezakt terwijl ik dat vorige keer wel was
Ik ben nu bang dat ik over 2 weken een stuk slechter rij dan dat ik nu doe.
Misschien maar een paar tussenlesjes bij een andere rijschool?
gefeliciteerdquote:Op donderdag 3 november 2005 15:22 schreef nlboy het volgende:Ik heb het gehaald.
![]()
Het ging super!Eén klein foutje gemaakt, maar goed opgelost.
Ik had het helemaal niet verwacht dat ik het in 1x zou gaan halen.
mijn ouders betalen niet onbeperkt hoor, 40 lessen+ TTT+ examenquote:Op donderdag 3 november 2005 16:23 schreef veldmuis het volgende:
Feli!!
En van wat ik hier lees, ik ben een van de weinigen met pech geloof ik, dat ik zelf m'n rijlessen moest betalen?.
mn moeder heeft een pakket betaald, dat was 20 lessen + TTT + examen. ik had nodig 40 lessen + extra examen. dus ik heb de helft zelf betaald.quote:Op donderdag 3 november 2005 16:23 schreef veldmuis het volgende:
Feli!!
En van wat ik hier lees, ik ben een van de weinigen met pech geloof ik, dat ik zelf m'n rijlessen moest betalen?.
Gefeliciteerdquote:Op donderdag 3 november 2005 15:22 schreef nlboy het volgende:Ik heb het gehaald.
![]()
Het ging super!Eén klein foutje gemaakt, maar goed opgelost.
Ik had het helemaal niet verwacht dat ik het in 1x zou gaan halen.
zo lang? 8 weken? bij mij 4 geloof ikquote:Op donderdag 3 november 2005 16:32 schreef alwaysthebest het volgende:
[..]
Gefeliciteerd![]()
Mijn examen wordt eindelijk aangevraagd. Maar het duurt 8 (!) weken voordat je op kunt.![]()
Ik vond het ook abnormaal lang.quote:Op donderdag 3 november 2005 16:36 schreef Gelderland het volgende:
[..]
zo lang? 8 weken? bij mij 4 geloof ik
bij cbr in rijswijk 6 weken..quote:Op donderdag 3 november 2005 16:39 schreef alwaysthebest het volgende:
[..]
Ik vond het ook abnormaal lang.![]()
Dat heb je met een 10-daagse cursus, dat het snel na elkaar komt. Na de ttt heb ik nog in totaal 8 uur les. Waarvan 3 gisteren, 3 vandaag en 2 morgen.quote:Op donderdag 3 november 2005 12:50 schreef essiedepessie het volgende:
[..]
Dat is wel heel snel examen achter je ttt aan.. Hoe veel lessen heb je gevolgd voor de ttt?
Ik plan meestal een ttt in bij de 25 uur.
Dat klink al een stuk beter. Het is idd belangrijk dat de instructeur alles goed uitlegt (wat dat betreft heb ik wel een goede, hoewel hij soms een beetje veel uitlegt en wel erg gedetailleerd). Maar beter teveel dan te weinig.quote:Op donderdag 3 november 2005 17:33 schreef lambrusco_bianco het volgende:
Hi ben er weer eens:
allereerst om frasier te feliciteren! blij blij blij voor je!
Ik heb bij mijn nieuwe instructeur 3 lessen gehad. En volgens hem speelt de voertuigbeheersing geen rol (meer). Ben daar dus echt op gezakt de eerste keer, en heel typisch was het eigenlijk dat tijdens de eerste les bij die nieuwe instructeur hij dat niet eens opmerkte.
Nouja dan zou ik kunnen slagen, zou je denken.. over een paar weekjes.... Alleen joh die bijzondere verrichtingen willen nog niet geweldig. Bij de vorige instructeur moest ik alles maar een beetje op gevoel doen, zonder echt goede aanwijzingen te krijgen.... Bij de nieuwe instructeur krijg ik wel degelijk tips over hoe ik dingen moet doen.
we zien wel
Ik kan je binnen een week af laten rijden.. dus ik vind acht weken wel een beetje gekke termijn??quote:Op donderdag 3 november 2005 16:32 schreef alwaysthebest het volgende:
[..]
Gefeliciteerd![]()
Mijn examen wordt eindelijk aangevraagd. Maar het duurt 8 (!) weken voordat je op kunt.![]()
Nou ja, hopen dat ik het haal, dan toch nog binnen een jaar mijn rijbewijs gehaald.
Ligt naar mijn weten toch aan de plaats? Ik moest voor mijn rijbewijs 2,5 jaar geleden ook 7 weken wachten (in Apeldoorn).quote:Op donderdag 3 november 2005 18:05 schreef essiedepessie het volgende:
[..]
Ik kan je binnen een week af laten rijden.. dus ik vind acht weken wel een beetje gekke termijn??
Toch vind ik dat je na je ttt nog weinig uren heb, als iemand veertig uur rijd, hebben ze bij mij na 25 uur ttt. jij hebt em bij 32, dat vind ik een beetje laat. maar kan ook door omstandigheden komen natuurlijk. veel succes inieder geval dinsdag.quote:Op donderdag 3 november 2005 17:31 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Dat heb je met een 10-daagse cursus, dat het snel na elkaar komt. Na de ttt heb ik nog in totaal 8 uur les. Waarvan 3 gisteren, 3 vandaag en 2 morgen.
Nee ligt niet echt meer aan de plaats, vroeger ging alles via papier en alles moest ingestuurd worden en dan weer daar ingevoerd en teruggestuurd, tegenwoordig gaat alles via een computer programma en kan ik meteen zien wanneer er een datum vrij is, en er is altijd wel iets vrij.quote:Op donderdag 3 november 2005 18:07 schreef WeirdMicky het volgende:
[..]
Ligt naar mijn weten toch aan de plaats? Ik moest voor mijn rijbewijs 2,5 jaar geleden ook 7 weken wachten (in Apeldoorn).
Ik ben dus gewoon genaaidquote:Op donderdag 3 november 2005 18:09 schreef essiedepessie het volgende:
[..]
Nee ligt niet echt meer aan de plaats, vroeger ging alles via papier en alles moest ingestuurd worden en dan weer daar ingevoerd en teruggestuurd, tegenwoordig gaat alles via een computer programma en kan ik meteen zien wanneer er een datum vrij is, en er is altijd wel iets vrij.
quote:Op donderdag 3 november 2005 18:05 schreef essiedepessie het volgende:
[..]
Ik kan je binnen een week af laten rijden.. dus ik vind acht weken wel een beetje gekke termijn??
ik heb altijd begrepen dat sommige rijscholen data reserveren vantevoren en dat je dan sneller kunt, maar als het bij het cbr moest worden aangevraagd dat het gewoon minimaal 6 weken duurde. mijn herexamen heb ik met spoed aangevraagd. toen kon ik na 5 weken.. eerder ging het niet..quote:Op donderdag 3 november 2005 18:09 schreef essiedepessie het volgende:
[..]
Nee ligt niet echt meer aan de plaats, vroeger ging alles via papier en alles moest ingestuurd worden en dan weer daar ingevoerd en teruggestuurd, tegenwoordig gaat alles via een computer programma en kan ik meteen zien wanneer er een datum vrij is, en er is altijd wel iets vrij.
Zit je nou nogsteeds bij blom, maar dan andere instructeur of wat?quote:Op donderdag 3 november 2005 17:33 schreef lambrusco_bianco het volgende:
Hi ben er weer eens:
allereerst om frasier te feliciteren! blij blij blij voor je!
Ik heb bij mijn nieuwe instructeur 3 lessen gehad. En volgens hem speelt de voertuigbeheersing geen rol (meer). Ben daar dus echt op gezakt de eerste keer, en heel typisch was het eigenlijk dat tijdens de eerste les bij die nieuwe instructeur hij dat niet eens opmerkte.
Nouja dan zou ik kunnen slagen, zou je denken.. over een paar weekjes.... Alleen joh die bijzondere verrichtingen willen nog niet geweldig. Bij de vorige instructeur moest ik alles maar een beetje op gevoel doen, zonder echt goede aanwijzingen te krijgen.... Bij de nieuwe instructeur krijg ik wel degelijk tips over hoe ik dingen moet doen.
we zien wel
Ik ben de rijschool.. en je vraagt alle examens via het cbr aan. er is iemand vorige week gezakt, die gaat bij mij deze week weer op. Maar weet je wat het is, bij grote rijscholen duurt het allemaal langer. die hebben meer administratie te verwerken. etc etc.quote:Op donderdag 3 november 2005 18:26 schreef Ferryfan4ever het volgende:
[..]
ik heb altijd begrepen dat sommige rijscholen data reserveren vantevoren en dat je dan sneller kunt, maar als het bij het cbr moest worden aangevraagd dat het gewoon minimaal 6 weken duurde. mijn herexamen heb ik met spoed aangevraagd. toen kon ik na 5 weken.. eerder ging het niet..
Ja bij blom nog steeds. Heb in feite geen keus tenzij ik mijn herexamengeld (hoorde bij het pakket) kwijt wil spelen. Heb na het eerste examen meteen gebeld om het nieuwe examen te laten vastleggen. Derde week november al. Kijk of ik er klaar voor zal zijn in die korte tijd, of niet, boeide me eigenlijk niet. Wilde van de rijschool af. Maar na 3 lessen bij deze man, moet ik zeggen dat ik meer leer dan bij die vorige man. Dus dilemma.... ten opzichte van de rijschool en hoe ze klachten afhandelen zou ik meteen willen overstappen, maar hey mijn nieuwe instructeur is de slechtste niet.quote:Op donderdag 3 november 2005 18:26 schreef veldmuis het volgende:
[..]
Zit je nou nogsteeds bij blom, maar dan andere instructeur of wat?
Nee maar waar moet je je als leek anders op orienteren.. helemaal niets? Je zal best gelijk hebben, daar niet van.quote:Op vrijdag 4 november 2005 07:31 schreef essiedepessie het volgende:
slagingspercentage moet je ook niet teveel aan ophangen.
Dat is toch eigenlijk niet zo gek.quote:Op vrijdag 4 november 2005 07:31 schreef essiedepessie het volgende:
...En ook sommige rijscholen laten leerlingen gewoon zoveel lessen nemen dat ze zeker weten dat ze in een keer slagen.
Op ervaringen van andere mensen? Ik heb aan heel erg veel vrienden/familie gevraagd wat hun van de rijscholen vonden die ik had uitgekozen, of ze iemand kenden die rijles op 1 van die rijscholen had genomen (misschien zijzelf), wat diegene ervan vond en of ze in 1x geslaagd waren.quote:Op vrijdag 4 november 2005 08:35 schreef Robin__ het volgende:
[..]
Nee maar waar moet je je als leek anders op orienteren.. helemaal niets? Je zal best gelijk hebben, daar niet van.
Mijn les koste per keer ¤ 36 euro, zou je uitkomen op ¤ 144 euro voor 4 lessen.quote:Op vrijdag 4 november 2005 09:02 schreef Hyperdude het volgende:
[..]
Dat is toch eigenlijk niet zo gek.
Ik heb liever 4 extra lessen voor 160 EUR dan 1 verknald examen van 160 EU
(bedragen zullen wel niet kloppen, geen idee wat rijlessen kosten)
Probleem is natuurlijk dat je het dan wel moet halen.
Anders ben je dubbel genaaid![]()
Waarom vraag je niet in je omgeving waar hun hebben gelest ? Aantal lessen . Kosten . Ervaringen ?quote:Op donderdag 3 november 2005 19:56 schreef Repeat het volgende:
ik kan niet kiezenhoe moet je nou beslissen waar je gaat lessen als je van al die rijscholen alleen maar de naam kent
En overal een proefles is ook niet te doen
* Repeat gaat denk ik gewoon maar wat prikken
9 weken wachten ? Dat is echt lang ja !quote:Op donderdag 3 november 2005 18:50 schreef veldmuis het volgende:
Ik heb les gehad bij een grote rijschool, die ermee adverteert dat ze examens groot inkopen blablablablabla...dan is 9 weken wachten toch best veel?
Ach, ik heb het, ik klaag niet, maar ik klaag toch stiekem wel een beetje.
Dat is echt lang ja. Ik kon bijna bij elke examen binnen 1 of 2 weken al weer. En nog op gunstige tijden ook. En ik zat gewoon bij een eenmans-bedrijf.quote:Op donderdag 3 november 2005 18:50 schreef veldmuis het volgende:
Ik heb les gehad bij een grote rijschool, die ermee adverteert dat ze examens groot inkopen blablablablabla...dan is 9 weken wachten toch best veel?
Ach, ik heb het, ik klaag niet, maar ik klaag toch stiekem wel een beetje.
je kan natuurlijk altijd een pakket nemen van 15 lessen. dat ga ik maar doen, en dan zie ik daar wel of ik dan bij die rijschool blijf (moet wel raar lopen wil dat niet zo zijn)quote:Op vrijdag 4 november 2005 07:37 schreef lambrusco_bianco het volgende:
[..]
Ja bij blom nog steeds. Heb in feite geen keus tenzij ik mijn herexamengeld (hoorde bij het pakket) kwijt wil spelen. Heb na het eerste examen meteen gebeld om het nieuwe examen te laten vastleggen. Derde week november al. Kijk of ik er klaar voor zal zijn in die korte tijd, of niet, boeide me eigenlijk niet. Wilde van de rijschool af. Maar na 3 lessen bij deze man, moet ik zeggen dat ik meer leer dan bij die vorige man. Dus dilemma.... ten opzichte van de rijschool en hoe ze klachten afhandelen zou ik meteen willen overstappen, maar hey mijn nieuwe instructeur is de slechtste niet.
Denk denk, wat ik ga doen. Ha misschien wel slagen de 2de keer.
@ repeat: mijn advies is NEEM GEEN PAKKET!! Goedkoper dan losse lessen is het in principe niet. Verder zit je wel vast aan je rijschool.
Niet zenuwachtig worden als 't nu nog niet gaat. Bij mij duurde het ook lang voordat het echt goed begon te gaan (in lesuren gesproken na een uur of 20-25. Aangezien ik een 10-daagse cursus heb, was het na 6 middagen lessen dat 't lekker begon te gaan).quote:Op vrijdag 4 november 2005 13:16 schreef ImPrEzA het volgende:
Hmm.. ik heb dus ook net een pakket afgesproken, van 34 lessen (effectief 17), met de optie om dat als het goed blijkt te gaan te verminderen..
net tweede (dubbel)les gehad. t eerste uur ging niet zo lekkerbah
Als het telkens misgaat word ik best zenuwachtig merkte ik, waardoor het nog vaker misgaat. Gelukkig ging het in het tweede uur soepeler en dus meer zelfvertrouwen en dus wel aardig.
Ik weet, het is pas de tweede les
Ik had eergisteren een uur les in het donker (laatste uur van 5 uur les). Dat vond ik erg wennen.quote:Op vrijdag 4 november 2005 18:03 schreef juliusbackpacking het volgende:
na zo'n 6 lessen van 2 uur, dus zeg 12 lessen had ik het gevoel dat ik geen moeite meer had met de bediening van de auto. Zit zelfverzekerder achter het stuur. Dan maak je veel minder fouten omdat je meer aandacht aan het verkeer kan schenken.
Zometeen eerste les in het donker, normaal les ik overdag, is dat lastiger? lijkt me dat je minder kan zien![]()
Nog nooit in het donker gereden, maar het zal best even wennen zijn.quote:Op vrijdag 4 november 2005 18:03 schreef juliusbackpacking het volgende:
Zometeen eerste les in het donker, normaal les ik overdag, is dat lastiger? lijkt me dat je minder kan zien![]()
Ja precies.quote:Op vrijdag 4 november 2005 18:12 schreef veldmuis het volgende:
Als ik hoor van mensen die de 2e les al op de snelweg zitten, dan denk ik ook "shit, les 2 mocht ik nog geen gaspedaal aanraken"
Maargoed, ik heb het ook gehaald, dus iedereen kan het.
Ja, het is best lastig in het begin. Maar zodra dingen wat vloeiender gaan, zoals het schakelen, gaat het daarna allemaal makkelijker. Vooral ook omdat je dan niet meer zo bang bent om te schakelen en het wat vaker (en eerder) gaat doen, waardoor je meer tijd krijgt om op de andere dingen te letten.quote:Op vrijdag 4 november 2005 18:18 schreef juliusbackpacking het volgende:
eerste les was het opbouwen, eerste 15min sturen, daarna 15min gas/rem en daarna schakelen vanaf versnelling 2-3(eerste 2 deed zij). Denk je net het sturen beetje te behersen ga je gasgevenaaahhhhhhh
verder moest ik wel gelijk de snelweg op omdat ik iemand aan de overkant van de brug moest ophalen, of we hadden met de pont moeten gaan
Zware mist, check, zware regenval, check :bijna aanrijding op de snelweg met een scania, check!!quote:Op vrijdag 4 november 2005 18:14 schreef alwaysthebest het volgende:
[..]
Nog nooit in het donker gereden, maar het zal best even wennen zijn.
Maar je krijgt zo veel situaties waarin je (waarschijnlijk) nog niet hebt gereden, zoals hevige sneeuw/mist/regenbuien e.d.
gefeliciteerdquote:Op vrijdag 4 november 2005 18:52 schreef koffiekoekje het volgende:
Jawel!!! Ik ben nu de trotse bezitter van rijbewijs Aeindelijk verlost van "het oortje"
![]()
Gefeliciteerd!quote:Op vrijdag 4 november 2005 18:52 schreef koffiekoekje het volgende:
Jawel!!! Ik ben nu de trotse bezitter van rijbewijs Aeindelijk verlost van "het oortje"
![]()
jezus man ik had juist het omgekeerdequote:Op vrijdag 4 november 2005 23:05 schreef veldmuis het volgende:
Ik vind het jammer dat de rijlessen voorbij zijn.
Niks meer leren, alleen maar zelf saai rijden naar echt nuttige dingen, niet meer slap ouwehoeren met een instructeur.
Moraal: Geniet ervan zolang je rijles hebt!
pcies dit heb ik ook,quote:Op vrijdag 4 november 2005 23:17 schreef sungaMsunitraM het volgende:
Hehe....
Ik vind het met lessen wel uiterst rustgevend dat ik nergens heen hoef.
Als ik tijdens het lessen in de binnenstad vastloop dan denk ik 'gôh, dischtzittend stadsverkeer, leuk, leer ik dat ook eens' terwijl alle stakkers om me heen helemaal gek worden omdat ze haast hebben
Een beetje wel. Mijn instructeur heeft soms ook wel de neiging om dingen erg uitgebreid uit te leggen (wat onder de motorkap zit, is 'ie vrij uitvoerig mee bezig geweest).quote:Op zaterdag 5 november 2005 07:35 schreef juliusbackpacking het volgende:
[..]
pcies dit heb ik ook,
Hoe lopen jullie lessen eigenlijk? ik heb nu tijdelijk een andere instructeur en vind het echt helemaal niks, hij pakt een boek erbij, ik moet de auto langs de kant zetten, legt hij dmv een plattegrond en autotjes!?!?! uit wat er allemaal wel niet op zo'n kruising kan gebeuren, dan moet ik de besproken tactiekuitvoeren op het kruispunt om vervolgens weer terug te keren op het punt waar we begonnen. daar begint het verhaal weer opnieuw(tot 4x toe), zeker 20min stil gestaan van de anderhalf uur.
hebben meer mensen dit???
@ Zonnestraaltje Voor mn werk Het rijbewijs BE is bedoeld om een zware aanhangwagen te mogen trekken..quote:Op vrijdag 4 november 2005 22:41 schreef Zonnestraaltje het volgende:
[..]
Mag ik vragen waarom?
(gewoon nieuwsgierig)
LOL julius... heb je mijn verhaal de laatste maanden gevolgd?quote:Op zaterdag 5 november 2005 07:35 schreef juliusbackpacking het volgende:
[..]
pcies dit heb ik ook,
Hoe lopen jullie lessen eigenlijk? ik heb nu tijdelijk een andere instructeur en vind het echt helemaal niks, hij pakt een boek erbij, ik moet de auto langs de kant zetten, legt hij dmv een plattegrond en autotjes!?!?! uit wat er allemaal wel niet op zo'n kruising kan gebeuren, dan moet ik de besproken tactiekuitvoeren op het kruispunt om vervolgens weer terug te keren op het punt waar we begonnen. daar begint het verhaal weer opnieuw(tot 4x toe), zeker 20min stil gestaan van de anderhalf uur.
hebben meer mensen dit???
Stickertje? Als je dmv stickertjes de auto moet gaan mikken, dan zit binnen de korste keren de auto vol met stickers. Hier eentje voor bochtje achteruit, daar eentje voor recht achteruit, daar eentje voor fileparkeren.quote:Op zaterdag 5 november 2005 09:34 schreef lambrusco_bianco het volgende:
[..]
Oh leuk om op te merken: moest vorige week uitleggen hoe ik heb geleerd een bochtje achteruit te maken. Ok, via een stickertje op de achterruit. Die moest ik op de stoeprand proberen te houden.
NIeuwe instructeur vond dit lachwekkend!
Dat mocht juist niet via de achteruitkijkspiegel van mijn instructeur, omdat je dan via een tunneltje kijkt zei 'ie.quote:Op zaterdag 5 november 2005 10:06 schreef lambrusco_bianco het volgende:
Recht achteruit rijden gaat nog makkelijker gewoon via de buitenspiegel. Zorg dat je recht naast de stoeprand staat. Stuur recht... en dan is achter uit rijden een makkie. HOu je auto evenwijdig aan de stoeprand door slechts minimale stuurbewegingen te maken als hij iets gaat afwijken.
Niet letterlijk, maar je kijkt dan naar achteren met een beperkt blikveld, alsof je door een koker kijkt. In de achteruitkijkspiegel kun je namelijk niet zien wat er links en recht schuin achter je zit.quote:Op zaterdag 5 november 2005 10:51 schreef lambrusco_bianco het volgende:
tunneltje? explain...
Ah, je bedoelde de rechterbuitenspiegel.quote:Op zaterdag 5 november 2005 11:06 schreef lambrusco_bianco het volgende:
je kijkt ook niet constant in die buitenspiegel ;-)
de overige kijkrichtingen worden niet vergeten...
Sticker?quote:Op zaterdag 5 november 2005 09:34 schreef lambrusco_bianco het volgende:
[..]
LOL julius... heb je mijn verhaal de laatste maanden gevolgd?
Hahhaa.. vreselijk he???
Oh leuk om op te merken: moest vorige week uitleggen hoe ik heb geleerd een bochtje achteruit te maken. Ok, via een stickertje op de achterruit. Die moest ik op de stoeprand proberen te houden.
NIeuwe instructeur vond dit lachwekkend!
Hm, ik moet altijd kijken tot een punt op de rechterwisser in het midden van het verlengde van de straat is.quote:Op zaterdag 5 november 2005 19:08 schreef mirelia het volgende:
Ik leer fileparkeren net iets anders maar werkt wel perfect
Achteruit tot de achterbank gelijk is met de achterkant van geparkeerde auto
Dan helemaal insturen...en pas terugsturen als je de nummerplaat kan lezen van de geparkeerde auto.
Ik doe het nu nooit fout
Iquote:Op zaterdag 5 november 2005 14:49 schreef veldmuis het volgende:
Gelukkig dat ik nooit met stickers heb hoeven rijden. Zou me kapot schamen.
quote:Op zaterdag 5 november 2005 19:14 schreef sungaMsunitraM het volgende:
[..]
I [afbeelding] fileparkeren
ik moet kijken naar de handgreep boven de pasagiers deur en de spiegel, komtop zelfde neer hequote:Op zaterdag 5 november 2005 19:08 schreef mirelia het volgende:
Ik leer fileparkeren net iets anders maar werkt wel perfect
Achteruit tot de achterbank gelijk is met de achterkant van geparkeerde auto
Dan helemaal insturen...en pas terugsturen als je de nummerplaat kan lezen van de geparkeerde auto.
Ik doe het nu nooit fout
Ik had dat ookquote:Op zaterdag 5 november 2005 09:34 schreef lambrusco_bianco het volgende:
[..]
LOL julius... heb je mijn verhaal de laatste maanden gevolgd?
Hahhaa.. vreselijk he???
Oh leuk om op te merken: moest vorige week uitleggen hoe ik heb geleerd een bochtje achteruit te maken. Ok, via een stickertje op de achterruit. Die moest ik op de stoeprand proberen te houden.
NIeuwe instructeur vond dit lachwekkend!
Ja, ik weet waar B achter E voor isquote:Op zaterdag 5 november 2005 09:04 schreef randysgz het volgende:
@ Zonnestraaltje Voor mn werk Het rijbewijs BE is bedoeld om een zware aanhangwagen te mogen trekken..![]()
Dat is ook helemaaaaal niet lullig ofzoquote:Op zaterdag 5 november 2005 11:45 schreef GotC het volgende:
Yay, theorie gehaald! 6 fouten wel, maar ik twijfelde precies alleen bij die 6 vragen, dus mag welOverigens maar 18 van de 42 (?) hadden het gehaald! Fijn, heeft die vrouw alle gezakten opgenoemd, de geslaagden helemaal blij, komt ze met de mededeling dat er nog 1 iemand gezakt is, maar ze moest eventjes kijken wie
. Bleek dus foutje van haar te zijn, maar we zaten wel allemaal effe in spanning
Mijn instructeur was niet zo gek dat hij steeds overal tuinhekjes liet plaatsen, helaasquote:Op zaterdag 5 november 2005 22:11 schreef Sylvana het volgende:
ik moet met de achterkant van mijn auto tot halverwege het achteraam van de andere auto, dan insturen en als de sticker het tuinhekje kruist moet ik terugsturen
lol, ik heb echt altijd filegeparkerd bij huizen met tuinhekjes, echt nog nooit ergens andersquote:Op zaterdag 5 november 2005 22:12 schreef veldmuis het volgende:
[..]
Mijn instructeur was niet zo gek dat hij steeds overal tuinhekjes liet plaatsen, helaas.
zo moet ik het ook doenquote:Op zaterdag 5 november 2005 21:53 schreef Providentia het volgende:
Ik heb fileparkeren heel anders geleerd.
als de puntvan het achterraam van mijn auto, bij de achterlichten van de auto waren waarnaast ik stond,moest ik helemaal indraaien, en als mn rechterbuitenspiegel dan bij de achterlichten waren, helemaal terugdraaien.ik stond altijd recht.
lol. Hoe moet dat dan als je eens ergens moet fileparkeren waar geen tuinhekjes staan? Eerst even langs de Praxis gaan?quote:Op zaterdag 5 november 2005 22:14 schreef Sylvana het volgende:
[..]
lol, ik heb echt altijd filegeparkerd bij huizen met tuinhekjes, echt nog nooit ergens anders
Hoiquote:Op zaterdag 5 november 2005 23:25 schreef reina35 het volgende:
hoi
ik ben volledig nieuw hier , maar lees de berichten nu een paar dagen in de hoop te leren van een ander zijn ervaring met afrijden.
Zelf mag ik dinsdag om 8 uur op en hoop egt dat ik het red
Ik ook, maar ik had het dan ook niet over fileparkeren maar over inparkeren in een parkeervak, achteruit.quote:Op zaterdag 5 november 2005 21:53 schreef Providentia het volgende:
Ik heb fileparkeren heel anders geleerd.
als de puntvan het achterraam van mijn auto, bij de achterlichten van de auto waren waarnaast ik stond,moest ik helemaal indraaien, en als mn rechterbuitenspiegel dan bij de achterlichten waren, helemaal terugdraaien.ik stond altijd recht.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 | | | P | | | | | | | __________ | | | auto | |__________| |
Veel succes!quote:Op zaterdag 5 november 2005 23:25 schreef reina35 het volgende:
hoi
ik ben volledig nieuw hier , maar lees de berichten nu een paar dagen in de hoop te leren van een ander zijn ervaring met afrijden.
Zelf mag ik dinsdag om 8 uur op en hoop egt dat ik het red
quote:Op zaterdag 5 november 2005 23:34 schreef Wombcat het volgende:
Hoezo? Ik zou het nogal vroeg vinden.
Op = opstaan? (d8 ik)quote:Zelf mag ik dinsdag om 8 uur op en hoop egt dat ik het red
Ik denk dat ze bedoelt dat ze dan op moet voor haar rijexamen, dus om 8 uur beginnen met rijden.quote:Op zaterdag 5 november 2005 23:36 schreef nlboy het volgende:
[..]
[..]
Op = opstaan? (d8 ik)Dus als het later is rond 9u, dan zou dat zeker een mooie tijd zijn.
Spits is weg en de kleine kindertjes zitten op school.
Lijkt mij ook.quote:Op zaterdag 5 november 2005 23:39 schreef alwaysthebest het volgende:
[..]
Ik denk dat ze bedoelt dat ze dan op moet voor haar rijexamen, dus om 8 uur beginnen met rijden.
Ook veel succes!quote:Op zaterdag 5 november 2005 23:26 schreef Wombcat het volgende:
[..]
Ik moet ook dinsdag, kwart voor elf (of over, ben ik even kwijt).
Verschrikkelijk zeg!!quote:Op zaterdag 5 november 2005 09:34 schreef lambrusco_bianco het volgende:
[..]
LOL julius... heb je mijn verhaal de laatste maanden gevolgd?
Hahhaa.. vreselijk he???
Oh leuk om op te merken: moest vorige week uitleggen hoe ik heb geleerd een bochtje achteruit te maken. Ok, via een stickertje op de achterruit. Die moest ik op de stoeprand proberen te houden.
NIeuwe instructeur vond dit lachwekkend!
Ik had het ook om 8 uur.quote:Op zaterdag 5 november 2005 23:52 schreef Sylvana het volgende:
ljikt mij ook dat ze om 8 uur examen heeft en mij lijkt dat niks, midden in de spits en met al die schoolkinderen enzomaar veel succes hoor reina35 en wombcat
pff wat een ramp. zeg anders gewoon dat dit voor jou niet werkt, of jullie het niet op een andere manier kunnen proberen.quote:Op zondag 6 november 2005 11:38 schreef juliusbackpacking het volgende:
[..]
Verschrikkelijk zeg!!Hoe heb je dat zolang weten vol te houden?!?!? Hji pakt dus elke keer een soort plattegrond van het kruispunt, zoiets als hier onder maar dan ook met pijlen op het wegdek ed.
[afbeelding]
Dan ging hij met kleine papieren autotjes voordoen hoe ik moest voorsorteren, hoe ik moest reageren als ik nergens op een verkeerde baan terecht zou komen. Wachten overgaan in 2 x, dus wachten bij zo'n plantenbak. en na 1 uitleg gingen we rijden, moest ik precies doen wat hij dus had voorgedaan en daarna weer terug voor de volgende uitleg.
Ik kijk de volgende les nog aan maar is dat van het zelfde niveau dan is het echt spijtig maar dan hoef ik hem niet meer, wacht ik desnoods wel 2 weken tot mijn instructrice weer terug is. Zij liet me gewoon rondrijden en al doende vertelde ze van alles en ik maakte zo veel meer kilometers.
Ik heb me Theorie verdomme al hoef ik dat niet nog eens in de auto te krijgen, mafkezen.....
Verder kan hij me ook neit het vertrouwen geven wat zij wel kon, niet goed te beschrijven maar ik zat niet op me gemak in de auto terwijl mijn voorlaatste les prima ging.![]()
Zou je dat niet gewoon even tegen dat mens zeggen?quote:Op zondag 6 november 2005 11:38 schreef juliusbackpacking het volgende:
[..]
Verschrikkelijk zeg!!Hoe heb je dat zolang weten vol te houden?!?!? Hji pakt dus elke keer een soort plattegrond van het kruispunt, zoiets als hier onder maar dan ook met pijlen op het wegdek ed.
[afbeelding]
Dan ging hij met kleine papieren autotjes voordoen hoe ik moest voorsorteren, hoe ik moest reageren als ik nergens op een verkeerde baan terecht zou komen. Wachten overgaan in 2 x, dus wachten bij zo'n plantenbak. en na 1 uitleg gingen we rijden, moest ik precies doen wat hij dus had voorgedaan en daarna weer terug voor de volgende uitleg.
Ik kijk de volgende les nog aan maar is dat van het zelfde niveau dan is het echt spijtig maar dan hoef ik hem niet meer, wacht ik desnoods wel 2 weken tot mijn instructrice weer terug is. Zij liet me gewoon rondrijden en al doende vertelde ze van alles en ik maakte zo veel meer kilometers.
Ik heb me Theorie verdomme al hoef ik dat niet nog eens in de auto te krijgen, mafkezen.....
Verder kan hij me ook neit het vertrouwen geven wat zij wel kon, niet goed te beschrijven maar ik zat niet op me gemak in de auto terwijl mijn voorlaatste les prima ging.![]()
Veel succes!quote:Op zondag 6 november 2005 12:31 schreef MaPo het volgende:
Ik heb morgen vroeg m'n TTTIk las net alleen dat het morgenvroeg eerst nog wou regenen
heb nog maar twee keer regen gehad tijdens lessen
mjah ik zie wel hoe het gaat, laatste paar lessen gingen in ieder geval wel lekker, ik moest alleen nog wat meer vooruit kijken en sommige bijzondere verrichtingen gingen af en toe nog beetje verkeerd
![]()
Moet alleen al om 7.30 bij m'n rijschool zijn![]()
Veel succes morgen!quote:Op zondag 6 november 2005 16:31 schreef Impry het volgende:
Ik moet morgenvroeg op voor m'n praktijk![]()
Wordt om 7.45 thuis opgehaald, nog even een uurtje lessen en dan om 8.55 is het zover!
Jij ook succes morgen Impryquote:Op zondag 6 november 2005 16:31 schreef Impry het volgende:
Ik moet morgenvroeg op voor m'n praktijk![]()
Wordt om 7.45 thuis opgehaald, nog even een uurtje lessen en dan om 8.55 is het zover!
Heb er eigenlijk best wel zin in, laatste paar lessen gingen namelijk best lekkerDus hopen dat het morgen ook zo gaat. Heb inclusief de les van morgen dan 33 uur gehad, net iets onder het gemiddelde, maar dat komt vooral omdat ik vooraf al heel wat had geoefend met m'n vader.
Ik kan dat echt iedereen aanraden, scheelt zo weer een paar lessen. Kijken e.d. moet je wel door je instructeur aan laten leren, maar koppelen, schakelen, sturen e.d. kan allemaal in de polder goed geleerd worden.
quote:
Ik ben dan juist nog veel te slaperig.quote:Op zondag 6 november 2005 22:37 schreef rena het volgende:
Leuk als je niet in een van die auto's rijd![]()
Ik mag morgen om 9 uur weer lekker lessen, heb er al weer zin in. Vind 's ochtends rijden heerlijk, dan ben ik er nog bij met mijn hoofd![]()
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |