Ik ben altijd verbaasd over hoe goed mijn huisarts mij kent. Niet alleen vanuit het dosier maar ook verder lostaande zaken.quote:Op vrijdag 3 juli 2026 14:50 schreef Breekfast het volgende:
[..]
En je 'kent' iedereen dus in jullie patiëntenbestand, inclusief de 25-jarige patiënt die 3 jaar geleden voor het laatst bij de huisarts is geweest? Hoe ken je die persoon dan precies als ik vragen mag?
Ik zou mijn eigen huisarts niet herkennen, en ik weet zeker dat mijn huisarts mij niet zou herkennen als ik die op straat tegen zou komen. En nee, ik ben niet recent verhuist.
Lijkt mij een bijzonder slecht planquote:Op vrijdag 3 juli 2026 14:43 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Klopt. Pech hebben. Dat zal niet ieder jaar gebeuren en het beschermt bedrijven ook tegen werknemers die de hele tijd maar ziek zijn.
Het vergemakkelijkt een hoop. En er moet ook een limiet zijn aan ziekteverzuim.quote:
Hmm, ik weet niet hoe jouw begrijpend lezen is, maar dat schrijf ik niet. Gemiddeld (onderzocht) duurt een consult 10 minuten, daar heb ik het over. Dus iemand die 's ochtends ziek is en een attest moet halen komt niet bij de huisarts voor een langdurig onderzoek. Hooguit een paar vragen over hoe de persoon zich voelt, wellicht even de bloeddruk en of temperatuur meten. Dat kan echt snel. En nogmaals, dit gaat niet over mensen die serieuze klachten hebben zoals bloed bij de ontlasting, wekenlange vage hoofdpijn op 1 plek, torenhoge bloeddruk of een dubieuze plek op de huid. Die gaan nog steeds langs de reguliere kanalen. Dit gaat om de mensen die 's ochtends wakker worden en denken 'ik kan vandaag niet werken want ik voel me niet goed'quote:Op vrijdag 3 juli 2026 15:03 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Geen idee waar jij het idee vandaan haalt dat huisartsen helderziend zijn of een onfeilbare kristallen bol hebben, maar ik ben blij dat mijn huisarts iets meer tijd uittrekt voor diagnose als ik eens bij haar langs kom.
Lekker libertair dit, klinkt echt als een fantastische verbetering van de levensstandaard (mits je werkgever bentquote:Op vrijdag 3 juli 2026 15:14 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Het vergemakkelijkt een hoop. En er moet ook een limiet zijn aan ziekteverzuim.
Maar nogmaals, bedrijven mogen dit wat mij betreft vrij met werknemers afspreken. Ook dat er niet wordt doorbetaald bij ziekte bijvoorbeeld.
Het gaat ook niet om het harder werken an sich, het gaat om het verschil in productiviteit tussen bepaalde systemen en hoe dit gerelationeerd is aan de hoogte van het salaris.quote:Op vrijdag 3 juli 2026 13:56 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ja die zaken hebben ongetwijfeld invloed. Maar het is ook de onjuiste perceptie dat er vroeger harder werd gewerkt door de "boomers", dat is natuurlijk lachwekkend, ook omdat de de verzorgingsstaat tussen 1960 - 2010 een grote omvang had. Deze is de afgelopen 15 jaar al behoorlijk gekrompen.
Waarom zou je van Nederland een angelsaksisch model willen maken?
Ook het Nederlandse ontslagrecht is niet bepaald flexibel vind ik.quote:Op vrijdag 3 juli 2026 13:57 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ik denk dat het vooral een achterlijk compromis is tussen CDU en SPD. Ik denk dat je het verzengende ontslagrecht aldaar beter kunt hervormen naar het veel flexibelere model zoals in Nederland.
Ik denk dat dit soort systemen vanuit Europa opgedrongen zullen worden. Uiteindelijk draait de EU simpelweg bij richting een internationale standaard en in dit geval is Nederland een uitschieter.quote:Op vrijdag 3 juli 2026 14:12 schreef Pajanus het volgende:
[..]
Nouja , nee?
Daar moeten we actief in sturen.
Genoeg dingen waar de huisarts voor op bezoek moet komen, maar een ziekenhuis overbodig is. Weleens een longontsteking gehad? Lekker ijlen met 40 graden hoorts terwijl je benauwd bent. Maar dat is iets waar de huisarts gewoon een kuur voor kan voorschrijven. In Duitsland moet je nu dan naar buiten, en jezelf veilig naar de dokter vervoeren, zie je het voor je? Moet je nu bij elke zware griep naar het ziekenhuis met de ambulance? Dan kom je ook de trap amper af namelijk.quote:Op vrijdag 3 juli 2026 13:49 schreef Lenny77 het volgende:
[..]
Tuurlijk wel. Als je zo ziek bent dat je niet meer tot bij de huisarts raakt dan hoor je in het ziekenhuis.
Jullie zijn het veel te goed gewend
Vakantiedagen zijn bedoeld voor vakantie, dus als je ziek bent is het geen vakantiedag. Die blijft dan dus staan. Als je ziek wordt tijdens je vakantie krijg je deze terug. Omdat het idee van die dagen is dat je uitrust en ontspant. Herstel van ziekte valt daar niet onder.quote:Op vrijdag 3 juli 2026 11:16 schreef TAmaru het volgende:
Geef mensen gewoon een bepaald aantal ziekte- en/of vakantiedagen per jaar, of laat bedrijven en werknemers dat in overleg zelf bepalen. De werknemer kan zich dan bijv. voor die 20 of 30 dagen per jaar afmelden zonder vermelding van reden. Bij meer dan dat wordt er gewoon niet doorbetaald.
Hoe gaat die corruptie in DE dan? Beetje hetzelfde als hier?quote:Op vrijdag 3 juli 2026 19:02 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Het probleem in Duitsland is
> Enorme burocratie
> Heilig geloof dat de staat alle moet regelen
> Afgunst op beterverdieners
> Haat op liberalisme
> Afkeer van eigen verantwoording
> Corruptie
> Enorme inefficiëntie
> Sterke achterstand in digitalisering
Ja heb ik inderdaad gehad. Met 40.2°C koorts naar de huisarts, dan met diezelfde koorts naar het ziekenhuis voor RX longen en dan naar huis met antibiotica.quote:Op vrijdag 3 juli 2026 23:23 schreef Fleischmeister het volgende:
[..]
Genoeg dingen waar de huisarts voor op bezoek moet komen, maar een ziekenhuis overbodig is. Weleens een longontsteking gehad? Lekker ijlen met 40 graden hoorts terwijl je benauwd bent. Maar dat is iets waar de huisarts gewoon een kuur voor kan voorschrijven. In Duitsland moet je nu dan naar buiten, en jezelf veilig naar de dokter vervoeren, zie je het voor je? Moet je nu bij elke zware griep naar het ziekenhuis met de ambulance? Dan kom je ook de trap amper af namelijk.
Wat mij betreft mag het nog wel harder. Veel te vaak staat de werkgever nog de chanteren met nare spelletjes.quote:Op vrijdag 3 juli 2026 23:25 schreef Fleischmeister het volgende:
[..]
Vakantiedagen zijn bedoeld voor vakantie, dus als je ziek bent is het geen vakantiedag. Die blijft dan dus staan. Als je ziek wordt tijdens je vakantie krijg je deze terug. Omdat het idee van die dagen is dat je uitrust en ontspant. Herstel van ziekte valt daar niet onder.
Nederland is juist het normale land hierin nog. En daar is hard voor gevochten.
Zal best. Maar je kan het beter niet doen.quote:Op vrijdag 3 juli 2026 23:38 schreef Lenny77 het volgende:
[..]
Ja heb ik inderdaad gehad. Met 40.2°C koorts naar de huisarts, dan met diezelfde koorts naar het ziekenhuis voor RX longen en dan naar huis met antibiotica.
Het gaat gewoon hoor?
Voelt het prettig?
Nee.
Maar het gaat wel.
Mja wij zijn het zo gewend. Het is nooit anders geweest.quote:Op vrijdag 3 juli 2026 23:49 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Zal best. Maar je kan het beter niet doen.
Koorts is koorts enzo. Ziek is ziek. Voor een medische noodzaak naar de dokter moeten is logisch, niet omdat je hr afdeling zo nodig een briefje moet hebben.
Je bent geen eigendom van je werkgever.
Wat een gejank.quote:Op vrijdag 3 juli 2026 23:49 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Zal best. Maar je kan het beter niet doen.
Koorts is koorts enzo. Ziek is ziek. Voor een medische noodzaak naar de dokter moeten is logisch, niet omdat je hr afdeling zo nodig een briefje moet hebben.
Je bent geen eigendom van je werkgever.
Werkgeversrisico. Daar zijn rechten en wetten voor.quote:Op vrijdag 3 juli 2026 23:55 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Wat een gejank.
Dan hoeft die werkgever ook niet te betalen want je bent er niet en voegt niks toe.
Maar iedere arts zal zeggen dat je dat beter niet kan doen. Daar horen werkgevers zich niet mee te bemoeien.quote:Op vrijdag 3 juli 2026 23:52 schreef Lenny77 het volgende:
[..]
Mja wij zijn het zo gewend. Het is nooit anders geweest.
Mijn punt is: het gaat wel.
Tja hier dus wel en we weten niet beter.quote:Op zaterdag 4 juli 2026 00:16 schreef Fleischmeister het volgende:
[..]
Maar iedere arts zal zeggen dat je dat beter niet kan doen. Daar horen werkgevers zich niet mee te bemoeien.
Groot gelijk, hier is geen enkele drempel om ziek te melden.quote:Op zaterdag 4 juli 2026 00:20 schreef Lenny77 het volgende:
[..]
Tja hier dus wel en we weten niet beter.
Als ik een migraine-aanval heb, kan ik niet veilig in de auto stappen om naar de huisarts te gaan. Als ik mijn sumatriptan neem, mag ik niet eens achter het stuur kruipen.quote:Op vrijdag 3 juli 2026 23:52 schreef Lenny77 het volgende:
[..]
Mja wij zijn het zo gewend. Het is nooit anders geweest.
Mijn punt is: het gaat wel.
In de D bedrijven waar ik gewerkt heb konden mensen ook gewoon thuiswerken, maar hadden dan een langzame internet verbinding. Vraag ik waarom upgrade je die niet? Dat betaald de baas niet....quote:Op zaterdag 4 juli 2026 07:55 schreef nostra het volgende:
Duitsland kan beter iets doen aan hun IT uptake als ze concurrerend willen blijven. Genoeg ziekdingetjes, zoals de genoemde buikgriep, waar ik nog wel mee kan thuiswerken, maar niet op kantoor. Geldt niet voor alle banen, maar soit.
Maar ik neem aan dat jouw arts hiermee bekend is? In dat geval kan je hier ook bellen en zal hij/zij wel een attest opmaken.quote:Op zaterdag 4 juli 2026 08:16 schreef Arizona het volgende:
[..]
Als ik een migraine-aanval heb, kan ik niet veilig in de auto stappen om naar de huisarts te gaan. Als ik mijn sumatriptan neem, mag ik niet eens achter het stuur kruipen.
Ja hoor, die heeft mijn medicatie voorgeschrevenquote:Op zaterdag 4 juli 2026 10:50 schreef Lenny77 het volgende:
[..]
Maar ik neem aan dat jouw arts hiermee bekend is? In dat geval kan je hier ook bellen en zal hij/zij wel een attest opmaken.
Ja dat wordt inderdaad verwacht maar in dit geval zal een huisarts ook wel meewerken he?quote:Op zaterdag 4 juli 2026 14:23 schreef Arizona het volgende:
[..]
Ja hoor, die heeft mijn medicatie voorgeschreven
Maar wat ik hier lees, is dat men verwacht dat je fysiek naar de dokter gaat.
Als je iedere dag een deegroller in je achterste steekt gaat dat op een gegeven moment ook wennen. Maar geen reden om het te doen. (© Theo Maassen)quote:Op vrijdag 3 juli 2026 23:52 schreef Lenny77 het volgende:
[..]
Mja wij zijn het zo gewend. Het is nooit anders geweest.
Mijn punt is: het gaat wel.
Die bedrijfsarts hebben we ook nog he? Die komt nog extra op bezoek als er twijfel is vanuit de werkgeverquote:Op zaterdag 4 juli 2026 15:39 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Als je iedere dag een deegroller in je achterste steekt gaat dat op een gegeven moment ook wennen. Maar geen reden om het te doen. (© Theo Maassen)![]()
Maar ik vind het NL systeem met de bedrijfsarts wel goed. Dus bij een enkele dag ziek gelooft men het wel, en als men twijfelt kun je de bedrijfsarts er op afsturen.
Nou, waar ik werk zijn er een paar heeeel vaak ziek, elke maand wel een keer of meerdere keren.quote:Op zaterdag 4 juli 2026 16:17 schreef Lenny77 het volgende:
[..]
Die bedrijfsarts hebben we ook nog he? Die komt nog extra op bezoek als er twijfel is vanuit de werkgever
Hier zou dat dus niet kunnen..quote:Op zaterdag 4 juli 2026 16:21 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Nou, waar ik werk zijn er een paar heeeel vaak ziek, elke maand wel een keer of meerdere keren.
Maar het blijft zonder consequenties.
Of de bedrijfsarts gelooft de verhalen.
Ik ben het wel zat, samen met de collega’s die steeds al het extra werk kunnen opvangen.
Het is heel moeilijk zulke mensen te ontslaan, blijkbaar.
Bedrijven hoeven helemaal niet beschermd te worden. Die redden zichzelf best. Een bedrijf is geen entiteit. Een mens is dat wel. Mensen moeten beschermd worden tegen een bedrijf dat immers geen ziel heeft en opportunistisch handelt. Een bedrijf als zodanig kent geen moraal en zal alles in de weg proberen te vermorzelen voor profit.quote:Op vrijdag 3 juli 2026 14:43 schreef TAmaru het volgende:
Klopt. Pech hebben. Dat zal niet ieder jaar gebeuren en het beschermt bedrijven ook tegen werknemers die de hele tijd maar ziek zijn.
Truequote:Op zaterdag 4 juli 2026 16:32 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Bedrijven hoeven helemaal niet beschermd te worden. Die redden zichzelf best.
Nouja, angelsaksisch model gaat uit van een beperkt arrangement als het gaat om sociale zekerheid.quote:Op vrijdag 3 juli 2026 18:35 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dit heeft niks met een angelsaksisch model van doen. Je kan de werknemer prima beschermen en tegelijkertijd
Ik ben daar ook voor. Ik zou ook niet zomaar vertrouwen dat elke werknemer over een gezonde dosis werkethiek beschikt. Daarom stuur je een zieke werknemer (zeker bij frequent verzuim) naar de bedrijfsarts. Overigens vraag ik mij af of een werkgever gelukkig wordt van het verplicht sturen van je medewerker naar een bedrijfsarts. Dat kost serieus pegels. Je tuigt vooral een bureaucratie op.quote:de werkgever beschermen tegen werknemers die misbruik maken van een ziektesysteem.
Ik ben onvoldoende bekend met hoe sociale zekerheid en werknemersrechten daar zijn geregeld. Als ik jou zo lees dan is het ontslagrecht daar zwaarder, maar is het stelsel rondom ziekmeldingen stringenter.quote:In het vrij socialistische latijns-america zie je ook dat iedereen zich na 1-2 dagen met een ziektebriefje moet melden, maar aan de andere kant zijn ontslag vergoedingen veel beter en krijgen werknemers verplicht een winstuitkering van het bedrijf waar ze werken.
Ontslagaanvragen rondom bedrijfseconomische problemen, verlies van klanten, ziekte, etc etc zijn best soepel. Ik denk dat deze niet veel verschillen van een VS of UK. Heel soepel en wordt snel afgewikkeld.quote:Op vrijdag 3 juli 2026 18:36 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Ook het Nederlandse ontslagrecht is niet bepaald flexibel vind ik.
Moet je nog steeds faxen naar Bundeszentralamt für Steuern voor het aangeven van de belasting? Of hebben ze tegenwoordig ook in een kelder een soort supercomputer met daarin tapes die dat allemaal kan handelen?quote:Op zaterdag 4 juli 2026 07:55 schreef nostra het volgende:
Duitsland kan beter iets doen aan hun IT uptake als ze concurrerend willen blijven. Genoeg ziekdingetjes, zoals de genoemde buikgriep, waar ik nog wel mee kan thuiswerken, maar niet op kantoor. Geldt niet voor alle banen, maar soit.
Levert al deze maatregelen wat op? De Belgische economie en staatsschuld zouden tot respectievelijk de hoogste en laagste van Europa moeten behoren.quote:Op zaterdag 4 juli 2026 16:17 schreef Lenny77 het volgende:
[..]
Die bedrijfsarts hebben we ook nog he? Die komt nog extra op bezoek als er twijfel is vanuit de werkgever
Dat gaat mij te ver. Er zijn genoeg werknemers die zonder dat ze het door hebben misbruik maken van het sociale systeem. Zie ook hoe de WIA compleet overloopt.quote:Op zaterdag 4 juli 2026 16:32 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Bedrijven hoeven helemaal niet beschermd te worden. Die redden zichzelf best. Een bedrijf is geen entiteit. Een mens is dat wel. Mensen moeten beschermd worden tegen een bedrijf dat immers geen ziel heeft en opportunistisch handelt. Een bedrijf als zodanig kent geen moraal en zal alles in de weg proberen te vermorzelen voor profit.
Het lijkt me dat wat je schrijft geen bal te maken heeft met waar je op reageert... Zeer onnodige quote. Dat jij issues hebt met de WIA heeft geen verband met wat je quote. Opbokken dus.quote:Op zaterdag 4 juli 2026 16:59 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Dat gaat mij te ver. Er zijn genoeg werknemers die zonder dat ze het door hebben misbruik maken van het sociale systeem. Zie ook hoe de WIA compleet overloopt.
Ik betwijfel het.... Ik vind toch geen rooskleurige cijfers..quote:Op zaterdag 4 juli 2026 16:58 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Levert al deze maatregelen wat op? De Belgische economie en staatsschuld zouden tot respectievelijk de hoogste en laagste van Europa moeten behoren.
Ik denk dat zo'n attest ook niet nodig is voor wat betreft het Vlaamse deel van Belgie. Voor het Franstalige deel moet je er boven op zitten.quote:Op zaterdag 4 juli 2026 17:45 schreef Lenny77 het volgende:
Er was eens een balletje opgegooid dat bij de eerste 3 dagen ziekte geen attest meer nodig zou zijn.
Nou, heel de werkgeverswereld stond op de barricade. Het idee is stilletjes afgevoerd...
Nee, dat niet, faxen mocht sowieso niet (e-mail ook niet). Zo'n 20-40% gebeurt nog wel op papier.quote:Op zaterdag 4 juli 2026 16:56 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Moet je nog steeds faxen naar Bundeszentralamt für Steuern voor het aangeven van de belasting? Of hebben ze tegenwoordig ook in een kelder een soort supercomputer met daarin tapes die dat allemaal kan handelen?
Dat sowiesoquote:Op zaterdag 4 juli 2026 17:49 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ik denk dat zo'n attest ook niet nodig is voor wat betreft het Vlaamse deel van Belgie. Voor het Franstalige deel moet je er boven op zitten.
Het gekke is: België spendeert al dat geld en de kostbare tijd van huisartsen om ongeoorloofd kortlopend verzuim te bestrijden. Maar als je vervolgens eerder hersteld bent dan de genoemde einddatum op het doktersbriefje dan kun je gewoon op voorspraak van de huisarts lekker tot de einddatum thuis blijven.quote:Op zaterdag 4 juli 2026 17:45 schreef Lenny77 het volgende:
Er was eens een balletje opgegooid dat bij de eerste 3 dagen ziekte geen attest meer nodig zou zijn.
Nou, heel de werkgeverswereld stond op de barricade. Het idee is stilletjes afgevoerd...
Sowieso is er maar bar weinig correlatie tussen dit soort maatregelen en de hoeveelheid ziekteverzuim. Het is vooral onnodige extra bureaucratie.quote:Op zaterdag 4 juli 2026 18:33 schreef Breekfast het volgende:
[..]
Het gekke is: België spendeert al dat geld en de kostbare tijd van huisartsen om ongeoorloofd kortlopend verzuim te bestrijden. Maar als je vervolgens eerder hersteld bent dan de genoemde einddatum op het doktersbriefje dan kun je gewoon op voorspraak van de huisarts lekker tot de einddatum thuis blijven.
Of, en ik snap dat dat heel moeilijk te begrijpen is voor je, ze zijn daadwerkelijk ziek?quote:Op zaterdag 4 juli 2026 16:21 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Nou, waar ik werk zijn er een paar heeeel vaak ziek, elke maand wel een keer of meerdere keren.
Maar het blijft zonder consequenties.
Of de bedrijfsarts gelooft de verhalen.
Ik ben het wel zat, samen met de collega’s die steeds al het extra werk kunnen opvangen.
Het is heel moeilijk zulke mensen te ontslaan, blijkbaar.
In een team vijf mensen, die wel Max 20 keer per jaar ziek zijn, met vage klachten? Dan weer pijn aan de voet, last van de neus, auto ongeluk(je) gehad, verder geen schade of gewond, maar daar 2 weken voor ziek melden, oma overleden, twee maanden ziek melden, tandpijn, daar ook een week voor ziek melden, en in het weekend, gebeurd dit nog veel vaker. Ook vaker niet komen opdagen, dat heeft blijkbaar ook geen consequenties.quote:Op zaterdag 4 juli 2026 20:22 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Of, en ik snap dat dat heel moeilijk te begrijpen is voor je, ze zijn daadwerkelijk ziek?
Er zullen best dat soort bedrijven tussen zitten, maar niemand hoeft daar dan ook voor te werken als ze niet willen. Maar uit jouw bericht komt een grote haat tegen en onbegrip voor het bedrijfsleven. Er zijn allerlei soorten bedrijven, ook hele kleine. Hoe kan een bedrijf ooit iets opbouwen en personeel in dienst nemen als er gigantisch hoge uitval is en dat bedrijf maar moet doorbetalen? Je hebt kleine bedrijven in Nederland die helemaal kapotgaan aan het betalen van zieke werknemers. Is echt een heel groot probleem.quote:Op zaterdag 4 juli 2026 16:32 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Bedrijven hoeven helemaal niet beschermd te worden. Die redden zichzelf best. Een bedrijf is geen entiteit. Een mens is dat wel. Mensen moeten beschermd worden tegen een bedrijf dat immers geen ziel heeft en opportunistisch handelt. Een bedrijf als zodanig kent geen moraal en zal alles in de weg proberen te vermorzelen voor profit.
In Nederland is dit ook weleens geopperd en de huisartsen hebben meteen gezegd gaan we niet doen. Dus een plan wat voorbaat niet werkbaar is invoeren zinloos. In Nederland hebben we bedrijfsartsen die dit beoordelen. Die hebben het echter zo druk dat je geluk hebt als je daar binnen een maand terecht kunt.quote:Op vrijdag 3 juli 2026 13:49 schreef Multatilu het volgende:
Ik vind het bijzonder dat ook hier weer gezocht wordt naar onmogelijkheden en redenen waarom dit niet 100% gaat werken. Maar bedenk je dit.
1. 70% (dit is onderzocht) van de ziekmeldingen is motivatie gerelateerd. Bovenstaande maatregel maakt de drempel om je ziek te melden zodat je lekker in je bed kunt blijven hangen een stuk hoger.
2. Ziek zijn is een grijs gebied. Waar de een zich met een druppel aan de neus al ziek meld, staat de ander ijlend van de koorts nog een presentatie te geven. Een doktersattest zal ook hier kaf van het koren scheiden.
3. Knallende koppijn heeft ook een reden die een huisarts zou kunnen vinden. Is het migraine dan is het recept duidelijk, is het een kater dan idem en in beide gevallen een attest van 1 dag. Wanneer het wel iets serieus is ben je toch ook direct op het goede adres.
4. Als je écht, écht ziek bent dan kun je nog steeds de dokter bezoeken. Nee, het is niet fijn en niet ideaal, maar je krijgt daarna wel een attest voor een aantal dagen waarmee je echt goed uit kunt zieken zonder dat je je iedere dag hoeft te verantwoorden naar de Arbo dienst of je leidinggevende.
Wat mij betreft ook in Nederland invoeren.
Is heel simpel, betekenisvolle arbeid aanbieden en jezelf niet het schompes werken, stress, burn-outs, etc. Die gigantisch hoge uitval is voor een groot deel daardoor te verklaren. Feitelijk zijn alle bedrijven er voor winst en kapitaal en echt niet voor de werknemer. En bovendien, als bedrijf kun je je daarvoor verzekeren. En de grote bedrijven moeten echt niet zeuren gezien hoe achterlijk veel winst ze maken.quote:Op zondag 5 juli 2026 04:27 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Er zullen best dat soort bedrijven tussen zitten, maar niemand hoeft daar dan ook voor te werken als ze niet willen. Maar uit jouw bericht komt een grote haat tegen en onbegrip voor het bedrijfsleven. Er zijn allerlei soorten bedrijven, ook hele kleine. Hoe kan een bedrijf ooit iets opbouwen en personeel in dienst nemen als er gigantisch hoge uitval is en dat bedrijf maar moet doorbetalen? Je hebt kleine bedrijven in Nederland die helemaal kapotgaan aan het betalen van zieke werknemers. Is echt een heel groot probleem.
Precies. Maar het ligt natuurlijk weer aan de zieke werknemer en dat hij niet genoeg hard werkt volgens Merz die trouwens niemand meer serieus neemt.quote:Op vrijdag 3 juli 2026 00:51 schreef VEM2012 het volgende:
Het grootste probleem is de hoge kosten van energie.
Pleister voor een slagaderlijke bloeding.
Dus je hebt geen vakantie maar moet je dagen maar opnenem als je ziek bent? Lijkt mij echt een onzalig plan.quote:Op vrijdag 3 juli 2026 13:41 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Sorry ik ben nog nooit in dienst geweest, maar ik dacht dat iets van 20 vakantiedagen wel ongeveer standaard was. Doe daar 10 ziektedagen bij en je komt op 30.
Voor de duidelijkheid, ik zou dus ziekte- en vakantiedagen samenvoegen en niet meer los van elkaar zien. Dus het bedrijf en de werknemer komen overeen dat de werknemer per jaar 30 dagen betaald vrij mag nemen om welke reden dan ook. Maar ik vind hoe dan ook dat het bedrijf en de werknemer dit zelf zouden moeten bepalen.
Dan hoeft er dus geen ziekte meer bewezen te worden om vrij te nemen.
Het zou natuurlijk ook kunnen dat hen echt wat mankeert. En het is aan de werkgever om te zorgen dat er dan vervanging komt. Want die zal gewoon verzekerd zijn voor verzuim.quote:Op zaterdag 4 juli 2026 16:21 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Nou, waar ik werk zijn er een paar heeeel vaak ziek, elke maand wel een keer of meerdere keren.
Maar het blijft zonder consequenties.
Of de bedrijfsarts gelooft de verhalen.
Ik ben het wel zat, samen met de collega’s die steeds al het extra werk kunnen opvangen.
Het is heel moeilijk zulke mensen te ontslaan, blijkbaar.
Ja. De gemiddelde Nederlandse werknemer verzuimt geloof ik 4 tot 6 dagen per jaar wegens ziekte. Dus als je heel ver boven het gemiddelde zit, mag dat best van je vakantie afgaan vind ik.quote:Op zondag 5 juli 2026 09:13 schreef Cherni het volgende:
[..]
Dus je hebt geen vakantie maar moet je dagen maar opnenem als je ziek bent? Lijkt mij echt een onzalig plan.
Gelukkig blijft dat een mening en geen regel.quote:Op zondag 5 juli 2026 09:49 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Ja. De gemiddelde Nederlandse werknemer verzuimt geloof ik 4 tot 6 dagen per jaar wegens ziekte. Dus als je heel ver boven het gemiddelde zit, mag dat best van je vakantie afgaan vind ik.
In Nederland kun je je ziekmelden tijdens je vakantiequote:Op zondag 5 juli 2026 09:49 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Ja. De gemiddelde Nederlandse werknemer verzuimt geloof ik 4 tot 6 dagen per jaar wegens ziekte. Dus als je heel ver boven het gemiddelde zit, mag dat best van je vakantie afgaan vind ik.
Dat is ook weer onzin.quote:Op zondag 5 juli 2026 09:49 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Ja. De gemiddelde Nederlandse werknemer verzuimt geloof ik 4 tot 6 dagen per jaar wegens ziekte. Dus als je heel ver boven het gemiddelde zit, mag dat best van je vakantie afgaan vind ik.
Ofcourse.quote:Op zondag 5 juli 2026 09:49 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Ja. De gemiddelde Nederlandse werknemer verzuimt geloof ik 4 tot 6 dagen per jaar wegens ziekte. Dus als je heel ver boven het gemiddelde zit, mag dat best van je vakantie afgaan vind ik.
Daar hebben we toch de arbo arts voor?quote:Op zondag 5 juli 2026 10:26 schreef MissButterflyy het volgende:
Maar mijn inziens mogen mensen die zich steeds met vage klachten ziekmelden best beter onderzocht worden.
Migranten!quote:
Daar kom je toch pas als je langere tijd achter elkaar ziek bent?quote:Op zondag 5 juli 2026 10:27 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Daar hebben we toch de arbo arts voor?
Hoeft niet. Nou ja, langer dan een paar dagen maar hangt van de persoon zelf af wat diegene heeft.quote:Op zondag 5 juli 2026 11:14 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Daar kom je toch pas als je langere tijd achter elkaar ziek bent?
Als algehele stelregel is het sowieso onzinnig. Die mensen die er echt fors boven zitten doen dat vaak vanwege een ernstig medische aanleiding of iets als een burnout. Dat soort zaken leiden tot maanden verzuim. En in dat soort situaties word je uiteindelijk ook gewoon gekort op je inkomen.quote:Op zondag 5 juli 2026 10:27 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Ofcourse.![]()
Mensen de schuld geven dat de ziek zijn waar ze niets aan kunnen doen.
Klopt helemaal, sinds corona is het al helemaal geaccepteerd ofzo.quote:Op zaterdag 4 juli 2026 20:42 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
In een team vijf mensen, die wel Max 20 keer per jaar ziek zijn, met vage klachten? Dan weer pijn aan de voet, last van de neus, auto ongeluk(je) gehad, verder geen schade of gewond, maar daar 2 weken voor ziek melden, oma overleden, twee maanden ziek melden, tandpijn, daar ook een week voor ziek melden, en in het weekend, gebeurd dit nog veel vaker. Ook vaker niet komen opdagen, dat heeft blijkbaar ook geen consequenties.
Ik ben daar wel helemaal klaar mee eigenlijk.
Teamleider mag niks vertellen ivm privacy over de klachten, als ze aan het werk zijn en je vraagt er voorzichtig naar komt er weinig uit. Het blijft oppervlakkig. Privacy hè.
Je hebt onderhand een machtspositie als je je voor wissewasjes ziekmeld.
Misschien ga ik dat ook maar doen. Kan ik bijtanken voor al dat extra werken voor die zieken.
Dit is echt iets van de laatste jaren. Als ik dit 20 jaar geleden deed, maandelijks ziekmelden, was ik allang ontslagen.
Het is een patroon wat te zien is, en super frustrerend dat hier niks aan gedaan wordt.
Heb je je wel eens aangevraagd waarom ze zich zo vaak ziek melden? Blijkbaar hebben ze het niet op hun zin op het werk?quote:Op zaterdag 4 juli 2026 20:42 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
In een team vijf mensen, die wel Max 20 keer per jaar ziek zijn, met vage klachten? Dan weer pijn aan de voet, last van de neus, auto ongeluk(je) gehad, verder geen schade of gewond, maar daar 2 weken voor ziek melden, oma overleden, twee maanden ziek melden, tandpijn, daar ook een week voor ziek melden, en in het weekend, gebeurd dit nog veel vaker. Ook vaker niet komen opdagen, dat heeft blijkbaar ook geen consequenties.
Ik ben daar wel helemaal klaar mee eigenlijk.
Teamleider mag niks vertellen ivm privacy over de klachten, als ze aan het werk zijn en je vraagt er voorzichtig naar komt er weinig uit. Het blijft oppervlakkig. Privacy hè.
Je hebt onderhand een machtspositie als je je voor wissewasjes ziekmeld.
Misschien ga ik dat ook maar doen. Kan ik bijtanken voor al dat extra werken voor die zieken.
Dit is echt iets van de laatste jaren. Als ik dit 20 jaar geleden deed, maandelijks ziekmelden, was ik allang ontslagen.
Het is een patroon wat te zien is, en super frustrerend dat hier niks aan gedaan wordt.
Ik snap niet dat dat geaccepteerd wordt als dat waar is. Dan stuur je zo'n persoon toch naar de bedrijfsarts als die zit te flessen?quote:Op zondag 5 juli 2026 11:51 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Klopt helemaal, sinds corona is het al helemaal geaccepteerd ofzo.
Wanneer werkgevers de huidige erbarmelijke arbeidsomstandigheden verbeteren en mensen weer de ruimte geven om gezond en waardig te werken, zal het arbeidsethos onder gewone werknemers stijgen, wat op zijn beurt leidt tot minder ziekmeldingen en een stabielere werkvloer.quote:Op zondag 5 juli 2026 09:49 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Ja. De gemiddelde Nederlandse werknemer verzuimt geloof ik 4 tot 6 dagen per jaar wegens ziekte. Dus als je heel ver boven het gemiddelde zit, mag dat best van je vakantie afgaan vind ik.
Denk dat degene in de zorg werkt, daar doe je alles in teams bv 7 man die hele weken en maanden 24uurs zorg oppakt en verdeelt.quote:Op zondag 5 juli 2026 12:02 schreef phpmystyle het volgende:
hoog ziekte verzuim zie je eigenlijk ook vrijwel altijd bij grote overheidsorganisaties.
Dan ga je wat anders doen. Of minder uren werken.quote:Op zondag 5 juli 2026 11:53 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Heb je je wel eens aangevraagd waarom ze zich zo vaak ziek melden? Blijkbaar hebben ze het niet op hun zin op het werk?
In elk geval niet door de werkgever op kosten te jagen door het verplicht te stellen dat je bij de 1e ziekmelding een briefje moet halen. Bovendien krijg je wrevel tussen werkgever en werknemer.quote:Op zondag 5 juli 2026 12:11 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Denk dat degene in de zorg werkt, daar doe je alles in teams bv 7 man die hele weken en maanden 24uurs zorg oppakt en verdeelt.
Als dan iemand 20X per jaar ziek is wat wil je daaraan doen dan?
Zie mijn post hierboven.quote:Op zondag 5 juli 2026 12:23 schreef MissButterflyy het volgende:
Nog een mooi voorbeeld: verschillende collega’s vragen om een dienst over te nemen of te ruilen. Maar niemand kan of wil.
Dan meldt deze persoon zich vervolgens voor die dienst alsnog ziek.
Daar kan je in de zorg gewoon mee wegkomen, meerdere keren.
Verhuus naar de VS zou ik zeggen en al je wensen mbt ziekte is naar je wens.quote:Op zondag 5 juli 2026 09:49 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Ja. De gemiddelde Nederlandse werknemer verzuimt geloof ik 4 tot 6 dagen per jaar wegens ziekte. Dus als je heel ver boven het gemiddelde zit, mag dat best van je vakantie afgaan vind ik.
Of jij zorgt voor een betere werksfeer?quote:Op zondag 5 juli 2026 12:20 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Dan ga je wat anders doen. Of minder uren werken.
Maar blijkbaar is dit makkelijker ofzo.
Mag jouw vrouw, als jouw vrouw ziek is, naar mannelijke arts?quote:Op zondag 5 juli 2026 12:20 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
In elk geval niet door de werkgever op kosten te jagen door het verplicht te stellen dat je bij de 1e ziekmelding een briefje moet halen. Bovendien krijg je wrevel tussen werkgever en werknemer.
Wat mij betreft worden frequente ziekmeldingen die niet voortkomen uit medische en lichamelijke beperkingen onderdeel van het personeelsdossier. Concreet: een werkgever kan wat mij betreft het frequente ziekteverzuim bij de kantonrechter aanvoeren als onderdeel van het disfunctioneren of de verstoorde arbeidsverhouding of het verwijtbare handelen van werknemer.
Ik ben niet hun werkgever.quote:Op zondag 5 juli 2026 13:23 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Of jij zorgt voor een betere werksfeer?
Sowieso niet man swa 🫣quote:Op zondag 5 juli 2026 13:28 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Mag jouw vrouw, als jouw vrouw ziek is, naar mannelijke arts?
Sterke vraag!quote:Op zondag 5 juli 2026 13:28 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Mag jouw vrouw, als jouw vrouw ziek is, naar mannelijke arts?
Pertinent onjuist. In nog geen 20% van de landen is dit de standaardquote:Op vrijdag 3 juli 2026 00:44 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dit is geen sadistisch plan en is prima in lijn met de wereldwijde standaard qua ziekmelding. Dit is ook prima in lijn met een groot aantal andere EU landen;
In Oostenrijk, België, Estland, Finland, Slovenië, Hongarije kan dit door de werkgever ook op de eerste dag gevraagd worden in andere landen zoals Italië en Frankrijk na twee dagen en in wat andere landen na drie dagen, o.a. Spanje.
Wereldwijd is een doctersattest op de eerste dag van ziekte de standaard.
Ook dat. Daar ontbreekt het vaak aan. Het mes moet van twee kanten snijden.quote:Op zondag 5 juli 2026 13:23 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Of jij zorgt voor een betere werksfeer?
Nu dus naast de eerder genoemde landen Duitsland, naast Frankrijk, Polen, VS, China, Australië, Zuid Afrika, Brazilië, Mexico, Argentinië, Colombia, rest van Latijns Amerika (Chili 48 uur), India 48-72 uur, Franstalig Afrika 24-48 uur, Arabische landen 1 dag.quote:Op zondag 5 juli 2026 14:29 schreef Innisdemon het volgende:
[..]
Pertinent onjuist. In nog geen 20% van de landen is dit de standaard
quote:Noch Japan, noch Zuid-Korea schrijft wettelijk verplicht betaald ziekteverlof voor bij ziekte die niet werkgerelateerd is. Dit betekent dat werknemers doorgaans hun betaalde vakantiedagen (nenkyu in Japan) moeten gebruiken om de eerste ziektedag te dekken. Omdat persoonlijk ziekteverlof volledig wordt geregeld door de interne regels van het betreffende bedrijf en niet door nationale wetgeving
Wat zijn vage klachten. Daar kunnen alleen artsen over oordelen. En dat moet vooral zo blijven. Zodra het personeel en/of management daar een oordeel over gaan geven, gaat het goed mis.quote:Op zondag 5 juli 2026 10:26 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Dat is ook weer onzin.
Maar mijn inziens mogen mensen die zich steeds met vage klachten ziekmelden best beter onderzocht worden.
Dat niemand kan of wil zegt al genoeg over de sfeer. Nooit problemen mee gehad.quote:Op zondag 5 juli 2026 12:23 schreef MissButterflyy het volgende:
Nog een mooi voorbeeld: verschillende collega’s vragen om een dienst over te nemen of te ruilen. Maar niemand kan of wil.
Dan meldt deze persoon zich vervolgens voor die dienst alsnog ziek.
Daar kan je in de zorg gewoon mee wegkomen, meerdere keren.
Jij snapt niet wat ik schrijf.quote:Op zondag 5 juli 2026 16:55 schreef Cherni het volgende:
[..]
Dat niemand kan of wil zegt al genoeg over de sfeer. Nooit problemen mee gehad.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Via e-grond zou werknemer ontslagen kunnen worden:Dus er zijn geen problemenquote:verwijtbaar handelen of nalaten van de werknemer, zodanig dat van de werkgever in redelijkheid niet kan worden gevergd de arbeidsovereenkomst te laten voortduren;
"If the nation is not capable of preserving itself and reproducing, if it loses it vital bearings and ideals, then it doesn't need foreign enemies - it will fall apart on its own."
[Written by Vladimir Vladimirovich Putin]
Ik had het ook aan AI gevraagdquote:Op zondag 5 juli 2026 16:37 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Nu dus naast de eerder genoemde landen Duitsland, naast Frankrijk, Polen, VS, China, Australië, Zuid Afrika, Brazilië, Mexico, Argentinië, Colombia, rest van Latijns Amerika (Chili 48 uur), India 48-72 uur, Franstalig Afrika 24-48 uur, Arabische landen 1 dag.
Even aan de AI gevraagd en die komt op 50-60 landen waar 24 uur de standaard is, waaronder dus de grootste industrielanden
Japan en Korea zijn nog wat stricter:
[..]
Dan heb je de vraag denk ik niet juist gesteld. De ai is op dit gebied enigszins gelimiteerd aangezien er geen stricte lijsten bestaan en er landen zijn zoals Zuid Korea en Japan die hierbuiten vallen aangezien er geen specifieke wetgeving is op dit vlak.quote:Op zondag 5 juli 2026 17:30 schreef Innisdemon het volgende:
[..]
Ik had het ook aan AI gevraagd
Die kwam op 15 tot 20% van de landen ter wereld uit.
quote:Op zondag 5 juli 2026 17:28 schreef phpmystyle het volgende:
Ik heb even het wetboek er op nagehouden @:BlaZ en @:lospedrosa
Bij herhaaldelijk -bewezen- ongeoorloofd ziekte verzuim kun je een werknemer via een civiele procedure op de zogenoemde e-grond ontslaan.
Artikel 7:669 lid 3Het probleem zit hem in het kunnen aantonen van ziekteverzuim.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Via e-grond zou werknemer ontslagen kunnen worden:
[..]
Dus er zijn geen problemen
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
Dus wat is dan jouw oplossing?quote:Op zondag 5 juli 2026 19:07 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Het probleem zit hem in het kunnen aantonen van ziekteverzuim.
Degene die beweerd ziek te zijn moet dat aantonen. Ik denk dat de Franse regeling dat er binnen 48 uur na ziekmelding een attest moet komen redelijk is.quote:Op zondag 5 juli 2026 19:13 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Dus wat is dan jouw oplossing?
Wat een (bedrijfs)arts heeft ook geen speciale neus die kan detecteren dat er sprake is van arbeidsvluchtgedrag.
Ik ken die Franse regeling niet. Maar is iemand die snottert en kucht voldoende? Hoe stel je het vast?quote:Op zondag 5 juli 2026 19:36 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Degene die beweerd ziek te zijn moet dat aantonen. Ik denk dat de Franse regeling dat er binnen 48 uur na ziekmelding een attest moet komen redelijk is.
Ik denk dat jij de vraag niet juist hebt gesteld (of de antwoorden niet gecontroleerd). Ik heb gezocht naar het percentage landen waar de regel is dat er bij de eerste ziektedag al een dokterverklaring moet komen.quote:Op zondag 5 juli 2026 19:07 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dan heb je de vraag denk ik niet juist gesteld. De ai is op dit gebied enigszins gelimiteerd aangezien er geen stricte lijsten bestaan en er landen zijn zoals Zuid Korea en Japan die hierbuiten vallen aangezien er geen specifieke wetgeving is op dit vlak.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |