abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  woensdag 1 april 2026 @ 18:50:45 #1
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_220485105
Niet mijn OP.

quote:
Volgens president Donald Trump is een Amerikaanse "armada" op weg naar het Midden-Oosten. Hij zegt dat de VS de situatie in Iran nauwlettend in de gaten blijft houden. Volgens de VN is er in Iran inmiddels sprake van het "dodelijkste geweld" sinds de revolutie in 1979.
"Er zijn een hoop schepen die kant op, gewoon voor het geval dat", zei Trump in de nacht van donderdag op vrijdag aan boord van regeringsvliegtuig Air Force One. "Ik zou liever zien dat er niets gebeurt, maar we houden ze nauwlettend in de gaten."
The Guardian meldt dat vliegdekschip USS Abraham Lincoln met meerdere geleide luchtafweerraketten op weg is naar het Midden-Oosten. Het schip komt ergens in de komende dagen aan.
Ook worden verschillende luchtafweersystemen opgetuigd in bestaande Amerikaanse bases in Israël. Het Verenigd Koninkrijk meldt dat het op verzoek van Qatar enkele gevechtsvliegtuigen naar dat land stuurt.
Trump dreigt al langer met geweld in Iran, dat te maken heeft met de hevigste en dodelijkste protesten in lange tijd. Iraniërs gaan sinds december massaal de straat op vanwege economische malaise in dat land. De demonstraties, die met harde hand worden neergeslagen, worden gezien als een van de grootste uitdagingen ooit voor het regime van ayatollah Ali Khamenei.

Dodelijkste geweld in Iran sinds 1979

Tot nu toe zijn volgens schattingen van mensenrechtenorganisaties meer dan vijfduizend doden gevallen door het optreden van het regime, onder wie tientallen kinderen. Een verkenningsmissie van de Verenigde Naties in Iran spreekt van het dodelijkste geweld tegen demonstranten sinds de Iraanse revolutie van 1979.
De VN-verkenningsmissie zegt bewijs te hebben dat het dodental door overheidsgeweld veel hoger ligt dan de officiële cijfers die Iran naar buiten heeft gebracht. Woensdag zei de regering dat er 3.100 doden zijn gevallen.
Trump dreigt met militaire actie als de Iraanse regering demonstranten blijft doden, al blijft het vooralsnog vooral bij dreigen. Volgens experts hebben de Amerikanen ingecalculeerd dat een Amerikaanse militaire interventie waarschijnlijk geen val van het regime teweegbrengt. Bovendien zouden omliggende Golfstaten druk hebben uitgeoefend om niet tot geweld over te gaan.
Iran ontkent dat onder druk VS achthonderd executies zijn uitgesteld

Trump claimde vorige week een succes door te stellen dat Iran achthonderd executies van demonstranten had uitgesteld vanwege de Amerikaanse dreiging. Iran zegt vrijdag dat dat niet het geval is. Er waren überhaupt geen executies gepland, is de Iraanse lezing.
Het regime zei eerder dat demonstranten die betrokken zijn bij geweld, de doodstraf riskeren. Volgens de Iraanse Revolutionaire Garde - het militaire elitekorps van het regime - lokt een "buitenlands commandocentrum van inlichtingendiensten" geweld uit bij protesten. De Iraanse regering denkt dat vooral Israël en de VS met behulp van geweld van groepjes in Iran een staatsgreep beogen.
https://www.nu.nl/midden-(...)-revolutie-kent.html

Osint accounts melden al veel langer veel groot materieel richting midden Oosten, B2’s tankers e.d. gingen 2 weken geleden al die kant op en nu een grote Carrier met alle begeleiding.

Het is wachten tot de VS actief gaat worden in Iran en extreme islamieten een kopje kleiner maakt.

Mooi om hier te volgen.

twitter


Livestream Intel cams:

https://www.youtube.com/live/4E-iFtUM2kk

Hold on a minute, hang on. Breaking news! Steve Lookner:

https://www.youtube.com/@:AgendaFreeTV/streams
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_220485112
quote:
14s.gif Op woensdag 1 april 2026 18:48 schreef xpompompomx het volgende:

[..]
Het Iraanse kernwapenprogramma was vorig jaar al vernietigd, weet je nog?
Blijkbaar niet volledig. Dat verrijkte uranium zwerft ook nog ergens daar rond.
blablablabla
  woensdag 1 april 2026 @ 18:52:56 #3
36431 bleiblei
Toogmakker:copyright:
pi_220485119
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 18:50 schreef inslagenreuring het volgende:

[..]
En dan te bedenken dat het woord yanks (afkorting yankees) van Nederlandse oorsprong (Jan-kees) is.

Goed gewerkt.
Ok, en wat is je punt? :')
Totaal random statement de wereld in slingeren en dan afronden met "goed gewerkt". Allejezus hey.
pi_220485120
quote:
1s.gif Op woensdag 1 april 2026 17:32 schreef Nexum het volgende:
Vanavond begint WOIII trouwens.
dat mag niet hoor, ik wil zondag rustig de Ronde kunnen kijken
pi_220485122
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 18:45 schreef Elan het volgende:

[..]
We moeten vanaf nu de intel van Buitendan maar vertrouwen als het gaat om de nationale en internationale veiligheid.
Dat zou bijzonder verstandig zijn ipv die verzonnen onzin.
Dit, dus.
pi_220485129
quote:
7s.gif Op woensdag 1 april 2026 18:41 schreef vosss het volgende:

[..]
Pics of het is niet gebeurd
Die vliegtuigen zijn gisteren aangekomen in Engeland, mogen niet over Frankrijk dus meest logische route is dan over Nederland en Duitsland.

Maar heb geen foto's gemaakt helaas. Op Reddit sterft het er wel van.
blablablabla
  woensdag 1 april 2026 @ 18:55:15 #7
366724 inslagenreuring
"The bulletdodger"
pi_220485132
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 18:52 schreef bleiblei het volgende:

[..]
Ok, en wat is je punt? :')
Totaal random statement de wereld in slingeren en dan afronden met "goed gewerkt". Allejezus hey.
1. Ik heet geen Jezus.
2. Stukje Nederlandse erfenis hoe die clowns genoemd worden. Die hyperintelligentie zie je ook terug in jouw bovengenoemde vraag.
Charlie: How's it going in there?
Alan: Whatever happened to zippers? I miss zippers.
Charlie: I don't know, Alan, maybe there were too many injuries. Nobody ever got their balls caught in a buttonhole
  woensdag 1 april 2026 @ 18:55:26 #8
171727 StateOfMind
Ancient Astronaut
pi_220485135
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 18:52 schreef Elan het volgende:

[..]
Blijkbaar niet volledig. Dat verrijkte uranium zwerft ook nog ergens daar rond.
Gewoon naar Nederland verschepen :Y

Met die hoge prijzen hier is het in rap tempo verarmd uranium geworden 😱
Perhaps you've seen it, maybe in a dream.
A murky, forgotten land.
pi_220485139
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 18:53 schreef Buitendam het volgende:

[..]
Dat zou bijzonder verstandig zijn ipv die verzonnen onzin.
:')
Je kunt nog niet eens fatsoenlijk voorspellen wanneer PSV kampioen gaat worden. Laat staan wat Iran wel of niet doet met eventuele kernwapens.

Maar jij gelooft dus dat het pure bullshit is? Waarom zou Trump zijn handen er anders aan branden.
blablablabla
pi_220485148
quote:
1s.gif Op woensdag 1 april 2026 18:55 schreef StateOfMind het volgende:

[..]
Gewoon naar Nederland verschepen :Y

Met die hoge prijzen hier is het in rap tempo verarmd uranium geworden 😱
We willen toch een paar kerncentrales er bij :7
blablablabla
  woensdag 1 april 2026 @ 18:58:22 #11
46705 Kleffe_Dop
Sic Mundus Creatus Est
pi_220485149
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 18:52 schreef Elan het volgende:

[..]
Blijkbaar niet volledig. Dat verrijkte uranium zwerft ook nog ergens daar rond.
Als het doel is om het rondzwervende verrijkt uranium daar weg te halen, hoe ga je dat dan voor elkaar krijgen met een luchtoorlog? :?
pi_220485156
twitter


Lufthansa preparing for jet fuel shortages outside Europe, CEO says
Lufthansa is preparing for possible shortages of jet fuel outside Europe, with the airline seeing early warning signs in Asia as the Iran war disrupts supply routes, CEO Carsten Spohr says in an interview.

"If shortages in the kerosene supply occur, they are likely to be felt first outside Europe", Spohr told the FAZ newspaper, adding that some Asian airports were no longer accepting additional flights because of limited fuel availability.

The German airline group has hedged more than 80 percent of its fuel needs for 2026, Spohr said.
Het is pas echt crisis als het bier op is.
  Moderator woensdag 1 april 2026 @ 18:59:30 #13
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_220485160
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 18:52 schreef bleiblei het volgende:

[..]
Ok, en wat is je punt? :')
Totaal random statement de wereld in slingeren en dan afronden met "goed gewerkt". Allejezus hey.
Het is ook niet waar

Het is een Brits scheldwoord omdat de Amerikanen die ze tegenkwamen vaan Jan of Kees heette (waarschijnlijk)

Het is niet van oorsprong Nederlands
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_220485173
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 18:56 schreef Elan het volgende:

[..]
:')
Je kunt nog niet eens fatsoenlijk voorspellen wanneer PSV kampioen gaat worden. Laat staan wat Iran wel of niet doet met eventuele kernwapens.

Maar jij gelooft dus dat het pure bullshit is? Waarom zou Trump zijn handen er anders aan branden.
Vorig jaar was ‘t nog completely obliterated. We hebben toen allemaal vrachtwagens weg zien rijden en gedacht “eh, weet je ‘t zeker?” Maar toen waren we idioot en doemdenkers.

De mogelijkheden om verder te verrijken zijn toen wel aangepakt (Natanz enzo). Als Iran nu ineens klaar was om kernwapens te hebben (terwijl DNI daar geen intel van had) is het dus vorig jaar verkeerd gegaan of hebben ze gelogen, of liegen ze nu. Welk scenario denk jij dat het is?

Het was wel tijd voor Stuxnet 2.0 ipv bommen en granaten. Als Israël dit keer maar niet overijverig wordt en nevenschade negeert (dat is wel een trend ondertussen)
pi_220485178
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 18:58 schreef Kleffe_Dop het volgende:

[..]
Als het doel is om het rondzwervende verrijkt uranium daar weg te halen, hoe ga je dat dan voor elkaar krijgen met een luchtoorlog? :?
Aan verrijkt uranium heb je vrij weinig als je geen fatsoenlijke fabrieken hebt om het te verwerken.
blablablabla
  woensdag 1 april 2026 @ 19:08:09 #16
213134 Momo
WLR en ESF hooligan
pi_220485232
twitter


Prince Charles steunt mij niet genoeg tegen zijn eigen premier in mimimimi
  woensdag 1 april 2026 @ 19:12:28 #17
465142 PluggieOD
LAAG = RELATIEF
pi_220485265
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 18:54 schreef Elan het volgende:

[..]
Die vliegtuigen zijn gisteren aangekomen in Engeland, mogen niet over Frankrijk
Amerikanen mogen gewoon over Frankrijk.

Mits je een flightplan filed.

Eerste 6 zijn ook gewoon vertrokken.
  woensdag 1 april 2026 @ 19:15:56 #18
46705 Kleffe_Dop
Sic Mundus Creatus Est
pi_220485283
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:01 schreef Elan het volgende:

[..]
Aan verrijkt uranium heb je vrij weinig als je geen fatsoenlijke fabrieken hebt om het te verwerken.
Dus daarmee zeg je dat het Iraanse atoomprogramma in feite toch "volledig" vernietigd is zoals in 2025 geclaimd door Trump?
Want aan dat verrijkt uranium an sich heb je volgens jou niets, plus 'we' hoevem het niet te gaan halen.

quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:08 schreef Momo het volgende:
[ x ]

Prince Charles steunt mij niet genoeg tegen zijn eigen premier in mimimimi
:|W

Wanneer gingen Wimlex en Max ook alweer die kant op?
Dat ze maar oppassen dat ze daar niet voor het politieke karretje van Trump gespannen worden.
pi_220485324
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 15:23 schreef Budapestenaar het volgende:

[..]
Dus jij vindt dat wij ons nergens tegen hoeven te verdedigen?
Ik stel jou een vraag.
Dit omdraaien hiero, als reactie op vragen, vaak voorafgegaan met 'dus jij', is best amusant af en toe, maar boeit me verder niet.

Mijn antwoord op jouw vraag is daarom:
"Dus jij wilt mijn vraag niet beantwoorden?"
Ik doe het ff rustig aan.
pi_220485362
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:12 schreef PluggieOD het volgende:

[..]
Amerikanen mogen gewoon over Frankrijk.

Mits je een flightplan filed.

Eerste 6 zijn ook gewoon vertrokken.
Oja hebben ze hun keutel ingetrokken?

quote:
Frankrijk is niet het eerste land dat besluit om het luchtruim te sluiten voor vliegtuigen die betrokken zijn bij de oorlog in het Midden-Oosten. Spanje deed dat ook en Italiaanse media meldden dat Italië hetzelfde heeft gedaan. Volgens Madrid gaan de aanvallen op Iran in tegen het internationaal recht.
blablablabla
  woensdag 1 april 2026 @ 19:26:24 #21
168804 Buitendam
Commissaris.
pi_220485366
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 18:56 schreef Elan het volgende:

[..]
:')
Je kunt nog niet eens fatsoenlijk voorspellen wanneer PSV kampioen gaat worden. Laat staan wat Iran wel of niet doet met eventuele kernwapens.

Maar jij gelooft dus dat het pure bullshit is? Waarom zou Trump zijn handen er anders aan branden.
Combinatie van zelfverrijking en ongecontroleerde zelfoverschatting.

En nu zit je met de gebakken peertjes, want die mongool heeft geen idee wat ie nu moet doen.
Dit, dus.
  woensdag 1 april 2026 @ 19:27:14 #22
465142 PluggieOD
LAAG = RELATIEF
pi_220485373
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:25 schreef Elan het volgende:

[..]
Oja hebben ze hun keutel ingetrokken?
[..]

Daar was nooit sprake van, maar je leest niet.
pi_220485374
quote:
1s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:01 schreef beefkeek het volgende:

[..]
Vorig jaar was ‘t nog completely obliterated. We hebben toen allemaal vrachtwagens weg zien rijden en gedacht “eh, weet je ‘t zeker?” Maar toen waren we idioot en doemdenkers.

De mogelijkheden om verder te verrijken zijn toen wel aangepakt (Natanz enzo). Als Iran nu ineens klaar was om kernwapens te hebben (terwijl DNI daar geen intel van had) is het dus vorig jaar verkeerd gegaan of hebben ze gelogen, of liegen ze nu. Welk scenario denk jij dat het is?

Het was wel tijd voor Stuxnet 2.0 ipv bommen en granaten. Als Israël dit keer maar niet overijverig wordt en nevenschade negeert (dat is wel een trend ondertussen)
Dat is 9 maanden geleden inmiddels. Geen idee hoe de zaken er nu voor staan. Of ze shit elders opnieuw zijn gaan proberen op te starten. De boel hebben uitgegraven of whatever de informatie is waar de Amerikanen zich op baseren.
blablablabla
pi_220485383
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:27 schreef PluggieOD het volgende:

[..]
Daar was nooit sprake van, maar je leest niet.
Het staat er letterlijk. Trump heeft daar nota bene boos over getweet. Volgens mij kwam zijn gekanker dat hij uit NAVO wil van vanmorgen daar ook vandaan.
blablablabla
  woensdag 1 april 2026 @ 19:29:45 #25
213134 Momo
WLR en ESF hooligan
pi_220485390
twitter


Een brief voor het Amerikaanse volk....
pi_220485394
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:26 schreef Buitendam het volgende:

[..]
Combinatie van zelfverrijking en ongecontroleerde zelfoverschatting.

En nu zit je met de gebakken peertjes, want die mongool heeft geen idee wat ie nu moet doen.
Als je ziet wat er allemaal die kant op gaat heeft die 'mongool' nog wel wat militaire troeven achter de hand. Iran zal eerdaags wel de vrede tekenen want er blijft anders niks over van dat land en zijn infrastructuur.
blablablabla
  woensdag 1 april 2026 @ 19:30:54 #27
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_220485398
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:29 schreef Momo het volgende:
[ x ]

Een brief voor het Amerikaanse volk....
Interessant. Een poging het narratief over te pakken?
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  woensdag 1 april 2026 @ 19:31:28 #28
168804 Buitendam
Commissaris.
pi_220485402
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:30 schreef Elan het volgende:

[..]
Als je ziet wat er allemaal die kant op gaat heeft die 'mongool' nog wel wat militaire troeven achter de hand. Iran zal eerdaags wel de vrede tekenen want er blijft anders niks over van dat land en zijn infrastructuur.
:D “eerdaags”

Leuk.
Dit, dus.
pi_220485404
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:27 schreef Elan het volgende:

[..]
Dat is 9 maanden geleden inmiddels. Geen idee hoe de zaken er nu voor staan. Of ze shit elders opnieuw zijn gaan proberen op te starten. De boel hebben uitgegraven of whatever de informatie is waar de Amerikanen zich op baseren.
In 9 maanden heb je geen centrifuges gebouwd die nodig zijn om te verrijken. Dus of die centrifuges zijn niet vernietigd, of het is onzin wat ons verkocht wordt.
pi_220485405
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:29 schreef Momo het volgende:
[ x ]

Een brief voor het Amerikaanse volk....
Die gaan smeken om vrede natuurlijk.
blablablabla
  Eindredactie Sport / Forummod woensdag 1 april 2026 @ 19:32:00 #31
284411 crew  heywoodu
pi_220485408
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:29 schreef Momo het volgende:
[ x ]

Een brief voor het Amerikaanse volk....
Nou, ik ben benieuwd! "Luister niet naar Trump", schat ik ongeveer in als vertaling.
pi_220485414
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:30 schreef Elan het volgende:

[..]
Als je ziet wat er allemaal die kant op gaat heeft die 'mongool' nog wel wat militaire troeven achter de hand. Iran zal eerdaags wel de vrede tekenen want er blijft anders niks over van dat land en zijn infrastructuur.
Van de rest van de golf dan ook niet :N
Nederland zo ver de evenaar is dan zwaar en zwaar de lul. Spanje zal gillend binnenlopen financieel, die zullen hun geluk niet op kunnen. De 1 zijn dood is dan ander zijn brood ;(
Ik zal dan vermoedelijk ook sneller dan verwacht naar mijn familie in Costa Rica moeten aftaaien en daar versneld een hut moeten laten bouwen :{
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
  woensdag 1 april 2026 @ 19:32:47 #33
168804 Buitendam
Commissaris.
pi_220485417
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:31 schreef beefkeek het volgende:

[..]
In 9 maanden heb je geen centrifuges gebouwd die nodig zijn om te verrijken. Dus of die centrifuges zijn niet vernietigd, of het is onzin wat ons verkocht wordt.
Nou. Wat zou het toch zijn hè :D
Dit, dus.
  woensdag 1 april 2026 @ 19:32:56 #34
504077 Zoddie
Merck toch hoe sterck
pi_220485422
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:30 schreef Perrin het volgende:

[..]
Interessant. Een poging het narratief over te pakken?
Tja, Trump zit constant te roepen dat Iran een staakt het vuren wil, dat Iran het gesprek aan wil gaan.
Dat de gesprekken goed gaan met Iran en Iran zegt elke keer dat ze van niets af weten.

Denk dat ze er genoeg van hebben dat Trump namens hun spreekt om de beurzen in toom te houden.
  Moderator woensdag 1 april 2026 @ 19:33:03 #35
192657 crew  xpompompomx
^(;,;)^
pi_220485424
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:30 schreef Elan het volgende:

[..]
Als je ziet wat er allemaal die kant op gaat heeft die 'mongool' nog wel wat militaire troeven achter de hand. Iran zal eerdaags wel de vrede tekenen want er blijft anders niks over van dat land en zijn infrastructuur.
Iran was vorige week toch al verslagen?
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
pi_220485439
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:21 schreef Toby56 het volgende:

[..]
Ik stel jou een vraag.
Dit omdraaien hiero, als reactie op vragen, vaak voorafgegaan met 'dus jij', is best amusant af en toe, maar boeit me verder niet.

Mijn antwoord op jouw vraag is daarom:
"Dus jij wilt mijn vraag niet beantwoorden?"
Nou, beste Toby, dan zal ik jouw vraag beantwoorden.

Nee, ik heb het niet mis. Iedereen die veronderstelt dat Europa zich niet hoeft te kunnen verdedigen tegen gevaar is op z’n minst slecht geïnformeerd.
  woensdag 1 april 2026 @ 19:34:28 #37
300435 Eyjafjallajoekull
Broertje van Katlaah
pi_220485442
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:08 schreef Momo het volgende:
[ x ]

Prince Charles steunt mij niet genoeg tegen zijn eigen premier in mimimimi
Het zou mooi zijn alls alle leiders in Europa een live toespraak houden waarin ze een grote foto van Trump vast houden.

En er dan echt heerlijk op gaan schijten. Echt zo'n dikke dampende drol.
Opgeblazen gevoel of winderigheid? Zo opgelost met Rennie!
  woensdag 1 april 2026 @ 19:36:21 #38
465142 PluggieOD
LAAG = RELATIEF
pi_220485471
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:28 schreef Elan het volgende:

[..]
Het staat er letterlijk. Trump heeft daar nota bene boos over getweet. Volgens mij kwam zijn gekanker dat hij uit NAVO wil van vanmorgen daar ook vandaan.
Trump tweet wel meer.
pi_220485513
quote:
10s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:33 schreef xpompompomx het volgende:

[..]
Iran was vorige week toch al verslagen?
Het regent nog steeds iraanse raketten op Israel en de golfstaten, ik weet niet of je dat verwacht van een verslagen vijand, maar ik heb een andere indruk :{

Major rocket barrage targets Tel Aviv, Ashdod, Ashkelon region, Golfstates
Geld maakt meer kapot dan je lief is.
Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
pi_220485532
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:36 schreef PluggieOD het volgende:

[..]
Trump tweet wel meer.
Dat toestel gaat naar Engeland en is afkomstig uit Italië? Het ging toch om infrastructuur die specifiek betrekking had op ondersteuning van de oorlog in Iran dat niet over Frankrijk zou mogen.
blablablabla
pi_220485556
"Waarom zou Trump zijn handen er anders aan branden."

Whahaha :') Die gast is dom genoeg om een schaal spareribs uit de oven te pakken zonder ovenwanten joh. En dan anderen de schuld te geven dat die oven zo heet is.

Echt, die gap zakt nog voor een IQ test. Hou op met me hoor _O-
Aut viam inveniam, aut faciam
There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
pi_220485564
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:30 schreef Perrin het volgende:

[..]
Interessant. Een poging het narratief over te pakken?
Zolang de toestand in de Straat van Hormuz zo blijft, hebben ze eigenlijk gewoon het narratief.
In Iran hoeven ze minder te piekeren over wat ze moeten doen dan in Washington.

Israël kan nog altijd half Libanon platwalsen. Dan houden zij er toch een 'goed gevoel' aan over, aan deze shitshow. Door hun eigen shitshow wat dichter naar huis te verplaatsen. Slim bekeken van Bibi.
Ik doe het ff rustig aan.
  Moderator woensdag 1 april 2026 @ 19:43:04 #43
192657 crew  xpompompomx
^(;,;)^
pi_220485571
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:39 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Het regent nog steeds iraanse raketten op Israel en de golfstaten, ik weet niet of je dat verwacht van een verslagen vijand, maar ik heb een andere indruk :{

Major rocket barrage targets Tel Aviv, Ashdod, Ashkelon region, Golfstates
Het waren uiteraard ook niet mijn woorden natuurlijk, maar die van de zeer intelligente Oranje man. Dus waarom hij maar doorgaat met het sturen van materieel naar het Midden Oosten is me een groot vraagteken.
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
pi_220485590
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:39 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Het regent nog steeds iraanse raketten op Israel en de golfstaten, ik weet niet of je dat verwacht van een verslagen vijand, maar ik heb een andere indruk :{

Major rocket barrage targets Tel Aviv, Ashdod, Ashkelon region, Golfstates
Naar aanleiding van dit bericht durf ik nu te stellen dat Iran zelfs al twee weken geleden volledig "obliterated" was.
Aut viam inveniam, aut faciam
There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
pi_220485599
quote:
10s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:33 schreef xpompompomx het volgende:

[..]
Iran was vorige week toch al verslagen?
'grotendeels'
Zolang ze Hormuz controleren kan daar natuurlijk geen sprake van zijn.
blablablabla
  Eindredactie Sport / Forummod woensdag 1 april 2026 @ 19:45:01 #46
284411 crew  heywoodu
pi_220485600
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:39 schreef Digi2 het volgende:

[..]
Het regent nog steeds iraanse raketten op Israel en de golfstaten, ik weet niet of je dat verwacht van een verslagen vijand, maar ik heb een andere indruk :{

Major rocket barrage targets Tel Aviv, Ashdod, Ashkelon region, Golfstates
Gelukkig is dit bericht onjuist, aangezien Iran al verslagen is. Vorige week en de week ervoor dan, en volgens mij de week ervoor ook. En deze week komt nog. Maar ze zijn dus verslagen, kapotgemaakt, ze kunnen niks meer, dus dit kan niet kloppen :)
  Moderator woensdag 1 april 2026 @ 19:45:52 #47
192657 crew  xpompompomx
^(;,;)^
pi_220485613
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:44 schreef Elan het volgende:

[..]
'grotendeels'
Zolang ze Hormuz controleren kan daar natuurlijk geen sprake van zijn.
Dus Trump liegt wil je zeggen?
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
  Eindredactie Sport / Forummod woensdag 1 april 2026 @ 19:46:35 #48
284411 crew  heywoodu
pi_220485625
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:44 schreef Elan het volgende:

[..]
'grotendeels'
Zolang ze Hormuz controleren kan daar natuurlijk geen sprake van zijn.
Dat controleren ze niet, Iran is namelijk al verslagen en dan kan dat niet.
pi_220485629
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:45 schreef heywoodu het volgende:

[..]
Gelukkig is dit bericht onjuist, aangezien Iran al verslagen is. Vorige week en de week ervoor dan, en volgens mij de week ervoor ook. En deze week komt nog. Maar ze zijn dus verslagen, kapotgemaakt, ze kunnen niks meer, dus dit kan niet kloppen :)
"OBLITERATED"!
Aut viam inveniam, aut faciam
There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
pi_220485638
Ik denk wel dat Trump vandaag gaat meedelen dat Iran verslagen is en dat de oorlog stopt :+
The problem with socialism is that you eventually run out of other people's money
pi_220485645
quote:
5s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:45 schreef xpompompomx het volgende:

[..]
Dus Trump liegt wil je zeggen?
'Midnight Hammer' was al afdoende, zei-ie vorig jaar.
Dus ja, Trump liegt dat-ie barst.

Maar hij lijdt aan een bepaalde aandoening: hij gelooft alleen nog maar dat de waarheid uit z'n eigen leugens bestaat.

Hij lijdt aan wel meer aandoeningen, maar ik beperk me ff tot deze.
Ik doe het ff rustig aan.
pi_220485673
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:47 schreef TAmaru het volgende:
Ik denk wel dat Trump vandaag gaat meedelen dat Iran verslagen is en dat de oorlog stopt :+
Nu Bibi aan het spoken is in Libanon, zal Israël daar nu wat minder moeite mee hebben dan pak 'm beet 10 dagen eerder.

Mocht Trump zeggen: hiep hiep we hebben gewonnen & we stoppen ermee, dan blijft natuurlijk wel het probleem dat de kwestie Hormuz moet worden opgelost. En daar kan Iran wel de tijd voor nemen. Als de oorlog is opgehouden, is de druk om snel dingen te veranderen voor hun van minder urgentie. Het geld tikt voor hun momenteel nl. wel binnen. Voor de bondgenoten van de VS echter niet.
Ik doe het ff rustig aan.
pi_220485697
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:50 schreef Toby56 het volgende:

[..]
Nu Bibi aan het spoken is in Libanon, zal Israël daar nu wat minder moeite mee hebben dan pak 'm beet 10 dagen eerder.

Mocht Trump zeggen: hiep hiep we hebben gewonnen & we stoppen ermee, dan blijft natuurlijk wel het probleem dat de kwestie Hormuz moet worden opgelost.
Misschien trekt hij zich daar ook wel uit terug en zegt hij tegen Europa en Azië: los het maar lekker op. Of hier, koop ónze olie!
The problem with socialism is that you eventually run out of other people's money
pi_220485709
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:54 schreef TAmaru het volgende:

[..]
Misschien trekt hij zich daar ook wel uit terug en zegt hij tegen Europa en Azië: los het maar lekker op. Of hier, koop ónze olie!
Dan heeft hij wel een groot probleem met al z'n Arabische vrienden. Want die zijn van die Straat voor een groot deel afhankelijk.
Bovendien leidt dikke shit voor Europa en Azië alsnog tot een grote wereldwijde crisis. Daar knapt de VS ook echt niet van op.
Ik doe het ff rustig aan.
pi_220485712
quote:
5s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:45 schreef xpompompomx het volgende:

[..]
Dus Trump liegt wil je zeggen?
Hij heeft nooit gezegd dat ze volledig verslagen zijn.
blablablabla
pi_220485721
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:47 schreef TAmaru het volgende:
Ik denk wel dat Trump vandaag gaat meedelen dat Iran verslagen is en dat de oorlog stopt :+
Na een grondoffensief van 2 max. 3 weken :+

Zijn bij vorige ´mededelingen´ ook alle zenders gereserveerd?
“Weak or strong, clever or simple, we are all brothers.”
pi_220485735
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:56 schreef Stoorzendert het volgende:

[..]
Na een grondoffensief van 2 max. 3 weken :+

Zijn bij vorige ´mededelingen´ ook alle zenders gereserveerd?
Grondoffensief zou ik wel mooi vinden. _O_ ^O^
The problem with socialism is that you eventually run out of other people's money
  woensdag 1 april 2026 @ 20:01:05 #58
300435 Eyjafjallajoekull
Broertje van Katlaah
pi_220485753
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:58 schreef TAmaru het volgende:

[..]
Grondoffensief zou ik wel mooi vinden. _O_ ^O^
Lijkt mij toch gek dat ie dat gaat aankondigen. Ten eerste omdat er volgens mij nog steeds niet genoeg materieel is in de regio, en ten tweede zou dat logischer zijn op donderdag. De beurzen zijn dan 4 dagen gesloten.
Opgeblazen gevoel of winderigheid? Zo opgelost met Rennie!
  Moderator woensdag 1 april 2026 @ 20:01:42 #59
192657 crew  xpompompomx
^(;,;)^
pi_220485763
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:55 schreef Elan het volgende:

[..]
Hij heeft nooit gezegd dat ze volledig verslagen zijn.
Hij heeft het zelfs over "obliterated", dat gaat nog wel wat stapjes verder dan enkel verslagen.

Maar Trump liegt dus?
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
pi_220485764
quote:
2s.gif Op woensdag 1 april 2026 20:01 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:

[..]
Lijkt mij toch gek dat ie dat gaat aankondigen. Ten eerste omdat er volgens mij nog steeds niet genoeg materieel is in de regio, en ten tweede zou dat logischer zijn op donderdag. De beurzen zijn dan 4 dagen gesloten.
HIj gaat nu eerst aankondigen dat de oorlog bijna voorbij is. De beurzen schieten dan omhoog. Dan kunnen hij en zijn vrienden alles verkopen en kondigt hij op donderdag het grondoffensief aan.
The problem with socialism is that you eventually run out of other people's money
pi_220485768
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:55 schreef Elan het volgende:

[..]
Hij heeft nooit gezegd dat ze volledig verslagen zijn.
Ik dacht op vrijdag 13 maart al, op Truth Social.
"The Fake News Media hates to report how well the United States Military has done against Iran, which is totally defeated and wants a deal - But not a deal that I would accept!"
Ik doe het ff rustig aan.
  Eindredactie Sport / Forummod woensdag 1 april 2026 @ 20:02:24 #62
284411 crew  heywoodu
pi_220485771
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:55 schreef Elan het volgende:

[..]
Hij heeft nooit gezegd dat ze volledig verslagen zijn.
"We've won this...this war has been won."

Dan een stukje met blablablafakenewsnewyorktimesblabla abcfakenews nbcfakenews blabla

En dan

"It's not a close battle. They're totally defeated."

Tja, je kúnt "they're totally defeated" natuurlijk interpreteren als "they're not really totally defeated yet", maar in principe zou je zijn woorden gewoon moeten kunnen interpreteren als zijn woorden.
pi_220485803
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 20:01 schreef TAmaru het volgende:

[..]
HIj gaat nu eerst aankondigen dat de oorlog bijna voorbij is. De beurzen schieten dan omhoog. Dan kunnen hij en zijn vrienden alles verkopen en kondigt hij op donderdag het grondoffensief aan.
Ik begin onderhand bijna te denken dat hij gewoon samenwerkt met het Iraanse regime _O-

"Ik kondig dit keer het staakt het vuren aan, dan gaan we short en jij ontkent het dan over 2 uur. Gooi ook maar een extra bommetje op Qatar om het echter te laten lijken"
  Moderator woensdag 1 april 2026 @ 20:06:03 #64
192657 crew  xpompompomx
^(;,;)^
pi_220485812
En ook dit:

Bekijk deze YouTube-video
(Filmopje van vorig jaar jaar waarin hij zegt dat Iran's nucleaire capaciteiten totaal vernietigd zijn)

Waarom dan toch nog met het argument aan durven komen dat deze oorlog gaat om de nucleaire capaciteiten van Iran?
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
  Eindredactie Sport / Forummod woensdag 1 april 2026 @ 20:06:13 #65
284411 crew  heywoodu
pi_220485814
pi_220485822
quote:
10s.gif Op woensdag 1 april 2026 20:06 schreef heywoodu het volgende:
[ afbeelding ]
_O-

Mijn god, we gaan toch niet Google Translate als bewijs opvoeren?
Ik doe het ff rustig aan.
  Eindredactie Sport / Forummod woensdag 1 april 2026 @ 20:08:01 #67
284411 crew  heywoodu
pi_220485833
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 20:07 schreef Toby56 het volgende:

[..]
_O-

Mijn god, we gaan toch niet Google Translate als bewijs opvoeren?
Ik vond het wel geinig dat er werd gezegd "Hij heeft nooit gezegd dat ze volledig verslagen zijn.", terwijl "Ze zijn volledig verslagen" de letterlijke vertaling is van wat hij dus wel heeft gezegd :+
pi_220485838
quote:
5s.gif Op woensdag 1 april 2026 20:06 schreef xpompompomx het volgende:
En ook dit:

Bekijk deze YouTube-video
(Filmopje van vorig jaar jaar waarin hij zegt dat Iran's nucleaire capaciteiten totaal vernietigd zijn)

Waarom dan toch nog met het argument aan durven komen dat deze oorlog gaat om de nucleaire capaciteiten van Iran?
Ja, die vraag kennen we nu al.

Het antwoord heb ik je hiervoor al gegeven: Trump liegt ALTIJD. :)
Ik doe het ff rustig aan.
pi_220485853
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 20:08 schreef heywoodu het volgende:

[..]
Ik vond het wel geinig dat er werd gezegd "Hij heeft nooit gezegd dat ze volledig verslagen zijn.", terwijl "Ze zijn volledig verslagen" de letterlijke vertaling is van wat hij dus wel heeft gezegd :+
Snap ik.
Maar ik wil, ondanks alles, wel wat te (glim)lachen hebben.
Anders moet ik mijn avatar/profile pic aanpassen. En daar heb ik geen zin an.
Ik doe het ff rustig aan.
  woensdag 1 april 2026 @ 20:10:16 #70
300435 Eyjafjallajoekull
Broertje van Katlaah
pi_220485867
quote:
10s.gif Op woensdag 1 april 2026 20:06 schreef heywoodu het volgende:
[ afbeelding ]
Ik krijg toch wat anders

Opgeblazen gevoel of winderigheid? Zo opgelost met Rennie!
pi_220485899
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 20:05 schreef tjoptjop het volgende:

[..]
Ik begin onderhand bijna te denken dat hij gewoon samenwerkt met het Iraanse regime _O-

"Ik kondig dit keer het staakt het vuren aan, dan gaan we short en jij ontkent het dan over 2 uur. Gooi ook maar een extra bommetje op Qatar om het echter te laten lijken"
Wetende hoe Trump en co profiteren van alles om hun aandelen te laten stijgen, denk ik dat er een grote mate van doorgestoken kaart bij zit ja. Mogelijk zelfs onder één hoedje met Iran als het nodig is.
The problem with socialism is that you eventually run out of other people's money
pi_220485920
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 20:12 schreef TAmaru het volgende:

[..]
Wetende hoe Trump en co profiteren van alles om hun aandelen te laten stijgen, denk ik dat er een grote mate van doorgestoken kaart bij zit ja. Mogelijk zelfs onder één hoedje met Iran als het nodig is.
De VS heeft een probleem.
Trump heeft nooit een probleem.

Anders zat hij al voor de rest van z'n leven in de bak. De oplichter.
"Makes me smart."

Arme Amerikanen. Arme bondgenoten. Arme wereld.
Ik doe het ff rustig aan.
pi_220485925
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 20:12 schreef TAmaru het volgende:

[..]
Wetende hoe Trump en co profiteren van alles om hun aandelen te laten stijgen, denk ik dat er een grote mate van doorgestoken kaart bij zit ja. Mogelijk zelfs onder één hoedje met Iran als het nodig is.
Hoeveel commissie zal hij krijgen als er straks een Ayatolpoortje bij Hormuz staat :+
  woensdag 1 april 2026 @ 20:15:45 #74
508729 recidivist
zedendelinquent
pi_220485945
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:47 schreef TAmaru het volgende:
Ik denk wel dat Trump vandaag gaat meedelen dat Iran verslagen is en dat de oorlog stopt :+
Om zaterdagochtend zijn grondtroepen Kharg-eiland te laten innemen. Want als een ding duidelijk is is het dat het niets waard is wat Donald zegt.
enkelband
pi_220485952
Trump is een enorme klootzak.
(Altijd al geweest.)

En zijn vader, vrienden, advocaten hebben al z'n problemen opgelost.
En anders gaan ze wel onder de bus. Niet hij.

Bekijk deze YouTube-video

Ook hier wordt al gezegd dat Iran flink aan het cashen is en voorlopig flink blijft cashen.
Met een stel haatbaarden nog steeds aan het roer, zijn ze zo weer back in bizniz.

(Edit: dit is echt een interessant interview, vind ik. Ze geven overigens Rutte de nodige credit... ik ga er even over nadenken.)

[ Bericht 15% gewijzigd door Toby56 op 01-04-2026 20:28:57 ]
Ik doe het ff rustig aan.
pi_220486084
@HowardRoark

Is het nog steeds een groot succes?
A Robin Redbreast in a Cage Puts all Heaven in a Rage.
pi_220486203
twitter


Europa heeft het weer verkloot. We waren helemaal niet in de positie om met het moralistische vingertje te wapperen omdat we nog veel te afhankelijk zijn van de VS. Europa had gewoon braaf moeten meewerken aan Trumps oorlog want zonder Amerikaanse steun aan Oekraïne hebben we een groot probleem.
  woensdag 1 april 2026 @ 20:40:53 #78
496707 HowardRoark
Tacticalized!
pi_220486208
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 20:29 schreef Discombobulate het volgende:
@:HowardRoark

Is het nog steeds een groot succes?
Waar heb ik gezegd dat dit een groot succes was? Ik heb alleen vraagtekens gezet bij de claims dat deze oorlog een enorme mislukking was. Claims die er 48 uur na het begin van de oorlog al kwamen en nadien zit men op basis van dit wensdenken deze claims iedere dag te herhalen, gevoed door een oneindige stroom aan berichten uit bepaalde media.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
pi_220486231
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 20:40 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]

Europa heeft het weer verkloot. We waren helemaal niet in de positie om met het moralistische vingertje te wapperen omdat we nog veel te afhankelijk zijn van de VS. Europa had gewoon braaf moeten meewerken aan Trumps oorlog want zonder Amerikaanse steun aan Oekraïne hebben we een groot probleem.
Het zieke is dat Oekraine het enige land is wat hulp heeft aangeboden :') Maar Trump boeit dat niet wat hij heeft een hekel aan Zelensky omdat ie geen bewijs ging fabriceren tegen Biden.

Je zou bijna zeggen dat het misschien beter is om Zelensky te vervangen met iemand anders. Hoe triest en onterecht dat ook voor hem persoonlijk is.
  Forum Admin woensdag 1 april 2026 @ 20:44:31 #80
334798 crew  Straatcommando.
Je zuster op een houtvlot
pi_220486238
quote:
14s.gif Op woensdag 1 april 2026 20:40 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Waar heb ik gezegd dat dit een groot succes was? Ik heb alleen vraagtekens gezet bij de claims dat deze oorlog een enorme mislukking was. Claims die er 48 uur na het begin van de oorlog al kwamen en nadien zit men op basis van dit wensdenken deze claims iedere dag te herhalen, gevoed door een oneindige stroom aan berichten uit bepaalde media.
Het feit dat het gros van zijn claims ontrent deze interventie onjuist bleken te zijn is een teken aan de wand. Dat heeft niets te maken met "bepaalde media" want van links tot rechts en alles er tussenin rapporteert er over.
''Tuurlijk is het een onoogelijk lelijk spuugding. Kun je d'r toch nog wel aan gehecht zijn? Je houdt toch ook van je moeder?''
pi_220486243
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:29 schreef Momo het volgende:
[ x ]

Een brief voor het Amerikaanse volk....
Interessant.

Surprise, we hebben toch nukes en new York bestaat niet meer!!!
GC / Doneer en houd FOK! online
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
  Moderator woensdag 1 april 2026 @ 20:45:29 #82
192657 crew  xpompompomx
^(;,;)^
pi_220486246
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 20:40 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]

Europa heeft het weer verkloot. We waren helemaal niet in de positie om met het moralistische vingertje te wapperen omdat we nog veel te afhankelijk zijn van de VS. Europa had gewoon braaf moeten meewerken aan Trumps oorlog want zonder Amerikaanse steun aan Oekraïne hebben we een groot probleem.
Omdat die geflipte narcist grote domme fouten heeft gemaakt met het plannen van zijn oorlog moeten wij ons laten chanteren omdat hij zelf geen zin heeft om de door hem veroorzaakte shit op te ruimen? Koekoek. 8)7
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
  Moderator woensdag 1 april 2026 @ 20:46:36 #83
192657 crew  xpompompomx
^(;,;)^
pi_220486252
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 20:43 schreef BEFEM het volgende:

[..]
Het zieke is dat Oekraine het enige land is wat hulp heeft aangeboden :') Maar Trump boeit dat niet wat hij heeft een hekel aan Zelensky omdat ie geen bewijs ging fabriceren tegen Biden.

Je zou bijna zeggen dat het misschien beter is om Zelensky te vervangen met iemand anders. Hoe triest en onterecht dat ook voor hem persoonlijk is.
Je bedoelt Trump.
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
pi_220486255
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 20:43 schreef BEFEM het volgende:

[..]
Het zieke is dat Oekraine het enige land is wat hulp heeft aangeboden :') Maar Trump boeit dat niet wat hij heeft een hekel aan Zelensky omdat ie geen bewijs ging fabriceren tegen Biden.

Je zou bijna zeggen dat het misschien beter is om Zelensky te vervangen met iemand anders. Hoe triest en onterecht dat ook voor hem persoonlijk is.
Zelensky speelt het wel een heel stuk slimmer dan Europa. Hij stelt zich heel erg bereid op om met Trump mee te werken aan die zogenaamde vredesonderhandelingen waarmee Oekraïne tijd wint en daarnaast zijn ze in rap tempo bezig met het versterken van hun eigen defensie en sluiten ze ene na de andere deal met andere landen om de afhankelijkheid van de VS af te bouwen.
  Forum Admin woensdag 1 april 2026 @ 20:46:57 #85
334798 crew  Straatcommando.
Je zuster op een houtvlot
pi_220486256
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 20:40 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]

Europa heeft het weer verkloot. We waren helemaal niet in de positie om met het moralistische vingertje te wapperen omdat we nog veel te afhankelijk zijn van de VS. Europa had gewoon braaf moeten meewerken aan Trumps oorlog want zonder Amerikaanse steun aan Oekraïne hebben we een groot probleem.
Zet ff "ik ben dik en dom" in je ondertitel.

Je hebt namelijk niet de positie om met het morele vingertje te wapperen dat dat niet kan. Dat bepaal ik.

Doe je dat niet dan ban ik je. Dat mag eigenlijk niet, maar wat ga je er tegen doen dan?
''Tuurlijk is het een onoogelijk lelijk spuugding. Kun je d'r toch nog wel aan gehecht zijn? Je houdt toch ook van je moeder?''
pi_220486270
quote:
10s.gif Op woensdag 1 april 2026 20:45 schreef xpompompomx het volgende:

[..]
Omdat die geflipte narcist grote domme fouten heeft gemaakt met het plannen van zijn oorlog moeten wij ons laten chanteren omdat hij zelf geen zin heeft om de door hem veroorzaakte shit op te ruimen? Koekoek. 8)7
Dat is gewoon realpolitik. Zonder de VS hebben we nu nog een groot probleem. We betalen nu de prijs voor decennialang bezuinigen op de defensie.
pi_220486292
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 20:48 schreef RotatoR het volgende:

[..]
Dat is gewoon realpolitik. Zonder de VS hebben we nu nog een groot probleem. We betalen nu de prijs voor decennialang bezuinigen op de defensie.
Nee, dat betalen we niet.
Los van alle holle retoriek is er niet echt een reden waarom we veel geld moeten uitgeven aan defensie.
Geen enkel buurland van ons vormt een directe bedreiging.
En als we kijken naar de inzet van ons leger de afgelopen decennia; dan was dat altijd bij iemand anders zijn oorlog, ver van Nederland.
zeer vocale Trump hater - VEM2012
  Moderator woensdag 1 april 2026 @ 20:51:40 #88
192657 crew  xpompompomx
^(;,;)^
pi_220486293
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 20:48 schreef RotatoR het volgende:

[..]
Dat is gewoon realpolitik. Zonder de VS hebben we nu nog een groot probleem. We betalen nu de prijs voor decennialang bezuinigen op de defensie.
Dezelfde Trump die wil dat we meedoen heeft ook de sancties op Russische olie teruggedraaid, wat ook negatief is voor Oekraïne en voor ons. Ook met de VS hebben we dus al een probleem. Ik snap dan ook nog steeds niet waarom we ons door hem zouden moeten laten chanteren.
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
pi_220486294
quote:
88s.gif Op woensdag 1 april 2026 20:46 schreef Straatcommando. het volgende:

[..]
Zet ff "ik ben dik en dom" in je ondertitel.

Je hebt namelijk niet de positie om met het morele vingertje te wapperen dat dat niet kan. Dat bepaal ik.

Doe je dat niet dan ban ik je. Dat mag eigenlijk niet, maar wat ga je er tegen doen dan?
Lmao.

Effe serieus:

De situatie is zwaar kloten, maar niemand hoeft mij te vertellen wie de schuldige is.

Verder, met een kleine aanpassing:
Wie voor tirannen zwicht zal meer dan lijf en goed verliezen, dan dooft het licht.
"Dat is mijn mening en die deel ik".
(Jansen en Janssen, ik meen in 'Raket naar de maan'.)
Ik doe het ff rustig aan.
pi_220486295
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 20:46 schreef RotatoR het volgende:

[..]
Zelensky speelt het wel een heel stuk slimmer dan Europa. Hij stelt zich heel erg bereid op om met Trump mee te werken aan die zogenaamde vredesonderhandelingen waarmee Oekraïne tijd wint en daarnaast zijn ze in rap tempo bezig met het versterken van hun eigen defensie en sluiten ze ene na de andere deal met andere landen om de afhankelijkheid van de VS af te bouwen.
Klopt.

Maar ik denk wel dat als bijvoorbeeld Zalushny president zou zijn dat de relatie met de VS beter zou zijn. En nee, dat ligt niet aan Zelensky maar aan Trump.

En dat is uiteindelijk beter voor Oekraine. Ondanks dat ik ook altijd heb gezegd dat Oekraine geen betere president had kunnen hebben dan Zelensky.
pi_220486322
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:30 schreef Elan het volgende:

[..]
Als je ziet wat er allemaal die kant op gaat heeft die 'mongool' nog wel wat militaire troeven achter de hand. Iran zal eerdaags wel de vrede tekenen want er blijft anders niks over van dat land en zijn infrastructuur.
"Naar de verdommenis nuken! Dan houden ze hun bek en doen ze wat er gezegd wordt! De paar overlevenden."
pi_220486326
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 20:02 schreef heywoodu het volgende:

[..]
"We've won this...this war has been won."

Dan een stukje met blablablafakenewsnewyorktimesblabla abcfakenews nbcfakenews blabla

En dan

"It's not a close battle. They're totally defeated."

Tja, je kúnt "they're totally defeated" natuurlijk interpreteren als "they're not really totally defeated yet", maar in principe zou je zijn woorden gewoon moeten kunnen interpreteren als zijn woorden.
De uitkomst is inmiddels toch wel duidelijk? Iran is grotendeels vernietigd. Of telt het pas als Trump er een atoombom op gegooid heeft en iedereen dood is?
blablablabla
pi_220486337
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 20:46 schreef RotatoR het volgende:

[..]
Zelensky speelt het wel een heel stuk slimmer dan Europa. Hij stelt zich heel erg bereid op om met Trump mee te werken aan die zogenaamde vredesonderhandelingen waarmee Oekraïne tijd wint en daarnaast zijn ze in rap tempo bezig met het versterken van hun eigen defensie en sluiten ze ene na de andere deal met andere landen om de afhankelijkheid van de VS af te bouwen.
Zelensky is president van een land in oorlog.
En hij heeft het al jaren zwaar te verduren.
Hij kan iedere hulp gebruiken... wat zeg ik? Die hulp is absoluut noodzakelijk en broodnodig.

En dan nog: al steun je Trump, de dag dat hij je voor de bus gooit is nooit ver weg.
Trump speelt inmmiddels al 15 maanden een smerig spel met Oekraïne, hij zet Zelensky te kakken als hij daar zin in heeft, hij heeft de steun fors verminderd, en toch is Zelensky gedwongen om hem te vriend te houden. Uit pure noodzaak. Dat heeft nauwelijks iets te maken met 'hij speelt het slimmer dan Europa'.

Oekraïne verkeert momenteel (nog steeds) echt in veel grotere nood dan welk land in Europa ook.
Ik doe het ff rustig aan.
  Eindredactie Sport / Forummod woensdag 1 april 2026 @ 20:58:36 #94
284411 crew  heywoodu
pi_220486349
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 20:56 schreef Elan het volgende:

[..]
De uitkomst is inmiddels toch wel duidelijk? Iran is grotendeels vernietigd. Of telt het pas als Trump er een atoombom op gegooid heeft en iedereen dood is?
Volledig verslagen zelfs, volgens Trump. Wat natuurlijk een aantoonbare leugen is: een volledig verslagen land kan niet nog allerlei raketten afvuren op andere landen, een hele zeestraat gijzelen, etc.

Het is niet erg om bij de feiten te blijven en dus gewoon toe te geven dat Trump aantoonbaar liegt.
pi_220486358
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 20:56 schreef Elan het volgende:

[..]
De uitkomst is inmiddels toch wel duidelijk? Iran is grotendeels vernietigd. Of telt het pas als Trump er een atoombom op gegooid heeft en iedereen dood is?
Denk dat Israël daar wel voorstander voor is. Gezien hoe ze het met Gaza aanpakten.
pi_220486398
quote:
14s.gif Op woensdag 1 april 2026 20:58 schreef heywoodu het volgende:

[..]
Volledig verslagen zelfs, volgens Trump. Wat natuurlijk een aantoonbare leugen is: een volledig verslagen land kan niet nog allerlei raketten afvuren op andere landen, een hele zeestraat gijzelen, etc.

Het is niet erg om bij de feiten te blijven en dus gewoon toe te geven dat Trump aantoonbaar liegt.
Misschien is de blokkade van Hormuz wel bewust zo opgezet, zou niemand verbazen. Lekker een beetje de beurzen manipuleren en miljarden binnenharken met je voorkennis. Constant dingen roepen die tegenstrijdig zijn ook.
blablablabla
pi_220486411
quote:
12s.gif Op woensdag 1 april 2026 20:45 schreef vosss het volgende:

[..]
Interessant.

Surprise, we hebben toch nukes en new York bestaat niet meer!!!
1 april!
Het is pas echt crisis als het bier op is.
pi_220486414
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 20:40 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]

Europa heeft het weer verkloot. We waren helemaal niet in de positie om met het moralistische vingertje te wapperen omdat we nog veel te afhankelijk zijn van de VS. Europa had gewoon braaf moeten meewerken aan Trumps oorlog want zonder Amerikaanse steun aan Oekraïne hebben we een groot probleem.
Beurzen weer omlaag _O_
Europa kan zijn eigen shit toch prima fiksen aldus de gemiddelde user in dit topic.
blablablabla
pi_220486433
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 21:04 schreef Elan het volgende:

[..]
Beurzen weer omlaag _O_
Europa kan zijn eigen shit toch prima fiksen aldus de gemiddelde user in dit topic.
Die hele oorlog en de afgesloten Straat van Hormuz zijn de schuld van Europa en van Ajax.
Lijkt me duidelijk.

Gelukkig maar dat Iran volledig verslagen is.
Ik doe het ff rustig aan.
  woensdag 1 april 2026 @ 21:09:05 #100
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_220486449
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 20:40 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]

Europa heeft het weer verkloot. We waren helemaal niet in de positie om met het moralistische vingertje te wapperen omdat we nog veel te afhankelijk zijn van de VS. Europa had gewoon braaf moeten meewerken aan Trumps oorlog want zonder Amerikaanse steun aan Oekraïne hebben we een groot probleem.
En gisteren hoefde die straat niet open en moesten we zelf olie halen.

Wat is het nu?
pi_220486462
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 21:04 schreef tesssssssss het volgende:

[..]
1 april!
:D

Ik blijf het apart vinden. Die zogenaamde brief voor de VS burgers.

Waarom niet ook de Israël burgers? Waarom over enkele uren?

Ik denk dat er iets groots te gebeuren staat. No joke. :{
GC / Doneer en houd FOK! online
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
  Moderator woensdag 1 april 2026 @ 21:11:35 #102
192657 crew  xpompompomx
^(;,;)^
pi_220486479
quote:
7s.gif Op woensdag 1 april 2026 21:10 schreef vosss het volgende:

[..]
:D

Ik blijf het apart vinden. Die zogenaamde brief voor de VS burgers.

Waarom niet ook de Israël burgers? Waarom over enkele uren?

Ik denk dat er iets groots te gebeuren staat. No joke. :{
Zal wel gaan over dat het echt geen goed idee is om troepen in Iran aan land te zetten, willen ze hun zonen en dochters nog (heel) terugzien.
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
pi_220486499
quote:
10s.gif Op woensdag 1 april 2026 20:06 schreef heywoodu het volgende:
[ afbeelding ]
Ja, zo vertaalt Google Translate "strait" in straat, wat het dus helemaal niet is, maar waarom alle Nederlanders het dus wel onterecht zo noemen. Het is een doorgang, geen straat.
pi_220486500
quote:
7s.gif Op woensdag 1 april 2026 21:10 schreef vosss het volgende:

[..]
:D

Ik blijf het apart vinden. Die zogenaamde brief voor de VS burgers.

Waarom niet ook de Israël burgers? Waarom over enkele uren?

Ik denk dat er iets groots te gebeuren staat. No joke. :{
Ja, en ik ben ook heel benieuwd naar wat Trump gaat zeggen.
Het is pas echt crisis als het bier op is.
pi_220486514
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 21:13 schreef tesssssssss het volgende:

[..]
Ja, en ik ben ook heel benieuwd naar wat Trump gaat zeggen.
Hoe laat NL tijd was dat?
GC / Doneer en houd FOK! online
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
  woensdag 1 april 2026 @ 21:15:29 #106
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_220486517
Zou wel een mooie zijn als Trump die brief uitprint en zijn kont ermee afveegt.
pi_220486527
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 21:04 schreef Elan het volgende:

[..]
Beurzen weer omlaag _O_
Europa kan zijn eigen shit toch prima fiksen aldus de gemiddelde user in dit topic.
Beurzen zijn pure hype, die moet je fiksen met een enorme reclamecampagne. Techniek of productie komt er niet aan te pas.
pi_220486543
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 20:40 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]

Europa heeft het weer verkloot. We waren helemaal niet in de positie om met het moralistische vingertje te wapperen omdat we nog veel te afhankelijk zijn van de VS. Europa had gewoon braaf moeten meewerken aan Trumps oorlog want zonder Amerikaanse steun aan Oekraïne hebben we een groot probleem.
Bekijk deze YouTube-video
Vakman pur sang
pi_220486544
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 21:15 schreef Hexagon het volgende:
Zou wel een mooie zijn als Trump die brief uitprint en zijn kont ermee afveegt.
Nee nee, hij roept: verdomme, ik kan dit niet lezen. Wat moet ik met een in het Perzisch geschreven brief?

Net als vroegâh, toen, in de Nederlandstalige Dynasty op de VPRO-radio, hoofdrolspeler Blake Carrington de 'Denver Post' op de ontbijttafel aantrof en woedend riep: "chotverdomme, een Engelstalige krant! Wat moet ik daar verdomme mee??!!"
Ik doe het ff rustig aan.
pi_220486561
quote:
7s.gif Op woensdag 1 april 2026 21:15 schreef vosss het volgende:

[..]
Hoe laat NL tijd was dat?
03.00 uur s nachts. Ik ben er ook niet gerust op.
Het is pas echt crisis als het bier op is.
pi_220486576
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 21:13 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Ja, zo vertaalt Google Translate "strait" in straat, wat het dus helemaal niet is, maar waarom alle Nederlanders het dus wel onterecht zo noemen. Het is een doorgang, geen straat.
En nou ook nog even een boze brief naar de Fransen sturen. Wat nou "Pas de Calais"?
Het is een Nauw. Kap nouw met die 'pas'.
Ik doe het ff rustig aan.
pi_220486592
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 21:20 schreef Peppert het volgende:
[ afbeelding ]
Nou, morgen maar Nasi halen dan.
Ik doe het ff rustig aan.
  Eindredactie Sport / Forummod woensdag 1 april 2026 @ 21:24:08 #114
284411 crew  heywoodu
pi_220486594
Oh, die brief is er al bijna een half uur.

twitter


Meneer Pezeshkian heeft even wat in elkaar gefrommeld in een simpele editor zo te zien.
pi_220486623
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 21:24 schreef heywoodu het volgende:
Oh, die brief is er al bijna een half uur.

[ x ]

Meneer Pezeshkian heeft even wat in elkaar gefrommeld in een simpele editor zo te zien.
Jakkes. Het is verdorie pure propaganda.
Wat een misselijke streek.
Ik doe het ff rustig aan.
pi_220486634
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 21:24 schreef heywoodu het volgende:
Oh, die brief is er al bijna een half uur.

[ x ]

Meneer Pezeshkian heeft even wat in elkaar gefrommeld in een simpele editor zo te zien.
Nog altijd beter dan "deze boodschap vernietigt zichzelf in 5 seconden."
Ik doe het ff rustig aan.
  woensdag 1 april 2026 @ 21:30:54 #117
36431 bleiblei
Toogmakker:copyright:
pi_220486660
quote:
Jah, gratis government fundering geld. Trump is er jaloers op.
  Moderator woensdag 1 april 2026 @ 21:32:01 #118
192657 crew  xpompompomx
^(;,;)^
pi_220486672
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 21:24 schreef heywoodu het volgende:
Oh, die brief is er al bijna een half uur.

[ x ]

Meneer Pezeshkian heeft even wat in elkaar gefrommeld in een simpele editor zo te zien.
Niet zo heel spannend allemaal.
ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn
pi_220486677
Jongens gewoon luisteren naar Ome Trump.
Vakman pur sang
  Eindredactie Sport / Forummod woensdag 1 april 2026 @ 21:36:05 #120
284411 crew  heywoodu
pi_220486707
quote:
14s.gif Op woensdag 1 april 2026 21:32 schreef xpompompomx het volgende:

[..]
Niet zo heel spannend allemaal.
Ik heb me er niet helemaal doorheen geworsteld, maar de eerste twee pagina's waren niet zo boeiend nee. Wel geinig, even de nadruk leggen op "Iran is heel oud" en dus een enorme geschiedenis claimen, maar dan wel zeggen dat het starten van oorlogen in de moderne historie niet is gebeurd (dan kunnen ze mooi die hele geschiedenis die ze eerder noemden op dat gebied even negeren) :+
pi_220486708
Rob Bauer in de uitzending van BBC News nu over Trump en de NAVO
  woensdag 1 april 2026 @ 21:46:24 #122
496707 HowardRoark
Tacticalized!
pi_220486777
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 20:44 schreef Straatcommando. het volgende:

[..]
Het feit dat het gros van zijn claims ontrent deze interventie onjuist bleken te zijn is een teken aan de wand. Dat heeft niets te maken met "bepaalde media" want van links tot rechts en alles er tussenin rapporteert er over.
Welke claims precies? Want dat het Iraanse regime en gigantische destabiliserende factor is en een (potentieel) gevaar voor de wereld staat natuurlijk vast.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
pi_220486797
quote:
14s.gif Op woensdag 1 april 2026 21:46 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Welke claims precies? Want dat het Iraanse regime en gigantische destabiliserende factor is en een (potentieel) gevaar voor de wereld staat natuurlijk vast.
De VS ook, dus wat is hier precies anders?
zeer vocale Trump hater - VEM2012
  woensdag 1 april 2026 @ 21:49:44 #124
438527 MissButterflyy
De beste dingen in het leven z
pi_220486801
twitter


Wat een gek is het ook. Een puinhoop achterlaten en de rest mag de zooi opruimen.

Dan stap je maar uit de NAVO, idioot.
Wie dit leest is een lezer van dit
pi_220486842
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 21:22 schreef Toby56 het volgende:

[..]
En nou ook nog even een boze brief naar de Fransen sturen. Wat nou "Pas de Calais"?
Het is een Nauw. Kap nouw met die 'pas'.
A strait is a water body connecting two seas or water basins.

Het is meer, dat er maar weinig Nederlanders tot een maand geleden ooit van de Doorgang van Hormuz hadden gehoord en daarom Google Translate gebruikte om de Engelse benaming te vertalen ...
pi_220486868
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 21:24 schreef heywoodu het volgende:
Oh, die brief is er al bijna een half uur.

[ x ]

Meneer Pezeshkian heeft even wat in elkaar gefrommeld in een simpele editor zo te zien.
Leuk voor mijn lachspieren in elk geval??
´ Just remember, there's a thin line between being a hero and being a memory´
pi_220486889
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 21:24 schreef heywoodu het volgende:
Oh, die brief is er al bijna een half uur.

[ x ]

Meneer Pezeshkian heeft even wat in elkaar gefrommeld in een simpele editor zo te zien.
Is dit serieus? Zou hij wel eens eerder met Word ofzo hebben gewerkt?
The problem with socialism is that you eventually run out of other people's money
pi_220486905
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 20:40 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]

Europa heeft het weer verkloot. We waren helemaal niet in de positie om met het moralistische vingertje te wapperen omdat we nog veel te afhankelijk zijn van de VS. Europa had gewoon braaf moeten meewerken aan Trumps oorlog want zonder Amerikaanse steun aan Oekraïne hebben we een groot probleem.
Ah onder druk een coalition of the willing op tuigen. Dat gaat motiveren en werken.


Wat een waardeloos Kut land is het geworden met domme don en zijn aarslikkers.
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
pi_220486917
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:00 schreef TAmaru het volgende:

[..]
Is dit serieus? Zou hij wel eens eerder met Word ofzo hebben gewerkt?
Er zijn fancy paginanummers.
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
  woensdag 1 april 2026 @ 22:08:37 #130
40566 Ericr
Livewrong
pi_220486970
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 21:24 schreef heywoodu het volgende:
Oh, die brief is er al bijna een half uur.

[ x ]

Meneer Pezeshkian heeft even wat in elkaar gefrommeld in een simpele editor zo te zien.
Met een LLM. Al die streepjes in de tekst zijn een aardige weggever. Zal voor de vertaling zijn gebruikt waarschijnlijk maar ziet er zo erg amateuristisch uit.
pi_220486988
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 19:44 schreef Elan het volgende:

[..]
'grotendeels'
Zolang ze Hormuz controleren kan daar natuurlijk geen sprake van zijn.
Iran is helemaal niet dichtbij verlies.
Groot fan van User Wotte
pi_220487025
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 21:56 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
A strait is a water body connecting two seas or water basins.

Het is meer, dat er maar weinig Nederlanders tot een maand geleden ooit van de Doorgang van Hormuz hadden gehoord en daarom Google Translate gebruikte om de Engelse benaming te vertalen ...
Heel veel van die doorgangen (in zee) worden al eeuwenlang, zeer zeker ook in het Nederlands, 'straat' genoemd.
Lang voordat Google Translate was uitgevonden.

Zo is er bijv. ook de Straat van Gibraltar.
En de Straat van Messina.
En de Straat van Taiwan.

Et cetera.

Het is feitelijk een verkorting van de term 'zeestraat'.
Het woord 'strait' is een oude (verouderde) term voor 'street'. Ook 'straight' zit er in verborgen c.q. is er uit voortgekomen. Dus zeer waarschijnlijk is 'Strait' ook een verkorting van 'Sea Strait'.
Er zijn veel hele en halve overeenkomsten, alsmede vele verbintenissen tussen het Middeleeuwse Engels en het Middelnederlands.

En daarnaast: wat dacht je anders wat de Stratenmaker Op Zee moest doen voor z'n beroep?
Ik doe het ff rustig aan.
pi_220487045
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:10 schreef Tjacka het volgende:

[..]
Iran is helemaal niet dichtbij verlies.
Ze zijn helemaal de moeder gebombardeerd maat. US doelen zijn grotendeels bereikt.

Hormuz dicht is om de oliedollar te crashen.
blablablabla
pi_220487057
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 21:36 schreef zakjapannertje het volgende:
Rob Bauer in de uitzending van BBC News nu over Trump en de NAVO
Ik denk dat je Frans bedoelt.
Ik doe het ff rustig aan.
  Eindredactie Sport / Forummod woensdag 1 april 2026 @ 22:18:07 #135
284411 crew  heywoodu
pi_220487064
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:17 schreef Toby56 het volgende:

[..]
Ik denk dat je Frans bedoelt.
Jack is druk met schroevendraaiers in knieeën boren, neem ik aan.
pi_220487070
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:18 schreef heywoodu het volgende:

[..]
Jack is druk met schroevendraaiers in knieeën boren, neem ik aan.
Was Jack Kennedy er nog maar.
Ik doe het ff rustig aan.
pi_220487081
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:16 schreef Elan het volgende:

[..]
Ze zijn helemaal de moeder gebombardeerd maat. US doelen zijn grotendeels bereikt.

Hormuz dicht is om de oliedollar te crashen.
Welke doelen precies?
Groot fan van User Wotte
  woensdag 1 april 2026 @ 22:23:15 #138
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_220487119
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:19 schreef Tjacka het volgende:

[..]
Welke doelen precies?
Regime change en einde aan het nucleaire programma, jeweetz.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  Eindredactie Sport / Forummod woensdag 1 april 2026 @ 22:25:26 #139
284411 crew  heywoodu
pi_220487135
Overigens vandaag nog even met een Iraanse vriendin gesproken. Al een maand geen contact met familie is natuurlijk kut, maar volgens haar is het het allemaal waard als het regime daadwerkelijk zou vallen. De grootste angst bij haar en haar omgeving (uiteraard niet per definitie representatief voor alle Iraniërs, dat snap ik) is dat Trump vroegtijdig stopt met de militaire operatie - als het niet 100% afgemaakt wordt, wordt het leven voor de bevolking immers heel veel erger, voor zover mogelijk.

Dat even tussendoor :)
pi_220487138
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:19 schreef Tjacka het volgende:

[..]
Welke doelen precies?
90% van de militaire doelen. Ca 10.000 stuks zijn vernietigd. Denk aan raket en drone fabrieken. Net als het grootste deel van hun luchtmacht en natuurlijk hun marine is kapot geschoten.

Klinkt als een duidelijke nederlaag.
blablablabla
  woensdag 1 april 2026 @ 22:28:49 #141
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_220487187
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:25 schreef Elan het volgende:

[..]
90% van de militaire doelen. Ca 10.000 stuks zijn vernietigd. Denk aan raket en drone fabrieken. Net als het grootste deel van hun luchtmacht en natuurlijk hun marine is kapot geschoten.

Klinkt als een duidelijke nederlaag.
En is de benzineprijs alweer omlaag?
pi_220487192
quote:
80s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:23 schreef Perrin het volgende:

[..]
Regime change en einde aan het nucleaire programma, jeweetz.
Een regime change met een zoon van de oude dictator die een enorme wrok schijnt te hebben en onder de macht van de Iraanse Garde staat.

Wat een top regime change
Groot fan van User Wotte
  woensdag 1 april 2026 @ 22:29:47 #143
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_220487206
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:29 schreef Tjacka het volgende:

[..]
Een regime change met een zoon van de oude dictator die een enorme wrok schijnt te hebben en onder de macht van de Iraanse Garde staat.

Wat een top regime change
Het is een verandering, dat kun je niet ontkennen. En Iran heeft 0 nukes afgevuurd.

And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_220487219
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:25 schreef Elan het volgende:

[..]
90% van de militaire doelen. Ca 10.000 stuks zijn vernietigd. Denk aan raket en drone fabrieken. Net als het grootste deel van hun luchtmacht en natuurlijk hun marine is kapot geschoten.

Klinkt als een duidelijke nederlaag.
Dat waren helemaal niet hun doelen
Groot fan van User Wotte
pi_220487222
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:25 schreef Elan het volgende:

[..]
90% van de militaire doelen. Ca 10.000 stuks zijn vernietigd. Denk aan raket en drone fabrieken. Net als het grootste deel van hun luchtmacht en natuurlijk hun marine is kapot geschoten.

Klinkt als een duidelijke nederlaag.
Ja, daarom gaat in Israël het luchtalarm nog iedere dag af op veel plaatsten. En durven die Amerikaanse vliegdekschepen niet in de buurt van de Iraanse kust te komen, en al helemaal niet in de buurt van Hormuz.

Truth Social is net zo objectief als de Russische staatspropaganda. Dus voor feiten moet je daar niet zijn.
  Eindredactie Sport / Forummod woensdag 1 april 2026 @ 22:30:53 #146
284411 crew  heywoodu
pi_220487231
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:30 schreef Tjacka het volgende:

[..]
Dat waren helemaal niet hun doelen
Die heeft Trump ongetwijfeld een keer genoemd als doel, gewoon elke keer wat anders zeggen en dan kun je ooit zeggen dat je doelen hebt behaald :+
pi_220487238
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:30 schreef Tjacka het volgende:

[..]
Dat waren helemaal niet hun doelen
Zeker wel.
En regime change.

We zitten inmiddels bij het derde of vierde regime en hun eerdere leiders zijn dood of verminkt :)
blablablabla
  woensdag 1 april 2026 @ 22:32:01 #148
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_220487241
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:30 schreef heywoodu het volgende:

[..]
Die heeft Trump ongetwijfeld een keer genoemd als doel, gewoon elke keer wat anders zeggen en dan kun je ooit zeggen dat je doelen hebt behaald :+
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_220487243
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:25 schreef heywoodu het volgende:
Overigens vandaag nog even met een Iraanse vriendin gesproken. Al een maand geen contact met familie is natuurlijk kut, maar volgens haar is het het allemaal waard als het regime daadwerkelijk zou vallen. De grootste angst bij haar en haar omgeving (uiteraard niet per definitie representatief voor alle Iraniërs, dat snap ik) is dat Trump vroegtijdig stopt met de militaire operatie - als het niet 100% afgemaakt wordt, wordt het leven voor de bevolking immers heel veel erger, voor zover mogelijk.

Dat even tussendoor :)
Veel van mijn klanten zitten in Iran. Het contact is echt heel moeilijk ja. Terwijl er ook eentje is die gewoon netjes blijft betalen en in af en toe bij mij blijft inchecken. Misschien kan je ook met oorlog anders om gaan?
Groot fan van User Wotte
  Eindredactie Sport / Forummod woensdag 1 april 2026 @ 22:32:19 #150
284411 crew  heywoodu
pi_220487244
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:31 schreef Elan het volgende:

[..]
Zeker wel.
En regime change.

We zitten inmiddels bij het derde of vierde regime en hun eerdere leiders zijn dood of verminkt :)
Het derde of vierde regime, dus Mojtaba Khameini, die natuurlijk gewoon nog telt als leider van eigenlijk hetzelfde regime, is al een tijdje dood of wat?
pi_220487247
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:25 schreef heywoodu het volgende:
Overigens vandaag nog even met een Iraanse vriendin gesproken. Al een maand geen contact met familie is natuurlijk kut, maar volgens haar is het het allemaal waard als het regime daadwerkelijk zou vallen. De grootste angst bij haar en haar omgeving (uiteraard niet per definitie representatief voor alle Iraniërs, dat snap ik) is dat Trump vroegtijdig stopt met de militaire operatie - als het niet 100% afgemaakt wordt, wordt het leven voor de bevolking immers heel veel erger, voor zover mogelijk.

Dat even tussendoor :)
  woensdag 1 april 2026 @ 22:33:13 #152
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_220487256
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:31 schreef Elan het volgende:

[..]
Zeker wel.
En regime change.

We zitten inmiddels bij het derde of vierde regime en hun eerdere leiders zijn dood of verminkt :)
Het is nog steeds hetzelfde regime maar dan met een andere bedrijfsleider. :')
pi_220487258
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:32 schreef heywoodu het volgende:

[..]
Het derde of vierde regime, dus Mojtaba Khameini, die natuurlijk gewoon nog telt als leider van eigenlijk hetzelfde regime, is al een tijdje dood of wat?
Volgens mij moest vooral die ayatolla dood en dat is wel gelukt. Net als zijn spirituele opvolger.
blablablabla
pi_220487260
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:31 schreef Elan het volgende:

[..]
Zeker wel.
En regime change.

We zitten inmiddels bij het derde of vierde regime en hun eerdere leiders zijn dood of verminkt :)
We zitten nog bij het eerste regime. Die alleen maar gaat extremiseren zodra jouw vriend zijn keutel in gaat trekken
Groot fan van User Wotte
pi_220487274
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:33 schreef Elan het volgende:

[..]
Volgens mij moest vooral die ayatolla dood en dat is wel gelukt. Net als zijn spirituele opvolger.
Er zijn er nog 300+
Groot fan van User Wotte
  woensdag 1 april 2026 @ 22:34:39 #156
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_220487276
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:33 schreef Elan het volgende:

[..]
Volgens mij moest vooral die ayatolla dood en dat is wel gelukt. Net als zijn spirituele opvolger.
Miljaren er tegenaan klappen om een man van 86 te doden. :')
  Eindredactie Sport / Forummod woensdag 1 april 2026 @ 22:34:56 #157
284411 crew  heywoodu
pi_220487279
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:33 schreef Elan het volgende:

[..]
Volgens mij moest vooral die ayatolla dood en dat is wel gelukt. Net als zijn spirituele opvolger.
Laten we niet doen alsof Mojtaba, die net zijn halve familie kapot gebombardeerd heeft zien worden, een 'ander regime' vertegenwoordigd dan zijn voorganger/vader.
  woensdag 1 april 2026 @ 22:35:36 #158
171727 StateOfMind
Ancient Astronaut
pi_220487286
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:29 schreef Tjacka het volgende:

[..]
Een regime change met een zoon van de oude dictator die een enorme wrok schijnt te hebben en onder de macht van de Iraanse Garde staat.

Wat een top regime change
Wiens vader, en ik meen ook een zoon, zijn omgekomen door de aanvallen.
En hij schijnt zelf dusdanig gewond te zijn geraaktdat er een been geamputeerd moest worden.

Dus heel dol zal hij niet zijn op de VS en Israël.
Perhaps you've seen it, maybe in a dream.
A murky, forgotten land.
  woensdag 1 april 2026 @ 22:35:37 #159
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_220487288
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:34 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Miljaren er tegenaan klappen om een man van 86 te doden. :')
Én de wereldeconomie voor maanden, zo niet jaren te ontwrichten.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_220487291
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:34 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Miljaren er tegenaan klappen om een man van 86 te doden. :')
Er komen zelfs steeds meer berichten dat hij zich als martelaar heeft opgeofferd.
Groot fan van User Wotte
pi_220487306
quote:
1s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:35 schreef StateOfMind het volgende:

[..]
Wiens vader, en ik meen ook een zoon, zijn omgekomen door de aanvallen.
En hij schijnt zelf dusdanig gewond te zijn geraaktdat er een been geamputeerd moest worden.

Dus heel dol zal hij niet zijn op de VS en Israël.
Precies.

Al is hij daardoor wel een stuk minder dominant dan zijn vader. ;)
Groot fan van User Wotte
pi_220487314
quote:
14s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:35 schreef Perrin het volgende:

[..]
Én de wereldeconomie voor maanden, zo niet jaren te ontwrichten.
Deze oorlog is het einde van Amerika als supermacht
Groot fan van User Wotte
pi_220487317
quote:
1s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:33 schreef Tjacka het volgende:

[..]
We zitten nog bij het eerste regime. Die alleen maar gaat extremiseren zodra jouw vriend zijn keutel in gaat trekken
Hij is mijn vriend niet hoor, en hij stuurt voorlopig alleen maar meer wapens die kant op.
blablablabla
pi_220487322
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:28 schreef Hexagon het volgende:

[..]
En is de benzineprijs alweer omlaag?
Zondag weer Max Verstappen op TV
  Eindredactie Sport / Forummod woensdag 1 april 2026 @ 22:38:34 #165
284411 crew  heywoodu
pi_220487327
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:38 schreef zakjapannertje het volgende:

[..]
Zondag weer Max Verstappen op TV
Echt niet :P

Of nou ja, vast wel ergens, maar niet live :+
pi_220487333
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:37 schreef Elan het volgende:

[..]
Hij is mijn vriend niet hoor, en hij stuurt voorlopig alleen maar meer wapens die kant op.
Ik ben je vriend wel. O+
Groot fan van User Wotte
pi_220487336
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:37 schreef Tjacka het volgende:

[..]
Deze oorlog is het einde van Amerika als supermacht
_O-

Ze hebben nog steeds met afstand de meeste en de meest geavanceerde de wapens.
blablablabla
  woensdag 1 april 2026 @ 22:39:13 #168
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_220487337
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:37 schreef Tjacka het volgende:

[..]
Deze oorlog is het einde van Amerika als supermacht
Denk het niet. Ze zijn wel vaker op hun bek gegaan. Ze zijn hardleers.
pi_220487340
Al schijnt de EU nu zijn rug te rechten en op te staan als absolute militaire supermacht
blablablabla
  Eindredactie Sport / Forummod woensdag 1 april 2026 @ 22:39:49 #170
284411 crew  heywoodu
pi_220487341
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:37 schreef Tjacka het volgende:

[..]
Deze oorlog is het einde van Amerika als supermacht
Dat lijkt me dan weer vrij sterk.
pi_220487351
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:35 schreef Tjacka het volgende:

[..]
Er komen zelfs steeds meer berichten dat hij zich als martelaar heeft opgeofferd.
Dat lijkt mij geloofwaardig, ze waren daar ook niet achterlijk uiteraard en hadden allang in de gaten dat ze doelwit waren en gevolgd werden, heeeeel toevallig moesten ze even boven de grond vergaderen.
pi_220487358
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:39 schreef heywoodu het volgende:

[..]
Dat lijkt me dan weer vrij sterk.
Qua vertrouwen, softpower en diplomatie hebben ze al heel veel macht verloren.
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
  Eindredactie Sport / Forummod woensdag 1 april 2026 @ 22:42:42 #173
284411 crew  heywoodu
pi_220487372
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:41 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:

[..]
Qua vertrouwen, softpower en diplomatie hebben ze al heel veel macht verloren.
Klopt, maar het is nog wat vroeg om daar definitieve conclusies aan te verbinden, denk ik. Het is vrij duidelijk dat één regime dat allemaal veroorzaakt heeft in de VS, eerst maar eens kijken hoe een opvolger het gaat doen met de herstelwerkzaamheden (als het niet een nieuwe MAGA is, uiteraard). Dat zal vele jaren duren, maar die kans moet er wel komen.
pi_220487376
Die tweet in de OP over Epstein en Israël is dat serieus ergens op gebaseerd? Of meer grappig/onderbuik.
blablablabla
pi_220487380
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:39 schreef Hexagon het volgende:

[..]
Denk het niet. Ze zijn wel vaker op hun bek gegaan. Ze zijn hardleers.
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:39 schreef Elan het volgende:

[..]
_O-

Ze hebben nog steeds met afstand de meeste en de meest geavanceerde de wapens.
Een regionale macht blijven ze zonder meer. De USA verzwakt ook niet maar maakt andere blokken veel sterker...
Groot fan van User Wotte
pi_220487419
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:40 schreef Firuze60 het volgende:

[..]
Dat lijkt mij geloofwaardig, ze waren daar ook niet achterlijk uiteraard en hadden allang in de gaten dat ze doelwit waren en gevolgd werden, heeeeel toevallig moesten ze even boven de grond vergaderen.
Deze oorlog laat zien dat ze Iran een stuk sterker zijn tactisch dan in de USA
Groot fan van User Wotte
pi_220487451
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:46 schreef Tjacka het volgende:

[..]
Deze oorlog laat zien dat ze Iran een stuk sterker zijn tactisch dan in de USA
Nou, veel is er niet nodig om een stuk slimmer te zijn dan bully Trump.
  woensdag 1 april 2026 @ 22:57:33 #178
366724 inslagenreuring
"The bulletdodger"
pi_220487569
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:46 schreef Tjacka het volgende:

[..]
Deze oorlog laat zien dat ze Iran een stuk sterker zijn tactisch dan in de USA
Dat zijn toch wel opmerkelijke uitspraken. De Iraanse militaire capaciteit is volkomen gedecimeerd tot ondergronds opgeslagen Shaheds en raketten.

En nu gijzelen ze ze hele wereldeconomie en zijn ze tactisch sterker?
Charlie: How's it going in there?
Alan: Whatever happened to zippers? I miss zippers.
Charlie: I don't know, Alan, maybe there were too many injuries. Nobody ever got their balls caught in a buttonhole
  woensdag 1 april 2026 @ 23:03:29 #179
460259 kladderadatsch
MAKEaMEricAGREATaGAIN
pi_220487631
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:37 schreef Tjacka het volgende:

[..]
Deze oorlog is het einde van Amerika als supermacht
Niet als supermacht, wel als hegemon.
pi_220487635
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:43 schreef Tjacka het volgende:

[..]
[..]
Een regionale macht blijven ze zonder meer. De USA verzwakt ook niet maar maakt andere blokken veel sterker...
Even los van hun ontzettende gekloot overal bestaat er natuurlijk geen sterker leger dan dat van US.

In absolute aantallen, in expertise en technische suprematie.
blablablabla
pi_220487641
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 23:03 schreef kladderadatsch het volgende:

[..]
Niet als supermacht, wel als hegemon.
Ja en nee.
Een andere president en de wereld kan er weer compleet anders uit zien.
blablablabla
pi_220487644
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 23:04 schreef Elan het volgende:

[..]
Even los van hun ontzettende gekloot overal bestaat er natuurlijk geen sterker leger dan dat van US.

In absolute aantallen, in expertise en technische suprematie.
Nou, dat hebben ze net even laten zien..not. Ja, ze hebben grotere bommen.
  woensdag 1 april 2026 @ 23:05:25 #183
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_220487645
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 23:04 schreef Elan het volgende:

[..]
Even los van hun ontzettende gekloot overal bestaat er natuurlijk geen sterker leger dan dat van US.

In absolute aantallen, in expertise en technische suprematie.
Wat heb je aan dat leger als je er geen belangrijke strategische doelen mee kunt behalen?

Leuk als je van explosies en dingen kapotmaken houdt, misschien.
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_220487653
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 23:05 schreef Perrin het volgende:

[..]
Wat heb je aan dat leger als je er geen belangrijke strategische doelen mee kunt behalen?

Leuk als je van explosies en dingen kapotmaken houdt, misschien.
Dat zei ik.
pi_220487672
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 23:05 schreef Firuze60 het volgende:

[..]
Nou, dat hebben ze net even laten zien..not. Ja, ze hebben grotere bommen.
Het is geen all out oorlog die ze daar voeren he.
blablablabla
pi_220487682
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 23:04 schreef Elan het volgende:

[..]
Even los van hun ontzettende gekloot overal bestaat er natuurlijk geen sterker leger dan dat van US.

In absolute aantallen, in expertise en technische suprematie.
Het is geen modern leger
Groot fan van User Wotte
pi_220487683
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 23:09 schreef Elan het volgende:

[..]
Het is geen all out oorlog die ze daar voeren he.
Tuurlijk niet, gewoon een kleine operatie.
  woensdag 1 april 2026 @ 23:12:04 #188
46705 Kleffe_Dop
Sic Mundus Creatus Est
pi_220487687
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:42 schreef heywoodu het volgende:

[..]
Klopt, maar het is nog wat vroeg om daar definitieve conclusies aan te verbinden, denk ik. Het is vrij duidelijk dat één regime dat allemaal veroorzaakt heeft in de VS, eerst maar eens kijken hoe een opvolger het gaat doen met de herstelwerkzaamheden (als het niet een nieuwe MAGA is, uiteraard). Dat zal vele jaren duren, maar die kans moet er wel komen.
De Verenigde Staten zijn sinds vorig jaar op ieder gegeven moment slechts vier jaar verwijderd van een mogelijke nieuwe Evangelische MAGA Techbro engnek. Eén termijn van een gematigde Republikein of van een Democraat brengt daar geen verandering in.
Na 2020 heeft het collectieve Westen gedacht "zo, de regering Trump is gelukkig voorbij, terug naar normaal!", dat bleek een hele grote fout te zijn, die niet nog een keer herhaald gaat worden.

De wereld is zich rap aan het heroriënteren en dat gaat niet meer worden teruggedraaid. Kijk naar de handelsdeals die alleen de EU al gesloten heeft in 2025, de toenadering die het VK ineens weer zoekt tot de EU, of IJsland en Noorwegen waar de mening over de EU ook rap veranderd, en Canada dat actief aanschuift bij verschillende Europese overleggen.

[ Bericht 0% gewijzigd door Kleffe_Dop op 01-04-2026 23:20:33 ]
pi_220487691
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 23:05 schreef Perrin het volgende:

[..]
Wat heb je aan dat leger als je er geen belangrijke strategische doelen mee kunt behalen?

Leuk als je van explosies en dingen kapotmaken houdt, misschien.
Het zijn de beste bombardeerders ter wereld. Voor de rest hebben ze sinds de tweede wereldoorlog geen oorlog meer gewonnen
Groot fan van User Wotte
pi_220487697
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 23:05 schreef Perrin het volgende:

[..]
Wat heb je aan dat leger als je er geen belangrijke strategische doelen mee kunt behalen?

Leuk als je van explosies en dingen kapotmaken houdt, misschien.
Iran is anders behoorlijk kapot geschoten hun luchtmacht en marine ligt in puin. Dat zijn wezenlijke strategische overwinningen die bereikt zijn.

Vermoed maar daar heb ik verder geen bewijs voor dat als ze die straat van Hormuz echt oprecht zouden willen veiligstellen ze daar ook echt wel toe staat zijn. Maar dat Trump het nu misbruikt om de beurzen wereldwijd te manipuleren. Net als die gestoorde tarieven vorig jaar. En dat geld kan dan weer gebruikt worden om de volgende verkiezingen te kopen.
blablablabla
pi_220487701
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:42 schreef Elan het volgende:
Die tweet in de OP over Epstein en Israël is dat serieus ergens op gebaseerd? Of meer grappig/onderbuik.
Epstein zit op een eiland met Elvis en Tupac. Dat is de stem die je erbij moet opzetten.
´ Just remember, there's a thin line between being a hero and being a memory´
pi_220487706
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:46 schreef Tjacka het volgende:

[..]
Deze oorlog laat zien dat ze Iran een stuk sterker zijn tactisch dan in de USA
HamasGODEN _O_
´ Just remember, there's a thin line between being a hero and being a memory´
pi_220487707
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 23:11 schreef Firuze60 het volgende:

[..]
Tuurlijk niet, gewoon een kleine operatie.
Met wat er nog aan materieel en mankracht achter de hand is is de inzet tegen Iran inderdaad marginaal.
blablablabla
pi_220487711
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 23:13 schreef Sherlock_Holmes het volgende:

[..]
Epstein zit op een eiland met Elvis en Tupac. Dat is de stem die je erbij moet opzetten.
_O-
blablablabla
pi_220487715
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 23:14 schreef Sherlock_Holmes het volgende:

[..]
HamasGODEN _O_
Lekker een terroristische organisatie adoreren. Gaat het wel goed met je?
blablablabla
pi_220487716
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 23:13 schreef Elan het volgende:

[..]
Iran is anders behoorlijk kapot geschoten hun luchtmacht en marine ligt in puin. Dat zijn wezenlijke strategische overwinningen die bereikt zijn.

Vermoed maar daar heb ik verder geen bewijs voor dat als ze die straat van Hormuz echt oprecht zouden willen veiligstellen ze daar ook echt wel toe staat zijn. Maar dat Trump het nu misbruikt om de beurzen wereldwijd te manipuleren. Net als die gestoorde tarieven vorig jaar. En dat geld kan dan weer gebruikt worden om de volgende verkiezingen te kopen.
Afghanistan ook. Gelukkig is daar het Taliban regime niet meer terug gekomen.
Groot fan van User Wotte
pi_220487719
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 23:15 schreef Elan het volgende:

[..]
Lekker een terroristische organisatie adoreren. Gaat het wel goed met je?
We hebben het toch over tactische genieën?

En ik doe het tenminste nog sarcastisch, in tegenstelling tot heel wat andere users.
´ Just remember, there's a thin line between being a hero and being a memory´
  woensdag 1 april 2026 @ 23:18:04 #198
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_220487728
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 23:04 schreef Elan het volgende:

[..]
Even los van hun ontzettende gekloot overal bestaat er natuurlijk geen sterker leger dan dat van US.

In absolute aantallen, in expertise en technische suprematie.
Toch is wat je er mee kunt ook weer heel beperkt. Van de Taliban op brommertjes en slippers konden ze gewoon niet winnen. En dat was nog een oorlog waar de Amerikaanse bevolking initieel achterstond. Iran is een maatje groter.

Als ze niet aan de grond komen dan bereiken ze niks. Op zeker moment valt er ook niks zinnigs meer te bombarderen. Ja, scholen, ziekenhuizen en ontziltingsinstallaties. Maar dan val je echt door de mand als USA zijnde. En als je wel aan de grond komt dan gaat er een vorm van Iraans verzet je gewoon langzaam maar zeker ontwrichten. Mag 20 jaar duren.

Dus wat moeten ze dan, als Iran zich gewoon niet overgeeft?

Vanuit Israelisch perspectief is het compleet anders. Die zijn uit op de ontwrichting van Iran en om het zover te vernietigen dat het geen factor van betekenis is de komende 30 jaar. Daar willen ze best wel wat -Amerikaanse- soldaten voor offeren. Je ziet ook dat zij juist iedere keer als er sprake is van overleg of onderhandelen kiezen voor escaleren. Zo is deze oorlog sowieso begonnen. En ze hebben het zo ingericht, met het weghalen van de hele top van Iran ,dat onderhandelen ook geen optie meer is. Precies wat ze willen. Zelfde recept als Irak etc.
The End Times are wild
pi_220487740
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 23:15 schreef Tjacka het volgende:

[..]
Afghanistan ook. Gelukkig is daar het Taliban regime niet meer terug gekomen.
Afkloppen, ze plegen in elk geval geen grootschalige aanslagen meer in Westerse landen op de schaal van begin deze eeuw.

In die zin is de boodschap dus wel duidelijk geweest na 9/11
blablablabla
  woensdag 1 april 2026 @ 23:20:34 #200
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_220487747
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 23:19 schreef Elan het volgende:

[..]
Afkloppen, ze plegen in elk geval geen grootschalige aanslagen meer in Westerse landen op de schaal van begin deze eeuw.

In die zin is de boodschap dus wel duidelijk geweest na 9/11
Nu weet ik even niet of dit ironie is of dat je zo dom bent ,gezien je eerdere positie..
The End Times are wild
pi_220487751
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 23:19 schreef Elan het volgende:

[..]
Afkloppen, ze plegen in elk geval geen grootschalige aanslagen meer in Westerse landen op de schaal van begin deze eeuw.

In die zin is de boodschap dus wel duidelijk geweest na 9/11
Ik zou dat maar heel hard gaan afkloppen inderdaad.
pi_220487757
Dus even serieus. Mensen in het topic die roepen dat de VS “gewonnen” heeft… ja, die kijken echt naar het verkeerde spelletje.

Iran kan militair niet winnen, dus spelen ze slim: overal tegelijk chaos, proxies, olie, scheepvaart. Bomben op je kop? Word je niet anti-regime van, maar juist pro.

Tactisch succes = ja. Strategisch winnen = nope. Wie nu zegt dat de VS “heeft gewonnen” heeft het concept van winnen gewoon niet begrepen.
Groot fan van User Wotte
pi_220487764
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 23:21 schreef Tjacka het volgende:
Dus even serieus. Mensen in het topic die roepen dat de VS “gewonnen” heeft… ja, die kijken echt naar het verkeerde spelletje.

Iran kan militair niet winnen, dus spelen ze slim: overal tegelijk chaos, proxies, olie, scheepvaart. Bomben op je kop? Word je niet anti-regime van, maar juist pro.

Tactisch succes = ja. Strategisch winnen = nope. Wie nu zegt dat de VS “heeft gewonnen” heeft het concept van winnen gewoon niet begrepen.
Wat is jouw definitie van winnen?
Iran heeft bizarre verliezen geleden. Kut Iran hielp ook Rusland in de oorlog tegen Ukraine met hun Shahed drones. Constant gedreigd Israël van de planeet te vegen. Hamas en Hezbollah op grote schaal gesteund. Dus fuck die terroristen.
blablablabla
pi_220487766
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 23:21 schreef Tjacka het volgende:
Dus even serieus. Mensen in het topic die roepen dat de VS “gewonnen” heeft… ja, die kijken echt naar het verkeerde spelletje.

Iran kan militair niet winnen, dus spelen ze slim: overal tegelijk chaos, proxies, olie, scheepvaart. Bomben op je kop? Word je niet anti-regime van, maar juist pro.

Tactisch succes = ja. Strategisch winnen = nope. Wie nu zegt dat de VS “heeft gewonnen” heeft het concept van winnen gewoon niet begrepen.
Ja, en een seculier regime wil een (verstandig) deel van de bevolking zeer zeker wel, maar het platteland is alles behalve seculier en hun goeroe is als een martelaar gestorven door die verrotte amerikanen.
  woensdag 1 april 2026 @ 23:26:22 #205
300862 Nebelwerfer
Werfs Nebel !
pi_220487769
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 23:13 schreef Elan het volgende:

[..]
Iran is anders behoorlijk kapot geschoten hun luchtmacht en marine ligt in puin. Dat zijn wezenlijke strategische overwinningen die bereikt zijn.

Vermoed maar daar heb ik verder geen bewijs voor dat als ze die straat van Hormuz echt oprecht zouden willen veiligstellen ze daar ook echt wel toe staat zijn. Maar dat Trump het nu misbruikt om de beurzen wereldwijd te manipuleren. Net als die gestoorde tarieven vorig jaar. En dat geld kan dan weer gebruikt worden om de volgende verkiezingen te kopen.
Ja het kost Iran wat capaciteit en ze raken hun marine kwijt. Ook zijn ze wat leiders natuurlijk uitgedund, maar er zijn al weer nieuwe die de macht naar zich toetrekken.

Jammer voor Trump is dat Iran niet vecht met hun marine en nog steeds genoeg middelen heeft om de straat en de olie industrie in de omliggende landen plat te leggen. Zolang ze dit kunnen doen verliest de VS harder dan dat Iran dat doet.

Tuurlijk kan de VS die straat veiligstellen. Met het bezetten van een strook land in Iran en door schepen in te zetten. Het gaat wel levens kosten, waarschijnlijk veel ook nog.
pi_220487785
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 23:24 schreef Elan het volgende:

[..]
Wat is jouw definitie van winnen?
Iran heeft bizarre verliezen geleden. Kut Iran hielp ook Rusland in de oorlog tegen Ukraine met hun Shahed drones. Constant gedreigd Israël van de planeet te vegen. Hamas en Hezbollah op grote schaal gesteund. Dus fuck die terroristen.
Heb je wel eens van een Pyrrhus-overwinning gehoord? ;) Iran heeft schade geleden, ja. Maar tactische kills maken je nog niet strategisch de winnaar. Ze staan overeind, sturen drones, steunen proxies, beïnvloeden de regio. Alleen omdat jij telt wat er gisteren stukging, betekent niet dat de VS “gewonnen” heeft.
Groot fan van User Wotte
pi_220487820
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 23:20 schreef Firuze60 het volgende:

[..]
Ik zou dat maar heel hard gaan afkloppen inderdaad.
:D
Groot fan van User Wotte
  woensdag 1 april 2026 @ 23:36:57 #208
250952 SoldMayor
Dreamchaser
pi_220487821
Als Trumpie vannacht de overwinning uitroept en ook daadwerkelijk de aanvallen gaat stoppen binnen 2 weken is er niet extreem veel veranderd. Ja Iran heeft grote schade opgelopen als het gaat om de marine en luchtmacht. Hun programma voor raketten heeft schade opgelopen maar als nog zijn ze in staat om ze af te vuren. Sterker nog vandaag was een de grootste aanvallen op Israël. Ook zijn er vele hoog geplaatste lui gedood maar die zijn alweer vervangen.

Het enige wat ik vermoed dat bereikt is in de paar weken oorlog is dat Iran sneller dan ooit een kernwapen wil gaan maken. Desnoods gaan ze shoppen in Rusland of Pakistan.
pi_220487855
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 23:36 schreef SoldMayor het volgende:
Als Trumpie vannacht de overwinning uitroept en ook daadwerkelijk de aanvallen gaat stoppen binnen 2 weken is er niet extreem veel veranderd. Ja Iran heeft grote schade opgelopen als het gaat om de marine en luchtmacht. Hun programma voor raketten heeft schade opgelopen maar als nog zijn ze in staat om ze af te vuren. Sterker nog vandaag was een de grootste aanvallen op Israël. Ook zijn er vele hoog geplaatste lui gedood maar die zijn alweer vervangen.

Het enige wat ik vermoed dat bereikt is in de paar weken oorlog is dat Iran sneller dan ooit een kernwapen wil gaan maken. Desnoods gaan ze shoppen in Rusland of Pakistan.
Precies :) Als je in hun schoenen stond en je land wordt aangevallen, zou jij ook alles doen om het maximale afschrikmiddel te hebben. Kernwapen of niet, het is gewoon overleven. Wie zegt dat ze het “niet mogen” als andere landen hetzelfde al hebben?

En eerlijk: een land met deze omvang, intelligentie, strategische ligging én potentiële economie kan heel snel een kernwapen ontwikkelen als ze dat willen.
Groot fan van User Wotte
pi_220487909
quote:
1s.gif Op woensdag 1 april 2026 23:41 schreef Tjacka het volgende:

[..]
Precies :) Als je in hun schoenen stond en je land wordt aangevallen, zou jij ook alles doen om het maximale afschrikmiddel te hebben. Kernwapen of niet, het is gewoon overleven. Wie zegt dat ze het “niet mogen” als andere landen hetzelfde al hebben?

En eerlijk: een land met deze omvang, intelligentie, strategische ligging én potentiële economie kan heel snel een kernwapen ontwikkelen als ze dat willen.
Het grote verschil is dat het geen 'gewoon' land is, het is een land met een onderdrukkend regime (en van dat soort landen zijn er veel van, maar dat boeit Trump niet). Het regime is kennelijk wel een vijand/gevaar voor Israel.

En ze hebben olie.
pi_220487940
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 23:19 schreef Elan het volgende:

[..]
Afkloppen, ze plegen in elk geval geen grootschalige aanslagen meer in Westerse landen op de schaal van begin deze eeuw.

In die zin is de boodschap dus wel duidelijk geweest na 9/11
15 van de 20 aanslag plegers kwamen uit Saudi-Arabië, het land wat ook veel geld naar de taliban overmaakt. De grote vriend van de VS. :')
pi_220487951
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 23:54 schreef Basp1 het volgende:

[..]
15 van de 20 aanslag plegers kwamen uit Saudi-Arabië, het land wat ook veel geld naar de taliban overmaakt. De grote vriend van de VS. :')
Het is prima te handelen met landen die een kutregime hebben.
pi_220487956
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 23:54 schreef Basp1 het volgende:

[..]
15 van de 20 aanslag plegers kwamen uit Saudi-Arabië, het land wat ook veel geld naar de taliban overmaakt. De grote vriend van de VS. :')
Nog mooier. De vliegtuigen stegen op vanaf Amerikaanse vliegvelden. Niet vanaf Afghaanse. :P
  woensdag 1 april 2026 @ 23:58:20 #214
366724 inslagenreuring
"The bulletdodger"
pi_220487963
De enige manier van overwinning is als de VS een coup organiseert samen met het reguliere leger van Iran net zoals de Artesh een poging deed in 1980 t.o.v. het IRGC.

Dan hoeven er ook niet zoveel Amerikanen naartoe. Maar goed, dat heeft zorgvuldige uitwerking nodig.
Charlie: How's it going in there?
Alan: Whatever happened to zippers? I miss zippers.
Charlie: I don't know, Alan, maybe there were too many injuries. Nobody ever got their balls caught in a buttonhole
pi_220487975
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 23:58 schreef inslagenreuring het volgende:
De enige manier van overwinning is als de VS een coup organiseert samen met het reguliere leger van Iran net zoals de Artesh een poging deed in 1980 t.o.v. het IRGC.

Dan hoeven er ook niet zoveel Amerikanen naartoe. Maar goed, dat heeft zorgvuldige uitwerking nodig.
Welk regulier leger van Iran?
pi_220488007
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 23:20 schreef Firuze60 het volgende:

[..]
Ik zou dat maar heel hard gaan afkloppen inderdaad.
Ja, om de zoveel maanden lees je wel dat men een poging heeft weten te verijdelen. Het enige wat je kunt zeggen is dat men iets teveel inferieure kwaliteit/mankracht heeft ingezet.
´ Just remember, there's a thin line between being a hero and being a memory´
pi_220488008
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:33 schreef Elan het volgende:

[..]
Volgens mij moest vooral die ayatolla dood en dat is wel gelukt. Net als zijn spirituele opvolger.
Want?
pi_220488015
Bekijk deze YouTube-video

Beter dan Iran.
  donderdag 2 april 2026 @ 00:09:24 #219
508729 recidivist
zedendelinquent
pi_220488019
quote:
0s.gif Op donderdag 2 april 2026 00:06 schreef SymbolicFrank het volgende:
Want?
Ze dachten dat het daarna zou aflopen als Venezuela: Maduro weg en dan iemand anders van het regime die bevend van angst zou samenwerken met de Amerikanen en/of wensdenken dat een deel van de anti-regime Iraniërs massaal de straten op zouden gaan om te demonstreren tegen de machthebbers.
enkelband
pi_220488021
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:39 schreef Elan het volgende:

[..]
_O-

Ze hebben nog steeds met afstand de meeste en de meest geavanceerde de wapens.
De duurste. De beste? Een stuk of 2 (Patriot en F-35, voor zolang het duurt). De rest kunnen wij beter.
pi_220488028
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:57 schreef inslagenreuring het volgende:

[..]
Dat zijn toch wel opmerkelijke uitspraken. De Iraanse militaire capaciteit is volkomen gedecimeerd tot ondergronds opgeslagen Shaheds en raketten.

En nu gijzelen ze ze hele wereldeconomie en zijn ze tactisch sterker?
Je begrijpt niet, dat je jezelf tegenspreekt?
  donderdag 2 april 2026 @ 00:12:18 #222
366724 inslagenreuring
"The bulletdodger"
pi_220488031
quote:
0s.gif Op donderdag 2 april 2026 00:00 schreef Firuze60 het volgende:

[..]
Welk regulier leger van Iran?
Het IRGC is een loyalistisch leger, in de jaren 70 opgericht door Ruholla Khamenei. Dit is het leger loyaal aan de geestelijken.

Het "reguliere leger", de gewone strijdkrachten, zijn loyaler aan de staat Iran. Met veel meer soldaten maar minder financiën.

Historisch gezien is er altijd een machtsstrijd geweest.
Charlie: How's it going in there?
Alan: Whatever happened to zippers? I miss zippers.
Charlie: I don't know, Alan, maybe there were too many injuries. Nobody ever got their balls caught in a buttonhole
pi_220488046
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 23:13 schreef Elan het volgende:

[..]
Iran is anders behoorlijk kapot geschoten hun luchtmacht en marine ligt in puin. Dat zijn wezenlijke strategische overwinningen die bereikt zijn.

Vermoed maar daar heb ik verder geen bewijs voor dat als ze die straat van Hormuz echt oprecht zouden willen veiligstellen ze daar ook echt wel toe staat zijn. Maar dat Trump het nu misbruikt om de beurzen wereldwijd te manipuleren. Net als die gestoorde tarieven vorig jaar. En dat geld kan dan weer gebruikt worden om de volgende verkiezingen te kopen.
Ok, een marine hebben ze niet meer, daar heb je een punt. De rest kunnen we pas beoordelen als ze ook tegen de Amerikanen kunnen gaan vechten.
  donderdag 2 april 2026 @ 00:14:25 #224
366724 inslagenreuring
"The bulletdodger"
pi_220488050
quote:
0s.gif Op donderdag 2 april 2026 00:11 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Je begrijpt niet, dat je jezelf tegenspreekt?
Iran zet wanhopig de laatste diplomatieke troefkaarten in omdat ze militair volledig vernederd zijn.

Hoe spreekt dat elkaar tegen?
Charlie: How's it going in there?
Alan: Whatever happened to zippers? I miss zippers.
Charlie: I don't know, Alan, maybe there were too many injuries. Nobody ever got their balls caught in a buttonhole
pi_220488065
quote:
0s.gif Op donderdag 2 april 2026 00:12 schreef inslagenreuring het volgende:

[..]
Het IRGC is een loyalistisch leger, in de jaren 70 opgericht door Ruholla Khamenei. Dit is het leger loyaal aan de geestelijken.

Het "reguliere leger", de gewone strijdkrachten, zijn loyaler aan de staat Iran. Met veel meer soldaten maar minder financiën.

Historisch gezien is er altijd een machtsstrijd geweest.
Loyaler aan de staat Iran is dan toch ook aan het beleid van de ayatolla's en hun opvolgers? Gaan die ineens de protesten steunen omdat de Amerikanen een paar bommen gooien? En zorgen voor een regime chance?
pi_220488098
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 23:58 schreef inslagenreuring het volgende:
De enige manier van overwinning is als de VS een coup organiseert samen met het reguliere leger van Iran net zoals de Artesh een poging deed in 1980 t.o.v. het IRGC.

Dan hoeven er ook niet zoveel Amerikanen naartoe. Maar goed, dat heeft zorgvuldige uitwerking nodig.
Ja, net zoals in Afghanistan. Oh, wacht ...
pi_220488116
quote:
0s.gif Op donderdag 2 april 2026 00:14 schreef inslagenreuring het volgende:

[..]
Iran zet wanhopig de laatste diplomatieke troefkaarten in omdat ze militair volledig vernederd zijn.

Hoe spreekt dat elkaar tegen?
In jouw ogen? Ik zie dat anders.
  donderdag 2 april 2026 @ 00:22:36 #228
366724 inslagenreuring
"The bulletdodger"
pi_220488142
quote:
0s.gif Op donderdag 2 april 2026 00:15 schreef Firuze60 het volgende:

[..]
Loyaler aan de staat Iran is dan toch ook aan het beleid van de ayatolla's en hun opvolgers? Gaan die ineens de protesten steunen omdat de Amerikanen een paar bommen gooien? En zorgen voor een regime chance?
Nee. Iran is politiek gezien niet vergelijkbaar met een westers land. Het zou hetzelfde zijn als de Katholieke kerk die de macht zou hebben over de staat Nederland.

Een groot deel van de bevolking wil graag een seculier leven leiden.
Charlie: How's it going in there?
Alan: Whatever happened to zippers? I miss zippers.
Charlie: I don't know, Alan, maybe there were too many injuries. Nobody ever got their balls caught in a buttonhole
  donderdag 2 april 2026 @ 00:23:15 #229
366724 inslagenreuring
"The bulletdodger"
pi_220488148
quote:
0s.gif Op donderdag 2 april 2026 00:19 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Ja, net zoals in Afghanistan. Oh, wacht ...
Totaal onvergelijkbaar.
Charlie: How's it going in there?
Alan: Whatever happened to zippers? I miss zippers.
Charlie: I don't know, Alan, maybe there were too many injuries. Nobody ever got their balls caught in a buttonhole
pi_220488185
quote:
0s.gif Op donderdag 2 april 2026 00:22 schreef inslagenreuring het volgende:

[..]
Nee. Iran is politiek gezien niet vergelijkbaar met een westers land. Het zou hetzelfde zijn als de Katholieke kerk die de macht zou hebben over de staat Nederland.

Een groot deel van de bevolking wil graag een seculier leven leiden.
Ja, dat schreef ik eerder, alleen vraag ik mij af hoe jij komt bij dat 'een groot deel van de bevolking'?
  donderdag 2 april 2026 @ 00:32:16 #231
366724 inslagenreuring
"The bulletdodger"
pi_220488220
quote:
0s.gif Op donderdag 2 april 2026 00:27 schreef Firuze60 het volgende:

[..]
Ja, dat schreef ik eerder, alleen vraag ik mij af hoe jij komt bij dat 'een groot deel van de bevolking'?
Jij denkt dat ze alle 40.000 doodgeschoten zijn?
Charlie: How's it going in there?
Alan: Whatever happened to zippers? I miss zippers.
Charlie: I don't know, Alan, maybe there were too many injuries. Nobody ever got their balls caught in a buttonhole
pi_220488222
quote:
0s.gif Op donderdag 2 april 2026 00:27 schreef Firuze60 het volgende:

[..]
Ja, dat schreef ik eerder, alleen vraag ik mij af hoe jij komt bij dat 'een groot deel van de bevolking'?
De geest van Jomanda is bij hem ingedaald.
pi_220488322
twitter


Vertaling

quote:
BREAKING: Amerikaanse industriële gasspecialist Airgas heeft force majeure uitgeroepen en aan een klant laten weten dat het slechts tot 50% van hun normale maandelijkse heliumvraag zal kunnen leveren te midden van de Iran‑oorlog, volgens The Wall Street Journal.

Details omvatten:

• De wereld staat voor een ernstig heliumtekort door de afsluiting van de Straat van Hormuz, waardoor ongeveer 30% van de wereldwijde heliumvoorziening in gevaar is.

• Airgas heeft de klant laten weten dat het een toeslag van $13,50 per honderd kubieke voet boven de contractprijs zal toevoegen.

• Heliumvoorraden, die "kritisch voor AI" zijn, zijn "afgesneden", aldus de WSJ.

• Honderden gespecialiseerde cryogene containers, elk ter waarde van $1 miljoen, zitten nu vast in het Midden-Oosten.

De wereldwijde heliumvoorziening loopt risico.
pi_220488357
quote:
0s.gif Op donderdag 2 april 2026 00:45 schreef Peppert het volgende:
[ x ]

Vertaling
[..]

Helium is al veel te goedkoop, want zodra het in de atmosfeer komt, ontsnapt het in de ruimte. De voorraad is dus eindig.
pi_220488364
Een tekort aan het op één na meest veelvoorkomende element in het universum. ;(
pi_220488384
quote:
1s.gif Op donderdag 2 april 2026 00:49 schreef Since2003 het volgende:
Een tekort aan het op één na meest veelvoorkomende element in het universum. ;(
Ja, interessant, hé? Waterstof vliegt op zich nog sneller de ruimte in, maar het is heel reactief, dus de kans dat het onderweg ergens mee reageert is groot. Maar helium is een edelgas. Dus dat is snel weg.

Op Venus, met een heel heet oppervlakte en een kooldioxide atmosfeer is er weinig voor waterstof om mee te reageren en is het dus al bijna allemaal verdwenen.

[ Bericht 4% gewijzigd door SymbolicFrank op 02-04-2026 00:58:08 ]
  donderdag 2 april 2026 @ 01:00:31 #237
508729 recidivist
zedendelinquent
pi_220488420
quote:
0s.gif Op donderdag 2 april 2026 00:12 schreef inslagenreuring het volgende:
Het IRGC is een loyalistisch leger, in de jaren 70 opgericht door Ruholla Khamenei. Dit is het leger loyaal aan de geestelijken.

Het "reguliere leger", de gewone strijdkrachten, zijn loyaler aan de staat Iran. Met veel meer soldaten maar minder financiën.

Historisch gezien is er altijd een machtsstrijd geweest.
De IRGC is het kloppende hart van dit Iraanse regime en er is nooit een noemenswaardige machtsstrijd geweest tussen hen en het leger. Het leger zijn “simpele” ambtenaren die de staat dienen en de IRGC is de backbone van de Islamitische republiek en daartegenover staat dat bij de IRGC invloedrijke figuren flinke economische belangen en macht hebben opgebouwd binnen Iran en de economie dankzij hun bevoorrechte en belangrijke posities.

Net zoals je in de VS de al die congresleden hebt en het militaire industriële complex en Wallstreet/bankenwereld en tech-bro’s hebt die de grote geldschieters van presidentskandidaten en partijen zijn en dat is waar economische macht & politiek (of politieke elite) samenkomt en deze belangen versmelten tot een geheel. In Iran zit dat voornamelijk bij de IRGC en dan de hogere posities uiteraard.

Tot voor deze oorlog had je in Iran binnen dit islamitische regime machthebbers nog wel een beetje verschillende “tinten” (politiek verschillende stromingen) binnen het regime (ideologische kader) en zo ook bijv verschillende kranten die dan een bepaald geluid daarin en visie vertegenwoordigde. alleen is dat nu door deze oorlog vrijwel zeker helemaal weg.

Eén van die verschillende “tinten” was o.a. hoe Iran zich moest verhouden tot de buitenwereld en met name het Westen: pragmatischer op zoek naar een goede relatie vs juist harder opstellend en niet toegevend met als gevolg meer isolatie bijv (dit draaide bijna altijd om het kernenergie programma en wel of geen deal etc), of wat meer pragmatisme in het niet keihard toepassen van verplichte hoofdbedekking voor vrouwen in de publieke ruimte vs gewoon rechttoe rechtaan afdwingen door een religieuze politie op straat etc.

Dit speelveld zal zo goed als weg zijn. Waarschijnlijker is het dat Iran strakker een IRGC staat/regime gaat worden of al is geworden waar de hardliners direct de dienst uitmaken zonder enig tegenwicht of vroeger een speelveld met enig tegenwicht en alle vormen van meningsverschillen nu wordt beschouwd als een direct gevaar voor het overleven van het regime en noodzakelijk wordt geacht de kop in te drukken met repressie vanuit de alles of niets oorlog waar het nu in verkeerd. Meer dan ooit tevoren zal de beschuldiging sneller zijn dat iedereen die van de lijn van het regime afwijkt of er kritiek op heeft “een Mossad-agent landverrader is die het regime probeert omver te werpen”.
enkelband
pi_220488430
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 23:18 schreef LXIV het volgende:
Toch is wat je er mee kunt ook weer heel beperkt. Van de Taliban op brommertjes en slippers konden ze gewoon niet winnen. En dat was nog een oorlog waar de Amerikaanse bevolking initieel achterstond. Iran is een maatje groter.

Als ze niet aan de grond komen dan bereiken ze niks. Op zeker moment valt er ook niks zinnigs meer te bombarderen. Ja, scholen, ziekenhuizen en ontziltingsinstallaties. Maar dan val je echt door de mand als USA zijnde. En als je wel aan de grond komt dan gaat er een vorm van Iraans verzet je gewoon langzaam maar zeker ontwrichten. Mag 20 jaar duren.

Dus wat moeten ze dan, als Iran zich gewoon niet overgeeft?
De Iraanse autoriteiten hebben een miljoen aan grondtroepen tot hun beschikking. Als Washington D.C. bereid is om de vele lijkzakken te accepteren die gerepatrieerd moeten worden, kunnen ze dat avontuur aangaan.
pi_220488492
quote:
0s.gif Op donderdag 2 april 2026 00:45 schreef Peppert het volgende:
[ x ]

Vertaling
[..]

50%?

Da’s nog maar halvium.
pi_220488503
quote:
0s.gif Op donderdag 2 april 2026 01:00 schreef recidivist het volgende:

[..]
De IRGC is het kloppende hart van dit Iraanse regime en er is nooit een noemenswaardige machtsstrijd geweest tussen hen en het leger. Het leger zijn “simpele” ambtenaren die de staat dienen en de IRGC is de backbone van de Islamitische republiek en daartegenover staat dat bij de IRGC invloedrijke figuren flinke economische belangen en macht hebben opgebouwd binnen Iran en de economie dankzij hun bevoorrechte en belangrijke posities.

Net zoals je in de VS de al die congresleden hebt en het militaire industriële complex en Wallstreet/bankenwereld en tech-bro’s hebt die de grote geldschieters van presidentskandidaten en partijen zijn en dat is waar economische macht & politiek (of politieke elite) samenkomt en deze belangen versmelten tot een geheel. In Iran zit dat voornamelijk bij de IRGC en dan de hogere posities uiteraard.

Tot voor deze oorlog had je in Iran binnen dit islamitische regime machthebbers nog wel een beetje verschillende “tinten” (politiek verschillende stromingen) binnen het regime (ideologische kader) en zo ook bijv verschillende kranten die dan een bepaald geluid daarin en visie vertegenwoordigde. alleen is dat nu door deze oorlog vrijwel zeker helemaal weg.

Eén van die verschillende “tinten” was o.a. hoe Iran zich moest verhouden tot de buitenwereld en met name het Westen: pragmatischer op zoek naar een goede relatie vs juist harder opstellend en niet toegevend met als gevolg meer isolatie bijv (dit draaide bijna altijd om het kernenergie programma en wel of geen deal etc), of wat meer pragmatisme in het niet keihard toepassen van verplichte hoofdbedekking voor vrouwen in de publieke ruimte vs gewoon rechttoe rechtaan afdwingen door een religieuze politie op straat etc.

Dit speelveld zal zo goed als weg zijn. Waarschijnlijker is het dat Iran strakker een IRGC staat/regime gaat worden of al is geworden waar de hardliners direct de dienst uitmaken zonder enig tegenwicht of vroeger een speelveld met enig tegenwicht en alle vormen van meningsverschillen nu wordt beschouwd als een direct gevaar voor het overleven van het regime en noodzakelijk wordt geacht de kop in te drukken met repressie vanuit de alles of niets oorlog waar het nu in verkeerd. Meer dan ooit tevoren zal de beschuldiging sneller zijn dat iedereen die van de lijn van het regime afwijkt of er kritiek op heeft “een Mossad-agent landverrader is die het regime probeert omver te werpen”.
Alweer zo'n pessimistische post, daar word ik niet vrolijk van, waardeer wel jouw analyse.
pi_220488523
Is die toespraak van Trump straks of al geweest?
  donderdag 2 april 2026 @ 02:20:11 #242
389816 PowerLoungen
Duurt een kwartiertje
pi_220488551
twitter


JOMANDA GEEF ME HOOP
RED ONS HENNIEGOD
pi_220488621
Allemaal heel normale mensen hoor.

Bekijk deze YouTube-video
"Roken is slecht. Vooral voor de gordijnen." - Willem van Hanegem
pi_220488646
Niks nieuws
pi_220488800
quote:
0s.gif Op woensdag 1 april 2026 22:31 schreef Elan het volgende:

[..]
Zeker wel.
En regime change.

We zitten inmiddels bij het derde of vierde regime en hun eerdere leiders zijn dood of verminkt :)
We zitten nog steeds bij het eerste regime.
zeer vocale Trump hater - VEM2012
pi_220489066
quote:
1s.gif Op donderdag 2 april 2026 05:19 schreef Wantie het volgende:

[..]
We zitten nog steeds bij het eerste regime.
Nog even goed doorzetten dus.
Geen half werk.
Vakman pur sang
pi_220489148
quote:
0s.gif Op donderdag 2 april 2026 01:53 schreef tjoptjop het volgende:
Is die toespraak van Trump straks of al geweest?
Al geweest: https://www.theatlantic.c(...)n-war-speech/686663/
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
  donderdag 2 april 2026 @ 07:35:14 #248
438527 MissButterflyy
De beste dingen in het leven z
pi_220489165
twitter


Dat zijn er best veel in 24 uur.
Wie dit leest is een lezer van dit
pi_220489215
quote:
1s.gif Op donderdag 2 april 2026 07:35 schreef MissButterflyy het volgende:
[ x ]

Dat zijn er best veel in 24 uur.
Wat ik bijzonder vind is dat je daar niet meer droneaanvallen ziet. Je had er een paar de afgelopen week, voor het eerst (dat het bekend was iig).

Je zou verwachten dat ze daar 2 jaar geleden ook al massaal drones gingen gebruiken. In Gaza is het logisch omdat daar smokkelen moeilijker is maar Libanon...
pi_220489249
Moet dit topic ook een andere naam hebben, omdat we ook de oorlog in Libanon hebben?
  donderdag 2 april 2026 @ 07:59:36 #251
438527 MissButterflyy
De beste dingen in het leven z
pi_220489274
quote:
0s.gif Op donderdag 2 april 2026 07:56 schreef KaheemSaid het volgende:
Moet dit topic ook een andere naam hebben, omdat we ook de oorlog in Libanon hebben?
Kan bij een nieuw deel ja.
Wie dit leest is een lezer van dit
  donderdag 2 april 2026 @ 08:00:02 #252
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_220489278
quote:
0s.gif Op donderdag 2 april 2026 07:56 schreef KaheemSaid het volgende:
Moet dit topic ook een andere naam hebben, omdat we ook de oorlog in Libanon hebben?
Misschien iets van 'globaal conflict' of 'wereldwijde militaire operaties'?
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')